לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2570325,703 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אשמח לקנות את הספר הזה ממי שמוכן למכור'
אשמח לקנות את הספר הזה ממי שמוכן למכור
17/10/2018 | 15:49
1
10
לצפיה ב-'קניתי '
קניתי
17/10/2018 | 16:55
2
לצפיה ב-'טס ללונדון עוד מספר חודשים. ספרים מומלצים להכנס לרוח המקום?'
טס ללונדון עוד מספר חודשים. ספרים מומלצים להכנס לרוח המקום?
16/10/2018 | 00:04
6
22
מה אני אוהב?
היסטוריה ומלחמת העולם ה-2 בקונטקסט הנכון יכול מאוד להתאים.
קלסיקות למינהן (בין שתי ערים?). 
מדע בדיוני (לא הומוריסטי), אבל אני מבין שזה far fetched :)

אשמח להמלצות :)
לצפיה ב-'ספרים המתרחשים לפחות ברובם בלונדון:'
ספרים המתרחשים לפחות ברובם בלונדון:
16/10/2018 | 07:51
3
43
"שבת" של איאן מקיואן (טוב מאוד)
"ההגדה לבית פורסיית" של ג'ון גולסוורתי (נפלא)
"אוליבר טוויסט", "תקוות גדולות", "דיויד קופרפילד" ועוד של דיקנס (נפלא)
סיפורי שרלוק הולמס של קונן דויל (נפלא)
"תמונתו של דוריאן גריי" של אוסקר ויילד (גאוני)
"פסוקי השטן" של סלמן רושדי (טוב)
"יריד ההבלים" של ויליאם מייקפיס תאקרי (טוב מאוד)
"גברת דאלוויי" של וירג'יניה וולף (טוב מאוד)
"מול פלנדרס" של דניאל דפו (טוב מאוד)
"דרקולה" של בראם סטוקר (אימה - טוב)
"עולם חדש מופלא" של האקסלי (דיסטופיה - טוב מאוד) 
"שפר הלילה של מייקל קוקס (מתח ויקטוריאני - לא רע)
לצפיה ב-'תיקון: "פשר הלילה"'
תיקון: "פשר הלילה"
16/10/2018 | 20:58
9
לצפיה ב-'שבת הוא נפיחה, במקרה הטוב.'
שבת הוא נפיחה, במקרה הטוב.
17/10/2018 | 15:44
1
8
תמונתו של דוריאן גריי מלהג עצמו לדעת.
מול פלנדרס בלי קריא.
עולם חדש מופלא זה לא ספרות.
פשר הלילה מקסים.
דרקולה מיושן, אבל באמת טוב.
לצפיה ב-'לטעמך, לא לטעמי.'
לטעמך, לא לטעמי.
17/10/2018 | 19:15
2
לצפיה ב-'ואם כבר, יש כמה שירים נפלאים שיכולים להכניס לאווירה:'
ואם כבר, יש כמה שירים נפלאים שיכולים להכניס לאווירה:
16/10/2018 | 08:40
26
לצפיה ב-'"חיים ועוד חיים" מאת קייט אטקינסון'
"חיים ועוד חיים" מאת קייט אטקינסון
16/10/2018 | 12:09
22
אם אתה מוכן למבנה ספר שונה מהרגיל. הכתיבה עצמה, כרגיל, דבש.
לצפיה ב-'מכתבים אל לוקיליוס - סנקה'
מכתבים אל לוקיליוס - סנקה
15/10/2018 | 20:19
4
21
סיימתי לקרוא את הכרך הראשון של מכתבי סנקה, בתרגום המוער והמואר של דבורה גילולה. הכרך השני טרם ראה אור, ויש למה להמתין.
מכתבים אלה עוסקים במגוון עצום של נושאים ברוח הפילוסופיה הסטואית המאוחרת. הסטואיקה - אם לתמצת זאת למינימום ההכרחי - תפקידה לחנך את האדם לחיות עפ"י הטבע, להסכין עם ההכרח תוך שליטה עצמית מודעת ומבוקרת.
זאת לא פילוסופיה במובנה המודרני, כי אם חינוך לדרך חיים פרקטית, "פילוסופיה מעשית". צורת המכתבים היא אידאלית להעביר את המסרים הללו. הם קריאים, אנושיים, ואינם דורשים העמקה בפילוסופיה מופשטת.
סנקה מזכיר גם זרמים אחרים השונים מהסטואיקה אבל אינו מתפלמס איתם, כיאה לאדם המבין שאין לו חזקה מוחלטת על האמת כולה - דרך חניכה מעולה שהרבה מורים "רוחניים" שוכחים.
בהחלט מומלץ ומגרה חשיבה.
אם ואיך לממש זאת בחיי היומיום, זאת כבר שאלה אחרת...

לצפיה ב-'תודה! אולי אגיע לזה פעם'
תודה! אולי אגיע לזה פעם
16/10/2018 | 08:59
3
13
אף על פי שאני פחות נמשכת לספרי הוראה וחניכה מהסוג הזה (כלומר כשהחניכה מכוונת כלפי הקורא).
לצפיה ב-'לא מדובר בספר חניכה או הוראה כמקובל.'
לא מדובר בספר חניכה או הוראה כמקובל.
16/10/2018 | 20:00
2
11
עבור חלק נכבד מהפילוסופים הרומיים, הפילוסופיה היתה עיסוק בחיים הראויים עצמם. (כמו שרמזתי כאן למטה תחת הכותרת פילוסופיה קאמרית).
אחדים בחרו שדבריהם יופיעו בצורת שיחות (אפיקטטוס למשל), אחרים כיומן-הרהורים (מרקוס אורליוס), איגרות לאנשים ספציפיים (אפיקורוס), נאומים, אפוריזמים, פולמוסים וכו'.
המכתבים של סנקה יתכן שלא נכתבו כלל לאדם ספציפי. כל מכתב מוקדש ברובו לנושא מסויים, כתיבת המכתב מקבלת נופך אישי, ולקורא יש תחושה שהדברים מכוונים אליו.
חשוב להזכיר שהפילוסופיה הזאת - עיקרה היא בחייהם עצמם. תלמידיהם ראו במו עיניהם כיצד המורה מממש הלכה למעשה את דרכו הפילוסופית בחיי היומיום.
לצפיה ב-'הבנתי שזה לא "כמקובל", ולכן אמרתי שיש סיכוי שאקרא.'
הבנתי שזה לא "כמקובל", ולכן אמרתי שיש סיכוי שאקרא.
16/10/2018 | 20:55
1
5
לצפיה ב-''
16/10/2018 | 22:17
1
לצפיה ב-'ברכות לתמר גוז'נסקי על ספרה 'קומוניסטים מזרחיים'-חדש בכל החנ'
ברכות לתמר גוז'נסקי על ספרה 'קומוניסטים מזרחיים'-חדש בכל החנ
16/10/2018 | 18:17
8

קומוניסטים מזרחים מאת תמר גוז'נסקי במערכה נגד אפליה עדתית ולמען הזכות לדיור. 200 עמודים כולל מפתח.פרקים ראשיים: ראשוניות ההוקעה של האפליה העדתית, הסללה מצוקה ומחאה, להכריח את העולים לעבוד בכל תנאי, יוצאי בולגריה והמאבקים בשכונות ברמלה ובלוד, אנטי קומוניזם משטרה והשירות הביטחון, מרד ואדי סאליב כיסוי עיתונאי ייחודי, מאבק שכונות העוני למען דירה תמורת דירה המפלגה הקומוניסטית הישראלית והפנתרים השחורים, רקע תקציב ועוד, מקורות מפתח שמות ועניינים 
לצפיה ב-'המלצה על ספר מרגש 'תחרה הונגרית' מאת רות לורנד'
המלצה על ספר מרגש 'תחרה הונגרית' מאת רות לורנד
16/10/2018 | 18:10
9
תחרה הונגרית מאת פרופסור רות לורנד 318 עמודים. זיכרון השואה דרך הביורוקרטיה. המחברת מגיעה לבודפשט על מנת לסגור עניינים ביורוקרטיים כמו סגירת חשבון בנק של אמה, ניצולת השואה. ככל שהיא מעבירה זמן בבודפשט, מנסה המחברת להתפתל ולמצוא את עצמה בין העבר הכואב ליום יום של חייה ולנסות למצוא נחמה בעיסוקיה. רות לורנד היא פרופסור אמריטה לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה, פרסמה ספרי מחקר על יופי אמנות ופרשנות:
,על טבעה של האמנות."
,היופי בראי הפילוסופיה." על פרשנות והבנה"
"סדר ואי סדר כצורות של הכרה" פרוזה ושירה.
לצפיה ב-'מחפשת את הטקסט של "תשכח מזה" סיפור מאת קפקא'
מחפשת את הטקסט של "תשכח מזה" סיפור מאת קפקא
14/10/2018 | 19:21
11
בעברית או באנגלית, בתשלום או ללא, בספר או מחוץ לספר.....

עזרה בבקשה. 

סינדי.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
11/10/2018 | 23:13
9
20
סליחה על שההודעה עלתה באיחור, אבל בעצם השבת עוד לא הגיעה

וכשהיא כן תיכנס - מה תקראו בה
לצפיה ב-'"איש ושמו אובה " מאת פרדריק בקמן'
"איש ושמו אובה " מאת פרדריק בקמן
12/10/2018 | 00:15
36
ספר קליל מצחיק ומאד ציני.
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון'
היה שבוע מגוון
12/10/2018 | 09:11
40
פתחתי את השבוע עם "אוגוסטוס" מאת ג'ון ויליאמס, המתאר את אישיותו של הקיסר מעיני בני תקופתו וגם מעיניו. כתוב מצוין, אך לא השאיר בי חותם.
הבא בתור היה "עשר אגורות", קובץ הסיפורים החדש של לאוניד פקרובסקי. סיפורים פיקנטים מן היומיום משולבים בהגות ומיוחדים.
האחרון היה "הדיירים" מאת ברנרד מלמוד, על העימות בין גבר שחור לגבר יהודי-לבן בניו-יורק בשנות ה-60. כתוב בכשרון. אולי היה חדשני לזמנו, אבל התיישן עם השנים.

שבת שלום 
לצפיה ב-'הביוגרפיה של ס. יזהר'
הביוגרפיה של ס. יזהר
12/10/2018 | 10:43
15
לצפיה ב-' "כך להישאר לעולם" מאת יונה אלון'
"כך להישאר לעולם" מאת יונה אלון
12/10/2018 | 13:11
1
38
קראתי הבוקר ביקורת מצויינת במעריב, ובעקבותיה קניתי את הספר.
לצפיה ב-'אהבתי מאוד את הספר'
אהבתי מאוד את הספר
14/10/2018 | 17:51
18
תיאורים נפלאים של היומיומי, המחשבות והתחושות. הינה קטע לדוגמה:

לצפיה ב-'סיימתי קריאה חוזרת של "אידיוט". '
סיימתי קריאה חוזרת של "אידיוט".
12/10/2018 | 18:10
32
ל"מזלי", היה לי שבוע עמוס בביקורים אצל רופאים שונים, אז היה יחסית יותר זמן קריאה בתור מהרגיל, כי היה נורא קשה בכל פעם להתנתק מהקריאה כדי לעבוד או לעסוק בכל דבר אחר. בכל אופן, ספר עוצמתי ביותר מבחינה פסיכולוגית ורגשית, וגם סוחט רגשית את הקרוא, ספר שהוא אולי לא מושלם מבחינת קונבנציות של כתיבת רומן, אך גאוני בניתוח הפסיכולוגיה האנושית והצגתה בפני הקורא במלוא עושרה וגווניה. ללא ספק החזק ביותר של דוסטויבסקי, לפחות מכל אלה שקראתי, ואחת היצירות הגדולות ביותר בתולדות הספרות הרוסית כולה.
לקראת סיום של "אל תוך הלילה" והתחלתי את The odd Women של גיסינג, קלאסיקה אנגלית.
לצפיה ב-'אני עם'
אני עם
13/10/2018 | 10:53
34
דפוק וזרוק בפריז ובלונדון מאת אורוול. תיאור חי ולא מלבב של התקופה שבחר לחיות בעוני בשתי הערים הארופאיות הללו.

במקביל אני קוראת את שלושה דברים שצריך לדעת על אלזי מאת גואנה קנון. מעין סיפור בלשי שמתרחש בבית אבות.

לצפיה ב-'מריר בפה / טרואונג'
מריר בפה / טרואונג
14/10/2018 | 09:47
24
רק אחרי שקראתי בערך שליש מהספר, נזכרתי שכבר קראתי אותו בעבר.
לא ממש ספר שזוכרים, מסתבר.
לצפיה ב-'"אמרות משפחה", נטליה גינצבורג'
"אמרות משפחה", נטליה גינצבורג
14/10/2018 | 11:15
26
נפלא ממש. קראתי פעמיים במשך השנים את "לקסיקון משפחתי" אבל זהו התרגום המחודש והמשופר, לכאורה, התברר שאני לא זוכרת כלום, ויש לי זיכון מעולה בדרך כלל.
חגיגה לאוהבות טורינו, ספרות, הומור ואפיון דמויות.
לצפיה ב-'סיימתי לקרוא את הספר '
סיימתי לקרוא את הספר
14/10/2018 | 03:14
1
46
דירה עם כניסה בחצר
מאת יהושע קנז
211 עמודים
הספר קריא ,מספר סיפורים, על כל מיני דברים מתוך חיים יומיומיים
כל מיני מיקרים, מאכזב, לא מצאתי בו משהו מעניין, אין ממש פואנטה ,שום דבר מרגש בקושי מצחיק. הסופר מוצלח? בהחלט יכול להיות, אבל לא במקרה הזה כאן הוא נפל.

לצפיה ב-'גם אני לא מוצא את קנז מוצלח במיוחד.'
גם אני לא מוצא את קנז מוצלח במיוחד.
15/10/2018 | 15:11
5
לצפיה ב-'מעשה מגעיל'
מעשה מגעיל
10/10/2018 | 23:44
51
מעשה מגעיל, דוסטוייבסקי, הוצ' כרמל, תרגום: גרשון חזנוב. באותו ספר הסיפור השני הוא הבעל הנצחי, עליו אדווח בהמשך.
התרגום לדעתי טוב וקריא. הערות ואחרית דבר מועילים מאת דימיטרי סגל.
האציל איוואן איליץ', גיבור הסיפור, מחשיב עצמו כ"מודרני" הקשוב לרוחות החדשות המנשבות ברוסיה, כאדם הומני. לאחר מפגש קריר למדי עם הבוס ועוד עמית לעבודה [תפקידו במשרד היה נוח למדי: הוא ישב במקום כלשהו, השתתף בישיבות וחתם על משהו. בקיצור, הוא נחשב לאדם משכמו ומעלה], מתחילה שרשרת נסיבות - כדרכו בקודש של דוסטוייבסקי - שאליהן נסחף איוואן איליץ'. הוא חולף ליד בית בו נחגגת חתונה של פשוטי עם, והוא מחליט להיכנס (בבחינת "לרדת אל העם") ולכבד את הארוע בעצם נוכחותו, כיאה לליברל-בעיני-עצמו. הכל הופך לפארסה מטורללת למדי, שלא אתאר מחשש ספוילר.
כזכור, אצל דוסטוייבסקי הנסיבות גוברות תמיד על הרצון. מעשה מגעיל מלגלג על המגמות המודרניות שהחלו לנשב ברוסיה במחצית השניה של המאה ה-19, ולכן הוא כתוב בהומור, ומסתיים באמירות ציניות.
קריא ומומלץ.

לצפיה ב-'"ירח מורעל"'
"ירח מורעל"
09/10/2018 | 13:15
1
47
שלום. אני מחפשת  (זמן רב מזה) את ספרו של המחבר הצרפתי פסקל ברוקנר "ירח מורעל" (קיים גם עיבוד לוקנועי לספר ושמו של הסרט "ירח מר"). הספר לא נמצא בצומת ספרים וגם לא בסטימצקי. אין אפשרות להזמין אותו.
אשמח עד מאוד לקבל המלצות והפניות..
לצפיה ב-'תנסי באתר הזה:'
תנסי באתר הזה:
10/10/2018 | 11:46
21

זה בחור מכרמיאל שבמשך שנים אוסף עשרות אלפי ספרים.. אפשר גם להתקשר אליו ולדבר איתו אם לא מוצאים במאגר.
לצפיה ב-'חיפוש ספר אוטוביוגרפי שנכתב בגוף ראשון על נער בפנימיה '
חיפוש ספר אוטוביוגרפי שנכתב בגוף ראשון על נער בפנימיה
10/10/2018 | 05:54
22
אני מחפשת ספר אוטוביוגרפי שנכתב בגוף ראשון על נער ששהה בפנימייה בשנות   ה-50-60 .
לצפיה ב-'ספר אוטוביוגרפי הכתוב בגוף ראשון על נער בפנימייה '
ספר אוטוביוגרפי הכתוב בגוף ראשון על נער בפנימייה
10/10/2018 | 05:49
21
אני מחפשת ספר אוטוביוגרפי שנכתב בגוף ראשון על נער ששהה בפנימייה בשנות ה- 50-60 .
לצפיה ב-'מי זוכר מה שמו של ספר מתח ריגול משובץ במתכוני בישול ?'
מי זוכר מה שמו של ספר מתח ריגול משובץ במתכוני בישול ?
09/10/2018 | 20:39
2
26
לצפיה ב-'אולי אפשר גם בלי קוויאר ?'
אולי אפשר גם בלי קוויאר ?
16/10/2018 | 12:02
1
8
לצפיה ב-''
16/10/2018 | 13:29
3
לצפיה ב-'מחפשת ספרי פנטזיה ישראלים'
מחפשת ספרי פנטזיה ישראלים
09/10/2018 | 13:04
26
בסגנון הארי פוטר
לצפיה ב-'רודף עפיפונים'
רודף עפיפונים
09/10/2018 | 11:10
29
שלום לכולם :)
קראתי לאחרונה את הספר ואני חושב לראות את הסרט ,
יש כאן כאלה שראו וממליצים עליו ?
תודה
לצפיה ב-'פילוסופיה קאמרית'
פילוסופיה קאמרית
08/10/2018 | 19:35
26
מעניין מה קאנט היה אומר על דיאטה, שפינוזה על יחסי מין, מישל פוקו על ספורט וכד'. מה הם ושכמותם היו אומרים על שתיה ואכילה, עשיית צרכים, הזדקנות, מוות וכו' במובנם הפיזיולוגי היומיומי.
הפילוסופיה "הגדולה", "הסימפונית", עוסקת בעיקר במשמעויות: מה הוא היש (אונטולוגיה), מהי ידיעה (אפיסטמולוגיה), סיבתיות, מוסר, אסתטיקה, אמונה, שפה וכן הלאה. חלק הארי של "הפילוסופיה הסימפונית" אינה עוסקת בַּפרט, אלא ב"האדם" או החברה.
גילוי נאות: את פרופ' ז'אק שלנגר הדרכתי מספר פעמים הן בארץ והן בחו"ל, בטיולים של מיטיבי-לכת. בהמשך קיבלתי ממנו שניים מספריו, ועל הראשון אדווח כאן. שם הספר הוא כשני המאמרים הכתובים בו: בשבחי נפשי הגשמית ובשבחי מותי (הוצ' כרמל, תרגום: עדה פלדור), וממנו דליתי את המינוח "פילוסופיה קאמרית". 
לאחר שספג אל קרבו את סוגי הידע הפילוסופי, לאחר שנטל חלק בהתנצחויות פילוסופיות, לאחר שנחלץ ממלחמות הפילוסופיה, מרגיש הפילוסוף הקאמרי בתוך עצמו מעין חוף מבטחים שבו הוא נמצא לבדו עם עצמו. קשוב לקולו שלו הוא מניח לעצמו להיסחף על גלי הקול הזה, כי נדמה לו שיש לו מה לומר בקולו שלו לפני שיפרוש ויֵרד מן הבמה. הוא מדבר אל עצמו בשפל קול, אך הלחש הזה נישא לפעמים רחוק יותר משחושבים, ויש מי שמטה לו אוזן קשבת ביותר.
הספר מאוד קריא ומאוד אישי. שלנגר מדבר על "הנפש הגשמית" כחטיבה אחת, ככלל הפעילויות האורגניות, הריגשיות והשכליות של בני האדם. כאדם, כמוני כמוכם, קל לי להבין ולהזדהות כשהוא כותב על כאב, תנועה, ראיה, מין, שינה, שמיעה, אכילה וכל שאר ההיפעלויות שהן הבסיס והתשתית לרגש ולשכל.
המאמר השני עוסק במוות, והוא לטעמי המעניין מבין שניהם. 
נהוג לומר שלעסוק בפילוסופיה פירושו ללמוד למות. נהוג גם לומר שלעסוק בפילוסופיה פירושו ללמוד לחיות. שתי הקביעות הלו אומרות בעצם אותו דבר עצמו.
מתוך המאמר הראשון מובן שלדידו אין הישארות נפש, גלגול נשמות וכד'. הידוע לנו אודות המוות הוא מתוך תצפיותינו על חידלונם של אחרים. כל זמן היותנו - אין מוות, וכאשר המוות יבוא - אין אנו. הכותב מקיף בצורה אישית נושאים רבים הקשורים במוות ובהתכוננות אליו, מזויות שונות. מעניין ומאלף.
הנאת הקריאה שלי היתה כפולה, הן מצד התוכן והדעות המובעים בו, והן מהכרותי את האיש. מקווה שנזדמן לכם להכיר אדם כמונו אשר עבר את "גיל הגבורות" (80) ועדיין מתרוצץ בכושר בהרים, נהנה מאכילה ושתיה ומתענג על מנעמי החיים - ולא רק מכוחו של הֶרגל.
אכתוב את המובן מאליו: ממליץ!
אודות ספרו השני על החיים הטובים - אכתוב בקרוב.

לצפיה ב-'מחפשת ספר(נוער) שאני זוכרת קטע קטן ממנו'
מחפשת ספר(נוער) שאני זוכרת קטע קטן ממנו
08/10/2018 | 18:45
33
היי לכם... 
קשה לי להאמין שתוכלו לעזור לי, אך מנסה את מזלי. 
כשהייתי בכיתה ב' אחותי שהייתה בכיתה ו' הקיראה לי קטע מספר. 

בקטע מסופר על שלוש נערות/נשים צעירות שהולכות למגדת עתידות. לכולן היא מגלה את העתיד מלבד לאחת.  במקום היא נותנת לה פתק ואומרת לה שתפתח כשתגיע הביתה. 
בדרך חזרה הן עוברות תאונה והבחורה עם הפתק נהרגת. בפתק גורלה היה כתוב. 

*זה קטע מתוך הספר
*יכול להיות שזה סיפור מתוך קובץ סיפורים קצרים. 

עולה לכם באיזה ספר/סיפור מדובר? 
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
04/10/2018 | 21:08
17
30
איך היתה החזרה לשגרה איך היה הספק הקריאה בחופש

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'אני קוראת כרגע שני ספרים במקביל...'
אני קוראת כרגע שני ספרים במקביל...
04/10/2018 | 21:39
67
"בנדיט" מאת איתמר אורלב, ספר מעולה עד כה.
ואת הספר "call me by your name" מאת Andre Aciman
לצפיה ב-'בשלהי החגים נהניתי מקריאה מרובה :)'
בשלהי החגים נהניתי מקריאה מרובה :)
05/10/2018 | 09:55
2
52
רוב השבוע הוקדש לאפרים קישון, תחילה עם הביוגרפיה מאת ירון לונדון, "קישון - דו-שיח ביוגרפי", ואחר-כך עם ספרו "שעיר, לעזאזל", סאטירה על גזענות שאתה הנוסח הראשון שלה כתב בשבועות האחרונים של המלחמה תחת אש. 
לפני אלה קראתי את "מנון לסקו" מאת אבה פרבו, ספר אהבה והתבגרות מ-1731 שלא נס ליחו, ואת "מטאטא וסיפורים אחרים" מאת לאוניד פקרובסקי, קובץ של סיפורים חדים וחכמים המתבוננים בחברה הישראלית מתוך הבודקה של השומר, איש רוח שעלה מאוקראינה.
האחרון השבוע היה "השעה לילה" מאת לודמילה פטרושבסקיה, ספר מצמרר על היומיום המסויט תחת השלטון הסובייטי.

שבת שלום 
לצפיה ב-'מנון לסקו'
מנון לסקו
05/10/2018 | 11:24
1
42
אישית, אוהב שיצירה "זולגת" לתחומי מדיה שונים. פוצ'יני הלחין את האופרה מנון לסקו (Puccini - Manon Lescaut), וכך גם ז'יל מסנה (Jules Massenet - Manon שאותה אני לא מכיר).
לפני המון שנים ראיתי את הסרט "מנון 70" עם קתרין דנב (). סביר שבימים אלה, ימי ה-me too, הסרט לא היה עובר - ובצדק.
לצפיה ב-'לא ראיתי את הסרט'
לא ראיתי את הסרט
05/10/2018 | 11:51
34
הספר, לעומת זאת, עומד יפה בחילופי העתים :)
לצפיה ב-'אני עם'
אני עם
05/10/2018 | 18:55
45
הראיון האחרון מאת אשכול נבו. רעיון מעניין. נבו הוא לא מהסופרים האהובים עלי אבל בספר הזה הוא מצליח כן לעורר בי איזה שהו רגש.
לצפיה ב-'סיימתי לקרוא את '
סיימתי לקרוא את
05/10/2018 | 22:03
47
המון ומנהיגיו ברומא של צבי יעבץ.
הוצ' דביר, 218 עמודים + 13 עמודים של ביבליוגרפיה ומפתח שמות. 
מחקר מקורי, ולמרות השוני ההיסטורי הגדול, קשה להמנע מהשלכות אקטואליות.
אסתכן בהארכת-יתר   ואצטט מהספר משפט קצר אחד של ההיסטוריון הרומי טקיטוס, המתאים לעידן הפייסבוק והטוויטר: נירון הודח בכוח השמועות יותר מאשר בכוח הנשק.  (עמ' 179)

לצפיה ב-'אני באטרף של "אידיוט". לא מסוגלת להניח מהידיים.'
אני באטרף של "אידיוט". לא מסוגלת להניח מהידיים.
06/10/2018 | 09:18
5
50
כבר עברתי את האמצע למרות זמן הקריאה המוגבל. יש משהו לגמרי מהפנט בספר הזה, בדמויות, בדינמיקה ביניהן, בדיאלוגים המבריקים. רק עכשיו אני מבינה עד כמה לא הבנתי כלום בגיל שקראתי אותו לראשונה אף על פי שחשבתי שאני מבינה הכול. גדולה ספרותית בהתגלמותה. זה לא ספר מושלם, יש בו פגמים, אך הוא יותר טוב ממושלם, הוא גאוני לגמרי. אפילו הכאוטיות והבלבול המאפיינים את הכתיבה, במקום לפגום באיכותו, רק משרתים אותו והולמים אותו מאוד, תואמים ומשקפים בדיוק את המהות הפנימית, את סערת הרגשות הפנימית. כדברי השיר, perfect imperfections.
ממשיכה גם עם "אל תוך הלילה", שרובו הגדול כבר מאחוריי, והוא בסך הכל ספר טוב, אך ליד הגאוניות האידיוטית הכל מחוויר.
לצפיה ב-'מקנא בך'
מקנא בך
06/10/2018 | 09:37
4
34
בחודש הקודם חוויתי את הקריאה החוזרת-בוגרת באידיוט של דוסטוייבסקי, וכבר מפנטז על הפעם הבאה.
מסכים עם כל מילה, בעיקר בעניין הכאוטיות והבלבול בכתיבה המשרתים את סחרחרת הרגשות בנפשות הגיבורים וביחסים שביניהם.

לצפיה ב-'הגעתי למסקנה שהספר הזה, על אף הריאליזם הפסיכולוגי שלו,'
הגעתי למסקנה שהספר הזה, על אף הריאליזם הפסיכולוגי שלו,
09/10/2018 | 09:51
3
21
הוא סוריאליסטי במידה מסוימת. זה לא משהו בוטה וברור, אך כל הסטינג הזה, שבו כל האנשים שכביכול לא ממש קשורים זה לזה ובאים מעולמות כל כך שונים, ובתחילה הרושם הוא שמישקין נתקל בהם לגמרי במקרה ולרגע חולף ברכבת או רק שמע עליהם במקרה מפי מישהו, פתאום מופיעים בחייו וזה בחיי זה בדיוק במקום ובזמן הנכון, נפגשים ביניהם, מתאספים ומתערבבים ומשוחחים ביניהם כאילו זה הדבר הצפוי והטבעי ביותר בעולם. השילוב הזה של הריאליזם והסוריאליזם בספר הוא אולי אחת המוזריות הגדולות ביותר, אך גם הגדולה שלו.
לצפיה ב-'לא רק ב"אידיוט"'
לא רק ב"אידיוט"
09/10/2018 | 13:57
2
15
התופעה קיימת גם בספרים אחרים של דוסטוייבסקי.
כידוע, ספריו נכתבו פורסמו למקוטעין, ולכן כמה תופעות נגזרות מכך: (1) הסופר עצמו לא תמיד ידע מראש מה יהיה בפרקים הבאים (2) המורכבות של הדמויות נבנית תוך כדי התגלגלות העלילה, ובעיקר תוך כדי עימותן עם דמויות אחרות בסיפור (3) אפקט של מתח ו/או הפתעה בסוף הפרק, כדי להחזיק את הקוראים מסוקרנים. 
אצל סופרים אחרים שכתבו למקוטעין (ע"ע מועדון הפיקוויקים או דון קיחוטה לדוגמה), אופי הגיבורים הראשיים די ידוע לקורא כבר בתחילת הספר, והם מועברים מתפאורה לתפאורה, כמעט כ"עלילת-סיטואציות". אצל דוסטוייבסקי התפאורות מינימליות למדי, העלילה/המתח הם בבניית הדמויות והאינטראקציות שביניהן, וזה מה שהפך אותו לענק, בעיני.
אגב, קורא עכשיו את מעשה מגעיל שלו, ועל כך אומרים בעברית הקלוקלת של ימינו: אותו כנ"ל.
לצפיה ב-'בהחלט לא ידע מראש, ובכלל, הבנתי שהוא תחילה'
בהחלט לא ידע מראש, ובכלל, הבנתי שהוא תחילה
10/10/2018 | 03:48
1
14
תכנן שמישקין יהיה טיפוס רשע שישתנה לטובה במהלך הספר, אך ברגע האחרון שינה את דעתו. והוא כמובן גם לא ידע מראש איך הדמות תגיב על כל דבר וזה התברר רק במהלך הכתיבה. במידה רבה זה אפילו מזכיר לי פיתוח של דמות במשחק תפקידים.
לצפיה ב-'אצל דוסטוייבסקי הכל קצת יותר מורכב'
אצל דוסטוייבסקי הכל קצת יותר מורכב
10/10/2018 | 09:19
10
1. כפי שכתבנו, הוא לא ידע מראש מה יקרה בעלילה ולאן יתפתחו הדמויות במפגשן זו עם זו. במקרה של אידיוט, כפי שכתוב במהדורה העברית, בתחילת הכרך השני לא היה לו מושג מה צפוי לקרות בהמשך, והוא כותב ביומנו: "הנסיך כספינקס".
2. בכל הספרים של דוסטוייבסקי המוכרים לי מופיע נושא הרצון החופשי, או למעשה חוסר הרצון החופשי. הצידוק-העצמי של מעשיהם מופיע אצל גיבוריו תמיד בדיעבד.
הנה למשל ההופעה הראשונה של מחשבת הרצח אצל רסקולניקוב: רסקולניקוב יצא במבוכה גמורה. המבוכה גברה עוד ועוד. כשירד במדרגות, נעצר פעמים אחדות, כאילו הלם בו משהו פתאום. בסוף, כשירד לרחוב, קרא: "הו, אלי ! כמה מאוס כל זה ! והאם, האם אני... שטות, הבלים !" אמר בנחישות. "כלום יכולה זוועה כזאת לעלות על דעתי? איזו זוהמה מסוגל להעלות ליבי ! העיקר: מזוהם, מלוכלך, מאוס, מאוס ! ואני חודש תמים..." כלומר, פתאום הוא נעשה מודע לאיזו מחשבה  מודחקת שמקננת בו כבר חודש תמים, ומרגע זה ואילך היא מבצבצת לתודעה, לובשת צורה, משתלטת עליו, הוא מחפש הצדקה לביצוע, והשאר ידוע.
כך אצל כל הדמויות באידיוט. למשל, מה הם ולמה הגורמים של נסטאסיה לקפריזיות שלה? להפכפכות (השתלטנית) של ליזאבטה פרוקופייבנה? שלא לדבר כמובן על מישקין. כך זה אצל הקרמזובים, זהו בסיס אופיו של אלכסיי איוונוביץ' המהמר (הקוביוסטוס, בתרגום הישן), וכן הלאה וכן הלאה.

לצפיה ב-'מועדון הפיקוויקים - צ'ארלס דיקנס'
מועדון הפיקוויקים - צ'ארלס דיקנס
06/10/2018 | 09:50
3
45
נגרר לו מפרק לפרק, כמו סדרת מערכונים שכבר איבדו תוקף. התייגעתי מהקריאה כספר מלא, ואולי כאתנחתא בין ספרים עתידיים אקרא פרק זה או אחר.

לצפיה ב-'מצער. את הספר הזה לא קראתי וכנראה אוותר,'
מצער. את הספר הזה לא קראתי וכנראה אוותר,
06/10/2018 | 10:19
1
45
אך קראתי רבים וטובים שלו שמאוד אהבתי.
לצפיה ב-'זה היה ספרו הראשון. '
זה היה ספרו הראשון.
06/10/2018 | 10:33
38
הבאים בתור היו מהודקים יותר, ביקורתיים ונשכניים כראוי.
לצפיה ב-'כמוך כמוני'
כמוך כמוני
07/10/2018 | 09:56
10
לצפיה ב-'Shroud, ג'ון באנוויל'
Shroud, ג'ון באנוויל
07/10/2018 | 10:08
25
שאני קוראת בשטף כדי לסיימו ולהתחיל ספרים אחרים, אחרי קושי לקרוא בקיץ אני ממש מלאת תשוקה לקרוא עוד ספרות, גם עיון. בעברית, באנגלית, גם בצרפתית.

הספר הזה הוא ככה, הוא כתוב בשטף, בווירטואוזיות, בשפה גבוהה במכוון. אבל קשה להזדהות עם הדמות הראשית, גם העלילה לדעתי לא כל כך אמינה, אותה זהות גנובה שמדובר עליה בהתחלה מובילה לווידוי שלם בחלק השני, שהופך כתוב גבוה פחות, אנושי יותר, ומערב את השואה, שאני צריכה עוד לחשוב מה אני חושבת על התיאור של הסיפור ההוא.

הקשר, לפחות עד כה, עם טורינו והתכריך, כמעט לא קיים.

אני נהנית מהשטף כאמור, מעושר השפה, מהאירוניה. לא כל כך מדברים אחרים, כן מהקשרים תרבותיים שהייתי צריכה לבדוק אותם והניעו אותי לרצות לקרוא הלאה (ניטשה, מיתולוגיה, "הסערה" של שייקספיר). אני עדיין רוצה לקרוא את "המוקצה".
לצפיה ב-'מיזם סיפור חוזר חוגג עשר שנות קיום '
מיזם סיפור חוזר חוגג עשר שנות קיום
03/10/2018 | 11:53
49
למשך עשרה ימים בלבד כל הספרים בחנויות עולים עשרה שקלים, לא כולל ספרים בהזמנות אינטרנט 
לצפיה ב-'ספרי עיון חדשים לא בשימוש'
ספרי עיון חדשים לא בשימוש
02/10/2018 | 16:01
1
47
שירה, ספרות, קומיקס וכו'.
אני לא רוצה לזרוק אותם, אך אין לי שימוש בהם.
יש הצעה אם ואיך אני יכולה למכור אותם? אפילו ברווח סמלי?

תודה לכם.
לצפיה ב-'לפעמים מעשים טובים מתעלים על כסף:'
לפעמים מעשים טובים מתעלים על כסף:
02/10/2018 | 21:05
40
מיזם סיפור חוזר ישמח לקבל ממך את הספרים האלו..

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ