לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מחפשת מורה לנהיגה באזור נשר/חיפה דובר אנגלית'
מחפשת מורה לנהיגה באזור נשר/חיפה דובר אנגלית
24/08/2016 | 11:24
2
31
שלום לכולם/ן!:)
הייתי פעילה בפורום לפני כמה שנים ומאז קצת נעלמתי (אבל לא שכחתי:))).
האם מישהו/י יודע/ת להמליץ על מורה טוב/ה לנהיגה דובר/ת אנגלית באזור חיפה/נשר?
בעלי מאנגליה, יש לו רשיון לנהיגה אבל לא ישראלי והוא מאד רוצה כבר להתחיל ללמוד ולקבל רשיון.
אודה על כל עזרה בנושא, כולל טופסולוגיה/תאוריה/בירוקרטיה:).

המשך יום מקסים,

הדס של ג'ון.
לצפיה ב-'המרה של רישיון'
המרה של רישיון
25/08/2016 | 22:29
1
11
בעלי עכשיו גם בדיוק עושה את ההמרה של הרישיון. יש לי מורה מצוין דובר אנגלית אבל הוא באיזור עפולה וזה די רחוק לך...  תאוריה הוא לא צריך לעשות בגלל שהוא עושה המרה. הוא צריך לקחת כמה שיעורים ואז המורה יכול להגיש אותו לטסט. בעלי נכשל בטסט הראשון ואני מקווה מאוד שהוא יעבור בשני כי אחרת הוא צריך להתחיל הכל מהתחלה כולל בחינת תאוריה. הוא צריך לעשות בדיקת עיניים ולקבל טופס ירוק ועליו חותם אופטיקאי ולאחר מכן רופא משפחה. אחר כך צריך לחזור למשרד הרישוי האיזורי (בשבילנו חיפה) ואז להגיש את הטופס למורה לנהיגה ולהתחיל לקחת שיעורים. בעלך מגיע מאנגליה ורגיל לנהוג בצד שמאל אז אולי הוא יצטרך קצת יותר שיעורים כדי להתרגל לצד ימין... שימי לב שיש לו שנה להמיר את הרשיון מאז שהוא נכנס לישראל.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'בעלי כבר 4 שנים בישראל....האם זה מאוחר מדי לבצע המרה?'
בעלי כבר 4 שנים בישראל....האם זה מאוחר מדי לבצע המרה?
26/08/2016 | 14:13
1
האם יצטרך ללמוד הכל מהתחלה, תאוריה וכו'?
גם אם כן - אודה לכל מי שימליץ על מורה טוב באנגלית:).
לצפיה ב-'רשיון נהיגה בינלאומי לבעלי א5 תושב ארעי'
רשיון נהיגה בינלאומי לבעלי א5 תושב ארעי
25/08/2016 | 15:58
1
19
היי לכולם. בעלי עם א5 תושב ארעי קיבל רשיון נהיגה וצריך לחדש כל חצי שנה. כמובן שדאגו לתת לו רק נייר מסכן ולא יכול להוציא רשיון מפלסטיק או עם תמונה. אנחנו מתכננים ליסוע לארגנטינה והרשיון מארגנטינה פג תוקפו לפני שנתיים ולא עשינו המרה. התעניינתי טלפונית מול משרד הרישוי האם יכול להוציא בינלאומי ואמרו לי לבדוק מול מ.מ.ס.י .כשהתקשרתי אליהם הם אמרו לבדוק מול משרד הרישוי כי הם אלה שנותנים את האישור. הוא אמר לי להגיע לשם ויבדקו.... מישהו נתקל או יודע?
לצפיה ב-'לפי מה שכתוב בממסי'
לפי מה שכתוב בממסי
25/08/2016 | 18:01
16
"בכל מקרה כדי שניתן יהיה להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי - חייבת להיות תמונה של המבקש במאגר הממוחשב של משרד התחבורה". אני לא יודע אם זה יעבוד עבור תושב ארעי. הכי פשוט לשאול אותם ולעדכן אותנו כאן. 
לצפיה ב-'יש מישהו שהתחתן עם תאילנדית?'
יש מישהו שהתחתן עם תאילנדית?
23/08/2016 | 18:34
1
49
יש מישהו שהתחתן עם תאילנדית?
והיא בישראל?
לצפיה ב-'יש הרבה שאני מכיר'
יש הרבה שאני מכיר
25/08/2016 | 12:17
33
למרות שאני לא בישראל.
מה בדיוק אתה רוצה לדעת?
לצפיה ב-'אמ;לק אם אתם מתאהבים - אז רק במי שהמדינה מרשה'
אמ;לק אם אתם מתאהבים - אז רק במי שהמדינה מרשה
22/08/2016 | 15:21
6
109
אני לא הולכת לספר כאן את כל הסיפור של ההתאהבות והפגישות הראשונות, מי שהיה כאן ב-2011-2 אולי זוכר. הבחור ממדינה שמצוינת בהוראת השעה משנת 2013 כמדינת אויב שאזרחיה לא יכולים לקבל ויזה, אלא בהחרגות מסוימות המצוינות בסעיף מסוים (סעיף 3, אם מעניין אתכם). כזוג התאמנו להגדרה 3ג, והמקרה בכללותו התאים להגדרה של 3א. 
סעיף 3ג כרוך באישור אישי של שר הפנים. אלי ישי וגדעון סער ניסו לעזור לנו, אבל בלי אישור שב"כ אי אפשר, והשב"כ לא חייב שום הסבר לאף אחד. יכול לתת תשובה שלילית על בסיס ארץ לידה (אולי אילו לא הייתי רצה כמו מפגרת לקצין הביטחון בארגון שאני עובדת בו ומבקשת ממנו שידווח לרשויות הביטחון, הם לא היו מסמנים אותו מראש כ"אסור לאשר"). לכם זה נראה אולי קצר, אבל כל פרק כזה זה "השר אישר אבל צריך אישור שב"כ, תהיה תשובה בשבוע הבא" ואז שלושה חודשים מורטי עצבים עד לתשובה שלילית, למרות שהיא מוכנה להם מראש. הבקשה הראשונה הוגשה מעט לפני שהתחתנו. מיד אחרי שהתחתנו הריתי (אני כבר לא צעירה והוא היה אמור לקבל אישור הגעה בשבוע הבא, הרי). זה היה הסיבוב הראשון מול משרד הפנים, שהסתיים בכך שאיבדו את התיק. סיבוב שני לקראת הלידה, העוזרת האישית של השר הפנתה אותי לע. ראש רשות ההגירה והאוכלוסין שטיפלה בי אישית, ושוב - מחכים לאישור שב"כ שיגיע בשבוע הבא. שלושה שבועות לפני תאריך הלידה המשוער הגיעה תשובת השב"כ - חסר טופס מסוים, שצריך להגיש במשרד הפנים. הפקידות מאוד נחמדות, גם מנהלת המחוז. הגשתי את הטופס, שילמתי את האגרה, פיקססתי. תשובה בשבוע הבא. בתום שלושת החודשים מורטי העצבים הילד כבר היה בן חודשיים פלוס. פרק ג' היה במכתב ששלח עורך הדין שלי למחלקה המשפטית של השב"כ כדי לבקש שיבחנו את המקרה, כי ברור שהבעיה שם. השרים דווקא ניסו לעזור. תשובה בשבוע הבא. אחרי שלושה חודשים מורטי עצבים מגיעה תשובה שלילית בעבר, בהווה ובעתיד. למה לקח כל כך הרבה זמן אם היא מוכנה מראש? כי כתבנו עוד פרט שלא היה בעבר. מכך אנחנו מסיקים שהתשובה שלהם לא התבססה על מידע קונקרטי אלא על ארץ לידה (הפרט הנוסף שנתנו לא רלוונטי מבחינה ביטחונית). אין ברירה, צריך ללכת בכל זאת על הוועדה ה"הומניטרית" הידועה לשמצה, כי שם אמנם זה סחבת שלא מהעולם הזה, אבל השב"כ חייב לתת להם תשובה שמבוססת על בדיקה ולא נטו על ארץ לידה. הגשנו את הבקשה ב-3.8.2014 על בסיס סעיף 3א (הומניטרי. אמנם אישה וילד זה לא קייס הומניטרי כי אפשר פשוט לשלוח אותם לחיות בארץ האויב יחד עם האבא, אבל ילדים גדולים קטינים מנישואין ראשונים שיצטרכו לגדול בלי אמא או בלי אבא זה כן קייס הומניטרי), ובמקביל עוד בקשה מסודרת, מנומקת ומלאה מסמכים לשר (שתי הראשונות היו דרך אנשים). מלשכת השר ענו מיד, תשובה בשבוע הבא (הפעם התשובה השלילית דווקא הגיעה תוך פחות מחודש, ואמנם ידענו שכך יהיה, אבל לפני בג"צ צריך להוכיח מיצוי הליכים והיינו צריכים את ההליך הרשמי ואת הנייר הרשמי בשביל זה). אגב, אחרי הלידה ראיתי את השר ואת אשתו היפהפיה בהריון מתקדם בבית החולים. נסענו יחד במעלית אבל הוא היה באמצע נאום אז לא יכולתי להכניס שום מילה. באשר לוועדה ה"הומניטרית" - אוגוסט זה ברור שלא מטפלים כי כולם בחופשה מרוכזת. אחר כך חגים. בסוכות התקשרו כדי לברר מה מספר הפנייה לשר כדי לאחד תיקים. בחנוכה הבטיחו לעו"ד שיטפלו בזה בישיבה הבאה, שתתקיים בסוף דצמבר. בסוף עלה לדיון בישיבה האחרונה של פברואר 2015. ב-1 במרץ העו"ד מתקשר אליי - דנו, תהיה תשובה בשבוע הבא. בנוהל הרגיל, ביוני 2015 מגיעה תשובה, והפלא ופלא - היא לא שלילית. גם לא חיובית. חסרים חצי טריליון טפסים + בדיקת אבהות. בנסיעתנו הבאה (טסתי ואח"כ טסנו אליו כל חודש. ציפוסטה עדה.חוץ מההוצאה הזו, היה גם ההליך המשפטי בארץ והליך גרין קארד שנקטע אחרי 20,000$ כי נגמר לי הכסף וצריך להראות יתרת זכות בחשבון כדי לעבור לשלב הבא) ערכנו בדיקת הבאות, בנסיעה שלאחר מכן קיבלנו את התוצאות (לא מפתיעות), בתחילת אוגוסט 2015 הגשנו באמצעות שליח את הטפסים יחד עם תוצאות הבדיקות הגנטיות. בספטמבר קיבלתי מכתב עם תאריך של סוף אוגוסט שהחומר התקבל. אחר כך סיננו את העו"ד המון המון המון המון המון המון המון זמן, בדצמבר אחרי ששלח להם פקס עם איום בעתירה, התקשרו אליו. אמרו לו "יש לנו תשובת שב"כ כבר מזמן, מה שתוקע את התיק זה זה שהיא (כלומר אני) מסרבת להגיע לראיון. מיותר לציין שלא זימנו אותי לראיון ואפילו רדפתי אחרי הפקידה במשרד הפנים כשביקשו את הכתובת שלו בטורקיה, והוא לא בטורקיה בכלל. יש לי תיעוד במייל + ווצאפ. הדבר היחיד שלא מתועד הוא שבאתי בעצמי (ביולי), והיא אמרה לי (פעם יחידה שלא הייתה נחמדה) שלא אבוא אליה כי זה רק עו"ד מול ועדה.
זימנו אותנו לראיונות בהתראה של שלושה ימים, אותי פה ואותו שם. את הבדיקות הביטחוניות הוא חווה כתקיפה מינית, לא היה אף אחד בשגרירות שם שמדבר שפה שהיא לא עברית ולא שפת המקום (הוא ברח מארצו ונמצא במדינת עולם שלישי שאת שפתה הוא לא ממש דובר. זה היה ראיון עם ידיים, קצת אנגלית וקצת עברית) אבל עברנו את הראיון (שום שאלה ביטחונית, ראיון זוגי רגיל איך קוראים לאמא שלו, מה הקטן אוהב לאכול). זה היה ב-17.12. הפקידה במשרד הפנים המקומי אמרה שהיא תעביר את החומר לוועדה מיד כדי שיוכלו לטפל בנו כמה שיותר מהר, כי היא מכירה את הסיפור שלנו כבר המון זמן. אחר כך שוב - כלום. מסננים את העו"ד.
במרץ נמאס לי לחכות, השגתי את המספר של הוועדה, התקשרתי במשך מספר ימים ובסוף הצלחתי להשיג אותם. הפקידה הנחמדה אומרת לי: רגע, אני אחפש את התיק שלכם... כן, אני רואה שהיה לכם שימוע במרץ ויש רק עוד דבר אחד שצריך לעשות. אני אעביר שיעשו את זה, תשובה בשבוע הבא.
לא ויתרתי. התקשרתי בתחילת השבוע הבא, בעקשנות עד שענו לי. אותה בחורה נחמדה (דניאל, סטז'רית ממכללת נתניה). אני לא הייתי כל השבוע, היה הסטודנט השני, והוא לא עשה את זה. אני מעבירה את זה עכשיו. מה השלב הזה? יועמ"שית. ושוב התקשרתי שוב ושוב ושוב ושוב, כשענו לי אחרי כשבועיים היועמש"ית כבר ענתה אבל עכשיו צריך עוד משהו. התקשרתי מדי שבוע, לפעמים הצלחתי להשיג אותם ולפעמים לא, והמשהו עדיין לא היה. בסוף ביקשתי לדבר עם מישהו יותר בכיר והעבירו אותי לראשת הוועדה, כבוד השופטת מרים רוזנטל. היא אמרה שהם לא מסננים אף אחד, פשוט בגלל שזה סטודנטים לא תמיד יש מענה, ושהדבר החסר הוא חוו"ד שב"כ. אבל אמרתם בדצמבר שיש תשובה מהשב"כ כבר מזמן! כן, אבל היא לא הייתה בפורמט הנכון. מחכים שתגיע בפורמט הנכון.
אחרי כמה דקות מתקשר העו"ד שהפלא ופלא, אחרי שסיימה לדבר איתי הם פתחו את הדואר והתשובה בפורמט הנכון הייתה שם. אז יש תשובה והכול, הם כמובן לא נותנים אותה בטלפון, אבל בשבוע הבא ישלחו אותה לשר לחתימה, ורק שתדעו שיש לו נטייה לעכב דברים. זה היה ב-4.5. מאז היינו בקשר ישיר עם עוזרי השר, ונחשו מה - הוא לא קיבל את התיק לחתימה. אולי מישהו דרך על חילזון הדואר. את הוועדה אי אפשר להשיג בטלפון בכלל (טוב, אין סטודנטים), והפקס נותן הודעת שגיאה.
ב-29.6 גם היינו ב"יהיה בסדר", אבל שום דבר לא הסתדר.
עכשיו סוף אוגוסט. יותר משלושה חודשים. בינתיים תוקף הדרכון שלו עומד לפוג במרץ, בספטמבר כבר לא יוכל לחצות גבולות, במקום שהוא נמצא אין עתיד - אז הוא עובר למקום שממנו יוכל לבקש בקשת מקלט מדיני באחת ממדינות המערב.
אני לא יודעת איך השופטת מרים רוזנטל ישנה בלילה. 
לא סיפרתי על הדכאונות, המריבות וההאשמות, הילד שחווה כמה נסיגות התפתחותיות (אחרי שכבר התפתח) בגלל המצב הבלתי אפשרי הזה (אבא דכאוני, אמא במתח תמידי וזה בלי לפרט).
מוסר השכל: הכי טוב לא להתאהב, אבל אם כן - אז רק במי שהמדינה מרשה.
לצפיה ב-''
22/08/2016 | 15:54
49
איזו סאגה... אין לי מילים...
יכולה רק לשלוח לך את הבוס, אולי הוא יצליח לחזק את רוחך במעט
וכמובן מחזיקה לכם אצבעות שתגיעו במהרה למנוחה ונחלה
לצפיה ב-'לא ממש הצלחתי לקרוא.'
לא ממש הצלחתי לקרוא.
22/08/2016 | 15:57
2
61
תוכלי לתמצת את זה ולכתוב באופן יותר ברור?
לצפיה ב-'תמצית'
תמצית
22/08/2016 | 16:40
1
75
הוועדה לעניינים הומניטריים היא בלתי הומניטרית.
אם מתאהבים אזרק במי שהמדינה מרשה.
לצפיה ב-'זה נכון.'
זה נכון.
22/08/2016 | 16:54
75
אשתי הלא ישראלית רשומה כאשתי גם בישראל כך שאין לנו בעיה להגיע, אבל את הבת שלה לא
אימצתי רשמית למרות שמבחינתי היא הבת שלי לכל דבר ועניין וכך זה גם בעיני הסביבה. מדברים איתי על הבת שלי.
אשתי רוצה שנבוא לישראל עם הנערה, אבל אני יודע שיקח לי חודשים להוציא לה ויזה.  ויתרתי על הרעיון.
אין שום קשר בין ישראל לעניינים הומניטריים.

לצפיה ב-'מעריץ את הנחישות'
מעריץ את הנחישות
22/08/2016 | 22:37
63
אין ספק שהוא שווה את זה 
לצפיה ב-'היית בתהליך גרין כארד ואיבדת אותו בשביל.. ישראל?? '
היית בתהליך גרין כארד ואיבדת אותו בשביל.. ישראל??
24/08/2016 | 19:46
38
אין לי מילים... עשית את הבחירה שלך, ביזבזת את כל כספך על זה, במקום להתמקד בגרין כארד שהיה מבטיח את עתידכם.
מקווה בשבילך שההימור יצליח ולפחות תצליחי להביא אותו לפה כדי לסבול לשלם מיסים בישראל ללא תמורה נאותה.

אני יכול לספר לך, שאני זכיתי בהגרלות מחיר מטרה בראש העין במרץ בערך, הטבה ששווה 400 אלף שקל, ובסוף ויתרנו כי מימושה היה כרוך בשימוש בכספי הוכחת יכולת הגירה (לקנדה, כרגע).
יצא בסדר - היום הגשתי את הבקשה המלאה ברמה הפדרלית, עוד חצי שנה כנראה נתחפף מפה, או שנחכה לפגישה האחרונה שאשתי תקבל אזרחות וזהו.

כן אגיד לך כל הכבוד על המלחמה בבירוקרטיה, את תותחית.. מה שתיארת זה ממש לא קל!! השאלה אם זה היה שווה את זה.. היה לך הזדמנות חד פעמים לעבור לארה"ב... ממש לא מבין ראש של אנשים.
לצפיה ב-'לפגישה לשינוי לא5 חייבים את הנספח לשכר הדירה?'
לפגישה לשינוי לא5 חייבים את הנספח לשכר הדירה?
24/08/2016 | 14:30
1
26
זה מסמך שעורך דין חותם שבו המשכיר מאשר את זה שהוא משכיר לשוכר, או שרק החוזה שכירות מספיק?
לצפיה ב-'סליחה, את הנספח לחוזה השכירות.. (זה שעו'ד חותם עליו)'
סליחה, את הנספח לחוזה השכירות.. (זה שעו'ד חותם עליו)
24/08/2016 | 14:59
8
לצפיה ב-'מה לאחל לו.?'
מה לאחל לו.?
24/08/2016 | 12:49
41
שבוע הבא יש לבחור שאני מאוהבת בו יום הולדת.
היינו בקשר קצר שהופסק מהצד שלו.  9 חודשים אנחנו לא רואים אחד את השנייה כי הוא לא עובד אצלינו.
גם ניסיתי להתקרב אליו לא מזמן . הוא זרם ענה לשאלות אך לא ממש שמר על הקשר מהצד שלו..
ובכל זאת אני רוצה לשלוח לו ברכת יום הולדת ולא יודעת מה לרשום..
אני לא ישקר אני רוצה לקרב אותו אליי ובא לי לרשום לו הודעה כזאת שתגרום לו לחבב אותי וכן לנסות את הקשר איתי
מה כדאי לרשום לו בברכה?
רציתי לרשום לו שימשיך להיות מקסים כמו שהוא אבל זה חוץ מזה לא עולה לי רעיון בראש..

לצפיה ב-'אשרת כניסה חוזרת'
אשרת כניסה חוזרת
23/08/2016 | 18:50
2
52
שלום לכולם  אנחנו זוג מוכרים כידועים בציבור במשרד הפנים  בת זוגתי בעל  ויזה ב1 אנחנו רוצים לטוס למדינה שלה להתחתן   מה הדרישות במשרד הפנים כדי לתת לה  אשרת כניסה חוזרת  (אינטר ויזה ) אמרו לי שמבקשים כרטיסי טיסה + זמנה למלון  ושלא נגיד להם טסים להתחתן  מישהו  מכיר ?
לצפיה ב-'הולכים למחלקת אשרות'
הולכים למחלקת אשרות
23/08/2016 | 22:20
43
מבקשים אשרת חוזר ומשלמים אגרה. לא ידוע לי ששואלים יותר מזה. הרבה זוגות יוצאים לנופש בחו"ל.
לצפיה ב-'אם ישאלו רצוי מאוד לומר להם את האמת'
אם ישאלו רצוי מאוד לומר להם את האמת
24/08/2016 | 08:40
26
אסור להם לסרב.
לצפיה ב-'ידועים בציבור'
ידועים בציבור
23/08/2016 | 12:43
3
55

שלום לכולם,

רציתי לדעת קצת מנסיונכם מה הסיכויים לקבל מעמד של ידוע בציבור . אנחנו ביחד כבר כמעט שנה, אני יחסית צעירה- בת 22, הוא לא יהודי,בן 27,ממדינות אירופה שנמצא כאן בשליחות לשנה,
אני סטודנטית מתחילה שעדיין מתגוררת עם ההורים,
האם הגיל והסטטוס שלי מהווה פרמטר?
מה הסיכוי לקבל מעמד כזה אם כרגע אנחנו לא גרים ביחד? האם יש סיכוי שהוא יוכל להשאר פה אם כרגע אנחנו לא גרים ביחד? ואם כן נוכל לעבור לגור ביחד,איך אפשר לקבל מעמד  זה אם נגמר לו החוזה עבודה והויזה בעוד 3 חודשים?
ובאופן כללי, כמה זה מסובך? אנחנו בכל מקרה עדיין לא שנה ביחד, האם הם כבר מצפים מזוגות כמונו להצהיר על כוונות נישואים?
האם יוצאים מנקודת הנחה מלכתחילה שאנחנו מרמים? 
זה נשמע מהצד כל כך מתסכל, אשמח לשמוע חוויות ודעות בנושא...

לצפיה ב-'יש להראות חיים משותפים'
יש להראות חיים משותפים
23/08/2016 | 15:27
39
היינו חים תחת קורת גג אחת. אם תעברו לגור יחד ויהיה גם שיתוף כלכלי, אפשר יהיה להגיש בקשה לאשרת ישיבה עבורו.
לצפיה ב-'אפשרי'
אפשרי
23/08/2016 | 20:13
33
אנחנו גם לא גרנו יחד לפני ההליך, והיינו זוג שנה לפני ההליך מתוכה בילינו יחד רק 3 חודשים ככה שסיכוי בטוח יש לך... אבל כדאי שתעברו לגור ביחד אפילו אצל ההורים שלך כדי שיראו רצינות של הקשר. פשוט תצטרכו להראות הוכחות לקשר כמו כולם ולהביא מהמדינה שלו את המסמכים הנדרשים.
כשערכו לנו ראיון זוגיות אמרנו שאם הוא יסתדר פה עם עבודה והכל אנחנו חושבים על העתיד משותף, אבל כמובן שזה לא מחייב ודברים משתנים לפעמים. 
לא יודעת אם הם יוצאים מנקודת הנחה שמרמים, פשוט מקשים מאודדד בשלבים השונים לקבלת אישור העבודה, בייחוד בלשכות מסויימות באיזור המרכז.
אני מציעה שתגישו בקשה להליך מדורג לזוגות מעורבים ותכינו כל מה שצריך לכך, ואולי אפילו תתייעצו עם עו"ד.

בהצלחה!

לצפיה ב-'לא לדאוג'
לא לדאוג
23/08/2016 | 22:18
33
אם אתם אוהבים והתחלתם קשר זוגי זה מספיק בשביל להתחיל. בשלב הראשון המערכת מתעניינת בעיקר בניירת שעליכם להכין. לאחר שנה יבחנו גם את מגוריכם המשותפים שמן הסתם כבר יהיו מסודרים. אין צורך להנשא וגם לא להצהיר כוונות, אנחנו כבר במאה ה21 ואפילו משרד הפנים יודע זאת. בהצלחה. 
לצפיה ב-'תרגום מסמכים - חשוב!'
תרגום מסמכים - חשוב!
22/08/2016 | 11:51
5
56
שלום לכולם,
בת הזוג שלי הגיעה לארץ לפני כ-10 ימים כתיירת, היא מגיעה מצ'ילה (לא חתומים על אמנת האג) ולכם המסמכים שהיא הביאה עברו את שרשרת החתימות בצ'ילה אבל היא לא הספיקה להחתים את שגרירות ישראל, מה גם שהמסמכים בספרדית.
רציתי לברר האם ניתן לבצע החתמה / הנפקה מחדש של המסמכים בשגרירות צ'ילה בישראל + תרגום נוטריוני.
אנחנו רוצים להתחיל בתהליך בהקדם האפשרי, אשמח לתגובה מהירה בנושא :)

תודה רבה!
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי שגרירויות זרות'
למיטב ידיעתי שגרירויות זרות
22/08/2016 | 13:06
26
לא מנפיקות מסמכים של רשויות המדינה אותה הן מייצגות. למותר לציין שהדרך הכי טובה לבדוק היא בשגרירות עצמה.
לצפיה ב-'שרשרת חתימות לא הסתיימה'
שרשרת חתימות לא הסתיימה
22/08/2016 | 17:18
2
26
ללא חותמת שגירות ישראל בצ'ילה.
רק הם יכולים לאמת את החתימות של משרד המשפטים והחוץ הצ'יליאנים.

האפשרויות זה לטוס לשם חזרה, או לשלוח להם את המסמכים בדואר ורצוי כמובן חברות שילוח כמו DHL/FEDEX/UPS.
הכי טוב זה להתקשר אליהם ישירות ולראות איך ניתן לעשות זאת בדואר וכיצד לשלם את האגרה.
לצפיה ב-'ולגבי תרגום'
ולגבי תרגום
22/08/2016 | 18:58
1
23
מאחר ולא תרגמתם את המסמכים לאנגלית במהלך שרשרת החתימות, יהיה עליכם לתרגם אותם פה ע"י נוטריון ישראלי אשר דובר את השפה הספרדית.
לצפיה ב-'למי להתקשר?'
למי להתקשר?
23/08/2016 | 10:25
14
היי,
להתקשר לשגרירות ישראל בצ'ילה או לשגרירות צ'ילה בישראל?
אני הבנתי שיש אופציה שיוכלו לאמת את המסמכים כאן בשגרירות רק על ידי חתימה סופית, השאלה אם זה אפשרי.
במידה ולא ואשלח את זה בדואר לצ'ילה, אין צורך בנוכחות פיזית של המבקש/ת בשגרירות?
לטוס בחזרה לצ'ילה בשביל חתימה נשמע לי הזוי...

תודה רבה! :)
לצפיה ב-'שכחת להחתים את השגרירות בחו"ל - יש פתרונות'
שכחת להחתים את השגרירות בחו"ל - יש פתרונות
23/08/2016 | 10:48
30
צירפתי את נוהל אימות מסמכים - יש שלוש אפשרויות - תראה סעיף ו'.
יוני
לצפיה ב-'האם חובה תרגום נוטריוני למסמכים שמגישים למשרד הפנים'
האם חובה תרגום נוטריוני למסמכים שמגישים למשרד הפנים
20/08/2016 | 22:17
13
61
אשמח להבין, אילו מסמכים בדיוק חייבים תרגום נוטריוני? כל מסמך שיש לו אפוסטיל ?
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
20/08/2016 | 23:29
2
48
לרוב מדובר על 3 מסמכים:
-תעודת יושר.
-תעודת רווקות.
-תעודת לידה.

*המסמכים צריכים להיות חתומים על ידי אפוסטיל. במדינות שאין אפשרות להשיג חתימת אפוסטיל יש לעבור סבב חתימות- משרד החוץ, משרד המשפטים והשגרירות.
*בן זוגי הביא מסמכים באנגלית וזה חסך צורך בתרגום נוטוריוני, בדוק אם אפשרי להוציא באנגלית במדינה של אשתך.
לצפיה ב-'תגובה + שאלות נוספות'
תגובה + שאלות נוספות
21/08/2016 | 01:41
1
40
לא ניתן להוציא באנגלית.
כל המסמכים עם חותמת אפוסטיל מאוקראינה.
אני פשוט רוצה לוודא אילו מסמכים מחויבים בתרגום נוטריון (עולה יותר) ואילו מספיק תרגום רגעל ע"י מתרגם מוסמך.
קראתי את הנוהל מס' פעמים ועדיין לא הכל ברור.
בספטמבר פגישה ראשונה לפתיחת תיק ואני רוצה להביא את מקסימום המסמכים שצריך.
בנוסף, במידה ויש לנו ילד משותף שכרגע בתהליך בדיקת אבהות, האם אישתי תדרש לעבור ראיון באוקראינה או שבמקרה שלנו נוכל לעשות את זה כאן בארץ לכשתגיע ?
לצפיה ב-'בלשכה שלי צריך נוטריון...'
בלשכה שלי צריך נוטריון...
21/08/2016 | 09:59
28
אני בלשכת רמת גן, שם נותנים פתק הסבר על ההליך, וכתוב במפורש:
"תעודות אשר אינן בשפה העברית/אנגלית יש לתרגם נטריונית לשפה העברית". בפתק מציינים רק תעודת הלידה, תעודת מצב אישי ותעודת יושר.
בכל מקרה כדאי לשאול בלשכה שלך, זה עשוי להיות שונה...

לגבי הראיון, עד כמה שהבנתי זה תלוי הן במדינה ממנה מגיעה אשתך והן בלשכה הספציפית שלך. בן זוגי מאפריקה, לכן דרשו שיעבור ראיון לפני שהגיע לארץ. אחרי שהגיע דרשו שנעבור ראיון נוסף בארץ, מה שלא דורשים בכל הלשכות, וההסבר לכך היה "אנחנו מהמקפידים". לא ידוע לי שילד משפיע על מיקום הראיון, אבל אשמח לגלות שכן ושיש קצת אנושיות במשרד הפנים...
לצפיה ב-'נראה לי שכן אבל כדאי לבדוק ברשות ההגירה עצמה'
נראה לי שכן אבל כדאי לבדוק ברשות ההגירה עצמה
21/08/2016 | 07:22
1
27
לצפיה ב-'חחחחחחחחחחחח'
חחחחחחחחחחחח
21/08/2016 | 21:12
16
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/08/2016 | 10:41
6
45
הנוהל מאד ברור.
כל תעודה (נישואין, רווקות, יושר ולידה) שאינה בשפה האנגלית/עברית/ערבית חייבת תרגום ע"י נוטריון ישראלי שיודע אוקראינית.

אפשר גם לקבל תרגום ע"י שגרירות אבל זה במקרים בהם אין אפוסטיל ויש צורך בשרשרת חותמות.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
21/08/2016 | 13:34
3
36
תודה רבה על התשובות.
בנוסף, מישהו יכול לעזור לי עם הנוסח של המכתב מהאב הביולוגי? לאישתי ילד מנישואין קודמים.
האב הביולוגי שלו לא מתנגד לעליית הילד ארצה וכל התהליך.
אני רוצה את הנוסח המדוייק של המכתב מהאב שמשרד הפנים רוצה על מנת להעביר לאישתי שתכין מסמך כזה עם האב הביולוגי.
לצפיה ב-'לדעתי מכתב כבר לא מספיק'
לדעתי מכתב כבר לא מספיק
22/08/2016 | 17:52
2
24
פעם אכן הייתה נדרשת הסכמה בכתב, אבל היום הנוהל מדבר על פרוצדורה שונה לחלוטין שיש לבצע.

תקרא סעיף ג6.ג. בנוהל.
לצפיה ב-'מכיר את הסעיף הנ"ל'
מכיר את הסעיף הנ"ל
22/08/2016 | 22:47
1
15
אני מכיר את הסעיף הזה. יש בידי מסמך עם כתובת עדכנית של האב הביולוגי.
לשים אפוסטיל על המסמך הזה לא ניתן. אפשר רק לתרגם אותו לעברית.

פשוט, על מנת לזרז תהליכים ולא לחכות חצי שנה לתשובה מהאב כמו שרשום בנוהל, רציתי להגיע כבר עם המכתב למשרד הפנים.
לצפיה ב-'אתה לא יכול לשנות את הנוהל'
אתה לא יכול לשנות את הנוהל
23/08/2016 | 10:43
14
אם רשום בנוהל שצריך לנהוג כך - זו הדרך ואין לך מה לזרז. תצטרכו להמתין בסבלנות.

בכל אופן, המסמך צריך להיות מנוסח באופן כך:
אני ככה וככה, אביו של זה וזה , מביע בזאת את הסכמתי לקבלת מעמד, ולהשתקעות ולהתאזרחות במדינת ישראל של בתי.

כמובן מנוסח וחתום אצל נוטריון, ומפוסטל.
לצפיה ב-'תרגום בשגרירות'
תרגום בשגרירות
24/08/2016 | 09:06
1
4
היי,
אני מבין ממה שכתבת שניתן לתרגם מסמכים גם בשגרירות (במדינות שבהן אין אפוסטיל), מדובר על שגרירות ישראל במדינה הזרה או שגרירות המדינה הזרה פה בישראל שמתרגמת?

תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/08/2016 | 00:29
2
התרגום נעשה באופן פרטי או באמצעות משרד המשפטים או החוץ של המדינה הזרה - שם.
שרשרת חותמות מסתיימת בשגרירות ישראל במדינה הזרה.

אם המסמכים באנגלית ונושאים חתימת משרד המשפטים + חוץ של מדינה X אז שגרירות ישראל באותה מדינה X תאמת את חתימת המשרדים הנ"ל וזה יהיה קביל כמסמך מתורגם ע"י השגרירות.
לצפיה ב-'נוסח הסכמת הורה להגירת ילדו הקטין לישראל'
נוסח הסכמת הורה להגירת ילדו הקטין לישראל
23/08/2016 | 10:20
36
צירפתי את הטופס.
כפי שתוכל לראות בטופס - צריך לחתום בפני הקונסול [וכדאי שתתרגם לו את הטופס].
יוני קם
לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
21/08/2016 | 09:13
1
79
זה התשובה שקיבלתי ממשרד נוטריוני מסויים

"
הנוטריון ירשום באישור שזה מבוסס על עותק של המסמך (שהעותק כמובן יהיה מצורף באישור הנוטריוני).
בדרך כלל לא כורכים בתוך האישור הנוטריוני עצמו את המסמך המקורי מכיוון שאז הוא יהיה "תפוס" בתוך האישור ולא ניתן להשתמש בו לצרכים אחרים במידה שצריך. מקובל להכניס עותק של המסמך המקורי.
"

זאת אומרת האישור הנוטריוני הוא על העותק ולא על המקור
האם זה מקובל???? מבחינת משרד הפנים
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
23/08/2016 | 10:33
18
אני מניח שאתה מדבר על אישור נוטריוני לתרגום.
הנוטריון מאשר שהתרגום נאמן למסמך המתורגם, ומצרף את שניהם לאישור שלו [יכול לצרף מקור או העתק, זה לא משנה].
זה לא מעניין את הנוטרון אם הציגו בפניו את המסמך המתורגם המקורי או רק העתק שלו - אך הוא חייב לרשום באישור אם הוצג בפניו מקור או העתק.
גם אם לא הצגת לנוטריון את המקור, כשאתה מגיע למשרד הפנים תוכל להביא איתך את המקור ולהראות להם [או שתביא לנוטריון את המקור, ותימנע בעיות מיותרות].
יוני
לצפיה ב-'היי, עדיין צריכה את העזרה שלכם...'
היי, עדיין צריכה את העזרה שלכם...
23/08/2016 | 09:27
32

היי,
לפני בערך חודש פרסמתי פה שאלון המיועד לאנשים שמנהלים זוגיות בשלט רחוק, שמהווה חלק ממחקר שאותו אני עורכת במסגרת התואר השני שלי בפסיכולוגיה.
ענו לי מפה המון אנשים, ומאוד עזרתם לי... תודה!
חסרים לי רק עוד כמה שאלונים, וסיימתי, ובשלב הזה אני די תקועה. 
אז אם יש פה מישהו שמנהל זוגיות משלט רחוק, ולא ראה או לא ענה על השאלונים, אודה לכם מאוד אם תוכלו להקדיש כמה דקות למילוי השאלונים (זה לא יותר מ2-3 דקות). זה ממש יעזור לי.
השאלון

תודה רבה!!:)

לצפיה ב-'לידה - בת זוג זרה'
לידה - בת זוג זרה
22/08/2016 | 13:21
55
שלום, 
אני תושב חוזר, אשתי בת זוג זרה תגיע איתי לארץ עוד חודש ולאחר מכן נפעל להסדרת המעמד שלה כבת זוג זרה. אשתי בהריון, הבנתי שההוצאות הרפואיות במהלך ההריון ישלומו על ידינו באופן פרטי אך הלידה מכוסה מתוקף הביטוח הלאומי שלי. אשמח לפרטים בנושא. תודה!
לצפיה ב-'אפוסטיל על תעודת לידה'
אפוסטיל על תעודת לידה
21/08/2016 | 12:03
6
57
שלום,
כחלק מהתחלת תהליך בקשת אזרחות לבן זוג של אזרח ישראלי, נדרשים להציג תעודת לידה.
רשום שאם התעודה הינה מקורית, אין צורך באפוסטיל.
אישתי היא אזרחית רוסיה הפוסט סובייטית ומישהי שעברה את התהליך לפני כמה שנים ונולדה ברוסיה הסובייטית אמרה לי שעל תעודת לידה מקורית מברית המועצות לא צריך אפוסטיל, אבל אם התעודה היא מהתקופה הפוסט הסובייטית, אז כן צריך.
אשמח לדעת האם צריך או לא צריך להחתים גם את תעודת הלידה של אשתי באפוסטיל.
תודה.
לצפיה ב-'תשובה מניסיון'
תשובה מניסיון
21/08/2016 | 13:00
5
39
אישתי נולדה ב ס.ס.ס.ר כלומר בברית המועצות. 
יש לה תעודת לידה שזה ספר בכריכה ירוקה. 
בכל מקום נאמר לנו שתעודה זאת אינה מצריכה אפוסטיל- אבל שהגענו למשרד הפנים ביקשה הפקידה אפוסטיל ועשינו זאת.. 

שהגשנו את התיק אצל האחראית היא שאלה אותנו- למה עשיתם אפוסטיל? על תעודה סובייטית? לא הייתם צריכים ... 

בכל מקרה אם אישתך נולדה ברוסיה, ולא בבריה"מ נדרש אפוסטיל על המסמך שמדפיס ה "זאקס" 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/08/2016 | 13:06
11
לצפיה ב-'רשום בנוהל שאם מציגים'
רשום בנוהל שאם מציגים
21/08/2016 | 13:26
3
35
תעודת לידה מקורית.. אין צורך לאמת אותה.

לצפיה ב-'רשום בנוהל כל כך הרבה דברים... איפה אנחנו ואיפה הנוהל '
רשום בנוהל כל כך הרבה דברים... איפה אנחנו ואיפה הנוהל
21/08/2016 | 14:02
2
17
לצפיה ב-'זה ידוע שאפילו הפקידים לא יודעים את הנהלים'
זה ידוע שאפילו הפקידים לא יודעים את הנהלים
21/08/2016 | 15:07
1
25
שלפיהם הם עובדים.

לצפיה ב-'בגלל זה '
בגלל זה
21/08/2016 | 21:10
23
אנחנו צריכים להכיר את הנוהל(לא כזה מסובך), ולתקן את הפקיד אם הוא טועה או לא יודע משהו.
לצפיה ב-'תמצית רישום - רוסיה'
תמצית רישום - רוסיה
21/08/2016 | 13:02
3
60
שלום,
כחלק מתהליך בקשת אזרחות לבן זוג של אזרח ישראלי, נדרשים להציג תעודה על מצב משפחתי קודם ונוכחי.
בארץ, המסמך הזה מוכר כ-"תמצית רישום ממרשם האוכלוסין", ברוסיה, לא קיים מסמך כזה.
הדבר היחיד שהסכימו להביא לנו ואמרו לנו שזה המסמך שצריך, הוא אישור מהעירייה בה אשתי רשומה כתושבת על כך שהיא אינה רשומה כנשואה עד תאריך הנישואין שלנו. מכיוון שמגיל 18 (הגיל המותר לנישואין) היא היתה רשומה בשתי עיריות שונות, אז הוצאנו שני מסמכים. מהעיר הראשונה, מגיל 18 ועד המעבר לעיר השנייה, ומהעיר השנייה (הנוכחית), מאז המעבר ועד תאריך הנישואין.
זה לגבי רווקותה.
לגבי זה שהיא עכשיו נשואה, יש את תעודת הנישואין (בנוסף זה גם רשום בפספורט הפנימי - תעודת הזהות, אבל את זה אנחנו לא מגישים...).
את שלושתם החתמנו באפוסטיל.
האם זה מספיק?
לצפיה ב-'אני מאמין'
אני מאמין
21/08/2016 | 13:23
1
34
שזה יספיק בצירוף תצהיר או מכתב הסבר.
רק לא לשכוח לתרגם את הכל נוטוריונית לעברית בארץ.
לצפיה ב-'תצהיר'
תצהיר
21/08/2016 | 13:51
25
מה הכוונה לתצהיר? זה משהו שאפשר לכתוב במקום עם חתימה שלי במידה ויהיה צורך?
לצורך צירוף תיעוד לתיק?
לצפיה ב-'זה מה שאשתי הביאה - אישור על אי נישואין '
זה מה שאשתי הביאה - אישור על אי נישואין
21/08/2016 | 14:03
14
לצפיה ב-'איך מביאים בחורה בתיירת לארץ?'
איך מביאים בחורה בתיירת לארץ?
20/08/2016 | 10:29
3
77
לכולם שלום אני הכרתי בחורה בתאילנד דרך האינטרנט ואנחנו בקשר בווצאפ ובסקייפ
איך אני מביא אותה לארץ ?
מה אני צריך לעשות?
תודה לכולם מראש
לצפיה ב-'קרא ולמד את הנוהל'
קרא ולמד את הנוהל
20/08/2016 | 12:59
2
68
מצורף קישור
לצפיה ב-'בחורה בתאילנד'
בחורה בתאילנד
20/08/2016 | 20:42
1
57
תודה לך קודם כל התגובה וקישור שנתת לי
אבל מה קורה שהיא שם ואני כאן איך אני מביא אותה לכאן בתור תיירת?
תודה
לצפיה ב-'קרא ולמד את הנוהל'
קרא ולמד את הנוהל
21/08/2016 | 08:22
46
לצפיה ב-'חתונה אזרחית בפיליפינים'
חתונה אזרחית בפיליפינים
20/08/2016 | 10:00
1
47

הם מבקשים בין היתר תעודת רווקות, עכשיו בדקתי ואין לנו בארץ כזה דבר שמגיע מהממשלה (יש דתי אבל אני לא חושב שזה תופס).
כן יש תמצית רישום ממרשם האוכלוסין שבה רשום מצב משפחתי מעודכן, השאלה אם זה תופס .
אני כרגע מחכה לתשובה מהשגרירות במנילה.

לאלה שהתחתנו שם - אשמח לקצת הסבר.
לצפיה ב-'כן'
כן
20/08/2016 | 11:13
42
תמצית רישום כן תופסת, כי זה מה שנותנים בארץ.
אני טסתי בלי תמצית והייתי בטוח שאצטרך (כי החשש שלי היה שאולי אצטרך להתחתן חתונה מקומית בלאוס)
בסוף לא הייתי צריך את זה, אבל שגרירות ישראל בבנגקוק הציעה לי (ועשיתי) לאמת תצהיר שלי שבו רשמתי כי אני רווק ולא הייתי נשוי לפני וכו' והם אימתו את החתימה שלי (לא את נכונות הדברים) עם סרט אדום וחותמת.. מה שהקנה למסמך רשמיות עם חותמת שגרירות. 
לטענתם זה תופס ומרצה את שלטונות תאילנד, אז סביר היה להניח שזה היה מרצה גם את שלטונות לאוס.

בכל מקרה, תוציא תמצית רישום אוכלוסין ומקסימום תעשה תצהיר שלך מצורף לרישום עם אימות שגרירות כמו שעשיתי.
מצרף תמונה שתראה איך זה נראה.

לצפיה ב-'כאן יש בנושא היכרויות ממזרח מצורף לינק'
כאן יש בנושא היכרויות ממזרח מצורף לינק
20/08/2016 | 10:09
40
כאן יש בנושא היכרויות ממזרח
http://www.yahav.org/forums/far_east_forum/thread,...

לצפיה ב-'כניסה לארץ כתייר של בן זוג אזרח זר'
כניסה לארץ כתייר של בן זוג אזרח זר
16/08/2016 | 23:59
10
149
שלום רב,
אשמח לקבל את עצת המומחים והמנוסים במקרה הבא:
הריתי לגבר אשר הינו אזרח גרמני ולא יהודי.
לאחר שהריתי, הוא הגיע לבקר אותי בארץ בחודש מאי האחרון לתקופה של 6 שבועות, עם כרטיס טיסה משולם גם לחזרתו לגרמניה. זה היה לו הביקור הראשון בארץ.
בשאלות שנשאל בביקורת הגבולות ענה בכנות וביושר. עיכבו אותו למשך שעתיים, התקשרו אלי לוודא את פרטי הסיפור שלו וקיבלו ממני את פרטי המזהים המלאים. כאשר איפשרו לו להיכנס לבסוף אמרו לו מפורשות: "נותנים לך להיכנס עכשיו. אם תרצה לבוא שוב, בת הזוג שלך תצטרך להסדיר את הניירת מראש".
לאחר 6 שבועות עזב כמתוכנן. במסגרת שהייתו בישראל לא עבר שום עבירה ולא הפר את תנאי אשרת התייר.
לקראת הלידה ברצונו להגיע לבקרי בשנית, לביקור שימשך 3 חודשים (מאחר וזה מה שמאפשרת ויזת תייר של אזרח אירופאי).
התחלתי לברר מול רשות האוכלוסין מה ידרש ממני.
נאמר לי כי יהיה עליו להפקיד ערבות בנקאית בסך 30,000 ש"ח וכן לחתום על תצהיר בו הוא מתחייב שלא להפר את ויזת התייר שיקבל.
קראתי את חוק הכניסה לישראל, את תקנות הכניסה ואת נוהל 5.4.0003, שאם הבנתי נכון הוא הרלוונטי למקרה שלנו.
אשמח לעצתכם:
1. האם הדרישה לערבות כה גבוהה היא לא בלתי מידתית ובלתי סבירה לאור הניסיון שהוא כבר היה פה ועזב כמתוכנן?
2. מה פשר דרישת התצהיר? הלא חזקה על כל אדם אשר מקבל אשרת שהייה כלשהי, שבכוונתו לקיים את תנאיה. מדוע מייחסים לו כוונות עבריינות ללא שום סיבה או היסטוריה כזו?
3. מנסיונכם - מה ניתן לעשות בנידון? מכתב לשר הפנים? לתקשורת? מה יכול להועיל?
באופן כללי התחושה שאנחנו מקבלי היא של עבריינים מועדים, למרות שלא ביצענו שום עבירה, פעלנו באופן מוחלט לפי החוק. לאזרח גרמני מותר להגיע בישראל, ללא צורך בבקשה מוקדמת, למשך 3 חודשים. באופן כללי צריך נראה לי סיבה יוצאת דופן במיוחד שאזרח גרמני סביר ירצה להישאר בישראל באופן לא חוקי... 

תודה,
יעל
לצפיה ב-'זכותך להגיש ערר על גובה הערבות'
זכותך להגיש ערר על גובה הערבות
17/08/2016 | 06:08
1
89
כדאי לעיין גם בנוהל הפקדת ערבויות. הערר הוא פנימי ולא כרוך בתשלום.
לצפיה ב-'לא מצליחה למצוא את הנוהל.'
לא מצליחה למצוא את הנוהל.
17/08/2016 | 15:02
62
תוכל לצרף אותו או להפנות למראה מקום?
באיזה אופן מגישי את הערר?
מה לגבי התצהיר הנדרש? האם עליו לחתום עליו מראש (ואם כן, היכן? בקונסוליה בגרמניה?) או שיחתימו אותו בגבול?
לצפיה ב-'ליעל 81 קבלי את הנוהל מצורף לינק'
ליעל 81 קבלי את הנוהל מצורף לינק
17/08/2016 | 17:38
1
61
ליעל 81 קבל את הנוהל מצורף לינק
שהיה לך בהצלחה

לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/08/2016 | 14:24
30
לצפיה ב-'הגישה שלכם בעייתית'
הגישה שלכם בעייתית
17/08/2016 | 18:23
3
88
ותביא עליכם לא מעט צרות בכל הנוגע להתנהלות מול משרד הפנים.

מול משרד הפנים יש להתנהל בצורה שקולה, מסודרת, ולפי הנהלים. מכתבים לתקשורת או לשר הפנים לא יועילו בדבר... מה גם שלא ברור לי בדיוק על מה תתלוננו.

לתייר גרמני אכן מותר להגיע לישראל ללא ויזה ובקשה מוקדמת, אך מה לעשות והבחור הזה אינו תייר, ואינו מגיע לארץ למטרת תיירות. היות ובת זוגתו וילדו בישראל, ישנה סבירות מסוימת לכך שירצה להשתקע כאן, ולכן יש לפעול בצורה מסודרת ולפי הנוהל.

לצפיה ב-'נכון'
נכון
18/08/2016 | 00:28
33
לצפיה ב-'אסביר'
אסביר
18/08/2016 | 14:47
1
63
אני מבינה שיש נהלים.
קראתי פה ובמקומות נוספים על מקרים בהם הערבות היתה נמוכה מ30,000 ש"ח (בהרבה או מעט), לא בהכרח תמיד יש חובה לדרוש ערבות. כלומר, ישנו מקום לשיקול דעת בהצבת דרישת הערבות וקביעת גובהה. נראה לי שלאחר שהוכיח כי הינו דובר אמת, משיב ביושר על השאלות ואינו מפר את תנאי הביקור, ההחלטה לדרוש ערבות בכלל, וערבות כ"כ גבוהה בפרט, היא בלתי מידתית ובלתי סבירה.

לא מצאתי בחוק או בתקנות הגדרה ל"מטרות תיירות". התקנות קובעות כי כל הגעה "לשם ביקור או לכל מטרה אחרת המצריכה שהות קצרה בלבד בישראל, למעט למטרת עבודה, בשכר או שלא בשכר, יגיש בקשה לאשרה ורשיון לישיבת ביקור מסוג ב/2 (תייר)." וכמובן בהמשך ישנה רשימה של אזרחי המדינות הפטורים מהגשת הבקשה ויקבלו את האשרה בכניסה לישראל. האדם המדובר מגיע לכאן לתקופה קצרה וקצובה ולא למטרת עבודה, כלומר זו האשרה שעונה על צרכיו. אז כן, הוא תייר. הדרישה שיצהיר כי הוא מתחייב שלא להפר את תנאי האשרה הינה דרישה תמוהה, כי חזקה על כל אדם שמקבל כל סוג של אשרה, שלא יפר אותה. ומי שירצה להפר, יפר בין אם חתם על הצהרה כזו בין אם לאו. והלא גם אם לא הצהיר זאת, במידה ויפר את תנאי האשרה - יענש. ולכן נראה שזו דרישה שאין מאחוריה דבר, למעט הרצון להקשות.
אנחנו לא ילדים קטנים ולא פורעי חוק. התחושה היא שהנהלים מופעלים במקרה הזה באופן בלתי סביר ובלתי מידתי. על כך התרעומת.

לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
19/08/2016 | 14:56
40
אינני בא להגן על רשות האוכלוסין. יש גם לא מעט מקום לתרעומת מוצדקת.
עם זאת, ישנו אחוז מסויים של אנשים המנצלים את המערכת מבלי להבין שכל ניצול כזה רק גורם להחמרת הנהלים ולהקשחת היחס גם לאנשים הנורמטיבים שומרי החוק. 
לצפיה ב-'אני נאלצתי'
אני נאלצתי
18/08/2016 | 12:00
1
84
להפקיד ערבות פעמיים בסך של 15 אלף שקל, בפעמיים שבת זוגתי (היום אישתי) הגיעה לביקור בישראל.
מאד מרגיז ומעצבן אך די מובן למה.

הבעיה היא שמדובר בערבות בנקאית, מה שמצריך את הימצאות הכסף בבנק על מנת לקבל אותה. אני אישית לא היה לי בעו"ש או חסכונות סכום כזה אז נלאצתי לקחת הלוואה.
הלוואה ששילמתי עליה חודשית + ריביות כל עוד הדף הזה שכב לו במשרד הפנים.
כשבת זוגתי יצאה, החזירו לי את הערבות.
ואם אינני טועה, להוציא את הערבות מהבנק עולה למעלה 400 שקל.

בהצלחה
לצפיה ב-'אפשר גם להפקיד מזומן'
אפשר גם להפקיד מזומן
18/08/2016 | 13:44
35
לצפיה ב-'קבלת אישורים לחברה רצינית מחול'
קבלת אישורים לחברה רצינית מחול
18/08/2016 | 09:01
2
94
שלום, אשמח להכוונה מאנשים יודעי דבר. אני וחברה שלי מחול מתכוונים לעבור לגור ביחד בישראל.היא יכולה לשהות בישראל בצורה חוקית עד 3 חודשיים. רציתי לדעת מה התנהלות מול משרד הפנים כדי להשיג מה אישור להשאר ולעבוד פה ? האם כדי לעבוד דרך עורך דין? האם כדי להתחתן נישואים אזרחיים או מספיק לנהל משק בית משותף? 
לצפיה ב-'מספיק לנהל משק בית משותף'
מספיק לנהל משק בית משותף
18/08/2016 | 19:41
1
67
עליכם לשכנע את משרד הפנים שאתם בני זוג. מומלץ להעזר בעורך דין.
לצפיה ב-'מומלץ גם לקרוא מי ממליץ מה'
מומלץ גם לקרוא מי ממליץ מה
19/08/2016 | 14:53
58
בהצלחה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

בית הספר הישראלי ל NLP
בית הספר הישראלי ל NLP
פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין
ענת בן דוד- סקסולוגית
חשים חוסר סיפוק מחיי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה