לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זוגות מעורבים

בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום
 שלום
המשך >>

לצפיה ב-'בדיקות הריון'
בדיקות הריון
28/05/2017 | 19:20
1
25
אנחנו מבקרים בארץ ואשתי בהריון. צריכים לבצע בדיקות שגרתיות של הריון (בדיקת דם סוף שליש ראשון, וכתלות במחיר -
אולי גם אולטראסאונד).

דיברתי עם קופת חולים לאומית והם אמרו שאי אפשר לעשות אצלם באופן פרטי. רק מבוטחים, אבל לה יש פה רק ביטוח נסיעות כי אנחנו פה לביקור. איפה אפשר לעשות בדיקות באופן פרטי? יש המלצה? כמה אמור לעלות?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
29/05/2017 | 09:42
7

מעבדת רוזנבלט מבצעת בדיקות דם באופן פרטי:http://rozenblat.zapages.co.il
אולטראסאונד יש לך בכל רחבי הארץ. באיזה אזור אתם צריכים?

לצפיה ב-'חתונה איט איז, אנא סיייעו לי אם יש לכם נסיון בכך'
חתונה איט איז, אנא סיייעו לי אם יש לכם נסיון בכך
29/05/2017 | 00:34
2
20
אוקיי
חתונה it is
אנחנו נתחתן בניו יורק
מהי הפרוצדורה שעלינו לעשות עבור קבלת האשרה לבעלי לעתיד?
קצת רקע,
כרגע הוא לא מתגורר בישראל(גרמני לא יהודי) , הוא יגיע לכאן בעוד כחודש וכמה שבועות לאחר שיגיע אנחנו נטוס להתחתן בנ"י
אני רשומה במשרד הפנים בחדרה, אך גרה בתל אביב, הוא לא יהיה רשום בשום חוזה דירה עד לאוקטובר כי אז נעבור לדירה חדשה
������
רוב תודות לעונים!!
לצפיה ב-'מה שכתבת לא מומלץ'
מה שכתבת לא מומלץ
29/05/2017 | 06:01
1
15
כתבת שהוא מגיע לארץ לביקור, לאחר מכן תטוסו לארה"ב להתחתן ותחזרו לארץ.
ברגע שתתחתנו בחו"ל, לא יאפשרו לו להיכנס חזרה לישראל אלא רק לאחר שתגישי בקשה להסדרת מעמדו בישראל (והזמנה), ולאחר שיאשרו - זה יכול לקחת זמן...
אם הוא מגיע בזמן הקרוב כתייר, עדיף להגיש את הבקשה כשהוא פה בארץ, ולאחר שיאשרו לכם להתחיל את התהליך תצאו לארה"ב להתחתן ולא תהיה לו בעיה לחזור.
יוני
לצפיה ב-'כן'
כן
29/05/2017 | 08:18
8
המחשבה הייתה כבר היום לזמן פגישה
ככה שנחסוך זמנים
לצפיה ב-'משרד הפנים בחדרה מה דעתכם'
משרד הפנים בחדרה מה דעתכם
28/05/2017 | 18:12
3
26
היי חברים
אני גרה בתל אביב אבל במשרד הפנים רשומה בישוב שתחת תחום השיפוט של חדרה
יש לי בן זוג לא ישראלי ואנחנו רוצים להתחיל בבקשה לידועים בציבור על מנת שבסופה יכול לעבוד ולשהות בארץ
כאן אני פונה אליכם
שמעתי שבתל אביב זוועה אבל מה ההבדל מבחינת זמנים בין תל אביב לחדרה

האם מישהו עבר את התהליך בחדרה ויוכל להגיד לי כמה זמן לקח מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת הויזה הסופית

תודה רבה
לצפיה ב-'כתבתי לך גם במסר'
כתבתי לך גם במסר
28/05/2017 | 22:54
16
אנחנו די מרוצים מסניף חדרה למרות כמה ענינים תמוהים והצמדות יתרה לפרטים מיותרים.... לא התחלנו שם את התהליך אלא עברנו רק במהלך השנה הרביעית בהליך המדורג אז לא יכולה להגיד לך כמה זמן זה לוקח... מצד שני אם אתם גרים בתל אביב את צריכה להביא הוכחות על מקום מגורים משותף, חשבונות ועוד .....
לצפיה ב-'תל אביב - הסניף המומלץ'
תל אביב - הסניף המומלץ
29/05/2017 | 05:53
1
14
תתפלאו... אך לדעתי הסניף בתל אביב הוא מהטובים בארץ, ומומלץ להיות מטופל שם.
הסיבות העיקריות -
1. ודאות - זה הסניף היחיד שעל כל דבר יש להם רשימה מסודרת של דרישות - אתה יודע בדיוק עם מה אתה צריך להגיע ובהתאם לכך הם גם דורשים בדיוק מה שכתוב, ללא הנחות. אף פעם לא קרה שביקשו משהו לא צפוי. בסניפים האחרים אתה תמיד מגיע בחוסר וודאות לגבי מה ידרשו ממך, גם אם במקרה הטוב נותנים לך רשימת מסמכים.
2. מקצועיות - הפקידים בתל אביב מאוד מקצועיים, כנראה בגלל מספר התיקים הגדול, הם מכירים את הנהלים, מכירים את כל האפשרויות ולא קורה שהפקיד דורש מכם דברים שלא רלבנטיים למקרה שלכם או שפועל בניגוד לנוהל.
3. מאגר מסמכים - אחת הבעיות בהסדרת מעמד היא ההכרה והאישור של המסמכים שבן הזוג הזר מביא מחו"ל (ת. לידה, רווקות ויושר), במיוחד ממדינות נידחות. בתל אביב יש להם מאגר גדול של דוגמאות מהמדינות השונות, ולא קורה שאומרים לך שמעולם לא ראו את המסמך שהבאת וצריך לשלוח לבדיקה שיכולה לקחת חודשים (וזה קורה הרבה בסניפים הקטנים).
4. תקשורת - במרבית הסניפים אין שום אפשרות ליצור קשר מבחוץ, ואם אתם רוצים לברר משהו אתם חייבים להגיע לסניף. בתל אביב תמיד אפשר לשלוח אימייל ולברר כל דבר שנוגע לתיק שלכם, והם עונים (יש עוד סניפים כאלה, אך מעטים).

נכון שהתורים בתל אביב יחסית ארוכים, אך ההמתנה שווה.
אני מניח שיהיו הרבה שיחלקו על דעתי... אך זו דעתי המבוססת על ניסיון רב בסניפים השונים בארץ.
יוני קם
לצפיה ב-'אני יכול לומר,'
אני יכול לומר,
29/05/2017 | 06:28
15
את כל הדברים הנ"ל גם על הסניף בבאר-שבע.
לצפיה ב-'סיכום פגישה בלשכת הקשר (נתיב) בירושלים'
סיכום פגישה בלשכת הקשר (נתיב) בירושלים
28/05/2017 | 17:47
2
26
שלום לכולם,

היום עברנו עוד שלב בתהליך המדורג שלנו, בו אני ובת הזוג שלי נמצאים מאז הגעתה לישראל בפברואר השנה. היום, היינו בלשכת הקשר בירושלים (ארגון נתיב).

הוזמנו להיום, יום א', ה-28.5.17, לאחר שהמתנו בדיוק 3 חודשים ממועד שליחת המסמכים על-ידי בת זוגתי אל הארגון הנ"ל. הפגישה נקבעה לשעה 13:00, ואנו הגענו למגדלי הבירה (בהם נמצא ארגון נתיב, במגדל A, קומה 13) בסביבות השעה 11:00. ידענו שהגענו מוקדם מידי ובעצתו של המאבטח הצופה-סורק, חזרנו אל הכניסה למשרדי הממשלה [ארגון נתיב נמצא בתוך קומפלקס ענק של משרדי ממשלה אשר יושבים במגדלי הבירה] עצמם בשעה 12:45. (בינתיים, נהננו מארוחת בוקר במאפיית אנג'ל שנמצאת ממש בסמוך לכניסה אל המגדלים).

נכנסו אל ארגון נתיב בשעה 12:50, בכניסה פגש אותנו פקיד אשר ביקש מבת הזוג שלי את הדרכון שלה וממני את תעודת הזהות שלי, שאל על טיב הקשר בינינו והפנה אותנו לחדר ההמתנה, זאת לאחר שהסביר לנו על התהליך בקצרה (צילום לבת זוג, המתנה קצרה, שיחה עם ה"קונסול", מסירת מסמכים, המתנה קצרה, קבלת מסמכים וזהו). חיכינו לבד בחדר ההמתנה מס' דקות עד שיצאה אישה וקראה לבת הזוג שלי להצטלם, התהליך לקח כ-2 דק' ובת הזוג שלי מיד יצאה והמתנו יחד בחדר ההמתנה עוד כ-5 דקות נוספות. לאחר מכן, יצא ה"קונסול" שקרא לנו למשרדו.

בשיחה עם הקונסול, כמעט כל השאלות הופנו אליי. בת זוגתי נשאלה על שורשים/קרובי משפחה יהודיים, וכן מס' שאלות על איך הכרנו, אולם אלו היו שטחיות למדי. השאלות שנשאלתי אני, היו כולן סביב השורשים שלי, ועל ההצדקה החוקית שבגינה קיבלתי אזרחות במדינת ישראל (אני בן 28, נמצא בארץ מגיל 5, הגעתי לכן עם הוריי ואת האזרחות קיבלנו מתוקף חוק השבות משום שסבא שלי [מצד האבא] הינו יהודי שלם). כמובן, ל"קונסול" היה מידע במחשב על הסבא שלי, על בני המשפחה האחרים שלי, וכן כל מיני מסמכים שהיו אצלו במערכת. אולם אני לא התעצלתי והבאתי המון מסמכים איתי שקשורים לסבא שלי - תעודת לידה, תעודת נישואין שלו ושל סבתא, תמצית רישום ממשרד הפנים (שם מצוין בסעיפי הדת והלאום - יהודי), צילום דרכון של סבא וסבתא רבה שלי (יהודים) וכו'. ה"קונסול" היה מאוד נעים ומסביר פנים, לבסוף הוא שאל אותי אם שירתתי בצבא, אמרתי לו שכן והוצאתי את תעודת השחרור שלי, הוא ראה שאני קצין במילואים וחייך, פנה לבת זוג שלי ואמרה לה: "מריאנה, האישור הזה הוא תעודת ביטוח. אדם יכול להגיע לארץ ללא מסמכים כלל [באופן תיאורטי], אבל אם שירת בצה"ל - הוא מוגן ומאושר מבחינת החוק". כאן פחות או יותר הגיע הראיון לקיצו, ה"קונסול" לקח מאיתנו את כל המסמכים ואמר לנו לחכות בחוץ. יצאנו שוב לחדר ההמתנה, חיכינו עוד מס' דקות, ואחריהן הוא יצא עם כל המסמכים - ארגנו הכל חזרה ויצאנו מארגון נתיב. כל התהליך לקח מקצה לקצה כ-25 דק'. לא היה מפחיד, לא היה מלחיץ, היה בסדר גמור ולגיטימי לחלוטין.

מבחינת המסמכים שבת הזוג שלי הביאה:
1. דרכון
2. תעודת לידה
3. תעודת יושר
4. תמצית רישום
5. מסמכים ותעודות מקצועיים (השכלה+מקצוע)
6. אישור לימודים מהאולפן שלה.
7. אישור לימודים מקורס מקצועי שהיא לומדת.
מכל זה - השתמשו רק בדרכון שלה ובתעודת לידה, על שאר המסמכים לא הסתכלו.

מסמכים שאני הבאתי איתי:
1. תעודת זהות
2. צילום תעודת זהות של - אבא, אמא, סבא (היהודי).
3. תעודת עולה
4. תעודת שחרור מצה"ל
5. 3 תלושי משכורת אחרונים
6. אישור לימודים מפורט מהאוניברסיטה
7. אישורים של סבא (כפי שפירטתי כבר למעלה).
מכל זה - השתמשו בתעודת הזהות שלי, בתעודת השחרור מהצבא, ובמסמכים של סבא. שאר המסמכים לא עניינו אותם.

טיפים:
1. תבואו לבושים בצורה נאותה ומכובדת, המראה שלכם אומר הרבה עליכם. אל תבואו בבגדים קצרים, חושפניים, פרובוקטיביים או בכפכפים - אין שני לרושם ראשוני ואתם לא רוצים להשאיר שם רושם ראשוני גרוע (לדעתי, זה נכון לגבי כל דבר בחיים).
2. תבואו עם כל הניירת מאורגנת - הגעתי עם קלסר מסודר, בו כל מסמך הונח בשקף נפרד, זה מראה על רצינות ויסודיות, מראה על כמה העניין חשוב לכם (וזה באמת חשוב הרי...), הרושם הזה שיוצרים, לפעמים יכול להיות משמעותי מאוד בהחלטות שמתקבלות בעניינכם. וגם אם אתם לא תסכימו איתי, זה לא מזיק.
3. המקום נמצא קרוב מאוד לתחנה המרכזית בירושלים (מרחק של 3-5 דק' הליכה), ככה שאם אתם באים באוטובוס, אתם לא צריכים לקחת בחשבון זמן "ברבור" בתוך העיר. לא מומלץ בכלל להגיע ברכבת לתחנת ירושלים מלחה למשל, זה רחוק מאוד וירושלים עיר פקוקה לעייפה.

מקווה מאוד שהפוסט הזה יעזור למישהו, בהצלחה לכולם.

נ.ב. - הסיבה שבכל משך הפוסט כתבתי "קונסול", היא כי לא באמת ברור לי למה קוראים לו כך. אני ובת הזוג שלי הסכמנו שזה בעיקר מפאת גינוני כבוד.
לצפיה ב-'שערוריה'
שערוריה
29/05/2017 | 05:31
1
13
אתה לא הראשון, ממנו אני שומע שהתחקיר מתמקד יותר בצד הישראלי.
זה והמאגר הביומטרי, תמיד נשמע לי כמו פרוייקט חשאי של מיפוי גנאולוגי, תיעוד גנטי, רשימות שחורות....
לא אתפלא אם בעתיד לא יסתפקו בתמונה ותביעת אצבע (במשרד הפנים), אלא ידרשו גם בדיקת דם.
(ובעניין דומה - לאחרונה קבע בית משפט שאסור לחייב עובדים לרשום נוכחות באמצעות טביעת אצבע...) 
יוני
לצפיה ב-'האמת,'
האמת,
29/05/2017 | 06:24
10
פחות אכפת לי, כי המטרה הסופית שלי היא שהבת זוג שלי תקבל פה מעמד סופי ומוכר ורשמי - ובשבילה אני מוכן לעשות הכל. התחקיר/שאלות לא היו מציקות או נוקבות, לא הרגשתי תחת זכוכית מגדלת או שמנסים להפיל אותי בכוונה. מצד שני, היה לי את כל המסמכים, כל התעודות וכמובן העובדה שעשיתי שירות צבאי מלא (ואף יותר מכך) שיחקה מאוד לטובתי.
ברמת המאקרו, אולי אתה צודק, באופן אישי - עד שלא יהיה שינוי גורף, כך ימשיך לקרות. בכל אופן - נכון להיום ארגון נתיב כבר חסר כל משמעות וצריך להיות מבוטל לאלתר.
לצפיה ב-'ידוע בציבור יכול לעבוד בארץ?'
ידוע בציבור יכול לעבוד בארץ?
28/05/2017 | 17:28
4
26
שלום רב, ראשית אשמח לדעת
יש לי בן זוג גרמני, לא יהודי
ואנחנו רוצים שיבוא לארץ
אפשר שיהיה לו אישור עבודה כאן מבלי שנצטרך להתחתן? מהי הפרוצדורה ?
האם יש כאן מישהו שעבר את התהליך ומוכן ליצור איתי קשר לתת לי פרטים יותר מעמיקים? אני בטוחה שכולכם מבינים לליבי❤️
תודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'היי :)'
היי :)
28/05/2017 | 17:48
2
27
תזמיני תור למח' האשרות במשרד הפנים, ותתחילו הסדרת מעמד לבני זוג זרים של ישראלים במסלול של לא נשואים. אתם תיכנסו לתהליך מדורג. הוא יכול לקבל ויזה תוך חצי שנה מרגע הגעתו לארץ, זאת בתנאי שתהיו מסודרים, יהיה לכם את כל הניירת, מסמכים וכל מה שצריך. בהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/05/2017 | 18:05
1
20
על התגובה המהירה!
זאת אומרת שכך או כך זה מינימום של חצי שנה
כרגע השיקול הוא כזה
אני גרה בתל אביב ושמעתי שתל אביב זוועה ולוקח 9 חודשים
אבל בתז רשומה בחדרה
חשבתי להגיד שאנחנו גרים אצל ההורים ולעשות את ההליך דרך חדרה
אך אם החיסכון הוא של 3 חודשים עדיף לא להסתכן בשקר ולעשות דרך תל אביב

האם ידוע לך קצת על חדרה?
לצפיה ב-'היי'
היי
28/05/2017 | 18:15
15
לשקר לרשויות זה רעיון גרוע איך שלא תסובבי את זה. אם אתם גרים לבד בת"א ויש לכם דירה וחשבונות זה מעולה, כי זה מסמכים שתצטרכו בעתיד.

אצלי המקרה הוא כזה - בת הזוג שלי הגיע לכאן (לאחר שהזמנתי תור, הלכתי למשרד הפנים, והגשתי בקשה לפתיחת תיק יחד עם כל המסמכים בלשכת באר-שבע) בתאריך ה-12.2.17, היינו כאן יחד ב-3 חודשים הראשונים כשהיא בסטטוס תיירת, לאחר מכן ב-4.5.17 (שבוע לפני סיום ויזת התייר הראשונה שלנו) אל משרד הפנים בב"ש ובמקום האריכו לנו את הויזה לעוד 3 חודשים (עד ה-12.8.17), במקביל קבעו לנו ראיון לויזת עבודה (ב/1) ב-7.6.17 במשרד הפנים בבאר-שבע. אני מאמין שאחרי הרעיון הזה נאלץ לחכות עוד כמה שבועות, עד שיגידו לנו אם הויזה שלה מאושרת או לא.

לשכת תל-אביב ידועה כלשכה בעייתית מאוד עם תורים ארוכים. אם את רשומה בתעודת זהות בחדרה, אין שום בעיה שתפני ללשכה בחדרה, לדעתי גם אם אין סיבה לשקר. זאת הלשכה שלך, ופנית לשם כי את רוצה להימנע מהתורים הארוכים בתל אביב. אבל את זה, אשאיר לאחרים בפורום לחוות דעה עליו.
לצפיה ב-'אפשר לפתוח בהליך של ידועים בציבור'
אפשר לפתוח בהליך של ידועים בציבור
28/05/2017 | 18:52
18
באתר רשות ההגירה תמצאי טפסים והסברים.
לצפיה ב-'רישום הנישואין גם במדינת המוצא של בת הזוג הזרה'
רישום הנישואין גם במדינת המוצא של בת הזוג הזרה
24/05/2017 | 21:32
2
50
שלום
מה משמעות אי רישום הנישואין גם במדינת המוצא של בת זוגי הזרה?

האם זה חובה ? האם אי הרישום במדינת המוצא של בת זוגי תערום קשיים על קבלת ה א5 ?

והאם ניתן להירשם בשגרירות מדינת המוצא בישראל ?

תודה מראש

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/05/2017 | 09:19
1
42
ישנם מדינות שחובה לרשום את סטטוס הנישואין תוך x זמן מסויים. האם זה חובה? תצטרכו לבדוק המדינת המוצא. למה בעצם לא לרשום את הנישואין בארץ המוצא?
לצפיה ב-'יש מדינות'
יש מדינות
26/05/2017 | 10:22
39
שלא מכירות בכלל בנישואין שנערכו מחוץ לגבולות המדינה.. ומוטב להמנע מההשלכות וההסתבכויות המיותרות עם הרשויות, במיוחד במדינות עולם...
לצפיה ב-'ביטוח נסיעות חו"ל לבת זוגי הזרה'
ביטוח נסיעות חו"ל לבת זוגי הזרה
25/05/2017 | 23:33
1
38
שלום

שאלה דחופה

בת זוגי בסטטוס ב1 ואנו מעונינים לטוס לחו"ל

הבעיה שחברות הביטוח מסרבות לבטח אזרח זר בביטוח נסיעות חו"ל

האם מישהו מכיר חברות ביטוח שכן מוכנות ?

תודה
לצפיה ב-'כן'
כן
26/05/2017 | 00:34
32
חברת הראל מבטחת במסגרת פוליסת FIRST CLASS שלהם.

לצפיה ב-'סיום ההליך וקבלת אזרחות - סיכום של 8 שנים'
סיום ההליך וקבלת אזרחות - סיכום של 8 שנים
19/05/2017 | 18:54
14
164
שלום לכולם,
כבר 8 שנים שאני עוקב אחרי הפורום הזה, ושאבתי ממנו המון מידע והמון כוחות.
לפני שבועיים קיבלנו סופסוף את האזרחות המיוחלת ואשמח לחלוק עם הפורום את הסיפור.
אז דבר ראשון - תודה רבה לכל המשתתפים והמשתפים, הקהילה הזו מדהימה!
אז ככה, זוגתי היא שוודית ואני אזרח ישראלי, נפגשו לפני 9 שנים באוסטרליה. טיילנו יחדיו כמה חודשים והגענו לארץ.
את התיק הראשון בפתחנו בפתח תקווה - כמובן לאחר אינספור ויכוחים מכיוון לשוודים אין תעודת לידה, אלא רק מסמך מרשות המיסים שבו יש את תאריך הלידה שלהם (וגם הוא, כחלק ממסר הזהות המלא - למי שצריך, לממשלה השוודית יש אתר בעניין שבו הם מצהירים על העניין). לאחר מספר חודשים עברנו לת"א והגשנו בקשה להעביר את התיק - זה לקח חצי שנה, אבל לבסוף עבר. התהליך מכאן ואילך היה פשוט, וכל שנה חזרנו לקבל את ויזת הב\1, אפילו טסנו ל-3 חודשים להודו באחת השנים, ללא בעיות כלשהן. וכך כל הראיונות עד לא\5 עברו באופן חלק ואפילו לא בדקו את המסמכים שהבאנו (רק לקחו אותם).  בשנה השניה של הא\5 היה לנו ראיון שבו צעקה עלינו הפקידה שהתיק שלנו בכלל לא מנוהל בלשכה בת"א, ושהתיק שלנו בכלל לא אצלם, לא עזרו החותמות בדרכון והוויזות משנים קודמות (שהונפקו הפלא ופלא בת"א) היא עמדה על שלה. לאחר דין ודברים והתעקשותי לקרוא למנהלת הלשכה נאותה הפקידה לחפש שוב, וחזרה רוטנת וכועסת על פקידות אחרות שלא עושות את עבודתן כראוי, ועם התיק שלנו ביד .
אחר כך חלפו להן כל השנים עם א\5 על מי מנוחות, המשכנו לטוס לחו"ל, זוגתי אפילו טסה לבדה לחודשיים לחו"ל לעבוד בקיץ.

בשנה האחרונה של הא\5 נולדה ביתנו הבכורה וגם טסנו להתחתן בגיאורגיה (מומלץ מאוד - זול, מהיר ויעיל).
בבית החולים הבת נרשמה תחת שם אשתי מכיוון שעוד לא היינו נשואים, ואנו נדרשנו למשרד הפנים להצהיר אבהות ולהנפיק תעודות לידה- תהליך שמחייב הגעה עם אשתי והרך הנולד למשרד הפנים הומה האדם. (לא היה צורך בבדיקת DNA כי כבר היינו בעיצומו של ההליך המדורג והם "הכירו אותנו")
ללא תעודת לידה אין ביטוח רפואי (גם לא פרטי) !!! לכן, למרות המלצת הרופאים לא להוציא את התינוק מהבית בשלושת השבועות הראשונים נאלצנו להביא את הילדה (בת 5 ימים) למשרד הפנים לחתום על טופס ולהנפיק תעודת לידה. (חשוב להביא את הטופס החתום מסניף משרד הפנים בבית החולים) משם רצתי לביטוח לאומי על מנת להסדיר את מעמדה של בתי ולקבל עבורה ביטוח רפואי. תהליך זה היה מתיש ומכעיס, אך ראוי לציין את השירות הנהדר בביטוח הלאומי בת"א.

לפגישה של השנה הרביעית של א\5 קיבלנו שני תורים, אחד להגשת המסמכים והראיון ואחד לקבלת התושבות.

בפגישה האחרונה של הא\5  (לפני הראיון לתושבות קבע) הגשנו את מסמכי החתונה, ונשאלנו האם נרצה לסגור את התיק של חיים משותפים לזוגות לא נשואים ולפתוח תיק חדש של הליך של זוגות נשואים, כאשר שאלנו מה ההבדל נאמר לנו כי בסוף ההליך נזכה להגיש ישר בקשה לאזרחות ונדלג על השלב של תושבות קבע.
בחרנו להמשיך עם התיק כרגיל ולקבל מעמד של תושבות קבע, גם מפאת המחיר הגבוה של פתיחת תיק חדש (כ1000 ש"ח) וגם מכיוון שההבדל היחיד בפועל הוא שנאלץ להמתין יום אחד לאחר קבלת תושבות קבע על מנת להגיש בקשה להתאזרחות.
לאחר סיום הפגישה קיבלנו רשימת מסמכים (מצורפת) שעלינו להביא לפגישה הבאה, כולל הצהרה שצריכה להיות חתומה על ידי עו"ד, ואישור מעיריית ת"א שאנו גרים בתחומה (את האישור לא מוציאים בקומה השניה בעירייה, אלא עולים לאגף ארנונה באחת הקומות הגבוהות, ושם יש פקידה יחידה שמוציאה טופס "אישור על רישום בספרי העירייה").
הגענו לפגישה הסופית, אך ללא חתימת עו"ד, למזלנו ממול ללשכה (הזמנית) יש משרד עו"ד שבשמחה גבה מאיתנו 300 ש"ח על החתימה המיוחלת.
את תושבות הקבע קיבלנו במקום, ונאמר לנו לחזור למחרת על מנת להגיש בקשה להתאזרחות.

את הבקשה להתאזרחות מגישים במשרד "הרגיל" ולא במחלקת אשרות, ונוכחות שני בני הזוג היא חובה. נאמר לנו שתוך שבועיים נקבל תשובה, אך מכיוון שפסח היה בפתח המתנו חודש! לפני הטלפון הראשון..
על מנת לקצר את הסיפור, רק אומר שהמתנו חודשיים, ביצענו 5 שיחות טלפון והגשנו טופס אונליין אחד (שעד היום לא התקבלה תשובה..) עד שבוקר אחד החלטתי לשמוע לעצת המוקדן ופשוט ללכת לשם ולשאול.

ביום ראשון בבוקר לפני העבודה הלכתי למחלקת אשרות ונאמר לי שצריך לקחת מספר בין השעות 8-9 בבוקר ולהמתין, אך מכיוון שהשעה כבר היתה 9 וחצי נאמר לי לחזור ביום ראשון.
כמובן שלא המשכתי בדרכי, הרי לא הגיוני שכל כך קשה להשיג מענה לשאלה כה פשוטה, אז עליתי למשרד המרכזי וביקשתי מספר להוצאת ת"ז (רק כדי שיתנו לי להכנס) וישר ניגשתי לחדר המנהלת. לאחר דין ודברים עם המנהלת, ומקרה הזוי אחד, התברר כי האזרחות אושרה שבוע אחרי שהגשנו את הבקשה, ו"כנראה לא ענינו לטלפון" כשרצו להודיע לנו.
פקס, מייל, דואר, אס אם אס, וואטסאפ או אפילו הודעה קולית הן כנראה לא דרכים קבילות לתקשר בימינו..מוזר.

אישתי קיבלה את האזרחות עוד באותו היום. וקיבלה ת"ז ודרכון בדואר.

זהו סוף הסיפור שלנו. קצת ארוך (אבל מתומצת מאוד). סה"כ הכל, אם אדרש לסכם - עבורנו התהליך היה פשוט וללא כל עיכובים או דרמות מיותרות, הכל קרה בזמן ויחסית לפי הנהלים.
העצה הכי טובה שאני יכול לתת לזוגות שעומדים בפני תחילת התהליך או בעיצומו - הדפיסו את הנהלים, תכינו רשימות מצאי, תבואו מסודרים ומקוטלגים ודעו את זכויותיכם! זכרו - משרד הפנים לא עושה לכם טובה, זו זכותם לבחור את בני הזוג, וחובת המדינה על פי חוק לאפשר לכם לחיות יחדיו.

שיהיה לכולם בהצלחה ותזכו להליך קל ופשוט.

האזרחים :)

לצפיה ב-'תודה רבה על השיתוף'
תודה רבה על השיתוף
20/05/2017 | 12:05
51

אני מסכימה איתך בהחלט. צריך להכין שיעורי בית ולהגיע מוכנים למשרד הפנים.
מזל טוב על קבלת האזרחות!!!

לצפיה ב-'תודה רבה ושאלה'
תודה רבה ושאלה
20/05/2017 | 22:04
8
76
סחטיין ותודה על הפירוט הנהדר!
אנחנו אחרי 8 שנים בתהליך ולפני כשבועיים היתה לנו פגישה לפתיחת תיק תושבות קבע והשבוע יש לנו ריאיון שאין לי מושג מה צריך להביא אליו, איזה טופס למלא ומה צריך להגיד (הפקידה שלנו היתה קצרה בזמן ונפנפה אותנו ישר אחרי ששילמנו את ה705 שח - ללא קבלה אפילו). החלטנו להביא את כל המסמכים הרגילים כמו כל שנה.
מניחה שיהיה שימוע ויגידו לנו לחזור.
השאלה שלי היא אחרת - מהרגע שמקבלים תושבות קבע, לכמה זמן היא תקפה? האם עשר שנים? ומה קורה עם הויזת מולטי אנטרי? היא עדיין מוגבלת לשנה או שגם אותה מקבלים לתקופה מסוימת (ואם כן, מה היא?)

אנחנו לא נגיע לשלב ההתאזרחות גם כי איננו נשואים וגם כי האנגלי מעדיף להשאר תושב קבע..
תודה!

לצפיה ב-'תושבות קבע כשמה כן היא - קבועה.'
תושבות קבע כשמה כן היא - קבועה.
20/05/2017 | 22:21
5
61
לא צריך ויזה בדרכון לאחר קבלת תושבות קבע, מכיוון שתושב קבע מעמדו זהה למעמד של אזרח, למעט היכולת לבחור ולהבחר בכנסת ואי קבלת דרכון.
בקיצור - בהנחה ומרכז החיים שלכם נשאר בארץ - תושבות הקבע היא לתמיד.

בהודעה המקורית שלי צירפתי את המסמכים אותם יש להגיש למשרד הפנים בפגישה האחרונה.

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'אתה בטוח שאתה מדייק? קיבלתי מידע שונה מכאלה שעברו את התהליך'
אתה בטוח שאתה מדייק? קיבלתי מידע שונה מכאלה שעברו את התהליך
21/05/2017 | 00:41
4
67
אתה אומנם עברת את כל התהליך - אבל ממה שאני יודע (ואשמח שתתקן אם הטעו אותי) כאשר זר מקבל מעמד של תושב קבע 
א. נותנים לו תעודת זהות כחולה - בציון תושב קבע (במקום אזרחות) 
ב. שמים מדבקת ויזה של תושב קבע בדרכון של הזר
ג. האינטר ויזה הוא לשנתיים וכל שנתיים נדרש לחדש (ע"פ חוק הכניסה לישראל)

לידיעתי - אין דבר כזה שלתושב קבע אין מדבקה בדרכון
ולידיעתי- אינטר ויזה אינה קבועה ללא הגבלה 

לצפיה ב-'אני מניח שהתבלבלתם בין תושב קבע למתן אזרחות'
אני מניח שהתבלבלתם בין תושב קבע למתן אזרחות
21/05/2017 | 09:09
3
50
קבלת אזרחות - כפי שזה נשמע, אזרחות. בדיוק כמו אזרח ישראלי.
תושב קבע - מצריך מדבקת ויזה עם חידוש בדרכון. 
לצפיה ב-'מדובר על תושב קבע- בן זוגה האנגלי קיבל מעמד של תושב קבע'
מדובר על תושב קבע- בן זוגה האנגלי קיבל מעמד של תושב קבע
21/05/2017 | 09:20
1
28
לצפיה ב-'טרם קיבל האנגלי את המעמד הזה... הוא בתהליך... לכן השאלות '
טרם קיבל האנגלי את המעמד הזה... הוא בתהליך... לכן השאלות
21/05/2017 | 10:54
20
לצפיה ב-'אני די בטוח שתושב קבע אינו צריך ויזה'
אני די בטוח שתושב קבע אינו צריך ויזה
21/05/2017 | 23:15
38
אבל יכול להיות שאני טועה..
למיטב הבנתי , ויזה הינה אישור שהיה זמני, ברגע שמקבלים תושבות קבע האישור לכניסה ויציאה הוא קבוע.
אותנו אפילו לא שאלו אם נרצה אינטר ויזה כשהיא קיבלה תושבות קבע.
לצפיה ב-'מעתה יכולים גם לא נשואים להתאזרח'
מעתה יכולים גם לא נשואים להתאזרח
21/05/2017 | 21:28
1
55
אם לא נדרשים לוותר על אזרחות המקור, יש לכך רק יתרונות. 
תושבי קבע צריכים לבקש תעודת מעבר במקום דרכון. הם אינם יכולים לצאת לחול עם הדרכון הזר.
לצפיה ב-'אז זהו, לא כך הדבר בסניף חדרה'
אז זהו, לא כך הדבר בסניף חדרה
24/05/2017 | 11:56
38
היינו הבוקר בשימוע, שאלו אותו שאלות בנפרד ואותי בנפרד. לאחר מכן הפקידה אמרה שהתיק שלנו עובר לועדה ו DONT CALL US WE CALL YOU...
היא אמרה שהאנגלי לא צריך תעודת מעבר, שהיא לא שמעה על דבר כזה ושהוא יכול לצאת עם הדרכון הזר שלו ותהיה לו שם מדבקת מולטי אנטרי שכל שנתיים צריך לחדשה.
לגבי אזרחות - אמרה לי שאנחנו זכאים רק לתושבות קבע כי איננו נשואים. לא התווכחתי כי מיהרתי לעבודה וכי הריאיונות  היו ממש ממש מעמיקים וארוכים (כחצי שעה לי ועוד חצי שעה לו)..
עכשיו ממתינים...
תודה בכל מקרה.

לצפיה ב-'מזל טוב! שאלה לגבי בני זוג לא נשואים'
מזל טוב! שאלה לגבי בני זוג לא נשואים
21/05/2017 | 10:23
2
61
לפי מה שהבנתי - התהליך הוא זהה. האם יש טפסים אחרים? משתמשים באותם טפסים?
אנחנו כרגעי ממתינים למעמד הקבע לאחר הגשת הבקשה. 
הבנתי שכבר יום אחד אחרי קבלת הקבע ניתן לבקש אזרחות- מישהו שאינו נשוי עשה את התהליך? יש מידע נוסף? אני יודע שלאחרונה שונה הנוהל- מישהו יודע מה ההבדלים העיקריים?
תודה :)
לצפיה ב-'ההבדל המהותי ביותר - התאזרחות ללא נישואין'
ההבדל המהותי ביותר - התאזרחות ללא נישואין
21/05/2017 | 23:19
1
57
וללא צורך לוותר על האזרחות הזרה.

אנחנו שאלנו ונאמר לנו שמעדכון הנוהל  (11.16) אין שוני בין נשואים ללא נשואים.
אך כמו תמיד - שווה לברר מולם.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי אין צורך לוותר על האזרחות הזרה'
לפי מה שהבנתי אין צורך לוותר על האזרחות הזרה
22/05/2017 | 15:59
49
מכוח היות ההליך המדורג כזה שלא מחייב זאת. אלא אם המדינה השניה דורשת "לבחור" במקרה שלנו (קולומביה) מאפשרים שתי אזרחויות. יש שם בנוה איפשהו החרגות ברורות לחיוב ויתור על אזרחות זרה, עד כמה שראיתי - מי שבא מההליך המדורג לא נדרש לוותר.

כמה זמן לקח מהגשת הבקשה עד קבלת האזרחות? ועד דרכון?
לצפיה ב-'תודה רבה על השיתוף'
תודה רבה על השיתוף
28/05/2017 | 10:47
13
גם אנחנו בתהליך למעלה מ- 7 שנים לפני תושבות קבע וממתינות לפגישות בסוף אוגוסט. גם אצלנו באופן כללי עבר ללא בעיות מיוחדות, אשתי מארה"ב - התחלנו בתל אביב ובשנתיים האחרונות עברנו לנתניה - ובשני המשרדים זכינו ליחס הוגן ואדיב.

בכל מקרה התהליך, גם שהוא יחסית קל הוא די מייגע, וטוב לשמוע שיש אור בקצה המנהרה..

לצפיה ב-'דמי לידה לאב ישראלי, בת זוג זרה'
דמי לידה לאב ישראלי, בת זוג זרה
21/05/2017 | 09:27
1
50
אם אשתי תלד בויזה ב׳1 (מעולם לא שולם לה ביטוח לאומי) האם אני יכול לקבל דמי לידה כאב? לפי תנאי הזכאות לאבות בביטוח לאומי אחד התנאים הוא ״בת הזוג זכאית לתשלום דמי לידה״. אני מניח שהיא לא זכאית, אז האם באמת גם אני לא זכאי? תודה
לצפיה ב-'אכן לפי תנאי הזכאות'
אכן לפי תנאי הזכאות
21/05/2017 | 20:13
45
אתה לא זכאי לדמי לידה, היות ובת הזוג אינה זכאית.

לצפיה ב-'שאלה על התהליך של ביטוח בריאות ישר אחרי קבלת ויזת א5'
שאלה על התהליך של ביטוח בריאות ישר אחרי קבלת ויזת א5
21/05/2017 | 11:38
12
47
שלום,
אני מחר עם בעלי הרוסי הולכים למשרד הפנים ואני מקווה מאוד שסוף סוף יביאו לו א5. אנחנו צריכים בדחיפות לעשות לו ביטוח רפואי בקופה ולהחתחיל לשלם כדי לחכות את 183 יום האלה.
השאלה שלי מה עושים ישר אחרי שמקבל את א5 , צריך ללכת לביטוח לאומי לקחת איזה טופס? לאיזה מחלקה ניגשים שם? מה עושים אחרי, הולכים לקופת חולים, אני חיבת לבטח אותו בקופה שלי?

תודה רבה!!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/05/2017 | 11:45
7
37
את צריכה לחכות קודם כל 183 יום ואז ללכת לביטוח לאומי. אין טעם ללכת לפניי. אחרי שמקבלים א/5 אין מה לעשות יותר מידי. 
אחרי 183 יום תוכלו לגשת לביטוח לאומי. הם ידריכו אותכם מה לעשות. אחרי שביטוח לאומי יתן לכם את האישור שהם מכירים בבעלך, תוכלי לרשום אותו בכל קופת חולים שתרצי, לא רק בקופת חולים שלך.
לצפיה ב-'תודה הבנתי. ואין לו שום זכויות בחצי שנה הזו?'
תודה הבנתי. ואין לו שום זכויות בחצי שנה הזו?
21/05/2017 | 11:58
6
28
לצפיה ב-'זכויות בנושא ביטוח רפואי הכוונה?'
זכויות בנושא ביטוח רפואי הכוונה?
21/05/2017 | 12:00
27
לצפיה ב-'זכויות של תושב ארעי בא/5'
זכויות של תושב ארעי בא/5
21/05/2017 | 12:10
4
46
הן גם חובות וגם זכויות - גם חובת תשלום מיסים וביטוח לאומי כמו כל אזרח / תושב (בניגוד לתשלום מיסים ב-ב/1) וגם זכויות להצביע לרשות המקומית, ולקבל שירותי בריאות לפי חוק הבריאות הממלכתי ועוד. וכמובן שמקבלים מספר זהות.
לגבי שירותי הבריאות הממלכתיים - הזכאות היא רק לאחר 183 יום מקבלת הא/5, ורק כשמגיעים לביטוח לאומי, ממלאים טופס קביעת תושבות בביטוח לאומי, ורק לאחר שהם מכירים בבן זוגך בתור תושב (ולא ישירות עם קבלת הא/5) אפשר לצרפו לקופת חולים.
בזמן המתנה של ה183 יום צריך לשלם לביטוח לאומי (או לאחר ה183 יום, אפשר בדיעבד) וגם להיות מבוטחים בביטוח פרטי אם חס וחלילה קורה משהו במהלך החצי שנת המתנה שנקראת גם תקופת אכשרה.

לצפיה ב-'מי ירצה לבטח אותו?'
מי ירצה לבטח אותו?
21/05/2017 | 16:04
3
37
הבעיה שבחצי שנה הזו מי ירצה לבטח אותו?
בביטוח בריאות פרטי אף אחד לא רוצה כי הוא היה חולה סרטן והחלים,  והוא צריך לעבור ניתוח  מסובך בעתיד שקשור לאיכות חים
לצפיה ב-'ניסית את ביטוח הילית'
ניסית את ביטוח הילית
21/05/2017 | 16:24
2
43
ושאר הביטוחים לעובדים זרים? צר לי לשמוע על מצבכם הלא פשוט בכלל..... יש את רופאים ללא גבולות ושאר ארגונים שתומכים רפואית בנזקקים ועובדים זרים.... אם משהו עלול לקרות בחצי השנה הזו (הרי לאחר חצי שנת אכשרה לא משנה אם היה חולה בסרטן או מחלה אחרת כי הוא מבוטח על ידי ביטוח בריאות ממלכתי שמכסה זאת)....
כשחיפשתי ארגון שיעזור בתרומת תרופה לטרשת נפוצה לפלסטיני מוכה גורל שאני מכירה וניסיתי לעזור לו הם אמרו שהם תומכים בתושבי ישראל בלבד אז אולי עכשיו כשתקבלו תושבות ארעית ותעודת זהות זה יהיה אפשרי?.. אני אחפש במייל את הפרטים שלהם ואשלח לך בהודעה פרטית אם אמצא....
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'תודה רבה רבה על העזרה!'
תודה רבה רבה על העזרה!
21/05/2017 | 16:33
1
27
פניתי להמון שירותי ביטוח והם כולם סירבו לצערי. 
לצפיה ב-'קרן דולב'
קרן דולב
21/05/2017 | 18:31
28
זו קרן שעוזרת לאנשים לקבל טיפולים רפואיים ותרופות כאשר אינם יכולים לקבל אותן דרך קופות החולים וכיו"ב.
יש להם עורכי דין ומתנדבים שיכולים לנסות לעזור עד כמה שאפשר. מקווה שיוכלו לעזור גם במקרה הזה.

http://www.dolevfoundation.org/
 וזה המייל שלהם :
בהצלחה ורפואה שלמה!!

לצפיה ב-'כמה זמן אורך התהליך מול בט"ל?'
כמה זמן אורך התהליך מול בט"ל?
24/05/2017 | 13:40
3
13
מרגע הגשת הבקשה לתושבות.
לצפיה ב-'על המקום בדרך כלל'
על המקום בדרך כלל
24/05/2017 | 16:48
2
17
אם מגיעים פיזית עם הכל, לאחר 183 יום בארץ מקבלת הא/5, הטופס שממלאים אמור להיות מאושר במקום (אישור התושבות) ואתם צריכים לקבל טופס המאשר זאת ולמלא עוד אחד אם איני טועה על זכאות לביטוח בריאות גם שם בביטוח לאומי. עם הטופס הזה הולכים לקופת חולים ומצרפים את בן / בת הזוג. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/05/2017 | 09:37
1
10
מה פירוש הכל?
איזה מסמכים צריך להביא מלבד ת"ז?
לצפיה ב-'אני תמיד חרדתית ומביאה את כל המסמכים'
אני תמיד חרדתית ומביאה את כל המסמכים
25/05/2017 | 10:58
14
למשרד הפנים איתי לכל מקום ובפעם היחידה שהיינו בביטוח לאומי לקבלת תושבות זה הוכח שצדקתי כי הבחור שם רצה לראות הוכחות שאנחנו זוג (לא נשוי) וצילם מלא מסמכים משם.
אני מניחה שתעודת זהות + דרכון עם האשרה יעשו את העבודה..
בהצלחה
לצפיה ב-'מישהו הצליח להבין את הנוהל החדש להקבלת אזרחות למי שאינו נשוי'
מישהו הצליח להבין את הנוהל החדש להקבלת אזרחות למי שאינו נשוי
21/05/2017 | 12:17
6
60
אולי זאת שאלה שמתאימה יותר לעורך הדין של הפורום - אבל לאחרונה יצאו שני תיקונים לנוהל- תיקן את הנוהל מה 03.2014 (הנוהל המתוקן עלה פה בעבר- זה הנוהל מ 2014 http://archive.piba.gov.il/Regulations/4.4.0001.pd...
ועכשיו ראיתי שיצא נוהל חדש (?) ממש בתחילת החודש הזה:

מישהו יכול להסביר מה ההבדלים? אנחנו לפני קבלת מעמד קבע ורוצים ישר להגיש בקשה לאזרחות. משהו מהותי השתנה?
תודה! 

לצפיה ב-'עדכון - קיבלנו הודאה לבוא ולקבל את מעמד הקבע!'
עדכון - קיבלנו הודאה לבוא ולקבל את מעמד הקבע!
25/05/2017 | 16:01
5
21
קיבלנו הודאה לבוא ולקבל את מעמד הקבע! סוף המסע נראה באופק! 
עכשיו עוד יותר נהיה קריטי מידע לגבי ההתאזרחות- מישהו יודע משהו?
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
26/05/2017 | 13:38
4
18
אנחנו ממש פוסעים בעקבותיכם... לפני יומיים היה לנו שימוע לתושבות קבע ואמרנו לנו לחכות ושזה יקח כמה וכמה חודשים.
תוך כמה זמן מהשימוע קיבלת הודעה לבוא ולקבל את התושבות? מסקרן אותי..
לגבי התאזרחות אין לי שמץ, אבל הפקידה כאמור הבהירה לי שלא נוכל, כי איננו נשואים, ושעלינו להישאר במעמד תושב קבע... לא שיש לנו בעיה עם זה אבל חשבנו שאפשר...
מקווה שאתם חוגגים!
לצפיה ב-'לוחות זמנים- והפקידה שלך אין לה מושג מהחיים שלה'
לוחות זמנים- והפקידה שלך אין לה מושג מהחיים שלה
28/05/2017 | 13:48
3
9
אז לדעתי זה הכי מרתיח- פקידה שלא מכירה את עבודתה זה זלזול של עובד ציבור בציבור שאותו הוא משרת- בושה! 
(פרטים בהמשך- תביני שאם היא אמרה לך שלא ניתן להתאזרח אם אתם לא נשואים -זה מנוגד לחוק *ו*לנוהל שלהם עצמם- אן שהיא טיפשה ולא מכירה את עבודתה או שיותר גרוע- היא מטעה אתכם בכוונה...)
הגשנו לפני פסח (התהליך החל האפריל אי אז...) אז יצא שהיא הגישה רק בתחילת מאי- ועכשיו קיבלנו את ההודעה- ככה שזמן ה"עיבוד" היה כ-3 שבועות. אמנם הפגישה לקבלת הקבע עוד כשבוע ומשהו אבל נטו זה לקח כאמור כ 3 שבועות.

לגבי התאזרחות- הפקידה שלכם לא יודעת מהחיים שלה (מפתיע? לא...) ניתן להתאזרח גם לא נשואים והיה לא מזמן פוסט על זה.
הנה שני קישורים: 
התאזרחות של מי שמחזיק בישיבת קבע
השירות מאפשר לתושב קבע בישראל, שאינו אזרח ישראלי ולא פקעה תושבותו,להגיש בקשה להתאזרחות. 
ויותר חשוב:

עם אותו טופס הגשה...

והכי הכי חשוב!!
נוהל הטיפול בבקשת התאזרחות לפי סעיפים 5,6,8 לחוק
מטרת הנוהל הינה לקבוע את השיטה לטיפול בבקשה להתאזרחות של מי שמחזיק ברשיון לישיבת קבע.

אצטט מהנוהל (שהוא אגב מ 05.2017 אבל גלגול של נוהל קודם:
תנאים ודרישות ב.1 .תושב קבע בישראל שאינו אזרח ישראלי רשאי להגיש בקשה בנוכחות אישית, בצירוף תעודת זהות. 
על המבקש לקיים את התנאים המופיעים בסעיף 5 לחוק: ב.1.7 נמצא בישראל )סעיף 5(א()1 )לחוק( ב.2.7 היה בישראל 3 שנים מתוך 5 שנים שקודמות לבקשה )סעיף 5(א()2 )לחוק(. ב.3.7 זכאי לשבת בישראל ישיבת קבע )סעיף 5(א()3 )לחוק(. ב.4.7 השתקע בישראל או שיש בדעתו להשתקע בה )סעיף 5(א()4 )לחוק(. ב. 5.7 יודע ידיעת מה את השפה העברית )סעיף 5(א()5 )לחוק(. ב.6.7 ויתר על אזרחותו האחרת, כולל קטינים הכלולים בבקשה )סעיף 5(א()6 )לחוק(, אלא אם אושר פטור. ב.7.7 בנוסף לכך נדרש היעדר מניעה פלילית / בטחונית.

פטור מויתור על אזרחות נוספת:
בני זוג ידועים בציבור של אזרח ישראלי אשר קיבלו רישיון לישיבת קבע עם תום ההליך המדורג ועל פי נוהל 0009.2.5– יוכלו להגיש בקשה להתאזרחות, כל זאת במידה וממשיך להיות קשר זוגי כנה עם בן הזוג הישראלי. התאזרחותם לא תותנה בויתור על אזרחותם הקודמת.

תראי את זה לפקידה הגאונה שלך - אל תותרי על הזכויות שלך.
יש מצב שתאלצי לברר ולהפוך שולחן על מישהו שם, בטח על מנהלת הלשכה אבל אני למשל לא עומד לוותר להם על זה.(עדיף להדפיס)

לצפיה ב-'וואי וואי וואי!!'
וואי וואי וואי!!
28/05/2017 | 14:08
2
11
תודה על ההשקעה אני ממש מעריכה זאת!!!!! אתעמק בהמשך באינפורמציה הזו, נשמע באמת לא מסובך ושההיא לא עודכנה בנוהל החדש ממאי 2017...
כשנקבל תושבות אגיע מוכנה ואפגיז אותה, האנגלי לא צריך לוותר על האזרחות הבריטית שלו וכאמור לא בלחץ כלל לקבל אזרחות ישראלית אבל אם אפשר וזה לא כה מסובך אז נשקול.
תודה תודה ושוב תודה
ובהצלחה! תעדכן מה קורה איתכם בשלב הנכסף של קבלת האזרחות!
לצפיה ב-'להרגיז אותך עוד יותר? זה לא ממאי 2017'
להרגיז אותך עוד יותר? זה לא ממאי 2017
28/05/2017 | 14:33
1
9
זה נוהל ששונה כמה פעמים (קוסמטית) והוא קיים כבר די הרבה זמן.אין לי מושג מה שונה ב 05.2017, עיינתי בזמנו בנוהל הקודם וזה נראה אותו הדבר בערך...
לדעתי העלו אותו פה מזמן והנוהל שצרפתי מתבסס על משהו מתחילת 2016 או אפילו קודם. היה לה מספק זמן לעיין בזה :) 
לצפיה ב-'אין לתאר'
אין לתאר
28/05/2017 | 16:35
4
מנסה לנשום עמוק 
תודה....
לצפיה ב-'שאלה בעניין ערבות בנקאית'
שאלה בעניין ערבות בנקאית
20/05/2017 | 17:34
7
51
שלום לחברי הפורום היקרים.

אני קורא את הפורום הזה למשך שנה אך לא הגבתי עד עכשיו

אני מנהל זוגיות עם אוקראינית למשך שנה כבר ובשנה האחרונה נפגשנו 6 פעמים (אצלה ובמקומות שונים באירופה)

עד עכשיו לא הבאתי אותה כי אני פוחד שהיא תעבור השפלות או תסורב כניסה בנתב"ג

אך יש גבול כמה אני יכול לברוח מזה והחלטנו סופסוף לעשות את זה
אני יודע שיש סיכוי גבוה שיבקשו ממני ערבות בנקאית

אתם יודעים לרוב איזה סכום מבקשים? 15,000 או 30,000?

שאלה שנייה ויותר חשובה זה מתי אני אני אני מקבל חזרה את הערבות הבנקאית? ביום שהיא עוזבת? יום אחרי? שבוע אחרי?

מחכה לתגובתכם
לצפיה ב-'אני חושב שאתה מקדים את המאוחר'
אני חושב שאתה מקדים את המאוחר
20/05/2017 | 19:45
3
37
קודם תגיש בקשה אם אתה רוצה להביא אותה בתור בת זוג. 
לצפיה ב-'הכוונה היא להביא אותה ל-4 ימים בלבד....לא שתעבור לגור כאן'
הכוונה היא להביא אותה ל-4 ימים בלבד....לא שתעבור לגור כאן
21/05/2017 | 08:40
2
22
לצפיה ב-'להביא אותה לביקור לא אמורה להיות בעיה'
להביא אותה לביקור לא אמורה להיות בעיה
21/05/2017 | 09:11
37
בהתחשב שאזרחי אוקראינה אינם צריכים ויזה. שהכרטיס טיסה שלה יהיה עם תאריך חזור, תצרף איתה מכתב בעיברית שהיא מגיעה לביקור בישראל והיא תשהה אצלך לאורך כל התקופה ותצא מישראל במועד. תוסיף טלפון שלך ותעודת זהות. 
לצפיה ב-'אז אין צורך להגיש שום בקשה'
אז אין צורך להגיש שום בקשה
21/05/2017 | 11:46
29
חשוב לציין שאם יערימו קשיים בכניסה לארץ זכותה לפנות לביה"ד לעררים.
לצפיה ב-'אתה סתם בלחץ,'
אתה סתם בלחץ,
28/05/2017 | 17:53
2
5
הבאתי את הבת זוג שלי בהתחלה בתור תיירת לכאן, ואחר-כך באישור ממשרד הפנים כשהתחלנו את התהליך המדורג. לא ביקשו ממני ולו שקל אחד של ערבות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/05/2017 | 18:52
1
6
תודה רבה

מאוד מקווה שאתה צודק (אכן אני בלחץ), וזה בהחלט מרגיע
לצפיה ב-'אני מתנצל,'
אני מתנצל,
28/05/2017 | 18:59
6
אולי התגובה שלי היתה שיפוטית מידי, הלחץ מובן לגמרי וחוסר הוודאות גדול.

תראה, בגדול - בביקור הראשון שתבוא לפה כתיירת, תכתוב לה מכתב הזמנה עם כל הפרטים שלך, שהיא תגור אצלך ושהיא באה לתייר. תכתוב שם שאתם חברים ואל תזכיר שום דבר שקשור לקשר זוגי - זאת, משום שאם בביקורת הגבולות יחשדו בה שהיא באה להשתקע כאן, אז באמת יסרבו לה כניסה. היא צריכה להיכנס לכאן כתיירת שבאה לטייל ולהתראות עם חבר/ידיד שלה, You Name It.

בלי קשר, עדיף שתזמין כבר תור למחלקת האשרות בשביל להתחיל את התהליך (המתנה לתור כחודשיים-שלושה).
לצפיה ב-'דוח מיוחד של מבקר המדינה'
דוח מיוחד של מבקר המדינה
16/05/2017 | 23:02
1
95
דוח נוקב (לדעתי) עם לא מעט הנחיות לשיפור. ידוע לי כי מידע רב הגיע מהפורום החשוב שלנו. נקווה שהדוח יביא לשיפור ולתיקון הליקויים הרבים.

לצפיה ב-'תודה על הבאת הדוח, קראתי את הדוח בעיון'
תודה על הבאת הדוח, קראתי את הדוח בעיון
17/05/2017 | 08:59
53
אני חושב שרובם הגדול של האנשים חווה בדיוק במה שהמבקר כותב. אני חושב שהפורום שלנו זה נדבך חשוב בכל מה שקשור בנושאים של זוגות מעורבים ובעזרתם של האנשים הרבים והטובים בפורום נמשיך להאבק בשירות הראוי שמגיע לנו. אני רוצה לציין שכל הנושאים לשיפור שביקשתי לרשום הובאו לידיעת משרד הפנים וזאת בהמשכיות לשירות המצויין של מנהל הפורום הקודם מול משרד הפנים.
לצפיה ב-'ע"פ דו"ח מבקר המדינה-שימו לב לזמן שלוקח לקבל אזרחות או אשרה'
ע"פ דו"ח מבקר המדינה-שימו לב לזמן שלוקח לקבל אזרחות או אשרה
19/05/2017 | 03:00
62
קודם כל תודה ל RANDYLOO על הבאת הדו"ח. קראתי את כולו לעומק (לא רק את התקציר). אפשר לומר שעיקר הביקורת של המבקר (אני מדגיש עיקר הביקורת לא כולה) הם על נושאים שכולנו חווינו וחווים ביום יום והם:
א.
זמני טיפול ארוכים וממושכים בקבלת בקשות\אישור אשרות\תגובת נתיב-לשכת הקשר. ולמרות הערות חוזרות ונשנות- משרד הפנים לא קובע זמני טיפול מאקסימאליים ברוב נושאי הטיפול. 
ב. 
שונות בין הלשכות בדרישות מסמכים\נהלי עבודה. ופער עצום בזמני הטיפול ובאחוז הבקשות המאושרות! (בני ברק וירושלים לפי הדוח הן קשות מאוד- חיפה מקלה יחסית). ובתל אביב זמני הטיפול בלתי אפשריים. (יש לשכות שבהם יש 15 בקשות לפקיד ויש לשכות שבהם יש למעלה מ 200 בקשות לפקיד)
ג.
משרד הפנים לא מעניק אזרחות לזוגות נשואים בתום 4 שנים באשרת א5 בחלק גדול מהמקרים אלא מאריך לפרקי זמן נוספים את אשרת א5. 

צירפתי לכם תמונה מתוך הדו"ח. שימו לב, לזוגות נשואים 
לקבלת אשרת ב1- 35% מהפונים ימתינו מעל 3 חודשים ועד שנה 
לקבלת אשרת א5 - 70% מהפונים(!!) ימתינו מעל 6 חודשים ו 16% מעל שנה!!

והנתון המדהים שדובר בו הרבה מאוד בפורום
מתן אזרחות\מעמד קבע
משרד הפנים, בשש הלשכות הגדולות שלו, מסרב לתת אזרחות לאחר 4 שנים באשרת א5 לכחצי מהמבקשים. משרד הפנים מאריך לשנים נוספות את אשרת א5. בירושלים ובני ברק 70% מהפונים לא יקבלו אזרחות אחרי 4 שנים בא5!!
בסופו של תהליך 98% מהזוגות שנותרים בתהליך מאושרים ו 2% נדחים. אבל רק כחצי מהמבקשים מקבלים אזרחות מקץ 4 שנים באשרת א5 (ראו תמונה ב')  

* אצל זוגות לא נשואים שיעור הסירוב הראשוני גדול בהרבה! 
לצפיה ב-'הכרות עם פיליפינית'
הכרות עם פיליפינית
18/05/2017 | 09:27
2
73
הייתי רוצה להכיר פיליפינית למטרה רצינית אמנם היכרתי בפייסבוק אך לא יוצא כלום אן שיש להן חבר בעל אני אמנם מתכתב עם אשה רצינית שעבדה בארץ ועזבה בשנת 2007 הייתי במשרד הפנים מלאתי טפסים הם דורשים תמונות ביחד אבל יש לה חברה בישראל בקשתי ממנה לכתוב אישור שהיינו חברים מאד קרובים בזמן שהותה בישראל אותו אישור לבקש מהמטופל של החברה גם לכתוב אנני יוגע אם יעזור אם יש למישהוא רעיון אשמח לשמוע
לצפיה ב-'קשה לי להאמין שיתייחסו אל האישה כאל בת זוג'
קשה לי להאמין שיתייחסו אל האישה כאל בת זוג
18/05/2017 | 14:49
50
שלך אחרי שלא חייתם יחד  10 שנים. אבל נסה.
לצפיה ב-'העצה הכי טובה זה להתאזר בסבלנות ולהכיר בארץ'
העצה הכי טובה זה להתאזר בסבלנות ולהכיר בארץ
18/05/2017 | 15:14
108
להתחיל מראש ולשקר למשרד הפנים זה ממש לא רעיון טוב.
חוץ מזה לא ברור מה טיב היכרותך עם אותה אחת שהיתה בארץ?
האם הייתם זוג בזמן הזה?
(אני מתאר לעצמי שלא כי אין תמונות ותמונות זה דבר שפיליפיניות מאד אוהבות)

אם לא הייתם זוג אין טעם לעבוד כלכך קשה.
הרבה יותר נכון עבורך (וגם כשניגשים למשרד הפנים) זה להכיר מישהי כאן ולהיות בטוח בקשר איתה.

אז תתאזר בסבלנות ונסה להכיר, כי גם אם אתה מכיר את אותה אחת שהיתה בארץ - אתה מסדר לעצמך נפילה חזקה.
איפה להכיר?

גם בהיכרות בארץ אפשר לפול, אבל ב "הזמנה" מחו"ל של בחורה לא מוכרת זה הרבה יותר גרוע שלא לדבר על בעיות במשרד הפנים.
לצפיה ב-'התרת נישואין ממתאזרחת פיליפינית'
התרת נישואין ממתאזרחת פיליפינית
17/05/2017 | 17:38
1
105
אני ואשתי סיימנו את ההליך המדורג זה מכבר והיום היא אזרחית ישראלית לכל דבר.
לצערי החלטתי להתגרש והגשתי תובענה להתרת נישואין לבית הדין לענייני משפחה.
התובענה חזרה מבית הדין הרבני שמבחינתם הנישואין בטלים, וכעת אני מצפה מבית הדין לענייני משפחה לקבוע דיון בענייננו.

אשתי נוקטת אסטרטגיה של התעלמות מהתובענה במטרה לקנות עוד זמן בשאיפה להניא אותי מלהתגרש.

עכשיו קיבלתי את החלטת השופטת כדלקמן: "מאחר והמשיבה (הכוונה לאשתי) לא נתנה את עמדתה העניינית (הוצג לפני סימוכין) על המבקש (אני) לצרף בתוך 60 יום חוות דעת של הדין הזר."

למה הכוונה?
האם עלי להביא את לשון החוק הפיליפיני בנושא גירושין, מה מבקשים פה?

תודה למגיבים.
לצפיה ב-'חבל שאתה לא נעזר בעו"ד'
חבל שאתה לא נעזר בעו"ד
18/05/2017 | 05:49
53
זהו ענין שבו עליך להיות מיוצג כמו שאתה רואה בעצמך. לגוף הענין ראה ס' 5 לחוק שיפוט בעניני התרת נישואין-

5
ברירת הדין בבית משפט לעניני משפחה
(תיקון מס' 1)
תשנ"ה-1995
. (א) בית משפט לעניני משפחה ששיפוטו נקבע לפי חוק זה ידון בענין לפי סדר ההעדפה הבא:
(1) הדין הפנימי של מקום מושבם המשותף של בני הזוג;
(2) הדין הפנימי של מקום מושבם המשותף האחרון של בני הזוג;
(3) הדין הפנימי של ארץ אזרחותם המשותפת של בני הזוג;
(4) הדין הפנימי של מקום עריכת הנישואין –
ו
(תיקון מס' 2) תשס"ה-2005
בלבד שבית המשפט לא ידון לפי דין כאמור אם חלים על פיו דינים שונים על שני בני הזוג או אם לא ניתן לפיו לערוך גירושין.
(ב) באין דין שיחול לפי סעיף קטן (א), רשאי בית המשפט לדון לפי הדין הפנימי של מקום מושבו של אחד מבני הזוג, כפי שייראה לו צודק בנסיבות הענין.
(ג) הסכמת בני הזוג תשמש לעולם עילה לגירושין.
(תיקון מס' 2) תשס"ה-2005
(ד) לענין סעיף זה, "מקום מושב" – כהגדרתו בסעיף 80 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב-1962.
לצפיה ב-'חשבונות (מים, חשמל, ארנונה, גז)'
חשבונות (מים, חשמל, ארנונה, גז)
17/05/2017 | 11:37
3
72
שאלה קטנה, אני ואשתי שוכרים דירה, משלמים לבעת הבית שכר דירה חודשי ובנוסף הוא מדפיס לנו דף עם עלויות המים, חשמל, גז וארנונה, ואני משלם לו בצ'ק נפרד על החשבונות הללו, כל חודש.

האם זה מספיק שאני מביא לפגישה במשרד הפנים את הדף שבעל הדירה מפיק כראיה על תשלום חשבונות (שני השמות שלנו מצויינים בדף), או שאני צריך לעשות משהו מעבר לזה?
למשל, האם בעל הדירה צריך לכתוב מכתב ולחתום שאנחנו משלמים לו עבור חשבונות והוא משלם לרשויות?
האם צריך להטריד את בעל הדירה ולבקש ממנו העתקים של החשבונות שהוא משלם לרשויות? נשמע לא סביר...

בחוזה השכירות מצויין שהשוכרים ישלמו למשכיר עבור חשמל, מים, גז וארנונה בנפרד כל חודש על-פי שימוש בפועל. אולי זה מספיק?

קצת לא ברור לי הקטע הזה, אם מישהו יכול לומר מנסיון כאשר שוכרים דירה ומשלמים חשבונות ישירות למשכיר ולא לרשויות/חברות שונות.

תודה רבה!
לצפיה ב-'זה נהוג לגמרי'
זה נהוג לגמרי
17/05/2017 | 13:47
46
זה מספיק. תביאו את החוזה ואת הנייר עם העלויות שהוא מדפיס לכם וזהו. אם ישאלו תגידו שאתם משלמים ישירות לבעל הדירה.
האם יש משהו שאתם כן משלמים? אינטרנט? ספק? אם קניתם משהו לבית לדוגמא באיקאה, מכונת כביסה וכו׳ תביאו את החשבונית/קבלה.
לצפיה ב-'אנחנו גרים במושב'
אנחנו גרים במושב
17/05/2017 | 21:21
1
49
ומשלמים את החשבונות לבעל הבית פעם בחודשיים לפי קריאת מונה - במזומן ולא לפי חשבונות שיוצאים על שמנו. אנחנו כל שנה מביאים למשרד הפנים מכתב (את אותו המכתב רק בשינוי התאריך) שאומר שהחשבונות משולמים לבעל הבית ישירות לפי קריאת מונה והוא חותם על זה ללא בעיה. זה מספק את הפקידות בסניף שלנו (חדרה).
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
21/05/2017 | 17:59
16
טוב לדעת. אביא את המכתב ונראה אם הם יבקשו משהו כזה או שלא יהיה צורך.
אנחנו גם גרים במושב דרך אגב.
לצפיה ב-'מתן שם לתינוק לאם ישראלית, אב זר'
מתן שם לתינוק לאם ישראלית, אב זר
14/05/2017 | 21:15
11
100
שלום לכולם,
אשמח לעצה מניסיון אישי (!) - אם הייתם במצב דומה, ואיך התמודדתם.
אני (אזרחית ישראלית) בהריון, ובעלי (אמריקאי) על ויזה ב/1. הלכנו לסיור חדר לידה ועצרנו לדבר עם הפקידה במשרד לרישום ילודים. היא אמרה לנו שבגלל שבעלי הוא "דרכונאי" התינוק באופן אוטומטי מקבל את שם המשפחה שלי (??), לא את שלו.
בנוסף, היא אמרה שהם רושמים אותו בתור "טוען לאבהות" ואז משרד הפנים מחליט האם לרשום אותו בתור האב של התינוק (אני משערת שעל פי נוהל הוספת פרטי אב לקטין https://www.gov.il/BlobFolder/policy/adding_parent....

בעיה נוספת - הסטטוס המשפחתי שלי הוא עדיין "בבירור" , ולפי נוהל רישום לידה בארץ, פרטי האב יהיו רק (!) פרטי האיש שלו האם נשואה לפי תעודת הזהות. (https://www.gov.il/BlobFolder/policy/birth_registr...

אנחנו נשואים מעל 300 יום ולכן לפי הנוהל משרד הפנים צריך לרשום את בעלי בתור האב, למיטב הבנתי.

יש לכם מושג:
א. האם אנחנו יכולים לבקש ששם המשפחה של התינוק יהיה שם משפחתו של בעלי, לא שלי, בזמן הרישום המקורי? (אני לא שיניתי את שם משפחתי, ולא מתכוונת לשנות כרגע)
ב. אם לא, והתינוק נרשם תחת שם המשפחה שלי, כמה קשה לשנות במשרד הפנים את שם המשפחה לשמו של בעלי?
ד. לאור המצב הנוכחי, מה הסיכוי שירשמו את בעלי בתור אב התינוק מבלי שנצטרך ללכת לריב עם משרד הפנים?
ג. האם הוספת שמו של בעלי בתור אב לתינוק משנה את הרישום של תעודת הלידה המקורית? אנחנו צריכים שהוא יהיה רשום בתור האב בתעודת הלידה המקורית (!) על מנת להוציא לתינוק דרכון אמריקאי.

תודה מראש!
לצפיה ב-'ראי כאן'
ראי כאן
14/05/2017 | 23:05
1
51
לצפיה ב-'תודה, אבל המצב שלנו לא מצוין במפורש בחוק בגלל סטטוס "בבירור"'
תודה, אבל המצב שלנו לא מצוין במפורש בחוק בגלל סטטוס "בבירור"
15/05/2017 | 20:25
36
בגלל זה שאלתי.
בנוסף, הפקידה במשרד רישום ילודים אמרה שאפילו אם אנחנו רשומים כנשואים בתעודת הזהות שלי, ולבעלי עדיין אין ת.ז. ישראלית, היא תרשום את התינוק תחת שם המשפחה שלי, באופן מנוגד לחוק שצוטטת (שאומר שתינוק לזוג נשוי מקבל אוטומטית את שם משפחת האב). 
אשמח לעוד תשובות מניסיון אישי בלבד.
לצפיה ב-'הייתי בדיוק באותו מצב כמוך'
הייתי בדיוק באותו מצב כמוך
15/05/2017 | 19:30
2
61
כשילדתי הסטטוס שלי היה בבירור ובעלי היה עם ויזה B1. לא בקשתי לרשום את התינוק עם שם המשפחה שלו ורשמתי אותו בשמי.
לאחר כמה חודשים הגעתי למשרד הפנים עם מסמכים על מנת לבקש שיכירו בבעלי כאביו של בני. הבקשה נדחתה  מכיוון שחייתי במדינתו ( כשנה) התגוררנו אצל ההורים לו ולא היה לנו חוזה שכירות וחשבונות להציג. נאמר לנו שכדי לרשום את בעלי כאב עלינו לעבור בדיקת אבהות.
למרות שדחינו זאת בסופו של דבר לקחנו עו"ד ובצענו את בדיקת האבהות וכרגע אנו מחכים לפסק הדין שיגיע בדואר כדי שנוכל לרשום את בעלי בתור האב בתעודת הלידה.
באתה הזדמנות בקשנו מהשופט לשנות את שם הילד לשמו של בן זוג והוא אישר. זה מופיע בצו בית המשפט שעלינו לתת למשרד הפנים.
אני מקווה שעזרתי . אני מאחלת לך הצלחה
לצפיה ב-'וואו תודה על השיתוף'
וואו תודה על השיתוף
15/05/2017 | 20:23
1
33
זה מצב ממש מעצבן, מצטערת שהייתם צריכים לעבור את זה. את יודעת האם תעודת הלידה של התינוק תשתנה, או רק שם המשפחה שלו? 
המצב שלנו קצת שונה כי אנחנו באמצע תהליך מדורג ויש לנו חשבונות משותפים וכו'. למעשה, הסטטוס שלי אמור להשתנות ל'נשואה' בסוף החודש, אבל אני אלך למשרד הפנים לדבר איתם. 
לצפיה ב-'תעודת הלידה גם תשתנה.'
תעודת הלידה גם תשתנה.
15/05/2017 | 21:05
28
אם חייתם בארץ ואתם באמצע ההליך המדורג אני מקווה שבאמת יהיה לכם יותר פשוט ותוכלו לכתוב אותו בתור האב. 
לידה קלה והמון בהצלחה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/05/2017 | 08:20
5
44
אם בעת הלידה תהיו נשואים לפחות 300 ימים - יש לרשום את בעלך כאבי הילד, ללא כל דרישה נוספת.
לגבי השאלות:
א. כיוון שאתם לא רשומים כנשואים, פקידת הרישום בבית חולים תרשום לילד את שם משפחתך, ותצטרכו לגשת למשרד הפנים כדי להסדיר את ההכרה באבהות ובחירת שם המשפחה.
ב. ברגע שיכירו בבעלך כאבי הילד, אתם יכולים לבחור את שם המשפחה (שלך, שלו או שניכם) ומחליפים במקום.
ד. אם אתם נשואים מעל 330 ימים לפני הלידה, אמורים לרשום אותו כאבא ללא כל דרישה נוספת. ואת זה תצטרכו להסדיר במשרד הפנים ולא מול פקידת הרישום בבי"ח.
ג. גם אם ההכרה באבהות תיקח לכם זמן, ההכרה היא מהלידה (להבדיל מאימוץ), לכן הוא יירשם כאב גם בתעודת הלידה.
יוני קם
לצפיה ב-'משהו לא ברור לי'
משהו לא ברור לי
16/05/2017 | 22:54
4
41
בג"צ קבע שבמקרה של אם ישראלית ואב זר משרד הפנים חייב לקבל את הצהרת האבהות. מדוע זה לא מתבצע בפועל ולמה אף אחד לא מגיש בג"צ נוסף על זה?
לצפיה ב-'זה מתבצע בפועל'
זה מתבצע בפועל
18/05/2017 | 07:13
3
40
מקבלים הצהרת אבהות (במקרים המתאימים), אך רק בלשכה ולא בפני הפקידה בבית החולים.
יש נוהל מסודר שקובע מתי מספיקה הצהרה, מתי צריך להוכיח את האבהות בראיות חיצוניות ומתי בדיקה גנטית.
לצפיה ב-'ממה שאני שומע'
ממה שאני שומע
21/05/2017 | 20:56
2
22
משרד הפנים עושה בעיות ברישום פרטי אב גם כאשר האם ישראלית. במקרה כזה אין צורך בבדיקה גנטית ובכל זאת זה קורה. 
לצפיה ב-'כחלק מהנוהל במקרים מסוימים אפשר לדרוש בדיקת אבהות'
כחלק מהנוהל במקרים מסוימים אפשר לדרוש בדיקת אבהות
23/05/2017 | 23:14
1
11
במקרה שלנו בגלל שגרנו בחו"ל ולא בישראל בקשו להציג חוזה של דירה וחשבונות שלא היו לנו ולמרות שהצגנו מסמכים רבים אחרים , כולל מכתב ממקום עבודה ותלושי משכורת, הבקשה נדחתה. 

לצפיה ב-'זה עדיין בניגוד לפסיקת בג"צ'
זה עדיין בניגוד לפסיקת בג"צ
23/05/2017 | 23:26
9
אני מחכה לעורך הדין שירים את הכפפה ויתבע ליישם את פסק הדין. אלה הדברים שמשנים מציאות. 
לצפיה ב-'תהליך הוצאת ויזת עבודה ל(בן זוג) זר'
תהליך הוצאת ויזת עבודה ל(בן זוג) זר
14/05/2017 | 15:21
6
107
שלום,
דיברתי לאחרונה עם עורכת דין שציינה כי קבלת הויזה בתהליך המדורג יזורז, אם ננשא או שנראה היסטוריה של מגורים משותפים בישראל.
כדי שנוכל להראות היסטוריה של מגורים משותפים, עלינו להשיג ויזת עבודה, שלפי מה שרמזה - יכולה להתקבל בקלות ובמהירות יותר מאשר התהליך המדורג שעלול לקחת חצי שנה ויותר.

מטרתי היא לקצר את הזמן שבן הזוג יישב בבית וישתגע, ולאפשר לו לצאת לעבודה פה כמה שיותר מהר. לכן אני שוקל להשהות את התהליך המדורג ולהוציא לו ויזת עבודה.

האם למישהו יש ניסיון בהוצאת ויזת עבודה? מה התהליך? האם צריך להתראין ולמצוא מעסיק ואז לבוא למשרד הפנים עם משרה מסוימת שרוצה להעסיק את בן הזוג?
אשמח לשמוע מנסיונכם.

תודה!
לצפיה ב-'נראה לי שעו"ד הטעתה אותך'
נראה לי שעו"ד הטעתה אותך
14/05/2017 | 15:32
3
65
או שלא הבנת אותה נכון.

ויזת עבודה ניתנת למומחים ומאוד לא פשוט לקבל אותה.

אם אתם אכן זוג, הדרך המהירה והנכונה היא להתחיל בתהליך מדורג.

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
14/05/2017 | 15:53
2
52
אנחנו אכן זוג, והיא אמרה שקבלת הויזה תיקח חצי שנה.
ויזת עבודה למומחים (הוא מתכנת, ראש צוות) אמורה להיות זריזה יותר. לא?

תודה.
לצפיה ב-'אני בספק'
אני בספק
14/05/2017 | 16:24
1
82
צריך למצוא מעסיק ישראלי שירצה להעסיק אותו והוא יארגן לו את ויזת העבודה. לדעתי זה ייקח לפחות כמה חודשים.

מה שלוקח זמן בתהליך המדורג הוא הזמן לפגישה הראשונה שאכן יכול לקחת לא מעט זמן. אני ממליץ דבר ראשון להזמין תור, ולאחר מכן כבר תהיה חכמה יותר ותדעי כמה זמן יש לכם לחכות ומה ניתן לעשות במשך הזמן הזה.

אגב, הוא לא חייב לשבת בבית להשתגע. הוא יכול בזמן הזה להתנדב או ללכת לאולפן עברית או לעבוד עבור חברה בינלאומית או משהו כזה דרך המחשב מהבית אם זה אפשרי בתחום שלו.

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
14/05/2017 | 17:17
47
יש לנו תור עוד שלושה שבועות לתהליך המדורג.
אני שוקל לוותר עליו כי אולי אופציות אחרות הן מהירות יותר.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי הליך של אשרה לבן זוג'
למיטב ידיעתי הליך של אשרה לבן זוג
14/05/2017 | 19:52
58
מהיר יותר מויזת עבודה. צריכה להיות לו מומחיות מיוחדת כדי שיוכל לעבוד בישראל.
לצפיה ב-'לא יעזור'
לא יעזור
15/05/2017 | 21:23
61
גם אם בן הזוג שלך יצליח לקבל ויזת עבודה (סיכוי קלוש) - ברגע שתלך איתו להגיש את הבקשה למעמד מכוח היותו בן זוג, יבטלו את המעמד הקודם.
לא ניתן לקבל מעמד בשני מסלולים במקביל (חריג - עובד זר סיעודי).
יוני

לצפיה ב-'שאלה כללית'
שאלה כללית
14/05/2017 | 16:38
2
94
שלום לכולם,

איך אני יכול לדעת מהו תחום השיפוט של כל לשכת מרשם אוכלוסין?
ז"א, איזה ישובים שייכים לאיזה לשכה?

תודה מראש
לצפיה ב-'תגוגל'
תגוגל
14/05/2017 | 16:42
27
לצפיה ב-'רשימת סניפים'
רשימת סניפים
15/05/2017 | 21:08
39
באתר הרשות יש רשימה של הסניפים.
אם אתה בישוב שנמצא בין שני סניפים ואתה לא בטוח - תתקשר למרכז המידע שלהם 3450*.
יוני

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח
חלי שניר - פסיכולוגית קלינית ורפואית
חלי שניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה