לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
46384,638 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'אני חסרת אונים'
אני חסרת אונים
17/02/2019 | 14:59
1
73
ב 8.1.19 כתבתי על  יזם שרוצה לעשות תמ"א  בבנין שלנו ואין לו מספיק חתימות.
הדבר לא הפריע לאותו יזם להביא טרקטור ולחפור סביב העמודים של הבנין.
מהפיכת האדמה נוצר אצלנו בוץ באחד האזורים שחפר ואין אנו יכולים לחנות שם יותר.
החניה בבנין חופשית, אבל כעת יש לנו חניה אחת פחות. מה עושים?
מאחר ואני בועד האם אני צריכה לכנס אסיפת דיירים כדי לקבל אישור על הכשרת המקום הניזוק לחניה? החניה חסרה לנו מאוד.

בברכת יישר כוח
לצפיה ב-'עובדות בשטח'
עובדות בשטח
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 10:57
47
זהו מצב בו הוועד חייב לקבל סיוע משפטי. אחרת זה לא כוחות.
לצפיה ב-'רציתי לשאול האם זה חוקי'
רציתי לשאול האם זה חוקי
18/02/2019 | 01:31
1
55
ועד הבית מאיים על הדיירים שאם לא ישלמו דמי הועד יתקינו קוד במעלית והדייר שלא שילם לא יקבל אותו כך שלא לא תהיה לא אפשרות להשתמש במעלית
לצפיה ב-'אי תשלום ועד'
אי תשלום ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 10:56
50
כאשר אין תשלום דמי ועד על ועד הבית להגיש תביעה נגד סרבן התשלום בפני המפקח על המקרקעין. זו הדרך.
לצפיה ב-'התנתקות מתשתית הסקה'
התנתקות מתשתית הסקה
17/02/2019 | 07:07
34
שלום,
בבניין שלי 11 דיירים ויש חימום תת רצפתי בסולר. אצל רוב הדירות(6) ההסקה לא עובדת היטב. הבנתי שלא ניתן לבטל את ההסקה(כי זו תשתית חשובה) אבל האם לדעתך ניתן ברוב דיירים לקבוע כי ה6 יתנתקו ורק ה5 ישלמו? לפי החוק מי שמתנתק צריך לשלם אחוזים מסוימים אבל בהינתן רוב ובהינתן מערכת לא מתפקדת האם לדעתך זה חוקי ותקין לקבוע ברוב שרק מי שמשתמש ישלם?
תודה
נתנאל
לצפיה ב-'ועד הבית התפטר'
ועד הבית התפטר
14/02/2019 | 16:27
2
84
שלום,

וועד הבית הודיע שהוא מסיים את תפקידו ומתפטר. התקיימה אסיפת דיירים חוקית לבחירת וועד חדש, אין מתנדבים מטעם הדיירים ועל כן לא נבחר וועד.
השלב הבא הוא פנייה למפקחת על המקרקעין.
השאלה היא, מה קורה בשלב הביניים בין מועד התפטרות הוועד הנוכחי ועד שהמפקחת תתן את החלטתה למינוי וועד אחר מטעם הדיירים או וועד בתשלום או כל החלטה אחרת.
האם לוועד היוצא יש אחריות עדיין? מחובתו להמשיך ולנהל את הביניין? האם יש לו חבות כולשהי לדוגמא במקרה של נזק וניתן לתבוע אותו על רשלנות למרות שבפועל הודיע על התפטרותו?

בנוסף, האם ניתן להעביר באמצעות שינוי תקנון החלטה שתהייה חוקית למנגנון שיחייב דיירים להשתתף בוועד, לדוגמא נציג מכל קומה אחת לשנה, או כל מנגנון אחר, האם החלטה כזו חוקית? במידה וכן, להבנתנו נדרש רוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, האם זה 2/3 ממי שמגיע לאסיפה שתזומן לביצוע ההצבעה או שזה 2/3 מכל בעלי הדירות בכל מקרה בלי קשר להגעתם או לא?

תודה.
לצפיה ב-'התפטרות ועד'
התפטרות ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2019 | 10:35
60
לפי החוק יש רציפות, ועד שנבחר או ממונה ועד חדש, מתפקד הוועד המתפטר. אבל זה יפה בתיאוריה, בפועל לא ניתן לכפות הלכה למעשה על מי שלא מעוניין לפעול כוועד. גם אם יהיה לכם תקנון שמחייב חברות בנציגות זו הוראה שלא ניתן לאכוף אותה. מי שיסרב מה תעשו ? תלכו למשטרה? תתבעו אותו? הגעתם למצב אליו הגיעו בתים רבים שבו כנראה אין ולא יהיו מתנדבים ואין מנוס מתחזוקה חיצונית. 
יש לכך משמעויות רבות. אני מוזמן לא פעם לאסיפות דיירים בבית במצב כמו שלכם ומסביר לבעלי הדירות בדיוק מה האלטרנטיבות, מה ההשלכות הכספיות והאחרות, מה ניתן לעשות וכו'.
השתתפות באסיפת דיירים כזו בגוש דן עולה 2,500 שח.
פירוט נוסף ניתן לקבל בספר שלי. 
לצפיה ב-'וועד בית מתפטר'
וועד בית מתפטר
16/02/2019 | 11:49
50
שלום רב,
אצלנו בבניין, נוצר מצב דומה ופתרנו את הבעיה עם אדם חיצוני בתור מתחזק עם שכר מינימום, כשאחד מדיירי הבניין הוא הגזבר ושולט בכספים, את הגביה ההפקדה בבנק וכל שאר התחזוקה של הבניין מבצע המתחזק עם מידע ישיר לגזבר על כל בעיה שנוצרת בבניין.
אם תרצו פרטים נוספים: navjukh@walla.co.il
בהצלחה, משה
לצפיה ב-'חנייה ציבורית בשטח המשותף'
חנייה ציבורית בשטח המשותף
10/02/2019 | 18:25
5
78
ערב טוב אני גר בבנין משותף מזה כ 10 שנים
לצד הכניסה לבניין יש מקומות חנייה על הגדר לבניין שמאז ומתמיד חונים 2-3 רכבים כולל את שלי וגם אופנועים לאורך הקיר.
כיום יש אדם 1 בוועד שהחליט שאני אמור לפנות את השטח הציבורי וצילם תמונות של הרכב שלי רק שחונה ואופנוע כמו כל דייר
ושלח תמונות לעיריה שבו מראים רק את הרכב שלי ונגרר קטן שמחובר אליו וטוען שהשביל לכניסה לבניין חסומה... וכו'
מה הדין לגבי זה?
האם במידה ואתבע ואראה כי שאר הדיירים משתמשים גם הם בצורה זו או אחרת וחונים רכבים ואופנועים אז מותר לי?
האם הוועד צריך רוב או אסיפת דיירים ע"מ לתבוע?
יש לציין שלמרות החנייה בשטח המשותף אין הפרעה ליציאה וכניסה לחניון הבניין

לצפיה ב-'נוהג חניה'
נוהג חניה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2019 | 11:48
4
65
כאשר קיים נוהג של שנים בנוגע לחניות משותפות, לא ברור מדוע לפתע מישהו חולק או מוחה על כך. אני מציע לדרוש להעלות את הנושא באסיפת דיירים מיוחדת ולרענן את הנוהג או להסדיר מחדש.   
לצפיה ב-'המשך תשובה לשאלת חנייה בשטח ציבורי'
המשך תשובה לשאלת חנייה בשטח ציבורי
12/02/2019 | 18:07
3
53
עורך דין שחל,
תודה רבה על תשובתך
במידה ואין אסיפה מחודשת, ואין כל החלטה נוספת אלא דרישות חוזרות ונשנות
של אדם אחד מוועד הבית שהוא וועד חדש ואינו מתגורר בבנין אלא משכיר דירה
והוא טוען כי במידה ולא אפנה את הרכב ונגרר קטן שמחובר אליו שלא מפריע לשום אדם או מעבר בדרך יתבע אותי בבית משפט ויראה כי הרכב שלי חונה שם .
יש לציין כי יש רכבים שחונים שם אך אם אפנה אני את רכבי יחנו יותר מידי פעם
מה הדין לזה?

לצפיה ב-'איומים'
איומים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2019 | 19:14
2
45
תכתוב לו שזה לא בסמכותו אלא בסמכות האסיפה ואם ימשיך לאיים או יממש את איומיו אתה תתבע אותו ותפנה גם למשטרה ושלח העתק לכל יתר בעלי הדירות
לצפיה ב-'המשך תשובה לשאלת חנייה בשטח ציבורי'
המשך תשובה לשאלת חנייה בשטח ציבורי
13/02/2019 | 14:56
1
40
שלום לעו"ד עופר שחל,
תודה קודם כל על הסבלנות והמענה!!
מדבריך אני מבין כי אם אקבל תביעה מבית משפט שבה וועד הבניין תובע אותי
על כך שאני מחנה רכב ונגרר ואין כל החלטה חדשה שאוסרת זאת או אספה
אלא החלטה שהוציא הוועד לפני כחודש אז בבית משפט לעניניים מקומיים אני מוגן?
או שיתכן ויגידו לי שאסור לי להחנות שם רכב ונגרר כי הוועד החליט זאת?
תודה גיא

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2019 | 10:36
30
הרחבה מעבר לתשובה שכבר מסרתי הינה כבר יעוץ משפטי ומחייבת ערוץ אחר, בתשלום.
לצפיה ב-'השכן מציק ומפריע לכם?'
השכן מציק ומפריע לכם?
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2019 | 12:48
59

מה אפשר לעשות ומתי כדאי לתבוע?

כאן גרים בכייף  >>>
לצפיה ב-'שכנים מעוניינים לשפוך בטון על חלק מן הגינה האחורית '
שכנים מעוניינים לשפוך בטון על חלק מן הגינה האחורית
12/02/2019 | 23:25
3
49
האם יש מניעה משפטית משפיכת בטון על גינה?

הגינה לא מטופחת במיוחד בגלל מגבלות תקציב אבל נקייה ומרוססת נגד עשבים שוטים. יש בה כמה עצי פרי וילדים משחקים בה לפעמים. שכנים רוצים לשים בטון על 30 מ"ר שהם כשליש מהגינה, במרכז הגינה, כלומר משהו משמעותי. לטענתם כדי לשפר את הנוחות בסוכות אז הם בונים שם סוכה (אבל לא על 30 מ"ר!).
אנחנו מתנגדים כי זה לא אסתטי, חבל להרוס גינה, וזה בלתי הפיך. ואולי גם פוגע בערך הדירות.
בבניין תשעה דיירים.
אותה משפחה ועוד שלושה לא יתנגדו  משלל סיבות.
אנחנו ועוד משפחה מתנגדים, לא בטוח שנצליח לשכנע את שלושת הנותרים להתנגד.
הגינה בשיפוע קל כך שבטון כנראה ייצור מדרגה, אפילו גבוהה לקראת הקצה. מציינת שמא יש לזה השלכה משפטית.
לצפיה ב-'שינוי יעוד של רכוש משותף'
שינוי יעוד של רכוש משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2019 | 10:40
2
37
זו החלטה שמחייבת הסכמה מצד כולם
לצפיה ב-'רוב תודות, שמחה לשמוע. אבל מה ההבדל בעצם בין בטון לריצוף?'
רוב תודות, שמחה לשמוע. אבל מה ההבדל בעצם בין בטון לריצוף?
17/02/2019 | 16:58
1
32
ראיתי בהרבה אתרים שבהם דיירים שאלו האם מותר לשכן לרצף חצר. לא הוזכר בתשובות שזה שינוי יעוד אלא סתם שינוי שדורש הסכמה באספה כללית, כלומר רוב (לא הבנתי איזה רוב, האם מספיקים 51% או שצריך 75%).

אולי יש הבדל כי זו גינה ולא סתם חצר, אע"פ שאינה מטופחת??

אשמח להבהרה אם תהיה לך דקה לזה.
תודה!
לצפיה ב-'ריצוף'
ריצוף
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 11:03
24
זה לא נכון שלשכן מותר לרצף חצר משותפת על דעת עצמו. ממש לא.
לצפיה ב-'תשלום לועד הבית '
תשלום לועד הבית
12/02/2019 | 23:08
1
73
שלום רב, 
מה עושים עם דיירת שלא רוצה לשלם תשלום חד פעמי לועד (לא קשור לתשלום החודשי, את זה היא שילמה) עבור שיפוצים, בתואנה שהיא חולה,, ומוציאה הרבה כסף על תרופות.
אודה לייעוץ 
רונה
לצפיה ב-'חובה תשלום '
חובה תשלום
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2019 | 10:38
47
אין מחלוקת שחובה עליה לשלם את דמי הועד וגם דמי שיפוץ. אם רוצים לאפשר הנחה או התחשבות כזו או אחרת זה מחייב קבלת הסכמה מכל בעלי הדירות ללא יוצא מהכלל. זה גם תקדים והיענות חיובית תגרור בעתיד בקשות דומות.  
לצפיה ב-'קרן פחת'
קרן פחת
12/02/2019 | 11:40
2
46
מהם הקריטריונים לקביעת גודלה של קרן פחת בבניין חדש לחלוטין בן 19 קומות וארבעה מפלסי חנייה תת קרקעיים על כל המשתמע מכך? דמי וועד של חודשיים -סביר?

לצפיה ב-'קרן פחת'
קרן פחת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2019 | 11:53
1
38
זה סביר לכיוון מטה כלומר גם יותר זה סביר, אם כי בבית חדש לגמרי יתכן שזה מספיק בשלב זה
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
12/02/2019 | 15:54
10
לצפיה ב-'אצל מי תובעים נציגות הבית על זיפות גג גרוע?'
אצל מי תובעים נציגות הבית על זיפות גג גרוע?
10/02/2019 | 12:46
1
59
וועד הבית זיפת את הגג 366 מ"ר ובאחת הדירות בקומה השלישית 144 מ"ר והאחרונה נכנסו מים במקומות שונים. וועד הבית באמצעות בעלי הדירה עמדו בקשר עם חברת הזיפות. הם לא הגיעו לתקן ונציגות הבית מבקשת לתבוע אותם. היכן מגישים את התביעה? אצל המפקחת או בתביעות קטנות, והאם מצרפים את בעלי הדירה הנפגעת כתובעים?
לצפיה ב-'תביעה'
תביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2019 | 11:51
38
רק בבית משפט שלום ולא אצל המפקח והנציגות יכולה לתבוע בעצמה וכן הייתי מצרף כתובע את בעל הדירה
לצפיה ב-'תוכנה לניהול פירטי ותיקשורת עם דיירים'
תוכנה לניהול פירטי ותיקשורת עם דיירים
10/02/2019 | 03:33
1
49
שלום,
האם יכולים להמליץ על תוכנה טובה ואמינה לניהול פרטים ולניהול תיקשורת עם הדיירים בבנין משותף?
תודה
לצפיה ב-'תקשורת בבית משותף'
תקשורת בבית משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2019 | 11:50
38
אני מכיר כמה כאלה אבל איני יכול להמליץ על מישהו ספציפי. נסי באתר קהילות/בית משותף, יש להם נסיון בזה.
חוץ מזה קבוצת ווטאפ או קבוצת מיילים יכולה להתאים וזה פתרון זול ונגיש.
לצפיה ב-'האכלת חתולים ברכוש המשותף'
האכלת חתולים ברכוש המשותף
08/02/2019 | 07:13
1
51
בוקר טוב לעו"ד
האם ידוע לעו"ד שחל, על פסקי דין שניתנו אצל המפקח/ת על איסור האכלת חתולים בתחום הרכוש המשותף.
תודה ובכבוד רב, משה
לצפיה ב-'האכלת חתולים'
האכלת חתולים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2019 | 12:00
53
יש פיסקי דין בנושא
לצפיה ב-'גביית כספים בבית משותף'
גביית כספים בבית משותף
06/02/2019 | 22:21
3
65
שלום,
בבניין משותף 95% מהדירות מושכרות.
מידי שנה גובים מבעלי הדירות עד אלף ש"ח לתחזוקת הבניין.
וועד הבית החליט לגבות השנה מכל בעל דירה 
כעשרת אלפים ש"ח לביצוע עבודות שונות בבניין.
לדברי וועד הבית אין מדובר בהשבחת הנכס אלא תיקון ליקויים.
באסיפה הוצגו נתונים שאינם משקפים את המצב לאשורו.
בעלי הדירות אינם גרים כלל בבנין והם סומכים על המצג של וועד הבית. 
לאסיפה הגיעו רק מחצית מבעלי הדירות.
לא הייתה הצבעה מסודרת.
מועד האסיפה נקבע שבוע מראש.
טרם האסיפה לא התקבל מידע קונקרטי על התוכנית והגבייה .
לאחר האסיפה צויין כי הסכום אינו סופי וייתכן כי יהיה יותר גבוה.
במהלך האסיפה אחד מאנשי הוועד (עו"ד) חילק לנו העתק מחוק המקרקעין והדגיש את הסעיף לפיו בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הנ"ל.
האם ההתנהלות שתארתי לעיל תקינה?
מה ראוי לעשות בעניין?
בברכה,
ניבר
לצפיה ב-'שיפוץ כללי'
שיפוץ כללי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2019 | 12:55
2
55
אם מדובר בהשבחה נדרש רוב של כל בעלי הדירות.
כדאי לדרוש אסיפה נוספת ופירוט נוסף.
יתכן שלפני כן כדאי לקבל פגישת יעוץ בתשלום ואולי יותר מכך.
לצפיה ב-'עו"ד שחל תודה על התייחסותך'
עו"ד שחל תודה על התייחסותך
07/02/2019 | 18:54
1
43
עו"ד שחל שלום,
ראשית תודה על תגובתך.
ברצוני לעמוד על הנקודות הבאות:
1. לדברי הועד אין מדובר בהשבחה- הוועד טוען כי חובה עלינו לשלם מאחר ומדובר בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש וכו'(סעיף 58/א' לחוק המקרקעין).
2. לענין "פירוט נוסף" שבתשובתך- הועברו מספר בקשות (מאחת מבעלי הדירות) לקבל פירוט שכזה - הוא לא ניתן.
3. איני מבין משהו..האם אין טעם לפגם לדרוש מכל בעל דירה סכום של למעלה מעשרת אלפים ש"ח תוך חצי שנה מבלי לברר עימם האם יש להם יכולת כלכלית לעמוד בכך?
זו הוצאה שיש להיערך אליה מבעוד מועד ולא ניתנה שהות לכך! 
בנוסף, הוועד מכהן כבר מספר שנים, ה"בעיות" (אם אפשר לקרוא לזה כך) הם "בעיות" ישנות.האם לא היה ראוי לטפל בחלק מהן קודם לכן או לפרוס את הטיפול בהן על תקופה ארוכה יותר.  מה דעתך?
4. לענין "יתכן שלפני כן כדאי לקבל פגישת יעוץ בתשלום ואולי יותר מכך" שבתשובתך- האם תוכל לחדד בנושא? 
בתודה,
ניבר
לצפיה ב-'יעוץ'
יעוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2019 | 11:54
32
כפי שציינתי ירידה לפרטים כאלה מחייבת יעוץ במייל או פנים אל פנים בתשלום.
ניתן לשלוח אלי גם מייל לבירור תעריפים: shachal@orange.net.il
לצפיה ב-'פיצול דירות בבניין בתל-אביב -מרכז רובע 3'
פיצול דירות בבניין בתל-אביב -מרכז רובע 3
05/02/2019 | 20:36
2
39
באסיפת בעלי נכסים בבניין השתתפו 7 מתוך 17, הוחלט על איסור פיצול דירות בבניין. האם זה יספיק למנוע בעלי נכסים לפצל את דירותיהם בעתיד? אנחנו מחוייבים לתקנון המצוי. מה מדיניות עירית תא בעניין?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי האיסור של פיצול דירות אינו'
למיטב ידיעתי האיסור של פיצול דירות אינו
06/02/2019 | 15:25
30
נתון להחלטת בעלי הנכסים בבניין ספציפי.
הנושא הוא בסמכות העיריות ואת צריכה לרשום שאילתא באתר של עירית תל אביב בנושא.
בכל מקרה ,פיצול דירה נוגד לרוב את החוק כמעט בכל הרשויות המונוציפליות.
העונש על פיצול דירה הוא כבד וכולל האשמה פלילית (תיק פלילי) וחובה להרוס את הפיצול ולהחזיר את הדירה למצבה הראשוני.
לצפיה ב-'פיצול דירה'
פיצול דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2019 | 12:04
27
זו החלטה לגיטימית אם כי חורגת מעט מתחום ההחלטות הרגיל של אסיפת בעלי דירות, שכן סמכות האסיפה נוגעת בראש ובראשונה לרכוש המשותף וכאן ההחלטה אינה ישירות נוגעת לרכוש המשותף. אבל היא כן נוגעת בוודאי בעקיפין לבית המשותף, לערכו ולהתנהלות בו, לרבות העמסה על התשתיות המשותפות שלו בדומה להקמת עסק מדירה וכד'. מכל מקום החלטה כזו אינה מונעת מבעל דירה להפר אותה. המדיניות ככלל היא נגד פיצול. זה בכל מקרה גם בלי החלטה כמו שלכם מצריך היתר בניה.
לצפיה ב-'סירוב דייר להסדרת תשלום ועד'
סירוב דייר להסדרת תשלום ועד
04/02/2019 | 10:06
3
67
שלום רב,
אבקש לדעת מה דין דייר הגר בשכירות בבניין ואשר מסרב לשלם דמי ועד לשנת 2016. אני כעת בועד הבניין ופניתי לדיירים מספר פעמים במהלך השנה האחרונה וכן הוצאתי מכתב לבעל הדירה אך בעל הדירה מסרב להתערב ומפנה אותי שוב ושוב לדיירים הסרבנים.
יש לציין כי ועד לשנים 2017-2019 שולם במלואו
טענת הדיירים הינה כי במהלך 2016 (שנה בה לא הייתי בעד הבניין) ההתנהלות לא הייתה תקינה מבחינת חברי הועד ולכן אין להם רצון לשלם.
אבקש עזרה ע"מ לפתור סוגיה זו ע"מ לשמור על שכנות טובה

לצפיה ב-'חוב דמי ועד'
חוב דמי ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2019 | 19:41
52
הנימוק מודע לא שילם לא מעניין. הייתי מגיש ללא דיחוי תביעה נגד בעל הדירה ולא לשכוח להוסיף לסכום התביעה את סכום האגרה וכן ריבית והצמדה.
לצפיה ב-'מניסיון דומה בנושא למדתי כי כדאי לפנות לסניף'
מניסיון דומה בנושא למדתי כי כדאי לפנות לסניף
06/02/2019 | 15:32
1
48
אגודת תרבות הדיור בעירך.הם יוכלו ליעץ לך ואף למסור לנציג משפטי שלהם לטפל בעניין.אם איני טועה הרשות השופטת האחראית על התחום נקראת המפקח-ת על בתים משותפים ומיקומה לרוב בלשכת הטאבו בעירך.
ישנו פורום בית משותף בפורטל תפוז אשר בו את יכולה להעלות את הנושא.
לצפיה ב-'הסתייגות מתשובה'
הסתייגות מתשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2019 | 12:06
33
תביעה כספית רגילה נגד סרבן תשלום אינה מצריכה ואינה מצדיקה תשלום לעו"ד 
לצפיה ב-'אחזקת מעליות בבית משותף'
אחזקת מעליות בבית משותף
03/02/2019 | 12:45
2
59
שלום חברים ,ברשותי דירה בבית משותף,המעלית בבנין היא בעלת שלוש תחנות ומשתמשים בה כשישה אנשים בלבד ,היום אנחנו משלמים 530 ש"ח אחזקת מעלית כולל חלקי חילוף וביטוח , ניראה לי סכום מאוד גבוה ,בנוסף אנו משלמים גם 340 ש"ח בדיקת מעלית בכל פעם  כ פעמיים בשנה מה דעתכם?
לצפיה ב-'גם אצלינו זה מחיר דומה. מספר תחנות העצירה לא משחק תפקיד '
גם אצלינו זה מחיר דומה. מספר תחנות העצירה לא משחק תפקיד
03/02/2019 | 15:42
1
33
לגבי העלויות. זה סכום מעיק כאשר יש מעט דיירים

לצפיה ב-'תחזוקת מעלית'
תחזוקת מעלית
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2019 | 19:42
24
קבלו הצעות מחברות תחזוקה אחרות.
לצפיה ב-'מעלית שבת'
מעלית שבת
04/02/2019 | 11:41
1
48
בבניין שלנו 2 מעליות. האחת עוברת רק בקומות הזוגיות והשניה- בקומות האי- זוגיות. אחד הדיירים מבקש להפוך מעלית אחת למעלית שבת מצומצמת (המעלית תעלה ותרד אל ומהקומה שלו) מספר מצומצם של פעמים בשבת.
האם יש צורך בהסכמת רוב הדיירים או רוב של הדיירים שהמעלית עוברת בקומות שלהם?
תודה
שירי
לצפיה ב-'מעלית שבת'
מעלית שבת
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2019 | 19:39
39
שאלה נחמדה וגם קשה למי שאינו מומחה מדופלם כמוני...
כאשר בבית שתי מעליות "רגילות" אז השאלה קלה -  מספיק בעל דירה אחד בלבד כדי להפוך אחת משתי המעליות למעלית שבת.
כאן למעשה יש רק מעלית אחת ולא שתים. לקומות זוגיות אחת ולקומות אי זוגיות אחת. הן נפרדות. מבחינת דייר בקומה 3 למשל יש לו רק מעלית אחת וכך לגבי כל היתר.
לכן נדרש רוב כלומר לפחות 51% - השאלה היא האם מכלל בעלי הדירות או רק מבעלי הדירות אשר המעלית שלהם אמורה להפוך למעלית שבת, הרי המבקש גר או בקומה זוגית או באי זוגית.
לדעתי נדרש רוב של 51% מכלל בעלי הדירות בבית. אלה עקרונות של רכוש משותף.

לצפיה ב-'האם בעל נכס שלא גר בבניין יכול לכהן כוועד בית'
האם בעל נכס שלא גר בבניין יכול לכהן כוועד בית
05/02/2019 | 09:00
1
44
האם בעל נכס שלא גר בבניין יכול לכהן כוועד בית ?
לצפיה ב-'חבר ועד'
חבר ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2019 | 19:27
49
לפי החוק כן אבל זה מאוד לא מומלץ ולא מובן גם מדוע שזה יקרה. האם הוא מבקש שכר? כמו כן הוא לא יכול להשתתף באסיפות בעלי הדירות.
לצפיה ב-'יו"ר ועד הבית מסרב לתת פרוטוקול מהאסיפה השנתית ודו"ח שנתי'
יו"ר ועד הבית מסרב לתת פרוטוקול מהאסיפה השנתית ודו"ח שנתי
05/02/2019 | 12:28
1
44
שלום לכם,
ברצוני לשאול בשם אמי, בת 75 נכה 100% שאינה יכולה להשתתף בישיבות הועד, ביקשה מיו"ר הועד מספר פעמים להתקין מעקה בטיחות במתחם הבנין ולוודא שישנם נוספים בבריכה ובנוסף למסור לה העתק פרוטוקול מהאסיפה השנתית והעתק מהדו"ח הוצאות/הכנסות השנתי הוא מסרב בטענה שבגלל שלא הגיעה לאסיפה לא תקבל אותם ופעם הבאה שתבוא תקבל ובצורה מאד מזלזלת. מה עושים בבקשה?
לצפיה ב-'מעקה בטיחות'
מעקה בטיחות
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2019 | 19:25
32
מומלץ לפנות ליתר חברי הוועד. להעיר על התנהגות זו ולדרוש טיפול. אפשרות נוספת להציף את הבעיה מוןל כל בעלי הדירות, למשל אם יש מיילים או קבוצת ווטאפ.
במקרה חמור אפשר לערב מכתב של עו"ד.
לצפיה ב-'זיפות גג בית משותף'
זיפות גג בית משותף
04/02/2019 | 11:10
1
56

שלום, 
קופת הוועד אמורה לממן את מימון זיפות גג הבית המשותף ?
או שנדרש, באופן מיוחד, איסוף כספים לטובת הנושא הזה ?
לתשובתך, אודה.
לצפיה ב-'זיפות הגג'
זיפות הגג
04/02/2019 | 21:07
36
שלום משה
אם יש כסף לכך בקופת הוועד, מה טוב, אם אין מספיק, אז חובה על כל בעלי הדירות והנכסים (אם יש) להשתתף בזיפות.
בהצלחה, משה

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו