לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
29562,956 עוקבים אודות עסקים

פורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה עוסק בנדל"ן בכלל ושמאות מקרקעין בפרט וכולל מאמרים, סרטונים ותכנים רבים לטובת הציבור הרחב. אנו עושים מאמץ לתת מידע רלבנטי ומדוייק, ככול שניתן, במגבלות הנובעות מהפלטפורמה. יחד עם זאת, אין במידע שבמאמרים, בסרטונים, בשיחות, בקישורים וכו' או בכל חלק מהם כדי להוות ייעוץ משפטי או ייעוץ אחר או המלצה או חוות דעת מכל סוג שהוא. הפורום ומנהליו אינם נושאים באחריות כלשהי בכל הקשור למידע המתפרסם בפורום, תוכנו, נכונותו, אמינותו, דיוקו, שלמותו, תאימותו, עדכנותו, משמעויותיו והשלכותיו. האחריות בעשיית שימוש במידע המצוי בפורום, בכל חלק ממנו, היא על המשתמש בלבד ועליו לקבל עצה מקצועית מגורם מוסמך לפני נקיטה בכל פעולה או מחדל המסתמכים על המצוי בפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'תמחור דירת גן'
תמחור דירת גן
10/04/2018 | 22:44
2
18
שלום,
כיצד ניתן לדעת מחיר למ"ר/ את ערכה של דירת גן?
אם בדירה רגילה זהו היחס בין מחיר הדירה לשטחה, בדירת גן בו שטח הגינה בטאבו, מ"ר גינה אינו שווה ערך למ"ר שטח בנוי. 
למשל נתון כי בשכונה מסוימת מחיר למ"ר 24K. שטח הדירה 50 ושטח גינה בטאבו 80 מ"ר. מחיר שיווק הדירה הינו 1.7מ'. איך יודעים אם המחיר המוצע משקף את ערכה
לצפיה ב-'תמחור דירת גן'
תמחור דירת גן
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 00:38
1
12
הי אור, ראשית, בכדי לתמחר נכון כל נכס, ובודאי נכס יחודי כמו דירת גן, לא נכון להסתפק רק בהשוואה של שווי "מקובל" למ"ר בנוי, אלא, יש להביא בחשבון היבטים רבים נוספים שמשפיעים על השווי הספציפי של כל נכס ונכס. כמו"כ כמובן שהשווי למ"ר בנוי שונה מאוד בין דירה גדולה לקטנה (השווי למ"ר בדירה קטנה בד"כ גבוה אפילו בעשרות אחוזים משווי למ"ר בדירה גדולה).
בכל אופן, לפי הנתונים שציינת, יוצא שאם אכן השווי המקובל למ"ר בדירה "רגילה" ששטחה כ- 50 מ"ר, הוא 24K , אזי דירה כזו שווה כ- 1,200,000 ש"ח ואם המחיר הנדרש לדירת הגן הוא 1.7 מ', יוצא שהמחיר שנדרש עבור הגינה הוא כ- 500,000 ש"ח בעבור 80 מ"ר, כלומר 6,250 ש"ח למ"ר גינה.
מכאן שמ"ר גינה שווה כ- 26% לעומת שווי של מ"ר בנוי וזה בגבולות הסביר.
אבל כאמור, מדובר כאן רק בסדרי גודל...
לצפיה ב-'תמחור דירת גן'
תמחור דירת גן
11/04/2018 | 11:28
13
גלעד תודה רבה על המענה המהיר והמקצועי!
ברשותך אחדד את השאלה - יצאת ממחיר הדירה והגעת ל26%. באופן כללי מה צריך להיות היחס? (אם מנטרלים את כל המפרמטרים האחרים). יש לציין כי קיימת חנייה בטאבו. 
למשל במחיר למשתכן שטח מ"ר גינה/מרפסת שווה 30% ממ"ר בנוי וחניה 100% כפול 2 מ"ר.
רשמת גבולות הסביר.. מהם הגבולות הנכונים? והאם זה נכון גם למרפסת / פנטהאוס? 
בנוסף אם השטח המופיע בטאבו (מדלן) 46 מ"ר ובמדידה בפועל טוען המתווך כי זה 55 מ"ר לפי מה לחשב?
לצפיה ב-'שמאות בעקבות הפקעה ע''י העיריה'
שמאות בעקבות הפקעה ע''י העיריה
10/04/2018 | 16:27
1
9
שלום,
העיריה החליטה להפקיע מס' מגרשים ומזה 3 שנים הקפיאה זכויות בנייה. הבנו שיש להגיש התנגדות או להכנס למו''מ עם העיריה לגבי מכירה.
האם העיריה משלמת מחיר ריאלי?
האם השמאי של העירייה חייב לתת הצעה הוגנת?
יש לציין שקיים שם עסק פעיל ואנו מתפרנסים מהשכרת הנכס.
לצפיה ב-'הפקעת קרקע'
הפקעת קרקע
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 00:29
13
הי תקווה, כדי לתת לך מענה ראוי לשאלה יש צורך בקבלת פרטים רבים נוספים ממך לגבי אופן הליכי ההפקעה, העילה להפקעה, היקף השטח ועוד וכמובן לעיין בכל המסמכים הקשורים בהפקה. זה עניין קצת יותר רחב שלא ניתן לתת לו תשובה במסגרת הפורום.
אם את רוצה, את מוזצן ליצור איתי קשר במייל או בהודעה פרטים ולפרט יותר. 
לצפיה ב-' רעיון יצירתי איך להפחית מס שבח ב-50% במכירת קרקע חקלאית'
רעיון יצירתי איך להפחית מס שבח ב-50% במכירת קרקע חקלאית
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 11:42
16
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם מאמר מקצועי מעניין איך להפחית מס שבח ב-50% במכירת קרקע חקלאית שיעודה שונה לבניה.
לפני מספר שנים ניתן פסק דין עקרוני בבית המשפט העליון - הלכת בראון, בו נקבע כי הפרשות לצרכי ציבור שנעשות במסגרת תכנית לאיחוד וחלוקה, ששיעורן עולה על 40% משטח הקרקע, מהוות הפקעה לכל דבר ועניין ויש לפצות את הבעלים בגינן.
זאת, למרות שמדובר בהפרשה שנרשמת על שם הרשות הציבורית ללא הליכי הפקעה מקובלים, אלא, במסגרת טבלאות ההקצאה של תכנית האיחוד והחלוקה החדשה.
בד"כ בשינוי יעוד של קרקעות חקלאיות, התכנית כוללת גם 'איחוד וחלוקה' וכמו כן, ניתנות זכויות בניה חדשות, כך שבסופו של דבר, למרות ההפרשות הרבות (שבדרך כלל עולות באופן משמעותי על 40% משטח הקרקע), הבעלים יוצאים ברווח ניכר ונכסיהם מושבחים.
אולם, ניתן לפרש את הלכת בראון כך שנוצרה הזדמנות חדשה לקבלת הנחה משמעותית במס שבח לגבי חלק מהקרקע..

לצפיה ב-'מ"ר בפרסום מכירת דירה'
מ"ר בפרסום מכירת דירה
07/04/2018 | 14:11
2
17
הי,
יש לנו דירה בגבעתיים ואנחנו מעניינים למכרה אבל מתלבטים מה המ"ר שאמור להופיע במודעת המכירה.
בארנונה כתוב 85 מ"ר.
בדוח שמאי מקרקעין במסגרת המשכנתא כתוב 100 מ"ר.
אשמח לעצתכם
תודה ישראל 
לצפיה ב-'שטח דירה לצורך מכירה'
שטח דירה לצורך מכירה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 00:42
1
11
ישראל שלום, בדוק בדוח השמאי על מה הוא התבסס כשקבע את השטח. בד"כ השטח לצרכי ארנונה אינו משקף בהכרח את מלוא השטח של הדירה מבחינה פונקציונאלית כלכלית.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/04/2018 | 12:44
1
לצפיה ב-'מגזין מקצועי חודשי מעניין בנושא נדל"ן - כדאי להיכנס ולקרוא'
מגזין מקצועי חודשי מעניין בנושא נדל"ן - כדאי להיכנס ולקרוא
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2018 | 12:14
10

אני מזמין את כולכם להיכנס ולקרוא את המגזין המקצועי החודשי שלי בנושא נדל"ן.
המגזין כולל מאמרים , טיפים , והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן כדאי שידע ויכיר .
לצפיה ב-'מס שבח'
מס שבח
31/03/2018 | 17:07
1
15
שלום רב,
הנני בתהליך בניית בניין עם שותפים לבנייה. 
על פי חישוב, בסיום הבניה אשאר עם 4 דירות בבעלותי.
מה המס שבח שעליי לשלם למכירת דירה בתחילת הבנייה? ומה אחרי טופס 4 למכירת דירה שנייה?
אציין שהבנק מחייב אותי למכור דירה אחת בתחילת הבניה ודירה נוספת בסיום הבניה כחלק מליווי בנקאי.
תודה מראש,
משה 

לצפיה ב-'מס שבח במכירת דירה'
מס שבח במכירת דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2018 | 00:24
12
קודם כל, מתי רכשת את הקרקע שעליה אתה בונה את הדירות? אם היא נרכשה אחרי 1.1.14 אז בכל מקרה תשלם מס שבח בשיעור זהה, בין אם תמכור במהלך הבניה ובין אם בסיום.
לצפיה ב-'שאלה לגבי תמ"א 38/2'
שאלה לגבי תמ"א 38/2
21/03/2018 | 19:12
19
כדי לבצע פרויקט כזה יש צורך באישור של 80% כאשר לפי מה שהבנתי ה 80% מתיחס לא למספר הדירות אלא מבחינת שטח הדירות,אבל מהו שטח דירה, האם הכוונה לשטח הדירה הסגור ללא מרפסות או שכולל מרפסות,משמעותי מבחינת יחסי הכוחות בין דירת הגג לשאר הדירות.

שאלה:
אם שטח הקומה שמתחתי הוא 170 מ"ר (כל המרפסות שהיו נסגרו) ואילו שטח הדירה שלי הוא כ 120 מ"ר והשאר (50 מ"ר) מרפסות כלומר סה"כ 170 מ"ר,האם האחוז שלנו בסה"כ השטחים של הבנין לצורך חישוב אחוזי הבעלות הוא זהה  ?

חשוב לי לדעת כדי לדעת את מצבי במידה ויהיה מאבק לגבי אישור תמא.

תודה

לצפיה ב-'כיצד לשלם פחות מס שבח בהעברת נדל"ן בין חברות קשורות '
כיצד לשלם פחות מס שבח בהעברת נדל"ן בין חברות קשורות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2018 | 11:25
13
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם מאמר מקצועי מעניין
כיצד לשלם פחות מס שבח בהעברת נדל"ן בין חברות  קשורות
לעיתים חברה מבצעת העברת זכויות במקרקעין לחברה קשורה כגון חברה בת, בעלי מניות זהים וכדו'.
העברה זו מהווה לעיתים אירוע מס לצורך תשלום מס שבח, ע"י החברה המעבירה, ותשלום מס רכישה, ע"י החברה המקבלת.
בעקרון, כיוון שמדובר בחברות קשורות, לפעמים בחוזה המכר ביניהן לא מצויין סכום תמורה כספית ולעיתים תמורה במניות.
עם זאת, בעת הדיווח לרשויות המס מצהירות החברות על מחיר עסקה 'סביר' שעל פיו יחושבו המיסים השונים.
בפס"ד קונטיננטל נגד מנהל מס שבח  לא נתקבלה 'התמורה המוצהרת' של החברות והודגשו מספר עקרונות חשובים שיש ליישם על מנת לצמצם את תשלומי המיסים במקרה של ביצוע העברה בין חברות.

לצפיה ב-'תמ"א 38'
תמ"א 38
13/03/2018 | 16:23
1
16
לפני חתימה על חוזה, הדירה שלי(חולון) על הגג וצמודים אליה שטחים ציבוריים מה שהיו פעם אזורי כביסה וכיו"ב.
היזם טוען שאין אפשרות להשאיר שטח ציבורי ריק ומוכן להצמיד אותו לדירתי תמורת 165,000 ש"ח, כולל עלויות בנייה.
מדובר על שטח של 25 מ"ר שהוא טוען שהוא משלם עליו מיסים לעירייה ולכן "נאלץ" לגבות ממני.
האם זה הגיוני?
לצפיה ב-'תמ"א 38'
תמ"א 38
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2018 | 19:24
12
הי יעל, קודם כל את חייבת להתייעץ עם עו"ד מטעמך האם אכן חייבים להצמיד את השטח... וכן לגבי המיסים שהיזם נאלץ לשלם לעיריה. יחד עם זאת, בהנחה שאת מקבלת עוד 25 מ"ר תמורת 165,000 ש"ח כולל עלות הבניה, אזי מדובר בעלות של 6,600 ש"ח למ"ר וזה סביר בסדרי גודל.
לצפיה ב-'מס שבח על מכירת חנות מירושה'
מס שבח על מכירת חנות מירושה
08/03/2018 | 14:44
1
38
קיבלתי בירושה חנות שנרכשה ע"י המוריש בשנת 1950
כעת אני כיורש רוצה למכור את החנות
האם עלי לשלם מס שבח?
האם צריך לשלם מע"מ? אני לא עצמאי

תודה
לצפיה ב-'מס שבח על מכירת חנות מירושה'
מס שבח על מכירת חנות מירושה
08/03/2018 | 15:32
26
תודה, אבל זה לא עונה לשאלה שלי
אודה אם תוכלו לסייע

מןטי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2018 | 08:58
24

המגזין כולל מאמרים , טיפים , והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן כדאי שידע ויכיר .

לצפיה ב-'היטל השבחה בגין העברת זכויות'
היטל השבחה בגין העברת זכויות
07/03/2018 | 23:01
25
ברשותי דירת גג ברחובות. לפני מס. שנים אושרה תוכנית לתוספת שטח של 40 מר בגג בצמוד לדירה (כמו לכל דירות הגג ברחובות).
שכן מקומה נמוכה מעוניין לסגור מרפסת ולשם כך מעוניין שאעביר לו כ-20 מר מאישור זה (כמובן בתכנון אדריכלי וחוקי מלא, לפי האדריכל - זה אפשרי בהסכמה) כיוון שהגג הינו משותף ולכן (לטענתם) לא אוכל לנצל אותם מטרים ממילא ולכן אינם שווים כלום ואין לי מה לעשות איתם.
שאלותי:
האם אכן אם הגג הינו משותף אין לי יכולת לנצל אותם מטרים בעתיד?
האם יש שווי ממשי כלשהו לאותם מטרים?
אם אסכים לכך האם אני אקבל דרישה להיטל השבחה או שאותו דייר יקבל את הדרישה?
האם אקבל דרישה להיטל השבחה עבור המטרים שלא הועברו ונשארו כזכויות שלי?
איך אפשר לקבל מושג לגבי שווי אותם מטרים / גובה היטל ההשבחה?
תודה מראש
לצפיה ב-'עיון וצילום תיקים במחלקת הנדסה, מי רשאי ...'
עיון וצילום תיקים במחלקת הנדסה, מי רשאי ...
03/03/2018 | 01:58
2
17
אני רוצה לצלם תיקים (לא שלי) במחלקת הנדסה של מועצה אזורית.
האם אני או מישהו מטעמי יכול לעשות זאת ללא ציון שם הבעלים של המגרש,
ז"א לפי גוש וחלקה שאני אתן ? . האם צריך לתת הסבר במחלקה לאיזה צורך ?
לצפיה ב-'עיון לצילום תיקי בנין'
עיון לצילום תיקי בנין
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2018 | 19:52
1
19
הי, בעקרון כל המידע שמצוי בתיקי הבנין הוא ציבורי ולא צריכה מניעה להסתכל בו ללא כל הסבר וללא צורך במתן שם של בעלים. למשל, תיקי הבנין של כל הנכסים בתל אביב, הרצליה ועוד ישובים נמצאים כולם סרוקים באינטרנט. יחד עם זאת, ישנן ועדות מקומיות (בדרך כלל בישובים קטנים) שלעיתים מערימות קשיים במתן המידע ודורשות יפוי כח כל בעל הנכס או לפחות הוכחה שמי שמעוניין במידע הוא בעל עניין כמו למשל שכן. ברור שזה מנהג פסול ועליך לעמוד על זכותך לעיין בכל המידע בתיק!
לצפיה ב-'חוק זה חוק ? אם לא זה פתח להתנהלות לא חוקית.'
חוק זה חוק ? אם לא זה פתח להתנהלות לא חוקית.
03/03/2018 | 22:30
15
אני לא מבקש מידע,
אני פשוט בה למחלקה ורוצה לעיין ולצלם,
אפשר למנוע ממני,
מה אפשר לעשות אם לא מאפשרים לי ...
לצפיה ב-'שאלה בענין היטל השבחה'
שאלה בענין היטל השבחה
01/03/2018 | 17:26
1
34
קיבלתי לפני יומיים דרישה מעיריתץ ת"|א לשלם עבור היטל השבחה בגין דירה  שמכרתי. 
מצד אחד הם מאפשרים לך לערער בתנאי שזה ייעשה תוך 45 יום מיום קבלת השובר , ומצד שני על השובר רשום שהוא בתוקף לתשלום עד 18 לחודש. שזה כמובן פחות מ45 יום . אז מה עושים ? האם הגשת הערעור לפני מועד התשלום דוחה את תאריך התשלום עד לקבלת תשובת העיריה ? האם עלי לשלם בכל מצב כדי למנוע ריביות וכו' בד בבד עם הגשת הערעור . זה לא מובן לי. ובעיריה לא עונים לטלפון !!!! באף שעה .
אשמח לקבל תשובה וגם מהי העלות בפנייה לשמאי לביצוע הערר ? 
תודה רבה
לצפיה ב-'היטל השבחה לדירה בתל אביב'
היטל השבחה לדירה בתל אביב
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2018 | 10:09
33
יהלי שלום, קודם כל אין קשר בין התאריך לתשלום למועד הערעור שיש להגיש תוך 45 ימים. השובר מתעדכן עם המדד החודשי ולכן הסכום בתוקף רק עד התאריך לפרסום המדד החדש ולאחר מכן יתכן שהסכום ישתנה מעט.
חובת התשלום קיימת בכל מקרה ואם לא תשלם תצבור ריבית. אם תערער, אז לגבי הסכום שאינו שנוי במחלוקת יש חובת תשלום ואילו לגבי הסכום השנוי ניתן לא לשלם ולא להתחייב בריבית. אני בכל מקרה ממליץ לשלם הכל ואם צריך לערער ולאחר מכן במידה וההיטל יופחת תקבל החזר כספי - עירית ת"א לא עושה בעיות בעניין זה ומחזירה די מהר. לגבי עצם החיוב ועצם הערעור יש לבחון כל מקרה לגופו (במהירות...) אתה מוזמן לפנות אלי בעניין הזה בפרטי.
לצפיה ב-'כיוון אויר אחד מול הפארק'
כיוון אויר אחד מול הפארק
27/02/2018 | 22:29
26
שלום רב,

זכינו בפרויקט מחיר למשתכן הרצליה גליל ים ובקרוב יש לנו בחירת דירה,
יש לי שאלה בקשר לשווי הנכס החזוי.
מהו מקדם הפחתה לדירה עם כיוון אויר אחד?
ומהו מקדם העלאה המקובל לנוף לפארק (קומה 5)?

ההתלבטות היא בין דירה בקומה 5 עם כיוון אויר אחד (מערב) עם מרפסת לפארק גדול ומרשים.
לבין, דירה בקומה 5 עם שני כיווני אויר (דרום מערב) מול בניין (כ25 מטרים)
כמובן שנניח ששאר הפרמטרים שווים.

מצ"ב תמונה של התב"ע נוף סביבה של הפרויקט (מתחם הכוכבים)

תודה לעונים
לצפיה ב-'הגנה מרעידות אדמה'
הגנה מרעידות אדמה
18/02/2018 | 17:42
2
25
איך אפשר לדעת אם בנין שנבנה בשנות השבעים ויש לו ממד קומתי מוגן מרעידות אדמה. שמעתי שהתקן השתנה לפני שנים רבות. תודה.
לצפיה ב-'עמידות נגד רעידות אדמה למבנה ישן'
עמידות נגד רעידות אדמה למבנה ישן
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2018 | 13:10
1
20
ככלל מבנים שהוקמו אחרי שנת 1980 נבנו עפ"י תקן מתאים. לגבי מבנים שהוקמו לפני כן מומלץ לפנות למהנדס בנין שיבדוק האם המבנה נבנה בהתאם לתקן 413 או לא.
לצפיה ב-'האם אנטנה סלולרית על גג הבנין'
האם אנטנה סלולרית על גג הבנין
24/02/2018 | 00:07
15
מורידה את מחיר הדירה? תודה רבה.
לצפיה ב-'מדד מחירי דירות למכירה'
מדד מחירי דירות למכירה
17/02/2018 | 11:10
24
שלום
הייתי מעוניינת לדעת איך השתנו מחירי הדירות למכירה בצפון הישן בתל אביב החל מחודש מאי 2016 ועד היום

תודה
לצפיה ב-'החלפת דירה בדירה '
החלפת דירה בדירה
09/02/2018 | 15:21
1
38
שלום יש לי דירה ובמקום למכור אותה אני רוצה להחליף אותה בדירה בעלת אותו הערך האם ניתן לעשות עיסקה כזאת ? ואני מתכוונת לא זמני אלא קבוע רק לא לעשות עסקת מכירה בכסף
לצפיה ב-'עסקת החלפת דירות'
עסקת החלפת דירות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2018 | 23:26
32
הי, בעקרון אין בעיה לעשות עסקה של החלפת דירה בדירה באותו שווי אבל צריך להביא בחשבון שגם בעסקה כזו, אפילו שלא משולם כסף, אלא, נכס שווה ערך, עדין יש לדווח לרשות המיסים על כך ועדין יהא צורך בתשלום מס שבח ומס רכישה בגין כל אחת מהדירות.
לצפיה ב-'ביטול היטל השבחה - בהעדר "התעשרות"'
ביטול היטל השבחה - בהעדר "התעשרות"
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 17:36
61
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם מאמר מקצועי מעניין בהתאם להוראות החוק, במידה וחלה השבחה במקרקעין, מחמת הרחבת זכויות הניצול בהם או בדרך אחרת, ישלם בעליהם היטל השבחה.
המושג השבחה מוגדר בחוק כך – 'עליית שווים של מקרקעין עקב אישור תכנית...'
מכאן נובע כי לשם יצירת חיוב בהיטל השבחה, נדרשים שני אירועים ותנאי אחד:
האירוע הראשון – אירוע סטטוטורי שהינו  אישור תכנית.
האירוע השני – אירוע כלכלי - עליית שוויים של המקרקעין.
התנאי הוא כי האירוע השני הוא תוצאה של האירוע הראשון.
עם זאת, פעמים רבות הועדות המקומיות מתרכזות רק בקיום האירוע הראשון – אישור תכנית, ואילו לגבי אירוע השני והתנאי – ​עליית שווי ​​כתוצאה מ​אישור תכנית, ניתנת על ידן התייחסות טכנית שאינה תואמת את לשון החוק והפסיקה המפורשת.

( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2018 | 09:31
20

מנהל/ת הפורום

אודות:
גלעד המאירי, שמאי מקרקעין, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (B.A) תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) בוגר לימודי תעודה באיכות הסביבה (Dip.) בעל ותק מקצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גלעד המאירי- מנהל פורום שמאות מקרקעין
מנהל הפורום גלעד המאירי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו