לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'תרגום מסמכים מסרי לנקה'
תרגום מסמכים מסרי לנקה
26/02/2017 | 12:28
5
שלום!
אני חדשה פה בפורום.
בעלי אזרח סרי לנקה והתחלתי בתהליכים מול משרד הפנים . יש לי שאלה בקשר לתרגום מסמכים כמו תעודת לידה מצב משפחתי קודם ותעודת יושר. האם מספיק התרגום לאנגלית של נוטריון מסרי לנקה או שצריך גם נוטריון מהארץ ?
לצפיה ב-'בת זוג זרה המבקרת בישראל, מה לעשות?'
בת זוג זרה המבקרת בישראל, מה לעשות?
23/02/2017 | 20:09
7
74
אשתי היא אזרחית זרה (טורקיה) הלומדת בארה״ב. אני עובד בארץ ומחלק את הזמן בין ישראל וארה״ב. אנחנו מתכננים לבלות עם המשפחה בישראל את חודשי הקיץ וכן שוב את החופשה הבאה שלה, במהלך השנה הבאה. היא טרם ביקרה בישראל ואנחנו קצת חוששים. האם היא זקוקה להוציא ויזת תייר בכל ביקור, או שיש אפשרות טובה יותר? אודה על תשובות והמלצות. 
לצפיה ב-'אכן אין מנוס כרגע מלהוציא ויזה בכל פעם'
אכן אין מנוס כרגע מלהוציא ויזה בכל פעם
24/02/2017 | 10:51
1
23
מכיוון שעדיין אתם לא חיים בישראל באופן מלא.
באם תחליטו לחיות בישראל באופן מלא, תוכלו לגשת למשרד הפנים להתחיל תהליך של חיים משותפים.
לצפיה ב-'אבל האם יאפשרו לנו מספר ביקורים?'
אבל האם יאפשרו לנו מספר ביקורים?
24/02/2017 | 19:20
17

תודה על התשובה. אנחנו בעיקר חוששים מכך שהביקור השני או השלישי שלה בארץ יעורר חשד, ואז אולי יוביל לדחיית הבקשה לויזה או לגירוש. מה כדאי לעשות כדי להוכיח שהיא רק מבקרת ולא מתכוונת להשתקע? האם העובדה שאנחנו נשואים הולכת להקשות או להקל עלינו בהקשר של קבלת ויזות תייר?

אם למישהו יש ניסיון במצב דומה, נודה מאד על תשובות וטיפים למיניהם. מה כדאי לעשות? לדוגמה, האם אפשר לקבל ויזת תייר פעמיים בשנה, בשני ביקורים שונים? מקריאת הנחיות למיניהן באינטרנט, הרושם שלי הוא שהמערכת לא מכירה כ״כ מצב שבו בן זוג מעוניין לבקר באופן תדיר, אך ללא השתקעות. 

לצפיה ב-'לא צריך ויזה'
לא צריך ויזה
24/02/2017 | 11:08
1
27
אזרחי טורקיה פטורים מויזה.

תצייד אותה במכתב הזמנה בו יהיה כתוב שהיא מגיעה לביקור בלבד לתקופה קצרה, לא תישאר כאן, ולא תעבוד כאן.

מקסימום אולי יבקשו ערבות בנקאית להבטחת יציאתה.

לצפיה ב-'לפי האינפורמציה בגוגל אזרחי טורקיה כן צריכים ויזה לישראל'
לפי האינפורמציה בגוגל אזרחי טורקיה כן צריכים ויזה לישראל
24/02/2017 | 18:21
20
לצפיה ב-'מה כדאי לעשות?'
מה כדאי לעשות?
24/02/2017 | 19:18
25
תודה על התשובה. אזרחי טורקיה אכן זקוקים לויזה לישראל. 

אנחנו בעיקר חוששים מכך שהביקור השני או השלישי שלה בארץ יעורר חשד, ואז אולי יוביל לדחיית הבקשה לויזה או לגירוש. מה כדאי לעשות כדי להוכיח שהיא רק מבקרת ולא מתכוונת להשתקע? האם העובדה שאנחנו נשואים הולכת להקשות או להקל עלינו בהקשר של קבלת ויזות תייר?

אם למישהו יש ניסיון במצב דומה, נודה מאד על תשובות וטיפים למיניהם. מה כדאי לעשות? לדוגמה, האם אפשר לקבל ויזת תייר פעמיים בשנה, בשני ביקורים שונים? מקריאת הנחיות למיניהן באינטרנט, הרושם שלי הוא שהמערכת לא מכירה כ״כ מצב שבו בן זוג מעוניין לבקר באופן תדיר, אך ללא השתקעות. 

לצפיה ב-'רשימת מדינות פטורות מאשרה - ותשובות'
רשימת מדינות פטורות מאשרה - ותשובות
25/02/2017 | 05:30
1
25
רשימת המדינות החייבות/פטורות מאשרה - הפנייה לרשימה המתעדכנת מידי זמן
אם יש חשש להשתקעות בישראל, יכולים להקשות עליה לקבל אשרת כניסה לישראל.
עליה להראות שאין חשש כזה - להוכיח מגורים בחו"ל, לימודים, עבודה קבועה, כרטיס טיסה חזור וכו'.
במקרה הגרוע, ידרשו ממנה (או ממך, אם אתה מזמין אותה) להפקיד ערבות כספית להבטחת יציאתה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/02/2017 | 01:22
13
תודה רבה על התשובה. 

לצפיה ב-'הסדת מעמד- ידועים בציבור,'
הסדת מעמד- ידועים בציבור,
23/02/2017 | 14:45
4
61
חברי הפורום היקרים שלום,
לבת זוגתי ולי נקבע לפני כ 4 חודשים ראיון ראשון לעוד כ 3 שבועות לתהליך של ידועים בציבור.

בת הזוג מקסיקנית, וזאת תהיה הפעם השלישת שהיא מבקרת בישראל בשנה וחצי האחרונות.

במידה ובת הזוג תהיה כאן כבר עם המסמכים הדרושים (בויזת תייר) היא אמורה להגיע שבוע לפני הראיון.. האם היא יכולה לבוא איתי לראיון? או שעדיף שאני אלך לבד ?
לצפיה ב-'היא חייבת להתייצב איתך'
היא חייבת להתייצב איתך
25/02/2017 | 05:33
38
אם היא בארץ, היא חייבת להתייצב איתך - ראה סעיף ב.2 לנוהל 5.2.0009
יוני קם
לצפיה ב-'לא ברור...'
לא ברור...
25/02/2017 | 12:36
1
38
היי גל,
קודם כל ברוך הבא ובהצלחה בתהליך.
לא ברורה לי השאלה שלך. אם נקבע לכם תור לראיון, לא הודגש בפניך אם הראיון מיועד לך בלבד או לשניכם ומה מטרת הראיון?
אני לא כל כך בעניינים בנוגע לראיונות בימינו (התחלתי לפני שנים את התהליך ואנחנו נשואים..) ואני לא רוצה להטעות אותך ומקווה שמי שעבר את התהליך לאחרונה יוכל לעזור יותר.
לצפיה ב-'היי ותודה :) זה זימון ראשון ואני אמור להגיע עם מסמכים כמו'
היי ותודה :) זה זימון ראשון ואני אמור להגיע עם מסמכים כמו
25/02/2017 | 23:06
12
צילום תעודת יושר,לידה , רווקות של המוזמן מאומת ע"י אפוסטיל ועוד.. מטרת הריאיון בסופו של דבר שיכירו בה בתור בת הזוג שלי ושהיא תוכל לקבל ויזת עבודה ולשהות כאן מעבר ל 3 חודשים.
והשאלה שלי אם היא תהיה כאן כבר ביום של הראיון אם ללכת לבד עם כל המסמכים או איתה בסופו של דבר אני חושב שמטרת הפגישה היא שישלחו לה זימון מסודר לכאן.
לצפיה ב-'תודה, אבל בגלל שזאת פגישה ראשונה אני אמור ללכת לבד לא?'
תודה, אבל בגלל שזאת פגישה ראשונה אני אמור ללכת לבד לא?
25/02/2017 | 22:41
17
הרי מטרת הפגישה היא להגיע לבד עם המסמכים הנלווים, במטרה שישלחו לה זימון לכאן ואז לאחר מכן בפגישה הבאה לבוא איתה. היא בכל מקרה תהיה כאן אז אני שואל אם ניתן להגיע ביחד כבר מההתחלה.
לצפיה ב-'צעדים ראשונים מאוד, הבאת בת זוג מגרמניה'
צעדים ראשונים מאוד, הבאת בת זוג מגרמניה
22/02/2017 | 20:03
4
68
היי חברים
קראתי בפורום ונראה לי שקבלתי תמונת מצב כללית.
הייתי רוצה לעשות תכנית ברורה כדי לחסוך בזמן בכסף ובגעגועים ככל הניתן.
אנחנו ממש בפסיעותנו הראשונות מול התהליך (עומדים מולו ומסתכלים עליו) ולא הייתי רוצה לעשות טעות כלשהי לפני שנתחיל להכנס בזה .
שאלה ראשונה, האם כדאי לה לבוא להתנדב \ ללמוד באולפן לשם קבלת ויזה ארוכה יותר מויזת תייר ? ככה היא תוכל להיות לצידי בזמן התקדמות התהליך של "ידועים בציבור" ולהתחיל להתרגל לחיים בארץ.
ושאלה העולה בעקבות זאת.. האם זה עלול לעקב את התהליך של "ידועים בציבור"? כי לפי מה שהבנתי:היא צריכה להיות מחוץ לכאן עד שנקבל זימון לפגישה , דבר העלול לקחת שלושה חודשים של איסור כניסתה לארץ, איך זה עובד במקרה ויש לה ויזה אחרת בינתיים?
אולי עדיף ללכת לפי הספר? ואם כן מה התהליך? איפה להתחיל?
והאם יש כאן מישהו שעבר תהליך זהה שישמח לתקשר איתי באופן פרטי?
המון תודה
לצפיה ב-'כדאי ללכת לפי הנוהל'
כדאי ללכת לפי הנוהל
23/02/2017 | 16:16
3
33
אומר כי אזרחי גרמניה מקבלים יחסית יחס אוהד אבל זה לא אומר שמותר לסטות מהנהלים. להיפך, מי שפועל בצורה מסודרת עובר את התהליך בקלות. הכי טוב פשוט להזמינה לפי הנוהל. אין סיבה שזה יקח שלשה חודשים. בכל מקרה אין כפל אשרות, כלומר אם היא מתנדבת היא לא יכולה להיות גם עם אשרת ידועה בציבור.  מכיוון שהפז"ם המצטבר חשוב בהמשך התהליך הייתי ממליץ פשוט להתחיל אותו. להפסיק ניתן תמיד אם זה לא מסתדר. בהצלחה!
לצפיה ב-'היי ותודה רבה :) ועוד שאלה כדי לעשות את הצעדים בבטחה'
היי ותודה רבה :) ועוד שאלה כדי לעשות את הצעדים בבטחה
23/02/2017 | 18:13
2
27
אולי עדיף עורך דין? 
לא ברור לי העניין הזה שהיא לא יכולה להכנס לארץ מהרגע "שהזמנתי" אותה
ואם לא ערך דין.. אז היכן הצעד הראשון? מה סדר הפעולות?
מאיפה להתחיל?
ו.. האם אני אוכל לשהות בגרמניה לצידה מהרגע "שהזמנתי" אותה?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
23/02/2017 | 18:18
1
28
לא צריך עו"ד. אין פה ענין משפטי אלא פרוצדורלי. 
תתחיל בהזמנה. אתה כמובן יכול לשהות לצדה. אתה אזרח חופשי (עדיין).  ובינתיים תאספו את המסמכים הדרושים מגרמניה. 
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
24/02/2017 | 02:59
11
לצפיה ב-'שליחת מסמכים ללשכת הקשר'
שליחת מסמכים ללשכת הקשר
22/02/2017 | 19:02
7
37
יש טעם לשלוח מסמכים ללשכת הקשר בדואר רשום? האם זה יזרז את ההליך?
לצפיה ב-'לא'
לא
22/02/2017 | 21:04
6
20
אבל תוכל לשלוח בדואר בקשה מנומקת לזירוז ההליך
לצפיה ב-'פשוט לכתוב להם בקשה?'
פשוט לכתוב להם בקשה?
22/02/2017 | 21:11
5
26
ולשלוח אותה יחד עם כל המסמכים שאני שולח להם?

שאלתי על דואר רשום, כדי שהמסמכים שלי לא יטיילו יותר מידי בדואר ישראל, את ההליך עצמו בלשכה ברור לי שזה לא יזרז.
לצפיה ב-'דואר'
דואר
22/02/2017 | 22:06
4
21
רשום או לא זה לשיקולך. ברגע שזה רשום אתה יכול לעקוב האם התקבל ומתי ואז אתה רגוע. מניסיון של עבודה בדואר, דואר רשום לא מעלה את הסיכוי שהמכתב יגיע ליעדו מהר יותר. זה רק מאפשר לך מעכב. תעשה כדי להיות יותר רגוע.

אתה יכול לשלוח עם הבקשה, ואתה יכול לשלוח בנפרד אחרי שעובר נגיד חודש ולא חוזרים אלייך.
לצפיה ב-'תודה רבה,'
תודה רבה,
23/02/2017 | 07:00
3
30
על התשובה המפורטת.

מקווה שלאף אחד בלשכה המיותרת הזאת לא יבוא "עקום בעין", שאני עוקב אחרי המסמכים שלי, וכאילו "עוקב" על מהירות המענה שלהם. לך תדע, אפשר לצפות מהם לכל דבר הרי.
לצפיה ב-'אל תגזים'
אל תגזים
23/02/2017 | 14:43
2
25
לאף אחד לא אכפת אם תשלח בדואר רשום או רגיל.
לצפיה ב-'לא מגזים,'
לא מגזים,
23/02/2017 | 14:55
1
30
אבל יודע ומכיר טוב מאוד את המדינה והמציאות שבתוכה אנחנו חיים. בעיקרון, גם לא כל בחורה שמגיעה לטייל לבד בארץ היא זונה פוטנציאלית, אולם להרבה מהן בדיוק כך מתייחסים לפעמים בעת הכניסה לישראל.
לצפיה ב-'הפעם מגזים'
הפעם מגזים
23/02/2017 | 14:56
16
לצפיה ב-'הצעות לפתרונות ריאלים לבירוקרטיה מול משרד הפנים.'
הצעות לפתרונות ריאלים לבירוקרטיה מול משרד הפנים.
23/02/2017 | 10:52
47
אבקש לרשום מהמשתתפים פה באיזה בירוקרטיות הם נתקלים שלפי דעתם אפשר להקל עם קצת רצון טוב של משרד הפנים. הבקשות הריאליות יעברו למשרד הפנים כמובן.
אני אוסיף את שלי:
אחרי מתן אזרחות, קבלת דרכון ל-5 שנים ולא לשנה.
למי שעבר אזרחות יודע שבשנה הראשונה מקבלים דרכון רק לשנה בטענה שאולי האזרח חיכה לקבלת הדרכון כדי לעזוב את הארץ.
אני טוען שאדם שחיכה כ״כ הרבה זמן, באם הוא ירצה ״לנצל״ את המערכת הוא יחכה אז עוד שנה ואחר כך יעזוב את הארץ. 
כמו כן זה מגביל את האזרח כאשר הוא רוצה לנסוע לחול, מדינות מאפשרות כניסה למדינה כאשר תוקף הדרכון הוא 6 חודשים לפחות.
לצפיה ב-'חתונה בתאילניד'
חתונה בתאילניד
22/02/2017 | 05:38
6
57
שלום אני ישמח אם מישהו יוכל להסביר לי מה אני צריך כדי להתחתן בתאילנד ומה קורה אם במסמכים שהגשנו כתוב רווקה צריך להגיש עם דרכון מעודכן סטסטוס נשואה? תודה לכל מי שעוזר
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/02/2017 | 09:49
5
46
כמו כן לא הבנתי לגבי סיום שאלתך.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/257/17871579...אהבה_ויחסים/זוגות_מעורבים
לצפיה ב-'מצחיק, אני רואה את המשך השירשור באיחור'
מצחיק, אני רואה את המשך השירשור באיחור
22/02/2017 | 14:09
4
41
של כמעט שנתיים, בזמנו לא ראיתי שהיה לו המשך.
הרוב רלוונטי אבל לא ממש תואם למציאות.
תמצית רישום עונה על חלק מהדרישות, דרכון עם כל החותמות שהכניסה והשהות
הן בהתאם לחוק עונים על כל שאר מה שבאמת צריך. כמובן שנדרש תרגום להכל.
הצהרה כספית או הוכחת יכולת לא כספית נדרשות אם הכוונה היא להתחתן ולצאת מתאילנד.
אם מתכוונים להשאר יש כמה אופציות, הוא יצטרך לספר על זה.
אישור עבודה, הצהרת הכנסה בקונסוליה או הפקדת סכום בבנק פותרות את הבעיה למי שנשאר.
עדים לא באמת צריך. מספיק למלא שם, כתובת ומס' טל' של ישראלי או שניים,
תאילנדי או שניים ואף אחד לא יתקשר אליהם לעולם.
פיספסתי שם איזה סעיף?
ואם תצרף לו את מס' הטל' של העו"ד ההיא, AH אני חושב שמה, זה יחסוך לו
הרבה התרוצצות. אם אין לך אותו אני אוכל להשיג עוד כמה שעות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/02/2017 | 14:16
3
26
לפחות שהעורכת דין הזאת תשאיר לי ולך איזה עמלה מה יש .
בנוסף למה שפריזמן אמר, ההמלצה הכי נכונה זה שבת זוגתך תיגש לסניף אמפור היכן שאתם תתחתנו ושתבקש את רשימת המסמכים שצריך.
פריזמן אם יש לך את המספר של העורכת דין אז מצויין, יש לי אפישהו בטוח למקרה שאישתי תזרוק אותי  
לצפיה ב-'אכן,'
אכן,
22/02/2017 | 21:51
2
18
כבר צריך לחשוב על עמלה.
אני הפנתי אליה אליה קרוב ל 10 איש, אני הכרתי אותה בזכותך ולא יודע כמה אתה הפנית
לפני או אחרי
ההמלצה לגבי האמפור מאוד נכונה, אבל לא ברור לי עד כמה היא באמת דרושה היום.
אנחנו התחתנו באמפור שבכלל לא היינו רשומים בו כך שההתרשמות שלי שכל אמפור (מחוז)
שיש בו מספיק זרים מתנהל עם זה ביעילות, לפחות מהידע שלי בשנים האחרונות.
בכפרים ובעיירות
יכולים לצוץ כל מיני סיפורים מוזרים.
לעבי העו"ד, אנסה לברר. לי אין המספר ומסתבר שגם לזוגתי הוא נעלם תהטלפון.
כתבתי אותו כאן לא מזמן, צריך לחפש תחת הניק שתי ובתוכן עו"ד ו A, או AH.
אם זה לא יצלח אנסה מחר נסיונות איתור נוספים.
לצפיה ב-'יש מספר טלפון, זה מספר סלולרי מקומי בתאילנד.'
יש מספר טלפון, זה מספר סלולרי מקומי בתאילנד.
23/02/2017 | 00:48
1
27
 92026389 08
אם מתקשרים מישראל צריך להוסיף קידומת מדינה שהיא  66 ולהשמיט את ה 0 שבתחילה.
את המספר קיבלתי מהטכנאי קרמר שהיה בזמנו חבר בפורום וכן שמר את המספר, כיום הוא
חסום בפורום והשיקולים לכך ברורים לי לגמרי ולא חלקתי עליהם בעבר, אבל ביוזמתי ולא ביוזמתו
אני מציע לשקול זאת שוב, כמובן בהתאם לכללים ולתנאים שיקבע מנהל הפורום אם ירצה לשקול זאת.

לצפיה ב-'פריזמן '
פריזמן
23/02/2017 | 10:51
18
תודה ניפתחה החסימה 
לצפיה ב-'אפוסטיל ומסמכים בארה"ב'
אפוסטיל ומסמכים בארה"ב
22/02/2017 | 12:20
5
38
הי אנשים טובים,
בת זוגתי אמריקאית מתכננת להגיע לארץ ואנחנו רוצים להתחיל את ההליך של מתן מעמד לבת זוג, 
תעודת לידה- האם מקורית תיהיה טובה? היא אומרת שיש עליה seal זה אומר אפוסטיל?
תעודת יושר-משיטוט פה מצאתי את הלינק הבא 
האם גם על זה צריך אפוסטיל? והאם זה מספיק טוב להם?
יש הצדקה לסכום של 120 דולר לחותמת אפוסטיל בודדת?
כמובן כדי לסבך את העניינים, אין להם בתעודת הזהות מצב משפחתי ולכן צריכה להזמין במיוחד את הטופס שגם עליו צריך אפוסטיל לפי מה שאני מבין.
לא מספיק שיהיה על הטופס את חותמת המשרד המנפיק? בכל זאת מדובר באמריקה.

שאלה נוספת
היא היתה בארץ לפני כחודש בערך לביקור של שבועיים, ובקרוב תגיע שוב, מה הסיכוי שיעכבו אותה?

אשמח לכל תשובה שלכם, תודה!
לצפיה ב-'חייבים אפוסטיל'
חייבים אפוסטיל
22/02/2017 | 13:54
4
25
זה שהמסמך מקורי לא אומר שלא צריך. צריך אפוסטיל וגם את החותמת של שגרירות ישראל בארצות הברית על כל מסמך.
מה הסיכוי שיעכבו אותה? שאלה טובה. נקודת ההנחה שאזרחים שהם לא ממדינות עולם שלישי פחות מועדים להתשקעות לכן פחות מקפידים איתם. אם ישאלו אותה פשוט שתגיד שהיא מגיעה לבקר את בן זוגה .
לצפיה ב-'אם יש אפוסטיל לא צריך חותמת של שגרירות ישראל'
אם יש אפוסטיל לא צריך חותמת של שגרירות ישראל
22/02/2017 | 14:24
13
לצפיה ב-'שגרירות ישראל'
שגרירות ישראל
22/02/2017 | 14:28
19
תודה על התשובה, מה הכוונה חתימה של שגרירות ישראל, למה צריך את זה?
זה לא מופיע בטפסים של משרד הפנים מוזכר רק אפוסטיל.
לצפיה ב-'שמתי לב למשהו מוזר'
שמתי לב למשהו מוזר
22/02/2017 | 18:48
1
23
בנוהל נשואים כתוב שאם תעודת הלידה מקורית אז אין צורך לאמת אותה. בנוהל לא נשואים זה לא מצוין כך. מוזר לדעתי
לצפיה ב-'פטור מאימות תעודות מחו"ל - יש מקרה נוסף שאין צורך לאמת'
פטור מאימות תעודות מחו"ל - יש מקרה נוסף שאין צורך לאמת
26/02/2017 | 05:13
3
הפטור מאימות תעודת לידה מקורית קיים בנהלים נוספים (ולא ברור למה בנוהל בני זוג זה לא מופיע), לדוגמא: נוהל שינוי מעמד מתייר לעולה, נוהל הסדרת מעמד בנישואין לתושב קבע. אך עדיין צריך לתרגם אותה נוטריונית לאנגלית או עברית.

מקרה נוסף שלא הרבה יודעים עליו - שגם כל תעודה אחרת שהוצאה לפני שנת 1989 אינה חייבת באימות - זה מופיע בסעיף 2.ד. לנוהל תעודה ציבורית ואימותה

יוני קם
לצפיה ב-'האם לספר במשרד הפנים שאנחנו עומדים להתחתן?'
האם לספר במשרד הפנים שאנחנו עומדים להתחתן?
22/02/2017 | 10:21
2
52
זוגתי נמצאת בארץ כבר שנה עם ויזת בן זוג ובתחילת מרץ יש לנו פגישה במשרד הפנים להארכת הוויזה.
במאי אנחנו מתחתנים בגרמניה.
האם כדאי לספר על כך בפגישה במשרד הפנים?
ההגיון אומר לספר כמובן, אבל מכיוון שהגיון זה לא הצד החזק במשרד הפנים, וכבר נכווינו קשות בגלל שמשרד הפנים ניצל לרעה מידע שנמסר בתום לב, אני מעדיף לברר קודם.
כמו כן, מכיוון שאנחנו כבר באמצע תהליך, תוך כמה זמן מרגע שאנחנו נרשמים כנשואים במשרד הפנים זוגתי תקבל מספר ת"ז?
תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'לא כ"כ הבנתי איזה הגיון אומר לספר.'
לא כ"כ הבנתי איזה הגיון אומר לספר.
22/02/2017 | 13:56
37
ויזת בת זוג יש לה ותוכניות לא תמיד מתממשות.
אני בעד לספר תמיד את האמת, אבל מתכוננים להתחתן במאי זו לא אמת שצריך לספר.
לאחר שתתחתנו תהיו חייבים לדווח שאתם נשואים, כשאתם מתכננים זה נתון חסר משמעות.
תתרשם שם ותחליט במקום, לי אישית זה נשמע מיותר לגמרי.
עד שתרשמו כנשואים בישראל יעברו כמה חודשים, קשה לדעת. חצי שנה נחשב לזמן מקובל למדי. עד אז תהיו במעמד של "בבירור".
אבל רישום כנשואים לא יגרום לקבלת ת.ז. מיידית גם אז.
ראשית, תצטרכו לשנות מעמד לזוג נשוי גם בישראל, אחד זה כנראה יקח עוד לא מעט זמן,
אבל בכך לא התנסיתי אז מפנה את הבמה למי שכן או שתעיין בחומר המצוי בפורום.
לצפיה ב-'לא קריטי'
לא קריטי
22/02/2017 | 18:45
31
לדעתי זה לא קריטי לספר או לא לספר. בכל מקרה, ברגע שתתחתנו תוכלו לדלג לתהליך של הנשואים. כדאי אפילו לקבוע מראש פגישה לתאריך שלאחר החתונה כדי לחסוך זמן מיותר של המתנה לתור. אנחנו גם עברנו באמצע הדרך מתהליך של לא נשואים לתהליך של נשואים. ביום המעבר קבלתנו גם תעודת זהות. 
לצפיה ב-'עדכון קצר :)'
עדכון קצר :)
22/02/2017 | 10:23
62
היו לי כמה דקות פנויות אז התחשק לי לעדכן אתכם.

אתמול היה הביקור השנתי במשרד הפנים - החידוש השלישי של א/5 ות.ז זמנית.
מצחיק, אבל אחרי שבשנה שעברה אמרו לנו שאנחנו מביאים יותר מידי ( ) כלומר חומרים מהשנה שחלפה, הפעם הבאנו  חומרים רק של חצי שנה אחורה (חוץ מהתמונות) ועדיין זה היה יותר מידי. שלושה חודשים אמור להספיק, אבל אל תתפסו אותי במילה, כי תמיד יש סיכוי קטן לצערי ליפול על פקיד/ה שמקשה....
בכל אופן, הכל הלך ממש חלק, הפקידה החמודה (כן, כן חמודה...) היתה בהלם מהסדר המופתי ואיך ייתכן שלא חסר לנו כלום. (התשובה: כי אני חולת סדר אדמניסטרטיבי...)

חברי לתהליך - אני מזכירה בכל הזדמנות, וגם עכשיו. התהליך לא נעים ברוב המקרים, בעיקר בהתחלה, אבל אין צורך להילחץ והכי חשוב תמיד להיערך מראש ולעבוד על פי הנוהל. בסוף הכל מסתדר וכעבור 4 וחצי שנים זה מאחורינו.

אז הנה לעוד שנה ושמונה חודשים לעבר האזרחות
לצפיה ב-'אולפן א' - לתיירים (שאלה חשובה!)'
אולפן א' - לתיירים (שאלה חשובה!)
21/02/2017 | 11:15
5
87
שלום,
בת זוגתי נמצאת כרגע בארץ, הגיעה לאחר אישור של משרד הפנים, וכרגע הסטטוס שלה הוא "ויזת תייר". בעוד שבוע נלך להגיש בקשה לויזת ב/1. בינתיים, אני רוצה לבדוק את האופציה עבור אולפן עברית בשבילה.

אני כן יודע שיש אולפן א' לתיירים, ואת זה כבר בדקתי. השאלה שלי היא, האם משרד הקליטה מסבסד אולפן א' (לפחות) לאנשים שהגיעו להשתקע בישראל מכוח איחוד משפחות ונמצאים במצב של זוגתי. היא כמובן לא עולה, כי היא לא יהודיה.

אשמח לתשובה ממישהו שמכיר ויודע. תודה!
לצפיה ב-'לא'
לא
21/02/2017 | 17:45
27
לצפיה ב-'שלילי ביותר! רק לעולים מכוח חוק השבות- מניסיון '
שלילי ביותר! רק לעולים מכוח חוק השבות- מניסיון
21/02/2017 | 23:13
25
לצפיה ב-'אשתי למדה באולפן בחיפה'
אשתי למדה באולפן בחיפה
22/02/2017 | 08:01
1
55
לפני מספר שנים ושלמה מחיר די נמוך, להערכתי מסובסד. 
לצפיה ב-'בוודאי שאפשר'
בוודאי שאפשר
22/02/2017 | 10:05
46
בעלי ורבים אחרים למדו יחד באולפן בשני אולפנים שונים - אחד של משרד הקליטה והשני של הסוכנות היהודית. אני מאמינה שיש גם אולפנים בדרום. הם אמורים לקבל כמעט כל אחד שמתעניין בד"כ עולה בסביבות ה-3000 ש"ח לסמסטר.

לצערי בני/בנות הזוג שלנו לא מקבלים יחס כעולים חדשים ובמקרים כאלה הם בגדר זרים לכל דבר.

בהצלחה :)
לצפיה ב-'השאלה היתה האם אולפן לתיירים מסובסד- התשובה=לא!'
השאלה היתה האם אולפן לתיירים מסובסד- התשובה=לא!
22/02/2017 | 20:52
16
לצפיה ב-'סטטוס בתעודת זהות'
סטטוס בתעודת זהות
19/02/2017 | 14:18
1
73
לאחר שעברנו את התהליך מול משרד הפנים, אשתי הגיעה לארץ לפני כחודש וקיבלה ויזה לחצי שנה כולל אשרת עבודה.
בתעודת זהות אני עדיין רשום כרווק, האם ניתן כבר להירשם כנשוי ? האם זה תופס למשל מול רשויות המס (לאישתי יש ילדה) בכיוון של נקודות זיכוי ? (בהנחה שהיא לא עובדת)
תודה לעונים
לצפיה ב-'רישום נישואין'
רישום נישואין
20/02/2017 | 16:32
56
ברגע שהתחתנת ויש לך תעודת נישואים - אתה יכול להירשם כנשוי במשרד הפנים.
אם התחתנת עם אזרחית זרה יש תהליך של בדיקה שלוקח קצת זמן (תלוי במדינה בה התחתנתם ולפעמים גם מזמינים לראיון), ואם הכל בסדר אז מחליפים את הסטטוס לנשוי (בתקופת הבדיקה אתה מקבל סטטוס "בבירור").
אחרי שאתה נרשם כנשוי, אתם נשואים לכל דבר ועניין (למעט לרבנות).
יוני קם
לצפיה ב-'התנצלות, ברוך הבא ושאלה :)'
התנצלות, ברוך הבא ושאלה :)
19/02/2017 | 18:52
2
97
היי לכולם,

בעבר הייתי פעילה יותר אך לאחרונה היו המון התפתחויות שהביאו אותי להיות מאוד עסוקה. אז סליחה למי שתהה.

ברוכים הבאים לMANINBLACK - מאחלת לך המון הצלחה בניהול הפורום. אין ספק שזה אתגר לא פשוט, אבל סומכת עלייך שתעשה את העבודה נאמנה לנווט אותו למקום מועיל, מוגן, ונטול טרולים :)

ועכשיו שאלה זריזה:
מחרתיים מגיע שוב מועד ההארכה ל-א/5, ושוב שכחתי איזה טופס צריך למלא - האם זה אש/3? משום מה אני זכרתי אש/5. מי יודע ויכול לשלוח לי קישור?

שבוע טוב.
לצפיה ב-'היי, תודה רבה'
היי, תודה רבה
20/02/2017 | 09:58
1
47
תודה רבה.
מצ״ב הטופס.

לצפיה ב-'אחלה, תודה. זה מה שחשבתי ולא הייתי בטוחה.'
אחלה, תודה. זה מה שחשבתי ולא הייתי בטוחה.
20/02/2017 | 10:23
18
לצפיה ב-'הסדרת מעמד לאשתי שכבר בארץ כתיירת'
הסדרת מעמד לאשתי שכבר בארץ כתיירת
18/02/2017 | 23:43
3
97
שלום לכולם, אני חדש פה בפורום, אני תושב ישראלי והתחתנתי עם אשתי הפיליפינית בשנה שעברה בפיליפינים, ומאז רשמתי אותה בשגרירות ישראל והצהרתי שהיא אשתי.

בעבר חיינו בפיליפינים, אך החודש הגענו לארץ ומכיוון שהיא פיליפינית היא הגיעה כתיירת ויש לנו כרטיס חזרה לפיליפינים עוד 3 חודשים.

לאחר שבועיים בארץ החלטנו שאנחנו רוצים להישאר בארץ, אך כשנכנסו לנתב״ג לקחו אותנו לחדר הצדדי לתשאול ושאלו אותי מה מטרת הביקור שלה, וציינתי שבאנו לחופשה בארץ ושנחזור לפיליפינים לחיות שם, אז הפקידה אמרה שהיא ״רשמה את זה״ וש״אתם לא יכולים לבקש להאריך את השהות של אשתי או לבקש הסדר מעמד״.

האם מה שנרשם על ידי הפקידה של רשות האוכלוסין בנתב״ג מופיע במחשב? חשבנו לנסות להאריך לה את השהות עוד חודשיים ולבקש פגישה להסדר מעמד עף על פי שזה לא לפי הנוהל האומר להזמין אותה מחו״ל, פשוט כי אחרי שנחתנו עברו שבועיים והבנו שאנחנו מעדיפים לחיות בארץ ולא בפיליפינים.

האם המקסימום במקרה הרע זה שייצא לנו זה שאני אצטרך להזמין אותה שוב לארץ, ואז הם יקבעו לה פגישה להסדרת מעמד, והיא תצטרך לצאת מהארץ ולחזור במיוחד לפגישת תחילת המעמד?

תודה,
כפיר
לצפיה ב-'האמת שקשה לדעת מה יהיה.'
האמת שקשה לדעת מה יהיה.
19/02/2017 | 07:55
69
אחד הדברים שלמדתי בשנות שהותי בפורום הזה הור שלא בהכרח יש קשר בין מה שפקיד אחד אומר
למה שהפקיד השני עושה בפועל.
תתחילו מלנסות להאריך את השהות, יתכן וזה יסתדר, אם לא תעלו לדרג גבוה יותר.
קשה לדעת את סיכויי ההצלחה, אין שיטה ברורה אבל לנסות כדאי.
במקרה הגרוע היא תאלץ לנסוע לחו"ל אבל מומלץ שתנסה את האופציות האחרות קודם,
גם זמן שווה כסף אבל טיסה לפיליפינים זה סיפור ארוך. נסה לחסוך את זה ממנה.
לצפיה ב-'אכן פריזמן צודק'
אכן פריזמן צודק
19/02/2017 | 11:15
51
על הנייר, יש חוקים, יש נהלים והכל אמור להיות ברור. בפועל לפעמים הדברים מתגמשים בהתאם לסניף שבו תגישו את הבקשה וגם תלוי בפקיד.
תנסו, לא יכול להזיק. במקסימום היא תצטרך לחזור למדינה שלה ותצטרך להזמינה מחדש.
לצפיה ב-'הכי חשוב להיות כנה'
הכי חשוב להיות כנה
19/02/2017 | 17:36
42
אפילו לי קצת קשה להאמין לסיפור שלך שהגעתם במטרה לבקר ולחזור לפיליפינים, ופתאום אחרי שבועיים "הופס" הבנתם שאתם רוצים לחיות בישראל. זה נשמע לא אמין. בטח גם "במקרה" יש לכם את כל המסמכים הנדרשים לפתיחת התיק מוכנים, למרות שהגעתם רק לביקור.

הכי טוב ללכת לפי הספר ולפי הנהלים. כאשר מתחילים את התהליך כבר מהתחלה בצורה עקומה, זה בטח להסתבכויות בעתיד.

בהצלחה בכל אופן.
לצפיה ב-'חיים משותפים=ידועים בציבור?'
חיים משותפים=ידועים בציבור?
17/02/2017 | 14:33
8
64
?
לצפיה ב-'מזה חיים משותפים?'
מזה חיים משותפים?
17/02/2017 | 18:52
7
41
לצפיה ב-'ידועים בציבור'
ידועים בציבור
17/02/2017 | 19:22
4
56
כרגע בת זוגתי במעמד א5 לקראת שלב קבלת תושבות קבע.על בסיס חיים משותפים איננו נשואים.
האם על מנת לקבל דרכון ואזרחות עלינו לשדרג את הקשר לנשואין או שכרגע החיים משותפים=ידועים בציבור מה שמספיק לקבלת אזרחות ודרכון?
לצפיה ב-'מספיק לפחות לקבלת תושבות קבע'
מספיק לפחות לקבלת תושבות קבע
17/02/2017 | 23:25
3
36
לצפיה ב-'ידוע לי'
ידוע לי
17/02/2017 | 23:34
2
28
ידוע לי שמספיק לתושבות קבע השאלה שלי בהקשר של אזרחות ודרכון.
לצפיה ב-'לפי חוק האזרחות'
לפי חוק האזרחות
17/02/2017 | 23:41
1
38
תושב קבע יכול לקבל אזרחות ואז גם זכאי לדרכון, לפי חוק הדרכונים.
לצפיה ב-'תודה עו"ד פנדריך'
תודה עו"ד פנדריך
17/02/2017 | 23:48
24
חסכת לי חתונה��
לצפיה ב-'ידועים בציבור'
ידועים בציבור
17/02/2017 | 20:05
1
35
חיים משותפים זה הסטטוס על פיו משרד הפנים נותן לחברה שלי ויזה א5 בדרך לתושבות קבע. השאלה אם זה מספיק לקבלה בעתיד אזרחות ודרכון או שעלינו להתחתן?
לצפיה ב-'אין קביעה משפטית חד משמעית לחיים משותפים'
אין קביעה משפטית חד משמעית לחיים משותפים
17/02/2017 | 21:34
37
או למעמד ידועים בציבור.
יש המון פסיקות שלא תמיד חופפות.
אני התחתנתי בדיוק מהסיבה הזו אבל אצלי הבעיה הייתה יותר קשה משלך
כי אנחנו חיים בחו"ל ולפי הייעוץ המשפטי שקיבלנו הסיכוי של זוגתי להיות מוכרת
בישראל כזוגתי היה נמוך, במיוחד כשהיא לא דוברת כמעט עברית.
אצלכם זה יותר פשוט אם אתם חיים בישקראל אבל לא ממש פשוט.אם אתה רוצה לפשט לה את הדברים אז תתחתנו היכנשהו, זה לא סיפור מסובך ואם תרשמו אח"כ כנשואים
בישראל זה יסיר כל בעיה.
שלושה ימים ופיסת נייר, זה כל הסיפור.
הדבר האחרון שרציתי בחיי זה להיות נשוי אבל נאלצתי לעשות את זה.
לשימחתי אנחנו מרגישים עדיין חברים.

לצפיה ב-'קבלת אזרחות ודרכון לתושבת קבע לא נשואה.'
קבלת אזרחות ודרכון לתושבת קבע לא נשואה.
17/02/2017 | 00:57
3
70

שלום אני חי עם בת זוג פיליפינית אך איננו נשואים.
כרגע בת זוגתי במעמד א5 לעוד שנה ואש אמורה לקבל מעמד תושבת קבע אך לא אזרחית.
האם זה שאיננו נשואים ימנע ממנה לקבל אזרחות ודרכון לאחר קבלת תושבות קבע?

לצפיה ב-'גם ידועים בציבור יכולים לבקש אזרחות'
גם ידועים בציבור יכולים לבקש אזרחות
17/02/2017 | 05:52
2
78
בעקבות בג"ץ שהגישו זוג מחברי פורום זה, ביום 26.12.2016 שינתה רשות האוכלוסין את הנוהל וכעת גם ידועים בציבור יכולים לבקש אזרחות.
ראה נוהל אזרחות - סעיף ב.8.7 וסעיף ג.10.9
יוני קם
לצפיה ב-'ידועים בציבור'
ידועים בציבור
17/02/2017 | 07:07
1
46
כלומר אנחנו צריכים לעשות הליך ידועים בציבור בביטוח לאומי ולא מספיק הסטטוס שלנו כבני זוג כיום?
לצפיה ב-'אין קשר לביטוח לאומי'
אין קשר לביטוח לאומי
17/02/2017 | 07:59
59
לפי השאלה הראשונה, ההנחה שלי הייתה שעברתם את ההליך המדורג במסלול ידועים בציבור - ואז מן הסתם אתם מוכרים כידועים בציבור ובסוף היא זכאית גם להגיש בקשה לאזרחות.
אם היא קיבלה את המעמד בדרך אחרת, זה כבר עניין אחר. תבדוק בנוהל שצירפתי אם היא זכאית לבקש אזרחות.
ואין קשר בין האזרחות לבין ביטוח לאומי או להכרה שלהם בידועים בציבור.
לצפיה ב-'תלוש שכר עם ב\1 אודה לעזרתכםן '
תלוש שכר עם ב\1 אודה לעזרתכםן
15/02/2017 | 20:11
4
79
אהלן,
בן זוגי עם ויזת ב1 למרות כמה בירורים שערכתי לא הצלחתי להבין עד הסוף וכעת לא יודעת אם התלוש תואם את  המצב. מה בנוגע לניכויים למס הכנסה? ביטוח לאומי משלמים כך או כך, כן? והאם מס בריאות אמורים להוריד אם אנחנו משלמים עבור ביטוח בריאות פרטי?
תודה מראש לעוניםות
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
15/02/2017 | 21:39
63
מס הכנסה משלם מהשקל הראשון, אין נקודות זיכוי(למעט מקרי קיצון).

ביטוח לאומי משלם סכום מאוד נמוך, והביטוח מכסה בהתאם רק תאונות עבודה ופשיטות רגל.

מס בריאות לא אמור לשלם.

לצפיה ב-'אז אם המעסיק הוריד לו מס '
אז אם המעסיק הוריד לו מס
15/02/2017 | 21:54
1
51
בריאות וביטוח לאומי סכום גבוה לדעתי, לפנות אליו ולהסביר על סוג הויזה או משהו אחר?
לצפיה ב-'תעלי את התלוש ונראה מה ירד'
תעלי את התלוש ונראה מה ירד
16/02/2017 | 09:32
35
ללא פרטים מזהים כמובן
לצפיה ב-'בדרך כלל העוול הגדול הוא בדברים האחרים'
בדרך כלל העוול הגדול הוא בדברים האחרים
17/02/2017 | 05:59
54
אכן צריך לדאוג שהמעסיק יתאים את הניכויים למעמד - אבל זה הסיפור הקטן.
מרבית העובדים שאינם אזרחים לא מודעים לכך שהם זכאים לכל תנאי העבודה והשכר שזכאים להם אזרחים - שכר מינימום, שעות נוספות, ימי מחלה, חופשה, הבראה, הפרשות לפנסיה ופיצויים ועוד ועוד.
שם נגרם העוול הגדול.
יוני
לצפיה ב-'כתבה מעניינת על מסורבי כניסה'
כתבה מעניינת על מסורבי כניסה
15/02/2017 | 09:56
2
91
לצפיה ב-'בהחלט מעניין.'
בהחלט מעניין.
16/02/2017 | 18:34
1
49
יש לך מושג מהם ה"עניינים האיסטרטגיים" שארדן ממונה עליהם?
לצפיה ב-'יש, שווה להחזיק בשביל זה גם 5 שרים.'
יש, שווה להחזיק בשביל זה גם 5 שרים.
16/02/2017 | 18:39
48
משנת 2009 בודק המשרד לנושאים אסטרטגים התבטאויות פומביות של בכירי הרשות הפלסטינית ופרסומים של מוסדות וארגונים הנשלטים על ידי הרשות, ועוקב אחרי ביטויי הסתה מפורשת לאלימות, עידוד אווירת אלימות וטרור, הסתה לשנאה ודמוניזציה של ישראל וכדומה.
נושאי הטיפול של המשרד:
באוגוסט 2012 העביר המשרד לממשלת ישראל את הנתונים שנבדקו עד למועד זה, מהם עולה כי הרשות הפלסטינית ומוסדותיה מסיתים בקביעות נגד ישראל ונגד יהודים. המסרים העיקריים בהסתה:
1. טרור הוא לגיטימי;
2. היהודים נוכלים ומסוכנים;
3.ישראל איננה קיימת על המפה.

איכס, איזה רעים?
לצפיה ב-'זימון תור לתיירים בכללית'
זימון תור לתיירים בכללית
16/02/2017 | 09:34
2
64
אמא של אשתי מבוטחת ומקבלת שרות בכללית.

אם מזמנים שם תור? אפשר באינטרנט? בזימון אונליין רשום להקליד ת.ז. 9 ספרות ולה יש קוד זיהוי ארוך יותר.
לצפיה ב-'לאישתי רשום מספר בן 9 ספרות על הכרטיס של כללית'
לאישתי רשום מספר בן 9 ספרות על הכרטיס של כללית
16/02/2017 | 11:15
42
והיא מזדהה איתו בטלפון.
לצפיה ב-'עברתי סיפור מצחיק כזה ממש לאחרונה.'
עברתי סיפור מצחיק כזה ממש לאחרונה.
16/02/2017 | 18:25
48
מצחיק זה בעיני המתבונן כמובן. זה לא היה מצחיק כל אחד.
קיבלתי איזה טופס למילוי ממס הכנסה.
בטופס נשאלתי אם אני נשוי והתשובה חיובית.
אז הייתי צריך להכניס את מספר הת.ז. שלה אבל הוא בן 13 ספרות. לא נכנס.
קיצצתי 4 ספרות, גם לא התקבל כי הספרה האחרונה בת.ז. היא ספרת אימות
והמערכת מזהה ספרה לא נכונה.
מס' הדרכון גם לא עבר מסיבה דומה.הקטה הוא שאם אתה לא ממלא את הטופס הזה
שוללים ממך את המשכורת למרות שזה בלתי אפשרי למי שנשוי לזר/ה למלא אותו,
במיוחד כשהוא לא חי בישראל.
למזלי יש לי קצת קשרים בכל מיני מקומות אז גיליתי לתדהמתי שלמדינת ישראל יש מספרי ת.ז. פיקטיביים.
המשמעות של זה די מרחיקת לכת.
יש לזה ייעוד כמובן שהוא בטחוני מעיקרו ושומר על אנונימיות מוחלטת, אבל זה
אומר גם שעשרה בני אדם יכולים להשתמש באותו מס' ת.ז. ואף אחד לא ידע מי הוא מי.
אז הכנסתי את המספר הזה שכמובן לא ניתן לפרסם אותו, וקיבלתי תשובה שהטופס
עבר בהצלחה.
נפלאות דרכי הביורוקרטיה אבל נחמד שהיא יודעת לעקוף את עצמה.
אבל עובדתית אני עברתי יותר מ 50 שנות חיים בלי לדעת שיש כזה דבר.

לצפיה ב-'בקשה להחזר ביטוח בריאות פרטי לאחר קביעת תושבות 183 יום. '
בקשה להחזר ביטוח בריאות פרטי לאחר קביעת תושבות 183 יום.
15/02/2017 | 09:43
6
78
שלום. סוף סוף קבלנו אישור תושבות מביטוח לאומי לאחר המתנה של 183 יום, ונרשמנו לקופת חולים .
איך ולאן לפנות בביטוח לאומי לקבלת החזר ביטוח פרטי ששולם במשך 183 יום בחברת הילית.
בסניף של ביטוח לאומי לא ידעו לתת לי תשובה.
לצפיה ב-'הנה'
הנה
15/02/2017 | 18:27
1
55
הודעה שכתבתי בעבר בפורום ולדעתי היא נעוצה גם בהודעות הנבחרות:

ההחזר הוא מביטוח לאומי. אי אפשר לשלוח להם אימייל או לצלצל אלא רק לכתוב בדואר, כך נמסר לי בסניף ביטוח הלאומי שלנו (חדרה).
 צריך לכתוב מכתב מפורט עם העתק של אישור התושבות מביטוח לאומי, צילום ת.זהות + צילום הדרכון + תלושי משכורת אם היו + הקבלה המקורית על התשלום לחברת הביטוח הפרטית כולל התאריכים ולבקש החזר (כדאי אולי גם לצרף פרטי חשבון בנק / מכתב מהבנק שזה חשבון של שניכם, אני העברתי צילום של צ'ק מבוטל)
את הכל לשלוח בדואר לכתובת הבאה:
תחום ביטוח בריאות
המוסד לביטוח לאומי
המשרד הראשי
שדרות ויצמן 13
ירושלים
91909

**** כמו כן אם היו גם הוצאות רפואיות באותה תקופה אפשר לצרף את האישורים והקבלות ועליהם לקבל גם החזר בתנאים מסוימים.

אנחנו אחרי חודש ומשהו קיבלנו העברה לחשבון הבנק - החזר יחסי של התשלום לאותה התקופה
 בהצלחה
לצפיה ב-'גם אני קבלתי אחרי חודש'
גם אני קבלתי אחרי חודש
15/02/2017 | 20:05
45
תודה על ההודעה שפרסמת . זה עזר לי מאוד
לצפיה ב-'האם יש טופס או מכתב חופשי- אשמח שתצרפו'
האם יש טופס או מכתב חופשי- אשמח שתצרפו
16/02/2017 | 15:06
2
19
לצפיה ב-'???'
???
18/02/2017 | 21:18
1
8
לצפיה ב-'אין טופס, תכתבי מכתב מפורט כפי שכבר ציינתי למעלה'
אין טופס, תכתבי מכתב מפורט כפי שכבר ציינתי למעלה
19/02/2017 | 12:55
8
לצפיה ב-'האם מקבלים החזר גם על טיפולי פוריות?'
האם מקבלים החזר גם על טיפולי פוריות?
22/02/2017 | 10:27
8

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין
 ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
בית הספר הישראלי ל NLP
בית הספר הישראלי ל NLP

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה