לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
27002,700 עוקבים אודות עסקים

פורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה עוסק בנדל"ן בכלל ושמאות מקרקעין בפרט וכולל מאמרים, סרטונים ותכנים רבים לטובת הציבור הרחב. אנו עושים מאמץ לתת מידע רלבנטי ומדוייק, ככול שניתן, במגבלות הנובעות מהפלטפורמה. יחד עם זאת, אין במידע שבמאמרים, בסרטונים, בשיחות, בקישורים וכו' או בכל חלק מהם כדי להוות ייעוץ משפטי או ייעוץ אחר או המלצה או חוות דעת מכל סוג שהוא. הפורום ומנהליו אינם נושאים באחריות כלשהי בכל הקשור למידע המתפרסם בפורום, תוכנו, נכונותו, אמינותו, דיוקו, שלמותו, תאימותו, עדכנותו, משמעויותיו והשלכותיו. האחריות בעשיית שימוש במידע המצוי בפורום, בכל חלק ממנו, היא על המשתמש בלבד ועליו לקבל עצה מקצועית מגורם מוסמך לפני נקיטה בכל פעולה או מחדל המסתמכים על המצוי בפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'כמה יעלה לי תקן 22 על ידי שמאי?'
כמה יעלה לי תקן 22 על ידי שמאי?
15/01/2018 | 13:33
5
2
שלום,

מה סדר גודל העלות של שמאות לצורך תקן 22 לקרקע חלקאית?
תודה,

לצפיה ב-'שומה לפי תקן 22'
שומה לפי תקן 22
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 20:51
4
5
עלות הכנת שומה תלוי בהיקף השטח וסוג התכנית. בכל מקרה מדובר בסד"ג של כמה עשרות אלפי ש"ח.
לצפיה ב-'עשרות אלפים? גם אם מדובר בשטח של 250 מ"ר?'
עשרות אלפים? גם אם מדובר בשטח של 250 מ"ר?
15/01/2018 | 21:41
3
3
לצפיה ב-'שומה לתקן 22 לשטח קטן'
שומה לתקן 22 לשטח קטן
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 22:34
2
3
עבור שטח קטן של 250 מ"ר לא משתלם להכין שומה לפי התקן! במסגרת שומת תקן 22 על השמאי לנתח את השווי הצפוי של כל התכנית/פרוייקט וזה לא הגיוני מבחינת עלות/תועלת כאשר מדובר בשטח קטן. אם מדובר ברכישת שטח מיזם שמוכר שטחים קטנים ל"משקיעים" כדאי לדרוש מהיזם להציג שומה לפי תקן 22! כיום זה עניין אלמנטרי וכל יזם ראוי משווק שטחים בצירוף שומה לפי התקן. אם יש כבר שומה, ניתן לפנות לשמאי מטעמך שרק יעשה ביקורת קצרה על השומה ואז העלות יכולה לעמוד על כמה אלפי ש"ח.
שומה לתקן 22 לשטח קטן
15/01/2018 | 23:15
1
9
ראשית, תודה על התשובות. ועל מהירות המענה.
אחדד מעט את השאלה.
יש לי שטח חקלאי של 250 מ"ר שקניתי לפני מספר שנים ואני מתכוון למכור אותו. אני מבין שבינתיים נכנסו לתוקפם כללים חדשים לגבי שומת תקן 22. כלומר, השומה שהייתה לי בעת הקנייה כבר לא מספיק טובה. ולפי מה שהבנתי אני חייב לעשות אחת כזו.
הבנתי נכון?
מה אני אמור לעשות כדי לא לשלם סכומי עתק?

שומה לתקן 22 לשטח קטן
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 23:28
3
תקן 22 מתייחס ליזמים/חברות/בעלי חטיבות קרקע גדולות שעוסקים בשיווק של קרקעות לציבור הרחב במסגרת עסקית מובהקת. בתור אדם בודד שפשוט מוכר קרקע שבבעלותו למישהו אחר, אתה לא מחוייב להציג שום שומה. 
בדיוק כמו שיש כללים ספציפים שחלים על קבלן שמוכר דירות בפרוייקט אשר לא חלים על אדם בודד שפשוט מוכר את הדירה שלו למישהו.
לצפיה ב-'אי תשלום מס שבח במכירת זכויות בניה בחכירה.'
אי תשלום מס שבח במכירת זכויות בניה בחכירה.
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2018 | 11:22
7
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם מאמר מקצועי מעניין כאשר מתבצעת מכירה של בית מגורים הכולל גם זכויות בניה נוספות שטרם נוצלו, והמוכר מעוניין לנצל פטור/שיעור מס מוטב בגין מכירת 'דירת מגורים מזכה', מבצעת רשות המסים 'פיצול רעיוני' של התמורה בעסקה לשני מרכיבים:
א. בית מגורים קיים, שבגינו ניתן לקבל פטור ממס שבח ל'דירת מגורים מזכה' או להנות משיעור מס מוטב.
ב. זכויות בניה שטרם נוצלו, לגביהן לא חל פטור או הטבה ויש לשלם בגינן מס מלא.
במאמר זה נציג רעיון כלכלי-משפטי יצירתי, שיישומו עשוי להביא כמעט לפטור מוחלט ממס, כאשר מדובר במכירת בית מגורים שהזכויות הקנייניות בו הן זכויות חכירה.

לצפיה ב-'הגשת תביעה לפיצויי הפקעת קרקע שלב 1 '
הגשת תביעה לפיצויי הפקעת קרקע שלב 1
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2018 | 14:08
6
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם סרטון  מעניין שלב 1 מתוך 6 השלבים  בנושא בדיקת כדאיות לצורך הגשת תביעה לפיצויי הפקעת קרקע.
לצפיה ב-'דירה להמרה'
דירה להמרה
09/01/2018 | 11:39
18
שלום,
אנו בודקים אפשרות של רכישת דירה להמרה (ניתן לגור בה, ניתן גם לפתוח בה עסק).
בכמה צפויה דירה כזו להמכר בשכונות החדשות של בית שמש?
מה הפער בשווי הדירה ביחס לדירה דומה אך ללא אפשרות המרה?
מה שווי השכירות (כמה נוכל לדרוש) בדירה כזו שתושכר לעסק לעומת השכרה למגורים?

תודה רבה רבה!
לצפיה ב-'גליון נוסף של מגזין מקצועי מעניין בנושא נדל"ן -כדאי להיכנס'
גליון נוסף של מגזין מקצועי מעניין בנושא נדל"ן -כדאי להיכנס
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2018 | 07:54
8
אני מזמין את כולכם להיכנס ולקרוא גליון נוסף של המגזין המקצועי בנושא נדל"ן .
המגזין כולל מאמרים , טיפים , והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן
כדאי שידע ויכיר .

לצפיה ב-'העיתונאית טליה פלד מראיינת את אהוד המאירי בקשר להפקעת קרקע '
העיתונאית טליה פלד מראיינת את אהוד המאירי בקשר להפקעת קרקע
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2018 | 12:43
8
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם סרטון מעניין בנושא הפקעות
לצפיה ב-'הפחתת היטל השבחה באמצעות הוכחת פוטנציאל לקבלת הקלות בניה'
הפחתת היטל השבחה באמצעות הוכחת פוטנציאל לקבלת הקלות בניה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2018 | 15:53
6
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם מאמר מקצועי מעניין .במאמר זה נדון בהחלטת ו.ערר מס' 355/10 אפרת נאור ואח' נגד הועדה המקומית לתכנון ובניה ירושלים שעסקה בסמכויות הועדה המקומית ושיקול דעתה בקשר לאישור הקלות כמותיות (הקלות כגון: 6% לשיפור תכנון, 5% למעלית וכדו').
במסגרת ההחלטה, קבעה ועדת הערר עקרון חשוב שיכול להביא, במקרים מסויימים, להפחתה ניכרת בתשלום היטל השבחה.
במאמר נציג את התיזה המקצועית העומדת בבסיס המסקנה.
ישום הרעיון באופן ראוי בבואכם להתמודד עם חיוב היטל השבחה, יוכל להביא לחסכון כספי גדול !  

לחץ להמשך המאמר >>
לצפיה ב-'ירידת ערך של חנייה'
ירידת ערך של חנייה
01/01/2018 | 17:45
25
שלום,
רכשתי דירה מקבלן בפרויקט במזרח תל אביב, ובה חניה תת קרקעית פרטית.
בבדיקת מהנדס נמצאו מס' ליקויים:
1. החניה צמודה לקיר ורוחב החניה כ-20 ס"מ פחות מהתקן
2. ארון כיבוי האש, וגם מתקן מונים הוצבו בתוך החניה הפרטית (במקום בשטח המשותף בחניון).
מצד שני, החניה ממוקמת קרוב מאד לכניסה לבניין, שזה יתרון.
מאד אשמח לעצה כיצד לפעול בנושא. האם להזמין שמאי מקרקעין רק לחניה? ואם כן, מה העלות?
האם אפשר לקבל איזשהי הערכה כללית של סכום ירידת הערך?
יש לי פגישה עם הקבלן. מה כדאי לבקש ממנו בנושא?
תודה רבה!
לצפיה ב-'מגזין מקצועי חודשי מעניין בנושא נדל"ן - כדאי להיכנס ולקרוא'
מגזין מקצועי חודשי מעניין בנושא נדל"ן - כדאי להיכנס ולקרוא
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2018 | 14:05
15
אני מזמין את כולכם להיכנס ולקרוא את המגזין המקצועי החודשי שלי בנושא נדל"ן.
המגזין כולל מאמרים , טיפים , והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן כדאי שידע ויכיר .
לצפיה ב-'גלו את המילה שתחסוך לכם אלפי ש"ח בארנונה '
גלו את המילה שתחסוך לכם אלפי ש"ח בארנונה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2017 | 16:05
24
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם סרטון מעניין שיסביר לכם איך לחסוך אלפי ש"ח 
בארנונה
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:22
2

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'קרבה לבית ספר'
קרבה לבית ספר
22/12/2017 | 15:23
1
10
יש לנו אופציה לקנות דירה אחרי פינוי בינוי.

הבעיה שהבניין צמוד לבית ספר ברמת גן.
הדירה לא פונה לבית הספר. אבל עדיין מדובר על בניין שנמצא ממש צמוד לבית הספר.

האם קרבה כזו  מורידה ערך דירה אם נרצה להשכיר או למכור בעתיד?

לצפיה ב-'ירידת ערך דירה עקב קרבה לבית ספר'
ירידת ערך דירה עקב קרבה לבית ספר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2017 | 11:29
23
הי, קרבה לבית ספר היא אלמנט שלרוב גורם לירידת ערך מסויימת אבל הדבר לא חד משמעי... ראשית, כפי שציינת, הדירה עצמה לא פונה לבית הספר ולכן סביר להניח שלא סובלת מרעשים. כמו"כ בית הספר מייצר רעש והמוחה בעיקר בשעות הבוקר בהן ממילא גם דיירי הבנין לא נמצאים בו ואילו בשעות הערב ובסופ"ש אין כמעט הפרעה. שנית, יתכן שאם מדובר ברוכש דירה/שוכר שילדיו לומדים באותו בית ספר, הוא דווקא יראה בכך יתרון.
לצפיה ב-'חנית מסוע - האם מוריד ערך דירה?'
חנית מסוע - האם מוריד ערך דירה?
20/12/2017 | 20:09
13

ראיתי היום דירה שתעבור תמ״א בא יתקינו חניה תת קרקעית עם מסוע. משאירים הרכב והמסוע מחנה אותו לבד נפרדים מהאוטו וכשצריך אותו בעזרת כרטיס  מזמינים ומגיע.

הפחד שלי עלויות תחזוק ותיקונים ובמקרה של טווח ארוך זו התקשרות בעייתית? אולי נצטרך לשלם כל סכום לתיקון ותחזוקה. במידה של כשל הדירה לא תמכר בלי חניה מה דעתכם?

1) האם מתקן כזה עם מסוע יכול להוריד ערך דירה בגלל עלויות אחזקה.
2) מה החסרונות של חניה בעזרת מסוע
3) האם נצבר נסיון בהפעלה תיקון תחזוקה ביטוח וכדומה מעבר לעלות לא ברורה 4) האם יש תחליף במקרה שרוצים לפרק המערכת

מודה לעונים

לצפיה ב-'חישוב היטל השבחה בגין תיקון 117 פיצול דירות צמודות קרקע'
חישוב היטל השבחה בגין תיקון 117 פיצול דירות צמודות קרקע
18/12/2017 | 15:35
2
16
אני מעוניין לדעת ברמה העקרונית כיצד מחושב היטל ההשבחה במקרה של הוראת שעה תיקון 117 חוק פיצול דירות צמודות קרקע .
האם ההשבחה מחושבת כערך המוסף מהשכירות לתקופה של 5 שנים או בשיטה אחרת ?
בנוסף מעוניין לדעת האם העלויות העקיפות והישרות בהכשרת יחידת ההשכרה מקזזות את ההיטל שצריך לשלם .

לצפיה ב-'היטל השבחה על פיצול דירה צמודת קרקע'
היטל השבחה על פיצול דירה צמודת קרקע
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 23:55
1
12
הי מאיר, היטל השבחה מחושב בגין התוספת לשווי של הנכס, כאילו הנכס היה נמכר בשוק החופשי, לאחר התכנית המשביחה. בהתאם לכך, סביר להניח שההיטל יחושב בגין הפער שיווצר בין השווי למ"ר בנוי בבית לפני הפיצול (שהינו מ"ר ששוויו הולך ופוחת ב"שוליים" ככל ששטח הדירה גדל) לבין השווי למ"ר לאחר הפיצול. בגדול ניתן לומר שההשבחה נוצרת מהפיכת שטח "שולי" לשטח "ראשי". לגבי העלויות להכשרת השטח, בהחלט ראוי להתחשב בהן, אבל, הן לא מתקזזות מהיטל ההשבחה, אלא, מההשבחה עצמה - כלומר מעליית השווי, כך שההיטל מוטל על עליית השווי נטו.
לצפיה ב-'היטל השבחה על פיצול דירה צמודת קרקע'
היטל השבחה על פיצול דירה צמודת קרקע
19/12/2017 | 23:39
6
ראשית תודה על התשובה .
 עדיין לא ברורה לי עליית השווי מאחר והיחידה המפוצלת אינה ברת מימוש היינו לא ניתן למוכרה . אם כך ממה נובע הערך/שווי המוסף ?
נקודה נוספת שלא נהירה לי נוגעת לעובדה שהוראת השעה תקפה ל 5 שנים בלבד במצב כזה כיצד ניתן לחשב את תוספת השווי הפרופורציונלי  ?

לצפיה ב-' מאמר מעניין בנושא היטל השבחה '
מאמר מעניין בנושא היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 12:14
78
לעיתים, ועדות מקומיות מנסות לדרוש תשלום היטל השבחה מהבעלים, לכאורה בניגוד להוראות החוק. במאמר זה נצביע על דוגמא אחת והדרך להתגונן.
בחוק התכנון והבניה, הוגדרו מספר תנאים מצטברים הכרחיים לקביעת חבות בהיטל השבחה:
- הראשון, השבחה הינה עליית שווי מקרקעין.
- השני, 'השבחה', דהיינו, עליית שווי מקרקעין, שניתן לחייב בגינה בהיטל הינה רק כתוצאה מאישור תכנית מתאר מקומית או תכנית מפורטת או מתן הקלה או התרת שימוש חורג.
- השלישי, החייב בהיטל השבחה הוא הבעלים או החוכר לדורות במועד היווצרות ההשבחה.
אע"פ כן, קיימים מקרים בהם ועדות מקומיות דורשות תשלום היטל השבחה, גם אם לא התמלאו כל התנאים הנ"ל.

לצפיה ב-'מס רכישה '
מס רכישה
15/12/2017 | 16:10
8
שלום רב
ילדתי נשואה ולבעלה יש נכס על שמו ובהסכם ממון הבית אינו רשום על שמה. ברצוני לקנות לילדה שלי נכס שיהיה רשום על שמה האם צריך לשלם מס רכישה
לצפיה ב-'היטל השבחה על דירה לאחר מכירה בתל אביב'
היטל השבחה על דירה לאחר מכירה בתל אביב
14/12/2017 | 06:55
16
שלום רב!
מכרתי דירה בתל אביב ברמת אביב ג ברחוב ברזאני ןנתבקשתי ע"י העירייה לשלם היטל השבחה בגין האפשרות לבנות מרפסות. מאידך בזמן בניית מרפסות ברחוב בבניינים אחרים, הדיירים ניתבקשו לשלם היטל השבחה והשיגו על כך בוועדת ערר והעירייה הודתה ששגתה על שחייבה ותזכה את בעלי הדירות. האם אין דין היטל השבחה של מי שמבקרש היתר בניה זהה לדין היטל השבחה של מוכר כשמדובר באותה השבחה? בעיירה נאמר לי שזה לא מצב זהה.
בנוסף הדירה שלי ממוקמת בקומה ראשונה מעל הכניסה לבניין כאשר מפלס הכניסה נמוך וקרוב מאוד למרפסת, ומרפסת בקומה זו אינה יתרון מאחר וחשופה להולכים ושבים ברחוב ולנכנסים לבניין ואולי אפילו חיסרון להבדיל למשל ממרפסת בקומה שישית. האם גובה ההיטל אינו מתייחס להיבט הזה וגובה ההיטל זהה בכל הדירות? בתמונה הדירה ממוקמת בבניין השמאלי בקומה ראשונה מצד ימין כאשר חדרי הזבל נימצאים מתחת לדירה  והמרפסת באם תיבנה תהיה ממש מעל הכניסה לבניין וקרובה אליו.
מודה לתשובתכם

לצפיה ב-'מס שבח על חצי דירה'
מס שבח על חצי דירה
11/12/2017 | 19:33
3
10
לאחותי ולי יש דירה משותפת.
אני מתכנן למכור לה את החצי שלי של הדירה.
האם זה אומר שהיא תצטרך לחכות שנה אחרי הרכישה לפני שתמכור בעצמה את כל הדירה אם תרצה - כדי שתהיה פטורה ממס שבח?

או בגלל שחצי דירה כבר בבעלותה 4 שנים - זה אומר שהיא כבר זכאית לפטור מס שבח גם אם תמכור את כל הדירה 3 חודשים אחרי שתקנה את החצי שלי?
לצפיה ב-'הי, אני מציע לך להפנות את השאלה לפורום נדל"ן'
הי, אני מציע לך להפנות את השאלה לפורום נדל"ן
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2017 | 22:39
2
5
לצפיה ב-'חשבתי בפרטי הפורום: מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומי'
חשבתי בפרטי הפורום: מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומי
12/12/2017 | 10:11
1
6
מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל
לצפיה ב-'יעוץ בקשר למס שבח'
יעוץ בקשר למס שבח
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2017 | 14:16
11
הי, אכן הפורום עוסק גם בענייני מיסוי, אבל בדרש על ההיבטים השמאיים-כלכליים.
השאלה שהעלית היא משפטית לחלוטין וניתן יהיה לתת לה מענה ראוי בפורום נדלן או בפורום משפטי.
לצפיה ב-'סרטון בנושא עקרונות השקעה בנכסים עסקיים מניבים חלק שלישי '
סרטון בנושא עקרונות השקעה בנכסים עסקיים מניבים חלק שלישי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2017 | 15:44
12
שלום לכל הגולשים ,אם יש לכם נכסים בבעלותכם או שיש לכם לכם עניין להשקיע בנדל"ן, אני מצרף לכם קישור לסרטון מקצועי קצר, שיכול לעניין אתכם .

לצפיה ב-'פורום מקצועי נהדר- תודה רבה לכולם '
פורום מקצועי נהדר- תודה רבה לכולם
07/12/2017 | 10:28
6

מנהל/ת הפורום

אודות:
גלעד המאירי, שמאי מקרקעין, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (B.A) תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) בוגר לימודי תעודה באיכות הסביבה (Dip.) בעל ותק מקצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גלעד המאירי- מנהל פורום שמאות מקרקעין
מנהל הפורום גלעד המאירי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו