לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אירוח בנושא אבחון גנטי'
אירוח בנושא אבחון גנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 12:24
4
 יש לכם שאלות בנוגע לאיבחון מחלות גנטיות של עוברים בטרם החזרתם לרחם?
מחר, ה-29.3, נארח בפורום פוריות את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD שישיב על שאלותיכם בנושא.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו 
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/180/182031366

לצפיה ב-'בנזוג בריטי שגר בארץ ובא לבקר'
בנזוג בריטי שגר בארץ ובא לבקר
26/03/2017 | 20:28
6
39
שלום (:

יש לי בנזוג בריטי, אנחנו ביחד 4 שנים. הוא גר איתי בת״א 3 שנים וקיבלנו ויזת עבודה. לאחר 3 שנים הוא שב ללונדון כדי ללמוד.

הוא מגיע שבוע הבא לביקור של 10 ימים. האם צריך לעדכן מישהו ברשות ההגירה? האם יעשו לו בעיות בכניסה? הויזה שלו הסתיימה כבר.

תודה רבה לכל מי שיכול לענות
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי בריטים לא צריכים אשרת כניסה'
למיטב ידיעתי בריטים לא צריכים אשרת כניסה
26/03/2017 | 23:10
1
32
ולכאורה אין מניעה שמי שפקעה אשרת העבודה שלו יחזור בתור תייר אבל אולי אפשר לקבל תשובה אישית, בשגרירות הישראלית בלונדון.
לצפיה ב-'חשבתי שבגלל שהוא היה פה ועכשיו הוא מגיע לביקור הם עלולים'
חשבתי שבגלל שהוא היה פה ועכשיו הוא מגיע לביקור הם עלולים
27/03/2017 | 12:48
16
לעשות בעיות. כשהוא עזב לא הודענו לאף אחד במשרד הפנים...
לצפיה ב-'אני זוכר'
אני זוכר
27/03/2017 | 15:06
33
שקראתי באחד הנהלים שיש תקופת הצטננות לאזרחים זרים שהיו פה עם ויזת עבודה. כדי למנוע אי נעימויות אני מציע לך להגיע למחלקת אשרות במשרד הפנים ולוודא את העניין.
לצפיה ב-'הגעת בן הזוג הזר לביקור לאחר הפסקת ההליך המדורג'
הגעת בן הזוג הזר לביקור לאחר הפסקת ההליך המדורג
27/03/2017 | 21:12
2
22
"זר אשר שהה ועבד בארץ ברישיון שהייה ועבודה מסוג ב/1 בתוקף ויצא כחוק בתום תקופת רישיונו, יורשה להיכנס לישראל אם חלפה שנה לפחות מיום יציאתו."
סעיף ב.1 לנוהל 5.4.0003

גם אם חלפה שנה עלולים לעכב אותו בכניסה, כיוון שבמחשב רשום שאתם בני זוג (גם אם הפסקתם את ההליך המדורג) ועל פי סעיף ב.11 של הנוהל הנ"ל יש צורך בהזמנה מראש, אפילו שהוא ממדינה פטורה.

כדי שהוא לא ייקלע למצב לא נעים, הכי טוב לגשת לסניף שבו טופלתם כדי לבדוק אם הפסיקו לכם את התהליך, אם יאשרו לכם להמשיך מהנקודה שבה הפסקתם (אם תרצו) או רק כדי לבקש עבורו אשרת כניסה לביקור.
יוני קם
לצפיה ב-'האם אשרת ביקור זה משהו שהם מנפיקים על המקום?'
האם אשרת ביקור זה משהו שהם מנפיקים על המקום?
27/03/2017 | 21:22
1
11
כמה מסובך אתה חושב שזה ? 

תודה על התגובה!
לצפיה ב-'הייתי עכשיו בלשכת ההגירה'
הייתי עכשיו בלשכת ההגירה
28/03/2017 | 10:32
6
היא הביאה לי מסמך שהיא סוגרת את התיק מכיוון שהבנזוג חזר ללונדון כדי ללמוד. היא אמרה שלדעתה יכינוס אותו בנתבג, אבל לא יכולה להיות בטוחה. האם להערכתם יש סיכוי שלא יתנו לו להכנס?
לצפיה ב-'אני נכה צ״הל ונישאתי לפולניה'
אני נכה צ״הל ונישאתי לפולניה
27/03/2017 | 01:22
34
שלום, ותודה על העזרה..
בוא אני אתחיל מההתחלה.... אני לא גר בארץ ומדי פעם בא לבקר, אני נכה צהל ומאז הפציעה שלי, קשה לי להיות במדינה ... עד שנה שעברה, שהחלטתי שאני יכול לנסות שוב, בזמנו הייתה לי חברה פולניה שהיום היא אשתי, והיא הייתה איתי בארץ כמה פעמים, הלוך ושוב... ברוב טפשותי ותמימותי והתלהבותי , אמרתי לאישה בדלפק  בשדה התעופה שאנחנו הולכים לגור בארץ, ואז, התחילו כל צרותיי .
אמרו לנו שהם מחליטים אם נגור שם או לא, לקחו אותנו לצד ואמרו לנו שאם היא נכנסת עכשיו אז אני צריך לחתום על מסמך שאומר שלא נגיש בקשה להשאר כל עוד היא בארץ, ושהיא מחוייבת לצאת תוך חודשיים, לא התבאסתי בכלל וחשבתי לעצמי שהמסמך הזה מוזר, אז קבעתי תור למשרד הפנים ואמרו לי שכל עוד אנחנו לא נשואים, אז בכלל אין לנו סיכוי לכלום ושבכל אופן אני חייב להגיש בקשה כשהיא בחו״ל, ושהכי פשוט אם נתחתן, התבאסנו לאללה, אבל אמרנו יאללה- יצאנו מישראל, התחתנו בפולין (עם מלא בירוקרטיה ובלגן של מסמכים)
והתור שקבענו במשרד הפנים, ביטלנו אותו, כי כבר יצא לנו המיץ ולא רצינו לגור בארץ יותר ...
ואז בביקורי האחרון חזרתי למשרד הפנים להראות להם את התעודת נישואין כדיי שלא יעשו לנו בעיות בכניסה פעם הבאה.
הצגתי את תעודת הנישואין הפולנית שלי במשרד הפנים, מתורגמת על ידי נוטריון וחתומה באפוסטיל, אבל - אמרו לי שם - שתעודת הנישואין- לא מוכרת להם, (הם מכירים את התעודה הישנה שכבר לא מייצרים בפולין), הסברתי להם את העניין אבל הם לא קלטו, השארתי להם עותק, שיתעדכנו ויעדכנו, הם אמרו שהם יחזרו אליי בנושא, אחרי חודש ,הם שלחו לי פקס עם צילום של התעודה הישנה שוב פעם ואמרו שהם רוצים כזה.  בינתיים עברה חצי שנה... ( שלשום פניתי לשגרירות פולין בישראל ואני מחכה מהם למכתב שמאשר שזו אכן התעודה הנוכחית). אני רוצה להכנס לארץ עם אשתי, אבל אני פוחד שהם 1. לא יכניסו אותה בגלל שיהיה להם רשום שם במחשב שאנחנו זוג מבולבל שכמעט הגיש בקשה לגור בישראל.
או שהם  יכניסו אותה אבל יחתימו אותי שוב על המסמך הזדוני שאומר שאני לא יכול להגיש בקשה במשרד הפנים כל עוד היא בארץ !@#$% - 
-ואני לא מבין, מותר לי להגיש בקשה לגור בארץ כל עוד היא בארץ או לא ?-
האמת היא שאני רוצה, שיכניסו אותה עכשיו, (הגשתי להם את התעודת נישואין כבר לפני חצי שנה!!! ) שנגיש בקשה שהיא תוכל לגור בארץ ושאני לא אצטרך להלחם יותר.... למישהו פה יש עצה.....
לצפיה ב-'חוזה דירה'
חוזה דירה
25/03/2017 | 10:03
3
56
בן זוגי הגיע לארץ לפני כשנה וקיבל ויזת עבודה.
עוד מעט תהיה פגישה נוספת במשרד הפנים להארכת הויזה.
חתמנו חוזה על דירה ובחוזה שנינו כתובים. האם זה מספיק או שחייבים להביא אישור מבעל הדירה ששנינו גרים בה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/03/2017 | 10:28
38
הייתי מטופל בלשכה בחיפה בזמנו והבאתי להם גם חוזה דירה על שנינו וגם את האישור מבעל הדירה חתום בנוכחות עו"ד.. לא אמרו כלום פשוט קיבלו את זה.
בהארכה האחרונה, עברתי דירה ועברתי לשכה.
שם נאמר לי שלא צריך את האישור מבעל הדירה, חבל על הכסף וכי מספיק חוזה על שנינו.

שוב, כמו כל התנהלות מול משרד הפנים, תלוי על איזה פקיד נופלים ובאיזו לשכה.
לצפיה ב-'תלוי במסלול - נשואים או ידועים בציבור'
תלוי במסלול - נשואים או ידועים בציבור
26/03/2017 | 06:41
1
30
הדרישה להביא אישור חתום מבעל הדירה, נמצאת רק במסלול נשואים (יש טופס מיוחד להחתמת בעל הדירה בפני עורך דין - עמוד 6 של טופס אש/6).
במסלול של ידועים בציבור אין דרישה ואין כזה טופס.
לכן, אם אתם במסלול של ידועים בציבור, אין צורך להחתים את בעל הדירה.
יוני קם
לצפיה ב-'זה בטוח או שעלולים בכל זאת לדרוש ממני?'
זה בטוח או שעלולים בכל זאת לדרוש ממני?
26/03/2017 | 20:21
19
אם כן זה פותר לי את הבעיה!

פעם ראשונה שאני שמחה שלא התחתנו בשביל בירוקרטיה 
לצפיה ב-'נוכחות חובה ביום פגישה למסירת הבקשה.'
נוכחות חובה ביום פגישה למסירת הבקשה.
25/03/2017 | 14:13
4
62
שלום לכולם קבלתי בדואר מכתב דרישות למסמכים אשר עלינו להציג ביום שנקבע לי בפעם הראשונה במשרד הפנים ביולי. במכתב סעיף 1 רשום נוכחות חובה של שני בני הזוג האם זה אומר שבת הזוג יכולה להכנס עכשיו ? או שרק כמה ימים לפני? ניסיתי לתפוס את משרד הפנים אך ללא הצלחה. במידה אם משהו עבר משהו דומה או עורכי הדין בעלי הנסיון בקבוצה יוכלו להשיב אודה לכם. כמו כן אם אינה יכולה להכנס האם משהו פנה למשרד הפנים ואושר לו ביקור  לחג או ביקור קצר מכיוון שנכון למועד הפגישה הזמן הכולל שלא נתראה הנו 6 חודשים וזה קשה.
תודה מראש לעונים ואנא בלי תשובות שברורת מאליהם כמו סע אליה ואם לא ציינתי זאת זה אומר שהדבר לא מתאפשר.
לצפיה ב-'נוכחות'
נוכחות
26/03/2017 | 06:33
3
177
הנוכחות של שניכם חובה - רק כאשר היא נמצאת בארץ.
אישור קביעת התור אינו מהווה אישור עבורה להיכנס ארצה.
על פי הנוהל, כדי שהיא תוכל להיכנס ארצה אתה צריך להזמין אותה מראש (הבקשה להזמנה נעשית במעמד הגשת הבקשה להסדרת המעמד).
בפועל, עד להגשת הבקשה הפרטים שלה לא מופיעים במחשב, והרבה בני זוג זרים מנצלים זאת כדי להגיע ארצה כתיירים רגילים.
יוני 
לצפיה ב-'הבהרה נוספת אם אפשר'
הבהרה נוספת אם אפשר
26/03/2017 | 08:09
2
36
תודה רבה יוני. אם אתה יודע האם ניתן ומאשרים חופשה בישראל לקראת החג ואיך לעשות זאת כעת כשאני ממתין לפגישה?
לצפיה ב-'עניתי בתשובה הקודמת'
עניתי בתשובה הקודמת
26/03/2017 | 09:21
1
31
עקרונית צריך להזמין מראש, בנוסף להזמנה המוגשת יחד עם הבקשה להסדרת המעמד. בדרך כלל לא מאשרים אלא רק אחרי הגשת הבקשה ובדיקתה.
לכן, מה שהרבה עושים בפועל, מגיעים כתיירים תוך ניצול העובדה שהפרטים של בן הזוג הזר עדיין לא מופיעים במחשב, למרות שעל פי הנוהל זה אסור.
צריך לקחת בחשבון, שאם בכניסה לארץ ידעו על התור והכוונה להגיש בקשה להסדרת המעמד שלה בארץ, קיים סיכוי שלא יתנו לה להיכנס או שיתנו את הכניסה בהפקדת ערבות לבטחת יציאתה מהארץ תוך התחייבות שלא להגיש את הבקשה כשהיא בארץ.
יוני
לצפיה ב-'שוב תודה.'
שוב תודה.
26/03/2017 | 09:32
20
פשוט היא אינה יכולה להכנס כתיירת כי שהתה פה כ80 יום עד לפני חודשיים ואמרו לה שהיא צריכה להמתין 110 יום על מנת להכנס שוב.
לצפיה ב-'חתונה ומעבר מב1 לא5'
חתונה ומעבר מב1 לא5
25/03/2017 | 14:27
1
43
היי, אני ובת זוגתי (חיה בארץ במעמד ב1) מתחתנים בשבוע הבא בקפריסין, ולאחר מכן כמובן נלך למשרד הפנים. מה התהליך?
האם מספק להביא תעודת נשואים ולהגיע ללא תאום מראש?
או האם צריך להביא שוב את כל המסמכים וכו' ולתאם מראש את הפגישה הזו?
אשמח אם מישהו חווה את התהליך ויוכל לפרט.
תודה!
לצפיה ב-'עדכון נישואים ושינוי מסלול'
עדכון נישואים ושינוי מסלול
26/03/2017 | 06:18
27
צריך להביא תעודת נישואים מאושרת + תעודת זהות + למלא טופס של עדכון לנשוי - הכל מופיע בנוהל תיקון מצב אישי.
אם אתה רק רוצה להירשם כנשוי - אתה יכול לעשות את זה אצל כל פקיד קבלה.
אם אתה רוצה גם להחליף את המסלול לנשואים - תצטרך לקבוע תור לפקיד המטפל בכם.
אין צורך להגיש מחדש את כל המסמכים, רק מחליפים את המסלול במחשב ועליכם למלא את הטפסים של מסלול נשואים - הכל כתוב בסעיף ד.4 של נוהל נשואים.
יוני קם

לצפיה ב-'מעבר עיר והתנהלות מול משרד הפנים המקומי והחדש '
מעבר עיר והתנהלות מול משרד הפנים המקומי והחדש
25/03/2017 | 14:31
1
31
היי, אני ובת זוגתי (ב1) חיים בעיר במרכז הארץ ומתנהלים מול משרד הפנים המקומי.
אנו שוקלים לבעור לת"א- האם המעבר הוא אוטומטי? איך מעדכנים את משרד הפנים? האם התהליך עובר למשרד בת"א באופן חלק? או שצריך שוב לבוא עם כל המסמכים וכו'?
תודה
לצפיה ב-'מעבר דירה באמצע ההליך המדורג'
מעבר דירה באמצע ההליך המדורג
26/03/2017 | 06:06
29
הטיפול בתיק נעשה בסניף שבאזור המגורים - החריג היחיד, אם עברתם מחצית מהתקופה באשרת א'/5 (שנתיים), משאירים בסניף הקודם.
אם עברת דירה, תודיע לפקיד שטיפל בכם עד היום והוא יבצע שינוי כתובת במחשב ויחליף לך ספח, וידאג להעביר את התיק לסניף החדש.
אם אתם צפויים לקבל שדרוג של האשרה בפגישה הקרובה, כדאי לחשוב על תיזמון ההודעה - לוקח לפחות חודש להעביר את התיק ועוד שלושה חודשים עד לקביעת תור במשרד בתל אביב. 
הסניף החדש ממשיך את הטיפול מאותה נקודה שבה הייתם - אין צורך להגיש שום דבר מחדש, הם מקבלים את התיק עם כל המסמכים.
יוני קם

לצפיה ב-'ויזה לביקור קצר?'
ויזה לביקור קצר?
23/03/2017 | 10:25
1
65
חברה שלי מתאילנד באה לביקור בארץ לשלוש שבועות. איזו ויזה כדאי לה לעשות של מבקר או תייר? איך עושים את זה, כמה זמן לוקח? 
תודה
לצפיה ב-'זה אותו הדבר'
זה אותו הדבר
24/03/2017 | 19:04
26
לצפיה ב-'סירוב כניסה'
סירוב כניסה
20/03/2017 | 20:42
6
126
האם סירוב כניסה לארץ לאישתי מרוסיה אומר שלא יכניסו אותה עוד לארץ? מה עם משרד הפנים מאשר את הגעתה? בעצם מה הקשר בין ביקורת הגבולות למשרד הפנים למען השם??
מי שיודע בבקשה עיזרו
לצפיה ב-'עניתי לך'
עניתי לך
20/03/2017 | 20:52
3
96
אם תסדיר את כניסתה מראש במשרד הפנים, לא אמורה להיות בעיה בביקורת הגבולות.

לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
20/03/2017 | 21:00
2
77
אבל אני שואל- האם זה נכון גם לאחר סירוב כניסה לארץ?
לצפיה ב-'כן'
כן
20/03/2017 | 21:21
1
79
כמובן שלפקיד ביקורת הגבולות נתונה הסמכות ושיקול הדעת לקבל החלטה באופן עצמאי.

לצפיה ב-'מצטער, אותי זה הפסיק להצחיק.'
מצטער, אותי זה הפסיק להצחיק.
23/03/2017 | 02:07
62
אשתי היא אשתי לכל דבר וענין.
היא רשומה ככזו גם בישראל.
אז ככה עובד הסיפור, רק שתדע.פקיד מחלקת ההגירה יקבל החלטה, אתה תערער עליה
וזה יקח שנה בערך, רק בגלל שפקיד החליט משהו.
אם פעם זה הצחיק אותי זה הפסיק מזמן.
לצפיה ב-'תלוי מה הסיבה'
תלוי מה הסיבה
23/03/2017 | 10:16
47
אמורה להיות התאמה בין משרד הפנים לבקורת הגבולות. זאת אותה יחידה.
לצפיה ב-'כניסה ארצה לאחר סירוב'
כניסה ארצה לאחר סירוב
27/03/2017 | 21:00
12
אדם שכניסתו לישראל לא אושרה בעבר, מסיבה כלשהי, יוכל להיכנס לישראל רק לאחר הזמנתו על ידי גורם מזמין מישראל (בן משפחה או אזרח ישראל), באמצעות לשכת רשות האוכלוסין.
סעיף ב.10 לנוהל 5.4.0003
יוני קם
לצפיה ב-'חתונה ברוסיה'
חתונה ברוסיה
20/03/2017 | 22:39
7
57
היי אני ובת זוגתי מתכננים להתחתן ברוסיה בקיץ,
מישהו יודע אילו מסמכים צריך מהארץ ? הבנתי שצריך תמצית רישום + אפיסטול ממשרד החוץ בירושליים.
האם אני צריך לתרגם/נוטריון את המסמכים האלו לרוסית גם ? ואם כן אפשר לעשות את זה ברוסיה ?
מישהו מכיר מישהו שמתרגם במוסקבה מעברית לרוסית?

תודה רבה 
לצפיה ב-'אפוסטיל'
אפוסטיל
22/03/2017 | 10:52
5
37
היי סטס. אני כרגע באותו הליך)) הבנתי שלא חייב לאמת בירושלים אלא באחד מבתי משפט הקרובים למקום מגוריך. 
כמו כן יש צורך בתרגום ואני מתכוונת לעשות זאת באוקראינה.
בהצלחה))
לצפיה ב-'תרגום מסמכים'
תרגום מסמכים
22/03/2017 | 15:35
1
23
לאוקראינה את מביאה מסמכים בעברית ומתרגמת שם ? או שמתרגמת פה לאנגלית ואז שם לרוסית ?

תודה
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
22/03/2017 | 16:17
21
אני עדיין לא בטוחה מה נכון לעשות. רוב הסיכויים שאביא בעברית ושם אלך לסוכנות ויתרגמו לאוקראינית. אם תדע אשמח לעדכון))
לצפיה ב-'טעות'
טעות
22/03/2017 | 18:46
2
26
מסמכים רשמיים של מדינת ישראל יש לאמת רק במשרד החוץ בירושלים.

מסמכים אחרים ניתן לאמת בבית משפט.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/03/2017 | 21:14
1
15
תודה רבה על התגובה
נקווה למצוא מישהו שיתרגם מעברית לרוסית במוסקבה  
לצפיה ב-'לא בעיה למצוא'
לא בעיה למצוא
22/03/2017 | 21:27
18
כדאי לשלוח לתרגום צילום באי-מייל על מנת שהתרגום יהיה מוכן מראש.

ואז רק תבואו, תראו את המקור, ותקבלו את התרגום ביד.
לצפיה ב-'ההבדל בין אפוסטיל במשרד החוץ לאפוסטיל בבית משפט'
ההבדל בין אפוסטיל במשרד החוץ לאפוסטיל בבית משפט
26/03/2017 | 06:54
15
במשרד החוץ בירושלים מאשרים באפוסטיל מסמכים רשמיים של המדינה (תמצית רישום, תעודת נישואים, גירושים וכו').
בבתי משפט מאשרים באפוסטיל רק אישורים נוטריונים.

ויש טעות נפוצה שכדאי להיזהר ממנה -
לפעמים הנוטריון מציע לעשות לכם תרגום נוטריוני + אפוסטיל, ואכן אתם מקבלים את האישור הנוטריוני ומאחוריו האפוסטיל מבית משפט, והכל קשור בסרט אדום מרשים (ואתם מאושרים ששילמתם פחות מהאחרים).
אך למעשה, האפוסטיל הוא רק על האישור הנוטריוני (וזה גם מה שכתוב על המדבקה), כאשר המסמך הרשמי שהוא החשוב בכלל לא מאושר באפוסטיל.
חייבים לשים מדבקת אפוסטיל על המסמך הרשמי עצמו, ואת זה עושים רק במשרד החוץ בירושלים. 
שימו לב להבדל, וזה מופיע גם בהסבר שבאתר בתי המשפט.
יוני קם
לצפיה ב-'אפוסטיל'
אפוסטיל
22/03/2017 | 10:49
1
32
שלום לכולם. שאלה לי אליכם: בחודש הבא אני אמורה לנסוע לאוקראינה להינשא לאזרח אוקראיני. כיוון שאני גרושה , הוסבר לי להביא תעודת גירושין עם חותמת אפוסטיל. השאלה, האם אני חייבת קודם אישור נוטריוני ואז אפוסטיל או אין צורך בנוטריון ?
תודה לעונים
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/03/2017 | 18:44
19
כפי שהוסבר לך, את צריכה תעודת גירושין עם אפוסטיל.

את התעודת גירושין עם האפוסטיל יתרגם נוטריון ** אוקראיני **, על מנת שהרשויות באוקראינה יבינו מה כתוב בתעודה שאת מציגה להם.

לצפיה ב-'הנפקת דרכון למתאזרח'
הנפקת דרכון למתאזרח
21/03/2017 | 12:44
4
59
אשתי פיליפינית,עומדת לקבל אזרחות בסוף מרץ.
במשך 5 שנות תושב ארעי לא יצאה מן הארץ.
יופי.
מה זה אומר לגבי הנפקת דרכון? כי קראתי את הנוהל ולא הבנתי אותו.
האם תוכל לקבל דרכון במיידי לתקופה מוגבלת?
האם תצטרך להמתין תקופה בה תוכיח כוונת השתקעות בארץ?
אם לא יונפק לה דרכון מיידי היא תשתמש בדרכון הפיליפיני? ואז כשתחזור לארץ כאזרחית ישראלית לא תעוכב בשדה התעופה שהרי לא השתמשה בתעודת מעבר ישראלית?
לעונים תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/03/2017 | 13:51
3
45
הנפקת דרכון ראשונה אחרי התאזרחות  - תוקף הדרכון לשנה.
אחרי התאזרחות היא תוכל להזמין דרכון מייד. קח בחשבון עדיף שהיא תזמין דרכון קרוב לתאריך נסיעתה למה מדינות דורשותת דרכון בתוקף למינימום 6 חודשים.
ברגע שהיא אזרחית היא תהיה חייבת לצאת מישראל עם דרכון ישראלי.
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
21/03/2017 | 15:08
2
41
כי שמעתי שלל דעות או נוהלים של משרד הפנים כמו ששלושה חודשים ראשונים מקבלת האזרחות משתמשים בדרכון הזר.אחרי 3 חודשים מקבלים דרכון לשנה ואחרי שנה מקבלים דרכון ל...5 או 10 שנים אני לא יודע בדיוק

תודה
לצפיה ב-'לא, יש אפשרות להזמין מייד'
לא, יש אפשרות להזמין מייד
21/03/2017 | 17:01
21
לצפיה ב-'משרד הפנים אינו חייב להנפיק דרכון'
משרד הפנים אינו חייב להנפיק דרכון
22/03/2017 | 13:55
37
אם הוא משתכנע שהמבקש אינו נשאר בישראל. תעודת מעבר ישראלית מונפקת כאלטרנטיבה ומאפשרת כניסה ויציאה מישראל. 
לצפיה ב-'שהייה של חמישה חודשים בישראל'
שהייה של חמישה חודשים בישראל
22/03/2017 | 10:43
56
בן זוגי (אירופאי)מגיע להיות פה איתי כשלושה חודשים
ולאחר מכן אנו רוצים להאריך לעוד כמה חודשים עד חודש ספטמבר בו הוא מתחיל ללמוד בחו"ל.
השאלה היא כזאת
באם אני מגישה את הבקשה לויזת בן זוג כאשר הוא כאן בויזת תייר האם ידרשו ממנו לצאת מישראל?
האם עדיף לו להיכנס פעמיים על ויזת תייר שלושה חודשים לצאת שבוע וחצי ולחזור?
או בזמן שיהיה פה להגיש ויזת בן זוג?
אני מפחדת שלא יתנו לו לחזור בפעם השניה באם אתחיל בהזמנה.
התכנון שלי הוא בדצמבר לעבור לאירופה.
אך רציתי שבזמן שהייתו פה ולטווח הרחוק תהיה לו ויזת בן זוג?
מה אתם ממליצים והאם יש בעייתיות בכניסה לארץ בשנית שוב לויזת תייר לאחר שבוע וחצי.
לצפיה ב-'מה צריך לעשות כשעוברים לא/5'
מה צריך לעשות כשעוברים לא/5
21/03/2017 | 08:21
4
86
בשעה טוב, לאחר שנה וחצי בסטטוס ב/1 התקדמנו אתמול ל- א/5 :)
מסקנה ראשונה - כדאי שבתעודת הנישואין יהיו רשומים מספרי הדרכונים שלכם. חוסר רישום גורם לטענות בסגנון "כן, אתם זוג, אתם גרים יחד, אבל אולי אתה התחתנת עם מישהי אחרת עם אותו שם ואותו תאריך לידה". *התחתנו בנבאדה.
מעבר לכך אשמח אם תוכלו לעזור לעשות סדר בביורוקרטיה שצריך לעשות כעת.
ברור שצריך לרשום את חשבונות הדירה על שם שנינו.
ברור שלצורך קופת חולים צריך להמתין עוד חצי שנה.
אבל מה עוד? לא כל כך ברור איך מעדכנים במע"מ/מס הכנסה/משרד הרישוי? והשאלה הכי חשובה - מה עוד צריך לעשות/איפה עוד צריך לעדכן?

תודה לכולם :)
בסוף המטרה היא שהפגישה הבאה תעבור חלק

תודה רבה לכולם
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/03/2017 | 13:53
55
אנחנו בזמנו לא עדכנו אף אחד חוץ מאשר את הבנק וחברות האשראי. 
אם יש לה תיק במעמ/מס הכנסה וכו׳ אז תעדכנו אותם.
לצפיה ב-'צריך'
צריך
21/03/2017 | 17:54
47
1. לעדכן זאת לאחר 183 יום בארץ בביטוח לאומי בסניף הקרוב למקום מגוריכם ולקבל זכאות לשירותי בריאות ממלכתיים + להירשם לקופ"ח
2. לעדכן את מספר הזהות החדש שקיבלתם בכל גופי הממשלה למרות שהם אמורים להתעדכן אוטומטית - לא לסמוך עליהם - אם יש לכם מספר פיקטיבי בגוף כלשהו (מע"מ, מס הכנסה וברשיון הנהיגה הישראלי) צריך לעדכן את המספר החדש של הזהות הישראלית במחשבים שלהם.
אני חושבת שזהו.....
בהצלחה.
לצפיה ב-'אני לא יודע לענות על השאלה הספציפית'
אני לא יודע לענות על השאלה הספציפית
21/03/2017 | 20:54
1
50
אבל נתקלתי בסיפור דומה לא מזמן.
לא זוכר אם כתבתי עליו כאן. לדעתי כן.
הייתי צריך למלא איזשהו טופס למס הכנסה. מילאתי אותו.
הייתה שם שאלה אם אני נשוי וכתבתי שכן, גם בישראל אני רשום כנשוי,
אם כי השבוע הסתבר לי שלא ממש. זה עוד אחד מפלאי הביורוקטיה.
במשרד הפנים אני רשום כנשוי, אבל בתעודת הזהות מסרבים לשנות
מרווק לנשוי, אני חייב להגיע לשם פיזית.
מתי זה יקרה, מתישהו בשנים הקרובות כנראה.
אבל בקשר למספר הת.ז. של בת הזוג שלי שהייתי צריך להכניס לטופס,
לא יכולתי. הטופס לא קיבל את זה. זה טופס אינטרנטי.
בסוף התגברתי על זה אבל זה לא היה פשוט.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/03/2017 | 14:56
7
לצפיה ב-'משהו שקראתי כרגע.'
משהו שקראתי כרגע.
21/03/2017 | 20:24
78
מנהל שירות "בדיקת אבהות"בבית החולים תל השומר השתכר 81,049 שקל בחודש.
נכון שזה משמח?
לצפיה ב-'התחלת הליך הארכת ויזה מעבר ל 3 חודשים'
התחלת הליך הארכת ויזה מעבר ל 3 חודשים
20/03/2017 | 10:58
3
74
שלום, 
אשמח לדעת איך הכי נכון להתחיל הליך להארכת ויזה עבור חברתי תושבת גרמניה. יש לציין שהיא קיבלה ויזה במהלך כניסתה לראשונה לישראל למשך 3 חודשים והיא שוהה בישראל כבר 3 שבועות. היינו מעוניינים להאריך בעוד 3 חודשים וגם להצהיר בהמשך על חיים משותפים. 
מתי הכי נכון יהיה להתחיל בהליך?
תודה רבה 
לצפיה ב-'אם אתם הולכים לתהליך של חיים משותפים'
אם אתם הולכים לתהליך של חיים משותפים
20/03/2017 | 13:12
1
54
אז למה לא להתחיל עכשיו?
התהליך ארוך גם ככה, חבל על פז"ם שלא דופק. המלכוד היחיד שיש לכם כעת היא כיצד להשיג את המסמכים הדרושים מבלי לצאת מישראל. 
לצפיה ב-'מסמכים זה לא בעיה'
מסמכים זה לא בעיה
20/03/2017 | 20:58
37
יש פדקס אפשר לשלוח בדואר.

לדעתי הם פשוט עדיין לא סגורים שהם מעוניינים בכך.

אני חושב שלקראת תום הויזה כדאי להזמין תור במשרד הפנים, ובמקביל לבקש הארכה של ויזת התייר.

ברגע שיש תור, לדעתי ישנו סיכוי טוב לקבל הארכה ב 3 חודשים.
לצפיה ב-'יש לי ניסיון בסיטואציה דומה- סירבו להאריך אשרת תייר ללא הליך'
יש לי ניסיון בסיטואציה דומה- סירבו להאריך אשרת תייר ללא הליך
20/03/2017 | 21:23
48
אני הזמנתי את אשתי (היום) בת זוגי (דאז) דרך משרד הפנים, והיא קיבלה אשרה למשך 3 חודשים על בסיס אשרת תייר. שהגענו להאריך (ביקשנו יותר זמן לשהות יחד לפני תחילת תהליך) התעקשו איתנו : או שתעזוב ותזמיןאותי על פי הנוהל או שתגיש בקשה עם כל הניירת עכשיו. למזלי הייתה לנו כל הניירת. 
והכי מצחיק, הגשנו את כל הניירת, בדקו, שילמתי אגרה ואז ענו לי שיזמינו אותנו לרישיון ובנתיים יתנו לה.. הופה... אשרת תייר ל 3 חודשים 
לצפיה ב-'תשלומי ביטוח לאומי בתקופת האכשרה של א5'
תשלומי ביטוח לאומי בתקופת האכשרה של א5
19/03/2017 | 11:11
1
56
שלום לכולם, בתקופת האכשרה (183 יום) של ויזת א5, צריך או צריך לשלם ביטוח לאומי? תודה רבה
לצפיה ב-'צריך'
צריך
20/03/2017 | 20:48
28
ניתן לשלם גם רטרואקטיבית בעת קבלת הזכאות.

לצפיה ב-'ביקור ארוך עם המשפחה בארץ - צריך ויזות מיוחדות?'
ביקור ארוך עם המשפחה בארץ - צריך ויזות מיוחדות?
20/03/2017 | 16:26
36
הי,
אני ישראלי מעוניין לבוא לארץ לתקופה של 6-12 חודשים או יותר עם אשתי ובנותיי האמריקאיות לא-יהודיות.
כמה זמן נוכל להשאר בלי להתחיל ענינים וניירת? מה הדרך הכי פשוטה להשאר לתקופה של שנה?
תודה רבה על העזרה!
לצפיה ב-'התחלת נוהל חיים משותפים עם בת זוג מסורבת כניסה לארץ'
התחלת נוהל חיים משותפים עם בת זוג מסורבת כניסה לארץ
17/03/2017 | 12:31
4
147
הי חברים,
אני תושב ת"א בן 27 , מנהל קשר רומנטי עם בת זוג בגילי תושבת רוסייה. 
הכרנו במהלך שהות שלה בארץ (שהות שנייה) בחודשים אוקטובר-דצמבר (שהתה 80 יום סה"כ,בתוך תקופת הויזה). במהלך תקופה זו היא שהתה אצלי תקופה של חודש שבסופה חזרה לרוסייה.

בתחילת ינואר טסתי למוסקבה,שהיתי איתה שבוע ימים,הכרתי את משפחתה ובמהלך השהות החלטנו להמשיך את הקשר פה בארץ.

זוגתי הגיעה ארצה בתחילת פברואר,עם כל המסמכים הייעודיים לפתיחת הנוהל במשרד הפנים אך סורבה כניסה. אציין כי היה לה כרטיס טיסה הלוך-חזור,היא נחתה פה יום לפניי יום הולדתה , היה לה בוקינג במלון ובכל הפעמים הקודמות בארץ היא לא שהתה מעבר לתקופה ויזת התייר שלה. היא לא ציינה בשום שלב בחקירה שהגיעה אליי,האמת היא שלא שאלו אותה דבר על אם מישהו ממתין לה אלא רק הטיחו בה האשמות שהיא באה לארץ לעבוד בזנות (!!)

ברגע שהיא גורשה והבנתי שאין לי איך לעזור לה (עו"ד דרשו מחירים הזויים ואפשרות להגשת ערר הייתה בחלון זמן של 3 שעות בלבד) סגרתי כרטיס טיסה במיידי והמראתי איתה ,באותה הטיסה מבלי שתדע שאני עולה אליה,למוסקבה.
בשישי שעבר טסתי אליה בפעם השלישית לחגוג יחד את חג הפורים, בשני הקרוב אני מגיע לפגישה במשרד הפנים בת"א להתחיל את הנוהל.

יש לי את כל המסמכים הדרושים,מתורגמים ועם חתימות אפוסטיל.
צירפתי מכתבים,תמונות,ועוד הוכחות על טיב ואיכות הקשר -- הכל ע"פ הנוהל http://www.ktalegal.com/he/media/k2/attachments/granting_status_to_foreign_spouse_of_israeli_citizen_regulation.pdf

השאלה שלי , ותודה אם הגעת עד כאן , היא כיצד עליי להערך לפתיחת התהליך המדורג? אני נמצא בתקופה של אי ודאות...

• לא יודע אם וכיצד הגירוש של זוגתי ישפיעו על התהליך,כי הבנתי שברוב המקרים קיימת דרישה להעברת סכומי ערבות במזומן שלי ולזוגתי אין יכולת להמציא.
  • האם נכון להתחיל את ההליך או אולי כבר לחסוך כאבי ראש ולהינשא?

אשמח לקבל עזרה ממי שחווה מקרה דומה של התחלת תהליך מדורג עם בת זוג לאחר גירוש,ובנוסף אשמח לקבל רשמים ממשרד הפנים בת"א
המון תודה!
לצפיה ב-'גם אם תינשאו לא בטוח שהיא תקבל אשרת כניסה'
גם אם תינשאו לא בטוח שהיא תקבל אשרת כניסה
17/03/2017 | 14:38
89
במיוחד לאור העובדה שהיא גורשה מכאן. אני לא אומר שלא כדאי לנסות אבל אין הבדל בין 2 ההליכים  במקרה הספציפי הזה.
לצפיה ב-'תתחיל את התהליך'
תתחיל את התהליך
17/03/2017 | 20:52
92
אני לא חושב שלעובדה שכניסתה סורבה תהיה השפעה גדולה.

תצטרכו להכין הסבר מדוע עד עכשיו לא התחלת את התהליך ורק עכשיו אחרי שסורבה כניסתה נזכרתם שאתם זוג. אבל זה בקטנה, אתה יכול להגיד שחשבתם שתיסעו אחד לשני כתיירים, וברגע שכניסתה סורבה החלטתם להתקדם לקשר רציני ומתמשך יותר.

יכול להיות שתידרש בערבות.

לנישואים לא תהיה השפעה ישירה על כניסתה לארץ, אבל יהיה לכך השפעה(חיובית) בהמשך התהליך מבחינת זמנים, מעמד וכדומה.

לצפיה ב-'לפני שאתה חושב מה לעשות'
לפני שאתה חושב מה לעשות
19/03/2017 | 13:22
73
מה כדאי מה לא כדאי וכו'
תקבע תור במשרד הפנים בתל אביב.
בכל מקרה זה לא יזיק לך.
לצפיה ב-'חסרים כמה פרטים.'
חסרים כמה פרטים.
21/03/2017 | 20:34
33
מה הייתה סיבת הגרוש?
יתכן ותצטרך להפקיד ערבות
יתכן והיא גם לא תקבל אשרה בכלל, יתכן גם שהכל יעבור בסדר.
יום ההולדת שלה לא מעניין, גם הטיסות שלך לא, מצטער שאני כותב על זה,
מה שחשוב הוא מדוע היא סורבה כניסה.
לצפיה ב-'מחפשת המלצה לנוטריון צרפתית - אנגלית'
מחפשת המלצה לנוטריון צרפתית - אנגלית
19/03/2017 | 12:46
24
שלום לכם

שוב נעזרת בכם.
מישהו יכול להפנות אותי לנוטריון צרפתית-אנגלית לצורך אישור תרגום תעודת הלידה של בן זוגי?
מאזור המרכז.
נ.ב. עוד שבועיים פגישה ראשונה במשרד הפנים, תחזיקו אצבעות. 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

חלי שניר - פסיכולוגית קלינית ורפואית
חלי שניר
ענת בן דוד- סקסולוגית
חשים חוסר סיפוק מחיי
Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה