לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום פוריות הגבר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'הפתיע אותי שאין כאן שום דיון על תזונה'
הפתיע אותי שאין כאן שום דיון על תזונה
20/04/2017 | 13:49
6
הרי ידוע שיש אלמנטים של תזונה, סתם מאכלים רגילי ולא תוספים מלאכותיים, שיכולים לעזור לגוף לייצר זרע איכותי למשל. יכול להיות שהרופאים לא יודעים כלום על זה לכן מפנים אותנו ישר לטיפולי הפריה תרופתיים? אוכל לתת דוגמאות של מאכלים למי שמעוניין.
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:07
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'פרישת מנהל הפורום'
פרישת מנהל הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 14:15
14
ברצוננו להודות לפרופסור ברטוב על תקופת ניהול הפורום ולאחל לו בהצלחה בהמשך. 

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'השבחת זרע'
השבחת זרע
22/03/2017 | 18:27
1
18
שלום,
מישהי מכירה מעבדה שאפשר להיות נוכחים בה בכל התהליך של השבחת הזרע? באיזור תל אביב

תודה
לצפיה ב-'השבחת זרע'
השבחת זרע
26/03/2017 | 11:23
14
שלום אלומה, אי אפשר לתת לאנשים שאינם אנשי הצוות להיכנס למעבדה הסטרילית.
לצפיה ב-'תוצאת בדיקת זרע,'
תוצאת בדיקת זרע,
26/02/2017 | 20:21
1
37
לאחר כחצי שנה של נסיונות להיכנס להריון בעלי עבר כשתי בדיקות זרע בהן הריכוז נע בין 4-9 מליון.
התנועתיות הייתה תקינה - כ-50%, אך המרפולוגיה רק כ-1%, בנוסף נצפו מספר גדול של תאי זרע עגולים - 4 מיליון.
קראתי באתר שלך ובאינטרנט כי ישנה אופציה לבדיקת זרע מקיפה ונרחבת (זו שעלותה כ- 1800 ש"ח) ואני מעוניינת להבין מה בעצם נותנת הבדיקה המקיפה הזו מעבר למידע שקיבלנו מתוצאות הבדיקות? והאם יש לתוצאות האלו משמעות שאולי תהיה טיפולית מעבר לאבחנתית?
תודה!

לצפיה ב-'בדיקת זרע מורפולוגיה'
בדיקת זרע מורפולוגיה
26/03/2017 | 11:19
16
שלום, המורפולוגיה אכן נמוכה.
הבדיקה המקיפה לפוריות הגבר שונה מהבדיקות הכלליות בקופ"ח, כיוון שהיא נעשית ע"י מיקרוסקופ מיוחד המגדיל את הדוגמא פי 6000. בהגדלה זו ניתן לראות בבירור פגמים מורפולוגיים שונים שלא נראים במיקרוסקופ אור רגיל ונמדדת ע"י פרטמרים שונים שנחקרו רבות במרכז ברטוב לפוריות הגבר. בדיקה זו כוללת בתוכה גם בדיקת תרבית חיידקים וזיהומים, שיש לה יכולת השפעה על הכניסה להריון. לאחר קבלת כל התוצאות נוכל לדעת מהם דרכי הטיפול האפשריים לקבלת הריון תקין.
לצפיה ב-'בדיקת זרע, מורפולוגיה 1 '
בדיקת זרע, מורפולוגיה 1
20/02/2017 | 14:00
1
36

שלום לכולם, אנחנו בניסיונות לילד שלישי, ילדה ראשונה טבעי בניסיון של חודשיים, ילד שני אחרי הזרעה ראשונה, שביצענו בעקבות תקופה ארוכה של נסיונות. בעלי בן 35 אני 34,מחזורים סדירים מאוד, מזהה ביוץ בכמה דרכים. 
הרופא שלח למספר בדיקות גם אותי וגם את הבעל. בדיקת הזרע שקיבלנו קצת הפתיעה  אותנו לרעה. בפעמים הקודמות היתה מורפולוגיה 4. כמה זה חמור? 

לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
26/02/2017 | 15:33
33
שלום, לגבי בדיקת הזרע, ניתן לומר כי הכמות והתנועה של תאי הזרע תקינים אך המבנה שלהם שגוי. רק תא זרע אחד מתוך מאה תאים בעל מבנה תקין.כדאי לחזור שוב על בדיקת הזרע ובאם התוצאה של המורפולוגיה תהיה פחות מ4% אז כדאי לבצע הפריה חוץ גופית עם מיון מוקדם של תאי הזרע התקינים מורפולוגית ביום שאיבת הביציות בשיטת IMSI ברטוב, שמעלה את הסיכויים של כניסה להריון וירידה בשיעור ההפלות.לפרטים נוספים אפשר לפנות למרכז לפוריות של פרופ ברטוב ונשמח לעזור ולענות לכל השאלות.
לצפיה ב-'שאלה לגבי האם כדאי לעשות איבחון זרע נוסף...'
שאלה לגבי האם כדאי לעשות איבחון זרע נוסף...
11/01/2017 | 21:51
1
68
שלום פרופ,
הקדמה קצרה שלא קשורה לשאלה אך נראה לי שתרצה לשמוע- עשינו בעבר 5 החזרות של עוברים באיקסי רגיל- נגמר בכימי אחד והשאר שלילי. לאחר מכן עשינו מיון זרע אצלך, מתוך 4 החזרות, רק פעם אחת בטא שלילית ובשאר הפעמים נקלטנו (כימי, הפלה בשבוע מוקדם, ועכשיו אחרי שהוסיפו קלקסן ב"ה בהריון). חושבת שלמיון היה חלק גדול בכך שממצב של "לא נקלטים" נקלטנו כמעט בכל החזרה. אז דבר ראשון.. תודה !

רוצה לנצל את העובדה שאתה כאן ולשאול שאלה שתהיה רלוונטית לנו כנראה בעוד מספר חודשים.. במידה ויש עדיין עוברים מוקפאים, האם לדעתך עבור ילד שני בע"ה כדאי לעשות איבחון זרע בהגדלה גבוהה כדי לראות אולי מצב הזרע השתפר ואפשר לנסות הזרעות / טבעי (בתוספת קלקסן)?
המרפולוגיה אצלנו הייתה 3% בבדיקות הראשונות שעשינו לפני כ 4 וחצי שנים (וכמות גבולית), אך מאז בחלק מהבדיקות ראו אף נמוך מזה 2% וכמות נמוכה.  כל זה בבדיקות רגילות ולא אצלכם. החלטנו לעשות מיון זרע מבלי לעשות בדיקה אצלכם קודם, ולמרות שעבדו אצלכם מאודדד קשה כדי למצוא זרע תקין, לא מצאו מספיק זרע בדרגה  1 עבור כל הביציות וחלק הופרו עם זרע בדרגה 2. מה שמרמז שהמרפולוגיה בפועל נמוכה בהרבה ממה שרואים בהגדלה רגילה (כפי שחשדנו ולכן הלכנו למיון זרע).
במצב כזה, לדעתך, יש סיבה לעשות בדיקת זרע בהגדלה כשנתיים מאז המיון, למקרה ומשהו השתנה ונראה שהמרפולוגיה השתפרה, או שהזרע לא משתנה בצורה כזו קיצונית (מבלי לעשות ניתוח שאצלנו טענו שלא רלוונטי ועם סיכוי הצלחה נמוך).

תודה מראש!

נ.ב- יש בזרע גם אגלוטונציה ותנועתיות 0 בחלק מהבדיקות (במעבדות רגילות), אך את זה שיפרנו מאודדד ע"י תוספי מזון.. לכן שואלת בעיקר לגבי המרפולוגיה.
לצפיה ב-'מיון תאי זרע'
מיון תאי זרע
23/01/2017 | 10:12
51
שלום לך, 
אני שמח לשמוע ומאחל לך הריון תקין ובריא.
כיוון שציינת שהשתמשתם בתוספי מזון וכו' כדאי יהיה לעשות בדיקת אבחון בהגדלה גדולה ולראות האם המורפולוגיה השתפרה במעט. בנוסף, כדאי יהיה לעשות יחד עם הבדיקה את בדיקת תרבית הזיהומים והחיידקים כדי לוודא מצב אופטימלי לקליטת העובר. לכל בירור נוסף ניתן לפנות אלינו למרכז לפוריות הגבר של פרופסור ברטוב, נשמח לענות על כל שאלה. שיהיה הרבה בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקות זרע לא טובות'
בדיקות זרע לא טובות
10/01/2017 | 08:51
1
65
בוקר טוב
אני מצרפת את בדיקות הזרע של בן זוגי (בן 47)
האם במקרה זה אפשרי הריון ללא IVF?
יש אפשרות להזרעה עם נתונים אלו?
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
10/01/2017 | 11:45
58
שלום וברכה. יהיה זה לא מקצועי לתת פענוח ומענה לבעיה לפי בדיקת הזרע מבלי להתייחס לרקע הרפואי שלך, גיל האישה, מספר השנים שאתם מחכים לילד ועוד. . נשמח לעמוד לרשותכך אצלינו, במרכז של פרופסור ברטוב למענה מקצועי ומקיף לכל שאלותיך.
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
27/12/2016 | 16:28
1
48
שלום!  לבעלי בבדיקת זרע לא נמצאו כלל תאי זרע.
הוא הלך לאורולוג פוריות שעשה לו בדיקה ידנית ושלח אותו לבדיקות דם הורמונליות ולבדיקת זרע נוספת..
הבנתי שתמיד במצב זה נותנים גם אולטרסאונד ובדיקות גנטיות..מדוע לא ניתנו כאלה לבעלי בינתיים?
האם כדאי לבקש?
בנוסף אשמח לדעת מה דעתך על תוצאות בדיקות הדם

אנדוקרינולוגיה
TSH
1.75
4.8 יחידות: mIu/l 0.5               
Prolactin
183
375 יחידות: mIU/l 45               
LH - Luteinizing Hormone
5.8
9 יחידות: IU/l 1               
FSH
12.8
18.1 יחידות: IU/l 1.4               
Testosterone Total
10
28.7 יחידות: nmol/l 8.4  
תודה!
פענוח בדיקת זרע
03/01/2017 | 16:43
43
שלום וברכה, יהיה זה מאוד לא מקצועי לענות בפורום תשובה כאשר איני יודע את כל ההיסטוריה הרפואית שלכם, גיל האישה, מס שנים שאתם מצפים לילד וכו.. נשמח לעזור לכם במרכז שלנו, המרכז לפוריות הגבר של פרופ ברטוב, ולכוון אתכם להמשך דרכי טיפול אפשריים. 
פענוח בדיקת זרע
15/11/2016 | 13:51
1
70
שלום אנא עזרתכם האם בדיקת הזרע תקינה?
פענוח בדיקת זרע
24/11/2016 | 15:27
60
כמות תאי זרע והתנועה תקינים. 
המורפולוגיה מתחת לנורמה וכן יש ריבוי תאים נלווים.במקרה כזה כדאי לבצע תרבית זרמה בכדי לבדוק האם ריבוי התאים הנלווים מעיד על דלקת.
יש להחליט על המשך הטיפול על סמך היסטוריית הפוריות שלכם. 
באם הגניקולוג מציע לבצע טיפולי הזרעה, אצלינו במרכז מבצעים עבור בעיות זרע כאלה השבחה על גבי מפל צפיפות, המעשירה את תאי הזרע בעלי המורפולוגיה הטובה
לצפיה ב-'בדיקת זרע בחצי אוננות'
בדיקת זרע בחצי אוננות
31/10/2016 | 22:12
1
66
שלום וברכה,
הננו נשואים 9 שנים (ילד אחד ב"ה בן 5 - הריון ספונטני).
אנו נמצאים כרגע בשלב בדיקות ובירור בעיית הפריון.
בבדיקת זרע שביצעתי לא נמצאו זרעונים ובתחושה שלי הבדיקה לא אמינה.
נתבקשתי לבצע בדיקת זרע בשנית הפעם בחצי אוננות.
למה הכוונה בחצי אוננות? כיצד מבצעים את הבדיקה??? 
היכן מבצעים אותה?
לצערי אין מענה מהרופא אצלו אנו מטופלים ואנו מאד מעוניינים להזדרז ולקדם את הנושא בהקדם האפשרי.
לצפיה ב-'בדיקת זרע תשובה'
בדיקת זרע תשובה
06/11/2016 | 14:07
55
אנני יודע מהי בדיקה בחצי אוננות. אם ברצונך לבצע בדיקה אמינה ומעמיקה ואינך סומך על המעבדה שבה אתה נמצא, תוכל לבחור לבצע אותה במעבדת זרע אחרת, דוגמת שלנו. אתה מוזמן להתקשר לפרטים. 03-5320770
לצפיה ב-'פוריות הגבר '
פוריות הגבר
14/10/2016 | 09:38
1
74

שלום פרופסור 

אם לפני מספר שני ביצעתי צילום רנטגן אחד עקב שבר באצבע וכזכור לי הייתי ללא מגן קרינה כראוי ,הבנתי שהקרינה המיינת פוגעת בייצור הזרע  ועלולה להביא לעקרות חס ושלום (ולפגיעה בחומר התורשתי ,גרימה למוטציות,פגיעה בDNA ח''ו וכו' ) ,האם בהגדלה של X6000 ניתן לראות אם ישנם תאים תקינים ? כי אם זה פוגע גנטית אזי זה עלול לפגוע בהתפתחות תקינה  ח''ו  ?  (זה היה לפני 4 שנים +- ,גיל 14 בערך כזכור לי )

אני רווק ולא נשוי כרגע אבל הנושא הזה מאוד מדאיג אותי ,ניתן לבדוק באמצעות ההגדלה המיוחדת שבמעבדתך  X6000 ?
(אגב אני לא יודע אם זה קשור אבל כזכור לי ההפרש בין גודלי באשכים הוא 18 סמ''ק ,הבדל גדול להבנתי (28 סמק ) )

אני חושב על הנושא רבות 

תודה רבה ושבת שלום !

לצפיה ב-'צילום רנטגן ופוריות'
צילום רנטגן ופוריות
30/10/2016 | 15:14
43
צילום הרנטגן החד פעמי שעברת באצבע אינו יכול להשפיע על הפוריות של תאי הזרע שלך. ניתן לקבוע את המבנה של תאי הזרע בהגדלה גדולה פי 6000 ואז לבדוק את פוטנציאל הפוריות שלך. כדאי לעת עתה שתחיה בכיף ושכח אתנושא הפוריות לעת שתרצה להתחתן.
לצפיה ב-'אין זרע'
אין זרע
29/08/2016 | 09:20
2
153
שלום,
אנחנו בני 32 מנסים כשנה וחצי להרות- הריון ראשון.
כחלק מהבדיקות בעלי נשלח לבדיקת זרע שבה יצא כי לאחר סרכוז נמצא תא בודד בתנועה חלשה. הוא נשלח לבדיקה שניה בה לא נמצאו תאים בכלל.
יש לו היום א.ס אשכים.
אנחנו נורא מבולבלים ומבוהלים, לא יודעם ככ מה זה אומר ומה המשך הדרך עבורנו מכאן. האם יש לנו סיכוי להקלט מזרע שלו להריון משותף?
לצפיה ב-'אזואספרמיה'
אזואספרמיה
05/09/2016 | 15:31
132
במעט המידע שסיפקת לי, אני יכול לומר כי אכן יש בעיה בכמות הזרע. אין צורך להיבהל או להתבלבל, אפשר להרגע. אנחנו ערוכים לטפל במקרים כאלו שבהם מופיעים תאי זרע בודדים ולפעמים אינם מופיעים כלל, תופעה הנקראת AZOOSPERMIA. יש לאבחן את הבעיה בטכנולוגיה שפיתחנו, ולקבל ייעוץ מתאים
לצפיה ב-'גם בעלי אזספרמי'
גם בעלי אזספרמי
12/10/2016 | 14:07
83
ותודה לאל אנחנו הורים לבן חמש  מוזמנת לפנות אלי בפרטי
לצפיה ב-'האם גלולות פוגעות בפוריות האישה?'
האם גלולות פוגעות בפוריות האישה?
24/08/2016 | 10:59
2
37
לצפיה ב-'פוריות'
פוריות
29/08/2016 | 15:20
1
85
שאלה זו יש להפנות לגיניקולוג
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/08/2016 | 10:39
16
לצפיה ב-'אשכים טמירים'
אשכים טמירים
10/08/2016 | 13:41
1
90
עומדת להנשא לבחור שסבל בילדותו מאשכים טמירים.
עד כמה זה מקטין את הסיכוי שלנו להרות?
לצפיה ב-'אשכים תמירים תשובה'
אשכים תמירים תשובה
16/08/2016 | 09:36
83
אנני יודע לחשב את הסיכוי, הדבר תלוי בגיל ההורדה של האשכים ובמצבם כיום.
לדעתי יש לפנות לאורולוג שיבדוק בכלים העומדים לרשותו, את מצב האשכים כיום וכן יש לבצע בדיקת זרע.
לצפיה ב-'שאלה לגבי שפיכה הפוכה'
שאלה לגבי שפיכה הפוכה
31/07/2016 | 10:24
1
117
בן זוגי החל לסבול בזמן האחרון משפיכה הפוכה, יודעים שזה לא מסוכן אבל פוגע בפוריות ומאמצים לכניסה להריון, אשמח לדעת מה הטיפול לכך
לצפיה ב-'שפיכה הפוכה ופוריות'
שפיכה הפוכה ופוריות
09/08/2016 | 10:39
84
הטיפול פשוט ביותר . צריכים להבסיס את השתן שלא יהיה חומצי, כי אז תאי הזרע יכולים למות. לשם כך משתמשים בסודה לשתיה. שותים כפית אחת של סודה בכוס מים, בשלוש פעמים. בבוקר שהוא יום לפני איסוף הזרע במעבדה, ערב קודם ובבוקר איסוף הזרע, ואז הגבר משחרר זירמה ולאחריה יתן שתן בכוסית נפרדת סטרילית, משם מוצאים תאי זרע ומפרים את הביצית של האישה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
11/07/2016 | 13:04
1
92
מה כוללים טיפולי פרוריות לגבר? מה בדיוק עושים?
לצפיה ב-'טיפולי פוריות'
טיפולי פוריות
09/08/2016 | 10:23
69
טיפולי הפוריות לגבר כדקלמן:
1. טיפולים הורמונליים
2. טיפולים לשיפור מחזור הדם לאשכים ( תיקון וריקוצל )
3. טיפול בזיהומים, חידקים ופטריות
4. ניתוחי אשכים למציאת תאי זרע בגברים אזוספרמים
5. טיפולים להפקת זרמה
לצפיה ב-'שפיכה מוקדמת'
שפיכה מוקדמת
30/06/2016 | 09:48
2
120
 אני בן 35 ואישתי לא מצליחה להיכנס להריון. אנחנו מנסים מזה חצי שנה.
אני סובל מבעיה של שפיכה מוקדמת כ 5 עד 10 שניות אני כבר גומר.
האם זו יכולה להיות הסיבה לכך שאישתי אינה נקלטת?
לצפיה ב-'פוריות '
פוריות
04/08/2016 | 17:25
82

אם השפיכה בתוך הנרתיק אזי תאי הזרע יכולים יכולים להגיע משם לביציות ולהפרות אותם. אני מציע שתבצע בדיקת זרע שגרתית המכילה ריכוז תאי הזרע , תנועה , ומבנה שלהם – מורפולוגיה. לאחר קבלת התוצאות ניתן יהיה לענות על שאלתך .

לצפיה ב-'אפשר לאסוף את הזרע למשל עם האצבע'
אפשר לאסוף את הזרע למשל עם האצבע
14/02/2017 | 11:40
16
ולהכניס את הזרע עם האצבע לנרתיק. אפשר גם לרגש את האשה לפני הפעולה שהנרתיק יהיה מוכן לקליטה ידנית של הזרע. אז הנרתיק והרחם מתכווצים ונרפים ובתקווה שיסתדר.
לצפיה ב-'מה זה אומר נפח זרע?'
מה זה אומר נפח זרע?
27/06/2016 | 09:58
1
87
מאילו פרמטרים זה מושפע?
לצפיה ב-'נפח זרע '
נפח זרע
09/08/2016 | 10:21
72
נפח הזרמה נוצר מבלוטות בתעלה הזכרית, שלפוחיות הזרע והערמונית, שמפרישות את תכולתן לנתיב ההוצאה של הזרמה. נפח זרמה גבוה מעל 6 מ"ל עלול להצביע על הפרשת יתר של אותן בלוטות כתוצאה מזיהום אקטיבי של חיידקים בעוד שנפח נמוך מידי, מתחת ל1.5 מ"ל יכול להצביע על זיהום כרוני של החיידקים או להצביע על שפיכה אחורית של הזירמה לשתן. ייתכן גם מצב של חסימה בתעלה הזכרית במקרים של חוסר חלקי או מלא של תאי זרע בזרמה.
לצפיה ב-'טיפולי פוריות'
טיפולי פוריות
21/06/2016 | 16:20
2
132
אני בת 38 ולא מצליחה להכנס להריון. התחתנתי לפני כשנה, ואנחנו מנסים מזה חצי שנה ללא הצלחה.
הייתי רוצה לדעת מהם הצעדים הראושנים שהיית צצליץ לנו לעשות כעת... טרם פנינו לשום גורם ואני רוצה תהליך עם כמה שפחות סבל וטרטור.

תודה מראש.
לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
30/06/2016 | 07:26
80
ברואכאה הבאה, בטוח שהיית מעדיפה לא להיות במצב הזה :)
אבל זה המצב ואת תנצחי בטוח !
יש היום כל כך הרבה ידע וניסיון , המלצתי אליך זה לבדוק אותך אצל רופא נשים
ולשלוח את בן זוגך לביצוע בדיקת זרע. ואם זה להמשיך , כל שלב בשעתו ובלי לחשוב על מה יהיה עם, שמעתי על , כל מקרה לגופו .
בהצחלה ! ותזכרי שהסוף יהיה הכי טוב שיש !! אמן
לצפיה ב-'טיפולי פוריות'
טיפולי פוריות
09/08/2016 | 10:26
52
תבדקי אצל גניקולוג, שהוא מתמחה בפוריות.
יחד עם זו, באותו הזמן בעלך יבדק אצל אורולוג שמתמחה בפוריות, ויעשה בדיקת זרע רוטינית אצל ספרמטולוג קליני. אז אולי נאתר את הבעיה באם קיימת.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנהל הפורום – ד"ר פבל איציקסון, בעל תואר שלישי בביולוגיה. ד"ר איציקסון הינו בוגר אוניברסיטת בר אילן בתחום של ביולוגיה ופוזיולוגיה של החי. את לימודיו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל הפורום ד"ר איציקסון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו