לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
192192 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום עוברים לארה"ב

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מעבר ילד לפני ההורים - לקראת ראיון גרין קארד'
מעבר ילד לפני ההורים - לקראת ראיון גרין קארד
17/11/2018 | 20:38
24
שלום חברים,
אנחנו בתהליכי סיום לקבלת גרין קארד (לפני ראיון), אנחנו לא מתכננים כרגיע לעבור לארה"ב (רק בעוד 4 שנים) אבל הבן שלנן בן 22 רוצה לעבור מייד.
האם אפשר שהוא יעבור לבד לפני ההורים? האם יאושר לו הגרין קארד (בהנחה שאין בעיות אחרות)?
יש לנו משפחה שם ויש לו היכן להיות,
תודה למסייעים,

לצפיה ב-'ויזה E1 לאחר סיום העסקה'
ויזה E1 לאחר סיום העסקה
14/11/2018 | 02:41
4
95
היי שלום,

אני נמצא ברילוקשיין מחברה ישראלית על ויזה E1 עם חותמת עד יולי 2019. אני מתפטר, האם אני יכול להשאר בארה"ב למטרת טיול? או שעליי לצאת מגבולות ארה"ב לאחר סיום ההעסקה עם המעסיק הישראלי (שהוציא לי את הויזה E1).

תודה
לצפיה ב-'יש לך תקופת חסד של 60 יום'
יש לך תקופת חסד של 60 יום
14/11/2018 | 14:27
3
85
הויזה שלך תבוטל באותו היום של סיום התעסוקה,
וגם תקופת השהיה על אותו סטטוס יבוטל באותו היום,
אבל יש לך תקופה של 60 יום של חסד שבה מותר לך להשאר בארצות הברית לסיום המגורים או טיול.
לצפיה ב-'יש? חשבתי שזה ״העלמת עין״, לא בדיוק חוק'
יש? חשבתי שזה ״העלמת עין״, לא בדיוק חוק
14/11/2018 | 22:51
2
87
לא הייתי בונה על העלמת עין של USCIS בתקופה הנוכחית.
לצפיה ב-'10/60 יום לפי תקנה שנכנסה לתוקף לפני כשנתיים'
10/60 יום לפי תקנה שנכנסה לתוקף לפני כשנתיים
16/11/2018 | 20:39
67
60 יום אם ההעסקה הסתיימה בתוך ה-validity period ו-10 אם הסתיימה אחרי ה-validity period. אני מניח שב-validity period הכוונה לתקופה שבה סטטוס E1 בתוקף (לרוב שנתיים מהכניסה).

הודעה לעיתונות (יש קישור לתקנה המלאה בהתחלה):
לצפיה ב-'זה לא חוק, וגם לא העלמת עין. זו תקנה'
זה לא חוק, וגם לא העלמת עין. זו תקנה
17/11/2018 | 19:45
27
8 CFR 214.1

לצפיה ב-'הנפקת דרכון אמריקאי לילדים בארצות הברית'
הנפקת דרכון אמריקאי לילדים בארצות הברית
14/11/2018 | 18:59
13
147

וואו עברו 6 שנים מאז שהשתמשתי בפורום...אין ספק הייתם האורים והתומים שלי בכל תהליך ההגירה לארצות הברית ושוב אני רוצה להודות לכולם! 
רקע בקצרה: במהלך חופשה התחתנתי בארצות הברית עם אמריקאי, חזרתי לישראל ועשיתי את כל תהליך ההגירה משם מכיוון שיש לי 2 ילדים מנישואי הראשונים. 
עברנו לכאן לפני 6 שנים ולפני כשנה הגשתי טפסים לאזרחות. בחודש שעבר היה הטקס המרגש ואחריו ניגשתי לסניף הדואר באזור מגורי על מנת להנפיק דרכון לי ולילדי. הגרוש שלי למזלי גם עבר לארצות הברית בעקבות זכיה בהגרת הגרין קארד והוא הגיע כדי לחתום על הטפסים. 
קבלתי את הפספורט שלי כעבור שבוע אבל קבלתי מייל בו הם דורשים הוכחות שהילדים הם ילדי. 
לטענתם תעודת הלידה ששלחתי להם ( זו שהנפקתי במשרד הפנים בעברית ובאנגלית לפני שעברנו לכאן לצורך הניירת של ההגירה ) לא מספיקה מאחר והונפקה הרבה אחרי שהילדים נולדו. הבת שלי בחודש הבא תהיה בת 16 והבן 13. 
הם מבקשים תעודת נישואים וגירושין מבעלי הראשון מקורי ומתורגם והסכם גירושין ואיזושהי הוכחה פורמלית שאני ילדתי אותם. אם אין מסמך שכזה הם מציעים לעשות בדיקת דנ״א. 
את הבקשה לדרכון לילדים עשיתי כי בטקס אמרו לכולם שמעתה הילדים שלכם אמריקאים ותוכלו לבקש עבורם דרכון אבל לא מיד אחרי הטקס אלא בסניפי הדואר המורשים. וגם בדקתי ומצאתי שאם אנחנו מגישים בקשה לאזרח את הילדים זה שוב עלות של 1000 ומשהו דולר לכל ילד ודרכון מספיק. 
בקיצור, מה אתם מייעצים לי לעשות? זה נראה שמדור הפספורטים לא בקשר עם ההגירה. 
מה הדרך הנכונה והאם יש לכם הצעות לאילו מסמכים אני יכולה להנפיק כדי להוכיח שאלו ילדי. קחו בחשבון שאין לי מי שיפשפש בקרטונים עמוסי הניירת שהשארתי בארץ...
תודה מראש לעונים ויום מקסים

לצפיה ב-'אולי מכתב מנומס מעורך דין מתמחה בזכויות אזרח?'
אולי מכתב מנומס מעורך דין מתמחה בזכויות אזרח?
15/11/2018 | 04:28
97
בדיקת דנ"א? באמת? לא הגזמנו בכלל.
לצפיה ב-'אני מציע לא to push back'
אני מציע לא to push back
15/11/2018 | 18:37
3
83
אנו נמצאים כיום בתקופה שעושה overkill בנושא הוכחות... למה להיכנס בהם?  "עורך דין מתמחה שישלח מכתב מנומס?"  וזה לא יעלה כסף? ובלגן? ואולי ייגרר למשפט?  ולא יהיה שופט שישאל למה את מתעקשת ללכת למשפט ולא לספק ניירת שהיא לגמרי סבירה ורלוונטית לעניין? וישלח אותך להביא את זה מהארץ או ידחה את התביעה?

לכל אדם סביר יש גישה לניירות שהם מבקשים. הסכמי גרושין, תעודות גירושין, תעודות לידה מקוריות...  אז תשיגו אותם.  העובדה (המובנת) שהם בארץ לא תעמוד לכם במקרה זה... ואם בא לכם להילחם אז תחשבו מה יהיה יותר קל: להשיג את המהמכים הללו או ללכת לעו"ד ולהיכנס למאבק משפטי (שבסופו של דבר יצריך מכם גישה לאותם מסמכים שבארץ...).

ואגב... מה רע להשתמש בבדיקת DNA?  על חשבון מי זה? אולי הם נותנים את השרות? אם לא - בררי איזו בדיקה מקובלת עליהם ובררי כמה זה עולה.  אולי תופתעי שזו הדרך הקלה והזולה ביותר.

את רוצה דרכון. לא כניסה למסע צלב.
לצפיה ב-'בדיקת דנ״א זה ניירת סבירה? לא לקבל מסמך רשמי זה סביר?'
בדיקת דנ״א זה ניירת סבירה? לא לקבל מסמך רשמי זה סביר?
15/11/2018 | 19:54
2
79
לא יודע, אולי אני לא בארה״ב מספיק זמן. אם אני זוכר נכון, מדינת ישראל וארה״ב שתיהן חתומות על אמנת האג, אין שום סיבה שבעולם שהם לא יקבלו תעודת לידה ישראלית - זה מנוגד לאמנה שדינה כחוק.

מקסימום שיכולים לדרוש זה אפוסטיל.
לצפיה ב-'בדיוק! '
בדיוק!
16/11/2018 | 04:12
1
64
אבל אתה רוצה לריב איתם?
כי אתה חושב שהם לא סבירים?
אתה רוצה ללכת לבתי משפט עם ממשל שפועל אפילו נגד החוקה שלו-עצמו...  על זה שהוא לא מיישם את אמנת האג?

זו עצה טובה למי שרוצה לריב.
זו עצה רעה ביותר למי שכו-לה רוצה דרכון.

לצפיה ב-'עצה למי שרוצה דרכון זה לשלם אלף דולר לUSCIS'
עצה למי שרוצה דרכון זה לשלם אלף דולר לUSCIS
16/11/2018 | 04:14
77
החבר'ה בUSCIS הרבה יותר סבירים, וכנראה כי בסטייט פשוט לא נתקלים בדברים כאלה באופן תדיר ולא יודעים איך לאכול את זה.

אבל, וזה כמובן לא בהכרח תופס למי ששאלה את השאלה - כן, בסופו של דבר האנשים שבוחרים לריב הם אלה שמשפרים את המצב עבור כולנו. כי הרי שום תיק לא מגיע לSCOTUS בלי שמישהו שם בתחתית השרשרת בחר לריב.
לצפיה ב-'ברור...'
ברור...
15/11/2018 | 19:06
1
72

ברור שאני לא הולכת להיכנס בהם. התחלתי לתרגם את המסמכים רק שאין לי תעודת לידה שהונפקה בסמוך ללידה. אני מתרגמת את מכתב השחרור מבית החולים.,
רק רציתי לדעת אם יש לפורום רעיונות לאילו מסמכים עוד אפשר לספק להם. תמונות מהלידה ועד היום וכמובן לדעת מה ההבדל בין התהליך של להנפיק להם דרכון בעקבות האזרחות שלי לתהליך של לבקש להם אזרחות ( 1000 ומשהו דולר לילד ) ואז להנפיק דרכון. האם תעודת האזרחות עבורם חשובה והכרחית?! 

לצפיה ב-'באופן אישי אני חושב שזה שווה'
באופן אישי אני חושב שזה שווה
16/11/2018 | 16:51
42
הבהרה: לא היגרתי לארה״ב, ואני כנראה גם לא אהגר לארה״ב.

באופן אישי אני חושב שזאת עסקה שווה מאוד. אם עבור 1000 דולר לילד את יכולה להשיג להם מסמכים רשמיים, שמוכרים על ידי כולם, שהם אזרחי ארה״ב, זאת עסקת המאה. מה יקרה אם מישהו מהם יחליט לחזור לארץ ו-20 שנה אחרי זה ייזכר שהוא בעצם אמריקאי גם וירצה להנפיק דרכון חדש? כמובן שאת הדרכון שאת מוציאה עכשיו הוא כבר מזמן לא ידע למצוא.

יש לך הזדמנות לפתור את הבעיה הזאת מראש עבורם עבור 1000 דולר - קחי את המסמך, תשימי אותו בתיק האישי שאת כנראה מחזיקה עבור כל אחד מהם, ותישני טוב בלילה.
כמובן אל תשכחי להגיד תודה לפקיד שהציע לך את עסקת המאה הזאת 
לצפיה ב-'תרגום זה החלק הקל'
תרגום זה החלק הקל
15/11/2018 | 19:51
64
USCIS מקבלים certified translation
שלחתי באימייל את תעודת הנישואין ותעודת לידה (המקורית בעברית. הבעיה שלהם עם התעודה באנגלית שמשרד הפנים מנפיק בחינם זה שלא רשום תאריך של רישום הלידה, אלא את תאריך הוצאת התעודה. USCIS  רוצים תאריך רישום תוך שנה מהלידה). תוך 3 ימים קיבלתי חזרה בדואר תרגום רשמי . עלה משהו כמו 75$ למסמך
אם אין לכם תעודת לידה מקורית מישראל, אפשר אולי לבדוק עם משרד הפנים אם הם מנפיקים עותק זהה למקור עם חותמת רשמית, ואם לא אז בדיקת DNA כמוצא אחרון... 

בקשר לתעודת אזרחות שעולה 1170$ לילד, אין לי עצות. עקרונית דרכון מספיק להוכחת אזרחות, אבל לדרכון פג התוקף והתעודה היא for life , ואלוהים יודע איזה חוקי אזרחות יעביר נשיא פסיכי בעתיד 
אפשר תמיד להוציא תעודת אזרחות, אבל אחרי גיל 18 התהליך יכול להיות יותר מסובך.
לצפיה ב-'בנימה קצת יותר רצינית'
בנימה קצת יותר רצינית
15/11/2018 | 19:57
4
80
אני מציע להוציא את תעודת האזרחות, בלי שום קשר לכל דבר אחר. כמו שאמרו - דרכון פג תוקף, הולך לאיבוד, מתבלה, וכד׳. תעודת אזרחות גם, אבל יש לה תיעוד בuscis ואפשר להוציא תעודה ״חוזרת״ ביתר קלות מלהוכיח שאין לך אחות כל פעם מחדש כשרוצלים לחדש דרכון שהלך לאיבוד באפריקה.

גם לא שמעתי שדורשים בדיקות דנ״א בUSCIS. אולי זה רק בסטייט נפלו על הראש.
לצפיה ב-'אפשר בבקשה הסבר מה זה תעודת אזרחות ולמה זה טוב או נדרש?'
אפשר בבקשה הסבר מה זה תעודת אזרחות ולמה זה טוב או נדרש?
15/11/2018 | 20:48
3
72
אני מבין שאתם ממליצים לעשות את זה למתאזרחים קטינים.
האם רלוונטי גם למתאזרחים בוגרים (אחרי גרין קארד)?
האם רלוונטי עבור ילדים אמריקאים שנולדו בארה"ב?
תודה!
לצפיה ב-'לבוגרים שמתאזרחים יש תעודה אחרת'
לבוגרים שמתאזרחים יש תעודה אחרת
15/11/2018 | 21:12
2
84
תעודת התאזרחות (naturalization certificate) שמקבלים בסיום הטקס.

ילדים עם גרין קארד שהוריהם מתאזרחים הופכים להיות אזרחים אוטומטית, ועדות לכך היא תעודת אזרחות (citizenship certificate).

ילדים שנולדו בארה״ב הם אזרחים מתוקף התיקון ה14 ותעודת הלידה היא העדות לכך.
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה'
תודה על ההבהרה
15/11/2018 | 22:53
1
71
לא ידעתי שבגירים וקטינים מקבלים תעודות שונות.

אז לגבי ילדים שנולדו בארה"ב - תעודת הלידה היא בעצם המסמך היחיד שמוכיח את עובדת היותם אזרחים אמריקאיים? אין שום מסמך אחר?
(אלא אם כן יוציאו להם דרכון כמובן, אבל כמו שאנחנו יודעים להרבה מאוד אמריקאים אין דרכון)
לצפיה ב-'כן.'
כן.
16/11/2018 | 02:40
15
לצפיה ב-'Overstay or not ?'
Overstay or not ?
15/11/2018 | 22:08
2
131
היי חברים , 
יש לי שאלה , יצאתי מ LAX ב 11/11 היום האחרון שלי של השהות עם visa waiver , בשעה 9:05 בערב , הגעתי לישראל וראיתי שרשמו לי ב i94-arrival/departures שיצאתי ב 12/11 , עכשיו כמו שאמרתי זה לא נכון , אחרי בירור קצר איתם רשום באופציה 
How Much Longer May I Remain in the U.S.?
שצריך לצאת עד 11:59 EST שעון של וושינגטון , עכשיו מאיפה אני אמור לדעת שאני אמור לצאת לפי השעון הזה ולא לפי המקומי , השאלה אם עכשיו אני overstay או שהכל בסדר, נכנסתי לאופציה הזאת שרשום שם כמה זמן אפשר להשאר וזה מה שיצא לי.
תודה
לצפיה ב-'כתוב למטה'
כתוב למטה
15/11/2018 | 22:57
1
90
overstay N/A כלומר  not applicable' לא מתאים , כלומר שלילי.
בעברית פשוטה אתה לא באובר.
לצפיה ב-'מצד שני'
מצד שני
16/11/2018 | 15:06
70
רשום ב arrivals/departures
שעזבתי יום אחרי התאריך האחרון שלי במקום 11/11 ב 12/11.
עזבתי ב 9:05 בערב מלוס אנגלס לפי מה שהבנתי צריך לעזוב לפי שעון וושינגטון בעקבות כך הם הכניסו יום אחרי כי בשעון של וושינגטון היה 00:05,,לא יוגע מה לעשות
לצפיה ב-'ביטוח רכב בניו ג׳רזי'
ביטוח רכב בניו ג׳רזי
16/11/2018 | 04:50
72
פיפ או ביטוח רפואי בתור primary? יש לנו ביטוחים רפואיים מעולים מ mega-corps, מה אני רוצה לבחור פה?
full tort - זה משהו ששווה להוסיף עליו 30 אחוז?

הכיוון הכללי - אני מעוניין להיות מכוסה ולנהוג בראש שקט, אני לא רוכש את המינימום האפשרי.
תודה למי שמכיר!

לצפיה ב-'תהליך גרין קארד - אישור חיסונים'
תהליך גרין קארד - אישור חיסונים
14/11/2018 | 09:52
2
101
היי,
אנחנו בשלב של לפני הראיון ואנחנו צריכים לארגן אישור שקיבלנו חיסונים לפי חוקי ארה"ב.
כיצד ניתן לדעת מה אומר החוק ואיך ניתן לקבל אישור על חיסונים שכאלה? בכל זאת עברו הרבה שנים (אנחנו בשנות ה-50 לחיינו).

מתוך טופס DS-260
Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?

תודה רבה על העזרה 
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
15/11/2018 | 00:31
1
64
ניתן למצוא מידע נוסף כאן:

ככלל, אם אינכם יכולים להוכיח שחוסנתם, תדרשו להתחסן שוב (או לבצע בדיקת נוגדנים)
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
15/11/2018 | 13:58
17
לצפיה ב-'שאלה לגבי ביטוח בריאות דרך מקום העבודה של אשתי'
שאלה לגבי ביטוח בריאות דרך מקום העבודה של אשתי
14/11/2018 | 18:53
3
86
שלום רב, קיבלתי את האישור לויזה, ואני מחכה לקבלת הדרכון. בתחילת מרץ אטוס לארצות הברית. אשתי מנסה לסדר לי כבר את ביטוח הבריאות אבל ניתקלת בקשיים כי עדיין אין לי את ה SSN , ואם היא לא תצליח היא תצטרך לחכות שנה שלמה מה שאומר שכשאגיע לא יהיה לי ביטוח. 
האם יש לכם אולי רעיון איך כן ניתן לעשות זאת או אולי ביטוח שלא דרך מקום העבודה שלה ?
תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'2 נקודות'
2 נקודות
14/11/2018 | 22:07
1
66
1. אין שום צורך בSSN עבור ביטוח בריאות אמריקאי. היה לי ביטוח לילדים ולאשה איך שעברנו ללא שום SSN ולא היתה שום בעיה. כמו כן - עבור הילדים - תחת ויזת L2 הם לא זכאים לSSN (וTIN - מספר דומה שמשמש לצרכי מס בלבד) לא רלוונטי לנושא.
החברת ביטוח תשלח באיזשהו תזמון מכתב שבו הם יבקשו את הSSN ומתקשרים ומסבירים שעדיין אין - ושתשלחו מתי שתקבל.
מי שעובד מולה הוא כנראה קצת מרובע / לא נתקל בזה / טופס אונליין. אבל אין שום מניעה טכנית.

2. כדאי לך לבדוק אם המעבר שלך לארה״ב יכול להיחשב כLife changing event (כמו לידה וכו) - ובמקרים האלו אפשר לשנות תוכניות ביטוח מחוץ לזמני הOpen election - שזה כנראה ה״תצטרך לחכות שנה שלמה)
לצפיה ב-'לגבי 2'
לגבי 2
14/11/2018 | 22:48
51
אני מניח שזה נכנס תחת ״בן זוג איבד את הכיסוי הביטוחי״.
לצפיה ב-'תודה רבה, אכן לא היה צורך ב SSN , הסתדר לנו '
תודה רבה, אכן לא היה צורך ב SSN , הסתדר לנו
15/11/2018 | 06:22
19
לצפיה ב-'B2 ו Esta'
B2 ו Esta
13/11/2018 | 19:39
4
107
שלום יש לי שני דרכונים , ישראלי וספרדי .
בספרדי יש לי esta כבר תקפה לשנתיים.
עכשיו השאלה אם אני מנסה להוציא ויזה על הישראלי B2 ולא מאשרים לי , השאלה אם מבטלים לי את ה esta?

לצפיה ב-'עקרונית כן'
עקרונית כן
13/11/2018 | 21:51
3
67
אם הגשת בקשה לויזה וסורבת, אתה לא יכול להשתמש בESTA יותר.

המאמר מדבר בדיוק על המקרה של שני דרכונים:

בפועל השאלה היא אם יצליחו לקשר בין שני הדרכונים. קח בחשבון שאם אתה מהמר ורושם בESTA שלא סורבת ויזה והם תופסים אותך - סביר שיחסמו לך כניסה לארה"ב לתקופה מאוד ארוכה.
לצפיה ב-'הוא חייב להצהיר על הדרכונים'
הוא חייב להצהיר על הדרכונים
13/11/2018 | 22:05
2
67
גם בבקשת ויזת התייר, וגם בבקשת הפטור עם ESTA שואלים אם יש לך אזרחות ודרכון נוסף, כך שסביר שהוא כבר הצהיר על הדרכון השני,
אם הוא ינסה לשקר ולא להצהיר זה יתפס כהצהרת שקר והתוצאה תהיה סירוב לכל ויזה.
מה גם שיש לרשויות עוד דרכים להצליב בן אזרחויות ודרכונים נוספים, למשל טביעת אצבע, תמונה, שם , תאריך לידה, וחילופי מידע בן מדינות,
סביר להניח שהרשויות יודעים שיש לו כמה דרכונים שונים גם אם ישקר.
לצפיה ב-'באסתא לא מבקשים בויזה כן'
באסתא לא מבקשים בויזה כן
14/11/2018 | 02:41
1
29
לצפיה ב-'שואלים גם ב esta'
שואלים גם ב esta
14/11/2018 | 05:10
48
HAVE YOU EVER BEEN ISSUED A PASSPORT OR NATIONAL IDENTITY CARD FOR TRAVEL BY ANY OTHER COUNTRY?

7) HAVE YOU EVER BEEN DENIED A U.S. VISA YOU APPLIED FOR WITH YOUR CURRENT OR PREVIOUS PASSPORT, OR HAVE YOU EVER BEEN REFUSED
ADMISSION TO THE UNITED STATES OR WITHDRAWN YOUR APPLICATION FOR ADMISSION AT A U.S. PORT OF ENTRY?

8) HAVE YOU EVER STAYED IN THE UNITED STATES LONGER THAN THE ADMISSION PERIOD GRANTED TO YOU BY THE
U.S. GOVERNMENT?
לצפיה ב-'מעבר מישראל ל-L.A ....'
מעבר מישראל ל-L.A ....
13/11/2018 | 17:35
8
144
אהלן , 
חדש בפורום כאן . אני מתעניין לאחרונה לגבי מעבר ל-L.A ורציתי לדעת 
איך אני יכול להוציא לעצמי ויזה או לקבל גרין קארד באופן עצמאי ? יש דבר
כזה ? עו"ד יכול לטפל בנושא ? 
לצפיה ב-'מעבר עצמאי'
מעבר עצמאי
13/11/2018 | 17:45
6
122
אם אין לך קשר לארצות הברית - אין לך מעסיק אמריקאי / קרוב משפחה מקרבה ראשונה אמריקאי.
האפשרויות לעבור באופן עצמאי
גרין קארד על ידי הקמת עסק - צריך להשקיע מיליון דולר בהקמת העסק והעסקה של 10 עובדים אמריקאים,
או על ידי הקמת העסק באזור מוכה אבטלה ואז צריך השקעה של חצי מיליון דולר והעסקה של 10 עובדים אמריקאים.
או על ידי השקעה פסיבית בפרויקט בניה מסוכן, שעדיין ההשקעה שלך צריכה להיות חצי מיליון דולר והחלק שלך צריך להעסיק 10 עובדים, אבל מישהו אחר מנהל את התהליך.
ויזת משקיע - אם יש לך אזרחות נוספת לא ישראלית או שתחכה עד שישראל תהיה זכאית יש ויזה שנקראת E-2, היא מצריכה הקמת עסק בהשקעה כספית מהותית, אין סכום מוגדר, אבל מצפים לראות כ200 אלף דולר השקעה, והעסקה קבועה של לפחות 3 עובדים אמריקאים, אבל זאת ויזה זמנית שתקפה כל עוד העסק קיים ומעסיק אמריקאים.

או אם אתה ספורטאי ברמה עולמית / שחקן קולנוע / אומן / משהו כזה ברמה עולמית, או שאתה חוקר באוניברסיטה עם פרסומים יש מסלולי הגירה.

אם משהו מזה מתאים לך, אתה צריך לפנות לעורך דין שיוביל אותך,
אם אין שום דבר מזה מתאים, אין אופציה קלה ופשוטה לעבור לארצות הברית.
לצפיה ב-'תודה רבה zuki . אעדכן בהמשך . נ.ב מה שאמרת אתה'
תודה רבה zuki . אעדכן בהמשך . נ.ב מה שאמרת אתה
13/11/2018 | 17:49
5
114
בטוח ב-100% ? ורק עוד שאלה לגבי לוס אנג'לס איך העיר
הזו מחולקת מבחינה גאוגרפית הכוונה נשווה אותה לת"א 
איפה המצב יותר טוב בחלקים של העיר ? 
שמעתי יש שם גם שכונות פשע . 
תבוא עלייך הברכה משמיים .

לצפיה ב-'תל אביב לוס אנגלס'
תל אביב לוס אנגלס
13/11/2018 | 17:57
4
100
בתל אביב גרים 400 אלף איש
בלוס אנגלס גרים במרכז העיר פרופר 4 מיליון איש, ובכל האזור האורבני מסביב גרים 12 מיליון איש,
אתה רוצה להשוות ? איך ?
הנה השכונות השונות של לוס אנגלס
לצפיה ב-'כל העשירים ושחקני הקולנוע גרים במערב העיר ? '
כל העשירים ושחקני הקולנוע גרים במערב העיר ?
13/11/2018 | 18:10
3
95
איפה האזורים של מעמד הביניים במרכז העיר ?
לצפיה ב-'אם כבר אתה מהגר'
אם כבר אתה מהגר
13/11/2018 | 18:26
2
118
או חולם,
תחלום בגדול, זה עולה אותו הדבר
בכל המקרה זה כרגע רק בחלומות
הנה בית למכירה , הוא עולה רק 250 מיליון דולר בבילאייר,
שכונה של עשירים והיא ממש לא במערב,
יש מיליוני מילונרים בלוס אנגלס הם גרים בכל העיר ומחוצה לה
אין לך מה לחשוב על לוס אנגלס או על שכונה לפני שיהיה לך דרך להגר

לצפיה ב-'יש לי דרך להגר ממה שאמרת כך שאתה יכול לחלום .'
יש לי דרך להגר ממה שאמרת כך שאתה יכול לחלום .
13/11/2018 | 18:31
1
133
תודה בכל אופן על העזרה . ועם היה לי 250 מיליון דולר הייתי 
משתמש בכסף בחכמה ולא זורק אותו כמו טיפש על קירות מבטון
עם בריכה , מגרש טניס ,חוות סוסים ומגרש גולף . 250
מליון דולר בשביל להיות שכן של בראד פיט ? בדיחה .
גם ב-5 מיליון דולראפשר למצוא בית בסגנון באזור מעולה .
לפי הדיבור שלך אתה בטח ניו יורקר שבוז ומתוסכל. ניפגש ב-L.A
עם תרצה על חשבוני על בירה טובה עם מנצ'יס . אעדכן בהמשך .  
נ.ב אל תיפגע מהודעתי אני שחצן מעט . 
ג'סי .
לצפיה ב-'אם יש לך 5 מיליון דולר, לא צריכה להיות לך שום בעיה להגר.'
אם יש לך 5 מיליון דולר, לא צריכה להיות לך שום בעיה להגר.
13/11/2018 | 19:23
48
לצפיה ב-'להשתתף בהגרלה השנתית. הסיכוי לזכות קטן, אך קיים.'
להשתתף בהגרלה השנתית. הסיכוי לזכות קטן, אך קיים.
13/11/2018 | 19:21
48
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
12/11/2018 | 19:23
3
193
היי אם השתתפתי בהגרלה החודש לגרין קארד ואני מעוניינת לגשת חודש הבא להוציא ויזת תייר זה יכול להוות בעיה? הם רואים את זה?
לצפיה ב-'לא משפיע (וככל הידוע לי הם לא רואים את זה)'
לא משפיע (וככל הידוע לי הם לא רואים את זה)
12/11/2018 | 20:24
44
לצפיה ב-'לא משפיע'
לא משפיע
13/11/2018 | 08:14
30
לצפיה ב-'במילה אחת: משפיע'
במילה אחת: משפיע
13/11/2018 | 08:54
126
בשתי מילים: לא משפיע.

לצפיה ב-'רילוקיישן לפנסילבניה'
רילוקיישן לפנסילבניה
11/11/2018 | 09:22
2
216
היי,
אני מבררת אפשרות לרילוקיישן של שנה למטרת לימודי המשך, יש לי כמה שאלות:
1. הלימודים בELKINS PARK, מישהו מכיר את האיזור? יש שם קהילה של ישראלים או איפשהו בקירבה?
2. עוברת עם 2 ילדות, יהיו בנות 5 (גן חובה בארץ) ובת 2.5, איך זה הולך מבחינת גנים שם?
3. אשמח לדעת עלויות פחות או יותר
4. מה הפרוצדורה מבחינת ויזה שצריך לעבור?

תודה
לצפיה ב-'כמה נקודות'
כמה נקודות
11/11/2018 | 14:36
1
158
אלקינס פארק זה פרוור של פילדלפיה. זה פרבר עם אוכלוסיה די מבוססת וקהילה יהודית ותיקה (אם כי הקהילה היהודית שם פחות גדולה מאשר בעבר, כי הנטיה כיום היא להעדיף את הפרברים הצפון-מזרחיים). האזור עצמו די בטוח, ועם אופי מאד פרברי. רק שימו לב שהשכונות מדרום לאלקינס פארק הן כבר הרבה פחות נחמדות ובטוחות. אין ממש "קהילה ישראלית" בסביבה, אבל יש ישראלים פה ושם. רוב הישראלים שאני מכיר באזור גרים או בפילדלפיה עצמה, או באזור ה-main line.

מבחינת גנים, בגיל 5 זה כבר גיל שבו ניתן ללכת לבית ספר ציבורי. בגילאים צעירים יותר זה רק גנים פרטיים. גנים לילדים קטנים נקראים pre-school. חלקם מקבלים ילדים בגיל 3 ומעלה, וחלקם בגילאים קצת יותר צעירים.

לגבי עלויות, זה נושא שקשה מאד לתת בו הערכה כי עלויות מחיה מאד תלויות בכם, בסגנון החיים והעדפות שלכם. שני הסעיפים המשמעותיים ביותר יהיו עלויות שכר דירה ועלויות גן לילדה הקטנה. בהתאם לגודל הדירה, באזור הזה להערכתי תצטרכו להוציא בסביבות ה-1500$ לחודש (פלוס-מינוס כמה מאות דולרים לכאן או לשם). מבחינת גן, סביר להניח שגם זה יעלה סכום דומה. ומכיוון שמדובר באזור פרברי, חובה להחזיק רכב, וגם זו הוצאה שצריך לקחת בחשבון (ואם את עוברת עם בן זוג, כניראה שתרצו שני רכבים).

לגבי פרוצדורת ויזה: לאחר שהתקבלת ללימודים, מוסד הלימודים יוציא לך טופס שנקרא I20. לאחר קבלת הטופס תקבעי תור בשגרירות, תגיעי עם הטופס ומסמכים נוספים (הכי חשוב הוכחת יכולת כלכלית) ותקבלי ויזה M1 או F1 לעצמך (תלוי בסוג תוכנית הלימודים) וויזה M2 או F2 לשאר בני המשפחה.

לצפיה ב-'בעצם, שכחתי סעיף הוצאות חשוב נוסף'
בעצם, שכחתי סעיף הוצאות חשוב נוסף
11/11/2018 | 14:53
155
וזה עניין הביטוח הרפואי. תבררי האם יש תוכנית ביטוח דרך מוסד הלימודים, ומה העלויות שלו למשפחה.

לצפיה ב-'תעודה מזהה לטיסה בתוך ארהב לתושב קבע'
תעודה מזהה לטיסה בתוך ארהב לתושב קבע
11/11/2018 | 16:37
9
157
שלום,
מספיק לטוס עם רשיון אמריקאי? או שאני צריך את הגרין קארד איתי?
בנוסף מה החוקים לטוס עם ילדים שהם אזרחים אמריקאים?
לצפיה ב-'אם הילדים מאוד קטנים '
אם הילדים מאוד קטנים
11/11/2018 | 17:47
117
(מתחת לגיל שנתיים או לא יכולים להגיד את השם וגיל)עדיף לקחת תעודת לידה או דרכון להוכיח שהילדים שלך.
לצפיה ב-'בד"כ רשיון נהיגה מספיק '
בד"כ רשיון נהיגה מספיק
11/11/2018 | 18:24
6
102
כבעל GC אתה אמור לשאת אותו איתך בכל מקום ממילא.
אם אין בעיות העובדה של המעמד שלך בכלל לא עולה.

לגבי ילדים: אם יש לך חשש והם קטנים שיהיה לך אישור מאישתך, חתום נוטריונית. אבל למען האמת, אלו אמצעי גיבוי / כסת"ח די קיצוניים ואני לא זוכר שאנשים בפורום דיווחו שהיה ממש צורך בדבר כזה.
לצפיה ב-'מאיתנו ביקשו תעודת לידה עבור התינוקת'
מאיתנו ביקשו תעודת לידה עבור התינוקת
11/11/2018 | 18:40
5
101
וזה היה כשכולנו טסנו ביחד. לכן אנחנו תמיד לוקחים איתנו את התעודת לידה ו/או דרכון של התינוקת. הילד בן 4 לא ביקשו שום דבר.
לצפיה ב-'והיתה לכם ת. לידה איתכם?'
והיתה לכם ת. לידה איתכם?
12/11/2018 | 00:32
4
89
אז התכוננתם לתרחיש כזה?  או ש... מה היה? מאוד מעניין להכניס סיפור לפנתאון, במיוחד ששניכם הייתם.

אמחנו טסנו, פנימי ובינ"ל הורה אחד או זוג הורים, מגיל 4 חודשים של (כיום) בן ה- 15 והעניין לא עלה.  מעולם.  נכון שכשזה הייתי אני... אשתי דאגה להיות זמינה בטלפון למקרה של עניינים. אפליה!

וגם פה בפורום, בשנים רבות של נוכחות, ראיתי בעיקר הוראת אבל לא סיפורים של אנשים שנתקעו.  עם זאת, טוב להיות זהיר.

ויכול להיות שאתה נופל על אמבר אלרט באותו רגע עם ילד מתאים לאזהרה...  וכמובן שזה יכול להשפיע.
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
12/11/2018 | 00:36
3
90
בפעם הראשונה לא היה לנו תעודת לידה. אבל נזכרנו שסרקנו את התעודת לידה ושמרנו בגוגל דרייב. אז שלפנו את הסלולרי והראינו להם עותק.
בכל הפעמים אחרי זה באנו עם הדרכון שלה. לרוב ביקשו לראות את הדרכון.
הסיפור הזה קרה כמה פעמים בשנה האחרונה ובערים שונות, אז אני לא חושב שזה משהו מקומי.
לצפיה ב-'הסיבה שהם מבקשים ת.לידה'
הסיבה שהם מבקשים ת.לידה
12/11/2018 | 02:48
2
119
זה לא לצורך הוכחת זהות אלא הוכחת גיל. עבור פעוטות מתחת לגיל שנתיים שטסים על הברכיים של אחד ההורים, חברות התעופה רוצות לראות הוכחה שהילד מתחת לגיל שנתיים בכדי לאפשר להם לעלות על המטוס מבלי שיהיה להם מושב משלהם.

אם יש לילד מושב משלו, לא ידרשו תעודה מזהה בטיסות פנימיות בלי קשר לגיל.

לצפיה ב-'המממ... זו הסיבה! '
המממ... זו הסיבה!
12/11/2018 | 04:45
97
ועכשו הכל מובן כי אחרי גיל ינקות, הוא טס לראשונה בגיל 3 ואז כבר היה לו מושב.
לצפיה ב-'אז התינוקת שלנו קטנה'
אז התינוקת שלנו קטנה
12/11/2018 | 05:19
93
אז זה די ברור שהיא פחות משנתיים. חוצמזה היה פעם אחת שקנינו לה כיסא ואם אני זוכר נכון הם עדיין ביקשו תעודת לידה.
מקריאה באינטרנט אכן זאת הסיבה הרשמית - כי זה חוסך לקנות מושב לתינוק פחות מחודשיים.
לצפיה ב-'real id'
real id
11/11/2018 | 22:51
96
צריך רשיון ״מתאים״ לדרישות הTSA, ולא כל המדינות מספקות כאלה. צריך לוודא שהרשיון שלך עונה על הדרישות ואם לא - עד מתי יש זמן להחליף אותו (למשל בקליפורניה - עד 2020, אבל עקרונית החוק הזה כבר מזמן בתוקף).

תעודות פדראליות (כמו גרין קארד) או בינלאומיות (כמו דרכון) עונות לדרישות.
לצפיה ב-'גרין קארד במסלול נישואין'
גרין קארד במסלול נישואין
10/11/2018 | 03:31
2
129
שלום חברים,
ברצוני לשאול לעצתכם לגבי המסלול המומלץ לקבלת גרין קארד, עבור ישראלי שמתחתן עם אמריקאית. לפי הודעות קודמות בפורום, הבנתי שזה די מיותר להגיש בקשה לויזת אירוסין K1 ועדיף להצטייד בויזת תייר, להתחתן ואח"כ לבקש גרין קארד. הבנתי שאפשר להגיש את הבקשה בישראל או בארה"ב, כאשר ההבדל, לכאורה, הוא שאם מגישים את הבקשה בארה"ב, לא ניתן לעזוב את המדינה עד לקבלת הגרין קארד. האם זה נכון? ואם כן, מה קורה אם בכל זאת עוזבים באמצע התהליך (למשל, חס וחלילה, במקרה חירום)? האופציה העדיפה מבחינתי היא להיות בארה"ב בזמן התהליך, אבל עם אפשרות לקפוץ לארץ במידת הצורך. שאלה נוספת - הבנתי שיש לציין בבקשה שם של ספונסר, שיהיה אחראי לכלכלתי עד שאעבוד. האם הספונסר חייב להיות ממשפחת הכלה, או שהוא יכול להיות כל אזרח אמריקאי? כמו-כן, האם הספונסר חייב לגור באותה מדינה בארה"ב כמוני?
בתודה מראש לעונים,
אנונימי
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
10/11/2018 | 22:27
1
83
לא ניתן לעזוב את המדינה עד לקבלת הגרין קארד. האם זה נכון?
את הבקשה לגרין קארד בתוך ארצות הברית אפשר לבקש רק אחרי שהייה רצופה של 3 חודשים לפחות, ואז ייקח עוד מספר חודשים עד שתקבל אישור שהייה ויציאה.

ואם כן, מה קורה אם בכל זאת עוזבים באמצע התהליך (למשל, חס וחלילה, במקרה חירום)?
אם תעזוב את ארצות הברית ב3 החודשים הראשונים לפני הגשת הבקשה, אתה רק תצטרך להתחיל הכל מההתחלה, לא עצרת כלום כי לא התחלת כלום,
רק בפעם שתחזור תצטרך לספור שוב פעם 3 חודשים עד הגשרת בקשה.
אם תעזוב אחרי שהגשת את הבקשה ולפני אישור יציאה, זה כאילו הצהרת על ביטול הבקשה והיא תבוטל, יש אפשרות לבקש אישור יציאה יותר מהיר אם יש סיבה טובה.
אבל יציאה בלי אישור מבטלת את כל התהליך.

. האם הספונסר חייב להיות ממשפחת הכלה, או שהוא יכול להיות כל אזרח אמריקאי?
כל אחד
כמו-כן, האם הספונסר חייב לגור באותה מדינה בארה"ב כמוני?
הספונסר חייב לגור בארצות הברית, אבל לא צריך לגור בסטייט שלך.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות הברורות'
תודה רבה על התשובות הברורות
11/11/2018 | 04:02
80
אם באמת מדובר רק על מספר חודשים עד שמקבלים אישור שהייה ויציאה (בנוסף ל- 3 החודשים הראשונים) זה לכאורה סביר. זה נראה לי עדיף מהאפשרות להתחיל את התהליך כשאני בישראל, כי אז אומנם לא אצטרך להמתין 3 חודשים עד להגשת הבקשה ובינתיים אוכל להיכנס ולצאת עם ויזת תייר, אבל בכל פעם שתוקף אשרת השהייה יתקרב לסיומו, אצטרך לצאת מארה"ב ולהיכנס מחדש, עם סיכון שפתאום לא יאשרו לי להיכנס, הלא כן? דרך אגב, אם אחליט להגיש את הבקשה בארה"ב, ותוקף אשרת השהייה שאקבל כתייר יהיה רק ל- 3 חודשים, זה אומר שאאלץ להישאר מעבר לזמן שהוקצב לי כדי להגיש את הבקשה לגרין קארד. האם עלולה להיות עם זה בעיה? בגדול, ההתלבטות שלי היא בין ביצוע התהליך מול השגרירות בארץ לבין ביצועו בארה"ב.
לצפיה ב-'שאלה על קרדיט וpre-approval'
שאלה על קרדיט וpre-approval
07/11/2018 | 22:48
28
229
שלום, פוסט קצת ארוך - מצטער! א.מ.ל.ק למטה

אני ואשתי מחפשים לקנות בית ולמרות שאנחנו לא יודעים אם נקנה את הבית בחודש הקרוב או בעוד ארבעה חמישה חודשים (כנראה שבעוד ארבעה חמישה חודשים יותר ריאלי), המתווך שאנחנו עובדים איתו אמר לנו שכדאי כבר לעשות pre-approval.
הגענו לבחור שהוא המליץ (הסוכן נדל"ן הוא מרד-פין), סוכן משכנתאות או איך שזה לא נקרא, והוא שאל שאלות מבחינת תעסוקה וכמה אנחנו מתכוונים לשים מקדמה וכו'...
בקיצור, הוא אמר שהוא צריך להריץ בדיקת ציון קרדיט, וכשאמרתי לו שכדאי אולי לחכות עם זה כיוון שיותר ריאלי שיקח לנו יותר מחודש למצוא בית, על מנת לא לפגוע בציון קרדיט שלי, הוא אמר שאין עם זה בעיה כי הוא עושה בדיקת קרדיט "רכה" ושלא אמורה להיות השלכה על הציון שלי ושל אשתי (הוא אמר זאת במפורש).
עכעשיו, אני רשום לקרדיט קארמה, וקיבלתי כמובן אימייל שמישהו עשה hard inquiry על הקרדיט שלי, שהורידה 5 נקודות מהציון. מה גם, שיתכן שנקנה את הבית רק מאוחר יותר, ואז יהיו עוד בדיקות "קשות/קשיחות" בטווח זמנים גדול מ30 יום, שיפגע עוד יותר בקרדיט שלי. 
מה שעוד מעניין, הוא שהוא אמר לי שהציון קרדיט שהוא "קיבל" מהרפורט הוא בערך 90 נקודות יותר גבוה ממה שמופיע לי בקרדיט קארמה, גם עבור אשתי (למען האמת, כמעט במדויק 90 נקודות יותר גבוה עבור כל אחד). האם לדעתכם הוא משקר? יש סיכוי שהוא יקבל ציון כזה שונה ממה שמופיע לי בקרדיט קארמה (עבור אקוויפקס וטרנסיוניון)?
אני חושש שהוא עשה פה הארד אינקויירי למרות שהסכמתי רק ל"סופט", ושהוא נתן לנו את הציוני קרדיט האלה רק כדי לגרום לנו להרגיש טוב עם זה (הרי בסוף הוא יכול להביא לנו כל משכנתא שהיא, ולהגיד שזו משכנתא נכונה עבור ציוני קרדיט כמו שלנו).

מה אתם אומרים? יש סיכוי שהוא לא שיקר? מה מומלץ לעשות לדעתכם?

אמל"ק:

סוכן משכנתאות עשה hard inquiry למרות שאמר במפורש שיעשה soft, פגע לנו במידת מה בציון הקרדיט, ואמר לנו שהציון קרדיט גבוה בכ90 נקודות ממה שמופיע בקרדיט קארמה. רצינו לדחות את ההארד אינקויירי עד כמה שאפשר כי בעתיד יתכנו עוד בדיקות כאלה, עבור משנתא.
השאלה האם יתכן שהציון שהוא אמר לנו נכון ואכן שונה מקרדיט קארמה, או שהוא שיקר, ומה מומלץ לעשות?
לצפיה ב-'אני לא מומחית גדולה, אך אשתדל לענות כמיטב הבנתי.'
אני לא מומחית גדולה, אך אשתדל לענות כמיטב הבנתי.
07/11/2018 | 23:04
133
1. עד כמה שידוע לי, בדיקת קרדיט עבור preapproval היא תמיד hard, ולכן בקטע הזה הוא כמעט בוודאות עבד עליכם.
2. ייתכן שזו אמת, כי כל חברה מחשבת קצת שונה. עד כמה שידוע לי, יש 3 credit reporting agencies עיקריות, שמושכים את התוצאות משלושתן ולוקחים את הציון הממוצע שמתקבל. אבל אין לי מושג אם זה מה שהבחור שלכם עשה. 
אם הוא שיקר לכם ולו רק לגבי הסעיף הראשון, לא הייתי ממשיכה לעבוד איתו בשום אופן. 
לצפיה ב-'כן, זה ייתכן'
כן, זה ייתכן
07/11/2018 | 23:34
26
108
יש נוסחאות שונות לחישוב הסקור, תלוי במי מחשב ולאיזו מטרה. בד"כ הדירוג שאתה רואה בקרדיט קרמה ושאר שירותי מעקב הוא לא בדיוק אותו דירוג שרואים המלווים כי הם משתמשים בנוסחאות המותאמות לצרכיהם. זה אמור להיות קרוב, ז"א לא הפרש משמעותי בקנה מידה. צריך גם לזכור שלנוסחאות שונות יש סקלות שונות, כך ש90 נקודות הפרש לא אומר הרבה אם לא משווים גם את הסקלות שעל פיהם החישוב נעשה.

לגבי hard מול soft - מלווים תמיד עושים hard, אם הוא בפירוש אמר שיעשה soft אז הוא בפירוש שיקר.

אני ממליץ שתעשו שופינג למשכנתאות כבר עכשיו ותקחו preapproval letter מהמלווה שאיתו תרוצו. תלוי באזור בו אתם קונים, להתחיל תהליך approval מאפס יוסיף עוד איזה שבוע-שבועיים לסגירה ויכול להיות שהקונה לא ירצה לחכות.
לצפיה ב-'תודה על התגובות המהירות'
תודה על התגובות המהירות
08/11/2018 | 00:38
25
113
מדובר בשינוי משמעותי. שינוי של ציון נמוך מ680 לציון של 740 שהוא אמר לנו.
אין לי מושג אם הוא שיקר ואני גם לא יכול באמת לדעת.
האם יש צורך/טעם לפתוח דיספיוט לדעתכם? או שכמו שוויני אמר, עדיף בכל מקרה להתחיל את התהליך עכשיו ואז אין מנוס מhard inquiry?
עוד דבר - האם כדאי/שווה ללכת במקביל עם מלווים נוספים?
אני שואל כי אני שבארץ הולכים לפחות ל2-3 בנקים ובדרך כלל אפילו יותר על מנת להתמקח ולקבל את התנאים הכי טובים. האם גם פה ההמלצה היא כזאת?

לצפיה ב-'אם אתם סגורים על זה שתקנו בית בזמן הקרוב,'
אם אתם סגורים על זה שתקנו בית בזמן הקרוב,
08/11/2018 | 00:43
103
בהחלט כדאי להתחיל. וכן, לפנות לכמה מלווים ולהשוות, ההבדלים עשויים להיות מאוד משמעותיים.
לצפיה ב-'אני לא מבין, מה זאת אומרת אין לך מושג?'
אני לא מבין, מה זאת אומרת אין לך מושג?
08/11/2018 | 00:50
94
אתה אמור לקבל את ציוני הסקור שהוא משתמש בהם בכתב, זה חלק מהdisclosure שהוא חייב לספק לך. אתה תדע בדיוק מה הדירוג שקיבלת, ומאיזה סוכנות.

על מה יש לך לפתוח דיספיוט?

מנסיון שלי ללכת במקביל יהיה די קשה. אבל כן כדאי לעשות סקר שוק ולבחור במי שנתן לך את ההצעה המתאימה ביותר. אחרי שבחרת את הבנק - לך איתו. התנאים של ההלוואות עצמן הם לרוב לא נתונים למיקוח, אבל יכולים לתת לך הנחות בclosing costs.
לצפיה ב-'כמה נקודות'
כמה נקודות
08/11/2018 | 04:36
22
89
קודם כל, הבדלים בציון של 60 נקודות זה לא דבר נדיר כשמסתמכים על נוסחאות שונות. לא הייתי מודאג בגלל זה.

שנית, אכן כדאי להתחיל בתהליך כבר עכשיו. אם אתם מוצאים בית שמוצא חן בעיניכם, טוב שיהיה לכם ביד מכתב של pre-approval לצורך הגשת הצעה, בכדי להראות על רצינות. תלוי בשוק הדירות במקום הספציפי, אבל באזורים בהם השוק חם, לפעמים צריך להיות מוכן להגיש הצעה במקום (או תוך כמה שעות), לפני שמישהו אחר יחטוף את הנכס.

ואגב, הנוסחאות של לשכות האשראי לוקחות בחשבון שאנשים שלוקחים משכנתא בודקים אצל כמה לווים שונים בשביל להשוות תעריפים ולמצוא את ההצעה הטובה ביותר. מהסיבה הזו, אם יש מספר hard inquiries במהלך 14 יום, כולם נספרים כאחד.

לצפיה ב-'אולי זה לא עקרוני, אך ההפרש הוא 90 ולא 60.'
אולי זה לא עקרוני, אך ההפרש הוא 90 ולא 60.
08/11/2018 | 05:34
21
85
קצת גדול, אבל כנראה לא בלתי אפשרי.
אגב, עוד סיבה לקבלת preapproval מראש היא לדעת מה הסכום המקסימלי שאליו אפשר להגיע בהצעה.
לצפיה ב-'נראה לי שיש שם קצת בלבול עם המספרים'
נראה לי שיש שם קצת בלבול עם המספרים
08/11/2018 | 09:15
20
75
בהודעה שהגבתי עליה הוא כתב: "שינוי של ציון נמוך מ680 לציון של 740", והנחתי שהכוונה ב"נמוך מ-680" זה כמה נקודות פחות מ-680 (כי אחרת, למה לא לכתוב "ציון של כ-650"?). מזה הגעתי להפרש של 60.

ועכשיו אני רואה שבהודעה המקורית הוא כתב כמה פעמים שההפרש הוא 90. אז אני כבר לא בטוח מה ההפרש.

לצפיה ב-'תודה לכולם על התגובות'
תודה לכולם על התגובות
08/11/2018 | 17:04
19
80
למען הדיוק, עבור אשתי ההפרש הוא בדיוק 90, אצלי ההפרש הוא בערך 75, לא נתתי פה מספרים מדויקים (לא שבאמת מפריע לי לתת) - רק כדי לתת הערכת סדר גודל.
כרגע השוק לא חם בכלל (אילינוי) אבל מצד שני יכול לקחת לנו עוד שלושה ארבעה חודשים למצוא בית, בגלל זה רציתי להמנע מhard inquiry בשלב הזה. מצד שני בהנחה שבסוף השנה הריבית שוב תעלה, אולי כן כדאי לנעול ריבית מסוימת. (לפי מה שראיתי הבדל בין ריביות של קרדיט סקור "סביר" ו"מצוין" עדיין קטנות מ0.25% העלאה שהפד מתכנן עד סוף השנה)
אם יש למישהו עוד המלצות כלליות ככה שאנחנו בתחילת התהליך? לא מצאתי בדרופ בוקס איזהשהו מסמך או משהו - אם מישהו יכול לשתף טיפים אני אשמח.
שוב תודה!
לצפיה ב-'המספרים שאתה כתבת אינם "קרדיט סקור סביר". '
המספרים שאתה כתבת אינם "קרדיט סקור סביר".
08/11/2018 | 18:55
14
102
אתה צריך לזכור שרוב המאמרים והמידע שאתה קורא על הנושא של "קרדיט סקור" נכתבים באנגלית אמריקאית, שנטה מאוד "לעדן" ול"רכך" דברים.
כשהמאמרים האמריקאים כותבים על קרדיט סקור של 740 שהוא "מצויין" - הם טיפ טיפה מגזימים. האמת היא שבעיני הבנקים - "מצויין" זה מעל 800. ושם באמת יש ריבית טובה יותר. 
קרדיט סקור של 740 הוא "סביר - טוב".
קרדיט סקור של פלוס מינוס 700 הוא "סביר".
קרדיט סקור  "נמוך מ 680" זה כבר הקצה התחתון של סקלת ה"סביר" - לכיוון ה"קרדיט סקור התחלתי - נמוך".

עד כאן - זה היה בנוגע ל"כמה זה משפיע על הריבית".  הסיבה שההבדלים שאתה רואה בריבית הם קטנים היא בגלל שה"מנעד" שבו מסתובבים הציונים הללו לא באמת מגיע למקום שבאמת מוגדר כ"אקספשיונל".

יש , דרך אגב, ספק מסויים ביחס ליכולת שלך "לנעול" ריבית לתקופת זמן ארוכה של 3-4 חדשים.  רוב המלווים יהיו מוכנים להתחייב לך ל LOCK ל 30 יום או 45 יום. לא בטוח שתמצא LENDER שיתחייב לך עכשיו לתת לך ריבית מסויימת קבועה להלוואה שתיקח, נניח, במרץ 2019. זה עוד יותר מרבעון...

השאלה היותר משמעותית, לדעתי, היא "מה הסיכוי שיאשרו לך את המשכנתא שאתה רוצה"?
יש פרמטר מעבר לקרדיט סקור שיותר ויותר מלווים משתמשים בו היום - וזה "מדד" שלך אין שום דרך לברר אותו דרך שרות חיצוני כדוגמת קרדיט קארמה.
זה נקרא Bankruptcy risk score או Bankruptcy Navigator Index .
והדרך היחידה לדעת את המדד הזה היא... להגיש בקשה להלוואה ולקבל את התוצאות של הבדיקה שהבנק יעשה.
לכן - יש איזשהוא יתרון בבדיקה כרגע האם אתה מקבל PREAPPROVAL רשמי מבנק.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
08/11/2018 | 19:51
13
79
המספרים שאתה אומר טיפה מפתיעים, כי בחלק מהאתרים שבדקתי בהם rates, (למרות שרובם המוחלט לא מציגים אותם ורק רוצים את הפרטים שלך בשביל להספים ולנסות למכור לך) - הטבלה מחולקת למספר אפשרויות, ובגדול הקטגוריות הן לרוב טווחים של 20-30 נקודות, והטווח העליון הוא 740+ או 750+ ממה שראיתי עד כה.
דבר שלא ידעתי הוא שאני יכול לקבל את ה"תוצאות" כמו שאתה ווויני אמרתם, שזה טוב כי כבר ביקשתי ממנו את זה. אם יהיו עדכונים אדווח,
תודה על כל התגובות - ושוב - אם יש למישהו עוד טיפים בנוגע לרכישת בית, אני יותר מאשמח לשמוע פה או בהודעה פרטית.
לצפיה ב-'טיפים:'
טיפים:
08/11/2018 | 20:53
12
94
תוודא שכל הסכם שאתה חותם עליו יכיל contingencies (כלומר יהיה על תנאי) של:
א. Inspection - חובה, ובמיוחד בבתים ישנים. צריך לוודא שאין בבית בעיות רציניות שלא רואים בעין בלתי מנוסה, שעלולות להשפיע על הרצון לרכוש את הבית או על המחיר שאתה מוכן לשלם עבורו.
2. קבלת ההלוואה - יש לנו חבר שלא עשה זאת, ואם חלילה הוא לא יקבל את ההלוואה בזמן, או בסכום שרצה, מסיבה כלשהי - הוא מאבד את הבית ואת דמי הרצינות שנתן (עשרות אלפי דולרים). זה טירוף.
טיפ נוסף: קח בחשבון שגם אם יש preapproval ממלווה, ההלוואה או התנאים שלה אף פעם לא סופיים ומובטחים במאה אחוז עד שאתה מקבל אישור סופי בתום התהליך.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/11/2018 | 21:00
11
24
לצפיה ב-'ועוד דבר:'
ועוד דבר:
08/11/2018 | 21:09
10
79
אם בבדיקה יימצא שיש בבית טרמיטים, אני ממליצה לא לקנות אותו בשום אופן, כי לא יכול להיות לך מושג איך זה ייגמר. בדיקה מהסוג הזה אינה מסוגלת להעריך את הנזק האמיתי לבית כי בשביל זה צריך לפתוח קירות וכד'. זה עלול להסתיים בכך שהכול בפנים אכול ורקוב עד היסוד וצריך פשוט להרוס ולבנות את הבית מחדש.
לפטריות (fungus) יש טיפול, אך הוא נורא יקר. אם מוצאים פטריות ואתה בכל זאת מעוניין לרכוש את הבית, יש מקום לדיון מחודש על המחיר.
כמובן שגם במקרים שמוצאים בעיות משמעותיות שיעלה הרבה כסף לתקן אותן, כמו גג שיש להחליף או לתקן חלקים נרחבים ממנו, או צנרת ישנה או כזאת שיש בה דליפות רציניות - בהחלט יש מקום לוותר על הבית או להתמקח על המחיר.
לצפיה ב-'ואללה, תודה רבה'
ואללה, תודה רבה
08/11/2018 | 21:15
4
63
הפחדת אותי עד עמקי נשמתי. סתם - דברים שלא ידעתי, תודה.
לצפיה ב-'בשמחה. אגב, יש מצבים שבהם בעל הבית מוכן לקחת על עצמו'
בשמחה. אגב, יש מצבים שבהם בעל הבית מוכן לקחת על עצמו
08/11/2018 | 21:16
85
תיקון של ליקויים מסוימים (בדרך כלל לא היקרים באמת, אבל בכל זאת), אז זאת גם אופציה שכדאי לברר.
לצפיה ב-'אם כן - חשוב להצטייד בסוכן נדל״ן שיעזור לכם'
אם כן - חשוב להצטייד בסוכן נדל״ן שיעזור לכם
08/11/2018 | 21:34
2
69
לקרא את הSellers disclosure , להביא את בעלי המקצוע הנכונים וכו.
(כתלות בסוג הנכס כמובן. בתים ישנים דורשים הבנה - אחרת זה עולה בסיבוב - בעיקר בשנים הראשונות אחרי)
לצפיה ב-'בהחלט, תפקידו של סוכן הנדל"ן מאוד חשוב כי יש כל מיני'
בהחלט, תפקידו של סוכן הנדל"ן מאוד חשוב כי יש כל מיני
08/11/2018 | 22:00
1
76
פרטים שכדאי לדעת שבכלל לא עולים על הדעת, במיוחד כשרוכשים בית בפעם הראשונה, אך לא רק. אך מעבר לזה, חשוב גם לקרוא ולבדוק את כל הניירת הקשורה לבית ולחלקה לבד. למשל: האם יש בבית lead paint (שנחשב לרעיל), שהיה נפוץ בבתים עד שנת 1978, או במקרה שיש תוספות בנייה - האם הן באישור, האם יש ועד שכונה, ואם כן - כמה כסף הוא גובה בחודש ומה הכללים והתנאים שהוא דורש להקפיד עליהם, החל בצבע שמותר לצבוע בו את הבית וכלה באם מותר או אסור לבנות גדר, לשתול או לעקור צמחייה מסוימת ועוד. כמו כן, לא ייחסנו תחילה חשיבות לכך שהבית קרוב מאוד למגרש גולף, אך הסתבר (למזלנו) שלו היינו קונים בית אחד ליד, לא היו מאפשרים לנו לגדר אותו, כי אסור לגדר החל ממרחק מסוים ממגרש הגולף.
ויש עוד כמה פרטים מוזרים שיכולים להתגלות, שקשה אפילו לדמיין, לגבי הבית והקרקע שהוא יושב עליה והגבולות של המגרש. חייבים לבדוק היטב את כל הפרטים האלה כי שום דבר לא מובן מאליו. יש לנו, למשל, חברים ש"מכרו" להם מגרש שחלקו לא שייך בכלל לבית, אלא מוגדר כשטח ציבורי, אף על פי שאף אחד לא היה יכול להעלות זאת בדעתו על סמך המיקום והמראה של המגרש. אז חשוב להוציא מפות של החלקה ולבדוק. אנחנו קנינו בית שבו לאיזו חברה שהייתה בבעלות אינדיאנית יש זכויות לכריית יהלומים (כן, כן!!!!) בשטח המגרש, שנשמרו עוד מימים ימימה. אבל זה משהו שידענו כתוצאה מקריאה מדוקדקת של מסמכי ה-title והחלטנו ששווה לקחת את הסיכון כי החברה הזאת כבר מזמן לא קיימת ועל כל השטח הזה כבר הוקמה עיר שלמה, שצריך יהיה לשלם מיליארדים כדי לפנות את כל תושביה מבתיהם ולכרות שם. אבל זה רק מוכיח שיש לקרוא היטב את כל האותיות הקטנות לפני שמתחייבים סופית.
לצפיה ב-'הרבה מהדברים האלו'
הרבה מהדברים האלו
08/11/2018 | 23:06
65
הם דברים שעורך דין יכול לבדוק(זה בהנחה שלוקחים עורך דין). כמו כן אם רוכשים ביטוח לטייטל, הם יכולים לבדוק חלק מהדברים.
(הבהרה: אני מכיר רק את מה שקורה בניו יורק ולא בסטייטים אחרים)

לנו היה הפתעה  - העורך דין אמר לנו שיש עוד מגרש שצמוד לבית שכלול במכירה. עכשיו אנחנו בודקים מה אפשר לעשות עם המגרש הזה, ואם אפשר חוקית להפריד מהמגרש הקיים ואז למכור אותו בנפרד, או שאפשר להרחיב את הבית או לבנות עוד בית על המגרש הזה.

עוד משהו - lead paint, רוב הזמן הקירות ממילא צבועים מעל הצבע המקורי. איפה שיש בעיה זה בעיקר בחלונות. הגענו למסקנה שיותר קל להחליף את החלונות מאשר לצבוע מעליהן בצורה שיעבור את הבדיקה של הפקח.

לצפיה ב-'את מתכוונת לMold אני מנחש?'
את מתכוונת לMold אני מנחש?
08/11/2018 | 21:31
2
65
Mold זה אכן לגמרי נושא לדיון מחדש - ואם יש חשש (איזור עם מים , רטיבות אפילו הכי קטנה וכו) חובה להביא מומחה.

אני הבאתי - ומצאתי - וזה גרם לזה שהם עשו תהליך שלם (פעמיים! כי פעם ראשונה לא ניקה לגמרי) בעלות של צפונה מ10 אלף דולר מצידם + הפחתה במחיר של 10 אלף דולר לשחזור האיזורים שהם נאלצו להוציא (המרתף - היה צריך להרים את כל השטיח + 60 ס״מ מהחיפוי קירות בריצפה כדי לנקות כמו שצריך + איטום של כל הבית! עם הכסף שהתקבל העדפתי לעשות French drains + sump pump מאשר לחדש את המרתף שיושב עדיין קצת מוזר כרגע. אבל זה איזור פחות שמיש מבחינתי בבית).

לצפיה ב-'וכמובן - היה Contingency'
וכמובן - היה Contingency
08/11/2018 | 21:32
57
שאם הבית לא נקי לגמרי - כל בדיקה מעבר לראשונה - המוכר משלם + את המשך הניקוי עד שהבית נקי לגמרי + התמחור של הפיצוי הוא כנגד כל מה שהשתנה מהצגת הבית כנגד הצעת מחיר לשחזור.
לצפיה ב-'גם mold (עובש), גם fungus (פטריות) וגם dry rot (ריקבון בעץ)'
גם mold (עובש), גם fungus (פטריות) וגם dry rot (ריקבון בעץ)
08/11/2018 | 21:37
65
אלה לא אותן תופעות, אבל מה שדומה ביניהן הוא שמכולן קשה ויקר להיפטר, ולכן צריך לשים לב אם הם נמצאו בבדיקה.
לצפיה ב-'גם עדיף בדיקת רדון'
גם עדיף בדיקת רדון
08/11/2018 | 23:08
1
61
(לא בטוח אם מישהו הזכיר את זה פה).

בבית שלנו היה בעיית רדון, ואחד התנאים ששמנו במכירה זה שיתקנו את זה (יש מערכת שמטפלת בזה).
זה חשוב בעיקר בבתים בהם משתמשים במרתף ונמצאים שם לפרקי זמן ארוכים.
לצפיה ב-'אני אעשה צ'קליסט לעבור עליו לפני חתימה'
אני אעשה צ'קליסט לעבור עליו לפני חתימה
09/11/2018 | 16:37
45
עדיין רחוקים משם - אבל טוב לדעת, תודה לכולם
לצפיה ב-'הבנקים גם יודעים בסוף השנה הריבית תעלה'
הבנקים גם יודעים בסוף השנה הריבית תעלה
08/11/2018 | 19:59
1
69
למה אתה חושב שהם יתחייבו לתת לך ריבית נמוכה יותר כשהכסף שהם יתנו לך יעלה להם יותר?

לא חושב שתוכל לעשות lock מעבר לסוף השנה.
לצפיה ב-'כן - ההנחה שלי שכבר עכשיו הם מעלים את הריבית'
כן - ההנחה שלי שכבר עכשיו הם מעלים את הריבית
08/11/2018 | 20:59
65
בהנחה של 100% הריבית עולה בסוף השנה, אז למה לחכות
לצפיה ב-'עוד כמה טיפים על קניית בית'
עוד כמה טיפים על קניית בית
09/11/2018 | 23:49
1
82
קודם כל, כדאי ללמוד קצת את השוק המקומי, לעקוב כבר עכשיו אחרי כל מה שמתפרסם, ולראות מה ההבדלים המקובלים בין מחיר הדרישה למחיר המכירה בפועל. מתווכ/ת טובים יכולו לעזור לכם בזה כמובן, אבל כדאי גם להבין את השוק בעצמכם. באזור המפרץ של סן פרנסיסקו לדוגמה, כמעט כל בית שמתפרסם נמכר בלפחות 100 אלף דולר מעל המחיר שהמוכרים מבקשים. אם לא יותר מזה. באזורים עם שוק פחות תחרותי, מקובל שהמחיר בו הבית נמכר לרוב נמוך יותר מהמחיר הראשוני שהמוכר מבקש, אבל זה תלוי גם בשוק הכללי וגם בשאלה מה השווי האמיתי של הבית.

כדאי להכין buyer's resume, מכתב שמציג מי אתם שמגיע למוכר בזמן הגשת ההצעה. לפעמים אם המוכר מקבל מספר הצעות דומות, יכולים להיות שיקולים לא כלכליים בהחלטה למי למכור (במיוחד אם זה בית ממוכר פרטי), ומכיוון שבדרך כלל המוכר והקונה לא נפגשים אף פעם, זו ההזדמנות שלכם להציג את עצמכם בזמן הגשת ההצעה. אם מצאתם את הבית שאתם חושקים בו, לפעמים זה מה שיכול לעשות את ההבדל אם ההצעה שלכם תתקבל.

לגבי האינספקשן, מעבר לחשיבות של האינספקשן לצורך מציאת ליקויים, זה יכול להיות פתח למשא ומתן נוסף על המחיר לאחר שכבר שלחתם הצעה. בייחוד אם זה בית ישן עם הרבה ליקויים, בדו"ח תקבלו רשימה של כל הליקויים והערכת מחיר לגבי התיקון. חלק מהליקויים רציניים ודברים שחשוב לתקן, וחלק דברים קטנים יותר שלא חובה לתקן, אבל הכל יכול להיות חלק מהמשא ומתן. לפעמים המוכר יכול להציע לתקן את הליקויים בעצמו, אבל בדרך כלל עדיף לשלוח הצעה להפחתה מסויימת מהמחיר (אחוז מסויים מעלות התיקון של כל הליקויים בדו"ח).
לצפיה ב-'עוד לגבי האינספקשן - צריך לוודא בדיוק מה הבדיקה כוללת,'
עוד לגבי האינספקשן - צריך לוודא בדיוק מה הבדיקה כוללת,
10/11/2018 | 00:16
67
ולהזמין בנפרד את מה שהבדיקה סטנדרטית לא כוללת, אבל יכול להיות משמעותי, כמו, למשל, בדיקת ראדון, טרמיטים וכד'. אני מניחה שאין איזה סטנדרט אחיד לכל רחבי ארה"ב מה כלול בבדיקה הסטנדרטית, ולכן חשוב לוודא.
לצפיה ב-'תרגום חומר לUSCIS - ויזה על בסיס נישואין'
תרגום חומר לUSCIS - ויזה על בסיס נישואין
05/11/2018 | 22:01
4
136
הי חברים, כמה שאלות ברשותכם על הכנת החומר למשלוח לUSCIS.
1. הוצאתי מהבנק תצהיר באנגלית לגבי החסכונות שלנו בבנק, לצורך הוכחה על נכסים. כל המסמך כתוב באנגלית אבל הסכום נקוב בNIS. מה לעשות? לתרגם את כל המסמך? לציין על גביו את הסכום בדולרים? לצרף הסבר בדף נפרד? 
2. באופן כללי לנושא תרגום מסמכים - האם מספיק תצהיר של מכין התרגום בתוך המסמך המתורגם שהוא שולט בשתי השפות או שצריך להוסיף גם תצהיר נוטריון על זהות המתרגם?
תודה
לצפיה ב-'אתם לא מותירים לי ברירה אלא להתייעץ עם עו"ד '
אתם לא מותירים לי ברירה אלא להתייעץ עם עו"ד
07/11/2018 | 21:04
71
לצפיה ב-'מנסה כמיטב יכולתי.'
מנסה כמיטב יכולתי.
07/11/2018 | 22:44
70
לא יודעת לענות על השאלה הראשונה.
לגבי שאלה 2 - עד כה שידוע לי, מספיקה הצהרה של המתרגם.
לצפיה ב-'מצטער שלא יצא לי לענות קודם. לא הייתי בפורום כבר כמה ימים'
מצטער שלא יצא לי לענות קודם. לא הייתי בפורום כבר כמה ימים
08/11/2018 | 02:37
1
94
1. בכל מקרה, אל תוסיפו או תכתבו כלום על גבי המסמך מהבנק. מה שהייתי מציע זה לצרף דף הסבר עם שורה אחת בה כותבים שבהתאם למסמך מהבנק יש לכם סכום כזה וכזה בשקלים, ועל פי שער המרה כזה וכזה שנלקח ממקור מסויים (שם האתר) בתאריך X, שקול לסכום של Y דולרים.

2. כן, מספיק תצהיר חתום של אדם ששולט בשתי השפות. אין צורך בנוטריון.

לצפיה ב-'תודה! עדיין אשמח להמלצות על עו"ד שיעבור על החומר...'
תודה! עדיין אשמח להמלצות על עו"ד שיעבור על החומר...
08/11/2018 | 21:01
44
אני מעדיף לשלם כמה שקלים לאיש מקצוע שיעבור על המסמכים ויראה שלא פספסתי משהו ולא סתם לאבד כמה חודשים...
לצפיה ב-'הרשמה להגרלת גרין קארד - בעל ואישה מגישים פעם אחת או פעמיים?'
הרשמה להגרלת גרין קארד - בעל ואישה מגישים פעם אחת או פעמיים?
05/11/2018 | 18:06
1
65
האם להרשמה צריך להגיש פעמיים או רק פעם אחת ולמלא את פרטי הבעל\אישה בעמוד השני ?

תודה
לצפיה ב-'תגישו פעמיים, למה לא? כפליים סיכוי לזכות.'
תגישו פעמיים, למה לא? כפליים סיכוי לזכות.
05/11/2018 | 20:00
85
כל זוכה יכול להביא את הבן/בת זוג (הנשואים) שלו.
לצפיה ב-'איך יודעים את רשימת המדינות שמהן ניתן להגיש'
איך יודעים את רשימת המדינות שמהן ניתן להגיש
03/11/2018 | 12:29
2
143
מועמדות להגרלה של גרין קארד ?
לצפיה ב-'קוראים את ההוראות'
קוראים את ההוראות
03/11/2018 | 13:13
1
107
בעמוד ההגרלה, יש קישור להוראות, ובהוראות כתוב איזה מדינות זכאיות להשתתף בהגרלה הקרובה.
ולקיצור - אם נולדת בישראל, ישראל משתתפת
לצפיה ב-'יש שם רשימה של מדינות שאסור להן להישתתף'
יש שם רשימה של מדינות שאסור להן להישתתף
04/11/2018 | 21:13
88
כמו בנגלדש סין  קנדה ועוד. האם שאר המדינות שלא מופיעות ברשימה משתתפות?
לצפיה ב-'זה קשור לתמונה?'
זה קשור לתמונה?
04/11/2018 | 21:07
1
123
שמתי תמונה כנראה בגודל 210 KB להגרלת גרין קארד ולא הצלחתי להירשם בסוף.
האם חייב לעשות צילום מסך של עמוד הפרטים שהזנתי?

איך עושים שהתמונה תהיה פחות מ 100 KB ?
לצפיה ב-'תפתח אותה בציר ותשמור אותה כקובץ jpeg'
תפתח אותה בציר ותשמור אותה כקובץ jpeg
08/11/2018 | 10:44
21
זה אמור להקטין את גודל הקובץ משמעותית
לצפיה ב-'למי שלא יכול לכתוב הודעות - צאו מהמשתמש וחזרו חזרה'
למי שלא יכול לכתוב הודעות - צאו מהמשתמש וחזרו חזרה
29/10/2018 | 23:03
75

זה מתקן את רוב המקרים. 
אם המערכת עדיין מתעקשת - יש למחוק את ה- cookies של תפוז.

לצפיה ב-'פעילות השגרירות בחגי דצמבר'
פעילות השגרירות בחגי דצמבר
03/11/2018 | 17:12
1
93
מתכננים ביקור בארץ ולהאריך את הויזות. 
האם בעייתי לעשות את זה בסוף דצמבר? מבחינת חגים, השגרירות עובדת? יקח יותר זמן מהרגיל?
לצפיה ב-'סליחה על הכפילות'
סליחה על הכפילות
03/11/2018 | 17:13
75
מערכת תפוז וזה...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ