לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
597597 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני מס הכנסה ומע"מ

ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. פורום זה יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי.  הפורום מנוהל על ידי עו"ד דוד אפרים, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני מס הכנסה ומע"מ

ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. פורום זה יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי.  הפורום מנוהל על ידי עו"ד דוד אפרים, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. הפורום יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי. נבקש להשתמש בשפה מכבדת וללא אמירות פוגעניות. התשובות באות לתת מענה כללי והן אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני.
המשך >>

לצפיה ב-'א.ס.ט. טליסמן הנדסה'
א.ס.ט. טליסמן הנדסה
20/07/2018 | 19:05
3
בעלי חברת א.ס.ט.טליסמן הנדסה, סטניסלב טליסמן ובנו ארתור טליסמן מרחוב חלוצי התעשיה 47 חיפה    077-3451006    054-2198982  נחקרו במעורבות בפרשת השחיתות בחברת נתיבי ישראל. בעלי חברת א.ס.ט. טליסמן הנדסה נעצרו בחשד למתן שוחד לבכירים בנתיבי ישראל. בחשבונותיהם כ־20 מיליון שקל, ולפי החשד נגדם, השניים העבירו תשלומי שוחד לבכיר בנתיבי ישראל בתמורה לקבלת עבודות בעשרות מיליוני שקלים.

לצפיה ב-'אספן שקונה ומוכר..'
אספן שקונה ומוכר..
16/07/2018 | 19:12
12
אני אספן פעיל שמחזיק באוספים, לפעמים כדי לממן פריט נדיר אני חייב למכור פריטים אחרים שפחות חשובים בעיניי וקורה גם שאני קונה אוסף שלם בגלל מספר פריטים (כשבעל האוסף מוכן למכור רק בשלמותו) ואז מוכר או מחליף את שאר הפריטים שאינני צריך.
מציין שפעילות כזאת נפוצה בין אספנים פעילים.
שאלתי. האם בגלל שפעילותי כוללת קניה וגם מכירה אני עלול להיחשב כסוחר שחייב לדווח? מה בעצם הגבול שמבדיל לדעת רשות המיסים בין סוחר לאספן?

תודה מראש.
לצפיה ב-'מה בין מזומן וצ'ק לתשלום מע"מ...'
מה בין מזומן וצ'ק לתשלום מע"מ...
28/06/2018 | 16:56
2
21
שלום!
הזמנתי איש מקצוע לתקן תקלה בביתי.
רציתי לשלם לו בצ'ק- ענה לי שאז יצטרך להוסיף מע"מ לסכום שאמר לי.
חיפשתי מזומן - לא היה לי מספיק, אז נתתי לו צ'ק (מזומן ) שעליו הוא הוסיף את המ"עמ ובסופו של דבר גם לא נתן לי חש מס קבלה...
האם הוא עבד עלי? מה זה משנה בעצם אם נותנים צ'ק או מזומן?
למה אמר לי שחייב להוסיף מעמ לצק דבר שניתן לוותר עליו עם התשלום הוא במזומן? ואדגיש - בסופו של התהליך הזה גם לא נתן לי קבלה, האם זה אומר שבעצם לקח את כל הסכום (100אחוז) לכיסו הפרטי?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/07/2018 | 10:11
8
חוקית - אין הבדל בין תשלום במזומן ובין תשלום בהמחאה לעניין מע"מ - מתשובתו ניכר שבמזומן הוא מעלים הכנסות, ולא מדווח למע"מ.
מכיוון שהוא לא הביא לך קבלה, לא ניתן לדעת האם הוא שילם מע"מ כחוק, נתין להניח שלא.
נתין לפנות ל"קו הצדק" (תמצאי בגוגל) של מס הכנסה ולמסור את הפרטים הלרוונטים על מנת שיבדקו את העניין.
לצפיה ב-'מדוע בקש בעל המקצוע תוספת מע"מ בגין תשלום בהמחאה'
מדוע בקש בעל המקצוע תוספת מע"מ בגין תשלום בהמחאה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 18:09
7
אפרת שלום,
מאחר שבעל המקצוע לא בקש להוסיף מע"מ על תשלום במזומן, ככל הנראה ובזהירות המתבקשת, לא הייתה לו כוונה לדווח על תקבול זה לרשויות המס.
 מאחר ששלמת בהמחאה שאותה הוא חיייב להפקיד לחשבונו, הוא בקש להוסיף את המע"מ שכן הפקדה זו בחשבונו עלולה להתגלות על ידי רשויות המס.
הוא היה חייב לתת לך קבלה וחשבונית מס בגין התשלום. אולם, יתכן והוא הוציא קבלה ו/או חשבונית מס אולם לא מסר לך אותם.
לצפיה ב-'משמעות פחת על ריהוט'
משמעות פחת על ריהוט
19/06/2018 | 15:39
20
בעל קליניקה שמטפל בבית וקונה ספות לקליניקה, הפחת עליהם (ריהוט כללי) הוא 6%. ז"א שאורך החיים של הספות הוא 16~ שנה (=100/6).
א. האם חישוב זה נכון?
ב. איך זה הגיוני? ספות (וכל ריהוט אחר בערך) מתבלות תוך הרבה פחות מ16 שנים... האם ניתן לעשות משהו בנידון?
לצפיה ב-'בדו"ח מס ההכנסה השנתי, סעיף 150 - זה כולל מע"מ?'
בדו"ח מס ההכנסה השנתי, סעיף 150 - זה כולל מע"מ?
19/06/2018 | 03:33
1
14
שלום רב,
בשדה 150 "מיגיעה אישית מעסק או משלח יד" - האם זה כולל מע"מ?
כי בשדה 238 "סך מחזור מעסק או משלח יד (ללא מע"מ)" מצוין בפירוש ללא מע"מ.

תודה על העזרה
לצפיה ב-'שדה 150'
שדה 150
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 18:16
5
שלום,

בשדה 150 יש לציין את ההכנסה או רווח לא כולל מע"מ.

לצפיה ב-'מכירות אונליין'
מכירות אונליין
18/06/2018 | 11:44
1
13
אני מוכר באינטרנט בארץ ובחו"ל ומבקשים ממני מע"מ על המכירות (הן מעורבבות, אתר ישראלי וגם בעולם באיביי).
אשמח שיעשו לי סדר מה אומר בחוק במקרה הזה, והאם עליי לשלם למס הכנסה גם על המכירות בחו"ל?  מה הדבר הנכון לעשות? 
לצפיה ב-'מכירות אונליין'
מכירות אונליין
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 18:27
1
דודי שלום,

חסרים נתונים בשאלתך, אך באופן עקרוני המכירות חייבות במע"מ. אני ממליץ שתתייעץ עם עו"ד מתחום המיסים
לצפיה ב-'אשמח להכנה-כיצד להתכונן לחקירה ברשום המיסים?'
אשמח להכנה-כיצד להתכונן לחקירה ברשום המיסים?
10/06/2018 | 11:17
1
27
זומנתי לאחר חקירה סמויה
לצפיה ב-'זומנתי לחקירה'
זומנתי לחקירה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 19:43
19
שלום,

ראשית, אני מציע לך להיוועץ בעו"ד שילווה אותך עוד בטרם החקירה. שנית, להלן קישור לאתר שלי, המאמר יוכל לסייע לך https://www.davidelaw.co.il/newpage3
כמו כן להלן מספר טיפים, אבל אני חוזר ומדגיש רצוי מאד שתגש לעו"ד כבר עכשו
1.זכותך להיוועץ בעורך דין. אל תוותר על זכות זו.
2.אם אתה לא מעוניין להשיב לשאול החוקרים אל תשיב זו זכותך. אמירות שקריות עלולות להתגלות ולגרום לנזק רב מאשר לתועלת.
3.החוקרים ינסו בכל דרך לקבל הודאה. ככל שאתה תישאר רגוע וקר רוח החוקרים ינסו להעלות את מפלס הלחץ והחרדה. אל תצא מכליך השאר רגוע ככל הניתן אל תתנצח ותתעמת עם החוקרים. זכור כל מילה שלך מתועדת ואתה עלול לפלוט דברים שאינך מעוניין לומר.
4.זכור תמיד! החוקרים מנסים לקבל הודאה אם ע"י הפחדה והגברת החרדה ובין אם הורדת החרדה, אחת הדרכים היא להתחבר אליך ולשדר אמפטיה.
5.אל תחשוש מגורם בכיר ככל שיהיה ואל תתפתה לקבל את דבריו. מטרתו אחת הודאה!

6.תעד בכתב את כל פעולות החוקרים כל פרט חשוב. ספר לעורך הדין על כל פרט שהיה החל מהרגע שבו הגיעו אליך החוקרים. כל דבר עשוי לסייע להגנתך. תיעוד כאמור יכול לעשות גם מיד לאחר סיום החקירה, רצוי שיעשה סמוך ככל האפשר לקרות האירועים.
7.קרא את פרוטוקול החקירה ובדוק שהדברים שנרשמו תואמים למה שאמרת. אם הדברים לא תועדו במדויק בקש מהחוקרים לתקן את הפרוטוקול בדיוק לדברים שאמרת. בקש להוסיף לפרוטוקול גם דברים שהחוקרים אמרו ולא תועדו למשל, איום במעצר או כל איום אחר או לחילופין הבטחה שניתנה ע"י החוקרים, אם נכחו יותר משניים שלושה חוקרים בחדר וכדומה. אם החוקרים מסרבים לתעד דברים, אל תחתום על פרוטוקול החקירה. אם תשאל מדוע אינך חותם אמור כי אינך חותם מאחר והחוקרים אינם מתעדים הכול ובצורה מדויקת.
8.זכותך ללכת לשירותים ולקבל אוכל ושתייה.
9.אם הנך נוטל תרופות בקש מהחוקרים ליטול אותן.
10.אם הנך חש ברע בקש להיבדק ע"י רופא. החוקרים יפסיקו את החקירה, במידה ורופא בדק אותך ואשר שמצבך אינו מאפשר את המשך החקירה. בדרך כלל, במידה ויגיע צוות רפואי בסבירות גבוה הם יבקשו לפנות אותך.
11.אל תחשוש ממעצר. בדרך כלל פקידי שומה לחקירות ממעטים במעצרים. גם אם הוחלט על מעצר אל תתפתה לומר דברים שלא התכוונת לומר וגם אם תדבר בדרך כלל הדבר לא יימנע את מעצרך. לכל היותר תהיה עצור יום או יומיים זה עדיף על פני אמירות שעלולות לעלות בהרשעה ומאסר ממושך.
12.אם מתקיים דיון בעניינך בבית המשפט והוא מסוקר ע"י התקשורת, הימנע מלכסות את פניך ולהסתתר מהצלמים. אינך עבריין ולכן אין סיבה להסתתר. אל תגיב לשאלות העיתונאים אלא בעצת עו"ד.

לצפיה ב-'עסקת ייעוץ לתושב חוץ'
עסקת ייעוץ לתושב חוץ
22/05/2018 | 17:42
1
37

שלום. באם ישנו אתר בחו"ל שדרכו ניתן לספק שירות (ייעוץ) לאנשים בתחום התמחות מסוים. האתר מקשר בין המייעץ לבין זה שזקוק לייעוץ. הזקוק לייעוץ מעביר תשלום לאתר, המייעץ נותן חוו"ד- והאתר מעביר את המידע לזקוק לייעוץ, גובה תשלום, ומעביר למייעץ את התשלום בקיזוז העמלה. האם הכנסה זו חייבת במע"מ?
(בהנחה שהמייעץ הוא ישראלי, והזקוקים לייעוץ אינם תושבי ישראל- אם כי הייעוץ הוא בעבור פעילויות שמתרחשות בכל העולם, בין היתר גם בישראל).
לצפיה ב-'מע"מ בגין שירות לתושב חוץ'
מע"מ בגין שירות לתושב חוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 19:59
10
שיעור המע"מ בגין שירות לתושב חוץ כהגדרתו בחוק מע"מ, הינו אפס. אולם אם השירות ניתן גם לתושב ישראל בנוסף לתושב החוץ אזי יוטל מע"מ בשיעור מלא. כמו כן יש להדגיש שירות לחברה שעל פי פקודת מס הכנסה רואים אותה כתושבת ישראל או שותפות שרוב הזכויות בה מוחזקים על ידי תושבי ישראל יחול מע"מ בשיעור מלא. 
יש לשים לב למי המייעץ הישראלי נותן את השירות האם לתושב חוץ או לחברה המקשרת בין המייעץ למקבל הייעוץ והאם חברה זו תושבת ישראל על פי פקודת מס הכנסה.

אני ממליץ שתפנה לעו"ד תמסור לו את מרב הנתונים על מנת שתקבל יעוץ מדויק.
לצפיה ב-'שאלות לקראת הגשת הדוח האימני...'
שאלות לקראת הגשת הדוח האימני...
18/05/2018 | 10:09
1
30
שלום,

אודה לעזרה לקראת הדו"ח השנתי.

הנתונים היבשים:
אני שכיר הרשום מזה מס' שנים גם כעוסק פטור. ב-2017 הועסקתי בשני מקומות עבודה, בחלק מהשנה לא עבדתי וקיבלתי דמי אבטלה. בנוסף, פדיתי כספי פיצויים ותגמולים. לא היו לי כל הכנסות כעוסק פטור בשנה זו.

אם כן, לקראת הגשת דוח שנתי בגין 2017, מבקש לוודא שלא פספסתי משהו מבחינת טפסים שעליי לצרף לדו"ח - 

פרט לאישור על תשלום דמי אבטלה מהביטוח הלאומי, טפסי 106 משני המעסיקים, קבלות בגין עסקות פרילאנס השנה (לא היו לי). האם עליי לצרף גם אסמכתאות לגבי כספי התגמולים והפיצויים שפדיתי? אם כן, אילו?

ושאלת בונוס: נוכה מס בשיעור 35% מכספי התגמולים שפדיתי. האם אוכל לקבל החזר מס בשל מיעוט ההכנסות בשנה זו?

תודה רבה וסופ"ש נעים!
לצפיה ב-'דוח שנתי'
דוח שנתי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 10:17
17
רשות המיסים פותחת לשכות יעוץ לסיוע בהגשת הדוח השנתי. אני מציע כי תגש ללשכת היעוץ לקבלת סיוע או שתפנה ליועץ מס או רואה חשבון.
לצפיה ב-'החזר מס /מענק עבודה'
החזר מס /מענק עבודה
08/05/2018 | 11:37
1
27
אני מזה שנתיים מגיש דרך הדואר בקשה להחזר מס ומקבל.אבל ראיתי שמישמשלם מזונות מגיע לו החזר.אני זו השנה השנייה משלם מזונות ומשלם שכירות לגרושתי על פי החלטת בית משפט לענייני משפחה .שאלתי בבקשה איך אפשר לצרף מסמכים אלה לבקשה לשנה זו להחזר מס?תודה
לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 10:14
11
אני מציע שתתיעץ עם רואה חשבון או יועץ מס או שתשאל בפורום מיסים והחזרי מס.
לצפיה ב-'האם השמטת הוצאות היא עבירה?'
האם השמטת הוצאות היא עבירה?
03/05/2018 | 09:06
1
46
עוסקת פטורה שילדה בעלת הכנסות נמוכות שלא חייבות במס.
אם משמיטים הוצאות מקבלת דמי לידה יותר גבוהים (אך גם משלמת ביטוח לאומי גבוה יותר, בסופו של דבר היא יוצאת מורווחת).
לצפיה ב-'השמטת הוצאות'
השמטת הוצאות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 10:09
95
 באופן עקרוני הדוח אמור להיות נכון ולשקף את המצב האמיתי. השמטת הוצאות מסוימות בהחלט עלולה להוות אינדיקציה להעלמת הכנסות. לדוגמא: עסק העוסק במסחר ולא כולל חלק מהקניות שלו עושה זאת בדרך כלל מאחר והוא מוכר ללא דווח. במידה ויכלול את כל הקניות שורת הרווח והרווח הגלומי לא יהיו סבירים, והדבר יעורר את חשדו של פקיד השומה. אני ממליץ שתתיעץ עם רו"ח או יועץ מס איזה הוצאות ניתן שלא לכלול בדוח.
לצפיה ב-'לא קיבלתי פנקס מקדמות'
לא קיבלתי פנקס מקדמות
24/04/2018 | 11:50
1
29
שלום רב,
בבעלותי עסק קטן, השנה עוד לא קבלתי פנקס לתשלום מוקדמות. באתר רשות המסים נכתב שאין דרישת תשלום מוקדמות. גם דוח שנתי עוד לא התבקשתי להגיש.
האם תקין?
חוששת שאשלם על זה ביוקר בעתיד
לצפיה ב-'דוח שנתי'
דוח שנתי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 09:56
10
יש להגיש דוח שנתי גם אם לא התבקשת ולא נשלחה דרישה. לגבי המקדמות, אני מציע שתגשי לפקיד השומה ותבררי אם את צריכה או לא.
לצפיה ב-'איך מגישים לבד דוח שנתי למס הכנסה ללא רו"ח'
איך מגישים לבד דוח שנתי למס הכנסה ללא רו"ח
16/04/2018 | 12:10
1
28
לצפיה ב-'דוח שנתי'
דוח שנתי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2018 | 19:04
39
שלום, ניתן לקבל על כך מידע באתר רשות המיסים ו/או בלשכות היעוץ שרשות המיסים מפעילה. לשכות היעוץ פועלות למשך תקופה קצרה, יש לבדוק באתר רשות המיסים מתי תפתחנה הלשכות.
לצפיה ב-'משקפיים כהוצאה מוכרת 25%'
משקפיים כהוצאה מוכרת 25%
16/04/2018 | 10:52
2
34
אני פרילנסר בתחום ההייטק שעובד מעל 9 שעות מול מחשב כל יום. לאחרונה עלה לי המספר. אם לא היתה לי הכנסה כפרילנסר שעובד 9 שעות מול מחשב לא היתה הוצאה של משקפיים חדשים אלא הייתי משתמש בישנים.
אני לא מצפה שהמשקפיים יוכרו ב100% מכיוון שיש חלק גדול לשימוש פרטי. האם ניתן להצהיר על 25% מהמשקפיים כהוצאה מוכרת?
לצפיה ב-'משקפיים כהוצאה מוכרת'
משקפיים כהוצאה מוכרת
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2018 | 18:55
1
31
לצערי, משקפיים אינם הוצאה מותרת אלא אם ניתן להראות שהם משמשים אך ורק לצרכי העסק.
לצפיה ב-'האם ואיך ניתן לגשת לפש ולשכנע אותו שכן?'
האם ואיך ניתן לגשת לפש ולשכנע אותו שכן?
22/04/2018 | 00:21
9
לצפיה ב-'הפיכה לעצמאי שאלות'
הפיכה לעצמאי שאלות
14/04/2018 | 22:39
1
36
אהלן, יש לי מיזם שאני שוקל להתחיל אותו כאשר יש לי שאלות בנוגע למ״ס שאני עתיד לשלם בכדי לתכנן את כדאיות המיזם. אני עובד כרגע בתור פועל ומועסק כשכיר לפי שכר שעתי ויש באפשרותי לעבור לעבוד במקום העבודה הנוכחי במקביל מיזם שלי (לפחות בשלב ההתחלתי שלו) בשכר יותר גבוה כעצמאי. אני מתכנן להקים מיזם של ייצור ושיווק רהיטים בזמני החופשי שאין לי עבודה בעבודה הקבועה שלי ואו לעט לעט להתמקד יותר במיזם. את הייצור אני מעוניין לבצע בחצר ביתי, להקים חלל תצוגה בבית ובמרפסת, להקים משרד בבית לעבוד ממנו ולהשכיר מהבעל דירה שלי חניה לרכב עבודה שלי, ולהעסיק את הבת זוג שלי לעבוד איתי בכל התהליך. השאלה שלי: אם לדוגמא השכר דירה שלי הוא 4500 אלף ש״ח כמה מהשכר דירה בהינתן הנתונים למעלה יכול להיות מוכר למ״ס (הדירה משמשת חנייה לרכב עבודה, חלל תצוגה, ייצור, ומשרד)? האם יש בעיה להעסיק את הבת זוג שלי וכמה זה יעלה לי חוץ מהמשכורת שלה?

לצפיה ב-'עצמאי'
עצמאי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2018 | 18:49
14
שלום, ניתן לנכות חלק מהוצאות המגורים כהוצאה עיסקית במידה והבית משמש בחלקו לצרכי העסק. אין בעיה להעסיק את בת הזוג ובלבד שהיא אכן עובדת והשכר המשולם לה תואם לתרומה שלה בעסק. בגין שכר עבודה יש לנכות מס הכנסה, ביטוח לאומי ולהפריש לקרנות פנסיה ופיצויים. אני מציע לך לגשת ולהתייעץ עם רו"ח או יועץ מס לפני שאתה פותח עסק
לצפיה ב-'נישואים שניים'
נישואים שניים
25/03/2018 | 13:12
36
אני אלמנה ואמא לילד ומקבלת נקודות זיכוי נוספות מתוקף היותי אם חד הורית האם שאתחתן שוב אאבד אם נקודות הזיכוי מיד בתחילת הנישואים או רק בתחילת שנת המס הבאה? האם כדאי לדחות את מועד הנישואים לתחילת שנת המס בגלל זה? 
לצפיה ב-'עבודה חד פעמית כפרילנסר'
עבודה חד פעמית כפרילנסר
27/02/2018 | 15:30
1
54
קיבלתי עבודה חד פעמית (כרגע, בתקווה להמשיך באותו קו עבודה)
העבודה היא דרך האינטרנט והתשלום הוא דרך פייפל.
אני צפוי להכניס כ5000 דולר.
אין לי תיק במס הכנסה/מע"מ.
איך אני פועל מול הרשויות?
אשמח להכוונה... מה לעשות, איך לעשות.
הבנתי גם שיש קושי לסגור את התיק אחרי זה. איך זה יכול להשפיע עליי? אם אהיה גם שכיר ובכלל.

לצפיה ב-'התחלת עיסוק'
התחלת עיסוק
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2018 | 14:07
34

על עצמאי נדרש לפתוח תיק ברשויות המס מיד עם תחילת עיסוקו כעצמאי. כחלק מהחובות, הוא נדרש להוציא חשבוניות מס/קבלות בגין הכנסותיו ולהעביר לרשויות המס את סכום המע"מ שגבה (ממנו ניתן לקזז את סכום המע"מ ששילם בגין הוצאותיו) וכן להעביר מקדמות למס הכנסה ככל שהוא חייב. על מנת להקל על עצמאיים שמחזור עסקאותיהם אינו עולה על כ 99,000 ש"ח בשנה, ניתן לפתוח תיק עוסק פטור.  עוסק פטור אינו חייב בגביית מע"מ מלקוחותיו והוא אינו יכול לקזז מע"מ ששילם. לצורך פתיחת תיק במע"מ יש לגשת למשרד מע"מ האזורי. 

יש לשים לב שלא בכל תחום עיסוק ניתן לפתוח תיק עוסק פטור לדוגמא: מקצועות חופשיים.

לצורך סגירת תיק במס הכנסה יש להגיש דוחות ומסמכים נוספים לפי דרישת פקיד השומה. לעיתים מדובר בתהליך שאורך זמן בשל הצורך בהגשת הדוח. אין מה לחשוש מכך.

ניתן לפנות ללא כל חשש למשרדי מע"מ ולפתוח תיק בכל מקרה היתי ממליץ כי תעזר בשירותיו של רו"ח או יועץ מס.

לצפיה ב-'שאלה בנושא טופס 161א ופנסיה'
שאלה בנושא טופס 161א ופנסיה
19/02/2018 | 17:52
48
בזמן עבודתי במקומות עבודה קודמים, נצברו גם הפיצויים בביטוח המנהלים שלי, יחד עם התגמולים, לטובת הפנסיה.

בכל פעם כשעזבתי מקום עבודה, קיבלתי "טופס 161א" שעוסק בפיצויים.

האם משהו ישתנה בפנסיה בעתיד, אם באיזשהי עבודה שעזבתי בעבר - לא משכתי פיצויים ולא היגשתי לאף אחד את טופס 161א?

לצפיה ב-'תשלום מס בעת סיום עבודה '
תשלום מס בעת סיום עבודה
12/02/2018 | 09:42
1
56
אני מסיימת לעבוד בחברה בה עבדתי בארבע השנים האחרונותהב15/2  עקב פיטורים. 
במסגרת הכספים המגיעים לי בעת סיום העבודה, אני אמורה לקבל כארבעים אלף שחש (שכר, ימי הבראה, ימי חופשה )
המס שאני אמורה לשלם על הסכום הנל, יהיה גבוה בהתאמה, בעוד מעשית יקח לי זמן עד שאמצא עבודה (בגילי זה כבר לא פשוט כלל) האם יש דרך שבה אשלם מס רגיל ולא אאלץ לחכות לשנה הבאה על מנת להגיש טפסים ולקבל החזר? 
לצפיה ב-'סיום עבודה'
סיום עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 14:14
33
שלומית שלום, אני מציע לך לגשת למשרד השומה במקום מגורייך ולבדוק עם הפקיד במקום
לצפיה ב-'מחפש ספרי משפט'
מחפש ספרי משפט
13/02/2018 | 14:00
18

שלום רב,

אני מחפש ספרי משפט ממשרדי עו"ד שמעתיקים את מקום משרדם ואינם מעבירים חלק מהספרים למקום החדש, מספריות המוציאות משימוש ספרי משפט ישנים, מסטודנטים לשעבר במשפטים שאינם מעוניינים להמשיך ולהחזיק בכל ספרי הלימוד שלהם ומכל מי שנתקל בספר/י משפט ואינו מעוניין בו/הם.
אשמח אם תודיעו לי. 

בתודה,
עמי.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לאור הידע והניסיון הרב אותם צברתי במשך למעלה מ- 22 שנות עבודה ברשות המיסים, הקמתי את משרד דוד אפרים עורכי דין במטרה לסייע ולתת שירותים משפטיים בתחום ד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל פורום עו"ד דוד אפרים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו