לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
299299 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום עוברים לארה"ב

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'אובדן דרכון עם ויזה לארה"ב'
אובדן דרכון עם ויזה לארה"ב
16/01/2019 | 08:40
1
45
אוף איזה עצבים..
ב 2015 קיבלתי ויזה, בתוקף עד 2025.
לצערי איבדתי את הדרכון- לא מוצא אותו בשום מקום.
אז נאלצתי להוציא דרכון חדש, ביומטרי.
פניתי לשגרירות ונאמר לי שאצטרך שוב לעבור את כל התהליך- למלא את הטופס הארוך והמתיש, ללכת לראיון.. לא יאומן. וגם לא הוגן.

לצפיה ב-'נכון זה הנוהל'
נכון זה הנוהל
17/01/2019 | 04:20
16
תודה על שחלקת איתנו את התיסכול...
לצפיה ב-'מקום לגור בארה״ב'
מקום לגור בארה״ב
16/01/2019 | 12:39
4
65
אנחנו עוברים לארה״ב עוד כחצי שנה עד שנה (נישואין עם אמריקאי)
בעלי כל החיים שלו היה גר בקווינס ואני לא מתחברת למקום, באופן כללי לא אוהבת קור ואחרי ששנה שעברה ביליתי את כל החורף בקור אמרתי לעצמי שאין מצב שאני אגור שם.
רציתי לקבל המלצות על מקומות בארה״ב עם מזג אוויר נוח בלי יותר מידיי שלג ופשע נמוך, מיסי מדינה נמוכים גם יתקבל בברכה.
אנחנו עובדים מהבית ככה שמקומות תעסוקה זה לא משנה לנו, כמו כן גם בתי ספר לא חשוב לנו כי אין לנו ילדים ואין כוונה להביא ילדים בעתיד.
לצפיה ב-'קצת קשה להמליץ משהו בכזאת כלליות'
קצת קשה להמליץ משהו בכזאת כלליות
16/01/2019 | 20:27
2
46
מדינות "חמות" בלי מסי הכנסה - טקסס, פלורידה. אבל מסי רכוש שם יותר גבוהים, ויש גם מסים אחרים. אריזונה וניו מקסיקו - יש מסים, אבל לא גבוהים. קליפורניה - מיסוי גבוה יחסית על עבודה, אבל נמוך על רכוש. קליפורניה יחסית יקרה, כעצמאיים אולי לא תהיה הבחירה הכי טובה, אבל מבחינת מזג האוויר לדעתי הכי נחמד להיות בה.

פשע זה עניין ברמת עיר ואפילו שכונה (באוקלנד קליפורניה למשל יש שכונות שאסור להתקרב, ויש שכונות מצוינות ויקרות).
לצפיה ב-'אני יודעת שזה מאוד כללי'
אני יודעת שזה מאוד כללי
16/01/2019 | 23:15
1
29
אבל אני באמת מתקשה להיסגר על מקום, לא ממש בא לי לנסות הרבה מקומות עד ההחחלטה, לא יודעת איך עושים החלטה כזאת
לצפיה ב-'עושים רשימה'
עושים רשימה
16/01/2019 | 23:40
29
ויוצאים לטיול של שבועיים שלושה ברחבי אמריקה.
נכון שאין בטוחות בחיים, אבל אין דין סן דייגו כדין אטלנטה או ניו אורלינס.
לצפיה ב-'השאלה מה זה מזג אוויר נוח, כי זה מאוד אינדיבידואלי.'
השאלה מה זה מזג אוויר נוח, כי זה מאוד אינדיבידואלי.
17/01/2019 | 04:12
15
יש כאלה שאוהבים חום כמו בישראל או אפילו יותר, וכאלה, כמונו, שמעדיפים משהו באמצע, לא קר מדי ולא חם מדי.
אגב, לדעתי נעימות האקלים מושפעת לא רק מטמפרטורות נטו, אלא גם ממידת הלחות באוויר, מכמות המשקעים ומעוצמת הרוח ופוטנציאל לסערות קשות, הוריקנים וכד'. 
עבורנו, בקליפורניה היה חם מדי, בערך כמו בישראל, אך מצד שני בחוף המזרחי ובלב היבשת נראה לנו קר מדי, עם טמפרטורות נמוכות ושלג בחורף, ולא פחות חשוב - לחות נוראית בקיץ, שהופכת את החום לבלתי נסבל. הייתי בניו יורק ביולי ובקושי שרדתי.
היתרון של, למשל, קליפורניה הוא שהחורף נעים ולא גשום מדי, אך החיסרון הוא שהקיץ ארוך וחם מדי, אם כי לא עד כדי כך לח, ובשל מיעוט המשקעים יש לאחרונה המון שריפות ענק מרובות מוקדים, ולא רק בקיץ, מה שפוגע מאוד גם באיכות האוויר. גם מבחינת מראה, במשך חודשים רבים הכול נראה צהוב, יבש וחרוך. יש בזה את היופי שלו, אך אישית אני מעדיפה יותר ירוק בעיניים. אבל יש לקחת בחשבון שקליפורניה היא עצומה, ויש בה אזורים יותר קרים, גשומים ואף מושלגים ויש יותר חמים ויבשים, אז זה גם תלוי איפה גרים. קליפורניה היא גם מאוד יקרה באזורים הפופולריים יותר, והאזורים הזולים יותר לרוב מרוחקים מאוד מהמרכזים הגדולים.
לעומת זאת בצפון מערב ארה"ב, ובמיוחד במדינת וושינגטון, האקלים לדעתנו הכי נוח, כנראה בזכות ההשפעה הממתנת של האוקינוס השקט. בממוצע הקיץ קצת יותר נסבל ונעים מאשר בדרום-מערב, ובחורף הטמפרטורות מתונות יחסית (במהלך היום לרוב לפחות כמה מעלות צלסיוס מעל ל-0 ויותר, וגם בלילה לרוב לא יורדות מתחת לאפס), ושלג ראוי לשמו יורד אולי פעמיים-שלוש בשנה בממוצע ולא נשאר ליותר מיומיים (אם כי השנה יש שלג רק גבוה בהרים, והחורף לא מורגש בכלל). האוויר מאוד נקי ויבש, ובממוצע אין נטייה ליותר מדי רוחות וסערות, והוריקנים אין בכלל, שלא כמו בחוף המזרחי. אומנם יותר גשום פה יחסית (אם כי יש גם אזורים עם יחסית מעט גשם יותר מזרחה, אך שם גם יותר קר כי מתרחקים מהאוקינוס), אבל פחות ממה שנהוג לחשוב וממה שציפינו, ובקיץ בכלל די יבש. אנחנו מאוד אוהבים את האקלים באזור הזה בסך הכול, וגם אוהבים את הנופים, עם שפע הירוק, ההרים הגבוהים המיוערים ו/או המושלגים והאגמים, אבל כאמור זה עניין של העדפה אישית.
לצפיה ב-'עלות שירותי נוטריון בקונסוליה הישראלית בארה"ב'
עלות שירותי נוטריון בקונסוליה הישראלית בארה"ב
16/01/2019 | 19:06
2
43
שלום,
אני צריך לחתום על מסמך בפני הקונסול, ראיתי שיש שירותי נוטריון בקונסוליה (ספציפית אני צריך את שיקגו, אבל אני מניח שזה אותו דבר בכולן).
משום מה לא רשום באתר שלהם עלות (למעט 12 דולר עלות שליחת מסמכים בחזרה לארץ או משהו כזה) - מישהו שהשתמש בשירותים האלה יודע מה העלות?
אני פשוט יודע שלא פשוט לתפוס אותם בטלפון כדי לברר.
תודה

לצפיה ב-'אחלה, תודה רבה'
אחלה, תודה רבה
16/01/2019 | 19:33
8
לצפיה ב-'אישור יציאה במהלך שינוי סטטוס'
אישור יציאה במהלך שינוי סטטוס
16/01/2019 | 02:16
39
שלום,
אנחנו בהליך לשינוי סטטוס מויזת סטודנט F-1 לגרין קארד ע"ב נישואין.
יחד עם הטפסים לשינוי סטטוס הגשנו בקשה לאישור יציאה I-131 (AP) ואישור עבודה זמני I-765. בנוסף הגשנו בקשה לזירוז ה-AP.

באתר האישי של USCIS שמעדכן על הסטטוס של הבקשות, העדכון האחרון שהיה הוא

On November 30, 2018, your request to have your case expedited, referral number xyz, was completed.

לא קיבלנו בדואר שום מסמך, ולכן ב-14 לדצמבר הלכנו למשרד USCIS המקומי והנפיקו לנו אישור יציאה "חירום" כהגדרתם.

השאלה- האם אנו אמורים לקבל אישור יציאה זמני ללא קשר לאישור יציאה שקיבלנו באופן ידני מהמשרד המקומי? כבר עבר חודש וחצי ולא קיבלנו את האישור יציאה בדואר ולכן אנו קצת דואגים.

תודה
לצפיה ב-'עדכון זמנים ויזת הגירה מהארץ'
עדכון זמנים ויזת הגירה מהארץ
15/01/2019 | 22:58
47
שלום לכולם. מחכים לראיון, מעדכן בזמנים לטובת הכלל

1. סוף פברואר 2108 - התקבל התיק
2. סוף אוגוסט 2018 - התיק נשלח לNVC
3. אמצע דצמבר 2018 - אישור המסמכים והעברה לקונסוליה*
4. תחילת ינואר 2019 - קבלת תאירך לראיון לאמצע פברואר 2019
5. סוף ינואר 2019 - תור לבדיקה רפואית

*עיקוב גדול בעקבות טעויות של עו״ד שלנו בהגשת המסמכים ונדרשנו להגיש שוב ושוב, אחרי כל בקשה מחכים שבוע-שלושה לאישור המסמך.
במידה ומגישים את כל המסמכים בבת אחת ובצורה נכונה ומסודרת אין סיבה שזה יקח יותר מחודש להערכתי.

סה״כ בדיוק שנה מרגע קבלת התיק עד לזמן הראיון.
בהצלחה!
לצפיה ב-'פתיחת חשבון בנק '
פתיחת חשבון בנק
13/01/2019 | 19:44
19
107
היי, התחתנתי כחוק בארה"ב כל המסמכים אצל העורכת דין ואמור להשלח בימים הקרובים. האם מותר לנו שיהיה לנו joint account? כמובן שאני לא מתכוון להכניס לשם סכומים שאני מרוויח (אני עובד מרחוק כפרינלנסר והכספים עוברים לחשבון בנק ישראלי, בכל זאת משתדל לשרוד איך שהוא).

תודה.
לצפיה ב-'לא מומחית, אבל לדעתי זה מחזק לשלטונות ההגירה'
לא מומחית, אבל לדעתי זה מחזק לשלטונות ההגירה
14/01/2019 | 03:57
74
שהקשר שלכם חזק, לדעתי כדאי לפתוח
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
14/01/2019 | 18:53
15
65
העניין הוא שאין לך עדיין SSN, כך שהחשבון יהיה על שם אישתך, ואת השם שלך יוסיפו, כי כרגע אתה לא יכול לפתוח חשבון עצמאי.  זה נוח כי ככה אתה יכול לפעול בחשבון בלי שהיא תצטרך לבוא איתך.
לצפיה ב-'למה צריך SSN לפתוח חשבון בנק?'
למה צריך SSN לפתוח חשבון בנק?
14/01/2019 | 19:08
45
אין ממש שום צורך.
מניסיון.
לצפיה ב-'לדעתי לא חייבים SSN כדי לפתוח חשבון בנק'
לדעתי לא חייבים SSN כדי לפתוח חשבון בנק
14/01/2019 | 23:31
2
51
אני אמנם פתחתי חשבון משותף עם אישתי (לה היה SSN, לי טרם, בזמנו),
אבל החשבון מההתחלה היה על שם שנינו עם זכות חתימה עצמאית לכל אחד,
בבנק (BofA, אולי זה שונה בין בנקים?) פשוט ביקשו ממני לעדכן אותם עם המספר לאחר שאקבלו (וכך עשיתי).

אולי לא הקשיחו את התנאים מכיוון שזה היה חשבון משותף ולא עצמאי לחלוטין,
אבל להבנתי, באופן כללי, לא חייבים SSN כדי לפתוח חשבון בנק, גם עצמאי.
לצפיה ב-'לא חייבים SSN בשביל עצם קיומו של חשבון בנק'
לא חייבים SSN בשביל עצם קיומו של חשבון בנק
14/01/2019 | 23:36
1
37
אבל אם זה חשבון נושא ריבית - הריבית לא תשולם כל עוד אין SSN (גם לא רטרואקטיבית אחרי שמוסיפים). כנ"ל כל מיני בונוסים עבור פתיחת חשבון, נקודות, וכו' (אלה נחשבים ל"ריבית" לצרכי מס).
לצפיה ב-''
15/01/2019 | 08:09
3
לצפיה ב-'אתם יכולים לפרט איך פתחתם חשבון בנק ללא SSN?'
אתם יכולים לפרט איך פתחתם חשבון בנק ללא SSN?
14/01/2019 | 23:43
10
27
לצפיה ב-'באים לסניף עם שתי תעודות מזהות'
באים לסניף עם שתי תעודות מזהות
14/01/2019 | 23:48
6
61
אני פתחתי עם דרכון וכרטיס אשראי ישראלי (מספיק תעודה אחת עם תמונה, וכרטיס אשראי נחשב תעודה מזהה).
לצפיה ב-'האם היית סטודנט או שזה איזה בנק קרוב לאוניברסיטה'
האם היית סטודנט או שזה איזה בנק קרוב לאוניברסיטה
15/01/2019 | 00:12
5
53
כזה שמשרת אוכלוסיה מיוחדת? או אולי על ויזת עבודה, ואיזה הסדר שכזה?  היית על ויזה מסויימת?

אלו מצבים חריגים ויש סניפים מסויימים שיודעים לשרת אוכלוסיות מסויימות.  אבל סתם ככה לצעוד לסניף בנק בימינו (אני לא מדבר על לפני 20 שנה) ולפתוח חשבון בנק חדש ללא SSN - - - אני לא מבין איך בנק מפוקח-הבנק המרכזי הפדרלי יעשה כזה דבר חריג. אני מנסה להבין איזו חריגות הצגת. כי כשאני הלכתי עם אבא שלי שהיה על ויזת תייר, הם לא פתחו לו חשבון בלי שזה יהיה משותף איתי.
לצפיה ב-'הם לא בדקו שום ויזה'
הם לא בדקו שום ויזה
15/01/2019 | 01:30
4
56
למעשה, הם אמרו שויזה זה דווקא לא נחשב מסמך מזהה בעיניהם (כי היא מודבקת בדרכון, אז מבחינתם זה אותו מסמך).

זה לא היה סניף קרוב לשום אוניברסיטה, ככל הידוע לי, אבל בעיר גדולה אז יכול להיות שהם מכירים יותר טוב את הכללים מכל מיני סניפים בחורים של middle america.

למה שזה לא יהיה בסדר? לזרים מותר לפתוח חשבון בנק בארה"ב, אין שום דרישה חוקית לSSN (מעבר לחובת דיווח הכנסה, לכן לא ישלמו ריבית בחשבון כזה). אם בבנק שלך עשו בעיות - זה כי הפקיד לא יודע מה לעשות, לא כי זה אסור.
לצפיה ב-'אצלנו דווקא קיבלו את הויזה שבדרכון כתעודה מזהה שנייה.'
אצלנו דווקא קיבלו את הויזה שבדרכון כתעודה מזהה שנייה.
15/01/2019 | 08:11
3
30
הם אפילו הציעו זאת, אנחנו הנחנו שדרכון וויזה יהוו תעודה אחת, מסתבר שלא (לפחות במקרה שבו אנו נתקלנו).
לצפיה ב-'לא יודע, אולי דברים השתנו'
לא יודע, אולי דברים השתנו
15/01/2019 | 09:40
2
36
או אולי כל פקיד ממציא לעצמו שטויות לי אמרו במפורש את הקטע הזה ש״מודבק בדרכון אז זה לא תופס״. אבל קיבלו את כרטיס האשראי שלי שאין עליו שום תמונה בכלל בתור תעודה מזהה, אז לך תבין
לצפיה ב-''
15/01/2019 | 19:42
3
לצפיה ב-'לי באילינוי לא קיבלו דרכון ווויזה עד שלא השלמתי את ההגירה'
לי באילינוי לא קיבלו דרכון ווויזה עד שלא השלמתי את ההגירה
15/01/2019 | 19:56
29
הם קיבלו רק את הדרכון ודרשו תעודה נוספת. הבאתי להם כל מה שהיה לי, רשיון נהיגה, את הויזה, כרטיס אשראי... הם בדקו ואמרו שהם לא יכולים לקבל אף אחד מהם (יש להם ספר כזה שראיתי שהם בודקים בו, יש שם תמונה של הרשיון הישראלי ושל מה צריך לבדוק שקיים על הרשיון, ואפילו אחרי זה הם לא הסכימו לקבל).
התווכחתי לא מעט ובסוף פשוט שאלתי: אז ישראלים לא יכולים לפתוח פה חשבון בנק אם כן? התשובה הייתה חיובית (ברור לי עכשיו שהפקידים טעו, חשש שהיה לי כבר קודם, אבל זה בדיוק ממחיש את הקבעון והטמטום האופייני לבירוקרטיה/פקידים האמריקאיים).
לצפיה ב-'דרכון.'
דרכון.
15/01/2019 | 08:09
32
נכנסנו לסניף של BofA, ביקשנו מכל אחד 2 תעודות מזהות עם תמונה,
לכל אחד מאיתנו היה דרכון ובדרכון היתה הויזה (J1/J2 באותה נקודת זמן) לארה"ב,
מבחינתם התמונה בדרכון והתמונה בויזה (שבדרכון) הן שתי תעודות נפרדות ולכן זה הספיק (הם היו אלה שהציעו זאת).
אישתי גם מסרה את ה SSN שלה, לי טרם היה כאמור, הצגנו גם חוזה שכירות להוכחת כתובת מגורים.

פתחנו חשבון Checking ו Saving משותפים,
חשוב לציין שלמרות שלא היה לי עדיין SSN, החשבון היה גם על שמי, כולל זכות חתימה והתנהלות עצמאית.
(וכמובן שם משתמש וסיסמא נפרדים לאתר, כולל הרשאה לביצוע כל הפעולות)

לאחר כשלושה חודשים הייתי צריך להגיע לסניף (פיזית) כדי לעדכן אותם במספר ה SSN שקיבלתי (ולהראות להם את הכרטיס כמובן).
לצפיה ב-'Yup'
Yup
15/01/2019 | 09:19
1
30
קבעתי אונליין תור בWells fargo בסניף ובשעה לבחירתי.
הגעתי עם 2 תעודות מזהות (אף אחת לא אמריקאית) + כתובת ומספר פלאפון אמריקאים זמניים (לא נדרשתי להוכחת כתובת) + 200 דולר להפקדה במזומן או משהו דומה.
תוך חצי שעה יצאתי עם פנקס צ׳קים , דביט קרד זמני וחשבון בנק.
לצפיה ב-'ומכיוון שראיתי את השאלות'
ומכיוון שראיתי את השאלות
15/01/2019 | 09:22
36
זה היה בסניף רנדומלי - אבל בעיר גדולה (סן פרנסיסקו - בחרתי סניף שנראה יפה :) )
דרכון + כרטיס בנקאי כתעודות מזהות.
לאחר כחודש שלחו בקשה לעדכן SSN - דיברתי איתם - אמרו תשלח כשיהיה - אבל לא חובה אם אין.
ובזה נגמר הסיפור.

פתחתי את החשבון כחודשיים לפני שעברתי - על מנת להעביר כסף לנסיעה המקדימה בשביל לסגור בית בשכירות וקניות בסיסיות.

לאחר כחודשיים וחצי שלחתי להם בפקס מאובטח את הSSN לדעתי. (כן כן ... פקס ״מאובטח״ ...)
לצפיה ב-'רק הערה'
רק הערה
14/01/2019 | 19:35
61
אתה משום מה חושב שזה לא בסדר להכניס ״כסף שחור״ לחשבון בנק, אבל זה לא. לבנק לא איכפת אם הכסף שלך חוקי או לא חוקי (אלא אם אתה מוכר מריחואנה). גם לIRS לא איכפת לאיפה אתה מפקיד את הרווחים שלך, אתה צריך להצהיר עליהם בלי שום קשר. גם לרשויות ההגירה לא איכפת לאיזה חשבון בנק משלמים לך על העבודה - אתה צריך EAD בלי שום קשר.
לצפיה ב-'פתחנו חשבון בלי SSN'
פתחנו חשבון בלי SSN
15/01/2019 | 01:28
42
הגענו עם ויזה L. ביקשו דרכון ואת חוזה ההעסקה
לצפיה ב-'עכשיו שהממשל הפדרלי לא מתפקד'
עכשיו שהממשל הפדרלי לא מתפקד
15/01/2019 | 02:04
1
65
אני תוהה האם הראיון לאזרחות שיש לי בתחילת פברוארת שחיכיתי לו שנים, אכן יתקיים? אני גר במערב לוס אנגלס ןרק עכשיו קלטתי שזה יכול לתקוע אותי חזק. מה אתם חושבים? 
לצפיה ב-'USCIS לא ממומן מתקציב המדינה ולא אמור להיות מושפע.'
USCIS לא ממומן מתקציב המדינה ולא אמור להיות מושפע.
15/01/2019 | 02:09
68
בפועל יכול להיות תגובת שרשרת כלשהי שתשפיע על הUSCIS גם.

תבדוק פה אם הסניף המדובר נסגר או לא:

לצפיה ב-'פרילנס בארה"ב'
פרילנס בארה"ב
13/01/2019 | 15:49
5
92
היי,
האם יש פה מישהו שעובד כפרילנס בארה"ב?
אם כן, אשמח לקבל יתרונות וחסרונות, כי יש לי הצעה לעבוד כפרילנסרית אבל מעולם לא עבדתי בעבודה כזו, לכן מעניין אותי בעיקר נושא המיסים בעבודה מהסוג הזה.
תודה מראש לכל מי שיכול לתת מידע או טיפים בנושא.
לצפיה ב-'לא ברור מה את שואלת'
לא ברור מה את שואלת
14/01/2019 | 05:38
4
76
"יתרונות וחסרונות" יחסית למה?

בארצות הברית כל נושא העבודה כעצמאי מאוד פשוט: הלקוח משלם לך את סכום הכסף שאת סיכמת איתו, ואת נותנת לו קבלה.
כל אחד יכול לעשות את זה - כל זמן שמותר לך מבחינה חוקית לעבוד בארה"ב.

על ההכנסה הזו את צריכה להצהיר לרשויות הרלוונטיות: רשות מס הכנסה הפדראלית, רשות מס הכנסה של ה STATE שבו את גרה (אם יש ב STATE שלך מס הכנסה מדינתי), ולפעמים יש גם רשות מס הכנסה של ה COUNTY או של העיר (למשל בניו יורק סיטי יש מס הכנסה של העיר).

בנוסף - יש גם דיווח ותשלום מס לסושיאל סקיוריטי אדמיניסטריישן \ מדיקייר.

לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
14/01/2019 | 15:53
3
63
יתרונות וחסרונות ביחס לעבודה כשכיר בארה"ב.
בישראל לדוגמא מס הכנסה, ביטוח בריאות וביטוח לאומי יורדים דרך המשכורת והשכיר לא מתעסק עם כל נושאי המס, בניגוד לפרילנס. 
התלבטתי אם להעדיף עבודה כשכירה מאשר פרילנסרית כדי להמנע מכל נושא ההתעסקות עם המס במדינה שאני לא מכירה את החוקים שלה.
בכל מקרה, עד שלא אנסה לא אדע אני מניחה.
תודה לך!
לצפיה ב-'בארה"ב את צריכה להתעסק עם המס יותר מבארץ'
בארה"ב את צריכה להתעסק עם המס יותר מבארץ
14/01/2019 | 18:55
1
60
כיוון שכל אדם חייב להגיש דו"ח שנתי. (בארץ זה כנ"ל אבל יש פטור אוטומטי לשכירים)
לצפיה ב-'תיקון קטן בישראל הפטור הוא לרוב העובדים השכירים אבל לא לכולם'
תיקון קטן בישראל הפטור הוא לרוב העובדים השכירים אבל לא לכולם
14/01/2019 | 23:03
47

יש מספר קרטריונים, ולכן יש מצב ששכיר בישראל יהיה חייב בהגשה של דוח שנתי (גם אם אין לא עסק או לבן/בת הזוג)

לצפיה ב-'היתרונות והחסרונות מאוד תלויים בהצעות הספציפיות שיש לך'
היתרונות והחסרונות מאוד תלויים בהצעות הספציפיות שיש לך
14/01/2019 | 23:50
56
יש כל מני שכירים בארצות הברית.
יש שכיר שעובד כ"עובד בכיר" בחברה שנותנת לעובד תנאים טובים - הטבות סוציאליות, ביטוח רפואי, ימי חופשה בתשלום, הפרשות לפנסייה ושאר הטבות -
ויש שכיר שעובד כעובד לפי שעה בשכר מינימום בלי שום תנאים סוציאליים, בלי זכאות לחופשה בתשלום, בלי הפרשות לפנסייה ובלי ביטוח רפואי.
יש הבדל עצום בין שכיר מהסוג הראשון ובין שכיר מהסוג השני.
ולמען האמת - יש בארה"ב יותר אנשים שעובדים כשכירים מהסוג השני.

וכנ"ל לגבי "פרילאנסרים".
יש פרילאנסר שהמוניטין והמומחיות שלו בתחום המקצועי שבו הוא פועל הם כל כך טובים שהקליינטים עומדים אצלו בתור, והוא יכול לגבות מחיר גבוה מאוד עבור השרותים שלו.
ויש פרילאנסרים שכמוהם יש "עשרה בשקל" - שקשה להם למצוא קליינטים, ושנאלצים לגבות מחירי ריצפה עבור השרותים שלהם כשהם כבר מצליחם למצוא פרוייקט כי התחרות בין נותני השרות בתחום שלהם קשה מאוד.

יש לי חבר שמשתלם לו לעבוד בתור פרילאנסר ולא בתור שכיר כי הכישרון האישי שלו זה מה שבעצם נמכר ללקוח.  BILLABLE HOUR שלו עולה 800 דולר ללקוח קבוע, ויותר מזה ללקוח מזדמן. עבורו מעביד זה סתם OVERHEAD מיותר.

לצפיה ב-'שאלה בנוגע להגרלת גרין קארד'
שאלה בנוגע להגרלת גרין קארד
14/01/2019 | 17:29
1
51
היי
באיזה תאריך אמורות להופיע התוצאות של הגרלת הגרין קארד האחרון??
לצפיה ב-'May 7, 2019'
May 7, 2019
14/01/2019 | 17:33
10
לצפיה ב-'שינוי סטטוס'
שינוי סטטוס
13/01/2019 | 09:14
1
102

היי,כבר שאלתי פה בעבר אבל גיליתי מאז דברים נוספים. 
אני בת של תושב ארהב שגם הוא עבר קיבל את האזרחות דרך גרין קארד. 
לפי מה שהבנתי כשאני אהיה בת 21 (אוקטובר) אני כבר לא אחשב immediate relative, וזה הופך את כל התהליך ליותר מסובך. מכיוון שאני לא רוצה לגור אצל אבא שלי במשך שלושה חודשים ולעשות כלום בעצם, התחלתי בתהליך הגשה על מנת לעבוד בארהב בתור אופר.
בעבודה הזו מקבלים ויזת j1, ולפי כל מיני תשובה שענו לי פה אי אפשר לעשות שינוי סטטוס לאחר 90 יום כשמדובר בויזת j1. אך כשחיפשתי עלכך באינטרנט לא מצאתי שום דבר שאומר שזה לא אפשרי.
אשמח לתשובה חד משמעית בנוגע לכך.
בנוסף, אשמח לדעת מהם המסמכים שאצטרך לתרגם ולהביא איתי לשם, כמו התעודת לידה המתורגמת.
תודה רבה!

לצפיה ב-'כשהולכים על הקצה אפשר לפול'
כשהולכים על הקצה אפשר לפול
13/01/2019 | 10:14
81
את משחקת משחק מאד מסוכן שיכול להגמר בזה שתהיה בישראל בלי אפשרות להגר,
אם באוקטובר תהיה בת 21
זה אומר שאת צריכה להגיש את טפסי שינוי סטטוס לפחות חודשיים קודם,
לוקח זמן לקבל את המסמכים ולעדכן שאת יוצאת מהגיל בתהליך,
ולהכנס לארצות הברית לפחות 3 חודשים לפני זה,
כך שהרגע האחרון שאת יכולה להכנס לארצות הברית זה תחילת מאי.
זה עוד מעט, וגם אז, אסור שיהיה לך שום תקלה, כי כל בעיה תוציא אותך מהמשחק,
מה יקרה אם אחרי שתכנסי לארצות הברית משהו יקרה בישראל ? קרוב משפחה חולה ? מת ? חתונה ? כל בעיה אחרת חשובה ? כל יציאה שלך תמנע ממך לקבל גרין קארד, כי תצטרכי להתחיל לספור מההתחלה 90 יום לפני הגשת בקשה,
או כל בעיה או חוסר בטפסים יגרום לאותו דבר, היום אם מגישים טפסי שינוי סטטוס לגרין קארד ויש בעיה כלשהיא עם הטפסים, התהליך מבוטל וצריך להתחיל אותו מההתחלה,
ומבחינתך, כל בעיה אומר GAME OVER
לפעמים לרצות להרויח איזה חודשיים עבודה ומשכורת יכול להיות מאד יקר וטיפשי.
לצפיה ב-'אזהרה - כל מי שכותב שם את הודעותיו על קרן הצבי'
אזהרה - כל מי שכותב שם את הודעותיו על קרן הצבי
04/01/2019 | 00:45
3
223
לאחר המחיקות / הגבלת כתיבה מחו"ל ושאר מרעין-בישין שסבלו פורום זה והפורום הקודם במשך החודשים האחרונים, דעו לכם שהתופעות עלולות לחזור ואין שום בטחון שעמלכם יישאר על הפורום או שתוכלו לחזור ולכתוב בו.

אנו מנסים פתרונות אחרים על מנת לשרת את אוכלוסיית השואלים, ועברנו לפורום אחר.  פרטים בקבוצת הפייסבוק,  אנא הרשמו שם על מנת להתעדכן בכל שינוי:

דורון
לצפיה ב-'ומי שלא מתעסק עם פייסבוק מה יעשה? '
ומי שלא מתעסק עם פייסבוק מה יעשה?
04/01/2019 | 00:53
1
46
לצפיה ב-'כותב לי מסר מהר מהר... כל זמן שאני יכול לכתוב בתפוז '
כותב לי מסר מהר מהר... כל זמן שאני יכול לכתוב בתפוז
04/01/2019 | 01:03
132
ואשלח לו לינק.
אני שולח לך עכשו.
לצפיה ב-'ואני בדעה שטוב שיש חלופה, גם אם לא הכי מוצלחת,'
ואני בדעה שטוב שיש חלופה, גם אם לא הכי מוצלחת,
04/01/2019 | 19:35
141
ושכדאי להכיר אותה ולהצטרף מבעוד מועד, אך כל עוד הפורום הזה, וגם הפורום השני, מתפקדים (ולפחות נכון להרגע הם מתפקדים בסדר), אין מניעה להמשיך לכתוב פה, בין אם בלעדית או במקביל לשם. לי אישית, בכל אופן, יותר נעים ונוח כאן, והפורום ההוא מבחינתי הוא גיבוי. גיבוי חיוני, אבל גיבוי.
לצפיה ב-'הטסת כיסאות בטיחות'
הטסת כיסאות בטיחות
06/01/2019 | 10:43
10
117

שלום לכולם :), אודה לשמוע מחוכמתכם וניסיונכם:

עוברים לדאלאס עוד 3 שבועות לרילוקיישן מהחברה של בעלי (התרגשות+פחד...) יש לי מספר שאלות.
נתחיל במה שכרגע מעסיק אותי ביותר- עניין הטסת תינוקות... אז למי מכם שטס עם תינוק (מתחת לגיל שנה), אשמח לעצות/ תובנות/ הערות מניסיונכם.

יש לנו תאומים שיהיו בני חצי שנה בעת המעבר. אנחנו טסים עם בריטיש איירוויז ללונדון ומשם עם אמריקן איירליינס ישירות לDFW . החלטנו שזה לא הגיוני לטוס כלכך הרבה שעות עם שני תינוקות על הידיים. רכשנו (החברה) 2 מושבים עבורם, ובדקנו שכיסאות הרכב שלהם מאושרים לטיסה (כיסא מגיל 0, לא סלקל)., ואנחנו מתכננים להעלות את כיסאות הבטיחות למטוס ולחבר אותם כמו מושב באוטו.

1. מי שהתנסה בזה- כמה קשה/ מסובך לחבר את הכיסאות למושב של המטוס?

2. מה קורה כשיוצאים מהטיסה הראשונה, כיצד מעבירים את הכיסאות הגדולים הללו (לא סלקלים), (בנוסף לעגלה, שני תינוקות, וכבודת יד)? אי אפשר לסחוב אותם עד לטרמינל של הטיסת המשך בנוסף לכל הציוד... האם אפשר לבקש מהחברת תעופה שתדאג לנו להסעה (בדומה אולי להסעה של אדם בכיסא גלגלים נגיד?). אשמח לשמוע חוויות ממי שהטיס כיסא/ות ויצא בחיים... :)

3. עוד בריטיש אירייוייז הנחמדים, מציינים בצורה מאוד ברורה באתר שלהם, שעגלות תאומים יוחזרו אך ורק בקרוסלת המטען ביעד (בניגוד לעגלות קטנות יותר), ולא ביציאה מהמטוס....בהתחשב בזה שיש לנו המון הליכה מטיסה אחת לשנייה ו3 שעות קונקשיין, שלא לדבר על הירידה בDFW וכל ההליכה שם וכל התהליך של האימיגריישן וכולי- אי אפשר בלי עגלה...
פניתי אליהם בכתב אמנם, אבל האם מישהו נתקל במצב כזה? האם מישהו טס עם בריטיש עם עגלת תאומים/ סתם עגלה גדולה וכן החזירו לו אותה בפתח המטוס?

מודה מאוד לעונים!

לצפיה ב-'רק לגבי החיבור לכיסא המושב במטוס'
רק לגבי החיבור לכיסא המושב במטוס
06/01/2019 | 22:12
78
החיבור די פשוט באמצעות חגורת הבטיחות. אם החגורה קצרה מידי אפשר לקבל מהדיילת חגורה מאריכה (יש דבר כזה).
בהצלחה ברילוקישן, 'הכל יסתדר על הצד הטוב ביותר' (זאת המנטרה שלי כשאני עומד בפני מצב מאתגר). תהיה לכם חויה מדהימה.
לצפיה ב-'עברנו את זה (עם תאומים ועוד ילד)'
עברנו את זה (עם תאומים ועוד ילד)
07/01/2019 | 19:00
82
קל זה לא... אבל בכל שדה תעופה (גם LHR) יש שירות חינם של הסעה מגייט לגייט למי שיש לו MOBILITY ISSUES. ראי קישור: 
לצפיה ב-'תודה. האם אפשר לבקש סיוע בשדה?'
תודה. האם אפשר לבקש סיוע בשדה?
08/01/2019 | 10:18
5
71
התקשרתי אתמול נציגות בריטיש איירוויז בישראל. שאלתי אם אפשר לקבל סיוע ע"י צוות הקרקע בקרונועיות האלה של השדה תעופה... נעניתי חד משמעית שלא. אז בגדול אמרו לי שזו תהיה הבעיה שלי לשנע שני כיסאות בטיחות גדולים לצד השני של היתר'ו... (כי בריטיש נוחתים בטמינל מסוים ואילו אמריקן איירליינס ממריאים מטרמינל אחר, רחוק, כולל רכבת והמון הליכה....). 

כמו כן, היא אמרה לי שממא לא בטוח שיתנו לי להעלות את העגלת תאומים ויכול להיות שייאלצו אותי לשלוח אותה בבטן המטוס ולקבל אותה ביעד... מה אני אמורה לעשות שעות של קונקשן ובמרחקים האדירים של היתרו' בלי עגלה....? :( למישהו רעיון?
תודה!!
לצפיה ב-'פתרון אפשרי, לא בטוח שהוא ישים'
פתרון אפשרי, לא בטוח שהוא ישים
08/01/2019 | 17:37
96
יש עגלות תינוק מאוד מינימליות וזולות יחסית, כאן הן נקראות Umbrella Strollers
הן מתקפלות לגודל די קטן, אולי אפילו נכנסות לתיק גב. אולי אפשר להעלות שתיים כאלה על המטוס (כדאי לברר עם חברת התעופה). כן, זה לא פתרון אידיאלי, אבל אולי שווה בדיקה כברירה אחרונה.
הנה כך נראות העגלות האלה:
לצפיה ב-'זה תלוי שדה - וצפו תקלות'
זה תלוי שדה - וצפו תקלות
08/01/2019 | 20:23
63
אנחנו הזמנו כזה דרך לופטהאנזה בשדה של פרנקפורט - כי השדה גדול והיינו עם 2 ילדים (חודשיים ושנתיים) כיסא , עגלה , 2 כלבים בתיקי טיסה , תיקים וCarry on. (ועוד כלבה לדאוג לה במטען)
וקונקשן של שעתיים

אנחנו יורדים מהמטוס - ומחכה לנו בחורה - מטר וחצי (כולל עקבים) עם שלט.
שאלתי אותה - אוקיי - עכשיו איפה הרכב? (חשמלי כמו שתארתם) - אמרה - אופס - אין (למרות שהוזמן חודשיים מראש - בתשלום של כ100 יורו לכל עניין הליווי והרכב). והיא רק עוזרת עם לנווט אותנו ולקצר תורים.

היה מוי כיף ובכלל לא רציתי למות.
סחבתי וערמתי דברים בצורה שעד היום אני לא מבין איך.

(בכלליות - אין ספק שזה היה כנראה בין ה24 שעות הכי קשות שהיו לי בחיים. זה התחיל מלנעול בטעות את האוטו עם המפתחות בפנים , מזוודות ואחת הכלבות - מונע ב4 בבוקר... להגיע לשדה שעה וחצי לפני הזמן עם הר מזוודות ותיקים וכלבים וילדים , לגלות שהמושבים שהזמנו - אנחנו לא יכולים להשתמש בהם - כי לא אמרו לנו שאי אפשר לשוות שם עם הכלבים , להגיע לשדה בארה״ב ולגלות שהחברה בבישראל איבדו לנו את אחד האישורים של הכלבים , לגלות איזה סרט זה להביא 2 רכבים שכורים בבת אחת עם המון מזוודות .... בקיצר, כיף זה לא! היה.

בהצלחה
לצפיה ב-'זה הולך להיות קשה. מאוד.'
זה הולך להיות קשה. מאוד.
08/01/2019 | 21:23
2
72
מי שתכנן את הקונקשן באחד השדות העמוסים/ענקיים בעולם עם תינוקות ומעבר בין טרמינלים (ובקרת דרכונים ?) צריך REALITY CHECK .
מציע לך לשלוח מייל ישירות ל- LHR (בריטיש לא רלוונטיים - את צריכה את עזרת השדה). 

ובנוסף, תמורת 125 ליש"ט תוכלו להזמין מלווה שידריך אתכם במעבר בין הטרמינלים , ותמורת תשלום נוסף כדאי להזמין שירות פורטר (סבלות).

שיעבור בקלות.
לצפיה ב-'תודה רבה. אני אפנה אליהם'
תודה רבה. אני אפנה אליהם
09/01/2019 | 11:15
1
53
כמו שהצעת. האם השירותי סבלות זה גם בין טרמינלים? האם הם ייקחו לי ציוד "לא קונבנציונלי" כמו כיסאות בטיחות? תודה.!
לצפיה ב-'לא יודע - מצטער'
לא יודע - מצטער
09/01/2019 | 19:31
12
לצפיה ב-'התקשרתי לנציגות בריטיש בארץ'
התקשרתי לנציגות בריטיש בארץ
09/01/2019 | 11:11
1
73

ומה שענו לי יכלה לענות לי גם השכנה ממול. אני אקצר- "לא יודעים, בעיה שלך".

אוף... נשמע סיוט מה שעברתם עם הכלבים והילדים.... גם לנו יש חתול אגב שאנחנו מטיסים, אבל החלטנו שיש גבול והוא יטוס בנפרד מאיתנו ויגיע אחרי שנתמקם, עם כל הכאב שבדבר.

michael- זה ממש נכון היתר'ו אחד השדות הגדולים בעולם וזה מטורף איך שאין תכנון או סיוע למצבים כאלה. מה שאירוני, פעם רצתי לקונקשיין שכמעט איחרתי ולקחו אותנו בקלנועית הזו סתם, כי רצנו... אז לא יוכלו לקחת אותנו בקלנועית עם כל הציוד כשבאמת יש צורך?

סתם לעדכן, שלחתי מייל, כתוב יפה ומושקע עם סעיפים , ( אני ובעלי מאוד יסודיים :), שמפרט את הבעיה שלנו וביקשנו עזרה/ עצה.

ענה לנו נציג של בריטיש בזו הלשון, ואני מצטטת: 
I"m sorry to say I do not have access to all of the information to be able to answer your question. This does unfortunately mean you'll need to call your nearest reservations centre to help with your request."

מה הכוונה אין לכם גישה לאינפורמציה? שאלתי למשל לגבי הכנסת עגלת תאומים למטוס שלהם, למי יש אינפורמציה כזו אם לא לבריטיש איירווייז בכבודם...

בקיצור מה עושים? איך מסתדרים בלי עגלת תאומים ועם שינוע כיסאות בטיחות כבדים לטרמינל אחר?? :(
לצפיה ב-'בצורה ריאלית - הדרך היחידה שלכם להתמודד היא עם מנשא'
בצורה ריאלית - הדרך היחידה שלכם להתמודד היא עם מנשא
09/01/2019 | 16:27
83
כל אחד מכם עם מנשא ובו תינוק אחד מקדימה, ותרמיל גב מאחורה.
עם כל הכבוד לכיסאות רכב במטוס, לדעתי הם מיותרים לחלוטין כשמדובר בתינוקות בני חצי שנה. מילא סל קל- זה עוד ניתן לסחוב כי יש לו ידית ואפשר להשתמש במסגרת עגלה כדי לנסוע איתו. אבל כיסא רכב גדול עבור תינוק קטן שעדיין לא זז זה overkill ויגרום לכל כך הרבה קשיים וסבל עבורכם (בהתחשב בכך שיש שניים...)  שזה פשוט לא הגיוני. בין כה וכה ירצו שתחזיקו את התינוקות בידיים בהמראה ובנחיתה, ולתינוק כל כך קטן אני הייתי מעדיף לסדר "קן" משמיכות אבמושב שלו או באסינט מאשר לסחוב שני כיסאות קשיחים וענקיים לתוך המטוס.

לצפיה ב-'שאלה בנושא EAD card'
שאלה בנושא EAD card
06/01/2019 | 07:41
1
93
בהנחיות של USCIS לבקשת EAD מופיע בסעיף הרלוונטי אלי:
J-2 Spouse or Minor Child of an Exchange Visitor--(c)(5): File Form I-765 with a copy of Form DS-2019, evidence the J-1 principal foreign national is currently maintaining status, and evidence any income from this employment authorization will not be used to support the J-1 principal foreign national. Also, provide evidence you are currently maintaining status and include evidence of all previously authorized
periods of J-2 employment.
האם מישהו יודע למה הכוונה במקומות המודגשים (maintining status)? תודה!

לצפיה ב-'זה אומר שאתה עושה את מה שאתה אמור לעשות'
זה אומר שאתה עושה את מה שאתה אמור לעשות
09/01/2019 | 19:56
48
״להשאר בסטטוס״ משמע לקיים את מה שאמרת לפקיד ההגירה בכניסה שאתה עושה בתוך פרק הזמן שהוקצב לך לעשות את זה.
לצפיה ב-'אמא שמגיעה לבקר לקראת לידה'
אמא שמגיעה לבקר לקראת לידה
03/01/2019 | 01:48
4
135
אנחנו מתגוררים בארה"ב (על ויזות עבודה חוקיות) ואני צפויה ללדת בעוד מספר חודשים. זו לידה ראשונה שלי, אני רוצה שאמא שלי תגיע לבקר סביב הלידה וכבר יש לה תור לריאיון בקונסוליה. אשמח לעצות.
רקע: אמא שלי בת 62, עדיין עובדת (משרה מלאה, אבל היא ממש לא מרוויחה משכורת הייטק...), מעולם לא הייתה בארה"ב ומעולם לא ביקשה ויזה לארה"ב. האנגלית שלה בסיסית עד לא קיימת.

מספר שאלות לגבי הריאיון בשגרירות:
1. כמובן שלא הסתרנו כלום וציינו את הפרטים שלי בטופס הבקשה לויזה (איפה היא תשהה בארה"ב, contact בארה"ב, relatives בארה"ב). השאלה היא האם להעלות את זה גם בריאיון מיד כששואלים אותה מה מטרת הביקור בארה"ב (כלומר, לומר: "הבת שלי גרה בארה"ב וצפויה ללדת, אני נוסעת לבקר אותה"), או שעדיף לומר משהו קצת יותר מעורפל ("נוסעת לטייל" או משהו דומה) ולהעלות את עניין הבת בארה"ב רק אם תשאל ספציפית על קרובים בארה"ב?
2. האם כדאי להביא תלושי שכר שלה, על אף שזו לא עבודה שדורשת מומחיות מיוחדת? איך אישה מבוגרת (ולא נשואה) עם ילדים בוגרים יכולה להראות זיקה לארץ? יש משכנתא, זה עוזר? יש עוד מסמכים שכדאי לה להביא איתה? או שהיא מספיק מבוגרת כך שלא צריך להראות זיקה? 
3. למיטב זכרוני, יש קונסולים דוברי עברית, נכון? אפשרי להסתדר שם רק בעברית?
4. האם כדאי לצרף מכתב ממני (באנגלית) שמסביר שהיא מגיעה ללידה וכו'?

אנצל את ההזדמנות כדי לשאול שאלות גם על ביקורת הגבולות בכניסה לארה"ב (בהנחה שהריאיון בקונסוליה יעבור בשלום):
5. כמו שאמרתי, האנגלית שלה בסיסית עד לא קיימת, ובכניסה לארה"ב כמובן שלא תהיה שום אופציה תיאורטית לשיחה בעברית... מה עושים במקרה כזה? אני מניחה שהיא לא הראשונה שתכנס לארה"ב מבלי לדעת אנגלית... האם מכתב ממני עם פרטי יצירת קשר (אנחנו נחכה לה בשדה) יעזור? משהו נוסף שיכול לעזור?
6. הפעם האחרונה שנכנסנו לארה"ב הייתה לפני יותר משנה, האם עדיין צריך למלא את הטופס הכחול של המכס כשנכנסים? אני רוצה להכין אותה כמה שיותר טוב מראש...

תודה רבה!
לצפיה ב-'אמא שלי באה לבקר אותי ולא היתה לה בעיה לקבל ויזה'
אמא שלי באה לבקר אותי ולא היתה לה בעיה לקבל ויזה
05/01/2019 | 03:37
3
85
 היא כתבה בטופס הבקשה שהיא באה לבקר את הבת שלה ואפילו לא עברה ראיון, ישר אישרו לה ויזה. 
לא להגיד משהו מעורפל, זה נשמע רע. שתגיד שנוסעת לבקר את הבת שלה שנמצאת בארהב במסגרת X (השלימי את החסר).
אם היא יכולה כדאי להביא תלושי שכר, אם כי סיכוי טוב שלא יהיה בהם צורך. 
יש קונסולים דוברי עברית.

לגבי ביקורת הגבולות- כן, עדיין צריך למלא את הטופס של המכס. כדאי שתטוס אל-על, הדיילים דוברי עברית ויוכלו לעזור לה. 
לפקיד ההגירה בארהב כדאי שיהיה לה מכתב ממך עם הפרטים שלה, סיבת הביקור, משך שהיה צפוי, פרטי קשר שלך ונסיבות השהיה שלך בארהב.
לצפיה ב-'בכל טיסה ישירה יש דיילים דוברי עברית'
בכל טיסה ישירה יש דיילים דוברי עברית
05/01/2019 | 03:58
1
30
לצפיה ב-'נכון, עדיף לה להגיע בטיסה ישירה ולא עם קונקשן'
נכון, עדיף לה להגיע בטיסה ישירה ולא עם קונקשן
05/01/2019 | 04:47
27
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
06/01/2019 | 08:32
70
אכן מתוכנן שהיא תגיע בטיסה ישירה (ובמקרה אפילו טיסה ישירה של אל על) כדי לחסוך לה את הטרטור והקונקשן בשדות תעופה זרים. למזלנו זה אפשרי במקרה שלנו (ארה"ב הרי גדולה ויש מקרים בהם זה לחלוטין בלתי אפשרי).

האמת היא שבטופס עצמו לא שאלו בשום מקום על סיבת הביקור. היה כמובן צריך לבחור איזו ויזה מבקשים, ואם זה לביזנס או לפלז'ר (במקרה של B1/B2), אבל לא היה שום מקום שאפשר לציין בו סיבת ביקור ממש (בטקסט חופשי נניח).
כמובן שבכל מקרה לא הסתרנו כלום, וציינו את הפרטים שלי בכל מקום בטופס בו שאלו איפה היא תשהה, מי ה-contact שלה בארה"ב, האם יש לה relatives בארה"ב, וכו'.

שוב תודה רבה! נקווה שיעבור בשלום... 
לצפיה ב-'היסטוריה'
היסטוריה
04/01/2019 | 21:56
4
97

מחפש המלצה על סרטים בנושאים הבאים:
1. ההיסטוריה של ארה"ב (מלחמת האזרחים וכו').
2. מלחמת העולם השנייה.
3. ההיסטוריה של מדינת ישראל (פרעות, הקמה, מלחמות וכו').
הסרטים מיועדים לצפייה לגילאי בית ספר יסודי, עדיף בעברית (או אנגלית עם תרגום עברי), 
אם אין ברירה אז נסתפק גם באנגלית ללא תרגום עברי.
לא חייב להיות ממש סרט, יכולה להיות גם סדרה תיעודית על הנושאים הנ"ל.

יש למישהו המלצות ספציפיות? 
(לא סתם "דוקומנטרי בנטפליקס" או "ערוץ ההיסטוריה" )
תודה!

לצפיה ב-'תקומה'
תקומה
04/01/2019 | 22:43
3
60
ההסטוריה של מדינת ישראל ב 22 פרקים, מ 1936 ועד רצח רבין. ביוטיוב
לצפיה ב-'תודה רבה, אבל 22 שעות זה יותר מידי'
תודה רבה, אבל 22 שעות זה יותר מידי
04/01/2019 | 23:51
2
37
התכוונתי לסרט תיעודי או מספר פרקים באורך של סרט או שניים,
אבל 22 שעות יהיה "קצת" ארוך מידי לילדים
לצפיה ב-'כל פרק עומד בפני עצמו ומציג תקופה שונה בהסטוריה של ישראל'
כל פרק עומד בפני עצמו ומציג תקופה שונה בהסטוריה של ישראל
05/01/2019 | 00:09
1
43
ברור שלא צריכים לראות את כל 22 הפרקים. תחליט איזה תקופה אתה מעונין שהם יראו, ותציג רק את אותו פרק: היהודים בשואה, חומה ומגדל, מלחמת השחרור, מלחמת ששת הימים וכו'. כל פרק באורך של כשעה.
לצפיה ב-'הכל זה יותר מידי, פרק אחד זה מעט מידי, מספר פרקים'
הכל זה יותר מידי, פרק אחד זה מעט מידי, מספר פרקים
05/01/2019 | 00:30
34
לא ממצים את סיפור הקמת המדינה.
מחפש סרט תיעודי ממצה או סדרה של מספר פרקים בודדים המכסים את התקופה המדוברת,
בלי לצלול לעומק לכל תת נושא.
לצפיה ב-'שאלה לגבי תהליך לגרין קארד'
שאלה לגבי תהליך לגרין קארד
04/01/2019 | 18:46
1
92

היי, כבר כתבתי פה כמה פעמים לפני ואני אשתף ואעדכן.

קיבלתי חצי שנה ויזת תייר לארה"ב, אחרי 5 חודשים התחתנתי ליתר דיוק שבוע שעבר(אהבה אמיתית, לא בתשלום..).

אני צריך לקבל את ה - marriage certificate לאחר שהוצאתי את הmarriage licence.
בגלל שנכנסו לחג ההודיה וכריסמס היו הרבה עיכובים, לכן אני צריך לקבל רק עוד בערך שבועיים את התעודת נישואים העורכת דין תתייק את זה ותשלח את זה לאן שצריך השאלה שלי היא כזו:

הסיום של לויזת התייר היא ב3.2, כבר התחתנתי והעורכת דין התחילה את איסוף המסמכים והכל אבל עוד לא הגישה כי אני  מחכה לתעודה.

לפי מה שזה נראה באיזור ה25 החודש אקבל את התעודה והיא תגיש אותי.
האם אני צריך להתרגש מזה שאנחנו מגישים את זה כ"כ קרוב לסיום ויזת התייר?

בגדול היא אמרה שזה לא בעיה בכלל וגם אם הייתי מגיש את זה אחרי ה3.2 זה לא קריטי אבל יש סיכון בכך.

לכן אשמח לחידודים ולפזר את הערפל, אם כבר התחתנתי  ואני בעיצומו של התהליך אני בסדר?

בגדול היא אמרה לי שתוך 3-4 חודשים אקבל אישור עבודה זמני ואישור נסיעות זמני ורק אחרי בערך שנה אקבל את הגרין קראד הזמני( לאחר הראיון והכל).

ועוד שאלה - כרגע כל עוד אין לי שום אישור עבודה זמני אני לא יכול לפתוח joint account  חשבון בנק משותף?
מה בעצם כרגע מותר לי לעשות/ לא לעשות?.

אשמח לעזרה,

תודה.

לצפיה ב-'אתה יכול לפתוח כמה חשבונות בנק שאתה רוצה'
אתה יכול לפתוח כמה חשבונות בנק שאתה רוצה
04/01/2019 | 20:12
78
אין לזה שום קשר לאישור עבודה.

מבחינת הגשת הטפסים - העורכת דין צודקת, כל עוד אתה מגיש לפני שיצאת מהסטטוס (מגיש = הם קיבלו), אתה בסדר. אם יצאת מהסטטוס זה יכול להיות סיבוך, אבל אם מדובר בימים בודדים זה כנראה לא יהיה מסובך מדי (אלא אם USCIS ירצו לסבך, עם הממשל הנוכחי זה לא בלתי נמנע).

מה שכן הוא, אם הבקשה שלך תדחה על הסף אתה תהפוך לשוהה בלתי חוקי וייפתח נגדך הליך גירוש באופן מיידי. עוד לפני שבכלל תקבל הודעה על הדחיה. הבקשה עלולה להדחות על הסף אם לא הגשת משהו שמבחינת הUSCIS הוא דרישת סף לבקשה (כולל, למשל, תעודת נישואין תקינה).
לצפיה ב-'כתב אישום נגד בר רפאלי - מחלוקת בנושא ניתוק תושבות'
כתב אישום נגד בר רפאלי - מחלוקת בנושא ניתוק תושבות
03/01/2019 | 19:57
4
117
כתב האישום שעומד להיות מוגש ע"י מס הכנסה נגד בר רפאלי מספק כמה רמזים לאיך מס הכנסה חושב בנושא של ניתוק תושבות:

לצפיה ב-'רק לציין שיש כאן כמה נקודות ייחודיות למקרה:'
רק לציין שיש כאן כמה נקודות ייחודיות למקרה:
03/01/2019 | 20:53
118
ראשית, מדובר בסכומים גבוהים הרבה מעבר למה שמרבית בני התמותה מרוויחים ושעבורם שווה למס הכנסה בכלל לבדוק לה בציציות.
שנית, היא עשתה הרבה שטויות, כולל לתת הצהרות שווא שמאוד קל לבדוק את השקריות שלהן. למשל, ההצהרה שהיא לא מבוטחת בקופת חולים כשהיא כן. נו, באמת! מי עושה שטויות כאלה? 
אני הראשונה שבעד להתנהל נכון ולא לקחת סיכונים, אבל לדעתי המקרה שלה לא בהכרח מייצג, ורוב בני האדם השפויים שהפרסום והכסף לא עלה להם לראש ודפק להם את השכל לא יתנהלו ככה וגם יהיו הרבה פחות על הכוונת.
לצפיה ב-'הבעיה של בר רפאלי היא שהיא לא באמת ניתקה תושבות'
הבעיה של בר רפאלי היא שהיא לא באמת ניתקה תושבות
03/01/2019 | 23:29
111
היא רק אמרה שהיא ניתקה, אבל היא נשארה מאוד מחוברת, כלכלית, לישראל. זה שהיא ניסתה להעביר נכסים על שם בני משפחתה רק מעצים את הקייס נגדה כי זה מראה כוונה והבנה שמדובר במשהו "לא בסדר".

לצפיה ב-'הניחוש שלי למה שבר רפאלי ניסתה לעשות... ולמה זה לא הצליח'
הניחוש שלי למה שבר רפאלי ניסתה לעשות... ולמה זה לא הצליח
04/01/2019 | 19:54
1
97
הנה מה שאני חושב שבר רפאלי ניסתה לעשות:
לפי פקודת מס הכנסה, מי ששהה בישראל בשנת מס יותר מ-183 יש חזקה שהוא תושב ישראל, אבל החזקה הזו ניתנת לסתירה באמצעות טופס הצהרת תושבות המפרט את העובדות שמעידות שהמצהיר אינו תושב ישראל.

עכשיו, בר רפאלי כנראה שהתה בשנת המס הרלבנטית יותר מ-183 ימים וההחלטה של עורכי הדין שלה היתה כנראה לטעון שהנחת הימים נסתרה ורפאלי נחשבת תושבת חוץ. כאשר הנישום מצהיר על כל העובדות אז הוויכוח עם מס הכנסה הוא במישור האזרחי. הנחת עורכי הדין היתה כראה שאין מה להפסיד, אם מס הכנסה יקבל את הטענה אז נחסך הרבה מס ואם לא אז היא נשארת באותו מצב.
אבל התוכנית השתבשה כאשר מס הכנסה לא הסתפק במחלוקת במישור האזרחי והחליט לפתע על הגשת כתב אישום פלילי. למה זה קרה? בר רפאלי ניסתה למתוח את החבל יותר מידי ושיקרה בטופס הצהרת התושבות, הן בנושא החברות בקופת חולים והן בנושאי הבעלות על דירה בארץ. היא כנראה הניחה שמס הכנסה לא יחפור יותר מידי. אבל כפי שקאלה ציינה, כאשר מדובר בסכום של 23 מיליון ש"ח, מס הכנסה חקר לעומק את כל העובדות בטופס הצהרת התושבות וגילה את השקרים. ושקר בדיווח מראה על כוונה להונות את מס הכנסה ומוביל לאישום פלילי.
לצפיה ב-'היא כן גרה בארה"ב תקופה'
היא כן גרה בארה"ב תקופה
04/01/2019 | 20:03
91
הייתה חברה של ליאונרדו די קפריו וכו', זה לא סוד.

פשוט היא לא בדיוק התנתקה מהארץ.
לצפיה ב-'תרגום לנסח טאבו - מישהו?'
תרגום לנסח טאבו - מישהו?
03/01/2019 | 10:32
3
37
לצפיה ב-'תרגום מסמכים משפטיים מעברית לאנגלית'
תרגום מסמכים משפטיים מעברית לאנגלית
03/01/2019 | 16:02
1
60
יש חברות שמציעות תרגום של מסמכים משפטיים כולל נסח טאבו, הנה אחת:
(אין לי שום קשר לחברה הזו)
לצפיה ב-'לא בא לי לשלם לחברה בשביל מסמך כזה פשוט'
לא בא לי לשלם לחברה בשביל מסמך כזה פשוט
09/01/2019 | 09:45
17
אף אחד פה לא תרגם נסח טאבו?
לצפיה ב-'בצד שמאל יש לינק למאמרים בדרופבוקס'
בצד שמאל יש לינק למאמרים בדרופבוקס
11/01/2019 | 19:02
5
יש הרבה חומר על תרגום.  בעיקרון אפשר לעשות תרגום עצמי.  השאלה היא מהן הנסיבות שלך (את זה לא פירטת...): איפה אתה, לאיזו מטרה זה...
לצפיה ב-'עכשיו זה רשמי - חשבונות בנק בארץ מדווחים ל IRS'
עכשיו זה רשמי - חשבונות בנק בארץ מדווחים ל IRS
02/01/2019 | 16:20
4
133
לאחרונה אושרו התקנות בארץ שמאפשרות לשלטונות המס בארה"ב לקבל דיווח על חשבונות תושבי ארה"ב בבנקים בארץ וכן על רווחי השקעות בשוק ההון.
זה אומר שתושבי ארה"ב צריכים להקפיד לדווח על כל חשבון בנק בארץ שיש בו שווה ערך ליותר מ 10,000 דולר וכן להכליל בדיווחי המס הכנסות שנבעו מרווחי השקעות בשוק ההון בחשבונות בארץ.
לצפיה ב-' רק תיקון קטן, החיוב בדיווח הוא לא על כל חשבון שיש בו $10000'
 רק תיקון קטן, החיוב בדיווח הוא לא על כל חשבון שיש בו $10000
02/01/2019 | 19:13
96
ומעלה, זה עם סה״כ הסכומים בחשבונות מחוץ לארה״ב הם $10000 ומעלה

כלומר אם יש לך חשבון אחד עם $5000, חשבון שני עם $4000 ושלישי עם $2000 אתה מחוייב בדיווח על כל החשבונות
לצפיה ב-'יש שני דיווחים שונים'
יש שני דיווחים שונים
02/01/2019 | 19:57
2
103
FBAR (לשעבר, עכשיו זה טופס 114) נדרש במידה וסה"כ יתרה בכל החשבונות מחוץ לארה"ב הייתה 10 אלף דולר ומעלה בנקודת זמן כלשהי במהלך השנה. גם אם בפועל לא היה לך את הכסף (אם למשל הפקדת שיק בחשבון א' מחשבון ב', ביום ההפקדה הוא נחשב ביתרה של חשבון א', אבל ירד מחשבון ב' ביום למחרת - ביום ההפקדה אותו הכסף ייספר פעמיים). הטופס הזה צריך להיות מוגש באותו זמן כמו טפסי המס, אבל לא לIRS אלא לFINCEN.

טופס 8398 זה חלק מדיווח המס השנתי, שגם עליו יש לדווח על כל חשבונות הבנקים הזרים, אבל דרישות הסף לדיווח שונות מFBAR ושונות לפי המצב (חי בארה"ב או לא, נשוי או לא, וכד').
לצפיה ב-'קצת הבהלת אותי עם ה 8398'
קצת הבהלת אותי עם ה 8398
03/01/2019 | 00:12
1
81
לא הייתי מודע לזה. אבל אני רואה שמדובר שם בסכומי סף הרבה יותר גבוהים, משהו כמו 100,000 דולר לזוג נשוי שממלא דו"ח משותף.
לצפיה ב-'אל תבהל'
אל תבהל
03/01/2019 | 00:38
78
תכל׳ס מדובר באותם הנתונים שאתה כבר רושם בטופס 114. אני ממלא את שני הטפסים כל שנה בלי שום קשר לסכומים, למען הסר הספק.
לצפיה ב-'התחלת תהליך אזרחות'
התחלת תהליך אזרחות
31/12/2018 | 00:54
5
134
אני בעל גרין כארד בתוקף נישואים.
אני ב"תהליך" של הסרת ההגבלות לאחר שנתיים.
על פפי הבנתי כשלושה חודשים בטרפ ימלאו לגרין כארד שלוש שנים, אני אוכל להתחיל תהליך של קבלת אזרחות
מישהו מכיר, יכול להסביר קצת איך זה עובד והאם כדאי להעזר בעו"ד לשם כך?
עד עכשיו בכל שלב נעזרנו בעו"ד למילוי הטפסים.

תודה
לצפיה ב-'אין שום צורך בעורך דין'
אין שום צורך בעורך דין
31/12/2018 | 09:43
84
אם אין לך שלדים בארון שצריך לכתוב מכתבי הסבר לגביהם - אז רק צריך לקרוא את ההוראות ולמלא את הטפסים.

אם יש משהו שצריך לגביו לכתוב הסבר (איזה מעצר בצעירותך או חברות במק״י) - אז אולי כדאי שעורך דין יכתוב.

אם שירתת בצה״ל צריך לא לשכוח לציין את זה שם (יש כמה שאלות על אימונים עם נשק ושירות בכוחות בטחון), אבל זה סטנדרטי, מלא אנשים שירתו בצה״ל או צבאות זרים אחרים.
לצפיה ב-'תהליך בקשה לאזרחות בארה"ב'
תהליך בקשה לאזרחות בארה"ב
01/01/2019 | 19:21
2
77
בהמשך למה שויני כתב לך אכן ניתן בלי בעיות להשלים את כל התהליך ללא עזרת עו"ד.
ההסבר לתהליך מצוי כאן:
הבקשה לאזרחות מוגשת בטופס N-400.
אני מציע שתתחיל לעבוד על הטופס, אם אתה מתקשה בשאלה ספציפית, אתה יכול לשאול כאן ויעזרו לך. אם אתה מרגיש שממש קשה לך עם הטופס ואתה לא מסתדר אז אולי באמת עדיף לך להיעזר בעו"ד.
לצפיה ב-'לוחות זמנים'
לוחות זמנים
02/01/2019 | 04:06
1
57
הבנתי שאני יכול להתחיל את התהליך שלושה חודשים בטרם ימלאו לי שלוש שנים בארה"ב ( עם גרין כארד).
מה בדר"כ לוחות הזמנים מרגע שליחת הטפסים ואם אפשר לפרט קצת על השלבים הבאים, ראיון / מבחן.
לצפיה ב-'בקשה לאזרחות ארה"ב - לוח זמנים, שלבים'
בקשה לאזרחות ארה"ב - לוח זמנים, שלבים
02/01/2019 | 15:52
73
תהליך הבקשה לקבלת אזרחות ארה"ב יכול להימשך בין חצי שנה לשנה, תלוי בתור המבקשים באזור שלך.
לאחר הגשת טופס N-400 תוזמן למתן ביומטרי (טביעות אצבעות).
בשלב הבא תוזמן לריאיון ומבחן אזרחות.
בריאיון תישאל שאלות אישיות על פי מה שהצהרת בטופס N-400, במקרה שלך יכול להיות שישאלו גם לגבי הנישואין.
לאחר הריאיון באותו מעמד יש מבחן אזרחות בעל פה. אתה צריך ללמוד מתוך מאגר של 100 שאלות. רשימת השאלות והתשובות כאן. תישאל 10 שאלות מתוכן אתה צריך לענות נכון על 6. ברגע שענית 6 תשובות נכונות המבחן מסתיים.
כמו כן תתבקש לקרוא משפט באנגלית ולכתוב משפט באנגלית. המשפטים מאוד פשוטים.
זהו, במידה ועברת את המבחן בשלום תוזמן לטקס השבעה שם תקבל תעודת אזרחות איתה תוכל להוציא דרכון אמריקאי.
לצפיה ב-'90 יום לפני מלאת 3 שנים. לא 3 חדשים.'
90 יום לפני מלאת 3 שנים. לא 3 חדשים.
07/01/2019 | 20:35
23
לגבי אוצר המילים לכתיבה וקריאה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ