לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
46314,631 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'פרסום תמונה של דייר מחבל ברכוש.'
פרסום תמונה של דייר מחבל ברכוש.
14/03/2019 | 14:05
2
90
האם מותר לפרסם תמונה של דייר הפוגע ברכוש הציבורי או פרטי ?
תודה
אלכס
לצפיה ב-'דיבה'
דיבה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2019 | 16:24
1
84
השאה מה המטרה. להכפיש אותו? אני יכול לחשוב על מצבים קיצוניים למשל מקרה בו מישהו חוזר על כך שוב ושוב. אבל ברוב המקרים אין טעם בפרסום כזה. מה שצריך זה לקחת את התמונה למשטרה ולהתלונן על גרימת נזק לרכוש.  
לצפיה ב-'משטרה'
משטרה
21/03/2019 | 06:49
40
ומה תעשה המשטרה - כלום!
לדעתי אפשר בהחלט להגיש תביעה למפקחת על חבחה ברכוש המשותף ולחייב את הדייר הבוצאות תיקון הנזק.
בהצלחה, מושון
לצפיה ב-'פיספסת אותי...'
פיספסת אותי...
14/03/2019 | 15:25
2
70
יש לי בעיה טכנית, ואני רוצה לדעת איך דברים מתנהלים ...
אשמח אם תוכל לענות לי...

שלום,
איך מציגים באופן טכני הקלטות בפני שופט של
המפקח על המקרקעין?
חלק מההקלטות בתוך הסלולר, וחלקן נמצאות
בקבצים על המחשב שלי.

תודה.
לצפיה ב-'הקלטות'
הקלטות
15/03/2019 | 07:15
40
שלום
בתביעה שהגשנו בתור נציגות וועד הבית, העברנו את כל המידע לדיסקאונקי וכך הגשנו את כל החומר הרלוונטי.
בהצלחה, משה
לצפיה ב-'תמלילים'
תמלילים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2019 | 16:32
19
הדרך הנכונה היא לתמלל הקלטות
לצפיה ב-'בעיה עם שכנים מרעישים'
בעיה עם שכנים מרעישים
12/03/2019 | 09:40
4
87
אודה על מענה/עזרה. מעל 3 חודשים חיי הפכו לבלתי נסבלים, זוג שכנים מבוגר המתגורר מעלי החליט שבגלל שהם מתעוררים ב 5 בבוקר מותר להם לעבור חדר חדר ולגרור רהיטים. הרעש לא פוסק - זה נמשך שעות לאורך היום ואז יש הפסקות בערבים ואח"כ ממשיך אל תוך הלילה (3:40 בלילה). כך בכל ימות השבוע כולל שישי ושבת. אין שקט! אין שינה!
פנייה מנומסת לא עוזרת. כי לטענתם "זה לא אנחנו" - או "אנחנו מבוגרים אין לנו כוח להזיז רהיטים" או "זו השכנה בקומה מעליהם או שכן שמולנו". ונמאס להם שמאירים להם אז "את הוזז" - "יש לך בעיה בראש ותלכי למשטרה".
לפניהם היו שוכרים עם 3 ילדים קטנים, שגם הרעישו בחופשים או כמה שעות בערב אבל זה הייה נסבל והגיוני. אני חייה בבית הזה מעל 13 שנה ומאז שהמבוגרים עברו לפני 3 שנים רק כאב ראש. מה לעשות?!? כשלהם לא אכפת ואין עם מי לדבר?!?
פשוט מיואשת
לצפיה ב-'הצעה שלי'
הצעה שלי
13/03/2019 | 18:03
1
61
רמת הבידוד בבתים משותפים כל כך ירודה שאין בטחון שזה באמת הם.
נתקלתי במקרה ששכן הזמין משטרה בגלל הרעש מעליו והסתבר שהם בחו"ל. 
הרעש היה מקומה ראשונה

לצפיה ב-'מודעת למצב של הבידוד. אני בקומה ראשונה'
מודעת למצב של הבידוד. אני בקומה ראשונה
15/03/2019 | 17:06
43
ואני סובלת מרעש של טריקת דלתות כניסה. אנשים שמשתמשים במדרגות, כמו אדר פילים. אבל זה לא בכל שעות היום. בניגוד לשכנים שמעלי. הם חדשים (כ3שנים) לפניהם היו משפחה עם ילדים קטנים שגם שמעתי, אבל זה לא הייה מסביב לשעון. בחופשים או סופי שבוע. אבל לא ככה. אז אני יודעת שזה הם ולא שכנים ע"י. אבל מי מה שהבנתי כבר משטרה לא תעזור. לדבר איתם גם לא עוזר. ואבודת עצות
לצפיה ב-'מטרד רעש'
מטרד רעש
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 11:44
1
55
זה באמת מציק ומייאש. אני נתקל בתופעה רבות ומטפל בהרבה מקרים.
לרוב מכתב מעורך דין פותר את רוב המקרים. לעיתים נדרש אפילו לתבוע.
משטרה במקרה זה אינה הדרך היעילה.
לצפיה ב-'מודה על התגובה אבל - תאמת לא יודעת כמה זה יעזור'
מודה על התגובה אבל - תאמת לא יודעת כמה זה יעזור
15/03/2019 | 17:14
38
כי לטענתם זה לא הם. הם זקנים ואין להם כוח להזיז רהיטים. הם ישנים עד 11 כל יום ולוקחים כדורי שינה. אוקצור זו השכנה מעליהם ולא הם. אבל מהתגוררות בבניין מעל 13 שנה (והם חדשים רק 3 שנים) יודעת איך שמעתי את השכנים שגרו לפניהם (זוג עם ילדים קטנים) שגם הרעישו אבל בשעות נורמליות ובטח לא בכל שעות היום ולא ככה.
אבל כשאדם מבוגר עומד מלוך וטוען שזה לא הוא או אישתו - מה נשאר להגיד? לחזור על אותו משפט שאם הם טוענים שהם לא מרעישים והם הדיירים הישירים מעלי - אז מי באמצע הלילה מהלך מעלי ראשי ומזיז רהיטים. שלא לדבר על שמתעוררת ב 5 לפנות בוקר מהטחת רהיטים ובומים שמקפיצים את הלב?!? לא יודעת איך עוד לסגנן את דברי. כשלטענתם לא משנה מה אומרת זה לא הם. מה מכתב יעזור?!?
לצפיה ב-'נזק גופני'
נזק גופני
11/03/2019 | 15:41
1
70
הבן שלי פתח את דלת הכניסה עם הרגל וכל החלון התנפץ והוא היה זקוק ל4 תפרים.
האם אני יכול לתבוע את הביטוח של הוועד?
לצפיה ב-'ביטוח צד ג''
ביטוח צד ג'
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 11:37
33
כן בהחלט. בביטוח של הוועד יש רובד שנקרא צד ג' והוא נועד לתאונות מעין אלה.
לצפיה ב-'שותפים לעבירה'
שותפים לעבירה
13/03/2019 | 21:36
2
49
שלום לעו"ד שחל
נציגות וועד הבית הזמינה חשמלאי להחלפת שעון טיימר בלוח החשמל ובסיום העבודה ביקשה הנציגות לחסוך את המע"מ וביקשה רק קבלה ואחריות על העבודה, החשמלאי לא רצה בכך ואמר שאם הנציגות נוהגת כך היא שותפה לעבירה, האם כל נציגי הוועד ברחבי המדינה שנוהגים לחסוך הוצאות הם עוברים עבירה בלי ידיעתם?
תודה ובכבוד רב, חוליו
לצפיה ב-'חשבונית מס'
חשבונית מס
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 11:33
1
36
נציגות בית צריכה לעבוד מול קבלה וחשבונית מס . אפשר להתמקח מול ספק ולבקש שיכלול את המעמ במחיר כלומר לבקש למעשה הנחה של 17% וזה כבר תלוי בספק, בכל מקרה הוא צריך להוציא לוועד קבלה/חשבונית מס כדין. 
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 11:34
31
במקרה כזה הספק סופג את המעמ.
ועד בית לא מתנקה על מעמ ולכן זו הנחה.
לצפיה ב-'אז מה עלי לעשות לביטול חתימתי בבנק'
אז מה עלי לעשות לביטול חתימתי בבנק
09/03/2019 | 22:11
10
63
אנחנו 2 מורשי חתימה בבנק חשבון נציגות ועד הבית  אני רוצה לבטל את חתימתי ולצאת מהנושא  ואילו הנציגה השניה אינה מעונינת ( היא לוקחת שכר  אני מתנדב) הבנק מסרב לבטל את חתימתי ומחייבת אותי להביא נציג אחר (אף אחד לא רוצה)* אז מה עושים ? לפנות לבנק ישראל  או  גוף אחר שיתן הוראה לבנק לבטל את חתימתי 
לצפיה ב-'זכות חתימה'
זכות חתימה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2019 | 08:09
9
50
תפסיק לחתום. מהרגע אתה לא חותם על כלום.
לצפיה ב-'לא חתמתי אף פעם על שק '
לא חתמתי אף פעם על שק
11/03/2019 | 10:11
8
55
על השיקים מופיע שמי ושם נציגת הוועד ניהול החשבון כל אחד בנפרד   במהלך 8 שנים לא חתמתי על כל שק לא הוצאתי מזומן מחשבון הנציגות ולא  כל פעולה אחרת פשוט אני חרד היום למצב שאני חתום בבנק ואינני יודע  היכן  יכולים להתגלגל שיקים כאלו עם שמי לשוק האפור  או ... לאיזה גוף אני יכול לפנות היום ?  אולי לבית המשפט  ?
לצפיה ב-'מנסיוני האישי'
מנסיוני האישי
12/03/2019 | 07:45
7
49
על צ'ק של ועד הבית חייבים שתי חתימות.
ולא אף אחד לא מכבד את הצ'ק.
אז איפה הבעיה? יותר מזה צריך גם חותמת של הועד על הצ'ק.
אבל בזה אני לא בטוח.
לי יש צ'קים של הועד חתומים ע"י חבר ועד השני.
אם הוא לא חותם אין ערך לצ'ק.
אז תהיה רגוע הכל טוב כל זמן שאתה לא חותם.

לצפיה ב-'חתימות על ריק'
חתימות על ריק
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2019 | 12:29
6
36
הפראקטיקה של לחתום בלנקו על המחאות היא לא טובה. אני מאוד נגד זה.
לצפיה ב-'העברתי את הנושא לבנק ישראל'
העברתי את הנושא לבנק ישראל
12/03/2019 | 13:18
5
38
לא הצלחתי להבין  כאן בפורום   איך ומדוע במקרה זה  הבנק אינו  רוצה לבטל את חתימתי בחשבון  נציגות ועד הבית בנסיבות האמורות והיות ואני חרד  ששיקים שמופיע גם שמי יכול באיזה צורה להגיע לשוק האפור. אני  ממתין לתשובה מבנק ישראל  ואולי אזדקק בעתיד  ליעוץ משפטי  ע"י פניה לבית המשפט  מה דעתך עו"ד עפר שחל
לצפיה ב-'אתה טוען '
אתה טוען
12/03/2019 | 14:49
43
ששימך מופיע על הצ'קים .
גם אים ימחקו את החתימה שלך מחשבון הבנק 
השם שלך ימשיך להופיע . כי אם יש מס' פינקסים לועד ,לא יזרקו אותם 
וידפיסו אחרים 
השוק האפור לא יברר בבנק אם יש חתימה או אין 
לצפיה ב-'האמת שאתה לא'
האמת שאתה לא
13/03/2019 | 14:03
38
מודאג סתם. המצב שלך דורש טיפול .
קודם אני רק מציע שתבדוק בבנק שלך מה כתוב בחוזה שחתמתם.
אצלי למשל על הצ'ק מופיע ועד הבית שם הרחוב ומספר.
כדי שהצ'ק יהיה תקין צריך שתי חתימות +חותמת.
לכן החשש שלך ממש מוצדק.

לצפיה ב-'למוטב בלבד'
למוטב בלבד
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 11:27
2
32
אני פחות מודאג, ראשית השיקים הם של ועד הבית לא שלך אישית. ועד הבית הוא אישיות משפטית נפרדת, זה לא אתה. זה מאוד חשוב.
שנית יש לקוות שהשיקים הם למוטב בלבד, כלומר לא סחירים. בכלל אני ממליץ שכל שיק יוגבל עם קרוס ו"לא סחיר". 
לצפיה ב-'לא כל כך בטוח שהשיקים הם של ועד הבית. alm982 טוען ששמו ושם'
לא כל כך בטוח שהשיקים הם של ועד הבית. alm982 טוען ששמו ושם
16/03/2019 | 21:27
1
20
הנציגה השניה מופיע על השיקים, אפשרות ניהול בנפרד והוא מעולם לא חתם על שיק.
זו לגמרי לא התנהלות עם שיקים של ועד. אין דבר כזה ניהול כל אחד בנפרד. חייבים שתי חתימות על השיקים שהלוא בגלל זה לא מוכנים בבנק לשחרר אותו מחתימה ללא הבאת מחליף.
צריך לרדת לשורש העניין ולברר איך כובדו שיקים עם חתימה אחת בעוד שלא מוכנים לבטל את חתימתו בבנק. משהו כאן תמוה מאד.
לצפיה ב-'אני והשכן בועד '
אני והשכן בועד
16/03/2019 | 22:06
22
חשבון הבנק הוגדר . מספיק חתימה אחת של חבר ועד על הצ'ק שיכובד
היות ואני ניהלתי את ענייני הבלוק . יצא שרק אני חתמתי על כול הצקים עבור שרותים לבניין .
לצפיה ב-'סכסוך מול השכנים לגבי ניקיון הדירה שלי'
סכסוך מול השכנים לגבי ניקיון הדירה שלי
10/03/2019 | 21:24
7
86
אני מתגוררת בדירה שברשותי קצת יותר משש שנים (מתחילת ינואר 2013).בקומה ישנן שלוש דירות, כאשר הכניסה לדירה שלי צמודה לכניסה של אחת הדירות האחרות, והכניסה לדירה השלישית נמצאת בצד השני של הקומה מול הדירה שלי, במרחק כמה מטרים.

השכנים בדירה הצמודה לי הם מאוד קפדנים לגבי ניקיון, בניסוח מאוד עדין (ואובססיביים בניסוח פחות עדין). אם המשפחה סיפרה לי בזמנו שהיא משקיעה לא מעט שעות על בסיס יומי בניקיון הבית והמסדרון המשותף בקומה עם אקונומיקה, למרות שיש איש ניקיון שמגיע לנקות את האיזורים המשותפים פעמיים בשבוע. אני אישית פחות משקיעה בניקיון, למרות שכמובן שאני מנקה את הדירה פעם בשבוע (בימי שישי), וזורקת זבל על בסיס יומיומי. בנוסף, יש לי חתולים בבית, כשאני מנקה את ארגזי הצרכים שלהם בכל בוקר, ודואגת לנקות אותם פעם בחודשיים שלושה באופן יסודי. יש לי תחושה מאוד חזקה שהעובדה שאני לא מנקה על בסיס יומיומי ברמה שהם רגילים אליה והחתולים גורמים להם לראות בי גורם לצרות.

בערך שנה וחצי או שנתיים אחרי שנכנתי לדירה, במהלך אחד מסופי השבוע, נוצר מצב שבו היה ריח מאוד לא נעים במסדרון המשותף, והשכנים החליטו שהוא הגיע מהדירה שלי - למרות שהסברתי להם שגם אני מריחה אותו רק כאשר אני יוצאת למסדרון. לדעתי היה מדובר על מצב שבו לאחד מאיתנו נשפך אולי משהו משקית זבל במסדרון (ייתכן שהתקלה קרתה לי, אבל ייתכן שגם מהם) אבל הם התעקשו שהבעיה נובעת מהדירה שלי כי לא היתה להם בעבר בעיה כזו, ובאופן כללי קיבלתי תחושה מאוד חזקה של "אנטי" מצידם.

מאז היו שני אירועים מולם בנושא: פעם אחת שהם טענו ששקית זבל שלי דלפה במסדרון  שבה הם התלוננו לועד הבית, ופעם אחרת לפני כמה חודשים כשהשכנה בדירה לידי פנתה לי בנימוס ואמרה שהיא מריחה ריח חזק של עובש מכיוון הדירה שלי. אני לא הרחתי כלום, אבל מכיוון שידעתי עד כמה היא רגישה לנושא הניקיון הבטחתי לה שאשים לב לנושא, התחלתי להשתמש בחומר ניקוי רצפות עם ריח בולט אך נעים, ונראה היה שהמצב נרגע.

הערב כשחזרתי הביתה מהעבודה - ראיתי פתק שהודק לדלת שלי. זו היתה הודעה מועד הבית עם תלונה שכבר כמה ימים בוקע מכיוון הדירה שלי ריח בלתי נסבל ברמה שבה אי אפשר לעמוד ליד הדלת שלי, ואני נדרשת לנקות את הבית באופן יסודי.

הבעיה היא שאני לא הרחתי כלום במסדרון, וכשפתחתי את דלת הדירה הרחתי לכל היותר את חומר ניקוי הרצפות שבו אני משתמשת. אני מבינה שיכל להווצר מצב שבו אני פחות רגישה לריחות והם מאוד רגישים אליהם, אבל לא נשמע לי סביר שיווצר מצב שבו הריח בלתי נסבל ואני לא אשים לב אליו.

אני פשוט מרגישה חסרת אונים מולם, ולא ברור לי איך להמשיך הלאה. מיד דאגתי לנקות באקונומיקה איזורים שיכולים להיות רגישים לריחות (כיור המטבח, חדרי האמבטיה והשירותים), אבל אין לי מושג איך ממשיכים מכאן.

יש למישהו עצה מה לעשות כדי להרגיע אותם, או לפחות את ועד הבית כדי שיפסיקו להטריד אותי בנושא?
לצפיה ב-'מטרד ריח'
מטרד ריח
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2019 | 08:19
6
63
את צריכה מישהו שאת סוכמת עליו, חבר או בן משפחה שיבוא, יבדוק, יריח, יאמר לך דעתו האובייקטיבית 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/03/2019 | 08:39
56
כמה מבני המשפחה שלי מבקרים בדירה באופן שוטף ואף אחד לא העיר על ריח חריג, אבל אבקש מאחי וגיסתי שמתגוררים קרוב אלי לבקר ולחוות את דעתם.

אבל אני תוהה לגבי כמה דברים:
  • מכיוון שמדובר על אנשים שכנראה מאוד רגישים לריחות, אני תוהה עד כמה מדובר על מצבים מאוד ספציפיים שקורים בתדירות נמוכה שהם אלו שמפריעים להם, כמו למשל ריחות בישול שמחלחלים החוצה בדיוק כשהם במסדרון (אני מריחה לא פעם ריחות בישול מהדירות שלהם). מתי מצבים כאלו של ריחות שנובעים מפעילות שוטפת בדירה נחשבים לבעייתיים?
  • אם וכשיתברר שאין ריח חריג מהדירה שלי, האם שווה לי לפעול מול ועד הבית (שכבר מעורב בנושא בגלל הבקשות שלהם נגדי) כדי לטפל בבעיה ולהציג את הצד שלי? אני חוששת מכך שהמצב יתדרדר מול אותם שכנים ולא ארצה להיות זו שועד הבית מפעיל נגדה אמצעים משפטיים רק בגלל דיווחים שכאלו...
לצפיה ב-'ושאלה נוספת...'
ושאלה נוספת...
11/03/2019 | 08:43
4
51
כפי שכתבתי, אני מגדלת חתולים (שלושה) בדירה. משיחה עם אנשים עלתה התיאוריה שגם כשאני מקפידה לנקות אחריהם, ישנו ריח נלווה לגידול בעלי חיים שייתכן שמפריע לשכנים הרגישים.

ככל עוד אני מנקה אחרי החתולים בצורה מסודרת ודואגת להשאיר את ארגזי הצרכים שלהם (שעוברים ניקיון יומיומי) במקומות מאווררים ומרוחקים מדלת הכניסה - האם יש לשכנים עילה להתלונן על גידולם של החתולים?
לצפיה ב-'חתולים בבית משותף'
חתולים בבית משותף
11/03/2019 | 19:38
3
50
את מחפשת סימפתיה בפורום.
חתול אחד בדירה בבית משותף זה די והותר. שלושה?
אין מצב שהדירה שלך מפיצה ריח לא טוב.
הבעיה שהמגדל לא מריח מזמן כי הוא חי עם זה.
וכל אחד שיגיע יגיד שהוא לא מריח כלום.
לי היה כלב שנים ולא הרחתי כלום עד שחבר הסביר לי שאי אפשר לבוא אלינו בגלל הריח.
פעם בשבוע הייתי עושה לו אמבטיה עם שמפו מיוחד ומריח ולא עזר כלום.
מזלך שהשכנים שלך רגועים אחרת היית בצרות.
עוד לא שמעתי תלונה על שכנים שדואגים לנקיון וסדר וזה חיסרון.
לצפיה ב-'אני מחפשת עצות פרקטיות כיצד להתמודד עם השכנים'
אני מחפשת עצות פרקטיות כיצד להתמודד עם השכנים
11/03/2019 | 20:51
2
40
ולא סימפטיה או אמפתיה.

ולגבי בעלי החיים - ייתכן שאתה צודק לגבי העובדה שהריח בדירה עצמה יושפע מכך. הנקודה העקרוית היא שעם ניקיון ראוי, הריח לא אמור את גבולות הדירה ולהטריד את השכנים.
לצפיה ב-'גם הריח בדירה לא יושפע אם מנקים ומאוררים את הדירה בקביעות.'
גם הריח בדירה לא יושפע אם מנקים ומאוררים את הדירה בקביעות.
16/03/2019 | 21:44
1
31
יש היום תכשירים שמרססים באויר או על הריצפה לריח טוב באויר. די אופנתי היום ששמים מפזר ריח כזה בלובי הכניסה של בניינים.
מציעה לך לקנות תרסיס ריח כזה ולרסס מעט לפני הדלת שלך מבחוץ או מבפנים. נראה לי שיותר לא יהיו לשכנים טענות על ריח לא טוב ואם כן, זה בפירוש יוכיח שלטענות שלהם אין שחר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/03/2019 | 04:48
9
לצפיה ב-'שלום רב, אנחנו גרים בבית בו 4 דיירים'
שלום רב, אנחנו גרים בבית בו 4 דיירים
10/03/2019 | 17:38
3
63
כאשר 2 למעלה ו 2 למטה, לנו הדירה נמצאת למעלה, החורף החלטנו לזפת את הגג
זיפתנו את הגג לאחר שהודענו לכל הדיירים וקיבלנו את הסכמתם, בבואי לגבות את הכסף אחד הדיירים החליט שהוא לא רוצה לשלם, מה אני אמור לעשות בענין? אין לנו וועד בית ותמיש כאשר יש עבודה ששיכת לכל הדירות אנחנו מזמינים בעל מקצוע ומשתתפים בהוצאות, השכן הזה תמיד מעורר בעיות וקשה לגבות ממנו את הכסף, אנחנו אובדי עיצות, אשמח להצעותיכם.
לצפיה ב-'זיפות גג'
זיפות גג
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2019 | 08:08
2
40
היה צריך לפני העבודה לגייס את הכסף, לשתף, לא למהר לעשות ואז לגבות. כעת אתם בבעיה. אם קיבלתם בכתב את הסכמת כולם תוכלו ביתר קלות לפתור זאת, תדרשו בכתב עם אולטימטום לפני תביעה.
לצפיה ב-'אז היום אין לנו אפשרות לתבוע'
אז היום אין לנו אפשרות לתבוע
11/03/2019 | 15:20
1
40
את השכן אצל האחראית על הבתים המשותפים? זאת אומרת שאם אנחנו הזמנו את בעל המקצוע עלינו לשלם את חלקו של הדייר שלא מוכן להשתתף? יש לנו הקלטה שהוא מוכן להשתתף זה עובר במידה ונתבע אותו? כל השיחות שלנו מוקלטות.
לצפיה ב-'תביעה'
תביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 11:46
26
אפשר לתבוע החזר אבל זו לא תביעה פשוטה. דרך המלך היא לפני שמזמינים באופן פרטי ומשלמים, לדרוש או לתבוע את התיקון מכלל הדיירים. לא תביעה בדיעבד.
לצפיה ב-'הצגת עדויות בבית משפט'
הצגת עדויות בבית משפט
11/03/2019 | 10:21
2
53
שלום,
איך מציגים באופן טכני הקלטות בפני שופט של
המפקח על המקרקעין?
חלק מההקלטות בתוך הסלולר, וחלקן נמצאות
בקבצים על המחשב שלי.
תודה.
לצפיה ב-'פיספסת אותי'
פיספסת אותי
14/03/2019 | 15:19
10
תוכל לענות לי?
לצפיה ב-'הצגת הקלטה'
הצגת הקלטה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2019 | 16:22
11
הדרך הכי נכונה היא להציג תמליל של השיחה. זה עולה כסף לתמלל מקצועית. אפשר גם להציג את זה במהלך דיון או חקירה של הצד השני. 
לצפיה ב-'נזילה מגג משותף'
נזילה מגג משותף
08/03/2019 | 16:12
3
74
אנו גרים בקומה 3 ומעלינו גג משותף שעליו אנטנות דודים וכו. לאחרונה התגלו נזילות בדירה שלי ובעל מקצוע שהזמנתי אמר שיש לאטום שוב את הגג המשותף. מכיוון שמדובר ב"גג הפוך" העלות גבוהה מאוד, כ10 אלף שקל. בבנין מעט דיירים ואין וועד מתפקד. הדיירים לא משלמים גם את ה50 שקלים לוועד. כך שברור לי שלא ישלמו 1000 שקל כל אחד לתיקון גג שלא מפריע להם. לצערי...
כרגע אין כלל וועד מתפקד.

שאלתי: האם יש דרך בה אוכל להציע לדיירים להעביר את זכויות הגג המשותף על שמי "בתמורה" לתיקון האיטום. איך עושים זאת כחוק? 

מדובר בתיקון יקר מאוד. כדי לדעת אם להיכנס להרפתקאה... אילו עוד עלויות יש כדי לצרף את זכויות הגג אלי ולכתוב אותו בטאבו,  במידה והשכנים יאפשרו?
ובכל מקרה, איך מחייבים את כל הדיירים לשאת בתשלום של תיקון רכוש משותף כאשר מדובר על דיירים חסרי אמצעים?

לצפיה ב-'רכישת זכויות על הגג'
רכישת זכויות על הגג
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2019 | 08:12
1
45
רעיון טוב. צריך יהיה להחתים את כולם על מסמך משפטי מסודר.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
11/03/2019 | 19:00
31
רציתי לדייק... אני לא רוצה לקנות מהם את הזכויות. אלא לבקש מהם לוותר על החלק שלהם בגג (מדובר בכ10 מטר לדייר, ס"ה כ40 מטר גג). להם אין שימוש בגג ומצד שני לא יצטרכו להשתתף בתיקונים בעלות גבוהה יחסית.
מבחינתי מעדיפה את זה פחות כי זה כאב ראש והרבה כסף. אבל אם זה ימנע ממני לרדוף אחריהם עם תביעות וארוויח פה גם תוספת לגג. זה אולי משתלם.
אם נניח השכנים יחתמו לי על מסמך קביל משפטית שהם מוותרים על הזכויות שלהם, אילו עוד עלויות כרוכות ברישום זכויות הגג המשותף על שמי. מלבד תיקוני איטום והכשרת הגג לשימוש?
לצפיה ב-'קשה לי להאמין שהשכנים יוותרו על חלקם בגג'
קשה לי להאמין שהשכנים יוותרו על חלקם בגג
18/03/2019 | 13:59
21
כי אם יש סיכוי שאי פעם יהיה בבניין פינוי בינוי או תמ"א 38  זכויותיהם יפגעו.
לצפיה ב-'תביעה לביצוע פס"ד'
תביעה לביצוע פס"ד
08/03/2019 | 12:11
1
76
שלום עו"ד שחל.
יש לי שאלה מענינת, הרי בפסק הדין המפקחת פסקה על עצמה למנות נציגות ממונה בתנאים מסוימים. משהיתמלאו התנאים והיא לא מבצעת את מה שהיא פסקה בעצמה , מדוע לא אפנה להוצאה לפועל לביצוע פסק הדין שהיא פסקה?
לצפיה ב-'נפלא!!!!'
נפלא!!!!
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2019 | 08:06
43
פשוט רעיון נהדר, כל הכבוד. מזמן לא נהניתי כל כך.
לצפיה ב-'לכל שוכרי הדירות'
לכל שוכרי הדירות
08/03/2019 | 18:39
1
53

אני קורא לכל מי ששוכר דירה להיאבק שכולנו לא תעבור את אחוז החסימה. אל תשכחו שבגלל מס דירה שלישית הרבה משקיעים העלו את שכר הדירה ומכרו דירות כך שההיצע ירד ושכר הדירה עלה. לכחלון לא היה אכפת מאתנו ולכן אני קורא לכל השוכרים לדאוג שכולנו לא תכנס לכנסת. רק זה מה שחסר לנו שחוק דירה שלישית יחזור ושכר הדירה יעלה.

לצפיה ב-'כחלון לא אשם'
כחלון לא אשם
09/03/2019 | 23:08
35
האשמה היא האמא שלו.

לצפיה ב-'תשלום עבור איתור נזילה'
תשלום עבור איתור נזילה
07/03/2019 | 19:04
2
54

בבנין בן 5 דיירים, הודיע דייר בקומת הקרקע על נזילת מים מפתח התאורה בתקרת הסלון וביקש עצה מה לעשות. לאחר מכן הזמין שירות מחברה לאיתור נזילות, שבדקה את הדירה שמעליו וכן את גג הבנין. בבדיקה נמצא כי חדירת המים היא מפגם בקיר החיצוני של הבנין, דהיינו קיר הסלון.
מן הראוי לציין כי אותו דייר ביצע לפני שנים רבות התחברות פירטית לקיר הסלון לצורך חשמל לתאורה באותו חדר וזאת לאחר שהרחיב את הסלון על חשבון החצר שלו. יתכן מאוד שנגרם נזק לאותו קיר שלא נאטם כראוי.
יצוין כי הדייר לא קיבל מדיירי הבית רשות להזמנת אותה חברה, למרות שהדיירת המשמשת "ועד" אמרה לו לעשות כן.
בשלב זה הדייר דורש תשלום הוצאות האיתור מוועד הבית, תשלום המצריך גבייה מיוחדת מכל הדיירים בעוד הוא מתכנן לנכות את חלקו בתשלום מתשלומיו לוועד. על דרישתו שהועברה בוואטסאפ לא היתה תגובה מאף אחד מהדיירים.
שאלתי: על מי חלות הוצאות איתור מקור הנזילה?

לצפיה ב-'נזילה מקיר חיצוני'
נזילה מקיר חיצוני
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2019 | 08:18
1
46
שורה תחתונה על ועד הבית. הסיפורים האחרים לא מעניינים.
לצפיה ב-'איתור נזילה'
איתור נזילה
11/03/2019 | 16:31
57
תודה. שאלתי היתה על ענין התשלום עבור איתור הנזילה. בתשובה אחרת בנושא דומה
בפורום זה כתבת: "לגבי בדיקת מקור הנזילה - צריך לקחת אחריות ולטפל והכל בהתאם לסבירות ולנסיבות המקרה. למשל רטיבות נקודתית במרכז תקרת דירה שמעליה דירה אחרת - אין לצפות שהנציגות תזמין בדיקה, לפחות לא בהתחלה. השכל הישר מחייב את בעל הדירה למעלה להזמין על חשבונו או חשבון הביטוח שלו בדיקה."  כאן בדיוק היתה נזילה במרכז תקרת הדירה! רק לאחר בדיקה ארוכה וממצה נמצא המקור לנזילה שעליו אין מערערים.
לצפיה ב-'ניהול ועד בנין משותף'
ניהול ועד בנין משותף
07/03/2019 | 13:22
2
68
יש לי  דירה בשכירות  בבנין משותף (16 דיירים)  לפני  כ-8 שנים  פסקה המפקחת על הנדלן  בת"א  שהיות  ואף אחד לא רוצה לנהל את ועד הבית  יוחלט שגורם חיצוני שימונה ע"י המפקחת  ינהל את ועד הבית  במקביל  נתנה אפשרות למישהו מבעלי הדירות  לנהל את ועד הבית תמורת תשלום. 1 בעלי הדירות שלא מתגוררת בדירה זו הסכימה  , נקבעה אסיפת דיירים  בנוחחות 4   מבעלי הדירות. לצורך  פתיחת חשבון בבנק  היה צורך  ב-2  חתימות של נציגים  התנדבתי לחתום בבנק  היות ואף אחד לא רצה.   במהלך השנם אין לי כל מושג או התערבות כל שהי בנעשה בבנין המצב להיום  שבאתי לבנק לבטל את חתימתי  כנציג  והבנק סירב וציין שמחובתי להביא פרוטוקול לכך  מ75 אחוז נוכחות של בעלי הדירות. לדאבוני לאסיפה לא יגיעו.  מה  עוד נותר לי לעשות לצורך ביטול  חתימתי  בבנק 
לצפיה ב-'החתמה'
החתמה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 14:15
40
תחתים דיירים לא באסיפה אלא דלת לדלת
לצפיה ב-'הבנק אינו מוכן '
הבנק אינו מוכן
07/03/2019 | 14:47
38
תודה  לתשובתך  אמנם  יש אפשרות  לעבור מדלת לדלת  (רוב הדיירים  בשכירות) אבל לטענת הבנק  ששני בעלי זכות החתימה צריכים להגיע  ויש צורך  לחתימה של מישהו אחר במקומי   (אף אחד לא מוכן) ומה עושים עם בעלת זכות החתימה השניה לא תרצה  להגיע? איך פותרים את הבעיה
לצפיה ב-'גדר חיצונית נסדקת'
גדר חיצונית נסדקת
05/03/2019 | 10:20
1
45
לאחרונה מתחיל להיווצר סדר בגדר החיצונית של הבניין שהיא גם הגדר של דירת הגן.
השאלה - על מי האחריות לתקן ולשלם? הדייר בדירת הגן אן הוועד המשותף? היכן ניתן לראות את ההגדרה בצורה ברורה?
תודה

לצפיה ב-'גדר חיצונית'
גדר חיצונית
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 14:18
21
אחראי וועד הבית. הרי זה רכוש משותף.
לצפיה ב-'אי תשלום של אחד הדיירים להחלפת גג רעפים משותף '
אי תשלום של אחד הדיירים להחלפת גג רעפים משותף
05/03/2019 | 10:37
1
40
בניין משותף בן 60 שנה עם גג רעפים 
בשנה האחרונה התחילו נזילות מהגג ובישיבה של הדיירים הוחלט להחליף את הגג
כל הדיירים שילמו למעט דיירת אחת מדבר ב- 7,000 ש"ח שמסרבת לשלם בטענה שאין לה כסף .
הערה: היא השתתפה בישיבה ואישרה את החלפת הגג. לא בוצעה סיכום ישיבה בכתב.
מה ניתן לעשות ?
לצפיה ב-'סרבנות תשלום'
סרבנות תשלום
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 14:16
32
תביעה אצל המפקח על המקרקעין
לצפיה ב-'רטיבות בתקרה של אחד הדיירים'
רטיבות בתקרה של אחד הדיירים
07/03/2019 | 08:00
1
46

שלום,
אני ועד בית בבניין שלי. זהו בניין טרומי.
אחת הדירות שבבניין מתלוננים על רטיבות בתקרת החדרים, בחלק שצמוד לכיר החיצוני של הבניין.
הטענה של הדיירים שיש להם נזילה מהגג/מהקיר, כאשר המיים זורמים בין האבן הירושלמית, לכיר שלהם ואז מצטברים על התקרה.

השאלה שלי. האם ועד הבית צריך לטפל/לשלם על זה?

תודה 

לצפיה ב-'נזילה'
נזילה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 14:14
45
נראה שכן. נזילה מקיר חיצוני או סדק בקיר חיצוני מחייבת טיפול על ידי הוועד
לצפיה ב-'מחסנים'
מחסנים
05/03/2019 | 04:09
3
47
שלום,
לפני כ-4 שנים נבנו בבניין 3 מחסנים בקומת הכניסה, המחסנים נבנו ללא היתר וללא שום אישור. 
לפני כשנה דייר מהבניין מכר את דירתו אך את המחסן השאיר לעצמו. חשוב לציין שהמוכר לא מתגורר בבניין יותר וגר במקום אחר. האם מבחינה חוקית המוכר יכול להשאיר לעצמו מחסן בבניין שהוא לא גר יותר?
האם יש דרך לפנות את המוכר מהמחסן?
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
05/03/2019 | 04:21
2
30
שככתי לציין שבבניין אין וועד בית כלל.
לצפיה ב-'בית ללא ועד'
בית ללא ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 14:13
1
33
הבנין שלכם באמת לא שמע על חוק וסדר. בעיה. לא ברור מהיכן להתחיל. בניה לא חוקית היא אסורה. להשאיר מחסן בבעלות מי שאין לו דירה בבית לא חוקי. בית ללא ועד - לא טוב. אם אתה לא היחיד שזה מפריע לו נסה לכנס אסיפה כללית ותתחילו לעשות סדר.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
10/03/2019 | 11:37
18
תדה על התשובה.
לצערי אני כניראה היחיד שהנושא מפריע לו, ניסיתי לכנס אסיפת דיירים מספר פעמים ללא הצלחה.
בשלב מסויים אפילו חשבתי להתנדב לתפקיד הוועד בבניין אך אף דייר לא מעוניין שיהיה וועד מסודר בבניין.

לצפיה ב-'האם ניתן לאלץ את דיירי בנין בתיקון חיצוני'
האם ניתן לאלץ את דיירי בנין בתיקון חיצוני
04/03/2019 | 20:55
2
39
שלום,
מתגוררת בבנין משותף בן 40 שנים. לאחרונה החלו אריחי הבניין החיצוניים להתנתק ולפול. בכך הן חזית הבנין נפגעת והן קיים מפגע בטיחותי.
תיקון חיצוני לבניין אומנם כרוך בעלות לא קטנה לכל דירה אבל הוא הכרחי.
כל ניסיונותי לקדם את הנושא התיקון עלו עד כה בתהו. ועד הבית אמר לי שיש ביטוח ולא לדאוג.
האם ישנה דרך חוקית כלשהי לאלץ את דיירי הבניין לנקוט בפעולה בטיחותית לשמירה על באי הבניין?
דורית
לצפיה ב-'נפילת אריחים'
נפילת אריחים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 14:10
1
31
ממליץ לערב דיירים ולכנס אסיפה דחופה. אם יש סיכון בטיחותי כולם צריכים לדעת.
לצפיה ב-'יודעים גם יודעים. השאלה היא האם ישנה דרך "לכפות" תיקון? '
יודעים גם יודעים. השאלה היא האם ישנה דרך "לכפות" תיקון?
08/03/2019 | 11:45
18
הדייירם יודעים גם יודעים.
השאלה היא האם ישנה דרך "לכפות" תיקון? 
אני ביחסים מצויינים עם כולם אבל בעניין זה אני די בודדה. מאחר והדבר הוא בטיחותי, אני תוהה באיזו דרך חוקית - אם בכלל - אוכל לכפות את ביצוע התיקון. 
לצפיה ב-'רטיבות ועובש בתקרה '
רטיבות ועובש בתקרה
02/03/2019 | 11:19
4
270
שלום לחברי הפורום .

אני גר בבניין בן 20, שמונה דירות בבניין .

התחילה רטיבות בגג הדירה שלי שגלש גם לדייר מתחתיי ומעלי דירה שקיים מרפסת דרך החדר.  ,(דירה שהמרפסת היא מעל החדר שלי) עובר שם צנרת ניקוז שעוברת בכל הדירות

האם בעלי הדירה עם המרפסת מחויב לטפל ולהחליף את הצנרת ?

הדירה עם המרפסת היא הדירה היחידה בבניין שבנויה ככה במקור והדייר אומר שהוא פירק בלטות ואטם .

אשמח לקבל חוות דעת וגם איך להתנהל .

תודה .
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2019 | 14:50
3
104
העקרון הוא פשוט והישום שלו יותר מסובך:
העקרון הוא שכאשר בעיית הרטיבות נגרמת משטח משותף או צנרת משותפת שאינה מתוחזקת כראוי או דורשת תיקון - אז קופת הבית היא זו שנושאת בתיקון.
ואילו אם מקור הנזילה הוא בתקרה פרטית או מרפסת פרטית אז אחראי לתיקון בעל הדירה הפרטית.
והרבה פעמים זה משולב כי מקור הרטיבות יכול להיות גם וגם.
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
02/03/2019 | 17:59
2
93
ראשית תודה על המענה שלך .

מדובר בדירה בקומה האחרונה שרק לה קיים מרפסת ובא ניקוז מים שמתחיל בדירה שלו וממשיך בתוך הדירות של כל הדיירים שגרים באותו הצד קומה אחרי קומה .
לצפיה ב-'רטיבות '
רטיבות
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2019 | 11:50
1
55
אם המרזב או הצנרת משרתת רק את דירת הגג אז זו בעיה קלה, ברור שאחריות התיקן היא על דירת הגג. אך יתכן שהצנרת היא משותפת לכמה דירות (לפחות שתיים ומעלה) ואז זו צנרת משותפת. במקרה זה צריך להתחקות למקור הבעיה.
לצפיה ב-'רטיבות '
רטיבות
04/03/2019 | 22:33
57
אכן צנרת הדירה מגיע מהמרפסת ועוברת בחדרי הדיירים האחרים, ומשמשת דייר אחד בלבד (בעלי המרפסת) .

שאלה נוספת ברשותך .
כמה תעלה ביטול ביטול הצנרת וקביעת צנרת חדשה מחוץ לדירות ?

תודה מראש .

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו