לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1103211,032 עוקבים אודות עסקים

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום
 שלום
המשך >>

לצפיה ב-'אולפן'
אולפן
25/04/2018 | 20:01
1
29
בן הזוג שלי מבין עברית ומצליח לתקשר בקטנה, על כן אנחנו מעוניינים שילך ללמוד עברית באולפן בצורה מסודרת. הבעיה היא שהעלויות כל כך גבוהות שאנחנו לא כל כך יכולים להרשות לעצמנו. אנו מירושלים, נשמח לשמוע על אולפן שעושה את העבודה כמו שצריך במחיר הוגן, ו/או כל המלצה שהיא בנושא.

לצפיה ב-'אולפנים זה עסק יקר לצערי.'
אולפנים זה עסק יקר לצערי.
26/04/2018 | 19:17
9
תנסו לקחת מורה פרטית לעיברית, אומנם העלות גבוהה אבל ההתקדמות תהיה הרבה יותר מהירה ביחס לאולפן.
לצפיה ב-'שדרוד המעמד מ ב2 ל ב1'
שדרוד המעמד מ ב2 ל ב1
24/04/2018 | 16:18
2
45
היי,

בשעה טובה אישתי והילדה נחתו בישראל.
אישתי קיבלה אשרת ב2.

אנחנו מתכוונים לגשת למשרד הפנים (בלי תור) בשעות הקבלה.

האם זה שאנחנו נשואים היא אמורה לקבל במקום ב1?

מה עושים בפגישה הזאת? הבנתי שזאת לא הפגישה של הראיון אלא פשוט משדרגים לה לחצי שנה ל ב1?

אשמח אם תעשו קצת סדר.

תודה רבה!
לצפיה ב-'ומה המסמכים שיש לקחת?'
ומה המסמכים שיש לקחת?
24/04/2018 | 17:50
22
מה צריך להביא לפגישה כזאת פרט לדרכונים?

הרי בעבר הגשנו את כל הניירת לאישור הגעה לארץ.
לצפיה ב-'מישהו יודע? שאלה נוספת..'
מישהו יודע? שאלה נוספת..
26/04/2018 | 08:44
12
בנוסף הבנתי שצריך לבקש בפגישה הזאת:

1. תור לראיון
2. מסמכים לנתיב (אנחנו יוצאי ברית המועצות)

אשמח אם תגיבו
לצפיה ב-'מסמך שתעודת לידה מחו"ל תקפה בישראל'
מסמך שתעודת לידה מחו"ל תקפה בישראל
24/04/2018 | 17:31
5
47
שלום! :)
אני(ישראלי, עליתי לארץ מבריה"מ לשעבר לפני למעלה מ20 שנה) וארוסתי(הונגריה) רוצים לעשות חתונה אזרחית באירופה (בהונגריה). אחד המסמכים שביקשו ממני לחתונה זה תעודת לידה מקורית שלי. לפי מה שהסבירו לי במשרד הפנים של הונגריה --> ברוב המדינות בעולם, כאשר מישהו עולה למדינה מסויימת, המדינה ממירה לו את התעודת לידה לשפה שמדוברת בה. בישראל זה לא מתבצע. לכן, אני לדוגמא, לא נולדתי בארץ, ועליתי מבריה"מ, והתעודת לידה שלי היא לא בשפה העברית.
כדי להתחתן בהונגריה אני אצטרך את תעודת הלידה שיש לי, עם "מסמך נוסף שאומר שבמדינת ישראל תעודת לידה מחו"ל תקפה".
אני לא מצליח למצוא מאיפה להשיג את ה "מסמך נוסף שאומר שבמדינת ישראל תעודת לידה מחו"ל תקפה" . במשרד הפנים אמרו שלא יודעים על איזה מסמך מדובר.
האם אתם יודעים איפה אוכל למצוא מסמך זה?
מישהו נתקל בסיטואציה דומה?
לצפיה ב-'תתחתנו,'
תתחתנו,
25/04/2018 | 05:13
1
34
בגאורגיה או בדנמרק, שם לא צריכים שום מסמך נוסף חוץ מדרכון. אם אתה צריך מידע לגבי גאורגיה, דבר איתי.
לצפיה ב-' יש לך הפרעת אישיות קומפולסיבית או משהו?'
יש לך הפרעת אישיות קומפולסיבית או משהו?
25/04/2018 | 20:47
12
לצפיה ב-'אולי תמצא עו"ד שיאשר לך את זה.'
אולי תמצא עו"ד שיאשר לך את זה.
25/04/2018 | 05:44
17
לצפיה ב-'תמצית רישום אוכלוסין'
תמצית רישום אוכלוסין
25/04/2018 | 08:36
1
28
אם ברשות האוכלוסין בישראל רשמו את מקום הלידה והתאריך, בהתאם לתעודת הלידה, זו ההוכחה שתעודת הלידה שלך הוכרה בישראל.
תוציא תדפיס רישום אוכלוסין, תעשה תרגום נוטריוני לאנגלית עם אפוסטיל, וזה המסמך שאתה צריך כדי להוכיח שתעודת הלידה תקפה בישראל.
כיוון שבתמצית רישום האוכלוסין רשום גם הסטטוס האישי (רווק, גרוש או אלמן), זה משמש לך גם כהוכחה שאתה פנוי להינשא [עבור הדרישה לתעודת רווקות].
עשיתי את זה מספר פעמים לזוגות שהתחתנו בחו"ל, וזה התקבל ללא בעיה.
יוני קם
לצפיה ב-'גם בדרכון הרי, כמו בתמצית רישום האוכלוסים, כתוב איפה נולדתי '
גם בדרכון הרי, כמו בתמצית רישום האוכלוסים, כתוב איפה נולדתי
25/04/2018 | 13:54
17
גם בדרכון הרי, כמו בתמצית רישום האוכלוסים, כתוב איפה נולדתי והתאריך, אז זה אותו דבר לא?
הזוגות האלה שעשית להם, התחתנו באיחוד האירופאי או בהונגריה במקרה?

תודה

לצפיה ב-'אחרי קבלת אשרת שהייה ועבודה ב'1 ..'
אחרי קבלת אשרת שהייה ועבודה ב'1 ..
25/04/2018 | 10:33
26
סוף סוף בו זוגי קיבל אשרת שהייה ועבודה ב'1 ...ועכשיו השאלה היא מה צריך לפתוח / לעשות בכדי להתחיל לחפש עבודות ? 
ביטוח רפואי , פתיחת חשבון בנק ...עוד משהו ? ביטוח לאומי צריך ?
תודה !
לצפיה ב-'תרגום .ונוטריון לתמצית רישום..המלצה'
תרגום .ונוטריון לתמצית רישום..המלצה
25/04/2018 | 08:35
26
שלום לכולם
אשמח לקבל המלצה ... לתרגום תמצית רישום של משרד הפנים מעברית לאנגלית .עמוד אחד בין כמה שורות .... ואישור נוטריוני ....במחיר סביר ....את האפוסטיל . אני אעשה בעצמי בבית משפט.
לצפיה ב-'למי יש ניסיון בנישואין אזרחיים בפער גילאים'
למי יש ניסיון בנישואין אזרחיים בפער גילאים
21/04/2018 | 15:25
4
79
אשמח לשמוע . מניסיונם. של אילו שנישאו עם בת זוג .הצעירה מהם מעל ל20שנה..האם משרד הפנים. מערים קשיים.......האם זו סיבה עבורו לסרב.  להכיר בנישואין?          יש מי שיודע ?

לצפיה ב-'אכן יכולה לצוץ טענה שבגלל פער הגילים'
אכן יכולה לצוץ טענה שבגלל פער הגילים
21/04/2018 | 17:41
1
59
הנישואים אינם אמיתיים, אבל המציאות אינה בהכרח כזאת, וזכותך להאבק על החופש שלך להנשא.
לצפיה ב-'אתחתן בקפריסין עם אפוסטיל'
אתחתן בקפריסין עם אפוסטיל
21/04/2018 | 17:52
59
בכוונתי להתחתן ן בקפריסין. עם אפוסטיל.  לאחר מכן החלטנו שהיא תבוא לארץ ותעבור גיור..וכך נקים משפחה עם ילדים,         כיצד מוכיחים. זאת .?  מה עוד אוכל לעשות כדי להתמודד עם טענה כזו?
לצפיה ב-'לא אני אבל מכיר שני זוגות שנישאו בפער גילאים של מעל 20 שנה'
לא אני אבל מכיר שני זוגות שנישאו בפער גילאים של מעל 20 שנה
22/04/2018 | 19:21
1
55
ולא הייתה להם שום בעיה.
למעשה, בגע שיש תעודת נישואין תקפה מחו"ל יש למשרד החוץ בעיה להערים קשיים בגלל אמנות בי"ל.
לחיים משותפים ללא נישואין הם יכולים להערים בעיות ועושים את זה.
לצפיה ב-'תודה לך..יש עוד מקרים עם ניסיון?'
תודה לך..יש עוד מקרים עם ניסיון?
25/04/2018 | 08:29
15
תודה לך הרגעת אותי
לצפיה ב-'ביטוח בריאות'
ביטוח בריאות
22/04/2018 | 15:00
1
43
אשמח לשמוע איפה בני הזוג שלכם ביטחו עצמם מבחינה בריאותית? מה הביטוח כולל? 
מעמד שלת ייר עם ויזת עבודה. האם מקום העבודה ביטח או שעשיתם זאת באופן פרטי? 

לצפיה ב-'אם אתם נשואים,'
אם אתם נשואים,
22/04/2018 | 17:12
42
אפשר לבדוק אופציות לבטח אותו בקופת חולים שלך בביטוח עובדים זרים עם הנחת בן זוג. אנחנו היינו מבוטחים ככה במאוחדת, כשהיינו באותו מעמד כמו שלכם. אני והבת זוג שלי שילמנו את אותו סכום בחודש.
לצפיה ב-'נסיעה חשובה לחו"ל במהלך שלושת החודשים לאחר ראיון שני'
נסיעה חשובה לחו"ל במהלך שלושת החודשים לאחר ראיון שני
19/04/2018 | 20:48
3
90
שלום!

אני וחברה שלי בתהליך מעמד לזר, היא כרגע גרה ברומניה ואני בישראל, אני עברתי את הראיון הראשון והבאתי את כל המסמכים ואישרו לה הגעה במקום.
היא מגיעה לארץ בתחילת יולי ונאמר לנו לגשת ישר למשרד הפנים ולקבוע ראיון שני (זוגי) שיהיה לאחר בערך שלושה חודשים.

השאלה היא, 
אנחנו מתחננים להתחתן ב-3.10 ברומניה, שזה אומר שאנחנו נצטרך לעזוב קצת לפני שלושת החודשים.
האם מותר לה לצאת מהארץ במהלך שלושת החודשים עד הראיון הזוגי?
מה קורה הם קובעים לנו תאריך לראיון על החופשת חתונה?
מה עושים במצב הזה?

תודה והמשך יום נעים!

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי,'
למיטב ידיעתי,
20/04/2018 | 07:20
57
עד שהיא לא מקבלת ב/1 או א/5, היא לא יכולה לצאת מהארץ.
כי אם היא תצא מהארץ בויזת תייר בזמן התהליך, היא לא תוכל לשוב.
אתה חייב לגשת למשרד הפנים ולהסביר את המצב לפקידה, ולראות מה לעשות.
אולי אפילו להוציא אינטר-ויזה חד-פעמית רק לטובת הנסיעה הזאת.
לצפיה ב-'יציאה לחו"ל לצורך חתונה'
יציאה לחו"ל לצורך חתונה
21/04/2018 | 07:14
1
52
העניין מוסדר בסעיף ד(4) לנוהל נשואים.
על פי הנוהל, מעניקים אשרת תייר (ב/2) עם אשרת כניסה חוזרת (אינטר ויזה) רק לאחר שבדקו שאתם עומדים בתנאים להתחלת ההליך ובדיקה ראשונית של כנות הקשר, שזה אומר לכל המוקדם בפגישה הראשונה המשותפת לאחר הגעת בת הזוג ארצה.
כיוון שאתם רוצים לצאת לפני הפגישה המשותפת הראשונה (שעדיין לא נקבעה, אך על פי לוח הזמנים הרגיל סביר להניח שתיקבע לאחר המועד המתוכנן לחתונה), אני מציע שמיד לאחר הגעתה ארצה תלכו ללשכה לקבוע תור ותנסו להסביר לפקידה את הבעיה.
או שיקדימו את הפגישה הראשונה או שיתכן גם שיסכימו לאשר אינטר ויזה לפני הפגישה.
תנסו.
יוני קם
לצפיה ב-'תודה, שאלת המשך'
תודה, שאלת המשך
21/04/2018 | 22:45
28
יכול להיות שלא יסכימו והיא תאלץ לצאת מהארץ לחתונה ולא תוכל לחזור? 
יש דרך לדאוג לזה לפני שהיא מגיעה לארץ עם כל חפציה?

זה מצב ממש בעייתי כי היא תצטרך לצאת למשך חודש שלם!

תודה!
לצפיה ב-'תעודת רווקות'
תעודת רווקות
20/04/2018 | 14:28
4
52
שלום!

אני מתחתן בקרוב בחו"ל (רומניה)  ואני צריך תעודת רווקות (לא בטוח מהרבנות) , כמה שאלות:

- אני צריך תמצית רישום ממשרד הפנים או תעודת רווקות מהרבנות לחתונה בחו"ל?
-יש אפשרות להוציא אותה בשפה האנגלית?
-יש צורך באפוסטיל על התעודה? (כמו לדוגמה שצריך לתעודת לידה)

תודה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/04/2018 | 16:09
1
27
אתה צריך תמצית ממשרד הפנים , אפשר להזמין אותה דרך האתר.
היא מגיעה בעברית עליה אתה צריך לשים חותמת אפוסטיל ולתרגם אותה
לצפיה ב-'אז לא צריך ללכת לרבנות בכלל? רק תמצית מתורגמת ואפוסטיל?'
אז לא צריך ללכת לרבנות בכלל? רק תמצית מתורגמת ואפוסטיל?
20/04/2018 | 19:38
10
לצפיה ב-'אישור רווקות ואפוסטיל'
אישור רווקות ואפוסטיל
21/04/2018 | 07:35
1
33
כמו שכתב קודמי - אתה צריך להוציא תמצית רישום מרשות האוכלוסין, בה רשום הסטטוס האישי (רווק, גרוש, נשוי, אלמן).
כדי שתמצית הרישום תהיה תקפה בחו"ל, אתה צריך להוסיף חותמת אפוסטיל - מקבלים אותה במשרד החוץ, בקרית הממשלה בירושלים.
כיוון שבישראל עדיין לא השכילו להנפיק תמצית רישום באנגלית (מה שקיים בתעודת לידה), תהיה חייב לתרגם אותה לאנגלית עם אישור נוטריוני ואפוסטיל לאישור התרגום.
וכן - צריך אפוסטיל גם לתמצית הרישום (ממשרד החוץ) וגם לאישור התרגום הנוטריוני (מבית משפט), למרות שבמרבית המקרים מסתפקים באפוסטיל של האישור הנוטריוני, המופיע על הדף הראשון של החבילה (חוסך את הנסיעה לירושלים).
עבור כל אפוסטיל צריך לשלם אגרה של 34 ש"ח.
יוני קם

לצפיה ב-'שאלה חשובה! תעודת לידה עם אפוסטיל מלפני 7 שנים'
שאלה חשובה! תעודת לידה עם אפוסטיל מלפני 7 שנים
21/04/2018 | 22:43
12
שלום! 
קודם כל תודה על התשובות המעולות!

יש לי תעודת לידה דו לשונית עם אפוסטיל מלפני 7 שנים, זה עדיין בתוקף?

תודה!
לצפיה ב-'סוג הויזה שמקבלים אחרי הפגישה הראשונה במשרד הפנים'
סוג הויזה שמקבלים אחרי הפגישה הראשונה במשרד הפנים
17/04/2018 | 13:46
4
107
הבנתי ממישהי שסוג הויזה שמקבלים אחרי הפגישה הראשונה להזמנת בן זוג *נשוי* שונה לפי עיר. לפעמים מקבים ישירות ויזת ב-1 לפעמים מקבלים ויזת ב-2 תלוי בעיר, זה נכון? האם יש כאן מישהו שעבר את התהליך במסלול נשואים במשרד הפנים בחולון וקיבל ויזת ב-2 ישירות?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/04/2018 | 13:51
3
75
כל תייר שנכנס לארץ מקבל ויזת ב2
בהגשת מסמכים במסלול נשואים אם הכל תקין מקבלים ויזת ב1 לתקופה של חצי שנה ולאחר מכן א5
לצפיה ב-'ואם התהליך בחו״ל'
ואם התהליך בחו״ל
17/04/2018 | 16:28
2
57
היי.
ואם מגישים את המסמכים בשגרירות בחו״ל איפה שאני וזוגתי גרים, האם מקבלים ב\1 לאחר בדיקת המסמכים?
לצפיה ב-'סוג אשרה בהזמנת בן זוג או בהגשת הבקשה בחו"ל'
סוג אשרה בהזמנת בן זוג או בהגשת הבקשה בחו"ל
21/04/2018 | 07:03
1
30
מי שמחליט אם אתם יכולים להתחיל את ההליך המדורג הוא הפקיד בישראל, לאחר שבן הזוג הזר מגיע לישראל.
לכן, בשני המקרים - כאשר מזמינים את בן הזוג הזר מישראל או כאשר מגישים את הבקשה בחו"ל - מקבלים בהתחלה אשרת תייר (ב/2) שנועדה לאפשר לבן הזוג הזר להגיע לישראל.
לאחר הגעת בן הזוג הזר לישראל הפקיד מחליט אם לתת אשרת עבודה (ב/1) ובהמשך תושבות זמנית (א/5) וכך הלאה.
יוני
לצפיה ב-'קבלת ב\1'
קבלת ב\1
21/04/2018 | 10:08
21
היי יוני,

על סמך מה מחליט הפקיד במעמד פתיחת התיק אם לתת את האשרה או לא, הרי הוא ראה את המסמכים חודשים תרם הגעתנו ארצה ואין ראיון בעת ההגעה?

בתודה והמשך סופש נעים.
לצפיה ב-'חוות דעת והסבר - הילית ביטוח'
חוות דעת והסבר - הילית ביטוח
15/04/2018 | 11:44
5
115
היי,

אני חושב לבטח את אישתי והילדה בהילית. הם מציעים ביטוח בחברת הראל כך שהן יוכלו לגשת לקופת חולים כללית.

אני בקופת חולים כללית ולכן זה נח לי.

מספר שאלות:

1. האם הן יקבלו כרטיס מגנטי כמוני ויוכלו לגשת איתו לרופא משפחה, ילדים ולרכוש תרופות מרשם בסיסיות?

2. האם אתם ממליצים על ביטוח הראל? מה היתרון והחיסרון?

כל חוות דעת נוספת תתקבל בברכה.

תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/04/2018 | 18:03
69
אכן מקבלים כרטיסים. לא כל שירותי הרופאה ניתנים מן הסתם.
הראל מומלץ וגם הילית.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/04/2018 | 08:37
2
71
אני דרך הילית עם ביטוח של מנורה( קופת חולים לאומית)
בסך הכל בסדר, אך היית ממליץ לעשות ביטוח במכבי בתכנית Well-Come(דרכונאים)

מהסיבה שאתה מבוטח ישירות דרכם ולא דרך חברת ביטוח בעת הצורך למשהו פה מתחילה הבעיה.
לצפיה ב-'מקס,'
מקס,
16/04/2018 | 17:24
1
40
שמעתי שהביטוח של מכבי מאוד יקר, זה נכון?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/04/2018 | 07:00
38
הוא יותר יקר טיפה הוא יותר מקיף לעומת הבסיסי ביותר דרך חברות הביטוח .

לדעתי הוא יותר שווה.

כי בעת הצורך שאתה מקבל סירוב מהקופה לגבי בדיקה מסוימת או רופא מסויים.
ישנם תרופות שיש הנחה בקופה של 50 אחוז ודרך חברת הביטוח אין הנחה כלל.
אתה צריך לפנות להילית שהם פונים לחברת הביטוח ופה מתחילים כל הבעיות.

לצפיה ב-'הילית'
הילית
16/04/2018 | 14:11
58
שלום,

אישתי מבוטחת דרך הילית מהרגע שהיא הגיעה לארץ בתור תיירת. 

הביטוח של הילית, הראל עם קופת חולים כללית, הוא בסיסי אבל העלות שלו היא לא גבוהה והתמורה הבסיסית מספקת. אני מציע לך לבדוק את תנאי הפולסיה. לפי מה שאני זוכר במכבי הביטוח הוא הרבה יותר יקר אבל תנאי הפוליסה דומים להראל.

מאוחדת מציעים ביטוח הרבה יותר מקיף אבל יקר (כמו מכבי בערך). במקרה שבן\בת הזוג (אני חושב שזה תקף רק לנשואים) גם חברים במאוחדת המחיר נמוך משמעותית (100-120 ש"ח לחודש).

כמו שציינו לפני מקבלים כרטיס מגנטי וניתן לרכוש תרופות. במקרה שלי קנינו פעם אחת תרופה לא בבית מרקחת של כללית ונאלצנו לשלם מחיר מלא. הילית לא היו מוכנים להחזיר כסף.

נסיון אישי - לפני כמה חודשים אישתי לא הרגישה טוב ופנינו למרפאה של כללית. קיבלו אותנו ללא בעיות לבדיקת רופא עם הכרטיס המגנטי. בעקבות הביקור במרפאה קיבלנו הפניה למיון. פנינו למוקד הביטוח של הראל ואמרו לנו שאנחנו יכולים לפנות למיון בתל השומר. בתל השומר קיבלנו אותנו ללא בעיות עם הכרטיס המגנטי, לא שילמנו על הבדיקות, צילומים וכדומה.

החסרון העיקרי הוא שלרוב הביטוחים אין כיסוי לבדיקות הריון וכדומה (למאוחדת יש כיסוי מסוים).

אני מציע לך לוודא את התנאים של הפוליסה מול הילית וקופות החולים כי לפעמים דברים משתנים. תנאי הפוליסה מפורסמים באתרים שלהם.

בהצלחה!

לצפיה ב-'מכתב ממליצים'
מכתב ממליצים
15/04/2018 | 15:44
3
113
שלום. לקראת פגישה לפתיחת תיק, אנו נדרשים להציג מכתבים מממליצים,מה חובה שיהיה כתוב במכתב והאם יש תבנית שבה הוא צריך להיות כתוב. 
תודה לעונים
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/04/2018 | 18:02
108
מהיכן אתם מכירים, יצאתם לאחרונה ביחד, יש לך דברים משותפים שאתם עושים, ארוחות, פעילויות וכו׳...
חובה לצרף מספר טלפון של הכתוב וצילום ת״ז.

לצפיה ב-'כמה פרטים לגבי המכתב עצמו'
כמה פרטים לגבי המכתב עצמו
16/04/2018 | 19:06
81
מספיק משהו כמו פסקה אחת, שיכלול טקסט כמו:

אני מכיר את X ו - Y כבר ___ שנים בנסיבות האלה והאלו
אני יודע שהם חיים ביחד/ נשואים / בני זוג - פגשתי אותם באירועים ________ (משפחתיים, חתונה, מסיבות של חברים, חופשות בחו"ל, אירועים מטעם העבודה). אני יודע שהם חיים ביחד ב ________ (עיר), הייתי אצלם בבית (אם נכון) וכד'. אם אתם עדיין לא חיים ביחד, אז משהו כמו: פגשתי את X בביקור בארץ ואני יודע ש- Y היה במספר ביקורים אצל X בחו"ל. שמעתי וראיתי חוויות מהטיולים ואני מבין שהם מעוניינים לעבור לגור ביחד ב___________ .

לא צריך לכתוב מעבר לפסקה הזו, זה מייגע את הפקידה ואת הממליצים.

לצפיה ב-'ההמלצות צריכות לחזק את הטענה'
ההמלצות צריכות לחזק את הטענה
16/04/2018 | 19:51
69
שאתם בני זוג.
לצפיה ב-'רוצה להתעייץ איתכם בוויכוח עם בן זוגי'
רוצה להתעייץ איתכם בוויכוח עם בן זוגי
16/04/2018 | 12:01
1
110
יש לי בן זוג לריקודים שאנחנו רוקדים כבר חודשיים בערך ביחד זוגות ויש בינינו מעבר לריקודים, גם קשר רגשי. הוא בן אדם עם לב טוב ובן שאוהב לעזור לאחרים.
איזה יום באה חברה שלי לריקודים גם והוא ניסה ליצור אווירת צחוקים והתבדח איתה ושאל לידי אם אפשר להזמין אותה לרקוד. היא לא ענתה, הרגישה מוזר. גם אני לא הרגשתי נעים. במיוחד שהוא חזר על זה עוד פעמיים במהלך הערב ושאל אותה אם אפשר לרקוד איתה.
הוא אמר שזו בדיחה מבחינתו, ואני מאמינה לו, כי הוא בן אדם ממש טוב ונאמן. אבל בכל זאת אפילו שזו בדיחה זה לא היה לי נעים וזה היה מביך מצד החברה שלי, שכאילו בן זוג שלי מתחיל איתה.
אני נעלבתי מזה, אפילו שזה בדיחה, כי לדעתי זה לא מצחיק. הוא אומר שזו בדיחה וזה הבדיחות שלו. הוא חשב שאבין את זה ולא אעלב.
מה אתם אומרים על הסיטואציה הזאת?
האם זה באמת מצחיק?
לצפיה ב-'השאלה שלך,'
השאלה שלך,
16/04/2018 | 17:25
77
לא קשורה למטרה של הפורום.
מעבר לזה - את מספרת פה רק את הצד שלך בסיטואציה שכללה שלושה אנשים, וכל אחד ראה אותה באופן שונה מהצד שלו. מציע לך לעשות את הדבר המתבקש - משהו בהתנהגות שלו הפריע לך? תדברי איתו.
לצפיה ב-'בת זוג במעמד B1 - כמה שאלות'
בת זוג במעמד B1 - כמה שאלות
14/04/2018 | 21:14
5
122

הי, כמה שאלות:
אשתי במעמד B1 תיירת עם אישור עבודה, במסגרת תהליך קבלת אזרחות בעקבות נישואינו. אנחנו חיים בארץ. 
היא אזרחית הונגריה, שעברה גיור (לא אורתודוקסי) בהונגריה.
כרגע אנחנו מטופלים ע"י עו"ד שמלווה אותנו במסלול לאזרחות. 
בנובמבר אמור להיות הראיון.
1. אשתי כרגע עובדת בעבודות זמניות, כאשר באחת מהן מקבלת תלוש שכר מסודר. איך אני יכול לדעת מה הזכויות שלה - ביטוח לאומי, מס הכנסה וכד'.
2. האם יש לך פרטים או מידע לגבי תהליך בקשה שיכרו בה כעולה חדשה מכוח חוק השבות, בעקבות הגיור? אנחנו ממתינים לתאריך עבור פגישה במשרד הפנים בפתח תקווה להגשת הטפסים.
3. מבחינת ביטוח רפואי - כרגע יש לה דרך חברת הראל, לתיירים. אבל הפוליסה לא מכסה נושא של הריון. האם יש חברות שניתן לפנות אליהן ע"מ להסדיר ביטוח רפואי שמכסה גם את נושא ההיריון?

תודה,
אלעד

לצפיה ב-'היי אלעד,'
היי אלעד,
15/04/2018 | 05:49
67
קודם כל - אני חייב להגיד שבזבוז כספים על עו"ד לתהליך הוא מיותר לחלוטין בעיניי, על-ידי קריאה של הנהלים והכרתם, אפשר לצלוח את התהליך לבד בצורה טובה מאוד. אבל, זה כבר עניין שלך.

לגבי השאלות ששאלת:
1. לאישתך אין זכויות כשל עובדים שהם תושבים/אזרחים ישראלים, היא מפרישה מהתלוש שלה לביטוח לאומי ומס ההכנסה, אבל הכיסוי שהיא תקבל על-ידי המדינה הוא במקרים בודדים כמו תאונות עבודה למשל.
2. לגבי עניין הגיור אינני מבין ואולי מישהו אחר מחברי הפורום יוכל לענות לכם, אולם לדעתי בשביל שהגיור שלה יוכר, צריך לבדוק את זה גם דרך הרבנות.
3. ביטוחים לאנשים במעמד לש בנות הזוג של רוב חברי הפורום ואשתך ביניהן, לא מכסים הריון מסיבה מאוד פשוט משום שזה משהו שמאוד יקר. באופן אישי - אני ממליץ להיכנס להריון כשהיא תקבל מעמד תושב, תסיים את תקופת האכשרה שלה ואז תוכל להירשם לקופת חולים כמו כל תושב ישראלי (כמוני וכמוך) ולקבל את מלוא הזכויות. אפשר לנהל הריון גם לפני, ולאחר מכן לבקש מביטוח לאומי לאחר מכן החזר הוצאות רטרואקטיבית, אבל אתה יודע איך זה אצלנו - בירוקרטיה וסחבת.

בהצלחה!
לצפיה ב-'גיור וזכויות עולה'
גיור וזכויות עולה
15/04/2018 | 08:12
81
כל גיור שנעשה בחו״ל בקהילה יהודית מוכרת, ולא משנה אם רפורמי קונסרבטיבי או אורתודוכסי, מקנה את הזכות לעלות לישראל ולקבל אזרחות.
אין צורך להיכנס למסלול של מעמד מכוח נישואים.
יוני קם 
לצפיה ב-'היכן עברה גיור'
היכן עברה גיור
16/04/2018 | 14:00
1
40
בהונגריה וכמה זמן ארך התהליך אישתי גם מהונגריה פשוט ומעניין אותי לדעת אם שם יותר קל
לצפיה ב-'לגבי גיור'
לגבי גיור
21/04/2018 | 20:56
16
אני לא יודע להגיד אם קשה או קל.
היא צריכה להראות ולהיות מחויבת לתהליך. זה עניין של כמה חודשים אם לא שנה, להיות חלק מהקהילה, לפני ואחרי.
הרב נתקל בהרבה מקרים שהתגיירו אצלו רק לצורך הגיור ואחרי זה נעלמו.
מה שכן, במסגרת התהליך שם פחות נכנסים לעורקים של המתגיר ושל בן הזוג - כמו בגיור האורתודוקסי בארץ.
אנחנו עדיין לא יודע מה המשמעות של הגיור מבחינת משרד הפנים, עדיין לא יודע אם זה בכלל מוכר לצורך עלייה.

לצפיה ב-'ביטוח רפואי'
ביטוח רפואי
16/04/2018 | 14:44
52
שלום אלעד,

מאוחדת מציעים כיסוי מסוים להריון:

מופיע בסייגים - "שירותי בריאות לאישה בקשר להריון שטרם עברו 9 חודשים במצטבר לשהותה בישראל." כלומר אם היא בארץ מעל 9 חודשים היא תהיה זכאית לכיסוי.

הביטוח עצמו יקר, יותר מ 400 ש"ח לחודש, אבל ישנה הנחה משמעותית (עלות של 100-120 ש"ח לחודש) אם בני הזוג הישראלים גם רשומים במאוחדת.

לצפיה ב-'אשמח שמישהו יעשה לי קצת סדר'
אשמח שמישהו יעשה לי קצת סדר
12/04/2018 | 21:10
5
153
מרגע שמתחתנים מהן הזכויות שמגיעות לבן הזוג? או באותה נשימה, מהן החובות? מבחינת ביטוח לאומי, רפואי, כרטיס אשראי וכל נושא אחר שהסטטוס שלו משתנה עם הנישואין.
לצפיה ב-'שאלה כללית מדי'
שאלה כללית מדי
13/04/2018 | 07:18
69
אין חוק שקובע שלבני זוג יש יותר זכויות מלאנשים בודדים.
לצפיה ב-'לאחר החתונה'
לאחר החתונה
13/04/2018 | 20:43
3
67
קובעים תור למשרד הפנים ומגישים להם את כל המסמכים לא זוכר אם לאחר מכן רשום סטטוס בבירור או שרושמים ישר נשואים בכל אופן לאחר שרשומים כנשואים משנים סטטוס לא5 והולכים לביטוח לאומי לצורך רישום בקופת חולים יצא חוק שלא צריך להמתין לתקופת אכשרה בן הזוג מקבל תעודת זהות לשנה והוא משלם ביטוח לאומי
לצפיה ב-'תיקון קטן,'
תיקון קטן,
15/04/2018 | 06:19
2
45
זה לא נכון שלא צריך להמתין את תקופת האכשרה כלל.
החישוב שלה השתנה בהתאם לתיקון חוק הביטוח הלאומי מסוף 2017.
פעם - תקופת האכשרה הייתה מתחילה מרגע קבלת ה-א/5, היום תקופת האכשרה נספרת מהיום בו אותו אדם נכנס לישראל כבן זוג/נשוי לישראלי. אם מאותו רגע עד לקבלת הא/5 עברה חצי שנה ויותר, אזי תקופת האכשרה מבחינתכם הסתיימה. במידה ולא, תצטרכו להמתין את מה שנשארה עדי שימלאו 183 ימים מרגע הכניסה הראשונה של אשתך לישראל. זה יכול להיות חודש, שבוע, או יום.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אפשר הפניה לנוהל '
אפשר הפניה לנוהל
15/04/2018 | 12:41
1
30
הגעתי עם אישתי לביטוח לאומי (סניף עפולה) שטענו שהיא עדיין לא סיימה את תקופת האכשרה מקבלת א5, היא כבר שנה וחצי בארץ.
לצפיה ב-'בבקשה,'
בבקשה,
16/04/2018 | 06:42
28
סעיף 2א', סעיף קטן ג' (2017) - שלא יבלבלו לך את המוח, תקופת האכשרה שלה צריכה להיספר מהרגע בו נכנסה לארץ כאשתך. התאריך הזה אמור להופיע בתמצית הרישום על שמה.

לצפיה ב-'מספר שאלות '
מספר שאלות
13/04/2018 | 13:02
7
133
שלום לחברי הפורום הנכבד :)
אשמח לתשובה על 3 שאלות שברשותי:
1.לגבי נישואים בחו"ל - מהם המדינות שמדינת ישראל מכירה בתעודת נישואין שלהם? (כמובן מלווה בחותמת אפוסטיל).
ספציפית לגבי, כרגע אני מתכנן להינשא בדנמרק. האם תעודת נישואין מדנמרק קבילה בישראל?

2.האם תעודת הנישואין קבילה כאשר היא מקורית בשפה האנגלית? או שמא האם היא מחויבת לעבור תרגום נוטריוני לעברית? 

3.שפת תעודות של בת זוגתי - תעודת יושר, רווקות, וכו' - האם הם קבילות כאשר הם בשפה האנגלית? (כמובן עם חותמת אפוסטיל), או שעליהם לעבור תרגום נוטריוני לעברית?

תודה רבה פורום יקר
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
13/04/2018 | 13:14
1
70
1. למיטב ידיעתי כל תעודת נישואין החתומה באפוסטיל תוכר ע״י משרד הפנים כתעודה קבילה.

2. קבילה באנגלית, אין צורך לתרגם.

3. גם כל שאר התעודות שציינת (וכאלה שלא ציינת) קבילות באנגלית (עם אפוסטיל) , אין צורך לתרגם.

כל התשובות מניסיוני האישי, נשואה לאמריקאי ולא היינו צריכים לתרגם דבר.
לצפיה ב-'תודה על המענה + שאלה נוספת'
תודה על המענה + שאלה נוספת
13/04/2018 | 15:09
52
בת זוגתי לא בארץ (נגמרה לה הוויזה), ואני מחכה כעת לחודש יולי, בו אני יגיש את הטפסים ואפתח תיק הזמנה לארץ עבורה.

מישהו יודע להגיד, מניסיון, כמה זמן לוקח למשרד הפנים לעבד את הבקשה ולהחזיר תשובה? (אם זה רלוונטי, אני פותח בקשה בסניף תל אביב)
בנוסף, מרגע והם מאשרים, בת זוגתי יכולה לחזור מיידית?

תודה רבה לעוזרים!
לצפיה ב-'דנמרק,'
דנמרק,
15/04/2018 | 05:53
4
50
היא אופציה מעולה משום שאפשר להתחתן שם רק עם דרכון בלי כל המסמכים האחרים כמו תעודת לידה, תמצית רישום ושאר הירקות. אופציה נוספת היא גאורגיה (חתונה עם דרכון), אני התחתנתי שם. ישראל מקבל את התעודה שלהם והכל מעולה.
לצפיה ב-'אולי חלאס לחפור עם זה?'
אולי חלאס לחפור עם זה?
17/04/2018 | 15:29
3
37

הבנו, בסדר, התחתנת בקומבינה בגאורגיה.
נושא הדיון הזה הוא לא איך להתחתן בקומבינה ואיפה. 
הבן אדם התחתן בדנמרק ויש לו שאלות בירוקרטיות.
אתה מאה אחוז מנסה לפרסם פה מישהו או משהו. חפרת.
לצפיה ב-'תרגעי,'
תרגעי,
17/04/2018 | 20:11
2
28
לא התחתנתי בקומבינה. לא מבין מה הבעיה שלך איתי או עם גאורגיה, אבל את ממש מוזמנת לדפדף הלאה ולא להגיב. אכלת את הראש.
לצפיה ב-'התבלבלת'
התבלבלת
17/04/2018 | 20:45
1
34

מי שאוכל את הראש (ורק אלוהים יודע איזה אינטרס עומד מאחורי זה) זה אתה.
הבנו, התחתנת בגרוזיה.
עכשיו אפשר שקט עם זה?
לצפיה ב-'אפשר :)'
אפשר :)
18/04/2018 | 11:09
36
אני רק באמת לא מבין למה זה כל-כך מפריע לך ומוציא אותך מדעתך?
לצפיה ב-'הצהרת בן הזוג המזמין'
הצהרת בן הזוג המזמין
14/04/2018 | 16:55
3
82
האם מישהו יודע האם צריך למלא ולהגיש את הטופס ״הצהרת בן הזוג המזמין״ (מצורף תמונה) לקראת ראיון לקבלת א5 (נשואים)?
בזמנו אמרו לנו משהו על זה אך אינני זוכר, זהו הטופס שצריך למלא עם עורך דין
אנא עיזרו לי הפגישה מחר!!
תודה ושבת שלום :)
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
14/04/2018 | 16:56
40
טופס הצהרת בן הזוג המוזמן
לצפיה ב-'עיין בנהלים'
עיין בנהלים
14/04/2018 | 18:03
36
לצפיה ב-'כן,'
כן,
15/04/2018 | 05:51
23
חייב למלא את כל הטפסים של חוברת אש/6, גם הצהרת בן הזוג המזמין וגם הצהרת בן הזוג המוזמן ולאמת אותן על-ידי חתימה של עו"ד.
לצפיה ב-'יעוץ בבקשה, מה אני צריך לעשות?'
יעוץ בבקשה, מה אני צריך לעשות?
10/04/2018 | 16:34
9
161
אני אזרח ישראל, אשתי אזרחית רוסייה. לבת שלנו יש אזרחות כפולה (ישראל ורוסיה), אנחנו חיים כיום ביפן. אנחנו רוצים לבקר את ישראל לכמה שבועות. תגידי לי בבקשה מה צריך לעשות?  צריריך איזשהו אישור?
לצפיה ב-'הבת,'
הבת,
10/04/2018 | 16:44
4
73
צריכה להיכנס לישראל עם הדרכון הישראלי - במידה ויש.
לצפיה ב-'תודה רבה,'
תודה רבה,
10/04/2018 | 17:59
3
55
לבת יש דרכון ישראלי.
מה עם אשתי? אני צריך לעשות או לקבל אישור עבור אשתי?
לצפיה ב-'שאלה טובה,'
שאלה טובה,
10/04/2018 | 19:31
2
57
אני פחות מתמצא במצבים כאלה,
בתעודת הזהות הישראלית שלך, אתה מופיע כנשוי?
משרד הפנים הישראלי מכיר בנישואים שלך?
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
12/04/2018 | 16:08
1
30
ואם אני חוזר הביתה ליפן לבד ואשתי ובתנו חוזרות ליפן שבוע אחרי. זה לא יכול ליצור בעיות?
לצפיה ב-'לא,'
לא,
15/04/2018 | 05:50
23
טיול נעים!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/04/2018 | 23:32
3
66
אזרחי רוסייה לא צריכים אשרת כניסה לישראל
במידה ואתם מגיעים כמשפחה אחת אני לא צופה בעיות בכניסה או תשאול מיוחד לגבי האישה.
מוטב אמנם אם תחזיקו איתכם תעודת לידה של הילדה שמוכיחה שאישתךהיא אמה.. למקרה הצורך.
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
12/04/2018 | 16:22
2
28

אם אני חוזר הביתה ליפן לבד ואשתי ובתנו חוזרות ליפן שבוע אחרי. זה לא יכול ליצור בעיות?

לצפיה ב-'לא רואה בכך בעיה'
לא רואה בכך בעיה
12/04/2018 | 21:06
22
יציאה מהארץ לא אמורה להיות בעייתית כל עוד הילדה מופיעה כבת שלה. שביציאה תשתמש בדרכון הרוסי ואולי כדאי שתכתוב בכתב או שתתייעץ טלפונית עם משרד הפנים לגבי אישור יציאה של הילדה מהארץ. מעלה רעיונות אני לא יודעת בוודאות.
לצפיה ב-'יציאת קטין מהארץ - תמלא טופס הסכמה ותמנע את כל הצרות ביציאה'
יציאת קטין מהארץ - תמלא טופס הסכמה ותמנע את כל הצרות ביציאה
13/04/2018 | 12:01
25
קטין רשאי לצאת מישראל עם אחד מהוריו או עם מלווה באישור ההורה - תראה את נוהל 6.4.0003 - נוהל קטין נלווה.
במקרה שלכם - אמנם לאמא מותר לצאת עם הילדה, אך כיוון שאין לה תעודת זהות ישראלית יכולים לדרוש ממנה להוכיח שהיא האמא של הילדה.
היא יכולה לקחת איתה תעודת לידה, אך גם לזה יכולים לעשות בעיות - לדרוש אפוסטיל ותרגום נוטריוני.
אם אתה יוצא לפניהם, הכי פשוט שתמלא טופס הסכמה - שאתה מאשר לילדה לצאת מהארץ עם האמא - תמלא את פרטי האמא בטופס, וכך לא תהיה שום בעיה.
הטופס נמצא בסוף הנוהל שצירפתי למעלה.
יוני
לצפיה ב-'מספר זהות זמני'
מספר זהות זמני
10/04/2018 | 10:26
6
106
לתינוק האם למישהו קרה ומזה אומר?
לצפיה ב-'שכחתי לציין'
שכחתי לציין
10/04/2018 | 12:56
64
שאשתי בא5 7 חודשים
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה'
השאלה לא ברורה
11/04/2018 | 21:52
1
20
לצפיה ב-'כל ילוד מקבל ת.ז זמני'
כל ילוד מקבל ת.ז זמני
12/04/2018 | 21:07
26
כל עוד הילד לא נרשם במשרד הפנים מספר ת.ז הוא זמני.
בלי קשר להוריו של הילד.
לצפיה ב-'מספר זהות זמני לתינוק שנולד לאם זרה'
מספר זהות זמני לתינוק שנולד לאם זרה
13/04/2018 | 11:43
2
35
בבית החולים יש פקידה שאחראית למלא טופס "הודעת לידת חי", אותו היא מעבירה לרשות האוכלוסין.
יש שני סוגי טפסים - יש הודעה עם מספר זהות מובנה והשני בלי.
מתי ממלאים כל טופס אפשר לראות בנוהל 2.2.0001 - נוהל רישום לידה.
בכל מקרה, גם כאשר ממלאים טופס עם מספר זהות, זה מספר זמני עד לאישור הפקיד ברשות האוכלוסין.
אם הכל תקין, הילד יירשם במרשם האוכלוסין עם המספר שבטופס.
ואם הפקיד מחליט שהילד לא זכאי להירשם - כמובן שהמספר יבוטל, ובמקרה זה הילד גם לא יקבל תעודת לידה אלא רק אישור על לידה בישראל.

וכדאי לדעת לאלה שזכאים למספר זהות - כאשר מגיעים לפקידה היא מחזיקה בחבילה של טפסים שהמספר רץ - באופן רגיל היא ממלאת את הטופס שבראש החבילה, אך אם תגיעו אליה כאשר אין לחץ ותהיו נחמדים, תבקשו ממנה לבחור מהחבילה טופס עם מספר נחמד...
יוני  

לצפיה ב-'הייתי במשרד הפנים'
הייתי במשרד הפנים
13/04/2018 | 20:37
1
26
הכל סודר עניין של כמה דקות סתם נלחצתי
לצפיה ב-'אהה ועוד דבר'
אהה ועוד דבר
13/04/2018 | 20:46
24
לא נרשם לו מספר תעודת זהות הפקידב בבית חולים כרמל לא מודעת לנהלים גם ביקשה צק ערבון שעמדתי על כך שאין צורך צריך להיות בקיא בנהלים ועצה שלי ללכת לבית חולים גדול שמכיר בנהלים כך נחסכות בעיות
לצפיה ב-'אנשים שגרים בבאר שבע, איך סניף משרד הפנים שם?'
אנשים שגרים בבאר שבע, איך סניף משרד הפנים שם?
11/04/2018 | 23:02
5
40
יש כאן אנשים שנמצאים בסניף משרד הפנים של באר שבע ויודעים האם פחות עמוס שם מאשר בחולון? שוקלים לעבור לגור בבאר שבע אם זה יזרז את התהליך כי שמעתי שהלשכה שם ממש זריזה ועם יחס טוב. 
לצפיה ב-'אנחנו עוברים את התהליך בבאר-שבע,'
אנחנו עוברים את התהליך בבאר-שבע,
12/04/2018 | 05:18
1
52
לכל הפגישות הרשמיות באנו עם תורים מוזמנים מראש,
סה"כ - הכל הולך לנו פה חלק מאוד והפקידות באמת מקסימות.
אני מאוד שמח שיצא לי לעשות את התהליך דווקא בב"ש.
לצפיה ב-'גם אנחנו עוברים תהליך פה'
גם אנחנו עוברים תהליך פה
12/04/2018 | 07:47
42
בינתיים הכל באמת חלק בהחלט מסכים עם זה שהפקידות מקסימות פה
לצפיה ב-'תודה על התשובות! כדאי לעבור לפני הפגישה לבאר שבע או אחרי ?'
תודה על התשובות! כדאי לעבור לפני הפגישה לבאר שבע או אחרי ?
12/04/2018 | 12:22
2
32
היי תודה על התשובות, כמה חיכיתם לפגישה ?:) בעקרון אני מחכה כבר כ6-7 חודשים לפגישה ראשונה לזימון בן זוג. נשאר לי עכשיו חודשיים בערך עד הפגישה, כדאי לעבור לבאר שבע ולהעביר את התיק לשם או שלהתחיל כבר בחולון ואחר כך לעבור? אנחנו נשואים, אגב קיבלתם את הויזת עבודה של הבן זוג ישירות עם ההזמנה?
לצפיה ב-'ויזה'
ויזה
12/04/2018 | 13:51
26
אנחנו קיבלנו את הויזה בפגישה ראשונה, שבועה אחרי שאשתי הגיעה לפה. לא זוכר בדיוק כמה זמן חיכיתי עד הפגישה, אבל ניראה לי לא יותר מחודשיים
לצפיה ב-'חד-משמעית לא,'
חד-משמעית לא,
12/04/2018 | 15:26
42
תתחיל את התהליך בחולון, כשזוגתך תהיה פה במעמד יציב, נגיד ב/1 לפחות,
אז תבקשו להעביר את התיק לבאר-שבע, אם תעבור עכשיו - תחכה לפגישה הראשונה הרבה יותר זמן ממה שנשאר לך לחכות לפגישה בחולון.

התהליך שלי קצת שונה. זוגתי הגיעה לכן כשעוד היינו לא נשואים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

נילי פירסט - סקסולוגית
נילי פירסט - סקסולוגית
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה