לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
365365 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני מס הכנסה ומע"מ

ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. פורום זה יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי.  הפורום מנוהל על ידי עו"ד דוד אפרים, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני מס הכנסה ומע"מ

ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. פורום זה יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי.  הפורום מנוהל על ידי עו"ד דוד אפרים, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. הפורום יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי. נבקש להשתמש בשפה מכבדת וללא אמירות פוגעניות. התשובות באות לתת מענה כללי והן אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני.
המשך >>

לצפיה ב-'איך מגישים לבד דוח שנתי למס הכנסה ללא רו"ח'
איך מגישים לבד דוח שנתי למס הכנסה ללא רו"ח
16/04/2018 | 12:10
1
3
לצפיה ב-'דוח שנתי'
דוח שנתי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2018 | 19:04
2
שלום, ניתן לקבל על כך מידע באתר רשות המיסים ו/או בלשכות היעוץ שרשות המיסים מפעילה. לשכות היעוץ פועלות למשך תקופה קצרה, יש לבדוק באתר רשות המיסים מתי תפתחנה הלשכות.
לצפיה ב-'משקפיים כהוצאה מוכרת 25%'
משקפיים כהוצאה מוכרת 25%
16/04/2018 | 10:52
2
9
אני פרילנסר בתחום ההייטק שעובד מעל 9 שעות מול מחשב כל יום. לאחרונה עלה לי המספר. אם לא היתה לי הכנסה כפרילנסר שעובד 9 שעות מול מחשב לא היתה הוצאה של משקפיים חדשים אלא הייתי משתמש בישנים.
אני לא מצפה שהמשקפיים יוכרו ב100% מכיוון שיש חלק גדול לשימוש פרטי. האם ניתן להצהיר על 25% מהמשקפיים כהוצאה מוכרת?
לצפיה ב-'משקפיים כהוצאה מוכרת'
משקפיים כהוצאה מוכרת
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2018 | 18:55
1
2
לצערי, משקפיים אינם הוצאה מותרת אלא אם ניתן להראות שהם משמשים אך ורק לצרכי העסק.
לצפיה ב-'האם ואיך ניתן לגשת לפש ולשכנע אותו שכן?'
האם ואיך ניתן לגשת לפש ולשכנע אותו שכן?
22/04/2018 | 00:21
לצפיה ב-'הפיכה לעצמאי שאלות'
הפיכה לעצמאי שאלות
14/04/2018 | 22:39
1
15
אהלן, יש לי מיזם שאני שוקל להתחיל אותו כאשר יש לי שאלות בנוגע למ״ס שאני עתיד לשלם בכדי לתכנן את כדאיות המיזם. אני עובד כרגע בתור פועל ומועסק כשכיר לפי שכר שעתי ויש באפשרותי לעבור לעבוד במקום העבודה הנוכחי במקביל מיזם שלי (לפחות בשלב ההתחלתי שלו) בשכר יותר גבוה כעצמאי. אני מתכנן להקים מיזם של ייצור ושיווק רהיטים בזמני החופשי שאין לי עבודה בעבודה הקבועה שלי ואו לעט לעט להתמקד יותר במיזם. את הייצור אני מעוניין לבצע בחצר ביתי, להקים חלל תצוגה בבית ובמרפסת, להקים משרד בבית לעבוד ממנו ולהשכיר מהבעל דירה שלי חניה לרכב עבודה שלי, ולהעסיק את הבת זוג שלי לעבוד איתי בכל התהליך. השאלה שלי: אם לדוגמא השכר דירה שלי הוא 4500 אלף ש״ח כמה מהשכר דירה בהינתן הנתונים למעלה יכול להיות מוכר למ״ס (הדירה משמשת חנייה לרכב עבודה, חלל תצוגה, ייצור, ומשרד)? האם יש בעיה להעסיק את הבת זוג שלי וכמה זה יעלה לי חוץ מהמשכורת שלה?

לצפיה ב-'עצמאי'
עצמאי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2018 | 18:49
שלום, ניתן לנכות חלק מהוצאות המגורים כהוצאה עיסקית במידה והבית משמש בחלקו לצרכי העסק. אין בעיה להעסיק את בת הזוג ובלבד שהיא אכן עובדת והשכר המשולם לה תואם לתרומה שלה בעסק. בגין שכר עבודה יש לנכות מס הכנסה, ביטוח לאומי ולהפריש לקרנות פנסיה ופיצויים. אני מציע לך לגשת ולהתייעץ עם רו"ח או יועץ מס לפני שאתה פותח עסק
לצפיה ב-'נישואים שניים'
נישואים שניים
25/03/2018 | 13:12
24
אני אלמנה ואמא לילד ומקבלת נקודות זיכוי נוספות מתוקף היותי אם חד הורית האם שאתחתן שוב אאבד אם נקודות הזיכוי מיד בתחילת הנישואים או רק בתחילת שנת המס הבאה? האם כדאי לדחות את מועד הנישואים לתחילת שנת המס בגלל זה? 
לצפיה ב-'עבודה חד פעמית כפרילנסר'
עבודה חד פעמית כפרילנסר
27/02/2018 | 15:30
1
41
קיבלתי עבודה חד פעמית (כרגע, בתקווה להמשיך באותו קו עבודה)
העבודה היא דרך האינטרנט והתשלום הוא דרך פייפל.
אני צפוי להכניס כ5000 דולר.
אין לי תיק במס הכנסה/מע"מ.
איך אני פועל מול הרשויות?
אשמח להכוונה... מה לעשות, איך לעשות.
הבנתי גם שיש קושי לסגור את התיק אחרי זה. איך זה יכול להשפיע עליי? אם אהיה גם שכיר ובכלל.

לצפיה ב-'התחלת עיסוק'
התחלת עיסוק
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2018 | 14:07
18

על עצמאי נדרש לפתוח תיק ברשויות המס מיד עם תחילת עיסוקו כעצמאי. כחלק מהחובות, הוא נדרש להוציא חשבוניות מס/קבלות בגין הכנסותיו ולהעביר לרשויות המס את סכום המע"מ שגבה (ממנו ניתן לקזז את סכום המע"מ ששילם בגין הוצאותיו) וכן להעביר מקדמות למס הכנסה ככל שהוא חייב. על מנת להקל על עצמאיים שמחזור עסקאותיהם אינו עולה על כ 99,000 ש"ח בשנה, ניתן לפתוח תיק עוסק פטור.  עוסק פטור אינו חייב בגביית מע"מ מלקוחותיו והוא אינו יכול לקזז מע"מ ששילם. לצורך פתיחת תיק במע"מ יש לגשת למשרד מע"מ האזורי. 

יש לשים לב שלא בכל תחום עיסוק ניתן לפתוח תיק עוסק פטור לדוגמא: מקצועות חופשיים.

לצורך סגירת תיק במס הכנסה יש להגיש דוחות ומסמכים נוספים לפי דרישת פקיד השומה. לעיתים מדובר בתהליך שאורך זמן בשל הצורך בהגשת הדוח. אין מה לחשוש מכך.

ניתן לפנות ללא כל חשש למשרדי מע"מ ולפתוח תיק בכל מקרה היתי ממליץ כי תעזר בשירותיו של רו"ח או יועץ מס.

לצפיה ב-'שאלה בנושא טופס 161א ופנסיה'
שאלה בנושא טופס 161א ופנסיה
19/02/2018 | 17:52
33
בזמן עבודתי במקומות עבודה קודמים, נצברו גם הפיצויים בביטוח המנהלים שלי, יחד עם התגמולים, לטובת הפנסיה.

בכל פעם כשעזבתי מקום עבודה, קיבלתי "טופס 161א" שעוסק בפיצויים.

האם משהו ישתנה בפנסיה בעתיד, אם באיזשהי עבודה שעזבתי בעבר - לא משכתי פיצויים ולא היגשתי לאף אחד את טופס 161א?

לצפיה ב-'תשלום מס בעת סיום עבודה '
תשלום מס בעת סיום עבודה
12/02/2018 | 09:42
1
40
אני מסיימת לעבוד בחברה בה עבדתי בארבע השנים האחרונותהב15/2  עקב פיטורים. 
במסגרת הכספים המגיעים לי בעת סיום העבודה, אני אמורה לקבל כארבעים אלף שחש (שכר, ימי הבראה, ימי חופשה )
המס שאני אמורה לשלם על הסכום הנל, יהיה גבוה בהתאמה, בעוד מעשית יקח לי זמן עד שאמצא עבודה (בגילי זה כבר לא פשוט כלל) האם יש דרך שבה אשלם מס רגיל ולא אאלץ לחכות לשנה הבאה על מנת להגיש טפסים ולקבל החזר? 
לצפיה ב-'סיום עבודה'
סיום עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 14:14
22
שלומית שלום, אני מציע לך לגשת למשרד השומה במקום מגורייך ולבדוק עם הפקיד במקום
לצפיה ב-'מחפש ספרי משפט'
מחפש ספרי משפט
13/02/2018 | 14:00
16

שלום רב,

אני מחפש ספרי משפט ממשרדי עו"ד שמעתיקים את מקום משרדם ואינם מעבירים חלק מהספרים למקום החדש, מספריות המוציאות משימוש ספרי משפט ישנים, מסטודנטים לשעבר במשפטים שאינם מעוניינים להמשיך ולהחזיק בכל ספרי הלימוד שלהם ומכל מי שנתקל בספר/י משפט ואינו מעוניין בו/הם.
אשמח אם תודיעו לי. 

בתודה,
עמי.

לצפיה ב-'האם אין לי אפשרות להגיש דוח שנתי מקוון? (טופס 1301)'
האם אין לי אפשרות להגיש דוח שנתי מקוון? (טופס 1301)
06/02/2018 | 22:17
1
40
שלום אשמח להסבר

אני עוסק פטור.
מעוניין להגיש למס הכנסה דוח מקוון לשנת 2017 (טופס 1301)
אבל המערכת מציגה לי רק עד 2016.
מה ההסבר?
מצורף צילום מסך.

תודה רבה!
לצפיה ב-'דוח 2017'
דוח 2017
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 14:20
26
חיים שלום, ייתכן וטרם עודכנה המערכת להגשת הדוחות לשנת 2017. אני ממליץ שתנסה שוב 
לצפיה ב-'דחיית בקשה למענק הכנסה'
דחיית בקשה למענק הכנסה
04/02/2018 | 20:14
2
31
שלום,
כ 5 שנים אני עושה ימים כלילות לקבלת מענק הכנסה אך בקשותי החוזרות ונשנות נדחות בתואנת: "נכס מזכה".
ביליתי ימים רבים בתור המשתרך במשרדי מס הכנסה כל זאת כדי לקבל תשובה מפקיד המס שברשותי 2 דירות.
ברשותי דירה אחת בלבד !
מה עושים ?!
אני ניגש כל שנה למס רכוש\מקרקעין, משליש לידם סכום הגון כדי שישלחו אותי לסניף הדואר הקרוב ולהמתין שם שעה ארוכה לתשלום מס בולים ולחזור למס רכוש, מקרקעין עם בול שעלה לי כסף.
מס רכוש מפיק טופס שעלה לי ממון רב ושעות המתנה ממושכות וכשאני מציג בפני פקיד המס את הטופס אני נענה שזה לא הטופס הנכון.
אני שב למס רכוש, ממתין שעות ארוכות בתור, משליש לידיו של פקיד המס סכום הגון ונשלח לסניף הדואר הקרוב לשלם כסף לבול.
אחר המתנה ממושכת בסניף הדואר אני מקבל מפקיד הדואר בול עימו אני רץ למס רכוש לקבל את הטופס המיוחל ואז, אוי לעיניים שכך רואות! אני מקבל בשנית את אותו הטופס !
אני רץ לפקיד מס הכנסה, ממתין שעות ארוכות לפקיד ששולח אותי להביא אישור מחוליה 3 בדבר מספר הדירות שברשותי.
אני ממתין שעות ארוכות אצל חוליה 3 ומקבל אישור שיש לי דירה אחת.
אני רץ לפקיד המס המודיע לי שזה לא האישור שביקש.
אני מתקשר בטלפון ל"מענק עבודה" וממתין 5 שעות על הקו !!!!!
כאשר אני נענה, הם שולחים לי טופס הצהרה אודות מצבת הדירות שברשותי.
כשאני שולח את הטופס אני מקבל הודעה ששרת המייל של מענק הכנסה לא מקבל דואר נכנס !!!
מה עושים ?!!!
אני נכנס לאתר של מס הכנסה ומבקש להפיק קבילה. אי אפשר לשלוח את הקבילה כי צצה הודעה שלא מילאתי את כל שדות החובה !
איזה שדות חובה ?!!
מה עושים?!!!
אי אפשר לשלוח קבילה!
אי אפשר לקבל מענה בטלפון !
אי אפשר להשביע את רצונו של פקיד המס בטפסים !
מה עושים ?!!!
לצפיה ב-'מענק עבודה'
מענק עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 14:28
1
14
שלום, אכן הדרך הטובה הינה פנייה לשירות לקוחות דרך אתר רשות המיסים. אני מציע שתנסה שוב תוודה שאכן כל השדות בפנייה מלאים. במידה ולא תצליח אני מציע שתגש למשרד השומה באזור מגוריך ותפנה למנהל/ת המשרד או לסגן/ית או לבעל תפקיד אחר. אפשרות נוספת הינה לפנות לרואה חשבון או יועץ מס אלא שאז תצטרך לשלם להם שכר טירחה. אתה יכול גם להתייעץ בפורום מיסים והחזרי מס ייתכן ושם יוכלו לתת לך תשובה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/02/2018 | 16:41
5
לצפיה ב-'העברת כסף מאוקראינה לארץ'
העברת כסף מאוקראינה לארץ
26/01/2018 | 16:10
1
47
שלום,
אשמח לדעת איך אפשר להעביר סכום של כ-60 אלף דולר מאוקראינה לארץ. האם יש מס שנדרש לשלם?
תודה
לצפיה ב-'העברת כסף מחו"ל'
העברת כסף מחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2018 | 10:25
38
דן שלום, בשאלתך חסר מידע אודות בעלי החשבון באוקראינה, מהות ההעברה וכו'.   אם אתה או בני ביתך בעלי החשבון אני ממליץ שתפנה לעו"ד ותתיעץ איתו לגבי הליך "גילוי מרצון". אם אין מדובר בחשבון בבעלותך או בבעלות מי מבני ביתך, אזי מה מהות ההעברה וזהות המעביר? ככל שאתה מענייו, אני מציע שתפנה אליי טלפונית על מנת שאוכל לתת לך מענה לשאלתך.
לצפיה ב-'משמח שנפתח הפורום החשוב הזה, מעניין ומלמד את כולם!'
משמח שנפתח הפורום החשוב הזה, מעניין ומלמד את כולם!
23/01/2018 | 10:59
11
לצפיה ב-'טופס 101, תיאום מס'
טופס 101, תיאום מס
19/01/2018 | 05:32
2
45
שלום,
עובד בעבודות אקראיות, כל עבודה אצל מעסיק אקראי אחר, נדרש למלא טופס 101 אצל כל מעסיק חדש.
האם יש להצהיר "זה מקום עבודתי היחיד" (בהנחה שבאותו זמן העובד לא מועסק במקביל במקום אחר) כאשר לעובד הכנסה מ "אבטחת הכנסה "?
תודה
לצפיה ב-'טופס 101'
טופס 101
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2018 | 10:01
1
39
שלום, לגבי הבטחת הכנסה, יש לציין בטופס כי ישנה הכנסה נוספת מהבטחת הכנסה. כמו כן, יש צורך לבצע תיאום מס.
לצפיה ב-'תודה, אעשה כדבריך'
תודה, אעשה כדבריך
23/01/2018 | 22:00
3
לצפיה ב-'שאלה של חדשה לגבי תיק של פרילאנס'
שאלה של חדשה לגבי תיק של פרילאנס
12/01/2018 | 19:56
3
41
שלום
אני רוצה לעבוד מהבית בתור פרילאנס.
התחלתי לעשות כבר עבודה אבל יקח זמן עד שיתחיל ממש להרוויח.
מה אני צריכה לעשות?
האם לפתוח תיק במס הכנסה? ואיך עושים זאת?
ומה עוד צריך לעשות?
הבנתי זה עוסק זעיר. אבל לא מבינה כלום בזה.
קראתי מידע באינטרנט אבל עדיין לא ממש מבינה.
וגם שמעתי שכשרוצים לסגור את התיק במס הכנסה זה מאוד קשה. האם זה נכון? ולמה?
לצפיה ב-'ואם אני בנוסף אעבוד כשכירה וארוויח סכום קטן'
ואם אני בנוסף אעבוד כשכירה וארוויח סכום קטן
12/01/2018 | 19:58
27
בתור שכירה.
האם יש שינוי ...
בקיצור לא מבינה בזה בכלל
לצפיה ב-'תיק מס הכנסה/מע"מ'
תיק מס הכנסה/מע"מ
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 11:29
1
33
על עצמאי נדרש לפתוח תיק ברשויות המס מיד עם תחילת עיסוקו כעצמאי. כחלק מהחובות, הוא נדרש להוציא חשבוניות מס/קבלות בגין הכנסותיו ולהעביר לרשויות המס את סכום המע"מ שגבה (ממנו ניתן לקזז את סכום המע"מ ששילם בגין הוצאותיו) וכן להעביר מקדמות למס הכנסה ככל שהוא חייב. על מנת להקל על עצמאיים שמחזור עסקאותיהם אינו עולה על כ 99,000 ש"ח בשנה, ניתן לפתוח תיק עוסק פטור.  עוסק פטור אינו חייב בגביית מע"מ מלקוחותיו והוא אינו יכול לקזז מע"מ ששילם. לצורך פתיחת תיק במע"מ יש לגשת למשרד מע"מ האזורי. 

יש לשים לב שלא בכל תחום עיסוק ניתן לפתוח תיק עוסק פטור לדוגמא: מקצועות חופשיים.

לצורך סגירת תיק במס הכנסה יש להגיש דוחות ומסמכים נוספים לפי דרישת פקיד השומה. לעיתים מדובר בתהליך שאורך זמן בשל הצורך בהגשת הדוח. אין מה לחשוש מכך.

ניתן לפנות ללא כל חשש למשרדי מע"מ ולפתוח תיק בכל מקרה היתי ממליץ כי תעזרי בשירותיו של רו"ח או יועץ מס.
לצפיה ב-'אתה מזכיר פה מע"מ'
אתה מזכיר פה מע"מ
14/01/2018 | 12:16
38
מה קורה עם העבודה שנעשית ניתנת ללקוח חו"ל? איך זה נעשה?
לצפיה ב-'פתיחת תיק לפרילנסר'
פתיחת תיק לפרילנסר
14/01/2018 | 09:35
1
27
מצטרף להודעה שמתחת.
גם אני שוקל להתחיל לעבוד כפרילנסר בתרגום. החברה שאצלה ארצה לעבוד מבקשת להנפיק חשבוניות. להבנתי צריך לפתוח תיק במס הכנסה.
איך זה מתבצע? מה צריך לדעת?
כמו כן גם אני הבנתי שקשה לסגור תיק מס הכנסה, מדוע זה כך.? אם לא אסגור ואשאיר אותו פתוח אך ללא הכנסות בבוא היום מה ההשלכות בכך?
האם ניתן לפנות לבן משפחה שלו עסק פרטי ולהוציא חשבוניות על שמו? האם זה ישפיע עליו לרעה? האם נהוג לפצות במקרה כזה?
תודה
לצפיה ב-'פתיחת תיק'
פתיחת תיק
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 12:00
15
שרון שלום, לצורך פתיחת תיק ברשות המיסים יש לגשת למשרדי רשות המיסים שבאור המגורים או שבאזור מקום העסק. אין מה לחשוש מסגירת תיק במס הכנסה למרות שלעיתים מדובר בהליך שמתארך בשל הצורך בהגשת דו"ח או מסמכים נוספים שפקיד השומה דרש.

המלצתי להעזר ברו"ח או ביועץ מס. ברור לי שמדובר בהוצאה למי שרק פתח עסק אבל בכל זאת אני ממליץ על כך.
לצפיה ב-'טופס 5329 לשכיר שמשכיר דירה (בבעלות משותפת)'
טופס 5329 לשכיר שמשכיר דירה (בבעלות משותפת)
05/01/2018 | 01:10
1
48
שלום רב
לפני מספר שבועות קיבלתי דרישה למלא טופס 5329, ככל הנראה בשל העובדה שאני משכיר דירה. הדירה מושכרת תמורת 6400 ש"ח לחודש (ועל כך דיווחתי).
הדירה היא מירושה וחצי ממנה רשומה על שם אחי . כמובן שאנו מתחלקים בשכר הדירה. (גם על כך דיווחתי). בינתיים לא חזרו אלי. על פי הבנתי אנו פטורים מתשלום מס.האם אני צודק? (במידה ואדרש אציג בפניהם את נסח הטאבו)
תודה
אבנר
לצפיה ב-'טופס 5329'
טופס 5329
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2018 | 23:46
24
אבנר שלום, רשות המיסים לא נוהגת לענות או לחזור למי שענה על טופס 5329. במידה והכנסות שכ"ד עומדות בקריטריונים שנקבעו בחוק מס הכנסה (פטור ממס על הכנסה מהשכרת דירה למגורים), אזי ההכנסות פטורות.
לצפיה ב-'מועד תיקון דוחות מעמ'
מועד תיקון דוחות מעמ
05/01/2018 | 13:10
8
45
חיפשתי בכל אתר רשות המיסים ולא מצאתי...

אני עוסק מורשה שמגיש דוחות מעמ אחת לחודשיים.
אני מעוניין לתקן את התשומות (לא ההכנסות) שהיו ב8 חודשים האחרונים (05-12.2017).
היום ה05.01.2018, ואני צריך להגיש דוח על 11-12.2017 עד ה15.01. הבנתי שאני יכול לתקן את הדוחות (עשיתי זאת בעבר ואני יודע איזה טופס וכו') 3 תקופות אחורה, האם זה כולל את 05-06.2017? מה חוקי מעמ בעניין?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
05/01/2018 | 17:00
5
30
מע"מ תשומות ניתן לתבוע עד 6 חודשים , לאחר מכן לא ניתן.
דו"ח מתקן ניתן רק בתחנות מע"מ , ושם גם מחתימים אותו
ולמה שלא תרשום את כל התשומות שלא קיזזת בדו"ח 11-12.17 ?

לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
06/01/2018 | 00:22
4
21
תודה על התשובה,
1. האם זה חוקי לרשום מס תשומות של 7-10.2017 בדוח של 11-12.2017?
2. האם זה חוקי לרשום מס תשומות של 1-6.2017 בדוח של 11-12.2017?
לצפיה ב-'ברור שחוקי'
ברור שחוקי
06/01/2018 | 07:45
3
19
סעיף 38 לחוק מס ערך מוסף קובע כדלקמן:
"עוסק זכאי לנכות מהמס שהוא חייב בו את מס התשומות הכלול בחשבונית מס שהוצאה לו כדין או ברשימון יבוא או במסמך אחר שאישר לעניין זה המנהל, ובלבד שרשימון היבוא או המסמך האחר נושא את שמו של העוסק כבעל הטובין ושהניכוי ייעשה בתוך ששה חדשים מיום הוצאת החשבונית, הרשימון או המסמך"
לצפיה ב-'מה ז"א 6 חודשים?'
מה ז"א 6 חודשים?
06/01/2018 | 10:30
1
16
שוב, על איזה תקופות אני יכול לדווח בדוח של ה15.01? האם גם על 05-06.2017? או רק על 07-12.2017?
לצפיה ב-'קשה קשה :)'
קשה קשה :)
06/01/2018 | 16:24
19
ששה חודשים זה אומר שבדו"ח של נובמבר דצמבר אתה יכול לקזז תשומות של חשבונית שהתאריך שלהן הוא מ-1.5.17 .
אני פשוט לא מצליח להבין איך צברת את כל החשבוניות האלו ולא קיזזת מס תשומות.
לגבי העבר הרחוק יותר , תצטרך לפנות למשרדי מע"מ ולקבל את אישורם לקזז את התשומות האלו ולהגיש דו"ח מתקן.
אם לא תקבל את אישורם , הרי שבדו"ח השנתי שלך תרשום את ההוצאה כולה כולל מע"מ ולא את ההוצאה ללא מע"מ 

לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
06/01/2018 | 10:38
14
התשומות הן גם מ01.01.2017. ע"פ סעיף 71 לחוק: "נשמטו מדו"ח תקופתי נתונים שהיו צריכים להיכלל בו, רשאי המנהל להתיר לחייב במס להגיש דוח משלים; התיר המנהל כאמור, לא יצורפו נתוני הדוח המשלים, לדוח אחר."

האם ניתן לגשת למשרד מעמ ולבקש לתקן את הדוחות גם עבור 01-04.2017?
לצפיה ב-'תיקון דוחות מע"מ'
תיקון דוחות מע"מ
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2018 | 19:31
24
שלום דני, כפי שענו לך כאן, ניתן לקזז מע"מ תשומות תוך 6 חודשים מיום הוצאת החשבונית. לגבי חשבוניות שהוצאו לפני למעלה משישה חודשים כדאי שתגש לתחנת מע"מ ותבקש זאת. אני מציע לך להעזר ברו"ח או ביועץ מס.
לצפיה ב-'אם תוכנה נותנת אז כמה שהיא נותנת'
אם תוכנה נותנת אז כמה שהיא נותנת
18/01/2018 | 14:59
12
אני בפריוריטי 10 שנים והיא נותנת שנה וחודש אחורה.הכל נכנס לחודש דיווח הפתוח.
חצי שנה..חחחחחחחח
ולמה זה עד ה-15.מי שמשלם דרך העברה בנקאית אז עד ה-19.
חוץ מזה 12/17 ניתן לדווח עד ה-23.הפעם.
לצפיה ב-'גילוי מרצון'
גילוי מרצון
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2018 | 12:46
74
רשות המיסים, פרסמה לאחרונה נוהל גילוי מרצון חדש חלף הנוהל שהסתיים בדצמבר 2016. אני מצרף לינק למאמר שכתבתי בנושא. אתם מוזמנים לקרוא, לשתף ולשאול שאלות. http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/258...
לצפיה ב-'מס הכנסה כל פדיון חופשה'
מס הכנסה כל פדיון חופשה
31/12/2017 | 15:56
1
48
שלום
סיימתי לעבוד אצל מעסיק - קיבלתי פדיון חופשה בסך של 5,380.57 ש"ח נטו - חודש אחרי סיום העבודה - כלומר זאת הכנסה היחידה באותו החודש.
גבו על סכום זה דמי מס הכנסה בסך 1,675.00 ש"ח
לי זה נראה גבוה אפילו אם מדובר בשיעור מירבי.
האם חישוב נכון?
תודה רבה
לצפיה ב-'מס הכנסה'
מס הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2018 | 12:21
34
נטה שלום, חישוב המס הינו חישוב שנתי ולא בגין כל חודש בנפרד. אני לא יודע מתי סיימת את עבודתך והאם עבדת לכל אורך השנה במידה ועבדת רק חלק מהשנה ייתכן ומגיע לך החזר מס. בכל מקרה אני ממליץ לך לפנות למעביד ולבדוק איתו את חישוב המס או לחילופין לאחר שיתקבל טופס 106 עם סה"כ התשלומים השנתיים לפנות לרו"ח או למי שעוסק בהחזרי מס שיבדקו אם החישוב נכון ואם מגיע לך החזר מס. חלק מרו"ח או החברות לא גובות תשלום על הבדיקה, רק במידה ויתקבל החזר מס הן גובות תשלום.
לצפיה ב-'מהי "הסבת הכנסות מחברה לבעלי מניותיה בדרך של המחאת זכויות" ?'
מהי "הסבת הכנסות מחברה לבעלי מניותיה בדרך של המחאת זכויות" ?
29/12/2017 | 18:51
1
55

מה הכוונה "הסבת הכנסות בדרך של המחאת זכויות" ?
אני סובלת ממחלה פיזית שכתוצאה ממנה אין לי יכולת תפקודית.
כתוצאה מחוסר היכולת שלי לתפקד מקור ההכנסה היחיד שלי הוא קיצבת נכות כללית.
אבל, יש בבעלותי מניות של חברה (חברה בע"מ שרשומה ברשם החברות) שבן זוגי (שכיום מאושפז בבית רבקה) שאנחנו שילמנו את כל החסכונות שחסכנו כל חיינו וקנינו 2 דירות ורשמנו את 2 הדירות על שם החברה. החברה היתה רשומה כבעלים של 2 הדירות.
הבנק מכר את הדירות, שולמו מיסים למדינה במהלך מכירתן  של 2 הדירות שהיו רשומות על שם החברה.

בכל יום הלכתי למשרדי המיסוי כדי לבקש לקבל החזרי מס שיעזרו לנו לשרוד את החיים.
היועצים המשפטיים של מיסוי מקרקעין אמרו לנו את העצה הבאה: "אתם צריכים לעשות הסבת הכנסות על דרך של המחאת זכויות בין החברה לביניכם כיחידים ואז אתם כיחידים נכנסים בנעלי החברה וכך יהיה ניתן לראות את אירועי המס (המכירה) של החברה ואת נקודות הזיכוי שמגיעים לחברה בגין מס שבח ששולם במכירה כאילו אתם כיחידים שילמתם את מס השבח וכך תהיו זכאים כיום לקבל קיזוז של הפסדי החברה ונקודות זיכוי"

אני שואלת מה הכוונה "הסבת הכנסות רטרואקטבית על דרך של המחאת זכויות מהחברה אלינו (בעלי המניות)" ?
האם תוכל להסביר מה הכוונה של היועצים המשפטים של רשויות המס ?
מהי "הסבת הכנסות מחברה לבעלי מניותיה בדרך של המחאת זכויות" ?
לצפיה ב-'המחאת זכויות'
המחאת זכויות
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 11:48
25
קטי שלום, לא ברורה לי עצתם של היועצים במיסוי מקרקעין מה עוד שהסבה כזו הינה ארוע מס והיא אמורה להיות רטרואקטיבית. אני מציע שתתקשרי אליי בתקווה שאולי נמצא דרך אחרת. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
לאור הידע והניסיון הרב אותם צברתי במשך למעלה מ- 22 שנות עבודה ברשות המיסים, הקמתי את משרד דוד אפרים עורכי דין במטרה לסייע ולתת שירותים משפטיים בתחום ד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל פורום עו"ד דוד אפרים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו