לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2620826,208 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'קינדל'
קינדל
15/07/2018 | 03:47
4
68
מתכוונים לרכוש קינדל, האם יש למישהו ניסיון עם ספרים בעברית לילדים?
מבחינת ספרים באנגלית, ההיצע גדול (Amazon Prime, מנוי, רכישה עצמאית, ספרים חינם דרך הספרייה העירונית (אנו גרים בארה"ב) וכו'),
מבחינת ספרים בעברית, ראיתי שסטימצקי ועוד מספר אתרים בודדים מוכרים,
אבל ההיצע לא גדול וחשוב לנו היצע גדול של ספרים בעברית לילדים.

האם יש מקורות נוספים לרכישת ספרי ילדים (גילאי בית ספר יסודי) בעברית לקינדל?
(הבנתי שהמרה עצמאית מפורמטים אחרים מייצרת חווית קריאה פחות טובה)
האם יש גורם כלשהו שניתן דרכו לרכוש מנוי לספרי ילדים בעברית?
(עדיף לנו משמעותית על פני רכישה של ספרים)

לצפיה ב-'ברוך הבא. טוב לראותך גם כאן.'
ברוך הבא. טוב לראותך גם כאן.
15/07/2018 | 19:37
1
60
לצערי אני ממש לא מתמצאת בספרות ילדים בעברית לקינדל כי ילדיי כבר גדולים. כעקרון, אכן עדיין המבחר של ספרות בעברית לקינדל מוגבל מאוד. אני קוראת בקינדל בעיקר באנגלית וברוסית. אני מורידה אליו הרבה ספרים בפורמטים אחרים (למשל, מפרוייקט גוטנברג), אבל מעט מאוד מהם בעברית, ולדעתי קינדל לא ממש יודע לקרוא חלק מהפורמטים האחרים בעברית. לאחרונה ניסיתי לקרוא ספרות עברית בטאבלט, ולמרות שהפורמט היה בהחלט מותאם לכך, חוויית הקריאה הייתה לא מוצלחת (מבחינת נוחות האחיזה, הפיכת עמודים, וכד'), והסוללה מחזיקה מעמד מעט מאוד זמן. קינדל לדעתי ממש נותן חוויית קריאה של ספר מבחינת נוחות והרגשה, בתנאי שהפורמט מתאים, והסוללה מחזיקה הרבה זמן. 
מצטערת שלא יכולתי לעזור יותר או להיות אשת בשורות. אולי אחרים כאן יוכלו לסייע יותר.
לצפיה ב-' תודה רבה!'
תודה רבה!
15/07/2018 | 19:42
9
לצפיה ב-'היי לך'
היי לך
17/07/2018 | 20:39
1
42
מצרפת כמה קישורים לשרשורים בעבר שעסקו בקינדל וקוראים אלקטרוניים אחרים. אכן בעברית אין (עדיין) הרבה היצע

לצפיה ב-''
17/07/2018 | 20:45
2
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
12/07/2018 | 21:31
16
39
היום ערב ראש חודש אב, ומשנכנס אב - ממעטים בשמחה

אבל בטח שזה לא חל על קריאה, אז מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'המשפטים של הנרי ג'יימס מסובכים לי מאוד'
המשפטים של הנרי ג'יימס מסובכים לי מאוד
13/07/2018 | 15:52
50
אני מקשיבה לספר של הנרי ג'יימס, ואלוהים אדירים, המשפטים שלו בנויים בצורה כל כך מסובכת שאני ממש נאבדת בהם. עוד מעט אצטרך להחליט אם אני מוותרת לגמרי או מוותרת ועוברת לקרוא במקום להקשיב.
חוץ מזה אני קוראת את 'הדרך' של קורמאק מקארתי. ספר שלוחץ על כל הפחדים הקמאיים יותר ופחות שלי. פחדתי ללכת לישון אתמול אחרי שקראתי 50 עמודים.

מאוד אהבתי את הקומיקס של אליסון בקדל fun home - a family tragicomedy

לצפיה ב-'עדיין ד"ר כריסטיאן נורת'רופ, Goddesses Never Age'
עדיין ד"ר כריסטיאן נורת'רופ, Goddesses Never Age
13/07/2018 | 17:55
34
קוראת לאט כדי לעכל. זה הופך להיות הספר הכי חשוב בבית שלי. הגישה ההוליסטית, האינטגרטיבית, לבריאות, היא מה שחיפשתי ולא ידעתי. זה כל כך הגיוני, כל כך נכון, כל כך מדבר אלי בכל רמה. נפלא.

לצפיה ב-'השבוע קראתי את'
השבוע קראתי את
13/07/2018 | 20:58
65
זהות כפול - מאת רם אורן. הפתיע אותי ספר קיצבי שעוסק בנושא של התחזות לחולי נפש כדי להתחמק מענישה פלילית. נהנתי מהספר.

שבעה ימים בחיינו - מאת פרנצ'סקה הורנק. ספר טוב מאוד על משפחה שנכנסת להסגר מרצון למשך שבוע עקב חזרתה של הבת הבכורה מאפריקה, שכם עסקה בטיפול בחולים בצהבת נגיפית. אהבתי את הדמויות ואת העלילה.

The Hating Game - מאת Sally Thorne - ראיתי הרבה המלצות על הספר הזה אבל האמת שהוא היה רק נחמד. הוא מתאר את מערכת היחסים בין 2 קולגות לעבודה שנלחמים על תפקיד בכיר בחירוף נפש.

אני מסיימת את בנות בראון - מאת עירית לינור. ספר טוב מאוד. העלילה נמסרת ע"י הבת הצעירה במשפחה, דפי בראון שהיא קצת סוציומטית, אבל טובת נפש וצינית.

אני מתקדמת לאיטי עם משחקי הכס. אני עוד בשלב של הכרת הדמויות והרקע (קראתי כ- 100 עמודים).

התחלתי גם את סינדר - מאת מריסה מאייר. קראתי רק פרק אחד נראה טוב.
לצפיה ב-'היה שבוע מעניין'
היה שבוע מעניין
14/07/2018 | 09:18
56
התחלתי עם ספרו המצוין של חיים באר, "קשר לאחד", תיאורי מקומות ואנשים בירושלים בעבר ובהווה. 
אחריו קראתי את "תודה רבה על החיים" מאת סיביל ברג, ספר פרובוקטיבי וביקורתי באופן קיצוני, מתאר את גרמניה החל משנות השישים ועד גסיסתה הצפויה של תרבות המערב בעתיד הקרוב. לא אהבתי את הגישה, אבל הכתיבה טובה.
האחרון היה "גברת בירד היקרה" מאת איי. ג'יי. פירס, ספר משובב לב שצחוק וכאב משמשים בו בערבוביה, ובו בעיקר סיפורן של הנשים שנותרו בעורף על רקע חודשי הבליץ בלונדון.

שבת שלום 
לצפיה ב-'קראתי השבוע את '
קראתי השבוע את
14/07/2018 | 15:07
51
לא בגדתי של יצחק לץ. מסוג הספרים שתחילתו היא כמעט סוף הסיפור, אח"כ עובר לסירוגין בין עבר והווה, נתקע באיזה שהוא קטע בעבר ואח"כ עובר לאחרית הסיפור. סיפור עם פוטנציאל אבל בגלל צורת הכתיבה לא תמיד ברור ויש כמה דברים שלא ממש מסתדרים.
מעבר לזה, היה לא נעים לקרוא כי נראה שלא עבר הגהה ויש הרבה שגיאות. לא ברור אם זה רק בגירסה האלקטרונית, אותה קראתי, או גם בגירסה המודפסת (אם יש כזו).
התחלתי עכשיו לקרוא את גאווה ודעה קדומה של ג'יין אוסטן בתרגום של עירית לינור.
לצפיה ב-'אוי אוי איזה בעסה'
אוי אוי איזה בעסה
16/07/2018 | 08:01
1
44
כל כך חיכיתי לקרוא את ההמשך אוףףףף
לצפיה ב-'היה דווקא מעניין לדעת אם תסכימי איתי,'
היה דווקא מעניין לדעת אם תסכימי איתי,
16/07/2018 | 11:34
40
אבל כמובן לא אנסה לשכנע אותך לקרוא רק בשביל זה. ראיתי דווקא שיש לו ביקורות טובות, אבל אישית לא ברור לי על מה.
אכן, מאכזב מאוד. היו לי ציפיות גבוהות מהספר הזה. הייתי מודעת לכך שספרי ההמשך לפעמים לא מגיעים לרמת הספרים המקוריים, והכנתי את עצמי לאפשרות שהוא לא יהיה טוב באותה המידה, אבל לא ציפיתי לנפילה גדולה עד כדי כך. הספר נותן תחושה של סקיצה קלילה. אף דמות לא מפותחת לעומק, קווי ונושאי העלילה כולם מאוד שטחיים וכאילו לא מעובדים, ולא נראה שיש התמודדות אמיתית עם אף אחד מהם. גם הפן ההיסטורי כאילו מבליח ברקע, אבל לא מפורט מספיק בשביל לקבל את התחושה של התקופה, בניגוד לספר הקודם, שממש הצטיין בזה לדעתי. הכל כאילו מצומצם וחסר, והספר נראה לי בדיעבד מאוד קצר, וזאת אף על פי שבדקתי ויש בו אותו מספר עמודים כמו בקודם. נראה כאילו היא ניסתה לרכב על ההצלחה של הספר הראשון ולצאת ידי חובה, לקצור את פירות ההצלחה תוך השקעת מאמץ מינימאלי. אין פלא שהספר השני יצא זמן כה קצר אחרי הראשון.
לצפיה ב-'בסוף התחלתי לקרוא את "כפרה" איאן מקיואן.'
בסוף התחלתי לקרוא את "כפרה" איאן מקיואן.
16/07/2018 | 11:46
3
43
אהבתי מאוד את "גן הבטון" ואת "שבת" שלו.
לצפיה ב-'קריאה ראשונה של "כפרה"?'
קריאה ראשונה של "כפרה"?
18/07/2018 | 20:47
2
28
אהבתי את "גן הבטון", אבל מ"כפרה" לא התלהבתי כל כך. היה על הספר המון באזז, הוא נחשב לאחד הספרים הטובים של מקיואן (אם לא הטוב ביותר), אבל למען האמת הוא לא הותיר עליי הרבה רושם. או שזו רק אני
לצפיה ב-'קריאה ראשונה. נחיה ונראה.'
קריאה ראשונה. נחיה ונראה.
18/07/2018 | 21:22
1
28
בכללי, אני אוהבת את הכתיבה שלו, אך אני עדיין די בתחילת הספר.
לצפיה ב-'לפני מספר ימים אריק גלסנר פרסם סקירה על "הילדים שבזמן"'
לפני מספר ימים אריק גלסנר פרסם סקירה על "הילדים שבזמן"
18/07/2018 | 23:39
27
לרגל ההוצאה המחודשת של הספר:

לצפיה ב-'אני כבר 3 שבועות עם "הרוזן ממונטה כריסטו"'
אני כבר 3 שבועות עם "הרוזן ממונטה כריסטו"
17/07/2018 | 20:30
3
35
כן, אני יודעת, קלאסיקה עם עשרות תרגומים והוצאות ועיבודים לקולנוע ולטלויזיה, אבל... באמת שלא קראתי אותו עד עכשיו

אני מגיעה אליו רק בסופי השבוע, כך שהשבת הגעתי סוף סוף לחלק השני. באמת סיפור מאוד נחמד, אבל ציפיתי שהחלק הראשון בחייו של דנטס (עד לבריחה מהכלא) יהיה ארוך יותר, וקצת הופתעתי שרוב הספר מתעסק בשנים שלאחר מכן ונכס לנבכי היחסים בין כל המשפחות המעורבות. מדי פעם אפילו קצת איבדתי את החוט.

בכל מקרה אני נהנית
לצפיה ב-'אני חושב שהחוט הולך לאיבוד בכוונה'
אני חושב שהחוט הולך לאיבוד בכוונה
19/07/2018 | 15:30
2
20
רק ממש בסוף הספר מתחילים להבין איך כל קצוות החוטים האלה מתחברים לתוכנית שלו.
לצפיה ב-'חלק מזה כבר אפשר לראות'
חלק מזה כבר אפשר לראות
20/07/2018 | 15:04
1
17
(אני בשליש האחרון של הספר), אבל בכל פעם שמזכירים איזשהו שם של אדם או משפחה, אני צריכה לעצור לכמה שניות ולחשוב אחורה למי הוא קשור מבין הדמויות שהיו מעורבות בסיפורו של אדמונד דנטס, וקצת מתבלבלת ביניהם, וזה מעט מתיש...
לצפיה ב-'נכון'
נכון
21/07/2018 | 18:44
8
אבל פתאום מגיעה נקודה (כנראה שאת כבר שם או תיכף שם) שפתאום כל הקשרים של האנשים האלה מתחברים.
לצפיה ב-'הקשיבו הקשיבו'
הקשיבו הקשיבו
13/07/2018 | 13:25
4
97
ביום שני הקרוב ב12, יתקיים אירוע פתיחת חנות מורחבת של סיפור חוזר בכפר סבא, כולכם וכולכן מוזמנות, יהיה מגניב 
לצפיה ב-'איך היה?!'
איך היה?!
17/07/2018 | 20:42
3
7
לצפיה ב-'היה חגיגי '
היה חגיגי
18/07/2018 | 11:01
2
21
עשו פאנל של עובדי סיפור חוזר, סיפרו מכמה זוויות, עובדי החנות, עובדי שטח כסוכנים בבתי קפה ועסקים, וגם בקשר לתהליך השיקומי במסגרת זו
לצפיה ב-'נהדר, שיהיה בהצלחה רבה'
נהדר, שיהיה בהצלחה רבה
18/07/2018 | 23:43
1
6
לצפיה ב-''
19/07/2018 | 13:46
3
לצפיה ב-'האם יש מהמשותף לבודהיזם ולסופר האמריקני תומס וולף?'
האם יש מהמשותף לבודהיזם ולסופר האמריקני תומס וולף?
10/07/2018 | 18:17
34
לצפיה ב-'World controllers בספר "עולם חדש מופלא"'
World controllers בספר "עולם חדש מופלא"
08/07/2018 | 17:19
5
52
שלום לכולם

אני אורחת מפורום תרגום ועריכה, ואני מתרגמת כעת ספר עיון שאחד מפרקיו עוסק בספר "עולם חדש מופלא" מאת אלדוס האקסלי.
האם יש למישהו את התרגום של מאיר ויזלטיר לספר  - ואם כן, האם יש אפשרות לאתר עבורי את האופן שבו הוא תרגם את הביטוי "world controllers"?
תודה רבה רבה!
לצפיה ב-'תודה, כבר קיבלתי תשובה בפורום תרגום ועריכה'
תודה, כבר קיבלתי תשובה בפורום תרגום ועריכה
09/07/2018 | 08:37
40
"פקחים כלל-עולמיים"
לצפיה ב-'ועוד בקשה לצורך ציטוט ביבליוגרפי'
ועוד בקשה לצורך ציטוט ביבליוגרפי
15/07/2018 | 13:30
3
23

ושוב שלום לכולם.

בדרך כלל אני יודעת בדיוק איפה מונח כל ספר בספרייה שלי - והפעם איני מצליחה למצוא את הספר...
אודה מאוד למי שיש לו/ה בהישג יד את הספר "הנביא" מאת ג'ובראן חליל ג'ובראן - והאם באפשרותכם לאתר לי את מספר העמוד שבו מופיעה השורה "בעבודה נגלית האהבה", מתוך השיר "על העבודה", לצורך ציטוט ביבליוגרפי.

תודה רבה רבה!

לצפיה ב-'אנא ראו את ההודעה כמבוטלת, כבר קיבלתי תשובה. תודה!'
אנא ראו את ההודעה כמבוטלת, כבר קיבלתי תשובה. תודה!
17/07/2018 | 16:22
2
3
לצפיה ב-'אני מקווה שתוכלי לחזור לעלעל קצת בספרים גם לשם תענוג'
אני מקווה שתוכלי לחזור לעלעל קצת בספרים גם לשם תענוג
17/07/2018 | 20:43
1
5
לצפיה ב-'אמן '
אמן
18/07/2018 | 13:23
2
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
05/07/2018 | 21:56
8
33
איך עבר עליכם השבוע האם היה לכם זמן לקרוא מה תקראו בשבת
לצפיה ב-'בשבועיים האחרונים קראתי'
בשבועיים האחרונים קראתי
06/07/2018 | 01:42
75
סיימתי את הרומאנים הנאפוליטנים: כרך שלישי, הסיפור של מי שברחו ומי שנשארו שהיה החלק המאכזב ביותר בסידרה, גלש בעיקר לפוליטיקה והרגשתי שהוא בעיקר כרך מעבר.

כרך רביעי, הסיפור של הילדה האבודה, בו פרנטה חוזרת לכבוש את הקורא בסערה ברכבת הרים של חייהן של לילה ולנו. הכרך המסכם החזיר מבחינתי את התהילה לסעדרה הזו כאשר הכרך הראשון והרביעי היו מצויינים, כתיבה מטלטלת וחודרת ללב והכרכים השני והשלישי פחות.

קראתי את stuck up suit מאת וי קיילנד ופנלופה וורד שהיה בינוני ומטה מאוד איכזב אותי אפילו שאין לי צפיות מספרים בז'אנר אני לפחות רוצה להנות מהקריאה, ובמקרה הזה הספר היה סתמי.

קראתי את ashford affair שהיה בו רעיון טוב אבל הביצוע צולע ביותר וחבל כי בבסיסו היה לספר פוטנציאל אדיר.

קראתי את matchmaking for beginners שהיה מחמם לב. ספר כל כך כייפי ונעים.

קראתי את אמי והמוזיקה מאת מרינה צבטייבה שהיה טוב בעיניי ויכל להיות מצויין לולאי הסופרת היתה מתבדרת בספרון הדק הזה.

סיימתי גם את מי את חושבת שאת? שהיה מבחינתי אכזבה. זו סיפורת של אליס מונרו המוקדמת וניכר שהיא לא הגיעה לבשלות ההמלאה שלה.

עכשיו אני עם זהות כפולה מאת רם אורן ועם שבעה ימים בחיינו מאת פרנצסקה הורנק.

לצפיה ב-'קומיקס והנרי ג'ימס'
קומיקס והנרי ג'ימס
06/07/2018 | 05:29
44
גמרת לקרוא את 'הכל זורם' של וסילי גרוסמן. זה אמור להיות ספר עלילתי, וזה לא ממש. אבל זה כתב האשמה ועדות על רוסיה הבולשביקית. היה מאוד מעניין (ומזעזע) לקרוא

את סוויטה צרפתית של ארין נמירובסקי מאוד אהבתי.

ואת harp in the south של רות פארק האוסטרלית חיבבתי כי מדובר באזור שאני גרה בו, רק לפני כ-80 שנה. היא קצת מסתכלת על אזור העוני במין אריסטוקרטיות חומלת שהרגישה קצת בעייתית. אבל כתוב יפה ומעניין. המקום ואנשים מאוד מוחשיים

השבוע התחלתי את 'כנפי יונה' של הנרי גיימס, וקומיקס בשם fun home: a family tragicomic שניהם בינתיים מרתקים

לצפיה ב-'ממשיכה עם הספרים של השבועות האחרונים.'
ממשיכה עם הספרים של השבועות האחרונים.
06/07/2018 | 10:29
61
קוראת את הרומן האחרון בסדרת קרלינגפורד. מדהים עם איזה דוק אבחנה והבנה למצב הקיומי ולרגשות האנושיים כתבו הסופרים הבריטים הקלאסיים הטובים. ממש מצער שמרגרט אוליפנט מחזיקה מקום צנוע יחסית בקרב הספרות הקלאסית ורבים מחמיצים את הפרוגרסיביות שלה בגלל שלא מבחינים בהומור האירוני היבש והמעודן שלה. היא גם מותחת ביקורת נוקבת, גם אם עקיפה, על ממסד הכנסייה הנוצרית באנגליה על זרמיה השונים מבלי להוקיע את האנשים עצמם על השתייכותם לזרם כזה או אחר. או התיאור שלה של מורכבות יחסי אב אלמן וילדיו, ומאבקו הפנימי של איש בעל ערכים אך נואש העומד בפני ביצוע מעשה מרמה. לדעתי יש כל כך הרבה תובנות חכמות וקטעים מבריקים בכתיבה שלה, והכל ללא שום דידדקטיות או מוסרנות ותוך קריצה אירונית עליזה. מעבר להישג הספרותי, סופרות כמוהה לדעתי הן אלה שהובילו בסופו של דבר להתפתחות הפמיניזם המודרני והטענה נגדה שהיא אינה פמיניסטית או מתקוממת או מתמרדת מספיק בממסד הקיים היא לטעמי מגוחכת בעליל. רק אנשים ללא חוש הומור וללא יכולת להבחין בשכבות הדואליות של הכתיבה יכולים לטעון שטויות כאלה.
ובאשר ל-House of Leaves - התקדמתי מאוד. הספר הזה הוא מלאכת מחשב של מארג סוגות, סגנונות, מבנים וצורות שונים ומשונים. בהחלט יצירה חזקה, אינטלקטואלית ויחודית להפליא. עדיין אין לי מושג לאן זה מוביל אף על פי שהרוב כבר מאחוריי. מרתק.

לצפיה ב-'בשבועיים האחרונים קראתי את'
בשבועיים האחרונים קראתי את
06/07/2018 | 17:23
56
מכתב שנשכח של קתרין יוז. סיפורן של שתי נשים אנגליות ש30 שנים מפרידות ביניהן והשתלשלות חייהן לנוכח החברה האנגלית בתקופות המדוברות (שלהי שנות ה30 וכ 30 שנים אח"כ).
עורב שחור של נסים עידן. סיפור בלשי עם הרבה תפניות ועלילה סבוכה משהו. מעניין וקריא למרות שאני לא מאד אוהבת את החזרות אחורה בזמן במהלך סיפור.
לצפיה ב-'שבוע של שלושה ספרים טובים'
שבוע של שלושה ספרים טובים
07/07/2018 | 12:32
58
הראשון היה "המנהרה", ספרו החדש של א.ב. יהושע, ספר מורכב ומרגש שבמרכזו גבר המתחיל לסבול משיטיון.
השני היה "כל מה שקרה שם באמת", ספר טורד מנוחה מאת ברין גרינווד, ובמרכזו קשר בין דבר בשנות העשרים לחייו לילדה צעירה. כתוב היטב ומעורר מחשבה.
האחרון היה "לוסטרום", השני בטרילוגיה אודות קיקרו מאת רוברט האריס (המשכו של "אימפריום"). דרך מרתקת ומהנה לצלול אל ההיסטוריה.

שבת שלום 
לצפיה ב-'מדורת ההבלים - טום וולף'
מדורת ההבלים - טום וולף
07/07/2018 | 15:45
45
ספר מרתק, למרות שנראה לי שכיוון העלילה די צפוי.

סיימתי את "חיי אנוש" ולצערי הוא בעיר שעמם אותי.
לצפיה ב-'שני ספרים של ד"ר כריסטיאן נורת'רופ: "חוכמת גיל המעבר", שאני'
שני ספרים של ד"ר כריסטיאן נורת'רופ: "חוכמת גיל המעבר", שאני
08/07/2018 | 09:35
38
קוראת באנגלית מזה חודשים מדי פעם, השבוע תפסתי את מאה וחמישים העמודים האחרונים וקראתי ברצף. לא היתה לי בעיה למשוך את זה במשך חודשים כי זה ממילא ספר אינפורמטיבי שאת עשויה לשוב אליו במשך הזמן, כשעולה הצורך. ממילא המידע הרפואי הוא מורכב ואי אפשר לתפוס אותו בקריאה ראשונה או לזכור אותו. וגם אין צורך.

הספר תורגם לעברית אבל אני קוראת את הגרסה באנגלית מ-2012 ואני משערת שהגרסה העברית היא של אחת המהדורות המוקדמות. לא מן הנמנע שבקרוב תצא מהדורה חדשה באנגלית, ואני ממליצה על הספר.

הגישה היא של רפואה הוליסטית, אינטגרטיבית, ששואבת גם מפרקטיקות חוץ-מערביות. יש כאן יציאה נגד פרקטיקות מסוימות של הממסד הרפואי ונגד העקרונות העומדים בבסיסו, כלומר בדיקות ומעקב כדי לגלות מחלות. כאן הגישה היא מה שד"ר נורת'רופ קוראת לה "מעלה הזרם", הגופני והנפשי כיחידה אחת, ובריאותם ושלומם, כתנאי לבריאות טובה. עוד לפני שבאות מחלות, אם באות.

אחרי הספר הזה התחלתי את הספר שלה Goddesses Never Age, במסגרת מסעי האישי להולדת האלה שלעולם לא תזדקן. סתם סתם, בצחוק. אבל גם כאן, הקשר גוף-נפש, עד כמה משחקות המחשבות ותפיסות העולם בבריאות שלנו, ההכנסה של העונג היומיומי אל חיינו. ואחר כך היא גם מגיעה קצת לדבר על תכלס רפואה, אבל פחות מאשר בספר הקודם, שהוא ארוך יותר ומקיף יותר ורפואי יותר. הנוכחי הוא יותר גוף-נפש. אני מאוד מאוד נהנית. חלק מהקריאה היא אפירמציה לגבי דברים שאני כבר עושה ביומיום, חלק הרשאה לשינוי שאני מרגישה שצריך להיות בהתנהלות היומיומית שלי.

שמתי בצד כרגע את "פסגות, יומן עזיבה" של יונתן ברג, פשוט כי לא היה זמן לקרוא השבוע וכשהיה, העדפתי לקרוא את ספריה של ד"ר נורת'רופ. אבל זו הפסקה זמנית.

אני ממליצה מאוד ללכת לראות את הסרט "דיבוקים" של רם לוי. או לתפוס אותו בהקרנה טלוויזיונית, אם יוקרן.
לצפיה ב-'סימתי את מות הדבורים של ליסה אודונל'
סימתי את מות הדבורים של ליסה אודונל
08/07/2018 | 12:59
49
מרגש וממלא. 
התחלתי את זמן טעות של אילן מסטאי. ממש אוהבת. לא תמיד מצליחה למצוא ספרי מדע בדיוני ש"עושים את העבודה". מרתק ממש
לצפיה ב-'שירת המקהלה'
שירת המקהלה
08/07/2018 | 03:42
3
39
סיימתי לקרוא את הספר
שירת המקהלה
מאת יהושע קנז
159 עמודים
מיוחד מקסים ומרגש.
טוב מאוד.

לצפיה ב-'קראתי משלו רק את "בדרך אל החתולים"'
קראתי משלו רק את "בדרך אל החתולים"
18/07/2018 | 23:47
2
9
שהיה כתוב נהדר והיה מרגש, אך גם מטריד.
לצפיה ב-'קיבלתי על כך כבר 2'
קיבלתי על כך כבר 2
19/07/2018 | 03:46
1
8
המלצות שזה ספר מדהים.

לצפיה ב-'אז הנה עוד אחת.'
אז הנה עוד אחת.
19/07/2018 | 07:49
3
לצפיה ב-'ספר שירה חדש: "מחתרת אנוש"'
ספר שירה חדש: "מחתרת אנוש"
07/07/2018 | 15:29
1
53
אהלן, יצא ספר חדש לחנויות, שאני כתבתי, בשם: "מחתרת אנוש".

להלן קטעים מתוכו. 

לצפיה ב-''
18/07/2018 | 23:39
3
לצפיה ב-'המלצה על "אהבותיה של אמה" החדש'
המלצה על "אהבותיה של אמה" החדש
07/07/2018 | 13:04
29
של רוית ציון ליפשיץ , ספר ביכורים שלה. 
סוג של רומן רומנטי אבל שונה מבחינת עטיפה תרבותית, הומור עצמי, אינטליגנציה מחמיאה לקורא  ועוד.
ממש אהבתי ונשביתי בקסם הסיפור של המשולש הרומנטי הזה.   
(אינדיבוק, מנדלי וכל אלה וגם אצל רוית עצמה באנגלית בפייסבוק למי שמעונין). 

המלצה רותחת. 
לצפיה ב-'סיימתי לקרוא את הספר'
סיימתי לקרוא את הספר
06/07/2018 | 19:02
40
בארץ המכאוב
מארץ אלפונס דודה
89 עמודים
מיוחד, וטוב.
לצפיה ב-'סטאלג'
סטאלג
06/07/2018 | 14:58
1
44
מישהו שמע על ספרים מסדרת סטאלג?
לצפיה ב-'הספרים שמתארים התעללויות במחנות ריכוז?'
הספרים שמתארים התעללויות במחנות ריכוז?
18/07/2018 | 23:41
12
שמעתי עליהם, לא קראתי.

הנה מאמר שנראה די מפורט (רק רפרפתי, אבל אולי יעניין אותך):

לצפיה ב-'טור מעניין על (אי) קריאת ספרים'
טור מעניין על (אי) קריאת ספרים
04/07/2018 | 19:45
3
78
לצפיה ב-'על עצמי אני כבר יכול להגיד שפחות מבעבר'
על עצמי אני כבר יכול להגיד שפחות מבעבר
04/07/2018 | 22:31
50
עד גיל 21 בערך הייתי קורא 6-8 ספרים לפחות בשנה. אחרי זה זה ירד לחמישה וכיום מתמזל מזלי, אם אני גומר את השלושה שקניתי בשבוע הספר. ואני עובד בהוצאת ספרים. 
לצפיה ב-'בדיוק קראתי ראיון '
בדיוק קראתי ראיון
06/07/2018 | 01:58
36
עם פרנטה. בתחילת הראיון הכתב קובע חד משמעית שההצלחה של הספרים של פרנטה בסידרה החברה הגאונה מוכיחים שהקהל צמא לספרות רגשית, עמוקה וסוחפת ולא לספרות מתוחכמת ומינימליסטית. הקהל הזו גם מוכן להשקיע בכך את הזמן (ולראייה ההצלחה הפנומנלית של הסידרה שכוללת כ 1800 עמודים).

אני חושבת שהכותבת פשוט מתבלבלת ומכלילה באופן לא לוגי. היא מסתכלת על האנשים סביבה ומסיקה מסקנות גורפות. אולי אם היא תואיל בטובה לצאת מהמעגל שמסביבה היא תגלה דברים אחרים.

ישנה היום הצפה של תכנים והאדם הממוצע צריך לבחור בין התכנים. בגלל שפייסבוק וטוויטר זמינים יותר מבחינת התכנים שלהם, רבים פשוט קוראים את התכנים הללו אבל זה לא אומר שהם לא מסוגלים לקרוא תכנים ארוכים יותר ובהינתן העובדה שהיום ספרים בפורמט דיגיטלי, והפורמט הזה מצליח אני חושבת שהטענה שלה מושתקת.

לא כולם קוראים, אבל יש פלח שקורא ספרים וזה לא ישתנה. אני גם מסתכלת על הניסיון האחרון  שהיה לי עם הבן הגדול.

הוא לא היה מוכן לגעת בספר מנייר אבל היום הוא קורא במחשב ובסלולרי טסקטים שחוצים את ה 1000 עמודים. גם אני חשבתי שהוא כל הזמן גולש ומשחק במחשב עד ששאלתי ולהפתעתי גיליתי שהוא קורא ספרים. רק שאלה ספרים דיגיטליים כי זו המדיה שמדברת אליו.

לצפיה ב-'המלצה על 93 קילומטרים ליאת מאת חיל וענבר אשכנזי פרדס'
המלצה על 93 קילומטרים ליאת מאת חיל וענבר אשכנזי פרדס
05/07/2018 | 19:03
36

ממחר בחנויות: 93 קילומטרים ליאת מאת חיל וענבר אשכנזי הוצאת פרדס ספר חדש מומלץ 235 עמודים כולל איורים מאת המחברות. "לא עושות קידוש והבדלה. לא מדליקות נרות. אבל חמסה חמסה ופטו טפו גם לא עוקרות מזוזות. כי אנחנו בארץ. כשכל אחת מאיתנו גרה שם בגלות משלה-לא הייתה מזוזה על דלתך שלך ולא על זו שלי. גם לא חמסה. והנה פה, אנחנו נחלשות והולכות."קשר מרגש בין שתי נשים מקצווי הארץ מוצאות עצמן בסערת רגשות שמביאה אותן להתמודדות קשה ואכזרית בחברה השמרנית הכמעט פגאנית. הספר מלווה באיורים בשחור לבן ובצבע.
לצפיה ב-'המלצה על לנפש אין טיוטה מאת דלית נחמיאס רייך'
המלצה על לנפש אין טיוטה מאת דלית נחמיאס רייך
05/07/2018 | 17:17
19

לנפש אין טיוטה מאת דלית נחמיאס רייך אישה מחליטה שהגיעה הזמן להשתחרר מעומסי העבר וניגשת לטיפול פסיכואנאליטי. בעודה משחררת את רגשותיה בפני המטפלת היא מתבשבשרת באסון אישי שמשנה את חייה לחלוטין. לספר יש ערך ספרותי בשל דרך הצגת מהלך הטיפול ו'ההסכמה' של המטופלת לתת מפתח למחסן הרגשות שלה וכמו בכל מהלך טיפולי שכזה, נבנות ונופלות חומות ההגנה עד לחשיפה מלאה של הכאב
לשם רכישת הספר ניתן לפנות ישירות אל המחברת
סיימתי לקרוא את הספר
05/07/2018 | 00:44
43
סודות מחדר המיטות
מאת גי דה מופסן
112 עמודים
טוב

לצפיה ב-'פרס אלטרנטיבי יוענק לאחר ביטול פרס הנובל לספרות'
פרס אלטרנטיבי יוענק לאחר ביטול פרס הנובל לספרות
04/07/2018 | 21:40
23
סיימתי לקרוא את הספר
03/07/2018 | 03:37
45
שיח קוצים
של בנימין גל
107 עמודים
מצחיק עד מצחיק מאוד
טוב

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
28/06/2018 | 21:10
6
30
סליחה על ההעלאה המאוחרת של ההודעה, אבל טכנית השבת עוד לא כאן

מה קראתם השבוע מה תקראו בשבת
לצפיה ב-'מתקדמת עם הספרים של שבוע שעבר ונהנית מאוד.'
מתקדמת עם הספרים של שבוע שעבר ונהנית מאוד.
28/06/2018 | 05:07
1
39
לצפיה ב-'ליתר דיוק, אני עדיין בסדרת קרלינגפורד,'
ליתר דיוק, אני עדיין בסדרת קרלינגפורד,
28/06/2018 | 05:09
63
אך התקדמתי לרומן הבא.
לצפיה ב-'קראתי שלושה ספרים שונים מאוד זה מזה'
קראתי שלושה ספרים שונים מאוד זה מזה
28/06/2018 | 21:30
71
הראשון, והטוב מכולם, היה "נחלת אבות" מאת פיליפ רות'. הספר מתאר את החודשים האחרונים לחיי אביו, ושלל נושאים הכרוכים ביחסיהם. מרגש וכתוב מצוין.
אחריו קראתי את "ליידי מקבת ממחוז מצנסק", קובץ של שישה סיפורים מאת ניקולאי לסקוב. כתיבה טובה, תרגום מאתגר.
האחרון היה "לא אמא שלי" מאת תומס ה' אוגדן, ספר שהוא בעיני יותר תיאור מקרה מעיניו של פסיכולוג מאשר יצירה ספרותית.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"פסגות, סיפור עזיבה", יונתן ברג. כתוב מצוין. '
"פסגות, סיפור עזיבה", יונתן ברג. כתוב מצוין.
01/07/2018 | 09:22
27
לצפיה ב-'חוות קולד קומפורט של סטלה גיבונס'
חוות קולד קומפורט של סטלה גיבונס
01/07/2018 | 14:58
1
40
נחמד. קצת היו לי יותר מידי ציפיות בגלל הקומפלימנטים מאחורה אבל סך הכל ספר חביב.

לצפיה ב-'קודם ראיתי את הסרט ואהבתי מאוד'
קודם ראיתי את הסרט ואהבתי מאוד
02/07/2018 | 11:48
30
אח"כ קראתי את הספר ונהניתי, אבל אולי יותר בזכות הסרט...
לצפיה ב-'סיימתי עוד ספר'
סיימתי עוד ספר
24/06/2018 | 01:49
87
סיימתי לקרוא
את הירושה
מאת גי דה מופסן
124 עמודים
טוב

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
21/06/2018 | 19:10
7
35
מה קראתם השבוע מה הכנתם לכם לקרוא בשבת
לצפיה ב-'קראתי שני ספרים:'
קראתי שני ספרים:
22/06/2018 | 11:18
73
חולצות אדומות של ג'ון סקאלזי וגרניקה, סיפור באסקי, מאוד מומלץ
לצפיה ב-'וסילי גרוסמן ורות' פארק'
וסילי גרוסמן ורות' פארק
22/06/2018 | 15:04
56
עדיין אותם ספרים מלפני שבועיים. הכל זורם של וסילי גרוסמן - על אסיר פוליטי שמשתחרר, ועל אנשים בימי סטאלין ואחריו. בינתיים - כתב אישום זועם לחברה הרוסית
וספר אוסטרלי משנות הארבעים על שכונת עוני. The Harp in the South

חוץ מזה אני גם מתקדמת מאוד בסוויטה צרפתית של ארין נמירובסקי

גרוסמן ונמירובסקי מצויינים (בדרכים מאוד שונות). הספר האוסטרלי בעייתי קצת

יצא בלי כוונה ששלושתם משנות הארבעים והחמישים אבל במקומות מאוד שונים. כולם בוחנים את טבע האדם במצבים קיצוניים
לצפיה ב-'ג'יין אייר מאת שרלוט ברונטה'
ג'יין אייר מאת שרלוט ברונטה
22/06/2018 | 23:41
19
לצפיה ב-'קראתי השבוע'
קראתי השבוע
23/06/2018 | 00:16
1
79
את "תזכירי לי מי את", ספר חמוד ומשעשע צופן בחובו בלש ופתרון תעלומה.

קראתי גם את "הצבוע המאושר" אגדה קיטצ'ית שלא מצאתי בה כלום.

הגעתי למחצית "הסיפור של מי שברחו ומי שנשארו" בחלקו מייגע מבחינתי לא משחזר את הוואו של הספר הראשון. אני מקווה לסיים אותו ולהגיע לכרך האחרון.

ואני לקראת סופו של "Necessary Lies" המצויין שעוסק בתוכנית העיקור בצפון קרוליינה. ספר חזק ומטלטל

לצפיה ב-'גם אני מצאתי אותו מייגע ומאכזב ומאחר ששני ספרי ההמשך לחברה '
גם אני מצאתי אותו מייגע ומאכזב ומאחר ששני ספרי ההמשך לחברה
23/06/2018 | 13:00
40
הגאונה לא הגיעו לרמתו של הראשון אני מתלבטת אם לרכוש את הספר הרביעי.
מניחה שהסקרנות לדעת את סוף הסיפור תנצח.
לצפיה ב-'חיי אנוש - אנדרה מלרו'
חיי אנוש - אנדרה מלרו
23/06/2018 | 10:13
53
נתקלתי בשם הספר הזה במיקום גבוה באיזה רשימה של "מאה הספרים הטובים בכל הזמנים" (או אולי במאה -20) והוספתי אותו לרשימה שלי.
איכשהו לא מצאתי בספריה ספרים אחרים שרציתי אז לקחתי את זה

סיימתי את ספר הסיפורים הקצרים של ניל גיימן - trigger warning - לא ממש לטעמי. אהבתי שלושה סיפורים מתוכו (כולל השניים הארוכים ביותר) ולא את השאר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת בן שי שרותי תמלול
הכל בגלל מילה אחת!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו