לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
38033,803 עוקבים אודות עסקים

פורום השתלות כליה

השתלת כליה מוצלחת מאפשרת איכות חיים טובה ואריכות ימים, יחסית לטיפולי דיאליזה. אך מצד שני השתלה כרוכה בסיכונים של ניתוח ההשתלה, ובנטילת תרופות למניעת דחיה של השתל. בפורום זה נענה על שאלות הקשורות לתחום השתלות כליה, למי מתאימה השתלת כליה, איזו הערכה צריך לעבור לפני השתלת כליה, השתלת כליה בסיכון גבוה, האם מחלת הכליה עלולה לחזור בשתל, מהם הסיבוכים והסיכונים לאחר השתלת כליה, מי יכול לתרום כליה, מה הסיכונים בתרומת כליה, ועוד.  

הנהלת הפורום:

אודות הפורום השתלות כליה

השתלת כליה מוצלחת מאפשרת איכות חיים טובה ואריכות ימים, יחסית לטיפולי דיאליזה. אך מצד שני השתלה כרוכה בסיכונים של ניתוח ההשתלה, ובנטילת תרופות למניעת דחיה של השתל. בפורום זה נענה על שאלות הקשורות לתחום השתלות כליה, למי מתאימה השתלת כליה, איזו הערכה צריך לעבור לפני השתלת כליה, השתלת כליה בסיכון גבוה, האם מחלת הכליה עלולה לחזור בשתל, מהם הסיבוכים והסיכונים לאחר השתלת כליה, מי יכול לתרום כליה, מה הסיכונים בתרומת כליה, ועוד.  

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'בעלי חולי דיאליזה בן 35 אבא 4 בנות .'
בעלי חולי דיאליזה בן 35 אבא 4 בנות .
13/11/2017 | 23:43
8
אני לא יודעת איך להסביר את המצב אבל אני יודעת שקשה לי ולמשפחה שלי יותר קשה לבעלי דגנצאו בן 35 אבא ל4 בנות . דגנצאו חולי דיאליזה  שתייה הכליות שלו כרסו .הוא  עכשיו  מתמודד עם חולשה, פחד מהמוות .אבא שאוהב שמפנש את המשפחה. עבד כול החיים קשה .אני מבקשת את עזרתכם לתת לו חיים נורמאליים .אני לא יודעת איך להסביר את כול המצב גם לא יודעת למי אני יכולה לפנות. אני מבקשת את עזרתכם בשם כל המשפחה שלי .תודה
לצפיה ב-'תרומת כליה לאישתי'
תרומת כליה לאישתי
31/10/2017 | 10:37
1
19
אישתי סובלת מאי ספיקת כליות לאחר ההריון השני ואמרו לנו שהיא צריכה לעבור השתלת כליה. אני רוצה לתרום לה כליה. האם אני יכול? בגלל ההריונות יש לה נוגדנים נגדי? אני בריא וסוג דם A
לצפיה ב-'תרומת כליה לאישתך'
תרומת כליה לאישתך
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2017 | 15:05
28
שלום
יש שני נושאים בהתאמה :
1. סוג דם: אם אתה סוג דם A אתה יכול לתרום בלי בעיה לסוג דם A או AB. בחלק מהמקרים גם אפשר לתרום לסוג דם O או B, זה תלוי בנוגדנים שיש למקבל נגד סוג הדם, ואפשר לבדוק את זה ולתת טיפול שמאפשר את התרומה (כאמור בחלק מהמקרים ולא בכולם הטיפול הזה אפשרי).
2. מבחינת התאמת "סווג רקמות": הדרך לבדוק את יש לאשיתך נוגדנים נגד הרקמות שלך היא על ידי בדיקת סיווג רקמות. גם כאן, בחלק מהמקרים שיש נוגדנים ברמה לא גבוהה ניתן לתת טיפול והתרומה יכולה להיות אפשרית.
בהצלחה!

לצפיה ב-'סוג דם לתרומת כליה'
סוג דם לתרומת כליה
19/10/2017 | 06:03
1
13
שלום
אני רוצה לתרום כליה לאחי שיש לו בעיה בכליה.
לי סוג דם +O ולאחי A-.
האם אני יכול לתרום לו?
כל טוב ותודה רבה
לצפיה ב-'סוג דם לתרומת כליה'
סוג דם לתרומת כליה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2017 | 12:26
11
שלום,
מבחינת סוגי הדם שציינת- אין מניעה מתרומה.
(בעל סוג דם O יכול לתרום כליה לכל סוג דם , ואין חשיבות ל +/-).
בהצלחה
לצפיה ב-'הפורום נפתח ממש בסמוך למקרה המצמרר'
הפורום נפתח ממש בסמוך למקרה המצמרר
18/10/2017 | 11:16
16
אב קיבל כליה מלא אחרת מביתו שנהרגה מנפילה מסוס, אחרי שהוא המתין להשתלה במשך 3 שנים!
לצפיה ב-'דיאליזה או השתלה'
דיאליזה או השתלה
17/10/2017 | 09:46
2
20
אבא שלי בן 62 סובל מאי ספיקת כליות קשה עם קריאטינין בערך 4. האם עדיף להתחיל דיאליזה לפני שעושים השתלת כליה?
לצפיה ב-'רק בריאות'
רק בריאות
17/10/2017 | 14:46
10
לצפיה ב-'דיאליזה או השתלה'
דיאליזה או השתלה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 15:43
23
אם מחלת הכליה של אביך אינה הפיכה ולא צפוי שהתפקוד הכלייתי ישתפר, אז הוא יכול להיות מועמד להשתלת כליה.
מבחינת תזמון אופטימלי : עדיף לעבור השתלת כליה לפני שמתחילים טפולי דיאליזה.
בברכה,
לצפיה ב-'שלום ובהצלחה'
שלום ובהצלחה
16/10/2017 | 12:27
1
14
כל הכבוד.
אני מתעניינת ושואלת על הצד השני- תרומת כליה.
מה הסיכונים הכרוכים בכך?
רקע: בת 30, שוקלת 49, בריאה לחלוטין, לא הייתי בהריון, לא לוקחת תרופות, כן מעשנת מעט.
לצפיה ב-'תרומת כליה'
תרומת כליה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2017 | 14:38
19

שלום
תרומת כליה נחשבת לפעולה בטוחה, לאנשים בריאים עם תפקוד כלייתי תקין, שעברו את ההערכה הרפואית הנרחבת הנדרשת לפני ניתוח זה.
יחד עם זאת תרומת כליה הינו תהליך רפואי מורכב, וככל תהליך רפואי, כרוך בסיכונים מסוימים, בטווח הזמן הקצר והארוך.   
בטווח הזמן הקצר ישנם סיכונים הקשורים בניתוח בהרדמה כללית, ולטווח הזמן הארוך-  יש  סיכון מזערי לאי ספיקת כליות חמורה, ומעט יותר סיכון ליתר לחץ דם.
בקשר לגיל- אין הגבלת גיל לתרומת כליה (מעל גיל 18), וזה תלוי במצבו של התורם.
עדיף לסיים את תוכנית הילודה לפני תרומת כליה אך אין מניעה מתרומת כליה גם לפני כן, ויש במרכזינו גם תורמות כליה שילדו לאחר מכן אף יותר מפעם אחת עם תוצאות טובות.
בברכה,

לצפיה ב-' פתיחת פורום השתלות כליה '
פתיחת פורום השתלות כליה
15/10/2017 | 16:21
20

אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום השתלות כליה

נאחל למנהלת הפורום ד"ר איילת גרופר הצלחה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר איילת גרופר, מנהלת פורום השתלות כליה, היא מומחית ברפואה פנימית ובנפרולוגיה, ולאחר תת התמחות בהשתלות כליה במרכז הרפואי "מאיו קליניק" בארה"ב, כיום ר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ