לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
42344,234 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 

שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:

- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.

כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.

המשך גלישה מהנה ו... פורה.

שלכם,

פשה

המשך >>

לצפיה ב-'האם לעשות ניתוח ורקוציל?'
האם לעשות ניתוח ורקוציל?
16/11/2018 | 13:35
6
שלום,
נתונים:
תוצאות בדיקות הזרע תקינות בכל המדדים, למעט מורפולוגיה נמוכה 2%
אנדוקרינולוגיה כל ההורמונים בטווח התקין.
יש וריקולציה.

האם יש טעם לנתח במצב זה? הבנתי שאם הבעיה היא רק במורפולוגיה ושאר המדדים תקינים הניתוח לא יעזור ממש...

שאלה נוספת, אני רץ פעמיים בשבוע, לאחר הריצה האשכים כואבים למשך שעה שעתיים מניח שבגלל הוריקוציל, האם יש להימנע מריצה? או שזה דווקא טוב הזרמת דם לאזור הזה.

תודה
לצפיה ב-'מה כדאי לעשות?'
מה כדאי לעשות?
10/11/2018 | 10:22
1
41
שלום ד"ר.
אנחנו מנסים להכנס להריון כמעט שנה, אנחנו בני 30. עשינו שתי הזרעות ושתיהן לא הצליחו. רציתי לשאול האם לאור בדיקות הזרע של בעלי כדי ישר לפנות לIVF או להמשיך לנסות עוד הזרעות? הוא היה אצל אורולג שאמר שהכל תקין וגם צילום אשכים יצא תקין.
תוצאות בדיקות:
Semen vol-0.5ml
Semen volume-2.5 ml
Semen ph- 8.7
Vitality-85%
Sperm concentration-2.3
Total motility-74
Total sperm -5.8
Progressive motility-48
Spern conc- 11
Total motility after-36
Total sperm after- 5.5
תודה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2018 | 11:32
15
שלום.

בנתונים ששלחתם מופיעה פעמיים השורה של נפח הדגימה - איזו מהן נכונה, 0.5 מ"ל או 2.5 מ"ל? אותו הדבר לגבי ריכוז - מה הערך הנכון, 5.8 או 11? אולי כדאי שתצלמו את הטופס עצמו (ללא פרטי המטופל).

תודה.
לצפיה ב-'תוצאות ספירת זרע ותדירות יחסי מין '
תוצאות ספירת זרע ותדירות יחסי מין
04/11/2018 | 12:00
4
173
שלום!
אנו מעוניינים להיכנס להריון שני.
הריון ראשון תקין הושג לאחר 2 חודשי ניסיונות לפני כ 6.5 שנים. בת זוגתי עברה קיסרי.
לאחר כשנה של ניסיונות להרות (שנה במצטבר, עם הפסקות, מתוכם היתה תקופה של  7 חודשים ברציפות בשנה שעברה ובתקופה האחרונה כ 3 חודשים ברציפות) ללא הצלחה, הופנתי ע"י הרופא שלה לבדיקת זרע.
היום היינו אצלו ויצאנו עם בלבול לגבי תדירות יחסי המין המומלצים.
זוגתי ביום 8 למחזור כאשר היא צפוייה לבייץ ביום שישי הזה.
בהתחלה הרופא אמר שכדאי לשמור את הזרע לביוץ ולא לקיים יחסים ולאחר שהתעניינו אם אסור בכלל הוא אמר שאפשר אבל לא להגזים ושעדיף לשמור למטרה שלנו.
לא הבנו מה זה אומר בפועל...
אלו תוצאות הספירה שלי (אמר שהיא תקינה על הגבול התחתון)
Ph 8.5
volume 4.5
WBC 0.2
round cells 4.0
vitality 77%
agglutination None
Conc Original Sample 15 milion
T count Original Sample 67.500 milion
Mitility - OS Fast 50%
Mitility - OS Moderate 6%
Mitility - OS Slow 3%
Mitility - OS Totasl 59%

Morphology Normal 5% 

בתוצאות גם כתוב שיש Oligospermia  אך הרופא של זוגתי אישר שהתוצאות תקינות.

בהנחה שהיא צפוייה לבייץ ביום שישי 9/11 ושקיימנו אתמול יחסים, מתי עוד כדאי לקיים? האם יש מגבלה? 
היא גם עושה מעקב זקיקים ונאמר לנו שיגידו לנו מתי הכי כדאי לקיים, השאלה היא האם אפשר גם בנוסף?

תודה

לצפיה ב-'סליחה Mitility הכוונה ל- Motility '
סליחה Mitility הכוונה ל- Motility
04/11/2018 | 12:04
58
לצפיה ב-'תדירות קיום יחסי מין'
תדירות קיום יחסי מין
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2018 | 17:33
2
104
שלום.

ראשית, מתנצל שלא הספקתי לענות עד יום שישי. לגבי שאלתך, ישנם שני היבטים: מבחינת האשה, ישנו חלון פוריות שנמשך בסביבות 72 שעות לפני מועד הביוץ ועד 24 שעות אחרי. מבחינת הגבר, בהיעדר בעיה חמורה בריכוז ותנועת התאים, תמיד רצוי שהזרע שנשמר ביתרת האשך יהיה טרי ולא "ישן" מדי. לכן, במיוחד שאתם יודעים מה מועד הביוץ הצפוי, כדאי להימנע מקיום יחסים בערך יומיים ואז לנסות לנצל בצורה מיטבית את חלון הפוריות. במקרה שלכם, בהסתמך על נתוני הזרע, לא רואה מניעה מלנסות כל יום. עם זאת, הייתי שוקל להתייעץ עם רופא אורולוג - ה-pH הגבוה יחד עם נוכחות תאים עגולים ונתונים קרובים לגבוליים של ריכוז ותנועה יכולים להצביע על קיום בעיה שכדאי לתת עליה את הדעת.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה'
תודה ועוד שאלה
06/11/2018 | 13:02
1
65
מבחינת רופא הנשים של אשתי הוא אמר שהדגימה תקינה לגמרי, אם כן, מדוע כדאי להתייעץ עם אורולוג? האם ישנה בעייתיות בעצם חוץ מהריכוז הגבולי? הוא לא אמר דבר על שאר הפרמטרים למעט ש 15 מיליון זה גבולי אבל תקין.
איזו בעיה למשל יכולה להיות פה?
תודה רבה, הכוונה היתה לשישי הזה :) כך שהתשובה לא ניתנה מאוחר בכלל.
בעצם מה שאתה אומר זה שאין צורך להמנע בכלל למרות שהריכוז נמוך יחסית??

לצפיה ב-'ריכוז גבולי'
ריכוז גבולי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2018 | 11:15
9
15 מיליון תאים למ"ל זה הערך התקין התחתון, אז הרופא שלך צודק לפי הספר. הסיבה שהצעתי לך להתייעץ עם אורולוג זה בעיקר ה-pH הגבוה ונוכחות תאים עגולים בדגימה שיכולים לרמוז על תהליך דלקתי. כאמור, סביר שאין כאן פגיעה בפוריות, אבל אם ניתן לשפר את הנתונים וע"י כך להגדיל את הסיכויים, אז מדוע לא?
לצפיה ב-'תדירות קיום יחסי מין לפני ביוץ'
תדירות קיום יחסי מין לפני ביוץ
27/10/2018 | 19:49
1
90

היי,
היי
מה התדירות המומלצת? יש כל כך הרבה דעות בעניין הזה

אשמח לדעתך

תודה
לצפיה ב-'יחסי מין סביב מועד הביוץ'
יחסי מין סביב מועד הביוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2018 | 17:28
86
שלום.

בהנחה שאין בעיה בריכוז ובתנועתיות תאי הזרע, אין צורך "לאגור" אותם ואין כל מניעה לקיום יחסי מין על בסיס יומי במהלך "חלון הפוריות" - כשלושה ימים לפני וכ-24 שעות אחרי הביוץ. ככה גם מוודאים שרוב תאי הזרע המשתתפים בתהליך הם תאים צעירים שזה עתה הבשילו ולא הספיקו לצבור פגמים משהיה ממושכת במערכת המין הזכרית.

בהצלחה!

לצפיה ב-'חוסר בכרומוזום Y'
חוסר בכרומוזום Y
25/10/2018 | 18:46
1
73
במקרים של חוסר בכרומוזום  Y קיים הבדל משמעותי באיזה מקטע נמצא החוסר.
אם חסר במקטע A, הסיכויים למצוא זרע הינם אפסיים. אם במקטע C יש סיכויים סבירים (כ-50%) ואם במקטע B תלוי כמה חסר, כאשר אם החסר הוא בכל המקטע יש סיכויים נמוכים מאד, ואם יש חסר חלקי הסיכויים סבירים.
בתוצאות שקיבלנו נאמר כך: נבדקו המוטציות השכיחות בגן, ובהמשך נכתב שבמקטע B חסרים הגנים SY127 SY134.
מה שלא ברור הוא: האם זה אומר שיש מחיקה מוחלטת של המקטע (והעדות היא במוטציות השכיחות) או שאין ממצא לגבי יתר המקטע ויתכן שהחסר הוא חלקי בלבד.
איך ניתן לדעת זאת, או אולי מומלץ לבצע בדיקה גנטית יותר מעמיקה?
לצפיה ב-'חסרים בכרומוזום Y'
חסרים בכרומוזום Y
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2018 | 17:14
46
שלום.

הגנים שציינת הם חלק ממקטע B וחסרונם לא אומר שכל המקטע חסר. לאחר התייעצות עם גנטיקאי - במצב של חוסרים בגנים הספציפיים הנ"ל עדיין ייתכן ייצור זרע (למרות שכפי שציינת - הסיכויים אינם גבוהים, לצערנו) ולכן בהחלט כדאי לשקול ביצוע חיפוש בזרמה או ברקמת האשך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'ניתוח tese למציאת זרע'
ניתוח tese למציאת זרע
27/10/2018 | 11:31
67
מתחילה תהליך פוריות בבי"ח בני ציון אצל ד"ר קלדרון.
הופתעתי לשמוע שהוא גם מבצע ניתוח tese- פחות שמעתי\קראתי עליו מבחינת ביצוע ניתוחים מסוג זה, אך נאמר לי שהוא מבצע את הניתוח המון שנים במרפאה.
הייתרון שאכן ניתן לבצע בבני ציון את השאיבה ובו בזמן את הניתוח לגבר מבלי להתחיל להעביר את הרקמה ממקום למקום.....
אשמח לשמוע ממי שבן זוגה נותח שם, המלצות וכדומה...

לצפיה ב-'החזרים מברטוב'
החזרים מברטוב
25/10/2018 | 23:38
57
שלום
האם מישהי יודעת אם יש אפשרות לקבל החזר על מיון זרע אצל ברטוב (מביטוח פרטי או קופח כללית)?

תודה,
מיכל
לצפיה ב-'ימי התנזרות לקראת בדיקה'
ימי התנזרות לקראת בדיקה
22/10/2018 | 10:54
3
62
לקראת בדיקת זרע (עם היסטוריה של תוצאות נמוכות/אפסיות), אני רוצה לשאול לגבי ימי התנזרות.
במעבדה של אהרן פרץ בירושלים ממליצים על 5 ימים.
בסייטוביט אומרים שכדאי 12 יום, וב-MCF ממליצים על 10 ימים.
קראתי באתר של 'אמבריון', שכדאי קודם לעשות כמה שפיכות די תכופות, כדי לרוקן את המאגרים מחומר פגום, ולאחמ"כ 7-10 ימי התנזרות ואז לגשת לתת זרע איכותי.

בקיצור, התבלבלתי!
לצפיה ב-'ימי התנזרות'
ימי התנזרות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2018 | 13:30
2
63
שלום.

כשאתה כותב "תוצאות אפסיות", האם אתה מדבר על בדיקת זרע רגילה או חיפוש מורחב של תאי זרע? כי הבדיקה הרגילה לא מספיק רגישה במקרים של מיעוט תאי זרע ורק חיפוש יכול לתת אמדן מדויק. בכל מקרה, במצב של מחסור חמור בתאי זרע, אנחנו ממליצים על 7-10 ימי התנזרות. לגבי "פעילות אינטנסיבית" לפני מתן הזרע, להזיק זה בטח לא יכול, אבל לרוב, פעילות מינית סדירה מספיקה על מנת לא להשאיר תאים "זקנים" במערכת.

בהצלחה!

לצפיה ב-'ימי התנזרות'
ימי התנזרות
22/10/2018 | 18:34
1
25
אני מדבר גם על חיפוש רציני שהביא תוצאה 0
כעת, אחרי הורדה במשקל ושינוי בתזונה וכו', אנחנו רוצים לגשת לחיפוש נוסף.
לצפיה ב-'חיפוש'
חיפוש
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2018 | 12:17
20
מצוין, אתה בדרך הנכונה. אם כך, ההמלצה שלי עומדת בתוקף - 7-10 ימים ואתה בהחלט מוזמן אלינו. רק קח בחשבון שתהליך ייצור זרע חדש לוקח כשלושה חודשים ולכן בטרם אתה ניגש לבדיקה נוספת, כדאי לתת להם קצת זמן להיווצר במצב החדש.

בהצלחה!
לצפיה ב-'urea.parvum-pcr חיובי'
urea.parvum-pcr חיובי
21/10/2018 | 20:56
1
38
 שלום,
האם תשובה חיובית בבדיקת שתן ללא תסמינים עלולה לגרום לפגיעה בפוריות והאם יש צורך בטיפול ??

לצפיה ב-'Ureaplasma parvum'
Ureaplasma parvum
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2018 | 13:19
26
שלום.

מדובר בחיידק שחי בצורה טבעית במערכת המין ולרוב אינו גורם לשום תסמינים ובמקרים נדירים יכול לגרום לדלקות בדרכי המין והשתן. אמנם לא הוכח קשר בין החיידק הספציפי הזה לבעיות פריון אצל הגבר, אך עקב הסיכון בהעברה בין בני הזוג, אני חושב שכדאי לשניכם להתייעץ עם רופא אורולוג או רופא נשים בנוגע לטיפול עבור שניכם - רק ככה תהיו בטוחים שנפתרתם ממנו.

בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקת זרע ראשונה '
בדיקת זרע ראשונה
17/10/2018 | 22:00
3
91
היי... יש לי בדיקה ראשונה לבדיקת זרע.
האם עושים בדיקה נוספת במרפאה?
לצפיה ב-'?'
?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2018 | 10:34
2
29
מתנצל, לא הבנתי את השאלה, אודה להבהרה.

לצפיה ב-'בדיקה ראשונה'
בדיקה ראשונה
19/10/2018 | 11:06
1
44
הכוונה שלי הייתה האם חוץ מבדיקת הזרע  יש בדיקות נוספות שאני צריך להתכונן אליהם? 
לצפיה ב-'בדיקת זרע ראשונה'
בדיקת זרע ראשונה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2018 | 13:43
43
ישנו מגוון בדיקות (בדיקה פיזית/דם/אולטרסאונד) שמבצעים במסגרת בירור אי פריון, אבל אף אחת מהן אינה "אוטומטית" ותלויה במצבך ובשיקול דעתו של הרופא. אם כרגע נשלחת לבדיקת זרע בלבד, תצטרך להמתין לתוצאות שעל פיהן הרופא יחליט האם יש צורך בביצוע בדיקות נוספות.

בהצלחה!

לצפיה ב-'עזרה בניתוח תוצאות בדיקת זרע'
עזרה בניתוח תוצאות בדיקת זרע
17/10/2018 | 11:14
5
107
היי ד"ר,

מנסים כבר 7 חודשים להיכנס להריון ללא הצלחה, אודה לעזרתך בניתוח תוצאות בדיקת הזרע. האם תקינה/לא תקינה.?

ph - 7.6
volume - 4.3
concetration - 22
total count - 95
motility - 50
grade - 45
vitality - 60

* Morphology - רשום שבוצע by strict criteria

normal - 4
borderline - 0
head defects - 95
midpiece defects - 27
tail defects - 13

לצפיה ב-'רק מוסיף עוד שני נתונים שלא כתבתי בהודעה הראשית'
רק מוסיף עוד שני נתונים שלא כתבתי בהודעה הראשית
17/10/2018 | 12:36
1
67
apperance - normal
viscosity - normal

תודה
לצפיה ב-'פעם שלישית גלידה - נתון נוסף,'
פעם שלישית גלידה - נתון נוסף,
17/10/2018 | 16:48
50
רק אוסיף לגבי אשתי, בת 30 עם מחזור סדיר לחלוטין
לצפיה ב-'פענוח תוצאת בדיקת זרע'
פענוח תוצאת בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2018 | 10:50
2
94
שלום.

רוב הפרמטרים סה"כ תקינים. הייתי נותן את דעתי לאחד ספציפי - חיות התאים (vitality) שמתקרבת לערך הנורמלי התחתון (58%). חיות התאים משפיעה באופן ישיר על התנועה (motility) וייתכן שגם על המבנה של התאים (morphology). בהנחה שלא התנזרת מפעילות מינית במשך תקופה ארוכה לפני הבדיקה (לא מומלץ יותר מ-3 ימים), הייתי בוחן האם ישנם בסביבתי גורמי סיכון העשויים להשפיע על חיות תאי הזרע - עישון, אלכוהול, עודף משקל, תזונה לא מאוזנת, וריקוצלה, פעילות הגורמת לחימום אזור האשכים ועוד. הזרע מאוד רגיש לסביבתו ולכן שינוי לטובה באחד או יותר מהתנאים שציינתי בהחלט עשוי לסייע בשיפור המצב.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התגובה - אשמח לערה נוספת'
תודה על התגובה - אשמח לערה נוספת
21/10/2018 | 16:24
1
31
היי, האמת שהתנזרתי טרם הבדיקה במשך 5 ימים ולא 3 ימים.(כך ביקשו במעבדה)

אם לעובדה זו השפעה על כך שהתקבל נתון נמוך בפרמטר זה?

ובכלל בהתחשב בנתוני הבדיקה ובעובדה שכבר 7 חודשים לא מצלחים - הייתי ממליץ לפנות ליעוץ או שאין צורך?

תןודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 17:02
31
5 ימים זה קצת יותר מהנדרש, אבל קשה לי להאמין שזה הגורם הבלעדי לנתוני החיות הנמוכים. בכל מקרה, תחזור על הבדיקה לאחר 2-3 ימי התנזרות. לגבי פניה לייעוץ, עקרונית, אי השגת הריון במשך תקופה של פחות משנה של קיום יחסים לא מוגנים בסמוך למועד הביוץ נחשבת נורמלית ואינה דורשת התערבות. כמובן שהדאגה שלכם מובנת ואין שום מניעה להתחיל בירור ראשוני, אך לא הייתי ממהר להילחץ.
לצפיה ב-'בעיית זרע '
בעיית זרע
16/10/2018 | 21:09
1
100

שלום, 
אנו זוג, בני 30 מנסים כשנה וחצי להיכנס להריון. 
בבדיקת זרע שהתבצעה לפני כחצי שנה נמצא ota 
ריכוז 13.2 מ׳ 
תנועה 35%
פרוגרסיבית 32% 
מורפולוגיה תאים תקינים 3%
כל השאר תקין.
באולטרסאונד אשכים נמצא וריקוצלה קל. 

לפני כחודשיים עברנו הזרעה שלא צלחה. 
נתוני הזרע ביום ההשבחה:
ריכוז 2.7 מ׳
תנועתיות 52%
תנועה פרוגרסיבית 26%
לאחר ביצוע שטיפה כפולה :
נפח 0.5
ריכוז 6.5 מ׳
תנועה 40%
סהכ תאי זרע בתנועה 1.3 מ׳ 

1. האם יש דרך לשפר את הנתונים? תזונה או תוספים מסויימים? 
2. האם כדאי להמשיך בהזרעות? 
3. אילו בדיקות מומלץ עוד לעשות? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2018 | 10:29
62
שלום.

1. הדרך לשיפור הזרע זהה לחלוטין לדרך לאורח חיים בריא - לא לעשן, להמעיט בצריכת אלכוהול, להרבות בפעילות גופנית ותזונה נכונה, לשתות הרבה מים ולהימנע מחימום אזור האשכים. טריויאלי ככל שנשמע, זה בדיוק מה שעשוי לסייע, כיוון שהזרע רגיש ביותר לכל שינוי פיזיולוגי או סביבתי. לגבי תזונה ספציפית או תוספים, כדאי לפנות לדיאטנית. אגב, קחו בחשבון ששינויים עשויים לבוא לידי ביטוי רק בחלוף שלושה חודשים.
2. לאחר הכנת הזרע להזרעה, הנתונים סבירים לגמרי ולכן, לפני שמתחילים בתהליך הלא פשוט של הפריה חוץ גופית, הייתי מנסה הזרעה עוד פעם-פעמיים, במיוחד בשילוב אורח חיים בריא. בגילכם, בעיניי זו דרך מועדפת בשלב זה.
3. הייתי סומך על הרופאים שביקרתם אצלם שבשלב זה ביצעתם את כל מה שנדרש.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אזוספרמיה ייעוץ'
אזוספרמיה ייעוץ
13/10/2018 | 22:59
1
49
שלום.  בעלי עשה בדיקת זרע והתקבלה תוצאה ראשונה שיש לו אזוספרמיה ואין תאי זרע  אחרי ההלם המשכנו לבדיקות.  כרגע בדיקות דם הורמנוליות וטוסטסטרון חופשי תקינות. אולטרה סאונד תקין.  מחכים לבדיקות גנטיות,  פרוקטוז,  תוצאות קריוטיפ ובדיקת זרע מיקרוסקופית נוספת.  האם ניתן כבר להסיק משהו לכיוון אזוספרמיה חסימתית?  מה יאמרו יתר התוצאות והאם יש בדיקות נוספות שמומלצות לעשות ולא הזכרתי?  תודה רבה! 
לצפיה ב-'בירור אזואוספרמיה'
בירור אזואוספרמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2018 | 20:00
36
שלום.

נראה כי הופניתם לכל הבדיקות הרלוונטיות. לצערי, עד להגעת התוצאות ובהיעדר אבחנה רפואית עד כה, לא ניתן לקבוע כי מדובר באזוספרמיה חסימתית. גם באזוספרמיה לא חסימתית, תוצאות בדיקות הדם יכולות להיות תקינות לחלוטין. הייתי ממתין לקבלת שאר התוצאות (אני יודע שזה מורט עצבים), אך חשוב שתדעו שלחלק ניכר ממקרי האזוספרמיה קיימים פתרונות וכי כיום האבחנה רחוקה מאוד מלהיות סוף פסוק.

באם תוכלו לעדכן בנוגע לתוצאות הבדיקות, אשמח לתת הכוונה נוספת.

בהצלחה!

לצפיה ב-'חדשים בתחום'
חדשים בתחום
09/10/2018 | 10:05
1
70
היי,
בעלי ואני בני 35 ומנסים מזה שנה להכנס להיריון.אצלי גילו ביום ה3 למחזור FSH 11 טיפה מוגבר וכל יתר הבדיקות תקינות ,הופנתי לבדיקת AMH שטרם בצעתי.
ואצלו בדיקות הדם הציגו
8.FSH 31.  ,
 IU /L.  LH 7.0
Prolactin 137.7 mU/L
Testosterone Total 14.3 nmol/L
הוא ביצע בדיקת זרע לאחר 3 ימי התנזרות.
צבע: צהבהב
צמיגות:תקין
PH:7.8
נפח:1.3 מ"ל (מתחת לטווח )
ולא היה פירוט של נפח נוסף ,ריכוז,תנועה,סוג התנועה,לויקוציטים,אגלוטינציה כי התשובה היתה לכולם בודדים.
והתשובה בתחתית העמוד היתה:"רק לאחר סירכוז וחיפוש בנפח 0.1 מ"ל נמצאו תאי זרע בודדים בתנועה.

אשמח לדעת מה יהיה הצעד הבא?
האם בהכרח כשאלו התוצאות נידונתי לIVF , או שיש סיכוי להזרעה או תהליכים אחרים?
בנוסף, אודה להמלצה לאנדרולוג ואורולוג מאיזור המרכז (מוכנה ללכת לפרטי) ומעבדה לחזור על התוצאה(אחרי שבוע/חודש)?
תודה
החדשים 
לצפיה ב-'תאי זרע בודדים'
תאי זרע בודדים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2018 | 16:06
46
שלום.

ראשית, לצערי, במקרה שלכם אין מנוס מ-IVF. לביצוע הזרעה דרושים לכל הפחות מאות אלפי תאי זרע. עם זאת, המצאות של תאי זרע בודדים בתנועה היא תוצאה מעודדת מאוד -  בערכי FSH גבוהים זה כלל לא מובן מאליו. הצעד הבא, בעיניי יהיה לקבוע תור לאורולוג, לחזור על הבדיקה ובמקביל לבצע הקפאה לגיבוי של הזרע שנמצא, למקרה של הרעת המצב בעתיד. לגבי רופאים בתחום, אשמח אם גולשי הפורום ימליצו, אך לגבי מעבדה, אני בהחלט מזמין אתכם לבקר אצלנו כחודש לאחר הבדיקה ולאחר כשבוע התנזרות. את מוזמנת ליצור אתנו קשר בטל' 03-6126120 ונשמח להסביר לך על התהליך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'חייבת לשתף ולקבל עצה'
חייבת לשתף ולקבל עצה
27/09/2018 | 12:55
1
83
דיברנו על זה אני ובן זוגי שעות, הסכמנו על זה שהוא צריך ללכת לעשות בדיקת זרע . כל פעם שמגיע התור יש לו משהו אחר, הוא מתעסק בדברים אחרים או ש"אין לו כוח" לדבריו. כל פעם תרוץ אחר. כדי להוריד לו את החששות אספתי בשבילו מידע על הנושא כדי שיהיה רגוע שיבין שזה לא כזה ביג דיל!. הסברתי לו מה ההכנות שהוא צריך לעשות שזה לא כזה הרבה. והוא עדיין בהתחמקויות. מה אני עוד יכולה להגיד לו כדי שיפסיק לחשוש מזה? איך אני מכינה אותו יותר טוב כי כבר מרגישה שניסיתי הכל. 
לצפיה ב-'בן זוג לא משתף פעולה'
בן זוג לא משתף פעולה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2018 | 09:00
71
שלום.

תהליך בירור אי פריון הוא תהליך לא קל עבור שני בני הזוג. לעתים הגברים חוששים ממנו אף יותר מהנשים וממעטים לשתף פעולה מתוך חשש "שהבעיה אצלם". אין ממש דרך להעלים את החששות, אך כיוון שאין מי שמכיר את בעלך טוב ממך, נראה שלך גם הסיכוי הכי גדול לעשות זאת. אני מציע שתעלי את השאלה בפורום הפוריות של תפוז, יש שם אלפי נשים שעברו או עוברות טיפולי פריון ואני מאמין שלא אחת נתקלו בסיטואציה כמו שלך ויוכלו לסייע מנסיונן.

שיהיה המון בהצלחה!

לצפיה ב-'אשכים קטנים'
אשכים קטנים
27/09/2018 | 10:35
3
73
לפני מספר חודשים עשה בדיקת זרע ולא נמצא זרע
בחודש האחרון עשה בדיקות דם ואשכים.הרופא טוען שיש בעיה בגלל שהאשכים קטנים ההיגיוני? ועדין שלח לעוד בדיקת זרע טען שבין אם ימצאו הפעם זרע וגם אם לא,בשני המקרים זו הפריה
מה התופעות של הפריה ? אני כלכך מתוסכלת איך עוברים את זה
לצפיה ב-'גודל אשכים וייצור זרע'
גודל אשכים וייצור זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2018 | 09:18
2
84
שלום רב.

נפח האשכים מצביע על התפתחות הרקמה שמייצרת את תאי הזרע ולכן מתחת לנפח מסוים, כנראה שמדובר בהתפתחות לא תקינה ופגיעה בייצור הזרע. עם זאת, לעתים גם באשך שלא התפתחת בצורה תקינה ישנם אזורים שמייצרים זרע שניתן להשתמש בו להפריה חוץ גופית וזאת, כנראה הסיבה שבעלך נשלח לבדיקות זרע. לגבי ההפריה והתהליכים הנלווים לה, מדובר בנושא רחב מכדי שיהיה ניתן להסביר אותו בשני משפטים ולכן אני מציע שתפני לרופא הנשים שלך או לרופא פריון יחד עם בן הזוג על מנת לקבל את כל המידע הדרוש ואת המענה לשאלות שתעלינה.

בהצלחה!

לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
05/10/2018 | 13:37
1
31
עד כמה משנה זמן ההתנזרות מהבדיקה
בבדיקה הראשונה שלא נמצא בה זרע לא נערכנו בהתאם והוא התנזר יותר משבוע(16 יומים) עד כמה זה יכול 
לצפיה ב-'משך התנזרות'
משך התנזרות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2018 | 15:58
34
שלל האצבע הוא: יותר ימי התנזרות=יותר תאי זרע, אבל פחות תאים בתנועה. זמן ההתנזרות המומלץ למקרים מהסוג שלכם במעבדתנו הוא 7-10 ימים.
חשוב שתדעו - במידה וטרם ביצעתם, הייתי מציע לבעלך עבור חיפוש מורחב של תאי זרע, זו בדיקה רגישה הרבה יותר מבדיקת הזרע הסטנדרטית, עד לרמה של תא זרע בודד. כדאי לנסות, כמובן לאחר התייעצות עם רופא אנדרולוג.
לצפיה ב-'הרבה אנשים בחופש עכשיו... אולי זו הסיבה שהוא לא עונה'
הרבה אנשים בחופש עכשיו... אולי זו הסיבה שהוא לא עונה
29/08/2018 | 12:25
25
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע והמשך תהליכים'
תוצאות בדיקת זרע והמשך תהליכים
26/08/2018 | 11:31
1
100
היי ד"ר איציקסון
מקווה ששלומך בטוב.

אשמח מאוד להתייעץ עמך לאור תוצאות בדיקת זרע שביצעתי.
רקע לבדיקה:  אציין גם כי יש לי רקע של טריכומונס בעבר שטופל בהמשך (לפני כשנתיים-שלוש). 

עד לא מזמן גם היה לי עדיין אוראל פלסמה שטופל בעזרת דוקסילין (כנראה אני ואשתי הדבקנו אחד את השנייה הלוך ושוב). תוצאות כרגע חזרו שליליות (משמע - אין אוראל פלסמה ובדיקת הזרע נעשתה לאחר שלא היה אוראל פלסמה). 

חשוב לציין כי אני ואשתי לא שוכבים מזה תקופה ארוכה עקב העובדה שהיא סובלת מוסטיבולוטיס (כנראה בשל הטראומה שעברנו על הטריכומונס וטיפולים לא מתאימים).

ביצעתי בדיקת זרע סטנדרטית מבלי שניסינו להיכנס להריון, אך חשבתי שכדאי לבדוק מאחר ואנחנו מאוד רוצים לנסות להיכנס כרגע להריון ולכן עושים בדיקות כנ"ל. 

להלן תוצאות הבדיקה: 
* הימנעות - 7 ימים.
* דקות לביצוע ממתן איסוף - 35. 
1. התנזלות - לא כתובה תוצאה.
2. צמיגות - תקני.
3. צבע - אפור.
4. PH - 8.2
5. נפח - 1.8 (ml)
6. ריכוז תאי זרע - 8.7 (mil/ml).
7. ריכוז תאי זרע בזירמה - 174.6 (mil)
8. אחוז תנועה כללית - 60 (%).
- מהירה - 50.
- בינונית - 40.
- איטית - לא כתובה תוצאה.
- במקום - לא כתובה תוצאה.
* סה"כ תאי זרע בתנועה - 104.76 (mil).
9. אחוז הישרדות לאחר 4 שעות - אין תוצאה.
10. חיות - לא כתובה תוצאה. 
11. אגלוטינציה - יש.
12. מורפולוגיה - 95 (%).
13. צורות תקינות 5 (%).
14. צורות פתולוגיות 95 (%).
- ראש - 56 (%).
- צוואר - 31 (%).
- זנב - 8 (%).
15. תאים עגולים - לא כתובה תוצאה.
16. לאוקוציטים - 0.1>
17. אריטורציטים - לא כתובה תוצאה.
18. Normazoospermia -מסומן וי (חיובי).
19. Astenozoospermia - לא כתובה תוצאה.
20. Teratozoospermia - לא כתובה תוצאה. 
21. Azoospermia - לא כתובה תוצאה.
22. Aspermia - לא כתובה תוצאה.
בבדיקת אולטרסאונד (סונאר ודופלר) אשכים מצאו את הנתונים הנ"ל (ביצעתי מאחר ויש לי כאבים באזור האשכים והמפשעה):
1. אשך ימין:
* גודל רגיל 3.9*2.1*3.2 ס"מ. 
* מרקם אחיד.
* ווסקולריזציה רגילה.
* תרשים זרימה עורקי בגדר נורמה.
* זרימה ורידית רגילה. 
* בראש אפידידימוס הודגמה ציסטה בגודל 0.4 ס"מ. הודגמה ציסטה נוספת בגודל 0.7 ס"מ. 
* הודגם הידרוצלה קל.
* ללא וריקוצלה.
2. אשך שמאל:
* גודל רגיל - 3.7*2.0*2.6.
* מרקם אחיד.
* ווסקולריזציה רגילה.
* מהירות 8.9 סמ"ש 0.58 R1.
* זרימה ורידית רגילה.
* אזור אפידידימוס תקין.
* הודגם הידרוצלה קל.
* הודגם וריקוצלה קל.
* רוחב ורידים יד 0.35 ס"מ. 
* לא הודגם היפוך זרימה בוולסלבה.
* צילומים מצורפים - כן.
אשמח למשוב והמלצות מצידך בנושא. 
תודה
גיא. 
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2018 | 23:18
105
שלום.

אמנם ישנם אי דיוקים בחישוב תאי הזרע הנעים בזרמה, אך בשורה תחתונה, נראה שמצבך מצוין. אמנם ה-pH מעט גבוה וקיימת אגלוטינציה (הידבקות) של תאי זרע, אך לא נראה כי קיימת לכך השפעה כלשהי. ליתר בטחון, כדאי לשקול לבצע בדיקה מיקרוביולוגית נוספת. כך או כך, עם נתונים כאלה לא אמורה להיות שום בעיה מצידך להשגת הריון טבעי. עם זאת, לאור המניעה מקיום יחסי מין, הזרעה תוך רחמית אמורה לעשות עבודה נהדרת ועל הדרך גם לפתור את סוגיות החומציות והאגלוטינציה, קטנות ככל שיהיו. אז אם אתם מעוניינים בהשגת הריון וכרגע ישנה מניעה לקיום יחסים, הזרעה היא הפתרון.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע והמלצות להמשך תהליך'
תוצאות בדיקת זרע והמלצות להמשך תהליך
26/08/2018 | 11:25
57
היי ד"ר איציקסון,

מקווה ששלומך בטוב.
אשמח מאוד להתייעץ עמך לאור תוצאות בדיקת זרע שביצעתי.
רקע לבדיקה:  אציין גם כי יש לי רקע של טריכומונס בעבר שטופל בהמשך (לפני כשנתיים-שלוש). 
עד לא מזמן גם היה לי עדיין אוראל פלסמה שטופל בעזרת דוקסילין (כנראה אני ואשתי הדבקנו אחד את השנייה הלוך ושוב). תוצאות כרגע חזרו שליליות (משמע - אין אוראל פלסמה ובדיקת הזרע נעשתה לאחר שלא היה אוראל פלסמה). 
חשוב לציין כי אני ואשתי לא שוכבים מזה תקופה ארוכה עקב העובדה שהיא סובלת מוסטיבולוטיס (כנראה בשל הטראומה שעברנו על הטריכומונס וטיפולים לא מתאימים).

ביצעתי בדיקת זרע סטנדרטית מבלי שניסינו להיכנס להריון, אך חשבתי שכדאי לבדוק מאחר ואנחנו מאוד רוצים לנסות להיכנס כרגע להריון ולכן עושים בדיקות כנ"ל. 

להלן תוצאות הבדיקה: 
* הימנעות - 7 ימים.
* דקות לביצוע ממתן איסוף - 35. 
1. התנזלות - לא כתובה תוצאה.
2. צמיגות - תקני.
3. צבע - אפור.
4. PH - 8.2
5. נפח - 1.8 (ml)
6. ריכוז תאי זרע - 8.7 (mil/ml).
7. ריכוז תאי זרע בזירמה - 174.6 (mil)
8. אחוז תנועה כללית - 60 (%).
- מהירה - 50.
- בינונית - 40.
- איטית - לא כתובה תוצאה.
- במקום - לא כתובה תוצאה.
* סה"כ תאי זרע בתנועה - 104.76 (mil).
9. אחוז הישרדות לאחר 4 שעות - אין תוצאה.
10. חיות - לא כתובה תוצאה. 
11. אגלוטינציה - יש.
12. מורפולוגיה - 95 (%).
13. צורות תקינות 5 (%).
14. צורות פתולוגיות 95 (%).
- ראש - 56 (%).
- צוואר - 31 (%).
- זנב - 8 (%).
15. תאים עגולים - לא כתובה תוצאה.
16. לאוקוציטים - 0.1>
17. אריטורציטים - לא כתובה תוצאה.
18. Normazoospermia -מסומן וי (חיובי).
19. Astenozoospermia - לא כתובה תוצאה.
20. Teratozoospermia - לא כתובה תוצאה. 
21. Azoospermia - לא כתובה תוצאה.
22. Aspermia - לא כתובה תוצאה.
בבדיקת אולטרסאונד (סונאר ודופלר) אשכים מצאו את הנתונים הנ"ל (ביצעתי מאחר ויש לי כאבים באזור האשכים והמפשעה):
1. אשך ימין:
* גודל רגיל 3.9*2.1*3.2 ס"מ. 
* מרקם אחיד.
* ווסקולריזציה רגילה.
* זרימה ורידית רגילה. 
* בראש אפידידימוס הודגמה ציסטה בגודל 0.4 ס"מ. הודגמה ציסטה נוספת בגודל 0.7 ס"מ. 
* הודגם הידרוצלה קל.
* ללא וריקוצלה.
2. אשך שמאל:
* גודל רגיל - 3.7*2.0*2.6.
* מרקם אחיד.
* ווסקולריזציה רגילה.
* מהירות 8.9 סמ"ש 0.58 R1.
* זרימה ורידית רגילה.
* אזור אפידידימוס תקין.
* הודגם הידרוצלה קל.
* הודגם וריקוצלה קל.
* רוחב ורידים יד 0.35 ס"מ. 
* לא הודגם היפוך זרימה בוולסלבה.
* צילומים מצורפים - כן.
אשמח למשוב והמלצות מצידך בנושא. 

תודה
גיא. 
לצפיה ב-'איקוקלמין לגבר'
איקוקלמין לגבר
21/08/2018 | 18:16
1
84
שלום רב, לאחר בדיקת אנדרולוג הוצע לבעלי טיפול באיקקלומין. האם קיימות תופעות לוואי והאם מוכרת הצלחה לטיפול זה? תודה רבה
לצפיה ב-'איקקלומין לגבר'
איקקלומין לגבר
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2018 | 22:43
58
שלום רב.

כיוון שלא ציינת פרטים נוספים, אוכל לענות תשובה כללית מאוד, לאחר התייעצות עם ד"ר שלומי ברק, אנדרולוג מומחה.
תופעת הלוואי השכיחה ביותר של איקקלומין הhא גלי חום וככלל היא לא דורשת התערבות. ייתכנו גם שינויים קלים במצב הרוח. תופעה נדירה ביותר היא טשטוש ראיה שכמובן דורשת הפסקה מיידית של השימוש בתרופה ופנייה לרופא. מבחינת יעילות, התרופה נחשבת יעילה להעלאת רמת הטסטוסטרון בדם, במיוחד כשניתנת יחד עם מעכב ארומטאזות (אנזימים ההופכים את הטסטוסטרון לאסטרדיול).

בהצלחה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנהל הפורום – ד"ר פבל איציקסון, בעל תואר שלישי בביולוגיה. ד"ר איציקסון הינו בוגר אוניברסיטת בר אילן בתחום של ביולוגיה ופוזיולוגיה של החי. את לימודיו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל הפורום ד"ר איציקסון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו