לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
19591,959 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים באירופה

פריז או לונדון? פראג או ברלין? או שאולי בכלל ברצלונה? ומה עם הפיצה והגלידה באיטליה? זה לא משנה! הפורום הזה נועד להתלבטויות, השאלות, הדילמות ולקבלת כל העצות הקשורות לטיול במדינות אירופה. טיול רכב, בטן גב, מבוגרים, משפחות, זוגות, מסיבות, אין על אירופה! אין סוף יעדים, אטרקציות ומלונות. בואו לשאול הכל בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים באירופה

פריז או לונדון? פראג או ברלין? או שאולי בכלל ברצלונה? ומה עם הפיצה והגלידה באיטליה? זה לא משנה! הפורום הזה נועד להתלבטויות, השאלות, הדילמות ולקבלת כל העצות הקשורות לטיול במדינות אירופה. טיול רכב, בטן גב, מבוגרים, משפחות, זוגות, מסיבות, אין על אירופה! אין סוף יעדים, אטרקציות ומלונות. בואו לשאול הכל בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 * הפרסום בפורום אסור * כל הנכתב בפורום הוא בגדר המלצה בלבד, הגולש אחראי באופן בלעדי לגבי החלטותיו ומעשיו
המשך >>

לצפיה ב-'מוסקבה'
מוסקבה
02/09/2017 | 13:01
1
37
שלום לכם
אשמח לקבל המלצות לאתרים שווים במוסקבה

ומרכזי קניות טובים
לצפיה ב-'מו'
מו
03/09/2017 | 11:16
32
מוסקובה
מצרף לך לינק שם תוכל למצוא הרבה מה לעשות  במוסקובה איפה לקנות ועוד.
דוידי
לצפיה ב-'שבדיה'
שבדיה
31/08/2017 | 20:53
4
58
שבדיה, סטוקהולם,  תחילת נובמבר. מה מזג האוויר שם? יש טעם לנסוע או שנישאר כלואים בדירה בגלל קור בלתי אנושי?
לצפיה ב-'שבדיה '
שבדיה
01/09/2017 | 18:33
3
47
היי רוני
מצרף לך לינק לממוצע הטמפ בשטוקהולם בנובמבר.
דוידי
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
01/09/2017 | 18:37
2
27
זה לא כזה נורא. אמשיך בתכנונים. 
לצפיה ב-'שבדיה'
שבדיה
01/09/2017 | 19:17
1
37
נכון-על פניו זה לא נראה כ"כ נורא אבל שווה לבדוק בעוד אתרים איך מזג האוויר בנובמבר בשוודיה זאת כדי להיות "הכי מוכנים".
דוידי
לצפיה ב-'המשך. '
המשך.
01/09/2017 | 19:33
28
תודה. להבהרת העניין, זה יותר ביקור חברתי מאשר טיול טבע. לצערי, בגלל נסיבות שלא בשליטתי, אין אפשרות להקדים, ואני לא מעוניין לדחות. אני מקווה שמזג האוויר ישחק לטובתנו. אנחנו נהיה בסביבות סטוקהולם. אשמח גם לקבל ממי שהיה שם, המלצות לאטרקציות בסביבה, לזוג מבוגרים. 
על פניו נראה שהבעיה האמיתית שם בזמן הזה זה שעות אור מאד מאד קצרות. 
לצפיה ב-'מלטה-הלגונה הכחולה מלכודת תיירים או שווה את הבאזז?'
מלטה-הלגונה הכחולה מלכודת תיירים או שווה את הבאזז?
31/08/2017 | 18:32
1
39
לצפיה ב-'מלטה-הלגונה הכחולה'
מלטה-הלגונה הכחולה
01/09/2017 | 18:46
60

הדעות על המקום חלוקות בעיקר על העומס הרב של תיירים במקום. על היופי של המקום הדעות לא חלוקות.
שווה ביקור
דוידי
לצפיה ב-'טיול בפורטוגל'
טיול בפורטוגל
30/08/2017 | 14:09
2
61
מישהו היה? איך שם? המקומיים נחמדים? אוכל? איך מסתדרים עם ילדים?
לצפיה ב-'פורטוגל'
פורטוגל
30/08/2017 | 21:32
45
חופים מדהימים-נופים-ערים עם היסטוריה מפוארת-הילדים הם בהחלט החלק של ההורים בכל מקום.
דוידי
לצפיה ב-'בדיוק לפני שנה.'
בדיוק לפני שנה.
31/08/2017 | 11:58
34
אוגוסט, אילוצים, יושבת בצל המזגן באוגוסט, מקווה לחזור.
המקומיים נחמדים, בעשרה ימים לא הספקנו הרבה, כלומר, ליסבון פורטו ומה שבין,
יש עוד המון מה לראות בדרום בצפון ובמזרח.
לגבי ילדים - אני לא הכתובת.
אוכל, גם בגלל אילוצים, מעט מסעדות, המון אוכל מהסופר, תמיד ליד מים או מקום יפה, או סתם עם להסתכל על עוברים ושבים מהספסל בפורטו, (ירקות פירות גבינות ונקניקים, הכל מעולה) מומלץ, מאד נעים.
הנהיגה היתה מאד קלה, אוגוסט היה מעט צפוף בליסבון, כל בוגרי ה"boom" היו שם, אבל כבישים ללא צפיפות, חוויה מצוינת.
וכמובן, AZULEJOS וגם:
http://www.lametayel.co.il/%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%99%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%AA+%D7%A4%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9+%D7%93%D7%94+%D7%91%D7%9C%D7%9D
לצפיה ב-'מונטנגרו'
מונטנגרו
30/08/2017 | 20:59
2
54
הערות בונות והארות יתקבלו בברכה.
טסים בשבת ל 8 ימים.
תודה.
לצפיה ב-'מונטנגרו'
מונטנגרו
30/08/2017 | 21:58
1
67
כמה מקומות שהם חובה במונטנגרו:
1- העיר העתיקה Kotor
2- העיר העתיקה Budva
3- שייט על Skadar Lake National Park
4-Biogradska Gora National Park
5- Durmitor Nacionalni Park
6- Piva Lake להגיע דרך כביש P14
7- Tara Bridge‬
8- ‪Ostrog Monastery‬
דוידי
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
30/08/2017 | 22:17
28
משהו על אוכל טוב?
לצפיה ב-'דברים מעניינים ליד לונדון עם רכב [מסלול כוכב]'
דברים מעניינים ליד לונדון עם רכב [מסלול כוכב]
30/08/2017 | 19:44
2
32
היי,
קודם כל - בהצלחה עם הפורום!

עוד חודש אני נוסע ללונדון [ביקור שני], ואני מתלבט אם שווה לקחת רכב ליום-יומיים ולנסוע לאנשהו ליד לונדון לטייל. אני חייב לחזור ללונדון כל פעם כי יש לנו כבר AirBNB לכל התקופה וחבל לשלם עליו סתם+עוד לילה במלון\AirBNB אחר..
אני חשבתי אולי לנסוע לסטונהנג' אבל אני חושש שחוץ מהאבנים אין שם יותר מדי מה לעשות...

יש למישהו המלצות?
לצפיה ב-'סביב לונדון'
סביב לונדון
30/08/2017 | 21:39
1
43
הנה  כמה לינקים שימלאו את הימים
בהצלחה
דוידי
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/09/2017 | 11:31
5
לצפיה ב-'השכרת רכב ברומניה ובגרמניה - יש המלצות? וג'יפיאס'
השכרת רכב ברומניה ובגרמניה - יש המלצות? וג'יפיאס
29/08/2017 | 10:56
4
65
*** שאלתי בפורום צרכנות והמליצו לשאול כאן אז אשאל כאן
היי צרכנים היקרים!
אנו טסים לרומניה וגרמניה (יער השחור) בתקופת החגים,
אנו מעוניינים להשכיר רכב בבוקרשט ולהחזיר בעיר אחרת בשדה תעופה ברומניה
יש אתרים מומלצים לחפש כדי לקבל עלות נמוכה בהשכרת רכב?
בינתיים מצאתי הכי נמוך כ60 אירו ליום באמצע ספטמבר ב2 פרמטרים
1. אוטומט
2. כיסוי מלא ביטוח כלומר כולל ביטול השתתפות עצמית.
ההשכרה הוא 5 ימים. 

אשמח לשמוע המלצות.
בנוסף לרומניה, גם מחפשים השכרה רכב בגרמניה - יש המלצות?

ובקשר לג'יפיאס, אם משהו ממכם כבר היה ברומניה? איך WAZE או גוגל מפות מתפקדות ברומניה? או עדיף לקחת מכשיר ג'יפיאס - בתוספת של 5 אירו ליום.
קבלתי תגובה גם על אפליקציה HERE, יש לכם נסיון עם זה ברומניה/בגרמניה?

תודה מראש

לצפיה ב-'רומניה-גרמניה'
רומניה-גרמניה
29/08/2017 | 22:23
3
49
אתה יכול לבדוק ב-   RENATALCARS.COM  או בחברת אופרן לשם השוואה. 
אתה יכול לבדוק השכרה בכל מקום בעולם-כמעט.
לגבי WAZE אתה צריך רשת סוללרית בכל מקום אזי זה יכול להוות בעייה באזורים מסויימים. גוגל מפס אם תוריד מפות לא מקוונות תוכל לנווט ללא הרשת הסוללרית.
בכל אופן אם העלות היא 5 יורו ליום עבור GPS הייתי הולך על זה. רשת הכבישים ברומניה היא ענקית וכדאי ללכת על משהו שנשמע כאמין יותר.
אני לא מכיר את הפליקציה HERE כך שלא יכול לענות על השאלה הזאת.
דוידי
לצפיה ב-'תודה על המענה, בדקתי את האתרים האלו'
תודה על המענה, בדקתי את האתרים האלו
30/08/2017 | 01:17
2
35
בינתיים מצאתי השכרת רכב שהוא כ75 אירו ליום למשך 5 ימים,
העלות מייקרת בגלל שלוקחים בעיר אחת ומחזירים בעיר אחרת.
בינתיים זה הכי נמוך שמצאתי, מחר אנסה לעשות סקר טלפונים בחברות ישראליות
ולראות מה מציעים ואחליט סופית איפה להזמין.
לא ציפתי שרומניה כל כך יקרה בהשכרת רכב.

לצפיה ב-'רומניה'
רומניה
30/08/2017 | 08:25
1
33
איזה רכב אתה רוצה לקחת? שהוא כזה יקר.
דוידי
לצפיה ב-'אכן רומניה יקרה, '
אכן רומניה יקרה,
01/09/2017 | 15:36
31
השכרת רכב.
2 פרמטרים אנו לוקחים
1. רכב אוטומטי
2. כיסוי מלא של ביטוח - כולל ביטול השתתפות עצמית

מה שמייקר את העסקה הוא החזר רכב במקום אחר - משלמים על זה הרבה.

מה שחשוב חופשה מהנה :)

לצפיה ב-'מעולה שפתחו את הפורום ושיהיה בהצלחה'
מעולה שפתחו את הפורום ושיהיה בהצלחה
29/08/2017 | 16:21
12
לצפיה ב-'אוסטריה- זלצבורגלנד.כמה שאלות'
אוסטריה- זלצבורגלנד.כמה שאלות
26/08/2017 | 16:12
3
50
אנחנו זוג, טסים למינכן ומשם ברכב לזלצבורגלנד 1-7 בספטמבר.
הזמנו לילה ראשון במינכן ואח"כ בכוונתנו למצוא צימרים תוך כדי התגלגלות. מעדיפים גמישות במסלול
חברים שלנו עשו כך באוקטובר.
האם בתחילת ספטמבר אפשר לעשות כך גם או שעדיין עמוס ועדיף להזמין בכל זאת מקומות לינה?
כמו כן, האם מומלץ לקנות כרטיס זלצבורגכארט? לא מתכוונים לבקר בפארקי מים ומרחצאות, אבל כן זלצבורג, רכבלים, מכרה מלח...
תודה

לצפיה ב-'אוסטריה- זלצבורגלנד'
אוסטריה- זלצבורגלנד
26/08/2017 | 21:09
1
55
היי דוב
מכיוון שאתה מכיר את המסלול שתכננת מה שאני מציע לך לעשות הוא לבדוק את היצע המלונות במקומות שאתה מתכנן לעבור דרכם בתאריכי הטיול שלכם. זה יתן לך אינדיקציה לכמות החדרים הפנויה. להערכתי (אבל זאת הערכה) תמיד תמצא מקום לינה רק שאם לא מזמינים מראש צריך להתפשר לפעמים על מחיר יקר. אבל כך תהיה לך הגמישות שאתה רוצה.
אותו דבר אני יכול להגיד על כרטיס הזלצבורג. אתה צריך לראות איזה אתרים אתה בטוח הולך אליהם כמה עולה הכניסה והאם משתלם. 
על פניו נראה שמשתלם מה גם שאתה צריך כרטיס ל-6 ימים שעלותו 66 יורו שלהערכתי כניסה לכמות אתרים ב 6 ימי טיול העלות אליהם יוצאת יותר יקרה.
כדאי לך לבדוק בלינק הבא: כרטיס זלצבורג כארד
שתף אותי במה שהחלטת לגבי המלונות והכרטיס
דוידי קליר

לצפיה ב-'תודה, קליר'
תודה, קליר
27/08/2017 | 09:33
27
אנחנו לא אנשי מלונות, רוצים צימרים, ואני מקווה שלא יהיו בעיות, אנחנו גם לא יותר מדי בררנים.

את המסלול עדיין לא ממש מכירים, גם כאן, הכל פתוח, אוהבים לשוטט באזורים כפריים.

לגבי הכרטיס... בגלל שאנחנו לא קנאי אטרקציות, אני חושב שנוותר עליו, אם כי עדיין לא סיימנו לבדוק את הנושא.

לצפיה ב-'הי , חזרנו לפני כמה ימים מאוסטריה'
הי , חזרנו לפני כמה ימים מאוסטריה
30/08/2017 | 12:10
37
אם אתם נוסעים לבד, זוג ללא ילדים, ממש אין צורך להזמין מראש צימר.
אנחנו נסענו עם שלושה ילדים והזמנו צימר באיזור פלכאו. היה מקסים.
יש המון צימרים פנויים. בכל פינה ובכל עיירה.
יש כמה עיירות נחמדות מאוד באיזור עם המון צימרים.
פלכאו
ואגריין

מה שכן, ממש הייתי ממליץ לקנות את הכרטיס הזה.
האתרים עולים לא מעט.
אנחנו שילמנו על משפחה שלמה כ 200 יורו ולדעתי ניצלנו את הכרטיס כמו שצריך.
כזוג, מספיק שתעלו לרכבל שניים, אתר של מפלים, פארק חבלים שזו חוויה מפחידה ומדהימה, אתם תחזירו את ההשקעה.
יש כל כך הרבה מה לראות. הכל בקרבת מקום.
מגלשות אלפיניות, מכרה המלח, מערת הקרח, טירת וולפרן ששם יש מופע מדהים של ציפורים דורסות, אתם תכסו בקלות את עלות הכרטיס.
כדאי שתדע. ברגע שאתם מפעילים את הכרטיס. זה לשישה ימים רצופים.
אגב לא הייתי פוסל ביקור במרחצאות. ממש כיף שם.
היינו בכמה. תרמה אמדה לדוגמה, מקסים שם. בריכות חמות במזג אוויר קריר בחוץ. ממש חוויה. לא רק לילדים.
ממליץ לבקר בקבוצת פייסבוק בשם "אוסטריה למטיילים". יש שם המון מידע ועונים און ליין גם במהלך הטיול אם תתקעו תצטרכו עזרה.

לצפיה ב-'אסטנה- קזחסטן - כל מידע יתקבל בברכה'
אסטנה- קזחסטן - כל מידע יתקבל בברכה
25/08/2017 | 20:41
2
29
בודק אפשרות לנסוע למשחק כדורגל באסטנה. כמובן שלא הייתי חושב לנסוע לשם לולא המשחק. האם מישהו יכול לספק מידע ולהמליץ האם יש מה לעשות שם 2-3 לילות מבחינת אתרים תיירותיים הסטוריים וכו? אפילו  קצת מסביב לעיר. תודה
לצפיה ב-'אסטנה קזחחסטן'
אסטנה קזחחסטן
25/08/2017 | 21:08
1
42
היי משה
אומנם אתה לא בפורום הנכון אבל תיכנס לטריפאדוויזור ותכתוב שם העיר והמדינה ותמצא מה לעשות שם.
דוידי קליר
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/08/2017 | 22:31
5
לצפיה ב-'טיול באיטליה- אשמח למידע והמלצות '
טיול באיטליה- אשמח למידע והמלצות
23/08/2017 | 15:02
21
99
שלום,
אני נוסעת עוד חודש לאיטליה עם בן זוגי, לטיול של 7 ימים (נטו, בלי הטיסות)
רומא ודרומה.
בצפון איטליה הייתי בטיול מאורגן לפני כשנתיים.
אני רוצה לשתף איך תיכננו את ימי הטיול ולשמוע האם זה טוב ועוד כמה שאלות...
מה שסגרנו זה מלון בנפולי, מלון ברומא וטיסה הלוך חזור מרומא. השאר פתוח...
נחיתה ב- 08:10 ברומא ומשם ישר רכבת לנפולי (מישהו יודע אם רכבות יוצאות משדה התעופה או צריך לנסוע לתחנת רכבת טרמיני?). בנפולי נישן במלון B&B porta capuana אם מישהו מכיר.
יום 1- נפולי
יום 2- קפרי. ניקח מעבורת בבוקר לבלות שם יום שלם. בערב נפולי. מישהו יודע כל כמה זמן יוצאת מעבורת? או המלצות על קפרי?
יום 3- טיול רכב בדרך אמלפי.
יש המלצות מאיפה לשכור רכב? האם כדאי מעכשיו או אפשר ללכת שם לסוכנות יום קודם? 
המקומות שאנחנו מתכננים לטייל בהם באותו יום הם סורנטו ופוזיטנו.
האם מומלץ? האם כדאי להוסיף את אמלפי לטיול?
נצא מוקדם בבוקר ונחזור בערב בדרך המהירה...  שמענו על פומפיי אבל זה נשמע לנו לא ממש מעניין כי לא ניהיה עם מדריך שיסביר על העיר.
יום 4- נסיעה למלון ברומא, lirico, ליד הטרמיני. מישהו מכיר?
יש לנו עוד 3 ימים מלאים ברומא (מלבד היום הרביעי של הטיול שבו מגיעים לרומא).
הייתי כבר בכל אירופה ואני חושבת שאמצה מהר.
האם הייתם ממליצים יום אחד לנסוע ברכבת לפירנצה ולחזור?
מצעטרת על החפירה, אודה להמלצות /הערות ומענה על שאלות

לצפיה ב-'רומא דרומה'
רומא דרומה
23/08/2017 | 19:55
15
108
שלום לחדשה (מה שמך?)
קודם כל איטליה -  כבר עושה טוב על הלב וברק בעיניים.
1- אתחיל דווקא מהסוף - פירנצה??? את תשקיעי יותר מדי זמן בנסיעות ואם את יורדת דרומה לנפולי/החוף האמאלפיטני אז יש לך דיי והותר מה לעשות בחלק הזה של איטליה והייתי ממליץ לך דווקא להוסיף ימים באזור הדרומי המדהים הזה של איטליה. שורה תחתונה פירנצה לא נמצאת במשוואה הזאת.
2- רכב שכור - עלויות השכרת הרכב באיטליה הן זולות למדי והייתי ממליץ לך לבדוק השכרה כבר מנמל התעופה של רומא. כך תהיי בעלת יכולת ניידות מתחילת טיולך וגם תהיי מסודרת בנסיעה חזרה לרומא שם את יכולה להחזיר את הרכב גם בתוך העיר. לקחת בחשבון שבנפולי רוב המלונות במרכז אין להם חנייה משלהם ומשתמשים בחניות סמוכות פרטיות בתשלום.
3- המלון שלך בנפולי ממוקם במיקום מצויין 500 מ מתחנת מטרו גריבלדי. 
4- לא הייתי מוותר בכזאת קלות על פומפיי בגלל מדריך. גם להסתובב במקום המדהים הזה ולהתרשם שווה. את יכולה להסתפק במדריך קולי שניתן לשכור בכניסה לאתר. דעתי האישית שאין עוד מקום שכזה בעולם.
5- דרך אמלפי - חובה כדאי ביום יפה
6- קפרי- חובה כדאי ביום יפה המעבורות מתחילות לעבוד כבר בסביבות השעה 07:00
מצרף לך לינק לאתר עם מסלול מרומא דרומה שם תמצאי לינקים לזמני המעבורות ועוד הרבה מה לעשות בנאפולי בקאפרי באמאלפי והדרך המדהימה לאורך החוף : רומא דרומה
דוידי קליר

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/08/2017 | 13:39
10
41

1- אתחיל דווקא מהסוף - פירנצה??? את תשקיעי יותר מדי זמן בנסיעות ואם את יורדת דרומה לנפולי/החוף האמאלפיטני אז יש לך דיי והותר מה לעשות בחלק הזה של איטליה והייתי ממליץ לך דווקא להוסיף ימים באזור הדרומי המדהים הזה של איטליה. שורה תחתונה פירנצה לא נמצאת במשוואה הזאת. לצערי אני לא יכולה להוסיף ימים לדרום, חשבתי לנסוע לפירנצה על חשבון יום אחד ברומא, אבל מקבלת את המלצתך לוותר ולמנוע את כל הנסיעות האלו
2- רכב שכור - עלויות השכרת הרכב באיטליה הן זולות למדי והייתי ממליץ לך לבדוק השכרה כבר מנמל התעופה של רומא. כך תהיי בעלת יכולת ניידות מתחילת טיולך וגם תהיי מסודרת בנסיעה חזרה לרומא שם את יכולה להחזיר את הרכב גם בתוך העיר. לקחת בחשבון שבנפולי רוב המלונות במרכז אין להם חנייה משלהם ומשתמשים בחניות סמוכות פרטיות בתשלום. תודה על המידע! חשבתי האם לקחת רכב ישר מהשדה ברומא, אבל אני צריכה את הרכב רק ליום טיול אחד ואני באמת חוששת להסתבך עם החנייה. אולי אקח אותו מהשדה ברומא למשל 3-4 ימים עד החזרה מנפולי לרומא. את משך הטיול ברומא לא נראה לי שצריך רכב.... האם יש חברה מומלצת להשכרת רכב מנמל התעופה ברומא?
3- המלון שלך בנפולי ממוקם במיקום מצויין 500 מ מתחנת מטרו גריבלדי. תודה!
4- לא הייתי מוותר בכזאת קלות על פומפיי בגלל מדריך. גם להסתובב במקום המדהים הזה ולהתרשם שווה. את יכולה להסתפק במדריך קולי שניתן לשכור בכניסה לאתר. דעתי האישית שאין עוד מקום שכזה בעולם. תודה!
5- דרך אמלפי - חובה כדאי ביום יפה מקווה למזג אוויר טוב (כאמור, בעוד חודש!)
6- קפרי- חובה כדאי ביום יפה המעבורות מתחילות לעבוד כבר בסביבות השעה 07:00  תודה רבה! אין צורך להזמין מראש אלא רק להגיע לרציף בבוקר, נכון?
מצרף לך לינק לאתר עם מסלול מרומא דרומה שם תמצאי לינקים לזמני המעבורות ועוד הרבה מה לעשות בנאפולי בקאפרי באמאלפי והדרך המדהימה לאורך החוף : רומא דרומה
דוידי קליר  תודה, אני אקרא!!!

לצפיה ב-'רומא דרומה'
רומא דרומה
24/08/2017 | 16:52
9
104
את יכולה לעשות את רכישת הכרטיס למעבורת במקום...רק להגיע מספיק זמן לפני שעת היציאה.
את הרכב השכור תפני לחברת אופרן פה בארץ..המחירים שהם מציעים להשכרה בסדר גמור..את יכולה גם להשוות בממסי..כמובן שברומא אין צורך להחזיק את הרכב השכור ואת רק צריכה למצוא תחנת השכרה בעיר. למיטב זכרוני יש אחת משותפת לכל חברות ההשכרה (כמעט)  בוילה בורגזה בחניון הסמוך.
את ההשכרה תסגרי עכשיו.
דוידי קליר
לצפיה ב-'תודה רבה דוידי!'
תודה רבה דוידי!
27/08/2017 | 14:05
8
15
לצפיה ב-'אין צורך לשכור רכב אלא לאותו יום שאת מתכוונת לבקר באמלפי'
אין צורך לשכור רכב אלא לאותו יום שאת מתכוונת לבקר באמלפי
30/08/2017 | 09:31
7
31
המרחק ברכבת מרומא לנאפולי הוא שעה. ואת מגיעה ממרכז עיר למרכז עיר. כשכל שאר הטיול נעשה בתחבורה ציבורית, אין משמעות לשכירת רכב, במיוחד שאת מתכוונת לנסוע אך ורק בין עיר לעיר, רומא-נאפולי וחזרה. קחי בחשבון שהתחבורה שם טובה מאוד, לא כמו בישראל, ותשרת אותך נאמנה.

באתר הזה תוכלי להזמין כרטיס רכבת מראש:
שימי לב שגם טרנאיטליה וגם איטלו משרתות אותו הקו כך שיש לדעת לאיזו חברה קנית את הכרטיס, מדובר ברציפים נפרדים בתחנת הרכבת. שימי לב גם לתנאי הביטול.
לצפיה ב-'תודה רבה! ושאלה'
תודה רבה! ושאלה
30/08/2017 | 16:35
6
24
נכון שאני לא צריכה רכב
בדיוק תכננתי להשכיר אותו רק ליום טיול באמלפי.
לגבי הרכבת
אני צריכה להזמין מראש את הרכבת מרומא לנפולי? הרי אני תלויה בשעת הנחיתה ברומא וכדומה.
בנוסף אני נוחתת בשדה תעופה ברומא, איך אני צריכה להגיע לתחנת רכבת המרכזית? האם אין רכבת לנפולי ישר משדה התעופה?
תודה על כל המידע!
לצפיה ב-'את צודקת לגבי זה. למעשה, ביום הנחיתה אני לא מזמינה מראש'
את צודקת לגבי זה. למעשה, ביום הנחיתה אני לא מזמינה מראש
30/08/2017 | 17:02
5
32
האפשרות האחרת היא להזמין לכמה שעות אחרי אבל אז, אם המטוס נוחת בזמן אני עצבנית ולא רוצה לחכות עוד שעתיים-שלוש נניח. אז במקרה הזה לקנות בתחנת הרכבת, אני מקווה שיהיו עדיין כרטיסים, אני מניחה שכן, זו רכבת גדולה.

האם את יודעת שיש מעבורת לאמלפי מסלרנו, מרחק 40 דקות נסיעה מנאפולי ברכבת? לא לקחתי אותה בעצמי אבל זו אופציה בכלל לא לשכור רכב. אלא אם כן חשוב לך לנהוג בכביש המסוים.

לא, אין רכבת ישירה לנאפולי. יש לצד השני, פירנצה, בולוניה, ונציה, אבל לא נאפולי. חשבתי שכן כי ההגיון אמר לי שצריך להיות, אבל לא. עד היום תמיד לקחתי הסעה פרטית שהוזמנה מראש או מונית, מהשדה לרומא העיר. אני לא יודעת למה, בכל מקום אחר אני לא עושה את זה אבל ברומא כן. כנראה יהיה הגיוני וודאי זול יותר, לקחת את רכבת האקספרס לרומא, לאונרדו דה וינצ'י. אבל יש גם רכבות איטיות יותר. שימי לב לתחנת הירידה, את צריכה את טרמיני ברומא, לא תחנה אחרת:

לצפיה ב-'למה מעבורת? כל הקטע זה הנהיגה בדרך הזו'
למה מעבורת? כל הקטע זה הנהיגה בדרך הזו
30/08/2017 | 17:07
4
30
זו נהיגה איטית יחסית. בכביש צר.
הנוף מדהים מלמעלה. מפרצים, לשונות ים, אין מילה אחרת.
אחד המקומות הכי מדהימים שיש.
לצפיה ב-'דרך אמאלפי'
דרך אמאלפי
30/08/2017 | 22:07
1
31
מסכים בהחלט עם עמירם
הדרך הטובה ביותר לחוות את המקום הוא בנהיגה לאורך הכביש המדהים הזה.
מה שמאפשר עצירה בנקודות נוף וביקור בערים לאורך התוואי.
דוידי
לצפיה ב-'ויש מי שיגידו לך שלא, שהדרך הטובה ביותר היא דרך המים'
ויש מי שיגידו לך שלא, שהדרך הטובה ביותר היא דרך המים
31/08/2017 | 09:11
24
וזה כולל מי שמבקרים במקום מדי שנה, מסיבות משפחתיות או אחרות. אז מסתבר שיש יותר מדרך אחת. אני למשל אשמח לבלות כמה ימים בסלרנו הלא מתוירת ואחר כך לשוט בנחת לאמלפי, אם וכאשר. ולהגיע בסוף איכשהו לראוולו לבלות שם כמה ימים. בפורומים בינלאומיים של תיירות, הכוללים כאמור אנשים שמבקרים במקום באופן קבוע, הדעה כאילו רכב הכרחי רחוקה, רחוקה מלהיות גורפת. בוודאי לא בין מאי ובין ספטמבר.
לצפיה ב-'החליט מי בדיוק? שמה כל הקטע?'
החליט מי בדיוק? שמה כל הקטע?
31/08/2017 | 09:10
1
29
יש איזה נוהג מוסכם? תתפלא, יש אנשים ש"כל הקטע" שלהם הוא להגיע למקום דרך המים. יש כאלה שגם מעדיפים שלא לנהוג ולהיות קצת יותר אקולוגיים וסביבתיים ולכבד את המקום שבו הם מבקרים.
לצפיה ב-'אף אחד לא החליט שום דבר - תעשי מה שבא לך'
אף אחד לא החליט שום דבר - תעשי מה שבא לך
31/08/2017 | 13:23
16
אני ממליץ על פי הניסיון שלי.
ב 1992 עשיתי את איזור הגרנד / ברייס קניון בפייפר. מעוף מלמעלה.
היה יפה וחווייתי. יש מי שיגיד שהפסדתי טיול יפה שלא עשיתי אותו על גבי חמורים או רכב שטח.
יש לכל מסלול את ההמלצות שלו.
את לא חייבת לקבל.
לצפיה ב-'יופי של תיאור טיול יש לך ב"רומא דרומה". חבל שלא מצאתי אותו'
יופי של תיאור טיול יש לך ב"רומא דרומה". חבל שלא מצאתי אותו
29/08/2017 | 16:59
3
41
כשהתחלתי לתכנן את הטיול וחיפשתי מה לראות בין רומא לנאפולי.
אני בטוחה שאחרי קריאה יותר מעמיקה במסלולים שתיארת אאמץ כמה וכמה דברים.
לצפיה ב-'רומא דרומה'
רומא דרומה
29/08/2017 | 22:10
2
39
תודה
אכן האזור הזה של איטליה הוא מדהים.
דוידי
לצפיה ב-'יש באיטליה איזור שאינו מדהים? אחרי החריש העמוק במרשתת כדי'
יש באיטליה איזור שאינו מדהים? אחרי החריש העמוק במרשתת כדי
30/08/2017 | 00:10
1
36
לגבש טיול בדרומה של איטליה, מצאתי מקומות מהממים ולצערי ברור לי שעל חלקם נאלץ לוותר מאחר ולא יספיק הזמן שעומד לרשותנו.
שאלה ברשותך, לגבי הלינה באיזור סורנטו . המקום שהמלצת עליו בVico Equense  נראה נחמד אבל האם אין הוא מרוחק מאיזורים שבהם אפשר לטייל ולאכול בערב? חברים המליצו לנו על מלון באותו איזור ואמרו שלא היה מאומה בסביבה אלא במרחק נסיעה (כ20 דקות מסורנטו).
חשבתי שיהיה נחמד יותר ללון בסורנטו, גם אם יקר יותר. מה דעתך?
לצפיה ב-'רומא דרומה'
רומא דרומה
30/08/2017 | 08:22
26
נכון מאוד....אין מקום שהוא לא מדהים באיטליה.
אכן המלון שמוזכר הוא קצת מבודד. מה שיקבע היא תחושת הבטן שלך איזה מלון לקחת.
דוידי
לצפיה ב-'המלצות על רומא'
המלצות על רומא
27/08/2017 | 18:35
35
כאן יש לך שפע המלצות וטיפים מטיול של שלושה ימים ברומא:

לצפיה ב-'דרך אמפלי - אחת הדרכים היפות בעולם'
דרך אמפלי - אחת הדרכים היפות בעולם
30/08/2017 | 12:23
3
33
עשיתי את הטיול הזה.
ישנו בנאפולי.  איזור המפרץ יפה לטייל. צריך להיזהר מגניבות. לא להשאיר כלום באוטו.
פומפיי מעניינת מאוד ויש אתר נוסף בשם הרקולנו. יספיקו  לכם שעתיים.
אפשר לעלות גם להר וזוביוס.
נסיעה דרומה לעיר סורנטו. עיר ציורית ומקסימה, ממנה לעבר דרך אמלפי - יש המון נקודות לביקור.
כמובן העיר פוזיטנו שיורדת מאה מטר למטה לחוף הים. מלא בתי קפה כיפיים.
יש עוד נקודות לעלות ולרדת. ספורט כמו שצריך...
כדאי לנסוע באוטו קטן. הדרך צרה והנהגים האיטלקיים חסרי סבלנות.
בדרך עלינו לאיזה הר שבראשו יש כנסייה.
עלינו לאט עם האוטו, הדרך צרה , בקושי עוברות שתי מכוניות, פתאום יורד לעברנו בנתיב הנגדי רכב שגורר אחריו סירה!!! ממש מלחיץ.
הדרך מסתימת בעיר סלרנו שהיא עיר תעשייתית עם נמל גדול. לא התעכבנו שם.
בדרך חזרה לרומא נוסעים בנתיב מהיר. לפני רומא, אפשר לעצור ב"מונטה קסינו". זה אתר עם מבצר ממלחמת העולם השנייה ו/או לגני טיבולי שגם נמצאים מחוץ לעיר.
ברומא עצמה יש המון מה לעשות. בהחלט תהני בשלושה ימים מלאים.
אני מת על פירנצה. עיר מהממת. אבל הייתי מייעד אותה בטיול אחר באיזור טוסקנה.
תהנו.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
30/08/2017 | 16:44
2
20

עשיתי את הטיול הזה.
ישנו בנאפולי.  איזור המפרץ יפה לטייל. צריך להיזהר מגניבות. לא להשאיר כלום באוטו.
פומפיי מעניינת מאוד ויש אתר נוסף בשם הרקולנו. יספיקו  לכם שעתיים.
אפשר לעלות גם להר וזוביוס. יש לנו רק יום אחד לכל דרך אמלפי//:
נסיעה דרומה לעיר סורנטו. עיר ציורית ומקסימה, ממנה לעבר דרך אמלפי - יש המון נקודות לביקור. כמה זמן להקדיש לסורנטו? שעתיים? איפה חונים?
כמובן העיר פוזיטנו שיורדת מאה מטר למטה לחוף הים. מלא בתי קפה כיפיים. בתי קפה הם על חוף הים? מגיעים ברגל?
יש עוד נקודות לעלות ולרדת. ספורט כמו שצריך...
כדאי לנסוע באוטו קטן. הדרך צרה והנהגים האיטלקיים חסרי סבלנות. האם הדרך מסוכנת? יש תהום בצד השני?
בדרך עלינו לאיזה הר שבראשו יש כנסייה.
עלינו לאט עם האוטו, הדרך צרה , בקושי עוברות שתי מכוניות, פתאום יורד לעברנו בנתיב הנגדי רכב שגורר אחריו סירה!!! ממש מלחיץ.
הדרך מסתימת בעיר סלרנו שהיא עיר תעשייתית עם נמל גדול. לא התעכבנו שם.
בדרך חזרה לרומא נוסעים בנתיב מהיר. אפשר בלילה (בחושך) לנוסע חזור או מסוכן? לפני רומא, אפשר לעצור ב"מונטה קסינו". זה אתר עם מבצר ממלחמת העולם השנייה ו/או לגני טיבולי שגם נמצאים מחוץ לעיר.
ברומא עצמה יש המון מה לעשות. בהחלט תהני בשלושה ימים מלאים.
אני מת על פירנצה. עיר מהממת. אבל הייתי מייעד אותה בטיול אחר באיזור טוסקנה. תודה רבה 
תהנו.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
30/08/2017 | 16:49
1
30
1. אפשר בכיף להקדיש לסורנטו ערב. מקום נחמד. אינני זוכר איפה חונים. זה היה מזמן.
2.. בתי הקפה יושבים על הרחובות שיורדים למטה. הולכים ברגל. נדמה לי שיש אופציה לעלות חזרה בשאטל. העליות מאוד מאוד חדות.
3. ועוד איך שיש תהום למטה. הדרך גבוהה מאוד. אבל יש מעקה בטיחות. זו לא דרך המוות בבוליביה. עדיין הנהגיה קצת מלחיצה. הכבישים צרים, הנהגים מלחיצים כשאת מאטה. זה האופי של הנהגים האיטלקים.
4. אין שום בעיה לנהוג חזרה בלילה. הכבישים הבין עירוניים רחבים. כל כמה קילומטרים יש תחנת מנוחה בשם "אוטוגריל". יש שם שירותים מסודרים , חנויות נוחות ומסעדות.
לצפיה ב-'עשיתי את דרך המוות בבוליביה שהייתי צעירה ואמיצה '
עשיתי את דרך המוות בבוליביה שהייתי צעירה ואמיצה
31/08/2017 | 14:06
6
לצפיה ב-'טיול באוסטריה'
טיול באוסטריה
19/08/2017 | 09:56
3
48
האם באמצע אוקטובר אפשר עדיין לטייל באיזור הטירול?
לא קר מדי/שלג לטיולים רגליים?

לצפיה ב-'שלג באוקטובר בחבל טירול'
שלג באוקטובר בחבל טירול
21/08/2017 | 13:19
2
43
שלום רוני
באזור האלפים הגבוהים גם בקיץ אתה עשוי למצוא את עצמך במקום שיורד שלג אז נקודת המוצא שלך צריכה להיות שבחודש אוקטובר יש מצב שיורד שלג.
והנה עוד לינק קצת יותר אופטימי: מזג האוויר באינסבורק-אוקטובר
כמובן שזה לא אומר שאי אפשר לטייל באזור ומזג האוויר הוא בהחלט עניין של עיתוי ומזל. 
אני טיילתי באוקטובר באזור הטירול- חצי טיול היה גשם קורע לב אבל החצי השני שלו היה מדהים.
דוידי 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/08/2017 | 13:38
3
לצפיה ב-'אוסטריה,חבל טירול,אוקטובר'
אוסטריה,חבל טירול,אוקטובר
21/08/2017 | 17:03
95
שלום רוני
כמה שורות נוספות על מה שהשבתי:
הערכה שלי שאם ירד משהו אז רוב הסיכויים שזה יהיה גשם.
כדאי לך לתכנן את מהלך הטיול כך שיש לך מענה למסלולים בימי הגשם (בערים או מבצרים/טירות דוגמת טירת נויישויינשטין) ולהשאיר אותם במיוחד לימים שיש בהם גשם.
אגב לכמה ימים הטיול שלכם?
דוידי קליר
לצפיה ב-' פתיחת פורום טיולים באירופה וכניסת מנהל לפורום '
פתיחת פורום טיולים באירופה וכניסת מנהל לפורום
21/08/2017 | 16:59
60

אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום טיולים באירופה!

בהזדמנות זו נאחל למנהל הפורום דוידי קליר הצלחה והנאה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'טיול משפחות ברומניה'
טיול משפחות ברומניה
08/08/2017 | 10:51
1
72
שלום רב
אנחנו נוסעים בטיול משפחות לרומניה באמצע אוגוסט. אנחנו נוחתים בבוקרשט ונוסעים לפויאנה בראשוב. נרצה לטייל גם בסיביו ובכפרים שניתן לראות את החיים המסורתיים כמו פעם.
לאחר כתשעה או עשרה ימים נעבור לאזור הים השחור.
רציתי להתייעץ

1.האם כדאי טיול בו מטיילים וחוזרים ללון כל לילה בפוינה בראשוב
או עדיף ללון במקום נוסף באזור סיביו ומשם לסוע לים השחור?

2. באיזה דרך כדאי לסוע לים השחור בכל אחת מהאפשרויות?

בתודה גדולה מראש

לצפיה ב-'רומניה'
רומניה
17/08/2017 | 16:57
47
שלום זיו
מהנסיון שלי כדאי לך לפצל את הלינה. המרחק בין 2 הנקודות שציינת הוא 160 ק"מ לכיוון. כבישי רומניה הם כבישים שבמקומות רבים לא פשוטים לנהיגה ומחייבים נהיגה איטית כך שלעשות למעלה מ320 ק"מ ליום נראה קצת בעייתי. פצל את הלינה ותהנה מזמן טיול סביב נקודות הלינה.
ההגעה הכי נוחה לים השחור מ2 הנקודות גם יחד היא דרך בוקרשט על כביש E81 אל עבר הים השחור.
לצפיה ב-'האם בנמל תעופה ataturk בטורקיה יש WiFi פתוח?(קונקשן לאנגליה)'
האם בנמל תעופה ataturk בטורקיה יש WiFi פתוח?(קונקשן לאנגליה)
05/08/2017 | 14:08
2
33
צפויה לי המתנה של כמה שעות בנמל (ישראל-טורקיה-אנגליה), האם יש נקודת אינטרנט חינמיות? אם לא חינמי האם ניתן לשכור במחיר סביר?
טסה עם כרטיס סים בריטי (תעריפים שפויים לשימוש בכל אירופה- אבל לא טורקיה), ועוד כרטיס בינ"ל טעון בגלישה ושיחות, אבל מעדיפה שלא להשתמש בו.
לצפיה ב-'האם בנמל תעופה ataturk בטורקיה יש WiFi'
האם בנמל תעופה ataturk בטורקיה יש WiFi
17/08/2017 | 17:12
1
43
ברמה העקרונית יש. אך הוא מוגבל ל120 דקות.
יש שטוענים שצריך מספר פלאפון מקומי ורק אז הוא עובד.
דרך נוספת היא  להעביר את הקוד שעל ה-boarding pass בקורא בר קוד שנמצא לייד סניף הסטרבקס קפה אחרי שעוברים את הבידוק הבטחוני. מקבלים קוד שאיתו נכנסים לרשת הנושאת את השם WiSpotter. גם כאן לזמן מוגבל של 120דק
אישית לא ניסיתי האם עובד והאם הרשת קיימת.
מכיוון שאת מדברת על שהייה של כמה שעות אז כדאי לך לאתר מקום בו תוכלי לגלוש בעבור רכישה של קפה וכו.
דוידי

לצפיה ב-'אני כבר אחרי, אבל תודה וחידשת לי לפעם הבאה'
אני כבר אחרי, אבל תודה וחידשת לי לפעם הבאה
21/08/2017 | 11:32
27
במקרה שאני אקח קונקשן בטיסה הבאה (לגבי העברת הבורדינג פס וקבלת הקוד) 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ