לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
571571 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראלים בארצות הברית

פורום ישראלים בארצות הברית הוא התפתחות של פורום של "עוברים לארה"ב" אשר חש צורך בהרחבת היריעה. 
פורום זה הינו חברתי באופיו ומיועד לשמש כתוספת לפורום עוברים לארה"ב שעוסק בהגירה. פה נחליף הודעות, דעות, אינפורמציה, 
נודיע על ארועים, נשאל שאלות, נסעיר מוחות ונקיים דיונים. הכל הולך.
משתתפים קבועים יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם הצעות / חיפושי עבודה, 
שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות וכדומה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראלים בארצות הברית

פורום ישראלים בארצות הברית הוא התפתחות של פורום של "עוברים לארה"ב" אשר חש צורך בהרחבת היריעה. 
פורום זה הינו חברתי באופיו ומיועד לשמש כתוספת לפורום עוברים לארה"ב שעוסק בהגירה. פה נחליף הודעות, דעות, אינפורמציה, 
נודיע על ארועים, נשאל שאלות, נסעיר מוחות ונקיים דיונים. הכל הולך.
משתתפים קבועים יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם הצעות / חיפושי עבודה, 
שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות וכדומה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'האם "רקע ישראלי" מהווה יתרון בקבלה לאוניברסיטת עילית בארה"ב?'
האם "רקע ישראלי" מהווה יתרון בקבלה לאוניברסיטת עילית בארה"ב?
17/12/2017 | 22:54
9
87
אז ככה, עברנו לארה"ב לפני כ 7 שנים כשבני היה בן 10, עכשיו הוא תלמיד תיכון ואנחנו מתחילים לשבת על הכנת הבקשה להתקבל לקולג'. בני מעונין ללמוד באחד מהקולג'ים המובילים בתחום הנדסת המחשבים. לאחר "מחקר" מקיף אני חושב שהבנתי איך עובדת הפרוצדורה של "להתקבל לאוניברסיטת עילית בארה"ב".

בניגוד למה שניתן לצפות, האוניברסיטאות שבצמרת אינן פשוט בוחרות את בעלי הציונים הגבוהים ביותר מבין המועמדים. אלא, במסגרת תהליך הבחירה הפנימי יש להן מינימום ממוצע ציונים בתיכון (GPA) שהמועמד צריך לעמוד בו – ובנוסף הוא צריך להראות משהו שמייחד אותו מעבר לציונים, (זה מכונה Hook). לדוגמא, MIT יעדיפו מועמד בעל GPA של 3.8 (מתוך 4) שהוא גם נגן טרומבון מצטיין, על פני מועמד אחר שיש לו ממוצע מושלם של 4.0 אבל אין לו משהו יחודי נוסף. הרעיון שלהם הוא שהם רוצים מחזור תלמידים שיש בו שונות (diversity), שאינו בנוי כולו מקשה אחת.

עכשיו, לבני יש את ממוצע הציונים הדרוש לאוניברסיטאות שבצמרת ואנו מנסים עכשיו לעבוד על ה"משהו הנוסף", יש לנו כמה דברים אבל לדעתי הם לא מספיק חזקים. כדי ליצר בידול, חשבתי להכניס למשוואה ולהדגיש גם את הרקע הישראלי שלו, כמובן בצירוף תכונות אופי שמיוחסות להייטקיסטים ישראלים: חוצפה (חיובית), יכולת לאלתר פתרונות יצירתיים וכו' (ויש לו לדעתי את כל התכונות האלה).
וכאן אני מגיע לשאלה שלי. בסיטואציה שתיארתי, האם יש יתרון ל"רקע ישראלי" של מועמד בעיני חברי וועדות הקבלה של אוניברסיטאות עילית בארה"ב? או אולי זה דווקא חיסרון? או אולי אין לזה בכלל משמעות?
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.
לצפיה ב-'אין לי מושג אם יש או אין (ותקוותי שאין לאף לאום, לטוב ולרע),'
אין לי מושג אם יש או אין (ותקוותי שאין לאף לאום, לטוב ולרע),
18/12/2017 | 03:22
53
אבל בכל מקרה לא ברור איזו יכולת מוכחת זו להיות בעל רקע ישראלי. לא ברור מה זאת "חוצפה במובן החיובי" בהקשר של השכלה גבוהה ולגבי יצירתיות - אולי זה יכול לעזור בלי קשר למוצא, רק לא ברור כיצד היא באה לידי ביטוי. מה יש לילד שלך להראות שמוכיח שהוא יצירתי? מאחורי נגן הטרומבון עומדת יכולת מוכחת לנגן בטרומבון, שאני מניחה שגם מתועדת באופן רשמי. על אותו משקל, אין שום משמעות למילה "יצירתי" - כל אחד בטח יכול לומר שהוא יצירתי - אלא אם כן הוא יכול להוכיח את היצירתיות שלו במשהו ספציפי שהוא כבר עשה, כמו המצאה או תגלית כלשהן או פרויקט שבו הוא הפגין יצירתיות יוצאת דופן או יוזמה חדשנית שנקט וכד'.
לצפיה ב-'אני לא זוכרת לגבי קבלה'
אני לא זוכרת לגבי קבלה
18/12/2017 | 03:26
58
חוץ מזה שהציונים של הבן שלי היו סבירים מספיק והוא גם מנגן בטרומבון , אבל הרקע הישראלי גרם לו צרות אחר כך כי הצבא הוא מעסיק חשוב ומעורב והוא לא עבר את הסיווג הביטחוני הראשוני למרות שהתקבל לאינטרנשיפ יוקרתי,כי הופיע שיש לו אזרחות כפולה והוא ביקר כל שנתיים בארץ. 
שימו לב שציוני הסף לקבלה  לא אומרים הרבה בלי להסתכל על ממוצע הציונים של אלה שאכן התקבלו שהוא בדרך כלל גבוה בהרבה. 
הרקע החברתי של בתי הספר השונים גם הוא שונה. 
חוץ מזה, לדעתי המשהו הנוסף בהנדסת מחשבים הוא פחות חשוב מאשר בתחומים אחרים. 
לצפיה ב-'MIT יעדיפו מישהו עם GPA 4.0 שהוא גם נגן טרומבון מצטיין...'
MIT יעדיפו מישהו עם GPA 4.0 שהוא גם נגן טרומבון מצטיין...
18/12/2017 | 04:34
58
ולשאלתך... הבן שלך עזב את ישראל בגיל 10, והרקע הזה לא ממש רלוונטי, אלא אם הוא כן.

למה אני מתכוון? להרבה אוניברסיטאות עלית יש שאלות essay שעליהן המועמד מתבקש לענות (או לבחור כמה לענות עליהן), ושם אולי יהיה רלוונטי שאתם משפחת מהגרים, או שלא. התכונות שאת מייחסת ל"ישראליות", זה לא משהו שהייתי מכניס בחיבור כזה. קשיי הגירה, וכו', אם היו כאלו, אולי כן.

מציע לך לגגל בנוגע למה שהמוסדות שבהם אתם מעונייניפ ביקשו בשנים הקודמות. סביר שהם יתנו פרומפטס דומים גם בשנה הבאה.
לצפיה ב-'מה היועץ של בית הספר אומר?'
מה היועץ של בית הספר אומר?
18/12/2017 | 04:47
50
בדרך כלל יש כמה פגישות עם יועץ בית הספר שעוזר בקשר לחבור וכדומה. בית הספר מעוניין שהילד שלכם ילך לבית הספר הכי טוב שאפשר. לכן הם יעשו כל מה שהם יכולים לעזור לילד

לצפיה ב-'אני לא מבינה בנושא. יש לי רק ניחושים "מהראש"'
אני לא מבינה בנושא. יש לי רק ניחושים "מהראש"
18/12/2017 | 14:18
2
43
1) לדעתי בערך רבע מהמועמדים יהודיים ויש גם מאות מועמדים ילדים של ישראלים לשעבר שהם דוברי עברית. אז זה לא יהיה בידול מי יודע מה

2) מצד שני אולי אם הממונה על הקבלה יהיה יהודי/ה חם/ה תומכי ישראל זה יעזור. מצד שלישי אם הם יהיו לבנוני/ת/יוצא מדינת ערב שונא ישראל אז זה יהיה ההפך. אז הסיכויים מתקזזים....

3) חוצפה, ולו גם חיובית, לא נראית לי שוס שמוכר את הילד לקולג' אמריקאי. פתרונות מחוץ לקופסה - כן.
לצפיה ב-'בקשר לנקודה 2 -->'
בקשר לנקודה 2 -->
18/12/2017 | 17:01
1
37
הדרך שבה זה בד"כ עובד באוניברסיטאות העלית היא שהסינון הראשוני נעשה ע"י אדמישן אופיסרז, כשכל אחד אחראי על תחום מסויים, שעל פי רוב מחולק גאוגרפית בינהם. אבל ההחלטה הסופית מתקבלת ע"י ועדה. כל אחד מהאדמישן אופיסרז מביא את המועמדים שלו או שלה לדיון, חלק קטן מהם מתקבל, חלק גדול יותר מועבר לווייט ליסט (בד"כ אומר למעשה דחייה...), והחלק הגדול ביותר נדחה מיד.

ועדות כאלה הם בד"כ מגוונות מבחינת רקע האדמישן אופיסרז. לדעתי זה יהיה cringe-worthy לרובם לקרוא תאור "ישראליות" כאוסף תכונות או התנהגויות, כמו שהוצג פה. כשהבן שלי פנה לאוניברסיטאות כאלה הוא ציין את זה כחויית הגירה, עם הקשיים ועם המעלות הרב-תרבותיות. לדעתי הצגה של איזשהו יתרון מובנה של הישראליות זה faux pas רציני שסיכוי נמוך שיועיל וסיכוי גבוה שיפגע.

גם לא הייתי מציג כזו שאלה ליועץ בבית ספר שאמור לכתוב את אחד ממכתבי ההמלצה. מקסימום, אם יש קרבה כלשהי לכותבים האחרים של מכתבי ההמלצה, אפשר לבקש מהם לציין במכתבים שלהם אנקדוטות או התרשמויות שממחישות הלכה למעשה איך הילד יישם את ה"חוצפה" או ה"חשיבה מחוץ לקופסא" שרוצים לייחס לו. זה יהיה הרבה יותר אפקטיבי.

לצפיה ב-'צודק בצורת השאלה'
צודק בצורת השאלה
18/12/2017 | 18:09
16
כן הייתי שואלת את היועץ, רק מנסחת אחרת.

קודם כל הילד הוא זה שצריך לשאול, הוא שנפגש עם היועץ. דבר שני הנסוח צריך להיות:

האם זה שהגעתי לפה מישראל בגיל 10 מייחד אותי, ואיך?
זה מה שאני חושב על לכתוב בחיבור, מה דעתך? האם יש לך רעיונות נוספים?
לצפיה ב-'האם יש מותג כזה "איש הייטק ישראלי"?'
האם יש מותג כזה "איש הייטק ישראלי"?
18/12/2017 | 17:28
1
33
תודה לכל המגיבים, נתתם לי הרבה חומר למחשבה. אנסה לחדד את השאלה שלי.

בלי קשר לנושא הקבלה לקולג'.
אנחנו כישראלים רוצים לחשוב שיש לאנשי ההייטק שלנו תכונות שמייחדות אותם ועושות אותם מבוקשים על ידי חברות הייטק ברחבי העולם. אנחנו שומעים על החברות מהעולם שבאות לישראל לפתוח סניפי פיתוח, רכישות של חברות הייטק ישראליות, אנשי הייטק ישראלים שמגויסים על ידי חברות בארה"ב.
השאלה שלי אל חברי הפורום, כישראלים בארה"ב, האם לדעתכם כאשר אומרים על איש הייטק "הוא ישראלי" האם זה מעורר קונוטציה חיובית בעיני מנהל אמריקאי. האם מנהלים אמריקאים בתחום ההייטק מחפשים לפעמים ספציפית עובד ישראלי כי הם מצפים לתכונות מסוימות. בקיצור, האם יש מותג כזה "איש הייטק ישראלי"? האם זה יתרון להיות ישראלי כאשר מגישים מועמדות למשרת הייטק בארה"ב?

למה אני שואל את זה?
ההחלטה על הקבלה לקולג' עילית בארה"ב מבוססת לא רק על ממוצע הציונים בתיכון אלא זו החלטה "הוליסטית" (לפחות זה מה שהם אומרים), כלומר הם מבססים את ההחלטה על כלל התכונות של המועמד שבאות לידי ביטוי ב-Essays, בראיון, בהמלצות של מורים ובפרטים הביוגרפיים. לדרך שבה מגיש הבקשה מתאר את עצמו ב-Essays יש הרבה משקל. וההתלבטות שלי היא האם להדגיש את הרקע הישראלי של הבן שלי כ"תמיכה" לתכונות שלו, או שאין לזה שום משמעות, או שאולי זה אפילו מזיק.

אשמח לשמוע את התובנות שלכם בנושא.
לצפיה ב-'אהבה ושנאה'
אהבה ושנאה
18/12/2017 | 17:34
26
ראיתי תגובות מאוד מעורבות מאנשים שעבדו הרבה עם ישראלים בהייטק. הם אוהבים את הישראלים אבל מאוד לא אוהבים די הרבה דברים בצורת העבודה, ברמת האמינות (מבחינת הערכות זמנים למשל) ובצורה בה הם מדברים ומתייחסים ללקוחות. ככה שאני לא יודעת אם בסה"כ זה מותג חיובי.
לגבי משרות היי טק וקורות חיים, אני חושבת (ושוב זה יהיה שונה ממנהל הגיוס זה או אחר) שלמנהל האמריקאי באופן כללי יותר קל להתייחס לקורות חיים אמריקאים עם קולג'ים שהוא מכיר וחברות ותפקידים שהוא מכיר מאשר מישהו מכל מקום אחר בעולם כולל ישראל. 
לצפיה ב-'הלאוות סטודנטים - הערות? הארות? טיפים?'
הלאוות סטודנטים - הערות? הארות? טיפים?
16/12/2017 | 16:21
19
126
טוב, אז אחרי שהיא התקבלה לקולג' שאליו היא רצתה ללכת, וקיבלה מילגה יפה (סורי נאף, היא לא תהיה שכנה שלך ) אבל עדיין הסכום שצריך לשלם די גדול ...

נקבע פגישה עם ה Financial Aid של האוניברסיטה, אבל נשמח לשמוע המלצות או דיס המלצות מאנשים מנוסים שכבר עברו את השלב הזה.

תודה תודה

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
16/12/2017 | 18:01
90
מעולה!

לצערי אין לי יותר מדי הבנות בהלוואות סטודנטים.
לצפיה ב-'איחולים ל-early admission.'
איחולים ל-early admission.
16/12/2017 | 18:37
3
93
בטוח הוריד את מפלס הלחצים בבית, לפחות אצל הבת...

לשמחתי אין לי יותר מדי הבנות בהלוואות סטודנטים.
לצפיה ב-'בניתי עליך ועל איריס '
בניתי עליך ועל איריס
16/12/2017 | 22:47
2
83
נתחיל ללמוד את הנושא... וכן, הוריד לגמרי את הלחץ... חזרה לעשות תאטרון והכל טוב  בטח אתה שומע את אנחת הרווחה עד אליך 
לצפיה ב-'ה529'
ה529
16/12/2017 | 22:58
1
74
כיסה הרבה...

לקחנו הלוואה מהעבר.
לצפיה ב-'נראה... '
נראה...
16/12/2017 | 23:39
74
אני מקווה שהם יתנו לה Work Study
לצפיה ב-'יש הלוואות מסובסדות באחוז נמוך'
יש הלוואות מסובסדות באחוז נמוך
16/12/2017 | 23:40
4
80
שמתחילים להחזיר שנה אחרי סוף הלימודים, ויש הלואות לא מסובסדות שלא נוגעים בהן אם אפשר. קודם כל צריך למלא FAFSA.
לצפיה ב-''
17/12/2017 | 00:24
3
71
מלאנו את ה FAFSA אבל אנחנו לא זכאים לעזרה.... הלוואות מסובסדות באחוז נמוך זה רק למי שזכאי ל NEED?
לצפיה ב-'לא ברור לי אם אתם לא זכאים'
לא ברור לי אם אתם לא זכאים
18/12/2017 | 04:33
2
41
למילגה מעבר למה שקיבלתם, עדיין יתכן שאתם זכאים להלוואה. הילדים גם כן עשו WORK-STUDY. אני לא אכחיש שזה היה כואב. 
בכל אופן מזל- טוב על הקבלה. אני בטוחה שתסתדרו בסוף.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/12/2017 | 05:31
28
נפגש איתם ונבדוק
לצפיה ב-'אומרת מי שרצה לבדוק כמה'
אומרת מי שרצה לבדוק כמה
18/12/2017 | 07:19
30
היא צריכה לשלם בחודש הבא - 7000$ ! וכן אנחת רווחה זה ממש כלום עכשו. 
לצפיה ב-'תמי, תזכירי לי לקשר אותך עם שני זוגות'
תמי, תזכירי לי לקשר אותך עם שני זוגות
17/12/2017 | 01:42
75
שאמורים להיות מעודכנים ומבינים בנושא...
לצפיה ב-'וכמובן - מזל טוב ענק לדור ההמשך,'
וכמובן - מזל טוב ענק לדור ההמשך,
17/12/2017 | 01:43
1
69
וגם לאמא הגאה...
לצפיה ב-' תודה'
תודה
17/12/2017 | 17:32
7
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
17/12/2017 | 05:06
1
71
אין לי תובנות על הלוואות סטודנטים. ברחנו מהן כמו מאש אבל זו חוכמה קטנה להגיד.
שיהיה טוב לצעירה ולהורים
לצפיה ב-'תודה המון לחץ ירד כאן'
תודה המון לחץ ירד כאן
17/12/2017 | 17:33
11
לצפיה ב-'אין לי איך לעזור אבל'
אין לי איך לעזור אבל
17/12/2017 | 19:05
2
45
נשמח אם תחלקו קצת מסקנות בהמשך לטובת הדורות הבאים עלינו לטובה
לצפיה ב-'בהחלט נחלק'
בהחלט נחלק
17/12/2017 | 19:50
1
45
אני מתכננת לכתוב הודעה ארוכה עם כל המסקנות, ויש הרבה כאלה, כשנגמור את התהליך ונרשם... תחכי בסבלנות עוד קצת ואז ההודעה תיכלול גם את המסקנות מה Financial Aid 

קיבלנו המון עזרה והמון מידע בתהליך מאנשים טובים ויקרים ונחלוק אותו בהמשך... פשוט כרגע כשהתהליך עוד לא גמור ולא סגור אין טעם לגשת למסקנות
סבלנות
לצפיה ב-'יש סבלנות'
יש סבלנות
18/12/2017 | 17:35
19
אנחנו עוד מספיק רחוקים מהתהליך לשמחתי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'וואו - בשעה טובה'
וואו - בשעה טובה
18/12/2017 | 05:12
40
כבוד לבוסטון גירל ג'וניורית!

אני עדיין לא מבינה בזה כמעט כלום. חשבתי שכל מי שממלא FAFSA מקבל משהו - ולו הלוואה קטנה. לא ידעתי שאפשר לקבל קדחת מה FAFSA

אחכה בסבלנות להסברים שלך אחרי זה.
כבר כתבתי פה בעבר שהרעיון של לחסוך רבע מיליון דולר לכל ילדה (וזה רק לאנדר-גראד) הוא למעלה מיכולותי וכל הנושא מלחיץ אותי...
לצפיה ב-'שיעור גרמנית'
שיעור גרמנית
14/12/2017 | 23:55
26
230
מהתרחשויות היום בבית ספר תיכון ציבורי במקומותינו.
המורה לגרמנית מלמד שירי כריסמס.
הילד: אני לא שר, אני לא חוגג כריסמס
המורה: זה יותר עניין תרבותי, מעל 90% מהגרמנים חוגגים כריסמס
הילד: אם לא הייתם הורגים 6 מליון היו הרבה יותר שלא חוגגים
המורה:  ממשיך בלימוד השירים כשהילד שולף ואוכל מטבעות שוקולד עם חנוכיה תוך כדי שהכיתה שרה שירי כריסמס
לצפיה ב-'טכנית הוא טועה'
טכנית הוא טועה
15/12/2017 | 00:59
1
148
בגרמניה חיסלו רק 300K
לצפיה ב-'כן, גם אני אמרתי לו את זה'
כן, גם אני אמרתי לו את זה
15/12/2017 | 01:22
131
(אבל זה עדיין הצחיק אותי)
לצפיה ב-'איזה ילד ענק! זה הילד שלך?'
איזה ילד ענק! זה הילד שלך?
15/12/2017 | 03:04
3
139
כבוד, כבוד, כבוד. בן כמה הוא?

ועכשיו, אם נשים את הכבוד לילד בצד (ויש כבוד!), לדעתי אפשר ואולי רצוי לסבך קצת את פריץ המורה בעל היוזמה.

בבתי ספר ציבוריים אסור באיסור חמור ללמד תכנים דתיים. עד כדי כך שאצלנו צריך לתת פתק חתום מיוחד כדי/אם רוצים שהילדים שלך יורשו להשתתף במסיבת תחפושות של הלואין [ואפשר גם לסמן שם את הקופסה של "לא מסכימים"]

נשמע לי טירוף שמותר לו ללמד שירי קריסמס ובכל מקרה מגיע לו להזיע קצת על היוזמה הזו שלו. 

מה גם - שאולי המורה לא מחובר - אבל לדעתי בגרמניה חוגגים את עיד אל אדחא בימינו לא פחות מאת קריסמס. הוא כנראה מזמן לא ביקר שם.
לצפיה ב-'אכן שלי'
אכן שלי
15/12/2017 | 06:12
2
144
ואכן גם אנחנו מאוד התפלאנו על זה. ואכן גם אני חשבתי על כמות המהגרים המוסלמים הלא קטנה שיש עכשיו בגרמניה.
מצד שלישי הילד אמר שהוא לא רצה לדחוף את זה עוד כי המורה הזה עוד ילמד אותו גרמנית גם בשנים הבאות (לא רציתי להגיד שזה היה בהחלט לדחוף מאוד)
לצפיה ב-'למה לא רצית להגיד לו שזה היה בהחלט לדחוף מאוד?'
למה לא רצית להגיד לו שזה היה בהחלט לדחוף מאוד?
15/12/2017 | 14:01
1
123
אני חושבת שמעבר לבדיחה לשובבות ולחוצפה הישראלית, הייתי בהחלט מנהלת עם הילד שיחה על כבוד לזולת בכלל וכבוד למורים בפרט...  
לצפיה ב-'האמת שאמרתי לו'
האמת שאמרתי לו
15/12/2017 | 17:18
101
אחרי שצחקתי. 
הילד אחד התלמידים הכי טובים בשיכבה שמקבל מכל המורים רק תשבוחות. המורה דחף אותו למקום שלא היה לו נח והמשיך להתעקש אז הוא קיבל תשובה שסתמה לו את פה.
אבל כן, בהחלט דיברנו על זה שאם הוא מתכוון להמשיך עם המורה כדאי שלא יעצבן/יעליב אותו.
לצפיה ב-'אצלנו שרים בביה"ס שיר כריסמס, שיר חנוכה ושיר קוונזה'
אצלנו שרים בביה"ס שיר כריסמס, שיר חנוכה ושיר קוונזה
15/12/2017 | 03:15
1
133
כל הכבוד לבן  בן כמה הוא?
לצפיה ב-'בן 15'
בן 15
15/12/2017 | 17:19
89
ואכן תמיד בבתי הספר בחטיבה וביסודי היו מאזנים את זה בשירי חנוכה או אחרים.
לצפיה ב-'פאק ! הילד שלי כשניכנס למסגד מוריד נעליים '
פאק ! הילד שלי כשניכנס למסגד מוריד נעליים
15/12/2017 | 03:41
3
160
בכנסיה הוא מסיר את הכובע ובבית הכנסת חובש כיפה ... וחסר לו שיפיל חטא אבות על בנים. צריך לחנך אותו מחדש ! 
לצפיה ב-'זה לא בדיוק אותו דבר.'
זה לא בדיוק אותו דבר.
15/12/2017 | 11:57
2
152
ברור שאם אתה בוחר להיכנס למקום קדוש לדת כלשהי (ואפילו סתם לכל מקום שיש לו חוקי התנהגות משלו), אתה צריך לכבד את כללי ומנהגי המקום. אם אתה לא יכול לכבד, פשוט אל תיכנס. אבל כאן בעצם כפו על הילד מצב שהוא משתתף בטקס שלא בחר ולא מחויב להשתתף בו ושנוגד את אמונתו. עד כאן אני חושבת שזה היה בסדר גמור שהוא אמר למורה שהוא לא מוכן לקחת בזה חלק, והמורה בשלב הזה היה צריך לכבד את בקשתו ולעזוב אותו בשקט.
אך אישית, אילו מי מילדיי היה מעיר את ההערה על ה-6 מיליון, הייתי מסבירה שאין לזה מקום בשום פנים ואופן, בדיוק מהסיבה שכתבת, ושאין שום הצדקה לפגוע ולהעליב שלא לצורך.
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי עם קאלה'
מסכימה לגמרי עם קאלה
15/12/2017 | 13:56
126
חוץ ממה שקאלה אמרה, בארה"ב יש הפרדה בין דת למדינה ואסור להכניס לימודי דת לבתי ספר ציבוריים, ואם כבר מכניסים אז צריך לאזן בין כל הדתות... מה שלא ברור לי, זה למה ללמוד גרמנית עם הערת השישה מיליון... אני מתארת לעצמי שיש בחירה בשפות, אין ספק שאין כימיה גדולה בין המורה והילד הזה... אבל לילד יש בהחלט חוצפה ישראלית... אם הוא בן 6-10 יש בזה מהחמידות הילדותית, אם הוא בן 18 אז בהחלט יש מקום לשיחה על היחס והכבוד למורה....
לצפיה ב-' '
15/12/2017 | 22:20
84
מורה לא חכם ותלמיד חצוף.....
לצפיה ב-'המצחיק הוא שאת חלק משירי הכריסמס הקלאסיים'
המצחיק הוא שאת חלק משירי הכריסמס הקלאסיים
15/12/2017 | 23:57
112
בארה"ב כתבו או הלחינו יהודים, שסה"כ רצו להתפרנס... אבל אלו שירים ל"עונה", לא על ה-savior שנולד וכו' כמו הכריסמס קארולז הקלאסיים.

אבל גם הילדים שלי לא היו מסכימים להשתתף בפעילות כזו אם היו מתבקשים, אלא אם זה היה במסגרת שבה גם מציינים חגים של דתות אחרות.
לצפיה ב-'אז מתי זה בסדר'
אז מתי זה בסדר
16/12/2017 | 08:21
12
98
לתלמיד להביע מחאה בכתה? האם כל יציאה נגד המורה בכל מקרה נחשבת "חוצפה ישראלית"? ברור שכאן שני הצדדים טעו כשנדחקו לפינה. המורה עם הענין התרבותי וה90% והתלמיד עם ה6 מיליון. אבל זה בעיני "בלהט הרגע". 
לצפיה ב-'זה תמיד בסדר להביע מחאה.'
זה תמיד בסדר להביע מחאה.
16/12/2017 | 19:01
76
השאלה רק איך.
לצפיה ב-'פרופורציות, הדדיות, הקשר, מידתיות וכו׳'
פרופורציות, הדדיות, הקשר, מידתיות וכו׳
17/12/2017 | 02:36
8
82
נראה שהתלמיד חיכה לרגע הנכון כדי לשלוף את זה למורה הגרמני.
סטטיסטית והיסטורית, היהודים היו פחות מאחוז מאוכלוסיית גרמניה בשנות השלושים של המאה ה19, כך שהאמירה לגבי 90 אחוז לא רלוונטית. 

כמו שאני מבין את זה - הם לומדים גרמנית, וזה לא בהכרח רק השפה אלא התרבות או לפחות הקשר רחב יותר. אני לא יודע מה היה השיר הספציפי שנלמד באותו שיעור, אבל ייתכן בהחלט שעבור המורה זה בא מתוך רצון לחבר לתרבות הגרמנית.

מזכיר לי את הפעמים שבהם יש מרצה ישראלי שמדבר על משהו, ובסוף כל משפט שאומרים בעברית, יושב ערבי עם נרגילה. וצועק כיבוש.
לצפיה ב-'אם כבר, אז'
אם כבר, אז
17/12/2017 | 03:56
1
80
שנות השלושים של המאה העשרים. ואם "הקשר רחב יותר" של התרבות הגרמנית, אז היו שם גם יהודים שהיו פארט אנד פארסל מהתרבות הגרמנית, ועדיין יש אפילו היום, כפי שבודאי ידוע לך (וגם מוסלמים, גם אם התגובות פה למעלה לגביי האסלאם בגרמניה הן מה שנקרא בימינו "עובדות אלטרנטיביות"). התלמיד אכן היה חצוף, אבל המורה בלי טיפת קומון סנס.

אפרופו אדם סנדלר, אפשר לשלוח למורה את השיר הבא:

לצפיה ב-'כמובן של המאה העשרים... '
כמובן של המאה העשרים...
17/12/2017 | 05:54
61
המוח שלי כבר התרגל לדבר על ״ניינטינטס סנצ׳ורי״, הלך לאיבוד בתרגום.
תנועת הרפורמה ביהדות, שיש לה שורשים בגרמניה, קיבלה השראה מהיופי והחגיגיות של הנצרות. לא התעניינו בהכרח באופי התיאולוגי של הדתות אלא בעיקר הוקסמו מרעיון של בית תפילה כמקום צבעוני עם שירים ומפגש קהילתי.

לא יודע מה בדיוק המורה לימד, ואם זה היה תרבותי או דתי, אבל כבר היה פעם איזה מישהו שחשב שיש משהו בשירי כריסמס גרמניים, שכדאי לייבא. מוזמנים לשמוע את השיר ולחשוב לבד מה הלחן מזכיר לכם. 

(ומה דינו של השיר let it snow, אגב? הוא מאוד שיר כריסמס, למרות שהוא בכלל לא מדבר על המשיח הנוצרי)
לצפיה ב-'פרופורציות מידתיות קונטקסט ואיפוק עצמי'
פרופורציות מידתיות קונטקסט ואיפוק עצמי
17/12/2017 | 12:26
5
66
הם כולם מידות טובות, רק שהן שמבחינה התפתחותית הציפיה היא שהמבוגר בין השניים, המורה, יצליח להפגין יותר ממידות אלו מאשר הילד. אמור להיות לו מן הסתם יותר ידע הסטורי ויכולת לשים דברים בקונטקסט. הילד ממש מוצא חן בעיני לטעמי ולא צריך הרצאות מאף אחד איך לא להיות חצוף מידי או ישראלי מידי. 
לצפיה ב-'האם יש מטרה לחנך? ללמד? לשקף את ההתנהגות?'
האם יש מטרה לחנך? ללמד? לשקף את ההתנהגות?
17/12/2017 | 14:43
4
59
או לחילופין - באיזה גיל הילד מפסיק להיות ״ילד״ ונדרש לקחת אחריות על המעשים?
רשיון נהיגה? 18? 21? 
אם מוצא חן בעיניך, יופי. בעיני לא. המנגנון שמאפשר לכולם להביע דעה בלי ביקורת סינון ואחריות, לא מוביל לאיזו יצירה של דור חכם יותר אלא להיפך. מערכת החינוך היא מורכבת, כי המורה נותן שירותים מצד אחד, אבל גם משמש כמקור סמכות מהצד השני, והשאלה היא מה הילד מבין - המורה שם כדי שהילד יקבל ציונים גבוהים, או שהוא שם וגם מהווה דמות בעלת סמכות, אמירה ולא בהכרח משהו שבין אוייב לפועל זול.

מזכיר לי מקרה שבו ״החוצפה הישראלית״ היתה מגיעה מנער וואספי ומוכוונת כלפי מורה יהודי (שטעה, והביא לשיעור מוזיקה את ״הללויה״ של לאונרד כהן):

״בואו נשמע את הללויה של לאונרד כהן, ונחשוב מדוע הלחן הזה מתאים למה שלמדנו בשיעור הקודם״
״זה שיר של יהודים שמדבר על המלך דוד ואלוהים, אני מעדיף לאכול ארנבי פסחא במקום לספוג כפיה דתית יהודית״
״אבל לאונרד כהן הוא ממש קונזצנזוס, השיר הזה מושמע ברחבי העולם בלי שרואים בו שיר דתי״
״זה בגלל שהיהודים שולטים בתקשורת העולמית ובכלכלה. והשיר הזה עוזר להם להמציא היסטוריה, ולהצדיק כיבוש של אדמות פלסטין״
לצפיה ב-'אנלוגיה לא טובה, וזה אפילו לא קרוב.'
אנלוגיה לא טובה, וזה אפילו לא קרוב.
17/12/2017 | 15:21
3
68
אתה מתעלם באופן מוחלט מהקונטקסט שבו התלמיד היהודי/ישראלי הוא המיעוט הדתי בכיתה ובחברה מלכתחילה (הוואספ הוא חלק מהרוב בשני הקונטקסטים), ושבו הנצרות מוצגת כמייצגת "נייטרלית" של תרבות לאומית (ברור שהיהדות אינה מוצגת ככזאת בדוגמא שלך), שלא לאמר שהשיר של לאונרד כהן יכול להישמע באותה מידה גם נוצרי (להזכירך, מושיענו ישוע המשיח היה יוצא חלציו של דוד המלך, מצד האב, נגיד..., והללויה היא מילה "נוצרית" למהדרין מבחינת רוב הנוצרים). וזה עוד מבלי להזכיר את הנושא יוצא הדופן של גרמניה והיהודים. אם אתה רוצה, תן לי אנלוגיה של תלמיד ארמני בארה"ב שבוחר ללמוד טורקית ומאולץ ללמוד שיר בשבחי הנביא מוחמד.

אז כן, אנטישמי היה עלול להגיד מה שהכנסת בפה של אותו וואספ, אבל זה לא אנלוגי בשום דרך לקונטקסט ולמה שאמר בן-מידריף היהודי בן ה-15 כשניסו ללחוץ עליו לשיר שיר כריסמס.

ובקשר לפוסט אחר שלך, לא רק הרפורמים היו חלק מהתרבות הגרמנית. היו גם יהודים לא רפורמים שהיו חלק ממנה.
לצפיה ב-'בחייי שלא ברור לי הוויכוח הזה.'
בחייי שלא ברור לי הוויכוח הזה.
17/12/2017 | 16:01
70
לוויכוח הזה אין שום קשר עם העובדה שמה שהילד אמר היה מאוד לא מנומס ומאוד לא במקום. אין שום קשר בין זה שהמורה כנראה לא היה העפרון הכי מחודד בקלמר ליחוס לו של מעשי זוועה שאינו אחראי עליהם. זה לא משנה מי הרוב ומי המיעוט ומי נגד מי ובאלוה נסיבות, כולנו אמורים להיות בני אדם בכללי ולא לעשות לזולת מה שלא היו רוצים שיעשו לנו. מה שמשנה זה שלאמירה הספציפית הזאת לא אמור להיות מקום. זה גם לא הקטע של לכעוס על הילד ולכנות אותו חוצפן (וגם לא עשיתי זאת), אלא פשוט להבין שיש משהו שצריך להסביר לו ולא להתייחס לאמירה שלו כאל משהו חמוד ומשעשע, כי היא לא.
לצפיה ב-'צודק.'
צודק.
17/12/2017 | 17:23
1
16
לצפיה ב-' במסורת "רוח החג" The Holiday Spirit '
במסורת "רוח החג" The Holiday Spirit
18/12/2017 | 04:20
11
לצפיה ב-'קצת קונטקסט'
קצת קונטקסט
17/12/2017 | 19:04
1
59
הילד בתיכון (כיתה ט' בן 15). בן למשפחה יוצאת גרמניה שהיה הקיץ בטיול בגרמניה וגם במחנה ריכוז.
הילד בחר ללמוד גרמנית כי זה כן חלק מההיסטוריה המשפחתית שלו (וכי הוא רוצה 3 שנים של שפה זרה לקולג').
המורה כנראה לא מאוד מבריק באופן כללי, וזו לא הייתה פעם ראשונה שהילד הסביר לו שהוא לא רוצה לשיר שירי כריסמס. היציאה של הילד בהחלט הייתה מוגזמת וזה נאמר לו (וגם הוזכר האי-דיוק ההיסטורי לרקורד), אבל כמו שאמרו כאן בתור הלא נוצרי היחיד בכיתה הזאת וההתעלמות הקודמת של המורה הוא קצת נדחף לפינה שהייתה לו מאוד לא נוחה (מעבר לזה שהוא לא אוהב לשיר בציבור גם אם זה עם עוד אנשים).
בכל אופן השיעור אחרי זה כבר היה ועבר בשקט בלי התייחסות למאורה (אני מניחה שזה שהילד עומד על A+ בגרמנית לא מזיק)

לצפיה ב-'מורה מתסכל'
מורה מתסכל
17/12/2017 | 21:49
52
נו שויין.
יעבור. ילד חכם, ולפעמים למורה מגיע יציאה מתחכמת שכזו מילד חכם להעמיד אותו במקום. נראה שפעלתם נכונה, סכ"ה לא צריך לעודד את הילד...
לצפיה ב-' טופס W8-BEN'
טופס W8-BEN
17/12/2017 | 16:06
33
שלום אני סטודנט שמנסה למלא לראשונה טופס W8-BEN, בשל זכייה של מלגה אמריקאית. הסכום נמוך יחסית מתחת לאלפיים דולר. שאלתי היא לגבי, סעיף 3 העסוק באמנת המס, האם ואיך רצוי למלא?

בארץ אני מתפרנס ממלגה.

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום עסקים '
מחכים לכם בפורום עסקים
17/12/2017 | 12:07
4

אם אתם מקימים עסק או מיזם, נותנים שירות או משווקים מוצרים,
אמיר לניאדו הגיע לפורום עסקים כדי לתת לכם הנחיה ראשונית לפיתוח העסק שלכם, לגיוס הכספים ולפיתוח המוצר שלכם.
היכנסו להתייעץ איתו עכשיו בפורום עסקים!
לצפיה ב-'מה דעתכם על רשימת המילים הגסות החדשה ב-CDC?'
מה דעתכם על רשימת המילים הגסות החדשה ב-CDC?
16/12/2017 | 23:56
4
101
לצפיה ב-'האמת, די מזעזע'
האמת, די מזעזע
17/12/2017 | 03:50
76
הכי אהבתי את "אסור להשתמש בביטוי "באופן מדעי" על מנת לתמוך בהחלטות
חזרה לימי פרה-נאורות
מתי מתחילים לשרוף מכשפות?
לצפיה ב-'לא יאומן'
לא יאומן
17/12/2017 | 04:26
14
לצפיה ב-'דעתי היא שהפוסט (וגם טריג) לא הבינו מה קרה שם, וממהרים'
דעתי היא שהפוסט (וגם טריג) לא הבינו מה קרה שם, וממהרים
17/12/2017 | 04:36
88
לקצוף מצדי הפה. מה שקרה שם זה לא שממשל טראמפ אסר להשתמש במילים האלה, אלא שמישהו ב CDC ייעץ לכותבי גרנטים שעוברים אישור מלמעלה לא להשתמש במילים האלה, שהן טריגר וורדז לפונקציונרים דתיים טיפשים שלפעמים יושבים בנקודת מפתח שמאשרת תקציבים. זה סלף-סנזורשיפ של מדענים שיודעים שמי שבסופו של דבר מאשר את התקציב עלול להיות רפובליקאי דתי בור ומטומטם שטראמפ מינה, שלא מבין שום דבר במדע, ושאזכור מילים שמהוות עבורו סדין אדום עלול להובין לאבדן הגרנט. 

זה לא דבר חדש, וזה נעשה בכל מקום בו יש אוברסייט של מדע ופוליטיקה. אני למשל מצנזר את עצמי כבר שנים: בדוקטורט חקרתי תאי גזע עובריים מאדם. בגלל שתאי גזע עובריים מאדם הוא צירוף שמקפיץ כל מיני נוצרים אוונגליסטים מפגרים (ובזמנו גם את יוספוס, משום מה), אני כבר שנים משתמש בביטוי "תאי גזע פלוריפוטניים מאדם" במקום. זה אותו דבר, אבל לא מקפיץ את הפקיד הטיפש עם החותמת שיושב בסופו של דבר על התקציב.

בקיצור, מאמר סנסציוני של הפוסט על כלום (אבל אפשר לפתוח דיון על האנטרסקשיין של מדע ופוליטיקה ושל סדרי עדיפויות פוליטיים במימון ממשלתי של מדע, שזה תמיד כיף).
לצפיה ב-'אליעזר* בוא! יש עבודה!'
אליעזר* בוא! יש עבודה!
17/12/2017 | 05:14
77

vulnerable -- susceptible to harm
entitlement -- basic right
diversity -- heterogeneity
   transgender -- transex regender changender chender
(טוב שאין אקדמיה ללשון האנגלית)
fetus -- prembryo
(כנ"ל)
evidence-based -- fact-based
science-based -- scientificaly-founded

ומי זה ה source עליו הידיעה מבוססת? נשמע לי די מפוברק - הרי harassment לא ברשימה. ולא הבנתי את ההתנכלות ל diversity. 

---
(*) בן יהודה
לצפיה ב-'שני לילות בדאלאס'
שני לילות בדאלאס
17/12/2017 | 04:29
1
69
רעיונות לפעילויות בימים? המלצות ? לנו ולשני בני התשחורת.  
לצפיה ב-'לפני שלושים שנה הייתי שולח אותך לשאול את דבי.'
לפני שלושים שנה הייתי שולח אותך לשאול את דבי.
17/12/2017 | 04:55
69
היום אין לי מושג. 
לצפיה ב-'יש מה ללמוד ...'
יש מה ללמוד ...
13/12/2017 | 02:36
14
521

אבקש מאוד לא להספידני, לא בפניי ולא שלא בפניי, לא לעשות עצרת התעוררות או עצרת אבל, או כל מיני שמות שבודים והכוונה להספד.
לא לכתוב שום מאמר עליי בעיתונים יומיים, שבועיים, חודשיים. מספיק תמונתי ולא כמו שרגילים לכתוב טובתם.
לא להדפיס מודעות על הלוויה, לא להודיע ברמקול או ברדיו, מספיק שיהיו רק עשרה אנשים בהלוויה.
להשתדל שלא לשהות בין מיתה לקבורה, רק לזרז שתהיה קבורה הכי סמוך למיתה.
מקומי בבית החיים בין אנשים פשוטים. לא לכתוב על המצבה שום תארים, רק "פה נקבר רבי אהרן יהודה לייב בן רבי נח צבי שטיינמן".
המצבה תהיה הכי זולה ופשוטה, לא לבזבז כסף עבור קניית מקום בבית הקברות שעולה ביוקר, אבל אם רוצים לתת צדקה שיתנו בלי קניית מקום.
בימים שהמנהג ללכת אל הקבר, ככלות השבעה ושלושים ויארצייט, מכל מקום לא יבזבזו יותר מדי זמן מיוחד בעבור זה, יותר כדאי שיתחלפו בהמשך מעת לעת, ללמוד כסדר ומלדבר על דברים בטלים.
אם על ידי החיפוש למצוא מקום להתפלל לפני העמוד יגרום הרבה ביטול תורה יותר כדאי ללמוד לשם שמים בזמן הזה.
אבקש מכל מי שרוצה בטובתי, ללמוד פרק אחד משניות עד גמר י"ב חודש, והבנות יאמרו כל יום עשרה פרקי תהילים, גם בשבת וביום טוב.
אבקש שלא להזכירני בשם צדיק או ירא שמים, שלא אתבזה על ידי זה בעולם האמת.
אבקש בזה מחילה מכל מי שפגעתי בכבודו וכן מי שאני חייב לו כסף וידוע שבמציאות לא יגבה, היינו שיכל לגבות על פי דין, אבקש למחול לי.
כל יוצאי חלציי לא ילכו אחר המיטה כמנהג ירושלים.
היות והרבה טועים בי, לכן מצידי אני מייעץ שלא לקבוע ילדים על שמי אבל איני אוסר את זה.

תיוג:
הרב שטיינמן, מיוחדים

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >
עוד בערוץ 7
סופו של עידן
הכירו את המנהיג הליטאי הבא
4 שנים אני מתאפק
"הרב היה איש של שלום וחיבור"
"מגדלור של רוח ומוסר"
צפו: ילדי בית אל אצל הרב שטיינמן
אבא, סבא ומנהיג הדור
רבבות בהלווית הרב שטיינמן
מנהיג במלוא מובן המילה
הרב שטיינמן זצ"ל

כותרות היום
צפו: ילדי בית אל אצל הרב שטיינמן
האור מנצח: נר חנוכה בזירת הפיגוע
הכירו את המנהיג הליטאי הבא
מבצעים לגולשי ערוץ 7
עוד מבצעים ◄
ערוץ 7 בטוויטר

ברק רום
הצעות לחופשות חג אטרקטיביות בישראל
ליפוסרקומה: מהו הטיפול במחלה?
נדל"ן לציבור הדתי

מבצעים לגולשי ערוץ 7
עוד מבצעים ◄

לצפיה ב-'בתור מי שרחוק מהדת כרחוק מזרח ממערב'
בתור מי שרחוק מהדת כרחוק מזרח ממערב
13/12/2017 | 05:02
209
אציין כי לדעתי כתב יפה ומרגש.
לצפיה ב-'אם לא היה מדובר על מותו של אדם, אפשר היה לומר שזו סיטואציה '
אם לא היה מדובר על מותו של אדם, אפשר היה לומר שזו סיטואציה
13/12/2017 | 05:25
5
213
קומית למדי.

נאספים להם מאות אלפי חרדים, תוך התרגשות על מידת הענווה המדהימה של הצדיק הגאון שביקש במפורש הלוויה צנועה של לא יותר מעשרה משתתפים, והימנעות מהתייחסות אליו כצדיק. ועומדים שליחי הציבור וקוראים הספדים, למרות שהוא במפורש ביקש שזה לא ייעשה, וכל מסע הלוויה ודברי האבל מועברים בשידור חי, למרות שהמנוח הורה אפילו לא להודיע ברמקול או ברדיו.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.
לצפיה ב-''
13/12/2017 | 05:35
19
לצפיה ב-''
13/12/2017 | 19:46
12
לצפיה ב-'בעיקר זה מראה '
בעיקר זה מראה
14/12/2017 | 08:14
1
154
כמה ברצינות הם מתייחסים להוראות של "גדול הדור" שלהם.
לצפיה ב-'לא כל דברי חיזוק זה הספד!'
לא כל דברי חיזוק זה הספד!
14/12/2017 | 15:29
93
הרב קנייבסקי אמר.
שהדברים הללו הצוואה מחייבים רק את המשפחה!
אבל צריך לחלוק לו את הכבוד הראוי...
לצפיה ב-'אנשים לא לומדים כלום.'
אנשים לא לומדים כלום.
14/12/2017 | 16:35
87
זה עלבון לרב ומראה את מידותיו ואת מידותינו כנגד הבורא וכנגד העולם.
אני מתבייש בעליבות שלי כברייה עלי אדמות... העלבון הוא גם בשבילי.
אני חי 34 שנים ואף אני נכשלתי להיטיב את העולם או לחנך את הבריות, כן, גם ממקומי שאינו בהכרך רב, הייתי מסוגל ליותר ואני מכה בזעם על עוולתי...
לצפיה ב-'humble bragging'
humble bragging
13/12/2017 | 06:09
36
לצפיה ב-'כידוע'
כידוע
14/12/2017 | 15:32
84
לא תמיד מקיימים את דברי המת, נגשים לרב שיאמר את דברו, יש עוד שיקולים של כבוד התורה וכבוד המת וכבוד החיים ועוד
לצפיה ב-'מבחינתי אדם שכותב דברים כאלו הוא אדם מכובד והגון.'
מבחינתי אדם שכותב דברים כאלו הוא אדם מכובד והגון.
14/12/2017 | 16:32
98
הגון מצד אותו אדון שטיינמן המכובד לבקש זאת. חבל שאנשים לא פעלו בדרך זו ובזבזו משאבים רבים על הלוויתו בניגוד לרצונו ולא רק אלא שהם אינם הולכים בדרכו הצנועה ולא מקיימים גם את דבריו שמיועדים לאנשים שהם בין החיים עדיין וזקוקים לחסד ועזרה, רחמים וחמלה... אנשי קהילתו נראים כחיים בעיקר עבור עצמם ומשפחותיהם ולא עבור הנזקקים ואלו שזקוקים לחמלה... אנשים לא באים בראש חוצות ודואגים לעשות מספיק מעשים טובים... הרבה בחרו בחיים בינוניים ואף מטה מזה... אדם כזה מכובד בדרישה להקבר בצנעה אך מצר לי שהשפעתו בחייו לא סלקה את דירות הזנות הנסתרות מרחובות בני ברק... לא את אלו שנראים כלומדי היהדות אך מזלזלים בדברים קטנים ואף גדולים מזה... ראיתי כבר אברכים עם נשותיהם שחצו באור אדום את הכביש, על אף שנאמר "ונשמרתם מאד". ראיתי אברכים ואנשים הלבושים בבגדי יהודי שמעשנים לעיני כל ולא שמים דעתם לכך שהם משמשים דוגמה חמורה לאחרים גם... את כל זה רב שכזה לא פעל להסיר מקרב אנשים, ז"א שאכן פועלו לא היה מספק בפועל, ואף ההולכים אחריו צריכים להתבייש שרק היללו אותו במותו אך לא פעלו להפסיק את כל הרעות הקטנות והחולות האלו בקרבם... זה מכעיס אותי בתור הברייה השפלה שאני.
לצפיה ב-'בקשה, שגם אם היא נובעת במקור ממניעים טהורים (אין לדעת),'
בקשה, שגם אם היא נובעת במקור ממניעים טהורים (אין לדעת),
14/12/2017 | 20:01
3
122
היא אינה מעשית ואפילו אכזרית ולא מוסרית כלפי הקרובים באמת. ידוע שכל הטקסים הם לא בשביל המת אלא בשביל החיים שנותרים מאחור וצריכים להתמודד עם האובדן. הטקסים עוזרים להתמודד, לעכל ולעבד את המוות ולמצוא את הכוחות להמשיך בחיים. זה נכון במיוחד עבור משפחה קרובה ובעיניי זה ממש אכזרי לדרוש לא להספיד ולא להתאבל, במיוחד כשזה חלק כל כך מהותי ומובן מאליו מהתרבות שבתוכה הם חיים. גם את כאבם של אחרים צריך לכבד ולתת לו דרך ביטוי ומוצא. בלי זה מה ישאר? מקום ריק?
בקיצור, לא התרשמתי, ואני רואה בזה ניסיון, אולי לא מכוון, לעשות רושם על חשבון הקרובים הכואבים שנותרים מאחור.
לצפיה ב-'אולי הוא היה אדם ציני וסרקסטי, וכתב בצחוק?'
אולי הוא היה אדם ציני וסרקסטי, וכתב בצחוק?
14/12/2017 | 21:08
88
לא הגיוני שמישהו הופך לרב גדול בחייו רק כדי להיות איש קטן במותו.
יש המוני אנשים שבוחרים לא להיות רבנים, כי הם באמת לא רוצים להפוך למנהיגים. אי אפשר להיות מנהיג של קהילה ולהשאיר אותם עם וואקום.
לצפיה ב-'גיל טבע'
גיל טבע
15/12/2017 | 04:52
1
109
02-6235555
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שאגיע מארה"ב לירושלים'
אתה באמת חושב שאגיע מארה"ב לירושלים
15/12/2017 | 11:45
97
בשביל לראות רופא עור? אופטימי.
לצפיה ב-'נס חנוכה באלבמה ...'
נס חנוכה באלבמה ...
13/12/2017 | 06:35
14
90
לצפיה ב-'מקווה שמדובר בנר ראשון ...'
מקווה שמדובר בנר ראשון ...
13/12/2017 | 15:06
7
47
לצפיה ב-'טכנית זה אכן היה נר ראשון של חנוכה '
טכנית זה אכן היה נר ראשון של חנוכה
14/12/2017 | 00:04
2
103
לפחות מבחינת העיתוי בלוח השנה.

ברור שמה שקרה באלבמה לא בהכרח יקרה במקומות אחרים. מור היה מועמד מאד בעייתי (בלשון המעטה), וזה עוד לפני הפרסומים לגבי העבר הפדופילי שלו. אבל מצד שני, במדינה כל-כך אדומה כמו אלבמה, בה טראמפ זכה ביתרון של 30% מהקולות, זה עדיין הישג. וכשלוקחים בחשבון גם את הניצחון בוירג'יניה, זה אולי מצביע על מגמה.

נשמע שיש משהו בפרשנות של נייט סילבר, לפיה באקלים הפוליטי הנוכחי יש לדמוקרטים יתרון של בערך 10%. בפני עצמו, זה לא מספיק בכדי לנצח במדינות שמרניות מובהקות, בייחוד אם לרפובליקנים יהיו מועמדים נורמאליים. אבל זה סימן לאופטימיות זהירה עבור הדמוקרטים בבחירות של 2018. לפחות בבית הנבחרים.

לצפיה ב-'נייט סילבר זה לא זה שלפני הבחירות'
נייט סילבר זה לא זה שלפני הבחירות
14/12/2017 | 04:42
1
72
לנשיאות הבאת כל מיני חישובים שלו שהראו שהילרי בוודאות מנצחת?
לצפיה ב-'לא, בדיוק להיפך'
לא, בדיוק להיפך
14/12/2017 | 06:19
69
בזמן שכל המודלים האחרים הראו שהסיכוי של טראמפ לזכות זניח וקלינטון בוודאות מנצחת, נייט סילבר טען שלטראמפ יש סיכוי ממשי לנצח. אמנם החיזוי שלו היה 70% קלינטון ו-30% טראמפ (כי כמעט כל הסקרים הראו יתרון לקלינטון), אבל הוא צדק כשטען שעל פי הניתוח של הסקרים יש בבחירות האלו רמה גבוהה של אי וודאות. בזמנו הוא אפילו ספג לא מעט ביקורת על כך שהמודל שלו נותן לטראמפ סיכוי גבוה הרבה יותר משמונת המודלים האחרים.

לצפיה ב-'אפרופו הדלקת נרות...'
אפרופו הדלקת נרות...
14/12/2017 | 04:08
3
118
אמ;לק: לתחת, לתחת...

לצפיה ב-''
14/12/2017 | 04:38
4
לצפיה ב-''
14/12/2017 | 05:06
4
לצפיה ב-'מעולה! '
מעולה!
14/12/2017 | 16:46
6
לצפיה ב-'כולם מציינים את חצי הכוס המלאה'
כולם מציינים את חצי הכוס המלאה
14/12/2017 | 04:41
4
129
ואני עדיין מתמלא קבס מזה שמאות אלפים חשבו שנכון לבחור במפסיד...
לצפיה ב-''
14/12/2017 | 05:08
7
לצפיה ב-'בדיוק!'
בדיוק!
14/12/2017 | 05:31
11
לצפיה ב-'הכל עניין של רמת הציפיות מול המציאות'
הכל עניין של רמת הציפיות מול המציאות
14/12/2017 | 06:29
89
אם אתה מצפה לקדחת ובסוף מקבל רק ספחת, זו סיבה למסיבה.

לצפיה ב-''
14/12/2017 | 16:47
5
לצפיה ב-'וגם אומה רוסה נשלחה הבייתה!'
וגם אומה רוסה נשלחה הבייתה!
14/12/2017 | 20:54
84
לצפיה ב-'טיולים במקומות אקזוטיים'
טיולים במקומות אקזוטיים
11/12/2017 | 19:04
34
174
סרט מאוד מעניין על טיול במצריים  http://z.ynet.co.il/short/content/2017/egypt/?articleId=2&externalurl=true, הייתי מתה לנסוע, אבל לא נראה לי שזה יעד בטוח.
איזה עוד יעדים הייתם נוסעים אם הייתם יכולים, או שכבר נסעתם אליהם שהם קצת יותר מיוחדים ולא שכיחים (במיוחד עם הילדים)
לצפיה ב-'אולי הייתי נוסע לקנדה, אבל נראה לי שקר שם כל הזמן'
אולי הייתי נוסע לקנדה, אבל נראה לי שקר שם כל הזמן
11/12/2017 | 19:34
1
37
לצפיה ב-''
11/12/2017 | 20:05
14
לצפיה ב-'החלום שלי - מדבר גובי , חצי שנה טיול '
החלום שלי - מדבר גובי , חצי שנה טיול
11/12/2017 | 19:57
33
לצפיה ב-'יש לא מעט אצלנו ברשימה הדמיונית'
יש לא מעט אצלנו ברשימה הדמיונית
11/12/2017 | 20:06
2
114
אינדונזיה, פפואה ניו גיני, תימן
אלסקה וסין (שני אלא עוד נעשה)
לצפיה ב-'ובקשר לפפואה ניו גיני. לפני ארבע שנים, חסר תשעה ימים,'
ובקשר לפפואה ניו גיני. לפני ארבע שנים, חסר תשעה ימים,
12/12/2017 | 03:43
1
92
נעלם מעולמינו אחד, דידי מנוסי, טיילן וציניקן שסיפר את הסיפור הבא באחד מערבי מספרי הסיפורים של סוף המאה שעברה
(מובא בגוף ראשון, או מה שנשאר ממנו...)

תמיד כשאני מגיע בטיולי לאיזה מקום אני שומע משהו בסגנון של 'חבל שלא הגעתה לפני כך וכך ימים' או 'חבל שלא תהיה כאן בעוד כמה ימים' כי בדיוק היה או יהיה משהו שחבל לפספס. 

באחד המסעות הגעתי לפפואה ניו גיני כאורח של הקהילה היהודית הקטנה. חור באמצע הג'ונגל. ראש הקהילה קיבל את פני, החלפנו ברכות, ואז הוא אומר לי כך: 'חבל שלא היתה כאן לפני שלושה ימים'.  

חמתי החלה לבור, קהילה מיניאטורית באמצע שומקום, כלום לא קורה בג'ונגל הזה, מה לכל הרוחות כבר קרה לפני שלושה ימים שחבל שפספסתי?! ירד גשם? מה? הרי לא קורה כאן כלום! 
ואז הוא אומר לי 'היתה הלוויה והיה חסר אחד למניין' 

מוסר השכל ש...

לצפיה ב-'דידי מנוסי היה מדהים'
דידי מנוסי היה מדהים
12/12/2017 | 18:48
15
לצפיה ב-'אילו רק הכיס היה מאפשר את מה שהנפש רוצה...'
אילו רק הכיס היה מאפשר את מה שהנפש רוצה...
11/12/2017 | 21:46
10
170
הבחירה שאנחנו  (זוגתי ואני) עשינו - בצורה מודעת - לפני הרבה שנים הייתה שלחזק את הקשר של הילדים עם המשפחה שלהם בישראל יותר חשוב לעתידם מאשר "להראות להם את העולם".

התוצאה של ההחלטה הזו היא שהרוב המכריע של המשאבים שנדרשים עבור נסיעות (זמן, כסף, אנרגייה) - מוקדשים לנסיעות משפחתיות לישראל, בתדירות של לפחות פעם בשנה.   וזה לא ממש משאיר לנו "רוחב פס" ליותר מדי טיולים.

ולכן - למרות שתמיד רציתי לקחת את זוגתי וילדיי לחלק מהמקומות שאליהם יצא לי להגיע בנסיעות עבודה - זה לא קורה.

ובהחלט יצא לי להיות בכל כך הרבה מקומות שאני רוצה להראות להם...
זה אפילו לא האתרים האקזוטיים שבהם הייתי והיה יכול להיות מדהים לקחת אותם אליהם - האי הדרומי בניו זילנד, גאנה, קונגו, הקייפ בדרום אפריקה, יפן בכלל וטוקיו בפרט, הונג קונג, בייג'ין בפרט וטעימה מסין בכלל, הודו, הפיליפינים... 
לפני שנתיים, באחת מהנסיעות שלי לסינגפור, כמעט לקחתי איתי את הבת שלי. המחשבה שלי הייתה שהיא גדולה מספיק כדי להסתובב שם לבד, המקום מאוד בטוח וכולם מדברים שם אנגלית... אבל בסוף הוחלט שכאדם ששונא קניות (שזו המהות של סינגפור) - היא תשתעמם שם בסופו של דבר כשאני תקוע כל היום בעבודה והיא צריכה לשעשע את עצמה, והנסיעה ארוכה מדי ותגרום לה להפסיד יותר מדי בית ספר.

מה שמרגיש לי פיספוס זה המקומות שאני הייתי בהם לא מעט פעמים באירופה ובארה"ב שלא יצא להם לחוות ושהייתי מת להראות להם. 
בשליפה קופצות לי לונדון, מדריד, אמסטרדם, קופנהאגן, אוסלו, שטוקהולם, בודאפסט, פראג, לוקסנבורג... (לפאריז כן יצא לנו לנסוע ביחד כמשפחה, וזה היה מדהים).  לפחות אני יכול להתנחם בכך שאישתי טיילה קצת באירופה בנעורייה, ושהבת שלי הייתה בטיול עם הכיתה לאיטליה וחוותה קצת את רומא וסביבתה.

ויש כל כך הרבה מקומות בארה"ב שהם לא היו בהם - או שהיו והם לא זוכרים כלום כי הם היו צעירים מדי.  כל החוף המערבי, כל המיד-ווסט, כל הסאות'-ווסט... מקומות שאני נוסע אליהם כל כמה חדשים, והם לא היו בהם אף פעם.
הייתי חוזר על הטיול לגראנד קניון, על הטיולים לפארקים הגדולים (ילוסטון, ציון, ברייס וכיוצ"ב), על RT 1 בקליפורנייה, על ואנקובר ובריטיש קולומביה... בדיעבד - הילדים היו קטנים מדי אז.   מצד שני - די סביר שבגילם כרגע לא היינו עושים את הטיולים הללו ממילא בגלל לוחות הזמנים שלהם - בין לימודים, פעילויות אקסטרה-קוריקוראליות וענייני הכנה לקולג' אין להם זמן לנשום.
לצפיה ב-'בדיוק ככה'
בדיוק ככה
12/12/2017 | 14:27
3
91
כל המשאבים המשפחתיים מכוונים לשמירת הקשר עם ישראל, בעוד הבן זוג ״מבלה״ בטיסות ארוכות באופן מזעזע לכל יעד נחשק במזרח למטרות עסקים.
לצפיה ב-'גם אצלנו בדיוק ככה '
גם אצלנו בדיוק ככה
12/12/2017 | 17:58
2
87
כל המשאבים מופנים לטיסות ושהיות בישראל בקיץ. ואני זו ש"מבלה" בטיסות ארוכות ליעדים רחוקים [ע"ע: מי אמר סינגפור ולא קיבל?...]

בקיץ האחרון עצרנו באיטליה לשבוע בדרך חזרה והיה נחמד ומעניין אם כי גם חם בטירוף באופן נורא (הרבה יותר חם ממה שהיה בישראל. ראינו שם איש היסטרי נושא כלב שהתעלף מהחום....)

מצד אחד קצת מבאס אותי שאנחנו לא מראים לילדות את העולם. מצד שני גם אותנו לא לקחו יותר רחוק מאילת/כנרת כשהיינו ילדים ובכל זאת יצאנו בסדר איכשהו [אולי יש שיחלקו על זה ]
לצפיה ב-'אנחנו לא מפנים כעת משאבים לטיסות לארץ או טיסות בכלל.'
אנחנו לא מפנים כעת משאבים לטיסות לארץ או טיסות בכלל.
14/12/2017 | 04:37
1
67
האנשים הקרובים ביותר- כלומר בני הבכור והוריי - באים לבקר לכאן. הבן בכל מקרה חייב לבקר באופן סדיר כדי לשמר את הגרין קארד, ולהורים שלי יש את הפנאי והמשאבים להגיע לתקופות ארוכות יחסית. ההורים של בעלי כנראה יבואו מתישהו, אך היחסים בינינו לא כאלה קרובים ממילא, זה לא שאנחנו מצפים להם בכליון עיניים. אין לי משפחה גדולה, ואני רק מצטערת שלא יוצא לי לראות את הדודה האהובה ומשפחתה, שכוללת את בעלה ובנם הנשוי עם שתי בנות קטנות. אבל בערך זהו. אני מתגעגעת, כמובן, לחברים הטובים, אבל עם זה אין מה לעשות. 
בכל מקרה, להגיע אלינו הרבה יותר חסכוני והגיוני: אנחנו צריכים לרכוש 5 כרטיסי טיסה, לקחת מלון ל-5 איש ולשכור רכב לכל תקופת הביקור. לעומת זאת מבקר בודד או זוג שמגיעים אלינו זה גם 4 או 3 כרטיסי טיסה פחות, וגם אין צורך במלון או רכב כי הם מתאכסנים אצלנו ויכולים להשתמש באחד משני כלי הרכב שלנו. אבל גם אם הם בוחרים לשכור רכב כדי להיות יותר עצמאיים, עדיין זו הוצאה הרבה יותר קטנה בסך הכל. יש לזה גם פלוס מבחינתם שהם יכולים לטייל ולראות מקומות שלא ראו עדיין. אמא שלי גם נורא סובלת מחום בארץ בקיץ ובסתיו, ואם היא תבלה את מרבית התקופה הזו כאן היא תסבול פחות.
בכלל, אנחנו כרגע לא בקטע של טיסות. יצא לנו להיות באירופה, קצת בלי הילדים אבל לרוב עם, כשעוד גרנו בישראל. כעת אנחנו מעדיפים לטייל ברחבי ארה"ב כי יש פה כל כך הרבה מה לראות ולא צריך בדרך כלל לטוס בשביל זה. מרבית המשאבים שלנו הושקעו בקניית בית, וצריך גם לחסוך להשכלה גבוהה של 3 ילדים הממשמשת ובאה. אם להוסיף לזה שאני שונאת ופוחדת לטוס (משהו שהתפתח אצלי אחרי הלידות משום מה) - נראה הרבה יותר הגיוני בשלב הזה בחיים לטייל בתוך ארה"ב, מה גם שאת זה אנחנו עדיין יכולים לעשות לרוב עם הילדים. אפילו כך כנראה שנצליח לראות ולהכיר רק חלקים נבחרים ממנה. היתר יחכה לאחרי שהילדים יצאו מהבית, כנראה.
לצפיה ב-'אגב, במסגרת עבודתו הקודמת,'
אגב, במסגרת עבודתו הקודמת,
14/12/2017 | 04:46
54
לבעלי יצא גם להסתובב די הרבה במדינות שונות במזרח הרחוק ובמדינות בארה"ב שעוד לא יצא לנו לטייל בהן יחד. 
לצפיה ב-'לגבי אירופה'
לגבי אירופה
12/12/2017 | 18:45
4
88
מה שאנחנו התחלנו לעשות בשנים האחרונות הוא לעצור בדרך חזרה מישראל באירופה. מבחינת עלות הטיסות בד"כ ההבדל הוא לא מאוד גדול (או הוספת קונקשיין או קונים לו-קוסט מישראל והחזרה של הכרטיס הוא מאירופה) וראינו שכמה ימים באירופה עושים את הטיול הזה להרבה יותר "חופשה" ממה שרק ביקור בארץ הוא. ואמנם זה לא לראות הרבה, אבל אפילו כמה ימים ברומא או פריז מאוד מהנים לכולנו.
לגבי שאר ארה"ב גם אנחנו עשינו את זה ואני מתחילה לחשוב שנצטרך לחזור על הרבה כי הילדים לא זוכרים כמעט כלום.
לצפיה ב-'כך עשינו את הביקור בפאריז. אבל...'
כך עשינו את הביקור בפאריז. אבל...
12/12/2017 | 21:27
3
95
הבעיה היא זמן חפשי.
לא רק זמן שלנו, המבוגרים - אלא זמן ש(אין) לילדים.
גילינו, למרבה הצער, שהחופש הגדול בשיכבה העליונה של התיכון הוא כבר בעצם לא גדול, ואפילו לא ממש חופש. 

מצד ב' - הפעילויות האקסטרה-קוריקולאריות (אם אלו נבחרות ספורט, או הפקות התיאטרון) מתחילות שבועות לפני שהלימודים מתחילים - וכמובן ש"חובה להיות במפגשים ההתחלתיים" אחרת יזרקו את הילד מהפעילות. 

ומצד א' - כל סחרחורת הפעילות מכוונת הקולג' (קורסי לימודים מוגברים, אינטרנשיפ ושאר קללות) תופסת לפחות חצי מחופשת הקייץ.

בשנים האחרונות התיזמון של הנסיעות שלנו מוכתב על ידי הדברים האלו - ולא על ידי מגבלות של ההורים. הגענו למצב שמועד של ארועים ושמחות משפחתיות מוכתבים על ידי המגבלות הללו... 

ולכן - להאריך נסיעה ליותר משבועיים כדי שאפשר יהיה לדחוף בתוכה גם זמן באירופה זה פשוט לא משהו שמסתדר.   
לצפיה ב-'מוכר'
מוכר
12/12/2017 | 21:40
2
78
אנחנו הגענו למסקנה שאם נקצר את הביקור בארץ ל-10 ימים ונהיה 5 ימים באירופה, זה משהו שהעבודה שלנו תצליח לעכל, ונמצא מקום בשבילו בקיץ. וכן, אולי לא נראה אם ככווולם או נראה את הקרובים רק פעם או פעמיים בביקור. ככה זה. אבל זה השיקול הפרטי שלנו כמובן.
לצפיה ב-'לא ממש עובד עבורינו. אנחנו צריכים לפחות שני סופ"שים בארץ'
לא ממש עובד עבורינו. אנחנו צריכים לפחות שני סופ"שים בארץ
12/12/2017 | 22:16
1
103
זה ממש לא טריוויאלי, ואנחנו מעריכים את זה מאוד - שהאנשים היקרים לנו בישראל עושים את כל תכנון הקייץ שלהם לפי לוח הזמנים שלנו.

כבר עשרים שנה, בני המשפחה המורחבת שלנו בישראל מתכננים את חופשות הקיץ שלהם, את טקסי וחגיגות בר ובת המצווה של ילדיהם, אפילו את החתונות שלהם - לפי לוחות הזמנים של הביקור קייץ שלנו.

עניין סופי השבוע כבר הפך לאיזשהו סוג של "טקס משפחתי" - כל המשפחה המורחבת מתכנסת וחוגגת את כל שמחות הקייץ בצורה קולקטיבית בסוף שבוע אחד, ארוע שמבחינת הילדים שלי הוא "הציר" שסביבו מסתובבת חופשת הקיץ שלהם מיום שהם נולדו, פחות או יותר. 
באותו ארוע אנחנו גם מצלמים את "התמונה המשפחתית" השנתית (כל בני המשפחה המורחבת באותה פוזה ובאותו סדר ישיבה). 
יש כבר יותר מ 15 תמונות בסידרה הזו - ילדים מתווספים לתמונה בתור תינוקות ומשנה לשנה הופכים לאנשים - ואחר כך בני זוג שלהם מופיעים ומצטרפים... ובשנים האחרונות הופיעו גם "מקומות ריקים" בתמונה, למרבה הצער.

וצריך לפחות עוד סוף שבוע אחד - כי כל שנה יש אירוע כלשהוא שצורך אותו... 

לצפיה ב-'איזה יופי של מסורת'
איזה יופי של מסורת
13/12/2017 | 17:42
59
וכל פעם שאנחנו לא עושים תמונה משפחתית אנחנו מצטערים.
לצפיה ב-'נשמע חבל'
נשמע חבל
14/12/2017 | 01:35
55
אבל גם קצת תירוץ. בהינתן שאתה רומז שאין בעיות תקציב, לא ברור מדוע עד התיכון אי אפשר היה לטייל במקומות אחרים בשלל החופשות שיש לילדים. ועם כל העיסוקים הטובים והחשובים שיש לילדים, לא יתכן שאי אפשר לתכנן חופשה קצרה במהלך חופשת החורף נניח. תבדוק עם עצמך אם למרות הרצון העז שיש לך להראות עולם למשפחה שלך, אולי אתה עייפת מהטיסות האינסופיות ואתה פשוט רוצה לנוח... שזה גם לגיטימי. 

לצפיה ב-'אני די בטוחה שאין מקום בעולם שלא מעניין לראות,'
אני די בטוחה שאין מקום בעולם שלא מעניין לראות,
11/12/2017 | 23:26
108
ואין סוג של טיול שאני לא נהנית ממנו, אבל בכללי, מאז שהייתי ילדה קטנה, הנפש מבקשת ביתר שאת את המראות הצפוניים דווקא, שאני לא בטוחה שנכללים בהגדרה המקובלת של מקומות "אקזוטיים".
לצפיה ב-'There are many, but the one that's kinda on the first place '
There are many, but the one that's kinda on the first place
12/12/2017 | 01:35
85
is Akshayuk Pass in Nunavut. It's a trek I always wanted to do, in a landscape that is rapidly disappearing, and will most likely go away in our lifetime. Hope to do it in a few years, when the kids are old enough. Before that, the older one had already decided he wants to go to Etosha on his Bar Mitzva family trip, and the little one wants to go to Europe (but she has enough time to change her mind).
לצפיה ב-'אין לי מקום שאני משתוקקת לנסוע אליו'
אין לי מקום שאני משתוקקת לנסוע אליו
12/12/2017 | 04:51
2
103
ולא יכולה. מצד שני, ברשימת המקומות שאנחנו רוצים לנסוע אליהם אין שום מקום נורא אקזוטי כמו מדבר גובי או תימן (מה יש שם לתייר המזדמן חוץ ממלחמה?), אז אולי זאת הסיבה. איסטנבול זה המקום היחיד שלא הייתי בו ונורא הייתי רוצה לנסוע אבל כנראה  שלא ייצא (כי מפחיד לי). אני בטוחה שהייתי אוהבת מאד. סיני (בעיקר שארם) הוא המקום שהייתי בו כמה פעמים ושכנראה לא אחזור אליו יותר, אבל בעיני הוא סוג של גן עדן והייתי שמחה לנסוע אליו שוב (והפעם עם כל המשפחה) .

בתור ילדה ונערה חרשתי את אירופה וארהב עם המשפחה, בן הזוג טייל שנה וחצי במקומות אקזוטיים אחרי הצבא ובתור זוג ואחכ משפחה אנחנו נוסעים לטיולים כמה פעמים בשנה. עד לא מזמן אם הייתי צריכה לומר מה הדבר שעליו אני הכי אוהבת להוציא כסף, הייתי אומרת נסיעות. כיום אני עדיין אוהבת לטייל, אבל האמת שאני גם מאד אוהבת לחזור למקומות שכבר הייתי בהם כדי להכיר יותר לעומק והטיסה הופכת להיות חלק פחות ופחות אטרקטיבי ולכן לא ברור לי מתי ואם אני אגיע רחוק עד ניו זילנד, למשל.
לצפיה ב-'תימן? זה אחד החלומות שלי מאז ומעולם. אם רק התימנים היו '
תימן? זה אחד החלומות שלי מאז ומעולם. אם רק התימנים היו
12/12/2017 | 05:42
92
מפסיקים לירות כל הזמן אחד בשני וכולם בתירים, הייתי רץ לטייל שם. ממליץ לגגל בגוגל אימג'ז את Socotra, Shibam mud skyscrapers, Wadi Do'an. הלוואי ויום אחד יהיה שם בטוח למטיילים. אני זוכר כמו היום איך שלפני עשרים שנה, באקסום באתיופיה, התלבטתי קשות אם להצטרף לשתי מיסיונריות שוויצריות ולנסוע לקצה הדרומי של אריתראה השכנה רק כדי לראות במו עיני את מיצרי באב אל מאנדב (שער הדמעות). הן התכוונו לחצות משם לתימן. בסוף השכל הישר ניצח וירדתי חזרה לקניה. עד היום אני מרגיש את הפספוס לבקר במקום שכנראה לא יצא לי להיות בו אף פעם.
לצפיה ב-'תימן? '
תימן?
12/12/2017 | 09:16
80
נשמע לי כמו ה-מקום לחטוף כדור בראש מאיזה ח'ותי
או להיחטף למשך שנים על ידי פיראטים או אל קעדה
או סתם להינשך על ידי איזה כלב משוטט חולה כלבת.

בקיצור - התחרפנתם? נראה לי כבר עדיף ליסוע לאל בורייג'...

לצפיה ב-'אני מתלבט בין מחוז המבולט בקליפורניה לבין סוריה'
אני מתלבט בין מחוז המבולט בקליפורניה לבין סוריה
12/12/2017 | 06:33
1
102
מה עדיף לדעתכם?

לצפיה ב-'שלח את John להמבולט ואת ה Savage לסוריה. אפשר גם הפוך'
שלח את John להמבולט ואת ה Savage לסוריה. אפשר גם הפוך
12/12/2017 | 14:21
22
לצפיה ב-'יפאן אהובתי '
יפאן אהובתי
12/12/2017 | 09:20
79
פשיטא. ראשונה ברשימת המקומות שהייתי רוצה ליסוע אליהם עם המשפחה. הייתי שם לבד לנסיעות עבודה שונות בערך 5 פעמים (וגילוי נאות: פעם בצעירותי למדתי יפאנית במשך סמסטר אחד ומאז אני אוהבת את יפאן אפילו יותר)

לצערי בכורתי ראתה איזה סרט מפחיד על צונאמי ומאז מפחדת ליסוע לכל אי או אפילו חצי אי (נגיד, אפילו הפלורידה קיז). ובמקרה של יפן, כמו שאומרת אמא שלי, יש לה תירוץ טוב
לצפיה ב-'אני הייתי במצרים'
אני הייתי במצרים
12/12/2017 | 09:24
84
אבל זה היה בימי מובארק. היום לא הייתי נוסעת לשם. הדבר שבאמת היה מיוחד בסיור זה שהסתבר שהפירמידות והספינקס עומדים בפאתי שכונות עוני. כל הצילומים עם המדבר ברקע עושות רושם כאילו זה איזה מקום מבודד, אבל אם תזיז את זוית המצלמה קצת תראה שזה בתוך סלאמס, ובין שתיים מהפירמידות אפילו התחילו לבנות אולם ספורט.
לצפיה ב-'יפן. היינו. קצר מדי. מרוקו. אותו כנ"ל'
יפן. היינו. קצר מדי. מרוקו. אותו כנ"ל
12/12/2017 | 13:21
25
לצפיה ב-'הייתי רוצה לקחת את המשפחה לפריז'
הייתי רוצה לקחת את המשפחה לפריז
12/12/2017 | 18:11
73
ותאילנד.

לא נראה לי שזה יקרה בקרוב אבל מ'עלש - רק שנהייה בריאים ושמחים ושאף חיית מחמד לא תמות השנה
לצפיה ב-'מסעות השמרים'
מסעות השמרים
13/12/2017 | 02:18
2
92
נו, מילא...
גידי לבד: פולין (שורשים עם אמא שלו), ומקומות שונים בארה"ב ומחוצה לה כחוקר.
גידי וענת: אירופה - פאריז 5 פעמים (לא קצרות...), דרום צרפת, ספרד (חודש), אנגליה, יוגוסלביה, איטליה, שוויץ (ברחנו אחרי יומיים), פראג, ונסיעה אחת לניו-יורק לפני שעברנו לכאן. 
נועם הבת הגדולה מאז שהתחילה קולג': לוס אנג'לס, קיימבריג' אנגליה (עוזרת מחקר בקיץ), לונדון, אירלנד, סביליה (סמסטר שם) שבמהלכו ובסיומו טיילה בכל ספרד, בפאריס וצרפת בכלל, פורטוגל, קרואטיה, איטליה. 
השורה התחתונה: כמו אצל אחרים, גם אצלינו הכסף הולך לנסיעות לישראל ומטיילים ביחד כאן בחוף המזרחי =  הרבה ניו-יורק, בלו-רידג' ואפאלאצ'ים, ווירג'יניה, פנסילבניה, ווסט ווירג'יניה, מרילנד, חוף, צ'רלסטון, סוואנה, וושינגטון. את התיור וגילוי-העולם הבנות יעשו בעצמן דרך האופציות הנפלאות של פרוייקטים דרך הקולג ודרך הערוץ היהודי. דנה כבר התחילה ללכת בעיקבות נועם והייתה בקיץ בפרוייקט התנדבות בישראל ובתגלית ומתכננת סמסטר בפירנצה בשנה הבאה. אני לא מרגישה רצון להראות להן מקומות שאני עצמי ראיתי . השאלה של מידריף הבהירה לי שהפרטנר הכי מוצלח מבחינתי לגילוי-עולם זה גידי, והבנות מוזמנות לגלות אותו בעצמן ובזמן שלהן. 
לצפיה ב-'מעניין '
מעניין
13/12/2017 | 17:04
52
שדווקא השאלה שלי הביאה אותך למסקנה הזאת.
גם אני כמוך, אבל אנחנו החלטנו שאנחנו לא יכולים להפסיק לטייל רק בגלל הילדים, אז ראו עד היום לא מעט עולם (הרבה הרבה יותר ממה שאני ראיתי עד גיל 18 שבו התחלתי לטייל בעולם). ובטיול האחרון הילד כבר דיבר על זה שיום אחד הוא יטייל עם אישתו לכל מיני מקומות ואנחנו גומרים לו את כל המקומות השווים (הילד בן 15 כן?).
הטיולים בהחלט באים על חשבון דברים אחרים, אבל איך שאני רואה את זה אני עובדת בשביל לטייל בעולם.
לצפיה ב-'אצלנו הטיולים'
אצלנו הטיולים
14/12/2017 | 01:44
58
הם עבור הילדים. שיראו עולם, יהנו, ירחיבו אופקים, ילמדו דברים חדשים. 
אני טיילתי מספיק בעולם מספיק לפני הילדים. נשארו עוד מדינות שיהיה נחמד לבקר בהם, אבל שום דבר לא בוער. בינתיים, הכל בשביל שהילדים יהנו ואנחנו נהנה מההנאה שלהם. 

לצפיה ב-'הייתי רוצה לנסוע לפקסיטן ואירן. יש שם רכסי הרים מדהימים. '
הייתי רוצה לנסוע לפקסיטן ואירן. יש שם רכסי הרים מדהימים.
13/12/2017 | 06:42
1
86
אינדונזיה בהחלט על הכוונת. מנסה לארגן דרך העבודה משהו.
היינו עם הילדה ביפן שלושה חודשים, בטנריף, באיסלנד. גם באיטליה וספרד ודומינקן רפובליק אבל זה פחות אקזוטי.
הייתי במזרח טיבט (סיצ׳ואן), חבל לדאק בצפון הודו, ושניהם איזורים מדהימים עם אוכלסיה מרתקת.
רוצה לנסוע לאתיופיה וקונגו.
לא ברור לי איך עוד לא הייתי במדינות באנדים (פרו בוליביה אקוודור). אבל צ׳ילה וארגנטינה היו ממש כיף, וגם קוסטה ריקה וגוואטמלה.
מתה לחזור להודו עם הבת שלי ואמא שלי לטיול נשים.
בורמה מקסימה.

המטרה שלי בחיים זה לשמור את רשימת המדינות שביקרתי בהן שווה לגיל שלי. עד עכשיו מצליח לי (וזה יפה בהתחשב בכך שבניגוד לבת שלי הנוסעת המתמידה, התחלתי רק בגיל 12)

לצפיה ב-'מטרה מעולה'
מטרה מעולה
13/12/2017 | 17:00
60
אני צריכה לעשות חישוב ולראות איפה אני עומדת
לצפיה ב-'פטרסון'
פטרסון
15/12/2017 | 23:32
26
שמתי המון שמועות על המכולות שם ושאפשר לקנות זעטר בזול וגם הסרט באמזון גרם לי לרצות לבקר אבל אני לבן ויהודי מידי
לצפיה ב-'חיפושי העבודה- מקום מגורים מועדף בחוף המערבי?'
חיפושי העבודה- מקום מגורים מועדף בחוף המערבי?
12/12/2017 | 23:44
30
127
יש שני ילדים .. בגיל ביס middle ותיכון. מחפשים מקום לא מאוד יקר .  יש רעיונות איפה להתחיל ? 
לצפיה ב-'ןלא קר! ועם ישראלים!'
ןלא קר! ועם ישראלים!
13/12/2017 | 00:08
29
לצפיה ב-'מה הסטטוס שלכם? אתם אזרחים אמריקנים? גרין קארד?'
מה הסטטוס שלכם? אתם אזרחים אמריקנים? גרין קארד?
13/12/2017 | 00:12
2
81
בלי להבין אם יש לכם סטטוס, אי אפשר לעזור לכם.

בנוסף, יעזור אם תכתוב באיזה תחום אתה עוסק -- טבח, עו"ד, מהנדס בניין, מתכנת, או כל דבר אחר. יש מקומות יותר מומלצים למקצועות ספציפיים.
לצפיה ב-'גרין קארד , אני בהייטק'
גרין קארד , אני בהייטק
13/12/2017 | 00:59
1
39
לצפיה ב-'Software engineer '
Software engineer
13/12/2017 | 01:00
30
לצפיה ב-'מרכזי הייטק גדולים בחוף המערבי הם מן הסתם'
מרכזי הייטק גדולים בחוף המערבי הם מן הסתם
13/12/2017 | 02:34
24
111
אזור עמק הסיליקון/סן פרנסיסקו, אזור סיאטל ובזמן האחרון גם פורטלנד בתמונה. יש הייטק גם בסן דיאגו, אבל פחות מכירה.
אם אתה מחפש מקום לא כל כך יקר, האופציה הראשונה כנראה פחות מתאימה. לגבי קר - השאלה כמה קר. אם אתה מחפש מזג אוויר כמו בישראל, זה משאיר לך את האופציה של דרום קליפורניה - סן דיאגו או לוס אנג'לס, אבל שוב - לא בטוחה לגבי האפשרויות שם. 
פריחה של הייטק, במיוחד של הנדסת תוכנה, יש כעת באזור סיאטל, וגם פחות יקר מאשר באזור עמק הסיליקון, אבל שוב, השאלה מה זה קר. לדעתי לא ממש קר שם (יש שלג אולי פעמיים בשנה לזמן קצר), אבל יותר קר מאשר בישראל ויש יותר גשם. אנחנו העדפנו את אזור סיאטל על פני קליפורניה בגלל שילוב של יותר זול ויותר יפה, אבל כל אחד וטעמו.
לצפיה ב-'סיאטל נשמע טוב, נבדוק '
סיאטל נשמע טוב, נבדוק
13/12/2017 | 05:02
19
77
תודה!!
לצפיה ב-'אגב - עוד יתרון של מדינת וושינגטון:'
אגב - עוד יתרון של מדינת וושינגטון:
13/12/2017 | 09:18
8
99
בניגוד לקליפורניה ומדינות רבות אחרות, אין שם מס הכנסה של הסטייט (state tax), מה שאומר משמעותית יותר נטו לכיס. 
לצפיה ב-'את הכסף הם כנראה לוקחים בדרך אחרת'
את הכסף הם כנראה לוקחים בדרך אחרת
14/12/2017 | 01:55
7
64
למשל, בטקסס אין מיסי מדינה, אבל מיסי הבית מאוד גבוהים. 
לצפיה ב-'בוושינגטון מס הרכוש לא גבוה יותר מאשר בקליפורניה.'
בוושינגטון מס הרכוש לא גבוה יותר מאשר בקליפורניה.
14/12/2017 | 02:03
6
72
לדעתי, נמוך יותר. מס הקניות טיפ טיפה יותר גבוה (זניח), אבל המחירים של רוב הדברים נמוכים יותר. חשבונות, למשל חשמל וגז, גם עולים לנו פחות. אישית, עוד לא גיליתי משהו שעולה לנו כאן יותר מאשר בקליפורניה (והרוב עולה משמעותית פחות), פרט לביטוח הבריאות, אבל זה כבר בגלל שמשום מה החברה של בעלי לא עובדת עם קייזר בוושינגטון, אף על פי שכבר יש כאן קייזר.
לצפיה ב-'כשאת משווה עם קליפורניה'
כשאת משווה עם קליפורניה
14/12/2017 | 02:08
5
73
ברור שוושינגטון מנצחת  
כל מה שאני אומרת הוא שכמו שטקסס מעדיפה להטיל מיסי בית כבדים במקום מס הכנסה, אני בטוחה שוושינגטון עושה דברים דומים כדי לקבל הכנסה. החוכמה להשוות עם מדינות הדומות לה, לא עם קליפורניה. 
לצפיה ב-'אין לי עניין ורצון להשוות עם מדינות'
אין לי עניין ורצון להשוות עם מדינות
14/12/2017 | 02:17
76
שאינן רלוונטיות מבחינתי. אני משווה רק בין מדינות שהיה לי פוטנציאל לגור בהן בזמן שהיינו בחיפושים. ברור שיש בארה"ב מדינות הרבה יותר זולות מוושינגטון בכל מיני תחומים, אבל זה לא רלוונטי מבחינתי כי רצינו להישאר בחוף המערבי. 
לצפיה ב-'אגב, יכולנו לבחור לעבור לאזור בוסטון או אוסטין.'
אגב, יכולנו לבחור לעבור לאזור בוסטון או אוסטין.
14/12/2017 | 02:24
3
80
אבל אפילו לא שקלנו את האפשרויות האלה מסיבות של אקלים והעדפות אחרות. היה לנו ברור שנשארים בחוף המערבי. קליפורניה נוסתה וקיבלה ציונים שליליים כמעט בכל הסעיפים האפשריים. כמעט עברנו לאזור פורטלנד/ונקובר (כי באמת הכי זול שם עבור מישהו שמגיע עם משכורת של עמק הסיליקון, וזה גם אזור יפה), אבל ברגע האחרון זה לא הסתדר מבחינת החברה שבעלי עובד בה. לכן עברנו לוושינגטון ואנחנו מרוצים עד הגג ומעלה.
לצפיה ב-'גם לי קליפורניה כבר יוצאת מכל החורים'
גם לי קליפורניה כבר יוצאת מכל החורים
14/12/2017 | 02:27
2
98
אבל מזג האויר היפה, האוירה הקוסמופוליטית והחומר האנושי, ובעלי משאירים אותי כאן. 
לצפיה ב-'מזג האוויר בקליפורניה לא היה אידיאלי מבחינתי.'
מזג האוויר בקליפורניה לא היה אידיאלי מבחינתי.
14/12/2017 | 02:37
88
היה יחסית נעים בחורף (אם כי בצורות ושריפות זה לא דבר חיובי, כמובן), אבל הרבה יותר מדי חם לטעמי בקיץ (גם בארץ לא אהבתי את החום). דווקא עם האקלים בוושינגטון אני ממש בסדר, ובעלי בכלל מבסוט עד הגג כי הוא מת על גשם. מבחינת האווירה, חששתי קצת לפני המעבר, אך החששות לא הצדיקו את עצמם. ראשית, איפה שיש הרבה הייטק יש בכל מקרה הרבה מהגרים מכל מיני מקומות (גם אם בחלקים אחרים של הסטייט יש הרבה פחות), ושנית, גם המקומיים כבר רגילים לכך שיש מהגרים ואני אישית מרגישה פה מאוד בנוח. הרבה אנשים כאן הגיעו מקליפורניה או ממדינות אחרות, או מחוץ לארה"ב, אפילו בישוב הקצת יותר מבודד ומרוחק ואליטיסטי, אם אפשר לומר כך, שבו אנחנו גרים עכשיו.
בעניין הבעל באמת אין מה להגיד - אם לא הייתה לבעלי אפשרות לעבור למדינה אחרת מבחינת מקום העבודה הנוכחי שלו, ברור שהיינו חורקים שיניים ונשארים בקליפורניה, לפחות עד שהיה מוצא עבודה אחרת ומוצלחת לא פחות.
לצפיה ב-'תשמעי, זה מטורף.'
תשמעי, זה מטורף.
14/12/2017 | 03:44
73
הסתכלתי עכשיו ב-Zillow על הערכת דמי השכירות שאפשר לגבות על הבית ששכרנו בקליפורניה והבית שרכשנו בוושינגטון. ההערכה של הבית בקליפורניה (שלא נמצא אפילו במרכז עמק הסילקיון או סן פרנסיסקו, אלא ממש בשולי העמק, בצד המזרחי ובעיר שנחשבת יחסית זולה יותר) היא 7,020 דולר לחודש!!! שתביני, זה בית ישן ומתפרק עם הרבה בעיות ומוזרויות, הוא גם יותר קטן במשהו כמו 800 רגל מרובע מהבית שלנו בוושינגטון, שהוא גם הרבה יותר חדש ובמצב מעולה. הערכת דמי השכירות על הבית החדש שלנו היא 3,608 דולר לחודש. ותהיי בטוחה שגם עלות ה-property tax מגולמת בהפרשים האלה. והאזור שאנחנו גרים בו כעת ממש לא נחשב זול. בקיצור, טירוף מוחלט וחסר כל פרופורציה.
לצפיה ב-'ועוד דבר - אם אתה מחליט לבדוק באזור סיאטל,'
ועוד דבר - אם אתה מחליט לבדוק באזור סיאטל,
13/12/2017 | 09:29
84
בשום אופן לא בעיר עצמה כי בדרך כלל בערים גדולות בתי הספר הציבוריים על הפנים. צריך להתרכז בישובים מסביב. יש מרכז ישראלי ויהודי גדול בעיר בלוויו, אבל היא יחסית יקרה. אפשר למצוא ישובים ממש קרובים שגם בהם יש ישראלים ושאין בעיה לקפוץ מהם לבלוויו/סיאטל, ושהם יותר זולים. 
לצפיה ב-'תבדקו גם את אזור פורטלנד'
תבדקו גם את אזור פורטלנד
13/12/2017 | 09:29
8
75
משמעותית יותר זול מאשר סיאטל.

לצפיה ב-'הזכרתי את פורטלנד ואכן משמעותית יותר זול שם,'
הזכרתי את פורטלנד ואכן משמעותית יותר זול שם,
13/12/2017 | 09:31
80
ובהחלט ההייטק מתפתח שם, אך עדיין יש הרבה פחות הייטק מאשר בסיאטל ולהערכתי יהיה קשה יותר למצוא עבודה והמשכורות יהיו נמוכות יותר בהתאם ליוקר המחיה. נכתב מניסיון כי חיפשנו גם שם ודיברנו עם הרבה אנשים. לנו ספציפית זה לא מה ששינה כי בעלי שמר על המשכורת של קליפורניה, אך רבים התלוננו שהשכר שם נמוך.
לצפיה ב-'אגב, היתרון של אורגון הוא שאין שם מס רכישה (sales tax).'
אגב, היתרון של אורגון הוא שאין שם מס רכישה (sales tax).
13/12/2017 | 09:39
29
לצפיה ב-'באורגון, כדאי לבדוק את Corvalis'
באורגון, כדאי לבדוק את Corvalis
14/12/2017 | 02:01
51
הרבה הייטק. 
לצפיה ב-'הרבה אנשים מעדיפים לגור בוונקובר וושינגטון'
הרבה אנשים מעדיפים לגור בוונקובר וושינגטון
14/12/2017 | 02:05
4
75
ולעבוד באיזור פורטלנד, כך נהנים מכך שאין מס הכנסה של הסטייט מחד, ומכך שאין מיסי מכירה מדך. 
לצפיה ב-'בדקנו את העניין (כי חשבנו על זה גם) וזה לא עובד ככה.'
בדקנו את העניין (כי חשבנו על זה גם) וזה לא עובד ככה.
14/12/2017 | 02:07
3
78
משלמים מס קודם כל למדינה שבשטחה עובדים. לנו זה דווקא יכול היה להסתדר לא רע כי בעלי עובד הרבה מהימים מהבית, ואילו משלמים מס על הימים שבהם מגיעים לעבוד בפועל בסטייט שיש בו מס הכנסה, אבל המעבר לשם לא הסתדר לנו מבחינות אחרות.
לצפיה ב-'מעניין, לא ידעתי'
מעניין, לא ידעתי
14/12/2017 | 02:10
2
60
אנחנו מכירים שתי משפחות שעברו לשם מהשיקול הזה. באחת באמת הוא עובד בעיקר מהבית, אין לי מושג לגבי המשפחה השניה. 
לצפיה ב-'אכן, מי שיכול לעבוד רוב או כל הזמן מהבית'
אכן, מי שיכול לעבוד רוב או כל הזמן מהבית
14/12/2017 | 02:53
1
63
בהחלט יכול להגיע לאחלה של סידור שם. אך עבור מרבית השכירים זה לא כך. הייתי אומרת במקרה כזה לגור בפורטלנד ולעבוד בצד של וושינגטון, אבל אין שם היצע של הייטק בצד של וושינגטון ככל הידוע לי.
העבודה של בעלי היא פשוט בעלת אופי מחקרי, וממילא קבוצת המחקר שלו מפוזרת בכל רחבי ארה"ב, כך שכל הפגישות שלהם כמעט הן וירטואליות, ולכן הוא יכול להרשות לעצמו לעבוד מרבית הימים מהבית. עוד דבר חיובי בזה הוא שיכולנו לבחור לגור בישוב שמצא חן בעינינו אף על פי שהוא טיפה יותר מרוחק מהמשרד שלו (משהו כמו 35 דקות נסיעה ללא פקקים).
לצפיה ב-'את יכולה להרחיב עוד על עניין עבודה מהבית?'
את יכולה להרחיב עוד על עניין עבודה מהבית?
18/12/2017 | 17:55
2
בעלי עובד מהבית 90% מהזמן -- המשרד בבוסטון ואנחנו בניו יורק, והוא מגיע למשרד ל-5 ימים פעם בחודשיים. עד כה שילמנו מס קודם כל במסצ׳וסטס, ואז בניו יורק, עם ציון המס של מסצ׳וסטס בתור deduction. ייתכן שצריך לעשות הפוך?
תודה!
לצפיה ב-'רשימה מעולה של קאלה בשביל התחלה. תוסיף גם:'
רשימה מעולה של קאלה בשביל התחלה. תוסיף גם:
13/12/2017 | 06:01
3
113
* אטלנטה (ג'ורג'יה)
* יוסטון, דאלאס, אוסטין (טקסס)
* משולש RTP (צפון קרוליינה)

כל האזורים הללו מתפתחים בשנים האחרונות למרכזי היי-טק רציניים (RTP כבר כזה הרבה שנים, ערים אחרות קצת פחות שנים).

בוודאי יש עוד, חברים אחרים יוסיפו.
לצפיה ב-'הוא מחפש חוף מערבי, אילן'
הוא מחפש חוף מערבי, אילן
13/12/2017 | 06:20
1
34
לצפיה ב-'צודק, טעות שלי '
צודק, טעות שלי
13/12/2017 | 15:49
18
לצפיה ב-'החברה בטקסס חזקים בהי טק כבר לפחות עשור'
החברה בטקסס חזקים בהי טק כבר לפחות עשור
14/12/2017 | 02:14
22
לצפיה ב-'ואוו תודה על כל הרעיונות '
ואוו תודה על כל הרעיונות
13/12/2017 | 14:38
78
והעיצות .. עוזר מאוד
לצפיה ב-'עכבר מחפש משמעות '
עכבר מחפש משמעות
09/12/2017 | 18:06
7
201
לצפיה ב-'סרטון חכם ומדהים, תודה רבה על השיתוף '
סרטון חכם ומדהים, תודה רבה על השיתוף
09/12/2017 | 19:08
90
הבחור יוצר מוכשר בטירוף, ראיתי עכשיו עוד כמה סרטונים שלו.
לצפיה ב-'נחמד, אבל אושר ומשמעות הם לא בהכרח אותו דבר.'
נחמד, אבל אושר ומשמעות הם לא בהכרח אותו דבר.
09/12/2017 | 19:45
39
לצפיה ב-'אנימצייה מצויינת, אבל'
אנימצייה מצויינת, אבל
09/12/2017 | 22:42
1
126
המסר לטעמי מאוד בנאלי. ההשוואה לעכברושים כדי ליצור דה הומניזציה לאדם מעציבה ומיותרת, ולא ראיתי שום רעיון מקורי -שוב פעם האדם (העכברוש שחי באלימות, צפיפות וחוסר מודעות) מחפש אחר ״אושר״ ובדרך לשם חי במטרופולין ענק, בבדידות, מדלג בין עבודה משעממת ומונוטונית לבין התמכרות לאלכוהול, קניות ותרופות פסיכיאטריות.  בעיני המסר מאוד חד צדדי ושטוח.

לצפיה ב-'הרושם שלי היה שהשימוש בעכברושים בסרטון'
הרושם שלי היה שהשימוש בעכברושים בסרטון
10/12/2017 | 19:01
109
מגיעה מהביטוי "rat race", ולא בהכרח במטרה ליצור דה-הומניזציה.

לצפיה ב-'אם יוצר הסרטון היה טורח טיפה לחקור את הנושא'
אם יוצר הסרטון היה טורח טיפה לחקור את הנושא
11/12/2017 | 08:21
109
הוא היה מגלה שהתשובה לחיפוש אחר האושר פשוטה. כל מה שהוא צריך זה קצת דגדוג בבטן.

לצפיה ב-'פשוט חוצפה! אני אתבע אותו! '
פשוט חוצפה! אני אתבע אותו!
11/12/2017 | 19:35
1
109
ככה לגנוב את סיפור חיי? אילו לפחות היה נותן קרדיט...

לצפיה ב-''
11/12/2017 | 19:54
9
לצפיה ב-'החלפת ביטוח רפואי סביב ביצוע פרוצדורה'
החלפת ביטוח רפואי סביב ביצוע פרוצדורה
07/12/2017 | 02:49
58
610
אנו אמורים להחליף בקרוב ביטוח רפואי ובמקביל לבצע פרוצדורה רפואית מסויימת, לא ברור עדיין מה יקרה קודם.
מה קורה לאחר שמחליפים ביטוח?
האם ביום ההחלפה לא ניתן להשתמש יותר בביטוח הקודם אלא רק בחדש,
או שיש תקופה מסויימת לאחר ביטוח או החלפה של ביטוח שבו הביטוח הקודם...
המשך>>
אנו אמורים להחליף בקרוב ביטוח רפואי ובמקביל לבצע פרוצדורה רפואית מסויימת, לא ברור עדיין מה יקרה קודם.
מה קורה לאחר שמחליפים ביטוח?
האם ביום ההחלפה לא ניתן להשתמש יותר בביטוח הקודם אלא רק בחדש,
או שיש תקופה מסויימת לאחר ביטוח או החלפה של ביטוח שבו הביטוח הקודם עדיין פעיל ואפשר להשתמש בו?
אני מניח שלא ניתן להשתמש בביטוח הקודם לאחר הפסקתו,
אבל מישהו אמר לי משהו על כך שיש תקופה מסויימת (7 ימים? 30 ימים? הוא לא היה בטוח) שלאחר שמבטלים ביטוח מסויים, הוא עדיין ימשיך לכסות את ההוצאות, האם יש אמת בדבר?
(בהנחה ויש חוק כללי החל על כלל הביטוחים, ולא הטבה כלשהי בביטוח כזה או אחר).

לצפיה ב-'מה דעתכם על ההכרה של טראמפ בירושלים כבירת ישראל? '
מה דעתכם על ההכרה של טראמפ בירושלים כבירת ישראל?
06/12/2017 | 22:39
33
147
1. סוף סוף
2. זה יחסל את השארית של תהליך השלום

מה הסובבים אתכם אומרים על המהלך הזה?

לצפיה ב-'לי זה עצוב כי לדעתי הוא חיסל את הסיכוי'
לי זה עצוב כי לדעתי הוא חיסל את הסיכוי
06/12/2017 | 22:51
6
170
לפיתרון של שתי מדינות לשני עמים... ויותר מזה, אמריקה כבר לא ניטרלית ולא תוכל להוביל את תהליך שלום, אם יהיה כזה....

לדעתי זה יביא גל גדול של טרור גם על אמריקה וגם על ישראל... 

עצוב לי
לצפיה ב-' הזיית השמאל במיטבה. על איזה "סיכוי" ו"פתרון" את מדברת'
הזיית השמאל במיטבה. על איזה "סיכוי" ו"פתרון" את מדברת
06/12/2017 | 23:26
5
172
בדיוק? למעלה מ-20 שנה הילכו נשיאים אמריקאים על קצות האצבעות כדי שאולי, או טו טו, רק אם לא נרגיז את הערבים, יהיה שלום. מילת הקסם.
אז לא הצהירו הצהרות, לא נחתמו הסכמים ולא בא השלום כי אין מי שרוצה לעשות שלום (אל תתבלבלי - בצד שלהם, לא שלנו. ישראל נתנה מעל ומעבר וקיבלה טונות של טרור בתמורה, החל מברק, דרך שרון וכלה באולמרט).
אז אולי באמת הגיע הזמן לגישה חדשה כמו שטראמפ אמר: לא עוד שומרים על הפה פן זה ירגיז את הערבים ועל מנת שאולי זה יביא לפתרון. זה הזמן להפוך לרישמי את שכולם יודעים כבר שנים וזו נקודת המוצא מהיום והלאה לכל הסכם אם הם יירצו בו.
הערבים לא צריכים הצהרות של נשיאים אמריקאיים בשביל לעורר אלימות. זה טבוע אצלם בדם והם היו מגיעים לזה מתישהו עם או בלי ההצהרה המבורכת הזאת.
לצפיה ב-'להזכיר לך שיש שלום עם ירדן ומצרים כתוצאה מתהליכים כאלה'
להזכיר לך שיש שלום עם ירדן ומצרים כתוצאה מתהליכים כאלה
06/12/2017 | 23:36
2
136
אולי לא השלום החם שהיינו רוצים אבל בהחלט לא מלחמה.

וכן, היה סיכוי להגיע לשם גם עם הפלסטינאים... עכשיו הסיכוי הזה אבוד... חבל... 
כמו שאמרו כאן בשירשור, ישפך עם הרבה דם בגלל ההצהרה המטופשת הזאת
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שאפשר להשוות את מצרים וירדן כגוף'
אני לא בטוחה שאפשר להשוות את מצרים וירדן כגוף
06/12/2017 | 23:59
1
144
עם גופים כמו חמאס, חיזבאללה וארגוני טרור נוספים ששולטים כעת בעניינים.
האם יהיה רע יותר או טוב יותר - אין לי מושג. לדעתי טוב לא יהיה כך או אחרת, באשר לרע - נחיה ונראה.
בכל מקרה, די ברור שטראמפ לא עושה זאת ממניעים אידיאלוגיים או מדיניים, וחושב רק על טובתו האישית (צריך הרי לסמן V לפחות על חלק מההבטחות שפיזר). לא נראה לי שיש לו יכולת לחשוב מספיק קדימה על השלכות מעשיו או שאכפת לו מה יהיו ההשלכות. 
לצפיה ב-'לצערי הוא בהחלט עומד בהבטחות שלו'
לצערי הוא בהחלט עומד בהבטחות שלו
07/12/2017 | 00:15
121
אפשר לסמן כבר V על השמדת אובמהקאר, ביטול הסכם פריז לגבי האקלים, עכשיו הוא מעביר חוקי מס שמעשירים את העשיר ופוגעים בעניים ובשכבות הביניים - גם זה תואם לתוכניות לשינוי צורת המיסוי שלו מלפני הבחירות... את ההגירה הוא בהחלט מאט, ונראה לי שהוא יצליח להניס מפה הרבה המגרים - מי בגרוש ומי במניעת ויזות לכניסה... מה היה לנו עוד? לדעתי בסוף הוא גם יבנה את החומה... הבעיה שלו שהוא מקיים את ההבטחות...
ואגב, לגבי הסכמי שלום, ברשות הפלסטינית, מאז שניתנה האוטונומיה, היו 'פחות' תקריות... אי אפשר להגיד שיש שלום בחזית הזאת אבל היה די רגוע לאחרונה למעט כמה התלקחויות בודדות שכובו די מהר ע"י שני הצדדים... אבו מאזן בהחלט ניסה לשמור על השקט בגדה... 
בלי להסגיר את הגיל שלי, אבל אני זוכרת את האווירה בישראל לפני פינוי סיני והסכם השלום עם מצרים, גם אז היו רבים כמו אימיגרנט שאמרו על הערבים ש"זה בדם שלהם" ואין סיכוי לשלום... ובכל זאת כבר 35 שנים זה מחזיק מעמד.
לצפיה ב-'וואו, "טבוע אצלם בדם", לא פחות. סחטיין עליך.'
וואו, "טבוע אצלם בדם", לא פחות. סחטיין עליך.
07/12/2017 | 00:17
1
48
לצפיה ב-'זה בא בגנים'
זה בא בגנים
07/12/2017 | 00:42
153
זה נמצא סמוך לגן של ״סכין בגב״
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
06/12/2017 | 22:59
114
הפחד העיקרי שלי שזה יגרום להמון דם להשפך בזמן שהוא יחסית היה רגוע
לצפיה ב-'לא בטוחה שיחסל את התהליך (איזה תהליך?) אבל בטוח לא יועיל. '
לא בטוחה שיחסל את התהליך (איזה תהליך?) אבל בטוח לא יועיל.
06/12/2017 | 23:33
2
111
ארצות הברית איבדה בכל מקרה את מעמדה כמתווך לדעתי

לצפיה ב-'ואולי המטרה הייתה שארה"ב תאבד את מקומה כמתווך בתהליך'
ואולי המטרה הייתה שארה"ב תאבד את מקומה כמתווך בתהליך
06/12/2017 | 23:54
1
34
לצפיה ב-'יתכן. אני פשוט לא חושבת שצורת החשיבה של הטראמפ מורכבת כלכך'
יתכן. אני פשוט לא חושבת שצורת החשיבה של הטראמפ מורכבת כלכך
07/12/2017 | 00:01
30
לצפיה ב-'אין שום תהליך שאפשר לחסל, ארה״ב'
אין שום תהליך שאפשר לחסל, ארה״ב
07/12/2017 | 01:56
126
מעולם לא היתה נייטרלית וכן, זה תירוץ עכשיו לעוד הרבה מהומות, הפגנות זעם ושפיכת דמים. מה חדש?
לצפיה ב-'בגדול אני בעד'
בגדול אני בעד
07/12/2017 | 02:38
137
התגובה שלי היא שזה לא מהדברים שבאמת משמעותיים בעיני, אבל זה יותר חיובי מאשר שלילי.

לא חושב שההחלטה הזו תסכן את תהליך השלום, שגם כך לצערי תקוע בלי הרבה סיכוי להתקדמות עם ההנהגות הנוכחיות משני הצדדים. אף אחד לא ראה בארה"ב בתור צד ממש נייטראלי גם ככה, ובעיני ארה"ב כמתווך זה לא מה שיקבע האם תהליך שלום יצליח או לא. מה שיקבע זה הנכונות של שני הצדדים להגיע לפיתרון, וזה יגיע ברגע שמאסה קריטית של אנשים (שוב, משני הצדדים) יבינו שהדרך הנוכחית לא מובילה לשום מקום טוב.

לצפיה ב-'לדעתי לא יהרוס.'
לדעתי לא יהרוס.
07/12/2017 | 02:44
119
אני בדעה שיש המון דברים שמתרחשים מתחת לפני השטח שלנו האנשים הפשוטים אין דרך לדעת עליהם. אז אנחנו שמחים (או כועסים) שארה"ב עכשיו מכירה בירושלים כבירת ישראל.

לדעתי מדובר כתגובה לניסיון של הפלסטינים לשחק משחק כפול והרצון שלהם להעמיד לדין ישראלים על פשעי מלחמה. דבר שלא היה מקובל על ארה"ב. טראמפ מראה לפלסטינים שהזמן למשחקים נגמר. זה לא שהיה תהליך כלשהו שנתקע, יש נתק בין שני הצדדים.
וזה לא שכל העולם לא מכיר בירושלים הישראלית, הם פשוט מפחדים להודות בצורה רשמית. על מי הם עובדים?

אני מאמין שכשיש נתק מוחלט בין שני צדדים, הדרך הכי טובה היא שיקרה משהו שיזעזע. זה מה שקרה היום.

אני הולך להיות האופטימי פה וחוות דעה שלמרות הצפי לתגובה קשה בתקופה הקרובה, בטווח הארוך (לא ארוך מדי) זה יהיה מה שיוביל לשלום.
לצפיה ב-'לא סובל את טראמפ, אבל יש מצב שהוא עשה פה משהו גאוני,'
לא סובל את טראמפ, אבל יש מצב שהוא עשה פה משהו גאוני,
07/12/2017 | 03:36
1
157
ושווה לקרוא את הניתוח הבא בוואינט:

ויש עוד כאלה ברחבי הרשת.

מאוד ייתכן שבמהלך הזה הוא דווקא חישק את ממשלת הימין בישראל, בשביל שלא תהיה לה ברירה אלא להיכנס לתהליך שלום ולהגיע להסכם של שתי מדינות לשני ימים.

האם טראמפ באמת מכוון לשם והוא גאון? או שהוא סתם יורה לכל הכיוונים, ואולי במקרה זה יצליח לו? או שהכל יתפוצץ בפרצוף?

ימים יגידו... בינתיים צריך לחכות.

היום הקובע בינתיים יהיה יום שישי הקרוב... אם יהיה שקט במסגדים, ובמיוחד במזרח ירושלים ובהר הבית, אז יש מצב שלא יהיה פיצוץ.
לצפיה ב-'שום גאונות'
שום גאונות
07/12/2017 | 07:34
128
וזה גם לא היה כזה מפתיע מבחינתי. אמנם לא הייתי בטוח קודם, אבל הערכתי את הסיכוי שהוא יודיע משהו כזה כפיפטי-פיפטי בהתאם לאמירות שלו ולדפוס הפעולה שלו עד היום. לא מאמין שטראמפ חשב על ההשלכות על תהליך השלום, או שזה ממש מעניין אותו, או שהוא ממש מתעמק בהשלכות הפוליטיות של ההחלטות שלו פרט להשלכות על מה יגידו בכלי התקשורת החביבים עליו.

ובשביל לקבל תמונה יותר מלאה, מומלץ לקרוא את זה:

לצפיה ב-'לדעתי האידיוט עם השיער הכתום עשה משהו חכם מידי עבורו'
לדעתי האידיוט עם השיער הכתום עשה משהו חכם מידי עבורו
07/12/2017 | 04:06
120
לדעתי הוא עשה זאת אך ורק כדי שיפסיקו להציק לו כל פעם בנושא השגרירות,
אז הוא הפיק נאום נחמד שפורט על רגשות רבים (לחיוב ולשלילה),
הכיר בירושלים, אמר שהשגרירות תעבור, ולאחר 30 שניות חתם על צו המעכב זאת.
לא צריך להיות גאון גדול כדי לדעת שאם הוא היה רוצה באמת להעביר את השגרירות, הוא היה פשוט מעביר אותה.

אבל ברמת המאקרו, זה דווקא יכול להזיז את תהליך השלום הלא קיים,
להראות לפלסטינאים שהמדיניות של להמתין ולהמתין, שעד כה השתלמה להם, מפסיקה לספק דיבידנדים.

אם יש סיכוי כלשהו לתהליך שלום, אז רק צעדים כאלו יכולים לעורר זאת,
בדיוק כפי שמפטרים את המאמן בקבוצת כדורגל,
בד"כ זה חסר משמעות פרקטית, אבל גורם לזעזוע במערכת, שלעיתים מצליחה.
לצפיה ב-'אני מסדרת את הממ"ד'
אני מסדרת את הממ"ד
07/12/2017 | 08:45
108
מחדשת את הדרכון האמריקאי של הקטנה
ודוחפת את היורש לחפש שמונה שנות שירות שידחו את הגיוס שלו עד שה"גוג ומגוג" הזה יעבור. אין לי ספק שתהיה פה אלימות קשה מאוד בזמן הקרוב.
הדבר היחיד הטוב שיכול לצאת מזה בעיני הוא ארמגדון כל כך גרוע שאו שישראל תיפול לנצח או שנתחיל לראות מארינס בשפע במזה"ת הקרוב ממש או שהמשיח יבוא על חמור לבן עם הסכם שלום ביד (פחחח). כך או כך, לפחות המצב הנוכחי (שהוא על סף בלתי נסבל) ייגמר.
לצפיה ב-'במזרח התיכון הבאלגן האמיתי מגיע מדברים לא צפויים'
במזרח התיכון הבאלגן האמיתי מגיע מדברים לא צפויים
07/12/2017 | 16:28
106
הכרזת טראמפ היא לא באמת כזו משמעותית, למרות הפגיעה בכבוד הפלסטיני. אז ״לרחוב״ צריך לשדר כעס וכו׳, אבל מול העולם יהיה קשה להסביר את ההגיון מאחורי גל טרור בעקבות ההכרזה. בטח כשהפלסטינים מקבלים במה עולמית ויכולים לדרוש הבהרה (כמו להדגיש את מערב ירושלים). 

פרעות אמיתיות במזרח התיכון מתחילות מאירועים שיכולים להתפס כשוליים, ואולי לכן הפרשנות שלהם ״ברחוב״ יכולה להיות רחבה יותר.
צריך לזכור שהפלסטינים הם צד בעניין. יש להם שאיפות לאומיות, ויש ביניהם קנאים לאומניים שחולמים על פלסטין השלמה. זה לא שיש רק מי שחולם על ארץ ישראל השלמה ומולו מחנה השלום בשיתוף עם הפלסטינים...
הפלסטינים לא צריכים את טראמפ כדי לזכור שהר הבית לא בשליטה שלהם.

לכן, מה שכנראה הולך לקרות -
בסופ״ש יהיו מהומות ״נשלטות״, שילוב של פריקת זעם והבטחות לציבור שהם יגיבו על כך (המנהיגים לא יכולים לקחת את העניין בפרופורציה, שמא יופנה הזעם כלפיהם. יותר נוח לראות מה פני המחאה ולשלוט בה), בשבוע הבא הפלסטינים יציגו את הכוונות שלהם לצעדים דיפלומטיים כמחאה (והם יהיו חייבים להבהיר, אגב, מה בדיוק מכעיס אותם. האם מעמדה של מזרח ירושלים? או שטראמפ אמר ״ירושלים״? או שהוא לא אמר ״מערב ירושלים״? שלא הכיר בזכותם על אל אקצה? אי אפשר רק ״לכעוס״ בלי להסביר). עוד חצי שנה יהיה עיכוב נוסף של בניית השגרירות, וזה ילווה באמירה שארה״ב מכירה בירושלים אבל מעוניינת במשא ומתן.
כנראה שבשנה הקרובה יהיה גל אלימות נוסף, אבל קשה לחזות מה יהיה הטריגר. 
לצפיה ב-'אני מתבייש לגלות, אבל '
אני מתבייש לגלות, אבל
07/12/2017 | 20:13
5
148
באופן אישי הופתעתי לגלות שירושלים (המערבית) לא מוכרת בעולם כבירת ישראל. 
לא פחות מכך הופתעתי לגלות שמדינות זקוקות לאיזשהו אישרור עולמי מעורפל להחלטה שלהן עצמן על עיר בירתן. מה הדבר הבא? הכרה בהמנון ובדגל?
והייתי מספר גם על ההפתעה על כך ששההצהרה הזאת בכלל מעוררת כאלה גלים (מה אכפת לאיראן, למשל, ממיקום השגרירות של מדינת אויב במדינת אויב אחרת שהיא אפילו לא מכירה בקיומה), אבל אני באמת מתחיל לחשוש ממה שיחשבו עלי כאן ... 
לצפיה ב-'אי-ההכרה אינו מוגבל להיותה של ירושלים בירת ישראל,'
אי-ההכרה אינו מוגבל להיותה של ירושלים בירת ישראל,
07/12/2017 | 20:50
3
151
אלא למעשה להיותה חלק מישראל. הטענה היא שבהחלטת החלוקה של 1947 נקבע שירושלים תהיה שטח נפרד תחת ניהול בינלאומי, בנפרד מהמדינות היהודית והערבית שיקומו. אחרי קום המדינה והבטחת השליטה הישראלית על חלקה המערבי של העיר, מדינות רבות קיבלו את השטח כדה-פקטו חלק מישראל, אבל לא דה-יורה. הטענה לכן היתה שמדינה לא יכולה לקבוע את בירתה בעיר שעל פי החוק הבינלאומי לא שייכת לה, ושמעמד ירושלים צריך להיקבע במשא ומתן. לכן, הדיפרטמנט אוף סטייט סירב לציין את ישראל כמקום הלידה בדרכוניהם של מי שנולדו בירושלים. טראמפ למעשה אומר שאם זה המצב דה-פקטו, אז מעתה ארה"ב תתייחס אליו גם כדה-יורה. במקור זה בכלל לא קשור למזרח העיר. זו היתה בדיוק אותה הטענה ואי-ההכרה גם לפני 1967.

לצפיה ב-'תודה על ההבהרה. '
תודה על ההבהרה.
07/12/2017 | 21:49
34
לצפיה ב-'ועל רקע זה התגובת הפלסטינאים - תמוהה'
ועל רקע זה התגובת הפלסטינאים - תמוהה
08/12/2017 | 15:31
1
104
היות והחלטת החלוקה שמה את ירושלים המזרחית והמערבית תחת ניהול האום, העיר גם לא יכולה להיות בירתה של המדינה הפלסטינית ללא הסכמת האום. 

טרמפ בסך הכל הכיר בגבולות 48 של בעיר ובכך דוחה את היותה של ירושלים אזור בינלאומי. מה שאמור לשמח את הפלסטינים שכן לכאורה מטרתם היא מדינה פלסטינית בגבולות 48 שבירתה ירושלים המזרחית  

אולם בשיעורינו הקודמים למדנו שפתרון כזה הוא 'לא ראוי' מבחינת ההנהגה הפלסטינית לדורותיה, שמעדיפה פתרון של פלסטין שלמה אחת ומעורבבת (ולתת לזמן לעשות את שלו) 

ולא פחות מוזר הוא שהתקשורת כאן כמעט ולא מזכירה את עניין בנאום ירושלים ומתקבל הרושם שטרמפ איחד את העיר תחת שלטון ישראלי, והתגובה הפלסטינית רק מחזקת את הרושם הזה. ולטובת ידידנו חלילה נציין - זהו רושם מוטעה

בנאום ירושלים יכול היה להיות משעשע מאוד . אני מדמיין בעני רוחי שוטר סיני מנהל וויכוח עם חרדים בהפגנת שבת על סגירת כבישים. משעשע כמעט במו השוטר אזולאי. ואז הא טרמפ והרס גם את זה...
לצפיה ב-'ידידי, זה לא שיעור חברה,'
ידידי, זה לא שיעור חברה,
08/12/2017 | 18:07
110
או דיון אקדמי, זו פוליטיקה. כל צד מנסה למקסם את ההישגים של עצמו ולמזער את אלו של יריבו. הפלסטינים, כמו הישראלים, מבינים שזה צעד משמעותי מבחינת נירמול השליטה הישראלית על מזרח ירושלים, גם אם טראמפ לא אמר את זה.

שים לב שגם הצד הישראלי וגם הצד הפלסטיני לא מדגישים את הנקודה ש"טרמפ בסך הכל הכיר בגבולות 48", היות והם מבינים שאותו טיעון שהוא הציג להכרה הזו (ארה"ב סה"כ מכירה במצב שבמילא קיים בשטח), יוכל בעתיד הקרוב או הרחוק לשמש גם להכרה בשליטה הישראלית במזרח ירושלים.

לצפיה ב-'תלוי אילו מדינות. '
תלוי אילו מדינות.
07/12/2017 | 23:18
109
מרבית המדינות לא זקוקות וגם לא שואלות אף אחד, אך מדינת ישראל "זוכה" מאז ומעולם ליחס מיוחד. 
לצפיה ב-'יחי נשיאנו הנבחר, דונלד טראמפ! '
יחי נשיאנו הנבחר, דונלד טראמפ!
08/12/2017 | 13:44
5
141
סוף סוף.

בניגוד לשאר נשיאי ארה"ב שרק הבטיחו ולא קיימו, טראמפ הבטיח - וקיים.

אני כל כך שמח שהצבעתי עבורו. 

לצפיה ב-'חשבתי שאתה מאמין באל אחר'
חשבתי שאתה מאמין באל אחר
08/12/2017 | 21:14
4
127
קצת פחות כתום.

לצפיה ב-''
09/12/2017 | 22:08
1
77
לצפיה ב-'מי זה מומו?'
מי זה מומו?
09/12/2017 | 23:57
22
לצפיה ב-'פעם האמנתי באלה ארץ ישראלית'
פעם האמנתי באלה ארץ ישראלית
10/12/2017 | 02:52
1
102
היום באלה אטלאנטית. טראמפ לא מאמין אפילו באלת המסטיק. 
לצפיה ב-'יש מצב שהוא מאמין בכנימות האלה?'
יש מצב שהוא מאמין בכנימות האלה?
10/12/2017 | 06:21
67
הוא תמיד נראה לי קצת כמו עפץ.

לצפיה ב-'שיניתי את דעתי.'
שיניתי את דעתי.
09/12/2017 | 05:43
1
134
לא יודע איך אפילו אני פספסתי את זה. בשנים האחרונות אני בדעה שבכל פעם שביבי בבעיה כלשהי (פוליטית, חקירות וכ'ו) הוא מארגן איזה תסריט בלהות (מלחמה/ קונפליקט/ איום קיומי).

הבנאדם מסובך עד מעל הראש, איך לא ראיתי את זה בא?
למתקשים: טראמפ זרק לו גלגל הצלה.
לצפיה ב-'ההתייחסות הזאת רואה בפלסטינים כבובות'
ההתייחסות הזאת רואה בפלסטינים כבובות
09/12/2017 | 15:20
113
ביבי מסובך כבר שנים, כך שבכל רגע נתון אפשר להשליך את המצב השלילי עליו.
הראיה בביבי כאחראי, מדגישה את מעמדו כשליט רב יכול ולמעשה מעלה את אחוז התמיכה בו, וזאת לבד סיבה להתנגד להגדרות האלה. (ומה יחשבו תומכי טראמפ, שיראו את החשש של העולם מנאום קצר של המנהיג שלהם? התעלמות ממנו היתה כואבת יותר, כנראה.)
ומה עם הצד הפלסטיני, שגם לו יש איזה חלק? הם רק מגיבים למה שביבי עושה?
שנים ארוכות הצד הפלסטיני מבטיח לשחרר את ירושלים ופלסטין השלמה, וגם המנהיגים שלהם מושחתים על פי דיווחים שונים, וגם הם מנסים לחזק את השליטה שלהם בציבור. העולם הערבי מתחזק את סוגיית פלסטין והפליטים עשרות שנים, ביבי לא באמת מחזיק במפתח לשליטה בפלסטינים.

התעלמות מהרצונות והתפקיד של הפלסטינים, וההתייחסות אליהם כאל ציבור שמאוד נוח לתמרן, חוטאת לאמת. בשטחי ישראל ופלסטין יש לאומנים ערבים ולאומנים יהודים, כולם מקדשים את האדמה על פני החיים. זה לא שיש שם יהודים ימניים מטורפים, ואל מולם אנשי השלום היהודיים ששותפים לציבור הערבי שמעוניין בפשרות וויתורים.
אבל ההתייחסות הזאת היא חלק מ״הנוסחה לשלום״: ביבי מושחת = הוא יוצר מלחמה, ולכן מנהיג ראוי = יוצר שלום. הערבים? יעשו מה שנגיד להם.

״העולם״ מדגיש עכשיו שגם ירושלים המערבית היא לא קונצנזוס. לא הכנסת, לא גשר המיתרים, לא בית המשפט העליון ולא רוממה. פתאום, ירושלים המערבית מקבלת יחס מגומגם, כאילו היתה מעלה אדומים או אריאל, שלא נאמר עמונה או איזו גבעה עלומת שם.

לצפיה ב-'פתיחת עסק בניו יורק'
פתיחת עסק בניו יורק
09/12/2017 | 13:48
1
121
יש לי רשת של מסעדות סביח בארץ ואני רוצה לבוא לפתוח אחת בניו יורק
זה היה רק סביח השאלה אם זה קולע לטעם האמריקאי?מה דעתכם?
לצפיה ב-'כן ולא.'
כן ולא.
09/12/2017 | 19:23
92
כן
* כי יש כיום בארה"ב מגמה של אוכל בריא, כך שמזון שמבוסס על ירקות ודברים טבעיים, הכל טרי, בלי הרבה חומרים משמרים וכדומה -- יש מצב שזה יתפוס.
* כי ניו-יורק היא עיר רב-לאומית שיש בה הכל, ותחושת הבטן שלי היא שאנשים שם יותר פתוחים להתנסויות חדשות (וכך גם בעוד כמה ערים גדולות).

לא
* כי עד כמה שאני זוכר, בסביח יש לא מעט מרכיבים מטוגנים (חצילים), ולא בטוח שזה בהכרח עונה להגדרה של מזון בריאות. אם תהיה לזה הילה של עוד סוג של ג'אנק פוד, אז לא בטוח שזה יצליח.
* בדקת עלויות בניו-יורק? כמה מנות סביח אתה צריך למכור ביום, ובאיזה מחיר, בשביל להחזיק את הראש מעל המים? וגם איפה בדיוק בניו-יורק?
* כי אני לא בטוח שעדיין אין דברים כאלו. יש המון אוכל מזרחי וים-תיכוני בניו-יורק (טונות של פלאפל ושווארמה), וחיפוש מהיר בגוגל מראה שיש כמה מקומות שגם מגישים sabich... אז לפני שאתה מתכוון להשקיע, אני הייתי קונה כרטיס טיסה לניו-יורק, מבלה שם שבועיים-שלושה, בוחר כמה מקומות כאלו לדוגמה, ויושב במשך יומיים-שלושה לפחות בכל אחד מהם. מסתכל על מה הם מגישים, מחירים, כמה אנשים מגיעים, כיצד הם מפרסמים ומקדמים את עצמם, וכולי. אם אתה מסעדן מנוסה, אז אתה יודע בדיוק על מה אני מדבר. תבדוק אם יש בסיס לתוכנית עסקית לדבר שכזה.

אגב, שאלה הצידה -- מי יעבוד בעסק? מי ינהל אותו? מי עובד על הקופה ומשגיח שגניבות ימוזערו?
כי זה שהקמת עסק, לא בהכרח מקנה לך ויזת עבודה בעסק (אלא אם כן אתה מתכוון לשים שם כמה מאות אלפי דולרים ולהעסיק כמה אמריקנים, ואז יש מצב שתוכל לקבל ויזה מתאימה בשביל לחיות שם ולעבוד בעסק).

אגב, אני ממש לא מסעדן, אבל מכיר כמה רציניים כאלו באזור בו אני גר - אז מבין טיפה את הנושא.

לצפיה ב-'והערב...'
והערב...
09/12/2017 | 01:51
6
206
לצפיה ב-'אולי בכל זאת עדיף ככה:'
אולי בכל זאת עדיף ככה:
09/12/2017 | 01:57
3
147
לצפיה ב-'עם 6000 מחברינו '
עם 6000 מחברינו
09/12/2017 | 02:12
2
141
לצפיה ב-'מה זה? איזה אירוע?'
מה זה? איזה אירוע?
09/12/2017 | 02:39
29
לצפיה ב-'לנו יש חווית שבת רק עם 6 אמנם,'
לנו יש חווית שבת רק עם 6 אמנם,
09/12/2017 | 02:51
114
אבל היות והששה האלה הם חברים של הבן שנשארים לסליפ-אובר, מדובר בחוויה ולוגיסטיקה לא פחות משמעותיים.

בשעה זו ממש מתנהלים קרבות לש"ב nerf ברחבי הבית, קולות נפץ נשמעים מהסלון והמרתף, ואזעקות עולות ויורדות מאשתי הספונה בחדר השינה שלנו.

Lord have mercy שנשרוד עד מחר בבוקר.
לצפיה ב-'רציתי לבוא אבל היה SOLD OUT '
רציתי לבוא אבל היה SOLD OUT
09/12/2017 | 02:53
123
היינו לפני שנתיים באורלנדו

אז במקום זה נצפה בשידור הישיר של הסרוויס
לצפיה ב-'קצת מצטערת שלא הלכתי'
קצת מצטערת שלא הלכתי
09/12/2017 | 03:16
121
המון חברים היו לי שם. אתם, מבית הכנסת, אפילו מהארץ.
לצפיה ב-'עזרה בבקשה - חסימת וידיאו אוטומטי ב-Ynet'
עזרה בבקשה - חסימת וידיאו אוטומטי ב-Ynet
07/12/2017 | 03:15
3
103
לכל מומחי המחשבים פה: מישהו יודע כיצד לחסום את הזבל החדש ש-Ynet התחילו איתו - הסרטונים אשר מופיעים במסך נפרד, וצצים בכל מקום ובכל מסך אפשרי?

ואם אפשר, גם איך מונעים הפעלה אוטומטית של סרטונים כאשר עמוד נטען?

יש לי כמה חוסמי פרסומות, אבל אף אחד מהם לא חוסם של הזבל הזה...

וואינט היה ונשאר חרא של אתר מבחינה טכנית/שיווקית והתייחסות לגולשים, אבל זה אחד המקורות שלי בשביל לדעת מה קורה בארץ, והסרטונים הללו ממש מעצבנים.

תודה
לצפיה ב-'אוקיי, מצאתי. עונה לעצמי ולכל מי שמתעניין:'
אוקיי, מצאתי. עונה לעצמי ולכל מי שמתעניין:
07/12/2017 | 03:31
1
100
צריך להוסיף לחוסמי הפרסומות (AdBlock או מה שלא יהיה מותקן אצלכם) פילטר, ולבקש ממנו לחסום את כל מה שנמצא תחת:

בינתיים, בדקות האחרונות, עובד נהדר - כל סרטוני הווידיאו המעיקים נעלמו.
לצפיה ב-'אוקיי, זה לא עובד '
אוקיי, זה לא עובד
07/12/2017 | 03:47
72
פתחתי כמה עמודים חדשים, ושוב יש סרטוני וידיאו.

למישהו יש רעיונות אחרים, בבקשה?
לצפיה ב-'נסה Ghostery Browser Extension - אצלי עובד יפה על פיירפוקס.'
נסה Ghostery Browser Extension - אצלי עובד יפה על פיירפוקס.
08/12/2017 | 04:24
46
לצפיה ב-'מה עושים עם תעודת הנדסאי של מה"ט בארצות הברית?'
מה עושים עם תעודת הנדסאי של מה"ט בארצות הברית?
07/12/2017 | 03:20
4
119
הי אני מחזיקה בתעודת הנדסאי אדריכל של מה"ט

יש למישהו מידע / נסיון לגבי מה התעודה הזאת שווה בארצות הברית?
האם זה נחשב כקרדיט לBA כאן, אם כן כמה? מה הפרוצדורה? או שאין חיה כזאת והתעודה לא שווה פה כלום?

עברתי לגור בניו יורק לפני כמה חודשים ואני מתחילה עכשיו לבדוק את הנושא, אשמח לעזרה, תודה מראש !

לצפיה ב-'התעודה מודפסת על נייר רך, או על נייר קשיח?'
התעודה מודפסת על נייר רך, או על נייר קשיח?
07/12/2017 | 03:36
3
143
בארה"ב לא קיים המושג "הנדסאי".
אם את רוצה להמשיך ללימודים אקדמאיים, אפשר לקחת את הסילבוס של הקורסים שעברת בבית הספר כדי להוציא את התעודה הזו (עם הציונים), ולהגיש אותם לבית הספר - ולבקש שיפטרו אותך מהמקצועות שכבר למדת. יש מוסדות חינוך באזור ניו יורק שמוכנים לתת קרדיט מסויים על לימודים קודמים - בתלות בנסיון שלהם עם המוסד החינוכי שבו למדת.
בשנת קוקוס, כשאני עברתי לארה"ב, הייתה אוניברסיטה בניו ג'רסי בשם Fairleigh Dickinson University שכל הישראלים שמסביבי הלכו להשלים תארים בה - יען כי היא הייתה נדיבה במיוחד בקרדיטים לאנשים עם תארי טכנאי והנדסאי מישראל.   אין לי מושג עם הקומבינה הזו עדיין עובדת איתם. 
לצפיה ב-'ממש לא נכון. יש בהחלט מסלולים של Associate, כולל ארכיטקטורה'
ממש לא נכון. יש בהחלט מסלולים של Associate, כולל ארכיטקטורה
07/12/2017 | 20:10
2
95
שהם מסלולי לימוד של שנתיים. מה שנקרא ״לימודי תעודה״. התהליך להמרה הוא ככל הנראה לגשת למוסיד לימודים, אבל שווה לגשת למשל לאגודת האדריכלים במקום מגוריך ולברר מולם מה אפשר לעשות.
לצפיה ב-'Associate לא דומה בכלל ל"הנדסאי" בתחום האדריכלות'
Associate לא דומה בכלל ל"הנדסאי" בתחום האדריכלות
07/12/2017 | 22:39
1
105
דווקא בתחום הארכיטקטורה ההבדל בין "הנדסאי" ו AA גדול במיוחד.

הנדסאי אדריכלות בישראל הוא בעל סמכויות של "ארכיטקט קטן". 
להנדסאי אדריכלות בישראל מותר לבצע ולחתום על תכנון של בניין של עד 4 קומות (כל זמן שזה לא בניין עם מפתחים גדולים). מותר לו גם לתכנן גשר, ולחתום על התכניות.

לבעל דיפלומה של Associate בתחום הארכיטקטורה בארה"ב אסור לתכנן בצורה עצמאית כלום. הוא לא יכול לחתום על תכניות.
הוא יכול לעבוד בתור שרטט בניין, בתור מנהל עבודה, או בתור אינספקטור לאחר מבחן והסמכה. או, במילים אחרות - לעשות עבודה של טכנאי.

לצפיה ב-'בארה"ב אתה לא צריך אפילו דיפלומה של associate כדי לתכנן'
בארה"ב אתה לא צריך אפילו דיפלומה של associate כדי לתכנן
14/12/2017 | 03:09
171
למעשה אין כל דרישה שהיא. כל אחד יכול לתכנן בתים פרטיים, מי שחותם על התוכנית זה המעצב והמהנדס, שצריך את החתימה שלו בכל מקרה. 
הסיפור שונה כשמדובר ב- commercial. עדיין כל אחד יכול לתכנן, אבל אז צריך שאדריכל רשוי יחתום. 

לצפיה ב-'למשהו יש גישה לקונסומייר ריפורט?'
למשהו יש גישה לקונסומייר ריפורט?
07/12/2017 | 17:07
4
95
אני רוצה לראות את הreview של מדיחי כלים.
לצפיה ב-'תודה, מה קנית בסוף'
תודה, מה קנית בסוף
07/12/2017 | 19:38
2
26
לצפיה ב-'Bosch SHX878WD5N'
Bosch SHX878WD5N
12/12/2017 | 06:28
1
23
מודל יקר, אבל עם 3 מגשים ועובד טוב. נקווה שיחזיק 10 שנים כמו הקודם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/12/2017 | 01:34
5

חם בפורומים של תפוז

השפעת הורות מתרומה ופונדקאות על הילדים
השפעת הורות מתרומה...
הפסיכולוגית אלן רייסל תתארח בפורום בנושא השפעה של...
השפעת הורות מתרומה ופונדקאות על הילדים
השפעת הורות מתרומה...
הפסיכולוגית אלן רייסל תתארח בפורום בנושא השפעה של...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ