לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
41864,186 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'דוכן מכירת תכשיטים על ידי דייר בלובי המשותף (גדול מאד)'
דוכן מכירת תכשיטים על ידי דייר בלובי המשותף (גדול מאד)
10/02/2018 | 12:08
8
393
האם לצורך הנדון יש מניעה חוקית מכל סיבה שהיא ? האם נציגות הבניין יכולה להתנגד,או שבכלל אן צורך באישורה.מדובר במכירה חד פעמית של דיירת מפרי  יצירתה .אין מדובר במוצר מזון.עלי לציין שהדיירים מעוניינים בכך והלובי הינו מקום בו עוברים רבים מהם.אין עדיין תקנון בבניין
לצפיה ב-'לובי של בית משותף'
לובי של בית משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 20:15
2
146
אישית אני חייב לומר שזה בעיני חריג ולא מתקבל על הדעת.
צר לי אבל לא לשם כך נועד לובי של בית משותף. דוכן מכירה?
ומחר דייר אחר ירצה למכור פלפל בלובי.
לובי כניסה לא נועד לכך גם אם הוא גדול.
הנציגות בהחלט יכולה לומר לא. לא צריך סעיף בתקנון. אפשר להחליט באסיפת בעלי דירות מה מותר ומה אסור. כי יש לי הרגשה שהחד פעמי יהפוך לרב פעמי. בעיקר אם זה יצליח.
לצפיה ב-'ההבדל הוא'
ההבדל הוא
14/02/2018 | 09:19
1
66
שפלאפל והשמן מפיצים ריח,גורמים לכלוך ופירורים
אבל טכנית נכון,זה יכול להפוך לתקדים ומחר מישהו יפתח עוד באסטה.

לצפיה ב-'עוד שימוש ללובי'
עוד שימוש ללובי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2018 | 15:26
56
אגב מה תגיד על מקרה שבו נתקבלתי בשכונתץ גבעת שמואל שלובי הפך לבית כנסת! בהתחלה רק בחגים ואחר כך גם בשבתות?
לצפיה ב-'לא לכל סוגייה יש חוק'
לא לכל סוגייה יש חוק
12/02/2018 | 10:02
2
129
ואם אין חוק שמשאר את זה, עדיין אפשר לאשר.
אם דיירי הבית מסכימים - למה לא.
לפעמים עושים פעילות לילדים בלובי, הקרנת סרט, הדלקת נירות לחנוכה וכדומה.
אני חושבת שאפשר לגלות רצון טוב.
אם דיירים לא מסכימים אז זה לא יקרה.
אם דיירים מסכימים כולם- למה שנציגות לא תאשר? 
לצפיה ב-'אני בדעה שלך'
אני בדעה שלך
13/02/2018 | 11:09
1
36
לצפיה ב-'תקדים מסוכן'
תקדים מסוכן
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2018 | 06:13
62
שימו לב לנקודה חשובה והיא - כל פעולה שאתה מאשר לבעל דירה מסויים מהווה תקדים עבור כל היתר. לכן אישרת פעם אחת ארוע מכירה בלובי, הפכת את הלובי לבזאר או לאזור מכירה עבור כל בעל דירה נוסף שירצה בכך. 
לצפיה ב-'צריך להביא כמה דברים בחשבון.'
צריך להביא כמה דברים בחשבון.
25/02/2018 | 08:48
1
22
האם האשה, היא אשה בודדה? חד הורית? או אולי צריכה להתפרנס בכל דרך אפשרית? אם כן, מידת החסד והרחמים צריכים להיות גורם חשוב להתיר לה לעשות מסחר בלובי, אבל בסייגים מסוימים של שמירה על הניקיון והגבלת זמן.

אם האשה סתם עושה את זה כדי להרוויח מהצד, והתוצאה זה לכלוך ורעש ואי נעימות לשכנים, בכלל כדאי לומר לה להפסיק עם זה.
לצפיה ב-'מידת הרחמים'
מידת הרחמים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/02/2018 | 04:55
14
מסכים לגישה שלך.
לצפיה ב-'הוכחת נזק דרך מצלמות האבטחה'
הוכחת נזק דרך מצלמות האבטחה
09/02/2018 | 20:23
1
57
שלום לעו"ד שחל
האם ניתן להגיש תביעה למפקחת שבה ההוכחה של נזק שגרם דייר ברכוש המשותף, הוא דרך  הקלטת סרטון ממערכת מצלמות האבטחה שבה נראה הדייר גורם נזק והאם צריך לבקש מהמפקחת להביא לדיון מחשב לפטופ.
בתודה, מושון

לצפיה ב-'דיון בפני המפקח על המקרקעין '
דיון בפני המפקח על המקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2018 | 12:05
39
מדובר בהליך משפטי לכל דבר. הכלל הבסיסי בדיני הראיות לפיו נטל ההוכחה רובץ על התובע חל גם בהליך זה. לפי החוק יש למפקח סמכות להתגמש מבחינת דיני הראיות ולהקל על הפרוצדורה אבל בפועל זה כמעט לא קורה כיום. סרטון ממערכת אבטחה זו ראיה מצוינת. מציגים אותה באמצעות קובץ או מחשב או דיסק און קי .
לצפיה ב-'מבקשת לפטר חבר וועד'
מבקשת לפטר חבר וועד
07/02/2018 | 18:34
2
75
שלום רב
בבניין בו אני מתגוררת ישנם 4 חברי וועד..אחת מהם אישה מבוגרת שחושבת שכל הבניין שלה ולא מוכנה לקבל הערות /הארות מדיירי הבניין..היא רוצה להיות  זאת שאומרת את המילה האחרונה..גם שאר חברי הוועד "שפוטים" שלה..נמאס  
שהיא מבזבזת את כספי הוועד לריק..לדוגמא מינו אותה להיות אחראית על הצמחיה של הבניין ועשתה דברים שממש לא הגיוניים שניתן לראות שחור על גביי לבן..ושמסבירים לה לא מוכנה לשמוע....שלא נדבר שהיא אישה מרירה שאפילו "שלום"לא אומרת לדיירים שזה האלף בת ביחסי אנוש..די זה בלתי נסבל! מבקשת לדעת כמה דיירים אני אמורה להחתים על מנת לפטר אותה? ומה עליי לכתוב במכתב ? ולמי להפנותו?...תודה רבה...:)
לצפיה ב-'לפטר חבר ועד'
לפטר חבר ועד
09/02/2018 | 07:08
1
64
שלום לך,
ככל שידוע לי מנסיוני כחבר ועד הבית שנים רבות, לא ניתן "לפטר" חבר וועד בית, כן ניתן לכנס אסיפה כללית, (אם הועד לא רוצה לכנס פעם בשנה כפי שהחוק דורש, ניתן להחתים שליש מהדיירים וזה מחייב את וועד הבית לכנס אסיפה שלא מן המניין). באסיפה הכללית במידה ויש לך רוב בקרב הדיירים ניתן להחליף את נציגות וועד הבית. אני מקווה שעו"ד שחל הנכבד, יסכים עם מה שכתבתי.
בהצלחה
לצפיה ב-'לפטר חבר ועד'
לפטר חבר ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2018 | 07:36
54
התשובה של מושון מדוייקת ומצוינת. לא ניתן לפטר חבר ועד אלא דרך כינוס אסיפת בעלי הדירות ובחירת ועד או חבר ועד מחדש. 
לצפיה ב-'השארת רכב בחניה משותפת '
השארת רכב בחניה משותפת
08/02/2018 | 14:06
1
52
שךום רב
מה ניתן לעשות כנגד דיר המחנה רכב ב2 חניות משותפות לכל הדיירים ואינו מזיז אותו בנוסף לחניה הפרטית שישי לו
תודה על ההתייחסות חיה
לצפיה ב-'חניה משותפת'
חניה משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2018 | 07:34
49
זה נושא שמחייב הסדרה באסיפת דיירים. איך משתמשים בחניות המשותפות. עד שתתכנס אסיפה תפקיד הוועד הוא למנוע שימוש בלתי סביר ברכוש משותף, שימוש שמונע מאחרים לעשות שימוש סביר באותו רכוש. אבל כאמור הסדרת הענין וקביעת נוהל שימוש הוגן בחניות המשותפות זה תפקיד של אסיפת בעלי הדירות.
לצפיה ב-'פרסום שמו של נתבע בפרוטוקול'
פרסום שמו של נתבע בפרוטוקול
05/02/2018 | 21:47
1
63
בעל דירה שעושה צרות ונזקים לבניין, נתבע ע"י וועד הבית. וועד הבית זכה בתביעה, בעל הדירה הזה ממשיך לעשות כבשלו ולא איכפת לו מכלום, התקבלה החלטה באסיפת הדיירים לתבוע אותו על ביזיון בית המשפט. האם מותר לוועד הבית לפרסם בפרוטוקול של האסיפה, גם את שמו של הדייר הסורר.
תודה, אבי
לצפיה ב-'פרסום שם דייר סרבן'
פרסום שם דייר סרבן
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 07:24
57
בוודאי. מדוע החיסיון? זה לא תיק בדלתים סגורות. כל בעלי הדירות זכאים לדעת מי לא משלם או נגד מי הוגשה תביעה. אינכם צריכים לפרסם דעה, אלא רק עובדות: ביום כך וכך הוגשה בדלית ברירה תביעה נגד כך וכך וכו'.
לצפיה ב-'רישום ועד בית (בניין משרדים) כישות משפטית'
רישום ועד בית (בניין משרדים) כישות משפטית
04/02/2018 | 16:19
1
78
שלום, האם מומלץ לרשום את ועדה הבית (מדובר בבניין משרדים) כ"ישות במרשם ישויות ללא רשם בחוק" או בכפוף לישות אחרת וזאת ע"מ להזדכות במע"מ?

אודה להתייחסות ולבחינת האפשרויות העומדות בפני הנציגות בנושא זה.

לצפיה ב-'רישום ועד בית לצרכי מס'
רישום ועד בית לצרכי מס
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 07:22
20
ועד בית הוא אכן ישות משפטית נפרדת, לפי חוק המקרקעין. בהבדל נניח מחברה בע"מ, זו ישות מגבלת ולא לכל דבר וענין. שאלת המיסוי מחייבת היוועצות פרטנית עם רואה חשבון ויש לה השלכות שונות. זה חורג מהפורום הזה. בהצלחה! 
לצפיה ב-'אסיפה כללית כמעט ללא משתתפים'
אסיפה כללית כמעט ללא משתתפים
02/02/2018 | 20:36
1
53
שלום לעו"ד שחל
בניין מגורים שבו גרה ישראלית אחת וכל שאר הדירות מושכרות לעובדים זרים, הישראלית היא וועד הבית, פורסמה הודעה על לוח ההודעות על אספת דיירים, גם בעלי הדירות קבלו מסר בטלפון על קיום האסיפה, רק בעל דירה אחד הגיע ובעצם היו 2 בעלי דירות באסיפה, האם אפשרי לקבל החלטות במקרה כזה, שתחייב אחר כך את כל בעלי הדירות.
תודה ובכבוד רב, משה
לצפיה ב-'אסיפת בעלי דירות'
אסיפת בעלי דירות
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2018 | 11:51
48
זה אפשרי רק אם מראש בזימון לאסיפה נכתב נוהל אסיפה נידחית כלומר: נכתב שאם במועד שנקבע לאסיפה לא יהיו לפחות מחצית מבעלי הדירות בעצמם או באמצעות יפויי כוח אז חצי שעה מאוחר יותר תתקיים אסיפה נידחית בכל קוורום.
אם יש זימון כזה אז אסיפה נידחית היא חוקית גם בהשתתפות מיעוט של בעלי הדירות.
לצפיה ב-'שאלת החזר כספי על הזמנת איש מקצוע'
שאלת החזר כספי על הזמנת איש מקצוע
01/02/2018 | 09:22
1
52
הי, התייעצות .. היתה נזילה בבניין שגרמה לטפטופי מים בכל הקומות, לאחר שהשכנים הסתכלו ובדקו ועלו לגג נראה לנו די בבירור שזה מגיע מצינורות של אחת השכנות. ביקשתי שהיא תזמין איש מקצוע מהביטוח שלה , היא טענה שהנזילה לא קשורה אליה והוזמן אינסטלטור ע"ח הועד. התברר כי אכן הנזילה מגיעה מהצינורות שלה והיא הזמינה לשאר הטיפול איש מקצוע מהביטוח שלה. האם אני יכולה לבקש ממנה שתחזיר לועד את התשלום ששילמנו על האינסטלטור? לקח עבור הביקור 250 ש"ח.
תודה :) 
לצפיה ב-'החזר כספי'
החזר כספי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2018 | 17:16
38
בהחלט כן
לצפיה ב-'הודעה על קיום אסיפת דיירים'
הודעה על קיום אסיפת דיירים
30/01/2018 | 22:00
1
86
שלום רב,
יש אצלנו בבניין מספר דירות מושכרות, האם וועד הבית חייב ליידע את בעלי הדירות על קיום האסיפה, או שלתלות הודעה על לוח ההודעות מספיקה.
לצפיה ב-'זימון לאסיפת בעלי דירות'
זימון לאסיפת בעלי דירות
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2018 | 17:15
39
התקנון המצוי קובע בענין כינוס אסיפה כך:
7.    (א)  הודעה על מועד קיומה של אסיפה כללית ומקומה תימסר לבעלי כל הדירות ארבעה ימים לפחות לפני המועד.
          (ב)  הודעה שהוצגה במקום בולט על פני הבית המשותף או בתוכו, רואים אותה כאילו נמסרה לכל בעל דירה יום אחד לאחר שהוצגה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו