לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4848 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום עוברים לארה"ב

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'קבלת משכורת בחשבון בנק ישראלי והעברת הכסף לארהב '
קבלת משכורת בחשבון בנק ישראלי והעברת הכסף לארהב
21/09/2018 | 06:20
17
250
שאלה שיכול להיות נשאלה בגרסאות שונות, אנסה לשאול שוב
בזמן שהות בארהב ללא אשרת עבודה, האם יש בעיה על בסיס שבועי/חודשי לקבל שכר לחשבון בישראל ולהעביר אותו לחשבון בארהב בהעברה בין החשבונות שלי? מדובר על הכנסה מעבודה פרילנסרית דרך חברה קבועה. מה קורה מבחינת הבנקים ורשויות המס בין שתי המדינות ברגע שבתדירות קבועה יכנס כסף ויעשה את המסלול מישראל-ארהב. לא מדובר על עשרות אלפי דולרים או משהו כזה. מבחינת ההגירה אין דרך לעקוב אחרי זה נכון?

לצפיה ב-'קילקלת את כל ההתחזות לאדם תמים במשפט האחרון שלך '
קילקלת את כל ההתחזות לאדם תמים במשפט האחרון שלך
21/09/2018 | 19:14
11
139
ברור מהמשפט האחרון שאת מעריכה שמה שאת  רוצה לעשות הוא לא חוקי ועלול לסבך אותך בצרות.
נגיד את זה כך: אנחנו בשנת 2018, אחרי סידרה של רפורמות ברשויות וחוקי מס ההכנסה גם בארצות הברית וגם במדינת ישראל.
בשנת 2018, יש קשר והעברת נתונים סדירה בין רשויות המס של ארצות הברית ושל ישראל לגבי נישומים של המדינה השנייה.
הבנקים בישראל מחוייבים להעביר דיווחים לרשויות בארה"ב - ואחרי שבנק לאומי, בנק הפועלים, בנק מזרחי וחבריהם שילמו לרשויות בארה"ב קנסות עתק של מיליארדי שקלים - הם כל כך פוחדים מהעניין שהם פשוט יקפיאו לך את החשבונות בשנייה שהם יקלטו שאת יושבת בארה"ב, ולא ישחררו עד שלא תתני להם את מספר הזיהוי האמריקאי  שלך - ואז הם ידווחו רטרואקטיבית אחורה על כל מה שהיה.

והימים ימי טראמפ... לא בדיוק הזמן האידאלי לשחק משחקים עם רשויות ההגירה.
לצפיה ב-'ונאמר והם קיבלו את המספר זיהוי, אז מה...'
ונאמר והם קיבלו את המספר זיהוי, אז מה...
22/09/2018 | 04:21
10
112
אני אצתך לשלם מס על כל אגורה שנכנסה לי לחשבון בארהב בזמן שאני כאן? לשלם מס ארהב על כל פדיון של ניירות ערך?  אני שואלת כי אני מכירה משפחות שלא עובדות 9-6 כל יום, ולא יכולות גם, ולא צריך להיות גאון כדי להבין שכנראה עובדים מרחוק והכסף מופקד בארץ. השאלה זה עד כמה זה אכן נפוץ ועד כמה זה ״עבירה״ עד לכדי להיות על הרדאר של הרשויות. שוב לא מדובר על עשרות אלפי דולרים חודשיים או סכומים אסטרונומיים. אני לא עובדת כך כרגע רק רוצה להבין את מהות העיניין ועד כמה זה באמת קריטי או חוק יבש כמו הגבלת מהירות בכביש, המינימום זה 50 אבל לא ביג דיל לנסוע 52.
לצפיה ב-'כן, תצטרכי'
כן, תצטרכי
22/09/2018 | 04:30
5
91
איך אחרים חיים ומתקיימים זה לא עניינך כמובן, וגם אם את מכירה מישהו שעובר על החוק - זה לא אומר שזה בסדר לעבור על החוק.

אין סף ל"tax fraud". מי שנתפס מעלים מסים - יכנסו בו וחזק (שמעת על ווסלי סנייפס, או אל קפונה?). יש גם הרבה סעיפים שונים ומשונים שיאפשרו לממשל להגדיל בכמה קנה מידה את גודל העלמה/עבירה שלך בלי שום קשר לכמה בפועל ניסית להעלים (תרגילים עם PFIC, FBAR, FATCA וכד'). את בקלות יכולה למצוא את עצמך חייבת מאות אלפי דולרים בקנסות עוד לפני בכלל התביעה הפלילית על העלמת מס (תשאלי את מנפורט מה זה אומר).

ההקבלה שלך לעבירות מהירות לא מתאימה. מרווח "בטחון" באכיפת מהירויות נובע קודם כל ממגבלות הדיוק של המכשירים המודדים. אין כזאת מגבלה לרשויות המס.
לצפיה ב-'ומה קורה אם אנחנו לא תושבים לצרכי מס'
ומה קורה אם אנחנו לא תושבים לצרכי מס
22/09/2018 | 04:36
4
85
כלומר לא מחוייבים לשלם מס, האם זאת גם עבירה??  עם כל הכבוד יש סיבה למה אל קפונה ווסלי סנייפס הם מקרים כאלו פופולרים, אנחנו לא מדברים פה על 1% מהסיפור הזה, ולא צריך בכלל להשוות, אני לא שואלת על העלמות מיסים ופשיעה, יותר בכיוון של מה מותר/אסור ומה בגבול האפור.
לצפיה ב-'תושבות לצרכי מס לא משנה לצורך הכנסה מעבודה בתוך ארה"ב'
תושבות לצרכי מס לא משנה לצורך הכנסה מעבודה בתוך ארה"ב
22/09/2018 | 04:43
88
יש התייחסויות ספציפיות לאנשים שמגיעים לארה"ב לתקופות קצרות בנסיעה עסקית, אבל זה לא נשמע המצב עבורך.

לפי מיטב הבנתי שאלת בדיוק על העלמת מסים ופשיעה.
לצפיה ב-'אגב, אחרי שהIRS (הממשל הפדראלי) יסיימו איתך'
אגב, אחרי שהIRS (הממשל הפדראלי) יסיימו איתך
22/09/2018 | 04:45
2
96
אז תעברי ליידיי הסטייט(ים) ששהית בשטחם בזמן העבודה... גם הם ירצו את שלהם.

ובחלק מהאזורים (ניו יורק למשל) אחרי הסטייט יגיע התור של העירייה.

לא כיף להתפס בהעלמת מס בארה"ב. וכמו שאמרתי - כל שכן רגזן או אקס נקמן יכולים פשוט להרים טלפון...
לצפיה ב-'ואוו, נשמע מפחיד...'
ואוו, נשמע מפחיד...
22/09/2018 | 04:52
1
82
לא תיארתי לעצמי שכזה תיק. דרך הגב מעניין אותי מבחינת מערכת הבנקאית בישראל, הם כנראה יודעים שאני בארהב, בדיקה קצרה של העו״שׁ תוכיח זאת. מה הם אמורים לעשות, לקשר את החשבון בנק למספר הזיהוי שלי כאן ו?, הרי עד אשר עובדים ובאמת מקבלים שכר אנחנו לא עוברים על החוק, חשבון הבנק נשאר שלנו, לא עשינו שום דבר רע, פה ושם העברנו כסף מישראל לכאן, מכרנו/קנינו ניירות ערך, לא שמעתי שאנחנו מחוייבים לעדכן את הבנק איפה אני ומי מה מו...
לצפיה ב-'לא איכפת לבנק אם את עוברת או לא עוברת על החוק'
לא איכפת לבנק אם את עוברת או לא עוברת על החוק
22/09/2018 | 05:18
88
החוק האמריקאי קובע שבנק שמאפשר העלמת מס אמריקאי (או, ליתר דיוק, לא מדווח על משלמי מסים האמריקאיים שהוא פועל איתם) יחטוף קנסות ואף עלול להחסם מהמערכת הבנקאית האמריקאית.

היו בפורום הזה ובאחרים עדויות שבנקים ישראלים פשוט חסמו את החשבונות של אנשים שהם חשדו בהם כ״משלמי מסים אמריקאיים״ שלא הסדירו את המצב שלהם מול הבנק.

מבחינת החוק את ממש לא חייבת לעדכן את הבנק. אבל מבחינת החוק הבנק גם ממש לא חייב לספק לך שירותים.
לצפיה ב-'כלומר - בנוסף לעברת על חוקי ההגירה, את תכננת גם להעלים מס?'
כלומר - בנוסף לעברת על חוקי ההגירה, את תכננת גם להעלים מס?
22/09/2018 | 07:24
3
107
אם את גרה בארה"ב על ויזה שאינה "ויזת תייר" - כלומר אם הסטטוס ההגירתי שלך הוא נגזרת של איזושהיא ויזת סטודנט או ויזת עבודה - אז את בסטטוס של "נישומה של רשות המס בארה"ב".
יש איזשהוא בילבול אצל אנשים לפעמים בגלל שהשמות של המושגים קצת מטעים - ואנשים חושבים שאם הם "לא תושב לצרכי מס" זה אומר שהם פטורים מתשלום מס בארה"ב. וזה לא המצב.   גם "לא תושב" שנמצא בארה"ב משלם מיסים לארה"ב - רק שחייבות המס שלו מחושבת אחרת מאשר זו של תושב.

אז כן, לא להצהיר בדו"ח המס שלך בארה"ב על "פדיון ניירות ערך" בישראל - זו העלמת מס. חד וחלק. וזו בדיוק סוג העלמת המס שתגרום לך לעלות על הכוונת של רשויות המס בארה"ב - כי המוסד הפיננסי בישראל שבו בוצעה התנועה הזו ידווח עליה לרשויות בארה"ב. הוא לא יעיז לא לדווח - העונש שהוא צפוי לחטוף מהאמריקאים על "סיוע בהעלמת מס לנישום אמריקאי" עלול לחסל לו את העסק.

בפראפראזה על מה שכתבת בסיפא של הודעתך - לא, זו לא עבירה שהיא "לא ביג דיל" אם תופסים אותך.
מבחינת רשויות המס זה לא שקול לחריגה של 2 קמ"ש מהמהירות המותרת בכביש. הסנקציות שהם מאיימים בהן על אנשים יותר דומות בחומרתן לעונש שבית המשפט אמור להטיל על מי שנסע בלילה שיכור, במהירות מופרזת, נגד הכיוון, עלה על מדרכה ודרס שני בני נוער. 

ולא נגעתי בכלל הנושא הסנקציות של רשות ההגירה.

את רוצה סיפורים על "משפחות שלא עובדות והכסף מופקד בארץ"?
תשאלי את מסעוד שרשר מקליפורנייה - עד סוף 2019 תוכלי למצוא אותו בכלא הפדראלי, לשם הוא נכנס ב 2017 בגלל כסף שהוא החביא בחשבון בבנק לאומי בישראל בלי להצהיר.
או את בן ציון בירמן שכרגע יושב במעצר בית ומחכה לגזר הדין במשפט העלמת המס שלו (גזר הדין צפוי להנתן בדצמבר 2018)  - צופים שהוא יצטרך לשלם מאות אלפי דולרים בקנסות ובנוסף הוא עלול להכנס לכלא לתקופה של עד 5 שנים. 
או את אהרון כהן,
או את צבי שפרלינג,
או את גיטי כספי,
או כל אחד מעשרות האנשים ששמותיהם פורסמו בעשור האחרון אחרי שנתפסו, הועמדו לדין והורשעו בהעלמות מס מרשויות המס של ארה"ב על ידי אי דיווח כספים שישבו במוסדות פיננסיים בישראל. 

לצפיה ב-'נראה לי יש בלבול במושג "לא תושב לצרכי מס"'
נראה לי יש בלבול במושג "לא תושב לצרכי מס"
22/09/2018 | 15:59
2
78
במידה ואדם בארהב מוגדר כ "לא תושב לצרכי מס" הוא לא מחוייב למלא את הכנסות שוק ההון בדוח, זה כל הרעיון בהגדרה הזאת. יש מקרה ספציפי שאומר שאם אתה מחזיק בנייר של חברה אמריקאית אז יכול להיות ותצרך לשלם כי כביכול הרווח הוא מחברה בארהב = שווה ערך לעבודה באותה החברה, ועל זה חל מס. אני לא חושבת שאם ארהב מקבלת דיווח מישראל על רווחים, היה תדרוש מס על זה.

עשיתי גוגל קצת על חלק מהמקרים, מדובר פה על אנשי עסקים שפתחו חשבונות בישראל והסתירו מיליונים, באחד המקרים הבנק הסתיר זאת במכוון ועשה תעלולים שונים להסתיר את החשבון. אנחנו לא שוחים באותה הבריכה בכלל, שמים וארץ ממה שאני שואלת.

לצפיה ב-'לא חושב שיש בילבול אצלך. את פשוט מנסה "לבדוק גבולות"'
לא חושב שיש בילבול אצלך. את פשוט מנסה "לבדוק גבולות"
23/09/2018 | 01:03
1
71
בהודעות קודמות דיברת בפירוש על ביצוע עבודה עבור מעביד בישראל בזמן שאת נמצאת בארה"ב - ומרוח הדברים שבאו אחר כך ברור שהכוונה היא לא לדווח לרשויות המס בארה"ב על ההכנסה הזו.
עכשיו את מוסיפה לעניין הכנסה מניירות ערך - כלומר מסתבכת עם FACTA. שוב - תוך כוונה מוצהרת לא לדווח על זה.
נראה לי בשני העניינים שברור לך שזה לא חוקי, ומה שמעניין אותך זה "מה הסיכוי שיתפסו אותי ושזה יחרבן לי את היכולת לקבל תושבות קבע בארה"ב"
התשובה לכך היא שפעם הסיכוי היה קטן (ש"יעלו עלייך"), היום הסיכוי הרבה יותר גדול בגלל מנגנוני הדיווח שנכנסו לפעולה בשנים האחרונות, ועד שתגיעי לנקודת הזמן שבה בקשה שלך לגרין קארד תעבור בדיקה וטיפול ברשות ההגירה - בעוד כמה שנים מן הסתם - כנראה שהסיכוי יהיה הרבה יותר גדול שהעניין יצוף.

אז  בעניין השאלה " מה הסיכוי שהקומבינות שאני אעשה ידפקו לי את הגרין קארד" - נצטט את אימרתו הידועה של האדמו"ר הארי  קאלאהאן:
Do you feel lucky, punk? X
לצפיה ב-'אוקי, אני מבינה שזה בעייתי'
אוקי, אני מבינה שזה בעייתי
23/09/2018 | 18:31
39
ואצתרך לוותר על הרעיון. אני יודעת שאצל כמה מהאנשים שהמליצו על על הפרום (כותבים כאן) בזמנו זה נשמע כמשהו שמתרחש בכל בית , אבל מרוח הדברים אני לומדת שזה מאוד מאוד רציני, ועל כן תודה רבה על התשובות והמידע.
לצפיה ב-'בוא נאמר ככה'
בוא נאמר ככה
21/09/2018 | 20:10
3
133
כל העברה של כסף לארה"ב מדווחת אוטומטית לגוף ממשלתי בשם FinCen שמשתמש בדיווחים האלו בכדי לעקוב אחרי הלבנות הון ואירגוני פשע. בתלות בסטטוס שלך בארה"ב, גם ה-IRS עשוי להתעניין בהכנסות שלא מדווחות מחוץ לארה"ב, בהנחה שנחשבים לתושבים לצורך מס בארה"ב.

האם תיאורטית יש לרשויות ההגירה אפשרות לקבל גישה למידע הזה? מאד סביר שכן. האם מעשית זה מעניין אותם לחפש את המידע הזה? מאד סביר שלא. אלא אם דפוס וגובה ההעברות מעלה דגל אדום ב-FinCen והם פותחים בחקירה.

לצפיה ב-'מסכימה, לא מסתירים זאת, איפה הבעיה??'
מסכימה, לא מסתירים זאת, איפה הבעיה??
22/09/2018 | 16:08
2
76
יעבור כסף מחשבון בארץ של ישראל ישראלי לחשבון של ישראל ישראלי בארהב, מדובר על כסף מחשבון פרטי לחשבון פרטי . נאמר והמידע הגיע לגופים שהזכרתה ו...?יש לי כסף בחשבון ישראלי, מתקבל מניירות ערך, משפחה, ייעוץ, 101 סיבות ואני מעבירה אותו לחשבון שלי - לא חברה, לא אדם אחר, לא חברה באיראן או במקלט מס. איפה פה הבעיה??
תאורטית, לפני בקשה לגרין קארד נגיד רואים שאני כל חודש מקבלת כסף מהחשבון שלי בישראל, לצורך ההדגשה נאמר וכל שבוע נכנס קצת כסף, זה לא טוב?? זה לא חוקי?
לצפיה ב-'כמו אחרון העברינים בכלא'
כמו אחרון העברינים בכלא
22/09/2018 | 16:19
1
87
ברור שאת מבינה שמה שאת רוצה לעשות הוא לא חוקי
ברור שאין לך שום בעיה להיות עברינית, החוק לא מעניין אותך,
המצחיק הוא, שגם החוק לא מתעניין בעברינים ובתמימות שלהם,
הם לא ידעו, מה הבעיה בכלל,
בסוף עברינים נמצאים בכלא,
את יכולה לבחור מה לעשות, אבל לא לשאול את זה בפורום, זה לא חוקי, זה בניגוד לחוקי תפוז, אסור לעזור לעברינים
ואף אחד לא יוכל לדעת אם יתפסו אותך ומה התשלום יהיה
לצפיה ב-'טוב שלא הגזמנו...'
טוב שלא הגזמנו...
22/09/2018 | 16:31
79
אם לא חוקי 100% אז אני מוותרת על הרעיון.
לצפיה ב-'דרך לעקוב? מספיק שכן עצבני אחד שיחליט "להלשין" לICE...'
דרך לעקוב? מספיק שכן עצבני אחד שיחליט "להלשין" לICE...
21/09/2018 | 20:23
102
באווירה של היום יש מספיק שכנים כאלה.
לצפיה ב-'חתימה על טפסי USCIS '
חתימה על טפסי USCIS
23/09/2018 | 10:57
1
59
שלום,
שאלה קצת מטופשת אולי, אבל הם לא ממש ברורים ��
בטופס N-600K שאני ממלאה עבור הילדים (שזכאים לאזרחות מהסבא), יש סעיף הצהרה, בו צריך לבחור אחד מהשלושה הבאים. אם מילאתי את הטפסים וחתמתי עבור ילדיי הקטינים, אני בוחרת ב1 נכון?...
1. קראתי ומילאתי בעצמי את הטופס
2. מישהו תרגם עבורי (ובהמשך ממלאים את פרטיו)
3. מישהו הכין ומילא עבורי את הטופס (בהמשך ממלאים את פרטיו).
תודה וחג שמח!
לצפיה ב-'כן את בוחרת ב 1'
כן את בוחרת ב 1
23/09/2018 | 14:26
17
לצפיה ב-'מה קרה לפורום ישראלים בארצות הברית?'
מה קרה לפורום ישראלים בארצות הברית?
20/09/2018 | 22:06
3
139
הלך בדרכו של הפורום עוברים לארצות הברית?
לצפיה ב-'עוד הצלחה מסחררת של מומחה האבטחה שתפוז שכרו'
עוד הצלחה מסחררת של מומחה האבטחה שתפוז שכרו
20/09/2018 | 22:45
2
63
לצפיה ב-''
20/09/2018 | 22:58
31
לצפיה ב-'במקום לנסות לתקן את המערכת הדפוקה שלהם'
במקום לנסות לתקן את המערכת הדפוקה שלהם
20/09/2018 | 23:00
144
תפוז פשוט צריכים לעבור להשמש באחת ממערכות הפורומים הקיימות בשוק ופשוט לבנות כלים שיאפשרו להעביר את בסיס הנתונים למערכת החדשה. בהשקעה חד פעמית הם יכולים לפתור את הבעיה מהשורש במקום לזרוק כסף כל חודשיים על תיקוני אבטחה שלא עובדים.
לצפיה ב-'הגרלת הגרין קארד ושאר הפיצוחים ....'
הגרלת הגרין קארד ושאר הפיצוחים ....
20/09/2018 | 17:24
4
224
היי חברה , 
חיים הכט זה רק הכינוי שלי אז אל תתרגשו . קוראים לי תומר . אני יחליף 
בהמשך את הכינוי . תודה לכל העונים ... 
1)רציתי לדעת לגבי ההגרלה של הגרין קארד כמה כסף צריך שיהיה לי 
בחשבון בנק במידה ואני זוכה וממשיך את התהליך מול הרשויות ? 
2)למה צריך ספונסר לתהליך ? למה חייב שהוא יהיה אמריקאי ? 
3)לאן גיא בוסטון נעלם ? 

תודה , 
תומר . 
לצפיה ב-'בסטון גאי לא נעלם. אני רואה תגובה שלו מהיום.'
בסטון גאי לא נעלם. אני רואה תגובה שלו מהיום.
20/09/2018 | 18:44
3
63
לצפיה ב-'תפילתא דהרב חיד"א'
תפילתא דהרב חיד"א
20/09/2018 | 19:44
2
154
משביע אני עליכם, כל מין עינא בישא עינא אוכמא, עינא צרובא, עינא תכלתא, עינא ירוקא, עינא ארוכה, עינא צרה , עינא ישרה, עינא עקומא, עינא עגולה, עינא שוקעת, עינא בולטת עינא רואה, עינא מבטת, עינא בוקעת, עינא שואבת, עינא דדכורא, עינא דנוקבא, עינא דאיש ואשתו, עין דאשה ובתה עין דאשה וקרובתה, עין דבחור עין דזקן עין דנקבה, עין דבתולה, עין דבעולה, עין דאלמנה, עין דנשואה, עין דגרושה, כל מין עינא כישא, שיש בעולם, שראתה והביטה ודברה בעין הרע על יושבא דפלמוסייה הנה גזרנא ואשבענא, לכון בההוא עינא עילאה, עינא קדישא, עינא חדא, עינא חוורא, עינא דאיהו חיור גו חיור, עינא דכליל כל חיור, עינא דכלא ימינא, עינא פקיחא, עינא דאשגחותא, תדירא עלה גבניני, עינא דלא אדמיך ולא נאים,
עינא דכל עיינין בישין, אתכפיין ואיטמרן גו כיפין מן קדמוהי, עינא דנטיר לישראל, כדכתיב הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל, וכתיב הנה עין ה` אל יראיו למייחלים לחסדו, בההיא עינא עילעה, גזרית ואשבעת עליכון כל עינא בישא, שתסורי ותערקו ותברחו ותרחיקו, מעל יושבא דפלמוסייה הנה ועל כל בני ביתם ולא יהיה לכם כוח לשלוט ביושבא דפלמוסייה הנה וכל בני ביתם לא ביום ולא בלילה לא בהקיץ ולא בחלום, ולא בשום אבר מרמ"ח איבריהם או רנ"ב איבריהן ולא בשום גיד משס"ה גידיהם מהיום ולעולם אמן נצח סלה ועד. ויאאמר אתה סתר לי וכו` ויהי נועם יושב בסתר וגו`.
לצפיה ב-'בוסטון התחזקת אה ? חחחחח'
בוסטון התחזקת אה ? חחחחח
20/09/2018 | 19:46
1
128
גיא בוסטון תתענה לי על השאלות בבקשה . 
לצפיה ב-'בוסטון גאי, אבל שיהיו עינויים כהלכה, בלי חלטורה.'
בוסטון גאי, אבל שיהיו עינויים כהלכה, בלי חלטורה.
21/09/2018 | 03:32
50
לצפיה ב-'שאלה לגבי ביטוח בריאות \ ביטוח נסיעות'
שאלה לגבי ביטוח בריאות \ ביטוח נסיעות
17/09/2018 | 08:18
10
139
שלום,

אני בעל ויזה קבועה E1 לחמש שני ומתגורר בארה''ב.
אני מגיע לארץ מדי כמה חודשים.
ברצוני לשאול לגבי ביטוח בריאות :
האם חובה עליי לעשות ביטוח בריאות בארה''ב ? עד כה הייתי עם ביטוח נסיעות (עלות) ולפי הבנתי ההבדל העיקרי הוא שהטיפול במקרה חירום וכו' - מתבצע בארץ (אין לי בעיה עם זה) .

במידה ואין חובה, אני אמשיך לעשות ביטוח נסיעות דרך חברה ישראלית. (אלא אם כן יש משהו שאני מפספס)

תודה.

לצפיה ב-'אתה משלם מס הכנסה לארה"ב?'
אתה משלם מס הכנסה לארה"ב?
17/09/2018 | 18:37
9
116
הגשת כבר דו"ח מס שנתי בארה"ב (1040)?
לצפיה ב-'אני אגיש עבור שנת 2018 . מדוע זה קשור? '
אני אגיש עבור שנת 2018 . מדוע זה קשור?
19/09/2018 | 19:55
8
28
לצפיה ב-'כי אתה תצטרך לשלם "קנס על חוסר בביטוח רפואי" ל IRS'
כי אתה תצטרך לשלם "קנס על חוסר בביטוח רפואי" ל IRS
20/09/2018 | 06:08
7
96
If you don't have qualifying health coverage, you must pay a penalty known as the individual shared responsibility payment. The penalty is 2.5% of your household income.
לצפיה ב-'תודה. אז ביטוח נסיעות מהארץ לא תופס כביטוח בריאות ?'
תודה. אז ביטוח נסיעות מהארץ לא תופס כביטוח בריאות ?
20/09/2018 | 13:07
1
72
איך אני יודע איזה ביטוח בריאות הוא QUALIFIED ?
לצפיה ב-'יש הגדרות של הממשלה ל"ביטוח קביל מינימאלי"'
יש הגדרות של הממשלה ל"ביטוח קביל מינימאלי"
20/09/2018 | 17:36
82
כל חברת ביטוח רפואי בארה"ב שולחת ללקוחות שלה פעם בשנה טופס מיוחד שהממשלה דורשת שיהייה ברשותך ושיהיה חלק מדו"ח המס שלך. הטופס נקרא 1095 - והוא מהווה גם תצהיר של חברת הביטוח שהפוליסה שלך עומדת בקריטריונים.

לצפיה ב-'למרבה הצער, החל משנת המס 2019'
למרבה הצער, החל משנת המס 2019
20/09/2018 | 22:50
4
81
הקנס הנ"ל יתבטל

לצפיה ב-'אנחנו עדיין עמוק בשנת המס 2018'
אנחנו עדיין עמוק בשנת המס 2018
21/09/2018 | 05:03
3
55
דו"ח המס הבא, שתאריך היעד של שכירים להגשתו הוא עד אמצע אפריל 2019 - יהיה של שנת המס 2018.
ובדו"ח המס הספציפי הזה - הקנס הנ"ל עדיין שריר ובריר וקיים.
אכן, כמו שהדברים עומדים כרגע, בדו"ח המס של שנת 2019 שיוגש אי שם בשנת 2020 הקנס הנ"ל כבר לא יחול.
לצפיה ב-'בדיוק, אנחנו עמוק בשנת המס 2018'
בדיוק, אנחנו עמוק בשנת המס 2018
21/09/2018 | 05:31
2
52
כך שאת הקנס, לפחות על 9 חודשים, הוא יצטרך לשלם בכל מקרה.

לצפיה ב-'השאלה האם הוא עמד במבחן הימים ל tax resident או לא'
השאלה האם הוא עמד במבחן הימים ל tax resident או לא
21/09/2018 | 16:47
1
36
אם עמד אז הוא יצתרך לשלם קנס על החודשים מתחילת השנה שהוא לא היה מכוסה,
אם הוא לא עמד במבחן הימים אז לא יהיה לא קנס

לצפיה ב-'תודה רבה לכולם על התשובות - שאלה'
תודה רבה לכולם על התשובות - שאלה
22/09/2018 | 16:13
23
תודה לכולם על התגובות המקצועיות והמפורטות.

אטפל בנושא. האם אני יכול לקחת ביטוח הכי מינימלי בארה''ב ולהשתמש בביטוח נסיעות?

אני שואל מכמה סיבות:

1. חסכון בעלויות
2. אני מעדיף להמשיך לנהל את הטיפול הרפואיים שלי (במידה ויש משהו חריג) בישראל. אני מגיע כל כמה חודשים ולא מפריע לי. אלא אם כן יש משהו דחוף וחירום. להבנתי ביטוח נסיעות מכסה הכל (מקרה תאונה וכו')

לצפיה ב-'הרשמה שנתית'
הרשמה שנתית
19/09/2018 | 13:05
2
126
לגרין קארד. מתי מתחילה ההרשמה להגרלת הגרין קארד השנתית? אם אני זוכר זה יוצא בחודשים הקרובים.
לצפיה ב-'oct 18 to nov 19 '
oct 18 to nov 19
19/09/2018 | 22:05
1
40
לצפיה ב-'מאיפה המצאת את זה ?'
מאיפה המצאת את זה ?
19/09/2018 | 22:10
100
לא פורסם אם תהיה עוד הגרלה,
לא פורסם אם תהיה מתי היא תהיה
לכן יש 2 אפשרויות
או שאתה עובד במחלקת המדינה האמריקאית (לא סביר) ויש לך מידע פנים
או שאין לך מושג וסתם העתקת את התאריך של שנה שעברה וניחשת שתהיה עוד הגרלה בתאריך הזה, רק שזה ממש לא סביר, כי ההגרלה הקודמת לא היתה בתאריך רגיל, אלא התחילה, בוטלה והתחילה שוב בתאריך מאוחר
לצפיה ב-'כרטיס אשראי נוסף'
כרטיס אשראי נוסף
17/09/2018 | 19:48
18
114
כחודשיים לאחר המעבר לארה"ב הוצאנו כרטיס Secured של Discover,
המתנו שנה (בהמלצתכם) והוצאנו כרטיס נוסף (MasterCard Cash Rewards דרך BofA).
כל כרטיס הכניס לנו כמה מאות דולרים כל אחד כבונוסים (כל כרטיס והתנאים שלו) רק על כך שהצטרפנו,
אני מניח שהנושא מוכר ויש גם אמנים המתמחים במקסום הטבות וצבירת כרטיסים
אנחנו לא באמת צריכים עוד כרטיסים או קווי אשראי, אבל הבונוסים הללו נחמדים, אז מדוע לא?

1. את הכרטיס השני הוצאנו לפני כחודשיים, האם אפשר להגיש בקשה לכרטיס נוסף, או שכדאי להמתין?
ואם להמתין, כמה זמן?

2. האם יש המלצה לכרטיס? חובה שהוא יהיה ללא דמי מנוי שנתיים (בכלל, לא רק פטור לשנה הראשונה),
אין שום צורך בצבירת מיילים, הטבות טיסה וכו', אלא בונוסים כספיים/Cashback

תודה.

לצפיה ב-'מבחינת הזמן'
מבחינת הזמן
17/09/2018 | 20:04
86
הכוונה היא המתנה נוספת(?) לאחר שהציון יעלה חזרה לאור הירידה הקלה לאחר הנפקת הכרטיס האחרון.

לצפיה ב-'הפכתם כבר את הכרטיס של דיסקובר לכרטיס רגיל?'
הפכתם כבר את הכרטיס של דיסקובר לכרטיס רגיל?
17/09/2018 | 20:14
9
106
כלומר - קיבלתם כבר את הדיפוזיט חזרה והכרטיס כבר אינו "סקיורד"?
מה הגיל של הכרטיס הכי ותיק שלך (למיטב זכרוני - פחות משנתיים?).
בנוסף - מה סדר הגודל של קווי האשראי שלכם כרגע במצטבר - מאות דולארים? אלפי דולארים בודדים?
עשרות אלפי דולארים? 
אני מניח ש"מאות אלפי דולארים" עדיין לא רלוונטי.
לצפיה ב-'קיבלנו את הדיפוזיט חזרה לפני מספר חודשים,'
קיבלנו את הדיפוזיט חזרה לפני מספר חודשים,
17/09/2018 | 21:40
8
120
הגיל הכי וותיק הוא שנה ושלושה חודשים,
לכל אחד מאיתנו יש 5K$ בכל כרטיס, כלומר לכל אחד מאיתנו יש 10K$ קווי אשראי.
(אני מניח 20K$ יחד זה לא רלוונטי, אלא כל אחד על ה SSN שלו עם הציון והנתונים שלו).

מה דעתך?
וספציפית, הציון ירד מ 770 ל 730 לאחר הנפקת הכרטיס החדש, פשוט לחכות כשהוא יחזור לקדמותו?
לצפיה ב-'לא הבנתי מה כתבת.'
לא הבנתי מה כתבת.
17/09/2018 | 23:28
7
126
מה זאת אומרת "לכל אחד מאיתנו יש 5K$ בכל כרטיס"?
יש לכם ארבעה חשבונות אשראי נפרדים - ארבעה כרטיסים שלכל אחד מהם יש מספר כרטיס אשראי שונה, ואתם מקבלים ארבעה סטייטמנטים בסוף כל חודש?
כי זה מה שאני מפענח ממה שאתה כתבת.
כלומר - ממה שכתבת ניתן להבין שמחר אתה יכול לעשות הוצאה של 5,000$ על כרטיס הדיסקובר שלך, ואישתך יכולה יום למחרת לעשות הוצאה של 5,000$ על כרטיס הדיסקובר שלה...

אני משער שהמצב אצלכם הוא לא זה אלא הוא מצב "קונבנציונאלי" - כלומר יש לכם שני חשבונות אשראי (אחד בדיסקובר ואחד ב BOA), שבכל אחד מהם הנפיקו לכם כרטיסים לשני משתמשים. שני הכרטיסים ביחד כפופים לאותה תקרת קו אשראי - כלומר אם יש לכם קו אשראי של 5K$ בדיסקובר זה המקסימום שאתם (גם אתה וגם אישתך ביחד) יכולים להוציא. 

לשאלתך: כמו במקרים קודמים, נראה כאילו אתה מנסה לפעול בחיפזון מוגזם ומיותר. "רץ מהר מדי"...   זה לא עניין ציון האשראי - זה עניין מרווח הזמן בין כרטיס לכרטיס.
חברות האשראי מודעות לתופעה מוכרת אצל "שוהים זמניים בארה"ב" - סטודנטים זרים\ אנשים על ויזות NON IMMIGRANT ארעיות אחרות:   
כמה חדשים לפני "סיום הקדנצייה" בארה"ב האורח מנסה לקבל כמה שיותר קווי אשראי - על ידי הגשת הרבה בקשות לקבלת כרטיס אשראי בזמן קצר יחסית.
ואז בכמה שבועות שלפני החזרה לארץ מולדתו האורח פוצח במסע רכש למילוי המכולה \ מילוי המזוודות שאיתן יחזור לכור מחצבתו, עושה MAX OUT של כל קווי האשראי שהצליח לקבל - ועולה לטיסה חזרה לטימבוקטו \ ניגריה \ אפגניסטן \ ישראל בלי שום כוונה לשלם אי פעם את חשבון האשראי הזה.

בקשה לעוד קו אשראי זמן כל כך קצר אחרי שקיבלת כרטיס אשראי מ BOA בהחלט עלולה לצבוע אותך בצבע של "חשוד" מבחינת אלגוריתם ההחלטה של הבנק שממנו תבקש את הכרטיס.
הבעייה בזה היא לא זה שלא יסכימו לתת לך את קו האשראי הנוסף.
הבעיה היא שהפרופיל שלך בלשכת האשראי יפגע אנושות מה DECLINE הזה - כי כל נותן אשראי אחר שאליו תפנה בבקשה לקו אשראי יבחין מייד ב PATTERN - מה שיחזיר אותך מבחינת CREDIT WORTHINESS יותר משנה ושלוש אחורה...

ההמלצה היא שתחכה חצי שנה - מינימום. ואז תבקש הגדלת מסגרת אשראי בדיסקובר ל 10K או 20K....      וכמה חדשים אחרי שתקבל כזו יהיה יחסית בטוח לבקש קו אשראי חדש מנותן אשראי אחר.
לצפיה ב-'דווקא הבנת יפה '
דווקא הבנת יפה
17/09/2018 | 23:59
2
103
כן, יש לנו ארבעה כרטיסים, ארבעה מספרים שונים,
ארבעה חשבונות, ארבעה סטייטמנטים כל חודש. 
לכל אחד ואחת מאיתנו יש כרטיס דיסקבר וכרטיס מאסטרכארד משלו ועל שמו,
לא Joint ולא Authorized User,
לכל כרטיס יש קו אשראי של 5K$,
כלומר, לכל אחד מאיתנו יש קו אשראי של 10K$. 

לא נשמע סביר לבקש כרטיס אשראי חדש בעוד 3-6 חודשים?

תודה!
לצפיה ב-'זה מזכיר נורא את הסיפור "עבד זורק רימון למרחק 80 מטר" '
זה מזכיר נורא את הסיפור "עבד זורק רימון למרחק 80 מטר"
18/09/2018 | 00:24
1
119
בספר "ילקוט הכזבים".

"עבד זורק רימון למרחק של שמונים מטר. פעם היה צריך להכניס רימון לתוך חלון של בית במרחק של חמישים מטר, הוא הלך שלושים מטר אחורנית וזרק." ~

אתה התעקשת לשלם כפליים (לשים פעמיים דיפוזיט) כדי לקבל בדיוק את אותה תוצאה ב"קרדיט היסטורי" שהיית מקבל עם חשבון אשראי אחד ודיפוזיט אחד.
וזה באספקלרייה של "אני בכלל לא צריך אשראי או קווי אשראי" - משפט שכתבת כאן לא פעם.

לצפיה ב-'כך אתה מודה שפקפקת בי בטעות? '
כך אתה מודה שפקפקת בי בטעות?
18/09/2018 | 00:32
101
לא היתה לנו בעיה לשים דיפוזיט כפול, גם אם אפשר להגיע לאותה התוצאה בדרך שונה.

לא שזה באמת קשור לשאלה, אבל שיהיה.
לצפיה ב-'אגב, בנוגע לתרגיל שתיארת שאנשים עושים'
אגב, בנוגע לתרגיל שתיארת שאנשים עושים
18/09/2018 | 03:32
3
126
אני יכול אולי להבין שקשה לרשויות בארה"ב לחפש בעלי חוב שנמלטו לחלק מהמדינות שציינת,
בנוסף, ברור לי שישראל היא לא מרכז העולם, אבל ציינת את שמה,
האם זה אומר שישראלים יכולים לגנוב כסף מחברות האשראי ולהעלם בישראל?
מעבר לכך שזו בושה וחרפה ויחד עם זאת שברור לי שפושעים יש בכל מקום,
אין אפשרות חוקית לחברות האשראי לרדוף אחר החייבים מחוץ לארה"ב?
לצפיה ב-'ישראלים עושים דברים הרבה יותר גרועים ובורחים לישראל'
ישראלים עושים דברים הרבה יותר גרועים ובורחים לישראל
18/09/2018 | 16:34
1
117
אנשים שביצעו מעשי רצח, אנשים שביצעו עבירות אלימות פליליות חמורות, פדופילים, חוטפים, עברייני מס... ועוד ועוד.
לא ניכנס בכלל לעניין האוליגרכים שמסתתרים בישראל.
הסיבוך והמאמץ שנדרש כדי לרדוף אחרי עבריין בחו"ל הוא עצום אפילו כשהרודף הוא רשויות החוק של המדינה הרודפת.   גדודים של עורכי דין צריכים לעבוד על כזה פרוייקט.
חברות האשראי הן גופים מסחריים - והן עושות את החשבון הפשוט של "כמה יעלה לי לרדוף אחרי החייב" לעומת גובה החוב.  אם מדובר בחוב 5 ספרתי - ה"נקמה" פשוט לא משתלמת כלכלית.
האנשים האלו שבורחים - לא מתכננים לחזור לארה"ב אי פעם (לפחות לא באותה זהות...) ולכן לא מזיז להם שהם השאירו מאחורה אדמה חרוכה.
לצפיה ב-'אתה צודק, אבל השאלה התייחסה יותר לאמריקאים ולא לישראלים'
אתה צודק, אבל השאלה התייחסה יותר לאמריקאים ולא לישראלים
18/09/2018 | 17:19
87
אני מבין שכלכלית בד"כ לא שווה לחברות האשראי לרדוף אחר עבריינים, תודה.
לצפיה ב-'בו אסביר לך מה קורה ברגע שאתה בורח לארץ'
בו אסביר לך מה קורה ברגע שאתה בורח לארץ
22/09/2018 | 15:18
24
1. החוב עובר למחלקת גבייה.
2. ברגע שהם מבינים שעזבת את הארץ הם מוכרים את החוב שלך לחברת גבייה.
3. אם חברת הגבייה בעלת תושייה, ונגיד היא מניו יורק, ל״א או משהו כזה, כלומר יש סיכוי שיש שם אנשים המכירים את ישראל, אז החוב נמכר לחברת גבייה ישראל.
עכשיו בשלב הזה החוב נמכר בשווי של כמעט 30-20 אחוז מהערך שלו.
כלומר מ 50000 החוב עולה לחברה הישראלית 10000$. לא שווה לאף אחד. החוב צריך להיות יותר גדול מזה.

ברגע שהוא נמכר לחברה הישראלית הוא ידפקו לך בדלת , לא פחות, ויבקשו את העלות של כל החוב, בית המשפט הישראלי יתמוך בבקשה שלהם לקחת לך הכל, כי זה כבר חוב ישראלי ולא אמריקאי.

קיים סיכוי שיבואו אליך ישירות בלי לדלג חברה בארהב, כלומר הבנק ימכור את החוב ישירות לחברה ישראלית, אבל זה לא סביר כי הם מוכרים את החוב בחבילות ולא אחד אחד.

אם במקרה יש עובד ישראלי עם מוטיבציה בחברת גבייה האמריקאית, הוא ימצא למי למכור את זה בישראל, ואז אתה בצרות צרורות.
לצפיה ב-'המלצה לכרטיס'
המלצה לכרטיס
18/09/2018 | 01:14
6
114
ממליץ בחום על double cash של Citi
- אין דמי מנוי שנתיים
- בכל סטייטמנט אתם מקבלים cashback של אחוז אחד מהקניות באותו חודש + אחוז אחד מהתשלום שלכם על הסטייטמנט הקודם, הווה אומר שבעצם על כל קנייה אתם מקבלים 2% חזרה.
- תקלונת אחת היא שהסכום לא מגיע אליכם אוטומטית, אלא צריך לחכות שיצטבר משהו (נדמה לי $25) ואז אפשר לקבל את זה כצ'ק הביתה או כזיכוי לחשבון האשראי.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/09/2018 | 01:19
26
לצפיה ב-'חסרונות נוספים (לאחר ששקלנו אותו גם וויתרנו)'
חסרונות נוספים (לאחר ששקלנו אותו גם וויתרנו)
18/09/2018 | 05:30
4
106
1. הכרטיס הוא של מאסטר כארד.  ככרטיס של general purpose, שאמור היה לשמש אותנו ל grocery, אי אפשר להשתמש בו ב Costco, שמהווה חלק נכבד מרכישות המזון שלנו.
2. לכרטיס אין בונוס הצטרפות
3. הוא נחשב לכרטיס שקשה יותר לקבל אותו ביחס למקביליו בשוק (לדוגמא: Chase Freedom Unlimited).

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/09/2018 | 06:05
3
88
א. אני משער שלפותח השרשור לא היתה מגבלת ה-Visa only של Costco - אחרת הם היו מציינים זאת... לפני כמה שנים Costco עברו מ"רק AMEX" ל"רק Visa" - היה קצת מעצבן/מייאש אותי אם הייתי מכייל את החיים שלי על פיהם.

ב. בונוס חתימה - לטעמי מתקזז/מורד על ידי ההטבה המשמעותית של ה-cash back.

ג. אכן קשה לקבל אותו, ויש לזה סיבה...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/09/2018 | 06:48
78
א. נכון.  אבל אם Costco מהווה חלק מהותי מההוצאות היומיומיות, יש לזה משמעות כספית. אגב - נראה ש Citi Double Cash מנסים להסתיר את העובדה שמדובר במאסטרכארד.  צריך לחפש בנרות כדי לגלות את זה.  
ב. אתה אכן מקבל 0.5% יותר (2% במקום 1.5%), אבל מקבל $150 בונוס חתימה.  זה מתקזז רק לאחר הוצאה של $30,000, שזה לא מעט, במיוחד אם יש לך בנוסף כרטיס/ים אחר/ים שהם יעודיים לסוגי קניות מסוימים.  
ג. פותח השרשור מתייחס להיסטורית האשראי הקצרה שלו, ולכן זה משמעותי עבורו.  

לצפיה ב-'אני לא בטוח שהבנתי מה הסיבה שקשה לקבל אותו'
אני לא בטוח שהבנתי מה הסיבה שקשה לקבל אותו
18/09/2018 | 18:12
1
71
אם התייחסת להטבות, אז נראה שהן לא מדהימות.
לצפיה ב-'הם דורשים credit history/score גבוה'
הם דורשים credit history/score גבוה
18/09/2018 | 20:20
85
וזה לא מתבטא רק במספר הבודד (כפי שכבר נאמר כאן בהקשר אחר).
ההטבות שלהם הן 2% גורף, ללא בונוס חתימה.  
לצפיה ב-'שאלה על חזרה לארץ'
שאלה על חזרה לארץ
17/09/2018 | 21:50
6
179
אז עברו להם 4 שנים והרבה חלומות בדרך התנפצו, במפתיע זיכינו השנה בהגרלת הגרין קארד, אך איננו רואים עוד טעם להישאר, החיים מאוד נוחים, אבל חסר לנו חברים, סביבה, לראות אנשים ברחוב וללכת ברגל, וגם הילדים לא יכולים לעשות שום דבר חוץ מהמחשב כל היום, אז אם שורדים את החיים מעדיפים לשרוד אותם בסביבה של חברים (משפחה אין) וחיים חברה.-

אני יודע שזה הרגע שחיכיתי לו המון זמן, אבל אני באמת לא מצליח למצות את הפוטנציאל העסקי והבדידות הורגת ולכן החלטנו שנוותר על הגרין קארד ונחזור לארץ.

קראתי את כל החוברות שיש לגבי זכויות עולה וחוץ מהרבה דברים לא ברורים לא הצלחתי להבין כמעט כלום.

1. האם מישהו יודע האם יש לתושב חוזר איזה זכויות ברכישת רכב בארץ? (פטור ממיסים, מע״מ משהו?)

2. האם יש איזה הנחה ברכישת מוצרי יסוד (מקרר, תנור וכו׳?)

3. האם מישהו יודע על איזה פיתרון ומה באמת כדאי לייבא לארץ? הבנו שכבר לא כדאי להביא מוצרי חשמל מארה״ב ולכן חושבים על לייבא מאירופה - השאלה האם כדאי? ומה עושים עם המע״מ שמשלמים על המוצרים שם?

4.יש לנו פגישה בשגרירות באירופה בעוד מספר חודשים, מכיוון שאנחנו כבר מתכננים לחזור לארץ לא ראינו לנכון לטוס לאירופה לראיון (כ 10 אלף יורו - צריך לשהות שם חודש) אם אנחנו גם ככה חוזרים לארץ היות ולאחר שנה הגרין קארד גם ככה יבוטל כי אנחנו לא נגור בארה״ב - האם אני מפספס משהו פה? לפי הבנתי לא ניתן להחזיק בגרין קארד ללא מרכז חיים (פעיל) בארה״ב ושנרצה להיכנס שוב לארה״ב יבוטל הגרין קארד לצורך הנושא אז חבל על הכסף והזמן.

5. אני מבין שנאלץ לחכות 6 חודשים לקבל ביטוח לאומי, האם מישהו יודע האם זה כולל גם חברות ביטוח כמו כללית ומכבי? ומה קורה לגבי הילדים? (מתחת לגיל 18) 

תודה לכולם וגמר חתימה טובה
לצפיה ב-'רק לגבי 4'
רק לגבי 4
17/09/2018 | 23:35
137
אתם יכולים להוציא גרין קארד ואז לבקש אישור לעזוב לשנתיים - זה יתן לכם אופציה לחזור לארהב אם תתחרטו אחרי שתחזרו לישראל. אבל זה אכן טרטור רציני (תצטרכו להוציא את הגרין קארד, לחזור לארהב ואז לבקש אישור לעזוב...), אז אם החלטתם על ישראל - לכו על זה.
לגבי שאר השאלות שלך - הפורום הזה הוא לא כתובת טובה. תנסה ב ״חוזרים לישראל - שאלות תשובות והתייעצויות״ בפייסוש.

לצפיה ב-'למיטב הבנתי התשובה היא "לא אחרי 4 שנים".'
למיטב הבנתי התשובה היא "לא אחרי 4 שנים".
17/09/2018 | 23:49
1
148
בהנחה שדברים לא השתנו דרסטית בשנה שנתיים האחרונות, אני יודע שיש \ היו כל מני זכויות בנושא מיסוי מופחת ברכישת רכב בארץ לתושבים חוזרים שהיו לפחות 10 שנים מחוץ לישראל.
לגבי שאר המוצרים שהזכרת - מכיוון שבת'כלס המיסוי היום על מוצרי חשמל ומוצרי מטבח בישראל נמוך (יחסית למה שהיה בישראל לפני 15 ו 20 שנה) - כל הנושא של "הנחות במס" ו"ייבוא אישי במכולה" איבד את האטרקטיביות שלו.  לפי חשבונות שעשו כמה מהחברים שלי שעמדו לפני חזרה לארץ לפני שנתיים ולפני שנה - כשלוקחים בחשבון את מחיר השילוח של הציוד ואת נושא האחריות והשרות בארץ, הכדאיות קיימת אם קונים ומייבאים מאירופה רק מוצרי יוקרה מה"שורה הראשונה". זה משהו שאפשר לשקול לעשות אם אתה יודע בדיוק את המידות של המטבח בוילה שאליה אתה חוזר בישראל.

לגבי "היכולת לשמר גרין קארד בלי לגור בארה"ב" - זה תמיד היה קשה, ובשנים האחרונות ככל שהמחשבים של רשות ההגירה משתכללים זה אכן נעשה יותר קשה משנה לשנה. 

לגבי ענייני ביטוח לאומי - ביולי השנה הוכרז על איזשהוא מבצע של "חנינה מהעונש של חיכיון לביטוח לאומי" לכבוןד יומולדת 70 של ישראל. אבל זה היה מבצע מוגבל בתקציב, שהם אמרו שייגמר כשייגמר להם הכסף שהוקצה לעניין. פנה ל"ביית הישראלי" בקונסולייה של ישראל שאחראית על מקום מגורייך ושאל לפרטים. 
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
17/09/2018 | 23:58
109
אכן בגלל שהראיון שלנו באירופה זה משהו שנצטרך לוותר עליו
לצפיה ב-'כפי שרשמו יש פורום בפייס לחוזרים לישראל'
כפי שרשמו יש פורום בפייס לחוזרים לישראל
18/09/2018 | 03:33
1
128
לגבי 1. לפי זכורני רק אחרי 10 שנים יש הטבה (אתה יכול לבדוק באתר של רשות המיסים) אבל יש מגבלה לגבי הנהיגה לרכב שקיבל הקלה במס,
למי שגר מעל שנתיים יש הקלה לגבי גי״ הרכב (אבל לא לגבי מס) לתושב ישרא״ ניתן להביא רכב משומש עד שנתיים על הכביש, למי שהיה מעל שנתיים ניתן להביא רכב משומש עד 4 שנים על הכביש

2. יש אפשרות להביא מוצרים ללא מע״מ ומכס ומס קניה, אבל יש מגבלה על כמות, ניתן לראות באתר של המכס

לגבי מס בריאות, ילד עד גיל 18 אוטומטית מבוטח מיום החזרה, למבוגר מעל גיל 18 יש תקופת שבה הוא משלם אבל לא זכאי לכיסוי תלוי במשך הזמן שהוא לא היה בארץ/שילם ביטוח לאומי ובריאות, ניתן לבדות את זה בכסף, וכפי ש Boston guy רשם היה השנה פטור אבל צריך לברר את התנאים ואין בתוקף. אבל ניתן גם לקנות ביטוח מקופת החולים בדיוק לתקופה הזאת ולרוב זה זול יותר לעומת לשלם ״קנס״ על מנת לבטל את תקופת ההמתנה

שים לב שהמונח תושב חוזר שונה בין המשרדים וגם התנאים שונים, למשל המכס רואה תושב חוזר אחרי שנתיים ע״ מנת לקבל חלק ההטבות, למס הכנסה יש קריטריון של תושב אחרי שש שנים (אני לא זוכר עם זה 5 או 6) ואחרי 10 שנים
משרד הקליטה זה אחרת וכדומה...

לצפיה ב-'תודה, אכן בעייה'
תודה, אכן בעייה
18/09/2018 | 19:01
103
המיסים על ייבוא רכב כולל משלוח והתאמה יוצא יותר יקר מהארץ כבר, חבל מאוד!
לצפיה ב-'בהקשר הטבות מס הכנסה ישראלי -לא רואה הטבות'
בהקשר הטבות מס הכנסה ישראלי -לא רואה הטבות
22/09/2018 | 09:07
23
הן פוטנציאליות לאחר מינימום שש שנים שבה אדם אינו מוגדר תושב ישראל ואז הן חלות עבור הכנסות פסיביות שמקורן בארהב
רושם הכותב שהוא בארהב -4 שנים ולכן הטבות מס הכנסה ישראל -לא נראה רלוונטי
לצפיה ב-'מחויבות למעסיק בזמן המתנה ל I-485'
מחויבות למעסיק בזמן המתנה ל I-485
17/09/2018 | 04:55
1
90
מה המחויבות של המועמד למעסיק המגיש בקשה מתחילה ה PERM, I-140 ועד ל I-485 הסופי. במידה וסכסוך פורץ או אין מילוי מלא של התנאים, אם המועמד רשאי ״לעזוב״ בזמן המתנה ל I-485 ולעבור למעסיק אחר ? האם המעסיק יכול לעצור או לגרום לבעיות כל שהן עד לקבלת האישור הסופי?

לצפיה ב-'AC21'
AC21
18/09/2018 | 01:24
66
בגדול, יש רשימת תנאים שעליך למלא על מנת לשמר את התהליך.
א. עברו 180 יום מהגשת ה-I-485
ב. ה-I-140 אושר (יש exceptions, אבל זה מאוד מומלץ)
ג. העבודה החדשה דומה מהותית לזו שבעבורה הוגשה הבקשה, וכוונת המעסיק החדש היא להעסיק אותך לאחר אישור ה-I-485

וכמובן - שמותר לך לעבוד בעבור המעסיק החדש - EAD מומלץ בחום.
לצפיה ב-'מה קרה לדרופבוקס?'
מה קרה לדרופבוקס?
17/09/2018 | 01:58
1
49
לצפיה ב-'היא בצד שמאל תחת מאמרים נבחרים'
היא בצד שמאל תחת מאמרים נבחרים
17/09/2018 | 04:36
22
לצפיה ב-'עבודה בחברה ישראלית בזמן שהיה בארה״ב'
עבודה בחברה ישראלית בזמן שהיה בארה״ב
14/09/2018 | 13:04
8
303
היי, מפרסמת גם כאן הודעה שפירסמתי בפורום הקודם...

בעלי ואני עוברים לארה״ב לכמה שנים על ויזות j1 בשבילו ו-j2 בשבילי. הבנתי שאסור לי לעבוד בארה״ב עד שאני מקבלת אישור עבודה (מה שיכול לקחת מינימום שלושה חודשים ואפילו כמה חודשים יותר), אבל הניסוח של האותיות הקטנות קצת לא ברור לי וקיוויתי שאולי במקרה שלי זה בסדר להמשיך לעבוד. אני עובדת בחברה ישראלית ויכולה להמשיך לעבוד מרחוק ולקבל את המשכורת שלי לחשבון בנק בישראל. זה פשוט נשמע לי מוזר שידרשו ממני להפסיק לעבוד בעבודה שלא קשורה לארה״ב בשום דרך למשך 5 חודשים... מישהו יודע?

והאם אני יכולה להמשיך לעבוד מישראל בזמן שאני מחכה לאישור עבודה?

תודה רבה :)

לצפיה ב-'תלוי את מי שואלים'
תלוי את מי שואלים
14/09/2018 | 18:08
6
145
לא נתקלתי עד היום באף פסק דין או החלטה של רשויות ההגירה שמתייחסת במפורש לסיטואציה כזו. עורכי דין שונים נותנים תשובות שונות במקרה הזה. על פי הפרשנות המחמירה, גם זו עבודה ולכן זה אסור. אבל יש גם פרשנויות אחרות לפיהן עבור מי שנמצא בארה"ב על ויזה F או J ולא נחשב ל"תושב לצרכי מס", עבודה מרחוק עבור חברה זרה לא תחשב לעבודה.

לצפיה ב-'אני לא חושב שתושבות לצרכי מס רלוונטית.'
אני לא חושב שתושבות לצרכי מס רלוונטית.
14/09/2018 | 20:40
5
106
לא שמעתי אף עורך דין אומר שזה מותר, זה בדיוק כמו לעבוד מרחוק על ויזת תייר - אסור.

גם מבחינת מס התושבות לא משנה - העבודה נעשית בארה"ב, אז גם המס משולם בארה"ב. זה שמזמין העבודה ומשלם החשבון לא בארה"ב זה לא רלוונטי (בעצם זה כן, כי זה עושה את הpayroll tax יותר מסובך).
לצפיה ב-'ראה את הדיון בקישור הבא'
ראה את הדיון בקישור הבא
14/09/2018 | 21:36
4
91

כבר היו בעניין הרבה דיונים בפורום ...

לצפיה ב-'לא הייתי בפורום הזה תקופה ארוכה, אז יכול להיות שאני לא מעורה'
לא הייתי בפורום הזה תקופה ארוכה, אז יכול להיות שאני לא מעורה
14/09/2018 | 22:22
105
הקישור שהבאת דווקא מחזק את מה שאמרתי.

יש שם שני עורכי דין - קארין (ק) ואנג׳לו (א).

ק. אומרת שהבעיה היא לא עצם העבירה אלא הקלות להתפס בה אם מגישים דוחות מס, ואז מתארת מצבים בהם אפשר לא להכליל את העבודה הזאת בדוחות מס ובכך לא להתפס על ידי רשויות ההגירה. מכך היא מסיקה שזה כנראה בסדר, בלי שום סמכות חוקית. היא כן מזכירה שבמקרים ספציפיים לאנשים על ויזות סטודנט אפשר לקבל שכר מחו״ל וזה בסדר, אבל אלה מקרים פרטיים (זה בד״כ מעוגן באמנת המס, לא יודע מה אמנת המס עם ישראל אומרת על כך, אבל לרוב מדובר בשכר מהאוניברסיטה ששולחת מישהו להשתלמות/התמחות בארה״ב, לא שכר ממעסיק לא קשור לשליחות).

א. אומר שזה בכלל לא חשוב מה החוק אומר, אלא חשוב מה בית המשפט יגיד כשנתפסים. הוא לא מביא שום דוגמאות של פסקי דין רלוונטיים, ורק מביא טענה שהריבונות האמריקאית לא בהכרח חלה על מי שנמצא בשטח ארה״ב וכי ״העובדים האמריקאים הרי לא נפגעים״. אני מתייחס לטענה הזאת בביטול מוחלט ולא הייתי מוכן לשמוע כזה דבר מעורך דין שאני משלם לו על ייעוץ.

ציטוט מא.: ״To be sure, the U.S. immigration police would probably try to assert that a nonimmigrant who works from his U.S. home for a foreign employer on the facts I’ve posited has violated the immigration laws״

הוא טוען שעבודה מהבית עבור מעסיק זר בארה״ב זה אותו דבר כמו עבודה מהבית עבור מעסיק זר בחו״ל, ולכן חוקי ההגירה האמריקאים לא תקפים. אבל זה לחלוטין לא ברור לי. הרי לשתות אלכוהול בגיל 18 מותר בארץ, האם זה אומר שישראלים בני 18 יכולים לשתות אלכוהול בארה״ב בזמן שהם באים לפה לטיול? אני בספק.

החוק היבש הוא די ברור בנושא הזה, ואני לא הייתי ממליץ להסתמך על עצת ה WWTCD. אני מניח שכן אפשר להסתמך על הטענה של ק. בדבר הUS sourced income, אבל הסייג הזה מדבר על הכנסות יחסית קטנות (סך ההכנסות מהעבודה הזאת בשנה צריכות להיות פחות מ3 אלף דולר). זה יותר מכוון לפטור את המערכת מעיסוק בזוטות, לא תשובה עקרונית. אני מניח שלשואלת המשכורת יותר גבוהה מזה.

כמובן תמיד אפשר ללכת להתיעץ עם עורך דין ולקבל guidance רשמי וחתום, ואז לטעון שפעלת לפי הguidance, אבל מנסיון שלי עורכי דין (ורואי חשבון) נוטים להיות הרבה יותר שמרניים בהפקת תשובות חתומות לנושאים ספציפיים שלגביהם נשאלו מדיונים היפוטטיים באינטרנט שאין להם שום אחריות לגביהם.
לצפיה ב-'לדעתי בעניינים כה חשובים כמו ענייני הגירה, '
לדעתי בעניינים כה חשובים כמו ענייני הגירה,
14/09/2018 | 22:37
2
102
אם יש ספק, אין ספק. חבל להסתכן.
לצפיה ב-'אם להסתכן או לא להסתכן זו שאלה אחרת'
אם להסתכן או לא להסתכן זו שאלה אחרת
14/09/2018 | 23:06
1
115
השאלה שנשאלה כאן היא האם אסור או מותר. ומכיוון שלא קיימת פסיקה בנושא, ואין בחוקי ההגירה הגדרה מפורשת של המושג "emplotyment", מה שאני יכול לומר זה רק שאין כאן תשובה חד משמעית.

האם יש סיכון? יכול להיות. יכול להיות שפקיד הגירה שיגלה שמישהו עבד מרחוק יפעיל שיקול דעת ויחליט שמדובר כאן בעבודה. וגם אם בהמשך בית משפט יחליט שזו לא עבודה, זה יכול להיות תהליך ארוך וכואב.

ומצד שני, אני יכול גם לומר שלאחר חיפוש מאד מעמיק בנושא, לא מצאתי עדות כתובה לאף מקרה כזה. לא בדיווחים של אנשים בפורומים, לא בבלוגים של עורכי דין, ולא בהחלטות של ה-AAO או ה-BIA. יתכן מאד שהסיבה לכך היא שזה נמצא "מתחת לרדאר", מכיוון שאין צורך לדווח על כך ל-IRS במקרים האלו, ומכיוון שזה לא משהו שמגיע בכלל לידיעתם של פקידי ההגירה בכל דרך אחרת (אלא אם המבקש מנדב את המידע הזה בעצמו). אני מאמין שזו סיטואציה מאד נפוצה, לפחות על סמך התדירות בה שאלות כאלו נשאלות כאן. אז כניראה שהעובדה שמעולם לא נתקלתי בדיווח על מקרה כזה אומרת משהו.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/09/2018 | 22:35
62
תודה רבה לשניכם על התשובות הארוכות והמפורטות. אני מבינה שהסיטואציה הספציפית הזאת נופלת לתחום האפור.

האם אפשר לתת בפורום המלצות (גם אם במסרים פרטיים) לעורכי דין שמתמחים בעניין? אם כן אשמח.
לצפיה ב-'אנא קראי פוסט שכתבתי בנושא זה'
אנא קראי פוסט שכתבתי בנושא זה
22/09/2018 | 09:08
20
לצפיה ב-'שאלה בנוגע למיסי דיור - ניו ג'רזי'
שאלה בנוגע למיסי דיור - ניו ג'רזי
15/09/2018 | 22:42
6
117
שלום,
אנחנו זוג + 2 ילדים קטנים, ואנחנו מתכננים לעבור לניו יורק דרך העבודה שלי בעוד כ7 חודשים.
כמו רבים פה בפורום גם אני מנסה להבין עלויות והוצאות צפויות.
פרמטר חדש שנתקלתי בו לאחרונה הוא הפרופרטי טקס, והסיטי טקס.

האם מישהו יכול לומר לי כיצד אלו מחושבים בניו ג'רזי? (בודקים כרגע לגבי טנפליי והאזור). ראיתי באתר של טנפליי דוגמא מ2013 ושמדובר בכ18 אלף דולר לשנה לבית במחיר ממוצע.
האם זה הכל? האם זה גם במקרה של שכירות וגם בקנייה?

ואם להיות הרבה יותר ספציפי, אם אני מסתכל על בית שמוצע להשכרה בZILLOW ב4,500 דולר לחודש, לאיזה סכום חודשי זה יכול להגיע ביחד עם כל המיסים בהערכה גסה?
גם מה שאנחנו קוראים לו ארנונה וגם יתר המיסים שבטח עוד לא שמעתי עליהם ואשמע בהמשך 

תודה רבה!
לצפיה ב-'המיסים על נכסים פה הוא קצת שונה ממה שמוכר בישראל'
המיסים על נכסים פה הוא קצת שונה ממה שמוכר בישראל
16/09/2018 | 00:05
1
105
מה שמקובל בישראל בתור ארנונה מחולק פה למיסי נכס (פרופרטי טקס, ופינוי אשפה)
את הפרופרטי טקס משלם בעל הנכס ולא השוכר (בניגוד למה שמקובל בישראל השוכר משלם ארנונה)
לעומת זאת פינוי אשפה תלוי בסוג הנכס, בבתים פרטיים לרוב זה הדייר, בקומפלקסים זה יהיה חלק מהשכירות.
עלויות פינוי אשפה מצויינות באתר של העיר (באיזור שלי זה מפורסם שם וזה תלוי בגודל הפח)

אני לא מהאזור שאתה מתכוון לעבור אז אני לא יודע את העלויות המדוייקות שם.

דרך אגב פרופרטי טקס זה תלוי סטייט וברוב המקומות שאני מכיר זה נגזרת של מחיר הנכס ולא שטחו, וכמובן מכיל בעיות (כמו  שקיימות גם שחישוב לפי גודל וצורות חישוב שונות לגודל שקיים בישראל)
למשל יש מצב פה בקליפורניה שבעלי הנכס שאני שוכר משלם סכום נמוך, אבל הבית לידי שהוא באותו צורה בעל שטח דומה שבדיוק נמכר, שם הולכים לשלם סכום שנתי שהוא פי 8 יותר גבוה

לצפיה ב-'פינוי אשפה הוא תלוי בעיר'
פינוי אשפה הוא תלוי בעיר
16/09/2018 | 07:11
64
יש ערים שזה חלק מהפרופרטי טקס ויש ערים שמשאירות את זה לקבלנים פרטיים.
מניסיון באיזור - גם אם התשלום הוא פרטי - זה גרושים - סביב ה25 דולר בחודש מניסיון של לפני שנתיים
לצפיה ב-'Property Tax'
Property Tax
16/09/2018 | 00:57
95
Only the home owner needs to pay Property Tax
If you rent a home you will not pay this Tax
לצפיה ב-'נגיד ככה: אם אתה שוכר'
נגיד ככה: אם אתה שוכר
16/09/2018 | 01:17
102
ה"ארנונה" פשוט תהיה מגולמת בשכר הדירה שתשלם, אבל התשלום עצמו יחול על בעלי הנכס.
לצפיה ב-'כמו שנאמר'
כמו שנאמר
16/09/2018 | 07:14
1
82
כל המיסים למיניהם זה על הבעלבית.

מה שאתה צריך לקחת בחשבון זה עלות סגירת ההסכם (לרוב יהיה חודש - חודשיים ביטחון ולפחות חודש למתווך שבדרך + חודש ראשון - כלומר סכום לא מבוטל על השולחן) + עלויות ״תפעוליות״ של הנכס ודברים שאתה חייב לשלם.

דוגמאות הן חשמל , מים , גז , נפט (תלוי בסוג החימום בנכס) - כאשר העלות של החימום כתלות בסוג המערכת יכולה להגיע בחורף למאות דולרים בחודש (יכולה = תגיע בטוח) ובקיץ המיזוג למאות דולרים בחודש.

ובנוסף לזה - יש שאלות של כל מני Service contracts - שצריך לברר מי משלם (Gutter cleaning , גינון וכו).

בקיצר - טיפה מסובך אבל הכל לרוב כתוב ומוצהר מראש.
לצפיה ב-'תודה רבה לעונים!'
תודה רבה לעונים!
16/09/2018 | 15:38
68
עכשיו אני מתחיל להבין קצת יותר טוב את הפרופורציה במחיר שבין קנייה להשכרה. למעשה המס הזה פשוט מגולם כבר במחיר ההשכרה.

תודה לעונים!

לצפיה ב-'העברת כספים מהארץ לארה"ב'
העברת כספים מהארץ לארה"ב
14/09/2018 | 03:19
4
164
שלום לכולם,

אשמח אם תוכלו לסייע לי כיצד ואיך כדאי לי להעביר כספים מהארץ לארה"ב.

1. אני מעוניין להעביר סכום של בערך 12,000 דולר. האם כדאי לי לקחת אותו במזומן? במידה וכן, האם ניתן למשוך סכום כזה מהטלרים בבנק במזומן?

2. במידה ולא, האם ניתן ליצור קשר עם המוקד הטלפוני של הבנק ולבקש לבצע העברה בנקאית מהארץ לארה"ב בסכום שכזה?

לציין, כי אני נמצא בבנק לאומי.

תודה רבה!!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/09/2018 | 23:10
115
1. אפשר - אבל צריך להזמין מראש כמה ימים לפני את הסכום הנ״ל.
2. לא - אי אפשר לעשות את זה טלפונית - צריך פקס ... יאפ ... פקס...
וכמובן - כדי להסדיר מראש כל מני תפסים שהם יבקשו כמו W8/W9 - כי אחרת זה יתעקב.
לצפיה ב-'עוד תשובה'
עוד תשובה
15/09/2018 | 02:39
2
120
תבקש לפתוח בבנק לאומי חשבון סחר בינלאומי בגלישה ישירה (בבנק לאומי). זה יאפשר לך לתת הוראות להעברת כספים דרך האינטרנט, בלי צורך למלא טפסים בכל פעם.

לצפיה ב-'מסקרנות - מתי עשית את זה?'
מסקרנות - מתי עשית את זה?
15/09/2018 | 03:52
1
102
בזמנו (לפני 3+ שנים) לא ממש היו מוכנים לפתוח לי בתור אדם פרטי חשבון סחר בינלאומי.

פשוט אני אשמח לדעת מה אני מפספס - מה מילת הקסם :)
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון, זה גם היה לפני 3-4 שנים'
אם אני זוכר נכון, זה גם היה לפני 3-4 שנים
15/09/2018 | 05:21
97
החשבון שלי הוא בסניף ישיר לאומי (מה שנקרא פעם "הישיר הראשון"). התקשרתי אליהם בשביל לבצע העברה, והפקידה היא זו שהציעה מיוזמתה את האופציה של פתיחת חשבון סחב"ל.

ואגב, בסניף הישיר מעולם לא היתה לי בעיה לשלוח טפסים חתומים באימייל ולא בפקס. גם את פתיחת חשבון סחב"ל עשיתי מרחוק עם טפסים שחתמתי, סרקתי, ושלחתי באימייל.

לצפיה ב-'ביטוח רפואי - המלצה'
ביטוח רפואי - המלצה
14/09/2018 | 07:33
2
127
שלום לכולם,
אנחנו מתגוררים באוקלהומה על ויזת J1. אישתי והילדים מבוטחים בביטוח רפואי דרך מקום העבודה של אישתי. כדי להוסיף אותי לביטוח יש לשלם תוספת של כ 360 דולר. אני אזרח ועובד כעצמאי. האם יש אפשרויות נוספות לביטוח (בעיקר מעניין אותי ביטוח קטסטרופות)? האם הסכום הוא סביר?
לצפיה ב-'תוספת של 360 דולר לחודש? לשבוע? לשנה?'
תוספת של 360 דולר לחודש? לשבוע? לשנה?
14/09/2018 | 21:50
1
106
ואגב, האם מקום העבודה של אישתך זו אוניברסיטה במקרה?

בגדול, בהנחה שמדובר בתוספת של 360 דולר לחודש, ומקום העבודה של אישתך לא מסבסד אותך, זה סכום בהחלט סביר בכדי להוסיף בן זוג לביטוח. אבל הכל כמובן תלוי בפרטים (כלומר, מה הם התנאים של הפוליסה). בכדי לסבר את האוזן, ביטוח בריאות שנחשב טוב, עבור כל המשפחה, יכול לעלות כ-2000$ לחודש. בדרך כלל לא משלמים סכומים כאלו משום שהסכום מסובסד על ידי מקום העבודה, ומשלמים רק השתתפות. אבל אלו סדרי הגודל לביטוחים טובים.

אם אתה מעוניין רק בביטוח קטסטרופות, סביר להניח שתוכל למצוא בעצמך משהו יותר זול. אולי אפילו בסביבות ה-100$ לחודש. אבל תיקח בחשבון שביטוח בסדר גודל כזה יהיה ביטוח די מחורבן. מדובר בביטוחים שמכונים short term, יש להם תקרה מקסימלית לסכום שהביטוח ישלם (שיכולה לנוע בין חצי מיליון לשני מיליון, אבל אפילו שני מיליון לא תמיד מספיק במצבים מסויימים), ובמידה ותזדקק לטיפול רפואי, תצטרך לשלם מכיסך בסביבות ה-10K דולר בשנה לפני שתקבל מהביטוח אפילו גרוש.

לצפיה ב-'אכן 360 דולר לחודש'
אכן 360 דולר לחודש
15/09/2018 | 01:10
82
תודה על התשובה. איפה אני בודקאפשרויות נוספות?
לצפיה ב-'עבודה עם ויזת L2 ואישור עבודה (EAD) '
עבודה עם ויזת L2 ואישור עבודה (EAD)
12/09/2018 | 22:57
8
140
היי לכולם,

אנחנו עוברים לניו יורק בקרוב עם ויזת L1B של בעלי (אני מקבלת L2).
קראתי הרבה דברים בנוגע לאישור העבודה עם L2 ונתקלתי באנשים שמשתפים בקשיים להשיג עבודה עם אישור העבודה שבא עם L2,
בין היתר כי L2 כפופה לL1 ונראה שיש מעסיקים שמהססים לקבל אנשים עם היתר עבודה זמני שיכול להפסק כתלות בSPOUSE.

השאלה שלי היא האם יש פה סיפורים גם מאנשים שהצליחו להשיג עבודה עם הEAD שבא עם הL2?
אני עובדת בהייטק (מפתחת Full Stack עם 5 שנות נסיון) ורוצה להבין האם זה הגיוני לצפות שעם מספיק מאמצים אוכל למצוא עבודה עם ויזה זו בניו יורק.

תודה מראש!
לצפיה ב-'לא תהיה שום בעיה'
לא תהיה שום בעיה
13/09/2018 | 01:50
6
95
אשתי עבדה כמה שנים כמתכנתת בניו יורק עם EAD על J2 שזה ממש אותו דבר. עבדה גם בסטרטאפ קטנטן וגם בתאגיד ענק עם האישור הזה, אני לא חושב שזה אפילו עלה בראיונות - כשהיא התחילה לעבוד היא הראתה להם את הכרטיס ביום הראשון. בדר״כ הם שואלים בטפסים האם את eligible to work in the us, את יכולה פשוט לענות על השאלה הזאת ב yes ובזה נגמר העניין. בהייטק פה ככ רגילים לזרים שזה לא יפריע להם. אם יש לך נסיון לא תהיה לך שום בעיה להתראיין פה בעיר - יש המון ביקוש למתכנתים.
אם את רוצה שהמעסיק שלך יעשה לכ/ם sponsorship בלי קשר לבעלך - זה משהו שכדאי להעלות בראיונות (אנחנו הוגשנו לגרין קארד ככה, דרך המעסיק של אשתי...).
מה שכן, קחי בחשבון שיקח לך מספר חודשים לקבל את ה ead.
לצפיה ב-'תודה על התשובה!'
תודה על התשובה!
13/09/2018 | 11:03
5
68
טנקס, זה ממש מרגיע :) 

כן מודעת לזה שזה לוקח כמה חודשים לקבל את הEAD.. 
כמה זמן לקח לאשתך להשיג את האישור? 
לצפיה ב-'3-5 חודשים'
3-5 חודשים
13/09/2018 | 16:04
4
68
היו דיווחים פה בפורום בתחילת 2018 על זמני המתנה של 5 חודשים. מצד שני, אנחנו חדשנו את האישור במאי 18 (כי לא היינו בטוחים שהיא תספיק לשנות סטטוס לפני שהאישור הקודם פג) וזה לקח רק 3 חודשים.

לצפיה ב-'אחלה תודה!'
אחלה תודה!
13/09/2018 | 16:09
20
לצפיה ב-'top tip on this - שלחו את החידוש עם חידוש הויזה'
top tip on this - שלחו את החידוש עם חידוש הויזה
13/09/2018 | 16:32
2
77
עד עכשיו כשחידשנו את הL1 וכל המסביב עם Premium - שלחנו גם את החידוש של הEAD וזה חודש יחד.

בהחלט מוריד מהלחץ של הלחכות לחידוש בנפרד.
לצפיה ב-'איך עשיתם את זה?'
איך עשיתם את זה?
14/09/2018 | 03:57
1
56
L1 קיבלנו לשלוש שנים, EAD רק לשנתיים.
אז אנחנו מחדשים את ה- EAD לפני ה- L1.
אצלכם היה שונה?
לצפיה ב-'מעניין לגמרי...'
מעניין לגמרי...
14/09/2018 | 23:08
50
אז אצלי הייתי העובד הראשון בסניף בארה״ב - אז קיבלתי את האישור לשנה , אח״כ לשנתיים ועכשיו בחידוש האחרון לעוד שנתיים - והתאריכים של הEAD היו מקבילים.

לצפיה ב-'מבין את החשש, היה לנו דומה. מעשית אין שום בעיה'
מבין את החשש, היה לנו דומה. מעשית אין שום בעיה
14/09/2018 | 03:56
27
לצפיה ב-'עוד שבוע עובר, עוד חדשות רעות מה- USCIS'
עוד שבוע עובר, עוד חדשות רעות מה- USCIS
14/09/2018 | 03:59
1
196
לצפיה ב-'זה בכותרות כבר חודשים...'
זה בכותרות כבר חודשים...
14/09/2018 | 04:29
165
היה אמור להיכנס לתוקף בקיץ, אבל נדחה כי הם לא הגדירו מה זה "initial evidence".

ההגדרות פורסמו ב11 לחודש והנוהל נכנס לתוקף באותו היום, ז"א כל בקשה שהוגשה מ11 לספטמבר כפופה לנוהל (גם אם בפועל שלחו אותה כמה ימים לפני, כי הרי הדואר הוא לא מיידי).

עוד אחת מהדרכים של הממשל הנוכחי לשים מכשול בפני עיוור. לרוב הטעויות המדוברות הן טעויות של עורכי הדין, לא של המבקשים עצמם, כי הרי עורכי הדין הם אלה שאוספים ומארגנים מסמכים ושולחים את החבילות בהרבה מהמקרים. גם אם מדובר בטעות של מגיש הבקשה - אם שכחו להכניס דף למעטפה זה עדיין לא מצדיק פתיחת הליכי גירוש מיידיים בלי אפשרות לתקן כפי שמנחה הנוהל החדש.

עקרונית, USCIS טוענים שמדובר בכלי הרתעתי למנוע "place-holders", אבל הם לא מגדירים את המושג הזה. מישהו ששכח לשים את הטפסים של הספונסור למשל - האם מדובר בטעות או בנסיון למשוך זמן? לא יודע. הם גם לא מגדירים מה זה frivolous. האם מישהו שחשב שמגיע לו משהו שלא באמת מגיע זה frivolous?

הם גם אומרים שמי שרשאי לקבל החלטה זה officer/adjucator, דהיינו הבקשה יכולה לשבת חודשים בתור עד שמישהו יסתכל עליה ויקבל החלטה (מי שמקבל/סורק את הבקשות אלה לא officers אלא עובדים כללים, לעתים אפילו עובדי קבלן). בינתיים המגיש יכול כבר לא להיות בסטטוס על סמך הבקשה שהוגשה, והופה - גירוש בלי בכלל לדבר איתו.

הנה הQ&A שהUSCIS פרסמו:

לצפיה ב-'שאלות על טופס N-600K'
שאלות על טופס N-600K
11/09/2018 | 10:09
6
116
שלום,
התחלתי למלא טפסי N-600K עבור שלושת ילדיי ונתקלתי במספר בעיות שלא מצאתי עבורן תשובה חד משמעית בחיפושים בפורום. אשמח אם תוכלו לעזור לי...
  1. בפרק 3 סעיף 11, אני נדרשת למלא Certificate of Citizenship שלי, כי נולדתי בישראל לאבא אזרח. אין לי תעודה כזו. יש לי תעודת לידה של אזרח בחו"ל ודרכון אמריקאי. האם מספיק לספק הסבר בפרק 11 עם הפניה לצילום דרכון ותעודת הלידה? מישהו ששלח את השדה הזה ריק יכול להגיד אם קיבלו את זה או לא?
  2. אני מתכננת לשלוח את הטפסים עם בקשה לראיון בסניף סינסינטי אוהיו, ובקשה לתאריך ראיון בתחילת אוקטובר 2019. זה מספיק זמן? האם הם מתחשבים בבקשה התאריכים?
  3. הילדים שלי גם בעלי אזרחות גרמנית, המקנה להם כניסה לארה"ב ללא ויזה. האם זה תקין, שלמרות שאנחנו מגיעים לארה"ב (גם) בשביל  הריאיון, הם יכנסו לארה"ב עם הדרכון הגרמני ולא עם הישראלי? (חוסך לנו את הוצאת הויזה)
תודה רבה מראש על כל עזרה,
שרי
לצפיה ב-'לגבי ראיות להיותך אזרחית'
לגבי ראיות להיותך אזרחית
12/09/2018 | 17:07
82
לדעתי להשאיר ריק ולספק הסבר זה מספיק טוב.

ראייה לטענתי:
אם תעייני בהוראות לטופס (כפי שאני משער שכבר עשית), בעמוד 3, מופיעות ראיות אפשריות לאזרחות של ההורה ושל הסב. ביניהם מופיעים גם report of birth abroad וגם unexpired US passport. במקומך, הייתי מצרף צילום של שניהם ומביא את המקור לראיון.

דיסקלעיימר - זה על פי מיטב הבנתי, לא עברתי את התהליך בעצמי.
לצפיה ב-'2+3'
2+3
12/09/2018 | 19:37
3
62
זה בהחלט מספיק זמן להערכתי, אין שום בעיה להיכנס עם דרכון אחר.
אני נעזרתי בשויצרי בלי בעיה.
נ. ב: יהיו שיגידו לך שאת חייבת לצאת אם דרכון אמריקאי לילדים. פורמלית זה נכון, תרגישי בנח להתעלם.
לצפיה ב-'לגבי הנ.ב.'
לגבי הנ.ב.
12/09/2018 | 20:22
2
70
אפילו פורמלית, זה לא ממש נכון...
בישראל (למשל), יש ביקורת דרכונים ביציאה, והמדינה דורשת שכל אזרח ישראלי ישתמש בדרכון הישראלי שברשותו לצורך כך.
בארה"ב (בניגוד לרוב מדינות העולם), אין ביקורת דרכונים ביציאה, וזה לא רק פרקטיקה, זו אידאולוגיה. אתה רוצה לצאת - סחתיין, עליך, אתה לא חייב לנו כלום ותמיד מותר לך לצאת. זה נכון בין אם אתה יוצא בטיסה מסחרית, ברכב פרטי, ביאכטה בבעלותך - אתה רוצה לצאת, פשוט צא, אין שום ביקורת ביציאה.
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
13/09/2018 | 01:37
1
82
פורמלית - זה אסור בצורה חד משמעית לצאת מארהב ללא דרכון אמריקאי. בפועל - אין בדיקה אז לא יתפסו אותך.

Except as otherwise provided by the President and subject to such limitations and exceptions as the President may authorize and prescribe, it shall be unlawful for any citizen of the United States to depart from or enter, or attempt to depart from or enter, the United States unless he bears a valid United States passport.

https://www.law.cornell.edu/uscode/text/8/1185
לצפיה ב-'זו לא הפעם הראשונה'
זו לא הפעם הראשונה
13/09/2018 | 23:50
54
וגם לא הפעם האחרונה שאני טועה - תודה על התיקון!
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם!!'
תודה רבה לכולם!!
13/09/2018 | 16:30
19
לצפיה ב-'שאלות - אזרוח ילדים'
שאלות - אזרוח ילדים
13/09/2018 | 16:37
86
שלום, 
אנחנו ממש לקראת שליחת המסמכים והראיות, רציתי לדעת אם יש כאן מישהו ששלח צ׳ק בנקאי דולרי מבנק בישראל, למרות בקשת הרשויות (הUSCIS למשל) לצ׳ק מבנק בתוך ארה״ב? האם קיבלו את הצ׳ק? מאוד מפחדת ליפול בנושא הזה...

ודבר נוסף - בהוראות לטופס (N-600K) כתוב שצריך לכל ילד גם טופס I-94. מצאתי מאיפה מוציאים אותו, השאלה מי מוציא אותו ומתי? רק אחרי שנכנס לארה״ב? כי כרגע הוא לא ממש רלוונטי, הם מעולם לא היו בארה״ב...
תודה רבה!
שרי
לצפיה ב-'שאלות החלפת ויזה '
שאלות החלפת ויזה
13/09/2018 | 03:56
3
119
היי חברים ברכות לפורום החדש - נקווה שהיא יעבוד כמו שצריך בלי פריצות :)
2 שאלות לי אליכם:

1. מדוע כאשר יצאתי לטיול בקנדה וחזרתי אני לא רואה את הI94 מעודכן? אני רואה אותו עם הכניסה הקודמת שלי לארה"ב.

2. מה עלי לעשות בהתחשב בתשובה לשאלה הראשונה - בשביל לעבור לויזה אחרת שברשותי? יש לי L1A ויש לי J2, אני אולי אצטרך לעבור לJ2, אני מבין שיציאה לקנדה לא תשנה את הסטטוס שלי בכניסה? אשמח לטיפים בנושא.

תודה !

לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
13/09/2018 | 07:02
81
היציאה לקנדה לטיול / זמן קצר לא משנה את ה- I-94.
ולגבי הויזות - כן, אתה יכול להחליף סטטוס בכניסה.
לצפיה ב-'באופן רגיל'
באופן רגיל
13/09/2018 | 09:04
1
90
הכניסה חזרה לאחר יציאה לקנדה לתקופה שלא עולה על 30 יום זו פרוצדורה שנקראת automatic revalidation, שמאפשר להיכנס על ה-I94 הקיים.

מצד שני, יש אפשרות לבקש בכניסה להיכנס עם ויזה שונה ולא בהליך של automatic revalidation.

לצפיה ב-'תודה ! למדנו משהו חדש.'
תודה ! למדנו משהו חדש.
13/09/2018 | 14:38
62
מודה מודה!

לצפיה ב-'הגשת בקשה לגרין קארד מארה"ב - שאלה בקשר לרישום פלילי'
הגשת בקשה לגרין קארד מארה"ב - שאלה בקשר לרישום פלילי
12/09/2018 | 04:38
3
138
הי אני מגיש בקשה לגרין קארד מתוך ארה"ב ובעבר באחת ההפגנות נעצרתי ,נשפטתי ויצאתי - לא אשם - מחוסר בראיות מאוחר יותר הגשתי מכתב בקשה לנקות את שמי למשטרה וקיבלתי מהם אישור ששמי נוקה.
בבקשה שלי לוויזת תייר דיווחתי על כך וזה לא עשה לי בעיות. 
עכשיו שאני מגיש את הבקשה לויזה נתקלתי בהמון מושגים ל"תעודת יושר" ולא הצלחתי להבין את ההבדל ביניהם, אם יש ? איך אני מבקש אותה מחוץ לארץ ? למי אני שולח אותה (כתובת) אם אני לא רשאי לקבל אותה באופן אישי, ומתי לשלוח (לפני הגשת הטפסים \ אחרי) ?
והשמות הם : 
בעברית ואנגלית : 1) תיעוד פלילי - Criminal Records 
2) בקשה לאישור בדבר היעדר רישום פלילי - Confirmation of Non-Criminal Records
3) תעודת יושר - Integrity Certificate
4) אישור לשם נקי - Approval for Clearance of your Name
5) תעודת מידע פלילי - Criminal Information Certificate
6) הסטוריה פלילית - Criminal History

אודה מאד למי שיוכל לעשות לי קצת סדר בבלאגן

לצפיה ב-'לא נראה לי שלרבים כאן יש ניסיון לבקשה לגרין קארד'
לא נראה לי שלרבים כאן יש ניסיון לבקשה לגרין קארד
12/09/2018 | 05:43
120
מתוך ארה"ב עם נתונים הדרושים יותר מ"תעודת יושר" בסיסית, ולכן, בעוד אני מקווה שיוכלו לסייע לך כאן, אני לא בטוחה בזה. אנסה בכל זאת לעזור מעט.
ראשית, לא לגמרי ברור: האם נעצרת בארה"ב או בארץ? האם אני מבינה נכון שזה היה בארץ ושמבקשים ממך אישורים מהארץ?
במקרה כזה, למיטב הבנתי מס' 1 זה מה שנקרא בעברית העדר רישום פלילי ("תעודת יושר") ובמס' 2 מבקשים ממך להנפיק את האישור הזה. בשביל זה צריך לפנות למשטרה בארץ, אך איך עושים זאת מתוך ארה"ב ולמי מבקשים להעביר את האישור אין לי מושג.
מס' 3 - אין כעקרון בעברית מסמך שנקרא "תעודת יושר", זה שם עממי לאישור העדר רישום פלילי (1 ו-2), ולכן אין לי מושג למה בדיוק הכוונה כאן. אולי כאן מדובר במסמך אמריקאי, המעיד על מצב הרישום הפלילי בארה"ב (כי ראיתי שיש אישור שנקרא כך בארה"ב).
כל היתר אין לי מושג. 
אומנם לא נשמע שמה שקרה לך יכול לשמש עילה לפסילת גרין קארד (אפילו אילו היה רישום, כנראה לא מדובר בעבירה שאמורה לפסול אותך, ואם אין - אז בכלל), אך בכל מקרה, לדעתי לאור העובדה שכיום הפקידים מתודרכים להקשות על המבקשים אם משהו במסמכים לא לגמרי מתוקתק ואף לדחות בקשות בגלל מחסור או טעות במסמכים, אני הייתי מציעה לך לא לקחת סיכון ולפנות לעורך דין לענייני הגירה. וכמובן לא לשכוח להביא אליו את כל הניירת שקיבלת, אם בכלל, בזמנו מהמשטרה בהקשר הזה, כמו למשל האישור שניקו אותך (שהייתי מנחשת שזה מס' 4 ברשימה שלך).
בקיצור, זה עניין חשוב ומסובך מדי מכדי להסתפק בעצות בפורום בלבד, גם אם תקבל כאלה.
לצפיה ב-'תפנה בטלפון לקונסוליה הישראלית הקרובה אליך'
תפנה בטלפון לקונסוליה הישראלית הקרובה אליך
12/09/2018 | 20:07
59

מעיון באתר של אחד מאתרי הקונסוליות הישראליות, נראה שיוכלו להנפיק לך תעודה כזו. 

שיהיה בהצלחה! :)
לצפיה ב-'תקרא את עמוד 13 בקובץ ההוראות ל-I485'
תקרא את עמוד 13 בקובץ ההוראות ל-I485
12/09/2018 | 23:47
88
בשביל לראות מה בדיוק אתה צריך לשלוח.

כאן:

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ