לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
15691,569 עוקבים אודות עסקים

פורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל - עורך דין יהושע פקס
ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל בהנהלת עו"ד יהושע פקס. הפורום עוסק בשאלות בנוגע להסדרת מעמד אזרחים זרים השוהים בישראל, והתנהלות מול פקידי משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה, ורשויות החוק הרלבנטיות בתחום. יודגש כי פורום מעמד זרים בישראל לא בא במקום ייעוץ משפטי אישי. שימו לב כי התשובות בפורום אינם תחליף לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, על בסיס פרטי המקרה הפרטני. החוקים והנהלים בנושא הגירה לישראל משתנים תדיר, וכל מקרה נבחן לגופו ע"י רשויות החוק, לכן על מנת לקבל ייעוץ משפטי אישי חובה ליצור קשר עם עו"ד העוסק בתחום הגירה לישראל והסדרת מעמד זרים בארץ, ולא להסתמך על התשובות בפורום בלבד. כמו כן, יש להימנע מכל פרסום בפורום, או העלאת תוכן מסחרי אל הפורום. בבקשה שימרו על כללי שיח נאות ומכבד. שיח פוגעני ולא ראוי יימחק, על מנת לשמור על פורום מעמד זרים בישראל מרחב בטוח לשאלת שאלות, וקבלת תשובות בנושא הסדרת השהייה החוקית בישראל של אזרחים זרים. אשמח להשיב על כל שאלה! 
המשך >>

לצפיה ב-'אינטר ויזה'
אינטר ויזה
13/12/2017 | 11:18
9
שלום רב
האם אינטר ויזה זה ויזה כניסות מרובות? במידה וכן - האם הויזה הזו מאפשרת באופן אוטומטי כניסה ויציאה מישראל , גם לאחר שהות של מספר חודשים ואז יציאה לחודש וחזרה לשהות נוספת?
דוד
לצפיה ב-'הארכת ויזה תייר \ הליך מדורג'
הארכת ויזה תייר \ הליך מדורג
28/11/2017 | 10:46
8
39
שלום רב,
זוגתי אזרחית סינית שמתגוררת בארה"ב ב-5 השנים האחרונות עם ויזת סטודנט , היא באה לבקר אותי באוגוסט האחרון ומאז הארכנו את אשרת התייר שלה עד אמצע ינואר. כעת אנחנו שוקלים התחלת הליך מדורג או לחילופין הארכת ויזת התייר פעם נוספת במידה וזה אפשרי - האם ניתן לעשות זאת מהארץ או שהיא צריכה לחזור לניו יורק\סין ומשם איאלץ להזמין אותה? 
לצפיה ב-'הליך מדורג 5.2.0009'
הליך מדורג 5.2.0009
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 09:02
7
23
דוד שלום,
ראשית, אם היא כבר פה, אני לא ממליץ לצאת מהארץ. תהליך זימון בן זוג זר הוא ארוך ויכול לעבור הרבה זמן עד שכניסתה תאושר.
שנית, בינתיים היא חייבת לבקש הארכת אשרת תייר כי אסור שהיא תשאר בארץ לאחר שפג תוקף האשרה שלה.
שלישית, אני מציע כי תגיש בקשה למתן מעמד מתוקף חיים משותפים, לפי נוהל 5.2.0009.
מתוקף תהליך זה, ולאחר אישורו, היא תקבל ב-1 לשנה.
יש לקחת בחשבון שעליה להביא מסמכים כמו תעודת לידה, תעודת יושר ותעודה המעידה על מצב אישי כאשר הם צריכים להיות מאומתים על ידי הקונסוליה הישראלית בסין ומתורגמים על ידי נוטריון לעברית. 
אז אם יש לה מישהו בסין שיכול לדאוג למסמכים הללו ולאימות. רצוי להישאר בארץ.
אשמח לסייע לכם בתהליך
בברכה,
יהושע
לצפיה ב-'הארכת שהיית תייר'
הארכת שהיית תייר
03/12/2017 | 15:27
6
16
במידה ונגיד ברשות ההגירה שהיא מעוניינת להאריך את ויזת התייר לצורך התחלת הליך מדורג עד שייקבע תור הם יסכימו? פשוט הארכנו פעם אחת אשרת תייר והשאלה האם הבקשה להארכה כשהיא מלווה ברצון להליך מדורג לא תערים קשיים?
תודה רבה
נדב
לצפיה ב-'הארכת שהיית תייר'
הארכת שהיית תייר
06/12/2017 | 16:18
5
7
הכוונה בשאלתי היתה כיצד ניתן להאריך את ויזת התייר מבלי להגיד שזה לצורך התחלת הליך מדורג או שלהיפך - כדאי להגיד להם שזו המטרה וככה הם יאריכו? הויזה שלה מסתיימת באמצע ינואר האם זה מספיק זמן להתחיל את התהליך?
היאמ עוניינת באמצע לבקר 10 ימים את משפחתה בסין האם יערימו עליה קשיים בחזרה למרות שיש לה ויזה מאושרת עד אמצע ינואר?
תודה רבה 
לצפיה ב-'התנהלות מול משרד הפנים'
התנהלות מול משרד הפנים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2017 | 09:36
4
11
דוד שלום,
ראשית, ברגע שהיא יוצאת מהארץ, האשרה שלה מבוטלת. כדי שהיא תוכל לצאת ולחזור בלי בעיה עליה לקבל אינטר ויזה, שמאפשרת יציאות וכניסות מהארץ.
שנית, לא כל דבר אפשר להסביר בפורום, אני מציע שנקבע פגישה בה אוכל לייעץ לך על המשך התנהלות מול משרד הפנים.
אתה מוזמן להתקשר למזכירת משרדי 03-3724722
בברכה,
יהושע
התנהלות מול משרד הפנים
07/12/2017 | 10:29
3
9
היי יהושע
תודה רבה על העזרה,
אקבע פגישה מולך ברגע שנתחיל את ההליך המדורג , אבל לפני זה על מנת שנוכל לדעת בכלל האם נרצה להתחיל את התהליך עכשיו או עוד מספר חודשים - לא ברור לי האם זה בכלל אפשרי להתחיל אותו עכשיו שכן היא בארץ ועם אשרה עד אמצע ינואר לאור שהפגישה הראשונית לוקחת זמן כפי שציינת ?
אינטר ויזה מוציאים לפני שהיא יוצאת מהארץ או בשגרירות ישראל בסין? ככה שבמידה והיא תצא תוכל לחזור ואז נתחיל את ההליך המדורג
תודה רבה

התנהלות מול משרד הפנים
07/12/2017 | 10:31
7
במידה ולא היה ברור , באמצע ינואר פוקעת הארכת הויזת תייר שלה , קרי לא ברור לי האם אפשר להאריך שוב לצורך המתנה לפגישה להתחלת תהליך מדורג? 
תודה רבה
לצפיה ב-'התחלת הליך מדורג'
התחלת הליך מדורג
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2017 | 10:48
1
16
*לשאלתך, ניתן להתחיל את ההליך המדורג כבר עכשיו, זאתבמידה ויש לכם את כל המסמכים הרלוונטים.
*אינטר ויזה מוציאים לפני שיוצאים מהארץ.
*כמו שכבר ציינתי קודם אם יש מישהו בסין שיכול להנפיק את המסמכים הרלוונטים עבורה אז רצוי שהיא תישאר בארץ ותתחילו את התהליך. אם אין עבורה מישהו כזה אני ממליץ כי היא תצא תשיג מסמכים נדרשים ואז תשוב לארץ לאחר שהזמנה שמילאת תאושר על ידי משרד הפנים.
בברכה,
יהושע
לצפיה ב-'התחלת הליך מדורג'
התחלת הליך מדורג
07/12/2017 | 15:17
24
כיצד ניתן להתחיל את התהליך המדורג ? עד התור נוכל להשיג את המסמכים
אחרי שנקבע לנו תור הם מאריכים את אשרת התייר עד לתור בעצם או מסלקים אותה החוצה ואז צריך להזמין מחדש - זה בעיקר השאלה שלי?
תודה רבה
לצפיה ב-'עזרה דחופה-בעיה בקבלה לעבודה עם ויזה ב1'
עזרה דחופה-בעיה בקבלה לעבודה עם ויזה ב1
23/11/2017 | 20:09
1
37
שלום רב,

בעלי ואני רשומים כנשואים במשרד הפנים, וכרגע יש לו ויזה ב'1 עד אפריל.
הוא התקבל למקום עבודה, וכשהיה בדרך לחתום על החוזה הם התקשרו אליו ואמרו לו שיש היטל מס 20% בגלל שהוא בויזת ב1 שהיא של עובד זר.
לפי מה שקראתי באינטרנט ב1 במקרה זה שרשום "רשאי לעבוד ללא מגבלה" וכן "בן\בת זוג" בויזה עצמה מעיד על כך שזו לא ויזה של עובד זר.

העניין הוא שזה מה שמפריד את בעלי מלהתחיל לעבוד ללהישאר מובטל ולהמשיך לחפש עבודה (וחוזר חלילה עניין הויזה...).
מה עושים? והאם 20% מס כן תקף לגביו או לא? ואיך מוכיחים את זה למעסיק שמפחד להתחיל להתעסק עם מס הכנסה ועם ויזת שהיא לא של עולה חדש?

תודה מראש!
לצפיה ב-'ב-1 '
ב-1
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 16:34
12
שלום רב,
כל עוד בעלך לא קיבל תושב ארעי בהתאם להליך המדורג, אלא מחזיק באשרה מסוג ב-1 בדרכון, הרי שמדובר באשרת עבודה בישראל לפיכך המעסיק יידרש לשלם היטל העסקת עובד זר על פי חוק העסקת עובדים זרים.
בברכה,
יהושע
לצפיה ב-'ידועים בציבור'
ידועים בציבור
18/11/2017 | 19:24
7
26
אהלן, יש לי מס' שאלות בבקשה.
אני ובת זוגתי התחלנו את תהליך הידועים בציבור וכרגע בשלב איסוף הטפסים. רציתי לדעת אם את מסמכי הלידה, יושר וכ'ו צריך להחתים באפוסטיל שם (פרו) ולאחר מכן לשלוח לארץ ולתרגם או שניתן לתרגם כבר שם את המסמכים לאנגלית?
דבר שני, אני גר עם ההורים, וכל החשבונות על שמם, מה ניתן לעשות כדי להוכיח שאנחנו גרים יחד אצל הוריי? 
דבר נוסף, מה אמור לכלול תצהיר של בני הזוג על אמיתות החומר?
דבר אחרון, אם היא צריכה לראות רופא (בשביל גלולות או סתם בדיקה) מה אפשר לעשות?
תודה רבה ושבוע טוב
לצפיה ב-'תרגום מסמכים על ידי נוטריון לצורך הסדרת מעמד מול משרד הפנים '
תרגום מסמכים על ידי נוטריון לצורך הסדרת מעמד מול משרד הפנים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2017 | 11:38
6
24
אסף שלום,
הדרישה של משרד הפנים זה שכל המסמכים הרישמיים לצורך פתיחת תיק חיים משותפים עבור בני זוג ידועים בציבור, יהיו חתומים על ידי אפוסטיל במדינת המוצא, או מאומתים על ידי קונסוליה הישראלית באותה המדינה.
לאחר מכן מסמכים מתורגמים בארץ על ידי נוטריון אשר דובר את השפה.

על מנת להוכיח כי אתם חיים אצל ההורים עליהם לחתום על תצהיר אשר מופיע כאחד הנספחים של הנוהל.

תצהירי בני הזוג לגבי כנות הקשר ואמיתות המסמכים המוגשים ביחד עם הבקשה נחתמים מול פקידי משרד הפנים אשר גם מכינים את התצהיר.

כחלק מהליך המדורג בת הזוג הזרה תקבל אשרת שהיה בישראל מסוג א-5 ארעי אשר מקנה מספר תעודת זהות וזכויות סוציאליות. אולם עד לאותו השלב עליה לרכוש ביטוח פרטי.

אם תצטרכו עזרה בתהליך, אשמח לסייע לכם 03-3724722
בברכה,
יהושע
לצפיה ב-'תצהיר'
תצהיר
21/11/2017 | 00:07
5
13
אני לא מצליח למצוא את התצהיר שעליו ההורים אמורים לחתום, תוכל להפנות אותי אליו בבקשה?
לצפיה ב-'תצהיר להורים על מגורים'
תצהיר להורים על מגורים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2017 | 09:23
4
25
בהחלט,
תוכל למצוא את התצהיר כאן
בהצלחה
לצפיה ב-'זה תופס גם אם אנחנו גרים בשכירות?'
זה תופס גם אם אנחנו גרים בשכירות?
21/11/2017 | 12:17
3
14
לא ככ הבנתי אם ההורים שלי או בעל הדירה צריכים לחתום על זה?
אנחנו גרים בשכירות
לצפיה ב-'סעיף א' - הורים'
סעיף א' - הורים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2017 | 08:49
2
16
ההורים צריכים לחתום, אבל אולי כדאי להוסיף אתכם לחוזה.
לצפיה ב-'ואם כרגע גר עם ההורים ומיד עם אישור הגעתה עובר לשכור?'
ואם כרגע גר עם ההורים ומיד עם אישור הגעתה עובר לשכור?
24/11/2017 | 11:45
1
11
ומה במקרה שאני ובת זוגתי נשואים. בת הזוג עדיין בחו"ל ואני פועל להזמינה.

כרגע אני גר עם ההורים אבל איך שמתקבל אישור להגעת בת הזוג אני ישר הולך להשכיר דירה. האם עדיין צריך למלא את ההצהרה או שאפשר למלא לאחר הגעת בת הזוג והשכרת הדירה המשותפת?

הרי ההצהרה בטופש אש/6 היא הצהרה כאשר בת הזוג בארץ.
בנוהל רשום במפורש אם בת הזוג בחו"ל יש למלא רק את אש/1 (ולא את אש/6).

תודה על התשובה!

לצפיה ב-'הצהרה כאשר בת הזוג בחו"ל'
הצהרה כאשר בת הזוג בחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2017 | 08:41
31
עבור הזמנה אין צורך למלא תצהיר על ידי הורים כי בת הזוג לא מתגוררת שם.
כאשר אתה הולך לשכור דירה, אני ממליץ כי שמך ושם בת הזוג יהיה רשום בהסכם השכירות.
בברכה.
יהושע
לצפיה ב-'עובדת זרה לשעבר שרוצה לבוא כתיירת לא למטרת עבוד '
עובדת זרה לשעבר שרוצה לבוא כתיירת לא למטרת עבוד
19/11/2017 | 18:08
1
19
מה התהליך ? עובדת זרה בסיעוד לשעבר עזבה את הארץ ב2012 לאחר ארבע ורבע שנות עבודה
כעת רוצה לבוא לביקור אצל המשפחה ובארץ (לא לעבוד)
מההתהליך
לצפיה ב-'שאלה כפולה'
שאלה כפולה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2017 | 09:03
18

בירן שלום,
על המשפחה להגיש בקשה למשרד הפנים לזימון העובדת כתיירת.
במיוחד אם היא משתייכת למדינות המחייבות אשרת כניסה טרם ההגעה.
וישנה אפשרות כי הכניסה שלה תותנה בהפקדת ערבות להבטחת יציאתה מהארץ במועד מחשש להשתקעות בלתי חוקית.
בברכה,
יהושע

לצפיה ב-'הסדרת מעמד לאישה מחול'
הסדרת מעמד לאישה מחול
20/11/2017 | 11:25
1
24
 הכרתי אישה פילפינית באתר הכרויות
בתוכנית שלנו להפגש בקפריסין לחודשיים ושם גם להתחתן בחתונה אזרחית
לאחר מיכן היא תשוב לארצה ואני לאחר הרישום במשרד הפנים אשלח לה הזמנה לארץ כרעייתי
שאלתי היא האם יש כאן איזה בעיה בתהליך שבחרנו בו שאינני  מודע לו
ושנית כמה זמן לוקח מאז הרישום במשרד הפנים ועד אישור הבקשה להבאתה ארצה
לצפיה ב-'חתונה בחול והתחלת הליך מדורג'
חתונה בחול והתחלת הליך מדורג
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2017 | 08:21
22
יואל שלום,
אין בעיה בתכנון שלך, להתחתן שם, לבלות זמן ביחד, לחזור לארץ לבד ולהזמין אותה כאשתך.
בגלל שהתהליך לוקח זמן, ההמלצה היחידה שלי היא להתחיל את התהליך כבר עכשיו, להזמין אותה לארץ ואחר כך לעדכן תעודת נישואין.
לשאלת הזמן, יש לשכות שעובדות מהר מאוד ויש לשכות איטיות, זה תלוי היכן אתה גר.
בברכה,
יהושע
לצפיה ב-'עובדת זרה לשעבר שרוצה לבוא כתיירת לא למטרת עבוד '
עובדת זרה לשעבר שרוצה לבוא כתיירת לא למטרת עבוד
19/11/2017 | 18:07
1
10
מה התהליך ? עובדת זרה בסיעוד לשעבר עזבה את הארץ ב2012 לאחר ארבע ורבע שנות עבודה
כעת רוצה לבוא לביקור אצל המשפחה ובארץ (לא לעבוד)
מההתהליך
לצפיה ב-'זימון כתיירת'
זימון כתיירת
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 14:58
15
בירן שלום,
על המשפחה להגיש בקשה למשרד הפנים לזימון העובדת כתיירת.
במיוחד אם היא משתייכת למדינות המחייבות אשרת כניסה טרם ההגעה.
וישנה אפשרות כי הכניסה שלה תותנה בהפקדת ערבות להבטחת יציאתה מהארץ במועד מחשש להשתקעות בלתי חוקית.
ניתן לקרוא על התהליך כאן.
בברכה,
יהושע
לצפיה ב-'הסדרת מעמד לבן זוג זר'
הסדרת מעמד לבן זוג זר
18/11/2017 | 21:01
1
34
היי :)
אני ובן זוגי רוצים שהוא יעבור לארץ למגורים משותפים,
במידה ונבחר לעבור את התהליך של הסדרת מעמד לבן זוג זר, כמה זמן אנחנו צריכים להיות יחד במערכת היחסים כדיי להתחיל את התהליך?
תודה רבה!

הדס
לצפיה ב-'כמה זמן אתם מכירים?'
כמה זמן אתם מכירים?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2017 | 11:47
22
הדס שלום,

נוהל משרד הפנים אינו מתייחס לזמן מסויים של מערכת יחסים הדרושה טרם פתיחת תיק להסדרת מעמד עבור בן הזוג הזר. יחד עם זאת משך הזמן הוא פרמטר המעיד על טיב וכנות הקשר.
מניסיון שלי אם אתם מכירים פחות משלושה חודשים יהיה קשה לפתוח תיק וככל הקשר יותר ארוך, ככה יותר טוב.

האם את נמצאת בארץ או איתו?

בברכה, יהושע.
לצפיה ב-'שלום עו"ד פקס'
שלום עו"ד פקס
14/11/2017 | 11:42
2
37
ארצה לדעת בבקשה אילו  סיבות יש שבגללן עלולים לא לחדש ויזה לעובדת זרה בביתי? 
לצפיה ב-'ויזת עבודה כמובן'
ויזת עבודה כמובן
14/11/2017 | 11:43
16
לצפיה ב-'חידוש ויזת עבודה ב/1 בתחום הסיעוד'
חידוש ויזת עבודה ב/1 בתחום הסיעוד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2017 | 09:02
15
בת אל שלום,
ישנן הרבה סיבות שבגינן עלולים לא לחדש ויזת עבודה ב/1 סיעודי (אני מניח כי מדובר בויזה הזו) את יכולה לקרוא על כך פה.
בעיקרון ויזת ב'1 מחדשים כל שנה עד ל63 חודשים, שזה קצת יותר מחמש שנים.
אם עובד מורשע בפלילים או נמצא כאינו כשיר לעבודה עקב מחלה המונעת ממנו לעסוק בסיעוד או מחלת נפש, פציעה, התמכרות לסמים או אלכוהול וכו' אזי נהלי משרד הפנים קובעים כי ויזת העבודה לא תחודש.
אשמח לסייע לך אם תתקלי בבעיות.
בברכה, עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'הסדר מעמד עם בת זוג אוקראינית'
הסדר מעמד עם בת זוג אוקראינית
03/11/2017 | 22:24
1
48
ההכרתי בחורה מאוקראינה ששהיתי בקייב
היא הגיעה לארץ לבקר אותי והחלטנו 
שאנחנו רוצות לנסות לעבור לגור ביחד בארץ ולחיות פה ,לקדם את הקשר.
איך אני מסדירה את מעמדה בישראל שתוכל
לשהות פה יותר משלושה חודשים בשנה? 
לאן אני פונה ? האם יהיה יותר קל עם משרד הפנים אם נתחתן לפני חתונה חד מינית בקפריסין?

תודה ! 
לצפיה ב-'מתן מעמד לבני זוג של ישראלים, לרבות בני אותו מין'
מתן מעמד לבני זוג של ישראלים, לרבות בני אותו מין
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2017 | 14:15
35
נטלי שלום,
אין חובה בחתונה על מנת שתוכלו לחיות פה בארץ, כל שעליכן לעשות הוא לגשת למשרד הפנים, להגיש בקשה להארכת האשרה של בת הזוג ולבקש להתחיל הליך מדורג לפי נוהל 5.2.0009 "נוהל הטיפול במתן מעמד לבני זוג של ישראלים, לרבות בני אותו מין".
תוכלי לקרוא על המסמכים שצריך להביא כאן
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'גרושין מבן זוג שחשב לבקש אזרחות ישראלית והתחרט'
גרושין מבן זוג שחשב לבקש אזרחות ישראלית והתחרט
31/10/2017 | 11:31
1
47
מדובר בנישואין אזרחיים (בעיריה) עם בן זוג לא יהודי מרומניה. בן הזוג הישראלי, בארץ. הצד הרומני, שב לארצו. איך ממשיכים? אין רכוש משותף ואין ילדים.
לצפיה ב-'התרת נישואים'
התרת נישואים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2017 | 10:17
32

חשוב מאוד להתיר את הנישואים כדי לא להישאר בסטאטוס נשוי, אשר ימנע הליכים אחרים ולא מייצג את המצב בפועל.
אפשר להגיש בקשה להתרת נישואים אל בית המשפט לענייני משפחה, באם ההליך נעשה בהסכמה ובן הזוג אשר שב לרומניה חותם על מסמכים מדובר בהליך משפטי פשוט.
אם מדובר בבן זוג אשר לא משתף פעולה אז ההליך מורכב יותר, חייב להמציא את המסמכים המשפטיים לחו"ל ולקבל אישור בית המשפט.
אשמח לסייע לך בהליך, משרדי עוסק בזה המון.
בברכה, עו"ד יהושע פקס.

לצפיה ב-'ויתור על אזרחות'
ויתור על אזרחות
25/10/2017 | 18:38
1
33
היי..

האם יש חובה לוותר על האזרחות הזרה על מנת לקבל אזרחות ישראלית ?למתאזרחים כמובן.

אני יודע שבעבר היה צריך אבל שמעתי שלאחרונה היה שינוי בחוק.

במידה ולא חייב לוותר על האזרחות הקודמת האם חוקי לשאול בראיונות הראשונים במשרד הפנים לגבי מוכנות לוותר על האזרחות הזרה?

לצפיה ב-'אזרחות כפולה'
אזרחות כפולה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 12:46
27
אייל שלום,
השאלה היא בהתאם לאיזה עילה מוגשת הבקשה לקבלת אזרחות ישראלית. התאזרחות על פי סעיף 5 לחוק האזרחות, תשי"ב 1952 קובעת כי תושב קבע אשר מבקש להיות אזרח ישראלי, חייב ככלל לוותר על אזרחות אחרת. לעומת זאת, על פי סעיף 7 לחוק האזרחות - התאזרחות של בני או בנות זוג של אזרחי ישראל - אין חובה לוותר על אזרחות אחרת. נשמח לסייע לך בהליך קבלת אזרחות ישראלית. 
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'הליך קבלת מקלט הומניטארי ברשות ההגירה'
הליך קבלת מקלט הומניטארי ברשות ההגירה
24/10/2017 | 23:20
1
33
ערב טוב,

ניסיתי לברר ברשות ההגירה כיצד מתבצע הליך בקשה למקלט הומניטארי, אך הדבר לא צלח בצורה סבירה.

הבנתי שעל מבקש המקלט להגיע לרשות בתל אביב, אך לא ברור לי במה צריך להסתייע. האם יש משמעות רבה להתלוות עורך דין? האם אדם הנכנס עם עו"ד יכול לקבל תור ה"עוקף" את יתר המבקשים (אם בקביעת תור מראש ואם בניתוב מוסדר לעורכי דין במקום עצמו)?
מה גם שהבנתי שלרוב מדובר בעניין טכני ולכן אשמח לדעת גם במה (בגדול) יכול לתרום עו"ד לעניין.

תודה מראש

לצפיה ב-'בקשה לקבלת מקלט מדיני בישראל'
בקשה לקבלת מקלט מדיני בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 09:41
83
הגשת בקשה לקבלת מקלט מדיני בישראל נעשית בשלב הראשון אצל משרד הפנים בדרום תל אביב, רחוב שלמה 53.
חשוב להכין בקשה מסודרת בהתאם לאמנת הפליטים ונוהל הטיפול במבקשי מקלט בישראל. יש לשים לב כי בקשה אשר לא תואמת את האמנה והחוק בישראל עלולה להידחות על הסף.
כמעט כל הליך משפטי אפשר לעשות ללא עורך דין. אדם יכול תיאורטית לייצג את עצמו בבית משפט, ברוב ההליכים.
יחד עם זאת, ברור כי הניסיון והמומחיות של עורך דין אשר מומחה בתחום הגירה לישראל יעזור מאוד בקבלת מעמד חוקי בישראל, אם מבקש המקלט נרדף במדינת המוצא על פי השתייכות אתנית, פעילות פוליטית, או קריטריונים אחרים של אמנת הפליטים.
נשמח לקבוע פגישת ייעוץ לתת הסבר מעמיק על הליך הגשת בקשה עבור פליט בישראל. 
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'תעודת מצה אישי קודם ונוכחי'
תעודת מצה אישי קודם ונוכחי
23/10/2017 | 19:49
1
31
שלום רב!

מישהו יודע אולי איפה ניתן להשיג תעודה כזאת?

אני ובת זוגתי התחתנו לאחרונה.
לפני כן בת זוגתי הייתה גרושה.

יש לנו תעודת נישואין שלנו.
תעודת נישואין מהקשר הקודם ופסק דין מבית המשפט על ביטול הנישואין הקודמים.

השאלה איכן לוקחים "תעודת מצב קודם ונוכחי"

בת זוגתי מבלארוס.
האם מהזאקס או ממקום אחר?
לצפיה ב-'אישור המעיד על מצב אישי'
אישור המעיד על מצב אישי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 09:00
20
הנוהל קובע כי בת הזוג המוזמנת נדרשת להגיש אל משרד הפנים:

"תעודה ציבורית עדכנית ממדינתה המעידה על מצב אישי נוכחי וקודם של המוזמנת"

ישנם מדינות בהן אין תעודה ציבורית מסוג זה, לכן המצאת המסמך הנ"ל נעשה באמצעות תצהיר בפני נוטריון או בפני בית משפט כי המוזמנת הייתה / לא הייתה נשואה לאחר, לפני הנישואים עם בעלה, המזמין, אזרח ישראל. 

במקרה שלך ניתן לגשת לזאקס ולבקש להוציא אישור המעיד על מצב אישי. כמובן שהמסמך צריך להיות חתום בידי אפוסטיל ומתורגם על ידי נוטריון בישראל.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'אני שואלת פה בגלל מקרים רבים בתקשורת של עובדים לא חוקיים'
אני שואלת פה בגלל מקרים רבים בתקשורת של עובדים לא חוקיים
22/10/2017 | 10:44
1
37
שלום, אלו אישורים עליי לבקש מעובדת זרה שאני מעוניינת להעסיק בביתי באופן מסודר וקבוע? ללא לינה.
לצפיה ב-'אשרת עבודה מסוג ב/1'
אשרת עבודה מסוג ב/1
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 13:08
24
גלית שלום,
עלייך לבדוק שיש אשרת עבודה ב/1 ושהיא בתוקף.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'יש לי בן זוג לא יהודי שלא מעוניין לעבור גיור'
יש לי בן זוג לא יהודי שלא מעוניין לעבור גיור
16/10/2017 | 09:54
2
59
גם אני לא מעוניינת שהוא יתגייר
נמצא בארץ על אשרת תייר.
מה התהליך שהוא יהפוך לאזרח חוקי? אילו זכויות יש לו כעת ואילו זכויות יהיו לו?
לצפיה ב-'יש להגיש בקשה לאשרת שהיה על בסיס'
יש להגיש בקשה לאשרת שהיה על בסיס
17/10/2017 | 14:06
59
זוגיות. תמצאי טפסים והוראות באתר רשות ההגירה.
לצפיה ב-'הסדרת מעמד לבן זוג זר'
הסדרת מעמד לבן זוג זר
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2017 | 13:21
38
שרונה שלום,
בהתאם לסעיף 7 לחוק האזרחות ולפסיקות בית המשפט העליון, נקבע כי בני זוג זרים הנשואים או ידועים בציבור עם אזרחי או תושבי ישראל זכאים למעמד חוקי בישראל. 
הסדרת המעמד נעשית בשלבים בהתאם להליך המדורג אשר נמשך בין 5-7 שנים, תחילה מדובר באשרה זמנית, לאחר מכן אשרת עבודה לאחר מכן מעמד תושב ארעי ולבסוף בסיומו של התהליך מקבלים מעמד קבוע (תושב קבע או אזרח).
את מוזמנת להיכנס לקרוא בהרחבה על התהליך כאן.
אשמח לסייע לכם בתהליך,
בברכה,
עו"ד יהושע פקס

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:59
3

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'הלשכה בצפת'
הלשכה בצפת
05/10/2017 | 17:29
5
31
שלום,
נקבע לי לסוף חודש אוקטובר תור ללשכת האוכלוסין בצפת.
התור נקבע בשביל להזמין את החברה שלי מאוקראינה לישראל, כדי שהיא תקבל כחלק מההליך המדורג לידועים בציבור בהתחלה ויזת תייר, וכו'

האם למפגש הזה אני צריך להביא תעודה שלה על מקום מגורים קבוע באוקראינה ?

הם שלחו לי את התור ב SMS ואפילו לא דיברו איתי. לא קיבלתי רשימת מסמכים. אני מתחילת החודש מנסה ליצור איתם קשר דרך האינטרנט "בירור נושא" בעמוד זימון תור באתר האינטרנט במחלקת אשרות , אבל הם לא חזרו אליי.

חג סוכות שמח !
לצפיה ב-'מסמכים לפתיחת הליך מדורג עם בן זוג זר'
מסמכים לפתיחת הליך מדורג עם בן זוג זר
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 06:37
4
90
רונימן שלום,
את רשימת המסמכים תוכל למצוא כאן.
מסמכים כמו, תעודת יושר, תעודת לידה ומצב אישי צריכים להיות עם חותמת אפוסטיל במדינת המקור.
חג שמח! ושיהיה לכם בהצלחה.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'בקישור שנתת לי (עוד שאלה)'
בקישור שנתת לי (עוד שאלה)
10/10/2017 | 08:34
3
33
בקישור שנתת לי כתוב שצריך עותק של המסמכים המקוריים.

מה שיש לי כרגע זה :

1.) המסמכים המקוריים (תעודת לידה, תעודת יושר ותעודה על מצב אישי) באוקראינית וחותמת אפוסטיל על כל אחד מהם.
2.) התרגומים של כל אחד מהמסמכים הללו על ידי נוטריון + העתק של המסמך באוקראינית שהנוטריון עשה כדי לתרגם אותם. את התרגום וההעתק שהנוטריון עשה יש לי ב 2 העתקים - אחד לי והשני למשרד הפנים.

אולי לא הבנתי נכון אבל האם צריך גם על העותק של המסמכים המקוריים הלא מתורגמים לשים חותמת אפוסטיל ? האם העותק של המקור באוקראינית שהנוטריון עשה כדי לתרגם אותו ותייק לצד התרגום מספיק ?
לצפיה ב-'כלומר...'
כלומר...
10/10/2017 | 09:02
1
22
בהעתק שהנוטריון עשה כדי לתרגם את מסמך המקור הוא צילם גם את מסמך המקור וגם את האפוסטיל ששמו עליו, ולאחר מכן חתם על הצילומים האלה עם חותמת של נוטריון. האם זה מספיק ?
לצפיה ב-'כן זה מספיק'
כן זה מספיק
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 11:31
10
לצפיה ב-'חותמת אפוסטיל רק על המסמך המקורי'
חותמת אפוסטיל רק על המסמך המקורי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 11:30
16
חותמת אפוסטיל רק על המסמך המקורי.
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:27
5

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'מיואשת.. צריכה עזרה בדחיפות'
מיואשת.. צריכה עזרה בדחיפות
14/09/2017 | 14:41
1
98
אני ובן זוגי הזר התחלנו הליך הסדרת מעמד לפני שנה (הוא נמצא כאן כבר שנה). הגשנו את כל המסמכים, עברנו ראיון בהצלחה. קיבלנו סירוב משום שמבחינתם אני נחשבת נשואה. אני מסורבת גט כבר שלוש שנים. גם לאחר הגשת ערר קיבלנו סירוב ובן זוגי התבקש לעזוב את הארץ. אנחנו כל כך מתוסכלים מכל העניין. בנוסף יש לי שני ילדים שרואים בו כאבא לכל דבר. האם יש עוד מה לעשות על מנת לשנות את רוע הגזרה או שפשוט להרים ידיים. כרגע אנחנו מרגישים שידינו כבולות. 
לצפיה ב-'ערר אל בית הדין לעררים'
ערר אל בית הדין לעררים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2017 | 11:42
36
נוהל הטיפול בהסדר מעמד לבני זוג של אזרחים ישראלים, לרבות בני אותו מין (5.2.0009) (להלן: "נוהל הסדרת מעמד בני זוג של אזרחים ישראלים") קובע כלל כי בני הזוג אמורים להיות בסטאטוס "פנוי" על מנת לקבל אישור להיכנס אל הנוהל
יחד עם זאת, במידה ומצבו האישי של אחד מבני הזוג מופיע כ"נשוי", יש לתשאל במסגרת הראיון גם בנוגע לבלעדיות וייחודיות הקשר בין בני הזוג וכן בנוגע למאמציו של בן הזוג הנשוי להתיר נישואיו. בנוסף יתבקש בן הזוג הנשוי להמציא ראיות לנסיונותיו להתיר נישואיו, וזאת באמצעות תעודות ציבוריות מקוריות, מאומתות ומתורגמות.
ככל שיימצא כי ההתרשמות מכנות הקשר, ייחודיותו ובלעדיותו הינה חיובית (ובמקרה בו בן הזוג נשוי, יימצא כי בן הזוג הנשוי נוקט במאמצים ובנסיונות כנים ואמיתיים להתרת נישואיו), יוכח מרכז חיים משותף בישראל ולא תימצא מניעה פלילית ו/או בטחונית, תועבר הבקשה באמצעות הדסק להחלטת ראש תחום אשרות וזרים במטה הרשות בצירוף המלצת מנהל הלשכה.
בסמכות ראש הדסק לסרב להעביר את הבקשה לבחינת ראש תחום אשרות, במידה והתיעוד להוכחת נסיונות התרת הנישואין יימצא בלתי קביל.

במקרה הנ"ל נראה כי משרד הפנים לא פועל על פי הנוהל, לכן מומלץ להגיש ערר אל בית הדין לעררים על מנת שסמכות שיפוטית תדון בבקשה.

אשמח לסייע לכם בתהליך, מוזמנים ליצור קשר 03-3724722

בברכה,
עו"ד יהושע פקס

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך דין יהושע פקס חבר בלשכת עורכי הדין מאז שנת 2009, שותף במשרד עורכי דין כהן, דקר, פקס, ברוש – עורכי דין להגירה. עו"ד יהושע פקס מתמחה בהגירה לישראל,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יהושע פקס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו