לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2620626,206 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
23/08/2019 | 11:22
3
11
פרשת השבוע מכילה את ההבטחה האלוקית לארץ שבת חלב ודבש - אני מקווה שגם בתוך הספרים אתם מוצאים לכם חלקת ארץ פרטית זבת חלב ודבש

מה אתם קוראים בשבת

לצפיה ב-'אני קופצת בין ז'אנרים לאחרונה '
אני קופצת בין ז'אנרים לאחרונה
23/08/2019 | 10:35
13
קראתי השבוע את האדם מחפש משמעות. חוב שהרגשתי שמזמן הייתי צריכה לפרוע. החלק השני והפסיכולוגי היה משעמם למדי ולא תרם לי הרבה להבנת ההתמודדות של פראנקל במחנות.
עכשיו התחלתי את שליחותו של ליצן של רובין הוב. גם זה חוב ישן. חברות המליצו לי לקרוא ספרים שלה כבר מזמן ולפני כמה שנים מצאתי את הספר. שכב בספריה עד עכשיו. נראה מבטיח.
שבת שלום
לצפיה ב-'היה שבוע מוצלח ברובו'
היה שבוע מוצלח ברובו
23/08/2019 | 14:27
10
פתחתי עם "המקעקע מאושוויץ" מאת הת'ר מוריס, סיפורו האמיתי של לאלי סוקולוב, יהודי סלובקי, שקעקע מספרים על זרועותיהם של האסירים. למרות הנטיה של הסופרת לכתוב "שואה לייט", הסיפור עצמו מרתק.
אחריו קראתי את "היינו הגונים" מאת אריק זיו, שדמיין כיצד הימלר היה כותב אוטוביוגרפיה בימיו האחרונים. לא התלהבתי מהרעיון, אבל הדברים שהוא כותב מבוססים על נאומיו של הימלר, והם מזעזעים.
אחריהם עברתי לצרפת עם "שיבה לריימס" מאת הסוציולוג דידה אריבון. הכותב נולד למעמד הפועלים, והתנתק לחלוטין ממשפחתו כדי להחלץ ממגבלות המעמד. הוא משלב את סיפורו האישי עם הגות סוציולוגית. מעניין מאוד.
האחרון היה ספר מתח קליל למדי, למרות נסיון לייצר עומק פסיכולוגי. "החיים שאנו קוברים" מאת אלן אסקנס, ספר קצבי, טוב לסוגו.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"היינו בני המזל" מאת ג'ורג'יה האנטר'
"היינו בני המזל" מאת ג'ורג'יה האנטר
24/08/2019 | 00:48
7

סיפורם המרתק של בני משפחה יהודית שנפרדו זה מזה עם תחילת מלחמת העולם השנייה, והיו נחושים בדעתם לשרוד – ולמצוא זה את זה.
לצפיה ב-'האיש שתרגם את התנ"ך מחדש'
האיש שתרגם את התנ"ך מחדש
20/08/2019 | 18:12
20
פרופסור רוברט אורי אלטר השלים מיזם שאפתני של 20 שנה - תרגום מחודש של כל התנ"ך.

מה שמצא חן בעיני היה תשומת הלב שלו להיבטים הספרותיים והרצון להדגיש אותם בעבודת התרגום:

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
15/08/2019 | 22:55
6
19
התכוננתם לטו"ו באב קניתם פרחים, דובונים, שוקולד בצורת לבבות ומה עם איזה ספר רומנטי...

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע נינוח'
היה שבוע נינוח
16/08/2019 | 10:57
39
את רובו של השבוע ביליתי עם "ג'נטלמן במוסקבה" מאת אמור טאוולס. הספר מתאר 32 שנים בחייו של רוזן רוסי, שנגזר עליו מעצר בית בבית מלון במוסקבה בתקופה הקומוניסטית. שנון ומהנה.
קראתי השבוע גם את "המבוגרים" מאת קרולין האלס. הסופרת הכניסה את גיבוריה לסיטואציה נפיצה - מפגש של בני זוג גרושים עם בתם ועם בני זוגם החדשים. מעניין, אבל קצת מפוספס בגלל דמויות מוקצנות.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"הנער הפרסי" מאת מרי רנו'
"הנער הפרסי" מאת מרי רנו
16/08/2019 | 22:13
2
38
על חיי אלכסנדר מוקדון.
לצפיה ב-'ספר זכור לטוב'
ספר זכור לטוב
17/08/2019 | 18:24
1
35
אחד מיתוך סידרה: אש משמים, הנער הפרסי, משחקי קבורה.

לצפיה ב-'אחפש גם את יתר הספרים, תודה '
אחפש גם את יתר הספרים, תודה
17/08/2019 | 20:05
10
לצפיה ב-'ארץ איומה \ קית גסן '
ארץ איומה \ קית גסן
18/08/2019 | 12:30
24
סיימתי לקרוא בשבת את הרומאן "ארץ איומה" של קית גסן, סופר יהודי-אמריקני שנולד בברית המועצות בשנת 1975, והיגר ממנה כילד בן שש עם משפחתו לבוסטון. המספר ברומאן, בן דמותו של הסופר, חוזר לחיות במוסקבה של 2008 כדי לטפל בסבתו המבוגרת, והוא מתרועע עם חבורת דיסידנטים, מתנגדי משטר. לכאורה, חבורה של אנשים שאני עשוי להתחבר איתם. חרה לי, שגם בתוך החבורה הזו, שוחרת הטוב והקרובה לי בדעותיה, אנשים נשפטים לפי הכח שהם מפגינים בהתנהלותם. רק מי שהולך עם המחאה עד הסוף, עד המאסר והגלות לסיביר, זכה להערכתה של יוליה, הדוברת העיקרית של הדיסידנטים ברומאן. על המספר, שחולשותיו זכו לאהדתי לאורך כל הדרך, היא מסתכלת בעין עקומה. חמוד, אבל חלש. נהניתי מהספר, אבל הצטערתי בשביל המספר, וגם בשביל יוליה. 
לצפיה ב-'"קופסת הציפורים" - טוב ומצמרר'
"קופסת הציפורים" - טוב ומצמרר
20/08/2019 | 18:07
13
לצפיה ב-'מה אתגר קרת התכוון?'
מה אתגר קרת התכוון?
13/08/2019 | 09:14
2
46
באתר ויקיציטוט מובאים כמה ציטוטים משמעותיים (?) מכתביו של אתגר קרת. ואחד מהם הוא: "אנשים מצליחים לעשות פה דברים די מדהימים, כמו להפוך אבנים לצמחים." (מתוך הקייטנה של קנלר).
אני לא מצליח להבין מה מיוחד/מקורי/מעניין במשפט הזה? איזו תובנה או שנינות? מדוע בחרו להביא את הציטוט הזה?

לצפיה ב-'הביאו את ההקשר של המשפט?'
הביאו את ההקשר של המשפט?
13/08/2019 | 20:59
1
24
כי הוא חלק מקטע יותר ארוך שבו קנלר מדבר על "ניסים" שמתרחשים באותו מקום ואנשים שמצליחים לעשות דברים בלתי מתקבלים על הדעת. למה חתכו דווקא את המשפט הזה? אולי הוא נשמע יפה למי שערך את העמוד הזה בויקיציטוט.

אפשר לקרוא בגוגל בוקס, עמ' 82:

לצפיה ב-'לא. אין הקשר.'
לא. אין הקשר.
14/08/2019 | 08:30
22

הציטוטים האחרים עומדים בפני עצמם, כגון "יש שני סוגים של אנשים, אלה שאוהבים לישון ליד קירות, ואלה שאוהבים לישון ליד אלה שידחפו אותם מהמיטה.".
ויותר מכך - אפילו בתוך ההקשר של הציטוט הספציפי, אני לא מוצא בו ערך. ההקשר אכן מעניין - רעיון שניתן לבצע ניסים, בתנאי שהם חסרי חשיבות. אבל יש בסיפור משפטים אחרים שמביעים את הרעיון הזה בבהירות.

נו טוב. לפני כמה ימים שמעתי את אתגר קרת מספר שהוא בונה רק 50% מהמשמעות בסיפורים שלו, והוא משאיר לקורא להשלים בעצמו ומדמיונו את היתר. אז אולי צריך להתייחס לעניין הזה באותה צורה
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
09/08/2019 | 08:51
5
22
בשבת חל ט' באב, אך הצום נדחה בגלל השבת. ט' באב הינו היום המסיים את תקופת "בין המיצרים" שלפי המסורת רוויה באסונות וקשיים, ולצערנו ראינו אסונות לא מעטים גם השנה

בתקווה לסיום התקופה הרעה ותחילת תקופה טובה יותר - מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'לא החלטתי עדיין'
לא החלטתי עדיין
09/08/2019 | 10:09
34
סיימתי ממש עכשיו את איזון עדין - ספר על החיים בהודו. שנאתי מההתחלה אבל התעקשתי להמשיך לקרוא ועכשיו יש לי חשק לחפש את הגג הכי גבוה בסביבה.
יש לי הרבה ספרים "כבדים" בספרייה, אבל בא לי עכשיו משהו קליל.. שינקה אותי מהודו. אולי אני אקרא שוב את פו הדב או הבית בקרן פו להשבת השפיות.

לצפיה ב-'היה שבוע ישראלי'
היה שבוע ישראלי
09/08/2019 | 11:15
38
התחלתי את השבוע עם "השופט" של שי אספריל, ספר עם פוטנציאל מעניין שסובל מגודש נושאים צדדיים.
אחריו קראתי את "שפילפוגל, שפילפוגל" מאת מתן חרמוני, ספר ביקורתי על התנהלות האקדמיה, גם הוא ספר עם פוטנציאל, אבל מעודף קישוטים הוא הופך סתמי למדי.
האחרון היה "הבשורה על-פי יהודה" מאת עמוס עוז, ספר העוסק בנושא הבגידה באמצעות סיפוריהם של יהודה איש קריות ושל איש התנועה הציונית שהתנגד להקמת המדינה. על החזרות המרובות, שהיו צריכות לרדת בעריכה, מפצה הכושר התיאורי הנפלא של עוז.

שבת שלום 
לצפיה ב-'"השקר השלישי" מאת אגוטה קריסטוף'
"השקר השלישי" מאת אגוטה קריסטוף
09/08/2019 | 14:42
31
הספר השלישי בטרילוגיה הנפלאה של אגוטה קריסטוף.
לצפיה ב-'בחזרה לעמק רפאים - חיים באר'
בחזרה לעמק רפאים - חיים באר
10/08/2019 | 17:44
23
עד כה די מוצלח. עברית יפה
לצפיה ב-'"אתונה וארץ עוץ", בועז עברון'
"אתונה וארץ עוץ", בועז עברון
11/08/2019 | 10:05
28
אוסף מסות ומאמרים. כתוב בצורה שלא ניתן להניחו מהיד.
לצפיה ב-'כתביו של קפקא עוברים לספריה הלאומית - ראיון עם יו"ר הספריה'
כתביו של קפקא עוברים לספריה הלאומית - ראיון עם יו"ר הספריה
07/08/2019 | 21:40
9
דוד בלומברג, יו"ר הספריה הלאומית, התראיין היום בתוכניתם של בן כספית ואריה אלדד וסיפר על האוצר שהגיע לספריה - רק בעוד כמה חודשים יוכל הציבור לעיין במסמכים הנדירים לאחר שייסרקו לאתר.

להאזנה לראיון:
לצפיה ב-'נפטרה הסופרת טוני מוריסון'
נפטרה הסופרת טוני מוריסון
07/08/2019 | 21:38
23
הסופרת השחורה הראשונה שזכתה בפרס נובל לספרות, שהחלה לכתוב רק בגיל 39, שספריה השמיעו את קול הקהילה השחורה בארה"ב, ובעיקר הנשים שבה - נפטרה אתמול בגיל 88:

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
01/08/2019 | 22:57
8
17
איך יודעים ששנת הלימודים הבאה מתקרבת? ארגוני המורים מתחילים לאיים בשביתות...

ובינתיים, מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה מוצלח'
היה שבוע קריאה מוצלח
02/08/2019 | 12:20
40
הראשון היה "כימיה" מאת וייקי וואנג, אודות התמודדותה של בת למהגרים סיניים עם הציפיות שנתלו בה ועם החינוך העקר מרגש שקיבלה. כתוב היטב.
הבא בתור היה "חיתוך הזהב" מאת מריו ליביו. במרכז הספר עומדים הקבוע המתמטי פי וסדרת פיבונאצ'י, והסופר מרחיב בתולדות המתמטיקה ובשאלות מרתקות נוספות. מומלץ.
האחרון היה "היעלמותו של יוזף מנגלה" מאת אוליביה גז, שכשמו עוסק בחייו של מנגלה אחרי המלחמה. שילוב של תחקיר היסטורי עם פרוזה סוחפת. מעיק ומומלץ.

שבת שלום 

לצפיה ב-'צ'רצ'יל - שיעור בגדולה:'
צ'רצ'יל - שיעור בגדולה:
02/08/2019 | 12:23
34
כתב ג'פרי בסט
לצפיה ב-'"אתי החיים משחק הרבה" מאת דוד גרוסמן'
"אתי החיים משחק הרבה" מאת דוד גרוסמן
03/08/2019 | 23:54
19
לצפיה ב-'את הסוף של "סופר קאן", ספרו של באלארד'
את הסוף של "סופר קאן", ספרו של באלארד
04/08/2019 | 15:39
21
מותחן ארוך, אולי מדי. אבל מהודק, מעניין וגם זוועתי. כזה לקרוא בקיץ כשהנפש רוצה לעקוב אחר עלילת מתח וזהו. אבל זה יותר מאשר "סתם" מותחן, בזכות הביקורת של הסופר על החברה המודרנית.
בכל זאת, זוועות רבות. אז טוב שנגמר. אבל גם קצת חבל. נקשרתי לספר.

אני לא מסוגלת עוד לקרוא כלום. אבל כשאתחיל, כנראה סוף סוף, לאחר שנה וחצי, ספר פרוזה בצרפתית. הגיע הזמן.
לצפיה ב-'פתח גדול מלמטה \ אסתר פלד '
פתח גדול מלמטה \ אסתר פלד
04/08/2019 | 18:58
3
25
כשאספתי בספריית ההשאלה את זוכה פרס ספיר לשנת 2017, ציפיתי לחוות עונג אסתטי שספרות גבוהה אמורה להעניק. ברם, מה שחוויתי הוא תחושת חזרה בזמן לתחילת המילניום, כשהרשת הייתה מלאה בבלוגים של נשים משכילות ומרירות, שכתבו בשפה גבוהה ותוך שימוש בדימויים מתוחכמים על אכזבתן העמוקה מבני האדם בכלל ומן הגברים בפרט. איני מתכחש לדיכוי שסופגות נשים, גם לא לדיכוי שסופגים בני הגיל השלישי, אבל לדעתי, בספרות גבוהה צריך להיות עוד משהו פרט לזעקה נגד הדיכוי וחוסר הצדק שבעולמנו.

"פתח גדול מלמטה" כולל 34 פרקים, כל אחד מהם הוא סיפור קצר העומד לעצמו, כל אחד מהם מזכיר רשומה מאותם הבלוגים. שנון, אך מאד לא מצחיק. קריא וקומוניקטיבי, אך נוסך דיכאון וייאוש. ספוג בתרבות גבוהה (ונדמה לי שזה מה שזיכה את הספר בפרס), אך לא מוסיף דבר על היצירות הקאנוניות שעליהן הוא נשען. 

רוצים לחטוף דיכאון? תפתחו עיתון. 

לצפיה ב-'בספר הזה יכולתי לקרוא רק שני עמודים, בקודם שרדתי סיפור-שניים'
בספר הזה יכולתי לקרוא רק שני עמודים, בקודם שרדתי סיפור-שניים
06/08/2019 | 12:52
2
22
הקור, הקור הזה. כל כך לא רגשי. אפשר לנפץ זכוכית עם הכתיבה הזאת.

ראיתי אותה קוראת נאום מהדף, שנון, באירוע נשי מרגש. זה היה מעולה. אבל ספר צריך להיות יותר מזה.
לצפיה ב-'הדאחקות, הריחוק התמידי, בעיני זו בריחה מאחריות לומר משהו '
הדאחקות, הריחוק התמידי, בעיני זו בריחה מאחריות לומר משהו
07/08/2019 | 09:50
12
לצפיה ב-'כל כך לא רגשי? גם מרמור ומרירות הם רגשות ... '
כל כך לא רגשי? גם מרמור ומרירות הם רגשות ...
07/08/2019 | 12:35
17
לגבי ההבדל בין הספר לבין הנאום - מחד גיסא, תמיד חשוב לזכור שהסופרת וגיבורת ספרה אינם בהכרח אותו אדם. מאידך גיסא, ממה שפורסם על הסופרת בכתבות היח"צ, הבנתי שיש הרבה קווים משותפים. 

מסכים עם מה שכתבת לגבי בריחה מאחריות לומר משהו. 
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
02/08/2019 | 15:03
1
29
מישהו יודע איפה אני יכולה להתייעץ לגביי כתיבה?
אני רוצה לכתוב סיפור או שיר או כל דבר ואני רוצה להתייעץ לשאול שאלות

לצפיה ב-'המלצה לספר בנושא פרשת השבוע ?'
המלצה לספר בנושא פרשת השבוע ?
30/07/2019 | 22:46
18
שלום, מחפש ספר בנושא פרשת השבוע שבו כתובה גם הפרשה וגם הפרשנות.
מחפש ספר שמנגיש בצורה פשוטה וגם קצת עמוקה את הדברים הכתובים.
אשמח להמלצה? מלבד הספר של סיון רהב מאיר. תודה!
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
25/07/2019 | 21:46
3
19
אנו מתקרבים לסוף החודש הראשון של החופש הגדול - האם הילדים כבר נזכרו שיש להם חוברות לחופש

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'בשבוע שעבר התחלתי את Rite Of Passage'
בשבוע שעבר התחלתי את Rite Of Passage
25/07/2019 | 21:48
39
מתכננת להמשיך איתו, וזאת אם לא אשן כל השבת אחרי השבוע המתיש שהיה לי
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון'
היה שבוע מגוון
26/07/2019 | 20:15
44
פתחתי את השבוע עם "כל הסיפורים" של טרומן קפוטה, לדעתי הם עולים על ספריו האחרים.
אחריו קראתי ספר מרתק מאוד, "ריגול - כרוניקה של בגידה" מאת פיט ארלי, סיפור בגידתו של סוכן הסי.איי.אי ריק איימס. מספק הצצה אל עולם הביון ואל נפשו של איש ביון. 
הבא בתור היה "לחצות את הקו", אוטוביוגרפיה של ברברה טאופר, בתו של איש אס.אס שהתגיירה ורואה בישראל את ביתה. ספר קצת מפוספס מבחינתי, טובע בפרטים לא מעניינים.
סיימתי היום את "אמזלג", ספרו החדש של יוסי סוכרי, ובו דמות מורכבת של גבר תלוש. כתוב היטב.

שבת שלום 
לצפיה ב-'המלצה לקורא ספרים דיגיטלי? קינדל? תודה :)'
המלצה לקורא ספרים דיגיטלי? קינדל? תודה :)
23/07/2019 | 18:03
4
25
שלום, אשמח להמלצה לקורא ספרים דיגיטלי שמתאים לסיפורית עברית ואנגלית.
ורצוי מאוד, שיהיה בו גם תרגומון (כמו בבילון) שמתרגם מאנגלית לעברית.

תודה רבה
לצפיה ב-'האם מדובר בקורא ספרים יעודי (קינדל / קובו) או שגם אפליקציות '
האם מדובר בקורא ספרים יעודי (קינדל / קובו) או שגם אפליקציות
23/07/2019 | 18:25
2
20
שניתן להתקין על הטלפון / מחשב?
לצפיה ב-'לא בטוחה שהבנתי את השאלה'
לא בטוחה שהבנתי את השאלה
28/07/2019 | 14:16
1
11
אני רוצה קורא ספרים שתומך בכל הפורמטים.
לא רק לקנות ספרים מחנות מסויימת..
לצפיה ב-'קורא שתומך בכל הפורמטים - טאבלט עליו מתקינים את האפליקציות '
קורא שתומך בכל הפורמטים - טאבלט עליו מתקינים את האפליקציות
29/07/2019 | 21:42
11
המתאימות, אחת לכל אתר ממנו מורידים ספרים ואז גם אין בעיה להתקין מילונים.

יש קוראים דיגיטלים פתוחים, שלא שייכים לאף חנות (לא קינדל, נוק או קובו) ואז ניתן לפחות בתאוריה לקרוא עליהם ספרים מכל חנות, אבל לא יודעת לגבי מילונים או תמיכה בעברית.
קינדל, קובו או נוק הם קוראים שמשוייכים לחנויות מסויימות ולכן יותר מוגבלים ולא ניתן להתקין עליהם אפליקציות. על קינדל קראתי בעברית ספרים וזה די בסדר, הבעיה שאין הרבה ספרים בעברית לקינדל.
לגבי נוק או קובו, לא יודעת איך הם בעברית או אם ניתן להוריד אליהם ספרים מהחנויות בארץ.

בקישור ש-Arana נתנה יש הודעה ממני עם קישור לאתר של חנות בארץ שמוכרת קוראים מכל מיני חברות.
לצפיה ב-'מקשרת לך להודעה קודמת ובה קישורים לדיונים בנושא'
מקשרת לך להודעה קודמת ובה קישורים לדיונים בנושא
25/07/2019 | 21:44
16
אמנם ישנים קצת, אך אולי יתנו לך כיוון:

לצפיה ב-'אילו שירים כותב אדם עיוור מלידה וחירש מגיל 11?'
אילו שירים כותב אדם עיוור מלידה וחירש מגיל 11?
25/07/2019 | 21:43
17
איציק חנונה, שנולד עיוור ואיבד את שמיעתו לחלוטין בגיל 11, הוציא ספר שירים בשם "שמיעה פנימית" (הוצאת צמרת), שכשמו כן הוא - עולמו הפנימי של אדם שאינו רואה ואינו שומע, אבל מלא רגש וחיים. במהלך הראיון הוקראו מספר שירים, והם מקסימים, כדאי להקשיב, ואף לתמוך ולקנות את הספר (אפשר לקרוא באתר זה שיר לדוגמא).

את הראיון (שמע בלבד) ניתן לשמעו באתר של 103FM:

צילום וידאו של הראיון בו ניתן לראות את אופן התקשורת עם איציק נמצא בפייסבוק של 103FM:
לצפיה ב-'צבא צרפת מגייס סופרי מדע בדיוני'
צבא צרפת מגייס סופרי מדע בדיוני
25/07/2019 | 21:13
11
כדי להתכונן לקראת איומי העתיד

לצפיה ב-'סטימצקי יצאה במבצע - והאתר קרס'
סטימצקי יצאה במבצע - והאתר קרס
25/07/2019 | 21:08
31
לרגל מלאת 4 שנים לאתר סטימצקי, יצאה ההוצאה במבצע - כל הספרים באתר ב-20 ש"ח למשך 4 שעות בלבד. הקהל התנפל, האתר קרס - והחברה תפצה:

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
18/07/2019 | 19:32
4
20
מה שלומכם איך שרדתם את גל החום הקיצוני השבוע

עם איזה ספר תתקררו בשבת
לצפיה ב-'"אלינור אוליפנט ממש בסדר" מאת גייל האנימן'
"אלינור אוליפנט ממש בסדר" מאת גייל האנימן
19/07/2019 | 00:01
35
ספר עצוב מצחיק ובעיקר מקסים.
לצפיה ב-'השבוע התחיל מצוין ונגמר בהתלהבות'
השבוע התחיל מצוין ונגמר בהתלהבות
19/07/2019 | 10:08
48
פתחתי את השבוע עם "שארית היום" המצוין של קאוזו אישיגורו, המתאר את עולמו של רב משרתים בריטי, מסור לחובתו ואטום להשלכותיה.
סיימתי את השבוע עם "שבע אימהות" של יוכי ברנדס, ספר מלהיב המספר את סיפורן של שבע דמויות נשיות בתנ"ך, על פי פרשנותה המרתקת של הסופרת.
ביניהם קראתי ספר פושר יחסית, "איטליה, ענן" מאת מרקו לודולי, ובו שתי נובלות נוגות המשלבות סיפור פרטי עם תיאור החברה האיטלקית בתקופתן.

שבת שלום 
לצפיה ב-'השבוע קראתי ממש מהר את הספר מינכן:'
השבוע קראתי ממש מהר את הספר מינכן:
19/07/2019 | 11:30
35
סיימתי אותו אתמול, עכשיו אני מתחיל סדרה של ברנדון סנדרסון, סופר פנטזיה עטור תהילה, התחלתי איתו כי שמעתי שהוא בא לארץ בכנס אייקון באוקטובר.
לצפיה ב-'התיקונים - ג'ונתן פראנזן'
התיקונים - ג'ונתן פראנזן
20/07/2019 | 10:04
28
התכוונתי לקחת מהספריה ספר אק של פראנזן שקיבלתי המלצה עליו, אבל הספרנית המליצה להתחיל עם זה.
לצפיה ב-'הצילו, החיים מתנפלים עליי'
הצילו, החיים מתנפלים עליי
16/07/2019 | 16:36
2
66
אני עובד בהוצאת ספרים ועורך ספר אימה על רקע של מטוס. אמנם יעבור עורך שהיה רופא צבאי בחיל האוויר, אבל עד אז אני צריך לעבור על מינוחים טכניים ולשבור את הראש איך לסדר נכון את האינדקס. אפשר לחזור 20 שנה אחורה לתיכון במכונת זמן? מישהו יכול לסייע לי? תודה מראש, למרות שאני יודע שזה לא אפשרי.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שהבנתי בדיוק איזו עזרה אתה צריך'
אני לא בטוחה שהבנתי בדיוק איזו עזרה אתה צריך
18/07/2019 | 19:22
1
32
אתה שואל איך לסדר את האינדקס, או איך לתרגם כל מיני מונחים מקצועיים? אם זה ספר פרוזה, למה יש בו אינדקס?

יש גם פורום תרגום ועריכה ובו מתרגמים ועורכים מקצועיים, אפשר לשאול אותם:
לצפיה ב-'הסתדרתי, תודה'
הסתדרתי, תודה
19/07/2019 | 14:24
28
זה ספר שכתב אותו טייס לשעבר, כיום איש עסקים. הוא משלב פרוזה (ליתר דיוק, אימה) ומונחים מקצועיים מעולם התעופה.
לצפיה ב-'עצומה ברוסיה: "לשנות את 'אנה קארנינה' "'
עצומה ברוסיה: "לשנות את 'אנה קארנינה' "
18/07/2019 | 19:29
1
41
קבוצת תושבים מהעיר קאזאן דורשים לשנות את הרומן ולהכניס בו "ערכי משפחה חיוביים":

לצפיה ב-''
27/07/2019 | 10:04
1
לצפיה ב-'מבצע קיץ בסיפור חוזר לחודש אוגוסט:'
מבצע קיץ בסיפור חוזר לחודש אוגוסט:
16/07/2019 | 21:23
1
43
שני ספרים בשלושים שקל, לא תקף בחנות אינטרנט, ברכישה מעל שישה ספרים מקבלים תיק בד מעוצב ויפה
לצפיה ב-'מבצע שווה'
מבצע שווה
18/07/2019 | 19:23
7
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
11/07/2019 | 23:02
9
23
לצפיה ב-'בשבת שעברה תהחלתי את Night Terror'
בשבת שעברה תהחלתי את Night Terror
11/07/2019 | 23:04
35
ומתכננת להמשיך איתו גם השבוע.
לצפיה ב-'"אחרי החגים" מאת יהושע קנז'
"אחרי החגים" מאת יהושע קנז
11/07/2019 | 23:57
2
43
ספר מקסים כמו רוב הספרים שלו.
לצפיה ב-'קנז במיטבו '
קנז במיטבו
17/07/2019 | 08:34
1
22
ועגנון ברומנים הגדולים שלו
הם בעיניי פסגת הספרות היפה בעברית.
לצפיה ב-'מסכימה איתך!'
מסכימה איתך!
18/07/2019 | 23:55
5
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה פורה ומוצלח ברובו'
היה שבוע קריאה פורה ומוצלח ברובו
12/07/2019 | 15:38
42
בתחילת השבוע סיימתי את "יונים בדשא" מאת וולפגנג קפן, ספר מורכב המתאר יום במינכן אחרי המלחמה. מלאכת מחשבת ספרותית.
אחריו קראתי את "לאהוב, לשוטט, להפליג", קובץ ובו יצירות קצרות פרי עטם של  וולף, מופאסן, בנימין, סטיבנסון, תורו וקדוגן. מעניין ומומלץ.
"בלעדיה" מאת אנטוניו מוניוס מולינה עוקב אחר מערכת היחסים בין שני בני זוג. כתוב מצוין ואמין.
גם הבא אחריו עסק בזוגיות, "החתולה" מאת קולט. ספר בשל של סופרת מצוינת.
הספר האחרון קטע את הרצף המוצלח, "המאהב החשאי" של איזבל איינדה, טלנובלה שטחית.

שבת שלום 
לצפיה ב-'Wyrd Sisters - טרי פראצ'ט'
Wyrd Sisters - טרי פראצ'ט
13/07/2019 | 10:23
23
עוד ספר מסדרת עולם הדיסק. מאוד חביב עם הרבה התייחסויות למקבת וקצת להמלט
לצפיה ב-'ילד קוביות / קית סטיוארט'
ילד קוביות / קית סטיוארט
14/07/2019 | 09:43
27
התחברתי מאד. מכל מיני סבות.
לצפיה ב-'"איטליה, ענן", מרקו לודולי'
"איטליה, ענן", מרקו לודולי
14/07/2019 | 14:47
24
ניסיון שלישי להיכנס לספר הזה. הפעם ניסיון מוצלח אבל אי אפשר להשתחרר מכך שחלק מהזמן זה קיטש, קולה של המספרת לא אמין בעיני והדיבור הכאילו אינטואיטיבי שלה, כמעט אינפטילי, לא בדיוק לרוחי. אני בנובלה הראשונה, איטליה היא יתומה שגודלה במוסד מתוך כוונה בבוא היום להיקלט בבית משפחה עשירה, שם תהיה אחראית לכל נושא משק הבית. ואכן כך קורה. ואלה קורותיה וקורות המשפחה.
זה נעים חלק מהזמן, מעניין להתמקד בנושאים הפוליטיים שלודולי לפעמים נוגע בהם, טוב לדעת היסטוריה לשם כך. אבל אני לא מבינה את התגובות הנלהבות לספר ששמעתי וקראתי.

חוץ מזה, כמה מאמרים של טוביאס ג'ונס, מחבר הספר The Dark Heart of Italy, ספר שכתב בתחילת שהותו שם, אחר כך התחתן ושב לאנגליה עם אשתו האיטלקיה -שם ייסדו מקלט בטבע למי שעוברות.ים משברי חיים קשים -  ולפני שנתיים שוב חזרו לאיטליה, לפארמה, עם שלושת הילדים. הספר הוא ספר עיוני מבריק על זרמי העומק של המדינה, על שלל בעיותיה. והוא מסיר את מסך הקסם וההיקסמות מן המדינה הזאת. הספר יצא בשנת 2003, עם אחריות דבר מאותה השנה ואחר כך משנת 2007 ו-2013. בקרוב יצא ספרו החדש על אחורי הקלעים של הכדורגל האיטלקי. מלבד זאת כתב עוד כמה ספרים, עיון ופרוזה, מהם קראתי מותחן זניח.

הוא מפרסם מאמרים ארוכים בגרדיאן, שנדרשת לפחות שעה לקרוא כל אחד מהם. הם מומלצים מאוד. אחד האחרונים הוא כאן בקישור, שמבהיר לנו מהו המחיר האמיתי של עגבניה בסופר במחיר של 5 שקלים לקילו.
לינקים עוד מאמרים מבריקים כולם, באתר שלו:
תחת Articles
לצפיה ב-'חברה \ תהילה חכימי '
חברה \ תהילה חכימי
17/07/2019 | 08:37
16
שלושה סיפורים קצרצרים מעולמם של עובדי הייצור בעולם התאגידי של ימינו. כתוב נפלא.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת בן שי שרותי תמלול
הכל בגלל מילה אחת!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו