לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1084210,842 עוקבים אודות עסקים

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום
 שלום
המשך >>

לצפיה ב-'אזהרה אחרונה לכל מי שבפוגע בפורום'
אזהרה אחרונה לכל מי שבפוגע בפורום
18/02/2018 | 09:15
1
45
חברים יקרים, אני בדרך כלל נמנע מלחסום אנשים בפורום, אבל זאת אזהרה אחרונה, מי שינסה לפגוע ברוח הפורום פשוט ייחסם. 

לצפיה ב-'נראה לי שזה היה מתבקש,'
נראה לי שזה היה מתבקש,
18/02/2018 | 10:30
36
לאור אירועי הבוקר באחד מהשרשורים שלי.
לצפיה ב-'הארכת ויזת תייר/ויזת עבודה'
הארכת ויזת תייר/ויזת עבודה
18/02/2018 | 15:38
2
17
שלום רב,
אשתי ( אזרחית ליטא) נכנסה בסוף דצמבר 2017 לאחר שהגשתי בקשה מראש. לצערי לא נתנו לה ב'1 עדיין אלא שלחו אותנו לנתיב. התקשרו אלינו מנתיב לפני כשבוע ואמרו לנו שאנחנו צריכים לחכות מספר חודשים לפני שיתקשרו ויקבעו תור לראיון - אך במהלך הזמן הזה ויזת התייר תפוג תוקף. הנציג מנתיב אמר שמשרד הפנים מודע לעניין ואפשר לבקש ב'1 במקום הארכה של הב'2.
שאלות ברשותכם:
1. מה דעתכם? האם יתנו ב'1 בהינתן המצב שתיארתי למעלה?
2. במידה ויתנו או לאו , מתי צריך לגשת למשרד הפנים לכל חידוש/הארכה שהיא אם הויזת תייר הנוכחית נגמרת כמה ימים לפני סוף מרץ?

תודה
יניב
לצפיה ב-'לא ביטלו עוד את הביקור המיותר הזה?'
לא ביטלו עוד את הביקור המיותר הזה?
18/02/2018 | 15:57
1
12
הבנתי שהיו דיונים בכנסת לבטל את הביקור הזה לפני כחודשיים.
ואפילו יצאה הודעה מהיועץ המשפטי לממשלה שהביקור יבוטל.

האם לא זז משם כלום ועדיין יש לבקר שלם?
לצפיה ב-'לצערי לא ביטלו'
לצערי לא ביטלו
18/02/2018 | 15:59
13
יתרה מזאת - לא עושים הבדלה בין מדינות ( נתנו לנו למלא טפסים ברוסית עבור אזרחית ליטא- אין שום רגישות למצב פוליטי וכו')
לצפיה ב-'הוכחת מגורים משותפים בעבר, האם המסמכים מספיקים?'
הוכחת מגורים משותפים בעבר, האם המסמכים מספיקים?
18/02/2018 | 13:13
4
22
אני מגיש מסמכים עוד כמה ימים, יש לי את הכל בצורה מסודרת אך אני חושש מהסעיף של מגורים משותפים בעבר. 
גרתי עם בת זוגתי שנתיים ביחד בדירה בבעלות אמא שלה.
אשמח לדעת האם המסמכים שברשותי מספיקים להוכיח מגורים משותפים בעבר.

אלה המסמכים שיש לי להגיש:
*חוזה בעלות דירה סרוק (ברומנית), הדגשתי את השם של אמא של זוגתי ואת הכתובת (היא לא יכולה לשלוח את המקורי).
*סריקה של חשבונות חשמל וגש - על שם אמא של זוגתי.
*חשבונות מים וועד בית (מקור) על שמי ושם זוגתי
*טבלאות ניהול כלכלה בבית שלי ושל זוגתי. אוכל, חשבונות, וטרינר וכו' (רושמים מי שילם על מה ובסוף משווים שיצא חצי חצי על הכל)
*מכתב הסבר בעלות של אמא שלה.
*מכתב הסבר שלי על המגורים ועל ההתנהלות בבית.

השאלה אם זה מספיק, מה הם יכולים לבקש ומה אני יכול להגיד בתגובה.
אמא שלה לא יכולה לשלוח את החוזה הדירה המקורי בדואר, ובכל מקרה עלות תרגום ואישור שלו תעלה אלפי שקלים והוא כשלעצמו לא מוכיח את כנות הקשר במיוחד כשאני מביא המון! הוכחות.

תודה חברים!
לצפיה ב-'מבלי להיות מומחה לנושא, רק בהסתמך על ההגיון,'
מבלי להיות מומחה לנושא, רק בהסתמך על ההגיון,
18/02/2018 | 13:37
2
21
שני המסמכים הראשונים שהזכרת לא יעזרו כנראה.
האם כרגע אתם חיים יחד וכמה זמן?
ייתכן וזה יספיק בהנחה ויש לך הוכחות לשנה האחרונה נניח.
תמונות שלכם מהדירה ברומניה תעזורנה גם.
לצפיה ב-'הגיון לא מספיק :) אולי יש מישהו עם נסיון?'
הגיון לא מספיק :) אולי יש מישהו עם נסיון?
18/02/2018 | 13:46
1
17
תודה! 
אנחנו חיינו ביחד כמעט שנתיים ברומניה, כרגע אני בארץ כמעט חודש.
אני מציג המון הוכחות, יש לי הרבה תמונות מכל פלטפורמה ומכל חודש בצורה מסודרת. הבעיה היא החוזה בעלות דירה שאין לי מתורגם או אפשרות להביא את המקורי.

אם יש עוד דעה או עצה אני מאוד אעריך.
לצפיה ב-'יש עו"ד בפורום בכינוי Jkamm'
יש עו"ד בפורום בכינוי Jkamm
18/02/2018 | 14:05
20
מופיע בצבע אדום.
או שיראה את ההודעה ויענה או שתפנה אליו במסר.
הוא מתמחה בתחום ואתה יכול לסמוך על מה שיענה.
לצפיה ב-'על פניו כן-ואם לא יגידו לך.'
על פניו כן-ואם לא יגידו לך.
18/02/2018 | 19:13
3
לצפיה ב-'התחלת הליך הבאת בת זוג מאוקראינה שיש לה ילדה בת 5 ללא אבא'
התחלת הליך הבאת בת זוג מאוקראינה שיש לה ילדה בת 5 ללא אבא
18/02/2018 | 11:18
19
הכרתי אישה לפני כחצי שנה באוקראינה. אנחנו ניפגשים לפחות אחת לחודש. באוקראינה או בישראל. והיא הגיעה לישראל כתיירת כבר 3 פעמים. 
אנחנו מדברים על מעבר שלה לגור בישראל איתי. אם כבת זוג רשמית ואם כנשואים.
לבת הזוג יש ילדה בת 5 עם אב שמעולם לא היה בתמונה. וממש עכשיו קיבלה לאחר בקשות מבית המשפט באוקראינה אישור למחוק את האב הביולוגי מתעודת הלידה ובתעודת הלידה החדשה של הילדה אין אב. 
כיצד ניתן להסדיר מגורי קבע של שניהן בישראל תוך כדי שהיה שלהן בישראל כתיירות. או בדרת חוקית אחרת? 
בנוסף האם תהיה לילדה בעיה להיכנס לישראל כתיירת עם דרכון אוקראיני ללא רשומה של האב בדרכון?
האם כשהן יגיעו ניתן להסדיר להן ביטוח רפואי כל שהוא באופן עצמאי . מה קורה עם גן ילדים\ בית ספר לילד במעמד שכזה.
שהאם מדבר מעט אנגלית ובעיקר רוסית . הילדה דוברת רוסית בלבד.
תודה מראש על כל העזרה
ואני צריך פה הרבה עזרה 

לצפיה ב-'הגשת בקשה ל-א/5 - מסמכים (שאלה!)'
הגשת בקשה ל-א/5 - מסמכים (שאלה!)
17/02/2018 | 08:25
2
49
ברשימת המסמכים שצריך להביא להגשת בקשה ל-א/5, נאמר לי על-ידי הפקידה שצריך להביא את כל המסמכים מקור+צילום.
העניין הוא כזה - בועד שמסמכים כמו אישור העסקה, תעודת שכירות וכו', עוד אפשר לצלם כמובן.
דברים כמו חשבונות, אין לי אפשרות להביא צילום כי אני מזמן מקבל את כל החשבונות שלי באינטרנט (התקדמנו...).
האם תהיה בעיה לפקידה אם אביא הדפסה של חשבון החשמל נגיד, הרי מזמן כבר לא קיבלתי חשבון חשמל פיזי לתיבת הדואר.
תודה רבה מראש,
אלכס.
לצפיה ב-'לא חייב להביא העתקים'
לא חייב להביא העתקים
18/02/2018 | 07:17
1
29
ההעתקים נועדו לטובתך - למקרה שתרצה להשאיר אצלך את המסמכים המקוריים.
הפקידה בודקת שהצילום זהה למקור, ומשאירה אצלה את הצילום.
אתה לא חייב להביא העתקים, אבל אז תהיה חייב להשאיר אצלה את המקור.
בדרך כלל מביאים צילומים של התעודות מחו"ל, כדי שתוכל להשאיר אותן אצלך.
לשיקולך.

יוני
לצפיה ב-'קודם כל - תודה רבה,'
קודם כל - תודה רבה,
18/02/2018 | 10:27
22
השאלה שלי בעיקר התמקדה בכל מיני דברים כמו חשבונות, כי הרי את המסמכים האחרים - ברור שכבר הכנתי צילומים. אם הפקידה תרצה לקחת את חשבונות החשמל שלי, לבריאות. אני יכול להוציא עוד מלא עותקים מהאינטרנט אח"כ. את התעודות החשובות כמובן שעשיתי להם העתקים.
לצפיה ב-'דרכון ישראלי עבור ילד שנולד בחו"ל לישראלי ואזרחית זרה'
דרכון ישראלי עבור ילד שנולד בחו"ל לישראלי ואזרחית זרה
17/02/2018 | 22:49
3
26
שלום, הנני אזרח ישראל תושב מדינה זרה. אשתי אינה אזרחית ישראלית ואינה יהודיה. ברצוני להגיע לביקור עם ילדי שנולדו בחו״ל. הנני מבין שכאשר נולד ילד בחו"ל, ושני ההורים ישראלים על הילדים להוציא דרכון ישראלי ורק עם זה יוכלו להכנס ולצאת מישראל. אך מאחר ואישתי אינה ישראלית אין היא נותנת את הסכמתה לכך. קראתי בלינק המצורף הרישמי (http://embassies.gov.il/lisbon-he/Pages/%D7%A9%D7%... כי במקרה ובן הזוג הוא אזרח זר נדרשת הסכמה מפורשת מבן הזוג להנפיק דרכון ישראלי עבור הילד.

שאלה: האם אי הסכמתה של אישתי להוצאת דרכון ישראלי עבור ילדי מונעת מהם להכנס לארץ או האם יוכלו להכנס לארץ עם דרכון זר? איזה מסמך עלי להנפיק (צילום הדרכון של אישתי?) ולהביא עימי לישראל על מנת למנוע אי-נעימות וקשיים בשדה התעופה? וכמובן, האם אכן נדרשת הסכמה של בן הזוג הזר להוצאת דרכון ישראלי עבור הילדים?
לצפיה ב-'הכרה באבהות ודרכון עבור קטין'
הכרה באבהות ודרכון עבור קטין
18/02/2018 | 09:40
2
18
הוצאת הדרכון הוא הדבר המשני.
מה שחשוב קודם, שתקבל הכרה באבהות על הילד (לא כתבת אם ביקשת ואם אישרו).
אם הילד מוכר ברשות האוכלוסין כבן שלך, לא תהיה לו בעיה להיכנס גם עם דרכון זר (תוכל להציג את תמצית הרישום כדי להראות שהוא בנך ולהסביר שהאמא מסרבת להוציא עבורו דרכון ישראלי).
אך אם לא עברת את הליך ההכרה באבהות - כניסת הקטין לישראל היא כמו כל תייר אחר ובגלל שהוא קטין מתחת לגיל 14, לא תוכל להיכנס ארצה ללא אישור האמא (יותר מזה - לא יתנו לך לעלות על הטיסה בחו"ל).
יוני
לצפיה ב-'הכרה באבהות ודרכון עבור קטין'
הכרה באבהות ודרכון עבור קטין
18/02/2018 | 09:48
1
14
תודה רבה על התגובה המהירה והעניינית. לא ביקשתי מעולם הכרה מהרשויות בישראל באבהות (כמובן שהאבהות מוכרת בארץ הזרה בה נולד הילד). אם כן לדעתך, בהגיעי לשדה התעופה יהיה עלי להציג מסמך (מנוטוריון?) בו האמא מאשרת את היות הילד עימי בטיול ?
לצפיה ב-'אישור הורה'
אישור הורה
18/02/2018 | 09:57
14
תראה הכל בנוהל
כיוון שאתה לא מוכר כאבא של הילד, מבחינת הרשויות אתה אדם זר לילד (אני מניח שאם תביא איתך תעודת לידה מחו"ל שבו אתה מופיע כאבא יתייחסו אליך יותר בסלחנות, אך עדיין מבחינת הרשויות בישראל אתה לא נחשב כאבא).
לצפיה ב-'מעבר לחו"ל והשפעתו על תהליך ההתאזרחות'
מעבר לחו"ל והשפעתו על תהליך ההתאזרחות
15/02/2018 | 17:31
3
49
לאחר 5 שנים של המצאת מסמכים סוף סוף נקבעה לנו פגישה לראיון אחרון לפני התאזרחות בעלי. למרות היותינו שמחים להיות במעמד זה, כבר זמן מה אנו מתלבטים אם ברצוננו לעבור לארה"ב ולנסות את החיים מנקודת מבט שונה. בנוסף לאזרחות הישראלית, יש לי גם אזרחות אמריקאית ובעלי יכול לקבל גרין קארד דרך הקונסוליה האמריקאית אם נגיש בקשה לויזת נישואין. מכאן עולות מספר שאלות:

אחד הדברים אליהם שמנו לב בטפסי ההתאזרחות שקיבלנו ממשרד הפנים הוא שעלינו להצהיר שבכוונתנו להשתקע בארץ. אם נחליט להתחיל הליך דרך הקונסוליה האמריקאית לויזת נישואין לבעלי לפני מתן האזרחות הישראלית האם יכולה להיווצר בעיה מבחינת אמיתות ההצהרה?
קראנו שלאחר ההתאזרחות ניתן לקבל דרכון לשנה אחת בלבד (ואחר כך ל-5, ואז ל-10) כאשר כל פעם שמוציאים דרכון יש להוכיח שמרכז החיים הוא בארץ. האם על סמך זאת עדיף בכלל להקפיא את תהליך ההתאזרחות כך שלא יצטרך להוציא תעודת מעבר כשנבוא לבקר בעתיד (ופשוט יסתמך על ויזת תייר)?
אם נחליט להקפיא את תהליך ההתאזרחות ובעתיד נחזור ארצה, מאיזה נקודה התהליך יתחדש? האם נצטרך לחזור לקבלת ויזת א-5 למספר שנים?
אם נחליט להשאר בארה"ב ובעלי יקבל אזרחות אמריקאית, האם ישראל תבטל את האזרחות שקיבל בארץ כתוצאה מהתאזרחות?

תודה מראש!

לצפיה ב-'תיקון פורמט'
תיקון פורמט
15/02/2018 | 17:44
2
37
כשהעתקתי את המלל מוורד כנראה שהפורמט התקלקל. להלן השאלות מחדש בצורה יותר קריאה. עמכם הסליחה.

1. אחד הדברים אליהם שמנו לב בטפסי ההתאזרחות שקיבלנו ממשרד הפנים הוא שעלינו להצהיר שבכוונתנו להשתקע בארץ. אם נחליט להתחיל הליך דרך הקונסוליה האמריקאית לויזת נישואין לבעלי לפני מתן האזרחות הישראלית האם יכולה להיווצר בעיה מבחינת אמיתות ההצהרה?

2. קראנו שלאחר ההתאזרחות ניתן לקבל דרכון לשנה אחת בלבד (ואחר כך ל-5, ואז ל-10) כאשר כל פעם שמוציאים דרכון יש להוכיח שמרכז החיים הוא בארץ. האם על סמך זאת עדיף בכלל להקפיא את תהליך ההתאזרחות כך שלא יצטרך להוציא תעודת מעבר כשנבוא לבקר בעתיד (ופשוט יסתמך על ויזת תייר)?

3. אם נחליט להקפיא את תהליך ההתאזרחות ובעתיד נחזור ארצה, מאיזה נקודה התהליך יתחדש? האם נצטרך לחזור לקבלת ויזת א-5 למספר שנים?

4. אם נחליט להשאר בארה"ב ובעלי יקבל אזרחות אמריקאית, האם ישראל תבטל את האזרחות שקיבל בארץ כתוצאה מהתאזרחות?

תודה לעונים
לצפיה ב-'מעבר לחו"ל באמצע ההליך'
מעבר לחו"ל באמצע ההליך
17/02/2018 | 07:21
1
22
1. אני לא בטוח שידעו על הגשת הבקשה לויזה, אך אם החלטתם סופית להגר לארה"ב אז יכולים להקשות עליכם. בינתיים מרכז החיים שלכם בישראל ועד שלא מאשרים לכם את הויזה והחלטתם סופית לעזוב, אני לא רואה סיבה לבעיה.
2. זו לא סיבה להפסיק את התהליך שהשקעתם בו כל כך הרבה זמן.
3. עקרונית, אם הפסקתם את התהליך לפני סופו ובעתיד תרצו לחדשו, תצטרכו להתחיל מחדש. אך יש להם שיקול דעת לקצר את התהליך מסיבות מוצדקות, ואם כמעט סיימתם את התהליך ונשארתם נשואים, יש סיכוי גבוה שיאשרו לכם הליך קצר.
4. אזרח ישראלי זכאי להחזיק באזרחות נוספת, ולכן לא יבטלו לו את האזרחות הישראלית רק בגלל שהוא קיבל גם אזרחות אמריקאית. יש אפשרות לבטל את האזרחות אם יתברר בדיעבד שכל ההליך היה שקרי, ואני לא נתקלתי במקרה שביטלו אזרחות בגלל עזיבה לאחר סיום התהליך (כמו שלא מבטלים אזרחות למי שעלה לארץ וקיבל אזרחות ובסוף החליט לעזוב לחו"ל), להבדיל ממקרים שהתברר שהזוגיות הייתה שקרית שאז כן מבטלים.
יוני קם
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/02/2018 | 12:57
16
תודה רבה על התשובה המהירה והמפורטת יוני. עזרת לנו מאוד!
לצפיה ב-'גירושין זוגות מעורבים'
גירושין זוגות מעורבים
15/02/2018 | 09:33
2
49
שלום, בעלי יהודי ואני לא. מה התהליך של גירושין? מי מה מתחילים? תודה לעונים

לצפיה ב-'יש להגיש תביעה לביהמ"ש לעניני משפחה'
יש להגיש תביעה לביהמ"ש לעניני משפחה
15/02/2018 | 10:05
34
יש הרבה מסמכים שצריך להגיש. לא מומלץ לפעול לבד.
לצפיה ב-'התרת נישואין - גירושין של זוגות מעורבים'
התרת נישואין - גירושין של זוגות מעורבים
17/02/2018 | 07:24
29
יש הליך של התרת נישואין בין זוגות מעורבים - כל הפרטים תוכלי למצא כאן.
יוני קם
לצפיה ב-'מסמך על הוכחת עבודה ומגורים משותפים'
מסמך על הוכחת עבודה ומגורים משותפים
14/02/2018 | 07:50
5
62
שלום!
אם אני סטודנט שבדיוק סיימתי לימודים, לומד למבחני רישוי ואין לי עבודה איזה טופס אני מביא כי הם דורשים מסמכי הוכחת עבודה. 
יעזור אם אני אביא צילום של חשבון הבנק שלי ושל הוריי?

בנוסף, גרתי עם בת זוגתי בדירה בבעלות האמא, יש צורך להביא מסמך כלשהו? אמא שלה כתבה מכתב שמציין שהדירה שלה ושגרנו בה ביחד.. יש גם שני חשבונות מים שידנית כתבו את השמות של שנינו אבל רק זה..

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/02/2018 | 11:25
2
36
תרשום שאתה כרגע לא עובד כי בדיוק סיימת לימודים. מה שכן הם יכולים לשאול אותך איך בדיוק תפרנס את בת זוגתך עד שהיא תקבל אישור עבודה? להביא צילום של חשבון בנק של הוריך לא יעזור אבל צילום של חשבון בנק שלך כן יעזור במידה והחשבון במצב טוב.
לגבי דירה - תביא אישור של אמך שאתם מתגוררים בדירה בבעלותה. אני מציע שהאישור יהיה מאומת על ידי עורך דין
לצפיה ב-'תודה, שאלת המשך'
תודה, שאלת המשך
14/02/2018 | 16:10
32
תודה! יש לי פגישה ראשונה עוד שבועיים ואין לי איך להעביר את המקור לעו"ד, הטופס בחו"ל ואני בארץ ככה שאני אלך לפגישה בלי הטופס.

אני אביא סריקה של הטופס בעלות ברומנית... מקווה שהם יסכימו לקבל.
כמה זה דוחה את הפגישה השניה אם אין לי את המסמך הזה אך כל שאר המסמכים מסודרים מאד?

תודה
לצפיה ב-'אימות מכתב על מגורים בדירת ההורים,'
אימות מכתב על מגורים בדירת ההורים,
17/02/2018 | 09:09
7
היי, אנחנו באותו מצב - גרים בדירה של אבא, ביחד עם אבא. אבא כתב מכתב מפורט שמסביר את אופי החיים ומאשרר את העובדה כי אנחנו גרים בדירתו (אין בינינו יחסי שוכר-משכיר, כמובן). אני גם חושב שצריך לאמת את המכתב אצל עו"ד, אפשר לעשות את זה אצל אותם עו"ד תורנים שיושבים בבית-המשפט וחותמים על תצהירים?
לצפיה ב-'אישור עבודה'
אישור עבודה
17/02/2018 | 06:53
1
18
אתה צריך להראות שני דברים - כנות הקשר הזוגי ומרכז חיים בישראל.
בדרך כלל מרכז חיים בישראל מוכיחים, בין היתר, בכך שאתה עובד באופן מסודר בישראל. אבל אם אתה לא עובד, תראה להם מה אתה עושה היום - לימודים, אבטלה וכו'.
לגבי מגורים משותפים בעבר - ממה שכתבת אני מבין שגרת עם בת הזוג בחו"ל בדירה של אמא שלה. תביא מכתב מהאמא (באנגלית) והוכחות נוספות למגורים המשותפים (תמונות). אבל זה להוכחת הזוגיות. תצטרך גם להראות היכן אתה גר היום בישראל ולספר להם היכן אתם מתכוונים לגור ביחד (להוכחת מרכז חיים בישראל).
אתה צריך להראות להם את המצב האמיתי שלך - אין צורך בחשבונות בנק של ההורים.
יוני קם

לצפיה ב-'חושב שיש סיכוי סביר שיצטרך להסביר'
חושב שיש סיכוי סביר שיצטרך להסביר
17/02/2018 | 14:05
21
ממה הם ובעיקר היא אמורה לחיות בזמן שלא תעבוד.
במקרה הזה חשבונות הבנק של ההורים עשויים לעזור תוך הצהרה שלו
ואם יהיה צורך גם שלהם שיתמכו בהם עד שיעמוד בזכות עצמו כספית.
לצפיה ב-'טופס אש/1 - בקשה למתן אשרת כניסה'
טופס אש/1 - בקשה למתן אשרת כניסה
15/02/2018 | 09:37
3
25
שלום כולם,
לצורך הפגישה הראשונה מקבלים טופס אש/1 שצריך למלא,
לא מובן לי מי חותם ב"מזמין" ומי ב"מקבל" (בעמות השני בהצהרה) ואת הפרטים של מי ממלאים איפה, אני פה בארץ או זוגתי בחו"ל.

אני מצרף את הטופס כמסמך וכתמונות מסך, תודה
(כבר שאלתי אבל לא כל כך מובן אז הבהרתי)
תודה ויום טוב!
לצפיה ב-'אתה המזמין.'
אתה המזמין.
16/02/2018 | 01:31
1
11
לצפיה ב-'ומי המבקש? תודה'
ומי המבקש? תודה
16/02/2018 | 12:54
12
אני חייב לדעת בשביל לדעת אם צריך להחתים את בת זוגתי.

תודה
לצפיה ב-'הזמנת בת זוג זרה'
הזמנת בת זוג זרה
17/02/2018 | 06:30
12
אתה המזמין, ואתה חותם בסוף.
בפרטי המבקש אתה ממלא את פרטי בת הזוג הזרה, והיא לא צריכה לחתום.
יוני קם
לצפיה ב-'מסמכים רשמים המעידים על המצב האישי של הזר'
מסמכים רשמים המעידים על המצב האישי של הזר
15/02/2018 | 09:23
1
33
שלום,
קבלתי רשימה של מסמכים שאני צריך להביא על מנת לקבל ויזה לבן זוגי מרומניה.
מסמכים המעידים על המצב האישי של הזר.
לא הבנו כל כך מאיפה מבאים (האם ממשרד הנים של רומניה) ועל איזה מסמך מדובר.

נשמח לעזרה :)
לצפיה ב-'הבן זוג'
הבן זוג
16/02/2018 | 08:56
23
צריך לברר איפה ברומניה מנפיקים אישור בו מצויין מצבו האישי (רווק/נשוי/...)
לצפיה ב-'קבלת ויזה לבן זוג'
קבלת ויזה לבן זוג
13/02/2018 | 12:34
7
75
שלום לכולם
רצית לדעת לגבי קבלת ויזה לבן זוגי.
אני יוצא עם בחור חודשים הכל קרה די מהר, הוא נסע לכאן פעמים אני אלו פעם אחת, בנוסף הוא נוסע שוב על מנת להביא מסמכים שמשרד הפנים מבקש ואת הכלב.
דברתי עם כמה אנשים שעברו את התהליך והם אמרו שכדי לקחת איש מקצוע מכוון שאנחנו יכולים לטעות ולהביא מסמכים לא נכונים ובנוסף לגשת למשרד הפנים לא בצורה מקצועית.
אשמח לדעתכם, אשמח להמלצות על אנשי מקצוע, או משהו שעבר את התהליך ויכול לעזור.
המקרה שלי טיפה יותר מסובך כי מדובר בבחור בן 22 שלא עובד וכרגע העול הכלכלי נופל עלי הוא מאומץ ולכן אין הורים שיעזרו ובנסוף אני יודע שזה קשה לקבל ויזה ובטח שמדובר בזוג גאה.מצרף את הקובץ של הדרישות ממשרד הפנים שגם לא כל כך הבנו מה הם רוצים.

אשמח נורא לכל עזרה ועצה.
תודה רבה אופרי
לצפיה ב-'אני לא חושב שאתה צריך עורך דין'
אני לא חושב שאתה צריך עורך דין
13/02/2018 | 13:04
6
48
פשוט תביאו את כל המסמכים בצורה מסודרת. לגבי המצב הכלכלי, אני מניח שיש לך יכולת כלכלית כלשהי כדי לתמוך בו ולגבי זה שאתם זוג חד מיני זה לא בעייתי.
פשוט בתור נקודת התחלה, שהמסמכים יהיו מסודרים.
לצפיה ב-'מסמכים נדרשים'
מסמכים נדרשים
13/02/2018 | 13:18
5
38
תודה רבה על התשובה, אבל עדין אני לא מבין איזה מסמכים הם רוצים בדיוק אולי אני צריך רק יעוץ לגבי מה להביא.
לצפיה ב-'אילו מסמכים מתוך הרשימה לא ברורים לך ?'
אילו מסמכים מתוך הרשימה לא ברורים לך ?
13/02/2018 | 22:41
2
29
לצפיה ב-'מסמכים המעידים על מצבו האישי של הזר'
מסמכים המעידים על מצבו האישי של הזר
15/02/2018 | 09:24
1
15
היי תודה על העזרה
כרגעו הבנו לגבי כל שאר המסמכים.
אבל לגבי מסמכים המעידים על מצבו האישי של הזר אנחנו לא יודעים מאיפה לוקחים ברומניה ואיזה מסמך זה.

נשמח לעזרה
לצפיה ב-'לכל מדינה יש מסמכים שונים'
לכל מדינה יש מסמכים שונים
16/02/2018 | 01:36
17
שמעידים על מצב אישי.
יש מדינות שיש בהם אישור רווקות כמו בישראל ויש מדינות שיש בהם תמצית רישום של משרד הפנים שבו רשום המצב המשפחתי של כל אדם..
בעיקרון אפשר לחפש באינטרנט כדי להבין אילו מסמכים יש ברומניה.
אפשרת אחרת שהיא טובה זה לפנות לשגרירות רומניה בישראל ולשאול אותם.
אני בזמנו פניתי דווקא לשגירורת ישראל בשבדיה (אישתי שבדית) והם אמרו לי איזה מסמכים אני צריך לבקש בדיוק, וזה הוכיח את עצמו..
יש גם קבוצה בפייסבוק שנקראת זוגות מעורבים מתערבבים ויכול להיות שיש שם זוגות מעורבים עם רומני ויכלו לומר מהניסיון שלהם.
בכל מקרה בהצלחה.
לצפיה ב-'סעיפים לא מובנים'
סעיפים לא מובנים
14/02/2018 | 00:38
1
33
היי תודה על התשובה
סעיף 6 תועדת יושר ממי מקבלים ואיך מאמתים אותו מול השגרירות
סעיף7 צסצכים אישים שמעידים על מצבו - מה הכוונה
סעיף 11הצרת בריאות והעדר פלילי- ממי מבקשים ומה התוקף של זה לדוגמא אולי את ההצרת בריאות הם רוצים שיה בתוקף ונראה להם שההצרה נעשתה חודש לפני הראיון.

לצפיה ב-'מסמכים'
מסמכים
17/02/2018 | 07:04
9
תעודת יושר - מקבלים מהמשטרה המקומית בחו"ל.
מצב אישי - מסמך רשמי מרומניה שכתוב שהוא רווק/גרוש וכו', זה דומה לתמצית רישום שמוציאים בישראל (תבדקו ברומניה, כי לכל מדינה מסמכים שונים).
כיוון שרומניה חתומה על אמנת האג, מספיק לאמת את כל המסמכים עם אפוסטיל ואין צורך באישור השגרירות (ואם הם לא באנגלית, צריך גם לתרגם נוטריונית)
תצהיר בריאות והעדר פלילי - תוכל למצוא את הטופס בסוף נוהל נשואים.
אם בן הזוג הזר לא בארץ, הוא יחתום על המסמכים (תצהירים וכו') לאחר שיגיע ותגישו בפגישה הבאה.
יוני קם
לצפיה ב-'הזמנת חברה לביקור בארץ'
הזמנת חברה לביקור בארץ
15/02/2018 | 09:44
1
34
הכרתי חברה באתר הכרויות והיא מהפיליפינים אני רוצה להזמין אותה לביקור בארץ לשלושה חודשים
מה הפרוצדורה להזמנת חברה  לביקור בארץ
מה הקשיים יכולים להיווצר שיכולים למנוע מימנה לבקר כאן

לצפיה ב-'מישהו יכול לעזור בבקשה'
מישהו יכול לעזור בבקשה
18/02/2018 | 12:01
2
לצפיה ב-'מעבר לחו"ל באמצע תהליך'
מעבר לחו"ל באמצע תהליך
14/02/2018 | 17:31
1
42
אני ישראלי וזוגתי גרמניה.
התחלנו את התהליך כידועים בציבור, לאחר כשנה וחצי התחתנו בגרמניה ועברנו למסלול של נשואים.
לאשתי יש כרגע תעודת זהות ישראלית (כתומה).
המפגש הבא שלנו במשרד הפנים להארכת הוויזה אמור להיות בספטמבר.
העניין הוא שאנחנו מתכוונים לעבור לגור בגרמניה ביוני, לתקופה ארוכה.
השאלה היא: מה קורה עם התהליך? האם אפשר להכניס אותו להקפאה/השהייה? האם אפשר להמשיך אותו בשגרירות בגרמניה?
מה קורה כשנרצה לבקר בארץ את המשפחה? באיזה ויזה היא תוכל להיכנס?

תודה מראש על התשובות.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/02/2018 | 08:56
25
מכיוון שחלק מתנאי קבלת הויזה לאישתך זה הוכחה על מרכז חיים בישראל, אזי התהליך ייגמר ברגע שתעברו לגרמניה.
בכל מקרה, תמיד מומלץ לגשת למשרד הפנים ולעדכן אותם ושזה יהיה מתועד במערכות שלהם שבפעם הבאה תירצו להמשיך את התהליך אז הכל יהיה מתועד.
אי אפשר להמשיך בשגרירות גרמניה, לגבי ביקורים - אישתך תוכל להיכנס כמו כל תיירת מגרמניה - ללא צורך בויזה.
לצפיה ב-'מבקש מידע מכאילו שהתחתנו בתאילנד בנישואין אזרחיים'
מבקש מידע מכאילו שהתחתנו בתאילנד בנישואין אזרחיים
13/02/2018 | 15:06
6
38
שלום
אני מתכנן נישואין אזרחיים עם בת זוגתי שהיא אזרחית הפיליפינים .. ומעולם לא ביקרה בישראל .
אשמח לקבל מידע על התהליך . המסמכים הנדרשים . החזרה ארצה וההכרה במשרג הפנים
המון תודה למי שמוכן לעזור
דרור
לצפיה ב-'למה בתאילנד?'
למה בתאילנד?
14/02/2018 | 10:09
1
31
יש כאן כמה כולל אני שהתחתנו בתאילנד אבל עם אזרחיות תאילנד.
לכם יהיה הרבה יותר פשוט לדעתי להתחתן בפיליפינים.
אין לי מושג אפילו אם יסכימו לחתן אתכם כשאף אחד מכם אינו אזרח הממלכה.
לצפיה ב-'אים הוא יתחתן בפיליפלים '
אים הוא יתחתן בפיליפלים
14/02/2018 | 11:42
41
אז הוא לא יבנה שאלה . ולא יהייה לו מה לישאול. להיתחתן בתיילנד יש לו זכות לישאול. שלא ישעמם לו 
לצפיה ב-'קרמר, נראה לי שדווקא לך משעמם'
קרמר, נראה לי שדווקא לך משעמם
14/02/2018 | 13:47
3
45
גם אזרחים זרים יכולים להתחתן בתאילנד. אני מכיר מספר ישראלים שעשו חתונה אזרחית בתאילנד.
לבחור ששאל, לגבי הבחורה - אני מציע לך לפעול לפי מה שכתוב פה:https://www.hg.org/article.asp?id=20595
לגביך, אתה צריך להביא תמצית רישום ממשרד הפנים, לתרגם לאנגלית ולהחתים נוטריון, ללכת למשרד המשפטים לאמת ואז למשרד החוץ בירושלים ובסוף ללכת לשגרירות תאילנד בישראל כדי שיחתמו על הכל. 
אני באופן אישי הייתי קשר עם משרד בתאילנד שמטפל בכל הדברים האלה כדוגמת המשרד שנתתי לך בלינק (אין לי קשר ולא מכיר אותם).
לצפיה ב-'גם בקפריסין '
גם בקפריסין
14/02/2018 | 18:42
2
29
מיתחתנים זגות זרים. נו אז מה ? מה ההבדל 
לצפיה ב-'בא לו להתחתן בתאילנד '
בא לו להתחתן בתאילנד
14/02/2018 | 18:45
1
13
לצפיה ב-'אז שיהייה לו במזל '
אז שיהייה לו במזל
14/02/2018 | 19:37
15
לצפיה ב-'אישור מגורים מעיריית חיפה'
אישור מגורים מעיריית חיפה
14/02/2018 | 00:38
5
35
היי חברימים, הרבה זמן לא ביקרתי כאן.
אוטוטו הפגישה הבאה והאחרונה אינשאללה לחידוש א/5.
עברנונהשנה לחיפה ולא בטוחה מאיפה לבקש את אישור המגורים מהעירייה. מי מכם יודע לאן בדיוק לגשת? מחלקה, כתובת?

אגב, אני עדיין לא בטוחה מה הולך לקרות בשלב הזה. זו הפעם הרביעית לחידוש אבל זה אומר שצריך לחכות שנה לשלב הבא? הוא קיבל ויזה בפעם הראשונה בפברואר 2014...

תודה וליל טוב,
Namush
לצפיה ב-'את צריכה להציג '
את צריכה להציג
14/02/2018 | 09:07
30
חוזה שכירות . שאת גרה שם. וארנונה שאת משלמת . סתם אישור על סמך מה את רוצה ?
לצפיה ב-'אישור עירייה וסיום ההליך המדורג'
אישור עירייה וסיום ההליך המדורג
17/02/2018 | 06:41
3
6
גם אם עברתם עיר בשלב הזה, אתם אמורים להישאר באותו סניף שהייתם עד היום - מעבירים סניף רק אם עדיין לא עברתם שנתיים בא'/5.
יש סניפים שדורשים אישור מגורים מראש העיר, בטופס המצורף לנוהל נשואים, ויש סניפים שמסתפקים בהסכם שכירות והוכחת מגורים (אישור משכיר, חשבונות ארנונה וכו'). בדרך כלל בשלב שבו אתם נמצאים לא עומדים על הבאת אישור ראש העיר.
אם מבקשים - תלכו לעירייה עם הטופס, למחלקת גבייה או לשכת ראש העיר.
לגבי התקופה - כיוון שבן הזוג מסיים עכשיו ארבע שנים עם א/5, הוא זכאי לבקש בפגישה הקרובה תושבות קבע / אזרחות (לא כתבת אם אתם במסלול נשואים או בני זוג).
יוני קם
לצפיה ב-'יוני, שאלה לגבי מעבר הסניפים.'
יוני, שאלה לגבי מעבר הסניפים.
18/02/2018 | 06:33
2
6
אם אני עושה את הפגישה הראשונה והשנייה (אחרי שנה ב-א'/5), ואז אני מצהיר שאני עובר לכפר-סבא, חייבים להעביר אותי סניף? אי-אפשר להמשיך את התהליך בכל מקרה בסניף שהתחלנו בו את הכל בבאר-שבע?
לצפיה ב-'להישאר בסניף קודם למרות מעבר דירה'
להישאר בסניף קודם למרות מעבר דירה
18/02/2018 | 07:11
1
5
אם עברתם דירה לאחר שחלפו שנתיים בא'/5 - בדרך כלל הם משאירים את התיק אצלם, כיוון שהם מכירים באופן אישי את התיק. אבל אם תבקש, יעבירו גם לאחר שעברו שנתיים (החלוקה לסניפים היא גם לנוחות האזרח).
אבל סיכוי קטן שישאירו אם עברתם רק שנה - כשיש לפקידה הזדמנות להעביר את הנטל לאחר, היא תעשה זאת.
תנסה.
יוני
לצפיה ב-'אני מבין,'
אני מבין,
18/02/2018 | 07:13
2
בכל אופן, יש סיכוי לבקש פשוט מהפקידה להישאר - למרות המעבר למקום אחר (היינו מעדיפים כמובן להמשיך את ההליך בב"ש ולא לעבור לפקידה חדשה בסניף אחר). חשבתי שיש פשוט מעבר אוטומטי, ברגע שאני מעדכן כתובת חדשה במרשם האוכלוסין.
לצפיה ב-'מי חותם על הטופס בקשה למתן אשרת כניסה?'
מי חותם על הטופס בקשה למתן אשרת כניסה?
13/02/2018 | 20:19
2
42
שלום, 
בנוסף לכך הטפסים לפגישה הראשונה יש את הטופס שמשרד הפנים שולח בדואר (מצורף), בקשה לאשרת כניסה לישראל.

אני לא מבין מי צריך להיום ה- "מבקש" ומי ה"מזמין".
בעמוד השני צריך את שני החתימות?

תודה!!
לצפיה ב-'סליחה, צירפתי טופס שגוי'
סליחה, צירפתי טופס שגוי
13/02/2018 | 20:58
28
זה לא הטופס הנכוו בכלל...

איפה אני יכול למצוא את הטופס - בקשה למתן אשרת כניסה לישראל.

ומי חותם איפה? איזה פרטים לרשום איפה? "מזמין" "מבקש"

תודה
לצפיה ב-'טופס אש/1'
טופס אש/1
17/02/2018 | 06:29
2
טופס אש/1 מצורף בסוף הנוהל הזה
אם אזרח ישראלי מגיש את הבקשה עבור בן זוג זר - הישראלי הוא המזמין והוא זה שממלא וחותם.
בפרטי המבקש ממלאים את פרטי בן הזוג הזר.
יוני קם
לצפיה ב-'הסדרת מעמד בישראל לאישתי'
הסדרת מעמד בישראל לאישתי
11/02/2018 | 11:56
1
90
שלחתי טפסים לנתיב ירושלים לפני חודשיים, לא חזרו עלי עדיין, מישהו יכול להגיד לי כמה זמן זה לוקח לאפשר את הטלפון שלהם לבירור הנושא, תודה לעונים
לצפיה ב-'טלפון'
טלפון
13/02/2018 | 15:46
32
025089024
עובדים מספר מצומצם ביום ובדרך כלל לא עונים.
תתקשר בלי להתייאש עד שיענו
ורק שתדע גם לנו לקח חודשיים
לצפיה ב-'משרד הפנים לא עונה ולא מגיב'
משרד הפנים לא עונה ולא מגיב
08/02/2018 | 17:21
8
111
היי..

אנחנו נשואים והגשנו מסמכים למעבר אישתי לישראל.

במעמד ההגשה היה חסר לנו מסמך אחד אותו הצלחנו להשיג בפחות משבוע.

למרות האדיבות בפגישה הראשונה הפסיקו להתייחס אליינו. פניני בפקס..בטלפון...באי מייל...שכרנו עורך דין שגם הוא פנה אבל אין תשובה ולא מאפשרים לנו להגיש את המסמך החסר. גם לא פיזית בלשכה.

מספר שאלות:
1.מה עושים כשמשרד הפנים מחליע לזנוח תיק מסודר בעליל של אזרח למופת? אגב גם לעורך דין שלני לא עונים (אל תכתבו שזה עורך דין פח כי הוא מעולה)

2. האם לאחר הגשת המסמכים משרד הפנים שולח מכתב או משהו? תוך כמה זמן זה מגיע?

3. האם פנייה לפניות הציבור עוזרת במקרה זה או שרק תעשה נזק?

תודה רבה!
לצפיה ב-'מה הכוונה " גם לא פיסית בלשכה"? '
מה הכוונה " גם לא פיסית בלשכה"?
08/02/2018 | 18:26
4
71
הלכת ללשכה, ומה אמרו לך?
לצפיה ב-'הלכתי וניסיתי להגיש את החסר'
הלכתי וניסיתי להגיש את החסר
08/02/2018 | 20:44
3
75
הם לא הסכימו לקבל ואמרו שצריך לקבוע תור.
כמובן התור הקרוב ביותר לעוד 3 חודשים וזה לא הגיוני.

לצפיה ב-'נשמע מוזר '
נשמע מוזר
09/02/2018 | 09:54
2
59
אני מציע שתלך שוב פעם, ותנסה לפנות ישירות למנהל הלשכה ובאופן כללי לברר מה קורה עם הבקשה ומתי יאפשרו לאישה להגיע.
לצפיה ב-'הלכתי לא יצא מזה כלום'
הלכתי לא יצא מזה כלום
11/02/2018 | 14:04
1
49
היום בבוקר ביקרתי בלשכה ולא יצא מזה כלום.

הם לא מוכנים לדבר איתי והמנהלת גם לא.

העורך דין שלי (אולי לא מספיק טוב) לא מצליח לעשות כלום וטוען שגם לו הם לא עונים.

אני לא יודע מה לעשות...
שתבינו שהמסמכים שהגשתי היו הכי מסודרים בעולם - הכי תקינים - אפילו בזמן הפגישה הפקידה נדהמה כמה מסודר באתי.

מה עושים?
לצפיה ב-'לא ברור מהסיפור שלך '
לא ברור מהסיפור שלך
14/02/2018 | 18:08
15
מה זה אומר "לא מוכנים לדבר איתי"?

איך זה נראה בדיוק?

אתה בא ללשכה. אומר שלום, הייתי בפגישה לפני שבוע, היה חסר מסמך, הבאתי אותו. מה לעשות איתו עכשיו? מה עונים לך? אומרים לך לחכות לתשובה בכתב? אומרים לך לקבוע פגישה? אומרים לך שלא מוכנים לקבל שום מסמך ממך? אם כן, מדוע? תתאר במדוייק מה נאמר לך... כי מהסיפור של נראה שאתה לא מספר את כל האמת.

לצפיה ב-'בודאי שיש מקום לפנות בתלונה '
בודאי שיש מקום לפנות בתלונה
08/02/2018 | 18:33
2
73
ותמוה שעורך דינכם לא עושה את זה.
לצפיה ב-'לי יש בעיה דומה'
לי יש בעיה דומה
11/02/2018 | 20:47
1
51
יש בעיה דומה..גם אני הגשתי מסמכים וחסר היה מסמך אחד שאותו מסרתי.
אך אין קול ואין עונה.

אינני יודע מה לעשות.
לצפיה ב-'עקרונית העדר החלטה'
עקרונית העדר החלטה
11/02/2018 | 21:46
56
כמוהו כסירוב לפי החוק וניתן להגיש ערר לבית הדין לעררים. מנסיוני אם הבקשה מוצדקת בית הדין גם מחייב את רשות ההגירה בהוצאות משפט. כמובן שראוי להתייעץ לפני כן.
לצפיה ב-'משך מגורים משותפים לפני פנייה למשרד הפנים'
משך מגורים משותפים לפני פנייה למשרד הפנים
09/02/2018 | 19:41
2
53
אני חי עם בן זוג זר, הכרנו לפני כשנה וחצי, כעת הוא עבר לארץ. כמה זמן עלינו לגור ביחד לפני הפנייה למשרד הפנים? 
הוא כרגע על ויזת תייר. האם נדרש להאריכה או שרצוי להתחיל תהליך מול משרד הפנים לפני חלוף תקופת הויזה?
לצפיה ב-'אין מועד מוגדר'
אין מועד מוגדר
09/02/2018 | 21:17
40
אך כמובן שככל שהמגורים ממושכים יותר -הקשר אמין יותר.
לצפיה ב-'השיקולים - להגיש מיד או להמתין לוותק זוגי'
השיקולים - להגיש מיד או להמתין לוותק זוגי
10/02/2018 | 06:13
46
יש הרבה שיקולים להחלטה מתי להגיש את הבקשה, לעתים מנוגדים - העיקריים שבהם:
1. ככל שאתם חיים יותר זמן ביחד, כך גדל הסיכוי שיאשרו את התהליך.
2. כדאי להתחיל את התהליך כשהאשרה בתוקף (אפשר גם אחרי, אך יכולים להקשות עליכם).
3. תוקף המסמכים - אם בן הזוג הזר הגיע ארצה עם המסמכים (תעודת יושר, תעודת רווקות), כדאי להגיש את הבקשה לפני פקיעתם.
לפעמים השיקול הכלכלי גובר על כולם - כיוון שיש תקופת המתנה שאסור לבן הזוג הזר לעבוד, כאשר הזוג במצוקה כלכלית הם מעדיפים להגיש את הבקשה מיד.

ככלל, אם אתם בתחילת הזוגיות כדאי לנסות להאריך לו את האשרה כתייר כדי לצבור וותק ביחד, אך להקפיד להגיש את הבקשה לפני פקיעת האשרה (הנוכחית או המוארכת) ולפני פקיעת תוקף המסמכים (ולשים לב גם לתוקף הדרכון).
יוני קם

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום משפחות מורכבות
פורום משפחות מורכבות
פורום תמ
תמ"א 38 והתחדשות עירונית
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה