לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2620026,200 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
30/05/2019 | 18:35
12
24
כן בחירות חדשות, לא בחירות חדשות - הכי חשוב באיזה ספר אתם בוחרים

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון ומעניין'
היה שבוע מגוון ומעניין
31/05/2019 | 08:56
72
פתחתי עם החמישי בספרי "המאבק שלי" מאת קרל אובה קנאוסגורד, "גשם חייב לרדת". מצוין, כרגיל.
אחריו קראתי ספר מיוחד, "מושב הנהג" מאת מיוריאל ספארק, המציג דמות דוחה אך מעוררת חמלה רבה.
האחרון היה "מסעותי עם דודתי" מאת גרהם גרין בתרגום חדש. משעשע וחביב.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"המחברת הגדולה" מאת אגוטה קריסטוף'
"המחברת הגדולה" מאת אגוטה קריסטוף
31/05/2019 | 09:37
3
55
ספר לא קל, לעיתים אף מזעזע ועם זאת מעניין.
קשה להניח את הספר מהיד.
לצפיה ב-'אכן, ספר מזעזע ומרתק'
אכן, ספר מזעזע ומרתק
04/06/2019 | 20:33
5
לצפיה ב-'ויש שני המשכים, שאסור לפספס.'
ויש שני המשכים, שאסור לפספס.
10/06/2019 | 11:47
1
4
לצפיה ב-''
11/06/2019 | 08:19
2
לצפיה ב-'אונורה דה בלזק - הסכנות שבהתנהגות נלוזה (ועוד שני סיפורים)'
אונורה דה בלזק - הסכנות שבהתנהגות נלוזה (ועוד שני סיפורים)
01/06/2019 | 10:36
35
נתקלתי בספריה בספר הלא ארוך הזה והחלטתי לנסות.
בינתיים "בסדר" ולא יותר
לצפיה ב-'ספורי חייו של מר פיקרי / גבריאל זווין'
ספורי חייו של מר פיקרי / גבריאל זווין
02/06/2019 | 11:23
30
אהבתי. הרבה אהבת קריאה בספר אחד. 
לצפיה ב-'עדיין עם "חיים ועוד חיים". איזה ספר נפלא זה.'
עדיין עם "חיים ועוד חיים". איזה ספר נפלא זה.
02/06/2019 | 13:02
2
46
ומזל שאני קוראת פעם שניה, בראשונה הרגשתי שהמעברים בזמן שרירותיים ולא הבנתי את ההתעקשות לספר עוד ועוד סיפורי חיים בתסריטים שונים, כלומר סוג של "דלת מסתובבת". עכשיו אני מסתכלת על זה במבט רחב יותר, כספר שמספר את הסיפור של נשים רבות במאה ה-20. ואיזו יכולת סיפורית יש לאטקינסון. אז אחרי הקטע המדכא עד עפר של לונדון לאחר המלחמה, בשנת 47, יש עוד כל כך הרבה שיאי כתיבה כאן. כולל סיפור הזוי - הפעם המילה ראויה - שבו הגיבורה נקלעת לקן הצרעות - או הנשרים, למעשה - של הצמרת הנאצית קצת לפני פרוץ המלחמה.

בקרוב אקרא את הספר שכתבה אחריו, A God in Ruins, שיצא ב-2015 ותורגם השנה לעברית בשם "חיים אחרים". כפי הנראה בו דמות אחת - אחיה הצעיר של הגיבורה כאן - היא גיבורת הספר. אם כי היא לא רואה בקריאת שני הספרים האלה בזה אחר זה הכרח. אני מאוד שמחה שלקראת הספר הבא קראתי את זה שוב.
לצפיה ב-'עדיין לא קראתי דבר של אטקינסון'
עדיין לא קראתי דבר של אטקינסון
04/06/2019 | 20:39
1
23
אני זוכרת שהיו ביקורות חמות על "מאחורי התמונות במוזיאון", אבל משום מה לא הגעתי אליו.
לצפיה ב-'זה הראשון. אני עדיין מחכה לקרוא אותו, יש לי בבית'
זה הראשון. אני עדיין מחכה לקרוא אותו, יש לי בבית
05/06/2019 | 09:12
21
יהיה מעניין. הוא מבוסס במידה על חייה שלה, כמובן זו ספרות בדיונית, לא ביוגרפיה.
בסוף "חיים ועוד חיים" יש הזמנה לאתר האינטרנט שלה, לקרוא בהרחבה על תהליך כתיבת הספר. ויש אחרית-דבר קצרה שלה. שלא מסבירה דווקא את הכרונולוגיה הכה מבלבלת בסגנון "דלתות מסתובבות".

הסיכום שלי בקריאה שניה הוא, שזה מאוד ראוי. גם אם אני לא בטוחה לגבי המבנה. היכולת הסיפורית שלה מרשימה מאוד. להעביר את ימי הבליץ, את ימי הדיכאון שלאחר המלחמה, את תהליך ההתבגרות המינית של כה רבות מאתנו, זה לא דבר מובן מאליו, לא ברמה כזאת של אמינות ויכולת להחזיק ספר לאורך מאות רבות של עמודים.
לצפיה ב-'בשבת שעברה עזבתי את "החלטות היסטוריות והחלטות היסטריות"'
בשבת שעברה עזבתי את "החלטות היסטוריות והחלטות היסטריות"
04/06/2019 | 20:31
30
לטובת 2 ספרים (נכון יותר נובלות) חדשים של קינג:
Gwendy's Button Box
ו-Elevation
כמובן שהייתי חייבת לסיים את שניהם באותו יום, כזה תענוג

השבת חזרתי ל"החלטות" וסיימתי אותו - ספר חביב מאוד, מעניין וזורם.
לצפיה ב-'חזרתי לסטורנין אחרי שנה'
חזרתי לסטורנין אחרי שנה
05/06/2019 | 13:30
25
הפסקתי לקרוא אותו לפני כשנה אחרי בערך אחרי 50 עמודים, (פשוט הגיע לי ספר שממש רציתי לקרוא ומיד), אבל משום מה לא חזרתי אליו למרות שמאד נהניתי. אז סוף סוף חזרתי וסיימתי אותו מהר.
בעקבות זה עברתי לCarry On, Jeeves. ה"אבא הרוחני" של סטורנין. בינתיים מאד נהנה, ומאמין שאזמין עוד מספרי ג'יבס בהקדם.
לצפיה ב-'"הסיפור שלי עליך" סילביה ברזני- ידעתם שהרקע זה פורום בתפוז?'
"הסיפור שלי עליך" סילביה ברזני- ידעתם שהרקע זה פורום בתפוז?
31/05/2019 | 22:41
47
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
23/05/2019 | 20:11
7
26
כמה חם לכם מספיק כדי לסגור את כל החלונות, להדליק מזגן ולשקוע בספר טוב

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'"וודקה ולחם" מאת מירה מגן'
"וודקה ולחם" מאת מירה מגן
23/05/2019 | 22:08
22
לצפיה ב-'ניצב כל הלילות - הארפר לי'
ניצב כל הלילות - הארפר לי
24/05/2019 | 07:40
39
קצת בלבל אותי בהתחלה ההסבר על הקשר בין ספר זה לבין "אל תיגע בזמיר".  אחרי קריאת ההקדמה הבנתי.
לצפיה ב-'סיכום שבועיים'
סיכום שבועיים
24/05/2019 | 14:13
57
קראתי מעט, אבל כמעט כולם מצוינים.
פתחתי עם "סיסי" מאת אליזבת בורנה, סיפור חייה של קיסרית אוסטריה. ספר נעורים שאהבתי מאוד, ומסתבר שלא נס ליחו.
אחריו קראתי את "תעלומת הכתר" מאת מתי פרידמן, אודות הבאתו של כתר ארם צובא מסוריה לארץ. מרתק.
הבא בתור היה "אירית שחורה" מאת סטיבן טלטי, העוסק בחקירת רצח בקהילת יוצאי אירלנד בבפאלו שבניו-יורק. לא רע לסוגו, אבל האכזריות הברברית שבו הרתיעה אותי.
שבתי בקריאה חוזרת אל "העולם של אתמול" מאת שטפן צווייג, שבו הוא מתאר את השנים האחרונות של הקיסרות האוסטרו-הונגרית, ואת שקיעתה של אירופה אל שתי מלחמות עולם. חכם ומאיר עיניים.
האחרון היה ספרו החדש של דויד גרוסמן, "אתי החיים משחק הרבה", המבוסס על דמות אמיתית. מרגש.

שבת שלום 

לצפיה ב-'ממשיכה לאטי עם כישור הזמן של גורדן'
ממשיכה לאטי עם כישור הזמן של גורדן
26/05/2019 | 10:15
24
ובמקביל קצת ספרי מתח 
לצפיה ב-'אני חורש את איתי החיים משחק הרבה'
אני חורש את איתי החיים משחק הרבה
26/05/2019 | 19:54
41
עוד ספר מודרני של גרוסמן, קליל ומרשים
לצפיה ב-'מאוורר, מספיק. "חיים ועוד חיים", קייט אטקינסון'
מאוורר, מספיק. "חיים ועוד חיים", קייט אטקינסון
27/05/2019 | 11:21
32
קריאה שניה. לאחר האחרון שלה, Transcripition, שגם אותו סיימתי בבוקר יום שישי, החלטתי לחזור לראשון בשלושת הספרים שכתבה על מלחמת העולם השניה באנגליה.
כאן, למעשה, פרשת חייה של אישה לאורך רוב המאה ה-20, עם פה ושם פרקי "דלת מסתובבת". פעם היא מתה בלידתה, פעמים אחרות היא חיה ומתבגרת, אי-אילו תאונות, ושוב חוזר אחורה והנה היא עוברת גם אותן. יש לה תחושת דז'ה וו, כאילו היתה כבר בחיים האלה והיא מקבלת צ'אנס - כפי שמצוטט ניטשה באחד הציטוטים שהיוו מוזה לכתיבה, בהתחלה - לחיות הכל מחדש.

כיוון שכך - עצם הדמיון ופעולותיה שנובעות מכך - היא מופנית לדוקטור לנפש, כמובן אחד מתלמידי פרויד וגם כאן עוד נדבך למאה ה-20. הכרונולוגיה בדרך כלל רציפה, לפעמים יש קפיצה גדולה קדימה, כמו בפרק המדכא עד עפר על לונדון שלאחר המלחמה, בשנת 1947.

הספר הזה זורם בהרבה מ-Transcription, שגם אותו אהבתי בסופו של דבר וגם הוא יכול לצאת נשכר מקריאה שניה.

ולמרות 600 ומשהו עמודיו, הוא זורם ללא הפרעה. כרגיל, אטקינסון גם יכולה להצחיק, גם לזעזע כל כך (אונס, למשל, הצורך להסתיר אותו, הבושה - לא הרבה השתנה  כאן מאז 1926, מועד האונס בספר).

ואחריו - ולכן אני קוראת את הספר הזה שנית, כדי שיהיה לי רקע לספר הבא אם כי אטקינסון לא רואה אותו כספר המשך אלא כספר נלווה - A God in Ruins, שגיבורו הוא אחיה הצעיר הנערץ של הגיבורה כאן.
לצפיה ב-'סיימתי את אבא גוריו מאת בלאזק'
סיימתי את אבא גוריו מאת בלאזק
29/05/2019 | 19:58
8
לצפיה ב-'נפטר הסופר הרמן ווק'
נפטר הסופר הרמן ווק
21/05/2019 | 19:02
1
47

ספריו ויצירותיו (מתוך ויקיפדיה):
Aurora Dawn (1947)
City Boy: The Adventures of Herbie Bookbinder (1948)
The Traitor (1949 play)
The Caine Mutiny (1951)
The Caine Mutiny Court-Martial (1953, play)
Marjorie Morningstar (1955)
Slattery's Hurricane (1956)
The "Lomokome" Papers (written in 1949, published in 1956)
Nature's Way (1957, play)
This is My God: The Jewish Way of Life (1959, revised ed. 1973, non-fiction)
Youngblood Hawke (1962)
Don't Stop the Carnival (1965)
The Winds of War (1971)
War and Remembrance (1978)
Inside, Outside (1985)
The Hope (1993)
The Glory (1994)
The Will to Live On: This is Our Heritage (2000, non-fiction)
A Hole in Texas (2004)
The Language God Talks: On Science and Religion (2010, non-fiction)
The Lawgiver (2012)
Sailor and Fiddler: Reflections of a 100-Year Old Author (2015, non-fiction)
לצפיה ב-'סופר מעניין'
סופר מעניין
24/05/2019 | 14:16
38
אהבתי בעיקר את "פנים וחוץ", "המרד על הקיין", "רוחות מלחמה" ו"מלחמה וזכרון".
לצפיה ב-'מכירים את ספריית סוף העולם'
מכירים את ספריית סוף העולם
21/05/2019 | 19:04
55

בנורווגיה מתכוננים לאפוקליפסה:
לצפיה ב-'המסמכים הגנובים של קפקא יועברו לירושלים'
המסמכים הגנובים של קפקא יועברו לירושלים
21/05/2019 | 19:03
24
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
16/05/2019 | 19:36
5
20
אתם צופים באירוויזיון? מהמרים על השירים מחכים להופעה של מדונה

או שמה שמעניין אתכם זה פחות מוזיקה ויותר ספרים

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'בלאק סוון גרין - מאת דיוויד מיטצ'ל'
בלאק סוון גרין - מאת דיוויד מיטצ'ל
18/05/2019 | 09:58
36
ספר התבגרות אנגלי חביב. יכול להיות שעברתי את הגיל אבל קטעים רבים לא דיברו אליי. מצד שני הספר מתרחש בשנות  ה-80 והגיבור בערך בגיל שלי כך שלפחות השירים והסרטים שהוא הזכיר העירו בי נוסטלגיה
לצפיה ב-'קייט אטקינסון, Transcription'
קייט אטקינסון, Transcription
19/05/2019 | 16:59
1
29
פחות תופס מאשר הקודמים, סגנון אחר. אבל אני נהנית, ומחפשת כל רגע פנוי לקרוא.
לצפיה ב-'זהו הספר השלישי של אטקינסון שנושאו מלחמת העולם השניה באנגליה'
זהו הספר השלישי של אטקינסון שנושאו מלחמת העולם השניה באנגליה
20/05/2019 | 12:31
26
"חיים ועוד חיים" שרטט תסריטים רבים של מה היה קורה אם...הלך קדימה ואחורה עם חייהם של גיבוריו, כולל מפגש במרתף בירה במינכן ב-1930, שם ירייית אקדח אחת של גיבורתו היתה משנה את כל ההיסטוריה של המאה ה-20.

הספר שבא אחריו, שתורגם לאחרונה בשם "חיים אחרים" - עדיין לא קראתי אותו - במקור שמו A God in Ruine - עוסק בדמות אחת מהספר הקודם, ובחייה השלמים, בעוד שלפי זכרוני בספר שלפני היא היתה דמות משנית. לכן אני גם רוצה לקרוא שוב את "חיים ועוד חיים".

את הספר הנוכחי מצאתי בדיוטי פרי בדרך לאיטליה וכיוון שמוזכר בו שהגיבורה חיה שנים רבות באיטליה - איזה צירוף מקרים ואולי לא...- קניתי אותו. בפועל הוא מתרחש רובו (אני אחרי החצי) בלונדון ועניינו בריגול ובריגול נגדי.

אני מרגישה שהדמות סביבה סובב הכל אינה מפותחת דיה, אני לא מבינה למה קורים לה כל הדברים שקורים - היא לא מושכת במיוחד מראש - ואני גם מרגישה שקווי עלילה מופיעים ונעלמים מהר מדי. ובכל זאת, אטקינסון. בשבילי זה תמיד בילוי, הקריאה שלה.

ולמי שקראו את ספרי ג'קסון ברודי, אם זכרוני אינו מטעני היא הצהירה שאחרי 4 ספרים עם האקס-בלש הזה, לא יהיה עוד אחד, אז דווקא כן. ביוני הקרוב יצא הספר החמישי שעוסק בו, בעלילותיו או בהופעתו בעלילותיהן של אחרות, בכל רחבי האי הבריטי. תירוץ לקרוא שוב את כל ארבעת אלה שקדמו לו...
לצפיה ב-'נתנאלה שלזינגר-אחרי המעשים '
נתנאלה שלזינגר-אחרי המעשים
20/05/2019 | 11:54
25
התחלתי לקרוא אותו כי ראיתי אותו במקרה מונח בספריה והיה נראה לי מעניין ,
מבחינת כתיבה היה לי קושי לדעת מתי הסופרת מציגה מחשבה של אחת הדמויות ומתי היא מתארת דו שיח , הכל בליל של כתיבה וזה יצר אצלי בלבול די מיותר.
הרעיון בסיפור לדעתי מצוין אבל היה יכול להיות הרבה יותר מסודר מבחינת סגנון הכתיבה . למרות זאת - ספר טוב מאוד 
לצפיה ב-'אני עם "רגעים היסטוריים ורגעים היסטריים"'
אני עם "רגעים היסטוריים ורגעים היסטריים"
21/05/2019 | 18:40
28
ממשיכה את הקו של ספרי עיון "פופולריים" שהתחלתי עם "המשפט האחרון של פרמה".
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
09/05/2019 | 21:46
1
29
למי שלא עבד ביום העצמאות היה סוף שבוע ארוך - אבל בכל זאת, אני בטוחה שלא סיימתם את כל מלאי הספרים שממתינים לקריאה בבית

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה מעניין'
היה שבוע קריאה מעניין
10/05/2019 | 11:02
73
פתחתי עם "סיפור שלא סיפרתי" מאת אורי חנוך ויהודית חנוך, סיפור חייו של אורי מילדותו בקובנה, גלגוליו בשואה, ועלייתו ארצה. מרתק.
אחריו קראתי את "חנות ספרים על גלגלים" מאת ג'ני קולגן, ספר במשקל נוצה, נעים לקריאה.
האחרון היה "ספר הקבצנים" מאת מנדלי מוכר ספרים, עברית קשה אבל כתיבה מורכבת ומרשימה.

שבת שלום 
לצפיה ב-'יום עצמאות שמח לכל באי הפורום'
יום עצמאות שמח לכל באי הפורום
08/05/2019 | 20:13
16
לצפיה ב-'יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל'
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל
07/05/2019 | 22:07
21
יִזְכּוֹר עַם יִשׂרָאֵל אֶת בָּנָיו וּבְנוֹתָיו, הַנֶּאֱמָנִים וְהָאַמִּיצִים, חַיָּלֵי צְבָא הַהֲגָנָה לְיִשׂרָאֵל, וְכָל לוֹחֲמֵי הַמַּחְתָּרוֹת וַחֲטִיבוֹת הַלּוֹחֲמִים בְּמַעַרְכוֹת הָעָם, ואַנְשֵי קְהִלּוֹת הַמּוֹדִיעִין, הַבִּטָּחוֹן, הַמִּשְׁטָרָה וְשֵרוּת בָּתֵּי הַסֹּהַר, אֲשֶׁר חֵרְפוּ נַפְשָׁם בָּמִלְחָמָה עַל תְּקוּמַת יִשְׂרָאֵל, וְכָל מִי שֶׁנִּרְצְחוּ בָּאָרֶץ וּמִחוּצָה לָהּ בִּידֵי מְרָצְחִים מֵאִרְגּוּנֵי הָטֶּרוֹר. יִזְכּוֹר יִשׂרָאֵל וְיִתְבָּרַך בְּזַרְעוֹ וְיֶאֱבַל עַל זִיו הָעֲלוּמִים וְחֶמְדַת הַגְּבוּרָה וּקְדֻשָׁת הָרָצוֹן וּמְסִירוּת הַנֶּפֶש אֲשֶׁר הַנִּסְפִּים בַּמַּעֲרָכָה הַכְּבֵדָה. יִהְיוּ חַלְלֵי מַעַרְכוֹת יִשְֹרָאֵל עֲטוּרֵי הַנִּצָּחוֹן חֲתוּמִים בְּלֵב יִשְֹרָאֵל לְדוֹר דּוֹר.
לצפיה ב-'מבצע לחיילים ובני/בנות שירות לאומי בחנויות סיפור חוזר'
מבצע לחיילים ובני/בנות שירות לאומי בחנויות סיפור חוזר
07/05/2019 | 19:55
24
כל ספר ב15 שקלים עם הצגת תעודת חוגר או תעודה מזהה לשירות לאומי 
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
02/05/2019 | 19:34
9
21
עוד מעט מסתיים יום הזיכרון לשואה - יום קשה, אבל חשוב לאין קץ. מקווה שחוויתם בו משהו מועיל עבורכם.

האם יום השואה השפיע על בחירת הספרים שלכם מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'נער האופניים מאת סמי מיכאל'
נער האופניים מאת סמי מיכאל
03/05/2019 | 08:26
2
20
לצפיה ב-'זה של אלי עמיר.'
זה של אלי עמיר.
05/05/2019 | 18:53
1
12
לצפיה ב-'נכון, תודה על התיקון!'
נכון, תודה על התיקון!
06/05/2019 | 22:47
19
ספר מצויין עד כה.
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה מצוין'
היה שבוע קריאה מצוין
03/05/2019 | 09:19
62
בשבועות האחרונים קראתי מספר ספרים לקראת יום השואה, והשבוע היה זה "השמיעיני את קולך ונסו הצללים", המתרכז בסיפורי הנשים בשואה. כל סיפור ראוי להשמע ולהזכר.
בתחילת השבוע סיימתי את "קתרינה הגדולה" מאת אנרי טרויה, ביוגרפיה מרתקת כתובה מצוין.
ספר חדש של קלודל תורגם וראה אור בימים אלה, "ארכיפלג הכלב", קריאה נוקבת להתנערות מאדישות העולם השבע נוכח המצוקה השוררת בחלקיו האחרים. קלודל דוחס בכשרון שפע מסרים לסיפור מצומצם אחד. ספר טוב מאוד.
האחרון היה "זרע-רע" מאת מרגרט אטווד, ספר וירטואוזי המספר בדרכה היחודית של הסופרת את "הסערה" מאת שייקספיר. מרשים.

שבת שלום 
לצפיה ב-'עוד לא החלטתי, אבל כנראה אבחר את אחד הספרים'
עוד לא החלטתי, אבל כנראה אבחר את אחד הספרים
03/05/2019 | 11:32
53
שקניתי במכירה בבית חשמונאי. אולי את "המשפט האחרון של פרמה" - הגיע הזמן כבר להתמודד איתו...
לצפיה ב-'חלום ושבר: סיפורם של הקומוניסטים העברים'
חלום ושבר: סיפורם של הקומוניסטים העברים
03/05/2019 | 23:28
2
36
רק התחלתי אותו, זה ספר מיוחד על עניין מיוחד.
לצפיה ב-'אם הנושא מעניין אותך'
אם הנושא מעניין אותך
04/05/2019 | 09:01
1
44
אני ממליצה על ספרה של כרמית גיא, "מסע ליד חנה", על הקיבוץ הקומוניסטי שבו גדלה. כתוב מצוין.
לצפיה ב-'בטח שמעניין'
בטח שמעניין
04/05/2019 | 10:45
36
אקח אותו מחר מהעבודה
לצפיה ב-'מסיים את בוריס גודנוב מאת פושקין תרגום דל שלונסקי'
מסיים את בוריס גודנוב מאת פושקין תרגום דל שלונסקי
09/05/2019 | 01:09
28
המחזה הזה מאתגר והשפה יפיפה בעיני בנתיים אני מתחבר  למתקפות של פושקין על המשטר והבלעה שלו והביקורת על הדיקטטורה ונפש האמן החופשית מרשימה מאוד רואים שזה זועק מתוכו  לא קל להבין תמיד ( השפה גבוה ומופתלת לא יודע איך זה במקור כי איני קורא רוסית ומה שספרה לי קאלה בזמנו פושקין מאוד נגיש בשפה ואצל שלונסקי הפך ), אז לא תמיד קל לי להבין ואני צריך כמה קריאות ואני קורא לאט מאוד עשרים עמודים ביום בערך ( והספר יחסית קצר 126 עמודים ), אבל השפה והתוכן כבדים מאוד אז לוקח לי זמן לעכל חוץ מזה זו חוויה הספר הוא מרשים ואני נהנה לפרקים .
לצפיה ב-'יום השואה וספריו של ק.צטניק'
יום השואה וספריו של ק.צטניק
03/05/2019 | 12:07
2
27
במסגרת יום השואה האזנתי להרצאתו של מוריס זלכה על יחיאל די-נור, הוא ק.צטניק - על חייו ויצירתו.

ק.צטניק הוא סופר שמעולם לא העזתי לגשת לספריו, ולמרות שההרצאה היתה מרתקת, אני לא מאמינה שאקרא אותם גם לאחר מכן. מספיק היה לשמוע בתקציר מאילו חוויות אמיתיות נבעה הכתיבה כדי ולא לרצות לקרוא עליהן ביתר פירוט. אגב, המרצה ציין שאת הספר "קראו לו פיפל" הוא עצמו התחיל לקרוא שלוש פעמים ובכל פעם סיים בהטחת הספר לקיר מרוב הזוועה, ולא הצליח לסיים.

היה מעניין מאוד לשמוע על השקפת עולמו ועל רעיונותיו של ק.צטניק באשר למקומה של אושוויץ ושל הרוע בעולם, על הטיפולים ב-LSD שעבר בהולנד, על האופן שכתב את ספריו כשהוא מתבודד בבקתה לבוש במדי האסיר שלו מהמחנה. וגם אנקדוטות כגון כיצד כאשר הועבר כתב היד של ספרו הראשון "סלמנדרה" לבית הוצאה בארץ, שם המחבר שנרשם עליו היה "קצטניק" (דהיינו, אסיר במחנה הריכוז). בבית ההוצאה לא הבינו למה הכוונה, וכך נוצר השם "ק. צטניק". השם נשאר, כי להוציא מהדורות מתוקנות יחייב את ההוצאה להחליף עבור כל הקונים את הספרים הישנים...
לצפיה ב-'קראתי ספר שלו בגיל העשרה'
קראתי ספר שלו בגיל העשרה
03/05/2019 | 14:17
31
ובגללו נמנעתי במשך שנים מקריאת ספרי שואה אחרים. הוא היה למעלה מכוח הספיגה שלי.
לצפיה ב-'"הסטורי של אווה"'
"הסטורי של אווה"
29/04/2019 | 20:07
3
70
אולי ראיתם את שלטי החוצות ואולי לא; אולי כבר הספקתם לשמוע את הסערה סביבם ואולי לא. הנה תקציר:

לפני זמן מה החלו להופיע שלטי חוצות ועליהם כיתוב "הסטורי של אווה - אם היה אינסטגרם לילדה בשואה". הזדעזעתם? לא רק אתם. לאנשים רבים זה נראה כמו שיא חוסר הטעם שיכול להיות, חיבור של תרבות הפופולר השטחית לנושא שאין רציני ממנו. אולי מתוך כוונה טובה, להנגיש את השואה לבני הנוער, ובכל זאת.

הבוקר שמעתי אייטם ברדיו לגבי השלטים הללו ואני מודה שהסתקרנתי עד מאוד. מסתבר ש"אווה" היא אווה היימן, ילדה יהודייה מהונגריה שכתבה יומן (מפורסם פחות משל אנה פרנק), בו תיעדה את מה שיהיו החודשים האחרונים לחייה, מפלישת הנאצים לעירה, דרך חייה בגטו ועד שנשלחה ממנו לברגן בלזן, שם נרצחה והיא רק בת 13. היומן יצא בהוצאת יד ושם ב-1964 בשם "יומנה של אווה היימן".

יזם הייטק ובתו יצרו, בהשקעה כספית גדולה, את ה"סטורי" - פרוייקט שהוכן במשך 8 חודשים בהשתתפות מאות שחקנים ואנשי הפקה ויכלול כ-70 סרטונים שביחד ימחישו את חייה של אווה כפי שתיארה ביומנה.

בעמוד האינסטגרם ניתן כבר לראות סרטון פרומו קצרצר, וממה שנראה - זילות השואה לחלוטין אין כאן.

כתבה מגלובס:

עמוד האינסטגרם של "הסטורי של אווה":
לצפיה ב-'וואו '
וואו
30/04/2019 | 07:34
1
43
צמרמורת
דמעות
וכל זה רק מהטריילר
על פניו פרוייקט מדהים
אמא'לה, איזה יופי שעשו את זה...
לצפיה ב-' בהחלט פרוייקט מרשים ! '
בהחלט פרוייקט מרשים !
11/06/2019 | 14:28
3
בתור סינופיל מרגיש חייב להגיב לתגובות ה"זילות השואה"
המודרניות  של אינסטרגם וצילום סמארטפון הופכים את הסיפור לעוד יותר מפלצתי 
אולי גם עוזר לחבר את הדור הצעיר בינינו לסיפורים בלתי נתפסים..
מזכיר לי את הסרט הקשה שיצא לפני שנתיים נראה לי, " הבן של שאול" - ממליץ ! (לא לבעלי לב חלש)
מדובר בסרטים שהם לא "עוד סרטי שואה" אלא מנסים לומר משהו גם על הקשר בין אנושיות מפוררת ושפה קולנועית מרתקת
לצפיה ב-'ותודה!'
ותודה!
30/04/2019 | 07:34
6
לצפיה ב-'בין שתי ערים'
בין שתי ערים
28/04/2019 | 11:52
1
72
היי אשמח לשאול כמה שאלות למי שקרא פה את הספר 'בין שתי ערים' מאת צ'ארלס דיקנס. אני פשוט התחלתי לחשוב על זה תוך כדי קריאה ולא הצלחתי להבין ואשמח אם מישהו מכם יסגור לי את הפינות האלה.
אז ככה לדעתכם, איך דיקנס מתאר את אנגליה וצרפת? 
האם לדעתכם אפשר לכתוב היסטוריה כרומן היסטורי? אשמח לשמוע גם בעד וגם נגד. 

לצפיה ב-'לא קראתי את הספר'
לא קראתי את הספר
28/04/2019 | 22:11
44
ממליצה לקרוא את הסקירה שפורסמה עליו:

באופן כללי לגבי רומנים היסטוריים - אין ספק שתיאור ההיסטוריה בצורת רומן גורמת לה להיראות הרבה יותר "חיה" ומעניינת, ממחישה אירועים, מקימה לתחייה דמויות היסטוריות ויכולה לתרום לזיכרון של אותה תקופה. בחירה של סופר להבליט אדם או אירוע שעד אותו זמן היה שולי יכולה גם לתרום לתודעה הציבורית לגביו ולעורר התעניינות.

מצד שני, סופרים נוטלים לרוב חרות ספרותית ומשנים או ממציאים פרטים, אנשים, אירועים ודיאלוגים. לפעמים הם נאלצים לעשות זאת כאשר אין מספיק מידע והם חייבים "למלא חורים" על מנת לכתוב את הרומן. לפעמים זה נעשה במכוון כדי שיתאים יותר לסיפור שלהם. מבחינה זו, לא ניתן להסתמך על רומנים היסטוריים באותה מידה שמסתמכים על מחקר "רציני" כאשר המטרה היא ללמוד ולא רק להנות מהסיפור.
חשוב לציין, שלרוב סופרים משקיעים במחקר לצורך כתיבת רומנים היסטוריים, ופעמים רבות הם גם מציינים בהקדמה או באחרית הדבר מה מתוך הרומן אמיתי ומה לאף בכל אופן, תמיד אפשר לחזור למחקרים האקדמיים או לספרי העיון כדי לבדוק מה אמיתי ומה בדוי.
לצפיה ב-'מה קניתי במכירת החג'
מה קניתי במכירת החג
25/04/2019 | 13:24
14
67
הגעתי לבית חשמונאי ביום הראשון של המכירה - אולי בגלל זה המקום היה עמוס במיוחד, והיה קצת קשה לנבור בנינוחות בערימות. בדרך כלל אני קונה סביב ה-10 ספרים, הפעם יצאתי רק עם חמישה. האם אתם מנחשים אילו
לצפיה ב-' 1 '
1
25/04/2019 | 13:26
2
92
לצפיה ב-'ספר טוב מאוד'
ספר טוב מאוד
25/04/2019 | 17:26
1
60
לצפיה ב-''
25/04/2019 | 17:31
18
שמחה לדעת שהוא טוב, לא שמעתי עליו, אבל התקציר עניין אותי.
לצפיה ב-' 2 '
2
25/04/2019 | 13:27
68
לצפיה ב-' 3 '
3
25/04/2019 | 13:29
2
66
לצפיה ב-'טרם הספיקותי לקרוא'
טרם הספיקותי לקרוא
28/04/2019 | 00:42
1
32
המשפט האחרון של פרמה
לצפיה ב-''
28/04/2019 | 21:47
6
אני בכלל לא מחבבת לא מתמטיקה ולא מדעים מדויקים, אבל על הכריכה האחורית כתוב: "אם אתם שונאים מתמטיקה כבר 30 שנה ואף פעם לא הבנתם על מה הרעש, הנה ספר שיוכל להוביל אתכם אל תוך העסק".
נו, איך יכולתי לסרב?
לצפיה ב-' 4 '
4
25/04/2019 | 13:30
57
לצפיה ב-' 5 '
5
25/04/2019 | 13:32
2
59
לצפיה ב-''
25/04/2019 | 17:32
4
לצפיה ב-'גם אני הייתי שם ביום הראשון'
גם אני הייתי שם ביום הראשון
25/04/2019 | 17:25
2
44
ונאמר לי שזה תמיד היום העמוס ביותר
לצפיה ב-'חשבתי לנסות לחזור לשם ביום אחר'
חשבתי לנסות לחזור לשם ביום אחר
25/04/2019 | 17:34
1
40
אבל זה לא הסתייע. לא נורא, גם ככה הממתינים לקריאה נערמים...
לצפיה ב-'אחזור בסוכות '
אחזור בסוכות
25/04/2019 | 17:47
8
לצפיה ב-'בעקבות "המקור" של דן בראון'
בעקבות "המקור" של דן בראון
26/04/2019 | 16:45
35
**ספויילר**
בספר "המקור" של דן בראון הוא מתאר שהחיים נוצרו בעולם בגלל חוק פיסיקלי אונברסלי - העולם רוצה לפזר אנרגיה בצורה הכי יעילה.
יצורים חיים צורכים אנרגיה ומפזרים אותה בצורת אנרגיה חום.
ולכן נוצרו בע"ח.
זה די מסקרן. מישהו שמע על התיאוריה הזו?
ואיפה אפשר לשאול שאלות נוקבות לגביה?

(למה חוקי פיסיקה כאלה פעלו ספציפית על כדור הארץ? הרי יש כוכבים חמים אחרים שאם היו מצייתים לחוקי הפיסיקה הזו גם היו נוצרים צורות חיים כדי לפזר אנרגיה?
או למה ספציפית בכדור הארץ התאפשר ביצה מימית שבה מולקולות התאחדו ויצרו בעלי חיים?
ושאלות נוספות שעולות).

אשמח אם מישהו שמע על שם התיאוריה הזו או איפה אפשר לשאול עליה?
לצפיה ב-'מה קוראים בחג ובשבת'
מה קוראים בחג ובשבת
25/04/2019 | 13:38
4
21
חול המועד עבר כל כך מהר, יש תחושה שלא הספקתי להנות בכלל... אבל הנה מגיעים עוד יומיים של מנוחה, חג ושבת, עם המון זמן לקריאה

מה אתם קוראים בחג ובשבת
לצפיה ב-'הקריאה שלי:'
הקריאה שלי:
25/04/2019 | 16:23
41
שני ספרים שונים לגמרי,אחד על רוזה לוקסמבורג בהוצאת רסלינג, והשני במקביל למרות שהוא נמצא בדירה שאני גר בה ולא לידי, הוא הסיום של אגדות חולית שכתבו בריאן הרברט וקווין אנדרסון, ונקרא קרב קורין.
קריאה מהנה 

לצפיה ב-'במהלך השבוע'
במהלך השבוע
25/04/2019 | 17:32
38
קראתי שלושה ספרים שונים מאוד זה מזה:
הראשון היה "ישראלים בחצר סט. ג'יימס" מאת חנוך ברטוב, ובו סיכום חוויותיו ותצפיותיו אחרי שנתים של שירות כנספח תרבות בלונדון. מעניין.
השני היה "הבית היהודי בגרמניה הנאצית" מאת דניאל נידרלנד, מחקר אודות הבית היהודי בשנים 1933 - 1938 כפי שהוא משתקף בעתונות היהודית-גרמנית באותה תקופה. מחדש ומעניין.
האחרון היה "משוגע" מאת יצחק בשביס-זינגר, סיפורה של היהדות הניו-יורקית בראשית שנות ה-50, קהילה בצל טראומת השואה. מורכב ומעורר מחשבה.

חג שמח ושבת שלום 
לצפיה ב-'סיימתי את One Year Gone'
סיימתי את One Year Gone
28/04/2019 | 21:55
17
וגם את "מלחמת המינים" שהיה ממש, אבל ממש, סתמי
לצפיה ב-'"הבית ברחוב אמלי" של קריסטין הרמל. מתאים לאוירת השבוע וליום '
"הבית ברחוב אמלי" של קריסטין הרמל. מתאים לאוירת השבוע וליום
29/04/2019 | 16:13
25
הזכרון לשואה ולגבורה המתקרב. הסיפור מתרחש בעיקרו בפריז של מלחמת העולם השניה
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
18/04/2019 | 23:46
8
21
השבת הזו היא לא שבת רגילה - היא מארחת את חג הפסח, סיבה כפולה למסיבה

אז אחרי שתנוחו מליל הסדר, מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'ויינסבורג אוהיו והגן של פינצי קונטיני'
ויינסבורג אוהיו והגן של פינצי קונטיני
18/04/2019 | 05:56
50
הגן של פינצי קוניטי בינתיים מקסים!

ויינסבורג אוהיו רק התחלתי. סיפורים קצרים על עיירה בארהב בתחילת המאה העשרים.
לצפיה ב-'החמצתי את הפינה בשבוע שעבר'
החמצתי את הפינה בשבוע שעבר
19/04/2019 | 12:45
3
57
ולכן הצטברו כמה המלצות :)

התרגשתי בשבועיים האחרונים משני ספרים, "לא אמות, כי אחיה ואספר!" מאת ישראל קפלן ו"לחצות את הנהר" מאת שלום אילתי. הראשון מבוסס על מחברות שכתב ניצול דכאו ממש אחרי השחרור. השני הוא ספרו של בנו, שראה אור מספר שנים לפני שגילה את המחברות אחרי מות אביו. ספרים מרגשים, כנים וכתובים בכשרון רב.
עוד לקראת יום השואה קראתי את "הספורט היהודי בגרמניה הנאצית", מחקר מעניין המבוסס על העתונות היהודית של התקופה.
נהניתי משני ספרים של סופרים רוסיים מצוינים, "סיפורים אוקראיניים" מאת גוגול, קובץ מסיפוריו הראשונים, ו"אהבה ראשונה" המבוסס על מקרה שארע לטורגנייב, תרגום חדש בהוצאת תשע נשמות והכורסא.
עוד משל תשע נשמות, "אפריל, בית הפאר ממול, ניצחון היופי", שלושה סיפורים מאת יוזף רות. כתיבה יפה, התכנים מרשימים פחות בעיני.
התרשמתי מאישיותה ומפועלה של הנרייטה סאלד בביוגרפיה שכתבה דבורה הכהן, "מנהיגה ללא גבולות".
ואחרון ברשימה, "צבע הרצח של בי לרקהאם", ספר ביכורים בשל וסוחף מאת שרה ג' האריס, המסופר מפיו של ילד אוטיסט, החווה קולות כצבעים ואינו מסוגל לזהות פנים.

שבת שלום וחג שמח 
לצפיה ב-'"לחצות את הנהר" בהחלט ספר מרגש...'
"לחצות את הנהר" בהחלט ספר מרגש...
19/04/2019 | 17:12
2
49
מסוג הספרים שנשארים איתך הרבה הלאה.
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
19/04/2019 | 17:19
1
32
ממליצה לך גם ספרו של אביו.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/04/2019 | 20:47
8
לצפיה ב-'"די כבר עם השקרים שלך" מאת פיליפ בסון'
"די כבר עם השקרים שלך" מאת פיליפ בסון
19/04/2019 | 17:11
47
רומן אוטוביוגרפי על שני נערים שנפגשים ומתאהבים בשנות השמונים.
ספר טוב, קריאה זורמת, הצטערתי שהספר כל כך קצר.
לצפיה ב-'בית קדרות מאת צ'ארלס דיקנס'
בית קדרות מאת צ'ארלס דיקנס
21/04/2019 | 15:15
34
החלטתי לנצל את חופשת הפסח לספר עב כרס (כאלף עמודים) מרשימת הקריאה שלי
לצפיה ב-'התחלתי את "One Year Gone"'
התחלתי את "One Year Gone"
25/04/2019 | 13:35
21
לצערי לא נגעתי בו במהלך כל השבוע
לצפיה ב-'מבצעי פסח'
מבצעי פסח
18/04/2019 | 23:35
6
10
לצפיה ב-'עכשיו יש מבצע פסח בסיפור חוזר :'
עכשיו יש מבצע פסח בסיפור חוזר :
11/04/2019 | 13:41
65
בכל חנויות הרשת, שני ספרים בעשרים
לצפיה ב-'מכירת פסח בחנות "האחים גרין"'
מכירת פסח בחנות "האחים גרין"
18/04/2019 | 23:37
43

אפשר גם להזמין דרך האתר
לצפיה ב-'יריד הספרים בבית חשמונאי'
יריד הספרים בבית חשמונאי
18/04/2019 | 23:38
30

יש גם הגרלת ספרים
לצפיה ב-'מכירת פסח בהוצאת כנרת זמורה דביר'
מכירת פסח בהוצאת כנרת זמורה דביר
18/04/2019 | 23:41
34
לצפיה ב-'מבצע ספרים דיגיטליים בסטימצקי ו getbooks'
מבצע ספרים דיגיטליים בסטימצקי ו getbooks
18/04/2019 | 23:42
20
לצפיה ב-'בצומת ספרים הנחה של 50% על הספר השני, 70% על השלישי'
בצומת ספרים הנחה של 50% על הספר השני, 70% על השלישי
18/04/2019 | 23:44
19

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת בן שי שרותי תמלול
הכל בגלל מילה אחת!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו