לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום זוגות מעורבים
בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

מכתב סיום העסקה
26/05/2016 | 12:39
5
שלום לכולם,
בעלי עבד חצי שנה עם ויזה B1 . לפני כשבועיים קבלנו את הא5 ויזה ועכשיו הוא עוזב את מקום עבודתו ועובר לעבודה חדשה. רציתי לשאול האם עליו לבקש מן המעסיק מכתב סיום העסקה למס הכנסה? אצל המעסיק הקודם הוא רשום תחת הB1 , לא עדכנו עדיין את הא5.
תודה רבה לעונים

בחינת האופציה לחיים בארץ
25/05/2016 | 19:46
35
שלום,
בן זוגי נמצא בארץ כעת על אשרת תייר ויש לנו תור למשרד הפנים ליולי להגשת בקשה לחיים משותפים.
העניין הוא שאנחנו לא ממש בטוחים שברצוננו לחיות פה לנצח - בשלב זה, אין לו כוונה לעבוד בארץ אבל כן היינו רוצים להאריך את השהות שלו ולבחון את האופציה. אני מחוייבת להישאר בארץ עד סוף נובמבר והיינו רוצים שהוא יישאר איתי - מבלי לעבוד. האם יש אפשרות להאריך את ויזת התייר שלו בשלושה-ארבעה חודשים?
אנחנו לא רוצים לעבור את כל התהליך המייגע הזה לשווא...

תודה רבה מראש,
טלי.
ראיתם? מחיר למשתכן - כי הכי כיף בעמימות
25/05/2016 | 07:46
3
44
מרגיש שאפשר לספר את כל הסיפור של הזוגות המעורבים בכתבה הזאת...
מעניין מאוד
25/05/2016 | 17:58
2
19
אני העלתי את הבעיה הזו כבר לפני חודש, גם לנו נאמר שאין זכאות.

הכתבה דווקא מעודדת בכך שאולי יהיו הנחיות חדשות.

בדיוק רציתי לשלוח לך את הכתבה הזו
25/05/2016 | 18:53
1
23
נראה שפנייה לפניות הציבור של משרד השיכון תספיק..

ממש לא
25/05/2016 | 18:55
30
לפני חודש כאשר קיבלנו תשובה שלילית, שלחתי מכתבים הן לפניות ציבור של משרד השיכון, והן לשר האוצר באופן אישי.

אף אחד אפילו לא טרח לחזור אלי עם תשובה...

עזרה בנושא מעבר לאנגליה או גרמניה
23/05/2016 | 16:30
1
37
שלום רב, צריכה עזרה למי שיודע/ת לגבי מעבר לאנגליה או גרמניה
בת זוג אירופאית ואני ללא אזרחות או דרכון אירופאי!
לה יש בארץ ויזת חיים משותפים...
האם אפשרי מעבר אם היא מוצאת עבודה?
מה יותר קל מבחינת חוק איזו מדינה?
ולגבי חוק האיחוד האירופאי כי היא מהולנד! אבל לא מעבר להולנד...
יש פורומים אחרים בנושא
25/05/2016 | 11:45
23
ישנם פורומים של ישראלים באירופה ואולי גם יותר ספציפיים. נסה שם.
מילוי הטפסים לנתיב
24/05/2016 | 23:38
1
34
שלום לכולם,

קיבלנו למלא טפסים ולשלוח לנתיב, האם יש משהו שאני גם צריך למלות או חברה שלי צריכה למלא את הכל לבד? (אנחנו לא נשואים).

תודה מראש!
היא צריכה למלא לבד
25/05/2016 | 10:59
18
את כל הטפסים, יש שאלות שקשורות אליך שהיא ממלא עבורך.
תיק חיים משותפים וויזת סטודנט
24/05/2016 | 14:35
2
51
שלום,
אני אובדת עצות.

אני ישראלית ובן זוגי מזה 4 שנים הוא סקוטי (בריטי). הוא כרגע נמצא בארץ על ויזת סטודנט ולומד תואר שני. אנחנו רוצים להתחיל בתהליך של פתיחת תיק חיים משותפים. חיכינו 3 חודשים לתור ראשון לפתיחת התיק ומעבר לזלזול וליחס המכפיר (לשכת נתניה), נפנפו אותנו בשנייה שהגענו לשם בטענה שכדי לפתוח את התיק בן זוגי צריך לוותר על ויזת הסטודנט שלו.
הבנתי מכמה אנשים (אחד מהם עבר את התהליך בנתניה) שלא חייבים לוותר על הויזת סטודנט בשביל חיים משותפים. וגם ההיגיון (שהבנתי שהוא לא חזק בכל הביורוקרטיה הזו) אומר שאין בעיה שיהיה על ויזת סטודנט, שממילא לא מקנה לו אפשרות לעבודה, עד שיקבל ויזת חיים משותפים ב/1 ואז תתבטל ויזת הסטודנט.
דיברתי גם עם עורך דין שאמר לי שלא צריך לוותר על ויזת הסטודנט, אבל בלשכה בנתניה מתעקשים על כך שצריך (דיברתי איתם גם טלפונית).
אני לא מצליחה למצוא על זה שום מידע ושום התייחסות בנוהל או בשום מקום אחר.
בבקשה עזרו לי!

תודה!
עוד דבר
24/05/2016 | 14:40
1
39
אם אכן אין אפשרות אחרת מלבד ויתור על ויזת הסטודנט: מהי סוג הויזה שמקבלים למהלך הטיפול בתיק?
אנחנו מתכוונים לטוס לבקר את המשפחה שלו בקיץ והוא מתכוון לטוס לטייל באוקטובר - האם תהיה לו בעיה לחזור אם יהיה עם הויזה הזמנית שניתנת לו למהלך הטיפול בתיק?

שוב תודה
מרתיח!
25/05/2016 | 07:55
33
הפער בין החוק להתנהלות בלשכות נורא. אין לי תשובות למה מותר ומה אסור, כי הם במתכוון (לפחות ככה נראה) לא מפרסמים את זה. לגבי הויזה הזמנית עד ה-ב'1 - לנו היה סיפור עם זה, שלא נתנו לבן הזוג שלי להיכנס לארץ עד אחרי הראיון - סתם ככה כי הם יכולים וכי לא כתוב בשום מקום אחרת (גם לנו בדיעבד עורכי דין אמרו שזה לא היה חוקי). אמנם התנאים שונים אבל השורה התחתונה היא שזה לא קטן עליהם. אז את השיקולים שלכם - בין אם לריב איתם עכשיו ולהיכנס עם גורמים גדולים יותר, ובין אם פשוט לקחת בחשבון שהם יכולים להחליט שרירותית הכל על המקום ולשנות חוקים מיום ליום ולחיות עם זה... היא שלכם. בכל אופן אני ממליצה לעקוב ולאסוף עדויות מההתנהלות מולם בתהליך.
התחלת תהליך לחיים משותפים
23/05/2016 | 08:18
17
92
היי,
אני אזרח ישראלי, הכרתי תיירת מאוקראינה ואנחנו ביחד כבר 5 חודשים. [ היא נמצאת בארץ על תקן תיירת כמעט 6 חודשים ]
אנחנו גרים כ-3 חודשים אצל ההורים שלי, לפני מספר ימים התחלנו להשכיר דירה ביחד עם עוד זוג חברים.

אני מעוניין להתחיל את התהליך של חיים משותפים במשרד הפנים.
דיברתי עם משרד הפנים והם קבעו לי תור למחלקת אשרות לעוד חודשיים.
אמרו שישלחו לי בדואר רשימה של טפסים ומסמכים שאני צריך להכין מראש.

מספר שאלות:
מה קורה במצב ש הויזה של השותפה שלי מסתיימת לפני התור? איך מגישים בקשה להאריך והאם זה עולה כסף?

הבנתי שצריכים להגיש מסמכים שמוכיחים שאנחנו גרים ביחד, יש לי בעיה שכל התשלומים של הדירה הם על שם בעל הדירה ואנחנו משלמים לו כל חודש. גם החוזה שכירות הוא על שמי.
אני מנסה לחשוב אילו מסמכים אני יכול להציג שבהם מוצג גם השם שלי וגם השם של השותפה שלי..

האם כדאי לקחת עורך דין לתהליך הזה? הבנתי שהתחלת תהליך כזה במשרד הפנים הוא די סיוט ללא עורך דין.
כמה יכול לעלות עורך דין לדבר כזה?
תודה רבה
לפי הנחיות רשות ההגירה אין לגרש
23/05/2016 | 11:50
1
72
תושב חוץ שהגיש בקשה לתושבות עד גמר הדיון בבקשה. יחד עם זאת למען הסדר הטוב נסה לבקש אישור כלשהו בכתב כדי שלא יציקו לה. בוודאי שפניה של עורך דין יכולה לעזור.

לא חושב שחיוני להציג את שם החברה על מסמכים. המבחן המרכזי הוא הראיון.

עו"ד יכול לעזור הרבה מאוד הן בשלב ההכנה אבל בעיקר לצורך הגשת ערר אם הבקשה תידחה.
בהחלט. עורך דין יכול לעזור לרוקן לך טיפה את החשבון בנק
23/05/2016 | 12:17
30
היכן אפשר למצוא רשימה של המסמכים אשר יש להציג בפגישה?
23/05/2016 | 15:26
1
36
יש אתר שמראה אותם אולי?
אל תחכה שישלחו לך
23/05/2016 | 16:01
53
תלך אליהם, תחכה קצת בתור ותקבל מהם במיידי את כל הטפסים
בנוגע לעורך דין, מיותר
אומנם הוא יוריד הרבה לחץ ותסכול אבל על הדרך גם כמה אלפים
היי שלומי
23/05/2016 | 21:48
12
53
אין בעיה שהויזה מסתיימת לפני מועד הפגישה. רצוי שהיא תשים בארנק את הפתק שקיבלתם עם מועד הפגישה לכל מקרה של היתקלות במשטרת הגירה או גורם אחר רלוונטי. כך אנחנו עשינו בזמנו.
ההליך מתחיל עם שתי פגישות. בפגישה הראשונה, זו שנקבעה לכם, תצטרכו להציג רשימת מסמכים לפי בקשת הלשכה אליה אתם משוייכים. הרשימות שונות בין לשכה ללשכה ולכן רצוי לגשת לשם ולקחת את הרשימה המעודכנת. בגדול זה חוזה שכירות, חשבון בנק משותף במידה ויש, כל החשבונות כולם (מים/ גז/ ארנונה/ סלולר/ אינטרנט וכ'ו) מהשנה האחרונה, מכתב שלך המתאר את הקשר ביניכם, מכתבים מחברים ומשפחה העדים לכנות הקשר ביניכם עם צילום ת.ז שלהם, תלושי שכר שלך, תמונות משותפות שלכם, תמונות פספורט שלכם ועוד ..
חשוב להקפיד ולהביא את כל מה שברשימה ולא להזניח דבר. אחרת יכולים להקשות עליכם ובמקום לקבוע פגישה נוספת עם מועד לראיון - יקבעו לכם פגישה נוספת להשלמת מסמכים וכל זה לוקח זמן ..
אין בעיה שחוזה השכירות רשום רק על שמך. מכתב מההורים שיעיד על תקופת המגורים שלכם אצלם יכול להועיל. בנוגע לחשבונות, תנסה לבקש מבעל הדירה, אם ניתן, שיצהיר אודות נושא תשלום החשבונות.
אתם יכולים להציג גם קבלות משותפות. לדוגמה, אם תקנו מוצר חשמלי כלשהו או כל מוצר אחר לדירה, תבקש שיוציאו לכם קבלה ושירשמו עליה את שמותיכם.
בנוגע לעו"ד, המקרה שלך נשמע די רגיל ולא מסובך ולכן לא נראה שיש צורך בסיוע של עו"ד. במקרה שלנו בהחלט היה צורך בסיוע בתחילת ההליך, ועד היום אנחנו אסירי תודה על כך שליווה אותנו. כרגע אנחנו ממשיכים לבד ואין שום בעיה. במקרים בהם נתקלו נקודתית בבעיה, שכרנו את שירותיו שוב לצורך אותו עניין וזהו, המשכנו לבד. הייתי ממליצה לך לחקור את ההליך ולהגיע מוכן ככל הניתן. יש המון מידע בפורום הזה, כנס לסרגל כלים ומידע ולא חושבת שתהיה לך שאלה שתישאר ללא מענה ובמידה וכן החברים פה עם ניסיון רב ותמיד שמחים לעזור.
בהצלחה !
שכחתי לציין
23/05/2016 | 22:23
11
45
את המסמכים הכי חשובים שעליכם להציג :)
זוגתך חייבת להציג דרכון בתוקף מעל לשנתיים ולא חודש פחות !
תעודת יושר, תעודת לידה ותעודת רווקות כולם עם חותמת אפוסטיל ומתורגמים לאנגלית. 
תודה רבה על העזרה, שאלה קטנה
24/05/2016 | 09:43
10
31
תודה רבה רבה על העזרה!
רציתי לדעת, האם אני צריך וכדאי להכין קלסר עם כל המסמכים והמכתבים?
לגבי תמונות משותפות, אני צריך להדפיס אותם ? יש לנו אלפי תמונות ביחד, כמה אני צריך? :)
בשמחה !
24/05/2016 | 09:49
9
32
אנחנו הכי מסודרים בעולם ויש לנו קלסר עם ניילוניות וחוצצים והכל ..
בנוסף, יש תיקיה במחשב שלשם אני מעבירה לכל אורך השנה את הטפסים הדרושים שיהיה כבר מוכן להגשה וגם כדי שאדע בדיוק מה הגשנו בשנה שחלפה ..
לגבי התמונות, תדפיס אותם ואתה יכול לכתוב מעל כל תמונה באיזה ארוע מדובר. תיקח נגיד 20 או 30 תמונות מארועים ומאורעות שונים. נגיד טיולים, עם חברים ומשפחה, חגים ועוד ..
הבנתי
24/05/2016 | 09:51
8
32
במידה והיא לא מצליחה להשיג את כל המסמכים בזמן לתור, אני מאמין שהיא גם תצטרך כנראה לטוס לאוקראינה כדי להשיג את המסמכים המקוריים ולקבל את החתימות הדרושות.
איך אני לא יכול לוודא לפני שהיא טסה, שלא יעשו לה בעיות בביקורת גבולות כאשר היא חוזרת לארץ?
שמעתי על מספר מקרים שפשוט לא רצו להכניס בן זוג לארץ ואני לא רוצה שזה יקרה.
היא חייבת
24/05/2016 | 09:58
7
38
שיהיו לה את כל המסמכים הנ"ל לפגישה הראשונה. האם יש בן משפחה או חבר קרוב שם שיוכל לעשות זאת עבורה ? כך זה הכי נוח, ועם משלוח של UPS יגיע תוך יומיים. 
יש חבר משפחה
24/05/2016 | 10:07
6
36
אבל היא לא צריכה להיות בעצמה שם כדי לקבל את המסמכים?
ולגבי חתימות, היא צריכה שאיזה משרד ממשלתי יחתום שם על מנת לאמת את המסמכים, נכון?
מה קורה אם אנחנו רוצים לטוס לשם בעצמנו כדי לארגן את כל המסמכים?
כרגע היא על ויזת תייר, אני לא רוצה שיהיו לה בעיות בכניסה חזרה עם ביקורת הגבולות

היא לא חייבת להיות שם
24/05/2016 | 10:19
5
36
עבורנו גם עשה את הכל בן משפחה. חשוב לאמת את כל המסמכים עם חותמת אפוסטיל ולתרגם נוטריונית לאנגלית. יש כאן לא מעט זוגות עם בני או בנות זוג מאוקראינה ואני מקווה שמישהו כאן יוכל לסייע לך בנוגע לרשויות שם.
אם היא תצא יכול להיות שתהיה בעיה לחזור אם עבר הזמן עם ויזת התייר שלה
אגב
24/05/2016 | 10:23
2
32
אני לא בטוחה כלל שהיא תוכל לצאת כיוון שקבעתם כבר פגישה. כלומר, היא תוכל לצאת אך לא לחזור. 
ד"א את מי אמורים לשאול את השאלות האלו?
24/05/2016 | 10:30
1
30
איזו מחלקה במשרד הפנים יכולה לענות על השאלות האלו באמת?
צריך לגשת פיזית
24/05/2016 | 12:24
28
ללשכה עם רשימת השאלות ולהמתין עם סבלנות רבה בתור. 
בנוגע ליציאה שלה מהארץ לפני מועד הפגישה, זו ממש בעיה. לפי הנוהל, אם בן הזוג לא נמצא בארץ לפני תחילת ההליך, אז יש להזמין אותו והוא לא יכול להגיע לפני קבלת האישור. 
חזרה
24/05/2016 | 10:24
1
36
ואם לא נגמר לה הויזת תייר כאשר היא חוזרת לארץ, לא יעשו לה בעיות בכניסה?
חזרת תייר בתוך תקופת האשרה
24/05/2016 | 17:56
48

ברגע שתייר יוצא מהארץ האשרה שקיבל מתבטלת, גם אם יצא לפני תום תקופת האשרה.
כדי לצאת ולחזור בתוך תקופת האשרה, היא חייבת לקבל ממשרד הפנים "אינטר ויזה".
יוני

הריון ולידה
18/05/2016 | 22:15
2
132
קראתי כמה שרשורים לגבי הריון ולידה, ורציתי לוודא שאני מבין- מבין שמהנקודה שלבת הזוג יש ב/1 ועד 182 ימים אחרי שהיא מקבלת א/5 אין לה זכות לביטוח בריאות, והיא צריכה לעשות ביטוח פרטי. אם היא בהריון כרגע- אי אפשר למצוא חברת ביטוח שתהיה מוכנה לכסות את מעקב ההריון וכל זה צריך להתבצע באופן פרטי 100%.
מישהו ציין שהלידה בחינם/מקבלים החזר מכיוון שאני אזרח. האם זה נכון? האם זה תופס גם אם אני תושב חוזר שכרגע אין לו ביטוח בריאות וצריך לעשות מחדש? אשתי עכשיו בשבוע 15, כלומר הלידה מתוכננת (ב״ה) לסוף אוקטובר, שזה בערך חודשיים אחרי שאנחנו מתכננים לחזור לארץ. תודה למי שיכול לאשר, לתקן או להפנות לאינפורמציה. 
מצטרף לשאלה
21/05/2016 | 21:27
40
תודה
מענק אשפוז ומענק לידה לבת זוג זרה
24/05/2016 | 17:48
25

מה שקובע בביטוח לאומי זה האם את/ה "תושב" , ללא קשר לאזרחות.

על פי סעיף 40 לחוק הביטוח הלאומי - כדי לקבל מענק אשפוז [התשלום לבית החולים] וגם מענק לידה [תשלום חד פעמי ליולדת] וקצבת לידה [מי שילדה 3 ילדים ויותר] - צריך לעמוד באחד משני התנאים:
1. אחד מבני הזוג מוגדר כ"תושב" על פי ביטוח לאומי.
2. אחד מבני הזוג עבד בישראל לפחות 6 חודשים רצופים לפני הלידה [גם אם אינו תושב].

כדי למנוע מצב שתיאלצו להפקיד בבית החולים צ'ק ביטחון על הוצאות הלידה, כדאי להסדיר את הזכאות מול ביטוח לאומי לפני הלידה - יש להגיש בקשה בטופס בל/303.

כיוון שאתה תושב חוזר, מיד עם חזרתך ארצה תסדיר מול ביטוח לאומי שתוכר כתושב לפני הלידה.  אם לא שילמת בתקופה שהיית בחו"ל יש תקופת המתנה או אפשרות לפדות את ההמתנה בתשלום חד פעמי [כעשרת אלפים ש"ח] כדי שתוכר מיד כתושב.

יוני קם
אילו שאלות שואלים בראיון של הליך חיים משותפים?
21/05/2016 | 14:31
2
73
האם חייב להציג חשבונות בנק משותפים, שכר דירה ותשלומים שונים? אם אין ברשותנו כאלו?
שואלים כדי לדעת אם אתם חיים יחד
21/05/2016 | 17:07
62
יכולים לשאול כל אחד מכם שאלות זהות שאם אתם גרים יחד אתם צריכים לתת תשובה זהה.
תשובה
21/05/2016 | 18:21
71
את כל רשימת המסמכים מציגים בפגישה הראשונה, לפני הראיון. אם הרשימה מלאה ואין צורך להשלים מסמך כלשהו אז קובעים לכם תאריך לראיון. במעמד הראיון אין צורך להציג מסמכים, עוברים רק ראיון, כל אחד מבני הזוג בנפרד אחד אחרי השניה.
כל דבר שיעיד על ניהול אורח חיים משותף יוכל לסייע לכם. אין חובה לפתוח חשבון בנק משותף, אך זה יכול לסייע. רצוי ואף הכרחי לקחת את הטופס עם רשימת המסמכים הדרושים מהלשכה אליה אתם משוייכים, כיוון שבכל לישכה הנהלים טיפה שונים ואין אחידות בין הרשימות.
בגדול, את כל החשבונות מהשנה האחרונה (מים, חשמל, גז, טלפון, אינטרנט, כבלים, סלולרי וכ'ו), מכתב שלך המספר אודות הקשר ביניכם, מספר מכתבים מחברים ובני משפחה - רצוי מהצד הישראלי, המאשרים את כנות הקשר ביניכם, קבלות משותפות שלכם, חוזה שכירות, תמונות משותפות, תמונות פספורט שלכם, ביטוח בריאות שלה אם יש, תלושי שכר ..
בראיון שואלים שאלות מגוונות אודות בני הזוג. על החברים המשותפים, בני המשפחה, שעות חזרה ויציאה לעבודה, בילויים משותפים, מה עשיתם בחגים, בשבת האחרונה או מה אכלתם אתמול לארוחת ערב. השאלות יכולות להיות רבות ומגוונות והמטרה של הפקיד כמובן היא לבדוק את כנות הקשר.
טופס בקשה לאשרת כניסה אש/1
21/05/2016 | 12:51
1
66
אני לא מצליח למצוא את הטופס הזה. יש מישהו/י שיכול לשלוח את הטופס הנ"ל

תודה מראש
בבקשה
21/05/2016 | 13:51
48
ילד מנישואים קודמים
19/05/2016 | 18:11
3
66
שלום. אני ובת הזוג שלי שוקלים להתחתן. יש לה ילד בן 6 מנישואים קודמים והיא לא בקשר עם בעלה לשעבר כבר שנים רבות ואינה יודעת אפילו איך ליצור איתו קשר כדי לקבל הסכמה להגירה של הילד לישראל. קראתי את נוהל 5.2.0008 ובסעיף ג6 רשום שצריך לצרף למסמכי הבקשה "תעודה ציבורית מקורית ומאומתת" המעידה על כתובתו העדכנית של ההורה הנוסף.

שאלתי היא כזאת, איזה מסמך צריך בדיוק להביא שיספק את הפקידה? אנחנו מתכוונים להתחתן באוקראינה ואז אני אחזור לישראל להגיש את המסמכים וכששניהם יקבלו ויזה הם יעברו לכאן.

רשום כמו כן בסעיף 4 של ג.6.ג שאחרי שנשלחה ההודעה בכתב להורה הנוסף יש לחכות 6 חודשים לתשובה אך ניתן בינתיים להוציא ויזת ב.2 לילד עד שיעברו ה6 חודשים. אם נפעל לפי הסעיף הזה מה הסיכויים שיסרבו לתת לו ויזת ב.2?

תודה מראש לכל העונים.
בת הזוג צריכה לדעת אילו מוסדות רשמיים
20/05/2016 | 07:15
2
46
בארץ מוצאה מספקים כתובת מגורים עדכנית.
יוסף
20/05/2016 | 14:34
1
41
תודה על המענה. כל מסמך עם כתובת עדכנית יתקבל או שצריך מסמך מיוחד?
תבדוק בכללים אם יש הגדרה מהי תעודה ציבורית
20/05/2016 | 16:48
18
יש עדיפות לנישואים על פני הליך חיים משותפים?
17/05/2016 | 10:19
13
116
אם אנחנו זוג והאישה פיליפינית עובדת זרה, האם יש עדיפות להינשא  בקפריסין? אם אנו עושים זאת, עדיין יש צורך בלעבור ראיון? ישב מצד שהם מדלגים על הראיון כאשר הזוג הולך להתחתן לפני בקפריסין או בארץ של העובדת הזרה?

אני רוצה לדעת בכללי אם יש עדיפות לנישואים על פני הליך חיים משותפים
ההליך המדורג במקרה של נישואים
18/05/2016 | 06:43
4
93
קצר יותר. 
אבל האם הסיכוי לשלילה שונה?
18/05/2016 | 19:48
3
66
בחיים משותפים יכולים לשאול מדוע לא להינשא?
לחילופין, האם יש מקרה ששללו למרות נישואים?
אותנו בתחילת התהליך שאלו למה לא מתחתנים
18/05/2016 | 21:51
2
86
הפקידה די לא הבינה למה אנחנו לא מתחתנים וסוג של לחצה שנעשה זאת, לטובתנו בקיצור התהליך. סירבנו בנימוס. המשכנו בנחת את חיינו המשותפים והיינו 3 שנים ב-ב/1 ועכשיו כבר בשנה רביעית בא/5.
לא היו לנו שום בעיות בגלל שלא התחתנו, רק שנתיים וחצי אקסטרה ב-ב/1 במקום חצי שנה ומעבר ל-א/5 בדילוגים.
גם עכשיו בדיעבד - לא היינו עושים זאת, מתחתנים רק כדי לקצר ויזה כי שנינו לא הטיפוס המתחתן.
הפקידה יכולה לשאול מדוע אנו מסרבים להתחתן כרגע?
19/05/2016 | 08:56
1
75
אם בת הזוג לא מתגיירת, אז אין אפשרות להינשא ברבנות ממילא וזה נעשה בחו"ל. אז לדעתי זו סיבה מספקת אך מה לגבי משרד הפנים? כיצד הפקידים מקבלים את זה?
האם הם מקשים יותר בהליך חיים משותפים ללא נישואים? זו השאלה העיקרית
יכולה לשאול
19/05/2016 | 16:13
50
ואף  שאלה אותנו. ענינו שלא מעוניינים להתחתן (וגם זה לא עניינה או עניינו של אף אחד ואם נרצה להתחתן נעשה זאת מהסיבות שלנו ובזמן ובמקום שיתאימו לנו.) ולא רוצים להתחתן, זו לא חובה. הפקידה תמהה קצת ועבר לה. בפעמים הבאות היא לא אמרה דבר וגם כשעברנו לסניף אחר לא אמרו כלום.
לא הרגשנו שמקשים יותר עלינו, הרגשנו שההליך זהה. כאמור ההבדל הוא הב/1 הארוך יותר והזכאות לא/5 וביטוח רפואי שמתארכים.... אבל לנו זה לא שינה יותר מדי.......
תשובה
18/05/2016 | 21:42
63
את הראיונות עוברים בכל מקרה לכל אורך ההליך המדורג, גם במסלול ידועים בציבור וגם במסלול נשואים. אם במסלול נשואים, ההליך טיפה קצר יותר, אך בכל שנה יש להגיש מסמכים ולעבור ראיון.
אם אני לא טועה,יש הבדל משמעותי במעמד שמקבלים בסיום
19/05/2016 | 03:37
3
78
עם נישואים - זה נגמר באזרחות.
ללא - רשיון לישיבת קבע, לא אזרחות.

הבדל משמעותי בעיני.
נכון
19/05/2016 | 11:51
49
גם בעיני - בעיקר כשיש ילדים משותפים
אם מתחתנים בזמן הליך חיים משותפים
21/05/2016 | 14:45
1
59
יש אפשרות לקבל אזרחות אחר כך?
כן
21/05/2016 | 18:07
27
ניתן להגיש בקשה לאזרחות לאחר 4 שנים רצופות עם א5
אשמח לשמוע תשובות מעוד אנשים
21/05/2016 | 14:02
1
48
שעברו ראיון הליך חיים משותפים
לדעתי
24/05/2016 | 16:09
15
יש יתרון מאוד ברור לנישואים - מקבלים ויזה 5א אחרי חצי שנה, במקום 3 שנים.
ויזה 5א' נותנת יתרונות חשובים של זכאות לביטוח לאומי ויבטוח בריאות ישראלי,
ומקלה (כנראה, אין ניסיון אישי) בקבלה לעבודה.
כשיש ויזה 5א' היא כמו ישראלית "רגילה" כל עוד מחדשים את הויזה בזמן, חוץ מהצבעה לממשלה ודרכון ישראלי.
במקרה שלכם - התשובה ברורה
21/05/2016 | 22:44
52

לצערי יש הבדל מאוד בולט ביחס של פקידי הרשות - היחס כלפי ישראלים שבני הזוג שלהם עובדים זרים [או פליטים מאפריקה] נוקשה ומחמיר הרבה יותר מהמקרים האחרים - ואם אתם לא נשואים, היחס עוד יותר גרוע.

חזרה לישראל
18/05/2016 | 08:49
4
131
שלום לכולם ובוקר טוב,
אני חדשה בפורום ואשמח לעזרתכם
גרתי בסין בחמש השנים האחרונות ואני מתכננת לחזור לארץ בקרוב (וכמה שיותר מהר )
בעלי סיני ויש לנו תינוקת.
קראתי קצת והבנתי שכצעד ראשון, ישנם שני תהליכים שעלינו לטפל בהם:
עבור בעלי:
הגעה של שנינו לקונסוליה הישראלית והגשת החומרים הבאים:
1. טופס בקשה אש/6
2. טופס בקשה לאשרת כניסה אש/1
3. תמונות, דרכונים, הוכחות לכנות הקשר, מכתב הסבר
4. תעודות מתורגמות ומאומתות

עבורי
הגשת טופס רישום לתושב חוזר למשרד העלייה וקליטה

אני מניחה שיהיו לי עוד שאלות רבות בהמשך, אבל נכון לעכשיו, אשמח אם תוכלו לייעץ מהו הצעד הראשון שעלינו לעשות:
להכין את כל התעודות והמסמכים ולקבוע פגישה עם הקונסוליה הישראלית? או קודם להגיש את הטופס למשרד העלייה וקליטה? או לטפל בהכל במקביל?

כמו כן, אם הכל רץ חלק ובלי בעיות, כמה זמן לוקח כל התהליך? 
תודה מראש על כל העזרה, מאוד מעריכה את זה!
ברוכה המצטרפה אהובתי :)
18/05/2016 | 20:11
3
66
אני מאוד נרגשת שחברתי הטובה מזה שנים, מצטרפת לפורום שלנו. כמובן שקודם כל אני מאחלת לה בהצלחה ותהליך חלק ומהיר.

חברים,
קרן נמצאת כרגע במצב קצת לחוץ כשאין בידיה זמן רב להיערכות, כל מי שיכול לסייע בהקשר של התחלת התהליך בחו"ל עם תינוקת, זה הזמן. :)
(לצערי התחלתי את התהליך אחרי שבעלי הצטרף אליי קודם עם ויזת תייר, בתקופה שזה עוד היה אפשרי, ככה שאני לא יודעת לייעץ לה יותר מידי על הגשת הבקשה שלה)

כמו תמיד תודה לעוזרים.
שמחה להיות חלק מהפורום שלכם!
19/05/2016 | 06:12
2
40
תודה יקירתי!
אני מודה לכל מי שיוכל לענות ולסייע!
יום טוב לכולם

ברוכה הבאה!
19/05/2016 | 10:55
16
יש העדפה להתחלת התהליך בארץ
19/05/2016 | 13:27
57
משום שלא כל הנציגויות הישראליות בעולם יודעות להתעסק עם הנוהל המעודכן. עם זאת, קשה לי לראות כיצד במשפחה שחוזרת לישראל, אחד מבני המשפחה מגיע ל"ביקור". לצערי אין לי ידע ונסיון בסיטואציה כזו. כל ההתנהלות הזו קצת חדשה. אולי תתיעצו עם הרשות המסייעת לתושבים חוזרים?
הגעה של בת זוגי לארץ עם ויזת תייר והתחלת הסדרת מעמד בארץ?
18/05/2016 | 17:31
5
87
בת זוגתי הינה תושבת הודו, לפני כחודש התחתנו חתונה אזרחית בהודו ועכשיו אני נמצא בארץ והיא נשארה בהודו.
אנחנו רוצים להתחיל את תהליך הסדרת המעמד שלה על מנת שנוכל שנינו לחיות פה בארץ.

מבירורים שביצעתי לא הצלחתי להבין האם יש אפשרות שהיא תגיע לארץ עם ויזת תייר וכאשר היא כאן נתחיל את התהליך, או שעדיף להגיש את הבקשה בזמן שהיא נמצאת בהודו ולחכות לאישור של משרד הפנים?

כמובן שאני מעדיף שהיא תגיע בהקדם האפשרי, כמו כן נראה לי שיהיה יותר קל לנו לעבור את התהליך כששנינו נמצאים יחד בארץ מאשר שהיא תצטרך לגשת לשגרירות בכל פעם.

מבירורים הבנתי שאם היא מגיעה לארץ עם ויזת תייר יכולה להיווצר בעיה בהמשך, ומחלק מההודעות שראיתי כאן הבנתי שזה אפשרי.
מישהו יודע מה החוק אומר? המלצות ממישהו שהתנסה בזה?
ברוך הבא -
18/05/2016 | 20:23
1
80
היי דרברש,

ברוך הבא לפורום והמון בהצלחה.
כפי שהגבתי קודם לקרן, עדיף שיגיב מי שהתנסה עם התחלת התהליך בחצי שנה האחרונה. למיטב ידיעתי ולצערי (עבורך) אני חושבת שבעייתי שאישתך תגיע עם ויזת תייר ואז תתחילו את התהליך יחד בארץ. אני חושבת שעפ"י הנוהל החדש לא ניתן לעשות את זה ואתה אמור כביכול להזמין אותה (טופס אש/1 אני חושבת).
על כל מקרה לך למקורות - אתר משרד הפנים, מאוד מסודר בימינו ומוקדש לנושא סקשן שלם. הלוואי וזה היה קיים לפני שלוש שנים.
https://www.gov.il/he/service/status_regulation_of_alien_spouse_married_to_israeli_partner

מקווה שמי שיכול יעזור לך להבין את הדברים טוב יותר.

בהצלחה.
ויזת תייר
18/05/2016 | 22:09
87
כמי שגם כן נמצא בתהליך והתלבט אם לעשות את הדברים דרך הקונסוליה בחו״ל או בארץ, למדתי שמשרד הפנים דווקא רוצה שיתחילו את התהליך בארץ במקרה ובן הזוג יכול להיכנס לארץ עם ויזת תייר. אין לי מושג למה בנוהל (אשר קראתי אותו ביסודיות) כתוב אחרת, הפקידה שם בכל אופן טענה שהיא גם חושבת שהנוהל לא ברור ונוסח לא טוב ע״י המשפטנים. למיטב הבנתי אין בעיה להתחיל את התהליך בארץ, ומה שלוקח זמן הוא לקבל תור לראיונות בתקווה כל המסמכים במקומם.
כל התשובות נמצאות בנוהל הסדרת מעמד לנשואים
21/05/2016 | 22:57
2
39
בקצרה:
1. אם אתה בארץ והיא בחו"ל - אתה צריך להגיש בארץ את הבקשה ולהזמין אותה ארצה.
2. אם שניכם בארץ [הגיעה כתיירת] - אתם יכולים להגיש את הבקשה בארץ ולא מגרשים אותה.

יש יתרון ברור להתחלת ההליך בארץ ביחד, כיוון שהליך ההזמנה לוקח זמן.
הבעיה - אם ידעו שהיא מגיעה לארץ במטרה להגיש את הבקשה לא יתנו לה להיכנס, כי היא לא באה לביקור כתיירת אלא באה להשתקע.

בנוגע לבעיה
21/05/2016 | 23:58
1
26
זה טיפה אבסורד אבל נתמודד.
אם וכאשר היא תנסה להגיע עם ויזת תייר לארץ, בטפסים של הבקשה לויזה היא חייבת להכניס את השם שלי כבעלה כיוון שהפרטים הללו נמצאים בדרכון שלה.
זה הגיוני שהיא תבוא לבקר בארץ עם ויזת תייר את בעלה שמתגורר כאן או שלא מאפשרים למי שרוצה להגיע עם ויזת תייר למטרה שכזאת להיכנס כיוון שיש סיכוי שהיא תשתקע?

איך עוברים את הפרדוקס הזה?
זה אכן מעט אבסורדי, וגם אני תוהה איך להתמודד עם סיטואציה כזו
24/05/2016 | 12:18
14
זו שאלה שגם אני התכוונתי להעלות בפורום הזה. מאחר ועוד לא התחלתי את התהליך זה עדיין לא ברור מה עדיף, להתחיל בחו"ל מול השגרירות או להגיע לישראל ולהתחיל כאן. להתחיל מול השגרירות יכול לקחת זמן רב שבו כבר נוכל להיות פיזית בישראל ולהתחיל את החיים שלנו שם, מצד שני להגיע לשדה התעופה כזוג נשוי עם ויזת תייר לאישתי זה בעייתי ולא מאמין שיתנו לה להכנס ככה סתם, אלא אם כן אנחנו מתהירים שבאנו לביקור בלבד, אבל אז אתה משקר וזה יכול לפגוע בך בעתיד.

מה לגבי תושבים חוזרים, שחוזרים עם אישה/בעל לא ישראלי, אין משהו בנוהל או בחוק שמאפשר להם להגיע לישראל יחד עם בני/בנות הזוג יחד ולהתחיל את התהליך בישראל בלי בעייה להכנס (אם זה שבני הזוג מצהירים)?

אולי הכי פשוט שבן/בת הזוג הישראלי יגיע לישראל לבד ורק לאחר מכן יזמין את בן/בת הזוג הזר לישראל? זה נראה לי הכי פשוט מבחינת מעבר גבולות אבל מצריך להיות פרודים לתקופה..

בירור הגעת מסמכים ללשכת הקשר נתיב
15/05/2016 | 09:57
13
78
היי חברים,

לפני בערך חודש וחצי - חודשיים שלחנו בדואר את המסמכים ללשכת הקשר נתיב להמשך תהליך ההגירה והתאזרחות של אישתי.
עכשיו כמו שאני מכיר את דואר ישראל הוא לא הגוף הכי אמין למשלוח מכתבים ולאור הזמן הרב שעבר ( נאמר לנו שתוך כחודש יוצרים קשר מהלשכה ) רציתי לברר אם המסמכים הגיעו ליעד והכל בסדר או לא?

האם יש דרך לעשות את זה או לשבת ולחכות לטלפון מהם?
לשבת ולחכות אנחנו לאחר חודשיים קיבלנו טלפון.
15/05/2016 | 16:53
32
ניתן לשלוח מכתב נוסף לבירור קליטת המסמכים
15/05/2016 | 20:45
25
לשכת הקשר נתיב
15/05/2016 | 21:03
5
70

אם יושבים ומחכים, זה יכול לקחת גם שלושה חודשים.
אם לוחצים, אפשר לסיים בתוך מספר ימים.
ממליץ לנדנד - להתקשר, לשלוח מכתבי זירוז ואפילו להגיע אליהם [גם אם לא תצליחו לדבר עם הפקידים, תשאירו מכתב עצבני - תקבלו טלפון למחרת].
הם יושבים בכניסה לירושלים - רח' ירמיהו 39, מגדלי הבירה, בניין a, קומה 13.
טלפון: 02-5089024

שיטת "הישראלי המכוער" לא תמיד עובדת
15/05/2016 | 21:26
2
72
שלחת מסמכים - תמתין בסבלנות זמן סביר שיטפלו בהם.

לבוא אחרי מספר ימים בודד לנדנד ולכתוב מכתבים עצבניים - זה מכוער, ולא בטוח שיעיל.
זה ממש לא הישראלי המכוער
15/05/2016 | 21:46
1
63

ככה זה עובד שם.
לשכת הקשר נתיב כבר מזמן הפכה לחותמת גומי מיותרת.
זה גוף שלא עושה דבר חוץ מלדאוג לג'ובים למנהלים - תקראו את מה שכתב מבקר המדינה עליהם.
גם כל התהליך של האישורים שלהם מגוחך. שואלים כמה שאלות, מרפרפים בדפים שאתה מביא ושולחים תשובה למשרד הפנים - ממש מיותר.
וכמו כל גוף ממשלתי, הם מורחים אותך חודשים סתם - הם לא עושים שום בדיקות רגע שצריכות חודשים - הם מקבלים הכל ממשרד הפנים ורק צריכים לסמן וי בטופס שהם מחזירים.
אם תנדנד כמו שהעורך דין הציע, תאמין לי שיתקשרו אליך ויזמינו אותך להגיע למחרת.
זה ממש לא להיות ישראלי מכוער, זה לדאוג למשפחה שלך לקדם את ההליך במשרד הפנים.

לדעתי זה כן
16/05/2016 | 20:54
23
בנוגע למספר טלפון
18/05/2016 | 09:43
1
30
אתה בטוח שזה המספר? כי לא עונים לטלפון כמה מספר ימים
מספר נוסף
18/05/2016 | 10:03
24

יש להם מספר נוסף: 02-5089026
אם יהיה לך מזל יענו,
אם לא עונים, זה עובר למענה קולי להשארת הודעה - תשאיר פרטים ותגיד שזה דחוף ויחזרו אליך.

גם לנו היה מקרה דומה
16/05/2016 | 12:46
60
שלחנו את המסמכים- שלושה חודשים נאדה..
טלפונים, עורך דין שלחץ - כלום 
מכתב תלונה (לא זוכר למי- העוד הפנה אותי) ולמחרת קיבלנו זימון 

נכנסנו- שאל אותה הפקיד - את יהודיה? ענתה לא. שאל אותה יש אפשרות שמישהו ממשפחתך יהודי? ענתה לא. אמר לנו שישלח מכתב ללשכת משרד הפנים. והלכנו.. 
7 דקות על השעון.. 

חברים= לא יעזור ללכת לשם, אי אפשר להיכנס יש אבטחה בכניסה וללא זימון ושמכם אצל השומר לא יתנו לכם להיכנס
טוב קיבלתי את הזימון, יש טיפים?
18/05/2016 | 12:00
3
45
אז סוף סוף קיבלתי את הזימון, עכשיו האם יש טיפים או דברים שצריך להגיד / אסור להגיד?

הגיע לבד או בעקבות טלפון אליהם?
18/05/2016 | 19:14
2
21
הגיע לבד מהם
23/05/2016 | 16:04
1
6
אולי הם קוראים בפורום הזה
25/05/2016 | 15:02
5
ולקחו ללב כשהבינו שהתגובתיות שלהם בעייתית..
מס רכישה במעמד א5
15/05/2016 | 22:52
7
86
שלום לכולם,
זוגתי קיבלה ויזת א5 לאחר שלוש שנים של ב1 (אנו לא נשואים)
ומעוניינת לרכוש דירה.
האם חל על עליך מס רכישה כתושבת ישראל או כתושבת חוץ?
האם יש תקופת המתנה מרגע קבלת א5?

תודה רבה
בהחלט כן
16/05/2016 | 12:42
2
56
תושב ישראל חייב במיסוי ככל אזרח לפי תיקון 132 לפקודת מס הכנסה משנת 2003
היה כאן שרשור על זה
16/05/2016 | 15:46
48
יכול להיות (אני לא מבין בתחום) שתושב ישראל בשביל מס הכנסה - זה מי שתושב מעל 183 יום - כמו ביטוח לאומי.
תושב
18/05/2016 | 23:19
14
יש הבדל במיסוי בין תושב לתושב חוץ.
השאלה היא אם היא נחשבת תושב ישראל מרגע קבלת מעמד תושב ארעי או יש לחכות 183 ימים?
מס רכישה לתושב ארעי
17/05/2016 | 20:52
3
50

ככלל, תושב חוץ משלם מס רכישה גבוה יותר, לכן כדאי לזוגתך לרכוש את הדירה לאחר שתוודא שהיא עונה להגדרת "תושב" - וסוג האשרה אינו קובע אם אדם הוא "תושב" ישראל.

לעניין מס רכישה "תושב" מוגדר בסעיף 1 לפקודת מס הכנסה - "מי שמרכז חייו בישראל".

הפקודה גם מפרטת כיצד קובעים שמרכז החיים בישראל - שתי אפשרויות:

1. על פי הנסיבות - מכלול קשריו המשפחתיים, הכלכליים והחברתיים [מקום ביתו הקבוע, מקום המגורים שלו ושל משפחתו, מקום עיסוקו, מקום האינטרסים הכלכליים שלו, מקום פעילותו בארגונים ועוד ועוד]

2. על פי פז"מ [זו "חזקה" לתושבות] - אם הוא שהה בשנת המס לפחות 183 ימים, או ששהה בשנת המס 30 יום אך עם השנתיים הקודמות לפחות 425 ימים.

יוני קם

האפשרות השניה
18/05/2016 | 23:18
2
25
לגבי האפשרות השניה: ממתי סופרים את ה183 ימים? מיום הגעתה לארץ (לפני שלוש שנים) או מיום קבלת מעמד תושב ארעי?

תודה!
תקרא את ההגדרה - סופרים מתחילת שנת המס [1 בינואר]
19/05/2016 | 05:26
1
11
1.
22/05/2016 | 18:40
9
ויזת תייר
15/05/2016 | 11:31
9
129
שלום רב.

במרץ של השנה הזמנתי בפעם הראשונה ידידה שלי מאוקראינה לבקר בארץ לתקופה של חודשיים. היא הייתה אמורה להיות פה בארץ לתקופה של חודשיים, אבל בנתבג עיכבו אותה לתשאול ורק לאחר 8 שעות של עצבים וכאב ראש הואיל בטובו המתשאל לתת לה ויזת ביקור אך רק לתקופה של חודש בהתחייבות שלי שהיא תצא בזמן. אגב, לא היה לה כרטיס טיסה חזור מודפס איתה(קניתי הלוך-חזור היא פשוט שכחה להדפיס) ולא היה גם הזמנה בכתב ממני.

קניתי לה כרטיס חזור חדש והיא יצאה בחזרה לאוקראינה ללא שום בעיות. עכשיו אני רוצה שוב להזמין אותה לביקור אצלי וקניתי לה כרטיס הלוך-חזור ליוני עד יולי לתקופה של 35 יום. הפעם יש לה גם הזמנה בכתב ממני שבה אני רשמתי שאני אשלם על כל השהות שלה פה בארץ וגם יהיה לה את הכרטיס טיסה מודפס כולל תצלום של התעודת זהות שלי.

מה הסיכויים ששוב יעשו לה בעיות בכניסה? מה הסיכויים לסירוב כניסה לארץ ומה אפשר לעשות במקרה כזה? יש משהו שאנחנו עוד יכולים לעשות כדי למזער את הסיכוי לבעיות?

אשמח לכל עזרה.
מקווה שזה יעזור
15/05/2016 | 13:45
3
88
במידה ואתה רוצה להזמין אותה By the book, אתה צריך ללכת למשרד הפנים ולמלא בקשה להזמנת תייר "טופס בקשה למתן אשרת כניסה אש1", הקאצ' פה הוא ( משתנה בין משרד פנים למשרד פנים ) שהתורים יכולים להיות מאוד ארוכים מהרגע שאתה ממלא טופס עד שאתה מגיש אותו במשרד הפנים. יכול לנוע בין שבוע ל3-4 חודשים של המתנה. ואחרי שהיא תקבל אישור היא תעבור ללא שום בעיה.
וכמובן אתה תמיד יכול להשכיר את שורותיו של עורך דין שמתעסק בתחום. אומנם היא תעבור חלק בשדה וללא הזמנה דרך משרד הפנים אך בדרך תיפרד מכמה אלפים.
היי יאריס
15/05/2016 | 14:16
2
74
תודה על התגובה.

אז מה שאתה אומר זה שבלי עורך דין או טופס אש1 יסרבו לה כניסה בנתבג? כבר קניתי לה כרטיס ל1 ביוני ולצערי אני לא חושב שאספיק להגיש את הטופס בקשה בזמן.
לא בהכרח
15/05/2016 | 16:08
1
64
בתכלס היא יכולה להיכנס ללא בעיה במידה והיא אומרת שהיא באה סתם לטייל או לבקר משפחה או כל משהו תמים כזה.
הבעייתיות היא מתי שהיא אומרת שהיא באה להיפגש פה עם מישהו \ בן זוג כי אז מבחינתם עולה חשד שהיא רוצה להיכנס לארץ לטובת משהו מפוקפק או לשהות כאן בצורה לא חוקית.
אבל במידה ואתם מציינים שהכניסה לארץ היא זמנית ולא למטרות כלשהן מלבד מפגש חברי אז לא חושב שיעשו לכם בעיות, אבל תצטרכו להדגיש את העניין של החברתי בלבד מספר פעמים עד שהם ירדו מכם, יכול להיות שיבקשו ממך גם להשאיר ערבות אבל אני לא סגור על זה ב100%

בפעם הקודמת שהיא הגיעה לפה ציינתם בפני משטרת ההגירה שהיא באה לבקר אותך ספציפית או שיש ביניכם מערכת יחסים מרוחקת?
תגובה
15/05/2016 | 16:54
48
בביקור הקודם היא סיפרה להם שהיא באה לבקר אותי כידיד וכששאלו אותה מה טיב מערכת היחסים בינינו היא הדגישה שאנחנו ידידים בלבד.
אם יש לה מכתב בעברית וכרטיס חזור
15/05/2016 | 16:08
98
לא צריכה להיות סיבה שיעכבו אותה. תשאיר כמובן את מספר הטלפון שלך כדי שאם ירצו לברר שיוכלו להתקשר אליך. בנוסף, היא חייבת להיות מאד ברורה בהצהרה שמדובר בביקור בלבד ללא שום שיקול של השתקעות או עבודה. אם יתנו לה אשרה קצרה מדי תוכלו לגשת לסניף משרד הפנים כדי להאריך אותה יותר מאוחר. 
לדעתי שווה לנסות
16/05/2016 | 09:49
3
64
יש מקרים בהם אפשר לוותר על התור במשרד הפנים, מגיעים לקראת סיום קבלת הקהל וממתינים (ולפעמים ממתינים הרבה) אפילו במערכת ניהול התורים האחרונה שהתקינו להם יש תור ללא מוזמנים.

במקרים של הארכת הויזה גם לא צריך להזמין תור, תייר שנמצא בארץ לבדו ניגש למשרד הפנים ומאריך את הויזה שלו ללא שום קביעת תור של חודשים.

לכן אני חושב שאם זה דחוף, תכין את כל הניירת הדרושה, תתייצב בלשכה הקרובה ותבקש לקבל שירות ללא תור ולפעמים צריך לעמוד על זה.

היי אלי
16/05/2016 | 10:31
2
45
כמה זמן לוקח מהרגע שאתה מגיש את המסמכים ועד שמקבלים תשובה?
רשמית
16/05/2016 | 11:33
1
53
יש להם 45 יום לתת תשובה, לרוב זה קורה הרבה יותר מהר תלוי בלשכה.. לי לקח פחות משבוע.
זה כבר לא לוקח שבוע
17/05/2016 | 17:24
45
אתה רוב הסיכויים תקבל תשובה במקום, פעם זה היה לוקח זמן
ובמידה ואין שום בעיה או חוסרים בבקשה שלך
ביקור משפחה בחו"ל לחודש וחצי
16/05/2016 | 20:11
3
84
היי חברים,
אנחנו מתכננים ביקור משפחה בחו"ל - בעלי רוצה לצאת שבועיים-שלושה לפני ואני אצטרף אליו לשבועיים נוספים.
אני לא ביקרתי שם ארבע שנים, והוא שנתיים. פעם אחרונה שביקר לשבועיים, אבא שלו נפטר בזמן הביקור ??
בכל מקרה רציתי לשאול את דעתכם, אם ביקור של חודש וחצי בערך שלו מחוץ לארץ כאשר אני מצטרפת באמצע, צריכה להיות בעיה?... יש לו כבר ת.ז זמנית וא5 כבר מעל לשנה, הוא עוסק פטור והכל תקין וכשורה. האם יכולים לעשות לנו בעיות מיותרות..

תודה למשיבים.
אנחנו עשינו זאת
16/05/2016 | 20:35
1
73
יצאנו ל-5 שבועות להודו  ביחד (בשנה השניה  או השלישית של אשרת הא/5  של האנגלי, לא זוכרת בדיוק אם שניה או שלישית)...
משרד הפנים לא אמרו כלום כשחידשנו 3 חודשים אחרי חזרתנו מהטיול את האשרה שוב. אני מניחה שזה נספר בחישוב הכללי של הנטו ימים בארץ לתושבות קבע / אזרחות אך כאמור לא אמרו לנו מאומה ואני מנחשת שגם במקרה שלכם לא אמורה להיות בעיה... הוא לא כבול בשלשלאות לארץ וחופשה של חודש וחצי פעם בכמה זמן זה סביר ביותר....
תודה על התגובה המהירה
16/05/2016 | 20:51
54
תודה סווארטי,
זה באמת מרגיע לשמוע אחרים שכבר עשו זאת קודם. אני ידועה כפרנואידית, אבל מעדיפה לראות את עצמי פשוט פולניה שתמיד חושבת על הכל...? :)

אשמח לשמוע עוד חוויות דומות.
סביר
17/05/2016 | 08:30
45
במיוחד אם אתם ביחד מרבית ימי הביקור
פרידה כאשר יש ילדים
14/05/2016 | 21:05
3
113
שלום,

האם מישהו כאן התנסה בפרידה מזוגיות מעורבת בישראל, כאשר היו ילדים משותפים? אשמח לשמוע מהן הזכויות והחובות של הצד שיצטרך לעזוב את הארץ. תודה רבה.
לא בטוח שהוא או היא יצטרכו לעזוב את הארץ
14/05/2016 | 21:20
81
עיין בהנחיות רשות ההגירה.
זה נושא מורכב ורגיש
15/05/2016 | 10:50
69
אתן ליוני לתת את התשובה של המחוקק. למיטב ידיעתי, הרשויות נותות לבחון את טובת הילד. כמובן שבצד הערכי מוטב שההורים יגיעו להסדר ביניהם תוך שימת טובת הילדים בעדיפות עליונה. 
פרידה מזוגיות מעורבת
15/05/2016 | 20:33
82

שאלת שאלה מאוד כללית - תשובה בהתאם:

כאשר זוג מעורב עם ילדים נפרד, יש שלושה מישורים של זכויות/חובות שצריך להסדיר:
1. בין בני הזוג - חלוקת רכוש, מזונות/פיצוי האישה ומשמורת על הילדים [כולל חינוך, דת וכל יתר הדברים הייחודיים בגידול ילדים להורים מעורבים].
2. בין האב לילד - מזונות והסדרי ראייה [ההסדר בפועל נעשה בין ההורים, אך הזכויות והחובות הן בין האב לילד].
3. בין הזר למדינה - אפשר לבקש לקבל מעמד בישראל מטעמים הומניטריים. אם בן הזוג הזר עוזב את הארץ ללא הילד, יש הקלות בכניסה לישראל לביקור הילד [במיוחד אם הוא מחזיק פסק דין עם הסדרי ראייה בארץ].

את שני הסעיפים הראשונים מומלץ להסדיר ביניכם בהסכמה, שאם לא כן תיאלצו לכתת רגליכים במסדרונות בית המשפט במשך תקופה ארוכה.

יוני

שאלות לגבי אשרת ב/1
15/05/2016 | 15:43
75
בת הזוג שלי משוויץ ואני מעוניינים להשיג את אשרת העבודה ב/1 על מנת שנוכל לנהל חיים משותפים אך חשוב לציין שהיא עדיין נמצאת בחול ומתוכננת להגיע לפה בסוף אוגוסט הקרוב. אשמח מאוד לדעת את פירוט השלבים הראשונים טרם הגעתה לארץ(האם על משרד הפנים להזמין אותה בעזרת טופס אש/1 שממולא ע״י ורק אז שהיא פה מגישים את הבקשה עם הפרטים המלאים למשל?) וגם  את הפרטים שלאחר מכאן. קראתי באינטרנט המון מידע אך בגלל הצלבות וסתירות אני כבר לא יודע מה לחשוב גם הטופס של משרד הפנים משאיר אותי עדיין עם שאלות פתוחות.. הרבה תודה לעונים מראש
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום דרושים עובדים
פורום דרושים עובדים
פורום טיפול זוגי
רוצה להתייעץ לגבי זוגיות?
פורום תמ
פורום תמ"א 38
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה