לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'בשורה לזוגות חד מיניים'
בשורה לזוגות חד מיניים
08/12/2016 | 16:17
2
11
תנאי ההתאזרחות של זוגות נשואים חד מיניים יושוו לתנאים של זוגות הטרוסקסואליים.
זו אכן בשורה ותיקון עיוות שלא מעט סבלו ממנו. נקווה שבישום לא ישימו מקלות חדשים.
שוב הוכח שבג"צ הוא כתובת לשינוי ותיקון מדיניות מפלה ובעייתית. כן ירבו. 
לצפיה ב-'יפה מאוד!'
יפה מאוד!
08/12/2016 | 16:35
1
13
יפה מאוד
גם לפי הכתבה זה כולל כולם המוגדרים ידועים בציבור?
מעניין מה צריך לעשות כל אלו הנמצאים בתהליך מעבר ל4 שנים?

לצפיה ב-'לא'
לא
08/12/2016 | 16:49
6
גם זוגות הטרוסקסואליים שאינם נשואים עוברים את התהליך הארוך יותר. החידוש הוא שלא תהיה אפליה בין סוגי הזוגות. מה שמוזר הוא שמדינת ישראל אינה מכירה בנישואין חד מיניים אבל תצטרך להכיר בקיומם לצורך תהליך ההתאזרחות של בני הזוג. 
לצפיה ב-'יש מישהו שהתחתן אצלו?'
יש מישהו שהתחתן אצלו?
05/12/2016 | 18:00
1
71
הי ערב טוב ושלום לכולכם
יש מישהו שהתחתן אצלו וזה הצליח לו?
אני מצרף לינק של האתר שלו

תודה לכם

לצפיה ב-'חתונה אינסטנט- ראה פירוט '
חתונה אינסטנט- ראה פירוט
05/12/2016 | 22:45
66
אני לא מכיר אותו אישית, אבל הרבה מאוד שנים הוא בתחום
הוא התחתן בזמנו עם בחורה אוקראינית ושניהם מנהלים סוכנות הכרויות. 
ההכרות דרכו מאוד יקרה (כמה אלפי דולרים), והמסלול די שבלוני\פס ייצור שלדעתי בינו לבין יחסים\אהבה רומנטיקה ין ממש קשר 
נסיעת הכרות, התאחסנות במלון דייטים עם 4-5 בנות ביום 
ואז אתה בוחר עם מי אתה רוצה להתחתן

נסיעה שניה לחתונה ואז לגשת למשה"פ כשהיא שם ואתה פה - וע"פ הנוהל מאוד יהיה קשה לך להציג הוכחות על יחסים\זוגיות כי זה מאוד אינסטנט 
ובגלל זה החתונות "על אטוטמט" הללו אחרי שבועיים הכרות ושתי פגישות לרוב נכשלות.. 

אני השתמשתי בשירותי אתר חינמי, הכרתי מישהי, הגיעה לארץ לביקור ראשון בן 3 שבועות. לאחר מכן לביקור נוסף. וזה לא הסתדר
הזמנתי מישהי נוספת שוב לביקור ראשון ולביקור נוסף- והפעם הצליח. 

עלות קטנה בהרבה, הכרות אמיתית, וגם קשר שאפשר להציג אותו החוצה למשה"פ 
זו דעתי בכל אופן- וזו ההתרשמות שלי - עם כמה שפחות טון שיפוטי (לא ממש הלך לי בלא להיות שיפוטי)
לצפיה ב-'אפוסטיל - גם על המסמך וגם על התרגום?'
אפוסטיל - גם על המסמך וגם על התרגום?
05/12/2016 | 05:35
2
36
מתי שמגישים את המסמכים מחו"ל עם תרגום - אם אני מחבר אותם ביחד -
מספיק לקבל אפוסטיל אחד על המסמך והתרגום שמחוברים ביחד?
או שגם כאשר הם מחוברים ביחד צריך אפוסטיל גם על המסמך וגם על התרגום?
לצפיה ב-'האפוסטיל חייב להיות על המקור'
האפוסטיל חייב להיות על המקור
05/12/2016 | 10:03
12
לצפיה ב-'על המקור צריך אפוסטיל ועל התרגום צריך אימות אבל....'
על המקור צריך אפוסטיל ועל התרגום צריך אימות אבל....
05/12/2016 | 10:13
33
למרות שהאפוסטילים שלנו היו באנגלית, בכל זאת ביקשו גם תירגום ואימות עליהם....אז תהיה מוכן לכל בקשה... 
לצפיה ב-'ראיון לויזה ב1'
ראיון לויזה ב1
04/12/2016 | 14:54
3
94
שלום לכולם,
אני ובת זוגתי נמצאים בהליך חיים משותפים ללא נישואין והוזמנו לראיון אישי במשרד הפנים לקבלת ויזת עבודה ב1.
רציתי לשאול לגבי מי מחליט על תשובה לכאן או לכאן, האם זה הפקיד שעורך את הראיון או שמא הוא ממליץ וזה מישהו מעליו שמחליט? או ששולחים את זה למטה בירושלים להחלטה?
כמה זמן לוקח עד שמקבלים תשובה?

תודה רבה על לכולם ההתייחסות ועל הפורום באופן כללי.
לצפיה ב-'ההחלטה לא מתקבלת על ידי עורך הראיון'
ההחלטה לא מתקבלת על ידי עורך הראיון
04/12/2016 | 17:44
49
למיטב ידיעתי ההחלטה נשלחת תוך שבועיים, אם כי ייתכנו חריגים.
לצפיה ב-'תלוי במקרה'
תלוי במקרה
04/12/2016 | 17:52
1
57
יש מקרים שמקבלים במקום ויש שעוברים להחלטה של מישהו אחר (כנראה בדרג יותר גבוה)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/12/2016 | 18:18
41
תודה על התגובות.
לצפיה ב-'CNI בשגרירות בריטניה בישראל - מישהו התנסה? '
CNI בשגרירות בריטניה בישראל - מישהו התנסה?
02/12/2016 | 21:57
1
59
שוב אני...
האם מישהו שבן/בת זוגו בריטי הוציא את ה CNI (אישור הרווקות)|
דרך הקונסוליה כאן בארץ ?
חיפשתי בפורום ומצאתי כמה אזכורים לכך משנת 2009,
אשמח לדעת אם מישהו עשה זאת לאחרונה.
תודה רבה
לצפיה ב-'אנחנו אלו מ2009...'
אנחנו אלו מ2009...
03/12/2016 | 13:24
74
הוצאנו בקונסוליה ועלה לנו כמה מאות... ובזמנו זה היה חריג אפילו לסגנית הקונסול.. פשוט בזמנו התחלנו את תהליך האשרה כשהאנגלי היה בארץ ולא התאפשר לנו להוציא שם לכן הסכימו שנוציא שם בעלות לא נמוכה כלל...
תשלח להם מייל או תצלצל והם יתנו לך תשובה - הכי פשוט..
בהצלחה...

לצפיה ב-'יש למישהו ספר לימוד תיאוריה ברוסית-מוכן לקנות'
יש למישהו ספר לימוד תיאוריה ברוסית-מוכן לקנות
02/12/2016 | 15:43
1
25
אם מדובר בספר מהשנה-שנתיים אחרונות
אשמח לקבל הודעה בפרטי
לצפיה ב-'יש את זה בכל חנות ספרים רוסית'
יש את זה בכל חנות ספרים רוסית
02/12/2016 | 16:55
13
לצפיה ב-'יחסי רכוש בנישואי תערובת'
יחסי רכוש בנישואי תערובת
01/12/2016 | 18:28
1
65
סכסוכים בתוך המשפחה קיימים כידוע גם בין בני זוג שנשואים בנישואי תערובת, והשאלה היא איזה דין חל כשהם רבים ביניהם על הרכוש.

חוק יחסי ממון בין בני זוג חל רק על בני זוג נשואים. זאת פסיקת ביהמ"ש העליון.

האם החוק חל על בני זוג שנישאו בנישואי תערובת בחו"ל, כשאחד מהם ישראלי?

השאלה מקדמית שיש לדון בה היא האם החוק מכיר בתוקפם של נישואים אלה. הפסיקה הכירה בתוקפם של נישואי תערובת כששני בני הזוג היו תושבי חוץ ונישאו בחו"ל. אך מה הדין לגבי התופעה הנפוצה של ישראלים שנוסעים לחו"ל להינשא עם אישה לא יהודיה  ומביאים אותה ארצה? האם הנישואים תקפים לפי החוק הישראלי?

יש להדגיש שרישום הנישואים במשרד הפנים איננו הוכחה לתוקף הנישואים בכל תחום. 

לא ברור אם הנישואים תקפים לענין חוק יחסי ממון.

לכן ההמלצה שלי היא לא לסמוך על פרשנות החוק, אלא לעשות הסכם ממון ולהסדיר את חלוקת הרכוש במקרה של פירוד או גירושין.
לצפיה ב-'ועל ידועים בציבור חלה חזקת השיתוף'
ועל ידועים בציבור חלה חזקת השיתוף
03/12/2016 | 22:19
17
לצפיה ב-'אשוח בבית מלון'
אשוח בבית מלון
30/11/2016 | 19:10
7
84
מתברר שזה לא דבר פשוט להציב אשוח בבית מלון בחגיגות סילבסטר. בתי המלון מסרבים להציב עץ אשוח מחשש שהרבנות תשלול את תעודת הכשרות של המלון.

מכתבה שהתפרסמה לפני כשנה נראה שיש רגליים לחשש. הרבנות טענה שהרב המקומי מוסמך להחמיר על פי החוק בנושאים שהוא מוצא לנכון.

אין שחר לטענת הרבנות. ס' 11 לחוק איסור הונאה בכשרות קובע- "במתן תעודת הכשר, יתחשב הרב בדיני כשרות בלבד."

סעיף זה התפרש בבגצ כחל רק על הגרעין הקשה של הכשרות. הווה אומר שעל הרב להתייחס לדיני הכשרות במובן המצומצם ולא לאורח החיים של בעל העסק. לכן התקבלה עתירה נגד שלילת תעודת כשרות לבית עסק של יהודיה משיחית רק בגלל אמונתה הדתית (פנינה קומפורטי נ' מועצת הרבנות הראשית לישראל).

הוא הדין בעניננו. אין לשלול תעודת כשרות מבית מלון בגלל שהוא שם עץ אשוח בחג המולד. כל עוד אין חשש שהאוכל עצמו לא כשר אין לשלול תעודת כשרות.

לצפיה ב-'כפיה דתית מזמן חצתה את הרף החוקי'
כפיה דתית מזמן חצתה את הרף החוקי
01/12/2016 | 08:08
6
30
ולמה בגן אירועים שיש בו מסעדה לא כשרה אסור לערוך חתונות? ולמה בבית מלון אסור שתהיה מסעדה אחת כשרה ואחת לא כשרה עם מטבחים נפרדים? ולמה בסופרמרקט אסור למכור מוצרים לא כשרים? ולמה בפסח אסור לקנות מוצרי חמץ? 
לצפיה ב-'כמובן שמותר לקנות חמץ בפסח '
כמובן שמותר לקנות חמץ בפסח
01/12/2016 | 09:57
5
37
לבתי עסק בישובים שמרבית אוכלוסייתם יהודית
אסור להציג חמץ למכירה.

אוכל לא כשר בחתונה- מניחה שיש רבנים שיסרבו לערוך חופה
ויש כאלה שלא יתעסקו בשאלה.
ויש זוגות שיתחתנו בלי רב ואז בכלל הסוגיה לא עולה
אין חוק שאוסר אוכל לא כשר בחתונה.

אוכל לא כשר בבית מלון- שוב, עניין של היצע וביקוש.
אם מסתובב במלון אוכל לא כשר
כנראה שמשגיח מחמיר יראה בזה סיכון,
אבל מותר למלון לוותר על התעודה שלו
ואם יוכל להתפרנס בלעדיה, כנראה שיעשה זאת.

שורה תחתונה- לממסד הרבני יש עלינו כמה כח שאנחנו נותנים לו

בעניינים האלה אין לי כ"כ בעיה איתו.
כן בעניינים אחרים כגון הפצת הומופוביה.
לצפיה ב-'מסכים חלקית'
מסכים חלקית
01/12/2016 | 10:07
4
29
לגבי חמץ בפסח, יש הרבה בתי עסק (סופר מרקטים וכד') שמסרבים להעביר חמץ בקופה כי אמרו להם שאסור. 
ברור שיש הרבה ענין של היצע וביקוש אבל יש גם לחץ של גופים עסקיים לכפות כשרות גם על מי שלא מעוניין בכך.
אני אפילו לא נכנס לעניין מונופול תעודות הכשרות שגובה פרוטקשן מעסקים. 
אני אישית מעדיף לעודד עסקים שהולכים נגד העדר ומציעים גם מוצרים לא כשרים אבל אלה במיעוט.
לצפיה ב-'להם אסור למכור, לך מותר לקנות '
להם אסור למכור, לך מותר לקנות
01/12/2016 | 10:17
3
28
אתה יכול לבחור לקנות בבית עסק ללא תעודת כשרות
או לנסוע ליפו או עיר מעורבת אחרת ולקנות שם.
עוקצו של הלחץ היה ניטל אילו היו מספיק חילונים שהיו קונים
מעסק ללא תעודת כשרות.
לצפיה ב-'עם זה אני מסכים'
עם זה אני מסכים
01/12/2016 | 11:10
2
21
אני מרגיש לפעמים כדון קישוט בעניין הזה. 
לצפיה ב-'על זה שר פעם מישהו-'
על זה שר פעם מישהו-
01/12/2016 | 13:02
1
27
לצפיה ב-'כן, פעם מזמן '
כן, פעם מזמן
01/12/2016 | 13:07
7
לצפיה ב-'החזר דמי ביטוח בריאות מביטוח לאומי לאחר 183 יום של 5'
החזר דמי ביטוח בריאות מביטוח לאומי לאחר 183 יום של 5
28/11/2016 | 18:28
9
78
האם ביטח לאומי מחזיר דמי ביטוח ששולמו בחברת הילית מרגע קבלת א5 עד כעבור 183 ימים לקבלת ביטוח בריאות ממלכתי בקופות חולים????
לצפיה ב-'אשמח גם לשמוע תשובה על כך- מישהו יודע? '
אשמח גם לשמוע תשובה על כך- מישהו יודע?
28/11/2016 | 21:48
20
לצפיה ב-'ניסינו לקבל'
ניסינו לקבל
28/11/2016 | 21:49
49
שלחנו מסמכים, אבל זה לא התקדם ובסוף התייאשתי מהם
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין החזר'
למיטב ידיעתי אין החזר
28/11/2016 | 23:35
36
הילית היא חברה פרטית
לצפיה ב-'אנחנו קיבלנו'
אנחנו קיבלנו
29/11/2016 | 08:31
53
לפני כ-3 שנים
שלחנו את העתקי המסמכים של ביטוח הילית בצירוף צילומי אשרת א/5 בצירוף מכתב לביטוח לאומי בירושלים ואחרי זמן מה נכנס לנו סכום של כ-600 שח פלוס מינוס לחשבון הבנק. כתבתי זאת כאן בזמנו...
לצפיה ב-'זכאים להחזר'
זכאים להחזר
30/11/2016 | 08:20
1
52
לאחר הכרה רטרואקטיבית כתושב, אתם זכאים להחזר.
יש להבחין בין החזר עלות הביטוח לבין החזר עלות שירותים רפואיים שקיבלתם.
ניתן למצוא את ההנחיות באתר של המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות
ההחזר נעשה מכוח כמה הוראות חוק, שאפשר לקרוא:
תקנות ביטוח בריאות ממלכתי - החזר תשלום בעד ביטוח רפואי
ותקנות ביטוח בריאות ממלכתי - החזר בעד שירותי בריאות
לגבי החזר הביטוח הפרטי - תמיד יש את הויכוח עם ביטוח לאומי אם עליהם להחזיר רק ביטוח פרטי בקופת חולים או גם ביטוח פרטי חיצוני (הילית וכו') - כדאי להתעקש כיוון שבסוף הם משלמים, לפחות בגובה הסכום של קופת חולים.
יוני
לצפיה ב-'תודה יוני - הוספתי להודעות הנבחרות'
תודה יוני - הוספתי להודעות הנבחרות
30/11/2016 | 09:53
8
לצפיה ב-'אנחנו קיבלנו'
אנחנו קיבלנו
30/11/2016 | 23:50
2
29
קיבלנו החזר אך לא ממש הכל..
יצא לנו הוצאות של חצי שנה 183 יום כפול 2$ ליום..זה 366$.
בפועל קיבלנו 800 ש"ח.
הגשתי ערעור ועדיין לא חזרו.יש להם זמן שם.
לצפיה ב-'תודה רבה.איך ולמי מגישים את הבקשה?'
תודה רבה.איך ולמי מגישים את הבקשה?
01/12/2016 | 05:30
1
25
אני מבין ש צריך למלא טופס או לכתוב מכתב בקשה להחזר,לצרף קבלות?
לצפיה ב-'הנה משהו שכתבתי בעבר פה'
הנה משהו שכתבתי בעבר פה
03/12/2016 | 09:06
20
1

ההחזר הוא מביטוח לאומי. אי אפשר לשלוח להם אימייל או לצלצל אלא רק לכתוב בדואר, כך נמסר לי בסניף ביטוח הלאומי שלנו (חדרה).
צריך לכתוב מכתב מפורט עם העתק של אישור התושבות מביטוח לאומי, צילום ת.זהות + צילום הדרכון + תלושי משכורת אם היו + הקבלה המקורית על התשלום לחברת הביטוח הפרטית כולל התאריכים ולבקש החזר (כדאי אולי גם לצרף פרטי חשבון בנק / מכתב מהבנק שזה חשבון של שניכם, אני העברתי צילום של צ'ק מבוטל)
את הכל לשלוח בדואר לכתובת הבאה:
תחום ביטוח בריאות
המוסד לביטוח לאומי
המשרד הראשי
שדרות ויצמן 13
ירושלים
91909

**** כמו כן אם היו גם הוצאות רפואיות באותה תקופה אפשר לצרף את האישורים והקבלות ועליהם לקבל גם החזר בתנאים מסוימים.

אנחנו אחרי חודש ומשהו קיבלנו העברה לחשבון הבנק - החזר יחסי של התשלום לאותה התקופה
בהצלחה
לצפיה ב-'מילוי טופס בקשה אש/6, במידה והמוזמן אינו בישראל - טופס בקש..'
מילוי טופס בקשה אש/6, במידה והמוזמן אינו בישראל - טופס בקש..
28/11/2016 | 03:22
6
70
. מילוי טופס בקשה אש/6, במידה והמוזמן אינו בישראל - טופס בקשה לאשרת כניסה אש/1:

אשתי "המוזמנת" אינה בישראל - האם עלי למלא אך ורק את הטופס בקשה לאשרת כניסה  אש/1 ? או שבנוסף יש למלא גם את הטופס בקשה אש/6 ?
לצפיה ב-'?'
?
29/11/2016 | 02:11
17
מישהו יודע?
לצפיה ב-'בשלב זה רק את אש/1'
בשלב זה רק את אש/1
29/11/2016 | 13:36
31
ברוך הבא :)
מכיוון שאישתך בחו"ל לדעתי בשלב זה יש למלא רק את אש/1 ולהגישו למשרד הפנים. לאחר מכן יקבע לך תור ראשון ואז תדעו מתי היא יכולה להגיע לארץ. במעמד הפגישה במשרד הפנים תגיש את טופס אש/6.

מקווה שאני מדייקת, אולי מישהו אחר יכול לאשר או לתקן. על כל מקרה אתה תמיד יכול לכתוב למשרד הפנים ויחזרו אליך.

בהצלחה :)
לצפיה ב-'שני הטפסים'
שני הטפסים
30/11/2016 | 08:44
3
37
אם אשתך בחו"ל, אתה צריך להגיש שתי בקשות:
1. הבקשה עצמה להסדרת המעמד [אש/6] עם כל המסמכים הנלווים.
2. בקשת אשרת כניסה לאשתך [אש/1].

בטופס הבקשה יש מקומות שעל אשתך לחתום, חלקם בפני עו"ד, אז כמובן שהיא תחתום עליהם לאחר שהיא תגיע ארצה - ותגישו אותם כאשר תלכו להסדיר את המשך ההליך.
יוני

לצפיה ב-'תודה, כלומר..'
תודה, כלומר..
30/11/2016 | 12:43
2
26
תודה!

כלומר בפגישה הראשונה אני מגיש אך ורק את אש/1
?

ורק כאשר היא תגיע לארץ נצטרך למלא ביחד את אש/6
ולהגיש?
לצפיה ב-'לא'
לא
30/11/2016 | 13:51
1
28
את שני הטפסים אתה צריך להגיש בהתחלה.
לאחר שאשתך תגיע ארצה תשלימו את מה שהיה חסר [החלק שעליו היא צריכה לחתום].
לצפיה ב-'אוקי..'
אוקי..
30/11/2016 | 19:53
21
אוקי..

מרתיח שהפקידה לא הסבירה ככה. ולמען האמת בחוסר רצון כלל!
(משרד הפנים - נתניה)

טוב לדעת!

ושוב תודה.!!!!
לצפיה ב-'יש מישהו רציני לנסוע איתי לאוקראינה להכיר בחורה'
יש מישהו רציני לנסוע איתי לאוקראינה להכיר בחורה
30/11/2016 | 18:25
2
76
יש מישהו רציני  לנסוע איתי לאוקראינה להכיר בחורה
והוא מדבר רוסית?
לצפיה ב-'אני מוכן'
אני מוכן
30/11/2016 | 19:50
1
79
תמורת 5,000 דולר דמי ליווי ותרגום
לצפיה ב-'לא בטוח שאשתך תסכים'
לא בטוח שאשתך תסכים
01/12/2016 | 08:16
39
לצפיה ב-'חוקיות הדרישה לתרגום נוטריוני'
חוקיות הדרישה לתרגום נוטריוני
28/11/2016 | 17:57
8
89
בחלק מהלשכות דורשים תרגום נוטריוני של תעודות ציבוריות שהוצאו בחו"ל. האם הדרישה חוקית?

מדובר בהוצאה כספית לא קטנה. מה סמכותם של הפקידים לדרוש תרגום נוטריוני דווקא?

אם נתייחס לנוהל ידועים בציבור (כשמו העממי), לא נראה שיש שם דרישה לתרגום נוטריוני. הדרישה היא לתרגום "במידת הנדרש".

המבקש מקבל לידיו טופס סטנדרטי עם דרישות, כשביניהן רשימה של תעודות ציבוריות שיש לתרגם "במידת הנדרש".

במהלך עבודתי נתקלתי בדרישה לתרגום נוטריוני כשהפקידים טוענים שזאת חובה לפי חוק הנוטריונים.

אם זה הבסיס המשפטי לדרישה-אין לה שחר. לפי חוק הנוטריונים נדרש תרגום נוטריוני רק למסמכים שנחוצים בחו"ל, לא בארץ. אין חובה משפטית לתרגם מסמכים ציבוריים זרים דווקא אצל נוטריון.

אם אין חובה כזאת מהי סמכותו של הפקיד לדרוש תרגום נוטריוני?

נראה לכאורה שדרישת רשות ההגירה לתרגום נוטריוני נעשית בחוסר סמכות.

יתר על כן, אין חובה לאשר את זהות המתרגם אצל נוטריון. יש לשכות שמסתפקות בכך וגם זאת לא חובה.

לצפיה ב-'אז מה אתה מציע לעשות?'
אז מה אתה מציע לעשות?
28/11/2016 | 18:28
2
30
לצפיה ב-'אפשר '
אפשר
28/11/2016 | 21:48
1
54
לעתור לבית המשפט העליון על מנת לבטל את הצורך בתרגום נוטריוני.

זה אמנם יעלה כמה עשרות אלפי שקלים לפחות לעותר, אבל היי... זו אופציה.

לצפיה ב-'זו אופציה מצוינת'
זו אופציה מצוינת
28/11/2016 | 23:38
41
אני חושב שעורך דין טוב יכול לקנות כך תהילה ראויה ששכרה בצידה גם בצד העסקי וגם בתרומה לקהילה ולחברה.
לצפיה ב-'אם כבר הוצאות,יש דבר יותר מעצבן'
אם כבר הוצאות,יש דבר יותר מעצבן
29/11/2016 | 05:41
2
48
בכל פעם שמקבלים במשרד הפנים ויזה, נותנים לך ויזה בלי אפשרות לצאת מהארץ.
זה גם עולה כסף - כמה מאות שקלים!

אם אתה מבקש מראש ויזה עם כניסות מרובות כדי שתוכלו גם לצאת מהארץ מדי פעם, התשובה שלהם שחובה לשלם על הויזה עם כניסה בודדת בהתחלה ואז לשלם שוב על הויזה עם הכניסות המרובות.
כלומר, לשלם כפול.

למה? ככה!
חוץ מאשר לסחוט עוד כסף מהאזרחים, אין הסבר לעניין הזה.

את זה הייתי לוחץ לבטל.
מעצבן וגם לא הוגן.
לצפיה ב-'נכון מאד. זה מטופש'
נכון מאד. זה מטופש
29/11/2016 | 12:17
1
28
ומיותר
לצפיה ב-'לא יודעת אם חוקי או לא, אבל בהחלט לא הוגן'
לא יודעת אם חוקי או לא, אבל בהחלט לא הוגן
29/11/2016 | 13:54
31
גם עניין הנוטריון וגם עניין הויזות הכפולות.
נושא הויזות הכפולות הוא לדעתי סוג של מחדל. איזה מן דבר זה? צריך להיות מחיר לויזה ללא יציאה ומחיר לויזה עם יציאה. מדוע צריך להרגיש שאנחנו משלמים כפול? כאילו נחשוב "רגע אולי לא משתלם לנו" וכל תרוויח המדינה שבן הזוג הזר שלנו חלילה לא יצא מהארץ, הכל תחת שליטה? מחשבה מעוותת...
לצפיה ב-'הדרישה חוקית לחלוטין'
הדרישה חוקית לחלוטין
30/11/2016 | 09:51
1
46

כדי שמסמך בשפה זרה יהיה מוכר בישראל, חובה להגיש אותו עם "תרגום מאושר".
בענייננו, מדובר בשלושת התעודת הרשמיות שיש להגיש: תעודת לידה, תעודת יושר ותעודת רווקות.

האדם היחיד שמוסמך על פי חוק לאשר תרגום הוא נוטריון (ונציג דיפלומטי בחו"ל) - סעיפים 7 ו-50 לחוק הנוטריונים.

לא הבנתי מה הצעתך החלופית - מי יאשר בפני משרד הפנים שהתרגום זהה למקור? האם מספיק לטענתך שכל אדם יביא תרגום שערך בעצמו?
ההנחה היא שפקיד משרד הפנים אינו יודע לקרוא את השפה הזרה, ויש צורך באישור של אדם שקיבל הסמכה לאשר תרגום.

כל עוד "מקצוע" התרגום אינו מוסדר בחוק ומסמיך מתרגמים מקצועיים שיוכרו על ידי רשויות המדינה - נכון להיום היחיד על פי חוק שמוסמך לאשר תרגום הוא נוטריון.
גם חברות התרגום המסחריות מקפידות תמיד לצרף אישור של נוטריון, כי אפילו הן יודעות שאין כל תוקף לאישור התרגום שלהן.

זה דומה לכל אישור אחר שעליך להביא בעת פנייה לרשויות -
כשאתה מביא לביטוח לאומי מסמך רפואי - אתה מחתים רופא שהוסמך על פי חוק.
כשאתה מגיש למס הכנסה דו"ח שנתי - אתה מחתים רואה חשבון שהוסמך על פי חוק.
כשאתה מגיש בקשה להיתר בניה - אתה מחתים מהנדס שהוסמך על פי חוק.
וכך גם כאשר אתה צריך להגיש תרגום של מסמך - היחיד שמוסמך על פי חוק לאשר את התרגום הוא הנוטריון.

הפתרון המעשי - להסדיר בחקיקה את מקצוע התרגום והדרך לקבלת הסמכה כמתרגם המוכר על ידי הרשויות.
יוני קם
לצפיה ב-'לא נכון בכלל'
לא נכון בכלל
30/11/2016 | 14:11
35
כבר אמרתי כמה פעמים שהנהלים של רשות ההגירה אינם חוק ואף לא תקנה. אלה הנחיות פנימיות ועליהן להיות סבירות כדי שיהיה להן תוקף. בנוסף על פי הפסיקה הרשות רשאית להתעלם מהנחיות מינהליות ולפעמים אף חייבת להתעלם מהן. ראה הנחיות היועמ"ש לממשלה.

הדרישה לנוטריון לצורך תרגום כל מסמך שאיננו בעברית אנגלית או ערבית, כאמור בנוהל,  לא נראית סבירה. קח לדוגמא רוסית שמאות אלפי ישראלים שולטים בה אם לא יותר. למה דווקא נוטריון צריך לאשר את התרגום ולא אדם אחר ששולט בשפה.

הפסיקה קבעה שמותר הנוטריון על עד אחר הוא חזקת התקינות. בניגוד לאנשים אחרים שמאשרים פעולות כאלה ואחרות אין צורך להביאו לבית המשפט. זה כל יתרונו של הנוטריון. הוא לא מומחה גדול יותר מאחרים.

אשר לחוק- התעלמת מסעיף 8, שזאת לשונו-"פעולה מן הפעולות המפורטות בסעיף 7(1), (3), (7), (8) ו-(9), כשהמסמך הנוטריוני דרוש לצרכי שימוש בחוץ לארץ, לרבות נציגות של מדינת חוץ בישראל, לא תיעשה אלא בידי נוטריון."

תרגום מסמך לא נמנה עם הפעולות הנ"ל ולכן אין מניעה שאדם אחר זולת נוטריון יבצע אותו.

אמנם כן ישנן פעולות שלא כל אחד יכול  לבצע אבל לא בגלל חוק הנוטריונים אלא בגלל שהן יוחדו לאחרים בחוקים סציפיים. לדוגמא חוק יחסי ממון שמסמיך נוטריון לאשר הסכם ממון. 

חיזוק לכך נמצא בחוק יסוד: חופש העיסוק שקובע שאין מגבילים את חופש העיסוק אלא בחוק. את הוראות החקיקה הישראלית-גם זאת שקדמה לחוקי היסוד-מפרשים ברוח חוקי היסוד. לכן קשה לתת פירוש מצמצם לחוק הנוטריונים, שמגביל את הזכות של אדם לתרגם מסמך.

לא נכון שמקצוע התרגום הוא כמו רפואה או הנדסה. לא צריך להשקיע לימודים ארוכים ומפרכים בידיעת שתי שפות. מלבד זאת, לא ידוע לי שתרגום מסמכים מוסדר בחקיקה.

לגבי שאלתך אם מי שמגיש את המסמך יכול לתרגם בעצמו-התשובה במשפט המינהלי. מדובר בראיה מינהלית ולרשות הציבורית שיקול דעת אם לקבל אותה. ככל שהראיה מפוקפקת או נגועה בניגוד ענינים ברור שהרשות מוסמכת שלא לקבלה. אולם אם שוכנעה שהתרגום מקצועי והמתרגם אישר את השכלתו אין סיבה שהתרגום לא יתקבל.

לצפיה ב-'סיכום תהליך התאזרחות'
סיכום תהליך התאזרחות
30/11/2016 | 09:05
3
89
הגיע העת לסכם. התהליך לקחת לנו בדיוק את הזמן החוקי של תהליך התאזרחות. אני חייב לציין שהכל זרם לאורך השנים, לא היו שום בעיות מיוחדות. 
בקבלת האזרחות הגענו למנהלת הסניף, קיבלה אותנו באדיבות רבה, אמרה לאישתי לחזור על מספר מילים וזהו, הדפיסה את תעודת האזרחות, ואחרי כן הלכנו להנפיק תעודת זהות. 
המלצה לגבי הנפקת דרכון. מכיוון שבשנה הראשונה מנפיקים דרכון לשנה אחת בלבד, זה יותר בעיות למי שרוצה לטוס לחול למה מדינות רוצות דרכון עם תוקף לחצי שנה ומעלה, ולכן עדיף להנפיק דרכון רק טרם נסיעה מתוכננת.
זה לא אומר שאני אעלם מפה  
לצפיה ב-'מדהים! מזל טוב!'
מדהים! מזל טוב!
30/11/2016 | 11:52
1
42
איזה יופי. שיהיה במזל ושיהיה לה בהצלחה בדרך החדשה כאזרחית באופן רשמי.
איך היא מרגישה עם זה? התרגשה? או שזה כמו ששואלים שזוג שהתחתן "איך זה מרגיש להיות נשואים?" - התשובה תמיד זהה :)
לצפיה ב-'היא מאוד מאוד התרגשה'
היא מאוד מאוד התרגשה
30/11/2016 | 12:00
50
לפי דעתי הייתה על סף עילפון. לא זוכר שבשבילי היא התאפרה והתגנדרה כמו שהיא הלכה לקבל את האזרחות. מן הסתם כבר כמה שנים שהיא עם א/5 אז היא הרגישה קרוב לתושבת אבל כשמקבלים את המעמד ובעצם היא ואנה לא שונים מבחינת מעמדנו בישראל, זאת התרגשות גדולה.
לצפיה ב-'ברכות!'
ברכות!
30/11/2016 | 14:03
29
אנחנו גם מתקרבים לקצה הישורת למרות שהאזרחות הגרמנית קצת מסבכת את העניינים. 
לצפיה ב-'תסכול :\ '
תסכול :\
28/11/2016 | 20:42
10
127
אנחנו זוג ידועים בציבור והוויזה של בן זוגי עומדת להיפקע.  עברנו דירה למחוז אחר אמרו לנו שהתיק יגיע ללשכה יהיה אפשר להמשיך בהליך. בינתיים התחתנו בקפריסין... והתיק עדיין לא הגיע.

הלשכה כולה טוענת שעד שהתיק מהמחוז הקודם  לא ינחת בלשכה אין אפשרות להתחיל בהליך נישואים ..והם לא נותנים לו אפילו הארכה של ה B1
... אני לא יודעת מה לעשות בעניין והויזה עומדת להיפקע,  

מישהו יודע מה אפשר לעשות כדי לזרז את הגעת התיק? או לעזור בעניין הארכה?

עזרה בבקשה :\  ממש לא נעים ...

לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
28/11/2016 | 22:31
9
36
הייתם בהליך של ידועים בציבור לפני זה? למה הויזה עומדת לפקוע? איזו ויזה זאת?
לצפיה ב-'הבהרה:'
הבהרה:
28/11/2016 | 22:43
8
41
אנחנו ידועים בציבור, בן זוגי נמצא כרגע על B1.
עדכנו מען לאחר המעבר  ובמעמד זה אמרו לנו לבוא למשוך את התיק חודשיים לפני תאריך הפקיעה...וכך עשינו.
העניין הוא שהתיק עדיין לא הגיע, וכבר הצגנו בפניהם את תעודת הנישואין מקפריסין ...אבל הם טוענים שעד שהתיק לא יגיע ללשכה הם לא יכולים להתחיל לעסוק בתיק שלנו. "כשהתיק יגיע נשלח לכם מכתב" ...זה כל מה שהצלחתי להוציא מהם.

עכשיו אני מאוד דואגת, אני חוששת שהB1 תפקע.  היינו בסרטים דומים בעבר  ואני ממש ממש לא רוצה לעבור את כל זה שוב.

סה"כ עברנו לשכה זה הכול ...למה הם לא מאריכים לו את האשרה? ממתי זו אשמתי שהדואר הפנימי שלהם מתעכב כ"כ?..

עזרה...

לצפיה ב-'ניסיתם לפנות ללשכה הקודמת?'
ניסיתם לפנות ללשכה הקודמת?
28/11/2016 | 23:41
7
37
אם התיק אצלם אולי יוכלו להאריך לכם. אם זה לא עוזר הייתי מנסה להכנס לחדרה של מנהלת מחלקת אשרות בלשכה הרלוונטית על מנת שתאתר את מיקומו של התיק. אגב, רוב הפרטים ממילא נמצאים במחשב. אנא עדכנו כאן בהתפתחויות.
לצפיה ב-'ניצחון קטן '
ניצחון קטן
29/11/2016 | 11:57
6
55
קיבלנו הארכה היום ממש!עכשיו! לעוד חצי שנה של B1...למרות שהתיק עדיין לא הגיע ושעדיין צריך לעבור למסלול נשואים שילמנו את שתי האגרות (גם הארכה וגם מסלול נשואים) ואפילו שינוי לי "לבירור" בת"ז
ובעצם נשאר לנו לחכות לטלפון או מכתב ומשם לנוע לכיוון מסלול הנשואים!

תודה על ההקשבה והתמיכה
עזרתם לי מאוד
לצפיה ב-'יופי! ההוכחה שאסור להתייאש '
יופי! ההוכחה שאסור להתייאש
29/11/2016 | 12:15
5
11
לצפיה ב-'וגם הוכחה שתמיד צריך להיות חיוביים.'
וגם הוכחה שתמיד צריך להיות חיוביים.
29/11/2016 | 13:49
4
26
לנו כישראלים, גם אם אנחנו לא מתכוונים לזה אנחנו תמיד נכנסים למעין מגננה, חושבים שלילי ובאיזשהו מקום אולי מרגישים שמנסים לדפוק אותנו. אני מאמינה שלכל בעיה יש פתרון, צריך לפתוח את הראש, לא לוותר, להישאר שקולים ולמצוא את הפתרון, לפעמים גם הפוך על הפוך. לא אידאלי אבל הבירוקרטיה בארץ מאלצת... לא מבטיחה שתמיד נהיה מרוצים מהפתרון, אבל אסור לנו לתת לבירוקרטיה למעוך אותנו. לא סתם נאמר "אם אין אני לי, מי לי".

אני סקרנית לדעת שאם עכשיו אתם ב"מסלול נשואים", אתם מתחילים את התהליך מחדש או שהזמן שהעברתם כידועים בציבור נלקח בחשבון?
לצפיה ב-'נכון מאד'
נכון מאד
29/11/2016 | 13:56
3
28
לגבי הזמן ב ב/1, הוא נחשב לצורך המכסה של תהליך נשואים. כלומר חצי שנה ב ב/1 מספיקה.
לצפיה ב-'אבל הם קיבלו הארכה של ב/1 לעוד חצי שנה'
אבל הם קיבלו הארכה של ב/1 לעוד חצי שנה
29/11/2016 | 14:03
2
30
זו הסיבה שאני שואלת... :|
לצפיה ב-'כנראה כפתרון זמני עד שהתיק יגיע (בתקווה שיגיע)'
כנראה כפתרון זמני עד שהתיק יגיע (בתקווה שיגיע)
29/11/2016 | 14:52
1
17
לצפיה ב-'אכן:) '
אכן:)
30/11/2016 | 08:15
19
הפקידה אמרה לי שמצידה גם התיק יגיע מחר יהיה אפשר לעבור למסלול נישואים
לצפיה ב-'למי כבר יש עץ חג המולד בבית? '
למי כבר יש עץ חג המולד בבית?
28/11/2016 | 17:41
11
61
ואיך מגיבה הסביבה? השכנים, החברים וכד'?
אצלנו כבר אוירת חג  
לצפיה ב-'עץ עדיין לא '
עץ עדיין לא
29/11/2016 | 12:52
4
53
אבל מתחילה כבר להתארגן על האדוונט קלנדרז-
עם ארבעה ילדים זו התארגנות לא פשוטה
לצפיה ב-'אכן משימה לא פשוטה '
אכן משימה לא פשוטה
29/11/2016 | 13:31
3
21
לצפיה ב-'אבל כייפית '
אבל כייפית
29/11/2016 | 13:38
2
41
ובשבת הדלקנו נר ראשון באדוונט-קראנץ שהבן הקטן ואבא הכינו בעצמם
לצפיה ב-'גם אצלנו כבר יש קראנץ'
גם אצלנו כבר יש קראנץ
29/11/2016 | 13:58
1
35
מחכים רק לאדוונט
לצפיה ב-'מממ התחיל כבר, לא? הרי בשבת בערב היה נר ראשון'
מממ התחיל כבר, לא? הרי בשבת בערב היה נר ראשון
29/11/2016 | 14:30
13
לצפיה ב-'יש עוד זמן אצלנו '
יש עוד זמן אצלנו
29/11/2016 | 14:02
1
37
בד"כ אנחנו מוציאים את הקישוטים והעץ שבועיים לפני חג המולד. השכנים לא ממש מעניינים אותנו, ולא עניינו של אף אחד מה אנחנו עושים בבית. אבל תמיד יש בי רגשות מעורבים כשאנחנו תולים את סנטה העליז על הדלת... הוא לא מוותר המנהג הזה, אבל אני תוהה אם יש מי שזה "פוגע" בו. השכונה לא הכי סובלנית ולא מעורבת כלל. עד היום לא היו לנו בעיות וזו פעם שלישית בארץ.

אניווי, תקופה כיפית וחגיגית.
המלצות לאירועי NEW YEAR בת"א יתקבלו בברכה. קבענו AIRBNB לחגוג שם. (אנחנו אוהבים מסיבות ולשתות כמו שרק הצרפתים יודעים... והגרמנים.. והאנגלים..ו... בקיצור כמו מי שאוהב לשתות :) )
לצפיה ב-'גם אצלנו מעולם לא היו בעיות-21 שנה '
גם אצלנו מעולם לא היו בעיות-21 שנה
29/11/2016 | 14:27
31
וב 16 השנים האחרונות גרים בבניין שמחצית דייריו דתיים
למרות זר על הדלת
וסנטה שמגיע עם שק וצלצולי פעמון בערב החג.

לצפיה ב-'חייבים לראות את הסרטון הזה על יהודים ועץ אשוח-מצחיק דמעות'
חייבים לראות את הסרטון הזה על יהודים ועץ אשוח-מצחיק דמעות
29/11/2016 | 23:26
2
32
לצפיה ב-'גדול וכל כך נכון...'
גדול וכל כך נכון...
30/11/2016 | 07:13
9
לצפיה ב-'חמוד!! תודה על השיתוף :)'
חמוד!! תודה על השיתוף :)
30/11/2016 | 18:26
4
לצפיה ב-'יש לי קקטוסים.'
יש לי קקטוסים.
03/12/2016 | 14:19
3
לצפיה ב-'שהות בויזת תייר ועזיבה כל שלושה חדשים'
שהות בויזת תייר ועזיבה כל שלושה חדשים
27/11/2016 | 13:40
5
89
מבקשת ללמוד מנסיונכם.
בן זוגי בריטי יליד קונגו.
אנחנו כרגע בהתארגנות על מסמכים .
זה יקח זמן כי יש צורך בשרשרת חתימות ממדינת הולדתו שהוא לא גר בה כבר שנים וגם אין בה נציגות ישראלית.
בינתיים הוא פה.
אני יודעת שאשרת השהיה כתייר היא לשלושה חודשים.
מה שחשוב לי לברר הוא אם הוא יוצא לכמה ימים וחוזר,
האם יתחקרו אותו למה חזר ?
הבנתי שהרבה אנשים פועלים בשיטה של לצאת כל שלושה חודשים,
השאלה היא האם זה מקובל על משרד הפנים,
או שהם יכולים לפתוח בשאלות ובדיקות,
ואם כן... מה הכי נכון לענות?
אגב, הוא יצא ויחזור עם כרטיס חזרה לבריטניה לשלושה חודשים קדימה.
תודה רבה לעונים.
לצפיה ב-'מסוכן'
מסוכן
27/11/2016 | 15:12
61
ראשית, לתייר אסור לשהות מעל 180 יום בשנה בישראל (ללא אישור חריג). שנית, לפקיד בנמל התעופה יש סמכות לתת אשרת שהיה קצרה משלושה חודשים. שלישית, על כהי עור מסתכלים בחשדנות יתרה. בקיצור, זו תכנית מסוכנת. 
לצפיה ב-'חסר לי קצת מידע...'
חסר לי קצת מידע...
27/11/2016 | 15:25
2
51
1. האם הוא שוהה כיום מחוץ לישראל?
2. אם כן, האם כבר "הזמנת" אותו דרך משרד הפנים טרם התחלת התהליך המדורג? זה שלב הכרחי. לאחר שתזמיני אותו הוא לא יוכל להיכנס בכל מקרה, אלא אם באישור מיוחד ולביקור קצר.
3. אם יש לו קרובי משפחה או חברי משפחה ששוהים בקונגו שניתן לסמוך עליהם, יש אופציה לתת ייפוי כח ושיסייעו לכם "בשלט רחוק". עשינו את זה עם בעלי גם בסין (שם גרנו יחד לפני שעברנו לישראל) וגם בויאטנם, שם הוא נולד... לא יודעת אם בקונגו זה מתאפשר, אבל שווה לנסות.
4. לא ממש הבנתי למה הוא צריך לצאת ולהיכנס מספר פעמים, מה המטרה? להשיג מסמכים ולחזור? אין טעם... הרי את אמורה "להזמין" אותו ולאחר קביעת הפגישה במשרד הפנים המסמכים צריכים להיות בידיים שלכם כשתגיעו.

כמו שרנדילו אמר, התוכנית הזו לא מומלצת בעליל. משרד הפנים מחמיר אם לא אומרים אמת בכניסה ולצערי אכן יש מידת אפליה והכללה במעמד הזה. I should know, בעלי נראה אסייתי.... (אבל עם אזרחות צרפתית :) )
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
27/11/2016 | 15:39
1
59
1. טרם הזמנתי אותו דרך משרד הפנים.
    מאחר ועדיין אין לנו את המסמכים.
2. הוא כרגע בארץ, נושא העבודה אינו לחוץ לנו, אלא אשרת השהיה.
    מעונין לצאת לכמה ימים ולחזור לכאן עם המסמכים שניתן להשיג בבריטניה.
3. לענין קרובי משפחה... יש, וזה בטיפול מולם כרגע.
4. אסביר: הוא כרגע כבר חודשיים כאן כתייר.
     אנחנו אחרי שנה של קשר בלונג דיסטנס. ביקורים הלוך ושוב.
     כעת חיים ביחד. הגיע לביקור לפני חודשיים והאריך את השהות.
     חשבנו לתומנו שעד שנשיג את המסמכים הוא יוכל להיות פה כתייר 
     ולצאת כל שלושה חודשים, במידה ויצטרך.
     כל זאת על סמך העובדה שאישור העבודה הוא לא הדבר הכי דחוף כרגע.
     5. אוסיף : לגבי ההערה על כהי עור.... הוא ביקר בארץ כעשר פעמים
        בשלוש השנים  האחרונות ומעולם לא היתה לו בעיה במעבר.
     6. פניה לעורכי הדין כאן: האם אכן אסור לתייר לשהות בארץ מעל 180 יום?
     7. ושאלה אחרונה : במידה ויצא עכשיו לכמה ימים ויחזור עם תעודת יושר ואישור
         סטטוס מבריטניה, האם כדאי לנו אז לגשת למשרד הפנים ולהסביר שאנו עובדים כרגע על האישור מקונגו?
תודה רבה לעונים.  
לצפיה ב-'אנחנו'
אנחנו
27/11/2016 | 20:54
51
לפני כמה וכמה שנים.....
האנגלי נכנס, קיבל 3 חודשים ואז האריך במשרד הפנים ב3 חודשים, כשבתום החצי שנה הזו הוא יצא לחו״ל להביא מסמכים מפוסטלים וכשחזר קיבל רק חודש בביקורת הגבולות בנתב״ג.
שימי לב שאין שום קשר בין משרד הפנים וביקורת הגבולות כל זמן שלא התחלתם את התהליך המדורג / קיבלתם אשרה כלשהיא (ואשרת מולטי אנטרי) ולביקורת הגבולות יש את הכח והסמכות לקבוע מה שהם רוצים כולל לסרב כניסה. אם כבר הארכתם והוא יוצא שוב - יש סיכוי לא קטן שיתנו לו חודש בכניסה במקרה הטוב. תתכוננו לאפשרות הזאת וזה לא קשור לצבע עורו - גם בן זוגי האנגלי הלבנבן קיבל כאמור רק חודש.
אם אתם נעולים על חיים משותפים בישראל - אני מציעה שתתחילו במהרה את התהליך לפי הנהלים כיום של הזמנת בני זוג וכו ותביאו את כל המסמכים מוכנים חתומים מפוסטלים ועוד.
אם את יכולה לקבוע תור למשרד הפנים בטווח של חודש זה יכול לעזור לך - מצד שני אני מאלו שעברו את התהליך המדורג לפני שהיה את השינוי בו צריך להזמין את בן הזוג לפני תחילת התהליך אלא עשינו הכל בזמן שבן זוגי היה בארץ (היו ימים..) אז לא יכולה לעזור לך בכל מה שקשור לתחילת תהליך ומה עושים.  למיטב הבנתי הוא לא יכול להיות פה כשאת מגישה את הבקשה אבל מציעה שתתעמקי בנהלים ושייעצו לך פה איך לגשת למשר הפנים ולהתנהל נכון בזמן שהוא בחו״ל / לפני שמתחילים תהליך ורק אז לקבוע לו טיסה חזרה ארצה ...
בהצלחה....
לצפיה ב-'אני מציע'
אני מציע
28/11/2016 | 17:20
41
שתפתחו בהליך של זוגיות ואז יבקש אינטר-ויזה.

אין צורך בכל המסמכים בשלב פתיחת התיק. אתם מקבלים ארכה של 45 ימים, ואם יש צורך אפשר לבקש עוד ארכה.
לצפיה ב-'נישואים עם בחורה מחו"ל'
נישואים עם בחורה מחו"ל
26/11/2016 | 11:38
6
121
היי שלום לכולם
לפני שנתיים הכרתי בחורה בחו"ל (מרוסיה) ,היא לא יהודייה, ואנחנו נפגשים כל כמה חודשים בדר"כ בטיולים באירופה.
עכשיו החלטנו להתחתן וכמובן שנתחתן בקפריסין.
היא כמובן עדיין גרה שם (ברוסיה)
עכשיו השאלה שלי היא כזאת , האם להתחיל את התהליך של הבאת הבת זוג אחרי שנתחתן או שאפשר כבר עכשיו?
ומה עדיף קודם שהיא תגיע לארץ על וויזת תייר ואז להגיש מסמכים או להתחיל את כל התהליך מכאן כאשר היא עדיין שם ?
וגם אשמח לדעת לאיזה מחלקה במשרד הפנים לגשת ?

תודה רבה לכולם
לצפיה ב-'קודם תתחתנו, אח"כ שתגיע'
קודם תתחתנו, אח"כ שתגיע
26/11/2016 | 17:12
1
69
אגב, למה להתחתן דווקא בקפריסין ולא ברוסיה?
לצפיה ב-'יש מצב גם לרוסיה'
יש מצב גם לרוסיה
26/11/2016 | 23:13
44
יש מצב שנתחתן ברוסיה , אבל לך תבין נשים היא אומרת שבקפריסין זה יותר רומנטי...
לצפיה ב-'לפי הנהלים יש לפתוח בהליכים כשבן הזוג עדיין בחו"ל'
לפי הנהלים יש לפתוח בהליכים כשבן הזוג עדיין בחו"ל
26/11/2016 | 18:48
36
לצפיה ב-'ממליץ להתחיל מיד'
ממליץ להתחיל מיד
27/11/2016 | 06:48
2
70
אם אתה בטוח שבכוונתכם להתחיל את התהליך, אין סיבה להמתין עד לאחר החתונה, כיוון שמרגע הזמנת תור תיאלץ להמתין כשלושה חודשים עד לפגישה.
עדיף להזמין כבר עכשיו תור להסדרת מעמד, ואם עד לפגישה תתחתנו אז יפתחו לכם תיק כנשואים [בהזמנת התור זה לא משנה אם אתם נשואים או לא - אותה פקידה מבצעת את פתיחת התיק].
כמובן שעדיף להתחיל את ההליך כאשר בת הזוג בישראל, אך על פי הנוהל יש להזמין אותה מראש.
מזמינים תור באינטרנט.
יוני
לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה'
תודה ועוד שאלה
27/11/2016 | 07:23
1
51
היי תודה על התגובה
לאיזה מחלקה במשרד הפנים מתקשרים כדי לקבוע פגישה ? מנהל אוכלוסין ? איחוד משפחות ?
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
27/11/2016 | 07:26
56
לצפיה ב-'הגעה לביקור בישראל בעת המתנה לפגישה שלי במשרד הפנים'
הגעה לביקור בישראל בעת המתנה לפגישה שלי במשרד הפנים
25/11/2016 | 11:28
1
101
שלום לכולם,
אני נמצא כרגע בישראל ואשתי בחו"ל. הזמנתי אותה דרך משרד הפנים ויש לי תור להגשת המסמכים בתחילת ינואר.

מישהו יודע אם יש איזושהי מניעה אם אשתי תכנס ותצא לישראל במהלך דצמבר לביקור (תקופה של שבוע שבועיים, היא אזרחית אירופאית אשר יכולה להכנס על ויזת תייר ואף ביקרה בישראל מספר פעמים בעבר לתקופות דומות)? מצד אחד למשרד הפנים לא מסרתי את שמה או מספר דרכון של אשתי, אז הם לא באמת "יודעים" את מי הזמנתי, בשלב זה. מצד שני לא רוצה ליצור בעיות או לקחת סיכון שהיא תגיע לישראל לביקור ותסורב, כי אז זה עלול לפגוע בתהליך המדורג שאנחנו רוצים להתחיל.

התחתנו לא מזמן והיא אף שינתה את שם המשפחה שלה לשלי (השם עצמו לא נשמע יהודי במבט ראשון, כמו לוי או כהן למשל).

אם למישהו יש נסיון או יכול לספק עצה מה בעצם רמת הסיכון כאן והאם הייתם ממליצים להכנס ולצאת או שעדיף לחכות.

בתודה לעונים!
לצפיה ב-'אפשר לבקש'
אפשר לבקש
27/11/2016 | 07:03
51
ככלל, לא מאשרים לבת הזוג להגיע אלא לאחר פתיחת תיק ואישור הזמנתה.
אם אתם נשואים וגם יש לכם ילדים משותפים, אין סיבה שלא יאשרו להם להגיע לביקור קצר - אך ידרשו ערבות כספית להבטחת יציאתם ואולי אף התחייבות שלא להגיש את הבקשה אם הם לא יצאו.
יוני
לצפיה ב-'קביעת ראיון '
קביעת ראיון
26/11/2016 | 22:07
3
77
שלום לכולם,
בן הזוג שלי נמצא בבולביה ואנחנו מתכוונים להתחתן שם חתונה אזרחית ולאחר מכן להגיע לכאן לתחילת התהליך של התאזרחות.
הבנתי שאני צריכה להגיע למשרד הפנים לפני הכל כדי להזמין אותו לפה.
ולאחר האישור שלהם נוכל להגיע לפה (לאחר החתונה כמובן) ולהתחיל תהליך
רציתי לדעת איך הולך העיניין של הראיון ,אם לוקח זמן מקביעתו עד למועד הפגישה מתי כדי לקבוע אותו ?והאם אני קובעת אותו או משרד הפנים לאחר הגעתנו לכאן
אשמח לעזרה .. תודה רבה 

לצפיה ב-'קודם פותחים תיק'
קודם פותחים תיק
27/11/2016 | 06:55
2
55
הדבר הראשון שעושים - פותחים תיק, ולצורך זה יש להביא את כל המסמכים המפורטים בנוהל.
אם בן הזוג לא בארץ - בעת פתיחת התיק גם מבקשים להזמין אותו ארצה.
בדרך כלל במעמד פתיחת התיק קובעים פגישה נוספת לראיון, אך אם הוא בחו"ל יתכן שיקבעו את הפגישה לראיון רק לאחר שבן הזוג יגיע ארצה.
בדרך כלל הראיון מתקיים בין שלושה חודשים לחצי שנה לאחר פתיחת התיק, כשהכל תלוי בלחץ בלשכה הספציפית.
יוני
לצפיה ב-'פתיחת תיק זה פשוט להגיע למשרד הפנים או שגם לזה צריך תור?'
פתיחת תיק זה פשוט להגיע למשרד הפנים או שגם לזה צריך תור?
28/11/2016 | 16:03
1
18
לצפיה ב-'צריך תור'
צריך תור
30/11/2016 | 10:07
10
לצפיה ב-'מסמכים הנדרשים להבאת בן זוגי'
מסמכים הנדרשים להבאת בן זוגי
26/11/2016 | 22:52
1
61
אני לא מצליחה למצוא רשימה אחת ברורה ומאומתת על המסמכים שאני צריכה להגיש לתהליך.. האם למישהו יש רשימה כזאת?
והאם כבר בשלב הראשוני אני צריכה חוזה שכירות?
תודה:)
לצפיה ב-'הכל כתוב בנוהל, כמעט'
הכל כתוב בנוהל, כמעט
27/11/2016 | 06:52
45
תעברי על הנוהל - תמצאי את המסמכים - קישור לנוהל.
בנוסף, בכל סניף מחזיקים רשימה של מסמכים שצריך להביא - כדאי לך לקפוץ אליהם ולבקש את הרשימה.
ולגבי חוזה שכירות - עלייך להראות שמרכז החיים שלך בישראל, ובין היתר שאת מתגוררת בארץ - זה יכול להיות באמצעות חוזה שכירות או בכל דרך אחרת.
יוני

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

בית הספר הישראלי ל NLP
בית הספר הישראלי ל NLP
Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך
פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה