לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
778778 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ הלכתי רפואי

הפורום נועד למענה על שאלות בתחום ההלכה והבריאות- בעת מחלה, אשפוז והחלמה. רב בית החולים איכילוב אברהם רזניקוב יענה על הכל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ הלכתי רפואי

הפורום נועד למענה על שאלות בתחום ההלכה והבריאות- בעת מחלה, אשפוז והחלמה. רב בית החולים איכילוב אברהם רזניקוב יענה על הכל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום ייעוץ הלכתי רפואי!
המשך >>

לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 16:07

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:57
1

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'שאלה על מכשיר "אלפא מד" המסייע בחרדות.'
שאלה על מכשיר "אלפא מד" המסייע בחרדות.
06/04/2017 | 07:40
1
34
האם מישהו שמע על המכשיר הזה? חדש בשוק? ומי שנוטל ציפרלקס 20 מ"ג כבר שנתיים יכול להשתמש במכשיר? ואם כן, איך משלבים את זה עם הציפרלקס?
לצפיה ב-'בתגובה לשאלתך'
בתגובה לשאלתך
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 12:47
26
מצריך ייעוץ מקצועי
לצפיה ב-'כרטיס אדי'
כרטיס אדי
26/03/2017 | 16:53
1
43
הייתי שמחה לדעץ מה ההלכה אומרת לגבי תרומת איברים... האם זה תקין מבחינתה לחתום על כרטיס אד"י. איך זה מסתדר עם המשיח?
לצפיה ב-'תרומת איברים'
תרומת איברים
31/03/2017 | 16:31
50
שלום אתי
לשאלתך, קיימת מחלוקת בנושא זה כבנושאים רבים אחרים, אך שורה ארוכה וחשובה של גדולי ישראל ב30 שנה החולפות הורו להיתר וראו בכך מצווה גדולה. דעתם התבססה על כך שבמסכת יומא (פה.) מבואר, שמי שאין לו נשימה באפו מוגדר כמת. ברם כיום יש מצבים, שגם כאשר אין נשימה באף, אפשר להאריך את חיי החולה. לפיכך הסכימו רבנים גדולים ומוסמכים, שכאשר המוח מת, כלומר שאין בו פעילות חשמלית, כפי שיש במוח חי המווסת את כל חיות הגוף, למרות שפעילות מחזור הדם והנשימה ממשיכות על ידי מכונות, האדם מוגדר כמת גמור. לפיכך, מותר מבחינה הלכתית ליטול מהתורם את האיברים הממשיכים בפעילותם גם לאחר מות המוח. (עיקרון זה הוכח בעזרת ניסוי. לקחו כבשה מעוברת שהגיע זמנה להמליט את עוברה, וחיברו את לבה למכונה שהפעילה את לבה. אחר כך חתכו את ראש הכבשה, כך שברור שהכבשה מתה, ובכל זאת העובר שבמעיה לא מת, כפי שקורה בכבשה מעוברת שמתה שעוברה מת כמותה. העובר ניצל והתפתח לכבש בריא רגיל כשאר הכבשים. הוכח, שיתכן שהאיברים ממשיכים לתפקד ע"י מכונה המזרימה את הדם לאיברים גם לאחר רגע המוות).
לגבי חתימה על כרטיס אדי,לאור הדברים שכתבתי לעיל אין כל איסור בכך, אך
לנוסח הכרטיס הזה מספר בעיות:
הנוסח הוא קר וענייני, כעין חוזה מסחרי, בעוד שהמדובר במעשה מורכב ורגיש הנוגע לחיים ולמוות.
יש בנוסח זה משום "פתיחת פה לשטן", אשר מהווה גורם להימנעות מחתימה על כרטיס כזה אצל חלק מהציבור.
ההתנייה באישור איש דת לפי בחירת המשפחה יכולה לגרום לבעיות רבות, בהתאם לבחירת אותו איש דת.
קיים גם כרטיס נוסף דומה אך מתקן את הצריך תיקון.
כרטיס התורם החדש "בלבבי", על שם גב' בלהה הירשברג ע"ה שנפטרה במהלך ביצוע השתלה, מנוסח אחרת וההתנייה שלו שונה.
נוסח הכרטיס החדש מדבר על חשיבות הצלת חיים, על הקביעה שתרומת איברים היא צו מוסרי עליון, על קבלת קביעת מוות מוחי-נשימתי כפי עמדת הרבנות הראשית לישראל, ועל הסכמה לתרומת איברים. ההתנייה היא לאישור הליך קביעת המוות המוחי-נשימתי על ידי רופא נציג ועד "ערבים".
אשר על כן, כרטיס "בלבבי" החדש מתקן את הבעיות שהיו בכרטיס "אדי":
הנוסח הוא רגיש, נוגע ישירות לעניין קביעת מוות ותרומת איברים, ורואה בפעולה זו מעשה מוסרי עליון, ומוסכם הלכתית על פי עמדת הרבנות הראשית לישראל.
אין בנוסח החדש משום "פתיחת פה לשטן".
ההתנייה לנציג רפואי מטעם ועד רבנים ורופאים "ערבים" הוא מוגדר ואחראי, עם יכולת פניה טלפנית בקו 1-800 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, לצורך קבלת מענה מיידי.
בשורות טובות וחג כשר ושמח
לצפיה ב-'שאלה לגבי צום'
שאלה לגבי צום
20/03/2017 | 17:48
36
היי,
יש לי שאלה לגבי צומות באופן כללי. אני סובלת מלחץ דם גבוה. האם מבחינה הלכתית זה פוטר אותי מלצום.

תודה
לצפיה ב-'הודעת פתיחה'
הודעת פתיחה
16/02/2017 | 12:40
37
שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום שנועד לתת מענה על שאלות בנושא הלכה ובריאות. רב המרכז הרפואי ת"א (בית החולים איכילוב) הרב אברהם רזניקוב ישיב על השאלות ויהיה כאן בשבילכם.
הרבה בריאות!
לצפיה ב-'פתיחת פורום ייעוץ הלכתי רפואי'
פתיחת פורום ייעוץ הלכתי רפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2017 | 14:28
18
אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום ייעוץ הלכתי רפואי.
באותה הזדמנות, נאחל המון הצלחה לרב אברהם רזניקוב, מנהל הפורום.

המשך גלישה נעימה

מנהל/ת הפורום

אודות:
אברהם רזניקוב, תושב תל אביב, אב לשישה וסב לשמונה, מוסמך לרבנות מטעם רבנות ראשית לישראל, בעל שני תארים אקדמאיים BA מטעם מכללת יעקב הרצוג אלון שבות גוש
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ