לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
45704,570 עוקבים אודות עסקים

פורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום קרב מגע הגנה עצמית עוסק בשילוב וחיבור אנשים מכלל אומנויות הלחימה. בשיח על טכניקות, פרקטיות ורלוונטיות, בדיון על חינוך לערכים מתוך ובתוך האימונים עצמם. שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד, מנהלי הפורום וממייסדי האקדמיה הישראלית לקרב מגע, בעלי ניסיון עשיר בהדרכה וחלוצי תכניות רבות עם גופים ארגוניים גדולים בארץ. 0
המשך >>

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
24/12/2015 | 14:38
7
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

לצפיה ב-'המצב הבטחוני מחייב ללמד קרב מגע בבית הספר'
המצב הבטחוני מחייב ללמד קרב מגע בבית הספר
16/12/2015 | 13:22
9
156
הילדים מפוחדים מהמצב הבטחוני. חיילים נהרגים, אנשים חפים מפשע נדקרים או נדרסים ברחובות והילדים שלי חוששים לצאת מהבית. אנחנו גרים בירושלים וחשבתי שכדאי להרים את הכפפה ולקדם הצעת חוק ללימוד קרב מגע בבתי הספר כחלק מתוכנית הלימודים. זה יקנה להם ביטחון בסיסי ללכת ברחוב.
אשמח לשמוע את דעתכם.
לצפיה ב-'אסור לתת לילדים כלים שילבו אלימות'
אסור לתת לילדים כלים שילבו אלימות
16/12/2015 | 13:25
7
63
זה בדיוק כמו שהמחבלים מלמדים את הילדים שלהם להשתמש בנשק כבר מגיל שלוש....
יש מספיק אלימות בקרב בני נוער. לא כדאי להכניס את זה לתוכנית הלימודים ולייצר אלימות בקירבנו!
לצפיה ב-'איך את יכולה להשוות אותו למחבלים?'
איך את יכולה להשוות אותו למחבלים?
16/12/2015 | 13:26
4
54
הם מלמדים את ילדיהם שינאת חינם. אני בסך הכל רוצה שהילדים שלי ירגישו בטוחים. בכלל זה גם טוב לילדות צעירות שחוששות ללכת לבד בחושך. לא חסרים היום אנסים.
לצפיה ב-'אולי עדיף שלא תיתן לבנות שלך להסתובב לבד?'
אולי עדיף שלא תיתן לבנות שלך להסתובב לבד?
16/12/2015 | 13:31
3
49
אני גם חושבת שללמד ילדים ללכת מכות כחלק מתוכנית הלימודית זה אסון. מי שרוצה ללמוד- שילך לעשות זאת בחוגים בצורה עצמאית. לא צריך לתת לזה לגיטימציה ממשרד החינוך.
לצפיה ב-'הגנה עצמית'
הגנה עצמית
16/12/2015 | 13:52
1
53
ללכת ילדים ללכת מכות אולי מוגזם, אבל לתת לילדים כלים להגן על עצמם זה יותר מרצוי. הרי כולם יודעים שאנחנו חיים במדינה אלימה בכלל וחברה אלימה בפרט. אם זה לא טרור אז זאת תקיפה מבריוניום או מכל מני ערסים אחרים. מי שמחנך ילדים להושיט לחי שנייה כשתוקפים אותם הוא מייצר אצל הילדים מנגנון של ניוון וחולשה. בכך גדלים הסיכויים להפיכתם של הילדים לקרבנות של אלימות. מי שחזק ויודע להגן על עצמו, אף אחד לא יתעסק איתו. ככה זה בטבע ולצערי ככה זה גם בקרב החברה האנושית
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
16/12/2015 | 15:31
13
לצפיה ב-'הפורום רק נפתח וכבר הגיעו הטרולים.'
הפורום רק נפתח וכבר הגיעו הטרולים.
02/01/2016 | 03:13
13
עדיף שילדים ילמדו אומנויות לחימה במקום שילמדו על ספר שמשמיץ את חיילי צהל.

לצפיה ב-'מצטער אבל'
מצטער אבל
20/12/2015 | 01:57
36
זו תגובה הנובעת מבורות
אומנויות לחימה מחנכות לשליטה עצמית ולכבוד הדדי

לצפיה ב-'כמתאמן של אחת הוורסיות של קרבמגע אני יכול להעיד אחרת.'
כמתאמן של אחת הוורסיות של קרבמגע אני יכול להעיד אחרת.
23/12/2015 | 01:18
35
לקרב מגע ישראלי יש כמה פיתוחים מקומיים, דניס הישרדות, "התגוננות רחוב" - חיים כהן, אולי אף הקמפוג'יטסו - לפחות מבחינה תפיסתית. ספיציפית לגביי התאמנתי כמה שנים "התגוננות רחוב", ואני יכול להעיד שמלבד יכולותיו המופלאות של חיים כהן כמורה ומדריך, השיטה כשלעצמה בונה את המתאמן הרבה מעבר ליכולות הלחימה שלו - היא בונה את אישיותו ושורה של היבטים מנטאליים אצלו.
יתרה מכך אומר, שלעיתים "מאשימים", כביכול, את אומנויות הקרב מגע למיניהן כחסרות מרכיב רוחני. דווקא ההפך הוא הנכון - המתאמן בקרב מגע הופך עם הזמן לאדם ערכי יותר, עם ביטחון עצמי גבוה יותר, וזאת באופן שמשליך לכל מהלך חייו.

לשם הדוגמא, לצערי הרב נכחתי בכמה פיגועים. אחד מהם היה פיצוץ האוטובוס בקו 18 בתחנה מרכזית ירושלים לפני שנים. הייתי די קרוב לאוטובוס בזמן הפיצוץ, ושניות ספורות לאחר מכן הגעתי להגיש סיוע. לא אציין כאן את חומרת המראות, רק אומר שנפש אנוש לא יכולה לסבול זאת. אני יכול לומר בביטחון מוחלט שלאימונים אצל חיים היתה חשיבות מכריעה ביכולת ההתמודדות שלי עם האירוע, ולחזרתי המיידית לשגרת החיים ללא טראומה ניכרת.

לצפיה ב-'קרב המגע מעצים את חניכיו ומפחית אלימות'
קרב המגע מעצים את חניכיו ומפחית אלימות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2015 | 19:32
53
ערב טוב לכולם/ן, 
סוגיית לימוד קרב המגע (הגנה עצמית) בבי"ס מעלה חשש מובן שמא הילדים ובני הנוער ישתמשו בכלים שירכשו בצורה אלימה. 
לפני יותר משש שנים יזמנו תכנית לימודית חינוכית ללימוד הגנה עצמית בבי"ס. שנה וחצי לאחר מכן קיבלנו אישור מהמחלקה הפדגוגית של "תכנית קרב" בפיקוח משרד החינוך.
לאורך כל השנים בהן אנו מלמדים קרב מגע ובפרט במהלך 5 השנים האחרונות בהן הפעלנו מדריכי הגנה עצמית בבי"ס, אנו יכולים לומר בבטחה כי לימוד קרב המגע אינו גורם לאלימות, יתרה מכך, לקרב המגע יש השפעה ישירה וחד משמעית להפחתת מקרי האלימות בבי"ס.
מצורף מכתב סיכום שנה מבי"ס יסודי בבאר יעקב הממחיש זאת.
הסיבה לכך נעוצה בערך המוסף הנלמד באימונים, והחשוב לא פחות מהפן הפיזי- תנועתי, כגון- שליטה עצמית, איפוק, קבלת החלטות מושכלת ועוד.
האימונים מסייעים לשיפור דימויים ובטחונם העצמי של המתאמנים, ובכך מסוגלים לקבל את ההחלטה הקשה- שהיא להמנע מאלימות.
מכיוון שקרב מגע עוסק בהתמודדות במציאות היומיומית, השיטה מבחינה באופן ברור בין מצבי הגנה עצמית שלא ניתנים למניעה לבין אלימות גרידא.

לפני כשנה משרד החינוך נתן לנו את ברכתו והתחלנו להכשיר מטעמו מורים לחינוך גופני בהגנה עצמית.
הדרך עוד ארוכה ולהערכתי רמת האלימות הולכת וגואה בקרב ילדים ובני נוער ללא קשר לאימוני קרב מגע ואני מאוד מסכים עם יהב.
אנו נמצאים במלחמה שאין לנו שליטה על מי שנשאב אליה. אנו ויקירינו, מקטן ועד גדול, נמצאים בסיכון מתמיד ולכן צוות האקדמיה הישראלית לקרב מגע ואנוכי מברכים על יוזמתך להביא לשינוי והכנסת לימודי קרב המגע כחינוך חובה ולא רק כהעשרה.
 לסיכום,
אנו מזמינים את כל מי שחושש מהשלכות שליליות לפנות אלינו בפרטי ואף לבוא ולהווכח בעצמו בהשלכות הכל כך חיוביות של קרב המגע על ילדינו.
יהב, נשמח לעזור בכל דרך.

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/12/2015 | 18:06
4
 יש לך פחד במה? נתקל בקשיים לעמוד מול קהל ולהעביר מסר בצורה ברורה?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום פחד במה חרדת קהל

רוצה לשיר ולא רק באמבטיה? סובל מצרידות ולא מצליח למצוא לזה פתרון?
היכנס עכשיו לפורום פיתוח קול בריאות הקול ותוכל לשאול ולהתייעץ!

מחפשים מוהל לרגל הולדת הבן? מתלבטים לגבי ההשלכות של ברית המילה?
מוזמנים להיכנס לפורום מוהל ברית מילה ולהתייעץ עם מוהל מוסמך

סובלת מורידים בולטים ברגליים? מעוניינת למצוא לכך פתרון יעיל ואמין?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום העלמת ורידים

האזור האינטימי נפגע לאחר הלידה?
היכנסי עכשיו לפורום פלסטיקה וגינאלית וגלי את האפשרויות שעומדות לרשותך

לצפיה ב-'לימוד קרב מגע בגיל 18'
לימוד קרב מגע בגיל 18
15/12/2015 | 13:34
1
42
אז ככה...
כחלק מתהליך שבו אני נמצא -לשיפור הביטחון העצמי שלי,
חשבתי להתחיל ללמוד קרב מגע - שיחזק אותי מבחינה פיזית ואפשר לומר גם מנטלית.
הבעיה היא שאני כבר בן 18 וחצי, ובחיים לא התקרבתי או נכנסתי לתחום הזה.
רציתי לדעת, האם זה לא מאוחר מדי להתחיל ללמוד קרב מגע? או כל אמנות לחימה אחרת כלשהי?
(עד עכשיו בכל האתרים שראיתי, רוב הלומדים הם בני נוער 14-16, קצת מבאס להיות הכי גדול שם, וגם הכי פחות מתקדם)...
שאלה נוספת, יש איזה מכון, או גוף מסוים שאתם ממליצים עליו? שאפשר ללמוד שם?
לצפיה ב-'להתחיל ללמוד קרב מגע'
להתחיל ללמוד קרב מגע
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2015 | 21:05
36
הי שון. מכיר את הפתגם " לעולם לא מאוחר מידי" ? אז נכון שיש כאלו שהחלו להתאמן בגיל צעיר יותר, מצד שני יש לי גם חניכים בני 40 שהחלו את דרכם בקרב מגע לא מזמן. בגלל אופי השיטה ומטרתה העיקרית שהיא "הצלת חיים", לא מאוחר אף פעם להתחיל. השיטה איננה תחרותית ולגיל אין משמעות. להיפך, להתחיל ללמוד קרב מגע בגיל 18 נחשב גיל צעיר. אני לדוגמה התחלתי אחרי הצבא... הקבוצות בכל המועדונים בנויות לפי חתך גילאי ולכן תשולב בקבוצה של חבר'ה בני גילך. אם תאמר לי היכן אתה גר אוכל לנסות לסייע בנוגע למקום אימונים. בכל מקרה נסה גם בגוגל. בהצלחה.

לצפיה ב-'מתלבטת בין סוגי אומנויות לחימה שונים'
מתלבטת בין סוגי אומנויות לחימה שונים
13/12/2015 | 12:50
1
48
שלום, הייתי שמחה לדעת האם קרב מגע זה שילוב של אומנויות לחימה אחרות?
מה ההבדל בין קרב מגע לקפוארה?
תודה מראש
לצפיה ב-'מהי מטרת האימונים ?'
מהי מטרת האימונים ?
( לעמוד שלי בתפוז )
14/12/2015 | 19:41
28
נוי ערב טוב,
לשאלתך, ישנן תנועות דומות בכל אמנויות הלחימה השונות ולעיתים ההבדלים מינוריים, אך קרב מגע בהגדרה הינה שיטה להגנה עצמית ואיננה אמנות לחימה. 
קרב מגע היא שיטת לחימה צעירה, פחות מ-100 שנים, ביחס לאמנויות הלחימה האחרות ומטבע הדברים היתה מושפעת מאמנות לחימה שונות.
דבר מהותי שמייחד את שיטת קרב המגע הוא הפרוגרסיביות. השיטה מותאמת למציאות, והמציאות משתנה כל הזמן. לכן שיטת קרב המגע, משנה ומתאימה את טכניקות ההתמודדות, להבדיל מאמנויות לחימה אחרות שהן מסורתיות.
קפוארה היא אמנות לחימה המשלבת מוזיקה וניראת כריקוד. תוכלי לקרוא באינטרנט בהרחבה עם תרצי.      
קרב מגע זו שיטה להגנה עצמית. כלומר, אין חוקים כך שמותר לי לעשות הכל כדי להציל את עצמי.
אשמח אם תכתבי מדוע את מעוניינת ללמוד אמנות לחימה ? כך אוכל לעזור לך להתמקד טוב יותר. 

לצפיה ב-'מעוניינת ללמוד איך להתגונן'
מעוניינת ללמוד איך להתגונן
13/12/2015 | 21:37
1
39
שלום לכם
לאור המצב הלא כל כך סימפטי בארצנו היום אני מעוניינת ללמוד איך להתגונן במקרה של תקיפה עם או בלי נשק קר.
איזה סגנון מומלץ ללמוד והאם יש מקום מתאים במודיעין
לצפיה ב-'ללמוד הגנה עצמית'
ללמוד הגנה עצמית
( לעמוד שלי בתפוז )
14/12/2015 | 19:21
35
אכן זו תקופה מתוחה ועלינו להיות עירניים בכל מקום.
אינני יודע להמליץ לך במודיעין אך אני בטוח שמתקיימים שם אימוני קרב מגע הגנה עצמית. דרך גוגל בטוח תמצאי.
כשמדובר בהגנה עצמית חשוב שתלכי להתאמן בקרב מגע, מכיוון שהשיטה מטפלת בתרחישים מציאותיים והטכניקות יעילות ופשוטות.
לאחר שתנסי, אשמח לשמוע האם האימונים ענו על ציפיותך.

לצפיה ב-'גיל מומלץ להתחלה'
גיל מומלץ להתחלה
09/12/2015 | 17:56
1
72
מאיזה גיל מומלץ לרשום את בני לחוג קרב מגע?
אולי עדיף בכלל קאפוארה? הייתי שמחה לדעת מה דעתך בנושא...
לצפיה ב-'גיל מומלץ להתחלה'
גיל מומלץ להתחלה
12/12/2015 | 00:41
43
שלום רב. הדבר משתנה בין מועדון אחד למישנהו ותלוי בתוכן האימון ובמדריך. כיום, ברוב מועדוני אומנויות הלחימה מתחילים ללמד ילדים כבר מגיל 4. כמו שהשיב כאן שותפי, אלעד ביננפלד, אימון ילדים ובמיוחד צעירים בשנים, צריך להיות עם מדריך מיומן ומנוסה באימון ילדים כאשר הבטיחות היא ערך עליון. לגבי קאפווארה: אנו כהורים צריכים לכוון את ילדינו אל המקום הטוב בעינינו. צריך לזכור שבשנים הראשונות לחייהם, עוסקים הילדים בעיצוב האישיות שלהם. על המדריך לדעת, להיות ולהוות חלק ממערכת זו. רצוי כי "תבחנו" את השיעור ("שיעור נסיון") בו תוכלו (את ובנך) להתרשם מתוכן השיעור, מהמלל ורגישות המדריך אל בנך.  האם אמר את שמו לפחות פעם אחת (אם לא יותר) במהלך השיעור, האם נתן לו חיזוקים חיוביים, האם היה ערך מוסך לשיעור וכו'. ישנם הבדלים מהותיים בין אומנויות הלחימה השונות כמו גם בין קרב מגע לקאפווארה. שיעור איכותי ובעל ערך מוסף יקום וייפול על איכות המדריך. בהצלחה!

לצפיה ב-'חששות'
חששות
10/12/2015 | 16:27
1
30
אני רומה לרשום את בני לחוג ג'ודו אך אני חוששת שבשל חוסר המקצועיות של הילדים האחרים, הם יפגעו בו. יש לכן משהו מרגיע לספר לי? האם יש חובש צמוד בכל קבוצה?
לצפיה ב-'אני מבין אותך'
אני מבין אותך
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2015 | 19:18
20
ערב טוב,
אני מבין אותך, הרי את שולחת את בנך, הדבר היקר לך ביותר, לאימונים מתוך כוונה לחזק אותו ולהעניק לו כלים להתמודד בחיים.
חשוב שתביני שבאימוני ג'ודו, קרב מגע וכלל אמנויות הלחימה יש מגע. כלומר קיים סיכוי לפציעה. יחד עם זאת, אחד מתפקידיו של המדריך הוא לשמור על הבטיחות.
במתודיקת ההדרכה ישנם דברים רבים שעל המדריך ליישם בעת האימון כאשר הדבר החשוב ביותר הוא הבטיחות!
הביטחות באה לידי ביטוי בכל דבר באימון, כמו גם בעבודה עם בן זוג. על המדריך לצוות בחכמה את בני הזוג תוך שמירה על בטיחותם ומתן דגשי בטיחות ספציפיים לאותה פעילות.
אין חובש - כל מדריך קרב מגע ואמנות לחימה בכלל מוסמך להגיש עזרה ראשונה וצריך לשאת איתו תיק עזרה ראשונה.

מה גילו של בנך ? האם נפצע בעבר מסוג פעילות דומה ?
לצפיה ב-'הקשר בין קרב מגע לאלימות'
הקשר בין קרב מגע לאלימות
08/12/2015 | 18:13
2
36
ערב נעים, האם קרב מגע מוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?  בטח עוש על זה אין ספור מחקרים...
לצפיה ב-'ההפך הוא הנכון'
ההפך הוא הנכון
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2015 | 19:30
1
34
ערב מצוין,
זוהי שאלה מאוד נפוצה, שאנו נתקלים בה הן בבתי ספר מול וועדי ההורים והן אחר הצהריים בחוגים הפרטיים.
בפועל, אנו רואים שמתאמנים בקרב מגע ובאמנויות לחימה בכלל, לרוב אינם מעורבים בתגרות אלימות. הסיבה לכך נעוצה בערך המוסף הנלמד באימונים, והחשוב לא פחות מהפן הפיזי- תנועתי, כגון- שליטה עצמית, איפוק, קבלת החלטות מושכלת ועוד. יש לציין, כי קיימת חשיבות גדולה לאופן שבו מועברים המסרים על ידי המדריך.
האימונים מסייעים לשיפור דימויים ובטחונם העצמי של המתאמנים, ובכך מסוגלים לקבל את ההחלטה הקשה- שהיא להמנע מאלימות.
מכיוון שקרב מגע עוסק בהתמודדות במציאות היומיומית, השיטה מבחינה באופן ברור בין מצבי הגנה עצמית שלא ניתנים למניעה לבין אלימות גרידא.

מצורף מכתב חוות דעת מבי"ס יסודי בבאר יעקב - חד משמעית אימוני קרב המגע עזרו להפחית את רמת האלימות.
לצפיה ב-''
10/12/2015 | 16:26
4
לצפיה ב-'בחירת אומנות לחימה'
בחירת אומנות לחימה
08/12/2015 | 10:22
3
50
שלום ומזל טוב על פתיחת הפורום החדש. הייתי שמחה להתייעץ. יש לי ילד בן 6 ואני רוצה לרשום אותו לחוג. לאיזו אמנות לחימה עדיף לשלוח אותו?

תודה

לצפיה ב-'בחירת אמנות לחימה'
בחירת אמנות לחימה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/12/2015 | 12:10
2
40
תודה רבה. אכן זו שאלה המעסיקה רבים מההורים.
יש הורים שמעוניינים באמנות לחימה לילד/ה בשביל לפתח חוסן נפשי או בכלל בהקשר חברתי.  
אשמח אם תוכלי לכתוב את ציפיותייך מחוג של אמנויות לחימה וכך אוכל לכוון אותך טוב יותר.
המשך יום טוב

לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
08/12/2015 | 18:10
1
34
הבן שלי אוהב את כל התוכניות המצויירות בסגנון, ובבית מנסה להתחקות אחרי התנועות. חשבתי שיכול להיות נחמד שהוא ילמד את זה בצורה מסודרת. 

אני גם חושבת שחוגים זו אחלה דרך לרכוש מיומנויות חברתיות, אז למה לא!
לצפיה ב-'נכון מאוד!'
נכון מאוד!
( לעמוד שלי בתפוז )
08/12/2015 | 20:26
28
אכן את צודקת. בחוגים קבוצתיים קיימת במה מצוינת לרכישת מיומנויות חברתיות. הדבר חשוב במיוחד במציאות של היום, בה הילדים נשאבים לסמארטפונים ולמחשב ופחות ופחות באים במגע בין אישי.
לפי הסיבה שאת מתארת, אין העדפה לאמנות לחימה מסוימת.  
עצתי אלייך היא לבחור אמנות הלחימה לפי 
המדריך - בגילאים האלה זו לא אמנות הלחימה אלא המדריך!
לעניות דעתי, מדריך אמנות לחימה משמש כמורה. החניכים מסתכלים עליו ורוצים להיות כמותו. יש לו אחריות להובילם בצורה ערכית ועליו לשמש דוגמא.
תבקשי לצפות באימון או שניים ותשאלי את עצמך האם אני סומכת עליו ?  
תנסי לראות אם יש לו גישה לילדים - האם הילדים נהנים ?  
תבקשי הסבר על הפעילות מבחינה מקצועית ותשאלי לחוות דעתם של ההורים האחרים בחוג.
אני בטוח שתתעוררנה עוד שאלות ותהיות כשתתחילי לחפש. אנא על תהססי להתייעץ.

לצפיה ב-'פתיחת פורום קרב מגע הגנה עצמית'
פתיחת פורום קרב מגע הגנה עצמית
02/12/2015 | 11:18
19
אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום קרב מגע הגנה עצמית.
באותה הזדמנות, נאחל המון הצלחה למנהלי הפורום, שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד, המון הצלחה!

המשך גלישה נעימה

מנהל/ת הפורום

אודות:
האקדמיה הישראלית לקרב מגע – KMA ISRAEL הוקמה בשנת 2010 ע"י שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד במטרה לקדם, לפתח ולשמר את השיטה. לאחר למעלה מ- 18 שנות ניסיון רצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אלעד ביננפלד- מנהל פורום קרב מגע הגנה עצמית
מנהל פורום קרב מגע
שחר יזרעאלי- מנהל פורום קרב מגע הגנה עצמית
מנהל פורום קרב מגע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה