לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ריפוי ותזונה טבעית

בפורום זה נעסוק בנושאי בריאות הגוף, הנפש והמנטל על פי שיטת הרפואה הפונציונלית. בשיטה זו אנו דוגלים כי הגוף הוא מערכת אחת שלמה, אשר כל מערכותיה נמצאות בשיתוף פעולה ותלות הדדיים. 
אנו נוטים להסתכל על הגוף כהולוגרמה, כך שכל מערכת או איבר משתקפים אחד בשני ומצביעים על מצבו.  
האני מאמין שלנו הוא שהמפתח להתגברות על מחלה ולמניעתה מלכתחילה, הוא עקביות והתמדה בשמירה על איזון מערכות הגוף. איזון זה הוא היוצר ריפוי ומונע התפתחות של מחלה חדשה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ריפוי ותזונה טבעית

בפורום זה נעסוק בנושאי בריאות הגוף, הנפש והמנטל על פי שיטת הרפואה הפונציונלית. בשיטה זו אנו דוגלים כי הגוף הוא מערכת אחת שלמה, אשר כל מערכותיה נמצאות בשיתוף פעולה ותלות הדדיים. 
אנו נוטים להסתכל על הגוף כהולוגרמה, כך שכל מערכת או איבר משתקפים אחד בשני ומצביעים על מצבו.  
האני מאמין שלנו הוא שהמפתח להתגברות על מחלה ולמניעתה מלכתחילה, הוא עקביות והתמדה בשמירה על איזון מערכות הגוף. איזון זה הוא היוצר ריפוי ומונע התפתחות של מחלה חדשה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום ריפוי ותזונה טבעית.
נא להקפיד על כללי שיח נאות ומכבד. הפרסום בפורום אסור בהחלט.
זכרו שהתשובות בפורום אינן מחליפות התייעצות עם רופא והאמור הינו אינפורמטיבי מקצועי חשוב ובגדר המלצה בלבד. אין לראות בהמלצות אלו התוויות רפואיות.
במקרים מורכבים ניתן ורצוי להגיע לאבחון פרטני בקליניקה של יצחק טבעוני.
המשך >>

לצפיה ב-'פיסורה - יש גאולה?'
פיסורה - יש גאולה?
26/04/2017 | 18:57
1
8
מישהו מכיר את המוצר: פיסורX ?
באתר היצרן [שמן טוב] כתוב: " מאחה במהירות סדקי פיסורה"
לאחר התנסות הכל מיני משחות, שהאחרונות בהן: ניפידיפין, ורקטוג'סיק.
האם יתכן ובא גואל לציון???? 
                                        אינשאללללה
לצפיה ב-'פיסורה - הטיפול המושלם'
פיסורה - הטיפול המושלם
( לעמוד שלי בתפוז )
27/04/2017 | 10:30
4
שלום רב, מניסיוני לא ניתן לרפא פיסורה על ידי שימוש חיצוני בלבד.
צריך גם טיפול פנימי כדי שהפיסורה תטופל כראוי ושלא תחזור וזה אורך זמן אך משתלם.
לטיפול אישי ומתאים עבורך כדאי להגיע אלי לקליניקה לייעוץ.
לקביעת תור תוכלי ליצור קשר בטלפון 03-5399000
יום נפלא

לצפיה ב-'שייק ירוק - האם אני מגזים?'
שייק ירוק - האם אני מגזים?
26/04/2017 | 15:06
1
4
בר קרוב לשנה שאני מכין ושותה שייקים ירוקים בבקרים, אבל בחודשים האחרונים שכללתי את המתכון שלי והגברתי את הקצב. רציתי לדעת האם אני מגזים ברכיבים והאם יש המלצות לשיפור.

אני שותה שייק ירוק בממוצע 6 פעמים בשבוע והוא מכיל:

1. שלושה סוגי עלים ירוקים (מתחלף. הנפוצים: שמיר, נענע, תרד, חסה, ברוקולי, עלי בייבי, פטרוזיליה, כוסברה, עלי סלרי).
2. מלפפון אחד ובננה אחת.
3. כפית וחצי זרעי צ'יה (משרה במים כ-15 דקות לפני).
4. כפית וחצי זרעי פשתן (טוחן במטחנת קפה).
5. כשתי כפיות פולי קקאו גרוסים (טוחן במטחנת קפה).
6. כפית וחצי ספירולינה (אבקה או פתיתים).
7. חופן של אגוזי מלך\שקדים\קשיו + חופן של ג'וגי ברי.
8. כשתי כוסות מים.

סך הכל כמעט ליטר משקה.

תודה רבה!
לצפיה ב-'שייק ירוק'
שייק ירוק
( לעמוד שלי בתפוז )
27/04/2017 | 10:28
2
בוקר טוב,
השייק עשיר מידי! עדיף לחלק אותו לפעמיים עד ארבע פעמים ביום כדי שהעיכול יהיה מושלם.
כל כך הרבה רכיבים וחלקם דומים בערכים שלהם שזה יותר מידי.
חלק מהשייק יהיה עלים ירוקים יחד עם צי'אה ופשתן, והשאר כשייק נפרד.
אני מצרף לך בנוסף כתבת שהתפרסמה עם הצעות בריאות לשייקים נוספים:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4221967,00.html

לצפיה ב-'חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר'
חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר
25/04/2017 | 15:00
2
7
שלום.
רציתי לדעת אילו תחליפים ומה רמת היעילות שלהם, קיימים להחלפת בשר בקר לצורך קבלת ברזל?

תודה!
לצפיה ב-'חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר'
חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 13:03
1
5
שלום רב,
אכילה של אגוזים, קטניות, ירקות עליים וטחינה בהחלט יכולים למלא את מחסני הברזל בגוף והם תחליף טוב מאוד לבשר או למוצרים נוספים מהחי.
אך אם הבעיה היא לא חוסר אכילה אלא תקלה בקליטת הברזל מהמזון אז יש צורך לתקן את הבעיה ברמת התאים.
איזון ניתן להשיג בעזרת תוספי תזונה הבאים אוליגוטיב FR   יחד עם תא חמצני 2 (אוקסיטיב) המאפשרים לתאים לאזן את רמות הברזל ואת קליטתו מהמזון גם אם זה לא בשר.
למידע נוסף או הדרכה אישית יותר ניתן ליצור איתי קשר בטלפון 03-5367780.
יום טוב

לצפיה ב-'רב תודות!'
רב תודות!
26/04/2017 | 14:18
1
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:07
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'בומואלוס- מתכון ללביבות ספרדיות לפסח, הגרסה המלוחה! '
בומואלוס- מתכון ללביבות ספרדיות לפסח, הגרסה המלוחה!
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 10:30
9
רכיבים למתכון בומואלוס:
7 מצות שבורות
4 כפות גבינה לבנה
4 כפות קמח מצה
1 תפוח אדמה מבושל ומעוך
1/3 כוס גבינת קשקבל מגורדת
1/3 כוס גבינה בולגרית מפוררת
6 ביצים
מלח, פלפל שחור גרוס- לפי הטעם
שמן לטיגון

אופן ההכנה:
משרים את המצות בקערה עם הרבה מים לשלוש דקות. סוחטים את המצות היטב ומחזירים לקערה ללא המים.מוסיפים את שאר הרכיבים לקערה ולשים את הכל לבצק אחיד וסמיך. יוצרים כדורים בגודל כדור פינג-פונג ומטגנים אותם עד להזהבה.
חג פסח שמח לכולכם
לצפיה ב-'למה חשוב לשתות מים? סרטון שלי'
למה חשוב לשתות מים? סרטון שלי
18/03/2017 | 19:51
19
היי חברים,
משתף אתכם בסרטון בערוץ שלי שעוסק במספר סיבות שבגללן חשוב לשתות מים.
מקווה שתמצאו את זה שימושי.
אם אהבתם ולמדתם משהו- אשמח שתירשמו. תהנו!

לצפיה ב-'מהו תוסף הברזל הכי טוב לאנמיה? תודה(:'
מהו תוסף הברזל הכי טוב לאנמיה? תודה(:
18/03/2017 | 14:54
3
13
לצפיה ב-'תוסף הברזל הכי טוב לאנמיה'
תוסף הברזל הכי טוב לאנמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2017 | 15:31
2
26
שלום רב,
בקליניקה שלי אני ממליץ ללקוחותי הפרטיים את הטיפול הבא לאנמיה:
תא חמצני 2 (אוקסיטיב) -
2 אוליגוטיב משני סוגים שונים, FR ו- COA
תוכלי ליצור קשר בקליניקה שלי בטלפון 03-5399000
על מנת שתוכלי לקבל המלצה אישית המתאימה יותר במדוייק למקרה שלך.
יום טוב
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
01/04/2017 | 22:44
1
6
אבל מה זה תא חמצני? ומה זה אוליגוטיב?
האם ניתן להשיג רק במרפאתך?

לצפיה ב-'הסבר על מוצרי טבעוני'
הסבר על מוצרי טבעוני
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2017 | 13:42
9
תא חמצני 2 (אוקסיטיב)-
תא חמצני 2 מכיל שמרים צעירים טריים ועתירי אנזימים, חמצן מולקולרי, בטא גלוקן, שמן נבט חיטה, מיצוי טרי של פירות וירקות רבים, כגון: תפוח עץ, תפוז, אשכולית, לימון, אגס, אובליפיחה,עוזרר, חמוציות, רוז היפ, אוכמנית כחולה, דומדמנית שחורה, סמבוקוס, ארטישוק ירושלמי, גזר, סלק אדום, מיצוי ליקופן מעגבניות ואבקת מיץ אצרולה. 20 סוגי חומצות אמינו, 120 ביליון אנזימים וקואנזימים (כולל אנזימי נשימה), 17 סוגי ויטמינים, 14 סוגי מינרלים, פפטידים רבים,ALA, חומצות שומן חיוניות, ועוד.
תא חמצני 2 מוצר שפותח בתהליך ביוטכנולוגי חדשני שהוא פטנט על ידי פרופ' לונן וד"ר וולז, ומבוסס על תא חמצני מועשר (הקיים כ-50 שנה), בתוספת של בטא גלוקן איכותי וסוגים רבים של פירות וירקות אנטי אוקסידנטיים.
תא חמצני 2 נמצא כבעל זמינות גבוהה במיוחד (כ- 95%), בזכות תהליך ייחודי המסייע לרכיבים החיוניים שבו להיספג במעי במהירות וללא עיכוב. הרכיבים עוברים לזרם הדם ומנוצלים בתאי הגוף.
זהו מוצר המהווה הזנה מושלמת של תאי הגוף.
אוליגוטיב-
אוליגוטיב FR הוא זרז לאיזון מטבולי של האדם. אוליגוטיב FR מאזן את תפקודי האדם ומסייע לו לרפא את מקור המחלה. אוליגוטיב FR -ברזל- מופק משעועית. מסייע במקרים של אנמיה, בעיות גדילה, חוסר תיאבון, עור יבש, גירויים וגרודים, חיוורון, בעיות נשימה, נשים במחזור, בהריון ואחרי לידה, עייפות וריפיון שרירים.
אוליגוטיב COA הוא זרז לאיזון נטיית הטיפוס של האדם. אוליגוטיב COA מאזן את תפקודי האדם ומסייע לו לרפא את מקור המחלה. אוליגוטיב COA - נחושת-זהב-כסף - מופק מאצת למינריה. מסייע במקרים של אנמיה, דלקות: אף- אוזן- גרון, סינוסים, ריאות ושלפוחית השתן. ראומטיזם, עייפות, חוסר אנרגיה, וירוסים, כאבים, תשישות כרונית, קנדידה אלביקנס, הרפס, הרפס זוסטר, אבצס, מחלות כשל חיסוני כמו סרטן, חוסר מוטיבציה, לאחר טראומה פיזית או נפשית, מתח, חוסר רצון, דיכאון.
למידע על החנויות המשווקות את המוצר תוכלי ליצור קשר עם מחלקת השיווק שלנו בטלפון 03-5399000 או 2025*
חג שמח

לצפיה ב-'דלקת חריפה בלבלב'
דלקת חריפה בלבלב
15/03/2017 | 20:47
1
15
לבעלי יש דלקת חריפה מאוד בלבלב עם נמק. השאלה איזה מזונות רצוי ומומלץ לאכול ומאיזה להמנע. אשמח לעזרה בנושא. תודה מראש רחל
לצפיה ב-'דלקת חריפה בלבלב'
דלקת חריפה בלבלב
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2017 | 15:28
9
רחל שלום רב,
אין אנו יכולים לענות על השאלה הזו מכיוון שהיא שאלה מורכבת של מקרה לא פשוט וחסרים המון פרטים....
אילו תרופות הוא מקבל?
האם נמצא במעקב אצל רופא?
מה הטיפול שהומלץ לו?
גיל.... ועוד..
אשמח לקבל פרטים נוספים..
יום טוב
לצפיה ב-'הזמנה להרצאה- מערכת העיכול – פתרונות ודרכים להקלה ולמניעה'
הזמנה להרצאה- מערכת העיכול – פתרונות ודרכים להקלה ולמניעה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2017 | 10:08
12
הרצאות מרץ – אפריל  2017 במרכז טבעוני
מרצה: יצחק טבעוני B.Sc.TE 

מערכת העיכול – סקירה של הפרעות ודרכים להקלה ולמניעה
מערכת העיכול נשחקת עקב שימוש לא נכון במערכת: תזונה לא מאוזנת, מזון עשיר בחומרים כימיים, שימוש בתרופות, התקדמות הגיל, מתח ועוד. אנו נלמד דרכים לשיקום מערכת העיכול ונקבל כלים למניעת בעיות במערכת זו . עוד נלמד על הקשר בין מערכת העיכול למערכות שונות, כולל המערכות ההורמונליות,  מערכת הדם והקשר עם המערכות הרגשיות. בהרצאה יוצגו מקרים, תהליכים ותוצאות...

ההרצאה בנושא מערכת העיכול תתקיים במרכז טבעוני בתאריך:
30.3.17- יום חמישי בבוקר בין השעות  10:00-13:00- במרכז טבעוני - יהוד.
ההרצאות במרכז יתקיימו במרכז טבעוני, רח' רמז 33 א', יהוד.

שימו לב: מספר המקומות מוגבל ולפיכך ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש בלבד.

את ההשתתפות יש לאשר בטלפונים 2025*, 03-5399000
לצפיה ב-'לכבוד פורים, מתכון בריא למאפינס פרג ושוקולד '
לכבוד פורים, מתכון בריא למאפינס פרג ושוקולד
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2017 | 10:13
36
פורים בפתח.... וישנם שימושים בריאים נוספים לפרג....
מאפינס פרג ושוקולד- ללא סוכר

רכיבים:
¾ כוס שמן קנולה
4 ביצים
1 כוס ליצוף- ממתיק טבעי ובריא- עשיר ב- EGCG
1 כוס מיץ תפוזים
½ כוס אבקת קקאו
2 כוסות קמח תופח
1 כוס פרג טחון טרי

אופן ההכנה:
יש להקציף את הביצים עד לקבלת קצף יציב, להוסיף בהדרגה את שאר הרכיבים ולמלא בתבנית שקעים משומנת, אופים 20-25 דק' בחום בינוני.
לצפיה ב-'הצעה לארוחת ערב בריאה, מזינה וקלה להכנה לכל המשפחה- רול אורז'
הצעה לארוחת ערב בריאה, מזינה וקלה להכנה לכל המשפחה- רול אורז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2017 | 11:27
132
רול אורז צמחוני- מנה צמחונית, קלה להכנה, עשירה בירקות ודלת קלוריות.

רכיבים :
 1חב' דפי אורז
 200גר' אטריות שעועית
 2גזרים חתוכים למקלונים דקים
 1פלפל אדום חתוך דק
 2מלפפונים חתוכים למקלונים דקים
 1חב' נבטים טריים
 6כפות רוטב סויה
6 כפות רוטב צ'ילי חריף-מתוק
 1/4כוס עלי כוסברה  קצוצים גס

אופן הכנה:
חולטים כ-2 דק' את אטריות השעועית במים רותחים ומסננים. טובלים דף אורז במים רותחים ל-10 שניות, מוציאים ומייבשים על מגבת מטבח נקייה. ממלאים קצת מכל דבר, מזליפים מעט רוטב סויה ורוטב צ'ילי ומגלגלים לרול. בצד מגישים קערה עם שמן שומשום  ורוטב סויה לטבילה.

לצפיה ב-'דיכאון חורף -אבחון וטיפול טבעי'
דיכאון חורף -אבחון וטיפול טבעי
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2017 | 11:35
169
האם חשתם עצובים ללא סיבה? דיכאון חורף- זה טבעי, צפוי וניתן לטיפול!
 "דאון" (דיכאון) ללא סיבה-  רבים מאיתנו חשים מעט מדוכדכים ולעיתים אנו לא יכולים להצביע על הסיבה לכך. אנו נוטים לייחס זאת לעומס, ללחץ או לסדר היום הציבורי, שאינו חוסך מאיתנו עצב ודאגה. בשלב מסוים, אנו עלולים לפספס את השלב שבו אנו צריכים להבחין, כי מדובר בדיכאון חורף ויש צורך לטפל ולמנוע החרפה. על מנת לקבל מושג על הסימפטומים, צריך להבין  מהו דיכאון חורף.

דיכאון חורף – מהם הסימפטומים?
דיכאון חורף יכול להופיע באופנים שונים, שמאופיינים בשינויים במצבי רוח, חוסר חשק גורף לפעילות, בעיות ריכוז, חוסר אנרגיה, עייפות מוגברת, רצון לשינה מרובה, עלייה בתיאבון, חשק עז לפחמימות, עליה במשקל (בעיקר בקרב נשים), חוסר רצון לצאת מהבית, אפילו לא לבילוי.
דיכאון חורף תוקף כ- 6% מהאוכלוסייה בצורה קשה ומצבם מוגדר כ"תסמונת הפרעה אפקטיבית עונתי (SAD) או דיכאון חורף. 14% סובלים מתסמינים במידה קלה יותר, אך עדיין התדירות גבוהה.

דיכאון חורף – למה זה קורה?
מחקרים קליניים ופסיכולוגיים, שבאו לבחון  את תופעת דיכאון חורף, לא הצליחו להצביע על מגמה ברורה, למעט העובדה על נוכחות הבעיה  דווקא בעונת החורף.
על פי שיטת טבעוני, הרפואה הפונקציונלית, אנו רואים בירידה לחשיפה לאור יום, בקור החורף ובשינויים בלחץ האטמוספרי (המשנה את השדות המגנטיים הסובבים את האדם) את הגורמים לתופעת דיכאון חורף. הקור מאט את פעילות המערכת ההורמונלית והתוצאה פעילות עצבית ורגשית לקויה.
צמצום החשיפה לאור יום, משבש אצל אנשים רבים את איזון מערכת העצבים האוטונומית, הגורמת לשיבושים ביצירת הורמונים, כגון מלטונין, הקשור לשינה ולנמנום. 

דיכאון חורף – מה מומלץ לעשות למניעה? ישנם מספר דברים שמומלץ לאמץ, כחלק מחיי היומיום, כאשר אנו מאבחנים סימפטומים של דיכאון חורף:
פעילות גופנית (מהסוג שאתם הכי אוהבים לעשות). 
שהייה בת 30 דקות ביום בשמש החורפית.
להאיר היטב את מקום השהייה שלכם במשך היום והערב.
במידה ומדובר על מצבים הדורשים טיפול ואבחון מעמיק יש להיוועץ עם רופא מטפל, או לפנות לייעוץ ואבחון בתחום הטבעי.
לצפיה ב-'טיפול טבעי בנקב בעור התוף'
טיפול טבעי בנקב בעור התוף
22/01/2017 | 10:21
1
36
שלום,

האם מישהו מכיר טיפול טבעי לתיקון נקב בעור התוף?
מדובר על נקב בן 20 שנה...
לצפיה ב-'טיפול טבעי בנקב בעור התוף '
טיפול טבעי בנקב בעור התוף
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2017 | 10:11
39
רוני בוקר טוב,
בקליניקה שלי אני מטפל כבר 30 שנה בבעיות מסוג זה. אין טיפול קסם אלא רק אבחוון אישי ובדיקת אופצייה לטיפול.
זהו תהליך ארוך וישנן הצלחות רבות אך צריך סבלנות ואני באמת שלא יכול להבטיח שום הצלחה מראש.
אני ממליץ לך להגיע לאבחון אצלי בקליניקה ושם אוכל לדעת יותר פרטים על המקרה האישי שלך.
לתיאום ניתן ליצור עימי קשר בטלפון 03-5367780
יום טוב
לצפיה ב-'מה דעתכם'
מה דעתכם
16/01/2017 | 16:18
3
81
על סחיטת בצל ושום ומריחת המיץ על ציפורן עם פטרת?, ניסיתי כמה וכמה דברים ולא ממש רואים שיפור
לצפיה ב-'טיפול טבעי בפטרת'
טיפול טבעי בפטרת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2017 | 11:07
1
53
שלום רב,
טיפול חיצוני לדעתי לא יכול לרפא פטרייה שכן פטרייה היא דבר שנובע מחוסר איזון פנימי.
הטיפול המומלץ על ידי הוא טיפול טבעי מבפנים הכולל את המוצרים של השיטה שאני מטפל בה בקליניקה שלי.
תווכל ליצור עם מחלקת ההדרכה שלנו קשר על מנת לקבל את הטיפול הדרוש לך.
בטלפון 03-5399000 או 2025*
יום נפלא
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/01/2017 | 11:53
12
לצפיה ב-'שמן אורגנו \ טיפות עץ התה'
שמן אורגנו \ טיפות עץ התה
25/01/2017 | 19:10
31
מסריח אש... אבל יש תוצאות מעולות
לשים גרביים ותוך יומיים רואים תוצאות
בהצלחה
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:55
1
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'סושי'
סושי
22/12/2016 | 15:53
3
201
ידוע כאוכל בריא, אבל כמה סיכון יש בו מאפשרות חיידקים במקרה שהדגים לא לגמרי בריאים, בהתחשב בעובדה שהם נאים?

לצפיה ב-'כך תדעו אם הסושי שלכם איכותי '
כך תדעו אם הסושי שלכם איכותי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2016 | 14:20
2
80
שלום רב, אני לא חושב שדגים נאים הם לא בריאים אלא שהבעייתיות היא הטרייות של המוצר לפעמים.
אם קונים ממקום איכותי שהדגים הנאים בו טריים ואוכלים אותם מיידי אז לא אמורה להיות שום בעייה.
אני מצרף לך כתבה שהתפרסמה בנושא לאחרונה:
לצפיה ב-'האם "מיזרע" חברה של מוצרים טריים?'
האם "מיזרע" חברה של מוצרים טריים?
25/12/2016 | 22:25
1
14
לצפיה ב-'דגים טריים'
דגים טריים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2016 | 08:39
42
בוקר טוב,
לצערי אני באמת לא יודע מספיק על מנת שאוכל לחוות את דעתי על חברה זו או אחרת.

לצפיה ב-'תחליף מלח, האם קיים דבר כזה?'
תחליף מלח, האם קיים דבר כזה?
19/12/2016 | 14:55
3
49
שלום לחברים,
האם קיים תחליף כלשהו לצורך המלחת אוכל/אוכל מבושל?
אני מדבר על אוכל (בישול אוכל) כמו אורז, במקרה כזה צריך להשתמש בכפית/כף מלח ואני מעוניין בתחליף בריא יותר,
אודה להמלצותיכם.
לצפיה ב-'תחליף טבעי למלח'
תחליף טבעי למלח
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2016 | 09:54
73
בוקר טוב,
בשנים האחרונות התחליפים הטבעיים לסוכר כבר הפכו למוכרים ונמצאים כמעט בכל בית בישראל.אך גם המלח זוכה בשנים האחרונות למוניטין מפוקפק עקב תרומתו ללחץ דם גבוה והעובדה שהוא מצוי בשפע במזונות מעובדים, מה שגורם לנו לצרוך אותו בכמויות גדולות מן הרצוי. 
צמח הסליקורניה הוא צמח שגדל באופן טבעי ליד חופי ים, שהם המקור למליחותו,  שמו העברי "פרקן עשבוני", הוא צמח ממשפחת הסלקיים. בארץ הוא גדל באזור ים המלח ועתלית, שכן הוא זקוק לסביבה מלוחה על מנת להתפתח.
הוא נפוץ מאוד באירופה ואפילו מוגש במסעדות יוקרה בעולם.
צמח הסליקורניה נחשב לדל בנתרן, הוא מכיל רק 7% נתרן, לעומת 36% נתרן במלח רגיל.יש בו מרכיבים בריאותיים נוספים: אחוז גבוה של חלבון, נוגדי חמצון, ויטמינים, חומצה פולית, ברזל, סידן, מגנזיום ויסודות חשובים נוספים וסיבים תזונתיים.
את הסליקורניה ניתן לאכול כשהיא טריה ועסיסית כתוספת לסלט, לאחר טיגון או אידוי וכתוספת לתבשילים ודגים. ניתן להשתמש בה גם להחמצה של ירקות ולהכנסת טעם מלוח למרקים בלי שימוש במלח או במרכיבים מלאכותיים.
ניתן גם לרכוש אותו כשתיל ולגדל בגידול בייתי, תוך כדי הוספת מלח למי ההשקייה.
לצפיה ב-'זה לא בריא לאכול פחות מידי מלח'
זה לא בריא לאכול פחות מידי מלח
02/01/2017 | 04:51
1
40
אם אתה לא אוכל מזון מעובד (שמוסיפים לו המון נתרן) ומבשל בעצמך, אז אתה חייב להוסיף כמות מספיקה של מלח, אחרת יהיה לך חוסר.

לצפיה ב-'כמות מלח יומית מומלצת לאדם מבוגר! '
כמות מלח יומית מומלצת לאדם מבוגר!
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2017 | 11:50
19
על פי האגודה לבריאות הציבור: אילו נתוני צריכת המלח והנתרן המומלצים,
על פי הנחיות משרד הבריאות, מומלץ כיום למבוגרים לצרוך לכל היותר 6 גר' מלח ליום, שהם לא יותר מ-2.5. גר' נתרן.

לצפיה ב-'דייסת שיבולת שועל ללא סוכר, לילדים ולמבוגרים....טעיםםםם '
דייסת שיבולת שועל ללא סוכר, לילדים ולמבוגרים....טעיםםםם
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 09:30
7
116
מתכון בריא לדייסת שיבולת שועל ללא סוכר- מתכון נפלא, שיבולת שועל עשירה בסיבים תזונתיים וקלה לעיכול. הדייסה ללא סוכר, מתאימה למבוגרים, לילדים ולתינוקות.
רכיבים למתכון דייסת שיבולת שועל:
1 כוס שיבולת שועל (קוואקר)
2 כוסות מים/חלב/חלב סויה
2-4 כפות ממתיק טבעי, על בסיס פרוקטוז
חופן פירות יער/חמוציות/תמרים קצוצים
1 בננה חתוכה לקוביות (לא חובה)
*לשיפור הערך התזונתי רצוי להוסיף 1 כף טחינה מלאה

אופן הכנת הדייסה:
מבשלים את שיבולת השועל עם המים על אש בינונית במשך עשר דקות תוך ערבוב מתמיד, כדי שלא יידבק. מוסיפים את כל שאר המרכיבים וממשיכים לבשל עוד 2 דקות תוך כדי ערבוב.
לצפיה ב-'בחיאת. "ללא סוכר". אבל עם פרוקטוז ופירות.'
בחיאת. "ללא סוכר". אבל עם פרוקטוז ופירות.
22/12/2016 | 12:26
6
24
לצפיה ב-'יתרונות הפרוקטוז'
יתרונות הפרוקטוז
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2016 | 12:59
1
47
פרוקטוז הינו סוכר המצוי באופן טבעי בעיקר בפירות ואף בירקות רבים.
פרוקטוז הנצרך במידה נחשב כממתיק האידאלי, בעיקר לחולי סוכרת, כיוון שאינו מגרה הפרשת אינסולין (בניגוד לגלוקוז) ומעלה גלוקוז באופן מוגבל.
הפרוקטוז בעל אינדקס גליקמי נמוך ולכן עוזר לגוף לאזן את רמות הסוכר שלו בניגוד לסוכר לבן- תעשייתי המקפיץ ומוציא מאיזון את רמות הסוכר בגוף.
ושוב הכל במינון נכון!!!
לצפיה ב-'אבל לפרוקטוז יש השפעות בריאותיות אחרות...'
אבל לפרוקטוז יש השפעות בריאותיות אחרות...
24/12/2016 | 03:44
30
כמו העלאת כמות השומן בכבד ובדם ("טריגליצרידים"), מה שמשפיע לרעה על מחלות לב. 

נכון שאתה צודק שמה שחשוב פה הוא המינון הנכון (ולא רק מינון לכלל היום - אלא מינון בארוחה עצמה), אבל זה מסר שמופיע בשורה התחתונה של הודעה שכתבת בתור תגובה, ולא בהודעה הראשית. מעבר לכך - רבים לא מודעים למה המינון הנכון מלכתחילה, ולכן מתפתים רק לכותרת "דייסה ללא סוכר", בלי להבין שמדובר פה פשוט על סוכר חליפי שיש לו את תופעות הלוואי שלו בצריכה מוגזמת.

שיהיה לבריאות.
לצפיה ב-'מתכון ללא סוכר שאני מכינה:'
מתכון ללא סוכר שאני מכינה:
24/12/2016 | 12:49
3
38
כמויות למנה אחת:
3 כפות שיבולת שועל לחמם בסיר קטן עם קצת קינמון ומעט מלח,
לאחר ערבוב של חצי דקה להוסיף חצי כוס מים ולערבב מדי פעם עד לביעבוע חזק ולכבות את האש.לכסות במכסה ל-2 דקות.
להוסיף רבע כוס משקה  אורז עם שקדים ,(לבדוק שרשום על האריזה:ללא תוספת סוכר).
יופי של דיסת שיבולת ללא סוכר בכלל.
מנה חמימה וטעימה.

לצפיה ב-'משקה אורז עם שקדים'
משקה אורז עם שקדים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2016 | 11:18
2
21
שרי נשמע נפלא רק שימי לב שהמשקה שאת מוסיפה מכיל מתיקות כלשהי וצריך לבדוק איזה....
לפעמים הבלי סוכר עולה לנו יותר מבחינה בריאותית.
לצפיה ב-'למי שמתעניין בתכולת משקה-האורז והשקדים :'
למי שמתעניין בתכולת משקה-האורז והשקדים :
28/12/2016 | 10:11
1
22
משקה אורז עם שקדים אורגני :
הרכיבים:
מים, אורז ,שקדים-טחונים, שמן-חמניות ,מלח-ים ,ללא תוספת סוכר.

לצפיה ב-'משקה אורז ושקדים אורגני'
משקה אורז ושקדים אורגני
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2016 | 10:33
17
נשמע מוצר מצויין, תיהני ותודה על המתכון הנפלא.
חג שמח
לצפיה ב-'דברים שלא ידעתם על זעתר והקשר שלו לחורף '
דברים שלא ידעתם על זעתר והקשר שלו לחורף
( לעמוד שלי בתפוז )
14/12/2016 | 10:42
1
117
זעתר הוא תערובת תבלינים ערבית ומקורה במזרח התיכון. התערובת כוללת ברובה, אזוב מצוי- סוג של קורנית, צתרה וורודה, צתרנית משובלת, סומק ולעיתים מוסיפים לתערובת שומשום וזרעי שומר. תערובת זו נפוצה בטורקיה, סוריה, לבנון, ישראל, ירדן וצפון אפריקה.
כשמדברים על זעתר במקורותינו, מתכוונים לאזוב המצוי, שהוא סוג של שיח לבן- אפרפר בגובה 40 סנטימטר. לעליו הקטנים יש מגע של קטיפה גסה או לבד. על העלים השעירים יש בלוטות המכילות את השמן האתרי, שנותן ריח לעלים כאשר ממוללים אותם בין האצבעות.
במקורות שימש הזעתר / האזוב זה לטיהור המזבח ולטיהור מצורעים.
 זעתר כצמח מאכל- הוא תבלין המוכר במזרח התיכון ומשמש לזרייה מעל חומוס, לבנה, במאפים ובתבשילים.
זעתרכצמח מרפא-שימוש רב נעשה בצמח, ברפואה העממית בעיקר לפתיחת דרכי הנשימה ונגד מחלות חורף ושלשול. הוא משמש גם לטיפול בנפיחויות ברגליים, להרגעת עצבים, נחשב כיעיל לניקוי מערכת הדם ובטיפול בדלקת דרכי השתן. מחקרים חדשים בארץ העלו, כי השימוש בזעתר יעיל נגד חיידקים ופטריות יותר מאשר אנטיביוטיקה.
טוענים כי המרכיבים מרובין וחומצת אורסוליק, הנמצאים בזעתר הם בעלי יכולת לעכב גידולים סרטניים ווירוסים קשים .
חורף חמים ונעים לכולכם
לצפיה ב-'אהבתי את המשפט לפני האחרון'
אהבתי את המשפט לפני האחרון
31/12/2016 | 18:04
8
לצפיה ב-'חליטת תה מחממת '
חליטת תה מחממת
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2016 | 10:25
4
155
המלצה לחורף שמתקרב אלינו בצעדי ענק, הכנת חליטת תה מחממת .

חליטת צמחים מחממת, גורמת לתחושת חום ונוחות מיועדת לאנשים מקוררים או אנשים שיש להם הפרעות קלות בעיכול. בימי החורף הקרים ובפרט לאנשים הסובלים מהתקררות מומלץ לשתות תה ג'ינג'ר. ג'ינג'ר מחמם ובנוסף גם מרגיע את מערכת העיכול, סופח גזים, מונע דלקות ונלחם בזיהומים.

הוראות הכנה:
2 כפיות שורש ג'ינג'ר טרי מגורד
שליש כוס מיץ לימון טרי
4 כוסות מים
חצי כוס עלי נענע קצוצים
4 כפות ממתיק טבעי

לערבב את החומרים ולהרתיח. להוריד מהאש ולהשהות למשך כחצי שעה. לסנן לחמם מעט ולשתות.
חורף חם לכולכם
לצפיה ב-'ממתיק טבעי'
ממתיק טבעי
06/12/2016 | 19:53
1
34
תודה על ההמלצה של התה,  נראה באמת מחזק וטוב, אבל רציתי לשאול בנוגע לממתיק הטבעי שכתבת, על איזה אתה ממליץ? כלומר, איזה ממתיק טבעי עדיף לדעתך תזונתית?
תודה

לצפיה ב-'ממתיק טבעי'
ממתיק טבעי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2016 | 11:48
39
ממתיק טבעי  שאני ממליץ עליו בקליניקה זהו הממתיק ליצוף.
מצרף לך לינק עם מידע מפורט-
http://www.tivoni.co.il/health-food/lizuf

לליצוף אינדקס גליקמי נמוך מאוד (16) ושילוב צמחים ייחודי. לכן, למרות מתיקותו והערך הקלורי שלו, ליצוף מתאים למעוניינים להפחית במשקל, אך מתקשים לוותר על מתוקים ופחמימות. ליצוף מכיל פרוקטוז, סיבי FOS, לימון וצוף צמחים: תה ירוק, שן הארי, עלי זית, סמבוק, שוש קירח. מכיל פוליפנולים רבים, סיבים חיוניים, רכיבים אנטי אוקסידנטים רבים ועוד, החשובים לבקרה על המשקל, על הסוכר בדם ועל הבריאות. ליצוף ברי מכיל תוספת מיצוי של פירות יער.
לצפיה ב-'נשמע מעולה אני אנסה. מתאים גם לילדים?'
נשמע מעולה אני אנסה. מתאים גם לילדים?
20/12/2016 | 11:33
1
6
לצפיה ב-'ממתיק טבעי ובריא- לכל המשפחה'
ממתיק טבעי ובריא- לכל המשפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2016 | 12:16
16
ליצוף מתאים לכל בני המשפחה, לתפריט בריא ומאוזן, כחלק מהתפריט היומי – להמתקה,למריחה, לבישול, לאפיה. ליצוף ילווה אתכם בכל פעולה ומשימה במטבח, יעשיר כל תבשיל, מאכל, קינוח ומשקה, ישדרג כל ארוחה ויהווה חלק מהתפריט הבריא של כל בני המשפחה!!!

הליצוף אידיאלי להמתקת משקאות קרים וחמים. מומלץ גם כתרכיז להכנת מיץ, או כחליטה חמה. מומלץ למריחת כריכים לילדים, כתחליף לממרחים המכילים סוכר וממתיקים אחרים.  הכנת רטבים ומרינדות. טבעי ואינו מכיל ממתיקים מלאכותיים.
הליצוף  עשיר ב- EGCG הידוע על פי מחקרים כאנטי אוקסידנט חזק, החיוני להגברת קצב חילוף החומרים ולאיזון הבריאות.
לליצוף אינדקס גליקמי נמוך מאוד (16) ושילוב צמחים ייחודי. לכן, למרות מתיקותו והערך הקלורי שלו, ליצוף מתאים למעוניינים להפחית במשקל, אך מתקשים לוותר על מתוקים ופחמימות. מתאים לספורטאים ולשומרים על הכושר – ליצוף מספק אנרגיה זמינה במהירות, מבלי לגרום לעייפות ולנפילות אנרגיה (כפי שקורה בצריכת סוכרים אחרים), אינו מזיק לשיניים, מחקרים מוכיחים כי מזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך מאוד כמו ליצוף, חשובים לשמירה על משקל תקין, להרזייה ולחולי סוכרת.

מנהל/ת הפורום

אודות:
יצחק טבעוני ( B.Sc.TE) איש בעל חזון, אמינות וניסיון רב, מומחה לרפואה פונקציונלית ולאוליגותרפיה טבעית, ייסד את חברת נ.י. טבעוני. בשנת 1989 פיתח את שיטת
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יצחק טבעוני- מנהל פורום ריפוי ותזונה טבעית
מנהל פורום ריפוי ותזונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו