לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
122122 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני מס הכנסה ומע"מ

ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. פורום זה יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי.  הפורום מנוהל על ידי עו"ד דוד אפרים, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני מס הכנסה ומע"מ

ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. פורום זה יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי.  הפורום מנוהל על ידי עו"ד דוד אפרים, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. הפורום יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי. נבקש להשתמש בשפה מכבדת וללא אמירות פוגעניות. התשובות באות לתת מענה כללי והן אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני.
המשך >>

לצפיה ב-'משמח שנפתח הפורום החשוב הזה, מעניין ומלמד את כולם!'
משמח שנפתח הפורום החשוב הזה, מעניין ומלמד את כולם!
23/01/2018 | 10:59
לצפיה ב-'טופס 101, תיאום מס'
טופס 101, תיאום מס
19/01/2018 | 05:32
2
13
שלום,
עובד בעבודות אקראיות, כל עבודה אצל מעסיק אקראי אחר, נדרש למלא טופס 101 אצל כל מעסיק חדש.
האם יש להצהיר "זה מקום עבודתי היחיד" (בהנחה שבאותו זמן העובד לא מועסק במקביל במקום אחר) כאשר לעובד הכנסה מ "אבטחת הכנסה "?
תודה
לצפיה ב-'טופס 101'
טופס 101
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2018 | 10:01
1
8
שלום, לגבי הבטחת הכנסה, יש לציין בטופס כי ישנה הכנסה נוספת מהבטחת הכנסה. כמו כן, יש צורך לבצע תיאום מס.
לצפיה ב-'תודה, אעשה כדבריך'
תודה, אעשה כדבריך
23/01/2018 | 22:00
לצפיה ב-'שאלה של חדשה לגבי תיק של פרילאנס'
שאלה של חדשה לגבי תיק של פרילאנס
12/01/2018 | 19:56
3
24
שלום
אני רוצה לעבוד מהבית בתור פרילאנס.
התחלתי לעשות כבר עבודה אבל יקח זמן עד שיתחיל ממש להרוויח.
מה אני צריכה לעשות?
האם לפתוח תיק במס הכנסה? ואיך עושים זאת?
ומה עוד צריך לעשות?
הבנתי זה עוסק זעיר. אבל לא מבינה כלום בזה.
קראתי מידע באינטרנט אבל עדיין לא ממש מבינה.
וגם שמעתי שכשרוצים לסגור את התיק במס הכנסה זה מאוד קשה. האם זה נכון? ולמה?
לצפיה ב-'ואם אני בנוסף אעבוד כשכירה וארוויח סכום קטן'
ואם אני בנוסף אעבוד כשכירה וארוויח סכום קטן
12/01/2018 | 19:58
15
בתור שכירה.
האם יש שינוי ...
בקיצור לא מבינה בזה בכלל
לצפיה ב-'תיק מס הכנסה/מע"מ'
תיק מס הכנסה/מע"מ
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 11:29
1
16
על עצמאי נדרש לפתוח תיק ברשויות המס מיד עם תחילת עיסוקו כעצמאי. כחלק מהחובות, הוא נדרש להוציא חשבוניות מס/קבלות בגין הכנסותיו ולהעביר לרשויות המס את סכום המע"מ שגבה (ממנו ניתן לקזז את סכום המע"מ ששילם בגין הוצאותיו) וכן להעביר מקדמות למס הכנסה ככל שהוא חייב. על מנת להקל על עצמאיים שמחזור עסקאותיהם אינו עולה על כ 99,000 ש"ח בשנה, ניתן לפתוח תיק עוסק פטור.  עוסק פטור אינו חייב בגביית מע"מ מלקוחותיו והוא אינו יכול לקזז מע"מ ששילם. לצורך פתיחת תיק במע"מ יש לגשת למשרד מע"מ האזורי. 

יש לשים לב שלא בכל תחום עיסוק ניתן לפתוח תיק עוסק פטור לדוגמא: מקצועות חופשיים.

לצורך סגירת תיק במס הכנסה יש להגיש דוחות ומסמכים נוספים לפי דרישת פקיד השומה. לעיתים מדובר בתהליך שאורך זמן בשל הצורך בהגשת הדוח. אין מה לחשוש מכך.

ניתן לפנות ללא כל חשש למשרדי מע"מ ולפתוח תיק בכל מקרה היתי ממליץ כי תעזרי בשירותיו של רו"ח או יועץ מס.
לצפיה ב-'אתה מזכיר פה מע"מ'
אתה מזכיר פה מע"מ
14/01/2018 | 12:16
10
מה קורה עם העבודה שנעשית ניתנת ללקוח חו"ל? איך זה נעשה?
לצפיה ב-'פתיחת תיק לפרילנסר'
פתיחת תיק לפרילנסר
14/01/2018 | 09:35
1
13
מצטרף להודעה שמתחת.
גם אני שוקל להתחיל לעבוד כפרילנסר בתרגום. החברה שאצלה ארצה לעבוד מבקשת להנפיק חשבוניות. להבנתי צריך לפתוח תיק במס הכנסה.
איך זה מתבצע? מה צריך לדעת?
כמו כן גם אני הבנתי שקשה לסגור תיק מס הכנסה, מדוע זה כך.? אם לא אסגור ואשאיר אותו פתוח אך ללא הכנסות בבוא היום מה ההשלכות בכך?
האם ניתן לפנות לבן משפחה שלו עסק פרטי ולהוציא חשבוניות על שמו? האם זה ישפיע עליו לרעה? האם נהוג לפצות במקרה כזה?
תודה
לצפיה ב-'פתיחת תיק'
פתיחת תיק
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 12:00
6
שרון שלום, לצורך פתיחת תיק ברשות המיסים יש לגשת למשרדי רשות המיסים שבאור המגורים או שבאזור מקום העסק. אין מה לחשוש מסגירת תיק במס הכנסה למרות שלעיתים מדובר בהליך שמתארך בשל הצורך בהגשת דו"ח או מסמכים נוספים שפקיד השומה דרש.

המלצתי להעזר ברו"ח או ביועץ מס. ברור לי שמדובר בהוצאה למי שרק פתח עסק אבל בכל זאת אני ממליץ על כך.
לצפיה ב-'טופס 5329 לשכיר שמשכיר דירה (בבעלות משותפת)'
טופס 5329 לשכיר שמשכיר דירה (בבעלות משותפת)
05/01/2018 | 01:10
1
36
שלום רב
לפני מספר שבועות קיבלתי דרישה למלא טופס 5329, ככל הנראה בשל העובדה שאני משכיר דירה. הדירה מושכרת תמורת 6400 ש"ח לחודש (ועל כך דיווחתי).
הדירה היא מירושה וחצי ממנה רשומה על שם אחי . כמובן שאנו מתחלקים בשכר הדירה. (גם על כך דיווחתי). בינתיים לא חזרו אלי. על פי הבנתי אנו פטורים מתשלום מס.האם אני צודק? (במידה ואדרש אציג בפניהם את נסח הטאבו)
תודה
אבנר
לצפיה ב-'טופס 5329'
טופס 5329
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2018 | 23:46
18
אבנר שלום, רשות המיסים לא נוהגת לענות או לחזור למי שענה על טופס 5329. במידה והכנסות שכ"ד עומדות בקריטריונים שנקבעו בחוק מס הכנסה (פטור ממס על הכנסה מהשכרת דירה למגורים), אזי ההכנסות פטורות.
לצפיה ב-'מועד תיקון דוחות מעמ'
מועד תיקון דוחות מעמ
05/01/2018 | 13:10
8
28
חיפשתי בכל אתר רשות המיסים ולא מצאתי...

אני עוסק מורשה שמגיש דוחות מעמ אחת לחודשיים.
אני מעוניין לתקן את התשומות (לא ההכנסות) שהיו ב8 חודשים האחרונים (05-12.2017).
היום ה05.01.2018, ואני צריך להגיש דוח על 11-12.2017 עד ה15.01. הבנתי שאני יכול לתקן את הדוחות (עשיתי זאת בעבר ואני יודע איזה טופס וכו') 3 תקופות אחורה, האם זה כולל את 05-06.2017? מה חוקי מעמ בעניין?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
05/01/2018 | 17:00
5
16
מע"מ תשומות ניתן לתבוע עד 6 חודשים , לאחר מכן לא ניתן.
דו"ח מתקן ניתן רק בתחנות מע"מ , ושם גם מחתימים אותו
ולמה שלא תרשום את כל התשומות שלא קיזזת בדו"ח 11-12.17 ?

לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
06/01/2018 | 00:22
4
14
תודה על התשובה,
1. האם זה חוקי לרשום מס תשומות של 7-10.2017 בדוח של 11-12.2017?
2. האם זה חוקי לרשום מס תשומות של 1-6.2017 בדוח של 11-12.2017?
לצפיה ב-'ברור שחוקי'
ברור שחוקי
06/01/2018 | 07:45
3
15
סעיף 38 לחוק מס ערך מוסף קובע כדלקמן:
"עוסק זכאי לנכות מהמס שהוא חייב בו את מס התשומות הכלול בחשבונית מס שהוצאה לו כדין או ברשימון יבוא או במסמך אחר שאישר לעניין זה המנהל, ובלבד שרשימון היבוא או המסמך האחר נושא את שמו של העוסק כבעל הטובין ושהניכוי ייעשה בתוך ששה חדשים מיום הוצאת החשבונית, הרשימון או המסמך"
לצפיה ב-'מה ז"א 6 חודשים?'
מה ז"א 6 חודשים?
06/01/2018 | 10:30
1
10
שוב, על איזה תקופות אני יכול לדווח בדוח של ה15.01? האם גם על 05-06.2017? או רק על 07-12.2017?
לצפיה ב-'קשה קשה :)'
קשה קשה :)
06/01/2018 | 16:24
14
ששה חודשים זה אומר שבדו"ח של נובמבר דצמבר אתה יכול לקזז תשומות של חשבונית שהתאריך שלהן הוא מ-1.5.17 .
אני פשוט לא מצליח להבין איך צברת את כל החשבוניות האלו ולא קיזזת מס תשומות.
לגבי העבר הרחוק יותר , תצטרך לפנות למשרדי מע"מ ולקבל את אישורם לקזז את התשומות האלו ולהגיש דו"ח מתקן.
אם לא תקבל את אישורם , הרי שבדו"ח השנתי שלך תרשום את ההוצאה כולה כולל מע"מ ולא את ההוצאה ללא מע"מ 

לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
06/01/2018 | 10:38
10
התשומות הן גם מ01.01.2017. ע"פ סעיף 71 לחוק: "נשמטו מדו"ח תקופתי נתונים שהיו צריכים להיכלל בו, רשאי המנהל להתיר לחייב במס להגיש דוח משלים; התיר המנהל כאמור, לא יצורפו נתוני הדוח המשלים, לדוח אחר."

האם ניתן לגשת למשרד מעמ ולבקש לתקן את הדוחות גם עבור 01-04.2017?
לצפיה ב-'תיקון דוחות מע"מ'
תיקון דוחות מע"מ
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2018 | 19:31
11
שלום דני, כפי שענו לך כאן, ניתן לקזז מע"מ תשומות תוך 6 חודשים מיום הוצאת החשבונית. לגבי חשבוניות שהוצאו לפני למעלה משישה חודשים כדאי שתגש לתחנת מע"מ ותבקש זאת. אני מציע לך להעזר ברו"ח או ביועץ מס.
לצפיה ב-'אם תוכנה נותנת אז כמה שהיא נותנת'
אם תוכנה נותנת אז כמה שהיא נותנת
18/01/2018 | 14:59
4
אני בפריוריטי 10 שנים והיא נותנת שנה וחודש אחורה.הכל נכנס לחודש דיווח הפתוח.
חצי שנה..חחחחחחחח
ולמה זה עד ה-15.מי שמשלם דרך העברה בנקאית אז עד ה-19.
חוץ מזה 12/17 ניתן לדווח עד ה-23.הפעם.
לצפיה ב-'גילוי מרצון'
גילוי מרצון
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2018 | 12:46
54
רשות המיסים, פרסמה לאחרונה נוהל גילוי מרצון חדש חלף הנוהל שהסתיים בדצמבר 2016. אני מצרף לינק למאמר שכתבתי בנושא. אתם מוזמנים לקרוא, לשתף ולשאול שאלות. http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/258...
לצפיה ב-'מס הכנסה כל פדיון חופשה'
מס הכנסה כל פדיון חופשה
31/12/2017 | 15:56
1
37
שלום
סיימתי לעבוד אצל מעסיק - קיבלתי פדיון חופשה בסך של 5,380.57 ש"ח נטו - חודש אחרי סיום העבודה - כלומר זאת הכנסה היחידה באותו החודש.
גבו על סכום זה דמי מס הכנסה בסך 1,675.00 ש"ח
לי זה נראה גבוה אפילו אם מדובר בשיעור מירבי.
האם חישוב נכון?
תודה רבה
לצפיה ב-'מס הכנסה'
מס הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2018 | 12:21
22
נטה שלום, חישוב המס הינו חישוב שנתי ולא בגין כל חודש בנפרד. אני לא יודע מתי סיימת את עבודתך והאם עבדת לכל אורך השנה במידה ועבדת רק חלק מהשנה ייתכן ומגיע לך החזר מס. בכל מקרה אני ממליץ לך לפנות למעביד ולבדוק איתו את חישוב המס או לחילופין לאחר שיתקבל טופס 106 עם סה"כ התשלומים השנתיים לפנות לרו"ח או למי שעוסק בהחזרי מס שיבדקו אם החישוב נכון ואם מגיע לך החזר מס. חלק מרו"ח או החברות לא גובות תשלום על הבדיקה, רק במידה ויתקבל החזר מס הן גובות תשלום.
לצפיה ב-'מהי "הסבת הכנסות מחברה לבעלי מניותיה בדרך של המחאת זכויות" ?'
מהי "הסבת הכנסות מחברה לבעלי מניותיה בדרך של המחאת זכויות" ?
29/12/2017 | 18:51
1
46

מה הכוונה "הסבת הכנסות בדרך של המחאת זכויות" ?
אני סובלת ממחלה פיזית שכתוצאה ממנה אין לי יכולת תפקודית.
כתוצאה מחוסר היכולת שלי לתפקד מקור ההכנסה היחיד שלי הוא קיצבת נכות כללית.
אבל, יש בבעלותי מניות של חברה (חברה בע"מ שרשומה ברשם החברות) שבן זוגי (שכיום מאושפז בבית רבקה) שאנחנו שילמנו את כל החסכונות שחסכנו כל חיינו וקנינו 2 דירות ורשמנו את 2 הדירות על שם החברה. החברה היתה רשומה כבעלים של 2 הדירות.
הבנק מכר את הדירות, שולמו מיסים למדינה במהלך מכירתן  של 2 הדירות שהיו רשומות על שם החברה.

בכל יום הלכתי למשרדי המיסוי כדי לבקש לקבל החזרי מס שיעזרו לנו לשרוד את החיים.
היועצים המשפטיים של מיסוי מקרקעין אמרו לנו את העצה הבאה: "אתם צריכים לעשות הסבת הכנסות על דרך של המחאת זכויות בין החברה לביניכם כיחידים ואז אתם כיחידים נכנסים בנעלי החברה וכך יהיה ניתן לראות את אירועי המס (המכירה) של החברה ואת נקודות הזיכוי שמגיעים לחברה בגין מס שבח ששולם במכירה כאילו אתם כיחידים שילמתם את מס השבח וכך תהיו זכאים כיום לקבל קיזוז של הפסדי החברה ונקודות זיכוי"

אני שואלת מה הכוונה "הסבת הכנסות רטרואקטבית על דרך של המחאת זכויות מהחברה אלינו (בעלי המניות)" ?
האם תוכל להסביר מה הכוונה של היועצים המשפטים של רשויות המס ?
מהי "הסבת הכנסות מחברה לבעלי מניותיה בדרך של המחאת זכויות" ?
לצפיה ב-'המחאת זכויות'
המחאת זכויות
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 11:48
18
קטי שלום, לא ברורה לי עצתם של היועצים במיסוי מקרקעין מה עוד שהסבה כזו הינה ארוע מס והיא אמורה להיות רטרואקטיבית. אני מציע שתתקשרי אליי בתקווה שאולי נמצא דרך אחרת. 
לצפיה ב-'שאלה בנושא העסקת נכים והטבות לבית העסק המעסיק'
שאלה בנושא העסקת נכים והטבות לבית העסק המעסיק
27/12/2017 | 10:14
1
30
האם וכיצד מקבל בית עסק המעסיק נכים הטבות כלשהם?תודה
לצפיה ב-'העסקת נכים'
העסקת נכים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2017 | 13:20
25
שלום חיה, אני חושב שתשובה לשאלה שלך תמצאי באתר משרד העבודה או אצל עורכי דין העוסקים בדיני עבודה
לצפיה ב-'שאלה על מענק עבודה'
שאלה על מענק עבודה
25/12/2017 | 05:32
3
49
הבנתי שגם בעלי מוגבלויות נוספו לאוכלוסיית הזכאים למענק.כל ניסיון לתפוס את רשות המיסים בטלפון נידון לכישלון מראש ולכן אין לי ברירה ואני שואל פה בלית ברירה. אין שם פשוט עם מי לדבר בכלל ולשאול.
האם מקבלי קצבת נכות מביטוח לאומי זכאים למענק או לא?
הגשתי בקשה למענק עבודה לשנת המס 2016, אך למרבה אכזבתי קיבלתי הודעה שנדחתה בקשתי,כי אין לי ילדים,אבל רשום שבעלי מוגבלויות יהיו זכאים למענק גם אם אין להם ילדים,לפי מה שקראתי לגבי הזכאים למענק. אם כך מדוע נדחיתי ואיך ברשות המיסים יודעים שאני מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי?
לצפיה ב-'מענק עבודה'
מענק עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2017 | 18:59
2
48

אכן מענק עבודה ניתן לעובדים עם מוגבלות שנקבע להם שכר מינימום מותאם מכוח "חוק שכר מינימום" יוכלו ליהנות מהמענק גם אם אין להם ילדים או שטרם מלאו להם 55 והם ייהנו ממענק גם בשכר גבוה משאר האוכלוסייה. על מנת להנות ממענק עבודה יש להיות עובד, קצבה אינה מזכה במענק עבודה.

לצפיה ב-'אם כך, אז למה דחו אותי?'
אם כך, אז למה דחו אותי?
25/12/2017 | 21:44
1
24
אני גם מקבל קצבת נכות כללית וגם עובד.

אפשר תרגום למשפט הזה :"לעובדים עם מוגבלות שנקבע להם שכר מינימום מותאם מכוח "חוק שכר מינימום"". למה הכוונה בניסוח המשפטי הזה והאם המשפט הזה חל על כל בעל מוגבלות שעובד? אפשר תרגום לעברית פשוטה? למה הכוונה במשפט הנ"ל? זה תקף גם לשנת המס 2016?

איך ברשות המיסים יודעים שאני בעל מוגבלות מטופס הבקשה שאני שולח בדואר לשנת 2016?

המענה האוטומטי במוקד הטלפוני שלהם אמר לי שנדחיתי ואינני זכאי למענק עבודה, כי אין לי ילדים מבלי להתייחס כלל לנושא המוגבלות.

לצפיה ב-'מענק עבודה'
מענק עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2017 | 22:14
24
שכר מינימום מתואם הינו שכר המותאם ליכולת העבודה בפועל. הוא חל על כל מקום עבודה מלבד מפעלים המתוקצבים על ידי המדינה. אני ממליץ שתכנס לאתר משרד העבודה שם יש הסבר על כך.

מאחר וברשות המיסים אינם יודעים את כל הפרטים גי הינך בעלת מוגבלות נדחית. 
לצפיה ב-'האם עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי במקרה שלי ? '
האם עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי במקרה שלי ?
25/12/2017 | 14:25
1
37
אני בעלת 100% ממניות חברה שרשומה ברשם החברות. חוב החברה כלפי הבנק היה גדול משווי רכוש החברה,  ולחברה לא היו הכנסות,  וכתוצאה מקושי תזרימי לפרוע חוב לבנק, בית משפט המחוזי נתן צו כינוס לבקשת הבנק.   באותה העת שבו ניתן צו הכינוס החברה היתה רשומה בטאבו כבעלת 2 דירות בישראל.   בסעיף הבעלות בנסחי הטאבו של 2 הדירות, החברה היתה בעלת הבעלות, אבל הבעלות היתה כפופה למשכנתא שנרשמה לטובת הבנק כאשר גובה החוב שהחברה חייבת לבנק גדול יותר משווי 2 הדירות.   כונס מטעם הבנק מכר את 2 הדירות הנ"ל כאשר החברה עדיין היתה בסטטוס של "חברה פעילה" ברשם החברות ועדיין לא פורקה. רק לאחר שנמכרו 2 הדירות (נכסי החברה) באמצעות כונס מטעם הבנק, גם החברה פורקה.   אני לא "הועסקתי" על ידי החברה בשום סטטוס של נושאת משרה, ואין לי מעמד של עובד שיכול להקנות לי כספים בחברה שפורקה. הואיל ואני אישה עם 100% נכות מהמוסד לביטוח לאומי אז אני מבקשת לדעת האם למרות שאני לא הועסקתי על ידי החברה כ"עובדת", האם למרות זאת עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי כתוצאה מהמיסוי שכונס הנכסים מטעם הבנק שילם לרשויות המס בגין מכירת 2 הדירות שהיו רשומות על שם החברה.
 האם עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי במקרה שלי ?     
לצפיה ב-'נקודת זיכוי'
נקודת זיכוי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2017 | 19:11
24
הבנתי משאלתך כי הדירות נמכרו כשהיו בבעלות החברה. מאחר וההכנסות הינן של החברה לא ניתן לנצל את נקודות הזיכוי או כל הטבה אחרת המגיעים לך.
לצפיה ב-'האם הנכות נותנת לי יתרון שלא מקבל אדם בריא במקרה שלנו ?'
האם הנכות נותנת לי יתרון שלא מקבל אדם בריא במקרה שלנו ?
22/12/2017 | 17:01
1
49
מקור ההכנסה היחיד שלי הוא קצבת נכות כללית ואני זכאית לקבל מלשכת הסעד סיוע במזון ובכל דבר כי גם  העובדת הסוציאלית של לשכת הרווחה אישרה לי. בעלי נמצא בבית רבקה במצב סיעודי, והרכוש היחידי שהיה לנו הוא חברה בערבון מוגבל (כל מניותיה רשומות על שמנו). הרכוש היחיד שהיה לחברה הזאת הוא דירה בקנדה ודירה במוסקבה.   בנק בקנדה (שנתן את ההלוואה לדירה והדירה מושכנה לטובת הבנק בקנדה) מכר את הדירה בגלל שלא היה לחברה מספיק כסף לעמוד בהחזרי פרעון ההלוואה. גם הדירה במוסקבה נמכרה על ידי בנק במוסקבה בדיוק בגלל אותה הסיבה של מימוש משכנתא עקב חוב לבנק במוסקבה.   שולמו מיסים בקנדה בגין מכירת הדירה בקנדה, וגם שולמו מיסים גם במוסקבה בגין מכירת הדירה במוסקבה. לא נשאר לחברה שום כסף בקופת החברה ולכן החברה לא נתנה לנו שום דבר כדיבידנד. נשארנו חסרי כל !   החברה בפירוק מרצון, ובעלי מעולם לא היה מוגדר כמי "שמועסק" בחברה. ידוע לי שאם חברה מתפרקת, אז מי שהיה "מועסק" בה זכאי לקבל כסף מהמוסד לביטוח לאומי, אבל במקרה שלנו אנחנו לא היינו "מועסקים" על ידי החברה, אלא בסך הכל בעלי המניות בחברה.   האם השילוב של המיסוי הקנדי שהוטל על החברה בקנדה (בגין מכירת הדירה בקנדה) והמיסוי הרוסי  שהוטל על החברה ברוסיה (בגין מכירת דירה במוסקבה) ביחד עם השילוב של עצם העובדה שאנחנו נכים (יש לי נכות בדרגת אי כושר עבודה 100% נכות לצמיתה) הוא שילוב שמאפשר לנו לקבל סיוע מהמדינה (נקודות זיכוי או החזרי מס) ?   האם השילוב של תעודת הנכות שלי מהמוסד לביטוח לאומי שמעידה שיש לי נכות כללית של 100% ביחד עם מהדוח הסוציאלי שמוכיח שזוהי ההכנסה הקיומית היחידה שלי הוא שילוב שמאפשר לי לקבל נקודות זיכוי גדולות יותר מאשר אדם בריא שהיתה לו חברה שפורקה ושילמה מיסים במדינות בחוץ לארץ ?   האם הנכות הרפואית שלי נותנת לי זיכוי שאדם בלי נכות לא היה מקבל אם חברה בבעלותו שילמה מיסים במדינות שבהן שווי נכסי החברה היה נמוך משווי החובות ונכסיה נמכרו כדי להחזיר את החובות (תוך כדי מכירת הנכסים שולמו מיסים במדינות הזרות) ? 
לצפיה ב-'נקודות זיכוי והחזר מס'
נקודות זיכוי והחזר מס
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2017 | 15:23
46
לאה שלום, נכות של 100%מקנה פטור ממס ביחס להכנסות מסוימות ועד לתיקרה שנקבעה בפקודת מס הכנסה. ממה שהבנתי אין לך ולבעלך הכנסות חייבות במס אזי אין רלוונטיות לפטור. כך גם לגבי נקודות זיכוי, מאחר ואין לכם הכנסות חייבות במס אז אין משמעות לנקודות זיכוי. 
לצפיה ב-'נקודות זיכוי על ילד של ידועה בציבור'
נקודות זיכוי על ילד של ידועה בציבור
22/12/2017 | 17:35
1
58
הבנתי שניתן לקבל נקודת זיכוי על ילד של בת זוגתי(מוכרים כידועים בציבור).
איך זה מתבצע? הרי בעבודתי כמובן אין רישום שיש לי ילדים..
האם ניתן לקבל החזר רטרואקטיבי על המס שנגבה ממועד ההכרה ועד היום?
לצפיה ב-'נקודת זיכוי ילד'
נקודת זיכוי ילד
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2017 | 18:49
22
למיטב ידיעתי, נקודות זיכוי ילד רק הורה יכול לקבל. במקרה וההורים גרושים או פרודים שני הההורים נהנים מנקודות זיכוי תלוי בחזקתו של מי נמצא הילד. גם במקרה בו אחד ההורים נפטר ישנה תוספת של נקודת זיכוי. 
לצפיה ב-'מה זה כופר?'
מה זה כופר?
19/12/2017 | 10:58
1
71
תודה מראש
לצפיה ב-'כופר'
כופר
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2017 | 19:45
76
שלום אורח ותודה על השאלה
כופר הינו הליך בו רשות המיסים מסכימה להמיר הליכים פליליים בתשלום כספי. על פי פקודת מס הכנסה וחוקי מס נוספים, רשאי מנהל רשות המיסים להטיל כופר על חשוד שביקש זאת, ותשלום הכופר יפסיק את ההליכים הפליליים נגדו.

שיקולים אותם שוקלת רשות המיסים בעד הטלת כופר כסף: ההיקף הכספי של העבירה קטן יחסית, מידת האשם של העבריין, פסיקת בית המשפט במקרים דומים, מצב אישי, גיל, מחלה קשה או נכות, אסון אישי,  מצבם של בני משפחה התלויים בו,  העניין הציבורי,  הסרת  המחדל, היותו של המבקש  נכה צה"ל, ורקע בטחוני,  תרומתו לציבור, מידת שיתוף הפעולה במהלך חקירה, חלוף זמן קיצוני. שיקולים נגד הטלת כופר כסף עבריין מועד, הרשעות קודמות, עבירה חוזרת, הוטל כופר בעבר, עבירה של מייצג במסגרת תפקידו כמייצג, גורם ההרתעה בענפים מסוימים (ענפים שהעבירות בהם הפכו ל"מכת מדינה"), עבירה בתחום שיש בו חובת אמון או נאמנות, נעברו עבירות לפי חוק העונשין בנוסף לעבירות מס.

הכופר שיושת יהיה בשיעור של כ-   30% לערך מהסכום שהועלם מפקיד השומה (סכום הכופר ייגזר מסכום ההעלמה ולא מתוך המס שלא שולם) לגבי עבירות מע"מ סכום הכופר כ 30% מהמס שלא שולם.

תשלום הכופר אינו מפסיק את ההליך האזרחי ואינו בא במקום תשלום מס שמגיע מאותו חשוד.
נכון שתשלום כופר מהווה קרש הצלה מפני הליכים פליליים אולם תשלום הכופר מאפשר לרשות המיסים לקבוע שומות עד 10 שנים אחורה. לאור האמור, המלצתי, להיוועץ בעו"ד בטרם הגשת בקשת כופר. 

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/12/2017 | 13:28
1
48
שלום עו"ד אפרים,
אני ואשתי שכירים ולא ברור מדוע קבלתי דרישה למסירת פרטים מרשות המיסים (טופס 5329)?
לצפיה ב-'טופס 5329'
טופס 5329
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 19:22
44
גד שלום, בשנים האחרונות שלחה רשות המיסים אלפי דרישות (טופס 5329) בעיקר למי שבבעלותו מעל 3 דירות (לאחרונה גם למי שבבעלותו מעל 2 דירות) או למי שטס בתדירות גבוה לחו"ל וכו'. רשות המיסים, בקשה באמצעות דרישה זו להביא את מי שלא דווח על מלוא הכנסותיו לדווח על כל הכנסותיו ולשלם את המס המגיע ממנו. בעקבות הדרישה אכן פנו רבים ושלמו את המס המגיע מהם אלו מהם שלא נענו לדרישה ולא דווחו על מלוא הכנסותיהם מצאו עצמם תחת חקירה פלילית. אני ממליץ שתפנה לעו''ד לצורך ייעוץ וכדי שימליץ לך כיצד לפעול.
לצפיה ב-'שלום ובהצלחה.גילוי מרצון'
שלום ובהצלחה.גילוי מרצון
17/12/2017 | 11:17
1
69
אשמח לקבל פרטים לגבי הליך גילוי מרצון

אהוד.
לצפיה ב-'גילוי מרצון'
גילוי מרצון
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2017 | 23:45
55
שלום אהוד.
הליך גילוי מרצון מאפשר לנישומים, עוסקים, מנהלי חברות ומייצגים שעברו עבירות על חוקי המס,  לפנות לרשות המיסים בבקשה לתקן את דיווחיהם לשלם את המס ולקבל חסינות מפני אישום פלילי.
בשנים האחרונות, הגילוי מרצון נקשר בעיקר למי שהחזיקו חשבונות בנק בחו"ל. אולם, החסינות מהליכים פליליים  חלה על מגוון עבירות מס בין היתר עבירות על פקודת מס הכנסה, חוק מע"מ, פקודת המכס ועוד.
למידע נוסף אתה מוזמן לקרוא את המאמר בקישור הבא: http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/258...
לצפיה ב-' פתיחת פורום דיני מס הכנסה ומע"מ '
פתיחת פורום דיני מס הכנסה ומע"מ
14/12/2017 | 15:21
47

אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום דיני מס הכנסה ומע"מ 

אנו מברכים את עו"ד דוד אפרים על כניסתו כמנהל הפורום

המשך גלישה מהנה

מנהל/ת הפורום

אודות:
לאור הידע והניסיון הרב אותם צברתי במשך למעלה מ- 22 שנות עבודה ברשות המיסים, הקמתי את משרד דוד אפרים עורכי דין במטרה לסייע ולתת שירותים משפטיים בתחום ד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל פורום עו"ד דוד אפרים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו