לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
47664,766 עוקבים אודות עסקים

פורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קרב מגע הגנה עצמית

קרב מגע הינה שיטה להגנת עצמית הנותנת פתרון פרקטי למצבי איום ו/או תקיפה בכל זמן ומקום. השיטה מותאמת לכל גיל, כאשר פשטות ויעילות הינם אבני דרך בדגש על פתרון בעיות באופן מושכל במטרה להימנע מאלימות.
לא פעם אנו נשאלים, האם קרב מגע יוביל לאלימות בקרב ילדים ונוער?

אנו מאמינים, כי חינוך נכון של שיטת קרב המגע, מתוך אמונה שלמה בה, יכול למנוע במידה ניכרת אחוז גדול מבעיות האלימות הקיימות כיום סביבנו.

מהו חינוך נכון, אם כן? אכן שאלת מיליון הדולר. איננו חושבים שיש בידי מישהו את התשובה האחת והיחידה, הנכונה ביותר, האולטימטיבית.
מבחינתנו, החיבור לשורשים והערכים היהודיים, המלחמה על הבית ועל הזכות לחיות, הקרב על הצדק וההתמודדות המושכלת, מחברים אותנו חיבור בלתי נפרד לשיטת קרב המגע אשר נהוגה היום במחוזות רבים במדינתנו ומעבר לים, כי "עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". לפי ראות עינינו, זוהי ציונות אמיתית. ואכן, השיטה עוסקת ראשית בחינוך לערכים, לכבוד הדדי ולמשמעת.

המוטו שלנו: בקרב מגע אין חוקים, כאשר מצויים בסכנת חיים, מותר לעשות הכול כדי להינצל.
יש לסייג זאת בשני עקרונות-

·       עשו הכול כדי לא להיפגע  - השכילו להשתמש בשכלכם, היו חכמים ולא צודקים, השתמשו בחושים שלכם והימנעו מסכנות ככל שניתן.

·

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום קרב מגע הגנה עצמית עוסק בשילוב וחיבור אנשים מכלל אומנויות הלחימה. בשיח על טכניקות, פרקטיות ורלוונטיות, בדיון על חינוך לערכים מתוך ובתוך האימונים עצמם. שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד, מנהלי הפורום וממייסדי האקדמיה הישראלית לקרב מגע, בעלי ניסיון עשיר בהדרכה וחלוצי תכניות רבות עם גופים ארגוניים גדולים בארץ. 0
המשך >>

לצפיה ב-'היי... איזה אימון הגנה עצמית מומלץ לנשים?'
היי... איזה אימון הגנה עצמית מומלץ לנשים?
10/09/2017 | 10:41
2
23
לצפיה ב-'כל אימון הגנה עצמית ושגרת אימונים'
כל אימון הגנה עצמית ושגרת אימונים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2017 | 13:02
47
הי רוני,
יכול להיות שלא הבנתי את שאלתך, אז אנא תשאלי שוב :)

כל אימון הגנה עצמית מומלץ לנשים ולכל אחד ואחת.
ישנם תכנים כלליים שרלוונטים לכולם/ן וישנם תכנים ספציפיים שרלוונטים יותר לקהל מסוים וכך האימונים יכולים להיות ממוקדים יותר.
לדוגמה, אצל נשים רלוונטי מאוד לדעת להתמודד כנגד חביקה (חיבוק שאינו מתוך חיבה) כי במציאות אלה מצבים נפוצים. נושא החביקה רלוונטי גם לגברים כמובן.

אני ממליץ לבחור מדריך/ה שמבין את הצורך שלך באימון, את המטרה שלך ולעשות תיאום ציפיות.
חשוב מאוד ליצור שגרת אימונים :)
לצפיה ב-'האימון המומלץ ביותר לאישה לצורך הגנה'
האימון המומלץ ביותר לאישה לצורך הגנה
10/05/2018 | 16:10
7
זה להתאמן באיך למצוא גבר מתאים שיגן עליה

ישראל היא מדינה מאוד פמיניסטית ועקומה, מדינה שעברה ניתוח לשינוי מין בשנים האחרונות - מכאן נובע הבלבול שלך
לצפיה ב-'מחפש חוג קרב מגע באזור מודיעין'
מחפש חוג קרב מגע באזור מודיעין
02/09/2017 | 23:10
3
24
עדיף חשמונאים\לפיד\שילת
למבוגר
 תודה רבה!
לצפיה ב-'ישנם מספר מקומות'
ישנם מספר מקומות
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 08:32
2
27
מוטי בוקר טוב,
אינני מכיר באופן אישי מדריך קרב מגע באזור מודיעין.
יש לא מעט מקומות, תבדוק בגוגל.
אני ממליץ ללכת לנסות מספר מקומות ולראות האם אתה מתחבר למדריך ולשיטת ההדרכה שלו. תרגיש את האימון ותראה אם מתאימה לך העצימות של האימון, רצוי לבחון מספר אימונים אם ניתן. 

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/09/2017 | 00:50
1
11
דווקא חרשתי את גוגל לפני ששאלתי כאן, ולא מצאתי כלום.
כנראה שהמקומות שמלמדים קרב מגע לא נוהגים לפרסם את עצמם ברשת... אנסה דרכים אחרות.
אבל עוד דבר שרציתי לשאול:
האם במהלך האימונים מקבלים מכות בפנים? 
בעיקרון, מצדי ממש בכייף, אבל יש לי כמה כתרים קצת עדינים בשיניים, וזה יכול להיות ממש סיפור אם זה יישבר. 
תודה רבה על התשובות!
לצפיה ב-'מכות לפנים - אימון בטיחותי'
מכות לפנים - אימון בטיחותי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2017 | 12:40
23
המון המון תלוי במדריך ובדרך שבה בוחר ללמד ולתרגל את החומר. 
הדבר החשוב ביותר צריך להיות הבטיחות. בקרב מגע תוקפים המון לכיוון הפנים אבל לא צריכים לקבל מכה באמת, למעט תרגולות קרב שניתן לחבוש קסדה וצריך לשלוט בעצימות המכות.
חשוב מאוד שתשתף את המדריך כדי שיתן תשומת לב לעניין.
בהצלחה :)
לצפיה ב-'אשמח לשמוע דעות לגבי שליחת בת 2.5-3 ללימוד אומנויות לחימה?'
אשמח לשמוע דעות לגבי שליחת בת 2.5-3 ללימוד אומנויות לחימה?
09/08/2017 | 08:54
7
50
אני יודע שבגיל הזה פחות יש דגש על טכניקות ויש יותר עקרון או שיפור כושר אבל אשמח לשמוע את הדעות בנושא?

והאם זה גיל בסדר או שזה מוקדם מידי?
תודה!

לצפיה ב-'אימון ילדים מתחת לגיל 4'
אימון ילדים מתחת לגיל 4
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2017 | 12:40
4
125
שלום לך,
חשוב מאוד מאוד מי המדריך. האם הוא או היא מוכשרים לעבודה עם הגיל הרך.
האם יש להם גישה לילדים (סבלנות, מחייכים, מזמינים ועוד).
גם אם כן, יש עניין בטיחותי באימונים קבוצתיים מכיוון שהמערכת העצבית של הילד/ה לא מספיק מפותחת (תפיסת המרחב ביחס לעצמם- לדוגמה, לא מספיקים לעצור ועלולים להתנגש בקיר או בילד אחר).
בכל גיל חשוב לעשות התאמה של הנדרש. כלומר, בגילאים הצעירים צריך להתאים את התרגולות והמשימות באימון אל יכולותיהם הקוגנטיביות והפיסיות של החניכים והחניכות. הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת המטרה לחזק את גופם וביטחונם העצמי ע"י חוויות הצלחה.
מדריך טוב, ידע להתאים את האימון כך שיהיה בטיחותי, יכלול אלמנטים של כושר גופני (כולל קואורדינציה) ואמנות הלחימה.
נהוג להתחיל לאמן ילדים מגיל 4, יש מקרים בהם הילד/ה בני 3+ מפותחים פיזית וקוגנטיבית ואז רשאים להצטרף לקבוצות.
לאמן ילדים מתחת לגיל 4 ניתן כמובן אך זה סיכון באימון קבוצתי המכיל תנועה במרחב. עדיף אימון אישי. ובכלל לא צריך למהר לדעתי ��
מקווה שעזרתי. בהצלחה  

לצפיה ב-'תודה! וכשהזמן מגיע, יש המלצות לשיטה כזאת או אחרת?'
תודה! וכשהזמן מגיע, יש המלצות לשיטה כזאת או אחרת?
09/08/2017 | 23:48
3
32
אני מעוניין שהילדה תדע להגן על עצמה..
אבל יש ג'ודו ? קרטה? קרב מגע? גו'גוטסו ? והיד עוד נטויה..
יש המלצה לשיטה מסויימת בגיל כזה צעיר (במידה כמובן שהמדריך יודע לעבוד עם קהל צעיר כזה)

לצפיה ב-'הגנה עצמית = קרב מגע'
הגנה עצמית = קרב מגע
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 11:51
2
40
במידה והמטרה הראשית היא הגנה עצמית, אז מומלץ ללהתאמן בקרב מגע.
שיטת קרב המגע נוסדה בשל הצורך בהגנה עצמית.
קרב מגע היא שיטה להגנה עצמית ואיננה אמנות לחימה. מכלול המסרים באימונים מוכוונים להגנה עצמית בכל גיל בהתאמה.
קרב מגע זה לא רק כשמישהו חלילה מציק לי או מאיים עליי או תוקף אותי, זה גם בסביבה הטבעית (מרבית הילדים נפגעים מתאונות ולא מתקיפה) - כביש, ים, מדרגות, מקום גבוה, חשמל...
בכל אמנויות הלחימה עושים ספורט ומחזקים את הגוף, ובכולן יש רכיב הגנה עצמית ברמה מסוימת. 
ישנן אמנויות לחימה תחרותיות שמטרתן להכין את המתאמן/ת לקראת תחרות ולכן עיקר תכנית האימונים סובבת סביב מטרה זו (יש שופט, זכיה בנקודות...).
לסיכום,
המלצתי ללמוד קרב מגע. 
יחד עם זאת יותר חשובה דמות המדריך, במיוחד בגילאים הצעירים, כפי שכבר דיברנו.
יש לקחת בחשבון נוחות הגעה לאימונים ע"מ שנוכל לתת לילד/ה פלטפורמה טובה להתמדה.
לצפיה ב-'תודה...מה לגבי טאקוונדו? (במקרה חבר טוב דיבר עם מאמן)'
תודה...מה לגבי טאקוונדו? (במקרה חבר טוב דיבר עם מאמן)
15/08/2017 | 00:05
1
26
אשמח לשמוע דעתך ...

תודה !

לצפיה ב-'איך לבחור מדריך לילד ולילדה'
איך לבחור מדריך לילד ולילדה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2017 | 07:21
35
מומלץ ללכת לראות את האימון הרלוונטי : לפי תחום העניין ולפי קבוצת האימון המתאימה.
סדר פעולות :
1. לקרוא על המדריך באינטרנט, קו"ח ותעודות.
(יש מדריכים ותיקים עם רקורד יפה שלאו דווקא יתאימו לבן ו/או לבת שלנו ויש מדריכים צעירים בלי רקורד "שנולדו להדריך" ויש להם כשרון טבעי. 
לא צריך להחליט מראש - חשוב לפגוש את המדריך)
2. שיחה עם המדריך - לשמוע הסבר על מהות האימונים לפי תפיסת עולמו של המדריך הספציפי. לשאול על ההתאמה לגילאים הצעירים - בטיחות, חוויות הצלחה וכיף. 
3. לצפות/להתנסות באימון :
- האם הילד ו/או הילדים האחרים נהנים, סקרנים, מחייכים, משתפים פעולה ומצפים להמשך. 
- האם המדריך מקפיד על הבטיחות ועד כמה, האם הוא נותן יחס אישי בתוך האימון הקבוצתי. 
- מה דעתכם/ן על התכנים, כהורים. האם הם מתאימים לילדיכם. ואם משהו לא מובן אז לדבר עם המדריך :)

טאקוונדו זו אמנות מדהימה, גש לדבר עם המדריך :)
לצפיה ב-'מאיזה גיל לשלוח את בני לג'ודו?'
מאיזה גיל לשלוח את בני לג'ודו?
24/08/2017 | 12:31
1
15
לצפיה ב-'נהוג להתחיל לא לפני גיל 4 , אבל!'
נהוג להתחיל לא לפני גיל 4 , אבל!
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2017 | 07:24
31
ברוב המקומות נהוג לקבל ילדים מגיל 4 בתחומי אמנויות הלחימה השונים.
אנו גם, מתחילים לאמן מגיל 4.
הסיבה לכך היא רמת היכולת קוגניטיבית ופיזית.
יחד עם זאת, "לכל כלל יש יוצא מן הכלל", כלומר:
- צריך לבחון את מסגרת האימונים מבחינת דמות המדריך וחלל האימון.
הקו המנחה הוא בטיחות. אם נשאל את המדריך "מה הדבר החשוב ביותר עבורך באימונים?" , נצפה לתשובה של מילה אחת - "בטיחות".
הדבר מתבטא בעיקר במשימות שיתבקשו הילדים לבצע - שתהיה התאמה ליכולותיהם הפיזיות והקוגניטיביות.
- כל ילד שונה. יש ילדים שמפותחים יותר ויש שפחות. ילד שמפותח יותר (לא רק פיזית, אלא גם קוגניטיבית - שיבין מה מצופה ממנה לעשות), יכול להתחיל להתאמן גם אם לא מלאו לו 4 שנים. ילד שמפותח פחות, יכול להיות שכדאי להמתין עוד שנה שנתיים או למצוא מסגרת מצומצמת יותר של אימונים פרטיים ע"מ ליצור התאמה מושלמת למצבו ולצרכיו.
לצפיה ב-'הקריירה החדשה של אריק זאבי'
הקריירה החדשה של אריק זאבי
02/08/2017 | 21:48
61
אני מצדיע לאיש הזה.  
הרי ברור שהיכולות של מדלייסט אולימפי יכולות לתרום גם לסוחרים בבורסה.
לצפיה ב-'מה דעתכם על משקולות לבישות? חסרונות? סכנות? סרגל מאמצים המטר'
מה דעתכם על משקולות לבישות? חסרונות? סכנות? סרגל מאמצים המטר
29/07/2017 | 18:44
4
29
מה דעתכם על משקולות לבישות? חסרונות? סכנות? סרגל מאמצים
המטרה היא חיזוק שרירים וזריזות לקראטה

לצפיה ב-'כושר גופני ספציפי לאמנויות לחימה'
כושר גופני ספציפי לאמנויות לחימה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2017 | 14:03
1
59

צהרים טובים,
לכל אמנות לחימה יש רכיבי כושר גופני דומיננטים יותר שתכנית האימון מכוונת לשפרם בהתאם למטרת האימון.
לצורך המחשה, 
קרב מגע היא שיטה להגנה עצמית שמטרתה לתת מענה למצבי איום ו/או תקיפה ברחוב. אנו יודעים שארוע אמיתי נמשך בין מספר שניות לכמה דק' ולכן רכיבי הכושר הגופני הדומיננטיים הינם כח ומהירות בדגש על כח מתפרץ.
עבודה עם משקולות לבישות ורגילות יכולה להיות מצוינת לאימוני התנגדות לשיפור כח. איזה קראטה את/ה עושה ? 
הסכנות יכולות להיות פציעות בעקבות אימון לא נכון. אני ממליץ להתייעץ עם המאמן לפני ובכל מקרה לעבוד עם משקלים נמוכים בהתחלה.
החסרון שיכול להיות הוא פיתוח רכיבי כושר אחרים על חשבון הרכיבים שאליהם כיוונת ��
כל תכנית אימון חייבת סרגל מאמצים במטרה להמנע מפציעות ולבנות לאורך זמן.

לצפיה ב-'תודה על התשובה. מסיים שנתיים בשוטוקאן'
תודה על התשובה. מסיים שנתיים בשוטוקאן
30/07/2017 | 16:54
13
לצפיה ב-'שאלתי פעם את אותה שאלה מאמן מאוד מהימן ומקצועי בעיני'
שאלתי פעם את אותה שאלה מאמן מאוד מהימן ומקצועי בעיני
06/08/2017 | 10:11
1
40
שאלתי לא לצרכי אמנויות לחימה, אלא לצרכי אימוני קפיצות וספרינטים. הוא שאל אותי - האם למדת באופן נמרץ ומושקע טכניקת ריצה עם מאמן מקצועי? עניתי - לא. הוא אמר - אז אל תוסיף משקל.

תסיק מזה מה שנראה לך בנוגע לתרגילים בהם חשבת להוסיף משקל. אולי חלקם כדאי וחלקם לא כדאי? תמיד עדיף להתייעץ עם מי שמלמד אותך את הטכניקה. 
לצפיה ב-'מסכים מאוד'
מסכים מאוד
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2017 | 13:19
10
לצפיה ב-'מה דעתכם על משקולות לבישות? חסרונות? סכנות? סרגל מאמצים המטר'
מה דעתכם על משקולות לבישות? חסרונות? סכנות? סרגל מאמצים המטר
29/07/2017 | 18:23
10
מה דעתכם על משקולות לבישות? חסרונות? סכנות? סרגל מאמצים
המטרה היא חיזוק שרירים וזריזות לקראטה

לצפיה ב-'איך עוד לא שאלו....?'
איך עוד לא שאלו....?
25/07/2017 | 16:10
1
73
שלום שלום,
איזה אימון הגנה עצמית מתאים לנשים/בחורות?
לצפיה ב-'הגנה עצמית לנשים'
הגנה עצמית לנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2017 | 01:31
54
שלום שלום ��
כל אימון הגנה עצמית מתאים לכולם, נשים , גברים , ילדים ומבוגרים.
כדי שהאימון יהיה יעיל, חשוב שנושא האימון יהיה רלוונטי לאותה קבוצת נשים, מבחינת גיל ותחום עיסוקן, תלמידות בי"ס או עבודה כלשהי לדוגמה.
חשוב מאוד שבחירת המלל, התרגולות וההדגמות יהיו מתאימות לאותה קבוצת אימון.
המדריך צריך לדעת להתאים את עצמו לקבוצה.
מקווה שאכן הבנתי נכון את שאלתך, אם לא, אנא תחדדי את השאלה ��
לילה טוב
לצפיה ב-'קרב מגע או קרוספיט?!?'
קרב מגע או קרוספיט?!?
16/07/2017 | 12:20
1
68
חבל שכל אחד מהם עולה מעל 300 ש"ח לחודש 
לצפיה ב-'חשוב להבין את המטרה'
חשוב להבין את המטרה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2017 | 12:46
74
שלום,
אשמח לעזור לקבל החלטה.

אנא ציין/י את המטרה או המטרות שלך באימון וכך נוכל לדייק טוב יותר 
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
09/07/2017 | 13:05
10

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'הבדלים'
הבדלים
29/06/2017 | 10:28
1
58
שלום,
האם שיטת הקרב מגע היא שילוב של אומנויות לחימה שונות?
לצפיה ב-'השיטה הייחודית '
השיטה הייחודית
( לעמוד שלי בתפוז )
30/06/2017 | 08:14
52
אימי ליכטנפלד, מייסד השיטה, אכן היה בעל ידע נרחב באומנויות לחימה כגון האבקות ואיגרוף ואף הושפע מאביו, שהיה בלש ועסק במונחים של הגנה והתקפה.
את עקרונות קרב המגע פיתח אימי מניסיונו העשיר בקרבות רחוב ובצורך הבסיסי של השרדות בתקופת הפרעות ביהודים.
השיטה פרוגרסיבית בעלת לוגיקה מערבית ומתאימה את עצמה לחיי היומיום. 

ניתן למצוא את ההסטוריה של אימי באינטרנט ולהרחיב את הידע על מקורה :)

שבת שלום
שבת 
לצפיה ב-'שמירה על ילדים'
שמירה על ילדים
29/06/2017 | 10:22
1
27
שלום, האם יש חובש או אדם מוסמך אחר לטפל בפציעות בחוגי קרב מגע ואומנויות לחימה של ילדים? נניח עד גיל 13
לצפיה ב-'בטיחות באימונים'
בטיחות באימונים
( לעמוד שלי בתפוז )
30/06/2017 | 07:41
30
כל מדריך קרב מגע ואמנויות לחימה עובר הכשרת מגיש עזרה ראשונה בתוך הכשרתו המקצועית וחייב לשאת איתו תיק מע"ר (מגיש עזרה ראשונה).
ההכשרה רלוונטית לכל הגילאים ועפ"י חוק יש לעבור רענון אחת לשנתיים.

חשוב מאוד להבין!
בטיחות היא הדבר החשוב ביותר באימון!
יש לתת דגשי בטיחות רלוונטיים בכל שלבי האימון ולוודא שמקום האימון מתאים להכיל את כמות החניכים והחניכות.

שבת שלום חברים :) 
לצפיה ב-'האם יש קרב מגע בנהריה?'
האם יש קרב מגע בנהריה?
21/06/2017 | 10:12
3
11
לצפיה ב-'קרב מגע עבור מי ?'
קרב מגע עבור מי ?
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 13:46
2
25
לאיזה גיל את/ה מתעניין/ת ?

באופן כללי אני מניח שיש, אפשר למצוא בגוגל.
אני יכול להמליץ על רמי אבירם שמאמן בכפר ורדים. מדריך מעולה ולפני הכל בנאדם.

בהצלחה
לצפיה ב-'קרב מגע לבני 40+ '
קרב מגע לבני 40+
25/06/2017 | 11:57
1
22
לצפיה ב-'קרב מגע בצפון'
קרב מגע בצפון
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 15:52
29
תנסה/י את רמי אבירם 052-5574517
ממליץ בחום :)
לצפיה ב-'מחסור בזמן- האם אימון פעם בשבוע הוא אפקטיבי?'
מחסור בזמן- האם אימון פעם בשבוע הוא אפקטיבי?
25/05/2017 | 10:11
1
39
לצפיה ב-'עדיף בכלום :)'
עדיף בכלום :)
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2017 | 08:19
48
צריך להגדיר את מטרת האימון בשביל לבדוק אם אימון חד שבועי אפקטיבי.
באופן כללי בהחלט אפקטיבי בהשוואה לאותו אדם שלא מתאמן כלל.
אשמח שתפרט מעט מהי מטרת האימון ?? 
לצפיה ב-'ג'יו ג'יטסו'
ג'יו ג'יטסו
04/05/2017 | 10:16
1
57
שלום,
זה האימון מומלץ? האם הוא עוזר גם בירידה במשקל? בניית שריר? מה בנוגע לביטחון עצמי וכמובן הגנה עצמית?
לצפיה ב-'איזו אמנות לחימה הכי מתאימה ולמי ?'
איזו אמנות לחימה הכי מתאימה ולמי ?
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2017 | 16:26
56
היי רוני,
בשביל לקבך החלטה אם אמנות לחימה מסוימת מתאימה לך או איזו אמנות לחימה הכי מתאימה לך, צריך להגדיר את המטרות טוב יותר.
בג'יו ג'יטסו, קרב מגע ועוד המון אמנויות לחימה אכן מזיעים ומחזקים את הגוף.
המון גם תלוי במדריך/מאמן!
לכל אמנויות הלחימה יש השפעה ישירה ועקיפה על הביטחון העצמי.
אני יכול לומר שבקרב מגע הליבה של האימון היא למטרת הגנה עצמית, אימון למצב בו חלילה נצטרך להתמודד באמת עם מצבי איום ו/או תקיפה.
:)
לצפיה ב-'קרב מגע בעמק יזרעאל'
קרב מגע בעמק יזרעאל
25/04/2017 | 17:19
1
79
שלום,

אשמח לקבל המלצה או הכוונה למקום שמקיים שיעורי/אימוני קרב מגע לנשים באזור עמק יזרעאל.
למרבה ההפתעה לא מצאתי אפשרויות באמצעות חיפוש בגוגל.
תודה לעונים :)

לצפיה ב-'קרב מגע בחדרה ו/או חיפה'
קרב מגע בחדרה ו/או חיפה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2017 | 20:43
34
שלום נועה,
לצערי גם אנו לא מכירים מדריך/ה באזור עמק יזרעאל .
אם זה עוזר, הכי קרוב שאנו מכירים זה חיפה או חדרה. אם תרצי אפנה אותך באזורים אלה. 
לצפיה ב-'איך נקרא העקרון ששיפור בהתחלה לדוגמא בריצה בהתחלה הוא גדול ו'
איך נקרא העקרון ששיפור בהתחלה לדוגמא בריצה בהתחלה הוא גדול ו
06/04/2017 | 17:14
5
16
איך נקרא העקרון ששיפור בהתחלה לדוגמא בריצה בהתחלה הוא גדול ובהמשך הוא קטן?

איך זה נקרא באנגלית?

האם זה חל גם על גמישות?
לצפיה ב-'צח"מ - צריכת חמצן מירבית'
צח"מ - צריכת חמצן מירבית
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2017 | 09:35
4
32
שלום לך,
אם אני מבין נכון, אתה מתכוון לשיפור ראשוני משמעותי שמורגש כשמתחילים לעשות פעילות גופנית לעומת מצב בו ספורטאי שואף לשפר עוד את רמת כושרו הגופני ואז יש שיפורים קטנים יותר.
זה כמו דיאטה - כשנכנסים לתפריט תזונה מסודר, יש תוצאות יפות יחסית מוקדם ולאחר מכן כשנשאר להוריד עוד 2 ק"ג זה נהיה בלתי אפשרי , נכון ?

המושג מקצועי שאני מכיר שקשור לתיאור המצב הזה, הוא שיפור צח"מ (צריכת חמצן מירבית). השינויים הם שיפורים פיזיולוגיים ב-2 מערכות עיקריות, הנשימה והדם, המשפיעים על מכלול יכולות הגוף הכולל גם את הגמישות.

חשוב להבין שרמת היכולת לשפר קשורה מאוד בגנטיקה של המתאמן.

מקווה שעזרתי, המשך יום טוב וחג שמח לכולם/ן  

לצפיה ב-'אכן מדובר על מצב שלדוגמא בריצת 2000 שנייה לפעמים משפרים מעל '
אכן מדובר על מצב שלדוגמא בריצת 2000 שנייה לפעמים משפרים מעל
07/04/2017 | 11:06
3
14
בשלישית כמה עשרות שניות וכן הלאה.

חשבתי שיש מונח כללי יותר, כי אומנם החמצן משחק תפקיד קריטי, אבל כך גם הלב, השרירים ועוד. הכלל הזה תקף להרבה מאוד סוגי ספורט על רכיביו, וגם כמו שציינת גם מחוץ לתחום הזה.

אני הכרתי את המונח "כלל התמורה ההפוכה" אבל בחיפוש בגוגל משום מה לא מצאתי את זה אז הנחתי שיש מונח כללי כזה אחר. מכיר?

וספציפית לגבי גמישות. אני בשנות ה40 המוקדמות ועוסק בקראטה כשנה וחצי. מעולם לא הייתי גמיש. בהתחלה low kick סטטי איטי (עם השארת הרגל לפנים) היה המקסימום. האם זה אומר שאני (או האדם הממוצע בגילי כי כמו שאמרת זה תלוי גנטיקה גם) יגיע לשלב שלא משנה כמה יעבוד על גמישות הוא לא יתקדם? אני לא מדבר על מופע של איש גומי אלא לבעוט ביעילות לגובה הראש או אפילו שפגט
לצפיה ב-'חוק התמורה הפוחתת'
חוק התמורה הפוחתת
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2017 | 14:37
2
31
אינני מכיר את "כלל התמורה ההפוכה", אך נדמה לי שאתה מתכוון ל"חוק התמורה הפוחתת" שאומר שככל שכושרו הגופני של אדם נמוך יותר כך ישיג תוצאות גבוהות יותר וככל שכושרו הגופני גבוה יותר כך השיפור בתוצאות יהיה קטן יותר.
לגבי הגמישות, ישנה תקופה קריטית בחיים להשגת מירב הפוטנציאל בגמישות והיא בגיל ההתבגרות (כשעצמות גדלות ומסת השריר עולה). ככל שמתבגרים ולא שומרים על אימוני גמישות סדורים, יש ירידה ביכולת הגמישות. 
באופן תיאורטי אדם בוגר יכול לשפר את גמישותו על לרמה בה הגיע בעברו בגיל ההתבגרות, בתקופה הקריטית.
יחד עם זאת, אחת הסיבות לירידה ביכולת הגמישות, היא חוסר באימון גמישות... לרוב גם באומנויות לחימה, חלק הזמן המושקע בגמישות הינו קטן, במיוחד כשמתאמנים שלא למטרה תחרותית, כך שאם תשקיע באופן סדיר, אפילו באימונים עצמיים, תוכל בוודאי לשפר עוד (תגביר את תדירות אימון הגמישות).
אינני יכול לומר לך לגבי עצמך לאיזו רמת גמישות תוכל להגיע. אני מאוד ממליץ לך להתייעץ עם המאמן שלך.

מקווה שעזרתי :)
חג שמח 
לצפיה ב-'התאמנתי 5 שנים עד כיתה ט ואז הפסקתי לגמרי עד לאחרונה. גם אז '
התאמנתי 5 שנים עד כיתה ט ואז הפסקתי לגמרי עד לאחרונה. גם אז
08/04/2017 | 15:47
1
17
הגעתי למעט גמישות כי אז לא השקעתי בזה. כנער לא הייתי גמיש ולא עבדתי על זה בכלל. כלומר רמת הגמישות שאני אגיע אליה היא תהיה נמוכה מאוד? כאותה גמישות של הנער שהייתי  ללא תרגילי הגמישות? חבל מאוד...

תודה על התשובה המלאה וחג שמח
לצפיה ב-'לא לוותר'
לא לוותר
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2017 | 17:36
14
תמשיך להתאמן ותבנה לעצמך סדרת תרגילים שתבצע כל יום (במידה ותחליט שזה מספיק חשוב) ובטוח שתשתפר!
חג שמח 
לצפיה ב-'איך נקרא העקרון ששיפור בהתחלה לדוגמא בריצה בהתחלה הוא גדול ו'
איך נקרא העקרון ששיפור בהתחלה לדוגמא בריצה בהתחלה הוא גדול ו
06/04/2017 | 17:11
8
איך נקרא העקרון ששיפור בהתחלה לדוגמא בריצה בהתחלה הוא גדול ובהמשך הוא קטן?

איך זה נקרא באנגלית?

האם זה חל גם על גמישות?
לצפיה ב-'כיצד מתמודדים עם האלימות הגואה ברחובות?'
כיצד מתמודדים עם האלימות הגואה ברחובות?
( לעמוד שלי בתפוז )
01/03/2017 | 19:45
34
אירועי דקירה, לינץ' במכולת, הטרדה כל אלו ממלאים את האתרים החדשות מדיי יום. אז החלטנו להגיב ולרשום מאמר קצר על דרכי ההתמודדות להגנה עצמית והתמודדות עם סביבה עוינת

לינק למאמר המלא באתר: http://bit.ly/2lcV8eA

לצפיה ב-'שאלה על לימוד הגנה עצמית לילדים'
שאלה על לימוד הגנה עצמית לילדים
01/03/2017 | 00:17
4
27
אשמח לדעת מה הדרך הכי טובה להקנות לילדים שלי טכניקות להגנה עצמית כאשר המטרה המרכזית היא הגנה עצמית ולא עיסוק בג'ודו, קראטה וכו'. איזו מאומנויות הלחימה הכי יעילה מהבחינה הזו לילדים?
לצפיה ב-'הדרך הטובה ביותר ללמוד הגנה עצמית היא ללמוד הגנה עצמית '
הדרך הטובה ביותר ללמוד הגנה עצמית היא ללמוד הגנה עצמית
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2017 | 15:52
3
27
כל אמנויות הלחימה משפרות את יכולות המתאמנים והמתאמנות בהגנה עצמית.
שיפור יכולות הגוף משפר את דימויו העצמי של המתאמן/ת בעיניי עצמו ובהתאם גם הסביבה מתייחסת אליו.
המון מונח על מקצועיותו של המדריך והמאמן... בכל האמנויות הלחימה.
קרב מגע היא שיטה שפותחה למטרת הגנה עצמית בלבד. כלומר, אין תחרויות או שופטים, המטרה איננה להשיג נקודות אלא להציל חיים.
התנועות בקרב מגע מושתתות על האינסטינקטים הטיבעיים של הגוף כך שבתקופה קצרה יחסית ניתן ללמוד את הטכניקות הרלוונטיות להגנה עצמית.
השיטה מושתתת על מספר עקרונות שאחד מהם הוא - מקסימום במינימום.
כלומר, לבצע מקסימום אפקט במינימום זמן/מאמץ.

בני כמה ילדיך ? לכל גיל יש את תוכן האימון הרלוונטי שלו...
אם תרצה, אשמח לכוון אותך ולפרט יותר.

המשך יום טוב  
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/03/2017 | 10:01
2
14
הילדים שלי בני 7 ו10. אשמח להכוונה.
לצפיה ב-'להתחיל להתאמן כמה שיותר מוקדם'
להתחיל להתאמן כמה שיותר מוקדם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2017 | 12:36
1
239
אלה גילאים שבהחלט כבר מתאמנים על טכניקות ספציפיות להגנה עצמית.
ע"מ להשיג הבנה ויכולת ביצוע טובה בקרב ילדייך, חשוב מאוד שטכניקות הלימוד
יועברו תוך רלוונטיות והתאמה לילדייך.
כלומר, נושא האימון חייב להיות רלוונטי - לדוגמה, בעיטה רגילה לפנים ולא התמודדות כנגד איום אקדח. כי הסיכוי שילד יתקל בסיטואציה של איום אקדח היא נמוכה מאוד לעומת מצב בוא יצטרך להשתמש בבעיטה בסיסית.
ברגע שהתוכן יהיה מותאם לילד והילד יבין באילו מצבים הוא צריך להשתמש בטכניקה, יהיה לו קל הרבה יותר ליישם. מה גם שזו חובתו המקצועית של המדריך/מאמן להסביר חד משמעית מתי מותר לתקוף ומתי אסור.  
לכל גיל יש את רכיבי הכושר הגופני המשמעותיים עבורו. בנייך צריכים להשקיע בעיקר במהירות וקואורדינציה. כל ילד ושלב הגדילה הפיזית שלו (פרק הזמן בו הוא צומח לגובה ומעלה מסת שריר), עקרונית מגילאי חטיבת הביניים חייבים לעבוד חזק על כח, סבולת וגמישות. חשוב מאוד לשלב באימונים את כל רכיבי הכושר הגופני כדיסיפלינה באימון. 
מהו אזור מגורייך ? (אולי אוכל להמליץ לך על מדריך) 

יום טוב
לצפיה ב-'תודה, אני שולחת בפרטי.'
תודה, אני שולחת בפרטי.
07/03/2017 | 15:04
8
לצפיה ב-'חוזרים לשאלות, דיונים ועוקבים'
חוזרים לשאלות, דיונים ועוקבים
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2017 | 15:56
18
שלום לכולם,
2017 החלה ואנחנו חוזרים לפעילות בפורום, שהרי קרב מגע חשוב לדעת וכל אחד ואחת יכולה ללמוד.
אומנות הלחימה הפופלארית בעולם חוזרת לדיון בפורום מקצועי עם מענה לכל השאלות, הבהרות ודיונים מקצועיים בנושא.

מנהל/ת הפורום

אודות:
האקדמיה הישראלית לקרב מגע – KMA ISRAEL הוקמה בשנת 2010 ע"י שחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד במטרה לקדם, לפתח ולשמר את השיטה. לאחר למעלה מ- 18 שנות ניסיון רצו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אלעד ביננפלד- מנהל פורום קרב מגע הגנה עצמית
מנהל פורום קרב מגע
שחר יזרעאלי- מנהל פורום קרב מגע הגנה עצמית
מנהל פורום קרב מגע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה