לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
42564,256 עוקבים אודות עסקים

פורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ועד בית- בתים משותפים

החיים בבית משותף מעוררים אינספור שאלות וגם חיכוכים לא מעטים כמעט בכל נושא: הרחבות; שיפוצים; השתלטויות; מטרדים; תשלומים; החלטות רוב וזכויות מיעוט - בקיצור אין רגע דל. מטרת הפורום היא לתת מענה מעשי, טיפים והדרכה בכל הקשור לבית המשותף. הפורום מיועד לבעלי דירות, וועדי בתים, שוכרים, מתחזקים וכל מי שמתעניין ומחפש כלים ופתרונות למצבים השכיחים בכל בית. עו"ד עפר שחל עוסק בתחום הבתים המשותפים כבר למעלה מעשרים שנה וישמח להשיב על שאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
התשובות אינן תחליף ליעוץ משפטי. אין לראות בתשובות בפורום תחליף ליעוץ משפטי והן נועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי.
המשך >>

לצפיה ב-'שקע בחדר מדרגות'
שקע בחדר מדרגות
19/09/2018 | 23:47
1
16
אני מעונינת שחשמלאי יתקין שקע בחדר מדרגות., עבור אופניים חשמליים.
האם יש צורך בהסכמת השכנים?
תודה לכל העונים
לצפיה ב-'חשמל בחדר מדרגות'
חשמל בחדר מדרגות
20/09/2018 | 14:53
3
שאלה ראשונה . מאיפו יגיע החשמל מימך . או חשמל ציבורי . (מדרגות)
החשמלאי חייב להיות חשמלאי מוסמך . וצריך להתקין לפי חוק החשמל .
ואת אחראית על כול נזק ויבצר במרחב הציבורי 
אם מותר יענה העורך דין 
לצפיה ב-'הוצאות דלק'
הוצאות דלק
18/09/2018 | 09:24
1
28
אני מבין שאתם רחוקים מלהבין את מהות הבעיה, בסךהכל שאלתי ואשמח אם יענה לי העו"ד שמנהל את הפורום - האם כל הנסיעות שלי יכולות להיות מוכרות לפחות מבחינת דלק ? לא מבקש פטור מתשלום ועד או הטבה אחרת אלא עושה את זה מכל הלב עם השקעה מטורפת מהזמן הפרטי שלי  ,מבקש לוודא את החוקיות בדבר הכרה  בהוצאות דלק עקב נסיעות מרובות ?
לצפיה ב-'סכנת המדרון החלקלק'
סכנת המדרון החלקלק
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2018 | 10:23
26
כפי שהבנת אני מסוייג מאוד. זה פתח לבעיות ובכל מקרה זה דורש אישור מפורש מראש מהאסיפה. או כהחלטה עקרונית שמאשרת זאת עד סכום מסויים וכנגד קבלות, או החלטה אחרת מפורטת יותר או אד הוק.
תראה, יתחילו לשאול מדוע אתה נוסע כל כך הרבה. מדוע היה צריך לסוע ולא הספיק לטלפן. האם הנסיעה היתה רק במסגרת צרכי הועד או שעצרת בניו פארם לקנות אדוויל? וכו וכו'. יש כאן את עקרון המדרון החלקלק. 
תעלה את זה באסיפת דיירים, תראה מה יקרה.כדי להצליח צריך יהיה להביא משהו מאוד מוגדר ומאוד מוגבל.
לצפיה ב-'הוצאות נציגות ועד'
הוצאות נציגות ועד
17/09/2018 | 16:24
5
37
הדלק הוא מכיסי הפרטי האם יש אפשרות שההוצאות יהיו מקופת הועד ? אפילו צביעה בבנין אני עושה בשביל לחסוך כסף האם אפשרי לגבות תגמול בסיסי עבור זה ?
לצפיה ב-'הוצאות הוועד'
הוצאות הוועד
17/09/2018 | 17:54
4
39
שלום למשה
אצלנו בבניין הבינו מזמן שלא יכולה להיות משרה של התנדבות בוועד, יש צורך לנסוע לבנק כמה פעמים בחודש, יש צורך ללכת לקנות חומרי ניקוי, יש צורך להיפגש עם אנשי מקצוע, יש צורך לעשות גבייה מדיירים, לא כולם נותנים צקים מראש, יש צורך לחזור לדיירים ולבקש שוב את התשלום החודשי, יש צורך לעבוד במחששב ולחשב את ההוצאות וההכנסות ולעשות סיכום שנתי ועוד ועוד, מי שרוצה ויכול לעשות זאת בהתנדבות מלאה, אני אומר לו כל הכבוד, לכן באסיפה כללית הצביעו שוועד הבית לא משלם את מיסי הוועד החודשי, יותר נכון להגיד מקבל תמורה בגובה ההוצאה החודשית.
בהצלחה, משה
לצפיה ב-'הוצאות הוועד'
הוצאות הוועד
17/09/2018 | 18:00
3
23
האמת שלא נעים לי לבקש שכר בתמורת אי תשלום ,אבל כל הנסיעות האלה שאני נוסע כל חודש ,לבנק ,לתרבות הדיור(בעיות עם דיירים ) ,חברת חשמל וכדומה ,יש דרך להכיר לי לפחות בדלק ?
לצפיה ב-'גם אש''ל תדרוש אולי אתה בדרך לבנק ובדיוק'
גם אש''ל תדרוש אולי אתה בדרך לבנק ובדיוק
17/09/2018 | 18:43
2
22
זה בשעת ארוחת הצהריים.

יש מצב?
לצפיה ב-'אצלנו אחד מחברי הועד קנה מכסחת דשא'
אצלנו אחד מחברי הועד קנה מכסחת דשא
17/09/2018 | 18:48
1
21
ואמר שהוא יכסח את הדשא ונחסוך גנן,  כמה חודשים אחרי זה עבר דירה לוילה והמכסחת עברה דירה ביחד איתו.

וועד בית זה בדרך כלל בהתנדבות אז אם לא בא לך לתרום למה הסכמת להיות בועד?
לצפיה ב-'כמה עולה בהתנדבות'
כמה עולה בהתנדבות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2018 | 10:17
28
העליתם סוגיה חשובה ומרכזית שכמעט בכל בית נתקלים בה, בדרך כזו או אחרת. אכן העקרון הבסיסי הוא שחברות בוועד בית היא בהתנדבות מלאה. כל החברים כולל היו"ר, וגם אם זה ועד של איש אחד שעושה הכל לבד - בהתנדבות. לכן אני ממליץ תמיד לחלק את הנטל ולעשות סבב ואז העול מתחלק בין כולם ולא עולה שאלה של שכר או תגמול. בתים שאין בהם מתנדבים יכולים וצריכים לעבור למסלול השני והוא מתחזק חיצוני בשכר. המצב הכי גרוע לטעמי הוא שכר לחבר ועד, כלומר ועד בית שאינו בהתנדבות. זה הופך למעשה את הוועד למשרה ומסבך מאוד את המצב. גם יוצר מריבות. מה פתאום שאחד הדיירים ירוויח "על חשבוננו"? בהעדר מתנדבים עדיף תמיד לעבור לגורם חיצוני ולא להכנס למערכת יחסים בתגמול מול אחד הדיירים או יותר. כאשר אחד הדיירים מקבל שכר - ושכר זה גם פטור או הנחה מדמי ועד - יש רגישות רבה. כיצד מפטרים אותו? האם יש יחסי עובד ומעביד? היו תביעות כאלה נגד דיירים מצד מי ששימש ועד בית בשכר. האם צריך תלוש משכורת? האם צריך דיווח לביטוח לאומי. וכו' וכו'.   זה מורכב ועדין.
לגבי החזר הוצאות - כפי שראיתם מהדיון שהתפתח החזר הוצאות עלולות מהר מאוד להפוך לסוג של שכר. אם רוצים להסדיר נושא של החזר הוצאות זה חייב להיות באישור ובהחלטה מסודרת באסיפת בעלי הדירות, עם הגדרה מאוד מדוייקת מה נכלל ומה לא. דרישה להצגת קבלות וחשבוניות. הגבלה בסכום. שקיפות בדיווח. ועוד הוראות והנחיות שירסנו את זה.
לצפיה ב-'שיפוץ חזית בנייו בתל-אביב סרוב חנות להתקין דלתות בחזית המסחר'
שיפוץ חזית בנייו בתל-אביב סרוב חנות להתקין דלתות בחזית המסחר
16/09/2018 | 20:32
1
18
אנו בניין תחת דרישת שיפוץ של עיריית תל-אביב. בחזית המסחרית
עוד מעט מסיימים. יש חנות שהשוכר של בעלי החנות מסרב להתקין דלתות חדשות לעסק בהתאם לדרישת העירייה. עזרה ובצרון דורשים מנציגי הבניין לפנות לבית המשפט נגד בעלי הנכס ולהוצא צו עשה. האם זה חוקי? ניסינו להידבר עם בעלת הנכס אך היא אינה מעוניינת להיכנס לעימותים עם השוכר. מה עושים? אין לנו תקציב לקחת עורך דין אנחנו רק 6 בעלי נכסים בבניין והנטל הכספי של השיפוץ עולה לכול אחד בממוצע כבר כ- 80,000 שקל.
לצפיה ב-'שיפוץ חזית'
שיפוץ חזית
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 07:28
15
לא ניתן דרך הפורום לפתור בעיה כזו שהיא כבר מחייבת טיפול משפטי. יתכן שעזרה ובצרון צריכים היו או יכולים היו לסייע גם בצד הזה. או אפשרות אחרת שתגיעו לפגישת יעוץ מסודרת בתשלום וננסה למצוא דרך זולה בכל זאת לפעול כי אין דרך אחרת. את התשלום ניתן יהיה לדרוש בחזרה מבעלי הנכס.
לצפיה ב-'הצעת מחיר לביטוח צד ג' ועובד ניקיון'
הצעת מחיר לביטוח צד ג' ועובד ניקיון
17/09/2018 | 05:08
1
21
בוקר טוב.  האם החברה המבטחת יכולה להגדיל מידי שנה את סכום הפוליסה?

לצפיה ב-'ביטוח'
ביטוח
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 07:14
17
ההתקשרות היא לשנה וחב' הביטוח לא מתחייבת לשמור על אותו מחיר גם בעתיד. אבל ניתן לבדוק מחירים מול חב' ביטוח אחרות. גם את לא מחוייבת להמשיך עם אותה חברה. לעיתים הסיבה להעלאת המחיר היא הפעלת הפוליסה והעדר הנחת תביעות.  
לצפיה ב-'לעבור לחברת תחזוקה'
לעבור לחברת תחזוקה
15/09/2018 | 21:49
1
25
שלום לעו"ד שחל
האם מספיקה החלטה של הרוב באסיפת הדיירים בכדי לעבור לחברת ניהול שתנהל את הבניין.
תודה, משה
לצפיה ב-'חברת ניהול'
חברת ניהול
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2018 | 23:39
22
החלטה לעבור מוועד בית למתחזק חיצוני דורשת רוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם. זה רוב לא באסיפה אלא מכלל בעלי הדירות.
לצפיה ב-'תשלום עבור נזק לדירה עקב תקלה ברכוש משותף. '
תשלום עבור נזק לדירה עקב תקלה ברכוש משותף.
14/09/2018 | 16:15
2
45
שלום, 
דיירת מסרבת לשלם את חלקה בתיקון בדירה אחרת, לבעייה שנגרמה עקב נזילה בגג המשותף. 
לטענתה, לפני שנתיים הדירה שלה סבלה מבעייה דומה, והיא תיקנה על חשבונה. 
למותר לציין שלא היתה שום פנייה מצידה לועד, לא בקשה ולא דיווח.   זה נודע רק עכשיו, כשהתבקשה לשלם את חלקה בתיקון הדירה האחרת שנפגעה. 
האם ניתן לחייב אותה לשלם?
האם צריך לשלם לה עבור התיקון בדירתה לפני שנתיים?
לצפיה ב-'השתתפות בתשלום'
השתתפות בתשלום
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2018 | 11:36
1
31
היא חייבת לשלם והיא תפסיד אם תתבעו אותה. היא אינה יכולה לקזז או לחבר בין שני המקרים. עליה לשלם ואחכ היא יכולה לתבוע החזר על התיקון שביצעה. האם היא תקבל החזר כזה? כנראה שלא. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/09/2018 | 11:51
16
לא ציפיתי לתגובה כל כך מהירה, ועוד בשבת...

לצפיה ב-'בטיחות אש ודלת יציאה לגג'
בטיחות אש ודלת יציאה לגג
13/09/2018 | 23:44
1
31
שלום,
אני רואה בלא מעט מקומות קביעה גורפת שאין לנעול דלת לגג אם היא ''דלת אש''.
לאחר שקראתי בעיון את התקנות בנושא אני לא מצליח להבין על מה מסתמכת החלטה זו.
אם מבצעים את הנעילה בצורה שעונה לתקנון אי לא רואה מניעה לעשות זאת. (לדוגמא שמבחות לתוך המבנה הדלת תיפתח עם פרפר ולא עם מפתח)
אשמח לחוות דעתכך.
מצורף קישור לקובץ תקנות הבניה.
לצפיה ב-'בטיחות אש'
בטיחות אש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2018 | 11:47
19
אני לא מתיימר להיות מומחה בבטיחות אש. יש כאן הרבה היבטים טכניים של רוחב דלת, כיוון פתיחה וכו'. לגבי המנעול למיטב הבנתי אין הנחייה לנעול דווקא במפתח אלא החשוב הוא שתהיה דרך נוחה וזמינה לפתוח את הדלת במקרה חירום. לכן נעילת פרפר או נעילה ללא מפתח היא אולי מועדפת. 
מה שקורה בבתים משותפים רבים זה צורך בנעילה כדי לשמור על בטחון הדיירים ומניעת פריצות וכו'. במקרה בו יש מפתח עם מנעול אתה מוצא או מפתח בתיבה נעולה אשר במקרה שריפה ניתן לפרוץ ולעשות בו שימוש, או שילוט לגבי מי מחזיק את המפתח. 
לצפיה ב-'זיפות הגג והחלפת דלת כניסה לבניין'
זיפות הגג והחלפת דלת כניסה לבניין
13/09/2018 | 05:23
1
37
שלום לעו"ד שחל
אני בעלת חנות בבניין ומשתתפת בהוצאות השוטפות של הבניין, אף על פי שאני לא נכנסת כלל לבניין, נציגות וועד הבית פנתה אלי בדרישה להשתתפות בזיפות הגג ובהחלפת דלת כניסה חדשה לבניין. האם אני צריכה להשתתף בהוצאות האלו.
בתודה, כוכי
לצפיה ב-'דמי ועד'
דמי ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2018 | 11:38
21
כן זו חובה ללא קשר למידת השימוש בגג או בלובי, אלא אם נקבע אחרת בתקנון.
לצפיה ב-'התנגדות לועד הבית'
התנגדות לועד הבית
12/09/2018 | 17:18
1
55
הי ההורים שלי גרים בבניין כבר מעל ל30 שנה. כאשר עד לפני כשבע שנים התנהל בו ועד בית תקין. אך עם תחלופת הדיירים ובעלי הדירות שקנו לצורך השקעה. כיום המצב שהבניין נראה מוזנח. אמא שלי נסתה לגבות כספים לצורך נקיון הבניין וחסכון לקראת צביעתו אבל נתקלה בסירוב מהדיירים הנוכחים. 
מה ניתן לעשות בעניין? 
לצפיה ב-'אין ועד'
אין ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2018 | 11:35
21
ממליץ לנסות לגייס לפחות עוד שכן אחד או שניים ולנסות לכנס בכל זאת אסיפה בה יבחר ועד ויקבעו דמי ועד. אם זה לא ריאלי - ויתכן שזה המצב, למשל אם יש לבעלי דירות אינטרס בהזנחה (למשל כדי לכפות פרוייקט תמא 38 וכד') - אז הדרך היא פניה למפקח על המקרקעין בבקשה למינוי נציגות בית חיצונית בשכר או לחלופין בקשה לחייב את כל בעלי הדירות בתשלום עבור פעולות התחזוקה הנדרשות. 
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה על השיפוץ '
בהמשך לשאלה על השיפוץ
11/09/2018 | 16:05
1
37
האים אפשר להגיש תביעה אצל המפקח 
למה 2 הדירות של 180 מ"ר . משלמים מיסי ועד כמו דירה 60 מ"ר 
ולחייב אותם לשלם עבור שנים קודמות . וקדימה
לי יש בבניין  דירה 60 מטר. אני לא גר  בדירה . אני משכיר אותה 
ועד הבית גר בדירה של 180 מ"ר . לכן הוא רוצה שההוצאות יהיו שוות. בשיפוץ ומיסי הועד
בברכת שנה טובה 
חיים 
לצפיה ב-'תשלום עבור שיפוץ'
תשלום עבור שיפוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 07:08
35
זה ניתן. לגבי חיוב רטרואקטיבי כלומר אחורה זה יהיה יותר קשה אבל לגבי מכאן ואילך זה הרבה יותר קל.
לצפיה ב-'האם ועד רשאי לחייב תשלום לעורך דין '
האם ועד רשאי לחייב תשלום לעורך דין
09/09/2018 | 07:13
12
58

ועד הבית של בניין משותף החליט על סמך היענות של חלק מהדירים לתבוע את הקבלן על ליקויים באשר לנפילות הפסיפס של מעטפת הבניין 
האם הוא רשאי להכריח גם עם יש רוב לחייב דייר לשלם לעורך דין בעבור תביעה לבית המשפט שהיא מבחינת תקדים לבית המשפט העליון...
יש לציין שהדייר מעוניין למכור את ביתו 
וחושש גם מהשלכות המשפט 
תודה
לצפיה ב-'תביעות משפטיות של ועד הבית'
תביעות משפטיות של ועד הבית
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2018 | 13:57
11
43
לא ברור לי למה הוספת את המילים "מבחינת תקדים לבית המשפט העליון"? ועד בית לא אמור לייצר תקדימים ולא צריך להכנס להרפתקאות משפטיות. לא זה עיסוקו. הוא צריך לטפל בשוטף. תביעה לעליון היא חריג שבחריגים ולרוב גם מצריכה ממון. זה נושא שמחייב דיון ואישור מראש של אסיפת בעלי הדירות תוך הצגת העלויות והסיכונים. יתכן שצריך להתייעץ עם יותר מעורך דין אחד (כי יש עורכי דין שצריך להזהר מהם). גם תביעות רגילות נגד קבלן בגין ליקויי בניה ברכוש המשותף הן תביעות אשר לא ניתן לחייב בעל דירה להצטרף אליהן. 
לצפיה ב-'הסביר למה התכוונתי בבקשה..'
הסביר למה התכוונתי בבקשה..
11/09/2018 | 17:38
10
35
הבניין הוקם בשנת 1999
ובלוק אחר מאותו קבלן שהוקם חצי שנה קודם זכה בתביעה בעניין הליקויים בחזיתות בית משותף, אשר הביעו לנשיאת אריחי החיפוי , אחרי שנים של מאבק משפטי בית משפט המחוזי החליט לקבל את הערעור של ועד הבית של הבלוק השכן אחרי החלטת השלום לקבל את תיעוני הקבלן בעניין חוק התיישנות  המחוזי חייב את הקבלן בהוצאות 
הקבלן שעירער לעליון והערעור נדחה...
ולכן  ועד הבלוק שלנו החליט לשכור את שירותיה של  עורכת הדין שטיפלה בתביעה .. למרות שהתביעה בעניין הבלוק השכן מי 2012 והזכיה לפני כמעט שנה...
לא כול הדירים שלמו והעוד הוא דייר שמחליט על כולם , הוא טוען שהוא יכול לתבוע דייר שיסרב לשלם לו בעבור העורכת דין ...
ולכן שאלתי 

לצפיה ב-'תביעת ליקויי בניה'
תביעת ליקויי בניה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 07:07
9
33
בנסיבות שציינת לא ניתן לחייב את כל בעלי הדירות להשתתף בשכר הטירחה. זו לא חובה. מי שרוצה ישתתף וישלם. לא ניתן לכפות.
באשר לשאלת ההתיישנות ועוד שאלות אחרות שצצות מהסיפור, זה מחייב פגישת יעוץ בתשלום וירידה לפירטי המקרה.
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
15/09/2018 | 09:19
8
21
פסיקה אחרונה של בית המשפט העליון (2017) קובעת שהנציגות היא המוסמכת לתבוע את הקבלן על ליקויי בניה
עוד נקבע שם, שסמכות זו נובעת מהוראת סעיף 69 לחוק המקרקעין ולכן אינה כפופה להסכמות או החלטות של אסיפת הדיירים
זו כנראה הסיבה שאחד הדיירים באותו בניין - שהינו עו"ד - אומר שבעלי הדירות חייבים לשלם עבור שכירת עו"ד, כי הוא מסתמך, מן הסתם, על אותה פסיקה של העליון שמקנה לנציגות את סמכות התביעה על פי שיקול דעתה בלבד.
.

לצפיה ב-'אני מעדיף את תשובתו של עורך הדין'
אני מעדיף את תשובתו של עורך הדין
15/09/2018 | 10:01
7
22
נדרשת הסכמה מפורשת של הדיירים לצורך הגשת תביעה ורק עם התביעה מתייחסת לעניין תחזוקה של הבית המשותף ולכן אני מעדיף תשובה עניינית מפי העורך דין ולא איש מהשורה.
לצפיה ב-'אתה רשאי להעדיף - אבל ...'
אתה רשאי להעדיף - אבל ...
15/09/2018 | 10:12
6
18
אם תוגש תביעה לבית משפט - מה שקבע בית המשפט העליון זה מה שיקבע.

לצפיה ב-'ויכוח סרק'
ויכוח סרק
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2018 | 11:29
5
20
התשובה שלך הסיטה את הנושא מהשאלה ששאל השואל שהיתה האם ניתן לכפות על בעל דירה הצטרפות או תשלום שכ"ט, לבין השאלה שלא נשאלה ועליה ענית, והיא האם יש לנציגות הבית סמכות לתבוע, כנציגות, בגין ליקויי בניה ברכוש המשותף.
אני עניתי על השאלה ואני חוזר על התשובה: לא ניתן לכפות השתתפות על בעל דירה לשאת בתשלום שכר טירחה לצורך תביעה זו. 
אין לזה קשר לעובדה שאכן נציגות בית יכולה להגיש תביעה כזו. 
לצפיה ב-'ובנוסף'
ובנוסף
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2018 | 19:55
4
14
אגב לסיוע נוסף - האם נציגות הבית קיבלה לפני כן אישור מאסיפת הדיירים והאם התקיים דיון בענין במסגרת אסיפה אשר על סדר היום שלה עמד הנושא ? וכן האם הוצגו חלופות וכן הצעות מחיר מצד כמה עורכי דין?   
לצפיה ב-'ומה התשובות שלך לשאלות הללו ?'
ומה התשובות שלך לשאלות הללו ?
15/09/2018 | 21:22
3
2
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2018 | 23:37
2
11
את התשובות העובדתיות צריך לתת מי ששאל את השאלה. שאלתי כדי לבחון האם היו פגמים בתהליך עצמו.
לצפיה ב-'לא .'
לא .
16/09/2018 | 05:56
1
14
לא הוצעו חלופות אחרות , כלומר הועד הציע לבחור בעורכת הדין שזכתה בתביעה עם הבלוק השכן , היו שכנים שהציעו חלופות אחרות אבל הוא התעקש , נאסף כסף מרוב הדיריים ונקבע מועד לשיחה עימה אך הגברת לא הגיעה וכרגע יש כעוס גדול ..., לא כולם מסכימים איתו 
הוא קובע לכולם ...
תודה.
לצפיה ב-'פגמים נוספים'
פגמים נוספים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2018 | 13:26
13
לכן מעבר למה שכבר כתבתי אני מציין שיש גם טעם לפגם בתהליך עצמו וזאת מעבר לעובדה שלא ניתן לחייב אותך להצטרף ללא הסכמתך. חייב למשל להיות באסיפה תהליך של בדיקת חלופות הן מקצועית והן כספית. מדובר בארוע שאינו חלק מהשוטף והרגיל ולכן מחייב תהליך מוקפד, השוואתי ושקוף. בתים רבים נכנסים מהר מדי להרפתקאות משפטיות שנגמרות לעיתים בבור כספי רב. בעיקר כאשר ההליך עצמו לא היה תקין.
לצפיה ב-'אזעקה חיצונית בדירה'
אזעקה חיצונית בדירה
09/09/2018 | 13:35
1
49
כבר כמה שנים שאסור להשתמש באזעקה במכונית.

האם יש איסור על אזעקה בדירה, כשהרמקול נמצא בחוץ ומשגע את השכנים ביום ובלילה.
אצלנו בבית ואצל רוב השכנים הרמקול נמצא בבית
ולא מפריע לשכנים, בכל מקרה האזעקה מחוברת למוקד וכו'
שנה טובה

תודה אריה
לצפיה ב-'אזעקה'
אזעקה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2018 | 13:58
28
היה לי מקרה כזה ונאלצתי בשם הדיירים להוציא מכתב התראה חריף לפני תביעה נגד בעל דירת גג עם אזעקה ששיגעה את השכנים. הפתרון הוא אזעקה שקטה. מחוברת למוקד אבל לא מרעישה. 
לצפיה ב-'שנה טובה של שכנות טובה '
שנה טובה של שכנות טובה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 13:31
1
47

מאחל לכולם שנת שלום בית, שנת בריאות ושקט ונחת.

אין ציטוט יפה יותר מלאה גולדברג ב"דירה להשכיר":

"כך בעמק יפה, בין כרמים ושדות,
עומד מגדל בן חמש קומות.
ובמגדל גרים עד היום,
שכנים טובים חיי-שלום".

לצפיה ב-'תודה לעו"ד שחל'
תודה לעו"ד שחל
08/09/2018 | 19:59
15
ברצוני להביע את תודתי בשמי ובוודאי בשם רבים על כל התשובות של עו"ד שחל בפורום במיידי ולעניין.
שוב תודה ושנה טובה ומבורכת.
לצפיה ב-'השתתפות בהתקנת דלת כניסה'
השתתפות בהתקנת דלת כניסה
05/09/2018 | 23:54
1
50
שלום עו"ד שחל
האם בעלי חנויות בבניין צריכים/חייבים להשתתף במימון להחלפת דלת כניסה לבניין.
תודה, מושון
לצפיה ב-'בהחלט כן'
בהחלט כן
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 13:26
16
לצפיה ב-'שינוי יעוד בשטח משותף'
שינוי יעוד בשטח משותף
04/09/2018 | 22:40
2
54
לפני כשנתיים רכשתי דירה מקבלן שלפי התוכנית קיים בקומה הראשונה שטח משותף פתוח שנקרא לובי ובו יהיה ניתן לעשות בעתיד כל מה שנחליט.
כשנכנסתי לדירה הבנתי שהיה מצג שווא של הקבלן כי בעצם בשביל להפוך את המקום לחדרי דיירים או כל דבר אחר יש צורך בהסכמה מלאה של כל הדיירים דבר שהדיירים מהקומה הראשונה לא מסכימים ואנחנו בעצם משלמים ארנונה על כל השטח הזה. 
אשמח לדעת האם יש משהו שאפשר לעשות בנידון??
או שהמקרה אבוד ופשוט אצטרך להמשיך לשלם ארנונה על שטח שאין בו שום ניצול לטובת דיירי הבניין?
לצפיה ב-'שינוי יעוד'
שינוי יעוד
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2018 | 23:46
1
42
אם השטח מוגדר לובי פתוח אז שינוי יעוד מחייב הסכמת כל בעלי הדירות.
לצפיה ב-'כמה עצוב שמרמים אותנו.'
כמה עצוב שמרמים אותנו.
05/09/2018 | 20:59
15
לצפיה ב-'פער שטח דירה בין טאבו לבין טופס הארנונה'
פער שטח דירה בין טאבו לבין טופס הארנונה
02/09/2018 | 10:58
1
34
שלום,
כאשר ישנו פער שטח דירה בין הרשום בטאבו ( שטח הרצפה) לבין הרשום בטופס הארנונה (שטח הרצפה) - מהו הנתון הקובע ?
לצפיה ב-'שטח דירה'
שטח דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 11:21
38
השאלה קובע לצורך מה? אין נתון אחד שקובע להכל ובכל הקשר. זה נשמע מוזר אבל לדירה יש כל מיני גדלים וכל מיני שיטות מדידה. אנשים מגלים שהדירה שלהם לפי הטאבו היא לא פעם קטנה משמעותית מהדירה שלהם לפי הרשום בארנונה ואם הם יביאו מודד הם יגלו שהדירה בפועל היא בכלל בגודל אחר! מדידה לצורך מסויים לוקחת בחשבון למשל חצי מעובי הקירות ומדידה אחרת לוקחת בחשבון שיטחי ברוטו כלומר גם שטח משותף בחדר המדרגות לפי החלק היחסי וכו'. שטח דירה לצורך ארנונה זה חישוב מסוג אחד, שנקבע בין היתר על ידי חוקי הרשות המקומית ומשמש לעניין מיסי הארנונה שלה. עירייה רשאית לכלול בשטח זה מרפסת מקורה או לא מקורה, שטחים ציבוריים למשל מחדר המדרגות, שטח מחסן וחניה וכד'. זה נקבע ברמה של היטלי הרשות המקומית ולא כל עירייה זהה במדיניות שלה . טאבו זה חישוב אחר לגמרי. בטאבו זה למעשה החישוב ההסטורי של הדירה כפי שנמסרה ונרשמה לפי נתוני הקבלן או החברה המשכנת, לרבות הרחבות אם וככל שנרשמו. בהחלט יתכן שהרחבת דירה לא קיבלה ביטוי בטאבו אבל כן קיבלה ביטוי בארנונה. בקיצור יש כל מיני סוגי מדידות.
לצורך דמי הועד אנו נוהגים לדבר על שטח רצפת הדירה נטו (לא כולל מחסנים, חניות, מרפסות) וזאת בבתים עליהם חל התקנון המצוי. 
לצפיה ב-'עסק בדירה והשפעתו על מיסי ועד בית'
עסק בדירה והשפעתו על מיסי ועד בית
02/09/2018 | 11:03
1
44
אם ישנו עסק בדירה ( למשל שיעורים פרטיים או למשל פעוטון קטן) האם יש לכך השפעה על מיסי ועד הבית ?
לצפיה ב-'מיסי ועד'
מיסי ועד
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 10:57
33
התשובה היא שלילית, אלא אם כן יסכימו על כך כל בעלי הדירות.
לצפיה ב-'בניית קיר הדף למקלט'
בניית קיר הדף למקלט
02/09/2018 | 09:31
1
25
שלום,  לקבלת היתר להוספת מעלית בבניין משותף עלינו לבנות קיר הדף/לשפץ מקלט.
לשני דיירים בבניין יש ממ״ד בדירות.
השאלה האם הם צריכים להשתתף בעלויות הקשורות למקלט?
בתודה מראש
לצפיה ב-'תוספת לקיים'
תוספת לקיים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 07:34
17
מלכתחילה מדובר בתוספת לקיים לכן לא ברור לי איך בכלל ניתן לחייב את כולם לשאת בכך ללא קשר לעלויות נילוות.
לצפיה ב-'פיירוט העבודה של הקבלן '
פיירוט העבודה של הקבלן
01/09/2018 | 12:15
2
42
בבניין שאני גר 8 קומות 30 דירות . מבצעים שיפוץ/השבחה של הבניין אחרי 40 שנה של הבניין .
ועד הבית /המארגנים . דרשו מיכול דייר 27.000 ש"ח . שזה כימעט מילין ש"ח . לשיפוץ הבניין . מבלי לפרסם מה יעשו בכסף הזה . 
האים לפי התקנות. הועד חייב לפרט מה יעשו בכסף הזה? הוא לא הדביק בלוח המודעות כלום . לא פירט . בביניין יש דירות 60 מ"ר . 90 מ"ר ו160 מ"ר .
הוא גבה שווה מיכול הדירות 27.000 ש"ח שזה בניגוד לחוק המקרקעין 
המארגן גר  בדירה 160 מ"ר . אני לא שילמי עדיין . כי אני טוען שהתשלום לא צודק 
לסיכום . האים הועד חייב לפרט מה מקבלים עבור הסכום הזה ברבים. או ליסמוך על יושרו 
תוגה ושנה טובה לכולם 
לצפיה ב-'שיפוץ גדול'
שיפוץ גדול
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 07:33
1
31
שיפוץ בסדר גודל כזה מחייב הבאת תכנית מפורטת לאסיפת בעלי הדירות לשם אישורה בשקיפות מלאה.
לצפיה ב-'תודה על המידע המעניין הזה '
תודה על המידע המעניין הזה
05/09/2018 | 22:57
13
אשתמש איתו ביום הדין . בנתיים קיבלתי רק מיכתב מעורך דין מתרבות הדיור  . שאני חייב לנציגות 27000 ש"ח 
תודה 

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. בעל תואר LLB‏ במשפטים; בעל תואר ראשון בספרות כללית והשוואתית ותואר שני בפילוסופיה (שניהם בהצטיינות). כל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו