לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר בכל הקשור לשייט יאכטות, סקיפרים, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים וצוללים. אפשר ורצוי לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לשאול ולענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ודרך הלוחות ניתן לפרסם (בחינם) אנשי צוות לספינות וכן בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות, שייט וסקיפרים.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר - אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ושיהיה ים טוב לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר בכל הקשור לשייט יאכטות, סקיפרים, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים וצוללים. אפשר ורצוי לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לשאול ולענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ודרך הלוחות ניתן לפרסם (בחינם) אנשי צוות לספינות וכן בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות, שייט וסקיפרים.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר - אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ושיהיה ים טוב לכולנו!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לשמור את הפורום אך ורק לדיונים. נא לפרסם מודעות קניה / מכירה / צוותים בלוחות של הפורום - בכדי לפרסם יש לגשת ללוחות דרך התפריט "לוחות" ולא לשכוח את הקטגוריה המתאימה.

המשך >>

לצפיה ב-'מעילי סערה'
מעילי סערה
19/01/2017 | 16:49
53
אשמח לשמוע מה עדיף

מעיל של גיל או של MUSTO ?
ממתין לניסיונכם ...
תודה מראש
לצפיה ב-' וימאות'
וימאות
19/01/2017 | 13:50
65
.
לצפיה ב-'שותפות יאכטה (25%) JEANNEAU Sunkiss 45'
שותפות יאכטה (25%) JEANNEAU Sunkiss 45
19/01/2017 | 10:23
85
הזדמנות מצוינת - שותפות 1/4 סירה במצב מעולה JEANNEAU SUNKISS 45 מחיר 52000₪
4 קבינות. ישן 8+, 2 חדרי שירותים. מנוח מרצדס (MERCEDES) 90 כס. *********
Yacht partnership (25%) opportunity suitable for cruising Cyprus, Greece etc

לפרטים נוספים ותמונות רבות - תתקשר או שליחת סמס 0542802825 *********
For more details & photos, call or sms

לצפיה ב-'השכרת יאכטה לשלוש שעות הפלגה ב900 ש"ח '
השכרת יאכטה לשלוש שעות הפלגה ב900 ש"ח
18/01/2017 | 11:44
130
מבחר גדול של יאכטות בכל הארץ לאירועים קטנים או גדולים
בואו לבחור את היאכטה שלכם, מתאים ליום הולדת,מסיבות רווקים,אירועי חברה
וכל מה שבא לכם,,,,,  החל מ650 ש"ח , כנסו ליאכטות https://goo.gl/NtTIul
לצפיה ב-'שיוט הוונדי גלוב'
שיוט הוונדי גלוב
18/01/2017 | 08:57
105
מחר הראשונים חוצים את קו הסיום
שווה לבדוק בערוץ 61 של הוט
לצפיה ב-'סדרת תחרויות החורף 2017 Herzliya Winter Series'
סדרת תחרויות החורף 2017 Herzliya Winter Series
17/01/2017 | 09:55
104
https://www.facebook.com/groups/144139582751003/

סדרת תחרויות החורף 2017
Herzliya Winter Series
הזמנה לבעלי היאכטות והשייטים לליגת החורף בהרצליה.
בשיתוף Team Israel ,מרינה הרצליה , דרך הים ,בני הרצליה ,Nautor's Swan Israel
ליגת החורף תערך במהלך שלושה ימי שישי, בכל יום תחרות יערכו עד שתי תחרויות מצופים.
בקטגוריות ORC, עממי.
הוראות שייט יחולקו לכל המשתתפים ,ובדף הפייסבוק Herzliya Winter Series
תאריכי התחרויות :
תאריך מיקום
24.2.2017 מרינה הרצליה
24.3.2017 מרינה הרצליה
28.4.2017 מרינה הרצליה
*19.5.2017 מרינה הרצליה
*תאריך נוסף למקרה של ביטול אחד התאריכים

לצפיה ב-'מעוניינת להשכיר יאכטה למגורים לחודשיים באיזור תל אביב'
מעוניינת להשכיר יאכטה למגורים לחודשיים באיזור תל אביב
16/01/2017 | 14:28
127
הי, מכל מני נסיבות של הגורל נתקעתי בתל אביב לחודשיים בלי מקום לגור בו וכבר עייפתי מלחפש סבלט. אז חברה הציעה לי לבדוק לגבי השכרת יאכטה ואולי זה דווקא יכול להיות פיתרון לא רע. לא מבינה בזה ממש כלום, רק תוהה איפה מבררים דבר כזה, את מי שואלים, ואם החורף הישראלי הוא סביר בשביל מגורים על יאכטה.

תודה רבה, יעל
לצפיה ב-'ניקוי ברך עירבול בסעפת פליטה - איך?'
ניקוי ברך עירבול בסעפת פליטה - איך?
14/01/2017 | 13:47
14
152
ברך מברזל יצוק של מנוע וולוו MD2030.
למיטב ידעתי מנקים עם חומצת מלח אבל אני לא בטוח ומבקש לדעת האמנם ובאיזה ריכוז.
לצפיה ב-'אם צריךות את ברך הפליטה (מי ים) יש להניח שצריך לנקות גם את '
אם צריךות את ברך הפליטה (מי ים) יש להניח שצריך לנקות גם את
14/01/2017 | 19:59
125
הסעפת. התהליך הפשוט, ללא פירוק הברך, כפי שאני עשיתי אותו הרבה פעמים:
- קונים 4-5 ליטר חומצת מלח בריכוז של 30-32%
- סוגרים את ברז מי הים ומפרקים את הצינור ומחברים לו מאריך שיגיע אל דלי מחוץ למדור המנוע.
- מכינים 3 דליים. 2 ממלאים במים מתוקים ובאחד מרוקנים את החומצה ומדללים אותה בעוד כ 5 ליטר מים מתוקים.
- מתניעים מנוע ומכניסים את צינור היניקה לדלי עם החומצה. אדם אחד צריך להיות בחוץ ולבדוק את יציאת המים.
- כשהדלי מתרוקן מעבירים את צינור היניקה לדליי המים המתוקים
- תדע אם זה הצליח על פי מה שיוצא מפתח הפליטה
- אם צריך חוזרים על התהליך.
- צריך לעבוד כמובן עם כפפות וצריך לקחת בחשבון שיכולה להיות בעייה של זיהום.
לצפיה ב-'טיפול בברך סוררת'
טיפול בברך סוררת
14/01/2017 | 22:32
12
111
היות ולא ציינת מה הסיבה .יש את הניקוי שהוצע לך מה שנקרא "לייט" במיקרים "קשים" יש צורך בפירוק הברך ניקוי מיכני של הפחמנים שדבקו לצנ"פ .בדיקת עובי דופן במקום בו משתנה הזרימה/בזוית בדיקת מערך כניסת מי הקירור כולל שובר הסיפון שטיפה חומצתית אינה מטפלת בעיבוי והדבקות תוצרי השריפה על הצינור . שנובעת בדרך כלל מעבודה בטורים/סל"ד נמוך על פני זמן במנועי דיזל .או מתנאי עבודה לא תקינים
לצפיה ב-'קצת פירוט'
קצת פירוט
15/01/2017 | 08:03
11
103
הברך בת 3. הרכבתי אותה אחרי שהקודמת נהרסה בגלל חוסר תחזוקה של 10 שנים.
לאחרונה התחילו סימפטומים קלים של חסימה ובכל מקרה נראה לי שזה חלק שדורש בדיקה כל שנתיים-שלוש.
כבר פירקתי את הברך ואני רואה שמתחילה הצטברות פיח אבל היא לא נוראה כל כך בינתיים. מצב הברזל נראה עדיין תקין - אנסה להסיר בעדינות בצורה מכנית. האיזור היחיד ללא גישה הוא התווך שבין הצינור הפנימי למעטפת.
טוב שפירקתי כי באותה הזדמנות גיליתי גם בעייה במשקיט - כנראה ידרוש החלפה.
בקריאה במספר פורומים בחו"ל יש דיעה שמתנגדת לניקוי בחומצה בטענה שלא ניתן לבצע סתירה מוחלטת שלה ובטווח הארוך היא פוגעת במתכת - נראה לי שהכוונה היא במצב של טיפול בהשרייה ואולי בשיטה שאילן הציע הסכנה פחותה כי החומצה נוגעת רק בחלקים הפנימיים שבמילא מצופים בפיח. 
לא נראה שיש בעיה הנובעת מתפעול לא תקין של המנוע - מאז שהתקנתי פנלים סולארים לפני כשנתיים לא הנעתי מנוע אפילו פעם אחת לצורך טעינה ומרבית שעות המנוע הן בסל"ד של הפלגה.
לצפיה ב-'לפי מה שאתה מתאר נראה לי שהברך רק בתחילתו של התהליך.'
לפי מה שאתה מתאר נראה לי שהברך רק בתחילתו של התהליך.
15/01/2017 | 15:48
2
67
ובודאי שבמצב זה גם הסעפת חייבת בניקוי. אם מבצעים את הניקוי שהיצעתי כל 2-3 שנים זה משאיר מערכת פליטה נקייה. השטיפה במים מתוקים באה לנטרל את השפעת החומצה.ההידרוכלורית. לניקוי טוב יותר יש חומצה מנטרלת ששכחתי את שמה. כרגע. תוכל לברר באותו מקום שבו תקנה את החומצה ההידרוכלורית. ניקוי מכני עלול לפגוע במתכת ולגרום נזק מצטבר.
לצפיה ב-'לא ברור לי איך הניקוי בחומצה משפיע על הסעפת'
לא ברור לי איך הניקוי בחומצה משפיע על הסעפת
15/01/2017 | 16:09
1
71
הרי הסעפת היא החלק משסתומי הפליטה ועד הברך, ורק החל משם יש מגע עם החומצה.
ייתכן והתכוונת למחליף החום שהוא זה שדרכו עוברים מי הים בדרכם לברך?
לצפיה ב-'צודק. כוונתי הייתה לאותם מעברים במחליף החום דרכם עוברים מי '
צודק. כוונתי הייתה לאותם מעברים במחליף החום דרכם עוברים מי
15/01/2017 | 18:39
68
הים. זו למעשה מעין סעפת. אם יש סתימה בברך, יש סכנה שבדרך יסתמו/יוקטן הקוטר של מעברים אלה. או אז חומצה הידרוכלורית לא תנקה אותם וצריך פשוט לחוררם מחדש. 
לצפיה ב-'ניקוי ברך'
ניקוי ברך
15/01/2017 | 17:38
7
77
שוב קימצת בפרטים . התחילה התחממות . התחיל שיניו צבע גזים ? בכל מקרה שמח בשבילך שפירקת ואכן יש לבדיקתך ממצאים . 3 שנים זה זמן סביר "לראות מה קורה" אם הסירה פעילה . לענין נקודתית אם אכן גם המשקיט נמצא לא תקין הייתי "מחדד" את בדיקת צד "הקירור"  וניקוי מסיבי שלו כולל בדיקת דרך המים מברז מי ים/סיקוק אל המשאבה ןהיטב מממנה  החוצה .אלא אם היתה לך בעבר בעיית אימפלר שגרמה לזרימה מוחלשת ובקיצור לפי מה כתבתה עבור היטב על צד מי הקירור/ים .
לצפיה ב-'לא התחממות - קשיים בהתנעה'
לא התחממות - קשיים בהתנעה
15/01/2017 | 19:39
6
73
לפני 3 שנים לפני שהחלפתי את הברך היו קשיים בהתנעה וקושי להעלות לטורים גבוהים תחת עומס. אכן כשפורקה הברך התברר שהיא סתומה והרוסה. מיד לאחר ההחלפה שתי התופעות נפתרו.
עכשיו שוב יש קשיים קלים בהתנעה (לא כמו לפני 3 שנים אבל גם לא חלק כמו אחרי ההחלפה) ועדיין לא הפיעו שום בעיות בהעלאה של טורים ולכן החלטתי חהקדים תרופה למכה.
דרך אגב, גם אז כשהברך היתה כמעט סתומה לא היו בעיות של התחממות. אז בתהליך ה"דיבוג" של הבעיה פירקתי (וניקיתי) את כל מערכת הפליטה כולל הסעפת עצמה ומחליף החום.
לצפיה ב-'עוד אופציה לניקוי...'
עוד אופציה לניקוי...
15/01/2017 | 23:44
2
76
לפני שנתיים-שלוש פירקתי את הברך אצלי ע"מ לראות מה מצבה ומצאתי רק פיח קל שניקיתי עם שטיפות בלחץ מים/סבון כלים וקצת גירוד וחיטוט עם כפיס עץ קשה.
לאחרונה צפיתי ביוטיוב בסרטון הממליץ על ריסוס הברך בחומר לניקוי תנורים ושטיפה בלחץ מים כעבור כחצי שעה.במידת הצורך ניתן לחזור מס' פעמים על הפעולה.
אולי תרצה לנסות?  
לצפיה ב-'ברך מסיר שומנים'
ברך מסיר שומנים
16/01/2017 | 00:36
1
74
אכן לתנורים משתמשים בחומר ממוסס שומנים והכוונה היא שומנים . בברך בביצוע מנוע ירודים (כולל הכל. שינוי טמ"פ.יחס אויר/דלק .לחץ גזי השריפה וכי"וב) מתהווה מעין "פלק"שנצמד לצינור שהניקויי שלו בצורה מיכנית בלבד מממיס שומנים לפעמים עוזר " לקבע " אותו אבל לא מפרק אותו. לענין זה משתמשים בשיטה נוספת לדעתי כותבים על זה חלק מהיצרנים שיש צורך בעבודת מנוע מאומצת/סל"ד גבוהה לפרקים  כדי למגר התופעה .צריך לחפש פשוט באינטרנט . אני לא המצאתי את הגלגל . אפרופו שימוש במסיר שומנים קיים חומר נהדר לענין זה . נקרא  סימפל גרין . עושה לטעמי עבודות ניקיון טובות ובעיקר ידידותי לסביבה (אני לא קשור לספק/יבואן)
לצפיה ב-'לשיטתך עם סל"ד גבוה מאד קוראים השייטים בארופה...'
לשיטתך עם סל"ד גבוה מאד קוראים השייטים בארופה...
16/01/2017 | 01:21
170
Italian tune up
:)
תוצאות הניקוי ביוטיוב נראו ל י משכנעות למדי.
הולך לנסותה בעצמי בפעם הבאה.     
לצפיה ב-'בדקת פלגים לחימום?'
בדקת פלגים לחימום?
16/01/2017 | 07:41
2
66
אם התופעה היא קשיים בהתנעה. יש לך במנוע 3 פלגים לחימום לפני התנעה.בדקת ששלושתם תקינים? (חורף עכשיו).
בדוק גם את הממסר שמחבר אותם בזמן החימום לפני התנעה
לצפיה ב-'אם זכור לי נכון - בדקתי'
אם זכור לי נכון - בדקתי
16/01/2017 | 07:49
1
59
הבעיות התחילו כבר בקיץ ונדמה לי שאז כבר בדקתי והיה תקין - אבדוק שוב כי באמת היתה לי בעיה מסוימת בממסר שגמגם.
לצפיה ב-'גם אם הממסר מחבר, יש לבדוק ששלושת הפלגים תקינים'
גם אם הממסר מחבר, יש לבדוק ששלושת הפלגים תקינים
16/01/2017 | 07:58
58
מנתקים את הפס המשותף שמחבר אותם.
עם אומטר בודקים כל אחד בנפרד.
לצפיה ב-'משקיט פליטה מפלסטיק - אשמח לדיעה מבעלי נסיון'
משקיט פליטה מפלסטיק - אשמח לדיעה מבעלי נסיון
15/01/2017 | 17:19
6
102
כפי שציינתי בשרשור אחר גיליתי נזילה במשקיט שמורכב על צינור הפליטה.
זהו חלק של וולוו שבנוי בצורת צינור גומי רחב ובשני קצותיו "כיפות" נירוסטה עם הצנרת והמחסומים הנדרשים.
הבעיה היא שנירוסטה ומים דלי חמצן הם מתכון לקורוזיה ואכן לאורך השנים נוצרה קורוזיה רצינית בחלקים התחתונים של כיפות הנירוסטה שנמצאים תמיד במגע עם מים. המתכת שם כבר הגיעה לעובי דקיק עם סדקים זעירים שבשלב זה התבטאו בנזילה הקלה שזיהיתי (אפילו לא היה זיהוי ישיר של נזילה אלא של מלח מתחת לחלק) אבל אני מניח שבהמשך משהו היה נפרץ לחלוטין.
קיבלתי כמה המלצות לעבור לחלק עשוי מפלסטיק - גם פותר את בעיית הקורוזיה וגם זול משמעותית מהחלק המקורי.
הבעיה עם חלק כזה היא שבמקרה ומשום מה לא תהיה זרימת מים הוא יימס כנראה די מהר.
האם למישהו יש נסיון עם חלקים כאלו?
האם התקינו איזשהו אמצעי התראה לזיהוי מהיר של מחסור במים?
האם יש אופציות אחרות? 
לצפיה ב-'חלק גדול של המשתקים המשקיטים עשויים פולימר פלסטי'
חלק גדול של המשתקים המשקיטים עשויים פולימר פלסטי
15/01/2017 | 17:51
1
88
לטעמי אין חשש . את הבעיה הנוכחית שאתה מתאר לפני שנים שלחנו למילוי אצל מסגר (עלה תלפים) אבל החזיק כ5 שנים עד מכירת הסירה . לא הייתי פוסל פלסטיק על הסף אם ההפרש לא הגיוני
לצפיה ב-'הפרש מחיר לא קטן'
הפרש מחיר לא קטן
15/01/2017 | 19:33
68
החלק המקורי עולה בחו"ל כ 300 יורו לפני עלויות יבוא (אני אפילו לא מנסה לבדוק כמה יעלה כאן אצל וולוו).
החלק הפלסטי עולה כאן בארץ אחרי רווח יפה לנציג  פחות מ 900 שקל.
תיקון במצב הנוכחי של החלק נראה לי כמעט בלתי אפשרי, אבל אני עדין בודק את זה.
לצפיה ב-'יש אצלי משקיט (muffler) של vetus כבר 17 שנים'
יש אצלי משקיט (muffler) של vetus כבר 17 שנים
15/01/2017 | 18:34
3
86
והוא פועל ללא מתום. בינו לבין ברך הפליטה קיים מחסום המים - water lock שהוא החלק שעלול להינזק במידה ואין מעבר מי ים. כך, שלדעתי אין לך בעיה עם משקיט פלסטי מוכר.
לצפיה ב-'הכוונה שלי היתה ל WATER LOCK'
הכוונה שלי היתה ל WATER LOCK
15/01/2017 | 19:27
2
69
אשר לפי התיאור של VETUS משמש גם כ MUFFLER. זה היה גם תיפקודו של החלק המקורי - שילוב של שתי הפעולות.
ממה שראיתי VETUS מציעים להוסיף בהמשך עוד יחידת MUFFLER בלבד אם מעוניינים להקטין את הרעשים למינימום אפשרי.
לצפיה ב-'כעת זה ברור. אני התקנתי muffler בהמשך ל water lock'
כעת זה ברור. אני התקנתי muffler בהמשך ל water lock
15/01/2017 | 22:39
1
68
משום שהאחרון לבדו היה עדיין רועש מידי לטעמי. "ובא שקט לסירה". מומלץ.
לצפיה ב-'תודה על המידע - אשקול זאת בהמשך'
תודה על המידע - אשקול זאת בהמשך
15/01/2017 | 23:00
35
לצפיה ב-'מגורים על יאכטה בשכירות'
מגורים על יאכטה בשכירות
14/01/2017 | 01:11
3
206
שלום לכולם,
עשיתי קצת חיפוש בפורום ומצאתי רק הודעות מאוד ישנות ופחות רלוונטיות, אז אני מתנצל מראש אם השאלה שלי נענתה במקום אחר.
אני סקרן לגבי האפשרות של מגורים על יאכטה\ספינה במרינה בת"א או ביפו. 
כשהייתי ילד צעיר אבא שלי גר על יאכטה ישנה מעץ, ועד היום אין דבר שנעים לי או מרגיע אותי יותר מהחריקות של סיפון והרעש של המים. בשל כמה אירועים משמעותיים בחיים שלי אני מחפש לעשות שינוי, ומכיוון שאין לי כרגע כסף לקנות יאכטה משלי, אני מתעניין באפשרות של מגורים במרינה בשכירות.
אני יודע שהדבר מקובל בעולם (ושבארץ פחות), אבל אני סקרן לגבי האפשרות, וכאן נראה לי כמו מקום טוב להתחיל בו בירורים.
אז - עם מי צריך לדבר? אילו אפשרויות עומדות בפני? לאילו דברים כדאי לשים לב? ממה כדאי להזהר?
תודה מראש,
אדם
לצפיה ב-' זה לא ממש עברה על החוק. אבל אין ביטוח במקרה שרפה'
זה לא ממש עברה על החוק. אבל אין ביטוח במקרה שרפה
14/01/2017 | 15:03
212
בוא נניח שהיאכטה שלידך פתאום נשרפה. לא תוכל לתבוע את המרינה על נזקי גוף שקרו לך חס ושלום.
אין פוליסה שמכסה את זה. לעומת נזק ליאכטה שיהיה מוכר לרוב.
אבל כל מרינה שמכבדת את עצמה  מנסה לצמצם כמה שאפשר תופעה זו .
מרינה צריכה להיראות יוקרתית. ככל הניתן , כך גם היאכטות !
בלי כל מיני חבלי כביסה מתוחים עם גופיות ובגדים . וברזנטים בלויים להגנה מהשמש.
יש מדריך אחד בשיא גל שיש לו יאכטה שהוא גר בה . ניתן לראות אותה מהתעלה  הראשית  סירה ראשונה בתחילת הרציף שאחרי  הרציף שיא גל.
והגם שבחוזה העגינה יש סעיף שאוסר מגורים על היאכטה.
מה גם שאני בטוח שאתה לא באמת מתכוון לזה.
בקיצור אתה מוזמן לגור אצלי בבית יש לי הרבה חדרים ריקים...
לצפיה ב-'אני מכיר אנשים שגרים במרינה בהרצליה'
אני מכיר אנשים שגרים במרינה בהרצליה
15/01/2017 | 10:09
1
141
אבל לא שמעתי על השכרת יאכטה למגורים. רוצה שאברר עבורך?
דרור
לצפיה ב-'אשמח מאוד אם תברר, תודה! :)'
אשמח מאוד אם תברר, תודה! :)
17/01/2017 | 13:59
34
לצפיה ב-'הדבקת PVC'
הדבקת PVC
14/01/2017 | 19:53
3
121
מישהו יודע איך מדביקים (לא מלחימים!)PVC?
לצפיה ב-'קיבוץ סעסע מייצר דבק מיוחד לצורך זה. אתה יכול לבדוק בקיבוץ '
קיבוץ סעסע מייצר דבק מיוחד לצורך זה. אתה יכול לבדוק בקיבוץ
14/01/2017 | 20:09
81
או בקיבוץ ארז במפעל היריעות שלהם.
לצפיה ב-'אם זה להדבקת קטנה/מקומית . נסה max bond'
אם זה להדבקת קטנה/מקומית . נסה max bond
14/01/2017 | 22:34
63
לצפיה ב-'הדבקת PVC'
הדבקת PVC
18/01/2017 | 08:42
28
תודה רבה!
לצפיה ב-'אודה להמלצה היכן לקנות פסי לד 12v. תודה'
אודה להמלצה היכן לקנות פסי לד 12v. תודה
12/01/2017 | 08:33
5
104
לצפיה ב-'לא חסר ב EBAY'
לא חסר ב EBAY
12/01/2017 | 09:32
92
אבל אם אתה רוצה בארץ אז מקום אחד טוב זה זגורי בנחלת בנימין בתל-אביב
לצפיה ב-'לד'
לד
12/01/2017 | 14:18
1
113
בחץ פז בכפר סבא

לצפיה ב-'לייד'
לייד
13/01/2017 | 15:51
84
  aliexpress
לצפיה ב-'אני הזמנתי באינטרנט מ-אנרלד'
אני הזמנתי באינטרנט מ-אנרלד
13/01/2017 | 16:49
1
84
ממליץ על פס לדים 5050 12V בגוון לבן חם
לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
14/01/2017 | 22:39
13
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:37
30
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'שיט בדודקנס'
שיט בדודקנס
07/01/2017 | 20:04
8
178
שלום חברים. אני מתחיל להכין את הפלגת האביב. מתכוון לצאת מאשדוד לדודקנס באמצע חודש אפריל ולהשאיר את היכטה שם. מבקש המלצות על מקומות טובים לעגינה ממושכת בין של חודש ובין חורף שלם וכמובן כמובן המלצות על מקומות ראויים ונעימים לשהיה - רצוי מקומות שקטים
לצפיה ב-'בתור התחלה אתה מוזמן לקרוא את זה'
בתור התחלה אתה מוזמן לקרוא את זה
07/01/2017 | 20:46
169
משהו שכתבתי על הפלגה לפני 3 שנים.

השנה עשיתי הפלגה דומה, הכתיבה עדיין "בתנור".

באופן כללי נראה לי שהאי LEROS מספק את מקום העגינה ארוכת הטווח האופטימאלית - מספיק מרכזי כדי שיהיה נוח להגיע אבל במחירים נמוכים מרודוס וקוס. יש שם 3 אלטרנטיבות שהוזכרו כאן בקיץ האחרון
לחודש-חודשיים הייתי בוחר ב EVROS. לתקופה ארוכה יותר עם אספנה - כנראה על פי המחיר.
לצפיה ב-'אכן לארוס הוא מקום טוב להשאיר סירה , אבל יש עוד איים'
אכן לארוס הוא מקום טוב להשאיר סירה , אבל יש עוד איים
08/01/2017 | 09:57
109
בלארוס יש שדה תעופה קטן ויש אליו טיסות ישירות מאתונה אבל בעונה קשה להשיג מקום כי המטוסים קטנים ומספר המקומות מצומצם .
בסאמוס יש מרינה טובה והאי מקסים לטיולים ברכב וממוקם טוב להפלגות באזור . יש שדה תעופה גדול כולל טיסות בינלאומיות בקייץ .
המרינה בקוס מעולה ועגינה לתקופה ארוכה מקטינה משמעותית את מחיר העגינה החודשי. יש שדה תעופה בינלאומי כולל טיסות ישירות מהארץ בקייץ .
הפלגה נעימה
לצפיה ב-'אכן, לרוס אברוס הוא המקום הנכון להשאיר סירה במים. אם בחוץ '
אכן, לרוס אברוס הוא המקום הנכון להשאיר סירה במים. אם בחוץ
08/01/2017 | 16:23
5
105
צריך להכניס למשוואה גם את שתי המספנות שבצפון לרוס. ו - כיום, יש גם את רודוס. תעשה שיעורי בית, לפי צרכיך ותשווה בין לרוס - רודוס - סמוס פיתגוריון - קוס. לגבי המקומות השונים. שייט בדודקנס הוא בד"כ שייט נעים. אבל לא כל נמל בטוח בכל רוח. ואם תיכנס לארכיב, תמצא הרבה הערות שלי בנושא הזה.
לצפיה ב-'שיט בדודקנס'
שיט בדודקנס
08/01/2017 | 16:39
4
105
המרינה החדשה ברודוס היא טובה ומוגנת. עגנתי בה בדרך לארץ לפני חודשיים וחצי אבל היא רחוקה מיעדי השיט שלי שהם יותר צפוניים

לצפיה ב-'הדודקנס הוא בין חלקי ללרוס צ/ד ובין רודוס לאסטיפליה מז/מע'
הדודקנס הוא בין חלקי ללרוס צ/ד ובין רודוס לאסטיפליה מז/מע
08/01/2017 | 18:23
3
102
אין "רחוק" בטווח הזה. אם אתה רוצה לחרוג עד סמוס/איקריה. הסיפור משתנה. המשוואה צריכה להתמקד ב עלות/בטיחות/ביטחון. המרחקים באזור ממש לא רלבנטיים. ו - השייט?! אם עיתותיך בידיך אל תתכנן מסלול לפי "מקומות יפים" כולם יפים. תפליג על פי משטר הרוחות האקטואלי . תהנה יותר.
לצפיה ב-'שיט בדודקנס'
שיט בדודקנס
08/01/2017 | 18:49
2
107
צודק לחלוטין אלא שאני מחפש נקודה יותר צפונית כדי להישאר שם כל העונה ולעלות עד סלוניקי. רודוס תהיה קצת דרומית מידיאם הכוונה להישאר שם גם בחורף
לצפיה ב-'לפי זה אתה צריך 2 נקודות. האחת לזמן קצר יחסית '
לפי זה אתה צריך 2 נקודות. האחת לזמן קצר יחסית
08/01/2017 | 23:35
1
111
במצב צף. זה בדודקנס. האחרת צפונה יותר לחורף high and dry . צפונה יותר יש לך בכיוס chios מספנה משפחתית אמינה וזולה, בפיורד קטן על יד פנטוקיאס. או צפונה יותר, במרינה החדשה של מיטיליני/לסבוס.
לצפיה ב-'יש מקומות נוספים '
יש מקומות נוספים
09/01/2017 | 10:01
97
כמו פטמוס וסאמוס ואם אתה מסיים את הקיץ בחלקידיקי, יש על יד קאולה (ניה פרמוס) מקום מומלץ להשאיר סירה בחורף. אגב, במקום שאילן המליץ עליו בחיוס השארתי סירה לחורף והיה מעולה.
לצפיה ב-' מצבר/י צרכנים. אשמח לחוכמת אנשי הפורום '
מצבר/י צרכנים. אשמח לחוכמת אנשי הפורום
06/01/2017 | 17:23
21
234
בסירתי הצנועה יש כרגע מצבר אחד המשמש כמצבר צרכנים. (ועוד אחד כמצבר מנוע)
מצבר הצרכנים שבק חיים.

אשמח להבין לעומק (יש לי תפיסה טכנית טובה) - למה נכון יותר (ואולי לא נכון יותר), שיהיו שני מצברים לצרכנים בנוסף למצבר המנוע.
ואולי אני יכולה להמשיך להסתפק במצבר אחד.
זוכרת משהו מהקורס שמדבר על חיבור במקביל לעומת חיבור בטור, אבל לא זכור לי שהבנתי לאישורו למה צריך שניים לצרכנים, בהנחה כמובן שאחד מספק את הצריכה בסירה.

לצפיה ב-'הכל תלוי בצריכה גודל היאכטה ובסגנון השייט?'
הכל תלוי בצריכה גודל היאכטה ובסגנון השייט?
06/01/2017 | 18:42
2
202
איני רואה כל יתרון ב-2 מצברי שירות או יותר אם מצבר אחד עושה היטב את העבודה.
הכול תלוי לדעתי בכמות הצריכה של המיכשור החשמל/אלקטרוני ביאכטה מול יכולת המצבר(ים) ומע' הטעינה לספק.
אני חי יפה עם יאכטה 38" עם מצבר שירות אחד של 130 אמפר ומצבר התנעה קטן ומפעיל מקרר-פלוטר-קשר-אוטו פיילוט-מד עומק/רוח-כננת עוגן וכו'.
כמובן שאני משתדל "לחסוך" צריכה ככל הניתן בכל עת.
לאלה החיים על יאכטה בקביעות או העוגנים זמן רב או מפליגים הרבה רק על מפרשים או עמוסי אלקטרוניקה...הדרישות אחרות.
שאלה נוספת היא כמה טעינה יכולה המערכת הקיימת אצלך לספק?
מצבר נוסף ומיותר גם מוסיף משקל מיותר וחיבורים מעבר לעלות הרכישה.

לצפיה ב-'מהן הדרישות האחרות?'
מהן הדרישות האחרות?
06/01/2017 | 23:34
1
120
ציטוט: "לאלה החיים על יאכטה בקביעות או העוגנים זמן רב או מפליגים הרבה רק על מפרשים או עמוסי אלקטרוניקה...הדרישות אחרות."

בעקרון אני מפליגה הרבה ובעתיד הלא רחוק מתכננת הפלגות ארוכות במטרה להפליג כמה שפחות עם מנוע.

אשמח להרחבה,  
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
07/01/2017 | 08:16
73
לצפיה ב-'מה שחשוב זה קיבולת ה"בנק" ולא מספר המצברים'
מה שחשוב זה קיבולת ה"בנק" ולא מספר המצברים
06/01/2017 | 21:11
3
124
השאר זה אילוצים או העדפות.
אם ניתן להסתפק במצבר אחד - עדיף.
אם קיבולת המצבר עד כה שירתה את הצרכים והמצבר פשוט הזדקן - לקחת חדש באותה הקיבולת ואותה האיכות - לשים לב שסוג המצברים המיועדים להתנעה לא מתאים עבור מצברי שירות.
אם המצבר לא הספיק או מת בטרם עת - צריך לבדוק מה הצרכים ולפי זה לקבוע את הגודל הנדרש
ולא פחות חשוב - אמצעי הטעינה צריכים להתאים לגודל המצבר.

לצפיה ב-'אז לצורך העניין'
אז לצורך העניין
06/01/2017 | 23:38
2
128
אם עד כה המצבר היה 170 אמפר, ונתן את ההספק הרצוי, ואני אקנה אחד של 180 אמפר, זה בסדר. כלומר איך איזשהו "הכרח" שיהיו שניים?
לצפיה ב-'כל עוד אפשר - עדיף מצבר אחד'
כל עוד אפשר - עדיף מצבר אחד
07/01/2017 | 08:08
1
115
הרבה יותר פשוט לתחזוקה.כפי שכתבתי בהתחלה - חשובה הקיבולת.
אם מצבר של 170 אמפר-שעה (קיבולת, ולא אמפר שהיא יחידת זרם) מספק את הצרכים, וניתן להשיג את זה כמצבר אחד אז זה עדיף על שני מצברים של 85 אמפר-שעה.
אם צריכים יותר קיבולת (נניח 300 אמפר-שעה) ולא ניתן להשיג את זה במצבר אחד, או שהמצבר הופך להיות כל כך גדול שקשה לטלטל אותו או למצוא לו מקום בסירה - זה הזמן לעבור למספר מצברים.

לצפיה ב-''
07/01/2017 | 10:37
33
וגם קיבלתי את המסר :)
לצפיה ב-'הסיבה שישנם שני מצברים '
הסיבה שישנם שני מצברים
06/01/2017 | 23:02
11
160
היא בכדי להגדיל את "קיבולת" החשמל. זכרת נכון: מחברים אותם במקביל כי כך כל מצבר שנוסיף יגדיל את קיבולת החשמל שנוכל לאגור.
למה חשובה קיבולת החשמל? משוך שהמצבר נפרק במהלך ההפלגה על מפרשים כשצורכים חשמל להגה אוטומטי, מקרר, תאורה, מד עומק וכו'. 
לאחר שהמצבר נפרק צריך לטעון אותו, כלומר להפעיל את המנוע. 
אם את מפליגה הפלגות קצרות בלבד אז יהיה די במצבר אחד. תוכלי לצאת מהמרינה ולחזור ללא צורך להניע את המנוע לטעון את המבצר. אם את מפליגה הפלגות ארוכות יותר, אז תצטרכי להפעיל את המנוע לעיתים תכופות. המטרה במצבר הנוסף היא לאפשר פרק זמן ארוך בין טעינה לטעינה.
לצפיה ב-'אז אם אני מבינה נכון'
אז אם אני מבינה נכון
06/01/2017 | 23:31
10
138
שני מצברים בעצם נותנים לי יותר זמן עבודה על מצברים ללא צורך בטעינה (דרך המנוע, או באמצעות מטען חוף).

לצפיה ב-'נכון, תיאורטית -- זמן כפול'
נכון, תיאורטית -- זמן כפול
07/01/2017 | 00:44
1
93
לצפיה ב-' '
07/01/2017 | 08:14
12
לצפיה ב-'זה לא רק מספר המצברים זה הקיבולת שלהם'
זה לא רק מספר המצברים זה הקיבולת שלהם
07/01/2017 | 09:01
7
111
2 מצברים של 90 אמפר מחוברים במקביל שווים למצבר יחיד של 180 אמפר.
לצפיה ב-'ויש יתרון לזה או לזה?'
ויש יתרון לזה או לזה?
07/01/2017 | 10:34
6
98
אולי היתרון היחיד שאני יכולה לחשוב עליו זה לא לשים את כל הביצים בסל אחד
מצד שני, לתחזק שניים במקום אחד, לרבות ענייני חיווט וכד' 
לצפיה ב-'לי דווקא יש נסיון מוצלח עם שניים'
לי דווקא יש נסיון מוצלח עם שניים
07/01/2017 | 17:44
1
133
כל מה שכתבו קודמי נכון בהיבט הטכני. מצבר אחד של 170 אמפר שעה שווה ערך ביכולות ל 2 מצברים של 85 אמפר שעה. ייתכן גם שיש בזה יתרון בכך שעלותו של מצבר אחד גדול, נמוכה מזו של שניים קטנים יותר, וגם נדרש פחות מקום וחיווט בסירה.
מצד שני - שני מצברים קטנים יותר מאפשרים גיבוי במקרה של תקלה.
מנסיוני האישי: בהפלגה בין איים ביוון הרגשתי ריח חזק של גופרית בתא שליד המצברים. ריח כזה אופייני מאד לבעייה של טעינת יתר של מצברים והתחממות, שיכולה להגיע עד סדק בגוף שלו או חלילה פיצוץ מצבר. הסיבה היתה שאחד משני מצברי השירות סבל מקצרים פנימיים, והתחמם מאד. שתי דקות עבודה של ניתוק הקטבים של המצבר התקול,  ונותרתי עם מצבר אחד תקין של 85 אמפר שעה. אפשר לחיות עם זה בסדר גמור, תוך הקפדה על טעינה תכופה יותר, עד שמגיעים למקום בו יש מצברים חדשים לקניה. אם זה קורה במצבר אחד גדול - הבעיה כמובן יותר קשה.

לצפיה ב-' רבה '
רבה
07/01/2017 | 18:23
18
לצפיה ב-'מבחינת מצבר אחד או שניים יש יתורונות לכאן ולכאן,'
מבחינת מצבר אחד או שניים יש יתורונות לכאן ולכאן,
08/01/2017 | 20:09
3
90
אבל לדעתי בסופו של דבר השיקול זה כמה מקום יש לך, אם את רק מחליפה את הישן בחדש, הפתרון הפשוט הוא להחליף מצבר במצבר, אם את חושבת להגדיל את כמות האמפר-שעה, נניח בשביל הדוגמא את רוצה 300 אמפר שעה במקום 180, תבדקי גדלים של מצברים והעלות שלהם, וככה תוכלי להחליט מה מתאים לך מבחינה פיזית בתוך הסירה (כאשר אופטימלית המצברים צריכים להיות צמודים אחד לשני). ככה תוכלי להחליט האם להשאר עם מצבר אחד או שנים או שלושה, גם יכול להיות שיהיה שיקול כספי, אולי מצבר אחד של X יעלה יותר או פחות משניים של חצי X.

מבחינת כמות האמפר שעה, בשלב הראשון תנסי למפות איזה צרכנים יש לך, מכשירים אורות ניווט מקרר תאורה וכו, וכמה כל אחד לוקח לשעת עבודה, לעיתים אפשר למצא את הנתון הזה בעמוד היצרן של כל מכשיר.
גם תנסי לחשוב כמה שעות עובד כל מכשיר במצב של הפלגה, במצב של עגינה וכו, וככה תוכלי לדעת מה בערך הצריכה שלך והאם הגודל של המצבר הנוכחי מספק. (אפשר לנצל מצבר עד בערך 50% מהקיבולת שלו)

לפני שמגדילים את המצברים, הייתי מנסה להיות חסכוני כמה שיותר מבחינת צריכת אנרגיה, אם יש צרכן אחד שהוא בזבזן במיוחד הייתי שוקל להחליף אותו או להפעיל אותו יותר במתינות. אם תהי חסכונית בצריכה יהיה לך גם יותר קל לעבור בהמשך לאנרגיות חלופיות כמו תאים סולרים וגנרטור רוח.
לצפיה ב-' רבה '
רבה
09/01/2017 | 09:10
10
לצפיה ב-'ושלא תעיזי לחבר מצברים בתור... '
ושלא תעיזי לחבר מצברים בתור...
09/01/2017 | 21:21
1
100
לדעתי עניין בטיחות השייט הוא מה שקובע. כלומר..מצבר אחד לצרכנים ומצבר שני להתנעות... לא נעים להיתקע עם מצבר אחד  גמור בים.תמיד טוב שיהיה רזבה בסירה. ואם תחברי שני  מצברים בתור..המתח יוכפל. ורואה שהתקדמת יפה בתחום השייט... זוכר את תקופת הלימודים שלך כאן לרשיון..גם אז שאלת הרבה שאלות.. כל הכבוד. 
לצפיה ב-'תחברי פלוס למינוס ויהיה בסדר ...'
תחברי פלוס למינוס ויהיה בסדר ...
10/01/2017 | 00:06
72
לצפיה ב-'חשמל בסירה'
חשמל בסירה
14/01/2017 | 14:26
1
59
כל כך הרבה נכתב ונאמר. הסוגיה המטרידה הזאת , המירוץ האינסופי שלנו אחרי חשמל בסירה. קשה גם ללמוד איך ומה לעשות.. אף אחד מהכותבים פה למשל לא לקח בחשבון כמה משתנים הדברים בין סירה לסירה.. כל כך חשוב למשל- איכות החיבורים לצרכנים השונים.. איכות החוטים ואורכם.. האם העובי מתאים לכל צרכן.. לכן קשה מאוד להקיש מסירה לסירה ומדרך התנהלות לדרך התנהלות.
אצלי למשל בסירה ישנה מאוד עם אינסטלציה ישנה..(תקין... אבל ישן..) ישנם שני מצברים 95 אמפר אשר מחוברים כל הזמן ביחד - ללא בנק. ישנם שני קולטים סולאריים של 100 וואט כל אחד שמטעינים את שני המצברים יחד. בזמן הפלגה פועל ממיר 12 ל 220 שמחזיק מקרר מיניבר. הגה אוטומטי, משאבת מים מתוקים, ומעט מכשירים - מחזיק בקיץ יום הפלגה שלם ללא הנעה.
בלילה.. במשטר הרוחות באזורנו - הרי כמעט תמיד לא תהיה רוח ונפליג במנוע - ואז בלאו הכי יש טעינה. אם את חיה טוב עם המערכת שקיימת אצלך ורק הלך מצבר - מה שבהחלט טבעי וקורה - אל תשני כלום - ותמשיכי כמו שעשית עד כה.

לצפיה ב-'את פשוט כל כך צודקת '
את פשוט כל כך צודקת
15/01/2017 | 10:09
41
הדבר העיקרי שלמדתי מהתקלה הזו היא שיש אינסוף דיעות. ממש כך.
כל אדם שדיברתי איתו הייתה לו דיעה קצת שונה מקודמו. גם כאלה שהתקשרתי אליהם לברר על מצבר, שבכלל לא מבינים בסירות, "ידעו" לייעץ לי.
אז פעלתי בשיטת ה"עשה לך רב" ובחרתי את האחד שהקשבתי לעצותיו.
לאחר בירור מעמיק של הבעיה התברר כי המצבר מקצר ועשה נזק. 
החלפתי את המצבר, לחדש, תיקנתי את המטען הישן. 
וכרגע הכל עובד כמו שצריך.

לצפיה ב-'איפה ניתן לרכוש מוט נירוסטה מלא '
איפה ניתן לרכוש מוט נירוסטה מלא
05/01/2017 | 13:09
10
143
שלום,
איפה ניתן לרכוש מוט נירוסטה למלא 316 בקוטר 7...8 מ"מ ובאורך של 70 ס"מ .
יותר מיחידה אחת.
רצוי באזור ירושלים / תל-אביב והסביבה.
תודה,

לצפיה ב-'בכל בית מלאכה טוב לעיבוד שבבי'
בכל בית מלאכה טוב לעיבוד שבבי
05/01/2017 | 16:45
9
90
לצפיה ב-'סקופ לא מתעסקם עם יחידים - אפשר לנסות את טכנובר ברשל"צ'
סקופ לא מתעסקם עם יחידים - אפשר לנסות את טכנובר ברשל"צ
05/01/2017 | 19:24
7
90
הבעיה בכל בית מסחר כזה שיחידת מינימום זה בד"כ מוט 6 מטר.
לדאוג שזה יהיה נירוסטה 316L
לצפיה ב-'חשבתי שסקופ לא מתעסקים עם יחידים. אין לי בעיה עם 6 מטר'
חשבתי שסקופ לא מתעסקים עם יחידים. אין לי בעיה עם 6 מטר
05/01/2017 | 19:44
2
87
המקרה הספציפי, מספיק 316 אבל ה L לא מפריע.
זה לא ממש בשבילי, זה חבר לא מהתחום הימי שמחפש את זה באזור המרכז.
לצפיה ב-'אז טכנובר'
אז טכנובר
05/01/2017 | 20:01
1
80
מסתבר שאת המוטות המלאים מוכרים ביחידות של  3 מטר
לצפיה ב-'תודה לכולם!'
תודה לכולם!
05/01/2017 | 20:23
34
לצפיה ב-'סקופ מוכר גם ליחידים. אני קניתי אצלם את כל ה SS לסירה שלי.'
סקופ מוכר גם ליחידים. אני קניתי אצלם את כל ה SS לסירה שלי.
05/01/2017 | 22:33
3
83
אבל, כאשר מדובר בכמות קטנה, וזה מה שנכתב בהודעה לעיל. המקום לקנות הוא בבית מלאכה טוב לעיבוד שבבי. אם זה לא לצורך ימי אפשר לוותר על ה L . אז ידידי. תנהג על פי הכמות הנדרשת..
לצפיה ב-'אילן, נדמה לי שזה היה לפני הרבה שנים'
אילן, נדמה לי שזה היה לפני הרבה שנים
06/01/2017 | 07:43
1
63
ובעבר גם אני קניתי מהם מתכות מסוימות.
בשנים האחרנות הם לא - אולי עבור כמויות גדולות מאוד כן.
אפילו לא עזר לי שבמסגרת מקום העבודה שלי אנחנו רוכשים מהם דרך קבע וככה הגעתי לטכנובר שמוכנים למכור לכל אחד בכל כמות (המגבלה היחידה היא הזמנת מינימום של כ 200 שקלים).
לצפיה ב-'כן - זה היה לפני שנות דור. כיום כאשר אני צריך כמות קטנה של '
כן - זה היה לפני שנות דור. כיום כאשר אני צריך כמות קטנה של
06/01/2017 | 11:38
79
SS אני פשוט הולך לבית מלאכה לעיבוד שבבי.
לצפיה ב-'נירוסטה 316 L מיועדת לריתוך.'
נירוסטה 316 L מיועדת לריתוך.
06/01/2017 | 18:19
92
אם לא מרתכים את החלק אפשר 316 רגיל
לצפיה ב-'אסיפה כללית קהילת שייטי הכרמל.'
אסיפה כללית קהילת שייטי הכרמל.
05/01/2017 | 12:25
1
109
קהילת שייטי כרמל הוקמה בינואר 14' על ידי השייטים במטרה לאגד את העוסקים בשייט למטרות פנאי וספורט ימי. הקהילה שמה לה למטרה לקדם את תחום השייט הספורטיבי ושייט הפנאי בארץ בכלל ובאיזור הצפון בפרט. הקהילה מארגנת פעילות תרבותית, חברתית ופעילות ימית ענפה הכוללת שיוטים, תחרויות, הרצאות ואירועי תרבות שונים.
הקהילה הינה עמותה רשומה הפועלת כגוף ללא מטרות רווח ופעילי הקהילה עובדים כולם בהתנדבות.
ביום חמישי ה-26 בינואר 2017 בשעה 1830 נקיים את האסיפה הכללית במוזיאון חיל הים.
במסגרת האסיפה נבחר את ההנהלה ונאשר תקציב לשנת 2017.
אנו קוראים לשייטים ולחובבי השייט מאזור הצפון (לא חייבים להיות בעלי כ"ש) להצטרף לקהילה ולהתמודד על תפקידים בהנהלה.
ההרשמה והצגת המועמדות באתר הקהילה.
www.cyc.co.il
נשמח לראותכם לוקחים חלק בחיזוק תחום השייט באזור הצפון וקידומו.
לצפיה ב-'תודהעל ההזמנה ,אנחנו נבוא.'
תודהעל ההזמנה ,אנחנו נבוא.
07/01/2017 | 14:42
31
לצפיה ב-'מפה ימית מוקטנת נמל חיפה'
מפה ימית מוקטנת נמל חיפה
29/12/2016 | 07:26
1
334
1
לידיעת השייטים המגיעים נמל חיפה/מעגן שביט.
רצ"ב מפה ימית מוקטנת (לא לניווט), מפורטת בכול עזרי הניווט שמוקמו לאור בניית נמל המפרץ/מסוף מכולות מפרץ
בנוסף הסבר למפה, לשימושכם ולעזר בכניסה לנמל/מעגן.
אריה גביש - מנהל נמל חיפה, רספ"ן
לצפיה ב-'העדכון שלך מאד חשוב '
העדכון שלך מאד חשוב
04/01/2017 | 21:34
56
לצפיה ב-'חלון לים התיכון - הרצאות חודשיות באקו אושן -פרופ' יהודה מלמד'
חלון לים התיכון - הרצאות חודשיות באקו אושן -פרופ' יהודה מלמד
01/01/2017 | 12:08
3
141
היי לכולם.
אז החלטנו לפתוח את השנה ובגדול
להרצאה הראשונה של חלון לים התיכון לשנת 2017
יגיע האיש והאגדה:
פרופ' יהודה מלמד
להרצאה בנושא: 50 שנה של גילויים

הרצאה מפי פרופ' יהודה מלמד,
ראש היחידה לרפואה הפרברית (רפואת צלילה) של בית חולים אלישע וממובילי חקר הדקומפרסיה בארץ.
לא, רגע, אולי נציג אותו כצולל מסחרי שצלל בים הצפוני (הארקטי)?
או אולי בעצם נרשום שהוא ממגלי הבלו הול בסיני?
אבל רגע, מה עם זה שהוא ממקימי המכון לרפואה ימית והעובדה שהוא המדריך הראשון של ההתאחדות הישראלית לצלילה (המדריך הראשון לצלילה בים התיכון!)
מה כותבים על אדם כזה?!....
אז אנו מזמינים את כולם לבוא, לשבת אתנו ולשמוע קצת מהכל, 50 שנה של גילויים...
תבואו יהיה מרתק..

לצפיה ב-'תאריך , מיקום ושעה ?'
תאריך , מיקום ושעה ?
01/01/2017 | 13:03
1
46
לצפיה ב-'כן, חבל שההזמנות שלהם לוקות בחוסר מידע - כל פעם משהוא אחר'
כן, חבל שההזמנות שלהם לוקות בחוסר מידע - כל פעם משהוא אחר
01/01/2017 | 14:12
90
פעם הם היו מעלים קובץ שפירט את הכל - הנושא, מי המרצה, תאריך ומיקום.

ההרצאות שלהם לציבור זה בד"כ יום רביעי האחרון בכל חודש בשדות ים
לצפיה ב-'מרכז "מגלים" קיבוץ שדות ים 1900 יום רביעי האחרון של החודש.'
מרכז "מגלים" קיבוץ שדות ים 1900 יום רביעי האחרון של החודש.
02/01/2017 | 15:21
54

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
סלקטד - לטייל קצת אחרת באיטליה
גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום