לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
48774,877 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום פוריות הגבר

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 
 
שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:
 
- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.
 
כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.
 
המשך גלישה מהנה ו... פורה.
 
שלכם,
 
פשה
 
 
המשך >>

לצפיה ב-'אזוספרמיה'
אזוספרמיה
05/05/2017 | 17:40
6
150
שלום רב,
אני ובת זוגי מנסים להיכנס להריון.
שתי בדיקות זרע שעברתי הצביעו על אזוספרמיה. לא נצפו תאי זרע במשקע לאחר סירכוז ובטיפות.
בעקבות כך הופניתי לבדיקות פרופיל הורמון-אנדו בדם, לאולטרה סאונד אשכים ולבדיקות גנטיות. בבדיקות הדם נמצאה רמה  גבוהה של FSH (18.5). האולטרה סאונד יצא תקין פרט לוריקוצלה דרגה 1 עם היפוך קל של זרימה באחד האשכים.
עוד אין לי את תוצאות הבדיקות הגנטיות (קריוטיפ וכרומוזום Y). כמו כן, נבדקתי לנשאות סיסטיק פיברוזיס בעבר, והתוצאה הייתה שלילית.
 
מה הצעדים הבאים מבחינתי? האם לעשות ביופסיה של האשך? חיפוש אינטנסיבי של תאי זרע? טיפול אחר?
מהן המשמעויות של תוצאה חיובית באחת או יותר מהבדיקות הגנטיות?
האם יש למישהו המלצה על רופא מטפל ו\או מרפאה באיזור חיפה?
לצפיה ב-'אזוספרמיה'
אזוספרמיה
08/05/2017 | 11:45
4
119

שלום רב.
 
ראשית, הדבר החשוב ביותר - התייעץ עם הרופא המטפל שלך. הוא מכיר את המקרה שלכם בצורה הטובה ביותר והתמונה שיש לו רחבה בהרבה ממה שיהיה לכל אחד אחר. עם זאת, ודאי שלא יזיק גם לקבל חוו"ד נוספת מרופא אורולוג אחר.

כעת, בעניין הצעדים הבאים. מקרים רבים של אזוספרמיה הם בעצם, מה שנקרא "אזוספרמיה וירטואלית", כלומר ישנו ייצור של תאי זרע, אבל הוא כל כך מזערי שבדיקת המעבדה לא מגלה אותו או שהוא לא מגיע כלל לזרמה. במקרים כאלה, סביר שהרופא ימליץ על ביופסיה של האשך. עם זאת, לעתים, בטרם ההפניה לביופסיה, הרופא יפנה לחיפוש מורחב של תאי זרע, שבמהלכו תיסרק הדגימה במלואה בנסיון לאתר תאי זרע בודדים. השיטה לא מקובלת על כל הרופאים, אך נכון לעכשיו חסכה ללא מעט מטופלים את הניתוח.
 
לגבי תוצאות הבדיקות הגנטיות כפי שציינת אותן, בדיקת קריוטיפ נותנת תשובה לגבי מספר הכרומוזומים וכאשר מדובר באזוספרמיה, בודקים האם קיים עתק נוסף של כרומוזום X, מה שידוע בתור תסמונת קליינפלטר. בדיקה גנטית חשובה נוספת היא בדיקת חסרים בכרומוזום Y, שנמצאו קשורים לירידה בייצור הזרע עד לרמה של אזוספרמיה. לצערי, בשני המצבים האלה לא קיים טיפול שיכול לשפר את המצב והפתרון בד"כ מתמקד, כפי שציינתי במציאת אותם תאי הזרע הבודדים שהגוף עשוי לייצר.
 
לגבי רופא - אשמח אם גולשי הפורום יוכלו לסייע.
 
לצפיה ב-'תוצאות חדשות ועדכון'
תוצאות חדשות ועדכון
04/06/2017 | 22:08
3
79
שלום שוב,
תודה רבה על המידע והתשובות.
 
ביצעתי חיפוש מורחב לתאי זרע, שגם בו לא התגלו כלל תאי זרע. עם זאת, הציטולוגיה בבדיקה הייתה חיובית לתאי דם לבנים ואדומים ובתרבית הזירמה נמצא החיידק אוראפלסמה אוראליטיקום. המליצו לי על טיפול אנטיביוטי ועל בדיקת טרנס רקטל אולטרסאונד.
 
מה בדיוק החיידק הזה והאם הוא יכול להיות המקור לבעיותיי?
מה זו בדיקת טרנס רקטל אולטרסאונד?
 
תודה
לצפיה ב-'אוראפלסמה'
אוראפלסמה
12/06/2017 | 15:39
2
62
שלום.
האוראפלסמה הוא חיידק שנמצא אצל רוב האוכלוסיה הבוגרת וברובם המוחלט של המקרים לא גורם לשום תופעות לואי. כשהוא מתפרץ בכל זאת, אחת מתופעות הלוואי יכולה להיות חסימה בצינוריות יתרת האשך וכתוצאה מכך, אזוספרמיה חסימתית. במקרה שלך ישנם סימנים לדלקת ולכן הטיפול האנטיביוטי מתבקש בכל מקרה, גם אם האוראפלסמה היא לא הגורם לאזוספרמיה.
בדיקת האולטרסאונד הטרנס-רקטלית היא בעצם אולטרסאונד של הערמונית - סביר להניח שהיו ממצאים שהצביעו על הצורך לכך (אוראפלסמה יכולה לגרום גם לדלקת בערמונית).
 
לצפיה ב-'תודה ושאלה'
תודה ושאלה
01/07/2017 | 18:50
1
39
לצערי האורולוג שלי נתן חוות דעת סותרת. לטענתו האוראפלסמה הוא חידק הנפוץ גם בקרב גברים עם ספירת זרע תקינה, ולכן נוכחותו אינה מצביעה על דבר. המלצתו, בניגוד להמלצת המכון של ברטוב ולהמלצתך, הייתה לא ליטול את האנטיביוטיקה ולא לבצע את בדיקת האולטראסאונד הטרנס-רקטלית.
 
האם לדעתך הוא מפספס משהו? אילו סימנים לדלקת יש במקרה שלי מלבד נוכחות החיידקים?
לצפיה ב-'אוראפלסמה וטיפול אנטיביוטי'
אוראפלסמה וטיפול אנטיביוטי
06/07/2017 | 22:35
30
שלום.
 
ראשית וכפי שציינתי בתשובות הקודמות שלי, הכתובת הכי מהימנה לפניה היא הרופא המטפל שלך שמכיר את המקרה שלך טוב יותר מכל אחד אחר. נכון, רפואה היא לא מתמטיקה ובהחלט ייתכנו דעות שונות (לשם כך קיימים גם הפורומים), וודאי שמותר לשאול את הרופא לגבי טיפול אחר שהוא לאו דווקא המליץ עליו. אך בסופו של יום, המילה הסופית היא של הרופא, כיוון שהוא זה שנוטל את האחריות על תוצאות הטיפול. למיטב הבנתי, הייעוץ שכתבת עליו בהודעה הקודמת הגיע ממעבדת ברטוב ולא מהרופא שלך ולכן היא יותר בגדר הצעה או עצה ולא ייעוץ רפואי (כמו בכל פורום מקצועי באינטרנט, כולל פורום זה).
 
לגבי אוראפלסמה, כאמור, מרבית האוכלוסיה הבוגרת בעולם נושאת את החיידק ללא תופעות לואי כלשהן. נראה שלא היא שגרמה לתמונה הקלינית כפי שהאורולוג רואה אותה ולכן הוא לא המליץ על הטיפולים הנידונים.
 
ולסיכום - כמובן בגדר "עצה" - אם הופנית לחיפוש תאי זרע נדירים ע"י רופא, כנראה שהיה לו יסוד להניח כי יש סיכוי למצוא אותם. אל תתייאש והתיעץ עם הרופא לגבי האפשרות לביצוע חיפוש נוסף טרם הניתוח.
 
בהצלחה!
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'רופא מומלץ בחיפה'
רופא מומלץ בחיפה
21/05/2017 | 21:08
62
בחיפה ד״ר רענן טל מקבל בבית חולים רמב״ם,
מומלץ להתייעץ איתו ואם צריך לעבור אצלו כל פרוצדורה שתתבקש.
הוא נחשב בין המובילים בתחום ומאוד מאוד נחמד.
 
 
לצפיה ב-'מספר שאלות'
מספר שאלות
01/05/2017 | 11:48
3
109
אנחנו בטיפולים של הפריה חוץ גופית עקב בעיית זרע וילדתנו היקרה היא תוצאה של טיפול כזה ועכשיו אנחנו מנסים שוב.
החלטנו לנסות במקביל "לתקוף" את בעיית הזרע עצמה. התעוררו מס' שאלות:
1. טיפול טבעי - קראתי שלעיסת גת משפרת את איכות הזרע שזו עיקר הבעיה אצלנו אם כי גם פרמטרים אחרים חלשים. קראתי שהיה מחקר בבריטניה שהוכיח את זה. האם זה נבדק ואכן זה משפר את איכות הזרע? האם מישהו בפורום ניסה זאת? ומה לגבי תרכובות צמחים אחרות?
2. בדיקות שעשינו בעבר - בדיקת דם הורמונלית ואולטרסאונד לא העלו ממצאים מיוחדים. מה עוד ניתן לעשות כדי לברר מה מקור הבעיה?
3. נשמח לקבל המלצה לרופא באיזור המרכז (עדיף שעובד עם כללית/כללית מושלם) לצורך בדיקות נוספות כדי להבין מה עוד אפשר לעשות.
תודה!
לצפיה ב-'טיפולים "טבעיים" לשיפור איכות הזרע'
טיפולים "טבעיים" לשיפור איכות הזרע
04/05/2017 | 12:43
1
148
שלום.
ראשית, ספציפית בעניין הגת. עיון מהיר של 5 דקות בספרות הרפואית העלה תוצאות הפוכות לחלוטין לאותו "מחקר" כביכול. מצ"ב מספר קישורים:
 
"צריכת גת פוגעת בפוריות הגבר (ואגב גם בעובר אצל נשים הצורכות אותו)"
 
"ריכוזים גבוהים של גת פוגעים בייצור הזרע וברמת הטסטוסטרון"
 
"ישנו קשר בין צריכה ממושכת של גת לפרמטרים אבנורמליים של הזרע"
 
בנימה אישית, לא הייתי ממהר להסתמך על "מחקרים" שמתפרסמים ברשתות החברתיות. כנ"ל לגבי תחליפים "טבעיים" להליכים רפואיים. באופן כללי, אין מניעה לשימוש בהם, אך רק במקביל ולא במקום טיפול רפואי קונבנציונלי. 
 
לגבי מציאת מקור הבעיה, יהיה לי קשה לסייע בעניין, כיוון שלא פירטת מהי אותה "בעיית זרע". אשמח למעט יותר מידע בנושא (אפשר גם בהודעה פרטית).
 
המלצה לרופא - אודה אם מי מגולשי הפורום יוכל לסייע בהמלצה. 
 
שיהיה בהצלחה!
 
לצפיה ב-'תודה. שלחתי מסר בפרטי.'
תודה. שלחתי מסר בפרטי.
05/05/2017 | 18:30
44
אשמח מקוראים בפורום על המלצה לרופא, עדיף שעובד עם הכללית...
לצפיה ב-'דיקור סיני עזר לי'
דיקור סיני עזר לי
23/05/2017 | 14:50
65
שלום, היתה לי גם כן בעיה עם כמה ספירת הזרע (בעיקר מורפולוגיה). ניגשתי לרופא שלא כל כך ידע איך לעזור משום שלא נימצאה אצלי כל בעיה גופנית. הייתי מאוד מתוסכל. אז חיפשתי איך לטפל בדרכים אחרות והגעתי במקרה לקרוא על דיקור סיני לשיפור איכות הזרע. אני חייב להודות שממש לא האמנתי בזה והפתעתי הגדולה, הטיפול שעברתי אצל רונן שיפר את הבעיה, והיום יש לי את בן בן השנה וחצי. ממליץ עליו בחוםגם כן כמטפל. הוא היה קשוב וסבלני ותמיד ענה לשאלות שלי.
 
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש '
כניסת מנהל חדש
26/04/2017 | 12:20
52

אנו שמחים לבשר על כניסתו של ד"ר פבל איציקסון לניהול הפורום.
באותה הזדמנות, נאחל לו ולכם הגולשים המון הצלחה!
 
המשך גלישה נעימה 
 
לצפיה ב-'הפתיע אותי שאין כאן שום דיון על תזונה'
הפתיע אותי שאין כאן שום דיון על תזונה
20/04/2017 | 13:49
14
92
הרי ידוע שיש אלמנטים של תזונה, סתם מאכלים רגילי ולא תוספים מלאכותיים, שיכולים לעזור לגוף לייצר זרע איכותי למשל. יכול להיות שהרופאים לא יודעים כלום על זה לכן מפנים אותנו ישר לטיפולי הפריה תרופתיים? אוכל לתת דוגמאות של מאכלים למי שמעוניין.
לצפיה ב-'תזונה ופוריות הגבר'
תזונה ופוריות הגבר
26/04/2017 | 21:13
13
141
שלום.
נושא השפעת התזונה על פוריות הינו נושא מדובר למדי, אך עד היום לא קיים בו קונצנזוס. אם באפשרותך לשתף עמנו מאמרים מדעיים המצביעים על קשר בין סוג מסוים של מזון לשיפור באיכות הזרע בפרט ובפוריות בכלל, זאו תהיה תרומה משמעותית מאוד לפורום ואני בהחלט מברך על כך. 
לצפיה ב-'יש מיגוון מחקרים ומאמרים בנושא. הנה קצת'
יש מיגוון מחקרים ומאמרים בנושא. הנה קצת
27/04/2017 | 07:44
12
59
הנה דוגמאות למי שיש סבלנות לקרוא :
1.16 Conclusion This review concludes that uncontrollable intake of phytoestogen could lead to oligospermia (low sperm count) and azoospermia (no sperm at all) which is a complicated medical condition that is mostly responsible for childlessness caused by males and responsible for marital issues. The damage caused by phytoestrogens does not have symptoms and cannot be known without proper medical screening.
Link:
 

STUDY QUESTION
Is adherence to the Mediterranean diet (MedDiet) associated with better semen quality in men of subfertile couples attempting fertility?
SUMMARY ANSWER
Greater adherence to the MedDiet, as assessed through the validated Mediterranean diet score (MedDietScore), was significantly associated with higher sperm concentration, total sperm count and sperm motility.
 
Diabetes Mellitus, Testicular Damages and Seafood: A Curious Relationship.
 
 
לצפיה ב-'מאמרים בנושא תזונה ופוריות הגבר'
מאמרים בנושא תזונה ופוריות הגבר
27/04/2017 | 10:43
11
97
ראשית, תודה רבה על השיתוף.
הבא נתמצת את המאמרים לטובת גולשי הפורום.
 
המאמר הראשון הוא בעצם סקירה המדברת על השפעת אסטרוגנים ממקור צמחי על התפתחות מערכות הרביה ועל הפוריות. על רגל אחת - האסטרוגנים הם ההורמונים ה"נקביים" שקיימים גם בבעלי חיים וגם בצמחים. מי שצורך מזונות עשירים באסטרוגנים ממקור צמחי (פיטואסטרוגנים), שהמפורסם מביניהם הוא סויה, מעלה את ריכוז האסטרוגנים ואת רמת פעילותם בגוף. כיוון שהמאזן ההורמונלי הקיים בגופנו הוא מאוד עדין ויש מערכת גומלין מאוד הדוקה בין ההורמונים השונים, הרי שלהעלתו המלאכותית של אחד מהם ודאי תהיה השפעה על השאר. עם זאת, הסקירה, לצערי לא עומדת בקריטריונים של מאמר מדעי, בייחוד לאור העובדה שרובה ככולה מתרכזת בהשפעת הפיטואסטרוגנים על ההתפתחות העוברית ואף מודה שמעט מאוד מחקר נעשה בזכרים בוגרים ועדיין איכשהו המסקנה הסופית שלה היא שפיטואסטרוגנים יכולים לגרום לאזוספרמיה (מחסור מוחלט של תאי זרע). לפיכך, לא הייתי מתייחס לסקירה זו כמקור מהימן. עם זאת, בהחלט הייתי נמנע מצריכה בלתי מבוקרת של פיטואסטרוגנים - אך בעצם, הדבר תקף לגבי עוד המון דברים שאנחנו מכניסים לגוף.
 
המאמר השני מדבר על השפעתה החיובית של דיאטה ים-תיכונית (ריבוי אכילת ירקות, החלפת חמאה בשמן זית, שימוש בתבלינים במקום מלח) על פרמטרים שונים של איכות הזרע. מצד אחד, המחקר מראה שאצל גברים אשר מקפידים על הדיאטה הים-תיכונית, נתוני הזרע היו טובים בצורה משמעותית לעומת כאלה שלא. מצד שני, כותבי המאמר מודים שלא ניתן לקבוע סיבתיות (causality) בין הדיאטה לפרמטרים של הזרע. אוסיף ואומר כי בסבירות גבוהה, אלה שמקפידים על תזונה בריאה מקפידים גם על אורח חיים בריא יותר ולכן סביר שפרמטרים רפואיים שונים שלהם יהיו טובים יותר ביחס לאוכלוסיה שאינה מקפידה.
 
המאמר השלישי, שגם הוא בעצם סקירה, עוסק ביכולת של מזונות נוגדי חמצון (מאכלי ים במקרה הזה) לסתור את השפעתה המזיקה של הסכרת על פוריות הגבר. מבלי להיכנס לביוכימיה של התא, אומר שלחומרים נוגדי חמצון בהחלט עשויה להיות השפעה במיתון הנזק הנגרם על ידי הסכרת. עם זאת, על אף שישנם מגוון מזונות עשירים בחומרים נוגדי חמצון, ומאכלי הים ביניהם, עד כה לא הוכחה יעילותם בגוף חי (in vivo) ומשרד הבריאות האמריקאי אף אוסר לפרסם מזונות אלה כמזונות "בריאים". כמו במאמר הקודם, גם כאן מצוין בפירוש שלאורח חיים בריא כללי השפעה חיובית על הפוריות.
 
לסיכום - הנוסחה לשיפור מצב הזרע כנראה נעוצה בדבר פשוט שכולנו מנסים ולא כולנו מצליחים בו - אורח חיים בריא. הפסקת עישון, צמצום בצריכת אלכוהול, סוכרים ונתרן, אכילת מגוון ירקות ושמירה על תזונה מאוזנת וכושר גופני יעשו פלאות בגופנו ועל הדרך, ככל הנראה  - גם בפוריות שלנו.
 
בהצלחה!
 
 
לצפיה ב-'לד"ר פבל הנכבד'
לד"ר פבל הנכבד
27/04/2017 | 11:00
2
77
האם לגבר עם בעיית פוריות היית ממליץ קודם כל בחינה מדוקדקת של התזונה ואורח החיים שלו לפני התחלת טיפולים, בכוונה להעלות את איכות וכמות הזרע? והאם היית ממליץ בפניו על שינוי בהרגלי חיים לפני התחלת טיפולים? או שאין טעם לנסות להגיע לתוצאות בדרך טבעית וזולה יחסית כמו שינוי הרגלים?
לצפיה ב-'אורח חיים בריא ופוריות הגבר'
אורח חיים בריא ופוריות הגבר
29/04/2017 | 22:13
1
170
שאלה מצוינת!
 
ראשית, אשאל אותך - האם אתה בעצמך לא היית ממליץ למישהו על אורח חיים בריא, בלי קשר לבעית פוריות?
 
שנית, כן, בעיניי יש מקום להתייחס לאורח החיים כאשר חוקרים הרקע לאי הפוריות ואני גם מאמין שרופאים עושים זאת. דוגמא - מס' מחקרים הראו שקנאביס פוגע בתפקוד הזרע. אז אם יש לך בעית פוריות ואתה מעשן, כדאי שתשקול להפסיק. אם אתה בעודף משקל, המאזן ההורמונלי שלך עשוי להיות מופר וייצור הזרע ייפגע - כדאי שתוריד במשקל. עם זאת, חייבים לקחת בחשבון שאין בכוחו של אורח חיים בריא לרפא מחלות. לא אשכים טמירים, לא בעיות גנטיות ולא חשיפה לחומרים מסרטנים או טוקסיים.
 
שלישית - זוג הסובל מבעית פוריות רוצה תוצאות - הוא רוצה לחבק תינוק. שינוי הרגלים הוא דבר שקשה הן לביצוע, הן להתמדה והן למעקב על ידי רופא. לפיכך, למעט אולי מקרים בודדים, הוא לא יוכל להחליף טיפול שהוכח מדעית כיעיל ובטוח - גם אם הטיפול כולל פעולות לא נעימות למטופל ובעיקר למטופלת. לכן, שינוי באורח החיים לא יכול לבוא במקום טיפול רפואי, אבל טוב יעשה הרופא אם במקביל יתן את דעתו על הרגלים שאולי כדאי לשנות.
לצפיה ב-'נוטה להסכים איתך אבל... '
נוטה להסכים איתך אבל...
29/04/2017 | 22:29
44
כאשר טיפולים נכשלים במשך שנים, כדאי שהרופא יבדוק גם הרגלי תזונה של הפציינט כדי לוודא יעילות הטיפול. בלשון המעטה...
לצפיה ב-'שיפור בפרמטרים של הזרע ע"י תזונה'
שיפור בפרמטרים של הזרע ע"י תזונה
21/05/2017 | 12:05
7
40
מחקר שפורסם ב 2008. השפעת הסלניום בתזונה.
CONCLUSIONS:
These results indicate that supplemental selenium and N-acetyl-cysteine improve semen quality. We advocate their use for male infertility treatment.
 
לצפיה ב-'שיפור זרע באמצעת תזונה'
שיפור זרע באמצעת תזונה
22/05/2017 | 20:57
6
43
איני שולל כי ישנם מאכלים המכילים מרכיבים המיטיבים עם הזרע או עם כל מערכת אחרת בגוף האדם (וביניהם סלניום המסייע לפעילות אנזימים נוגדי חמצון). עם זאת, בעיון מהיר בספריית קוקרן הסוקרת מאמרים רפואיים נמצא שמבין כלל המחקרים שבדקו את הקשר בין נוגדי חמצון לשיפור בפרמטרים של הזרע, ישנה לכך עדות חלשה רק בארבעה מחקרים קטנים. השאר לא עמדו במבחן האמינות, בין היתר כיוון שמומנו על ידי ארגונים ש(במקרה) שיווקו את אותו תוסף המזון שהמחקר בחן.
 
כאמור, תזונה יכולה לעשות הבדל  משמעותי בהיבטים שונים של בריאות האדם, אך אין בכוחה לרפא מחלות או להעלים תסמונות. עם זאת, כל עוד אותו תוסף מזון/ויטמין/מרכיב אינם גורמים לנזק, אין מניעה מליטול אותן.
 
מצ"ב הקישור לתקציר של הסקר
 
לצפיה ב-'מדובר בתוספים נוגדי חימצון מלאכותיים'
מדובר בתוספים נוגדי חימצון מלאכותיים
23/05/2017 | 07:48
5
25
נבדקו שם רק הקשרים מחקריים של אנטיאוקסידנטים (נוגדי חימצון) שנלקחו כתוספים מלאכותיים והשפעתם על הפוריות. אני התכוונתי להעלות את העניין שהכוונה (אוריינטציה) תזונתית יכולה לשפר את הפוריות או לפחות את הסיכוי לשיפור בפוריות בלי נטילה של תרופות או פתרונות מלאכותיים. זה כל העניין, כי ברגע שנוטלים תוספים מלאכותיים ולא טבעיים, המנגנון הטבעי בגוף משתבש וכבר אי אפשר להצביע מה לא תקין אצל אותו גבר. הרפואה הקונבנציונלית יודעת רק לפתור בעיות פוריות ע"י תרופות מלאכותיות, והגיע הזמן להעלות את המודעות לפתרונות הטבעיים שהולכים ונשכחים. כמטופל הייתי מעריך הרבה יותר רופא שהיה בוחן גם את המדדים הכימיים שלי בדם כגון הורמונים ורעלנים, ובודק ע"י דיאטן את התפריט היומי שאני אוכל, לפני שיכניס אותי למעגל הטיפולים ה"חדשניים".
לצפיה ב-'אז תבקש מראש הפניה לתזונאי/ת'
אז תבקש מראש הפניה לתזונאי/ת
23/05/2017 | 12:42
4
29
בשביל זה אין צורך בפניה לרופא מומחה לפריון. את ההפניה תוכל לקחת מרופא המשפחה, או ללכת לתזונאי/ת באופן פרטי.
בירור הורמונלי הוא חלק מבירור שרופאי פריון מבצעים.
לגבי רעלנים- על איזה רעלנים אתה בדיוק מדבר? לא לכולם יש בכלל קיטים מתאימים לבדיקה.
ואתה יודע, אף אחד לא מכריח אותך ללכת לרופא פריון.
 
לצפיה ב-'סליחה אדון מט חנק נראה לי שלא הבנת'
סליחה אדון מט חנק נראה לי שלא הבנת
23/05/2017 | 14:01
3
30
כדאי שתקרא את כל השרשור לפני שאתה נותן עצות. אני בכל מקרה לא זקוק לטיפולים או יעוץ, אבל אחרים כן.
לצפיה ב-'נראה שאתה לא הבנת'
נראה שאתה לא הבנת
23/05/2017 | 15:15
2
45
וקראתי את כל השרשור.
חדשות לבקרים מתפרסמים מחקרים בנושא תזונה עם מסקנות סותרות. הסיבה שיש בעיות מתודולוגיות אינהרנטיות בביצוע מחקרים אמינים בנושא תזונה וקושי בבידוד משתנים.
כל אדם שחיי אורח חיים לא בריא מומלץ לו לשפר את אורח חייו. אין צורך להמתין לבעיות פריון בשביל זה. וגם אין צורך ברופא פריון בשביל זה. אפשר להתייעץ עם רופא משפחה + תזונאי.
כשפונה זוג או מישהי למרפאת פריון, לרוב זה נעשה בגיל מבוגר. אין זמן לבצע "ניסויים" כדי לבדוק היפותזות שממילא התוקף שלהן אינו חזק. מה גם שזה לא בתחום מומחיותו של רופא הפריון. כמו שנאמר לך ע"י ד"ר פבל איציקסון- רופא הפריון צריך לתת מענה.
ולעשות חיפוש ב Pubmed או בגוגל ולצטט רק את המסקנות של המאמר זה לא מספיק.
 
לצפיה ב-'לידיעתך, פציינטים בוטחים ברופאים'
לידיעתך, פציינטים בוטחים ברופאים
23/05/2017 | 15:35
1
30
שיביאו לידיעתם לפחות את המידע והאפשרויות שעומדות לרשותם, אם זה שינוי תזונתי ואם זה טיפול רפואי. מה שאני מנסה להציף זה שלא צריך להתעלם במכוון מהנושא התזונתי כדי לקדם טיפולים רפואיים. אותו מטופל תמים מגיע לטיפול ללא ידע בכלל, ותפקיד המערכת הרפואית להסביר לו ולא לנתב אותו ישר לטיפולי פוריות קונבנציונליים (אבל רווחיים...)
לצפיה ב-'לידיעתך אתה'
לידיעתך אתה
23/05/2017 | 20:23
26
רופאים מחויבים להביא לפציינטים את כל המידע המבוסס בהתאם ל guidelines העדכניים. אתה מוזמן להביא לי את ה guideline העדכני בטיפולי פריון שמנחה לגבי בירור ושינוי תזונתי , בצירוף רמת ההמלצה (I- IV) ורמת הביסוס (A-C). 
יש לי תחושה שלא תמצא כזה.
רופא (או המערכת הרפואית) לא אמור להביא מידע לא מבוסס , או שאין עליו הסכמה בקהילה הרפואית / מדעית. מידע כזה, הפציינט יכול למצוא גם לבד בשיטוט באינטרנט - בדיוק כפי שאתה עשית. 
אף אחד לא מתעלם במכוון מהנושא התזונתי, בדיוק כפי שד"ר איציקסון כבר השיב לך בהתחלה. 
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
09/04/2017 | 17:07
12
חג פסח שמח וכשר לכולם 
 
בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'פרישת מנהל הפורום'
פרישת מנהל הפורום
28/03/2017 | 14:15
56
ברצוננו להודות לפרופסור ברטוב על תקופת ניהול הפורום ולאחל לו בהצלחה בהמשך. 
 
המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'תוצאת בדיקת זרע,'
תוצאת בדיקת זרע,
26/02/2017 | 20:21
1
104
לאחר כחצי שנה של נסיונות להיכנס להריון בעלי עבר כשתי בדיקות זרע בהן הריכוז נע בין 4-9 מליון.
התנועתיות הייתה תקינה - כ-50%, אך המרפולוגיה רק כ-1%, בנוסף נצפו מספר גדול של תאי זרע עגולים - 4 מיליון.
קראתי באתר שלך ובאינטרנט כי ישנה אופציה לבדיקת זרע מקיפה ונרחבת (זו שעלותה כ- 1800 ש"ח) ואני מעוניינת להבין מה בעצם נותנת הבדיקה המקיפה הזו מעבר למידע שקיבלנו מתוצאות הבדיקות? והאם יש לתוצאות האלו משמעות שאולי תהיה טיפולית מעבר לאבחנתית?
תודה!
 
לצפיה ב-'בדיקת זרע מורפולוגיה'
בדיקת זרע מורפולוגיה
26/03/2017 | 11:19
79
שלום, המורפולוגיה אכן נמוכה.
הבדיקה המקיפה לפוריות הגבר שונה מהבדיקות הכלליות בקופ"ח, כיוון שהיא נעשית ע"י מיקרוסקופ מיוחד המגדיל את הדוגמא פי 6000. בהגדלה זו ניתן לראות בבירור פגמים מורפולוגיים שונים שלא נראים במיקרוסקופ אור רגיל ונמדדת ע"י פרטמרים שונים שנחקרו רבות במרכז ברטוב לפוריות הגבר. בדיקה זו כוללת בתוכה גם בדיקת תרבית חיידקים וזיהומים, שיש לה יכולת השפעה על הכניסה להריון. לאחר קבלת כל התוצאות נוכל לדעת מהם דרכי הטיפול האפשריים לקבלת הריון תקין.
לצפיה ב-'בדיקת זרע, מורפולוגיה 1 '
בדיקת זרע, מורפולוגיה 1
20/02/2017 | 14:00
1
128

שלום לכולם, אנחנו בניסיונות לילד שלישי, ילדה ראשונה טבעי בניסיון של חודשיים, ילד שני אחרי הזרעה ראשונה, שביצענו בעקבות תקופה ארוכה של נסיונות. בעלי בן 35 אני 34,מחזורים סדירים מאוד, מזהה ביוץ בכמה דרכים. 
הרופא שלח למספר בדיקות גם אותי וגם את הבעל. בדיקת הזרע שקיבלנו קצת הפתיעה  אותנו לרעה. בפעמים הקודמות היתה מורפולוגיה 4. כמה זה חמור? 

לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
26/02/2017 | 15:33
100
שלום, לגבי בדיקת הזרע, ניתן לומר כי הכמות והתנועה של תאי הזרע תקינים אך המבנה שלהם שגוי. רק תא זרע אחד מתוך מאה תאים בעל מבנה תקין.כדאי לחזור שוב על בדיקת הזרע ובאם התוצאה של המורפולוגיה תהיה פחות מ4% אז כדאי לבצע הפריה חוץ גופית עם מיון מוקדם של תאי הזרע התקינים מורפולוגית ביום שאיבת הביציות בשיטת IMSI ברטוב, שמעלה את הסיכויים של כניסה להריון וירידה בשיעור ההפלות.לפרטים נוספים אפשר לפנות למרכז לפוריות של פרופ ברטוב ונשמח לעזור ולענות לכל השאלות.
לצפיה ב-'שאלה לגבי האם כדאי לעשות איבחון זרע נוסף...'
שאלה לגבי האם כדאי לעשות איבחון זרע נוסף...
11/01/2017 | 21:51
1
108
שלום פרופ,
הקדמה קצרה שלא קשורה לשאלה אך נראה לי שתרצה לשמוע- עשינו בעבר 5 החזרות של עוברים באיקסי רגיל- נגמר בכימי אחד והשאר שלילי. לאחר מכן עשינו מיון זרע אצלך, מתוך 4 החזרות, רק פעם אחת בטא שלילית ובשאר הפעמים נקלטנו (כימי, הפלה בשבוע מוקדם, ועכשיו אחרי שהוסיפו קלקסן ב"ה בהריון). חושבת שלמיון היה חלק גדול בכך שממצב של "לא נקלטים" נקלטנו כמעט בכל החזרה. אז דבר ראשון.. תודה !

רוצה לנצל את העובדה שאתה כאן ולשאול שאלה שתהיה רלוונטית לנו כנראה בעוד מספר חודשים.. במידה ויש עדיין עוברים מוקפאים, האם לדעתך עבור ילד שני בע"ה כדאי לעשות איבחון זרע בהגדלה גבוהה כדי לראות אולי מצב הזרע השתפר ואפשר לנסות הזרעות / טבעי (בתוספת קלקסן)?
המרפולוגיה אצלנו הייתה 3% בבדיקות הראשונות שעשינו לפני כ 4 וחצי שנים (וכמות גבולית), אך מאז בחלק מהבדיקות ראו אף נמוך מזה 2% וכמות נמוכה.  כל זה בבדיקות רגילות ולא אצלכם. החלטנו לעשות מיון זרע מבלי לעשות בדיקה אצלכם קודם, ולמרות שעבדו אצלכם מאודדד קשה כדי למצוא זרע תקין, לא מצאו מספיק זרע בדרגה  1 עבור כל הביציות וחלק הופרו עם זרע בדרגה 2. מה שמרמז שהמרפולוגיה בפועל נמוכה בהרבה ממה שרואים בהגדלה רגילה (כפי שחשדנו ולכן הלכנו למיון זרע).
במצב כזה, לדעתך, יש סיבה לעשות בדיקת זרע בהגדלה כשנתיים מאז המיון, למקרה ומשהו השתנה ונראה שהמרפולוגיה השתפרה, או שהזרע לא משתנה בצורה כזו קיצונית (מבלי לעשות ניתוח שאצלנו טענו שלא רלוונטי ועם סיכוי הצלחה נמוך).

תודה מראש!

נ.ב- יש בזרע גם אגלוטונציה ותנועתיות 0 בחלק מהבדיקות (במעבדות רגילות), אך את זה שיפרנו מאודדד ע"י תוספי מזון.. לכן שואלת בעיקר לגבי המרפולוגיה.
לצפיה ב-'מיון תאי זרע'
מיון תאי זרע
23/01/2017 | 10:12
86
שלום לך, 
אני שמח לשמוע ומאחל לך הריון תקין ובריא.
כיוון שציינת שהשתמשתם בתוספי מזון וכו' כדאי יהיה לעשות בדיקת אבחון בהגדלה גדולה ולראות האם המורפולוגיה השתפרה במעט. בנוסף, כדאי יהיה לעשות יחד עם הבדיקה את בדיקת תרבית הזיהומים והחיידקים כדי לוודא מצב אופטימלי לקליטת העובר. לכל בירור נוסף ניתן לפנות אלינו למרכז לפוריות הגבר של פרופסור ברטוב, נשמח לענות על כל שאלה. שיהיה הרבה בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקות זרע לא טובות'
בדיקות זרע לא טובות
10/01/2017 | 08:51
1
147
בוקר טוב
אני מצרפת את בדיקות הזרע של בן זוגי (בן 47)
האם במקרה זה אפשרי הריון ללא IVF?
יש אפשרות להזרעה עם נתונים אלו?
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
10/01/2017 | 11:45
129
שלום וברכה. יהיה זה לא מקצועי לתת פענוח ומענה לבעיה לפי בדיקת הזרע מבלי להתייחס לרקע הרפואי שלך, גיל האישה, מספר השנים שאתם מחכים לילד ועוד. . נשמח לעמוד לרשותכך אצלינו, במרכז של פרופסור ברטוב למענה מקצועי ומקיף לכל שאלותיך.
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
27/12/2016 | 16:28
1
90
שלום!  לבעלי בבדיקת זרע לא נמצאו כלל תאי זרע.
הוא הלך לאורולוג פוריות שעשה לו בדיקה ידנית ושלח אותו לבדיקות דם הורמונליות ולבדיקת זרע נוספת..
הבנתי שתמיד במצב זה נותנים גם אולטרסאונד ובדיקות גנטיות..מדוע לא ניתנו כאלה לבעלי בינתיים?
האם כדאי לבקש?
בנוסף אשמח לדעת מה דעתך על תוצאות בדיקות הדם

אנדוקרינולוגיה
TSH
1.75
4.8 יחידות: mIu/l 0.5               
Prolactin
183
375 יחידות: mIU/l 45               
LH - Luteinizing Hormone
5.8
9 יחידות: IU/l 1               
FSH
12.8
18.1 יחידות: IU/l 1.4               
Testosterone Total
10
28.7 יחידות: nmol/l 8.4  
תודה!
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
03/01/2017 | 16:43
85
שלום וברכה, יהיה זה מאוד לא מקצועי לענות בפורום תשובה כאשר איני יודע את כל ההיסטוריה הרפואית שלכם, גיל האישה, מס שנים שאתם מצפים לילד וכו.. נשמח לעזור לכם במרכז שלנו, המרכז לפוריות הגבר של פרופ ברטוב, ולכוון אתכם להמשך דרכי טיפול אפשריים. 
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
15/11/2016 | 13:51
1
205
שלום אנא עזרתכם האם בדיקת הזרע תקינה?
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
24/11/2016 | 15:27
146
כמות תאי זרע והתנועה תקינים. 
המורפולוגיה מתחת לנורמה וכן יש ריבוי תאים נלווים.במקרה כזה כדאי לבצע תרבית זרמה בכדי לבדוק האם ריבוי התאים הנלווים מעיד על דלקת.
יש להחליט על המשך הטיפול על סמך היסטוריית הפוריות שלכם. 
באם הגניקולוג מציע לבצע טיפולי הזרעה, אצלינו במרכז מבצעים עבור בעיות זרע כאלה השבחה על גבי מפל צפיפות, המעשירה את תאי הזרע בעלי המורפולוגיה הטובה
לצפיה ב-'בדיקת זרע בחצי אוננות'
בדיקת זרע בחצי אוננות
31/10/2016 | 22:12
1
112
שלום וברכה,
הננו נשואים 9 שנים (ילד אחד ב"ה בן 5 - הריון ספונטני).
אנו נמצאים כרגע בשלב בדיקות ובירור בעיית הפריון.
בבדיקת זרע שביצעתי לא נמצאו זרעונים ובתחושה שלי הבדיקה לא אמינה.
נתבקשתי לבצע בדיקת זרע בשנית הפעם בחצי אוננות.
למה הכוונה בחצי אוננות? כיצד מבצעים את הבדיקה??? 
היכן מבצעים אותה?
לצערי אין מענה מהרופא אצלו אנו מטופלים ואנו מאד מעוניינים להזדרז ולקדם את הנושא בהקדם האפשרי.
לצפיה ב-'בדיקת זרע תשובה'
בדיקת זרע תשובה
06/11/2016 | 14:07
103
אנני יודע מהי בדיקה בחצי אוננות. אם ברצונך לבצע בדיקה אמינה ומעמיקה ואינך סומך על המעבדה שבה אתה נמצא, תוכל לבחור לבצע אותה במעבדת זרע אחרת, דוגמת שלנו. אתה מוזמן להתקשר לפרטים. 03-5320770
לצפיה ב-'פוריות הגבר '
פוריות הגבר
14/10/2016 | 09:38
1
107

שלום פרופסור 

 אם לפני מספר שני ביצעתי צילום רנטגן אחד עקב שבר באצבע וכזכור לי הייתי ללא מגן קרינה כראוי ,הבנתי שהקרינה המיינת פוגעת בייצור הזרע  ועלולה להביא לעקרות חס ושלום (ולפגיעה בחומר התורשתי ,גרימה למוטציות,פגיעה בDNA ח''ו וכו' ) ,האם בהגדלה של X6000 ניתן לראות אם ישנם תאים תקינים ? כי אם זה פוגע גנטית אזי זה עלול לפגוע בהתפתחות תקינה  ח''ו  ?  (זה היה לפני 4 שנים +- ,גיל 14 בערך כזכור לי )

אני רווק ולא נשוי כרגע אבל הנושא הזה מאוד מדאיג אותי ,ניתן לבדוק באמצעות ההגדלה המיוחדת שבמעבדתך  X6000 ?
(אגב אני לא יודע אם זה קשור אבל כזכור לי ההפרש בין גודלי באשכים הוא 18 סמ''ק ,הבדל גדול להבנתי (28 סמק ) )

אני חושב על הנושא רבות 

תודה רבה ושבת שלום !
 
לצפיה ב-'צילום רנטגן ופוריות'
צילום רנטגן ופוריות
30/10/2016 | 15:14
85
צילום הרנטגן החד פעמי שעברת באצבע אינו יכול להשפיע על הפוריות של תאי הזרע שלך. ניתן לקבוע את המבנה של תאי הזרע בהגדלה גדולה פי 6000 ואז לבדוק את פוטנציאל הפוריות שלך. כדאי לעת עתה שתחיה בכיף ושכח אתנושא הפוריות לעת שתרצה להתחתן.
לצפיה ב-'אין זרע'
אין זרע
29/08/2016 | 09:20
2
205
שלום,
אנחנו בני 32 מנסים כשנה וחצי להרות- הריון ראשון.
כחלק מהבדיקות בעלי נשלח לבדיקת זרע שבה יצא כי לאחר סרכוז נמצא תא בודד בתנועה חלשה. הוא נשלח לבדיקה שניה בה לא נמצאו תאים בכלל.
יש לו היום א.ס אשכים.
אנחנו נורא מבולבלים ומבוהלים, לא יודעם ככ מה זה אומר ומה המשך הדרך עבורנו מכאן. האם יש לנו סיכוי להקלט מזרע שלו להריון משותף?
לצפיה ב-'אזואספרמיה'
אזואספרמיה
05/09/2016 | 15:31
190
במעט המידע שסיפקת לי, אני יכול לומר כי אכן יש בעיה בכמות הזרע. אין צורך להיבהל או להתבלבל, אפשר להרגע. אנחנו ערוכים לטפל במקרים כאלו שבהם מופיעים תאי זרע בודדים ולפעמים אינם מופיעים כלל, תופעה הנקראת AZOOSPERMIA. יש לאבחן את הבעיה בטכנולוגיה שפיתחנו, ולקבל ייעוץ מתאים
לצפיה ב-'גם בעלי אזספרמי'
גם בעלי אזספרמי
12/10/2016 | 14:07
125
ותודה לאל אנחנו הורים לבן חמש  מוזמנת לפנות אלי בפרטי
לצפיה ב-'שאלה לגבי שפיכה הפוכה'
שאלה לגבי שפיכה הפוכה
31/07/2016 | 10:24
1
184
בן זוגי החל לסבול בזמן האחרון משפיכה הפוכה, יודעים שזה לא מסוכן אבל פוגע בפוריות ומאמצים לכניסה להריון, אשמח לדעת מה הטיפול לכך
לצפיה ב-'שפיכה הפוכה ופוריות'
שפיכה הפוכה ופוריות
09/08/2016 | 10:39
136
הטיפול פשוט ביותר . צריכים להבסיס את השתן שלא יהיה חומצי, כי אז תאי הזרע יכולים למות. לשם כך משתמשים בסודה לשתיה. שותים כפית אחת של סודה בכוס מים, בשלוש פעמים. בבוקר שהוא יום לפני איסוף הזרע במעבדה, ערב קודם ובבוקר איסוף הזרע, ואז הגבר משחרר זירמה ולאחריה יתן שתן בכוסית נפרדת סטרילית, משם מוצאים תאי זרע ומפרים את הביצית של האישה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ