לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חיפה והקריות

בפורום נפתחים נושאים שקשורים לעיר חיפה ולקריות סביבה, ולגרום לעלייה תמידית לרמת החיים בעיר, שרק לאחרונה הוכרזה כה``עיר המשכילה בישראל``. בפורום מובאים לידעתם של החיפאיים והחיפאיות מידע על? מקומות חדשים בעיר, עידכוני תנועה (נשתדל, למרות שאין בבעלותנו מסוק..), עידכונים על הנעשה בתחומים שונים ומגוונים.
פורום פורה לכולם. אנו מזמינים גם את אנשי הכותל (הירושלמים), אנשי עזריאלי (התל אביבים)...לבוא לבקר בעיר הכרמל.
 
הבהרה מראש! הודעות פרסומת אשר אינן תואמות לפורום ימחקו. פרסומות המופצות ברחבי הפורומים יובילו להגבלת המשתמש. הסרת ההגבלה תעשה לפי שיקול דעת של ההנהלה.
בנוסף- התנגחויות אישיות ימחקו מהפורום. הדבר אינו פתוח לדיון כזה או אחר. בנוסף- הפורום הינו פורום חברתי, יש לנו חוש הומור ואנחנו נהנים לצחוק, נסו לזרום עם רוח הפורום ולא להעלב מכל הערה.
הפורום אינו פוליטי- אל תנסו להפוך אותו לכזה!
 
פורום מהנה, הודעה מקורית של הפיקולו החיפאי. שינויים על ידי tygger תוספות על ידי MAX D ועוד תוספת קטנה על ידי שרונהה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חיפה והקריות

בפורום נפתחים נושאים שקשורים לעיר חיפה ולקריות סביבה, ולגרום לעלייה תמידית לרמת החיים בעיר, שרק לאחרונה הוכרזה כה``עיר המשכילה בישראל``. בפורום מובאים לידעתם של החיפאיים והחיפאיות מידע על? מקומות חדשים בעיר, עידכוני תנועה (נשתדל, למרות שאין בבעלותנו מסוק..), עידכונים על הנעשה בתחומים שונים ומגוונים.
פורום פורה לכולם. אנו מזמינים גם את אנשי הכותל (הירושלמים), אנשי עזריאלי (התל אביבים)...לבוא לבקר בעיר הכרמל.
 
הבהרה מראש! הודעות פרסומת אשר אינן תואמות לפורום ימחקו. פרסומות המופצות ברחבי הפורומים יובילו להגבלת המשתמש. הסרת ההגבלה תעשה לפי שיקול דעת של ההנהלה.
בנוסף- התנגחויות אישיות ימחקו מהפורום. הדבר אינו פתוח לדיון כזה או אחר. בנוסף- הפורום הינו פורום חברתי, יש לנו חוש הומור ואנחנו נהנים לצחוק, נסו לזרום עם רוח הפורום ולא להעלב מכל הערה.
הפורום אינו פוליטי- אל תנסו להפוך אותו לכזה!
 
פורום מהנה, הודעה מקורית של הפיקולו החיפאי. שינויים על ידי tygger תוספות על ידי MAX D ועוד תוספת קטנה על ידי שרונהה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הכי חשוב הוא לא מה כותבים לך, אלא איך אתה מגיב...

המשך >>

לצפיה ב-'נאות פרס - כדאי? מה לגבי רעש?'
נאות פרס - כדאי? מה לגבי רעש?
23/08/2016 | 08:52
1
74
שלום,
מתלבטים לגבי קניית דירה בנאות פרס. שמענו שיש רעש ממרכז הקונגרסים בנוסף לאצטדיון, האם זה נכון? מישהו פה גר בשכונה ויכול לתת את דעתו?
לצפיה ב-'זו שכונה חדשה ממש.אכן ליד'
זו שכונה חדשה ממש.אכן ליד
23/08/2016 | 10:58
70
אצטדיון סמי עופר,מרכז הקונגרסים וקניון חיפה.
תאר לעצמך..
ואגב-תקועה ממש על הכביש הראשי לת"א,מול מת"ם.להמשיך?
לצפיה ב-'מתנצלת - בטכניון לא עונים לטלפון ....'
מתנצלת - בטכניון לא עונים לטלפון ....
22/08/2016 | 10:33
1
52
מבקשת לאתר את פרופסור פרץ לביא - נשיא הטכניון - בענין מעצרו של קטין  ((בית משפט לנוער בנצרת - הנער טברייני - מיוצג על ידי הסניגוריה הציבורית )) שהיכה את אמו מתוך שינה  ((בעת היקיצה)). בטעות התבקש שירות המבחן לערוך לילד תסקיר אבל לדעתי הנער זקוק לאבחון של מעבדת שינה - כנראה על רקע מחסור במלטונין -  מעניין שהילד לא אובחן עדיין - והמשמעות היא "הורים חסרי אונים במשך שנים". הרס משפחה. איך יתכן שמערכת החינוך  מעלימה עין? איך יתכן שמערכת הבריאות מעלימה עין? מה אומר משרד המדע? והכי כואב שהליכים כאלה סגורים לציבור - ולך תדע כמה ילדים מועלמים... לטובת?
לצפיה ב-'אולי הילד נפגע מחיסון?....'
אולי הילד נפגע מחיסון?....
22/08/2016 | 10:35
36
זאת הסיבה להתנכל לו ולמשפחה?
לצפיה ב-'עיריית חיפה מפריטה את הכרמלית'
עיריית חיפה מפריטה את הכרמלית
12/08/2016 | 13:03
1
55
משרד התחבורה ועיריית חיפה הכריזו על כוונתם להפריט את הפעלת הרכבת התחתית ולהעבירה מבעלות התאגיד העירוני, שמנוהל ללא כוונת רווח, לידי חברת תחבורה ציבורית. אלא שלעובדים נודע כי במכרז שעתיד להתפרסם בקרוב אין הבטחה לשמירה על זכויותיהם ואף אין התחייבות להעסקתם מחדש.
לצפיה ב-'עיריית חיפה סניף של לשכ"ת עוה"ד?'
עיריית חיפה סניף של לשכ"ת עוה"ד?
23/08/2016 | 11:50
31
כנראה
לצפיה ב-'השמדת מוצרי בשר והודו באטליז "קשת טעמים"'
השמדת מוצרי בשר והודו באטליז "קשת טעמים"
09/08/2016 | 06:15
71
שלשום משרד הבריאות פרסם על השמדת בשר ב"מעדני רוסמן" שברחוב חלוצי התעשייה בחיפה בשל הימצאות במקום של בשר ועופות שפג תוקפם, שיוצרו ללא פיקוח ובתנאי תברואה ירודים המהווים סכנה בריאותית לציבור.
אתמול הגיע תורו של מפעל "קשת טעמים" הנמצא ברחוב האצטדיון בחיפה.
ביום שישי האחרון 05.08.2016, נערכה ביקורת פתע של פקחי משרד הבריאות באטליז במרכול – "קשת טעמים" בחיפה, שבמהלכה נמצאו מוצרי בשר והודו פגי תוקף וכן מוצרים שיוצרו ללא רישיון יצרן ובתנאי תברואה ירודים
​במהלך הביקורת, נמצאו מוצרי בשר והודו פגי תוקף וכן מוצרים שיוצרו ללא רישיון יצרן ובתנאי תברואה ירודים.
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:08
4
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!
 
 היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'קריית ביאליק השיקה את אתר האינטרנט החדש'
קריית ביאליק השיקה את אתר האינטרנט החדש
26/07/2016 | 18:43
28
עלה לאוויר האתר החדש והמונגש של עיריית קריית ביאליק, בו ניתן למצוא את כל הפרטים והפרסומים, את מגוון הטפסים והמידע החשוב לתושבי קריית ביאליק.
כתובתו של האתר:
הוא מציג בפני מבקריו את פעילויותיה המגוונות והנרחבות של עיריית קריית ביאליק המדורגת במקום השביעי במדינה בהשקעה בתושב. האתר עבר לאחרונה מקצה שיפורים, מעניק מגוון שירותים ומותאם לבעלי צרכים מיוחדים. האתר מאפשר הגדלת ניגודיות צבעים לעיוורי צבעים והגדלת פונטים לאוכלוסייה המבוגרת. האתר החדש הינו רספונסיבי ומתאים למובייל ולטבלטים. השירות המקוון החדש מאפשר לתושבים למלא ולהגיש את כל הטפסים ולבצע תשלומים דרך האתר מבלי להגיע למשרדי העיריה. האתר מספק מידע על שירותים עירוניים במהירות ובקלות, מציג את הדו"חות והפרוטוקולים.
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:53
13
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'לרכבל המפרץ בחיפה יש רק חסרונות. אז למה ממשיכים לקדמו??'
לרכבל המפרץ בחיפה יש רק חסרונות. אז למה ממשיכים לקדמו??
22/07/2016 | 16:44
3
69
20 מגרעות, שדי היה בחלקן כדי להסיר את התוכנית הזו, ועדיין - המדינה, העירייה, שר התחבורה - כולם ממשיכים לקדם תוכנית כושלת שתייצר גרעון עתק בתקציב העיר. והכל בגלל חברה דורסנית של מהנדסי תחבורה שנקראת יפה נוף, שיונקת כמו יונק צוף ענק, או יונק בטון -  את כל תקציב הפיתוח של חיפה על מיזמי תחבורה. להלן 20 מגרעות הרכבל המתוכנן בין "מרכזית המפרץ" (התחנה המרכזית החדשה הגרועה ביותר בארץ, אפילו לא ממוזגת) לבין הטכניון והאוניסרסיטה:

1. רכבל - אמצעי קשיח, ליניארי. לא ניתן להתאים את התוואי שלו, בניגוד לאוטובוסים.
2. גם את הביקושים והקיבולת לא ניתן להתאים. למשל בחופש הקיץ באוניברסיטאות, הוא ייסע ריק לגמרי, כל עשרות הקרונות, כל היממה. בזבוז אדיר של חשמל וכסף.
3. וגם בחורף - ברוחות הקשות בפסגת הכרמל סביב בנייני האוניברסיטה כפי שכל אחד יודע - הרכבל פשוט לא יוכל לפעול.
4. בניגוד לרכבלים פשוטים, לרכבל הזה יהיו שינויים בזוית הנסיעה ושתי תחנות מה שמסבך ומייקר מאד את המנגנון. או שני רכבלים זה אחר זה (ואז צורך לרדת מאחד ולעלות לשני) או האטה של המנגנון כדי לאפשר ירידה בתחנת ביניים. בשני המקרים מדובר בעלות תחזוקה והפעלה יקרה הרבה יותר עם הרבה יותר תקלות.
5. יש כבר מנהרות הכרמל - ואם היה קו אוטובוס ישיר ממרכזית המפרץ לקמפוס הטכניון, זמן הנסיעה היה קצר מזה של הרכבל!
6. הרכבל יגיע לנקודה אחת בלבד בשולי הקמפוסים. משם, יאלצו סטודנטים ללכת ברגל מרחק רב עד לפקולטות. זאת בניגוד לאוטובוסים שמורידים במספר תחנות בתוך הקמפוסים.
7. אין חברה ישראלית לייצור רכבלים. ברגע שמורכב רכבל של חברה זרה, מחוייבים לקבל את כל התחזוקה, החלפים והקרונות מאותה חברה, מה שמייקר מאד תחזוקה.
8. תקלה אחת ברכבל תשבית את כל המערכת, ובכל מקרה תחייב מערך גיבוי של אוטובוסים לימי סערה בהן לא יוכל לפעול.
9.  בניגוד לאוטובוסים שניתן לתגבר בשעות עומס, הרכבל כאמור לא ניתן לשינוי לפי עומסים. יתכן שבבוקר יווצרו תורים ארוכים בשעה 8 בעוד משעה 10 עד 4 ינוע כמעט ריק וכך גם בשעות הלילה ינוע ריק. ולכן זו תחבורה שאינה מתאימה כלל לקמפוסים, אלא רק לאתרים עם ביקוש קבוע כמו אתרי סקי או נופש הפועלים לאורך כל שעות היממה.
10. שיקול בטחוני - יהיה צורך לאבטח את כל התחנות ועמודי הרכבל, בכל שעות היממה, דבר שמאד מייקר את הפעלתו.
11. פגיעה נופית - הרכבל יעבור בצמוד לשכונת נשר וסביוני דניה המזרחית ויהווה פגיעה נופית קבועה שעלולה להיות גם חשופה לתביעות ענק על ירידת ערך מצד התושבים.
12. כבר היום הנסיעה מקמפוס הטכניון למרכזית המפרץ דרך כביש דורי זהה לזמן הנסיעה החזוי ברכבל (13 דקות מדוד, לעומת 12 דקות ברכבל. כשזה המצב, מדוע להשקיע לצי מליארד שקל?
13. חלק גדול מהאוכלוסיה ובמיוחד קשישים ובעלי פחד גבהים יעדיפו בכל מקרה להמשיך לנסוע באוטובוסים, שכן כבר היום נוספו אוטובוסים ישירים מהקריות עצמן אל הקמפוסים, ללא צורך בהחלפת קו/רכבל במרכזית המפרץ הגועלית.
14. הרכבל יהיה מיותר לכל מי שמגיע מנשר וחיפה אל הקמפוסים וכן לתושבי העמקים, סכנין נצרת - שמפעילות קוי אוטובוס ישירות לקמפוסים דרך נשר.
15. חלק גדול מהסטודנטים ימשיכו להגיע ברכב פרטי לקמפוס כי הוא משמש אותם להגיע לא רק ללימודים אלא למקומות העבודה (למשל אזור התעשייה נשר, טירת כרמל) אליהם אין תחבורה ציבורית טובה או בכלל. והם ימשיכו להגיע ברכב פרטי.
16. למרבית התושבים בדליה ועוספיה ודניה רכב פרטי והם כלל לא ישתמשו ברכבל להגיע למפרץ.
17. חלק גדול מאד מהסטודנטים תושבי הצפון, לכאורה קהל היעד לרכבל - גם גרים במעונות, נשר ונו"ש סביב הקמפוסים ולכן אינם קהל יעד. ולכן בכל המודלים הכלכליים שביצעה יפה נוף, אף לא אחד הראה ביקוש המצריך את הרכבל או שההשקעה בו תהיה כלכלית, למרות זאת - ממשיכים לבצע עוד ועוד "סקרים".
18. הרכבל הגרעוני יהיה משקולת קבועה ובלתי ניתנת להזזה על תקציב העיר חיפה ויחייב בלי סוף השקעה לתחזוקה, ביטוח, אבטחה, אחסון הקרוניות והפעלה. עלות הפעלת הרכבל פר מושב פי 3 מעלות אוטובוס. וכאמור, אין ביקוש למלא את מאות המושבים שינועו הלוך וחזור ריקים.
19. איזה סטודנט רוצה להתנדנד ברוח, בשמש ובגשם במשך 20 דקות בתא קטן ולא ממוזג, קר בחורף ולוהט בקיץ - מעל כבישים מסוכנים, בדרכו לקמפוס? תשובה: אף אחד.
20. מחיר - עלות הרכבל צפויה להגיע ללפחות 500 מליון שקל ואנחנו יודעים שבמטרונית כשאומרים חצי מליארד שקל בסוף זה גם יכול להגיע לגרעון של מליארד וחצי.

השקעה אחרת עדיפה בכסף הזה? הקמת מעגנה מול חופי בת גלים ושיפור תדירות קוי אוטובוס, גם לקמפוסים - שיפעלו בתדירות ובכמות סבירה גם אחרי 20:00 ולפני 08:00. תוספת קוי אקספרס מוצלחים מהקמפוסים לתחנות המרכזיות ותחנות הרכבת דרך מנהרות הכרמל. ולשכוח מקשקוש הרכבל המיותר.
לצפיה ב-'מסכים עם הרבה נקודות-בומבסטי ומיותר'
מסכים עם הרבה נקודות-בומבסטי ומיותר
27/07/2016 | 16:35
34
עוצר במעט תחנות, לא שימושי לרוב התושבים.
יקר ומגלומני.
עדיף להשקיע בחיזוק המטרונית והארכת קוויה לכרמל ונו"ש למשל.
לצפיה ב-'מסכימה איתך. פרוייקט מיותר.'
מסכימה איתך. פרוייקט מיותר.
12/08/2016 | 18:53
22
כנראה במשרד התחבורה וביפה נוף מחפשים לעבוד רק על פרוייקטים מיוחדים ומבזבזי תקציב . חבל שהמטרה שלהם אינה נוחות לציבור.
 
לצפיה ב-'בעיני הפרויקט ממש לא מיותר. '
בעיני הפרויקט ממש לא מיותר.
24/09/2016 | 08:27
14
זה תוספת למערך התחבורה הקיים. לא במקום. אולי תציע לבטל את הרכבת למשל?
תושבי נוש יכולים להיות קהל יעד לאוניברסיטה. הולכים לכניסה לטכניון.
 
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:52
4
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?
 
בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'כך פעלה המאדאם מהקריות'
כך פעלה המאדאם מהקריות
18/07/2016 | 20:47
53
האישום נגד אליסה זמלן (25) מפרט כיצד הופעלה אימפריית הזנות בצפון: היא החלה בגיוס חברות ללימודים והמשיכה בפנייה לנשים מחבר העמים שפוזרו בדירות בצפון. הן לא ראו את פניה, והקשר ביניהן בוצע באפליקציית Viber
כבר בגיל 19 התחילה אליסה זמלן, כיום בת 25, לפעול כסרסורית. על פי כתב האישום שהוגש נגדה אתמול (א'), כבר ב-2011 היא פרסמה את מודעת הדרושים הראשונה לנשים "לצרכי מסאז'", אולם לפונות היא הבהירה מה בדיוק עליהן לעשות.
במקביל היא פנתה לשתי צעירות שעמן למדה בבית הספר, ל' ו-ח', והציעה להן לעבוד בזנות. השתיים הסכימו וזמלן הפנתה אותן לדירה ששכרה ברחוב דגניה בקריית חיים. "הנאשמת דאגה לניקיון הדירה הראשונה, כולל החלפת מצעים ומגבות", נטען בכתב האישום, שייחס לה שותף לחלק מהעבירות – בן זוגה אלכסנדר ראדן. "בתחילת התקופה שבה עסקו ח' ו-ל' במתן שירותי זנות, הנאשם אבטח את הדירה הראשונה".
זמלן פרסמה את עצמה באתרי אינטרנט שונים וכאשר פנו אליה לקוחות הייתה מפנה אותם אל השתיים. הן קיבלו 200 שקל עבור כל מפגש והעבירו מחצית לזמלן.
בסוף 2012, לאחר תקופה שבה שהתה בחו"ל, החליטה זמלן להרחיב את עסקיה. היא חזרה להעסיק את השתיים, הפעם בשתי דירות בקריות, והן שוב הפרישו לה מחצית מהכנסותיהן. במקביל העסיקה נשים נוספות, בדירה הראשונה ובדירות נוספות ששכרה בארץ.
"הקפיצה הגדולה" של העסק הגיעה בתחילת 2015, ועד יוני 2016 - המועד שבו נעצרה - שכרה זמלן לא פחות משבע דירות בקריית חיים שבחיפה, קריית מוצקין וקריית ביאליק, ושיכנה בהן את הנשים שעבדו עבורה. אחרות עבדו בבתי מלון כמו "לב" בירושלים, או בתי דירות בחיפה.
איך הצליחה צעירה מקריית אתא להקים עסק משגשג בזנות ולהתקיים על רווחיהן של לא פחות מ-17 נשים שהעסיקה?
לצפיה ב-'אורח בחיפה: המצילים פגשו גור לוויתן באורך 10 מ''
אורח בחיפה: המצילים פגשו גור לוויתן באורך 10 מ'
18/07/2016 | 06:20
14
יממה לאחר שהופיע לוויתן מצוי באורך של כ-10 מטר מול חופי תל-אביב והרצליה, נצפה הגור והפעם באיזור חיפה,במרחק של כ-150 מטר מחוף דדו בחיפה..
ליעד לוגסי וליאב נגר, מצילים בחוף כרמל מטעם עיריית חיפה הבחינו בלוויתן בשעות הצהריים.
לצפיה ב-'עופר גרנד קניון חיפה -מתגייס במהלך חודשי הקיץ למען הקהילה. '
עופר גרנד קניון חיפה -מתגייס במהלך חודשי הקיץ למען הקהילה.
18/07/2016 | 04:21
32
עופר גרנד קניון חיפה למען הקהילה מתגייס לאיסוף צעצועים לתרומה בשיתוף מעון יום נעמת החל מה-20.7-31.8
המבקרים בקניון יוכלו להביא את הצעצועים אותם הם רוצים למסור לקומה א' ליד המודיעין בימי א'-ה' בין השעות 11:00-19:00 ובימי ו' בין השעות 9:00-14:00.הצעצועים שייאספו יועברו למעון נעמת – בית שמעוני בשכונת נווה שאנן.
 
לצפיה ב-'נערה בת 16 נפלה מגובה רב, במבנה הקזינו הישן.'
נערה בת 16 נפלה מגובה רב, במבנה הקזינו הישן.
16/07/2016 | 13:34
20
הלילה נרשם אירוע קשה בשכונת בת גלים בחיפה:
סמוך לשעה 02.30 הוזעקו צוותי לוחמי אש ומד"א טיפול נמרץ כרמל לבית הקזינו הישן העומד בשכונה, זאת לאחר שדווח על נערה כבת 16 שצנחה מגובה של כארבע קומות אל תוך פיר בלב המבנה הנטוש – לב מבנה הקזינו הישן.
למקום הגיע צוות לוחמי אש, בראשות רס"ר יוסי כהן. לוחמי האש פרצו את הכניסה המסורגת למתחם, יצרו מגע עם הנערה וסייעו לכוחות מד"א בפינויה מהמקום לבית החולים רמב"ם.
חובשים ופראמדיקים של מד"א ראשית העניקו לנערה טיפול במקום ויצבו את מצבה כשהיא סובלת מפגיעות רב מערכתיות ומצבה מוגדר קשה מאוד.
לא ברורה הסיבה בגינה הנערה נפלה אל תוך הפיר במקום.
איך קורה שנערה בת 16 כמעט וקיפחה הלילה את חייה, כשהיא נופלת מגובה של ארבע קומות במבנה הקזינו הישן בשכונת בת גלים?
לצפיה ב-'קריית ביאליק הראשונה במחוז חיפה שעברה אימון מלחמה בסימולטור'
קריית ביאליק הראשונה במחוז חיפה שעברה אימון מלחמה בסימולטור
13/07/2016 | 12:17
18
ביום שני תורגלה עיריית קריית ביאליק בתרחיש של נפילת טילים במרחב העירוני. העירייה, בהובלת ראש העיר, אלי דוקורסקי, התמודדה עם סיטואציות מורכבות וביצעה מספר רב של משימות בו זמנית, בדימוי מצב אמת.

מדברי מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף, אל״ם צביקה צורן: "ישנה חשיבות רבה לתרגול הרשויות בהתמודדות עם סיטואציות שונות לשעת חירום, ופיקוד העורף יסייע ויתמוך בכל מה שיידרש כדי לקדם את מוכנות הרשות. העיריה תרגלה יחד עם פיקוד העורף תרחישים מאתגרים של נפילת טילים, תוך התמודדות עם משברי חשמל, משברי מים וטיפול בנפגעים רבים. אני יוצא מהאימון בתחושת בטחון ומבין כי ניכר שקיימת בקריית ביאליק הבנה עמוקה של חשיבות העשייה בנושא התכוננות לחירום, ובטוח כי הרשות תדע לתת מענה טוב וראוי כנדרש ממנה"
לצפיה ב-'הדירות בצפון הארץ יושבות הכי פחות על המדף'
הדירות בצפון הארץ יושבות הכי פחות על המדף
11/07/2016 | 06:17
39
מנתוני הלמ"ס על החציון החודשי להימצאות דירות חדשות בשוק בשנת 2015 שעובדו על ידי חטיבת אלדר צפון עולה כי הדירות במחוז צפון ובמחוז חיפה יושבות הכי פחות על המדף. מהנתונים עולה כי דירה במחוז חיפה הכולל את כל אזור חיפה והקריות נמצאת על המדף רק 2.1 חודשים לעומת 2.8 חודשים ב-2014. במחוז הצפון הספיקו 1.3 חודשים כדי למכור דירה חדשה לעומת 2 חודשים בשנת 2014.
ברמה הארצית, בשנת 2015 הספיקו 3.6 חודשים כדי למכור דירה חדשה בישראל, לעומת 5.1 חודשים בשנת 2014. המפתיע בנתונים הוא שהדירות במחוז תל אביב "נחטפות" למרות שמדובר בדירות היקרות ביותר בישראל ואכן דירה חדשה במחוז תל אביב מספיקה להישאר על המדף 2.3 חודשים בלבד , ירידה של 1.9 חודשים לעומת שנת 2014.
לצפיה ב-'מפת הסרטן של חיפה והקריות '
מפת הסרטן של חיפה והקריות
05/07/2016 | 07:55
3
472
לפני מספר חודשים פורסמו תוצאות מחקר שביצעו חוקרים מאוניברסיטת חיפה בראשותו של פרופ' בוריס פורטנוב. הם טענו באופן נחרץ כי זיהום האוויר אחראי לרמות גבוהות של תחלואה באזור, ואחד הממצאים מהדו"ח שלהם - זה שגרר גלי ביקורת נגד החוקרים ואיכות עבודתם - היה כי תינוקות באזורים בחיפה ובקריות שבהם יש זיהום אוויר גבוה נולדים עם היקף ראש קטן מהרגיל. משרד הבריאות מיהר להגיב על הפרסום עם שורה של נתונים שסתרו לכאורה את הממצא הזה. בעקבות הסערה, הועבר המחקר לאחריות ישירה של המשרד להגנת הסביבה. החוקרים מסרו סיכום ראשון שלו למשרד כעבור מספר שבועות, והוא נבחן בידי ועדה מדעית משותפת למשרדי הגנת הסביבה והבריאות.
רק בשבועות האחרונים הודיע המשרד להגנת הסביבה כי בדרך שבה בוצע המחקר יש שורה של בעיות.
אולם בימים האחרונים "הוטלה פצצה": פרסום של חלקים מאותו מחקר בירחון המדעי הנחשב Environmental Research, שהוא אחד המובילים בעולם. החלק שפורסם הוא זה שמשווה בין שיטות סטטיסטיות לאיתור מוקדי זיהום אוויר, ובמסגרתו פורסמו מספר מפות שמציגות נתונים לגבי מספר מקרי סרטן הריאות וסרטן מסוג לימפומה שאינה הודג'קין באזור חיפה - שני סוגי סרטן שהתחלואה בהם מקושרת לזיהום אוויר.
בחלק שפורסם הציגו החוקרים שיטות מחקר שונות שמטרתן לנטרל השפעות של גורמים כמו מצב כלכלי, מצב חברתי, מצב תעסוקתי, עישון וכולי על נתוני התחלואה, ולהבטיח הפקת נתונים שקושרים בין מקרי הסרטן לזיהום הסביבתי.
המפות מראות במפורט באילו אזורים בחיפה ובקריות יש הרבה יותר סרטן מהממוצע הארצי.
המפות מראות, בין היתר, כי במקומות שפונים לאזורי התעשייה, לבתי הזיקוק, לתעשייה הפטרוכימית, לאזור הנמל שבו ניצבת תחנת הכוח של חברת החשמל ולמכלי הדלק הגדולים יש כמות גדולה יחסית של מקרי סרטן - מה שאמור כביכול לתמוך בטענה שיש לתעשייה השפעה על היקף התחלואה.
 
האם משרד הבריאות יוכל לחלוק על הממצאים ועל המפות האלה?
לצפיה ב-'המשרד להגנת הסביבה: ירידה בפליטת מזהמים בחיפה'
המשרד להגנת הסביבה: ירידה בפליטת מזהמים בחיפה
05/07/2016 | 13:29
43
כשברקע פרסום הנתונים הקשים על תחלואה בסרטן, מתברר כי נמשכת מגמת ההפחתה בפליטת מזהמים בתעשייה באזור מפרץ חיפה, כך עולה מהדו"ח הרבעוני שמפרסם המשרד להגנת הסביבה, המתפרסם היום . 
הדו"ח המלא כאן:
לצפיה ב-'רחוב הסרטן במפרץ חיפה'
רחוב הסרטן במפרץ חיפה
06/07/2016 | 16:52
53
תושבי שדרות דגניה בקריית חיים לא הופתעו מתוצאות המחקר הבינלאומי שבחן את הקשר בין זיהום האוויר לבין מספר מקרי הסרטן הגבוה במפרץ חיפה. שדרות דגניה שוכנות בפאתי השכונה הדרומית של קריית חיים. לפי הדו"ח החדש, זה אחד האזורים החשופים ביותר לזיהום ממפעלי התעשייה והזיקוק של מפרץ חיפה.
 
לצפיה ב-'כמה דברים מעניינים על מפת הסרטן הזו'
כמה דברים מעניינים על מפת הסרטן הזו
23/07/2016 | 09:40
32
כנראה שיש השפעה רבה למיקום וטופוגרפיה. אין לי הסבר למה בנשר שישירות מול המפעלים המזהמים, הזיהום הוא נמוך. וגם במורדות המערביים, כנראה שאחוזה כרמליה וכבירים יותר נמוכות משאר השכונות במקצת בגובה הרכס שלהן ולכן פחות סופגות זיהום שנשאר ברכס. אפשר לראות קו אדום של זיהום מקסימלי בנקודה הכי גבוהה ברכס לאורך ציר מוריה ובשכונות רוממה והטכניון.
מעניין אם הדבר ישפיע על הביקושים בנדל"ן בעיר. למשל אנשים יחליטו לא לגור בציר מוריה ולחפש דיור בנשר או בשכונות המערביות. עוד שאלה האם ציר הרכס מושפע גם מזיהום אויר של תחבורה שנוסעת בו, זה הציר הראשי לתחבורה בכרמל ויתכן שזה מקור מסרטן מזהם נוסף שהרי ידוע שמגורים בציר תנועה סואן זה כמו עישון חפיסת סיגריות ליום ומשפיע על סרטן ריאה. 
לצפיה ב-' זאפה חיפה פותח את שעריו'
זאפה חיפה פותח את שעריו
07/07/2016 | 09:03
1
65
אחרי המועדונים זאפה ת"א, הרצליה וירושלים, והלוקיישנים להופעות תחת כיפת השמיים באמפי שוני בבנימינה, באמפי לייב פארק בראשל"צ ואמפי דשא בית גבריאל – קבוצת זאפה ממשיכה להתרחב ופותחת את מועדון ההופעות זאפה חיפה. במאקו דווח כי המועדון החדש, בדרך משה פלימן 4 בחיפה, מיישר קו עם העיצוב, האקוסטיקה של הציוד של שאר מועדוני הרשת ומכיל 350 מקומות ישיבה.
פתיחת השערים החגיגית של המקום תתקיים ב-17.8 עם הופעות מיוחדות לסוף השבוע של ט"ו באב: את הערב הראשון יפתח אביב גפן במופע אקוסטי עם ערן מיטלמן, ולאחריו יופיע בסוף השבוע אריאל זילבר, אברהם טל, דיויד ברוזה ועילי בוטנר וילדי החוץ.
עוד דווח במאקו כי בהמשך אוגוסט וספטמבר יופיעו שם שמות כמו דודו טסה, יהודית רביץ ואביתר בנאי. קבוצת זאפה חוגגת הקיץ 12 שנה של עשייה מוזיקלית מגוונת – הופעות בינלאומיות כמו מארק רונסון, ליידי גאגא ופארל וויליאמס לצד מופעי ענק מקומיים כמו כוורת בפארק.
לצפיה ב-'אפילו שההודעה היא על סף הפרסומת '
אפילו שההודעה היא על סף הפרסומת
12/08/2016 | 18:48
11
זאת אכן בשורה טובה לעיר.
 
אולי סוף סוף נוכל לראות הופעות  שוות שלא במרחק של שעה נסיעה.
לצפיה ב-'דליפת נפט במפרץ חיפה - נאסרה הרחצה בקריית ים'
דליפת נפט במפרץ חיפה - נאסרה הרחצה בקריית ים
05/07/2016 | 13:23
4
נפץ פרץ בצהריים מצינור שהתבקע במפרץ חיפה במהלך עבודות לפינוי צינורות ישנים. במשרד להגנת הסביבה אמרו כי הנפט צפוי לזלוג לחופי הקריות - בעיקר לקריית ים - וקרא לציבור לא להגיע לאזור השפך בחופי העיר. הספינה שגרמה לביקוע הצינור פועלת מטעם חברת תש"ן (תשתיות נפט ואנרגיה). החברה, כך נמסר, לקחה אחריות על האירוע ומטפלת לחסום את הנפט בים.  
 
מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית, רני עמיר, הסביר שפעולות הניקוי יימשכו יום יומיים: "מדובר באזור חופי הקריות וייתכן שיגיע גם לעכו. לא מדובר באסון. מדובר באירוע זיהום ים בקנה מידה קטן. הדבר קרה סמוך ל-8:00 בבוקר במסגרת חפירה של צינור מספר 3. אוניה חופרת פגעה בצינור ישן ומפורר ומלא בנפט ישן. חברת תשן הייתה ערוכה למקרה כזה ופרסה במיידית חוסם. מדובר על מעין חלון צף על פני המים. רוב הדלק נחסם אבל חלקו ברח לכיוון חופי הקריות. כרגע יש נפט במקטעים פזורים שימשיך להגיע לחופים ואולי לעכו. נפט זה חומר מסוכן ולא כדאי לגעת בו. לא כל החופים הם חופים מוכרזים. צריך לקרוא לציבור לא להגיע לחופים".
 
 
לצפיה ב-'לילות חמישי בשוק הטורקי '
לילות חמישי בשוק הטורקי
04/07/2016 | 13:55
20
ימי חמישי בערב מגלים את העיר התחתית
תרבות, בילוי, אמנות וקניות
הופעות רחוב UNPLUGGED
יריד אמנים – החל מהשעה 16:00
כל יום חמישי עד חצות
ההופעות יחלו בשעה 21:00
להלן פירוט ההופעות:
07.07 | בית הבובות
21.07 | אמיר דדון
28.07 | ג'ירפות
04.08 | ג'ין בורדו
11.08 | גבע אלון ודניאלה ספקטור
18.08 | מאור כהן ופיטר רוט
25.08 | יאמן בלוז
הכניסה חופשית – כולם מוזמנים!
לצפיה ב-'אירועי חמבגן לשבוע הקרוב:'
אירועי חמבגן לשבוע הקרוב:
03/07/2016 | 14:02
15
יום א' – גן בית העם, ק.חיים – דנית
יום ב' – גן מיכאל, הדר – הלהטוטן לב
יום ד' – גן החיל, בת גלים – השלגלים
יום ה' – גן חטיבת כרמלי מ – אי הנסיכה
ניידת חמבגן מביאה עימה אחר צהריים של כייף עד הגן הציבורי בשכונה שלכם.
הניידת מגיעה במהלך החודשים יולי- אוגוסט לעשרות גנים ציבוריים ברחבי העיר ומקיימת מופעים, הצגות, עמדות יצירה, מחלקת פופקורן, צמר גפן מתוק ועוד מגוון פעילויות אטרקטיביות.
ניידת חמבגן נתרמה ע"י חברת הראל שנרתמה למיזם על מנת לשעשע את ילדינו בימי החופשה.
חמבגן מתקיים בכל פעם במיקום אחר, סה"כ יתקיימו השנה 25 אירועים.
האירוע יתקיים בין השעות 17:00-19:00, המופע יחל בשעה 18:00.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מקרקעין
פורום מקרקעין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ