לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1201012,010 עוקבים אודות עסקים

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום
 שלום
המשך >>

לצפיה ב-'היטל מס על העסקת בני זוג זרים- האמנם?'
היטל מס על העסקת בני זוג זרים- האמנם?
12/11/2019 | 20:48
1
31
אחת הסוגיות הלא פתורות במשפט הישראלי, היא שאלת היטל המס על העסקת בן זוג זר של אזרח ישראלי.

חוק התוכנית להבראת כלכלת ישראל, 2003, קובע שמי שמעסיק עובד זר חייב לשלם מס שיכול להגיע עד 20% מהכנסתו השנתית של העובד. החוק מוסיף וקובע שעובד זר הוא מי שמוגדר כך בחוק עובדים זרים.

בישראל חיים בני זוג זרים שנשואים לאזרחים ישראלים או נמצאים אתם ביחסים של ידועים בציבור ונמצאים בהליך מדורג מטעם משרד הפנים. בהליך זה שיכול להמשך כמה שנים עוקב משרד הפנים אחר היחסים בין בני הזוג ואם הוכח להנחת דעתו שהיחסים הם אמיתיים ניתנת לבן הזוג הזר אזרחות ישראלית או תושבות קבע.

בדרך כלל מקבל בן הזוג אשרת עבודה כמה חודשים לאחר התחלת ההליך המדורג והוא רשאי לעבוד בכל עבודה שימצא לנכון. דא עקא שכאן הוא נתקל במכשול בלתי צפוי. מעסיקים רבים סבורים, שבן הזוג הזר הוא עובד זר שיש לשלם בגינו היטל והם מסרבים להעסיקו או שמסכימים בתנאי שכר נמוכים מהמקובל.

החוק אוסר "לגלגל" את ההיטל על העובד הזר אך חוק לחוד ומציאות לחוד. התוצאה היא פגיעה קשה בזרים ובבני זוגם הישראלים שמוצאים עצמם מפרנסים יחידים.

מה הדין אם כך?

כאמור החוק להבראת כלכלת ישראל, מפנה להגדרת עובד זר בחוק עובדים זרים. ס' 1 לחוק עובדים זרים מגדיר עובד זר- “ עובד שאינו אזרח ישראל, או תושב בה;”

השאלה היא האם בן זוג זר איננו תושב ישראל. חוק עובדים זרים איננו מגדיר מיהו תושב ישראל. המונח "תושב ישראל" מופיע בחוקים שונים ואי אפשר לומר שיש לו פירוש אחיד. יש אם כך לקבוע מיהו תושב ישראל לענין חוק עובדים זרים.

אחד הכללים בפרשנות חוקים הוא שחוק יש לפרש באופן שיעלה בקנה אחד עם המשפט הבינלאומי.

המשפט הבינלאומי מכיר בעקרון של איחוד משפחות. המדינה מחוייבת לאפשר איחוד משפחות על פי עקרונות המשפט הבינלאומי והנחיות משרד הפנים שמסדירות את ההליך המדורג הותקנו כדי לעמוד בדרישות הללו.

הטלת מס על העסקת בן זוג זר חותרת תחת עקרונות המשפט הבינלאומי משום שהיא מונעת איחוד משפחות. מעסיקים לא רוצים להעסיק בני זוג זרים, והתוצאה היא שאיחוד משפחות איננו אפשרי או קשה מאוד לביצוע. אזרח ישראלי שירצה להנשא לזרה יתקשה מאוד להגשים את רצונו אם בת הזוג לא תוכל לעבוד ולסייע בכלכלת הבית.

התוצאה אם כך שתושב ישראל לענין חוק עובדים זרים כולל גם את מי שנמצא בהליכים להסדרת תושבותו. מה שמאפיין עובד זר הוא היותו שוהה זמני בישראל. היסוד הזמני לא קיים אצל בן זוג זר. הוא הגיע לישראל כדי להשתקע בה. גם מקריאת החוק עצמו עולה שהמחוקק לא התכוון להגדיר בני זוג זרים כעובדים זרים. לדוגמא- לפי החוק המעביד חייב להסדיר לעובד הזר מגורים הולמים למשך העסקתו. יעלה על הדעת שהמעסיק יצטרך לדאוג למגורים לאישה שנשואה לאזרח ישראלי ויש לה בית?

ודבר אחרון- המוקד להגנת הפרט הגיש עתירה לבגצ נגד רשות המסים על כך שחייבה מעסיקים לשלם היטל על העסקת פלסטינאים שהגיעו לישראל במסגרת איחוד משפחות. רשות המסים הסכימה לתת להם פטור והעתירה נמחקה.

אין שום הבדל עקרוני בין המקרים הללו משום שלשני המקרים יש בסיס משותף. אין לראות בזרים שהגיעו לארץ כדי לחיות עם בני משפחתם, עובדים זרים.

לסיכום, דעתי היא שאין בסיס לדרישה להיטל העסקת עובדים זרים בגין העסקת בני זוג זרים, שנמצאים בהליך מדורג, וראוי שרשות המסים תוציא חוזר בענין זה, כדי להסיר את הספק.
לצפיה ב-'כבר נכתב מאמר הרבה יותר מקצועי ע"י קולגה שלך - עם פתרון'
כבר נכתב מאמר הרבה יותר מקצועי ע"י קולגה שלך - עם פתרון
13/11/2019 | 17:00
7

מדינת ישראל החליטה להטיל קנס העסקת עובדים זרים, כדי לעודד העסקת ישראלים - קוראים לזה "היטל" - נקבע בחוק התוכנית להבראת כלכלת ישראל.
גובה ההיטל הוא 20% מהכנסת העובד, כאשר יש עבודות שקיבלו פטור (אין ישראלים שמוכנים לעבוד) כמו חקלאות, ויש עבודות שמשלמים רק 15% (תעשיה, בנין מסעדות אתניות) ועוד חריגים שונים.
וחשוב לדעת - שהמעסיק חייב לשלם למס הכנסה את ההיטל בנוסף לשכר של העובד. אסור לנכות את ההיטל מהשכר של העובד.
ומה שחשוב לבני זוג מעורבים - 
ההיטל מוטל על העסקת "עובד זר" - שזה כל מי שאינו אזרח או תושב.
אנחנו רגילים לחשוב שתושב הוא מי שמחזיק בלפחות אשרת א/5 (תושב ארעי), אבל לעניין פקודת מס הכנסה גם תייר עם אשרת עבודה (ב/1) יכול להיחשב תושב אם מרכז חייו בישראל ואפילו קיימת חזקת תושבות למי ששהה בישראל 183 ימים או יותר, כך שלמעשה כל מי שבהליך המדורג מרכז חייו בישראל ולעניין מס הכנסה אינו מוגדר כעובד זר ומעסיקו אינו חייב בהיטל.
לכן, כל בני הזוג הזרים שנמצאים בהליך המדורג (שמחזיקים ב/1 ומעל 183 ימים בישראל) - יכולים לקבל פטור מההיטל.
רק צריך לגשת למס הכנסה ולקבל את הפטור, אותו יש להציג למעסיק.
יוני קם (עו"ד)

לצפיה ב-'האם למישהו קרה ?'
האם למישהו קרה ?
11/11/2019 | 16:36
3
44
האם למישהו קרה פה מקרה, של
הביא פיליפינית בתור נשואה .
נשארה פה שנה.
התגרשנו.
הבחורה נשארה פה באופן לא חוקי ומתעלמת לגמרי ממני, ואין לי שום קשר אליה.

פגשתי בחורה חדשה. 
מנסה להביא אותה בתור בת זוג.
אמרו לי כל עוד אשתי לשעבר מתחבאת באופן לא חוקי בארץ, אין מצב שיאפשרו לבת זוג חדשה להכנס.

קרה לכם ? 
האם יש מה לעשות ?
מה היה במקרה שלכם ?

לצפיה ב-'מי אמר לך? ברשות ההגירה?'
מי אמר לך? ברשות ההגירה?
11/11/2019 | 19:15
2
15
לצפיה ב-'במשרד הפנים, במחלקת אשרות'
במשרד הפנים, במחלקת אשרות
12/11/2019 | 18:36
1
7
לצפיה ב-'על פניו לא נשמע סביר'
על פניו לא נשמע סביר
12/11/2019 | 18:46
17
מציע לך לפתוח בהליכים ואם תקבל הודעה בכתב ברוח הדברים שאמרו לך תשקול הגשת ערר.
לצפיה ב-'שאלה בנושא עדכון סטטוס אישי ועוד'
שאלה בנושא עדכון סטטוס אישי ועוד
29/10/2019 | 16:15
14
113
שלום לחברי הפורום.
כתבתי כאן כבר בעבר אבל מאז התעוררו כמה שאלות חדשות.
קודם כל בשעה טובה התחתנתי עם בת זוגתי בפראג לפני כחודש והיום קיבלתי את כל המסמכיאדה הרשמית משם.

בנוסף נקבע לי תור למחלקת אשרות לסוף דצמבר להתחלת  תהליך "אחמש חדש".
השאלה שלי היא האם אני יכול ובכלל האם אני צריך להודיע על שינוי הסטטוס האישי שלי לפני תחילת התהליך או שהכל מתבצע במעמד אותה פגישה ראשונה.
במוקד הטלפוני של רשות האוכלוסין נאמר לי שהכל נעשה במעמד הפגישה שנקבעה, רציתי רק לוודא שזה אכן כך.

יש לציין שאשתי כרגע לא נמצאת בארץ מכיוון שלפי הבנתנו היא לא תוכל להיכנס בצורה מסודרת לפני תחילת התהליך, דרך אגב האם גם זה נכון?

שאלה נוספת היא לגבי תחילת תהליך ההסדרה עצמו, איזה הוכחות הבאתם לאמינות הקשר? לצערי עוד לא יצא לנו לגור ביחד תקופות ממושכות אז אין לנו חוזה שכירות משותף, יש המון תמונות, שיחות ווטסאפ שהולכות שנים אחורה ורשומי שיחות סקייפ, איך בכלל אפשר להביא את זה כהוכחה באופן פיזי, לעשות מיליון סקרינשוטים ולהדפיס?
בתודה מראש.

לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב'
קודם כל מזל טוב
31/10/2019 | 16:39
11
54
לאחרונה הפורום קצת מת אבל אני אתן לך את השקל וחצי שלי בעניין.
דבר ראשון לא ציינת מאיפה אשתך, אבל היא תוכל להכנס כרגיל לארץ בהתאם לחוקי ההגירה של מאיפה שהיא.
לדוגמא: נגיד היא מהפיליפינים, אז היא תוכל להכנס כמו כל תיירת פיליפינית אחרת במידה ויש לה את המסמכים המתאימים לכך.
יש מדינות שיקשו עליה מאוד בכניסה לישראל אז שים לב. (כמו הפיליפינים, אוקריינה, וכו')
וגם אם היא תכנס לפה בסוף אתה תצטרך לחתום על מסמך שאתה לא מתחיל תהליך במשרד הפנים כל עוד היא פה.
זה סיכון שתצטרך לקחת אבל הנוהל אומר לא להביא אותה לפני תחילת תהליך.

כן בתחילת התהליך שלך, איתה בפגישה בצמבר אתה תביא את כל המסמכים,
וירשמו אותך בתור נשוי במשרד הפנים.
המלצה שלי. לך לסניף שיש לך את התור משם. ותביא את רשימת המסמכים שצריך להוציא. ושים לב שכל מסמך ומסמך הוא בדיוק כמו שהם מחפשים.
אחרת תגיע לפגישה וישלחו אותך להוציא מסמכים חסרים חודש וחצי, וכל התהליך יתעקב בחודש וחצי - חודשיים. מה שגם אם יהיה לך חסר בפגישה ההיא מסמך, אז שוב חודשיים.

בפגישה עצמה במידה והבאת את הכל. יגידו לך טוב תודה נתקשר אליך.
יש להם חוקית 3 חודשים להתקשר,
הלכה למעשה אחרי שבועיים בערך יתקשרו אליך ויגידו שצריכים לקבוע תור לראיון מפוצל בינך לבין אשתך, ויחזרו אליך אם תאריך לראיון המפוצל
זה הנוהל וזה ל90% מהמקרים עושים ראיון מפוצל זה לא משהו מיוחד. הם ישר זורקים את זה במרבית המקרים הגדולה, אתה צריך ליפול על מלאך כדי שלא יהיה לך ראיון כזה.

אחרי זה יקבעו לך תור ל3 , 4 חודשים קדימה לראיון מפוצל.
היא שם ואתה פה. ישאלו אתכם אותם שאלות ויצפו ממכם לאותם תשובות בערך.
אם הקשר אמיתי אין לך מה לפחד זה שאלות סטנדרטיות.
אחרי הראיון כנראה יבקשו ממך לשים ערבות בנקאית של 15 אלף שקלים בערך
שתבוא לידי מימוש במקרה שהיא לא תעזוב את הארץ.
ואחרי זה יקח להם שבוע שבועיים ויאשרו לה את הכניסה, ותוכל לקנות לה כרטיס טיסה.

התהליך לוקח לרוב האנשים חצי שנה גם אם הם באים מסודרים ספץ. שים לב אין מה לעשות בנידון
IT IS WHAT IT IS

איזה הוחכות הבאנו זה לא רלוונטי, כי כמו שאמרתי לך . תשים לב למה כתוב במכתיו של המסמכים שאתה צריך להביא, ותביא מילה מילה ממה שרשום שם.
לא דברים שאמרו לך בפורום ולא דברים ששמעת שעושים.

זה עונה לך לכל השאלות אני מאמין
חוץ מהאחרונה
לאחרונה אז כן. צריך לעשות מליון סקרין שוטים ולהדפיס.
אבל המלצה.
תדאג שכל המסמכים ספץ.
ולא רק זה. יש לך הרבה זמן לדצמבר.
תלך למזכירות באחד הימים.
תראה להם את הטפסים של החתונה עם האפוסטיל והתרגום של הנוטוריון הישראלי והכל כמו שרשום במסמך שאמרתי לך ללכת לקחת.
ותשאל את המזכירות.
זה בסדר ? ככה אתם רוצים את המסמך ?
כי תעודת הנישואים צריך שתיהיה עם תרגום נוטוריון, ומתורגמת לעברית, ואפוסטיל ומה לא.
אז שווה לוודא לפני.

חוץ מזה יש לי עוד כמה טיפים.
אם תרצה תשלח לי הודעה פרטית.
אבל זה צריך להתחלה.

יש חדי קרן שהתהליך לוקח להם יומיים.. באים לפגישה הראשונה, מביאים מסמכים, יום אחרי זה מקבלים אישור להביא את בת הזוג.
שמעתי רק על מקרה אחד כזה, וזה נשמע לי הזוי, כי מעל 10 זוגות אחרים שאני מכיר, לקח להם חצי שנה בערך.
אבל אם בתאוריה היא היתה בארץ כמה פעמים ויצאה כהלכה ולא עשתה שום ניסיון השתקעות קודם, הבנתי שזה יכול לתרום לאישור ללא ראיון מפוצל שיאריך לך כאמור את הכל בעוד 4 חודשים.

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
31/10/2019 | 21:58
10
34
לפחות צדיק אחד בסדום:)

לגבי השאלה מאיפה אשתי אז היא מרוסיה, האם גם במקרה הזה עושים בעיות כנעסה בדומה לאוקראינה?

בעל אופן אין לנו בעיה לחכות גם עד שהיא תקבל את האישור כניסה הרשמי הראשוני כדי לא להסתבך, סה"כ יש לה שם עבודה מסודרת כרגע והכל והיא לא בדיוק יכולה לעזוב מהיום למחר אז זה במילא ייקח חודש/חודשיים, אבל טוב לדעת שכן אפשר לנסות לסדר כניסה בתור תיירת.

לגבי המסמכים הבנתי שצריך הכל לפי הנוהל, ואת המסמכיאדה  של הנישואין אכן תרגמו לעברית עם חותמות וסרט וכו' וכו'.
לגבי הזמן של התהליך כולו כבר הבנו שזה פחות או יותר חצי שנה בממוצע אז אנחנו לא מפחדים מזה וגם לא מהראיון.
היא כן הייתה בארץ כמה פעמים איתי בתור תיירת כמובן, אם אתה אומר שזה אולי יכול לזרז תהליכים מה טוב.

הבנתי אבל שאת האישור כניסה הם נותנים עוד לפני הראיון ולוא דווקא אחרי, אני טועה?

עוד שני דברים שקצת מוזרים לי הם:

1. כתוב שצריך את הדרכון הזר שלה בתוקף, האם הם מתכוונים ממש לדרכון פיזית כי זה נשמע לא הגיוני בעליל, העתק זה מספיק?

2. כתוב שעל תצהיר אמיתות החומר והמכתב המשותף שלנו שנינו צריכים לחתום, איך זה אפשרי אם אנחנו כרגע נמצאים בנקודות גאוגרפיות שונות?

לצפיה ב-'לגבי השאלות הנוספות'
לגבי השאלות הנוספות
03/11/2019 | 11:32
4
27
בוקר טוב אני יענה לך על זה  גם אני בתהליך הזה עכשיו
1. צילום של דרכון שלה בתוקף זה מה שאתה צריך (שים לב אם היא שינתה שם משפחה אז תצטרך לצלם כמובן את הדרכון החדש , וגם את הדרכון הישן לצלם להראות חותמות כניסה לארץ ) 
2. אתה צריך בשלב ראשון לחתום על תצהיר בטופס אש/6 עמוד 4 פשוט ללכת לעורך דין או למזכירות בית המשפט ופשוט לחתום על זה.... לגבי מכתב הכרות אנחנו רשמנו כל אחד מכתב עצמאי וכל אחד חתם על המכתב שלו 

מקווה שזה עוזר..
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/11/2019 | 12:59
3
19
למה צריך עו"ד לחתום על התצהיר?

לצפיה ב-'חתימה על תצהיר'
חתימה על תצהיר
03/11/2019 | 15:00
2
29
אתה פשוט חותם בפניו הוא מאמת שזה אתה...
אני הלכתי למזכיר בית המשפט וחתמתי בפניו על התצהיר זה 46 שקלים 
עורך דין יעלה לך יותר...

לצפיה ב-'שאלה לי אליך'
שאלה לי אליך
05/11/2019 | 09:45
1
22
בתצהיר שלהם יש מקום לפקיד של משרד הפנים, ולחתימה שלך ולחתימה של אשתך.
איך חתמת על זה ?
1.
המאמת בבית המשפט לא הסכים לחתום לי על המקום של הפקיד של משרד הפנים.
וביקש ממני שאני יכתוב תצהיר בנפרד, (שזה העתקתי מה שרשום בתצהיר של משרד הפנים רק בלי החלק התחתון)

2.
איך עשית שאשתך תחתום על זה הרי אם אתה מזמין אותה אז היא לא בישראל איך היא יכולה לחתום ?

3.
אתה חושב שהאימות חתימה הנפרד תופס ?

לצפיה ב-'בוא ננסה לענות לך ולעשות סדר'
בוא ננסה לענות לך ולעשות סדר
05/11/2019 | 15:35
24
אני התחתנתי ברוסיה ואני בתוך התהליך עכשיו אישתי עדיין שם מחכה שמשרד הפנים יאשר את הבקשה שלי
בתצהיר שלהם במצב הנוכחי רק אני חתמתי וזה עשיתי בבית המשפט 
אישתי תחתום כאשר יאשרו לה להגיע לכאן להמשך התהליך (זה מה שאמרו לי)
אני מצרף לך צילום של הטופס כל מה שמסומן בצהוב זה מה שביקשו
לכן אני אומר לך שכרגע אישתך לא צריכה לחתום על תצהיר , רק אתה 
לצפיה ב-'לאיזה עיר אתה הולך ?'
לאיזה עיר אתה הולך ?
04/11/2019 | 15:23
4
31
לא יודע אם זה סדום פשוט תפוז מאבד את מרבית האנשים, וברור שמה שהוא היה צריך לעשות זה להוריד את המערכת פורוממים המיושנת הזאתי המפוצצת פרסומות האיטית הזאת, ולעבוד למשהו סגנון REDDIT רק בעברית. שזה טס. וקל ומהיר ולעניין. 
אבל תודה !

לגבי השאלה מאיפה אשתי אז היא מרוסיה, האם גם במקרה הזה עושים בעיות כנעסה בדומה לאוקראינה?
בעיקר מרוסיה ואוקרינה כן. 
בעיקרון כל מי שלא יהודי שונאים. זה כלל האצבע. 
אבל רוסיה, אוקרינה, פיליפינים, במיוחד.
שלא לדבר על עדות אחרות שלהם בכלל אוסרים רק במקרים סופר מיוחדים.
(אם היתה מאירופה אולי היה טיפה מהיר יותר)

לגבי הזמן של התהליך כולו כבר הבנו שזה פחות או יותר חצי שנה בממוצע אז אנחנו לא מפחדים מזה וגם לא מהראיון.
אם אתה לא מפחד מהראיון אז אתה לא לחוץ כי זה לחיות עוד 3, 4 חודשים לבד.
אבל כן אם היתה בארץ בתור תיירת ועזבה, אז יש סיכוי טוב שלא תלכו לראיון בכלל.

הבנתי אבל שאת האישור כניסה הם נותנים עוד לפני הראיון ולוא דווקא אחרי, אני טועה?
תלוי בפקידה ואיך היא קמה בבוקר, לאן אתה הולך ? לאיזה עיר ?

עוד שני דברים שקצת מוזרים לי הם:

1. כתוב שצריך את הדרכון הזר שלה בתוקף, האם הם מתכוונים ממש לדרכון פיזית כי זה נשמע לא הגיוני בעליל, העתק זה מספיק? 
ברור שצילום...

2. כתוב שעל תצהיר אמיתות החומר והמכתב המשותף שלנו שנינו צריכים לחתום, איך זה אפשרי אם אנחנו כרגע נמצאים בנקודות גאוגרפיות שונות?
אתה חותם מול עורך דין שמאשר חתימה, פה. 
ואני ליתר ביטחון דאגתי שהיא תחתום על אותו הדבר באנגלית מול עורך דין בפיליפינים שמאשר את החתימה שלה שם.

לצפיה ב-'אני בתהליך במשרד הפנים סניף ברמלה'
אני בתהליך במשרד הפנים סניף ברמלה
05/11/2019 | 15:30
2
10
לצפיה ב-'ממה שאני קראתי בפורום פעם ברמלה הם בסדר גמור, '
ממה שאני קראתי בפורום פעם ברמלה הם בסדר גמור,
05/11/2019 | 15:33
1
15
תעדכן בפורום מה קורה
לצפיה ב-'כן הם בסדר גמור כמובן שאעדכן ברגע שאקבל תשובות'
כן הם בסדר גמור כמובן שאעדכן ברגע שאקבל תשובות
05/11/2019 | 15:40
7
לצפיה ב-'האתרים בישראל בעיקרון לא משהו'
האתרים בישראל בעיקרון לא משהו
05/11/2019 | 16:19
30
לגבי שונאים אני לא יודע עד כמה הפקידים מעורבים בזה רגשית.
בכל אופן מבחינת המדינה זה לגיטימי לדרוש את התהליכים האלה, כל מדינה עושה בדיקות כאלה ואחרות לאלה שמבקשים להתיישב בה, יש לה חברה שהתחתנה עם מישהו שוודי אבל בגלל שהוא סטודנט ועוד כל מיני שטויות אז היא לא יכולה להיכנס לשם במשך שנה ואז יש עוד חצי שנה בדיקות.
מה שכן, אם אתה פליט אפריקאי או סורי כנראה יקבלו אותך בכל אירופה בזרועות פתוחות.
המקרה של ישראל וגרמניה למשל הם מיוחדים כי הם מאפשרים לכל גרמני/יהודי בהתאמה לקבל אזרחות אוטומטית.
זה שפה יש את השגעון של הדת בסוף עוד כמה שנים לא יוביל אותנו לשום דבר טוב בכללי אבל זה כבר סיפור אחר.

בכל אופן אמנם אין לי דרכון אירופאי אבל המקצוע שלי מאפשר לי גם לעבוד מרחוק וגם לעשות רילוקיישן, אז אם לא ירצו אותנו פה, נגיע למקום אחר.
לצפיה ב-'הסדרת מעמד בת זוג נשואים'
הסדרת מעמד בת זוג נשואים
02/11/2019 | 07:13
1
54
אתה צריך לפעול בהתאם להוראות נוהל הסדרת מעמד לנשואים - נוהל 5.2.0008.
יש בנוהל תשובות לשאלות ששאלת.
לצפיה ב-'אכן קראתי את הנוהל'
אכן קראתי את הנוהל
03/11/2019 | 13:14
36
ויש בו פירוט מסמכים וכו' אבל לא לשאלות הספציפיות ששאלתי.
לדוגמא כתוב שם "דרכון בן/בת הזוג" במסמכי הסף, לא מצויין שאפשר להביא העתק במידה ובת הזוג לא בארץ ועוד כמה ניואנסים שענו לי עליהם כאן בפוסטים קודמים.
לצפיה ב-'מסמכים דרושים לחתונה בתאילנד'
מסמכים דרושים לחתונה בתאילנד
28/10/2019 | 15:50
1
39
שלום לכולם. אני רוצה להתחתן עם חברה שלי מתאילנד בתאילנד
רציתי לדעת אם מישהו יכול לעזור לי איזה מסמכים אני צריך להביא מהארץ. תודה רבה
לצפיה ב-'ולגור בישראל? '
ולגור בישראל?
02/11/2019 | 16:15
22
יש הרבה חומר על זה ברשת . חפש באבא גוגל

לצפיה ב-'שינוי ספח עקב מעבר דירה+שאלה לגבי ביטוח לאומי לסטטוס א5'
שינוי ספח עקב מעבר דירה+שאלה לגבי ביטוח לאומי לסטטוס א5
26/10/2019 | 18:26
1
48
שלום,

אני ואשתי(יש לה סטטוס א5) עברנו דירה לפני מס' שבועות ויש לי מס' שאלות:

1 - האם יש דרך שהיא תקבל ספח ת"ז חדש עם הכתובת העדכני בלי שנגיע לסניף משרד הפנים באיזור הדירה החדשה?(אני יודע שאין בעיה לגבי אבל לא סגור אם זרים יכולים לעשות את זה מהאינטרנט)?

2 - ממתי מגיע לה זכויות בביטוח לאומי(התחתנו לפני 4 חודשים בערך והיא קיבלה ת"ז לפני כחודשיים)?

3 - הבנתי שכדי שהיא תרשם  בביטוח לאומי ולאחר שמילאנו טופס בל625, עם הסכם שכר דירה, ותעודת נישואין - יש עוד משהו שעלינו
להביא לשם? האם יש צורך לקבוע תור מראש?

או שבכלל ניתן לשלוח זאת מרחוק ואין חובה שנגיע?

4 - איך מתבצע תהליך ההרשמה שלה לקופת חולים? קודם צריך להגיע עם אישורים מביטוח לאומי?

תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'פשוט יחסית'
פשוט יחסית
28/10/2019 | 07:03
32
2. אם אני לא טועה, אם התושב היה בארץ 183 מתוך השנה האחרונה אז הוא זכאי לזכויות. כתוב בתחילת הטופס שממלאים לביטוח לאומי. 
3. למיטב זכרוני הגשתי לביטוח לאומי גם חשבון בנק, תלושי משכורת וחוזה עבודה וכל מה שקשור לשאלות כדי שלא יחפשו סיבות לעכב את זה. האישה חייבת להגיע, היא צריכה לחתום על איזה קופת חולים היא רוצה להיות שייכת. (ניסיתי להגיע במקום בעלי ולהגיש לו, ושלחו אתי הביתה). לא צריך תור, מתייבשים שם בתור.
4. בביטוח לאומי שואלים אותה לאיזה קופת חולים היא רוצה להשתייך והיא חותמת על זה. נותנים לך קוד וסיסמה, ובודקים באיטנרנט מתי הוכר בביטוח לאומי (לנו לקח שבוע). אח"כ מתקשרים לקופה שהשתייכה וממשיכים בהרחבת הביטוח לזהב וכו' אם רוצים + קבלת כרטיס קופה וקבלת סיסמא לאינטרנט וכו'. 

בהצלחה!!
לצפיה ב-'ביקור תיירותי לאשתי אחרי החתונה'
ביקור תיירותי לאשתי אחרי החתונה
27/10/2019 | 09:33
5
62
התחתנתי באוקראינה וחזרתי לישראל. אני מעוניין שאשתי תגיע לביקורים תיירותים קצרים עד שאעבור לאוקראינה. איזו בקשה ומסמכים אני צריך להגיש כדי שלא ימנעו ממנה כניסה לישראל? היא אף פעם לא ביקרה פה.
בנוסף אני צריך לעדכן את המעמד שלי לנשוי במשרד הפנים, אבל יש לי כרגע רק העתק מאושר ע"י נוטריון של התעודת נשואין ואין את הפספורט שלה, האם זה מספיק?
אם בהמשך נרצה שהיא תשאר יותר מחצי שנה, האם צריך בקשה אחרת ואיזה מסמכים מגישים מראש?
לצפיה ב-'לא ברור אם אתה רוצה להשתקע באוקראינה'
לא ברור אם אתה רוצה להשתקע באוקראינה
27/10/2019 | 10:27
2
49
אין צורך בויזה לתיירים מאוקראינה, אך רצוי  להצטייד במכתב שאתה מסדיר את מעמדה ולעשות זאת בפועל. 
לצפיה ב-'איזה מכתב?'
איזה מכתב?
27/10/2019 | 11:44
1
40
כתבתי שאני עובר לאוקראינה והיא באה רק לביקור תיירותי. לא צריך ויזה לאוקראינים ועדיין לא נותנים להכנס כי חושבים שהם ירצו להשאר
לצפיה ב-'מכתב לבת הזוג שיסביר את נסיבות בואה ויוצג בשדה התעופה'
מכתב לבת הזוג שיסביר את נסיבות בואה ויוצג בשדה התעופה
27/10/2019 | 17:56
16
לצפיה ב-'אתה חייב להגיש בקשה להזמין אותה ארצה'
אתה חייב להגיש בקשה להזמין אותה ארצה
02/11/2019 | 07:07
23
זר הנשוי לישראלי ומעוניין להיכנס ארצה לביקור - חייב באישור מראש.
אתה חייב להגיש בקשה לאפשר לה להיכנס ארצה לביקור - זה נקבע בסעיף ב(11) של נוהל 5.4.0003.
אם היא תגיע ארצה ללא הזמנה ואישור מראש, ויגלו שהיא נשואה לישראל - לא יתנו לה להיכנס - כתוב בסוף הסעיף הנ"ל.
יוני קם
לצפיה ב-'מהניסיון שלי - עם אשתי - אם במחשב רשום שאתם נשואים'
מהניסיון שלי - עם אשתי - אם במחשב רשום שאתם נשואים
05/11/2019 | 17:24
16
או שיתגלה שאתם נשואים במסגרת התשאול בגבול - היא תגורש חזרה לאוקראינה.

הדרך הכי טובה - להזמין אותה דרך משרד הפנים.
לצפיה ב-'שאלה לגבי הראיון'
שאלה לגבי הראיון
22/10/2019 | 11:29
1
83
הגשתי לאחרונה את כל המסמכים כדי להביא את בת זוגתי מאוקריאנה. קבעו לי ראיון לעוד 3 חודשים.
העניין הוא שאמרו לי שאני מגיע לבד לראיון וכששאלתי איך יראיינו את הבת זוג שלי ענו לי שזה לא אמור לעניין אותי.
קצת מוזר כי חשבתי שאמורים לראיין אותה גם.
השאלה אם יראיינו אותה בכלל? או שכן יראיינו אותה אבל בקונסוליה שם?
לצפיה ב-'אכן הראיון נעשה בנציגות ישראל במקום המצאה של בת הזוג'
אכן הראיון נעשה בנציגות ישראל במקום המצאה של בת הזוג
22/10/2019 | 15:43
53
זה נאמר בהנחיות רשות ההגירה .
לצפיה ב-'היטל העסקת עובדים זרים וויזה ב/1 לבן/בת זוג'
היטל העסקת עובדים זרים וויזה ב/1 לבן/בת זוג
21/10/2019 | 23:20
3
57
שלום,
ראיתי שיש הודעה משנת 2012 בהודעות נבחרות שקשור לנושא של היטל המס על עובדים זרים.

בת הזוג שלי אמורה להתחיל השבוע לעבוד וממקום העבודה נאמר לה בנוגע להיטל המס על העסקת עובדים זרים שהוא 50%.

בכל מקום שבדקתי וביררתי היה רשום 20% ולכן לא ברור לי איך הגיעו ל-50%.

רציתי לדעת אם מישהו פה ניסה לאחרונה לעשות את השלבים המתוארים פה:

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/257/15864815...

והאם הצליח לו. מה בכלל צריך להגיד למעסיק בנושא כדי להימנע מכך שלא יסכים להעסיק אותה?

תודה :)
לצפיה ב-'היטל על העסקת עובד זר - פטור לזוגות מעורבים'
היטל על העסקת עובד זר - פטור לזוגות מעורבים
26/10/2019 | 05:55
2
42
מדינת ישראל החליטה להטיל קנס העסקת עובדים זרים, כדי לעודד העסקת ישראלים - קוראים לזה "היטל" - נקבע בחוק התוכנית להבראת כלכלת ישראל.
גובה ההיטל הוא 20% מהכנסת העובד, כאשר יש עבודות שקיבלו פטור (אין ישראלים שמוכנים לעבוד) כמו חקלאות, ויש עבודות שמשלמים רק 15% (תעשיה, בנין מסעדות אתניות) ועוד חריגים שונים.
וחשוב לדעת - שהמעסיק חייב לשלם למס הכנסה את ההיטל בנוסף לשכר של העובד. אסור לנכות את ההיטל מהשכר של העובד.
ומה שחשוב לבני זוג מעורבים - 
ההיטל מוטל על העסקת "עובד זר" - שזה כל מי שאינו אזרח או תושב.
אנחנו רגילים לחשוב שתושב הוא מי שמחזיק בלפחות אשרת א/5 (תושב ארעי), אבל לעניין פקודת מס הכנסה גם תייר עם אשרת עבודה (ב/1) יכול להיחשב תושב אם מרכז חייו בישראל ואפילו קיימת חזקת תושבות למי ששהה בישראל 183 ימים או יותר, כך שלמעשה כל מי שבהליך המדורג מרכז חייו בישראל ולעניין מס הכנסה אינו מוגדר כעובד זר ומעסיקו אינו חייב בהיטל.
לכן, כל בני הזוג הזרים שנמצאים בהליך המדורג (שמחזיקים ב/1 ומעל 183 ימים בישראל) - יכולים לקבל פטור מההיטל.
רק צריך לגשת למס הכנסה ולקבל את הפטור, אותו יש להציג למעסיק.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
31/10/2019 | 14:56
10
לצפיה ב-'שאלה נוספת בהמשך לתשובתך'
שאלה נוספת בהמשך לתשובתך
03/11/2019 | 08:11
17
אז האם זה אומר גם שהיא לא זכאית לכך שהחברה בה היא התחילה לעבוד תבטח אותה או תשתתף בעלויות ביטוח הבריאות?

מצאתי את זה בזמנו https://www.harel-group.co.il/Insurance/foreign/po... אבל אני לא בטוח אם כשהיא לא מוגדרת עובדת זרה בהגדרה אם עדיין היא יכולה לבקש מהחברה לעזור לה עם הביטוח הזה.

אודה לתשובתך.
תודה!
לצפיה ב-'חתונה בקפריסין עם פיליפינית גרושה במעמד ב-1 והתחלת תהליך'
חתונה בקפריסין עם פיליפינית גרושה במעמד ב-1 והתחלת תהליך
17/10/2019 | 07:30
4
59
בוקר טוב , אני וזוגתי (עובדת זרה חוקית במעמד ב1 בישראל) רוצים להתחתן בקפריסין , זוגתי סיימה הליך גירושין והשאלה איזה מסמכים היא צריכה להוציא שיישלחו לה מהפיליפינים, האם כדאי לגשת למשרד הפנים ליפני החתונה(לא התחלנו עדיין תהליך) ועוד שאלה האם כדאי לה לשנות שם בדרכון (בעקבות הגירושין) ליפני החתונה או אחרי החתונה , תודה רבה
לצפיה ב-'חתונה בקפריסין'
חתונה בקפריסין
19/10/2019 | 06:18
3
36
כדאי שתפנה למשרד הנישואים בקפריסין ותבקש את רשימת המסמכים שהם דורשים.
לפעמים יש הבדל בדרישות בין הערים השונות, יש שמקפידים יותר ויש שמקפידים פחות.
לדוגמא, לגבי הצד הישראלי (וכך גם לגבי הצד השני) - אם הישראלי גרוש, יש ערים שמשרד הנישואין דורש בנוסף לתמצית רישום גם תעודת גירושין, ויש שמסתפקים בתמצית רישום מורחבת בו כתוב שאתה גרוש.
לגבי שינוי השם - לצורך החתונה תשאל במשרד הנישואים בקפריסין, ולצורך ההליך בישראל זה לא משנה מתי משנים את השם ואם בכלל, רק שכל שינוי מחייב להביא אישור מאומת על השינוי בשם - צריך להראות שרשור של אישורים על שינויי השם, מהשם המופיע בתעודת הלידה ועד השם הנוכחי. לדעתי הכי טוב כמה שפחות שינויים, כדי לחסוך בבירוקרטיה ועלויות.
ובאותו עניין - ברוב המדינות כותבים בתעודות הנישואין/הגירושין את השם שנבחר בעקבות הנישואין/הגירושין, ואז אין צורך להביא למשרד הפנים אישור נפרד על השינוי (ובלבד שהשינוי והתעודה ממדינת המוצא).
יוני קם

לצפיה ב-'תודה , הבנתי שהיא צריכה ויזה לקפריסין ואישור'
תודה , הבנתי שהיא צריכה ויזה לקפריסין ואישור
21/10/2019 | 08:28
2
18
ממשרד הפנים ל enter visa בכדי שתוכל להיכנס חזרה לארץ , משרד הפנים יכול לעשות לה בעיות? היא צריכה לעזוב את העבודה שלה?
לצפיה ב-'חתונה תוך כדי ההליך וויזה לקפריסין'
חתונה תוך כדי ההליך וויזה לקפריסין
21/10/2019 | 08:44
1
31
להיפך - משרד הפנים רואה בברכה את החתונה תוך כדי ההליך, כיוון שזה מחזק את הוכחת הקשר הזוגי ביניכם. לכן לא יעשו בעיות והיא לא תצטרך לעזוב את העבודה.
לאחר שיהיה לכם אישור מקפריסין על מועד החתונה, תגשו ללשכה ותודיעו על רצונכם לצאת להינשא ויתנו לה במקום אינטר ויזה.
ולגבי הויזה לקפריסין - אחרי שיהיה לכם את האישור מקפריסין על מועד החתונה, תגשו לשגרירות קפריסין (הכניסה מהחניון שבגג האחורי של דיזנגוף סנטר) ותבקשו ויזה (לא עושים בעיות וזה לוקח לפחות שבוע).
לצפיה ב-'תודה אבל עדיין לא התחלנו הליך, זה יכול להיות בעייתי?'
תודה אבל עדיין לא התחלנו הליך, זה יכול להיות בעייתי?
22/10/2019 | 18:28
9
לצפיה ב-'עוד שאלה לגבי מסמך המאמת את אמיתות החומר'
עוד שאלה לגבי מסמך המאמת את אמיתות החומר
14/10/2019 | 13:24
5
66
אני צריך לצרף מסמך לפי הנהלים שמאמת את אמיתות החומר שהגשתי שהוא אמיתי ושהוא על ידי וכו'. 
יש לכם דוגמא למסמך כזה ? 
חיפשתי מסמך כזה בגוגגל ולא מצאתי.
צריך להיות בכתב יד ? מודפס ? 
יש לכם דוגמא למסמך כזה ?
לצפיה ב-'אתה מתכוון לאפוסטיל?'
אתה מתכוון לאפוסטיל?
16/10/2019 | 09:23
19
לצפיה ב-'הצהרה על אמיתות פרטי הבקשה'
הצהרה על אמיתות פרטי הבקשה
19/10/2019 | 06:03
3
28
בסוף הנוהל יש טפסים, כשאחד מהם הוא הצהרה על אמיתות הפרטים שמסרתם במסגרת הבקשה להסדרת המעמד.
בנוהל נשואים לכל אחד יש הצהרה נפרדת ובנוהל לא נשואים חותמים על אותו דף.
תסתכל בסוף נוהל 5.2.0008 או 5.2.0009 בהתאם למעמדכם (נשואים או לא).
יוני קם
לצפיה ב-'האם מגישים טופס זה רק פעם אחת?'
האם מגישים טופס זה רק פעם אחת?
22/10/2019 | 09:09
1
18
היי,

לפי הבנתי מספיק להגיש את הטופס הזה רק פעם אחת..

האם אני צודק או שצריך כל שנה להחתימו?

לצפיה ב-'הצהרה'
הצהרה
22/10/2019 | 09:31
26
ההצהרה היא חלק מהבקשה - מגישים רק בהתחלה.
בכל שנה ממלאים רק טופס לחידוש האשרה.
יוני
לצפיה ב-'אבל אם היא בחול ? ואני מגיש בקשה להביא אותה על תקן בת זוג'
אבל אם היא בחול ? ואני מגיש בקשה להביא אותה על תקן בת זוג
24/10/2019 | 16:15
21
איך היא תוכל לחתום על ההצהרה עם היא שם ?
מה הנוהל של החתימה על ההצרה פשוט חותמים בבית וזהו ?
לצפיה ב-'שאלה, עזרה לאנשים המבינים בנוגע לבקשה עבור בת זוג מהפיליפיני'
שאלה, עזרה לאנשים המבינים בנוגע לבקשה עבור בת זוג מהפיליפיני
14/10/2019 | 12:11
1
49
הי,
אני רוצה להביא את החברה שלי מהפיליפינים לישראל,
הכנתי את כל המסמכים הדרושים ונקבע לי תור למשרד הפנים.

כמה זמן מרגע הבאת כל המסמכים בערך עובר (בממוצע) עד שאני אוכל לקבל אשרת כניסה בשבילה ? ושהיא תקנה כרטיס טיסה לארץ ?
אני יודע שזה מאוד שונה מאדם לאדם, 
בממוצע בהנחה שיש לי את כל המסמכים ולא ידרשו ממנו עוד מסמכים במפגש.
כמה זמן עד שהיא תוכל להגיע ?
האם יש לי דרך לזרז את זה ?

באם עדיף שהיא תגיע בהתחלה בתור תיירת לפה ? חשבתי פשוט להצהיר שהיא תגור אצלי בתור תיירת, ושבהמשך אם היא תחליט באמת נלך למשרד הפנים ונבקש אשרת שהיה בשבילה. 
אני יודע שזה בניגוד לנהלים המקובלים, אבל אולי זה פשוט הליך מהיר יותר שנהיה ביחד. ? הבנתי שלא עושים יותר מדי בעיות עם זה.

דעתכם ? ועזרתכם ?
אני שואל אתכם מכיוון שאין לי אף אחד אחר לשאול.

תודה .
דורון 
לצפיה ב-'כמה פעמים שאלת?'
כמה פעמים שאלת?
14/10/2019 | 23:34
24
לצפיה ב-'ביקורת גבולות בנתב"ג'
ביקורת גבולות בנתב"ג
13/10/2019 | 07:48
11
152
השבוע חזרנו מטיול בחו"ל ביחד עם אשתי, וכרגיל נעמדנו בתור של הביקורת דרכונים לאזרחים זרים (אשתי במעמד תושב, א'/5, שנה שנייה עם דרכון אוקראיני). אנחנו לא מרבים לדבר עם הבקרים וכשהגענו הבחור לקח את הדרכון שלה והתחיל לשאול את השאלות הרגילות, הופתע מזה שאשתי ענתה לו בעברית ואז סוף-סוף קלט שיש לה מעמד תושב. החלק הכי מעניין היה בכך שהוא אמר לנו, שבפעם הבאה אנחנו יכולים ללכת לעמדות הדרכונים הישראליים, בגלל שאשתי חייה בארץ במעמד תושב (למרות שיש לה דרכון אוקראיני). לא רצינו להתעכב בביקורת גבולות כדי להבין לעומקו של עניין את הסיפור הזה.
האם מישהו מכיר את זה? נתקל במצב זהה ויכול לשפוך יותר אור, האם זה נכון?
לצפיה ב-'אנחנו מספר פעמים עברנו דרך עמדות הדרכונים הישראליים '
אנחנו מספר פעמים עברנו דרך עמדות הדרכונים הישראליים
13/10/2019 | 13:26
2
74
ואף פעם לא העירו לנו.
לצפיה ב-'אתה מציין שאשתך תושבת בישראל?'
אתה מציין שאשתך תושבת בישראל?
13/10/2019 | 13:41
1
46
לצפיה ב-'כן,וגם מופיע להם בדרכון ובמסך'
כן,וגם מופיע להם בדרכון ובמסך
15/10/2019 | 11:59
31
לצפיה ב-'מצחיק '
מצחיק
14/10/2019 | 01:01
1
61
אני פעם עברתי עם אשתי בדרכונים זרים והבקרית אמרי לי מה אתה מנסה לקצר את התור תלכו לדרכונים ישראלים
לצפיה ב-'בדרך כלל בדרכונים הזרים,'
בדרך כלל בדרכונים הזרים,
14/10/2019 | 07:36
60
התור משמעותית יותר ארוך מהישראלים, איזה שכונה.
לצפיה ב-'מסלולי המעבר בביקורת הגבולות'
מסלולי המעבר בביקורת הגבולות
14/10/2019 | 07:30
5
74
כמו בכל מדינה, גם בישראל יש תור למקומיים ותור לזרים
ההפרדה נועדה לאפשר למקומיים לעבור מהר יותר, כי לזרים בדרך כלל צריך להנפיק אשרה או לבדוק במערכת שהאשרה הקיימת תקפה.
גם תושבים ישראלים ללא אזרחות יכולים לעבור במסלול של המקומיים כי הבדיקה מהירה, אך כדי למנוע עיכובים מיותרים כדאי להציג עם הדרכון הזר גם את תעודת הזהות הישראלית - וזה נכון במיוחד כאשר הזר נשוי לישראלי ומגיע איתו ארצה.
ואם אזרח ישראלי יעבור במסלול של הזרים, לא ישלחו אותו למסלול של המקומיים אלא יתנו לו לעבור ללא בעיה, כי אין צורך בבדיקות מיוחדות. ישראלים שטסים הרבה לחו"ל יודעים, שאם התור של הזרים קצר יותר - הולכים לשם...
יוני
לצפיה ב-'תודה רבה יוני,'
תודה רבה יוני,
14/10/2019 | 07:37
4
36
ואם אשתי טסה לבד לחו"ל, היא יכולה גם להגיע לביקורת הגבולות של הישראלים, להציג דרכון ותעודת זהות ועדיין לעבור חלק. העובדה שאני לא נמצא לידה, לא משנה כלום, נכון?
לצפיה ב-'כן.זה מה שאישתי עושה כשטסה וחוזרת לבד עוברת דרך הישראלים. '
כן.זה מה שאישתי עושה כשטסה וחוזרת לבד עוברת דרך הישראלים.
15/10/2019 | 11:56
3
23
לצפיה ב-'מעניין מאוד מה שאתם אומרים...ננסה בביקור הבא שלנו בחו"ל'
מעניין מאוד מה שאתם אומרים...ננסה בביקור הבא שלנו בחו"ל
15/10/2019 | 15:44
2
38
מנסיוננו היינו יחד בביקורת הגבולות של הזרים ולא היה בעיה העבירו גם אותי שם.
נשמע מאוד מעניין לעבור עם אישתי בביקורת הישראלית (נראה לי הם יותר נחמדים שם)...
לצפיה ב-'שאלה...'
שאלה...
17/10/2019 | 07:53
1
40
כשבת זוג במעמד א/5 עוברת בנתב"ג בביקורת גבולות מה רשום על ה
"Entry card" שהיא מקבלת?
  • לאנשים שהם תיירים רשום B2 ל - 3 חודשים עם הכיתוב "Not Permitted to work".
  • לאזרחים לא רשום הגבלת ביקור או סוג האשרה ורשום רק "Entry Permit"
מה רשום לאנשים בעלי א/5? (לנו עשו עם זה בלאגן בעבר ולכן שואל בשביל לדעת מה לצפות בפעם הבאה).

תודה לעונים!
לצפיה ב-'מישהו יכול בבקשה לענות? שאלה פשוטה לכל מבקר בחו"ל עם בת הזוג'
מישהו יכול בבקשה לענות? שאלה פשוטה לכל מבקר בחו"ל עם בת הזוג
24/10/2019 | 10:54
25
לצפיה ב-'אזרחות פיליפינית לילד מאב ישראלי'
אזרחות פיליפינית לילד מאב ישראלי
12/10/2019 | 21:28
2
41
ביתנו הראשונה נולדה לפני שאשתי קיבלה אזרחות ישראלית ונרשמה בסמוך ללידתה בשגרירות הפיליפינית.
אשתי קיבלה אזרחות ישראלית 3 שנים לאחר מכן וכעבור שנתיים נוספות נולדה ביתנו השנייה.
לא שכרנו שירותי עורך דין לענייני התאזרחות כי לא היו לנו שום מכשולים וגיבנות.
כך קרה שבאקראי גילינו שאזרחותה הפיליפינית של אשתי אבדה,אך אקרא לזה הושעתה,עם אפשרות של רכישה מחדש במתן שבועת אמונים בשגרירות.
כשאשתי נרשמה לחידוש האזרחות ומסרה מסמכים באישור נוטריוני של בנותינו שהן קטינות,אמרה הפקידה כי רק הבת שנולדה טרם התאזרחות בישראל תוכר כאזרחית פיליפינית ואילו זו שנולדה לאחר מכן לא תוכר,אך לא ידעה או לא רצתה להדריך איך תוכל לרכוש אף היא אזרחות פיליפינית.
מה שמעניין בכל הסבך הביורוקרטי הזה שחודשים קודם לכן אשתי רשמה בתום לב  את הבת הקטנה בשגרירות הפיליפינית שם הפקידה המטפלת לא שאלה אם אשתי התאזרחה כבר בישראל,הרישום הועבר לפיליפינים והבת צריכה לקבל תעודת לידה פיליפינית.
אולי פירצה זו תשנה כאן את פני הדברים והקטנה תוכר כאזרחית פיליפינית והמחדל של פקידת רישום ילודים זב"שה שלא שאלה אם לאשתי אזרחות ישראלית...
אולי בין הקוראים ישנם זוגות במצב דומה שיוכלו להדריך אותנו או שיאמרו שהעניין סגור וגמור ואינו ניתן לשינוי ואף תעודת הלידה הפיליפינית שהוצאנו לבת הקטנה חסרת תוקף.

לצפיה ב-'אזרחות פיליפינית לילד מאב ישראלי'
אזרחות פיליפינית לילד מאב ישראלי
19/10/2019 | 06:36
1
21
ילד שנולד מחוץ לפיליפינים זכאי באופן אוטומטי לאזרחות פיליפינית רק אם בעת הלידה אחד מהוריו היה אזרח פיליפיני.
במקרה שכתבת, בעת הלידה האם לא הייתה אזרחית לכן נראה שהילד לא יקבל אזרחות באופן אוטומטי.
גם אם תקבלו תעודת לידה, זה לא בהכרח אומר שהעניקו לילד אזרחות - כדאי שתבדקו.
גם אם זה לא הסתדר, תמיד יש אפשרות להגיש עבור הילד בקשה להתאזרחות - יש תנאים שצריך לעמוד בהם.
יוני קם
לצפיה ב-'אזרחות פיליפינית לילד'
אזרחות פיליפינית לילד
22/10/2019 | 01:16
13
תודה.
אני בודק את זה עכשיו מול הרשויות בפיליפינים.
כנראה צריך לבצע פרוצדורה בבית משפט מחוזי משם הגיעה האם וזה בלגן אם נחטצה נוכחות המבקש ולא די ביפוי כח לבן משפחה או עורך דין מקומי לבצע זאת
Regional Trial Court
מענייןמאם אשתי הייתה מחדשת את אזרחותה הפיליפינית הילד היה מקבל אזרחות אוטומטית,או שבכל מקרה אם האם בתאזרחה בישראל אפילו שיש לה אזרחות כפולה ישראלית-פיליפינית,לא היה הילד יקבל אזרחות אוטומטית.
איבוד האזרחות נודע לנו באיחור רק במקרה,כאשר אשתי רצתה לעשות דרכון חדש הנושא את שם משפחתי.
טוב,לפחות הבת הגדולה עומדת בכל הקריטקיונים וביום חמישי היא תתן את שבועת האמונים לרפובליקה הפיליפינית
לצפיה ב-'חתונה אזרחית בגרמניה'
חתונה אזרחית בגרמניה
07/10/2019 | 06:25
2
48
האם יש אפשרות להתחתן חתונה אזרחית בגרמניה?
מדובר באישה וגבר בעלי אזרחות ישראלית.
אם כן, עד כמה זה מסובך מבחינת כללים ומסמכים?
לצפיה ב-'בכל מדינה אפשר להתחתן בנישואים אזרחיים חוץ מישראל וסעודיה'
בכל מדינה אפשר להתחתן בנישואים אזרחיים חוץ מישראל וסעודיה
07/10/2019 | 17:52
22
לצפיה ב-'הרשויות בגרמניה'
הרשויות בגרמניה
07/10/2019 | 18:31
52
יידרשו אישורים שהוצאו על ידי הרבנות בישראל שהזוג רשאי להינשא לפי החוק הישראלי.

לצפיה ב-'הוכחת מאמצים להתרת קשר נישואים'
הוכחת מאמצים להתרת קשר נישואים
06/10/2019 | 11:45
1
78
שלום, חדשה בפורום.
אני מעוניינת להתחיל את תהליך הסדרת מעמד לבן זוג זר, מגרמניה.
הוא מתחיל את תהליך הגירושים, ששם נמשך זמן רב.
אשמח לדעת מנסיון (ממדינות אחרות/גרמניה) לאילו הוכחות משרד הפנים מצפה על מנת להוכיח את המאמצים להתרת קשר הנישואים?
האם יש מסמכים פורמליים שיעזרו להבין ממדינת המוצא?
כל מידע על מנת להקל את הפרוצדורה יתקבל בברכה!
תודה
לצפיה ב-'אכן הוכחות על הליכים משפטיים'
אכן הוכחות על הליכים משפטיים
06/10/2019 | 12:07
38
אמורות להספיק.
לצפיה ב-'השוואת תנאים לזוגות חד מיניים'
השוואת תנאים לזוגות חד מיניים
05/10/2019 | 14:33
28
שלום ,
הבנתי שב2016 היה שינוי בחוק והתהליך של זוגות חד מיניים לא נשואים ידועים בציבור יהיה שווה לזוגות סטרייטים נשואים. כלומר, התהליך הינו 4 שנים ושניהם יכולים להגיש בקשה להתאזרחות בתום 4 השנים.  האם נכון הדבר? :)

תודה מראש

להלן הלינק לכתבה:

לצפיה ב-'מילוי טפסים עבור נתיב'
מילוי טפסים עבור נתיב
02/10/2019 | 02:07
38
שלום רב לכולם,
קיבלתי חוברת ענקית ממשרד הפנים שאותו אנחנו אמורים למלא ולשלוח, לא הבנתי משהו, החוברת מחולקת ל3 צבעים שונים, הראשון בצבע צהוב, האם אותו אני אמור למלא וברוסית? הצבע השני זה ורוד והשלישי סגול, מישהו יכול לשלוח הסבר??
תודה!
לצפיה ב-'בדיקת אבהות דרך משרד הפנים '
בדיקת אבהות דרך משרד הפנים
30/09/2019 | 15:04
3
70
שלום לכולם וחג שמח 
אז ככה  בשעה טובה נולדה לנו בת ושלחו אותי ממשרד הפנים לעשות בדיקת אבהות לבית המשפט לענייני משפחה 
אני ואישתי אזרחית רוסיה  התחלנו את התהליך ב24-10-2018 פתחת תיק הליך מדורג 5.2.0009
עברנו את נתיב בירושלים ומשרד הפנים קיבלו את התשובה שלנו בתאריך
10-4-19
בחודש 6-2019 יצאנו להינשא בקפריסין בהיות אישתי בהריון 
ובחודש ספטמבר נולדה בתנו ובתאריך 8-9-2019 נפתח תיק במשרד הפנים 5.2.0008 הליך מדורג נשואים אישתי כרגע מעמד ב/1 כללי לחצי שנה 
ועכשיו על מנת לרשום את ילדתי בת.ז שלי אני צריך לעבור בדיקת אבהות דרך בית משפט 
אז כמה שאלות 
1 יש אפשרות לעבור את התהליך לבד ללא עורך דין ?
2 כמה זמן תהליך כזה לוקח  ?
3 במידה ומישהו מכיר עורך דין שמתעסק בתחום הזה ?
במידה ויש מישהו שעבר את אותו התהליך השמח להמלצות 
 תודה וחג שמח 

לצפיה ב-'כל דבר אפשר לעשות ללא עו"ד-מבחינה טכנית'
כל דבר אפשר לעשות ללא עו"ד-מבחינה טכנית
01/10/2019 | 03:13
82
השאלה אם זה כדאי. התשובה היא לא משתי סיבות- 1. ההליך המשפטי הוא מסובך ודורש ידע משפטי שבדרך כלל אין לאזרח מהשורה. 2. המעורבות הרגשית של הצדדים מונעת מהם לפעול בצורה נכונה.

התהליך יכול לקחת כמה חודשים לפחות, נוכח האפשרות שתצטרך לעבור בדיקת רקמות.

יחד עם זאת לא ברור מדוע נשלחת לביהמ"ש. ס' 22 לחוק מרשם האוכלוסין קובע-

"22. לא יירשם אדם כאביו של ילד שנולד לאשה שהיתה נשואה לאדם זולתו בתוך 300 יום שלפני יום הלידה, אלא על-פי פסק-דין של בית-משפט או בית-דין מוסמך."

השאלה אם זה המצב במקרה שלך.

לצפיה ב-'מצטרף לשאלה - תביעת אבהות'
מצטרף לשאלה - תביעת אבהות
29/10/2019 | 09:57
1
16
בוקר טוב,
בשעה טובה ומבורכת נולד לי בן לפני שבועיים וחצי.

אשתי אזרחית רוסיה והתחלנו את ההליך באפריל 2019, כאשר תוך כדי היתה בהיריון ונשאנו בקפריסין באותו חודש.

עדיין לא עברנו את נתיב ולכן כרגע אשתי במעמד תיירת, וכאשר הגעתי לרשום את בני - נאמר לי שנדרש להגיש תביעת אבהות בבית המשפט לעינייני משפחה.

אשתי לא היתה נשואה לפניי - אך כן יש לה ילדה מזוגיות שהיתה לה ברוסיה.

האם עדיין אני אמור לעבור תביעת אבהות?
תודה!
לצפיה ב-'תביעת אבהות - לטובת כל מי שהתעניין'
תביעת אבהות - לטובת כל מי שהתעניין
05/11/2019 | 17:36
6
היום הגשתי תביעת אבהות.
כדי להגיש תביעת אבהות נדרשתי לגשת לבית דין לעינייני משפחה הסמוך למגוריי.

1. התביעה היא כנגד היועמ"ש לממשלה.
2. בתביעה כתבתי בנידון שזו בקשה בהסכמה מטעמי ומטעם אשתי לביצוע בדיקת אבהות.
3. לבקשה צירפתי כמה מסמכים -
א. תצהיר על אמיתות מידע (מול עורך דין)
ב. נספח לתעודת נישואין 
ג. נספח המעיד על הפניות שלי למשרד הפנים על התהליך
ד. נספח המעיד על אישור משרד הפנים לפתיחת ההליך
ה. נספח תעודת לידה של הבן שלי
ו. צילום ת.ז. שלי + דרכון של אשתי

שילמתי אגרת בית משפט בסך 483 שח.
וכעת נחכה בסבלנות להמשך ההליך..
לצפיה ב-'ראיון לשם סיום הליך ומתן אזרחות'
ראיון לשם סיום הליך ומתן אזרחות
30/09/2019 | 14:51
1
109
שלום לכולם,
ב3.10.2019 בשעה טובה הגענו לראיון לשם סיום הליך ומתן אזרחות.
אשמח לטיפים מה כדאי להגיד ומה אסור להגיד במעמד זה.
אשתי הונגרייה, יש לנו שני ילדים שנולדו בארץ, אזרחים ישראלים (לבת 3 הוצאנו אזרחות הונגרית ולבן 1 טרם הוצאנו אזרחות הונגרית אך נוציא בהמשך).
אנחנו גרים בארץ מעל ל6 שנים.
נשמח לעצות, ומקווים להחזיר בהמשך כאן לפורום למי שיזדקק לכם בהמשך.
אסי

לצפיה ב-'צריך להשיב תשובות אמת'
צריך להשיב תשובות אמת
01/10/2019 | 16:34
52
לצפיה ב-'חג שמח ושנה טובה לכל חברי הפורום'
חג שמח ושנה טובה לכל חברי הפורום
29/09/2019 | 11:32
1
30
לצפיה ב-'שנה טובה ומבורכת'
שנה טובה ומבורכת
02/10/2019 | 09:59
4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום