לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
42574,257 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'שיפוצים נרחבים בבניין'
שיפוצים נרחבים בבניין
12/08/2018 | 18:43
5
71
שלום עו"ד שחל.

בבניין בו אני משכירה דירה מתכננים שיפוץ די מקיף, שכולל בעיקר טיח חיצוני על המעטפת וכנראה גם שיפוץ חדר האשפה, היות וממה שנאמר לי (טרם ראיתי זאת במו עיניי) הרצפה שם התנתקה/שקעה ולכן הם נאלצו לנעול את החדר.

האם אני יכולה להתנגד לשיפוצים? לפחות לכל החלק של המעטפת. טרם הייתה ישיבה מכרעת בנושא, אבל עושה רושם שועד הבית בטוח שלכל דייר יש כסף מיותר בשביל כל זה (עשרות אלפי שקלים לכל אחד). אני, מבחינתי, מוכנה לשלם רק בעבור משהו שמהווה מפגע בטיחותי והוא בגדר סכנת חיים. בבניין הזה, כל כמה שנים יש 'הוצאות מיוחדות' על משהו אחר. יש אצלי בבית פנסיונרים שפשוט אין להם אגורה שחוקה בשביל להיכנס ל"הרפתקאות" כלכליות שכאלה...

קראתי באיזשהו מקום שאם מדובר בשיפוץ מלא (שעל הדרך, יוביל גם להשבחתו של הנכס), כאשר המקרה שלנו עונה על ההגדרה הזאת, למיטב הבנתי, אזי יש צורך ברוב של 100% מהדיירים בבניין ולא ניתן לכפות על דייר שמתנגד לשיפוץ.

האם אכן כך הם פני הדברים? הסכמה גורפת?
אציין שלבניין אין תקנון מוסכם (בניין די ישן, אבל לפחות עם איך שאני רואה את זה במצב לא רע בכלל, בטח בהשוואה לבניינים שאני ראיתי ומכירה ושנבנו הרבה אחריו). אם כך, מה מהתקנון המצוי מחייב אותנו ורלוונטי לנושא זה?

בתודה מראש.
לצפיה ב-'שיפוץ הקיים מול השבחה'
שיפוץ הקיים מול השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 19:30
3
54
שיפוץ רחב ומקיף צריך להגיע לדיון באסיפת בעלי הדירות. האסיפה צריכה לקבל פירוט מלא, של העבודות הנדרשות, מהותן, הצעות מחיר שונות אם כבר יש כאלה, ובעל דירה יכול ואף צריך לשאול ולדרוש ולברר פרטים והבהרות.
אם לאחר שהוצג הנושא לפרטיו, תהיה הצבעה ויהיה רוב - אפילו רק רוב רגיל באסיפה - די בכך כדי לחייב את כל בעלי הדירות, גם אם השיפוץ יקר.
זה נכון שאם יש רכיבים שחורגים משיפוץ הקיים, והם בגדר השבחה לא הכרחית, כלומר תוספות לקיים, אז רכיבים אלה דורשים הסכמה של 100% מבעלי הדירות. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המהירה.'
תודה רבה על התגובה המהירה.
12/08/2018 | 20:11
2
37
מה זה אומר "רוב רגיל"? בבניין 12 דירות.

האם ישנם מקרים בהם בכל זאת לא ניתן לכפות זאת על דייר שמתנגד ?

ומה כוונתך ב'רכיבים שחורגים משיפוץ הקיים'? מה למשל? רצון מצידם להביא את הבניין למצב אחר ממה שהוא היה כשהוקם? הוספת שיש לקירות החיצוניים תוך כדי הטיוח מחדש, לדוגמא?

אשמח אם תוכל להפנות אותי לסעיף הרלוונטי בתקנון המצוי שמדבר על החלטות לגבי שיפוצים ואחוזי ההצבעות באסיפת דיירים. האם יש משמעות לתקנון, או שישנו חוק אחר שקובע לגבי אחוז ההצבעה במקרים של שיפוץ ?
לצפיה ב-'הצבעה'
הצבעה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 08:04
1
40
רוב רגיל באסיפה זה גם רוב על חודו של קול מבין הנוכחים באסיפה בעצמם או באמצעות יפוי כוח. אם בזימון לאסיפה יש גם הודעה על אסיפה נדחית יתכן שרוב רגיל באסיפה יהיה גם מיעוט קטן מכלל בעלי הדירות ולכן כה חשוב להתייצב ולהיות נוכח. מי שלא בא בעצם מצביע בהעדרותו. אין כל נחיתות לאסיפה נדחית על פני אסיפה רגילה. 
לגבי שיפוץ הסעיף בחוק שחל על שיפוץ הינו הסעיף הרגיל של תחזוקת הרכוש המשותף. שיפוץ הקיים הוא כמו הוצאה רגילה של דמי ועד. הוא לא אירוע מיוחד. 
לצפיה ב-''
13/08/2018 | 21:20
22
"אסיפה נדחית" מתקיימת במידה ובאסיפה הכללית המקורית לא היה מניין חוקי, נכון? כלומר, לא מחליטים ומצביעים בכלל אלא מיד קובעים מועד חדש?

מהו מניין חוקי? (לא לצורך הצבעה אלא לצורך קיום אסיפת דיירים בכלל)
האם במועד החדש שייקבע תהיה האסיפה חוקית בכל מספר משתתפים?

והאם כל מי שלא מגיע לכל ישיבה שלא תהיה הופך אוטומטית ונחשב כאילו הוא הצביע בעד? החוק אומר זאת כך במפורש?

כן, שיפוץ הקיים הוא כמו הוצאה רגילה, רק שלצערי אם יהיה משהו רציני, הכסף יילקח בנפרד מקופת הועד, כמובן, בסכומים גבוהים במיוחד, כך שעבורי - מדובר באירוע הכי מיוחד וחריג שיכול להיות.
לצפיה ב-'אורית עבור השיפוץ בדירה שלך'
אורית עבור השיפוץ בדירה שלך
15/08/2018 | 18:50
27
שיש שם שוכרים פנסיונרים את צריכה לשלם את מלא הסכום ולא הדיירים ששוכרים ממך, הנכס הוא שלך ובעל הנכס משלם ולא בדיירים שלו,  לידיעתך
לצפיה ב-'השכרת מחסן פרטי בבניין משותף'
השכרת מחסן פרטי בבניין משותף
12/08/2018 | 08:07
1
65
שלום, 
אחד הדיירים בבניין פירסם כי הוא מעוניין להשכיר את המחסן הפרטי שלו. במידה והמחסן יושכר לגורם שאינו מתגורר בבניין, האם נדרשת הסכמה של ועד בית להכנסת שוכר חיצוני? מה חובותיו/זכיותיו של שוכר חיצוני? 
לצפיה ב-'השכרת מחסן'
השכרת מחסן
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 15:24
57
ועד בית מטפל ברכוש משותף ולא ברכוש פרטי. אין לועד בית שום סמכות להתערב בהשכרה פרטית של דירה או מחסן.
לצפיה ב-'תקרת מרפסת תלוייה'
תקרת מרפסת תלוייה
12/08/2018 | 21:43
1
52
האם דין תקרת מרפסת תלוייה הוא כדין קירות חיצוניים שהם חלק מהרכוש המשותף שהינו באחריות הועד?

לצפיה ב-'מרפסת'
מרפסת
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 08:06
38
זה חלק מהמעטפת החיצונית שבאחריות הועד אבל אם יש נזילה מהמרפסת הפרטית אז התיקון יהיה באחריות בעל המרפסת ולא הועד.
לצפיה ב-'שיפוץ חזית בניין חזית מסחרית-סירוב אחד העסקים לשתף פעולה'
שיפוץ חזית בניין חזית מסחרית-סירוב אחד העסקים לשתף פעולה
12/08/2018 | 07:51
1
36
הבניין שלנו נמצא בעיצומו של שיפוץ לפי דרישת עיריית תל-אביב. בין היתר נדרשת חזית מסחרית אחידה. יש לנו בחזית רק שני עסקים:משרד נסיעות כ- 8 מטר עם חלונות ומסגרת אלומניום וחנות מיצים כ- 2 מטר, שיש בה רק תריס גלילה ללא חלונות ומסגרת.
הוסכם מראש על ידי עזרה ובצרון כי חנות המיצים תתאים את החזית שלה רק -2 מטר לחזית של משרד הנסיעות והוקצב לכך תשלום במסגרת התשלום שכול הבניין שילם .חנות המיצים מסרבת לשנות את החזית בטענות שונות, ועזרה וצרון אמרו לנו שנשאיר את הסכום שהיה אמור להיות לשינוי חזית המיצים עד אשר הם יאולצו או לא לעשות כך. איננו מסכימים לכך ואנו מבקשים לדעת כיצד אפשר בעזרת עזרה ובצרון לאכוף על חנות המיצים את השינוי, מה גם שזו דרישה שהוחתמנו עליה בפני עזרה ובצרון.
לצפיה ב-'שיפוץ'
שיפוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 19:20
21
נדרש כאן טיפול ויצוג של עורך דין אשר ירד לכל הפרטים, יוציא מכתב ויטפל.
לצפיה ב-'בבנין שלנו שהוא רב קומות'
בבנין שלנו שהוא רב קומות
11/08/2018 | 14:06
7
81
התחילו לאחרונה לעשות בחצר המשותפת מסיבות יום הולדת לילדים קטנים, זה כולל מפעילים ומתקני מים, את המים הם לוקחים מברז של מים משותפים לדיירים וכך העומס נופל על הבנין ולא על בעלי השמחה.

יש בזה טעם לפגם, בבניין יש לפחות 8 משפחות שהם שליש בערך של דיירים בגיל הגמלאות, האם זה פר שיעמיסו על חשבון המים המשותף את הוצאות המים במתקנים של ימי ההולדת, החשבון המשותף מתחלק בן כל הדיירים על ידי תאגיד המים.

מה ניתן לעשות כי זה לא נכון שחלק משתמשים וכולנו צריכים לשלם.

אשמח לתגובות.
לצפיה ב-'מאוד פשוט '
מאוד פשוט
11/08/2018 | 16:42
1
60
שועד הבית . יחסום את הברז . על ידי מיתקן מיוחד שעולה גרושים עם מנעול .
ויפרסם . לא להישתמש במים ציבוריים . אלה רק מים מהבית 
וחוץ מיזה . ישראל מיתיבשת . חבל על כול טיפה 
לצפיה ב-'אסיפת דיירים'
אסיפת דיירים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/08/2018 | 17:47
51
הייתי מעלה את הנושא לדיון באסיפת דיירים מיוחדת
לצפיה ב-'דעה שונה'
דעה שונה
11/08/2018 | 18:03
4
53
נניח שיש כל חודש 3 מסיבות
ונניח שכל מסיבה צורכת מטר מעוקב (קוב) של מים
וכיוון שמחיר קוב מים הוא בערך 8 שקלים
העלות החודשית היא 24 שקל
כיוון שיש אצלכם 24 דירות - כל דירה נושאת בתשלום של בערך שקל אחד
לכן, אין טעם לעשות מהומה על לא מאומה
וגם אם טעיתי ב- 100 אחוז, וזה לא שקל אחד אלא שניים, גם אז עדיף לא להתייחס לנושא.

לצפיה ב-'אין אופציה לסגור את ברז המים בחצר'
אין אופציה לסגור את ברז המים בחצר
12/08/2018 | 07:02
3
41
המשותפת, הברז משמש את המנקים ואת הגנן.
לצפיה ב-'המיתקן בא עם מפתח '
המיתקן בא עם מפתח
12/08/2018 | 09:28
2
41
מובן לא לבטל את הברז . ראיתי את זה בהרבה בבלוקים 
לתת מפתח לגנן  
לצפיה ב-'אסיפה'
אסיפה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 15:21
1
41
אני מתייחס לנושא כאל משהו עקרוני. פחות שם דגש על הצד הכספי. כל דבר הוא תקדים לדברים אחרים. התנהלות נכונה בעניינים כאלה היא לדון באסיפת דיירים. אפשר לחכות למועד אסיפה רגילה ולא הכרחי להתכנס במיוחד רק לשם כך. 
לצפיה ב-'תודה לכולם.'
תודה לכולם.
12/08/2018 | 21:08
13
לצפיה ב-'שיפוץ בינין'
שיפוץ בינין
09/08/2018 | 08:23
1
59
שלום רב רציתי לדעת עם עושים שיפוץ לגג ואנחנו 4 דירות ו4 חנויות העם התשלום שווה לכולנו ? הם אומרים שזה יחסי כמו תשלום של ועד ביד, אנחנו 250 שח והם 80שח. 
לצפיה ב-'שיפוץ'
שיפוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 20:10
36
זה כמו ועד בית.
כלומר לפי שטח.
לצפיה ב-'הצבעת דיירים באסיפה'
הצבעת דיירים באסיפה
08/08/2018 | 20:32
2
62
ערב טוב לעו"ד שחל
באסיפה ובהצבעת דיירים לבחירת וועד הבית, האם ישנה אפשרות להעלות לשיחה בטלפון את אחד מבעלי הדירות שגר רחוק ושהוא יודיע ברמקול שהוא מצביע עבור מי שהוא רוצה.
תודה ובכבוד רב, משה

לצפיה ב-'רצוי שבאסיפה תתקבל החלטה אם לאפשר לו להצביע טלפונית'
רצוי שבאסיפה תתקבל החלטה אם לאפשר לו להצביע טלפונית
09/08/2018 | 20:08
39
יתכן, שיש חשיבות מיוחדת שבעל הדירה, שלא נוכח, ישמע את הנימוקים בעד ונגד טרם הצבעתו, במיוחד אם יש שיוויון כוחות בין המתנגדים והתומכים - ואת זה יתכן שלא ניתן לעשות דרך הטלפון
לעומת זאת - אם רוב משתתפי האסיפה יחליטו שניתן לקבל את הצבעתו הטלפונית, הרי שלא אמורה להיות בעיה.

לצפיה ב-'הצבעה באסיפת דיירים'
הצבעה באסיפת דיירים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 20:09
38
אין לכך עיגון בתקנון המצוי או בחוק. זה גם תקדים בעייתי כי בפעם הבאה יהיו לך עוד בקשות מסוג זה. למי שגר רחוק עדיף לתת יפוי כוח ולהנחות את מיופה הכוח בהוראות מתאימות. 
אם בכל זאת רוצים לשנות את הסדר הקיים אז ניתן בהחלטת רוב מיוחד, של שינוי תקנון, לקבוע הסדר כזה. זה לא יהיה בלתי חוקי.  
לצפיה ב-'כלב בבית משותף'
כלב בבית משותף
07/08/2018 | 09:24
7
68
שכן אימץ כלב גדול .השמחה הייתה גדולה עד שראיתי שהשכן מוריד אותו לחסית
הבניין/גינה.כל הגינה 5X4 ששם שתלתי ורדים .
השטח מכונה אבנים לבנות ומתחת יריעה נגד עשבים שוטים.זה נכון שהוא מפנה אחרי הכלב אבל סירחון השתן בלתי נסבל. כמו כן הכלב עוקר דרך קבע את הצמחים.
הסברתי לשכן שריח השתן והזבובים זה לא לעניין והוא צריך פשוט לקחת את הכלב לצרכים מחוץ לבניין.
התוצאה שהוא הפסיק לדבר איתי וממשיך.שאר השכנים אדישים כמו בשאר הדברים.
יש מה לעשות בנושא?
לצפיה ב-'ספריי מרחיק כלבים'
ספריי מרחיק כלבים
07/08/2018 | 10:48
6
55
ניתן לרכוש תכשיר שמרחיק כלבים (חפש בגוגל). זה זול יותר מלנהל מלחמות משפטיות עם שכנים.
חוש הריח של הכלב הוא מאוד מפותח, והתכשיר הזה ירחיק אותו מהגינה.
מה גם שהשתן של הכלב, שממנו אתה סובל, מיועד מבחינת הכלב, כדי לסמן את שטח הגינה כ-"טריטוריה" ששיכת לו - והריסוס ישדר לכלב שעליו למצוא לעצמו מקום אחר.
הריסוס יעיל גם נגד בעל הכלב ...

לצפיה ב-'כלב'
כלב
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 14:17
5
61
ועד בית או אסיפת דיירים רשאים לקבל החלטה לפיה בחצר הבית המשותף לא יהיו כלבים ולנסות לאכוף אותה.
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
07/08/2018 | 18:06
4
49
א.התרסיס לא יעזור. נניח ששבוע כן מה אז?
הבניין סגור  ורק עם שלט או נייד ניתן לפתוח את השערים.
אם הכלב לא יעשה בגינה הוא יעשה בחניה.
זה לא הכלב זה בעל הכלב.
בזמנו פיזרתי פלפל טחון של סוג שנקרא הבאנרו שזה חריף אש. עזר לכמה ימים וזהו.אין לי חשק להתעסק בנושא כשברור לי שזה לא הכלב אלה בעליו.
אסיפת דיירים זה חלום רחוק. לפני זמן רב שכן ניסה לארגן ולא הגיע אף אחד.כולם הבטיחו ובשעה ייעודה סגרו טלפונים .
אתמול ניפחו בריכה ענקית של מים והילדים בני 3-5 שיחקו להנאתם ללא השגחה של הורה.
עליתי לשכנה  וביקשתי שתרד להשגיח על הילדים שלה אז היא ענתה שאין לה זמן.
אבל זה לא שהמצב כל כך רע הדיירים בסה"כ בסדר זה רק אני שלא מבין. 
לצפיה ב-'נמצא הפתרון'
נמצא הפתרון
08/08/2018 | 14:13
3
49
אשתו של בעל הכלב נזקקה לעזרה ברכב שלה .
לאחר שפתרתי לה את הבעיה ביקשתי לספר לה על עוללות בעלה.
היא הסכימה איתי שזה דבר לא מתקבל והבטיחה שזה נגמר.ואכן כרגע זה סודר.
לצפיה ב-'פתרון הבעיה'
פתרון הבעיה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 19:23
2
48
אני מאוד מקווה שכעת לאחר שנפתרה בעיית הכלב לא צצה בעיה חדשה בין הבעל לאשה 
לצפיה ב-'אין מצב'
אין מצב
08/08/2018 | 20:11
1
48
האיש הולך זקוף מתחת לשולחן.
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 19:46
8
לצפיה ב-'דיירת'
דיירת
08/08/2018 | 14:13
1
43
לצפיה ב-'ההודעה נמחקה משום מה, נא לשאול מחדש'
ההודעה נמחקה משום מה, נא לשאול מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 19:24
9
לצפיה ב-'החלפת ועד בית'
החלפת ועד בית
06/08/2018 | 13:39
3
61
שלום וברכה,
שבוע שעבר נערכה ישיבת ועד בית מהרגע להרגע, ללא כל הודעה מוקדמת, השתתפו בישיבה 6 דירים מתוך 16 דיירים ולאחר מכן נפתחה קבוצת ווטס - אפ אשר בה הודיעו לנו כי בישיבת הועד התקבלו ההחלטות הבאות
1. הועד הנוכחי הוחלף - מינו נציג שהשתתף בישיבת הועד כנציג הועד החדש
2. על הועד הקיים למסור לאלתר את התפקיד לועד החדש

אחרי יומיים תלו הודעה בכניסה לבנין עם ההחלטות הנ"ל,
חשוב לציין הועד הנוכחי לא הגיש את בקשתו להשתחרר מהתפקיד 

ברצוני לשאול, האם הנ"ל חוקי? האם לא צריך להיות רוב של הדיירים בהצבעה?
תשלומי הועד למי משולמים עכשיו?

תודה רבה
והמשך יום טוב

לצפיה ב-'כינוס אסיפה חוקית'
כינוס אסיפה חוקית
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 17:53
2
46
כדי שאסיפת בעלי דירות תהיה חוקית צריך להודיע על מועד קיומה ומיקומה לבעלי כל הדירות ארבעה ימים לפחות לפני המועד. הודעה שהוצגה במקום בולט על פני הבית המשותף או בתוכו, רואים אותה כאילו נמסרה לכל בעל דירה יום אחד לאחר שהוצגה
 ההודעה. בזימון לאסיפה צריך לפרט מה על סדר יומה. כמו כן חייבים להשתתף בה לפחות מחצית מבעלי הדירות בעצמם או באמצעות יפויי כוח, אלא אם כן בזימו נקבע מנגנון של אסיפה נדחית.

לצפיה ב-'החלפת ועד בית'
החלפת ועד בית
06/08/2018 | 19:00
1
37
תודה
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 07:44
6
לצפיה ב-'קשירת שרשרת לאופנוע סביב עמוד הגובל בחניה בטאבו'
קשירת שרשרת לאופנוע סביב עמוד הגובל בחניה בטאבו
05/08/2018 | 13:37
8
58
שלום לכולם,

לשכנה שלי, שהיא בסכסוך עימי בשל כך שהיא רוצה לפתוח צהרון בבניין, ואני ניסיתי לברר מה ניתן לעשות מאחר ואני אדם נכה ושעות המנוחה הן קריטיות עבורי, יש חניה בטאבו. עד שגיליתי במקרה שהיא הולכת לפתוח צהרון, הקטנוע שלי היה קשור לעמוד בין החניה שלה וחניה משותפת. 
ביום חמישי האחרון היא קיבלה מכתב משי"ל, אליהם פניתי, בבקשה להתחשב בשכנים ולנסות למנוע רעש בשעות המנוחה. היא צלצה בדלתי, ובאיומים צעקה שאזיז את הקטנוע מהחניה שלה בטענה כי הוא מפריעה לה (לא הפריע לה 3 חודשים..) ואמרה שאם לא אזיז אותו היא תעשה לו נזק. 

השרשרת של הקטנוע היתה קשורה לעמוד, שחנייתה גובלת בעמוד זה, כך שחתיכה קטנה מהשרשרת היתה ב"שטח שלה". כמובן שעוברים שם דיירים שנכנסים ויוצאים מהבניין וכו'. 

האם אסור לי לקשור שרשרת נעילה לקטנוע בגלל שחלק ממנה הוא צמוד לעמוד גם בחלק שלה?

בהמון תודה.
לצפיה ב-'חניה'
חניה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/08/2018 | 18:16
7
38
יתכן שאתה צודק בענין הצהרון אבל לדעתי בענין חניית האופנוע אתה לכאורה מפריע לחניה הצמודה אליך וזה נראה מהתמונה לא טוב. צפוף. לחוץ. יתכן שאני טועה, אבל במבט עין זה נראה לא טוב. 
לצפיה ב-'זה צפוף? היא חנתה בכוונה צמוד כדי להקשות, ראה כמה מקום פנוי'
זה צפוף? היא חנתה בכוונה צמוד כדי להקשות, ראה כמה מקום פנוי
05/08/2018 | 18:27
6
39
יש לה שם, לעוד חצי אוטו. 
לצפיה ב-'תמונה נוספת '
תמונה נוספת
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 05:33
5
33
תודה רבה שאתה נותן כעת תמונה מזוית אחרת ושונה לחלוטין. אל תשכח שאני לא מכיר את המקום. אתה צודק, זה ברור שהיא נצמדת בכוונה.
לצפיה ב-'השאלה האם באמת מותר לי לקשור שרשרת סביב העמוד?'
השאלה האם באמת מותר לי לקשור שרשרת סביב העמוד?
06/08/2018 | 08:26
4
26
זה שהיא נצמדה בכוונה זה ברור. ביקשתי מבעלה והוא אפילו התנצל. אבל מאז עניין הצהרון זה פתאום "מפריע" לה. 
לצפיה ב-'מקום חניה'
מקום חניה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 08:32
3
35
השאלה האם זה שימוש רגיל וסביר וכן שימוש שאין בו הפרעה. יש בתים שאוסרים על רכב דו גלגלי להחנות במקומות מסויימים. כאן זה אזור של חניה. לא נראה שזה באמת מפריע. לכן אני נוטה לומר שאם אין החלטה אחרת של האסיפה הכללית של בעלי הדירות אז אתה רשאי לעשות זאת.
לצפיה ב-'זה לא הפריע לאף אחד וניתן להחנות שם כרגיל ואין'
זה לא הפריע לאף אחד וניתן להחנות שם כרגיל ואין
06/08/2018 | 08:53
2
23
שום הפרעה משום שאלו חניות מאוד רחבות. אלו בעצם שתי החניות היחידות בבניין שרחבות כך. השאלה היא אם בעצם קשירת השרשרת לעמוד שגובל בחניה שלה בטאבו, יש כאן הסגת גבול? (העמודים אינם בטאבו אבל החלק של העמוד שפונה לחניה שלה היה עם חלק מהשרשרת). כמובן שהקטנוע מעולם לא היה בחניה שלה, רק חלק קטן מאוד מהשרשרת.
לצפיה ב-'לצורך ההמחשה הנה תמונה של החניות האחרות'
לצורך ההמחשה הנה תמונה של החניות האחרות
06/08/2018 | 08:56
1
31
שאני נאלץ לקשור את הקטנוע ביניהן, שזה באמת מאוד צפוף, וגם לי מאוד לא נוח להכנס לשם מבחינת גישה.
לצפיה ב-'חניה'
חניה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 17:48
22
אין לה קייס ממשי נגדך
לצפיה ב-'מחסן שאינו מוצמד לדירה לקניה'
מחסן שאינו מוצמד לדירה לקניה
04/08/2018 | 07:36
5
40
שאלה שאני אשמח לעזרתכם.
אני גר בבנין בן 12 שנים ולאחרונה החברה המשכנת מנסה למכור מחסן שנשכח
במהלך דיוני על החוזה מסתבר שהמחסן הזה לא יוצמד לדירה וכי הוא לא חלק מהרכוש המשותף. הוא תת חלקה בבעלות אםריקה ישראל ומוגדר כמחסן.
העורכת דין שלי טוענת שהם אכן לא יוכלו להצמידו לדירה כי זה עסק מסובך מבחינתם. כלומר כל ההתעסקות עם הרישום כבית משותף.
אני מאוד מודאג מהעסקה הזו. מה יקרה שאמכור? זה יצטרך להיות חוזה חדש.
האם חייב בארנונה לעומת מחסן שכן מוצמד.
האם קונים עתידים יסוגו כי צריך חוזה נפרד ושאלות מס שבח וכדומה.
עד כדי שבא לי לא לקנות את המחסן.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'מחסן'
מחסן
( לעמוד שלי בתפוז )
04/08/2018 | 12:20
4
47
לכאורה אין בעיה לבצע עיסקה זו. התנאים הם שאכן המחסן רשום כיחידה עצמאית בבית. אם זה אכן כך - וזה מחייב בדיקה של עורך דין - ניתן לרכוש אותו. המחסן העצמאי הזה "מתנהג" כמו דירה לכל דבר. כלומר הוא משלם דמי ועד, הוא מצביע באסיפה, הוא משלם ארנונה וכו'. כמובן שעיסקה כזו היא עיסקה במקרקעין ויש לה גם היבטי מיסוי, לרבות מס שבח. 
לצפיה ב-'ממשיך לשאול'
ממשיך לשאול
06/08/2018 | 06:21
3
21
היי, 
למה היא חייבת בארנונה אם היא כתובה בנסח כמחסן?

לצפיה ב-'ארנונה '
ארנונה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 08:04
2
27
ארנוה אינה רק למגורים
לצפיה ב-'התשובה לא נכונה'
התשובה לא נכונה
08/08/2018 | 06:05
1
14
בדקתי ובעיריית פתח תקווה לא משלמים ארנונה על מחסן הקטן מ9 מטר.

לצפיה ב-'ארנונה'
ארנונה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 07:44
12
יפה שבדקת אבל דווקא התשובה שלך מלמדת שהתשובה היתה נכונה. לפי בדיקתך שלך עולה, שארנונה כן משלמים גם על מחסן. אבל בפתח תקווה גילית, שמחסן ששיטחו 9 מטר ופחות פטור מתשלום. כלומר על מחסן של 10 מטר ומעלה משלמים ארנונה בפתח תקווה. ויתכן שיש עיריות שגם על 9 מטר משלמים. מה שחשוב הוא העקרון: ארנונה משלמים לא רק על יחידה המוגדרת למגורים אלא גם על יחידה המוגדרת כמחסן.
ועוד דבר - עיריות משנות מעת לעת את הסדרי הארנונה שלהם ולכן זה שהיום לא משלמים לדבריך בפ"ת על מחסן של 9 מטר יכול להשתנות.
לצפיה ב-'שיפוץ מעטפת בניין משותף'
שיפוץ מעטפת בניין משותף
02/08/2018 | 20:45
7
66
הוחלט ע"י הוועד לבצע שיפוץ מעטפת הבניין.
חלק מהשיפוץ הינו נדרש בשל סדקים אך השיפוץ המוצע הינו נרחב ויבוצע בעזרת פיגומים. מאחר וכך החניה הפרטית תבוטל משך כל זמן השיפוץ (מס חודשים) והחניה היחידה שתהיה ברחוב הראשי אינה בנמצא. אני תוהה האם אני מחוייבת להסכים לשיפוץ הזה?
עליי לעבור ניתוח בקרוב ואובדן חניה יהווה עבורי בעיה אמיתית.
האם הוועד יכול להכריח אותי לשלם עבור השיפוץ 27,000 ש"ח (אנחנו 28 דיירים).
אודה מאוד לתשובתך הנושא מדיר שינה מעיניי.
לצפיה ב-'שיפוץ גדול'
שיפוץ גדול
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2018 | 18:31
6
58
כבר הפתיחה של השאלה מעידה על ליקוי: "הוחלט ע"י הוועד" כתבת. החלטה כזו צריכה להתקבל באסיפת בעלי הדירות. אסיפה מסודרת אשר על סדר היום שלה עולה נושא השיפוץ. הוועד מציג חלופות או הצעות שונות. מתקיימת הצבעה. בסך הכל שיפוץ כולל שיפוץ גדול הוא לא פעם הכרחי ומחוייב המציאות ואין ברירה. הצעתה שיפוץ על רכיביה השונים צריכה להיות מוצגת בשקיפות מלאה לכלל בעלי הדירות באסיפה. אם רוב רגיל באסיפה מאשר אז זה מחייב את כל היתר. צריך לבחון חלופות למשל לענין הפיגומים או החניה. לא בטוח שיש. לגבי עיתוי השיפוץ, אולי ניתן לבקש דחייה של התחלת העבודות אשר ידרשו פיגומים בשל הניתוח שלך.  
לצפיה ב-'שיפוץ מעטפת בניין'
שיפוץ מעטפת בניין
04/08/2018 | 07:10
5
43
תודה על התשובה. כמובן שיש כמה בעלי דירות שמנסים לקדם את הנושא. הוועד מבצע (הוועד עובר כל שנה בין הקומות בבניין). ז"א שאם יוחלט על ידי הרוב (איזה רוב צריך ?) עליי לשלם ולהסכים לשיפוץ. נכון?

לצפיה ב-'שיפוץ מעטפת הבית'
שיפוץ מעטפת הבית
( לעמוד שלי בתפוז )
04/08/2018 | 12:16
4
37
נדרש רוב רגיל באסיפה. אני מדגיש קיום של אסיפת בעלי דירות כדי לדון דיון פתוח בשיפוץ המעטפת: בנחיצות השיפוץ; בחלופות; הצעות מחיר; וכו'. רק אחרי דיון כזה נערכת הצבעה ואז ברוב רגיל באסיפה ניתן לקבל החלטה שתחייב את כולם. לא מקבלים החלטה בענין כזה בלי אסיפה.
לצפיה ב-'שיפוץ מעטפת בניין'
שיפוץ מעטפת בניין
06/08/2018 | 20:25
3
33
תודה רבה על תשובתך. מסתבר שהיתה אסיפה שבה הוצגו הצעות מחיר ולמרות שרוב דיירי הבניין לא נכחו באסיפה - נבחר ע"י הרוב שכן היה באסיפה - הקבלן המבצע.
לדיירים שלא נכחו (אני למשל הייתי בב"יח) לא נמסרו העתקי הצעות ו/או חלופות לאופן השיפוץ (בפיגומים או בסנפלינג) לעלויות השונות לחזות, לחומרים וכו'.
1. האם ניתן להתקדם בנושא מבלי שרוב דיירי הבניין נכחו וראו את ההצעות?
2. כשאתה מציין "רוב" אתה מתכוון לרוב הנוכח באסיפה או לרוב דיירי הבניין? 3. 3. האם כשאתה מציין רוב אתה מתכוון ל - 51% ?
אני מוטרדת גם מבחירת הקבלן המבצע, גם משיטת העבודה המוצעת, גם ממשך העבודה שהחניה שלי תנוטרל וגם מהעלויות הגבוהות ביותר (קרוב למליון שקל!) וגם מאינטרס סמוי שכנראה יש לועד בביצוע העבודה מול הקבלן.
אגב, לדיירים מוצעת הלוואה בגובה של 20,000 ש"ח מטעם האגודה לתרבות הדיור (אושר כבר) ואת היתרה (עוד כ 10,000) ישירות לקבלן.
4. מה אני יכולה לעשות בנושא בישיבת הועד הקרובה?

לצפיה ב-'שיפוץ מעטפת'
שיפוץ מעטפת
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 07:49
2
28
כלל ראשון באסיפות דיירים זה שמי שבוחר לא להגיע וגם לא נותן יפוי כוח למישהו אחר כדי שייצגו באסיפה, אז הוא נחשב למסכים לכל מה שיוחלט באסיפה (בתנאי שהיה זימון כדין והיה סדר יום). ניתן לבקש גם כעת לראות את הצעות המחיר השונות וכו'. ההחלטה של אסיפה מחייבת אם היה רוב רגיל 51% מבין הנוכחים בה. אסיפה יכולה להתקיים אם נכחו בה לפחות 50% מבעלי הדירות בעצמם או באמצעות יפויי כוח. לכן בהחלט יש מצב שבו רוב רגיל באסיפה הוא מיעוט מכלל בעלי הדירות בבית ועדיין זו תהיה החלטה שמחייבת את כולם. 
לצפיה ב-'שיפוץ חזות'
שיפוץ חזות
07/08/2018 | 18:23
1
20
אני ממש מודה לך על התשובות.
1. האם ניתן לקבוע אסיפת דיירים בהתראה של שבוע?
2. יש לכך חוקים? (להתראה שיש לתת לדיירים להגיע לישיבה כל כך מהותית)
3. האם לאחר שהתקיימה אסיפה ובה הוחלט לדוגמא לקבל את הצעתו של קבלן מסויים הועד לא אמור לתלות בלוח המודעות של הבניין - פרוטוקול ישיבה ובה המסכם את ההחלטות ובו תוצג הצעתו של הקבלן שנבחר כולל עלויות משך עבודה ובכלל?
נדמה שהכל לוטה בערפל והוחלטו דברים ע"י מס' בעלי עניין שאין בהם שום הגיון.
לתשובתך על שאלותיי האחרונות בהחלט מודה מראש.
לצפיה ב-'חובת השקיפות'
חובת השקיפות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 19:52
17
כדי שאסיפת בעלי דירות תהיה חוקית צריך להודיע על מועד קיומה ומיקומה לבעלי כל הדירות ארבעה ימים לפחות לפני המועד. הודעה שהוצגה במקום בולט על פני הבית המשותף או בתוכו, רואים אותה כאילו נמסרה לכל בעל דירה יום אחד לאחר שהוצגה ההודעה. בזימון לאסיפה צריך לפרט מה על סדר יומה. כמו כן חייבים להשתתף בה לפחות מחצית מבעלי הדירות בעצמם או באמצעות יפויי כוח, אלא אם כן בזימון נקבע מנגנון של אסיפה נדחית. יש לפרסם את פרוטוקול הדיון לאחר האסיפה.

לצפיה ב-'שלום רב, אנחנו גרים ברב קומות !'
שלום רב, אנחנו גרים ברב קומות !
03/08/2018 | 17:42
2
67

לאחרונה עשו ווטסאפ של הדיירים, עכשיו נוצר מצב שהדיירים מכפישים אחד את השני וזה ממש לא נעים, האם יש אפשרות משפטית לבטל את הווטסאפ של הדיירים? כי אחד הדיירים כבר אמר שהוא יתבע דייר על לשון הרע מה דעתכם?

לצפיה ב-'לשון הרע'
לשון הרע
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2018 | 18:35
1
56
נתקלתי כבר בכמה מקרים כאלה.
כאשר השימוש בווטאפ הופך פוגעני - אכן מומלץ לבטלו. זו החלטה של הוועד או דיירים. אין כל חובה משפטית שיהיה ווטאפ ולכן אין כל בעיה משפטית לבטלו.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
03/08/2018 | 22:34
14
לצפיה ב-'ועד בית'
ועד בית
02/08/2018 | 12:06
3
62
פעם ראשונה שאני כאן.
לפני 4 שנים רכשתי דירה בבית משותף שבו 4 דירות ועוד אחת הצמודה לבניין.
הדיירים חברה צעירים ונחמדים .
עם כניסתי לדירה שכבר כשהשכנים כאן כבר נתבקשתי להיות נציג הועד בבניין.
למותר לציין הבניין לא תוחזק עד אז.
לא שולם חשמל וח"ח שלחה הודעות על ניתוק.
מעליל חדישה של שינדלר לא עבדה בגלל אי תשלום
מים חמים לא עבדו בגלל תקלה .
הבית בסך הכל נבנה לפני כ4.5 שנים.
אני מבקש שיחליפו אותי בועד וכולם מתעלמים.
לפני כשנה מסרתי לאחד השכנים את הניירות ובמשך חודשיים הבניין התהפך.בלעתי את הכבוד ולקחתי את הניירות כי עובדת הנקיון לא קיבלה שכר וגם הביטוח הלאומי לא .
אין לי מושג איך יוצאים מזה.
לצפיה ב-'ועד בבית קטן'
ועד בבית קטן
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 18:03
2
44
שלחו אותך לחזית ונשארת לבד. בעיה אמיתית. הבית גם קטן ולכן לא נכון להעבירו למתחזק חיצוני. אני חושב שהדרך להוציא את שכניך מאדישותם היא שיטת הפחדה. הם עומדים לקבל הודעות חוב, המעלית תושבת, אתה תתנה את המשך טיפולך בגבייה מראש של כל דמי הועד וכן הצטרפות של דייר נוסף לועד ולזכויות החתימה. שלח מכתב ברור. אתה חייב לנער אותם.    
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
02/08/2018 | 19:07
1
40
כל מה שהצעת עשיתי ויותר.לפני שנים אחד הדיירים אירגן אסיפת דיירים וכמובן שאף אחד לא הגיע.
אי אפשר להפחיד אותם כי לא מעניין אותם כלום.
בתיבות הדואר יש הצטברות של חודשים ארוכים ואף אחד לא טורח להוציא.
איך אמרו ה"גששים" הם בלתי עציבים.
המצחיק הוא שהבניין יפהפה וידיד.
אבל כנראה שאני לא היחיד עם הבעיה הזאת.
לצפיה ב-'הקרב על הוועד'
הקרב על הוועד
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2018 | 18:20
32
אני חושב, אם כבר מדברים על הגששים, שצריך להכניס להם את האלמנט.....אגב אחד הסרטים הכי מצחיקים על בית משותף זה סרט של הגששים שנקרא "הקרב על הוועד". מתואר מצב הפוך מאצלך: יש בחירות לועד הבית וזה לוהט וחם יותר מבחירות לראשות ממשלה. סרט חובה.
לצפיה ב-'הוצאות תחזוקת בניין'
הוצאות תחזוקת בניין
02/08/2018 | 12:34
2
63

שלום רב,
 אנחנו 6 דירות בבניין. כשרכשנו ת דירה, לא היה ועד כלל. לקחתי על עצמי את התפקיד. לא הייתה היענות להשתתף בהוצאה חודשית קבוע אלה מזדמנת. לא רציתי לריב עם אנשים ופעלתי במצב הקיים. תחזוקה בסיסית, שטיפה וחשבון חשמל.
כעת באה דיירת חדשה והיא רוצה לעשות הכל סופר מסודר, חשבון בנק והפקדות והכל ירוכז אצלה ונראה שאין לה בעיה לריב.
אני לא נגד, פשוט יש לי חשש שהיא תתחיל לתחזק הכל ולשפץ ולצבוע וכדומה וזה ילווה בהמון הוצאות בטווח זמן קצר ואני לא לגמרי מוכן להן.
אז אם עושים ישיבת דיירים, האם החלטה על צביעה הגג למשל מחייבת רוב רגיל או מוחלט? מה לגבי מקרה כללי?
מן הסתם אין לנו תקנון.
תודה.

לצפיה ב-'הלוואי עלי'
הלוואי עלי
02/08/2018 | 13:36
36
הגברת רוצה לטפל בבניין אז צריך לברך אותה על זה.
גם לגור בבניין מתוחזק ונקי זה נהדר.
לא מבין איפה הבעייה.
ברכב מטפלים? גם הבניין זקוק לתחזוקה.
לצפיה ב-'ועד בבית קטן'
ועד בבית קטן
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 18:05
37
הפתרון הוא ששניכם תהיו ועד הבית. אתה תפקח עליה. היא תהיה מסודרת. בכל מקרה שווה לעשות אסיפה של כולם לישר קו ולתאם ציפיות.
לצפיה ב-'השתתפות בתשלום'
השתתפות בתשלום
02/08/2018 | 09:17
1
49
בבניננו יש צד שבו יש סתימות של הביוב כמה פעמים בשנה, כבר הוצאנו כמה אלפי שקלים בשנתים האחרונות לפתיחות הסתימות. האם אפשר לדרוש רק מהדירים שצינור הנסתם עובר בביתם  לשלם על פתיחות הביוב? 
לצפיה ב-'תחזוקה של רכוש משותף'
תחזוקה של רכוש משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 10:05
36
זה בעייתי מאוד ולא אפשרי כי מדובר ברכוש המשותף אבל מה שכן אפשרי זה לבדוק האם הסתימות נגרמו עקב שימוש רשלני של מי מהדיירים. למה בעצם יש סתימות בצנור אחד ואין בשני? אם הסיבה אינה שימוש רגיל וסביר ותחזוקה רגילה ומתחייבת של צנרת, אלא הבעיה היא גרימת סתימות עקב שימוש לא רגיל וסביר אז בכלל מי שחייב בהוצאה זה מי שגרם לבעיה.
לצפיה ב-'הוצאות חריגות בבניין משותף'
הוצאות חריגות בבניין משותף
30/07/2018 | 14:49
8
78

שלום רב,
יש דירים בבניין (64 דירות סהכ) אשר מעוניינים להתקין אנטנה סלולרית בחניון.
1. מה הרוב הדרוש לאישור החלטה מסוג זה?
2. עלות התקנת מערכת כזו היא עשרות אלפי שקלים. במידה וההחלטה תאושר ברוב, מי יצטרך לשאת בעלות הזו? האם אפשר לכפות על המתנגדים לשלם אלפי שקלים עבור מערכת שאינם מעוניינים בה?
3. מה לגבי העניין של קרינה ממערכת כזו? על מי ואיך אפשר להוכיח שהמערכת עומדת בסף החשיפה המאושר? ומה יעשו הדירות הקרובות לחניון אשר ייפגעו הכי הרבה מהנושא?

תודה רבה מראש

הדס
לצפיה ב-'אים כוונתך שאין קליטה בחנייון לניידים '
אים כוונתך שאין קליטה בחנייון לניידים
30/07/2018 | 23:42
2
38
כי לא מובן מה כוונתך אנטנה סולולרית
אים אין קליטה בחניון ורוצים לשים שם משדר שניתן יהייה ליקלוט בחניון 
צריך אנטנה עגולה שעולה לא יותר מ2-3 אלף ש"ח . אנטנות כאלה יש בתוך בתי חולים . בקניונים . בחניונים של בתי חולים וקניונים . אחרת לא הייתה קליטה בתוך בתי החולים בקומות נמוכות . או בחניונים תת קרקעים
קרינה ? לא יותר חזקה מאשר הראטר שנימצא ברוב הבתים בישראל 
לא רואים את האנטנות מצורה צלחת עגולה עם שפיץ כי הם נימצאים מיתחת לקלקר הלבן הצמוד לתיקרה 
אם עשרות אנטנות כאאלה הנמצאים בתוך בתי החולים מפוזרים בין הקומות 
לא מזיק . אז אנטנה אחת בחניון לא תעשה כלום 
לצפיה ב-'אים את פוחדת מקרינה אז...'
אים את פוחדת מקרינה אז...
30/07/2018 | 23:46
1
37
תיזרקי את הנייד שלך. של בעלך. והילדים . כולם ביחד "פולטים" קרינה רבה .

לצפיה ב-'לא ביקשתי הסבר פיזיקאלי לקרינה'
לא ביקשתי הסבר פיזיקאלי לקרינה
01/08/2018 | 16:05
31
זה פורום יעוץ משפטי חיים, והסבריך מעבר לזה שלא נדרשים הם פשוט לא נכונים ומטעים.
אני מהנדסת חשמל ובודקת קרינה מוסמכת של המשרד לאיכות הסביבה.
אמתין בסבלנות לתשובתו של עורך דין עופר שחל.
לצפיה ב-'תוספת לקיים'
תוספת לקיים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 07:49
4
38
ההחלטה הזו מחייבת קבלת הסכמה מכל בעלי הדירות ללא יוצא מהכלל. זו תוספת לא הכרחית לקיים ולכן דרושה הסכמה גורפת. לחלופין יכול הרוב להתקין על חשבונו ומבלי לחייב כספית את מי שאינו מצטרף להחלטה (כלומר מתנגד או נמנע). אם יוחלט על התקנה צריך יהיה לבדוק אם בעל מקצוע את היבטי הקרינה.
לצפיה ב-'תודה עופר - איזה רוב דרוש?'
תודה עופר - איזה רוב דרוש?
02/08/2018 | 09:33
1
24
במידה ולא כל הדיירים מסכימים, איזה רוב דרוש להתקנת המערכת? בהנחה שיש 64 דיירים בבניין. רוב רגיל? רוב מיוחס?
ואם לאסיפה יגיעו לדוגמא רק 40 דיירים? האם מספיק 21 מסכימים? או שיש לקבל תשובה גם מאלה שלא הגיעו?
תודה רבה
לצפיה ב-'הרוב הנדרש'
הרוב הנדרש
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 09:55
30
זו שאלה טובה ואין עליה תשובה חדה וברורה בחוק ולמיטב ידיעתי אין גם בפסיקה. נבהיר היטב מה הסוגיה שלפנינו: לא כולם מסכימים ובכל זאת קיים רוב להתקנה (של מתקן שאין בו הכרח לבית והוא בגדר מותרות) כאשר לרוב הזה ברור לגמרי שהוא אחראי ומממן את כל ההתקנה והאחזקה, למרות שהיא תשרת את כולם.
הרוב הנדרש לכאורה צריך להיות לפחות רוב רגיל מכלל בעלי הדירות. ככל שהרוב יהיה גורף יותר ניתן יותר בקלות להגן על החלטה כזו. כמו כן יש להניח שאם ההתקנה יקרה, רוב רגיל כלומר 51% מכלל בעלי הדירות לא בטוח שיהיה מוכן לשאת ב 100% מימון כאשר כל היתר יהנו מהמתקן בלי לשלם עליו. 

לצפיה ב-'ואם תותקן המערכת עי רוב זה או אחר '
ואם תותקן המערכת עי רוב זה או אחר
02/08/2018 | 09:39
1
26
מי יצטרך לשאת בעלות האחזקה והתיקונים שלה?
האם אפשר לחייב את המתנגדים בעתיד לממן את זה? לקחת מקופת הועד כסף עבור תחזוקה של מערכת שהותקנה ללא הסכמת כולם כולל כולם?
תודה רבה
לצפיה ב-'דמי אחזקה'
דמי אחזקה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 09:56
23
ממש לא ניתן לחייב. דמי האחזקה הם כדמי התקנה.
לצפיה ב-'פיצוי פיטורין'
פיצוי פיטורין
31/07/2018 | 13:18
1
45
שלום רב.  הוועד החליט לפטר את המנקה. מי צריך לשלם פיצויים השוכר או המשכיר.
תודה.
לצפיה ב-'פיצויי פיטורין'
פיצויי פיטורין
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 07:44
27
המשכיר.
לצפיה ב-'תשלום דמי ועד יחסית לגודל הדירה.'
תשלום דמי ועד יחסית לגודל הדירה.
31/07/2018 | 19:09
2
64
שלום, האם מרפסת לא מקורה נלקחת בחשבון לצורך חישוב שטח דירה ותשלום דמי ועד יחסית לגודל הדירה?
תודה. ראש.
לצפיה ב-'מה שכתוב '
מה שכתוב
31/07/2018 | 20:34
1
38
בטופס הארנונה כמה מ"ר יש לדירה . זה קובע . ולא מה שיענו לך בפורום 
לצפיה ב-'דמי ועד'
דמי ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 07:40
35
כאשר בבית אין תקנון מוסכם כלומר חל עליו התקנון המצוי, אז שטח הדירה לצרכי חישוב דמי ועד נחשב השטח נטו, בלי מרפסת, מחסן, חניה או הצמדות אחרות. אין לזה שום קשר לשטח הדירה בארנונה - וזאת למרות התשובה הפסקנית שמישהו נתן לפני והיא שגויה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו