לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר בכל הקשור לשייט יאכטות, סקיפרים, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים וצוללים. אפשר ורצוי לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לשאול ולענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ואנחנו גם מצליחים לשדך (בחינם) בין אנשי צוות לספינות ולעזור בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות שייט וימאות.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר - אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ושיהיה ים טוב לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר בכל הקשור לשייט יאכטות, סקיפרים, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים וצוללים. אפשר ורצוי לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לשאול ולענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ואנחנו גם מצליחים לשדך (בחינם) בין אנשי צוות לספינות ולעזור בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות שייט וימאות.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר - אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ושיהיה ים טוב לכולנו!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לשמור את הפורום אך ורק לדיונים. נא לפרסם מודעות קניה / מכירה / צוותים בלוחות של הפורום - בכדי לפרסם יש לגשת ללוחות דרך התפריט "לוחות" ולא לשכוח את הקטגוריה המתאימה.

המשך >>

לצפיה ב-'מאמר מעניין על עוגן/שרשרת/חבל (באנגלית)'
מאמר מעניין על עוגן/שרשרת/חבל (באנגלית)
04/12/2016 | 16:57
16
172
לצפיה ב-'מאמר על עוגן'
מאמר על עוגן
06/12/2016 | 15:47
15
132
המאמר נראה מאד יסודי ומעניין. מישהו מתנדב לתמצת את המסקנות? גם הטרמינולוגיה מורכבת מדי.
לצפיה ב-'מסקנות מהמאמר'
מסקנות מהמאמר
07/12/2016 | 06:25
7
124
משקל השרשרת לא מהווה גורם חשוב לעגינה בטוחה כמצב של רוחות חזקות. גודל העוגן עצמו והסוג שלו (עוגן מודרני מחזיק יותר טוב ליחידת משקל) משפיע והגורם הראשי הוא יחס בן עומק לאורך השרשרת.  כל זה עד ליחס של 1:8 שיותר מזה ההשפעה יורדת. הוא גם מוסיף שמשקולת על העוגן לא מהווה גורם משפיע במצבים הללו.

בעקרון הוא כותב שכדאי לשים את המשקל בעוגן גדול יותר ושרשרת קלה יותר.

​לפרטים נוספים על עגינה בטוחה, בטיחות, וכמובן הגשמת חלומות שייט כנסו לדף הפייסבוק שלי Efraim Schwartz או של  Sailing Yacht Aliza

לצפיה ב-'תיקון טעות קטנה: '
תיקון טעות קטנה:
07/12/2016 | 06:38
6
107
כתבתי שמשקולת על העוגן לא מהווה גורם משפיע וצריך להיות:
שמשקולת על השרשרת לא מהווה גורם משפיע !

​ולמי שהיו בעיות להגיע לדף שלי בפייסבוק:

לצפיה ב-'משקולת על השרשרת'
משקולת על השרשרת
07/12/2016 | 17:27
5
89
מנסיוני עושה פלאים, ב2004 עגנתי בהוריקאן קטגוריה 5 במפרץ נידח במדגסקר, השתמשתי ב cqr 25 קילו על 60 מטר שרשרת 10mm בתור עוגן ראשי ועוד ברוס 20 קילו על 20 מטר שרשרת ן80 מטר חבל, הסירה סלופ 36 פיט 8.5 טון, ביום השלישי של הסערה העין חלפה בערך 80 מייל מזרחית לנו והרוח התחלפה מצפמע לדרמז ועלתה למשבים של מעל 100 קשר (לא אני לא מגזים!!!)

במשך שעות הלילה המאוחרות ועד שעלה האור הספקנו להיגרר יותר משני מייל בתוך המפרץ ועם האור הבנו שבעוד מייל וחצי אנחנו על המנגרובים..
כשהבנתי את זה אספתי יחד את כל חלקי המתכת שהיו לי בסירה קשרתי אותם יחד למקשה אחת יחד עם עוד עוגן ברוס 15 קילו והחלקתי אותם על שאקל ענק במורד השרשרת כשהם גם קשורים בחבל קצר אל הסירה (כל זה אגב במסכת צלילה כי הגשם דוקר כמו סיכות בעיניים ברוח כזו) , עם כל המשקולת הזו גררנו עוד בערך 200 מטר עד שנעצרנו סופית.
העומק במפרץ היה בערך 4-5 מטרים אפשר להוסיף בערך עוד לפחות מטר של ה surge
ועוד מטר של גיאות כלומר עומק ממוצע של 6-7 מטרים, לפני המשקולת השרשרת הייתה מתוחה כולה בזווית שמצביעה ישר על מיקום העוגן, לאחר שהורדנו עליה את המשקולת שמתי לב שנוצרה מן נדנדה במטרים הראשונים מהחרטום כך שהמשקולת כל הזמן מנסה להוריד את השרשרת למטה, כמובן שבמשבים החזקים השרשרת נמתחה שוב לגמרי, אבל לא נגררנו עוד.
לסיכום, מבחינתי משקל על השרשרת הציל את הסירה ואותנו באותה סערה.
אבל כמה שבועות לאחר מכן קניתי אצל מסגר מקומי עוגן אדמירלי 60 קילו למקרה  שעוד ציקלון יחליט לארח לנו חברה, אבל מעולם לא נדרשתי לו.

לצפיה ב-'מה שטוב במאמרים מקצועיים מסוג זה הוא שהם ממש לא "ראה וקדש" '
מה שטוב במאמרים מקצועיים מסוג זה הוא שהם ממש לא "ראה וקדש"
07/12/2016 | 18:10
4
83
יש אפשרות של דיון/ויכוח וסיעור מוחות. אני מסכים עם הרשומה שלעיל בה נאמר שבניגוד למאמר (או לפחות המסקנה כפי שתוארה ע"י אפרים) משקולת על  אמצע השרשרת יש בה עזר רב למניעת גרר בעגינה ברוחות חזקות. כך לפחות מהניסיון שלי הן ביכטה והן באוניות. בהוריקן במפרץ סיינפואגוס/קובה ברוחות של 100 קשר במקום לעגון בשני עוגנים הורדנו את העוגן השני (החלקנו) על השרשרת שלהראשון.  M.V.AMPAL זה עבד פלאים.
לצפיה ב-'אכן במאמרים כמו בהמלצות "מומחים" תמיד נדרשת תובנה אישית'
אכן במאמרים כמו בהמלצות "מומחים" תמיד נדרשת תובנה אישית
07/12/2016 | 18:48
3
81
הבקשה היתה לסכם את "מסקנות המאמר" טזה בדיוק מה שכתבתי ללא כל תוספת של דעה אישית או תובנות שלי.
זה החלק החשוב שאני מעביר שנים רבות בפורום וכמובן מהווה בסיס חשוב בשיטה שלי להגשמת חלומות ופתרון בעיות.
גישת הגיון בריא: 
היכולת להפריד את החשוב מהטפל – להקשיב לכל אחד, ללמוד, ולהבין. אבל תמיד לזכור שבנוסף להקשבה, יש לוודא הבנה ולשאול:
    "מה התאוריה שמסבירה ומאשרת את עצתך?"

המלצה: אם היועץ לא יכול לספק הסבר הגיוני טוב אז אמור בנימוס:
          "תודה רבה, אני אקח את עצתך בחשבון לפעולתי בעתיד"    
אבל אל תבצע לפני שתבין את התאוריה ומשמעות (השפעת) ההמלצה על התוצאה הסופית!

• אל תאמין לדברים שאתה לא מבין או לא מסוגל לוודע!
  • אם זה לא הגיוני אל תבצע!!! (למד, אסוף ידע עד שיהיה הגיוני)

​מי שמתעניין בשיפור היכולות שלו להגיע לתוצאות מוצלחות יותר בפתרון בעיות בזמן שייט או במימוש חלומות שייט... שיכנס בבקשה לדף הפייסבוק שלי ויחליט אם הסדנה שאני מתכנן להעביר בחיפה ב23 לדצמבר ובתל אביב ב 6 בינואר מתאימה לו.
לצפיה ב-'אז מה התובנה שלך לגבי הסוגיה שנזכרה לעיל?'
אז מה התובנה שלך לגבי הסוגיה שנזכרה לעיל?
07/12/2016 | 20:20
2
56
לצפיה ב-'תובנה שלי מהמאמר ושילוב של הנסיון שלי עם המפרשית עליזה'
תובנה שלי מהמאמר ושילוב של הנסיון שלי עם המפרשית עליזה
07/12/2016 | 23:18
1
71
המאמר מתיחס נכונה לנקודה חשובה מאוד:
יש גבול למשקל שמפרשית יכולה לשאת בחרטום. (כלומר משקל כולל של מדלה עוגן, העוגן עצמו, והשרשרת הראשית) לכן היות ורוב הספינות הן סדרתיות ולא תוכננו כמו עליזה לשייט בלתי מוגבל (לפי הדרישות שלנו) חשוב להבין את המיגבלה.  אחרת אם פשוט תשים את השרשרת הגדולה/חזקה/כבדה ביותר ואת העוגן הכבד ביותר אכן תקבל בטיחות בעגינה אבל בעייתיות בזמן השייט.  
במאמר הכותב מתרכז במצב אחד בלבד - כאשר הרוחות חזקות מספיק בשביל למתוח את השרשרת לגמרי כך שהוא כותב שהמסקנה שלו שאין יתרון לשרשרת כבדה יותר והוא מרחיב שבמצב שהוא כותב גם משקולת שתושחל על השרשרת במטרה לשפר את זוית השרשרת כלפי העוגן היא לא תצליח לעשות זאת בגלל הרוח החזקה.

אז אין לי טענות לגבי המסקנה בתנאי שהקורא מבין את המצב המיוחד שהכותב מתיחס אליו.

הבעייתיות מגיעה כאשר הקורא המצוי לא נכנס לעובי הקורה, לא בדיוק מבין את הגיאומטריה של עגינה ואת הכוחות שמופעלים על הספינה, השרשרת, והעוגן ומתיחס רק למסקנה סופית (או אפילו לא קורא ורק מבקש שמישהו יכתוב עבורו את המסקנה.)

מסיבה זו הוספתי את מה שכתבתי על שימוש בהגיון בריא.

לענין התובנות שלי מהמאמר ובהתיחסות לנסיוני על עליזה:
התכנון שלי היה לשרשרת ארוכה (יחסית) של 91.5 מטר.  עם אפשרות להוספת חבל עגינה נוסף של כ 90 מטר.  וזה בשביל לפתור את בעיית זווית העוגן והאחיזה שלנו בקרקע בזמן רוחות חזקות מאוד (עד לחוזק של הוריקן).  בנוסף התכנון כלל עוגן שמתאים למפרשית שגדולה בהרבה מעליזה (העוגן הראשי שלנו שוקל 55 קילו) והוא עוגן שתוכנן ונבנה בידי אבא שלי על סמך התובנות שלו. (התוצאה טובה מאוד והוא מחזיק כמעט כמו העוגנים מהדור השלישי שקיימים היום, יש לזכור שהוא תוכנן ונבנה ב 1990.)  וגולת הכותרת היא מדלה עוגן הידראולי שמסוגל להרים 1.5 טון (שזה בערך פי שלוש מהמשקל הכולל של כל השרשרת עם שני העוגנים שלי!) כלומר כבר נקודת המוצא שלנו היא שתכננו שעליזה תוכל לשאת בחרטום משקל רב יותר של מערכת עגינה ולהרים את העוגנים כם ככל השרשרת מתוחה כלפי מטה ללא מגע בקרקע! (רוב מערכות העגינה של סירות סדרתיות לא מסוגלות להרים עוגן ושרשרת שנפלו בים עמוק ישר למטה. ומדלה עוגן חשמלי (אפילו חזק) יתחמם במצב קיצוני כזה ועלול להישבר.

בהתיחסות להוספת משקולת למצבי חירום:
אף על פי שהמערכת טובה ועובדת יפה ב 95% מהמקרים אנחנו תכננו גם פתרון למקרי חירום ומצבים יוצאי דופן.  במצבים כאלו אני מוסיף עוגן נוסף של 50 קילו (מסוג דנפורט) ומחבר אותו לעוגן הראשי על השרשרת הראשית. הדבר חוסך לי את הוספת המשקולת (להבהיר שאף פעם לא הייתי צריך לנסות להוסיף גם משקולת לאחר שהוספתי עוגן משני), ופותר את בעיית הזוית של העוגנים כיון שיש לי מספיק שרשרת כבדה וחזקה לעגינה ב 11+ מטר עומק בהסתמכות על שרשרת של 91 מטר ביחס עגינה של 1:8 ללא הוספה של חבל! ושני עוגנים שמחזיקים את עליזה בביטחה באוחות חזקות מאוד וכל זה ללא בעיה של תוספות שעלולות לגרום להשהיה בהרמת עוגן (איסוף המשקולת גורם לתוספת זמן הרמה) ותןך הורדת סיכון כתוצאה מהסתבכות של המשקולת או העוגן השני.
אם עדיין יש צורך בהרחבה נוספת אז כל פניה במסר אישי אלי תזכה אתכם בהתיחסות ותשובה לשאלותיכם.

לצפיה ב-'היי אפרים'
היי אפרים
08/12/2016 | 15:57
44
כשעולה הצורך באיזה מרחק מהעוגן הראשי אתה מחבר את המשני על השרשרת?
ומה קורה לדוגמא במצב שאתה כבר עוגן עם סקופ של נניח 60 מטר בחוץ ומתחיל לגרור באמצע הלילה תוך כדי סקוול?
לצפיה ב-'התובנות שלי מהמאמר....'
התובנות שלי מהמאמר....
08/12/2016 | 01:04
6
91
אם לקצר, כמו שהוא מסכם בסוף,  אם המשקל בחרטום מוגבל למשקל מסוים (וזה תמיד נכון) אז יש עדיפות לעוגן יותר גדול על פני שרשרת יותר עבה. 

אבל צריך כמובן שהעוגן יימשך במקביל לקרקע, ולכן הוא ממליץ גם על שרשרת ארוכה. עם שתי ההמלצות האלו אני באופן כללי מסכים אם כי כמובן צריך להיזהר שהשרשרת לא תהיה דקה מדי...
לא ראיתי שהוא מתנגד למשקולת על השרשרת - ואם הוא כן מתנגד אז פה אנו חלוקים. צריך לזכור שבימאות  טובה רצוי תמיד לדעת (ולבצע)  מה עוד אפשר לעשות אם מגיעים למצבי קיצון בהם התגובות לפי הספר לא מספקות, ותיאור המקרה בהוריקן מראה בדיוק איך זה עזר. ללמוד ולהפנים. 

לדעתי (ונסיוני)הוא טועה לגבי אניות - זה אמנם לא הפורום אבל בכל זאת - כשהוא חושב שהן לא מושפעות מגלים ומסוול.  כל מי שעמד עם אנייה על עוגן באשדוד מכיר את התופעה שהים מתחזק וכדאי לברוח:  העוגן בדרך כלל מתנתק מהאחיזה לא בגלל הרוח אלא בגלל הגלים שבבת אחת מעלים את החרטום ועוקרים אותו מהאחיזה. כל כמה שנים יש מישהו שלא נזהר  והופך לטוטל לוס.  שמעתי גם על אניות שעמדו בהוריקן על עוגן עם מנוע עובד לאט קדימה רוב הזמן,  שגם זו אופציה במקרה חירום ....  
לצפיה ב-'בקצרה מנסיוני'
בקצרה מנסיוני
08/12/2016 | 08:02
5
82
1.  גרירת העוגן (במידה והוא נעוץ כראוי) נגרמת ע"י מכות הן ממכות רוח והן מגלים. מבחינה זו פעולת הגלים היא הקריטית מבין השניים. וזה תקף הן לאוניות והן ליכטות.  אז, אם יש גם גלים - ברח.
2. לכן, למשקל השרשרת יש משמעות וכן יש משמעות למשקולת שמוחלקת לאמצע השרשרת. שני האלמנטים ממתנים את מתיחת השרשרת במכות רוח.
3. עוגן שני על יד הראשי טוב מאוד אבל. א. הוא לא מחליף את משקל השרשרת שממתנת את המתיחה במכות רוח. ו ב. צריך לחברו כ 2 מטר מאחורי הראשי כדי
שתיווצר נעיצה . שניים ביחד עלולים להפריע לנעיצה.
4. אם מתיחת השרשרת לא נמנעת יש להפעיל מנוע  ולתמרן כפי שמטש כתב. עשיתי זאת לא פעם גם כשהעגינה צלחה, למען הביטחון הנפשי שלי.
לצפיה ב-'ועוד נקודה חשובה'
ועוד נקודה חשובה
08/12/2016 | 13:50
60
הוזכר למעלה שהסכנה שגלים היא מהמכות הפתאומיות והחזקות שעלולות לעקור את העוגן ולכן משקולת יכולה לעזור.  מכות כאלו קורות כמובן לא רק בעליה וירידה של החרטום אלא גם ב YAW (שינויי כיוון) חזק ופתאומי של כלי השייט. אבל הנקודה החשובה היא שלכל המערכת יש נקודות תורפה,  ומכה חזקה יכולה במקרים קיצוניים גם לקרוע את השרשרת או את החיזוק לסיפון. לכן כדאי מאד שתהיה גמישות  במידת האפשר - המשקל של השרשרת או המשקולת בוודאי עוזרים כאן , ואפשר וצריך גם לקשור את השרשרת בנוסף לכננת -- והכי חשוב להחזיק משמרת עוגן אקטיבית.  
זו כבר כמובן תובנה פרטית שלי, בלי קשר למאמר. 
לצפיה ב-'ואני עם מטש ואילן'
ואני עם מטש ואילן
( לעמוד שלי בתפוז )
08/12/2016 | 13:54
3
64
א-סוג העוגן  שיתאים לסוג הקרקע (המאמר נעול על ROCNA למרות מגבלות מסוימות שלו)
ב-השרשרת חייבת להיות ארוכה מספיק ולשמור על יחס בין העומק שבו העוגן מוטל, זווית המשיכה/מתיחה שלה, מצב הים (גלים וזרמים), מצב הרוח (עוצמת הרוח) ולכן על יחס סביר (3-9 שאקלים).
אפשר כמובן להוסיף עומס בגזע העוגן ע"מ לקבל תנוחת מתיחה אופקית
וכמובן לשמור על יכולת תמרון (מנוע) במצבים קשים.
לגבי ה"עומס על החרטום" והאם הסירה נבנתה לכך, מבלי להיכנס לתורת ברוס רוברטס הרי שנקודות אלו נלקחות בחשבון בד"כ בתכנון כלי שיט.
מאמר השלמה מאותו מחבר...
רק לשים לב למשקלים השונים של העוגנים
לצפיה ב-'אשמח אם תוכלו לפרט קצת יותר על תימרוני מנוע בעת עגינה ברוח'
אשמח אם תוכלו לפרט קצת יותר על תימרוני מנוע בעת עגינה ברוח
08/12/2016 | 20:31
2
43
חזקה.
אשמח ללמוד מנסיונכם ומידיעותיכם.
לצפיה ב-'יש יותר מדי מצבים'
יש יותר מדי מצבים
08/12/2016 | 21:53
1
46
רוח לכוון הרציף, מהרציף, ניצב לרציף, גישת חרטום, ירכתיים, דופן, סירות מלפנים, מאחור, מהצדדים וכו' - לכל מצב "מתכונים" משלו
לכן קנה ספר בנושא
יש ספרון של IVAR DEDEKAM שנקרא ILLUSARTED SAMANSHIP שאחד הפרקים בו הוא תמרוני מנוע בכל מיני מצבים (פרק נוסף בנושא עגינה ופרק בנושא קשרים). ספרון קטן עם הרבה איורים - מאוד מובן.
לא קשור, אבל ספר נוסף שלו שתורגם לעברית הוזכר כאן לא מזמן בנושא מפרשנות - גם כדאי לקרוא.
יש עוד ספר נחמד - STRESS FREE SAILING  של DUNCAN WELLS - הספר הזה מתמקד במצבים של שייט בודד או צוות של שני אנשים, אבל העקרונות של כל מה שמתואר בו מתאימים לכל מצב. ייתרון נוסף לספר - ברקודים שניתן לסרוק ולהגיע ישירות לסרטים שמדגימים את מה שמתואר.
כמובן יש הרבה אתרים וסרטונים בנושא ברשת אבל אני מוצא שספר שמרכז דברים לפי פרקים יותר נוח.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/12/2016 | 13:15
5
לצפיה ב-'מחפש המלצה למרינה בצפון האדריאטי,אזור סלובניה/ צפ' מז איטליה'
מחפש המלצה למרינה בצפון האדריאטי,אזור סלובניה/ צפ' מז איטליה
09/12/2016 | 10:45
2
18
מחפש מרינה או מספנה להשאיר את הסירה לכמה שבועות בצפון האדריאטי,
תודה
שחר

לצפיה ב-'שלחתי לך מידע במסר.'
שלחתי לך מידע במסר.
09/12/2016 | 11:11
1
14
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
09/12/2016 | 18:38
1
לצפיה ב-'מהו שוויו של מקום עגינה במרינה הרצליה ?'
מהו שוויו של מקום עגינה במרינה הרצליה ?
08/12/2016 | 17:20
104
שלום חברים,

מנו לדעתכם שוויו של מקום עגינה ברציף D במרינה הרצליה, או כמה מתוך מחיר ספינה שנמכרת עם מקום הוא ערך המקום ?

תודה על המידע.
נמרוד
לצפיה ב-'אוניות נוסעים ישראליות '
אוניות נוסעים ישראליות
08/12/2016 | 16:57
7
64
הנה כמה שאני זוכר:
  • סילבר סטאר - כבר אינה קיימת
  • מג'יק 1 - לא פעילה
  • איריס - פעילה (בחברה לא ישראלית)
  • רויאל איריס - לא פעילה (מוצעת למכירה בסכום של 12.5 מיליון דולר)
  • גולדן איריס - פעילה (מוצעת למכירה בסכום 15 מיליון דולר)
  • יסמין - כבר אינה קיימת
  • ונוס/ריו - לא פעילה
אילו אוניות נוסעים ישראליות נוספות היו?
לצפיה ב-'מה היה ישראלי באניות שהזכרת ? הקזינו ? '
מה היה ישראלי באניות שהזכרת ? הקזינו ?
08/12/2016 | 17:09
6
41
לצפיה ב-'אוניות שהיו בבעלות חברות שייט ישראליות'
אוניות שהיו בבעלות חברות שייט ישראליות
08/12/2016 | 17:21
2
42
לצפיה ב-'היתה תקופה שגם שמות האניות היו ישראלים - דן, נוגה, שלום....'
היתה תקופה שגם שמות האניות היו ישראלים - דן, נוגה, שלום....
08/12/2016 | 18:08
37
לצפיה ב-'בהגדרה,אניה ישראלית נושאת דגל ישראל ומצוותת בימאים ישראליים.'
בהגדרה,אניה ישראלית נושאת דגל ישראל ומצוותת בימאים ישראליים.
08/12/2016 | 21:58
23
לצפיה ב-'או הישראלים שהימרו בקזינו שהיו באוניות אלה<?'
או הישראלים שהימרו בקזינו שהיו באוניות אלה<?
08/12/2016 | 21:14
2
31
לצפיה ב-'אכן יותר מדויק. ייתכן שגם הזונות אם היו. '
אכן יותר מדויק. ייתכן שגם הזונות אם היו.
08/12/2016 | 21:59
1
25
לצפיה ב-'היו 'תאודור הרצל' ו'ארצה''
היו 'תאודור הרצל' ו'ארצה'
09/12/2016 | 16:54
7
לצפיה ב-'שייט בים הבלטי'
שייט בים הבלטי
07/12/2016 | 16:06
89
מתכנן שייט עם יאכטה בים הבלטי, האם יש למישהו ניסיון, המלצות או מסלול מומלץ לשייט עצמאי.
חשבתי על יציאה משטוקהולם שוודיה לכיוון הלסינקי וחזרה.
לצפיה ב-'יש הבדל בין הזמנה לקרוז מישראל או מארהב ?'
יש הבדל בין הזמנה לקרוז מישראל או מארהב ?
07/12/2016 | 11:15
2
64
אם אני מזמין מאתר בארהב זה 1000$ פחות מהארץ. יש בעיה עם זה או שאפשר להזמין בלי בעיה ?
לצפיה ב-'קרוז'
קרוז
07/12/2016 | 13:36
1
62
יותר טוב אין ישראלים כך שמכירים אנשים מכל העולם
אינני יודע בן כמה אתה אבל אני מוודא שלא יהיו ילדים
לצפיה ב-'זה עם ילדים בשבילם בעיקר - כדאי להזמין מארהב ?'
זה עם ילדים בשבילם בעיקר - כדאי להזמין מארהב ?
07/12/2016 | 14:32
33
לצפיה ב-'ספינת התענוגות הישראלית "גולדן איריס" חוגגת 42 '
ספינת התענוגות הישראלית "גולדן איריס" חוגגת 42
06/12/2016 | 18:53
3
128
עד איזה גיל מותר להשתמש בספינה? יש גיל מסויים שחייבים להשבית אותה ולהוציא אותה מכלל שימוש? או שזה לא משנה כל עוד משפצים אותה והיא מותאמת לכל נהלי הים והחוקים. אם כך אתם רוצים להגיד לי שמנו יכולים להשתמש בה גם לעוד 100 שנים? 
לצפיה ב-'בדיוק, כל עוד היא כשירה היא יכולה לשוט. וכמו כל פרוייקט '
בדיוק, כל עוד היא כשירה היא יכולה לשוט. וכמו כל פרוייקט
07/12/2016 | 10:39
73
כלכלי יפסיקו להשתמש בה בגדול בשני תנאים :
היא תפסיק להיות כלכלית - קרי ההוצאות וההשבתות עולות ומתחילות לעלות על ההכנסות
היא לא תהיה תחרותית - ההכנסות ירדו כי אנשים יעדיפו שייט באוניות אחרות או שיעדיפו פעילות אחרת וההכנסות יירדו...
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי יש גם כמה מטוסי 747 שהגיעו בערך לגיל הזה'
למיטב ידיעתי יש גם כמה מטוסי 747 שהגיעו בערך לגיל הזה
07/12/2016 | 10:52
42
לצפיה ב-'כל עוד חברת הסיווג ומדינת הדגל מאפשרים הפלגה עם נוסעים'
כל עוד חברת הסיווג ומדינת הדגל מאפשרים הפלגה עם נוסעים
07/12/2016 | 18:15
41
לצפיה ב-'חלון לים התיכון'
חלון לים התיכון
13/11/2016 | 13:42
440
היי לכולם

גם החודש, כבכול חודש, נקיים את "חלון לים התיכון" 
הרצאות המתקיימות באופן חודשי ביום רביעי האחרון בכל חודש.

ההרצאה הקרובה, תתקיים בתאריך ה-30/11  בשעה 19:00, במרכז מגלים, בקיבוץ שדות ים
בנושא: לבד בלב ים - סיפור ההישרדות המדהים של  ליבי מור. 
לבד בלב ים -  
הוא מסע לא ייאמן, ויוצא דופן, של רגעי ייאוש שנמהלים בתחושת  
עצמאות וכוח.הסיפור מגולל את סיפורה של ליבי, אחת משני שייטים שנתקעו לבד על אסדת הצלה בלב ים לאחר שהיאכטה שעליהם היו, טבעה. הסיפור מגולל את ההתמודדות הבלתי פוסקת עם איתני הטבע והכוח שנחלש ככל שעוברים הימים. סיפור על תהפוכות נפש אדירות והרצון לשרוד...
עלות השתתפות הינה סמלית בלבד ועומדת על 10 ש"ח
מחלקת חינוך
מרכז 'מגלים', עמותת אקואושן
טל. 04-6364485 פקס. 04-6364625

לצפיה ב-'מונח ימאי ישן משהו?'
מונח ימאי ישן משהו?
04/12/2016 | 14:50
6
181
חברים שלומות, 
מקווה שהגעתי למקום הנכון. נכון לעכשיו אני עורכת מאמר על סר פרנסיס דרייק. בין היתר מצוין שהוא היה PRIVATEER. איך הייתם מתרגמים את המילה לעברית?

תודות מראש
לצפיה ב-'נראה לי שהמונח הכי קרוב הוא "שכיר חרב"'
נראה לי שהמונח הכי קרוב הוא "שכיר חרב"
04/12/2016 | 15:03
2
132
ה PRIVATEERS היו בעלי ספינות פרטיות שקיבלו אישור לבצע פעילות צבאית בשליחות מדינה מסוימת.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
04/12/2016 | 16:36
83
יש מצב שאקבל את הצעתך לשכיר חרב - נראה לי קצר וקליט יותר.
יום טוב
לצפיה ב-'שכיר חרב קצת מטעה. יותר נכון לומר שודד מורשה'
שכיר חרב קצת מטעה. יותר נכון לומר שודד מורשה
06/12/2016 | 00:22
91
או פירט חוקי,  או לוחם עצמאי....  הם במפורש לא היו שכירים .
לצפיה ב-'הייתי הולך על זכיין או בר-סמכות לשוד כלי שיט ספרדים בחסות '
הייתי הולך על זכיין או בר-סמכות לשוד כלי שיט ספרדים בחסות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2016 | 19:47
1
37
מדינה
PRIVATEER
CORSAIRE
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
08/12/2016 | 13:59
11
לצפיה ב-'הייתי משתמש במילה פרייוטיר ומתרגם זאת פעם אחת. '
הייתי משתמש במילה פרייוטיר ומתרגם זאת פעם אחת.
08/12/2016 | 17:48
19
יש מילים שלא צריך לתרגם כמו שם .
לצפיה ב-'מונחים שכתובים על לוח שעונים ישן'
מונחים שכתובים על לוח שעונים ישן
05/12/2016 | 18:23
2
174
אני משפץ סירה וישנם מושגים/מונחים שאין לי מושג מה הם אשמח לעזרה
לצפיה ב-'הכפתורים הכחולים זה למעלה/למטה באנגלית ובצרפתית'
הכפתורים הכחולים זה למעלה/למטה באנגלית ובצרפתית
05/12/2016 | 21:47
1
97
(לא מצוין מה הם מעלים ומורידים)
השחור זה תאורת מכשירים
לצפיה ב-'נראה כמו פיקוד לממסר כננת עוגן...'
נראה כמו פיקוד לממסר כננת עוגן...
06/12/2016 | 10:20
67
לצפיה ב-'שייט לפיזור אפר'
שייט לפיזור אפר
03/12/2016 | 15:36
4
198
שלום לכולם,
חבר פנה אלי בבקשה להוציא סירה כדי לערוך טקס לפיזור אפר אימו שנפטרה לאחרונה.   אנחנו נמצאים בחיפה, כמו גם רב המשפחה, אבל נוכל כמובן גם לצאת ממרינה אחרת.  
איזו אפשרויות קיימות עבור סירה שיכולה להכיל בין שלושים לשישים אנשים?

תודה רבה וחורף טוב
אדיר
לצפיה ב-'בחיפה - נדמה לי שיש את ה"כרמלית"'
בחיפה - נדמה לי שיש את ה"כרמלית"
05/12/2016 | 16:57
2
86
באשדוד יש ספינה אחת בגודל המתאים (אם כי הלקוחות העיקריים שלהם הוא הציבור החרדי כך שלא בטוח שהם יתלהבו ממטרת השייט).
בהרצליה יש את חברת הולידיי עם סירות קטמרן מנועיות גדולות - לא חושב שיכולות לקחת 60 אבל כנראה ש 30+ אפשרי. 
לצפיה ב-'אין כבר "כרמלית"...'
אין כבר "כרמלית"...
05/12/2016 | 17:14
1
75
אין כבר "כרמלית"...
לצפיה ב-'תודה לכולכם'
תודה לכולכם
08/12/2016 | 11:27
15
לצפיה ב-'״מלכת עכו״ בעכו'
״מלכת עכו״ בעכו
05/12/2016 | 17:03
65
לצפיה ב-'מכשיר PLB'
מכשיר PLB
30/11/2016 | 23:22
12
273
שלום
אני מעוניין להביא מארה"ב מכשיר PLB (דגם Resqlink) לטובת שימוש בקיאק במקרה חרום (אני יוצא לרוב לבד).

האם מכשיר כזה יעבוד בישראל ואפשר לסמוך עליו? האם נדרש לתכנת אותו או לרשום אותו איפשהו? והאם ניתן להשתמש בו גם ביבשה בטיולים?
לצפיה ב-'PLB'
PLB
02/12/2016 | 10:42
2
142
חייבים לרשום אותו אם אתה רוצה שמישהו יתייחס ברצינות לשידור המצוקה.
אם הוא אמריקאי - האתר המתאים לרישומו הוא NOAA
אפשר להתשמש בו גם ביבשה.
לצפיה ב-'עוד בעניין רישום PLB'
עוד בעניין רישום PLB
02/12/2016 | 12:27
1
127
לפני שאתה רוכש PLB בארה"ב לשימוש בישראל, מומלץ לבדוק שאכן ניתן לרשמו עם פרטי בעלים שמגוריהם מחוץ לארה"ב.
PLB שנרכש בישראל  אמור להרשם במערכת מעקב עולמית אחרת (לא NOAA).
האתר המתאים למכשיר הנרכש בישראל הוא

לצפיה ב-'מה טיב המענה? והאם באמת עובד ביבשה? '
מה טיב המענה? והאם באמת עובד ביבשה?
04/12/2016 | 13:27
55
הבנתי שקריאת חרום מ PLB מועברת ל RCC חיפה. שאלתי אותם מה קורה אם המכשיר מופעל ביבשה, ענו לי שבמקרה זה "אין ביכולתינו לעזור" ויש להעזר בחברות פרטיות כגון "עולם קטן". 

ואם PLB מופעל בים - האם אוכל לצפות לקבל עזרה תוך שעה-שעתיים? מוכרים מקרים כאלה מהעבר?
לצפיה ב-'אופציה אחרת - מכשיר מסוג SPOT'
אופציה אחרת - מכשיר מסוג SPOT
02/12/2016 | 12:59
8
134
או מכשיר דומה.
הייתרון לסוג השימוש שלך (קיאק בקרבה יחסית לחוף בו רוב הסיכויים שהעזרה תגיע מגורם כמו חיל הים, שיטור ימי או חבר שנמצא בחוף) הוא שניתן לנתב את הקריאה לטלפונים סלולרים כהודעת SMS לאנשים שיוכלו להודיע לגורמי החילוץ.
בנוסף ניתן להגדיר רמות שונות של "מצוקה", ניתן לשדר גם הודעות מסוג "אני בסדר", בחלק מהמכשירים ניתן לשדר הודעות טקסט קצרות ובחלקם ניתן גם לאפשר מעקב מיקום די רציף (גם כשהכל תקין).
השירות אמנם עולה כסף, אבל ברמה סבירה של כ 100 דולר לשנה.
לצפיה ב-'אופציה אחרת INREACH EXPLORER'
אופציה אחרת INREACH EXPLORER
03/12/2016 | 12:18
2
102
גם מאפשר להודיע לכוחות ההצלה
גם מאפשר SMS דו כיווני
וגם מציג על מפה בזמן אמיתי
לצפיה ב-'מספר שאלות בנוגע ל inReach'
מספר שאלות בנוגע ל inReach
03/12/2016 | 21:17
1
93
1) מקרה חירום מהמכשיר מתופעל ע"י GEOS, בעוד ש RCC חיפה מקושר למערכות של "אינמרסט" - "קוספאס/סארסט". האם יש קשר בין שתי המערכות?
2) באתר שלהם ישנן תכניות תעריפים חודשיות/ שנתיות שרלוונטיות רק לארה"ב ואירופה. ישראל כלולה? מזרח הים התיכון מכוסה?

לצפיה ב-'מבחינת הודעות ומעקב, הם משתמשים ברשת של Iridium ולכן מכסים'
מבחינת הודעות ומעקב, הם משתמשים ברשת של Iridium ולכן מכסים
05/12/2016 | 23:15
45
לגבי השאלה הראשונה, לא יודע, אבל לכל סוג הודעה (יש שלוש בלתי מוגבלות) אפשר להכניס אנשי קשר שונים שיקבלו סמס או מייל (נראה לי גם להודעת חרום), כך שבמקרה חירום תוכל להגדיר שהאנשים שאתה הכי סומך עליהם שידעו מה לעשות (כמו להציק לrcc), לדעתי יותר יעיל מאשר לסמוך על זה שיעבור למרכז שלהם בארהב ויחזור חזרה לrcc 
לצפיה ב-'ליד חופי ישראל'
ליד חופי ישראל
04/12/2016 | 13:21
4
80
למטרות שלי (בקרבת חופי ישראל) PLB דווקא עדיף. SPOT יוצא יקר מאוד אם מסתכלים על תקופה של כמה שנים. לטובת מעקב והודעות במצב שאינו חרום ניתן להשתמש גם בטלפון סלולרי.
לצפיה ב-'יקר זה עניין יחסי'
יקר זה עניין יחסי
04/12/2016 | 15:50
3
69
הנחת היסוד שלי היא שגם בטווח קרוב יחסית לחוף לא מובטח כיסוי סלולרי, כך שגם במצב שגרה עדיף מכשיר שיכול לשדר מיקום ללא תלות ברשת הסלולרית. הרי אם יש כסוי סלולארי אז גם במצב חירום אתה יכול להשתמש בטלפון.
כפי שכבר קיבלת תשובה מ RCC חיפה - אם אתה רוצה כסוי גם ביבשה אז PLB זה לא הפתרון.
הנחה לא מבוססת אבל נראה לי שהודעה שתגיע לבן משפחה שיודיע למשטרה או לחיל הים ו"ישב להם על הוריד" תיתן תוצאות יותר מהירות מאות  PLB שיגיע ל RCC חיפה.

לי יש SPOT כבר כמה שנים והשתמשתי בו מספר פעמים בהפלגות לחו"ל דוקא למצב השגרה - כדי שאוכל לשלוח הודעות "הכל בסדר" לבני המשפחה שנשארו בארץ. הבן שלי נמצא עכשיו בטיול במזרח, נתתי לו את המכשיר וזה היה מאוד מרגיע לקבל אות חיים אחת ליום-יומיים כשהוא נמצא בטרקים בגאורגיה, קירגיסטאן ובהימאליה ללא אפשרות לקשר סלולרי מובטח, וגם הידיעה שאם חו"ח יקרה משהו תהיה לו דרך להודיע (מה גם שבדיעבד הסתבר שבטרק האחרון בהימלאיה שארך 21 ימים הטלפון הסלולרי שלו התקלקל ביום השלישי).
אז בשבילי זה לא יקר.
לצפיה ב-'לא בטוח מה יותר אמין'
לא בטוח מה יותר אמין
04/12/2016 | 16:39
2
64
קרובי משפחה עלולים לפספס הודעת sms, במיוחד כאשר יציאה לים הינה דבר שגרתי. ו RCC אמורים להתייחס באופן מידי להודעת חרום (לא יודע מה קורה עם זה בפועל) 
לצפיה ב-'מה לגבי אופציה של VHF ידני?'
מה לגבי אופציה של VHF ידני?
04/12/2016 | 17:13
1
68
לא ציינת לאיזה טווחים מהחוף אתה יוצא, אבל אולי זה ייתן לך כיסוי מספק כי למעשה כל מכשיר קשר שנמצא על ערוץ 16 בטווח שלך ישמע אותך.
לצפיה ב-'כן זה גם אפשרות'
כן זה גם אפשרות
04/12/2016 | 21:39
61
וגם זול יותר - כ 100 דולר עבור vhf צף.
רק להבנתי יש בעיה ליבא כזה בעזרת דואר, היות ואין לי רישיון מתאים.
vhf גם פחות נייד ודורש תחזוקה (טעינה). plb ניתן להשים באופן קבוע בכיס של אפוד ציפה ולשכוח ממנו.

אני לא מתרחק מעבר ל 5 ק"מ מהחוף.
לצפיה ב-'רישום סירה בדגל זר'
רישום סירה בדגל זר
30/11/2016 | 00:51
12
197
שלום חברים יש לי כמה שאלות לגבי רישום סירה בדלאוור,
אז סופסוף הגיע הרגע לחבר מפרשים לחלומות וקניתי לי סירה , הסירה 40 פיט שנת 85 רשומה בדגל ספרדי,  והתחלתי כבר את התהליך של הסרת הדגל שיקח לדברי הברוקר בערך שבועיים (בספרד זה אומר חודש), ועכשיו נשאר לרשום את הסירה מחדש ולבטח, אני מבין שרישום בדגל ישראלי אינו אפשרי מכיוון שהסירה בת יותר מעשר,ממה שקראתי כאן ובכמה פורומים בחול אני מבין שרישום בדלאוור הוא פשוט ולגיטימי ונראה שגם העלויות לא מוגזמות,
אבל הבנתי שבתור אזרח לא אמריקאי גם עם רישום בדלאוור אני לא רשאי להניף דגל אמריקאי, אז מה בעצם האפשרויות ואיזה דגל אני אמור להניף בפועל?
מודה מראש לכל המשיבים:)

לצפיה ב-'רישום'
רישום
30/11/2016 | 09:39
186
בעניני רישום כלי שיט מציע לך לפנות ישירות למשרד הרישום בדלוואר או לחברות ועורכי דין שעוסקים בתחום.  
עדיף לשאול אותם את כל השאלות ולקבל תשובות מוסמכות. מהנסיון של הפורום תקבל הרבה תשובות שכולן נכונות אבל לא מוסמכות ולעיתים סותרות.
רישום כלי שיט זה לא דבר שיש להקל בו וצריך להבין בדיוק מה הדרישות והחובות שלך.
לצפיה ב-'כישראלי אתה לא יכול לרשום סירה בדלור אתה צריך להקים חברה LLC'
כישראלי אתה לא יכול לרשום סירה בדלור אתה צריך להקים חברה LLC
30/11/2016 | 18:10
2
169
ולרשום את הסירה על החברהת ניתן לעשות הכל באינטרנט דרך משרדים שעוסקים בזה. אם תהיה מעוניין אתן לך כתובת
לצפיה ב-'למה LLC, מה רע ב-LTD?'
למה LLC, מה רע ב-LTD?
02/12/2016 | 09:47
1
98
לצפיה ב-'נדמה לי שההבדל העיקרי הוא בנושא מיסוי'
נדמה לי שההבדל העיקרי הוא בנושא מיסוי
02/12/2016 | 10:16
104
לא בטוח שזה רלוונטי למקרה של רישום יאכטה (אולי יותר ברישום של כלי שייט מסחרי) אבל למיטב ידיעתי ב LLC המיסוי על בסיס אישי ו LTD המסוי הוא של החברה (מס חברות).
מתקופת שהותי בארה"ב הרושם שלי הוא ש LLC משמש בעיקר עסקים בבעלות יחיד או עסקים קטנים. הסיומת LTD פחות נפוצה בארה"ב (נראה לי שהסיומת המקובלת לכך היא INC) ומשמשת חברות יותר גדולות עם הרבה בעלי מניות.
בטוח שיש עוד הבדלים ובטוח שהחברות העוסקות ברישום כלי שייט יכולות להמליץ לכאן או לכאן.
לצפיה ב-'רישום בדלוור'
רישום בדלוור
30/11/2016 | 18:55
1
211
הי ערב טוב,
הספינה שלי רשומה בדלוור ואני בקיא היטב בהליך.
אנא צור קשר בנייד 0548060622 ואדריך אותך ברצון.
אלכס דנציגר
הרצליה
לצפיה ב-'רישום...'
רישום...
01/12/2016 | 22:14
121
אהבתי !!!
לצפיה ב-'ממליץ לך לבדוק אופציה של רישום בדגל הולנד'
ממליץ לך לבדוק אופציה של רישום בדגל הולנד
01/12/2016 | 11:37
5
167
גם אני רכשתי בחודש האחרון סירה ועשיתי מחקר מעמיק.
מציע לך לבדוק אופציה של רישום בדגל הולנד, שבעיני זו הגרסה האירופאית לרישום בדלאוור.
התהליך פשוט ומהיר יחסית
1. אם אינך אזרח של האיחוד האירופי, מקימים חברה באנגליה. תהליך מפתיע בפשטותו. אני השתמשתי בחברה שנקראת 1st Formations. זה עולה פחות ממאה פאונד לשנה. מאוד מהיר, תוך 24 שעות קיבלתי המסמכים הנדרשים במייל ומספר ימים אחכ את התעודות מקור. 
2. רושמים את הסירה בהולנד, כאשר החברה האנגלית שהקמת היא הבעלים של הסירה. עלות הקמה כ350 יורו, בהמשך 100 יורו לשנתיים. גם מהיר יחסית - הרישום הושלם תוך 5 ימים, ו24 שעות אחכ הרשיון הגיע אלי באמצעות שליח. 
אני נעזרתי בחברה https://www.yachtregistration.company/
החברה הנל גם מציעה שירות רישום החברה באנגליה אבל זה יקר משמעותית מאשר להקים החברה בעצמך, וכל שנה אתה צריך לשלם להם עמלה. 
החברה הנל גם יכולה להוציא לך רשיון MMSI, (רשיון רדיו). 

מצטרף להמלצה של קדר, וודא היטב אם זה מתאים לך. במידה וכן, כאמור התהליך פשוט ומהיר יחסית. 

לצפיה ב-'ומתוך סקרנות....אם אתה כן אזרח של האיחוד האירופי - '
ומתוך סקרנות....אם אתה כן אזרח של האיחוד האירופי -
01/12/2016 | 17:21
4
144
החיים יותר קלים בכיוון הזה?

לצפיה ב-'תודה לכל המשיבים,'
תודה לכל המשיבים,
01/12/2016 | 18:54
132
כשהתחלתי את התהליך הגעתי גם אל החברה הזו שרושמת בהולנד והם הציעו לי לפתוח חברה באנגליה כדי לרשום על שמה את הסירה, ואכן המחיר שלהם הוא מה שהוריד אותי מהרעיון אז אשמח לדעת מה התהליך הנחוץ כדי לפתוח חברה באנגליה.

לצפיה ב-'אזרח של האיחוד האירופי לא צריך חברה באנגליה'
אזרח של האיחוד האירופי לא צריך חברה באנגליה
04/12/2016 | 08:29
2
87
אבל יש יתרונות בהקמת חברה, מבחינת אחריות (Liability) במקרה של תביעה.
חברה שמה 'חוצץ' בינך ובין הבעלות - גם הפרטים שלך אינם חשופים לכל חיפוש בגוגל, וגם בגלל שזו חברה בערבון מוגבל, יש לך עוד שכבת הגנה במקרה ביטוח שמעל לתקרת הכיסוי הביטוחי שלך.
לצפיה ב-'ועוד בענייני רישום...'
ועוד בענייני רישום...
04/12/2016 | 10:10
115
רא הלינק המצורף
רישום כלי שיט
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
04/12/2016 | 11:07
33
לצפיה ב-'נווטקס'
נווטקס
29/11/2016 | 11:55
14
219
שלום חברים
הגיע הזמן לקנות נווטקס
האם צריך לקנות משהו מורכב ויקר או משהו פשוט וזול יותר?
האם אפשר לקנות באינטרנט או שזה לא רצוי?
בקיצור מה ההמלצות של כבודכם

לצפיה ב-'למה הגיע הזמן? ולמה אתה כ"כ נחרץ בעניין?'
למה הגיע הזמן? ולמה אתה כ"כ נחרץ בעניין?
29/11/2016 | 18:07
9
144
לצפיה ב-'אכן, למה הגיע הזמן? האם בדקת לעומק את איכות התוצאות שתקבל '
אכן, למה הגיע הזמן? האם בדקת לעומק את איכות התוצאות שתקבל
29/11/2016 | 19:26
167
מהמכשיר? כל מכשיר זה עוד חשמל, עוד חוטים ובמקרה זה, עוד אנטנה, ועוד מקור לתקלות. אני  תליתי בו תקוות גדולות לפני 20 שנה וקיבלתי מפח נפש. ולאור ההתפתחות שחלה ב 20 השנים האחרונות אני חושב שהוא מיותר.
לצפיה ב-'אכן, למה הגיע הזמן? האם בדקת לעומק את איכות התוצאות שתקבל '
אכן, למה הגיע הזמן? האם בדקת לעומק את איכות התוצאות שתקבל
29/11/2016 | 19:29
7
126
מהמכשיר. כל מכשיר זה עוד חשמל, עוד חיווט, ובמקרה זה עוד אנטנה. אני תליתי בנווטקס תיקוות גדולות לפני 20 שנה וקיבלתח מפח נפש. לאור ההתפתחויות ב 20 השנים האחרונות אני חושב שהוא מיותר.
לצפיה ב-'צריכת החשמל של navtex זניחה ומזערית'
צריכת החשמל של navtex זניחה ומזערית
30/11/2016 | 00:08
6
119
לצפיה ב-'נכון, האם זו סיבה טובה לקנותו? '
נכון, האם זו סיבה טובה לקנותו?
30/11/2016 | 07:58
5
108
לצפיה ב-'האם ניתן להשוות את נוטקס לעידן חובת ידע במורס?'
האם ניתן להשוות את נוטקס לעידן חובת ידע במורס?
30/11/2016 | 08:33
145
HI
לצפיה ב-'דעתי בגרוש'
דעתי בגרוש
30/11/2016 | 08:36
3
175
יש לי נווטקס ואיני משתמש בו.
איני מוצא בו טעם בימינו בתחום הים התיכון כשההפלגות ה"ארוכות" נמשכות לא יותר משני לילות ברצף.
אני מאמין שיש לנווטקס שימוש בתחומים כמו הפלגות blue water אמיתיות, כאשר המרחק לחוף עדיין מאפשר קליטת שידורי הנווטקס (300- 400 מייל).
גם אז אני חושב שטלפון לוויני נותן יותר תועלת.
לצפיה ב-'מי שמפליג ישירות לטורקיה או רודוס 3-4 ימים המכשיר עוזר'
מי שמפליג ישירות לטורקיה או רודוס 3-4 ימים המכשיר עוזר
30/11/2016 | 22:01
2
145
טלפון לוויני מאפשר קשר רציף אך הוא יקר, אני נעזר בנווטקס בלב ים לשנויים במזג אוויר ,קבלת הודעות חרום ושטחים סגורים.
הוויכוח מיותר כי ישנם גישות שונות ואנשים מפליגים עם סירות שונות, רמת ציוד שונה ולמרחקים שונים. 
המכשיר קיים והרשות נתונה...

לצפיה ב-'נווטקס'
נווטקס
29/11/2016 | 23:02
1
185
מהשאלות אני מבין שיש בכלל הסתייגות מעצם קניית נווטקס
"הגיע הזמן" מכיון שמאז שיצאתי מקלמטה ועד שהגעתי לאשדוד לא הצלחתי לקבל אפילו אזהרת ניווט אחת. או שהשידורים היו באיכות גרועה או שפשוט לא שמענו אותם  בזמן הפלגה ממונעת
ולמה בעצם ההסתייגות מהנווטקס
לצפיה ב-'אני משייט באזור המזרחי של הים התיכון מזה שנים רבות ומאזין'
אני משייט באזור המזרחי של הים התיכון מזה שנים רבות ומאזין
30/11/2016 | 08:07
194
ל VHF . לא הייתה לי בעיה של קבלת אזהרות ניווט/קריאות מצוקה ותקשורת עם תחהות הרדיו באזור. תסדיר רמקול בקוקפיט, אם אין לך. תגדיר את המטרה שלשמה אתה רוצה את המכשיר. אני בשעתו הגדרתי את הצורך בתחזיות מזג אוויר. לצורך זה כיום אין בו צורך.
לצפיה ב-'נווטקס'
נווטקס
30/11/2016 | 18:58
153
מצטרף לגרוש של מאיר. אין צורך. מקורות אינטרנט זמינים ומדויקים.
חבל על הגרושים שזה עולה.

לצפיה ב-'נווטקס'
נווטקס
01/12/2016 | 17:48
2
113
אני רואה שיש חילוקי דיעות בקשר לעצם השימוש בנווטקס
אולי מחוסר ניסיון ואולי  מחוסר ביטחון נוכחתי שאני לא מצליח לקבל אזהרות ניווט
ומזג אוויר כפי שצריך. טרם הספקתי לשמוע על איזה אזור מדובר וכבר עבר לו המשדר הזריז לעניין הבא. בהפלגת מנוע יש רעש ולפעמים אתה עסוק בדיוק כשיש שידור.
נכון שזה מכשיר ישן וחלק מהיתרונות שלו בטלו עם השימוש באינטרנט (הפלגת חופים) אבל ניראה לי שזו השקעה לא גדולה
בוכל מקרה - השאלה היתה איזה מכשיר לקנות???
אולי מישהו מוכן להסתכן ולהמליץ למרות מיותרותו .
לצפיה ב-'למטב ידיעתי המכשירים של NASA MARINE סבירים'
למטב ידיעתי המכשירים של NASA MARINE סבירים
02/12/2016 | 07:52
1
113
לצפיה ב-'מכשיר'
מכשיר
02/12/2016 | 09:46
108
לי יש מכשיר של Furuno NX300. עובד מעולה (כשאני נזכר בקיומו).
הוא מותקן אצלי stand alone אבל בתאוריה ניתן לחברו ל-PC מצד אחד (להעברת ושמירת הנתונים/מסרים) ומצד שני למערכת הניווט של הספינה ואז לקבל על המסך של הנווטקס גם מיקום, כיוון הפלגה ועוד.
הוא גם עמיד למים וניתן ךהתקנה בקוקפיט.
לצפיה ב-'תקנות הנמלים (מניעת התנגשויות בים)'
תקנות הנמלים (מניעת התנגשויות בים)
27/11/2016 | 11:43
3
272
למתעניינים, מצ"ב תיקון לתקנות הנמלים
לצפיה ב-'קודם כל תודה על הפירסום. תקנה 8 ציטוט'
קודם כל תודה על הפירסום. תקנה 8 ציטוט
27/11/2016 | 17:32
2
259
"........לפי כללי הימאות הטובה"
לתשומת לב רספ"ן. המקור האנגלי אינו מציין כללים בערך המוגדר כ good seamanship . ולא בכדי. זו המצאה ישראלית. אני מציע להשמיט את המילה "כללי" בכל מקום שהיא מופיעה בתקנות הישראליות. לחילופין , כימאי/אזרח שומר חוק, אני מבקש מכם (אתם הלא קוראים את הפורום הזה) להנפיק לי/לנו קובץ של "כללי הימאות הטובה"   תודה.
לצפיה ב-'אילן, אולי יותר עדיף שלא ימציאו עכשיו בישראל כללים.....'
אילן, אולי יותר עדיף שלא ימציאו עכשיו בישראל כללים.....
27/11/2016 | 19:06
1
116
לצפיה ב-'מאחר ואין כללים בערך המוגדר כ seamanship, למעשה קראתי קריאת '
מאחר ואין כללים בערך המוגדר כ seamanship, למעשה קראתי קריאת
27/11/2016 | 22:29
134
תיגר כדי להדגיש את האבסורד הזה. אבל, אם מישהוא ברספ"ן "ימציא את הגלגל" יש לי דרך להתמודד עם זה.
לצפיה ב-'מפרשנות נכונה בקרוזינג המפגש הבא של מועדון הקרוזרים יתקיים ב'
מפרשנות נכונה בקרוזינג המפגש הבא של מועדון הקרוזרים יתקיים ב
12/11/2016 | 17:28
7
394
מפרשנות נכונה בקרוזינג
המפגש הבא של מועדון הקרוזרים יתקיים ב-22.11.16.
נפגש בשעה 20.00 במועדון השייטים במרינה (המבנה הצפוני במרינה)
ההרצאה תתחיל בשעה 20.15.

נושא ההרצאה:
מפרשנות נכונה בקרוזינג.
האם אנו מכירים ויודעים לנצל את הפוטנציאל הטמון באנרגית הרוח הפועלת העל המפרשים?

מרצה:
אלון דגן, שייט מוביל בארץ ובעולם עם נסיון של כמעט 40 שנה, מאמן נבחרות שייט שונות, בשנת 2016 אלון היה מעמודי התווך של פרוייקט נבחרת ישראל לתחרויות הקומודור קאפ באנגליה וסיים במקום הרביעי באליפות העולם בדגם 470 מאסטרס.

אנא אשרו הגעתכם לארוע במייל חוזר או בארוע המפורסם בקבוצת הפייסבוק של המועדון

מכיוון שכל ההרצאות של המועדון ניתנות ללא תשלום אנו מבקשות שיתוף פעולה מינימלי:

אנא הביאו אתכם אוכל או שתיה לצורך נשנוש לפני/אחרי ההרצאה ועזרו לנו לסדר את המקום בתום ההרצאה

סופ"ש נעים לכולם

לצפיה ב-'נפגשים היום במועדון השייטים במרינה הרצליה '
נפגשים היום במועדון השייטים במרינה הרצליה
22/11/2016 | 09:55
87
נשמח לראותכם בהרצאה היום .
לצפיה ב-'ההרצאה של אלון היתה מושקעת, מעניינת ומועילה. שפו!'
ההרצאה של אלון היתה מושקעת, מעניינת ומועילה. שפו!
23/11/2016 | 00:18
5
93
לצפיה ב-'הרצאת אלון '
הרצאת אלון
23/11/2016 | 03:35
3
141
נהניתי מאוד מהרצאתך -פשוט ,ברור , ומוסיף המון ,להבין את האפשרויות  של כיוון המפרשים ,וניצולם .
לצפיה ב-'כולי קינאה...'
כולי קינאה...
23/11/2016 | 13:45
2
127
האין דרך איכשהוא להקליט הרצאות אלה ולהעלותן לפורום לאלה מאיתנו החיים בגולה הדוויה....?
לצפיה ב-'חומר כתוב'
חומר כתוב
23/11/2016 | 16:56
1
147
למי שמעוניין - קיים בעברית (הוצאה של סוכנות הביטוח קדר) ספר הדרכה מעולה (לטעמי כמובן) בנושא כוון מפרשים ומערך.
אינני מיודע מה שמו בעברית - באנגלית הספר קרוי:
Sail & Rig Tuning
המחבר - Ivar Dedekam
הספר מצטיין בהסברים ברורים ויותר מכך באיורים מאירי עיניים
(ואין לי אחוזים ממכירותיו...)
לצפיה ב-'זה הספר'
זה הספר
25/11/2016 | 00:35
122
לצפיה ב-'תודה למועדון הקרוזרים ולאלון דגן על הרצאת מפרשנות מעולה'
תודה למועדון הקרוזרים ולאלון דגן על הרצאת מפרשנות מעולה
23/11/2016 | 06:03
112
יישר כח
לצפיה ב-'החלפת ונטות'
החלפת ונטות
21/11/2016 | 17:07
9
259
אשמח להמלצה על בחור מקצוען שיחליף לי ונטות ביאכטה.
משהו מכיר?
לצפיה ב-'החלפת ונטות'
החלפת ונטות
22/11/2016 | 09:10
8
222
שאלה: האם בכלל קיים כלל ברזל שחייבים להחליף ונטות כל 10 שנים או שזה כיסוי תחת של חברות הביטוח או היצרנים?
לצפיה ב-'ונטות'
ונטות
22/11/2016 | 13:55
188
אשמח לקבל פרטים על אדם מתאים לעבודה!!!!
לצפיה ב-'כלל הברזל הזה גמיש כגומי. אין דבר כזה המוגדר כ "המלצות '
כלל הברזל הזה גמיש כגומי. אין דבר כזה המוגדר כ "המלצות
22/11/2016 | 22:27
6
203
היצרן" בהחלפת וונתות. ההחלפה תלויה בגורמים שונים ומשתנים כגון, תדירות ההפלגות והלחץ המופעל על הוונתות, סוג ההפלגות, זמן עבודתן ועוד גורמים שונים.  הזמן יכול להשתנות בין 3 ל 15 שנים. שלשת  הדברים החשובים ביותר  לגבי וונתות שעשויים להאריך את חייהן מחד ולהחליט על החלפתן מאידך הם: שטיפה תדירה במים מתוקים, מניעת חדירה של מי ים בין חיבורי הקצה.  ו - בדיקות חזותיות תדירות.
לצפיה ב-'ונטות'
ונטות
23/11/2016 | 15:53
5
185
הי
ראה קובץ מצ"ב לגבי ונטות.
יש עוד כלל אצבע, מ"מ עובי ונטה לנשה. דהיינו - אם יש לך ונטות 8 מ"מ תחליף אחרי 8 שנים. כל אלו כללי אצבע וכמו שאילן כתב משתנים מכלי שיט למשנהו, אזור שיט, מליחות, עומס וכדומה.
לצפיה ב-'השאלה היתה, המלצות לבעלי מקצוע לביצוע העבודה???'
השאלה היתה, המלצות לבעלי מקצוע לביצוע העבודה???
23/11/2016 | 17:19
4
114
אשמח להמלצה לבעל מקצוע
לצפיה ב-'איפה אתה עוגן?'
איפה אתה עוגן?
24/11/2016 | 10:02
3
95
לצפיה ב-'הרצליה'
הרצליה
24/11/2016 | 12:14
2
73
לצפיה ב-'יש במספנה מלא בעלי מקצוע שישמחו לתת לך הצעה...'
יש במספנה מלא בעלי מקצוע שישמחו לתת לך הצעה...
24/11/2016 | 12:37
1
109
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/11/2016 | 00:29
58
לצפיה ב-'תודה לכל יועצי'
תודה לכל יועצי
22/11/2016 | 09:08
3
273
האמת היא שאני די חדש בפורום הזה והתחלתי לעקוב אחריו מטעמי תועלת ברורים
אחרי שקניתי יחד עם שני חברים בנטו 423 בספליט והחלטתי להביא אותה לארץ. וכך אמנם עשיתי. לפני שבועיים הגעתי לאשדוד (לצערי) והיכטה עוגנת שם לבטח (אני מקווה).
את השייט מספליט לארץ עשינו עם שני חברים ב3 תקופות לאורך האדריאטי ולאורך מערב הפלופונס עם ביקורים קצרים באיים היוניים ומפרץ קורינטוס, היקפנו את הפלופונס עד הידרה ומשם דרך הקיקלדים לרודוס קסטלו וחיפה.
במהלך התקופה ביקשתי וקיבלתי כמה עיצות חשובות לעגינות בטוחות ומקומות שראוי לבקר בהם ואני מודה לכל מי שתרם לידע המוקדם הזה שסייע  לתחושת הביטחון ולביטחון עצמו
לצפיה ב-''
22/11/2016 | 16:53
1
46
לצפיה ב-'מצטרף לרון. לא כל יום נראה כאן פירגון לטורחים לענות.'
מצטרף לרון. לא כל יום נראה כאן פירגון לטורחים לענות.
22/11/2016 | 22:42
118
לצפיה ב-'אשמח אם תשתף את המסלול משכו ומקומות העגינה '
אשמח אם תשתף את המסלול משכו ומקומות העגינה
01/12/2016 | 00:52
43
תודה
לצפיה ב-'מבחן ניווט א- שגיאת דויאציה במפה 1000'
מבחן ניווט א- שגיאת דויאציה במפה 1000
18/11/2016 | 22:04
22
351
איך מחשבים את שגיאת הדויאציה ל 2016
אם רק רשומה השגיאה במפה  1000 נכון ל 2006 .(רשום 4E)
לא מצאתי בשום מקום מה השינוי השנתי
והאם באמת נדרש לחשב את השינוי ?
לצפיה ב-'אם אני לא טועה כשלא רשומה השנה בשאלה לא צריך לחשב'
אם אני לא טועה כשלא רשומה השנה בשאלה לא צריך לחשב
19/11/2016 | 09:53
115
תבדוק במאגר התשובות שפורסמו ברשת.
לצפיה ב-'דוויאציה? לשנת 2016? דוויאציה נובעת מעיוות השדה המגנטי בכ"ש.'
דוויאציה? לשנת 2016? דוויאציה נובעת מעיוות השדה המגנטי בכ"ש.
19/11/2016 | 11:27
105
לצפיה ב-'אכן טעות - חישוב VAR ל 2016'
אכן טעות - חישוב VAR ל 2016
19/11/2016 | 11:34
3
96
לצפיה ב-'אתה לא קורא נכון את הנתונים'
אתה לא קורא נכון את הנתונים
19/11/2016 | 17:55
2
122
בשנת 2006 הוריאציה הייתה 4 מעלות ו 4 דקות מזרח  ובסוגריים מופיע התיקון השנתי - 4 דקות מזרח
לצפיה ב-'כדי שלבחור תהיה תשובה מובנת הרי החישוב הפשוט'
כדי שלבחור תהיה תשובה מובנת הרי החישוב הפשוט
19/11/2016 | 18:59
1
135
4 מעלות ו 4 דקות  מז  +  ( 4 כפול 10 )  =  4 מעלות ו 44 דקות מז.
שיהיה לך בהצלחה
ו - תבדיל היטב בין וריאציה ( זוית השגיאה במצפן מגנטי בין הצפון הגיאוגרפי למגנטי כנגד מיקומך) לבין דויאציה (שהיא זוית השגיאה במצפן מגנטי הנגרמת ע"י השפעת חומרים פרומגנטים/חשמליים בספינה ומתקבלת ע"י מדידה מקומית שתוצאתה עקומת דויאציה)
לצפיה ב-'תודה רבה להסברים '
תודה רבה להסברים
19/11/2016 | 22:28
45
לצפיה ב-'מאמרים בנושא ואריאציה ודביאציה (ועוד)'
מאמרים בנושא ואריאציה ודביאציה (ועוד)
20/11/2016 | 08:31
15
187
לצפיה ב-'הערה ושאלה...'
הערה ושאלה...
21/11/2016 | 15:05
14
112
אני מעל עשור משיט 60 עם כמה אלפי מיילים ימיים מתחת לקיל.
בעת לימודי התייחסתי ברצינות רבה לכל ה"חישוביאדה" הזאת של ואריאציות/דויאציות אולם מעולם לא נזקקתי לכך בפועל.אני עדיין מסוגל להשתמש היטב במפת נייר-סרגל ומחוגה למציאת מיקומי בעת קריסת האלקטרוניקה על היאכטה אולם מסופקתני אם אני זוכר משהו מכל החישובים הנ"ל.
דעתי כיום היא שהדבר דומה ללימוד ניפנופי הידיים בפניות לרשיון על אופנוע כמה עשורים אחרי שהאופנועים צויידו במאותתים חשמליים.
אשמח להתייחסויות לאישוש או ביטול דעתי הנ"ל.
האם אין נושאים רלוונטיים יותר ללמד את השייט המתחיל?
לצפיה ב-'אתה צודק- טרם הזמן'
אתה צודק- טרם הזמן
21/11/2016 | 18:16
57
לצפיה ב-'הכל שאלה של מה הדיוק שאתה מחפש'
הכל שאלה של מה הדיוק שאתה מחפש
21/11/2016 | 19:13
6
70
יש בעייה מסוימת בטיעון שלך - האם הצורך בחישוב וריאציה ודויאציה אף פעם לא היה קיים? אם לא היה קיים צורך מדוע השתמשו בו?
אם ניקח את דוגמת האופנוע שנתת - במקרה של כשל במערכת האיתות האם לא תחזור בדיוק לאותה שיטה ששימשה אותך לפני שהיתה כזו?
כך גם במקרה של כשל במערכת ה GPS - האם לא תחזור לשיטה ששימשה אותך לפני שהופיע?
אני מניח שגם לפני עידן ה GPS היו כאלו שהתחשבו בשגיאות האלו כשקבעו את מיקומם במפה והיו כאלו שלא - כל אחד לפי הדיוק שקיווה להשיג.

לצפיה ב-'הצורך בודאי שפ ע ם היה קיים.'
הצורך בודאי שפ ע ם היה קיים.
21/11/2016 | 19:45
5
81
ועל כך אין כלל ויכוח...גם נדרשה פעם מיומנות בשימוש בסקסטנט וידע בניווט עפ"י כוכבים ועוד.
אולם כיום?
כשכל טאבלט וסמרטפון כוללים ג'יפיאס כגיבוי למע' החשמל והפלוטר?
לא סביר יותר במקרה של כשל להשתמש בהם או בג'יפיאס על סוללות ול א להתחיל חישובי דויאציה/וריאציה  ?
אבהיר שאין לי מאומה נגד העשרת ידע כללי ולמוד תחומים לעומק רק כדי להרחיב דעת-להיפך.
השאלה היא אם במסגרת זמן קצרה יחסית של לימודי השייט לא חבל"ז וצריך ללמד דברים אקוטיים יותר?

לצפיה ב-'אם נלמד אך ורק את החומר של ה day's work נלמד מעט מאוד'
אם נלמד אך ורק את החומר של ה day's work נלמד מעט מאוד
21/11/2016 | 23:25
76
אם כבר לומדים ומסמיכים מן הראוי  הוא שחומר בסיסי יילמד. המצפן המגנטי ושגיאותיו הוא בהחלט חומר בסיסי.
לצפיה ב-'האמת היא שאני מחזיק גם סקסטנט בסירה'
האמת היא שאני מחזיק גם סקסטנט בסירה
22/11/2016 | 09:29
2
75
אמנם לא מאוד משוכלל, אבל בצמוד אליו הספר
CELESTIAL NAVIGATION IN THE GPS AGE ומחשבון מדעי כך שבמקרה של כשל כללי אוכל לדעת מיקום, גם אם זה בשגיאה של 5-10 מייל (במיומנות הנמוכה שלי - מישהו מנוסה כנראה יצליח להגיע לדיוק טוב יותר).
לצפיה ב-'זה דיוק יפה מאד. שאפו'
זה דיוק יפה מאד. שאפו
22/11/2016 | 13:59
1
78
מציאת מיקום על יאכטה  עם סקסטנט הרבה יותר קשה מאשר באנייה גדולה,  בעיקר (אבל לא רק) בגלל הקרבה למיים והאופק ה"לא מסודר" (הגובה מהמיים שווה או קטן לגובה הגלים).  כך ש 5-10 מייל זה יפה מאד. באניות היינו אמנם מגיעים לדיוק של מייל אחד,  אבל זה עם נסיון יום יומי ועם אופק די מסודר. וגם שם היו מקרים שפתאון התצפית זזה ב40-50 מייל מסיבה לא ברורה (טעות במדידה או תנאי אטמוספרה וכו'). 
לצפיה ב-'הכוונה שלי הייתה במצב די יציב'
הכוונה שלי הייתה במצב די יציב
22/11/2016 | 14:13
59
בסה"כ תרגלתי את זה לא הרבה ותמיד במצבים נוחים - בעיקר כדי לדעת שאני מבין את העיקרון ולא בגלל צורך אמיתי. לא יצא לי לתרגל במצב ים שמשבש את האופק ומטלטל את הסירה יותר מדי (שווה בדיקה מתישהו)
בכל מקרה גם טעות גדולה יותר עדיפה על חוסר ידיעה מוחלט.
לצפיה ב-'הזכרת לי שבאמת פעם היה גם מבחן בנווט אסטרונומי'
הזכרת לי שבאמת פעם היה גם מבחן בנווט אסטרונומי
22/11/2016 | 15:21
65
לא זוכר אם למשיט 30 או למעבר למשיט 60.
הוא באמת בוטל לפני כ 20 שנים עם הפיכתו של ה GPS למשהו זמין.
נווט חופי הוא כנראה ידע בסיסי נדרש - נדמה לי שגם בקורס ה COASTAL של ה RYA הוא נלמד.
לצפיה ב-'ווריאציה ודוויאציה'
ווריאציה ודוויאציה
22/11/2016 | 00:35
107
יש להניח שרוב השייטים בפורום הזה לא יזדקקו אי פעם לחישוב דוויאציה או ווריאציה.  ובאמת כל זמן שיש מנגנון לחישוב COG - לא יודע איך זה בעברית  - אפשר להתעלם ולכוון את הסירה לפי ה- COG.  

גם כשאין COG,  כלומר אין פוזישן (מיקום), כשמפליגים בטווחים קצרים יחסית (כן, גם לקפריסין זה קצר יחסית) באזור בו הווריאציה קטנה כמו אצלנו (4 מעלות),  הטעות בכיוון יכולה להיות נסבלת ובאותו סדר גודל של הסחיפה בגלל רוחות וזרמים. לא נורא.  זה כמובן בתנאי שאין לך גוש ברזל בצמוד למצפן - למשל עוגן רזרבי - שייתן דוויאציה גדולה,  וזה דבר שכדאי לבדוק מדי פעם בהפלגות חופיות (למשל לבדוק את הטרנזיט ביפו). 
לעומת זאת,  בהפלגות למרחקים ארוכים (נניח חציית אוקיינוס) או באיזורים עם ווריאציה גבוהה (נניח 20 מעלות ויותר ) התעלמות יכולה להיות מאד בעיתית,  אם היא באה יחד עם חוסר מיקום מסיבה כלשהי שלא מאפשר לדעת מה ה COG. 

לגבי מיקום  צריך לזכור שה -GPS מאד אמין אבל הוא עדיין תלוי בהרמת כפתור בוושינגטון,  ויש מקרים שפתאום הוא לא עובד - ראינו את זה במזרח הים התיכון מיד לאחר התאומים,  כשהציים של מדינות המערב התחילו להתכנס ליד קפריסין. איבוד מיקום יכול לקרות גם במקרה של פגיעת ברק שיכולה לא עלינו לטגן את כל האלקטרוניקה.  
אז אני חושב שכן צריך ללמוד את העקרונות,  ותמיד כדאי לאלו שלא בטוחים להחזיק בסירה חוברת שמסבירה איך להשתמש בזה כשצריכים. 
ולא לשכוח את הפואטיקה - בלי שום ווריאציה :
And all I ask is a tall ship, and a star to steer her by. 
לצפיה ב-'בעיקרון אתה צודק. ואם אתה רק מוריד מיקום למפת נייר ושט COG '
בעיקרון אתה צודק. ואם אתה רק מוריד מיקום למפת נייר ושט COG
22/11/2016 | 17:05
4
79
או אפילו כיוון מצפן אזי אין צורך בהן.

הVAR והDEV שימשו אותנו כששטנו שנים רבות בתעלה האנגלית (ובעיקר ניבחנו על מפות התעלה), שם יש מלא מגדלורים נוחים לנווטי תכווינים. כנראה שעברו הימים אבל איפשהו היה צריך לשים את הקו המגדיר את הידע שצריך לדעת כסקיפר...

לצפיה ב-'תודה למגיבים.וכמה הרהורים...'
תודה למגיבים.וכמה הרהורים...
23/11/2016 | 13:43
3
75
קראתי בתשומת לב את הדעות.
רובן אגב מדור ה"אולד סקול" (לא כינוי גנאי!) ולא נשמע קולם של משיטים חובבים ללא עבר של ר/ח וכו'?
רובנו אני מניח משייטים להנאתם במסלולים קצרים במזרח ומרכז הים התיכון.
קורס השייט הקיים מעצם טבעו מוגבל בזמן ולכן עדיין לא השתכנעתי שנדרשת העמקה עד לרמה החישובית בהכרת שיגיונות המצפן.
למדתי בשעתו את החומר ממורה נפלא ואני זוכר לפחות 2 תלמידים שירדו מרעיון הרישיון בעקבות הקושי ללמוד זאת.
מאידך זוכר עצמי בשנים הראשונות בסקיפר:
עם פיק ברכיים בכל כניסה ויציאה מ/ל מרינה צפופה...
עם תסכול גדול מהעדר ידע בתחזוקת מערכות היאכטה...
מטעויות רבות בהפעלת פלוטר ומיצוי כל שיש לו לתת...
מחשש רב וחוסר בטחון בפיענוח מפות מז"א ותחזיות...
בשטויות רבות שעשיתי בניסיונות עגינה מסורבלים...
בהכנת וכתיבת מסלול לשיוט חסר ולקוי...
מכיוון מפרשים ותפעולם במצבים שונים...
ועוד...ועוד...
את הזמן האבוד (והמיותר?) ניתן לדעתי לנצל טוב יותר להרחבה והעמקה בנושאים רלוונטיים הן בתיאוריה והן בשייט המעשי.
נכון שאין תחליף לשייט ממש כסקיפר בים אולם הכשרה רלוונטית יותר לבטח תקל על ההתחלה.
את נושא הדויאציה/וריאציה ועוד...הייתי משאיר כאופציה להרחבה לימודית למתעתדים לחצות אוקיינוסים בקצות תבל?

לצפיה ב-'מכל מה שכתבת הופתעתי לקרוא על הקושי המתמטי בתיקון '
מכל מה שכתבת הופתעתי לקרוא על הקושי המתמטי בתיקון
23/11/2016 | 17:10
2
89
קורס/תכווין שגיאות המצפן.  עד לכדי פרישה מהקורס. לטעמי, זו מתמטיקה פשוטה מאוד תוך הבנת גיאוגרפית פשוטה. דבר (שוב - לטעמי) שכל סקיפר חובתו לדעת. וכאמור לעיל אם כבר לומדים להסמכה יש נושאים שחובה ללמוד ולהיבחן עליהם גם אם במזרח הים התיכון לעולם לא תשתמש בהם.
לצפיה ב-'מה לעשות?'
מה לעשות?
23/11/2016 | 23:33
1
77
לחלקנו (רובנו?) מערכת החינוך הותירה טראומות חבויות יותר או פחות...
זה לא אומר שהנושרים לא יכלו להיות סקיפרים סבירים.
אני לדוגמא חי חיים נהדרים ודי ארוכים מבלי לזכור כמעט דבר מרוב נוסחאות המתמטיקה והנדסת המישור בה הלעיטו אותי שנים ארוכות שלא לדבר על העדר שימוש מעשי בנ"ל.
אולי בכ"ז יש משהו בתיאוריית "ריבוי האינטליגנציות" ?
ואולי צריך לרדת מהאחידות (או לצמצמה לבסיס מינימלי)ולתת תפריט מבחר נושאים ללמידה לכל אחד עפ"י צרכיו העתידיים אפילו בשייט?
לצפיה ב-'על פי העקרון: "עשה כפי יכולתיך וקבל לפי צרכיך" '
על פי העקרון: "עשה כפי יכולתיך וקבל לפי צרכיך"
24/11/2016 | 09:32
64
ו "גר זאב עם כבש" חזון אחרית הימים.
לצפיה ב-'מחפש מקום עגינה לחודש באזור האיים סימי קוס רודוס'
מחפש מקום עגינה לחודש באזור האיים סימי קוס רודוס
20/11/2016 | 17:11
2
108
אני מחפש עגינה במחיר שפוי באיזור סימי קוס .
ברודוס המרינה החדשה קצת יקרה לי.
כמו כן מבקש המלצה למספנה באיזור.
לצפיה ב-'תבדוק בקוס'
תבדוק בקוס
20/11/2016 | 17:32
108
המרינה שם זולה מזו של רודוס, אם כי לא הכי זולה. יש מרינה פרטית גם בתחום המעגן העירוני. לא בטוח שהיא זולה ממנה (שתי המרינות מנוהלות על ידי אותה החברה).
האי הבא בקרבתו עם מספר אופציות זה לרוס, אבל האופציה הזולה שם זה להרים ליבשה, כנראה לא רלוונטי לחודש אחד. בזמן שהפלגתי לפני כחודש המחיר במרינה EVROS היה דומה לזה של המרינה בקוס, מרינה LAKKI אולי מעט זולה יותר. יש מהאי קשר כמעט יומי לקוס ורודוס.
בסימי אולי אפשר להקשר במעגן העירוני ולבקש ממישהו לשמור - כשהייתי שם עגנה לידי יאכטה שהיה ברור שעומדת שם הרבה זמן ומישהו מקומי (שלא נראה לי שהוא הבעלים שלה) הגיע אליה למתוח חבלים ולכסות כמה דברים לפני הגשם.

לסיכום, אם זה רק לחודש ורוצים משהו בטוח הייתי בוחר בין המרינה בקוס למרינה EVROS בלרוס.
לצפיה ב-'אם אתה מחפש גם מספנה במקביל אז המספנה באברוס/לרוס היא'
אם אתה מחפש גם מספנה במקביל אז המספנה באברוס/לרוס היא
20/11/2016 | 22:28
103
הטובה ביותר באזור. השאלה היא מה אתה רוצה מהמספנה. יש גם מספנה במרינה של קוס. בסימי לא הייתי משאיר סירה ללא השגחה מתמדת, משום שכמות הצלבת העוגנים שם חריגה ואין מורינג. סתם להשאיר סירה לתקופה קצרה יחסית, עם השגחה מקומית אפשרי ב PEDI , המפרץ שבאחורי העיר סימי, ברציף החדש אם ימצא מקום. במרינה החדשה של רודוס עדיין אין מספנה.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס
סלקטד - לטייל קצת אחרת באיטליה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום