לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
397397 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום עוברים לארה"ב

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מעבר חסן חוזה או אוסטין'
מעבר חסן חוזה או אוסטין
17/03/2019 | 12:00
8
98
שלום

קיבלתי הצעה למעבר בחברה שאני עובד בה. חברה בינלאומית עם סניפים בארה"ב.
אנחנו משפחה עם שני ילדים בני 12 ו 15 שלגדול ימלאו 16 בדצמבר.
סן חוזה מציעים משכורת בסיס של 210 ולאוסטין 165 על זה יש כנראה בונוס של 15 אחוז ו rsu בסביבות 50k 

על פניו זה נראה לי סביר אבל כנראה שלבני הגדול לא יהיה גרין קארד כשיהיה בן 16 ולכן יצטרך לחזור לשרות צבאי עוד 3 שנים.

רציתי להתייעץ אתכם האם ההנחה לגבי שירותו הצבאי נכונה ובמידה שכן מהם התשלומים שהמדינה תבקש לאחר 3 שנים? ביטוח לאומי, מס הכנסה וכו. האם ניתן למנוע זאת?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
17/03/2019 | 12:18
1
95
1. לגבי הבן שלך - לך תתיעץ עם בעל מקצוע שמתמחה בתחום , יש עורכת דין שזה מה שהיא עושה, מתעסקת עם ילדים של תושבי חוץ, היא תדע לתת לך תשובה מדויקת, לפי מה שאני יודע, אתם לא צריכים גרין קארד לפני גיל 16, אתם צריכים לעבור פיזית לפני גיל 16, אם אתם עוברים עם ויזת עבודה לפני דצמבר אז אתם תהיו מבחינת החוק בסדר.
2. לגבי המיסים, הבן שלך לא יצטרך לשלם מיסים, רק אם אתם תחזרו איתו, אז תצטרכו לשלם, ושוב, גם כאן כדאי להתיעץ עם בעל מקצוע, אבל לפי כל הפרסומים אם תחזרו אחרי 3 שנים, תוגדרו על ידי מדינת ישראל כאילו לא עזבתם בכלל, ותצטרכו לשלם את המיסים על מה שהרווחת בארצות הברית, כשיש אמנה למניעת כפל מס רק על מס ההכנסה הפדרלי מול מס ההכנסה הישראלי, כך שתצטרך לשלם מס ביטוח לאומי (13 אחוז), מס בריאות (3 אחוז), והשלמות למס הכנסה, כי המס שתשלם לסטייט לא נספר.
כך שמבחינה כלכלית, המעבר כנראה לא יהיה כדאי ויעלה לכם הרבה כסף אם מדובר רק על מעבר של 3 שנים.
לצפיה ב-'רק תיקון ביטוח לאומי ומס בריאות זה 12% מהמשכורת הקובעת'
רק תיקון ביטוח לאומי ומס בריאות זה 12% מהמשכורת הקובעת
18/03/2019 | 16:46
45
ועד תקרה חודשית שנקבעת כל שנה (אני חושב שהיא עומדת על כ 43 אלף שח)

לגבי הילד, כפי שצוקי כתב יש לברר מול איש מקצוע, אם אני זוכר נכון (אבל אני לא בטוח בזה אז שוב לברר מול איש מקצוע ו/או הרשויות) אם הוא קיבל צו ראשון אז הוא מחוייב בשירות
לצפיה ב-'הבעיה הגדולה הנוספת עם הבן שלך זה הלימודים'
הבעיה הגדולה הנוספת עם הבן שלך זה הלימודים
17/03/2019 | 12:43
3
95
אם הוא יעבור בגיל 16 לארצות הברית,
הוא לא ימשיך ללמוד בישראל ולא תהיה לו תעודת בגרות ישראלית,
ולא תהיה לו תעודת סיום תיכון בארצות הברית, שהלימודים מורכבים מקורסים שצריך להתחיל ללמוד הרבה לפני גיל 16, וגם אין לו ידע על הלימודים, בכל מדינה 80 אחוז מהלימודים אלו לימודים שקשורים רק לאותה מדינה, אם תסתכל על הבגרות הישראלית, רובה זה לימודים ישראלים : תנך, ספרות, היסטוריה, לשון, ידיעת הארץ , אזרחות וכו, רק מתמטיקה ואנגלית אלו מקצועות בנלאומים, וסביר שאין לו אנגלית מספיקה ללמוד באנגלית כאמריקאי.
כך שמעבר לבעיות החברתיות של ילד שעובר בגיל 16, אתם צריכים לנסות להחליט מה הוא יעשה עם הלימודים.
לצפיה ב-'מכינה של שנה באוניברסיטה אמורה לפתור את הבעיה'
מכינה של שנה באוניברסיטה אמורה לפתור את הבעיה
17/03/2019 | 19:49
2
78
לחלופין אפשר לעשות בגרות אקסטרני במהלך השירות בצה״ל. או - ילמד בארה״ב, אם המשפחה שם, גם אופציה.

יש דרכים להתמודד עם זה, אבל זאת נקודה חשובה.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
18/03/2019 | 04:18
1
79
אני אנסה להתייעץ עם בעלי מקצוע, במידה ויש למישהו נסיון בחזרה אחרי 3 שנים או מעבר של בן 16 אשמח לשמוע
לצפיה ב-'לעבור עם ילד בן 16, זה גם אתגר מבחינה חברתית, לא רק אקדמית'
לעבור עם ילד בן 16, זה גם אתגר מבחינה חברתית, לא רק אקדמית
20/03/2019 | 00:00
36
איך הוא מרגיש עם המעבר? הוא רוצה לעבור?
לצפיה ב-'אם אתם מתכוונים לחזור אחרי שלוש שנים ממליץ נגד סן חוזה'
אם אתם מתכוונים לחזור אחרי שלוש שנים ממליץ נגד סן חוזה
17/03/2019 | 19:55
1
88
יש הבדל מהותי בין קליפורניה וטקסס - מסי מדינה. בטקסס אין, בקליפורניה זה קרוב ל10% מס. המס הזה לא כלול באמנת המס בין ישראל לארה״ב, ולכן לא תוכלו להזדכות עליו בחישובי המס בישראל.

בנוסף, המשכורות בקליפורניה הרבה יותר גבוהות, כמו ששמת לב, אבל כך גם עלויות מחיה, כך שלא בטוח שתחסוך יותר. אבל את המס בישראל עלויות המחיה לא מעניינות, תשלם לפי הברוטו (ההרבה יותר גבוה) שלך.

כך שאם התכנון הוא לחזור לארץ אחרי שלוש שנים, מה שכנראה אומר שלא תצליח לנתק את התושבות, עדיף לך לא להגיע לקליפורניה.

אם לעומת זאת התכנון להשאר תקופה ארוכה, עם גרין קארד והכל, אז קליפורניה עדיפה. גם כי יש הרבה יותר אפשרויות תעסוקה, וגם כי האוניברסיטאות הציבוריות בקליפורניה הן מהטובות בעולם ולילדים שלך תהיה אפשרות להכנס אליהן כ״מקומיים״ (הבדל מהותי בשכר לימוד).
לצפיה ב-'תיקון קטן ישראל תכיר במס ששולם בקליפורניה אבל קליפורניה לא '
תיקון קטן ישראל תכיר במס ששולם בקליפורניה אבל קליפורניה לא
18/03/2019 | 16:48
71
מכירה במס ששולם בישראל

אבל מסכים עם הנושא של טקסס היות והמחייה שם יותר זולה לפי אנשים שאני מכיר.
למשל יש לו משפחה שאנחנו מכירים שעומדת לעבור בקיץ מסיליקון וואדי לאוסטין
לצפיה ב-'האם שכר של 175K שנתי באזור BOSTON רבתי נחשב לשכר'
האם שכר של 175K שנתי באזור BOSTON רבתי נחשב לשכר
16/03/2019 | 01:23
4
143
מתאים לזוג + 2 ילדים ?
קבלתי הצעת עבודה ממעסיק אמריקאי ללא קשר כלשהו לישראל
כיום אני עובד בישראל אצל מעסיק ישראלי. המעסיק האמריקאי לא קשור בשום צורה למעסיק הישראלי.

יש ברשותי גרין קארד בתוקף. 

השכר שמציאים לי הוא:
175K USD שנתי
ביטוח בריאות לכל המשפחה בעלות של 700 דולר לחודש
מקום העבודה הוא באזור BOSTON רבתי
401K כאשר המעסיק לא מפריש שום דבר. רק אני מפריש.
20 ימי חופשה שנתיים + 10 ימי חופשה של חגים אמריקאים + 2 ימי חופשה צפים
LONG TERM DIS שמכסה 60 אחוז מהשכר

האם מדובר על שכר נאה לאזור BOSTON רבתי ?

כמה עולה גן באזור BOSTON רבתי (גיל 4) ?
כמה עולה בית ספר  ? הבן שלי עולה שנה הבאה לכיתה א. אני מתלבט על מעבר בכלל כי זה יכול להכניס את הבן שלי להלם המעבר למדינה אחרת.

בישראל בבעלותי דירת 4 חדרים בגוש דן שבה אנחנו מתגוררים. (4 חדרים ישראלי שזה בעצם 3 חדרים + סלון).

אשתי עובדת בישראל. לא מצפה לה עבודה בארה"ב. היא תהיה צריכה לחפש עבודה. המסמכים מאפשרים לה לעבוד בארה"ב (יש לה גם גרין קארד).

מה שכר הדירה החודשי ל 3 חדרים + סלון באזור BOSTON רבתי לדירה ברמה גבוהה באזור מגורים טוב מאוד ?
לצפיה ב-'רק לגבי נושא הקליטה של הילד'
רק לגבי נושא הקליטה של הילד
16/03/2019 | 22:51
104
אני לא מאזור בוסטון אז לא יכול לעזור לך בנושא הדירה והוצאות המחיה.
לגבי "אני מתלבט על מעבר כי זה יכול להכניס את הבן שלי להלם המעבר למדינה אחרת".

אז לא, הילד שלך לא יכנס להלם. נושא הקליטה של הילד זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך לגבי מעבר לארה"ב. הילדים מסתגלים לחיים החדשים בצורה מעולה. בהתחלה קצת קשה אבל תוך חצי שנה הם כבר מתחילים לשלוט בשפה, ותוך שנה הם כבר כמעט כמו האחרים. הגיל של הילד שלך הוא לדעתי אידיאלי מבחינת מעבר לארה"ב. אני הגעתי עם ילדים בגיל גן ויסודי וההסתגלות הייתה מדהימה, גם של ילדים של חברים.

לגבי עלות בית הספר. בית הספר הציבורי לא עולה כסף ובאזורים טובים בתי הספר הם ברמה טובה. בית הספר הציבורי מתחיל בכיתה המקבילה לגן חובה בישראל.
לצפיה ב-'האם השכר נחשב ל"מתאים"? בגדול - כן. אבל תלוי למי...'
האם השכר נחשב ל"מתאים"? בגדול - כן. אבל תלוי למי...
17/03/2019 | 22:42
2
106
הכל תלוי לאיזו רמת חיים ולאיזה איזור מגורים אתה מכוון.

זה שכר שבהחלט יכול להספיק לאמריקאי ממוצע שלא מחפש לגור בשכונת יוקרה (והשכונות שבהן יש קהיליות גדולות של ישראלים באזור בוסטון הן בהחלט בקטגורייה של "שכונות יוקרה"),
מכוון לשלוח את הילדים שלו למערכת החינוך הציבורית החינמית מגיל 5 (ולא למערכת חינוך פרטית - למשל לבתי ספר יהודיים פרטיים),
ולא מתכוון לשלוח ילדים מתחת לגיל 3 למעונות יום בזמן שאחד מבני הזוג אינו עובד ויכול להיות עם הילדים בבית.
וכך הלאה - לא מתכוון לקנות רכבי יוקרה כמו מרצדס ו BMW ומספיק לו טויוטה,
לא מחפש לאכול במסעדות כל יומיים,
לא מתכוון לצאת ל "חופשת מולדת" עם כל המשפחה לישראל כל שנה
וכיוצ"ב. 

אמריקאי כזה יוכל לחיות ברווחה, לחסוך לפנסייה סכומים נאותים ואפילו לשים כמה גרושים בצד לשעת חירום.

הבעיה הכי גדולה של ישראלים הייטקיסטים שמגיעים לאזור בוסטון היא שהם באים עם מערכת ציפיות מפותחת שצמחה בעקבות יותר מדי סרטים וסדרות טלויזייה על אמריקה, ומחפשים לגור ב"ארלזורובה פינתקובה דיזנגובה" ולחיות כמו בסרטים.
ואחרי שנה כשאני פוגש כאלו אצל מישהו על הדשא בברבקיו של יום ראשון בצהריים אני שומע את היללות על "החלום ושיברו" - כי לוקח שנה עד שהם קולטים שהם קפצו הרבה יותר גבוה מהיכולת הכלכלית שהמשכורת שלהם מאפשרת, ושהם בעצם לא גומרים את החודש.

למה?
כי שכר דירה לדירת 3 BEDROOM "ברמה גבוהה" (ואני מדבר על דירה בבניין גדול - לא על בית פרטי) ב"אזור מגורים טוב מאוד" שפופולארי אצל ישראלים מתחיל ב 5,000$ לחודש - ולפעמים עוד צריך להוסיף כסף כל חודש בשביל שכירות של מקום חנייה לכל אוטו.
כי גן ילדים לילד בן 4 בשכונה כזו עולה יותר מ 2,000$ לחודש
כי מעבר למה שהביטוח הרפואי של מעביד משלם, יוצאים עוד אלפי דולרים בשנה על שרותי בריאות, השתתפויות עצמיות וכיוצ"ב.
כי אם מחליטים לשלוח ילד לבית ספר יסודי פרטי - המחיר נע בין 25,000$ ל 45,000$ לשנה לילד וכיוצ"ב.
כי כל "ביקור מולדת" משפחתי ל 4 נפשות יכול לעלות גם 10,000$ ויותר (בתלות באורך, סידורי הרכב והלינה בישראל וכיוצ"ב).

הערת שוליים:
כדי לקיים חיסכון פנסיוני דומה למה שיש לך בישראל אתה צריך לחסוך כ 20% מהשכר שלך כל חודש בערוצים פנסיוניים.
עם משכורת של 175K$ - מדובר ב 35K$ לחודש.  חלק מזה יהיה POST TAX.

לצפיה ב-'שאלה: שכר דירה לדירת 3 BEDROOM "ברמה גבוהה"'
שאלה: שכר דירה לדירת 3 BEDROOM "ברמה גבוהה"
20/03/2019 | 17:57
1
13
אתה יכול בבקשה לרשום שמות של רחובות ושמות של ערים.
אני רוצה לאמת את מה שאתה כותב בתגובה שלך דרך האתר של Zillow מבחינת עלויות
בתודה מראש
לצפיה ב-'ישראלים אוהבים לגור באזור קולידג' קורנר בעיירה ברוקליין'
ישראלים אוהבים לגור באזור קולידג' קורנר בעיירה ברוקליין
20/03/2019 | 18:54
6
וגם באזורים היותר טובים של העיר ניוטון (ניוטון סנטר, דרום ניוטון),
ומי שעובד באזור "צפון לעיר בוסטון אבל עדיין בתוך הטבעת של כביש 128" לפעמים בוחר לגור בעיירה לקסינגטון.
הם בוחרים בעיירות הללו בגלל שלכל אחת מהן יש מערכת חינוך ציבורית טובה מאד, יש בכולן קהילה יהודית גדולה מאוד (בברוקליין 30% מהתושבים הם יהודים, בניוטון גם קרוב לזה, בלקסינגטון זה באזור ה 20%...) יחסית ובכל אחת מהן יש גם קהילה ישראלית רצינית. 
כמובן שבגלל הרמה שאליה הגיעו המחירים בשנים האחרונות רבים לא עומדים בעלויות של העיירות הללו, ויותר ויותר אני פוגש ישראלים שהלכו לגור בעיירות או ערים יותר רחוקות, פחות "טובות" ויותר זולות - אבל זו לא הייתה השאלה שלך.

אתה מוזמן לחפש בזילו מה שבא לך לחפש - אבל כשאתה עושה את זה, תיקח בחשבון שני דברים מרכזיים:

1. אזור בוסטון זה אזור של בנייה ישנה. לפעמים ישנה מאוד. הרבה מהבתים בעיירות שעליהן אני מדבר נבנו לפני יותר מ 100 שנה (ויש כאן גם בתים בני 300 שנה).   בתמונות של "זילו" לא שומעים את החריקות של הריצפה, לא מריחים את הריח של ה"גיל" - אותו ריח שלפעמים אתה מריח בבתים של אנשים זקנים בישראל, רק פי כמה יותר חזק, ולא רואים מה שמי שצילם את התמונות לא רוצה שתראה.
עיצה אחת שאני תמיד נותן לאנשים שעוברים לאזור הזה היא "אל תשכור שום דבר מ"רחוק" ואל תחתום על שום דבר לפני שהגעת פיזית אל הנכס ובדקת אותו מכל הכיוונים - רצוי עם מישהו שמבין בבתים באזור ויכול לייעץ לך.
אנשים "נופלים" כאן על ימין ועל שמאל עם חורבות שהם שכרו על סמך תמונות,
או בגלל חוסר הבנה מה צריך לבדוק. לא מזמן היה כאן סיפור על משפחה שהגיעה בקייץ ושכרה דירה ב"מחיר טוב" - ואז הגיע החורף והקור והם גילו שהבידוד של הבית זוועתי והחלונות והדלתות דולפים קור פנימה - ושגם עם חימום במקסימום וחשבונות חימום של אלף דולר לחודש הם קופאים מקור בלילה.  
ה"חוק" הוא מאד פשוט - CHEAP IS CHEAP - YOU GET WHAT YOU PAID FOR.  זה משפט שאחד הבוסים הישראלים בעבר שלי היה מדקלם - הוא למד אותו כשהיה בקורס מכירות של DEC בארה"ב בשנות ה 70.

2. שוק הדיור בשכירות של בוסטון הוא מאוד סטודנטיאלי. באוניברסיטאות שברדיוס של 16 קילומטר מהבית שלי לומדים יותר מ 250,000  סטודנטים - שכולם, בלי יוצא מן הכלל כמעט, הגיעו ממקומות רחוקים וגרים או במעונות של האוניברסיטה או בדירות שכורות.     
בגלל יוקר הדיור - כשמדובר על דירות בגודל שאתה מדבר עליהן, יגורו בדירה כזו 4 שותפים או יותר.  ובשוק השכירות כאן יש הרבה דירות שבהן גרו עשרות "דורות" של סטודנטים.  וסטודנטים באופן כללי הם קצת כמו טרמיטים כשזה מגיע לדיור - דירה שבה גרו סטודנטים כמה עשרות שנים הרוסה ברמות כאלה שמגעיל להכנס אליה.  אני רואה דירות כאלה כל שבוע.

מה שאני לא ממש מבין זה למה אתה חושב שמשקרים לך...
לצפיה ב-'מעבר ל LA'
מעבר ל LA
15/03/2019 | 08:30
4
140
שלום

אנחנו מתכננים מעבר מאזור NY ל LA. אשמח לעזרה לגבי 2 סוגיות:

1. העברת תכולה של דירה ( ציוד של זוג + 2. נפטרים מכל מה שאפשר מלבד מכשירי חשמל, ביגוד וכמה רהיטים קטנים. סדר גודל של 1-2 bedroom apartment)

2. אשמח להמלצה לגבי מקום מגורים (30+, חילונים, ליברלים, שמחפשים שייכות ליהדות/ישראליות). האם יש אזורים מקבילים ל bergen county בLA (מבחינת האוכלוסיה) ?

תודה

לצפיה ב-'לא מכירה את לוס אנג'לס, אז אוכל לעזור רק בשאלה הראשונה.'
לא מכירה את לוס אנג'לס, אז אוכל לעזור רק בשאלה הראשונה.
15/03/2019 | 10:59
1
95
האם אני מבינה נכון ואתם מתכוונים להביא איתכם את מכשירי החשמל. כי אם כן, כדאי שתחשבו שוב, כי מערכת החשמל בארה"ב עובדת עם מתח שונה מאשר בישראל (110 וולט) ולכן המכשירים לא יעבדו. מה גם שמרבית הדירות להשכרה באות מצוידות במכשירי החשמל הבסיסיים (מקרר, תנור, מכונת כביסה ומייבש, לפעמים גם מיקרוגל).
עוד שאלה - האם אין לכם חבילת רילוקיישן שכוללת מימון של מכולה, שזה די סטנדרטי? אם כן, אז אין בעיה לקחת אפילו את כל התכולה ולהחליט פה מה לשמור ומה לזרוק/למכור/למסור. אם לא - המשלוח מאוד יקר וכדאי לחשוב טוב טוב אם לא יהיה יותר זול לקנות כאן, אחרי שתראו איפה תגורו, מה יש שם ואיזה רהיטים יתאימו למקום. אם אתם רוצים להעביר בגדים - הייתי מנסה להעלות כמה שיותר אתכם במטוס.
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות. התכוונתי שאנחנו עוברים מאזור NY לאזור LA.'
תודה על ההתייחסות. התכוונתי שאנחנו עוברים מאזור NY לאזור LA.
15/03/2019 | 17:56
27
לצפיה ב-'יש קהילה ישראלית די גדולה בלוס אנג׳לס'
יש קהילה ישראלית די גדולה בלוס אנג׳לס
15/03/2019 | 18:50
80
רובה מרוכזת בוואלי, החלק הצפוני של העיר בעמק סן פרננדו. לא מכיר את ברגן קאונטי, אבל בלוס אנג׳לס אלה לא בדיוק חילונים/ליברליים לרוב, לפחות מההתרשמות שלי.

אם לא הכי חשוב לכם שהשכנים יהיו ישראלים, אז כדאי להסתכל על החלקים המערביים (והיקרים) של העיר - כל מה שמערבה מ405 וצפונה מסן פדרו/torrance (כשמגיעים לbeach cities, אז אולי כדאי להשמר מערבה מsepulveda blvd). בכל האזורים האלה יש בתי כנסת במרחקים סבירים (נסיעה, אבל קצרה יחסית), ואם רוצים קצת נוסטלגיה אז אפשר לנסוע לעמק או לpico.
לצפיה ב-'אנחנו גרים ב- LA רבתי'
אנחנו גרים ב- LA רבתי
16/03/2019 | 01:58
87
לא מכיר את Bergen County, אבל האזור שלנו כולל את AGOURA HILLS, OAK PARK, WESTLAKE VILLAGE עם אוכלוסיה ישראלית ויהודית חילונית מבוססת (בתיה"ס הציבוריים מעולים וסגורים, למשל, בחגים היהודיים - ראש השנה, כיפור ופסח).
אבל כל זה לא רלונטי אם המגורים לא בטווח סביר ממקום העבודה/לימודים. 
מוזמנים לפנות בפרטי.

לצפיה ב-'סיום תקופת ריסק עבור ביטוח מנהלים ופנסיה'
סיום תקופת ריסק עבור ביטוח מנהלים ופנסיה
15/03/2019 | 06:45
1
67
שלום,

אשמח לשמוע דעה על מה הייתם עושים במצב הנתון הבא:

זוג + 2.

עברו שנתיים מאז המעבר ותקופת הריסק מסתיימת עבור 2 התוכניות. התוכניות משנת 2011.

אני כרגע מפריש ל 401K ומכוסה על ידי ביטוחים מקומיים ממקום העבודה - long/short term disabilities.

נמצא על L1 ובתהליך GC.

כרגע מעוניינים להשאר ואין שום החלטה קונקרטית האם חוזרים לארץ ומתי.

השארת הכיסוי הביטוחי עבור כל תוכנית בנפרד עולה מעל 3K ש"ח.

תודה

לצפיה ב-'ממליץ לדבר עם אשר. '
ממליץ לדבר עם אשר.
20/03/2019 | 02:51
10
הוא לא בפורום כי היא עסוק עם עונת המיסים אבל הוא הכתובת לעיבוד ספציפי של נתונים.
לצפיה ב-'Re-entry Permit'
Re-entry Permit
14/03/2019 | 22:39
68
שלום, 
rep שמסתיים באפריל, תוך כמה זמן חייבים לחזור לגבולות ארה״ב?
מה טווח הזמן ? חצי שנה  או מיידי?

גרין קארד תקף עד אוקטובר (מקווה לקבל את הקבוע עד אז).

תודה לעונים!
לצפיה ב-'גרין קארד ועבירת סמים בעבר'
גרין קארד ועבירת סמים בעבר
12/03/2019 | 07:32
22
151
שלום,
לבעלי הוצעה האופציה לרילוקיישן מטעם החברה שלו לארה"ב. מבחינתי הסיכוי היחיד שאני מוכנה לקטוע את החיים שלי זה רק בשביל גרין קארד והגירה לארה"ב (אין לי עניין להיכנס להרפתקאה לכמה שנים שבסופם אני אהיה חייבת הון תועפות למס הכנסה וביטוח לאומי + איבוד העבודה שלי וכו'). אממה, לאדון יש עבירת סמים מהצבא מלפני 18 שנים (אחזקה לשימוש עצמי + כלא צבאי לשלושה חודשים + שלילת רשיון ל - 4 חודשים + העפה לאחר כבוד מהצבא). לפי הבנתי, מבחינת גרין קארד זה דיל ברייקר וזה די אבוד. בעלי, כאחד שממשיך לחיות בסרט, טוען שאפשר לקבל וייבר והכל יהיה בסדר.
יש פה אולי מישהו שיכול לתת עוד פרטים על מקרה דומה?
תודה רבה
לצפיה ב-'כמה ואיזה'
כמה ואיזה
12/03/2019 | 09:43
5
137
1. זאת שאלה לעורך דין לא לפורום
2. ממה שאני יודע, כל עבירה שקשורה לסמים גורמת לסירוב לגרין קארד
3. אפשר לבקש וייבר רק לעבירה של אחזקה עצמית של 30 גרם או פחות של מריחואנה, אז אם מדובר על סם אחר או כמות גדולה יותר,
אי אפשר לעשות אברקדברה כמו בשם שלך, הוא לא יוכל לקבל גרין קארד כל עוד החוק לא ישונה.
לצפיה ב-'כמה ואיזה'
כמה ואיזה
12/03/2019 | 09:47
4
117
מדובר בגראס ובמסמכים של המשפט לא כתוב כמה. בעקרון לפי מה שהוא אומר שתפסו אותו מעשן ג'וינט והוא הודה בעישון ג'וינט 5 פעמים.

בקיצור - NO GREEN CARD. 
תודה, היה חשוב לי להבין עד כמה הוא נמצא באשליות ולהוציא אותו מהן.
לצפיה ב-'אין לי תשובה בשבילך (אני שייך למחנה החננות), אבל'
אין לי תשובה בשבילך (אני שייך למחנה החננות), אבל
12/03/2019 | 09:57
2
119
העפה מהצבא על ג'וינט...? נראה לי קצת מופרך, אפילו ללפני 18 שנה, לא?
את בטוחה שה-18 שנה שעברו לא גרמו לזכרון שלו קצת להתערער וזה היה קצת יותר מזה?
יכול להיות שאיכשהו זה התגלגל לעבירה של סחר (שזה לא כזה קשה, פשוט זה אומר שמצאו אצלו כמות שמוגדרת כגדולה מהכמות לצריכה עצמית)? אם זה סחר, אז זה כבר באמת הרבה יותר חמור ואני יכול לראות איך זה מוביל להעפה מהצבא.
לצפיה ב-'אני בטוחה'
אני בטוחה
12/03/2019 | 10:03
1
118
ראיתי את סעיפי האישום במסמכים המקוריים. העפה מהצבא לא הייתה ישירות בגלל העברה היה שם סיפור מורכב יותר (לא פלילי ולא פסיכיאטרי) וההרשעה הזו רק האיצה את העניינים
לצפיה ב-'היות ויש חברה שרוצה להעביר אותו לחברה יש עו״ד או יותר שאמור '
היות ויש חברה שרוצה להעביר אותו לחברה יש עו״ד או יותר שאמור
12/03/2019 | 16:32
96
לטפל בבקשה (של ויזת העבודה ויותר מאוחר בגרין קארד) אותו עו״ד יכול לתת לכם תמונת מצב מפורטת למקרה שלכם, כפי שצוקי כתב תלוי במקרה יכול להיות ויהיה סירוב לויזת עבודה, כמו כן האם יש לו היה לו ויזת תייר לארה״ב אם כן האם בבקשה לויזה הוא ציין את נושא עבירת הסמים?
ואם לא אז יכול להיות שיש בעיה יותר גדולה פה...
אבל שוב היות וזה לא מקרה פשוט יש לפנות לעו״ד הגירה לבירור הנושא למקרה הפרטני שלכם
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
12/03/2019 | 10:27
122
1. גראס = מריחואנה, זה אותו הדבר
2. מאד תלוי במה הוא הורשע, לא צריך לנחש, צריך לגשת למשטרה ושהוא יבקש לראות את הרישום הפלילי שלו, אין כאן עניין של ניחושים,
אם מדובר על כמה הרשעות = אין גרין קארד או ויזה,
אם מדובר על הרשעה אחת של אחזקה עצמית של עד 30 גרם יש אפשרות
3. כמו שכתבתי, אחרי שהוא ייקבל את הרישום הפלילי תגשו לעורך דין
4. גם קבלת ויזה לא אפשרית במצב הזה
5. בכל מקרה, ככה או ככה, מדובר על תהליכים מאד ארוכים.
אתם בכל מקרה לא תעברו בחודשים הקרובים.
לצפיה ב-'זאת שאלה לעורך דין.'
זאת שאלה לעורך דין.
12/03/2019 | 16:26
1
105
עקרונית החוק פוסל עבירות סחר בסמים באופן אוטומטוי. אבל אפשר לקבל וויבר אם מדובר בעבירה יחידה של שימוש עצמי. שימוש עצמי זה עד 30 גרם. כמה קל לקבל וויבר כזה, וועד בתקופת טראמפ שמאפיינת עויינות יוצאת דופן למהגרים (אפילו לאמריקה שעויינת למהגרים כבר הרבה שנים) זה כבר קשה לנחש.

הסיכויים אכן מאוד קלושים.

לצפיה ב-''
12/03/2019 | 16:33
15
לצפיה ב-'עוד אפשרות'
עוד אפשרות
12/03/2019 | 23:58
13
335
במידה ואתם עוברים לארה"ב על ויזת עבודה (כמו ברוב המקרים), ורק לאחר זמן, עושים תהליך הוצאת גרין קארד מתוך ארה"ב, אין שום צורך בתהליך כזה לספק תעודת יושר מישראל.

מכיוון שיעברו מעל 20 שנה, אני חושב שזה כבר לא יהיה רלוונטי גם ככה.

לצפיה ב-'זאת העיצה הכי גרועה שמישהו יכול לתת להם'
זאת העיצה הכי גרועה שמישהו יכול לתת להם
13/03/2019 | 00:34
111
1. אתה מציע להם לשקר במסמכים רישמים
2. השגרירות האמריקאית מקבלת ממשטרת ישראל רשימה של כל מבקשי הויזה שיש להם רקורד פלילי, אני לא יודע איך זה מתבצע בפועל, אבל תשאל כל עורך דין ישראלי לעניני הגירה לארצות הברית והוא יגיד לך את זה, זה גם כתוב בכל האתרים שלהם, אני מניח שהם שולחים להם פעם ביום רשימה של מספרי תעודות זהות, ומקבלים חזרה רשימה של מי שיש לו רקורד פלילי ואיזה.
3. זה ימנע מהם לקבל איזה ויזה אי פעם לארצות הברית.
המסע שלהם לארצות הברית יגמר בטופס הראשון שהם יגישו.
4. אם העבירה לא נמחקה, אז זאת המלצה מאד גרועה, כמו שהמלצתי להם שיתחילו בלבדוק את המרשם הפלילי במשטרה.
לצפיה ב-'עדיין צריך לענות בטופס על שאלות בנושא מעצרים/מאסרים.'
עדיין צריך לענות בטופס על שאלות בנושא מעצרים/מאסרים.
13/03/2019 | 00:54
32
לצפיה ב-'מסכים עם צוקי, זאת עצה גרועה, בכל בקשה לויזה או גרין קארד יש'
מסכים עם צוקי, זאת עצה גרועה, בכל בקשה לויזה או גרין קארד יש
13/03/2019 | 01:47
7
91
שאלות לנושא של עבירות, מעצרים וכדומה.

למשל בטופס I-485 שמבוצע למי שמבצע תהליך מתוך ארה״ב סעיפים 25-45 בחלק 8 של הטופס מתיחסים לנושא (לא כל השאלות שם)
גם בטופס DS-160 לויזה יש שאלות דומות,
שים לב שב 485 מצויין EVER כלומר אין התיישנות לנושא של עבירות,

והמליץ לשקר להגירה זה המלצה גרועה!!!
לצפיה ב-'יש בסיס לעצה הזאת, זה לא לגמרי מופרך.'
יש בסיס לעצה הזאת, זה לא לגמרי מופרך.
13/03/2019 | 02:25
6
94
זה לחלוטין בסדר לעשות את זה בישראל, למעשה החוק בישראל אפילו מעודד את זה. אין שום חובה לענות בכנות לגבי הרשעות שכבר נמחקו מגליון הרשעות "כללי" (זה שמסופק לרשויות לפי בקשת האזרח), ולמעשה החוק (והפסיקה של העליון) קובעים שכל עוד האזרח לא גילה ביוזמתו על הרשעה כזאת אסור להתחשב בה בכל תהליך.

רק שאמריקאים מרובעים, אצלם אין "עבר רחוק", אין "חזרה לחיים מלאים בחברה", מבחינתם מי שהורשע פעם - מורשע לנצח. זה גם מתבטא בטפסי ההגירה שלהם, וגם בגישה שלהם כלפי המורשעים שלהם עצמם. ישראלי שלא הכי מעורה בתרבות האמריקאית לא יבין זאת (למעשה אני עד עכשיו לא מבין זאת). זה מה יש.
לצפיה ב-'גם בישראל זה לא בסדר לשקר בשבועה, וגם החוק מתיחס לזה'
גם בישראל זה לא בסדר לשקר בשבועה, וגם החוק מתיחס לזה
13/03/2019 | 04:02
5
70
עדות שקר זאת עבירה שדינה עד 7 שנים ועד 9 במידה וזה נעשה בתמורה לטובת הנאה.
תצהיר משפטי בישראל שקול לעדות.
כל הטפסים שאתה מגיש להגירה נחשבים לתצהיר משפטי (כולל הטפסים שאתה ממלא בכניסה לארה״ב כגון טופס המכס).

אז זה לא האמרקאים המרובעים, זה החוק.
עכשיו זה שבישראל יש חוקים/פסיקות שמגדירות למי מותר לשאול ומה מותר לשאול זה בסדר לגבי עבר פלילי זה בסדר (אני מאמין שיש גופים שמותר להם לשאול לפי חוק כגון המוסד, השב״כ ועוד)
מדינה יכולה לקבועה שהיא לא מעוניינת בזרים בעלי רקע מסויים שמוגדר ע״י החברה כדבר שלילי לפי רמות המוסר שלה, וכל עוד שזה לא מבוסס על אפליה של גזע, דת, מין וכדומה זה לגיטימי בעיניי.
ארה״ב שופטת את חומרת העבירה לפי החוקים שלה, למשל עבירת מס בארה״ב היא יותר חמורה מישראל (זאת הסיבה שאייל גולן לא יכול להגיע להופיע יותר בארה״ב, הוא הורשע בעבירות מס בישראל).

אז המלצה לשקר בתצהיר היא עצה גרועה.

לצפיה ב-'אז זהו...'
אז זהו...
13/03/2019 | 04:08
4
76
שבמקרה הזה דווקא מותר.

יש תפקידים מאוד מסויימים בהם מותר לקחת בחשבון עבירה שכבר התיישנה, ובג״ץ פסק שלהיות עורך דין זה אחד מהתפקידים האלה. באותה הפסיקה בג״ץ גם פסק שלתפקידים שבהם אסור לקחת בחשבון עבירה שכבר התיישנה (דהיינו כל תפקיד שלא מפורט ככזה שלגביו זה מותר) - אין חובה לחשוף עבירה שהתיישנה, גם אם נשאלים לגביה.

אני לא אומר שזאת המלצה טובה למקרה הזה, אני רק אומר שלישראלי מן השורה שלא מכיר חוקים אמריקאיים זאת לא תראה המלצה כל כך בלתי הגיונית.
לצפיה ב-'שוב זה לא טפסים לישראל ובית המשפט העליון הישראלי הוא לא '
שוב זה לא טפסים לישראל ובית המשפט העליון הישראלי הוא לא
13/03/2019 | 04:29
2
61
סמכות משפטית בארה״ב.

ולפי המצב החוקי שאתה מתאר בישראל יש נושאים שבהם עבירה שהתיישנה לא רלוונטית, ולכן לא ניתן לשאול עליה או לחייב לחשוף אותה לדברים מסויימים, אבל בעדות בבית המשפט יש חובה לחשוף עם השופט חושב שזה רלוונטי לדיון.
גם במקרה שאתה מתיחס עליו פסק דין 8189/11 רפאל דין נגד מפעל הפיס קבע בית המשפט העליון כי בקשה למסור מידע באמצעות תצהיר בנוגע לעברו הפלילי של מועמד לעבודה או מתמודד במכרז בגוף ציבורי אינה בהכרח פסולה באופן מוחלט.
והחוק מתייחס להתיישנות הרשעות ומחיקה שלהם (הם לא נמחקות אם פשוט לא חשופות להרבה גורמים אחרי תקופת המחיקה) https://he.m.wikipedia.org/wiki/התיישנות
ועדין חשופים לגורמים מסויימים
המשמעות של "המחיקה" היא כי המידע אינו מועבר עוד לגורמים שהיו רשאים לעיין בו טרם המחיקה, אלא רק לעשרה גורמים, בהם משטרת ישראל, צה"ל, שב"כ, ממשלת ישראל, היועץ המשפטי לממשלה, והוועדה לבחירת שופטים. (יש עוד 4 גורמים שלא רשומים פה)

אז יש הבדל בין תצהיר לגוף פרטי או מקום עבודה ציבורי לאומת תצהיר לגורמי אכיפת החוק.

אז שוב גם בישראל לא תמליץ למישהו לשקר בשבועה למשטרה, לבקר הגבול, לפקיד ההגירה, למשרד הפנים ועוד אותו הדבר פה.

במיוחד שיש תקדימים בארה״ב שגם מי שקיבל אזרחות והתגלה שהוא שיקר בטפסים להגירה לפני הרבה שנים נשללה האזרחות האמריקאית שלו והוא גורש מארה״ב
לצפיה ב-'בסדר, לא שווה את הפילפולים.'
בסדר, לא שווה את הפילפולים.
13/03/2019 | 04:34
1
63
אף אחד לא המליץ לשקר בשבועה, הבן אדם רק אמר שלא חייבים לספק את תעודת היושר מהמשטרה אם עושים את התהליך בארה״ב, מה שלחלוטין נכון.

אז הוא לא יודע שזה מופיע בטופס, נו, רצחתם אותו כבר.
לצפיה ב-'אם מישהו יודע שלא צריך תעודת יושר לתהליך מארה״ב אבל לא '
אם מישהו יודע שלא צריך תעודת יושר לתהליך מארה״ב אבל לא
13/03/2019 | 04:51
61
יודע שבכל טופס לויזה זמנית או הגירה מופיעות שאלות מפורשות על הנושא, ברצינות?
איך בדיוק מבקש הבקשה הגיע לארה״ב בלי למלא את הטפסים? האם הוא שיקר בשבועה גם שם? אם כן אני מניח שגם להיות שב״ח זה בסדר מבחינתו...

אבל מה לעשות אני ״מרובע״ ומנסה לשמור על החוק...
לצפיה ב-'ודרך אגב האם תמליץ למישהו עם סכום דולרי ששווה ל 49 אלף שח'
ודרך אגב האם תמליץ למישהו עם סכום דולרי ששווה ל 49 אלף שח
13/03/2019 | 04:34
74
להכנס לארה״ב בלי להצהיר על זה?
בישראל מותר להכנס ולצאת עם סכום שנמוך מ 50 אלף שח בלי צורך להצהיר אבל בארה״ב זה 10 אלף דולר...
לצפיה ב-'חברים, בפעם האלף'
חברים, בפעם האלף
13/03/2019 | 05:20
2
125
הוכחתם שכולכם יותר צדיקים מהאפפיור. מדהים אותי איך כולם עשו אותי רוצח וגנב כי אמרתי שאף אחד לא מבקש תעודת יושר כשעושים את התהליך בתוך ארה"ב.

ועדיין, המשפט הזה נכון.

מישהו רשם שהשגרירות מקבלת דיווחים מהמשטרה והשב"כ ולא יודע מה - איזה שגירורות? הוא עושה את התהליך באמריקה? באמת, קצת להרגיע.

להזכירכם, יש שר בממשלת ישראל שיצא לא מזמן מהכלא. חלק חשוב מההנהגה בישראל הייתה או תהיה בכלא. הבן אדם המסכן עישן ג'וינט לפני 18 שנה. למי שזכור, בצבא מתייחסים לזה מאוד ברצינות, אבל אני בספק אם משטרה רגילה הייתה בכלל עושה עם זה משהו. גם הבנתי שהוא ישב בכלא צבאי בכלל (חבר שלי ישב שבוע בכלא צבאי על פליטת כדור, אולי הוא גם פסול מלבקר באמריקה?)

בקיצור, קצת פחות להיות מלכת אנגליה, אם אפשר
לצפיה ב-'הרשעת סמים בצבא זאת הרשעה פלילית.'
הרשעת סמים בצבא זאת הרשעה פלילית.
13/03/2019 | 05:47
108
אני מסכים איתך שהותקפת באגרסיביות יתרה שלא לצורך, אני גם לא חושב שהשגרירות מקבלת משהו מהמשטרה (כי זה אסור לפי החוק), אבל כן חשוב להבהיר שכששואלים על עבירות פליליות, מעצרים ומאסרים - את הדבר הזה אסור להחריש. כי זה יעלה בסוף ברגע הכי לא מתאים, ויש מספיק אנשים שגורשו כי שיקרו בטפסים, גם אחרי שכבר קיבלו אזרחות.

יש הבדל בין הרשעת סמים בבית דין עם מאסר בכלא צבאי לשלושה חודשים (זאת עבירה פלילית, שגם מופיעה במרשם הפלילי האזרחי) לבין שבוע מעצר במשפט צבאי של קצין שיפוט. האחרון עדיין צריך להיות מוזכר בטפסים, אבל מדובר בעבירה אדמיניסטרטיבית של חוק שיפוט צבאי, ואם בראיון שואלים - מסבירים שזה summary court martial בפני קצין ונסגר הסיפור.
לצפיה ב-'אין פה שום נסיון להיות יותר צדיקים מהאפפיור, זה קשור לנושא '
אין פה שום נסיון להיות יותר צדיקים מהאפפיור, זה קשור לנושא
13/03/2019 | 21:50
267
האם יהיה ניתן לקבל ויזה או גרין קארד בלי קשר האם זה מופיע בתעודת היושר שהשגרירות מקבלת או לא.
היות ובכל בקשה לויזה זמנית או ויזת הגירה (ולא משנה איפה מבצעים את זה) יש שאלות על הנושא של הרשעה ומאסר. האמרקאים מציינים בטפסים את השאלה האם אי פעם נעצרת , כלומר אין שום התיחסות להתישנות כזאת או אחרת.
כלומר מגיש הבקשה עדין צריך להצהיר על זה בטופס.

היות ואין לנו את כל המידע שקשור לעבירה, אין לנו מידע למשל האם הוא ביקש ויזה בעבר והאם הוא מילא את הטופס בלי להסתיר את זה ומה היתה התוצאה.
למשל אם העבר הוא ענה לא לשאלה האם אי פעם הוא נעצר, יכול להיות ותהיה פה בעיה.

לכן כפי שרשמתי מקודם, לחברה יש משרד עו״ד לנושא הגירה (אם לא אז הם צריכים לשכור משרד כזה) ולפרוס מול העו״ד את כל המידע הרלוונטי ואותו/אותה עו״ד יוכלו לתת תמונה מלאה למקרה שלהם.
לצפיה ב-'גרין קארד בשבילי - נשואה לאזרח'
גרין קארד בשבילי - נשואה לאזרח
12/03/2019 | 11:27
9
110
אני כרגע נמצאת בישראל ובעלי בארה״ב
אנחנו כבר שלחנו את כל המסמכים וקיבלנו noa2
כרגע מתקדמים לשלב הבא, הוכחת ההכנסות של בעלי לצורך ספונסר.
בעלי הוא עצמאי ובעסק שלו הוא הרוויח ב 2018 $24000
השאלה שלי היא האם זה מספיק בשביל להיות ספונסר שלי, אין לנו ילדים.
האם המספר הזה הוא לפני או אחרי הוצאות? 
מחיפש באינטרנט מצאתי מידע סותר, בחלק מהמקומות כתוב שזה סכום לפני ההוצאות ובמקומות אחרים כתוב שזה אחרי הוצאות כבר, כלומר הוא אמור להרוויח הרבה יותר (הוצאות שלו לשנה הזאת היו $13500).
בבקשה אם מישהו יודע ויכול לעזור..
לצפיה ב-'אם את שואלת על הוצאות העסק אז כן, אחרי הוצאות.'
אם את שואלת על הוצאות העסק אז כן, אחרי הוצאות.
12/03/2019 | 16:17
76
הם מסתכלים על מה שרשום בשורת הAGI בדו״ח המס שלו.
לצפיה ב-'מה שאת כותבת זה שבעלך "הרוויח" 10,000 דולר בשנה.'
מה שאת כותבת זה שבעלך "הרוויח" 10,000 דולר בשנה.
12/03/2019 | 17:56
7
92
המחזור העיסקי של העסק שלו (אותם 24 אלף דולר) אינו משנה, כי זה לא כסף שהוא יכול להשתמש בו. מה שמשנה זה כמה כסף נשאר לו בכיס אחרי שהוא שילם את כל ההוצאות.

המספר שיוצא אחרי שמנכים את ההוצאות מההכנסות - אותו מספר שבעלך הצהיר עליו לרשות המס כ"זה מה שהרווחתי השנה"  - הוא 10,500$ לשנה, לדברייך.
במילים אחרות: הוא אומר שה"ברוטו" שלו בממוצע הוא בערך 820$ לחודש.

שכר המינימום הפדראלי הוא קצת יותר מ 15,000$ לשנה.  
כלומר - בעלך מצהיר לרשויות המס שהכנסתו היא שני שליש משכר המינימום הפדראלי.  
ועם הכנסה של פחות מ 1,000$ לחודש - הוא מצהיר על עצמו שהוא נמצא עמוק מתחת לקו העוני הפדראלי, ברמה של נזקק סעד.

ולכן - לפי הצהרות המס שלו, הוא לא יכול להיות ספונסור כלכלי שלך.  

לצפיה ב-'סליחה טעות שלי'
סליחה טעות שלי
12/03/2019 | 21:39
6
87
ההכנסות שלו זה קצת פחות מ 24 אלף אחרי הוצאות העסק אבל לפני הסטנדרט דידקשן (12 אלף) , האם זה מספיק? 
לצפיה ב-'איך בדיוק הוא מגיש סטנדרט דידקשן אם הוא מנכה הוצאות עסק?'
איך בדיוק הוא מגיש סטנדרט דידקשן אם הוא מנכה הוצאות עסק?
12/03/2019 | 22:13
5
87
אם הוא בעל עסק ומגיש ITEMIZED TAX RETURN - מה הקשר בין "סטנדרט דידקשן" ובין דו"ח המס שלו?   
נראה כאילו יש אצלכם איזשהוא סלט בענייני מס. 

השאלה היא נורא פשוטה:  מה הסכום שכתוב בשורה 10 של טופס 1040 שהוא הגיש (TAXABLE INCOME) 
לצפיה ב-'אני לא חושב שהם מסתכלים על taxable income'
אני לא חושב שהם מסתכלים על taxable income
12/03/2019 | 22:45
3
274
תסתכל בהוראות לI-864

בהוראות הם מדברים על אישור מהמעסיק וכד' בתור אסמכתא - אלה דברים שלא לוקחים בחשבון את הdeductions.

במקרה של עצמאי, הייתי מצפה שיסתכלו על השורה המסכמת (31) של schedule C או על AGI על טופס 1040 (שורה 7).

אגב אין קשר בין הוצאות עסק לstandard deduction. הוצאות עסק הולכות לschedule C, ואילו הitemized deduction זה בschedule A.
לצפיה ב-'כן זה מה שאני מתחילה להבין'
כן זה מה שאני מתחילה להבין
12/03/2019 | 23:38
68
עוברת על ההוראות וזה מה שאני מבינה מזה גם, תודה על התשובה
לצפיה ב-'במקרה של עצמאי הם כותבים בפירוש שהם רוצים את כל הפרטים'
במקרה של עצמאי הם כותבים בפירוש שהם רוצים את כל הפרטים
13/03/2019 | 05:08
1
65
בהוראות לטופס I-864 כתוב:
קודם כל: אם יש לך עסק, תספק את הפרטים שלו (שם העסק, תחום העיסוק)
שנית: 
If you selected Part 6., Item Number 2. that you are self-employed, you should have completed one of the following forms with your Federal income tax return: Schedule C (Profit or Loss from Business), Schedule D (Capital Gains), Schedule E (Supplemental Income or Loss), or Schedule F (Profit or Loss from Farming). You must include each and every Form 1040 Schedule, if any, that you filed with your Federal income tax return.

כלומר - הם דורשים שכל המספרים יהיו מול העיניים שלהם. כל ההכנסות, כל ההוצאות.

בהודעות של השואלת הופיעו שתי גירסאות של הסיפור:
בגירסא שהוצגה ראשונה -  העסק הרוויח ב 2018  $24000, לפני הוצאות, ואחר כך ניכו מזה "הוצאות שלו לשנה הזאת היו $13500".

אחרי שהיא הבינה מה המשמעות של המספרים האלו, הופיעה גירסא חדשה:
"ההכנסות שלו זה קצת פחות מ 24 אלף אחרי הוצאות העסק".
זו לא פעם ראשונה פה בפורום שאנחנו פוגשים סיפורים שהפרטים בהם פתאום משתנים אחרי שהפידבק לגבי "גירסא א' " אינו חיובי.   
מה באמת כתוב באותם טפסי מס - אין לנו מושג.
אבל בכל מקרה די ברור לנו שמדובר בהכנסה די גבולית,
ואנחנו מבינים שבמקרה של הגירה ה TAX RETURN לא נבדק על ידי איזה "מחשב של מס הכנסה" - הוא נבדק לפחות על ידי שני בני אדם. בשר ודם. אחד ב NVC ועוד אחד בקונסולייה בישראל.
והתהליך לא יסתיים לפני שמול השואלת יעמוד איש הגירה שיעבור על הניירת הזו בפניה וישאל שאלות.   
האיש בקונסולייה אינו "חותמת גומי". הוא גם לא מטומטם (למרות שרבים מהשואלים כאן חושבים כך). 
הוא מטפל בעשרות תיקי הגירה כל שבוע. אלפי תיקים כל שנה.
ובגלל שהוא יושב בקונסולייה בישראל - כולם הם תיקי הגירה של אנ"ש...
הוא יקרא את כל המספרים בניירות שלפניו - לא רק את ה BOTTOM LINE.

במקרה של עסק עצמאי (בניגוד לעבודה בתור שכיר) שבו ההכנסה בקושי מגרדת  125% מקו העוני הפדראלי לאדם אחד - בהחלט יכול להיות שאיש ההגירה ידרוש לראות יותר פרטים (דו"חות מס של שנים קודמות, למשל, כדי לוודא שהייתה שם הכנסה). 

לצפיה ב-'זה לא אותו דבר'
זה לא אותו דבר
13/03/2019 | 06:52
53
וודאי שירצו לראות איך הגיעו לbottom line והאם ניסו לחסוך קצת בהוצאות כדי להציג הכנסה יותר גבוהה (דהיינו יהיה לך schedule C נקי לחלוטין מהוצאות).

הם יכולים לדרוש את זה מכל אחד, מעצמאיים פשוט דורשים מראש, וזה הגיוני. אבל בסופו של דבר המספר הקובע הוא הAGI, ואם הם לא יראו שום דבר ״חשוד״ בטפסים - זה מה שיקבע. לא הtaxable income. זה הכל.
לצפיה ב-'לא נראה לי שאתה צודק..'
לא נראה לי שאתה צודק..
12/03/2019 | 23:35
77
בהוראות כתוב בפירוש שזה שורה 6 או 7 total income או gross ב 1040 לא בטוחה מה מהן ,אבל בטוח שלא שורה 10.
והוצאות עסק הכוונה ל schedual C 
הסלט הוא אצלך ואני דווקא חשבתי שאתה מומחה לפי התשובות המתנשאות שלך בפורום..
לצפיה ב-'מעבר מ L2 ל H1B'
מעבר מ L2 ל H1B
11/03/2019 | 15:38
7
82
שלום וברכה. אני מועסק בחברה עם ויזת L2 ו EAD בתוקף.החברה שלי אינה מוכנה ללכת כרגע לתהליך של GC אלא מעוניינת להגיש אותי ל H1B. בהנחה שהתהליך יצליח(הגרלה וכו) - יש לי מספר שאלות : 1) האם עליי להפעיל את הויזה החדשה מיידית או שאני יכול להמשיך לעבוד על L2 ?
2) האם אני מחוייב לצאת מארה״ב על מנת להפעיל את הויזה החדשה ?
3) האם עליי להעביר את הילדים לויזה הזו או שהם יכולים להישאר על L2 עד שזו תפוג ( כתלות ב L1 )
האם מישהו עשה את התהליך ויכול להאיר נקודות נוספות ?

תודה !
לצפיה ב-'הילדים הם על ויזה נגזרת ממי שיש לו את ה L1, לא ממך'
הילדים הם על ויזה נגזרת ממי שיש לו את ה L1, לא ממך
11/03/2019 | 17:54
60
לכן כל זמן שלאותו\אותה מישהו יש עדיין ויזה L1  בתוקף ואתם עדיין חיים כזוג - אין שום צורך או חובה לשנות את הסטטוס ההגירתי של הילדים.

לגבי עניין החלפת הויזה הקיימת שלך: כן, כדי לעבור לסטטוס H1 אתה תצטרך לצאת מארה"ב, לעבור ראיון בקונסוליה של ארה"ב במדינה זרה (בישראל) ולחזור לארה"ב עם ויזה חדשה בדרכון. בכניסה לארה"ב אתה תצטרך לדאוג לוודא שמכניסים אותך על הסטטוס הנכון ולא על ה L2.

ולא, אתה לא חייב להפעיל את הויזה החדשה. אם יש לך EAD בתוקף על ויזות ה L2, אתה יכול להמשיך לעבוד על הסטטוס הזה. קח רק בחשבון שיהיה קצת בעייתי לחדש את ה EAD כשיגיע הזמן.
לצפיה ב-'הילדים הם על ויזה נגזרת ממי שיש לו את ה L1, לא ממך'
הילדים הם על ויזה נגזרת ממי שיש לו את ה L1, לא ממך
11/03/2019 | 17:58
5
37
לכן כל זמן שלאותו\אותה מישהו יש עדיין ויזה L1  בתוקף ואתם עדיין חיים כזוג - אין שום צורך או חובה לשנות את הסטטוס ההגירתי של הילדים.

לגבי עניין החלפת הויזה הקיימת שלך: כן, כדי לעבור לסטטוס H1 אתה תצטרך לצאת מארה"ב, לעבור ראיון בקונסוליה של ארה"ב במדינה זרה (בישראל) ולחזור לארה"ב עם ויזה חדשה בדרכון. בכניסה לארה"ב אתה תצטרך לדאוג לוודא שמכניסים אותך על הסטטוס הנכון ולא על ה L2.

ולא, אתה לא חייב להפעיל את הויזה החדשה. אם יש לך EAD בתוקף על ויזות ה L2, אתה יכול להמשיך לעבוד על הסטטוס הזה. קח רק בחשבון שיהיה קצת בעייתי לחדש את ה EAD כשיגיע הזמן.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/03/2019 | 21:17
17
לצפיה ב-'אתה בטוח שהוא חייב לצאת מארה״ב? לפי זכרוני ניתן לשנות סטטוס '
אתה בטוח שהוא חייב לצאת מארה״ב? לפי זכרוני ניתן לשנות סטטוס
12/03/2019 | 00:50
3
46
מתוך ארה״ב (אף על פי שאני לא יודע מה לוחות זמנים הנוכחי)
אם הוא ירצה לצאת מארה״ב אז הוא יהיה חייב לעבור בקונסוליה להוציא חותמת של ויזה H1-b הדרכון על מנת להכנס על הסטטוס הזה...

בכל מקרה לא ניתן להפעיל את הסטטוס לפני ה 1 באוקטובר מינוס 10 ימים, ולעבוד עם הסטטוס הזה רק מ 1 באוקטובר.
אז אם תזכה אז עד ה 1 באוקטובר תיהיה חייב להשתמש ב  L2 ו EAD

לצפיה ב-'תודה - ועוד שאלה'
תודה - ועוד שאלה
12/03/2019 | 15:54
2
29
אז למעשה אם אני רוצה להימנע מהמעבר בקונסוליה בישראל אני לא אוכל לצאת מארצות הברית עד אוקטובר 2019 ? או שאוכל לצאת ולהיכנס על L2 ולהפעיל את H1B במועד מאוחר יותר ?
לצפיה ב-'אני חושב שכדאי להתיעץ עם העו״ד של החברה'
אני חושב שכדאי להתיעץ עם העו״ד של החברה
12/03/2019 | 16:15
27
עקרונית אתה יכול לעשות שינוי סטטוס לH1B באוקטובר, בלי שתהיה לך ויזה מודבקת בדרכון. אבל הפקידים בCBP עלולים להתבלבל בין כל הויזות והבקשות שלך ולחשוב שאתה מנסה ״להקדים״ את הH1b שלך אם תכנס מוקדם על אף שיש לך גם ויזה אחרת.

אתה גם יכול לקבל את הויזה עצמה (המדבקה בדרכון) בקונסוליות בקנדה.
לצפיה ב-'כל עוד ה L2 בתוקף תוכל להכנס איתו אבל תוכל לעבוד רק עם ה EAD'
כל עוד ה L2 בתוקף תוכל להכנס איתו אבל תוכל לעבוד רק עם ה EAD
12/03/2019 | 16:17
24
שלו בתוקף!
כפי ש Boston Guy כתב יכול להיות ולא תוכל לחדש את ה EAD אם תקבל H1-b (אבל אני לא מכיר את הנושא וזאת שאלה לעו״ד שמלווה את הבקשה ל H1-b)

לגבי ה H1-b כפי שרשמתי גם אם יהיה לך את החותמת בדרכון לא תוכל להכניס איתו לארה״ב לפני ה 20 לספטמבר ולהתחיל לעבוד איתו לפני ה 1 באוקטובר.
ואם יהיה לך חותמת בדרכון אבל תחזור לפני ותכנס עם ה L2 תיהיה חייב או לצאת ולהכנס שוב עם ה H1-b על מנת לשנות סטטוס או להגיש בקשה ל COS.
לצפיה ב-'האם יש מקום לשריד של אופטימיות? '
האם יש מקום לשריד של אופטימיות?
09/03/2019 | 21:59
14
208
היי לכולם, 

קצת עליי - בת 35, יהודיה, רווקה, עם תואר ראשון ממכללה (שלא באמת שווה שום דבר). הגעתי לישראל עם משפחה מאוד מצומצמת, במהלך העליה הגדולה בשנות התשעים, ממדינה מוסלמית (שהייתה שייכת בזמנו לברית המועצות לשעבר).
עבדתי במהלך רוב חיי הבוגרים בתור מזכירה ומנהלת משרד, וזה מה שאני עושה גם היום.
במשך שנים רבות אני מוצאת את עצמי לא מסופקת מהחיים שלי, בדגש על המצב החברתי והזוגי.
אין לי כמעט חברים, וגם החברות המעטות שיש לי, הן לא בדיוק החברות האידיאליות שחלמתי שיהיו לי. על זוגיות בכלל אין מה לדבר, הגברים בארץ, רובם הגדול, רחוקים מאוד מהטעם שלי, גם באופי וגם במראה, וייתכן שגם אני רחוקה מהטעם שלהם. באופן כללי, אני מרגישה שאנחנו שונים מאוד בתרבות ובהלך הרוח.
אחרי כל ההקדמה הזאת, אחלוק איתכם שרק עכשיו, בגיל 35, לפתע זה היכה בי. למה אני נשארת במדינה הזאת בכלל? אני הולכת ונעשית יותר ויותר ממורמרת עם השנים, רק מתלוננת על התרבות והאנשים שאני פוגשת. מדוע זה היה כל כך מובן מאליו במהלך כל השנים האלה שאני אשאר דווקא כאן כל השנים, כי ההורים שלי הביאו אותי לכאן??
כך, ביליתי לאחרונה הרבה מהזמן שלי כדי למצוא מדינה שאפשר יהיה לעבור אליה, לגור ולעבוד, אבל לצערי הגדול גיליתי את המציאות העצובה. מסתבר שמדינות העולם כלל וכלל לא מההרות לקלוט אליהן אזרחים תושבי חוץ.
עד כמה שאני מבינה, למעשה רוב המדינות מחפשות אנשים מאוד משכילים או כאלה שיש להם איזשהו כישרון ייחודי בתחום מסוים, יזמים ובאופן כללי אנשים עם ממון.
מי שאין לו קרובי משפחה בחו''ל, ועבר את גילאי 18-30 (שזה בערך הגילאים שעוד אפשר לקבל בהם ויזת עבודה של מטייל, דבר שלא הייתי מודעת אליו בכלל עד היום, ומסתבר שפיספסתי בגדול), פשוט אין לו כמעט שום סיכוי להיכנס ולעבוד במדינה אחרת, ואני מתכוונת למדינה אחרת שבאמת תשפר את החיים שלי, כמו אנגליה או ארצות הברית, ולא מדינה כמו צ'כיה או יוון. 

לסיכום, אני מרגישה שהחיים פשוט חולפים לנגד עיניי, שפספסתי את ההזדמנויות שיכולתי לנצל בגיל יותר מוקדם (18-30 ויזה עבודה למטייל). 
האם לדעתם יש איזשהו מוצא או פתרון?
[אגב הבנתי שיש גם הגרלה לגרין קארד שמתקיימת אחת לשנה, וגם האופציה של חתונה עם אזרח זר. אבל שני הדברים נראים לי קלושים מבחינה סטטיסטית]

תודה לעונים

לצפיה ב-'לא יודע לגבי חתונה, אבל הסטטיסטיקה של ההגרלות דווקא לטובתך'
לא יודע לגבי חתונה, אבל הסטטיסטיקה של ההגרלות דווקא לטובתך
09/03/2019 | 22:14
1
146
הגרלת גרין קארד נותנת לך סיכוי ממשי ולא מבוטל - בערך 0.8% מכלל המגישים מקבלים מכתבי זכיה (ומאלה בערך חצי מקבלים בסוף את הויזה). זה נראה מעט, אבל מהסיפור שלך זה נשמע כדרך עם הכי הרבה סיכויי הצלחה. [1]

קחי בחשבון שבערך חצי מההגשות להגרלה נפסלות [2] (רק צריך להזהר לא להיות בקבוצה הזאת ולהקפיד על כל שדה בטופס ולוודא פעמיים שמה שאת רושמת זה מה שצריך לרשום), ולכל מדינה בנפרד הסיכויים יכולים להשתנות לטובתך (כל מדינה מקבלת לכל היותר 7% מהויזות המוקצות, כך שמעט מגישים מהמדינה בה נולדת יביאו להגדלת הסיכויים של כל אחד מאלה שהגישו) [3].

[2] https://www.green-card.com/winner-statistics/ (צריך להזר, זאת חברה שלוקחת כסף על הגשת הבקשה בשמך, מה שלא עולה כסף אם עושים לבד)

לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
11/03/2019 | 20:46
17
לצפיה ב-'דבר אחד בסיסי'
דבר אחד בסיסי
10/03/2019 | 11:42
3
138
אם לא הצלחת עד היום בישראל, מדינה שאת אזרחית, דוברת את שפת המקום, למדת במדינה, יש לך תואר מקומי, את מכירה אנשים, יש לך משפחה.
למה את חושבת שתצליחי במקום אחר ? מעבר לבסיס שהבנת שמדינות לא מחפשות סתם אנשים, אלא אנשים שיש להם הרבה כסף / השכלה, או קשרים למדינה כמו קרובי משפחה, ולך אין אף אחד מאלו.
לא גדלים דולרים על העצים בארצות הברית.
זה בסדר גמור לרצות לשנות או להגר, אבל שום דבר טוב לא מחכה לך בארצות הברית.
האפשריות ההיגיוניות אם בכל זאת את מאד רוצה לנסות
1. באוקטובר להשתתף בהגרלת הגרין קארד
2. לנסוע לטייל ואולי תפגשי מישהו
3. תחסכי הרבה כסף ותבואי ללמוד לתואר שני, מה שיגדיל את הסיכוי שתפגשי את בעלך או תמצאי עבודה.
4. תשארי בישראל כי תביני שהמקום שיש לך בו הכי הרבה סיכוי להצליח כלכלית או להתחתן זה בישראל.
לצפיה ב-'משנה מקום משנה מזל?'
משנה מקום משנה מזל?
11/03/2019 | 20:45
2
79
מניחה שגם המונח ''משנה מקום משנה מזל'' לא בהכרח נכון, אבל שווה לנסות, לא?
בכל אופן, יש לי תחושה שאנסה את אופציה מס' 1# באוקטובר ונראה מה ייצא מזה. למרות שסטטיסטית זה לא מעודד...
תודה.
לצפיה ב-'את תצטרכי המון מזל'
את תצטרכי המון מזל
11/03/2019 | 21:28
1
76
גם כדי לזכות בהגרלה,
אבל נגיד שתזכי, ונגיד שתקבלי ויזה ותהגרי,
במה תעבדי ? את מזכירה, מזכירות בארצות הברית צריכות אנגלית ברמה של העברית שלך היום, יש לך אנגלית ברמה הזאת ?
לצפיה ב-'שפות'
שפות
11/03/2019 | 22:02
83
העברית שלי היא ברמת שפת אם, אבל גם האנגלית שלי ברמה גבוהה למדיי, במיוחד ברמת הקריאה והדיבור...
אני יודעת הקלדה עיוורת גם באנגלית ומקלידה די מהר. אמנם יש לי שגיאות כתיב אבל היום עם כל ה-Auto-correct וה-Google Translate נראה לי שאפשר להסתדר..
במקרה הכי גרוע, אני מניחה שזה לא יהיה נורא לעבוד בתור מזכירה פחות בכירה שם, מאשר מזכירה יותר בכירה פה. לפחות שם, יהיה סיכוי להכיר אנשים מתרבות אחרת...
לצפיה ב-'קווינס ניו יורק מלאה ביהודים שהגיעו מארצות מוסלמיות'
קווינס ניו יורק מלאה ביהודים שהגיעו מארצות מוסלמיות
10/03/2019 | 23:14
7
142
הרבה מהם הגיעו ישירות כשאמריקה לקחה כול אחד שהצליח לצאת מברית המועצות אפילו בשנות התישעים אבל הרבה מהם מדברים עיברית ועברו דרך הארץ אז אני לא יודע איך הם הגיעו לכאן אולי דרך איחוד משפחות.
אין לך שום משפחה או חברים או קרובים רחוקים שהגיעו לניו יורק או ארה"ב?

לא יודע מי אמר לך שפיספסת את הגיל לקבל ויזת תייר דווקא לצעירים מאוד קשה לקבל ואת בטח כן תצליחי להוציא ויזת תייר.

אני מציע שתבואי לבקר בניו יורק ואולי תגששי בפייסבוק אם יש להם קבוצות ותיצרי איתם קשר ואולי תמצאי מישהו שיעזור לך בעבודה או שידוך.
בהצלחה

לצפיה ב-'פיסת אינפורמציה מעניינת'
פיסת אינפורמציה מעניינת
11/03/2019 | 20:43
6
106
היי,

זו ממש פיסת אינפורמציה מעניינת, לא היה לי מושג לגבי מוצא המהגרים לקווינס, רק שמעתי שיש שם הרבה יהודים באופן כללי.
אין לי חברים או בני משפחה שנמצאים שם לצערי.. אבל בין כה וכה קרובי משפחה רחוקים לא היו עוזרים....הרי צריך קרוב משפחה מדרגה ראשונה לדעתי
אתה מתכוון לויזה עבודה לתייר? למה אתה חושב שאפשר להוציא בקלות במצבי? אני בסך הכל מזכירת משרד..
הדבר הכי קרוב שקראתי עליו הוא ויזה H-2B אבל גם זה מצריך קודם כל למצוא מעסיק בחו''ל שיוכל להוכיח שאין אמריקאים שיכולים לעשות את זה...
אבל בכל אופן, תודה על התגובה להודעה, היא הייתה המעודדת ביותר עד כה :)

לצפיה ב-'לא בהכרח בקווינס - אבל בטווח של קילומטרים ספורים מקווינס'
לא בהכרח בקווינס - אבל בטווח של קילומטרים ספורים מקווינס
12/03/2019 | 03:20
1
92
יש שכונות עם קהילה בוכרית מאוד גדולה (גם שכונות פאר שבהן גרים המון מהיהלומנים שהקהילה משופעת בהם - למשל בעיירה גרייט נק, וגם שכונות יותר עממיות שחלקן בקווינס כמו למשל בראייר פארק).
יש קהילה קווקזית גדולה בבראיירס פארק.

באזור בלונג איילנד שלא רחוק מברוקלין יש אזור שנקרא "חמש ערים" (FIVE TOWNS) - אזור יוקרתי שיש בו המון יהודים, ובין השאר קהילה של "יהודים הרריים" ויהודים מהרפובליקות האסייתית.

לגבי ויזת עבודה - אני חושב שלא הבנת את מה שהאיש כתב לך:
אין כזה דבר "ויזת עבודה לתייר". מבחינת שלטונות ההגירה תייר אמור לטייל - לא לעבוד.
 הכוונה של האדם שכתב לך את התשובה הקודמת היא שתנסי להוציא יזת תייר לארה"ב, תחסכי קצת כסף, תגיעי לארה"ב לטיול של כמה חודשים שאותם תוכלי לבלות בהכרת השטח ובנסיון להחליט אם אמריקה בכלל מתאים לך (אולי תגלי שבעצם זה לא החלום שאת חושבת שיש כאן...) - ואולי יצא ותכירי כאן מישהו שימצא חן בעינייך - ואת בעינייו. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/03/2019 | 22:11
20
לצפיה ב-'אין דבר כזה ויזת עבודה לתייר.'
אין דבר כזה ויזת עבודה לתייר.
12/03/2019 | 03:23
3
104
כנראה הכוונה הייתה לוויזת תייר שתאפשר לבוא לטיול של עד חצי שנה (שבמהלכו מותר לך רק לטייל ולא לעבוד או לעשות כל דבר אחר שיכול להתפרש ככוונה להגר או לגור בארה"ב באופן קבוע), בתקווה שבמהלך התקופה הזו תכירי מישהו, תתאהבו ותתחתנו, ואז בעזרתו תוכלי להוציא גרין קארד.
לדעתי לא תהיה לך בעיה להוציא ויזת תייר (בלבד), אך הסיכוי להצלחת תוכנית כזו קטן, כמובן, אם כי לא בלתי אפשרי, אלא רק שיש עוד כמה בעיות בדרך:
1. כאמור הסיכוי קטן, ורוב הסיכויים שתחזרי לארץ כלעומת שבאת עם חור עמוק בכיס.
2. זאת מפני שעלות נסיעה כזו מאוד מאוד גבוהה ולא תוכלי לעבוד ולהרוויח במהלכה. אז אם אין לך חסכונות משמעותיים שלא אכפת לך לבזבז על העניין, את עלולה להישאר חסרת כול.
3. כדי לצאת לטיול כזה ארוך, תצטרכי כנראה גם להתפטר מהעבודה הנוכחית שלך, ואז כשתחזרי לארץ בגפך, מה שיש סיכוי גבוה שיקרה, תצטרכי לחפש עבודה חדשה, וזה כידוע לא תמיד קל או מניב תוצאות אופטימליות.
4. כדאי להבין שהסיכוי שיהיה לך טוב יותר חברתית (שלא לדבר על כלכלית) בארה"ב הוא די קלוש. המנטליות פה שונה וזרה, את גם לא רגילה לתרבות המקומית ואם את לא אדם מאוד פתוח, חברותי וקליל, שמתחבר בקלות (כך אני מסיקה מהסיפור שלך, כי רוב האנשים כן מוצאים להם חוג חברתי כזה או אחר בארץ), בארה"ב יהיה לך עוד יותר קשה, ותחושת הזרות וחוסר הביטחון תהיה חזקה בהרבה. לא תהיה לך פה אפילו תמיכה משפחתית או קשר, ולו ברמה של מכרים או ידידים, עם קולגות מהעבודה, שכנים שאת מכירה כבר שנים וכו'. לאור מה שכתבת על הבררנות שלך וההכללות שאת עושה (ואני לא כותבת זאת בביקורתיות, אלא מנסה לעשות ניתוח עובדתי), אני לא רואה למה זה יהיה יותר טוב בארה"ב. למשל, הטענה שכל הגברים בישראל לא לטעמך חיצונית ופנימית זה מאוד מרחיק לכת ולא שגרתי, כי גם בארץ, כמו בכל מקום, יש מכל הסוגים והמינים. מי אומר שדווקא גברים אמריקאים יהיו לטעמך, או את תהיי לטעמם בניגוד לטעמם של גברים ישראלים? אם תגורי בסביבה של מהגרים כמוך, מעין גטו ישראלי, אז ממילא תפגשי רק גברים מהסוג המוכר לך בישראל, ולהכיר מקומיים בתור חדשה בארה"ב עם אופי שהוא לא חברותי מיסודו זו משימה מאוד מאוד קשה, וגם אילו הזדמנויות יהיו לך לכך? אין לך קשרים ואת לא מכירה אף אחד שיכול להציג אותך בפניהם, את לא חולקת איתם שום דבר משותף, את לא תפגשי אותם באופן טבעי, כמו שקורה לרבים, במקום לימודים או עבודה או במהלך בילוי חברתי עם קבוצה של חברים ומכרים, ואת כנראה גם לא מאלה שמתחבקים עם מכרים חדשים 5 דקות לאחר היכרות מקרית, שזה מאפיין אנשים שכן מתחברים בקלות ולא מרגישים זרים באף חברה. אמריקאים, לפחות חלקם, מאוד מנומסים וידידותיים כלפי חוץ, אבל להתקרב אליהם למישהו זר מבחוץ יהיה קשה יותר מאשר להתחבר לישראלי.
כתבתי את כל הנקודות שכדאי לפחות להקדיש להן מחשבה לפני שעוברים לארץ זרה, זמנית או קבוע.
לצפיה ב-'צודקת..'
צודקת..
12/03/2019 | 22:24
2
78
היי,
תודה על התגובה המפורטת והכנה. אני מבינה לגמרי שאת כותבת ממקום אמיתי ולא מקום ביקורתי.
לגבי הטיול הארוך מבלי יכולת לעבוד - את צודקת ב-100%
לגבי ההכרות עם החבר'ה האמריקאים, זה נכון שאני ביישנית וקשה לי להיפתח ולהשתחרר. אבל יש בי גם צד מאוד משתף ופתוח, ואני יכולה להיות מאוד חברותית וחייכנית עם אנשים שאני ארגיש יותר בנוח איתם, אולי אנשים שכבר הכרתי זמן מה...
לגבי הגברים, אני מסתכלת למשל על גברים מארצות הברית באפליקציית הכרויות, והם לרוב מאוד גבוהים וחסונים, עם מבנה גוף רחב. זה משהו שלא ממש רואים ביום יום בישראל.
אני, בתור מישהי שמאוד מלאה, לא נתפסת בדרך כלל כמושכת בעיניי הגברים הרזים, הנמוכים (שלא לדבר על השעירים והקרחים) שיש בישראל.... וכן, בארצות הברית זה גם נחשב הרבה פעמים הרבה יותר מושך כשיש למישהי מבנה גוף מלא יותר, כי גם הגברים עצמם יותר מאסיביים במבנה שלהם...
לצפיה ב-'נראה כאילו את שבויה בכל מיני קונספציות תלושות מהמציאות'
נראה כאילו את שבויה בכל מיני קונספציות תלושות מהמציאות
12/03/2019 | 23:00
80
לא כל הגברים בארה"ב חסונים וחתיכים, לא כל הגברים בישראל שעירים וקרחים. כנ"ל לגבי האמירות שלך לגבי נשים ומה גורם להן להיחשב למושכות בארה"ב או לא. אני יכול למשל לציין את מודל היופי האמריקאי שרואים כאן בכל מקום, הרזה, הבלונדיני (לא טבעי, כמובן) והמאופר בכבדות, שממנו התעלמת באלגנטיות, אבל נראה לי שיצרת לעצמך בראש תמונה מאוד מסויימת (ותלושה מהמציאות) של איך החיים הפוטנציאליים שלך יראו כאן וכמה הכל מושלם בארה"ב ורע בארץ, אז לא נראה לי שיש טעם בכלל.

התלבטתי אם להגיב לך מההתחלה, אבל החלטתי שלא כי ההודעה שלך צבטה לי בלב. נשמע שאת באמת במצוקה ולא רציתי להוסיף לך צער.
אני ממליץ לך לקרוא שוב את ההודעה של Kalla שהיטיבה לנסח את המצב בצורה עדינה ורגישה. אני מסכים איתה בכל מילה.
מעבר לזה, את באמת נשמעת מיואשת ובמצוקה וזה מכמיר לב. אני ממליץ לך לקבל את זה שהסיכוי שלך להגיע לכאן במצבך קלוש עד קלוש מאוד, ולנסות לחשוב איך את יכולה לשפר את מצבך בישראל. אם זה חברים או משפחה, זוגיות (יש לא מעט נשים מלאות++ בארץ שמוצאות זוגיות ומקימות משפחה, כך שלא נראה לי שהמשקל או החיצוניות בכלל זו בעיה), או תחומי עניין נוספים שימלאו את חייך ויגרמו לך אושר. בסופו של דבר, את חיה בישראל, שהיא לא מקום כזה גרוע לחיות בו. דיברתי עם אנשים שהגיעו לארה"ב אחרי שברחו ממקומות באמת באמת גרועים, ואני אישית מאוד מאוד שמח שלי ולמשפחה שלי תמיד יש לאן לחזור במקרה שדברים לא יסתדרו. אני בטוח שגם את יכולה להעשיר את חייך ולהיות מאושרת בישראל. אולי גם טיפול מקצועי יכול לעזור לך קצת להתפקס, להציב מטרות (ריאליות) לעתיד, ולצאת מהמרה השחורה הזו, כי זה לא מקדם אותך לשום מקום. חלומות על ארה"ב כמקום ורוד ומושלם שהכל יסתדר לך בו באורח נס זה יפה, אבל באמת שחבל על הזמן שלך כי בזמן הזה את יכולה באמת לשפר את חייך במקום לחיות בעולם של פנטזיות.
אני מאחל לך הרבה בהצלחה, בכל דרך בה תפני, ומקווה שיהיה לך טוב.
לצפיה ב-'שוב, לא ממקום של ביקורת כלפייך, אלא מתוך כן רצון לעזור לך'
שוב, לא ממקום של ביקורת כלפייך, אלא מתוך כן רצון לעזור לך
15/03/2019 | 15:28
25
לראות את התמונה בצורה יותר שלמה וריאליסטית:
לדעתי לא יהיה קל להגיע למצב שבו את מכירה "זמן מה" גברים אמריקאים - כי שוב, איך ובאיזו מסגרת תכירי אותם בתור תיירת שכנראה לא מסתובבת במקומות בילוי כמו ברים לצורך היכרויות עם גברים (כי את לא נראית לי הטיפוס, גם אני לא הייתי מסתובבת לבד בבר כדי להכיר גברים, אז אני דווקא מבינה את זה). את לא תעבדי, לא תלמדי, אין לך חוג חברתי שבמסגרתו תוכלי להיפגש ולהכיר בטבעיות. שוב, אולי יהיה לך מזל וכן תיווצר סיטואציה שתאפשר לך להכיר, אך את צריכה לקחת בחשבון שזה ממש לא מובטח, ובמיוחד אם את אדם ביישן ולא בעלת אישיות וכריזמה שאי אפשר להתעלם מהן ושכובשות את כולם בסערה. מעבר לזה, כאמור, האמריקאים, גם אם יהיו מנומסים, ידידותיים וחייכניים ויתבדחו איתך, לא בקלות יכניסו אותך לחייהם. מרבית הישראלים כאן ממשיכים להיות מחוברים לישראלים אחרים, לא לאמריקאים, ויותר קשה להם למצוא שפה משותפת וקרבה של ממש עם אמריקאים.
לגבי הסטריאופטים שלך באשר לחיצוניות של הגברים בישראל - בחיי, גרתי בישראל עד לפני 5 שנים, אני כבר לא ילדה ונשואה פעם שנייה, ויצאתי בזמנו לא מעט עם בחורים שונים והייתי מיודדת עם רבים, ואני חושבת שאת עושה הכללה מאוד מאוד בעייתית. בעלי, שנולד בארץ, הוא ממש לא נמוך, לא קירח אף על פי השוא כבר באמצע שנות ה-40 לחייו  (לא הייתי מתנגדת לשאול ממנו את רעמת השיער שעל ראשו, כפי שאמרתי לו כבר לא פעם) וגם לא שחיף. ברור שיש גם קירחים ונמוכים (ותאמיני לי שגם בארה"ב לא חסרים כאלה), אבל להגיד שאין גם אחרים? ומבנה גוף רחב - נו, טוב, תלוי, אמריקאים רבים הם פשוט בעודף משקל מטורף. שוב, גם כמובן לא כולם, וזה לא נכון לעשות הכללות על אמריקאים כמו שזה לא נכון לעשות הכללות על ישראלים. מה, באמת חסרים בישראל בחורים בעלי במנה גוף רחב +++++?
נראה לי שהבעיה שלך היא לא שאת נמצאת בישראל, אלא שהראיה שלך היא, איך להגיד זאת, קצת חד צדדית וסטריאוטיפית. ואגב, אני לא בהכרח הייתי סומכת על תמונות שאני רואה באתרי ההיכרויות - קצת פוטושופ וכולנו נהפוך לדוגמני צמרת שנראים צעירים ב-20 שנה מגילנו האמיתי ונגדל רעמות לתפארת ארה"ב (או ישראל, מה שתבחרי). וחוץ מזה - מה שאלון כתב לך ממש נכון. ("יש לא מעט נשים מלאות++ בארץ שמוצאות זוגיות ומקימות משפחה, כך שלא נראה לי שהמשקל או החיצוניות בכלל זו בעיה"). שוב - לדעתי הטענה שבקרב כל הגברים בישראל אין בכלל גברים שאינם נראים כפי שתיארת מצביעה לדעתי על משהו לא אובייקטיבי בתפיסה שלך, שלא בטוח שייפתר אם תפגשי גברים אמיתיים ברחוב בארה"ב, שאני מבטיחה לך שבממוצע אינם תואמים את התיאור מאתרי ההיכרויות שנתת.
אני לא רוצה לסטות מהנושא, אבל האם ניסית לדבר על העניין הזה עם איש מקצוע? בסופו של דבר, אם החלום שלך הוא להגיע לארה"ב, זה כנראה לא בלתי אפשרי להגשים אותו, לפחות כתיירת, אך לדעתי איפה שלא תהיי, כדאי לבוא כשאת מוכנה נפשית ומצוידת בכלים שבתקווה יקלו עלייך ויגדילו את הסיכוי שלך להגשים את המטרות שלך, בין אם בארץ או בארה"ב.
לצפיה ב-'תהליך DV גרין קארד (לוטרי) - שלבים סופיים'
תהליך DV גרין קארד (לוטרי) - שלבים סופיים
09/03/2019 | 14:50
19
141
שלום רב,
אני ואישתי בשלבים האחרונים לתהלכי הגרין קארד (DV/לוטרי) ויש לנו כמה שאלות אחרונות שנשמח לוודא:

1) לגביי התהליך אצל הרופא בירושלים (ד"ר ג'ונטי מרסקי), לא הצלחנו למצוא את הפנקס חיסונים שלנו אך הבנו כי לא חייב.
הבנתי ממעקב אחרי הודעות בפורום כי חשוב להם לבדוק חיסונים ספציפים כמו טטנוס,חצבת,אדמת וכו'... וכי אם לא הבאנו הוכחות שעשינו זאת בתקופה האחרונה, אז נצטרך לבצע במרפאה בירושלים, חשוב לי לציין כי ששאלנו את המרפאה את השאלות האלה לא קיבלנו תשובה מהמזכירות כי אני מבין שהד"ר יקבע זאת.
השאלה שלי היא כזו, נניח ונבצע את כל הבדיקות והחיסונים במרפאה בירושלים, וההפרש זמנים בין הזימון למרפאה לירושלים לבין הראיון בשגירות הוא 3 שבועות, האם זמן זה יספיק כדי לבצע ולקבל את המעטפה עם כל הפרטים לקראת הראיון ? אני חושש "ליפול בין הכסאות".

2) אני דיי עובר על כל ההוראות וה"צ'ק ליסט" לקראת הראיון בשגרירות כדי למנוע מצב של אי הבאת מסמכים ולגרום לכשלון של התהליך. עכשיו, לא ראיתי בצורה מפורשת כי יש צורך להביא מסמכים מהבנק והוכחות לגבי מצבנו הכלכלי אך אני מאמין שיש הגיון בכך להביא ולהוכיח זאת.
אני יודע שיש את אופצית הסופנסור שהיא אינה חובה בגלל המסלול גרין קארד שלנו (DV).
אשמח לדעת מאנשים שעברו את אותו התהליך כמוני דרך הגרין קארד לוטרי מה הם הביאו ליום הראיון בשגרירות.
אני אישית חושב להביא דו"ח מהבנק לגביי מצבנו הכלכלי (עו"ש, פנסיות וכו..) ולארגן הכל בצורה מסודרת בטבלת אקסל או משהו כדומה עם מסמכים להוכחות.
ראיתי שנוצר דיון לפני זמן מה בפורום שנאמר כי "שכן הכנסות מהארץ לא נספרות כסף הכנסה - הרי הן לא יימשכו לכשתעברו לארה"ב" , דבר זה קצת מדאיג אותי כי מן הסתם רוב ההכנסות שלי בסופו של יום מגיעות לחשבון הבנק שלי וכנ"ל לגביי אישתי, וכי לפי בדיקות ברשת אנחנו מעל ה"poverty level".

אשמח לשמוע מנסיונכם ואת דעתכם לגביי השאלות הללו.
מודה מראש.
לצפיה ב-'שאלה נוספת (כפתור עריכה לא מופיע יותר...)'
שאלה נוספת (כפתור עריכה לא מופיע יותר...)
09/03/2019 | 15:19
9
78
3) תעודת יושר מהמשטרה - ביקשתי אותה באתר של משטרת ישראל למשלוח עבור השגרירות בירושלים לפני חודש וחצי, האם מישהו יודע אם יש אפשרות לבדוק מול המשטרה או מול השגרירות עצמה האם המסמך/ים הגיעו בהצלחה? לא ארצה להגיע לראיון כאשר אומרים לי כי הם לא קיבלו את המסמך (ולצערי אני אישית לא סומך על משטרת ישראל..)
תודה מראש
לצפיה ב-'תבדוק במאמרים'
תבדוק במאמרים
10/03/2019 | 00:54
1
60
יש מספרי טלפון וטיפים.  
אתה לא היחיד שלא אוהב להיות תלוי בהם... לפעמים המספרים משתנים, או השוטרים, ולכן צריך קצת תושיה ואז גם עדכן אותנו
לצפיה ב-'בתקווה שאקבל מענה מקצועי מהצד שלהם - אעדכן כאן כשאדע'
בתקווה שאקבל מענה מקצועי מהצד שלהם - אעדכן כאן כשאדע
10/03/2019 | 00:56
43
תודה רבה
לצפיה ב-'תשלח מייל לשגרירות בי-ם'
תשלח מייל לשגרירות בי-ם
10/03/2019 | 16:05
3
28
לפני כשנה וחצי כשאני הזמנתי את התעודת יושר באינטרנט, שלחתי מייל לשגרירות (בזמנו עדיין היתה קונסולה), התעודה הגיע אלייהם אחרי שבועיים בדיוק והם חזרו אלי במייל ואישרו זאת.
לצפיה ב-'מה האימייל שאליו שלחת'
מה האימייל שאליו שלחת
10/03/2019 | 17:06
20
תודה רבה לך על המידע,
תוכל בבקשה לשתף את האימייל שאליו שלחת באותה תקופה, למרות שככל הנראה דברים השתנו מאז, אשמח לדעת לאיזה אימייל שלחת.
אישית אני לא קיבלתי מידע מהם - האימייל שאליו שלחתי עבור השגרירות בי-ם:

אני אישית הצלחתי להתקשר למוקד שמתרכז בכל מה שקשור מהצד של המשטרה והם אישרו כי אכן המשלוח הגיע ליעד אבל אני רוצה לוודא גם מול השגרירות עצמה.
למי שרוצה לדעת המספר טלפון שאליו התקשרתי על מנת לוודא מצד השמטרה הינו:
02-5429799
זהו מרכז מידע פלילי של המשטרה, פשוט מביאים להם את הת.ז. והם אומרים את הפרטים מהצד שלהם.
לצפיה ב-'מה האימייל שאליו שלחת'
מה האימייל שאליו שלחת
10/03/2019 | 17:05
1
17
תודה רבה לך על המידע,
תוכל בבקשה לשתף את האימייל שאליו שלחת באותה תקופה, למרות שככל הנראה דברים השתנו מאז, אשמח לדעת לאיזה אימייל שלחת.
אישית אני לא קיבלתי מידע מהם - האימייל שאליו שלחתי עבור השגרירות בי-ם:

אני אישית הצלחתי להתקשר למוקד שמתרכז בכל מה שקשור מהצד של המשטרה והם אישרו כי אכן המשלוח הגיע ליעד אבל אני רוצה לוודא גם מול השגרירות עצמה.
למי שרוצה לדעת המספר טלפון שאליו התקשרתי על מנת לוודא מצד השמטרה הינו:
02-5429799
זהו מרכז מידע פלילי של המשטרה, פשוט מביאים להם את הת.ז. והם אומרים את הפרטים מהצד שלהם.
לצפיה ב-'זה האימייל'
זה האימייל
10/03/2019 | 19:07
15
צריך להציק להם לפעמים,כל פעם שהייתי צריך לשלוח מייל,שלחתי פעמיים או שלוש, בסוף תמיד ענו.
לצפיה ב-'כשאני עשיתי את התהליך'
כשאני עשיתי את התהליך
13/03/2019 | 00:47
2
23
אני זוכר שקראתי במקום כלשהו שצריך לשלוח את התעודת יושר 6 שבועות לפני הריאיון (לא זוכר איפה קראתי).

בכל מקרה, זה מה שעשיתי. קיבלתי גם מסמך שמאשר שהמשטרה קיבלה את הבקשה שלי.

אני גם כמעט בטוח שהתקשרתי לודא איתם. אם באמת התקשרתי זה היה כי הגשתי פעמיים את הבקשה, פעם אחת כמה חודשים לפני הריאיון ובפעם השנייה 6 שבועות לפני הריאיון ורציתי לודא שהכל תקין.

ביום הריאיון יצא לי לראות במקרה גם את הטופס פיזית אצל הפקיד.
לצפיה ב-'אני אישית ביקשתי את התעודת יושר מלפני כמה חודשים.'
אני אישית ביקשתי את התעודת יושר מלפני כמה חודשים.
13/03/2019 | 01:26
1
18
בגלל שהשגרירות שינתה את התהליך השנה והם החליטו שיש צורך לשלוח להם חלק עיקרי מהטפסים דרך האימייל (כדי לייעל את הזימונים אני מאמין), אז הגשתי עוד לפני כן.
למי התקשרת על מנת לודא שהמסמכים הגיעו לשגרירות? לשגרירות עצמה או למשטרה? במידה ולשגרירות, תוכל לשתף (במידה ויש לך עוד) את המספר ? 
תודה מראש!
לצפיה ב-'מגניב, התייעלות מבורכת, אני התקשרתי לברר עם המשטרה'
מגניב, התייעלות מבורכת, אני התקשרתי לברר עם המשטרה
13/03/2019 | 02:24
7
לצפיה ב-'תשובה לשאלה 2'
תשובה לשאלה 2
09/03/2019 | 15:55
2
78
חשוב ביותר להביא מסמך מהבנק המאשר מהו סך הכספים שעומד לרשותך.
במידה ואין לך סך כספי + אומדן נכסים מעל המינימום הנדרש אזי תצטרך להשיג ספונסר וזה כאב ראש לא קטן.
לכן תביא איתך את אישור הבנק ותוודא שזה מעל סכום המינימום הנדרש.
בהצלחה! 
לצפיה ב-'מה המינימום הנדרש למזומן?'
מה המינימום הנדרש למזומן?
10/03/2019 | 01:04
1
23
לצפיה ב-'אשמח לקבל חידוד בנושא - הנה מה שאני יודע'
אשמח לקבל חידוד בנושא - הנה מה שאני יודע
10/03/2019 | 01:19
62
אני אישית חקרתי את הנושא לעומק במספר מקורות וכרגע לפי מה  הבנתי, מדובר על מספר המחושב לפי הנפשות הפועלות בתהליך - מה שהוגדר כ" federal povery guidline"
יש אפשרות לראות טבלאות מסודרות לפי השנה כאן למשל:

אני אישית הגעתי למסקנה זו אחרי שקראתי באתר שסובב את כל התהליך של הגרין קארד לוטרי או בשמו האמיתי "DV Lottery "
בנוסף כאן:

אני אישית מנסה להמנע ממצב של חיפוש נוכחי של ספונסר, אבל במידה ואבין חד משמעית כי הצגת המצב הנוכחי בבנק (עו"ש)  עלול לא לספק את הקצין הקונסולרי, אצטרך למצוא.
לצפיה ב-'שני הסנט שלי'
שני הסנט שלי
10/03/2019 | 00:23
1
68

1) לגביי התהליך אצל הרופא בירושלים (ד"ר ג'ונטי מרסקי), לא הצלחנו למצוא את הפנקס חיסונים שלנו אך הבנו כי לא חייב.
- תביא מה שאפשר, לפעמים יש אפשרות להוציא פלט מקופ"ח.  יש גם אפשרות לבדיקת נוגדנים, אבל אני לא בטוח מה התהליך. כמו שאמרו לך הרופא יקבע אז תביא כל דבר, משהו אחד אולי יעזור.

הבנתי ממעקב אחרי הודעות בפורום כי חשוב להם לבדוק חיסונים ספציפים כמו טטנוס,חצבת,אדמת וכו'... וכי אם לא הבאנו הוכחות שעשינו זאת בתקופה האחרונה, אז נצטרך לבצע במרפאה בירושלים, חשוב לי לציין כי ששאלנו את המרפאה את השאלות האלה לא קיבלנו תשובה מהמזכירות כי אני מבין שהד"ר יקבע זאת.
במאמרים (לימק לשם יש בצד שמאל של המסך) יש רשימת חיסונים דרושים,  וכן באתר השגרירות.

השאלה שלי היא כזו, נניח ונבצע את כל הבדיקות והחיסונים במרפאה בירושלים, וההפרש זמנים בין הזימון למרפאה לירושלים לבין הראיון בשגירות הוא 3 שבועות, האם זמן זה יספיק כדי לבצע ולקבל את המעטפה עם כל הפרטים לקראת הראיון ? אני חושש "ליפול בין הכסאות".
- אין חשש הם מאוד רגישים ומכירים את הנהלים.  אני יודע שהשאלה הראשונה שהם שואלים היא "מתי הראיון" כך שהכל יהיה שם בזמן הראיון. ואם לא...  אז הראיון לא ייפסל, פשוט התיק בהגירה יחכה עד שתגיע הבדיקה.  מנסיון של לפני הרבה שנים הם היו מעבירים את התיקים במרוכז כל יום חמישי, היום זה בטח הרבה יותר מהיר ואלקטרוני.  לכן 3 שבועות נראה לי מאוד בטוח. 

2) אני דיי עובר על כל ההוראות וה"צ'ק ליסט" לקראת הראיון בשגרירות כדי למנוע מצב של אי הבאת מסמכים ולגרום לכשלון של התהליך. עכשיו, לא ראיתי בצורה מפורשת כי יש צורך להביא מסמכים מהבנק והוכחות לגבי מצבנו הכלכלי אך אני מאמין שיש הגיון בכך להביא ולהוכיח זאת.
אני יודע שיש את אופצית הסופנסור שהיא אינה חובה בגלל המסלול גרין קארד שלנו (DV).
- אתה חייב להראות ספונסר כלכלי.  שים לה שיש הבדל בין ספונסר (קרוב משפחה או מעביד שפתח את התהליך השבילך ולכן אתה לא צריך כזה) לבין מישהו שיוכל לתמוך בך במקרה שתצטרך לקבל עזרה מהמדינה אם נגיד לא תמצא עבודה או משהו דומה. וכזה אתה צריך, זה נקרא ספונסר כלכלי.  או שמראים נכסים להבטיח את העניין (סביב $80K).

אשמח לדעת מאנשים שעברו את אותו התהליך כמוני דרך הגרין קארד לוטרי מה הם הביאו ליום הראיון בשגרירות.
- שוב, קרא במאמרים וחכה לתגובות.

אני אישית חושב להביא דו"ח מהבנק לגביי מצבנו הכלכלי (עו"ש, פנסיות וכו..) ולארגן הכל בצורה מסודרת בטבלת אקסל או משהו כדומה עם מסמכים להוכחות.
- נשמע רעיון מסודר, עצם זה שאתה מביא משהו כזה מעיד על היותך אדם רציני וכאלה הם מחפשים!

ראיתי שנוצר דיון לפני זמן מה בפורום שנאמר כי "שכן הכנסות מהארץ לא נספרות כסף הכנסה - הרי הן לא יימשכו לכשתעברו לארה"ב" , דבר זה קצת מדאיג אותי כי מן הסתם רוב ההכנסות שלי בסופו של יום מגיעות לחשבון הבנק שלי וכנ"ל לגביי אישתי, וכי לפי בדיקות ברשת אנחנו מעל ה"poverty level".
- נכון אבל כיוון שץפסיק לעבוד אז אי טפשר לסמוך על זה.  אם כבר יש נכסים או כסף אז יופי, נכון שזה שאתה מרוויח מראה על יכולת אבל זו לא ערובה לכך שלא תיפול למעמסה על רשיות הרווחה פה.  לכן אי אפשר לסמוך על זה כערבות כלכלית. בשורה תחתונה, אתה חייב למצוא מישהו שיחתום עבורך ערבות כלכלית או להמציא ערובות משלך.

בהצלחה!

דורון
לצפיה ב-'מודה לכם על המענה המפורט והאיכותי'
מודה לכם על המענה המפורט והאיכותי
10/03/2019 | 00:49
46
תודה רבה לכם, בהחלט מרגיע לשמוע זאת מאחרים.
דורון, האם ראית את שאלתי השלישית? האם יש לך עצה לגביה?
תודה בשנית
לצפיה ב-'שיתוף מידע לכל מי שמעוניין לעבור את התהליך של הDV Lottery'
שיתוף מידע לכל מי שמעוניין לעבור את התהליך של הDV Lottery
10/03/2019 | 01:28
63
מעבר לנושא ההרשמה שאני מנחש שהרוב המוחלט יודע איך ומתי,
אשמח לשתף את אנשי הפורום במקורות שאני השתמשתי עד עתה מלבד פורום זה(היום גיליתי את הפורום!) :
אתר מעולה שמתעדכן באופן שותף לגביי כל התהליך, למשל השנה הם שינו את התהליך משנים קודמות ויש צורך להתחיל לשלוח את רוב המסמכים כבר אל KCC דרך האימייל, הרוב המוחלט היה בפאניקה ולא ידע מה לעשות, אז זה עושה קצת סדר ומרגיע לראות את הרוב המוחלט מקבל את אותם הודעות ואף אותם בעיות שנתקלים לפעמים באתר של KCC.

2) אני אישית שקיבלתי את התשובה במאי שנה שעברה שאני זכיתי ואני נכנס לתהליך הארוך והמורכב, מאוד היה חשוב לי לחפש  מקורות ואנשים שעוד עברו/עוברים את התהליך כמו שלי ודיי היה לי קשה למצוא את האמת, חיפשתי ביוטיוב מישהו שבדיוק עובר את התהליך/עבר ואיכשהו הגעתי לגברת בשם Steph
היה נחמד לראות דרך כמה סרטונים את התהליך והטיפים שהיא נותנת, אומנם היא לא גרה לפני שעברה לארה"ב בישראל אבל התהליך בהחלט דומה והחוויות עד עתה דומות.

מעבר לכך היום היה היום הראשון שיצא לי לראות פורום של חבר'ה ישראלים, שחלקם עבר את התהליך של הDV LOTTERY כאן בארץ מה שדיי היה חסר לי מההתחלה, בנתיים אני סופג המון ידע מכל הכתוב כאן ואני מודה על כך!

לצפיה ב-'תשובות מניסיוני'
תשובות מניסיוני
13/03/2019 | 00:32
2
28
1) לגבי החיסונים, אני מניח שקראת את ההודעה הקודמת שלי בנושא (במידה ולא, הוספתי קישור). אין לי כל כך מה להוסיף בעניין. ציינתי מההתרשמות שלי את החיסונים הנדרשים, את הפרוצדורה הסופר פשוטה וקלה לביצוע בדיקות נוגדנים במרפאה ואת התהליך. גם אני קיבלתי את אותה התשובה מהמזכירה ש"הדוקטור ייקבע את החיסונים הנדרשים במהלך הפגישה" אבל עדיין התכוננתי לפני. שים לב, אם החלטת לסמוך על הניסיון שלי, הבדיקת נוגדנים היא חובה! אין לדוקטור דרך אחרת לדעת אם אתם צריכים חיסון לאבעבועות רוח או MMR. זוהי בדיקת דם פשוטה ככל בדיקות הדם האחרות, פשוט לבקש מרופא המשפחה להכניס למחשב וללכת לאחות. חייב תיעוד טטנוס מ-10 שנים אחרונות ואם הריאיון בחודשי החורף חייב תיעוד חיסון לשפעת (חודשי החורף הם אוקטובר-מרץ. למרות שנראה לי שאתם מחוץ לחודשי החורף, אני מציין בכ"מ). אם אין תיעוד טטנוס, יש לבצע במרפאה לפני הבדיקה הרפואית (זה היה המקרה שלי ושל אשתי, התיעוד שהיה לנו היה ישן יותר מ-10 שנים).

בנוגע לזמנים, אנחנו קיבלנו את המעטפה 5 ימים לפני הריאיון. בעת קביעת התור לרופא הם שואלים את התאריך של התור שלכם (ואם לא אז תציינו בפניהם במפורש) ואז הם יודעים לקבוע תור לרופא לכשלושה שבועות לפני הריאיון (נראה שזה המצב שלכם אבל אני מציין כאן בכ"ז). במקרה שלי, היה עלי לחזור למחרת הבדיקה לבצע בדיקה אחת חוזרת שכנראה לא בוצעה כראוי, אני מניח שאם לא הייתי זמין זה היה יכול ליצור עיכוב אבל בפועל הגעתי באותו היום לירושלים והכל עבר חלק. בנוגע לחיסונים (אם ידרשו מכם במהלך הבדיקה), אתם תבצעו את כל החיסונים באותו היום על ידי אחות המרפאה וזה יתועד, זה לא אמור לדחות את התהליך.

הערה צדדית, את המעטפה החיצונית שתקבלו מהמרפאה צריך לפתוח לפני שמגיעים לשגרירות! אנחנו לא פתחנו והגענו עד למאבטח ששם לב במקרה ואמר לנו שנפתח את המעטפה (מחוץ למבנה) אחרת עלולות לצוץ בעיות. בקיצור, הם לא אוהבים מעטפות סגורות אז אנא שימו לב לזה, הם לוקחים את זה בצורה הכי רצינית שאתם יכולים לדמיין (אפילו לא להגיש לפקיד את המעטפה גם אם היא פתוחה, יש להוציא את תוכן המעטפה). אז פשוט לא להתעסק עם זה אלא אם כתוב במפורש "לא לפתוח".

2) אנחנו לא עשינו תהליך של ספונסר. אני הגעתי עם מסמך מהבנק המציין את מצב החשבון (הסכום שנמצא בחשבון) ומסמך שמאשר שאין לנו הלוואות. בנוסף, הוצאתי מכתב שמראה את סכום הכסף שיש לי בפנסיה והודעתי שאני מתכוון למשוך אותו. אלו היו המסמכים שעניינו את הפקיד. למקרה הצורך גם הבאתי מהבנק מסמכים של עו"ש חצי שנה אחרונה, אני חושב שזה היה משהו כמו 30 דפים והפקיד ציין בנחמדות שאין צורך בזה והוא לא לקח ולא הסתכל על זה (אני עדיין חושב שזה אחלה להביא את זה כי זה משדר רצינות, לשיקולך).

אנחנו הקפדנו שיהיה לנו כסף נזיל השווה לפחות ל125% מהPoverty guidelines של 48 המדינות שבגבולות יבשת ארה"ב (לא הוואי ואלסקה). ניתן למצוא את זה כאן https://www.uscis.gov/i-864p וגם בלינק שציינת, פשוט בלינק שציינת צריך להכפיל את הסכום ב1.25.

אם יש לכם את הסכום הזה נזיל, בהתבסס על הניסיון שלי, זה מספיק. אני לא יודע מה הפרוצדורה ואין לי ניסיון עם נכס שהוא לא נזיל כמו דירה, רכב, וכו'. שמעתי שצריך להוכיח שתוך שנה ניתן להפוך לנזיל אבל לא אימתתי את זה. אני הצגתי אך ורק כסף נזיל.

לא הבנתי את הנקודה של "הכנסות מהארץ לא נספרות כהכנסה" אם לדוגמא אתם משפחה בגודל של 2 אנשים ויש לכם בבנק $21,137 והכל "כחוק" אז זה הרי כסף שהם מניחים שתעבירו לארה"ב ואין שום קשר לזה שהרווחתם את זה כהכנסה מישראל, אתם עומדים בתנאי. אם הסכום שעומד לרשותכם קטן מהסכום הזה אזי שווי הנכסים שלכם אינו מספק. הכנסה שוטפת לא מעידה על עמידה בקו העוני אלא רק סכום נטו ש"עומד" בחשבון ואמור לעבור איתכם לארה"ב. אני מניח שיש לכם בזמינות מיידית בחשבון הבנק שלכם את הסכום הנדרש לפי הטבלה, אז אל תדאג (במידה ולא, יכול להיות שיש בעיה).
ההיגיון הוא שהכסף הזה ישרת אתכם בתקופת ההתסגלות שלכם עד שתמצאו עבודה, דירה, רכב וכו'. או במילים אחרות עד שתסתדרו על עצמכם. לכשתעברו, הוצאה חודשית בלי קרדיט היסטורי וחוזה שכירות ארוך טווח תגיע בקלות לסביבות 20 אלף ש"ח בחודש (להוציא כרטיסי טיסה ועלויות מעבר אחרות). הכסף הזה חייב להיות זמין, אחרת תמצאו עצמכם ברחוב (ברצינות) אחרי פחות מחצי שנה ואז תוגדרו כ"עול על הציבור", וזה מה שהם מנסים למנוע.
ד"א הם גם לוקחים בחשבון את המקצוע של מגיש הבקשה. כלומר, המקצועות המבוקשים מקבלים נקודות זכות (מקצועות הייטק למיניהם וכד') ואילו מקצועות שאינם מבוקשים יכולים להוביל לפסילה גם אם קיים סכום כסף שעמוד בדרישה.

שוב, הכל מסתכם בזה שההוצאה החודשית תתחיל מ-$6000 בחודש גם אם אתם חיים בסגפנות, פשוט כי אין לכם קרדיט היסטורי או עבודה.

אני חושב שציינתי הכל. אם הכל עובר כמו שצריך תקבלו תשובה חיוביות כבר באותו היום. אם לא, אני מניח שיעדכנו אתכם במסמכים החסרים והתהליך ידחה לפי העומס שבקונסוליה. אנחנו קיבלנו את התשובה באותו היום, בשלב האחרון של הריאיון.

אשמח לענות על עוד שאלות אם יצוץ משהו.

בהצלחה!

* התשובה שלי מבוססת על הניסיון האישי שלי בלבד. אני לא יודע בודאות את התהליכים ותנאי הסף (גם לא את הסכום הנדרש כנזיל) וכנראה שגם אי אפשר לדעת כי הם לא מפרסמים נתונים כאלה בצורה מפורשת. בסופו של דבר הכל נתון להחלטה של הקונסול וכל מקרה נבחן לגופו.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה - כמה שאלות לחידוד'
תודה רבה על התשובה - כמה שאלות לחידוד
13/03/2019 | 01:23
1
18
ראשית, תודה רבה על שיתוף המידע מהתהליך שעברת ומהנסיון שלך.
1)אני אישית קראתי גם במקורות אחרים (לא ישראלים) כי אכן אפשר לבצע חלק מהבדיקות במרפאה האישית ולהביא את התוצאות  לרופא בי-ם אך לא הייתי בטוח.
לצערי לא אוכל לבצע את הבדיקות אז אבצע אותם ביום ראשון אצל הרופא בי-ם, בתקווה ש3 שבועות לפני הראיון עצמו יספיקו לך לבצע הכל בהקשר הזה.
נקודה נוספת בנוגע למעטפה שציינת, שצריך לפתוח אותה לפני השגירות, זה מאוד מוזר לי כי הם כותבים במפורשות בכמה מקומות שאסור לפתוח את את המעפה שמקבלים מהשגרירות עד הראיון עצמו ועד שמקבלים הוראה מפורשת, אני אישית מעדיף שלא לפתוח עד שלא יגידו לי ישירות כדי למנוע פסילה על "שטויות", תודה רבה אבל שציינת את זה.
2) תודה רבה על אישור שאין צורך לספונסר, אני גם בדקתי ביום יומיים האחרונים כמה מקורות והבנתי שספציפית עבור תהליך הDV אין צורך אבל צריך להוכיח כסף נזיל והשכלה מתאימה (לימודים או שעבדת שנתיים לפחות בתקופת 5 שנים האחרונות בעבודה מעל מטריקה מסויימת שאפשר לבדוק באתר שהם נותנים).
אישית אני ואישתי עם השכלה מתאימה וגם עובדים בהייטק אז אנחנו אישית מכוסים בהקשר הזה.
בהקשר לכסף בהחלט אני מתכנן להביא פירוט שלי ושל אישתי של המצב הנוכחי בבנק וחשבון העו"ש בחצי שנה האחרונה, הוכחה של כסף נזיל מעל הproverty guidelines , כמו שאמרת ואני מאמין שיהיה בסדר, בהקשר הזה אני מאמין שההוכחה עליי של רצינות ועמידות כספית לא תגרום לשלילה בהקשר הזה.
לגביי ההקשר של "הכנסות מהארץ לא נספרות כהכנסה", זאת תגובה שראיתי שמישהו/מישהו רשמו כאן וזה קצת הדאיג, זה התפרש כאילו נאמר כי כסף  שיש לי כאן בבנק הישראל לא נחשב מצידם(השגרירות והאופיסר המראיין) ככסף שבעצם ילך איתי לארה"ב (מה שחסר היגיון לחלוטין בלי הסבר הגיוני..).
אני אישית מאמין שחובת ההוכחה בהקשר של כסף נוכחי בבנק כאשר מוכיחים שאין הלוואות והכסף עצמו זמין להעברה, הם לא אמורים לעשות בעיות...אבל אני מנחש שתמיד טוב לשמוע את זה ממישהו אחר שעבר את זה כאן בישראל.

תודה שוב פעם על המידע , מקווה שהכל יעבור אצלי כשורה ואשמח לשתף את החוויה שלי בקרוב.
לצפיה ב-'פידבק'
פידבק
13/03/2019 | 02:48
46
אם התור שלך ביום ראשון, הייתי בכל זאת מנסה לקפוץ לקופ"ח מחר על הבוקר, התוצאות יכולות להגיע תוך יומיים שלושה וזה יכול לעזור. אני חושב שאם תגיע בלי תוצאות ובלי מסמכים זה יכול לעכב את התהליך או שאתם עלולים לקבל חיסונים בלי סיבה (ואין לי מושג מה ההשלכות הרפואיות של דבר כזה). לא שמעתי שהם עושים בדיקת דם ואני מניח שבהעדר תיעוד תקבלו חיסון עבור כל אחד מהחיסונים שאין להם תיעוד.

לגבי המעטפה, אני לגמרי מבין את החשש, הרי פעלתי בדיוק באותה צורה(הגעתי עם מעטפה סגורה לבדיקה הביטחונית בשגרירות). אני רק אמליץ שכשאתם מקבלים את המעטפה, הייתי שואל אותם אם ניתן לפתוח. המעטפה שאסור לפתוח בגדול היא מעטפה שנמצאת בתוך המעטפה הגדולה (ואם אני לא טועה הם גם אומרים שאת המעטפה הגדולה ניתן לפתוח אבל אני לא בטוח).

שוב, זה משהו שאני לא ידעתי מראש ואני מידע אתכם, אנשי הביטחון בכניסה התייחסו במלוא הרצינות למעטפה הסגורה לכן אני מציין זאת. כשהם ציינו את זה הייתי בטוח שאנחנו תחת מעצר תוך רגע ושהולכים לסגור את השגרירות. שוב, זה היה די דרמטי, כדאי לדעת מראש. לא יפגע בכם לשאול. בנוסף, הרי בסופו של דבר פתחתי את המעטפה לפני שנכנסתי לשגרירות בכלל (כשדרשו מאיתנו לצאת מהמבנה ולפתוח אותה בחוץ) ככה שזה כאילו פתחתי אותה בבית. שוב, לשיקולך. לכל הפחות, הייתי שואל את מי שיתן לך את המעטפה.

לגבי סכום כסף כנזיל, לא הצלחתי להבין מה השורה התחתונה, יש או אין לכם 125% כסף "עומד" בבנק נזיל? יש צורך חד משמעי להוכיח שיש לכם את הכסף הזה. הדרישה להשכלה מתאימה שציינת אינה קשורה כלל לדרישת סכום כסף להוכיח שאתם לא הולכים להיות עול על משלמי המסים. אלו שני דרישות שונות ונפרדות לחלוטין.

באם בשורה התחתונה ציינת שיש לך את הסכום כנזיל בבנק, והסכום עומד בסף הנדרש, אז דף מצב חשבון ומצב הלוואות יכול להיות אחלה. אם בא לך לתת את המקסימום אז חצי שנה עו"ש סוגר את הפינה. כמובן שמסמכים שמוכיחים כסף שנמצא בפנסיה, או פיצויים וכד' שאתה מעוניין למשוך לפני המעבר יכולים רק לעזור, זה פשוט יראה שיש לך עוד כסף (במידה והסכום נטו בעו"ש גבולי).

ורק לחידוד סופי למה אני מתכוון כשאני מציין כסף נזיל  - הכנסות זה דבר אחד וכסף נזיל זה דבר שונה. אם יש לך הכנסה מהארץ היא לא נספרת (הכנסה כמו משכורת ולא כמו סכום קבוע בעו"ש) כיוון שאתה עוזב את העבודה. כסף נזיל זה כסף שאתה יכול ללכת איתו מחר לסוכנות רכב ולרכוש רכב חדש במזומן (במקרה של הדרישה למשפחה בת 2 נפשות, אתה אמור להיות יכול לגשת מחר לסוכנות ולרכוש במזומן רכב שעולה $21,137, זו הדרישה שלהם).

בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלת מיסוי - Standart Deduction'
שאלת מיסוי - Standart Deduction
07/03/2019 | 15:48
6
124
אשתי אזרחית ארה"ב. חיה בארץ.
הכנסותיה - כולן מארה"ב, ללא הכנסה ישראלית.
מדווחת נשואה, דוח נפרד.
אני לא אזרח/בעל גרין קארד ואינני מדווח בארה"ב. יש לי מספר SS, לצורך בנקים, שניתן לי לפני המון שנים ונתוניו ייכתבו על גבי ה-1040 של אשתי.
שנינו ילידי 53.
האם ב-standatd deduction צריך/אפשר להכליל אותי ולהקטין בכך את חבות המס שלה?

לצפיה ב-'אולי אשר טוריאל יראה את ההודעה שלך...'
אולי אשר טוריאל יראה את ההודעה שלך...
07/03/2019 | 19:43
83
אני לא בטוח שמה שאני חושב בעניין מדוייק, ולכן לא רוצה לתת תשובה לא מוסמכת.
אני חושב, אבל, שיש משמעות למה שקרה בעבר בעניין - כלומר איך אישתך הגישה את דו"חות המס שלה בשנים קודמות.

אם אישתך ילידת 53, אני מנחש שהיא מגישה דו"חות מס לארה"ב כבר שנים רבות,
ואני מניח שאתם לא נשואים מאתמול - כלומר לא חל שינוי בסטטוס הזוגיות שלכם יחסית לשנת המס הקודמת, וזו שלפניה, וזו של לפני 3 שנים...   איך היא דיווחה בשנים קודמות?
לצפיה ב-'אני חושב שאפשר להכליל, אבל יהיה קשה אחר כך להוציא'
אני חושב שאפשר להכליל, אבל יהיה קשה אחר כך להוציא
07/03/2019 | 20:09
64
כשמכלילים אותך, אתה הופך לצורך העניין תושב ארה״ב לצרכי מס, וכל ההכנסות שלך מתווספות גם, וכל החובות שלה הופכים להיות שלך גם (חובות מבחינת מה להגיש, FBAR וכאלה).

דבר עם יועץ מס אמריקאי, יכול להיות שזה ישתלם אם אין לך הכנסות מהארץ שהן לא מעבודה.
לצפיה ב-'אשר הוא האיש שלך'
אשר הוא האיש שלך
08/03/2019 | 08:10
45
תתקשר איתו.
לצפיה ב-'תודה לכולם. בינתיים קיבלתי גם תשובה מ-AARP'
תודה לכולם. בינתיים קיבלתי גם תשובה מ-AARP
08/03/2019 | 09:13
2
74
לפיה אני לא יכול להכלל. ההגיון אומר כך, אבל מהסברי ה-IRS למילוי דוח המס החדש, אפשר להבין שאני זכאי. כיוון שממילא המס בארה"ב נמוך יותר מאשר בארץ, המס האמריקאי הגבוה יותר ישולם ויקוזז מחבות המס בישראל.

לצפיה ב-'AARP מה קשור?'
AARP מה קשור?
09/03/2019 | 01:21
1
18
לצפיה ב-'נותנים יעוץ בנושאי מס לנושאים פשוטים, עם דגש'
נותנים יעוץ בנושאי מס לנושאים פשוטים, עם דגש
09/03/2019 | 10:03
48
על פנסיונרים. מן הסתם לא בקיאים בכל נושא, במיוחד בכל הקשור ב-ex pats, עליו שאלתי אותם בעבר ולא יכלו לתת תשובה.

לצפיה ב-'אשמח לעזרה'
אשמח לעזרה
07/03/2019 | 11:06
6
143
היי אך החיים כיום בארצות הברית ועם הישראלים במיאמי לוס אנגלס  ניו יורק?
ב.אלו מוצרים ואתרים שמעדכנים על מבצעים ממש טובים בכל תחום שווה לרכוש בארצות הברית ושישלחו בדואר?
יוקר המחייה בארץ גבוה  וכרגע אני מתחיל להכיר כמה חברים שירכשו עבורי וישלחו לי בדואר
תודה לכם
לצפיה ב-'קח בחשבון שהמחירי שילוח גבוהים ... מאוד.'
קח בחשבון שהמחירי שילוח גבוהים ... מאוד.
07/03/2019 | 18:28
4
138
לאנשים פרטיים אין מחירי שילוח של חברות - לדעתי אתה תמצא שאם תשתמש באנשים פרטיים לשלוח לך דברים לארץ זה לא ממש ישתלם.
לצפיה ב-'היי'
היי
07/03/2019 | 19:29
3
72
מדובר על אריזות קטנות כמו גינס וחולצה או נרות ריחניים  או זוג נעליים..
לצפיה ב-'זה עדיין יהיה מאוד יקר'
זה עדיין יהיה מאוד יקר
07/03/2019 | 19:57
2
77
רק כדי לסבר את האוזן, אני שלחתי איזה בגד (נניח בסדר גודל של ג'ינס לא כבד במיוחד, כנראה שזה אפילו שקל פחות מג'ינס), במשלוח הכי זול שיכולתי למצוא, בלי מעקב ובלי כלום (לקח לזה מעל חודשיים להגיע לארץ, שזה עוד משהו שאתה אולי רוצה לקחת בחשבון).
עלה לי... $26. וזה עוד יחסית זול כי זה משהו רך ולא שביר אז יכולתי לדחוף את זה למעטפה ולא הייתי צריך חבילה ממש.
זה היה לאמא שלי, אז ניחא, אבל ממש לא משהו שאעשה בשגרה לאנשים שהם לא ממש ממש חשובים לי. אפילו כשאחותי רצתה תחפושות לפורים וראתה כמה יעלה לי לשלוח לה היא ירדה מזה בעצמה (אם הייתה מבקשת וזה משהו שלא הייתה יכולה למצוא בארץ הייתי שולח לה. אבל רק כי זו אחותי).
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
08/03/2019 | 06:51
1
81
השילוח לא זול בכלל.
20-30 דולר מינימום לדברים קטנים בשילוח איטי.
+ הסיכוי שזה יאבד בדואר ישראל + ברגע שעברת 75 דולר כולל שילוח = מיסוי.
+ קופסא וחומרי אריזה.

פשוט תזמין אונליין מה שיש - אתה לא תקבל את זה ביותר בזול בלשלוח לאדם פרטי ושהוא ישלח לך בעצמו לארץ.
ואם אתה מתעקש - תעיף מבט על חברות כמו US Shops וכו למי שלא שולח לארץ.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
08/03/2019 | 08:07
46
באילו מוצרים כדאי להתמקד ברכישות בארצות הברית?
אני מסתכל ורוצה לחסוך כמה שיותר על מוצר מקורי  ,ואשמח לעזרתך אכתוב לך במסר פרטי איזה מוצר ואם אתה מכיר אתה שמוכר ושולח בהכי זול אשמח לשמוע תודה לך 

אך החיים כיום בארצות הברית?
ננסה להכיר כאלו שטסים בתדירות גבוהה ,בסך הכל אין לי קניות גדולות פה מעיל שם נעליים וכו
לצפיה ב-'ההודעה אינה מתאימה לנושא הפורום, נא לתת לה לשקוע. '
ההודעה אינה מתאימה לנושא הפורום, נא לתת לה לשקוע.
08/03/2019 | 08:09
40
לצפיה ב-'חידוש ויזת תייר - מתי כדאי?'
חידוש ויזת תייר - מתי כדאי?
06/03/2019 | 23:40
1
61
היי,
יש לי כיום ויזת תייר לארצות הברית שעומדת לפוג בסוף אוגוסט הקרוב.
בתחילת יוני אני מתכנן לטוס לארה"ב לתקופה של שבועיים-שלושה, והשאלה שלי היא מתי עדיף לחדש את הוויזה - לפני או אחרי שאני טס? ובכלל, האם יש טווח זמן מסוים מפקיעת התוקף של הוויזה שכדאי/צריך לחדש אותה?
אם זה משנה - אני בן 27, עובד בארץ בחברה גדולה ומוכרת ואין לי שום היסטוריה בעייתית עם רשויות ההגירה (כך שאני לא צופה שיצוצו בעיות בחידוש).

תודה.
לצפיה ב-'אם הויזה פגה באוגוסט - לא צריך לחדש אותה לנסיעה הזו.'
אם הויזה פגה באוגוסט - לא צריך לחדש אותה לנסיעה הזו.
07/03/2019 | 00:26
66
ויזה היא רק "הרשאה לכניסה" - היא צריכה להיות בתוקף ביום שבו אתה נכנס לארה"ב, אבל אין קשר בין התוקף שלה ובין "אישור השהייה" שתקבל בכניסה. 
היא יכולה לפוג יומיים אחרי שנחתת בארה"ב - אבל אם קיבלת אישור שהייה ל 6 חדשים, נגיד - אתה יכול לשהות בארה"ב 6 חדשים.

השאר הוא לבחירתך. לפני, אחרי - זה לא ממש משנה. במקומך - הייתי מגיש בקשה אחרי החזרה לארץ אבל לפני פג התוקף של הויזה הנוכחית.

לצפיה ב-'שהייה בארה"ב בזמן שנת ההמתנה לויזת L1?'
שהייה בארה"ב בזמן שנת ההמתנה לויזת L1?
03/03/2019 | 23:45
17
122
אני מניחה שאני יודעת את התשובה, אבל לא הצלחתי למצוא את המידע הזה בשום מקום...
נניח שאני עובדת בישראל בחברה עם סניף בארה"ב במשך כחצי שנה, ולכן אמורה לעבוד עוד חצי שנה כדי להיות זכאית לויזה L1.
האם בתקופה הזו יש אפשרות כלשהי לגור בארה"ב, למשל שהחברה תשלח אותי לסניף האמריקאי לתקופה ארוכה, או לגור שם אבל לעבוד בפועל בחברה הישראלית?
תודה
לצפיה ב-'לא, אם את מתבססת על המעסיק.'
לא, אם את מתבססת על המעסיק.
04/03/2019 | 00:03
89
אחרת למה היית מחכה שנה לויזה?

אגב, עצם זה שצברת וותק של שנה בעבודה לא עושה אותך ״זכאית״ לויזה. המעסיק (לא את!) יצטרך להוכיח שלא רק שצברת וותק של שנה, אלא שהידע והנסיון שלך שצברת בארץ הם קריטיים לסניף בארה״ב. למעשה אין שום דרישה לוותק של שנה בחוק, הדרישה היא להראות את הנסיון והידע האלה. לאחרונה בקונסוליות מקפידים הרבה יותר ולא שמים L1 כחותמת גומי.
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
04/03/2019 | 00:31
6
91
היו כמה הקשחות בויזה הזו בשנים האחרונות
1. את חייבת לעבוד לפחות שנה רצוף מחוץ לארצות הברית
2. אם בזמן השנה הזאת תהיי בארצות הברית, תצטרכי להוסיף את הזמן הזה
כך שאם תהיי חודש בארצות הברית עם ויזה כלשהיא, תצטרכי לעבוד 13 חודשים לפני ההגשה.
3. רק אחרי שתעבור השנה נטו אפשר יהיה להגיש בקשה עבורך
4. היום כ70 אחוז מהבקשות נעצרות ומקבלים RFE , הודעה שחסרים מסמכים ועדויות, ומעל 30 אחוז מכל הבקשות מסורבות.
ויש עוד כמה דרישות חדשות בשנים האחרונות
וזה רק ילך ויחמיר,
העובדה שתעבדי שנה מחוץ לארצות הברית היא רק ההתחלה של האפשרות לקבלת ויזה.
לצפיה ב-'תיקון קטן'
תיקון קטן
04/03/2019 | 00:50
5
88
אין שום תנאי של מינימום זמן מחוץ לארה״ב לויזת L1.

אני חושב שאתה מתבלבל עם H1, או עם הגשת ויזה חדשה למי שבעבר כבר הייתה לו. זה נכון שמי שמיצה את הזמן על L1 (אם אני זוכר נכון עבור L1a זה 7 שנים) או H1b (מקסימום 6 שנים), צריך לבלות לפחות שנה מחוץ לארה״ב לפני ההגשה החדשה. אבל זה לא נכון עבור מי שנמצא בארה״ב על B1/B2, וגם לא נכון עבור מי שמגיש L1 לראשונה.

הסטטיסטיקה שציטטת היא, כמדומני, עבור H1b. עבור L1 להרבה מעסיקים גדולים יש blanket approvals ובכלל לא צריך להתעסק עם USCIS, רק קונסוליה.
לצפיה ב-'כל מה שכתבת לא נכון'
כל מה שכתבת לא נכון
04/03/2019 | 00:53
4
92
אתה פעם אחר פעם כותה דברים שאין להם קשר למציאות
זה מגוחך
אולי תקרא משהו בנושא מהשנה האחרונה לפני שאתה כותב שטויות ?
לצפיה ב-'בסדר, זוקי אמר שאני טועה. מי ישמע סמכות עליונה.'
בסדר, זוקי אמר שאני טועה. מי ישמע סמכות עליונה.
04/03/2019 | 01:06
71
כשתתחיל להביא קישורים לבסס את השטויות שלך - אפשר יהיה לדבר, בינתיים אתה סתם מטרלל.
לצפיה ב-'אוקי, הלכתי למקורות.'
אוקי, הלכתי למקורות.
04/03/2019 | 01:17
2
82
אכן צדקתי וה1+2 שלך לא נכונים.

אתה מוזמן לתקן את עצמך, אם אתה רוצה, כי לא היית רחוק מהאמת.

אבל מה שכתבת - לא נכון.
לצפיה ב-'ויני - גם לך מותר מדי פעם להודות שטעית. והפעם טעית. '
ויני - גם לך מותר מדי פעם להודות שטעית. והפעם טעית.
04/03/2019 | 08:02
1
94

L1 One-year Foreign Employment Requirement
USCIS has published a policy memorandum for employing L-1 worker outside USA for one continuous year out of the 3 years before the time of filing L1 visa.
Spend 1 year Outside USA as full-time employee 
The L-1 employee must be physically outside the United States during the required one continuous year of full-time employment.
Short Business trips cannot be counted for 1 year
Any short trips to the USA for business (B1 visa) or pleasure (B2 Visa) cannot be counted in this 1 year (365 days) period even if the L1 employee was still on employer’s payroll while visiting USA.
Example
If the employer hired employee on Jan 1, 2018, and then employee traveled to US in 2018 for a total of 60 days (could be multiple trips) on business during 2018, the L-1 applicant would need to spend at least an additional 60 days outside USA after Jan 1, 2019 to qualify for L1 visa.
1 year work should be in Managerial role
The L1 employee should have been working for 1 year in the managerial, executive, or specialized knowledge role.
 One year of foreign employment must occur within the 3-year period preceding the L-1 petition filing date
  USCIS will calculate the 3-year period during which the L1 worker must meet the one-year foreign employment requirement. Examples given below.
The changes are being made following the Buy American and Hire American Executive Order by Trump administration and make L1 visas stricter than ever.
How USCIS calculates L1 Eligibility 1 Year foreign employment?
Start looking back 3 years from the date the initial L-1 petition is filed and then:
Find the dates you worked for the employer outside USA.
Find the lengths of any breaks in your employment during the 3 years before the L-1 petition. If you worked for same employer in US as H1B worker earlier, adjust the 3-year period accordingly. Example given below.
Subtract the total length of all the breaks found in Step 2 from the relevant three-year period. 
If the result is a continuous 1-year period within the relevant 3-year period, then you have met the one-year foreign employment requirement.
H1B Change of Status to L1 within USA
If you were working in the US “for” the same employer (who is sponsoring L1 now) with some other visa like H1B, your time in USA does not count towards the one-year foreign employment requirement.
But, this time does result in an adjustment of the three-year period (required for L-1 Petition) if you are working with work permit like H-1B or E-2 executive, supervisory, or essential employee.
Example
If you worked in the USA with valid H-1B status for your employer from Jan 2, 2017 to Jan 2, 2018, and then filed for L-1 status on Jan 2, 2018, the L1 three-year period requirement will be counted from Jan 1, 2014, to Jan 1, 2017.
L-2, H4, H4 EAD, F1 Change of Status to L1 within USA
The time spent working while in a dependent or student status will not result in an adjustment of the three-year period.
Example
Your stay in L-2 status will not affect the L1 3-year period, because you entered US as an L-2 dependent to join the L-1 principal and not to work “for” the employer (who is sponsoring your L1 now).
Similarly, If you entered US as F-1 student and later applied for optional practical training (OPT) employment with the employer (now sponsoring L1), the time spent in F1 status will not result in an adjustment to the three-year period, because your purpose was study and not to work “for” the L1 employer. This would not change even if the L1 employer financed the F-1’s studies.
On the same lines, H4 EAD worker’s time with employer sponsoring L1 now will not be counted towards L-1 three year requirement.
L1 Extension, L1A to L1B COS, L1B to L1A COS
In case of change of status to L-1 status or L1 extensions, the 1 year foreign employment requirement should have been MET at the time of filing initial (first) L-1 petition.
Not working in USA for L1 employer – 3 Year requirement
Your time spent in US without working (except for short visits for business or pleasure in B-1 or B-2 status), or while working for an unrelated employer, do break the one continuous year foreign employment requirement, but should not affect the three-year period.
The relevant point in time to satisfy the 1-year foreign employment requirement is the date on which the initial L-1 petition was filed, regardless of when the worker was, or will be, admitted to US.
Employment Breaks more than 2 years
If you take a break in employment or stop working for L1 sponsor for a period of more than 2 years during the 3 years preceding the L1 filing, then you cannot meet the 1-year foreign employment requirement.
You can again qualify for the L-1 after a new one-year period though.
לצפיה ב-'אני לא זה שיש לו בעיה להודות בטעות.'
אני לא זה שיש לו בעיה להודות בטעות.
04/03/2019 | 08:44
86
אני קראתי את מה שציטטת, ולזה התייחסתי כשאמרתי שהלכתי למקורות.

הבעיה עם להודות בטעות היא של זוקי. במקום לטעון בשחצנות בלתי מבוססת ש"כל מה שאמרת לא נכון", הוא יכול היה להביא את הציטוט הזה ולתקן את מה שדורש תיקון. אבל זה לא מה שהוא עשה.

גם ההודעה המקורית שלו לא תואמת את מה שציטטת, וזאת הסיבה שאמרתי ש1+2 שלו אינם נכונים. אם תקרא בעיון תראה שהוא מחמיר הרבה מעבר למה שהתקנות דורשות. למה? כי זוקי, הוא מכיר רק מצב אחד וכל מצב שהוא לא מכיר - לא קיים במציאות.

נ"ב: אנשים כמו זוקי לא יקבלו את העזרה שלך. מבחינתו - הוכחת את צדקתו לעולמים ועד והוא ימשיך להיות יהיר ושחצן עם אפס יכולת לעמוד מאחורי דבריו. כשאיתגרתי אותו להוכיח את דבריו - איתגרתי אותו.

בינתיים עוד לא ראיתי ולו פעם אחת את זוקי מנמק ומבסס את דבריו, למרות התקיפות הבלתי מוסברת שלו כלפי כל מי שהוא לא מסכים איתו.
לצפיה ב-'לפני שזה יהפוך לעוד שרשורפלצת - עצה קטנה'
לפני שזה יהפוך לעוד שרשורפלצת - עצה קטנה
04/03/2019 | 01:07
92
למעסיק שלך יש עורך דין שתפקידו לטפל בנושא הזה. כדאי מאוד לדבר עם העורך דין הזה ולבצע בדיוק את מה שהוא אומר.

כולם פה חכמים בפורום, אפילו זוקי, אבל בסופו של דבר - זה החיים שלך והמשרה שלך ואת לא רוצה לשרוף אותה רק כי מישהו אמר לך משהו בפורום.
לצפיה ב-'תודה לכולם על התגובות! שאלה נוספת אם כך - יש אופציה אחרת?'
תודה לכולם על התגובות! שאלה נוספת אם כך - יש אופציה אחרת?
04/03/2019 | 17:22
6
98
נניח מישהו רוצה לעבור לארה"ב בעוד כחצי שנה -
ההגרלה של H להשנה כבר אבודה, ול-L הבנו שצריך לחכות לפחות שנה.
האם טכנית יש אופציה אחרת, או שחבל בכלל לטרוח בחיפושי משרה ומעסיק?
אני מדברת על משרת הייטק, ועל ויזת עבודה ולא לימודים כלשהם.
שוב תודה!
לצפיה ב-'רגע, חשבתי שכבר יש מעסיק?'
רגע, חשבתי שכבר יש מעסיק?
04/03/2019 | 17:29
4
72
אם אין מעסיק ואין משרה והכל דיבורים באוויר - אז כן, חבל לטרוח. ארה״ב לא בדיוק מעודדת הגירה בעשורים האחרונים, ואין דרך ״קלה ומהירה״ להגיע בצורה חוקית לארה״ב עם אישורי עבודה.
לצפיה ב-'יש מעסיק פוטנציאלי...'
יש מעסיק פוטנציאלי...
04/03/2019 | 17:55
3
97
והשאלה הראשונה נשאלה כדי לדעת האם כדאי לקחת את המשרה הזו אם אני רוצה לעבור בעוד חצי שנה.
מאחר ואני מבינה שהתשובה היא חד משמעית לא, המעסיק הזה יורד מהפרק.
קראתי הרבה וברור לי שאין דרך קלה ומהירה, השאלה אם יש דרך בכלל.
למשל, האם חברות כמו גוגל יודעות להעביר אנשים תוך פחות משנה?
אם מעסיק ירצה אותי מספיק יש לו דרך טכנית לעשות את זה?

לצפיה ב-'תלוי למי...'
תלוי למי...
04/03/2019 | 18:02
79
זה לא קשור לגוגל, זה קשור אלייך. אם יש לך פרס נובל וכמה מדליות פילדס - לא תתקשי לקבל אשרת הגירה לארה"ב על בסיס השגייך. למעשה, לא צריך פרס נובל או פילדס, מספיק כמות גדולה של פרסומים בתחום כלשהו או השגים בינלאומיים אחרים (לדוגמא ג'סטין ביבר).

אם את "אישה מן היישוב" לא יוצאת דופן בעולם המדעי ולא מפורסמת במיוחד - אז כנראה שאין דרך.
לצפיה ב-'כלומר - את רוצה לעבור לארה"ב בעוד חצי שנה בלי קשר למעסיק הזה'
כלומר - את רוצה לעבור לארה"ב בעוד חצי שנה בלי קשר למעסיק הזה
05/03/2019 | 01:13
1
115
אם אני מבין נכון - מה שאת בעצם מחפשת זה "פלטפורמה למעבר לארצות הברית" במסגרת זמן ספציפית (ולא ריאלית - אבל נעזוב את זה לרגע).  
המעביד ה"פוטנציאלי" הוא רק MEANS TO AN END - שאת מדפדפת הלאה ברגע שהתברר לך שהוא לא עומד בלוח הזמנים שלך.

מכיוון שאנחנו לא יודעים כלום עלייך - אין לנו מושג מה יכול להיות רלוונטי עבורך מבחינת מסלולי הגירה.  "חברות כמו גוגל" יכולות לעשות המון דברים עבור אנשים שהן באמת רוצות - אבל בניגוד למה שאת מכירה, אולי, בישראל - אפילו הן עומדות כאן בתור אצל רשות ההגירה.

אני יכול להגיד לך בצורה קטגורית: מכיוון שאת מדברת בהכרח על מעסיק "פוטנציאלי" שאת עדיין לא עובדת עבורו - אין שום דרך למעסיק מסחרי לארגן אישורי הגירה להעסקת עובד שכיר כזה (שעדיין לא עובד עבורו) לארה"ב תוך חצי שנה.  מסגרת זמן ריאלית היא של שנה פלוס.

כהערת אגב: זכור לי מקרה אחר של מישהי שהפגינה את אותה רמת דחיפות של "לעבור לארה"ב בכל מחיר תוך פחות מחצי שנה" - ובאותו מקרה הסתבר שהלחץ היה בגלל הריון ורצון ללדת את הצאצא בארה"ב כדי שתהיה לצאצא אזרחות אמריקאית.  
לצפיה ב-'כן, די דייקת בתיאור (מלבד הפסקה האחרונה)'
כן, די דייקת בתיאור (מלבד הפסקה האחרונה)
06/03/2019 | 21:40
74
החלטנו שאנחנו רוצים להגר בקיץ.
החלום הוא ניו-יורק/סן פרנסיסקו, ורשת הבטחון היא אירופה (יש דרכון).
המעסיק הפוטנציאלי אכן היה אמצעי אפשרי למימוש החלום, והשאלה כאן באה כדי להבהיר לשנינו האם כדאי בכלל להתקדם (הכל נעשה בשקיפות).
בנוסף היא באה כדי להבהיר לי קצת את הסבירות של המעבר לארה"ב, כדי להבין מתי כדאי לוותר על החיפוש בארה"ב ולהתמקד בחיפוש באירופה.
אין הריון, סתם כל מני עניינים שמסתדרים ולא בא לנו לחכות הרבה מעבר לקיץ.

תודה רבה לכל העונים!
לצפיה ב-'תלוי בפרטים הספציפים'
תלוי בפרטים הספציפים
04/03/2019 | 18:26
95
אין דבר כזה "מעסיק גנרי " ואין דבר כזה "עובד גנרי"
תלוי בפרטים שלכם,
בהחלט יש כל מני ויזות שיכולות להתאים , אבל תלוי מי המעסיק, ומי אתם,
אם המעסיק הוא מלכר - מוסד ללא כוונת רווח / גוף ממשלתי / מוסד דתי / יבואן או יצואן ישראלי , אז יש ויזות, או שיש לעובד יכולות מיוחדות,

אבל לפי מה שאת כותבת, יש מעסיק ספציפי, אז השאלה מי הוא ומי את,
אבל באופן כללי ברוב המקרים, לרוב המעסיקים ולרוב העובדים, גם לויזות H וגם במקרה של ויזת L (אלא אם מדובר על מעסיק שהוא חברת ענק שיש לה בלנקט) אז לפני אוקטובר 2020 לא תוכלי לעבור, גם לויזת L, וגם אם תתחילי לעבוד מחר בבוקר בישראל עבורם זה ייקח לפחות שנה וחצי.
לצפיה ב-'שירות שליחים ויזת תייר'
שירות שליחים ויזת תייר
03/03/2019 | 08:27
1
87
הי, האם מישהו התנסה בקבלת ויזת תייר לארה"ב ללא פגישה, עם שירות שליחים?
הדרכון שלי אבד ונראה שאני לא צריך להתייצב שוב בשגרירות. אם אני טס בסוף מרץ לברלין לכמה ימים, אז כדאי לחכות שאחזור?
לצפיה ב-'אם לא דחוף לך לעשות ויזה'
אם לא דחוף לך לעשות ויזה
08/03/2019 | 08:12
26
אז כמובן שכדאי לחכות
לצפיה ב-'הגשת דוחות וrep'
הגשת דוחות וrep
02/03/2019 | 07:53
2
92
שלום כולם, 
אני בארץ עם  rep  לשנתיים. עובד וחי בישראל. 
נחשב תושב ארה״ב עם גרין קארד פעיל , האם אני מגיש דוחות לirs לפי תושבות ישראלית או אמריקאית?
מה בכתובת? אמריקאית או נוכחית שלי כאן בישראל.

הייתי שואל רו״ח אבל זו קומבינציה של הגירה גם אז שואל פה אם מישהו היה במצב ויש לו תשובה.
תודה!
לצפיה ב-'אתה תושב ארה״ב ומגיש כתושב ארה״ב'
אתה תושב ארה״ב ומגיש כתושב ארה״ב
02/03/2019 | 08:08
1
66
לא הבנתי מה עצר בעדך להתיעץ עם רו״ח, אבל ניחא.

אתה לא יכול להתסמך על אמנת המס עם ישראל כי היא לא תופסת לתושבי ארה״ב, ואתה לא יכול לטעון שההכנסה בישראל לא חייבת במס כי היא מחוץ לארה״ב.

אתה כן יכול להשתמש בFEIE וFTC כמו כל אמריקאי.

אתה יכול לשים איזו כתובת שבא לך, כל עוד אתה מגיש טופס 1040 ולא NR - זה לא משנה.

אתה כמובן יכול להתיעץ עם רו״ח (אמריקאי) ולקבל אשרור לדברים, אין פה שום דבר מיוחד מבחינת הגשת דוחות המס.
לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
02/03/2019 | 08:16
20
לצפיה ב-'ביטוח בריאות '
ביטוח בריאות
27/02/2019 | 20:19
11
126
שלום חברים 
מישהו יכול לעשות לי סדר איך עובד הביטוח בריאות בפלורידה?
אנחנו עצמאים עם 3 ילדים, הבנתי שיש איזה משהו מהמדינה במחיר מוזל לילדים, זה נכון?
אני פשוט מבולבל מרוב אתרים ואפשרויות,
אשמח באם מישהו יכול לכוון אותי מאיפה להתחיל.
תודה מראש.
לצפיה ב-'מה הסטטוס ההגירתי שלכם בארצות הברית? מה הסטטוס של הילדים?'
מה הסטטוס ההגירתי שלכם בארצות הברית? מה הסטטוס של הילדים?
27/02/2019 | 23:20
5
93
האם הילדים אזרחי ארה"ב?  בעלי גרין קארד?
ואתם?
לצפיה ב-'הילדים אזרחים'
הילדים אזרחים
27/02/2019 | 23:35
4
114
אשתי אזרחית ואני בתהליך הגשה
אני שואל בעיקר עבור אשתי והילדים.
לצפיה ב-'מערכת הסעד של המדינה מאפשרת ביטוח רפואי לילדים אזרחים'
מערכת הסעד של המדינה מאפשרת ביטוח רפואי לילדים אזרחים
28/02/2019 | 21:53
3
118
של משפחות מעוטות הכנסה. 
בפלורידה - זה נמצא תחת ה"מיטרייה" של ACCESS FLORIDA, והינה קישור לאתר האינטרנט הרלוונטי

אני רוצה רק לחדד נקודה אחת: מה שאתה מדבר עליו אינו "ביטוח רפואי מוזל" - אלא זה ביטוח רפואי מסובסד. הביטוח עדיין עולה בסופו של דבר אותו מחיר במצטבר - אלא שבמקום שאתה תשלם את מלוא המחיר משלם המיסים האמריקאי משלם עבור הביטוח של הילדים שלך. 

למה זה צריך להיות איכפת לך, אתה שואל?
כי בימים האלו, ימי טראמפ - שימוש בשרותי הסעד של המדינה עלול "לדפוק" את הגרין קארד שלך (פחות סביר) - ואת היכולת שלך להתאזרח בבוא היום (ב 100%)..
אחד הקריטריונים לאישור גרין קארד הוא שהספונסור הכלכלי שלך (אישתך) מתחייב שלא תיפלו למעמסה על חשבון הציבור.
עד שטראמפ נכנס לשילטון - רשויות ההגירה "הקפידו" על זה הרבה פחות. הפרשנות שלהם אז להגדרה "ליפול למעמסה על חשבון הציבור" הייתה מאוד ליבראלית.
אבל מאז שטראמפ עלה לשילטון, הוא הוציא הנחיות חדשות ומאוד קשוחות לגבי העניין - ורשויות ההגירה אוכפות את התקנות הללו בצורה הרבה יותר מחמירה. 
לצפיה ב-'הבנתי ושאלה'
הבנתי ושאלה
06/03/2019 | 05:34
2
43
דבר ראשון תודה על המענה (משום מה לא קיבלתי התראה ולכן אני רואה זאת רק כעת)
ובמיוחד על חידוד הדברים בקשר להשלכות, זה בעצם מה שרציתי לדעת,
אם יש לי קו-ספונסר שהוא לא נעזר בשירותים האלו זה משנה?
זה שמדובר בשירותים של הSTATE ולא של הפדרל אין לכך משמעות? 
לצפיה ב-'השרותים של ה STATES ממומנים ביותר מ 60% מתקציב פדראלי '
השרותים של ה STATES ממומנים ביותר מ 60% מתקציב פדראלי
06/03/2019 | 05:43
1
45
ולגבי הקו-ספונסור - זה בדיוק - שהוא "קו". הספונסור הוא עדיין בת הזוג שלך. 
לפני כמה שנים - הייתי יכול להגיד לך בביטחון יחסי "לא יעשו מזה עניין, הם לא מקפידים נורא".
היום, בעידן טראמפ? ALL BETS ARE OFF.
לצפיה ב-'הבנתי תודה על המענה המהיר'
הבנתי תודה על המענה המהיר
06/03/2019 | 05:45
16
לצפיה ב-'לא ממליץ להשתמש בשום הנחה ממשלתית או מדינתית'
לא ממליץ להשתמש בשום הנחה ממשלתית או מדינתית
08/03/2019 | 08:15
4
30
עד יעבור זעם.

אני מכיר אנשים שעכשו רוצים להגיש בקשת אזרחות ומהססים כי בשלב מסויים היה להם אובמה-קייר. לא אומר שזה מוצדק לפחד, אבל כל הסטנדרטים השתנו.  אז אם יש ספק - אין ספק!
לצפיה ב-'מה הדין לגבי הלוואות ללימודים גבוהים?'
מה הדין לגבי הלוואות ללימודים גבוהים?
09/03/2019 | 01:10
3
23
נופל תחת אותה קטגוריה, או שזה משהו אחר לגמרי ולא קשור ולא משפיע?
לצפיה ב-'תלוי בסוג ההלוואה'
תלוי בסוג ההלוואה
09/03/2019 | 01:23
2
22
האם אתה מקבל רק זכות להלוואה בתנאים טובים ולמעשה משלם את הכסף כולו? או מקבל "גרנט" שבו המדינה משלמת משהו עבורך?

והכי חשוב - תלוי גם איך הממשל מגדיר את זה.  כמו שאתה יכול להבין, אין לנו ממש נתונים ואנו לא ממש מקור מהימן, פשוט כי כל המצב העכשווי הוא לא רק חדש לנו אלא חדש לכולם...  והחוקים הולכים ונכתבים ומשתנים כל הזמן.

לכן אני נותן אזהרה כללית, שאולי נשמעת חסרת ביסוס ומרחיקת לכת אבל... אולי מתישהו תמנע ממישהו פרפורי לב.
לצפיה ב-''
09/03/2019 | 02:09
1
20
כרגע אני עוד לא מקבל כלום, סתם משתעשע (כרגע רק במוחי) עם כל מיני רעיונות.
מה אני אגיד לך? כולי תקווה שעוד קצת פחות משנתיים הממשל יתחלף ונחזור לימים קצת יותר רגועים. אבל אני חייב להודות שעם כמה שזה היה ברור לי שטראמפ לא ישרוד בחיים לעוד קדנציה, לאחרונה זה מתחיל להיראות לי תרחיש יותר ויותר אפשרי, לצערי הרב...
אבל נעצור כאן, כי זה נראה לי יותר מתאים לפורום השני 

לצפיה ב-'בוא נחזור מלהלהלנד להגירה '
בוא נחזור מלהלהלנד להגירה
09/03/2019 | 03:55
21
ונגיד דבר אחד: העסק לא בטוח, כיום זה שדה מוקשים (לא הפוליטיקה, ההגירה והשאלה ששאלת!).  עד שאין לך מפה - אל תיכנס, וגם אם יש, תיכנס רק אם אתה חייב, כי אתה לא יודע עד כמה היא מדוייקת
לצפיה ב-'החזר מס ישראלי'
החזר מס ישראלי
25/02/2019 | 03:51
18
133
הקדמה:
בעבר דיברתי עם רואה חשבון ויועץ מס ישראלי, והוא אמר לי שניתן לבקש החזר מס לאחר שעזבתי את הארץ. כן, אני יודע - סיכוי קלוש עם מס הכנסה, אבל זה משהו ששווה לי לנסות, גם אם תידרש לבסוף תקופה של כמה שנים עד שאקבל את הכסף.
לטענתו מבחן מרכז החיים בסופו של דבר הוא זה שקובע, ומכאן שלמרות שעזבתי באפריל 2018, אוכל לבקש החזר מס על כל השנה. (כלומר אוכיח שאינני תושב ישראל לשנת 2018)

עכשיו - אני רוצה לעשות את התהליך בעצמי. מילאתי כבר דו"ח שנתי למס הכנסה פעם אחת בעבר, וזה לא היה מורכב מדי. השאלה אם מישהו כאן עשה את התהליך לאחר שעזב את הארץ? אני רוצה לדעת מה עוד עלי לעשות מלבד מילוי הדו"ח? לא מצאתי משהו קונקרטי באינטרנט ואשמח להפניה או, יותר טוב, לנסיון אישי.

למה לא הלכתי עם הרואה חשבון? הוא רוצה שליש מהחזר המס, או 6000 ש"ח, הגבוה מביניהם. אם מדובר היה בנושא מורכב מאוד, הייתי מסכים, אבל אם מדובר במשהו שיקח לי קצת זמן אבל אפשרי לעשות לבד, כמובן שאעדיף. (אם אכשל, תמיד אפשר לנסות רטרואקטיבית עם רו"ח, עד 6 שנים אחורה - תקנו אותי אם אני טועה).

תודה מראש
לצפיה ב-'תחליף רואה חשבון לאחד שמכיר את החוק הישראלי'
תחליף רואה חשבון לאחד שמכיר את החוק הישראלי
25/02/2019 | 09:15
14
133
כדי לא להיות תושב ישראל, המבחן האחרון שצריך לעבור זה מבחן מרכז החיים,
אבל המבחן הראשון שצריך לעבור זה מבחן הימים,
שהוא כולל כמה מבחנים, הבסיסי שצריך להיות פחות מ75 יום באותה שנה בישראל,
ואתה היית יותר,
אחריו צריך להיות בסך הכל פחות מ425 ימים ב3 שנים כדי לנתק תושבות ובשביל זה צריך להיות פחות מ30 יום בשנה הראשונה,
אתה עזבת באפריל לכן אתה מוגדר כשתושב ישראל כל השנה.
יותר מזה, לא רק שאתה תושב ישראל בכל 2018 וצריך לשלם מס על כל 2018,
לפי המצב הנוכחי ,רק אחרי שיעברו לפחות 3 שנים , אז רק אחרי 2020 תוכל לדעת אם ניתקת תושבות, כך שגם ל2019 תצטרך להגיש דוח, כי עדיין אי אפשר לדעת אם ניתקת את התושבות.
"מקרה בו שהה היחיד פחות מ 183 יום בישראל אבל יותר מ 30 יום בשנת המס, ייחשב היחיד תושב ישראל על פי המבחן באם שהה סך של 425 ימים בישראל לאורך שלוש שנות המס האחרונות (כלומר בשנה הנוכחית פלוס השנתיים הקודמות"
לכן אתה עדיין תושב ישראל
וגם ב2019 תהיה כזה, כי כנראה שהיית יותר מ425 יום ב3 השנים שקדמו, אם ב2017 גרת בישראל + 4 חודשים של 2018
אתה יכול למצוא הרבה קישורים וכתבות שמדברים על זה, הנה 2

לצפיה ב-'צוקי אתה טועה ומטעה, המבחן המשמעותי הוא מבחן מרכז חיים'
צוקי אתה טועה ומטעה, המבחן המשמעותי הוא מבחן מרכז חיים
26/02/2019 | 06:38
13
70
וזה לפי החוק, המבחן הכמותי (כמות ימי שהייה בישראל) הוא מבחן חלש יותר וניתן לסתירה ע״י המבחן המהותי שזה מרכז חיים.

אבל גם במצב הזה מס הכנסה עושה חיים קשים וחלקם בניגוד לפסיקה הקיימת הנוכחית.
כמו למשל שמס הכנסה לא מכיר במי שפחות מ 3 שנות מס מלאות בחול (נוגד פסק דין יעל צור שהתקבל במחוזי ולא הוגש ערעור אז זה מחייב את מס הכנסה)
כמו למשל אם אתה מתגורר בחול אבל המשפחה גרה בישראל מס הכנסה לא מקבל את זה אבל זה נוגד פסק דין של העליון מיכאל ספיר ועוד...

הבעיה של פותח השירשור שזה תהליך יקר היות ומס הכנסה בעל משאבים גדולים יותר ורוב הסיכויים שזה יחייב אותו לגשת לבית משפט, היות ורוב הסיכויים שפקיד השומה יזרוק אותו מכל המדרגות וידרוש הגשת דו״ח גם הכנסות מחול ויש סיכוי שפקיד השומה יטען לעבירה פלילית (הגשת דו״ח מס שאין אמת זאת גם עבירה פלילית ולא רק אזרחית)
ולכן יש צורך ברו״ח חשבון טוב ואולי בעו״ד טוב אחד או יותר וכיסים עמוקים על מנת לנסות ליצר עוד תקדימים.

היות ופותח השירשור לא רוצה להוציא 6000 שח או חלק החזר אז לפי דעתי יש סיכוי שהוא יפול לבור גדול יותר. לכן לא הייתי מנסה לבד בלי שיש לי את המשאבים (זמן וכסף) על מנת להילחם פה...
לצפיה ב-'תקדים במחוזי מחייב רק את בתי משפט השלום'
תקדים במחוזי מחייב רק את בתי משפט השלום
26/02/2019 | 07:17
12
47
לפי מיטב הבנתי ערעור על החלטות פקיד שומה מגישים למחוזי. לכן החלטות מחוזי קודמות לא מהוות תקדים.

יכול להיות שזאת הסיבה שרשות המסים לא ערערה על פסק הדין יעל צור - כדי לא ליצור תקדים מחייב.
לצפיה ב-'בית המשפט השלום לא דן בנושא מיסים, רק מחוזי '
בית המשפט השלום לא דן בנושא מיסים, רק מחוזי
26/02/2019 | 07:32
11
35
פסק דין של מחוזי מחייב את רשות המיסים אבל לא מחייב בית משפט מחוזי אחר וכמובן לא מחייב את העליון.
היות ורשות המיסים לא עירערה אז פסק הדין מחייב אותה.
לצפיה ב-'פסק דין של מחוזי לא מחייב את רשות המסים.'
פסק דין של מחוזי לא מחייב את רשות המסים.
26/02/2019 | 07:57
10
31
פסק דין תקדימי משמש כחוק כי אפשר לתבוע בבית משפט ובית המשפט מחויב לפסוק לפי התקדים.

במקרה הזה בית המשפט לא מחויב לפסוק לפי התקדים של פסק הדין הזה כי מדובר באותה הערכאה.

פסק דין יעל צור קבע כמה דברים שאפשר להתייחס אליהם בתביעה נגד פקיד השומה (למשל - אם בית בישראל מושכר לתקופה ארוכה, זה לא נחשב כבית זמין לך בישראל, שזה אחד המבחנים של זיקה), וגם זה לא מחייב את השופט שעליו אתה עלול ליפול. בכללותו הוא מאוד ספציפי למקרה המדובר (עובדת שתכננה לעבוד בהונג קונג תקופה ארוכה, אבל פוטרה תוך שלוש שנים ונאלצה לחזור).

לצפיה ב-'פסק דין של מחוזי כן מחייב את רשות המסים, אם רשות המסים מגישה'
פסק דין של מחוזי כן מחייב את רשות המסים, אם רשות המסים מגישה
26/02/2019 | 08:51
9
34
עירעור אז היא מתעלמת מהפסיקה בגלל שהיא לא מחשיבה את זה בתור פסק דין חלוט
אבל אל פי שהיא כן צריכה ראה

ויש עוד מקורות, כמובן שפסק דין של המחוזי לא מחייב בתי משפט מחורזים אחרים או את אותו בית הדין אבל זה מפסק דין מנחה אותם.

וכמובן שאין מחייב את בית המשפט העליון שפסיקותיו מחייבות את כל הערכות הנמוכות אבל לא את בית המשפט עצמו.

היות ורשות המיסים לא הגישה עירעור על פסק דין יעל צור אז זה פסק דין חלוט שמחייב אותה. כמובן שמס הכנסה ינסה להציג שמקרים אחרים הם לא אותו דבר או שקולים לכן הם מקרים אחרים.
ואתה (או כל נישום) יהיה חייב שוב לגשת לבית משפט על מנת לתבוע את מס הכנסה שזה שוב כסף וזמן, ובדיוק על זה הם בונים את האסטרטגיה הזאת.
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה מאמר רלוונטי'
אני לא חושב שזה מאמר רלוונטי
26/02/2019 | 09:21
8
31
קודם כל זה מאמר שנכתב על ידי צד בעניין, ומעבר לזה - הטענה היא שפקיד שומה לא מיישם את פסק הדין במקרים אחרים הזהים למקרה הנדון.

אלא אם מדובר במישהו שנסע להונג קונג לחוזה לתקופה ארוכה ופוטר אחרי שלוש שנים, זה לא יהיה מקרה זהה למקרה של יעל צור.

פסק דין חלוט וודאי שמחייב אותה. כמה שידוע לי יעל צור קיבלה את מה שמגיע לה. אבל פסק דין של יעל צור לא מחייב את רשות המסים כלפי יעל כהן או שלמה משולם. כן, הם יצטרכו לגשת לבית המשפט ולתבוע.
לצפיה ב-'אז הנה עוד כמה לינקים לנושא'
אז הנה עוד כמה לינקים לנושא
26/02/2019 | 17:31
7
21

https://www.prisha.co.il/article/פסק-דין-מחוזי-מס-הכנסה/

http://www.barone-law.co.il/565/מס-הכנסה/הוצאות-בגין-טיפול-בילדים-–-נקודות-למח

ועוד לינק שמראה שרשות המסים לא נוהגת לפי החוק, במקרה הזה היא אפילו נוהגת כנגד פסיקה של העליון

https://www.psakdin.co.il/Document/על-חוסר-שוויון-ביישום-פסקי-דין

לגבי פסק דין יעל צור, המקרה שם הוא לא הפיטורין, המקרה הוא האם היתה לי כוונה לעבור לתקופה קצרה (כלומר לא היתה לי כוונה לותר על תושבות) או לתקופה ארוכה אבל הפועל בגלל נסיבות מסויימות חזרתי מוקדם.
במקרה של יעל צור היא הוכיחה שהיא התכוונה לעבור לתקופה לא מוגבלת והראתה שהיא בצעה פעולות שמעבר מרכז חיים לחול אבל בנסיבות שלא תלויות בה (פיטורים) היא היתה צריכה לחזור.

למה זה יכול שקול? דוגמה אחת אתה עובר עם גרין קארד, מראה שביצעת מספיק מבחנים להעביר את מרכז החיים שלך, כגון רישום לחדר כושר (זה אחד הראיות בפסק דין יעל צור) ועוד, לא הצהרת שזה מעבר זמני (או יותר נכון אין עדויות לכך) אבל אז אחרי שנתיים הבנת שהחלום האמרקאי זה לא מה שסיפרו לך וחזרת אז יש לך קייס.

לאומת מישהו שעבר מחברה ישראלית על חוזה של שנתיים (לפי החוזה אולי יאריכו אותו אבל לא חובה), בת הזוג לקחה חל״ת ואחרי שנתיים הם חזרו אז יהיה קשה להם לראות כוונה למעבר מרכז חיים.
או לדוגמה מישהו שעבר לפוסט דוקטורט וכפוף לתנאי השנתיים יהיה לו קשה יותר להוכיח (אף על פי שלא בלתי אפשרי)

הבעיה היא שמה שיקרה לרוב הוא שמס הכנסה ידרוש ממך הגשת דוח ולרוב פקיד השומה יחליט, אם החלטה לא לפי מה שאתה רוצה או חושב תוכל להתחיל להתדיין איתו אבל בסופו של יום עם לא תגיעו לעמק השווה הדרך היחידה שלך היא לפנות לבית המשפט (במקרה זה המחוזי), דבר הדורש זמן וכסף וכן הרוב מוותרים, אם תפנה לבית המשפט אז פסקי דין קודמים של המחוזי לא מחייבים את בית המשפט רק מנחים אותו ועל זה בונה מס הכנסה,
לכן לפעמים אם מס הכנסה יראה שבית הדין יתן פסק דין שונה מפסק דין קודם הוא ימשיך על מנת ליצור הלכות נוגדות שמשחקות לטובתו.
אם הוא יראה שזה לא הולך אז יש סיכוי שהוא ינסה לסגור את זה לפני פסק דין ולסגת על מנת לא לייצר עוד תקדימים והחלטות של מס הכנסה בין נישום מס הכנסה הם דברים חסויים אז אחרים לא יודעים...
אז בסופו של יום זה לא משנה מה החוק אומר, זה תלוי כמה זמן וכסף יש לך על מנת לממש את זכותך...

לצפיה ב-'שמע... ראה...'
שמע... ראה...
26/02/2019 | 19:43
6
30
אני מסכים איתך שפסק הדין של יעל צור נותן הרבה חומר לתביעות הבאות. ואני לא עורך דין, יכול להיות שאתה צודק ורשות המסים עוברת על החוק.

אבל בתור האזרח הקטן - בעיניי זאת מלחמה בטחנות רוח. אני מסכים עם התיקון שלך לטעות של זוקי, אבל מעבר לזה זה דיון סרק. אם לבן אדם יש כמה עשרות אלפי שקלים לשרוף על התדיינות עם מס הכנסה - שיהיה לו בהצלחה. לרובנו, לפי מיטב הערכתי, אין, לכן הייתי מעדיף להמנע מלהכניס את הראש שלי למיטה החולה הזאת.
לצפיה ב-'בזה אני מסכים, ואת זה גם רשות המיסים יודעת לכן רשמתי שבמקרה '
בזה אני מסכים, ואת זה גם רשות המיסים יודעת לכן רשמתי שבמקרה
26/02/2019 | 19:57
23
של פותח השירשור הוא לא מספיק מבין את המצב, ואם 6000 ש״ח נראים לו הרבה לנושא הזה אז עדיף לנסות להתרחק מזה,

אבל אם הוא עזב אחרי ינואר 2016 ומבחן הימים חל עליו הוא חייב להגיש משהו לרשות המיסים ולהסביר למה הוא לא תושב יותר לצריכי מס (להוכיח את מרכז החיים), למי שעבר לפני או לא עבר את מספר הימים לפי מבחן הימים יותר קל והוריד ראש מתחת לרדאר...

לצפיה ב-'תגובה לשניכם'
תגובה לשניכם
26/02/2019 | 20:07
4
31
קודם כל תודה על התגובות והמאמרים, ברור לי שמדובר במשהו לא פשוט ושמס הכנסה לא יוותר כל כך מהר.
עם זאת, רואה חשבון שיצרתי איתו קשר הסביר לי שלאור תקנה חדשה (לא יודע כמה חדשה) של מס הכנסה, יהיה עלי להגיש דו"ח ניתוק תושבות לשנת 2018 בכל מקרה.
אז אולי זו פינה שלא כדאי לי להכנס אליה, אבל עושה רושם שאין לי ברירה אלא להגיש דו"ח הכנסות וכן דו"ח ניתוק תושבות (אלא אם רואה החשבון רק ניסה קצת להפחיד אותי כדי לשכור את שירותיו).
במצב הזה נראה לי שאין מנוס אלא לשכור שירותים של רואה חשבון, ואני מקווה שזה יספיק על מנת למנוע מצב שבו באמת אצטרך לשכור עורכי דין וכיוצ"ב (שאלה שאפנה אל רואה החשבון כמובן, מה "הסיכון" בהגשת הדו"ח?).
המצב שלי לדעתי שונה מאדם שעבר ברילוקיישן, כי עבדתי בעבודה מאוד מאוד טובה בארץ והגשתי מכתב התפטרות ועברתי לארה"ב עוד לפני שמצאתי עבודה. יש לי פה מנוי לחד"כ, רכב לי ורכב לאשתי וכן בית עם משכנתא. לאדם הממוצע זה נשמע אולי משכנע, אני יודע שמס הכנסה כנראה יחפש אותי, אבל כמו שאמרתי נראה שכרגע אין לי הרבה ברירה (התחיל מזה שרציתי קצת מס בחזרה כ"בונוס", עכשיו זה משהו שאני חייב לעשות )

יצרתי קשר עם מספר רואי חשבון ואעדכן בעתיד למי שיעניין.
אם למישהו כמובן יש המלצה לרואי חשבון שיכולים לעזור, או המלצה אחרת מה כדאי לעשות (לרו"ח אינטרס שאגיש דו"חות) - יותר מאשמח.
לצפיה ב-'שים לב שהתיקון לא מתייחס לחובת הגשת דוח שנתי, מדובר על תיקון'
שים לב שהתיקון לא מתייחס לחובת הגשת דוח שנתי, מדובר על תיקון
26/02/2019 | 20:49
3
29
223 לפקודה שהתקבל ב 2016 וחל על שנת המס 2016 ואילך

הנה מצגת אחת מהרשת אבל יש עוד הרבה חומר על זה

לפי זכרוני גם אשר (רו״ח של הפורום) כתב על זה, ואם זכרוני אינו מטעה הוא התיחס לרו״ח שנוא התמחה אצלו. אני לא זוכר אם זה נמצא פה בארכיון או באתר של אשר.
ב 2017 (אני חושב) מס הכנסה הוציא טופס מסודר על זה אבל אני לא בטוח שהוא מחייב היות והוא נוגד פסקי דין קיימים (גם של העליון)

אבל זה הדוח שאת מחוייב להגיש (וכל אזרח ישראלי שמתקיימת לגביו מבחן הימים החל מ 2016), למשל מי שגר הרבה שנים בחו״ל אבל מבקר הרבה בישראל יכול ליפול לתוך זה.
רק לשים לב שיום לפי מבחן הימים אינו 24 שעות מלאות, מפסיק שנחתת ב 23:59 שכל היום יחשב או המראת ב 00:01 שכל היום יחשב (לרוב יתיחסו לדו״ח יציאות וכניסות מישראל היות ויותר קשה להביא דוח המראות ונחיתות)

לצפיה ב-'אז לא כל כך הבנתי'
אז לא כל כך הבנתי
26/02/2019 | 20:59
2
28
ב2018 הייתי בארץ 3 חודשים מלאים, ולכן הייתי "מספיק" ימים בארץ. אז אני פשוט איאלץ להגיש את הדו"ח עכשיו, זה לא כל הסיפור?
בשנים הבאות (נניח השנה), אם אהיה בישראל מעל 30 ימים, אצטרך להגיש אותו שוב? או שזה פשוט אומר שאני צריך להמנע מלהיות בארץ מעל 30 יום?
לצפיה ב-'בחוק יש מספר סעיפים שיכולים לפטור מהגשת דוח שנתי'
בחוק יש מספר סעיפים שיכולים לפטור מהגשת דוח שנתי
26/02/2019 | 21:14
1
33
לפח חוק כל תושב ישראל ו/או מי שהיתה לא הכנסה חייב בדוח שנתי, אבל יש פטורים מזה, לכן רוב השכירים בישראל לא צריכים להגיש דוח שנתי.

תיקון 223 לא מתיחס לדוח שנתי, הוא מתייחס למי שחזקת הימים חל עליו אבל הוא טוען שהוא לא תושב ישראל באותה שנת מס לנושא מס (זה לא אומר שאין לא חבות מס כלשהי)
במקרה כזה אם אתה חושב שאת לא תושב ישראל לצריכי מס אז אתה מחוייב להגיש את הדוח צרפתי בלינק, זה דוח משפטי. (דרך אגב אתה לא חייב להגיש אותו אם אתה רואה את עצמך כתושב ישראל לצרכי מס לכל השנה ואתה מגיש דוח על הכנסות שלך מכל העולם)

היות ויש פה כל מיני פינות המלצה שלי היא לפנות לבעל מקצוע על מנת שיתיחס למקרה הפרטי שלך.
דיסקלמר: אני לא רו״ח או בעל הסמכה מקצועית בישראל לנושא (אני גם לא בעל הסמכה לנושא באף מדינה), כל מה שרשמתי מבוסס על מידע ברשת, שיחות עם אנשי מקצוע והסתכלות על החוק ומספר פסקי דין, אין לראות את הכתוב כיעוץ ולכן יש לפנות לבעל מקצוע שיש לו תעודות רלוונטיות לתחומים האלו (בישראל זה רו״ח בעל רשיון ראית חשבון של הלשכץ רו״ח הישראלית, ולעו״ד זה עו״ד בעל רשיון עריכת דין בישראל)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/02/2019 | 17:03
10
לצפיה ב-'נשמע לי סיכוי קלוש ביותר'
נשמע לי סיכוי קלוש ביותר
25/02/2019 | 09:24
2
77
טכנית הרו"ח צודק, ניתן לטעון שהייתה שנה חלקית ומיום העזיבה אתה לא תושב יותר. פרקטית, המבחן הקטוגרי (מבחן הימים) אומר שאתה תושב, ולכן תצטרך להוכיח שאכן מאפריל והילך מרכז החיים שלך לא היה בארץ.

אני לא הייתי מתחיל אפילו בלי רואה חשבון שיעשה את זה, ינסח את מה שצריך איך שצריך ויצרף את ההוכחות הנדרשות.

יצא לי לבקש החזרי מס מישראל לאחר תיאום מס עם ארה"ב, אפילו שלא היה שום דיון בנושא התושבות לא חושב שהייתי מצליח לעשות את זה בלי רו"ח שבפועל עשו את העבודה. מודה שהמעסיק שילם על זה וזה לא עלה לי גרוש, וכמובן שלא הייתי משלם שליש מההחזר למישהו בשביל זה.

6 אלף שקל זה נשמע לי סכום סביר בשביל עבודה שכזאת, תמצא רו"ח שמוכן לעשות את העבודה בלי תלות בכמות הכסף שתקבל בחזרה (בארה"ב, אגב, רו"ח שגובה אחוז מההחזר זה כמעט תמיד סימן לנוכלות).
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/02/2019 | 18:35
1
56
עושה רושם שמס הכנסה עושה את הדברים לא ברורים בכוונה.
גם בשיחה קצרה שהייתה לי עם אשר הוא טען (לגבי נושא אחר, לא החזר מס) שאם אוכיח שמרכז החיים שלי עבר, זה מה שקובע.
אנסה לחפש מישהו - אשמח אם יש למישהו המלצות על מישהו/משרד שמטפל בעניין

לצפיה ב-'זה אכן בכוונה'
זה אכן בכוונה
25/02/2019 | 19:42
62
הרעיון הכללי הוא שזה מאפשר לפקידי שומה להחליט בכל מקרה לפי איך שהכי ״משתלם״ להם גם אם ממקרה למקרה ההחלטות עשויות להיות הפוכות לחלוטין. זה גם מאפשר למדינה להחליט שאתה ״לא תושב״ בשביל ביטוח לאומי (דהיינו לא חייבים לך כלום בקופת חולים או לשכת תעסוקה), אבל אתה ״כן תושב״ בשביל מס הכנסה (דהיינו אתה דווקא כן חייב).

בהצלחה במלחמה הזאת, קח בחשבון שלרוב טחנות רוח מנצחות.
לצפיה ב-'ויזת תייר'
ויזת תייר
26/02/2019 | 20:02
55
הי ערב טוב
מנסה למלא את הטופס לויזת תייר באתר של השגרירות, הגעתי לשלב של קרובי משפחה, לוחץ על השלב הבא וכל פעם מקבל הודעה SESSION TIME OUT.. ידוע לכם למה??? רוצה כבר לסיים את הטופס הזה
לצפיה ב-'הסרת תנאים גרין קארד'
הסרת תנאים גרין קארד
24/02/2019 | 19:54
2
147
שלום לחברי הפורום.
הגשתי לאחרונה בקשה להסרת תנאים. עברו שלוש שבועות ולא קיבלתי את הספח הארכה (המכתב שמאריך את הגרין קארד בשנה נוספת). 
ואז קיבלתי הזמנה לתת טביעות אצבע. עשיתי טביעות אצבע ועכשיו הססטוס באתר שהטביעות אצבע התקבלו. 
העניין, אין לי את הספח הארכה. 
התקשרתי אליהם, טענו ששלחו לי את הספח הארכה, אמרתי שלא קיבלתי, ואחרי שבועיים קיבלתי מהם מכתב שמבקש ממני לבדוק בדואר שהכתובת שלי נכונה (ברור שכן - כבר כמה שנים באותה כתובת...). אבל לא שלחו לי ספח חדש
שורה תחתונה: הגרין קארד פג תוקף ואין לי את המכתב. 
עכשיו, נניח שאני רוצה לטוס - טיסות פנימיות או לארץ - מה אני עושה? הגרין קארד כבר לא בתוקף ואין לי את הספח? מצד שני, אני בתהליך חידוש ובאתר כתוב שקיבלו את הטביעות אצבע ויעדכנו לגבי ההחלטה או אם יצטרכו מסמכים נוספים
תודה. 
לצפיה ב-'מה אתה עושה? מחכה...'
מה אתה עושה? מחכה...
25/02/2019 | 02:43
115
הדבר י=היחיד שאני יכול להגיד לך הוא:
בשום פנים ואופן אל תצא מגבולות ארצות הברית עד שיהיה לך ביד כרטיס חדש בתוקף.
לומר את האמת - הייתי במקומך משתדל למעט בנסיעות גם בתוך ארה"ב עד שזה יקרה.  
לצפיה ב-'טיסות פנימיות זה לא בעיה, טוס עם הרשיון הרגיל שלך'
טיסות פנימיות זה לא בעיה, טוס עם הרשיון הרגיל שלך
25/02/2019 | 03:03
109
בשביל לעבור את הגבול צריך שתהיה חותמת בדרכון. תבקש תור infopass לfield office הקרוב לביתך, תבוא עם הדרכון וכל הניירת הרלוונטית שכן קיבלת ותבקש שישימו חותמת בדרכון.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ