לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פתיחת בקשה לאיחוד משפחות'
פתיחת בקשה לאיחוד משפחות
23/01/2017 | 06:33
3
24
לפי נוהל משרד הפנים המסדיר מעמד של בני זוג זרים, שלא נשואים אחד לשני. כתוב שבעת הגשת הבקשה, על שני בני הזוג להיות ביחד בלשכה. אולם, אני זוכר שקראתי איפשהו שאפשר להגיש את הבקשה על-ידי אחד מבני הזוג (הישראלי מגיש). אני פשוט הולך השבוע להגיש את הבקשה ומחפש אשרור למידע זה. בת הזוג שלי נמצאת כרגע באוקראינה, כמובן שאת כל המסמכים מצידה (תמצית רישום, תעודת יושר, תעודת לידה וכן את הבקשה ל-א/3, יש לי כבר מלא ומסודר כנדרש). אני ממש מקווה שלא יעשו לי בעיות עם זה בגלל שהיא לא בארץ. ויתנו לי את האישור, ואז היא תוכל להיכנס לכאן כמו שצריך.
אשמח לתשובות/חיזוקים.
לצפיה ב-'זה ברור לגמרי'
זה ברור לגמרי
23/01/2017 | 08:44
2
17
את הבקשה יש להגיש כשבן הזוג נמצא בחו"ל. 
לצפיה ב-'אולי לך בתור עו"ד,'
אולי לך בתור עו"ד,
23/01/2017 | 09:03
1
14
מהנוהל הרלוונטי של רשות האוכלוסין משנת 2013 כתוב שיש חובת נוכחות של שני בני הזוג בלשכה. מוזר!
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
23/01/2017 | 14:13
5
הנוהל לא ברור אבל החברים כאן מדווחים שבפרקטיקה מיושם הנוהל של הנשואים גם ללא נשואים ובו נאמר שיש להזמין את בן הזוג כאשר הוא בחו"ל. זה גם מונע את המצב הבעייתי שבן הזוג מגיע לארץ עם אשרת ביקור ונאלץ לשקר שהוא לא נשאר כאן. 

לצפיה ב-'צעדים ראשונים להגעה לארץ...'
צעדים ראשונים להגעה לארץ...
20/01/2017 | 16:51
1
77
הי!
חדשה בפורום ואשמח לסיוע שלכם!
בן זוגי מגרמניה ואנחנו רוצים להתחיל את חיינו כאן , איך עושים את זה???

אשמח להמלצות לדברים ההכרחיים אותם יש לבדוק, סדר פעוולות מומלץ, אשרות שונות וכדו'. אני יודעת שלא מעט שאלות, אבל בדיוק היכן שאנחנו נמצאים כעת, די מבולבלים איך לעשות זאת, כך שאשמח לשמוע מאחרים שהיו שם!

בנוסף, המלצות לאולפן/מרכזים ללימוד עברית במידה ויש לכם.
תודה רבה!

לצפיה ב-'היי, בשעה טובה'
היי, בשעה טובה
23/01/2017 | 09:49
18

האם אתם נשואים? אם לא אז מתכוונים להינשא?
בכל מקרה דברים בסיסיים: תעודת לידה, תעודת גירושין אם יש, תעודת נישואים אם יש, אישור על העדר רישום פלילי. הכל מתורגם לאנגלית וחתום עם אפוסטיל. הוכחות לקשר שלכם - תמונות, תדפיסי טלפונים, כרטיסי טיסה וכו׳...
את צריכה קודם כל לגשת למשרד הפנים במקום מגוריך ולהזמין אותו לישראל. מכיוון שלא רשמת מה הסטטוס שלכם אז אני לא יודע מה להמליץ לכם אבל בכל מקרה הכל מתחיל במשרד הפנים.
לגבי אולפן - תראי זה נורא אינדיווידואלי, אישתי הייתה באולפן גורדון שנחשב הכי יקר ובואי נגיד שזה לא עזר לה כמעט בכלום. באיזה אזור אתם תתגוררו?

לצפיה ב-'חשבון בנק משותף'
חשבון בנק משותף
21/01/2017 | 22:09
4
49
בן זוגי ואני גרים ביחד כמעט שנה (עברנו ראיון ראשון מספר חודשים אחרי כניסתו לארץ). מטעמי נוחות פחתנו לו חשבון בנק נפרד.
חבר סיפר לבן זוגי שכשהגיע לראיון שאלו אותו אם יש להם חשבון בנק משותף, וכאשר אמר שלא- אמרו לו לקבוע ראיון חדש אחרי שיפתחו חשבון בנק משותף.
האם זה ייתכן? 
ושאלה נוספת- האם אני אמורה להציג עובר ושב או להוכיח שיש לנו חשבון עם הכנסות של שנינו? או שמספיק אם נשנה את אחד החשבונות על שם שנינו ונמשיך להתנהל כלכלית בחשבונות נפרדים?
לצפיה ב-'זו לא דרישה מחייבת אבל זה מומלץ'
זו לא דרישה מחייבת אבל זה מומלץ
22/01/2017 | 08:31
2
29
מכיוון שאתם מנהלים משק בית משותף ישנן הוצאות משותפות. אתם צריכים להראות שאתם מנהלים את משק הבית ביחד. הגיוני לנהל אותו בחשבון בנק משותף. זה לא אומר שאתם חייבים לסגור את החשבונות הקודמים. 
לצפיה ב-'עובר ושב'
עובר ושב
22/01/2017 | 20:23
1
11
אבל האם צריך להראות עו"ש משותף ולתת הסברים מה הכנסות שלו ומה שלי, או רק לומר שיש לנו חשבון בנק משותף ולהראות אישור כללי על כך?
לצפיה ב-'אישור מספיק'
אישור מספיק
22/01/2017 | 20:34
12
כפי שנכתב, אין חובה אבל כל דבר שמחזק את הנרטיב של חיים משותפים עוזר.
לצפיה ב-'לא חובה, אם יש מספיק הוכחות אחרות למשק בית משותף'
לא חובה, אם יש מספיק הוכחות אחרות למשק בית משותף
22/01/2017 | 10:41
13
לצפיה ב-'התייעצות לקראת חידוש ויזת ב1'
התייעצות לקראת חידוש ויזת ב1
22/01/2017 | 12:42
1
45
שלום לכולם,
אז יש לנו תור בעוד כשבועיים לחידוש ויזת ב1 ויש לי כמה שאלות שקצת לא ברורות לי..
דבר ראשון חשבון הבנק - אין לנו חשבון בנק משותף כי בלאומי לא הסכימו לפתוח לנו ושלחו אותו לסניף אחר ושם פתחו לו חשבון משלו. כמה זה קריטי?
חשבונות משותפים - החשבונות רשומים על שם בעלת הדירה (מים,ארנונה,חשמל) אז זה לא על שמנו, יש לזה משמעות? חשבונות נוספים כמו כבלים הם על שמי בלבד..
בן זוגי עובד בסופר והחלוקה עובדת שהוא אחראי על הקניות שם ואני על החשבונות, אבל אין לי "הוכחה" לכך..כמה זה משמעותי?
מלבד תמונות משותפות,עדויות מחברים,כרטיסי טיסה לארץ שלו ומכתב מבעל הדירה שהוא אכן מתגורר עימי אין לי עוד שום הוכחות משותפות שעולות בראשי..

איזה עוד ניירת אפשר להביא?

תודה:)
לצפיה ב-'זה בסדר, צריך לקחת הכל בפרופורציה'
זה בסדר, צריך לקחת הכל בפרופורציה
22/01/2017 | 17:43
29
תגידו לפקידה שהבנק כרגע מסרב לפתוח לכם חשבון בנק משותף וזהו.
תבקשי מחברת הכבלים להוסיף את שמו של בן זוגך, זה לא אמור להיות בעיה.
אם לדוגמא תיקנו איזה מוצר יקר לבית תביאו את החשבונית. 
הכל יהיה בסדר.
לצפיה ב-'פקידי ההגירה מעכבים תיירים בגלל התכתבות בוואטסאפ'
פקידי ההגירה מעכבים תיירים בגלל התכתבות בוואטסאפ
19/01/2017 | 09:48
4
104

נשמע די הזוי. 
לצפיה ב-'יוני'
יוני
19/01/2017 | 13:09
2
54
אשמח להתייחסות האם מותר בכלל לפקיד ההגירה לחטט בטלפון אישי ללא צו?

לצפיה ב-'גם לא ברור אם יש קריטריונים ברורים למניעת כניסה'
גם לא ברור אם יש קריטריונים ברורים למניעת כניסה
19/01/2017 | 14:17
1
51
האם זה באמת לפי המצב רוח של הפקיד? כיצד ניתן לערער על כך במקום? מדוע שתייר נורמטיבי לא יוכל להכנס?

לצפיה ב-'לפקיד ההגירה יש שיקול דעת עצום'
לפקיד ההגירה יש שיקול דעת עצום
20/01/2017 | 12:45
30
הוא מחליט מה סביר ומה לא על דעת מה ששמע וראה.
בזמן שהתייר מעוכב לגירוש למטוס הבא, שמורה לו הזכות להגיש ערר דחוף לצו מניעה עד לדיון בבית משפט.
ואז יימנע גירוש עד ששופט ידון בטענה שהגירוש לא מוצדק - כמובן אם מעיון במידע שתגיש רשות ההגירה, הוא יחליט שההחלטה סבירה, הוא לא יעצור את הגירוש.
ייתכן שתהיה פשרה של העמדת ערבות להבטחת יציאת התייר, כפשרה.

אבל כל הפרוצדורה תעלה אלפי שקלים.
לצפיה ב-'עילות סירוב ובדיקת טלפון'
עילות סירוב ובדיקת טלפון
19/01/2017 | 20:33
54
לפקידי הרשות במעברי הגבול יש רשימה של "עילות סירוב", מכוחן הם מוסמכים לסרב כניסה לישראל או להתנות את הכניסה בתנאים [עפ"ר הפקדה].
אחת העילות היא "חוסר שיתוף פעולה".
לפקיד אסור לקחת את הטלפון וודאי שאסור לו לחטט בתכתובות ללא צו או בהסכמתך, לכן הוא תמיד יבקש יפה את רשותך לעיין בתכתובות.
אם תסרב הוא רשאי לסרב כניסה בגלל "חוסר שיתוף פעולה", ובדרך כלל זה יצטרף לעילות נוספות.
יוני קם

לצפיה ב-'רישום זוג בחברת החשמל ?'
רישום זוג בחברת החשמל ?
20/01/2017 | 10:48
3
39
אני ואשתי עוברים לדירה מושכרת
חברת החשמל לא נותנת לי לרשום שניי שמות בחברת החשמל
אפשר או השם שלי או השם שלה בחשבונית אי אפשר לשנינו
זה קרייטי ?

לצפיה ב-'לא ברור מזה קשור לפורום.........אפשר לנחש אבל כדאי שתסביר'
לא ברור מזה קשור לפורום.........אפשר לנחש אבל כדאי שתסביר
20/01/2017 | 11:58
11
לצפיה ב-'זה לא קריטי'
זה לא קריטי
20/01/2017 | 12:39
15
לצפיה ב-'לא קריטי'
לא קריטי
22/01/2017 | 08:29
4
לצפיה ב-'נוהל ידועים בציבור'
נוהל ידועים בציבור
18/01/2017 | 20:18
4
77
שלום, חברה שלי היא סטודנטית שבדית שלומדת בשבדיה, הכוונה שלנו היא שלקראת הקיץ היא תעבור לכאן.
קראתי את הנוהל וממה שאני רואה קיימות שתי אפשרויות לפי הנוהל. אחת שהיא תבוא לכאן כתיירת, כפי שהיא עשתה ב7 הפעמים שהיא ביקרה כאן עד עכשיו, ואז נלך ביחד למשרד הפנים. מאחר ואני גר בתל אביב זה עשוי לקחת כמה חודשים לא מבוטלים עד שיקבעו לנו תור ובינתיים היא לא תוכל לצאת מהארץ (?) וגם לא לעבוד.
אפשרות שניה היא שאני אתחיל את התהליך לבד כאן, ונצטרך להמתין את לתאריך בו יקבעו לנו תור  במקרה כזה היא לא תוכל להיכנס לארץ עד התור  לביקורים (?)
בנוסף, אם הקביעת תור לוקחת שלושה חודשים איך מצפים שהמסמכים יהיו עדכניים..
אשמח להכוונה באיזו דרך לנקוט וכמה זמן לפני שהיא מתכוונת להגיע לארץ להתחיל במידה וזו הדרך השנייה.
תודה וערב טוב.
לצפיה ב-'הדרך השניה היא הדרך הלגיטימית'
הדרך השניה היא הדרך הלגיטימית
18/01/2017 | 20:51
1
26
לצפיה ב-'את זה הבנתי, למרות שלא ראיתי את זה בנוהל.'
את זה הבנתי, למרות שלא ראיתי את זה בנוהל.
19/01/2017 | 12:54
28
בכל אופן זה  בכלל לא עונה לשאלות שלי.
לצפיה ב-'תתחיל חצי שנה לפני'
תתחיל חצי שנה לפני
19/01/2017 | 20:53
1
32
דרך המלך היא בהזמנה מראש, למרות שבפועל רבים מגיעים ארצה ומתחילים מפה.
אם בהזמנה - כדאי להתחיל חצי שנה לפני המועד המתוכנן להגעה - שלושה חודשים להזמנת תור להגשת הבקשה, עוד חודשיים עד לעריכת ראיונות לשניכם ועוד חודש להחלטה.
עדיף להתחיל כמה שיותר מוקדם - גם אם יסיימו לפני המועד המתוכנן שלכם, תמיד אפשר לבקש אישור לדחות את מועד הכניסה.
לגבי תוקף המסמכים - אני יודע שיש פקידים שמבקשים חצי שנה ואפילו שלושה חודשים אחורה, אך על פי הנוהל אפשר להביא מהשנה האחרונה ויש להתעקש על כך [סעיף ב(6) לנוהל הסדרת מעמד לבני זוג].
יוני 
לצפיה ב-'תודה יוני '
תודה יוני
19/01/2017 | 22:04
28
במשך החצי שנה הזו להבנתי היא לא תכל להיכנס לישראל גם בתור תיירת נכון ?
אם זה המצב זה לא כזה קוסם לי..
בעצם, למה לא להתחיל את התהליך כשהיא כבר כאן? האם כתוב בנוהל מפורשות שזה אסור (קראתי ולא ראיתי איסור שכזה) מה החסרונות בזה ?

תודה וסופשבוע נעים.
לצפיה ב-'כניסה לארץ של בת הזוג לפני מועד הפגישה הראשונה'
כניסה לארץ של בת הזוג לפני מועד הפגישה הראשונה
19/01/2017 | 09:01
1
63
היי, כשהתקשרתי למשרד הפנים לקבוע תור לא ידעתי שזהו רגע תחילת התהליך ובכך אני אוסר על בת הזוג כניסה לארץ.
המצב הוא שיש לה כרטיס טיסה לארץ (25.2.17) ובמשרד הפנים אומרים לי שאסור לה להיכנס.
התור שלי כשבוע לאחר הגעתה (6.3.17) ובכל מקרה הבנתי שקבלת האישור לוקח כשלושה חודשים...

נאמר לי שיש אפשרות להגיע למשרד הפנים לפני התור עם המסמכים ולבקש מהם אישור כניסה חד פעמי כתיירת (כנראה שלפנים משורת הדין..). האם מישהו חווה משהו כזה? יש לו המצלות או טיפים? טפסים מיוחדים שכדאי להציג?
לצפיה ב-'אפשר'
אפשר
19/01/2017 | 21:04
43
תמיד יש שיקול דעת לאשר - תספרו את הסיפור ותראו שהיא רכשה את הכרטיס לפני ושהיא מגיעה כתיירת לתקופה קצרה - להציג גם כרטיס חזור.
אני מניח שבמקרה שלכם יבקשו הפקדת ערובה כספית להבטחת יציאתה ואפילו התחייבות שלא להגיש את הבקשה אם היא לא תצא.
יוני קם
לצפיה ב-'עזרה במילוי טפסים של לשכת הקשר'
עזרה במילוי טפסים של לשכת הקשר
19/01/2017 | 13:47
1
44
שלום,

אשתי קבלה ויזה ב1 לחצי שנה וגם טפסים למילוי ברוסית של לשכת הקשר, שם הטופס: בקשה לשינוי מעמד.
העניין הוא שאנחנו לא ממש מבינים מי צריך למלא איזה חלק בטפסים, לדוגמא:

א. יש חלק של ראש המשפחה - מי אמור למלא את זה?
ב. יש חלק של בן\בת זוג - מי אמור למלא את זה?

או שבכלל רק אשתי בלבד אמורה למלא את הטפסים? זה ממש לא מובן.

תודה לכל המשיבים.
לצפיה ב-'רק האישה ממלאה את פרטיה'
רק האישה ממלאה את פרטיה
19/01/2017 | 19:29
20
אתה לא קשור לטופס זה
לצפיה ב-'חזרה לארץ מחו"ל עם בת זוג'
חזרה לארץ מחו"ל עם בת זוג
18/01/2017 | 11:24
4
75
שלום לכולם,
קראתי בערך את כל הפורום ועדין יש לי תחושה של חוסר ודאות ומסרים כפולים, אשמח אם מישהו יכול לעשות לי קצת סדר בדברים
רקע:
נמצא בחו"ל מעל 6 שנים.
עם בת זוג (לא נשואים) 3 שנים, גרים יחד שנתיים.
בת הזוג שלי לא יהודיה, גרושה ללא ילדים.
עדין גרים בחו"ל, מתכננים להגיע לארץ בעוד 3-4 חודשים (לקראת מאי 2017)
הייתי רוצה לדעת מה התהליך שעלי לעשות ואיפה הוא מפורט?
פניתי לקונסוליה במקום מגורי ולא היה להם מושג, אמרו שיבדקו אבל מהכרות ונסיון איתם מדברים אחרים אני חושש שלא אקבל את התמונה המלאה
מקריאה בפורומים וקבוצות פייסבוק השונות אני מקבל 3 דרכי פעולה עיקריות:
1. הגשת בקשה דרך הקונסוליה המקומית, התחלת תהליך דרכם (כפי שציינתי לא ידעו על מה אני מדבר כשהתקשרתי)
2. הגעה שלי לארץ לפני זוגתי, ופתיחת תיק והזמנה של זוגתי - הליך שייקח כחודשיים לשלושה
3. חזרה של שנינו יחד ופתיחה של תיק כשאנחנו שם.
למיטב הבנתי אופציה 2 היא הכי מומלצת ו"נכונה", האם מישהו פה סיים תהליך דומה ואולי יהיה מוכן לשוחח איתי? או לשתף אותי בתהליך שעבר מהתחלה עד הסוף?
לצפיה ב-'אני מבין שזה למטרת השתקעות ולא לביקור'
אני מבין שזה למטרת השתקעות ולא לביקור
18/01/2017 | 12:57
2
38
ֿאם הבנתי נכון אז אכן, אופציה 2 היא האופציה הכי נכונה מבחינתכם.
לא אמרת מהיכן אשתך אז אסביר באופן כללי. עליך לגשת למשרד הפנים במקום שאתה רשום ולהזמין אותה. משרד הפנים יירצה צילום דרכון שלה וייתכן לך רשימה מסודרת. לבנתיים עדיך שאישתך תתחיל לאסוף מסמכים כגון: תעודת לידה, תעודת גירושין, אישור מהמשטרה על העדר רישום פלילי. כל זה צריך להיות מתורגם לאנגלית וחתום ע״י אפוסטיל/משרד החוץ ושגרירות ישראל באותה מדינה.
זאת ההתחלה לפחות.
לצפיה ב-'כן, למטרת התשקעות'
כן, למטרת התשקעות
18/01/2017 | 13:19
1
32
אנחנו גרים בדרום אפריקה

מה שלא היה לי ברור אם אפשר להתחיל תהליך מפה אבל נראה שלא, אני צריך לחזור לארץ
ומשם לפתוח את הבקשה.

היום חזרו אלי מהקונסולייה ואמר לי את אותו הדבר.
לצפיה ב-'אני עברתי תהליך דומה.'
אני עברתי תהליך דומה.
18/01/2017 | 17:31
42
גרתי עם בן זוגי בחו"ל שנה ואחר כך חזרתי לישראל לבד והזמנתי אותו. הוא היה בעיצומם של בחינות באוניברסיטה אז העדפנו שאני אחזור לבד והוא יצטרף אליי. וזה נראה לי הרבה יותר פשוט כך. אספנו שם את כל המסמכים ואני חזרתי איתם לארץ ופתחתי תיק פה. 
אני אשמח לדבר איתך עם תרצה.
לצפיה ב-'הנהלים אכן לא ברורים'
הנהלים אכן לא ברורים
19/01/2017 | 09:56
67
נוהל בני זוג נשואים מחייב התחלת התהליך בקונסוליה. בפרקטיקה מבקשים זאת גם מבני זוג לא נשואים. יש קונסוליות שלא מעודכנות בכך. הייתי מנסה להגיע לקונסול ומבקש ממנו אישור על כך שהוא לא מטפל בבקשה כזו ואז להגיע עם האישור הזה לארץ ל"ביקור". כדאי גם לכתוב למבקר המדינה בנושא. 
לצפיה ב-'המתנה לראיון'
המתנה לראיון
15/01/2017 | 16:06
1
106
שלום. רציתי לדעת האם זה הגיוני לחכות כמעט 3 שבועות אחרי ראיון של החברה ולא חזרו אלי? וכמה זמן אחרי הראיון שלי היא אמורה לקבל ויזה? תודה לכול מי שעוזר
לצפיה ב-'אין הגיוני'
אין הגיוני
18/01/2017 | 12:59
43
מציע לך לא להתקשר, אלא ללכת לסניף משרד הפנים ולשאול אותם מה קורה עם זה.
לצפיה ב-'תוקף מסמכים מתורגמים'
תוקף מסמכים מתורגמים
17/01/2017 | 19:40
2
48
היי, בן זוגי דאג לתרגום המסמכים וחתימת אפוסטיל כבר בדצמבר ונקבע לנו תור לראיון רק בסוף אפריל. האם יש תוקף כלשהו למסמכים הללו?
תודה לעונים :)
לצפיה ב-'בדרך כלל מדובר על חצי שנה של תוקף מסמכים'
בדרך כלל מדובר על חצי שנה של תוקף מסמכים
18/01/2017 | 12:58
1
28
אבל בוא נגיד שזה גמיש.
לצפיה ב-'היי מעדכנת שענו לי ממשרד הפנים שיש תוקף של שלושה חודשים :('
היי מעדכנת שענו לי ממשרד הפנים שיש תוקף של שלושה חודשים :(
18/01/2017 | 19:15
12
לצפיה ב-'ראיון בירושלים'
ראיון בירושלים
17/01/2017 | 19:42
1
71
שלום
היננו במשרד הפנים וקיבלנו ויזה לחצי שנה לאשתי.
ויזה B1
נתנו לנו טפסים למלות ולשלוח במעטפה ואמרו לנו שיזמנו אותנו לראיון בירושלים.שלחנו את הטפסים לפני חודש וחצי ועדיין לא קיבלנו זימון
למישהוא יש מושג באיזה משרד הראיון צריך להתקיים?
והאם יש להם מספר טלפון שאפשר לחייג אליהם?
ובאיזה ראיון מדובר שם?
תודה!
לצפיה ב-'עדיין ממתינים להעברת תיק '
עדיין ממתינים להעברת תיק
16/01/2017 | 16:21
3
72
היי כולם :)
אנחנו זוג שהתחיל תהליך  ידועים בציבור בלשכת ירושלים ומאז עברנו ללשכה בצפון, התחתנו בקפריסין הגשנו את כל המסמכים הדרושים ושילמנו את כל האגרות הנדרשות למסלול נשואים מראש.

העניין הוא כזה, מאז שפנינו אליהם בעניין הנישואין הם אכן שינוי לי את את המצב האישי ל"בבירור" אך לא הזמינו אותנו לראיון ולא שדירגו לבעלי את המעמד מב1  לתושב זמני ... אלא רק האריכו את הב1 עד שהתיק יגיע.
זה קצת מציק וקצת מדאיג כי כבר חודשיים אנחנו מחכים שהתיק יגיע ללשכה ואין שום מכתב ושום טלפון.

מישהו יכול לייעץ לי איך עליי לפעול במצב כזה?
לצפיה ב-'את רשאית לפנות לפניות הציבור או למנהלת הלשכה-בכתב'
את רשאית לפנות לפניות הציבור או למנהלת הלשכה-בכתב
16/01/2017 | 18:05
22
לצפיה ב-'תשלחי פקס'
תשלחי פקס
16/01/2017 | 18:11
38
למנהלי 2 הלשכות
לצפיה ב-'מנסיון עם אותה בעיה - מבקר המדינה.'
מנסיון עם אותה בעיה - מבקר המדינה.
17/01/2017 | 16:26
18
לצפיה ב-'פניה לבית משפט למשפחה בנושא אבהות'
פניה לבית משפט למשפחה בנושא אבהות
15/01/2017 | 14:12
5
65
שלום לכולם, דחו את בקשתנו להכיר בבן זוגי כאב הילד וכעת אנו צריכים לבצע בדיקת אבהות. האם מספיק להגיע לבית המשפט או האם יש לקבל הפנייה ממשרד הפנים?
תודה לעונים
לצפיה ב-'אין צורך בהפניה'
אין צורך בהפניה
15/01/2017 | 14:58
26
לצפיה ב-'היי'
היי
15/01/2017 | 20:49
3
46
עברנו את זה גם.
תפנו לסיוע המשפטי, הם ידריכו אתכם בדיוק מה צריך לעשות.
העלויות גם יהיו מזעריות דרכם .. אנחנו למשל שילמנו רק אגרת בית משפט שזה היה 550 ש"ח או משהו כזה.
לצפיה ב-'תודה לעונים. אילו מסמכים עלי להביא עימי לבית המשפט'
תודה לעונים. אילו מסמכים עלי להביא עימי לבית המשפט
16/01/2017 | 06:57
2
32
על מנת להגיש את התביעה? לצערי בדקתי ואני לא זכאית לסיוע משפטי.
לצפיה ב-'כותבים בקשה'
כותבים בקשה
16/01/2017 | 09:56
1
34
בבית המשפט אתם צריכים לפתוח תיק בקשה להכרה באבהות. צריך לכתוב בקשה מנומקת ולהחתים עליה עו"ד (בד"כ יש תורן במזכירות שחותם על תצהירים). הייתי מציין גם שלפי פסיקת בג"צ אין חובה לערוך בדיקת רקמות ומבקש מבית המשפט להכיר באבהות על סמך התצהיר בלבד. בהצלחה! 
העלות של בית המשפט אינה גבוהה, זו רק אגרת פתיחת התיק. העלות הגבוהה היא הבדיקה עצמה. 
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע!'
תודה רבה על המידע!
16/01/2017 | 15:46
12
לצפיה ב-'רישום לגני ילדים וביטוחי בריאות'
רישום לגני ילדים וביטוחי בריאות
15/01/2017 | 19:48
1
51
שלום לכולם,
בשבוע הבא תגיע אשתי וביתה לארץ לאחר שעברנו את התהליך מול משרד הפנים.
אמרו לנו לחכות מספר ימים לאחר ההגעה ואז להגיע למשרד הפנים.
האם ניתן לרשום את הילדה (בת 5.5) לגן באופן מיידי ?
האם ביטוחי הבריאות הפרטיים שנעשה יוחזרו (כספית) לאחר התקופה של ה 183 יום ?
יש הגבלה לגבי נסיעות לביקור המשפחה שלה / סתם חופש בתקופה זו ?
תודה מראש לעוזרים
לצפיה ב-'קודם'
קודם
15/01/2017 | 21:52
36
תחכו לפגישה במשרד הפנים, שהילדה תקבל אשרה ואז תפנו לרשות המקומית לצורך רישומה לגן.

לצפיה ב-'עלות עמלת פתיחת תיק חיים משותפים'
עלות עמלת פתיחת תיק חיים משותפים
14/01/2017 | 11:16
9
70
שלום לכולם,
אשמח לדעת ממי שעשה זאת לאחרונה או לחילופין ממי שבקיא בנושא! בעוד כשבועיים אלך למשרד הפנים לצורך פתיחת תיק חיים משותפים, הבנתי שהפרוצדורה כרוכה בתשלום עמלה. אני לא מצליח למצוא מקור מהימן שממנו אוכל ללמוד על גובה העמלה. בחלק מהמקומות אמרו לי כי העמלה היא 250 ש"ח ובחלק מהמקומות שהיא מעל 1,500 ש"ח. אשמח לקבל תשובה חד-משמעית מכל מי שיודע על כך.
בתודה מראש,
אלכס.
לצפיה ב-'באתר רשות ההגירה יש לוח אגרות'
באתר רשות ההגירה יש לוח אגרות
14/01/2017 | 13:01
1
41
לצפיה ב-'חיפשתי וחיפשתי,'
חיפשתי וחיפשתי,
14/01/2017 | 14:08
45
לא מצאתי כלום.
לצפיה ב-'אגרות'
אגרות
14/01/2017 | 15:12
6
70
מסלול לא נשואים - כמאתיים שח. 
מסלול נשואים - כאלף שח. 
ואם אתה עובר מסלול בעקבות נישואים - אתה משלם את שניהם מלא, אין קיזוז...
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/01/2017 | 15:18
5
49
מאיפה המידע הזה?
אני פשוט רוצה להיות מוכן עם הכסף מראש, כדי שזה לא יעכב אותי.
לצפיה ב-'משלמים בכרטיס אשראי בעמדה, לא מבקשים מזומן'
משלמים בכרטיס אשראי בעמדה, לא מבקשים מזומן
14/01/2017 | 19:46
4
26
לצפיה ב-'אין לי כרטיס אשראי'
אין לי כרטיס אשראי
14/01/2017 | 19:50
3
40
כמה משלמים בסופו של דבר? (להליך הידועים בציבור!).
לצפיה ב-'כמו שיוני אמר, כמאתיים שח'
כמו שיוני אמר, כמאתיים שח
14/01/2017 | 20:08
2
26
לצפיה ב-'שים לב'
שים לב
15/01/2017 | 10:46
1
47
אם תרצו אינטרויזה אז צריך להוסיף עוד כמאתיים ש"ח.
לצפיה ב-'מה זה אינטר-ויזה?'
מה זה אינטר-ויזה?
23/01/2017 | 09:06
3
ואגב, האם בתקופה הראשונה (עד שיזמנו אותנו לראיון הראשון שאחריו נכנס לתהליך מדורג/נקבל ויזת ב/1) אנחנו יכולים בכלל לצאת לחו"ל?
לצפיה ב-'פיליפינים?'
פיליפינים?
14/01/2017 | 06:42
5
75
בת זוג מהפיליפינים. מעולם לא הייתה בישראל - הכרתי שם..
להבנתי יש פטור מויזה לבעלי דרכון פיליפיני בהגעה לנתבג.
אם אני קונה לה כרטיס טיסה  והיא מגיעה לנתבג  עד כמה ישנו החשש שהיא תעוכב ע"י רשות האוכלוסין? ואם ישנו סיכוי גבוה כיצד עליי לנהוג (אני מנסה להמנע מלפנות למשרד הפנים במחוז תל אביב עד כמה שניתן).
התוכנית היא להביא אותה לישראל כתיירת לחודש וכאן לחתום על תעודת זוגיות לפי COMMON LAW MARIAGE ו - Institutional Cohabitation
לצפיה ב-'הזוגיות בישראל לצורכי רשות ההגירה היא נישואים'
הזוגיות בישראל לצורכי רשות ההגירה היא נישואים
14/01/2017 | 13:05
1
60
או ידועים בציבור. נישואים בתוך המדינה אינם אפשריים למעט אולי נישואי סלבדור (תבדוק באינטרנט).

עליה להצהיר אמת בבקשה לאשרת כניסה. גם אם היא פטורה מויזה היא בוודאי תישאל בשדה התעופה לגבי מטרת כניסתה.
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
14/01/2017 | 18:25
34
כנאה שקפריסין תהיה אופציה לא רעה בשבילנו כשיגיע הרגע....

לצפיה ב-'אני לא מבין'
אני לא מבין
15/01/2017 | 06:58
1
35
הכוונה שלך היא שהיא תשאר כאן לחיות איתך כבת זוג?
אם כן כדאי שתתעורר ותתחיל לאסוף ולאמת את כל הניירת שלה מהפיליפינים:
א. תעודת רווקות
ב. תעודת יושר עדכנית
ג. תעודת לידה.

כל התעודות חייבות להיות מאומתות ומתורגמות ע"י אפוסטיל או שרשרת חותמות.
אם תגיעו ללא התעודות, היא תוכל להשאר כאן בתור תיירת בלבד ולתקופה מוגבלת (במידה ולא ימנעו את כניסתה בנתנ"ג ותוכיח לפקיד ההגירה שיש לה אמצעי מחיה כאן וזיקה לחזור למולדת, אם יש חשש להשתקעות - סירוב ואחורה פנה) ואף אחד לא יתן לה אשרה גם אם תקפצו להתחתן בקפריסין, ללא התעודות הנ"ל.

לצפיה ב-'הכוונה טיול לחודש'
הכוונה טיול לחודש
21/01/2017 | 07:46
1
ברור לי שהיא צריכה לצאת ואז אני צריך לפנות למשרד הפנים ולהגיש בקשהב שיכירו בחוזה בינינו. אבל כנראה שאעשה את הדרך הארוכה (פנייה לרשות האוכלוסין והפקדת ערבון) כשיהיה רלוונטי מבחינת עבודה שלה.
לצפיה ב-'רוב הסיכויים שהיא תעוכב'
רוב הסיכויים שהיא תעוכב
15/01/2017 | 08:59
38
משום שאם היא מעוניינת להשתקע מצד אבל מתחזה לתיירת מצד שני אז היא עוברת עבירה. 
ההליך הנכון הוא להזמין אותה לכאן באופן רשמי כחלק מתהליך הגירה של ידועים בציבור. ישנו נוהל מפורט המסביר את התהליך. אם אתם מתכוונים להתחתן ממילא אולי עדיף לעשות זאת לפני כן. כפי שכתבו לפניי, יש להתכונן עם מסמכים רלוונטיים המפורטים בנוהל. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'אוסטרלים '
אוסטרלים
13/01/2017 | 22:14
59
שלום,
אני נשוי לאוסטרלית ומחפש זוגות נוספים שבהם בן או בת הזוג אוסטרלים.
תודה.
לצפיה ב-'נישואים אזרחיים'
נישואים אזרחיים
09/01/2017 | 00:50
4
159
היי כולם 
חברתי באה ממערב אירופה.
יש לי 2 שאלות:
1) אני רוצה להבין מהי הדרך המהירה ביותר לקבל א5 וכמה זמן זה ייקח פחות או יותר.. אין לנו בעיה לעשות נישואים אזרחיים בחו״ל..
2) לפני כ8 שנים היא הייתה נשואה פה לבחור ישראלי ועברה את התהליך , קצת אחרי שהיא קיבלה א5 הם לא הסתדרו והיא עזבה את הארץ, זה נגמר ביניהם והבנתי שהוא הלך למשרד הפנים ואמר שהיא לא אוהבת את ישראל..דברים כאלה (עשה לה דווקא) - האם זה יכול להשפיע על התהליך בצורה כלשהיא ? חשוב לציין שמאז היא הייתה בארץ לא מעט פעמים ואף פעם לא עשו לה בעיות בכניסה..

תודה לכולם 
לצפיה ב-'נישואין'
נישואין
09/01/2017 | 09:05
3
106
היא הדרך הקצרה ביותר. אזרחי מערב אירופה מקבלים יחסית טיפול נוח.
לצפיה ב-'אחלה תודה על התשובה, רק רציתי להבין- '
אחלה תודה על התשובה, רק רציתי להבין-
11/01/2017 | 19:39
2
69
כמה זמן בערך ייקח לקבל א5 מרגע שהתחתנו נניח בקפריסין?
ושוב.. האם אתה חושב שהעובדה שפעם היא הייתה בתהליך שהופסק בגלל גירושין מבעלה לשעבר יכולה להפריע ?

תודה!
לצפיה ב-'כחצי שנה'
כחצי שנה
12/01/2017 | 13:48
1
54
לא נראה לי שהתהליך הקודם אמור להשפיע בהנחה שהתהליך עצמו היה תקין. הרבה זוגות נפרדים באמצע הצהליך.
לצפיה ב-'אחלה . תודה רבה!'
אחלה . תודה רבה!
12/01/2017 | 14:49
18

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
פורום תמ
פורום תמ"א 38
הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה