לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
46314,631 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'ניהול בתים משותפים: עניין לא פשוט'
ניהול בתים משותפים: עניין לא פשוט
( לעמוד שלי בתפוז )
24/03/2019 | 11:32
165

אם פעם בבית משותף ממוצע התגוררו 15 משפחות ו-ועד הבית טיפל בניקוי הבית וקצת בגינון, היום העניינים מורכבים הרבה יותר - בבניינים החדשים מתגוררות עשרות רבות של משפחות, לפעמים מאות, והדרישות בהתאם. ספר חדש, מנסה לעשות סדר בעניינים.
לצפיה ב-'תחליף לאסיפה - החתמה מדלת לדלת'
תחליף לאסיפה - החתמה מדלת לדלת
19/04/2019 | 07:01
5
שלוום וחג שמח לך, עו"ד עופר שחל ולכול הקוראים והכותבים כאן.

עולה נושא בוועד בינו לבין עצמו, האם זה חוקי לעבור מדלת לדלת ולהחתים? כשמגיעים לרוב לא מיידעים את השאר, או לחילופין מדלגים על אלה שיודעים מראש שאינם ממצדדי הנושא הנדון.
האם זה חוקי?
ושוב חג שמח שמח

לצפיה ב-'תשלום חד פעמי לועד הבית'
תשלום חד פעמי לועד הבית
17/04/2019 | 11:28
31
שלום רב, אנחנו בעלי דירות בבניין (מוזנח מאוד יש לציין) שבשנים האחרונות שילמנו 220 שקל תשלום ועד. בתחילת השנה הנוכחית הוחלט שהסכום לא מספיק (לא ברור למה) והעלו את הסכום ל250. כמובן כל הדיירים משלמים. בנוסף נאמר לנו עי הועד שהיה הרבה הוצאות לא צפויות (כמו תיקון מעלית, תיקון צנרת וכו) ועל כן יש דרישה לתשלום חד פעמי של 660 שקלים לכיסוי חובות. שביקשנו לראות פירוט שלחו לנו אך על פי חישוב פשוט הסכום הנוסף מכל דייר על מנת לכסות את המינוס הוא 220 ולא 660. נאמר לנו ששאר הכסף שגובים כדי שישאר בקופה למקרה הצורך הבא. ראשית, האם מותר לגבות בדיעבד סכום חד פעמי כי ועד הבית לא ידע להתנהל נכון עם הכסף? 2. האם מותר לגבות סכום של 440 שקל כדי שיהיה בקופה? (חודשיים ועד ) וזה בנוסף להעלאה בשכר השוטף.
בנוסף, נאמר לנו שישנה בעייה בדודים ויש צורך להחליף את כל המערכת  וכל דייר יצטרך לשלם סכום של כ3000 שקלים חד פעמי. הועד משתמש במשפט של "יש רוב שהסכים ולכן כולם חייבים"  אבל האם זה הגיוני???? זה בסדר לגבי ההעלה בתשלום השוטף אבל בגלל ש70 אחוז מהדירות מסכימים לשלם תשלום חד פעמי של 660 שקל פלוס 3000 שקל גם אני חייבת????? אם אין לי כסף? מה גם שזה באותו שנת תשלום האם מותר לגבות כל כך הרבה?????? מחר מחרותיים יחליטו להוסיף מעלית נוספת ולגבות מכל דייר עוד סכום לא מבוטל האם ה30 אחוז שאין להם כסף חייבים לשלם בגלל ש70 אחוז הסכימו????? תודה רבה
לצפיה ב-'מה עושים עם שכנים מעשנים? :('
מה עושים עם שכנים מעשנים? :(
10/04/2019 | 20:18
3
225
אני בקומה העליונה ביותר. קומה שלישית. מתחתיי שוכרים (כיביכול לא יודעים עברית).
הם כל הזמן מעשנים בחלון. וכל העשן נכנס לדירה. והדירה שלי ממש מסריחה.
דיברתי איתם, שיחקו אותם שאינם מבינים אותי.
בעלי הדירה- מתעלם בנימוס.
ברור לי שזכותם כי זה הביתה שלהם. מצד שני, אני ממש סובל..
אשמח לקבל רעיונות לפתרון..
תודה רבה
לצפיה ב-'מטרד עשן'
מטרד עשן
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2019 | 07:54
2
114
טיפלתי בלא מעט מקרים כאלה. יש בסיס משפטי לדרוש הפסקת או הגבלת העישון שמהווה מטרד והיו תיקים כאלה. את רוב המקרים פותר מכתב מעורך דין.
לצפיה ב-'תודה. המכתב אמור להיות ממוען לבעלי הדירה או לשוכרים?'
תודה. המכתב אמור להיות ממוען לבעלי הדירה או לשוכרים?
11/04/2019 | 23:49
1
96
עלי הדירה זו אישה.  שאין לי קשר איתה. יש לי רק את הטלפון של בנה, שהוא מתעסק עם השוכרים וכו'..
לצפיה ב-'עישון'
עישון
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2019 | 10:26
102
אני נוהג לשלוח לשניהם תמיד
לצפיה ב-'ועד בית'
ועד בית
07/04/2019 | 14:09
1
72
האם אדם שאינו מתגורר בדירת מגורים בשטח משותף של שלוש רכבות ובנוסף הדירה רשומה על שם אישתו בלבד שתוודא לחיים ארוכים יכול לכהן כיו"ר הועד בפועל לאחר שנבחר בבחירות לועד ?
לצפיה ב-'וועד בית'
וועד בית
08/04/2019 | 18:21
44
שלום חיים
גם אדם זר שאין לו כל נכס בבניין יכול לשמש כיו"ר וועד הבית או נציג וועד הבית, זה תלוי כמובן אם קיבל רוב בהצבעה באסיפת דיירים כללית.
בברכה, מושון
לצפיה ב-'האם וועד בית מחוייב בהחזר ההוצאה?'
האם וועד בית מחוייב בהחזר ההוצאה?
05/04/2019 | 22:32
3
72
צינור הביוב המשותף שעובר בדירתי (קומה 1) התפוצץ עקב סתימה.המטבח והסלון התמלאו מי ביוב וצואה. הדיירים (בשכירות) פנו לאינסטלטור שנתן הצעה של 1500 שח וכשהגיע תיקן את הצינור ואת הסתימה בעלות של 2500 שח.
הדיירים ניקו את הדירה עם אוקונומיקה אבל הריח לא עזב את הבית היות ומי הביוב חדרו לחריצי הרצפה ומתחת לסוקל במטבח. 
בלית ברירה והיות וגם איימו לעזוב את הדירה הזמנתי שירות ניקיון שעשה חיטוי, הסרת ריחות וחומרים אנטיבקטריאליים בעלות 800 שח.
וועד הבית לא מוכן לשלם עבור הניקיון. טוענים שהמחיר שהאינסטלטור גבה לא סביר (זה קרה מאוחר בלילה ).
האם הוועד מחוייב לשלם על הניקיון מכוח הדין ואיזה דין מחייב אותם?
תודה רבה.
לצפיה ב-'החזר דמי ועד'
החזר דמי ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
06/04/2019 | 17:01
2
53
לא ניתן לבקש החזר מועד הבית כאשר לא פנו מלכתחילה לועד הבית. 
לצפיה ב-'תשובה לעו"ד - היתה פניה מלכתחילה לוועד'
תשובה לעו"ד - היתה פניה מלכתחילה לוועד
06/04/2019 | 19:00
1
45
לתשלום עבור הוצאות ניקיון אבל הוועד סרב. לכן ביצענו את הניקיון וכעת מבקשים החזר.
האם יש זכות להחזר בגין הניקיון שנעשה כדי להסיר את נזקי הפיצוץ בצינור הביוב?

תודה.
לצפיה ב-'החזר'
החזר
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2019 | 07:20
30
יש מספר תנאים לקבלת החזר וביניהם פניה מתועדת לועד שסורבה, נחיצות התיקון, סבירות המחיר, ועוד. להרחבה קרא את הפרק שעוסק בכך בספר שלי.
לצפיה ב-'הכפלת ועד בית- אמצע חוזה שכירות '
הכפלת ועד בית- אמצע חוזה שכירות
05/04/2019 | 23:55
1
48
שלום רב, 
אני שוכרת דירה בבניין מזה כ4 שנים. במהלך 3 השנים הראשונות נדרשתי לתשלום 90 ש"ח ועד בית בחודש. בשנה האחרונה, באמצע החוזה ובלי שנאמר לי לפני חתימת החוזה החדש העלו את שכר הדירה ל180 ש"ח בחודש. האחריות לוועד הבית הועברה לחברת ניהול ולכן התשלום הוכפל. הבניין נשאר באותם התנאים ללא שינוי ואפילו עם אותו המנקה. מי צריך לספוג את התשלום? אני או בעל הדירה? חשוב לציין כי לא נאמר לי דבר על העלאת הוועד בית, חתמתי חוזה חדש במאי 2018 ובינואר 2019 העבירו את וועד הבית לאחריות חברת ניהול ( לפני כן הדבר היה באחריות אישה מבוגרת שמתגוררת בבנין).בחוזה שחתמנו כתוב שהדייר צריך לשאת בתשלומים הנלווים ( לא מצוין באופן ספציפי ועד בית, הנוסח הוא של חוזה סטנדרטי) ולא מצוין מה קורה כאשר מתרחשת העלאה לא סבירה שלא הוסכם עליה מראש. 
אודה לעזרתכם, 
תהילה 
לצפיה ב-'דמי ועד לשוכר'
דמי ועד לשוכר
( לעמוד שלי בתפוז )
06/04/2019 | 16:59
55
שוכר של דירה בבית משותף נושא בועד הבית גם כאשר דמי הועד עולים. זה דבר צפוי ומקובל ולא צריך לקבל התראה לפני כן. דמי ועד לא תמיד נשארים קבועים.
שוכר לא אמור לשאת בהוצאות שאינן חלק מהתחזוקה השוטפת למשל שיפוץ הבית.
לצפיה ב-'בעיות חניה בחצר משותפת.'
בעיות חניה בחצר משותפת.
01/04/2019 | 08:10
3
67
שלום עו"ד עפר אשל ותודה מראש

אני גרה בבית משותף בן 12 דיירים ללא רישום חניות בטאבו. יש 3 מקומות בו אפשר לחנות בחצר.
אחד השכנים חונה במקום בו הוא חוסם אפשחת לחניה נוספת. כלומר תופס 2 מומות. כשאמרתי לו שיזוז אחורה כדי לאפשר להעמיד רכב נוסף הוא טוען "במקום בו את מבקשת שאחנה, יש בוץ" מה אפשר לעשות? אני חסרת אונים.

עדינה
לצפיה ב-'בעית חניה נוספת באותה חצר '
בעית חניה נוספת באותה חצר
01/04/2019 | 08:19
2
60
ושוב שלום
לפני שנה וחצי נפטר דייר ע"ה, השאיר ילדים כולם נשואים, אשתו שאין לה רישיון נהיגה\ החליטה שלמכונית שלה זכות לחנות בחצר כי המכונית של בעלה ז"ל היא למעשה שלה. מפעם לפעם לוקחים החתנים את המכונית לטיול. אבל חלק גדול מהזמן המכונית חונה כאן. אין לי מקום לחנות, הרחוב שלנו צפוף וכבר קיבלתי דו"חות בכביש שעובר מתחת לבית. מה אני יכולה לעשות?

בתודה עדינה

לצפיה ב-'להוסיף.. החתן/ים לא גרים איתה ולא גרים בבניין שלנו'
להוסיף.. החתן/ים לא גרים איתה ולא גרים בבניין שלנו
01/04/2019 | 09:24
1
25
לצפיה ב-'סכסוכי חניה'
סכסוכי חניה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/04/2019 | 11:04
53
אלה בעיות אופייניות שנגרמו בשל העובדה שהנושא לא הוסדר בצורה מסודרת באסיפת דיירים. חייבים לכנס אסיפה ולדון ולהגיע להסדר ברור ומוסכם. ואז הרבה יותר קל לאכוף אותו למנוע תופעות מהסוג שאת מתארת. 
לצפיה ב-'מחפש המלצה לחברת אחזקות'
מחפש המלצה לחברת אחזקות
31/03/2019 | 23:25
1
35
היי
קיבלתי המלצה על נכסי גוסקוב. מישהו שמע? מכיר?
אשמח להמלצות. זה האתר - gusakov.co.il
תודה רבה!
לצפיה ב-'חברת ניהול'
חברת ניהול
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2019 | 16:47
18
אני לא נוהג להמליץ כאן על חברות כאלה או אחרות. לכן איני משיב לך. אבל אני מציע שתבקש מהחברה הזו כמה כתובות של בתים בהם היא פועלת ואת מספרי הטלפון של הוועד שם ותבדוק מולם את שביעות הרצון.
לצפיה ב-'איטם גג של בית משותף'
איטם גג של בית משותף
29/03/2019 | 19:13
2
52
ראשית תודה לעו"ד שחל על תגובותיו המהירות.
בבית משותף בן 3 קומות ו 3 כניסות, הגג דולף ל 3 דירות עליונות.
ועד הבית דורש, כתנאי לטיפול בנושא, התחייבות של כל בעלי הדירות שלא לעשות שימוש בגג, וכן שכל בעלי הדירות יפקידו כסף בסכום המבוסס על אומדן העבודה.
כיוון ששני התנאים לא מתקיימים, העניין לא מקודם והדליפות נמשכות.
שאלתי, מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'תחזוקת רכוש משותף'
תחזוקת רכוש משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2019 | 13:02
45
תחזוקה שוטפת היא חובה ואין להתנות לה תנאים. צריך לגרום לתיקון להתבצע.
לצפיה ב-'מוצא אחרון- פניה למפקח על בתים משותפים'
מוצא אחרון- פניה למפקח על בתים משותפים
31/03/2019 | 16:49
32
לא סיפור, לא חייבים עו"ד, אבל כדאי לעשות כבר כדי שהתיקון יושלם עוד בקיץ .

אבל אז אתה מסתכסך עם דיירים אחרים

להיות מסודר ותרבותי, תעשה את הדברים הבאים יחד עם יושב ראש ועד הבית,
אם אתם חברים העמותה לתררבות הדיור ניתן להביא ממוחה חינם ליעוץ. לאחר מכאן, תאסופו הצעות מחיר בהתאם למה שכתוב ביעוץ, לאחר מכן תכנסו אסיפת דיירים ותתחילו לגייס כספים.

אם ועד הבית מסרב/מקשה, אתה יכול לפנות לכל הדיירים ולכנס אסיפת דיירים ללא אישורו.
אם גם זה לא הולך.......פניה למפקח

לצפיה ב-'הצמדת רכוש משותף על ידי המפקח בבית מורכב'
הצמדת רכוש משותף על ידי המפקח בבית מורכב
30/03/2019 | 13:02
1
39
כאשר המפקח קובע שהבית יהפוך לבית מורכב של שני אגפים נפרדים, האם רשאי הוא גם להצמיד חלקים מהרכוש המשותף לאגפים הללו ללא הסכמת בעלי הדירות?
תודה !
לצפיה ב-'שינוי תקנון'
שינוי תקנון
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2019 | 10:27
20
למעשה המפקח בתהליך הזה קובע תקנון חדש לבית ולכאורה מותר לו "הכל". אבל הצדדים צריכים להישמע.
לצפיה ב-'ביטוח הרכוש המשותף'
ביטוח הרכוש המשותף
27/03/2019 | 00:25
1
48
1. האם ועד בית חייב לבטח את הרכוש המשותף?
2. אם היה קיים ביטוח לרכוש המשותף, האם ועד בית, ללא אישור אסיפה , יכול לבטלו?
3. מה מכסה ביטוח של חברי הועד?
לצפיה ב-'ביטוח'
ביטוח
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2019 | 18:00
33
אין חובה בחוק לבטח רכוש משותף אבל זה ממש מתבקש ואני ממליץ מאוד.
זה גם לא יקר.
היו לי מקרים רבים בהם "החסכון" הזה גרם לבעלי דירות לשלם ביוקר אח"כ.
ועד בית לא יכול לבטל ביטוח על דעת עצמו. זה גם חושף אותו לסיכון גדול, אישית.
ביטוח חברי ועד הוא הרחבה של ביטו צד ג' ומכסה חלק מהתביעות האישיות נגד חברי ועד.
הרחבה בנושא חשוב זה תמצא בספר שלי. 
לצפיה ב-'קביעת ועד בית'
קביעת ועד בית
25/03/2019 | 23:24
3
222
שלום,
אם אין אצלנו ועד בבנין, אז פשוט לכנס ישיבת בעלי דירות, ומי שיבחר הוא הועד מעכשיו? והאם הרכב הועד צריך להיות רשום איפשהו?
והאם בבניין עם 2 כניסות, כל כניסה נחשבת לבניין ויש לה זכות וחובה לועד משלה?
תודה
לצפיה ב-'ועד בית'
ועד בית
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2019 | 11:30
1
62
שאלות בסיסיות.
ראשית ועד בית נבחר אחת לשנה באסיפת בעלי הדירות.
ועד יכול להיות מועד של אדם אחד ועד חמישה. מומלץ 3.
לגבי כניסות זה תלוי בהגדרת הבית המשותף.
ממליץ לך לרכוש את סיפרי שם תמצא את כל התשובות וזה יסייע לועד שיבחר.
ניתן היום לרכוש גם מהדורה דיגיטלית.
לצפיה ב-'יש דרך למנוע מדייר מופרע ובעייתי להיות בוועד?'
יש דרך למנוע מדייר מופרע ובעייתי להיות בוועד?
27/03/2019 | 01:09
55
מדובר באדם בלתי נסבל.
כל התנהלותו היא בצעקות,כעס,עצבים.
הוא רוצה לסלק איש אחזקה ותיק ומוערך ולקחת את מקומו.
רוצה לארגן ישיבת דיירים ללא הוועד.
למעשה כבר החל להציג עצמו כחבר וועד למרות שאינו.
יש דרך למנוע ממנו?
לצפיה ב-'וועד הבית'
וועד הבית
26/03/2019 | 19:05
52
שלום אייל
קודם תוציא נסח טאבו מרוכז דרך האינטרנט ותוכל לדעת מי הם בעלי הדירות ואת מי זה כולל. אם אתה מפרסם הודעה על אסיפת דיירים, תכתוב בסוף ההודעה שאם לא יגיעו 50% מכלל בעלי הדירות, תידחה האסיפה בחצי שעה ותתקיים בכל מספר דיירים שיהיו נוכחים באסיפה, את כל ההחלטות שיתקבלו באסיפה תכתוב או תדפיס ותתלה על לוח ההודעות ומה שכתוב בפרוטוקול, זה מחייב את כל בעלי הדירות.
בהצלחה, מושון
לצפיה ב-'יש לי שאלה, אני רוצה להגיש תביעה נגד שכן'
יש לי שאלה, אני רוצה להגיש תביעה נגד שכן
20/03/2019 | 17:18
2
83
שלא רוצה לשלם עבור זיפות הגג, התביעה אצל האחראית על הבתים המשותפים, פשוט אין לי את מספר תעודת הזהות של השכן, האם אפשר להגיש תביעה רק עם שם וכתובת בלי תעודת מספר תעודת זהות?
לצפיה ב-'תעודת זהות'
תעודת זהות
20/03/2019 | 22:04
65
תציא נסח טאבו מרוכז של הבניין דרך האינטרנט, זה עולה 15 ש"ח ושם יש מי הם בעלי הדירות ומספרי תעודות הזהות שלהם.
בהצלחה, מושון
לצפיה ב-'מספר תעודת זהות'
מספר תעודת זהות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2019 | 16:34
57
המזכירות דורשת בדרך כלל תעודת זהות. ניתן להשיג זאת דרך משרד הפנים.
לצפיה ב-'איתור נזילה - תשובה?'
איתור נזילה - תשובה?
21/03/2019 | 14:20
3
53
זו היתה השאלה: "תודה. שאלתי היתה על ענין התשלום עבור איתור הנזילה. בתשובה אחרת בנושא דומה
בפורום זה כתבת: "לגבי בדיקת מקור הנזילה - צריך לקחת אחריות ולטפל והכל בהתאם לסבירות ולנסיבות המקרה. למשל רטיבות נקודתית במרכז תקרת דירה שמעליה דירה אחרת - אין לצפות שהנציגות תזמין בדיקה, לפחות לא בהתחלה. השכל הישר מחייב את בעל הדירה למעלה להזמין על חשבונו או חשבון הביטוח שלו בדיקה."  כאן בדיוק היתה נזילה במרכז תקרת הדירה! רק לאחר בדיקה ארוכה וממצה נמצא המקור לנזילה שעליו אין מערערים."
על מי חל התשלום עבור איתור הנזילה?

לצפיה ב-'מקור הנזילה'
מקור הנזילה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2019 | 16:31
2
30
נזילה שמקורה ברכוש משותף ישאע בה ועד הבית. נזילה שמקורה בדירה פרטית ישא בה בעל הדירה
לצפיה ב-'צינור לשתי דירות'
צינור לשתי דירות
25/03/2019 | 13:44
1
24
האם צינור ממנו יש נזילה שמשמש 2 דירות (מתוך 10) גם מוגדר כרכוש משותף? 
לצפיה ב-'כן'
כן
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2019 | 13:58
7
לצפיה ב-'לא לחברות ניהול במקום ועד בית'
לא לחברות ניהול במקום ועד בית
22/03/2019 | 11:48
71
אלו העובדות שנמצאות על שולחנו של המפקח הראשי על מקרקעין - עדויות רבות של דיירים וועדי בתים שמפקחי מקרקעין פעלו נגדם בניגוד לחוק ובעד החונטה בעירייה - משרד המשפטים מודה שלשכות המפקחים למקרקעין שהוקמו בכל עיר כדי למנוע סכסוכי שכנים כשלו בעבודתם, ואף גרמו להעמקת הסכסוכים. בשל העובדה שעשו יד אחת עם העיריות עת החלו בהתחדשות עירונית ושיפוצי חזיתות, ורמסו כל מתנגד לדרך העושקת של העירייה...
לצפיה ב-'החט\לטת המפקחת'
החט\לטת המפקחת
19/03/2019 | 18:41
1
67
לאחר המתנה די ארוכה קיבלנו תגובה של המפקחת אסתי שחל שאין בסמכותה לדון בביזיון בית המשפט להחלטתה והיא צירפה נימוקים, האם יוכל עו"ד שחל הנכבד לקרוא ולתת את דעתו בנידון.
תודה ובכבוד רב, משה
לצפיה ב-'יעוץ משפטי'
יעוץ משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2019 | 16:33
33
זו בקשה למתן חוות דעת שמחייבת מסלול אחר, בתשלום. חורג מהפורום הזה. 
לצפיה ב-'מי ומתי צריך לזמן מומחה להגיע לדיון?'
מי ומתי צריך לזמן מומחה להגיע לדיון?
19/03/2019 | 13:49
2
42
עו"ד שחל שלום.

אני תובע שכן אחר אצל המפקח. אני הבאתי מומחה מטעמי שכתב חוו"ד משפטית ואילו הנתבע הביא מומחה מטעמו שגם כתב חוו"ד, כמובן שיש סתירות מהותיות.

העו"ד שלי טוען כי עלי לזמן את המומחה שלי לדיון, אחרת חוות הדעת תאבד מערכה. באופן דומה, הנתבע צריך להביא את המומחה שלו,  כך שנוכל לחקור את המומחה בדיון. במקרה שהנתבע , לא יביא את המומחה, נוכל להתנגד לחוות הדעת.

לעומת זאת, עו"ד אחר אמר לי,  כי חוות הדעת ניתנת במקום עדות בבית משפט, ולכן במקרה שאני רוצה לחקור את המומחה של הנתבע, עלי לדרוש בעצמי מהשופט שיזמן אותו. במקרה שלא אדרוש זאת, השופט עשוי לקבל את טענות הנתבע למרות הסתירות.

מה נכון?

תודה מראש
זללן הקלמנטינות
לצפיה ב-'חקירות'
חקירות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2019 | 16:36
1
25
אתה חייב להביא את המומחה שלך לעדות כדי לאפשר לצד השני לחקור אותו.
לגבי המומחה של הצד השני אשר יחקר על ידי העו"ד שלך למען הזהירות עוה"ד שלך ישלח לצד השני דרישה לזמנו להחקר.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/03/2019 | 13:06
4
לצפיה ב-'אחד הדיירים שכר מהבניין את'
אחד הדיירים שכר מהבניין את
17/03/2019 | 14:31
1
89
אחד המחסנים ובנה בו דלת ברזל. הוא משלם כמוסכם כל חודש סכום מסויים לועד הבית. כעת הוא עוזב את הבנין ומכר לשכן אחר את המחסן בטענה שהוא עשה את דלת הברזל.
הועד מתנגד וביקש ממנו להחזיר את המחסן לבניין ולהסיר את הדלת שהוא עשה בעצמו (כלומר להחזיר את המחסן באותו מצב שהוא קיבל אותו) ובנוסף ישנה שאלה משפטית , האם מותר לו לסחור ברכוש המשותף ולקבלת עליו תשלום מדייר אחר?
לצפיה ב-'מחסן משותף'
מחסן משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2019 | 16:38
37
אם המחסן הינו רכוש משותף אין השכן יכול לעשות בו כל שימוש לרבות לא למכור אותו או להשכיר אותו ולא משנה בכלל אם עשה לו דלת.  
לצפיה ב-'בבנין של 60 דיירים מעונינים להקים'
בבנין של 60 דיירים מעונינים להקים
17/03/2019 | 07:58
3
145
במקלט חדר כושר לדיירים, חלק מתנגדים, מכיוון שהמקום הוא רכוש משותף ומכיוון שהמקום משמש למקלט בשעת חרום, מה מצבנו האם אפשרי להקים חדר כושר? אשמח לתשובה מהירה.
לצפיה ב-'חדר כושר במקלט'
חדר כושר במקלט
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2019 | 16:40
2
82
מקלטים יכולים עקרונית לשמש שימוש דו תכליתי בכפוף לאישור פקוד העורף והיכולת להפכם בעת חירום חזרה למקלט. ספק בעיני אם שימוש כחדר כושר הוא אפשרי, אני נוטה לומר שלא.
לצפיה ב-'תודה רבה לך עו"ד שחל.'
תודה רבה לך עו"ד שחל.
04/04/2019 | 07:11
13
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
04/04/2019 | 15:31
38
אני משער שחדר כושר יהיה יותר מטופח מאשר מקלט מוזנח ואין שום בעיה לרדת אליו בשעת צרה ואפילו להתאמן

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו