לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
28002,800 עוקבים אודות עסקים

פורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל - עורך דין יהושע פקס
ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל בהנהלת עו"ד יהושע פקס. הפורום עוסק בשאלות בנוגע להסדרת מעמד אזרחים זרים השוהים בישראל, והתנהלות מול פקידי משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה, ורשויות החוק הרלבנטיות בתחום. יודגש כי פורום מעמד זרים בישראל לא בא במקום ייעוץ משפטי אישי. שימו לב כי התשובות בפורום אינם תחליף לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, על בסיס פרטי המקרה הפרטני. החוקים והנהלים בנושא הגירה לישראל משתנים תדיר, וכל מקרה נבחן לגופו ע"י רשויות החוק, לכן על מנת לקבל ייעוץ משפטי אישי חובה ליצור קשר עם עו"ד העוסק בתחום הגירה לישראל והסדרת מעמד זרים בארץ, ולא להסתמך על התשובות בפורום בלבד. כמו כן, יש להימנע מכל פרסום בפורום, או העלאת תוכן מסחרי אל הפורום. בבקשה שימרו על כללי שיח נאות ומכבד. שיח פוגעני ולא ראוי יימחק, על מנת לשמור על פורום מעמד זרים בישראל מרחב בטוח לשאלת שאלות, וקבלת תשובות בנושא הסדרת השהייה החוקית בישראל של אזרחים זרים. אשמח להשיב על כל שאלה! 
המשך >>

לצפיה ב-'פיצוי ממשרד הפנים על נזקים שנגרמו כתוצאה מחריגה מהנוהל'
פיצוי ממשרד הפנים על נזקים שנגרמו כתוצאה מחריגה מהנוהל
06/07/2019 | 19:36
2
16
שלום, מעתיק את ההודעה לכאן בעקבות המלצה שקיבתי בפורום זוגות מעורבים:

הסיפור בקצרה:
1. בדצמבר 2018 אני וזוגתי הגענו למשרד הפנים והודענו על כוונתנו להתחתן ועל כוונתה להירשם ללימודי דוקטורט בישראל. נאמר לנו שאין אפשרות לאשר לה ויזת סטודנט ושאנחנו חייבים לפתוח בהליך המדורג, גם אם לא ידוע לנו אם נרצה להשתקע בישראל לאחר לימודיה. נקבעה לנו פגישה למאי 2019 לצורך פתיחת תיק נישואין.
2. הגעתי לפגישה (לזוגתי, שהפכה בינתיים לאשתי, פגה אשרת התייר והיא נאלצה לצאת מהארץ). בפגישה נאמר לי שחלק מהמסמכים שהבאתי לא תקינים ולכן לא ניתן לפתוח בהליך.
3. לטענת הפקידה, חודשיים הם זמן סביר להשיג את המסמכים החסרים, ולכן קבענו פגישה לקצת יותר מחודשיים קדימה.  
4. ביררתי. ולא זו בלבד שהמסמכים  המדוברים תקינים. אלא שלא מדובר במסמכי סף שמעכבים את תחילת הטיפול ואת אשרת הכניסה של אשתי. הודעתי למשרד הפנים על כך יום לאחר פגישתנו במאי.
5. לאחר שנדנדתי להם כשישה שבועות, הם חזרו אלי ואכן חזרו בהם ממרבית טענותיהם. המצב כרגע הוא שאנחנו מסכימים שלא נדרשים מסמכים נוספים כדי להנפיק אשרת כניסה לאשתי.
6. את תאריך הפגישה שקבענו קדימה לא הצלחתי להזיז למרות שלא נדרשים ממני מסמכים נוספים כדי לאשר לאשתי את הכניסה לארץ.

שאלותי הן:
1. הדרישה השגויה של משרד הפנים, שממנה הם חזרו, גרמה לעיכוב של חודשיים בכניסתה של אשתי לארץ (היא עדיין לא כאן). חודשיים אלו עלו לנו בלא מעט הוצאות ולא מעט כאב ראש. האם נוכל לתבוע פיצוי ממשרד הפנים על כך? אני מדגיש שאני לא מדבר על פיצוי על נזקים הנובעים מהסרבול שבנוהל אלא על נזקים הנובעים מחריגה ממנו.
2. במשך ששת השבועות שמשרד הפנים לא זז מדרישותיו נאלצנו לנהוג על בסיס ההנחה שאנחנו במבוי סתום ועלינו לשנות את תכניותינו לעתיד. חלק מהשינויים שעשינו לא ניתנים לתיקון. עבודת המחקר שלי נפגעה ויש סיכויי ממשי שהדוקטורט שאשתי תכננה להירשם אליו כבר לא רלוונטי יותר. האם יש מקום לתבוע פיצויים גם על כך?        

תודה רבה
לצפיה ב-'תביעת פיצוי ממשרד הפנים'
תביעת פיצוי ממשרד הפנים
14/07/2019 | 09:30
1
10
שלום רב,
תביעה של פיצויים על התרשלות של משרד הפנים אפשרית באופן תיאורטי, אבל מבחינה מעשית הניסיון שלי מלמד כי מאוד קשה לקבל פיצוי של סכום משמעותי על תביעות מסוג זה.
רשלנות של המדינה יכולה לזכות תובעים בפיצויים, אבל בדרך כלל תביעות כאלה נדחות כי קשה להוכיח רשלנות שחורגת ממתחם סבירות וגם קיימת החובה להוכיח קשר סיבתי בין הרשלנות של משרד הפנים לבין הפגיעה הממונית (כספית) אשר נגרמה לאזרחים הישראלים או זרים המבקשים את השירות השוטף של משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה. 
מכיוון שמדובר על שאלה משפטית מתחום הנזיקין אני ממליץ להתייעץ בנושא עם עו"ד מומחה לנזיקין.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/07/2019 | 11:16
לצפיה ב-'אם בני זוג נשואים (אחד יהודי-ישראלי והשני לא זה ולא זה)'
אם בני זוג נשואים (אחד יהודי-ישראלי והשני לא זה ולא זה)
05/07/2019 | 12:29
4
23
והם חיים בארץ של בן הזוג שאינו ישראלי, כמה זמן הם צריכים להיות נשואים על מנת שבן הזוג יקבל אזרחות ישראלית באופן אוטומטי עם החזרה (למטרת השתקעות) לישראל, ולא יצטרך לעבור את ההליך המדורג?
מקווה שניסחתי ברור את השאלה..
תודה רבה...
לצפיה ב-'קבלת אזרחות בן זוג זר'
קבלת אזרחות בן זוג זר
10/07/2019 | 13:41
3
9
שלום רב,
בן זוג זר אינו זכאי אוטומטית לאזרחות ישראלית מכוח נישואיו לאזרח ישראלי ועליו לעבור את ההליך המדורג על מנת לקבל האזרחות.
יחד עם זאת, בני זוג זרים של ישראלים יכולים לזכות בהקלות מסוימות בהליך המדורג, כגון: קיצור ההליך המדורג לחמש שנים במקום שבע וקיצור שלב קבלת אשרת עובד זר משלוש שנים לחצי שנה.
אשמח לשוחח בטלפון או להיפגש אם אתם זקוקים לסיוע של עו"ד, טלפון המשרד – 02-9903180, מייל: office@lawoffice.org.il
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'תודה! האם זה כך גם במידה ובני הזוג נשואים זה למעלה מ20 שנה?'
תודה! האם זה כך גם במידה ובני הזוג נשואים זה למעלה מ20 שנה?
10/07/2019 | 13:45
2
4
לצפיה ב-'מתן מעמד בישראל לבן זוג זר שנשוי שנים רבות לישראלית'
מתן מעמד בישראל לבן זוג זר שנשוי שנים רבות לישראלית
11/07/2019 | 13:27
1
9
שלום היילי,
נוהל משרד הפנים למתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי אינו מתייחס למספר שנות הנישואין של בני הזוג. לפקידי משרד הפנים אשר מטפלים בבקשות לאיחוד משפחות יש סמכות לקצר את הנוהל, אולם בפועל זה קורה לעיתים נדירות בלבד, אם בכלל.
לצפיה ב-'אוקי, תודה רבה'
אוקי, תודה רבה
11/07/2019 | 14:42
2
לצפיה ב-'עבודה באופן מקוון'
עבודה באופן מקוון
01/07/2019 | 08:14
1
23
שלום רב,
האם אזרח זר, שנמצא כעת בתחילת הליך להסדרת מעמד על בסיס חיים משותפים וללא אישור עבודה בישראל, יכול לעבוד באופן חוקי בעסק הפרטי שלו במדינת מוצאו באופן מקוון (באמצעות מחשב) תוך שהוא נמצא בישראל?
ומה אם חלק ניכר מלקוחותיו היו ונשארו אזרחי מדינת ישראל ונמצאים גם הם בישראל?
האם זה עלול לפגוע בתהליך?

תודה רבה!
לצפיה ב-'עבודה באופן מקוון בן זוג זר ללא אשרה'
עבודה באופן מקוון בן זוג זר ללא אשרה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2019 | 08:58
15
שלום רב,
זו שאלה אשר אנו נתקלים בה יותר ויותר בזמן האחרון. עד לקבלת אשרת עבודה מסוג ב/1 כחלק מההליך המדורג, בן זוג זר אינו רשאי לעבוד בישראל. יחד עם זאת בעולם הגלובאלי כיום הרבה עובדים לא נדרשים להיות פיזית במקום עבודה מסויים ויכולים למעשה לעבוד באופן וירטואלי מכל מקום בעולם. השאלה היא האם פקידי משרד הפנים יבינו את זה? רשויות ממשלתיות בכלל ומשרד הפנים בפרט נוטים להיות מיושנים ועלולים לטעות לחשוב כי מדובר בעבודה בישראל. עבודה ללא אשרה מתאימה היא עבירה על חוקי ההגירה ועלולה להביא בעיות בהליך המדורג, זאת במיוחד כאשר כפי שאתה כותב הרבה מהלקוחות נמצאים בארץ, לכן הייתי ממליץ לנקוט במשנה זהירות ולא לעבוד עד לקבלת אשרת עבודה. לחילופין, אפשר לגשת אל פקידי משרד הפנים המטפלים בתיק ולשאול לדעתם עוד לפני תחילת העבודה, כי לדעתי מבחינה חוקית כל עוד לא מקבלים משכורת או תשלום בישראל אלא הכל נעשה דרך חברה בינלאומית בחו"ל, אז לא צריכה להיות בעיה, אבל כפי שאמרתי בעניינים כאלה לא כדאי להסתבך מול משרד הפנים.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'אישור כניסה ב2 ל3 חודשים במקום A5'
אישור כניסה ב2 ל3 חודשים במקום A5
01/07/2019 | 11:05
2
36
שלום לכם!

אישתי במעמד A5 עם ת.ז ישראלית (שנה ראשונה).
אישתי נכנסה לארץ ולמרות היותה עם ויזת A5 עם אינטר ויזה,
היא קיבלה אישור כניסה עליו רשום ב2 ל 3 חודשים.

פנינו למשרד הפנים, פגשנו בפקיד מישני שאמר שזה בסדר
ואין מה לדאוג. אז ביקשנו ממנו אישור בכתב שזה בסדר ושלא יבוא בטענות בעתיד. הפקיד סירב לתת לנו אישור כזה.

האם גם אתם מקבלים אישור כניסה ב2 למרות היותכם עם A5?
מה דעתכם?

תודה!
לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
07/07/2019 | 16:51
2
לצפיה ב-'כניסה ויציאה מישראל עבור מחזיקי תעודת זהות ארעי א5'
כניסה ויציאה מישראל עבור מחזיקי תעודת זהות ארעי א5
11/07/2019 | 13:36
6
שלום רב,
מתנצל על העיכוב במתן תשובה. כעיקרון, מחזיקי מעמד א5 (אשרת ארעי) אשר קיבלו אינטר ויזה (אשרת חוזר) להיכנס ולצאת מישראל לא מוגבלים בזמן לאחר הכניסה חזרה לישראל. להערכתי פקידי ביקורת גבולות טעו כאשר החתימו את הדרכון הזר באשרת ב2 (תייר) אשר מוגבל לשלושה חודשים. בכל אופן, על מנת להסיר כל ספק כדאי לפנות למשרד הפנים הקרוב למקום מגוריכם שמטפל בבקשה להסדרת מעמד עבור אשתך כדי להסדיר את הנושא. אם הפקידים במשרד הפנים מסרבים לסייע כפי שאתה כותב ניתן לנקוט פעולות שונות כגון: הגשת תלונה לפניות הציבור וכדומה. 
בכל מקרה, כל עוד אשרת ארעי עדיין בתוקף נראה כי אין משמעות לפקיעת התוקף של ויזת התייר שאשתך קיבלה בעת הכניסה לישראל, מפני שהיא הרי לא תיירת, אלא בעלת מעמד א5.

לצפיה ב-'התאזרחות'
התאזרחות
14/06/2019 | 18:34
1
26
האם לאחר שהתקבל רישיון שהיית קבע עקב חיים משותפים אפשר להגיש גם בקשה להתאזרחות והאם אפשר להשאיר את האזרחות הזרה?
לצפיה ב-'ויתור על אזרחות קודמת '
ויתור על אזרחות קודמת
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2019 | 10:38
20
אבי שלום רב,
בדר"כ תושב קבע נדרש לוותר על אזרחותו הקודמת על מנת לקבל אזרחות ישראלית. זהו אחד התנאים של התאזרחות לפי סעיף 5 לחוק האזרחות, יחד עם זאת בני זוג ידועים בציבור של אזרח ישראלי אשר קיבלו מעמד תושב קבע פטורים מהדרישה לוותר על האזרחות הקודמת, כפי שאתה יכול לקרוא בנוהל:
"בני זוג ידועים בציבור של אזרח ישראלי - לאחר קבלת רישיון לישיבת קבע אותו קיבל בהתאם לנוהל 5.2.0009 ( נוהל הטיפול בהסדרת מעמד של בני זוג של ישראלים לרבות בני אותו מין) ולאחר סיום ההליך המדורג יוכלו להגיש בקשה להתאזרחות, כל זאת במידה והקשר הזוגי עם בן הזוג הישראלי ממשיך להיות כנה. התאזרחותם לא תותנה בויתור על אזרחותם הקודמת."

תוכל לקרוא עוד בנושא במאמר הבא:

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'שינוי מעמד ב1'
שינוי מעמד ב1
11/06/2019 | 08:00
1
17
היי,בת זוגתי במעמד ב1 .אנחנו מתחתנים בקפריסין.האם לאחר שינוי המעמד הזוגי והרישום במשרד הפנים היא תקבל מעמד של א 5 באופן מהיר? מהו ההליך הנדרש?
בנוסף הפקדתי ערבות לקיום ההליך,האם לאחר הרישום במשרד הפנים כזוג נשוי נקבל את הערבות?
לצפיה ב-'שינוי מעמד ב1 לאחר נישואין '
שינוי מעמד ב1 לאחר נישואין
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2019 | 09:33
16
שלום משה,
כן, לאחר השלמת חתונה אזרחית בקפריסין אתם ניגשים למשרד הפנים לשנות את הסטאטוס בתעודת הזהות ל- "נשוי". חשוב להקפיד להביא תעודת נישואים מקפריסין עם חותמת אפוסטיל. ייתכן ותדרשו לתרגם את התעודה לעברית על ידי נוטריון בישראל. אם בת הזוג כבר חצי שנה במעמד ב-1 היא תקבל תושב ארעי א-5. אין קשר ישיר בין הפקדת הערבות לבין הנישואים, יש לקרוא את תנאיי הערבות, על מנת להבין מתי תהיה זכאי לקבל את כספי הערבות הבנקאית חזרה.
בברכה,
יהושע 
לצפיה ב-'שאלה מקבילה.. '
שאלה מקבילה..
02/06/2019 | 13:19
4
123
שלום!   אישתי ואני ממש בסיומו של תהליך ההתאזרחות, אחרי כ-5 שנים. בשבוע שעבר היינו ב'תישאול המקביל' האחרון- כזה שכל אחד מתושאל בנפרד, ועכשיו מחכים להחלטת הוועדה, כנראה כמה חודשים, ואז שבועה לדגל. לא צופים בעיות היות ואנחנו אמיתיים וכנים לגמרי, חיים ביחד רק פה בארץ, ויש לנו תינוק משותף חדש בן  9 חודשים.. השאלה ('המקבילה'):  אמה של אישתי הגיע בתחילת אוגוסט 2018, ממש לפני הלידה, על מנת לעזור ולהשגיח על הילד, שאינו הולך לפעוטון. עקב טעות שלנו (שנבעה מהעובדה שמגאורגיה כבר לא צריך ויזות)- לא שמנו לב שהויזה שלה נגמרה כבר בנובמבר 18. חצי שנה...  אבל באמת טעות בתום לב. שאלתנו: מה עלינו לעשות כדי לאפשר עוד שהייה? האם יכניסו אותה (אישה בת 73) ל'רשימה שחורה'?   היא מתכננת לצאת לגאורגיה ביולי, כשלאישתי יהיה חופש מעבודתה בגן של חינוך מיוחד,  לשבוע שבועיים להפגש עם אחותה, ולחזור לעזור לנו כאן.   אולי רלוונטי: גם ביתה השניה נמצאת בארץ כבר שנים ארוכות, בעלת אזרחות ישראלית, נשואה לישראלי + 3 ילדים.  כלומר- שתי הבנות היחידות שלה, אין לה עוד ילדים, גרות פה בארץ. היא עצמה אלמנה, כלומר קרוביה גרים כולם פה בארץ. 
אי אפשר לתאר במלים כמה היא עוזרת לנו. חשוב לנו מאוד שתוכל להשאר פה. שלחתי היום טופס להזמנת תור למשרד הפנים, עדיין לא קבלתי תשובה. האם לגשת מחר בכל מקרה (סלמה 53, כך נאמר לנו) ולנסות לקבל הארכה? האם לחכות שיתקשרו וייקבעו תור?   מה להגיד לפקידים על מנת שיבינו כמה היא חשובה לנו ולשכנעם שהטעות - בתום לב מקורה?  בקיצור (אחרי  מכתב כל כך ארוך..)-  מה לעשות?
הרבה תודה-   יובל
לצפיה ב-'קבלת מעמד בישראל מתוקף נוהל הורה בודד וקשיש'
קבלת מעמד בישראל מתוקף נוהל הורה בודד וקשיש
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2019 | 07:54
3
18
שלום יובל, 
משרד הפנים בוודאי יראה בחומרה את השהייה של אימא של אשתך שלא כחוק תקופה של מעל שלושה חודשים לאחר פג תוקף ויזת ב/2 לביקור תיירותי בישראל, אשר ניתן ל- 3 חודשים בלבד. אפשר להבין כי יש לכם נסיבות מקלות, אבל מהניסיון שלי משרד הפנים אכן יכניס אותה לרשימה של מסורבי כניסה לישראל, בגלל הפרת חוקי הגירה לארץ. כדאי מאוד לנסות להסביר ולהסדיר את העניינים מול משרד הפנים בארץ לפני שהיא עוזבת חזרה לגיאורגיה, כי אחרת יהיה לה קשה לחזור לביקורים בארץ בעתיד. בכל מקרה, נראה כי אימא של אשתך מתאימה לקבלת מעמד בישראל מתוקף נוהל הורה בודד וקשיש. להלן מידע רלבנטי:

אשמח לשוחח בטלפון או להיפגש אם אתם זקוקים לסיוע של עורך דין, טלפון המשרד - 02-9903180, מייל office@lawoffice.org.il.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'תודה רבה! שאלה נוספת, אם אפשר:'
תודה רבה! שאלה נוספת, אם אפשר:
03/06/2019 | 19:14
2
15
יכול להיות שאכן מסלול 'הורה בודד קשיש' יהיה הכיוון, אבל בטח ייקח שבוע- שבועיים בשל הצורך להמציא את מיכלול המסמכים הנחוצים.
האם בינתיים כדאי לגשת למשרד הפנים כדי להסביר מדוע זה קרה (כאמור- באשמתינו המליאה..) ולנסות לקבל הארכת האשרה כדי שהיא לא תהיה פה לא חוקית, אבל אז להסתכן בכך שיכריחו אותה לצאת תוך זמן קצר ביותר, 
או פשוט לחכות את השבוע שבועיים הללו ולהגיע עם כל המסמכים?

שוב תודה לך, עו"ד פקס-      יובל
לצפיה ב-'שהייה לא חוקית בישראל '
שהייה לא חוקית בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2019 | 11:31
1
22
יובל שלום,
שהייה לא חוקית בישראל נתפסת על ידי פקידי משרד הפנים בצורה חמורה, לכן למרבה הצער ככל הנראה האמא של אשתך תדרש לעזוב את הארץ בהקדם, לא משנה האם אתם פונים עכשיו למשרד הפנים או עוד שבועיים. בכל אופן אני ממליץ להתייעץ איתנו או עם עורך דין מומחה לדיני הגירה לישראל לפני שאתם הולכים למשרד הפנים, כדי שתהיו מוכנים ותדעו למה לצפות ומה הן האפשרויות העומדות בפניכם.
אשמח לשוחח איתך בטלפון או לקבוע פגישה במשרדנו בירושלים או פתח תקווה בהקדם האפשרי.
בהצלחה,
יהושע
לצפיה ב-'מנסה להשיג אותך דחוף במספר שלך 0723921128 , ולא הולך..'
מנסה להשיג אותך דחוף במספר שלך 0723921128 , ולא הולך..
05/06/2019 | 15:09
16

אחרי כמה צלצולים- מתנתק :(
אנחנו מתכוונים לגשת מחר למשרד הפנים, ולכן דחוף לי לדבר איתך קודם. יש מספר אחר שניתן להתקשר אליך דחוף, עוד היום?

יובל            
                         (אני ב 052-8170022 )
לצפיה ב-'סיום ההליך המדורג - סיימנו 4 שנים בא5 '
סיום ההליך המדורג - סיימנו 4 שנים בא5
01/06/2019 | 23:34
1
24
שלום
בספטמבר הקרוב אישתי מסיימת 4 שנים במעמד א5. (היא שהתה במעמד ב1 ולאחר החתונה שודרגנו לא5). 
בכל שנה, שלושה חודשים לפני תום האשרה שלה התקשרתי למשה"פ וביקשתי פגישה להארכת תוקף האשרה בשנה נוספת. 
השנה כאמור אנחנו רוצים לבקש עבורה התאזרחות.

רציתי לשאול מה התהליך במדוייק? מהו סדר הדברים?
הבנתי משיתופי מידע של אחרים שעליי להתקשר ולקבוע תור ולבקש הארכת א5 רגיל לעוד שנה - ובמעמד הפגישה לבקש גם התאזרחות? ואז הם קובעים לנו מועד נוסף לבחינת הקשר ולשימוע ? 
אשמח אם מניסיון תוכל לפרט מה עליי לעשות (אנחנו שלושה חודשים לפני תום ה א5 הרביעי) 
בנוסף-הבנתי שבלשכה שלנו - אוטומטית דוחים בקשת התאזרחות אחרי 4 שנים ודורשים שנה חמישית בא5 כמעט מכל המבקשים- הדבר אפילו צויין בדו"ח מבקר המדינה שפורסם בעניין רשות האוכלוסין והמבקר העיר שזהו מצב לא סביר. 
אם אקבל דחיה אוטומטית לעוד שנה- יש טעם לתקוף זאת בערעור או בביהמ"ש? 

אשמח לעזרה! תודה רבה מראש! 

לצפיה ב-'הליך קבלת אזרחות ישראלית בסיום הליך מדורג'
הליך קבלת אזרחות ישראלית בסיום הליך מדורג
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2019 | 11:51
52
שלום רב, 
סעיף 7 לחוק האזרחות קובע כי אשתך זכאית לקבל אזרחות ישראלית בהיותה נשואה לך, אזרח ישראלי. נוהל משרד הפנים קובע כי לאחר 4 שנים במעמד א5 (תושב ארעי) ניתן להגיש בקשה להתאזרחות, הבקשה מוגשת באותה הלשכה של משרד הפנים שם מטופלת הבקשה לאיחוד משפחות. 3 חודשים לפני פג תוקף אשרת א5 ניתן לפנות ללשכה, למלא את הטפסים להתאזרחות ולהגיש את הבקשה. בקשה להתאזרחות לוקחת בדר"כ מס' חודשים ולעיתים עד לאישור הבקשה חולף גם חצי שנה ויותר. הסיבה היא שלאחר מתן אזרחות ישראלית הטיפול בתיק מסתיים ותושב זר שקיבל אזרחות ישראלית, האזרחות לא מבוטלת. מדובר בהחלטה חשובה מבחינת משרד הפנים ולכן בוחנים את כל הנתונים, לרבות בדיקה נוספת של קיום מרכז חיים בישראל, כנות הקשר הזוגי וכדומה. אם הלשכה הספציפית שלכם מסרבת לקבל את בקשת ההתאזרחות לאחר 4 שנים במעמד א5, ללא נימוקים סבירים, אזי מדובר בהתנהלות הנוגדת את הנוהל, לכן בוודאי ניתן לנקוט בהליכים משפטיים. יחד עם זאת מפני שהליכים משפטיים בעצמם לוקחים זמן ממושך וכרוכים בעלויות לא מבוטלות, לא בטוח האם משתלם לפנות לערכאות משפטיות במצבים של עיכוב בשנה אחת בלבד.
בכל מקרה, נשמח לעמוד לשירותכם בטל' - 02-9903180 או במייל office@lawoffice.org.il

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'הליך מדורג'
הליך מדורג
29/05/2019 | 12:39
1
20
שלום. בת הזוג שלי (מאנגליה) קיבלה ויזת עבודה לשנה ומתכוונים להמשיך אותה גם לשנה הבאה. יחד עם זאת, בת הזוג שלי קיבלה הצעת עבודה באנגליה (מהמעסיק הקודם שלה) וחשבנו אולי לעבור להשתקע באנגליה. האם לדעתך העובדה שבת זוגי התחילה תהליך התאזרחות בארץ אמורה להוות לי בעיה לקבל ויזת בן זוג באנגליה? (הרי כביכול כוונתנו הייתה להשתקע תחילה בישראל)? או שזה דווקא טוב לנו משום שכבר הוכח על ידינו למשרד הפנים הישראלי על כנות הקשר? אנחנו כמובן מתכננים להתחתן. תודה
לצפיה ב-'הסדרת מעמד בישראל ומעבר לאנגליה'
הסדרת מעמד בישראל ומעבר לאנגליה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2019 | 13:36
11

עמית שלום,
להערכתי אין קשר בין הליך הסדרת המעמד בישראל עבור בת הזוג הזרה אזרחית אנגליה, לבין הליך מעבר והשתקעות באנגליה.
על מנת לעבור לאנגליה על בסיס קשר זוגי יהיה עליכם להוכיח הזוגיות לרשויות ההגירה באנגליה. מכיוון שאינכם נשואים תצטרכו להוכיח כי אתם בקשר זוגי במשך תקופה של שנתיים לכל הפחות, להציג ראיות לתמיכה בכנות הקשר ולהראות רצון אמיתי להעברת מקום מגוריכם הקבוע לאנגליה. עוד בנושא ויזת ההגירה לאנגליה עבור בן/בת זוג של אזרח או תושב בריטי תוכל לקרוא במאמר הבא:
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'ובהמשך לשאלה הקודמת'
ובהמשך לשאלה הקודמת
26/05/2019 | 15:21
1
15
האם הלשכה אליה יש לפנות היא לזו הקרובה לאזור המגורים? או לפי הכתובת המופיעה בתעודת הזהות? ואם בתעודת הזהות רשום שאני מתגוררת בפתח תקווה אבל בפועל שוכרת ברמת גן, לאיזו לשכה עליי לגשת?
לצפיה ב-'העברת תיק חיים משותפים בין לשכות משרד הפנים עקב שינוי כתובת'
העברת תיק חיים משותפים בין לשכות משרד הפנים עקב שינוי כתובת
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2019 | 10:32
9
אור שלום,

כפי שענינו בשאלתך הקודמת, הלשכה בפתח תקווה ככל הנראה תסרב להמשיך לטפל בתיק אצלם ברגע שפקידי רשות האוכלוסין וההגירה שמטפלים בתיק החיים המשותפים יבינו כי עברתם להתגורר ברמת גן, במקרים כאלה מעבירים את המשך הטיפול ללשכה ברמת גן.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'העברת תיק'
העברת תיק
26/05/2019 | 14:49
1
15
היי, הן זוגי קיבל אשרת עבודה לשנה. לאחר קבלת האשרה עברנו לגור בגבעתיים. אנחנו צריכים לחדש את הויזה. האם יש פרוצדורה מסוימת של העברת התיק מהלשכה בפתח תקווה לגבעתיים? או שפשוט קובעים תור למחלקת אשרות בגבעתיים? בנוסף, האם הלשכה בגבעתיים ידועה כלשכה עמוסה? מבחינת קביעת תורים? תודה

לצפיה ב-'מעבר דירה ושינוי מען '
מעבר דירה ושינוי מען
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2019 | 10:27
14
אור שלום,
עפ"י נוהל "שינוי מען כללי" חלה על התושב החובה להודיע על שינוי מען בעבורו, תושב חייב למסור הודעה על שינוי מען על פי החוק בתוך 30 יום מיום השינוי. חשיבות העדכון היא במיוחד בכל הקשור למסגרת מתן השירותים של רשויות שלטוניות ומשרדי הממשלה.
יהיה עלייך לשנות המען למקום מגורייך בפועל, ולאחר מכן כשתזמיני תור למחלקת אשרות תבחרי את מקום מגורייך הנוכחי.

מנסיוננו, על מנת לקצר זמן המתנה בלשכות האוכלוסין השונות רצוי להזמין תור כמה חודשים מראש.

לנוחיותך, קישור לבקשה לשינוי מען:

בברכה,
עו"ד יהושע פקס 
לצפיה ב-'מעמד לילדה שבאה מחול'
מעמד לילדה שבאה מחול
25/05/2019 | 08:37
1
24
שלום
אני ובת זוגי הבאנו לפני מספר שנים את ילדתה. הילדה שוהה בארץ מספר שנים וכל חצי שנה מוארכת הויזה שלה.כעת הילדה מגיעה לגיל 18 והיא ואנחנו רוצים שתשאר.
לבת זוגי יש רישיון לישיבת קבע.ההאם יעזור אם נתחתן למרות שהילדה תגיע ל-18 לפני החתונה?
לצפיה ב-'הסדרת מעמד לילדה של בת זוג זרה '
הסדרת מעמד לילדה של בת זוג זרה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2019 | 10:25
15
שלום רב,

רק בתור בני זוג נשואים תוכלו להסדיר את מעמד הילדה. בני זוג שאינם נשואים, קרי "חיים משותפים", אינם יכולים להסדיר מעמד ילד נלווה.
על מנת להסדיר מעמד לילדה, כל עוד היא קטינה, יהיה עליכם להתחתן במהרה. קיימת אפשרות לנישואי בזק בחו"ל, תוכל לקרוא על כך במאמר הבא:

חשוב לדעת כי במקרים רבים מתעוררים קשיים אשר ללא ליווי משפטי מתאים יכול להוביל לתוצאות לא רצויות כגון גירוש הילד/ה מהארץ והפרדתם מהוריה ולכן חשוב להתייעץ עם עו"ד בעל ניסיון בתחום הסדרת מעמד לבן זוג זר.

נשמח אם תיצור עמנו קשר בטל' – 02-9903180 או במייל – 
office@lawoffice.org.il

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'הגעה לארץ והמשך טיפול לאחר הגעה לארץ'
הגעה לארץ והמשך טיפול לאחר הגעה לארץ
23/05/2019 | 13:18
2
22
לאחר פגישה ברשות ההגירה קיבלתי אישור טלפוני לכך שבן זוגי יכול להגיע ארצה עם כרטיס לכיוון אחד, אולם לא קיבלנו אישור בכתב לנושא. זה מדאיג אותי שיעכבו אותו בכניסה בלי אישור כזה. למישהו יש ניסיון עם זה?
כמו כן לא ברור לי כל כך מה המשך ההליך. האם עליי לקבוע פגישה נוספת ברשות ההגירה להמשך התהליך? תוך כמה זמן מרגע הגעתו לארץ? תוך כמה זמן מאשרים לו את השהייה, אישור עבודה, ומה עושים עם רישום בקופ"ח וכו'.
תודה מראש
שמרית
לצפיה ב-'נוהל הטיפול במתן מעמד לבני זוג של ישראלים'
נוהל הטיפול במתן מעמד לבני זוג של ישראלים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2019 | 09:44
1
36
שמרית שלום רב,

מכיוון שמשרד הפנים אינו מספק אישור בכתב בנוגע לאישור שניתן על ידו לכניסת בן הזוג הזר לארץ חשוב כי תבדקי מול ביקורת הגבולות בנתב"ג כי הם אכן מעודכנים בדבר על מנת למנוע סירוב כניסה לארץ.
עפ"י נוהל הטיפול במתן מעמד לבני זוג של ישראלים, מס' נוהל 5.2.0009 במהלך 30 הימים שלאחר כניסת המוזמן לישראל, עליכם לפנות ללשכה לצורך תיאום המשך הטיפול בבקשתם. 
ההחלטה בבקשה לטיפול במעמד בן הזוג הזר תתקבל לאחר בדיקה מקיפה ומעמיקה, לרבות עריכת ראיון. לאחר אישור ראש ענף אשרות שאכן מדובר בקשר זוגי כן ואמיתי וכי מדובר בבני זוג המקיימים מרכז חיים משותף בישראל, ולא נמצאה כל מניעה לאישור הבקשה , יאשר תחילתו של ההליך המדורג. לאחר אישור הבקשה, יוענק למוזמן, רישיון ישיבה ועבודה מסוג ב/1.
בכל הנוגע לזכויות הסוציאליות של בן הזוג הזר, מס' תעודת זהות ורישום בקופ"ח , את אלו מקבלים רק בהמשך ההליך המדורג.
לאחר 3 שנים במעמד אשרת עבודה ב/1, במידה ואין בעיות, בן הזוג הזר מקבל מעמד של תושב ארעי (א-5) אשר מעניק זכויות סוציאליות כמו כל ישראלי אחר.

לנוחיותך, קישור  לנוהל:

https://www.gov.il/BlobFolder/policy/israelis_coup...

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'עוד שאלה קטנה'
עוד שאלה קטנה
26/05/2019 | 14:22
7
האם כאשר הוא כאן על ויזה הוא זכאי לשירותי בריאות כלשהם (במחיר אחר אולי)?
יש איפשהו את פירוט זכויות של בעל ויזה?
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
21/05/2019 | 21:38
1
18
היי, מקווה שתוכל להשיב לי על השאלה. לבן זוגי b1 עד לדצמבר 2019. במשרד הפנים אמרו שאנחנו צריכים להיפגש לפגישה נוספת כשלושה חודשים לפני סיום הויזה. האם אני מזמינה פגישה דרך אתר משרד הפנים למחלקת אשרות? האם צריך לעשות זאת בדרך אחרת? בנוסף, אילו מסמכים יש להביא? תודה מראש!!!

לצפיה ב-'פגישה במחלקת אשרות נוהל חיים משותפים'
פגישה במחלקת אשרות נוהל חיים משותפים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2019 | 08:00
14
דניאלה שלום רב,

כן, קיימת אפשרות של הזמנת תור דרך אתר האינטרנט של משרד הפנים. כמו כן, תוכלי לנסות לקבוע תור טלפונית. בכל מקרה ייתכן ותיתקלי בעיכובים או בחוסר היענות. ישנם לשכות בהם ההעינות מהירה יותר לפניות במערכת קביעת תורים וישנם לשכות בהם העניינים מתעכבים.
במידה ולא תקבלי מענה בתוך כמה ימים רצוי לגשת פיזית ללשכה הקרובה למקום מגורייך.
המסמכים אותם תצטרכי להביא הם הוכחות לניהול משק בית משותף, כגון: הסכם שכירות, תשלום חשבונות מים, חשמל, ארנונה, טלפון, תשלום על קניות משותפות וכדומה. כמו כן, תלושי משכורת והוכחות לאמצעי מחייה. ובנוסף, הוכחות לקיום קשר זוגי, כגון : תמונות יחד, מכתבים של חברים ומשפחה הממליצים על הקשר הזוגי, תדפיס של תכתבות וואטסאפ, הוכחות לבילויים משותפים.

תוכלי לקרוא עוד בנושא זה במאמר הבא:
https://bit.ly/2DU3MG0

לנוחיותך, קישור להזמנת התור :
https://www.gov.il/he/service/schedule_meeting_vis...

בברכה,
עו"ד יהושע פקס

לצפיה ב-'ויזת השקעה לישראל עבור אזרחי ארצות הברית'
ויזת השקעה לישראל עבור אזרחי ארצות הברית
15/05/2019 | 11:12
1
13
שלום רב,
קראתי בתקשורת בתקופה האחרונה על ויזה ב5 עבור אמריקאים אשר משקיעים בעסק ישראלי. הייתי רוצה לדעת מה סכום ההשקעה הנדרש? אני בעל חברה ישראלית בשנים האחרונות משתף פעולה עם אמריקאים. אנחנו רוצים לבדוק אפשרויות להכניס שותף אמריקאי לעסק בישראל ולאפשר לו ולמשפחתו לעבור לישראל למספר שנים.
תודה מראש
לצפיה ב-'כמה צריך להשקיע בשביל לקבלת ויזת השקעה בישראל?'
כמה צריך להשקיע בשביל לקבלת ויזת השקעה בישראל?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2019 | 11:43
14
שלום אבי,
תודה על פנייתך. נוהל מתן אשרה ב5 לישראל עבור אזרחי ארה"ב ומשפחותיהם לא מתייחס במפורש לסכום ההשקעה הנדרש בעסק הישראלי, הנוהל מציין כי מדובר בסכום משמעותי ובעסק בעל פוטנציאל לתרום לכלכלה בישראל, לייצר מקומות תעסוקה לעובדים מקומיים וכדומה. בכל מקרה, האשרה הנ"ל היא תולדה של הסכם הדדי בין ישראל לארה"ב אשר במסגרתו ישראלים מקבלים אפשרות לויזה מסוג E2 לארה"ב, ואמריקאים מקבלים ויזה מסוג ב5 לישראל. אנו יודעים כי כדי לקבל ויזה מסוג E2 ההמלצה היא להשקיע 100 אלף דולר ולהציג בפני רשויות ההגירה תוכנית עסקית משכנעת, לכן ככל הנראה מדובר יהיה בסכום השקעה דומה לאזרחי ארה"ב ששואפים לקבל אשרת ב5 לישראל.
תוכל לקרוא יותר בנושא במאמר הבא:

נשמח לעמוד לרשותך במייל office@lawoffice.org.il או בטל' - 02-9903180
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'חופשה במהלך השנתיים האחרונות של ויזת א5'
חופשה במהלך השנתיים האחרונות של ויזת א5
13/05/2019 | 21:01
2
18

זה מה שכתוב בנוהל שמצאתי (האם זה הנוהל העדכני ביותר?..):

"במידה ומתמלאים כל תנאי ההתאזרחות, לרבות שהייה בישראל במשך 3 שנים מתוך 4 ,ומתוכן שנתיים אחרונות ברציפות (למעט חופשות קצרות), בסמכות מנהל הלשכה, לאשר סיום ההליך המדורג והעברת הבקשה לשלב ההתאזרחות. לצורך כך יש להכין סיכום תיק תוך התייחסות להתרשמות מכנות קשר הנישואין, קיום מרכז חיים בישראל וכוונת השתקעות עתידית בישראל. פרטי הבקשה יעודכנו בתיק בקשות וכן בגיליונות הרישום של הישראלי והמוזמן, וכן של הקטין הנלווה ככל שצורף להליך."

השאלה שלי היא לגבי החלק שהדגשתי- מה הכוונה ב"חופשות קצרות"? אם אנחנו נוסעים לבקר את ההורים של בעלי (בארה"ב) למשך חודשיים בזמן חופשת הלידה שלי (עם התינוק החדש והילד הראשון...), האם זה ייחשב חופשה ארוכה מדיי? אם כן אז מה עם חודש? האם יש תשובה חד משמעית לזה בכלל? או שפשוט לא לקחת שום סיכון ולא לצאת ליותר משבועיים לאירופה או משהו כזה..ממש רוצים לטוס לבקר אותם אבל לא רוצים לסכן את אורך התהליך הארוך גם ככה...תודה רבה

לצפיה ב-'סיום הליך מדורג וקבלת אזרחות ישראלית'
סיום הליך מדורג וקבלת אזרחות ישראלית
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2019 | 10:59
1
20
שלום רב,
הנוהל שציטטת הינו הנוהל העדכני ביותר - 5.2.0008 מתאריך 8.04.2018.
אין תשובה חד משמעית למושג "חופשות קצרות". מניסיון של שנים רבות בייצוג לקוחות מול לשכות משרד הפנים שונות ברחבי הארץ אני יודע כי פקידים ומנהלים שונים מתייחסים לזה בצורה אחרת. בכל מקרה, לא מומלץ לצאת לחופשה של חודשיים בארה"ב. להערכתי אם מדובר בחודש אחד בלבד של ביקור משפחתי אפשר יהיה לטעון כי מדובר בחופשה קצרה. ההמלצה שלי היא להתייעץ ישירות מראש מול פקידי משרד הפנים בלשכה בו התיק שלכם מטופל, על מנת לא לקחת סיכון מיותר ועיכובים בקבלת האזרחות הישראלית עבור בעלך.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
16/05/2019 | 22:21
3
לצפיה ב-'זמן שהייה מותר בחו"ל לבעלי אשרת ב1 ואינטר-ויזה'
זמן שהייה מותר בחו"ל לבעלי אשרת ב1 ואינטר-ויזה
06/05/2019 | 09:36
3
39
שלום.
בת זוגתי חיה בארץ מזה כשנתיים וחצי, עם אשרת עבודה מסוג ב1 מתוקף חיים משותפים. בנוסף, יש לה אשרת אינטר-ויזה. לאחרונה אנחנו בודקים אופציה של ביקור ארוך למשפחתה בדרום אמריקה, והיינו רוצים לדעת מהו הזמן המקסימלי בו אפשר לשהות בחו"ל בלי בעיות מיותרות בחזרה ארצה? האם מומלץ לפנות אל רשות האוכלוסין טרם היציאה ולהסביר על מטרת הביקור בחו"ל? מה הסיכוי ל"הארכה" מסוימת של זמן הביקור המותר בחו"ל? 

תודה רבה!
אור
לצפיה ב-'אינטר ויזה בזמן הליך חיים משותפים'
אינטר ויזה בזמן הליך חיים משותפים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2019 | 10:38
2
24
אור שלום,
לבני זוג זרים של ישראלים הנמצאים בהליך אין הגבלה בעניין תקופת השהות בחו"ל. חשוב שתדעו כי מכיוון שחלק משמעותי מהליך חיים משותפים מבוסס על כך שמרכז החיים הוא בישראל, במידה ותישארו יותר מידי זמן בחו"ל עלולים להתעורר חששות לגבי קיום מרכז החיים בישראל. ולכן, ככל שתשהו זמן רב יותר מחוץ לישראל, משרד הפנים יוכל לטעון כי לא הוכחתם כי מרכז החיים שלכם הוא בישראל ועלולים לדחות בקשתכם.
תוכל לקרוא עוד בנושא אינטר ויזה במאמר הבא:
 https://bit.ly/2Cmrb2a
תוכל לקרוא עוד בנושא נוהל חיים משותפים במאמר הבא:

בברכה,
עוד יהושע פקס

08/05/2019 | 13:23
1
17
חידשת לי, עד כה הכרתי שישנה הגבלה של עד 90 יום.
אם בהמשך יעלה צורך, ייתכן שאצטרך לפנות לעזרה בעניין...

ובכל מקרה - תודה רבה על התשובה!
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2019 | 10:30
14
אור שלום, זה נכון שבדר"כ עובדים זרים מקבלים אשרת חוזר (אינטר ויזה) לתקופה של עד 90 יום, אך לא כך לגבי בני זוג של ישראלים.
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'חידוש רישיון '
חידוש רישיון
06/05/2019 | 19:05
1
20
כיצד מחדשים רישיון נהיגה לבעלי מעמד ב1?

לצפיה ב-'רישיון נהיגה זר בישראל'
רישיון נהיגה זר בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2019 | 11:36
15
משה שלום רב,

משרד התחבורה מאפשר לבעל רישיון נהיגה תקף (עם וותק של 5 שנים לפחות) ממדינה זרה לנהוג בתחומי ישראל במשך 12 חודשים מרגע כניסתו לישראל. החוק מאפשר לתיירים או לעובדים זרים לנהוג מבלי לדאוג בנוגע להמרת רישיון נהיגה.
במידה והתושב הארעי שוהה מישראל מעל לשנה הוא נדרש להמיר את רישיון הנהיגה הזר אם ברצונו לנהוג בישראל ויידרש ממנו להציג בדיקת עיניים, רישיון נהיגה זר, צילום רישיון נהיגה, בדיקה רפואית, דרכון ואישור שהייה בארץ. לאחר הצגת המסמכים יידרש לעבור מבחן שליטה.

תוכל לקרוא עוד בנושא רישיון נהיגה זר בישראל בלינק הבא:
 https://bit.ly/2VlRUY8

דרכים להגשת הבקשה להמרת רישיון תוכל  למצוא בלינק הבא:
https://www.gov.il/he/service/convert_driving_lice...

בברכה,
עו"ד יהושע פקס

לצפיה ב-'זקוקה המלצה לעורך דין'
זקוקה המלצה לעורך דין
01/05/2019 | 17:48
1
23
שלום לכולם! התחתתני עם בעלי בחו"ל ואני מעוניינת להביא אותו לארץ. 
דיברתי עם כמה עורכי דין לעינייני הגירה וממש קשה לבחור! יש למישהו המלצות לעורך דין טוב שטיפל בו מניסיון אישי??
תודה לעונים!
לצפיה ב-'עו"ד להסדרת מעמד בן זוג זר'
עו"ד להסדרת מעמד בן זוג זר
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2019 | 10:36
24

שלום רב,
כשבוחרים עו"ד חשוב לוודא את הניסיון ותחום ההתמחות שבו עוסק העו"ד, והאם יש מקרים בהם עסק עוה"ד וזכה בהם לתוצאות מוכחות, וכאן אוכל להמליץ לך על משרד עוה"ד שאני שותף בו - "כהן, דקר, פקס וברוש". משרדנו בעל ניסיון מוכח ומוצלח בתחום ההגירה והסדרת מעמד לבן זוג זר- חיים משותפים. משרדנו נחל הצלחות גדולות בתחום זה, הן במשרד הפנים, והן בבתי המשפט. 
בלינק הבא תוכלי לקרוא יותר על משרדנו:
https://lawoffice.org.il/%D7%9B%D7%94%D7%9F-%D7%93...
אני מזמין אותך ליצור עימנו קשר ולקבוע פגישת ייעוץ והיכרות:
office@lawoffice.org.il

לצפיה ב-'הגשת מסמכים ותרגום למשרד הפנים'
הגשת מסמכים ותרגום למשרד הפנים
28/04/2019 | 15:50
1
30
שלום לכולם
אני ובת זוגתי הארגנטינאית נמצאים בשלב של איסוף כל המסמכים לפני הגשתם למשרד הפנים לצורך פתיחת תיק חיים משותפים והזמנתה ארצה.
בת זוגתי שלחה אליי בדואר, תעודת לידה, תמצית רישום פלילי ותעודת רווקות, כולם חתומים על ידי אפוסטיל ממדינת המקור.
ברצוני לברר מספר דברים, ראשית, תעודת הלידה המקורית שלה כתובה ב 3 שפות, ספרדית, אנגלית, ופורטוגזית. האם משרד הפנים יכול לקבל את התעודה ללא תרגום לעברית בשל נוכחות השפה האנגלית?
כמו כן, האם יש צורך לתרגם גם את אישור הנוטריון עצמו?
במידה וכן, האם חייב לתרגם את כולו או שניתן להסתפק בחתימה של נוטריון ישראלי. אני מעוניין לדעת כיצד אני יכול לצמצם במעט את העלויות של התרגום משום שהצעת המחיר שקיבלתי על התרגום במלואו הוא סכום גדול מאוד ( כ 3000 ש"ח )
אשמח לתשובתכם, תודה
לצפיה ב-'מסמכים נדרשים למשרד הפנים לשם הבאת בת זוג זרה לארץ'
מסמכים נדרשים למשרד הפנים לשם הבאת בת זוג זרה לארץ
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2019 | 11:13
12
אדריאן שלום רב,
שלב איסוף המסמכים הנכונים ביצוע אימות ע"י אפוסטיל ממדינת המקור ותרגום המסמכים ע"י נוטריון הוא שלב קריטי בהליך הזמנת בת זוג זרה ארצה, לכן חשוב להקפיד להגיש את המסמכים עפ"י נוהל משרד הפנים. 
נוהל הטיפול במתן מעמד מעמד לבני זוג של ישראלים לסעיף ג.3.א קובע כי:
" תעודת לידה של המוזמן - במידה והוצגה תעודת לידה מקורית – אין צורך באימותה". בכל אופן, אם התעודות הציבוריות אינן בשפה האנגלית יש לתרגמם לעברית או אנגלית אצל נוטיריון בארץ השולט בעצמו בשתי השפות - שפת המקור, ושפת התרגום והוא זה שביצע את התרגום. במקרה שלכם, מכיוון שתעודת הלידה היא גם באנגלית, להערכתי אפשר לטעון ולשכנע את פקידי משרד הפנים שאין צורך בתירגום נוטריוני.
לא ברורה לי שאלתך לגבי "תרגום אישור הנוטריון עצמו", זאת מפני שהנוטריון הוא זה שאמור לבצע את התרגום. אתה מוזמן לפנות אלינו ישירות על מנת שנעבור על המסמכים מראש, לבדוק האם הכל תקין. תוכל לצפות בוידאו בנושא "הכנת המסמכים הנדרשים לשם הגירה" בקישור הבא:
באופן כללי יש לקחת בחשבון שעלויות תרגומי נוטריון אינן זולות.
המייל ליצירת קשר : office@lawoffice.org.il

בברכה,
עו"ד יהושע פקס

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך דין יהושע פקס חבר בלשכת עורכי הדין מאז שנת 2009, שותף במשרד עורכי דין כהן, דקר, פקס, ברוש – עורכי דין להגירה. עו"ד יהושע פקס מתמחה בהגירה לישראל,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יהושע פקס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו