לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2558325,583 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'העוזבים/ ליסה קו'
העוזבים/ ליסה קו
21/08/2018 | 22:21
1
7
העוזבים/ ליסה קו
תמיר// סנדיק
מאנגלית: אינגה מיכאלי

היה הייתה ילדה שהוריה הקריאו לה סיפורי אגדה, ובמשך שנים רבות היו תבניות מובנות בראשה- כיצד החיים ייראו, כיצד הספרות נראית. הילדה נהנתה מהסיפורים ולא רצתה להחליף אותם למשהו אחר, אלא שאז היא גדלה, והבינה שלא כך נראים החיים, וגם הספרות לא צריכה להראות כך.

בשביל ליהנות היום מספרות, לא מספיק לי סיפור יפה, או גיבורה יפה, או גיבור שמציל את העולם, אני תמיד אחפש מציאות אמיתית, מורכבת, בעלת כמה שכבות ורמות של מודעות, ספר על דמויות מעניינות, מורכבות, הרבה פעמים "אנטי- גיבורות".

וכזה בדיוק הוא הספר הזה!
דמינג גואו הוא בנה של אם חד הורית צעירה שבורחת מסין כשמגלה שהיא בהריון ומוצאת את עצמה בניו-יורק. אלא שניו יורק שלה היא לא הניו יורק של הטיימס סקוור שלנו, אלא ניו יורק קשה, אכזרית של מהגרי עבודה ואנשים שלמעשה אין להם אשרת כניסה לארה"ב. בשלב מוקדם מאוד (למעשה בפתיחת הספר) אנו מבינים שהאם נעלמת ומשאירה את בנה לבד בעולם.

מרבית הסיפור מסופר מעיניו של דמינג, דמינג חיי את כל חייו בתחושה שהוא לא ראוי לאהבה, שהוא לא נמצא במקומו הטבעי. הוא כל הזמן מתעסק ב"אין" וב"חוסר" ולא מצליח להנות ממה שיש לו. האם הוא סיני (לא, הוא מעולם לא היה בסין, ואפילו את השפה כבר לא מדבר באופן שוטף)? האם הוא אמריקאי? (לא, יש לו מבטא מוזר ומראה שמסגיר מייד שהוא לא 'מקומי').

התפתלות העלילה הובילה אותי לחשוב על כמה דברים:
האחד, כמה מורכב לשפוט מעשים של אחרים כשלא נמצאים בנעליהם.
השנייה, כמה מורכבת המציאות לאנשים שכל רצונם הוא להתפרנס בכבוד, להצליח לצאת "מהכפר" (עם כל מה שהכפר מייצג) ולחיות חיים קצת יותר טובים.
כשאני מלמדת היסטוריה בבית הספר, אני נוהגת להתפאר בכך שהיום כבר אין מעמדות כמו לפני המהפכה הצרפתית, אלא שהספר הזה מעורר אותי לחשוב מחדש- האם באמת אין? האם מליוני האנשים שבשנת 2018 עקורים מביתם, לא רשומים במרשם האוכלוסין במדינות שבהן חיים, מפחדים מרשויות ההגירה, פליטים וכו'- האם באמת הם בעלי מעמד ואפשרויות זהות בדיוק כמו "האזרחים" של המדינות?

למרות שמעולם לא ננטשתי ע"י הוריי, ואף סיפור העלייה שלי הרבה יותר "קל" ממה שהיה לדמינג, לא יכולתי שלא להזדהות עם מה שעברו גיבורי הספר- מחשבות על אמהות, על הגירה, על חברה, על אמת – כל אלה עברו כחוט השני בכל דף ודף של הספר.

אינגה מיכאלי, המתרגמת, עשתה עבודה טובה, נאמנה למקור.
איך אני  יודעת? כי היו מספר פרקים ששמעתי כקובץ אאודיו באנגלית, והמעבר בין העברית לאנגלית היה טבעי מאוד, כאילו אני ממשיכה באותה השפה.

"רציתי לגונן עליך מהעולם שבחוץ, לוודא שאתה בטוח... רציתי להעניק לך הזדמנויות שמעולם לא היו לי. להוכיח לך שאתה לא צריך להתפשר, לא צריך להישאר תקוע במקומך".

ספרות שנוגעת!

לצפיה ב-'תודה רבה! כתבת נפלא ועשית לי חשק.'
תודה רבה! כתבת נפלא ועשית לי חשק.
22/08/2018 | 07:31
1
לצפיה ב-'תודה רבה על החיים – סיביל ברג (עם עובד)'
תודה רבה על החיים – סיביל ברג (עם עובד)
19/08/2018 | 17:41
2
33
"תודה רבה לכל מי שחושף את עצמו לעוֹינוּת שחירות אישית מביאה איתה" הוא משפט הסיום של הספר, הממצה את תוכנו. או במקום אחר (עמד 304): "לא המחלות, לא נשירת השיער, לא רעידות האדמה אלא הנִבזוּת של האנשים שמרגישים שהצדק לצידם, הקנאה שלהם בחירות האישית שהם מרגישים אצל האחר – אלה הדברים שעושים את החיים קשים כל כך".
טוטו, גיבור/ת הספר איננו אורלנדו של וירג'יניה וולף העובר/ת ממגדר למגדר, לא הנסיך מישקין "האידיוט" של דוסטוייבסקי שעובר את החיים כמו טיפת מים על עצמים משומנים, וגם לא איוב המתגלגל מאיגרא רמה לבירא עמיקתא כתעלול אלוהי/שטני. טוטו מתנסה בכל אלה ובגרוע מזה אך ורק מסיבה אחת: הרתיעה והפחד של אנשים מהאדם השונה. טוטו לא בחר/ה להיות שונה אך החיים זימנו לה זהות מינית לא ברורה, קול נפלא ויוצא דופן, היטלטלות (בין השאר) מבית יתומים לעבדות אצל איכרים פרימיטיבים, מועדונים מפוקפקים, גרמניה המזרחית והמערבית, דירת פאר בפריז והומלסים מתחת לגשר נהר הסיין.
הגיבור המשני בספר הוא קזימיר, האנטי-תזה לטוטו. הוא מנסה להסתיר ולהתכחש לזהותו המינית, רודף אחר העושר לצורכי נקמה (שלום לך, גברת זקנה של דירנמט), בעיקר נקמה בטוטו אותו הוא זוכר מבית היתומים כאדם היחיד שבחיקו הוא התרפק, האדם היחיד שיצר איתו קשר נפשי, וככזה הוא העדות החיה לחולשותיו - לכן הוא מתרפק עליה שוב תוך כדי חיסולה באיטיות אכזריות.
כל הדמויות הסובבות את טוטו פוגעות בה פיזית ומנסות להתעלל בה נפשית, אבל טוב ליבו/ה לא נפגעים, והוא ממשיך להיות היוצא-דופן האולטימטיבי שחירותו הפנימית וטוב-ליבו ממשיכים להתקיים ויהי מה ללא טינה, עד הסוף המר.
"גיבורי" משנה הם הסוציאליזם והקפיטליזם, חברת ה"אנחנו" והאינדיווידואליזם, המאה העשרים והמאה הנוכחית.
הספר קריא ומתורגם היטב, אך לא קל לקריאה. אחד הטובים שיצאו לדעתי בשנים האחרונות.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/08/2018 | 16:39
13
הוא ברשימות הקריאה שלי ועכשיו בהחלט אקדם אותו
לצפיה ב-'תודה, נשמע מעניין.'
תודה, נשמע מעניין.
22/08/2018 | 07:32
1
לצפיה ב-'אנחנו רוצים שירים לא משוררים'
אנחנו רוצים שירים לא משוררים
20/08/2018 | 10:01
7
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
16/08/2018 | 23:44
6
20
מריחים כבר את סוף החופש אפילו איום בשביתת מורים כבר באוויר...

מה אתם קוראים בשבת קיצית זו
לצפיה ב-'העומס בתקופה הזו לא מאפשר לי לקרוא המון '
העומס בתקופה הזו לא מאפשר לי לקרוא המון
17/08/2018 | 08:40
1
52
מאז הדיווח הקודם שלי לפני שבועיים קראתי את:

איתנו זה נגמר, מאת קולין הובר. ספר חזק. לא חף מליקויים אבל עדיין מצויין. בהתחלה נדמה שמדובר ברומן רומנטי אבל לא כך הדבר. הוא עוסק בנושאים כל כך חריגים שאפילו אני לא מצליחה לשחזר ספר אחר שעסק באותו הנושא (שאני בכוונה לא כותבת מה הוא כדי לא לספיילר).

היה היתה, מאת יעל נאמן. ספר מצויין ביוגרפיה של אחת פזית פיין שביקשה למחוק את קיומה. הסופרת מתחכה אחר קורותיה ומשחזרת אותן באמצעות ראיונות עם בני משפחה, חברים, שכנים ומכרים.

טעות יפהפייה, מאת וי קיילנד. ספר מצויין לז'אנר.

מנגד, מאת יעל דיין. אוטוביוגרפיה אישית. הספר הוא מעין סיכום עד כאן, של חיים מלאי פעילות חברתית ופוליטית, 10 שנים לאחר שאיבדה את בעלה. ספר שיש בו חלקים פואטיים יפיפיים וחלקים מעצבנים ומעוררים חימה, בעיקר הדעות הפוליטיות שלה.

ראסטי ניילד, מאת אליס קלייטון. המשך של הספר הראשון, וולבנגר, שהיה מצחיק ומרענן. הספר הזה פיהוקון, לא הצלחתי לסיים אותו.

שילה לוין מתה והיא חיה בניו יורק, מאת גיל פרנט. מעין מכתב התאבדות של רווקה יהודיה שחייה בניו יורק. ספר טוב. לא עפתי עליו כמו האחרים ברשת. יש בו קטעי הומור שחור אבל הדמות המרכזית מעצבנת בטירוף.

הדלת שבקיר; תחת הסכין, מאת ה. ג. וולס. 2 סיפורים קצרים את הדלת שבקיר אהבתי. תחת הסכין לא היה מוצלח לטעמי.

The Family Romanov: Murder, Rebellion, and the Fall of Imperial Russia, מאת Fleming, Candace. תיאור היסטורי אוטנטי של תקופת שלטונו של הצאר האחרון לשושלת רומנוב ששלטה ברוסיה כ 300 שנים. אהבתי. אני בכלל אוהבת את הז'אנר הזה של ביוגרפיות היסטוריות שמתארות את הרקע התקופתי.

קשת שחורה, ג'י ג'י מקבוי. ספר חמוד וטוב לז'אנר למרות שהעלילה מופרכת והזויה בצורות קשות.

עכשיו אני קוראת את :

The Lords of Discipline, מאת פט קונרוי. סיפור חניכה של בחור שהצטרף לקולג' צבאי באמצע שנות ה 60. יש בו חלקים שהעלו דמעות בעיניי. מאידך יש בו חלקים שאפשר היה לקצץ בהם. סהכ ספר מרתק.

אני עדין ב- 60% של משחקי הכס הראשון. פשוט לא היה לי זמן להגיע אליו בשבועיים האלה.

אני קוראת גם את סינדר מאת מריסה מאייר. אגדת סינדרלה מודרנית. אני כמעט ב 40% של הספר.

והתחלתי גם את המדריך למתנקש המתחיל, מאת שון קיין. אני ב- 30% שלו. מעין מדריך וספר מתח שכתב מתנקש. הדמות המרכזית ג'ון, מדליקה והורסת. בסיטואציה ההזויה הזו לדמות יש חוש הומור שחור שמפיל מצחוק. אבל שוב אין לי המון זמן אחרת כבר הייתי מסיימת אותו.

שבת שלום
לצפיה ב-'שילה לוין שטחי בעיני'
שילה לוין שטחי בעיני
17/08/2018 | 10:14
29
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה מעניין'
היה שבוע קריאה מעניין
17/08/2018 | 10:12
35
פתחתי עם "דה וריאנט שב הביתה" מאת ארנולד צווייג. הספר סובב סביב הרצח הפוליטי הראשון בארץ ישראל בעת החדשה, וסביב דמותו של הנרצח דה האן. יש בספר תיאורים מרתקים של החיי כאן בשנות העשרים.
אחריו קראתי את "החברה של גברת מגרה", אחד מספרי הבלש שכתב ז'ורז' סימנון. חביב.
הבא אחריו היה "הדברים שאיבדנו באש", קובץ סיפורים מאת הסופרת הארגנטינאית מריאנה אנריקס. הסיפורים עוסקים בנושאים חברתיים קשים, אפופים אמונות טפלות ואלימות מזעזעת. קשה לקרוא.
האחרון היה "צבע החלב" מאת נל ליישון, ספר מקסים וכובש לב אודות נערה כפרית באנגליה בשנת 1830. 
מלבד אלה כתבתי סקירה על "העוזבים" מאת ליסה קו, שקראתי כספר לבן. הספר עוסק במהגרים הבלתי חוקיים בארה"ב ובילדי אומנה, כתוב מצוין ומעורר מחשבות. 

שבת שלום 
לצפיה ב-'ממשיכה עם 'תוף הפח' ו'המילים' של סארטר'
ממשיכה עם 'תוף הפח' ו'המילים' של סארטר
17/08/2018 | 15:38
27
אני אוהבת אותם מאוד בינתיים
חוץ מזה גם קוראת את 'ביאוולף' בתרגום ידידותי לאנגלית של שיימס היני

שני ספרים שגמרתי בשבועיים האחרונים (ומאוד לא אהבתי):
'העולם הטבוע' ספר שלא תורגם מאת ג'. ג. באלארד. ממש מיותר. מין דיסטופיה טיפשית שכתובה רע.
39 המדרגות" מאת ג'ון באקן. חשבתי שאוהב, והכתיבה אכן היתה יפה, אבל הסיפור עצמו היה ממש מאכזב.
לצפיה ב-'תום סוייר הספר המוער'
תום סוייר הספר המוער
19/08/2018 | 10:03
11
מארק טוויין כמובן.
קוראת ונהנית.
לצפיה ב-'שני השליש האחרונים של "פסגות, יומן עזיבה", של יונתן ברג'
שני השליש האחרונים של "פסגות, יומן עזיבה", של יונתן ברג
19/08/2018 | 10:48
15
שהוא ספר פשוט מצוין, הכובע שאין לי מוסר כלפי הכנות וחדות ההבחנה של הכותב הזה, ספר שעושה חשק לקרוא את שאר ספריו.

קראתי גם את העמודים האחרונים בספרו של בז'נמן קונסטאן, "המחברת האדומה", שבסך הכל הוא קריאה מעולה ומחכימה היסטורית. בפרטים הביוגרפיים הוזכרה ז'רמן דה סטאל, שהוא היה אחד ממאביה, לכן פתחתי את Liberty, ספרה של לוסי מור על שש נשים בתקופת המהפכה הצרפתית, והספר יחסית עב-הכרס הזה ייקרא בשלמותו לאחר החגים, לקראת העונה הקרירה, שלה הוא מתאים.

ולבסוף אני קוראת את הספרון של נורית זרחי, "חידת הכפולים", שהוא יפה מאוד ברעיונות שלו, בשירים של זרחי, אבל קצר, קצר מאוד.
לצפיה ב-'קטגוריה חדשה בפרס האוסקר: "הסרט הפופולרי"'
קטגוריה חדשה בפרס האוסקר: "הסרט הפופולרי"
15/08/2018 | 20:51
2
26
לפי ידיעה ששמעתי לאחרונה, האקדמיה האמריקנית לקולנוע החליטה לשקלל גם את דעת הקהל בחלוקת הפרסים, ולהוסיף קטגוריה של "סרט פופולרי".

האם לדעתכם גם פרסים ספרותיים צריכים / יכולים / רשאים להוסיף קטגוריה שלא מתבססת על איכות, אלא על אהדת הקהל? אין הכוונה לפרסים של הוצאות לאור על שיאי מכירות, אלא על פרסים כגון מאן בוקר.
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
16/08/2018 | 08:13
1
35
גם לדעת לזכות בפופולריות זה סוג של כישרון שאפשר להכיר בו. זה לא אומר שאנחנו חייבים לאהוב את הספר או לחשוב שהוא טוב כי הוא פופולרי, אבל לא רואה בעיה עקרונית עם ההכרה בזה.
אגב, לי אישית אין בכלל סבלנות לצפייה בחלוקות פרסים. בפרט, לא צפיתי מעולם ולו באוסקר אחד וממש לא מעניין אותי מי זכה באיזה פרס. ממיל לא לפי זה אני בוחרת במה לצפות או מה לקרוא.
לצפיה ב-'מעניין מה שכתבת'
מעניין מה שכתבת
16/08/2018 | 23:43
22
שלדעת לזכות בפופולריות זה סוג של כישרון. אולי לזהות את "המכנה המשותף הנמוך ביותר" וליצור ממנו ספר? אפשר אולי לקחת כדוגמה את "חמישים גוונים של אפור" - ממה שסיו כתבה עליו כאן בעבר, די ברור שיצירת מופת הוא לא, ואף רחוק מזה. גם מבחינת תחקיר הוא כנראה לוקה מאוד, מכיוון שפורסמו מאמרים של אנשים מקהילת ה-BDSM שטענו כי הספר מציג יחסי שליטה בצורה מעוותת ורחוקה מהמציאות. אבל הסופרת איתרה כמה נקודות שקרצו לקהל עצום (שרובו נשי, כנראה) ורקחה אותם לסדרת רומנים עבים. אכן, גם זה סוג של כישרון
לצפיה ב-'המלצה לחיפאים לקסיקון אישים דמויות בחיפה שי חורב'
המלצה לחיפאים לקסיקון אישים דמויות בחיפה שי חורב
12/08/2018 | 13:13
27
מאת ד"ר שי חורב ספר מקיף ביותר כולל תמונ ות ואירועים בחיי האישים החשובים בחיפה. תרומתם של האנשים לחיי התרבות לפוליטיקה לחיזוק העיר ותושביה. אידיאולוגיות תפיסות מחשבה ועוד כולל תמונות וביוגרפיות. שופטים שחקני קולנוע ותיאטרון רופאים סופרים משוררים אישים פוליטיים אדריכלים ארכיטקטים מדענים מרצים פרופסורים ועוד החיפאים אישים ודמויות בחיפה לקסיקון מאת ד"ר שי חורב
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
08/08/2018 | 23:59
15
19
במרכזי הקניות כבר נפתחים הירידים של בחזרה לבית הספר, אבל אצלנו עדיין חופש גדול...

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'"מלכת היופי של ירושלים" מאת שרית ישי לוי'
"מלכת היופי של ירושלים" מאת שרית ישי לוי
09/08/2018 | 21:16
5
37
אני ממש בהתחלה, נראה נחמד.
לצפיה ב-'ספר מצוין.'
ספר מצוין.
10/08/2018 | 13:28
2
16
לצפיה ב-'מצויין? חביב. '
מצויין? חביב.
14/08/2018 | 23:36
1
22
סיפור טוב, זורם ומסופר היטב. היו כמה דברים שהציקו לי, בסה"כ יופי של סיפור. אבל לא יותר מזה. לא השאיר בי חותם. דרך נהדרת להעביר זמן בחופשה או בתקופה לחוצה, כשמחפשים קריאה יותר קלילה. 
לצפיה ב-''
15/08/2018 | 11:44
1
לצפיה ב-'אני ממש לא אהבתי אותו... אולי היו לי ציפיות גבוהות מדי'
אני ממש לא אהבתי אותו... אולי היו לי ציפיות גבוהות מדי
11/08/2018 | 16:25
1
10
לצפיה ב-'גם אני מעט מאוכזבת, במיוחד לאחר כל ההמלצות עליו.'
גם אני מעט מאוכזבת, במיוחד לאחר כל ההמלצות עליו.
13/08/2018 | 10:52
8
לצפיה ב-'אמנם זה לא בסוף השבוע הזה, אי קורא בסופי שבוע במגזינים'
אמנם זה לא בסוף השבוע הזה, אי קורא בסופי שבוע במגזינים
10/08/2018 | 11:44
1
63
ועיתונים..

הספר שאני קורא עכשיו הוא במערב אין כל חדש, שעלילתו מתרחשת במלחמת העולם הראשונה.

צריך לעשות יותר פינות מה קוראים, לא רק בסוף השבוע
לצפיה ב-'ספר טוב לדעתי'
ספר טוב לדעתי
11/08/2018 | 16:26
8
לצפיה ב-'במשך רובו של השבוע קראתי ספר נהדר'
במשך רובו של השבוע קראתי ספר נהדר
10/08/2018 | 17:08
51
"בית מאיה" מאת אסה דה קירוש. הספר מתאר את פורטוגל בשלהי המאה ה-19 באמצעות סיפורו של האחרון לבית האצילים מאיה. 
לפניו קראתי את "בית הקפה של נורה אפרון" מאת ורד שנבל. כתוב יפה, אבל הסיפור לא עניין אותי.
האחרון היה "האשה העשרים" מאת אינדו סאנדרסאן. הספר מתרחש באימפריה המוגולית במאה ה-16 וה-17, ומתרכז בדמותה יוצאת הדופן של אשת הקיסר נור ג'הן. מעניין.

שבת שלום 
לצפיה ב-'התחתנתי עם קומוניסט - מאת פיליפ רות'
התחתנתי עם קומוניסט - מאת פיליפ רות
11/08/2018 | 16:27
2
32
ממשיך לקרוא לפי הסדר שהומלץ לי אחרי שסיימתי את פסטורלה אמריקנית
לצפיה ב-'אם מעניין אותך '
אם מעניין אותך
19/08/2018 | 15:01
1
7
הנה כאן מה שאני חשבתי על הספר הזה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/08/2018 | 07:06
1
לצפיה ב-'"המחברת האדומה", בנז'מן קונסטאן'
"המחברת האדומה", בנז'מן קונסטאן
12/08/2018 | 09:14
1
33
ספרון אוטוביוגרפי (כך נראה, בכוונה לא קראתי את המלל על השרוול או בגב העטיפה) של קונסטאן, בן סוף המאה ה-18. קורותיו של נער ואחר כך גבר צעיר יתום מאם, בן חסות של אביו. ומסעותיו בין שווייץ, גרמניה, פריז, בריסל, סקוטלנד. מרגע שעומד על דעתו הוא בעיקר מהמר ונכנס לחובות, מפתה ומתפתה ובעיקר מתעצל. כתוב באירוניה דקה ומתורגם נפלא לשפה גבוהה, קצת ארכאית, על-ידי חגית בת-עדה.

עדות מרתקת לחיים החברתיים של החברה הגבוהה בתקופתו של וולפגנג אמדאוס, שהיה מבוגר מקוסנטאן בעשור שנים בלבד. החיים יפים, מרתקים, מעציבים קצת ובעיקר די נוחים. נפלא.
לצפיה ב-'ועוד משעשע שקונסטאן שולח את דמויותיו לעזאזל'
ועוד משעשע שקונסטאן שולח את דמויותיו לעזאזל
12/08/2018 | 11:14
27
מדי פעם מפציעה לה דמות יוצאת מן הכלל, שעשתה עליו רושם כביר, או שהקשר איתה הפרה אותו, ואז מסתבר שסופה היה רע ומר; התאבדות, מוות בחוסר כל, שגעונות. הקוראת תוהה, על כן, האם מדובר כאן באוטוביוגרפיה או בדמיון מפותח ביותר. יהיה מה שיהיה, זוהי קריאה מושלמת לקיץ.
ולמצוא ספר כזה ברחוב, במצב כזה - חדש ממש - זה פלא קטן. כן ירבו. גם הדפוס, האופייני להוצאת "סמטאות", אחר כך "זיקית, והיום "תשע נשמות", מלבב ומפתה.

לצפיה ב-'אור מופלא של טרי פראצט'
אור מופלא של טרי פראצט
12/08/2018 | 11:20
34
מידי פעם אוהבת לקרוא שוב ספרים שכבר קראתי. חביב מאד גם אם לא מהאהובים עלי ביותר שלו.
לצפיה ב-'ספרה של סימון דה בובואר'
ספרה של סימון דה בובואר
10/08/2018 | 13:39
1
50
מומלץ לקרוא את ספרה של דה בובואר, אי-הבנה במוסקבה.
הספר כתוב בכישרון, ומתאר יחסי זוגיות בין גבר לאישה בדייקנות, בדרך של הצגת נקודות המבט של שניהם על השוני ביניהן, ובכך נמנע מהמלכודת של שיפוטיות.
לצפיה ב-'אמת. ספר מצוין.'
אמת. ספר מצוין.
17/08/2018 | 08:51
3
לצפיה ב-'ספר של אלכסנדר פן בחתימתו'
ספר של אלכסנדר פן בחתימתו
08/08/2018 | 19:35
1
35
האם מישהו יכול לומר לי מה שווה ספר אוסף שיריו של אלכסנדר פן "לאורך הדרך" - 1956 עם הקדשה בחתימת אלכסנדר פן?
לצפיה ב-'ראיתי ששאלת בפורום אוספים ואספנות'
ראיתי ששאלת בפורום אוספים ואספנות
08/08/2018 | 23:57
32
שם יש יותר אנשים שעוסקים בתחום הערכת שווי של חפצי אספנות, אני מקווה שמישהו יידע לומר לך.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
02/08/2018 | 21:52
8
21
חצי מהחופש הגדול כבר עבר - שמחים עצובים

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'בזמן המועט שיש לי אני קוראת '
בזמן המועט שיש לי אני קוראת
02/08/2018 | 22:20
72
את The Family Romanov: Murder, Rebellion, and the Fall of Imperial Russia מאת
Candace Fleming ספר מצויין על נפילת בית המלוכה הרוסי רומנוב, הרקע ההיסטורי והאישי. ספר שמעציב אותי עד עמקי נשמתי איזה אטימות וקוצר ראיה של ניקולס הצאר. נשארו לי כ 30 עמודים בספר ועוד לא החלטתי לאן להמשיך.

קראתי גם את קשת שחורה שהיה קליל ומהנה והשיג את מטרתו: ניקוי הראש מכל הלחצים של התקופה האחרונה.
לצפיה ב-'הנרי ג'ימס אאוט, פרימו לוי אין'
הנרי ג'ימס אאוט, פרימו לוי אין
03/08/2018 | 05:08
53
אז ויתרתי, כנראה לתמיד, על הנרי ג'ימס (אולי מתישהו אני אנסה ספר מוקדם יותר שלו)
גמרתי את 'הדרך' של קורמאק מקארתי שהיה מאוד עגום אבל טוב.
קראתי גם את 'הזהו אדם' ו'הפוגה' של פרימו לוי. הם היו מצויינים.
וקומיקס יפני בשם barefoot gen חצי אוטוביוגרפי על הפצצה בהירושימה. מאוד ברוטאלי אבל מעניין
עכשיו אני קוראת את 'המילים' של סארטר - זכרונות הילדות שלו ואת 'תוף הפח' של גראס - שניהם בינתיים מרתקים וגם משעשעים לפרקים
לצפיה ב-'סיימתי את "כפרה".'
סיימתי את "כפרה".
03/08/2018 | 11:47
2
51
בהתחלה היה לי קשה להתחבר מבחינה רגשית, מתישהו באמצע הרגשתי שזה משתפר ואני נשאבת, אך לבסוף שוב התאכזבתי. הסיום היה מיותר ויומרני בעיניי, והפך בדיעבד את כל היצירה למפורשת מדי ומלאכותית, כאילו הסופר מסרב לתת לקורא את הקדיט המגיע לו. ברור שיש כאן מסר מורכב, בעיקר על הכתיבה עם החזקות והמיגבלות שלה, אבל בסופו של דבר שום כפרה אין כאן. עצם ההשתעשעות היורמנית עם הרעיון שבכתיבת יצירה ספרותית פיקטיבית יכולה להיות כפרה על נזק ממשי שנגרם לאדם במקום פעולת תיקון אמיתית עיצבנה אותי משום מה. לא כי התשובה בספר על השאלה הזו הייתה חיובית, כי היא נשארה דו משמעית, אלא עצם העובדה שהרעיון לא נשלל מכל וכל כמגוחך ומלא בחשיבות עצמית של הכותב. עצם ההתייחסות הרצינית לשאלה הזו, כאילו יש לה מקום, מעצבנת אותי, ולא כי יש לי משהו נגד כוחה של כתיבה, להפך. אבל לא במקרה הזה. יש גבול.
לצפיה ב-'שכחתי לציין שבמסגרת סוג של חזרה'
שכחתי לציין שבמסגרת סוג של חזרה
04/08/2018 | 00:12
1
58
לספרות האנגלית הקלאסית בתקופה האחרונה, התחלתי את "קרנפורד" של אליזבת גאסקל.
לצפיה ב-'ושוב, איזו כתיבה נפלאה!'
ושוב, איזו כתיבה נפלאה!
05/08/2018 | 21:30
28
איזה שילוב של קריצה סאטירית מעודנת עם חיבה אנושית! איזה חוש הומור נפלא, איזו יכולת אבחנה דקה ועמוקה ואיזה כישרון כתיבה היו לסופרות הבריטיות האלה שהאפשרויות וניסיון החיים שלהן היו לרוב כה מוגבלים וחסרי גיוון! אני מורידה בפניהן את הכובע כל פעם מחדש. יש להן פשוט יכולת בלתי נדלית ובלתי נתפסת לענג, לשעשע ולרגש.
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה מוצלח'
היה שבוע קריאה מוצלח
03/08/2018 | 20:24
53
התחלתי בצליעה עם "עוזאי" מאת ראובן קריץ, ספר הזוי משהו על תקופת המלכים בין עתליה לעוזיהו. לא סיימתי את הספר, אבל התעוררו בי געגועים ל"בוקר חדש" שלו שאהבתי מאוד, וגם בקריאה חוזרת השתמר טעמו הטוב.
אחריו קראתי את "השריד שנותר", קובץ סיפוריו המוקדמים של יצחק בשביס זינגר. אין ספק שהוא השתבח עם השנים, אבל נהניתי לקרוא גם את יצירות הביכורים שלו.
האחרון היה "היה היה ולא היה" מאת מיכל קירזנר-אפלבוים, המסופר מפיה של אשה העומדת לפגוש לראשונה אחות למחצה שלא ידעה על קיומה עד כה. ספר רגיש וכתוב היטב.

שבת שלום  
לצפיה ב-'שקר אמיתי /א. לוקהארט'
שקר אמיתי /א. לוקהארט
05/08/2018 | 10:16
31
לקח קצת זמן להתרגל לזה שכל פרק חוזר אחורה בזמן. 
ברגע ש"נכנסתי" סך הכל ספר חביב וזורם.
וכמה עצוב שהחופש הגדול לקראת סיום...
לצפיה ב-'התחלתי לקרוא את "המייל האחרון" של דיוויד באלדאצ'י. לפניו '
התחלתי לקרוא את "המייל האחרון" של דיוויד באלדאצ'י. לפניו
05/08/2018 | 14:43
29
קראתי את "סיפור אהבה בלתי נשכח" של ניקולאס ספארקס. גבר בן 57 נזכר כל שנה באפריל, בשנתו האחרונה בתיכון בצפון קרוליינה של שלהי שנות החמישים, השנה ששינתה את חייו.
לצפיה ב-'מחפשת המלצה לספר למתנה'
מחפשת המלצה לספר למתנה
01/08/2018 | 21:44
4
44
שלום,
אני מחפשת המלצה לספר פסיכולוגיה למתנה לאדם שמאוד חשוב לי שעבר איתי דרך ארוכה.
אני ארשום הקדשה בפנים כך שדי חשוב שזה יהיה ספר טוב ואישי. 
אשמח לשמוע המלצות,

תודה
לצפיה ב-'ספר עיוני? פרוזה?'
ספר עיוני? פרוזה?
02/08/2018 | 21:50
3
30
את יודעת לומר איזה סוג בערך היית רוצה? יש ספרים עיוניים, יש ספרים שהם תיאורי מקרה בסגנונות שונים של כתיבה, יש סיפורים בדיוניים שיש להם קשר הדוק לפסיכולוגיה.
לצפיה ב-'פתוחה להכל'
פתוחה להכל
15/08/2018 | 18:47
2
6
נוטה יותר לכיוון של פרוזה עם פסיכולוגיה
ושיהיה איזשהו קשר לאדם שקרוב וחשוב...

תודה מראש
לצפיה ב-'אולי "הפסיכולוג הטוב"'
אולי "הפסיכולוג הטוב"
15/08/2018 | 20:45
1
8
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/08/2018 | 21:43
2
נשמע מאוד מעניין.
תודה על ההמלצה בהחלט אבדוק אותו, אשמח לעוד המלצות בסגנון אם יש לך.

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
26/07/2018 | 21:33
10
40
כמה חם היה השבוע

אם איזה ספר אתם מתרעננים בשבת
לצפיה ב-'עדין בתקופת עומס'
עדין בתקופת עומס
27/07/2018 | 10:06
75
קראתי השבוע 2 ספרים: home מאת מאט דאן ספר טוב מאוד אהבתי. עוסק ביחסים בין בן לאב והזדמנויות שניות.

ואת הרולטיסט סיפור קצר מצויין על עולם המהמרים והרולטה הרוסית.

התקדמתי במשחקי הכס הראשון ואני כרגע ב 60% של הספר. כתוב מצוין אף על פי שאין לי זמן קריאה ממשי לסיים אותו.
מתכננת להתקדם איתו בסוך השבוע.
לצפיה ב-'שני ירושלמים ואחד לא'
שני ירושלמים ואחד לא
27/07/2018 | 10:40
64
שבתי השבוע בקריאה חוזרת אל "מיכאל שלי" מאת עמוס עוז, ואל "נוצות" מאת חיים באר, שניהם טובים בקריאה שניה יותר מאשר בראשונה. כנראה הייתי צעירה מדי עבורם לפני שנים רבות.
השלישי היה ספר עיון, "אסטרופיזיקה למי שאין לו זמן", מאת ניל דה-גראס טייסון, אסטרופיזקאי שמשקיע בהסברת המדע לציבור הרחב. כתוב נעים ומעניין.

שבת שלום 
לצפיה ב-'מתלבטת בין כמה ספרים...'
מתלבטת בין כמה ספרים...
28/07/2018 | 19:15
4
79
אליסון ריצ'מן - "גן המכתבים"
ג'ורג'יה האנטר - "היינו בני המזל"
קריסטין הרמל - "המתיקות שבשכחה"

בסופו של דבר מתכוונת לקרוא את כולם, מתלבטת עם מי מהם להתחיל.
לצפיה ב-'לא מכירה את השניים הראשונים אבל החלטתי לרכוש את גן המכתבים.'
לא מכירה את השניים הראשונים אבל החלטתי לרכוש את גן המכתבים.
28/07/2018 | 23:55
1
63
את המתיקות שבשכחה קראתי ואהבתי.
לפי נושאי הספרים אני יכולה להמליץ לך על "כשניפגש שנית" של קריסטין הרמל שלדעתי הוא טוב יותר מהמתיקות שבשכחה.
עוד ספר שנושאו מלחמת העולם השניה הוא "מחול ואפר" של איימי הרמון שאהבתי מאד רק שהעריכה של הספר האלקטרוני בעברית היתה נוראית בעיני.
לצפיה ב-'המון תודה על התגובה'
המון תודה על התגובה
29/07/2018 | 12:16
11
לצפיה ב-'קראתי רק אחד מהם כי התאכזבתי מההמלצות ולכן לא המשכתי ליתר'
קראתי רק אחד מהם כי התאכזבתי מההמלצות ולכן לא המשכתי ליתר
14/08/2018 | 23:44
1
9
לפחות שניים מהספרים שציינת עלו המון בקבוצות הקוראים השונות, ובעקבות ההמלצות קראתי את המתיקות שבשכחה. הדבר היחידי שהיה מתוק זה לשכוח את הסיפור הטפשי והמיותר הזה. סיפור רומנטי טפשי במסווה של סיפור שואה. כאילו נכתב מראש כדי להירכש ע"י הוליווד. לילי קולינס תשחק את הגיבורה. 
זו היתה הנפילה השנייה שלי בעקבות המלצות (הראשונה היתה פרש הברונזה) ולכן הפסקתי באופן גורף להתייחס להמלצות בסגנון: "ספר מושלם," "ממש בכיתי כשנגמר," וכיו"ב. 
לצפיה ב-'מסכימה איתך.'
מסכימה איתך.
15/08/2018 | 11:42
8
לפעמים מה שממליצים לא מתאים לנו.
לצפיה ב-'סיימתי השבוע את גאווה ודעה קדומה של ג'יין אוסטן והצלחתי '
סיימתי השבוע את גאווה ודעה קדומה של ג'יין אוסטן והצלחתי
28/07/2018 | 23:45
50
לסיים אתמול את אחד ועוד אחד של ג'וג'ו מויס.
עכשיו מתלבטת איזה מהספרים שיש לי להתחיל לקרוא ואילו ספרים לרכוש במסגרת המבצעים שיש עכשיו. קשה קשה לבחור.
לצפיה ב-'ממשיכה עם "כפרה".'
ממשיכה עם "כפרה".
29/07/2018 | 09:31
40
עדיין לא ממש התחברתי רגשית אף על פי שאני מכבדת את הכתיבה האינטליגנטית ואף האינטלקטואלית.
ממשיכה ליהנות מ- House of leaves.
לצפיה ב-'"המזוודה", סרגיי דובלטוב'
"המזוודה", סרגיי דובלטוב
29/07/2018 | 14:26
48
שיחד עם ה"שמורה", הרומן השני בספר, מהווה הנאה צרופה של 300 עמוד.
אחרי "בארץ ניכר/אנחנו ושכמותנו", שהופיע לפני שנים בעם עובד, כל כך נהדר למצוא עוד רומן של דובלטוב ולהתענג ולצחוק אל מול הכתיבה המושלמת הזאת שמלמדת כל כך הרבה על חוליה של רוסיה הסובייטית בשנות ה-60 וה-70. וחוץ מזה זה פשוט מצחיק לפעמים. חוש הומור מושלם.

ואיזה תרגום של סיוון בסקין, וירטואוזי. עם עשרות רבות של הערות שוליים שבלעדיהן איפה הייתי. כל הכבוד על ההוצאה של הספר הזה, על ההערות, התרגום מזהיר והטרחה, מלאכת אהבה.

קריאה מושלמת לקיץ. ובכלל.
לצפיה ב-'קריאת ספר או האזנה לספר'
קריאת ספר או האזנה לספר
26/07/2018 | 13:08
2
58
שלום
האם יש הבדל מבחינה קוגנטיבית בין קריאת ספר להאזנה לספר?
יש לי אופציה להאזין לספרים מוקלטים בזמן העבודה, אך אני לא רוצה שתיפגע לי מיומנות הקריאה 
האם עדיין, מלבד הבדל קוגנטיבי, יש הבדל גם בקליטת אוצר מילים, פיתוח הדימיון, ו'חוויית' היצירה הספרותית?
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'לדעתי כן'
לדעתי כן
27/07/2018 | 10:01
42
חוויית האזנה שונה וכשמתרגלים להאזנה זה מקשה על קריאה בלבד, בסייג שספרים קלילים אין הבדל משמעותי עבורי.
לצפיה ב-'שאלה ליום האהבה'
שאלה ליום האהבה
26/07/2018 | 10:23
37
אוקי חבריה
קודם כל
ט"ו באב מלא אהבה שיהיה לכם ולכן!!
ושאלה לכבוד יום האהבה 
איזה סופרים ישראלים או לפחות סופר ישראלי אחד תתנו לי שהוא ידוע וחזק בתחום של ספרי אהבה ורומנטיקה (ואני לא מתכוון לרומן רומנטי)?
לצפיה ב-'פורסמה הרשימה הארוכה של מועמדי פרס מאן בוקר'
פורסמה הרשימה הארוכה של מועמדי פרס מאן בוקר
25/07/2018 | 22:09
1
42

מי מכיר, מי יודע

Belinda Bauer / Snap
Anna Burns / Milkman
Nick Drnaso / Sabrina
Esi Edugyan / Washington Black
Guy Gunaratne / In Our Mad And Furious City
Daisy Johnson / Everything Under
Rachel Kushner / The Mars Room
Sophie Mackintosh / The Water Cure
Michael Ondaatje / Warlight
Richard Powers / The Overstory
Robin Robertson / The Long Take
Sally Rooney / Normal People
Donal Ryan / From A Low And Quiet Sea
לצפיה ב-'מכולם קראתי רק את Michael Ondaatje,'
מכולם קראתי רק את Michael Ondaatje,
01/08/2018 | 09:32
16
את ספרו "הפצוע האנגלי".
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
19/07/2018 | 12:56
15
41
תקופת בין המיצרים כמעט הסתיימה, עוד ט' באב לפנינו - אולי אתם צמים, אולי לא, אבל בכל מקרה לקרוא חייבים, נכון

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'התחלתי לקרוא את...'
התחלתי לקרוא את...
20/07/2018 | 12:00
5
132
"נדנדת חבלי הכביסה" מאת אחמד דני רמדאן.
כתיבה ציורית ויפה.
לצפיה ב-'קראתי כרגע את התקציר של הספר'
קראתי כרגע את התקציר של הספר
20/07/2018 | 15:01
4
91
נשמע מסקרן מאוד! ספרי אחר כך איך היה
לצפיה ב-''
20/07/2018 | 15:32
6
לצפיה ב-'ספר מיוחד'
ספר מיוחד
20/07/2018 | 23:08
2
63
לצפיה ב-'מסכימה איתך.'
מסכימה איתך.
21/07/2018 | 01:14
1
39
קראתי את מה שכתבת עליו, מאד אוהבת ומתחברת לדברים שכתבת.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
21/07/2018 | 08:28
4
לצפיה ב-'אני מקווה לסיים את "הרוזן ממונטה קריסטו"'
אני מקווה לסיים את "הרוזן ממונטה קריסטו"
20/07/2018 | 15:01
40
ולגבי ט' באב... לא תמיד אני מצליחה להתרכז בקריאה בזמן צום, נראה איך יילך.
לצפיה ב-'שבוע של שלושה ספרים שונים'
שבוע של שלושה ספרים שונים
20/07/2018 | 23:16
66
הראשון, והמיוחד שבהם, היה "בת ירושלים הקטנה" מאת מרים הרי. הסופרת, ילידת ירושלים, מתארת את ילדותה בעיר במחצית השניה של המאה ה-19. המתרגם, יעקב אסיא, הוא בן תקופתה. מרים היתה בתו של משה שפירא, מי שנודע כזייפן עתיקות.
השני היה "דיקטטור" מאת רוברט האריס. זהו החלק השלישי בטרילוגיה אודות קיקרו ואודת שקיעת הרפובליקה הרומית והפיכתה לקיסרות. מרתק כמו קודמיו.
סיימתי עם "השנה הארוכה ביותר" מאת דניאל גרנייה. הספר מתאר ארועים בהיסטוריה האמריקאית באמצעות קורות חייו של איימה הקנדי (דמות בדויה), שזכה לחיות פי ארבע מן האדם הממוצע. 

שבת שלום 

לצפיה ב-'פסטורלה אמריקני מאת פיליפ רות'
פסטורלה אמריקני מאת פיליפ רות
21/07/2018 | 18:41
42
בעקבות המלצה כאן...

סיימתי את מדורת ההבלים - לטעמי ספר מוצלח למרות שלקראת הסוף היו קטעים קצת משעממים.
לצפיה ב-'אליוט / תה'
אליוט / תה
22/07/2018 | 11:10
28
פעם ראשונה נתקלתי בסופר. הופתעתי לטובה. עכשיו אחפש אותו הלאה.

לצפיה ב-'עדיין עם גאווה ודעה קדומה של ג'יין אוסטן'
עדיין עם גאווה ודעה קדומה של ג'יין אוסטן
22/07/2018 | 14:52
13
לצפיה ב-'אין לי המון זמן קריאה'
אין לי המון זמן קריאה
22/07/2018 | 19:42
43
אבל בזמן שיש הצלחתי לקרוא קצת יותר ממחצית מ"משחקי הכס" נכנסתי לקצב של הספר והדמויות. הוא באמת כותב מצויין, אבל יש לי בתקופה הזו מחסור זמן היסטרי.

בנוסף הצלחתי לסיים את הספר "בחברה טובה וסיפורים" המרכז 4 סיפורים שעוסקים בחיים ברוסיה. אהבתי את הראשון מבין הארבעה.

ולקינוח קראתי השבוע את The Edge of Never שבמקום לנקות לי את המח, גרם לי לשיעמום ולפיהוקים.

לצפיה ב-'ממשיכה ב"כפרה" וב-House of Leaves.'
ממשיכה ב"כפרה" וב-House of Leaves.
22/07/2018 | 19:54
39
"כפרה" כתוב מצוין, אך טרם גיבשתי דעה עד כמה הספר הזה הוא יותר מתרגיל אינטלקטואלי בכתיבה ובניתוח פסיכולוגי של דמויות. למשל, תיאור המיגרנה ממש מעולה. אך ל"שבת" התחברתי הרבה יותר מהר מבחינה רגשית. House of Leaves ממשיך להיות אפל, מצמרר, מקורי, ייחודי, מרתק ומפתיע.
לצפיה ב-'"מלכת הממולאים", רונית ידעיה, ו"סוס בחצאית", מאת ריטה קוגן'
"מלכת הממולאים", רונית ידעיה, ו"סוס בחצאית", מאת ריטה קוגן
23/07/2018 | 09:39
13
לצפיה ב-'הספר תיקון לחיי"ם- סדר לימוד לסעודת הודיה'
הספר תיקון לחיי"ם- סדר לימוד לסעודת הודיה
23/07/2018 | 16:40
31
הספר שוזר מקורות מן התנ"ךתושב"ע הלכה וזוהר
בכל מה שקשור להכרת הטוב והודאה על הנס.
לפרטים חיים 0528903965

לצפיה ב-'שיר'
שיר
21/07/2018 | 12:57
26

פנייך

פנייך מוקפות בהילה של שתיקה,                
הדממה מאירה את פנייך
הלב מונה דפיקה אחר דפיקה
ומחַזר בדיבור אחר עינייך.

קולך השקט מנַטף את דִבשו
הזהוב, הניגר אֱלֵי פה ואלי חך,
מהלך בקסמיו על עולם ורעשו
עד יִשקוט, בלי לדעת כיצד ואיך.

שערך מפתה ולוכד שוב ושוב
את הלב הרוקד למולך
את הלב הנכמר במכמורת
ושמח לשֵמע קולך.

אמרי, מה נעים ומתוק יותר –
השלווה הברוכה של החופש,
או כאב החכה הננעצת בלי דעת
בַּלב הרוטט ומפרפר?

לצפיה ב-'שירתו של המשורר אריה סיון'
שירתו של המשורר אריה סיון
21/07/2018 | 12:36
22
אריה סיון, חתן פרס ישראל לשירה, נפטר לפני שלוש שנים. פרסם כמה וכמה ספרי שירה.
כדאי לקרוא משיריו היפים מאוד, בהם שירי זקנה, למשל הפואמה "קיטועים".
לצפיה ב-'מגיע לי מזל טוב'
מגיע לי מזל טוב
19/07/2018 | 22:37
2
82
סיימתי לקרוא את הספר
אוי למנצחים!
מאת אפרים קישון
אייר: גורדוש (דוש).
כ 120 עמודים
בינוני

לצפיה ב-'בינוני מאיזה בחינה?'
בינוני מאיזה בחינה?
20/07/2018 | 14:57
1
54
לא מצחיק?
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
20/07/2018 | 16:30
11
לצפיה ב-'חברון שלנו'
חברון שלנו
19/07/2018 | 04:41
4
45
אני מחפש לקנות את הספר "חברון שלנו" תולדות משפחת יפה. מאת אביבה נאמן.

המחברת לא עונה לטלפונים או למיילים, ובחנויות לא הצלחתי למצוא. מישהו יכול לעזור בבקשה ?!

תודה
לצפיה ב-'נסה דרך ההוצאה:'
נסה דרך ההוצאה:
19/07/2018 | 09:11
3
27

כמו כן, דרך אתר "סימניה" ראיתי ש"ספרים בקטמון" הציעו אותו למכירה, אני לא יודעת אם זה עדיין רלוונטי, אבל אפשר לבדוק איתם:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/07/2018 | 16:51
2
18
אבל כבר ניסיתי. ואין להם.
אולי יש עוד חנויות בארץ שמוכרות ספרים Out-of-Print ?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/07/2018 | 21:00
16
אנסה, ובתקוה להצלחה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ