לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
37813,781 עוקבים אודות עסקים

פורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שמאות מקרקעין

הפורום מתרכז בנושאים הבאים - תכנון ובניה: איחוד וחלוקה, טבלאות איזון, שינוי יעוד קרקע, שימוש חורג והקלות. מיסוי נדל"ן: היטלי השבחה, מס שבח, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. תביעות: פיצויי הפקעות, ירידת ערך (לפי סע' 197). הערכות שווי לבנקים ועוד. מנהל הפורום, גלעד המאירי, כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין בעל ותק של למעלה מ-20 שנים, מרצה ומרכז אקדמי בבית הספר למנהל עסקים באונ' "בר-אילן" בקורס להשקעות, יזמות וניהול נדל"ן, במסלול תואר שני M.B.A לרואי חשבון. גלעד המאירי משמש כמנכ"ל קבוצת אהוד המאירי ושות' שנוסדה בשנת 1971 ונמנית על אחת מפירמות שמאות המקרקעין ויעוץ הנדל"ן הותיקות והמובילות בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה עוסק בנדל"ן בכלל ושמאות מקרקעין בפרט וכולל מאמרים, סרטונים ותכנים רבים לטובת הציבור הרחב. אנו עושים מאמץ לתת מידע רלבנטי ומדוייק, ככול שניתן, במגבלות הנובעות מהפלטפורמה. יחד עם זאת, אין במידע שבמאמרים, בסרטונים, בשיחות, בקישורים וכו' או בכל חלק מהם כדי להוות ייעוץ משפטי או ייעוץ אחר או המלצה או חוות דעת מכל סוג שהוא. הפורום ומנהליו אינם נושאים באחריות כלשהי בכל הקשור למידע המתפרסם בפורום, תוכנו, נכונותו, אמינותו, דיוקו, שלמותו, תאימותו, עדכנותו, משמעויותיו והשלכותיו. האחריות בעשיית שימוש במידע המצוי בפורום, בכל חלק ממנו, היא על המשתמש בלבד ועליו לקבל עצה מקצועית מגורם מוסמך לפני נקיטה בכל פעולה או מחדל המסתמכים על המצוי בפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'איך להמנע מ"מוקש" של דיירות מוגנת בעת רכישת נכס'
איך להמנע מ"מוקש" של דיירות מוגנת בעת רכישת נכס
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2019 | 16:51
75
לצפיה ב-'מהו "הטיעון המנצח" שיכול להפחית עד 25% מהיטל ההשבחה?'
מהו "הטיעון המנצח" שיכול להפחית עד 25% מהיטל ההשבחה?
07/05/2019 | 15:17
10

שלום לכל הגולשים,

פעמים רבות יזמים ובעלי נכסים מגישים בקשה להיתר בניה הכוללת גם הקלות לתוספת זכויות בניה.
כמובן שבקשה זו גוררת דרישה לתשלום היטל השבחה. כולם יודעים שניתן לערער על ההיטל, אבל מעטים מכירים את "הטיעון המנצח" שבחרתי להציג במאמר הפותח - טיעון מאוד פשוט והגיוני שיכול בקלות להפחית עד 25% מגובה ההיטל.
כדאי לקרוא בעיון, המידע הזה יכול לחסוך לך הרבה מאוד כסף!

להמשך המאמר לחץ כאן

לצפיה ב-'מגזין מקצועי חודשי מעניין בנושא נדל"ן - שכדאי להיכנס ולקרוא'
מגזין מקצועי חודשי מעניין בנושא נדל"ן - שכדאי להיכנס ולקרוא
( לעמוד שלי בתפוז )
01/05/2019 | 17:01
5
אני מזמין את כולכם להיכנס ולקרוא את המגזין המקצועי החודשי שלי בנושא נדל"ן.
המגזין כולל מאמרים, טיפים, והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן כדאי שידע ויכיר.

לצפיה ב-'קבלת תוספת זכויות בניה נוספות בתכנית '
קבלת תוספת זכויות בניה נוספות בתכנית
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2019 | 12:49
8
שלום לכל הגולשים כחלק מפעילות יזמית נערכות תכניות בניו עיר חדשות שכוללת מתחמים לאיחוד וחלוקה מחדש. במסגרת זו נערכת 'טבלת הקצאות ואיזון' ע"י שמאי מקרקעין, בה נקבע שווי הקרקעות של כל הבעלים במתחם, ובהתאם ליחס שבין השוויים נקבע אילו מגרשים יוקצו להם בתכנית החדשה.
בעבר, פירטנו את חשיבות בדיקתן של הטבלאות ע"י שמאי מקרקעין מומחה, הואיל ועשויים להיות אספקטים רבים המשפיעים על היקף ההקצאה ורק ניתוח מעמיק ויסודי יוכל למקסם את התמורה שתתקבל במסגרת חלוקת המגרשים.

וזה נושא המאמר הפותח:
במאמר זה נתמקד בשלב התכנון הראשוני בו רק מסומנים מתחמי איחוד וחלוקה, לפני שנערכות טבלאות ההקצאה.
על אף שמדובר בעבודה הנעשית ע"י אדריכל - בעל קרקע ויזם מתוחכם יכול וצריך להתערב כבר בשלב זה על מנת למקסם את הרווח שיפיק מהקרקע.

לצפיה ב-'הקו האדום מחוץ לת"א'
הקו האדום מחוץ לת"א
09/04/2019 | 16:01
4
שאלת תם (אולי מי שיודע מנסיון העבר בירושלים)
לדעתי, הקו האדום לא באמת יעלה בצורה דרסטית מחירים של דירות מסביב לתל אביב אלא של דירות בתל אביב עצמה לא?
הרי מרכזי התעסוקה לא נמצאים ליד מרכזי המגורים והבילוי (אולי רוטשילד זה ההבדל היחיד אבל זה בעיקר לבנקים ועו"ד).
כלומר איזו סיבה תהיה לאנשים נניח שגרים על ג'בוטיסנקי ברמת גן להשתמש בקו האדום יום יום (נניח במקום רכב)? אין להם מה לחפש במרכז ת"א בכל בוקר.
ונניח שהם רוצים לצאת בערב. הרי הרכבת לא תפעל כל הלילה. וגם אז - קו רכבת ליציאה בערב יעלה נכס דירה ברמת גן?
אם כבר מי שגר בתל אביב יוכל סופית לוותר על רכב כי יוכל לנסוע למרכזי התעסוקה בלי רכב. שרונה. מגדלי אלון (רמת החייל בעתיד).
לא?
שואל מנקודת מבט של משיקע נדלן או רוכש נדלן למגורים. מחפש סביב הקו האדום ולא בטוח למה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2019 | 10:52
19

המגזין כולל מאמרים , טיפים , והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן כדאי שידע ויכיר .

לקריאת המגזין  יש ללחוץ  על הקישור המצור...

לצפיה ב-'איך אפשר להקטין את מס השבח? '
איך אפשר להקטין את מס השבח?
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2019 | 10:15
12
שלום לכל הגולשים בעלי בתים פרטיים ישנים שעומדים לפני מכירה, צפויים בד"כ לתשלום מיסים גבוה יחסית.
אחת השאלות שאני נשאל לעתים תכופות היא, איך אפשר להקטין את מס השבח?
ובכן, יש שיטות רבות, אבל התשובה העקרונית היא: בזהירות ובחוכמה.
וזה נושא המאמר הפותח:
כידוע, במכירת בית מגורים שכולל גם זכויות בניה שטרם נוצלו, ניתן לקבל פטור (או מס מוטב) רק על מרכיב 'דירת המגורים המזכה', בעוד שזכויות הבניה שטרם נוצלו – חייבות במס מלא. פעמים רבות פונים אלינו בעלי בתים, לפני המכירה, להתייעץ אם כדאי לחכות עם המכירה, קודם כל לבנות ולהשלים את כל זכויות הבניה וכך לזכות בפטור כמעט מלא ממס שבח. על פניו קיים הגיון כלכלי להשלים את זכויות הבניה ולזכות בפטור מלא או מס מוטב, אבל... כפי שנציג להלן,מתוך נסיוננו בשטח בפועל, הדבר מורכב יותר וקיימים מספר שיקולים קריטיים שיש לבדוק כדי להגיע באמת למס מינימלי ולתוצאה הכלכלית הנכונה.

( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2019 | 08:46
7
המגזין כולל מאמרים , טיפים , והרבה רעיונות מוצלחים שכל מי שעוסק בנדל"ן כדאי שידע ויכיר .

לצפיה ב-'1.הסבת נכס משרד בקומת קרקע לדירה 2. פיצוי לדייר עם גג'
1.הסבת נכס משרד בקומת קרקע לדירה 2. פיצוי לדייר עם גג
27/02/2019 | 12:19
22
שלום , 
1. האם נכס בתל אביב בקומת קרקע המוגדר בטאבו כמשרד זכאי בהליך תמא 38.2 לדירה ?  האם נדרש להכשירו לכך ואם כן מה העלות המוערכת לבעל הנכס , אשמח לקבל הערכת אצבע גסה , שטח 25 מ"ר ( יש חלונות נקודות חשמל ואינסטלציה ) , יכול לתפקד כיחידת מגורים , ברובע 4 .

2. מה הפיצוי , כיצד נקבע האם על פי שווי למ"ר באזור ,לדייר בקומה אחרונה שבבעלותו חלק מהגג . - בבניין שמיועד לתמ"א 38.2

הרבה תודה
לצפיה ב-'טעות בקומה בנסח טאבו'
טעות בקומה בנסח טאבו
25/02/2019 | 11:31
20
אנחנו לפני רכישת דירה בקומה 19. הדירה רשומה בטאבו בטעות בקומה 20.
כל שאר הפרטים נכונים. האם ניתן לתקן וכמה זמן זה לוקח?
לצפיה ב-'מחפשת שמאי/ת בחולון'
מחפשת שמאי/ת בחולון
23/02/2019 | 15:53
6
מחפשת שמאי/ת המכיר ומתמצא בחולון
צרו קשר בפרטי
לצפיה ב-'רכישת בית בנתניה'
רכישת בית בנתניה
19/02/2019 | 19:40
10
שלום
אני מקווה שזה המקום הנכון
לאילו שמכירים את נתניה , אני מעוניין לרכוש דירה בבניין חדש של 28 קומות. הבניין נמצא על רחוב בן גוריון , רעש רכבים לא ממש מרתיע אותי אבל רציתי לשאול לגבי ירידת ערך עתידית. האיזור גם יתפתח בשנים הקרובות עם תכנון מרינה ומלונות באיזור

תודה למגיבים
לצפיה ב-'הערכת ירידת ערך בחניה'
הערכת ירידת ערך בחניה
19/02/2019 | 00:46
19
שלום,
קבלן מכר לי חניה פרטית תת קרקעית בה מוצבת עמדת כיבוי אש בניגוד להיתר החתום בעירייה (רכב שחונה חייב לחסום את העמדה), ומסרב להזיזה בכל תוקף. החניה ממוקמת כ-5 מטר מהכניסה לבניין, בעוד שהוצעה לי חניה חלופית תקנית הממוקמת באותו חניון, כ-60 מ' מהכניסה (קרובה לכניסה של בניין רחוק יותר).
האם חלה ירידת ערך כתוצאה מתוספת המרחק (כלל החניות המשוייכות לבניין ממוקמות עד 10 מ' מהכניסה), ואם כן, בכמה היא מוערכת?
האם ישנה ירידת ערך בחניה המקורית, במידה והמצב לא יתוקן?
איזו חניה פחות תפגע בסחירות הדירה בעת מכירה?
תודה!
לצפיה ב-'סרט חדש 'איפה ביתי?' קטע – רק אלוהים יכול להושיע את האנושות '
סרט חדש 'איפה ביתי?' קטע – רק אלוהים יכול להושיע את האנושות
13/02/2019 | 06:24
7
מדוע קיים סבל בחיי אנוש? רבים מתחבטים ומתלבטים בנושא, אך לא מוצאים את התשובה. ווניה ומשפחתה חווים שינוי בלתי צפוי בנסיבות חייהם, וחווים במלוא הכוח את התהפוכות שביחסים אנושיים. בסופו של דבר, מתוך דברי האל הכול יכול הם מוצאים את הגורם המרכזי לסבל בחיים האנושיים, והם לומדים להבין כיצד להשליך מעליהם את הכאב ולזכות באושר אמיתי. הקטע הנפלא הבא: ""רק אלוהים יכול להושיע את האנושות ולשחררנו מכאב"", מתוך הסרט המשיחי ""איפה
https://www.youtube.com/watch?v=KSKX1xg4a0M
לצפיה ב-' איך אפשר להקטין את היטל ההשבחה מראש? '
איך אפשר להקטין את היטל ההשבחה מראש?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2019 | 14:16
153
 שלום לכל הגולשים  חיסכון בעלויות המיסוי הוא מעניינו של כל יזם ובעל קרקע.
 אחת השאלות שאני נשאל לעתים תכופות היא, איך אפשר להקטין את היטל 
 ההשבחה מראש?
 ובכן, התשובה הנכונה היא: בזהירות ובחוכמה.
 במאמר זה נציין מספר 'מוקשים' אליהם כדאי לשים לב כיזם / בעל קרקע, בעת הכנת תב"ע חדשה ונפרט כמה היבטים חשובים שכדאי לקחת בחשבון כבר בשלב התכנון,  כך שיווצר בעתיד היטל השבחה מינימלי.

( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2019 | 12:14
12

לקריאת המגזין  יש ללחוץ  על הקישור המצורף...

לצפיה ב-'לא מובן ...??'
לא מובן ...??
19/01/2019 | 19:06
13
האם מותר להשכיר לדיירים מרתף בית שבבעלותי , כמובן עם כניסה נפרדת בגודל של 100 מ' מרובע כמובן עם כל האמצעים הדרושים : שרותים , מטבח וכו' .
מהם החוקים האקטואלים להיום ?
לצפיה ב-'עוד רעיון איך לשלם פחות מס שבח...'
עוד רעיון איך לשלם פחות מס שבח...
( לעמוד שלי בתפוז )
13/01/2019 | 13:14
22
שלום לכל הגולשים אני מצרף לכם מאמר מקצועי איך לשלם פחות מס שבח...
כאשר מוכרים רק חלק מנכס שבעבר נרכש בשלמות, יש כמה אפשרויות לחשב את מס השבח שמוטל על המוכר. אבל, רק דרך אחת תביא למינימום מס ובעניין שכזה ניתן  ע"י בית המשפט העליון פסק דין מחייב שישום נכון שלו יכול לחסוך לנישום הרבה כסף!     

לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:10
6

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

( לעמוד שלי בתפוז )
02/01/2019 | 20:08
11

מנהל/ת הפורום

אודות:
גלעד המאירי, שמאי מקרקעין, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (B.A) תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) בוגר לימודי תעודה באיכות הסביבה (Dip.) בעל ותק מקצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

גלעד המאירי- מנהל פורום שמאות מקרקעין
מנהל הפורום גלעד המאירי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה