לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2594425,944 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
21/02/2019 | 20:43
5
13
שבוע גדוש אירועים פוליטיים - אבל אני בטוחה שהספרים הרבה יותר מעניינים אתכם

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'מאדאם בובארי מאת גוסטב פלובר'
מאדאם בובארי מאת גוסטב פלובר
21/02/2019 | 22:59
8
לצפיה ב-'היה שבוע מעניין'
היה שבוע מעניין
22/02/2019 | 09:21
22
פתחתי את השבוע עם "החלקיק האלוהי", ספר עיון מאת איאן סמפל המתאר את המצוד אחר חלקיק בוזון-היגס. מרתק.
אחריו נהניתי עד מאוד מ"תנ"ך עכשיו" מאת מאיר שלו, שבו הוא מתאר את הקריאה שלו בפרקי התנ"ך, קריאה שמתבוננת בהיבטים האנושיים.
האחרון היה "הפשיזם הנצחי", ספר המשלב מאמר של אומברטו אקו, שמצביע על סימנים שעלולים לבשר את שבו של הפשיזם, עם מאמר מאת מרדכי בר-און, שדן במצב בישראל בהקשר זה. לא מחדש, אבל תמיד כדאי להיות מודעים.

שבת שלום 
לצפיה ב-'דון קאמילו אוחז בזנבו של השטן + קומראד דון קאמילו'
דון קאמילו אוחז בזנבו של השטן + קומראד דון קאמילו
23/02/2019 | 09:02
12
מאת ג'ובאנינו גוארסקי
בעקבות המלצה בבלוג של דני קרמן
לצפיה ב-'אורחת '
אורחת
23/02/2019 | 14:38
1
19
פעם הייתי יותר חזקה בתפוז אבל בשלב מסוים התעייפתי.
בפורו הזה הייתי בעיקר סמויה, לא זוכרת אם אי פעם כתבתי...
אבל הפעם, עלה בי דחף לכתוב, להתפעם. מזמן מזמן לא נסחפתי ככה עם ספר. שלא יכולתי ולא רציתי להוריד מהידיים. שחשבתי עליו בלי הפסקה, וכל כך שאב אותי.

האם מישהו/י קרא את הנאוה לאדון של אלבר כהן?
מצד אחד אני ממש רוצה לדעת שיש איתי עוד אנשים אבל מצד שני אני פוחדת לגלות שלא אהבו את הספר כמוני (מכירים את התחושה הזאת?). וגם- הייתי רוצה שיכירו עוד ועוד אנשים את הספר הנפלא הזה ושוב- מצד שני, שלא יכירו.. שיהיה חוג מצומצם של אוהבים, כמו כת סביב הספר..
מצטערת אם זה נשמע מוזר. ועוד בהודעה הראשונה שלי .
חייבת לקרוא עכשיו ספרים נוספים שלו, ואת הספרים הראשונים במה שמסתבר שהוא סדרה בת שלושה ספרים.

איזה ספר! איזו דרמה. כמה פיוטיות וכמה גיחוך! סיפור אהבה לא סטנדרטי, לא קל לקריאה ולעיכול. תובעני מאוד, סוחט רגשית ומעורר שלל תחושות- צחוק, כעס, הבנה, מתח ועצב. הרבה עצב. כתיבה משובחת ואפיון דמויות ייחודי. מספר וירטואוז לדעתי.

ועכשיו כשסיימתי אותו, יש תחושה של רפיון ידיים. אין חשק לשום דבר אחר.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
23/02/2019 | 17:13
11
תודה על ההמלצה.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
14/02/2019 | 23:10
7
23
אני מקווה שכולם בילו יפה בוולנטיין'ס דיי, וגם אם אין לכם עם מי - תמיד אפשר להתאהב בספר טוב

אז מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'התאהבתי בספר האחרון שקראתי השבוע :)'
התאהבתי בספר האחרון שקראתי השבוע :)
15/02/2019 | 12:15
56
"היא לא שם", ספר ביכורים מרשים ומרגש מאת טזמין גריי, העוקב במשך שבוע אחר שני ילדים שאמם נעלמה. 
פתחתי את השבוע עם "איידהו" מאת אמילי רסקוביץ', שבלבו תעלומת רצח ילדה על ידי אמה. ספר מתאמץ מדי.
הבא בתור היה "סדר היום" מאת אריק ויאר, המתאר תמונות מן הימים שלפני האנשלוס ובמהלכו. אני מעדיפה את ההיסטוריה כפי שהיא, ללא קישוטים ספרותיים, אבל גם דרכו של ויאר לספר על התקופה מבורכת.
"רחוב הגנבים" מאת מתיאס אנאר מתאר את חייו של צעיר מרוקאי על רקא האביב הערבי והמשבר הכלכלי באירופה. מרתק ומומלץ.

שבת שלום 
לצפיה ב-'שבוע של ספרים מהממים'
שבוע של ספרים מהממים
15/02/2019 | 15:28
56
לטובה ולרעה.

Forever, Interrupted מאת טיילור ריד ג'נקינס. תורגם למרבה הבושה לשם הכל כך לא מתאים "התינשאי לי". ספר טוב מאוד שעוסק בהתמודדות עם אבל, אובדן וחלומות. אני בכלל אוהבת את הכתיבה של ג'נקינס. כל הספרים שלה שקראתי עד היום, היו לא פחות מטובים מאוד. לצערי רק הספר הזה תורגם וגם תרדום שם הספר קלוקל ומאבד את הפואנטה של הספר באנגלית.

יומנו של בן חמישים מאת הנרי ג'יימס שאיכזב אותי. כל כך הרבה בילדאפ בשביל כלום. הגילוי שעומד בבסיס העלילה פשוט מאכזב וסתמי.

ספר השבוע וכרגע ספר השנה מבחינתי "זה הולך לכאוב" מאת אדם קיי. יומן של מי שהיה רופא והקדיש 14 שנים מחייו לרפואה עד שאירוע טראגי הוביל אותו לעזוב את המקצוע ולהפוך לתסריטאי (אגב הוא הבן זוג של מפיק הסידרה משחקי הכס). ראשית חוש ההומור שלו קורע מצחוק ואין כמו צחוק עד דמעות כדי להוסיף נחת וגם כמה שנים לחיים. אבל מעבר לכך זו תמונת מראה של הפסיכיות של מערכת הבריאות הבריטית (ולא מן הנמנע גם שלנו) ושל הטירלול של בני האדם. האנושיות, האמפטיות במצבי הלחץ שהוא חווה שובים את הלב. ספר שמבחינתי כל אחד צריך לקרוא.

My Absolute Darling מאת גבריאל טאלנט, ראיתי שתורגם לעברית בשם " שלי ורק שלי". שומר נפשו ירחק. ספר מזוויע, בשפה של ביוב שעוסק בתעללות מינית, פיזית ונפשית. תת רמה, הגעתי ל 40% ולא טרחתי לסיים.

חיי חורף מאת אורלי קסטל בלום. מקבץ סתמי, מאכזב וחסר יחוד.

כרגע אני באמצע "מאחורי המסכה" כתוב ומתורגם באופן משובח.
לצפיה ב-'"בית הסודות" מאת מיכל חזון'
"בית הסודות" מאת מיכל חזון
16/02/2019 | 10:25
32
ספר נחמד וקליל.
לצפיה ב-'סוס אחד נכנס לבר - דוד גרוסמן'
סוס אחד נכנס לבר - דוד גרוסמן
16/02/2019 | 18:24
29
בינתיים מעניין.
את "רבקה" אהבתי
לצפיה ב-'הסוף של הספר של מונה אלתאח'אווי, שאני לא יודעת איפה להתחיל '
הסוף של הספר של מונה אלתאח'אווי, שאני לא יודעת איפה להתחיל
17/02/2019 | 12:58
1
29
את הדיבור עליו. רק שאני מעריצה כמה גיבורות שם ואסירת תודה על הפריבילגיות שלי לחיות כאישה חופשיה יחסית. שהספר הזה לימד אותי לא לקחת אותן כמובנות מאליהן.

לצפיה ב-'והתחלתי ואני קוראת בעניין את Protest Kitchen'
והתחלתי ואני קוראת בעניין את Protest Kitchen
17/02/2019 | 13:10
28
ספרן של ג'יני מסינה ושל קרול ג' א'דמס, על המשמעות של אימוץ תפריט טבעוני ביחס למוסר, איכות הסביבה, יחסי ניצול בעבודה (תעשיית המזון מן החי), צדק תזונתי, שנאת נשים וכולי. שדרך המטבח אפשר למחות על כל אלה. הקשרים מאוד מעניינים, חלקם היו נהירים לי לפני כן, חלקם לא. יש גם מתכונים. והספר מעודד לאקטיביזם.

אגב, מי שרוצות ורוצים לעבור לתזונה טבעונית או כזו שכוללת יותר מן הצומח, יעשו טוב, וקוראות וקוראים אנגלית, יהיה טוב לפנות לבלוג של ג'יני מסינה, דיאטנית מוסמכת, כדי לקרוא עצות תזונתיות בהירות, מבוססות על מחקרים ושאינן פנאטיות. לי היא עושה סדר, ביטלה את כל ה"רעש" התזונתי שהייתי מוקפת בו ואני שמחה שנחשפתי לאתר שלה לפני כחודשים ספורים, אתר שהוא המלצה של תזונאית מצוינת בגישה של אכילה אינטואיטיבית ואנטי-דיאטה, גישה שממילא אימצתי לפני כמה שנים ואצלי עובדת נהדר.

אז שני הלינקים, האתר של ג'יני מסינה, וזה של טיילור וולפרם. יש לה בבלוג מאמרים מצוינים שמתעמקים בחשיבה על אוכל ולדעתי עשויים לעזור, אם יש צורך בכך, לקידום אכילה טובה ונינוחה יותר.

לצפיה ב-'יש לי ערימה של מגזינים שאני מבטיחה לעצמי שאגיע אליהם'
יש לי ערימה של מגזינים שאני מבטיחה לעצמי שאגיע אליהם
21/02/2019 | 20:41
13
אז בשבת האחרונה לא קראתי ספרים אלא מגזינים, וישנתי הרבה
לצפיה ב-'בקשה להמלצה לרומן פסיכולוגי'
בקשה להמלצה לרומן פסיכולוגי
12/02/2019 | 19:26
3
54
שלום חברים. שואלת גם כאן.  קראתי ואהבתי מאוד את הספרים: מאחורי ההר (מאיה ערד), שלוש (דרור משעני), השופט (שי אספריל). בכולם יש משהו מן הבלש והתעלומה אבל אני מצאתי בהם גם  חומר למחשבה אודות מערכות יחסים ונפש האדם (סוג של רומן פסיכולוגי). אשמח להצעות לספרים דומים .  אפשר גם ספרים מתורגמים. תודה

לצפיה ב-'לא קראתי אף אחד מהספרים שציינת אבל מציעה לך לבדוק את '
לא קראתי אף אחד מהספרים שציינת אבל מציעה לך לבדוק את
14/02/2019 | 20:14
1
35
"אשה בכלוב" של יוסי אדלר אולסן
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/02/2019 | 08:51
5
לצפיה ב-'לדעתי "רבקה" של דפנה דה מוריי הוא גם סוג של רומן פסיכולוגי'
לדעתי "רבקה" של דפנה דה מוריי הוא גם סוג של רומן פסיכולוגי
16/02/2019 | 18:26
17
כולל גם משהו מן הבלש והתעלומה...
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
07/02/2019 | 21:10
7
24
השבוע נכנס חודש אדר (א) ובו מרבים בשמחה - ומה יותר משמח מאשר לקרוא

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'בשבוע שעבר התחלתי את "צ'חלה וחזקל" של אלמוג בהר'
בשבוע שעבר התחלתי את "צ'חלה וחזקל" של אלמוג בהר
07/02/2019 | 21:14
40
מאוד מורגש שהסופר הוא משורר (זה ספר הפרוזה הראשון שלו), מקווה לסיים השבת.
לצפיה ב-'התחלתי לקרוא את "עאידה" מאת סמי מיכאל'
התחלתי לקרוא את "עאידה" מאת סמי מיכאל
08/02/2019 | 07:33
37
רומן היסטורי, כתוב מצויין בשפה הגבוהה של סמי מיכאל.
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון'
היה שבוע מגוון
08/02/2019 | 10:46
1
51
פתחתי עם "ילדה רעה" הביוגרפי של נעמי לויצקי, ספר צובט לב ומעניין.
הבא בתור היה "יומנו של בן חמישים", נובלה מבריקה מאת הנרי ג'יימס.
אחר כך קראתי את "כיתת יורים בבית ג'יז" מאת שבתי טבת, העוסק בפרשת טוביאנסקי. מזעזע אפילו ממרחק השנים.
סיימתי עם "חאדולה", ספר בן כ-120 שנה מאת הסופר היווני אלכסנדרוס פאפאדיאמנטיס, המתאר את חיי המצוקה חסרי המשמעות של נשים באי יווני. שונה ומעניין.

שבת שלום 
לצפיה ב-'פרשת טוביאנסבקי היא נקודה חשובה בהיסטוריה שלנו'
פרשת טוביאנסבקי היא נקודה חשובה בהיסטוריה שלנו
08/02/2019 | 11:36
17
לצפיה ב-'אני קוראת'
אני קוראת
08/02/2019 | 20:51
57
את ברית עולם מאת טייארי ג'ונס. ספר מצויין אני ב 60% שלו ועד כה 5 כוכבים מנצנצים ובוהקים.

קראתי את אל מול הלילה מאת דלפין דה ויגאן. ביוגרפיה מעולה שכתבה הסופרת על חייה של אימא שסבלה מדיכאון ומאניה דפרסיה. כתובה ברגישות. נוגע ללב.

לצפיה ב-'Headscarves and Hymens, מונה אלת'חאווי'
Headscarves and Hymens, מונה אלת'חאווי
11/02/2019 | 11:18
25
כותרת משנה:
Why the Middle East Needs a Sexual Revolution
לצפיה ב-'פייר וזאן /מופסן.'
פייר וזאן /מופסן.
12/02/2019 | 10:19
26
מתחברת לכתיבה. סיפור פשוט שמעורר ענין ומתח.
לצפיה ב-'מחזות של שרה קיין - תורגמו לעברית?'
מחזות של שרה קיין - תורגמו לעברית?
08/02/2019 | 19:39
13
ויצאו לאור לקהל הרחב?
מצד אחד הוצגו בארץ, אך לא מצאתי עותקים לקריאה
לצפיה ב-'חנות "האחים גרין" מציעה מבחר ספרי מד"ב בהנחה'
חנות "האחים גרין" מציעה מבחר ספרי מד"ב בהנחה
07/02/2019 | 21:08
1
37

ממה שראיתי ברפרוף, מחיר רוב הספרים הוא סביב 40-50 ש"ח, הרבה "מד"ב קלאסי" אבל גם חדשים (וגם פנטזיה)
לצפיה ב-'מצאתי את "קיי פאקס" ב-35 ש"ח'
מצאתי את "קיי פאקס" ב-35 ש"ח
14/02/2019 | 23:04
14
היה לי אותו פעם ואיני יודעת לאן נעלם
ראיתי במכירה אותה מהדורה שהיתה לי, וקניתי. הגיע ממש בזריזות

נדמה לי שסיפרתי פעם, שראיתי בחנות ספרים את הספר במהדורה הראשונה שבה הוא יצא, וגם במהדורה השניה שיצאה לאחר שיצא הסרט עם קווין ספייסי. דפדפתי בשני הספרים כדי לבדוק אם יש הבדל, ומסתבר שההבדל היחיד היה הכריכה, שבמהדורה החדשה היתה עם תמונה של קווין ספייסי. ועבור זה היה הבדל של כמה עשרות שקלים!
כמובן שקניתי את הספר במהדורה הישנה... ואפילו אהבתי הרבה יותר את הכריכה. רק שהספר נעלם, כאמור, ועכשיו קניתי לי עותק חדש.
לצפיה ב-'ראיון עם רחלי אידלמן, מו"לית הוצאת שוקן'
ראיון עם רחלי אידלמן, מו"לית הוצאת שוקן
07/02/2019 | 21:01
1
28

מעניין מאוד - ההיסטוריה של ההוצאה, על השיקולים הכלכליים בבחירת ספרים, על חוק הספרים, על היבטים פוליטיים.
לצפיה ב-'ועכשיו גם ראיון עם חנטל סויסה, מנכ"לית "עם עובד"'
ועכשיו גם ראיון עם חנטל סויסה, מנכ"לית "עם עובד"
14/02/2019 | 22:57
10
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לשקספיר'
שאלה בנוגע לשקספיר
07/02/2019 | 00:34
33
רצתי לדעת מה הבדלים בין השפה השקספירת המקורית לבין המתורמת מה הבדל ? הבנתי שהיא פחות מרשימה ובאנגלית לקרוא אותו זו חויה יוצאת מהכלל .

אני קראתי את יצירתו בעברית והתרשמתי אבל השאלה האם כדאי להשקיע עוד ולקרוא בשפת המקור ויש שוני רב בין התרגום למקור ברמת האיכות האסתטית זה נכון ? אשמח לתשובות תודה מראש בברכה נתנאל .
לצפיה ב-'מחפש את "רעיונות" של מרקוס אורליוס'
מחפש את "רעיונות" של מרקוס אורליוס
06/02/2019 | 13:55
23
אשמח אם מישהו מוכר את הספר.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
31/01/2019 | 21:05
15
26
בני גנץ שבר שתיקה, וגם אתם יכולים ספרו מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'פתחתי את השבוע עם ספר מצוין'
פתחתי את השבוע עם ספר מצוין
01/02/2019 | 09:38
72
"תחרה הונגרית" מאת רות לורנד מציג שתי דמויות מרתקות של אם ניצולת שואה ילידת הונגריה ובתה, הנוסעת לבודפשט לאחר מות אמה.
סיימתי את השבוע עם ספר נוסף שעניינו מסכת חיים מעניינת בתקופת המלחמה ואחריה, "חתול יווני" מאת משה קרסו.
שבתי בקריאה חוזרת אל "לילה מופלא" מאת שטפן צווייג, סיפורים שלא נס ליחם, כולם סובבים סביב דיבוק שאחז בגיבוריהם.
קראתי שלוש נובלות מסדרת "פה לאוזן" של הוצאת תשע נשמות: "דוקטור מריגולד" מאת צ'רלס דיקנס, "הסיפור של הזקן הטוב והנערה היפה" מאת איטלו סבבו", ו"חשבונות פתוחים" מאת מרטין קוהן. התמוגגתי מהראשון, נהניתי מסיעור מוחות עם השני, לשלישי לא התחברתי. 

שבת שלום 
לצפיה ב-'התחלתי לקרוא את "מאחורי ההר" מאת מאיה ערד.'
התחלתי לקרוא את "מאחורי ההר" מאת מאיה ערד.
01/02/2019 | 15:13
2
25
לצפיה ב-'אהבתי אותו אחד הספרים הטובים שלה'
אהבתי אותו אחד הספרים הטובים שלה
02/02/2019 | 20:32
1
17
לצפיה ב-'סיימתי אותו! ספר מעולה.'
סיימתי אותו! ספר מעולה.
03/02/2019 | 11:24
10
לצפיה ב-'אני עם "ברית של כסילים" של ג'ון קנדי טול.'
אני עם "ברית של כסילים" של ג'ון קנדי טול.
02/02/2019 | 13:16
2
54
עד כה ממש חביב. פרט לכך נאבקת ב-Infinite Jest. אני בעצמי לא מבינה מדוע אני ממשיכה איתו.
לצפיה ב-'ברית של כסילים גרם לי לצחוק בקול רם'
ברית של כסילים גרם לי לצחוק בקול רם
08/02/2019 | 19:41
1
27
לגבי אינפיניט ג׳סט - 1000 עמ באנגלית...אין לי מושג איך אתמודד עם זה, וחבל לי כי כל מה שקראתי מדיוויד פוסטר וואלאס אהבתי
לצפיה ב-'לי בדרך כלל אין שום בעיה לקרוא אלפי עמודים באנגלית.'
לי בדרך כלל אין שום בעיה לקרוא אלפי עמודים באנגלית.
12/02/2019 | 09:27
20
אבל הספר הזה נוראי.
לצפיה ב-'רבקה - דפנה דה מורייה'
רבקה - דפנה דה מורייה
02/02/2019 | 17:10
2
19
לצפיה ב-'כיף לך!'
כיף לך!
02/02/2019 | 20:25
1
13
לצפיה ב-'תודה '
תודה
03/02/2019 | 06:45
7
לצפיה ב-'קראתי את הטרילוגיה'
קראתי את הטרילוגיה
02/02/2019 | 20:31
54
Crazy Rich Asians הספר הראשון והשלישי היו פשוט מצויינים. תיאור חי ובועט של חיי העשירים והמטורללים באסיה בעיקר סינגפור והונג קונג.

קראתי את "תותים" מאת יוזף רות ספר שהוא בעיקר אווירה, פחות עלילה.

קראתי גם את " 24 שעות בחיי אישה" מאת סטפן צוויג. לטעמי לא הספר הטוב ביותר שלו.

עכשיו אני קוראת את "ברית עולם" במקביל ל " אל מול הלילה".
לצפיה ב-'"הכוורת" \ חוסה קמילו סלה '
"הכוורת" \ חוסה קמילו סלה
03/02/2019 | 13:33
25

שאלתי את הספר בספריה, בציפיה שיספר לי משהו על מדריד, בה אטייל בקרוב.

זהו פסיפס של קטעים קצרים, כל אחד מהם מתאר רגע בחייה של דמות, כאשר המשותף לכל הדמויות הוא, שהן פוקדות בקביעות את בית הקפה של דוניה רוסה במדריד (אפילו לא הצלחתי להבין היכן במדריד). כל הרגעים הללו מתרחשים בחורף 1943, וכמעט על כולם שורה רוח נכאה: עוני, קור, ניצול מעמדי ומיני. על גב הכריכה מצויין, שבספר נזכרות כ 300 דמויות כאלה. הספר קריא למדי, אבל עד העמוד האחרון לא הבנתי לשם מה נכתב, מה בעצם רצה הסופר להגיד. אולי רצה להפגין את כישוריו הלשוניים.

ובסיכום, לא למדתי ממנו הרבה על מדריד
לצפיה ב-'לב משורין/יו נסבו'
לב משורין/יו נסבו
04/02/2019 | 09:51
21
עוד ספר של הבלש הולה. לא מתה עליו אבל זה מה שהיה בבית...
הניקס/נתן היל. נהניתי.
לצפיה ב-'קראתי את שקספיר'
קראתי את שקספיר
06/02/2019 | 23:56
1
24
ואת טנסי ולימס ולורקה ודנרמט המחזאי השווצרי שקספיר את מלך ליר רומיאו ויוליה והסוחר הוונציה את הראשונים מאוד אהבתי את הסוחר פחות ואת המחזה של ביבר הזכוכית גם אהבתי במיוחד את הדמות השברירית והרגישה של לורה ולורקה את ירמה שהיה מטלטל וכואב כמה החברה מכתיבה לנו איך לחשוב לחיות ואף לחלום זהו נהנתי מאוד משקספיר אם כי קראתי בעברית וזה חבל כי באנגלית הבנתי החוויה חזקה מאוד ושונה מן התרגומים לא כך ? אולי אפתח פוסט על זה אחר כך זהו  
לצפיה ב-'דנמרט ביקור הגברת הזקנה'
דנמרט ביקור הגברת הזקנה
06/02/2019 | 23:59
23
מעניין מאוד ומצחיק מאוד וגם מזעזע מה מסוגלים בני אדם בשביל כסף ועד כמה ערכי החברה או הדגש עליה יכולים להתפורר בעת מצוקה מראה נרבה על טהע אדם מחזה ביקורתי אך אנושי
לצפיה ב-'איך יכול להיות שספר יעלה $80 ??'
איך יכול להיות שספר יעלה $80 ??
30/01/2019 | 08:59
6
73
וזה לא ספר נדיר או מהדורה מיוחדת או ספר אמנות או ספר עם הרבה צילומים שיקר להפיק אותו.
ואני סימנתי משלוח בתוך ארצות הברית, כלומר המשלוח הוא לא מה שמייקר את המחיר.
לצפיה ב-'כנראה שהוא אכן ספר נדיר'
כנראה שהוא אכן ספר נדיר
31/01/2019 | 20:55
5
41
חיפשתי אותו ב-Book Depository, סתם לצורך הבדיקה, ומצאתי אותו במחיר של מעל 600 ש"ח

כמו כן, מופיעות מהדורות נוספות שכולן unavailable
לצפיה ב-'זה ספר שנדרש לקנות אותו בלימודי יהדות באוניברסיטה בקנדה'
זה ספר שנדרש לקנות אותו בלימודי יהדות באוניברסיטה בקנדה
01/02/2019 | 01:11
4
31
 יכול להיות שהוא יהיה נדיר אם הוא חלק מהסילבוס שלהם ?? 

לצפיה ב-'לא חסרים ספרי לימוד יקרים.'
לא חסרים ספרי לימוד יקרים.
02/02/2019 | 13:11
3
30
כבר ראיתי ספרים הנדרשים ללימודים בארה"ב שעולים 300 דולר.
לצפיה ב-'באמת?? אבל מה הסיבה לזה? '
באמת?? אבל מה הסיבה לזה?
03/02/2019 | 20:08
2
16
אני מבין שספר צילום או ארכיטקטורה, יעלה נגיד 200 ש"ח בגלל איכות הדפים ובגלל שלהדפיס תמונות עולה יותר. 
אבל מה הסיבה שספר לימוד "רגיל" יעלה ככה?
אני הייתי סטודנט בישראל (לא בארצות הברית או בקנדה) ואני זוכר שספרי לימוד עלו מחירים רגילים של 50-100 ש"ח לספר. 

לצפיה ב-'הסיבה? כנראה כי אפשר. לי אין מושג.'
הסיבה? כנראה כי אפשר. לי אין מושג.
04/02/2019 | 18:33
1
25
כעיקרון מדובר בתרבות קפיטליסטית והמטרה העיקרית היא רווח כלכלי, בכל תחום. ייתכן שגם יש עניין של תפוצה, כלומר אם הספר מיועד ליחסית מספר קטן יותר של סטודנטים, הוא יעלה יותר כדי לפצות על כך. מה הולך בקנדה אני לא יודעת, אבל כל מי שחשוב ללמוד בארה"ב ללא מלגה שמנה, שיקח בחשבון שזה יהיה מאוד מאוד יקר.
לצפיה ב-'לדעתי, לגבות מחיר של כמה מאות שקלים על ספר, זה ממש חוצפה. '
לדעתי, לגבות מחיר של כמה מאות שקלים על ספר, זה ממש חוצפה.
05/02/2019 | 12:27
27
במיוחד כשמדובר בספר שהמוסד האקדמי מחייב את הסטודנטים לרכוש אותו.  
כן יש הבדלים עצומים בין ארצות הברית לקנדה בנושא עלות הלימודים באוניברסיטה.  בקנדה זה כמעט חינם לעומת ארה"ב ששם זה עשרות אלפי דולרים לכל שנת לימוד (יכול להגיע גם ל $80,000 לשנת לימוד אחת).  

לצפיה ב-'"משיב הרוח" מקדיש גיליון לחיים גורי'
"משיב הרוח" מקדיש גיליון לחיים גורי
31/01/2019 | 20:51
16
במלאת שנה למותו. בגליון מתפרסמים לראשונה 3 שירים שמעולם לא ראו אור:

לצפיה ב-'הסיפור המוזר סביב ההודעה על פטירתה של עמליה כהנא כרמון'
הסיפור המוזר סביב ההודעה על פטירתה של עמליה כהנא כרמון
27/01/2019 | 17:48
1
89
לצפיה ב-'אתר "הארץ" לא מאפשר לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום'
אתר "הארץ" לא מאפשר לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
31/01/2019 | 21:03
37
אבל מצאתי דיווח על כך באתר מעריב:

נראה שהמשפחה לא מעוניינת במעורבות ציבורית מטעמיה היא (ואינם מעוניינים להיות מעורבים גם בפעילות הנצחה - מעניין מה עמדותיהם לגבי זכויות היוצרים של יצירותיה?).

עולה אם כן השאלה - האם הסופר שבחר לפרסם את יצירותיו ולגעת בחייהם של אנשים כה רבים, עדיין יכול להישאר אדם פרטי? או שלציבור יש איזושהי "זכות" לגביו, למשל כמו במקרה הזה, לקבל את הידיעה שהסופרת נפטרה?
לצפיה ב-'שאלה לגבי "עולם חדש ומופלא" של אלדוס האקסלי'
שאלה לגבי "עולם חדש ומופלא" של אלדוס האקסלי
23/01/2019 | 13:01
13
77
הגיע לידיי אבל עוד לא החלטתי אם אקרא אותו.

בקצרה, מדובר לכאורה ברומן דיסאוטופי שמתאר מציאות שבה כל האנשים חיים כרובוטים משועבדים, מסוממים ע"י הממסד ועוסקים בסיפוק יצריהם הנמוכים, חיים באושר.

השאלה שלי: לפי הרושם שלי מקריאת הביוגרפיה של האקסלי בויקיפדיה, מנקודת מבטו לא מדובר בדיסאוטופיה אלא באוטופיה. במהלך חייו הוא הרבה להשתמש בסמים פסיכדליים ואף התנבא שהדור שיבוא אחריו יהיה מאושר למרות שיעבודו המוחלט בידי הרשויות.
יש בספר דמות של פרא בשם ג'ון שמנהל דיון עם אחד מאנשי הממסד הבכירים שם וטוען בפניו שהאנשים המסוממים לא באמת שמחים.   -לפי תוצאות השיחה הזאת, אם הן ברורות, ניתן להשיב על השאלה שהעליתי. 

האקסלי היה מטריאליסט שהאמין (כמו סבו) בתורת האבולוציה ההזויה והמופרכת של דארווין, וכמו אתאיסטים רבים גם הוא קיווה לפתור את בעיותיו ללא מאמץ באמצעות סמים במקום בעבודה על עצמו. העניין הוא שזה לא עובד, גן עדן של שוטים לא קיים כי הם לא באמת שמחים אלא אומללים. בדיוק כמו כל מי שצורך תרופות נגד דיכאון, כולם נשארים אומללים מאוד.
לצפיה ב-'"ביקורת" מטורללת להפליא!'
"ביקורת" מטורללת להפליא!
23/01/2019 | 15:53
2
74
אמנם לא קראת את הספר, אבל הכל ברור לך מראש. כדבריך:
1. אתאיסטים רבים - בדיוק כמו האקסלי - פותרים את בעיותיהם באמצעות סמים, לכן הם אומללים.
2. תורת האבולוציה של דארווין היא הזויה ומופרכת.
ומה בהמשך -
חוקי התנועה של ניוטון הם קונספירציה קפיטליסטית?
הלא-מאמינים הם סוטים שאינם מודעים לשקרים הבוטים של המדענים?
תורות היחסות (הכללית והפרטית) של איינשטיין הן כלי של היהודים להשתלט על העולם?

לצפיה ב-'עונה'
עונה
23/01/2019 | 20:11
1
55
זה ידוע שאתאיסטים רבים סובלים מדיכאון וצורכים 'תרופות נגד דיכאון', שזה סמים, גם אם סוחר הסמים שמספק אותם עושה זאת ברישיון המדינה והוא מכונה "רופא'.

תורת האבולוציה של דארווין היא רעיון שיפה לספרי המד"ב אבל זה תחום שאינו רציונלי

שקרי המדענים- יותר נכון לומר שקרי הממסד המדעי, כי הרבה מדענים משרתים אותו בתמימות ומנסים באמת לחקור, גם אם בדרך עקומה. הממסד המדעי יוצר מצג שווא של המציאות בהתאם למגמות שמשרתות את בעלי השליטה. בתחום הרפואה זה מוכח ובולט אבל זה גם בתחומים אחרים. 

את השאר כבר אתה אמרת לא אני.
הבעיה שלך שאתה בולע בקלות את השקרים שסיפרו לך מינקות, אתה הטיפוס שנוח לעצב את תודעתו לשירות המערכות. אולי תתנחם בזה שאתה חלק מההמון.
לצפיה ב-' נפלא!!! '
נפלא!!!
23/01/2019 | 20:19
14
לצפיה ב-'אם זה מופרך להאמין בתורת האבולוציה של דארווין,'
אם זה מופרך להאמין בתורת האבולוציה של דארווין,
24/01/2019 | 09:16
9
56
זה עוד יותר מופרך להאמין בחבר דמיוני שאין כל הוכחה לקיומו.
אגב, מדענים רבים הם אנשים דתיים/מאמינים ובכל מקרה לא אתאיסטים, כולל דארווין עצמו, אייזק ניוטון, מארי קירי ואפילו איינשטיין.
ולגבי האקסלי - אני ממש לא חושבת שזה נכון. קראתי בזמנו את הספר וביקורות עליו, וזה ממש לא הרושם שקיבלתי. זה נכון שהוא עשה ניסויים בסמים, אך זה לא היה כדי להקהות את החושים ולברוח מהאומללות, אלא להיפך - הוא רצה להגיע לחוויות ותובנות רוחניות עמוקות ולראייה חדה יותר של הקיום. האם סמים הם הדרך הנכונה להשיג זאת זו בהחלט שאלה טובה, אך הכוונות שלו ידועות היטב והוא אף כתב על כך.
מעבר לזה, האקסלי היה סוציאל-דמוקרט ופצפיסט, ולא היה מוכן לתת לישות פוליטית להכתיב את מעשיו. הוא העדיף לוותר על אזרחות אמריקאית ולא להצהיר שיהיה מוכן להגן על ארה"ב במקרה של מלחמה. שוב, עד כמה הגישה שלו מוסרית אפשר להתווכח, אך הוא בטח לא מדגים שום נטייה להתמסרות עיוורת לממסד ולשלטון הכוח.
מבחינתי (ומבחינת מבקרים רבים) הספר של האקסלי הוא סוג של פארודיה מוקצנת ואירונית על העולם האמיתי ועל הסכנות שבו, אבל כמובן שכל אחד יכול להחליט לפרש אותו איך שמתאים לו אם זה משרת את האג'נדה שלו.

לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
24/01/2019 | 18:07
8
44
אמנם לא כל משתמשי הסמים עושים זאת מתוך אומללות, יש שמתוך חוסר מודעות להשלכות רק רוצים להתנסות כמו שכתבת על האקסלי, ואולי זה באמת הסיפור שלו.
לכן שאלתי את מי שקרא ומכיר, כי לא בטוח שאקרא את ספרו. בכל מקרה מדובר באדם שרוב חייו חי על טהרת החומר והשליך עליו את כל יהבו.
אבל לצערי לא השבת לשאלת המרכזית: האם אושר האנשים המסוממים בספר הוצג כאושר אמיתי או רק כאשליית אושר שמלווה באומללות וחוסר סיפוק (כמו אצל נוטלי הסמים בעולמנו)? אין תשובה ברורה על כך מהדו שיח של ג'ון עם הפקיד הבכיר?

לגבי 'חבר דמיוני':
-אין הוכחות כי הוא מעניק לכל אחד את האפשרות לכפור בקיומו, לצורך הבחירה החופשית, לכן יצר את העולם האשלייתי המטריקס שאת חיה בו. ומי שבוחר בדרך שהוא ממליץ עליה, לאט לאט גם מקבל את הראיות לקיומו. החל בכל מה שהוא רואה ומרגיש מסביב, ואם מתקדם הוא מקבל בהדרגה את אותה ראיה חדה יותר של המציאות שהזכרת, זוכה לחוויות רוחניות טובות ומיטיבות, בניגוד לחוויות המזיקות שנגרמות על ידי הסמים לאלה שמנסים לרמות ולקצר את הדרך למקומות האלה בלי יגיעה.
זה לא מן החוכמה לדרוש מהאלוהים: קודם תוכיח לי שאתה קיים ואז אחליט אם אני מאמין בך. מספיק לפקוח עיניים ולהבין שהחיים וכל היופי של העולם לא יכולים להיות תוצאה של מקרה.

לצפיה ב-' "זה לא מן החוכמה לדרוש..." '
"זה לא מן החוכמה לדרוש..."
24/01/2019 | 19:36
2
51
זה לא מן החוכמה לדרוש מהחד-קרן הסגול: קודם תוכיח לי שאתה קיים, ואז אחליט אם אני מאמין בך.
נו, שויין, בהחלט טיעון לוגי העונה על הדרישות הרציונליות והשיטה-המדעית של נפגעי-יהוה.
כך גם המשכה של הפיסקה: "מספיק לפקוח עיניים ולהבין שהחיים וכל היופי של העולם לא יכולים להיות תוצאה של מקרה", ולכן אני מאמין שהחד-קרן הסגול ברא את כל החיים והיופי של העולם. 
ממתין בכליון עיניים להמשך הסטנד-אפ.... 

לצפיה ב-'צר לי שהגעת למצב הזה'
צר לי שהגעת למצב הזה
25/01/2019 | 14:16
1
44
מרחם עליך...
לצפיה ב-'גם לי '
גם לי
25/01/2019 | 16:11
46
המשך לחרטט כאן קונספירציות על זיקני-ציון, תורת האבולוציה המופרכת, האתאיסטים המסוממים ושאר השטויות של פגועי-האלוהים באשר הם. 
כאמור, צר לי, אבל אשאיר לך את הבמה, מעכשיו ובעתיד, כדי שתעשיר את אנשי הפורום בידע, לוגיקה ותרבות חובקי עולם בהם התברכת.
בהצלחה, ושוב: ד"ש ליהוה.
לצפיה ב-'כשקראתי את הספר, לא היה לי ספק שהאושר לא הוצג כאמיתי.'
כשקראתי את הספר, לא היה לי ספק שהאושר לא הוצג כאמיתי.
25/01/2019 | 23:16
4
47
זה היה כבר לפני כמה שנים טובות ולכן אני לא זוכרת בדיוק מה נאמר בכל דיאלוג, אך מה שבטוח - בשום שלב לא נוצר אצלי הרושם שהמחבר באופן אישי מציג עמדה שאושר כזה יכול להיות אמיתי ועדיף על הפיקחון. ג'ון דוחה לחלוטין את הציליוויזציה האוטוקרטית הצרכנית ואף קורא למרד נגדה. הוא גם עוזב את המקום בשאט נפש וגורלו מדגים את חוסר מוכנותו להיכנע לתכתיבי הציוויליזציה גם אם עליו לשלם על כך את המחיר היקר ביותר.
אני אישית לא דורשת מאלוהים כלום כי אני לא מאמינה בקיומו, בטח שלא בצורה שמתוארת בספרי הדת למיניהם, אבל אם כבר, גם אדם שמאמין בקיומו של האל כדמות בעלת משמעות מוסרית לא יכול להתיימר לפרש את כוונותיו בשמו. מעולם לא ניסיתי לקחת סמים ואין לי מושג איך זה מרגיש, אך אם להתייחס לדבריך, בעיניי אמונה דתית דומה מאוד לסם בכך שהיא משכחת כאבים ונותנת לאדם נחמה בדמות אמונת שווא שיש היגיון וצדק מוסרי אובייקטיבי בעולם הזה. את הכוחות שאני צריכה כדי להתמודד עם העולם ולמצוא את מה שטוב בו, אני מוצאת בעצמי ובקשירת חיי עם אנשים שדומים לי בהשקפותיהם ועמדותיהם המוסריות, ולא על ידי חיפוש כוח דמיוני חיצוני שמכתיב את המוסר והצדק מלמעלה. אבל שכל אחד יאמין במה שבא לו.

לצפיה ב-'טוב'
טוב
27/01/2019 | 20:11
3
25
אז זה כנראה מראה רק עד כמה הכותב היה בעל אישיות מורכבת ומסוכסכת בין כמה היבטים שלה. לא נראה לי שבאמת היה טוב לו, לפי הכתוב נראה שהוא ראה בקיום סבל ותלה תקווה במדע שיביא את הפיתרון לסבל.
לגבי אלוהים, מה שכתבת הוא טיעון אתאיסטי מוכר לגבי הסיבה שעומדת לכאורה מאחורי האמונה של רבים באל. בפועל אני חושב שכמעט אין אנשים שזה מה שהביא אותם להאמין. לדעתי להאמין זה מתבקש מהמציאות כשמשתמשים בהיגיון, והעדר אמונה היא המצב הבעייתי שאנשים נקלעו אליו בגלל שיבוש בחשיבה. אני יכול להרחיב גם לגבי איך זה קורה אבל לא כאן. אצל רבים האתאיזם הוא זה שבעצם מסמם את תודעתם ומאפשר להם אישור לחיים של הפקרות מוסרית וחוסר לקיחת אחריות על החיים (אני חושב שזה לא המקרה אצלך, אבל מכיר רבים מאוד שכן). ז"א האתאיסטים מאשימים את המאמינים בקלקול של עצמם...
זאת הרצאה מרתקת ומומלצת של שני מדענים שחושפים את הבלוף והכשלים הלוגיים שעליהם מבוססת תורת האבולוציה. מסתבר שהרבה מדענים בכירים התנגדו לה אבל כיום זה מושתק. זה גם קשור לנושא השרשור, כי לקראת הסוף יש התייחסות לאתאיזם כמעין הפרעה פסיכולוגית, ובין היתר מובא גם ציטוט של אלדוס האקסלי שבאחרית ימיו מודה שהכפירה באלוהים הייתה לו נוחה לצורך חיי הפקרות.

לצפיה ב-'מצטערת, אך השאלה אם יש או אין אלוהים אינה מעניינת אותי'
מצטערת, אך השאלה אם יש או אין אלוהים אינה מעניינת אותי
28/01/2019 | 19:31
2
29
ואינה רלוונטית לחיי. הפקרות מוסרית אינה תכונה הזרה לאנשים דתיים, ואין מוסדות מושחתים ובלתי מוסריים יותר ממוסדות דתיים. בין אם אלוהים קיים או לא, תפקידה של הדת ונציגיה מאז ומעולם היה לסמם את ההמונים ולשלוט בהם באמצעות איומים, הפחדות והוראות. לא עובד עליי. לי אין בעיה עם אנשים דתיים ומאמינים, אני מכבדת אמונה אישית של כל אדם, כל עוד הם לא מנסים להתערב בחיי ולכפות עליי את השקפת עולמם. אם יש משהו שדוחה אותי זה מיסיונריות מכל סוג שהוא. לא משנה מה האמונה שלי, היא ענייני הפרטי, ולא עניינו של אף אחד אחר, ואמונתם של אחרים אינה ענייני ואין לי כל עניין להפוך אותה לענייני.
להתייחס לאתאיזם כמו הפרעה פסיכולוגית זה מגוחך, כל אדם בנוי אחרת ויש לו מאפיינים וצרכים ואישיים אחרים כמו גם רקע וחינוך אחרים שמשפיעים על עיצוב אישיותו ואמונותיו. יש מי שבנוי להאמין ומי שלא, ואין עם זה שום בעיה כל עוד זה נשאר בתחום המרחב האישי של האדם ולא יוצא החוצה בצורה של ניסיון שכנוע, כפייה או הפרעה לאחרים לחיות על פי אמונותיהם ודעותיהם. דת ממוסדת, לעומת זאת, היא בעיניי הרעה החולה של האנושות שגרמה נזק בל יתואר לאורך שנות קיומה.
אני לא רואה את העניין במונחים אבסולוטיים של מי צודק ומי טועה, אלא למי טוב ומתאים מה. מבחינתי השאלה אם זה נכון או לא אובייקטיבית לא רלוונטית ולא מעניינת. אני רוצה לחיות את חיי בצורה שמתאימה לי ועושה לי טוב, כל היתר זה ממילא רק ספקולציות. מאותה סיבה גם אין לי רצון להמשיך בוויכוח על תורת האבולוציה ואין לי צורך לשכנע אף אחד בכלום. תאמין במה שמתאים לך.

לצפיה ב-'זו לא הייתה מטרת הדיון המקורית'
זו לא הייתה מטרת הדיון המקורית
31/01/2019 | 21:29
1
18
אבל מכיוון שבחרת להתקיף ולזלזל אני אענה.
ביום מן הימים תגלי שגם את בעצם פעלת מתוך אמונה דתית ולפי דפוסי החשיבה הדתיים, רק שהדת שלך היא דת המטריאליזם וכוהני הדת שלך הם המדענים, זה פחות או יותר כל ההבדל. כי הממסד המדעי כיום נוהג בדרך שפעם נהגו בה הדתות: רדיפה, השתקה ונידוי של מי שלא מיישר איתו קו וחושף את נבערותו. אלו הן עובדות.
גם את קיבלת אמונה מבלי לבחון אותה לעומק בעצמך.
אני בכלל לא דתי, למעשה גדלתי בתור אתיאיסט אבל נרפאתי מזה. כך שאין לי בעיה ואני לא מותקף ע"י דברייך. אני לא אוהב כפייה דתית, אבל הכפייה החילונית היא אפילו חמורה ממנה ובהיקף גדול יותר.

על כל פנים אני מודה לך על התגובה, בזכותה אולי אקרא בסוף את הספר הזה של האקסלי.

לצפיה ב-'לא ברור לי איפה אתה רואה התקפה וזלזול.'
לא ברור לי איפה אתה רואה התקפה וזלזול.
02/02/2019 | 13:09
21
אני לא נציגת הממסד המדעי או הממסד הדתי או הממסד האתאיסטי או הממסד בכלל. אני נציגה אך ורק של עצמי ושל דעותיי האישיות וממש לא משנה לי במה אתה מאמין. בפרט, לא ניסיתי לשכנע אותך לקרא את הספר, זה עניינך אם תעשה זאת או לא.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
24/01/2019 | 20:18
5
22
לא יודעת מה איתכם, עבר עליי כששה שבועות עמוסים ביותר שאני מקווה שהגיעו לסופם, ואני בהחלט מתכוונת לנצל כל רגע בשבת הזו לנוח ולקרוא

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'בשבועות האחרונים נסחבתי עם "קליע מן העבר"'
בשבועות האחרונים נסחבתי עם "קליע מן העבר"
24/01/2019 | 20:20
39
הוא קצת חוזר על עצמו (השלישי בסדרה), וזה שהגעתי אליו רק בשבתות לא עזר, אבל זה בכל מקרה ספר מתח נחמד.

לשבת הזו יש לי מגזינים שנערמו וגם את "עשן ואמיץ" - אוסף פתגמים של קהילת יוצאי אתיופיה.
לצפיה ב-'שניים מצוינים ואחד טוב'
שניים מצוינים ואחד טוב
25/01/2019 | 10:42
41
פתחתי את השבוע עם "והלב הולך אחרון" מאת מרגרט אטווד, דיסטופיה חדה, כתובה היטב ומעוררת מחשבה.
אחריו קראתי בקריאה חוזרת את "הנרות בערו עד כלות" מאת שאנדור מאראי, שעוסק בידידות, בבגידה, ובזכרונות מן העבר. לא התפעמתי בעבר, וגם לא הפעם, אבל הספר אינו רע.
האחרון היה "הבוזזים" מאת ויליאם פוקנר (תורגם לפני שנים רבות בשם "החומסים"). סיפור חניכה על רקע תחילת המאה ה-20 בדרום ארה"ב. מצוין.

שבת שלום 
לצפיה ב-'עדיין עם "רעב", רוקסן גיי'
עדיין עם "רעב", רוקסן גיי
27/01/2019 | 15:16
1
9
לצפיה ב-'שלקראת אמצע הספר נגמרת הכרוניקה של חייה ומתחילים פרקים '
שלקראת אמצע הספר נגמרת הכרוניקה של חייה ומתחילים פרקים
28/01/2019 | 11:42
15
קצרצים של החיים כאישה שמנה. ביומיום, בתרבות. מאז יציאת הספר ב-2017 היא הוציאה עוד ספר, שהוא אנתולוגיה של סיפורים קצרים שערכה. והיא גם הפכה לאישיות מוכרת, ככותבת טורי דעה, כמרצה בשלל קמפוסים. היא גם עברה לפני שנה ניתוח קיצור קיבה, וגם על זה היא כתבה מאמר מרתק.
אני מקווה לקרוא את כל מה שהיא כתבה עד כה.
יש גם ראיונות בווידאו איתה, Roxane Gay.
לצפיה ב-'הסכין והרקיע/פטריק נס'
הסכין והרקיע/פטריק נס
28/01/2019 | 09:47
14
החלק השלישי של הטרילוגיה כאוס מהלך.
לקח הרבה זמן עד שהגעתי אליו. ממש סוחף.
לצפיה ב-'אתגר קרת זכה בפרס ספיר'
אתגר קרת זכה בפרס ספיר
24/01/2019 | 20:25
26
על ספרו "תקלה בקצה הגלקסיה"

בפרס לספר הביכורים זכתה איה קניוק על ספרה "ממלכת האי-רצון"

קראתי לפני זמן מה את ספרו של אתגר קרת, אוסף מאוד חביב של סיפורים קצרים בסגנונו המוכר. שם הספר מגיע משמו של חדר בריחה שעוסק בעלילת מד"ב, כאשר בין הסיפורים לאורך הספר פזורות התכתבויות מייל בין מנהל חדר הבריחה לבין אדם המעוניין להביא את אמו להתנסות בחדר הבריחה דווקא בעיצומו של יום השואה.

והנה גם ראיון שהעניק אתגר קרת עם צאת הספר, ואשר סקרן אותי לקרוא אותו:

לצפיה ב-'חתימה על חוזה עם הוצאה לאור של ספר'
חתימה על חוזה עם הוצאה לאור של ספר
20/01/2019 | 14:49
33
התקשרות עם הוצאה לאור של ספר במימון עצמי מחייבת חתימה על חוזה עם סעיפים רבים מספור, האם מומלץ לקחת את החוזה להתיעצות עם עורך דין?
האם עורך דין שמתמחה בעינינים כאלה או כול עורך דין יכול לעבור על החוזה ולהצביע על סעיפים קובלים. 
תודה 
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
17/01/2019 | 19:44
8
21
אני מקווה שהמיני-סערה השבועית (גם זו של החדשות וגם זו של מזג האוויר) לא זעזעה אתכם יותר מדי, וגם אם כן - מה יותר טוב להרגיע את מצב הרוח אם לא ספר טוב

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון'
היה שבוע מגוון
18/01/2019 | 10:31
1
56
התחלתי בשיא עם "אחכה לך במוזיאון" מאת אן יאנגסון, ספר מכתבים חכם ומרגש.
אחריו קראתי את "משפט חוזר" מאת ליעד שהם, תוכן מעניין, אך הכתיבה הפעם לא ברמתו הרגילה של הסופר.
הבא בתור היה ספר עיון אמוציונאלי, "האמת על רצח קסטנר" מאת איסר הראל, שהיה ראש שירות הבטחון בתקופת הרצח, והתמודד עם האשמות על פרובוקציה.
האחרון היה "הפסגה" מאת אהרן אפלפלד, ספר הראה אור שנה אחרי מותו של הסופר. מעניין, אך לדעתי אפלפלד היה רוצה ללטש אותו עוד.

שבת שלום  
לצפיה ב-'הועבר למקום אחר בשרשור'
הועבר למקום אחר בשרשור
20/01/2019 | 14:26
12
לצפיה ב-'"אהבה אבודה" מאת אליסון ריצ'מן'
"אהבה אבודה" מאת אליסון ריצ'מן
19/01/2019 | 18:23
34
ספר המבוסס על סיפור אמיתי.
לצפיה ב-'The last continent - Terry Pratchett'
The last continent - Terry Pratchett
19/01/2019 | 18:34
25
עוד ספר מסדרת עולם הדיסק
לצפיה ב-'"פתאום, אחרי שלושים שנה" (מאת אבי ולנטין)'
"פתאום, אחרי שלושים שנה" (מאת אבי ולנטין)
19/01/2019 | 18:52
28
אהבתי מאוד! רעיון מקורי וכתיבה מרתקת.
ראו פרק ראשון כאן.
לצפיה ב-'דיאטלנד/ סארי ווקר'
דיאטלנד/ סארי ווקר
20/01/2019 | 11:29
19
קצת מתיש. אני לא התחברתי
לצפיה ב-'"רעב", רוקסן גיי'
"רעב", רוקסן גיי
20/01/2019 | 14:27
1
29

חייה של רוקסן גיי, שהגיעה בשיא משקלה ל-266 קילוגרמים והיום שוקלת כ-70 קילוגרמים פחות. תהליך שהתחיל מהרגע בו חוללה, על-פי עדותה, בגיל 12, על-ידי קבוצת נערים.

מתקשר ישירות לטענתה של ד"ר ענת גור בספרה (שאני קוראת בו מדי פעם ולא רציף, גם משום שאיני אשת מקצוע וגם כי הוא קשה להכלה) "גוף זר", ש-70%-80% מהסובלות מהפרעות אכילה נפגעו מינית בילדות. ספר שזכה לתגובות מכחישות כשיצא, עד שאת תוהה על מי ועל מה מנסים המכחישים להגן.
הספר כתוב במשפטים קצרים ויבשים. ובכל זאת אני קוראת לאט, משפט-משפט ולפעמים חוזרת על פסקאות. בדיוק עכשיו אני בתחילת הפרק המתאר את נקודת השבר, הציר, זו שיש מאחוריה "לפני" והחל ממנה, "אחרי", עד להשתנות הגוף שלה לאיך שהוא היום.
אני מוצאת את עצמי בתקופה זו נמשכת לספרים כאלה, ממוארים. יותר מאשר לספרות בדיון, שקשה לי כרגע להיכנס אליה ולגשר על המרחק. לכן שמתי בצד עכשיו את How to be Both מאת אלי סמית', למרות שהוא כתוב יפה. וקל לקריאה. ואשוב אליו אחר כך.
שמחתי, ברוח זו, למצוא אתמול ברחוב את פרקי היומן המתורגמים מרוסית לאנגלית, של העיתונאית אנה פוליטקובסקיה, מתנגדת משטרו של פוטין שנרצחה באוקטובר 2006. מסתבר שתרגום פרקי היומן היה מתוכנן טרם הירצחה אך היא לא זכתה לעבור על כל הטיוטות. קראתי את ההקדמה לספר ואולי אחרי הספר של רוקסן גיי, אעבור היישר אליו. 
לצפיה ב-'תיאור האונס שעברה רוקסן גיי בגיל 12 קשה מאוד לקריאה'
תיאור האונס שעברה רוקסן גיי בגיל 12 קשה מאוד לקריאה
21/01/2019 | 11:03
17
לכן הוא יהווה טריגר לכל נפגעת.
ובכל זאת, אני ממליצה על הספר כבר. למרות שקראתי אולי חמישית ממנו. לשמחתי. כי אני לא רוצה שייגמר. ספר כל כך חשוב. נותן קול. לסיפור שלה. של רבות כל כך מאתנו.
לצפיה ב-'סיימתי לקרוא את הספר'
סיימתי לקרוא את הספר
14/01/2019 | 15:12
57
מר אל, כאן אנה
185 עמודים
מאת פין
איורים: פאפאס
תרגום : אוריאל אופק
מדובר על ילדונת ואיש בוגר שנפגשו בצורה אקראית , ועל
דו  שיח שיש בינהם לאורך תקופה.
ספר גרוע ומביך. נראה שהסופר מנסה בכוח לסחוט מהקורא דמעות.
בזבוז זמן מוחלט. אחד הספרים הגרועים ביותר שקראתי.
ספק אם הוא גם מתאים להיות ספר ילדים.
נקודה חיובית: הכריכה יפה, והדפים עושים רושם טובים וחזקים.
אני מרגיש שהסופר צוחק עלי , כאילו רצה לעבוד עלי, מלכודת ספרותית.

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
11/01/2019 | 08:05
6
30
תחזיות מזג האוויר צופות שבת שמשית וחמימה

שתהיה לכולם שבת שלום, שתפו מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע מעניין'
היה שבוע מעניין
11/01/2019 | 13:55
57
בתחילת השבוע סיימתי את "גבלס" מאת ההיסטוריון פטר לונגריך, ביוגרפיה שקראתי בהמשכים במשך כשלושה שבועות. כתוב טרחני, אבל מרתק, כמובן.
אחריו קראתי את "בני בולטימור" מאת ז'ואל דיקר, שלצערי לא עמד בציפיות שיצר ספרו הקודם, "האמת על פרשת הארי קברט".
סיימתי את השבוע עם ספר מהמאה ה-19, "קרנפורד" מאת אליזבת גאסקל, כתוב בשנינות מעודנת ובאהבה.

שבת שלום 
לצפיה ב-'נפלאות התרגום.....'
נפלאות התרגום.....
12/01/2019 | 00:46
60
קורא עכשיו את ציפורים בלי כנפיים של לואי דה-ברנייר, ואסיים בקרוב. ספר קריא ואינטליגנטי. עיירה בדרום-מערב טורקיה בראשית המאה ה-20, בה חיים יחד טורקים ויוונים, ארמנים ויהודים. כולם מדברים טורקית, מכבדים האחד את אמונת האחר, שותפים לאמונות טפלות, לפשטות ולאנושיות. במקביל לעיירה מסופר על קורות חייו של מוטפה כמאל (שיהיה לימים אטא-טורק). הזמן מתקדם, רוחות המלחמה נושבות ומגיעות גם אל העיירה, והמתחים הבין-עדתיים בעיירה גוברים.
הספר גדוש רגשות, תובנות, דמויות מרתקות ורקע היסטורי אמין.
מלאכת התרגום (שרון פרמינגר) טובה, עד ש...
הסופר עשה עבודת מחקר על הרקע התרבותי של היוונים והטורקים והארמנים, משלב ביטויים שונים, וכאן התרגום פשוט מביש. הרי אין פשוט מלתת את כתב היד למישהו המעורה מעט (כמוני, למשל) בטורקית ו/או יוונית. הנה כמה דוגמאות:
# אחת הדמויות בספר היא היווני צ'ריטוס [ דמיינו לעצמכם שהיינו קוראים לזמרת היווניה חאריס אלקסיו בשם צ'ריס אלחיו ]. השם הוא χάριτος, בתעתיק האנגלי הח' נכתבת כ-Ch ובמקום חאריטוס (חסד, או חן) קיבלנו צ'ריטוס. 
# פוליקסנה (שהועלתה קורבן בסוף מלחמת טרויה על קיברו של אכילס) מתורגמת כ-פוליחני.
# אין ח' בטורקית, אבל זה לא מפריע למתרגמת להפוך כל H אנגלית ל-ח', ללא יוצא מן הכלל.
# אחת הגיבורות מתארת את העוני, ואומרת "לא נשארה לנו אף פּארָה!". אני מודה שצחקתי בכיף. para בטורקית משמעו כסף, והתרגום צ"ל כמובן "נשארנו בלי כסף".
# אנשים מברכים ב"הוש גלדיניז" ו"הוש בולדוק" ("ברוכים הבאים" ו"ברוכים הנמצאים" בטורקית). פנאיה גליקופילוסה מוזכרת מספר פעמים בספר, בלי לטרוח לומר לקוראים שמדובר באיקונין של מריה המלטפת את ישו. כך עם מאכלים, אטימולוגיה של שמות וכן הלאה. חבל, באמת חבל.
לסיכום עכשווי, אם להתעלם מהחצצים היווניים והטורקים, שאר התרגום קולח, והספר עד עתה נפלא לטעמי.
לצפיה ב-'באדולינה - גבי ניצן'
באדולינה - גבי ניצן
12/01/2019 | 10:11
37
פעם זה היה להיט מדהים שכולם קראו. אני מניח שעבר מספיק זמן כדי שאוכל לקרוא בלי השפעות של הבאזז (שאצלי הן לרוב שליליות)
לצפיה ב-'אני קוראת את'
אני קוראת את
13/01/2019 | 09:36
44
John Adams ביוגרפיה מצויינת שכתב David McCullough על דרכו של הנשיא השני של ארה"ב.

במקביל אני קוראת מקבץ סיפורים קצרים שכתב או. הנרי ופורסמו עתה בקובץ "כיכרות לחם של מכשפות"
לצפיה ב-'מפה ומשם. ניסיתי לקרוא את "פתח גדול מלמטה" של אסתר פלד'
מפה ומשם. ניסיתי לקרוא את "פתח גדול מלמטה" של אסתר פלד
14/01/2019 | 11:01
38
והפסקתי לאחר כ-20 עמודים. אני לא יכולה לקרוא טקסט שהטון שלו הוא משועשע-אירוני. צריך "בשר", מעורבות רגשית במקום בריחה ממנה, שאני מזהה בסגנון הזה.

קראתי קצת את "גוף זר", ספרה של ד"ר ענת גור על הפרעות אכילה והקשר שלהן לפגיעה מינית בילדות. מדי פעם אקרא כנראה כי קריאה רציפה של הספר הזה קשה מדי רגשית, זה לעמוד אל מול עדויות נוראות.

התחלתי את How to be Both מאת אלי סמית', ששמעתי עליו וביקשתי מתנה לפני שנים ספורות, וסוף סוף הגיע הרגע בו אתחיל אותו. לאט-לאט אבל זה נקרא טוב ומבטיח. אני אוהבת את הסגנון רווי ההומור. פרנצ'סקו דל-קוסה, אמן רנסנסי מהחצר של פרארה בצפון מזרח איטליה, חוזר מהקבר אל ימינו אל תוך גלריה שבה מוצגת היצירה שלו יחד עם יצירות של מתחרהו קוסמה טורה (Cosme Tura בדיאלקט פרארזי). והקול השני שמדבר ברומן - כנראה, כי עוד לא הגעתי אליו - הוא של נערה או של אישה צעירה באנגליה של ימינו. זה ה-both ואני מבינה שסמית' כתבה שתי גרסאות של אותו הספר, זו שלי מתחילה עם הצד של פרנצ'סקו.
כמי שזכתה לבקר בפרארה ולראות יצירות של פרונצ'סקו ושל קוסמה, אני מתרגשת. וכמובן כמהה לביקור הבא.
לצפיה ב-'נפלאות התרגום.... ספר נוסף'
נפלאות התרגום.... ספר נוסף
16/01/2019 | 14:04
42
התחלתי את "הממזרה מאיסטנבול" של אליף שפאק, תרגום: קטיה בנוביץ', הוצ' מחברות לספרות. בספר מופיעים שמות ומושגים בסיסיים למדי בארמנית וטורקית.
הנה שתי דוגמאות להמחשה (המילים המודגשות במקור):
(1) "אם לא אכפת לכם, המילה הראשונה שהיא למדה בארמנית היתה אורדאר". 
"אבל היא באמת אורדאר". הדוד דיקראן זינק קדימה וטפח על שכם אחיינו. "אם היא אורדאר, למה לא לקרוא לה אורדאר?".
 אין חשש, אף אחד לא יסביר לקוראים מה זה אורדאר...
(2) בנוסף לעוף עצום, היו שם מרק יוגורט, קרניאריק, פילאקי, קאדין בודו קופטה מאתמול, טורשו, צ'ורק טרי, צנצנת של איירן, וכן גם פלפלים ירוקים ממולאים.
  ארוחה טעימה, נכון?
יש עוד דוגמאות, אבל אין צורך להטריח אתכם.

להבדיל מהארמנית, עם הטורקית הלא-מתורגמת אני מסתדר, ואם הספר היה ראוי בעיני הייתי ממשיך בכל זאת לקרוא בו. אבל הוא לא, לכן אני נוטש.
אגב, בגב הספר כתוב על הסופרת: "הרבה יותר טובה מאורהאן פאמוק". על זה אגיב במילה אחת שלא זקוקה לתרגום: פחחחחחחחחח....

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ