לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
34743,474 עוקבים אודות עסקים

פורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה עוסק בנדל"ן בכלל ושמאות מקרקעין בפרט וכולל מאמרים, סרטונים ותכנים רבים לטובת הציבור הרחב. אנו עושים מאמץ לתת מידע רלבנטי ומדוייק, ככול שניתן, במגבלות הנובעות מהפלטפורמה. יחד עם זאת, אין במידע שבמאמרים, בסרטונים, בשיחות, בקישורים וכו' או בכל חלק מהם כדי להוות ייעוץ משפטי או ייעוץ אחר או המלצה או חוות דעת מכל סוג שהוא. הפורום ומנהליו אינם נושאים באחריות כלשהי בכל הקשור למידע המתפרסם בפורום, תוכנו, נכונותו, אמינותו, דיוקו, שלמותו, תאימותו, עדכנותו, משמעויותיו והשלכותיו. האחריות בעשיית שימוש במידע המצוי בפורום, בכל חלק ממנו, היא על המשתמש בלבד ועליו לקבל עצה מקצועית מגורם מוסמך לפני נקיטה בכל פעולה או מחדל המסתמכים על המצוי בפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'ירידת ערך דירה'
ירידת ערך דירה
15/11/2017 | 16:59
1
29
בדירת 100 מטר נאלצנו להחליף במקלחת 5 מרצפות. לא מצאנו מרצפות בדיוק באותו צבע ודוגמא. רואים את ההבדל בין המרצפות. כמה בערך ירידת הערך של הדירה. הדירה במצב חדש נבנתה לפני 17 שנים ואין עוד בעיה במרצפות. תודה
לצפיה ב-'ירידת ערך נכס עקב פגמים קלים'
ירידת ערך נכס עקב פגמים קלים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2017 | 20:53
63
הי, לשאלה שלך אין כמובן תשובה מדוייקת וחד משמעית וירידת הערך (אם בכלל) תלוייה מאוד במאפייני הדירה.
אין נוסחא מדוייקת או מחקר כלכלי מעמיק שיכולים לתת תשובה לשאלתך.
יחד עם זאת, במידה ומדובר בפגם אסטטי ניכר, סביר פשוט להניח שבעתיד כשתבואו למכור את הדירה, ה"פגם" הזה יעלה כעוד נקודה לדיון במו"מ על מחיר הדירה ויתכן שתאלצו לתת "הנחה". מה תהא גובה ההנחה? קשה מאוד לומר...
לצפיה ב-'הזמנה לקפוץ לפורום נדלן'
הזמנה לקפוץ לפורום נדלן
15/11/2017 | 13:31
17
הי חברים,
ברכות לגלעד המאירי על ניהול פורום שמאות מקרקעין. אין ספק שמדובר בנושא חשוב ביותר. 
מריפרוף בהודעות בפורום אני רואה שהמשתתפים שואלים שאלות רבות שאינן נוגעות לשמאות אלא להבטים אחרים של מקרקעין. לצורך זה קיים פורום נדלן . שבגילוי נאות אומר שאני אחת ממנהליו.
אתם מוזמנים לקפוץ אלינו גם לשם.

בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
12/11/2017 | 05:51
2
26
אני גרה בבית פרטי בשרון . ב-2011, בעקבות מחשבות על מכירת הבית, הוצא לי דוח על חוב להיטל השבחה עם אפשרות לערעור. הבית לא נמכר לא שולם ההיטל ולא הוגש ערעור. מאז חלה השבחה נוספת. האם היטל ההשבחה שיהיה עלי לשלם כיום יהיה זה שנקבע ב 2011 +הצמדה + היטל בגין ההשבחה הנוספת או שכיום יעשה חישוב חדש ללא התחשבות בדוח הקודם. תודה חיה
לצפיה ב-'היטל השבחה שלא הוגש עליו ערעור'
היטל השבחה שלא הוגש עליו ערעור
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2017 | 09:18
30
חיה שלום,
בעקרון ברגע שיצאה שומת השבחה ולא הוגש ערעור, היא הופכת לסופית בתוך 45 ימים ולכן אם מתאשת תב"ע חדשה בעתיד, תיערך שומת השבחה רק על התב"ע החדשה וההיטל שנקבע בעבר על תב"עות קודמות ישאר כפי שנקבע + הצמדה.
אלא, אם במקרה הועדה  המקומית תמצא טעויות טכניות (!) בשומה הקודמת (כגון טעות בשטחים, טעות בנתוני התכניות שעליהן היא חייבה וכדו') שאז כן ניתן לתקן את השומה לפי הוראות סעיף 14 (ו) לתוספת השלישית לחוק התכנון והבניה.

אגב, אם את עומדת למכור את הנכס כיום, ככול הנראה יש לך חשיפה לא רק להיטל השבחה, אלא גם לחיוב במס שבח מלא (!) בגין כל זכויות הבניה הנוספות שטרם ניצלת, בהתאם להוראות סעיף 49ז לחוק מיסוי מקרקעין.
לפרטים נוספים בעניין זה, לחצי על הקישור הזה.
לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
12/11/2017 | 12:49
21
תודה על התשובה המהירה ועל ההפנייה לנקודה נוספת שתיבדק.
איני מעוניינת למכור הנכס אלא רק לקבע את סכום ההיטל שנקבע שחוששת שכיום היה נקבע סכום גבוה יותר. ברור לי שדעתך נכונה למצב היום, כפי שתיארתי ואינה מחייבת. תודה חיה
לצפיה ב-' מס רכישה - ברכישת דירה ראשונה יחידה '
מס רכישה - ברכישת דירה ראשונה יחידה
06/11/2017 | 12:29
1
28
כידוע קיים תקרת פטור במס רכישה - ברכישת דירה ראשונה יחידה (עד כמדומני כ 1.5 מליון ש"ח )
שאלתי
1. האם ניצול חלקי של תקרה זו, ברכישת דירה ראשונה יחידה  בסכום נמוך יותר, יאפשר ניצול יתרת הפטור בעתיד ? (במכירת הדירה ורכישת דירה אחרת במקומה )
2. האם רכישה חלק מהדירה 25% או 33% משנה את התשובה ?

תוד
אבינתן
לצפיה ב-'ברכישת דירה יחידה שיעור המס 0%'
ברכישת דירה יחידה שיעור המס 0%
15/11/2017 | 13:28
16
עד לגובה רכישה של 1,623,320 ש"ח.

התשובות לשתי השאלות שלך הן: לא ניתן.

להבא ממליצה לך להעזר בפורום נדלן שאותו אני מנהלת.

לצפיה ב-'תשלום מס שבח'
תשלום מס שבח
30/10/2017 | 12:18
29
שלום רב, אשמח לעזרה והכוונה...
בתאריך 6/2013 הועברה דירה ללא תמורה מהורי על שמי ללא שום רווח או שכירות.
בתאריך 2/2014 רכשתי דירה על שמי ובן זוגי למטרת מגורים.
בתאריך 9/2017 העברתי חזרה את הדירה שקיבלתי מהורי ללא תמורה ע״ש אמי
וכעת אני במגעים למכור את דירת מגוריי ולרכוש דירה גדולה יותר.
שאלתי היא האם אצטרך לשלם מס שבח על דירת מגוריי? פניתי לרשות המיסים קרוב ל-5 פעמים וכל פעם אומרים לי משהו אחר. בפעם אחרונה שפניתי אליהם נאמר לי שלא אצטרך לשלם מס שבח מכיוון שבתאריך 1.1.2014 לא הייתי עם 2 דירות על שמי. כאשר מבצעים עסקת מכר יש שאלון של רשות המיסים ואחת השאלות היא האם הייתי עם 2 דירות בתאריך ה1.1.2014 והתשובה היא לא לכן אני לא צריכה לשלם מס, אך נאמר לי מנגד ברשות המיסים שמדובר על כל שנת 2014 ולכן התשובה היא כן ויש תשלום מס שבח. אשמח לדעת מה נכון ואיך עליי להתנהל.. מדובר ב100,000 ש״ח שמשפיעים על העסקה. תודה מראש
לצפיה ב-'מס רכישה דירה שניה'
מס רכישה דירה שניה
25/10/2017 | 23:26
5
45
שלום 
הייתי היום במיסוי מקרקעין. הסבירה לי שיש לי חוב פקטיבי אצלם (בגלל שיפור דיור שטרם הושלם סופית)
מה שמעניין הוא שהחוב הזה צובר ריבית והצמדה.
א. מישהו יודע מה הריבית על החוב הזה? 
ב. אני רואה שהמס המקורי שהייתי צריך לשלם הוא 176 אשח (מס רכישה לדירה שניה). שלמתי כבר חלק מזה כמס של דירה ראשונה (אני מתכנן לשפר דיור).
אבל הריבית ממה שאני רואה בטבלה שלהם מחושבת על ה176 אשח ולא על החלק שנותר לתשלום. זה הגיוני? או שסתם הטבלה שהנציגה הדפיסה לי לא מציגה נכון את המצב?

ג. על פניו אני יכול לשלם את מלוא המס. ולקבל בחזרה את הכסף כולל ריבית + הצמדה אם אשפר דיור כפי שהבטחתי. זה מעין תוכנית עם ריבית מובטחת? או שאני מפספס משהו?
מודה לעונים
לצפיה ב-'חוב למיסוי מקרקעין'
חוב למיסוי מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 00:14
4
56
הי, קצת קשה לתת תשובה מדוייקת למקרה שלך בלי לראות את כל החומר, אבל בעקרון: א. אמורים לחשב ריבית רק על יתרת חוב כך שאם כבר שילמת חלק אז לא אמורים לגבות ריבית על מה ששולם   ב. בכל מקרה, אם אתה משלם כסף למיסוי מקרקעין ולבסוף מתברר שמגיע לך לקבל החזר, אתה תקבל את ההחזר צמוד + ריבית ואכן זו "תכנית חסכון" 
לצפיה ב-'מה הריבית? הצמדה למדד המחירים?'
מה הריבית? הצמדה למדד המחירים?
26/10/2017 | 08:14
3
28
לצפיה ב-'ריבית על החזרי מיסוי מקרקעין'
ריבית על החזרי מיסוי מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 19:07
2
16
הי, על קבלת החזרים ממיסוי מקרקעין חלה ריבית שנתית של 4% + הצמדה למדד המחירים לצרכן. בתקופה כמו היום שהריביות בבנקים הן אפסיות, אם מיסוי מקרקעין חייבים לך כסף, זו תכנית חיסכון מצויינת��
לצפיה ב-'תודה. איפה רשום שזה 4%?'
תודה. איפה רשום שזה 4%?
26/10/2017 | 19:22
1
31
זה ריבית דה ריבית ברמה שנתית. לא?
לצפיה ב-'החזרים ממס שבח עם ריבית והצמדה'
החזרים ממס שבח עם ריבית והצמדה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 23:54
26
הי, הכל רשום בחוק מיסוי מקרקעין, בסעיף 1 "הגדרות" - 
"הפרשי הצמדה וריבית" – תוספת לסכום שמדובר בו, השווה לסכום האמור כשהוא מוכפל בשיעור עליית מדד המחירים לצרכן בתקופה הנדונה, בתוספת ריבית בשיעור של 4% לשנה על הסכום שמדובר בו לאחר שנוספו לו הפרשי הצמדה כאמור, או בשיעור אחר שקבע שר האוצר באישור ועדת הכספים של הכנסת; לענין זה –"מדד" – מדד המחירים לצרכן שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה;
לצפיה ב-'איזה אתר אינטרנט מאפשר לראות את המפות של הערים מספרי'
איזה אתר אינטרנט מאפשר לראות את המפות של הערים מספרי
25/10/2017 | 23:29
1
16
חלקות ופרטים?
לצפיה ב-'אתר מפות שכולל חלקות/גושים ומידע נוסף'
אתר מפות שכולל חלקות/גושים ומידע נוסף
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 00:19
18
הי,
מספר אתרים טובים שנותנים הרבה מידע, אבל צריך קצת ללמוד לעבוד איתם...
חוץ מזה כמעט לכל ועדה מקומית לתכנון ובניה יש אתר שניתן לקבל ממנו מידע רב.
לצפיה ב-'פח אשפה מוטמן'
פח אשפה מוטמן
25/10/2017 | 17:59
41
יום בהיר אחד התעוררנו ובפתח הוילה מצאנו סימון שבבדיקה התברר כמיקום לפח אשפה מוטמן עתידי בשל מעבר מצפרדעים לפחים מוטמנים כאשר רכשנו את הוילה לפני 15 שנה בדקנו היטב מיקום פחי האשפה וצווארי גז ורכשנו בית שאם היה בפיתחו פח אשפה לא היינו רוכשים.
כיצד ניתן לתקוף הנחתה מעין זו מצד העירייה ,חוקיות,ירידת ערך כי הצפי למזבלה ברמת ודאות .
תודה
לצפיה ב-'דרישת תשלום'
דרישת תשלום
24/10/2017 | 11:45
1
29
קיבלתי דרישת תשלום מרמ"י עבור דמי היוון/ דמי היתר/ דמי הסכמה וכד' מהו הזמן שניתן לערער על דרישת התשלום מאת רמ"י ? 
לצפיה ב-'ערכור על דרישת תשלום מאת רשות מקרקעי ישראל'
ערכור על דרישת תשלום מאת רשות מקרקעי ישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 16:49
12
הי, בעקרון ניתן להגיש השגה על גובה השומה בתוך 60 ימים ממועד הדרישה. יחד עם זאת, במידה ורוצים לערער על עניינים משפטיים עקרונים או טעות טכנית בשומה, המועד קצר יותר. מציע לך להכנס לאתר של רשות מקרקי ישראל ולקרוא שם את הנהלים.
לצפיה ב-'סרטון בנושא עקרונות השקעה בנכסים עסקיים מניבים חלק ראשון'
סרטון בנושא עקרונות השקעה בנכסים עסקיים מניבים חלק ראשון
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 12:48
34
שלום לכל הגולשים,
אם יש לכם נכסים בבעלותכם או שיש לכם עניין להשקיע בנדל"ן,   
אני מצרף לכם קישור לסרטון מקצועי קצר, שיכול לעניין אתכם.
לצפיה ב-'היי 2שאלות לגבי היטל השבחה'
היי 2שאלות לגבי היטל השבחה
18/10/2017 | 20:35
1
30
1.אם רוצים לערער על היטל השבחה לעיריה (במקרה זה ת"א) למי אמורים לפנות ? עו"ד/שמאי? 
2.עד כמה שידוע לי  התשלום הזה במידה והוא נדרש, אמור להתבצע  עם הצגת חוזה מכירה . השאלה היא מאחר ומתחייבים כלפי הקונה לתאריך מסירה שהוא יחסית קרוב , האם כדי לא לעמוד במצב של הפרת חוזה כלפיו אפשרי לשלם את היטל  ההשבחה ואח"כ לערער ? או שיש מצב שאם אשלם , הסיכוי שלי לקבל פטור או הנחה כלשהיא קלוש ?
תודה מראש
לצפיה ב-'ערעור על היטל השבחה'
ערעור על היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 22:42
21
הי יהלי, הגורם הראשון שמומלץ לפנות אליו על מנת לבדוק את חיוב היטל ההשבחה, זה לשמאי מקרקעין מומחה בתחום שיבחן את הדרישה. לעיתים יתכן שהשמאי יחליט שכדאי לערב גם עו"ד בהתאם לנסיבות המקרה.
אין שום מניעה לשלם את ההיטל ובמקביל להגיש ערעור. במידה וההיטל יופחת, יבוצע החזר כספי.
אני ממליץ לך להכנס גם לקישור המצורף לסרטון הסבר נוסף בנושא.
https://youtu.be/ONSlU4UA2Qc
לצפיה ב-'שאלה בקשר לביצוע רכישת הית חדש מקבלן'
שאלה בקשר לביצוע רכישת הית חדש מקבלן
18/10/2017 | 00:45
1
21
להלן סעיף מחוזה רכישת דירה שביצעתי מקבלן
"דירת המגורים" "או הדירה" – זכויות חכירה מהוונות בדירה בת 5 חדרים המצויה בקומה א' (דירה מס' 3)......
1. האם עלי להילחץ מהסעיף הזה או שזה תקין?
2. האם בסופו של עניין הדירה בעצם רשומה על שמי בטאבו ותשאר אצלי ואצל כלל הדורות שלי לעדי עד (הכוונה לתמיד)?
3. האם בעתיד יהיה לי בעיה למכור את הדירה?
לצפיה ב-'זכויות חכירה מהוונות'
זכויות חכירה מהוונות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 08:38
18
הי חיים,

ראשית, אתה חייב לברר ולהתייעץ על כל סעיפים החוזה עם עו"ד מטעמך!!! ולא להסתפק בעו"ד של הקבלן (או בשאלה בפורום באינטרנט...)
שנית, על פניו אין כאן מה להלחץ, זה נראה סעיף סטנדרטי - אבל, המשמעות היא שאתה רוכש זכויות חכירה והבעלות היא של רשות מקרקעי ישראל (מדינה ישראל). הדירה צפוייה בעקרון להירשם על שמך בטאבו, בתור חוכר ולא בתור בעלים. המשמעות היא שאתה לא תקבל את הזכויות בקרקע שעליה בנוייה הדירה "לתמיד" אלא רק עד תום תקופת החכירה. לכן אתה צריך לבדוק מתי החכירה צפוייה להסתיים (בד"כ בעוד עשרות שנים). זה לא אמור להפריע לך למכור את הדירה וזה המצב בדירות רבות בישראל, מה גם, שלא מדובר ב"פגם" בבנין הספציפי, אלא, כנראה שזה המצב בכל השכונה כולה.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לביצוע רכישת הית חדש מקבלן'
שאלה בקשר לביצוע רכישת הית חדש מקבלן
18/10/2017 | 00:47
31
להלן סעיף מחוזה רכישת דירה שביצעתי מקבלן
"דירת המגורים" "או הדירה" – זכויות חכירה מהוונות בדירה בת 5 חדרים המצויה בקומה א' (דירה מס' 3)......
1. האם עלי להילחץ מהסעיף הזה או שזה תקין?
2. האם בסופו של עניין הדירה בעצם רשומה על שמי בטאבו ותשאר אצלי ואצל כלל הדורות שלי לעדי עד (הכוונה לתמיד)?
3. האם בעתיד יהיה לי בעיה למכור את הדירה?
לצפיה ב-'היטל השבחה- מנסה להבין'
היטל השבחה- מנסה להבין
17/10/2017 | 12:26
1
19
שלום, האם יש לשלם היטל השבחה כאשר הנכס לא עבר שיפוץ, חידוש, הרחבה או שימוש חורג כל שהו?
לצפיה ב-'תשלום היטל השבחה'
תשלום היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 19:49
39
הי, באופן כללי היטל השבחה מוטל עקב הענקת זכויות בניה/שימושים נוספים וכדו' במסגרת תכנית בנין עיר חדשה או הקלה או שימוש חורג. ההיטל חל רק על זכויות שנוצרו לאחר רכישת הנכס בעבר. אם הזכויות החדשות מנוצלות במסגרת בקשה להיתר בניה, אז ידרש תשלום ההיטל. לחילופין גם אם הזכויות לא מנוצלות בפועל, ידרש תשלום היטל בגינן במועד מכירת הנכס בעתיד.
לצפיה ב-'אולי פה יידעו לענות '
אולי פה יידעו לענות
09/10/2017 | 15:24
15
כמה זמן לוקח מאז שמודיעים לנו שעלינו בהרגלת מחיר למשתכן (זוג נשוי צעיר בראש העין)
ועד שנזומן למשרדים להתחלת תהליך בחירת הדירה?
כלומר קיבלנו הודעה כתובה על הזכייה אך בניגוד לנכתב לא יצרו איתנו קשר בכלל.

לצפיה ב-'משכנתא- דירה בפ"ת'
משכנתא- דירה בפ"ת
24/09/2017 | 12:50
1
31
שלום, האם רגע לפני אישור משכנתא ניתן להציג דוחות מטעם שמאי נציג שלנו, הקונים, על מנת שימסור את שווי הדירה לבנק? כיצד הדבר מתנהל?
לצפיה ב-'משכנתא לרכישת דירה'
משכנתא לרכישת דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2017 | 17:11
34
הי, לכל בנק קיימת רשימת שמאים שמקובלים עליו לצורך מתן הלוואה כנגד שעבוד נכס. לכן, הדרך הטובה ביותר היא לבקש מהבנק הרלבנטי את הרשימה ולבחור שמאי מתוכה שיתן הערכה על הנכס שתהא מקובלת גם על הבנק לאחר מכן.
לצפיה ב-'יש לנו זכות למגרש של דונם'
יש לנו זכות למגרש של דונם
14/09/2017 | 11:46
2
41
באבני חפץ, אך אנחנו יכולים  לדעת מה ערכו?

לצפיה ב-'להזמין שמאי'
להזמין שמאי
14/09/2017 | 13:53
29
עדיף מטעמכם ובמימונכים כדי שיהיה נאמן לכם.
לצפיה ב-'הערכת שווי מגרש באבני חפץ'
הערכת שווי מגרש באבני חפץ
( לעמוד שלי בתפוז )
14/09/2017 | 14:01
38
פנו לשמאי מקרקעין, עדיף מישהו מקומי שבקיא באזור הספציפי.
לצפיה ב-'דמי מפתח נדחה'
דמי מפתח נדחה
09/09/2017 | 15:39
1
27
שלום,
מקובל להניח שנכס בדמי מפתח שווה חצי ממחיר הנכס עצמו.
מה לגבי זכות דמי מפתח נדחית(שלישית)  לפי החוק אין יכולת להוריש אותה בשום מקרה ולפי עורך דיני ניתן למכור אותה כדיירות נדחית בלבד.
במקרה שכזה מה אמור להיות שוויה יחסית לנכס השלם?(חנות)
תודה
ויקטור
לצפיה ב-'דמי מפתח לחנות'
דמי מפתח לחנות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2017 | 00:11
44
הי ויקטור, ערכם של דמי מפתח בכלל ודמי מפתח  לנכס מסחרי בפרט,  נובע מהזכות להנות תקופה ארוכה מתשלום דמי שכירות נמוכים מאוד. לאפשרות להוריש את הזכות הלאה יש השפעה קטנה יחסית. בעיקר נכון הדבר בנכס מסחרי הואיל ולגביו קיים תמיד חשש כי השימוש שנעשה בו יעודכן ברשימת השימושים בחוק שאינם זכאים להנות מדמי שכירות מופחתים (אלא, רק מהגנה מפינוי).
לצפיה ב-'מיסים'
מיסים
07/09/2017 | 10:40
1
32
אני ושני אחיי בעלי דירה שקנינו יחד לפני כ10 שנים, כך שכל אחד בעל שליש דירה. 
לאחרונה אני ואישתי קנינו דירה. 
אילו מיסים, אם בכלל, אצטרך לשלם כשאמכור את השליש שלי? 
לצפיה ב-'מיסים על מכירת חלק בדירה'
מיסים על מכירת חלק בדירה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/09/2017 | 20:18
28
הי, לפי התיאור שלך ככול הנראה לא תדרש לשלם מס שבח על מכירת חלק של שליש בדירה. בכל מקרה כמובן שכדאי לך להתייעץ עם עו"ד ולהציג בפניו באופן מדוייק ומלא את כל הפרטים. שים לב רק שאין לדירה זכויות כלשהן שלא נוצלו עד היום. יתכן שבמהלך השנים אושרה בבנין תב"ע חדשה שהוסיפו זכויות. בדוק את העניין בועדה המקומית לתכנון ובניה. אם יש עוד זכויות אתה עלול להדרש לתשלום גם של מס שבח וגם של היטל השבחה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
05/09/2017 | 09:56
1
21

אני עומד למכור נכס והשקענו בו הרבה כסף בשיפוצים לפני כמה שנים, אבל לא שמרתי את הקבלות. האם אוכל לדרוש ניכוי במס שבח של ההוצאות האלו על בסיס "תצהיר" שלי שאכן הוצאתי אותן?
לצפיה ב-'ניכוי הוצאות במס שבח ללא קבלות'
ניכוי הוצאות במס שבח ללא קבלות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2017 | 11:19
47

הי, הפסיקה הכירה בכך שניתן לבקש ניכוי של הוצאות גם אם אין לך קבלות. יש לעמוד במספר קריטריונים ויש להציג חוו"ד שמאי שתאמוד באופן מקצועי את העלויות שהושקעו בנכס.
אני ממליץ לך להכנס למאמר שכתבתי בנושא זה בקישור הבא: https://goo.gl/TUSTKw

מנהל/ת הפורום

אודות:
גלעד המאירי, שמאי מקרקעין, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (B.A) תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) בוגר לימודי תעודה באיכות הסביבה (Dip.) בעל ותק מקצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גלעד המאירי- מנהל פורום שמאות מקרקעין
מנהל הפורום גלעד המאירי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו