לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1143511,435 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כתובת מקוצרת לפורום: http://comics.tapuz.co.il

שאלות? טענות? בקשות לפרסום? פנו למנהל/ת הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'קומיקס של "מלחמת הכוכבים" שובר שיאים'
קומיקס של "מלחמת הכוכבים" שובר שיאים
14/01/2015 | 11:32
3
56

וואלה בכלל לא ידעתי שיש קומיקס ל"מלחמת הכוכבים"..

לצפיה ב-'מישהו כאן קרא את החוברת הזאת?'
מישהו כאן קרא את החוברת הזאת?
16/01/2015 | 19:27
2
28
או בכלל קומיקס של "מלחמת הכוכבים"?
שווה לקרוא?

לצפיה ב-'אני קורא את ה fcbd שלהם.'
אני קורא את ה fcbd שלהם.
16/01/2015 | 19:48
37
בדרך כלל זה ממש לא חומר מלהיב או סוחף.
למיטב הבנתי זה מניח מראש הכירות טובה (מאוד) עם הסרטים כנקודת פתיחה.
לא יודע אם מארוול יעשו דברים אחרת. אבל בכנות, לא ממש מעניין אותי.
יש הרבה דברים טובים יותר בגזרת ה sci fi לקרוא בשוק.
לצפיה ב-'החוברת הזאת יצאה בכלל?'
החוברת הזאת יצאה בכלל?
17/01/2015 | 02:03
25
מדובר במכירות מוקדמות (pre-orders), לא?
לצפיה ב-'600 שקל'
600 שקל
13/01/2015 | 16:31
4
67
זה מה שקיבלתי היום על טינטין משנת 1965 שתורגם על ידי יעקב אורלנד. אחת העיסקאות הכי טובות שעשיתי אי פעם בקומיקסים.
לצפיה ב-'בהחלט.'
בהחלט.
13/01/2015 | 16:51
1
53
השאלה במכירה של פרטי אספנות, ולא משנה אם זה קומיקס, אומנות אימפרסיוניסטית, או פחיות קולה, היא האם יש 'שוק' ומישהו מוכן לדלם את המחיר שלדעתך זה שווה.
כשקומיקאזה הוציאו את אולטימייט ספיידרמן בעברית יזם מהיר וממולח העמיד כמה עותקים למכירה באי ביי עם כותרות 'הדפסה נדירה', 'לאספנים' וכדומה והצליח להרויח מאות דולרים על משהו שלמעשה היה זמין די בקלות.
מצד שני, היה מישהו לפני כמה שנים  שניסה למכור אוסף כמעט מושלם של חוברות בוקי. אבל הוא רצה עליו סכום ארבע סיפרתי שאף אחד, אפילו לא אני, היה מוכן לשלם.
לצפיה ב-'חייב להתוודות'
חייב להתוודות
13/01/2015 | 17:09
45
הייתי מוכן לקבל גם חצי ממה שקבלתי. היתה לי הרגשה שאם זה תורגם על ידי יעקב אורלנד ולא יצא בהוצאת מזרחי יש בזה משהו אבל לא ידעתי שהמשהו הזה שווה כל כך הרבה.
לצפיה ב-' אם כבר בטינטין עסקינן...'
אם כבר בטינטין עסקינן...
14/01/2015 | 08:24
1
51
אח שלי טייל בוויאטנם לא מזמן וחזר משם עם מזכרת קטנה בשבילי- התמונה המצורפת (הדפסה על זכוכית) לתלייה על הקיר.

לצפיה ב-'מוצלח'
מוצלח
14/01/2015 | 10:15
30
מהודו חזרתי עם טינטין בטיבט על חולצה, גם ממש יפה.
לצפיה ב-'יומולדת 14 ל"קומיקס וירקות"'
יומולדת 14 ל"קומיקס וירקות"
14/01/2015 | 08:51
40
"קומיקס וירקות" חוגגים יומולדת ביום שישי הקרוב ה-16.1, עם מבצעים והנחות וגם- השקה מחודשת של כרטיס המועדון שלהם!
המון מזל טוב לחנות הוותיקה שדואגת לשרת אותנו, חובבי הקומיקס בארץ, כל כך הרבה שנים בשירות איכותי ומקצועי! 

רק לא מזמן התארח אצלנו אחד מבעלי החנות- יובל שרון.
לצפיה ב-'שלום רב, מחפש קומיקס להדפסה עבור בני בכתה ב '
שלום רב, מחפש קומיקס להדפסה עבור בני בכתה ב
13/01/2015 | 14:55
1
47
לצפיה ב-'למה בדיוק אתה מתכוון "קומיקס להדפסה"'
למה בדיוק אתה מתכוון "קומיקס להדפסה"
14/01/2015 | 08:12
29
אתה מעוניין להדפיס לו קומיקסים כדי שייקרא אותם, או אולי כאו בשחור-לבן כדי שהוא יצבע אותם?
או אולי למטרה אחרת?
לצפיה ב-' אתם מחליטים מה אני קונה! '
אתם מחליטים מה אני קונה!
10/01/2015 | 15:06
11
68
אז כידוע לכם, לאחרונה קיבלתי תוספת לתקציב הקומיקס שלי.
בגלל שיצא לי לקרוא פחות קומיקס השנה, רשימת הקניות שלי ארוכה במיוחד (וזה מלבד הקומיקס שאני קורא באופן קבוע).
בעוד אני מתמהמה ביציאה לקור בשביל לרכוש עוד מנת קומיקס, הגעתי להחלטה שאני מעדיף שימליצו לי על משהו שלא נחשפתי אליו.
כאן בדיוק אתם נכנסים.
אז הרעיון הוא להמליץ על קומיקס לא מאוד מוכר (את הכרך הרביעי של סאגה אני הולך לקנות בכל מקרה...) ולתת הסבר קצר להמלצה. אין הגבלה על ז'אנר, אני אוהב כל מה שטוב.
מי שתומך בהמלצה מסוימת של אחר צריך להודיע על זה. 
אם זה קומיקס שהתכוונתי לקנות בכל מקרה, הוא לא ייחשב. 
הקומיקס שיקבל הכי הרבה תמיכה הוא זה שיירכש (אני אפרסם הוכחה כי אני יודע עד כמה אתם ספקנים).
אני אחכה להמלצות עד 25/1/15. אל תייבשו אותי.
תודה רבה!

* כמובן אין צורך להתחשב בתקציב של הפרס.
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
11/01/2015 | 11:58
5
48
הייתי ממליץ לך על ODY-C בהנחה ועדיין לא קראת. זו סדרה חדשה, החוברת השניה תצא החודש. מדובר על retelling של סיפור האודיסאה עם מספר טוויסטים נחמדים: כל הדמויות נשים (זאוס, פוסידון וכומבן אודיסאוס בעצמו) וזה מתרחש בחלל... נשמע הזוי? בהחלט כך אבל זה כתוב מדהים, מאוד קשה לקריאה ודורש חזרה של מספר פעמים עד שהכל ברור. החוברת מגיעה עם הקדמה של הרקע לסיפור וכמובן אם אתה בקיא בנושא האודיסאה יהיה הרבה יותר קל. כמובן שהכל מלווה באומנות לא מהעולם הזה. אני מאוד ממליץ :)
לצפיה ב-'נשמע ממש מעניין. אני לחלוטין אקנה את זה כשזה יהיה באוגדן. '
נשמע ממש מעניין. אני לחלוטין אקנה את זה כשזה יהיה באוגדן.
11/01/2015 | 18:19
3
30
תודה על ההמלצה.
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
11/01/2015 | 22:18
2
39
ספיין רודריגז המאייר החתרני אייר לפני כמה שנים ביוגרפיה מרתקת של ארנסטו צ'ה גבארה. את הסיפור עצמו כתב ההיסטוריון Paul Buhle והשילוב יצא נהדר. אני קניתי את זה בלונדון בחנות של ספרים אנרכיטסים אבל אני יודע שזה גם הגיע לארץ.
The Couriers שלושה סיפורי פשע נחמדים עם ציורים טובים.
Lenore, לשאוג מצחוק בלי בושה מהקומיקס הכי מצחיק אי פעם.
לצפיה ב-'או את שני החלקים של ברלין'
או את שני החלקים של ברלין
12/01/2015 | 00:34
1
35
קומיקס ריאליסטי ומשובח של ג'יסון לוטס.
לצפיה ב-'אחלה המלצות!'
אחלה המלצות!
14/01/2015 | 19:10
26
הבעיה עכשיו היא שרשימת הקניות שלי רק מתארכת.
טוב, נחכה שחברי הפורום יתמכו באיזשהי המלצה.
לצפיה ב-'אני תומכת בהמלצה'
אני תומכת בהמלצה
19/01/2015 | 16:47
2
לצפיה ב-''
14/01/2015 | 08:41
1
41
 Habibi מאת קרייג תומפסון-
סיפור מותח ומעניין ואומנות חבל על הזמן.
העלילה בגדול היא על 2 ילדים שבורחים מעבדות וההתבגרות שלהם ביחד ובנפרד בעולם מדברי דמיוני.
מה גם שזה ספר לא קטן, אז זה יעסיק אותך לתקופה 

Butcher Baker, The Righteous Maker מאת ג'ו קייסי ומייק הדלסון-
סיפור יחסית קליל בעלילה שלו, אבל מלא באקשן ואמנות משובחים!
גיבור-על אלים וגס רוח שפרש לפני שנים רבות, נקרא שוב להגן על המולדת בדרכו הייחודית וחסרת המעצורים.

קרוב רחוק מאת רותו מודן-
ראיתי שדירגת את "הנכס" שלה ברשימת המוצלחים שקראת השנה, אז למה לא לקרוא גם את הספר הקודם שלה? 

לצפיה ב-'ברור שקראתי את "קרוב רחוק", אל תגזים.'
ברור שקראתי את "קרוב רחוק", אל תגזים.
14/01/2015 | 19:13
20
למעשה "הנכס" הועמד על המדף לצידו.

קרייג תומסון טוב לי לפעמים, אבל לפעמים יש משהו בציור שלא עושה לי את זה.
אז Habibi זה מהטובים, כן?

נשמע טוב בוצ'ר בייקר.

בקיצור, צריך שיתחילו לתמוך בהמלצות, כי בסוף אני אפשוט את הרגל.
לצפיה ב-'עוד שבוע להצבעות!'
עוד שבוע להצבעות!
18/01/2015 | 18:24
7
עשו טובה, עזרו לחבר (פורום)!
לצפיה ב-'התחלתי לא מזמן את:'
התחלתי לא מזמן את:
23/01/2015 | 07:55
5
THE FLASH - MOVE FORWARD
אני נהנה, הגעתי לחוברת השלישית באוגדן, מומלץ עד עכשיו.
לצפיה ב-'כבר אין סיכוי שמישהו יראה את השרשור, כי הוא עבר לעמוד השני'
כבר אין סיכוי שמישהו יראה את השרשור, כי הוא עבר לעמוד השני
25/01/2015 | 18:05
4
אבל רציתי להודות לממליצים. תודה!

בגלל שאני קורא אוגדנים, אני לא אקנה בשלב זה את ODY-C, למרות שזו ההמלצה היחידה שקיבלה תמיכה.
אני אחליט בין ההמלצות כבר בחנות (בטח גם את חלקן אין בכלל בחנות).
לצפיה ב-'מחווה של אודרזו'
מחווה של אודרזו
10/01/2015 | 12:41
1
44
הנרצחים השבוע היו יוצרי קרטונים ולא קומיקסאים במובהק אבל אחד מגדולי הקומיקסאים הצרפתיים שאני מכיר עשה להם מחווה מקסימה.
לצפיה ב-'והנה משהו של אסף חנוכה באותו הקשר..'
והנה משהו של אסף חנוכה באותו הקשר..
14/01/2015 | 14:48
21
כמובן שנעשו הרבה קריקטורות על הטבח המזעזע שאירע בפריז, וכיוון שאנחנו בכל-זאת פורום קומיקס אז לא נעלה לכאן את כולם..
אבל אסף חנוכה הביא תגובה גם בקומיקס (עבור מגזין Telerama הצרפתי)-

לצפיה ב-'מועדון קריאה - Rat Queens!'
מועדון קריאה - Rat Queens!
07/01/2015 | 14:26
2
76
אתר עלילון בשיתוף עם חנות קומיקאזה מקיימים מועדון קריאה ב-27 לינואר ב-20:30, שידון בכרך הראשון של הקומיקס Rat Queens.
אתם מוזמנים להכנס לדף האירוע בפייסבוק כדי לקבל עוד פרטים וכמובן לאשר הגעה!

לצפיה ב-'התמונה הזו צריכה עוד לוגואים עליה.'
התמונה הזו צריכה עוד לוגואים עליה.
09/01/2015 | 10:11
1
43
לצפיה ב-'כל המרבה, הרי זה משובח!'
כל המרבה, הרי זה משובח!
09/01/2015 | 11:45
32
(וכל המוסיף גורע... יש ביטויים לכל סיטואציה)
לצפיה ב-'חורף בקומיקס'
חורף בקומיקס
07/01/2015 | 14:56
3
71
על רקע הסופה הגדולה שנפלה עלינו, חשבתי שיהיה מעניין לראות היכן השתמשו באלמנטים של החורף כשחקן מרכזי בקומיקסים שונים.
אתם מוזמנים לשתף אותנו בדוגמאות שאתם מכירים!

הנה אחת שלי-
אני כרגע קורא את Blankets של קרייג תומפסון, ואין ספק שלצד שתי הדמויות הראשיות, החורף הוא שחקן מרכזי לאורך כל הסיפור.
ברוב הספר הוא מיוצג בשלג וגם בלבוש החם של הדמויות, והרבה פעמים הוא משמש גם כמטאפורה ואמצעי להעברת מסר מעבר למה שכתוב בטקסט.
כמובן שגם העובדה שהסיפור כולו מתרחש בחורף המושלג מוסיפה לאווירה הרומנטית, אבל אין ספק שתפקידו של החורף בקומיקס לא מסתכם באווירה בלבד.

לצפיה ב-'משהו קטן על שמיכות'
משהו קטן על שמיכות
08/01/2015 | 00:49
33
מקנא בך שאתה קורא את הקומיקס הזה פעם ראשונה. אחד הטובים שקראתי אי פעם ומהבודדים שנשארים אצלי באוסף אחרי שסיימתי אותו. ממליץ לך לא לקרוא את גוד ביא צ'אנקי רייס Good-bye, Chunky Rice  גם שלו ומאכזב מאוד. 
לצפיה ב-'Whiteout/Greg Rucka & Steve Lieber'
Whiteout/Greg Rucka & Steve Lieber
08/01/2015 | 00:50
39
אני מודה שרק ראיתי את הסרט, וזה לא חורף כמו כפור של אנטרטיקה, אבל יש שם הרבה אלמנטים של חורף. נחשב?

אגב, אם מישהו קרא, כדאי?
לצפיה ב-'Sin City'
Sin City
08/01/2015 | 18:58
38
בכמה מהקומיקסים בסדרת Sin-City יש קטעים של גשם שממש יוצרים אימפקט.
הייתי אומרת שהחשיבות של הגשם יותר באה בקטע אמנותי מאשר סיפורי, אבל זה גם חלק בלתי נפרד מהקומיקס.
גם ככה פרנק מילר בחר בסגנון ציור לא פשוט בקומיקס הזה ולהוסיף גם גשם זה רק מסבך עניינים, ואני חושבת שהוא הצליח לפתור את זה אחלה.
ממש "שומעים" את הגשם נופל על הדמויות מרוב הקווים החזקים!

אגב- ראיתי שמילר גם עשה השתמש בשלג באמנות שלו ב-Holy Terror, אבל זה קומיקס כזה גרוע שאני מעדיפה לא להחמיא לו על כלום...
לצפיה ב-'אוף-טופיק'
אוף-טופיק
07/01/2015 | 14:19
4
18
הודעות שלא קשורות לקומיקס, אבל בהחלט קשורות לדברים אחרים משורשרות לכאן
לצפיה ב-'נפתחו פורומים: הכוכב הבא ויומני הערפד'
|*|נפתחו פורומים: הכוכב הבא ויומני הערפד|*|
08/01/2015 | 14:54
6
|מיקרופון|העונה החדשה של הכוכב הבא יצאה לדרך, וזה המקום להרים את המסך ולדבר על כל מה שחם!
אז איזה ביצוע המיס לכם את הלב? איזה ביצוע פחות אהבתם? ומיהו המתמודד שיהיה לדעתכם הכוכב הבא?

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום  הכוכב הבא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי|העונה השישית של יומני הערפד כבר כאן!
דרמת המסתורין העל-טבעית שכבשה את העולם חוזרת וזה המקום לדבר ולשתף!

מוזמנים להיכנס לפורום יומני הערפד ולהתעדכן בפרקים החדשים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'פורומים משפטיים חדשים ב'
פורומים משפטיים חדשים ב|תפוז|
11/01/2015 | 16:09
9
עורכי הדין המובילים בתחומם הגיעו לתפוז! יש לכם שאלה משפטית? רוצים להכיר לעומק את הזכויות שלכם? היכנסו עכשיו!

|*| נעשה לכם עוול? החלטתם להרים את הכפפה ואתם לא בטוחים איך? בואו לדבר על זה בפורום תביעות ייצוגיות

|*| למי מותר להאזין לכם? עד כמה הנייד שלכם יכול להסגיר אתכם? היכנסו עכשיו לפורום חקירות פרטיות:

|*| חשבון המים שוב הוכפל? רוצים לדעת מה הזכויות שלכם מול העירייה? בואו לבדוק בפורום מיסוי עירוני

|*| נגרם לכם או לרכושכם נזק? רוצים לברר מי חייב לפצות אתכם? בואו להתייעץ בפורום נזיקין
לצפיה ב-'נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון'
נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון
14/01/2015 | 13:44
5
|חיבוק| מעכשיו אתם לא לבד!
מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים המהווים איום על חיינו, גופנו או על אלו של האנשים הקרובים לנו, כמו תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד.
לכן פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום פוסט טראומה.

פורום זה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.

|סיגריה| ידוע שהרבה מעשנים רוצים להפסיק לעשן אך לא סומכים על עצמם שאכן יצליחו. יש מעשנים שהפסיקו וחזרו לעשן ויש מעשנים לשעבר שמידי פעם רוצים לעשן סיגריה אבל יודעים שזה עלול להסתיים בעישון החפיסה כולה ולכן פשוט לא מעשנים.
אתם רוצים להפסיק לעשן, אך קשה לעשות זאת לבד?

מוזמנים להיכנס לפורום גמילה מעישון וננסה לתת לכם עצות, רעיונות, סיוע ומידע בכל הקשור לעישון ולהפסקת עישון.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'פורומים עסקיים חדשים בתפוז!'
|*|פורומים עסקיים חדשים בתפוז!|*|
18/01/2015 | 14:32
2
בעלי עסקים קטנים ובינוניים? שוחים לבד בין הכרישים הגדולים? הצטרפו לפורומים העסקיים של תפוז!

|סביון|פורום נשים בעסקים
אם את מנהלת עסק וחיי משפחה במקביל, הצטרפי עכשיו לקהילת הוונדר-וומנז הישראליות:

|סביון|פורום מימון עסקים
אם העסק שלכם נתקע בבעיית תזרים ומשקיעים סוררים, בואו למצוא פתרונות קסם:

|סביון|פורום יעוץ עסקי
גם אם אתם כבר לא חדשים בעסק ומכירים איזו שיטה או שתיים, אולי תחסכו פה כמה שקלים:

לצפיה ב-'הצצה לספר החדש של האחים חנוכה'
הצצה לספר החדש של האחים חנוכה
06/01/2015 | 09:47
4
68
הרומן הגרפי החדש של האחים אסף ותומר חנוכה (וכמובן גם בועז לביא) יצא לאור כבר בצרפת, ובקרוב עתיד לצאת גם בארה"ב ומדינות נוספות.
אין ספק שהחבר'ה האלה יודעים את העבודה.
אפשר להתרשם מהעמודים הראשונים של הספר בקישור הזה.

וצירפתי כאן עוד כמה תמונות מעמוד הפייסבוק של תומר חנוכה.

לצפיה ב-'נראה מרשים'
נראה מרשים
06/01/2015 | 15:45
1
32
מתי יהיה ניתן להשיג בארץ?
לצפיה ב-'אני מניח שברגע שהגרסא באנגלית תראה אור..'
אני מניח שברגע שהגרסא באנגלית תראה אור..
06/01/2015 | 22:36
26
לפחות אני מקווה שחנויות הקומיקס יזמינו אותו כשזה יקרה (צפוי לקראת האביב אם אני לא טועה).

האם נראה את הקומיקס בשפת הקודש העברית?
האמת שיש לי ספקות, למרות שאשמח לראות הוצאה לאור בישראל שתיקח יוזמה לתרגם את הספר הזה!
לצפיה ב-'אם הספר יהיה מעניין כמו ההרצאה על תהליך היצירה,'
אם הספר יהיה מעניין כמו ההרצאה על תהליך היצירה,
06/01/2015 | 18:52
28
מחכה לנו ממתק אמיתי.
הציורים מדהימים, אין עליהם.
לצפיה ב-'אומנות מעניינת!'
אומנות מעניינת!
06/01/2015 | 19:55
25
נראה משהו ששווה לעקוב אחריו
לצפיה ב-'תכנית חדשה במשרד החינוך: לימודי קומיקס ובלוגים'
תכנית חדשה במשרד החינוך: לימודי קומיקס ובלוגים
03/01/2015 | 13:53
5
68
במשרד החינוך חשבו על תכנית שתאפשר למורים להשתמש ביצירת קומיקס ככלי לימודי למקוצות שונים.

יש פה חבר'ה שלומדים בבית-ספר ושמעו על זה?

לצפיה ב-'מצחיקה אותי הכותרת פרובוקטיבית'
מצחיקה אותי הכותרת פרובוקטיבית
03/01/2015 | 23:32
3
65
הם לא לומדים איך ליצור קומיקס.
הם משתמשים במחולל מוגבל כדי לעבוד על כישורי שפה וכתיבה.
למעשה, אפילו הדוגמא שכלולה בכתבה מבהירה את הבעיתיות שבשימוש שהם עושים כאשר יש חזרתיות בתיאור הויזואלי והמילולי...
אבל, למרות ביקורות כאלו מהכיוון של יצירת קומיקס בהקשר הרחב של הדבר, אני חושב שזה רעיון נפלא שמעודד צעירים וצעירות שאחרת לא היו מתנסים בקומיקס לחקור את המדיום ויכולותיו ולהרחיב את מעגל אמצעי הביטוי ברשותם.
בטווח הארוך זה בהחלט יכול להיות התמריץ שיהפוך את הקומיקס לצורת ביטוי לגיטימית ב-א-מ-ת בתרבות הישראלית ולא איזוטריה שולית.
לצפיה ב-'דווקא יש משהו טוב יותר כיום:'
דווקא יש משהו טוב יותר כיום:
04/01/2015 | 17:23
42
פרויקט בשילוב קרן קרב (שעכשיו הם חלק מהחברה למתנסים) ומוזיאון הקומיקס בחולון הקים מערך מושקע ויפה ללימודי קומיקס.
יש בו עיוני ומעשי. מנסים לתת לתלמידים (כיתות ג'-ד') את היכולת לספר סיפור ולחקור דרך המדיום של הקומיקס, החל משלב ההסבר על מי זה ומה זה קומיקס ועד ליצירת קומיקס בעצמם. המערך מפרט יפה מאוד בצורה מתאימה וברורה לכיתות אלו את כל מה שלנו כילדים מעולם לא היה וחלמנו שיהיה.

אומנם משרד החינוך עושה משהו שעדיף על כלום, אבל הפרויקט של מוזיאון הקומיקס לפחות בחולון כבר מאכיל אותו אבק...

נ.ב.
לקרן קרב היה מערך קומיקס ישן שלא היה חלק ממוזיאון הקומיקס ויש להבדיל בינו לבין הפרויקט הנוכחי.
לצפיה ב-'"במשרד החינוך אונסים תלמידים לאהוב קומיקס"'
"במשרד החינוך אונסים תלמידים לאהוב קומיקס"
04/01/2015 | 17:29
1
47
זאת, כותרת פרובוקטיבית, עופר.

אני בעד הפרוייקט. כולנו התחלנו מלהעתיק קומיקס של אורי פינק או משימוש במסנג'ר של מייקרוסופט עם הציורים של וודרינג.
יוזמה מבורכת.
לצפיה ב-'חחחח מעניין מתי באמת נראה כותרת כזאת, מולי...'
חחחח מעניין מתי באמת נראה כותרת כזאת, מולי...
04/01/2015 | 19:40
32
אני גם בעד. כל דבר שמקרב ילדים לקומיקס באיזושהיא צורה- מבורך מבחינתי.
מה גם שליצור קומיקס באמצעות מחולל זה לא כזה גרוע, ואולי דווקא יכול לעזור לאנשים שפחות מיומנים באיור ליצור בכל-זאת קומיקס וככה בכלל להתקרב אל המדיה הזאת.
לצפיה ב-'פעם ראשונה שאני שומע על זה'
פעם ראשונה שאני שומע על זה
04/01/2015 | 22:33
27
אני תלמיד כיתה ט ובחיים לא שמעתי על זה קודם
לצפיה ב-' הנה שאלה'
הנה שאלה
31/12/2014 | 20:06
15
102
האם לדעתכם MARVEL...מכבה?(לא יודע אם זאת המילה הנכונה...מחלישה?) את  הכותרים שלא ברשותה הקולנועית?
כי את FANTASTIC FOUR  הופסקה  ואקסמן , ממה ששמעתי , הרבה מוטנטים עומדים לגלות שהם בעצם  inhumans (לא לא ממש 100%, רק שמועה) , פלוס הם דיי הרגו את וולורין 
לצפיה ב-'אפשר לומר שדי ענית לעצמך...'
אפשר לומר שדי ענית לעצמך...
03/01/2015 | 14:37
4
54
היה גם איזה סיפור עם המרצ'נדייז של סרטי אקס-מן אם אני לא טועה...
בכל מקרה, לי זה נראה די ברור ש-MARVEL עושים את זה כדי להחליש את המותגים הקולנועיים שלא ברשותה.

לצפיה ב-'שזה מהלך אידיוטי...'
שזה מהלך אידיוטי...
03/01/2015 | 14:50
3
56
נכון שיש (הרבה) יותר כסף בקולנוע, אבל מה אכפת לה להרוויח קצת מהבאז סביב הכותרים שלא ברשותה?
מה אכפת לה שאנשים שראו את הסרט של אקס-מן או פנטסטיק פור יילכו לקנות קומיקס כזה?
הרי אנשים שהולכים לסרט של FOX או SONY לא יפסיקו ללכת לסרטים שלהם... זה פשוט לפגוע באחר על חשבונך. אידיוטי.
לצפיה ב-'האם זה נכון'
האם זה נכון
03/01/2015 | 16:00
1
42
שבגלל שסרטי ספיידרמן לא כל כך מצליחים(ככה שמעתי) הוא חוזר בקרוב לMAEVRL?
והאמת אני יכול להבין את מה שהם עושים ל X MEN
...להם יש את ה  inhumans '  ולכן הם רוצים שהם יתפסו מקום יותר מרכזי ביקום הקולנועי וגם הלא קולנועי...
ובקשר ל FANTASTIC FOUR...השינויים שעד כה ראיתי שיהיו בסרט  פשוט צורחים "זה יהיה סרט רע...ממש ממש רע" (שוב ,רק לדעתי)
אז אולי הם מנסים להתרחק מזה
לצפיה ב-'נראה שפנטסטיק פור הולך לכיוון מאוד שונה מהקומיקס'
נראה שפנטסטיק פור הולך לכיוון מאוד שונה מהקומיקס
03/01/2015 | 23:09
54
זה לא אומר שזה יהיה סרט רע (אפילו ש"כרוניקה בזמן אמת", היה סרט סביר בלבד...).
בכל מקרה, יהיה מישהו שיאהב. אנשים שאוהבים את הקומיקס לא יפסיקו לקנות בגלל הסרט, והאנשים שיאהבו את הסרט ינסו את הקומיקס. אין להם מה להפסיד.
ולפי אתרי החדשות ספיידרמן לא יחזור למרוול, פשוט בודקים שיתוף פעולה בין סוני ולמרוול.
אבל למה זה משנה?
לצפיה ב-'נקודת המבט של העומדים בראש התאגיד'
נקודת המבט של העומדים בראש התאגיד
04/01/2015 | 16:20
60
היא להעלים את הקשר בין הקומיקס למותגים קולנועיים שנמצאים ברשות אולפן, איתו אין למארוול\דיסני הסכם רווחי מצידם. קומיקס מוכר הרבה פחות מכרטיסי קולנוע, כך שעל צופה הקולנוע הממוצע כלל אין השפעה, וכל שהם עושים זה לגרום להחלטות שונות ומשונות שמעוותות את ההמשכיות של יקום 616 (הדוגמה העדכנית היא ריטקון המקור של סקארלט וויץ' וקוויקסילבר).
לצפיה ב-'או-הו!'
או-הו!
07/01/2015 | 06:56
8
30
***ההודעה הקרובה מכילה קצת ספוילרים למי שלא קרא אקס-מן בשנים האחרונות***

זה מדהים, אבל הנושא הזה מציק לי בטירוף בדיוק לאחרונה, מאז שהתעדכנתי בקרוסאובר הנודע לשמצה: AVX - Avengers VS X-men.
למי שלא יודע, זה קרוסאובר שיצא ב-2011 ושמו מעיד על תוכנו.
עכשיו, למראית עין זה בסך הכל מארוול מנסים (ומצליחים) לגרוף כמות מטורפת של כסף באמצעות השיטה הכי עתיקה בהיסטוריה של הקומיקס: הנגשת שתי קבוצות מפורסמות של סופר גיבורים זו בזו לקרב בגלל איזו סיבה מפורכת כלשהי ומענה ספקולטיבי לחלוטין לשאלה הקבועה של המעריצים: מה היה קורה אם דמות X הייתה נלחמת בדמות Y - מי מהן היה מנצח. 
למי שלא קרא אקסמן בשנים האחרונות, הקונספט הוא שהמוטנטים במארוול הפכו מאז אמצע שנות ה-2000 לזן נכחד, בעקבות האירוע הקרוי M Day שבו סקארלט וויץ' טבעה את המשפט המפורסם: No more mutants ודלדלה באמצעות הכוחות המטורפים שלה את אוכלוסיית המוטנטים לפחות מ-200. המוטנטים הפסיקו להיוולד והסתגרו באי קטן בהנהגתו של ציקלופ.
זה לכשעצמו מהלך של מארוול שאומר: אנחנו לא נמציא עוד דמויות חדשות שפוקס יקבלו את הזכויות עליהן...
המוטנטים הפכו לאוכלוסייה דלילה וסגורה לא רק מבחינה מספרית אלא גם מבחינת ההשפעה שיש להם על העולם. בעצם זה שתקעה את כל הדמויות הללו על אי קטן אחד מארוול צמצמה גם את השפעתן, את הרלוונטיות ואת קנה המידה של הסיפורים שלהן (קראתי מאמר יפה מאוד שמראה איך מייק קארי, מי שכתב את Xmen: Legacy ואת Xmen במשך שנים, מבטא את זה יפה בסיפור שלו: Age of X, ופחות או יותר שם במילים של הדמויות שלו את המחאה של אקסמן נגד מארוול על מצבם כיום). 
אם מאז שנות ה-80 ולאורך שנות ה-90 האקסמן שלטו שליטה מוחלטת בכיפה, כעת מארוול ניסתה לפנות אותם הצידה לטובת הכותרים האחרים שלה, ובמיוחד, לאור הצלחת הסרטים - האוונג'רס.
אבל זה היה רק השלב הראשון, כי ב-2011, כמו שהתחלתי, הגיע AVX.
ב-AVX כוח הפיניקס מגיע שוב לארץ והוא העומד בבסיס הקונפליקט. האוונג'רס מפחדים מהכוח ההרסני הזה, באופן מובן, ורוצים לנסות לעצור אותו, בזמן שהאקסמן (או חלקם, לפחות), מונהגים על ידי ציקלופ, מבקשים לשלוט בו (וטוענים שהדבר אפשרי) כאמצעי להשבת אוכלוסיית המוטנטים למספרה הטבעי, ובעצם - הצלת המין מהכחדה.
הרעיון הזה טיפשי בכמה רמות. בראש ובראשונה בכך שציקלופ יתמוך בפיניקס אחרי החוויה האישית שלו עם הכוח הזה, אבל ניחא... אפשר להתווכח על זה.
החלק הבעייתי באמת הוא שמה שנראה בהתחלה כקונפליקט שאמור לבטא כהלכה את הטענות האמיתיות והכנות של שני הצדדים, הופך במהרה למאבק של אוונג'רס - הטובים, נגד האקסמן - הרעים.
מארוול ממש לא מנסה להסתיר לטובת מי היא עומדת. לא הוזקקנו לרמזים: העובדה שכוח הפיניקס הורס עולמות בדרכו לכדור הארץ או שוולברין נפרד מציקלופ ועומד בצד של האוונג'רס (וכידוע: איפה שוולברין נמצא - זה הצד החיובי, כמובן). אם זה לא היה ברור מספיק, במהרה כוח הפיניקס (בגלל מהלך מפגר של סטארק) משתלט על חמישה אקסמן מהצוות של ציקלופ, כולל ציקלופ עצמו, והאקסמן הופכים רשמית לרעים של הקומיקס.
הו, הם מתחילים כבריות על-אנושיות שמטרתן להפוך את העולם לטוב יותר, אבל ברור מאוד לאן זה הולך. האוונג'רס מוצאים מחוץ לחוק ונרדפים והופכים לאנדרדוגס של הסיפור. ה"פיניקס 5" הולכים ומאבדים שליטה על עצמם בכניעה שלהם לצד האפל של הכוח (והאמת, האוונג'רס עושים עבודה די טובה לדרבן אותם לשם...) במהרה האקסמן שמארוול רוצה להציל הולכים ומתנתקים מציקלופ, שמוכתר רשמית הנבל הראשי של הסיפור. הסיפור ממשיך בכך שהאוונג'רס מורידים את ה"פיניקס 5" אחד אחרי השני, במה שמישהו תיאר יפה כ"המתת חסד קשה לצפייה". זה היה ברור מאליו. ציקלופ נשאר בסוף לבדו, הופך ל"דארק פיניקס", הורג את פרופ' אקסבייר, ולבסוף מוכנע. הוא נכלא ומוכלם לעיניי כל.
גם יתר האקסמן שיצאו נקיים מהסיפור ביצעו פשעי מלחמה ועכשיו עליהם לכפר עליהם. הם בעמדה מוסרית תחתונה. בשורה התחתונה של הקונפליקט, לאקסמן אין יותר מנהיג. קפטן אמריקה מודה שהאוונג'רס צריכים להתייחס יותר לבעיית המוטנטים ומחליט להרכיב קבוצת אוונג'רס שתורכב ממוטנטים ומאוונג'רס יחד.
למעשה, זה מרגיש כאילו מארוול מנסה להכניס את האקסמן (הפופולאריים, לפחות), תחת קורת גג אחת עם האוונג'רס - בהנהגתו של קפטן אמריקה.
אקסמן מאז ומעולם היה קומיקס עצמאי שחי בעולם נפרד כמעט לגמרי, לפחות למראית עין, מיתר העולם של מארוול. כעת מארוול מנסה קודם כל להחליש את הכותר, ושנית, להכפיף אותו לכותרים שהזכויות על הסרטים נמצאים בשליטה - דהיינו האוונג'רס; להפוך את הדמויות לחלק אינטגרלי מיתר העולם שלהם וללא רלוונטיים בזכות עצמם. אנחנו יכולים לראות, גם בריצה הנוכחית של בנדיס על האקסמן, שהנוכחות של האוונג'רס בכותר גדולה יותר מבעבר.

לא כל הקולות הולכים לכיוון הזה. למעשה, מיד אחרי ה-AVX יצא קומיקס של קיירון גילן שנקרא AVX: consequences, שאם לא כיפר על העוולה שעשה הקרוסאובר למוטנטים, ובראש ובראשונה לציקלופ, לפחות הוא מוציא קצת מהמרירות של הקומיקס הקודם ומראה באופן יפה גם את הצד של ציקלופ (שבקרוסאובר לא נראה), ואולי, אפילו, את האפשרות שציקלופ צדק אחרי הכל...

...

אני לא יודע לאן יילכו האקסמן הלאה.
ברור שלמארוול יש אג'נדה מסויימת. מי שנכנס לדף הפייסבוק שלהם יכול לראות בקלות אילו כותרים מקבלים שם את חלק הארי ואילו נדחקים לחלוטין לשוליים. הכותרים שמארוול מחזיקה בזכויות הסרטים עליהם: האוונג'רס, guardians of the galaxy, inhumans, ועוד, כולם מקבלים  שם סיקור מרכזי. ספיידרמן מקבל גם כן את שלו, בגלל שלמארוול יש פחות עימותים עם סוני מאשר עם פוקס. אבל האקסמן? הם כמעט ולא נראים שם. רק החוברות שיוצאות מדי חודש נכללות יחד עם יתר הכותרים שיוצאים, כי אין ברירה...

בתור מעריץ של אקסמן זה מעציב אותי מאוד. אני מרגיש שמי שמשלם בסופו של דבר את המחיר על הקטנוניות בין מארוול לפוקס זה אנחנו - הקוראים והמעריצים. מארוול מתנהגת כמו האישה במשפט שלמה שאמרה: "גם לי וגם לך לא יהיה". מה שיקרה, או מה שנראה שמארוול מקווה שיקרה בסוף, הוא שהאקסמן יאבדו את הפופולאריות שלהם ככותר והדור החדש של קוראים צעירים יאבד בהם עניין לטובת הכותרים של הסרטים הבולטים יותר. לפוקס לא ישתלם יותר להפיק עליהם סרטים, כי לא מספיק אנשים יגיעו לראות, והם ייאלצו למכור חזרה את הכותר למארוול.
זה הלך מחשבה מטופש בכמה רמות: ראשית, הוא יוצא מנקודת הנחה שאנשים באים לראות את סרטי האקסמן בזכות ההצלחה של הקומיקס, ואם כבר, כיום זה הפוך. מארוול מקבלת יותר קוראים הודות לפוקס. שנית, אם האקסמן ייאבדו את הרלוונטיות שלהם, זה לא בטוח בכלל שמארוול תצליח לשקם אותם לתהילת העבר שלהם. הם יכולים בקלות לסיים כמו ארבעת המופלאים - קומיקס עם תהילת עבר שנמצא בשוליים.

בינתיים אנחנו מקבלים קומיקסים גרועים, או כאלו שנאלצים להסתפק במסגרת עולם מאוד מצומצמת, בזמן שהאוונג'רס נתקעים בכל פינה.
ואין מה לדבר בכלל על סדרת טלוויזיה...
לצפיה ב-'הנה מאמר שעוסק בנושא'
הנה מאמר שעוסק בנושא
07/01/2015 | 11:36
7
23
הוא גם מסביר את הצד של מארוול בעניין.

השאלה העצובה היא האם כבר ניתן וצריך לדבר על הסוף של אקסמן כקומיקס?
אולי זה עדיף על פני גסיסה איטית, כאובה, ומלואה בקרוסאוברים עם כותרים אחרים...
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
07/01/2015 | 17:40
1
19
סוף של אקסמן כקומיקס...אני ממש בספק שזה יקרה...הם יותר מדי גדולים(או שאני מפספס משהו, יש הרבה כותרים של מוטנטים, לא?)
האם אתה מעודכן במה שקורה היום עם CYCLOPS הצעיר? (ושאר האקסמן הצעירים שהובאו מהעבר)כי זה קומיקס דיי מענין,מאוד מוזר מבחינת מסע בזמן וכל זה אבל מענין ,ודבר שני האם אתה גם מעודכן ב ALL THINGS END של MARVEL , כי הם רומזים ל...אני לא יודע מה, לסוף? ל REBOOT בנוסח DC?
לצפיה ב-'מודע'
מודע
08/01/2015 | 01:16
15
כרגע עדיין יש כותרים רבים לאקסמן (אם כי פחות מן העבר) בגלל שבכל זאת, מדובר בכותר שבמשך עשרות שנים היה המותג החזק ביותר במארוול בהפרש עצום, אבל אם תסתכל על הסטטיסטיקות האחרונות, תראה שהוא כבר לא הכותר הרווחי ביותר. לדוגמא, שומרי הגלקסיה מכר לאחרונה קומיקסים רבים יותר מאקסמן, בעקבות הסרט. מתכוננת גם סדרה מצוירת בהמשך. ואין מה לעשות, בסופו של דבר ילדים יקראו את מה שתדחוף להם הכי הרבה... הנה, האקסמן החזיקו מעמד לאורך כל שנות ה-90 למרות שאיכות הקומיקסים הייתה ברצפה, וילדים המשיכו לקנות את זה (עד הפיצוץ בתעשייה, אבל זה כבר סיפור אחר).

עדיין לא קראתי את הסדרה של ציקלופ, אבל היא נמצאת ברשימת הקריאה שלי. שמעתי עליה בינתיים רק דברים מעולים.

אם מארוול אכן יעשו reboot, אני באמת חושש לגורלם של האקסמן. אני משוכנע שאם הם מתכננים מהלך כזה, מה שעומד להם מאחורי הראש באופן ברור זה התהליך שברכישת הכותרים חזרה שהם מכרו לחברות הסרטים, ביניהם אקסמן וספיידרמן. ואם הם באמת מנסים להילחם בחברות הסרטים על ידי פירוק פנימי של הכותרים שמתרחש בתוך הקומיקס שלהם, צפה רק להחמרת המצב הקיים.
reboot הוא אפילו נוח יותר מאשר ריטקון. אני מצפה שיהיה לזה קשר כלשהו למוטציות. היום המוטציות ומעמדן מהווה נדבך חשוב מעולם מארוול הנוכחי. כל שאתה צריך לעשות הוא להסב את מרכז הכובד מהם, כמו להגיד שהמוטציות הן בעצם תולדה של קסם כלשהו - המקור ל-inhumans, אולי? שלול את מאבקם של האקסמן, תעביר אותו לגזע אחר, והנה - אין יותר בעיות. 
בעצם זה די הגיוני. מארוול לא יכולים לשחק עם העולם הנוכחי שלהם של מוטנטים ובני אדם בלי להרגיש כאילו הם משחקים לידיהן של החברות שזכויות הסרטים על הדמויות והסיפורים הנ"ל נמצאות בידיהן. הם מעוניינים להרגיש את החופש ליצור מה שהם רוצים ולעשות עם היצירה הזו מה שבראש שלהם, ולא שחברה אחרת תיהנה מהם. אז במקום לפתח את מאבק המוטנטים ובני האדם עוד, ושפוקס יהנו מזה, הם יעדיפו לעשות איזה שינוי מהותי בעולם שלהם שיעביר את חזית המאבק בעולם למקום אחר שבבעלות מארוול, ונסגר הסיפור.
אני חושב שזה מהלך שמתגבר דווקא בשנים האחרונות באופן בולט, בזכות ההצלחה ההולכת וגדלה של סרטי מארוול - ככל שהם הולכים ומתחזקים, הם נהיים תלויים פחות ופחות בהצלחה של חברות הסרטים האחרות ושואפים ליותר אוטונומיה,, וכך הם גם הולכים והופכים נרגנים יותר לכך שלחברות הללו יש עדיין בעלות על המותגים שהם יכלו לעשות מהם עוד כסף. אני חושב שלא יעבור הרבה זמן לפני שנראה את הצעד הבא של מארוול בקרב הזה, והוא הולך להיות בולט, תוקפני ולא מתנצל.
לצפיה ב-'זה בסדר, האקסמן יחזרו'
זה בסדר, האקסמן יחזרו
07/01/2015 | 20:19
4
19
ברגע שהזכויות הקולנועיות של האקסמן יחזרו למארוול, הם יחזירו את הקומיקס לקדמותו.
למען האמת, לא הייתי מתפלא אם האסטרטגיה שלהם היא לחנוק את האקסמן כדי לרכב על הגל של האוונג'רס (ובו זמנית להוריד את הכדאיות של סרטי אקסמן נוספים מצד פוקס) ובעוד כמה שנים להעביר את המיקוד מהאוונג'רס (כי כמה סרטים עם הקאסט הזה אפשר כבר לעשות?) לאקסמן.

אגב, לדעתי המטרה של m day לא הייתה לדחוק את האקסמן לשוליים, אלא לנצל את האירוע כדי "לנקות" את היקום מאלף דמויות שהצטברו לאורך השנים. קצת כמו ה-new 52 של DC. מארוול התחילו עם היקום הקולנועי שלהם רק ב-2008 עם איירון מן (נכון?), ולא נראה לי שהם החליטו להעביר את הפוקוס 3 שנים לפני הסרט הראשון שלהם.

אגב, אם כבר טרחתי והגבתי - ממש אהבתי את האקסמן בין הסדרות החדשות שלהם בשנות ה-90 ועד ל-m day (כולל האירוע עצמו), ולאחר מכן איכות הקומיקס שלהם ירדה, לטעמי. וממה שכתבת נוצר אצלי הרושם (ותקן אותי אם זה לא המצב) שאתה שותף להשקפה הזאת בגדול. אם כן - יצאו מאז house of m קומיקסים טובים של האקסמן שהיית ממליץ עליהם?
לצפיה ב-'האסטרטגיה הזו ברורה'
האסטרטגיה הזו ברורה
08/01/2015 | 00:54
3
22
אבל האם היא תעבוד?

האם פוקס יכולה להיחנק, בזמן שבריאן סינגר עדיין מרים לאוויר שוברי קופות על ימין ועל שמאל?
האם באמת ההצלחה של סרטי האקסמן תלויה בקומיקס? כי לי נראה שהסרטים הללו מספיק נגישים בשביל לפנות גם למי שלא מכיר את הקומיקסים, וכל זמן שהם מוציאים סרט בכמה שנים (ואפילו מתכננים להגדיל את תפוצת סרטי הקומיקס שלהם וסדר הגודל שלהם על ידי הוספה של כותרים נוספים לעולם, כמו דדפול ואקס-פורס וע"י כך גם ליצור קורסאוברים משל עצמם) קשה לי לראות את פוקס מוותרים אפילו בעשר השנים הקרובות על הזכויות של האקסמן. אלא אם בועת סרטי הקומיקס תתפוצץ לכולם בפרצוף, ואז איש כבר לא באמת יודע מה יקרה. 
בינתיים מארוול יוצרת בהדרגה תחלופה לאקסמן, דמויות נוספות, כותרים נוספים. אתה חושב שהם פשוט יגנזו הכל ברגע שהם יקבלו (אם הם יקבלו) את הזכויות על אקסמן חזרה? ואם הילדים של היום לא יכירו את אקסמן, האם יהיה להם אכפת בכלל מזה שיחזרו בחזרה?

לגבי המלצות:
אני תוהה לאילו סדרות משנות ה-90 אתה מתכוון. אני יודע שיש אנשים שאהבו את שנות ה-90 (למרות שהן נחשבות לעשור הרע של האקסמן), אבל זה מעניין אותי מה אהבת ספציפית.
אני גם מסכים שאחרי ה-m day האיכות ירדה, חלק מזה נובע מהסיבות שציינתי קודם, לדעתי. יש קרוסאובר שאנשים מאוד אהבו, שהוא הקרוסאובר הגדול ביותר של אקסמן אי פעם כי הוא בעצם מורכב משלושה קורסאוברים - סיפור בשלושה שלבים: מתחיל ב"Messiah complex", ממשיך ב"Messiah war" ונגמר ב"second coming". הבעיה היא, קודם כל, שמדובר בקרוסאובר, ולכן כרוך במעבר בין כותרים שונים, בלגן, ועירוב של איכות גבוהה וירודה. שנית, הקרוסאובר השני בסדרה נחשב גרוע למדי, וזה חבל, כי Second coming הוא מותח ומלא באקשן אפי.
אם אתה לא בקטע של קרוסאוברים ודחיסה של מליון חוברות, אז יש את הספינאופ המעולה: X-factor, של פיטר דיוויד (חפש את זה של שנות ה-2000, כי יצאה גם סדרה באותו שם בשנות ה-80 וה-90). הוא מתחיל במיני סדרה בת חמישה כרכים בשם Madrox the multiple man, והוא מעולה, במיוחד אם אתה חובב את תרבות הניו-נויר, סיפורי חקירות הזויים והרבה הומור, שנינות ודרמה, ביחד עם כל מיני מוטנטים דרג ג' ששמעת עליהם רק מעט בעבר ועכשיו מקבלים את מלוא הבמה.
אם אתה בקטע של סדרה בעלת אופי יותר רציני, עם יותר אקשן ומתח ו"אפיות", הייתי ממליץ על uncanny x-force. זו סדרה עם קצת פחות דגש על דרמה בין דמויות (אם כי גם את זה יש שם), פחות אופרת סבון, ויותר על עלילות עוצמתיות שנבנות בהדרגה ומשאירות אותך על קצה הכסא עם כל סיום פרק.
יש גם את Wolverine and the X-Men של ג'ייסון אהרון, שחוזר לשורשים של בית ספר למוטנטים בדגש על האלמנט של בית-ספר, עם בני נוער מוטנטים מתוסכלים, וולברין וקיטי פרייד כמנהלים, והרבה טירוף והומור. הדגש של הסדרה הזו הוא פשוט: כיף.

זה מה שעולה לי על קצה המזלג.
אה, ואם לאקסמן יש איזשהו ערך סנטימנטלי לגביך, הייתי מתרחק כמו מאש מהקרוסאובר Avengers VS X-Men. ברצינות, אם אתה אוהב את האקסמן וקורא את הקרוסאובר הזה, אתה מסיים אותו ורוצה לירות לעצמך בראש.
לצפיה ב-'שכחתי לציין'
שכחתי לציין
08/01/2015 | 01:00
15
Uncanny X-Force מ-2010 של הכותב Rick Remender. אני מציין את זה במיוחד בגלל שמאז יצא חידוש לסדרה ב-2013, והוא לא טוב כמו הראשון (אני חושב שהוא אפילו בוטל מאז הפעם האחרונה שבדקתי)...
לצפיה ב-'נגיד ככה - אם היא לא תעבוד, מארוול לא יפסידו ממנה יותר מדי'
נגיד ככה - אם היא לא תעבוד, מארוול לא יפסידו ממנה יותר מדי
08/01/2015 | 12:11
1
22
כמו שאמרת, עיקר ההכנסות שלהם הן מסרטים, אז אולי שווה להם למכור פחות קומיקס אפילו אם הסיכוי שזה יגרום לפוקס להפסיק להוציא סרטי אקס-מן קלוש. בכל מקרה, חלק מהאסטרטגיה היא גם לנצל את הוואקום כדי לדחוף לקדמת הבמה דמויות שמארוול יכולים להפוך לסרטים בעתיד.
לא יודע אם היעדר קומיקס של האקסמן יפגע בהכנסות של הסרט (אגב, דווקא בריאן סינגר זאת דוגמא קצת בעייתית, בהתחשב במה שקורה איתו כרגע), אבל זה בטח לא יעזור.

תודה על ההמלצות! אנסה את Wolverine and the X-Men ואקס-פקטור.
ב"שנות ה-90 התכוונתי בעיקר לתחילת שנות ה-90, בהשקה מחדש של x-men ו-uncanny x-men ו... כן, גם נהנתי בערבון מוגבל ממיליון הקרוס-אוברים מכח האינרציה (אוקי, להגנתי, הגלגול של האקס-מן אליו נחשפתי בפעם הראשונה, קודם בדמות הסדרה המצויירת ואח"כ בדמות הקומיקס שהחליטו לתרגם לעברית. כמו שאמרת - ילדים יקראו את מה שידחפו להם). אה, הכללתי גם את ההרצה של מוריסון, למרות שמסתבר שהיא בכלל התרחשה בשנות ה-2000.
לצפיה ב-'ההתחלה הייתה קצת יותר טובה'
ההתחלה הייתה קצת יותר טובה
09/01/2015 | 03:31
15
החוברות הראשונות של ג'ים לי היו בסדר, קליירמונט נתן סיום יפה לריצה שלו בפתיחה אפית לסדרת הXmen החדשה, סקוט לובדל הצטיין לפחות בסיפורים שקטים והייתה החתונה של ג'ין וסקוט שהייתה אירוע די גדול ובוצע יפה. וכמובן, ב-95 היה לנו את Age of Apocalypce שהיה הפנינה בים של כל שנות ה-90. אחרי זה זה התחיל להיהרס.

בריין סינגר זוכה מהאשמות שהטילו עליו. הבחור שהאשים אותו הודה שמדובר בהמצאה, אז הוא ימשיך להופיע גם בסרטים הבאים, ככל הנראה.
לצפיה ב-' בערך ספוילר ,אין פרטים ספציפיים'
בערך ספוילר ,אין פרטים ספציפיים
09/01/2015 | 20:35
21
אני היחיד ששמע על הספוילר החדש של ספיידרמן...על...אתם יודעים...זה ש"חוזר" ?
לצפיה ב-'הפכו את הפחדים הכי אפלים שלכם לקומיקס!'
הפכו את הפחדים הכי אפלים שלכם לקומיקס!
03/01/2015 | 14:22
1
57
 קומיקס-רשת חדש הצטרף למאגר הקישורים של הפורום- Deep Dark Fears 

מדובר בקומיקס שיוצר בחור מוכשר בשם פראן קראוס.
גולשים מרחבי העולם שולחים לו תיאור של הפחדים הכי אפלים שלהם, והוא הופך אותם לקומיקס.
גם אתם יכולים לשלוח לו הצעה משלכם, ולעקוב אחרי עדכונים גם בפייסבוק.

מצורפים כמה קומיקסים שקראוס בחר בין המוצלחים ביותר לשנת 2014 לדעתו..

לצפיה ב-'והנה משהו במיוחד לקראת הסערה שצפויה לנו'
והנה משהו במיוחד לקראת הסערה שצפויה לנו
06/01/2015 | 22:28
27
חומר למחשבה.... 
לצפיה ב-'"Priya’s Shakti"- קומיקס הודי נגד תקיפה מינית'
"Priya’s Shakti"- קומיקס הודי נגד תקיפה מינית
30/12/2014 | 15:07
2
56
קומיקס שעלה לא מזמן לרשת מתאר את סיפורה של נערה הודית שנעזרת באלה פרווטי כדי להלחם בתופעת התקיפות המיניות.
מדובר בפרוייקט שנוצר על רקע ריבוי מקרי אונס אכזריים בהודו שעלו בשנים האחרונות לכותרות בכל העולם.
הקומיקס עצמו בן 32 עמודים, ואחד היוצרים מסביר שהוא נוצר במחשבה על בני נוער, עם ציורים צבעוניים ודרמטיים וטקסט פשוט.
בנוסף, אפשר להוריד אפליקציה בשם "Blippar",ובעזרתה לסרוק את דפי הספר ולהאזין לסיפוריהן של קורבנות אונס אמיתיות.

אפשר לקרוא פרטים נוספים במאמר באתר הארץ (ייתכן ולא יופיע במלואו למי שאינו מנוי).
וכמובן לקרוא ולהוריד את הקומיקס עצמו (בחינם!) באתר המיועד לפרוייקט הזה.

לצפיה ב-'אחלה פרוייקט!'
אחלה פרוייקט!
31/12/2014 | 08:34
1
29
יש משהו מאוד מעניין גם באמנות של הקומיקס.
זה אמנם not my cup of tea, אבל אני מניחה שזה נועד לקלוע יותר לטעמם של ההודים.
מה שכן, השילוב בין האיורים לבין התמונות יצא לא רע בכלל, וזה די מפתיע כי בדרך-כלל דברים כאלו נראים פשוט גרוע.
לצפיה ב-'האומנות בהחלט הודית'
האומנות בהחלט הודית
02/01/2015 | 08:22
20
גם פריסת העמודים וגם העמדת הדמויות בזיות מסוימות מתכתבת עם האומנות ההודית המסורתית.
פרוייקט מעולה לדעתי. גם המשמעות וגם התוצאה בפועל.

לצפיה ב-'הגרלת סיכום שנה נושאת פרסים'
הגרלת סיכום שנה נושאת פרסים
29/12/2014 | 00:01
45
572
בהמשך ליוזמה של גול האדיר- קבלו הגרלה עם פרסים לסגירת שנת 2014!

אז איך נכנסים להגרלה? 
המשך>>
בהמשך ליוזמה של גול האדיר- קבלו הגרלה עם פרסים לסגירת שנת 2014!

אז איך נכנסים להגרלה? 
 מדרגים את 5 הקומיקסים הכי טובים שקראתם השנה (לא בהכרח קומיקסים שגם יצאו ב-2014).
 נותנים לפחות 2 דוגמאות לקומיקסים שהתאכזבתם מהם השנה (שוב- לא בהכרח קומיקסים שגם יצאו ב-2014).
  מציינים את הקומיקס הכי טוב לדעתכם שיצא בשנה האחרונה (2014)!
לא חייבים לתת פירוט או הסבר על הבחירות שלכם, אבל כמובן שאתם מוזמנים לעשות את זה אם תרצו.

אתם מוזמנים להעלות את הדירוגים שלכם עד יום רביעי, ה-31.12.2014 בחצות!
למחרת, ב-1.1.2015 יוכרזו הזוכים!

ובמה זוכים? 
 שני שוברים בשווי 50 ש"ח לקנייה בחנות קומיקאזה (כלומר 2 אנשים יזכו בכל שובר, ולא מישהו אחד ב-100 ש"ח).
 אוגדן של GOOF מתנת שלגי קומיקס ו-New Worlds Comics.
 מארז של חוברות #1 ו-#2 בסדרת BPD שכתב אבנר מירב ואייר עבדכם הנאמן.
ומכיוון שאני כזה עבד נאמן, אפנק כמה זוכים גם בקומיקסים פרי עטי

כל פרס יינתן למישהו אחר, אז יש סיכוי טוב לזכות במשהו! יאללה תנו בראש ושיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'"INFERNO"- קומיקס חדש בקרוב ב-Comixology'
"INFERNO"- קומיקס חדש בקרוב ב-Comixology
31/12/2014 | 21:25
1
58
מדובר בקומיקס שאחד מיוצריו הבולטים הוא בחור ישראלי בשם גלעד לווין, והסיפור בו מתאר את הטבח ביהודים שהתרחש בעיירה הפולנית ידוובנה ב-1941.
ב-7 לינואר החוברת הראשונה יוצאת למכירה ב-Comixology, ובינתיים אתם מוזמנים לתת  בדף הפייסבוק של INFERNO, שם גם אפשר למצוא סקיצות ועמודים לדוגמא!

נראה מעניין..

לצפיה ב-'יש גם הצצה לעמודים הראשונים--'
יש גם הצצה לעמודים הראשונים--
05/01/2015 | 20:50
15
אפשר לקבל הצצה לחמשת העמודים הראשונים באלבום הפייסבוק של הקומיקס.

לצפיה ב-' תשמעו חברים, לא מצאתי איפה לשים את ההודעה הזו'
תשמעו חברים, לא מצאתי איפה לשים את ההודעה הזו
29/12/2014 | 12:38
4
88
אוקיי אני אחיל בהבהרה קלה, אני זה שהיה עם השם משתמש MxIxAx
עכשיו אני פשוט נמרודדס...
רציתי לספר קצת על שני רומנים גרפיים שקראתי ממש לאחרונה ואני ממשיך בסביבתם..
אין דרך יותר הולמת לפורום הזה להדגים את מה שקראתי מאשר תמונות!
אז הנה:

לצפיה ב-'כשאתה לא מוצא איפה לשים את ההודעה שלך...'
כשאתה לא מוצא איפה לשים את ההודעה שלך...
29/12/2014 | 12:53
1
52
פשוט תשים אותה כהודעה בפני עצמה!
אם אראה שהיא מתאימה לשרשור ספציפי- אני אדאג לשרשר אותה עבורך..

אתה מוזמן גם לכתוב קצת על הקומיקסים, גם מעבר לתמונות!
לצפיה ב-'סבבה '
סבבה
29/12/2014 | 13:09
32
אוקיי, אתחיל עם קצת מידע על Northlanders - Sven the returned:
סוון חוזר לסקנדינביה ממסע לקונסטינופול הרחוקה, אפשר לקרוא לכל רומן גרפי בסדרה כספר לכל עניין ודבר'הסדרה מומלצת לכל חובב ויקינגים מצוי, יש שבעה חלקים בסדרה...
Explorers on the moon: אחד מהחוברות של טין טין, מסופר על ההמשך של Destination moon (אני לא זוכר כבר אם קראתי אותו בילדותי לפני עידנים), עד כמה שידוע לי אין חוברות של טין טין שהן לפי סדר קריאה מעבר לעלילה הכללית של סיפורי טין טין, רק שתי אלו.
בקשר ל - Explorers on the moon עצמו, טין טין והחבורה יוצאים למסע רחוק רחוק כפי שאפשר להבין מהכותר, משולבים בעלילה קצת תככים והרפתקאות פנטסטיות, קצת מדע בדיוני, קצת מדע, הכל מעורבב ביחד בתבשיל נהדר, כדאי לקרוא, אני סיימתי את החוברת בערב אחד, לא משהו מחייב למשך זמן.

לצפיה ב-'אני מתכנן ללכת מחר ל CNV רעננה, איזה אוגדנים....'
אני מתכנן ללכת מחר ל CNV רעננה, איזה אוגדנים....
30/12/2014 | 19:53
1
45
איזה אוגדנים כדאי לקנות?, אני אוהב את הכבדים יותר, ז"א, וולברין, דד-פול (יש לי כבר את WHAT HAPPEND IN VEGAS, אז נוותר על דד-פול כרגע), אולי איזה אוגדן של אקס-מן, אני גם מתכוון לאוגדן בודד האמת, לא סדרה

תודה
לצפיה ב-'אוגדנים בודדים של אקס-מן'
אוגדנים בודדים של אקס-מן
30/12/2014 | 21:20
35
אז יש את כל הסדרות הקצרות שמתמקדות בדמות אחת.
אהבתי את Angel: Revelations. שכן, זה עוד סיפור מקור. כן, קונספט לעוס. אבל האומנות ממש מיוחדת, כאילו צבועה בעפרון. והסיפור טוב פלוס (לא מדהים). יש עוד, של Storm טוב, יש של Psylocke שממש התלהבתי (בעיקר מהחלק של הקומיקס של שנות ה-80 שיש שם).
יש את הסיפור המוערך של God Loves, Man Kills שמתמקד ביחס החברה למוטנטים וההתמודדות שלהם.
בקיצור, לא חסר.
לצפיה ב-'סופרמן וקומיקס בשירות הבית יהודי לקראת הבחירות '
סופרמן וקומיקס בשירות הבית יהודי לקראת הבחירות
30/12/2014 | 01:06
1
69
מקווה לא לעורר פה איזה דיון פוליטי סוער.
פשוט נתקלתי בדבר הזה ואותי זה הצחיק.. :)

הנה הסרטון המלא של אבי וורצמן, מתמודד מטעם "הבית היהודי":

לצפיה ב-'וואלה גם אותי זה הצחיק '
וואלה גם אותי זה הצחיק
31/12/2014 | 08:31
13
לצפיה ב-'סטן לי חוגג יום הולדת 92!'
סטן לי חוגג יום הולדת 92!
28/12/2014 | 14:55
16
72
האמת שלא ידעתי עד כמה הוא מבוגר עד שבדקתי בויקיפדיה, אבל בהחלט תוחלת חיים מרשימה!
אני בטוח שכולם פה מכירים את הברנש ואת פועלו, אין ספק שמדובר באחד מהאנשים הכי משפיעים על תעשיית הקומיקס העולמית בכלל והאמריקאית בפרט.
הוא אחראי ליצירת הדמויות הכי מוכרות של חברת MARVEL, ולרגל יום הולדתו, אשאל אתכם:
איזו דמות שסטן לי המציא אתם הכי אוהבים?

(למי שלא סגור על הדמויות שהוא אחראי להן, מוזמן להציץ באיור שהכנתי לכבוד המאורע - ותודה לאבנר מירב על הרעיון לאיור)
לצפיה ב-'ספיידרמן אחד החזקים שלו'
ספיידרמן אחד החזקים שלו
28/12/2014 | 18:53
27
לצפיה ב-'Spider-Man'
Spider-Man
28/12/2014 | 19:43
41
גם אני רוצה להודות במעמד זה לאבנר מירב.
אחלה איור.
(נו טוב, תודה גם לך, ולדיק...)
לצפיה ב-'מגנטו!'
מגנטו!
29/12/2014 | 23:52
7
35
אמנם ספיידרמן, דרדוויל, ת'ור ושאר החבורה הן אחלה דמויות, אבל אני באמת חושבת שמגנטו הוא הדמות הכי עמוקה בכל החבורה הזאת..
לצפיה ב-'...ולא תודות לסטן לי.'
...ולא תודות לסטן לי.
01/01/2015 | 14:44
6
20
לצפיה ב-'כריס קליימונט המלך!!! '
כריס קליימונט המלך!!!
01/01/2015 | 19:34
5
16
לצפיה ב-'קליירמונט... התלהבתי מדי............'
קליירמונט... התלהבתי מדי............
01/01/2015 | 19:34
4
21
לצפיה ב-'יש מצב לקצת פירוט לבורים שביננו?'
יש מצב לקצת פירוט לבורים שביננו?
02/01/2015 | 02:09
3
17
לצפיה ב-'בטח.'
בטח.
02/01/2015 | 10:10
2
31
כריס קליירמונט הוא הכותב המיתולוגי של אקס-מן וזה שלמעשה אחראי על העמקת הדמויות והבאת הקומיקס למצב שהוא היום.
הוא לקח את המושכות ביחד עם דייב קוקרם אחרי הכנסת הדמויות החדשות של האקס מן, וולברין, סטורם, קולוסוס, נייטקרולר והדמויות שלא זכו להישאר זמן רב מדי בקבוצה (סאנפייר, ת'אנדרבירד ובאנשי) בחוברת מספר 94 בשנות ה-70.
לפני השינוי הגדול הזה הקומיקס סבל ממכירות נמוכות ולמעשה לא ידעו מה לעשות איתו יותר.
קליירמונט נשאר הכותב של הקומיקס עד תחילת שנות ה-90 ואחראי על סיפורים שנשארו בזכרון הקולקטיבי של חובבי הקומיקס כמו "Dark Phoenix Saga", "Days of Future Past", "God Loves, Man Kills" ועוד.
מומלץ לקרוא את הקומיקס שלו רק אם מתחברים לסוג הקומיקס שהיה נהוג פעם. הרבה כיתוב ואומנות שמוגבלת בצבעים וגוונים.

אגב, חברי פורום אחרים בטח יודעים יותר ממני. מקווה שעזרתי.
לצפיה ב-'הזמנתי בביקור האחרון בCNV רעננה'
הזמנתי בביקור האחרון בCNV רעננה
02/01/2015 | 17:13
23
את God Loves, Man Kills, הוא נשמע נהדר.
קניתי שני אוגדנים, בעקרון אחד של סטורם ואחד של וולברין נוסף, הם לא לידי כרגע, בהזדמנות הקרובה אפרט יותר בעניינם.
לצפיה ב-'אל דאגה, כתבת תשובה מספקת.'
אל דאגה, כתבת תשובה מספקת.
04/01/2015 | 16:23
9
לצפיה ב-'אני חושב שהוא רק מספר את הסיפורים ולא מצייר אותם, נכון?'
אני חושב שהוא רק מספר את הסיפורים ולא מצייר אותם, נכון?
03/01/2015 | 17:33
5
16
לצפיה ב-'גם "מספר" כבר לא כל כך מפני שהוא כותב רק לעתים נדירות כיום.'
גם "מספר" כבר לא כל כך מפני שהוא כותב רק לעתים נדירות כיום.
04/01/2015 | 16:30
4
29
סטן לי היה כותב וכנהוג בקומיקס גיבורי על במשך עשרות שנים הייתה חלוקה בין הכתיבה לצד האמנותי (אע"פ שיש ציירים-כותבים, וכיום זה כלל לא נדיר). בשנים בהן היה העורך האמנותי\עורך ראשי\מו"ל של מארוול, החל מתחילת שנות ה-60 בהן עיצב את יקום מארוול המודרני, לי פיתח את "שיטת מארוול" שלפעמים נתונה להשמצות: הוא היה נותן לצייר לעבוד על גיליון קומיקס לפי עלילה כללית שנקבעה ע"י האמן. הקומיקס המוגמר נשלח אליו בחזרה, ולפי הציורים לי כתב סיפור ודיאלוג. כיום זה כבר לא נהוג ולמיטב ידיעתי כתיבת תסריטי קומיקס הנפוצה זהה מאוד לכתיבת תסריט קולנועי\טלוויזיוני.

בשורה התחתונה ובתשובה לשאלתך: לא, סטן לי מעולם צייר.
לצפיה ב-'שיטה טובה מאוד לציור קומיקס. אנסה להשתמש בה. תודה!'
שיטה טובה מאוד לציור קומיקס. אנסה להשתמש בה. תודה!
05/01/2015 | 00:17
23
(לפחות בעיקרון שלה.)
לצפיה ב-'וואלה גילית לי פרט שלא הכרתי'
וואלה גילית לי פרט שלא הכרתי
05/01/2015 | 00:39
1
19
אחרי התגובה שלך, קראתי קצת על "שיטת מארוול"..
האמת, זאת נשמעת לי שיטה די גרועה..
אבל צריך לקחת בחשבון שהיא נוסתה בעיקר בשנות השישים בארה"ב, בתקופה שבה אנשים רבים היו תחת השפעות של כימיקלים רבים
לצפיה ב-'לא יודע עד כמה סטן לי וחבר מרעיו'
לא יודע עד כמה סטן לי וחבר מרעיו
05/01/2015 | 07:15
18
אכן התנסו בסמים, אם בכלל. צריך לזכור שלי, קירבי ואחרים היו כבר בגיל העמידה, מהדור הקודם, ולא צעירים שנמשכו בקלות לתרבות הביטניקים\היפים. אם כבר, סטן לי (וסטיב דיטקו) השפיע מבלי שהתכוון לכך על התרבות התקופתית באמצעות ד"ר סטריינג', דמות שהייתה מאוד חביבה על ביטניקים והיפים.

בכל אופן, ייתכן שהשיטה פותחה ע"י לי מצורכי התייעלות, מאחר והוא היה הקול המוביל של החברה כעורך, וכותב כמעט עיקרי, לכן זו הייתה דרך קלה יותר ליצור סיפורי קומיקס בזמן קצר (ג'ק קירבי היה מנפק גיליון שלם בזריזות, מבלי לפגום באיכות העבודה שלו). מצד שני, השיטה לא שרדה את התקופה, וטוב שכך (למרות התרומה הרבה שלהם לסיפור, הציירים לא קיבלו על כך קרדיט בד"כ ורובם נעלמו מעיני הקהל המודרני כשמהללים את סטן לי על יצירת יקום מארוול).
לצפיה ב-'שיטה מגניבה '
שיטה מגניבה
07/01/2015 | 18:35
9
לצפיה ב-'מה אמור להיות מחיר של חוברות "בוקי" במצב סביר?'
מה אמור להיות מחיר של חוברות "בוקי" במצב סביר?
29/12/2014 | 09:33
2
56
סביר - לא כחדש ולא בלוי.
הכוונה היא למחיר לאספן.
באיביי לא מצאתי מידע על פריטים שנמכרו.
תודה רבה
לצפיה ב-'בערך 50 שקל'
בערך 50 שקל
29/12/2014 | 12:09
1
28
באי-ביי אפשר גם לקבל יותר
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/12/2014 | 13:38
22

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ