לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
978978 עוקבים אודות עסקים

פורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל - עורך דין יהושע פקס
ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל בהנהלת עו"ד יהושע פקס. הפורום עוסק בשאלות בנוגע להסדרת מעמד אזרחים זרים השוהים בישראל, והתנהלות מול פקידי משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה, ורשויות החוק הרלבנטיות בתחום. יודגש כי פורום מעמד זרים בישראל לא בא במקום ייעוץ משפטי אישי. שימו לב כי התשובות בפורום אינם תחליף לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, על בסיס פרטי המקרה הפרטני. החוקים והנהלים בנושא הגירה לישראל משתנים תדיר, וכל מקרה נבחן לגופו ע"י רשויות החוק, לכן על מנת לקבל ייעוץ משפטי אישי חובה ליצור קשר עם עו"ד העוסק בתחום הגירה לישראל והסדרת מעמד זרים בארץ, ולא להסתמך על התשובות בפורום בלבד. כמו כן, יש להימנע מכל פרסום בפורום, או העלאת תוכן מסחרי אל הפורום. בבקשה שימרו על כללי שיח נאות ומכבד. שיח פוגעני ולא ראוי יימחק, על מנת לשמור על פורום מעמד זרים בישראל מרחב בטוח לשאלת שאלות, וקבלת תשובות בנושא הסדרת השהייה החוקית בישראל של אזרחים זרים. אשמח להשיב על כל שאלה! 
המשך >>

לצפיה ב-'מסורבת כניסה '
מסורבת כניסה
20/08/2017 | 04:17
1
7
הכרתי בחורה מאוקריאנה ששהתה תקופה בארץ אצל חברה שגם העסיקה אותה . לאחר שהיא חזרה לאוקרינה היא קיבלה הודעה שהיא מסורבת כניסה ל 10 שנים בגלל שהיא עבדה ללא אישור . 
הקשר שלי איתה נשמר ואני רוצה מאוד להזמין אותה לישראל אלי האם הדבר ניתן ? האם אפשר להפוך את ההחלטה ? היכן בכלל אני בודק אם זה נכון ? 
תודה 
לצפיה ב-'סירוב כניסה בעקבות עבודה לא חוקית'
סירוב כניסה בעקבות עבודה לא חוקית
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2017 | 08:26
יונתן בוקר טוב,
זה אפשרי להזמין אותה לארץ אך בגלל שהיא עבדה פה באופן לא חוקי זה לא יהיה קל.
כדי לקבל ביטול סירוב כניסה יש לפנות אל מטה רשות האוכלוסין וההגירה בירושלים. תצטרכו להוכיח שהקשר שלכם הוא אמיתי וכן וככל הנראה תדרשו להפקיד ערבות בנקאית כדי להבטיח שהיא תצא מהארץ טרם פג תוקף הויזה.
משרדי יוכל לסייע לכם בתהליך אם תחליט להתקדם.
בברכה ובהצלחה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 16:07
3

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'אישור כניסה לארץ לבעלי-תושב אירופה'
אישור כניסה לארץ לבעלי-תושב אירופה
10/08/2017 | 12:01
1
30
תיק שלום, אני-אזרחית ישראלית תושבת חוזרת  ובעלי שהוא אזרח רומני מתכונים לעבור לגור בארץ. הבנתי שיש צורך בהגשת בקשה בשבילו קודם להגעה לארץ בשגרירות( לוקח כ 45 יום)או שאני יכולה לגיש את הבקשה בשבילו במשרד הפנים. השאלה שלי: האם (כדי לחסוך זמן) בעלי יכול להגיע לארץ כתייר( אזרח אירופאי לא צריך ויזה לזה) ואז כשהוא בארץ שנינו יכולים לפנות עם בקשה למשרד הפנים בשביל פתיחת תיק לשהיה באך והליך מדורג. תודה 

לצפיה ב-'זימון בן זוג זר'
זימון בן זוג זר
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2017 | 14:46
10
סופיה שלום,
אם את בארץ את יכולה להגיש את הבקשה בשבילו ולזמן אותו. אם שניכם בחו"ל עליכם להגיע לשגרירות ישראל בחו"ל ושם להגיש בקשה להליך מדורג לפי נוהל 5.2.0008 - נוהל הטיפול במתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי.
אני לא ממליץ לנסות להיכנס לארץ כתייר, משרד הפנים מחייב בהסדרת כניסה של בן זוג זר מראש. וקיים סיכויי שפקידי ביקורת גבולות יסרבו את כניסתו מחשש להשתקעות לא חוקית.
משרדי יוכל לסייע לכם בהליך.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס.
לצפיה ב-'ביטוח בריאות פרטי'
ביטוח בריאות פרטי
06/08/2017 | 13:31
20
שלום. צריך בבקשה המלצה לביטוח בריאות פרטי לא יקר לאישתי + ילדה תושבי חוץ, עד שיקבלו מעמד מביטוח לאומי.
לצפיה ב-'מסמכים למשרד הפנים לקבלת אשרת כניסה לחברתי/אישתי'
מסמכים למשרד הפנים לקבלת אשרת כניסה לחברתי/אישתי
03/08/2017 | 10:17
1
42
בחודש הבא (ספטמבר - 17) אני אמור לקיים נישואים אזרחיים עם חברתי מהפיליפינים במנילה - לצורך הנישואים תרגמתי את תמצית הרישום ממשרד הפנים לאנגלית עם אישור אפוסטיל וחתימת השגרירות הפיליפינית בישראל .
לאחר הנישואים אני מתכוון להגיש במשרד הפנים (עבור אשתי) אשרת כניסה ושהות למטרת חיים משותפים . ממשרד הפנים נדרשתי לרשימה של טפסים - והייתי מעוניין בעזרה (יצירת קשר) עם כאלה שעברו תהליך דומה , משום שידוע לי שאני הולך לעבור תקופה קשה - ואולי עם עזרה מניסיונם של אחרים , אוכל לעבור את התהליך הזה בצורה חכמה יותר.
לצפיה ב-'הליך מדורג לבני זוג נשואים'
הליך מדורג לבני זוג נשואים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2017 | 14:00
17
שלום רב,
יש לי הרבה ניסיון בנושא הזה ואשמח להיפגש איתך ולהסביר לך על התהליך ועל השלבים.
אני יפנה אותך למאמר שאמור לעשות קצת סדר -
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/256...
בברכה והמון הצלחה
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'שלום, אפשר להתייעץ לגבי ויזה לארה"ב? '
שלום, אפשר להתייעץ לגבי ויזה לארה"ב?
30/07/2017 | 11:33
2
11
לצפיה ב-'עדיף בפורום עוברים לארה''ב.'
עדיף בפורום עוברים לארה''ב.
30/07/2017 | 15:35
4
לצפיה ב-'ויזה לארה"ב'
ויזה לארה"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
01/08/2017 | 09:21
8
כן בהחלט, המשרד שלי עוסק גם בהגירה לארה"ב את יכולה להתקשר או לשלוח הודעה בפרטי. 033724722 office@lawoffice.org.il
לצפיה ב-'הסדרת מעמד עם מסורב פעמיים'
הסדרת מעמד עם מסורב פעמיים
28/07/2017 | 17:44
4
39
שלום רב לכולם. אני מבינה שהמצב שלי קשה ומורכב מאוד אך עדיין קיימת בי תקווה. מתנצלת מראש על האורך אך חשוב לי שהכל יהיה ברור.
לפני שלושה חודשים התחלתי לנהל מערכת רומנטית עם אזרח אוקראיני. בחודש מרץ טרם ההכרות שלנו הוא ניסה להגחע לישראל אך סורבה כניסתו עקב חשד לעבודה בארץ.  
לפני 5 ימים  כאשר הגיע לישראל כניסתו סורבה שוב עקב אותו חשד. למרות שהייתה בידיו הזמנה ממני והוא הגיע לביקור חברי. (ציינו שאני חברה טובה) 
לצערי בטלפון נייד שלו מצאו צילום מסך עם מידע  לגבי הסדרת ויזת עבודה B1
הוא הורחק מהארץ יום למחרת.  קיימת בעיה נוספת, בעקבות תיק איחוד שלי , לי קיים צו עיכוב יציאה מהארץ, לו איסור כניסה.  האם ניתן לעשות משהו בעניין? אני אובדת עצות . האם יש סיכוי כלשהו שנהיה ביחד? 
תודה מראש
לצפיה ב-'ושאלה נוספת...'
ושאלה נוספת...
28/07/2017 | 19:23
24
אנחנו מאוד רוצים להינשא ולהקים משפחה. ידוע לי שיש לי אפשרות לקבל ביטול עיכוב יציאה מהארץ לצורך נישואין.
השאלה , האם לאחר שנתחתן ונרצה לפתוח תיק איחוד משפחה, במדץשרד הפנים לא יראו את הדבר כנדואים פיקטיביים בהתחשב בהיסטוריית סירובי כניסה שלו? ואם בכלל יקבל אישור להיכנס לארץ בתור בעלי? 
לצפיה ב-'הסדרת מעמד בן זוג מסורב כניסה'
הסדרת מעמד בן זוג מסורב כניסה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/08/2017 | 10:16
27
שלום רב,
אכן כפי שאמרת המקרה לא פשוט. ראשית, סירוב כניסה לישראל בדרך כלל מוביל להטלת מגבלות על כניסה עתידית לארץ למשך 5 עד 10 שנים. שנית, נראה כי קיים חשש ממשי אצל משרד הפנים להשתקעות ועבודה לא חוקית בישראל. תצטרכי להגיש בקשה לכניסה לישראל מראש ולהוכיח קשר זוגי אמיתי. אתם מכירים זמן קצר יחסית לכן אני ממליץ על ביסוס הקשר.
יש סיכוי גדול כי תיק זה יגיע אל ערכאות משפטיות.

אשמח לתאם איתך פגישה.
בברכה, עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'נשאלת השאלה'
נשאלת השאלה
01/08/2017 | 12:46
1
19
תודה רבה על התשובה המפורטת. אך נשאלת השאלה, כיצד ניכל לבסס את הקשר כאשר לי יש עיכוב יציאה מהארץ ולו איסור כניסה?
לצפיה ב-'תיעוד הקשר'
תיעוד הקשר
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2017 | 14:03
6
אני ממליץ לתעד את השיחות שלכם דרף סקייפ, וואטסאפ, מיילים כל דרך בה אתם מתקשרים.
בהצלחה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'הסדרת מעמד עבור בני זוג זרים של ישראלים '
הסדרת מעמד עבור בני זוג זרים של ישראלים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2017 | 09:03
572
בוקר טוב לכולם,
קצת מידע שיכול אולי לעשות סדר, למי שנמצא בתהליך או מעוניין להתחיל אותו.
אתם מוזמנים להיכנס ולקרוא,
בברכת המשך יום טוב,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'משרד הפנים לא מכיר בי כאבא של הילד שלי'
משרד הפנים לא מכיר בי כאבא של הילד שלי
13/07/2017 | 10:22
2
29
הבנתי שחוק בישראל מקנה אזרחות ישראלית באופן מידי לתינוק שנולד מחוץ לישראל כל עוד אחד מהוריו אזרח ישראל נכון?
איך אפשר לסדר את זה שלילד שלי תהיה אזרחות ישראלית?
לאחר שקראתי קצת בנושא הבנתי שאפשר לאמת שאני האבא לפי בדיקת רוק, שלחתי בקשה למשרד הפנים והם דחו בטענה שאני צריך לפנות לבית משפט
אין דרך לעשות את זה יותר פשוט?

לצפיה ב-'אין מספיק נתונים'
אין מספיק נתונים
13/07/2017 | 12:20
16
לא ברור למה משרד הפנים מסרב להכיר באבהות שלך.
לצפיה ב-'בדיקת אבהות '
בדיקת אבהות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2017 | 08:47
17
בוקר טוב,
לפי סעיף 4 לחוק האזרחות, מי שנולד מחוץ לישראל כשאביו או אמו אזרחים ישראלים, הוא אזרח ישראלי. 
בדרך כלל משרד הפנים לא מכיר באבהות מיידית ולצורך כך יש לבצע בדיקת DNA, לרוב בדיקת משולשת, שכוללת את האם, האב ואת הילד/ה.
בארץ פועלות 4 מעבדות לבדיקת רקמות שעובדות בשיתוף פעולה עם המדינה.
המעבדות הנ"ל צריכות הפניה מבית משפט לביצוע הבדיקה.
כדי שלילד שלך תהיה אזרחות ישראלית צריך לעבור את השלב הזה, אין דרך פשוטה יותר.
אם תצטרך עזרה, משרדי ישמח לסייע לך, זהו תחום שאנו מתמחים בו.
בברכה, עו"ד יהושע פקס.
לצפיה ב-'גירושין בזמן הסדרת מעמד'
גירושין בזמן הסדרת מעמד
04/07/2017 | 15:49
1
31
שלום,
במידה ובן הזוג המזמין רוצה להתגרש, ונמצאים בסוף ההליך, כלומר קרוב לארבע וחצי שנים, בת הזוג הזרה הכירה מישהו אחר ואיתו בארץ כבר חצי שנה, מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'הפסקת הליך מדורג'
הפסקת הליך מדורג
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2017 | 08:42
14
שלום רב,
מה ניתן לעשות מאיזו בחינה? מבחינת הבת זוג הזרה שמעוניינת להישאר? 
אם זה המצב, עליה להודיע למשרד הפנים על הפסקת ההליך המדורג עם X שהוא הבן הזוג המזמין ולהגיש בקשה לפתיחת הליך מדורג עם Y שהוא הבן זוג הנוכחי. 
בעיקרון לאחר הפסקת הליך מדורג אמור להתקבל מכתב מהרשות שמודיעה כי רשיונו של בן הזוג הזר מבוטל ועליו להחזיר את התעודת הזהות הישראלית ולצאת את הארץ תוך 14 יום.
יש לנוהל חריגים שיידונו בפני הועדה לעיניינים הומניטאריים, כמו פטירה של הבן הזוג הישראלי, ילדים משותפים ועוד.
אם אתם נתקלים בבעיה בתהליך אשמח לסייע לכם.
בברכה, עו"ד יהושע פקס

לצפיה ב-'שאלה חוזרת לגבי ביקור בן זוג זר לארץ'
שאלה חוזרת לגבי ביקור בן זוג זר לארץ
28/06/2017 | 17:48
1
35
שלום רב ,
אני נמצאת בישראל נכון לעכשיו ובן זוגי (בעלי)נמצא במדינה שחייבת אשרת כניסה לישראל.
ברצונו לבקר אותי ואת משפחתי לביקור בלבד בארץ. מצבי האישי עודכן "בבירור" באופן אוטומטי מאחר ונישיתי לאזרח זר אך אינני מתכוונת לפתוח הליך מדורג בכלל או לחיות בארץ , שאלתי היא : למטרת ביקור בעלי בארץ האם כדאי שאני אזמין אותו מלשכת משרד הפנים או שבעלי יגיש בקשה לויזה דרך שגרירות ישראל במדינה בה הוא חי? מבחינת זמן טיפול ואישור הבקשה . 
תודה מראש 

לצפיה ב-'זמן טיפול לפי נוהל "מתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי"'
זמן טיפול לפי נוהל "מתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי"
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2017 | 09:31
28
אירית שלום,
אין זה משנה אם תגישי את הבקשה בגפך בארץ או ביחד בשגרירות ישראל במקום מגוריכם. הזמן שמוגדר לאישור בקשת הכניסה לפי הנוהל (5.2.0008), הוא 30 יום.
כמובן שיש החרגות מסוימות שיכולות לעכב את אישור הבקשה.
אני ממליץ לך לקרוא את הנוהל ולהגיע מוכנה למשרד הפנים.
בהצלחה,
עו"ד יהושע פקס.
לצפיה ב-'זכאות לדרכון פולני או רומני'
זכאות לדרכון פולני או רומני
24/06/2017 | 19:26
1
20

שלום
סבא שלי יליד רומניה  העיר צרנוביץ עכשיו זה אוקרינה.
סבא נפטר לפני 4 שנים.

סבא רבא שלי נולד בוונגרוב, פולין. עלה לארץ בשנת 1933
ואמא שלי מנסה להשיג לה ולילדים שלה דרכון של האיחוד האירופאי.
מישהו יודע מה השלבים
מה המסמכים שצריך להמציא? 
אם אין תעודת לידה של סבא- מה יכול להיות תחליף?
מודה לעונים

לצפיה ב-'שגרירות פולין בישראל'
שגרירות פולין בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
28/06/2017 | 13:56
11
צהריים טובים,
הייתי עוזר לך בשמחה אך משרדי לא עוסק באזרחות פולנית או רומנית,
יש המון עורכי דין שעוסקים בזה.
מחיפוש מהיר באינטרנט מצאתי קצת מידע שיכול לסייע לך.
מסמכים נחוצים לקבלת דרכון פולני/ רומני
תעודה המעידה על אזרחות פולנית (של הסבא),
תעודת לידה פולנית,
צילומי פספורט,
דרכון בתוקף,
יש לשלם על הדרכון הפולני סכום לא גבוה, לדעתי.

צירפתי את האתר של שגרירות פולין. תמצאי את המידע שאת צריכה באנגלית ולא בעברית.

שיהיה לכם בהצלחה,
עו"ד יהושע פקס.
לצפיה ב-'ויזה לבן זוג'
ויזה לבן זוג
20/06/2017 | 23:28
1
37
היי
אני נשואה לאזרח זר וגרה בחו"ל יחד עם בן זוגי. רוצה להגיע לביקור משפחתי בארץ . במשרד הפנים מעודכן מצבי האישי בבירור עד תום חצי שנה . מטרת ההגעה לביקור בלבד .
האם אחד מבני משפחתי/אנוכי אמורים להתייצב במשרד הפנים להגשת טופס הזמנת  בן זוגי לארץ ?והאם בו זמנית הוא מחוייב כנ"ל להגיש בקשה לויזה  בשגרירות ישראל בחו"ל ?
אשמח לדעת מה ההליך הנכון
תודה מראש
אור
לצפיה ב-'ביקור בארץ של בן זוג זר שנשוי לאזרח ישראלי - זוג שגר בחו"ל -'
ביקור בארץ של בן זוג זר שנשוי לאזרח ישראלי - זוג שגר בחו"ל -
( לעמוד שלי בתפוז )
28/06/2017 | 13:42
19
אירית שלום,
לפי נוהל מתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי 5.2.0008
אם בני הזוג נמצאים בחול ניתן להיכנס לשגרירות ישראל במדינה שבה אתם נמצאים ולהגיש בקשה לזימון בו הזוג.
קורה שהנציגים בשגרירות לא מודעים לנוהל לכן אני ממליץ להדפיס ולהגיע יחד איתו.
שימי לב לסעיף ד 3, אין צורך בכל המסמכים כי אין בקשה למתן מעמד, רק סעיפים א'-ט' נוגעים אליכם.
שיהיה לכם בהצלחה.
עו"ד יהושע פקס.

לצפיה ב-'מתחנן לעזרה בבקשה '
מתחנן לעזרה בבקשה
20/06/2017 | 14:04
2
43
שלום.  רציתי לדעת בבקשה אם מישהו יודע כמה זמן בממוצע לוקח למשד הפנים לתת תשובה על ערר פנימי שהוגש. אני ממש ישמח לדעת. עו"ד רוצה עוד כסף ואין לי .תודה לכולם
לצפיה ב-'החוק לתיקון סדרי המנהל (החלטות והנמקות) התשי"ט 1958'
החוק לתיקון סדרי המנהל (החלטות והנמקות) התשי"ט 1958
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2017 | 11:20
29
חוק חובת הנמקות (סדרי מנהל) קובע 45 יום באופן כללי לקבלת תשובה של רשות מנהלית.
אם עבר פרק הזמן למענה אני ממליץ לפנות לפניות הציבור של משרד הפנים.
בהצלחה, עו"ד יהושע פקס.
לצפיה ב-'קשה לתת תשובה חד משמעית'
קשה לתת תשובה חד משמעית
27/06/2017 | 10:44
13
אבל מה שחשוב שתגיש את הערר.
לצפיה ב-'אזרח סורי'
אזרח סורי
08/06/2017 | 22:56
2
64
שלום!
התפתח ביני ולבין בחור קשר רומנטי, הבעיה היא שיש לו אזרחות סורית ודרכון סורי (למרות שהוא לא נמצא בסוריה אלא בטורקיה). הוא ממש רוצה לעלות לארץ ולעבור תהליך גיור. העניין הוא שהבנתי שאין מצב לאדם בעל דרכון ממדינה עוינת להיכנס לארץ, האם זה נכון? האם יש לי איזושהי אפשרות לגרום לו להגיע לפה ולהתחיל תהליך גיור? חשבתי על נישואים אזרחיים בחו"ל אבל עדיין הבנתי שזאת בעיה..
גם אם לא ישראל, חשבנו ללכת לעבור את התהליך גיור בקנדה. איך אפשר להוציא ויזה לקנדה עם דרכון סורי?
מקווה לתשובה ��
לצפיה ב-'כניסה לישראל עבור אזרח סורי עם בת זוג ישראלית'
כניסה לישראל עבור אזרח סורי עם בת זוג ישראלית
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2017 | 14:36
49
שלום,
השאלה שלך מורכבת ולא אוכל לענות עליה באופן מלא בפורום.
באופן כללי נכון כי אין הליך רישמי למתן מעמד בישראל עבור בני זוג זרים המחזיקים באזרחות מדינה עוינת. סוריה מופיעה ברשימת המדינות הנ"ל. יחד עם זאת יתכן כי אם יוכיח כי הוא נרדף על ידי המשטר בסוריה ואוהד את ישראל, ניתן לסייע. 
למיטב ידיעתי, אין תקדימים לכך לכן בוודאי יהיה מדובר בהליך ארוך וקשה.
לעניין הגיור, אין מניעה להתגייר בחו"ל. חשוב להקפיד לעשות את הליך הגיור על ידי מוסד רבני מוכר, כדי שבארץ הוא יחשב יהודי לצורך עליה לישראל מכוח חוק השבות.

ויזה לקנדה - אני אשמח לקשר אתכם עם עו"ד שמתמחה בהגירה לקנדה.

את מוזמנת ליצור קשר ואני אשמח להיפגש איתך לפגישת ייעוץ.

בברכה, עו"ד יהושע פקס.
לצפיה ב-'נישואים אזרחיים בחו"ל הם הפתרון האופטימלי'
נישואים אזרחיים בחו"ל הם הפתרון האופטימלי
17/06/2017 | 19:20
27
לאחר הנישואים תגישי בקשה לאשרה עבורו. יש לרשויות שיקול דעת אבל לא מצאתי שהבקשה חייבת להדחות. כמובן שיש סיכון שהבקשה לא תאושר ותישארי "תקועה" בקשר נישואים. אבל על זה אפשר להתגבר בעזרת הסכם.
לצפיה ב-'ברור מעמד ידועה בציבור'
ברור מעמד ידועה בציבור
04/06/2017 | 14:32
3
65
שלום,
אני חי כבר מספר חודשים עם אישה מחו"ל.  היא מעונינת  לעבור תהליך גיור ולא יכולה להתחיל עד שלא תקבל ויזה לשנה . 
כיצד אפשר לזרז תהליך זה ? ומה הפרוצדורה הנדרשת?
אשמח לתשובתכם. 
לצפיה ב-'מעמד בישראל עבור בת זוג מחו"ל באמצעות חיים משותפים '
מעמד בישראל עבור בת זוג מחו"ל באמצעות חיים משותפים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2017 | 15:00
2
50
שלום רב,

מדוע בת הזוג לא קיבלה מעמד חוקי בישראל עדיין? אם אין בעיות מיוחדות, אז בת הזוג האזרחית הזרה אמורה לקבל מעמד ב/1 אשרת עבודה בישראל על פי נוהלי משרד הפנים. כל זאת כמובן לאחר הצגת כל המסמכים הנדרשים והוכחת כנות הקשר הזוגי ביניכם. שים לב כי השאלה של הליך גיור זה נושא נפרד. ישנם מכוני גיור פרטיים ומכוני גיור רשמיים אשר מוכרים על ידי משרד הפנים. ככל הידוע לי מכוני הגיור הממלכתיים דורשים מעמד א/5 תושב ארעי בישראל כתנאי מקדמי להירשם אל קורס גיור. אצל מכוני גיור פרטיים הדרישה הנ"ל לא קיימת, אבל לאחר הגיור נתקלים בקשיים רבים באישור הגיור ורישום היהדות על ידי משרד הפנים. בכל אופן, נשמח לפגוש אתכם על מנת להבין את המקרה בצורה ברורה ולתת ייעוץ משפטי ספציפי.

בברכה,

יהושע
לצפיה ב-'מעמד ידועה בציבור'
מעמד ידועה בציבור
06/06/2017 | 11:22
1
26
תודה רבה רבה . אנחנו נהיה בקשר 
לצפיה ב-'שמחתי לעזור'
שמחתי לעזור
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 14:25
21
אשמח להיפגש אתכם אם תתקלו בבעיות
לצפיה ב-'סיכון בעלייה לישראל? '
סיכון בעלייה לישראל?
01/06/2017 | 18:14
2
53

לום, 
חבר שלי מארה"ב מעוניין לעשות עלייה לארץ אך חושש שלא יסתדר כאן וירצה לחזור לשם. 
 כמו שאמרתי, הוא מוכן לנסות, אך השאלה היא - מה קורה אם באמת הסיכון מתממש? אם למשל הוא עולה ולאחר שנה הוא רוצה לחזור. 
העמדה שלי הייתה "אוקיי, תנסה, מקסימום לא אז לא", אבל הוא מפחד להסתבך עם המדינה (בעיקר בעניין המענקים שנותנים לעולים חדשים - אולי המדינה תרצה את זה חזרה או תתבע אותו על משהו?). 
 האם יש באמת בסיס לחששות שלו?
תודה רבה!! 

לצפיה ב-'עלייה לארץ וחזרה לארץ המקור לאחר כשנה'
עלייה לארץ וחזרה לארץ המקור לאחר כשנה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2017 | 09:58
32
שלום רב,
אין הרבה מענקים לעולים, ולא נראה כי יבקשו ממנו את הסל בחזרה.
אתם מוזמנים לקרוא את החוברת המעודכנת של משרד הקליטה לשנת 2017
בהצלחה,
עו"ד יהושע פקס.
לצפיה ב-'סל קליטה מסתיים אחרי חצי שנה של שהות בארץ'
סל קליטה מסתיים אחרי חצי שנה של שהות בארץ
23/07/2017 | 22:31
4
מענקים אחרים נפסקים כאשר העולה עוזב את המדינה וכאשר הוא חוזר, לרוב הם מתחדשים ( מה שנקרא- גורר זכויות).
לצפיה ב-'יצאה לאירוע בחו"ל תוך כדי הליך.'
יצאה לאירוע בחו"ל תוך כדי הליך.
14/05/2017 | 23:07
1
47
שלום רב,

אני ישראלי עם בת זוג מהולנד שכרגע נמצאים בהליך של ידועים בציבור במשרד הפנים.
אחרי מספר מפגשים להארכת הויזה שלה, נקבעה לנו פגישה לפתיחת תיק והיא כרגע עם ויזה של B2 כבר כמעט שנה.
לאמא שלה יש חתונה בחו"ל כמה ימים לפני הפגישה לקביעת מעמד ואנחנו מאוד רוצים לטוס לכמה ימים לאירוע הזה ונאמר לנו במשרד הפנים שלמרות שיש לה בדרכון חותמת של ויזה שתקפה על סוף אוגוסט ייתכן כי ביקורת גבולות לא ירשו לה להיכנס חזרה לארץ.
הם המליצו לא לקחת את הסיכון ולחכות עד לפגישה ואז נוכל לצאת מהארץ לאירועים וכו..
השאלה שלנו האם באמת ייתכן דבר כזה שלמרות שיש לה ויזה B2 עד סוף אוגוסט ואנחנו בתהליך כרגע עם הוכחות ממשרד הפנים, לא יתנו לה להיכנס חזרה לארץ למרות שאנחנו טסים במפורש לחתונה של אמה ?
לצפיה ב-'כניסה ויציאה מישראל במהלך פתיחת תיק חיים משותפים במשרד הפנים'
כניסה ויציאה מישראל במהלך פתיחת תיק חיים משותפים במשרד הפנים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 10:31
54
שלום אבי,
ויזת תייר מסוג B2 פג תוקף ברגע שיוצאים את גבולות ישראל. לכן, למרות שהויזה תקפה עד אוגוסט אין לזה משמעות כי ברגע שזוגתך תרצה לחזור היא תצטרך לקבל ויזה חדשה.
בכל אופן מומלץ להקשיב למה שפקידי משרד הפנים אמרו, כי בהחלט קיים חשש שלא תאושר כניסתה חזרה לארץ.
אני ממליץ לבקש אינטר ויזה / מולטי אנטרי, אשר מאפשרת יציאה וכניסה חזרה.
מתי החתונה? 
האם אנחנו כעורכי דין יכולים לסייע מבחינת משפטית, האם יהיה לנו מספיק זמן לטפל בזה.
אני אשמח לסייע לך אם תחליטו להתקדם או אם תתקלו בבעיות.
יהושע.
לצפיה ב-'הסדרת מעמד בן זוג זר בארץ, ללא נישואין'
הסדרת מעמד בן זוג זר בארץ, ללא נישואין
15/04/2017 | 22:07
5
97
הי רציתי לשאול איך מתחילים...?

לצפיה ב-'באתר משרד הפנים '
באתר משרד הפנים
15/04/2017 | 22:58
59
יש מידע . 
לצפיה ב-'יש טפסים שניתן להוריד באתר רשות ההגירה'
יש טפסים שניתן להוריד באתר רשות ההגירה
19/04/2017 | 15:51
41
תקליק נוהל ידועים בציבור בגוגל.
לצפיה ב-'היי '
היי
18/04/2017 | 16:58
2
69
למישהו יש את הטופס של מה צריך להביא למשרד הפנים אחרי הנישואים האזרחיים?

לצפיה ב-'ראה באתר של מישרד הפנים . '
ראה באתר של מישרד הפנים .
18/04/2017 | 23:03
49
יש שם מיפרט מלא 
לצפיה ב-'תוכלי למצוא פה את המסמכים הנדרשים'
תוכלי למצוא פה את המסמכים הנדרשים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2017 | 12:35
62
אלו מאמרים שכתבתי בנושא, הם די מפורטים,

בברכה, יהושע פקס.
לצפיה ב-'הזמנת זרה מחו"ל לביקור בישראל'
הזמנת זרה מחו"ל לביקור בישראל
13/04/2017 | 13:06
3
116

שלום,

לאחרונה הכרתי מישהי אוקראינית דרך אתר הכרויות ואני מעוניין בכך שתוכל להיכנס לארץ לבקר במשך כשבוע ימים.

באיזה אופן ניתן להזמין אותה לארץ, כך שהסיכויים שואפים ל 100% לכך שתוכל לעבור את מחסומי הנתב"ג ולהיכנס לישראל ?
קראתי שויזת התייר ניתנת לאוקראינים אוטומטית, אך בפועל יש מצב שלא יתנו לה להיכנס.

כמה זמן לוקח מרגע הגשת בקשה כזאת למשרד הפנים עד שבפועל יהיה אור ירוק לכניסה לישראל ?

אודה לכם על כל פרט חשוב שאני צריך לדעת בנושא בכדי לממש את התכנון.

חג שמח !
לצפיה ב-'לא מספקת התשובה '
לא מספקת התשובה
14/04/2017 | 12:04
2
87
בפורום זוגות מעורבים? 
לצפיה ב-'חשוב'
חשוב
15/04/2017 | 13:31
1
78
חשוב לי גם לקרוא את תשובתו של מנהל הפורום הזה בנוגע לנושא, כמו גם בשרשור השני שפתחתי.
לצפיה ב-'מנהל הפורום הוא עורך דין '
מנהל הפורום הוא עורך דין
15/04/2017 | 13:58
65
שמחפש כאן בפורום $$$$ . בסוף התשובה יענה לך פנה אלי למישרד להסדר העניין 
בפורום ההוא יש מיתנדבים שעונים מדי פעם לעניין 

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך דין יהושע פקס חבר בלשכת עורכי הדין מאז שנת 2009, שותף במשרד עורכי דין כהן, דקר, פקס, ברוש – עורכי דין להגירה. עו"ד יהושע פקס מתמחה בהגירה לישראל,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יהושע פקס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו