לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
45104,510 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'תיקון נזילה מצינור ביוב ראשי'
תיקון נזילה מצינור ביוב ראשי
10/12/2018 | 22:13
1
31
שלום. אצלנו בבניין נתגלתה נזילת מים בתקרה של השירותים בדירה בקומה 2. נזילה דומה נתגלתה בדירה שמעליה (בקומה 3). אינסטלטור שהבאנו קבע שהנזילה היא מהדירה שמעל שתי הדירות הנ"ל (כלומר בקומה 4) - או מצינור הביוב הראשי (צינור 4 צול) או מאסלה של דירה 4.
עכשיו הבעיה: בעל בדירה בקומה 4 לא מוכן לתת לאינסטלטור שהבאנו להיכנס לדירה שלו אלא אם יביא מכשיר לבדיקת נזילות שיוכיח שהבעיה היא מהדירה שלו (עלות הבדיקה במכשיר היא כ 1000 שח). הוא לא מוכן להסתפק בקביעה של האינסטלטור שהבאנו. האם הוא צודק? האם חייבים להביא מכשיר לבדיקת נזילה?
לצפיה ב-'תיקון נזילה'
תיקון נזילה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2018 | 13:09
27
ניתן לחייב אותו לאפשר את בדיקת האינסטלטור בדירתו. למשל באמצעות פניה בצו עשה למפקח על המקרקעין.
לצפיה ב-'שינוי מצב קיים בביניין משותף '
שינוי מצב קיים בביניין משותף
10/12/2018 | 19:57
1
35

שלום רב .
בביניין שבו אני מיתגורר נציגות הביניין שינתה את אופן פעולתו של שער החניה על סמך מספר דיירים שפנו אליהם (לא נעשה בהצבעה מסודרת או בדרך כלשהי שכלל דיירי הביניין יוכלו להביע דעה ) .
בחניה יש שני מסלולים , אחד ליציאה שמותקן בו גם דוקרנים ואחד לכניסה . 
הגדירו היום את השער רק שיחסום את הכניסה מה שעכשיו לא מונע גניבת רכבים ( מותקן לנו שער די מסבי למטרה זו ).
מה החוק אומר על שינוי כזה שלא נעשה בדרך כזו שכלל הדיירים יכלו להביע את דעתם ?

לצפיה ב-'החלטת נציגות'
החלטת נציגות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2018 | 13:08
25

בעל דירה שנפגע מהחלטת הנציגות יכול לבקש שינוי או דיון באסיפת כלל בעלי הדירות.

לצפיה ב-'שינוי אופן תפעול שער חניה'
שינוי אופן תפעול שער חניה
10/12/2018 | 19:54
1
27
שלום רב .
בביניין שבו אני מיתגורר נציגות הביניין שינתה את אופן פעולתו של שער החניה על סמך מספר דיירים שפנו אליהם (לא נעשה בהצבעה מסודרת או בדרך כלשהי שכלל דיירי הביניין יוכלו להביע דעה ) .
בחניה יש שני מסלולים , אחד ליציאה שמותקן בו גם דוקרנים ואחד לכניסה . 
הגדירו היום את השער רק שיחסום את הכניסה מה שעכשיו לא מונע גניבת רכבים ( מותקן לנו שער די מסבי למטרה זו )
לצפיה ב-'החלטת נציגות'
החלטת נציגות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2018 | 13:07
17
בעל דירה שנפגע מהחלטת הנציגות יכול לבקש שינוי או דיון באסיפת כלל בעלי הדירות.
לצפיה ב-'מצלמת מעקב'
מצלמת מעקב
10/12/2018 | 22:17
2
29
שלום
שכן התקין מצלמה שצופה על שביל הכניסה לבניין ,ישנם דיירים שחשים שפרטיותם נפגעת והם מבקשים שיוריד את המצלמה . הוא התקין מצלמה גם ליד דלת הדירה  שלו בחדר המדרגות  ולדעת הרוב זה מספיק . האם  מעשהו חוקי האם אפשר לאלץ אותו להסיר את המצלמה ?
לצפיה ב-'מצלמות אבטחה'
מצלמות אבטחה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2018 | 13:05
1
24
מצלמות הפכו באמת לתופעה שכיחה בכלל וגם בבתים משותפים. החיים כיום כנראה מחייבים זאת, לשם הגנה על רכוש כגון רכב בחניה או הדירה עצמה וכן לבטחון אישי, למשל קשישים שגרים לבד ויש להם בעינית הדלת מצלמה וכד'. 
ועדיין לא כל מקום הוא מותר להצבת מצלמות. מיקום המצלמות חייב להיות תוך התחשבות בצנעת הפרט וצריך בכל מקרה לעשות איזון בין הדברים. לטעמי מצלמה שחולשת על שביל הכניסה או על דלת של שכן אינה מותרת. 
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך'
תודה רבה על תשובתך
13/12/2018 | 09:23
6
לצפיה ב-'זכויות בניה על גג'
זכויות בניה על גג
09/12/2018 | 18:21
1
46
בניין בתהליך פירוק שיתוף (עדיין אין תקנון מופקד). זכויות הבניה מיועדות להיות בבעלות וצמודות רק לדירה אחת (דירת גג). כל בעלי הדירות "השלמות" כיום בבניין יש להם חלק בדירת הגג. הגג המשותף גם בשימוש כל בעלי הדירות "השלמות".

נניח והתהליך של רישום בית משותף ימשך זמן רב ולא יהיה תקנון מופקד.

מה יקרה אם אחד מבעלי הדירות ימכור את דירתו "השלמה" (והחלק בדירה עם זכויות הבניה ישאר עדיין בבעלותו) ובעל הדירה החדש יתנגד לבניה על הגג ללא פיצוי שלו , סחיטה מהאחרים וכו.

אין תקנון מופקד ולכן לכאורה צד שלישי לא כפוף לשום הסכם שנעשה בין הבעלים המשותפים שמחייב את כולם לא להתנגד לבניה על הגג.

איך פותרים את הסכנה הצפויה הזאת? בכוונה אני מתעלם מהאפשרות לחייב, כיום, כל מוכר דירה להחתים את הרוכש החדש על הסכמה לבנייה על הגג. זה לא כל כך מעשי וזה יכול לגרום לתביעות משפטיות אין סופיות.
איך מחייבים צדדים שלישים כשאין תקנון מופקד במשך זמן רב
תודה
לצפיה ב-'יעוץ משפטי'
יעוץ משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2018 | 12:15
24
שאלה מורכבת שחורגת מפורום זה. ניתן לתאם פגישת יעוץ בתשלום.
לצפיה ב-'בית משותף - סתימות ביוב'
בית משותף - סתימות ביוב
08/12/2018 | 04:29
4
53
שלום,
אני גרה בדירה שנמצאת בבית משותף שמחובר לעוד מספר בתים משותפים (רכבת).
לאחרונה, נציג ועד הבית טוען שהביוב שלנו מחובר עם הביוב של הבנין הסמוך וכאשר יש להם סתימה בביוב אז גם לנו יש.
ולכן עלינו להתחבר באופן עצמאי לביוב של העירייה.
זה נשמע לי משונה מאחר וכל פעם שיש סתימה האינסטלטור מדווח שסתימת הביוב היא כתוצאה מזריקת מגבונים ע"י הדיירים של הבניין שלנו.
בנוסף, הבנין הסמוך, בניגוד לבנין שלנו, מתוחזק היטב.
כיצד אפשר לדעת אם אנחנו באמת מחוברים דרך הביוב של בנין הסמוך לביוב של העירייה?
כיצד מומלץ להתנהל מול נציג הועד ואילו שאלות צריך לשאול כדי שהכסף לא ירד לטמיון?
תודה,
ניבר
לצפיה ב-'רטיבות בקיר מהגשם'
רטיבות בקיר מהגשם
08/12/2018 | 19:10
2
46
פתאום גילינו שהקיר באחד החדרים שפונה החוצה כולו רטוב וכבר התחיל להתנפח,כמו כן חלק קטן במרפסת.האם על וועד הבית לתקן את האיטומים מבחוץ?אנחנו בקומה חמישית ואין לנו מושב איך מבצעים זאת.מקווה לתשובתכם .
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 13:43
1
34
כן אם הבעיה היא בקיר הבית החיצוני זה באחריות ועד הבית
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
09/12/2018 | 17:13
24
תודה רבה רבה .ננסה להפעיל את וועד הבית.
לצפיה ב-'סתימה בביוב'
סתימה בביוב
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 13:42
21
חייבים להזמין בעל מקצוע שיבחן זאת.
לצפיה ב-'נזילה מצנרת בבניין משותף'
נזילה מצנרת בבניין משותף
07/12/2018 | 21:28
1
43
שלום,
אני גר בבניין משותף, שבו הנצרת של השכן מעלי נוזלת לעיתים תכופות לחדר המדרגות. נזילה זו גורמת לנזקים (קילוף תקרה, סכנת החלקה וכו').
למרות פניות חוזרת ונשנות של דיירי הקומה וועד הבית של הבניין לדייר ממנו קיימת הנזילה, הדייר מחליף את קטעי הצינור דרך ביטוח הדירה, וכך למעשה נותן פתרון נקודתי וזמני עד לנזילה הבאה.
ראוי לציין שהצינור יוצא משעון המים של הדייר, להבנתי הינו בתחום אחריותו של אותו הדייר.
אני מעוניין לדעת כיצד מבחינה חוקית ניתן לגרום לאותו הדייר לבצע החלפה כוללת של כל קו הצינור מהשעון אליו הביתה?
תודה רבה.   
לצפיה ב-'תיקון צנרת נזילה'
תיקון צנרת נזילה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 13:41
19
צריך חוות דעת של איש מקצוע שינמק מדוע הדבר נדרש
לצפיה ב-'בית משותף - סתימות ביוב'
בית משותף - סתימות ביוב
08/12/2018 | 20:17
19

שלום,
אני גרה בדירה שנמצאת בבית משותף שמחובר לעוד מספר בתים משותפים (רכבת).
לאחרונה, נציג ועד הבית טוען שהביוב שלנו מחובר עם הביוב של הבנין הסמוך וכאשר יש להם סתימה בביוב אז גם לנו יש.
ולכן עלינו להתחבר באופן עצמאי לביוב של העירייה.
זה נשמע לי משונה מאחר וכל פעם שיש סתימה האינסטלטור מדווח שסתימת הביוב היא כתוצאה מזריקת מגבונים ע"י הדיירים של הבניין שלנו.
בנוסף, הבנין הסמוך, בניגוד לבנין שלנו, מתוחזק היטב.
שאלות:
1. כיצד אפשר לדעת אם אנחנו באמת מחוברים דרך הביוב של בנין הסמוך לביוב של העירייה?
2. כיצד מומלץ להתנהל מול נציג הועד ואילו שאלות צריך לשאול כדי שהכסף לא ירד לטמיון?
תודה,
ניבר

לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:57
3

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'צ'ק שאבד'
צ'ק שאבד
05/12/2018 | 19:26
2
52
שלום,
אני ועד הבית. לפני שנתיים קיבלתי צ'ק ע"ס 10.000 ש"ח להפקדה בקופת הועד הילדים לא ידעו שיש שם צ'ק וזרקו את המעטפה למיחזורית.
כביקשנו לבטל את הצ'ק בעל הצ'ק טען שהוא לא יודע את מס הצ'ק כי הוא לא רושם.
טען שמישהו פרע את הצ'ק וכשביקשתי הוכחה נתן צילום לא ברור כשביקשתי עם אישור של הבנק משך אותנו בכל מיני תירוצים.
השכנים כעסו עלי ונאלצתי לשלם את הכסף מכיסי שלמרות שידעתי שאין סיכוי שמישהו לקח את הצ'ק מהמיחזורית.
היום אחרי שבית משפט נתן הוראה לבנק לתת לי פרטים וצילום של הצ'ק שהופקד התברר שבעל הצ'ק רימה ומחק נתונים של מפקיד הצ'ק ורשם ועד הבית כדי שנחשוב שזה הצ'ק שלנו. איך אני יכולה לקבל את הכסף שלי חזרה מועד הבית?
כי זו היתה רמאות שלו בשביל לא לשלם לנו את הצ'ק ואף אחד לא פרע את הצ'ק שאבד.
לצפיה ב-'תביעה'
תביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2018 | 17:40
1
33
תביעה קטנה. זו כנראה הדרך הכי קלה להחזיר את הכסף.
לצפיה ב-'תודה רבה, לתבוע את ועד הבית בבית משפט לתביעות קטנות?'
תודה רבה, לתבוע את ועד הבית בבית משפט לתביעות קטנות?
12/12/2018 | 18:57
8
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:24
4
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'תביעה משותפת'
תביעה משותפת
30/11/2018 | 18:32
1
64
שלום לעו"ד שחל
האם ניתן להגיש בתביעה אחת למפקחת גם צו עשה וגם תביעה כספית.
תודה ובכבוד רב, משה
לצפיה ב-'בהחלט כן'
בהחלט כן
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2018 | 07:17
12
לצפיה ב-'צביעת קיר חיצוני בקומת קרקע '
צביעת קיר חיצוני בקומת קרקע
28/11/2018 | 10:20
2
55
אנחנו מתגוררים בבניין משותף שבו ארבע דירות: שתי דירות גן ושתי דירות גג צמודות. כשהדייר נכנס לגור בדירה שמתחתינו - דירת הגן, הוא צבע את הקיר החיצוני בצבע בהיר יותר מהצבע המקורי של כלל הבניין.
1. האם התב"ע מתייחסת לצבע הקירות החיצוניים?
2. האם יש חוק שמחייב את הדייר לקבל אישור משאר הדיירים לצביעת הקיר החיצוני?
3. האם צביעת הקיר החיצוני בדירה שמתחתינו פוגעת בערך הדירה שלנו?
4. האם ניתן לדרוש מהדייר להחזיר לצבע הקודם גם אם הצביעה בוצעה לפני זמן רב (כשנתיים)?
תודה
לצפיה ב-'קיר חיצוני'
קיר חיצוני
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2018 | 15:32
1
39
קיר חיצוני הוא קיר משותף ולכן אין לבצע בו שינויים ללא הסכמה של יתר הדיירים, למעט במסגרת "שימוש רגיל וסביר". צבע חדש אינו לדעתי שימוש רגיל אלא דווקא ארוע חריג. יתכן שיש בו כדי לכער את כלל הבנין ויתכן שיש בו כדי לבדל כביכול את אותו חלק שנצבע. בקיצור זו לכאורה אינה פעולה שבעל דירה רשאי לעשות ללא קבלת הסכמה ועל דעת עצמו.
ברם, אם הדבר היה מזמן ניתן לראות בהעדר כל פעולה מצד השכנים כהסכמה שבהתנהגות. הסכמה בשתיקה. 
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
28/11/2018 | 18:18
13
לצפיה ב-'חיבור אינטרנט אחד לכל הבית המשותף - יש חיה כזו?'
חיבור אינטרנט אחד לכל הבית המשותף - יש חיה כזו?
28/11/2018 | 13:57
2
43
מבחינה טכנית, אפשר לחבר בית משותף חיבור יחיד ו"עבה" לאינטרנט - כמו שארגונים קטנים וגדולים מתחברים בחיבור יחיד עם משתמשים מרובים.

שאלותיי הן:
* האם זהו נוהג נפוץ בבתים משותפים בארץ, עד כדי כך שספקיות התשתית והגישה "ידעו על מה אני מדבר"?
* האם ספקיות התשתית מציעות לבצע התקנות מן הסוג הזה? הווה אומר, התקנת ציוד מרכזי ברמת הבניין, היכנשהוא בשטח המשותף, וחיווט של הדירות אל ציוד הרשת המרכזי?
* אם לאו, מי מציע שירותים כאלו?
* אם זה לא נוהג נפוץ, האם יש טעם לבקש התייחסות כמו אל חברה עסקית?

נ.ב. - מדובר בבית משותף בן 5 דירות. אני עצמי לא חבר נציגות בבית המשותף, אבל אני חושב להציע ליתר הדיירים את האפשרות הזו.
לצפיה ב-'תשתית אינטרנט משותפת'
תשתית אינטרנט משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2018 | 15:29
1
46
למיטב ידיעתי זה לא נפוץ ולא מקובל. כל בעל דירה מתחבר מול הספק שלו אשר מספק לבעל דירה תשתית משלו.
אם יש טעם להתארגנות משותפת זה מחייב הסכמת כולם. לדעתי זה לא יהיה מעשי שכן כל אחד מחובר לספק שלו עם התקשרות חוזית ספציפית. 
לצפיה ב-'המעשיות של חיבור משותף לאינטרנט'
המעשיות של חיבור משותף לאינטרנט
15/12/2018 | 13:15
8
מבחינה פיזית, ממילא לספק יש תשתית אחת לכל האנשים בבניין. ההתקשרות הנפרדת היא דבר מלאכותי (עד כדי הקיום של שתי תשתיות נפרדות - טלפון וכבלים אופטיים). גם ניצול רוחב-הפס הוא לא יעיל כאשר כל דייר מחובר בנפרד - רוב הדיירים מנצלים בחסר את החיבור רוב הזמן, וכך ניתן היה להסתפק ברוחב פס כולל לבניין שהוא נמוך מזה הדרוש לכל הדיירים. למעשה, רוב המשתמשים הביתיים היו יכולים להסתדר די יפה במצב של חיבור אחד על, נאמר, ארבע דירות. מדובר בחסכון לא זניח (גם אם לא עצום) בעלויות השוטפות, של מעל 50 ש"ח בחודש.

אך יותר מאשר החסכון הצנוע - הגברת הקשרים ושיתוף-הפעולה בתוך הבניין היא יוזמה חיובית לדעתי לכשעצמה.

על כל פנים, תודה על המידע.

לצפיה ב-'פגיעה ברכוש ונזק כתוצאה מבניה'
פגיעה ברכוש ונזק כתוצאה מבניה
25/11/2018 | 21:50
2
58
שלום רב,
אנחנו מספר שכנים בדירות קרקע שגרים בצמוד לחלקה שבונים בה בניין חדש שניבנה בשלבים וכל כמה שבועות מוסיפים קומה. המרחק בינינו לבניין שבונים קטן מאד (פחות מ-2 מטרים) והקבלן שבונה לא היה מוכן לבנות שום חציצה בינינו לבניין שניבנה, אי לכך כל יציקה של קומה חדשה בטון וחצץ אף לכל עבר , וביום יום כשעובדים ואין יציקות מלבד המטרד של הרעש עפים עצים ,מסמרים , ומתכות שונות לחצרות שלנו , התריסים בבתים שלנו מוגפים במשך רב היום (עד שמסיימים לעבוד) והקיר שגובל עם הבניה מלא בחצץ אבק לכלוך ומסמרים. הרכבים שחנו בחניות סולקו מזמן וכמובן שלא ניתן לתלות כביסה או לשבת בחצר מפאת הסכנה שיעוף עלינו משהו מהבניין.

אודה לך אם תוכל להפנות אותי מי ואיך יכול לעזור לנו לחייב את הקבלן להחזיר את המצב לקדמותו בסוף הבניה ? ו/או לפצות על הנזק שנגרם לנו.

באיזו דרך אתה מציע לנו להתמודד עם הקבלן ? שכמובן לא מתחשב במצבנו .
האם יש עילה לפנות להפסקת הבניה למפקח על הבניה ? אם כן באיזו עילה ?

תודה מראש
דוד

לצפיה ב-'יצוג משפטי'
יצוג משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2018 | 15:26
33
הנושא מחייב ליווי משפטי. אין כאן זבנג וגמרנו. יש יצוג של הקבוצה שלכם מול הקבלן ומול הרשות המקומית תוך בדיקת ההיתר ויתר ההתחייבויות. לקבלת הצעת מחיר לטיפול משפטי ניתן לפנות אלי במייל - shachal@orange.net.il

לצפיה ב-'לא לוותר הפיצוי והשינוי קרוב'
לא לוותר הפיצוי והשינוי קרוב
03/12/2018 | 18:39
13
שלום רב
* בגין הדברים שציינת ופרטת באופן מצויין..תמוה מאוד..אופן התנהלותכם :
1.מדוע אתם לא ממרמרים,מכבידים ומתקשרים כל יום 200 פעמים ביום לפיקוח עירוני . כל יום תתקשרו כל השכנים ותכבידו לפיקוח, למהנדס העירייה, לראש הרשות ..תדאגו להעביר אחריות ללא חשש ופחד
* מגיע לכם פיצוי..איכות חיים, הנחה בארנונה, הקמת חוצץ וילון למניעת רעש ואבק
-
2.איך יכול להיות שלאף דייר לא נכנס גרגר חול לעין או התקף אסתמה שהצריך קריאה לפיקוח למשטרה ופינוי דחוף תוך זעקות לעזרה לגורמים שכשלו..נסו זה עובד לא לוותר וזה ללא עלות
-
3.כנסו והתעמקו לאתר איכות הסביבה למדו על זכויותייכם ופנו במכתב מפורט, בצרוף תעוד תמונות מהקרקע ומהגג והמרחב הפוגעני על המצב והמפגעים כולל חתימות הדיירים והעבירו לפניות הציבור "במשרד איכות הסביבה" לראש תחום פניות ציבור בטל'  073-273-3348  pniot@sviva.gov.il 
-
4. התקשרו לתוכנית "הכל כלול ו/או לצינור לילה עם גיא לרר שתפו אותם וקראו להם להגיע לצלם את המתרחש ומסכן אותכם ואת הסביבה ועוברי אורח..עשו רעש ועל תוותרו ותוך כדי הכתבה תתקשרו למהנדס ברשות המקומית, למשטרה כדי לשמוע את עמדתם ולתעד
-
5. העבירו מכתב והתקשרו למוקד ו/או לפי מחוז "למוסד לבטיחות ולגיהות" 
לפניות כלליות התקשרו 9214*
info@osh.org.il
-
6. בררו ושתפו מה זכותייכם עם משרד הבריאות, ועם איגוד הקבלנים | התאחדות הקבלנים לפי מחוז עשו שעורי בית כי ידע זה כוח
-
בהצלחה
לצפיה ב-'התקנת דוד שמש'
התקנת דוד שמש
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2018 | 11:01
64
המחוקק רצה לעודד התקנת דודי שמש ולכן קבע, שבעל דירה רשאי להתקין דו"ש ב"מקום סביר" בגג המשותף גם בלי הסכמת בעלי הדירות האחרים. אם על הגג אין מספיק מקום לדודי שמש לכל בעלי הדירות, צריך לבקש הסכמה ואם אין הסכמה עדיין ניתן לפנות למפקח על המקרקעין והוא יתיר את ההתקנה אם מצא שאי ההסכמה אינה סבירה. למשל אם המתנגד עצמו לא מעוניין או לא יכול להתקין דו"ש וכל רצונו הוא למנוע מהשכן את ההתקנה או שהוא מתנה את הסכמתו בתשלום או בתנאי בלתי סביר אחר.  
מוסיף חוק המקרקעין וקובע כי מקום שאין הסכמה בשאלת היותו של הגג מספיק או לא מספיק למספר דודי שמש כאמור, תשמש תעודה בחתימת מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ובניה ראיה לכך.
במרבית המקרים שמגיעים לדיון בפני המפקח על המקרקעין בנושא זה, כדאי לבקש מהמפקח ביקור במקום, כדי שיוכל להתרשם במו עיניו מהמצב בשטח, למשל האם ההתקנה גורמת לפגיעה בחזות החיצונית של הבית.
התקנת דו"ש דורשת גם היתר מועדת התכנון המקומית אולם יש מקרים בהם יש פטור מהצורך בהיתר, למשל בדו"ש שניפחו לא עולה על 220 ליטר.    

לצפיה ב-'ווסטאפ במקום אספה'
ווסטאפ במקום אספה
22/11/2018 | 22:05
1
51
שלום עו"ד שחל
בבניין מגורים כל הדירות מושכרות, בעלי הדירות גרים ברחבי הארץ, זה בלתי אפשרי לתאם אספת דיירים  האם ישנה אפשרות לקבל החלטות בווסטאפ הקבוצתי של בעלי הנכסים.
תודה ובכבוד רב, משה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2018 | 19:10
48
צריך לקבל את הסכמת כולם לכך ואז זה אפשרי.
לצפיה ב-'פירוק שיתוף'
פירוק שיתוף
24/11/2018 | 11:45
2
56
עו"ד שחל שלום,

בניין בבעלות משותפת של מספר שותפים, לא בחלקים שווים.
לא רשום כבית משותף.
מבצעים הליך של פירוק שיתוף, ייחוד דירות ורישום בית משותף (עם תקנון מוסכם).

מה הוא ההליך הנכון (בעיקר מבחינת אלו שחלקם בבעלות קטן יחסית) מבחינת הפירוק?

האם חתימה על הסכם פירוק שיתוף (תוך ציון בהסכם תוכן הסעיפים שבעתיד יוכנסו לתקנון) והשארת הכנת התקנון למועד מאוחר יותר, או הסכמה וחתימה במקביל, על הסכם פירוק שיתוף ותקנון מוסכם?

האם אין סכנה שדחיית החתימה על תקנון למועד מאוחר יותר תגרום לבעיות ועיכוב ברישום הבית המשותף, ואז השותפים עם הרוב יכפו על המיעוט חתימה על נוסח תקנון בניגוד לרצונם (למרות המצוין בהסכם הפירוק שיתוף)?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2018 | 19:09
1
33
בשום אופן לא הייתי משאיר לאחר כך את התקנון אלא כבר בהסכם השתוף סוגר את כל הניירת כנספחים מוסכמים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/11/2018 | 11:11
4
לצפיה ב-'שלום עופר. מזה כמה שנים ועד הבית'
שלום עופר. מזה כמה שנים ועד הבית
20/11/2018 | 03:47
8
91
מזה כמה שנים ועד הבית לא נותן לי קבלות עבור תשלומים שוטפים לועד הבית ביניהם קבלה ע"ס 2000 ש עבור תשלום לתיקון מדרגות חיצוניות

הכנסתי לו מכתב שיתן לי את הקבלות אחרת לא אמשיך לשלם. כתבתי שאני  רוצה להמשיך לשלם ולהסדיר את הנושא. יש לי עותק מהמכתב

האם נהגתי כשורה

תודה
לצפיה ב-'אגב הוא לא נבחר ע"י אספת'
אגב הוא לא נבחר ע"י אספת
20/11/2018 | 03:53
7
63
דיירים אלא מינה את עצמו. כמו כן מעולם לא ראיתי דוח תשלומים של הבית.

מישהו מנקה את המדרגות. אין לי מושג מי משלם לו. מזמן לא ראיתי את ועד הבית. הוא גם לא דאג שהבית יהיה רשום באגודה לתרבות הדיור.

השאלה המרכזית היא האם חוקית עלי להמשיך לשלם או לחכות שאקבל את הקבלות. תודה
לצפיה ב-'הפסקת תשלום'
הפסקת תשלום
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2018 | 10:33
5
63
כולם לא מקבלים קבלות או רק את? 
הדרך לא לשלם היא סיכון גדול. הדרך הנכונה היא לכנס אסיפה. לדון. לבחור ועד. לדרוש קבלות והתנהלות תקינה. לעיתים צריך להגיע אפילו למפקח על המקרקעין בענין. אבל להפסיק לשלם זה סיכון גדול מדי. 
לצפיה ב-'אבל לא קיבלתי קבלות. זה לא'
אבל לא קיבלתי קבלות. זה לא
21/11/2018 | 13:53
4
45
חוקי. גם זה סיכון. תודה לתשובתך
לצפיה ב-'טענות לחוד - תשלום לחוד'
טענות לחוד - תשלום לחוד
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2018 | 18:26
3
41
חחחח, יפה ניסחת!
הפסיקה קבעה ש"תשלום לחוד וטענות לחוד" כלומר: טענות בדבר התנהלות לקויה של ועד, אי חוקיות, וכו' אינן מצדיקות אי תשלום. זו הפסיקה הכללית בשיא הקיצור, ואפשר להכנס לעומק ולהרחיב וזה מעניין אבל לא ישנה את השורה התחתונה.
לכן הדרך הנכונה היא לתבוע מהוועד קבלות אבל להמשיך להפקיד את הכסף. זה נשמע אולי מוזר אבל זה בגדול המצב המשפטי.

לצפיה ב-'תודה. לא ככ הבנתי מה גובר'
תודה. לא ככ הבנתי מה גובר
21/11/2018 | 20:55
2
37
על מה. ההגיון אומר שמקבל התשלום חייב לתת קבלה. בדיוק כמו בחנות או כל מקום אחר..
לצפיה ב-'הצורך לממן את תחזוקת הבית המשותף הוא שגובר'
הצורך לממן את תחזוקת הבית המשותף הוא שגובר
28/11/2018 | 14:20
1
28
לבית המשותף יש הוצאות. אם הן לא ימומנו, כל הדיירים ייפגעו. אולי אף אחד לא ימות, אך בהחלט תיגרם טרחה, מצוקה ואולי נזק. הדבר דומה לנסיעה באוטובוס: אם יש לך ויכוח עם הנהג על מחיר הכרטיס, לא תעכב את כל נסיעת האוטובוס עד שתגיע איתו להסכמה.

מה שתוכל לעשות, כתחליף חלקי לקבלה של-ממש, הוא לבצע את התשלומים לועד הבית באמצעות העברה בנקאית עם הערה "תשלום ועד בית" או צ'ק שהוא לזכות "ועד הבית המשותף רח' כך-וכך" או לזכות "מר פלוני אלמוני (ועד הבית המשותף רח' כך-וכך)". צלם את הצ'ק לפני מסירתו, או הוצא אישור PDF על ההעברה הבנקאית. זוהי אסמכתא די טובה.

במקביל, כפי שהציע עו"ד שחל, נסה לתאם בין הדיירים השונים קיום אסיפת דיירים לקבל דין-וחשבון על התנהלות ועד הבית.
לצפיה ב-'א. אני בחורה (כתוב בפרטים)'
א. אני בחורה (כתוב בפרטים)
28/11/2018 | 15:00
15
ב. מי את
לצפיה ב-'ירח דבש בשעה 02:00 בלילה'
ירח דבש בשעה 02:00 בלילה
22/11/2018 | 11:57
38
פשש..אתה מתאר סיטואציה..כשבעצם אתה / אתם כתבתם המחזה..מסביר לך:
בלילה בלילה בשעה 02:00 בלילה גנב בודד נחמד ועצמאי עם גרזן ביד ימין ומברג ביד שמאל (או להפך מי זוכר) -שאל אותך..היי גבר איפה החנות תכשיטים הקרובה
ואמרת לו ..היי בחור תתקדם איתי למקום שלא תתברבר ואתה בטוב טעם ורצון
טוב מלווה אותו 02:00 בלילה עד לחנות וגם עוזר לו בקטנה כשאתה מחזיק את הפנס אבל מרחוק וחשוב לאמר, לציין ולהדגיש כדי להסיר כל ספק של שותפות חלילה  שאתה לא אשם ולא לקחת חלק ..צודק..צדקתי  פחחחחחח
-
נרדמתם בשמירה והטבח אשם..בנאדם קם ולקח יוזמה ויש לך תלונות 
חבר תעשו חושבים
בהצלחה
(מומלץ לקרוא התשובה פעמיים)

לצפיה ב-'מי צריך לתבוע'
מי צריך לתבוע
21/11/2018 | 18:11
1
49
שלום לעו"ד שחל
כפי שכבר כתבתי כאן, בעלת דירה שהייתה וועד הבית והודחה מתפקידה, לאחר ההדחה לקחה את כספי וועד הבית שהיו ברשותה ואטמה את חלק הגג שלה בלבד, לשכן שגר לידה נגרמו נזקים בדירה עקב הגשמים, בגל שלא אטמו אצלו, מי צריך לתבוע אותה לתיקון הנזקים וועד הבית או השכן.
תודה ובכבוד רב, משה
לצפיה ב-'לא או או אלא גם וגם'
לא או או אלא גם וגם
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2018 | 18:28
29
לטעמי הוועד החדש צריך לתבוע בגין התנהלותה והכי טוב שלאותה תביעה יצטרף כתובע גם השכן שטוען שהעדר האיטום אצלו גרר נזקים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו