לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
42574,257 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'הפסקת אספקת גז'
הפסקת אספקת גז
31/08/2018 | 10:50
6
38
מאז בנייתו של הבניין בו אנו גרים, קיימת תשתית לאספקת גז מרכזי (ארונות, צינורות...).
כיום טוענת החברה המספקת גז, כי לא תוכל להמשיך לספקו, משום שבעל אחת הדירות, שבחצרו עובר קטע צנרת שיש להחליפו בשל תקלה, לא מאפשר לעשות זאת.
מה האפשרויות העומדות בפנינו? תודה.
לצפיה ב-'הבהרת המצב והשאלות'
הבהרת המצב והשאלות
01/09/2018 | 10:05
5
27
חברת הגז הודיעה על הפסקת הגז. אין התיחסות של הוועד (משתמש בחשמל). בעלי החצר לא מוכנים לאפשר תיקון ללא פיצוי. האם החוק מאפשר לחייבם להשאיר את המצב הקיים - שימוש בתשתיות ובאיזו דרך. האם בשלב זה כבר מותר לכל דייר להתקין גז פרטי?

לצפיה ב-'תיקון מתקן משותף'
תיקון מתקן משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2018 | 12:08
4
27
בעל קרקע / חצר חייב לאפשר תיקון של רכוש או מתקן משותף . זו חובה.
לצפיה ב-'תודה ושאלה'
תודה ושאלה
01/09/2018 | 21:02
3
25
בעל החצר טוען לפתע שזכותו שצינור הגז לא יעבור בחצרו. חברת הגז לא שוללת זאת. קיבלנו מכתבים שתופסק אספקת הגז. האם כך אמורה לפעול חברת הגז? יש פתרון מהיר?
לצפיה ב-'רכוש משותף'
רכוש משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 07:24
2
29
אם תוכנן מלכתחילה הצנור והמיקום בחצר, אז כל שינוי צריך להיות בכפוף לאישור חברת הגז ובמימון של בעל החצר. בעל החצר אינו יכול למנוע טיפול. הבעיה איתו ולא עם חברת הגז.
לצפיה ב-'במקרה של התעקשות'
במקרה של התעקשות
04/09/2018 | 21:11
1
16
האם האפשרות הייא פנייה לבית משפט? האם רק הוועד יכול לתבוע או שגם שכנים בודדים יכולים (ישנם אחרים כולל הוועד שמשתמשים בחשמל)?
לצפיה ב-'הליך משפטי'
הליך משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2018 | 23:44
17
גם בעלי דירות ולא רק הוועד יכולים לתבוע והמקום הנכון הוא המפקח על המקרקעין.
לצפיה ב-'שיפוץ קוסמטי של מעלית'
שיפוץ קוסמטי של מעלית
31/08/2018 | 18:18
3
55
אני גר בבניין   3 קומות בן 21 שנים עם 6 דיירים. וועד הבית מעוניין לשפץ את המעלית מבפנים. המעלית תקינה לחלוטין בפעולתה ומבחינה מכנית.  מדובר על דרישת הוועד להוצאה גבוהה במיוחד כלומר לא רק להחליף את הריפוד בדפנות (שבאמת התפוררו) אלא את כל הדקורציה שהיא תקינה כגון מראות ריצפה ועוד.. טענת הוועד שהחברה האחת שמוכנה לבצע את העבודה מבצעת רק שיפוץ כללי פנימי ולא חלקי ודורשת סכום גבוה וזה המצב. להבדיל מרוב הדיירים האחרים מצבי הכספי לא מאפשר הוצאה כספית זו שבעקרון אינה הכרחית כלל. האם החוק לצידי ולא ניתן לחייב אותי?
בתודה אברי

לצפיה ב-'זה ניקרה השבחה '
זה ניקרה השבחה
01/09/2018 | 12:05
31
אתה לא חייב להישתתף בהוצאה . זה לא ניקראה החזרת המצב לקדמותו . שאתה כן צריך לשלם 
לצפיה ב-'שיפוץ קוסמטי'
שיפוץ קוסמטי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2018 | 12:06
38
שיפוץ קוסמטי אינו מחייב את כלל הדיירים. זה מותרות ולא הכרח. כמובן שתמיד הויכוח הוא האם זה באמת רק קוסמטי או יש הכרח.
לצפיה ב-'שיפוץ מעלית'
שיפוץ מעלית
01/09/2018 | 18:36
40
ניתן למצוא בעלי מקצוע לשיפוץ חלקי.
אני הבאתי קבלן לשיפוץ ריצפה בלבד שבעת שיפוצים של השכנים הרסו אותה.
אין צורך להעמיס תשלומים גבוהים על דיירים ללא התחשבות בדיירים.
ואצלינו אין לדיירים בעיה של כסף.
שהועד יתאמץ למצוא קבלן .
לצפיה ב-'סירוב של דיירת להשתתף בכל הקשור בבית משותף'
סירוב של דיירת להשתתף בכל הקשור בבית משותף
25/08/2018 | 18:00
13
471
שלום רב.
אנחנו 6 דיירים ופרט לדיירת אחת אשר גרה בפנטהאוס, כל הדיירים נכונים להשתתף בכל הקשור בבניין, אם זה בשיפוצים, תיקון תקלות, ניקיון וכו'.
הדיירת אשר גרה מעל כולם, מתנהגת כאחת אשר גרה מעל כולם תרתיי משמע.
פרט למיסי וועד הבית, היא לא משתפת פעולה בכלום. נהפוך הוא, ולדוגמא: מגג ביתה יורדים צמחים אשר מכסים את חלונות השכנים הגרים מתחתיה וכמו כן, מהצמחים, נושרים פירות וכו' הגורמים ללכלוך רב בחצר הבניין ועוד ועוד ועוד...
מה עושים במקרים כאלה?
אודה לעצה והכוונה בהתאם.
לצפיה ב-'התנהגות סרבנית'
התנהגות סרבנית
( לעמוד שלי בתפוז )
26/08/2018 | 09:46
10
194
מבין אותך. גם כך קשה לנהל ולתחזק בית משותף והתמודדות בלתי פוסקת מול בעל דירה זה רק מוסיף קושי ולעיתים מתיש ומחמיר ומידרדר. כדי שזה לא ידרדר הייתי מתחיל - ואולי כבר עשיתם זאת - בפגישה של תיאום ציפיות והצגת כל מה שמטריד וזאת בלי לאיים ובלי להתלהם. אם זה לא עוזר השלב הבא הוא יותר משפטי. למשל מכתב דרישה ובו הצגת הפעולות הנדרשות מבעל הדירה לטיפול. אם זה לא עוזר והדבר נמשך ואולי אף במכוון אין מנוס מהליך משפטי אצל המפקח על המקרקעין.  
לצפיה ב-'תודה רבה ,רבה.'
תודה רבה ,רבה.
26/08/2018 | 10:40
44
לצפיה ב-'ובאותו עניין'
ובאותו עניין
28/08/2018 | 11:56
1
107
ובאותו עניין, ומה קורה אם אותה דיירת סרבנית, מסרבת להשתתף בדמי הביטוח וכל הקשור לביטוח של הבניין, מנקה ,רעידת אדמה ,צנרת וכו'.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת ביטוח של הבנין, מנקה,רעידות אדמה? מנקה צריך '
מה זאת אומרת ביטוח של הבנין, מנקה,רעידות אדמה? מנקה צריך
29/08/2018 | 23:22
51
להיות כלול בתשלום הועד.
ביטוח בנין הכוונה לביטוח צד ג? אם כן, גם זה צריך להיות כלול בתשלומי ועד הבית.
מה פירוש רעידת אדמה? הכוונה לביטוח או לחיזוק יסודות?
אם ביטוח-כל אחד עושה (או לא) לדירתו הפרטית.
אם המדובר בחיזוק יסודות צריך לקיים אסיפת דיירים והרוב מחליט מה, כמה, איך וזה מחייב את כולם, בדיוק כמו לגבי תמ"א 38.
איך קבעתם את גובה התשלום לועד הבית? צריך לעשות חישוב מה גובה ההוצאות החודשיות [מעלית (אם יש), מנקה, בט"ל למנקה, ביטוח צד ג', חשמל, תחזוקת גינה משותפת (אם יש) ], להביא בפני אסיפת דיירים ולהחליט כמה גובים כדי שיהיה גם קצת עודף בקופה לבלת"מים.
לצפיה ב-'אם אותה דיירת לא משלמת מיסי ועד,מותר לשים מנעול במעלית'
אם אותה דיירת לא משלמת מיסי ועד,מותר לשים מנעול במעלית
28/08/2018 | 13:04
6
120
עלמנת שהיא לא תוכל להשתמש במעלית עליה היא מסרבת לשלם?
לצפיה ב-'מדובר על ביטוח הבניין וכל הקשור.'
מדובר על ביטוח הבניין וכל הקשור.
28/08/2018 | 13:17
1
48
לצפיה ב-'ראשית, על כל הוצאה חריגה יש לכנס את הדיירים'
ראשית, על כל הוצאה חריגה יש לכנס את הדיירים
28/08/2018 | 19:17
80
כדי לקבל החלטה, לרשום פרוטוקול ישיבה , ולפעול על פי ההחלטות
ועד בית לא יכול להחליט על דעת עצמו להוסיף הוצאות לבניין
לצפיה ב-'ממש טועה, אם את לא יודעת אל תכשילי אחרים'
ממש טועה, אם את לא יודעת אל תכשילי אחרים
28/08/2018 | 19:15
42
לצפיה ב-'חובת התשלום'
חובת התשלום
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2018 | 20:07
2
92
סרבנות להשתתף בתשלומים עבור תחזוקת הרכוש המשותף מחייבת טיפול נחוש מצד הוועד. זו חובה של הוועד כלפי כל בעלי הדירות שמשלמים. אין סיבה שבעלי דירות יממנו מכיסם את השכן שאינו משלם ולא משנה מה הסיבה או התרוץ. צריך לדרוש את התשלום ואף להזהיר מפני הגשת תביעה ואם הסרבנות ממשיכה אז אין ברירה ומגישים תביעה כספית בפני המפקח על המקרקעין. בתביעה יש לצרף לחוב את ההוצאות שנגרמו כגון אגרה וכד'. אפשר להגיש תביעה כזו גם בלי עורך דין. 
לצפיה ב-'ערב טוב עופר, השאלה שלי היא כזו '
ערב טוב עופר, השאלה שלי היא כזו
29/08/2018 | 21:09
1
52
האם בתור אמצעי לחץ על דייר (שאגב,הוא זה שגר בקומה הכי גבוהה,קומה 6  ומן הסתם משתמש במעלית יותר כולם) שלא משלם מיסי ועד כבר 3 חודשים ניתן לשים במעלית מנעול ולחסום ממנו את השימוש במעלית?
לצפיה ב-'אצעי ענישה'
אצעי ענישה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2018 | 07:49
47
אין לועד סמכות ענישה או שפיטה וטוב שכך. במקרה שלך זה אמנם נראה באמת צודק ומתבקש ויעיל אבל זה יפתח פתח לא טוב ותקדים מסוכן. יש איזון ומול התנהגות סרבנית המחוקק נתן כלים משפטיים די יעילים לטיפול. יש בתים אחרים בהם ועד בית חזק מדי מנצל לרעה מעמדו ועושה חשבון מול דייר שנראה לו מרגיז וכד'. לכן אסור להפר את האיזון.
לצפיה ב-'אנסה לתת לך כיוון חשיבה אחר, אי אפשר כל הזמן לדרוש תשלום'
אנסה לתת לך כיוון חשיבה אחר, אי אפשר כל הזמן לדרוש תשלום
29/08/2018 | 11:06
1
95
נוסף לסכום מיסי הוועד שמשולמים, ייתכן מאוד ואולי, תערכו ישיבת וועד עם הדיירים ותעלו את הסכומים שלוקחים בחשבון בלת"מים ותוכלו גם ליצור קופת חיסכון בבנק...

קורה לעיתים רחוקות שיש צורך בתשלום נפרד, אב, לפי מה שהבנתי ואני מדמיין לעצמי שאתם לא מתוכננים להוצאות שוטפות.
לצפיה ב-'רעיון טוב'
רעיון טוב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2018 | 20:49
19
לצפיה ב-' תמ"א 38 – היכנסו לצפות באירוח וידאו בתפוז! '
תמ"א 38 – היכנסו לצפות באירוח וידאו בתפוז!
20/08/2018 | 15:20
74
1867

כולנו שומעים על תמ"א 38 כל הזמן, החלטנו לעשות לכם סדר ולענות על כל השאלות שלכם בנושא!

צפו באירוח וידאו עם מנהל הפורום, עו"ד עפר שחל >

המשך>>

כולנו שומעים על תמ"א 38 כל הזמן, החלטנו לעשות לכם סדר ולענות על כל השאלות שלכם בנושא!

צפו באירוח וידאו עם מנהל הפורום, עו"ד עפר שחל >

לצפיה ב-'השתתפות בעלי החנויות בהוצאות'
השתתפות בעלי החנויות בהוצאות
26/08/2018 | 07:05
1
44
בוקר טוב לעו"ד שחל
נבחרתי לוועד הבית בבניין בו יש חנויות, בחזית וכמעין "חנות" מאחורי הבניין ומאחור הם עשו כניסה נפרדת דרך הגדר, כפי שנמסר לי החנויות בחזית ובעורף משלמים כפול ממה שמשלמים בעלי הדירות, האם הם בכלל צריכים לשלם על השוטף, מפני שהם לא משתמשים במדרגות ולא בחשמל של הבניין והאם זה בסדר לקחת מהם דמי וועד הבית כפול מהדיירים.
תודה ובכבוד רב, מושון
לצפיה ב-'דמי ועד מחנויות'
דמי ועד מחנויות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/08/2018 | 09:52
36
בבית משותף כולם חייבים לשלם דמי ועד ללא קשר לשאלה האם כולם נהנים מהרכוש המשותף באותה מידה. לכן גם חנות עם כניסה נפרדת או דירת קרקע חייבים בתשלום המעלית או איטום הגג וכד'. כולם משלמים.
לגבי תשלום כפול - זה אפשרי רק אם יש תקנון מיוחד שקבע זאת או לכל הפחות החלטה של אסיפת בעלי הדירות ברוב מיוחד. 
לצפיה ב-'יש לי ריב מתמשך עם שכנים בענין '
יש לי ריב מתמשך עם שכנים בענין
22/08/2018 | 20:13
7
105
.עציצים שפונים למרפסת שלהם .

אני רוצה לשלוח להם הודעה בווטסאפ של ועד הבית ומבקשת לדעת אם ההודעה ברורה דייה מקיפה ותנקה אותי מהנזק במידה ויאשימו אותי.

אל משפחת הורוביץ, ביום חמישי הקרוב אנחנו מתכננים לפנות את העציצים במרפסת שלנו הפונים לכיוון המרפסת שלכם, זה יקח לנו 2 שעות עבודה כאשר נתחיל בפינוי בשעה 10 בבוקר, אתם מתבקשים בשעתיים אלו לא לצאת למרפסת על מנת שלא תפגעו מעלים  ענפים או כל חפץ שעשויים ליפול בזמן הפינוי.

לאחר הפינוי במידת הצורך משה בעלי ירד לטאטא את המקום.

אנא אישורכם.

במידה ואני צריכה להוסיף עוד משהו על הכתוב בבקשה תנחו אותי, לא רוצה לרדת ולדבר איתם על מנת שלא יתפתח דין ודברים, אני חושבת שהדרך בה אני בוחרת ראויה דיה, אשמח להערות שלהם.

לצפיה ב-'אני אומר את דעתי'
אני אומר את דעתי
23/08/2018 | 09:58
2
68
אי אפשר לכתוב בקשה בלשון פקודה ולצפות לטוב.
צריך לשאול אם היום והשעה מתאימה לשכן מלמטה.ולתאם.
לצפיה ב-'ההודעה היא לא בלשון פקודה היא בפרוש'
ההודעה היא לא בלשון פקודה היא בפרוש
23/08/2018 | 17:37
1
51
לשון של בקשה, בשביל לבקש שבשעת העברת העציצים לא להיות נוכחים במקום לא צריך להתרפס, זה מתבצע לבקשתו של השכן ולא משום סיבה אחרת ועל כן זה צריך להתאים לנו ,לזמן שיש לנו על מנת לרצות אותו.

עציצים במרפסת זה לא פשע ועל כן אני גם יכולה להשאיר אותם ושהשכנים  ימשיכו להתעצבן עם כל משב של רוח או טיפטוף של מים.
לצפיה ב-'"אתם מתבקשים לא לצאת למרפסת" (שלהם!) זו לא בקשה, זו חוצפה'
"אתם מתבקשים לא לצאת למרפסת" (שלהם!) זו לא בקשה, זו חוצפה
24/08/2018 | 17:23
20
לצפיה ב-'ניסוח רע שמעמיד אותם בפני עובדה. דברו איתם פנים מול פנים'
ניסוח רע שמעמיד אותם בפני עובדה. דברו איתם פנים מול פנים
24/08/2018 | 17:20
3
12
לצפיה ב-'מסכים אבל....'
מסכים אבל....
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2018 | 10:06
2
52
באמת עדיף לדבר פנים אל פנים אבל כאן השואל תיאר ריב ארוך ומתמשך ואין דיבור ביניהם.
לצפיה ב-'בדיוק כך אין דיבור ואין לי עניין'
בדיוק כך אין דיבור ואין לי עניין
25/08/2018 | 15:06
1
36
בדיבור איתם, אם לא אודיע להם לא יורדו האוזניות וישאר כמו שזה, אז מה עדיף, גם אני צריכה לנקוט באמצעים שמתאימים לי, למה זה נורא כל כך ששעתיים ביום כאשר השמש קופחת והם במילא לא במרפסת ואז אסיר את מה שמטריף אותם?

הם במילא בבוקר בעבודה, מה הבעיה בזה?
לצפיה ב-'זה חמור בדיוק באותה מידה שהם אומרים לי אם יהיו'
זה חמור בדיוק באותה מידה שהם אומרים לי אם יהיו
25/08/2018 | 15:09
39
לי אדניות או לא למה אני צריכה להענות להם? האדניות הם בבית שלי ועל המרפסת שלי ולא על המרפסת שלהם.
לצפיה ב-'שכונת גני אביב בלוד '
שכונת גני אביב בלוד
24/08/2018 | 21:03
2
54
מקום מוכר. לא?
היזם דוד אפל אפילו ישב בכלא, וכן גם ראש העיר (לוד) דאז בנימין רגב.
אז ככה. החברָה המשכנת, 'מגדלי זוהר', ב-20 ומעלה שנות פעילותה(!) לא סיימה את רישום בעלות הרוכשים בטאבו...
היום תושבי השכונה מקבלים הודעה, שהחברה הנ"ל פשטה את הרגל, וכונס נכסים ישלים את מלאכת הרישום בטאבו. אבל...
אבל, מכיוון שבחוזי הרכישה במספר בניינים בשכונה ישנם אי-דיוקים ברישום מקומות החנייה, אי-התאמתם למציאות הפיזית (הגאומטרית) בשטח, כונס הנכסים אמור לבצע מחדש את רישום מקומות החנייה, ו...
וההוצאות תהינה על-חשבון בעלי הנכסים
נחמד?
כאילו, לחברה בערבון מוגבל "מותר" לפשוט את הרגל, ואין מה לעשות, הלך על הרוכשים.
אבל מצד שני, העיכוב רב-השנים בהשלמת פעולת הרישום בטאבו עד לפשיטת הרגל, די דומה למעשה נוכלות מכוון! לא כך?
אגב, אינני יודע באיזה סכום מדובר.
לצפיה ב-'עוול גדול'
עוול גדול
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2018 | 10:05
1
31
בעיה אמיתית. לו אני בעל דירה שם הייתי מתנגד לשלם. פונה לבית המשפט ודורש שאפל ישלם לכונס אישית, מרים את המסך מעל החברה בע"מ. אם רבים מבעלי הדירות יתארגנו ויסרבו לשלם זה יעבוד. אל תשתקו.
לצפיה ב-''
25/08/2018 | 10:48
18
אפשר להציג בפורום פומבי (לא בתפוז) קישור לשרשור הזה?
לצפיה ב-'שאלה בנושא קבלן הבית.'
שאלה בנושא קבלן הבית.
23/08/2018 | 07:06
3
54
לא בטוח שזה הפורום הנכון, אבל לא מצאתי משהו אחר.

בבניין משותף שקיים 12 שנה, יש מידי פעם פיצוץ בצינור זה או אחר, צינור ראשי. יש לי הרושם שהקבלן השתמש בצינורות זולים מאד. האם הקבלן עדיין אחראי לנזקים? ואם כן מה צריך לעשות כדי שישתתף בהוצאות התיקונים.

תודה רבה לעונים.
לצפיה ב-'צנרת '
צנרת
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2018 | 15:38
2
37
אחריות הקבלן כבר פקעה לכאורה. הבית התיישן וצריך טיפול. במקום לחפש את הקבלן צריך פשוט לקחת בעל מקצוע ולקבל הצעת מחיר ולשלם עבור התיקון.
לצפיה ב-'תודה לתשובה. '
תודה לתשובה.
23/08/2018 | 17:32
1
19
זה אכן נעשה. התיקונים נעשו, אלא שהשאלה שלי הייתה לגבי אחריות הקבלן שהשתמש בצינורות זולים שנבקעים מידי פעם וגורמים לשטפונות. האינסטלטור כבר אמר שהצינורות זולים ולא עומדים בעומס.
לצפיה ב-'נטל ההוכחה'
נטל ההוכחה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/08/2018 | 09:27
20
הנטל להוכיח טענה כזו מוטל עליכם. נדרשת חוות דעת מקצועית שתתמוך בטענה. יש להניח שהקבלן יביא חוות דעת נגדית. חלוף השנים גם הוא נגדכם. לכן אני מעט סקפטי לגבי הטעם ללכת בכיוון הזה. למעשה רק אם יש חוות דעת שמדובר במקרה קיצוני, מנוגד לתקן, רשלנות פושעת, אז כדאי לשקול זאת ברצינות. אבל זה שאינסטלטור מספר סיפור על מישהו אחר - זה עדיין אל בסיס לתביעה. 
לצפיה ב-'גג משותף'
גג משותף
22/08/2018 | 23:21
1
66
בבניין בן שבעה דיירים להם גג משותף,  דרוש תיקון האיטום בגג בעלות של כ 7,000 ש"ח . הדיירים מסרבים להשתתף בעלות.  אין וועד בית לבניין.  האם ניתן להחתים דיירים האומרים כי הם
מוכנים לוותר על חלקם בגג לטובת הדירה שמתחת לגג,  והעלות תהיה על בעל הדירה שמתחת לגג? כיצד ניתן לשכנע את בעלי הדירות להשתתף מבלי לתבוע אותם? 
לצפיה ב-'דרך המלך'
דרך המלך
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2018 | 15:36
37
בגג צריך יהיה לטפל בכל מקרה. לא יהיה מנוס מכך. יותר מסובך לדעתי להחתים את כולם על הצמדת חלק הגג של כל אחד מעל דירתו וזה יסבך גם את התיקון. למה צריך לחשוש מתביעה כאשר יש בעיה אקוטית ואין ועד ולאיש לא אכפת ורק תביעה תעיר את הרדומים? 
לצפיה ב-'תשלום ועד בית'
תשלום ועד בית
20/08/2018 | 21:07
2
83
האם יש דרכים יצירתיות/נוחות לגביית תשלום וועד בית מדיירי הבניין ?
האם הוראת קבע זה נוח?  תודה מראש
לצפיה ב-'אצלי המצב כזה'
אצלי המצב כזה
20/08/2018 | 22:17
1
56
פעמיים בשנה שולח ווטסאפ ומביאים לי 6 צ'קים לחצי שנה.הצ'קים ל10 כל חודש על הסכום שסוכםאפרות נוספת שאני לא ממליץ שיעבירו תשלומים לחשבון הועד באינטרנט.אבל זה רק לבעלי יכולת
אני מקבל את כל הצ'קים וכל חודש מפקיד לתיבה מחוץ לבנק והכל עובד טוב.
לצפיה ב-'שיטות תשלום דמי ועד'
שיטות תשלום דמי ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2018 | 06:57
59
כלל ראשון לכל ועד בית: להיות גמיש בכל הנוגע לצורת התשלום! לא להתעקש על דרך מסויימת. למרות שזה מקשה על הוועד, עדיף להיות גמיש בנקודה זו ולקבל תשלומים מאשר לייצר חיכוך וסרבני תשלום, רק כי לאחד אין המחאות ויש לו רק מזומן וכד'. צריך לאפשר גם הפקדה ישירה בחשבון הבית.
ניתן להמליץ על דרך מסויימת אפילו עם הנחה (בכפוף לאישור האסיפה), למשל תשלום מראש שנה או חצי שנה מזכה בהנחה של 5%.
גביית 12 המחאות מראש, גם אפשרות טובה.  וגם הוראת קבע זה מצוין. אבל יש אנשים שלא מוכנים לכך.
לצפיה ב-'שאלה לגבי חיזוק עמודים בחלקה משותפת'
שאלה לגבי חיזוק עמודים בחלקה משותפת
19/08/2018 | 09:07
5
52

שאלה לגבי חיזוק עמודים בחלקה משותפת.
אני גר בבית קומות אחורי ומקדימה ישנו בית נוסף קומות.
העירייה שלחה לכל דיירי שני הבניינים שצריך לחזק את העמודים גם של הבית הקדמי וגם האחורי.
לפי העירייה שני הבניינים יושבים על אותה חלקה משותפת.
רציתי לדעת מה החוק אומר לגבי חלוקת מחיר התיקון בחלקה משותפת.
האם כל הדיירים של הביניין הקדמי והאחורי חייבים להתחלק שווה בשווה בסכום או שדיירי הבניין הקדמי ישלמו על שלהם והאחורי ישלמו על הבניין שלהם ?

לצפיה ב-'חיזוק עמודים'
חיזוק עמודים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 10:05
4
33
האם אתם רשומים בטאבו כבית מורכב אחד? האם יש לכם תקנון מוסכם?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/08/2018 | 10:36
3
27
בנסח טאבו רשום שאנחנו על אותה חלקה משותפת. גם הדיירים בבית הקדמי וגם האחורי על אותה חלקה משותפת. 
אז מבחינת החוק חייבים כל הדיירים לשלם שווה בשווה גם על הבית האחורי וגם הקדמי יחד ? 
לצפיה ב-'בית מורכב'
בית מורכב
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 11:10
2
30
לא מספיק לומר שאתם על אותה חלקה. שאלתי לגבי ההגדרה של בית מורכב לפי חוק המקרקעין. וכן לגבי תקנון מוסכם. אלה נקודות חשובות שמחייבות בדיקה, כדי לראות אולי יש התייחסות לחלוקה בין הבתים. לכן אשיב רק באופן כללי, כי תשובה פרטנית דורשת בדיקת פרטים ומסמכים.
לכאורה אם התנהלות שני בניינים היא נפרדת. כלומר שני ועדי בתים. דמי הועד נפרדים. הכל נפרד. אז גם השיפוץ הנוכחי יהיה נפרד. לפחות מבחינת גביית הכספים. כך שאם לדוגמא בית א' גובה דמי ועד לפי שטח רצפת הדירה הוא יגבה את תשלום חיזוק העמודים מדיירי אותו בית לפי אותה שיטה כלומר לפי שטח הדירה.
ואם למשל בית ב' גובה דמי ועד מדייריו שלו באופן אחיד אז כך יעשה גם כעת. אתם כמובן יכולים לקחת את אותו קבלן מבצע ולעשות זאת באותו זמן אבל לא הכרחי.   
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/08/2018 | 13:37
1
30
אני יכול להגיד שלאורך השנים הועד בית נפרד, המים של הגינה נפרדים, ציפות הגגות היה לכל בניין בנפרד אבל השאלה אם מבחינת החוק והיות ופה מדובר על סכומים גדולים האם בכל זאת כל הדיירים חייבים להשתתף שווה בשווה. 
לצפיה ב-'הפרדה ניהולית וכספית'
הפרדה ניהולית וכספית
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 21:00
28
אני לא מופתע וציפיתי שזו תהיה התשובה. אותה הפרדה קיימת גם לענין העמודים ולא משנה שזה הרבה כסף. אין זכות להעמיס על אחרים נטל כספי ולשנות עקרון ונוהג רק בגלל הסכום.
לצפיה ב-'אחריות פלילית של אנשי הועד '
אחריות פלילית של אנשי הועד
18/08/2018 | 08:21
3
76
בבלוק שאני גר בו . בניין של 110 דירות . ישנם כ10 חדרים גדולים רכוש משותף .
אנשי הועד משכירים את החדרים האלה לרופאים. ועוד סוגי שכירות . מעל 20 שנה 
ללא חשבונית . וללא פתיחת תיקים ברשויות המס .
יש הכנסה של מעל 100 אלף ש"ח בשנה . מילבד גביית מס ועד בית . שזה חשבון אחר 
מס הכנסה עלה על זה ומנהל חקירה בעניין נגד חברי הועד 
האים אנשי הועד יש אחריות אישית. על העלמת מס. ואים הרשויות יטילו קנס על ועד הבית. מילבד תשלום המס. אים אני כדייר חייב להישתתף בתשלום הקנס .
או אני יטען . את החוב חברי הועד יצרו בעברה פלילית . לכן אני לא חייב לשלם . כמו תיקון מעלית . שהם ישלמו מכיסם הפרטי 
תדה על התשובה . ממנהל הפורום . עו"ד עפר שחל 
לצפיה ב-'אחריות אישית של חברי ועד'
אחריות אישית של חברי ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2018 | 11:28
2
62
שאלה טובה שמכניסה אותנו לנושא מאוד מורכב. הקדשתי לכך את הפרקים הראשונים בספר שלי כי זה באמת מאוד חשוב. קשה לתמצת אבל בכל זאת: נציגות בית משותף היא אישיות משפטית נפרדת מחבריה בשר ודם. בדומה לחברה בע"מ. אבל עדיין יש גם אחריות אישית במקרי קיצון ואז עושים "הרמת מסך". כיום יש גם אפשרות לבטח את חברי הועד נגד תביעות אישיות (כיסוי לא מלא) בדומה לביטוח דירקטורים. העובדה שחבר ועד "עובד" בהתנדבות אינה פוטרת מאחריות אישית. ועדיין הטלת אחריות אישית זה רק במקרים קיצוניים של מירמה וכד'. המקרה שתיארת בעיני הוא כנראה לא מקרה מתאים כי המצב המתואר הוא מצב נמשך אשר מבוצע לכאורה בידיעת ובחסות בעלי הדירות.

לצפיה ב-'הדיירים הם עדר שהולך אחרי המנהיג '
הדיירים הם עדר שהולך אחרי המנהיג
18/08/2018 | 13:10
1
45
אספת דיירים האחרונה שהייתה, אולי היא מעל 10 שנים או יותר . גם הועד הנוכחי לא ניבחר . אלה בחר את עצמו .
בדוח הכספי  השנתי . הועד לא עושה הפרדה בהכנסות 
אלה כותב " גבייה 265 אלף ש"ח " בשנת 2017 .
נכון הדיירים רואים בכניסת הבניין את העסקים . אבל הם מבוגרים. לא מתעניינים בכול תהליך ניהול הבלוק . או חושבים שזה הליך תקין 
תודה על התשובה המנומקת 
לצפיה ב-'אדישות בעלי דירות'
אדישות בעלי דירות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 10:03
48
העובדה שבעלי דירות הם אדישים משחקת נגדם. הם כאילו מסכימים בהתנהגותם הפאסיבית להתנהלות הבלתי תקינה ובכך מורידים אחריות מחברי הועד. זה כמו טענת "השתק".
לצפיה ב-'האם נכון שבניין דרך וועד זכאי לתשלום מ-הוט/יס עבור המתקנים'
האם נכון שבניין דרך וועד זכאי לתשלום מ-הוט/יס עבור המתקנים
17/08/2018 | 17:27
5
49
שלהם בו?
שימוש בתשתית או משהו דומה?
שמעתי משכן,אין לי מושג אם נכון.
לצפיה ב-'תשתית הוט/יס'
תשתית הוט/יס
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2018 | 11:31
4
54
למיטב ידיעתי זה אינו המצב השכיח, בכל הנוגע לתשתית הרגילה שמשרתת את בעלי הדירות. רק כאשר חברה מבקשת להציב איזה מגבר או תשתית מיוחדת שנדרשת לה אז זה בתשלום אבל אז גם צריך לקבל את הסכמת בעלי הדירות.   
לצפיה ב-'תשלומים ליס'
תשלומים ליס
18/08/2018 | 13:13
2
32
הוגשה תביע יצוגית נגד יס . יס צורכת חשמל בכול בניין . כ5-15 ש"ח לחודש 
הוט לא צורכת חשמל 
הבקשה אושרה על ידי בית המישפט 
לצפיה ב-'מעניין,השאלה מה יצא מזה וכמה זמן'
מעניין,השאלה מה יצא מזה וכמה זמן
18/08/2018 | 16:21
1
30
מה שלא ברור לי-מצאתי כתבה-זה איך התשלום הושת על הדיירים שאינם מחוברים ל-יס,אלא אם הכוונה על חשבון החשמל של הבניין.
לצפיה ב-'עדיין אין פסק דין '
עדיין אין פסק דין
18/08/2018 | 17:02
15
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/08/2018 | 16:22
12
לצפיה ב-'אדניות מעל מרפסת שכן'
אדניות מעל מרפסת שכן
16/08/2018 | 18:52
4
75
יש לנו אדניות מעל מרפסת של שכן שגורמות להמון מריבות ביננו, עלים מיובשים נופלים אליו וגם ההשקיה שלי לפעמים משירה טיפה של מים והצעקות הם עד השמיים, ברצוני להעביר את האדניות למעקה שמקיף את המרפסת שלי, ההעברה תגרום לו ללכלוך אבל אין מה לעשות אי אפשר להעביר מבלי שכמה עלים יפלו אליו, באיזו דרך לדעתכם אני צריכה להודיע לו על המשימה על מנת שהוא ואישתו לא יתחרפנו כי יש להם בעיה של אובססיה לניקיון.

אודה להצעותיכם.
לצפיה ב-'אני הייתי יורד אליו'
אני הייתי יורד אליו
16/08/2018 | 21:16
1
54
מסביר לו שאני מעביר אדניות ובסיום ארד ואנקה הכל.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי לתשובה'
מסכים לגמרי לתשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/08/2018 | 11:44
22
לצפיה ב-'להסביר שזה חד פעמי ולהכין אותם לזה'
להסביר שזה חד פעמי ולהכין אותם לזה
17/08/2018 | 17:29
1
16
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/08/2018 | 17:20
10
לצפיה ב-'מיקום דודי שמש בבניין משותף'
מיקום דודי שמש בבניין משותף
14/08/2018 | 22:52
3
61
שלום וברכה,

רכשתי דירה בקומה אחרונה,
בקומה שלי מתגורר עוד דייר אחד בלבד שבנה מעל שטח הדירה שלו עליית גג.
כל דודי השמש של הדיירים כולל הדייר שבנה ממוקמים על הגג שמעל דירתי.
שאלותי:
1. האם זה חוקי שכל דודי השמש על צד אחד של הגג?
2. במידה ואבנה גם עליית גג ולא יהיה מספיק מקום על הגג (חלק יהיה מרפסת פתוחה) אוכל להעביר חלק מהדודים על 
עליית הגג של השכן?

חשוב לציין כי לפי מה שראיתי בתכניות של הבניין , השכן קנה את עליית הגג מהקבלן והיא מוצמדת לדירה בטאבו.

תודה מראש 

לאה.
לצפיה ב-'הרחבה'
הרחבה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2018 | 07:48
2
46
אם תוכלי לבנות הרחבה על הגג המשותף, כלומר לקבל היתר בניה (ויש להניח שתוכלי לקבל בדומה לשכן שבנה) וכן לקבל הסכמת 75% של בעלי הדירות להרחבה,אז את תעבירי את הדודים או חלקם לגג החדש שיווצר מההרחבה או למקום אחר, על חשבונך. זה לא אמור למנוע את ההרחבה.
לצפיה ב-'דודי שמש בבניין משותף.'
דודי שמש בבניין משותף.
15/08/2018 | 09:22
1
38
האם אני אוכל להעביר חלק מהדודים לגג שמעל השכן.
למה שכל הדודים יהיו על הגג שלי?
לצפיה ב-'גג משותף'
גג משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2018 | 12:52
37
לפי מה שהבנתי מהשאלה הגג לא שלך אלא גג משותף. דווקא אצלו הגג הוא פרטי.
לצפיה ב-'הסכם שירות עם חב' מעליות'
הסכם שירות עם חב' מעליות
14/08/2018 | 09:07
5
60

בהסכם ההתקשרות שלנו עם חב' המעליות רשום שההסכם כולל אחריות חלפים מקוריים. בבדיקת סוקר מטעם משרד העבודה נרשם שצריך להחליף את כבלי התיול. כשהערתי את תשומת ליבה של חב' המעליות נאמר לי שהדבר כרוך בתשלום שאנו צריכים לשאת בו בהתאם לסעיף 3 בחוזה הרצ"ב. ניסיתי בכל דרך לקבל הסבר הגיוני לבקשתם מכיוון שסעיף 5 א' סותר את דבריהם. לצערי תשובה מקצועית לא קיבלתי אלא משפט לקוני "סעיף 3 זה בתשלום". מכיוון שלרוב ההסכמים הנ"ל דומים בכל חב' המעליות, זאת פשוט הונאה של הלקוח. מצד אחד מדגישים שיש אחריות חלפים אך מצד שני רושמים שאם תהיה דרישה של משרד העבודה אזי האחריות לא כלולה!? לפיכך, גם אם הם מוצאים בעצמם שיש מקום להחליף כבלי תיול הם לא יעשו זאת כדי שהסוקר ירשום זאת ובזה בעצם הם פטורים מאחריותם? הדבר גובל בחוסר מקצועיות, הוגנות והגינות! מבקשת את עזרתך מה עליי לעשות.
תודה רבה

לצפיה ב-'הסכם מעליות'
הסכם מעליות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 12:00
4
44
האמת נמצאת בפרטים. לכן חובה לקבל את ההסכם ולרדת לכל פרטיו. זה מתאים ליעוץ משפטי פרטני בתשלום.
לצפיה ב-'הסכם מעליות'
הסכם מעליות
14/08/2018 | 16:22
3
40
תודה על התייחסותך המהירה.
כדי לא להכניס את קופת הוועד להוצאות מיותרות אשמח לדעת האם יש קייס לדבריי ולדרישתי (זאת הסיבה שצירפתי את ההסכם).
לצפיה ב-'לכם יש ביטוח על תקלות '
לכם יש ביטוח על תקלות
14/08/2018 | 20:44
2
34
תקלה זה . המעלית לא פועלת . לא נוסעת . ואים הלך חלק יחליפו במקורי 
סעיף 3 כותב . אים משנים תקן או השבחה זה על חשבון הועד .
הבודק החליט שצריך להחליף חלק בימקום 3 ווים יהיו 5 ווים . זה השבחה החלפת תקן . צריך לשלם 
מאוד פשוט 
לצפיה ב-'גם החלפת כבלים שהיתבלו '
גם החלפת כבלים שהיתבלו
14/08/2018 | 20:46
1
30
שזה עולה הון . לא שייך לביטוח תקלות . צריך לשלם בניפרד 
לצפיה ב-'יעוץ פרטני'
יעוץ פרטני
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2018 | 07:45
34
לא ניתן להתייחס ברצינות להסכם במסגרת הפורום. "החסכון" הכספי כביכול שאת מדברת עליו, עלול לעלות ביוקר.
לצפיה ב-'אסיפה נדחית'
אסיפה נדחית
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 07:34
1
74
אני נשאל רבות מה זה אסיפה נדחית והאם היא בעלת אותן סמכויות כמו אסיפה רגילה. אסביר: המנגנון של קיום אסיפה נדחית נועד להתגבר על מצב של מיעוט נוכחים באסיפה. באסיפה רגילה חייבים להשתתף לפחות מחצית מבעלי הדירות, בעצמם או על ידי באי-כוח. זה לא תמיד קורה. בבית "אדיש" יתכן מצב בו לא ניתן יהיה לקיים אסיפה, כי אף פעם לא מגיעים מספיק בעלי דירות. לכן התקנון המצוי קובע שניתן כבר בהודעה על קיום האסיפה הכללית לכתוב שאם לא יהיה נוכח מנין חוקי בשעה שנקבעה לפתיחת האסיפה (כלומר לא יהיו לפחות 50%), תתקיים האסיפה בשעה אחרת באותו יום, ומשנקבע כך, תהיה האסיפה שנתכנסה בשעה האחרת חוקית בכל מספר של משתתפים.
זה כל הסיפור. "נדחית" זה בדרך כלל חצי שעה לאחר המועד שנקבע.  

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/08/2018 | 10:36
11
לצפיה ב-'אחסון בחדר מדרגות'
אחסון בחדר מדרגות
12/08/2018 | 12:18
2
72
שלום
האם ניתן לאחסן ארונות אופניים כסאות פחי אשפה עגלות וכו' בחדר המדרגות.
למיטב ידיעתי למרות שחדר המדרגות הוא חלק מהרכוש המשותף הוא חדר מילוט בעת חירום ולא נראה כי ניתן להפוך אותו למחסן תוך כדי סיכון של כלל הדיירים .
אשמח לדיעה מלומדת.
לצפיה ב-'יכול להיות שאתה גר בבניין שלי?'
יכול להיות שאתה גר בבניין שלי?
12/08/2018 | 12:29
1
31
לצפיה ב-'איחסון בחדר מדרגות'
איחסון בחדר מדרגות
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 15:23
64
אין לאחסן חפצים בחדרי מדרגות ואכן זה מסכן יציאת חירום. ועד בית צריך לטפל בכך.
לצפיה ב-'שיפוצים נרחבים בבניין'
שיפוצים נרחבים בבניין
12/08/2018 | 18:43
5
71
שלום עו"ד שחל.

בבניין בו אני משכירה דירה מתכננים שיפוץ די מקיף, שכולל בעיקר טיח חיצוני על המעטפת וכנראה גם שיפוץ חדר האשפה, היות וממה שנאמר לי (טרם ראיתי זאת במו עיניי) הרצפה שם התנתקה/שקעה ולכן הם נאלצו לנעול את החדר.

האם אני יכולה להתנגד לשיפוצים? לפחות לכל החלק של המעטפת. טרם הייתה ישיבה מכרעת בנושא, אבל עושה רושם שועד הבית בטוח שלכל דייר יש כסף מיותר בשביל כל זה (עשרות אלפי שקלים לכל אחד). אני, מבחינתי, מוכנה לשלם רק בעבור משהו שמהווה מפגע בטיחותי והוא בגדר סכנת חיים. בבניין הזה, כל כמה שנים יש 'הוצאות מיוחדות' על משהו אחר. יש אצלי בבית פנסיונרים שפשוט אין להם אגורה שחוקה בשביל להיכנס ל"הרפתקאות" כלכליות שכאלה...

קראתי באיזשהו מקום שאם מדובר בשיפוץ מלא (שעל הדרך, יוביל גם להשבחתו של הנכס), כאשר המקרה שלנו עונה על ההגדרה הזאת, למיטב הבנתי, אזי יש צורך ברוב של 100% מהדיירים בבניין ולא ניתן לכפות על דייר שמתנגד לשיפוץ.

האם אכן כך הם פני הדברים? הסכמה גורפת?
אציין שלבניין אין תקנון מוסכם (בניין די ישן, אבל לפחות עם איך שאני רואה את זה במצב לא רע בכלל, בטח בהשוואה לבניינים שאני ראיתי ומכירה ושנבנו הרבה אחריו). אם כך, מה מהתקנון המצוי מחייב אותנו ורלוונטי לנושא זה?

בתודה מראש.
לצפיה ב-'שיפוץ הקיים מול השבחה'
שיפוץ הקיים מול השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 19:30
3
54
שיפוץ רחב ומקיף צריך להגיע לדיון באסיפת בעלי הדירות. האסיפה צריכה לקבל פירוט מלא, של העבודות הנדרשות, מהותן, הצעות מחיר שונות אם כבר יש כאלה, ובעל דירה יכול ואף צריך לשאול ולדרוש ולברר פרטים והבהרות.
אם לאחר שהוצג הנושא לפרטיו, תהיה הצבעה ויהיה רוב - אפילו רק רוב רגיל באסיפה - די בכך כדי לחייב את כל בעלי הדירות, גם אם השיפוץ יקר.
זה נכון שאם יש רכיבים שחורגים משיפוץ הקיים, והם בגדר השבחה לא הכרחית, כלומר תוספות לקיים, אז רכיבים אלה דורשים הסכמה של 100% מבעלי הדירות. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המהירה.'
תודה רבה על התגובה המהירה.
12/08/2018 | 20:11
2
37
מה זה אומר "רוב רגיל"? בבניין 12 דירות.

האם ישנם מקרים בהם בכל זאת לא ניתן לכפות זאת על דייר שמתנגד ?

ומה כוונתך ב'רכיבים שחורגים משיפוץ הקיים'? מה למשל? רצון מצידם להביא את הבניין למצב אחר ממה שהוא היה כשהוקם? הוספת שיש לקירות החיצוניים תוך כדי הטיוח מחדש, לדוגמא?

אשמח אם תוכל להפנות אותי לסעיף הרלוונטי בתקנון המצוי שמדבר על החלטות לגבי שיפוצים ואחוזי ההצבעות באסיפת דיירים. האם יש משמעות לתקנון, או שישנו חוק אחר שקובע לגבי אחוז ההצבעה במקרים של שיפוץ ?
לצפיה ב-'הצבעה'
הצבעה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 08:04
1
40
רוב רגיל באסיפה זה גם רוב על חודו של קול מבין הנוכחים באסיפה בעצמם או באמצעות יפוי כוח. אם בזימון לאסיפה יש גם הודעה על אסיפה נדחית יתכן שרוב רגיל באסיפה יהיה גם מיעוט קטן מכלל בעלי הדירות ולכן כה חשוב להתייצב ולהיות נוכח. מי שלא בא בעצם מצביע בהעדרותו. אין כל נחיתות לאסיפה נדחית על פני אסיפה רגילה. 
לגבי שיפוץ הסעיף בחוק שחל על שיפוץ הינו הסעיף הרגיל של תחזוקת הרכוש המשותף. שיפוץ הקיים הוא כמו הוצאה רגילה של דמי ועד. הוא לא אירוע מיוחד. 
לצפיה ב-''
13/08/2018 | 21:20
22
"אסיפה נדחית" מתקיימת במידה ובאסיפה הכללית המקורית לא היה מניין חוקי, נכון? כלומר, לא מחליטים ומצביעים בכלל אלא מיד קובעים מועד חדש?

מהו מניין חוקי? (לא לצורך הצבעה אלא לצורך קיום אסיפת דיירים בכלל)
האם במועד החדש שייקבע תהיה האסיפה חוקית בכל מספר משתתפים?

והאם כל מי שלא מגיע לכל ישיבה שלא תהיה הופך אוטומטית ונחשב כאילו הוא הצביע בעד? החוק אומר זאת כך במפורש?

כן, שיפוץ הקיים הוא כמו הוצאה רגילה, רק שלצערי אם יהיה משהו רציני, הכסף יילקח בנפרד מקופת הועד, כמובן, בסכומים גבוהים במיוחד, כך שעבורי - מדובר באירוע הכי מיוחד וחריג שיכול להיות.
לצפיה ב-'אורית עבור השיפוץ בדירה שלך'
אורית עבור השיפוץ בדירה שלך
15/08/2018 | 18:50
27
שיש שם שוכרים פנסיונרים את צריכה לשלם את מלא הסכום ולא הדיירים ששוכרים ממך, הנכס הוא שלך ובעל הנכס משלם ולא בדיירים שלו,  לידיעתך
לצפיה ב-'השכרת מחסן פרטי בבניין משותף'
השכרת מחסן פרטי בבניין משותף
12/08/2018 | 08:07
1
65
שלום, 
אחד הדיירים בבניין פירסם כי הוא מעוניין להשכיר את המחסן הפרטי שלו. במידה והמחסן יושכר לגורם שאינו מתגורר בבניין, האם נדרשת הסכמה של ועד בית להכנסת שוכר חיצוני? מה חובותיו/זכיותיו של שוכר חיצוני? 
לצפיה ב-'השכרת מחסן'
השכרת מחסן
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 15:24
57
ועד בית מטפל ברכוש משותף ולא ברכוש פרטי. אין לועד בית שום סמכות להתערב בהשכרה פרטית של דירה או מחסן.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו