לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2620026,200 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'קורא ספרים דיגיטליים'
קורא ספרים דיגיטליים
07/03/2019 | 21:41
6
53
שלום,
אשמח להמלצה לקורא ספרים דיגטלי

חשוב לי שיהיה אפשר לקרוא בו גם באנגלית וגם בעברית ושיהיה מבחר של ספרים.(אם אפשר אז שניתן להתקין עליו את האפליקציה של עברית)
שיהיה לו זמן סוללה ארוך יחסית.

תודה
לצפיה ב-'יש כאן דיון שאולי יעזור לך:'
יש כאן דיון שאולי יעזור לך:
07/03/2019 | 22:12
2
47

אם אין לך בעיה לקרוא ממסך של סלולרי או טאבלט, את יכולה להוריד אפליקציה של ספרים דיגיטליים (אפליקציית אמאזון ו/או כל אפליקציה אחרת) ולקרוא בצורה כזו, בלי לקנות מכשיר ייעודי.
לצפיה ב-'ניסיתי לקרוא עם טאבלט וזה פחות נוח לי '
ניסיתי לקרוא עם טאבלט וזה פחות נוח לי
08/03/2019 | 08:38
1
38
בגלל התאורה. קשה לקרוא לאורך זמן.

רוב הדיון שם הוא על קינדל שהבנתי שאין בו מבחר של ספרים בעברית
לכן אני מחפשת המלצה למשהו אחר :)

תודה
לצפיה ב-'דיונים קצת יותר ישנים, אבל אולי יתנו לך כיוון:'
דיונים קצת יותר ישנים, אבל אולי יתנו לך כיוון:
08/03/2019 | 08:44
90
יש כאן הודעה שקישרתי בה לכמה דיונים קודמים על קוראים דיגיטליים. מן הסתם קינדל מוזכר הרבה, אבל יש גם התייחסות למכשירים אחרים:

לצפיה ב-'לי יש קינדל, ואכן המבחר בעברית לא גדול, אבל אני מקווה '
לי יש קינדל, ואכן המבחר בעברית לא גדול, אבל אני מקווה
08/03/2019 | 12:11
79
שישתפר (בעיקר אם השמועות שאמזון נכנסת לארץ נכונות).
קוראים אלקטרונים שמקושרים לחנויות ספרים, כמו קינדל, נוק וקובו לא יתמכו בהתקנת אפליקציות. אבל אני יודעת שישנם מכשירים פתוחים, הם יקרים יותר מאלו של החנויות, אבל ניתן לקרוא עליהם ספרים בלי קשר למקום בו הם נקנו הורדו.
תנסי את הקישור המצורף : http://www.ebookshop.co.il/
זו חנות בארץ שמוכרת קוראים אלקטרונים של כל מיני חברות, פעם התייעצתי איתם. אולי הם יוכלו לעזור. אחרי שיש לך שמות הייתי בודקת באינטרנט חוות דעת ו-reviews על המכשירים, הם באנגלית אבל יכולים להיות מאוד מועילים, ביעקר השוואות בין דגמים.

באופן כללי אורך הסוללה של קוראים אלקטרונים מאפשר שבועות של קריאה בין התקנות, תלוי בכמה את קוראת ואיך את מכוונת את התאורה.

מניסיון, המכשירים שכוללים תאורת מסך מאוד נוחים ויעילים, ואת לא תלויה בתאורה חיצונית. 
לצפיה ב-'לי יש JDRead של BOYUE מזה כשנתיים ואני קוראת בו ובאופן כללי '
לי יש JDRead של BOYUE מזה כשנתיים ואני קוראת בו ובאופן כללי
09/03/2019 | 15:36
27
מרוצה אבל צריך לדעת שיש לו יתרונות וגם חסרונות.
יתרונות:
*אפשר לקרוא בכל שפה. אני ביקשתי שיגיע אלי כבר מוכן בשפה העברית פשוט מחשש שאם יגיע בסינית לא אמצא ידיים ורגליים.
* אפשר להוריד אליו כל אפליקצית קריאה ולקרוא דרכה את הספרים המיועדים לה. כך יש לי אפליקציות של עברית, מנדלי, גטבוקס, אינדיבוק, קינדל בנוסף לאפליקציות המובנות על המכשיר לקריאת פורמטים אחרים.
*הוא למעשה מעין מחשב מבוסס אנדרואיד רק שהמסך שלו הוא מסך דיו שלא מציק לעיניים ומאפשר קריאה לאורך זמן מבלי לעייף את העיניים.
חסרונות:
* הדפדפן שלו סיני ומקושר לחנויות סיניות ואין לו גוגל סטור. על זה התגברתי בקלות כשאני מורידה את הAPK של האפליקציות הדרושות למחשב שלי מאתר APKPURE , מעבירה למכשיר באמצעות כבל הUSB ומתקינה עליו.
את הספרים הנרכשים אני מורידה באמצעות הוויי פיי ישירות לאפליקציה במכשיר.
*המכשיר מגיע עם אנדרואיד גירסה 4.2.2 שהיא גירסה מיושנת, אין עידכוני גירסה למכשיר ובקרוב כנראה לא תהיה אפשרות למצוא אפליקציות שמתאימות לגירסה מכיוון שחברות הספרים הדיגיטליים תומכות רק בסלולארים ולא במכשירי קריאה.
* הסוללה כבר לא מחזיקה מעמד הרבה זמן ולאחרונה אני צריכה לטעון כל יומיים שלושה גם אם לא קראתי. אישית, לא מפריע לי אבל אני בהחלט מודעת לעובדה שהקינדל של בעלי, הותיק יותר מהמכשיר שלי, מחזיק מעמד ללא טעינה זמן ארוך הרבה הרבה יותר.
* עובד טוב עם כל האפליקציות אבל עם אחדות עובד מושלם (רואים את מצב הסוללה ואת השעון בתחתית הדף בזמן הקריאה) ובאחרות פחות טוב (צריך לצאת מהספר כדי לראות מצב סוללה ושעון).
*לאחרונה נתקע לפעמים מה שמאלץ לבצע כיבוי והפעלה מחדש. מעצבן אבל זה מה יש.

בדקתי באינטרנט אם יש חלופה חדשה ולצערי לא מצאתי כלום מה שמאד מטריד אותי כי גם אני לא מסוגלת לקרוא ספר על טאבלט, מחשב או סלולארי.
לצפיה ב-'אני '
אני
10/03/2019 | 01:21
28
פשוט משתמשת בסלולרי ומשנה את עוצמת האור של המסך.
הוא תמיד איתי, יש אפשרות להתקין עליו אפליקציות שונות ובעיקרון אני קוראת בקינדל, עברית ובמון ריידר. ספרים שאני לא מורידה מאמזון או עברית אני שומרת בדרופבוקס שמתחבר ישירות למון רידר.

אולי לקוראים יעודיים ישנם יתרונות מסויימים, אבל האמת שאני די מתעצלת לבדוק ואני בספק אם יש הרבה מכשירים שבהם הכל נמצא בחבילה אחת שמאפשרת מספר אפליקציות, העברת קבצים נוחה וניהול כל הספריה במכשיר אחד.

אחרי 6 שנים שבהן קראתי משהו כמו 1200 ספרים  בסלולרי, אני לא רואה את עצמי מחליפה לקורא יעודי.
לצפיה ב-'"מלחמת המינים" של ויקיפדיה'
"מלחמת המינים" של ויקיפדיה
09/03/2019 | 21:36
27
כתבה מעניינת על ההטיה המגדרית של ויקיפדיה ועל הנשים שמנסות לשנות אותה - ג'יי קיי רולינג מובאת בתור דוגמה להטיה כזו: בערך שלה נכתב כי נישאה לכתב טלוויזיה פורטוגזי ו"ילדה לו בת אחת" - "כאילו האישה היא רק התנור והבן הוא שלו", כפי שמסבירה מקימת מיזם "ויקי נשים":

לצפיה ב-'יום האישה הבינלאומי'
יום האישה הבינלאומי
07/03/2019 | 18:25
3
33
ב-2008 התראיין עמוס עוז ז"ל לרגל הוצאתו מחדש של "מיכאל שלי", שחגג 40 שנה ליציאתו לאור לראשונה. בין היתר התייחס לכך שכתב מנקודת מבטה של אישה ואמר:

"היתה לו [לעמוס עוז הצעיר, A] חוצפה לא נורמלית לכתוב ספר שלם מנקודת ראות של אישה. אני לא הייתי מעז לעשות את זה. היום הייתי אומר לו, מי אתה חושב שאתה? הייתי בן 26 והייתי בטוח שיודע הכל על נשים. והיום אני יודע שאני לא יודע."

אתם מוזמנות ומוזמנים לשתף מה דעתכם על האמירה הזו של עמוס עוז, ובכלל - מה דעתכם על סופרים גברים הכותבים מנקודת מבט נשית האם אתן, הקוראות, יכולות להרגיש שיש "זרות" מסוימת בכתיבה האם אתם, הקוראים, יכולים להרגיש שדיאלוג פנימי של אישה שנכתב ע"י גבר דומה דווקא למחשבות ורגשות של גבר או שאולי אין בכלל הבדל וכל הדיון אינו רלוונטי

יום האישה שמח, לנשים ולגברים שאיתן

לצפיה ב-'הספר האחרון שקראתיו כתבתי עליו כאן (הנאוה לאדון)'
הספר האחרון שקראתיו כתבתי עליו כאן (הנאוה לאדון)
07/03/2019 | 19:38
32
נמסר מנקודת מבט של דמויות שונות וזה אחד הדברים שאהבתי בספר. לכל דמות היה קול שונה ואיפיון אחר. אחת מנקודות המבט היתה של אשה. מאוד אהבתי את הדיאלוג הפנימי של הדמות, אבל לא פעם תהיתי אם הסופר באמת רואה נשים בצורה שהוא כתב, והאם הוא חושב שכל הנשים עסוקות בלהסתכל על עצמן במראה כל הזמן (וכנראה שהרוב כן...). אני מודה שהרבה פעמים גיחכתי או גלגלתי עיניים כשהקול היה נשי, אבל לקחתי בחשבון שהכותב אינו צעיר, ושהספר נכתב בשנות ה-60 על שנות ה- 30,  אז ויתרתי לו.
ייתכן שאם הספר לא היה טוב או שלא הייתי אוהבת את הדמויות, אז לא הייתי כ"כ  סלחנית.
עם זאת-  הסופר מסתכל בעין ביקורתית אבל לא שיפוטית גם בדמויות אחרות ובזהויות שונות, כמו זאת של היהודי, וגם שם יש נטייה להקצנה של האופי וההתנהגות של הדמויות, כך שלמעשה הכל הוא חלק מצורת הכתיבה ואופן הבניית הסיפור.
לצפיה ב-'לי אין בעיה שגבר יכתוב מנקודת מבט של אישה או להיפך.'
לי אין בעיה שגבר יכתוב מנקודת מבט של אישה או להיפך.
08/03/2019 | 11:45
1
32
הכול תלוי בכישוריו של הסופר, לא במין שלו. דפו, טלוסטוי, פלובר, הותורן, הארדי, תאקרי, גולסוורסי, הנרי ג'יימס ועוד יצרו דמויות נשיות חיות, מורכבות ומרתקות, חלקן טובות וחלקן רעות, חלקן עצמאיות וחלקן תלותיות, חלקן אהובות וחלקן שנואות, אבל כולן עשויות בכישרון מדהים. אגב, גם מרטין, שהזכרת את ספרו בשרשור אחר.
לצפיה ב-'מרטין בהחלט יוצר דמיות עגולוץ'
מרטין בהחלט יוצר דמיות עגולוץ
12/03/2019 | 23:41
14
לעומת טולקין שהן חיווירות זה דווא אהבתי במרטין את שאר הסופרים שהזכרת לי קראתי וחלקם גם לא מכיר
לצפיה ב-'העונה השמינית של "משחקי הכס" מתקרבת'
העונה השמינית של "משחקי הכס" מתקרבת
05/03/2019 | 21:43
10
35
מי זוכר בכלל שהיא מבוססת של סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח" וש"משחקי הכס" הוא שמו של הספר הראשון בסדרה?

הסדרה יצאה לטלויזיה ב-2011, באותה שנה בה יצא הספר החמישי בסדרת הספרים. אולי ציפינו שג'ורג' ר.ר. מרטין יסיים להוציא את שני הספרים הנוספים המתוכננים לפני שהסדרה תדביק את הפער, אבל זה לא קרה, והסדרה "עקפה" את הספרים והתפתחה לכיוונים אחרים - אולי לפי הכוונה מסוימת של מרטין, אולי לא.

כרגע לא ברור מתי יפורסמו הספרים הבאים (באפריל 2018 מרטין טען שטרם התחיל לעבוד על הספר השישי), אבל כמה שאלות מעניינות לשיקולכם: האם יכול להיות שמרטין יושפע מהסדרה, שהוא שותף לה במידה מסוימת? האם התגובות של הצופים להתפתחויות בסדרה הטלויזיונית יכולות לכוון את מרטין בהחלטות שלו לגבי הספרים? האם השחקנים שגילמו את הדמויות בסדרה ישפיעו על הדרך שהוא רואה את הדמויות שהוא עצמו יצר?
לצפיה ב-'לא ראיתי את הסדרה וכנראה גם לא אצפה בה בעתיד'
לא ראיתי את הסדרה וכנראה גם לא אצפה בה בעתיד
07/03/2019 | 19:54
2
27
האם כדאי לקרוא את הספרים?
לצפיה ב-'אהבתי מאוד את הספרים'
אהבתי מאוד את הספרים
07/03/2019 | 20:19
1
32
הם בנו עולם עשיר מאוד ומרתק, מלא תככים, מבנים חברתיים, היסטוריה, דת, ועלילה מפותלת. למרטין יש יכולת לתאר מהלכים פוליטיים, צבאיים וחברתיים בד בבד עם סיפוריהן האישיים של הדמויות ומאוד נהניתי מהקריאה.

לצערי, הספרים האחרונים יצאו בהפרשים כאלה, שכבר שכחתי את מה שקרה בספרים הקודמים, וכאשר יש כמה וכמה עלילות מקבילות שמתרחשות לאורך ולרוחב היבשת עם עשרות דמויות, זה די משמעותי

כנראה שמתישהו אצטרך לקרוא את הכל מחדש, אולי לקראת יציאת הספר הבא - אם הוא ייצא בכלל...
לצפיה ב-'אם ככה, זה נוסף לרשימה הארוכה של "לקריאה". תודה'
אם ככה, זה נוסף לרשימה הארוכה של "לקריאה". תודה
07/03/2019 | 20:39
7
לצפיה ב-'סדרת ספרים מעולה שיהיה מאוד חבל '
סדרת ספרים מעולה שיהיה מאוד חבל
08/03/2019 | 11:22
6
42
אם תושפע מסדרת הטלוויזיה הרדודה והפופוליסטית, שהצליחה להרוס רבות מהדמויות (וזה לדעתי הרבה יותר עקרוני מהשינויים בעלילה). מבחינתי עדיף שלא יצאו עוד ספרים בכלל מאשר שיהפכו לשחזור של הסדרה המשודרת. כבר מזמן הפסקתי לצפות, זה היה בזבוז זמן וגם כאב לחזות בהרס של יצירת מופת.
לצפיה ב-'אני קראתי את הספר הראשון'
אני קראתי את הספר הראשון
10/03/2019 | 20:11
5
29
וממש לא הרגשתי שזו יצרת מופת ועוד פחות אהבתי את הסדרה אז בזה אנו מסכימים הספר אישית לא משך אותי הוא די התחיל יפה ונהיה משעמם אולי אני לא נחובר לפנטטיזה אבל לעומת טולקין הוא ממש פספוס בעיני .
לצפיה ב-'אני לא חושבת ככה. לדעתי הוא לוקח את טולקין קדימה '
אני לא חושבת ככה. לדעתי הוא לוקח את טולקין קדימה
12/03/2019 | 09:02
4
21
ומחדש את הסוגה.
לצפיה ב-'מחדש כן אין ספק'
מחדש כן אין ספק
12/03/2019 | 13:06
3
22
נותן לה אלמנטים גם מסוגות אחרות אבל זה לא הכוס תה שלי לא נהנתי מהקריאה וזה מה שחשוב לי היה לי משעמם שיר של אש ושל קרח בהחלט ספר מאוד חשוב ומהפכני בסוגת הפנטיזה אבל עלי זה לא מדבר אולי כי הסוגה מלכתחילה לא מדברת עלי יותר מידי אם כבר עולם דמיוני אז אני מעדיף אפוסים וכו קיצור עניין של טעם אישי .
לצפיה ב-'טולקין למשל דיבר עלי'
טולקין למשל דיבר עלי
12/03/2019 | 13:16
22
בגלל העניין שלו במתלוגיות ושזירה שלהם בתוך היצירה והרחבה העולם הפנטסטי שיצר מאוד עניין אותי מרטין לוקח את  זה למקום יותר מודרני ראילי הופך את הסוגה לפחות פנטסטית ככה לפחות אני הרגשתי שוב מדובר ביצירה רחבת הקיף עם אלפי עמודים  , אני כולה הגעתי לעומד 400 אז כן יכול להיות שזה משתפר והעולם המיתי הפנטסטי הופך למרתק , אני פשוט לא הגעתי לשם כדאי לחוות את זה ...
לצפיה ב-'ברור שאם לא נהנית אז לא נהנית, אבל בהחלט לא קראת מספיק'
ברור שאם לא נהנית אז לא נהנית, אבל בהחלט לא קראת מספיק
20/03/2019 | 11:29
1
40
בשביל להתרשם מההיבט הספציפי הזה. לדעתי העולם של מרטין לא פחות עשיר ומרתק ומפורט ועשיר במיתולוגיה בדרכו מאשר של טולקין. אבל זה נכון שאצלו כל זה משולב במציאותיות חסרת פשרות ובחוסר סנטימנטליות מוחלט מבחינת התרחשויות ודמויות, להיפך מטולקין. ופיתוח הדמויות שלו, תוך שהוא כותב פרקים שונים מנקודות מבט של דמויות שונות וגורם לשינוי מתמיד בפרספקטיבה, ולפעמים גם בדעות, של הקורא, הופך את הספר לבעל ערך אוניברסאלי, מעבר לסוגה. גם לספר של טולקין יש ערך אוניברסאלי וקלאסי כי הוא יצר משהו חדשני, אך בהחלט, אך ההבדל בינו לבין מרטין הוא שאצלו הדמויות והעלילה הן בשירות העולם, ואילו אצל מרטין העולם ואפילו העלילה הם בשירות הדמויות (מה שלא הופך אותם לפחות מוצלחים בזכות עצמם).
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
20/03/2019 | 11:53
9
ואולי זה גם מצב רוח מסוים או נטייה מסיומת יש כאלו אוהבים מאוד את הסוגה אני פחות אני מעדיף אפוסים אם אני רוצה לגרות את הדימיון ....
לצפיה ב-'עוד משהו ליום האישה - נשים בראשות הוצאות לאור'
עוד משהו ליום האישה - נשים בראשות הוצאות לאור
07/03/2019 | 22:00
15
בשבועות החולפים עיתון "מקור ראשון" ערך ראיונות דווקא עם מו"ליות: רחלי אידלמן מהוצאת "שוקן", חניטל סוויסה מהוצאת "עם עובד" וליה די-נור מהוצאת הבוטיק "לילה", שהיא נכדתו של ק.צטניק ואמה, דניאלה די-נור, היתה גם היא בעלת הוצאת ספרים עצמאית.

בכתבה הזו, שאמנם היא מלפני כמה וכמה שנים, מוזכרת דניאלה די-נור ועוד שלוש נשים מו"ליות: יעל שכנאי (הוצאת "רימונים"), אביה בן דוד (הוצאת "סיטרא אחרא"), ושרי גוטמן (הוצאת "אחוזת בית"). והיום בעקבות הידיעה על הוצאת הקבוץ המאוחד המאיימת על מפלגת הליכוד בתביעה, שמעתי כי גם להוצאה זו יש מנכ"לית אישה, נוגה אלבלך.

אני לא יודעת עד כמה משנה להוצאת הספרים מה המגדר של המנכ"ל/המו"ל, אבל אם אנחנו כבר בענייני נשים וספרים, גם זה נחמד
לצפיה ב-'לקט ידיעות ספרותיות'
לקט ידיעות ספרותיות
05/03/2019 | 21:19
1
35
השנה יוענקו שני פרסי נובל לספרות:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5473900,0...

הריאיון האחרון לרדיו של עמוס עוז:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5465926,0...

מדוע אסור לקרוא את "שיר של אש ושל קרח" בכלא הנשים במרילנד שבארה"ב:
https://e.walla.co.il/item/3171669

נפטר המאייר הצרפתי טומי אונגרר:
https://www.israelhayom.co.il/article/632985

שיריה של נעמי שמר ייתלו בפארק הלאומי ברמת גן:
https://www.israelhayom.co.il/article/631963

הסופר העיראקי ד"ר עלא משד'וב נרצח בכרבלא:
https://www.maariv.co.il/culture/literature/Articl...
לצפיה ב-'ועוד משהו: הוצאת הקיבוץ המאוחד נגד מפלגת הליכוד'
ועוד משהו: הוצאת הקיבוץ המאוחד נגד מפלגת הליכוד
07/03/2019 | 21:33
25
ההוצאה דורשת ממפלגת הליכוד להסיר את סרטון התעמולה המתבסס על "מעשה בחמישה בלונים" בטענה להפרת זכויות יוצרים:

מנכ"לית ההוצאה התראיינה בתוכניתם של בן כספית ואריה אלדד ב 103fm :
לצפיה ב-'קטגוריית התסריט המעובד בטקס פרסי האוסקר 2019'
קטגוריית התסריט המעובד בטקס פרסי האוסקר 2019
05/03/2019 | 20:49
1
17
השנה היו מועמדים בקטגוריית התסריט המעובד שני סרטים המבוססים על ספרי זכרונות, שניים המבוססים על סיפורים קצרים (אחד מהם מורכב מכמה סיפורים) ואחד המבוסס על ספר. מישהו מכיר את אחד הספרים / הסיפורים?

הזוכה: "שחור על לבן" - מבוסס על זכרונותיו של רון סטולוורת.

"הבלדה על באסטר סקראגס" - שניים מהסיפורים בסרט מבוססים על סיפורים קצרים, האחד בשם "All Gold Canyon" מאת ג'ק לונדון והשני "The Gal Who Got Rattled" מאת סטיוארט אדוארד ווייט.

"האם אי פעם תסלחי לי?" - מבוסס על זכרונותיה של לי ישראל.

"סיפורו של רחוב ביל" - מבוסס על ספרו של ג'יימס בולדווין.

"כוכב נולד" - מבוסס על סיפור מאת רוברט קארסון ו-וויליאם א. וולמן
לצפיה ב-'"סיפורו של רחוב ביל" ספר מצוין'
"סיפורו של רחוב ביל" ספר מצוין
06/03/2019 | 10:17
20
לצפיה ב-'כתיבת מחזה קצר'
כתיבת מחזה קצר
04/03/2019 | 01:04
3
184
היי, אני סטודנטית לתקשורת ומדעי החברה והתבקשתי לכתוב מחזה קצר במסגרת תחרות כתיבת מחזות שמתקיימת במכללה שלנו. אני מאוד אוהבת לכתוב אך לצערי אין לי ניסיון רב בתחום זה. הדרישות: כתיבת מחזה קצר עד 5000 מילים כאשר ישנן שלוש דמויות בלבד ונושא המחזה חייב לעסוק ביחסי יהודים וערבים.  האם למישהו יש רעיון כיצד להדריך אותי? אשמח לדוגמאות של מחזות קצרים שאוכל לראות כיצד מחזה אמור להראות.
תודה לעוזרים:)
לצפיה ב-'את מחפשת דוגמה למבנה של מחזה?'
את מחפשת דוגמה למבנה של מחזה?
05/03/2019 | 20:35
2
24
פה יש משהו שאולי יתאים:

רצית גם רעיונות לגבי הסיפור עצמו?
לצפיה ב-'אם אפשר רעיונות יתקבלו בברכה :)'
אם אפשר רעיונות יתקבלו בברכה :)
05/03/2019 | 22:57
1
11
לצפיה ב-'כתבת שאת אוהבת לכתוב'
כתבת שאת אוהבת לכתוב
07/03/2019 | 18:45
20
אם את בדרך כלל כותבת סיפורים, את יכולה לחשוב מה היית כותבת אילו היית צריכה לכתוב סיפור ולא מחזה, ואותו רעיון "להלביש" על פורמט של מחזה - במקרה הזה תצטרכי להראות את המחשבות והתחושות באמצעות הדיאלוגים או הוראות הבימוי (הבעות פנים, תנועות).

מציעה לך לחשוב אולי על איזשהו מיקום יומיומי, ולהפגיש בו את שלוש הדמויות שלך, שיכול להיות שיהיו יהודים וערבים, אבל יכול להיות גם שיהיו יהודים שמדברים על ערבים ולהיפך. הסיפור יכול להיות נסוב על משהו שקורה באותו מקום שהם נפגשים בו, על מה שהביא אותם לשם וכדומה, ולשים את הדגש על יחסי יהודים-ערבים.

למשל:
בני משפחה שממתינים מחוץ לחדר לידה / ניתוח
הורים שמגיעים לרשום את ילדיהם לגן / בי"ס / חוג
נוסעים שפספסו את הטיסה / הרכבת / האוטובוס וממתינים לבא/ה אחריו
שחקנים שהגיעו לאודישן, או מועמדים לעבודה שהגיעו לראיון
סטודנטים שנפגשים עם מרצה (למשל לצורך הנחיה של עבודה)
חובבי ספרים שמחפשים מציאות בחנות ספרים משומשים

לצפיה ב-'האם קיים אגדה של ארדי גאידאר מלצ'יש קיבלצ'יש בעברית'
האם קיים אגדה של ארדי גאידאר מלצ'יש קיבלצ'יש בעברית
04/03/2019 | 22:53
1
21
מאוד מעניין איך ולמה יש השפעה רעיונות מחשבות מי תרבות אחד לתרבות שני.
למשל יבגני אוניגין מתורגם לעברית. 
קפיתל של מרקס גם מתורגם.
גם אודיסיה ואיליאדה יש בעברית. 
אבל כשה אתה קורא אותם אחר כך קורה תורה אז קשה למצאו איזה שהיא ראיונות, מחשבות תזקורות אחד לשני....
אני חושב שזה בגלל שביהודות כל כך היה סינה אל יוונים שרוצו לשקוח לגמרי?
אבל מה קורה עכשיו?
יגיעו מיליון רוסים, מאות ביניהם אינתליגנתים מדענים בסיפרות אבל כמעת אין השפעה סיפרות רוסית כן או אני לא יודעה?
חיפסתי תירגום מלצ'ש קיבלצ'יש של ארקדי גאידר בעבית ולא מצאתי. אולי מי שהוא מכיר?
לצפיה ב-'תלוי היכן אתה מחפש את ההשפעות'
תלוי היכן אתה מחפש את ההשפעות
05/03/2019 | 18:53
18
יכול להיות שזה תלוי גם בתקופה שבה הספר נכתב, אולי ישנן תקופות שבמהלכן סופרים עבריים לא הכירו מספיק את היצירות האלו כדי להיות מושפעים מהן. אני לא חושבת שזה בהכרח "שנאה" של היהדות אל היוונים; אין "שנאה" מיוחדת ליוונים יותר מאשר לעמים זרים אחרים, בטח לא אחרי שהנצרות דחקה את מה שהיה בעבר האימפריות היוונית והרומית.

לגבי ארקדי גאידר, לפי ויקיפדיה תורגמו 3 מספריו, אני לא יודעת אם אחד מהם זה מה שאתה שואל:
"טימור וחבורתו" הוצאת מסדה, 1970
"צ'וק וגק" הוצאת שמעוני
"קורותיו של המתופף" הוצאת שמעוני
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
28/02/2019 | 15:52
14
33
לא יודעת מה איתכם, עליי עבר שבוע קשה מאוד שטרם נגמר... אני מקווה שאוכל להתנחם קצת בקריאה במהלך השבת.

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'קראתי השבוע שני ספרים טובים'
קראתי השבוע שני ספרים טובים
01/03/2019 | 08:53
1
71
הראשון היה "אנטוניה שלי" מאת וילה קאתר, ספר בן 101 שנים המתאר את חיי החלוצים בנברסקה, ובעיקר את חיי הנשים הצעירות. מרגש ומרתק.
השני היה "עד שיצא עשן לבן" מאת רוברט האריס, המתאר את תהליך בחירת האפיפיור. מושקע וכתוב מצוין, כרגיל אצל האריס.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"אנטוניה שלי" באמת מצויין!'
"אנטוניה שלי" באמת מצויין!
01/03/2019 | 12:18
21
לצפיה ב-'תרבות הקפיטליזם של אווה איחוז'
תרבות הקפיטליזם של אווה איחוז
01/03/2019 | 10:20
1
42
ספרון של האוניברסיטה הפתוחה. אבל אני קוראת אותו לאט. לא חושבת שאתקדם הרבה.
Arana, מקווה שהסופ"ש שלך יהיה טוב יותר
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/03/2019 | 18:55
6
לצפיה ב-'עדיין "תחנה 11", אמילי סנט ג'ון מנדל. כיף. '
עדיין "תחנה 11", אמילי סנט ג'ון מנדל. כיף.
03/03/2019 | 11:30
5
9
לצפיה ב-'לספר מה קורה כאן, למי שירצו: "תחנה 11" הוא ספר קומיקס או '
לספר מה קורה כאן, למי שירצו: "תחנה 11" הוא ספר קומיקס או
04/03/2019 | 11:59
4
23
בקנדה, בשנים שלפני ה"קריסה". הקריסה הזאת היא התפרצות של השפעת הגאורגית, שמוטטה את הציוויליזציה. תאריך היצירה מתואר כאן יחד עם חייה האישיים, והאישה הזאת נישאה לשחקן כוכב, שהגיע לטורונטו כדי לשחק את המלך ליר. הוא נתן עותק של הספר (או הטיוטא זכרוני בוגד בי) לילדה צעירה ששיחקה איתו על הבמה. אותו שחקן נפל ומת על הבמה.

וזו היתה יריית הפתיחה לסיום הציוויליזציה, בדמות אותה שפעת גיאורגית.

אותה ילדה גדלה, שרדה את ה"קריסה" והפכה שחקנית בוגרת, הלכה ברגל למעשה ממה שהיה קנדה למה שהיה ארצות הברית. עכשיו היא חלק מה"סימפוניה הנודדת", קבוצת שחקנים ונגנים המונהגת על ידי מנצחת, שנודדת בין "טריטוריה" אחת למשנה - כך הן נקראות - לאורך אגם מישיגן. האנושות שנותרה מהקריסה חזרה לצוד בעלי חיים, היא מצויידת אמנם באקדחים אך אין מכוניות יותר. יש ללהקה קרוואנים, לשעבר ואן הובלות, שחוברו לו רתמות וסוסים, וכך נודדת הלהקה ברגל וברכב, מעיירה לעיירה, עם הופעותיה. בחורף, בקיץ, בכל מזג אוויר. כל המרחקים צומצמו לחלוטין כך שאין שום מידע, למשל, לגבי מה קרה עם מה שהיה פעם שיקאגו.
גם ספירת השנים השתנתה: עכשיו אנו בשנת 20, לפעמים יש פלאשבקים לשנת 5. הכל ביחס לשנת הקריסה.

אני בדרך כלל לא אוהבת ספרים שמתרחשים בעתיד מבהיל שכזה ואם לא דרור בורשטיין שהמליץ, לא הייתי מנסה לקרוא אותו. אבל אני שמחה שכן קראתי וסבורה גם שדמויות המופיעות בקנדה שלפני הקריסה תצוצנה גם אחריה עוד בהמשך הספר, כולל, אולי, מחברת הקומיקס שאולי גם היא שרדה אותה.

אני נהנית מתיאור מציאות כזה - גם אם אני שמחה שלפחות כרגע אינו מנת חלקי - מההומור הדק, מיכולת הסיפור. ההמצאה.
לצפיה ב-'אוי התבלבל קצת, "תחנה 11" היא ספר קומיקס או טיוטא שלו,'
אוי התבלבל קצת, "תחנה 11" היא ספר קומיקס או טיוטא שלו,
04/03/2019 | 13:25
3
19
שנכתבה על ידי אישה צעירה בשנים לפני הקריסה. הוא עצמו עוסק בתחנת חלל שבה כמה ניצולים ממתקפה על כדור הארץ, שמונהגים על ידי פסיכולוג שאני חושבת שנקרא ד"ר 11. יש כמה "סוררים" בתחנה הזאת שרוצים בכל זאת לחזור לכדור, מרוב געגועים.

תהליך היצירה של הקומיקס, שאותו יוצרת אישה צעירה שאחר כך נישאת לשחקן (וגם מתגרשת ממנו, הוא אגב מתחתן עם שחקנית אחרת תחתיה, וגם ממנה מתגרש, אותה שחקנית לוקחת את בנם המשותף ועוברת לחיות בירושלים - שזו נקודה שאולי נופל בה הרומאן מבחינת אמינות, כי לא מוזכר שאותה אישה יהודיה דווקא ואני לא רואה איך אישה נוצריה עם בן נוצרי, מצליחה לחיות בירושלים שנים) שמתמוטט על הבמה ובכך ניתן האות לתהליך הקריסה, מתואר יפה. כל זה קרה בשנים שלפני הקריסה, כאמור.

עכשיו, שני הפוסטים כנראה מתחברים. הרשיתי לעצמי לספר את העלילה גם כי כיף לתאר אותה וגם כי עוד להגעתי לחצי ספר אז קצוות אולי יתחברו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/03/2019 | 07:58
4
לצפיה ב-'נשמע מאוד מורכב ומעניין'
נשמע מאוד מורכב ומעניין
05/03/2019 | 19:05
1
13
את קוראת באנגלית?
לצפיה ב-'כן אבל זה תורגם. לדעתי דרור בורשטיין קרא את זה בעברית'
כן אבל זה תורגם. לדעתי דרור בורשטיין קרא את זה בעברית
05/03/2019 | 20:15
17
ואז המליץ. אחרת לא הייתי כותבת את השם של זה בעברית. אולי זה יצא בהוצאת בבל, שמרבה להוציא ספרות אנגלוסקסית.
דווקא קראתי מה שכתבתי וזה נקרא מופרך. מה זו העלילה הזאת?

אבל אני נהנית מזה ומאז שכתבתי חל שינוי דרמטי בעלילה שאין לי הסבר לו. טוב, אחכה ואראה. מה שאני אוהבת זו העדינות, זה כתוב ברגישות, בהומור דק, באמפתיה. וזה גם מתאר עולם שהוא מספיק רחוק ממני כדי שאוכל להנות ממנו ביושבי על הכורסא. גם אם זה כן קצת מעורר חרדות, אובדן הציוויליזציה וחזרה לצייד, להגנה עצמית בעזרת סכינים, רובים, אין דלק או חשמל.

האנגלית מאוד נוחה לקריאה לדעתי, למי שקוראת ספרות באנגלית באופן קבוע. מאוד זורם. אני רוצה שוב לקרוא מה שדרור בורשטיין כתב על הספר, וכתבו אחרים, אבל רק אחרי שאסיים לקרוא.
לצפיה ב-'בריט מארי היתה כאן של בקמן'
בריט מארי היתה כאן של בקמן
04/03/2019 | 16:46
2
26
אחרי שאהבתי את סבתא שלי מוסרת דרישת שלום וסליחה, היו לי צפיות מהספר הזה (בריט מארי עצמה נמצאת גם שם).
לא בדיוק התאכזבתי ואפילו חזרתי על כמה קטעים שוב, אבל נראה לי שציפיתי ליותר.
לצפיה ב-'מלבד " איש ושמו אובה"'
מלבד " איש ושמו אובה"
10/03/2019 | 01:13
1
17
שהיה מצויין בעיניי, יתר הספרים שכתב פשוט בלתי נסבלים.
מרוב שאהבתי את אובה, קראתי את הסבתא כשהוא תורגם לאנגלית, קישקוש מקושקש בלתי נסבל. הנחיל לי כזו אכזבה מרה.
את בריט מארי כבר לא התאמצתי לקרוא.
לצפיה ב-'איש ושמו אובה מחכה לי'
איש ושמו אובה מחכה לי
10/03/2019 | 09:59
11
שמחה לשמוע שהוא טוב
לצפיה ב-'סיימתי את "מסמכיה הפרטיים של פנינת המזרח"'
סיימתי את "מסמכיה הפרטיים של פנינת המזרח"
05/03/2019 | 18:47
21
והתחלתי את "חיים ומוות מתישים אותי"
לצפיה ב-'ספרים ישנים על תולדות ראשון לציון'
ספרים ישנים על תולדות ראשון לציון
28/02/2019 | 09:20
3
29

ראשון לציון מלאה בסיפורי היסטוריה, אותם אני חוקר ומחפש, כדי לפרסמם ולדאוג שלא ישכחו.
https://www.facebook.com/groups/rishon.nostalgy/
חלקם של הסיפורים והעובדות נמצאים בספרים ישנים, אותם אני מחפש בנרות וגם בנורות.
לצורך מחקרי, אני תר אחרי אנשים, יקרים, שעל מדפי הספריות שלהם עומדים ספרים כאלה, מאובקים, שכבר מזמן לא נפתחו.
צילום הכריכות 8 מתוך המבחר הגדול אני מביא כאן, כדוגמא.
אם יש לכם, לשכנים, או לבני משפחה, ספרים כאלה, ואתם, או הם, מוכנים להיפרד מהם, לצורך מטרה נעלה, וכדי שאוכל לנקות את האבק מהם, לעיין ולפרסם מידע מהם ברבים, אשמח אם תיצרו עימי קשר בטלפון או בוואטס אפ, החבר הניפלא, שלנו. 
ישראל - 054-5595747
המון תודה (מראש) מעולמה הנהדר של הנוסטלגיה.
לצפיה ב-'סיפור קצר המסתיים בראשון לפני 100 שנים. '
סיפור קצר המסתיים בראשון לפני 100 שנים.
28/02/2019 | 22:12
2
35
לצפיה ב-'באיזה עמודים'
באיזה עמודים
01/03/2019 | 00:13
1
32
יודעים בריזה עמודים כתוב על ראשון?
תודה (המון)
לצפיה ב-'עמוד 77 פיסקה אחרונה'
עמוד 77 פיסקה אחרונה
01/03/2019 | 09:18
21
Here at Richon I would like to stay with Bill and end  days
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
21/02/2019 | 20:43
10
23
שבוע גדוש אירועים פוליטיים - אבל אני בטוחה שהספרים הרבה יותר מעניינים אתכם

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'מאדאם בובארי מאת גוסטב פלובר'
מאדאם בובארי מאת גוסטב פלובר
21/02/2019 | 22:59
19
לצפיה ב-'היה שבוע מעניין'
היה שבוע מעניין
22/02/2019 | 09:21
54
פתחתי את השבוע עם "החלקיק האלוהי", ספר עיון מאת איאן סמפל המתאר את המצוד אחר חלקיק בוזון-היגס. מרתק.
אחריו נהניתי עד מאוד מ"תנ"ך עכשיו" מאת מאיר שלו, שבו הוא מתאר את הקריאה שלו בפרקי התנ"ך, קריאה שמתבוננת בהיבטים האנושיים.
האחרון היה "הפשיזם הנצחי", ספר המשלב מאמר של אומברטו אקו, שמצביע על סימנים שעלולים לבשר את שבו של הפשיזם, עם מאמר מאת מרדכי בר-און, שדן במצב בישראל בהקשר זה. לא מחדש, אבל תמיד כדאי להיות מודעים.

שבת שלום 
לצפיה ב-'דון קאמילו אוחז בזנבו של השטן + קומראד דון קאמילו'
דון קאמילו אוחז בזנבו של השטן + קומראד דון קאמילו
23/02/2019 | 09:02
35
מאת ג'ובאנינו גוארסקי
בעקבות המלצה בבלוג של דני קרמן
לצפיה ב-'אורחת '
אורחת
23/02/2019 | 14:38
2
57
פעם הייתי יותר חזקה בתפוז אבל בשלב מסוים התעייפתי.
בפורו הזה הייתי בעיקר סמויה, לא זוכרת אם אי פעם כתבתי...
אבל הפעם, עלה בי דחף לכתוב, להתפעם. מזמן מזמן לא נסחפתי ככה עם ספר. שלא יכולתי ולא רציתי להוריד מהידיים. שחשבתי עליו בלי הפסקה, וכל כך שאב אותי.

האם מישהו/י קרא את הנאוה לאדון של אלבר כהן?
מצד אחד אני ממש רוצה לדעת שיש איתי עוד אנשים אבל מצד שני אני פוחדת לגלות שלא אהבו את הספר כמוני (מכירים את התחושה הזאת?). וגם- הייתי רוצה שיכירו עוד ועוד אנשים את הספר הנפלא הזה ושוב- מצד שני, שלא יכירו.. שיהיה חוג מצומצם של אוהבים, כמו כת סביב הספר..
מצטערת אם זה נשמע מוזר. ועוד בהודעה הראשונה שלי .
חייבת לקרוא עכשיו ספרים נוספים שלו, ואת הספרים הראשונים במה שמסתבר שהוא סדרה בת שלושה ספרים.

איזה ספר! איזו דרמה. כמה פיוטיות וכמה גיחוך! סיפור אהבה לא סטנדרטי, לא קל לקריאה ולעיכול. תובעני מאוד, סוחט רגשית ומעורר שלל תחושות- צחוק, כעס, הבנה, מתח ועצב. הרבה עצב. כתיבה משובחת ואפיון דמויות ייחודי. מספר וירטואוז לדעתי.

ועכשיו כשסיימתי אותו, יש תחושה של רפיון ידיים. אין חשק לשום דבר אחר.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
23/02/2019 | 17:13
42
תודה על ההמלצה.
לצפיה ב-'היי לך, ברוכה הבאה / השבה '
היי לך, ברוכה הבאה / השבה
25/02/2019 | 18:37
32
לא קראתי את הספר, אבל אני מזדהה עם התחושה שלך שאת רוצה שכולם יכירו אותו, לגמרי מוכר
לצפיה ב-'רומן וינאי/דוד פוגל '
רומן וינאי/דוד פוגל
24/02/2019 | 11:11
33
מסוג הספרים שאני קוראת לאט.
לצפיה ב-'"תחנה 11", אמילי סנט ג'ון מנדל'
"תחנה 11", אמילי סנט ג'ון מנדל
24/02/2019 | 14:11
40
סוף סוף אני יכולה להכנס לתוך ספר פרוזה. אני מנסה כבר כחודשיים ולא מצליחה אלא קוראת אוטוביוגרפיות או ספרי עיון אחרים.

גם כאן התחלתי במחשבה, "מה זה נוגע אלי", אבל דפדפתי אקראית לאמצע הספר, זה תפס אותי והמשכתי לקרוא מההתחלה. וטוב שכך. זה סוג ספר שטוב לי לנסות להכנס מחדש לפרוזה, הקריאה זורמת, הומור דק.

אסון בקנה מידה לאומי (עולמי?) קורה - זה לא סוד, יש לזה התייחסות מרומזת מייד בהתחלה - וכנראה רק מעטים שורדים אותו. וזהו הסיפור שלהם. כנראה, אני לא יודעת כי אני רק בהתחלה. אבל זה נראה מבטיח ולראשונה זה זמן אני מחכה לחזור הביתה ולקרוא כדי לדעת מה יהיה הלאה.

לפני כן סיימתי את Protest Kitchen שקראתי לאטי בשבוע החולף, ואהבתי. הוא דורש קריאה שניה, אבל, כי הוא מכוון קודם כל לקהל אמריקאי ולא תמיד ברור לי על מה מדובר, ושנית כדי להבין את הרעיונות. המתכונים שם מיועדים, לדעתי, למי שרוצים לעבור לתזונה טבעונית (או לפחות לאכול פחות מן החי) ולא למי שכבר מתורגלים בבישול של מזון טבעוני. גם כך אני מתכוונת לנסות מתכונים מהספר אבל ברור לי שתזונה נכונה כדרך חיים לא היתה עקרון מנחה בפרסום המתכונים, למרות שיש התייחסות ברורה לתזונה טבעונית טובה באחד הפרקים. פרסום המתכונים נועד בראש וראשונה להתחבב ולהקל על מי שמנסים לעבור לתזונה כזאת.
לצפיה ב-'ממתין לקרוא את גן העדן האבוד'
ממתין לקרוא את גן העדן האבוד
24/02/2019 | 21:39
41
צריך להביא אותו מהדואר ואז אני אקרא אותו מאוד מתרגש כי זו אמורה להיות חוייה שירית יוצאת דופן ונשגבת חוץ מזה קראתי חלקים מפאוסט שוב בתרגום כפכפי בעיני התרגום לא כל כך טוב לפחות לעומת זיבטונסקי  ( שמאוד מאוד אהבתי   ) , אני מקוה לרכוש בקרוב את פאוסט בתרגום ניצה בן ארי שכולל הערות וביאורים רבים כי קשה לי להבין את הטקסט לגמרי במיוחד את חלק ב ....
לצפיה ב-'בשבת הייתי עם "מסמכיה הפרטיים של פנינת המזרח"'
בשבת הייתי עם "מסמכיה הפרטיים של פנינת המזרח"
25/02/2019 | 18:38
18
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
14/02/2019 | 23:10
7
28
אני מקווה שכולם בילו יפה בוולנטיין'ס דיי, וגם אם אין לכם עם מי - תמיד אפשר להתאהב בספר טוב

אז מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'התאהבתי בספר האחרון שקראתי השבוע :)'
התאהבתי בספר האחרון שקראתי השבוע :)
15/02/2019 | 12:15
93
"היא לא שם", ספר ביכורים מרשים ומרגש מאת טזמין גריי, העוקב במשך שבוע אחר שני ילדים שאמם נעלמה. 
פתחתי את השבוע עם "איידהו" מאת אמילי רסקוביץ', שבלבו תעלומת רצח ילדה על ידי אמה. ספר מתאמץ מדי.
הבא בתור היה "סדר היום" מאת אריק ויאר, המתאר תמונות מן הימים שלפני האנשלוס ובמהלכו. אני מעדיפה את ההיסטוריה כפי שהיא, ללא קישוטים ספרותיים, אבל גם דרכו של ויאר לספר על התקופה מבורכת.
"רחוב הגנבים" מאת מתיאס אנאר מתאר את חייו של צעיר מרוקאי על רקא האביב הערבי והמשבר הכלכלי באירופה. מרתק ומומלץ.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"בית הסודות" מאת מיכל חזון'
"בית הסודות" מאת מיכל חזון
16/02/2019 | 10:25
44
ספר נחמד וקליל.
לצפיה ב-'סוס אחד נכנס לבר - דוד גרוסמן'
סוס אחד נכנס לבר - דוד גרוסמן
16/02/2019 | 18:24
45
בינתיים מעניין.
את "רבקה" אהבתי
לצפיה ב-'הסוף של הספר של מונה אלתאח'אווי, שאני לא יודעת איפה להתחיל '
הסוף של הספר של מונה אלתאח'אווי, שאני לא יודעת איפה להתחיל
17/02/2019 | 12:58
1
38
את הדיבור עליו. רק שאני מעריצה כמה גיבורות שם ואסירת תודה על הפריבילגיות שלי לחיות כאישה חופשיה יחסית. שהספר הזה לימד אותי לא לקחת אותן כמובנות מאליהן.

לצפיה ב-'והתחלתי ואני קוראת בעניין את Protest Kitchen'
והתחלתי ואני קוראת בעניין את Protest Kitchen
17/02/2019 | 13:10
35
ספרן של ג'יני מסינה ושל קרול ג' א'דמס, על המשמעות של אימוץ תפריט טבעוני ביחס למוסר, איכות הסביבה, יחסי ניצול בעבודה (תעשיית המזון מן החי), צדק תזונתי, שנאת נשים וכולי. שדרך המטבח אפשר למחות על כל אלה. הקשרים מאוד מעניינים, חלקם היו נהירים לי לפני כן, חלקם לא. יש גם מתכונים. והספר מעודד לאקטיביזם.

אגב, מי שרוצות ורוצים לעבור לתזונה טבעונית או כזו שכוללת יותר מן הצומח, יעשו טוב, וקוראות וקוראים אנגלית, יהיה טוב לפנות לבלוג של ג'יני מסינה, דיאטנית מוסמכת, כדי לקרוא עצות תזונתיות בהירות, מבוססות על מחקרים ושאינן פנאטיות. לי היא עושה סדר, ביטלה את כל ה"רעש" התזונתי שהייתי מוקפת בו ואני שמחה שנחשפתי לאתר שלה לפני כחודשים ספורים, אתר שהוא המלצה של תזונאית מצוינת בגישה של אכילה אינטואיטיבית ואנטי-דיאטה, גישה שממילא אימצתי לפני כמה שנים ואצלי עובדת נהדר.

אז שני הלינקים, האתר של ג'יני מסינה, וזה של טיילור וולפרם. יש לה בבלוג מאמרים מצוינים שמתעמקים בחשיבה על אוכל ולדעתי עשויים לעזור, אם יש צורך בכך, לקידום אכילה טובה ונינוחה יותר.

לצפיה ב-'יש לי ערימה של מגזינים שאני מבטיחה לעצמי שאגיע אליהם'
יש לי ערימה של מגזינים שאני מבטיחה לעצמי שאגיע אליהם
21/02/2019 | 20:41
26
אז בשבת האחרונה לא קראתי ספרים אלא מגזינים, וישנתי הרבה
לצפיה ב-'בקשה להמלצה לרומן פסיכולוגי'
בקשה להמלצה לרומן פסיכולוגי
12/02/2019 | 19:26
3
73
שלום חברים. שואלת גם כאן.  קראתי ואהבתי מאוד את הספרים: מאחורי ההר (מאיה ערד), שלוש (דרור משעני), השופט (שי אספריל). בכולם יש משהו מן הבלש והתעלומה אבל אני מצאתי בהם גם  חומר למחשבה אודות מערכות יחסים ונפש האדם (סוג של רומן פסיכולוגי). אשמח להצעות לספרים דומים .  אפשר גם ספרים מתורגמים. תודה

לצפיה ב-'לא קראתי אף אחד מהספרים שציינת אבל מציעה לך לבדוק את '
לא קראתי אף אחד מהספרים שציינת אבל מציעה לך לבדוק את
14/02/2019 | 20:14
1
44
"אשה בכלוב" של יוסי אדלר אולסן
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/02/2019 | 08:51
7
לצפיה ב-'לדעתי "רבקה" של דפנה דה מוריי הוא גם סוג של רומן פסיכולוגי'
לדעתי "רבקה" של דפנה דה מוריי הוא גם סוג של רומן פסיכולוגי
16/02/2019 | 18:26
25
כולל גם משהו מן הבלש והתעלומה...
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
07/02/2019 | 21:10
7
29
השבוע נכנס חודש אדר (א) ובו מרבים בשמחה - ומה יותר משמח מאשר לקרוא

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'בשבוע שעבר התחלתי את "צ'חלה וחזקל" של אלמוג בהר'
בשבוע שעבר התחלתי את "צ'חלה וחזקל" של אלמוג בהר
07/02/2019 | 21:14
48
מאוד מורגש שהסופר הוא משורר (זה ספר הפרוזה הראשון שלו), מקווה לסיים השבת.
לצפיה ב-'התחלתי לקרוא את "עאידה" מאת סמי מיכאל'
התחלתי לקרוא את "עאידה" מאת סמי מיכאל
08/02/2019 | 07:33
42
רומן היסטורי, כתוב מצויין בשפה הגבוהה של סמי מיכאל.
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון'
היה שבוע מגוון
08/02/2019 | 10:46
1
58
פתחתי עם "ילדה רעה" הביוגרפי של נעמי לויצקי, ספר צובט לב ומעניין.
הבא בתור היה "יומנו של בן חמישים", נובלה מבריקה מאת הנרי ג'יימס.
אחר כך קראתי את "כיתת יורים בבית ג'יז" מאת שבתי טבת, העוסק בפרשת טוביאנסקי. מזעזע אפילו ממרחק השנים.
סיימתי עם "חאדולה", ספר בן כ-120 שנה מאת הסופר היווני אלכסנדרוס פאפאדיאמנטיס, המתאר את חיי המצוקה חסרי המשמעות של נשים באי יווני. שונה ומעניין.

שבת שלום 
לצפיה ב-'פרשת טוביאנסבקי היא נקודה חשובה בהיסטוריה שלנו'
פרשת טוביאנסבקי היא נקודה חשובה בהיסטוריה שלנו
08/02/2019 | 11:36
18
לצפיה ב-'אני קוראת'
אני קוראת
08/02/2019 | 20:51
64
את ברית עולם מאת טייארי ג'ונס. ספר מצויין אני ב 60% שלו ועד כה 5 כוכבים מנצנצים ובוהקים.

קראתי את אל מול הלילה מאת דלפין דה ויגאן. ביוגרפיה מעולה שכתבה הסופרת על חייה של אימא שסבלה מדיכאון ומאניה דפרסיה. כתובה ברגישות. נוגע ללב.

לצפיה ב-'Headscarves and Hymens, מונה אלת'חאווי'
Headscarves and Hymens, מונה אלת'חאווי
11/02/2019 | 11:18
25
כותרת משנה:
Why the Middle East Needs a Sexual Revolution
לצפיה ב-'פייר וזאן /מופסן.'
פייר וזאן /מופסן.
12/02/2019 | 10:19
28
מתחברת לכתיבה. סיפור פשוט שמעורר ענין ומתח.
לצפיה ב-'מחזות של שרה קיין - תורגמו לעברית?'
מחזות של שרה קיין - תורגמו לעברית?
08/02/2019 | 19:39
13
ויצאו לאור לקהל הרחב?
מצד אחד הוצגו בארץ, אך לא מצאתי עותקים לקריאה
לצפיה ב-'חנות "האחים גרין" מציעה מבחר ספרי מד"ב בהנחה'
חנות "האחים גרין" מציעה מבחר ספרי מד"ב בהנחה
07/02/2019 | 21:08
1
41

ממה שראיתי ברפרוף, מחיר רוב הספרים הוא סביב 40-50 ש"ח, הרבה "מד"ב קלאסי" אבל גם חדשים (וגם פנטזיה)
לצפיה ב-'מצאתי את "קיי פאקס" ב-35 ש"ח'
מצאתי את "קיי פאקס" ב-35 ש"ח
14/02/2019 | 23:04
18
היה לי אותו פעם ואיני יודעת לאן נעלם
ראיתי במכירה אותה מהדורה שהיתה לי, וקניתי. הגיע ממש בזריזות

נדמה לי שסיפרתי פעם, שראיתי בחנות ספרים את הספר במהדורה הראשונה שבה הוא יצא, וגם במהדורה השניה שיצאה לאחר שיצא הסרט עם קווין ספייסי. דפדפתי בשני הספרים כדי לבדוק אם יש הבדל, ומסתבר שההבדל היחיד היה הכריכה, שבמהדורה החדשה היתה עם תמונה של קווין ספייסי. ועבור זה היה הבדל של כמה עשרות שקלים!
כמובן שקניתי את הספר במהדורה הישנה... ואפילו אהבתי הרבה יותר את הכריכה. רק שהספר נעלם, כאמור, ועכשיו קניתי לי עותק חדש.
לצפיה ב-'ראיון עם רחלי אידלמן, מו"לית הוצאת שוקן'
ראיון עם רחלי אידלמן, מו"לית הוצאת שוקן
07/02/2019 | 21:01
1
34

מעניין מאוד - ההיסטוריה של ההוצאה, על השיקולים הכלכליים בבחירת ספרים, על חוק הספרים, על היבטים פוליטיים.
לצפיה ב-'ועכשיו גם ראיון עם חנטל סויסה, מנכ"לית "עם עובד"'
ועכשיו גם ראיון עם חנטל סויסה, מנכ"לית "עם עובד"
14/02/2019 | 22:57
14
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לשקספיר'
שאלה בנוגע לשקספיר
07/02/2019 | 00:34
36
רצתי לדעת מה הבדלים בין השפה השקספירת המקורית לבין המתורמת מה הבדל ? הבנתי שהיא פחות מרשימה ובאנגלית לקרוא אותו זו חויה יוצאת מהכלל .

אני קראתי את יצירתו בעברית והתרשמתי אבל השאלה האם כדאי להשקיע עוד ולקרוא בשפת המקור ויש שוני רב בין התרגום למקור ברמת האיכות האסתטית זה נכון ? אשמח לתשובות תודה מראש בברכה נתנאל .
לצפיה ב-'מחפש את "רעיונות" של מרקוס אורליוס'
מחפש את "רעיונות" של מרקוס אורליוס
06/02/2019 | 13:55
27
אשמח אם מישהו מוכר את הספר.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת בן שי שרותי תמלול
הכל בגלל מילה אחת!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו