לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1254112,541 עוקבים אודות עסקים

פורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר בכל הקשור לשייט יאכטות, סקיפרים, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים וצוללים. אפשר ורצוי לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לשאול ולענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ודרך הלוחות ניתן לפרסם (בחינם) אנשי צוות לספינות וכן בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות, שייט וסקיפרים.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר - אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ושיהיה ים טוב לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר בכל הקשור לשייט יאכטות, סקיפרים, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים וצוללים. אפשר ורצוי לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לשאול ולענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ודרך הלוחות ניתן לפרסם (בחינם) אנשי צוות לספינות וכן בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות, שייט וסקיפרים.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר - אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ושיהיה ים טוב לכולנו!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לשמור את הפורום אך ורק לדיונים. נא לפרסם מודעות קניה / מכירה / צוותים בלוחות של הפורום - בכדי לפרסם יש לגשת ללוחות דרך התפריט "לוחות" ולא לשכוח את הקטגוריה המתאימה. נהלי ההשתתפות בפורום  (נא לקרוא).               דף טלפונים חשובים.

המשך >>

לצפיה ב-'מחפש שותפים ל Jeanneau 519 - 2017'
מחפש שותפים ל Jeanneau 519 - 2017
15/06/2018 | 18:17
2
188
מחפש שותפים ליאכטה כמעט חדשה במצב חדש מאובזרת ברמה גבוהה מאוד. 
אבי 050328953

לצפיה ב-'המס הנכון 0505328953'
המס הנכון 0505328953
15/06/2018 | 23:59
82
לצפיה ב-'מחפש שותפים'
מחפש שותפים
18/06/2018 | 17:29
18
למה לא הצעת לפני חצי שנה לפני שקנינו את הבנטו 46
לצפיה ב-'ריו דולצה בליז קובה'
ריו דולצה בליז קובה
18/06/2018 | 17:28
14
שלום חברים
בדרך כלל אני נכנס לפורום הזה כשאני צריך משהו - וזה בטח יקרה גם בעתיד
הפעם  אני מציע מידע למי שמתעניין בריו דולצה גואטמלה , בליז וקובה (חוף דרומי).
חזרתי משם לא מכבר. קשה קשה לחזור
לצפיה ב-'סיום הreview על המתנפח intex challanger K2'
סיום הreview על המתנפח intex challanger K2
16/06/2018 | 14:23
2
102
קנייה גרועה.  לאחר כחודש של שמוש (שבתות בלבד) - הקיאק מעוות, כשמוציאים את האויר רואים סימני מתיחה ונראה שהוא "הלך בדרך כל בשר".  ניפחתי רק במשאבה היעודית (שהגיעה עם הקיאק), ולחץ האויר היה "על פי הערכה" (אין בערכה מד לחץ).  היה בשמוש 4 פעמים - ראשונה בפלמחים (גלים גבוהים, רוח דרומית-מערבית וזרם מקביל לחוף לכוון צפון, אי אפשר היה לצאת איתו).  פעם שנייה במאגר בנטל ברמת הגולן, שלישית בחוף הבונים (שם התחיל להראות "סימני עייפות") ורביעית היום בגורדון (תל אביב). 

לצפיה ב-'יש אחריות?'
יש אחריות?
17/06/2018 | 13:15
1
45
לצפיה ב-'לא בררתי, אנסה לבדוק. '
לא בררתי, אנסה לבדוק.
17/06/2018 | 15:52
52
תודה על הרעיון.
לצפיה ב-'ערוץ 16'
ערוץ 16
16/06/2018 | 07:48
110
ערוץ 16 בקשר חסום כבר כמה ימים ע"י רעש. איזה ערוץ מחליף אותו?
בטלפון לחיל הים נאמר לעבור לערוץ 12. אבל חיל הים בכלל משתמש בערוץ 11. בקיצור בלגן.
למה לא יצאה הודעה בכל הפורומים לימאים?
מי שהוא יודע/מטפל בזה?

לצפיה ב-'מעונינים בשותף ליאכטה'
מעונינים בשותף ליאכטה
14/06/2018 | 16:05
184
בחיפה,שני שותפים מעונינים בשותף שלישי ביאכטה
jeanneau sun odyssey  45.2.
קיימת אפשרות להשתתפות בהוצאות בלבד.
אילן
0524296520

לצפיה ב-'מרינה במעגנת רידינג'
מרינה במעגנת רידינג
14/06/2018 | 11:22
150
היי, לאחרונה שמעתי על כך שמתכננים לבנות מרינה חדשה וגדולה (תגיע ל1000 מקומות!) במעגן רידינג בצפון תל אביב. 20 אחוז ממנה תוקצה לחינוך ימי, (צופי ים, מועדוני שייט).
הדעות די מפולגות בקשר לעניין, הרבה אומרים שזה יהרוס את הנוף הפסטורלי שם וכמובן כמו שמתאים לתל אביב יתקעו שם הרבה מרכזי קניות, אפילו שיש כבר את הנמל קרוב. הדעה השנייה אומרת שזה יכול לשנות את אספקט השייט בישראל, יש דרישה גדולה למקומות עגינה בארץ וזה יכול להציל את המצב במידה מסוימת וגם מעגנת רידינג היא מעגנה מאוד גדולה ויפה באזור טוב מאוד שאין בה שום שימוש. חוץ מזה, ה20 אחוז לטובת חינוך ימי זה דבר טוב מאוד, אנחנו צופי ים תל אביב עכשיו ממוקמים במרינה תל אביב ויש לנו מזח פצפון וקוצר בסירות מכיוון שפשוט אין מקום. אני אישית חושב שהרעיון לבנות שם מרינה הוא רעיון טוב שישפיע רק לטובה על תל אביב, ואולי אני קצת מתרגש כי זה מאוד יעזור לשבט. 
מה אתם חושבים על העניין?
לצפיה ב-'קצת שאלות לגבי נתיב מתל אביב לעכו'
קצת שאלות לגבי נתיב מתל אביב לעכו
10/06/2018 | 09:03
1
190
בקרוב אני יוצא לקורס סמפס בעכו מצופי ים וכנראה שנגרר לשם או נפליג לשם, האם יש בנתיב הפרעות? כמובן יודע על מפרץ עתלית שממנו אני חייב להישאר 3 מייל לפחות ואת המאה מטר ממעגן חדרה, אבל האם יש עוד דברים בים שאני צריך לדעת עליהם?
תודה רבה!
לצפיה ב-'שייט מתל אביב לעכו ....'
שייט מתל אביב לעכו ....
12/06/2018 | 08:55
123
לא מזמן עשיתי את הדרך מחיפה לאשדוד [ כך שעד חיפה אני מכיר ...] מתל אביב עד חדרה , אין לך שום בעיה , מערבית לחדרה יש לך את אסדת הגז שצריך לשמור מרחק , וחשוב גם לא להתקרב למזח הפחם [ צריך לעבור בין המזח לבין האסדת הגז ומשנהם לשמור מרחק ...]  אחר כך  3-4 מייל מעתלית ,  להמשיך צפונה ולשמור מרחק מאזור בת גלים , בית החולים רמבם , ראש כרמל , נמל חיפה [ לשים לב על אזור העגינה ]  לשים לב על ספינות שעוגנות ו או נכנסות לנמל [ אתה חוצה נתיב ימי ...] אחרי שעברת את אזור העגינה , ניראה לי שעד עכו אין בעיה...
לצפיה ב-'מקום עגינה במרינת תל אביב למבקרים'
מקום עגינה במרינת תל אביב למבקרים
11/06/2018 | 14:29
188
אהלן חברים, 
מניח שלא אחת נתלקתם בקושי למצוא מקום עגינה במרינות "נחשקות" כמו מרינת תל-אביב ואחרות בעולם. 

בפיק א פיר אנחנו מנסים לפתור את בעיה זו על ידי שיתוף פעולה עם המרינות ועם תושביהן. כך אנחנו מצליחים לאתר מקומות עגינה שבכל דרך אחרת פשוט אינם גלויים לכל. 

אם אתם מחפשים לבוא ולנפוש בתל אביב ולעגון במרינה (או בכל מרינה אחרת בארץ ובעולם בה מתקשים למצוא מקום עגינה), מוזמנים ליצור איתי קשר או להכנס לאתר, להכיר אותנו קצת יותר טוב ולבצע הזמנה. 
ניפגש במים . 
Ron@pickapier.com

לצפיה ב-'משט הדקר 2018'
משט הדקר 2018
11/06/2018 | 14:15
117
משט הדקר 2018 לציון 50 שנים להיעלמות הצוללת ו-19 שנים למציאת שרידיה על הנתיב לארץ, בוצע ביום שישי ה-8 ביוני במפרץ חיפה בניהול קהילת שייטי הכרמל, עמותת דולפין, צופי הים, בתי ספר ימיים, עירית חיפה ובהשתתפות למעלה מ-150 כ"ש מסוגים שונים, אלפי אנשים בחוף ובים.
זכר הדקר יישמר לעד בזכות הפעילות המבורכת שמשלבת בני נוער רבים ככל שניתן.
לצפיה ב-'למכירה-יאכטה אמריקאית טרי מרין מושקעת יפיפיה'
למכירה-יאכטה אמריקאית טרי מרין מושקעת יפיפיה
10/06/2018 | 11:12
230
יאכטה אמריקאית טרי מרין Three Marin מושקעת, חצתה את העולם פעמיים 14 מ' אורך; 7 מ' רוחב; 4 חדרים גוף- היפוקסי + פיברגלס
סוג מנוע: דיזל; הנעה: ציר; צבע לבן
נדירה ביופיה- מחיר -3,000,000$ דולר. עוגנת בנמל יפו
עמירם- 0505210136

לצפיה ב-'שאלה קטנטנה בנוגע לגרירה ראשונית לכנרת'
שאלה קטנטנה בנוגע לגרירה ראשונית לכנרת
08/06/2018 | 11:39
1
147
בוקר טוב :)
אני מעוניינת לקנות אופנוע ים בחודש הקרוב ורציתי לדעת איך אני יכולה לגרור את האופנוע החדש מהמרכז לכנרת במידה ואין לי וו גרירה. 
עשיתי כמה טלפונים לחברות הובלה ו/גרירה וכולם אמרו לי שהם לא מבצעים שירות כזה.
אשמח לעזרה,
תודה!
לצפיה ב-'ניסית לברר בסוכנות המכירה?'
ניסית לברר בסוכנות המכירה?
08/06/2018 | 12:11
91
אולי הם יכולים לספק לך שירות כזה (בתור קונה את אולי יכולה להציב את זה כתנאי לקנייה).
לצפיה ב-'בוקר טוב. המלצות להוצאת רשיון לאופנוע ים בבקשה לסקיפר ווטיק'
בוקר טוב. המלצות להוצאת רשיון לאופנוע ים בבקשה לסקיפר ווטיק
07/06/2018 | 08:53
105
לצפיה ב-'כניסה וביקור באלבניה'
כניסה וביקור באלבניה
05/06/2018 | 08:14
5
198
אשמח לקבל מידע מבעלי נסיון באלבניה
1.באיזה מקומות אפשר לבצע כניסה
2.עליות כניסה ומרינות
3.מקומות שכדאי לבקר באלבניה
4.אינפורמציה כללית על הביקור ממבט שייטים
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'נכון להיום לפני שנה'
נכון להיום לפני שנה
05/06/2018 | 11:20
4
206
כניסה אפשרית ב sarande,vlora,shengjin. מקומות נוספים שרשאים לעגון הם: durres ,porto plermo ומרינה על יד orikum. בכל המקומות (פרט למפרץ "פורטו פלרמו") משלמים גם לסוכן וגם לעגינה, הסכומים הם כ-100 יורו ביחד, חובה לתאם עם סוכן לפני הכניסה והשרות שמקבלים חוץ מבמרינה הוא אפס. אלבניה היא מדינה יפה עם אנשים נפלאים, אוכל נהדר אבל עדיין לא ערוכה לאירוח יאכטות ועל כן אני ממליץ לכם לדלג. אם המטרה לחדש טרנזית לוג ביוון אפשר לצאת מקורפו לעגון לילה אחד בסרנדה לחזור לקורפו ולקבל שנה וחצי נוספות.
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע'
תודה רבה על המידע
06/06/2018 | 13:25
3
120
תודה רבה דנה על המידע יעזור לנו מאוד
יוסי אברונין "שחף1"
לצפיה ב-'יוסי, השחף 1'
יוסי, השחף 1
06/06/2018 | 22:31
2
152
היא לא אונייה שואבת חול מנמל חיפה?
לצפיה ב-'לא היא בוואריה 44'
לא היא בוואריה 44
07/06/2018 | 10:35
1
95
לצפיה ב-'גם וגם. אונית המחפר שחופרת עכשיו בחיפה זה שמה.'
גם וגם. אונית המחפר שחופרת עכשיו בחיפה זה שמה.
11/06/2018 | 12:22
42
לצפיה ב-'לימודי שייט '
לימודי שייט
03/06/2018 | 11:14
4
203
היי, האם יש דבר כזה לעשות מבחני משיט 30 או לקבל חומרים למבחנים האלו לפני הגיל המבוקש או בלי לשלם את ההון?
אם יש, למישהו יש המלצות? רוצה ללמוד עוד :)
לצפיה ב-'טופס ירוק'
טופס ירוק
03/06/2018 | 15:02
190
לתחילת התהליך של משרד התחבורה נדרש טופס ירוק המונפק דרך משרד הרישוי
לא חושב שתוכל לקבל טופס שכזה לפני הגיל הרלונטי

לצפיה ב-'כפי שכבר כתבו, לתהליך הרשמי תצטרך לחכות לגיל המתאים'
כפי שכבר כתבו, לתהליך הרשמי תצטרך לחכות לגיל המתאים
03/06/2018 | 17:44
148
לא יודע בכמה זמן מדובר, אבל אם בינתיים אתה רוצה ללמוד אתה יכול להכנס לאתר הזה ולהתחיל ללמוד ממנו.
במקביל אתה יכול להכנס לאתר של רספ"ן ולהוריד משם את מאגר השאלות והתשובות למבחנים.
אם אתה מגיע למצב שאתה מצליח עצמאית ללמוד ולפתור את המבחנים, כשתגיע לגיל המתאים אתה יכול לגשת לבחינות באופן עצמאי (לשלב המעשי בכל מקרה תצטרך לפנות לבי"ס כלשהו)
לצפיה ב-'תתקשר אלי 0507244615 לחמרים ומבחנים בלי לשלם הון לרשיון '
תתקשר אלי 0507244615 לחמרים ומבחנים בלי לשלם הון לרשיון
04/06/2018 | 13:26
70
לצפיה ב-'אושר יא סוס'
אושר יא סוס
05/06/2018 | 23:42
89
שוב אני רוצה להגיד לך שאני מה זה שמח שהחלטת לקחת את העולם שלנו (צופי ים, ועולם השייט והימאות בכלל) ברצינות.
אולי תראה כמה פוסטים למטה שכתבתי על רישיון Skipper Inshore
שזה בעצם המקביל הבינלאומי למשיט 30. ניתן להפליג איתו בשייט חופי בכל העולם חוץ מחופי ישראל..
אותו ניתן לעשות מגיל 16, קורס לא ארוך במיוחד (8 ימים) ובכלל לא יקר.
עד אז אני מניח שיש לך עוד שנה וחצי או שנתיים לא?
לזמן הזה גם אני מציע לעזור לך שלא תשתעמם למוות בשיעורי תיאוריה לא קשורים לכלום בשבט.
דבר איתי באינסט או בווצאפ 0535223529
לצפיה ב-'האם מישהו גר ביאכטה? '
האם מישהו גר ביאכטה?
04/06/2018 | 11:47
1
264
שלום לכולם, 
אני מתעניינת מאוד לשוחח עם מישהו שגר ביאכטה. 
האם יש כאן אנשים כאלה? 
אשמח לשמוע איך זה. 
לצפיה ב-'מאחר ולא ענו בימים האחרונים אתן לך אני קצה חוט'
מאחר ולא ענו בימים האחרונים אתן לך אני קצה חוט
14/06/2018 | 18:10
38
א. ממה שידוע לי יש מחסור במקומות לחניה של יאכטות במרינות במרכז הארץ (ת"א הרצליה ואשדוד) בנוסף, יאכטות המשמשות למגורים ולא לשיט הן הרבה פחות רצויות במרינות.
ב. יאכטה היא מקום מגורים מאד בעיתי ומצריכה בדרך כלל זוג ידי זהב והמון זמן פנוי לצורך תיקונים ואחזקה.
ג. להתרשם מחיים ביאכטה באופן כללי אפשר אם עושים חיפוש בנושא ב  yotube
לצפיה ב-'אתר מזג אויר'
אתר מזג אויר
03/06/2018 | 15:30
4
172
שלום רב
מחפש אתר אמין ומומלץ באיזור טורקיה.
בתודה: ארגמן
לצפיה ב-'ZYGRIB'
ZYGRIB
03/06/2018 | 17:24
2
109
תוריד לך את האפליקציה הזו מכאן http://www.zygrib.org/#section_windows
תתקין לך אותה על המחשב ותהיה לך תחזית מז"א מלאה ומדוייקת למדי כולל לחץ ברומטרי, רוח, גלים, טמפרטורה, עננות ומשקעים, לכל איזור בעולם שתבחר.

אם צריך קצת עזרה בהתחלה רק תשאל.
לצפיה ב-'ZYGRIB היא בסה"כ תוכנה, לא אתר עם נתונים'
ZYGRIB היא בסה"כ תוכנה, לא אתר עם נתונים
03/06/2018 | 17:36
1
92
וטיב הנתונים תלוי באתר שבו בוחרים

אתר טוב עבור האזור המדובר שמכיל גם קבצים שניתן להוריד ל ZYGRIB הוא OPENSKIRON.ORG

http://www.openskiron.org/he/הורדות-גריב-wr

אפליקציה טובה לטלפון/טאבלט (בתשלום, אבל לדעתי כדאי) היא SAILGRIB כשהיתרון שלה הוא שיש לה ממשק ישיר להורדת הקבצים מ OPENSKIRON

לצפיה ב-'נכון, אתה צודק...'
נכון, אתה צודק...
03/06/2018 | 23:42
75

ZYGRIB זו רק תוכנה. רק שכדאי לשים לב לכפתור אחד שיש בתוכנה הזו, כפתור עם ציור של גלובוס, שאם אתה מקליק עליו הוא פותח לך חלון שבו יש אפשרות להגדיר לאיזה איזור אתה רוצה את התחזית שלך ולבחור איזה מידע אתה רוצה שיהיה בתחזית שאתה מוריד.

המקור לקבצים הוא NOAA ו FNMOC. אני מוצא אותם מקורות אמינים וטובים.
אבל היי, שכל אחד יעשה מה שטוב בשבילו.
לצפיה ב-'אתר מזג האויר הטורקי - אמין גם לאזורנו'
אתר מזג האויר הטורקי - אמין גם לאזורנו
04/06/2018 | 08:25
106
כשתכנס לאתר למעלה יש אזורי תחזית, בחר לך את האזור שמעניין אותך.
בהצלחה 
יוני
לצפיה ב-'רישיון סקיפר inshore - מישהו מכיר?'
רישיון סקיפר inshore - מישהו מכיר?
02/06/2018 | 21:24
4
159
שלום, קראתי לאחרונה על סקיפר indhore של ISSA,
מאפשר שייט חופי בספינות עד 24 מטר (ממש כמו משיט 30) בכל מדינה פרט לישראל. ז"א לטוס ולהשכיר.

למי שמכיר, רציתי לשמוע דעתכם?
הקורס מסתבר מאוד קצר - שבוע ימים בלבד, אך אינטנסיבי יחסית.
בנוסף, יש אפשרות לעבור אותו בארץ (עכו) או בחו"ל.

אשמח לדעות, עצות, וכל דבר שיוכל לעזור.

לצפיה ב-'נשמע כמו קורסים אחרים דומים'
נשמע כמו קורסים אחרים דומים
02/06/2018 | 21:37
3
158
של ה RYA או של ה ASA
כל עוד המטרה שלך זה רק לשכור סירה בחו"ל לך על מה שמתאים לך ומוכר על ידי חברות ההשכרה.

לצפיה ב-'כן, אבל הבנתי שגם ניתן להמירו למשיט 30 הישראלי'
כן, אבל הבנתי שגם ניתן להמירו למשיט 30 הישראלי
06/06/2018 | 23:27
2
55
ידוע לך משהו על התהליך אגב?
למישהו ידוע?
לצפיה ב-'משיט 30...'
משיט 30...
07/06/2018 | 08:06
58
ניראה לך ?    בישראל אתה צריך ללמוד 4 נושאים ולעבור מבחנים   [ שאחד מהם קשה - ניווט חופי ]  אחר כך , לעשות מעשי ולעבור טסט !
ניראה לך שמישהו ברספן , יאשר לך רשיון בישראל אחרי שבוע של לימודים ???
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין שום רשיון זר שמוכר עלידי רספ"ן'
למיטב ידיעתי אין שום רשיון זר שמוכר עלידי רספ"ן
07/06/2018 | 18:14
27
לצפיה ב-'Intex K2 chalanger - ביקורת מהירה + שאלה'
Intex K2 chalanger - ביקורת מהירה + שאלה
02/06/2018 | 20:13
176
Intex K2 chalanger - ביקורת מהירה + שאלה
לפני כמה שבועות שאלתי ואח"כ קניתי קיאק מתנפח מהדגם הנ"ל.  
אחרי שניסינו אותו ב-3 הזדמנויות, כמה תובנות שאולי ישפיעו על החלטות של אחרים:
ניסינו את הקיאק בחוף פלמחים (יום עם זרם מקביל לחוף לכוון צפון די חזק, גלים של כ-1.50 מ' ודרומית-מערבית של כ-15 קשר).  זה היה יותר "רודיאו קיאקים" מאשר חתירה - לא הצלחתי להשאיר את הקיאק מול הגלים מספיק זמן כדי להתחיל לחתור, ופעם אחר פעם התעופפתי ממנו בגלגול חביב הישר לים.
הניסיון השני היה של אח שלי במאגר "בנטל" ברמת הגולן, רוח חלשה מאד, ללא גלים.  היה נחמד, גם שני ילדים בני 12-13 הסתדרו עם הקיאק ללא בעיות.
הנסיון השלישי היה בשבת האחרונה, חוף הבונים (יציאה מהמפרץ), גלים של עד 40 ס"מ (מחוץ לשטח המוגן), רוח דרומית-מערבית של כ-10 קשר, וללא זרם.  הקיאק התפתל מעט על הגלים (היה מצב בו אני נטיתי שמאל בזמן שהיושב במושב הקדמי נטה ימינה), וחשתי גם במידה מסויימת של כיפוף כשהחרטום "טיפס" על גל או ירד ממנו.  בחתירות חזקות הרגשתי גם שגוף הקיאק מתכופף מעט.  
תצפית נוספת - לאחר חתירה של כ-3 שעות היה חוסר ברור של לחץ אויר בגוף העליון של הקיאק (לא ראינו בועות בשום מקום, גם לא ליד השסתום).  יחסית לרוחב הקיאק המשוטים מעט קצרים (צריך להרים את היד הרחוקה מהמים יחסית גבוה כדי לחתור).
סה"כ - כלי חביב לחתירות קצרות במים שקטים, לא מתאים לגלים או ל"מים לבנים", לא מתאים לסיורים ארוכים (דורש ניפוח מחדש לאחר מספר שעות).  
והשאלה - האם מישהו יודע אם מותר להוריד קיאקים לירקון בחלקו התחתון (הסמוך לים)?

לצפיה ב-'תחרות עממית לקפריסין I.C.C. 2018 '
תחרות עממית לקפריסין I.C.C. 2018
02/06/2018 | 10:48
168
נפתחה ההרשמה לשיוט קפריסין שיתחיל ביום חמישי 19.7 ומסיבת הסיום בלרנקה יום שיני 23.7. פרטים: יונה בן-טל 046292277  yona39@netvision.net.il.       
לצפיה ב-' חברות ב Cruising Association'
חברות ב Cruising Association
01/06/2018 | 14:22
196
האם כדאי? מישהו בקבוצה חבר?
תודה!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה