לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
24242,424 עוקבים אודות עסקים

פורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה עוסק בנדל"ן בכלל ושמאות מקרקעין בפרט וכולל מאמרים, סרטונים ותכנים רבים לטובת הציבור הרחב. אנו עושים מאמץ לתת מידע רלבנטי ומדוייק, ככול שניתן, במגבלות הנובעות מהפלטפורמה. יחד עם זאת, אין במידע שבמאמרים, בסרטונים, בשיחות, בקישורים וכו' או בכל חלק מהם כדי להוות ייעוץ משפטי או ייעוץ אחר או המלצה או חוות דעת מכל סוג שהוא. הפורום ומנהליו אינם נושאים באחריות כלשהי בכל הקשור למידע המתפרסם בפורום, תוכנו, נכונותו, אמינותו, דיוקו, שלמותו, תאימותו, עדכנותו, משמעויותיו והשלכותיו. האחריות בעשיית שימוש במידע המצוי בפורום, בכל חלק ממנו, היא על המשתמש בלבד ועליו לקבל עצה מקצועית מגורם מוסמך לפני נקיטה בכל פעולה או מחדל המסתמכים על המצוי בפורום.
המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמה וניהול עסק '
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמה וניהול עסק
23/10/2017 | 12:13

הערב, בשעה 20:00, יתקיים אירוח בפורום ראיית חשבון בנושא היבטים משפטיים בפתיחה וניהול של עסק, חברה או עמותה.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'סרטון בנושא עקרונות השקעה בנכסים עסקיים מניבים חלק ראשון'
סרטון בנושא עקרונות השקעה בנכסים עסקיים מניבים חלק ראשון
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 12:48
7
שלום לכל הגולשים,
אם יש לכם נכסים בבעלותכם או שיש לכם עניין להשקיע בנדל"ן,   
אני מצרף לכם קישור לסרטון מקצועי קצר, שיכול לעניין אתכם.
לצפיה ב-'היי 2שאלות לגבי היטל השבחה'
היי 2שאלות לגבי היטל השבחה
18/10/2017 | 20:35
1
7
1.אם רוצים לערער על היטל השבחה לעיריה (במקרה זה ת"א) למי אמורים לפנות ? עו"ד/שמאי? 
2.עד כמה שידוע לי  התשלום הזה במידה והוא נדרש, אמור להתבצע  עם הצגת חוזה מכירה . השאלה היא מאחר ומתחייבים כלפי הקונה לתאריך מסירה שהוא יחסית קרוב , האם כדי לא לעמוד במצב של הפרת חוזה כלפיו אפשרי לשלם את היטל  ההשבחה ואח"כ לערער ? או שיש מצב שאם אשלם , הסיכוי שלי לקבל פטור או הנחה כלשהיא קלוש ?
תודה מראש
לצפיה ב-'ערעור על היטל השבחה'
ערעור על היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 22:42
3
הי יהלי, הגורם הראשון שמומלץ לפנות אליו על מנת לבדוק את חיוב היטל ההשבחה, זה לשמאי מקרקעין מומחה בתחום שיבחן את הדרישה. לעיתים יתכן שהשמאי יחליט שכדאי לערב גם עו"ד בהתאם לנסיבות המקרה.
אין שום מניעה לשלם את ההיטל ובמקביל להגיש ערעור. במידה וההיטל יופחת, יבוצע החזר כספי.
אני ממליץ לך להכנס גם לקישור המצורף לסרטון הסבר נוסף בנושא.
https://youtu.be/ONSlU4UA2Qc
לצפיה ב-'שאלה בקשר לביצוע רכישת הית חדש מקבלן'
שאלה בקשר לביצוע רכישת הית חדש מקבלן
18/10/2017 | 00:45
1
6
להלן סעיף מחוזה רכישת דירה שביצעתי מקבלן
"דירת המגורים" "או הדירה" – זכויות חכירה מהוונות בדירה בת 5 חדרים המצויה בקומה א' (דירה מס' 3)......
1. האם עלי להילחץ מהסעיף הזה או שזה תקין?
2. האם בסופו של עניין הדירה בעצם רשומה על שמי בטאבו ותשאר אצלי ואצל כלל הדורות שלי לעדי עד (הכוונה לתמיד)?
3. האם בעתיד יהיה לי בעיה למכור את הדירה?
לצפיה ב-'זכויות חכירה מהוונות'
זכויות חכירה מהוונות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 08:38
5
הי חיים,

ראשית, אתה חייב לברר ולהתייעץ על כל סעיפים החוזה עם עו"ד מטעמך!!! ולא להסתפק בעו"ד של הקבלן (או בשאלה בפורום באינטרנט...)
שנית, על פניו אין כאן מה להלחץ, זה נראה סעיף סטנדרטי - אבל, המשמעות היא שאתה רוכש זכויות חכירה והבעלות היא של רשות מקרקעי ישראל (מדינה ישראל). הדירה צפוייה בעקרון להירשם על שמך בטאבו, בתור חוכר ולא בתור בעלים. המשמעות היא שאתה לא תקבל את הזכויות בקרקע שעליה בנוייה הדירה "לתמיד" אלא רק עד תום תקופת החכירה. לכן אתה צריך לבדוק מתי החכירה צפוייה להסתיים (בד"כ בעוד עשרות שנים). זה לא אמור להפריע לך למכור את הדירה וזה המצב בדירות רבות בישראל, מה גם, שלא מדובר ב"פגם" בבנין הספציפי, אלא, כנראה שזה המצב בכל השכונה כולה.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לביצוע רכישת הית חדש מקבלן'
שאלה בקשר לביצוע רכישת הית חדש מקבלן
18/10/2017 | 00:47
3
להלן סעיף מחוזה רכישת דירה שביצעתי מקבלן
"דירת המגורים" "או הדירה" – זכויות חכירה מהוונות בדירה בת 5 חדרים המצויה בקומה א' (דירה מס' 3)......
1. האם עלי להילחץ מהסעיף הזה או שזה תקין?
2. האם בסופו של עניין הדירה בעצם רשומה על שמי בטאבו ותשאר אצלי ואצל כלל הדורות שלי לעדי עד (הכוונה לתמיד)?
3. האם בעתיד יהיה לי בעיה למכור את הדירה?
לצפיה ב-'היטל השבחה- מנסה להבין'
היטל השבחה- מנסה להבין
17/10/2017 | 12:26
1
5
שלום, האם יש לשלם היטל השבחה כאשר הנכס לא עבר שיפוץ, חידוש, הרחבה או שימוש חורג כל שהו?
לצפיה ב-'תשלום היטל השבחה'
תשלום היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 19:49
4
הי, באופן כללי היטל השבחה מוטל עקב הענקת זכויות בניה/שימושים נוספים וכדו' במסגרת תכנית בנין עיר חדשה או הקלה או שימוש חורג. ההיטל חל רק על זכויות שנוצרו לאחר רכישת הנכס בעבר. אם הזכויות החדשות מנוצלות במסגרת בקשה להיתר בניה, אז ידרש תשלום ההיטל. לחילופין גם אם הזכויות לא מנוצלות בפועל, ידרש תשלום היטל בגינן במועד מכירת הנכס בעתיד.
לצפיה ב-'אולי פה יידעו לענות '
אולי פה יידעו לענות
09/10/2017 | 15:24
4
כמה זמן לוקח מאז שמודיעים לנו שעלינו בהרגלת מחיר למשתכן (זוג נשוי צעיר בראש העין)
ועד שנזומן למשרדים להתחלת תהליך בחירת הדירה?
כלומר קיבלנו הודעה כתובה על הזכייה אך בניגוד לנכתב לא יצרו איתנו קשר בכלל.

לצפיה ב-'משכנתא- דירה בפ"ת'
משכנתא- דירה בפ"ת
24/09/2017 | 12:50
1
19
שלום, האם רגע לפני אישור משכנתא ניתן להציג דוחות מטעם שמאי נציג שלנו, הקונים, על מנת שימסור את שווי הדירה לבנק? כיצד הדבר מתנהל?
לצפיה ב-'משכנתא לרכישת דירה'
משכנתא לרכישת דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2017 | 17:11
19
הי, לכל בנק קיימת רשימת שמאים שמקובלים עליו לצורך מתן הלוואה כנגד שעבוד נכס. לכן, הדרך הטובה ביותר היא לבקש מהבנק הרלבנטי את הרשימה ולבחור שמאי מתוכה שיתן הערכה על הנכס שתהא מקובלת גם על הבנק לאחר מכן.
לצפיה ב-'יש לנו זכות למגרש של דונם'
יש לנו זכות למגרש של דונם
14/09/2017 | 11:46
2
28
באבני חפץ, אך אנחנו יכולים  לדעת מה ערכו?

לצפיה ב-'להזמין שמאי'
להזמין שמאי
14/09/2017 | 13:53
15
עדיף מטעמכם ובמימונכים כדי שיהיה נאמן לכם.
לצפיה ב-'הערכת שווי מגרש באבני חפץ'
הערכת שווי מגרש באבני חפץ
( לעמוד שלי בתפוז )
14/09/2017 | 14:01
28
פנו לשמאי מקרקעין, עדיף מישהו מקומי שבקיא באזור הספציפי.
לצפיה ב-'דמי מפתח נדחה'
דמי מפתח נדחה
09/09/2017 | 15:39
1
21
שלום,
מקובל להניח שנכס בדמי מפתח שווה חצי ממחיר הנכס עצמו.
מה לגבי זכות דמי מפתח נדחית(שלישית)  לפי החוק אין יכולת להוריש אותה בשום מקרה ולפי עורך דיני ניתן למכור אותה כדיירות נדחית בלבד.
במקרה שכזה מה אמור להיות שוויה יחסית לנכס השלם?(חנות)
תודה
ויקטור
לצפיה ב-'דמי מפתח לחנות'
דמי מפתח לחנות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2017 | 00:11
20
הי ויקטור, ערכם של דמי מפתח בכלל ודמי מפתח  לנכס מסחרי בפרט,  נובע מהזכות להנות תקופה ארוכה מתשלום דמי שכירות נמוכים מאוד. לאפשרות להוריש את הזכות הלאה יש השפעה קטנה יחסית. בעיקר נכון הדבר בנכס מסחרי הואיל ולגביו קיים תמיד חשש כי השימוש שנעשה בו יעודכן ברשימת השימושים בחוק שאינם זכאים להנות מדמי שכירות מופחתים (אלא, רק מהגנה מפינוי).
לצפיה ב-'מיסים'
מיסים
07/09/2017 | 10:40
1
23
אני ושני אחיי בעלי דירה שקנינו יחד לפני כ10 שנים, כך שכל אחד בעל שליש דירה. 
לאחרונה אני ואישתי קנינו דירה. 
אילו מיסים, אם בכלל, אצטרך לשלם כשאמכור את השליש שלי? 
לצפיה ב-'מיסים על מכירת חלק בדירה'
מיסים על מכירת חלק בדירה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/09/2017 | 20:18
21
הי, לפי התיאור שלך ככול הנראה לא תדרש לשלם מס שבח על מכירת חלק של שליש בדירה. בכל מקרה כמובן שכדאי לך להתייעץ עם עו"ד ולהציג בפניו באופן מדוייק ומלא את כל הפרטים. שים לב רק שאין לדירה זכויות כלשהן שלא נוצלו עד היום. יתכן שבמהלך השנים אושרה בבנין תב"ע חדשה שהוסיפו זכויות. בדוק את העניין בועדה המקומית לתכנון ובניה. אם יש עוד זכויות אתה עלול להדרש לתשלום גם של מס שבח וגם של היטל השבחה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
05/09/2017 | 09:56
1
16

אני עומד למכור נכס והשקענו בו הרבה כסף בשיפוצים לפני כמה שנים, אבל לא שמרתי את הקבלות. האם אוכל לדרוש ניכוי במס שבח של ההוצאות האלו על בסיס "תצהיר" שלי שאכן הוצאתי אותן?
לצפיה ב-'ניכוי הוצאות במס שבח ללא קבלות'
ניכוי הוצאות במס שבח ללא קבלות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2017 | 11:19
15

הי, הפסיקה הכירה בכך שניתן לבקש ניכוי של הוצאות גם אם אין לך קבלות. יש לעמוד במספר קריטריונים ויש להציג חוו"ד שמאי שתאמוד באופן מקצועי את העלויות שהושקעו בנכס.
אני ממליץ לך להכנס למאמר שכתבתי בנושא זה בקישור הבא: https://goo.gl/TUSTKw

לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
31/08/2017 | 14:39
6
21
יש לנו במשפחה קרקע חקלאית באזור המרכז שהופשרה למגורים לא מזמן ואנחנו עומדים למכור אותה. רציתי לדעת מה צפוי להיות היטל ההשבחה?
לצפיה ב-'היטל השבחה על קרקע חקלאית שהופשרה'
היטל השבחה על קרקע חקלאית שהופשרה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2017 | 17:52
5
19
הדבר הכי טוב זה פשוט לפנות לועדה המקומית לתכנון ובניה ולהזמין שומת היטל השבחה ממנה.

לצפיה ב-'אבל אמרו לי שאם אני מזמין אז צריך לשלם אותה '
אבל אמרו לי שאם אני מזמין אז צריך לשלם אותה
03/09/2017 | 14:31
4
17

ואם לא אז יש ריבית.

לצפיה ב-'ריבית על היטל השבחה'
ריבית על היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 23:22
3
13
הי רונן, חובת התשלום חלה רק בעת מכירת הנכס או הוצאת היתר בניה ולכן עצם הזמנת שומת השבחה לא יוצרת חובת תשלום וגם לא ריבית. ראה בעניין זה גם את פס"ד עת"מ (מרכז) 32231-07-14 ETABLISSEMENT SEMOND נ' ו"מ לתו"ב שרונים.
לצפיה ב-'ואם אני מקבל שומה מהועדה המקומית אני יכול לערער עליה?'
ואם אני מקבל שומה מהועדה המקומית אני יכול לערער עליה?
04/09/2017 | 13:04
2
50

לצפיה ב-'ערעור על היטל השבחה'
ערעור על היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2017 | 13:43
1
16

הי רונן, אפשר כמובן לערער בהתאם להליכים הרגילים בחוק – ע"י מינוי שמאי מכריע או פניה לועדת ערר. חוץ מזה יש הרבה יתרונות בהזמנת שומת ההשבחה מראש עוד לפני מכירה ואני ממליץ על כך.
כדאי לך גם להכנס למאמר שכתבתי בנושא זה (לחץ כאן) ולסרטון עם הסבר מקצועי קצר (לחץ כאן). 

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/09/2017 | 12:55
8
לצפיה ב-'היי גלעד ובהצלחה . שאלה'
היי גלעד ובהצלחה . שאלה
30/08/2017 | 12:58
5
25
ירשנו בית צמוד קרקע בהרצליה ואנחנו רוצים למכור, עוה"ד שלי אמר שנוכל לנצל פטור ולא נדרש לשלם מס שבח בכלל, יש עוד מיסים שאנחנו זכאים לפטור מהם?
לצפיה ב-'מס שבח לבית צמוד קרקע'
מס שבח לבית צמוד קרקע
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2017 | 20:10
4
25
מדובר בבית ישן שיש לו עוד זכויות בניה נוספות שלא נוצלו? אם כן, את בהחלט צפוייה להיות מחוייבת במס שבח, בגין מרכיב זכויות הבניה הנוספות, ויתכן שאפילו בסכום משמעותי!

לצפיה ב-'כן, מדובר בבית ישן '
כן, מדובר בבית ישן
31/08/2017 | 09:05
3
20

שאפשר להרוס ולבנות במקומו וילה חדשה גדולה (אולי אפילו שתי יחידות). לא הבנתי עדין למה צריך לשלם מס שבח – זו דירת מגורים ועוה"ד אמר שיש פטור לדירה.

לצפיה ב-'מס שבח על מכירת בית מגורים עם זכויות בניה נוספות'
מס שבח על מכירת בית מגורים עם זכויות בניה נוספות
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2017 | 17:50
2
16
אכן, לדירה יש פטור ממס שבח (בתנאים מסויימים), אבל, כיוון שיש כאן גם זכויות בניה שלא נוצלו, הן ממוסות במסלול שונה ואין פטור עבורן. כלומר, רשות המיסים תבחן את המחיר העסקה ותעריך כמה מתוך התמורה שולם עבור הבית הקיים וכמה עבור זכויות הבניה. אני מפנה אותך בעניין זה לסעיף 49ז' לחוק מיסוי מקרקעין. 

לצפיה ב-'אז אם נניח אנחנו עומדים למכור את הבית ב- 8 מיליון ₪'
אז אם נניח אנחנו עומדים למכור את הבית ב- 8 מיליון ₪
03/09/2017 | 11:57
1
14

כמה מס נצטרך לשלם?

לצפיה ב-'מס שבח על מכירת בית עם זכויות בניה'
מס שבח על מכירת בית עם זכויות בניה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 23:26
14

אמדן גובה המס שתצטרכו לשלם זה כבר נושא מאוד מורכב ואני מציע לך לפנות אלי בהודעה פרטית אז אסביר לך. בכל מקרה, כדאי לך גם להכנס למאמרים שכתבתי בדיוק בנושא זה בקישורים הבאים: מאמר א' , מאמר ב'
לצפיה ב-'הערכת שמאי לבית חדש '
הערכת שמאי לבית חדש
29/08/2017 | 12:41
1
22
יש לי בית קיים ואני רוצה לקנות שטח ולבנות בית הסבירו לי במשכנתא שאם זה נכס שני אני יכולה לקבל רק חצי סכום מערך השמאות 
אני רוצה לבנות בית 200 מטר במושב קשת איך אוכל לדעת מה תיהיה בערך הערכת שמאי לנכס כזה 
תודה 
לצפיה ב-'קבלת הלוואה לבנית בית חדש'
קבלת הלוואה לבנית בית חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2017 | 13:05
18
הי שירון, נושא גובה ההלוואה שניתן לקבל מהבנקים הוא עניין למו"מ מול כל בנק וניתן גם לקבל יותר מ- 50%. זה תלוי בבנק (ויש גם גופים חוץ בנקאיים), בסוג הלקוח, בגובה הריבית ועוד.
באופן כללי, הבנק אכן יתן לך 50% משווי הנכס - כיוון שהרכישה מתבצעת כיום (נכון?) השמאי של הבנק יבחן את המחיר ואם הוא תואם את המחיר המקובל בשוק, אז גם השומה לבנק צפוייה להיות בסכום הזה (ותקבלי 50% מהסכום). לאחר מכן, כל פעם שתשקיעי כסף בבניה, הבנק יוכל לתת לך עוד.
אני גם מפנה אותך לצפות בסרטון בקישור המצורף שיכול לעזור לך - https://www.youtube.com/watch?v=1nYoZozmXaw

לצפיה ב-'שאלה על מיסוי דירות להשכרה'
שאלה על מיסוי דירות להשכרה
10/08/2017 | 01:04
1
36
יש לי כמה דירות - האם אני יכול להיות בכמה מסלולים שונים ,האם בדירה אחת אני יכול להיות במסלול 10 %
ובדירה אחרת במסלול עם החזר הוצאות?
לצפיה ב-'מיסוי דירת מגורים'
מיסוי דירת מגורים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 00:50
17
הי, אני מציע שתפנה את השאלה לפורום משפטי בנושא מיסוי מקרקעין.
לצפיה ב-'אצטרך שמאי בחולון'
אצטרך שמאי בחולון
17/08/2017 | 10:40
4
26
אצטרך שמאי בחולון של בית קרקע במרכז העיר
אם יש לכם המלצות - אשמח לקבל בפרטי.
וגם מהם סידרי גודל של מחיר שמאות שכזה
ומה עלי לדרוש מהשמאי שיבדוק ויבצע שכן הבית הבנוי מיועד להריסה ולבניה 
מחדש על ידי הקונים.
לצפיה ב-'שמאות לבית צמוד קרקע בחולון'
שמאות לבית צמוד קרקע בחולון
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2017 | 01:09
3
36
הי בילי, מהשאלה שלך אני מבין שאתה עומד למכור את הנכס. לאיזו מטרה את צריך את השמאות? לצורך הערכת שווי השוק? או לצורך מיסוי? (לעניין מס שבח ו/או היטל השבחה).
לצפיה ב-'שווי שוק'
שווי שוק
21/08/2017 | 01:34
2
10
לצפיה ב-'שווי שוק של נכס בחולון (ומס שבח..)'
שווי שוק של נכס בחולון (ומס שבח..)
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2017 | 01:08
1
21
הי בילי,
ראשית, כיוון שאת מדברת על מכירת בית צמוד קרקע ישן (שכולל זכויות בניה נוספות שטרם נוצלו. נכון?), אז יתכן מאוד שיש לך כאן היבט מורכב בעניין מס שבח שכדאי שתהיי מודעת אליו ותתכונני לכך מראש לפני מכירה. אם את רוצה יותר להבין, שלחי לי הודעה אישית ואנסה להסביר לך.
כדאי לך גם להכנס למאמר שכתבתי בנושא זה בקישור המצורף https://goo.gl/jCY23M

בכל אופן לגבי שאלתך בעניין הערכת שווי השוק, לפי מה שאת מתארת מדובר למעשה במגרש, כאשר קונה סביר צפוי להרוס את הבית הישן, נכון? האם מדובר במגרש "סטנדרטי" באזור? כלומר בנכס הומוגני בשטח מקובל עם זכויות בניה כמו יתר המגרשים בסביבה הקרובה? אם זה המצב, וכל המטרה שלך היא לדעת את "שווי השוק", לא הייתי משקיע כסף בקבלת חוו"ד שמאי מקצועית (שצפוייה לעלות כמה אלפי ש"ח), אלא, מסתפק בתשאול והצלבת מידע ממספר מתווכים שפעילים באזור, בודק ביד2, באתר רשות המיסים וכו' ואז מבקש 10%-15% יותר ורואה לאן המו"מ עם קונים פוטנציאלים מתפתח...
לצפיה ב-'כל מה שכתבת נכון'
כל מה שכתבת נכון
22/08/2017 | 12:25
8
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
13/08/2017 | 12:00
17

אנו מברכים את גלעד המאירי עם כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'שמאות דירה'
שמאות דירה
26/07/2017 | 15:07
30
קיבלנו דירה בירושה ומעונינים לקבוע את שוויה האם לפנות למשרד קטו שהבעלים מבצע השמאות או למשרד גדול שאחד השכירים מבצע השמאות והבדלי העלות הם גדולים
לצפיה ב-'יחידת דיור או קראוון'
יחידת דיור או קראוון
23/07/2017 | 21:47
20
שלום אני מעוניינת לקנות קרקע ולשים עליו יחידת דיור או קראוון.
נציג מטעם רשות מקרקעי ישראל אמר לי שאי אפשר לעשות זאת (גם במכרז לבניית קרקע למגורים).
אם כך הדבר באיזה דרך אפשר בסופו של דבר להניח קראוון או יחידת דיור על קרקע?

מנהל/ת הפורום

אודות:
גלעד המאירי, שמאי מקרקעין, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (B.A) תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) בוגר לימודי תעודה באיכות הסביבה (Dip.) בעל ותק מקצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גלעד המאירי- מנהל פורום שמאות מקרקעין
מנהל הפורום גלעד המאירי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו