לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
45704,570 עוקבים אודות עסקים

פורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום קרב מגע הגנה עצמית עוסק בשילוב וחיבור אנשים מכלל אומנויות הלחימה. בשיח על טכניקות, פרקטיות ורלוונטיות, בדיון על חינוך לערכים מתוך ובתוך האימונים עצמם. שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד, מנהלי הפורום וממייסדי האקדמיה הישראלית לקרב מגע, בעלי ניסיון עשיר בהדרכה וחלוצי תכניות רבות עם גופים ארגוניים גדולים בארץ. 0
המשך >>

לצפיה ב-'אז הבנתי שיש סיכוי גדול לנבחרת הישראלית באולימפיאדה '
אז הבנתי שיש סיכוי גדול לנבחרת הישראלית באולימפיאדה
07/08/2016 | 15:00
32
בכל הנוגע לג'ודו..לא כן?
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
03/08/2016 | 14:21
2
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'קפוארה'
קפוארה
11/07/2016 | 14:38
1
26
היינו בשבת בפארק הירקון והייתה שם קבוצה של קפוארה. זה מאוד משך את הבן שלי אך נראה לי שהוא הרבה יותר קטן מהבחורים שהיו בקבוצה.
מאיזה גיל אתה ממליץ להתחיל?

בני בן 4
לצפיה ב-'קפוארה'
קפוארה
12/07/2016 | 12:17
29
שלום רב,
קפוארה הוא אכן ספורט נהדר ובהחלט מאוד מושך.
ישנם מועדונים (ולדעתי רובם) בהם ישנן קבוצות לילדים החל מגילאי 4 (לרוב לא פחות מכך). אנו אישית בהחלט ממליצים להתחיל להתאמן מקדם ככל האפשר בכדי להשריש יסודות נכונים של תנועה, מהירות תגובה ובהחלט גם שליטה עצמית וגורמים התנהגותיים. יש להבין שבגילאים האלה מדובר על מעין "טרום" כלומר עבודה על יסודות בסיסיים. חשוב ביותר! בגילאים האלה חיבור אישי למדריך, בגילאים הללו פחות חשוב עד כמה המדריך "מאסטר" בשיטה אלא הרבה יותר עד כמה הוא באמת יודע לעבוד עם ילדים בגילאים הללו וזו תורה בפני עצמה. חשוב גם שבנך יתאמן עם בני גילו ולא ינסה להשתלב בקבוצה של גדולים יותר בה הוא לא יחווה חוית הצלחה עקב הפער (אנו למשל כלל לא היינו מאשרים דבר כזה).
לכל שאלה אשמח להשיב.
כל טוב ובהצלחה,
דוד
לצפיה ב-'פציעות במהלך אימונים'
פציעות במהלך אימונים
26/06/2016 | 14:32
3
53
עד כמה קורה שאנשים נפגעים במהלך אימונים של קרב מגע וכאלה?
לצפיה ב-'פציעות בקרב מגע'
פציעות בקרב מגע
26/06/2016 | 14:51
2
80
שלום רב,
שאלה מצויינת. ראשית, בכל פעילות גופנית וודאי כזו עם מגע ישנן פציעות. אבל וכאן האבל הגדול... באופן מפתיע, באומנויות לחימה בכלל ובקרב מגע בפרט ישנן מעט פציעות, בוודאי באופן יחסי לכדורגל, כדורסל ועוד...
הדבר נובע לדעתי מהקפדה נוקשה על כללי הבטיחות, כבוד של המתאמנים אחד לשני והבנה מהן כללי המשחק כאשר חריגה מהם מיד מטופלת.
אני יכול לספור על יד אחת את המספר הפציעות שגרמו למתאמן לסיים אימון (שלא עקב פציעה קודמת כמו כאבי גב וכדומה) שהייתי עד להן מאז שאני בתחום וזה לא יום ולא יומיים. מאחל לעצמי ולנו שכך זה ימשך.
לכל הבהרה אשמח להתייחס.
כל טוב
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
28/06/2016 | 15:04
1
26
מה לגבי אדם יחסית מבוגר (34) שאינו נמצא כלל בכושר? זה עלול להגדיל את הסיכויים לפציעה?
אולי כדאי להכנס קודם כל לכושר בסיסי?
לצפיה ב-'פציעות'
פציעות
29/06/2016 | 09:43
33
ראשית, 34 בעייני זה לא גיל מבוגר... 
באופן עקרוני הגיל משפיע בעיקר על זמן ההתאוששות, כלומר פרק הזמן הדרוש לאחר אימון עד שהשרירים משתקמים. לכן, חשוב לנוח לאחר אימון ולא להגיע למצב של עומס אימונים שיכול לגרום לפציעות מסוג "Over use" שכן אחרי גיל 30 זמן ההתאוששות עולה
בהקשר לאימון ספציפי, באחריות המדריך להנחות אותך לעבוד בהתאם לרמת הכושר הנוכחי שלך ובנוסף להשגיח שאינך מגזים מתוך מוטיבציה חיובית לבצע את כל התרגילים. כמו בכל פעילות גופנית, הדרגתיות היא דבר חשוב אך היא יכולה להיבנות במסגרת האימונים, איך צורך להכנס לכושר טרם הגעה לאימון ראשון. לרוב בגיל שלך האדם כבר מכיר את גופו ומגבלותיו וחשוב להיות קשוב לגוף, בכל מקרה של ספק, המדריך בשטח אמור לספק כתובת מבחינת איזה תרגילים כדי לבצע וממה להמנע בשלבים הראשונים.
מקווה שתרים את הכפפה ותתחיל להתאמן מכיוון שהדבר המסוכן ביותר מבחינת פציעות ניווניות (פריצות דיסק למשל) הוא לא לבצע פעילות גופנית!
בהצלחה!
לצפיה ב-'נשים והגנה עצמית'
נשים והגנה עצמית
19/06/2016 | 10:27
2
58
שבוע טוב! קראתי ברשת על שיטת אימפקט שמלמדת נשים להגן על עצמן מידי גברים.
אני לא כל כך מדינה מדוע יש צורך בקריאה הפמניסטית הזו... מה ההבדל בין קורס הגנה עצמית רגיל? למה צריך להבדיל את הנשים ולהציגן כקורבן של המין הגברי?
לצפיה ב-'נשים והגנה עצמית'
נשים והגנה עצמית
19/06/2016 | 11:19
53
שבוע טוב,
את מעלה נקודה מעניינת.
אכן קרב מגע הוא קרב מגע הוא קרב מגע ואכן אין הבדל בין נשים לגברים מבחינה זו, לראייה, במועדונים שלנו הקבוצות הן מעורבות.
יתכן כי אימפקט יצרה את הקורס הנ"ל מכיוון שעלה צורך מהשטח והיה ביקוש שהגיע מנשים שיתכן והרגישו יותר בנוח להתאמן במסגרת קבוצת נשים בלבד.
אני לא אישית לא רואה פסול בלהענות לבקשות מסוג זה במידת האפשר אך בהחלט, הגנה עצמית היא הגנה עצמית והיא צורך לגברים ונשים כאחד!
לגבי המשמעויות הנגזרות או לא נגזרות בדבר קרבן, מקרבן והגדרות מגדריות, זה כבר אינו תחום עיסוקנו כאנשי קרב מגע, אנו נותנים שירות לכל אדם, איש אישה זקן וטף שרוצה באמת ובתמים ללמוד להגן על עצמו.

כל טוב!

לצפיה ב-'כי ככה נשים אוהבת'
כי ככה נשים אוהבת
20/06/2016 | 13:19
44
 תמיד להיות מוצגות כקורבן. תתעוררו. אנחנו במאה ה 21.
לצפיה ב-'המצב הבטחוני'
המצב הבטחוני
14/06/2016 | 09:20
4
81
המצב הבטחוני מעורר חששות בקרב שלושת ילדי.
זה התחזק עכשיו בעקבות הפיגוע במתחם שרונה...אנחנו גרים ממש קרוב. הפחד הפך להרבה יותר ממשי.
אני רוצה לסייע וחשבתי לרשום אותם לקורס להגנה עצמית.
יש לי כמה שאלות- ראשית, האם זה באמת אפקטיבי? ברור שקרב מגע לא יעזור מול מתקפת טרור אבל לפחות יסייע לחזק את התחושה הכללית של הביטחון? השאלה השנייה קשורה לגילאים. זה מתאים לגילאי 5, 7 ו 10? יש קבוצות מעורבות לגילאים כאלה? הייתי רוצה שהם יהיו באותו חוג.
חשוב לי להדגיש שאני לא מחפשת חוג קרב מגע או משהו בסגנון, אלא קורס להגנה עצמית.

תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'המצב הבטחוני'
המצב הבטחוני
14/06/2016 | 10:31
3
45
שלום רב ותודה על הפנייה
ראשית, קרב מגע והגנה עצמית אלה מושגים נרדפים, קרב מגע הינה שיטה להגנה עצמית שמטרתה להקנות כלים יעילים ומעשיים להתמודדות עם המצבים השונים.
ישנן קבוצות אצלנו באגודה וברוב האגודות שאני מכיר החל מגיל 4.
יתכן ובן ה5 יוכל להתאמן יחדיו עם בן ה7, בכדי לקבוע המאמן צריך להכיר את הילדים ולהתרשם מכל מיני בחינות ומדדים. לגבי בן ה10, הדבר יהיה עוול עבורו להתאמן עם ילד בן 5 ולבסוף יצא שכרו בהפסדו שכן יכולותיו הפיזיות, המנטליות וצרכיו הגופניים והרגשיים שונים באופן מהותי מאחיו הקטנים.
לגבי האפקטיביות, אצלנו בקרב מגע מלמדים קודם כל כיצד להמנע מן הסכנה, כיצד להבחין בה וכיצד לזהות מצב מסוכן כאשר ישנו מספיק זמן לברוח ולהגיב.
לכן, גם במצבי התקפת טרור אימון בקרב מגע יכול לסייע שכן הקרב מגע מלמד להגיב מהר ונכון ומתרגל אין סוף מצבי סכנה ואת התגובה המהירה להם.
אין הנחתום מעיד על עיסתו אך אם לא היינו חושבים שהקרב מגע נותן כלים מעשיים וקריטיים (הן בהגנה עצמית, הן בפיתוח יכולות פיזיות והן בפן הנפשי), לא היינו עוסקים בתחום.
לכל שאלה אנו לרשותך.
כל טוב!

לצפיה ב-''
16/06/2016 | 10:59
15
תודה שחידדת לי את הנקודה לגבי הגילאים. זה בהחלט חשוב.
אני אבדוק את הנושא.... אבל אתה יודע..כשמחבלים משתמשים היום בנשק חם, אז אנחנו מדברים פה לגמרי על תחושת ביטחון ולא מעבר לזה.

שיהיה אחלה סופש...!
לצפיה ב-'אני ממש לא בעד'
אני ממש לא בעד
16/06/2016 | 11:20
1
32
חושבת שזה ילבה את הפחדים אצל הילדים, יעורר אצלהם דחף לאלימות, וילמד אותם שסכסוכים פותרים ביד קשה...
לצפיה ב-'תשובה ללא עובדת'
תשובה ללא עובדת
17/06/2016 | 10:21
28
שלום, 
מטרת הקרב מגע אינה חלילה לעורר אלימות אלא דווקא להבחין מתי ניתן וחובה להמנע מאלימות אך באותה מידה מתי חובה להגן על עצמו באופן מדוד לפי הצורך בלבד! לצערנו לעתים תוך שימוש בכוח.
במידה וישנו מדריך אשר מעביר מסר במפורש או בעקיפין כי סכסוכים (בשונה מהתקפה פיזית מסכנת חיים) יש לפתור בכוח או להשתמש בידע שנרכש בכדי להראות עליונות על פני אחרים, לעניות דעתנו מקומו לא כמאמן אומנויות לחימה וודאי לא כמחנך ילדים, אולי אף לא כחניך.
טוב מראה עיניים ממשמע אזניים ואת מוזמנת בחום להגיע ולהכיר את השיטה שלנו, אולי דעתך תשתנה.
כל טוב...
דוד

לצפיה ב-'פעילות גופנית וקראטה'
פעילות גופנית וקראטה
13/06/2016 | 15:31
1
33
מעוניינת להכנס לכושר. לא במטרה להוריד במשקל, אלא פשוט להיות מלאה באנרגיה, יותר בריאה וכדומה.
ניסיתי כבר סוגים שונים של פעילויות אך אני לא באמת מצליחה להתחבר- ריצה/פילאטיס/הליכה ועוד...

המליצו לי על קארטה.
אני דיי מובגרת (34) וחוששת שזה יהיה מגוחח להרשם לקארטה בגילי המופלג.
מעבר לכך, אינני בטוחה שמדובר באמת בפעילות גופנית מספקת.
הייתי שמחה לקבל חוות דעת של מומחים בתחום...

תודה
לצפיה ב-'קראטה'
קראטה
14/06/2016 | 10:23
32
בוקר טוב,
ראשית ומעל הכול, 34 איננו גיל מופלג!!!
אני מכיר אישית מאמן גויגטסו מעולה ומקצועי שהחל להתאמן בגיל 43!
אין ספק שאחד מהערכים המוספים בעיסוק באומנויות לחימה הינו היכולת לפתח את כל מרכיבי הכושר הגופני (מהירות, כוח, זריזות) ובהחלט הדבר מסייע משמעותית בתחושת החיוניות, חיזוק הטונוס (מתח שרירי) בגוף, באופן כללי תחושה טובה עקב שחרורו האנדורפינים וההשפעות ההורמונליות של הפעילות. מעבר לכך, העניין שאומנות הלחימה יוצרת, האינטראקציה עם האנשים, האתגר וכל אלה מסייעים מאוד ביכולת להתמיד ולדבוק בתחום.
כמובן, גם נושא ההגנה העצמית הינו בעל ערך...
אני ממליץ על אימון ניסיון באומנות לחימה לפי טעמך (יש המון דוגמאות באינטרנט), פשוט לגשת ולהתרשם.

לכל שאלה נשמח לענות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:24
4
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'קרב מגע בראשון לציון.'
קרב מגע בראשון לציון.
04/05/2016 | 23:57
1
31

היי
אני בן 28
מחפש קרב מגע בראשון לציון על מנת ללמוד "הגנה עצמית".
חשוב לי בעיקר שיהיה "פרקטי". לא מחפש ללמוד דברים פחות שמישים לסיטואציות ברחוב...
אשמח לקבל ביקורות והמלצות.... תודה!

לצפיה ב-'קרב מגע בראשון לציון'
קרב מגע בראשון לציון
05/05/2016 | 08:19
43
בוקר טוב,
תודה על הפנייה.
הקרב מגע ביסודו הינו פרקטי ביותר ונועד להעניק כלים מירביים של הגנה עצמית ובזמן יחסית קצר. כמובן שכל המועדונים שלנו מתמחים בדיוק בתחום זה.ובאופן עקרוני כל אגודה אשר תחום התמחותה הינו קרב מגע אמורה לתת דגש מרכזי על נושא זה.
לאגודה שלנו יש קבוצות בוגרים שיתאימו בדיוק למה שאתה מחפש בערים שונות בסביבת ראשל"צ.. ידוע לי גם על מספר מאמנים שפעילים בראשון לציון עצמה שיכולים לתת מענה טוב. אנא פנה אלי לכתובת המייל הבאה ונמשיך משם עם פרטים מדוייקים יותר לגבי המועדונים השונים:  info@ikma.co.il. אתה מוזמן גם ליצור קשר טלפוני: 050-8615502. תודה ובהצלחה.
לצפיה ב-'קרב מגע בגיל מאוחר'
קרב מגע בגיל מאוחר
21/04/2016 | 11:13
6
86
היי, תמיד רציתי ללמוד, שהייתי צעיר יותר הלכתי לשיעורים אבל פרשתי, יש לי במשפחה מנבחרת ישראל ואלוף הארץ. 
הבעיה שאני כבר בן 30 זה קצת מפדח לא? 
יש כאלה שבגילי שמתחילים גם כי אם כן אני יוכל ללכת.
אין לי בעיה עם אנשים אבל באלי שיהיה לי תהגנה הזאת ועוד ביטחון תודה לעונים.
לצפיה ב-'קרב מגע בגיל מאוחר'
קרב מגע בגיל מאוחר
24/04/2016 | 12:27
4
102
הי,
תודה על הפנייה.
ראשית כל, אתה מאוד צעיר!
אני מכיר מדריכים שהתחילו להתאמן בגיל 30 ואף מאוחר יותר וכעבור כמה שנים הגיעו לחגורה שחורה והחלו בהדרכת קרב מגע.
לי באופן אישי היה מדריך כאשר התאמנתי כמה שנים בג'וג'טסו שהחל להתאמן בגיל 44 ובגיל 48 כבר היה מדריך עם חגורה שחורה.
הכול אפשרי ואני ממליץ לך בחום להתחיל להתאמן ויפה שעה אחת קודם.
כל טוב וחג שמח!
לצפיה ב-'ואו- ההזודעה שלך בהחלט נותנת לי תקווה!'
ואו- ההזודעה שלך בהחלט נותנת לי תקווה!
27/04/2016 | 11:42
2
46
היית ממליץ לי על קרב מגע או על אומנות לחימה אחרת?
לצפיה ב-'בחירת אומנות לחימה'
בחירת אומנות לחימה
28/04/2016 | 08:46
63
שמח לשמוע! הקרב מגע הוא יחסית פשוט ונוח ללימוד כך שבזמן קצר יחסית אפשר להגיע לרמה סבירה בהגנה עצמית. כמובן שכאיש קרב מגע אני תמיד שמח להמצליץ על השיטה שלי. אבל... כל אומנות לחימה היא חשובה ובעלת יתרונות ספציפיים כך שמה שחשוב הוא החיבור שלך לשיטה וכמובן גם למדריך עצמו. הייתי מציע לך להסתכל קצת באינטרנט על סרטונים שונים של אומנויות לחימה שונות ולראות מה מושך אותך. משם תוכל להגיע לשיעורי ניסיון שונים ולקבל החלטה. בהצלחה!
לצפיה ב-'בחירת אומנות לחימה'
בחירת אומנות לחימה
28/04/2016 | 08:57
36
שמח לשמוע! הקרב מגע הוא יחסית פשוט ונוח ללימוד כך שבזמן קצר יחסית אפשר להגיע לרמה סבירה בהגנה עצמית. כמובן שכאיש קרב מגע אני תמיד שמח להמצליץ על השיטה שלי. אבל... כל אומנות לחימה היא חשובה ובעלת יתרונות ספציפיים כך שמה שחשוב הוא החיבור שלך לשיטה וכמובן גם למדריך עצמו. הייתי מציע לך להסתכל קצת באינטרנט על סרטונים שונים של אומנויות לחימה שונות ולראות מה מושך אותך. משם תוכל להגיע לשיעורי ניסיון שונים ולקבל החלטה. בהצלחה!
לצפיה ב-'קרב מגע בישראל'
קרב מגע בישראל
22/10/2016 | 00:33
21
יפה לראות כמה הקרב מגע מתקדם בישראל. יש הרבה אתרים עם תוכן מצוין שאני מקפיד ללמוד מהם:
www.akban.org/hebwiki/אומנויות_לחימה
לצפיה ב-'למידה בגיל מאוחר!!!'
למידה בגיל מאוחר!!!
02/06/2016 | 23:46
38
אני עוד מעט בן  49 ולפני שנה וחודשיים התחלתי אצל  ''דניס'' חגורה כתומה
וזה לא קל אבל אף פעם לא מאוחר.
לצפיה ב-'אימון במקום כושר קרבי'
אימון במקום כושר קרבי
19/04/2016 | 09:34
3
54
בני בכיתה י' ויש לו חלום להתקבל ליחידה קרבית בצה"ל.
הוא רוצה להתחיל להתכונן והשאלה שלנו הוא כזו- האם אימוני קרב מגע יכולים להחליף את שיעורי הכושר הקרבי? על מה הייתם יותר ממליצים?
לצפיה ב-'כושר קרבי'
כושר קרבי
21/04/2016 | 08:04
2
51
בוקר טוב ותודה על הפנייה,
בהחלט אימוני קרב המגע כוללים פיתוח אינטנסיבי של כל מרכיבי הכושר הגופני (כוח, מהירות...) ובהחלט בגילאי הנוער האימונים משלבים אלמנטים רבים של חישול וחיזוק רוח הלחימה, הדברים הללו בהחלט מסייעים ויכולים להוות הכנה טובה לשירות משמעותי בצה"ל. בהחלט, נער שהתאמן טרם השירות הצבאי בקרב מגע יהיה בעל יתרון בתחומים רבים על פני חבריו ליחידה ללא רקע דומה. למרות זאת, אימוני הכושר הקרבי כוללים מרכיבים ספציפיים אשר מכינים את החניכים לגיבושים ליחידות השונות. אנחנו לא עוסקים בתרגולות שבאות לדמות גיבוש או טירונות ביחידה קרבית. למרות זאת, מעצם טבעם של האימונים הם בהחלט מסייעים כהכנה. לדעתי האישית אין חובה להתאמן במסגרת של כושר קרבי בכדי לעבור גיבוש ליחידה מובחרת אך בהחלט זו הכנה טובה שיכולה להוות יתרון. כמובן שבמידה וישנה אפשרות, השילוב בין הדברים תהיה האופציה המומלצת ביותר. אנו באופן כללי ממליצים על אימוני קרב מגע כמשהו שיש לעשותו ללא קשר לשאלת הגיוס הצבאי ולכן אם השאלה היא במה לבחור, אנו כאנשי קרב מגע תמיד מאמינים כי כל נער צריך להתאמן בהגנה עצמית. מצד שני, אני יודע כי במסגרות השונות של הכושר הקרבי משלבים אימוני קרב מגע ברם אולם יעודיים יותר לשירות צבאי ופחות כהגנה עצמית אזרחית ליום יום, על איכותם של אימונים אלה איני יכול להעיד לצערי.
לכל שאלה אנו לרשותך.
חג שמח.
לצפיה ב-'אתה כל כך צודק'
אתה כל כך צודק
21/04/2016 | 11:10
1
31
הבן שלי שילב אימוני כושר קרבי, יחד עם אומנויות לחימה והוא עבר גיבוש בקלות בשונה מחבריו שהתקשרו.

אני כל כך אוהבת לראות את הרוח הזו אצל צערים- השאיפה לתרום. ישר כוח!
לצפיה ב-'בהחלט!'
בהחלט!
24/04/2016 | 12:22
13
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:59
3
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
14/04/2016 | 14:32
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לצפיה ב-'ביטחון עצמי נמוך וקורס להגנה עצמית'
ביטחון עצמי נמוך וקורס להגנה עצמית
10/04/2016 | 11:31
1
40
בתי בת ה 10 בעלת ביטחון עצמי נמוך מאוד. היא סובלת לעיתים מחרמות שעושים עליה בכיתה. בפגישות שלי עם יועצת בית הספר עלה הצורך לחזק לה את הבטחון העצמי בכל מיני דרכים שונות.
אני חשבתי על קורס להגנה עצמית. היועצת פחות חושבת שזה הכיוון כי לטענת זה עשוי לעודד אלימות.
אני לא חושבת כך. לדעתי, חלק מביטחון עצמי זה לדעת שיש לה את היכולת להתגונן! לא לתקוף!
מה דעתכם על כך? 
לצפיה ב-'ביטחון עצמי נמוך וקורס להגנה עצמית'
ביטחון עצמי נמוך וקורס להגנה עצמית
12/04/2016 | 11:37
36
שלום רב ותודה על הפנייה,
לצערי אני אנו מדי פעם שומעים על אנשים אשר נרתעים מאומנוית לחימה באופן כללי כאשר מדובר בילדים מחשש לאפקט שלילי של עידוד לאלימות. הדבר נובע לצערי בעיקר מבורות. אמנם יתכן כי מסתובבים בשטח מדריכים שעוסקים באימון ילדים ללא הרגישות המתאימה והיכולות הדרושות אך לרוב אנשי אומנויות הלחימה הינם אנשים ערכיים ביותר כאשר ערך הבסיס החשב ביותר הינו מניעה מאלימות. אנו עדים פעם אחר למקרים רבים של חניכים אשר מגיעים אלינו עם חוסר בטחון או בעיות חברתיות כאלה ואחרות ומדהים לראות עקב בצד אגודל כיצד הם משתנים לנו מול העיינים. באופן כמעט גורף, ילד אשר מתמסר באופן אמיתי לאומנות לחימה ידע להמנע ממצבים אלימים בצורה טובה הרבה יותר משאר הילדים. עצתי היא, ללכת לשיעור ניסיון באומנות לחימה באזור הקרוב לביתכם, רצוי עם המלצה כזו אחרת ופשוט לשבת ולצפות בשיעור. בוספו של יום וכמו בכל דבר, האדם עושה את ההבדל. אם המדריך הוא ערכי, רגיש, מיומן ומנוסה, זה יכול להיות הדבר הטוב ביותר שקרה לבתכם. אם לאו, מדובר ביוצא מן הכלל וכדאי להמשיך לחפש מכיוון שאנו משוכנעים ביתרונות העצומים של אומנויות הלחימה בגילאים הללו.
כמובן שבקרב מגע נושא ההגנה העצמית הינו לחם חוקנו ובראש ובראשונה הרעיון הוא לזהות סכנה ולהמנע, זאת תו"כ פיתוח כל היכולות הדרושות בכדי להתמודד במצבי הסכנה השונים
לכל שאלה אנו לרשותכם. 
בברכה,
דוד
לצפיה ב-'מישהו יודע איפה אפשר להירשם לחוג של שי חי?'
מישהו יודע איפה אפשר להירשם לחוג של שי חי?
28/03/2016 | 14:35
2
47
לצפיה ב-'בשביל מה? אתה רוצה לדעת להלחם? או שאתה רוצה לשלם בשביל'
בשביל מה? אתה רוצה לדעת להלחם? או שאתה רוצה לשלם בשביל
29/03/2016 | 16:15
78
להיות ליד פליט ריאלטי?
לצפיה ב-'הגנה עצמית'
הגנה עצמית
11/09/2017 | 15:35
13
הי
אני מניח שחיפוש קצר בגוגל, או שליחת הודעה אישית לחשבון האינסטגרם שלו למשל יוכלו להניב לך תוצאות ולתת לך את המידע בו אתה מעוניין. בנוסף ללימודי קרב מגע אני הייתי ממליץ להסתובב עם תרסיס פלפל בטיחותי, שיהיה קל ונוח לתפעול, ויכול מאוד לסייע גם כן במצבי חירום.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אמנויות לחימה לילדים'
אמנויות לחימה לילדים
20/03/2016 | 15:50
1
25
אני אמא שתאומים בני 8. הם מאוד מתעניינים באומנויות הלחימה השונות. אני מתלבטת מה הכי מתאים עבורם.
איך אני אוכל לדעת לבחור בין קרב מגע לג'ודו לבין דברים אחרים? לא כל כך מכירה את יתר השיטות...תודה...
לצפיה ב-'אומניות לחימה לילדים'
אומניות לחימה לילדים
21/03/2016 | 08:17
20
שלום רב,
בגילאים הצעירים עיקר החשיבות אינה בסוג אומנות הלחימה אלא דווקא במדריך ודמותו. הדבר המומלץ ביותר הוא לגשת עם הילדים לשיעור ניסיון באחד מחוגי אומנויות הלחימה הקרובים למקום מגוריכם ולהשאר לצפות במידת האפשר. במידה והילדים חשים העצמה, הנאה ותחושת סיפוק והתרשומתך מהמדריך/ה שהוא דמות חינוכית ראוייה שמקנה לילדים ערכים של כבוד, שליטה עצמית רוח לחימה ובאופן כללי דברים שאת רואה כחשובים את יודעת שהגעת למקום הנכון בין אם זה ג'ודו, קראטה, קרב מגע או כל דבר אחר. בהמשך הילד בוחר בהתאם למה שמעניין אותו, ישנן שיטות תחרותיות כמו ג'ודו טאייקאונדו ועוד ושיטות שאינן תחרותיות כמו למשל שקרב מגע שכל מהותו הגנה עצמית. מעבר לכך, במידה ואת רוצה מלכתכילה להכניס את הילדים למסגרת ארוכת טווח ואופי אומנות הלחימה חשוב לך כבר בשלב הזה, ניתן למצוא באינטרנט חומרים רבים על הפילוסופיה והמטרה של אומניות הלחימה השונות ולראות למה את יותר מתחברת ברמה האישית.כמובן שכמו בכל דבר, פה לאוזן זו שיטה טובה גם כאן בכדי לבחור להיכן ללכת לשיעור ניסיון, כלומר על בסיס המלצה. קצרה היריעה כאן בכדי לתאר לעומק שיטות שונות על יתרונותיהן. אבל שוב, בסוף היישום בפועל מתבצע רק כאשר המדריך ראוי ויודע להעביר הלאה את היתרונות העצומים שיש לדעתי בכל אומנות לחימה.כמובן שאנו מאמינים שבקרב מגע ישנם יתרונות מסוימיים שאלינו מדברים יותר ולכן אנו עוסקים בשיטה זו אך זו לא דבר אבסולוטי והעיקר להיות חלק מעולם אומנויות הלחימה. לתשובה יותר מפורטת תוכלי לפנות אלינו טלפונית.
כל טוב
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:38
9
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'איך אחד בדרגת דאן 5 בקרטה הוא כל כך חסר משמעת?'
איך אחד בדרגת דאן 5 בקרטה הוא כל כך חסר משמעת?
04/03/2016 | 14:37
3
97
והכוונה לשי חי מהאח הגדול.

גם מעשן וגם לא יכול לשלוט בעצמו ורב עם כל הדיירים.
וזה לא חשוב כרגע אם הוא צודק או לא. העניין זה חוסר המשמעת שלו.

לצפיה ב-'משמעת באומנויות לחימה'
משמעת באומנויות לחימה
06/03/2016 | 10:42
1
80
שלום רב,
אנו מאמינים שמדריך אומנויות לחימה ובעיקר כזה שעובד עם ילדים הינו בראש ובראשונה מחנך וכי הדוגמא האישית הינה דבר מחייב עוד לפני המקצועיות. בהחלט משמעת הינה דבר מרכזי בדרכו של אמן הלחימה.
מעבר לכך, אנו מכבדים את כל הקולגות שלנו ומשתדלים להיות ביקורתיים בראש ובראשונה כלפי עצמנו. יתרה מזאת, אנו עסוקים בעשייה מבוקר עד ליל ולא חשופים כלל לאח הגדול ולכן אנו מנועים מלהתייחס קונקרטית למקרה שציינת מפאת חוסר ידע.
במידה וחברי הפורום ירצו להגיב, בשמחה.
כל טוב.
לצפיה ב-'הצורה ששי חי מתנהג היא פשוט מבזה!!'
הצורה ששי חי מתנהג היא פשוט מבזה!!
07/03/2016 | 13:30
47
לדעתי, מזמן היה צריך להעיף אותו מבית האח הגדול. הוא אלים!
וכנראה שאומנות הלחימה לא ממש עוזרת לו לתעל את הכעסים שלו.
בושה וחרפה שזה מה שמשדרים.
לצפיה ב-'שי חי'
שי חי
07/03/2016 | 13:32
49
שי חי הוא לא דוגמא לשם דבר...הוא חסר משמעת וחסר משמעות...
לצפיה ב-'ילד אלים'
ילד אלים
24/02/2016 | 10:08
2
103
הילד שלי בן 5 והוא אלים כלפי חבריו בגן. אני לא יודע מעין האלימות הזו נובעת. בבית אנחנו מלמדים על כבוד הדדי ואיפוק, אך בגן יוצאים ממנו דברים אחרים.
הגננת לא מפסיקה להעלות בפני תלונות וההורים בגן החלו לדבר על הנושא בקבוצת ואצ אפ נפרדת, כך נודע לי.
חשבתי שאולי הוא צריך לפרוק אנרגיה בפעילות גופנית כמו קרב מגע.
מה דעתך? זה עשוי לסייע או שזה ילבה בו את היצר לאלימות?
לצפיה ב-'ילד אלים'
ילד אלים
24/02/2016 | 11:37
43
שלום רב,
בהחלט הנושא הזה מוכר לנו ופעמים רבות מגיעים אלינו הורים עם בעיות מסוג זה כאשר הם מתלבטים האם לרשום את הילד לחוג או באופן כללי מה לעשות.
קשה כמובן לומר כרגע מה גורם להתנהגות האלימה אך בהחלט יתכן כי הדבר נובע מתסכול כלשהו, פיזי או מנטלי ולא מתוך יצר אלימות. לכן, אנו מאמינים שחוג אומנויות לחימה עם מדריך רגיש ומיומן יכול לחולל פלאים בגיל הזה. הוא מאפשר ביטוי לילדים, העצמה, התמודדות, איפוק, וגם פורקן (באופן מסודר ובטיחותי) ויכול בהחלט למלא חסך שאולי משפיע על  התנהגות הילד. בכל אופן, כאשר המדריך אחראי ומיומן, אין שום סממני אלימות בשיעור ובטח לא בגיל הזה, הכול מוגש בצורה של משחק וכיף, גם כאשר חובטים בכרית או לומדים מכה חדשה. לכן, לכל היותר  יכול החוג שלא להועיל אך להערכתי בהחלט שלא לגרום נזק נוסף. ושוב, אנו מאמינים מאוד בכוח של המדריך לחבר את הילד אליו ולהפוך אותו לשמח יותר ובכך בהכרח לאלים פחות. לכל שאלה אתם מוזמנים ליצור קשר, דרך הפורום או טלפונית. כל טוב.
לצפיה ב-'כן זה יעזור מאוד וגם תזונה נכונה'
כן זה יעזור מאוד וגם תזונה נכונה
27/02/2016 | 19:31
13
לצפיה ב-'אימון אישי לילד בן 10 '
אימון אישי לילד בן 10
18/02/2016 | 16:07
2
37
הי
אני מחפשת מאמן לשיעורים פרטיים עבור ילד בן 10 ברעננה
אודה על עזרתכם .
שירלי
לצפיה ב-'אימון אישי'
אימון אישי
18/02/2016 | 19:42
37
שלום שירלי,
תודה על פנייתך, את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני ונוכל למצוא יחד את הפורמט המתאים.
073-7576573
בברכה,
דוד
לצפיה ב-'הגנה עצמית'
הגנה עצמית
14/10/2017 | 13:16
1
הי
אני מניח שיש כן חברים בפורום שישמחו לתת אימונים אישיים. אני רק יכול להמליץ לך לצייד אותו גם בתרסיס פלפל להגנה עצמית, על מנת להגדיל את הביטחון ביכולת של הילד להגן על עצמו. התרסיס בטיחותי מאוד לשימוש, ויכול לסייע משמעותית בשעת מצוקה אמיתית.  

מנהל/ת הפורום

אודות:
האקדמיה הישראלית לקרב מגע – KMA ISRAEL הוקמה בשנת 2010 ע"י שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד במטרה לקדם, לפתח ולשמר את השיטה. לאחר למעלה מ- 18 שנות ניסיון רצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אלעד ביננפלד- מנהל פורום קרב מגע הגנה עצמית
מנהל פורום קרב מגע
שחר יזרעאלי- מנהל פורום קרב מגע הגנה עצמית
מנהל פורום קרב מגע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה