לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חידוש ב\1 במסגרת הליך מדורג'
חידוש ב\1 במסגרת הליך מדורג
26/07/2016 | 15:20
6
80
שלום לכולם,
מתנצל מראש על אורך ההודעה...

בת הזוג שלי ואני נמצאים בהליך מדורג בו פתחנו באמצע 2014. חידוש ראשון נעשה בדצמבר 2015; פגישה לחידוש נוסף נקבעה לדמצבר 2016.  

בסוף אפריל יצאה בת הזוג שלי לשליחות במסגרת ארגון הומנטירי (לא שממש משנה אבל מדובר בישראייד למי שמכיר); הארגון מעניק לה חופשה של שבועיים ב1.9.16 במהלכם לא תחזור לארץ (במהלך החופשה יוחלט אם היא ממשיכה בשליחות או חוזרת לארץ). כנראה שאם יוחלט שתמשיך בשליחות היא תטוס לארץ וננסה לקבל הארכה של הויזה לתקופה קצרה לאחר המועד המקורי שנקבע לפגישה (עשינו את זה פעם, לא אמורה להיות בעיה)

- האם העובדה שהיא נמאצת חודשים ארוכים בחו"ל משליכה על ההחלטה לחדש את הויזה? (את כל הפיקנטריה שמדובר בארגון שפועל יחד עם משרד החוץ, ציוני וכו' כמובן שאצרף)

- האם יש אפשרות לחדש את האשרה מחו"ל? היא עובדת הרבה עם השגרירות הישראלית, יש טעם לפנות אליהם בעניין? 

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/07/2016 | 09:42
1
25
משרד הפנים צריך להחליט אם מרכז החיים שלה בישראל. השאלה אם מרכז החיים בארץ זה לא מתמטיקה, אלא זה על פי החלטה של הפקיד במשרד הפנים. אם לדוגמא מתוך שנה, בת זוגתך לא נמצאת בארץ 3 חודשים, משרד הפנים יכול להסיק שמרכז חייה לא בארץ זה שאישתך עובדת עם שגרירויות וכו׳ זה לא עוזר מכיוון שההחלטה היא אך ורק של משרד הפנים.

לצפיה ב-'תודה.... נקווה לטוב'
תודה.... נקווה לטוב
28/07/2016 | 09:58
10
לצפיה ב-'האם היא נחשבת עובדת מדינה או שעובדת תחת חברה פרטית ?'
האם היא נחשבת עובדת מדינה או שעובדת תחת חברה פרטית ?
28/07/2016 | 10:05
2
11
לצפיה ב-'עמותה פרטית'
עמותה פרטית
28/07/2016 | 10:22
1
18
אני מודע לעובדה ששליחות מטעם גוף ממשלתי רשמי מקלה את העניין.

במקרה שלנו מדובר בעמותה פרטית, אלא שהשיתוף והתמיכה שהיא מקבלת ממשרד החוץ והמדינה (להבנתי) גדולה מאוד, ככה שאני מקווה להצליח לשחק עם זה קצת (לדוגמה - השגריר הישראלי מסר לה למשל מכתב שמתאר בקצרה את הפעילות שלהם ביחד)  
לצפיה ב-'יכול להיות שמכתב ממשרד החוץ יכול לעזור'
יכול להיות שמכתב ממשרד החוץ יכול לעזור
28/07/2016 | 14:57
15
זו רק מחשבה ולא ידע מבוסס אבל אם אכן יש מכתב המציין שמדובר בשיתוף פעולה עם ממשלת ישראל זה אולי יצטייר כמשהו דומה לשליחות. 
לצפיה ב-'יתכן מאוד שכן'
יתכן מאוד שכן
28/07/2016 | 14:08
22
ישנה פסיקה לגבי סטודנטים ועובדים ששהו תקופה ארוכה בחו"ל, ולא איבדו את זכויותיהם לענין ביטוח לאומי. יתכן שמבחנים דומים יש לאמץ גם ברשות ההגירה. כל זה באופן כללי ובלי שבדקתי אסמכתאות.
לצפיה ב-'חידוש B1 ומעבר דירה לצפון- מקווה שתוכלו לעזור'
חידוש B1 ומעבר דירה לצפון- מקווה שתוכלו לעזור
27/07/2016 | 17:49
3
45
היי :)   לפני כחודש + בעלי סוף סוף קיבל ויזת B1, באותו מעמד אמרו לנו לחכות לתשובה לגבי ההכרה בנישואין שלנו כי הם אכן התבצעו במדינתו של בעלי- אך ללא נוכחותנו. בתעודת נישואין ישנה חותמת של העירייה בה בעלי היה גר במדינתו ולכן הם בדילמה לגבי העניין- האם  לאשר כי לא מדובר בנישואי שגרירות או לא לאשר כי לא היינו שם...כמובן שאנו מקווים שיאשרו.

בלי שום קשר נסענו לחודש וחצי לבקר את משפחתו של בעלי וגם כדי לקיים טקס חתונה  וכשנחזור לישראל אנחנו יישר עוברים דירה לצפון באזור טבריה ... השאלה איך מעבירים תיק וכמה זמן לפני מועד חידוש הוויזה כדאי לקבוע ראיון ... וגם האם יש צורך במסמכים נוספים לחידוש הוויזה?

תודה מראש לכול העונים :) עזרתכם מוערכת מאוד!
לצפיה ב-'דבר ראשון יש לעדכן את משרד הפנים שנישאתם כחוק'
דבר ראשון יש לעדכן את משרד הפנים שנישאתם כחוק
27/07/2016 | 22:25
1
16
לצפיה ב-'עורך דין יקר, אני חייב לציין '
עורך דין יקר, אני חייב לציין
28/07/2016 | 09:36
29
שאני מסתכל על התגובות שלך פה ומשום מה ההרגשה שאתה פשוט לא נהנה לענות, אז מה לעזאזל אתה עושה פה?

לצפיה ב-'תשובה לשואלת'
תשובה לשואלת
28/07/2016 | 09:38
27
קודם כל מזל טוב. תפנו למשרד הפנים שאתם מטופלים בו כעת, תסבירו להם שאתם בקרוב עוברים לטבריה ומה ההנחיות שלהם.
באופן כללי שעוברים לעיר אחרת אתם תהיו מטופלים בעיר המגורים שלכם, אבל מכיוון שאתם פה בסימני שאלה ועוד מבררים את הנישואין שלכם, הכי טוב פשוט לקבל הנחיות ממשרד הפנים מה הם ממליצים לעשות.
לצפיה ב-'יציאה לחול'
יציאה לחול
26/07/2016 | 11:45
2
51
שלום לכולם
בעלי כרגע על ויזת ב'1 שנה שנייה. אנו רוצים לצאת לביקור אצל משפחתו. הוא רוצה לנסוע לזמן של כחודש וחצי ואני לשלושה שבועות.
האם מישהו יודע אם זה אפשרי לצאת מהארץ לחודש וחצי? או שיעשו בעיות ויש זמן מוקצב? 
תודה לעונים!
לצפיה ב-'אתם צריכים אינטר-ויזה'
אתם צריכים אינטר-ויזה
26/07/2016 | 12:16
43
כדי שבכלל יוכל לצאת ולחזור.
מעבר לכך אין הקצבה של מספר ימים אבל יש בדיקה של מרכז חיים בארץ כך שנסיעות ארוכות יכולות לעורר תמיהה אם מרכז החיים אכן בארץ. חודש וחצי במיוחד אם חלקו אתם ביחד זה בתחום הסביר אולם יש להניח שבראיון הבא ישאלו אתכם על כך. 
לצפיה ב-'אין בעיה, זמן סביר לחלוטין'
אין בעיה, זמן סביר לחלוטין
26/07/2016 | 12:19
21
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:52
7
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'שינוי בן זוג לתושב ארעי'
שינוי בן זוג לתושב ארעי
25/07/2016 | 15:02
9
73
שלום לכולם,
ניסיתי למצוא תשובה בשישרשורים קודמים ולא מצאתי, אשמח לעצה אם למישהו פה יש נסיון במקרה דומה, כמו כן ברור לי שהדבר הנכון הוא להוועץ בע"וד אבל עדיין, הייתי שמח להתחיל עם שאלת תם)
אזרח זר שנמצא בארץ כידוע בציבור של תושב ישראל, במעמד תושב ארעי (א-5). רצה הגורל ומערכת יחסים זו עלתה על שירטון, אולם אותו אזרח זר מצא אהבה חדשה בארץ, במסגרתה בכוונתו אפילו להנשא.
וכאן עולה השאלה, כיצד משרד הפנים מקבל\מסתכל על שינוי שכזה? האם כל מה שנדרש הוא לגשת ולשנות את הרישום או שמכיוון שמדובר לא בזוגיות המקור שבגינה אושר כל מה שאושר עד כה משרד הפנים מערים קשיים?
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'צריך להוכיח כנות הקשר החדש'
צריך להוכיח כנות הקשר החדש
25/07/2016 | 15:22
4
47
ולעבור את התהליך מהתחלה(כנראה?) עם בן הזוג החדש.

לצפיה ב-'נישואין ומגורים משותפים מהווים הוכחת כנות?'
נישואין ומגורים משותפים מהווים הוכחת כנות?
25/07/2016 | 15:31
3
23
לצפיה ב-'אלו הוכחות מאוד חזקות לכנות הקשר'
אלו הוכחות מאוד חזקות לכנות הקשר
25/07/2016 | 15:33
2
22
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה,'
תודה על התגובה המהירה,
25/07/2016 | 16:03
1
37
אשמח לשמוע מבעלי נסיון מיד ראשונה ואפילו שניה לגבי נחיצות איפוס התהליך, האם תעודת התושב הארעי תשלל?
כמו כן, האם יש צורך בסגירת התיק הקודם קודם שמבקשים לפתוח תיק עם בן הזוג החדש?
לצפיה ב-'בודאי'
בודאי
25/07/2016 | 16:26
31
הויזה שניתנה היא אך ורק בזכות הוכחת כנות הקשר והיא תקפה במסגרת ההליך המדורג. חייבים לסגור את ההליך ולהודיע למשרד הפנים על השינוי. 
כשפותחים הליך חדש, עם בן זוג חדש, הכל קורה מההתחלה כמובן. הוא לא צובר לזכותו ותק מהזוגיות הקודמת .. מחדש יש להוכיח את כנות הקשר, מסמכים, ראיון וכל מה שנדרש.
לצפיה ב-'עברתי אותו מצב'
עברתי אותו מצב
25/07/2016 | 16:54
1
55
קודם כל שלום לך....אני חוויתי את אותו המצב עם בעלי, הוא היה בקשר קודם גם עם ישראלית במשך חמש שנים...הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה לסגור את התיק של הזוגיות הקודמת שלו....לגשת למשרד הפנים שבוא הוא התנהל עד עכשיו ולהצהיר שהוא נפרד עם הבת זוג ורוצה לסגור את התיק (גם אם זה היה לפני תקופה יחסית ארוכה)....הם יתנו לו זימון לפגישה שבה הוא יצתרך להסביר את נסיבות המצב למה מה קרה שנפרדו, ביחד עם האקסית....במקרה שלי היא לא הגיעה....לאחר מכן נותנים לו מכתב שהוא צריך לעזוב את הארץ תוך 30 יום ושהם סגרו את התיק.....לאחר מכן את צריכה להגיש בקשה לפתיחת תיק חדש של ידועים בציבור את צריכה לאסוף בזמן הזה את כל המסמכים הדרושים...אתם חייבים להיות מוכנים עם המסמכים כי זה לוקח המון זמן וכסף לאסוף את הכול....בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה, משמח לקרוא שהליך כזה הוא אפשרי'
תודה רבה, משמח לקרוא שהליך כזה הוא אפשרי
25/07/2016 | 21:53
7
לצפיה ב-'החלפת בן זוג'
החלפת בן זוג
25/07/2016 | 18:17
1
47

יש נוהל מסודר להפסקת הליך מדורג [5.2.0017] - צירפתי.
שימו לב לסעיף ג(7) - על האפשרות להישאר בארץ גם לאחר הפרידה.

ככלל, צריך להתחיל את כל ההליך מחדש - עם ביטול ההליך הקודם לוקחים את תעודת הזהות ומבטלים את האשרה. נותנים מספר ימים להתארגנות לפני שיש לצאת מהארץ.

ממליץ שבן הזוג החדש יזמין תור מוקדם ככל האפשר, כדי שלא יווצר מצב שהזר ישהה בארץ ללא אשרה.

וכן - יש השפעה להחלפת בן זוג על ההליך - תסתכלו בסעיף ג(3) לנוהל הסדרת מעמד לבני זוג - ההחלטה אם לאשר את הבקשה יוצאת מידיו של הפקיד ועוברת להחלטת מרכז האשרות בלשכה.

יוני קם
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/07/2016 | 22:01
28
למיטב הבנתי סעיף ג(7) מתייחס למקרה ובו לזוג ילדים משותפים או פטירה של בן הזוג הישראלי ובמקרה אחר לא יכול לחול, אשמח אם תוכל לאשר שהבנתי נכון.

בקשר להמלצתך להזמנת תור, האם מומלץ להזמין כזה לפני שהופסק ההליך הקודם?

לצפיה ב-'זכויות עובדים'
זכויות עובדים
25/07/2016 | 11:54
5
64
בהמשך לשאלתי אתמול בקשר לביטוח הבריאות-
אני מנסה להבין זכויותה של בת זוגי מבחינת ביטוח לאומי מיסים וכו' (יש לה אשרת ב'1 )היא על סף חתימת חוזה בחברת הייטק, ואנו רוצות לוודא שהיא תקבל את הזכויות שלה בצורה הנכונה והמירבית.
ברשת נתקלתי במאמרים שונים אך נראה שהם ברובם מתייחסים ל''עובדים זרים'' כעובדי סיעוד, בניין וכו'
נתקלתי במאמר הזה באתר חילן: https://goo.gl/apvSr3
האם מנסיונכם החוקים האלו זהים? האם יש נותני שירות לנושא? אשמח לשמוע מנסיונכם, תודה לעונים
לצפיה ב-'דווקא בהיי טק'
דווקא בהיי טק
25/07/2016 | 14:59
2
42
יש בד"כ מחלקת חשבות שכר חזקה והם מנוסים בהעסקת זרים, כך שאת יכולה להיות רגועה פחות או יותר.

באופן עקרוני, ההבדלים העיקריים הם שהיא לא משלמת דמי ביטוח לאומי ומס בריאות, אלא סכום קטן מאוד שנותן כיסוי מאוד מינימלי.

מבחינת מס הכנסה, היות ואינה תושבת ישראל לא מגיעות לה נקודות זיכוי, ולכן תשלום המס הוא מהשקל הראשון לפי מדרגות המס.

אם תרצי את מוזמנת להעביר לי את התלוש שלה ואני אבדוק האם תקין. אני רואה חשבון.

לצפיה ב-'חברת הייטק קטנה'
חברת הייטק קטנה
25/07/2016 | 17:00
1
31
תודה על התגובה.
החברה היא חברה קטנה שמעסיקה 35 עובדים ואין להם משאבי אנוש שמורגלים לנושא. המנכל עצמו מנסח את החוזה. משום כך, בלי להתכוון אני מאמינה שישנה אי בהירות משני הצדדים.
אשמח להעזר בך. יש טעם עכשיו לפני שיש תלוש? או כשיהיה אחד?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/07/2016 | 18:13
23
את יכולה לשלוח לי טיוטה של החוזה... אבל כפי שכתבתי לא אמור להיות בחוזה משהו שונה מכל עובד אחר. ענייני המיסוי לא קשורים לחוזה.
לצפיה ב-'לא פחות חשוב'
לא פחות חשוב
25/07/2016 | 17:59
1
47
חשוב לדעת, שגם תייר העובד בישראל [ב'/1] זכאי לכל הזכויות להן זכאי עובד בעל אזרחות ישראלית - הפרשות לפנסיה ופיצויים, שעות נוספות, חופשה, הבראה, נסיעות, ימי מחלה, הודעה מוקדמת ועוד ועוד.
גם אם נאלצתם לחתום על הסכם עבודה השולל מכם זכויות אלה או שהמעסיק פשוט לא מעניק לכם אותן, תמיד אפשר לתבוע אותן רטרואקטיבית מיום תחילת העבודה [בכפוף להתיישנות], כיוון שמדובר בזכויות קוגנטיות שלא ניתן לוותר עליהן.
יוני קם
לצפיה ב-'כן'
כן
27/07/2016 | 14:17
7
לצפיה ב-'ביטוח רפואי'
ביטוח רפואי
24/07/2016 | 10:32
11
86
היי כולם,
בת זוגי אזרחית אוסטרלית קיבלה אשרת עבודה לפני חודשיים ע''ב זוגיות וממש עכשיו לשמחתנו מצאה עבודה.
האם מישהו יודע אם עליה לפתוח באופן עצמאי תיק באחת מקופות החולים, או שזוהי מחוייבותו של המעסיק?
במידה והאחריות היא על המעסיק, האם ניתן לשדרג את הביטוח? תודה רבה לעונים

לצפיה ב-'תלוי בסטטוס של התושבות שלה'
תלוי בסטטוס של התושבות שלה
24/07/2016 | 11:39
3
55
אם היא על אשרת ב1 עליה לרכוש ביטוח פרטי משום שאינה תושבת לפי הגדרות ביטוח לאומי. 
אם היא בעלת אשרת א5 ומחזיקה בתעודת זהות של תושב ארעי היא תהיה מכוסה בביטוח בריאות ממלכתי לאחר תקופת אכשרה של כ 180 יום וקביעת תושבות על ידי הביטוח הלאומי. 
אני מנחש שאתם נופלים במקרה הראשון. 
רבים כאן בפורום רכשו ביטוח פרטי דרך סוכנות "הילית" או דרך ביטוח "דרכונאים" של מכבי. 
לצפיה ב-'ישנם מעסיקים אשר רוכשים לעובדיהם'
ישנם מעסיקים אשר רוכשים לעובדיהם
24/07/2016 | 11:43
37
ביטוח משלים קולקטיבי. בד"כ בתנאים מאד טובים. 
לצפיה ב-'היא אכן על ב'1'
היא אכן על ב'1
24/07/2016 | 12:35
16
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
24/07/2016 | 12:36
13
לצפיה ב-'מישהו יודע למי פונים כאן במקרה של הטרדה כאן בפורום?'
מישהו יודע למי פונים כאן במקרה של הטרדה כאן בפורום?
24/07/2016 | 14:53
6
76
מישהו בשם ''הטכנאי קרמר'' כותב לי הודעות סקסיסטיות והומופוביות בפרטי
לצפיה ב-'שלח לי דוגמא בפרטי בבקשה'
שלח לי דוגמא בפרטי בבקשה
24/07/2016 | 15:47
3
58
תודה
לצפיה ב-'כתבתי לגיברת '
כתבתי לגיברת
24/07/2016 | 19:49
2
63
אני לא שמתי לב שהגיברת חייה עם עוד גיברת . לכן כתבתי  שיש טעות בכתוב
אחלתי לה הצלחה בדרך שהיא בחרה . גם כתבתי לה שהייה לי פועל אומו . וכאשר גילתי את זה המשיך לעבוד אצלי לא עשיתתי מיזה עניין .
גם כתבתי לה . שלא הייתי רוצה שהבנות יבחרו בדרך הזו גם במאה ה21 כמו שהיא כתבה . כי יש לי 4 נכדים

זה כול מה שכתבתי לה . מיכאן עד מה שהיא כתבה במילים קידוש לבנה , המרחק רחוק
נאחל לה הצלחה . ועם היא נעלבה מיתנצל . לא זו הייתה כוונתי

לצפיה ב-'אני לא מעיר לאנשים על ענייניהם האישיים'
אני לא מעיר לאנשים על ענייניהם האישיים
25/07/2016 | 08:28
1
61
ובטח לא מחווה דעתי על העדפותיהם המיניות. זו הטרדה ולכן אתה נחסם. 
לצפיה ב-'תודה על זה'
תודה על זה
25/07/2016 | 11:55
24
לצפיה ב-'אוי קרמר קרמר... עד מתי'
אוי קרמר קרמר... עד מתי
24/07/2016 | 20:28
1
29
לצפיה ב-'למשרד הפנים בבקשה: נוהל הוצאת אישה בכוח מבעלה הסתום'
למשרד הפנים בבקשה: נוהל הוצאת אישה בכוח מבעלה הסתום
25/07/2016 | 10:15
43
אני פונה למשרד הפנים, באופן חד פעמי, אנא הוציאו נוהל איך אפשר להוציא בכוח אישה מגבר סתום.

לצפיה ב-'ביקור בארץ בין בקשה לראיון במשרד הפנים'
ביקור בארץ בין בקשה לראיון במשרד הפנים
24/07/2016 | 20:35
2
44
פורום יקר, אשמח לעצה לגבי שתי שאלות:
1. בעלי (הלא ישראלי/לא יהודי) נמצא בחו"ל (ארה"ב), ואנחנו רוצים להתחיל את התהליך המדורג. ההבנה שלנו היא שההמתנה לראיון במשרד הפנים היא בין 3-5 חודשים. בינתיים, הוא צריך להגיע לארץ לביקור של שבועיים באוגוסט-ספטמבר. האם הוא יוכל להכנס בתור תייר אחרי שאני אגיש את הבקשה לתהליך המדורג? אנחנו לא רוצים לחכות עד אחרי הביקור שלו להתחיל את התהליך.
2. האם יעשו לו בעיות בכניסה (לשבועיים) אם אני אעדכן במשרד הפנים שאנחנו נשואים? עד כה לא עשו לנו בעיות בביקורים שלו לפני שנישאנו.
לצפיה ב-'יש נוהל ויש בפועל'
יש נוהל ויש בפועל
24/07/2016 | 21:27
49
על פי הנוהל - בן זוג זר הנשוי לישראלית, יכול להיכנס ארצה רק לאחר הזמנה [סעיף ב(11) לנוהל 5.4.0003 - צירפתי].
בפועל - אם בן הזוג מראה שהוא הגיע רק לביקור [כרטיס חזור וכו'] ואין חשש שהוא ישתקע בארץ, לא עושים בעיות בכניסה במיוחד לא לבאים מארה"ב.
כיוון שבעת כניסתו ארצה כבר תגישי את הבקשה להסדרת מעמדו בישראל וזה יופיע במחשבי רשות האוכלוסין - אם שואלים אותו שאלות במעבר, כדאי מאוד שיגיד את כל האמת [כפי שתמיד מומלץ...].
יוני קם

לצפיה ב-'הייתי מציע שיגיע לארץ בתור תייר'
הייתי מציע שיגיע לארץ בתור תייר
25/07/2016 | 06:20
38
ואחר כך תגישי בקשה להליך מדורג. אם ידרשו ממנו לעזוב את הארץ-תפתחי בהליכים ותעמידי את הנהלים במבחן משפטי.  
לצפיה ב-'מס' שאלות לפני פגישה ראשונה במשרד הפנים - נשוי לאזרחית זרה'
מס' שאלות לפני פגישה ראשונה במשרד הפנים - נשוי לאזרחית זרה
21/07/2016 | 23:54
14
113
אני בטוח שהנושא עלה כאן בעבר אבל אשמח להבהרות, הכוונה ועצות:
אני נשוי מעל שנתיים לאזרחית זרה (אוקראינה - מעודכן סטטוס בבירור במשרד הפנים). לה יש ילד מנישואיה הקודמים + ילד משותף שלנו בן חצי שנה. כרגע בתהליך הוכחת אבהות על הילד המשותף (צו בית משפט לבדיקה כבר יש, בימים הקרובים התהליך יתחיל).
בספטמבר קבעתי פגישה ראשונה במשרד הפנים בכפר סבא.
אישתי והילדים עדיין באוקראינה.
קראתי מס' פעמים את הפרוטוקול של משרד הפנים אבל אשמח להבהרות כי אני שומע דברים סותרים.
1. האם אישתי חייבת לקבל הזמנה ע"י משרד הפנים על מנת להגיע ארצה בתור ויזת עבודה ואח"כ קבלת ב1 ? או שההגבלה הזו הוסרה נכון לעכשיו ואין מניעה להגיע ולגשת למשרד הפנים יחד ?
2. סעיף המדבר על עמדת ההורה הנוסף (בעלה לשעבר שהוא אזרח זר ואין לו כוונה להגיע לישראל), יש לי מסמך עם כתובת שלו בחו"ל ברוסית. האם המסמך הזה יספיק למשרד הפנים בעת פניינתם אליו לצורך קבלת אישור להגירה של הילד ?
3. אילו מסמכים חייבים להיות לי בפגישה הראשונה ? כל מה שרשום בפרוטוקול ישנו עם אפוסטיל. האם חובה לתרגם ולאשר ע"י נוטוריון מוסמך רק בישראל ? פשוט כל מסמך עולה לא מעט כסף ורציתי לדעת מה חובה שיהיה בפגישה הראשונה (פתיחת תיק) ?
4. במידה וצריך, תוך כמה זמן אישתי תקבל הזמנה ארצה להגיע ?
5. האם ילד משותף שיהיה אזרח ישראלי (אחרי בדיקת אבהות בחו"ל שיעבור בקרוב ) יקל עלי את כל התהליך ?

תודה רבה לעונים !!!
לצפיה ב-'אכן ישנה אי בהירות'
אכן ישנה אי בהירות
22/07/2016 | 04:20
56
לגבי תושב חוץ שנשוי לישראלי. לדעתי מותר לכם להגיש יחד את הבקשה בארץ, בתנאי כמובן שהיא יכולה להגיע. שאר השאלות הן טכניות ותוכל לקבל תשובה בסניף המטפל.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/07/2016 | 10:06
41
1. כתוב שחור על גבי לבן בנוהל:
"מוזמן שנישא לאזרח ישראלי, שוהה בחו"ל ומעוניין להגיע לישראל על מנת לשהות לצד בן זוגו, מחויב הישראלי בהגשת בקשה מראש להזמנתו בטרם הגיעו לישראל, לרבות כאשר הנו נתין מדינה אשר לישראל יש עמה הסכם פטור מאשרת כניסה מוסדרת מראש."

2. מאמין שכן. בזמנו לא היה את כל הנוהל הזה לגבי המשלוח מכתב להורה הנוסף.

3. חובה להביא את כל המסמכים המצוינים בנוהל מתורגמים ומאומתים ע"י נוטריון בישראל.

4. בנוהל מצוין תוך 45 יום. אבל יכולים לתת לך גם במקום, ויכולים למשוך את זה. הכל אינדבידואלית...

5. לא באופן משמעותי.
לצפיה ב-'שאלה - מדוע התבקשתם לבצע בדיקת רקמות?'
שאלה - מדוע התבקשתם לבצע בדיקת רקמות?
22/07/2016 | 18:48
3
43
כתבתם שאתם נשואים שנתיים והילד בן חצי שנה. לפיכך אין צורך בבדיקת רקמות. תרגישו חופשי לענות לי בפרטי אם תרצו. תודה!
לצפיה ב-'זה הנוהל'
זה הנוהל
22/07/2016 | 19:12
2
43
ממה שידוע לי וקראתי, זה הנוהל. אני מעוניין שהילד המשותף יקבל אזרחות כמה שיותר מוקדם וכדי שיכירו בו כאזרח ישראלי (לילד של אזרח ישראלי הנשוי לאזרחית זרה יש זכות לקבל אזרחות ) היה עלי לבצע בדיקת אבהות (רקמות) על מנת להוכיח שהוא הבן הביולוגי שלי. מדינת ישראל לא מכירה בתעודת לידה זרה כמסמך על פיו יקבל ילד אזרחות אלא רק אחרי הוכחת קרבה ביולוגית ע"י מוסד רפואי ישראלי.
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
22/07/2016 | 22:21
1
41
לפי נוהל הכרה באבהות אם יש הוכחות לזוגיות לפני ההריון אז הבקשה להכרה באבהות צריכה להתקבל על פי הצהרת ההורים בלבד. יש על כך בג"צ אפילו. אני מנסה לעזור לזוגות באותו מצב שמשרד הפנים גורם להם לטרחה גדולה והוצאה כספית של אלפי שקלים כאשר זה מיותר לחלוטין. אם תרצו סיוע עדכנו אותי. 

לצפיה ב-'תודה רבה - פשוט כבר בחצי הדרך'
תודה רבה - פשוט כבר בחצי הדרך
23/07/2016 | 13:40
40
חבל שלא ידעתי זאת קודם.
שבוע הבא אני אמור להגיע לשיבא ללקיחת דם בשביל הבדיקה וערכה נוספת תישלח לקונסוליה בקייב.
אכן, מבחינה כספית זה עול לא קטן אבל ממה שאני יודע והבנתי בעבר, אחרי הוכחה בבדיקה זו, אין למשרד הפנים זכות לסרב לתת אזרחות לילדי ככה שעם כל העול הכספי, לאחר הבדיקה הזו, משרד הפנים יהיה מחויב להכיר בו כאזרח. היות שמדובר בפעוט, חשוב לי לכשיגיע ארצה, יקבל את כל הביטוחים הרפואיים מיד עם הגיעו.
לצפיה ב-'מספר הערות'
מספר הערות
24/07/2016 | 20:50
5
33
אם אתה גם נשוי וגם יש לכם ילד משותף - כל התהליך הרבה יותר פשוט וחלק - אתה כבר לא צריך להוכיח את "כנות הקשר".
ואם תספיק להגיע לפגישה בספטמבר עם פסק הדין ההצהרתי על האבהות, אין סיבה שלא יאשרו בתוך מספר ימים לאשתך להיכנס ארצה [תצטרך ללחוץ על המעבדה והפרקליטות שלא ימשכו את הזמן].
ותרגום מאושר אתה יכול לעשות גם בחו"ל - אך תצטרך אפוסטיל / אישור הקונסול הישראלי.
ולגבי ההורה של הילד הנוסף - חובה להביא תעודה ציבורית מקורית ומאומתת על כתובתו [סעיף ג(6) לנוהל] - אם אתם בקשר איתו, הרבה יותר יעיל להחתים אותו על הסכמה להגירת הילד ולקבלת אזרחות ישראלית [בפני הקונסול הישראלי].
יוני קם
לצפיה ב-'הסבר בבקשה'
הסבר בבקשה
24/07/2016 | 21:30
4
22
1. אין לי בעיה להחתים את האב הביולוגי של הילד הראשון (אישתי תעשה זאת) אבל האם חובה להגיע לקונסוליה ישראלית בשביל זה ? הוא לא יכול לחתום בנוכחות נוטריון מקומי, אח"כ לשלוח אלי את התעודה, פה היא תעבור תרגום ואישור תרגום נוטריוני ?
2. לפי מה שאני יודע, את המסמכים חובה לתרגם בישראל בלבד.

בכלל, יש פרוטוקול אבל עדיין הרבה מאוד דברים נשארים "בערפל" אם סתם ככה או בכוונה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/07/2016 | 21:43
3
22

1. לנוטריון הזר אין מעמד בישראל ואין לאישור שלו כל תוקף, אלא אם כן היא מאומתת [אפוסטיל / קונסול]. הכי טוב להביא אותו לחתום בפני הקונסול, שיש לו מעמד של נוטריון והאישור שלו הוא הטוב ביותר לרשות האוכלוסין [תוכלו גם לתרגם בעצמכם את האישור והקונסול יאשר את שניהם ביחד]
2. אין חובה לאשר את התרגום בישראל.
לצפיה ב-'הבהרות ?'
הבהרות ?
24/07/2016 | 22:20
2
17
מסמך הסכמה מהאב הביולוגי להגירה ואזרחות בנו לא יכול להיות עם אפוסטיל כי זה אינו מסמך רשמי של מדינה. על סמך מה הרשויות (באוקראינה) ישימו אפוסטל על מסמך כזה ?
איך שאני מבין את זה, האב רושם מכתב הסכמה, מחתים נוטריון מקומי, המסמך מתורגם לעברית (באוקראינה) ולאחר מכן, המסמך הנ"ל מובא לקונסול ישראלי באוקראינה ובנוכחות קונסול והאב, ינתן אישור ע"י הקונסול שהמסמך אמיתי.  האם ככה זו הדרך הנכונה ?
לצפיה ב-'אפוסטיל'
אפוסטיל
24/07/2016 | 23:06
1
23
עם אפוסטיל מאשרים שני דברים - תעודות ציבוריות ואישורים נוטריונים.
לגבי החלק השני שכתבת - אם אתה הולך עם האבא לקונסול הישראלי, אין צורך ללכת לפני כן לנוטריון הזר ואין צורך באפוסטיל. אישור הקונסול לחתימת האב ולתרגום מספיק.
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
24/07/2016 | 23:30
19
אוקיי, ואם משרד הפנים ישלח את המכתב כמו שמצוין בפרוטוקול אל האב, הוא אמור גם לחתום עליו בפני קונסול או שמספיק נוטריון מקומי ?
לצפיה ב-'אפשר להתחיל את התהליך בארץ'
אפשר להתחיל את התהליך בארץ
27/07/2016 | 12:58
1
7
לא צריך לחכות להזמנה אם היא יכולה להיכנס לארץ בלי ויזה. הנוהל כתוב לא נכון. קובעים פגישה ומגיעים יחד. בדיקת רקמות לא הכרחית באופן מוחלט אבל מקלה על התהליך..(לא צריך הוכחות שהיא היתה בהריון וכל מיני שטויות אחרות)
בהצלחה
לצפיה ב-'איפה יש מידע מהימן ?'
איפה יש מידע מהימן ?
27/07/2016 | 18:31
6
מה זאת אומרת הנוהל רשום לא נכון ?
יש נוהל מהימן עליו מסתמכים במשרד הפנים או שזה "שוק" ?
נ.ב.
בדיקת הרקמות אצלי מתעכבת בגלל שהצו בית משפט לא תקין. רשום בו נוהל חול גם לאב וגם לבן. בשיבא רוצים שינוי בצו בו יהיה רשום שהאב עושה את הבדיקה בארץ והילד בנוהל חול.
לצפיה ב-'איך עושים את זה?'
איך עושים את זה?
22/07/2016 | 15:02
6
100
שלום לכולם שמי אדי הכרתי בחורה פיליפינית היא מטפלת סיעודית שעובדת ה24 שעות יש לההפסקה שעה ביום אני נפגש איתה כל יום היא קרובה ליד הרחוב שלי שאלה משרד הפנים רוצה מגורים משותפים אם לא הוא מסרב לבקשה
מה אני יכול לעשות כדי לרצות את משרד הפנים?
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'אתה צריך להראות חיים משותפים'
אתה צריך להראות חיים משותפים
22/07/2016 | 16:38
3
57
יש איזשהו שיתוף כלכלי ביניכם?
לצפיה ב-'איך עושים את זה?'
איך עושים את זה?
22/07/2016 | 16:53
2
50
תודה רבה לך על תגובתך המהירה
לא אין בינינו שיתוף כלכלי

לצפיה ב-'לא נראה שאתה יכול להשיג לה מעמד של ידועה בציבור'
לא נראה שאתה יכול להשיג לה מעמד של ידועה בציבור
22/07/2016 | 17:46
1
50
בתנאים האלה. אבל זכותה לבקש אינטר ויזה כדי שתתחתנו בחו"ל.
לצפיה ב-'איך אני עושה את זה?'
איך אני עושה את זה?
22/07/2016 | 18:56
50
נגיד שאני יתחתנתי בקפריסין אחרי חמישה חודשי היכרויות זה בסדר?
איך עושים אינטר ויזה?
לא יעשו לה בעיות ביציאה ובכניסה לישראל?

לצפיה ב-'זו בעיה נפוצה ומוכרת בישראל'
זו בעיה נפוצה ומוכרת בישראל
24/07/2016 | 21:10
1
34
אתה לא צריך לרצות אותם.
ידוע שעובדת סיעודית זרה נאלצת לסעוד את המטופל/ת בכל שעות היממה.
מכיוון שכך, רשות האוכלוסין לא שוללת על הסף את הבקשה, על אף שאתם לא גרים יחד [בשלב הראשון של ההליך].
ברגע שהגשתם את הבקשה היא יכולה לבקש אינטר ויזה, כדי לצאת לקפריסין ולהתחתן איתך - ואין סיבה שיסרבו.
יוני

לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
27/07/2016 | 22:01
9
תודה רבה לך יוני רואים שאתה מקצוען
לצפיה ב-'האם זה אפשר?י כמו שעורך דין רושם באתר שלו מצורף לינק'
האם זה אפשר?י כמו שעורך דין רושם באתר שלו מצורף לינק
22/07/2016 | 19:05
60
האם  זה אפשר?י  כמו שעורך דין רושם באתר שלו מצורף לינק
http://www.cmichael-law.co.il/
מישהו היה אצלו?
לצפיה ב-'הוצאת רשיון נהיגה בינ"ל למי שאינו ישראלי'
הוצאת רשיון נהיגה בינ"ל למי שאינו ישראלי
21/07/2016 | 11:31
8
61
שלום,
האם מי שאינו אזרח ישראלי יכול להוציא רשיון נהיגה בינ"ל בממסי?
תודה!
לצפיה ב-'יש לו רשיון נהיגה ישראלי או זר?'
יש לו רשיון נהיגה ישראלי או זר?
22/07/2016 | 18:50
6
25
לצפיה ב-'יש לו רשיון ישראלי'
יש לו רשיון ישראלי
24/07/2016 | 11:37
5
21
המרנו את הרשיון המקורי שלו לישראלי כשנה לאחר שהגיע לארץ, יש לו רשיון שצריך לחדש מדי חצי שנה.
לצפיה ב-'לפי מה שכתוב באתר שלהם'
לפי מה שכתוב באתר שלהם
24/07/2016 | 11:45
4
20
כנראה שלא. לינק
אבל כדאי לשאול אותם. האם הרשיון הזר אינו מאפשר נהיגה בחו"ל? 
לצפיה ב-'לפי מה שכתוב דווקא אפשר עם רשיון זמני, לא?'
לפי מה שכתוב דווקא אפשר עם רשיון זמני, לא?
24/07/2016 | 12:07
3
17
מה שצריך הוא לדאוג שתהיה תמונה במאגר. 

הרשיון הזר שלו כבר לא בתוקף לדעתי...
לצפיה ב-'אני מפרש זאת כך'
אני מפרש זאת כך
24/07/2016 | 12:34
1
13
למי שיש תמונה במאגר וכרגע מחזיק רשיון זמני הם יעשו. לכל השאר כנראה שלא אבל הכי פשוט להתקשר ולשאול
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/07/2016 | 15:11
4
לצפיה ב-'לא כל כך קשור'
לא כל כך קשור
24/07/2016 | 14:38
13
אבל לדעתי כדאי לשמור על תוקף הרישיון גם במדינת המקור
כמובן בהתאם לחוק במדינת המקור (לדוגמא כדי שאפשר יהיה לנהוג שמדינת המקור בעת ביקור)
לצפיה ב-'לפי המעט שאני יודע'
לפי המעט שאני יודע
24/07/2016 | 19:38
13
כי אני במדינה אחרת, רשיון נהיגה זר הוא בתוקף רק לשנה, אח"כ צריך להוציא רשיון מקומי.
אבל זה יהיה כרוך במבחן נהיגה, לא רק בממסי.
אבל המידע הזה הוא רק מהיכן שאני נמצא.
אבל זה נכון גם לגבי הרשיון של ממסי. זה כתוב היכנשהו עליו..
גיליתי שנהגתי בעצם שלוש שנים בלי רשיון.
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:52
2
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'אש6 או אש3'
אש6 או אש3
18/07/2016 | 00:36
2
124
יצאתי מבולבל
אנחנו לא נשואים ...בספטמבר יש לנו תור ראשון להגשת מסמכים ורק אז אנו נכריז שאנו רוצים לצאת להינשא בקפריסין

אז..
איזה טופס למלא אש3 או אש6?

איזה הצהרות חתומות עי נוטריון אנו צריכים להביא לפגישה הראשונה?

שוב -אנחנו לא נשואים ..מבקשים אנטר ויזה להינשא

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/07/2016 | 09:18
71
ראשית עליכם להגיש בקשה לויזה בי/1. הגישו את כל המסמכים הנדרשים לפי הרשימה שניתנה לכם. אם הכל יעבור חלק ולא יחסר דבר, יקבעו לכם מועד לראיון. לאחר הראיון (או מיד בתום הראיון או כחודש אחריו - תלוי בלשכה) תקבלו ויזה בי/1 ותבקשו גם אנטר ויזה. לאחר שתינשאו תוכלו להירשם בנשואים (מעמדכם יהיה בבירור) ולהגיש בקשה לשדרוג אשרה לפי נוהל נשואים, אשרת א/5.
לצפיה ב-'לא בטוח שצריך לחכות לפגישה'
לא בטוח שצריך לחכות לפגישה
18/07/2016 | 18:58
47
יש להגיש בקשה לאינטר ויזה בנימוק שציינת. 
לצפיה ב-'מעבר לעיר אחרת'
מעבר לעיר אחרת
16/07/2016 | 20:46
10
100
שלום
קבעתי תור בתל אביב לעוד חודשיים , בינתיים עברתי דירה
לרמת גן , מה המשמעות ?

תודה
לצפיה ב-'מציע להמתין למועד שנקבע'
מציע להמתין למועד שנקבע
16/07/2016 | 21:03
32
לצפיה ב-'האם שינית את כתובתך בספח ת.ז ?'
האם שינית את כתובתך בספח ת.ז ?
16/07/2016 | 21:56
5
65
בכל מקרה תאלץ לקבוע תור לעיר בה אתה מתגורר. בין יתר רשימת המסמכים אתם תתבקשו להציג חוזה שכירות .. אי אפשר לנהל את ההליך בעיר שונה ממקום המגורים.
לצפיה ב-'לא שיניתי את הכתובת'
לא שיניתי את הכתובת
16/07/2016 | 22:59
4
52
אני רוצה להמשיך את ההליך בתל אביב לא רוצה להגיע למצב של העברת התיק לעיר אחרת
לצפיה ב-'כבר הגשתם מסמכים ואתם לקראת הראיון'
כבר הגשתם מסמכים ואתם לקראת הראיון
17/07/2016 | 21:50
3
563
או שיש לכם פגישה להגשת מסמכים ?
אם זו הפגישה הראשונה, לדעתי עדיף להתחיל את הכל ברמת גן ולהימנע מהעברת התיק ועד שזה יגיע וכ'ו ...
למען האמת, גם אם זו הפגישה השניה, בה אתם עוברים ראיון, אני באופן אישי הייתי מעדיפה להעביר את התיק. הרי ישאלו אתכם על הדירה, איפה אתם גרים וכ'ו - מה שיאלץ אתכם לשקר ולדעתי עדיף להימנע מסיטואציה כזו .. ממש מיותר. סניף תל אביב נחשב כסניף די בעייתי מבחינת לוחות הזמנים, העומס וכ'ו .. למה להתעקש להתחיל שם ?
לצפיה ב-'זו פגישה ראשונה.....'
זו פגישה ראשונה.....
18/07/2016 | 00:30
2
32
זו פגישה ראשונה שקבעו לי אחרי 3 חודשים לחודש ספטמבר
חוזה חדש לדירה ברמת גן יהיה לי רק בספטמבר ...קצת לפני התור במשה"פ

כלומר רק בספטמבר אני יוכל לשנות כתובת בתעודת זהות לרמת גן ואז לקבוע תור ראשון חדש ...שבטח יהיה ל דצמבר ...וזה עיכוב ענק בתהליך

מה כדאי לעשות?
תודה
לצפיה ב-'אפשר לנסות לקבוע תור לרמת גן כבר עכשיו בלי חוזה'
אפשר לנסות לקבוע תור לרמת גן כבר עכשיו בלי חוזה
18/07/2016 | 09:00
1
15
לצפיה ב-'היה לי מצב דומה'
היה לי מצב דומה
19/07/2016 | 21:30
32
התגוררתי בתחום השיפוט של ר"ג אבל ידעתי שאני עומדת לעבור דירה למחוז אחר ולכן פניתי לאותו מחוז ושאלתי האם אפשר לקבוע אצלם פגישה, בכפוף לכך שבמועד הפגישה כבר אביא איתי חוזה + אשנה כתובת בת.ז. - הם הסכימו.
אני חושבת שבמצב שלך הייתי מנסה לברר עם ר"ג האם אפשר לקבוע איתם בכפוף לכך שתביא איתך חוזה במעמד הפגישה, כמו שאני עשיתי - ותעשה את זה לפני שאתה מבטל את הפגישה בת"א. אם יגידו לך שלא, אז תלך לת"א אם כי אני די בטוחה, ממה ששמעתי וקראתי, כולל פה, שברגע שאתה עובר גם התיק עובר (אבל אין לי מושג האם זה אומר שמתחילים את כל התהליך מהתחלה). 
בהצלחה!
לצפיה ב-'חבל על הזמן שלך'
חבל על הזמן שלך
24/07/2016 | 21:17
2
15
הסמכות של הסניף נקבעת על פי מקום המגורים בפועל, ולא על פי מה שכתוב בתעודת זהות.
השאלה הראשונה שהפקידה שואלת - היכן אתה גר.
ברגע שהיא תשמע שאתה גר ברמת גן, היא במקום משנה לך את הכתובת במחשב ושולחת אותך לסניף שבמקום מגוריך [ואני מכיר מקרים כאלה].
חבל על החודשיים שתמתין לתור בתל אביב - במקומך הייתי הולך לקבוע מיד ברמת גן.
יוני קם

לצפיה ב-'לנו נאמר'
לנו נאמר
24/07/2016 | 23:21
1
18
ע"י מנהל הלשכה כי לאחר שנתיים במעמד א5, כבר לא משנה איפה אתה גר, התהליך ממשיך עד הסוף בלשכה המקורית בה נפתח התיק.

ידוע לך על כך?
לצפיה ב-'נכון - '
נכון -
25/07/2016 | 05:08
14
לפני א5 - ברגע שעברת דירה מעבירים מיד את התיק.
לאחר א5 - אם עברת דירה לאחר שעברת חצי מהתקופה של א5, משאירים את התיק היכן שהיית. הסיבה - הם מכירים את הזוג רוב הזמן וצריכים בסוף להמליץ אם לאשר קבלת אזרחות.
לא כתוב בנוהל, אך נאמר לי שזו הנחיה פנימית.  
יוני
לצפיה ב-'א'5'
א'5
17/07/2016 | 11:49
2
92
שלום לכולם....סוף סוף קיבלנו א'5 רציתי לשאול ולדעת מספר דברים:
1. האם יש לי אפשרות להוסיף אותו לחשבון בנק ולעשות אותו משותף....רציתי לדעת האם יתנו לו כרטיס אשראי רגיל...ומה יקרה אם יהיה מצב ולא יחדשו לו את התעודה בזמן???

2.בקשר לביטוח לאומי, איזה מסמכים צריך להגיש??....אנחנו טסים בעוד חודשיים לבקר את המשפחה שלו לחודש, האם זה יצור איזה שהיא בעיה???
3.מס הכנסה, כללית, פנסיה, לאיפה אני פונה ומה צריך??

תודה מראש על העזרה וההכוונה
לצפיה ב-'תשובות בקצרה'
תשובות בקצרה
17/07/2016 | 12:27
1
81
ברגע שיש מספר ת.ז. הוא תושב לכל דבר. בכל מה שקשור לבנקים, מס הכנסה, פנסיה וכד' - הוא תושב. פשוט הולכים לבנק ומבקשים להוסיף שותף (נמנעים מטרמינולוגיה שמבלבלת את המערכת כמו אזרח זר, או זמני וכו וכו וכו). 
לגבי כל מה שקשור לזכויות מביטוח לאומי (כולל ביטוח בריאות - קופ"ח) יש להמתין כחצי שנה לפני קביעת התושבות גם בביטוח הלאומי. מגישים להם את הבקשה לקביעת תושבות (יש טופס מיוחד באתר) ומצרפים מסמכים רלוונטיים. בכל מקרה הם מוודאים את הסטטוס גם במשרד הפנים). ביקור קצר בחו"ל לא אמור להוות בעיה. 
לצפיה ב-'למי שרוצה לדעת'
למי שרוצה לדעת
25/07/2016 | 17:09
8
אז ככה, לבנקים אין בעיה לאשר לפתוח חשבון בנק חדש אבל להוסיף זה בעייתי עם יש חובות בחשבון.
בביטוח לאומי יש להמתין 183 ימים, אם טסים לחו"ל לא נחשבים הימים בחו"ל אז צריך בעצם להחזיר אותם וזה לחכות.
רק לאחר שיאשרו ביטוח לאומי צריך ללכת לדואר לשלם 17 ש"ח ולמלא מסמכים לאיזה קופת חולים אתם רוצים להיות שיכים ורק אחרי זה יש שייכות לקופת חולים.
 מי שצריך אישור תושב לפטור ממס אין בעיה לקבל בעירייה וכמו כן יש נקז ואף פטור ממס הכנסה.
המעסיק דואג לפנסיה....המשך יום נעים
לצפיה ב-'רוצה להביא את בת זוגתי לארץ ולא יודע איך.'
רוצה להביא את בת זוגתי לארץ ולא יודע איך.
16/07/2016 | 19:48
2
127
אני בעל רישיון לישיבת קבע כבר 15 שנה מפני סיבות אישיות לא הלכתי והגשתי בקשה לקבלת אזרחות בארץ,השאלה שלי היא כזאת בת זוגתי לא מהארץ ובכללי ואני והיא רוצים להתחיל לגור ביחד,אפילו חשבנו להתחתן כדי שנאכל לזרז את התהליך,אבל אני לא יודע אם מותר לבעל רישיון לישיבת קבע להתחתן(אפילו לא בארץ) ולהגיש טפסים לקבלת רישיון לישיבת קבע בישבילה,תודה לכל העונים מראש!
לצפיה ב-'תקרא את הנהלים באתר רשות ההגירה'
תקרא את הנהלים באתר רשות ההגירה
16/07/2016 | 21:02
72
לצפיה ב-'מותר'
מותר
17/07/2016 | 08:43
26
לצפיה ב-'צריך עזרה עבור בת זוגתי האפריקאית'
צריך עזרה עבור בת זוגתי האפריקאית
14/07/2016 | 20:44
4
162
שלום לכולם, אתמול שיתפתי בפייסבוק את הפוסט הזה והוא בעצם מסכם את הסיפור שלי, זה הפוסט שממנו גם קיבלתי הפנייה לפורום פה ואני אשמח אם מישהו שמבין בעניינים האלה יקדיש חמש דקות לקריאת הפוסט ואז לכמה שאלות שיש לי בנוגע למה אפשר וצריך לעשות מפה.

אז הנה:

הידעתם שמשרד הפנים קובע את מי מותר לנו לאהוב?

שלום לכולם אני עומד לשפוך את ליבי פה קצת..

לפני כשנה וחצי התחלתי לצאת עם בחורה מאוד חמודה בשם הפי (Happy) בזמן שעבדתי בבוצואנה במכירות של קוסמטיקה מים המלח לבנות היפיפיות שחיות שם, התאהבתי במדינה והתאהבתי באישה המדהימה שהיא גם אשתי לעתיד ואנחנו אפילו מצפים לבן בעוד שבעה חודשים ואני אהיה אבא! :) :)
עוד לפני כחצי שנה עוד לפני שטסתי הגשתי בקשה לויזת תייר עבורה כדי שתבוא לבקר בארץ לתקופה בתום תקופת העבודה שלי שם. את הבקשה הגשתי דרך משרד הפנים בנתניה בלי לדעת שהוא נחשב לאחד הבעייתיים במדינה.

אחרי שהבקשה הראשונה שהגשתי סורבה והגשתי ערעור התנאי שהמשרד הציב לי על מנת להביא אותה לארץ לתקופה בת 30 יום הוא להפקיד 50,000 שקלים שאם היא תישאר יותר מתקופה זו הם הלכו לפח.. או לממשלה אם תרצו.. את התשובה הזאת קיבלתי לפני שלושה שבועות כמה שעות לפני הטיסה שלי בחזרה לארץ שאני עוד חיובי ומצפה לקבל תשובה של "אה זה חברה שלך? שתבוא.." אבל גיליתי שזה לא עובד ככה. ואני פשוט לא מצליח להבין את הזלזול והחוסר אכפתיות.

משרד ממשלתי בכל זאת שלוקח חלק כל כך קריטי בחיים של אנשים מתייחס בכזאת ציניות וחוסר חשק לאזרחים שלו זה פשוט מגעיל.. הדרישות האלה מוגזמות ולא פרופורציונליות ושמות אותי בהתמודדות קשה במיוחד בתקופה הזאת בחיים..

כרגע אני בן 25 אחרי סיבוב יחסית ארוך בעולם של שנתיים וחודש ואז עוד ארבעה חודשים באפריקה בשביל עבודה ואני מתחיל לימודים ביום ראשון, אין לי אפילו חצי מהסכום הזה או מאיפה לגייס אותו..

שהייתי שוב במשרד הפנים כדי לראות במה הם יכולים לעזור לי קיבלתי יחס מאוד לא "שירותי" בוא נגיד ושמעתי כל מיני משפטים כמו "ואם זה שאתה רוצה זה אומר שאתה גם תקבל?" "ומאיפה בכלל יהיה לך כסף לדאוג לה ולתינוק שלך אם אין לך אפילו את הכסף הזה?". חוץ מלהעליב אותי קצת מה שהיא הציע לי זה לבקש מחדש בקשה חדשה לויזת זוגיות אבל הבחירה הזאת אומרת לחכות חודשיים רק לקביעת תור, לחכות עוד משהו כמו חודש וחצי רק כדי לקבל תוצאות מהבקשה וגם לקוות שהתוצאות יהיו שונות ואף אחד לא מבטיח את זה.. וגם אז ההיריון יהיה מתקדם מידי והיא לא תוכל לטוס (אפשר לטוס עד חודש שישי למיטב ידיעתי) ובקיצור לסיים עם להעביר לי את המסר שוב של זה המצב אנחנו השולטים ואתה תתמודד עם מה שקיבלת אם זה מתאים לך או לא.
אני צריך עזרה של מישהו שיש לו לב ועניבה באותו זמן, האם משרד הפנים מעסיק אנשים עם לב?
אני מרגיש שדורכים לי על הזכויות (חופש בבחירת בת זוג למשל..) ואם זה רק ההתחלה במידה ואני ארצה גם להישאר לגדל את הילדים שלי פה אני כל כך מפחד ממה שיבוא עלי בהמשך, איך זה הגיוני שזה עובד ככה?
אני מתוסכל וכואב, אני לחוץ אני צריך עזרה בבקשה ממישהו..
דבר אחד טוב יצא לי מכל הסיפור הזה.. אני כותב עם דמעות בעניים ומבין כמה אני אוהב אותה Happy Bakang Makgaleg Makgale כבר מחכה לנשק אותך אפילו שאת גויה וזה לפני החתונה ;)

אני יודע שאני לא היחיד שנתקע בקושי הזה בחייו בבקשה תעשו שיתוף ואולי זה יגיע למישהו שיכול לעזור!!

תודה שקראתם, תודה רבה אם הגעתם עד לפה תודה רבה רבה רבה על השיתוף!!

אז קודם כל זה הפייסבוק שלי ואם תעשו שיתוף זה מאוד יעזור לי:

ועכשיו אני אשמח לקבל קצת תשובות לשאלות:
1. הבנתי מכל הסיפור שבכל מקרה אצתרך להגיש עכשיו בקשה לויזת זוגיות, האם ובמידה ואצליח להביא אותה לארץ למשל אם אשלם את הפיקדון הזה שהם מבקשים עד לקביעת התור להגשת הבקשה של ויזת הזוגיות, האם הם מחויבים לתת לי הארכה לויזה? האם זה מסכן את הכסף שהפקדתי?
2. איזה מסמכים אצתרך להביא לבקשה הזאת, קראתי משהו אבל אני צריך הסבר ברור כדי שלא יהיו טעויות שם הבנתי שזה השלב הכי קריטי בתהליך, וחוץ מזה טיפים שימושיים שיוכלו לעזור לי בזה?3. האם בשביל להגיש את הבקשה של ויזת הזוגיות צריך להשתמש בעורך דין? מה ההבדל בין להגיש לבד ללהגיש עם עורך דין?
4. האם יש איזה דרך שאתם חושבים שאוכל להוריד או לבטל את סכום הערבות הזאת של 50,000?

תודה רבה!! =]
לצפיה ב-'אתה רשאי להגיש ערר'
אתה רשאי להגיש ערר
14/07/2016 | 22:17
97
על גובה הערבון, ברשות ההגירה, ובמידת הצורך להגיש עתירה לבית המשפט לענינים מינהליים. מאוד מומלץ להעזר בעו"ד  כדי שהערר יוגש כראוי. 
לצפיה ב-'קרא את דעתי '
קרא את דעתי
15/07/2016 | 09:29
96
גם אני רציתי להביא את אישתי בתחילה בתור תיירת . ליפני הנשואים

מישרד הפנים ביקש מימני 30 אלף ש"ח ערבות בנקאית .
ואני בעל נכסים בישראל , ומבוגר יושב טוב על פנסיה
ובכול זואת ביקש 30 אלף והבאתי .
ואתה בלי כלום . בלי שקל בבנק . צודקת הפקידה

ששאלה אותך . איך תחזיק אישה עם תינוק לכן צריך את הערבות הבנקאית

שהכול יזרום טוב . שלא תיפול על כתפי משלם המיסים . במידה שהכול לא יזרום . כמו שרציתה . בחורה יפה . מאחל לך הצלחה איתה . זו רק  דעתי כמובן
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
15/07/2016 | 15:39
89
שלום אסף. כמה המלצות וטיפים:

1. התחלת לא בטוב. התהליך של הבאת בת זוג מחו"ל הוא ארוך ולפעמים מורכב, ונדרשת סבלנות רבה ויכולת "לשחק את המשחק" ולעמוד בדרישות והכללים הנהוגים. אתה כבר ב"חימום" בחרת לשבור את הכלים ולעשות שיימינג ברשת ללשכת נתניה. זו לא התחלה טובה. בהחלט יכול להיות שיסמנו אותך בנתניה כטראבל מייקר וזה ישפיע באופן שלילי על המשך התהליך. אם הפוסט שלך לא צבר עדיין הרבה שיתופים, אני ממליץ לך למחוק אותו. זה לא עניין לפייסבוק.

2. הדרישה לערבות בנקאית הינה דרישה לגיטימית. אתה לא חייב שיהיה לך את הכסף ביד. אתה יכול גם לקחת הלוואה מבנק אחר, ולאחר שהיא תעזוב את הארץ הערבות תשוחרר, ותחזיר את ההלוואה.

3. הדרך הנכונה כעת היא לפתוח בהליך של ויזת זוגיות כפי שאתה קורא לה. תעשה דברים באופן מסודר. ישנו נוהל מפורט ומסודר בו מופיעים כל שלבי התהליך, מה נדרש ממך להביא מבחינת מסמכים וכדומה.

4. לדעתי אם תגיש בקשה מסודרת ותוכיח את כנות הקשר שלכם ותספק את כל המסמכים הנדרשים, לא יהיה צורך בערבות. כמו כן, עומדת לך הזכות לבקש מהם להוריד את גובה הערבות אם בכל זאת יבקשו.

5. לא צריך עורך דין במצב כזה. מדובר בהליך סטנדרתי אותו עברו אלפי זוגות ללא צורך בעורך דין.

לצפיה ב-'כמה עיצות'
כמה עיצות
16/07/2016 | 09:12
80
1. שים את הרגש והקורבנות בצד. הם אינם מסייעים
2. מדובר בהליך בירוקרטי, לא קצר, המחייב אורך רוח והכרת התהליך לפרטיו
3. אין צורך בעו"ד אם לומדים את הנוהל ועובדים לפיו
4. אם כבר החלטת לקחת עורך דין דע כי יש רבים אשר נסיונם המקצועי בתחום אינו מספק ויש אחרים שיודעים את עבודתם. 
5. אלפי זוגות כבר עברו את התהליך, חלקם עם בני זוג ממדינות "בעייתיות" כמו בת זוגתך. תהיו נחושים ומסודרים ותצליחו. אנחנו כאן אם ישנן שאלות. 

לצפיה ב-'מכתבי המלצות מחברים '
מכתבי המלצות מחברים
14/07/2016 | 21:04
7
116
שלום לכולם

מה צריך להיות במכתבי ההמלצה של החברים שנדרש להציג במשרד הפנים ?
איך המכתב צריך להיות בנוי?
האם הוא צריך להיות מודפס?
מה עדיף מכתב מישראלים או מחברות של הבת זוג הזרה?

תודה מראש
לצפיה ב-'אלה עדויות לא המלצות'
אלה עדויות לא המלצות
14/07/2016 | 22:10
89
על העדים לאשר שאתם חיים בזוגיות. 
לצפיה ב-'רצוי לצרף גם'
רצוי לצרף גם
14/07/2016 | 22:32
77
צילומי תעודות זהות של החברים
לצפיה ב-'מהנסיון שלנו '
מהנסיון שלנו
15/07/2016 | 08:38
89
ב-6 שנותינו בתהליך מול משרד הפנים -
העברנו רק בעברית, מחברים ובני משפחה (אחותי, אמא שלי וכו).
לא זוכרת שהם היו מודפסים אלא נכתבו בעט וצירפנו צילום ת.זהות של הכותב/ת.
צריך לשרבט כמה שורות בהן כותב או כותבת המכתב מציינים שמכירים את שניכם כך וכך שנים בנסיבות הללו (משפחה/עבודה/טיול וכו) ושאתם זוג מקסים ומאחלים לכם הצלחה ואושר.....כמה שורות כנות ואמיתיות....
מעולם לא הבאנו מכתב מחברים או משפחה מחו״ל אך מניחה שלא יזיק

לצפיה ב-'שלחתי לך דוגמה במסר אישי אני מקווה שהמכתב עבר'
שלחתי לך דוגמה במסר אישי אני מקווה שהמכתב עבר
15/07/2016 | 08:43
1
61
לא הצלחתי להעלות את התמונה פה
לצפיה ב-'לא קיבלתי את הקובץ ...שלח שוב בבקשה'
לא קיבלתי את הקובץ ...שלח שוב בבקשה
15/07/2016 | 22:56
19
לצפיה ב-'וכל שנה במעמד חידוש צריך להביא מכתבים חדשים/עדכניים?'
וכל שנה במעמד חידוש צריך להביא מכתבים חדשים/עדכניים?
15/07/2016 | 17:34
1
52
אם כן, האם זה משנה אם אני מביא מכתבים מאותם אנשים כל שנה? האם במשרד הפנים שמים לב לכך וזה "מפריע" להם שאותם אנשים כותבים כל שנה?

ובאותו עניין, האם צריך להביא גם את יתר המסמכים הרשמיים (תעודת לידה, תעודת יושר, תעודת נישואין) כל שנה מחדש, או שאלו מסמכים שמביאים רק בפעם הראשונה? והם כמובן נשארים כחלק מהתיק, אך לא צריך לחדשם.

תודה על ההבהרה מבעלי הנסיון
לצפיה ב-'צריך להביא מה שמבקשים'
צריך להביא מה שמבקשים
15/07/2016 | 18:10
77
תבקש רשימה מהלשכה מה להביא לחידוש, ובה יהיה רשום בדיוק מה נדרש להביא.

אצלנו אף פעם לא היה צורך במכתבים בחידוש אשרה.
לצפיה ב-'עדכון מצב בנודע למחיר למשתכן עם בת זוג בסטטוס א5'
עדכון מצב בנודע למחיר למשתכן עם בת זוג בסטטוס א5
12/07/2016 | 19:51
3
98
אולי ראיתם את הכתבה הבאה ב YNET:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4807256,00...

"התחתן עם זרה - וכמעט איבד זכאות לדירה"

מישהו במצב שלנו התלונן שלא נותנים לו להוציא זכאות למחיר למשתכן בגלל שאישתו לא אזרחית. בתגובה לכתבה משרד השיכון טען שהוציא הנחיות לתת לזוג זכאות. אני ראיתי את זה וניגשתי לעשות אותו דבר - לצערי המצב לא טוב.

בקו הטלפוני שלהם לא ידוע מזה כלום ולא רצו לפתוח לי תיק - אמרו שהם לא הולכים לפי מה שכתוב בעיתון אלא רק לפי ההוראות והם לא שמעו על זה. אז הלכנו למשרד.

במשרד הפקידה באמת שמעה על זה אבל לא הייתה אופטימית. היא התקשרה לאחראית עליה ושאלה לגביי ההנחיות, נשמע שלפני הכתבה הזאת שלחו לועדת חריגים - בגלל הכתבה הם לא רוצים להיות אחראים יותר וזה עובר רק למחלקה המשפטית של משרד השיכון. אמרו לי לא לצפות לתשובה תוך עשרה ימים (הטווח הנורמלי) הם לא יודעים כמה זמן זה יקח אבל כנראה הרבה מאוד זמן. בכל מקרה שלמנו 240 שקל וכרגע מחכים לתשובה שתבוא יום אחד...

בקיצור אם אתם מכירים מישהו במחלקה המשפטית של משרד השיכון אולי אנחנו צריכים לפנות אליהם ביחד. להסביר את המצב.
לצפיה ב-'היה על כך דיון בפורום לפני מספר שבועות'
היה על כך דיון בפורום לפני מספר שבועות
13/07/2016 | 21:58
2
48
המסקנה אם אני זוכר היתה שצריך להגיש על כך בג"צ בשל האפליה. השאלה מי מרים את הכפפה. 
לצפיה ב-'לא צריך בג"צ'
לא צריך בג"צ
15/07/2016 | 09:24
1
42
משרד השיכון דווקא הודה שהם לא חשבו על מקרים כאלו כאשר הגו את התכנית, ומבחינתם מגיעה זכאות לזוגות כמונו.

יחד עם זאת, כרגע זה תקוע בשלב של הגדרות מחשוב וכדומה. כך נמסר לי ע"י סמנכ"ל אכלוס במשרד השיכון מר רונן כהן, שאחראי על הנושא במשרד.

בנוסף, פניתי למספר חברי כנסת על מנת שינסו לדחוף לפתרון הסוגיה.

לדעתי זה אמור להסתדר בחודשים הקרובים.

אם עוד מישהו נתקל בזה ומצליח לקבל תעודת זכאות, שיעדכן את חברי הפורום.

לצפיה ב-'מצוין'
מצוין
16/07/2016 | 09:14
23
תודה על העדכון! הוספתי להודעות הנבחרות בפורום. 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ענת בן דוד- סקסולוגית
חשים חוסר סיפוק מחיי
"טובים השניים"
פורום אסטרולוגיה
התשובות לכל תחומי החיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה