לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2614526,145 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מבצע קיץ בסיפור חוזר לחודש אוגוסט:'
מבצע קיץ בסיפור חוזר לחודש אוגוסט:
16/07/2019 | 21:23
15
שני ספרים בשלושים שקל, לא תקף בחנות אינטרנט, ברכישה מעל שישה ספרים מקבלים תיק בד מעוצב ויפה
לצפיה ב-'הצילו, החיים מתנפלים עליי'
הצילו, החיים מתנפלים עליי
16/07/2019 | 16:36
21
אני עובד בהוצאת ספרים ועורך ספר אימה על רקע של מטוס. אמנם יעבור עורך שהיה רופא צבאי בחיל האוויר, אבל עד אז אני צריך לעבור על מינוחים טכניים ולשבור את הראש איך לסדר נכון את האינדקס. אפשר לחזור 20 שנה אחורה לתיכון במכונת זמן? מישהו יכול לסייע לי? תודה מראש, למרות שאני יודע שזה לא אפשרי.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
11/07/2019 | 23:02
8
16
לצפיה ב-'בשבת שעברה תהחלתי את Night Terror'
בשבת שעברה תהחלתי את Night Terror
11/07/2019 | 23:04
24
ומתכננת להמשיך איתו גם השבוע.
לצפיה ב-'"אחרי החגים" מאת יהושע קנז'
"אחרי החגים" מאת יהושע קנז
11/07/2019 | 23:57
1
29
ספר מקסים כמו רוב הספרים שלו.
לצפיה ב-'קנז במיטבו '
קנז במיטבו
17/07/2019 | 08:34
5
ועגנון ברומנים הגדולים שלו
הם בעיניי פסגת הספרות היפה בעברית.
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה פורה ומוצלח ברובו'
היה שבוע קריאה פורה ומוצלח ברובו
12/07/2019 | 15:38
24
בתחילת השבוע סיימתי את "יונים בדשא" מאת וולפגנג קפן, ספר מורכב המתאר יום במינכן אחרי המלחמה. מלאכת מחשבת ספרותית.
אחריו קראתי את "לאהוב, לשוטט, להפליג", קובץ ובו יצירות קצרות פרי עטם של  וולף, מופאסן, בנימין, סטיבנסון, תורו וקדוגן. מעניין ומומלץ.
"בלעדיה" מאת אנטוניו מוניוס מולינה עוקב אחר מערכת היחסים בין שני בני זוג. כתוב מצוין ואמין.
גם הבא אחריו עסק בזוגיות, "החתולה" מאת קולט. ספר בשל של סופרת מצוינת.
הספר האחרון קטע את הרצף המוצלח, "המאהב החשאי" של איזבל איינדה, טלנובלה שטחית.

שבת שלום 
לצפיה ב-'Wyrd Sisters - טרי פראצ'ט'
Wyrd Sisters - טרי פראצ'ט
13/07/2019 | 10:23
17
עוד ספר מסדרת עולם הדיסק. מאוד חביב עם הרבה התייחסויות למקבת וקצת להמלט
לצפיה ב-'ילד קוביות / קית סטיוארט'
ילד קוביות / קית סטיוארט
14/07/2019 | 09:43
16
התחברתי מאד. מכל מיני סבות.
לצפיה ב-'"איטליה, ענן", מרקו לודולי'
"איטליה, ענן", מרקו לודולי
14/07/2019 | 14:47
15
ניסיון שלישי להיכנס לספר הזה. הפעם ניסיון מוצלח אבל אי אפשר להשתחרר מכך שחלק מהזמן זה קיטש, קולה של המספרת לא אמין בעיני והדיבור הכאילו אינטואיטיבי שלה, כמעט אינפטילי, לא בדיוק לרוחי. אני בנובלה הראשונה, איטליה היא יתומה שגודלה במוסד מתוך כוונה בבוא היום להיקלט בבית משפחה עשירה, שם תהיה אחראית לכל נושא משק הבית. ואכן כך קורה. ואלה קורותיה וקורות המשפחה.
זה נעים חלק מהזמן, מעניין להתמקד בנושאים הפוליטיים שלודולי לפעמים נוגע בהם, טוב לדעת היסטוריה לשם כך. אבל אני לא מבינה את התגובות הנלהבות לספר ששמעתי וקראתי.

חוץ מזה, כמה מאמרים של טוביאס ג'ונס, מחבר הספר The Dark Heart of Italy, ספר שכתב בתחילת שהותו שם, אחר כך התחתן ושב לאנגליה עם אשתו האיטלקיה -שם ייסדו מקלט בטבע למי שעוברות.ים משברי חיים קשים -  ולפני שנתיים שוב חזרו לאיטליה, לפארמה, עם שלושת הילדים. הספר הוא ספר עיוני מבריק על זרמי העומק של המדינה, על שלל בעיותיה. והוא מסיר את מסך הקסם וההיקסמות מן המדינה הזאת. הספר יצא בשנת 2003, עם אחריות דבר מאותה השנה ואחר כך משנת 2007 ו-2013. בקרוב יצא ספרו החדש על אחורי הקלעים של הכדורגל האיטלקי. מלבד זאת כתב עוד כמה ספרים, עיון ופרוזה, מהם קראתי מותחן זניח.

הוא מפרסם מאמרים ארוכים בגרדיאן, שנדרשת לפחות שעה לקרוא כל אחד מהם. הם מומלצים מאוד. אחד האחרונים הוא כאן בקישור, שמבהיר לנו מהו המחיר האמיתי של עגבניה בסופר במחיר של 5 שקלים לקילו.
לינקים עוד מאמרים מבריקים כולם, באתר שלו:
תחת Articles
לצפיה ב-'חברה \ תהילה חכימי '
חברה \ תהילה חכימי
17/07/2019 | 08:37
4
שלושה סיפורים קצרצרים מעולמם של עובדי הייצור בעולם התאגידי של ימינו. כתוב נפלא.
לצפיה ב-'ידעתם אילו ספרים היו בספריה של מרילין מונרו'
ידעתם אילו ספרים היו בספריה של מרילין מונרו
11/07/2019 | 22:57
26
מסתבר שמרילין מונרו החזיקה יותר מ-400 ספרים, ואפילו קיים מועדון המוקדש לקריאת הספרים שהיו ברשותה של מונרו.

את רשימת הספרים ניתן לראות כאן - מה מתוכם כבר קראתם

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
04/07/2019 | 21:14
11
30
השבוע היה חם - ולא רק בגלל מזג האוויר. אני מקווה שלפחות בשבת תוכלו להירגע עם ספר טוב...

מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'היה שבוע מגוון במיוחד'
היה שבוע מגוון במיוחד
05/07/2019 | 20:30
2
45
שלא כהרגלי, קראתי ספר שמיועד לילדים. הנושא "מוצא המינים של צ'רלס דרווין" עורר את סקרנותי. סבינה רדווה כתבה ואיירה ספר מוצלח ומדויק.
אחריו קראתי ספר מצוין, "חיים קטנים" מאת האניה ינגיהארה. ספר מיוסר שגיבורו מתמודד עם טראומת ילדות מסויטת. חכם ומומלץ.
הבא בתור היה "דיר יאסין - סוף המיתוס" מאת אליעזר טאובר. כפי ששמו מעיד עליו, הוא מבקש להפריך את מיתוס הטבח. מעניין מאוד.
סיימתי עם ספר ישן, "פרחים לגברת האריס" מאת פול גאליקו. הספר אמור להיות מעין סיפור אגדה על טוב לב ועל שכרו, אבל בעיני הוא שטחי וסטראוטיפי.

שבת שלום 
לצפיה ב-'חיים קטנים ספר נפלא ונוגע ללב. פרחים לגברת האריס לא יותר'
חיים קטנים ספר נפלא ונוגע ללב. פרחים לגברת האריס לא יותר
06/07/2019 | 11:08
35
ממהתלה בריטית חביבה.
לצפיה ב-'"פרחים לגברת האריס", למעשה כנראה קטע ממנו'
"פרחים לגברת האריס", למעשה כנראה קטע ממנו
07/07/2019 | 14:23
23
היה הסיפור הפותח באיזה ספר מסתורי שההורים שלי זכו בו, בכריכה אדומה ללא כותרת, כנראה באיזו הגרלה, כשהייתי ילדה.
עוד היה שם "הדוור מצלצל פעמיים". אני לא זוכרת אם בכלל צויין שם המתרגמ/ת ואיפה הספר היום. חבל, דווקא הייתי שמחה לעלעל בו. השמות האלה, סיפור ומחבר, נחרתו בי לעד.
לצפיה ב-'"ההוכחה" מאת אגוטה קריסטוף'
"ההוכחה" מאת אגוטה קריסטוף
06/07/2019 | 17:52
1
26
הספר השני בטרילוגיה, אחרי "המחברת הגדולה".
לצפיה ב-'השלישי הוא הפתעה אמיתית.'
השלישי הוא הפתעה אמיתית.
18/07/2019 | 13:56
לצפיה ב-'ממשיכה לאטי עם כישור הזמן'
ממשיכה לאטי עם כישור הזמן
07/07/2019 | 11:07
18
וגם אני אהיה שם של הולי גולדברג סלואן - קצת קלישאתי מידי
לצפיה ב-'"הסיפור של הילדה האבודה", זהו סיימתי אותו אתמול בערב'
"הסיפור של הילדה האבודה", זהו סיימתי אותו אתמול בערב
07/07/2019 | 14:20
1
14
לצפיה ב-'יש עכשיו תחושת ריקנות, בכל זאת לא יהיו עוד ספרים בסדרה הזאת'
יש עכשיו תחושת ריקנות, בכל זאת לא יהיו עוד ספרים בסדרה הזאת
08/07/2019 | 12:39
25
אבל הכרך האחרון לא היה רכבת הרים רגשית, כזו שהרגשתי שאני צריכה לצלול לתוכה ולפנות לצורך כאן משאבים רגשיים, כמו שהיו הכרכים הקודמים.
שזה טוב או רע, אני לא יודעת.
אבל לא הרגשתי מאוד קשורה רגשית הפעם.

לא כמו לספר של לורנצה פיירי, "איים קטנים", שקראתי בדיוק לפניו. ושאיפשהו שוב קראתי כאילו הוא מזכיר לא במעט את כתיבתה של פרנטה. ממש לא. זה שמדובר באיטליה ובסיפורים של נשים - שתי חברות, שתי אחיות - לא אומר שלכן יש דמיון. הספר החדש של פיירי הוא שוב יחסי-אנוש, הפעם בין שתי משפחות ממעמדות שונים, ובתקופת סוף 80 תחילת 90. הלוואי שיתורגם אבל שוב, יחסר הרקע התרבותי. גם אם יש הסברים בגוף הטקסט, אין ספק שיאבד משהו בתרגום. רק מעצם ההתחברות לעולם זר.
לצפיה ב-'המסע ליד חנה, אחרי שני שליש:'
המסע ליד חנה, אחרי שני שליש:
09/07/2019 | 13:17
2
19
הספר בהחלט יחודי, קיבוץ ועוד קומוניסטי זה עניין נדיר, אני ממליץ לחובבי הפוליטיקה
לצפיה ב-'ספר טוב מאוד בעיני'
ספר טוב מאוד בעיני
12/07/2019 | 15:39
1
6
לצפיה ב-'אני מסכים '
אני מסכים
12/07/2019 | 17:58
3
לצפיה ב-'המכתב של המשוררת זלדה לרחל כצנלסון-שז"ר'
המכתב של המשוררת זלדה לרחל כצנלסון-שז"ר
05/07/2019 | 09:02
19
בו היא מספרת על מורתה בסמינר למורות, הלני ברט:

לצפיה ב-'חולי ובריאות בנפש ובתרבות –ספר דיגיטלי חדש להורדה בחינם'
חולי ובריאות בנפש ובתרבות –ספר דיגיטלי חדש להורדה בחינם
30/06/2019 | 20:47
1
24
מבית "אגדה" -הוצאה-לאור פרטית של ספרי איכות.

ספר שעבדתי עליו הרבה, אני סבור שהתכנים שבו חשובים מאוד כיום לאנושות ולציבור הישראלי בפרט, לכן בחרתי לאפשר הורדה בחינם של עותק דיגיטלי.
מוזמנים להוריד את הספר כאן:
https://feanor75.weebly.com/1495149315001497-14931...

מי שמעדיף כמוני לקרוא מנייר אמיתי, או שהוריד עותק דיגיטלי ומעוניין לתרום – ניתן להזמין אצלי עותק מודפס בתשלום, הכולל סיפור קצרצר נוסף.

בברכה,
פאנור75
לצפיה ב-''
04/07/2019 | 21:13
3
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
27/06/2019 | 22:23
6
20
השבוע אחרון ללימודים של תלמידי בית הספר היסודי מסתיים, ובשבוע הבא תתחיל חופשת הקיץ.

קצת לפני שאתם מפליגים לחופשות ברחבי הארץ והעולם - מה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'סיימתי השבוע ספר מצוין'
סיימתי השבוע ספר מצוין
28/06/2019 | 10:15
64
"קולט" מאת ג'ודית תורמן אודות הסופרת הצרפתיה שכתבה בין השאר את "שרי" ואת "הולדת יום". ספר ביוגרפי-תקופתי מרתק.

לפניו קראתי ספר קליל, "שומר הדברים האבודים" מאת רות הוגאן. נחמד.

שבת שלום 
לצפיה ב-'התחלתי אתמול את בית על מים רבים:'
התחלתי אתמול את בית על מים רבים:
28/06/2019 | 11:23
1
43
אני לא קורא בו בסוף השבוע, הוא נמצא בדירה שלי, אני לא שם
לצפיה ב-'אחרי נדידה להולנד עם בית על מים רבים:'
אחרי נדידה להולנד עם בית על מים רבים:
04/07/2019 | 12:14
19
עכשיו אני נודד לקיבוץ הקומוניסטי עם כרמית גיא 
לצפיה ב-'חברה גאונה 4 ואחרון. האמת, קצת ניג'וס. אין לי כבר כל כך '
חברה גאונה 4 ואחרון. האמת, קצת ניג'וס. אין לי כבר כל כך
30/06/2019 | 11:52
1
42
סבלנות לשמוע עד כמה פלאית היא החברה הזאת. אני ממשיכה כי מסקרנת אותי העלילה וזה כן כתוב היטב אבל האובססיה זאת לחברה...

אחרי "איים קטנים" של לורנצה פיירי (שמציגה את הספר החדש שלה ברומא השבוע, כמה הייתי רוצה לשבת שם באירוע הספרותי האיטלקי הראשון שלי, ולא משום ש-34 מעלות השבוע אני לא נוסעת...) שהיה כזה נקי, חד, תמציתי ועם זאת מלא רגשות ולא מסך באמצע בין כותבת וקוראת, אני חייבת לומר שאני מעדיפה את הספר הזה.
לצפיה ב-'אבל צריך להעריץ את יכולת הסיפור שלה. להחזיק סריה שלמה בת '
אבל צריך להעריץ את יכולת הסיפור שלה. להחזיק סריה שלמה בת
03/07/2019 | 09:14
25
מאות רבות של עמודים במתח כזה. ויש העמקה ברגשות, בסיפור החיים של נשים, בתיאור המיניות של נשים. בתיאור תקופה (שוב, גם כאן כדאי לקרוא על "שנות העופרת", שנות הטרור האדום והשחור, החל מסוף שנות ה-60 המאוחרות ועד תחילת שנות ה-80).
ואני כן צמודה לספר.

משהו בשפה מפריע לי. זה נקרא לי כתרגום. אישה ישראלית לא היתה כותבת כך. אבל זה לא סיפור ישראלי. אז אני לא יודעת. בינתיים אני אחרי החצי ואני אוהבת את זה.
לצפיה ב-'קראתי את "סגור" מאת תמיר חן'
קראתי את "סגור" מאת תמיר חן
04/07/2019 | 21:17
30
ספר שתמכתי בו בפרוייקט מימון המונים - סיפורו האישי של תמיר ורעייתו שחר שהשתייכו לכת של מנהיג כריזמטי והצליחו לצאת ממנה רק לאחר 10 שנים. מבחינה ספרותית הכתיבה סבירה בלבד, אבל הסיפור עצמו מרתק ונותן הצצה להלך המחשבה של אדם הנשאב לתוך כת ולאחר מכן מתפכח ממנה.
לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
20/06/2019 | 19:26
9
19
היום יצאו תלמידי התיכונים לחופשת הקיץ - האם הם הולכים לבלות אותה בקריאת ספרים

ומה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'פייר וז'אן - גי דה מופסן'
פייר וז'אן - גי דה מופסן
21/06/2019 | 18:53
1
38
אני מניח שבן שלי שסיים י"ב ימשיך לקרוא לא מעט...
לצפיה ב-'ספר מהחלשים של מופסן.'
ספר מהחלשים של מופסן.
06/07/2019 | 11:11
3
לצפיה ב-'ממשיכה עם תענוגות וימים של פרוסט'
ממשיכה עם תענוגות וימים של פרוסט
22/06/2019 | 09:46
32
אני לא יודעת אם השפה המקורית היתה כל כך לא זורמת או שהתרגום (משנת 2009) פשוט לא מוצלח אבל הקריאה לא זורמת לי. המתרגם כתב הקדמה ארוכה, אבל לא טרח לתת ביאורים בסיסיים לטקסט, כדי שהקורא יתמצא יותר טוב, והוא תרגם בצורה די ארכאית.
ובאופן כללי הספר לא מאוד קוהרנטי. אסופת סיפורים שחלקם נשמעים כמו הרהורים חסרי פשר של פרוסט.
לצפיה ב-'"איים קטנים", לורנצה פיירי'
"איים קטנים", לורנצה פיירי
23/06/2019 | 13:31
1
32
ספר פשוט נפלא. על משפחה אחת והבנות שלה. מסופר מנקודת המבט של הבת הצעירה. הכל באי ג'יליו (דרום מערב טוסקנה) והסביבה.

חשבתי שזהו ממואר משום שהוזכרו שם אירועים ואנשים אמיתיים, אבל לא. ייתכן שאותו אירוע המתואר שם שקרה באמצע שנות ה-70 אכן התרחש בג'יליו, אבל הסיפור אינו ממואר אלא רומאן.

המתואר ברגישות ובכנות. אני לא חושבת שהמחמאה על השער, כאילו מהדהד כאן קולה של פרנטה, נכונה. התחושה שלי כאן היא שהקול של פיירי יותר כן וקרוב לקוראת, של פרנטה יותר מרוחק ועשוי. שזו לא ביקורת אבל אני לא מוצאת דמיון..

לגבי מורנטה, לבושתי לא קראתי כלום שלה - אני מקווה לתקן זאת השנה - כך שאני לא יכולה לשפוט האם, כמאמר הסופרלטיב על הכרירה פיירי מהדהדת גם אותה. יש כן התייחסות ל"אי של ארתורו" במשפט אחד בספר.

ספר נפלא. רק שחסרות בו התייחסויות מטעם העריכה, לגבי מונחים מסויימים, וניקוד שמות ערים ואזורים. קוראת שלא מכירה, לא תוכל לדעת מה זה "מארמה". צריך היה להוסיף מידע. מחשבה אחת שעלתה בדעתי היא, שיש רגע אחד בספר שמתאר את השנים 82-83 וגיל ההתבגרות של המספרת, התרחשות שמדוברת בכמה עמודים בשפה עברית די עכשווית, שלא היתה בשימוש בשנים הללו בישראל. מובן שהתרגום אמור לחקות דיבור איטלקי של אותן שנים, ובכל זאת זה עלה לי. במובן הזה אין תואם.

הסתייגויות קטנות. לכו לקרוא.
לצפיה ב-'ואם לקרוא, להתעניין מראש וללמוד: פיאצה פונטנה'
ואם לקרוא, להתעניין מראש וללמוד: פיאצה פונטנה
24/06/2019 | 11:20
18
או piazza fontana, לקרוא את ויקיפדיה. זו לא סתם פיאצה במילנו, אלא מהו הפיגוע שנעשה שם בסוף 69 (עוד מעט 50 שנה), מהי החשיבות שלו להיסטוריה האיטלקית של המחצית השניה של המאה ה-20.
וגם לקרוא על הקוסטה קונקורדיה, למי שלא זוכר.ת. זו היסטוריה טריה יותר.
לצפיה ב-'היה שבוע קריאה מוצלח'
היה שבוע קריאה מוצלח
23/06/2019 | 16:49
39
פתחתי עם "הולדת יום", ספר מצוין מאת קולט, ובו ארבעה סיפורים אודות בני משפחתה, וכן הרהורים על חייה כאשה על סף גיל העמידה.
אחריהם קראתי שני קבצי סיפורים בהוצאת תשע נשמות, "רביעיה אנגלוסקסית" ו"חמישיה צרפתית", מדגם מובחר של יצירותיהם של סופרים במאתים השנים האחרונות.שני קבצים מוצלחים.
האחרון היה "חידת ואלנברג" המרתק עד מאוד מאת אלכס קרשו, סיפורם של שישה חודשים שבהם נגזר גורלם של יהודי הונגריה למוות. מומלץ מאוד.

לצפיה ב-'הייתי חיייב לשתף, אני קורא כרגע את גדר חיה'
הייתי חיייב לשתף, אני קורא כרגע את גדר חיה
23/06/2019 | 20:21
1
45
ספר מאוד מעניין, רגיש, קל מאוד לקריאה
לצפיה ב-'נהדר, מצאתי אותו ברחוב ועדיין לא הגעתי לקרוא אותו'
נהדר, מצאתי אותו ברחוב ועדיין לא הגעתי לקרוא אותו
24/06/2019 | 12:12
39
אעביר הלאה ברשימה, למעלה.
לצפיה ב-'לא בשבת, קראתי אתמול בערב'
לא בשבת, קראתי אתמול בערב
27/06/2019 | 11:16
32
המדריך לחילוני מאת אביעד קליינברג. ספר עיון, שכתב אותו מומחה לדתות. שם הוא מסביר, מהו חילוני וכיצד עליו להתווכח עם דתיים במקרה שיש ביניהם חילוקי דעות. חילוני, לפי הספר, הוא אדם שמאמין כי הוא בראש ובראשונה אחראי למעשיו ואינו מקבל סמכות דתית כסמכות שלטונית שהיא מעל לחוקי המדינה. 
לצפיה ב-'כמה כתבות מעניינות מאתר מעריב:'
כמה כתבות מעניינות מאתר מעריב:
20/06/2019 | 19:25
37
כך סיפור נולד: הילדים ובני הנוער שהפכו לסופרים וחולמים על רבי מכר:

מנהל חנות ספרים יד שנייה מתוך טנדר:

כיצד נולד הרעיון לשבוע הספר?

סופרים ישראלים מספרים על היצירה שהם מייחלים שהייתה חתומה על שמם:

הקשר בין ספרות לאלכוהול:
לצפיה ב-'ראיון עם ארז ביטון לרגל יציאת ספרו החדש:'
ראיון עם ארז ביטון לרגל יציאת ספרו החדש:
20/06/2019 | 19:23
12
לצפיה ב-'הספריה הלאומית מפרסמת את נתוני הוצאות הספרים ב-2018:'
הספריה הלאומית מפרסמת את נתוני הוצאות הספרים ב-2018:
20/06/2019 | 19:22
22

בשנת 2018 ראו אור בישראל 8,571 ספרים (לא כולל ספרים דיגיטליים, ספרים מוקלטים, כתבי עת ועבודות דוקטורט), עליה של 879 ספרים בהשוואה לכמות הכותרים שראו אור ב-2017, ןעליה של 35% בהשוואה לכמות שיצאה לפני עשר שנים.
91% מהספרים בשנת 2018 ראו אור בשפה העברית, אחריהם בשפה האנגלית (3.9%), הערבית (2.9%) והרוסית (1.1%); 85.6% מכלל הספרים (עיון, פרוזה, הדרכה ועוד) שיצאו לאור ב-2018 הם ספרי מקור. מבין הספרים המתורגמים שראו אור בארץ השנה, מרבית התרגומים הם מאנגלית (62.6%).

עוד נתונים מעניינים למיניהם - בכתבה בלינק.
לצפיה ב-'האם קראתם את "מלכת היופי של ירושלים"?'
האם קראתם את "מלכת היופי של ירושלים"?
20/06/2019 | 19:13
30
אם תהיתם מי המצולמת על הכריכה, עתה סיפורה נחשף:

לצפיה ב-'סופרי ביכורים ממליצים על ספרים חדשים וישנים:'
סופרי ביכורים ממליצים על ספרים חדשים וישנים:
19/06/2019 | 21:07
17
לצפיה ב-'רבנים שכותבים פרוזה - יש דבר כזה'
רבנים שכותבים פרוזה - יש דבר כזה
16/06/2019 | 22:56
21
לצפיה ב-'ראיון משולש לרגל שבוע הספר'
ראיון משולש לרגל שבוע הספר
16/06/2019 | 22:55
30
בלהה בן־אליהו, מירון ח. איזקסון ואלי עמיר התכנסו לדון במצב הספרות בימינו:

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
13/06/2019 | 20:42
5
36
עד כמה ניצלתם עד כה את שבוע הספר

ומה אתם קוראים בשבת
לצפיה ב-'ביקרתי ביריד'
ביקרתי ביריד
14/06/2019 | 08:36
72
מן הצד של המוכרים, וחזרתי הביתה עם מספר קטן של ספרים חדשים (משתדלת לא לצבור ספרים על מדפי הממתינים). קראתי אחד מהם, "פרח קטן" מאת יוסי אביליו (סופר ארגנטינאי, לא ישראלי, למרות השם...), ספר מתעתע שדורש יותר מקריאה אחת.
לפניו קראתי את "נמר גימ"ל" מאת לירן גולוד, המתרחש על גבול הצפון. כתוב יפה, אבל הסיפור לא התגבש לי.
הספר שאתו פתחתי את השבוע היה "צערו העתיק של הירח" מאת נעמה דעי, המתאר את התמודדותה של משפחה עם תוצאות תאונת דרכים ששינתה את אחד מבניה. מומלץ מאוד.

שבת שלום והמשך חג ספר שמח 

לצפיה ב-'באוני' חיפה היה שוק קח-תן'
באוני' חיפה היה שוק קח-תן
14/06/2019 | 19:48
52
ויצאתי עם עשרה ספרים לדעתי. מאוד התרגשתי: -). מחר אני אעלה צילום של התלהבות…

קראתי השבוע את בית השינה. התחיל מעניין ואחלה אבל נהיה צפוי למדי ונגמר סתמי. הרגיש לי שהסופר מיהר לסיים את הכתיבה.

היום התחלתי לקרוא את תענוגות וימים של פרוסט, אבל אני עדיין בהקדמה של המתרגם. מקווה מחר להתקדם קצת.
לצפיה ב-'שלום לך עצבות - פרנסואז סגאן'
שלום לך עצבות - פרנסואז סגאן
15/06/2019 | 11:30
40
בשבוע הספר כבר שנים לא ביקרתי וכשביקתי לא מצאתי כלום מעניין או שווה...
לצפיה ב-'סיימתי את Return to Glow, ספר יפה'
סיימתי את Return to Glow, ספר יפה
16/06/2019 | 14:46
32
עם ההסתייגויות, לפעמים קצת משעמם, לפעמים שפה קצת לא מהוקצעת.
אבל יפה האומץ להיחשף גם בצדדים פחות יפים, יפה הדרך שנעשתה במעשה הצליינות הזה באיטליה, להשלים עם כאבי ומעשי העבר, להודות וללמוד to surrender. זה יפה בעיני, ללמוד לזרום. זה גם משהו שאני צריכה ללמוד.

אהבתי את ההערות המלמדות על ההיסטוריה של איטליה, של הנצרות, גם את שאפשר להיות נוכחת בטקס קתולי וללמוד מהנזירות, בלי בהכרח להיות קתולית.

צ'נדי ואיינט עשתה את המסע שלה בשנת 2009 והיום גרה בפירנצה - המקום היחיד שהעלה בה דמעות געגוע - והיא כנראה בדרך להיות מדריכת תיירות מוסמכת.

רק שלא כדאי ללמוד ממנה איך להתכונן למסע שכזה...לא רק שלא כדאי לצאת במצב פיזי כפי שהיתה, בחסרון כיס שכזה, גם לא כדאי להגיע שוב ושוב לתשישות נפשית כפי שהגיעה אליה ולרעב מכרסם. זה היה מסע שעשתה ללא תכנון ארוך והיום, אני חושבת, שופרו השירותים שיש לאורך הדרך, יש גם צלייניות וצליינים רבים יותר. אני חושבת שכתבתי בהודעה קודמת שיצא לי ללון על המסלול - ולבקר בכמה נקודות בו במקרה - ופגשתי כמה וכמה שעשו אותו.
Via Francigena:

אני ממשיכה עם Isole Minori, "איים קטנים", ספרה של לורנצה פיירי שמצאתי במחיר מגוחך - ספר חדש לגמרי - באחת המכירות בשבוע הספר בשבוע שעבר. זה כנראה ממואר של חיים באי ג'יליו, דרום מערב טוסקנה (מקום מקסים כנראה, שהומלץ לי על ידי המדריך שלי בטיול האחרון ושעלה לכותרות בשנים האחרונות בעקבות תאונת שייט שקרתה שם, ספינת תיור שקעה וכמה נוסעים נהרגו, לקח חודשים לפנות את הספינה מחופי האי). הוריה של פיירי היו בעלי מלון בשנות ה-70, בעלות שהגיעו אליה בהחלטה של רגע והספר מתחיל בזכרונות הילדות מהחיים באי.

לצפיה ב-'לא ביקרתי בדוכני שבוע הספר'
לא ביקרתי בדוכני שבוע הספר
16/06/2019 | 22:53
39
לא בטוח שאספיק

את השבת ביליתי עם Coyote's Kiss הנחמד
לצפיה ב-'רשימה של ספריות רחוב בת"א'
רשימה של ספריות רחוב בת"א
15/06/2019 | 13:10
45
שלום, יש רשימה מסודרת של ספריות רחוב בת"א? לא מצאתי.
לצפיה ב-'וסקר מעניין לכבוד שבוע הספר'
וסקר מעניין לכבוד שבוע הספר
12/06/2019 | 22:46
1
63
לצפיה ב-''
14/06/2019 | 19:49
5
לצפיה ב-'שבוע הספר העברי נפתח'
שבוע הספר העברי נפתח
12/06/2019 | 22:32
2
37
היום נפתחו אירוע שבוע הספר העברי (או חודש הקריאה), עם אירועים, מבצעים, מופעים, והנחות - הכל סביב הספרים. כמו שצריך להיות כל השנה, אם אתם שואלים אותי

לצפיה ב-'מבצעים בחנויות וברשת:'
מבצעים בחנויות וברשת:
12/06/2019 | 22:44
37
בוקנט:

דני ספרים:

סטימצקי:

מנדלי מוכר ספרים (דיגיטלי):

האחים גרין:

עברית (דיגיטלי):

גט בוקס (דיגיטלי):

ידיעות ספרים:

הוצאת מטר:

מוזמנים להוסיף לרשימה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת בן שי שרותי תמלול
הכל בגלל מילה אחת!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו