לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
11491,149 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראלים בארצות הברית

פורום ישראלים בארצות הברית הוא התפתחות של פורום של "עוברים לארה"ב" אשר חש צורך בהרחבת היריעה. 
פורום זה הינו חברתי באופיו ומיועד לשמש כתוספת לפורום עוברים לארה"ב שעוסק בהגירה. פה נחליף הודעות, דעות, אינפורמציה, 
נודיע על ארועים, נשאל שאלות, נסעיר מוחות ונקיים דיונים. הכל הולך.
משתתפים קבועים יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם הצעות / חיפושי עבודה, 
שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות וכדומה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראלים בארצות הברית

פורום ישראלים בארצות הברית הוא התפתחות של פורום של "עוברים לארה"ב" אשר חש צורך בהרחבת היריעה. 
פורום זה הינו חברתי באופיו ומיועד לשמש כתוספת לפורום עוברים לארה"ב שעוסק בהגירה. פה נחליף הודעות, דעות, אינפורמציה, 
נודיע על ארועים, נשאל שאלות, נסעיר מוחות ונקיים דיונים. הכל הולך.
משתתפים קבועים יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם הצעות / חיפושי עבודה, 
שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות וכדומה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'למי יש ניסיון אישי עם Overstock.com ?'
למי יש ניסיון אישי עם Overstock.com ?
15/07/2018 | 15:49
10
88
האם המוצרים שנמכרים שם הם באיכות סבירה, ובאמת מדובר במחירים אטרקטיביים? או שהכל זה זבל?

ובאופן כללי -- האם מדובר באתר אמין? מדיניות החזרות אמינה? (נניח כמו אמאזון, שמעולם לא הייתה לי בעיה איתם של החזרת מוצר...)

מחפש מיטת חדר שינה חדשה, גודל "קליפורניה קינג", ולא קל למצוא דבר שכזה, ובמיוחד במחירים סבירים. ראיתי כמה מיטות יפות ב-אוברסטוק, וגם עם הרבה ביקורות טובות, אבל עדיין מתלבט...

מעולם לא רכשתי אצלם כלום, אז אשמח לדעת וללמוד ממי שיש להם ניסיון אישי.

ואגב, אם יש המלצות נוספות על אתרים שבהם אני יכול לראות ולרכוש מיטות - תודה מראש

לצפיה ב-'רכשנו מהם פעם ספה (ואולי עוד דברים - לא זוכרת)'
רכשנו מהם פעם ספה (ואולי עוד דברים - לא זוכרת)
15/07/2018 | 15:59
4
91
היה בסדר גמור. הגיע בזמן ובאופן תקין / ארוז היטב והספה מתפקדת היטב עד היום. התוודעתי אליהם בעקבות חברה שקונה פחות או יותר רק שם.  מעולם לא היה לנו צורך בהחזרות אז לא יכולה לומר שום דבר על שירות הלקוחות בקטע הזה. 

אם אתה רוצה אתר אמין אחר - ממליצה על WAYFAIR. לא יודעת איך הם במיטות. אנחנו הזמנו משם המון כששיפצנו את הבית (גופי תאורה, ארונות אמבטיה עם כיור כאלה וכו'). הם היו ועודם מצוינים. כשמזמינים שם משהו גדול מאוד (FREIGT SHIPPING) אז אם מתחרטים אחרי שזה כבר יצא לדרך אז צריך לשלם על המשלוח חזרה או - אם מסכימים לקבל זיכוי כספי אצלם - אז לא משלמים. אבל זה כשמתחרטים, לא כשמחזירים מסיבה מוצדקת. וגם על זה הם מוותרים די הרבה...

לצפיה ב-'ועוד טיפ קטן'
ועוד טיפ קטן
15/07/2018 | 16:14
2
79
אם מזמינים כזה דבר גדול, אז כדאי להיות בבית כשזה מגיע או לבקש שישאירו את זה בחוץ. 

הסבר: אצלנו הגיע משהו כשרק האופר היתה בבית והם גררו אותו על רצפת העץ וגרמו לה נזק.  כתבנו להם, והם רוצים לראות הצעת מחיר לתיקון. אבל אי אפשר לתקן רק בנקודה אחת... צריך את כל הקומה

לצפיה ב-'המון תודות '
המון תודות
15/07/2018 | 16:24
1
59
ראיתי פרסומות שלהם, אף פעם עוד לא הזמנתי מהם. מבחר מדהים וגם מחירים טובים, בהחלט שווה לבדוק.

האם הם יוצרים קשר ומודיעים לפני שהם מגיעים?

כי בעיקרון נמצא במשרד... אבל אם אפשר לתאם איתם מראש, אז אין בעיה לעבוד מהבית באותו יום...
לצפיה ב-'נדמה לי ששירות ההובלות הוא קבלן חיצוני ולא הם עצמם'
נדמה לי ששירות ההובלות הוא קבלן חיצוני ולא הם עצמם
15/07/2018 | 19:37
49
כן בהחלט, יודעים מראש באיזה יום המוצר צפוי להגיע. אצלנו הגיע ביום שצוין. לא נתנו חלון זמן בתוך אותו היום - רק את התאריך

בנוסף, יש להם המון קופונים של 10% בחינם למזמינים בפעם הראשונה. מקבלים למשל אחד כזה כשעוברים דירה.  אולי גם כשנרשמים לרשימת התפוצה שלהם במייל? אנחנו עכשיו מקבלים כאלה בדואר מדי פעם. אממה - תמיד כתוב עליהם שזה רק תקף לפעם הראשונה שמזמינים מהם.... אם יגיע מהם משהו בזמן הקרוב - אשלח לך את הקוד במסר.

בקיצור - תתארגן לך על קופון של 10% הנחה לפני שאתה מזמין. בהזמנה של פריט גדול כמו מיטה זה יכול להיות שווה המתנה [בהנחה שאתם לא ישנים על הרצפה כרגע ]

לצפיה ב-'אנחנו הזמנו גם הרבה מ WAYFAIR'
אנחנו הזמנו גם הרבה מ WAYFAIR
15/07/2018 | 19:35
59
והיינו מרוצים מאוד ובפעם היחידה שהיתה בעיה עם מוצר ששלחו (vanity שהגיעה עם כיור שבור) הם שלחו מיד אחד חדש ואספו את השבור בלי בעיות.  
אבל, יש להם שם לא כל כך טוב מהבחינה שהמוצרים שהם מחזיקים נחשבים לא איכותיים. מי שהאיכות חשובה לו שידע ששם כנראה אין לו מה שהוא מחפש. לנו האיכות שלהם היתה טובה מספיק וכאמור אנחנו מרוצים. 
לצפיה ב-'לנו יש ניסיון טוב עם Hayneedle.'
לנו יש ניסיון טוב עם Hayneedle.
15/07/2018 | 20:38
2
65
אבל לא זכור לי שאי פעם נאלצתי להחזיר להם מוצרים וגם את מיטת הקליפורניה קינג שלנו קניתי דרך אתר אחר. אני בנסיעה, אך כשאגיע הביתה אוכל לבדוק את שם האתר וגם להזהיר מפני אתר גרוע. 
לצפיה ב-'תודה קאלה, אשמח לשמוע באיזה אתר קניתם את המיטה '
תודה קאלה, אשמח לשמוע באיזה אתר קניתם את המיטה
16/07/2018 | 01:33
1
16
לצפיה ב-'מצאתי.'
מצאתי.
16/07/2018 | 20:44
11

קנינו שם ממש לפני שנה סט שלם של ריהוט לחדר השינה, כולל מיטת קליפורניה קינג, במחיר סבבה וקיבלנו שירות מצוין. 
מצד שני, הנה חנות שמומלץ להתרחק ממנה. עשינו שם הזמנה של אותו חדר שינה בדיוק קודם לכן, שילמנו את מלוא המחיר, והיינו אמורים לקבל אותו תוך חודש (בהתחשב בכך שזה מגיע מהחוף המזרחי) ואחרי 5 חודשים עדיין לא קיבלנו אותו. התירוץ הרשמי היה שזה מתעכב באשמת היצרן, וכל פעם הבטיחו שהנה עוד שבוע או שבועיים או בתחילת החודש הבא זה יוצא לדרך, וכל פעם זה לא קרה. לא רק זאת, אלא בזמן ההמתנה המייגעת, החלו באתר החנות להציע את אותו הסט למכירה במחיר יותר נמוך, וכשפנינו אליהם בבקשה לפחות להשוות את המחיר שלנו לזה הנוכחי כפיצוי על תקופת ההמתנה הבלתי סבירה, הם לא הסכימו והציעו לנו איזו הנחה סמלית ומגוחכת.
בסוף, כאמור, ביטלנו את ההזמנה ומצאתי את אותו הסט בדיוק בחנות האחרת, גם יותר בזול, וגם קיבלתי אותו תוך זמן ממש סביר ושירות ההובלה וההרכבה היה מצוין.
לצפיה ב-'ניסיון חיובי'
ניסיון חיובי
16/07/2018 | 15:36
1
34
קודם כל, לגבי אמינות האתר -- ה HR בחברה שלנו נותן איזשהו צ'ופר שמגיע בתור כרטיס מתנה. ניתן לבחור כרטיס מאמזון, טארגט, גאפ או אוברסטוק. כיוון שאוברסטוק נמצא בחברתן של חברות אמינות מלכתחילה לא היה לי ספק שמדובר בחברה רצינית.
באופן אישי, קנינו מהם כמה פריטים קטנים כמו מדפים לתבלינים. המוצרים הגיעו כמצופה ללא שום בעיות, כך שאין לי שום ניסיון עם תלונות והחזרים מול החברה.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/07/2018 | 16:47
7
לצפיה ב-'בישול אתיופי למתחילים.'
בישול אתיופי למתחילים.
14/07/2018 | 00:26
5
132
הבן שלי מאוד נהנה לאכול במסעדות אתיופיות, ואשתי הבטיחה לו לנסות להכין בבית. 
המטבל עדשים (מיסר וואט) יצא טוב. אבל האינג'רה מסרבת...
היא התסיסה שלושה ימים את הקמח טף וניסתה להכין כמו שהיא מכינה פלאט-ברד, על מחבת שטוח מברזל, ואחרי זה על מחבת אחר. לא יוצא עם הבועות כמו אצל בשלנים אתיופים אסלים.

למישהו יש ניסיון עם הכנת אינג'רה בבית ויכול לתת טיפים? 

לצפיה ב-'אני הכנתי ויצא'
אני הכנתי ויצא
14/07/2018 | 00:58
108
עם בועות, אבל זה היה ממש מזמן כך שלא יכולה לתרום. נדמה לי שלא התססתי כל-כך הרבה זמן, אבל אל תיקח אותה במילה על זה. בהצלחה!
לצפיה ב-'לא צריך מחבת ברזל, האתיופים מכינים על מחבת טפלון '
לא צריך מחבת ברזל, האתיופים מכינים על מחבת טפלון
15/07/2018 | 05:57
3
96
תרשום בבקשה את כל התהליך כולו - מה אתם עושים - כדי שאפשר יהיה להבין מה לא עובד ואיפה הבעיה.

והדבר הכי חשוב -- איפה אתם קונים את הטף, ואיך אתה יודע שזה טף אמיתי?

ודרך אגב - עזוב בועות, גם לאתיופים זה לפעמים מתפקשש. איך הטעם? זה כמו אינג'רה במסעדות אתיופיות*, או משהו אחר?

שתי הערות:

1. לגבי מסעדות אתיופיות, עוד לא מצאתי פה בארה"ב ולו מסעדה אתיופית אחת ויחידה (ואכלתי בהרבה... ובהרבה ערים שונות), שבהן השתמשו בטף טהור. המחיר של הטף התייקר בצורה רצחנית בעשור האחרון, ובכל המסעדות -- ללא יוצא מן הכלל -- מערבבים טף עם "גאבס", שזה הכינוי האתיופי לקמח לבן, פשוט וזול. התערובת הזו נראית ויוצאת דומה לאינג'רה עבור מערבים שלא מכירים... אבל למי שיודעים איך נראית ומהו הטעם של אינג'רה מבית אתיופי אמיתי, עשויה מטף טהור - זה אפילו לא קרוב...

2. לגבי הבועות - זה תלוי הן בטף, והן בזה שצריך לחכות בסבלנות את כל השלבים, ולא לנסות להאיץ אותם. אם זה לא טף טהור אז הבועות לא ייצאו כמו שצריך... ואותו דבר אם מנסים להאיץ את התהליכים.

לצפיה ב-'בחודש וחצי האחרונים יצא לנו לאכול במסעדות אתיופיות'
בחודש וחצי האחרונים יצא לנו לאכול במסעדות אתיופיות
15/07/2018 | 17:45
2
95
בלונדון וניו יורק והיה די טעים. אבל מודה שאנחנו בטוח נופלים לקטגוריית ה"מערבים שלא מכירים" בנושא הזה.

בנוגע לניסיון הביתי, אני רק יודע את סוג הקמח, כי זה היה החלק שלי בתהליך: רכישה בסופרמרקט של Teff Flour מתוצרת Bob's Red Mill.

ביום שישי אשתי פתרה את העניין עם הכנת נאאן הודי, שהלך מעולה עם התבשיל האתיופי.

היום בערב היא תנסה סיבוב שני עם אינג'רה, הפעם עם מתכון שונה.

תודה לך ולענת על העידוד.
לצפיה ב-'החבילות הקטנות של בוב'ס? אלו ששוקלות בערך 2 פאונד?'
החבילות הקטנות של בוב'ס? אלו ששוקלות בערך 2 פאונד?
16/07/2018 | 01:36
1
77
הן יקרות רצח... ולא יודע מהי האיכות שלהן, לא קונה אותן.

הטף שאני קונה מגיע בשקים גדולים של כ-20 פאונד, כמו שק מלט... מגיע מקליפורניה בה התחילו לגדל טף בשנים האחרונות... והרי חשוב - אני קונה את זה בחנות אתיופית באזור בוסטון, חנות שמתמחה במכירה לאוכלוסיה אתיופית, כך שהטף הזה הוא אמיתי לגמרי, בלי שום זיופים וערבובים...
לצפיה ב-'הספיק לצרכינו החובבניים... וגם יצא'
הספיק לצרכינו החובבניים... וגם יצא
16/07/2018 | 18:12
26
טוב בפעם השניה. שקים גדולים של 20 פאונד שמורים אצלינו לאורז.
לצפיה ב-'בוגר סיירת ישראלי מחנך את אמריקה.'
בוגר סיירת ישראלי מחנך את אמריקה.
16/07/2018 | 05:43
2
121
סשה ברון כהן מכה שוב (במבטא ישראלי כבד):

"In less than a month a first grader can become a first grenader"

לצפיה ב-'לא יודע אם לצחוק או לבכות...'
לא יודע אם לצחוק או לבכות...
16/07/2018 | 17:00
1
45
לא ממש ברור אם כל אלו שמשתתפים בקטע באמת מבינים שזו בדיחה ומשתפים פעולה... או שהם לגמרי רציניים...
לצפיה ב-'הם כולם "פרו-ישראלים" והוא שכנע אותם שהם מקבלים'
הם כולם "פרו-ישראלים" והוא שכנע אותם שהם מקבלים
16/07/2018 | 18:07
31
פרס מיוחד מתחנת טלוויזיה ישראלית לכבוד 70 שנה למדינה... הם לגמריי (אידיוטים) רציניים.

הדמות שלו מזכירה את 'קרמבו' ממבצע סבתא...
לצפיה ב-'קי"ה - יש פסיכולוג/ית חתולים בקהל? '
קי"ה - יש פסיכולוג/ית חתולים בקהל?
16/07/2018 | 17:14
39
צ'מעו סיפור:

יש לנו חתול וחתולה, מאז נובמבר (עת נפרדנו מהחתול נשמה שלנו שהחדשים לא שווים את קצה שפמו בינתיים, אבל זה עניין לשרשור נפרד).

מאחר שהם גם יוצאים החוצה (יש להם דלת חתולים קטנה כזו) יש להם נטייה לצוד. כדי להפריע במאמציהם שמנו עליהן קולר עם פעמונים. הם איבדו את הקולרים פעמים רבות  [כל פעם שזה נתפס במשהו זה נפתח - כדי למנוע חנק/תליה של החתול/ה].  אז עברנו למין רסן (HARNESS). ואכן מאז שיעורי ההצלחה שלהם ירדו משמעותית

במשך כמה שבועות היה נדמה לנו שהחתולה מחזיקה את יד ימין קצת מוזר/גבוה. בדקנו לה את הכפה לראות אם פצועה או יש בה קוץ או משהו - כלום. הסתכלנו גם עליה בכלל - לא ראינו שום דבר מוזר.

בסוף..... הסתבר שהרסן או שהיה מותקן עם סיבוב או שהיה הדוק מדי או שניהם (האופר והילדות שמו אותו עליה). הוא גרם לה לשפשוף/פצע מזעזע מתחתיו - הילדות ראו רק כשהרסן האדים מדם 

נעבור לפרק ב': הילדות הכניסו אותה למנשא חתולים (טראומה גדולה בשבילה, לקח 45 דקות של מאבק, מדובר בחתולה מהזן החששני/פחדני). אצל הוטרינרית אובחן אכן פצע איום ומזוהם (זה נראה כמו בשר נא... ), אבל ללא צורך בתפרים. קיבלנו אנטיביוטיקה, צווארון גדול כדי להפריע לה ללקק והוראה לעשות קומפרסים חמים.

פרק ג': שבנו הביתה, הצלחנו להכניס בה שתי מנות אנטיביוטיקה (בלילה ובבוקר שלמחרת). אבל הצווארון הכניס אותה לטירוף/אמוק קיצוני. היא התחילה לרוץ בבית כמשוגעת, ובסוף.... הצליחה לצאת החוצה דרך הדלת חתולים שלה. לא ברור לנו איך כי הצווארון בבירור לא עובר בו. אולי היא הלכה אחורה - אין לי מושג.

פרק ד': ומאז.... היא לא חזרה הביתה - בערך.   היציאה הדרמטית מהבית היתה ביום שלישי שעבר.  מאז אנחנו רואים אותה כל לילה, היא חוששת להתקרב אלינו. היא נכנסה הביתה פעמיים - כל פעם למשך 2 דקות בערך ואז ברחה.  אנחנו מצליחים לתת לה קצת אוכל - לא הרבה. כך גם נתנו לה עוד פעם אחת אנטיביוטיקה. פעם אחת היא נתנה לי ללטף אותה - בבירור היא ירדה במשקל. לא נראה לי שמישהו אחר מאכיל אותה.  את הצווארון מצאה אחת השכנות בגינה שלה זה מכבר והביאה לנו. כך שהיא בלי הצווארון.

נראה שהפצע מחלים - היא לא נראית במצב גופני גוסס. היא אפילו מתגלגלת בהנאה על המדרכה - רק לא קרוב מדי אלינו

אבל מה? זהו? החתולה הזו לא תהיה יותר בבית שלנו?  החתול השני מנסה לשחק איתה - הם היו בעבר די "מאוהבים" ואפילו נהגו ללקק זו את זה בראש במשך שעות (תוך שהם מחזיקים את הראש עם הכפה כדי למנוע מהמטופל/ת לזוז). אבל עכשיו נראה שהיא לא שמה אליו.

אשמח לשמוע סיפורים מנסיונכם, הצעות לשיפור המצב ושאר תובנות מה שבטוח - חתולה נקבה בחיים לא תהיה לי יותר. זו כבר הפעם השניה שיש לנו חוויה גרועה. החתולה הקודמת כזכור עזבה אותנו ועברה לגור אצל השכנים.  מעולם לא היה לי חתול זכר שבחר לעזוב אותנו.

ד.

נ.ב. עוד במידע רקע: יש אצלנו פועלים בגינה במסגרת איזה פרויקט שיפור גינה גדול - אז זה יכול להיות חלק מהנאחס שלה. אבל הפועלים הם רק בגינה - לא בתוך הבית...
לצפיה ב-'sorry to bother you-הסרט הכי הזוי שראיתי ...'
sorry to bother you-הסרט הכי הזוי שראיתי ...
16/07/2018 | 17:03
2
43
(עד כמה שאני זוכרת...) . הוא מתחיל כסרט אחד ונגמר כסרט אחר לגמרי . מצחיק ומעורר חשיבה לכל אורכו
לצפיה ב-'אם כך התואר "הזוי" הוא מחמאה/המלצה בהקשר של הסרט הזה?'
אם כך התואר "הזוי" הוא מחמאה/המלצה בהקשר של הסרט הזה?
16/07/2018 | 17:16
1
12
לצפיה ב-'זהו , שלא הצלחתי לגבש דעה ....'
זהו , שלא הצלחתי לגבש דעה ....
16/07/2018 | 18:36
8
לצפיה ב-' שרשור קיץ '
שרשור קיץ
13/07/2018 | 16:28
26
171
כשהייתי ילדה, בישראל, הקיץ נמשך 11 חודשים בשנה (טוב, נו, בירושלים אולי 10 חודשים; מתקזז עם "באילת כל השנה"). מה שאומר ש"קיץ" לא היה משהו מיוחד.

אבא שלי, התחתן אחרי גירושי הורי עם אישה אנגלוסקסית מאזור אקלים אחר, שתמיד היתה אומרת לילדיה: "צאו לשחק בחוץ! תראו איזה יום יפה היום - השמש זורחת והשמים כחולים!". ואף פעם לא הבנתי מה הגליק הגדול בזה שהשמש זורחת והשמיים תכולים. כאילו דההההה. ככה זה כל יום בערך בישראל. רק עכשיו אני מבינה...  

אז, לאלה מכם שלא גרים בפלורידה / אריזונה / דרום קליפורניה... האם אתם "מעריכים" את הקיץ יותר כיום מבעבר? מה אתם אוהבים לעשות בקיץ? האם הצטרפתם לאלה שנוטים לקחת חופש או לצאת מוקדם בימי שישי בקיץ? (במקום העבודה של בן זוגי יוצאים ב-1:00 בין ממוריאל דיי ללייבור דיי- הא!). הרהורים אחרים שנוגעים לקיץ?
לצפיה ב-'אני אתחיל בהרהור נוגה...'
אני אתחיל בהרהור נוגה...
13/07/2018 | 16:31
2
156
רבאק, עד שכבר מגיע פה הקיץ, שנמשך כמו שעון יוני-יולי-אוגוסט וזהו (לפני תמיד קר מדי, אחרי - גם כן...), ונהיה פה נעים וכיפי, אז צריך ליסוע לבקר את המשפחה בישראל ומפספסים כמה שבועות יקרי מציאות מהקיץ.  ומה ש"מרוויחים" שם זה ממש לא אותו הדבר כי שם חם כמו כבשן עד כדי כך שכל יציאה החוצה היא סיוט.

ואי אפשר ליסוע במועדים אחרים כי תלויים בחופשות מבית הספר...
לצפיה ב-'לכן תמיד נסעתי בחופשת כריסטמס'
לכן תמיד נסעתי בחופשת כריסטמס
13/07/2018 | 16:34
1
135
יש שבועיים חופש, ואפשר להוסיף כמה ימים מכל צד
לצפיה ב-'אצלנו אין שבועיים חופש בקריסמס לצערי'
אצלנו אין שבועיים חופש בקריסמס לצערי
16/07/2018 | 18:31
5
פחות מזה. לאחרונה האריכו את חופשת הקיץ לאור הפצרות המלונאים.... וכדי לאזן, קיצרו את חופשת החורף/קריסמס ואת חופשת האביב/פסח/איסטר

וגם, כשהילדים קצת גדלים כבר אי אפשר "לעגל פינות" עם הימים כי הם נכנסים להיסטריה מהפסד ימי לימודים ובית הספר מוריד להם ציונים על זה.

הפתרון שלנו הוא ליסוע באזור ה-12 ביוני- ביום שבו נגמרת שנת הלימודים. אבל אפילו אז כבר חם מדי בישראל, וגם פה מפסידים מזג אוויר נורמלי
לצפיה ב-'אני לא עובדת'
אני לא עובדת
13/07/2018 | 16:36
147
אבל בקיץ אוכלים יותר על הדאק. אני אוהבת לטפס בחוץ, לרכב על אופניים, ולצאת על הקיאק רצוי עם מקום שאפשר גם לשחות בו.

אוכלים המון על האש, והמון סלטים.
לצפיה ב-'במילה אחת - סיוט'
במילה אחת - סיוט
13/07/2018 | 19:03
1
149
ביותר מילים - חום אימים ולחות, יתושים (שבאים רק אלי), יותר מידי גשם אחר-הצהריים שמפריע לריצה. מה שנשאר זה להתנחם בסרטים:
1. הרוקיז ב- PBS
2. סרט מקסים בעיני עם משחק משובח ומוסיקה נפלאה. לא שמתי לב בדיוק איפה זה - נראה כמו מונטנה או משהו. אל תצפו להתרחשויות מסעירות - הן קורות בעיקר בתוך הלב והנפש של הגיבורים
3.כשילוסטון מתחיל להפשיר...
4.אלסקה הפראית 
לצפיה ב-'התחלתי עם הסדרה על אלסקה, איזה יופי, תודה!'
התחלתי עם הסדרה על אלסקה, איזה יופי, תודה!
13/07/2018 | 23:01
28
לצפיה ב-'פה (דרום קליפורניה) אכן בד"כ נעים, ועדיין לקיץ יש יתרונות'
פה (דרום קליפורניה) אכן בד"כ נעים, ועדיין לקיץ יש יתרונות
13/07/2018 | 20:41
2
118
בעיקר כשהמים מתחממים מעל 70 פרנהייט ואפשר לשחות בלי חליפה!
החסרון הוא שהחנייה בחופים נהיית סיוט.

לאחרונה התקנתי מערכת סולאר על הגג, אז עכשיו אפשר גם להפעיל מזגן בלי נקיפות מצפון, בכלל סבבה.
לצפיה ב-'מערכת סולארית על גג הרכב? '
מערכת סולארית על גג הרכב?
16/07/2018 | 18:33
1
8
נשמע רעיון גאוני. בישראל עם השמש הקופחת בכלל אפשר להשתמש בזה במקום דלק

ספר עוד - איזה סוג קנית? אתה מרוצה? כמה זמן לקח להתקין את זה? זה מפעיל רק את המזגן או עוד דברים (חוסך בדלק)?  אני מניחה שזה מועיל לסביבה (?)
לצפיה ב-'חולצה מטיילת בואדי? הסולאר בבית..'
חולצה מטיילת בואדי? הסולאר בבית..
16/07/2018 | 18:54
4
לצפיה ב-'הקיץ זו העונה שבה יש לי הכי הרבה'
הקיץ זו העונה שבה יש לי הכי הרבה
13/07/2018 | 22:43
114
גמישות מבחינת הזמן שלי, אז זו העונה שאני הכי נהנה ממנה, ולא באמת משנה מזג האויר. יש לי גם יותר זמן להתעסק בפרוייקטים שלי, גם ליסוע יותר, וגם לבלות יותר עם המשפחה באופן כללי ועם הבן הגדל במהירות שלי במיוחד.

משחקים יותר משחקי כדור בחצר, אני מפקח על עבודות כיסוח הדשא שלו (עבורינו ועבור חברים שלנו), ואנחנו גם צופים בטלוויזיה יותר מבמהלך שנת הלימודים.

ד"א, אני צופה איתו בקומדיה מטופשת שנקראת ה-GOLDBERGS, שכביכול מתרחשת בשנות ה-80, ולמרות שזה לא אחד לאחד עם הילדות שלי בישראל, זה עדיין כייף להיזכר בכל מיני דברים שהיו כשאני גדלתי (טייפ-קאסט, ווקמן, מוזיקה של האייטיז, וכו') ולדבר על זה עם הילד שלך בקונטקסט של סדרה שמצולמת עבור קהל של המאה ה-21.
לצפיה ב-'או, שאלה טובה!'
או, שאלה טובה!
13/07/2018 | 23:16
108
בגדול, אני שונא חום ושונא לחות והשילוב ביניהם גורם לי להיכנס לדכאון כמעט קליני  מחדש כל פעם שחודש מאי מפציע לו.
השנה עשיתי החלטה ובינתיים אני עומד בה לא רע. זה לא שאני פתאום אוהב את החום אבל החלטתי לא לתת למזג האויר להרוס לי יותר מדי את החיים. פשוט לקחת את זה בקלות. זה עובד עם הרבה שכנוע עצמי אבל זה עובד ואני יותר עמיד מנטלית.
בצד הלא מנטלי, הפיזי, זה עדיין מאתגר, אבל סך הכל מוצאים את האלטרנטיבות. אני אוהב לרוץ אבל לא מסוגל לרוץ בחום ולא אוהב לרוץ בחדר כושר אז אני שוחה בבריכה ולאחרונה נדבקתי בחיידק הקייאק, אז יוצא מוקדם בבוקר או מאוחר בערב לחתירה עוד לפני שהמזג אויר מראה לי מה הוא יודע לעשות.
מבחינת עבודה, יש לי יותר גמישות והורדת מהלך בקיץ אז זה דווקא נחמד.

פעם הייתי מכוון את הנסיעה השנתית לישראל (לטובת ביקור הורים) לאוגוסט בגלל התקופה הפחות לחוצה בעבודה. אחרי מספר נסיעות החלטתי שאין שום סיבה בעולם שכל ביקור יהפוך לסיוט והעברתי את הביקורים לדצמבר. זה יותר לחוץ ומלחיץ לי גם את הסימסטרים שלפני ואחרי אבל הופך את הביקור להרבה יותר כיפי

וכיף ספציפי זה שהבת הגדולה חזרה אחרי שנה בישראל, הצעירה חזרה משלשה שבועות בישראל והאמצעית פה. אמנם הן מתפזרות כבר לעבודות השונות שלהן, אבל זה בכל זאת מספיק קרוב וכיפי לראות את כל הגוזלים ליד הקן
לצפיה ב-'אני גר כרגע באחד המקומות הבודדים בארה"ב'
אני גר כרגע באחד המקומות הבודדים בארה"ב
14/07/2018 | 01:53
1
161
בהם נשאר קריר אפילו בזמן גל החום הנוכחי. אפילו כרגע כשכמעט כל ארה"ב מתבשלת בטמפרטורות שמגיעות ל-90F ומעלה, אצלינו לא עובר את ה-70F. אז אין לי שום תלונות לגבי הקיץ.

ומצד שני, החורף כאן ארוך ומבאס. השנה החורף התחיל בינואר ונמשך עד מאי. אמנם לא קפוא אצלינו, אבל במהלך החורף קר וגשום. והאמת, אחרי שעברתי חורפים קפואים ומושלגים בפילדלפיה, אני יכול לומר ללא היסוס שאני מעדיף טמפרטורות קפואות ושלג על פני גשם שלא נגמר וכמה חודשים טובים בהם בקושי רואים את השמש.

אז כן, זה לימד אותי להעריך את הקיץ. אבל עדיין אני לא מתגעגע לקיץ החם והלח במישור החוף בישראל (היינו שם בחודש שעבר).

לצפיה ב-'על הכרמל דווקא הרבה פחות סבלנו מלחות,'
על הכרמל דווקא הרבה פחות סבלנו מלחות,
15/07/2018 | 21:23
56
במיוחד בהשוואה למישור, אבל עדיין היה לי קשה עם החום.
לצפיה ב-'בהחלט השתנה היחס למזג האויר'
בהחלט השתנה היחס למזג האויר
14/07/2018 | 18:02
91
מאז שהגענו לניו ג׳רזי, עם חורף קפוא ומושלג, למדתי על עצמי כמה שאני שונאת קיץ. שונאת שמש, שונאת חום, שונאת להזיע. השמש היא רק מטרד ששורף את בעלי הג׳ינג׳י וילדי שירשו ממנו את צבע העור. ערפל, גשם, עננים, ושלג עושים אותי מאושרת, שמש מסנוורת, מחממת ועושה לי מגרנות.
הדבר היחיד שטוב בקיץ זה שאני מורה והילדים בחופש וסוף סוף אפשר להתפנק עם הילדים שעות על שעות.
וים- רק בישראל, ורק אחרי שהשמש כבר כמעט שוקעת ולתוך שעות הלילה המוקדמות. וזה כבר גן עדן.
לצפיה ב-'אני שומרת את הזכות שלי לקטר לפברואר'
אני שומרת את הזכות שלי לקטר לפברואר
14/07/2018 | 21:34
110
הקור המר הורג אותי, עם חום אפשר להתרטב ואז זה אפילו נחמד.
חוץ מזה אין אצלנו בבית מריבות בקיץ וזה התענוג הכי גדול בעולם... אין מריבות עם הילד על שעורי בית, אין מריבות על השעה שבה הולכים לישון בלילה, אין מריבות על לקום בבוקר... עם מתבגרים החופש הגדול הוא ת-ע-נ-ו-ג (מראה לי רק כמה לחץ ביה"ס מוסיף לחיים שלנו) פתאום מתחילים ממש להנות מהם, ולדבר על כל מיני נושאים שבמשך השנה הלחץ דוחק הצידה.... יש נסיעה באוגוסט לישראל, אבל שוב, לקטר נקטר בחורף בקור המר, עם החום והלחות אני יכולה לחיות, בערך, רוב הזמן ...
היו אצלנו שורת אורחים ולקחנו אותם לבלות במקומות תיירותיים והיה ממש כיף... כרגע נרגע, עד הנסיעה לישראל... 

קיץ זה כיף 

אבל סדרת אלסקה נשמע כמו רעיון נפלא - תודה 
לצפיה ב-'אני בסדר עם כל העונות, שכנעתי את עצמי '
אני בסדר עם כל העונות, שכנעתי את עצמי
14/07/2018 | 22:45
95
שכל עונה היא לא יותר משלושה חודשים בממוצע וביחס לגילי המופלג שלושה חודשים זה זמן קצר ולכן עד שמתרגלים לעונה החדשה היא כבר בעיצומה ועומדת להיגמר. אנחנו גרים ליד האגם כך שמזג האויר בקיץ וגם בחורף מתון יותר בהשוואה לאזורים אחרים של העיר, תודות ללייק אפקט. הקיץ פה מצוין, למרות שגם יכול להיות חם ולח נורא (כמו שחווינו בשבועיים האחרונים), אבל בניגוד לארץ זה אף פעם לא נמשך יותר משבוע -שבוע וחצי ואז יש סופת ברקים אימתנית ומרגשת שמנקה את האויר ושומרת על כל הירוק.
הקיץ פה משמח אותי יותר מהחורף בעיקר כי אפשר לעבוד בגינה, משהו שלא ממש עסקתי בו בארץ ופה הפך לאהבה גדולה מאד.
האביב והסתיו גם נהדרים. החורף גם לא נורא כ״כ, נטו יש גג 3-4 שבועות של שלג או קור מוגזם ובשנים האחרונות גם זה כבר לא קורה... בשאר הזמן סתם אפרורי, חשוך ויותר מסורבל משאר העונות, אבל עד כריסטמס אין ממש חורף, אז אנחנו נוסעים לשבועיים וחצי לישראל וכשחוזרים בינואר נשארו רק חודשיים של חורף ואז כבר מתחיל האביב :)
לישראל אנחנו נוסעים בחורף או באביב, לא מתכננת להגיע לשם בקיץ מרצוני.
לצפיה ב-'בזכות הילדים'
בזכות הילדים
15/07/2018 | 19:43
79
חיבתי לקיץ גדלה (אם כי לעולם לא באמת אשמח כשחם). כי קיץ זה לא רק חום, זה גם יותר שעות שמש/משחק ביממה, חופש גדול בו אפשר לטייל ואין לחץ של בית ספר, והרבה אפשרויות לילדים להיות ילדים - לשחק בחוץ עם חברים, לרכב יחד על אופניים, להיות יחד בבריכות של חברים. כייף גדול. גם את הים גיליתי מחדש בזכות הילדים. 
לצפיה ב-'מעולם לא הייתי חובבת חום גדולה,'
מעולם לא הייתי חובבת חום גדולה,
15/07/2018 | 20:47
8
93
אך מאז עזבתי את קליפורניה ועברתי לאזור סיאטל, הבנתי עד כמה אני מעדיפה טמפרטורות יחסית מתונות ובעיקר פחות שמש ישירה שקופחת על הראש. עכשיו כשהשמש יוצאת אני מרגישה שזה ממש מפריע לי פיזית. כן, הרבה גשם זה לא תמיד כיף (עדיף סתם שמיים קצת מעוננים), אבל עדיף בהרבה מאשר השמש הקופחת 8 חודשים בשנה. אנחנו בדיוק היינו עכשיו בקליפורניה כדי לחדש דרכונים לילדים ונורא סבלתי מהחום, ובעיקר מהשמש. זה לא שזה לא קורה בוושינגטון, אך פחות. ועיקר היתרון של אקלים גשום יותר - היופי הירוק וכמויות המים. כשראיתי עכשיו את הצהוב הקליפורני היבש הבנתי (בפעם האלף) כמה זה נעים לעין ולהרגשה שאצלנו הכל ירוק, רענן ועסיסי כל הזמן. 
לצפיה ב-'אגב, מאז שעברנו אני מטיילת בחוץ הרבה יותר כי יותר נעים לי.'
אגב, מאז שעברנו אני מטיילת בחוץ הרבה יותר כי יותר נעים לי.
15/07/2018 | 20:58
6
76
גם מבחינת מזג אוויר וגם הרבה יותר נוח לטייל באזור המגורים שלנו.
לצפיה ב-'בדיוק היום'
בדיוק היום
15/07/2018 | 23:02
5
73
הלכתי עם הכלב במסלול הרגיל שלנו מסביב לאגם. בערך אחרי שניים וחצי מייל הבעל והכלב נטשו אותי כי לי היה חם מדי. אני ישבתי לי עם הרגליים במים להתקרר עד שהם חזרו עם האוטו.

בחורף, עם השלג המסלול הזה הופך לקליל. אין דבר יותר יפה מלטייל בחוץ בשלג
לצפיה ב-'מניסיון, אפילו לא צריך שלג.'
מניסיון, אפילו לא צריך שלג.
15/07/2018 | 23:44
3
74
נדיר מאוד שיש אצלנו שלג. מספיק קצת קרירות נעימה, לפעמים אפילו רעננות קלה שמסתירה את השמש. ובהחלט אין כמו אגם צונן לטבול בו. לנו ממש מתחת לבית יש אגמצ'יק קטן, ואנשים אמנם דגים בו, אך לא ראיתי אף אחד חוץ מכלבים רוחץ בו, אז אני חוששת.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
16/07/2018 | 01:29
1
58
אבל כש85 מעלות וחם לי, ניסיתי לדמיין את השלג על מנת להתקרר.

דווקא בסתיו, עם הצבעים של השלכת... אז הכי יפה. ובאמת אם רק מחכים לשש בערב בדרך כלל נעים מספיק. אבל הנסיבות הצריכו לצאת בחום של היום.
לצפיה ב-'אכן, אין על צבעי הסתיו.'
אכן, אין על צבעי הסתיו.
16/07/2018 | 08:56
39
הוריי התענגו עליהם במיוחד בביקורם אצלנו.
לצפיה ב-'התכוונתי לעננות קלה, שגם יוצרת רעננות, כמובן.'
התכוונתי לעננות קלה, שגם יוצרת רעננות, כמובן.
16/07/2018 | 21:04
3
לצפיה ב-''
16/07/2018 | 03:06
8
לצפיה ב-'מצד שני, אם הייתה לנו בהתחלה'
מצד שני, אם הייתה לנו בהתחלה
15/07/2018 | 22:09
80
תקווה (קלושה, יש להודות) שנסתדר בלי להתקין מזגן, הקיץ הראשון הוכיח לנו שלא נוכל לחסוך בהוצאה הזו. בקיץ הנוכחי אנחנו כבר ממוזגים כהלכה. 
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/07/2018 | 08:30
7
163
אם יתקבל בארץ החוק הזה שאנשים שלא נחשבים יהודים הם סוג ב ואסור להם לגור בישובים יהודים וכו. זה תאורטית יכול לפגוע גם באנשים שיהודים מהחצי ה"לא נכון" כלומר מהאבא.. כלומר המדינה מחוקקת חוק שיכול לסכן אותי ואת הילד שלי. זה נותן זכות או יתרון כלהו בלעבור למדינה דמוקרטית שבה לא ישללו את זכויותי על סמך דת גזע ומין?? כמו ארהב או קנדה או אירופה?
לצפיה ב-'יש אשרת פליט'
יש אשרת פליט
15/07/2018 | 13:45
33
לצפיה ב-'בתיאוריה - יש אשרת פליט'
בתיאוריה - יש אשרת פליט
15/07/2018 | 14:54
5
105
כבר היו מקרים בעבר לפיהם ישראלים ביקרו אשרת פליט - הן בארה"ב והן בקנדה - בגלל כל מיני נימוקים שונים ומשונים. לדוגמה, החובה לשירות צבאי, שהוא בכפייה. לא זוכר אם היה משהו גם בנוגע לכפייה דתית.

למיטב זכרוני, בתי המשפט (הן בארה"ב והן בקנדה) זרקו את כל המקרים הללו, ואף אחד מהם מעולם לא התקבל. הנימוק הוא לרוב זהה -- ישראל היא מדינה דמוקרטית, וויזות פליט ממש לא מיועדות למקרים שכאלו...

קחי בחשבון שיש פה גם משמעות פוליטית אדירה, באם שופט אמריקני (או קנדי) אי פעם יסכים להכיר בישראלי בתור פליט...
לצפיה ב-'להיות פליט בארהב זה מסוכן היום'
להיות פליט בארהב זה מסוכן היום
15/07/2018 | 15:11
4
110
הם מפרידים מהילדים וכל הדברים הנוראיים האלה
לצפיה ב-'מסוכן בארה"ב, מסוכן בישראל'
מסוכן בארה"ב, מסוכן בישראל
15/07/2018 | 19:29
3
102
נסי ברוסיה, אולי שם זה יותר לרוחך. 
לצפיה ב-'חחח חלילה וחססס'
חחח חלילה וחססס
15/07/2018 | 22:12
2
99
הרגל שלי לא תדרך שם ואני מאחת המדינות האלה במקור!!! שם הפשע חוגג ומולך והמנטליות פרימיטיבית ורייסיזם בשיאו
לצפיה ב-'פשוא מפחיד בגלל ה"אפס סובלנוצ"'
פשוא מפחיד בגלל ה"אפס סובלנוצ"
15/07/2018 | 22:13
1
33
לצפיה ב-'איזמרלדה יקרה'
איזמרלדה יקרה
16/07/2018 | 05:42
74
אם את רוצה להגר למדינה מערבית, נראה שהדרך היעילה ביותר לעשות זאת היא דרך האקדמיה. האם מס מסלול אפשרי עבורך או עבור בן זוגך? 

אם עוד אין לכם תואר אקדמי, מצפה לכם תהליך ממושך מאוד. ובין אם תעשו זאת ובין אם לאו מחכות לכם הרבה שנים בישראל. אז נכון שלא הכל מושלם ויש כמה אנשים גזענים (כמו בכל מקום, אני מניח)  אבל האם יש דרך שתגרום לך להרגיש יותר שלמה ושייכת? אולי דרך התנדבות? 

לצפיה ב-'האח הגדול עונה 9 פרק 30 לצפייה ישירה'
האח הגדול עונה 9 פרק 30 לצפייה ישירה
15/07/2018 | 23:15
2
53

האח הגדול עונה 9 פרק 30 לצפייה ישירה
האח הגדול עונה 9 פרק 30 הפרק המלא
האח הגדול עונה 9 פרק  30 להורדה
האח הגדול עונה 9 פרק 30 פרקים מלאים לצפייה ישירה
לצפיה ב-'דבר איתנו ב-Love Island, אם כבר. '
דבר איתנו ב-Love Island, אם כבר.
15/07/2018 | 23:26
17
לצפיה ב-'יש להשיג את עונה 5, פרק 27?'
יש להשיג את עונה 5, פרק 27?
16/07/2018 | 04:25
40
אני לא מצליח לקבל גישה ומעדיף לא לקפוץ לעונות הבאות מחשש לספוילרים
לצפיה ב-'מעניין, אחוזי הרצח בערים בארה"ב'
מעניין, אחוזי הרצח בערים בארה"ב
15/07/2018 | 12:56
10
186

https://www.cbsnews.com/pictures/murder-map-deadli...

Murder in America
In America's urban centers, 6,791 people were murdered in 2017, according to the Major Cities Chiefs Association Violent Crimes Survey. That's down 252 from 2016.

Here are murder rates in 62 major urban centers across the U.S. for 2017. The rates are calculated per 100,000 residents, based on the most recent population data.
לצפיה ב-'מאוד מעניין. '
מאוד מעניין.
15/07/2018 | 15:02
3
86
חשבתי ששיקאגו תהיה באחד המקומות הראשונים, אבל היא בקושי נכנסה לעשיריה הראשונה.

ולגבי ניו-יורק, מסתבר שהיא הרבה פחות מסוכנת ממה שחשבתי...

מעניין שדווקא אצלנו (בוסטון) הייתה עלייה בשנה שעברה.
לצפיה ב-'איפה מצאת את הדירוג לפי שיעורי הרצח לכל '
איפה מצאת את הדירוג לפי שיעורי הרצח לכל
15/07/2018 | 16:06
1
68
100 אלף אנשים? אני לא הצלחתי למצוא את זה. בהתחלה דפדפתי עמוד עמוד בקצב של צב ואז התייאשתי.

אחר כך מצאתי את זה https://majorcitieschiefs.com/pdf/news/mcca_violen... אבל הקישור הזה לא מדרג לפי שום דבר. זה נותן מספרי רציחות אבסולוטיים, אבל זה לא אומר כלום כי יש גודל אוכלוסיה שונה במקומות שונים. אולי אני מפספסת משהו...

לצפיה ב-'אבל זו בדיוק הנקודה -- הנתונים כאשר מדפדפים הם לפי 100K '
אבל זו בדיוק הנקודה -- הנתונים כאשר מדפדפים הם לפי 100K
15/07/2018 | 16:20
69
יש בנוסף גם את ה-PDF, אשר מראה מספרים אבסולוטיים.

לצפיה ב-'גם אני הופתעתי מהערים שציינת'
גם אני הופתעתי מהערים שציינת
15/07/2018 | 16:41
70
הייתי בטוחה שב NYC המצב הרבה יותר גרוע, כניראה שבלאזיו לא עושה עבודה כל כך גרועה אחרי כל מה שאמרו עליו, הוא ממש הפתעה.
לצפיה ב-'ומה שיהיה עוד יותר מעניין - לראות את הסטטיסטיקה של 2018,'
ומה שיהיה עוד יותר מעניין - לראות את הסטטיסטיקה של 2018,
15/07/2018 | 15:03
5
92
לכשזו תתפרסם, למול 2017.

לא יודע אם זו רק תחושת בטן שלי, אבל נראה לי שארה"ב הפכה להיות מקום הרבה יותר אגרסיבי ואלים מאז שטראמפ עלה לשלטון... מעניין אם זה יתבטא גם בסטטיסטיקות רשמיות...
לצפיה ב-'טראמפ עלה לשלטון ב-20 בינואר 2017 '
טראמפ עלה לשלטון ב-20 בינואר 2017
15/07/2018 | 16:07
2
80
כך שרוב 2017 היתה תחת ממשל טראמפ.
לצפיה ב-'ואללה, צודקת. תודה '
ואללה, צודקת. תודה
15/07/2018 | 16:20
26
לצפיה ב-'לוקח לתהליכים זמן להשפיע ולהראות תוצאות'
לוקח לתהליכים זמן להשפיע ולהראות תוצאות
15/07/2018 | 20:39
68
עד שנראה את התוצאות של שילטון טראמפ זה יקח זמן, וחוץ מזה, לדעתי, השילטון המקומי משפיע על הפשע הרבה יותר מהנשיא אלא אם יש התמוטטות או פריחה כלכלית. 
לצפיה ב-'זה פשוט לא יאמן'
זה פשוט לא יאמן
15/07/2018 | 19:30
1
95
נסיונות ההשמצה נגד טראמפ. לא סתם הוא מדבר על פייק ניוז. 
לצפיה ב-'למה ניוז?'
למה ניוז?
15/07/2018 | 20:45
75
אילן בפרוש אומר שהוא לא יודע אם זו רק תחושת בטן שלו... מרגיש לו יותר אלים... זה לגמרי סובייקטיבי... אפשר להתווכח עם תחושות? 
לצפיה ב-'מי המליץ/ה על הספר against all grain? נוגה? '
מי המליץ/ה על הספר against all grain? נוגה?
15/07/2018 | 16:22
1
64
האם הספר עצמו מומלץ, או שרק לקחת כמה מתכונים מהאתר?

האתר נראה מאוד מעניין, אבל זה נראה כאילו רוב המתכונים שם אינם נגישים -- הם מפנים לעמוד מסוים בספר?...

תודה
לצפיה ב-'המתכונים נגישים באתר עצמו - כמה קישורים ולגבי הספר ...'
המתכונים נגישים באתר עצמו - כמה קישורים ולגבי הספר ...
15/07/2018 | 17:00
56
1. קניתי את הספר לבתי מסיבות כלכליות  -  יש בו תוכנית קניות ובישולים ל- 8 שבועות (כלומר - קנייה שבועית ואז שימוש בכל החומרים שנקנו + השאריות במשך כל השבוע ) ובתי רצתה ללמוד איך מכינים תוכנית בישולים שבועית .  היא השתמשה בתוכנית בהתאמות שונות (כי היא גרה בדירה עם שומרות כשרות ) . ואכן למדה מהספר איך מכינים תוכנית קניות - בישולים שבועית. 
הספר מעולה לאנשים שהחליטו לעבור לדיאטת פליאו .
2. אני ניסיתי רק את המתכונים באתר - כי אני משתמשת בinstant pot - אבל אני בטוחה שניתן להסיק מהם לגבי שימוש בסיר בישול איטי .
הנה המתכונים שניסיתי מהאתר : 

לצפיה ב-'קינדל'
קינדל
15/07/2018 | 03:23
3
87
מתכוונים לרכוש קינדל, האם יש למישהו ניסיון עם ספרים בעברית לילדים?

מבחינת ספרים באנגלית, ההיצע גדול (Amazon Prime, מנוי, רכישה עצמאית, ספרים חינם דרך הספרייה העירונית וכו'),
מבחינת ספרים בעברית, ראיתי שסטימצקי ועוד מספר אתרים בודדים מוכרים,
אבל ההיצע לא גדול וחשוב לנו היצע גדול של ספרים בעברית לילדים.

האם יש מקורות נוספים לרכישת ספרי ילדים (גילאי בית ספר יסודי) בעברית לקינדל?
(הבנתי שהמרה עצמאית מפורמטים אחרים מייצרת חווית קריאה פחות טובה)
האם יש גורם כלשהו שניתן דרכו לרכוש מנוי לספרי ילדים בעברית?
(עדיף לנו משמעותית על פני רכישה של ספרים)
לצפיה ב-'לי לא היה מזל עם קיגדל ועברית'
לי לא היה מזל עם קיגדל ועברית
15/07/2018 | 14:51
2
64
לא הצלחתי להוריד את המקלדת בקינדל הספציפי שהיה לי.
בקצור, לקריאת עברית ממליצה על כל טבלט חוץ מקינדל. יש שני אתריפרקים לקניית ספרים בעברית. Evrit וindibook
לצפיה ב-'תודה, התכוונתי בעיקר לתכנים, מכיוון שהבנתי שמבחינת המוצר'
תודה, התכוונתי בעיקר לתכנים, מכיוון שהבנתי שמבחינת המוצר
15/07/2018 | 15:46
43
הוא כבר מתאים לעברית, לכן השאלה התייחסה לספרי ילדים בעברית (בעיקר).
לצפיה ב-'למה רק שניים? יש יותר. יש גם את מנדלי מוכר ספרים, בוקסילה, '
למה רק שניים? יש יותר. יש גם את מנדלי מוכר ספרים, בוקסילה,
15/07/2018 | 16:57
41
גטבוקס
לצפיה ב-'על פי התחזיות, בעוד 20 שנה בארה"ב'
על פי התחזיות, בעוד 20 שנה בארה"ב
14/07/2018 | 20:56
3
150
50 אחוז מהאוכלוסיה בארה"ב ישלטו על 84% מהסנאט, ואילו החצי השני יבחרו רק 16% מהסנאט. וזה מכיוון שמחצית מהאמריקאים יחיו ב-8 סטייטס.

זה מצב מאד בעייתי במיוחד לאור זה שלתושבי הסטייטס הפחות מאוכלסות יש מאפיינים דמוגרפיים שונים ורצונות שונים מאלו שחיים בסטייטס היותר מאוכלסים. אמנם הסנאט תוכנן מלכתחילה בכדי לתת יותר כח לסטייטס הקטנים, אבל אף אחד לא צפה לכזה חוסר איזון. בעיני זה מדאיג. צריך לשנות את השיטה, אבל אין סיכוי שזה יקרה.

לצפיה ב-'מבלי לקרוא בלינק שצירפת, אני'
מבלי לקרוא בלינק שצירפת, אני
14/07/2018 | 22:55
97
מניחה ששמונה המדינות הכי מאוכלסות הן כאלה שיש בהן אוכלוסיה עתירת מהגרים ובני מיעוטים, לא? זו אולי ההצלה של המפלגה הדמוקרטית והקונטרה לטראמפ ולאלט רייט... השיטה אכן דפוקה, אבל גם בקנדה ובישראל השיטות, השונות, גרועות בדרכן, אז נראה לי שהכי חשוב קודם כל למצוא שיטה טובה יותר לפני שעושים שינוי רק כדי להיפטר מהקיים שלא מוצלח. אני זוכרת שבארץ ניסו לעשות בחירה מפוצלת אחרי לוביינג אגרסיבי של אוריאל רייכמן ומהר מאד התברר שנפלנו מהפח אל הפחת.....
לצפיה ב-'הבעיה לא בסנאט.'
הבעיה לא בסנאט.
15/07/2018 | 01:21
84
סנאטורים נועדו מלכתחילה לייצג מדינות (מקום) ולא אוכלוסיה, ואילו בית הנבחרים נועד לייצג באופן פרופורציונאלי אוכלוסיה. זה בדיוק הבלאנס שהמייסדים רצו ליצור, ויש סיבות טובות לשמור את המצב שבו יש ייצוג לאינטרסים מחוץ למרכזים.

הבעיה היא בהצבעה לנשיאות. פה המצב גרוע במיוחד כי אכן למדינות הקטנות והבינוניות יש ייצוג יתר באופן מאוד בולט ובצורה שמאוד מאוד קשה להצדיק כבר היום, ויהיה יותר ויותר קשה להצדיק בעתיד.
לצפיה ב-'לא צריך לחכות 20 שנה. גם עכשיו 4 מדינות מכילות שליש מארה"ב '
לא צריך לחכות 20 שנה. גם עכשיו 4 מדינות מכילות שליש מארה"ב
15/07/2018 | 02:36
102
קליפורנייה, טקסס, פלורידה וניו יורק - ארבע מדינות - הן הבית של יותר מ 33% מתושבי ארה"ב. 
33% מהתושבים בארה"ב מיוצגים על ידי 8% מהסנאט.

באלקטורל קולג' אותן 4 מדינות מחזיקות ב 28% מהדלגאטים. 
לצפיה ב-'רילוקשיין משפחתי לאורלנדו'
רילוקשיין משפחתי לאורלנדו
14/07/2018 | 15:21
1
165
שלום ,                                                                           
אנחנו הורים ל 3 ילדים :21,12,10 ושוקלים הצעה לרילוקשיין ל- oak ridge [ צפונית לאגם אלינור]  באורלנדו.                                      יש הרבה התלבטות וסימני שאלה , נשמח לשוחח עם משפחה שעברה תהליך דומה ויכולה להאיר את עניינו בתהליך המעבר וההתאקלמות .
תודה יורם וגלי .

לצפיה ב-'לתשומת ליבך לעובדה כללית - שאינה קשורה ליעד הספציפי שלך'
לתשומת ליבך לעובדה כללית - שאינה קשורה ליעד הספציפי שלך
15/07/2018 | 02:11
114
איני יכול לחוות דיעה לגבי אורלנדו - יען כי למעט ביקורים קצרים לצורך כנסים מקצועיים ותיירות לא שהיתי בעיר הזו מספיק זמן כדי להתיימר שאני מכיר אותה.
מה שאני כן יכול לתרום לדיון זה את האבחנה ש"ילד בן 21" הוא כבר לא ילד - מבחינה הגירתית.    רשות ההגירה רואה אותו כמבוגר עצמאי ולא כחלק מהמשפחה שלך.   
כלומר - שאם לבחור הזה אין סטטוס הגירה עצמאי משל עצמו (גרין קארד, למשל) - הוא לא יוכל לקבל "סטטוס נגזר" מויזה (כדוגמת ויזת עבודה או ויזת לימודים) שהוריו מקבלים ממעביד או ממוסד חינוכי.
לא כתבת על איזה בסיס הגירתי אתם מגיעים לארה"ב - אבל אם זה לא בסיס של תהליך "איחוד משפחות" שהתחלתם לפני שנים רבות ושיצר מצב שלכולכם יש בעקבותיו גרין קארדים (כולל הילד הבוגר) - יש מצב שהוא לא יוכל לעשות את ה"רילוקיישן" איתכם.
לצפיה ב-'ספרים מומלצים לילדים'
ספרים מומלצים לילדים
12/07/2018 | 18:39
8
100
הילד סוף כל סוף נכנס לקטע של ספרייה. עד עכשיו הוא רצה שהספרים יהיו שלו וישארו בבית אז עכשיו אפשר להתחיל לענות ממציאת אוצרות בספריה. אני מחפשת המלצות לקורא המתחיל (בית ספר יסודי). רק כדי לתת כיוון כללי על מה הוא אהב עד עכשיו עברנו את יומנו של חנון, עולמו של נייט, נרניה, ועכשיו קורא את מסביב לעולם ב-80 יום.
את הארי פוטר הקראנו/קראנו ביחד באנגלית. את שר הטבעות הוא קרא עם אבא שלו כבר לפני כמה שנים. חשבנו שבגלל שהספרים כל כך ארוכים והקצב קריאה שלו עדיין מתפתח, הספרים עלולים לתסכל אותו אז קראנו ביחד, אבל אין לו בעיה עם רמת המורכבות של הסיפור או התכנים. קורא רק באנגלית.
לצפיה ב-'כמה'
כמה
12/07/2018 | 19:46
69
ג'רונימו סטילטון - קריאה קלה אבל ספרים מוצלחים וקלילים
פרסי ג'קסון, והסדרות האחרות של Rick Riorden

לצפיה ב-'עוד כמה'
עוד כמה
12/07/2018 | 20:23
2
69
סדרת המג'יק טרי האוס של מרי פופ אוסבורן
תמות דומות אבל עם הומור, אז יותר מתוחכם: סדרת ה-TIME WARP TRIO של ג'ון שסקה
עם הומור מסוג אחר: סיריז אוף אנפורצ'נט איבנטס של למוני סניקט (דניאל הנדלר)

ואולי לקצת יותר מתקדמים, (קשה להבין מרשימת הספרים שנתת בן כמה הילד) הספרים המעולים של הסופרת הגרמניה קורנליה פונקה. The Thief Lord משובח במיוחד (את זה עוד קראנו ביחד), וגם האחרים הלכו מעולה.
לצפיה ב-'תודה לשניכם'
תודה לשניכם
13/07/2018 | 02:29
1
50
הילד בן 8 אבל ידע לדגלם את שר הטבעות בגיל 4. יש פער בין מה שמעניין אותו והוא מסוגל להתעמק בו לבין מה שהוא מסוגל טכנית לקרוא עצמאית.

בזכות התגובה הראשונה גיליתי שיש בקומון סנס גם רשימות ספרים. 
טרי האוס הוא מאוד אהב וקרא את חלק גדול מהסדרה (הגיע ל-40 ומשהו). נתחיל לעבור על ההמלצות. הרבה דברים נראים שווים.

תוך כדי חיפוש חשבתי על להביא את חבורת כס"ח מישראל להקריא לו בעברית וגיליתי ששינו לזה את השם. משעשע.
לצפיה ב-'לגבי הפער בין היכולת הטכנית של הקריאה לרמת הספרים '
לגבי הפער בין היכולת הטכנית של הקריאה לרמת הספרים
13/07/2018 | 05:14
58
אנחנו פתרנו את זה בהאזנה לאודיו בוקס והילד (בזמנו) אהב את הספרים של  Christopher Paul Curtis 
לצפיה ב-'הילדים שלי'
הילדים שלי
13/07/2018 | 03:11
2
103
קראו בכייף את the day my butt went missing. ספר טיפה יותר מורכב לאוהבי ההומור הילדותית על חלקי גוף.

לצפיה ב-'אפילו רק השם גרם לו לצחוק. מוסיפה לרשימה'
אפילו רק השם גרם לו לצחוק. מוסיפה לרשימה
13/07/2018 | 03:36
28
לצפיה ב-'ךבדקתי, תיקון שם'
ךבדקתי, תיקון שם
13/07/2018 | 05:40
79
The day my butt went psycho
לצפיה ב-'מה עם קלאסיקות'
מה עם קלאסיקות
16/07/2018 | 02:15
14
כמו אי המטמון? הקלברי פין (אם כי כנראה חייבים את טום סוייר לפניו, למרות שהקלברי הרבה יותר מוצלח בעיני)? רוניה בת השודד של אסטריד לינדגרן?
האם אלו כבר ילודתיים  מידי עבורו?

לצפיה ב-'Lashon Academy'
Lashon Academy
11/07/2018 | 15:30
5
185
מישהו מכיר ומוכן לחלוק את רשמיו?
לצפיה ב-'לא חושב שיש לנו כאן אנשים מהפרבר הספציפי שבו נמצא בית הספר '
לא חושב שיש לנו כאן אנשים מהפרבר הספציפי שבו נמצא בית הספר
12/07/2018 | 05:51
3
149
רק מישהו מקומי יכול לחוות את דעתו על בית ספר מקומי.
כל מה שאני יודע על בית הספר הזה הוא שהוא בסכנה של לאבד את הסטטוס שלו כ CHARTER SCHOOL (בת'כלס - הוא איבד את הסטטוס הזה בסוף שנה שעברה ולא מצאתי ידיעות על כך שהחזירו לו את הסטטוס).
אם זה המצב - משרד החינוך של הקאונטי שכרגע משלם לבית הספר יותר מ 15,000$ עבור כל תלמיד שהוא מקבל (כך שבית הספר הוא בעצם חינם לתלמידים) יפסיק לשלם את הכסף הזה, ובית הספר יאלץ להפוך לבית ספר פרטי ולגבות שכר לימוד מהתלמידים (יותר נכון מההורים).

לפי מה שהבנתי, הקאונטי בעצם טוען שבית הספר הזה הוא בעצם "קומבינה" - מין צורה של לגרום למדינה לשלם על משהו שבעצם צריך להיות פרטי. סוג של "להשתין מהמקפצה".  זה עובד באזורים אולטרה יהודיים בפלולידה, אבל בולט כמו אצבע שבורה בפרבר שבו רוב האוכלוסייה היא היספאנית...
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/07/2018 | 14:40
2
113
זו אחת הסיבות שאני שואל. קראתי את הידיעות על כך שהסקול דיסטריקט לא אישר את חידוש הסטטוס של הצ'ארטר אבל מבית הספר אמרו אז שהם מתכוונים לערער על ההחלטה, וממה שאני רואה הם מנהלים את הליך ההרשמה לשנה הקרובה כרגיל.

לצפיה ב-'יש הבדל בין "להגיש עירעור" ובין "ההחלטה של הדיסטריקט השתנתה"'
יש הבדל בין "להגיש עירעור" ובין "ההחלטה של הדיסטריקט השתנתה"
12/07/2018 | 17:03
1
111
תהליכים כאלה בענייני מוסדות חינוך יכולים לקחת המון זמן - לפעמים שנים.
אני מכיר לא מעט מקרים של מוסדות חינוך (צ'ארטר סקול'ז, קולג'ים וכיוצ"ב) שהסטטוס שלהם היה "לא ברור" במשך שנים על שנים - אם מבחינת מצב האקרדיטצייה שלהם, או מבחינה כלכלית, או שני העניינים גם יחד... 
ממה שאני ראיתי, אף מוסד כזה לא "עצר הרשמות" או נתן לתלמידים אינדקצייה שיש סיכוי ששנה הבאה לא תקרה עד שלא כלו כל הקיצין ולא הייתה להם ברירה.
מקרה לדוגמא: רק לפני חדשים בודדים קולג' בשם MOUNT IDA שפעל באזור שבו אני גר נסגר בחטף יען כי נגמר להם הכסף - והשאיר אלפי תלמידים בלי בית ספר לשנה הבאה. הקולג' ידע שהוא בצרה צרורה ושסביר שלא תהיה "שנה הבאה" - ובכל זאת המשיך לרשום תלמידים חדשים ללימודים לשנה הבאה.   כל אלו שנרשמו והתקבלו אליו לשנה הבאה ועשו את ההחלטה ללמוד שם - מצאו את עצמם בלי מוסד לימוד ללכת אליו. ויותר גרוע מזה - הם קיבלו את ההודעה שאין להם מוסד לימוד ללכת אליו בשנה הבאה בתחילת אפריל - כשההרשמה לרוב המוסדות האקדמאיים מתרחשת בינואר...   
וזה לא מקרה יחיד של התרחשות כזו.  אני יכול לשלוף שמות של עוד תריסר מוסדות חינוך שעברו תסריט דומה.

אם הבנתי נכון - ההחלטה של הדיסטריקט הייתה בחודש נובמבר שעבר. אנחנו עכשיו בחודש יולי - יותר מ 7 חדשים אחרי זה. זה שאין עידכון לגבי המצב לא ממש נותן הרגשת ביטחון ש"הכל בסדר".

אם אתה האמת חושב ברצינות על המוסד הזה - הייתי מציע לך לחפור בעניין לפני שאתה עושה החלטה. ליצור קשר בכתב או בטלפון עם הדיסטריקט ולשאול מה קורה עם בית הספר הזה. ליצור קשר עם האדמיניסטרצייה של בית הספר הזה ולשאול בצורה נעימה אך ישירה מה קורה בעניין, ומה בדיוק הולך לקרות לתלמידים והיה והם באמת לא יצליחו להפוך את ההחלטה של הדיסטריקט.
אם התשובות לא נשמעות לך משכנעות - הייתי ממליץ לך לחסוך מילדייך את הטלטלה הפוטנציאלית הזו. 
לצפיה ב-'רק לגבי mount ida'
רק לגבי mount ida
13/07/2018 | 03:14
80
הייתה התמותה מדהימה של מוסדות למוד בסביבה ולכל התלמידים נמצא מקום באוניברסיטאות חלופיות, אם רצו בכך. לא אידאלי זה המעטת המצב. אבל כל הכבוד לאוניברסיטאות המקומיות
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודעת '
לפי מה שאני יודעת
12/07/2018 | 18:23
113
הביס מורכב מישראלים והיספנים ומצוי בשכונה לא הכי טובה... מעבר לכל הבעייתיות שבוסטון הציג...
לצפיה ב-'סייד קשוע על כניסה לקולג''
סייד קשוע על כניסה לקולג'
11/07/2018 | 18:21
19
193
לצפיה ב-'מה שהכי רלוונטי, לדעתי, זו המסקנה'
מה שהכי רלוונטי, לדעתי, זו המסקנה
11/07/2018 | 20:01
18
181
שלא צריך לסמוך בעיניים עצומות על מה שהיועצים המנוסים אומרים, וכן להשקיע בלמידת והבנת נושא תהליך המועמדות והסיוע הכספי. כ

מו שהוא גילה, מאוחר מדי (גם אם זה כנראה הסתדר בסוף), זה שהסטיקר פרייס של שכ"ל בקולג'ים פרטיים יקרים לא בהכרח מייצג את המחיר האמיתי שיידרש ממשפחות שאינן עשירות או במעמד בינוני גבוה.
לצפיה ב-'ברנדייס מעדיפים בצורה ברורה לתת מלגות לדמוגרפייה של הבת שלו '
ברנדייס מעדיפים בצורה ברורה לתת מלגות לדמוגרפייה של הבת שלו
11/07/2018 | 21:38
17
197
זו האג'נדה של בית הספר הזה - ופגשתי לא מעט אנשים מאפגניסטן \ פקיסטאן \ השטחים שיושבים בברנדייס על מלגות שיהודים יכולים רק לחלום עליה.   
היתה לי שיחה מאוד מעניינת בשבוע שעבר בבית המרקחת השכונתי שלנו עם אפגניסטני חמוד ששמע אותנו מדברים עברית עם הכלב שלנו והציג את עצמו. הוא  על FULL RIDE בברנדייס. כולל מגורים במעונות בקיץ (אין לו שום כוונה לעשות ביקור מולדת בחופש - או בכלל...). 
לצפיה ב-'יכול להיות, ויכול להיות שאתה מסיק אנקדוטלית. '
יכול להיות, ויכול להיות שאתה מסיק אנקדוטלית.
11/07/2018 | 22:09
9
160
לפי הנתונים שהם מפרסמים (נכון ל-2016), אף אחת מהמדינות שהזכרת לא נמצאת בין 10 המדינות שמובילות במספר הסטודנטים הזרים בקרב אוכלוסיית האנדרגרדואט שלהם (הכי קרוב טורקיה, שנמצאת יחד עם איטליה במקום 10. ישראל מקום 6, שאמנם בעתיד אולי יכלול את הבת שלו, אבל קשה להאמין שהרוב לא יהודים).
מצד שני, זה נכון שבשנים האחרונות הם דיי במכוון הקטינו את אחוז היהודים והלבנים בקרב הסטודנטים שלהם, וכן שאפו גם לייצוג גדול יותר של מוסלמים, אבל עדיין לא נראה שה"דמוגרפיה של הבת שלו" מייוצגת שם במספרים גבוהים.

בכל מקרה, מה שכתבתי בקשר לסטיקר פרייס ועזרה כלכלית הוא מהניסיון הפרטי שלי עם אוניברסיטאות פרטיות שמדורגות יותר גבוה מברנדייס וגם עולות יותר (הצעות שהוצעו לנו, והאחת שקיבלנו).

הנקודה היא שלכל משפחה יש מצב כלכלי שונה, והשכ"ל לכן עשוי להיות שונה.
לצפיה ב-'אני לא מדבר על ADMISSION - אני מדבר על מלגות.'
אני לא מדבר על ADMISSION - אני מדבר על מלגות.
11/07/2018 | 23:32
8
150
דרך אגב - חלק מאותם "טורקים" שמופיעים בסטטיסטיקות הם יהודים, כמובן.
אבל מה שאני כתבתי נוגע בדיוק למה שציינת בהודעתך: "הם די במכוון הקטינו את אחוז היהודים והלבנים... וגו'"
איכשהוא, אני לא רואה תהליך כזה ב(למשל)  HISTORICALLY BLACK COLLEGES.

לכל משפחה יש מצב כלכלי שונה - זו אמת.   אבל איזו הנחה יציעו ולמי - נקבע לא רק על בסיס "מצב כלכלי". לדמוגרפייה, ל"פדיגרי" ולשאר אינטרסים יש חלק לא קטן בשיקולים.
לצפיה ב-'אין לי יותר מדי ידע על HBCUs, אבל יכול להיות'
אין לי יותר מדי ידע על HBCUs, אבל יכול להיות
12/07/2018 | 01:44
4
126
שיעניין אותך לקרוא את זה: https://www.thenation.com/article/diversity-look-l...

Riewestahl is among the growing number of non-black students attending Historically Black Colleges and Universities (HBCUs). Administrators at many of these schools maintain that a diverse student population is necessary for their economic survival, arguing that tuition paid by students from other racial backgrounds helps keep the doors open. יש שם ויכוחים, אבל זה מה שהאדמיניסטרציה רוצה בהרבה מהמוסדות האלה.

בנוגע לשיקולי אדמישן, הכל נכון, אבל לא משנה את זה שחלק מהקוראים פה שאולי חושבים שלא יוכלו לעמוד בתשלום של מוסדות עלית (כמו שקשוע חשב) אולי יופתעו לגלות שזה לא בהכרח כך (כמו שאני מעיד מנסיוננו האישי).

לצפיה ב-'אחד מקרא - ואחד תרגום'
אחד מקרא - ואחד תרגום
12/07/2018 | 02:43
3
128
הם מחפשים "דייברסיטי של כיס" - סטודנטים צהובים ועשירים שישלמו FULL TUITION, ויעזרו להם לממן את ההנחות שהם נותנים ל"אוכלוסייה שעבורה המוסד נוצר" כדי לאפשר לה ללמוד. 
לעומת זאת ברנדייס נותן את ההנחות דווקא לאותן אוכלוסיות "שלא עבורן המוסד נוצר". 
הסטודנט הצהבהב והעשיר הוא ה MEAL TICKET האולטימטיבי למוסדות עם כיס נקוב. הוא לא מקבל הנחות... הוא משלם MSRP. 
לצפיה ב-'גם לקולג' עדיף להיות עשיר ובריא (פיננסית). זה נכון...'
גם לקולג' עדיף להיות עשיר ובריא (פיננסית). זה נכון...
12/07/2018 | 02:56
2
118
ה-Endowment של ברנדייס היא מעל 900 מיליון דולר, וזה עוד נמוך יחסית למוסדות העלית האמיתיים. אפילו הווארד יוניברסיטי, ביי פאר ההיסטוריקלי בלאק יוניברסיטי הכי עשירה, לא מתקרבת לזה, ורוב רובם של המוסדות ההיסטוריים השחורים לא מתקרבים אפילו לאנדוומנט של 100 מיליון. יותר מזה, סטודנטים שחורים רבים בעלי אמצעים או מוכשרים מעדיפים גם הם לא ללכת למוסדות האלה, אלא למוסדות יותר יוקרתיים. אז הקולג'ים והאוניברסיטאות האלה עושים מה שצריך כדי לשרוד. ברור.

בראנדייס ומוסדות עשירים מסוגם רוצים לקנות שקט תעשייתי היום, כדי לא לבלוט כלא דייברס ואולי להיות מואשמים בגזענות, וגם השפעה עתידית בחברה שבה הלבנים יהפכו למיעוט.

כל אחד דואג לאינטרסים שלו, בהתבסס על מצבו והרקע שלו. לא אלה ולא אלה אלטרואיסטים. זה ברור.
לצפיה ב-'ה Endowment של ברנדייס היה מושקע אצל האדון מיידוף'
ה Endowment של ברנדייס היה מושקע אצל האדון מיידוף
12/07/2018 | 03:44
1
124
התורמים הכי גדולים של ברנדייס בזמנו - קרל ורות שפירו - היו מושקעים עד האזניים אצל מיידוף, ושכנעו גם את האוניברסיטה לשים את כספה אצלו.
אחרי ההתמוטטות של פירמידת הפונזי של מיידוף, הכסף של ברנדייס נמחק. התאדה.  ב 2009 לא רק שלא היה להם Endownment - הם היו בדפיציט של כמעט 80 מליון דולר, ובחוב של יותר מ 250 מליון דולר. הם היו בדרך לאבד את האקרדיטצייה שלהם מ NEASC  בגלל חדלות פירעון פיננסית.
הם פיטרו כמעט חצי מהפקולטי. הם מכרו את כל האוסף של מוזיאון האמנות של האוניברסיטה ובת'כלס חיסלו את המוזיאון.   
לקח להם משהו כמו חמש שנים לטפס עם הציפרניים חזרה ולהגיע למצב שיש להם 300 מליון בחשבון, ואז התחילה האורגייה המטורפת בוול סטריט - ועל ידי מדיניות השקעות סופר אגרסיבית הם הצליחו להגיע למספר שאתה מצטט. 
שהוא עדיין בערך חצי ממה שמוסד כזה צריך שיהיה לו.

במאמר מוסגר - בדרך פלא, האדון קרל שפירו לא איבד את כל הונו אצל מיידופנו - יען כי "לגמרי במקרה" הוא משך את רוב כספו מהחשבון חצי שעה לפני שהתרמית התגלתה.   הסירחון מהעניין הזה עדיין לא התפזר, היו לא מעט תביעות נגד שפירו על "שותפות בפשע", והוא "החזיר" 625 מליון דולר לממשלה בתנאי שלא יצטרך להודות באשמה על כלום. חלק מהכסף הזה הגיע חזרה לברנדייס ועזר לשקם את האנדאונמנט המצומק.

בינתיים, שמו של שפירו מתנוסס מעל קירות בניינים שהוא תרם לברנדייס, מעל הקירות של בניין הקרדיולוגייה החדש שהוא תרם לבית החולים בריגהאם אנד וומן בבוסטון, מעל קירות מרכז חקר הסרטן החדש שהוא תרם למכון דאנה פארבר,  מעל קירות הבניין שהוא תרם לבית החולים "בית איזראל דיקונאס"... אתה לא יכול להתחמק מלראות שאת שמו אם אתה נוהג ברחוב הראשי של האזור הרפואי של בוסטון - שדרות לונגווד. 

והשקץ עדיין חי. הוא בן 105.
לצפיה ב-'what was was, כמו שאתה אוהב לכתוב...'
what was was, כמו שאתה אוהב לכתוב...
12/07/2018 | 06:24
121
גם אם 900 מיליון זה צל של מה שהיה להם קודם, זה עדיין הרבה יותר בכמה סדרי גודל ממה שיש אפילו ל-HBCUs היחסית מבוססים. וכשברנדייס היו במצב הקשה אחרי משבר מיידוף, סביר שזה גם השפיע על מדיניות האדמישן שלהם.

בכל מקרה, לא לשם הדיון הזה התכנסנו בשרשור הזה... הנקודה העיקרית שלי, באמת בלי שום כוונה לדרוך למישהו או מישהי על בהונותיהם או יבלותיהם, היא שלעתים למשפחות ממעמד בינוני נמוך או "בינוני" יש סיכוי לעמוד בתשלומים למוסדות עלית בצורה טובה יותר מאשר למשפחות ממעמד בינוני גבוה, כי הראשונים עשויים לקבל הקלות משמעותיות בשכ"ל והאחרונים לא.
לצפיה ב-'הב דוגמאות ל"פדיגרי" ושאר אינטרסים בבקשה'
הב דוגמאות ל"פדיגרי" ושאר אינטרסים בבקשה
12/07/2018 | 02:28
2
136
היחיד שעולה לי בראש זה בת/בן של איש/ה מפורסמים (נגיד מהפוליטיקה או משהו כזה. אפשר גם מהוליווד אבל הם לא צריכים מילגות...)

מה עוד?
לצפיה ב-'תחקרי בעניין שנקרא TUITION EXCHANGE'
תחקרי בעניין שנקרא TUITION EXCHANGE
12/07/2018 | 03:47
1
155
תגלי שלא צריך להיות מפורסם - רק צריך לדעת איפה לעבוד...
לצפיה ב-'מעניין - <ושיט, ידעתי שהייתי צריכה להמשיך בקריירה'
מעניין - <ושיט, ידעתי שהייתי צריכה להמשיך בקריירה
12/07/2018 | 04:03
127
אקדמית.  רק שהפרקטיקה עניינה אותי הרבה יותר, בעוד האקדמיה הרגישה לי כמו מוזוליאום>
לצפיה ב-'היית בבית מרקחת עם הכלב? '
היית בבית מרקחת עם הכלב?
12/07/2018 | 23:19
6
123
מה?! זה כלב מינאטורי שמחזיקים ביד?
לצפיה ב-'הכלב שלי הוא בערך ההפך הגמור מ"כלב מיניאטורי שמחזיקים ביד" '
הכלב שלי הוא בערך ההפך הגמור מ"כלב מיניאטורי שמחזיקים ביד"
12/07/2018 | 23:42
2
128
הוא טיפ טיפה נמוך יותר מהכלבים מזן GREAT DANE, אבל בנוי הרבה יותר HEAVY DUTY מהם.   בבית המרחקת השכונתי שלנו לא רא שמותר לכלבים להכנס לחנות - הצוות של החנות מאוד אוהב כלבים בכלל, ואת הכלב שלי בפרט. הם מאוד שמחים לראות אותו ולפנק אותו בכל פעם שהוא בא לבקר אותם.
לצפיה ב-'בתור אוהבת כלבים'
בתור אוהבת כלבים
15/07/2018 | 19:51
1
54
אני כל כך נגד הטרנד להביא כלבים לכל מקום. 
ישנם אנשים שמפחדים מכלבים, ישנם אנשים שלא אוהבים שכלב נתקע בהם, כלבים עשויים להיות מלוכלכים ועשויים להעביר מחלות. ואני כבר לא מדברת על כלבים מתוקים וחברותיים שבאים ומלקקים וממש נדבקים לאנשים. 

לצפיה ב-'מהודעתך ברור כשמש שהמילים "אוהבת כלבים" ואת לא קשורות.'
מהודעתך ברור כשמש שהמילים "אוהבת כלבים" ואת לא קשורות.
16/07/2018 | 01:21
35
יש לך גור כלבים חדש בבית, ולכן הניחוש שלי הוא שאת אימצת כלב "בשביל הילדים".
במילים אחרות - את אוהבת כלבים כמו שאני אוהב חתולים. גידלתי חתולים בבית בבית שלי כמעט 10 שנים - אבל זה ממש לא אומר שאני אוהב אותם. 
בת זוגי (לימים אישתי) אהבה חתולים. אני סבלתי אותם בשקט.

לצפיה ב-'סניף ההום דיפו המקומי שלנו'
סניף ההום דיפו המקומי שלנו
16/07/2018 | 20:19
2
10
הוא ממש מקום למפגש כלבים, ומשום מה מגיעים לשם דווקא הרבה כלבי ענק. כבר צילמתי שם לפחות שני אייריש וולפהאונד, שזה גזע שדי נדיר לראות. בכלל, וושינגטון היא מדינה ידידותית לכלבים, לפחות בהשוואה לקליפורניה.
לצפיה ב-'יש לנו וולפהאונדית בשכונה... אבל היא הפסיקה לבוא לפארק '
יש לנו וולפהאונדית בשכונה... אבל היא הפסיקה לבוא לפארק
16/07/2018 | 20:32
1
4
היתה מאוד נחמדה ורגועה, דווקא. נראה שלבעלים שלה כבר אין לוח זמנים עם גמישות שמאפשרת להגיע לפארק הכלבים בשעות אנושיות.
מכון האילוף שבו הכלב שלי למד להיות ממושמע משתמש בסניף ה Lowes וה HD של האזור ההוא כאתר תירגול - ללמד את הכלבים להיות רגועים ומרוכזים בבעלים במקום שבו יש הרבה אנשים, רעשים מפחידים של ברזלים נופלים וכיוצ"ב.
הכלב שלי קיבל לפני כחצי שנה סרטיפיקצייה מאירגון של כלבי תראפייה ומאז הוא הולך כל שבוע להתנדב למשמרת בבתי אבות סיעודיים שם הזקנים מתפנקים איתו. אחרי שנה או שנתיים של סטאז' אנחנו מקווים שהוא יתקבל לעבודה בצ'ילדרנ'ס הוספיטל של בוסטון.
לצפיה ב-'נהדר! כל הכבוד!'
נהדר! כל הכבוד!
16/07/2018 | 21:07
1
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/07/2018 | 12:29
116
זו אחת הסיבות שאני שואל. קראתי את הידיעות על כך שהסקול דיסטריקט לא אישר את חידוש הסטטוס של הצ'ארטר אבל מבית הספר אמרו אז שהם מתכוונים לערער על ההחלטה, וממה שאני רואה הם מנהלים את הליך ההרשמה לשנה הקרובה כרגיל.
לצפיה ב-'להעיר את הפורום, מה דעתכם על מאמן הכדורגל התאילנדי?'
להעיר את הפורום, מה דעתכם על מאמן הכדורגל התאילנדי?
09/07/2018 | 20:36
19
184

מצד אחד הוא חסר אחריות לחלוטין, מי נכנס למערה עם 12 ילדים שלא יודעים לשחות בתקופת המונסונים? מצד שני הוא 'גיבור על' כי הוא הצליח לשמור אותם במצב טוב מבחינה בריאותית ובמיוחד נפשית מה שלצערינו אי אפשר להגיד על סיפור טיול המכינה הצבאית... האם אתם סומכים על המאמנים, מורים, מדריכים של ילדיכם? איך יודעים מתי נדלקות נורות אדומות? האם בתור הורים אתם מונעים מילדיכם פעילויות כאלה או אחרות כי אתם לא סומכים על ההנהגה?
מאיזה גיל ואיך משחררים?
לצפיה ב-'בעיני חסר אחריות ואידיוט מושלם'
בעיני חסר אחריות ואידיוט מושלם
10/07/2018 | 04:24
11
190
ושום הישרדות שלהם לא מחפה על הטמטום שלו....

אצלנו בבית אני יחסית ה"רגועה", ואני יכולה להרשות לעצמי את הפריבילגיה כי אב הבית חרדתי ברמות.  פעם כשאחת מהן היתה בת 6 או משהו, היא הלכה לשחק אצל חברה שגרה לא רחוק מאיתנו. שכונה שקטה, בקושי עובר פה אוטו בשעה.

בקיצור, הוא נזף בי על כך שלא הקפדתי לומר לאמא של החברה שאסור להן באיסור חמור לשחק בגינה הקדמית שלפני הבית אלא רק באחורית. לא בגלל שאין שם גדר והן ירוצו לכביש - יש... אלא בגלל החשש מחוטפים. משסיים לנזוף, התקשר לאמא של החברה כדי לחלוק את משנתו והיא שמחה שימחה גדולה למצוא בחור כלבבה והודיעה לו שהילדות שלה לא ישחקו לבד לא בגינה הקדמית ולא באחורית, מבחינתה עד גיל 30... .

על כל פנים - באת לי בזמן כי יש לי דוגמא. בחודש הבא יש לי איזה כנס עם פעילויות כיפיות "מהצד" שאחת מהן היא white water rafting. אני דווקא רציתי אבל אב הבית נזף בי שאי אפשר לסמוך על המדריכים/רמת הבטיחות וכו' ולוותר. אז וויתרתי. ילדות הבית במילא לא רצו (ינקו חרדות עם חלב אב כנראה).

לפעמים אני קוראת ידיעות כמו התאונה האיומה על האומגה בהונדורס השבוע של זוג בירח דבש שבה הבעל נהרג והאישה נפצעה קשה ואני חושבת לעצמי שאולי אב הבית צודק. לא שווה לאבד את החיים בשביל קשקוש כזה.

לצפיה ב-'גם אצלינו בבית הילד עומד בדום שתיקה בפינה '
גם אצלינו בבית הילד עומד בדום שתיקה בפינה
10/07/2018 | 06:14
180
בשביל שלא ינזק וילמד שרק מי שאינו נוטל סיכונים תמיד דורך באותו המקום ...
לצפיה ב-'חשבתי עוד'
חשבתי עוד
10/07/2018 | 17:07
114
למזלי אני נמצאת המון בחברת בחורים ובחורות צעירים שאוהבים ספורט אתגרי. הילדים שלי גם בקטע, אבל לא עד כדי כך.
וכן ראיתי לא מעט פציעות לגפיים. כולל נושאי הפציעה שכל מה שמעניין אותם זה מתי כבר יוכלו לחזור לספורט.
מצד שני, רובם בריאים, חזקים, מוצלחים מכל הבחינות. יש לא מעט רופאים עורכי דין, מדענים ומהנדסים שעובדים קשה למחייתם, וככה משתחררים מקצת אדרנלין.
אני לא רואה אנשים מדוכאים,  רואה התמודדות עם פחדים בצורה חיובית. כולל החלמה שלי מפחד גבהים. אני כן רואה אנשים שמספרים על היום הקשה ,להם מג'יפים במצב רוח על הפנים ויוצאים עם חיוך מאוזן לאוזן
לצפיה ב-'אז כנראה שנסכים שלא להסכים... '
אז כנראה שנסכים שלא להסכים...
10/07/2018 | 18:21
5
132
שני דברים הופכים את הסיפור הזה לשונה בעיני מהדברים שאתם מתארים והם:

(1) צוללן שילם בחייו בנסיון להציל את הקבוצה הזאת

מי שרוצה לסכן את עצמו- סבבה. אבל לגרום למותם של אנשים אחרים בגלל חיבת הסיכונים שלך זה לא בסדר בעיני.

(2) הילדים הם קטינים והמאמן הזה אינו הורה שלהם. אנשים מבוגרים שרוצים לעסוק בכל מיני עיסוקים בעלי סיכון גבוה לפצוע/להרוג אותם - רצונו של אדם, כבודו.

כאן מדובר בילדים, שאני מניחה שלא יכלו להעריך את הסיכון. נשאלת השאלה האם ההורים שלהם קיבלו החלטה מודעת לתת להם לצאת ל"טיול" כזה לאורך קילומטרים בבטן האדמה במערה שמוצפת כמה פעמים בשנה.  אם הם לא קיבלו החלטה מודעת כזו - זו לא החלטה שמאמן כדורגל אמור להחליט בשביל ילדים שאינם שלו
לצפיה ב-'הלב של בן זוגך '
הלב של בן זוגך
10/07/2018 | 23:18
4
145
לגמריי במקום הנכון, ומבחינה זה הוא נשמע בחור כלבבי, אבל אולי יעזור אם תקני לו ליום הולדת חבילה איכותית של  עשב מתוק שילמד לשחרר קצת (או אולי הקרנה מיוחדת של Finding Nemo?)...

מבחינת המאמן, סביר שאם אני הייתי אחד ההורים שם הייתי נותן לו חיבוק גדול על זה שהם שרדו, ואז מוריד לו לאטמה מפוצצת על זה שהוא הכניס אותם לסכנת חיים כה חמורה שמי יודע אם לא שרטה אותם לכל החיים (שלא לאמר שעלתה בחיי צוללן).

בנוגע לילדים שלי, זה כמובן תלוי גיל, אבל יש לי את השריטות שלי (נגיד, פליידייט ראשון תמיד אצלינו), וכשנראה לי סיכון מוגזם אני אעצור אותם (הליכה קרובה מדי לתהום או כניסה למקום עם זרם חזק מדיי בנהר), ומצד שני לא אמנע מהם לגמריי סיכונים גם כשהלב רץ קצת מהר מדי (כשהבן שלך קופץ פעם ראשונה מהמקפצה של 10 מטר, וגם שניה, שלישית, ורביעית).
וגם כשהבן שלך בן 18 והולך לקולג', ועשית לו שוב שיחת גברים מכינה (sex, drugs, and alcohol), כמו שעשית פעם בכמה זמן מאז שהוא הפך לטינאייג'ר, אתה עדיין שולח אותו אל הלא נודע וצריך ללמוד לחיות עם זה.

כמו שאירנה אמרה לשאולי כשהוא השתחרר מהבית חולים: "רצית לחיות? אלה החיים."

לצפיה ב-'אהבתי את העשב המתוק לשחרר קצת '
אהבתי את העשב המתוק לשחרר קצת
11/07/2018 | 03:09
31
לצפיה ב-'YY'
YY
11/07/2018 | 11:50
74
אחת מהפעמים הבודדות האלה שאני ממש מסכימה עם מה שאתה כותב. (בעיקר עם הסקס סמים ורוקנרול, היורש בן 18 ונוסע לבד לאמסטרדם בעוד יומיים. הלב שלי בתחתונים)
לצפיה ב-'"פלידייט ראשון תמיד אצלנו"'
"פלידייט ראשון תמיד אצלנו"
11/07/2018 | 21:15
1
84
הוא גם כלל ברזל של ה-. אולי קורצתם מחומר דומה?

דא עקא שהואיל ורוב ההורים האחרים גם הם חרדתיים-כלשהו, אז קורה לא מעט שבפליידייט הראשון מתייצבת האמא עם הילדה אצלנו בסלון, ונשארת לשעתיים. בד"כ אני בכלל לא בבית - אז זו היא עם האו-פר והספארי שבבית. בתור עונש, היא זוכה לשלל תחנונים מהג'וניור בנוסח: "אפשר גם אצלנו כלב, שני חתולים ואוגר כמו אצל המשפחה של דבי12"?  <האוגרת בינתיים נפטרה לבית עולמה>
לצפיה ב-'אולי אותו חומר, אבל אני cool, לא חרדתי. '
אולי אותו חומר, אבל אני cool, לא חרדתי.
11/07/2018 | 22:14
20
לצפיה ב-'כמומחה לחסרי אחריות ואידיוטים מושלמים - '
כמומחה לחסרי אחריות ואידיוטים מושלמים -
10/07/2018 | 18:41
2
146
לכל אדם יש זכות לעשות משהו ממש אידיוטי פעם בשנה (יש כאלה שמדלגים על שנה מדי פעם, אבל אני מאזן אותם). בד"כ זה מסתיים בדלת אמות - כשמישהו טופח לעצמו על המצח "מה לעזאזל חשבתי!!" ומגרד את שאריות הסברינה מקירות המטבח. אבל - בהינתן מיליארדי אנשים  - תמיד יהיה זה שלשטות השנתית שלו יהיו השלכות מעל ומעבר למצופה. 
גם לי קרה בטיולים שהובלתי שהחלטתי החלטות שלא הייתי חוזר עליהם היום - בטח לא ממעמקי הכורסא. כנראה שההבדל העיקרי ביני למדריך הנ"ל הוא מזל (וכנראה שגם חוש ניווט - יש לי הרושם שהבחור פשוט הסתבך בדרך החוצה עד שהדרכים נחסמו במים). 
לצפיה ב-'תודה על קול השפיות'
תודה על קול השפיות
10/07/2018 | 20:39
1
103
אחד הדברים שהכי מפחידים אותי זה שאנחנו מגדלים דור ילדים מוגן יותר מדי, לא מוכן למציאות עצמאית.

רוב הטעויות לא נגרמות באסון. והלחץ לא לטעות, תמיד להגן ומגוון גורם לנזקי הנפש
לצפיה ב-''
10/07/2018 | 20:52
10
לצפיה ב-'עונת המונסונים הקדימה '
עונת המונסונים הקדימה
10/07/2018 | 04:53
139
ותפסה אותם מוקדם ובלי מכנסיים. אני לא שופטת כל כך מהר.

אני סמכתי על המאמנים של הבן, כי בטיחות הייתה באמת דבר חשוב להם, במיוחד בספורט כמו טיפוס.

תאונות קורות. ידיד של הבת שבר יד בטיול אופניים במחנה קיץ. אבל בלי סכנות אין חוויות, ואני מעדיפה שהילדים שלי יחיו חיים מלאים בלי תמיד לחשוב על מה שיכול לקרות.

ובקשר לא תמיד לסמוך על המדריכים... למדתי בעצמי לא מעט דברים בטיחות ויש לי הגיון בריא שאני סומכת עליו. אני מטפסת גם בחוץ, ותאונות קורות. אבל אפשר למזער אותן עם כללי בטיחות. אני גם עושה סקי, אבל רק עם קסדה...
לצפיה ב-'אין לי מושג מה קרה בתאילנד'
אין לי מושג מה קרה בתאילנד
10/07/2018 | 08:30
127
אבל במציאות בה ילד יכול לחצות את הכביש ולהיהרג בתאונה (נו, בישראל), או ללכת לביה"ס ושיירו בו למוות (בארה"ב), או "סתם" להידבק בשחפת בטיסה או למות מאלרגיה כי למלצרית לא היה מושג שיש אגוזים בנוטלה -
די הבנתי שהשליטה שלנו בתאונות מאוד מאוד מוגבלת. ולכן אני כמו איריס - משתדלת להפעיל הגיון בריא אבל לא להגביל כי זה די מיותר.
בילדותי השתתפתי בטיול בו נהרג ילד. זה היה "סתם" טיול רגלי בואדי קלט באמצע הקיץ, והילד הזה קפץ לא טוב מעל אמת המים. לא היה שום אפשרות לשקול סיכון שם (טיילנו במסגרת מאוד מאוד מאורגנת, עם כל הליווי הדרוש, שום ספורט אתגרי, מים בגובה הקרסוליים, וזה היה הרבה שנים לפני האינתיפאדה אז אפילו המיקום לא היה מסוכן). שיט הפנס, ואם הפחד ינחה אותנו, אבוי לנו.
לצפיה ב-'איך הם הצליחו לקרוא לעזרה ממעמקי המערה '
איך הם הצליחו לקרוא לעזרה ממעמקי המערה
10/07/2018 | 20:49
1
105
הזו?

אני דאגנית מאד, אבל משתדלת להתגבר ולא לתת לזה להרוס לנו את החיים. אנחנו (יחד ובנפרד) מטיילים, טסים, שוחים, אוכלים, שותים מי ברז, חוצים את הכביש, נוהגים ונושמים את האויר, אבל מצד שני גם משתדלים שלא להסתכן בדברים כמו קפיצות באנג׳י, הליכה ליד תהום, נופש בסיני (למרות שהייתי מאד מאד מאד רוצה לנסוע לשם שוב), רכיבה על אופנוע (משהו שלפני פרוץ הילדים עשינו) וכאלה.....

לגבי הילדים, כשהם היו קטנטנים ביררנו ובדקנו עם מי הם נמצאים וברגע שנחה דעתנו שחררנו (לא עקבנו אחריהם עם מצלמות למשל). מאז שהם גדלו הם ילדים די שקולים ואחראים, אולי חוץ מהצעיר שקצת יותר מעופף, ואני מרגישה שהם הפנימו את הצורך לברר ולבדוק *עצמאית* אם כדאי ורצוי להסתכן בפעילות מסוימת. חשבתי שאני יותר דאגנית, אבל בעקבות פתיחת השרשור הזה קלטתי ששלחתי את הצעיר שלי לחודש למונטריאול למסגרת שעל פניו נראית סולידית ובטוחה, אבל אני מבינה עכשיו שלא באמת בדקנו וחקרנו וסמכנו על המידע שהנער סיפק  
לצפיה ב-'נדמה לי שעל פי העיתונות'
נדמה לי שעל פי העיתונות
10/07/2018 | 21:03
111
ידעו לחפש אותם כי מצאו את האופניים הנטושים שלהם בכניסה למנהרה + העובדה שהם לא חזרו הביתה.  אז זה לא שהם הצליחו לקרוא לעזרה.
לצפיה ב-'אני בעד סיכונים מחושבים ולתת לילדים כמה שיותר חופש'
אני בעד סיכונים מחושבים ולתת לילדים כמה שיותר חופש
10/07/2018 | 22:33
82
במסגרת הסביר וההיגיוני. קשה להעריך את המקרה הזה בלי להכיר את הנסיבות מקרוב, אבל אף אחד לא חסין בפני תאונות, אפילו בביתו. מבחינתי אי אפשר להסתגר ולהימנע מחוויות מהנות ובונות בגלל פחד. אני לא רוצה לחיות כך ולא רוצה שילדיי יחיו כך. מולם לא מנעתי מהם טיולי בית ספר או פעילות רגילה במסגרות שונות או עם חברים. כמובן אני נגד לקחת סיכונים מיותרים ולעשות דברים מטופשים בעליל ותמיד חשוב להפעיל שיקול דעת ולהתחשב גם באופיו יכולותיו של כל אחד (כי לא כולם ייהנו מאותם דברים או ידעו להתמודד איתם בצורה טובה באותה המידה) . כמו בכל דבר, אני בעד מציאת שביל הזהב והיגיון בריא.
לצפיה ב-'בהתחלה נאמר בברור שהמערה היא אתר תיירותי פופלרי'
בהתחלה נאמר בברור שהמערה היא אתר תיירותי פופלרי
10/07/2018 | 23:24
119
שאנשים הולכים לטייל בה באופן תדיר וגם ילדים. גם הנגב הוא מקום שהולכים לטייל בו, עם ילדים, ובתי ספר, ואין בזה דבר רע. לא הולכים לנגב תחת אזהרת שטפונות. אני לא יודעת והתקשורת לא ציינה אם היתה אזהרת טיולים דומה למה שהיה בישראל לפני האסון האחרון שקדמה למקרה המערה בתיאלנד.

אני לא יכולה שלא לחשוב על שני הדברים באותה הנשימה. הילדים מהמכינה (נערים? נערות? סה"כ ילדים) נהרגו. מישהו לא הפעיל שיקול דעת נכון. המדריך או מדריכה שהיו במאסף לא נהרגו. נהרגו רק ילדים. בתאילנד היה מדריך אחד והוא העלה את כל הילדים למדף והצליח להחזיק אותם 9 ימים עד שאיתרו אותם. למרות הטעות בשיקול דעת שהכניסה אותם לשם מלכתחילה, אני לא מסוגלת שלא לחשוב על מה בכל זאת הביא לכך שלכל הילדים עדיין יש סיכוי לחיים בעוד 10 ילדים מהמכינה מתו במוות אכזרי במיוחד. 

אני לא מגדירה "הליכה לטיול בית ספר שנתי" כספורט אתגרי. אני משוכנעת שגם הישן לצידה של דבי לא חושב כך. אבל הוא בודק שהדברים נעשים לפי הסטדנרטים שלו. כמו שההורים לילדי המכינה התקשרו אל הילדים והמכינה לשאול למה הטיול מתקיים תחת אזהרת שטפונות. אם משפחת דבי היתה מונעת טיול של ילד תחת אזהרת שטפונות זה לא נראה לי חרדתי. הניסוח ניסה לתת נופך מבודח כדי להתמודד עם מצבים מורכבים, אני מעריכה ניסיונות להומור באשר הם. גם אני רציתי אופנוע לפני הילדים וכשהבן שלי אומר שאופנוע זה מגניב אני על סף עלפון. אני לא רואה בזה חרדתיות. אפשר לחיות בלי ללכת על הקצה ואפשר להנות מהחיים בלי לקפוץ באנג'י בלי חבל וגם בלי לקפוץ באנג'י בכלל אם זה לא מתאים. לא חייבים להתנסות בצניחה חופשית כדי להנות מהחיים. אבא שלי צנח בצבא ואומר שהוא שנא כל רגע, הוא סוחב פציעה בברך מצניחה לא טובה. חייבים לחצות כבישים, צריך לעלות על מטוסים, לא חייבים לשחק בחצר קדמית כשיש אחורית, לא חייבים לטייל במערות בעונת מונסונים, לא בנקיקים בזמן שטפונות, לא חייבים הרבה דברים - ולא צריך להפוך את זה לנורמה.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
11/07/2018 | 03:19
114
הכי מרשים אותי זה שהוא הצליח לשמור עליהם במצב נפשי סביר והאנשים שמצאו אותם היו מופתעים מכמה אופטימיים הם היו, בעשרת הימים שלא היה ברור אם הם יצאו מזה בחיים.
המאמן נמצא במצב הגופני הכי ירוד מכולם, כי הוא חסך מעצמו אוכל וחילק אותו בין הילדים עד שמצאו אותם. אני חושבת שהוא גיבור כי הרבה מאמנים עשו שטויות אבל כל ההתנהגות שלו אחרי הטעות הייתה מדהימה.
אם כי לא הייתי רוצה להיות שם במקום ההורים האלה.
לצפיה ב-'הסרט ״לעבור את הקיר״ נמצא באמזון פריים'
הסרט ״לעבור את הקיר״ נמצא באמזון פריים
09/07/2018 | 03:38
2
156

זוהי קומדיה רומנטית אורתודוכסית ... 
הוא נמצא תחת השם wedding plan ואנחנו אהבנו אותו מאד 
לצפיה ב-'אוף.... רק בפריים שלכם. בקנדה , כרגיל'
אוף.... רק בפריים שלכם. בקנדה , כרגיל
10/07/2018 | 00:53
87
מפגרים. שמעתי על הסרט דברים טובים. נחכה בסבלנות

לצפיה ב-'ראיתי לפני כשנה בקולנוע בטורונטו. נחמד,'
ראיתי לפני כשנה בקולנוע בטורונטו. נחמד,
10/07/2018 | 20:20
67
אבל קצת יותר מדי פשטני/צפוי לטעמי.

בנטפליקס יש סדרה (עונה אחת) חביבה לקיץ, Good Girls.
לצפיה ב-'אני צריכה לחדש את מלאי הסירים בבית'
אני צריכה לחדש את מלאי הסירים בבית
06/07/2018 | 04:19
40
153
יש לכם המלצות לסירים טובים ולא מאד יקרים
לצפיה ב-'אם את חברה בקוסטקו, ראיתי השבוע מלא אנשים יוצאים עם הסט הזה '
אם את חברה בקוסטקו, ראיתי השבוע מלא אנשים יוצאים עם הסט הזה
07/07/2018 | 08:54
6
157

כנראה שהוא לא רע אם כמעט כל לקוח שני קנה אותו...
לצפיה ב-'אני מחבבת את הסירים של קאלפלון'
אני מחבבת את הסירים של קאלפלון
07/07/2018 | 23:58
1
126
גילוי נאות: אני לא בדיוק רות סירקיס (אפילו לא בת דודה שניה שלה).

רק נקודה כללית - סירים הם דבר שנוטה לככב במכירות במייסיס ושאר החנויות הגדולות. אז שווה אולי לעקוב אחרי הפרסומות של יום ראשון שלהם....

לצפיה ב-'רעיון טוב'
רעיון טוב
08/07/2018 | 06:04
21
לצפיה ב-'התלבטתי אם לקנות את זה שם'
התלבטתי אם לקנות את זה שם
08/07/2018 | 06:03
33
לצפיה ב-'מבחינתי הכי חשוב שידיות האחיזה יהיו מצופות'
מבחינתי הכי חשוב שידיות האחיזה יהיו מצופות
08/07/2018 | 16:57
108
בחומר שאינו מתחמם. לאחרונה חיפשתי סיר קטן במקום סיר שיצא מכלל שימוש, והתפלאתי כמה לא פשוט היה למצוא סיר עם ידיות נורמליות. 
לצפיה ב-'כדאי לוודא שניתן להכניס אותן למדיח'
כדאי לוודא שניתן להכניס אותן למדיח
09/07/2018 | 04:57
1
80
יש לי סט של calphalon שלא ניתן לשים במדיח וזה חיסרון משמעותי.
לצפיה ב-'אני לא מכניס למדיח אף כלי בישול עם ציפוי נון-סטיק'
אני לא מכניס למדיח אף כלי בישול עם ציפוי נון-סטיק
09/07/2018 | 05:44
105
אפילו אם בהוראות היצרן כתוב שאפשר להכניס למדיח. זה בכל מקרה שוחק את הציפוי מהר יותר מאשר שטיפה ידנית.

הסירים היחידים שאני כן מכניס למדיח הם סירי נירוסטה.

לצפיה ב-'נצל"ש'
נצל"ש
09/07/2018 | 16:29
22
84
חשקה נפשי בקדירה כבדה לבישול איטי איטי של דברים טובים. הבעייה היא שאני לא מבין כלום בנושא. באמאזון ואיביי מצאתי סירים מעניינים - אך הם נראים לי קטנים מדי (אני מבשל לעיתים נדירות אך בכמויות גדולות - בד"כ לאורחים) . האם יש המלצות מיוחדות לקדירה במחיר סביר? 
ראיתי כאלה מברזל יצוק ללא ציפוי קרמי, האם הם ניתנים לניקוי ותחזוקה על ידי חובבן שכמוני?
תודה!
לצפיה ב-'המרצדס של הסירים האלה זה ה Le Creuset'
המרצדס של הסירים האלה זה ה Le Creuset
09/07/2018 | 20:13
3
89
גגל את שם הפירמה ותראה. הם לא זולים...אבל יש הרבה פעמים כל מיני מבצעים וכו'

לאמא שלי היה פעם סיר מברזל יצוק ללא ציפוי שעלה לה בישראל הון תועפות. בכמה פעמים שהיא בישלה בו היה לאוכל טעם לוואי של....ברזל (כאילו דהההההה).

אמא שלי הסבירה אז בידענות ש"ככה זה עם סיר כזה" ושזה "בריא". אולי זה היה כהצדקה על ההמון כסף שהוא עלה. בעיני זה מאוד לא מצא חן

ונדמה לי שהיא אמרה שאסור לרחוץ אותו עם סבון כלים רגיל [על מדיח בטח שלא היה מה לדבר. קל וחומר כשהמשקל שלו היה מעקם את חלקי הפלסטיק של כל מדיח]
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/07/2018 | 21:07
2
75
מצויין, תודה אחכה למבצע מתאים.

רק עוד שאלה קטנה - אז אם quart = כמעט ליטר, האם שש quart הם סיר ישראלי סטנדרטי? 
(נו טוף, אני מבין שזאת שאלה טפשית. אבל הידע שלי בבישול כל כך דל שאני אפילו לא יודע מה לשאול)
לצפיה ב-'מה זה "סיר סטנדרטי"?'
מה זה "סיר סטנדרטי"?
09/07/2018 | 21:39
1
75
לא חושב שיש דבר כזה סיר ישראלי סטנדרטי, אז קצת קצה לענות על השאלה. בכל מקרה, 6 קווארט זה נפח די מכובד, ואני אישית לא נזקקתי ליותר מזה, גם כשבאים אורחים.

לצפיה ב-'גם אני חסיד של Le Creuset ו- Staub'
גם אני חסיד של Le Creuset ו- Staub
10/07/2018 | 00:55
72
הם יקרים (לרוב אפשר למצוא ב- 50% הנחה אבל עדיין מעל $200 לסיר).
בקוסטקו יש עכשיו מבצע לסיר 5.5 QT ב- $70. אחלה מבצע.
היתרונות בסירי אמייל יצוקים הם אפשרויות הבישול המגוונות (ישר מהאש לתנור לתבשילי קדירה) פיזור החום האחיד וקלים לניקוי. חוצמזה שהם יפהפיים. ואם כבר בעניין משקל - החבר'ה האלו כבדים !
לצפיה ב-'לי יש את הסיר הזה'
לי יש את הסיר הזה
09/07/2018 | 21:35
7
110
סיר מברזל יצוק בציפוי אמייל בנפח של כ-6 ליטר, של חברת Lodge. עולה שבריר מהמחיר של Le Ceuset ונותן ביצועים כמעט זהים:

והינה מבחן השוואתי בין השניים:
ועוד השוואה:

השתמשתי בו כבר די הרבה, והוא מחליף אצלי לחלוטין את הסיר בישול איטי החשמלי. אחד הדברים הטובים ב-dutch oven זה שאפשר לקבל השחמה טובה של בשר כשמחממים את הסיר על האש (אני משתמש בו בכיריים של אינדוקציה שמחממים מהר יותר מלהבה של גז וגם אין בעיה של אש פתוחה), ובסיום הבישול אפשר להעביר את הסיר לתנור ולקבל גם השחמה מלמעלה.

אחת הסיבות להעדיף סיר עם ציפוי אמייל ולא סיר ברזל ללא ציפוי הוא שבסיר ללא ציפוי עשוי להיות בעייתי לבשל דברים חומציים (לדוגמה רטבים על בסיס רסק עגבניות) ובסיר עם הציפוי אין בעיה. בכדי לנקות, פשוט משרים את הסיר במים ושוטפים בסבון.  אם יש שאריות מזון שצריך קצת לגרד בשביל לנקות, אני משתמש במשהו כזה:

לצפיה ב-'וקצת תמונות של בישולים שלי עם הסיר'
וקצת תמונות של בישולים שלי עם הסיר
09/07/2018 | 21:48
5
124
לצפיה ב-'מצוין! תודה!! '
מצוין! תודה!!
10/07/2018 | 00:02
62
(ולמרות שאיני יודע לשאול - זה בדיוק סוג הבישולים שרציתי לנסות)
לצפיה ב-'נראה מדהים'
נראה מדהים
10/07/2018 | 11:23
3
49
מתכון בבקשה? (רצה לקנות כזה סיר ולסחוב אותו לארץ במזוודה :)
לצפיה ב-'הייתי בשמחה נותן מתכון'
הייתי בשמחה נותן מתכון
10/07/2018 | 23:54
2
70
רק שאני כמעט אף פעם לא מבשל לפי מתכון מדוייק.

בתמונה אחת, הכנתי וריאציה על chicken adobo, שזה מתכון פיליפיני לעוף שמבושל עם הרבה רוטב סויה. אישתי אלרגית לסויה, אז את הסויה המרתי לרוטב צדפות וחומץ יין לבן, והוספתי גם ירקות שורש לתבשיל. זה אמנם לא המתכון לפיו אני הכנתי, אבל בשביל לתת כיוון, מתכון לדוגמה:
https://www.allrecipes.com/recipe/128699/famous-ch...

בתמונה השניה אלו עופיונים בבישול ארוך. קודם לקחתי ירקות שורש וקצת השחמתי עם שמן, הוספתי להם מלח ותבלינים, ומעליהם שמתי עופיונים שכיסיתי ב-dry rub (כלומר תערובת תבלינים יבשה). בכל פעם אני מכין תערובת תבלינים קצת שונה (גם, לפי העין), אבל לפחות עד כמה שאני זוכר, ערבבתי כמות יפה של מלח, טיפה אבקת סוכר, פפריקה מתוקה, פפריקה מעושנת, אבקת שום, אבקת בצל וכמון.

לצפיה ב-'מעריך את הסבלנות שלך אני , לחרדת זוגתי הצמחונית , קונה '
מעריך את הסבלנות שלך אני , לחרדת זוגתי הצמחונית , קונה
11/07/2018 | 00:45
67
ארוחות מוכנות בקסקו ...
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון יש לך שתי טכניקות שונות'
אם הבנתי נכון יש לך שתי טכניקות שונות
11/07/2018 | 09:48
56
עם תוצאה דומה - עוף מושחם תאווה לעיניים. בראשונה אתה משחים את העוף לפני, מוציא, שם ארומטיים, מחזיר את העוף לבישול ארוך. בשניה העופיונים נמשחים בתבלינים ונכנסים לסיר אחרי הירקות. 
תודה על המתכונים. אני מעריכה את המאמץ, במיוחד לאור העובדה שאתה מאלתר, לא סתם שולח ללינק. 
לצפיה ב-'קול השפיות'
קול השפיות
10/07/2018 | 04:46
87
זה גם מה שלי יש
לצפיה ב-'אפשר להציע משהו אחר ?'
אפשר להציע משהו אחר ?
10/07/2018 | 18:01
9
83
מאז שקניתי את ה - INSTANT POT כמעט כל הסירים שלי ודי הרבה מוצרים אלקטרוניים הפכו למיותרים בעיני והאמת היא שמכרתי/ מסרתי את חלקם הגדול. 
זה הפך להיות סיר הבישול האיטי שלי ומכשיר האורז , (רייסר)שלי . שלא לדבר על המהירות שבה ניתן להכניס עוף קפוא לחלוטין ולקבל תבשיל מעולה תוך שעה בערך...
לצפיה ב-'זה נראה מעניין ... '
זה נראה מעניין ...
10/07/2018 | 23:13
3
61
האם זה מתאים לתבשילים עיראקים כמו מח'שה וטביט? 

לצפיה ב-'אין לי מושג - בודקת '
אין לי מושג - בודקת
11/07/2018 | 01:35
18
לצפיה ב-'נראה לי שכן'
נראה לי שכן
11/07/2018 | 01:41
1
58
אחת הפונקציות שלו היא סיר בישול איטי - אז כל דבר שאפשר להכין בסיר בישול איטי אפשר להכין גם בו . 
אם אתה רוצה להשתמש בפונקציה של סיר לחץ - צריך להפחית את כמות הנוזלים במתכון , כי נדרשים פחות נוזלים מסיר לחץ רגיל .
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
11/07/2018 | 02:46
10
לצפיה ב-'מעניין - בחיים לא שמעתי עליו'
מעניין - בחיים לא שמעתי עליו
11/07/2018 | 19:50
4
58
אני מניחה שמדובר בכזה https://www.amazon.com/Instant-Pot-Ultra-Programma...; - מין שילוב של סיר לחץ, סיר חשמלי, מאייד, עושה עוגות (עוגות? לא הבנתי איך זה מסתדר/קשור)

אפשר לשמוע עוד? העוף לא יותר "חיוור"/מכובס? איזה סוגי מתכונים את מכינה בו?  ספרי, ספרי....
לצפיה ב-'אז ככה ...'
אז ככה ...
12/07/2018 | 04:36
2
52
1. עד היום הכנתי עוף עם תפוחי אדמה , ביצים חומות( בשעה )  , עוף ברוטב תפוזים , קארי עוף תאילנדי עם ירקות - העוף יוצא מדהים ( מתכונים מעולים מצאתי בבלוג against all grain ) , אורז , תפוחי אדמה ( שהיה להם טעם של תפוחי אדמה שהיו בתנור שעות ) רוטב בולונז ומרקים שונים . 
2. יש המשתמשים  בפונקציה של סיר הלחץ להכנת עוגת גבינה - לא ניסיתי . 
3. בסביבתי - כל חברותי האמריקאיות אוחזות באחד כזה ....
לצפיה ב-'תודה רבה! נקרא "שווה". אולי אקנה במכירה הגדולה'
תודה רבה! נקרא "שווה". אולי אקנה במכירה הגדולה
13/07/2018 | 00:34
24
של אמזון הבאה עלינו לטובה עוד 4 ימים. נדמה לי שזה מתחיל ב-16 ליולי אחר הצהריים
לצפיה ב-'יש לי, ואני עדיין לא מצליחה להתלהב....'
יש לי, ואני עדיין לא מצליחה להתלהב....
13/07/2018 | 03:15
11
לצפיה ב-'אגב, לי יש את הרגיל - לא את האולטרה ...'
אגב, לי יש את הרגיל - לא את האולטרה ...
12/07/2018 | 13:18
14
לצפיה ב-'הסירים הכי טובים והכי פחות יקרים אצלי במטבח'
הסירים הכי טובים והכי פחות יקרים אצלי במטבח
10/07/2018 | 20:28
6
97
הם סירי איקאה מסדרת 365+, למשל זה: https://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/702567...

יש לי כמה מהגרסא הקודמת עם מכסה נירוסטה וגם אחד מאלה החדשים יותר עם מכסה הזכוכית. הסירים עצמם מצוינים וגם די אסתטיים. בפעמים שנשרף אורז או בצל בתחתית היה מאד קל לנקות, שום דבר לא נדבק, נשרט או נשבר. ניתן לשטוף בקלות ביד או במכונה. בקיצור, אין לי שום דבר רע להגיד עליהם.

לצפיה ב-'אבל הידיות שלהן לא מתלהטות בטירוף?'
אבל הידיות שלהן לא מתלהטות בטירוף?
10/07/2018 | 20:59
5
67
<שאלה זו שהצליחה בכל זאת אולי למצוא משהו רע >
לצפיה ב-'שלהם. לא שלהן....'
שלהם. לא שלהן....
10/07/2018 | 21:01
66
מה קרה לפונקצית העריכה פה?
לצפיה ב-'לא. תנסי שוב '
לא. תנסי שוב
10/07/2018 | 21:37
3
23
לצפיה ב-'בקישור ששמת, הם מזהירים שהידיות מתחממות'
בקישור ששמת, הם מזהירים שהידיות מתחממות
11/07/2018 | 02:47
2
21
לצפיה ב-'אולי זה מטעמי ליאביליטי, אבל הן באמת לא מתחממות.'
אולי זה מטעמי ליאביליטי, אבל הן באמת לא מתחממות.
11/07/2018 | 03:50
1
63
בכל אופן, אין לי אינטרס להמליץ עליהם פרט לנסיון אישי.
לצפיה ב-'לרגע לא חשבתי שיש לך אחוזים ב IKEA'
לרגע לא חשבתי שיש לך אחוזים ב IKEA
11/07/2018 | 22:53
46
פספסתי כשכתבת שיש לך גם סירים מהסדרה הזאת.
לצפיה ב-'נצל"ש: אפשר לבשל בתנור עם מכסה זכוכית?'
נצל"ש: אפשר לבשל בתנור עם מכסה זכוכית?
15/07/2018 | 07:04
2
13
מחפש סירים שאפשר להכניס אותם לתנור, כולל לחום גבוה -- למשל לצורך הכנת צ'ולנט... ונדמה לי שנאמר לי פעם שאי אפשר להכניס לתנור סיר עם מכסה זכוכית, זה חייב להיות מכסה מתכת (וכמובן בלי ידיות פלסטיק, הכל חייב להיות מתכת).

אממה -- לא מצליח למצוא סירים שכאלו בחנויות, הכל רק עם מכסי זכוכית... ואני שונא לרכוש סירים באינטרנט, כי צריך לראות את הסיר, ובמיוחד להרגיש אותו (משקל...), בשביל לדעת אם הוא איכותי או לא.

למישהו יש מושג:
1. האם מכסה זכוכית זה בסדר לתנור?
2. איפה קונים סירים עם מכסי מתכת?

תודה
לצפיה ב-'כלים של פיירקס מזכוכית מיועדים לתנור/אפיה...'
כלים של פיירקס מזכוכית מיועדים לתנור/אפיה...
15/07/2018 | 16:09
1
12
כך שאני יודעת שזה לא נכון לגביהם. נגיד כזה https://www.allmodern.com/kitchen-dining/hd0/origi...

לצפיה ב-'אבל לדעתי זכוכית של פיירקס עוברת איזה תהליך'
אבל לדעתי זכוכית של פיירקס עוברת איזה תהליך
15/07/2018 | 16:11
11
חיסום מיוחד. גם אני לא הייתי שמה סיר "רגיל" עם מכסה זכוכית בתנור. אגב, יש לפיירקס גם כלים בהם הכלי עצמו הוא פורצלני לבן ורק המכסה מזכוכית. עכשיו עלה בי געגוע לסבתא שלי ושלל כלי הפיירקס שלה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ