לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
35833,583 עוקבים אודות עסקים

פורום רדיולוגיה

רדיולוגיה היא ענף ברפואה העוסק בתכנון ובפענוח בדיקות הדימות השונות, המהוות את אבן היסוד באבחון, בטיפול ובמעקב ברוב תחומי הרפואה המודרנית. הרדיולוג הוא איש צוות מרכזי בטיפול בחולה, כמאבחן, לרבות ביצוע פעולות פולשניות כגון ביופסיות, וגם כמטפל, בביצוע פעולות מונחות דימות כגון ניקוזים, הזרקה למפרקים, צינתורים לפתיחת כלי דם חסומים או לעצירת דימומים, ואף משתתף בטיפולים אונקולוגיים מורכבים.

אשמח לענות על שאלות בתחום מרתק זה.

* הפורום לא נועד לפענוח בדיקות דימות. פענוח באמצעות הפורום אינו מקצועי ו/או אתי. 

*המענה בפורום אינו מחליף התייעצות מקצועית והינו המלצה וכו'..

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רדיולוגיה

רדיולוגיה היא ענף ברפואה העוסק בתכנון ובפענוח בדיקות הדימות השונות, המהוות את אבן היסוד באבחון, בטיפול ובמעקב ברוב תחומי הרפואה המודרנית. הרדיולוג הוא איש צוות מרכזי בטיפול בחולה, כמאבחן, לרבות ביצוע פעולות פולשניות כגון ביופסיות, וגם כמטפל, בביצוע פעולות מונחות דימות כגון ניקוזים, הזרקה למפרקים, צינתורים לפתיחת כלי דם חסומים או לעצירת דימומים, ואף משתתף בטיפולים אונקולוגיים מורכבים.

אשמח לענות על שאלות בתחום מרתק זה.

* הפורום לא נועד לפענוח בדיקות דימות. פענוח באמצעות הפורום אינו מקצועי ו/או אתי. 

*המענה בפורום אינו מחליף התייעצות מקצועית והינו המלצה וכו'..

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אשמח לענות על שאלות בתחום מרתק זה

המשך >>

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:27

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'בדיקת EMG עזרה בבקשה בנושא הרגליים '
בדיקת EMG עזרה בבקשה בנושא הרגליים
07/09/2017 | 13:59
6

אבקש עזרה בבקשה . אני מצטט מתוך המכתב סיכום .
סיבת ההפניה : זרמים ברגליים סיפור של מולטי טראומה עם פגיעה בברכיים . בעמ"ש צווארי ומותני
בבדיקת הולכה עצבית מוטורית בעצבים פרונאל . טיביאליס . מדיאנוס ואולנריס משני הצדדים נמצאו מדדי הולכה תקינים .
פרט לDL מאורך במדיאנוס  מימין . בבדיקת הולכה עצבית תחושתית בעצבים סורליס .מדיאנוס ואולנריס משני הצדדים נמצאו כול מדדי ההולכה תקינים . פרט לDL מאורך משני הצדדים . גלי F היו תקינים . בבדיקת מחט בולטים מאוד ב EDC משמאל . ושינויים קלים בביצפס דו"צ .
1. CTS בינוני מימין .
2 . CTS  קל משמאל .
3 . רדיקולופתיה קלה C7
4 . רדיקולופטיה קשה C7
ד"ר אשמח לדעת מה המצב אצלי ? והאם מצב הרגליים שלי ניזוק או לו ?
מצב הידיים מובן לי שיש לי בעיה קשה ביד שמאל . רעידות ועוד .
הציין שאני יושב על כיסא גלגלים מעל לשנה בגלל הרעידות ברגליים ובידיים .
עברתי קיבוע עמוד שדרה מותני וצווארי כולל ניתוחים רבים ברגליים .
תודה לך למענה
לצפיה ב-'שלילת רסיסי מתכת לפני צילום MRI'
שלילת רסיסי מתכת לפני צילום MRI
07/09/2017 | 11:06
6
לפני שנים היתה לי תאונה עם מוט ברזל חלוד שנכנס מאחור בחלק העליון של הצוואר בגובה האוזניים.
שלחו אותי לצילום MRI וכדי לשלול רסיסי מתכת מכון ה-MRI ביקש צילום צוואר וגולגולת. בצילומים לא נמצא דבר.
האם צילומי רנטגן רגילים מספיקים כדי לשלול בוודאות הימצאות רסיסי מתכת?

לצפיה ב-'פיענוח של סיטי ריאות '
פיענוח של סיטי ריאות
13/08/2017 | 12:59
18
מעוניינת לקבל פרטים בעבור פיענוח בפרטי של סיטי ריאות לפי הדיסק

לצפיה ב-'עזרה לגבי MRI'
עזרה לגבי MRI
06/08/2017 | 06:20
1
22
שלום,

האם לכתם בחוליה (L5?) ישנה משמעות רפואית כלשהי?
אני סובל מכאבים חזקים מאד בעכוז ימין, רגל ימין וגב תחתון מזה כ-11 חודשים ללא ממצא משמעותי לבד מאקטזיה דורלית קלה.

תודה רבה!
דן
לצפיה ב-'מצ"ב תמונה'
מצ"ב תמונה
06/08/2017 | 06:22
8
לצפיה ב-'בדיקת MRI וכתרים ממתכת בציפוי חרסינה.'
בדיקת MRI וכתרים ממתכת בציפוי חרסינה.
13/07/2017 | 21:21
18

שלום!
 הרופא שיניים ממליץ על הכתרים ללסת תחתונה ממתכת בציפוי חרסינה. האם אפשר תבצע בדיקת MRI עם הכתרים האלה? תודה.

לצפיה ב-'בדיקת MRI לאזור האגן . - אשמח לתשובה דחופה . '
בדיקת MRI לאזור האגן . - אשמח לתשובה דחופה .
08/07/2017 | 19:50
25
שלום, לפני כשבועיים עשיתי בדיקת MRI לאזור האגן מכיוון שאני סובלת מכאבים לא מוסברים באזור פי הטבעת בצד שמאל (לא קשור לטחרים או פיסורה ) .
הרופא ביקש שאעשה MRI של בדיקת עצמות + רקמות + מפרקים.
לאחר שעשיתי את בדיקה קבלתי פיענוח כזה :לגבי הרחם , אנדומטריום, נבדקו איברים הכל נמצא תקין. ושלא ניתן לדון בהפרעות פונקציונליות ברצפת האגן בבדיקה זו שבוצעה לשם הערכה אנטומית.
הרופא הכללי שלי טען שהפינוח כאן הוא לאיברים ולא כפי שביקש לעצמות ורקמות.
פניתי שוב למקום ששם עשיתי את MRI והפיענוח וטענתי שלא עשו לי את הבדיקה הנכונה, הם החליטו לשלוח שוב לבדיקה חוזרת של פיענוח והפעם קבלתי את התוצאה הבאה :

מודגמים אותות תקינים מלשד העצמות ללא עדות לשברים , בצקות או אוסטאונקרוזיס .
ראשי הירכים מודגמים בעמדה תקינה.
המשטחים הפירקיים מודגמים תקינים
מודגם נוזל תוך פירקי בכמות פיזיולוגית דו צדדית.
מישורי השומן השרירים והמבנים הנוירו וסקורליים מודגמים שמורים סיכום - ללא ממצא חריג.

זה האבחון שניתן לי עכשיו.
השאלה שלי, הרופא שלי טען עדיין שזה לא מה שביקש אבחון לגבי עצמות ורקמות, אני לא רואה פה שום רקמות, ולטענתם - אסותא והרופא שהתקשר אלי , כן בוצע כאן אבחון לעצמות ורקמות.
משוב לי לדעת אם בוצע או לא , כי כרגע אני בהרבה בדיקות , ורוצה לדעת אם הבדיקה שבוצעה נכונה ואם מהבחינה הזאת אני מכוסה , כי אני עדיין ממשיכה לסבול ומוזר לי שלא נמצא כלום.

בנוסף רציתי לדעת האם במצב של קרע אולי של גיד או דלקת בעצם היו אמורים לראות זאת ?
אשמח לתשובה מהירה כי ממש סובלת מכאבים .

לצפיה ב-'בדיקת MRA מראש ועד אגן'
בדיקת MRA מראש ועד אגן
08/06/2017 | 23:03
27
בעבר הבדיקה חולקה ל- 2 בדיקות.
עכשיו אמרו לי במכון מור-מאר, שצריך לבצע 4 בדיקות:
מוח צואר
האורטה חזית
האורטה בטנית
האורטה אגן
האם לא ניתן לבצע 2 או 3 בדיקות לכל היותר?
באיזה בית-חולים ניתן לבצע את הפרוצדורה בפחות בדיקות?
לצפיה ב-'פענוח ct בטן+אגן'
פענוח ct בטן+אגן
04/05/2017 | 16:19
1
78
שלום קיבלתי את הפענוח לct בטן עם חומר ניגוד..נשלחתי לct עקב כאבים בבטן התחתונה מגיל 6 (כמו דקירות) בעיקר בעת מאמץ פיזי וקור..אשמח לדעת מהם התשובות..תודה
מצורפת תמונה
לצפיה ב-'איזה רופא אדיוט שלח אותך ל CT על תלונה מגיל 6?'
איזה רופא אדיוט שלח אותך ל CT על תלונה מגיל 6?
31/05/2017 | 04:01
32
CT בטן עם חומר ניגודי זו בדיקה פולשנית ומיותרת לחלוטין! נחשפת לקינהמיינת גבוה מאד שלא לצורך! דקירות מגיל 6? מה הרופא ציפה למצוא שם? אם זה היה משהו רציני כבר ההית מרגיש זאת מזמן.

ולא ממש הבנתי מה אותה רוצה לשאול? הבדיקה רשומה בעברית פשוטה. ה כ ל תקין! עברת בדיקות אחקות קודם ל CT המיותר הזה?

ממליץ שתחפש רופא אחר, לפני שהוא עוד ישלח אותך גם לבדיקה גניקולוגית או כימותרפיה תוך צפקית...

תרגיש טוב.

לצפיה ב-'פענוח סיטי אחרי נפילה '
פענוח סיטי אחרי נפילה
27/04/2017 | 16:31
28
נפלתי על הפנים בסיטי נמצא שהכל בסדר למעט
אוטם לקונרי בגרעיני הבסיס ובקורונה רדיאטה משמאל הפרינכמיה והחדרים שמורים
אשמח לקבל הסבר
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
09/04/2017 | 17:07
5
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'CTA בטן'
CTA בטן
24/03/2017 | 14:31
22
שלום רב ,   אני עומדת לבצע בדיקת CTA אנגיוגרפיה של הבטן, השאלה האם בבדיקה עצמה ובפענוח יש התייחסות לאיברים אחרים בבטן כגון: הכבד, הלבלב וכו. 
לצפיה ב-'איך ניתן לגלות בסימפונות חלקיקי פלסטיק?'
איך ניתן לגלות בסימפונות חלקיקי פלסטיק?
11/03/2017 | 17:29
7
חשוב מאוד- האם אפשר לראות בדימות חלקיקי פלסטיק קטנים שנשאפו כנראה לסימפונות? Xray רגיל לא יראה את זה כנראה. האם יש דרך לצבוע את נאדיות הריאה/סימפונות בגז/או כמו יוד רדיואקטיבי?
האם אולטרסאונד יראה משהו?
אם למישהו יש רעיון כלשהו לפיתרון הבעיה אודה לו מאוד.
לצפיה ב-'האם אפשר לעשות CT ????'
האם אפשר לעשות CT ????
26/02/2017 | 16:37
41

שלום
בן 45
עקב חולשה בוצעו לפני שנה בדיקות מקיפות כולל בדיקות אנדוקריניות כולן תקינות
כולל קורטיזול LH FSH סוכר TSH
פרט לטסטוסטרון גבולי 11 NMOL
ו IGF1 מעל הנורמה כ 28 , הנורמה עד 23. נבדק 3 פעמים השנה
והתוצאה חזרה כ 27-29.
הרופא המליץ שאעשה MRI מוח לבדוק שהכל בסדר. אני קלסטרופובי
ולא יכול לעשות MRI מוח.
רציתי לדעת האם אפשר במקום זה לעשות CT מוח בלי חומר ניגוד ( רגיש ליוד ).
האם אפשר יהיה לראות בסיטי כזה אם יש גידול שגורם ל IGF1 מוגבר?
תודה

לצפיה ב-'אלדצהיימר ו-mri'
אלדצהיימר ו-mri
18/02/2017 | 09:49
20
שלום דר יוסים
האם ובאיזה שלב ניתן לאבחן אלדצהיימר בבדיקת
mri ?
תודה
אלי
לצפיה ב-'פענוח סי טי צווארי'
פענוח סי טי צווארי
28/01/2017 | 19:43
29
שלום,
אשמח אם תוכלו לעזור לי להבין מה זה אומר?
אני בת 68 סובלת בשבועיים האחרונים מכאבי צוואר שמשליכים על הראש
ממצאים:
היצרות דיסקלית קשה 5C-6C, 6C-7C
שינויים ספונדילוארטרוטיים 3C - 4C מימין, 4C-5C משמאל
הרקמות הרכות תקינות

5-6C - בלט דיסק נרחב הלוחץ על השק התקאלי, מצר את הנוירופורמינה מימין. התעלה הגרמית תקינה. מבנה גרמי תקין.
6-7C - בלט דיסק נרחב הלוחץ על השק התקאלי, מצר את הנוירופורמינה מימין. התעלה הגרמית תקינה. מבנה גרמי תקין. אין לזהות דיסקופטיה נוספת.

סיכום - שינויים דיסקוגניים כמפורט, עם מרכיב ימני בולט
לצפיה ב-'פענוח US בלוטת תריס'
פענוח US בלוטת תריס
26/01/2017 | 08:22
1
29
שלום רב

לפני חצי שנה ביצעתי MRI לצוואר בגילו במקרה גוש בבלוטת התריס של כ 2.5 ס"מ, ביצעתי FNA והתוצאה הייתה שלילית לסרטן.

לאחר חצי שנה ביצעתי לגוש שוב US והתוצאה הייתה:

האונה השמאלית בגודל גבולי, מכילה גוש איזואקואי של כ 2.5 ס"מ, היפר וסקולארי גם בהיקפו וגם במרכזו. 

האם יש צורך בהמשך בירור? (יש משמעות להיפר וסקולרארי במקרה זה?)
לצפיה ב-'שיש בו זרימת דם'
שיש בו זרימת דם
31/05/2017 | 03:52
13
שלום

גוש איזואקואי הוא גוש סולידי בעל מרקם זהה למרקמה הכללי של בלוטת התריס. גוש כזה ברוב המכריעה של המקרים יהיה שפיר. וסקולאריות מציינת המצאות כלי דם יותר נכון זרימת דם בבדיקת דופלר. היו מחקרים ישנים שהראו כי זרימת דם שבעיקרה מרכזית מעידה על ממאירות, וזרימת דם שבעיקרה היפקית מעידה של שפירות. מחקרים אחרים שללו את הטענות והראו שלא ניתן לרוב להסתמך על זרימת דם לצורך ניחוש. עבור קשרית מעל לגודל 2 סמ ובעלת מראה רקמתי, סממן אחד שיכול לרמז על ממאירות הוא יחס גובה לרוחב. אם ה 2.5 סמ מתייחס לרוחב או אלכסון, אז סבירות לממאירות נמוכה. גושים ממאירים לרוב יראו גבוהים וצרים.

בלי קשר, גוש מעל 2 סמ מחייב מעקב US ו FNA במידת הצורך. אפשרות חלופית היא להוציא אותו לחלוטין (לרוב קורתים את כל האונה). זה חוסך כאב ראש להרבה זמן. 

להבדיל מרטגן, CT ו MRI, הדמיית US היא לא ממש עונה להגדרת מדע מדוייק. התשובה שאתה מקבל תלויה ברובה במצב רוחו וכישוריו של הטכנאי המבצע והרדיולוג שחותם על הדוח או רושם אותו. שני רדיולוגים יכולים לתת שני דוחות שונים לאותה הבדיקה. ממליץ לבצע US אצל רדיולוג בכיר שמבצע את הבדיקה בעצמו ולא עי טכנאי שלא מבין דבר וחצי דבר במה שהוא עושה (כסטודנט מתמחה במרכז רפואי גדול בארץ, אני יכול להגיד לך שמצב של טכנאי הדמיות בארך בכי רע. לא ההיתי סומך עליהם בלצלם סלפי עם סמרטפון).

אם תחזור על US אצל רדיולוג בכיר תוכל לקבל הערכה מקצועים האם מומלץ לנקר שוב (רדיולוג אמור לדרג את הקשרית עי מדד TRIADS. בארף 90% מהרדיולוגים לא מיומנים לכך).

בהצלחה
לצפיה ב-'MRI בתקופת סיום המחזור'
MRI בתקופת סיום המחזור
23/01/2017 | 10:21
27
שלום,
אני אמורה לעבור MRI שד , כמו כל שנה בחמש השנים האחרונות, לאחר סרטן השד. אני בת חמישים ואחת והמחזור שלי התחיל ל"גמגם" בשנה האחרונה. בחמישה חודשים אחרונים הוא פסק, אבל לפני ימים מספר הופיע שוב.
מאחר והMRI אמור להתבצע בין הימים ה 7-14 של המחזור -
אני לא יודעת איך להתייחס להופעת הווסת האחרונה: האם להמשיך ולנסות להתכוונן לאותם ימים (הMRI בחודש הבא) - או להחשיב את המצב כסיום המחזור ולעשות את הMRI מבלי להתחשב בספירה?
תודה
שושי
לצפיה ב-'כאבים ביד אחרי MRI'
כאבים ביד אחרי MRI
13/01/2017 | 23:01
39
שלום
אתמול ביצעתי בדיקת MRI מוח , ובה חייבו אותי לקבל חומר ניגודי גדוליניום.
עדיין כואבת לי היד כולה, מהכתף ועד האצבעות.
אבל אין סימן לזיהום.
האם זה תקין?
אם כן, כמה זמן זה אמור לכאוב?
האם יש סיבה לדאגה?
תודה
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
09/01/2017 | 17:54
4
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ