לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום זוגות מעורבים
בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

שתי שאלות לגבי חזרה לישראל
06/05/2016 | 11:31
1
21
שלום לכולם,
אני ישראלי המתגורר בחו"ל בשבע השנים האחרונות, ומתכוון לחזור לישראל תוך מספר חודשים. אני נמצא בקשר זוגי עם בת זוג מפולין במהלך התקופה הזו. איננו נשואים עדיין אך מתכוונים להינשא לפני המעבר לישראל.

יש שני נושאים שאשמח שכרגע דיי פתוחים ואני לא בטוח מה האופציה הטובה ביותר, אם מישהו יוכל לעזור מהנסיון האישי שלו/שלה זה יהיה נהדר:
1. לגבי התחלת התהליך של הסדרת מעמד, אני מבין שאפשר להגיש את כל המסמכים ולקבל ראיון גם דרך שגרירות ישראל במדינה בה אני שוהה (פולין במקרה זה), ולמעשה להגיע פיזית לישראל כבר עם אישור ב/1 ביד. מישהו כאן עבר את התהליך הזה ויכול לומר אם זה משהו שהוא ימליץ לעשות? אם מנסיונכם זה יותר, או פחות, מסובך לעבור את התהליך הראשוני הזה בחו"ל, מאשר בישראל?  נראה לי שזה יהיה קל יותר להתחיל בתהליך בעודנו בחו"ל, כי יהיה לנו כמה חודשים לחיות שם עדיין, וכך אוכל למעשה לקצר את התהליך ולהגיע לישראל כבר עם המעמד הראשוני מוסדר.
2. לגבי שילוח חפצינו האישיים לישראל, אני מבין שיש פטור מהמכס לתושבים חוזרים לשליחת הציוד האישי לישראל. מישהו יודע מה עלויות המכס הללו יהיו, האם זה תלוי בגודל המטען או מהיכן הוא נשלח?  הדילמה שלי היא שאני אצטרך לשלוח את הדברים שלי לישראל לפני ששנינו נעבור לגור שם, ומכיוון שלוקח בערך חודש לשלוח את הציוד זה אומר שהציוד יגיע לישראל לפני שאנחנו נעבור לשם. כדי לקבל את הפטור ממכס על הציוד אני צריך תעודת תושב חוזר, ואני לא יודע אם  העובדה שתהיה לי את התעודה, וזה שאני למעשה ייחשב כבר כתושב חוזר באותה נקודה יכול להשפיע או לפגוע בהסדרת המעמד כשאנחנו עדיין בחו"ל. למישהו יש מושג או נסיון עם מקרה דומה לזה?   ההגיון שלי אומר שאם אני מודיע לרשויות בישראל שאני חוזר ומקבל מעמד של תושב חוזר על מנת להשיג את הפטור מהמכס עבור השילוח, אני ייחשב תושב ישראל וזה יוכל ליצור בעייתיות אם כמה חודשים לאחר מכן אני מתחיל תהליך של הסדרת מעמד לבת-זוג זרה בעודי בחו"ל. אולי במקרה שלי עדיף לוותר על הפטור ממכס, ופשוט לשלח את הציוד מבלי שהודעתי לרשויות באופן רשמי שאני חוזר לישראל. האם זה יכול ליצור בעיה בנמל בישראל? הם יבדקו אם אני רשום כתושב חוזר או כאדם שמרכז חייו בישראל, ואם ימצאו שלא אולי לא אוכל להוציא את הציוד שלי מהנמל?

רציתי בהזדמנות זאת להודות לכל המשתתפים בפורום על המידע הרב שאתם מוכנים לשתף, הפורום עוזר לי מאוד עם הבנת המידע וההליכים הרשמיים של המדינה, ואני מקווה שאוכל להיות משתתף פעיל כאן ברגע שבאמת אתחיל את התהליך ולעזור מנסיוני האישי.

סוף שבוע נעים לכולם,
שחר
לגבי 1
06/05/2016 | 18:03
8
מסיפורים כאן בפורום דווקא עולה שהגשת הבקשה דרך השגרירות נתקלת בקשיים. שווה לפנות לשגרירות לברר איך התהליך מתבצע דרכם. אם תראה שהם לא ממש משתפים פעולה ואתה לא מקבל מענה, כדאי לשקול לפעול מהארץ.

האם יצא לכם לדבר עם בני הזוג על השואה?
04/05/2016 | 19:31
9
39
מה הם יודעים על זה?
האם זה בכלל מעניין אותם? אתכם?

אצלנו זה היה נושא משמעותי מהתחלה.
הוא גרמני, וזה היה הרקע לפגישתנו.

"המונח "מישלינג" שימש במקורו לתיאור של בעלי חיים מגזע מעורב...
בגרמניה הנאצית הורחב המושג "מישלינג" וכלל צאצאים של גרמנים ויהודים
או צוענים."
בטח
04/05/2016 | 21:30
31
אנחנו דיברנו על זה. הוא הכיר בגדול את הנושא, אבל רציתי להמחיש לו אז שנה שעברה או לפני שנתיים עשינו מרתון סרטי שואה ..
אצלנו פה בארץ
04/05/2016 | 21:48
2
43
אני מאוד מתעמקת בנושא, קוראת, צופה בסרטים וזה מעניין וחשוב לי מאוד למרות שאין למשפחתי שום קשר לשואה (עדות המזרח).
דווקא האנגלי ומשפחתו קשורים - סבו מצד האב (ההונגרי) היה שומר במחנה ועזר ליהודים ואף נאסר,  סבתו מצד האם היא אוסטרית שברחה לאנגליה לפני השואה בעוד אחיה היו בוורמכאט.  הם לא ממש מדברים על זה ובלי קשר האנגלי פחות מתעניין בנושא, לא כמוני (שההתענינות שלי גובלת באובססיה קלה)...........
אני בעיקר חופרת לו ואף צפינו יחדיו בסרט ההונגרי ״הבן של שאול״  (שבעיני היה מופתי והמציא שפה קולנועית חדשה, השימוש בסאונד בסרט היה מרתק) בעוד האנגלי נרדם באמצע...
גם גורלם של יהודי צפון אפריקה ועירק הוא חלק מהסיפור
05/05/2016 | 10:00
1
29

הסימון, הנידוי, הפרעות וגם מחנות ריכוז- היו גם שם.
ואלמלא המלחמה היתה נגמרת כמו שנגמרה,
גם כל יהודי צפון אפריקה היו מגיעים למחנות ההשמדה.
הם היו בתכנית...

נראה לך שהאנגלי שלך סתם לא מתעניין
או שאולי זה סוג של הדחקה דוקא בגלל הקשר המשפחתי?
גם וגם....
06/05/2016 | 13:14
4
הדחקה אנגלית טיפוסית...... והוא קצת עייף כי עובד הרבה לאחרונה אז מעניינים אותו נושאים אסקפיסטים יותר וסרטים כגון מלחמת הכוכבים...
בוודאי
05/05/2016 | 08:24
1
33
זה נושא רגיש. אצלנו בבית מדברים על זה וכמובן גם על ההקבלות של החיים היום ואלה שלפני עליית הנאצים (לצערנו יש הרבה מן המשותף). אנחנו משוחחים על אנטישמיות ועל האפשרות שאירוע כמו השואה אינו בהכרח חד פעמי. אנחנו משוחחים על כך שהעולם מלא בשנאה בכלל ובאנטישמיות גלויה ותנועות קיצוניות מכל מיני כיוונים רק מתחזקות ואנחנו מודאגים.
אצל המשפחה של בת הזוג שמתגוררת בגרמניה פחות משוחחים על כך. כשרק הכירו אותי נתנו לי להבין שבסביבתם לא היו נאצים אבל כל הנושא אינו עולה לדיון ובכלל אני מתרשם שבגרמניה לא יודעים בדיוק כיצד לשוחח עם יהודים על הנושא. אולי אני טועה. 
נכון
05/05/2016 | 10:12
31
גם עם עצמם לא קל להם, אז עם יהודים- על אחת כמה וכמה...
וכמובן- נאצים? לא בבית ספרנו.
בסביבתם לא היו נאצים? הם לא חיו בגרמניה?
דוקא הכחשה גורפת כזאת, נשמעת לי מחשידה...

קיבלתי למשמורת צלחות שסבתו של בעלי
קנתה בפרוטות משכניה היהודים לפני שברחו.
אמו הכירה אותם, לא ידעה מה עלה בגורלם.
שלושה מדודיו של בעלי, האחים הגדולים של אמו,
מתו כחיילים בשירות הפיהרר.

בתמונה: כך ייעשה לגרמניה שמתחתנת עם יהודי

לא.
05/05/2016 | 13:40
1
26
היא לא יודעת שהיום יום השואה, קשה לי להאמין שהיא זוכרת שהעליתי את הנושא פעם בהקשר אחר למשך 5 דקות
ואין לי שום רצון לגרור אותה לתוך האובססיה הישראלית הזו כמו גם לאחרות.
אני חושב שאני יודע על השואה יותר מהישראלי הממוצע כפי שאני יודע על מעשי ההשמדה בבריה"מ הסטאליניסטית
ובסין המאואיסטית, כולם מתועבים בעיני באותה מידה. לא מפלה בין דם לדם.
false moral equivalency
06/05/2016 | 11:37
11
זה לא נושא שיחה אצלינו, אבל אם יוצא אז מדברים
06/05/2016 | 15:57
13
בעלי (ארגנטינאי) הוא בחור מאד רגיש וקשה לו עם נושא השואה, וגם עם הנושא של תקופת הדיקטטורה הצבאית בארצו. הוא לא רוצה לראות סרטים על שני הנושאים האלה ואני די מבינה אותו, וכשביקרנו בירושלים, אפילו לא עלה על דעתי להציע ביקור ביד ושם.  אבי היה יליד גרמניה (1925) ואתם כבר מבינים שלא היה יום בבית שלנו שהנושא הזה לא היה על הפרק. אני אישית לא מעוניינת לחזור ולדוש בו
חשבון בנק
06/05/2016 | 14:35
17
היי חברים
בת זוגתי עתידה לעבור לפה בעוד מספר חודשים.
מה נהוג בדר"כ לעשות עם חשבון הבנק שלה?
האם להשאיר אותו איך שהוא והיא תמשוך מזומנים בעמלה כמו תיירת,להעביר לחשבון שלי,לפתוח חשבון משותף?
מה להכין למפגש חידוש ויזה - כעבור שנה?
06/05/2016 | 00:31
6
29
שלום רב לחברי הפורום,
בשבוע הבא יש לי ולבת הזוג שלי, אזרחית זרה, תור למשרד הפנים לחידוש ויזה, בתום שנה בה היתה לה אשרת תייר עם אישור עבודה ב 1 B.
רצינו לברר שני דברים:
1. מה עלינו להכין לקראת המפגש הזה מעבר לצילומים משותפים, תשלומי חשבונות, ומכתבי המלצה?
2. שבועיים אחרי תאריך הארכת הויזה המיועד אנחנו טסים להתחתן בחו"ל. האם עלינו לפעול מראש מול משרד הפנים בישראל בנושא הזה?
תודה על תשובה!
לא ממש הצלחתי להבין
06/05/2016 | 10:06
21
הייתה לה ויזת תיירת או B1? זה לא יכול להיות גם תייר וגם B1
פתחת תיק לחיים משותפים כבר?
זה נקרא "תייר בעל רישיון עבודה" ב/1/B
06/05/2016 | 10:35
16
זה נקרא "תייר בעל רישיון עבודה" ב/1/B
הרגיל שמקבלים אחרי פתיחת התיק של בת זוג של ישראלי.
צריכה להיות רשימה מה עליכם להביא
06/05/2016 | 11:17
3
15
שווה לגשת ללשכה ללא תור ולבקש את הרשימה המדויקת כדי לא לפספס כלום.
תודה, אני רק מנסה לברר אם מישהו מהפורום יודע מה כלול ברשימה?
06/05/2016 | 11:23
2
6
בד"כ
06/05/2016 | 11:32
12
אישור תושב, משכורות אחרונות, אישור ניהול חשבון משותף, חוזה שכירות, ויש עוד... לא כדאי להסתמך על הפורום בעניין זה כי יש גם שוני בדרישות בין הלשכות.

בכי טוב לקבל את הרשימה שנדרשת אצלכם וללכת על פיה.  
לפי רשימה שקיבלנו לפני כשנה לאחר חידוש אשרה לא מזמן:
06/05/2016 | 13:24
13
(סניף  חדרה, חידשנו אשרת א/ 5 ברביעית) מוסיפה עוד תוספות למה שנאמר לך כבר שצריך להביא בנוהל הרגיל (תמונות,, אישורים ותלושי משכורת, וכו וכו):
הם די התעקשו על אישור מרואה החשבון שלי, הישראלית, שאני עצמאית ולכן נאלצנו לחזור בשנית שבועיים אחרי הפגישה וקיבלנו את האשרה.
תדפיס חשבון בנק משותף / אישור מהבנק
אישורים בריאותיים שיש לנו ביטוח רפואי מקופות חולים שלו ושלי - הפקידה ממש התעמקה במכתבי התשלום הרבעוני שאנחנו מקבלים ביחד על שנינו מקופת החולים.
צילום חוזה השכירות היה צריך להיות מצורף לצילום תעודת הזהות של בעל הבית שמשכיר לנו...נתקלתי לראשונה בבקשה הזו לאחר 7 שנים בתהליך.
התמונות היו חשובות להם וביקשו שאכתוב מאחורי כל תמונה מתי זה והיכן צולמה.
תדפיסים מביטוח לאומי (שלו, השכיר).

** הם לא הציצו במכתבים מחברים וממשפחה....
בהצלחה
תושב חוזר
03/05/2016 | 23:13
1
59
שלום לכולם 
אני מעוניין לחזור לארץ משהות ממושכת בחו"ל במסגרת של תושב חוזר.
במהלך השהות בחו"ל נישאתי לאזרחית קפריסאית ונולד לנו ילד מושלם :)
הנישואין נרשמו במשרד הפנים דרך הקונסוליה ולילד ולי יש דרכון ישראלי.
השאלה היא איזה סוג ויזה היא צריכה כדי להגר לישראל ואם צריך לבקש לפני שבאים לארץ או אחרי 
תודה 
תודה  
אתם צריכים להתחיל בתהליך מדורג להסדרת מעמד
05/05/2016 | 08:16
23
יש נוהל שמפורסם בקישורים של הפורום. 
רגע לפני חזרה ארצה - נשוי לאזרחית זרה - מה צריך לקחת עימי
03/05/2016 | 23:35
6
80
אהלן
אני חוזר ארצה אחרי 6 שנים שבהם התגוררתי בחו"ל (אוקראינה).
בזמן הזה התחתנתי לאזרחית אוקראינה + ילד.
התחתנו לפני שנתיים (הגשתי מסמכים להכרת הנישואין בקונסוליה בקייב אחרי החתונה) ולפני מס' חודשים נולד לנו ילד משותף.
אני חוזר על על מנת להסדיר מגורים ועבודה בארץ ואשתי נשארת באוקראינה. היא תעלה ארצה עם הילדים אחרי שתקבל אישור ממשרד הפנים
קראתי את הנוהל אבל אשמח להבהרות:
1.אילו תעודות עלי לקחת עימי ?
2. האם לתרגם את את התעודות המקוריות (הן יהיו עם אפוסטיל כבר) רק בישראל ?
3. לכמה זמן תקפה תעודת יושר ?
4. הורה הילד (בעלה הקודם) מנישואיה הקודמים לא מתנגד למתן אזרחות לקטין (כרגע בן 9). לפי הנוהל, משרד הפנים שולח אליו מכתב לאשר שהוא מסכים. עכשיו, האם ניתן לזרז את התהליך של לחכות חצי שנה ע"י כך שיהיה לי מכתב מההורה הביולוגי שהוא מסכים לכך שבנו יתאזרח בארץ ?
5. כמה זמן לוקח בממוצע מרגע פתיחת תיק עד שמקבלים אשרת כניסה לאישתי וילדה ולכמה זמן היא תקפה ?
תודה מראש לעוזרים
אז ככה
04/05/2016 | 23:53
5
33
אענה לך מה שאני יודעת:
1. תעודת לידה שלה, תעודת יושר, תעודת נישואין מקורית עם אפוסטיל, צילום דרכון שלה, בעיקרון יש הכל בנוהל נישואין באתר של רשות האוכלוסין וההגירה. חשוב לציין שכולן צריכות להיות מקור ומתורגמות ע"י עו"ד נוטריון ועם אפוסטיל
2. אתה יכול לתרגם איפה שבא לך אבל הן צריכות להיות בעברית
3. משרד הפנים דורש שהתעודת יושר תהיה תקפה עד לתקופה של חצי שנה
4. לא יודעת
5. אתה יכול גם במהלך פתיחת התיק להביא אותה- יש הרבה שמתחילים את תהליך הנישואין כשהאישה בארץ ומאריכים לה את הויזה. אשרת כניסה של תיירת תקפה לשלושה חודשים, רשיון עבודה תקף בד"כ לשנה. אם זה קטין אתה צריך לקבוע תור בשביל להביא אותו
בהמשך לשאלותיי:
05/05/2016 | 00:06
4
27
תודה רבה על תגובתך.
האם צילום דרכון צריך להיות מתורגם ועם חותמת נוטוריון או שמספיק רק צילום דרכון רגיל ?
לגבי תעודת יושר, תודה רבה על ההבהרה.
ככלל, ילד משותף מקל על כל התהליך או שעדיין יטרטרו ? כרגע אנחנו בתהליך בדיקת אבהות שמחייבים לבצע בחו"ל טרם הגעה ארצה.
צילום דרכון רגיל
05/05/2016 | 00:08
15
אין לי מושג לגבי הילד, אני דווקא חושבת שמקשים אם זה ילד שהוא לא שלך...בכל מקרה מה שאני כן יודעת זה שאם אתה רוצה להביא את הילד אתה חייב אישור מהאב אבל לא סתם ככה בכתב ידו...לא סגורה על איפה הוא צריך לחתום ליציאה לילד תברר את העניין
יש עוד מסמכים שאצה צריך להביא תבדוק ברשימה שלהם
05/05/2016 | 00:11
2
11
הבהרות
05/05/2016 | 00:16
1
24
דיברתי על ילד משותף שלי ואישתי (נולד לנו לפני מס' חודשים).
לגבי אישור מהאב, רשום בנוהל, פשוט חשבתי איך אפשר לזרז את העניין. למזלי הרב (מרוב הסיפורים ששמעתי) האב של הבן מנישואיה הקודמים לא מתנגד להגירה של בנו.
סליחה
05/05/2016 | 00:39
19
זו השעה
לא יודעת לגבי הילד תברר מול משרד הפנים
האם צריך לבטל את הויזה?
04/05/2016 | 11:30
1
57
היי לכולם
בקרוב הפגישה הראשונה שלנו ולכן אני חייבת לשאול
לבן זוגי יש ויזה מסלמה של מבקש מקלט האם אנחנו צריכים לבטל אותה לפני הפגישה במשרד הפנים?
הביטול של הויזה משמעה סיכון מטורף עבור בן זוגי האם יש איזשהוא פתרון?
בבקשה עזרו לי אני אובדת עצות
תודה!
שלום
04/05/2016 | 16:21
37
אין צורך להתעסק כלל עם הויזה מסלמה. גם אם אפילו לא היה לו אישור שהיה מהם, הדף שיש לכם עם מועד הפגישה היה מציל אותו במקרה של מפגש אקראי עם משטרת ההגירה .. בכל מקרה שיצלם את הדף עם פרטי הזימון לפגישה ושיהיה אצלו בכיס. אל תדאגי ובהצלחה
תחילת תהליך לקבלת ויזה ב/1 עם בת זוג מארגנטינה
02/05/2016 | 01:59
5
84
שלום,
חברה שלי מארגנטינה ואנחנו רוצים בקיץ להתחיל לגור ביחד בארץ. ארגטינה חתומה על אמנת האג מבחינת המסמכים.
היא היתה פה כבר פעמיים. בפעם האחרונה, הלכנו לשני עורכי דין וכל אחד אמר משהו אחר בנוגע לתזמון ההגעה שלה:
- הראשון אמר שאני צריך לפתוח את הבקשה בארץ, ורק אחרי שאני מקבל אישור ממשרד הפנים, להזמין אותה לבוא ואז מתקיים ראיון משותף והיא מקבלת ויזה ב/1.
- השני אמר שזה הדבר הכי לא נכון לעשות, כי במקרה כזה משרד הפנים יבקש ממנה להגיע לראיון בשגרירות הישראלית בארגנטינה לפני מתן אישור להגעה לארץ, ואז לך תדע מה ישאלו ואילו החלטות יתקבלו.

מה הדרך הנכונה באמת? האם היא צריכה להגיע לפה כתיירת ולהגיש בקשה לויזה, או שצריך לבצע את הפגישה והבקשה לפני ההגעה שלה?
מבחינת הכניסות/יציאות, במידה ותגיע ביולי תצטרך לטוס חזרה לארגנטינה באוקטובר ואז לחזור.

שני עורכי הדין ביקשו סכומים די גבוהים (כ-13,000 ש״ח לויזה ב/1). האם זה הסטנדרט בתחום?

כמו כן, אשמח לדעת האם יש פה רשימה של מסמכים שצריך להביא מארגנטינה ע״מ להגיש את הבקשה.

תודה!

שניהם צודקים
02/05/2016 | 10:19
4
58
הכל כתוב בנוהל להסדרת המעמד לבני זוג שאינם נשואים.
אם בת הזוג הזרה נמצאת בחו"ל, עליך להגיש בקשה להזמין אותה ארצה כדי להתחיל את ההליך המדורג להסדרת המעמד.
אם בת הזוג הזרה בישראל [לאחר שהגיעה לביקור כתיירת], אתם יכולים להגיש את הבקשה להסדרת המעמד כשהיא בישראל - בעבר היא הייתה חייבת לצאת מהארץ והיה עליך להזמין אותה, אך דרישה זו בוטלה.
כיוון שאתם לא נשואים, עדיף להגיש את הבקשה כשהיא בארץ - זה חוסך את זמן ההמתנה בנפרד ולבני זוג שאינם נשואים מקפידים יותר עם הבדיקות.
יוני
המשך
02/05/2016 | 17:12
3
46
היי, יש לך במקרה קישור לנוהל?
כרגע אנחנו בחו״ל- יש בעייתיות אם היא מגיעה כתיירת ואז אנחנו מגישים את הבקשה?

נוהל
02/05/2016 | 18:40
2
50

צירפתי את נוהל 5.2.0009 - הסדרת מעמד לבן זוג.
החובה להזמין מופיעה בסעיף ב(11) לנוהל 5.4.0003 - צירפתי [בפועל לא אוכפים את ההוראה הזו אם בת הזוג מגיעה רק לביקור כתיירת אלא רק אם יש כוונה להגיש בקשה להסדרת מעמד].

אם שניכם בחו"ל ויש לכם את כל המסמכים ולא ממהרים להגיע ארצה - תגישו בנציגות הישראלית בארגנטינה.

אם בת הזוג תגיע איתך לישראל במטרה מוצהרת להגיש כאן את הבקשה להסדרת המעמד - אם יגלו את זה, קיים סיכוי שלא יתנו לה להיכנס [יש להזמין מראש].

אבל אם היא תגיע איתך לביקור כתיירת, כפי שעשתה בעבר, ובזמן שהותה בארץ תחליטו להגיש את הבקשה - יקבלו את הבקשה ואף יאריכו לה את האשרה עד להחלטה בבקשה.

עו"ד יוני -
03/05/2016 | 14:50
1
43
ברגע שישראלי מגיע לישראל על מנת להזמין את בת זוגתו הלא ישראלית.
יש את סעיף ב.13 - הצהרה חתומה ע"י המוזמן (נספח ב') כי ידוע לו שאם בתוך 45 יום לא ימצאו המסמכים המבוקשים בקשתו מבוטלת ותשלח הודעת סרוב על הסף בהתאם.

האם המוזמנת (הזרה) צריכה לחתום על זה על מנת שיקבלו את הבקשה שתיכנס לארץ ?

יש עוד מסמכים שהמוזמנת צריכה לחתום ?
טעות בנוהל
03/05/2016 | 20:42
36

לא חותמים על נספח ב' - זה מכתב שרשות האוכלוסין אמורה לשלוח לך אם לאחר הגשת הבקשה התברר שחסרים מסמכים.

מה שקורה בפועל - בפגישה הראשונה בה אתה מגיש את הבקשה והמסמכים - הפקידה בודקת מולך אם הבאת את כל המסמכים.
אם חסרים מסמכים מהותיים [מסמכי סף], היא נותנת לך 45 ימים להביא אותם. אם אלה לא מסמכים מהותיים, בדרך כלל היא אומרת לך להביא אותם לפגישה הבאה [הראיון]. 

בת הזוג צריכה לחתום על מסמכים - תראה בנוהל והנספחים.
מחיר למשתכן
02/05/2016 | 19:27
9
89
אתמול ניסינו לקבל תעודת זכאות למחיר משתכן, וסורבנו בטענה שבני זוג שאחד מהם "תושב ארעי" אינם זכאים.

ניסיתי למצוא מקור חוקי ורשמי שקובע זאת אך לשווא. פניתי למשרד השיכון והאוצר, אבל לא קבלתי מהם תשובה.

מישהו כאן התנסה בעניין? קיבל תשובה אחרת מאיתנו?

רק אזרח ישראלי זכאי
02/05/2016 | 20:39
6
71

רק אזרח ישראלי - בהתאם להחלטה 1442 של מועצת רשות מקרקעי ישראל.
תוכל לבקש תעודת זכאות כיחיד / חד הורי [או להגיש בג"ץ...].
יוני קם
רגע, לא הבנתי
02/05/2016 | 21:36
5
55
למרות שאנחנו נשואים(מצב אישי בתעודת זהות הוא נשוי), לדעתך אני יכול להגיש בקשה כהורה יחיד? לא נשמע לי פרשנות סבירה... מה ההגדרה של הורה יחיד לפי החלטת המועצה?

עניין שמתאים לבג"ץ
02/05/2016 | 22:44
4
48

"הורה עצמאי" מוגדר בחוק סיוע למשפחות שבראשן הורה עצמאי, תשנ"ב-1992.
לפי מה שכתבת, אתה לא הורה עצמאי.

התוצאה של הגדרת הזכאות אינה סבירה - לא יתכן שישללו ממך את כל האפשרויות לזכאות, רק בגלל שאתה נשוי לתושבת ארעית - אם שוללים מכם את האפשרות לקבל תעודת זכאות כזוג נשוי, היה צריך לאפשר לך לפחות לקבל כיחיד.
הכתובת - בג"ץ
בג"ץ זה גדול עלי
02/05/2016 | 23:51
3
43
שווה לפנות אולי לאגודה לזכויות האזרח בעניין זה?

כשאני חושב על זה עכשיו, לפי התנאים בעצם זוג נשוי בעלי אזרחות ישראלית שגרים בארה"ב בכלל, יכולים לקבל זכאות והנחה מהמדינה לצורך רכישת דירה בארץ, ואילו זוג נשוי שגר בישראל לא זכאי. שזה בדיוק ההפך מהתכלית של התכנית הזו. אין איזה יועץ משפטי למועצה שאמור לוודא שמצבים כאלו לא יקרו?   
מה המהמשמעות הכלכלית של הגשת בג"ץ? כמה זמן עד פס"ד?
03/05/2016 | 11:55
2
30
יכול להיות שתקבל צו ביניים שמורה להוציא תעודת זכאות
03/05/2016 | 15:15
1
26
שתהיה תקפה עד תום ההליך..
פסק דין סופי יכול לקחת בין 6 חודשים ועד בכלל
סכומים זה משתנה בטח עלות של לפחות 15,000-20,000 ש"ח..אם לא תמצא עמותה שתעמוד איתך
תודה. סכום קצת יקר בשביל להשתתף בהגרלה...
03/05/2016 | 15:28
11
הכי טוב שתיפרדו
02/05/2016 | 21:11
29
מצחיק שמשכנתא כן אבל זכאות לא
03/05/2016 | 11:23
26
בעיה עם מעסיק
02/05/2016 | 12:23
1
70
היי
החבר שלי קיבל ויזת עבודה והתחיל לעבוד באיזה מקום. הבוסית לא מעוניינת להחתים אותו על טופס 101.
1-האם העניין יכול לגרום לבעיות בתהליך שלנו?- כלומר כשנגיע לחדש את המעמד שלו ונגיש פירוט של חשבון הבנק שלו יראו שהוא מקבל משכורת אבל לא מופרש מזה לביטוח לאומי או מס הכנסה--- זה יכול לסכן את הבקשה שלנו או בכלל לסבך אותו?
2-חוץ מהפיתרון הברור של לעזוב את מקום העבודה, האם מישהו יודע האם קיימת תקנה מסויימת שמחייבת בעל-עסק להחתים על טופס101?
2ב- במידה וקיימת כזאת תקנה, האם ניתן לתבוע את העסק על זה רטרואקטיבית ?
3-במידה ולא קיימת כזאת תקנה- האם יש צורך לשלם בטל"א\מס הכנסה באופן עצמאי כדי למנוע סיבוכים?

מחכה לשמוע מכם, אתם תמיד עוזרים לי מאוד:)
תודה רבה לכולם!
מעסיק שמעוניין שהעובד יעבוד בשחור - הייתי מתרחק ממנו
02/05/2016 | 14:01
46
כל הבלאגן הזה לא שווה את הכאב ראש.

נישואין לאזרח גרמני - קיים סיכוי לקבלת דרכון?
01/05/2016 | 15:36
1
68
שלום,

לבעלי יש אזרחות גרמנית הוא גר מאז ומתמיד בישראל (קיבל את האזרחות מהסבים). אנחנו מעוניינים לעבור לגרמניה והבנתי שישנה אפשרות לקבלת דרכון גרמני בשבילי ובתנאי שאוותר על האזרחות הישראלית שלי, דבר שאני לא מעוניינת לעשות.
חברה גרמניה שבן זוגה ישראלי הצליחה להשיג בשבילו דרכון גרמני מבלי לוותר על הישראלי תוך כדי שהעלו בפני השגרירות את הקושי לוותר על הישראלית בעקבות מעשי הנאצים. (לפני 6 שנים בערך הוא קיבל את הדרכון). השאלה היא האם יש איזשהו סיכוי לקבל דרכון גרמני מבלי לוותר על הישראלי?

במידה ולא, האם אוכל לגור בגרמניה לתקופה ארוכה מ-90 יום ואם כן מהם הזכויות של אדם הנשוי לאזרח גרמניה?
יש סיכוי
02/05/2016 | 10:56
48
אם לבעלך יש אזרחות גרמנית, אין שום מניעה שאת תעברי איתו לגור בגרמניה.
אך העובדה שלבעלך יש אזרחות גרמנית אינה מעניקה לך זכות לקבלת אזרחות אלא רק הקלות בהליך לקבלת האזרחות.
היום הם כבר לא מתעקשים על התנאי של ויתור על אזרחות נוספת, במיוחד לא מישראלים, כפי שהם לא מתעקשים עם ישראלים על התנאי שאין להעניק אזרחות גרמנית למי ששירת בצבא זר.
יוני
הקפאת הליך - האם זה אפשרי?
29/04/2016 | 11:18
13
102
שלום לפורום,
זאת הפעם הראשונה שאני רושם כאן, אני מודה שבתחילת התהליך שלי ושל אשתי עקבתי כאן אבל בזמן האחרון כבר לא.

אנחנו בתהליך המדורג וביולי הקרוב אנחנו צריכים לקבוע תור לבקשת אזרחות (כמעט סוף התהליך!) - אבל, אני התקבלתי ללימודים בחו"ל שיקחו אותנו לפחות ל5 שנים מכאן.
האם מישהו מכיר אפשרות להקפאת ההליך? או שאנחנו נצטרך להתחיל הכל מחדש כשאנחנו חוזרים?

תודה מראש לכל מי שיכול לתרום מהניסיון שלו או מההיכרות שלו את ההליך.
שלום
29/04/2016 | 13:56
6
78
אנחנו גם באמצע ההליך ובדקנו אם ישנה אפשרות לעזוב למספר שנים מבלי לפגוע בהליך, אך לצערי אין אפשרות כזאת. תנסו להשתדל ולהמתין שתקבל את האזרחות, אחרת תאלצו להתחיל הכל מהתחלה. בגדול, ניתן להיות מחוץ לישראל לתקופה של כחצי שנה מבלי לפגוע בהליך, אז תראה איך זה מסתדר לכם. למרות שלפני קבלת אזרחות אולי הם מחמירים יותר.
חבל שזה כך
29/04/2016 | 14:27
5
68
לצערי אנחנו לא יכולים לעכב את היציאה, אני מתחיל לימודים בספטמבר בחו"ל.
תודה על העזרה :)
אבל
29/04/2016 | 18:47
4
53
אם אתם תקבלו אזרחות ביולי אז זה מסתדר לא ? או שאתם מתכננים לעזוב לפני יולי ?
עכשיו ראיתי
29/04/2016 | 18:50
3
52
שכתבת שרק ביולי תקבעו תור בעצם ..
אולי אפשר איכשהו לשחק עם זה, כי מותר להיות מחוץ לישראל לתקופה מסויימת. כדאי לבדוק את זה ולחשב את הזמנים, חבל לוותר על זה אחרי שהגעתם לסוף המתוק ..
גם אם נוציא את האזרחות
30/04/2016 | 09:49
2
50
שמעתי שהדרכון הראשון הוא לשנה בלבד ואחרי זה צריך לחדש אותו ולהראות שמרכז החיים בישראל (כלומר אי אפשר להוציא אזרחות ומיד לעזוב את הארץ).

בכל מקרה ביולי אנחנו אמורים להגיש את הבקשה ולקבל את האזרחות במרץ 2017. אז מבחינת זמנים אין לנו ממש אפשרות.

חבל שאי אפשר להקפיא כי זה אומר שאנחנו נבחר לא לחזור לארץ, לעבור שוב את התהליך הזה זה משהו שאישתי לא תסכים לו.
הדרכון כן
30/04/2016 | 12:23
40
אבל את האזרחות היא לא תאבד לאחר שתקבל אותה. אם יש לכם ילדים משותפים אני ממש ממליצה לבדוק איך תוכלו לשחק עם הזמנים כדי שהיא תוכל לקבל את האזרחות .. אפילו אם תסעו לחו"ל, ניתן הרי לעזוב לתקופה של כמה חודשים.
אולי לנסוע ולחזור לכמה ימים ואז לנסוע שוב .. 
דרכון פחות חשוב
30/04/2016 | 22:32
32
לפחות תבואו לפגישה של האזרחות כדי לסיים את התהליך. נכון שדרכון מחייב מרכז חיים בארץ אבל זה לא אמור לשנות לכם כי האופציה השניה אומרת שתשארו בלי כלום. 
כדאי לקבל אזרחות ואת הדרכון לקבל כשתחזרו להשתקע בארץ. בינתיים ניתן לקבל תעודת מעבר במקום דרכון. 
תנסו להקדים את התור
30/04/2016 | 00:23
3
38
תלכו למשרד הפנים ותסבירו להם את המצב
לא מומלץ
30/04/2016 | 08:30
2
39
להסביר את המצב .. אני בספק אם יגיעו לקראתכם אם תאמרו שאתם מתכננים לעזוב את הארץ לתקופה של 5 שנים ומעלה ..
אני לא רואה כאן ברירה אחרת.
30/04/2016 | 10:59
1
42
חוץ מזה מה כבר יכול להיות? מה כבר יעשו להם? לפעמים הם כן באים לקראת האנשים תתפלא...תלוי גם על מי אתה נופל. אם הם נתקלו בפקידה חמודה שיגשו אליה או אל המנהלת, אני כן מאמינה שאפשר לעשות את זה
מה שסביר להניח שיעשו
30/04/2016 | 12:25
45
זה לסגור את התיק ולציין שהזוג הודיע על עזיבת הארץ וסיום ההליך המדורג
אין צורך לוותר על ההליך שעברתם עד היום
02/05/2016 | 10:48
1
28
אתה נוסע ללימודים - זו נסיעה זמנית, עם כוונה לשוב ארצה בתום הלימודים.
הרבה אזרחים ישראלים נוסעים ללמוד בחו"ל, וזה לא מבטל את התושבות שלהם - ולא צריך לפגוע באשתך שנוסעת איתך.
על פי הנוהל, מספיק שבת הזוג שהתה בישראל 3 שנים מתוך 5, ומתוכן השנתיים האחרונות ברציפות.
אני מציע - תגיש כבר עכשיו בקשה לקבלת האזרחות ותסביר שאתה יוצא ללימודים [תצרף אישורים וכו'] ותדגיש שזו נסיעה זמנית רק ללימודים.
באותה בקשה תבקש, לחלופין - שאם מסרבים לתת אזרחות אז שלפחות לא יסגרו את התיק אלא יאריכו את המעמד של א'/5 בשנה נוספת - ואז שוב תגיש בקשה לאזרחות, וכך הלאה עד שתחזרו.
וחשוב שתזכור, שכל נושא הענקת המעמד מסור לשיקול דעת הפקיד כך שבסמכותו לאשר את הבקשה.
זה עדיף מלוותר על ההליך הארוך שעברתם עד היום.
יוני
תודה על התשובה המפורטת
06/05/2016 | 00:21
4
אני אנסה אבל לא נראה לי שיסכימו לדבר כזה
ללמוד עברית ללא אנגלית
30/04/2016 | 20:00
6
66
היי לכולם,
עבר קצת זמן מאז הופעתי האחרונה... עסוקים. וחמסה, חמסה הכל הולך כשורה.
לשמחתי, חברה טובה החליטה לחזור לישראל עם בעלה הסיני וביתם היפיפיה. אומנם התינוקת תסתגל בעתיד, אבל הבעל שמאוד רוצה ללמוד עברית גם לא דובר אנגלית ולכן אולפן לא בא בחשבון. יש מי שהתנסה עם סיטואציה דומה? לימודים פרטיים? יש דוברי סינית באיזור חיפה שמלמדים עברית? אשמח לקבל רעיונות והמלצות בפרטי.

תודה ושיהיה אחלה שבוע.
ידיעת אנגלית אינה תנאי ללמידה באולפן
01/05/2016 | 10:14
5
39
הנה קישור שאולי יסייע
לא צריך לדעת אנגלית כדי ללמוד באולפן.
01/05/2016 | 12:31
4
39
כל מי שבא מרוסיה או צרפת והולך לאולפן יודע אנגלית?
ממש לא!
מצחיק שאלה הדוגמאות שנתת...
01/05/2016 | 19:42
3
40
קודם כל אני שואלת מתוך ניסיון. בעלי צרפתי וכמו הרבה אחרים הוא מדבר אנגלית. בסבב הראשון הוא למד באולפן שרוב התלמידים היו דוברי רוסית, אבל המורה מלמדת באנגלית, לפחות בהתחלה. נכון שהמורה לא תמיד דוברת רוסית אבל ברגע שדוברי הרוסית לא מבינים, אחד התלמידים מתנדב ומסביר ברוסית. אז לסיכום אם אתה לא דובר רוסית או אנגלית יש לך בעיה. אם אתה צרפתי רוב הסיכויים שתבין קצת אנגלית ואם לא יש אפשרות לבחור מורה דובר צרפתית (תלוי איפה).

HongBao אם אני לא טועה, זוגתך סינית. איך היא למדה עברית...? מדברת אנגלית?
אני לא מכיר שיטת לימוד כזאת
01/05/2016 | 21:22
1
29
אני יודע שעברית באולפן מלמדים בעברית, ולא בשום שפה אחרת.

ואם בכל זאת רוצים תרגום, יש מימיקה, יש ציורים על הלוח, יש אמצעי עזר אחרים.

לא נראה לי שצריכה להיות בעיה מהבחינה הזו.

03/05/2016 | 08:38
5
נכון היא סינית
02/05/2016 | 10:47
34
וכן, היא יודעת אנגלית (כי אחרת גם לנו היה קצת קשה לדבר, והסינית שלי לא ברמה מספיקה בשביל לנהל זוגיות). ועברית היא עדיין לומדת, עכשיו כבר באולפן ב'.
מעבר מידועים בציבור לנשואים
01/05/2016 | 14:31
3
56
שלום,
התחלנו תהליך של ידועים בציבור וזוגתי קיבלה ב1.
במשרד הפנים (רשות האכלוסין) נאמר לי שאם ארצה לזרז את תהליך קבלת א5 נצטרך להתחתן בחו"ל.

אנו נתחתן בקפריסין בקרוב ואני מחפש את הדרך הטובה ביותר להצהיר על הנישואין.
האם יש אפשרות להצהיר על הנישואין כבר בשדה התעופה או שצריך לקבוע תור ברשות האכלוסין (זה בדר"כ 3 חודשים המתנה, לכן אני מעדיף פתרון מהיר יותר)
צריך לקבוע תור
01/05/2016 | 14:37
1
44
וכמובן להביא את תעודות הנישואין המפוסטלת ואישורים נוספים הדרושים בתהליך של הנשואים (אישור עירייה למשל) וכד'. אם אתם יודעים את תאריך הנישואין, קבעו תאריך פגישה במשרד הפנים בסמוך אליו. 
ואל תשכח
01/05/2016 | 15:51
44
לשנות את הסטטוס לנשוי לפני התור במרשם ודרכונים (עם תעודת נישואין מקורית עם האפוסטיל)
אין צורך לצאת בהצהרות
02/05/2016 | 10:25
31
תקבעו תור לפני שאתם נוסעים להתחתן.
כשאתם חוזרים תגיעו לפגישה עם תעודת הנישואים המאושרת, ובמקום רושמים את הנישואים [בשלב ראשון "בבירור"] ומחליפים למסלול נשואים.
לא יעזור לך ללכת למשרד הפנים ולבקש להירשם כנשוי, כיוון שלא רושמים אותך מיד כנשוי אלא במעמד של "בבירור" - ומעבירים את הבקשה לפקיד שמטפל בהסדרת ההליך המדורג שלכם.
יוני קם
חתונה עם בת זוג מרומניה - התחלת התהליך
29/04/2016 | 12:31
7
98
אתחיל מתאור הסיפור בקצרה,

ב7.4 נישאתי לבת זוגתי כיום אשתי, הינה בעלת אזרחות האיחוד (רומניה), כחודשים לפני החתונה ניגשתי עמה (בזמנו נכנסה לישראל על תקן תיירת עם דרכון אירופאי) למשרד הפנים ברמת גן לברר אילו טפסים עליי לארגן מראש. נאמר לי "לקבוע פגישה" לשנינו לאחר החתונה. העניין הוא שיומיים לאחר החתונה התקשרתי לשגרירות הישראלית בבוקרשט שם נאמר לי שאין כל צורך להגיע לשגרירות לאימות המסמכים אם אדאג לחותמות אופוסטיל ותרגום התעודות אם אינן בעברית או אנגלית - כך עשיתי ומבחינה זו הכל בסדר. בנוסף ע"פ השגרירות נאמר לי כי ע"פ החוק הישראלי : "אזרח המתחתן לזרה מחוץ לגבולות ישראל חייב תוך 30 יום להודיע לרשויות בישראל על הנישואין (משרד הפנים ורשות האוכלוסין), עד אז אסור לה להיכנס לישראל" . מה פירוש המשימה להודיע?... לכשהיגעתי לישראל עם כל המסמכים (חתונה,יושר,תעודת לידה, הוכחת סטטוס קודם ועדכני - של בת זוגתי, הכל כולל תרגום ואופוסטיל ע"פ הצורך) ניגשתי עם הכל ועוד כל הניירת והדרישות שמופיעות בדף שקיבלתי כחודשיים קודם לכן ממשרד הפנים (הסדרת מעמד לבת\ן זוג שהתחתן עם אזרח\ית ישראלי\ת) - בתומי אמרתי "שלום הגעתי ע"פ דרישת השגרירות הישראלית בבוקרשט להודיע כי התחתנתי, בבקשה הנה כל המסמכים קחו ".
הם אמרו : " לא, תקבע פגישה". אמרתי כבר קבעתי ל15.5 כמו שאמרתם פגישה לי ולה". הם אומרים לי: "מה פתאום, בפגישה הזו רק אתה מצהיר על חתונה" אני אמרתי : "מה פתאום, בפגישה הזו אמרתם לי להגיע איתה - רק איך היא תיכנס לישראל ותגיע לפגישה אם אסור לה להיכנס בגבולות המדינה?"... הם:" לא לא, קודם כל תודיע על החתונה ותגיע לבד לאותה פגישה, אח"כ נקבע לכם פגישה בה תגישו את כל יתר המסמכים לפקיד.

מספר שאלות ונקודות למחשבה:
1. מדוע שום דבר לא ברור ונשמע שכל פעם נציג אחר בלישכה מטעה אותך או מוסר לך אינפורמציה וגרסאות שונות ולא ברורות ?
2. האם כל האפלוליות הזו מכוונת כדי להקשות?
3. למה אין נוהל אחיד שיהיה ברור איזה סוג ויזה עלינו לדרוש ולטעון מראש.
4.במצבי: הסדרת מעמד לבת זוג זרה שנשואה לישראלי, מהי הויזה הראשונה שיש לדרוש ושאותה אני אמור לקבל? ב\1 אש\1 ?
5. לא משנה איך ומתי אבל ההיגיון שלי אומר שלאחר שהם מכירים בעובדה שאנחנו נשואים הם אמורים לתת לה אשרת כניסה באופן אוטומטי כדי שהיא תוכל להיגע ל"פגישה" -האם הבנתי נכון?

6. מה הטימטום בחוסר השקיפות והבהירות לגבינו? מדוע להעמיד אותנו במצב של ספקות וסיטואציה שבה אתה אף פעם לא מרגיש מוכן וערוך עם כל הטפסים כך שכל פקיד נותן לך אינפורמציה אחרת ואין לך מושג איזה סט טפסים עליך להכין ומכאן החשש שמא יהיה חסר לך טופס כלשהו שצריך להביא בנוסף על כל מה שכבר הכנו ממדינת המוצא.
הרי כשמתחילים את התהליך חשוב לדעת איזה ויזה לדרוש בהתחלה מכיוון שעם דרישה עבור כל ויזה שהיא יש צורך בסט מסמכים אחר\ מעט שונה. התחלה של כל ויזה משפיעה על התוצאה הסופית: תושב ארעי\פליט\אזרחות - אז למה לא להנחותבמדויק מראש.

יש בי טעם מר כאילו אין וודאות והכל מכוון במנגנוני סיבוך יזומים ומתוכננים מראש. לא רק בזכות התחושה שהם לא יודעים מה לעשות איתך ומה להגיד במדויק אלא כאילו נח להם שאנשים ילכו לאיבוד. - חלאות ארורים הם.

ברור לי שכל אחד עם סיפור טיפה שונה וכל אחד הוא מקרה פרטי ומיוחד אבל כל הסיפורים ששמעתי עד היום הם בעלי מכנה משותף - כולם מסתבכים בצורה\רמה כזו ואחרת ואין למשרד הפנים אינטרסט אמיתי לעטוף להנחות ולהסביר כדי להקל את התהליך. למה נדמה שזכויות בסיסיות מועלמות ונשללות מאנשים כמוני בכוונה תחילה?! (זכות להתחתן עם מי שאני רוצה לחיות בארץ שלי).

במקום שיהיה נח ויעיל - הכל מסורבל והפך לתחום אפור.

המסקנה הראשונית שלי ועוד לפני שהתהליך החל היא שהדבר הכי חשוב היא לדעת מה לדרוש כי זה בסוף ישפיע על מה שאתה מקבל.

אשמח לכל התייחסות והכוונה על מנת שאמנע מטעויות ובזבוז זמן עתידי. (כן תהיו נחמדים, ברור לי שכבר היו כאן התיחסויות למצבים דומים )
ניסיתי לקרוא לאחור אך כל סיפור הוא מעט שונה וקשה ללקט תשובות לכל השאלות והתהיות מהתכתבויות קודמות)
תודה מראש,
בן.
ישנן הנחיות באתר רשות ההגירה
30/04/2016 | 09:21
5
54
שמתייחסות לנישואים בין אזרח ישראלי לאזרח זר. אלה ההנחיות היחידות שאתה צריך להתייחס ולא לעצות שמתקבלות ממקורות שונים.

בעקרון ישראל איננה מדינה שפותחת שערים לנוכרים. רצוי להסתייע בעורך דין שילווה את ההליך.
יתכן ובסוף לא תהיה לי ברירה ואקח עו"ד
30/04/2016 | 17:25
4
42
אבל קודם לכן לפני הכרזה רשמית על יאוש , הייתי שמח לברר מה עליי לדרוש תחילה ואם כאן כמה חברה יוכלו לתת לי הבהרות זה יהיה מאד נחמד:
אם למשל רשום ע"פ רשות האוכלוסין: תחילה יש לקבל אש\1 ואם בת הזוג איננה נוכחת במעמד הבקשה עלי לבקש אש\6 - אוקי בסדר אבל לי חברים אמרו ב\1 שזוהי אשרה הכוללת אישור עבודה - אם כך, ממה להתחיל?

האם הצהרה על נישואין היא נפרדת ועליי לדאוג לזה בטרם הפגישה? (אם כך הטעו אותי ששלחו אותי הביתה כשבאתי לבדוק לפני שבוע) ובכך "הפגישה" עבור שני בני הזוג הפכה להיות רק אני מולם.האם באותה פגישה ב15.5 אני רק מודיע על נישואין מבקשה אשרת כניסה עבורה והולך הביתה או שמא כבר יכול להתחיל את התהליך ולתת להם את כל העדויות, מסמכי אופוסטיל,שכר דירה,תלושים,חשבונות וכו'?

למעשה, האם הם הטעו אותי במתכוון או שככה זה אמור להיות כרונולוגית?
אז ככה מהניסיון שלי
01/05/2016 | 00:01
1
53
לפי דעתי הפגישה שקבעו לך זה לפתוח תיק ,זאת אומרת להגיש את הטפסים והניירת של החתונה עם כל מה שביקשו ממך,בפגישה זו את לבד בלי האישה,לאחר שהם בוחנים את הניירת סביר להניח שיאשרו לך להביא את אישתך ,אצלי זה לקח חודשיים עד שאישרו לנו,כל העניין שהכל מסורבל ולא מובן לפי דעתי זה להקשות ולמרר לנו את החיים,ככה זוגות שנמאס להם יפסיקו תתהליך ויהגרו למקום אחר,בסופו של דבר רוצים מדינה רק של יהודים ,אז עיצתי לך זה להכיר ולקרוא את הנוהל של משרד הפנים ולבוא מוכן ומתוקתק עם כל המסמכים שצריך,תאמין לי מבין אותך,זה חבורת טמבלים שיושבים שם ונהנים לטרטר אנשים בלי סיבה,בהצלחה.
מרגע פתיחת התיק עד שהבת זוג יכולה להיכנס לישראל
01/05/2016 | 13:01
33
כמה זמן זה לוקח ?
תשובה
01/05/2016 | 10:34
1
57
קודם כל מזל טוב, ולא, לא צריך עורך דין.
יש נוהל מסודר לגבי מתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי, תלך על פיו ולא אמורה לצוץ לך שום בעיה למרות ששוב, כמו שאמרת משרד הפנים אוהב להערים קשיים, על מי שלא בקיע בנהלים ולא ממש מסודר במסמכים. על פניו מקריאת ההודעה שלך, אתה לא נראה אחד כזה.

לגבי הנוהל, כתוב בו שבמידה ובת הזוג לא נמצאת בארץ, עליך לקבוע פגישה במשרד הפנים על מנת להתחיל את ההליך ("לפתוח תיק") טרם הגעתה לרבות אם היא ממדינה בה לא צריך אשרת כניסה לישראל. פתיחת תיק עולה בערך 960 שקל שכחתי את הסכום המדוייק, תכין את עצמך נפשית.

במעמד הפגישה הזאת, הינך מגיש את כל הניירת (תבדוק עוד פעם שיש לך הכל כולל תרגום מאומת ע"י אפוסטיל, מקור שנשאר אצלך + העתקים למסירה)  כמו שנדרש ע"י הנוהל והם בתגובה תוך 45 יום (לרוב זה קורה תוך שבוע) נותנים לאישתך אשרת כניסה לישראל ואח"כ שניכם ניגשים יחד להסדיר את מעמדה.

מה זה להסדיר את מעמדה? לאחר שהיא תגיע לארץ, יהיה עליכם לפנות למשרד הפנים תוך 30 יום להסדרת המעמד. בפגישה ינתן לה מעמד ב/1 = תייר עם אשרת עבודה עד לסיום בדיקת התיק לגביכם, מצב זה ימשך במידה ואין בעיות מינימום 6 חודשים.
בתום החצי שנה, אתם ניגשים שוב למשרד הפנים ביחד ובמידה והכל בסדר, הניירת בסדר, הראיונות האישיים בנפרד יעברו בסדר - ינתן לאישתך מעמד א/5 תושב ארעי, תונפק ת.ז ובכך יאושר התחלתו של ההליך המדורג (עד אז זה רק בדיקה ולא ההליך עצמו).
ההליך המדורג יארך 4 שנים, כל שנה פגישה במשרד הפנים להארכת מעמד א/5 ובדיקת כנות הקשר בינכם.
בתום ה-4.5 שנים מיום כניסתה לארץ, במידה והכל תקין ניתן לבקש להתאזרח.

אש/1 זהו טופס בקשה (להביא למעמד פתיחת התיק) למתן אשרת כניסה לישראל (גם אם היא לא צריכה אשרה כי היא מרומניה) ואתה מבקש בטופס סוג אשרה שנקראת "ב/2" - תייר, שלאחר מכן יהפוך לב/1 כמו שאמרתי.
תודה על התשובה הסדורה! הצלחת לעזור לי לסדר את הראש
01/05/2016 | 21:56
19
עכשיו הרבה יותר ברור, תודה.
לא קראתי את כל הטקסט
30/04/2016 | 22:41
54
אבל,

הנה הנוהל. קרא ולמד אותו. תבין את התהליך ושלביו ואח"כ אם יהיו שאלות נשמח לעזור.
ואין צורך בעורך דין. 

בהצלחה. 
שלום חברים-שאלה קצת מורכבת
30/04/2016 | 13:10
3
100

לא בטוח שלמישהו תהיה תשובה לשאלה הזו,אבל יש פה כמה תותחים שאולי ידעו לענות.
הסיפור הוא כזה,אני נמצא בעבודה שאני פשוט לא סובל.
הייתה לי פגישה במשרד הפנים לפני שבועיים להזמנת בת הזוג עם המסמכים.
תכננתי לעזוב לאחר הפגישה ורק שיראו שאני אכן עובד ושיש תלושי שכר.
מה שקרה דחו לי את הפגישה לעוד חודש וחצי בגלל שתוקף הדרכון שלה היה לשנה ו11 חודשיים וחצי ולא שנתיים(למרות שהפקידה בטלפון אמרה לי שזה מספיק בוודאות ולא צריך לחדש).
אני ממש רוצה לעזוב ולצאת מעבדות לחירות לרגל חג הפסח ולעזוב.
אבל אני לא יודע אם זה יהיה בעייתי בפגישה ואם יתחילו לשאול שאלות.
אני גם לא יכול להיכנס לעבודה חדשה כי ברגע שתהיה לי את ההזמנה אני מתכוון לטוס אלייה ואז לחזור איתה יחד.
יש המלצות ?
אין הכרח להשאר בעבודה שלא אוהבים
30/04/2016 | 22:34
54
זה לא תנאי בנוהל
לא יפסלו אתכם על הושא הזה. אל חשש. 
לא רואה בעיה
01/05/2016 | 21:17
28
מותר לבן אדם גם לא לעבוד תקופה מסויימת אם הוא יכול להרשות זאת לעצמו.

תודה רבה!
03/05/2016 | 23:46
1
כניסה לארץ לאחר הגשת בקשה
01/05/2016 | 12:51
1
55
שלום לכולם,                                                                                 קודם כל רציתי לשאול האם ניתן לקבל אשרת b1 כאשר בת הזוג שלי בחו״ל ואם כן האם יאפשרו לה באמצע ההליך להיכנס לארץ או שנחסמת לה הכניסה לאחר הגשת הבקשה? תודה מראש לעונים
לא
01/05/2016 | 19:11
38
לא ניתן לקבל מעמד ב/1 כשהזר לא בארץ.
במידה והזר בחו"ל, עליך לפתוח תיק ברשות האוכלוסין - להזמין את הזר לארץ באמצעות טופס אש/1 בבקשה למעמד ב/2 (תייר כללי) ולאחר הגעתה לגשת שוב לרשות האוכלוסין לקבל את מעמד ב/1.
במידה ורוצים לצאת ולהכנס לארץ אחרי קבלת ב/1 יש לבקש אינטר-ויזה (אשרת כניסה רב פעמית לישראל)
התחלת תהליך או המתנה וגם שאלה לגבי עזיבה
01/05/2016 | 12:33
3
53
אנחנו שתי נשים, נשואות לפי החוק בגרמניה.
זוגתי לומדת באוניברסיטה אך מסיימת בספטמבר הקרוב ואנחנו נעזוב את הארץ למספר שנים.
פתחנו תיק במשרד הפנים לפני שלושה חודשים אבל עדיין לא חזרנו אליהם עם כל המסמכים מכיוון שהנפקת כל המסמכים הרלוונטיים נעשה בגרמניה והדבר לוקח זמן.
האם יש בכלל טעם להתחיל תהליך אם אנחנו גם ככה עוזבות בספטמבר? (ממה שהבנתי ואולי אני טועה צריך שמרכז החיים יהיה בישראל בזמן ששוקלים את מתן הויזה)

כאשר אזרח ישראלי עוזב את הארץ בידיעה שזה לכמה שנים טובות, האם צריך להודיע למשרד הפנים, ביטוח לאומי, מס הכנסה?
(או כל משרד אחר)

תודה!

תשובות
01/05/2016 | 14:23
2
38
אם אתן עוזבות לתקופה ממושכת אני לא רואה טעם להמשיך את התהליך. כדאי אולי להודיע על כך בצורה מסודרת ולבקש אשרת תייר לתקופת הביניים. מהות התהליך הוא מרכז חיים בישראל. 
אפשר להודיע לביטוח לאומי על הפסקת תושבות, יש לכך יתרונות וחסרונות וצריך לבחון אותם. אם לא מודיעים אז יש לשלם את דמי הביטוח. 
תודה על התשובות,יש למישהו מושג כמה זמן לוקח תהליך קבלת ויזה?
01/05/2016 | 16:30
1
24
וכמה זמן ברצף צריך לחיות בארץ על מנת שבן/בת הזוג יקבלו תושבות זמנית/קבע?

והאם יש מאמר שמפרט מה היתרונות/ חסרונות של הפסקת תושבות?
מאוד תלוי בלשכה. בכל מקרה לוקח חודשים.
01/05/2016 | 16:40
14
העברת התיק למחוז אחר בעקבות מעבר דירה
26/04/2016 | 19:10
6
67
אם אני עובר דירה באמצע ההליך המדורג - והמגורים החדשים במחוז אחר [לדוגמא: מעבר מתל אביב לירושלים]
האם מעבירים את התיק למחוז החדש או שאני ממשיך להיות מטופל במשרד שבו התחלתי את התהליך?
תודה,
אריק
אנחנו עשינו זאת כדלקמן:
26/04/2016 | 20:09
3
61
באמצע הליך ולאחר קבלת א/5 (היינו 3 שנים באשרת ב/1 ושנה אחת באשרת א/5) העברנו מסניף בדרום הארץ לסניף משרד הפנים בחדרה.
שלחתי פקס מסודר לסניף הדרומי עם בקשה שלי להעביר את התיק ועם צילום תעודות הזהות שלנו עם הכתובת החדשה, ואז התקשרה אלי הפקידה החביבה כדי לשאול ולוודא שאכן זה מה שאני רוצה. לאחר כחודש יצרתי קשר עם הסניף בחדרה - יותר נכון עם מוקד השירות של משרד הפנים מחלקת אשרות, ביררתי האם התיק (עב הכרס) הגיע ולא ידעו להגיד. הלכתי פיזית לסניף בבוקר אחד וביקשתי לברר האם התיק שם ואכן היה שם. ב-3 השנים האחרונות אנחנו מטופלים בחדרה והכל סבבה (מתגעגעים קלות לסניף הדרומי והאינטימי אבל אין תלונות לגבי חדרה).
חייבים לוודא שאכן התיק הגיע לשם בשלום כי היו פה מקרים שנעלמו תיקים בדרך או שפשוט שכחו להעביר אותם..
בהצלחה
תודה על התשובה - אצלי זה הפוך - אני לא רוצה להעביר
26/04/2016 | 20:47
2
46
נראה שאתם מאוד רציתם להעביר את התיק למקום המגורים החדש.
אני דווקא מעוניין להשאיר במקום הישן.
האם זה שאני משנה כתובת במשרד הפנים, גורם לכך שהתיק עובר איתי לסניף הקרוב למקום מגוריי - או שאני יכול להשאיר אותו במקום הישן?

במידה ושינית בתעודת הזהות
26/04/2016 | 20:57
1
48
״החוק היבש״ די מחייב אותך להתנהל בסניף הקרוב למקום מגוריך...
האפשרות ההגיונית שנראית לי - פשוט לא לשנות בתעודת הזהות את הכתובת ולהתנהל מול הסניף הישן.
הבעיה העיקרית באפשרות זו היא החשבונות של הדירה, החוזה של הדירה ושאר עיניינים.
אנחנו עשינו זאת כ-4 שנים, גרנו במקום הקרוב לחדרה והיינו בסניף הדרומי, פשוט כתבנו להם שאנחנו גרים ביחידה הצמודה לכתובת של הורי ובתעודת הזהות שלי הכתובת היתה של הורי.  לא מומלץ... אבל עשינו זאת כי יש לבן זוגי רישום פלילי והיה סיפור והסניף הדרומי קיבל זאת וחששנו לעורר מתים עם סניף חדרה, רק אחרי שקיבל א/5 העברנו את התיק לחדרה.
אני לא חושבת שאפשר לא להצהיר על הכתובת החדשה
30/04/2016 | 00:31
18
מכיוון שאתה צריך להביא כל פעם לפגישות הוכחות לשכר דירה וכו'
תלוי בנסיבות
27/04/2016 | 19:33
28
לי נאמר ע"י מנהל מחלקת האשרות שלנו כי לאחר שנתיים במעמד א5, התיק נשאר בלשכה המקורית, גם אם עוברים דירה לעיר אחרת.

כך שישנה חשיבות גדולה למשמעות במושג "אמצע התהליך"...

אנחנו החלפנו פעמיים באמצע התהליך
29/04/2016 | 11:15
31
התחלנו ברמלה, עברנו להרצליה ואז חזרנו לרמלה.
המעבר מרמלה להרצליה לווה בבעיות, בעיקר כי אי אפשר ליצור עם הסניף בהרצליה קשר. הייתי צריך להגיע לשם פיזית כדי לוודא שהפקידים ימשכו את התיק אליהם.
החזרה לרמלה הייתה קלה יותר, אבל לוותה בחוסר תיאום בין המשרדים השונים. המשרד בהרצליה טען כי ההליך צריך להסתיים איפה שהוא התנהל והמשרד ברמלה טען שההליך צריך להתקיים במחוז המגורים. 
בסוף חזרנו לרמלה - כלומר מאוד נקודתי. אני חושב שאם יש לכם סיבה טובה להשאיר את ההליך במחוז המקורי יתנו לכם.
קפריסין
27/04/2016 | 14:13
1
112
יש לך פה מדריך מצויין שמפרט בדיוק מה נדרש עבור ההליך של נישואים אזרחיים בקפריסין: http://www.dt-law.co.il/civil-marriage-cyprus
וואו - 5000 יורו?
28/04/2016 | 22:38
62
קצת יקר, לא?
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
אודי ברגר- ייעוץ אסטרולוגי
אודי ברגר אסטרולוג ומאמן
פורום תמ
פורום תמ"א 38
Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה