לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
33883,388 עוקבים אודות עסקים

פורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה עוסק בנדל"ן בכלל ושמאות מקרקעין בפרט וכולל מאמרים, סרטונים ותכנים רבים לטובת הציבור הרחב. אנו עושים מאמץ לתת מידע רלבנטי ומדוייק, ככול שניתן, במגבלות הנובעות מהפלטפורמה. יחד עם זאת, אין במידע שבמאמרים, בסרטונים, בשיחות, בקישורים וכו' או בכל חלק מהם כדי להוות ייעוץ משפטי או ייעוץ אחר או המלצה או חוות דעת מכל סוג שהוא. הפורום ומנהליו אינם נושאים באחריות כלשהי בכל הקשור למידע המתפרסם בפורום, תוכנו, נכונותו, אמינותו, דיוקו, שלמותו, תאימותו, עדכנותו, משמעויותיו והשלכותיו. האחריות בעשיית שימוש במידע המצוי בפורום, בכל חלק ממנו, היא על המשתמש בלבד ועליו לקבל עצה מקצועית מגורם מוסמך לפני נקיטה בכל פעולה או מחדל המסתמכים על המצוי בפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'מגזין מקצועי חודשי מעניין בנושא נדל"ן - כדאי להיכנס ולקרוא'
מגזין מקצועי חודשי מעניין בנושא נדל"ן - כדאי להיכנס ולקרוא
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2018 | 08:58
25

אני מזמין את כולכם להיכנס ולקרוא את המגזין המקצועי החודשי שלי בנושא נדל"ן.
המגזין כולל מאמרים , טיפים , והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן כדאי שידע ויכיר .

לצפיה ב-'היטל השבחה בגין העברת זכויות'
היטל השבחה בגין העברת זכויות
07/03/2018 | 23:01
33
ברשותי דירת גג ברחובות. לפני מס. שנים אושרה תוכנית לתוספת שטח של 40 מר בגג בצמוד לדירה (כמו לכל דירות הגג ברחובות).
שכן מקומה נמוכה מעוניין לסגור מרפסת ולשם כך מעוניין שאעביר לו כ-20 מר מאישור זה (כמובן בתכנון אדריכלי וחוקי מלא, לפי האדריכל - זה אפשרי בהסכמה) כיוון שהגג הינו משותף ולכן (לטענתם) לא אוכל לנצל אותם מטרים ממילא ולכן אינם שווים כלום ואין לי מה לעשות איתם.
שאלותי:
האם אכן אם הגג הינו משותף אין לי יכולת לנצל אותם מטרים בעתיד?
האם יש שווי ממשי כלשהו לאותם מטרים?
אם אסכים לכך האם אני אקבל דרישה להיטל השבחה או שאותו דייר יקבל את הדרישה?
האם אקבל דרישה להיטל השבחה עבור המטרים שלא הועברו ונשארו כזכויות שלי?
איך אפשר לקבל מושג לגבי שווי אותם מטרים / גובה היטל ההשבחה?
תודה מראש
לצפיה ב-'עיון וצילום תיקים במחלקת הנדסה, מי רשאי ...'
עיון וצילום תיקים במחלקת הנדסה, מי רשאי ...
03/03/2018 | 01:58
2
28
אני רוצה לצלם תיקים (לא שלי) במחלקת הנדסה של מועצה אזורית.
האם אני או מישהו מטעמי יכול לעשות זאת ללא ציון שם הבעלים של המגרש,
ז"א לפי גוש וחלקה שאני אתן ? . האם צריך לתת הסבר במחלקה לאיזה צורך ?
לצפיה ב-'עיון לצילום תיקי בנין'
עיון לצילום תיקי בנין
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2018 | 19:52
1
33
הי, בעקרון כל המידע שמצוי בתיקי הבנין הוא ציבורי ולא צריכה מניעה להסתכל בו ללא כל הסבר וללא צורך במתן שם של בעלים. למשל, תיקי הבנין של כל הנכסים בתל אביב, הרצליה ועוד ישובים נמצאים כולם סרוקים באינטרנט. יחד עם זאת, ישנן ועדות מקומיות (בדרך כלל בישובים קטנים) שלעיתים מערימות קשיים במתן המידע ודורשות יפוי כח כל בעל הנכס או לפחות הוכחה שמי שמעוניין במידע הוא בעל עניין כמו למשל שכן. ברור שזה מנהג פסול ועליך לעמוד על זכותך לעיין בכל המידע בתיק!
לצפיה ב-'חוק זה חוק ? אם לא זה פתח להתנהלות לא חוקית.'
חוק זה חוק ? אם לא זה פתח להתנהלות לא חוקית.
03/03/2018 | 22:30
24
אני לא מבקש מידע,
אני פשוט בה למחלקה ורוצה לעיין ולצלם,
אפשר למנוע ממני,
מה אפשר לעשות אם לא מאפשרים לי ...
לצפיה ב-'שאלה בענין היטל השבחה'
שאלה בענין היטל השבחה
01/03/2018 | 17:26
1
41
קיבלתי לפני יומיים דרישה מעיריתץ ת"|א לשלם עבור היטל השבחה בגין דירה  שמכרתי. 
מצד אחד הם מאפשרים לך לערער בתנאי שזה ייעשה תוך 45 יום מיום קבלת השובר , ומצד שני על השובר רשום שהוא בתוקף לתשלום עד 18 לחודש. שזה כמובן פחות מ45 יום . אז מה עושים ? האם הגשת הערעור לפני מועד התשלום דוחה את תאריך התשלום עד לקבלת תשובת העיריה ? האם עלי לשלם בכל מצב כדי למנוע ריביות וכו' בד בבד עם הגשת הערעור . זה לא מובן לי. ובעיריה לא עונים לטלפון !!!! באף שעה .
אשמח לקבל תשובה וגם מהי העלות בפנייה לשמאי לביצוע הערר ? 
תודה רבה
לצפיה ב-'היטל השבחה לדירה בתל אביב'
היטל השבחה לדירה בתל אביב
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2018 | 10:09
42
יהלי שלום, קודם כל אין קשר בין התאריך לתשלום למועד הערעור שיש להגיש תוך 45 ימים. השובר מתעדכן עם המדד החודשי ולכן הסכום בתוקף רק עד התאריך לפרסום המדד החדש ולאחר מכן יתכן שהסכום ישתנה מעט.
חובת התשלום קיימת בכל מקרה ואם לא תשלם תצבור ריבית. אם תערער, אז לגבי הסכום שאינו שנוי במחלוקת יש חובת תשלום ואילו לגבי הסכום השנוי ניתן לא לשלם ולא להתחייב בריבית. אני בכל מקרה ממליץ לשלם הכל ואם צריך לערער ולאחר מכן במידה וההיטל יופחת תקבל החזר כספי - עירית ת"א לא עושה בעיות בעניין זה ומחזירה די מהר. לגבי עצם החיוב ועצם הערעור יש לבחון כל מקרה לגופו (במהירות...) אתה מוזמן לפנות אלי בעניין הזה בפרטי.
לצפיה ב-'כיוון אויר אחד מול הפארק'
כיוון אויר אחד מול הפארק
27/02/2018 | 22:29
285
שלום רב,

זכינו בפרויקט מחיר למשתכן הרצליה גליל ים ובקרוב יש לנו בחירת דירה,
יש לי שאלה בקשר לשווי הנכס החזוי.
מהו מקדם הפחתה לדירה עם כיוון אויר אחד?
ומהו מקדם העלאה המקובל לנוף לפארק (קומה 5)?

ההתלבטות היא בין דירה בקומה 5 עם כיוון אויר אחד (מערב) עם מרפסת לפארק גדול ומרשים.
לבין, דירה בקומה 5 עם שני כיווני אויר (דרום מערב) מול בניין (כ25 מטרים)
כמובן שנניח ששאר הפרמטרים שווים.

מצ"ב תמונה של התב"ע נוף סביבה של הפרויקט (מתחם הכוכבים)

תודה לעונים
לצפיה ב-'הגנה מרעידות אדמה'
הגנה מרעידות אדמה
18/02/2018 | 17:42
2
34
איך אפשר לדעת אם בנין שנבנה בשנות השבעים ויש לו ממד קומתי מוגן מרעידות אדמה. שמעתי שהתקן השתנה לפני שנים רבות. תודה.
לצפיה ב-'עמידות נגד רעידות אדמה למבנה ישן'
עמידות נגד רעידות אדמה למבנה ישן
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2018 | 13:10
1
26
ככלל מבנים שהוקמו אחרי שנת 1980 נבנו עפ"י תקן מתאים. לגבי מבנים שהוקמו לפני כן מומלץ לפנות למהנדס בנין שיבדוק האם המבנה נבנה בהתאם לתקן 413 או לא.
לצפיה ב-'האם אנטנה סלולרית על גג הבנין'
האם אנטנה סלולרית על גג הבנין
24/02/2018 | 00:07
20
מורידה את מחיר הדירה? תודה רבה.
לצפיה ב-'מדד מחירי דירות למכירה'
מדד מחירי דירות למכירה
17/02/2018 | 11:10
35
שלום
הייתי מעוניינת לדעת איך השתנו מחירי הדירות למכירה בצפון הישן בתל אביב החל מחודש מאי 2016 ועד היום

תודה
לצפיה ב-'החלפת דירה בדירה '
החלפת דירה בדירה
09/02/2018 | 15:21
1
109
שלום יש לי דירה ובמקום למכור אותה אני רוצה להחליף אותה בדירה בעלת אותו הערך האם ניתן לעשות עיסקה כזאת ? ואני מתכוונת לא זמני אלא קבוע רק לא לעשות עסקת מכירה בכסף
לצפיה ב-'עסקת החלפת דירות'
עסקת החלפת דירות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2018 | 23:26
65
הי, בעקרון אין בעיה לעשות עסקה של החלפת דירה בדירה באותו שווי אבל צריך להביא בחשבון שגם בעסקה כזו, אפילו שלא משולם כסף, אלא, נכס שווה ערך, עדין יש לדווח לרשות המיסים על כך ועדין יהא צורך בתשלום מס שבח ומס רכישה בגין כל אחת מהדירות.
לצפיה ב-'ביטול היטל השבחה - בהעדר "התעשרות"'
ביטול היטל השבחה - בהעדר "התעשרות"
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 17:36
71
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם מאמר מקצועי מעניין בהתאם להוראות החוק, במידה וחלה השבחה במקרקעין, מחמת הרחבת זכויות הניצול בהם או בדרך אחרת, ישלם בעליהם היטל השבחה.
המושג השבחה מוגדר בחוק כך – 'עליית שווים של מקרקעין עקב אישור תכנית...'
מכאן נובע כי לשם יצירת חיוב בהיטל השבחה, נדרשים שני אירועים ותנאי אחד:
האירוע הראשון – אירוע סטטוטורי שהינו  אישור תכנית.
האירוע השני – אירוע כלכלי - עליית שוויים של המקרקעין.
התנאי הוא כי האירוע השני הוא תוצאה של האירוע הראשון.
עם זאת, פעמים רבות הועדות המקומיות מתרכזות רק בקיום האירוע הראשון – אישור תכנית, ואילו לגבי אירוע השני והתנאי – ​עליית שווי ​​כתוצאה מ​אישור תכנית, ניתנת על ידן התייחסות טכנית שאינה תואמת את לשון החוק והפסיקה המפורשת.

( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2018 | 09:31
21
המגזין כולל מאמרים , טיפים , והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן כדאי שידע ויכיר .

לצפיה ב-'מגבלות בנייה לגובה'
מגבלות בנייה לגובה
30/01/2018 | 13:54
1
22
היכן ניתן לקבל מידע על מגבלות הבנייה לגובה לפי עיר/שכונה/רחוב?

תודה
לצפיה ב-'מגבלות בניה לגובה'
מגבלות בניה לגובה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2018 | 23:59
37
הי, למיטב ידיעתי אין מקור מידע אחד שמרכז את היבט מגבלות הבניה לגובה. המגבלות נקבעות לגבי כל מגרש ומגרש באופן פרטני עפ"י הוראות התב"ע באותו אזור.
לצפיה ב-'הערכת שווי קרקע'
הערכת שווי קרקע
26/01/2018 | 15:09
1
62
בימים אלו מקודם תמל באזור מערב רמת השרון תמל 1068
פורסמה לאחרונה טבלת הערכת שווי או משהו כזה (חלקה מצורפת בטבלה)

איך אני יכול להבין כמה שווה קרקע למ"ר לאחר הפשרה???? כמה אחוזית נלקח לשפ"צ

אשמח לעזרתכם
לצפיה ב-'תכנית תמל/1068'
תכנית תמל/1068
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2018 | 02:11
101
שלום, בשביל לקבל תשובות לכל הפרטים ששאלת פשוט תעיין בחוות הדעת המלאה של השמאי שמהווה חלק בלתי נפרד מהטבלאות וכמו"כ צריך לעיין בתקנון התכנית. כל הנ"ל מצויים ברשת באתר של מנהל התכנון (חפש בגוגל "תכנון זמין" ואח"כ בצע חיפוש לפי מספר התכנית)
לצפיה ב-'דירה להמרה'
דירה להמרה
09/01/2018 | 11:39
45
שלום,
אנו בודקים אפשרות של רכישת דירה להמרה (ניתן לגור בה, ניתן גם לפתוח בה עסק).
בכמה צפויה דירה כזו להמכר בשכונות החדשות של בית שמש?
מה הפער בשווי הדירה ביחס לדירה דומה אך ללא אפשרות המרה?
מה שווי השכירות (כמה נוכל לדרוש) בדירה כזו שתושכר לעסק לעומת השכרה למגורים?

תודה רבה רבה!
לצפיה ב-'ירידת ערך של חנייה'
ירידת ערך של חנייה
01/01/2018 | 17:45
57
שלום,
רכשתי דירה מקבלן בפרויקט במזרח תל אביב, ובה חניה תת קרקעית פרטית.
בבדיקת מהנדס נמצאו מס' ליקויים:
1. החניה צמודה לקיר ורוחב החניה כ-20 ס"מ פחות מהתקן
2. ארון כיבוי האש, וגם מתקן מונים הוצבו בתוך החניה הפרטית (במקום בשטח המשותף בחניון).
מצד שני, החניה ממוקמת קרוב מאד לכניסה לבניין, שזה יתרון.
מאד אשמח לעצה כיצד לפעול בנושא. האם להזמין שמאי מקרקעין רק לחניה? ואם כן, מה העלות?
האם אפשר לקבל איזשהי הערכה כללית של סכום ירידת הערך?
יש לי פגישה עם הקבלן. מה כדאי לבקש ממנו בנושא?
תודה רבה!
לצפיה ב-'כמה יעלה לי תקן 22 על ידי שמאי?'
כמה יעלה לי תקן 22 על ידי שמאי?
15/01/2018 | 13:33
5
40
שלום,

מה סדר גודל העלות של שמאות לצורך תקן 22 לקרקע חלקאית?
תודה,

לצפיה ב-'שומה לפי תקן 22'
שומה לפי תקן 22
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 20:51
4
49
עלות הכנת שומה תלוי בהיקף השטח וסוג התכנית. בכל מקרה מדובר בסד"ג של כמה עשרות אלפי ש"ח.
לצפיה ב-'עשרות אלפים? גם אם מדובר בשטח של 250 מ"ר?'
עשרות אלפים? גם אם מדובר בשטח של 250 מ"ר?
15/01/2018 | 21:41
3
17
לצפיה ב-'שומה לתקן 22 לשטח קטן'
שומה לתקן 22 לשטח קטן
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 22:34
2
28
עבור שטח קטן של 250 מ"ר לא משתלם להכין שומה לפי התקן! במסגרת שומת תקן 22 על השמאי לנתח את השווי הצפוי של כל התכנית/פרוייקט וזה לא הגיוני מבחינת עלות/תועלת כאשר מדובר בשטח קטן. אם מדובר ברכישת שטח מיזם שמוכר שטחים קטנים ל"משקיעים" כדאי לדרוש מהיזם להציג שומה לפי תקן 22! כיום זה עניין אלמנטרי וכל יזם ראוי משווק שטחים בצירוף שומה לפי התקן. אם יש כבר שומה, ניתן לפנות לשמאי מטעמך שרק יעשה ביקורת קצרה על השומה ואז העלות יכולה לעמוד על כמה אלפי ש"ח.
שומה לתקן 22 לשטח קטן
15/01/2018 | 23:15
1
22
ראשית, תודה על התשובות. ועל מהירות המענה.
אחדד מעט את השאלה.
יש לי שטח חקלאי של 250 מ"ר שקניתי לפני מספר שנים ואני מתכוון למכור אותו. אני מבין שבינתיים נכנסו לתוקפם כללים חדשים לגבי שומת תקן 22. כלומר, השומה שהייתה לי בעת הקנייה כבר לא מספיק טובה. ולפי מה שהבנתי אני חייב לעשות אחת כזו.
הבנתי נכון?
מה אני אמור לעשות כדי לא לשלם סכומי עתק?

שומה לתקן 22 לשטח קטן
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 23:28
15
תקן 22 מתייחס ליזמים/חברות/בעלי חטיבות קרקע גדולות שעוסקים בשיווק של קרקעות לציבור הרחב במסגרת עסקית מובהקת. בתור אדם בודד שפשוט מוכר קרקע שבבעלותו למישהו אחר, אתה לא מחוייב להציג שום שומה. 
בדיוק כמו שיש כללים ספציפים שחלים על קבלן שמוכר דירות בפרוייקט אשר לא חלים על אדם בודד שפשוט מוכר את הדירה שלו למישהו.
לצפיה ב-'אי תשלום מס שבח במכירת זכויות בניה בחכירה.'
אי תשלום מס שבח במכירת זכויות בניה בחכירה.
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2018 | 11:22
32
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם מאמר מקצועי מעניין כאשר מתבצעת מכירה של בית מגורים הכולל גם זכויות בניה נוספות שטרם נוצלו, והמוכר מעוניין לנצל פטור/שיעור מס מוטב בגין מכירת 'דירת מגורים מזכה', מבצעת רשות המסים 'פיצול רעיוני' של התמורה בעסקה לשני מרכיבים:
א. בית מגורים קיים, שבגינו ניתן לקבל פטור ממס שבח ל'דירת מגורים מזכה' או להנות משיעור מס מוטב.
ב. זכויות בניה שטרם נוצלו, לגביהן לא חל פטור או הטבה ויש לשלם בגינן מס מלא.
במאמר זה נציג רעיון כלכלי-משפטי יצירתי, שיישומו עשוי להביא כמעט לפטור מוחלט ממס, כאשר מדובר במכירת בית מגורים שהזכויות הקנייניות בו הן זכויות חכירה.

לצפיה ב-'גליון נוסף של מגזין מקצועי מעניין בנושא נדל"ן -כדאי להיכנס'
גליון נוסף של מגזין מקצועי מעניין בנושא נדל"ן -כדאי להיכנס
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2018 | 07:54
13
אני מזמין את כולכם להיכנס ולקרוא גליון נוסף של המגזין המקצועי בנושא נדל"ן .
המגזין כולל מאמרים , טיפים , והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן
כדאי שידע ויכיר .

לצפיה ב-'הפחתת היטל השבחה באמצעות הוכחת פוטנציאל לקבלת הקלות בניה'
הפחתת היטל השבחה באמצעות הוכחת פוטנציאל לקבלת הקלות בניה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2018 | 15:53
24
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם מאמר מקצועי מעניין .במאמר זה נדון בהחלטת ו.ערר מס' 355/10 אפרת נאור ואח' נגד הועדה המקומית לתכנון ובניה ירושלים שעסקה בסמכויות הועדה המקומית ושיקול דעתה בקשר לאישור הקלות כמותיות (הקלות כגון: 6% לשיפור תכנון, 5% למעלית וכדו').
במסגרת ההחלטה, קבעה ועדת הערר עקרון חשוב שיכול להביא, במקרים מסויימים, להפחתה ניכרת בתשלום היטל השבחה.
במאמר נציג את התיזה המקצועית העומדת בבסיס המסקנה.
ישום הרעיון באופן ראוי בבואכם להתמודד עם חיוב היטל השבחה, יוכל להביא לחסכון כספי גדול !  

לחץ להמשך המאמר >>
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2018 | 14:05
20
לצפיה ב-'קרבה לבית ספר'
קרבה לבית ספר
22/12/2017 | 15:23
1
25
יש לנו אופציה לקנות דירה אחרי פינוי בינוי.

הבעיה שהבניין צמוד לבית ספר ברמת גן.
הדירה לא פונה לבית הספר. אבל עדיין מדובר על בניין שנמצא ממש צמוד לבית הספר.

האם קרבה כזו  מורידה ערך דירה אם נרצה להשכיר או למכור בעתיד?

לצפיה ב-'ירידת ערך דירה עקב קרבה לבית ספר'
ירידת ערך דירה עקב קרבה לבית ספר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2017 | 11:29
44
הי, קרבה לבית ספר היא אלמנט שלרוב גורם לירידת ערך מסויימת אבל הדבר לא חד משמעי... ראשית, כפי שציינת, הדירה עצמה לא פונה לבית הספר ולכן סביר להניח שלא סובלת מרעשים. כמו"כ בית הספר מייצר רעש והמוחה בעיקר בשעות הבוקר בהן ממילא גם דיירי הבנין לא נמצאים בו ואילו בשעות הערב ובסופ"ש אין כמעט הפרעה. שנית, יתכן שאם מדובר ברוכש דירה/שוכר שילדיו לומדים באותו בית ספר, הוא דווקא יראה בכך יתרון.

מנהל/ת הפורום

אודות:
גלעד המאירי, שמאי מקרקעין, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (B.A) תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) בוגר לימודי תעודה באיכות הסביבה (Dip.) בעל ותק מקצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גלעד המאירי- מנהל פורום שמאות מקרקעין
מנהל הפורום גלעד המאירי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו