לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום שיט וימאות
ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
כאן תמצאו ים של מידע מקצועי בכל הקשור ליאכטות, ספינות, דברים שצפים, מפליגים ואפילו קצת צוללים. נשתדל להנעים את זמנכם בחוויות שייט, לענות על כל שאלה מקצועית, ואפילו לשדך בין אנשי צוות ולעזור בקנייה/מכירה והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות שייט וימאות.
כידוע ענף השייט הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
אנו מודים למנהלי הפורום בעבר (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. ...

וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ים טוב לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
כאן תמצאו ים של מידע מקצועי בכל הקשור ליאכטות, ספינות, דברים שצפים, מפליגים ואפילו קצת צוללים. נשתדל להנעים את זמנכם בחוויות שייט, לענות על כל שאלה מקצועית, ואפילו לשדך בין אנשי צוות ולעזור בקנייה/מכירה והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות שייט וימאות.
כידוע ענף השייט הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
אנו מודים למנהלי הפורום בעבר (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. ...

וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ים טוב לכולנו!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לשמור את הפורום אך ורק לדיונים מקצועיים. אין לפרסם מודעות קניה / מכירה / צוותים בגוף הפורום - מודעות שיפורסמו בפורום ימחקו! בכדי לפרסם יש לגשת ללוחות דרך התפריט "לוחות" ולא לשכוח את הקטגוריה המתאימה.
מודעות (גם פרטיות (וגם בענייני צוותים)) וגם קישורים לאתרים מסחרים ימחקו לאלתר!
המשך >>

דרכי הגעה ל zeas marina שביוון על יד פיראוס
29/04/2016 | 11:54
1
35
אבקש את עזרתכם במידע.
משדה התעופה וניזלוס למרינה מישהו כבר נסע ?
מונית ? אוטובוס ? מטרו ואוטובוס ?עלויות ?
אנחנו 7 נוסעים, הגעה בחודש יוני.
תודה מראש למשיבים.
משדה וניזלוס למרינה זיאה
29/04/2016 | 18:55
1
1.יש מהשדה לאתונה  מוניות , מחיר מפוקח 35 אירו , אפשר לסכם עם הנהג שבמקום לאתונה  יקח אותכם לזיאה  יתכן ותתבקשו להוסיף עוד כמה אירו (נו, נהגי מוניות, זהירות מאלה שמתחילים להיות חברים שלכם , ולספר כמה הם אוהבים את ישראל , וכמה הם עזרו ליהודים בעיירה שלהם וכדומה , חפעמים זו הכנה לעבוד עליכם ) , הבעיה שלא יצא לי לראות מוניות של 7 נוסעים , וכנראה תצטרכו לקחת שתיים , בעיני זה הכי מומלץ , נסיעה ישר למרינה מבלי להחליף אמצעי תחבורה
2.אפשר גם ברכבת עד לאתונה ואז להחליף במטרו לקו שנוסע עד פיריאוס , הבעיה שהקו לפיריאוס (מטרו) מגיע עד לקרבת הנמל , והנמל לא קטן , משם  או ברגל , בערך חצי שעה , או בטראם  , נסעתי כמה וכמה פעמים אבל לא זוכר מה העלות
הערה : גם אם המונית תעלה קצת יותר , זה הרבה יותר!! נוח ומהיר ובמיוחד לאחר טיסה מהארץ
ועוד משהו  וואלה חבל שאני לא יכול לבצטרף
ציוד למפרשית "גלית"
29/04/2016 | 15:11
18
שלום.

קיבלתי ב"ירושה"..מפרשית "גלית", גוף במצב מצויין, כולל התורן והמנור, אבל זה הכל...
חסר ההגה, חרב, ומפרש.

אם למישהו יש, אני מעוניין לקנות או לקבל תמורת שיט בסירה.
תודה, חג שמח.

אילן.
מחפש מכשיר VHF נייד בהשאלה למחר למשט תודה מראש
27/04/2016 | 13:06
71
אסדת הצלה
26/04/2016 | 10:35
3
186
מחפש לשכור אסדה לאמצע יוני ל-8 ימים , תודה שמעון
יש בידינו
26/04/2016 | 12:13
1
145
יש בידינו אני יכול לעזור, אתה יכול לפנות אלי 0548059612
תודה נדבר
26/04/2016 | 13:04
71
אסדה
27/04/2016 | 10:54
99
מריו  0522522584
אפליקצית חופים זמינה להורדה!
26/04/2016 | 13:00
152
אהלן חברים!
בחודשים האחרונים עבדנו כמה חברים על אפליקציה חדשה שנקראת חופים. כמו שתיארתם לעצמכם, האפליקציה נותנת מידע שימושי על כל החופים בישראל, כמו גובה הגלים, טמפ׳ המים, כיוון הרוח, מהירות הרוח, והוראות הגעה אל החופים.

האפליקציה זמינה כיום לאייפון:
https://itunes.apple.com/us/app/id1042413961

גרסת אנדרואיד תגיע בקרוב - מוזמנים להתעדכן בפייסבוק:
https://goo.gl/kcNDMM

נשמח שתורידו את האפליקציה כבר היום, תשתמשו, תהנו ותשלחו לנו פידבק :)

מחכים לתגובות שלכם!! גלישה מוצלחת :)

שבוע טוב ורחצה נעימה!
פליטים בקוס
26/04/2016 | 07:15
2
152
חג שמח.
אשמח לקבל סטטוס עדכני למצב הפליטים בקוס. האם מורגשים באיזור קרדמנה?
אגב. ראיתי ב GOOGLE MAPS שני מעגני דייגים קטנים בחוף הצפוני של קוס - Mastichari ו Limionas. מישהוא ביקר בהם? 
תודה מראש.
יורם
עד כמה שאני יודע הפליטים בקוס מתרכזים בעיר המרכזית - קוס
26/04/2016 | 08:29
1
135
לא בקרדמנה. לעניין הנמלים שהזכרת. את limionas איני מכיר. לעומת זאת את mastichari אני מכיר היטב. זה נמל קטן שמשרת את שדה התעופה כמעבר נוסעים לאי קלימנוס כ 10 מייל צפונה. יש שירות מעבורות קטנות קבוע בין שני האיים/נמלים. הרבה דייגים ומקום ל 2 יכטות בחלק המערבי של רציף המעבורות, אך לא מערבה ממנו, שם רדוד. מסעדות מצוינות. שמיש לצורך צוותים ל/מ קלימנוס. שדה התעופה בקוס קרוב מאוד למסטיקארי ושירת המעבורות זמין כל היום.
תודה
26/04/2016 | 08:46
41
השיוט השנתי ה-17 לזכר צוללני הצוללת אח"י "דקר"
04/04/2016 | 07:36
7
402
השנה באופן חריג, יגיע שיוט הדקר לבקר במרכז!!
השיוט ישמור על צביונו ותינתן הזדמנות לכל אלו שהתעצלו עד כה לטרוח ולבוא לחיפה, להינות משיוט מדהים וטקס מרגש.

ה-3 ביוני 2016, 10:00 - השיוט ה-17 יוצא לדרך בהרצליה.
פרטים בהמשך
השיוט 17 לצוללים דקר
04/04/2016 | 11:49
3
260
כל הכבוד שחשבתם גם עלינו ,נפגש בין
04/04/2016 | 21:14
2
52
החלפת מיקום שיוט אחי דקר
14/04/2016 | 00:52
1
209
כמשתתף קבוע בכל השיוטים בחיפה ההחלטה היא זלזול במסורת ובשייטים שבמשך כל השנים הקפידו להשתתף במשט  ולכבד את המשפחות בהנחת זרים בפתח הנמל שאליו הצוללת היתה אמורה להגיע ולהיות נוכחים בטכס הענקת גביעים למשתתפי המשט מי שהחליט על השינוי טעה בגדול.
העתקת מיקום שיוט הדקר
14/04/2016 | 10:32
165
כמי שאחראי להעתקת השיוט ולטעות כפי שנסחת אותה, אני תמה מדוע רק שייטי הצפון רואים בכך טעות חמורה.

אכן גם אני בעד מסורת אך לא בעד מסורת דועכת.
גם אני בעד פרפריה אבל בעד העצמת הפרפריה ולא בעד קיבוע מצבה

המשימה שלי כמארגן המשט להעצים אותו ולהגדיל את חשיפתו עד כמה שניתן וזאת לשם הפצת סיפור ה"דקר" והנחלת מורשת ה"דקר" כפי שאנחנו רואים ומגדירים אותה.

מתוך אלה, ובעיקר מתוך כך שבאופן יוצא מן הכלל ניתנה השנה ההזדמנות להעתיק את המשט להרצליה ולהגדיל את חשיפתו בפני כלל תושבי המרכז ובפרט בפני שייטי המרכז ובכך אולי להעצים אותו לא רק בשנה הנוכחית אלא בשנים הבאות כשישוב ויתקיים במפרץ חיפה ואז יעלו הרבה יותר סירות להשתתף במשט לאחר שיכירו אותו ובחשיבותו.

כמשתתף קבוע בכל שיוטי הדקר, זו ההזדמנות שלך לבוא ולכבד את זכר הצוללנים שאבדו, את משפחותיהם ואת הזכרון הקולקטיבי באירוע ססגוני ומהנה שיתקיים הפעם במרכז הארץ במקום במפרץ חיפה.

השיוט אינו מהווה תחליף לטקס הזכרון הרשמי שנערך בהר הרצל שם ממוקמת אנדרטה לזכר הלוחמים. גם היא אגב, לא בנמל הבית או באזור מגורי המשפחות או בבית ספרם.

כאחד שהשתתף בכל משטי הזיכרון.....
13/04/2016 | 19:46
2
211
אאלץ השנה לוותר על המשט.אינני מבין את ההחלטה להעתיק את המשט להרצליה.הייתי מצפה להסבר הגיוני,איך המשט קשור להרצליה?.כש"דקר" הייתה אמורה להגיע לחיפה.חלק גדול מאנשי צוותה היו חיפאים ובני הקריות.כולל המפקד יעקב רענן.(שגר בזמנו בקרית ים).ובסיום המשט הטקס מתקיים בביה"ס "קציני ים בעכו" שם למדו חלק מאנשי הצוות,המונצחים גם בפינת הזיכרון בבית הספר.
העתקת המשט להרצליה
14/04/2016 | 10:21
1
220
צר לי לשמוע על כל אדם המוותר על השתתפות במשט החשוב והמהנה הזה.
אני יכול להבין את תושבי הצפון החשים שהמשט מתרחק מהם ושהאירוע הגדול והחשוב שהתרחש מדי שנה בצפון מועתק השנה למרכז הארץ.

יחד עם זאת, לא ברורה לי המחאה באי ההשתתפות.
מדי שנה עולות סירות רבות ממרכז הארץ ודרומה להשתתף בשיוט ה"דקר" בחיפה. הפעם נדרשות הספינות בחיפה לרדת למרכז הארץ ולכולם ההפלגה "קשה".

שיוט ה"דקר" התקיים בחיפה ללא קשר לאן אמורה הייתה הצוללת להגיע או מאיפה יצאה או היכן נמצאה. ללא קשר למוצאם של אנשי הצוות או מקום מגוריהם. ללא קשר לביה"ס בו למדו או לאיזה גן משחקים הלכו בילדותם.

באופן פרוזאי לחלוטין השיקול נבע מלוגיסטיקה פשוטה.
- הסכמת חיל הים להוציא צוללת ביום שישי לטובת השיוט, עד לאן.
- מקום התכנסות נוח בתום השיוט לחלוקת פרסים וטקס זכרון
- נכונות של גופים בהתנדבות וסיוע.

לכולנו נטיה לבנות רציונאל להחלטות שכבר נלקחו אולם כדאי לבדוק אותן לאשורן.
משך שנים ארוכות נבחנה האפשרות לקיים השיוט בהרצליה ונפסלה מסיבות שונות.
השנה, באופן חריג מאוד נזדמנה ההזדמנות לקיימו שם ובכוונתנו לבחון ההצלחה.
נשמח שכל שייטי הצפון יגיעו "להשוויץ" עם השיוט המוצלח אותו הם מרימים מדי שנה ובשנה הבאה נראה הרבה יותר ספינות ושייטים במפרץ חיפה בשיוט השנתי לזכר צוללני אח"י "דקר".
שיוט דקר
19/04/2016 | 17:40
123
כמשתתף קבוע בשיוט דקר  גם אני הצטערתי על המעבר -  נהניתי להפליג לחיפה ונהניתי מהשיוט לעכו.  במרכז זה לא אותו דבר.  אין אותה רוח ואין אותו נוף,  והחומוס לא משהו. 

אבל  דנדר לקח את ההחלטה הנכונה ואני מסכים איתו.  המטרה אינה לעשות יום כיף ליאכטונרים אלא לזכור את הדקר.  אם אפשר להביא צוללת למרכז ולהזכיר במרכז את הדקר הרי שזה מצדיק את המעבר,  במיוחד אם זה רק לפעם אחת.  מי שאולי יש לו זכות למחות אלו המשפחות ולא היאכטונרים,  ואני בטוח שדנדר בדק איתם. 

כך שאני מתכוון להשתתף בשיוט דקר במרכז, גם בלי ORC (סיפור אחר),    אבל מי מפריע לצפוניים לארגן עוד שיוט בצפון ? תקראו לזה שיוט חיל הים או שיוט שייטת 7 או טוטם (השם המקורי של הדקר).  נראה לי שנשמח לבוא.  תרימו את הכפפה.  
דרושים סקיפרים מתנדבים למשט בוגרים של גיבורים קטנים ב7/6
11/04/2016 | 21:07
1
226
אכן חברים יקרים עברה שנה ותנועת גיבורים קטנים אשר מונה 3500 ילדים מהחינוך המיוחד מ 35 בתי ספר מנהריה ועד באר שבע נערכים שוב למשט בוגרים ב7/6
כמידי שנה אנו רוצים לתת חוויה יחודית למסיים בית הספר וגם השנה נערוך משט לבוגרים שהשנה ישתתפו מעל ל200 בוגרים .
על מנת להצליח שוב להעניק להם ולכם יום מיוחד אנו זקוקים שוב לסקיפרים בעלי יאכטות שיתנדבו ליום המדהים הזה.
האירוע יערך במרינה הרצליה ב7/6 ונשמח שתקחו חלק ביום הזה
אנא סקיפרים מתנדבים פנו אלי לbadichi5@hotmail.com  ואו לטלפון 0543977668
שוב מצפה לתשובתכם המהירה
ברגשי כבוד
אורי בדיחי
חבר נשיאות גיבורים קטנים
מנהל ומרכז את משט הבוגרים
גיבורים קטנים/גדולים כמו כל שנה פגסוס איתכם
17/04/2016 | 00:34
57
ברצוני ללמוד מניסיון מעשי ברכישת כלי שייט בקרואטיה
23/04/2016 | 12:49
6
227
שלום לימאים,
אנחנו לקראת רכישת יאכטה בקרואטיה- האם מישהו התנסה בזה, והאם יש טיפים מבעלי נסיון- איך להתנהל מול הברוקר, והאם יש חברות ספציפיות שאתם מכירים, ועבדתם איתם, בעלי מקצוע מומלצים לבדיקת ספינה בקרואטיה, איך בדיוק הפרוצדורה של הרכישה עצמה. תודה רבה, מיכה.
תיקח סוכן מהארץ שמבין בנושא
23/04/2016 | 20:33
131
הביטחון שלא יסדרו אותך והמשא ומתו להוזלה במחיר הסירה, יכסו בהרבה את הכסף שתשלם לו.
אם תירצה המלצות אפשרי בפרטי
מיכה 13 שלחתי לך מסר.
24/04/2016 | 14:30
89
קניית יכטה בקרואטיה
24/04/2016 | 15:20
1
161
כתוב לי מייל ל ramigobi@bezeqint.net
יש לי מידע עדכני וטוב

צור קשר ואסייע
24/04/2016 | 19:53
81
רכישתי יאכטה בקרואטיה ואני יכול להמליץ
27/04/2016 | 21:58
53
צור איתי קשר בפרטי
כשתצטרך ברוקר יש לי אחד מעולה בקרואטיה
28/04/2016 | 00:13
33
ספר GMDSS להשאלה?
23/04/2016 | 18:25
104
היי חברים,
אני וחברה, לשנינו יש רשיון משיט 30, ולקראת הקיץ רוצים לשדרג ל60.
את זמן הים הנחוץ עשינו. גם השנה מאחורינו. רק חסר ההסמכה שנותן מבחן הGMDSS של רספן הכל יכול.

רצינו ללמוד לבד כדי לחסוך קצת לקראת ההפלגה הבאה.
תוהה אם יש פה מישהו שיש לו ספרות כלשהי שאפשר להשאיל לתקופה קצרה? כל כך נודה לכם שכנראה תקבלו עוגיות!

--אגב אנחנו זמינים לתפקד כצוות להפלגות אם יש מישהו שצריך.

שבוע מעולה 
חג שמח והרבה הפלגות למשתתפי הפורום
21/04/2016 | 10:01
4
68
חג שמח לכולם
21/04/2016 | 17:42
53
חג שמיח
22/04/2016 | 01:21
25
חג שמח
23/04/2016 | 10:11
14
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:39
16
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
ביטוח רפואי לחו"ל בהפלגה ביאכטה
18/04/2016 | 19:32
3
253
לקראת הפלגה בפסח מהארץ רציתי לרכוש ביטוח רפואי.
פניתי לסוכנות שנותנת תנאים טובים במקום העבודה. ציינתי שאני מתכונן להפליג ואני מבקש לוודא שיש לכך כיסוי. חזרו אלי ואמרו "אין בעייה - אם אתה מפליג בחו"ל אפשר להוסיף את זה ככיסוי ספורט אתגרי". הבהרתי שלא מדובר ב"שייט בחו"ל" אלא "חו"ל בשייט" - שמרגע היציאה מהארץ ועד החזרה אשוט בסירה הפרטית שלי. לאחר בדיקה נוספת חזרו ואמרו - לביטוח בחו"ל יש כיסוי רק אם נעשית יציאה מהארץ בטיסה/הפלגה של חברה סדירה.

בדקתי את הפוליסה שהוצאתי בהפלגה קודמת בסוכנות אחרת, קצת יותר מקושרת לנושא השייט, ואכן לפוליסה הסטנדרטית צורף נספח שמציין שיש כיסוי גם בהפלגה ביאכטה במים בינלאומים וחופיים (כולל צלילה שנעשית לצורך השיט עצמו).

ברפרוף מהיר בכמה נוסחי פוליסות שמפורסמות באינטרנט ההגדרה של חו"ל מכילה בתוכה "מטוס או אוניה בדרכם מ/ל ישראל"  ואם כי לא ראיתי שם ציון מפורש ל"טיסה/הפלגה סדירה" בכל מקרה יאכטה אינה אונייה. ייתכן וגם עם פוליסה רגילה בסופו של דבר חברת הביטוח לא תערים קשיים, אבל לך תדע...

אם יש מישהו בקיא יותר בנושאי הביטוח אולי יוכל לתקן אותי או לאשר את זה
בדיוק במצבך
19/04/2016 | 12:09
2
197
אכן בדקתי במקום העבודה וקיבלתי את אותם תשובות בדיוק ולבסוף אכן עשיתי דרך סוכנות המקושרת לשייט במחיר שהינו כמעט פי 2.

פי שניים נשמע הרבה
20/04/2016 | 16:25
1
140
אלא אם ההצעה במקום העבודה היתה מדהימה.
במקרה הנוכחי אני מוצא שאשלם כ 10% יותר מול פוליסה בסיסית "רגילה".
ביטוח נסיעות לחול למפליגים
20/04/2016 | 18:07
181
הבדיקה של GB228 נכונה ואכן הפוליסה מכסה קו אוניות סדיר. ישנם כאן בפורום שייטים שאם ירצו יספרו על הנסיון שלהם עם ההגדרות הללו ועל היתרונות של הפוליסות שמכסות במפורש הפלגה ביאכטה. 
הפלגות בטוחות ונעימות ושלא תצטרכו להפעיל ביטוח...
אתר נחמד
20/04/2016 | 09:19
1
267
הגיע אלי לינק לאתר נחמד שמבוסס על "חכמת ההמונים"  ונותן מידע על יעדי הפלגה ועוד. כרגע יש לי בעיה להרשם.. אבל נראה לא רע..

www.theboatingapp.com

מה דעתכם?
אתר נהדר, תודה וחג שמח
20/04/2016 | 21:24
63
נמל חיפה- המפרץ. הודעות.
18/04/2016 | 15:43
6
261
מעגן שביט/הקישון
19/04/2016 | 08:35
3
208
האם הבנתי נכון שהכניסה למעגן שביט תהיה תוך מעבר בנמל חיפה המורחב?

(והערה קטנה - המילה באנגלית מאויתת Caisson ולא כמו במסמך שצורף...)
הבנת נכון. כל עוד יש מעגן שביט במקומו הנוכחי.
19/04/2016 | 13:08
131
תשובה לשואל
25/04/2016 | 08:54
1
55
שלום, חג שמח.
1. נכון, קייסון באנגלית כותבים  Caisson ולא כמו במסמך שנכתב עם S אחת.
2. הכניסה למעגן שביט, היום וגם בסיום בנייתו של נמל (מסוף מכולות) המפרץ, יהיה בתעלת הכניסה לנמל, ויש רק תעלת כניסה אחת.   
   בניית נמל המפרץ, הצבתו של הקייסון הראשון במקומו הסופי, אתמול יום א 24.8 
   גורמים לכך שרוחב הכניסה לנמל חיפה ולמעגן שביט הוא קצת פחות מ 300 מטר.
   לכן, נדרשת ערנות השייטים בכניסה וביציאה וחובה לתת "מים" ,פינוי דרך לאוניות שנכנסות ואו יוצאות, כי הן מוגבלות בתמרון.

בהצלחה, אריה גביש רשות הספנות והנמלים
תודה רבה וחג שמח!
25/04/2016 | 10:26
36
עם התקדמות העבודות רצוי לעדכן יצרני מפות
24/04/2016 | 14:23
1
77
יאכטונרים לא תמיד משתמשים בשרותי נמל, נווטים.
אלו יצרנים שאני מכיר:
Admiralty, Imray, Navionics, CMAP, וכו"
נראה לי שאינם מעדכנים אוטומאטית ויש הרבה שינויים שדרושים להם.
British Admirality ו C-Map מתעדכנים ONLINE כאשר הרשויות
24/04/2016 | 18:54
55
מוציאות עידכונים . העידכונים  נמצאים בפירסום ה  N.T.M - Notices To Mariners השוטפים שהם מפרסמים מידי שבוע (האדמירליטי).  גם Imary  מוציאה עידכונים תקופתיים. מי שמתעניין ימצא אותם ברשת. על נביוניקס אני גמרתי את ההלל כבר מזמן. הם מתעדכנים גם היכן שלא צריך. ברמה המקצועית העידכונים מגיעים/מטופלים באופן שוטף. כך שהבעיה היא לא בעידכונים של החברות המוציאות מפות אלא בעידכונים של הרשויות אצלינו. עד כמה שראיתי בעבר נמל חיפה עושה זאת ברשת באופן שוטף. לא ראיתי את נמל אשדוד עושה זאת. מן הראוי שיפנים ויקח דוגמא מחיפה.
'S/V Mathilde, Polaris Drabant 26
18/04/2016 | 22:05
1
296
Go Small. Go Simple. Go Now

מדס בו פאלק יורד ים דני מדהים ומעניין העושה דרכו בים עם שני בניו על 26 פיט.

שלושה סרטי וידאו לצפיה.

עוד מידע
18/04/2016 | 22:30
122
פתרון בעיות במקומות קסומים תוך שייט
18/04/2016 | 14:03
228

על ספינות יש בדרך כלל רבה מנועים חשמליים ולרוב בחלקים די קריטיים שמושפעים על איכות המסע כמו נווט אוטומטי או מקרר.
עליזה כבר משייטת כשנתיים מניו יורק לישראל ועכשיו חזרה לניו יורק. 
השבוע קיבלתי תזכורת לנושא שעלה בפורום לפני מספר שנים: תחזוקה ופתרון  בעיות הקשורות למנועים חשמליים על ספינות.
התקלה באחרונה היתה הפסקת פעולת מדחס המקרר על עליזה ופתרונה על ידי החלפת המברשות (פחמים) של המנוע.  תאור וצילומים בדף הפייסבוק של עליזהhttps://m.facebook.com/SailingYachtAliza/ שמצורף פה.
צ׳רטר
16/04/2016 | 20:16
3
222
אבקשכם המלצות לחברות השכרת יאכטות בחו״ל בעיקר באיזור יוון, תודה.
נראה לי שתגלה שהמחיר דרך סוכן בארץ יותר זול
16/04/2016 | 21:08
139
או לפחות לא יותר יקר ויש לך עם מי לדבר ולקבל ממנו תדרוך.
אמנם עברו כמה שנים מאז שכרנו אבל תמיד זה היה דרך סוכן בארץ (במקרה שלנו - תשוט, אבל יש כמה כאלו) והמחיר היה טוב מאלו שהוצעו באתרים של חברות הצ'ארטר.
ד"א השנה קרה לנו דבר דומה בהשכרת קראוון.

(אבל אם אתה מתעקש לבדוק, פרט לחברות הבינלאומיות כמו SUNSAIL ו MOORINGS החברה הגדולה הפרטית ביוון היא למיטב ידיעתי KIRIACOULIS)
המחיר בארץ כמו ישירות מהספק והיתרון זה שיש עם מי לדבר
17/04/2016 | 10:49
112
אשמח למצוא עבורך את הסירה המתאימה ביותר
צור קשר בפרטי.
תשכור ספינה דרך סוכן מהארץ...
18/04/2016 | 07:35
99
תשלם אולי עוד כמה שקלים.אבל יהיו לך אבא ואמא לכל מקרה שתדרש.(מנסיון).
קורוזיה בשרוול ציר ההגה
15/04/2016 | 20:05
12
224
העלנו את הסירה לאספנה תקופתית ושמנו לב שמתחילה קורוזיה בצנור המתכת שדרכו עובר ציר ההגה. אין שם מקום להגנה קטודית ע"פ התכנון המקורי של הסירה - בווריה.
מצרף תמונה.
מה כדאי לעשות בנוגע לזה?
אחת הסכנות היא שיחדרו מים לחלל לוח ההגה. ו - החלל הזה
16/04/2016 | 08:53
5
163
ממולא בסירה כשלך בחומר מוקצף שסוחף מים, ככל שאני יודע. התוצאות עם הזמן הן הכבדת לוח ההגה, הכבדת  הפעלת ההגה ובלאי מואץ של החומר. לעניות דעתי צריך לפרק את ההגה לפני שהתהליך מתקדם, ללטש אותו היטב, לבדוק אם אין חדירת מים, לטפל  בקורוזיה. אם אין חדירת מים לצפות הכל במרק אפוקסי לפני הצביעה. אם יש חדירת מים צריך להוציאם ע"י קדיחת חורים, ניקוז וחימום, עד לאידוי כל חלל לוח ההגה. זאת תדע על ידי שקילה ההגה בתחילת התהליך ובסיומו. את החורים סוגרים לפני הציפוי ע"י פיברגלס.  
הקורוזיה היא לא בלוח ההגה אלא בשרוול מתכת החיצוני
16/04/2016 | 09:54
4
121
כלאמר בשרוול המתכת שמעל לוח ההגה שדרכו נכנס ציר ההגה לתוך הסירה
חומר השרוול הוא למיטב ידיעתי אלומיניום.
16/04/2016 | 12:30
133
הייתי מתחיל בפרוק ההגה וניקוי/ליטוש יסודי של השרוול לצורך אומדן הנזק הקיים.
המצב אמור לנוע בין נזק מינימלי "קוסמטי" הניתן לתיקון בליטוש קל ( עם או בלי הלבשת שרוול מעבה על מוט ההגה) ועד הצורך בהחלפת השרוול בחדש ומחומר עמיד יותר מהמקורי?
מאחל לך לא להזדקק לכך...עבודה גדולה ויקרה.
ראיתי בעבר סרטונים טובים על הבעיה ופתרונה ביו-טיוב.ממליץ לצפות.

ברור ג'ק. בלוח ההגה עצמו אין קורוזיה - הוא מפיברגלס
16/04/2016 | 18:11
2
107
אבל, מהיכן שיש קורוזיה עלולים מי ים לחדור לחלל שבין השרוול לציר ההגה ולחלחל לחלל ההגה. אני חושב שאין מנוס מפירוק ההגה כדי לטפל בבעיה ולבדוק היטב. אם זה שרוול אלומיניום אזי יש בעיה של הפרש פוטנציאלים בין השרוול והציר שהוא SS  וצריך כנראה יהיה להחליף את השרוול.  ובהזדמנות זו, גם אם אין חדירה כדאי ללטש את ההגה ולצפותו באפוקסי.
כנאמר לעיל עבודה גדולה ויקרה.
ג'ק. אחרי שנכנסתי קצת לאינטרנט (הנושא מעניין מעבר לניסיון
16/04/2016 | 19:21
1
120
שלי) נראה לי שכלל לא בטוח שיש שם שרוול, ויתכן מאוד שזה הציר עצמו שעשוי מנתך של אלומיניום/מנגן/סיליקון. אם הקורוזיה היא בציר עצמו הרי שהאנודיזציה גרועה/נדפקה או שלא עשו אנודיזציה. מכל מקום אין מנוס, לדעתי, מלפרק את ההגה. ואם הקורוזיה היא בציר עצמו נראה לי שכדאי לערב את היצרן.  
זה לא הציר - זה שרוול
16/04/2016 | 20:40
100
בחלק התחתון של השרוון וברצפת הקוקפיט יש מיסבים מדלרין (או טפלון, לא יודע בדיוק) שתומכים את הציר ואין מגע ישיר בית הציר לשרוול (ובקצה השרוול העליון יש אטם)
נראה לי שהבעיה היכן שנראה שיש קורוזיה (החלק החיצוני של השרוול בחיבור עם הגוף) זה סכנה לכניסת מים לסירה, וצריך לזכור שבבואריה אין קשר בין הבילג' של החלק האחורי+מנוע לבין הבילג' שבו נמצאת המשאבה.

אולי זה יעזור לך
16/04/2016 | 12:59
4
187

סרט מצוין
16/04/2016 | 20:25
3
83
תודה. הסרט מצוין ובאמת מסביר איך מורכבים הרכיבים. כיוון שהקורוזיה שלנו היא בצד החיצוני של כוס האלומיניום שרואים בסרט, וההגה מתפקד בלי בעיה בהפלגה רגילה - אני תוהה אם אפשר להסתפק בטיפול חיצוני - 
א. אפשר להוסיף כבל אנודציה בבילג' שייחבר את כוס המתכת לבלוק המנוע. זה יאפשר קשר חשמלי לברך ולצינקים על הפרופלור. האם זה יעזור במניעת המשך הדרדרות המצב?
ב. האם אפשר להוסיף חומר אלומיניום על הקורוזיה החיצונית הקיימת - משהו שכהדיוט הייתי מתאר כסתימה כמו של רופא שיניים?
למיטב ידיעתי את הברך מקפידים לבוד מהמנוע
16/04/2016 | 20:57
111
ולכן יש לה צינק משלה ליד המדחף.
אם אתה רוצה צינק לשרוול הזה צריך לבצע כמו בסרט ע"י חיבור למשהו עצמאי
קורוזיה מתפתחת מעבר לחלק הגלוי שלה. כיסוי החלק הגלוי לא
16/04/2016 | 22:36
1
93
מונע את התפתחותה בפנים באותו חלק שאינך רואה מבחוץ. לפיכך צריך לטפל בה ביסודיות קודם להתפשטותה ולנטרל את הסיבה אחרי הטיפול   טיפול חיצוני יכול להועיל לזמן מה, אבל לדעתי הוא לא פותר את הבעיה.  אינני יודע מאיזה נתך אותו חומר מורכב, אבל אם יש בו קורוזיה בחלקו החיצוני יתכן שיש פיטינגס בחלק הפנימי או בחיבורים וזה ימשיך לעבוד אחרי טיפול חיצוני.
קצת קשה לי להניח ש...
17/04/2016 | 12:40
120
מהנדסי בוואריה התעלמו מהצורך לצינק עצמאי ל"כוס" ציר ההגה בנוסף לצינקים הקיימים ביאכטה...לא בלתי אפשרי אבל כאמור קשה ל י להאמין.
התופעה גם די נדירה בקרב עשרות אלפי יאכטות בוואריה בעולם.
התשובה כנראה נמצאת במקום אחר.
עם כל הכבוד למומחי הרציפים והמספנות וי ש כבוד...הייתי מנסה לקבל התייחסות לבעיה מהיצרן  או מי מנציגיו (אופק?) לפני ביצוע אלתורים ו שינויים.
אתה יכול גם לנסות לשאול כאן
17/04/2016 | 14:05
110

פורום של בעלי בואריה מכל העולם - איתרתי בו לא פעם מידע חשוב.
הרצאה באקואושן בנושא טיפול תומך בעזרת דולפינים 20.4.16
17/04/2016 | 15:13
48

שלום לכולם 
אנו שמחים להזמינכם להרצאה נוספת בסדרת ההרצאות "חלון לים התיכון".
והפעם תתארח אצלנו מירב פנחס, הידרו תרפיסטית
ברצאה על "טיפול תומך בעזרת דופינים (DAT)"
הדולפינים הם יונקים ימיים שסיקרנו את האדם מאז ומתמיד, יש האומרים שאנו מסקרנים אותם באותה המידה ואפילו יותר-
בהרצאה מירב תספר על הקשר המיוחד בין האדם לדולפין ובאילו שיטות מקיימים קשר זה בישראל ובעולם.
עובדות מעניינות על דולפינים ועל החוויות שלה איתם מריף הדולפינים באילת ובפלורידה, ארה"ב. 
ההרצאה תלווה בתמונות וסרטונים מקוריים מעל ומתחת למים !

שימו לב! בשל החג ההרצאה תתקיים שבוע קודם,  ביום ד' ה - 20.4.16, בשעה 19:00 במרכז "מגלים" בקיבוץ שדות ים
ההשתתפות הינה בסכום סמלי של 10 ש"ח
כדאי להרשם מראש
נשמח מאוד לראותכם (:

I.C.C. 2016
11/04/2016 | 17:50
6
313
מצורפת הזמנה לתחרות השייט העממי לקפריסין.
שיוט כייפי
11/04/2016 | 23:56
151
השתתפתי בשיוט לפני שנה ולפני שנתיים. יונה אדם יקר - מארגן ודואג ועוזר בכל התיאומים והבירוקרטיות. אווירה כייפית, עם קצת תחרותיות לייט. אני והצוות שלי מאוד נהנינו. מומלץ !
מומלץ שיוט נחמד מאורגן היטב על ידי יונה אדם יקר
12/04/2016 | 15:48
94
מהי ההגדרה של סירה class M?
12/04/2016 | 16:09
2
103
Class M שלוב מנוע
12/04/2016 | 17:47
1
129
כשהרוח נופלת ניתן להעזר במנוע בהתאם להוראות שייט שנמסרות בתדרוך. ניתן לקבלן ב MAIL שבהזמנה לתחרות. 
תודה
12/04/2016 | 19:43
48
I.C.C. 2011 Ckass M
12/04/2016 | 17:14
122
כרגיל בעונה זו של השנה עם שקיעת השמש נופלת הרוח ו"נתקעים בשטיל". CLASS M, שלוב מנוע, מאפשר הפלגה עם מנוע, כפוף להוראות שייט שנמסרות לכל ספינה בתדרוך ובתיק התחרות. ניתן לקבל את ההוראות ב MAIL שבהזמנה לשיוט.   
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
יאכטות גלי נעמה
יאכטות גלי נעמה
חברת
חברת "קראפן"
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום