לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
46384,638 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'מחסנים'
מחסנים
05/03/2019 | 04:09
3
48
שלום,
לפני כ-4 שנים נבנו בבניין 3 מחסנים בקומת הכניסה, המחסנים נבנו ללא היתר וללא שום אישור. 
לפני כשנה דייר מהבניין מכר את דירתו אך את המחסן השאיר לעצמו. חשוב לציין שהמוכר לא מתגורר בבניין יותר וגר במקום אחר. האם מבחינה חוקית המוכר יכול להשאיר לעצמו מחסן בבניין שהוא לא גר יותר?
האם יש דרך לפנות את המוכר מהמחסן?
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
05/03/2019 | 04:21
2
31
שככתי לציין שבבניין אין וועד בית כלל.
לצפיה ב-'בית ללא ועד'
בית ללא ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 14:13
1
34
הבנין שלכם באמת לא שמע על חוק וסדר. בעיה. לא ברור מהיכן להתחיל. בניה לא חוקית היא אסורה. להשאיר מחסן בבעלות מי שאין לו דירה בבית לא חוקי. בית ללא ועד - לא טוב. אם אתה לא היחיד שזה מפריע לו נסה לכנס אסיפה כללית ותתחילו לעשות סדר.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
10/03/2019 | 11:37
18
תדה על התשובה.
לצערי אני כניראה היחיד שהנושא מפריע לו, ניסיתי לכנס אסיפת דיירים מספר פעמים ללא הצלחה.
בשלב מסויים אפילו חשבתי להתנדב לתפקיד הוועד בבניין אך אף דייר לא מעוניין שיהיה וועד מסודר בבניין.

לצפיה ב-'האם ניתן לאלץ את דיירי בנין בתיקון חיצוני'
האם ניתן לאלץ את דיירי בנין בתיקון חיצוני
04/03/2019 | 20:55
2
40
שלום,
מתגוררת בבנין משותף בן 40 שנים. לאחרונה החלו אריחי הבניין החיצוניים להתנתק ולפול. בכך הן חזית הבנין נפגעת והן קיים מפגע בטיחותי.
תיקון חיצוני לבניין אומנם כרוך בעלות לא קטנה לכל דירה אבל הוא הכרחי.
כל ניסיונותי לקדם את הנושא התיקון עלו עד כה בתהו. ועד הבית אמר לי שיש ביטוח ולא לדאוג.
האם ישנה דרך חוקית כלשהי לאלץ את דיירי הבניין לנקוט בפעולה בטיחותית לשמירה על באי הבניין?
דורית
לצפיה ב-'נפילת אריחים'
נפילת אריחים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 14:10
1
31
ממליץ לערב דיירים ולכנס אסיפה דחופה. אם יש סיכון בטיחותי כולם צריכים לדעת.
לצפיה ב-'יודעים גם יודעים. השאלה היא האם ישנה דרך "לכפות" תיקון? '
יודעים גם יודעים. השאלה היא האם ישנה דרך "לכפות" תיקון?
08/03/2019 | 11:45
19
הדייירם יודעים גם יודעים.
השאלה היא האם ישנה דרך "לכפות" תיקון? 
אני ביחסים מצויינים עם כולם אבל בעניין זה אני די בודדה. מאחר והדבר הוא בטיחותי, אני תוהה באיזו דרך חוקית - אם בכלל - אוכל לכפות את ביצוע התיקון. 
לצפיה ב-'רטיבות ועובש בתקרה '
רטיבות ועובש בתקרה
02/03/2019 | 11:19
4
271
שלום לחברי הפורום .

אני גר בבניין בן 20, שמונה דירות בבניין .

התחילה רטיבות בגג הדירה שלי שגלש גם לדייר מתחתיי ומעלי דירה שקיים מרפסת דרך החדר.  ,(דירה שהמרפסת היא מעל החדר שלי) עובר שם צנרת ניקוז שעוברת בכל הדירות

האם בעלי הדירה עם המרפסת מחויב לטפל ולהחליף את הצנרת ?

הדירה עם המרפסת היא הדירה היחידה בבניין שבנויה ככה במקור והדייר אומר שהוא פירק בלטות ואטם .

אשמח לקבל חוות דעת וגם איך להתנהל .

תודה .
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2019 | 14:50
3
104
העקרון הוא פשוט והישום שלו יותר מסובך:
העקרון הוא שכאשר בעיית הרטיבות נגרמת משטח משותף או צנרת משותפת שאינה מתוחזקת כראוי או דורשת תיקון - אז קופת הבית היא זו שנושאת בתיקון.
ואילו אם מקור הנזילה הוא בתקרה פרטית או מרפסת פרטית אז אחראי לתיקון בעל הדירה הפרטית.
והרבה פעמים זה משולב כי מקור הרטיבות יכול להיות גם וגם.
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
02/03/2019 | 17:59
2
93
ראשית תודה על המענה שלך .

מדובר בדירה בקומה האחרונה שרק לה קיים מרפסת ובא ניקוז מים שמתחיל בדירה שלו וממשיך בתוך הדירות של כל הדיירים שגרים באותו הצד קומה אחרי קומה .
לצפיה ב-'רטיבות '
רטיבות
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2019 | 11:50
1
56
אם המרזב או הצנרת משרתת רק את דירת הגג אז זו בעיה קלה, ברור שאחריות התיקן היא על דירת הגג. אך יתכן שהצנרת היא משותפת לכמה דירות (לפחות שתיים ומעלה) ואז זו צנרת משותפת. במקרה זה צריך להתחקות למקור הבעיה.
לצפיה ב-'רטיבות '
רטיבות
04/03/2019 | 22:33
57
אכן צנרת הדירה מגיע מהמרפסת ועוברת בחדרי הדיירים האחרים, ומשמשת דייר אחד בלבד (בעלי המרפסת) .

שאלה נוספת ברשותך .
כמה תעלה ביטול ביטול הצנרת וקביעת צנרת חדשה מחוץ לדירות ?

תודה מראש .
לצפיה ב-'איפה עובר הקו בין רכוש משותף לרכוש פרטי'
איפה עובר הקו בין רכוש משותף לרכוש פרטי
04/03/2019 | 07:36
1
42
האם תיקון מנעול לתיבת דואר של דייר זה באחריות הוועד או הדייר?
אותו דבר לגבי תיקון יחידת האינטרקום בתוך בית הדייר האם פרטי או משותף?
ואם הבעיה באינטרקום היא בכבלים שמחברים בין הדירה ללוח בדלת הכניסה ?האם פרטי או משותף?
לצפיה ב-'רכוש משותף מול פרטי'
רכוש משותף מול פרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2019 | 11:48
42
שאלה טובה. לא תמיד הקו כה ברור. מכל מקום כאשר מנעול של תיבת דואר פרטית של מישהו התקלקל זה בעיה שלו ולא של הוועד. אם מחליפים את כל תיבות הדואר זה הוועד. או כאשר בתוך הדירה האינטרקום שלך כלומר הקצה שאצלך מקולקל אז זו בעיה שלך. השימוש שלך גרם לכך כנראה. אבל אם מחליפים מערכת אינטרקום לכולם אז זה הוועד.
לצפיה ב-'ניהול בתים משותפים : עניין לא פשוט'
ניהול בתים משותפים : עניין לא פשוט
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2019 | 10:14
45

אם פעם בבית משותף ממוצע התגוררו 15 משפחות ו-ועד הבית טיפל בניקוי הבית וקצת בגינון, היום העניינים מורכבים הרבה יותר - בבניינים החדשים מתגוררות עשרות רבות של משפחות, לפעמים מאות, והדרישות בהתאם. 
איך אפשר לנהל את ועד הבית ולצאת מזה בשלום? 

לצפיה ב-'המדריך השלם לבית המשותף מהדורה מעודכנת ודיגיטלית '
המדריך השלם לבית המשותף מהדורה מעודכנת ודיגיטלית
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2019 | 11:18
1
98

המהדורה המעודכנת והדיגיטלית של הספר שלי, מהדורת 2019, יצאה לאור וניתן לרכוש אותה דרך אינדיבוק כעת במחיר מבצע 69 ש"ח

https://goo.gl/E6Q6tk  

לעמוד הספר

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 14:17
10
פונים אלי במייל ושואלים איך רוכשים אז שוב - זה מאוד פשוט - דרך אתר אינדיבוק ישירות - מי שבכל זאת יתקל בבעיה נא לפנות אלי שוב בנייד או במייל.
לצפיה ב-'שיפוץ / החלפת מעלית קיימת בבית משותף'
שיפוץ / החלפת מעלית קיימת בבית משותף
01/03/2019 | 09:04
1
41
שלום רב, שיפוץ / החלפת מעלית קיימת בבית משותף - האם כל הדירות משתתפות באופן שווה, או דיפרנציאלי לפי הקומה (נגיד מי שגר בקומה ראשונה ישלם פחות ממי שגר ברקומות גבוהות יותר לפי מדרג מסויים)? תודה מראש
לצפיה ב-'שיפוץ מעלית'
שיפוץ מעלית
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2019 | 14:52
33
אם לא נקבע אחרת בתקנון מיוחד אז שיפוץ מעלית קיימת בבנין או אפילו החלפתה היא כמו כל שיפוץ כלומר כל בעלי הדירות משתתפים בו לפי חלקם בדיוק כמו דמי הועד
לצפיה ב-'לא בטוחה שזה המקום אבל מנסה.. חוזה שכירות'
לא בטוחה שזה המקום אבל מנסה.. חוזה שכירות
28/02/2019 | 20:12
2
53
האם חוזה שכירות בדירת שותפים הופך לבעייתי מאיזושהי בחינה במידה והשותף השני אינו מופיע בו?

חיובי מים למשל (כאשר השותף השני אינו מופיע בארנונה)
או כל דבר אחר ?

לצפיה ב-'שכירות'
שכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2019 | 14:47
1
36
השאלה למי בעייתי. 
זה בהחלט בעייתי לשותף הרשום כי זה שאינו רשום ואינו חתום יכול להעלם בלי לשלם.
זה גם בעייתי לבעל הדירה שיש לו בדירה שכור שאינו חתום על כלום והוא לא יכול לקחת ממנו שיקים או לחלט ערבות וכד'.
לצפיה ב-'הכוונה היא שלשותף השני יש חוזה בנפרד'
הכוונה היא שלשותף השני יש חוזה בנפרד
08/03/2019 | 15:11
11
ותודה על תשובתך עד כה :)
לצפיה ב-'איטום חדר פרטי בגלל רטיבות בגג חיצוני'
איטום חדר פרטי בגלל רטיבות בגג חיצוני
28/02/2019 | 07:20
1
41
שלום רב, מעונין לברר אם עלות איטום וטיפול בעובש של חדר בבנין (בדירת גג - החדר בגג) היא על הדייר בעל החדר או על כל הדיירים. אין מחלוקת על כך שהרטיבות והעובש שבחדר נגרמו כתוצאה מרטיבות בקיר חיצוני של הבנין (הקיר ששייך לגג המשותף). תודה
לצפיה ב-'איטום גג'
איטום גג
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2019 | 18:59
33
זה תלוי. בדרך כלל ניתן להעמיס עלויות תיקון נזילות או רטיבות בתוך דירת גג שנגרמו כתוצאה מליקויי איטום בגג המשותף. אבל לא תמיד ולא בהכרח. למשל לעיתים יש שילוב סיבתי, חלק נגרם מהגג וחלק אולי ממקור אחר, דירה אחרת, הדריה עצמה. זה מחייב בדיקה.
כמו כן לא כל נזק יתוקן או יפוצה. אם נניח היה שטיח מאוד יקר שניזוק. לא קופת הבית צריכה לכסות זאת, אלא הביטוח הפרטי של בעל הדירה, לךמעט במקרה של רשלנות בתחזוקת הבית. 
לצפיה ב-'מי אמור לשלם עבור סיוד חדר מדרגות'
מי אמור לשלם עבור סיוד חדר מדרגות
28/02/2019 | 18:02
1
35
האם זו הוצאה שוטפת של ועד הבית כמו גינון, ניקיון וכו' (ולכן תילקח מהתקציב שלו. דיירים ששוכרים דירות בבננין משלמים ביחד עם בעלי דירות שגרים בו) או הוצאה חד פעמית שתחייב את בעל הדירה לשלם לוועד?
לצפיה ב-'סיוד מדרגות'
סיוד מדרגות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2019 | 18:54
37
זו הוצאה שוטפת רגילה וחלק מתחזוקת בית משותף.
לצפיה ב-'איטום גג משותף וטיפול בטיח חיצוני'
איטום גג משותף וטיפול בטיח חיצוני
25/02/2019 | 19:43
1
56
שלום רב,
לבניין שלנו שמונה דירות, בכל קומה שתי דירות. כל ארבע הדירות בצד הימני של הבניין ביצעו לפני שנים רבות הרחבה של דירותיהם, ובצד השמאלי לא בוצעה הרחבה. היום ישנם סדקים חמורים בטיח החיצוני באחד המקומות בהרחבה הזו, ודרך הסדקים חודרת לדירותיהם רטיבות. גם נחשף ברזל הזיון של הבניין. האם כל דיירי הבניין צריכים לשלם על תיקון הטיח שם? או רק דיירי הדירות שהרחיבו צריכים לשלם?
בנוסף - מהגג חודרים מי גשם לאחת הדירות העליונות. בעלת הדירה הביאה חוות דעת מהנדס, שאומרת שחייבים לבצע איטום. האם על כל דיירי הבניין לשלם על זה, או שמא רק ארבע הדירות שנמצאות בצד זה של הבניין? (בצד השני הדירה העליונה לא רטובה. המים זולגים רק לתוך דירה אחת מתוך שתיים, למרות שהגג הוא גג אחד גדול).
בנוסף: בבניין אין ועד. בעלת הדירה הרטובה, לאחר שפנתה אל כל הדיירים עם חוות דעת של מהנדס שבה כתוב שיש לבצע איטום, ועם הצעות מחיר לעיונם, ולא זכתה מהם לשיתוף פעולה... אמרה שהיא תבצע את האיטום ולאחר מכן תתבע מהדיירים בבניין את חלקם בעלות. האם היא יכולה לעשות את זה אם אין בכלל ועד? האם זה תביעה אצל המפקח על בתים משותפים?
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'רכוש משותף'
רכוש משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2019 | 22:48
47
בבית אחד חייבים כל בעלי הדירות לשאת בהוצאות תחזוקת הרכוש המשותף ולא משנה באיזה קומה או צד הם. לגבי הרחבה שבוצעה לפני שנים רבות ויתכן בהחלט שיש כעת מקום לתחזק את הטיח החיצוני או לאטום וכו'. הקירות החיצוניים של ההרחבה הם רכוש משותף. לכן חל אותו דין עליהם. 
לצפיה ב-'וועד בית'
וועד בית
24/02/2019 | 13:09
1
59
שלום,
האם אפשר לכפות על שכן לקבל תפקיד וועד הבית ?
לצפיה ב-'התנדבות לוועד'
התנדבות לוועד
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2019 | 22:45
52
לא, לא ניתן לכפות וזה תפקיד התנדבותי. הדבר הכי קרוב שניתן לעשות הוא להגיע להחלטה ואולי אף לרשום אותה כתקנון שתפקיד הוועד מתחקל באופן שיוויוני בין כולם, בסבב מתחלף, ואז זה יהיה מאוד לא נעים למישהו להפר את ההחלטה. אבל לכפות לא ניתן. 
לצפיה ב-'תשלומיי ביטוח למנקה'
תשלומיי ביטוח למנקה
23/02/2019 | 17:49
3
39
איך משלמים תשלומיי ביטוח לאומי למנקה (או כל מי שאיננו עצמאי).
אם יש צורך בתשלומים נוספים (כגון מס הכנסה), איך זה מתבצע?
מדובר במנקה, שמנקה גם בניינים אחרים. כל בניין - כ-2000 ש"ח.

על חשבון מי צריך ונהוג לשלם?

תודה.
לצפיה ב-'ביטוח לאומי'
ביטוח לאומי
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2019 | 12:19
2
37
פנה לביטוח לאומי ישירות או לרואה חשבון
לצפיה ב-'לא ראיתי שרשום שם משהו בעניין.'
לא ראיתי שרשום שם משהו בעניין.
24/02/2019 | 18:55
1
29
גם ראיתי אתרים, שצריך לרשום פרטיי אשראי (שאין לוועד).

יש לינק מדוייק?
לצפיה ב-'ראיתי איזה אתר, רק אין מחשבון.'
ראיתי איזה אתר, רק אין מחשבון.
24/02/2019 | 19:33
26
מניח שזה זה.

רק, אם יש איחור מה - לא ראיתי איזה מחשבון לחישוב עלות הקנסות וכד'.

כמו, כן - גם בוודאי צריך לדאוג למיסוי (מס הכנסה וכו').

תודה.
לצפיה ב-'מנקה שמבקשת לסיים את עבודתה'
מנקה שמבקשת לסיים את עבודתה
20/02/2019 | 17:52
1
53
שלום וברכה,
המנקה של הבנין מבקשת לסיים את עבודתה,
עובדת מהתאריך 8.9.2016 שכר 500 ש"ח לחודש ממוצע שעות חודשיות 10 - 8 שעות + פעמיים בשנה מתנה לחג ע"ס 100 ש"ח.
מה מגיע לה?
תודה לעונים
לצפיה ב-'מנקה'
מנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2019 | 09:46
36
התפטרות לא מזכה בפיצויי פיטורין. אבל אם רוצים כמחווה אפשר לתת שכר של חודש בשנה עברו 2.5 שנים בהן עבדה יוצא 1,250 שח 
להבא מלכתחילה תפרישו עבור עובד הפרשות סוציאליות וביטוח לאומי. גשו ליעוץ פרטני בענין.
לצפיה ב-'קיצור דרך. תביעה לצו מניעה'
קיצור דרך. תביעה לצו מניעה
19/02/2019 | 07:19
1
61
בעלי דירות מסרבים לשלם בעבור טיפול יסודי בגג (הוצאה של כמה אלפי שקלים לכל בעל דירה) כל עוד אין התחייבות של בעלי דירות מסויימים שלא יעשו שימוש פרטי על הגג כפי שסוכם פה אחד באסיפת הדיירים. הטיפול מתעכב ומצב הגג דורש טיפול דחוף ביותר. ע"כ הוועד מעוניין לקצר הליכים ולהוציא כצעד ראשון צו מניעה מבעוד מועד ע"מ להבטיח שלא ייעשה שימוש פרטי וכפועל יוצא יבטיח בוודאות העברת תשלומים ע"י כל בעלי הדירות וטיפול דחוף בגג. מה ניתן לעשות במקרה כזה? תודה.
לצפיה ב-'צו מניעה'
צו מניעה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2019 | 19:08
44
כדי לחסוך הליכים וכסף ממליץ מכתב התראה של עו"ד
לצפיה ב-'מהו סעיף "כח עליון" בחוזים?'
מהו סעיף "כח עליון" בחוזים?
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 11:51
128
לצפיה ב-'אבני מדרכה שיצאו בחניה הפרטית'
אבני מדרכה שיצאו בחניה הפרטית
16/02/2019 | 11:57
1
57
שלום לעו"ד שחל
בבניין המגורים שלנו יש לחלק מהדיירים מקומות חניה שלהם שרשומים בטאבו, הוועד דואג לניקיון שטח החניות האלה, נוצר מצב שאבני החניה זזו ממקומם והתרוממו עקב הגשמים, מי אמור לתקן זאת הוועד או בעלי החניה.
תודה ובכבוד רב, משה
לצפיה ב-'ריצוף'
ריצוף
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 11:02
44
אם מדובר היה בבעיה נקודתית בלבד בתוך חניה פרטית של מישהו אז לא היה מקום להתערבות הוועד אלב אם זו בעיה כללית אשר בוודאי נמצאת גם באבני חניה מחוץ לחניות פרטיות והכיוון הוא של התרופפות הריצוף אז יתכן שצריך להעביר החלטה באסיפת דיירים על שיפוץ מתחם החניה.
לא הייתי מתעסק כווע בבעיה אצל חניה פרטית כלשהי. רק אם זה מגיע לבעיה כללית. 
לצפיה ב-'תביעה למתן צו עשה'
תביעה למתן צו עשה
17/02/2019 | 09:17
1
63
לפני טיפול יסודי בגג עם יריעות ביטומניות בעלות של 80,000 ש"ח. היתה הסכמה פה אחד באסיפה שאין לעשות שימוש פרטי בגג (עשוי לחבל ביריעות הביטומניות) ואין להניח חפצים על היריעות. 4 דיירים מסרבים להתחייב להימנע משימוש כזה. האם הוועד יכול להוציא צו מניעה כנגדם? ואם כן, מי נושא בעלות הכספית הכרוכה בכך? תודה.
לצפיה ב-'סעד משפטי'
סעד משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 10:59
46
לא נראה לי מתאים לנקוט מיד בהליך משפטי בענין.
לא יעיל.
לצפיה ב-'בחירת גזבר ומורשה חתימה'
בחירת גזבר ומורשה חתימה
17/02/2019 | 09:20
1
50
האם אסיפת הדיירים או חברי הוועד בוחרים גזבר ומורשי חתימה? תודה
לצפיה ב-'אסיפת דיירים'
אסיפת דיירים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 10:58
37
אסיפת הדיירים בוחרת את הגזבר ואת מורשי החתימה
לצפיה ב-'צו מניעה/צו עשה'
צו מניעה/צו עשה
17/02/2019 | 09:31
1
45
שאלתי היתה לעניין הוצאת צו מניעה ע"י הוועד ומושג זה שונה ע"י המערכת ל "צו עשה". האם צו מניעה הוא צו עשה?
לצפיה ב-'עשה/מניעה'
עשה/מניעה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 10:57
25
אלה שני צדדים של אותה מטבע.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו