לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1200912,009 עוקבים אודות עסקים

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום
 שלום
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לגבי הראיון'
שאלה לגבי הראיון
22/10/2019 | 11:29
1
29
הגשתי לאחרונה את כל המסמכים כדי להביא את בת זוגתי מאוקריאנה. קבעו לי ראיון לעוד 3 חודשים.
העניין הוא שאמרו לי שאני מגיע לבד לראיון וכששאלתי איך יראיינו את הבת זוג שלי ענו לי שזה לא אמור לעניין אותי.
קצת מוזר כי חשבתי שאמורים לראיין אותה גם.
השאלה אם יראיינו אותה בכלל? או שכן יראיינו אותה אבל בקונסוליה שם?
לצפיה ב-'אכן הראיון נעשה בנציגות ישראל במקום המצאה של בת הזוג'
אכן הראיון נעשה בנציגות ישראל במקום המצאה של בת הזוג
22/10/2019 | 15:43
15
זה נאמר בהנחיות רשות ההגירה .
לצפיה ב-'היטל העסקת עובדים זרים וויזה ב/1 לבן/בת זוג'
היטל העסקת עובדים זרים וויזה ב/1 לבן/בת זוג
21/10/2019 | 23:20
30
שלום,
ראיתי שיש הודעה משנת 2012 בהודעות נבחרות שקשור לנושא של היטל המס על עובדים זרים.

בת הזוג שלי אמורה להתחיל השבוע לעבוד וממקום העבודה נאמר לה בנוגע להיטל המס על העסקת עובדים זרים שהוא 50%.

בכל מקום שבדקתי וביררתי היה רשום 20% ולכן לא ברור לי איך הגיעו ל-50%.

רציתי לדעת אם מישהו פה ניסה לאחרונה לעשות את השלבים המתוארים פה:

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/257/15864815...

והאם הצליח לו. מה בכלל צריך להגיד למעסיק בנושא כדי להימנע מכך שלא יסכים להעסיק אותה?

תודה :)
לצפיה ב-'חתונה בקפריסין עם פיליפינית גרושה במעמד ב-1 והתחלת תהליך'
חתונה בקפריסין עם פיליפינית גרושה במעמד ב-1 והתחלת תהליך
17/10/2019 | 07:30
4
43
בוקר טוב , אני וזוגתי (עובדת זרה חוקית במעמד ב1 בישראל) רוצים להתחתן בקפריסין , זוגתי סיימה הליך גירושין והשאלה איזה מסמכים היא צריכה להוציא שיישלחו לה מהפיליפינים, האם כדאי לגשת למשרד הפנים ליפני החתונה(לא התחלנו עדיין תהליך) ועוד שאלה האם כדאי לה לשנות שם בדרכון (בעקבות הגירושין) ליפני החתונה או אחרי החתונה , תודה רבה
לצפיה ב-'חתונה בקפריסין'
חתונה בקפריסין
19/10/2019 | 06:18
3
25
כדאי שתפנה למשרד הנישואים בקפריסין ותבקש את רשימת המסמכים שהם דורשים.
לפעמים יש הבדל בדרישות בין הערים השונות, יש שמקפידים יותר ויש שמקפידים פחות.
לדוגמא, לגבי הצד הישראלי (וכך גם לגבי הצד השני) - אם הישראלי גרוש, יש ערים שמשרד הנישואין דורש בנוסף לתמצית רישום גם תעודת גירושין, ויש שמסתפקים בתמצית רישום מורחבת בו כתוב שאתה גרוש.
לגבי שינוי השם - לצורך החתונה תשאל במשרד הנישואים בקפריסין, ולצורך ההליך בישראל זה לא משנה מתי משנים את השם ואם בכלל, רק שכל שינוי מחייב להביא אישור מאומת על השינוי בשם - צריך להראות שרשור של אישורים על שינויי השם, מהשם המופיע בתעודת הלידה ועד השם הנוכחי. לדעתי הכי טוב כמה שפחות שינויים, כדי לחסוך בבירוקרטיה ועלויות.
ובאותו עניין - ברוב המדינות כותבים בתעודות הנישואין/הגירושין את השם שנבחר בעקבות הנישואין/הגירושין, ואז אין צורך להביא למשרד הפנים אישור נפרד על השינוי (ובלבד שהשינוי והתעודה ממדינת המוצא).
יוני קם

לצפיה ב-'תודה , הבנתי שהיא צריכה ויזה לקפריסין ואישור'
תודה , הבנתי שהיא צריכה ויזה לקפריסין ואישור
21/10/2019 | 08:28
2
12
ממשרד הפנים ל enter visa בכדי שתוכל להיכנס חזרה לארץ , משרד הפנים יכול לעשות לה בעיות? היא צריכה לעזוב את העבודה שלה?
לצפיה ב-'חתונה תוך כדי ההליך וויזה לקפריסין'
חתונה תוך כדי ההליך וויזה לקפריסין
21/10/2019 | 08:44
1
19
להיפך - משרד הפנים רואה בברכה את החתונה תוך כדי ההליך, כיוון שזה מחזק את הוכחת הקשר הזוגי ביניכם. לכן לא יעשו בעיות והיא לא תצטרך לעזוב את העבודה.
לאחר שיהיה לכם אישור מקפריסין על מועד החתונה, תגשו ללשכה ותודיעו על רצונכם לצאת להינשא ויתנו לה במקום אינטר ויזה.
ולגבי הויזה לקפריסין - אחרי שיהיה לכם את האישור מקפריסין על מועד החתונה, תגשו לשגרירות קפריסין (הכניסה מהחניון שבגג האחורי של דיזנגוף סנטר) ותבקשו ויזה (לא עושים בעיות וזה לוקח לפחות שבוע).
לצפיה ב-'תודה אבל עדיין לא התחלנו הליך, זה יכול להיות בעייתי?'
תודה אבל עדיין לא התחלנו הליך, זה יכול להיות בעייתי?
22/10/2019 | 18:28
6
לצפיה ב-'עוד שאלה לגבי מסמך המאמת את אמיתות החומר'
עוד שאלה לגבי מסמך המאמת את אמיתות החומר
14/10/2019 | 13:24
4
43
אני צריך לצרף מסמך לפי הנהלים שמאמת את אמיתות החומר שהגשתי שהוא אמיתי ושהוא על ידי וכו'. 
יש לכם דוגמא למסמך כזה ? 
חיפשתי מסמך כזה בגוגגל ולא מצאתי.
צריך להיות בכתב יד ? מודפס ? 
יש לכם דוגמא למסמך כזה ?
לצפיה ב-'אתה מתכוון לאפוסטיל?'
אתה מתכוון לאפוסטיל?
16/10/2019 | 09:23
10
לצפיה ב-'הצהרה על אמיתות פרטי הבקשה'
הצהרה על אמיתות פרטי הבקשה
19/10/2019 | 06:03
2
11
בסוף הנוהל יש טפסים, כשאחד מהם הוא הצהרה על אמיתות הפרטים שמסרתם במסגרת הבקשה להסדרת המעמד.
בנוהל נשואים לכל אחד יש הצהרה נפרדת ובנוהל לא נשואים חותמים על אותו דף.
תסתכל בסוף נוהל 5.2.0008 או 5.2.0009 בהתאם למעמדכם (נשואים או לא).
יוני קם
לצפיה ב-'האם מגישים טופס זה רק פעם אחת?'
האם מגישים טופס זה רק פעם אחת?
22/10/2019 | 09:09
1
7
היי,

לפי הבנתי מספיק להגיש את הטופס הזה רק פעם אחת..

האם אני צודק או שצריך כל שנה להחתימו?

לצפיה ב-'הצהרה'
הצהרה
22/10/2019 | 09:31
8
ההצהרה היא חלק מהבקשה - מגישים רק בהתחלה.
בכל שנה ממלאים רק טופס לחידוש האשרה.
יוני
לצפיה ב-'שאלה, עזרה לאנשים המבינים בנוגע לבקשה עבור בת זוג מהפיליפיני'
שאלה, עזרה לאנשים המבינים בנוגע לבקשה עבור בת זוג מהפיליפיני
14/10/2019 | 12:11
1
33
הי,
אני רוצה להביא את החברה שלי מהפיליפינים לישראל,
הכנתי את כל המסמכים הדרושים ונקבע לי תור למשרד הפנים.

כמה זמן מרגע הבאת כל המסמכים בערך עובר (בממוצע) עד שאני אוכל לקבל אשרת כניסה בשבילה ? ושהיא תקנה כרטיס טיסה לארץ ?
אני יודע שזה מאוד שונה מאדם לאדם, 
בממוצע בהנחה שיש לי את כל המסמכים ולא ידרשו ממנו עוד מסמכים במפגש.
כמה זמן עד שהיא תוכל להגיע ?
האם יש לי דרך לזרז את זה ?

באם עדיף שהיא תגיע בהתחלה בתור תיירת לפה ? חשבתי פשוט להצהיר שהיא תגור אצלי בתור תיירת, ושבהמשך אם היא תחליט באמת נלך למשרד הפנים ונבקש אשרת שהיה בשבילה. 
אני יודע שזה בניגוד לנהלים המקובלים, אבל אולי זה פשוט הליך מהיר יותר שנהיה ביחד. ? הבנתי שלא עושים יותר מדי בעיות עם זה.

דעתכם ? ועזרתכם ?
אני שואל אתכם מכיוון שאין לי אף אחד אחר לשאול.

תודה .
דורון 
לצפיה ב-'כמה פעמים שאלת?'
כמה פעמים שאלת?
14/10/2019 | 23:34
18
לצפיה ב-'ביקורת גבולות בנתב"ג'
ביקורת גבולות בנתב"ג
13/10/2019 | 07:48
10
115
השבוע חזרנו מטיול בחו"ל ביחד עם אשתי, וכרגיל נעמדנו בתור של הביקורת דרכונים לאזרחים זרים (אשתי במעמד תושב, א'/5, שנה שנייה עם דרכון אוקראיני). אנחנו לא מרבים לדבר עם הבקרים וכשהגענו הבחור לקח את הדרכון שלה והתחיל לשאול את השאלות הרגילות, הופתע מזה שאשתי ענתה לו בעברית ואז סוף-סוף קלט שיש לה מעמד תושב. החלק הכי מעניין היה בכך שהוא אמר לנו, שבפעם הבאה אנחנו יכולים ללכת לעמדות הדרכונים הישראליים, בגלל שאשתי חייה בארץ במעמד תושב (למרות שיש לה דרכון אוקראיני). לא רצינו להתעכב בביקורת גבולות כדי להבין לעומקו של עניין את הסיפור הזה.
האם מישהו מכיר את זה? נתקל במצב זהה ויכול לשפוך יותר אור, האם זה נכון?
לצפיה ב-'אנחנו מספר פעמים עברנו דרך עמדות הדרכונים הישראליים '
אנחנו מספר פעמים עברנו דרך עמדות הדרכונים הישראליים
13/10/2019 | 13:26
2
48
ואף פעם לא העירו לנו.
לצפיה ב-'אתה מציין שאשתך תושבת בישראל?'
אתה מציין שאשתך תושבת בישראל?
13/10/2019 | 13:41
1
28
לצפיה ב-'כן,וגם מופיע להם בדרכון ובמסך'
כן,וגם מופיע להם בדרכון ובמסך
15/10/2019 | 11:59
16
לצפיה ב-'מצחיק '
מצחיק
14/10/2019 | 01:01
1
38
אני פעם עברתי עם אשתי בדרכונים זרים והבקרית אמרי לי מה אתה מנסה לקצר את התור תלכו לדרכונים ישראלים
לצפיה ב-'בדרך כלל בדרכונים הזרים,'
בדרך כלל בדרכונים הזרים,
14/10/2019 | 07:36
39
התור משמעותית יותר ארוך מהישראלים, איזה שכונה.
לצפיה ב-'מסלולי המעבר בביקורת הגבולות'
מסלולי המעבר בביקורת הגבולות
14/10/2019 | 07:30
4
45
כמו בכל מדינה, גם בישראל יש תור למקומיים ותור לזרים
ההפרדה נועדה לאפשר למקומיים לעבור מהר יותר, כי לזרים בדרך כלל צריך להנפיק אשרה או לבדוק במערכת שהאשרה הקיימת תקפה.
גם תושבים ישראלים ללא אזרחות יכולים לעבור במסלול של המקומיים כי הבדיקה מהירה, אך כדי למנוע עיכובים מיותרים כדאי להציג עם הדרכון הזר גם את תעודת הזהות הישראלית - וזה נכון במיוחד כאשר הזר נשוי לישראלי ומגיע איתו ארצה.
ואם אזרח ישראלי יעבור במסלול של הזרים, לא ישלחו אותו למסלול של המקומיים אלא יתנו לו לעבור ללא בעיה, כי אין צורך בבדיקות מיוחדות. ישראלים שטסים הרבה לחו"ל יודעים, שאם התור של הזרים קצר יותר - הולכים לשם...
יוני
לצפיה ב-'תודה רבה יוני,'
תודה רבה יוני,
14/10/2019 | 07:37
3
24
ואם אשתי טסה לבד לחו"ל, היא יכולה גם להגיע לביקורת הגבולות של הישראלים, להציג דרכון ותעודת זהות ועדיין לעבור חלק. העובדה שאני לא נמצא לידה, לא משנה כלום, נכון?
לצפיה ב-'כן.זה מה שאישתי עושה כשטסה וחוזרת לבד עוברת דרך הישראלים. '
כן.זה מה שאישתי עושה כשטסה וחוזרת לבד עוברת דרך הישראלים.
15/10/2019 | 11:56
2
13
לצפיה ב-'מעניין מאוד מה שאתם אומרים...ננסה בביקור הבא שלנו בחו"ל'
מעניין מאוד מה שאתם אומרים...ננסה בביקור הבא שלנו בחו"ל
15/10/2019 | 15:44
1
24
מנסיוננו היינו יחד בביקורת הגבולות של הזרים ולא היה בעיה העבירו גם אותי שם.
נשמע מאוד מעניין לעבור עם אישתי בביקורת הישראלית (נראה לי הם יותר נחמדים שם)...
לצפיה ב-'שאלה...'
שאלה...
17/10/2019 | 07:53
24
כשבת זוג במעמד א/5 עוברת בנתב"ג בביקורת גבולות מה רשום על ה
"Entry card" שהיא מקבלת?
  • לאנשים שהם תיירים רשום B2 ל - 3 חודשים עם הכיתוב "Not Permitted to work".
  • לאזרחים לא רשום הגבלת ביקור או סוג האשרה ורשום רק "Entry Permit"
מה רשום לאנשים בעלי א/5? (לנו עשו עם זה בלאגן בעבר ולכן שואל בשביל לדעת מה לצפות בפעם הבאה).

תודה לעונים!
לצפיה ב-'אזרחות פיליפינית לילד מאב ישראלי'
אזרחות פיליפינית לילד מאב ישראלי
12/10/2019 | 21:28
2
27
ביתנו הראשונה נולדה לפני שאשתי קיבלה אזרחות ישראלית ונרשמה בסמוך ללידתה בשגרירות הפיליפינית.
אשתי קיבלה אזרחות ישראלית 3 שנים לאחר מכן וכעבור שנתיים נוספות נולדה ביתנו השנייה.
לא שכרנו שירותי עורך דין לענייני התאזרחות כי לא היו לנו שום מכשולים וגיבנות.
כך קרה שבאקראי גילינו שאזרחותה הפיליפינית של אשתי אבדה,אך אקרא לזה הושעתה,עם אפשרות של רכישה מחדש במתן שבועת אמונים בשגרירות.
כשאשתי נרשמה לחידוש האזרחות ומסרה מסמכים באישור נוטריוני של בנותינו שהן קטינות,אמרה הפקידה כי רק הבת שנולדה טרם התאזרחות בישראל תוכר כאזרחית פיליפינית ואילו זו שנולדה לאחר מכן לא תוכר,אך לא ידעה או לא רצתה להדריך איך תוכל לרכוש אף היא אזרחות פיליפינית.
מה שמעניין בכל הסבך הביורוקרטי הזה שחודשים קודם לכן אשתי רשמה בתום לב  את הבת הקטנה בשגרירות הפיליפינית שם הפקידה המטפלת לא שאלה אם אשתי התאזרחה כבר בישראל,הרישום הועבר לפיליפינים והבת צריכה לקבל תעודת לידה פיליפינית.
אולי פירצה זו תשנה כאן את פני הדברים והקטנה תוכר כאזרחית פיליפינית והמחדל של פקידת רישום ילודים זב"שה שלא שאלה אם לאשתי אזרחות ישראלית...
אולי בין הקוראים ישנם זוגות במצב דומה שיוכלו להדריך אותנו או שיאמרו שהעניין סגור וגמור ואינו ניתן לשינוי ואף תעודת הלידה הפיליפינית שהוצאנו לבת הקטנה חסרת תוקף.

לצפיה ב-'אזרחות פיליפינית לילד מאב ישראלי'
אזרחות פיליפינית לילד מאב ישראלי
19/10/2019 | 06:36
1
10
ילד שנולד מחוץ לפיליפינים זכאי באופן אוטומטי לאזרחות פיליפינית רק אם בעת הלידה אחד מהוריו היה אזרח פיליפיני.
במקרה שכתבת, בעת הלידה האם לא הייתה אזרחית לכן נראה שהילד לא יקבל אזרחות באופן אוטומטי.
גם אם תקבלו תעודת לידה, זה לא בהכרח אומר שהעניקו לילד אזרחות - כדאי שתבדקו.
גם אם זה לא הסתדר, תמיד יש אפשרות להגיש עבור הילד בקשה להתאזרחות - יש תנאים שצריך לעמוד בהם.
יוני קם
לצפיה ב-'אזרחות פיליפינית לילד'
אזרחות פיליפינית לילד
22/10/2019 | 01:16
5
תודה.
אני בודק את זה עכשיו מול הרשויות בפיליפינים.
כנראה צריך לבצע פרוצדורה בבית משפט מחוזי משם הגיעה האם וזה בלגן אם נחטצה נוכחות המבקש ולא די ביפוי כח לבן משפחה או עורך דין מקומי לבצע זאת
Regional Trial Court
מענייןמאם אשתי הייתה מחדשת את אזרחותה הפיליפינית הילד היה מקבל אזרחות אוטומטית,או שבכל מקרה אם האם בתאזרחה בישראל אפילו שיש לה אזרחות כפולה ישראלית-פיליפינית,לא היה הילד יקבל אזרחות אוטומטית.
איבוד האזרחות נודע לנו באיחור רק במקרה,כאשר אשתי רצתה לעשות דרכון חדש הנושא את שם משפחתי.
טוב,לפחות הבת הגדולה עומדת בכל הקריטקיונים וביום חמישי היא תתן את שבועת האמונים לרפובליקה הפיליפינית
לצפיה ב-'חתונה אזרחית בגרמניה'
חתונה אזרחית בגרמניה
07/10/2019 | 06:25
2
38
האם יש אפשרות להתחתן חתונה אזרחית בגרמניה?
מדובר באישה וגבר בעלי אזרחות ישראלית.
אם כן, עד כמה זה מסובך מבחינת כללים ומסמכים?
לצפיה ב-'בכל מדינה אפשר להתחתן בנישואים אזרחיים חוץ מישראל וסעודיה'
בכל מדינה אפשר להתחתן בנישואים אזרחיים חוץ מישראל וסעודיה
07/10/2019 | 17:52
16
לצפיה ב-'הרשויות בגרמניה'
הרשויות בגרמניה
07/10/2019 | 18:31
40
יידרשו אישורים שהוצאו על ידי הרבנות בישראל שהזוג רשאי להינשא לפי החוק הישראלי.

לצפיה ב-'הוכחת מאמצים להתרת קשר נישואים'
הוכחת מאמצים להתרת קשר נישואים
06/10/2019 | 11:45
1
57
שלום, חדשה בפורום.
אני מעוניינת להתחיל את תהליך הסדרת מעמד לבן זוג זר, מגרמניה.
הוא מתחיל את תהליך הגירושים, ששם נמשך זמן רב.
אשמח לדעת מנסיון (ממדינות אחרות/גרמניה) לאילו הוכחות משרד הפנים מצפה על מנת להוכיח את המאמצים להתרת קשר הנישואים?
האם יש מסמכים פורמליים שיעזרו להבין ממדינת המוצא?
כל מידע על מנת להקל את הפרוצדורה יתקבל בברכה!
תודה
לצפיה ב-'אכן הוכחות על הליכים משפטיים'
אכן הוכחות על הליכים משפטיים
06/10/2019 | 12:07
26
אמורות להספיק.
לצפיה ב-'השוואת תנאים לזוגות חד מיניים'
השוואת תנאים לזוגות חד מיניים
05/10/2019 | 14:33
22
שלום ,
הבנתי שב2016 היה שינוי בחוק והתהליך של זוגות חד מיניים לא נשואים ידועים בציבור יהיה שווה לזוגות סטרייטים נשואים. כלומר, התהליך הינו 4 שנים ושניהם יכולים להגיש בקשה להתאזרחות בתום 4 השנים.  האם נכון הדבר? :)

תודה מראש

להלן הלינק לכתבה:

לצפיה ב-'מילוי טפסים עבור נתיב'
מילוי טפסים עבור נתיב
02/10/2019 | 02:07
31
שלום רב לכולם,
קיבלתי חוברת ענקית ממשרד הפנים שאותו אנחנו אמורים למלא ולשלוח, לא הבנתי משהו, החוברת מחולקת ל3 צבעים שונים, הראשון בצבע צהוב, האם אותו אני אמור למלא וברוסית? הצבע השני זה ורוד והשלישי סגול, מישהו יכול לשלוח הסבר??
תודה!
לצפיה ב-'בדיקת אבהות דרך משרד הפנים '
בדיקת אבהות דרך משרד הפנים
30/09/2019 | 15:04
1
50
שלום לכולם וחג שמח 
אז ככה  בשעה טובה נולדה לנו בת ושלחו אותי ממשרד הפנים לעשות בדיקת אבהות לבית המשפט לענייני משפחה 
אני ואישתי אזרחית רוסיה  התחלנו את התהליך ב24-10-2018 פתחת תיק הליך מדורג 5.2.0009
עברנו את נתיב בירושלים ומשרד הפנים קיבלו את התשובה שלנו בתאריך
10-4-19
בחודש 6-2019 יצאנו להינשא בקפריסין בהיות אישתי בהריון 
ובחודש ספטמבר נולדה בתנו ובתאריך 8-9-2019 נפתח תיק במשרד הפנים 5.2.0008 הליך מדורג נשואים אישתי כרגע מעמד ב/1 כללי לחצי שנה 
ועכשיו על מנת לרשום את ילדתי בת.ז שלי אני צריך לעבור בדיקת אבהות דרך בית משפט 
אז כמה שאלות 
1 יש אפשרות לעבור את התהליך לבד ללא עורך דין ?
2 כמה זמן תהליך כזה לוקח  ?
3 במידה ומישהו מכיר עורך דין שמתעסק בתחום הזה ?
במידה ויש מישהו שעבר את אותו התהליך השמח להמלצות 
 תודה וחג שמח 

לצפיה ב-'כל דבר אפשר לעשות ללא עו"ד-מבחינה טכנית'
כל דבר אפשר לעשות ללא עו"ד-מבחינה טכנית
01/10/2019 | 03:13
72
השאלה אם זה כדאי. התשובה היא לא משתי סיבות- 1. ההליך המשפטי הוא מסובך ודורש ידע משפטי שבדרך כלל אין לאזרח מהשורה. 2. המעורבות הרגשית של הצדדים מונעת מהם לפעול בצורה נכונה.

התהליך יכול לקחת כמה חודשים לפחות, נוכח האפשרות שתצטרך לעבור בדיקת רקמות.

יחד עם זאת לא ברור מדוע נשלחת לביהמ"ש. ס' 22 לחוק מרשם האוכלוסין קובע-

"22. לא יירשם אדם כאביו של ילד שנולד לאשה שהיתה נשואה לאדם זולתו בתוך 300 יום שלפני יום הלידה, אלא על-פי פסק-דין של בית-משפט או בית-דין מוסמך."

השאלה אם זה המצב במקרה שלך.

לצפיה ב-'ראיון לשם סיום הליך ומתן אזרחות'
ראיון לשם סיום הליך ומתן אזרחות
30/09/2019 | 14:51
1
74
שלום לכולם,
ב3.10.2019 בשעה טובה הגענו לראיון לשם סיום הליך ומתן אזרחות.
אשמח לטיפים מה כדאי להגיד ומה אסור להגיד במעמד זה.
אשתי הונגרייה, יש לנו שני ילדים שנולדו בארץ, אזרחים ישראלים (לבת 3 הוצאנו אזרחות הונגרית ולבן 1 טרם הוצאנו אזרחות הונגרית אך נוציא בהמשך).
אנחנו גרים בארץ מעל ל6 שנים.
נשמח לעצות, ומקווים להחזיר בהמשך כאן לפורום למי שיזדקק לכם בהמשך.
אסי

לצפיה ב-'צריך להשיב תשובות אמת'
צריך להשיב תשובות אמת
01/10/2019 | 16:34
30
לצפיה ב-'חג שמח ושנה טובה לכל חברי הפורום'
חג שמח ושנה טובה לכל חברי הפורום
29/09/2019 | 11:32
1
25
לצפיה ב-'שנה טובה ומבורכת'
שנה טובה ומבורכת
02/10/2019 | 09:59
3
לצפיה ב-'הערכת תארים מחו"ל - אישור ממשרד הפנים'
הערכת תארים מחו"ל - אישור ממשרד הפנים
24/09/2019 | 10:46
3
52
היי שלום

אישתי עם ויזת א5 ורוצה לעשות הערכת תארים שיש לה מחו"ל (מרוסיה)
הגשנו את כל המסמכים הדרושים (תואר, תעודת בגרות ועוד)
ועכשיו מבקשים מאיתנו אישור כניסות ויציאות מהארץ לצורך לימודים  ממשרד הפנים.
הבעייה היא שמשרד הפנים לא מכיר טופס כזה אלא יש לו טופס כניסות ויציאות מהארץ.
מה גם לא מבין מה הם צריכים את הטופס הזה אם אישתי הגיעה לארץ ב2018 ואת התואר היא סיימה ברוסיה ב 2008

מישהו עבר תהליך דומה ?

תודה
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
27/09/2019 | 20:11
1
19
אישתי אישרה את התואר שלה מאוקראינה בסניף ירושלים. הכל היה מאוד פשוט ללא מעורבות של משרד הפנים כלל (אישתי על א5 גם).
עשינו כל מה שהם מבקשים פה 

לצפיה ב-'גם מאיתנו בקשו את הטופס'
גם מאיתנו בקשו את הטופס
27/09/2019 | 22:03
22
בן זוגי גם סיים את התואר במדינת מוצטן לפני שהגיע לישראל והגנו טופס כניסות ויציאות לישראל ממשרד הפנים והטופס התקבל.
לצפיה ב-'תדפיס כניסות ויציאות מהארץ לצורך הכרה בלימודי חו"ל'
תדפיס כניסות ויציאות מהארץ לצורך הכרה בלימודי חו"ל
29/09/2019 | 11:05
17
הרבה פעמים מבקשים להביא תדפיס כניסות ויציאות מהארץ, כדי לוודא שבתקופת הלימודים הנטענת אכן לא הייתם בארץ - עוד בדיקה שהם עורכים.
לא תמיד מבקשים, אבל אם ביקשו - אין סיבה לא להביא.
זה תדפיס רגיל של כניסות ויציאות.
יוני
לצפיה ב-'מסמכים לביקור שנתי ראשון לאחר קבלת א/5'
מסמכים לביקור שנתי ראשון לאחר קבלת א/5
15/09/2019 | 10:31
1
61
שלום,
אני ואשתי נדרשים לבוא לביקור השנתי הראשון במשרד הפנים לאחר קבלת א/5.
אילו מסמכים אנו צריכים לספק?

תודה!
לצפיה ב-'יש רשימת מסמכים בנוהל הרלוונטי,'
יש רשימת מסמכים בנוהל הרלוונטי,
15/09/2019 | 10:52
50
אבל אני מציע לך ללכת לסניף שמנהל את התיק שלך, ולבקש מהם את רשימת המסמכים שהם דורשים (זה אבסורדי - אבל זה משתנה מסניף לסניף).
לצפיה ב-'לאחר נתיב - מה קורה?'
לאחר נתיב - מה קורה?
12/09/2019 | 18:05
8
101
שלום לכולם,
אני ישראלי, נולדתי דור שלישי בישראל - יהודי, בת זוגתי אוקראינית, לא יהודיה.
חשבנו שאנחנו עושים את התהליך נכון:

בת זוגתי הייתה בישראל קצת עם ויזת תייר, יצאה בזמן בצורה חוקית והמתינה בחו"ל.

פניתי למשרד הפנים - הגשתי את הניירת הנדרשת, אספנו את כל החומרים מאוקראינה כנדרש, אישרו לה כניסה, עברנו את הראיון (ביחד ולחוד) והפנו אותנו לנתיב.
לאחר 8 חודשים של המתנה, נקבע סוף סוף הראיון בנתיב לחודש אוגוסט.
הגענו לראיון, עברנו אותו, ונאמר לנו להמשיך את התהליך מול משרד הפנים תוך  3 שבועות.
פנינו למשרד הפנים - אך הם טענו שלא קיבלו את התשובה מנתיב.
נסענו לאחר 3 שבועות לירושלים לנתיב, ושם פגשנו מישהי שירדה אלינו, ואמרה לנו שהתשובה הועברה למשרד הפנים בתל אביב כבר בשבוע הראשון והתיק הוכנס לארכיון.
ו"..אם למשרד הפנים יש בעיה, יש להם קשר ישיר לנתיב" ואנחנו צריכים להגיד למשרד הפנים בתל-אביב ליצור איתם קשר.
זה מצב רגיל? נורמלי?
לצפיה ב-'לצערי כן'
לצערי כן
13/09/2019 | 14:25
74
בביורוקרטיה הישראלית יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה. תמסור לפקידה במשרד הפנים מה אמרו לך בנתיב ובמידה ועדיין עושים בעיות תפנה למנהלת המחלקה.
לצפיה ב-'תפנה לכאן'
תפנה לכאן
15/09/2019 | 09:35
59
תפנה לכאן: pniot@nativ.gov.il 
תסביר להם את הכל ותבקש שימסרו לאיזו פקידה בסניף שלך העבירו את התשובה.
תאמין לי זה עוזר..
לצפיה ב-'המשך למה שקורה לאחר נתיב ..למשרד הפנים '
המשך למה שקורה לאחר נתיב ..למשרד הפנים
18/09/2019 | 09:43
4
54
המשך:

כאמרו נסענו לנתיב - זה היה ביום חמישי בבוקר, ופרסמתי את ההודעה פה ביום חמישי בערב.
ביום ראשון בבוקר, השכמנו קום שוב למשרד הפנים, והפעם להפתעתנו אפילו לא נלחמו בנו, אלא ישר אמרו שכן, קיבלו את התשובה.

עכשיו הגענו לשלב הבא:
קיבלנו מכתב שאומר שכעת כדי להמשיך את התהליך, אנחנו צריכים להפקיד 15,000 ש"ח כדי להראות כנות קשר.
ואת הערבות הזאת, לקחת מהבנק, ולנסוע לנתב"ג, ולקבל מהם אישור על הערבות.
לאחר מכן, לחזור למשרד הפנים ובתיאוריה - אולי סוף סוף נקבל את הויזה המיוחלת.
אז נסענו לבנק (לקח להם יומיים להכין את הערבות לפי הנוסח דוגמה שנתנו לנו במשרד הפנים), ואחר כך נסענו לנתב"ג ולאחר המתנה של עשרים דקות שם, קיבלנו את האישור של הפקדת הערבות.
נראה מה יקרה ביום ראשון.
לצפיה ב-'לי זה נראה לא חוקי לדרוש 15000 כערבות כאשר בת הזוג כאן'
לי זה נראה לא חוקי לדרוש 15000 כערבות כאשר בת הזוג כאן
19/09/2019 | 13:30
3
55
לי נראה שכל זה לא חוקי.
בדרך כלל מבקשים ערבות לפני שמאשרים לבת הזוג להיכנס לישראל.
מוזר שמתנים קשר בכסף בעיקר שבת הזוג כאן.

עכשיו מעניין אותי מה התנאי לקבלת הערבות חזרה?

לצפיה ב-'ערבות כשבת הזוג כאן'
ערבות כשבת הזוג כאן
21/09/2019 | 15:57
2
48
שאלה טובה.
לפי מה שאמרה לי המנהלת שמולה ישבנו במשרד הפנים, היא עצמה הופתעה מכך שלא מסרו לי שאני אצטרך לבצע את ההפקדה מוקדם יותר, בעוד בשלב הראיון הראשון - שהתרחש לפני שנה, רק שלמבוכתה, התברר ש... היא זאת שניהלה את הראיון הראשון. אופס?!
עם זאת, היא עדיין התעקשה שזה נדרש בכל זאת.
היא נתנה לנו את המכתב שאיתו הלכתי להפקת הערבות, אך ציינה בפניי שיש לי את הזכות לערער על ההחלטה הזאת - בפרט שבאמת עברה שנה שהבת זוג שלי בארץ.
אבל, זה יעכב את התהליך מבחינת הפקת /המרת הויזה לסוג  ב-1, ויכול להיות שלא יאשרו לי את הערעור.
בכל מקרה, הערעור יכול להיות עד 10 דפים בלבד וצריך להשלח במהירות.
הבעיה היא שיש לנו גם עכשיו בדיוק את החגים, אז זה רק פתח לעיכובים נוספים לכל החלטה שלא תהיה.
בהתייעצות עם חבר/עורך דין בתחום, הוא אמר לי:  "כן, מקובל שיש את הפקדת הערבות, מוזר אמנם שלא ציינו/דרשו קודם, ואפשר להלחם על/נגד זה, השאלה היא העלות/תועלת.".
כלומר, אם אני יכול להחזיק מעמד עם הערבות הזאת, ולא להלחם איתם, אז חבל על המלחמה והעיכוב.
על מה יכולים לחלט את הערבות?

אם אני ובת הזוג נפרדים, אני צריך להודיע למשרד הפנים, ואז יש לה 30 יום לצאת מישראל.
אם היא לא יוצאת, אז מחלטים את הערבות.
זה בערך כל מה שאני הבנתי ממתי יכולים לחלט לי את הערבות.

לצפיה ב-'תן להם ערבות'
תן להם ערבות
22/09/2019 | 10:39
1
40
בהחלט שווה על מנת לחסוך בזמן.
בהצלחה!
לצפיה ב-'קיבלו ערבות - קיבלנו ויזה'
קיבלו ערבות - קיבלנו ויזה
22/09/2019 | 13:10
40
השארנו/נתנו את הערבות בשבוע שעבר בבן גוריון, ובשעה טובה, הבוקר קיבלנו את הויזה ב-1 לשנה.
לצפיה ב-'דרישת ערבות'
דרישת ערבות
29/09/2019 | 11:30
24
רשות האוכלוסין רשאית לדרוש בכל שלב ערבות ליציאת בת הזוג מהארץ.
לפעמים מבקשים גם לאחר מספר שנים מתחילת ההליך, כאשר מתעורר ספק בכנות הקשר הזוגי - זה קורה.
והעובדה שהפקדת את הערבות אינה מונעת ממך להגיש ערר בדרישה לבטלה או לפחות להקטין את הסכום - תמיד שווה לנסות.
ואם לא עכשיו, אז לאחר הפגישה הבאה תגיש בקשה להשיב את הערבות או להקטין את הסכום, במיוחד אם ההתרשמות תהיה חיובית.
יוני
לצפיה ב-'אשרה כניסה לאזרחית אוקראינית לקפריסין'
אשרה כניסה לאזרחית אוקראינית לקפריסין
10/09/2019 | 18:05
3
62
שלום לכולם  אישתי מאוקראינה היא לא יכולה להכנס לישראל בשלב הזה אני רוצה להפגש איתה בקפריסין יש לה דרכון ביומטרי האם היא צריכה אשרה כדי להכנס  מאוקאינה לקפריסין ?
תודה מראש לכולם
לצפיה ב-'לא מכיר את הדין בקפריסין'
לא מכיר את הדין בקפריסין
10/09/2019 | 22:44
38
אבל אם אתם נשואים מוזר שלא נותנים לה להכנס. כדאי.לעבוד על זה.
לצפיה ב-'דרישות כניסה לקפריסין תושבים חוץ'
דרישות כניסה לקפריסין תושבים חוץ
12/09/2019 | 10:53
52
יש לך בלינק הבא הסברים : 
לצפיה ב-'אזרחי אוקראינה,'
אזרחי אוקראינה,
16/10/2019 | 09:25
1
לא צריכים ויזה לקפריסין.
מותר לשהות לפי הכללים הרגילים - עד 90 יום, בכל 180 ימים בשנה.
בקיצור, לא צריך ויזה.
לצפיה ב-'שאלות לגבי נישואים בקפריסין'
שאלות לגבי נישואים בקפריסין
11/09/2019 | 12:42
1
39
היי,
אני ישראלית ובן זוגי הולנדי עם אשרה מסוג א5. מעוניינים להתחתן בחו״ל - ממה שקראתי פה הנישואים בקפריסין הם האופציה המומלצת מבחינת מהירות ויעילות.
אשמח לשמוע מניסיונכם/ן עד כמה מומלץ להיעזר בחברה שמארגנת חבילות כאלה או שמא מדובר בהליך פשוט למדי שכדאי לארגן באופן עצמאי. או במילים אחרות - עד כמה ההפרש בין האפשרויות משמעותי מבחינת כאב ראש, מחירים וכו׳.
(אשמח לקבל גם המלצות על כל אחת מהאפשרויות, אפשר כמובן גם בפרטי כדי שלא להפר את כללי הפורום, פרסום וכו׳)
הזמנתי כבר תמצית רישום ממשרד הפנים בעבור שנינו, לגבי הדרכון - מתלבטת בתוך כמה זמן אצליח לארגן את העניינים כי תוקפו פג בסוף אפריל 2020, מה שמשאיר לי טווח של חודש וחצי גג להתחתן שם (אלא אם כן, אטפל עכשיו גם בדרכון).
תודה מראש!
לצפיה ב-'נישואין בקפריסין זה תהליך פשוט'
נישואין בקפריסין זה תהליך פשוט
12/09/2019 | 10:51
30
יש לך את האתר הזה :https://free-wedding.info
יש בו מדריך למתחתן האצמעי ללא איזו חברה מלווה 
התהליך הוא פשוט מאוד ויוצא הרבה יותר זול כך.
בהצלחה 
לצפיה ב-'אישור ערייה'
אישור ערייה
09/09/2019 | 14:00
1
57
היי,

בדף הדרישות לקראת חידוש א5 (שנה ב') רשום שצריך להביא אישור ערייה.

בקבלת א5 ביצענו את התהליך הזה:
- הלכנו למחלקת הכנסות בערייה וקיבלנו שאין לנו חובות.
- הלכנו לחברת המים וקיבלנו אישור שאין לנו חובות.
- החתמנו את התצהירים שלי ושל אישתי מטופס אש6 בבית המשפט.
- החתמנו את בעלת הדירה על התצהיר שלה באש6 בבית המשפט.
- לקחנו את טופס אש6 החתום ומסרנו אותו ביחד עם חוזה שהכירות וכל האישורים הנ"ל לערייה לחתימת ראש העיר.

אגב גם אני וגם אשתי רשומים בחוזה ורשומים בערייה תחת תעודות הזהות שלנו.

השאלה האם צריך לעשות שוב את כל התהליך? חשוב לי לציין שבערייה ממש לא רצו לחתום עשו לנו בעיות עד שעורך הדין שלנו לא פנה.

תודה לעונים.

לצפיה ב-'מנסיוננו (בסניף רמת-גן-גבעתיים),לא צריך להחתים את העירייה כל'
מנסיוננו (בסניף רמת-גן-גבעתיים),לא צריך להחתים את העירייה כל
09/09/2019 | 17:04
42
פעם, מספיק בפגישת א'5 הראשונה (אלא אם כן אולי עוברים דירה ואז בטח צריך שוב , לא בטוחה...). יש מצב שאם אתם בסניף אחר אז זה שונה וכן יצפו מכם להביא שוה, כי כידוע הם לא עובדים באותה צורה בסניפים השונים... הייתי פשוט נכנסת ושואלת אותם בשביל לוודא...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה