לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר. כאן תמצאו ים של מידע מקצועי בכל הקשור ליאכטות, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים ואפילו קצת צוללים. נשתדל לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ואפילו מצליחים לשדך (בחינם) בין אנשי צוות ולעזור בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות שייט וימאות.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ים טוב לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר. כאן תמצאו ים של מידע מקצועי בכל הקשור ליאכטות, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים ואפילו קצת צוללים. נשתדל לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ואפילו מצליחים לשדך (בחינם) בין אנשי צוות ולעזור בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות שייט וימאות.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ים טוב לכולנו!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לשמור את הפורום אך ורק לדיונים מקצועיים. נא לפרסם מודעות קניה / מכירה / צוותים בלוחות של הפורום - בכדי לפרסם יש לגשת ללוחות דרך התפריט "לוחות" ולא לשכוח את הקטגוריה המתאימה.

המשך >>

לצפיה ב-'מיסתור ממלטמי בין הסרוני לרודוס'
מיסתור ממלטמי בין הסרוני לרודוס
25/07/2016 | 19:47
14
223
אתמול נשאלתי על ידי אחד מבאי הפורום לתת לו המלצות בנושא זה לקראת הפלגה שלו. לא היה זמן באותו מעמד ואני ממלא את בקשתו כאן כדי שזה יהיה נחלת הכלל. הכוונה לגבי מסלול שבין הקורינטוס לארץ. במסלול זה המלטמי מנשב בין ה port quarter to the Strbd quarter ואם כל המעבורות כולל הקטנות יוצאות לים אז גם אנחנו יכולים לצאת לים כל עוד זו זוית הקורס ביחס למלטמי. כאשר המעבורות הקטנות לא מפליגות רצוי למצוא מסתור. ובכן.
1. Aigina המסתור הטוב ביותר באי נמצא במפרץ שבדרום האי בשם Clima Bay . עגינה בטוחה בקרקע טובה ובעומק 4-5 מטר.
2. Ak Sounion המפרץ הקטן שמצפון למקדש פוסידון. קצת צפונה לבית המלון. עגינה טובה מאוד  בקרקע טובה 4-5 מטר.
3. Kea המפרץ הגדול של אגיוס ניקולאוס. במפרץ המזרחי Vourkari . כאן יש בעיה קטנה העומק 10-15 מטר וקשירה לרציף. מסעדה מצויינת ברציף.
4. Rinia האי הלא מיושב ממערב ל delos במפרץ הדרומי. אין שם כמעט כלום מלבד באר ועגינה ומסתור מצויינים.
5. Naxos . המיסתור בנמל המרכזי הוא סביר אם יש מקום. אם לא אפשר לעגון במפרץ שמצפון לרציף המכולות, לא נעים שם. יש מסתור מצויין כמה מייל דרומה ב Aliko Bay על יד בית מלון לא גמור ונטוש. יש שם רציף קטן קשירה עם עוגן ירכתיים חרטום לרציף.
6. Paros  נאוסה. המיסתור הטוב ביותר באי הזה הוא עגינה על יד המספנה. נכנסים למפרץ הגדול מצפון בחלקו המערבי ומיד אחרי הכניסה פונים ימינה - מערבה ועוגנים מצפון למספנה בקצה המפרץ.
7. Amorgos הנמל המרכזי במלטמי מבולגן. המיסתור הטוב ביותר באי הזה נמצא במעבר שבין האי Nikouria לחוף של אמרגוס קצת מערבה לנמל אגיאלי. מסתור מצויין בעגינה טובה מאוד על קרקע טובה.
8 .Levitha מסתור מצויין קשירה על מצופים יש רק כ 12 עם מלא יש עגינה טובה בסמוך.
9.Astipalia אם באים מדרום יש מסתור מצויין במפרץ בדרום מערב האי Kaminakia Bay עגינה טובה במפרץ חולי. בנוסף יש את הפיורד Agrilithi שהוא המסתור הטוב ביותר באי.. אם עוברים מצפון לאי יש מסתור מצויין במפרץ Vathi עגינה ים תיכונית (חרטום) לרציף המסעדה או עגינה רגילה בסמוך. זה בחלקו המערבי של המפרץ.
10. Knidos אמנם תורכיה אבל אם יצאת מקוס או ניסירוס וחטפת אז אף אחד לא יזרוק אותך משם. בקצה הדר/מע של חצי האי של דאצ'ה. מסתור טוב יש רציף עם מסעדה או עגינה על קרקע חולית בסמוך. המקום מהמם מבחינה היסטורית
11. סימי פנורמיטיס. עגינה במפרץ סגור ובטוח. יש אפשרות גם ב Agios Emilianos בחוף המערבי מצפון לפנורמיטיס ממש צמוד למנזר. יש שם רציף קטן שאפשר להיקשר אליו חרטום לרציף

אני השתמשתי בכל האתרים הנ"ל במלטמי וגם לא במלטמי, סתם להנאתי.

לצפיה ב-'תודה רבה אילן. בהחלט מידע חשוב.'
תודה רבה אילן. בהחלט מידע חשוב.
25/07/2016 | 20:17
64
לצפיה ב-'תיקון קטן בנקסוס צ"ל מצפון לרציף המעבורות.'
תיקון קטן בנקסוס צ"ל מצפון לרציף המעבורות.
25/07/2016 | 21:15
3
59
לצפיה ב-'איך המלטמי בספטמבר? באיזה תדירות ?'
איך המלטמי בספטמבר? באיזה תדירות ?
26/07/2016 | 01:07
2
97
תודה על המידע החשוב.
לצפיה ב-'אז נוסיף כמה מילים על המלטמי.'
אז נוסיף כמה מילים על המלטמי.
26/07/2016 | 08:07
1
147
1. שלא כמו שכתוב בספרים, חוויתי מלטמי בכל החודשים בין אפריל לנובמבר.
2. עוצמתו החזקה ביותר בים האגאי היא במזרחו. כלומר, אם באותה עת כל הים האגאי מושפע במערבו הוא יהיה בדרגה אחת למטה. בדרך כלל.
3. בלילה, בדרך כלל, עוצמתו יורדת בדרגה אחת בופור לפחות.
4. בספטמבר תדירותו קטנה יותר מאשר באוגוסט, אך לא עוצמתו.
5. אחד הסימנים הבולטים לבואו הוא ענן סטרטוס אפור כהה שיושב על ההר באי בו אתם נמצאים /על ידו עוברים ולא זז משם.
6. ו - לכל כלל יש יוצא מן הכלל.
לצפיה ב-'עוד סימנים מקדימים להגעת מלטמי ביממה הקרובה'
עוד סימנים מקדימים להגעת מלטמי ביממה הקרובה
26/07/2016 | 08:31
137
(תוך ציון שרק קראתי עליהם וטרם בדקתי)
1. ירידה חדה בלחות (בוקר ראשון עם סיפון יבש)
2. ענני אלטוקומולוס קטנים בתפזורת
3. השתפרות מהירה בראות תוך עליית לחץ
לצפיה ב-'הפיילוט בוק של אילן כתוספת לשרשור'
הפיילוט בוק של אילן כתוספת לשרשור
27/07/2016 | 03:29
7
146
כל החומר בקובץ פי.די.אפ - כפי שנכתב ע"י אילן מאירסון כולל צילומים והוא בעל הזכויות בהן, מפות ימיות הומרו מקבצי בי אס בי על פי המיקום הרלוונטי, או/ו מגוגל אימג׳ ויתכנו זכויות יוצרים במקרה של שימוש מסחרי.
טבלאות ה-לוג בוק - על פי מאיר ריבא, פורסם כאן בפורום, לא נתתי לך קרדיט בקובץ עצמו מכיוון שהוספתי את הטבלאות כקבצי פי די אף מוטמעים מאוחר יותר ולא בקובץ המקורי שבו היה ניתן להוסיף טקסט.

קובץ זה היה עדכני ליום כתיבתו, לכן יש להתייחס כהמלצה ולבדוק בטרם השימוש.
אם יש שינויים אשמח לקבל עידכונים.

הקובץ באיכות הדפסה מעולה.
קובץ יוון. להורדה.

כל התודות לאילן חבר הפורום המזוהה בכינוי zina71955.

לצפיה ב-'אחלה PILOT ! תודה!'
אחלה PILOT ! תודה!
27/07/2016 | 07:48
5
41
לצפיה ב-'אחלה פיילוטבוק.איזה מסלול הייתם מציעים למתחילים.?'
אחלה פיילוטבוק.איזה מסלול הייתם מציעים למתחילים.?
27/07/2016 | 14:50
4
41
אנחנו יוצאים בסוף ספטמבר.
לצפיה ב-'נראה לי שדוקא למתחילים האיזור שמכוסה פחות מתאים'
נראה לי שדוקא למתחילים האיזור שמכוסה פחות מתאים
27/07/2016 | 15:40
3
56
אמנם בספטמבר המלטמי בסבירות נמוכה יותר, אבל כפי שאילן כבר ציין - אי אפשר לדעת. לפחות בשנה שעברה ובשנה שלפניה הייתי בספטמבר באזור במשך שבוע ובשני המקרים המלטמי הכה בעוז כמחצית מהזמן.
לדעתי איזורים שמתאימים יותר למתחילים הם האיים הסארונים (יציאה מאתונה), הים היוני (יציאה מלפקס), או הדודקנזים שקרובים לחוף התורכי (יציאה מרודוס או קוס)
לצפיה ב-'גם האיים הספורדיים מתאימים להפלגה משפחתית רגועה יחסית'
גם האיים הספורדיים מתאימים להפלגה משפחתית רגועה יחסית
27/07/2016 | 18:47
37
לצפיה ב-'מקוה שהפעם לא יהיה מלטמי באוקטובר'
מקוה שהפעם לא יהיה מלטמי באוקטובר
28/07/2016 | 08:18
1
46
מפליג מ 29/9 עד 28/10 מפורטוחלי ללרוס...
לצפיה ב-'אחרי שיחה קצרה עם נפטון אני יכול להגיד לך שבתקופה הזו לא '
אחרי שיחה קצרה עם נפטון אני יכול להגיד לך שבתקופה הזו לא
28/07/2016 | 16:23
53
יהיה מלטמי!
או שכן יהיה...(:
בדוק עם אחריות 
לצפיה ב-'מקסים . שמעתי על הפיילוט בוק של זינה אך לא ראיתיו עד עתה. '
מקסים . שמעתי על הפיילוט בוק של זינה אך לא ראיתיו עד עתה.
27/07/2016 | 10:10
63
עושה חשק להפליג ולהגיע .
לצפיה ב-'תודה על השיתוף '
תודה על השיתוף
27/07/2016 | 17:26
19
לצפיה ב-'שיוט הערים ה-60. חוה"מ סוכות. 16-17 באוקטובר. סמנו ביומנים'
שיוט הערים ה-60. חוה"מ סוכות. 16-17 באוקטובר. סמנו ביומנים
28/06/2016 | 11:33
1
224
הנדון: שיוט הערים ה-60
 כמדי שנה, החל משנת 1939 מתקיים בחופשת סוכות שיוט הערים לאורך חופי המדינה, מחיפה ועד לאשקלון. שיוט הערים הוא השיוט הוותיק ביותר בארץ ובמהלך שנות קיומו השתתפו בו עשרות אלפי שייטים שחונכו על ברכי המסורת של פעילות ימית תחרותית ועממית במגוון גדול של כלי שייט מסירות הלווייתניות והסנוניות בהן מפליגים בני נוער חברי אגודות ימיות ועד למיטב היאכטות הקיימות במדינת ישראל.
ב- 25.05.39, חג שבועות, התקיים שיוט הערים הראשון, בין תל- אביב לחיפה. בשיוט השתתפו 3 סירות: "נחשון" ו"ברגר" מתל אביב ו"ויצמן" מחיפה. השיוט לווה ברוח צפונית חזקה ולסירות לקח בין 27-34 שעות להגיע לחיפה. את השיוט נצחה הסירה "נחשון" בפיקודו של מנשה ברוך. בשיוט השתתפו בין היתר, שמואל טנקוס ומוקה לימון (לימים מפקדי חיל הים).
בין היוזמים של השיוט היה זיאמה חייקין אשר השתתף בשיוט הראשון כמפקדה של הסירה "ויצמן". (לאחר מותו ב-1944, ממחלת הדבר, המשיך להתקיים השיוט והוקדש לזכרו).

מועדון שייטים כרמל (לימים קהילת שייטים כרמל) לקח על עצמו את ארגון השיוט משנת 1995 ואילך.

בשנת 2016 יתקיים שיוט הערים ה-60!

בכוונתנו לקיים אירוע רב משתתפים  בחיפה שיכלול אירוע פתיחה במעגן שביט, שיוט לאורך חופי הארץ וטקס סיום במרינה אשקלון.
על פי התוכנית השיוט השנה יצא מחיפה בתאריך 16 באוקטובר 2016 לכיוון מרינה הרצליה וב- 17 לאוקטובר 2016 להמשיך בדרכו מהרצליה לאשקלון. אירוע הפתיחה מתוכנן להתקיים במעגן שביט במוצאי שבת 15 באוקטובר 2016 בשעה 19:00

לצפיה ב-'השיוט פתוח לכל '
השיוט פתוח לכל
20/07/2016 | 16:56
58
כל מי שמעוניין לחוות את השהייה בקרב עמיתים ואוהבי ים אחרים מוזמן לקחת חלק בשיוט הערים ה-60.
השיוט מיועד לכל הספינות גם לכאלו שלא מעוניינים להתחרות באף קטגוריה כולל העממית, פשוט לבוא ולהפליג בכייף כחלק משיוט ענק של עשרות כלי שייט ולחוות אירועים חופיים מושקעים עם המון הפתעות.
ההרשמה באתר קהילת שייטי הכרמל- www.cyc.co.il

לצפיה ב-'שיוט ליל ירח מלא בטו באב.'
שיוט ליל ירח מלא בטו באב.
12/07/2016 | 12:16
2
250
קהילת שייטי הכרמל מזמינה את ציבור המפליגים להצטרף לשיוט ליל ירח מלא בט"ו באב, 19 באוגוסט 2016. יציאה לים בשעה 1830. הפלגה אל תוך השקיעה ובהמשך אל תוך זריחת הירח המלא. מסיימים בארוחת פוטלוק ענקית במיתחם דרך הים.
בשנה שעברה האירוע זכה לתשבחות אדירות, ראו בדף הפייסבוק של הקהילה, מומלץ מאוד.
לצפיה ב-'אם יש למישהו מקום לזוג נשמח להצטרף'
אם יש למישהו מקום לזוג נשמח להצטרף
12/07/2016 | 14:52
120
תודה מראש!
לצפיה ב-'על קצה המזלג משיוט ליל ירח של השנה שעברה'
על קצה המזלג משיוט ליל ירח של השנה שעברה
12/07/2016 | 12:23
199
אלבום מלא נמצא באתר שלנו
לצפיה ב-'מודל חיזוי openWRF מכסה סוף סוף את כל הים התיכון עד לגיברלטר'
מודל חיזוי openWRF מכסה סוף סוף את כל הים התיכון עד לגיברלטר
23/07/2016 | 20:11
2
141
לאחר קבלת עוד שני שרתים, המודל מפיק כעת תחזיות ברזולוציה גבוהה לכל הים התיכון. התוצרים הם חופשיים לכל ציבור השייטים.

התוצרים מונגשים בשלשה אופנים:
  • קבצי גריב (למי שמשתמש) - "גריב WRF"
  • יישום מקוון (בדפדפן) "רוח וגלים" שבו  ניתן לדקור כל מקום במפות הכיסוי
  • תרשימי מזג אויר רגלים ב"מפות תחזית"

להנעתכם!
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
24/07/2016 | 23:41
1
28
לצפיה ב-'דיויד תודה וכל הכבוד על הזמן והמשאבים שאתה משקיע'
דיויד תודה וכל הכבוד על הזמן והמשאבים שאתה משקיע
29/07/2016 | 17:20
20
אני משתמש ב- w.r.f ברמה יומית...
לצפיה ב-'עגינות בארץ'
עגינות בארץ
30/07/2016 | 20:53
19
יש מקומות חופשים שאפשר לעגון בישראל?
כלומר מעגנים, מפרצים או מקומות בחינם?
שמעתי על רידינג, מותר לעגון שם, זה חוקי?

השאלה היא ביחס לכל מזג אוויר.

תודה אנשים!

לצפיה ב-'ויקי לשייטים - שלב ב'
ויקי לשייטים - שלב ב
30/07/2016 | 16:48
24
טוב, אחרי שנרגעתי מפרץ התגובות הנלהבות לרעיון הויקי.......

בכל זאת החלטתי לקחת את זה שלב אחד הלאה - מכאן זה תלוי רק בכם.
מי שמעונין לראות במה מדובר מוזמן ללחוץ על הקישור הבא

הרגע אין שם הרבה.
כדי להבין איך יראה המידע פחות או יותר יש ללחוץ על "יוון" ובדף שיופיע ברשימת אתרי השייט ללחוץ על "קסטלוריזו" - ייתכן והמידע לא מדויק (בשביל זה יש ויקי - כדי שניתן יהיה לעדכן אותו בקלות).
המידע שמופיע עבור קסטלוריזו מבסוסס על תבנית, אותה ניתן לראות בתפריט הצדדי-"עזרה". זה הזמן להעיר מה צריכה להכיל תבנית שכזו.
מי שרוצה ללמוד כיצד ניתן יהיה לתרום לויקי שילחץ על "כיצד מעדכנים או מוסיפים מידע"
בשלב זה משתמש לא רשום לא יכול לערוך או להוסיף מידע. מי שהרעיון מוצא חן בעיניו וחושב שיוכל לתרום מוזמן לשלוח לי מסר. אצור עבורו משתמש (ברירת המחדל תהיה אותו שם המשתמש כפי שמופיע בפורום - מי שאינו מעונין בכך שישלח במסר את שם המשתמש הרצוי), אשלח מסר חוזר עם סיסמה זמנית והנחיות כיצד לשנות אותה.

לצפיה ב-'קול קורא - ויקי בעברית בנושא שייט בים התיכון'
קול קורא - ויקי בעברית בנושא שייט בים התיכון
27/07/2016 | 08:51
3
153
בכל שנה, לקראת עונת השייט, עולות השאלות לגבי יעדים, מסלולים, מעגנים וכו'. באופן טבעי רוב השאלות נוגעות לאגן המזרחי של הים התיכון.
ישנם בפורום כבר מספר פרסומים/מאמרים ותמיד ניתן לעשות חיפוש לאחור בנושא מסוים - אבל המידע בד"כ בן מספר שנים ואין לדעת אם ניתן לסמוך עליו.
בעבר נעשו מספר נסיונות להרים בסיס מידע "חי" אבל הם לא התרוממו. הסיבה העיקרית לכך, נראה לי, היא שהם היו מבוססים על הצורך במישהו שינהל את המידע והסרבול הכרוך בהגשת המידע והכנסתו לבסיס הנתונים.
הרעיון שלי הוא להקים מערכת מידע מבוססת ויקי.
מהו ויקי - ויקי הוא אתר שמרכז מידע, אבל מאפשר לכל אחד (ניתן להחליט האם כל משתמש מזדמן, או רק משתמש רשום) לעדכן או להוסיף מידע. כל זאת בסביבה הרגילה של הדפדפן. כך למשל אם קיים מידע על מעגן כלשהו ואחד המשתמשים מגיע אליו ומגלה שיש צורך בעדכון, או לחילופין להוסיף שורה שמאשרת את נכונות המידע לתאריך מסוים, בפעולה פשוטה יחסית בדפדפן הוא יכול לבצע זאת.

השאלה הראשונה והעיקרית היא - האם קוראי הפורום מוצאים צורך בכזה ויקי. ברור שכולם ישמחו להיות הצרכנים של כזה ויקי - השאלה העיקרית היא האם הקוראים יהיו מוכנים לעשות את המאמץ ולתרום מידע - הפעולה הבסיסית, למשל, היא שכל אחד שעונה לשאלה ומספק מידע חדש בפורום יטרח ויכתוב זאת גם בויקי.
הכוונה שלי היא להתחיל בים התיכון, וספציפית במזרח הים התיכון, אבל מכיוון שמדובר בויקי שמנוהל על ידי המשתמשים המידע יכול להתפרס מהר מאוד לכל יעד שייט בעולם.
יש לי אתר על שרת ביתי קטן עליו ניתן להתחיל להריץ את הויקי. אם אראה שהתעבורה מתחילה להיות גבוהה מדי ניתן יהיה בהמשך להעביר אותו לשרת גדול יותר.
לפחות בשלב ראשון נראה לי שהוספת מידע תוגבל למשתמשים הרשומים של הפורום.
אני בשלב התקנת הויקי ולימוד ניהול המערכת. אמתין לתגובות הפורום ובמידה והתגובות יצביעו שהדבר כדאי ואפשרי אעלה הצעה לפורמט המידע לצורך יצירת אחידות מסוימת (אך לא מחייבת - כאמור כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה) ומשם העסק יתחיל להתגלגל.

לצפיה ב-'רעיון יפה. בהצלחה '
רעיון יפה. בהצלחה
28/07/2016 | 08:55
2
33
לצפיה ב-'24שעות, 100 קוראים, תגובה אחת'
24שעות, 100 קוראים, תגובה אחת
28/07/2016 | 15:39
1
51
כפי שכתבתי
"ברור שכולם ישמחו להיות הצרכנים של כזה ויקי - השאלה העיקרית היא האם הקוראים יהיו מוכנים לעשות את המאמץ ולתרום מידע"
אבל לפי חוסר התגובות עד כה לא בטוח שדבר כזה יתרומם - אם זה ישאר ONE MAN SHOW (או שניים-שלושה) אז מובטח שהמידע לא יהיה עדכני וחבל על המאמץ.
לצפיה ב-'all in'
all in
28/07/2016 | 21:49
33
אשמח לתרום מידע מהנסיון המועט יחסית שיש לי.
בהצלחה.
לצפיה ב-'שיט בכנרת'
שיט בכנרת
28/07/2016 | 12:16
2
53
שלום רב,  אני מחפש חוף בכנרת אליו מתאים וניתן להגיע עם נגרר וסירה, על מנת להורידה למים לשייט.  בתודה, דוד

לצפיה ב-'נדמה לי שבעין גב ניתן לעשות זאת בתשלום'
נדמה לי שבעין גב ניתן לעשות זאת בתשלום
28/07/2016 | 17:59
31
יש שם מרכז שייט עם סירות שלהם, אבל ראיתי שהטרקטורים שלהם מורידים גם סירות פרטיות.
כמו כן, אם זכור לי נכון בחוף אמנון יש מקום שמאחסן סירות על החוף כך שקרוב לודאי יש שם מקום להוריד (כנראה גם כאן בתשלום)
לצפיה ב-'עין גב - ניצן 054-5658123'
עין גב - ניצן 054-5658123
29/07/2016 | 15:33
18
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:49
10
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'מועדון הקרוזרים: הרצאה ב-30.6 על תכנון מסלול באמצעות התכנה o'
מועדון הקרוזרים: הרצאה ב-30.6 על תכנון מסלול באמצעות התכנה o
20/06/2016 | 11:28
14
370
שילוב נתונים מטאורולוגיים בתוכנת הניווט openCPN, כיצד אפשר בפשטות לייצר מפות מפורטות (בעיקר למעגנות) בעצמך וכיצד מתכננים נתיב מונחה מזג אויר (Weather Routing). נדבר גם על תוכנת QTvlm שגם היא חופית ופתוחה.

המרצה: דיויד גל, סקיפר של ה-Wild Silk אשר עוגנת בתל אביב.
דיויד מפעיל את אתר התחזיות openSkiron.org ומריץ מודל openWRF  לטובת שייטים בים התיכון.

מכיוון שכל ההרצאות של המועדון ניתנות ללא תשלום אנו מבקשים שיתוף פעולה מינימלי:
1. אנא הביאו אתכם חטיף, מאפה, פירות (או כל דבר שלא מצריך סכו"ם) או שתיה
2. אנא עזרו לסדר את המקום בתום ההרצאה. זה לוקח בדיוק 2 דקות מכל אחד.  

מי שמתכוון להגיע נא לשלוח מייל אישור עם מספר האנשים.
ICC israel cruising club [israelicruisingclub@gmail.com]
--
ICC - Israel Cruising Club
https://www.facebook.com/TheIsraeliCruisingClub

לצפיה ב-'מועדון הקרוזרים'
מועדון הקרוזרים
29/06/2016 | 21:31
12
119
חברים אפשר לדעת היכן מתקיימת ההרצאה הבאה של המועדון???
לצפיה ב-'המפגשים מתקיימים בבניין הנהלת המרינה בהרצליה ב 20:00'
המפגשים מתקיימים בבניין הנהלת המרינה בהרצליה ב 20:00
30/06/2016 | 06:51
94

לצפיה ב-'ההרצאות מתקיימות במועדון שייטי מרינה הרצליה ובאדיבותם, שנמצא'
ההרצאות מתקיימות במועדון שייטי מרינה הרצליה ובאדיבותם, שנמצא
30/06/2016 | 09:30
10
106
בבנין המנהלה במרינה.
לצפיה ב-'Weather routing'
Weather routing
02/07/2016 | 11:41
9
152
בעקבות ההרצאה ניסיתי ולא הצלחתי להריץ את ה-plugin של תכנון המסלול.
א. התוסף אינו מאפשר לי לשנות ולשמור את פרטי הספינה. לא חשוב מה אני עושה, הקובץ נפתח מחדש עם נתוני ברירת המחדל. (גם כששמרתי את הקובץ בספריה אחרת והפניתי את התוסף לשם).
ב. צרה גדולה יותר - כשאני מנסה להריץ חישוב, מתקבלת הודעה שהתוסף של ה-GRIB אינו נתמך. <Grib Plugin version not supported>
זהו כמובן התוסף המגיע אוטומטית עם התקנת התוכנה של ה-OpenCPN

נראה לי שתוסף תכנון המסלול לא מעודכן כראוי לגרסא האחרונה של ה-OpenCPN - גרסא 4.4.0
למי שמתעניין/יכול לעזור - המחשב שלי - Windows 7/64.
מישהו כן הפעיל את התוסף בגרסת ה-OPENCPN החדשה?
לצפיה ב-'לא נורא מאיר. weather routing בים התיכון(להבדיל מבאוקינוסים)'
לא נורא מאיר. weather routing בים התיכון(להבדיל מבאוקינוסים)
02/07/2016 | 18:11
5
149
הוא יותר wishfull thinking מאשר practical routing . ועל פי גירסתו של מורפי צריך להטות את המילה ל wishfool . זה למיטב הבנתי וניסיוני. אני מניח  שיש שחושבים אחרת. אני מוכן להתווכח (עניינית) איתם.
לצפיה ב-'אכן לא נורא, אבל...'
אכן לא נורא, אבל...
03/07/2016 | 11:27
4
111
אילן, אתה צודק ואני מפליג בים התיכון יותר מחודש/חודשיים ולא הרגשתי בחסרונה של תוכנה זו.
מצד שני יש שני עניינים:
א. מדי פעם אני (וחברי) חורגים לימים/אוקיינוסים אחרים.
ב. אני שמח מדי פעם ללמוד אפשרויות ומיומנויות חדשות.
לצפיה ב-'weather routing באוקינוסים קיים כבר הרבה שנים והשתמשתי בזה '
weather routing באוקינוסים קיים כבר הרבה שנים והשתמשתי בזה
03/07/2016 | 19:41
3
99
באופן שוטף. אינני יודע אם קיימות כיום אפליקציות חופשיות באוקיינוסים. לא בדקתי. שווה לבדוק. בעבור כסף יש. מההרצאה לא הבינותי שהתוכנה המדוברת נותנת תשובה ל Ocean Going Weather Routing . אם כן  זה טוב בתנאי שיש קשר אינטרנטי שמעדכן את התחזיות, וזו הוצאה כדאית. אם לא - נשארנו בים התיכון. וכמות/תדירות השינויים במז"א בים התיכון לא מאפשרת לתוכנה הזו להיות אמינה.
תודה על התגובה.
לצפיה ב-'אז - היקשתי ברבי google את הערך הבא:'
אז - היקשתי ברבי google את הערך הבא:
03/07/2016 | 19:58
102
Ocean Going Weather Routing Free Application . וקיבלתי הרבה חומר ששווה לעיין בו. שימושי למירוצי ה וולבו, אמריקן קאפ ואחרים. או סתם. אין לי כרגע זמן להתעמק בו, אבל מי שרוצה - מוזמן.
לצפיה ב-'קשר אינטרנטי באוקיינוס'
קשר אינטרנטי באוקיינוס
03/07/2016 | 23:27
1
104
בחציית האטלנטי ב-2003 וגם בשייט ארוך בפסיפי ב-2010 הורדתי ללא שום בעיה קבצי GRIB בטלפון לוויני (אירידיום). הקבציםן קטנים וגם בקצב האיטי להחריד של הטלפון הם יורדים בזמן קצא יחסית.
ברגע שיש קבצי GRIB לא אמורה להיות בעיה לעשות weather routing בעזרת מה שהוצג בהרצאה (בתנאי שיעבוד תקין - ראה מסר נפרד שלי בנושא).
עד שנצא שוב לאוקיינוסים, נפליג לנו בים התיכון על סמך סתם תחזיות מזג אוויר ותכנון עצמאי.
לצפיה ב-'סתם תחזית מזג אוויר ותכנון עצמאי - אכן. והניסיון מלמד '
סתם תחזית מזג אוויר ותכנון עצמאי - אכן. והניסיון מלמד
04/07/2016 | 00:06
95
שהיתרון בים התיכון, כל עוד יש לך עוד יום/יומיים במחסנית הזמן (גם זה עניין של תיכנון) אתה תמיד יכול לשנות כיוון/מסלול/יעד בעת שינוי משמעותי של מז"א ועדיין להישאר במסגרת של "ד אמותיך".  לא פעם אני נפגש עם שייט שמספר לי שבדרך לנמל בו נפגשנו נקלע למז"א קשה מול החרטום ועבר מסכת לא נעימה של pounding וגלים all over  עם נזקים כאלה ואחרים. מדוע היית צריך לעבור את כל זה? זיפט של הרגשה, מהירות איטית וזמן סבל גדול, נזקים, תצרוכת דלק מטורפת, סכנה של פציעות. מדוע לא שינית קורס ב 60-70 מעלות ליעד אחר שנמצא קרוב יותר ובאותו מז"א התנהלת יותר נוח ונינוח? נעזוב את התשובות. אז צריך לזכור שמז"א הוא לא רק ערך אבסולוטי אלא גם ערך יחסי.    
לצפיה ב-'לא הייתי בהרצאה אבל גם אני נאבק בפלאגאין הזה ללא הצלחה'
לא הייתי בהרצאה אבל גם אני נאבק בפלאגאין הזה ללא הצלחה
03/07/2016 | 14:29
2
100
היה לי מקרה בודד שזה עשה משהו ומאז - לא עובד. 
ניסיתי גם לעדכן בצורה ידנית את קבצי ה XML של הקונפיגורציה, אבל לא הצלחתי - במקרה זה ייתכן ועשיתי טעויות כי זו עריכה ידנית לחלוטין.
אני עדיין מקווה שבהרצאה עלה משהו שרומז על הדרך הנכונה (מקווה שיעלו מצגת או וידאו של ההרצאה).

הצלחתי במידה מסוימת להפעיל את qtVIM אבל נראה לי שבאופן כללי זו תוכנה  יותר מסורבלת וגם כאן אני לא יכול להגיד שבדיוק הבנתי מה עשיתי במקרים שזה עבד לי (באחת ההרצות נוצר מסלול שהמליץ לעלות על היבשה בלבנון).
לצפיה ב-'WR לא עובד עם opencpn 4.4'
WR לא עובד עם opencpn 4.4
03/07/2016 | 23:22
1
70
התכתבתי עם מפתחי ה-plugin של ה-weather routing.
כרגע עובד תקין רק עם גרסת opencpn 4.2.
גרסת בטה קיימת עבור Opencpn 4.4 - ניסיתי אותה - היא אינה יציבה ואין טעם להתעסק איתה.
כלומר למי שהתקדם לגרסת 4.4 אין מה לעשות כרגע פרט מאשר להמתין.
לצפיה ב-'יצא עידכון. בינתיים נראה בסדר ב 4.4.'
יצא עידכון. בינתיים נראה בסדר ב 4.4.
25/07/2016 | 22:35
15
לצפיה ב-'הנה קישור לשקפי ההרצאה ולינקים לאתרים והתוכנות שנסקרו:'
הנה קישור לשקפי ההרצאה ולינקים לאתרים והתוכנות שנסקרו:
10/07/2016 | 13:39
83

ותודה גדולה לדיויד על ההשקעה.
לצפיה ב-'ICC - מועדון הקרוזרים: הרצאה ב-24.7 על מערכת החשמל בכלי שייט'
ICC - מועדון הקרוזרים: הרצאה ב-24.7 על מערכת החשמל בכלי שייט
13/07/2016 | 11:22
207
שלום לכולם,

המפגש הבא של מועדון הקרוזרים יתקיים ביום ראשון, ה-24.7 בשעה 20.00
במועדון השייטים במנהלת המרינה בהרצליה. ההרצאה תתחיל בשעה 20.15.

נושא ההרצאה:
מערכת החשמל בכלי שייט לקרוזינג:
האם תהיתם כמה פאנלים סולאריים יספיקו לצריכה שלכם? האם להתקין גנרטור רוח? כמה מצברים להתקין? האם לחבר את מעברי הגוף חשמלית אחד לשני? בהרצאה אסביר בצורה פשוטה ונגישה על מערכת החשמל במיקוד על הפלגות לזמן ארוך ללא חיבור למרינה
מרצה:
אסף פרידמן, מהנדס חשמל בתחנת כח, בעל רשיון חשמלאי מהנדס, לשעבר הבעלים של ג׳ינג׳ה, הפליג מישראל עד האיים הקאריביים ובחזרה.
מכיוון שכל ההרצאות של המועדון ניתנות ללא תשלום אנו מבקשות שיתוף פעולה מינימלי:
1. אנא הביאו אתכם חטיף, מאפה, פירות (או כל דבר שלא מצריך סכו"ם) או שתיה
2. אנא עזרו לסדר את המקום בתום ההרצאה. זה לוקח בדיוק 2 דקות מכל אחד.  

מי שמתכוון להגיע נא לשלוח מייל אישור עם מספר האנשים.

המשך שבוע טוב,

--
ICC - Israel Cruising Club
https://www.facebook.com/TheIsraeliCruisingClub

לצפיה ב-'Mastwalk: Russian style - הרוסיות האלה '
Mastwalk: Russian style - הרוסיות האלה
22/07/2016 | 20:01
155
לצפיה ב-'מישהו מכיר את המיקום המדויק של האוניה "רפיח"?'
מישהו מכיר את המיקום המדויק של האוניה "רפיח"?
19/07/2016 | 20:51
4
159
אוניית המעפילים "רפיח" טבעה במפרץ באי  SYRNA (כ 20 מייל דרומית לאסטיפלאיה ).
לפני מספר שנים משלחת של אחד מבתי הספר הימיים הקימה במקום הטביעה אנדרטה על האי.
אני מתכנון הפלגה בחגים לאזור וחשבתי לעצור שם.
האם מישהו יודע מהו המיקום המדויק של האוניה והאנדרטה? אמנם האי לא גדול וזכור לי שזה היה במפרץ הדרומי הגדול או המפרץ הדרום מזרחי, אבל אני מעדיף להגיע עם מידע מוקדם (והכי טוב - נ"צ).
לחילופין האם למישהו יש פרטי קשר של בחור בשם עומרי בן-אליהו (אני מקווה שאני זוכר נכון) ? זכור לי מהרצאה ששמעתי ממנו לפני שנתיים-שלוש שהוא הוביל את המשלחת של אותו ביה"ס.
לצפיה ב-'האי Syrina'
האי Syrina
19/07/2016 | 21:46
153
הייתי פעמיים באי הזה הן במפרץ הדרומי והן במפרץ המערבי. במפרץ הדרומי יש מצוף קשירה שמשמש בעיקר דייגים, אך גם יכטה מזדמנת (כמוני). בחלקו הצפוני של המפרץ הדרומי יש חורבה ביזנטית ושם המקום היחידי שיכולתי לרדת בביטחה עם דינגי. הכל מסולע ועומק גדול קרוב לסלעים. המפרץ המערבי קטן יותר ויפה יותר ובחלקו הדרומי יש מספר מבנים וחוף סביר לעגינה.
את סיפור ה"רפיח" היכרתי מאחד המעורבים בו, רב חובל ראובן יתיר שסיפר לי עליו לפני שנים רבות. חיפשתי את ה גל-עד בשני המפרצים אך לא יכולתי לעשות סיור מדוקדק עקב תנאי השטח וגם לא היה לי זמן לכך. לא מצאתי.
שיהיה לך בהצלחה.
לצפיה ב-'שלחתי לך טלפון של עומרי בן-אליהו.'
שלחתי לך טלפון של עומרי בן-אליהו.
20/07/2016 | 00:19
93
לצפיה ב-'גדי אייזן הפיק סרט על האניה רפיח והיה במקום. דבר איתו .'
גדי אייזן הפיק סרט על האניה רפיח והיה במקום. דבר איתו .
20/07/2016 | 08:50
97
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
20/07/2016 | 11:34
60
לצפיה ב-'שבת שלום, מתכנן הפלגה ביון, אוקטובר (סוכות).'
שבת שלום, מתכנן הפלגה ביון, אוקטובר (סוכות).
16/07/2016 | 09:21
8
232
לבינתיים מצאתי טיסה זולה לסלוניקי.
אני צריך ידע בבקשה.
מה האפשרויות שלי כשנמל הבית באזור?

תודה לעונים.

לצפיה ב-'אתה שואל על מסלול מומלץ כשיציאה וחזרה באזור סלוניקי?'
אתה שואל על מסלול מומלץ כשיציאה וחזרה באזור סלוניקי?
17/07/2016 | 16:34
5
106
לצפיה ב-'כן, בכדי לחסוך עוד טיסה לכולנו (עם הילדים)'
כן, בכדי לחסוך עוד טיסה לכולנו (עם הילדים)
17/07/2016 | 19:11
4
113
הכוונה להפליג ממעגן למעגן בהפלגת יום של 10-12 שעות לפחות 5 קשר,
במסלול מעגלי של שלושה לגים קרי, יום לטיול בסביבות המעגן.
תודה.
לצפיה ב-'10-12 שעות ביום עם ילדים?'
10-12 שעות ביום עם ילדים?
17/07/2016 | 20:01
3
135
לא ציינת גילאים והאם יש להם נסיון קודם בהפלגות כאלו אבל לדעתי אם הם לא מורגלים בכך זה עלול להיות להם קשה, גם אם יש הפסקה של יום בין הפלגה להפלגה.
בדקת טיסות לקוס? שם המרחקים הרבה יותר קצרים ומתאימים להפלגות יומיות עם עצירות לשכשוך. אפילו מרודוס נראה לי שניתן לתכנן מסלול נחמד עם לגים לא מאוד ארוכים.
לצפיה ב-'גלאי 10 14 יצאו למספר קטן הפלגות בנות 3 שעות'
גלאי 10 14 יצאו למספר קטן הפלגות בנות 3 שעות
17/07/2016 | 20:26
2
113
ביאכטות של המועדון, מרגישים טוב גם בים גלי עד מטר וקצת.
הבעיה שבאוקטובר אין טיסות ישירות לאיים וזה משפיע על המחיר.

לצפיה ב-'עדיין נראה לי הרבה עבורם'
עדיין נראה לי הרבה עבורם
17/07/2016 | 23:23
1
109
הפלגה עם משפחה צריכה לדעתי להיות מאוזנת יותר. עד 6 שעות הפלגה ביום והשאר רחצה וטיולים.
תחשוב על האופציה הבאה - טיסה לאתונה, רכב שכור, נסיעה ללפקס (4-5 שעות כשבדרך עוצרים להסתכל על תעלת קורינטוס), הפלגה באזור לפקס לכוון דרום. הרכב נשאר בחנייה של המרינה. חזרה לאתונה.
נשמע קצת בזבוז נושא הרכב אבל זה לא כך - ל 4 אנשים העלות ביחס לתחבורה ציבורית זהה אם לא יותר טובה, ביום ההתארגנות בסירה יש רכב למנהלות של קניית המצרכים ואפשר לתכנן את החזרה בצורה יותר מדויקת ביחס לשעת הטיסה.
עשיתי את זה לפני מספר שנים עם 3 ילדים שהיו כבר עם "ותק" של 3 הפלגות כאלו והיה מוצלח מאוד. סימן השאלה הגדול - מזג אויר. סוף אוקטובר יכול לרדת גשם בסבירות די גבוהה (לנו היה יום גשום אחד, אבל נראה לי שבסלוניקי המצב לא שונה כל כך).

לצפיה ב-'תודה לך. '
תודה לך.
18/07/2016 | 00:15
55
לצפיה ב-'אתה מכיר אותי - 10 שעות ביום מתאים לי... אבל לילדים אולי לא'
אתה מכיר אותי - 10 שעות ביום מתאים לי... אבל לילדים אולי לא
18/07/2016 | 07:43
1
109
אל תשכח שאתה יכול להזמין סירה דרכי... איפה ומתי שתבחר... וגם הטיסות והרכב...
לצפיה ב-'ברור שמכיר אותך עשית את המשמרת שלך ושלי ולא אמרת די '
ברור שמכיר אותך עשית את המשמרת שלך ושלי ולא אמרת די
18/07/2016 | 14:50
111
אני אפנה אלך בהקדם, שתחיה הורידה אפליקציה והיא תאתגר את כולנו.
היא התחילה עם הכרטיס לסלוניקי, על פניו נראה שזה לא מתאים כל כך לשיט.

לצפיה ב-'משיט 30 'בתול''
משיט 30 'בתול'
17/07/2016 | 10:20
5
255
סקיפר חדש , מעונין לשכור יאכטה ביוון לי ולאשתי בספטמבר הקרוב לשבוע . המלצות ... דעות ...
תודה
לצפיה ב-'מציע לך להתחיל בקטן ובזהירות. כללית ספטמבר הוא חודש טוב.'
מציע לך להתחיל בקטן ובזהירות. כללית ספטמבר הוא חודש טוב.
17/07/2016 | 11:58
195
שבוע באזור של המפרץ הסרוני, כל נמל/מעגן שם מתאים. לחילופין בים היוני באזור שבין קפלוניה - לפקדה (בלי התעלה ) וקאלאמוס. גם שם, כל נמל/מעגן יהיה מתאים.
לצפיה ב-'שלחתי לך מייל קטן.....בפרטי.'
שלחתי לך מייל קטן.....בפרטי.
17/07/2016 | 12:00
110
לצפיה ב-'אכן הסארונים מקום טוב להתחיל'
אכן הסארונים מקום טוב להתחיל
17/07/2016 | 13:30
141
שלחתי לך עוד באישי...
לצפיה ב-'כמו כן, עיין בלוחות... מדי פעם צצה הזדמנות'
כמו כן, עיין בלוחות... מדי פעם צצה הזדמנות
18/07/2016 | 11:41
126
להצטרף כצוות להפלגה.
לצפיה ב-'משיט לא בתול'
משיט לא בתול
25/07/2016 | 21:14
54
ערב טוב, בספטמבר הקרוב אני ביוון בפעם השלישית ואשמח לתת אינפורמציה.
פנה אלי במייל אם תרצה hananyaniv@gmail.com, או בטלפון 052-4041891.
חנן שי יניב.
לצפיה ב-'הפלגה מזקינטוס לכרתים'
הפלגה מזקינטוס לכרתים
16/07/2016 | 20:10
6
208
שלום  חברים בכוונתי לשוט מזקינטוס לכרתים בחודש הבא - אוגוסט.
מישהו יודע לומר לי מה  תנאי ההפלגה בתקופה זו ואם יש המלצות לעגינות לילה
לצפיה ב-'המלטמי באוגוסט הוא החזק ביותר והצפוף ביותר, אבל - אתה מפליג '
המלטמי באוגוסט הוא החזק ביותר והצפוף ביותר, אבל - אתה מפליג
16/07/2016 | 21:36
5
214
דרומה. בכל מקרה - בזהירות. לגבי המסלול.
1. Katakolon . נמל סגור וטוב עם מיקשרים חלקית, מים וחשמל. מסעדות טובות
2. Pilos . נמל/מרינה סגורוטוב תשתיות לא גמורות. מקום הצטיידות טוב. בעיה עם תידלוק, אלא אם תיקח ג'ריקן ועגלה לתחנת הדלק שבקצה הרחוב הראשי.
3. Porto Kagio . מפרץ מקסים בחלק הדר/מז של האצבע המרכזית של הפלופונז.
עגינה ב 4 מטר על יד כפר הדייגים. מסעדות טובות.
4. Kithira  בנמל קיטירה במפרץ המרכזי בדרום/מע האי. קשירה A/S אבל, בסערה צפ/מע נכנס סוול ואז רצוי לעגון במפרץ.
5. כרתים. אתה יכול להתחיל ב Kolimvari או ב Chania לפי בחירתך
הפלגה מזקינטוס לכרתים
17/07/2016 | 14:48
4
128
navarinou??
ניראה מפרץ ראוי
לצפיה ב-'ORMOS NAVARINOU'
ORMOS NAVARINOU
17/07/2016 | 16:14
3
132
זהוא המפרץ הגדול שבחלקו הדר/מז נמצאית העיר Pilos על נמלה והמרינה שלה שאותם הזכרתי לעיל. המפרץ היה בשעתו שדה הקרב הימי הגדול בו הצי התורכי ניגף והובס על ידי הצי המשותף אנגלי/צרפתי/רוסי. התבוסה הימית הגדולה אחרי 1565 - מלטה. למעט Pilos אין במפרץ הגדול הזה מקומות עגינה נמליים/מיושבים, למעט  עגינה בצפונו על יד מספר בתי מלון. אם אתה רוצה להאריך את המסלול/זמן הפלגה ועיתותיך בידך אוסיף לך עוד כמה מקומות לעצור בדרך. המסלול שלעיל הוא מסלול נינוח של שבוע/10 ימים.
הפלגה מזקינטוס לכרתים
17/07/2016 | 16:51
2
114
כן בהחלט
אם יש לך עוד כמה שמות מעניינים אשמח מאד
אגב - תיקון קטן התבוסה הטורקית שאתה מתייחס אליה היתה ב1570 ב מה שקוראים היום nafpaktos במפרץ קורינטוס בחלק הצפוני ממזרח לפטרס. אז  קראו למקום lepanto היו אלה הציים של גנואה מלטה ספרד וכוחות אפיפיוריים שהביסו את הטורקים. זה היה הקרב הימי האחרון בספינות משוטים כמו שהקרב  בנוורינו היה הקרב הימי האחרון בספינות מפרש
לצפיה ב-'התבוסה שהתייחסתי אליה ב 1565 הייתה במלטה. משם באה האימרה'
התבוסה שהתייחסתי אליה ב 1565 הייתה במלטה. משם באה האימרה
17/07/2016 | 17:09
1
125
מלטה יוק. זה היה קרב ימי/יבשתי על מלטה שבה נאחז המסדר של סט ג'והן שקיבל לידיו את האי מידי פרדיננד ואיזבל הספרדים. הטורקים שלחו צי אדיר להכניע את מלטה ואחרי שנתיים של מצור ימי והתקפות בלתי פוסקות שבסופן כשלו, חזרו לאיסטנבול בבושת פנים. האגדה מספרת שסגנו של האדמירל הטורקי (האדמירל נהרג בקרב) שלח ספינה מהירה לאיסטנבול, והסולטן והוזיר הראשי חיכו על הרציף. כאשר ירד הסגן לרציף הוא אמר לסולטן "מלטה יוק" ועוד לפני שסיים את המשפט ראשו הותז. עד היום לא ברור אם הסולטן התייחס אל שתי המילים הללו כ "לא כבשתי את מלטה" או כ "לא מצאתי את מלטה" . רק אל תאמר לארדואן היום "מלטה יוק" ראשך יותז.
באשר לשאר , המשך יבוא.
לצפיה ב-'ההמשך'
ההמשך
17/07/2016 | 22:39
87
אגב, nafpaktos של היום נשמר בדיוק כפי שהיה לפני כמה מאות שנים. אלא שיש בו מעט מאוד מקום ליכטות אורחות וחלקו הדרומי נסתם בחלקו מגלישת חול שלא נחפרה. אם יש מקום, הביקור בו מעניין מאוד מבחינה היסטורית.
ולענין המסלול זקינטוס - כרתים. יש עוד 4 מקומות שיש בהם עניין בלי לסטות יותר מידי מהמסלול.
1. Kyparissia נמל טוב קצת דרומה לקטקולון. מתאים למחסה בעת סערה, אך הסביבה די משמימה. יש מים ברציף.
2. Methoni . כמה מייל מדרום למפרץ נברון. זה השער לכניסה הדרומית לפלופונז. מפרץ לעגינה (בטוחה) בלבד. כפר גדול בצפונו של המפרץ שאותי הוא לא עניין. מי שיש לו זיקה להיסטוריה (נראה לי שיש לך) יעדיף את המערכת הונציאנית המבוצרת שעל לשון היבשה בחלקו הדרומי של המפרץ  עם המגדל/מבצר הנהדר שבקצה הלשון. אם אתה מטיל עוגן בסמוך לחלקו הדרומי של שובר הגלים  הדינגי יביא אותך מהר אל מזח קטן סמוך למערכת הזו.
3. Sapienza אי לא נושב, יפהפה מדרום למטוני. המפרץ הדרומי שבו מתאים לעגינה ונותן מיסתור ממלטמי. יפה מאוד. באי יש מסלולי הליכה יפים.
4. Elaphonisos . האי שבצפון המפרץ שבין האצבע המרכזית והמזרחית של הפלופונז. העיירה/נמל שבצפונו יפים מאוד. נמל הדייגים לא מתאים ליכטות. הנמל המרכזי טוב אבל עם מעט מקום. אם אין  מקום ברציף (קשירה ים תיכונית) יש מקום לעגון במרכז המעגן. על חוף נמל הדייגים מלוא החופן מסעדות מצויינות. המקום שוקק חיים משום שהוא קרוב ליבשת (מעבר רדוד בינהם) והיוונים באים בהמוניהם למסעדות במעבורת הקטנה מהיבשת.
לצפיה ב-'עגינה בקיקלדים'
עגינה בקיקלדים
16/07/2016 | 11:29
6
135
שלום חברים
אני מחפש מקום בקיקלדים הדרומיים להשאיר יכטה למשך חודש
האם מישהו מכיר מקום כזה?
לצפיה ב-'אין מקום בציקלידים - מאורגן, מסודר ובטוח להשארת סירה לחודש '
אין מקום בציקלידים - מאורגן, מסודר ובטוח להשארת סירה לחודש
16/07/2016 | 14:45
5
136
במים. יש ככה-ככה. במעגן של נקסוס יש מקומות עם מים/חשמל/מיקשר. אם יקצו לך מקום כזה בהסדר לחודש, זה סביר. צריך להתקשר איתם. מחוץ למים, יש בנאוסה בחלק הצפ/מע של המפרץ מספנה טובה (slipway ) ובטוחה. ב Thira - סנטוריני אפשרי בתאום מראש, אבל רק בקשירה A/S משום שאין מיקשרים. והמקום בטוח מבחינת מז"א. אין אף מקום סגור ושמור כמו במרינה מאורגנת.
לצפיה ב-'עגינה בקיקלדים'
עגינה בקיקלדים
16/07/2016 | 16:42
4
121
אז המקום הקרוב ביותר המסודר הוא - אגינה למשל?
לצפיה ב-'אייגינה/לבריון/פורוס ממערב'
אייגינה/לבריון/פורוס ממערב
16/07/2016 | 20:49
3
112
לרוס/קוס/רודוס ממזרח. נתון לשיקול דעתך ולדיל הכי טוב שתמצא
לצפיה ב-'אני מתכוון להשאיר את הסירה שלי בצפון LEROS'
אני מתכוון להשאיר את הסירה שלי בצפון LEROS
17/07/2016 | 08:21
2
107
מהתכתובות איתם אני מקבל התרשמות טובה...
ARTEMIS LEROS BOATYARD

בהצלחה,

לצפיה ב-'אנשים טובים. נתנו לנו מחסה לשבוע בזמן סערה.'
אנשים טובים. נתנו לנו מחסה לשבוע בזמן סערה.
17/07/2016 | 16:32
1
97
לצפיה ב-'רון, חצי מייל מזרחה מהמספנה הזו (בכל מקרה אנשים טובים)'
רון, חצי מייל מזרחה מהמספנה הזו (בכל מקרה אנשים טובים)
17/07/2016 | 16:51
96
יש מפרץ מוגן סביב ועגינה בטוחה מפני כל סערה. אני עגנתי שם על בטוח, עם עוד כמה סירות במלטמי משוגע.
לצפיה ב-'פרסמו בנוסף גם בלוחות הפורום בבקשה.‬'
פרסמו בנוסף גם בלוחות הפורום בבקשה.‬
17/07/2016 | 16:35
4
38
לצפיה ב-'מחפש לקנות מכ"מ ישן, במצב עבודה.'
מחפש לקנות מכ"מ ישן, במצב עבודה.
13/07/2016 | 15:55
92
לצורך לימודי, מעונין במכ"מ פולסים ימי ישן שעובד , כולל הצג הכבלים וכו. לא חשוב הפירמה וכו. מי שימצא עבורי יקבל מתנה נאה.
לצפיה ב-'מחפש תורן ומפרש למיניסייל'
מחפש תורן ומפרש למיניסייל
17/07/2016 | 12:40
1
44
שלום, 
אני מעוניין לשפץ מיניסייל, גוף יש .. 
חסר תורן ומפרש .... 

תודה
לצפיה ב-'תחפש גם TOPPER - דומה מאוד למיניסייל'
תחפש גם TOPPER - דומה מאוד למיניסייל
17/07/2016 | 18:24
23
לצפיה ב-'למכירה קורס סקיפר משיט 30 בחברת שיא-גל'
למכירה קורס סקיפר משיט 30 בחברת שיא-גל
22/07/2016 | 12:01
353
קורס סקיפר - משיט 30 עד רישיון בחברת סי-גל Sea-Gal ב 50% הנחה רק 5,500 ש"ח. יש ברשותי זיכוי כפול לשני תלמידים - הנחה נוספת למי שרוכש את שני הזיכויים. מוכר בעקבות גיוס של הבן שהיה אמור לצאת איתי לקורס.
טלפון 054-6781311

לצפיה ב-'מחפש מורה פרטי לניווט חופי באזור השפלה הדרומית והמרכז, אם יש'
מחפש מורה פרטי לניווט חופי באזור השפלה הדרומית והמרכז, אם יש
14/07/2016 | 09:26
5
143
הטלפון שלי הוא 0549707909
לצפיה ב-'לבנתיים'
לבנתיים
14/07/2016 | 21:01
4
173
תנסה פה

לצפיה ב-'כאן תוכל לראות את כל הסדרה'
כאן תוכל לראות את כל הסדרה
14/07/2016 | 21:05
3
127
לצפיה ב-'האיש בסה"כ רוצה מורה לניווט חופי, יש להניח על פי הסילבוס '
האיש בסה"כ רוצה מורה לניווט חופי, יש להניח על פי הסילבוס
15/07/2016 | 10:03
2
121
למשיט 30. בחומר שאתה היצגת כאן יש שיטות ניווט חופי באמצעות סקסטנט בזויות אופקיות ואנכיות. סקסטנט הוא אכן מכשיר ניווט שקיים כיום כחובה בכל יכטה וכל היכטונרים אמונים בשימושיו. הלא כן??? בשעתו שותפתי בועדה שהמליצה על שינויים בנושאי הדירוג והמבחנים בארץ. מהחומר שיש בידי השימוש בסקסטנט לניווט חופי נגנז. אם עדיין לומדים כיום נושאים אלה בבתי הספר לשייט,  ונבחנים על כך, למעט תירגול הנדסי/טריגונומטרי תיאורטי, הרי שמן הראוי שזה יעבור מן העולם.
לצפיה ב-'אתה צודק, למרות שיתרת ידע לא הזיקה לאף אחד פרט לאלה'
אתה צודק, למרות שיתרת ידע לא הזיקה לאף אחד פרט לאלה
15/07/2016 | 11:09
1
105
הבוחרים לשמור אותו לעצמם.
לצפיה ב-'אני התייחסתי אל השאלה שבמקור, ידידי. מעבר לכך, יתרת ידע לא'
אני התייחסתי אל השאלה שבמקור, ידידי. מעבר לכך, יתרת ידע לא
16/07/2016 | 14:51
78
הזיקה גם לאלה שבוחרים לשמור אותה לעצמם.
לצפיה ב-'Astypalaia'
Astypalaia
11/07/2016 | 20:19
5
261
אשמח לשמוע המלצות מה המפרצים \ המעגנים המומלצים ביותר באי.

נא להתייחס גם להגנה מהמלטמי או ממערביות וגם לסוג ועומק הקרקע ככה שיהיה ניתן לעצור שם לעגינת לילה בראש יחסית שקט.

תודה רבה לעונים! 

לצפיה ב-'תסתכל כאן'
תסתכל כאן
11/07/2016 | 20:53
218

אני יכול להעיד שאכן ברוח צפונית חזקה ב SKALA קשה לתמרן ולהיקשר (אחרי שקשורים זה מקום די נוח).
כך שאם זה רק לעגינה ללא צורך בהצטיידות נראה שיש מקומות עדיפים.
לצפיה ב-'אסטיפאלאיה הוא, לטעמי אחד האיים הנעימים והיפים באגאי.'
אסטיפאלאיה הוא, לטעמי אחד האיים הנעימים והיפים באגאי.
11/07/2016 | 21:45
2
204
ועכשיו - תלוי מה מטרתך ומהיכן אתה מגיע. אם אתה מגיע כדי להצטייד יש לך שני נמלים בחוף הדרומי.
Skala שהוא הנמל המרכזי (למעט נמל מעבורות בחוף הצפוני שאינו מיועד ליכטות). יש אפשרות לעגינה ים תיכונית הן ברציף החיצוני בחלקו הצפוני, והן ברציף הפנימי. אלא שעגינה ים תיכונית בסקלה בעייתית במלטמי של 7+ בופור. אם יש מקום או אפשרות ל A/S אין בעיה. במערביות אין כלל בעיה. זה מקום נהדר לשהייה של יותר מלילה, עם הנמל/עיר/המבצר שעל ההר/מסעדות
Maltezana . כ 10 מייל  מזרחה לסקלה. רציף ארוך על ציר צפון/דרום שהקשירה אליו היא A/S . מוגן במלטמי  וכל השאר למעט דרומיות חזקות.
אם אתה בא לעגינת לילה בלבד ואתה רוצה רק מפרץ נהדר לעגינה אז
בדרום. פיורד נהדר Agrelidi , כמה מייל מזרחה למלטזנה . המקום נטוש ללא ישוב פעיל למעט שרידים של מפעל ישן ומושבה ביזנטית חרבה. ו- כמובן כנסיה מקומית. עגינה ב 3-4 מטר בחלקו הצפוני מול נחל ומעיין נחמדים, על קרקע של חול רך ולא נקי. המקום מוגן פרפקט ממלטמי וכל השאר למעט דרומיות חזקות.
בצפון. מפרץ מקסים בשם Vathi בצפון מזרח האי, שהכניסה אליו צרה ורדודה יחסית, 3-4 מטר ומיד אחריה מפרץ אליפסי גדול. יש רציף קטן שעומק המים בו הוא 2 מטר ומאפשר קשירה ליכטה אחת/שתיים אם יש מקום. ובסביבתו מקום עגינה מוגן סביב 4-6 מטר קרקע חולית. יש מסעדה על יד הרציף.
לצפיה ב-'תודה אילן'
תודה אילן
14/07/2016 | 02:28
1
92
על תשובה שלא הייתה מביישת את רוד הייקל
לצפיה ב-'Thanks ........... '
Thanks ...........
14/07/2016 | 07:45
72
"If you help a friend in need, he is sure to remember you - the next time
" he's in need
מורפי
לצפיה ב-'Astypalea'
Astypalea
12/07/2016 | 22:37
111
ראה יופי של המלצות כאן:

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה