לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2471424,714 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סיימתי לקרוא השבוע את "יוליסס" המפורסם של ג'יימס ג'ויס'
סיימתי לקרוא השבוע את "יוליסס" המפורסם של ג'יימס ג'ויס
19/10/2017 | 13:03
5
25
ברוטו קראתי את הספר (840 עמודים) בשלושה שבועות - כולל כ-300 עמודים במהלך יום כיפור.
זהו ספר מאוד מאתגר וקשה לקריאה. מצד אחד השתדלתי "לדוג" את העלילה מתוך הספר הזה... אני מחפש בכל ספר עלילה. אני מאמין שהצלחתי בזה
מצד שני ניסיתי להבין גם את כל ההתיחסויות ההיסטוריות, הדימויים וחילופי הסגנון (הערות התרגום עזרו) ולפעמים הרגשתי שצריך לקרוא חלקים מסוימים מספר פעמים אם באמת רוצים להבין אותם - אבל לזה לא היה לי כח.

קשה לי לסכם... לא התפעלתי מהספר, כן התפעלתי מההשקעה של הסופר. אני חושש שממרחק השנים (עברו כמעט 100 שנים מאז שנכתב) והבדלי התרבות הספר איבד לפחות חלק מהרלוונטיות שלו. עדיין יש בו חלקים שלא תלויים בזמן ובמקום (בעיקר היחסים בין הדמויות)
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
19/10/2017 | 16:12
1
19
אני צלחתי את החלק הראשון והספיק לי.
אם אתה רוצה אני מוכנה לתת לך את ספר הפרשנות של עופר שלח במתנה. אין מצב שאחזור ליוליסס הספיק לי. בניגוד לפרוסט שהוא אירוני, ציני ומשעשע יוליסס ממש לא בחלק שקראתי וההתמודדות עם טקסט כזה היא לא עבורי
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/10/2017 | 07:34
9
זה ספר ש"כל בן תרבות חייב לקרוא"
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
19/10/2017 | 21:26
2
18
אני ניסיתי לקרוא באנגלית וויתרתי אחרי מספר עמודים, לא הצלחתי להתמודד עם סגנון הכתיבה של זרם התודעה
לצפיה ב-'תודה - אני מתאר לעצמי שבאנגלית זה הרבה יותר קשה'
תודה - אני מתאר לעצמי שבאנגלית זה הרבה יותר קשה
20/10/2017 | 07:35
1
15
אלא אם זאת השפה הראשונה שלך
לצפיה ב-'לא שפה ראשונה, אבל אני קוראת די הרבה באנגלית'
לא שפה ראשונה, אבל אני קוראת די הרבה באנגלית
20/10/2017 | 19:17
10
( (למעשה היום רוב הקריאה שלי היא באנגלית).
זרם התודעה זה סגנון כתיבה שאני לא נהנת לקרוא, יותר מדי מבולגן בשבילי. ולא משנה באיזו שפה.

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
19/10/2017 | 05:59
5
11
איך עבר עליכם השבוע המלא הראשון של "אחרי החגים"

ומה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'"איך להיות לבד" \ ג'ונתן פרנזן '
"איך להיות לבד" \ ג'ונתן פרנזן
19/10/2017 | 11:00
28

ספר מאמרים שכתב פרנזן לאורך שנות ה-90 לכתבי עת שונים.

בדרך כלל מעניין, לפעמים טרחני.  

לצפיה ב-'עומדת להתחיל את'
עומדת להתחיל את
19/10/2017 | 15:51
27
"שמים כחולים, אדמה לבנה" של הסופרת היפנית הירומי קוואקמי,
לצפיה ב-'לקחתי מהספריה את "הכל מואר" מאת ג'ונתן ספרן פויר'
לקחתי מהספריה את "הכל מואר" מאת ג'ונתן ספרן פויר
20/10/2017 | 07:33
1
16
החלטתי שאני צריך משהו קליל אחרי יוליסס

השבוע היה מאוד עמוס בעבודה
לצפיה ב-'לטעמי ב"הכל מואר" יש חלקים טובים ויש ממש גרועים, אך בכללי'
לטעמי ב"הכל מואר" יש חלקים טובים ויש ממש גרועים, אך בכללי
20/10/2017 | 10:27
17
מאוד לא אהבתי והיו שם קטעים שממש חשתי כלפיהם דחייה. אחד המקרים הנדירים שבהם הסרט הרבה יותר טוב מהספר. אשמח לשמוע מה דעתך בסיום הקריאה.
לצפיה ב-'קראתי שני ספרים טובים השבוע'
קראתי שני ספרים טובים השבוע
20/10/2017 | 14:16
17
הראשון היה "בא לעולם" מאת מרגרט מצאנטיני (מוכר גם כ"נולד פעמיים", כשם הסרט שנעשה על פי הספר). סיפור מרגש כתוב מצוין על המלחמה בסרייבו ועל הכמיהה לאמהוּת.
השני היה "מרד המציאות" מאת שטפן צווייג. הספר ראה אור שנים רבות אחרי מותו, ופה ושם ניכר שאינו אפוי מספיק. יחד עם זאת צווייג הוא צווייג, והיצירה משובחת.
ביניהם קראתי את "נוכחות", קובץ סיפורים מאכזב מאת ארתור מילר, ואת "עשרה ימים ברֶה" מאת סרחיו ביחיו, ספר שתוכנו מעניין וחכם אבל סגנונו שטוח מדי לטעמי.
שבת שלום 
לצפיה ב-'חוות דעת - קדֵשה '
חוות דעת - קדֵשה
18/10/2017 | 15:45
24
מחבר: אוהד מזרחי
443 עמודים
הוצאת דופן

*הספר כולל תיאורים מיניים, לא גרפיים, אבל לא מתאים למי שמתרחק מדברים כאלו. 

בספר נתקלתי לראשונה לפני מספר חודשים בחנות ספרים והתוכן מצא חן בעיני (אבל לא המחיר). לאחרונה קניתי אותו בחנות ספרים עצמאית ובמהלך שיחה בין המוכרים הם העלו נקודת מבט על הספר שלא חשבתי עליה.

קדֵשה, כמו אותן כוהנות דת במקדשים קדומים, מציג שני עולמות במקביל. הראשון תקופת בית ראשון, מלכות יאשיהו, המלך שבתקופתו נעשה בדק בית במקדש והתגלה ספר התורה שלא היה ידוע ולפיו העם חוטא בכך שהוא עובד אלילים וזובח ללאל שלא במקדש בירושלים.
העולם השני הוא ההווה, טרה צעירה מארה"ב מגיעה לשבעה על מות אמה שנטשה אותה בגיל 4 והפכה לחסידת ברסלב. במהלך השבעה היא פוגשת צעיר מתל אביב, יונתן (יוני) שמספר לה שהכיר את אמה וכלל לא ידע שהיא חרדית, הוא מזמין את טרה לפגישה ובמהלכה טרה חוזרת אחורה ומוצאת עצמה בגלגול אחר מפוחדת.
לאורך כל הסיפור, עד לפרק האחרון, העולמות האלו מקבילים, והסיפור נע בין פרק הווה לפרק עבר, עד שלבסוף הפרקים משתלבים בסוג של שיא.

הכתיבה של הספר טובה, קולחת. נהנתי לקרוא אבל מצד שני, ברור שלפחות חלק מהשיחות נעשות באנגלית, אבל זה לא מורגש מבחינת השפה, הדמויות מדברות כאילו הכל מתנהל בעברית. נכון ששיחה זו שיחה, אבל כאשר ביטויים או סגנון דיבור ישראלי (גם מפי הישראלים וגם מפי האמריקאית) נכתבים כאילו מדובר בשיחה באנגלית זה קצת צורם.

הסופר מכיר גם את עולם החסידות וגם את עולם הקבלה והוא משתמש בידע הזה. הספר עוסק במין ואהבה, ומציג מציאות שונה מהמציאות המוכרת לרוב האנשים היום, והוא גם מתייחס בנימה חיובית לעבודת האשרה. 
במהלך הקריאה, ואולי בהשפעת מה ששמעתי בחנות, הרגשתי שמדובר בספרות מגוייסת, או שאולי הייתי יותר מודעת לכך.

לסיכום: ספר מעניין, נהנתי לקרוא למרות ההסתייגויות שצויינו. לדעתי שווה קריאה.

לצפיה ב-'דוד מלך ישראל חי וקיים - היתכן?'
דוד מלך ישראל חי וקיים - היתכן?
17/10/2017 | 20:05
1
27
שבעה רועים קדמונים באים ליישב בסוכה כל אחד ביומו
אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרון, יוסף ודוד!
וביום השביעי מגיע לסוכה האושפיזין דוד המלך שהיה אף הוא רועה בבית לחם. 
דוד המלך מכריז באופן חד-משמעי (בתהילים מזמור כ"ג) כי מעל כל הרועים נמצא הרועה העליון האחד והיחיד והוא "ה' רועי לא אחסר בנאות דשא ירביצני על מי מנוחות ינהלי נפשי ישובב ינחני במעגלי צדק למען שמו " 
וכך מידי שנה בשנה בערב שביעי של חג סוכות אנו נוהגים לערוך סעודה וחגיגה עם כל האנשים הטובים לכבוד המלך שעליו "דוד מלך ישראל חי וקיים"
ונשאלת השאלה מה פירוש המושג "חי וקיים" ? ואיך הקביעה הזו מתיישבת עם ההיגיון.
חי וקיים ? פרושו חיים ללא הפסקה מאז (לפני 3000) שנה ועד של ימינו אנו. 
ולא מדובר על תופעות טבע קיימות מקדמא דנא בכדור הארץ או ביקום שסביבנו אלא מושג שהוא כאילו חידה בלתי אפשרית שמעל הטבע . היתכן שאדם בשר ודם מסוגל להיות חי וקיים זה למעלה מ- 3000 שנה? חיי נצח שאין בהם חידלון וסופיות ? מושג מסתורי על בן אנוש שאין דומה לה בכל ההיסטוריה. 
לא באנו לדבר כאן על אישיותו רבת הפנים של המלך דוד או על סוד קסמו, 
גם לא על היותו איש מלחמה קר ומחושב מצד אחד ומצד שני איש ספר אדם רוחני היודע לשיר ולנגן, ולא על דמותו כפוליטיקאי ערמומי, ולא להזכיר את חטאו הנורא ולא את העונש והמחיר הכבד שהוא שילם בעבורם.
אלא ננסה להבין איך ומתי יכול האדם להיות חי וקיים. 
נראה שבמבחן התוצאה פועלו ויצירתו הגיאונית של האדם שמשמשת את האנשים הבאים אחריו היא הסוד האמיתי הטמון בחיותו ואורך ימיו. וכל זמן שבני אדם נזקקים ומשתמשים ביצירתו הם מעניקים לו בכך אורך חיים אין סופי ומקיימים אותו בכל יום ושעה. 

ספר "תהילים" על כל מזמוריו המופלאים היא יצירתו האלמותית של המלך דוד פסוקים הנלחשים בדבקות ובאהבה על ידי המוני בית ישראל בארץ ובעולם באופן רציף ומתמשך . "אשרי האיש אשר לא הלך בעצת רשעים" כל 150 פרקי תהילים מחולקים לכל ימות החודש ובהם תחינות בקשות ותפילות, מתאימות לכל זמן ולשעות צרה, "ממעמקים קראתיך יה..." שיר המעלות אשא עיני אל ההרים" מזמורי תודה "שיר המעלות בשוב ה' שיבת ציון" , שירי געגועים לציון וירושלים "שבחי ירושלים את ה'..." 
"יברכך ה' מציון וראה בטוב ירושלים" נפשו של האדם המתייסרת וכואבת מוצאת ניחומים בספר תהילים המופלא . מזמורים המתחברים להמיית לבו של האדם "ידיד נפש אב הרחמן משוך לב עבדך.." תחינות מעומק הלב "אל תשליכני לעת זיקנה" 
בכל התפילות הנאמרות בבוקר בצהריים ובערב שזורים בפסוקים ומזמורים מתהילים ובכל ראש חודשו וחגים מתפללים ושרים את מזמורי ההלל שבתהילים.
כל מאה וחמישים המזמורים בספר תהילים מתנקזים לסיומם במסקנה הסופית שהיא שיא השיאים של היצירה המופלאה שנקראת "תהילים" במילה האחרונה המסיימת את פרק ק"נ האחרון "כל הנשמה תהלל יה הללויה"

היש עוד יצירה כמו ספר "תהילים" שנעשתה על ידי בן אנוש שהיא עדיין חיה ומתנשמת בתוכנו בכל יום ושעה כבר 3000 שנה ? ואפילו עד לימות המשיח? יצירה מופלאה חיה ונושמת בכל דור ודור והיא שעושה את דוד מלך ישראל חי וקיים
חיה הלר
לצפיה ב-'אין כמו תהלים הספר אהוב עלי מכח'
אין כמו תהלים הספר אהוב עלי מכח
18/10/2017 | 00:25
14
ממש הטוב מכולם מושפע ממנו עמוקות עושה אותי משייחי .
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:51
3

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מה קוראים בחג ובשבת'
מה קוראים בחג ובשבת
11/10/2017 | 12:55
9
12
לא יאמן כמה מהר כמעט והגענו ל"אחרי החגים"... אבל עדיין ממתין לנו סוף שבוע ארוך עם עוד קצת פנאי לקריאה.

מה אתם קוראים בחג ובשבת שאחריו
לצפיה ב-'אני עם קדשה של אוהד אזרחי - חוות דעת בסיום'
אני עם קדשה של אוהד אזרחי - חוות דעת בסיום
11/10/2017 | 13:19
35
ועוד שני ספרי קינדל באנגלית
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון'
היה שבוע מגוון
12/10/2017 | 09:18
55
פתחתי את השבוע בקריאה חוזרת של "האדם מחפש משמעות" מאת ויקטור פרנקל. בספר משתף פרנקל במה שעבר עליו במחנות הריכוז, וקושר את חוויותיו אל הלוגותרפיה, הגישה הפסיכיאטרית שפיתח. מרתק 
אחריו קראתי את "כן, אפילו רצח" מאת דוד שחם. הספר ראה אור ב-1996 ומתבסס על רצח רבין. לא הבנתי למה נכתב, אבל לפחות הסגנון שוטף.
האחרון היה "השיר הארוך" מאת אנדריאה לוי, ספר טוב מאוד אודות העבדות בג'מייקה במחצית הראשונה של המאה ה-19.
היום אתחיל את "נולד פעמיים (בא לעולם)".
חג שמח ושבת שלום 
לצפיה ב-'קראתי את'
קראתי את
12/10/2017 | 10:13
2
56
סוסים על כביש גהה - קובץ מצויין אחד הטובים שקראתי.
איך לעשות מכה באסיה המתעוררת - מעיין מדריך להתעשרות שלמעשה עוסק בחיים במדינה האסיה ובאהבה.

עכשיו אני קוראת במקביל את התרגום לעברית ואת המקור של - עידן התמימות מאת אדית וורטון (The Age of Innocence). יצירת מופת שזיכתה את המחברת בפוליצר (וורטון היתה האישה הראשונה שזכתה בפוליצר על ספרה זה).
לצפיה ב-'אהבתי את "עידן התמימות"'
אהבתי את "עידן התמימות"
12/10/2017 | 11:25
11
לצפיה ב-'אדית וורטון, ולא רק על "עידן התמימות", אלא בכלל.'
אדית וורטון, ולא רק על "עידן התמימות", אלא בכלל.
13/10/2017 | 08:07
12
לצפיה ב-'עם שניים במקביל'
עם שניים במקביל
12/10/2017 | 11:26
3
64
שומעת באנגלית את "סוסי בר" של ג'נט וולס שהתרשמתי מאוד מ"טירת הזכוכית שלה".

וקוראת בטלפון את "אשת הפיראט היהודי".

סיימתי את העלמה מקזאן/ מאיה ערד שהיה טוב מאוד.
לצפיה ב-'טירת הזכוכית'
טירת הזכוכית
12/10/2017 | 14:40
2
52
היה מזעזע ומעצבן ברמות. הסלחנות שלה כלפי ההורים שלה ממש הרתיחו אותי. ביחוד היחס שלה לאמא שלה והגילוי האחרון פשוט שברו אותי.
לצפיה ב-''סוסי בר' '
'סוסי בר'
14/10/2017 | 10:08
27
מספר את הסיפור של הסבתא וכך אנו לומדים על אמה כילדה.
גם היא לא ליקקה דבש בילדותה.

ממליצה לך
לצפיה ב-'המציאות עולה על כל דמיון '
המציאות עולה על כל דמיון
15/10/2017 | 01:27
35
לפי דעתי שום ספר או יצירה אחרת לא תוכל לתאר את המצב הזה של הזנחה התעללות בתוך המשפחה זה נושא מורכב מידי , זה מעבר למילים מעבר לצבע או לצליל זה הכי חושני ומשתנה שיש כל רגע ,לא קראתי את טירת הזכוכית אבל הרבה ספרים אחרים כן קראתי  שעוסקים בזה ואף אחד לא נגע בזה באמת באופן משחזר לגמרי .
בעיני גם הקורבנות עצמם לא יכולים לתת לזה שם באמת או צורה זה הכי מעבר למילים ,אנע חושב שאם היצירה הזו עצבנה אותך וכאב לך זה שווה הרבה ,אבל אף פעם הספרות לא משחזרת מציאות לגמרי אף תיאור גרפי לא יוכל להעביר את התחושה של ילדה שנאנסת על ידי אביה .

,היא עצמה לא יכולה לתת לזה מסגרת ומילים אני עוקב אחרי נפגעות גלוי עריות שנים כנפגע בעצמי אי אפ לתאר את הדנימיקה המשפחתית לגמרי גם מי שבא נשם הכל מתערבב שנאה ועצב ואהבה יש הכל מהכל לכן לא רואה סיבה להתעצבן גם על סלחנות יש רגשות גם כאלו לנפגעת הכל מותר זהו זה דעתי .
לצפיה ב-'"מוזיאון הנשמות הספרותיות" מאת ג'ון קונולי'
"מוזיאון הנשמות הספרותיות" מאת ג'ון קונולי
12/10/2017 | 12:49
33
שמחים מאוד לעדכן - חדש מהוצאת טרה - זוכה פרס אדגר אלן פו לסיפור הקצר הטוב ביותר לשנת 2014: נובלטת מסתורין מרתקת מאת סופר רבי-המכר האירי, ג'ון קונולי, "מוזיאון הנשמות הספרותיות".

מסדרת ה-BiblioMysteries של טרה - סדרת סיפורים (נובלות או נובלטות) מאת סופרי מתח מפורסמים המתקיימים בעולם הספרים והספרות - חנויות ספרים והעובדים בהם, ספריות וספרנים, ספרים נדירים, מוציאים לאור, חוקרים ואספנים. כל אלה ואחרים משמשים כדמויות המרכזיות או כסביבת ההתרחשות בעלילות הסיפורים הנבחרים שבסדרה. בין ספרי הסדרה גם "ליפול על ארון" מאת נלסון דה-מיל ו"בת הלוויה" מאת איאן רנקין.
לצפיה ב-'מה קניתי במכירת הספרים או - משחק הכריכות'
מה קניתי במכירת הספרים או - משחק הכריכות
10/10/2017 | 16:23
33
54
אתמול ביקרתי במכירת הספרים של איתמר לוי בבית חשמונאי, וחזרתי עם שלל מכובד של 16 ספרים.

כדי שיהיה מעניין, מצרופות הכריכות עם שמות הספרים מחוקים, ואתם מוזמנים לנחש באילו ספרים מדובר, לשתף את התרשמותכם מהספר (אם קראתם), וכמובן - להוסיף גם רכישות שלכם, אם התחדשתם לכם

בבקשה לא לציין תשובות בכותרת
לצפיה ב-' 1 '
1
10/10/2017 | 16:30
64
לצפיה ב-' 2 '
2
10/10/2017 | 16:31
1
55
לצפיה ב-'זה'
זה
12/10/2017 | 10:16
21
הגרדום בקרחת היער - אלן ברדלי. ספר חמוד בסידרת פלביה לוס
לצפיה ב-' 3 '
3
10/10/2017 | 16:33
49
לצפיה ב-' 4 '
4
10/10/2017 | 16:34
47
לצפיה ב-' 5 '
5
10/10/2017 | 16:35
2
51
לצפיה ב-'לדעתי פחות מוצלח מהיפנית'
לדעתי פחות מוצלח מהיפנית
11/10/2017 | 00:38
1
25
חוויה ניו-זילנדית - שפרה הורן
לצפיה ב-''
11/10/2017 | 07:05
1
לצפיה ב-' 6 '
6
10/10/2017 | 16:39
1
40
לצפיה ב-'ספר מעניין'
ספר מעניין
12/10/2017 | 09:25
18
חיים ומוות מתישים אותי / מו יאן
לצפיה ב-' 7 '
7
10/10/2017 | 16:46
3
34
לצפיה ב-'ניסיתי לקרוא'
ניסיתי לקרוא
11/10/2017 | 00:37
2
30
רובים, חיידקים ופלדה - ג'ארד דיימונד
לצפיה ב-''
11/10/2017 | 07:05
1
8
ניסית ולא הצלחת? למה?
לצפיה ב-'אני לא ממש יודעת למה לא צלחתי את הספר'
אני לא ממש יודעת למה לא צלחתי את הספר
11/10/2017 | 23:18
15
אפשרות אחת היא שניסיתי יותר מידי, שהייתי צריכה לקרוא במינונים נמוכים יותר. אפשרות שניה שהתוכן לא עניין אותי, שלא ממש רציתי לקרוא את הניסיון שלו להסביר למה באירופה התפתחו כמו שהתפתחו בעוד שבשאר העולם עמים רבים התפתחו אחרת, או לא התקדמו בהרבה ממצב של ציידים -לקטים. אפשרות אחרונה היא שסגנון הכתיבה (התרגום?) לא התאימו לי. משערת שזה היה שילוב של שלושת האפשרויות, אבל לא מתכננת לנסות שוב בקרוב.
זמן קצר קודם גם ויתרתי על היסטוריה של המחר ומצד שני סיימתי ספר באנגלית שנקרא The Incredible Human Journey שעוסק בנדודים של האדם הקדמון מאפריקה לרחבי העולם, כן סיימתי אחרי שהחלטתי לקרוא במינון נמוכים (תת פרק ביום - משהו כמו עשרה עמודים), למרות שאת המאה+ עמודים אחרונים קראתי ברצף (כמו שאני קוראת ספר קריאה).  
לצפיה ב-' 8 '
8
10/10/2017 | 16:47
31
לצפיה ב-' 9 '
9
10/10/2017 | 16:47
1
35
לצפיה ב-'זה'
זה
12/10/2017 | 10:18
17
הנפשות האפורות פיליפ קלודל. טרם קראתי
לצפיה ב-' 10 '
10
10/10/2017 | 16:48
2
34
לצפיה ב-'ספר טוב'
ספר טוב
11/10/2017 | 09:09
1
25
בית השינה / ג'ונתן קו
לצפיה ב-''
11/10/2017 | 12:16
4
לצפיה ב-' 11 '
11
10/10/2017 | 16:50
2
39
לצפיה ב-'קראתי ונהנתי - אפילו שוקלת לקרוא באנגלית'
קראתי ונהנתי - אפילו שוקלת לקרוא באנגלית
11/10/2017 | 00:36
1
29
עלה הארגמן - מישל פייבר
לצפיה ב-''
11/10/2017 | 07:07
2
לצפיה ב-' 12 '
12
10/10/2017 | 16:51
2
32
לצפיה ב-'אולי'
אולי
11/10/2017 | 00:35
1
25
הגבעה -אסף גברון
לצפיה ב-''
11/10/2017 | 07:07
לצפיה ב-' 13 '
13
10/10/2017 | 16:52
30
לצפיה ב-' 14 '
14
10/10/2017 | 16:55
2
35
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
11/10/2017 | 00:32
1
26
הזקן והים - ארנסט המינגווי
לצפיה ב-''
11/10/2017 | 07:08
1
לצפיה ב-' 15 '
15
10/10/2017 | 16:56
32
לצפיה ב-' 16 '
16
10/10/2017 | 16:58
39
לצפיה ב-'תתחדשי!'
תתחדשי!
12/10/2017 | 11:24
19
את המעט שזיהיתי כבר זיהו לפניי
לצפיה ב-'המלצה על: גברים לבנים מתים מאת אבנר שץ '
המלצה על: גברים לבנים מתים מאת אבנר שץ
10/10/2017 | 19:47
1
38

גברים לבנים מתים מאת אבנר שץ
"כשהבטתיבראי בבוקר באותם ימים ותוכלו לדמיין למען הנוחות, שאני נראה כמו השחקן הבריטי ג'ים ברודבנט, עם זקן סמיך ידעתי שמשהו מתרחש ואותה קללה מתוקה שקיוויתי נמרצות שאני כבר מחוסן מפניה, פושה בי כמו מחלה ממארת. קראתי לעתים בג'ון דאן כדי לנסות ולהבין את מה שאין להבינו,ועיינתי ברוברט ברטון כדי לנסות ולשפר את מצב רוחי. מה הטעם לספר לו שאני קורא בכתביהם של גברים לבנים מתים:שבלילות ארוכים, שבור -צער,בספרי חכמה נשכחת הסתכלתי נים-וער ."
(נים-וער-משפט מתוך העורב של אדגר אלן-פו)
לצפיה ב-'ספר מצויין'
ספר מצויין
12/10/2017 | 10:22
20
יש בספר הזה סיפורים אישיים וסיפורים על דמויות היסטוריות שנשכחו בין דפי ההיסטוריה. האחרונים לטעמי פשוט מצויינים. הסופר מצליח להחיות את הדמויות האלה בצורה מפעימה וחייה. אחד הספרים האהובים עלי
לצפיה ב-'מעוניינת בספרים'
מעוניינת בספרים
11/10/2017 | 23:22
39
היי
מעוניינת בספרים, בעיקר חתול דלעת
לצפיה ב-'מה ההבדל בין הכתיבה של דיימון ראניון לכתיבה של ריימונד קארבר'
מה ההבדל בין הכתיבה של דיימון ראניון לכתיבה של ריימונד קארבר
10/10/2017 | 22:57
6
17
לצפיה ב-'אני מבין אם היית שואל מה ההבדל בין ראניון למנחם תלמי(תמונות '
אני מבין אם היית שואל מה ההבדל בין ראניון למנחם תלמי(תמונות
11/10/2017 | 10:26
20
יפואיות
לצפיה ב-'ומה הקשר אני שואל ....'
ומה הקשר אני שואל ....
13/10/2017 | 21:19
4
7
לצפיה ב-'שניהם כתבו על העולם התחתון וכל אחד מהם אימץ שפה'
שניהם כתבו על העולם התחתון וכל אחד מהם אימץ שפה
14/10/2017 | 19:36
3
9
וסגנון משלו עם מילים מיטוחדות למשל:דיימון ראניון מכנה את האקדח 'המשכנע': את סנטר הבריון כ'לקקן': עשרות מסיפוריו הוסרטו כמו למשל מלכה ליום אחד או מלכת התפוחים שבארץהוסרט תחת השם מלך ליום אחד עם גבי עמרני וגם תמונות יפואיות עברו איזו סדרה מצולמת
לצפיה ב-'קארבר עולם תחתון ?'
קארבר עולם תחתון ?
14/10/2017 | 19:50
2
10
חדשת לי וקראתי אותו כנראה לא מספיק בנוגע לשפה אני יודע ומסכים
לצפיה ב-'קרבר? היה נדמה לי ששאלת על מישהו אחר-טעות שלי'
קרבר? היה נדמה לי ששאלת על מישהו אחר-טעות שלי
15/10/2017 | 14:14
1
4
לצפיה ב-'לא מבין לשם מה לקשר בין קרבר לראניון בהנחה שקראת '
לא מבין לשם מה לקשר בין קרבר לראניון בהנחה שקראת
15/10/2017 | 14:23
12
את שניהם
לצפיה ב-'האם יכול להיות שבלהיט ישראלה הכוונה גם למדינת ישראל?'
האם יכול להיות שבלהיט ישראלה הכוונה גם למדינת ישראל?
10/10/2017 | 21:48
2
21
לצפיה ב-'בעיני זה מאוד סביר'
בעיני זה מאוד סביר
10/10/2017 | 23:12
1
25
בהנחה שאתה מתכוון לשיר הזה (כי אני לא בקיאה בכל מיני להיטים):

ראשית, כי אחד הכותבים הוא סאבלימינל, שלא אחת מביע עמדות מאוד נחרצות בענייני ציונות, ושנית כי בהחלט אפשר להבין את הטקסט שם באופן דו-משמעי כמופנה למדינת ישראל, ולא רק לאישה.
לצפיה ב-'תודה ארנה על התגובה כן התכוונתי לשיר הזה מוטי'
תודה ארנה על התגובה כן התכוונתי לשיר הזה מוטי
11/10/2017 | 00:02
6
לצפיה ב-'המלצת בוקספר על:ריצפה מאת יצחק גיסיס '
המלצת בוקספר על:ריצפה מאת יצחק גיסיס
10/10/2017 | 18:20
3
19
הרומן מתרחש בשנות הששים בחיפה.קורותיה של צעירה ממשפחה רוויזיוניסטית בחיפה מתגלה במקרה דרך יומן שנמצא בבית נטוש. שמה של הצעירה היא ריצפה כי כך קבע אביה שהיה אדם נוקשה ושתלטן. מאליו ברור כי שם זה הביא עליה רק צרות בילדותו היא בורחת לעולם דמיוני בו היא מתאהבת בהמפרי בוגראט וגם בקשר אהבים אסור עם צביקה מקיבוץ יגור וממנו היא מתעברת.היא נישאת לאחד בשם אבנר שמגלה מהר מאוד כי הבת אינו בתו וחייה של ריצפה משתנים מקצה לקצה. אחד הדברים היפים בספרהוא תיאור אמין ומעורר געגועים על החיים בשנות הששים בחיפה,רחובותיה,בתי הקולנוע ובתי הקפה. המחבר, יצחק גיסיס, יליד חיפה קצין משטרה בדימוס וד":ר לארכיאולוגיה. אתר בוקספר ממליץ על ספרו הראשון 'קן דרורים בגולגולת שור'.
לצפיה ב-'המלצה על:ריצפה" מאת יצחק גיסיס'
המלצה על:ריצפה" מאת יצחק גיסיס
10/10/2017 | 13:42
2
24

ריצפה מאת יצחק גיסיס 179 עמודים. הרומן מתרחש בשנות הששים בחיפה.קורותיה של צעירה ממשפחה רוויזיוניסטית בחיפה מתגלה במקרה דרך יומן שנמצא בבית נטוש. שמה של הצעירה היא ריצפה כי כך קבע אביה שהיה אדם נוקשה ושתלטן. מאליו ברור כי שם זה הביא עליה רק צרות בילדותו היא בורחת לעולם דמיוני בו היא מתאהבת בהמפרי בוגראט וגם בקשר אהבים אסור עם צביקה מקיבוץ יגור וממנו היא מתעברת.היא נישאת לאחד בשם אבנר שמגלה מהר מאוד כי הבת אינו בתו וחייה של ריצפה משתנים מקצה לקצה. אחד הדברים היפים בספרהוא תיאור אמין ומעורר געגועים על החיים בשנות הששים בחיפה,רחובותיה,בתי הקולנוע ובתי הקפה. המחבר, יצחק גיסיס, יליד חיפה קצין משטרה בדימוס וד":ר לארכיאולוגיה. אתר בוקספר ממליץ על ספרו הראשון 'קן דרורים בגולגולת שור'.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
10/10/2017 | 16:35
1
5
לצפיה ב-'מתנצל על הכפילות '
מתנצל על הכפילות
10/10/2017 | 19:48
4
לצפיה ב-'סיימתי לקרוא את הספר'
סיימתי לקרוא את הספר
08/10/2017 | 23:17
2
48
סיימתי לקרוא ספר
של ויליאם סארויאן
282 עמודים
יש בו סיפור נמרו של טרייסי 
מקסים וטוב
ויש בו מקבץ סיפורים שנקרא האשורי: 
הסיפור הראשון האשורי גרוע
וכל השאר כשליש גרועים
שליש סבירים
ושליש טובים.
לצפיה ב-'מדובר בקובץ סיפורים?'
מדובר בקובץ סיפורים?
10/10/2017 | 16:37
1
14
מה שם הספר עצמו? רשמת שמות של סיפורים שבתוכו, אם אני מבינה נכון.
מה הסגנון של הסיפורים (אם יש סגנון אחיד כלשהו)?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
10/10/2017 | 17:59
14
כן קובץ סיפורים:
שמו האשורי זה שם הקובץ
הוצאת כרמי את נאור
סגנון....
רוב הסיפור מספר על זה שהלך לשם עשה את זה וחזר לשם...
לרוב מדובר במהגרים צעירים או בני מהגרים צעירים שהגיעו לארצות הברית
ולרוב בסוף כל סיפור יש את 2 שורות המחץ שורות התוכחה שסוגרות בצורה מלמדת את הסיפור.

לצפיה ב-'דואר ישראל: לא ספר הפעם, אך, מצאתי כאן אוזן קשבת בעבר בנושא'
דואר ישראל: לא ספר הפעם, אך, מצאתי כאן אוזן קשבת בעבר בנושא
08/10/2017 | 23:00
3
43

אני נאלץ להודיע בצער רב כי לאחרונה נאלצתי שוב להזמין חבילה דרך דואר ישראל: המדובר במארז DVD. נשלחה מבלגיה דרך דואר ישראל ללא מספר מעקב לפני כשלושה שבועות (לא הייתה אפשרות משלוח אחרת). המדובר בחבילה קטנה וכל הפרטים נרשמו כראוי פרט למיקוד שנרשם בשיטה הישנה של חמש ספרות הואיל ולא הייתה אפשרות אחרת. מניסיונכם, יתר על כן, מה הסיכוי שלא יגנבו/יאבדו/יחזירו/יזרקו/ישרפו/ימסרו לאחר אותה, מה תהא השפעת החג מבחינת העיכוב ומה הסיכוי שהדואר הבלגי לא שלח מתוך בורות אותה למדינת אויב מתוך ציפייה שבמזרח התיכון הגבולות פתוחים כמו באירופה? תודה. אשמח לשמוע מכמה שיותר אנשים על חוויות וניסיון. פעם אחרונה שנאלצתי להזמין ללא מספר מעקב הייתה לפני כשנתיים ואם זכרוני אינו מטעני, לקח משהו כמו שבועיים או שלושה. שיא האיחור של הדואר שלי היה לפני כמעט עשור, כשחבילה מגרמניה הגיעה אחרי משהו כמו חודשיים וחצי. לפני כמה שנים, הייתה הפעם הראשונה ועד כה היחידה שחבילה באמת לא הגיעה, אם כי אין לדעת אם השולח באמת שלח אותה ולא ניסה לעבוד עליי (מוכר מפוקפק מאמזון). לפני כשנה חבילה מאוסטריה נשלחה על ידי הדואר המקומי שלהם לדובאי מתוך בורות (קרי, ממחשבה שניתן להעביר משמה לישראל דואר דרך מטוס ומתוך חוסר הבנה של הקונספט של מדינת אויב) והחוזרה לשולח. מה בדיוק אני אמור לעשות אם החבילה תגיע אך לא יוציאו פתק או הודעה בהינתן שאין מספר מעקב?
דרך אגב, כשביצעתי את ההזמנה, שלחתי הודעה לדואר הבלגי: אחרי כמה ימים, ענה נציג ובאנגלית עילגת הסביר שהם מודעים למצב במזרח התיכון ואינם שולחים חבילות המיועדות לישראל למדינות ערב. ועדיין, בהינתן מה שקרה לי בעבר והבורות המדהימה אודות ישראל והמזרח התיכון באירופה (יכול להיות שגם אם הם לא שולחים למדינות ערב הם יעבירו את החבילה למדינה שלישית באירופה בדרך ומשם היא תגיע למדינת אויב?), אני מאוד חושש, וזה עוד לפני שהגענו בכלל לאפשרות שדואר ישראל, או, לצורך העניין, הדואר הבלגי, יגנוב, יחזיר, או, יאבד לי אותה (בשל השנאה לישראל באירופה אני לא שולל את האפשרות שמישהו בדואר הבלגי בכוונה יאבד אותה)...
מה אני עושה אם פועלי דואר ישראל, בהנחה שהחבילה בכלל תגיע לארץ, יקלידו לא נכון את מספר הנייד בעת שליחת המסרון ולכן ימסרו את החבילה לאחר או יחזירו אותה לשולח לאחר חוסר הדרישה? שמעתי שזה קורה הרבה. איך אני בכלל יודע שהשולח באמת שלח את החבילה ולא עובד עליי?
העיקר שהבטיחו שמרגע הגעתה של חבילה לארץ, תוך יומיים היא תגיע לנמען: הם שכחו לציין כי בהגעה לארץ הכוונה לרגע בו היא נסרקה, לא לרגע בו היא נחתה. הימים עוברים ואין זכר לחבילה. מישהו יודע מתי הדואר שולח מסרונים מבחינת שעות? ויש סיכוי שהם ישלחו גם בשישי/בערבי חג? או שעליי לחכות לראשון רק כדי לפתח תקווה שוב? תראו מה קורה בדואר...
מה אני עושה אם הדוור תולה את החבילה על התיבה ואז מישהו גונב, או, שהמדבקה עליה נקרעה/הכתובת לא נכתבה באורח ברור? האם שבוע הבא גם מחוק או שיש סיכוי שאקבלה בחול המועד/רביעי?
לפני כשנה הזמנתי חבילה מאוסטריה והדואר המקומי שלהם שלח אותה לדובאי (מדינת אויב). שלחתי הן לדואר האוסטרי הן לשולח הודעה נדהמת והם ענו לי, בשיא הרצינות, שבטח עוד כמה ימים היא פשוט תעלה על מטוס בדרך לארץ... ניסיתי להסביר את הקונספט של מדינת אויב, ללא הואיל: באירופה הגבולות פתוחים כחלק מהסכם של האיחוד האירופאי כבר כמה עשורים והם אינם מכירים מציאות אחרת, שלא לדבר על כך שהם אינם מכירים את הקונספט של מדינת אויב. אחר כך, השולח הסביר לי שהוא מפסיק לשלוח לישראל מכיוון שהדואר האוסטרי תמיד שולח חבילות המיועדות לישראל לדובאי, כך שלא היה מדובר במעידה חד פעמית אלא בבורות: הם אשכרה שלחו לשם את החבילה מתוך ציפיה שניתן להשתמש בדובאי כתחנת מעבר לישראל, משהו הגיוני בערך כמו לשלוח אותה לאיראן, לסוריה, או, ללבנון...
לצפיה ב-'נראה לי שאתה לא בפורום הנכון...'
נראה לי שאתה לא בפורום הנכון...
10/10/2017 | 16:45
2
26
בפורום צרכנות היו דיונים רבים על משלוחים בכלל ודואר ישראל בפרט.
באופן ספציפי, אם אני מבינה נכון מהודעתך, היו לך רק בעיות ספורות בעבר עם משלוחים, כשבעצם כל המשלוחים הגיעו אלייך (גם אם באיחור), פרט לאותו משלוח שנשלח לדובאי במקום לישראל (וואלה? ממש מוזר...)
אישית לא קרה לי מעולם דבר כזה, אבל לא יצא לי להזמין באופן ספציפי מבלגיה או מאוסטריה, אז אני לא יודעת אם יכולות להיות בעיות מיוחדות למקומות האלה. נראה לי הגיוני שאם בכתובת המשלוח רשום Israel, אזי אין סיבה לשלוח למדינה אחרת, למרות שממה שסיפרת לגבי הדואר האוסטרי כנראה שזה לא כל כך ברור לכולם.
לצפיה ב-'החבילה שלי הגיעה בשלום אתמול'
החבילה שלי הגיעה בשלום אתמול
10/10/2017 | 16:51
1
7
לצפיה ב-'מעולה התחדש'
מעולה התחדש
10/10/2017 | 16:52
9
לצפיה ב-'דויד גרוסמן'
דויד גרוסמן
10/10/2017 | 06:57
2
44

כל חובב קריאה יכיר את השם דויד גרוסמן, סופר ומסאי ישראלי. ספריו של גרוסמן תורגמו לשפות רבות ופורסמו ברחבי העולם ובכל יצירותיו משתמש גרוסמן בכלים ספרותיים מודרניים, כגון זרם התודעה, זוויות ראייה שונות בסיפור ועירוב של דמיון עם מציאות, במיוחד בסיפורי ילדים.
במסגרת סדרת מפגשי "עצם העניין" תתקיים סדרת "מישהו לרוץ איתו-קריאה ביצירת דויד גרוסמן" בהנחיית בלהה בן-אליהו, מרצה לספרות במכון כרם ובמכללת דוד ילין.
במהלך המפגשים נקרא ברומנים, בסיפורים, בנובלות וביצירותיו למבוגרים ולצעירים. נתייחס למרחב שבין אבידות למציאות, קיפאון ותנועה, בדידות ואינטימיות, ונסיים במפגש מיוחד בו תתקיים שיחה אישית בין הסופר לבלהה בן- אליהו. לפרטים נוספים ושריון מקומות>> http://bit.ly/2uxeRtm

לצפיה ב-'גרוסמן משתמש בזרם התודעה? היכן?'
גרוסמן משתמש בזרם התודעה? היכן?
10/10/2017 | 16:53
1
6
לצפיה ב-'כך גם אני שמעתי'
כך גם אני שמעתי
13/10/2017 | 21:24
7
כתוב בווקפדיה נראה לי אין לי מושג אף פעם לא קראתי אותו , חוץ מקטע  קצר מסוס נכנס לבר שאהבתי     
לצפיה ב-'מחשבותיי אודות "22/11/1963" של סטיבן קינג'
מחשבותיי אודות "22/11/1963" של סטיבן קינג
07/10/2017 | 02:19
5
42
אני לא חובב קונספירציות, מעולם לא הייתי. הנחיתה על הירח, הכפילים של מקרטני, אסון התאומים, הם לא דיברו אלי. אבל קנדי הוא סיפור אחר. מאז שאני זוכר את עצמי, אני נסחף אחר דמותו. משהו בטון הכריזמטי, בתעוזה האלגנטית ובהיסטוריה הפרטית שלו תמיד ריתק אותי.
פרויד יטען שזה בגלל הדמיון לאחי (איתו איני בקשר), אך אני אטען שזו פשוט נטייה לסיפור טוב. האמת נמצאת איפשהו בין לבין.

כנראה הייתי הילד היחיד שגרר את הוריו למוזיאון JFK בבוסטון, ומהבודדים שדקלמו את סיפור חייו של קנדי לפני יום הולדתם העשירי. המזכרת שקנינו במוזיאון, עדין מתנוססת בראשי – ג'ון קנדי ואשתו, שלובי ידיים, צועדים בחוף הים מאושרים מתמיד.

סטיבן קינג הוא אחד מהסופרים הראשונים שהכרתי. ספריו נחשבים לעילוי וחלקם אף הומרו לסרטים שוברי קופות. שמעתי על רבים מספריו, אך בוש אני להודות שזהו קינג הראשון שלי. ספר שלו על פרשת קנדי אמור להיות אפי, או לפחות כך חשבתי.    

הסיפור מגולל את קורות ג'ייק באמריקה של שלהי שנות החמישים. ג'ייק, מורה לספרות במקור, חוזר בזמן על מנת למנוע את ההתנקשות בנשיא. העילה למעשה, היא מניעת ארצות הברית הגזענית ומלחמת וייטנאם עקובת הדם.

קינג נולד בשלהי שנות הארבעים, כך שאין זה פלא שהוא מיטיב לתאר את התקופה. שנות החמישים שלו מתוארות בפרוטרוט - הסיסמאות, הגזענות, הלך הרוח. ניכר, כי זו הייתה הזדמנות עבורו להתרפק על ילדותו, הזדמנות שנוצלה עד תום. הרומן מוצף ברפרנסים לתרבות האמריקאית של זמנו, רפרנסים שילאו כל אדם זר ללאום או לתקופה.
היה באפשרותו להציג את ג'ייק כבעל תפקיד שולי, אך נכבד בראי היסטוריה האנושית (סטייל פורסט גאמפ), אך הוא ויתר עליה, ובכך בודד את הקורא הממוצע.
אם חפַץ הוא להעביר ביקורת אודות קשיי המחייה היום, או הבורות הבריאותית דאז, נדמה כי כשל
(ג'ייק מאפשר לאהובתו לעשן את עצמה למוות).      

ספר שמונה מעל שש מאות עמודים, צריך הצדקה בעיניי, בין אם היא עלילתית או רעיונית.
בכל אופן, מניין עמודיו אינו אמור לנבוע מהשתפכויות מיותרות.
בספרו עב הכרס, ציפיתי מקינג למתוח את רוחב היריעה ולעסוק בתיאוריות הקשר הרלוונטיות. אולם, בצעד פחדן, בחר קינג להתמקד בתיאוריית המתנקש הבודד בלבד.   

אמינות היא קריטית בכתיבה, ולעיתים צריך לעמול עליה. אומנם אין הצדקה להימרחות הנפשעת של קינג - מעל שלוש מאות דפים מיותרים. לי הארווי אוסוולד (האנטגוניסט בסיפור), מופיע למשל רק בעמוד ארבע מאות.

אני כותב בשביל להעביר מסר, קינג כותב בשביל לחיות. היטפלותו לפרטים אומנם הייתה לרעתו במקרה הזה, אך היא מאפשרת לו להחליף כל פעם כובע ולצלול אל תוך עולם חדש, לחיות שם חיים מלאים.    
מסע בזמן הוא נושא שחוק ומאוס. אולם קינג, בסופו של דבר, גבר על המשוכה.

לא כל רומן חייב לכלול עלילה רומנטית. ג'ייק אפינג היה יותר ממסוגל לסחוב על גבו את פוטנציאל הסיפור, אך קינג נכנע ליצריו. בסופו של יום, העלילה עוסקת בעיקר בקשר בינו ובין סיידי, ומקדישה רק שני עמודים למפגש בין ג'ייק ואוסוולד.

התכנון המקורי, היה לקרוא את "אנה קארנינה", להספיק לקרוא לפחות יצירה מופת אחת לפני החזרה ללמודים.
אם רק יכולתי לשוב בזמן, ולהחזיר לעצמי חמישה ימים.

שניים וחצי כוכבים של חסד.

לצפיה ב-'נ.ב'
נ.ב
07/10/2017 | 02:21
4
24
נ.ב – אחרית הדבר עוררה בי כבוד כלפי קינג, כלפי הידע והמחקר שלו. רק חבל שהיא לא הייתה הקדמה, כך הייתה חוסכת לי כמה ימים טובים.
לצפיה ב-'אני חושבת שהיתה לקינג מטרה ברורה'
אני חושבת שהיתה לקינג מטרה ברורה
07/10/2017 | 12:46
2
36
הוא רצה להוכיח את התזה שלו שהרצח של קנדי בוצע ע"י רוצח אחד יחיד והוא הארווי לי אוסוולד.

אני מסכימה איתך שקינג ביצע תחקיר מקיף. הדמות האקסטצנטרית של לי אוסוולד מקבלת חיים משל עצמה בספר. אישית אני הרגשתי שבסוף, קינג הצליח להחזיק מעל ל- 800 עמודים גם אם לקח לי כמעט חודש לקרוא אותו והשתרכתי בחלקים שונים שלו.
לצפיה ב-'אני מאוד התקשיתי'
אני מאוד התקשיתי
08/10/2017 | 01:16
1
25
שקלתי לעיתים לוותר באמצע, וזה מאוד לא אופייני לי
לצפיה ב-'אני וותרתי בספר אחר שלו'
אני וותרתי בספר אחר שלו
13/10/2017 | 21:30
5
הוא פשוט שעממם אותי והיה טרחני מידי ואני רגיל או קראתי ספרים סופר מורכבים אבל פשוט זה לא זה ואולי זה רק חוסר חיבור לספר אחד   
לצפיה ב-''
10/10/2017 | 17:10
7
אני תמיד נהנית לקרוא את הסקירות שלך

זה הקינג הראשון שלך? זה ממש לא ספר שהייתי ממליצה בתור קינג ראשון, כי אני לא חושבת שהוא נותן לקורא רושם נכון של קינג.
אישית נהניתי מהספר, אבל אני כבר מכורה לקינג, מבחינתי הוא יכול לברבר על פני 800 עמודים ואני אהנה מה"מוסיקה" של הכתיבה, ואפילו לא אשים לב לתוכן (טוב, לא ממש, אבל אני באמת מאוד נהנית מעצם השפה שלו). נראה לי שהספר הזה מטעה מעצם כך שהקורא מצפה שההתנקשות בקנדי תהיה מרכז הסיפור, וזה מאכזב שכל כך הרבה מהספר עוסק בכלל בחיים הקטנים שג'ייק מנהל עד שהוא מגיע לזמן ההתנקשות עצמו. כאמור, אני נהניתי מהסיפור, אבל מצד שני רצח קנדי מעולם לא היה נקודת עניין עבורי, אז לא הפריע לי שקינג בעצם לא התעסק איתו...
לצפיה ב-'מה קוראים בחג ובשבת'
מה קוראים בחג ובשבת
04/10/2017 | 17:27
10
35
נראה כאילו רק לפני יום או יומיים היינו בחופש... והנה עוד חג

אבל מי מתלונן

מה אתם קוראים בחג ובשבת שאחריו
לצפיה ב-'סיימתי את'
סיימתי את
04/10/2017 | 20:56
4
81
A Prayer for Owen Meany- התמוגגתי מהספר ובסופו אף הזלתי דמעה. קניתי לי עוד 2 ספרים של ג'ון ארוינג ואני מקווה שגם בהם הכישרון של ארוינג יבוא לכדי ביטוי.

אישה נשואה - ספר עולב פתאטי שהביקורות השוו לאנה קרנינה ולמאדאם בובארי לא מיני ולא מקצתי. לא היה ראוי לביזבוז הזמן היקר שלי.

כרגע אני עם המהדורה המלאה והמוערת של "פיטר פן" בנתיים נהנית. תמיד כיף לחזור אל הילדות.
לצפיה ב-'ספריו של אירווינג מייצרים תגובה מעניינת'
ספריו של אירווינג מייצרים תגובה מעניינת
07/10/2017 | 09:50
2
33
רוב קוראיו אוהבים במיוחד את הספר הראשון שקראו, ופחות את הבאים אחריו. אצלי המועדף הוא "מלון ניו המפשייר" שהיה הראשון.
לצפיה ב-'מקווה'
מקווה
07/10/2017 | 12:48
1
36
שלא יקרה לי
לצפיה ב-''
07/10/2017 | 14:12
7
לצפיה ב-'אני על סף סיום'
אני על סף סיום
07/10/2017 | 12:47
44
American Pastoral.

אין ספק שהספר מצדיק את הפוליצר שקיבל רות.
לצפיה ב-'שירים לירים מאת פושקין'
שירים לירים מאת פושקין
05/10/2017 | 03:31
32
לצערי בתרגום אני איני דובר רוסית אז לא יכול לקרוא אותו בלשנו בעיני ומנסיוני הרבה מן הקסם המוזקאלי נאבד ככה היה לי גם עם הקומדיה האלוהית של דנטה .
לצפיה ב-'אני עדיין עם Blaze, והוא נהדר'
אני עדיין עם Blaze, והוא נהדר
06/10/2017 | 15:19
1
38
מאוד נוגע ללב, אבל גם מותח, ובכלל - כתוב מצוין.
לצפיה ב-'סיימתי את Blaze והתחלתי את הספר השלישי בקובץ של ספרי "דקסטר"'
סיימתי את Blaze והתחלתי את הספר השלישי בקובץ של ספרי "דקסטר"
10/10/2017 | 16:49
2
לצפיה ב-'בזכות החופש הארוך יש שפע פנאי לקרוא'
בזכות החופש הארוך יש שפע פנאי לקרוא
07/10/2017 | 09:48
37
אלה היו ספרי יום כיפור והחג הראשון:
"תימהון", ספרו האחרון עד כה של אהרן אפלפלד, היה לצערי מעט מאכזב. הדמות המרכזית, נוצריה שעולמה מזעזע כששכניה היהודים נרצחים, מעניינת, אבל הספר סובל מחזרות.
"צבע המים" מאת ג'יימס מקברייד, אודות חייו וחייה של אמו, מרגש גם בקריאה חוזרת.
"שעות מתות" מאת אורי אדלמן, ספר מתח מוצלח, סיפק הפוגה מרצף הספרים כבדי הראש של התקופה האחרונה.
"בלילה נלך סחור סחור" מאת דניאל אלרקון, סיפור מסע הופעות תיאטרלי בפרובינציות בדרום אמריקה, היה מייגע למרות כשרון כתיבה בולט של הסופר.
"אחוזות החוף", ספרו השני של אמיר גוטפרוינד, כולל שבעה-עשר סיפורים שחלקם עומדים בסטנדרטים הגבוהים של ספריו.
על "הזר" מאת אלבר קאמי אולי אין צורך להרחיב את הדיבור, אבל מרתק לחזור אליו.
בשבת אקרא את "כן, אפילו רצח" מאת דוד שחם.

שבת שלום וחג שמח  
לצפיה ב-'The night circus (קרקס החלומות)'
The night circus (קרקס החלומות)
07/10/2017 | 22:45
26
ספר מרתק
לצפיה ב-'הדמדומים קרבים - אלזה לסקר שילר'
הדמדומים קרבים - אלזה לסקר שילר
06/10/2017 | 16:58
25
בעודי ממיינת ספרים לקראת היריד שיהיה בטבעון בתאריכים 24-27 לאוקטובר 2017. גיליתי את הספר הזה ואת השיר על אברהם שהוא כל מה שאני רוצה למצוא בשיר. אחד השירים הטובים ביותר שאי פעם קראתי. . מי שיש לו קצת זמן ויכול להגיע ליריד כדאי כי יש שם ספרים נהדרים.
לצפיה ב-'המלצה לספרי פנטזיה למי שלא מכיר את הז'אנר ... ?'
המלצה לספרי פנטזיה למי שלא מכיר את הז'אנר ... ?
05/10/2017 | 11:26
5
42
מעוניין לנסות, מעולם לא התחברתי אך גם לא נתתי לזה צ'אנס אמיתי.
אשמח להמלצות לספרים וסדרות ספרים בעברית ואנגלית כאחד.
תודה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
05/10/2017 | 14:27
44
טולקין כתב ספרי פנטזיה כמו: הסילמריליון, שר הטבעות וההוביט.

לצפיה ב-'אני אשמח לעזור:'
אני אשמח לעזור:
05/10/2017 | 14:29
2
153
אתה יכול לכוון אותי באיזה סגנון מאלה אתה מעוניין?
לצפיה ב-'מזה "אלה"'
מזה "אלה"
05/10/2017 | 15:54
1
43
כלומר לא צרפת כלום. האם הארי פוטר זו סדרה לילדים? או שמתאימה לאנשים בוגרים?

שמעתי על אראגון ולא יצא לי עדיין לקרוא, משחקי הכס עם הסדרה פחות הסתדרתי.
מקווה שזה יתן כיוון טוב.
לצפיה ב-'אוקיי, התכוונתי לספרות פנטזיה, יש זרמים בה:'
אוקיי, התכוונתי לספרות פנטזיה, יש זרמים בה:
05/10/2017 | 16:52
36
על הארי פוטר, הסדרה הזו הולידה קטגוריה שנקראת Young adult, לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין מה משמעות המושג, אני ממליץ להתחיל עם הארי פוטר וגם עם הסדרה של אראגון, הגיוני להמשיך משם לסדרת רומח הדרקון שהיא מאוד מקיפה ורחבת יריעה, אפשר גם לנסות ספרים מיקום ממלכות נשכחות ולהבדיל משתי הקודמות, יש את רייבנלופט שיותר קשה להשגה בעברית, אבל יש כמה ספרים חשובים שניתנים להשגה בחנויות הספרים הגדולות, אני אישית וזה לא יחשב יחצנות גדולה, ממליץ לנסות לחפש באתר של סיפור חוזר, וכן, אני עובד ברשת החנויות שלה
אשמח לענות לעוד שאלות בעניינים אלו 
לצפיה ב-'פנטזיה היא בימינו תחום ענקי'
פנטזיה היא בימינו תחום ענקי
06/10/2017 | 15:18
31
כמו שנמרוד כתב, יש בה הרבה תת-ז'אנרים, החל מעולמות פנטסטיים לחלוטין ועד לוריאציות של העולם המוכר שלנו עם "תוספות" פנטזיה ואפילו עירוב עם מדע בדיוני. מעבר לזה, יש, כמובן, מאות סגנונות כתיבה כמו שיש בכל ז'אנר, וזה כבר תלוי בסופר עצמו - יש ספרים הומוריסטיים, אפלים, מותחים, רומנטיים, דרמטיים, או ערבוב של כל הנ"ל באחוזים משתנים
בקיצור, להגיד "פנטזיה" זה מאוד כוללני. האם יש כיוון מסוים שאתה חושב שיכול לעניין אותך? למשל - פנטזיה הומוריסטית, או מותחת, או שמשתמשת ברקע של ימי הביניים או בעולם המודרני?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח
סולו עיצוב גרפי לימודים אונליין
עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה