לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
45704,570 עוקבים אודות עסקים

פורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום קרב מגע הגנה עצמית עוסק בשילוב וחיבור אנשים מכלל אומנויות הלחימה. בשיח על טכניקות, פרקטיות ורלוונטיות, בדיון על חינוך לערכים מתוך ובתוך האימונים עצמם. שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד, מנהלי הפורום וממייסדי האקדמיה הישראלית לקרב מגע, בעלי ניסיון עשיר בהדרכה וחלוצי תכניות רבות עם גופים ארגוניים גדולים בארץ. 0
המשך >>

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
17/02/2016 | 14:20
3
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

לצפיה ב-'קרב מגע וחיטוב הגוף'
קרב מגע וחיטוב הגוף
10/02/2016 | 17:54
1
46
אני בת 27 חושבת על פעילות גופנית שבא לי לעשות....
האם קרב מגע עוזר גם לחיטוב?
לצפיה ב-'קרב מגע וחיטוב הגוף'
קרב מגע וחיטוב הגוף
16/02/2016 | 08:52
54
לילי שלום,
אמנם הייעוד המרכזי של קרב מגע איננו חיטוב הגוף, למרות זאת, היות ומדובר בפעילות גופנית אינטנסיבת למדי שעובדת על כל מרכיבי הכושר הגופני, בהחלט ערך מוסף יכול להיות חיזוק הגוף וחיטובו. כמובן שהפקטור המרכזי בחיטוב הגוף הינו התזונה.

כל טוב,
דוד
פורומים חדשים בתפוז
09/02/2016 | 15:03
6
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

לצפיה ב-'קורס להגנה עצמית'
קורס להגנה עצמית
04/02/2016 | 09:27
3
42
בוקר טוב. מקווה שאני במקום המתאים. אני וחברה מעוניינת להירשם לקורס בסיסי של הגנה עצמית (לא חוג קרב מגע).
אני רוצה לדעת קצת פרטים על מערך השיעורים. כמה אנשים משתתפים? האם זה הולך לפי גילאים? מהו אורף הקורס, כלומר כמה מפגשים יש ואם זה מחולק לקבוצות גיל שונות (אני מניחה שאישה בת 60 לא יכולה לעשות את אותן הפעולות כמו בחורה בת 18).
אשמח לתשובה!
תודה וחמישי שמח לכולם 
לצפיה ב-'קורס בסיסי'
קורס בסיסי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2016 | 21:58
2
44
שלום רב וברוכה הבאה. לפי בקשתך, נראה כי אתן מעוניינות בשיעורים פרטיים. אם זאת, ייתכן ויש אגודות שונות אשר מפעילות קורסים בסיסיים בהגנה עצמית. על כן, עליכן לפנות ולשאול אם יש כזה דבר באופן ממוקד וספציפי, אני מניח באזור מגוריכן. אם אנו מדברים על שיעורים פרטיים, הם נבנים על-פי בקשתכן: כמות משתתפים, תוכן השיעור וייעודו, אורך השיעור ומספרם הכללי של סך השיעורים. תודה.
לצפיה ב-'הבדל בין הגנה עצמית לבין קרב מגע.'
הבדל בין הגנה עצמית לבין קרב מגע.
12/02/2016 | 22:02
1
39
האם קיים הבדל בין הגנה עצמית לבין קרב מגע?
לצפיה ב-'הגנה עצמית זה קרב מגע'
הגנה עצמית זה קרב מגע
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2016 | 09:27
34
שבת שלום,
הגנה עצמית זה קרב מגע כשהמטרה היא הגנה עצמית (אזרחים).
קרב מגע מכיל גם אספקטים מעבר להגנה עצמית כשהוא מיועד ליחידות ביטחון, אבטחה וצבא.

המשך שבת מהנה
לצפיה ב-'ג'ודו או קרב מגע'
ג'ודו או קרב מגע
31/01/2016 | 18:25
3
41
מה מתאים יותר לבנות שנמשכות לתחום? הכוונה לבנות צעירות (גילאי 4 ו 5)
לצפיה ב-'המדריך ותוכן האימון'
המדריך ותוכן האימון
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2016 | 22:54
2
39
ערב טוב,
בגילאים הצעירים המדריך ותוכן הלימוד הם הדברים החשובים באמת.
ילדים/ות בגיל הזה מושפעים מאוד חיצונית וככל שגדלים הם מפתחים דעה אישית והעדפה בהתאם.
על המדריך לסחוף את החניכים/ות כך שדרך הנאה ילמדו. בגילאים אלה יש לעבוד על בסיס תנועתי רחב וקואורדינציה על כל מרכיביה.
אינני יכול להעיד על מדריכי ג'ודו או קרב מגע שאינני מכיר, אך זו שיטת העבודה אצלנו בארגון. 
המלצתי היא שתקחו את הילדה לפעילות שנוח לכם ע"מ שיהיה לכם יותר קל כי בסופו של דבר אנו רוצים לפתח כלים כמו התמדה.  
חשוב שתצפו באימון ובמדריך ותקבלו דעה האם תוכן האימון והמדריך עונים על ציפיותכם.

מקווה שעזרתי :)
לצפיה ב-'אז לא הבנתי'
אז לא הבנתי
03/02/2016 | 17:30
1
17
אתה מתכוון שאין הבדל בין שני ג'ודו לקרב מגע? ולבחור לפי הנוחות שלי?
לצפיה ב-'גילאים צעירים'
גילאים צעירים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2016 | 22:09
18
שלום רב. בגילאים הצעירים כמו שציינת, 4 ו-5, המדריך ותוכן האימון חשובים יותר מהשיטה עצמה. אנו כהורים מכוונים את ילדינו למקום שנראה לנו כנכון ביותר עבורם. מדריך בעל נסיון בהדרכת ילדים, ייתן להם בסיס תנועתי רחב, תחושת העצמה ומסוגלות שתשפיע על הבטחון העצמי שלהם, חווית שיעור חיובית ומהנה ויכולת חשיבה עצמאית ונכונה. היום מקובל אפשר ללכת ל"שיעור נסיון", שם לא פחות מהילד החווה את השיעור, מתרשם ההורה מהתכנים של השיעור, מהשפה, ערך המוסף ולבסוף מקבל החלטה יותר שקולה. 
פורומים חדשים בתפוז
03/02/2016 | 15:33
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

לצפיה ב-'גיבוש לצנחנים'
גיבוש לצנחנים
25/01/2016 | 15:49
1
34
בני בן 15, לא נמצא בכושר אבל יש לו חלום - להתגייס בגיל 18 לצנחנים, וכך בעצם ללכת בדרכי. אני מסביר לו שבשביל זה הוא יצטרך לעבור גיבוש ולשם כך עליו להיכנס לכושר.
הוא לא רוצה להירשם לכושר קרבי.
שאלתי היא האם שיעורי קרב מגע יכולים לסייע בתהליך בדרך לגיבוש לצנחנים.
תודה

לצפיה ב-'כושר קרבי וקרב מגע'
כושר קרבי וקרב מגע
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2016 | 22:33
19
הי דורון ערב טוב,
אימוני קרב מגע יכולים לסייע הן במישור הפיזי והן במישור המנטאלי.
קרב מגע עובד בעיקר על כושר אנאירובי וכח מתפרץ.
באימוני גילאי העשרה יש דגש ניכר על מרכיבי כח וסבולת מכיוון שזה הגיל בו מופרש הורמון הטסטוסטרון הגורם בין היתר לעלייה במסת השריר ולעיבוי העצמות.
כתבת שבנך לא נמצא בכושר, לכן יש להכניסו לכושר בצורה הדרגתית (יש לו זמן - בן 15 ;) ) .
לרוב אימוני קבוצות קרב מגע מתקיימים פעם עד פעמיים בשבוע למשך שעה עד שעה וחצי כל פעם. המלצתי היא לשלב אימונים אירוביים של ריצה (ניתן גם לשחות/לרכוב על אופניים).
ניתן להתייעץ עם מאמן אישי ע"מ לבנות תכנית אימון ספציפית המתאימה לבנך. 
פורומים חדשים בתפוז
18/01/2016 | 15:58
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

לצפיה ב-'התחלת אימונים'
התחלת אימונים
16/01/2016 | 12:34
8
48
שלום לכולם,
אני בן 32 והייתי רוצה להתחיל ללמוד אמנות לחימה. הבעיה אצלי כרגע היא שעשיתי לפני כשנה וחצי ניתוח בעין ולכן לא מומלץ לקבל מכות חזקות בעין הזו.
השאלה שלי האם דבר כזה מאפשר לי בכלל ללמוד משהו מהתחום. האם שווה לי ללכת על אימונים אישיים?

תודה
לצפיה ב-'מגבלה פיזית וספורט'
מגבלה פיזית וספורט
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2016 | 20:13
5
37
שלום רב. אנני מכיר כמעט אדם בעל רצון עז שמגבלתו הפיזית מנעה ממנו לעסוק בספורט. המדיה מלאה בדוגמאות מסוג זה. רצים בעלי קטיעת גפיים, שחקני כדור-סל היושבים על כסאות גלגלים, שחיינים בעלי נכות וכו'. להבדיל אלף אלפי הבדלות, אני מבין שראייתך טובה ב-2 העיניים והעיניין הוא ניתוח שעברת באחת העיניים. בעקרון גם בעיניים בריאות לא כדאי לקבל מכה עקב היותן רגישות מאוד. וודאי שהינך יכול ללמוד אומנות לחימה! ציין את הבעיה הפיזית שלך למדריך בתחילת האימון, או אפילו בשיחה מקדימה בטלפון וודא עימו כי אין סכנה לפגיעה בעין. כמו כן, אם במהלך האימון אתה חושש שיש סכנה לעין, בקש לא להשתתף באותו תרגיל. אם עדיין אתה חושש מפגיעה בעין, תוכל לרכוש משקפי מגן לאימון (כמו שיש לכדורסלנים לדוגמה) בהצלחה.

לצפיה ב-'האם כדאי לצייד ילדים במשקפיים הללו?'
האם כדאי לצייד ילדים במשקפיים הללו?
18/01/2016 | 13:22
1
12
לצפיה ב-'משקפי מגן'
משקפי מגן
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2016 | 20:47
22
שלום. ראי, משקפי המגן נועדו בדרך כלל למי שסובל מבעיה פתולוגית בעין ואסור שיקבל מכה בעין או באיזור העין, אפילו מכה חלשה. אני מדריך קרב מגע קרוב ל-20 שנה ומעולם לא נזקק מישהו מחניכי למשקפיים שכאלו. בכל אופן, באימון כדור סל כמו גם באימון קרב מגע, לא צריכה להיות סיבה למכה חזקה בעין שתסב נזק רציני. העין, היא איבר רגיש מאוד וגם בחצר בית הספר או במגרש משחקים אפשר לקבל מכה בעין ולמרות זאת ילדים לא מסתובבים עם משקפי מגן. באופן אישי אני לא חושב שצריך לרכוש זאת אם אין צורך ייחודי לכך. מקווה שעזרתי (-:

לצפיה ב-'שחר שלום.'
שחר שלום.
25/01/2016 | 19:13
2
21
אם יורשה לי, אני קצת מתנגד לדעה שציינת כאן. אינך יודע בבירור מה היקף האבחנות הרפואיות של השואל, ומה משמעות הבעיה הספיציפית שהוא תיאר, ולכן אינך יכול לומר לו בבטחון מוחלט את מה שאמרת. אולי יש סיכון גבוה מכפי שאף הוא מודע לו בהתחלת אימונים?
אני סבור שעליו להתייעץ על שאלה זו בייעוץ משולב של הרופא המטפל שלו, וכן עם רופא מומחה בתחום. עדיף רופא מומחה שמכיר את עולם אומנויות הלחימה בכלל, ואת אומנויות הקרב מגע בפרט.

בברכה.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
30/01/2016 | 16:57
14
בעיקרון לאחר התייעצות עם רופא עיניים - הוא אמר כי אסור לקבל מכות חזקות בעין.
לכן חשבתי אולי על קרב מגע כי שמעתי (ופה אני לא יודע אם זה באמת ככה) שלא נותנים מכות בפנים בכוונה.
בהתחשב במצב האם כדאי לי להעדיף אימונים אישיים.

תודה
לצפיה ב-'בהחלט!'
בהחלט!
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2016 | 21:53
15
שלום רב. אכן אנני יודע מה חומרת הפציעה. להזכריך אני זה שהמלצתי על השימוש במשקפי המגן. כל אדם/הורה יעשה כראות עיניו ורצוי עם הבעינ כרונית בייעוץ עם הרופא המטפל. לא חוויתי את דעתי נחרצות וקבעתי כי יש להשתמש במשקפי המגן או לא. ציינתי את העובדה שלי באופן אישי לא היה חניך עם משקפי מגן שכאלו. תודה על ההארה.
לצפיה ב-'לא לוותר על הספורט'
לא לוותר על הספורט
18/01/2016 | 13:25
1
20
אני מאוד מתחבר לדברים שמנהל הפורום כתב לגבי אנשים עם מגבלויות וספורט.
ספורט זו באמת הדרך להתגבר על הכל.
בני עבר תאונת דרכים קשה ולמרות הכל - לא ויתר על התחביב שלו - כדורסל.
הוא משחק היום ומרגיש מיצוי הרבה יותר גדול ועוצמתי.

בהחלט נקודה למחשבה.
לצפיה ב-'יישר כח'
יישר כח
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2016 | 20:51
5
לצפיה ב-'הבן שלי מסרב להמשיך ללכת לחוג קרב מגע'
הבן שלי מסרב להמשיך ללכת לחוג קרב מגע
12/01/2016 | 13:37
1
45
בני בן ה-7 מאוד רצה ללמוד קרב מגע. רשמתי אותו לחוג ואחרי שני שיעורים הוא החליט שהוא לא רוצה יותר כי זה מפחיד אותו. יתכן והמרצה לא משרה עליו אוירה מספיק חיובית, או בטוחה.

מה דעתך?
לצפיה ב-'ילדים צריכים ליהנות באימון'
ילדים צריכים ליהנות באימון
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2016 | 20:04
35
שלום דוד,

בהחלט ייתכן...
האם בנך משתתף בחוגים נוספים? אם כן, איך הוא משתלב ?
תנסה להבין מבנך מה בדיוק מפחיד אותו?
האם הוא מפחד להפצע? האם המדריך מרתיע אותו? אולי הוא חושש מהילדים האחרים? 

קרב מגע היא שיטה להגנה עצמית ופועל יוצא שלה הוא חיבור למציאות. על המדריך לדעת להתאים את תוכן האימונים לגיל החניכים באופן שיהיה להם כיף ובטח שלא יפחידם. 
יש לדבר עם הילדים בגובה העיניים ובטון נעים, להזמינם לעלות למזרון ולתת להם הרבה יחס אישי.
בגילאים הצעירים יש להשתמש במוטיבציה חיצונית, חשוב לדעת לסחוף את הילדים - הילדים צריכים ליהנות באימון. 

לצפיה ב-'עולם הקארטה נגד שי חי'
עולם הקארטה נגד שי חי
10/01/2016 | 17:16
1
73
מי קרא את הכתבה שהתפרסמה על שי חי ועל כך שהוא בכלל לא גאון קארטה כפי שהוא מציג את עצמו?

מישו יכול להסביר לי מה זה  אומר שיטת קארטה מינורית?
לצפיה ב-'שי חי וקארטה'
שי חי וקארטה
11/01/2016 | 09:40
58
בכירים בתחום טועים שהם אפעם לא שמעו את שמו....נשמע לי דיי הזוי. רואים עליו שהוא אלוף קארטה.
פורומים חדשים בתפוז
07/01/2016 | 16:21
8
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
לצפיה ב-'הבדל בין סוגי אומנויות לחימה'
הבדל בין סוגי אומנויות לחימה
04/01/2016 | 17:46
2
81
היי שחר. הייתי שמחה לקבל מעט דגשים על ההבדלים בין סוגי אומנויות הלחימה השונים.
לפי שם הפורום אני מניחה שאתה מגיע מתחום קרב המגע. מדוע היית ממליץ על התחום הזה יותר מכל תחום אחר?
לצפיה ב-'קרב מגע ואומנויות לחימה'
קרב מגע ואומנויות לחימה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 23:02
60
שלום רב. קרב מגע איננה נחשבת כאומנות לחימה. קרב מגע היא שיטה להגנה עצמית. ולכן ההבדל המהותי ביותר הוא שאין תחרויות בקרב מגע ועל כן, בקרב מגע אין חוקים על כל המשתמע מכך. השיטה נוסדה בגולה בזמן בו החלו הפרעות גם ביהודים באירופה. אימריך (אימי) ליכטנפלד (שדה אור) ששאב השראה מאביו שהיה דמות בפני עצמו, פיתח את השיטה והגן בחירוף נפש על היהודים שחיו בקרבו. הוא פיתח מיומנויות פשוטות ביותר אך יעילות עד מאוד כנגד כל סוג של איום או תקיפה, כנגד אדם אחד או יותר. לימים ביסס ופיתח את השיטה בצה"ל ובשנות ה-60 החלו אזרחים וכוחות לחימה נוספים ללמוד ולעסוק בה. לא אוכל בפה מלא להמליץ על קרב מגע יותר מכל דבר אחר מבלי להישמע משוחד או מאוד אמין. לכל צורך יש מענה והשאלה הגדולה היא "מה את/ה צריך/כה? (ורוצה)". אם רצית לדעת כיצד להגן על עצמך מפני תפיסות שונות, חניקות וחביקות, איום או דקירה בסכין וכו', אז בהחלט הייתי אומר לך בפה מלא "למדי קרב מגע". אם היית רוצה לשלב משהו תחרותי יותר ללא "מכות ידיים ורגליים" אבל בהחלט אומנות לחימה שיש בה את כל האלמנטים של רוח לחימה, אגרסיביות, משמעת וכו', הייתי ממליץ על ג'ודו וכך הלאה...  תודה על פנייתך.

לצפיה ב-'שלום לך!'
שלום לך!
25/01/2016 | 19:43
24
אומנם אין לי את רמת הידע והאימון של מנהלי הפורום, אך יש לי ידע די רחב מתחום אומנויות הלחימה.
לטעמי, חלוקת עולם אומנויות הלחימה היא לשלוש רמות: רכות, בינוניות וקשות.
הרכות הן אומנויות כדוגמת הטאיצ'י, אייקידו והפקידו.
הבינוניות הן אומנויות כגון יתר האומנויות המסורתיות שמגיעות מהמזרח כגון קראטה, ג'ודו, ג'יו ג'יטסו, קונג פו, נינג'יטסו וכו'.
הקשות הן מסוג הקרב מגע, סמבו (שיטת קרב מגע/היאבקות רוסית) ואגרוף תאילנדי (וכאן איני מדבר על גרסאות חדרי הכושר, אלא על אגרוף תאילנדי מסורתי).
האומנויות הקשות משלבות בדר"כ ג'יו ג'יטסו עם קראטה ועם אגרוף תאילנדי. לישראליות שבהן (קרב מגע, פיתוחי הקרב מגע כגון: "התגוננות רחוב", "דניס השרדות", קמפו ג'יטסו וכו') יש יתרון מסוים על האחרות משום שהן משלבות ידע נרחב מתחום הלוחמה בטרור שאין באומנויות אחרות, ניתוח מצבי אמת וכו' (מחבל מתבצר בחדר עם סכין בידו, מחבל שולף אקדח או רימון בתוך אוטובוס וכו').

באופן אופטימאלי הייתי ממליץ לכל אדם לעסוק או באומנות לחימה שהוא אוהב, או בשילוב של אומנות מסורתית עם אומנות קשה. העניין הוא שאנו חיים בעולם האמיתי, ולמרבית האנשים אין זמן לכך.
לכן אני מצמצם את תשובתי למה שנראה לי הכרח המציאות. אולי דעתי תשמע די מרחיקת לכת, אך כל אדם, שהוא אדם מוסרי וללא עבר פלילי, חייב להתאמן באומנות לחימה כלשהיא. אני אמליץ בייחוד על האומנויות הקשות, משום שראיתי מול עיניי את ההבדל בין הדרך בה מאמן אומנות מסורתית מדריך אימון הגנה נגד סכין, לשם הדוגמא, שהוא אימון מאוד רלוונטי לימינו אלה, לבין הדרך בה מדריכי קרב מגע התוו אימון זה.
כבר ציינתי כאן שהתאמנתי באחת מהוורסיות של קרב המגע (חיים כהן "התגוננות רחוב"), אך גם קרב מגע מסורתי, טאיקוונדו, אייקידו, נינג'יטסו, קונג פו, ואף "טעמתי קצת" מעוד כמה (סמבו, קראטה וכו'). רק ב"התגוננות רחוב" ובקרב מגע האימון הכין אותי באמת למצבי רחוב לא מעטים שעמדתי מולם. יכול להיות שיהיו כאן מאמנים מאומנויות אחרות שלא יסכימו איתי, אך זוהי, לטעמי, אמת די מוחלטת. הראייה לכך היא שאם תנסי לסקור כל אחת מהיחידות המיוחדות ללוחמה בטרור בעולם (האיכותיות שבהן), את תגלי שהן עוסקות באומנויות קשות בעיקר. בישראל, לשם הדוגמא, יחידות כמו מטכ"ל, דובדבן, ימ"ס וימ"מ עוברות הכשרות קרב מגע מקיפות ודי ברוטאליות ומציאותיות. אחרת הן לא היו יכולות לעמוד בדרישות עבודתן.

בברכה.

לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלון קצר'
עזרה במילוי שאלון קצר
02/01/2016 | 20:02
2
28
שלום לכולם, אני לקראת סיום תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, ואני זקוק לעזרתכם!
מצ"ב קישור לשאלון קצר ואנונימי במסגרת העבודה הסמינריונית, שבודק את הקשר בין פעילות גופנית לבין לחץ ושינה.
אשמח אם תוכלו להקדיש 3 דקות מזמנכם למילוי השאלון.
אני זקוק לעוד 10 משיבים/ות לשם השלמת המחקר!
תודה רבה מראש!!
איתמר
לצפיה ב-'ברצון'
ברצון
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2016 | 18:03
7
שלום איתמר, אני מניח שהסתדרת. תעדכן אם תצטרך משהו נוסף.
בהצלחה
לצפיה ב-'לא הצלחתי להיכנס לעמוד השאלון'
לא הצלחתי להיכנס לעמוד השאלון
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 23:05
2
לצפיה ב-'בהצלחה לפורום .'
בהצלחה לפורום .
01/01/2016 | 19:44
1
29
baruch מדניס הישרדות.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2016 | 18:01
3
לצפיה ב-'הגנה עצמית'
הגנה עצמית
31/12/2015 | 16:45
1
35
מתעניין בחוג של הגנה עצמית לילדים. לוו דווקא קרב מגע. על מה הייתם הכי ממליצים?

לצפיה ב-'על מדריך שיודע לעבוד עם ילדים'
על מדריך שיודע לעבוד עם ילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2015 | 19:31
20
ערב טוב אור, 
מכיוון שקרב מגע נועד להגנה עצמית אני נוטה לכיוון, אבל יש חשיבות גדולה לתוכן האימונים בהתאמה לגילם של הילדים. 
האם אתה מתעניין לגבי קבוצת גיל מסויימת או באופן כללי ?
לא כל המדריכים יודעים לעבוד עם ילדים, לכן המלצתי היא :
בעדיפות ראשונה - למצוא מדריך קרב מגע/אמנות לחימה שיודע לעבוד עם ילדים.
בעדיפות שניה - בחירת תחום התוכן - קרב מגע.
חשוב להבין שהגנה עצמית כוללת גם תוכן של מניעה מסכנות בסביבה הטבעית ולאו דוקא כשמישהו תוקף אותי. יחד עם זאת לא כל מדריכי קרב המגע מתמקדים בכך...   
אשמח אם תמקד אותי בקבוצת הגיל בה אתה מתעניין (גיל 4-6, עד כיתה ג', ד'-ו', חט"ה...) ואז אוכל למקד יותר את תשובתי.

המשך ערב נעים 

פורומים חדשים בתפוז
31/12/2015 | 16:21
6
 מחפשים פעילויות נחמדות לילדים בימים הגשומים של השנה?
היכנסו עכשיו לפורום יוצרים עם ילדים וקבלו רעיונות מקוריים!

מתעניינים בבר אקטיבי לאירוע מושלם? יש לכם שאלות לגבי בחירת האלכוהול?
היכנסו עכשיו לפורום בר אקטיבי ותקבלו תשובות להכל!

ההתמכרות שלך מפריעה לך לנהל אורח חיים תקין?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום התמכרות למין

מחפשים מטפל סיעודי עבור היקרים לכם מכל? יש לכן שאלות לגבי זכויותיו?
היכנסו עכשיו לפורום טיפול בקשישים ותקבלו מענה לשאלותיכם!

מתעניין בקרב מגע ומעוניין לקבל פרטים נוספים?
היכנס עכשיו לפורום קרב מגע הגנה עצמית ותקבל תשובות לכל השאלות!

לצפיה ב-'ביגוד לקרב מגע'
ביגוד לקרב מגע
27/12/2015 | 17:27
3
142
היי.
הייתי שמח לדעץ האם חוגים לילדים לקרב מגע מספקים גם את הבגדים והחגורות או שזה משהו שההורים צרכים לרכוש בנפרד?

מדובר בביגוד יקר?
לצפיה ב-'כל עסק ונהליו'
כל עסק ונהליו
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2015 | 08:35
2
32
בוקר טוב ארז,
נהוג לשלם עבור האימונים בנפרד ועבור ביגוד, ציוד ומבחנים בנפרד.
בדרך כלל הרכישה מתבצעת דרך המאמן, דבר החוסך להורים התרוצצות.

על איזה מחיר מדובר ? 
לצפיה ב-'אם עושים רכישה מרוכזת של הורים?'
אם עושים רכישה מרוכזת של הורים?
30/12/2015 | 14:28
1
18
אני חושב שזה יהיה טוב יותר
לצפיה ב-'לבדוק מול המאמן'
לבדוק מול המאמן
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2015 | 19:33
12
ניתן בהחלט לבדוק אפשרות זו מבחינת נהליו של אותו מאמן.
כלומר, אם אין לוגו מסוים של המאמן, או הארגון בו הוא עובד, על בגדי האימון, יכול להיות שתהיה אפשרות מבחינת המאמן ואפשרי שיוכל להפנות אותכם למספר ספקים.
אם הפעילות נעשיית דרך מתנ"ס אפשר לפנות למתנ"ס ולנסות לארגן במרוכז.
בכל מקרה אני ממליץ לבדוק מול המאמן עצמו לפני שאתם יוזמים מהלך ע"מ לוודא שהדבר מקובל מבחינתו ובכלל ניתן לדבר עימו על המחיר...

בהצלחה  
לצפיה ב-'2 שאלות'
2 שאלות
27/12/2015 | 13:11
2
36

שלום,

חשבתי ללמוד הגנה עצמית/קרב מגע:
1) האם כדאי ללמוד בצורה פרטית? האם זה עדיף מללמוד בקבוצה?
מה המחיר הממוצע לשיעור שכזה 1 על 1 עם מאמן מוסמך?
האם אפשר להסתפק בשיעור אחד בשבוע או שצריך מינימום 2?

2) אני בן 39, האם הגיל משפיע? האם אוכל להגיע לפחות הישגים ומיומנות בגלל הגיל?
תודה!

לצפיה ב-'אימון פרטי או אימון קבוצתי'
אימון פרטי או אימון קבוצתי
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2015 | 08:07
37
שלום ארז,
יתרונות האימון הפרטי הינן יחס אישי ואימון המותאם לרמתך וצרכיך, דבר המקדם אותך מהר יחסית לאימון קבוצתי בו אתה חלק מקבוצה. יחד עם זאת אימון פרטי אינו תחליף לאימון קבוצתי מכמה סיבות;
- בהרבה אירועים ברחוב מדובר ביותר מתוקף אחד ובאימון קבוצתי ניתן לתרגל בהתאם.
- חשוב מאוד להתאמן עם מגוון רחב של אנשים. כל אחד עובד קצת שונה וזה משפר את תגובותיך ויכולותיך ובכלל לעבוד עם מגוון רחב של פרצופים מחזק מנטאלית.
עלות אימון פרטי של שעה עגולה יכולה  להתחיל ב-150 ש"ח ולהגיע ל-500 ש"ח. עקרונית, ככל שלוקחים כמות אימונים פרטיים גדולה יותר, כך העלות לאימון תפחת.
עומס האימונים ושילוב של אימונים פרטיים וקבוצתיים מאוד תלוי במטרותיך. 
לדוגמה, מגיעים אלינו אנשים שיודעים שעוד תקופה מסויימת הם טסים לחו"ל לטיול או עבודה ומעוניינים ללמוד הגנה עצמית. במקרה כזה אני ממליץ על אימונים פרטיים עם בניית תכנית אימון מסודרת של יעדים בשילוב מספר אימוני קבוצה.
לעומת זאת, מגיעים אנשים המעוניינים לשלב אימוני הגנה עצמית בשגרת חייהם. במקרה זה ההמלצה היא להשתלב באימונים קבוצתיים.
ישנן סיבות אישיות רבות להעדפת אימונים פרטיים, נוחות, טראומה, פחד חברתי, רצון להתמקצע בתחום ועוד.   

אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי ולשתף במטרותך, כך אוכל לתת לך מענה אישי יותר 
לצפיה ב-'ניתן להתאמן בכל גיל'
ניתן להתאמן בכל גיל
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2015 | 08:21
19
הי, לשאלתך השניה,
אשמח אם תפרט לאילו הישגים אתה מתכוון...
הגיל הוא פחות הפקטור כמו מצבך הבריאותי; סטטיסטית, ככל שאנו מבוגרים יותר, יש לנו יותר בעיות בריאותיות .
האם אתה פעיל גופנית ?
ככל שכושרו הגופני ורמת הקואורדינציה של אדם גבוהים יותר, כך פוטנציאל יכולותיו גבוה (לא נחזור להיות בני 20...).
בכל ספורט יש מספר מרכיבי כושר גופני מובילים. בקרב מגע מדובר על כח מתפרץ והמון קואורדינציה. 

המשך שבוע מצוין 
לצפיה ב-'מספר שיעורים בשבוע'
מספר שיעורים בשבוע
24/12/2015 | 16:39
1
26
היי. רשמתי את בני לחוג קרב מגע ועליו להגיע 3 פעמים בשבוע. אני חוששת שזה יהיה מעט טובעני מידי עבורו. הוא בכיתה ג' ויש לו שיעורים ומבחנים וכו. מעבר לכך, זה לא יעמיס עליו מבחינה גופנית? 
לצפיה ב-'חשוב לעשות פעילות גופנית'
חשוב לעשות פעילות גופנית
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2015 | 10:25
30
שלום, 
באופן כללי חשוב מאוד לעשות כמה שיותר פעילות פיזית במיוחד במציאות הקיימת בה עיקר זמנם של ילדינו, וגם שלנו, מושקע בהתעסקות עם הסמרטפונים.
עם זאת, חשוב בהחלט לא להעמיס יתר על המידה...
מה אורכו של כל אימון ? האם המדריך מאשר להרשם לפעמיים בשבוע או פעם אחת ? האם ילדך פעיל באופן כללי מבחינה גופנית- משחק הרבה בכדור, חוגי ספורט נוספים ?

מנהל/ת הפורום

אודות:
האקדמיה הישראלית לקרב מגע – KMA ISRAEL הוקמה בשנת 2010 ע"י שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד במטרה לקדם, לפתח ולשמר את השיטה. לאחר למעלה מ- 18 שנות ניסיון רצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אלעד ביננפלד- מנהל פורום קרב מגע הגנה עצמית
מנהל פורום קרב מגע
שחר יזרעאלי- מנהל פורום קרב מגע הגנה עצמית
מנהל פורום קרב מגע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה