לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
44394,439 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'השכן התקין מזגן'
השכן התקין מזגן
20/05/2018 | 21:48
3
81
השכן התקין מזגן מיני מרכזי מעל חלון חדר השינה שלי ומעל המרפסת שלי מה שגורם לרעש ומים בכל שעות היממה. מותר לו? מה אני יכול לעשות?
תודה
לצפיה ב-'מזגן'
מזגן
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 07:54
2
51
בבית בו יש מיקום המיועד למנועי המזגנים, אין להתקין במקומות אחרים. לעומת זאת רבים הבתים שמנועי מזגנים "מקשטים" אותם בלי סדר. אבל גם בבתים כאלה אסור להתקין מנוע מזגן אשר גורם למטרד רעש לשכן. צריך לדרוש הזזתו.  
לצפיה ב-'מזגנים '
מזגנים
23/05/2018 | 22:21
1
36
שלום ע"ד שחל
האם צריכה להתקבל על פינוי המזגנים מהקירות החיצוניים החלטה באסיפה של רוב הדיירים, או שזה מעוגן בחוק או בתקנון המצוי.
תודה, מושון
לצפיה ב-'מזגן'
מזגן
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2018 | 10:12
33
אם לא בעל דירה נוקט בהליך באופן פרטי, ורוצים שהוועד ינקוט בהליך, אז מן הראוי לקבל אישור ברוב רגיל מהאסיפה הכללית או לכל הפחות לדווח על כך.
לצפיה ב-'בריכה רצינית במרפסת גג'
בריכה רצינית במרפסת גג
19/05/2018 | 08:06
8
88
שכן בנה בריכה במרפסת (קומה אחרונה, יש לו מרפסת ענקית, הערכה כ 70 מטר)
לא מתנפחת, לא כזו שמפרקים בסוף העונה ומאפסנים, לא גקוזי, אלא ממש בריכה 5X4 בערך, עומק לדעתי לפחות 0.80 עם חיפוי עץ מסביבה.
משהו מגניב, לחצר, לא למרפסת גג.

אני ידוע שזה מעבר ליכולת הנשיאה המתוכננת (והמבוצעת) של המרפסת.

למי פונים? מתלוננים? מה עושים כדי שיפרק? (אגב, מדובר בשוכרים ולא בבעל הנכס)
האם ישנה אחריות אישית לועד?
תודה וחג שמח

לצפיה ב-'בריכה פרטית בבית משותף'
בריכה פרטית בבית משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2018 | 10:40
1
65
זה מגניב לשכן מלמעלה, אבל פחות לשכנים מלמטה...אני ממליץ לועד הבית להוציא מכתב דרישה לבעל הדירה ולשוכרים גם יחד שמבהיר את הסיכון ודורש להעביר מיד אישור מבעל מקצוע לכך שנבדקו ואושר בענין כל שנדרש כולל מבחינת בטיחות, רישוי, היתרים, ביטוח.
היה ולא תשקלו לנקוט בהליך משפטי וכל ההוצאות יהיו עליהם.   
לצפיה ב-'תודה, אז אני מבין'
תודה, אז אני מבין
20/05/2018 | 20:31
47
שזה ייהרג ובל יעבור.
ושאין מצב שיקבל את כל האישורים הנדרשים.
תודה, אעביר מסר לועד.

האם ישנה אחריות אישית לועד?
לאחרונה הוחל ביטוח שכזה לחברי הועד, כנגד תביעות אישיות.
לצפיה ב-'הכי פשוט זה להפנות תלונה למחלקת הבינוי בעיריה. בד"כ מטפלים '
הכי פשוט זה להפנות תלונה למחלקת הבינוי בעיריה. בד"כ מטפלים
21/05/2018 | 21:52
5
38
במקרים כאלו במהירות. זה יחסוך לכם מכתבים מיותרים והוצאות עו"ד ומשפט.
כל אחד מהדיירים יכול לפנות בלי קשר אם הוא בועד הבית או לא.
לצפיה ב-'אחריות אישית של חברי ועד'
אחריות אישית של חברי ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 07:55
4
41
טוב מאוד שעשיתם הרחבה של הביטוח כדי שתכלול גם כיסוי נגד תביעות אישיות נגד הוועד. כאשר ועד פועל באופן סביר אין לו צורך לחשוש מתביעות אישיות.
לצפיה ב-'תודה ושאלת המשך'
תודה ושאלת המשך
23/05/2018 | 08:17
3
37
הועד פועל באופן סביר, השכנים לא...

הועד אמש התפטר, כולו. אין מתנדבים (יש חברת ניהול מעפאנה, אבל לפחות זה קיים)
למי פונים, לתרבות הדיור? ישר למפקח שימנה ועד בשכר?

האם אפשר להניח את המפתחות וללכת?
כמו לסגור חשבון, לבטל קווים/הו"ק (חברי הועד רוצים להסיר מעצמם את התפקיד והרישומים
האמת שזה נראה לי פעולה אגרסיבית, אבל אני יכול להבין את הועד.
ללא איום בפעולה חד-צדדית,  העסק ימשיך להיות רשום על הועד וזה לא יזיז את הדיירים

אשמח לדעת כיצד נכון להעביר את "השרביט" מבלי להזיק אך גם מבלי להתקע איתו.
תודה
לצפיה ב-'לא ברור לי למה יש ועד אם יש חברת ניהול. הלא לחברת ניהול'
לא ברור לי למה יש ועד אם יש חברת ניהול. הלא לחברת ניהול
23/05/2018 | 17:06
2
25
משלמים כדי שתטפל בכל מה שקשור לבניין, כדי שלא יהיה צורך בועד מתנדב.
מי מינה את חברת הניהול? מי משלם לה? מה החוזה איתה? בדקתם אם אפשר להחליף את חברת הניהול באחת טובה יותר?
שנית, למיטב ידיעתי הועד לא נושא באחריות אישית למה שעושים שכנים בשטח דירתם הפרטי.
אם אתם חברים באגודה לתרבות הדיור אתם בהחלט יכולים לפנות אליהם בבקשת עזרה. הם מוציאים מכתב של עורך דין לשכן הסורר והם ייעצו לכם למי לפנות.
אני חושרת ואומרת שכדאי לפנות לעיריה, רצוי בכתב ורשום. בריכה בנויה על הגג טעונה אישור בניה והעיריה תטפל בזה אחרת, אם יקרה אסון זה יחול על ראשה בעיקר אם תוכיחו שיידעתם אותם והם לא פעלו בעניין. במקומכם לא הייתי מחכה שניה נוספת.
לצפיה ב-'ומי משלם לחברת הניהול?'
ומי משלם לחברת הניהול?
23/05/2018 | 20:24
1
26
חברת ניהול זו בפרקטיקה, הם מנקים, מתחזקים, ומנהלים את השוטף הבניין.

הועד ממנה ומשלם לחברת הניהול ומפקח עליה
הועד מחזיק בחשבון הבנק (חס וחלילה חברת הניהול)
הועד חייב בתשלומי החובה, חשמל, מעליות (ולא חברת הניהול, אלא אם אתן להם הרשאה או צקים. במקרה שלנו עשינו הו"ק.)
חברת ניהול מקלה על עבודת הועד והיא אינה במקומה בכלל.
חייבים ועד בית, בטח בבניין עם 50 דירות

לעניין הביטוח
תאמיני לי ששכן ירצה לתבוע את הועד, הוא גם ירשום את שמות החברים בועד בנוסף.

היום הסתבר לי לפי התכניות, שהמרפסת שבה נבנתה הבריכה היא בכלל שטח משותף, מה שמפשט או מסבך את כל נושא בניית הבריכה והשימוש במרפסת שבגג.
לצפיה ב-'חברת ניהול מול ועד'
חברת ניהול מול ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2018 | 10:21
23
גם בבית בו יש חברת ניהול, מומלץ לשמר ועד בית מתנדב. למעשה תפקיד ועד הבית משתנה והופך מתפקיד של מתחזק הרכוש המשותף, לתפקיד של מפקח על המתחזק/חב' הניהול. זה לכאורה קל יותר ופחות מעמסה. לא תמיד. אני לא ממליץ להשאיר בית לניהול בלעדי של חברה חיצונית.
לצפיה ב-'גז לבישול'
גז לבישול
17/05/2018 | 11:34
8
61
במתחם בו אנו גרים, בעלי הדירות צורכים גז , המסופק ע"י חברה מסויימת, במשותף. מה באפשרותינו לעשות אם איננו מרוצים מהשרות שניתן ע"י החברה?
האם במקרה כזה ניתן לצרוך גז שיסופק לדירה בודדת, בזמן ששאר הדירות ממשיכות לצרוך במשותף?
לצפיה ב-'החלפת ספק גז'
החלפת ספק גז
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2018 | 12:08
6
45
בבית משותף לא יכולה כל דירה להיות מחוברת לחברת גז כראות עיניה כאילו היה זה חיבור לכבלים או ליס. קיים חוק ברור כיצד מחליפים ספק גז מרכזי, וזאת עושים או :
(1)   הסכמה בכתב של יותר ממחצית מבעלי הדירות;
(2)   החלטת אסיפה שהתקבלה ברוב של בעלי הדירות שנכחו באסיפה, ובלבד שהתקיימו הוראות סעיף זה.
לצפיה ב-'תודה ושאלה'
תודה ושאלה
17/05/2018 | 12:26
5
37
תודה רבה על התשובה המהירה והמפורטת. ברשותך, הבהרה נוספת: חברת הגז מנצלת את שציינת וכן את אדישות בעלי הדירות והפילוג בינהם והתנהגותה, בלשון המעטה, לא הגונה. האם אנו באמת "לכודים". להתנתק ולעבור לשימוש בחשמל מותר לנו? 
לצפיה ב-'התנתקות מגז'
התנתקות מגז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2018 | 14:42
4
32
כל בעל דירה רשאי להתנתק ממערכת הגז המרכזית לבישול ולעבור לחשמל. זה החלטה של בעל דירה, העדפה.  
לצפיה ב-'ותוספת חשובה לא פחות'
ותוספת חשובה לא פחות
19/05/2018 | 07:58
3
34
בעל הדירה ימשיך לשלם את התשלום בקבוע לחברת הגז.
הוא יכול לסשל על חשמל, אנרגיה קינטית/ גרעינית

זה שהתנתק מלקבל גז, לא מוריד ממנו את התשלום הקבוע
לצפיה ב-'התשובה בדוקה?'
התשובה בדוקה?
20/05/2018 | 09:58
2
24
קשה להאמין. בימים האחרונים התבררו לי הרבה דברים מזעזעים בנושא, אך זהו שיא השיאים. כשעוברים לשימוש בחשמל לא מבטלים את הוראת הקבע לחברת הגז?
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2018 | 10:32
25
התשובה שקיבלת לא נכונה! אסביר: בהבדל מהתנתקות ממערכת החימום המרכזית בבית (אם יש כזו, ובבתים ישנים רבים יש מערכת חימום מרכזית למים חמים או חימום ביתי, על סולר) אז אכן למרות ההתנתקות ממשיכים לשלם חלק מסויים מהתשלום השוטף. אבל לא כך הדבר לגבי מערכת הגז הביתי. מי שבוחר לא להיות מחובר לגז ביתי לא ממשיך לשלם עבור הגז.  
לצפיה ב-'מה שהבנתי'
מה שהבנתי
20/05/2018 | 20:29
21
שאם כיום דירה שכבר מחוברת לצובר המרכזי והותקן שעון, באין צריכה משולם התשלום הקבוע.
מי שמלכתחילה לא חובר, אינו משלם כלום...

ואולי הוטעיתי ע"י נציג הגז.
יכו להבין למה אמר מה שאמר.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/05/2018 | 09:27
12
תודה רבה עו"ד עפר שחל על ההסברים המפורטים
לצפיה ב-'על האש'
על האש
17/05/2018 | 18:55
7
68
שכן חדש בבניין שהתחיל לעשות על האש בחצר המשותפת ממש בכניסה לבניין, הוא מבעיר שם מנגל, ויושב שעות עם חברים ועושים על האש,
ישר למרפסות של כל מי שפונה לצד הזה של החצר.
בבניין רוב השכנים הם אנשים מבוגרים שכשניסו לפנות אל ליבו בדרכי נועם זכו במקרה הטוב להתעלמות במקרה הפחות נעים לניפנופי ידיים וקללות (זה מאוד קל על אנשים מבוגרים) .
ברור לחלוטין שהוא עושה את זה בכוונה, הוא והמשפחה שלו מסוג האנשים שאנשים נורמטיביים מעדיפים לא להתעסק איתם.
השאלה אם באמת אין מה לעשות נגד זה ?
רק להבהיר שהוא עושה את זה בוודאות בכוונה, הכל התחיל אחרי שהוא רב עם הוועד ועוד כמה שכנות שלא הסכימו לקבל את ההתנהגות שלו,אז הוא התחיל בלשבת בכניסה לבניין לילות שלמים עם חברים והרעיש, כשזה התקבל באדישות מצד השכנים שהבינו עם מי הם מתעסקים זה עבר למדורות ומנגל.
ברור שהפתרון היחיד איתו זה שמישהו שנראה מאיים יבוא "לדבר" איתו אבל כרגע  זה לא יקרה. שוב אצין שכשמבקשים ממנו יפה ומנסים להתיידד איתו הוא פשוט מתעלם.

לצפיה ב-'על האש'
על האש
17/05/2018 | 22:24
50
לדעתי במקרה כזה, אם כל הדיירים מאוחדים נגדו, זה לשלוח לו מכתב מעו"ד ולהגיש תביעה למפקח/ת על המקרקעין בגין מטרד, אני בטוח שעו"ד שחל יוכל להוסיף באיזה עוד סעיפים ניתן להאשים אותו.
בברכה, חיימיקו
לצפיה ב-'עניין לתקנון הבניין'
עניין לתקנון הבניין
18/05/2018 | 13:55
5
43
אני רק אומר שלפי מיטב ידיעתי ואני לא עו"ד.
לא יודע היכן אתה גר.
אני יודע שעיריית ת"א לא מתערבת בעניינים כאלה.
מנגל- זה עניין לתקנון של הוועד בית.
איך שלא יהיה, אין מדובר ב"הטרדה" וזה לא פלילי.
לצפיה ב-'מנגל'
מנגל
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2018 | 14:40
4
55
אין איסור בחוק על עשיית מנגל בבית משותף, לא בחצר ולא במרפסת. בהחלט ניתן לקבוע בכל בית נהלים ברורים בענין בהחלטת אסיפת בעלי דירות או בתקנון. חוץ מזה גם ללא החלטה של אסיפה או תקנון, הרי שמנגל בתדירות גבוהה או במיקום שמפריע יכול בהחלט להוות מטרד ריח ועשן. מטרדי ריח ועשן כמו מטרדי רעש אסורים בבית משותף וכל השאלה היא האם במקרה מסויים זה מגיע לדרגת מטרד.    
לצפיה ב-'יתכן מאוד שזה מטרד'
יתכן מאוד שזה מטרד
18/05/2018 | 16:05
1
36
אם להודות על האמת, גם אני באופן אישי לעתים די סובל ממנגלים של השכנים ובכלל זה גם מבניינים סמוכים. אבל אני מקבל את זה כגזירת גורל.
יתכן שזה מטרד ויתכן שלא.. אני באמת לא יודע.
זה רק שקיים בלבול מושגים בין מטרד לבין הטרדה, וזה מפריע לי.
הטרדה, זו עבירה פלילית וזה עניין אחר.

לצפיה ב-'מטרד'
מטרד
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2018 | 16:18
38
אתה חוזר כל הזמן על האבחנה בין הטרדה לבין מטרד. זה לא צריך להטריד אותך.... האבחנה מאוד ברורה: מטרד זו שפה נזיקית - זו עוולה. מטרד אגב יכול להגיע לדרגה פלילית. יש בחוק סמכות להתלונן למשטרה בגין מטרדים שונים. יש מטרדים שיכולים להפוך גם למעשה פלילי, זדוני והמדינה תטפל אז במקרה.
הטרדה - זו שפה פלילית. לרוב אנו בתחום הבתים המשותפים מדברים על מטרד אבל יש גם הרבה מקרים בהם נדבר על הטרדה בהקשר ליחסי שכנים. חוק הטרדה מאיימת למשל הוא חוק שלצערי שכיח מאוד בתחום הבתים המשותפים ויחסי שכנים.     
לצפיה ב-'אוקי, '
אוקי,
18/05/2018 | 18:25
1
27

בהנחה שיש מטרד עשן, מה אפשר לעשות? משטרה תעזור?

לצפיה ב-'מטרד'
מטרד
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2018 | 19:31
34
משטרה לרוב לא יעילה בענין זה, אם כי שמעתי כבר על מקרים בהם שוטר קהילתי שמעורב ואסרטיבי פותר גם עניינים כאלה. מה שצריך לעשות זאת זה או לערב את הוועד. או לכנס אסיפה ולקבוע נהלים ואיסורים. אפשר ללכת בכיוון משפטי יותר, מכתב של עורך דין למשל. ואם אין מנוס אז גם תביעה בבית משפט השלום.
לצפיה ב-'התקנת מצלמות ע״י דייר בלובי קומתי '
התקנת מצלמות ע״י דייר בלובי קומתי
16/05/2018 | 09:41
2
107
עו״ד שחל בוקר טוב, אודה לעזרתך-    

אנו גרים בבניין משותף רב קומות. 
אחד הדיירים בבניין נעל ארונות בלובי הקומתי ומשתמש בהם לצרכיו הפרטיים . כמו כן התקין מצלמות בלובי הקומתי , מול המעליות.   התקנת המצלמות והשימוש ברכוש המשותף מפריעה לדייר אחר בקומה . הדייר הפגוע פנה לדייר מס פעמים ללא הצלחה, גם מכתב של הועד לפתיחת הארונות והסרת המצלמות לא העלתה דבר. לאחר פנייה מחברת הניהול באמצעות מכתב עו״ד פונו הארונות אך נותרו נעולים - המפתח ברשות הדייר שהתקין אותם. את המצלמות לא מוכן הדייר להסיר מפאת ביטחון .   המצלמות מפריעות לדייר אחר בקומה - הנל מלין על פגיעה בפרטיות ובצנעת הפרט ועל כן מעוניין לתבוע את הדייר - על חשבון ועד הבית . שאלתי הינה - האם הדייר יכול לחייב את ועד הבית לשלם בגין  הוצאות עו״ד ותביעה מסוג זה או שעליו לתבוע עצמאית את הדייר השני?  
האם מדובר בסכסוך בין שכנים או שבגלל        שמדובר בשטחים משותפים על ועד הבית לטפל בכך ולשאת בעלויות באשר יהיו ?
אודה לעזרתך
תודב רבה  

לצפיה ב-'מצלמות אבטחה'
מצלמות אבטחה
16/05/2018 | 15:42
67
שלום מירב
מנסיוני רב השנים כיו"ר וועד הבית, אסור לדייר להתקין בעצמו מצלמות בכל השטח המשותף של הבניין, גם הלובי בקומות הוא שטח משותף, על וועד הבית לטפל בעניין. אתם צריכים להגיש תביעה למפקח/ת על המקרקעין לצו עשה.
אני בטוח שעו"ד שחל, יסכים עם מה שכתבתי ויוסיף עוד מהידע שלו.
בהצלחה, מושון
לצפיה ב-'מצלמות'
מצלמות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2018 | 12:14
56
ראשית הצבת ארונות בלובי קומתי או נעילת ארונות משותפים בלובי קומתי אינה מותרת ואינה שימוש רגיל וסביר ברכוש משותף. כדאי לפעול בענין בתקיפות. לגבי מצלמות כאן הנושא יותר מורכב. אין איסור מוחלט וגורף להתקין מצלמות בבית משותף ויש כיום הרבה בתים שיש בהם מצלמות או שהותקנו בהחלטה של כולם והן רכוש משותף ויש גם מצלמות פרטיות להגנה על הרכוש. אבל לא ניתן להציב מצלמה בכל מקום והמיקום כפוף לצורך חיוני ולמידת הפגיעה בפרטיות השכנים האחרים.   לגבי השאלה האחרונה מציע שתעלו הנושא באסיפת דיירים. אם תתקבל החלטה להסמיך את הועד לנקוט בהליך בענין אז בסדר אבל זה חורג מסמכות הוועד.
לצפיה ב-'שכנה בעייתית בבניין'
שכנה בעייתית בבניין
14/05/2018 | 20:22
5
473
שלום עו"ד שחל
יש לנו בבניין שכנה שמטנפת את הרכוש המשותף פותחת את מיכלי פחי האשפה להאכלת חתולים פותחה את דלתות חדר האשפה לכניסת חתולים, פותחת את דלתות הלובי בכל שעות היממה גם בשעות הקטנות של הלילה, משליכה לכלוך ואוכל לחתולים ממרפסת ביתה תופסת את מעלית הבניין לצרכיה בלבד, מלכלכת את עמודי הבניין עם ידייה המלוכלות מהאכלת החתולים. רבה עם כל הדיירים בבניין עם צעקות וקללות והשלכת נעליים, בתלונה שהוגשה נגדה במשטרה, שוטר המליץ  לשלוח אותה לבדיקה פסיכיאטרית, האם ניתן לבצע נגדה בדיקה כזו ואיך. ומה ניתן לעשות הלאה עם דיירת כזו.
תודה, שאול
לצפיה ב-'שכנה בעייתית'
שכנה בעייתית
14/05/2018 | 21:51
124
ברצוני להוסיף עוד משהו ששכחתי, אם מישהו עונה לה בויכוח איתה, היא הולכת להגיש נגדו תלונה למשטרה על הטרדה, זאת ועוד, היא הגישה גם מספר תביעות לבית המשפט נגד דיירים על הטרדה מאיימת.
לצפיה ב-'מטרדים'
מטרדים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2018 | 11:41
134
נוכח חומרת הדברים כפי שהם מתוארים על ידך, הפתרון היחיד שלכם הוא לערב עו"ד מומחה בתחום. יש מה לעשות גם במקרה בעייתי כזה.
לצפיה ב-'זה נשמע כמו מקרה לפסיכיאטר המחוזי'
זה נשמע כמו מקרה לפסיכיאטר המחוזי
16/05/2018 | 12:47
98
וזה מה שהשוטר היה צריך לעשות.

שים לב למטה- כאשר מדובר במישהו שאינו מוכר למע' בריאות הנפש , שוטר שכונתי נחשב לאחד הגורמים המקצועיים שיכול לפנות.
לצפיה ב-'לא עבירה פלילית - '
לא עבירה פלילית -
17/05/2018 | 11:09
1
61
אם לדעתך השכנה הבעייתית מבצעת עבירה פלילית מכל סוג, עליך לפנות לשוטר קהילתי ולבקש את טיפולו או להתלונן בתחנת המשטרה הקרובה. כדאי גם להיעזר בראיות מכל סוג / עדים.
אם לדעתך אין בהתנהגותה שום עבירה פלילית מכל סוג, אלא רק עניין של התנהגות בלתי נאותה ללא הטרדה, הכתובת איננה שוטר קהילתי.

מכל מקום- בשום אופן אל תתעמת איתה ישירות, ואל תטריד אותה בכתב ולא בעל פה ולא בשום אופן אחר. להטריד את השכנה, זו עבירה פלילית של ממש.

יש להבדיל באופן ברור בין "מטרד" לבין "הטרדה".
אין האחד דומה לשני.
הטרדה, זו עבירה פלילית.
מטרד, הפרעה לא מכוונת, שאיננה עבירה פלילית ( בדר"כ ).
לצפיה ב-'מטרד מול הטרדה'
מטרד מול הטרדה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/05/2018 | 06:46
33
אתה חוזר כל הזמן על האבחנה בין הטרדה לבין מטרד. זה לא צריך להטריד אותך.... האבחנה ברורה: מטרד זו שפה נזיקית - זו עוולה. מטרד אגב יכול להגיע גם לדרגה פלילית. יש בחוק סמכות להתלונן במשטרה בגין מטרדים שונים. יש מטרדים שיכולים להפוך גם למעשה פלילי, והמדינה תטפל אז במקרה.
הטרדה - זו שפה פלילית. לרוב אנו בתחום הבתים המשותפים מדברים על מטרד אבל יש גם הרבה מקרים בהם נדבר על הטרדה בהקשר ליחסי שכנים. חוק הטרדה מאיימת למשל הוא חוק שלצערי שכיח מאוד בתחום הבתים המשותפים ויחסי שכנים. מבחינת הליכים, ניתן עקרונית להגיש הליכים אזרחיים (כספיים או צוי מניעה) גם בענייני "הטרדה" (למשל הטרדה מינית, או הטרדה בהקשר לחוק הגנת הפרטיות), למרות שיכול להיות להם גם נופך פלילי, וגם בענייני "מטרדים", כשהם חמורים ומגיעים לדרגה כזו, שהמשטרה תמצא למקום לנכון לטפל בהם.  

לצפיה ב-'העברת תביעה לעיר אחרת'
העברת תביעה לעיר אחרת
15/05/2018 | 15:37
1
43
שלום עו"ד שחל
נציגות וועד הבית הגישה תביעה באמצע חודש אפריל, אצל המפקח/ת בתל-אביב, נגד דייר בבניין ולאחר המתנה של חודש לתשובה בכתב, שלא התקבלה, התקשרנו ללשכת המפקחת וקיבלנו תשובה בטלפון שהתביעה תתקיים רק בספטמבר, אבל הבעיה היא שנאמר לנו שהתביעה תתקיים בעיר נתניה, האם יתכן דבר כזה שאנו גרים בתל-אביב ונצטרך לנסוע לנתניה לצורך הדיון בתביעה.
בתודה, דני
לצפיה ב-'מפקח על המקרקעין '
מפקח על המקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2018 | 18:19
28
אכן בחודש האחרון מועברים תיקים מתל אביב לנתניה בגלל עומס גדול בתל אביב. אין מה לעשות נגד זה!
לצפיה ב-'שיפוץ דלת כניסה אחורית לבניין לחשמלית'
שיפוץ דלת כניסה אחורית לבניין לחשמלית
15/05/2018 | 13:19
1
38
היי,

עלתה הבקשה לשדרוג דלת הכניסה האחורית לבניין מדלת רגילה עם קודן לדלת חשמלית שתיפתח אוטומטית בעת לחיצת כפתור או קוד לטובת דיירת נכה ולעגלות ילדים.

מהו הרוב הנדרש לאישור שדרוג מסוג זה? האם רוב רגיל מספיק או שיש צורך ברוב מיוחד?
תודה
לצפיה ב-'שדרוג או החלפה'
שדרוג או החלפה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2018 | 18:17
60
לשדרוג נדרש רוב מוחלט כלומר כל בעלי הדירות ללא יוצא מהכלל! לשיפוץ או החלפה נדרש רוב רגיל באסיפה ולפעמים גם זה לא, אם מדובר בשיפוץ הכרחי.
לצפיה ב-'בטיחות אש'
בטיחות אש
14/05/2018 | 14:49
1
36
שלום, 
האם בניין 6 קומות, בן 30 שנה 
חייב לעשות בדיקת ביטוחות אש?
ואם כן, למי פונים בנושא?
פניתי לכיבוי אש מספר רב של פעמים ואף אחד לא טורח לענות שם
לצפיה ב-'כיבוי אש'
כיבוי אש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2018 | 11:47
28
אקדים ואומר שאיני יודע אם חייב. הדגשת את המלה חייב. אבל גם אם החוק לא מחייב אני הייתי כועד בית עושה זאת, כי הארוע הכי נורא בבית הוא אש. ניתן לברר יותר למשל מול הרשות המקומית באגף המתאים או מול סוכן הביטוח או חברת הביטוח של הרכוש המשותף. תוכל לנסות גם בטלפון 072-2222150 שזה מוקד לדייר בפורום אחר אותו אני מנהל בתחום זה. אבל גם אם לא חייב אז צריך. אני אל רוצה להתחיל להזכיר מקרים שקרו, אבל בכל בית חייב להיות מטפים, גלאים, מעברים פנויים, וציוד בסיסי לכל הפחות.
לצפיה ב-'זיפות הגג'
זיפות הגג
15/05/2018 | 10:54
1
36
שלום,

מי אמור לשלם על זיפות הגג?
בעלי הבתים או השוכרים?
לצפיה ב-'חובות שוכר '
חובות שוכר
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2018 | 11:37
33
לא קל לענות על שאלה כזו, כללית. יש משכירים שבהסכם השכירות מטילים כל תשלום מכל סוג, על השוכר, ולא רק דמי ועד שוטפים. יש מקרים אחרים שבהם מזפתים גג מתוך כספי הקופה המשותפת בלי בכלל לגבות בנפרד ואז ממילא זה מכוסה מדמי הועד הרגילים אשר השוכר משלם. 
לצפיה ב-'הרחבת גינה ציבורית'
הרחבת גינה ציבורית
13/05/2018 | 19:06
1
32
שלום
לפני כ-3 שנים רכשתי דירה בסמוך לגינה ציבורית, אך אזור המתקנים לילדים נמצא בקצה הגינה רחוק מהבניין. כעת רוצים להוסיף מתקנים נוספים בגינה גם באזור הסמוך לבניין שלי, מה שאומר שאצטרך לסבול מרעש ופגיעה באיכות החיים. האם זה חוקי? האם ניתן לעצור זאת או לתבוע עקב כך?
לצפיה ב-'מטרד רעש'
מטרד רעש
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 23:48
26
לא בטוח. כדאי לנסות ולבקש אבל עצם העובדה שרכשת דירה ליד גינה ציבורית היא ראיה לכך שהיית צריך לקחת בחשבון את הרעש ואת המתקנים וכו'.
לצפיה ב-'דירה בבית משותף מושכרת לקבלן ששיכן בה 10 עובדים זרים'
דירה בבית משותף מושכרת לקבלן ששיכן בה 10 עובדים זרים
12/05/2018 | 23:44
3
59
בבית משותף דירה אחת הושכרה לאחרונה לקבלן ששיכן בה 10 עובדים זרים, ולמעשה הדירה משמשת מלונית לעובדים זרים.

כיצד על ועד הבית לפעול כדי לטפל בנושא זה?
תודה
לצפיה ב-'השכרה לא חוקית'
השכרה לא חוקית
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 12:16
2
58
הכי נכון לפנות לפיקוח עירוני
לצפיה ב-'השכרה לעובדים זרים'
השכרה לעובדים זרים
13/05/2018 | 18:19
1
52
מנסיון שיש לי בדירה בתחנה המרכזית, ישנים בעלי דירות בבניין שחילקו את דירתם לכמה דירות לא חוקיות וגרים שם הרבה עובדים זרים ביחד, העירייה נקראה לא פעם להגיע ולבדוק את מה שקורה בדירות, הם הגיעו אבל לא עשו דבר.
לדעתי, זה רק לתבוע את בעל הדירה ע"י הוועד או כל שאר הדיירים אצל המפקח/ת על מטרד והפרעה ליחיד או לרבים.
חיימון
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 23:46
33
זה נכון ובכל זאת חייבים להתחיל בפיקוח עירוני
לצפיה ב-'בקומה מתחתי עברו לגור שכנים חדשים'
בקומה מתחתי עברו לגור שכנים חדשים
11/05/2018 | 22:17
5
87
הם עושים לנו את המוות, כל עלה שנופל מהמרפסת שלי למרפסת שלהם זוכה לדפיקות בדלת, הערב ניקיתי את המרפסת שלי עם מים ואת הזכוכיות מסביב בטח נפלו להם כמה טיפות מים ומיד צעקות בשמי מהמרפסת שלהם אלי, לא עניתי אז עלו הביתה ודפקו לי בדלת, לא פתחתי, השכן מתחתי הוא שכן חדש ונראה לי  השכן חולה נקיון בבית שלו ולי אסור לנקות בבית שלי היתכן? מה עושים עם שכן שכזה אנחנו גרים בדירה 35 שנים עם שקט סביבתי ופתאום הם הגיעו ועושים מהומות.

איך נפטרים מהבעיה הזאת הרי לא אפסיק לנקות את המרפסת שלי ולא מייבש את הצמחים מכיוון שכל עלה שנופל להם מפריע.

אשמח לתובנות.
לצפיה ב-'מטרד'
מטרד
12/05/2018 | 08:46
2
61
שלום מירקי
כפי שאני רואה את הדברים, ניתן לפנות למפקח/ת על בתים משותפים בתביעה על מטרד מצד השכנים, לבטח עו"ד שחל, יוסיף בתשובתו פרטים נוספים, על מה עוד ניתן לתבוע את הדיירים החדשים. גם אם באים הרבה פעמים לפתח הבית ודופקים בדלת, זה גם מטרד וניתן לפנות בתלונה נגדם למשטרה.
מקווה שבסופו של דבר הכל יפתר בדרכי שלום.
לצפיה ב-'מטרדים'
מטרדים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/05/2018 | 09:43
1
56
מסכים.
בספר שלי "המדריך השלם לבית המשותף" התייחסתי באופן מיוחד למטרדים בבתים משותפים, תופעה מאוד שכיחה ומאוד כואבת. בספר הצעתי את "תורת השלבים" כלומר ללכת תמיד בהדרגה מהקל לכבד. התגובה למטרד מתחילה בדרכי שלום, בפנייה אישית מנומסת, אח"כ נסיון לערב את ועד הבית, אחכ אם זה לא עוזר אולי לערב עו"ד ומכתבים ולבסוף בלית ברירה הליך משפטי.
לצפיה ב-'תודה לכם.'
תודה לכם.
12/05/2018 | 14:31
11
לצפיה ב-'שוטר קהילתי'
שוטר קהילתי
13/05/2018 | 13:10
1
42
הטרדה ומטרד, שני דברים שונים.
הטרדה, זו עבירה פלילית.
אסור לאף אחד להטריד.
לצפיה ב-'השכנים לא נותנים לנו מנוח, על כל עלה שנושר'
השכנים לא נותנים לנו מנוח, על כל עלה שנושר
19/05/2018 | 15:48
19
או טיפת מים הם מיד מתלוננים, לכולם יש צמחים במרפסת שישימו פרגולה למה הם ממשיכים להתלונן בטח יש להם מחלת הנקיון OCD, מה אנחנו אמורים לעשות?

הרי בחורף גם נרטב  להם והסופות גם מכניסות להם עלים וחול למרפסת אז מה אנחנו אמורים לעשות לדעתכם, אשמח לשיתוף בהצעות.
לצפיה ב-'מהי העלות החודשית עם חברת ניהול?'
מהי העלות החודשית עם חברת ניהול?
11/05/2018 | 11:28
2
55
מנהל ועד הבית עוזב את דירתו. בישיבת דיירים לא היה אף אחד שמוכן לקחת את ניהול ועד הבית במקומו (גם תמורת תשלום חודשי מסוים ופטור מתשלום דמי ועד חודשיים). יש בבניין 15 דירות. 
הוא בדק מול נציגת תרבות הדיור מה צריכה להיות העלות החודשית לדירה אם את ענייני הועד תנהל חברת ניהול. התשובה שהוא קיבל 300 ש"ח + 80 ש"ח דמי הועד שכעת משלמים.
המחיר הזה נראה מוגזם/מופקע, כאשר רוב התשלום החודשי מיועד לניקיון, תשלומי חשמל, גננות והוצאות שנתיות חד פעמיות (תרבות הדיור, ביטוח לאומי למנקה וכו').
שאלתי, לאלה שבבניינם יש ניהול על ידי חברה חיצונית, היא מהי העלות החודשית הריאלית. 
לצפיה ב-'מעבר לחברת ניהול'
מעבר לחברת ניהול
( לעמוד שלי בתפוז )
12/05/2018 | 09:15
55
בבתים משותפים קטנים - עד 20 דירות - אכן העברת הניהול מועד מתנדב למתחזק/חברת ניהול הוא גם מייקר וגם מאכזב לרוב, כי למרות שהתשלום החודשי יעלה בממוצע של 30-50% מבעבר, ספק אם תהיה שביעות רצון. פשוט גם למתחזק אין יכולת לתת תשומת לב מספקת לבתים קטנים מסוג זה. אבל כשאין ברירה אין ברירה. לפני שתיקחו מתחזק או חברת ניהול חשוב ביותר לבדוק את עבודתם מול ועדי בתים סמוכים. גם בהיבט התשלום וגם בהיבט השירות.  
לצפיה ב-'חברת ניקיון ואחזקת מבנים'
חברת ניקיון ואחזקת מבנים
03/06/2018 | 14:31
13
אהלן שלום!
אנו חברת ניקיון ואחזקת מבנים עם ניסיון של שנים בתחום.
מספקים ומעניקים שירות ברמה גבוה מאוד עם מגוון רחב של עבודות ניקיון ותחזוקה.

מוזמן ליצור איתנו קשר ואנו יותר מנשמח לייעץ ולעזור במציאת פתרון
לחיים נקיים ושלווים יותר | 04-3740210
תוכל בסרטון הבא לצפות ולהתרשם מסוגי העבודות אותן אנו מספקים

לצפיה ב-'רטיבות בקיר חיצוני של בניין משותף'
רטיבות בקיר חיצוני של בניין משותף
09/05/2018 | 07:43
5
63
ברצוני לשאול מה קורה במצב של כתמי עובש בקיר, כתוצאה מרטיבות בקיר חיצוני של בניין משותף. תיקון קיר חיצוני שייך לוועד הבית. במידה ואין כסף בקופת הוועד ולבעלי הדירות אין כסף לשלם. האם חלה על המשכיר חובה לתקן את החוץ לבד על חשבונו במידה והשוכר דורש ? או רק לסדר את הבעיות בקיר בתוך הדירה בפנים ? או לומר לשוכר שיכול לצאת במידה וירצה גם ללא הודעה של 60 יום ?
אודה על תשובתכם בהקדם.
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 15:58
46
את הרטיבות בקיר החיצוני חייב לתקן הוועד ואם אין כסף גובים כסף. בעל הדירה המשכיר חייב לטפל בכך מול הוועד. ממילא בלי תיקון חיצוני אין טעם לטפל בקיר הפנימי. אם קירות מגיעים למצב בו לא ניתן לגור בדירה אז שוכר יכול לעשות כל מיני פעולות.
לצפיה ב-'כתמי עובש בקירות'
כתמי עובש בקירות
09/05/2018 | 21:57
3
38
בבנין גרה אוכלוסיה נחשלת והבניין עומד בפני פינוי בינוי
היה מומחה איטום שאמר כי זו בעיית עיבוי פנימי, הנובעת מחוסר איוורור של הדירה, ודחיסת שקיות ניילון על גבי הארונות והצמדת רהיטים לקירות על ידי השוכרים.
מה אמורים לעשות במצב כזה ?
אודה מאד על עזרתך בנידון.
לצפיה ב-'פינוי בינוי'
פינוי בינוי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 09:26
2
26
זה קצת משנה את התמונה שהוצגה בהתחלה. אני בדרך כלל ממליץ, בבניינים שבהם אני מייצג בעלי דירות בתהליך פינוי בינוי או תמ"א 38, לבקש מהיזם או הקבלן לטפל בנושאים אלה. כלומר בית שהתקשר עם יזם/קבלן לצורך פינוי בינוי, נמצא למעשה בהמתנה ויש מקום לפנות לקבלן ולבקש כבר עתה טיפול ולו זמני בבעיות שוטפות. כך כאמור אני עושה בפרוייקטים בהם אני מעורב בתחום זה.
לצפיה ב-'עיבוי פנימי'
עיבוי פנימי
10/05/2018 | 11:10
1
28
ראשית, תודה עו"ד שחל על תשובתך.
* פינוי בינוי יתרחש כנראה בעוד כשנה וחצי עד שנתיים.
* הסיבה היא עיבוי פנימי הנובע מלחות פנימית וחוסר איוורור.
אז למעשה זו לא בעיית הוועד. אי לכך השאלה היא, באם זו אחריות השוכר או המשכיר ? זה לא בלאי טבעי. בדירה היה שיפוץ גדול לפני פחות משנה.
אודה על תגובתך.
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 17:47
28
אני לא יכול לדעת את הסיבה. לטענתך הסיבה היא פנימית - חוסר איוורור - ולא קשורה לקירות חיצוניים. אם זה המצב הרי שאין אחריות לא על ועד הבית ולכאורה גם לא על המשכיר. איני יודע מה זה לחות פנימית. אם השימוש של השוכר בדירה הוא הגורם לתופעה, ואיני יודע כמובן שזה המצב, אז השוכר צריך לבוא כנראה בטענות לעצמו.
לצפיה ב-'ועד בית שעובר דירה'
ועד בית שעובר דירה
09/05/2018 | 18:16
2
55
שלום רב
אני משמש כועד הבית בביניין בו אני גר מזה כ 5 שנים.
בעוד כחודש אני עתיד לעבור דירה למקום אחר.
הודעתי לכל הדיירים האחרים בביניין כי אני עתיד לעבור דירה אך אף אחד לא מעוניין לקחת על  עצמו את תפקיד ועד הבית.
 מה עליי לעשות עם חשבון הבנק של הביניין , מנקה, גנן, מעלית ועוד...
 אני לא מתכוון בשום אופן להמשיך לטפל בעינייני הועד לאחר עזיבתי את הדירה
לצפיה ב-'ועד בית מתפטר'
ועד בית מתפטר
09/05/2018 | 23:38
1
62
שלום יוסי,
אתה יכול למסור לדיירים שמאחר ואף אחד לא רוצה לקחת על עצמו את ניהול וועד הבית, אתה פונה בתביעה למפקח/ת על בתים משותפים למנות חברה חיצונית שתנהל את הבניין. דרך החברה זה יעלה הרבה יותר ממה שמשלמים היום לחודש, אולי אז יתעוררו הדיירים ויקחו על עצמם את ניהול הבניין.
בהצלחה
לצפיה ב-'ועד בית'
ועד בית
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 09:28
51
אהבתי את התשובה !
אפשרות נוספת היא לכנס בדחיפות אסיפת דיירים כדי לבחור ועד חדש. אבל בהחלט הרעיון של הודעה לדיירים על פניה למפקח דבר שיעלה להם בסוף יותר כסף, הוא משכנע.
לצפיה ב-'בידוד תרמי של תקרה רביץ בחלל גג רעפים בבית משותף'
בידוד תרמי של תקרה רביץ בחלל גג רעפים בבית משותף
09/05/2018 | 09:10
1
41

אני מתגורר בבניין ישן מאוד (כ-30 שנים). 6 דיירים סה"כ. אין מעלית והגג הוא רעפים גם ישן מאוד. אני גר בקומה אחרונה וסובל ישירות מנזקי בלאי הגג, תקרת רביץ והבידוד תרמי של תקרה. תקרה בדירה שלי - תקרת רביץ, והבידוד תרמי של התקרה רביץ נמצא בחלל גג רעפים בבית משותף. כל הזמן כניסה לתוך חלל הגג נשארת פתוחה לכניסה ושימוש של כל הדיירים. בתוך חלל הגג עוברים חוטי חשמל וצנרת מים חמים וקרים עבור דודי שמש, שגם הם היו נמצאים בחלל הגג. אחר כך כל אחד מהדיירים הוציאו את הדודים החוצה מהגג בעזרת האינסטלטורים אבל חוטי חשמל וצנרת מים חמים וקרים עדין נשארים על התקרה רביץ בתוך החומר של הבידוד תרמי של התקרה. במשך הזמן בידוד תרמי של תקרה יגיע למצב לא תקין וחום בקיץ וקור בחורף בדירה בלתי נזבל.
פניתי לוועד הבית עם בקשת לתקן את הבידוד תרמי שנמצא בחלל גג רעפים, וועד הבית מסרב לתקן אותו למרות שהבידוד תרמי במצב גרוע מאוד ולא מתפקד כראוי. וועד הבית וכל הדיירים עומרים שזה תקרה שייכת לדירה שלך ובידוד תרמי שייך רק לך, אז אתה צריך לתקן אותו בעצמך ועם כספך בלבד.
מה אני יכול לעשות במצב כזה לאן עלי לפנות?
תודה מראש על תשובתך.

לצפיה ב-'רטיבות בגג'
רטיבות בגג
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 16:00
21
טיפול בגג ובכל הבעיות שציינת הוא באחריות ועד הבית כלומר קופת הבית. תדרוש תיקון יסודי ואם לא מוכנים תגיש תביעה.
לצפיה ב-'בלוני גז'
בלוני גז
07/05/2018 | 21:37
2
35
שלום לפורום
האם זה חוקי להחזיק בלוני גז בבית ואם ישנם כאלה לדיירים בבניין, למי צריך לפנות בכדי להוציאם.
תודה, דני
לצפיה ב-'בלוני גז'
בלוני גז
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 07:47
36
שאלה חשובה, אבל כללית מדי. למשל יש הרבה דירות בהן יש בלוני גז קטנים במרפסת לצורך מנגל. לכן השאלה כאן היא לגבי איזה בלון וכד'. אני לא יודע את התשובה ואני מציע שתבדוק מול חברת הגז שלכם. ואם תהיה לך תשובה אנא עדכן.
לצפיה ב-'בלוני גז'
בלוני גז
08/05/2018 | 15:52
24
מדובר בבלוני גז של 12 קוב שמיועדים לגז בכיריים במטבח ונמצאים במרפסת מטבח ולא בבלוני הגז הקטנים שמיועדים למנגל במרפסות, מה גם שבלוני הגז האלה מסופקים מחפרים ולא מחברות הגז הידועות שבוודאי לא יספקו גז לתוך הדירה, ומהוות סכנה לא רק לדירה בה הם נמצאים אלה לבניין כולו, כי תמיד זה נמצא בבניים ישנים עם אוכלוסיה של סוציואקונימי נמוך, כפי שנאמר לי, אסור לשים גז בתוך דירה. השאלה היא מי ממונה על האכיפה של הדבר הזה.
תודה, דני
לצפיה ב-'איזה חלק של מערכת ביוב הינה ציבורית ?'
איזה חלק של מערכת ביוב הינה ציבורית ?
07/05/2018 | 16:57
1
36
שלום
בבנין חדש היית ההצפת ביוב בקומה 2 מתוך 7 ,הסיבה הייתה מגבונים מהקומות העליונות שנתקעו בצינור שהושאר על ידי האינסטלטור של הקבלן .הקבלן שילם עלויות וכעת דורש החזר .
על חשבון מי צריכה להיות תקלה שכזו ?
תודה
כרמי
לצפיה ב-'רכוש משותף'
רכוש משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 07:44
30
יתכן שכאן הקבלן בכל מקרה צריך לשאת בתיקון כי לטענתך הבעיה נגרמה בעקבות פעולה רשלנית של גורם מטעם הקבלן. במקרה זה לא משנה אם מדובר במערכת משותפת. לגבי השאלה מתי צנרת היא משותפת ומתי פרטית התשובה היא שצנרת היא משותפת אם היא משרתת יותר מדירה אחת.
לצפיה ב-'שיפוץ מעטפת הבית המשותף'
שיפוץ מעטפת הבית המשותף
07/05/2018 | 18:09
1
37
שלום,  באספית דיירים שנערכה דיברו על שיפוץ מעטפת הבניין , התחילו לקבל הצעות מחיר לשיפוץ והתברר שכל דייר בכניסה (12 משפחות) יצטרך לשלם 30,000ש״ח . סכום מטורף מבחינתי , גם אם יקבלו הצעה של 20 אלף למשפחה ,זה הרבה מעבר לאפשרותי.
האם יכולים לחייב אותי ? ( יש עוד משפחות שמתנגדות)  
במידה ותיהיה הענות של יותר ממחצית הדיירים האם אאלץ  להשתתף?  
תודה

לצפיה ב-'שיפוץ'
שיפוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 07:42
31
בעקרון לא גובה הסכום קובע אלא הצורך בשיפוץ. יש בתים ישנים שמצבם גרוע ושיפוץ הכרחי שלהם הוא יקר מאוד. לכן המפתח לגיבכם הוא השאלה האם השיפוץ הכרחי או שמדובר בעצם בשדרוג. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו