לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
43444,344 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 

שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:

- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.

כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.

המשך גלישה מהנה ו... פורה.

שלכם,

פשה

המשך >>

לצפיה ב-'טיפולי פוריות'
טיפולי פוריות
21/06/2016 | 16:20
2
158
אני בת 38 ולא מצליחה להכנס להריון. התחתנתי לפני כשנה, ואנחנו מנסים מזה חצי שנה ללא הצלחה.
הייתי רוצה לדעת מהם הצעדים הראושנים שהיית צצליץ לנו לעשות כעת... טרם פנינו לשום גורם ואני רוצה תהליך עם כמה שפחות סבל וטרטור.

תודה מראש.
לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
30/06/2016 | 07:26
95
ברואכאה הבאה, בטוח שהיית מעדיפה לא להיות במצב הזה :)
אבל זה המצב ואת תנצחי בטוח !
יש היום כל כך הרבה ידע וניסיון , המלצתי אליך זה לבדוק אותך אצל רופא נשים
ולשלוח את בן זוגך לביצוע בדיקת זרע. ואם זה להמשיך , כל שלב בשעתו ובלי לחשוב על מה יהיה עם, שמעתי על , כל מקרה לגופו .
בהצחלה ! ותזכרי שהסוף יהיה הכי טוב שיש !! אמן
לצפיה ב-'טיפולי פוריות'
טיפולי פוריות
09/08/2016 | 10:26
64
תבדקי אצל גניקולוג, שהוא מתמחה בפוריות.
יחד עם זו, באותו הזמן בעלך יבדק אצל אורולוג שמתמחה בפוריות, ויעשה בדיקת זרע רוטינית אצל ספרמטולוג קליני. אז אולי נאתר את הבעיה באם קיימת.
לצפיה ב-'ביופסיה של האשך'
ביופסיה של האשך
06/06/2016 | 09:56
2
103
שלום,
הייתי רוצה לדעת על התהליך...האם מדובר בבדקה כואבת?
לצפיה ב-'ביופסיה של האשך'
ביופסיה של האשך
13/06/2016 | 12:30
1
91
שלום רב,
למיטב ידיעתי הדיקה נעשית בהרדמה ולכן אתה לא אמור להרגיש כאבים.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/06/2016 | 11:52
26
לצפיה ב-'טיפולי פוריות לגברים'
טיפולי פוריות לגברים
16/05/2016 | 14:34
1
181
גם גברים יכולים לעבור טיפולי פורויות?
לצפיה ב-'טיפולי פוריות לגברים'
טיפולי פוריות לגברים
18/05/2016 | 17:43
164
בהחלט שכן. גם גברים יכולים להיות "אשמים" בחוסר פוריות של הזוג ובחלק ניכר מהסיבות ניתן כיום לטפל בהצלחה.
לצפיה ב-'זרע אחרי השבחה'
זרע אחרי השבחה
09/05/2016 | 22:00
1
153
שלום,

מהי כמות תקינה של זרע אחרי השבחה?

כמה זרע נדרש להפריית ביצית בהזרעה?

תודה מראש!
לצפיה ב-'מצב הזרע לאחר השבחה'
מצב הזרע לאחר השבחה
10/05/2016 | 14:46
143
שלום ליסה,הכמות התקינה של הזרע אחרי ההשבחה והכמות של זרע הנדרש להפריית ביצית בהזרעה הינה כ-2 מיליון תאי זרע בתנועה פרוגרסיבית.
לצפיה ב-'קושי להיכנס להריון'
קושי להיכנס להריון
19/04/2016 | 19:35
1
217
אני בת 31 נשואה ,מזה שנה וחצי מנסה להיכנס להריון ללא הצלחה
אצלי לא התגלו בעיות של פוריות ,אבל אצל בעלי התגלו בכמה בדיקות ממדי זרע גבוליים .כאשר ריכוז הזרע כ-7 מליון ומורפולוגיה של 4 אחוז,עברנו כמה ניסיונות של
הזרעה תוך רחמית (intravterine insemination )
לאחר השבחת הזרע של בעלי ואילו אני טופלתי בזריקות אסטרוגן   , אבל ללא הצלחה.
בבדיקת אורולוג התגלה אצל בעלי אשך שמאל עם וריקוצלה בדרגה 2 והומלץ לניתוח.מאחר  שהספרות הרפואית חלוקה לעניין  יעילות הניתוח לשיפור ממדי הפריון,
אבקש חוות דעתך . .
לצפיה ב-'קושי להיכנס להריון'
קושי להיכנס להריון
20/04/2016 | 12:59
180
שלום משה,
בדר"כ  הזרעה תוך רחמית איננה סוף פסוק בתהליך של הפריה מסייעת (ART). מורפולוגיה של 4% תאים תקינים מהווה אינדיקציה להפריה חוץ גופית וכאשר משתמשים בשילוב של מיון תאי זרע בשיטת ברטוב עם הפריה חוץ
גופית מקבלים שיעור הצלחה גבוה ב50%.
לגבי הוירוקצל, שיטת ברטוב יכולה לעקוף אותה.
לצפיה ב-'האם התוצאות טובות'
האם התוצאות טובות
18/04/2016 | 15:45
1
210
הקפאתי זרע לפני תהליך של תרומת ביצית
האם הערכים בסדר של הזרע?צירפתי קובץ עם התוצאות
כתבו לי מהמעבדה שהקפיאו 3 מנות ושלחו התוצאות ואין לי מושג אם הם טובות

אשמח לתגובה
:)
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
19/04/2016 | 17:01
158
שלום רב,
הפרמטרים השונים של איכות הזרע שלך כפי שנמצאו במבחן הרוטיני שעשית - תקינים.
לצפיה ב-'מורפולוגית תאי זרע'
מורפולוגית תאי זרע
15/04/2016 | 13:02
3
163
שלום רב,
בבדיקת זרע לבעלי (בן 30), כל המדדים נמצאו תקינים ורובם עם ערכים גבוהים בהרבה מהנורמה,
למעט מורפולוגיה:
תקינים 4%
פתולוגיית ראש 87%
פתולוגיית זנב 9%
האם יש סיכוי להפריה טיבעית או שחייבים לפנות לרופא פוריות ולהתחיל בהזרעה?
מנסים 5 חודשים ללא הצלחה כלל, אני בת 28.5.

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
17/04/2016 | 19:10
2
138
שלום רב!
לדעתי חמישה חודשים של מחזור תקין אינם מספיקים בכדי להתחיל בטיפולי פוריות, יש להמתין לפחות כחצי שנה. אך באם לחוצים, ניתן להעמיק את האבחון המורפולוגי באמצעות בדיקה בהגדלה גדולה בשיטת ברטוב בבדיקת הנקראת MSOME.
לצפיה ב-'תודה פרופסור'
תודה פרופסור
18/04/2016 | 07:56
1
99
האם 4% לפי מדד WHO נחשב תקין או לא?
לצפיה ב-'מורפולוגית תאי הזרע'
מורפולוגית תאי הזרע
19/04/2016 | 11:52
114
שלום רב,
 לפי מדדי WHO עכים אלו נחשבים ללא תקינים.
לצפיה ב-'בעיות פוריות'
בעיות פוריות
13/04/2016 | 13:56
1
150
לאחר ניסיונות רבים שלי ושל בעלי להכנס להריון בדרך הטבעית והפשוטה, החלטנו לגשת לקבל עזרה. כבר שלוש שנים שאנחנו מנסים לבדנו.
קראתי באינטרנט על כך שהסיכוי שהבעיה נמצאת אצל כל אחד מאיתנו שווה -כלומר גם אצלי וגם אצלו.
בעלי מסרב לקבל את זה. הוא בטוח שהבעיה בי והוא דורש שאחווה את התהליך הזה לבד. כלומר שרק אני אבדק כי הבעיה ב 100 אחוז אצלי.
הוא מגיע ממקום של אגו. הוא בן למשפחה קווקאזית שיושבת לי בתוך הרחם מאז שהתחתנו ולא מבינה מדוע טרם השרצתי ילדים.

קשה לי עם זה אך אני מכבדת את בעלי.
אין לי בעיה להתחיל בבדיקות.
השאלי שלי היא כזו? האם בדיקות יוכלו לשלול יחסית מהר את בעיית הפוריות שלי?
כלומר אני מאוד חוששת שאעבור המון בדיקות ותהליכים מבלי שהבעיה באמת אצלי.
אשמח לעצתכם.
תודה מראש, מלי

לצפיה ב-'בדיקות פוריות ראשוניות'
בדיקות פוריות ראשוניות
17/04/2016 | 19:08
115
מלי שלום רב!
הבדיקות של הפוריות מתבצעות בשלבים. השלב הראשון הוא בלתי חודרני ומהיר. נראה לי שלאור הנסיבות תתחילי להיבדק לבדך בשלב הראשון ובאם אצלך ימצא תקין, אזי תהיה הצדקה לבדוק גם את הבעל. הבדיקה שבה הוא נבדק היא סה"כ לא פולשנית -זו בדיקת זרע פשוטה.
מכיוון שבעיות הפוריות אכן מתחלקות שווה בשווה בין הגבר לאישה, יש לבדוק אותו לפני שעוברים אצלך לשלב הפולשני.
לצפיה ב-'בנק הזרע'
בנק הזרע
10/04/2016 | 16:22
1
114
היי.
מישהו מכיר את ההליך של קבלת תרומה בבנק הזרע?
אשמח לקבל מידע כיצד מתבצע התהליך.
תודה
לצפיה ב-'תרומה מבנק זרע'
תרומה מבנק זרע
12/04/2016 | 14:15
93
שלום.
תרומת זרע יכולה להיות מתורם אנונימי או מתורם שמוכן לחשוף את זהותו בבוא היום.
כמו כן, ניתן לקבל תרומה מתורם ישראלי או מתורם מחו"ל. אני ממליץ שתתקשרי למספר בנקי זרע ותבררי מנם המסלולים הקיימים אצלם וכך תוכלי לבחור.
לצפיה ב-'קרינה'
קרינה
07/04/2016 | 16:07
1
114

שלום דר ,מאז שאני קטן אני רגיש לקרינה בלתי מייננת -שמתי לב לזה בעקיר בעת שהתקנו ראוטר בבית (בממד ) וכאשר הייתי נכנס לחדר הייתי חווה כאבים עזים באשכים(/שימוש  במשחב נייד ) ,הייתי קטן (לפני 5 שנים בערך,כיום 17 ) ולא ייחסתי חשיבות ולמדתי לחיות עם זה ...,אם אני מטעין פלאפון צמוד עליי אני עלול גם לחשו בכאבים שם ... הבנתי שיש דבר כזה רגיש לקרינה בלתי מיננת אבל אין לזה מחקר ברפואה וכו' ,היחיד ממשפחתי שחש בכך ....,יש לי הפרשים בין האשכים(נפח 28 נפח10) ואין לי וריקוצל ,האם הנזק לדעתך הוא בלתי הפיך ,אני חושש ממש ,כי קראתי באנטרנט שזה פוגע ברציפות DNA וכו' ,חושב על זה רבות ,מציק בתקופת הלימודים :/ ,סליחה על המגילה המוזרה  .תודה רבה לך !

לצפיה ב-'קרינה '
קרינה
07/04/2016 | 18:55
81
שלום דניאל,
כיום אתה בן 17 ולבטח תוכל לבצע בדיקות של איכות הזרע. אם בבדיקה זו יתברר שהזרע תקין אזי החששות שלך מיותרים. באם אכן קיימת בעיה ספציפית, אפשר יהיה להתמגן מהקרינה ולראות באם חל שיפור באיכות הזרע.
לצפיה ב-'אחרי ניתוח TESA'
אחרי ניתוח TESA
06/04/2016 | 16:10
1
110
שלום,
בעלי אחרי ניתוח לאיתור זרע שלצערנו לא צלח, האם בשיטה שלך ניתן למצוא זרע לאחר שבניתוח לא הצליחו?
תודה
לצפיה ב-'מציאת תאי זרע אחרי ניתוח TESA'
מציאת תאי זרע אחרי ניתוח TESA
07/04/2016 | 16:31
108
שלום למתעניינת.
אכן התשובה חיובית. ניתן למצוא תאי זרע בשיטה לאחר ניתוח TESA.
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
04/04/2016 | 09:40
1
236
שלום רב, אני בת 37 עם שני ילדים מהריונות ספונטאניים. הקטן בן שנתיים וחצי. לפני שנתיים בעלי עבר הקרנות לרטרופריטנאום עקב סמינומה בשיעור של 3000 גראד. באוקטובר האחרון נכנסתי להריון טבעי שנפל בשבוע 5, עקב שק ללא עובר. מבדיקת הלוספרם עלה שיש לו 19% שברים, ריכוז של 9 מיליון זרעים, סה"כ זרעים 17 מיליון, מורפולוגיה 1 אחוז, תנועתיות 40%. האם מדובר בזרע שיכול להפרות באופן טבעי להריון תקין? האם מדובר בזרע להזרעות או רק להפריה? האם יש סכנה בשימוש בזרע טרי בעקבות ההקרנות שעבר? לפני ההקרנות הוא הקפיא מס' מנות זרע, הריכוז בכל דגימה היה בסביבות 20 מיליון, אך כל דגימה הוקפאה במס' מנות שבכל מנה יש ריכוז של בין 7-12 מיליון. האם עדיף להשתמש בזרע הקפוא? האם יש בדיקה /טיפול נוסף שכדאי לעשות? אודה לכל עצה או תשובה.
לצפיה ב-'זרע לאחר הקרנה'
זרע לאחר הקרנה
05/04/2016 | 15:45
75
שלום דנה,
נתחיל מהסוף.
לדעתי עדיף להשתמש בזרע הקפוא, מאחר והוא לא עבר טיפולים כימותרפיים והקרנות. כמו כן, נראה כי קיימת בעיקר בעיה מורפולוגית בזרע הטרי ומהסיבות האלה עדיף להשתמש בזרע הקפוא. כדי להשיג הריון בר קיימא כמה שיותר מהר, כדאי לדעתי לבצע הפרייה חוץ גופית בשימוש בזרע הקפוא, כאשר ביום השאיבה ימוינו תאי הזרע התקינים ביותר במיקרוסקופ בהגדלה גדולה.
לצפיה ב-'מה יכול להשפיע על איכות הזרע? '
מה יכול להשפיע על איכות הזרע?
28/03/2016 | 14:01
1
142
לבעלי ולי יש שני ילדים שנולדות בהריון ספונטני לאחר נסיון של חודש או שניים. 
כעת אנחנו בני 40,41 כבר שנתיים מנסים באופן פעיל ומתוכנן עם מעקב ביוץ להרות ולא מצליחים. 
אצלי הבירור לא העלה בעיה אבל הוא עשה בדיקת זרע ואמרו שאינה תקינה מבחינת כמות הזרע כ10 מליון וכמה זרעים חיים.- 30 אחוז) אמרו בטלפון אין לי תשובה בכתב) 
האם הגיל משפיע פה? האם תרופה נגד דכאון? 
אשמח לשמוע האם יש משהו שניתן לעשות כי אנחנו גרים בחו״ל- וגם להבין אם יש סיכוי בכלל להרות . 
תודה

לצפיה ב-'איכות הזרע'
איכות הזרע
31/03/2016 | 10:01
151
שלום טל,
גם גיל האישה וגם תרופות אנטי דיכאוניות עלולים להפחית את פונטציאל הפוריות שלכם. הטוב ביותר לדעתי, למהר לבצע הפריה חוץ גופית עם מיון מורפולוגי מוקדם של תאי הזע התקינים ביום שאיבת הביציות בשיטת ברטוב (IVF-IMSI).
לצפיה ב-'מיון זרע'
מיון זרע
30/03/2016 | 13:26
1
79
שלום רב, 
אני בת 38.5 אחרי 4 הזרעות עם הורמונים ו -2 הפריות שלא צלחו 
(עקב בעיית זרע).
ההפריות נעשו כולן באיקסי והופרו עוברים ׳יפים׳ אך לא הצליחו להשתרש אע״פ שהרירית הייתה יפה (10-12) והתמיכה הייתה מספקת. 
רציתי לדעת האם מיון זרע יכול לעזור לנו? ואם כן איך זה מתבצע מול בי״ח ציבורי? 
תודה

לצפיה ב-'מיון תאי זרע'
מיון תאי זרע
03/04/2016 | 12:42
71
שלום רב!
באם הסיבה לכישלונות היא "עקב בעיות זרע", אזי מיון תאי הזרע יוכל לעזור החפריה חוץ גופית בשיטת ברטוב, IMSI.
יש לבחור בי"ח שעובר עם מעבתדנו. ניתן לעזור לך בבחירת בי"ח.
תודה,
לצפיה ב-'לא נמצאו תאי זרע בבדיקה'
לא נמצאו תאי זרע בבדיקה
26/03/2016 | 02:46
1
208
שלום, בעלי עשה בדיקת זרע ולא נמצאו תאי זרע כלל גם לא ארחי סרכוז. אנחנו לא יודעים איך נכון להמשיך מכאן. אנחנו חברי קוםת חולים כללית ומוכנים לשקול אפשרות של הערכה באופן פרטי. אשמח לסיוע.
לצפיה ב-'חיפוש תאי זרע בודדים'
חיפוש תאי זרע בודדים
27/03/2016 | 18:12
209
שלום רב,
יש לבצע בדיקת חיפוש מדוקדקת אחרי תאי זרע בודדים בזירמה במיקרוסקופ בהגדלה גדולה. זו בדיקה מיוחדת ולה הנחיות מיוחדות שניתן לקבל במעבדתנו.
לצפיה ב-'אזואוספרמי'
אזואוספרמי
27/03/2016 | 11:31
1
102
בבדיקות זרע נקבע שאני אזואוספרמי. האם ניתן לטפל במצבי כך שאוכל להביא ילדים?

לצפיה ב-'אזואוספרמיה'
אזואוספרמיה
27/03/2016 | 16:56
99

שלום,
אכן קיימים טיפולים מסוימים שבאמצעותם  ניתן למצוא תאי זרע בודדים בעלי כושר הפרייה של הביצית. בכדי להשתמש בטיפולים אלו, יש לאבחן את הסיבה לחוסר פליטת תאי זרע בזירמה:
1.        חסימה בתעלה הזכרית כתוצאה מבעיה מכנית או זיהומים.
2.        חוסר ייצור\הפסקה תהליך ייצור הזרע (maturation arrest).
3.        חוסר בצינוריות מוליכות הזרע-vas deferens
4.        חוסר בתאי זרע\אם גרמינליים שמהווים את הבסיס לייצור תאי זרע.
אם האבחנה הייתה האבחנה הראשונה והשלישית ניתן לטפל בהן (בשלישית בשיטת המיון-שיטת ברטוב הניתנת במעבדתנו).

לצפיה ב-'שאלה לגבי תאי זרע'
שאלה לגבי תאי זרע
21/03/2016 | 11:45
1
106
שלום לכולם
אשתי בת 44 ואצלי לא נמצאו תאי זרע כלל. הגניקולוג טוען שכל הבדיקות שעשתה אשתי תקינות ומסקנתו היא שאשתי פורייה אך בגילה איכות הביציות לא תקינה. הוא הציע לנו לעבור תרומת ביציות. שאלתי היא: האם במצבי כדאי לעבור תהליכי טיפול נוספים כמו ניתוח אשכים או להשתמש בזרע של תורם זרע?
לצפיה ב-'תהליך תרומת ביציות'
תהליך תרומת ביציות
23/03/2016 | 15:15
76

שלום ,
השאלה ששאלת איננה יכולה להיות מופנית אליי מאחר והשאלה היא בתחום הרגש. אתה צריך לשאול את עצמך עד כמה אתה מוכן להשקיע בכדי לנסות ולהשיג יילוד בעל מבנה גנטי דומה לשלך.

לצפיה ב-'אזואוספרמיה'
אזואוספרמיה
20/03/2016 | 10:32
2
120
שלום, שמי יעקב.
אני ואשתי נשואים כבר שנתיים ומנסים להרות ללא הצלחה.
הרופא שלי שלח אותי למעבדת זרע לבדוק את איכות הזרע שלי. במעבדה לא מצאו תאי זרע כלל (אזואוספרמיה). האם על סמך בדיקה אחת ניתן לקבוע שאני עקר?

לצפיה ב-'אזואוספרמיה'
אזואוספרמיה
21/03/2016 | 10:10
1
135
שלום יעקב,
לא ניתן לקבוע ע"פ בדיקת זרע אחת שהנך חסר תאי זרע (אזואוספרמי). לפי ארגון הבריאות הבינ"ל יש לחזור על הבדיקה עוד פעמיים נוספות בהפרש של חודש בין אחד לשני בכדי לוודא שאינך פולט תאי זרע בזירמה. 
לצפיה ב-''
21/03/2016 | 11:50
18
לצפיה ב-'פתיחת פורום פריון הגבר'
פתיחת פורום פריון הגבר
09/03/2016 | 13:54
87
אנו שמחים לבשר על פתיחת פורום פריון הגבר!
באותה הזדמנות, נאחל המון הצלחה למנהל הפורום פרופסור ברטוב.

המשך גלישה נעימה

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנהל הפורום – ד"ר פבל איציקסון, בעל תואר שלישי בביולוגיה. ד"ר איציקסון הינו בוגר אוניברסיטת בר אילן בתחום של ביולוגיה ופוזיולוגיה של החי. את לימודיו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל הפורום ד"ר איציקסון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו