לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2769427,694 עוקבים אודות עסקים

פורום שאלה קטנה

נתקעתם בשאלה שאינכם מוצאים לה תשובה? בפורום שאלה קטנה ננסה לענות כמיטב יכולתינו או להפנות אתכם למקום המתאים. הפורום נועד לשאלות ממוקדות (קבלת מידע) ולא לדיונים או להתייעצויות (יש לכך פורומים רבים בתפוז). לפני שתשאלו, כדאי להיעזר בחיפוש בפורום, בכלים ומידע, אינדקס הפורומים, גוגל, ויקיפדיה, מילון. אם יש פורום בנושא בתפוז אנא פנו אליו! שאלו כאן רק אם לא נעניתם שם (וציינו זאת). תנו כותרת רלוונטית לשאלה/תשובה שלכם. לקריאת כללי הפורום לחצו

כללי הפורום:
למידע נוסף אנא קראו את תקנון תפוז.
תמיכה טכנית: בתפוז מגוון פורומי תמיכה במחשבים, חומרה, תוכנה, סלולרי ועוד. אנא הפנו אליהם את כל שאלות התמיכה שלכם.
 תמיכה בוואלה: אנחנו לא מספקים תמיכה לדואל וואלה. אנא פנו לוואלה בנושא.
 משוב לתפוז: הערות, הארות, שאלות ותלונות לתפוז אנא הפנו לפורום משוב.
 משוב על ניהול הפורום: בשמחה, אך במסרים בלבד. בהתאם לתקנון תפוז, לא יתקיימו דיונים בנושא ניהול הפורום ע"ג הפורום. הודעות שיעסקו בנושא יימחקו.
ייעוץ רפואי: הפורום לא מספק ייעוץ רפואי. מומלץ תמיד לפנות לרופא המטפל/רוקח. כמו כן קיימים בתפוז פורומים מקצועיים באשכול בריאות ורפואה, מוזמנים לשאול שם.
 זכויות יוצרים: לא ייענו שאלות לגבי "השגת" דברים לא חוקיים (שירים, תוכנות, טקסטים וכל דבר אחר). אנחנו מקפידים על זכויות יוצרים. במסגרת זאת אנו מבקשים גם ממשתתפי הפורום להימנע ממענה לשאלות כאלה.
 שיעורי בית: מומלץ להיעזר בפורום "לימודים ושיעורי בית". נשמח לעזור למצוא חומר בנושאים רבים ומגוונים גם לצורך הכנת שיעורי בית, אך לא נכין אותם עבורכם. אנא אל תעתיקו אלינו את השאלות שקיבלתם ותצפו לתשובה.
 שאלות ותהיות פוליטיות: אנחנו פורום א-פוליטי. אנא הימנעו משאלות פוליטיות או על גבול הפוליטי ומסקרים מכל סוג. שאלות בעלות גוון פוליטי ימחקו ללא התרעה נוספת.
הקפצות בפורום ושימוש ב'דחוף': כולם רוצים תשובה בהקדם, אך התשובות בפורום ניתנות בהתנדבות בזמנם הפנוי של העונים ולא בהתאם ללו"ז שלכם. הגולשים הקבועים עוברים על כל הפורום כך שאין צורך להקפיץ שאלות והודעות. אנא אל תשתמשו ב"דחוף"; אם זה באמת כ"כ דחוף, זה לא לפורום. אם בכל זאת עבר זמן ולא קיבלתם תשובה – הקפצות לאחר 24 שעות לפחות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שאלה קטנה

נתקעתם בשאלה שאינכם מוצאים לה תשובה? בפורום שאלה קטנה ננסה לענות כמיטב יכולתינו או להפנות אתכם למקום המתאים. הפורום נועד לשאלות ממוקדות (קבלת מידע) ולא לדיונים או להתייעצויות (יש לכך פורומים רבים בתפוז). לפני שתשאלו, כדאי להיעזר בחיפוש בפורום, בכלים ומידע, אינדקס הפורומים, גוגל, ויקיפדיה, מילון. אם יש פורום בנושא בתפוז אנא פנו אליו! שאלו כאן רק אם לא נעניתם שם (וציינו זאת). תנו כותרת רלוונטית לשאלה/תשובה שלכם. לקריאת כללי הפורום לחצו

כללי הפורום:
למידע נוסף אנא קראו את תקנון תפוז.
תמיכה טכנית: בתפוז מגוון פורומי תמיכה במחשבים, חומרה, תוכנה, סלולרי ועוד. אנא הפנו אליהם את כל שאלות התמיכה שלכם.
 תמיכה בוואלה: אנחנו לא מספקים תמיכה לדואל וואלה. אנא פנו לוואלה בנושא.
 משוב לתפוז: הערות, הארות, שאלות ותלונות לתפוז אנא הפנו לפורום משוב.
 משוב על ניהול הפורום: בשמחה, אך במסרים בלבד. בהתאם לתקנון תפוז, לא יתקיימו דיונים בנושא ניהול הפורום ע"ג הפורום. הודעות שיעסקו בנושא יימחקו.
ייעוץ רפואי: הפורום לא מספק ייעוץ רפואי. מומלץ תמיד לפנות לרופא המטפל/רוקח. כמו כן קיימים בתפוז פורומים מקצועיים באשכול בריאות ורפואה, מוזמנים לשאול שם.
 זכויות יוצרים: לא ייענו שאלות לגבי "השגת" דברים לא חוקיים (שירים, תוכנות, טקסטים וכל דבר אחר). אנחנו מקפידים על זכויות יוצרים. במסגרת זאת אנו מבקשים גם ממשתתפי הפורום להימנע ממענה לשאלות כאלה.
 שיעורי בית: מומלץ להיעזר בפורום "לימודים ושיעורי בית". נשמח לעזור למצוא חומר בנושאים רבים ומגוונים גם לצורך הכנת שיעורי בית, אך לא נכין אותם עבורכם. אנא אל תעתיקו אלינו את השאלות שקיבלתם ותצפו לתשובה.
 שאלות ותהיות פוליטיות: אנחנו פורום א-פוליטי. אנא הימנעו משאלות פוליטיות או על גבול הפוליטי ומסקרים מכל סוג. שאלות בעלות גוון פוליטי ימחקו ללא התרעה נוספת.
הקפצות בפורום ושימוש ב'דחוף': כולם רוצים תשובה בהקדם, אך התשובות בפורום ניתנות בהתנדבות בזמנם הפנוי של העונים ולא בהתאם ללו"ז שלכם. הגולשים הקבועים עוברים על כל הפורום כך שאין צורך להקפיץ שאלות והודעות. אנא אל תשתמשו ב"דחוף"; אם זה באמת כ"כ דחוף, זה לא לפורום. אם בכל זאת עבר זמן ולא קיבלתם תשובה – הקפצות לאחר 24 שעות לפחות.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את ההנחיות לעיל לפני פרסום שאלה/תשובה.

תמיכה טכנית           זיהוי שירים           לימודים ושיעורי בית           תמיכה בתפוז           מחשבים ואינטרנט           
פורום סלולארי           תחבורה ציבורית           פייסבוק ורשתות חברתיות

המשך >>

לצפיה ב-' בעיה באסלה..'
בעיה באסלה..
27/05/2020 | 20:28
4
74
איך פותחים ניאגרה(חרס) כזאת? פשוט משתגעת, לא מצליחה ומפחדת לשבור משהו..
לצפיה ב-'זו שאלה לפורום עשו זאת במו ידיכם:'
זו שאלה לפורום עשו זאת במו ידיכם:
27/05/2020 | 20:54
46
לצפיה ב-'המכסה רק מונח על הגוף'
המכסה רק מונח על הגוף
28/05/2020 | 08:18
1
55
לתפוס עם הידיים משני הצדדים ולהרים
אם  רוצים להוציא את החלק הכסוף - הוא מחובר עם דייבה למכסה בחלק התחתון - פשוט מבריגים אותה
מחוברת אליו צינורית אוויר המשחררת את מנגנון הורדת המים, אם אין ברצונך לנתקה לא ניתן לקחת את המכסה רחוק.
לצפיה ב-'לא חושב. גם אצלי מותקן בדיוק כזה מכסה, משהו מחזיק אותו במקום'
לא חושב. גם אצלי מותקן בדיוק כזה מכסה, משהו מחזיק אותו במקום
14/06/2020 | 13:50
17
וגם אני, כמו השואלת, מעולם לא הצלחתי לפתוח אותו (ומעולם לא ניסיתי בכח רב מדי - שלא ישבר חלילה - זו אסלת מונובלוק ושבירה של חלק כלשהו זה להחליף את האסלה. יקר ומיותר.)
לצפיה ב-'פשוט להרים את המכסה'
פשוט להרים את המכסה
17/06/2020 | 10:15
15
אבל שימי לב שהלחצן מחובר בכבל למנגנון.  להרים בזהירות
לצפיה ב-'תאריך פטירה'
תאריך פטירה
23/05/2020 | 10:14
3
57
היכן ניתן און ליין למצוא תאריך פטירה על פי מספר תעודת זיהוי?
תודה
לצפיה ב-'במשרד הפנים'
במשרד הפנים
23/05/2020 | 10:19
2
14
לצפיה ב-'ואין און ליין, לדעתך?'
ואין און ליין, לדעתך?
23/05/2020 | 10:20
1
12
לצפיה ב-'נכנסים לאתר שלהם ובודקים'
נכנסים לאתר שלהם ובודקים
24/05/2020 | 10:44
39
וכמובן ניתן לברר ברבנות ובחברה קדישא
לצפיה ב-'3 חודשי אחריות על הדברת נמלים זה לא מעט ?'
3 חודשי אחריות על הדברת נמלים זה לא מעט ?
23/05/2020 | 00:06
2
31
שלום זו תקופת  האחריות שמדביר יתן לי .
יש האומרים קיבלו אחריות שנה .
בכל אופן זה מדביר עם חוות דעת רבות באתר מידרג 
אבל 3 זה מעט מדי , הקיץ לא יגמר וכבר האחריות נגמרת .
אין זה אומר שהנמלים יצוצו אחרי ה3 חודשים אבל זה מעט .
איזו הדברה לבחור ? ירוקה עושה את העבודה טוב ?
בבקשה מנסיונכם .    היה לי נסיון טוב עם אדווין ג'ל 
אבל אני רוצה משהו יותר יסודי לכל הבית 
תודה.

לצפיה ב-'היי, זה לא הפורום המתאים, נא לפנות לפורום צרכנות'
היי, זה לא הפורום המתאים, נא לפנות לפורום צרכנות
23/05/2020 | 05:40
1
10
לצפיה ב-'היי תודה .'
היי תודה .
23/05/2020 | 22:09
8
לצפיה ב-'איפה אפשר לברר את מספר החולים בקורונה בכול ישוב ?'
איפה אפשר לברר את מספר החולים בקורונה בכול ישוב ?
17/05/2020 | 08:10
1
32
(למרות שם המשפחה אין לי שום קשר לזה שהיה מנכ"ל משרד הבריאות)
עד עכשיו היה באתר של "הארץ" ובאתר של "הכללית" אבל הם כבר לא מעודכנים לגבי מספר החולים בכול ישוב
לצפיה ב-'העידכון באתר "הארץ" חזר'
העידכון באתר "הארץ" חזר
17/05/2020 | 17:32
11
לצפיה ב-'מיטה סיעודית חשמלית'
מיטה סיעודית חשמלית
13/05/2020 | 13:22
2
65
אמא נפטרה לפני שיצא לה להשתמש במיטה סיעודית חשמלית שקנינו והרכבנו עבורה (לא היו מיטות להשאלה ביד שרה בעקבות הקורונה). אנחנו מנסים למכור אותה: פירסמנו ביד2 אבל לא היו הרבה פניות.
למישהו יש רעיון איפה עוד ניתן לפרסם אותה?
קנינו אותה ב-4,600 שח, אבל מוכנים להתפשר די הרבה.
תודה
לצפיה ב-'שלא תדעו עוד צער. כדאי לפרסם ברשתות החברתיות'
שלא תדעו עוד צער. כדאי לפרסם ברשתות החברתיות
13/05/2020 | 14:01
1
51
ונסה לעבור על רשימת הפורומים ולבדוק פורומים העוסקים בסיעוד, קשישים וכו'.

לצפיה ב-'חן חן. מצאתי שלושה פורומים בתפוז'
חן חן. מצאתי שלושה פורומים בתפוז
15/05/2020 | 15:18
47
ופירסמתי בפייסבוק.
תודה על הרעיונות
לצפיה ב-'דוחות מס לעצמאים ולשכות ההרדכה של מס הכנסה'
דוחות מס לעצמאים ולשכות ההרדכה של מס הכנסה
12/05/2020 | 12:16
5
37
שלום.

לא מוצא בשום מקום תשובוה ברורה - בוודאי לא באתרים הרשמיים...

מה קורה עם לשכות ההדרכה של מס הכנסה והגשת דוחות מס לעצמאים

אי אפשר לשאול בפורום ראיית חשבון, כי הוא כבר נסגר...

לצפיה ב-'נסה לטלפן ללשכת המס ולשאול'
נסה לטלפן ללשכת המס ולשאול
13/05/2020 | 11:35
4
8
לצפיה ב-'לטלפו?! חחח אחלה בדיחה...'
לטלפו?! חחח אחלה בדיחה...
13/05/2020 | 11:56
3
9
לצפיה ב-'לפני שבועיים'
לפני שבועיים
15/05/2020 | 06:44
2
38
שאלתי את השאלה הזו במשרדי מס הכנסה בעיר מגורי. לפי מה שנאמר לי, עדיין אין הדרכה במשרדי מס הכנסה. הרי המשרדים עדיין סגורים. אם המדובר בהגשת דוח שנתי ל 2019 הרי שמועד ההגשה הוארך עד 31.7, כך שיש עוד זמן. יתכן שעד אז המשרדים יפתחו לקבלת קהל.
לצפיה ב-''
17/05/2020 | 08:45
3
לצפיה ב-'הייתי אתמול בלשכת ההדרכה של רמת גן. הם מדריכים מאחת עד שש'
הייתי אתמול בלשכת ההדרכה של רמת גן. הם מדריכים מאחת עד שש
20/05/2020 | 10:30
4
לצפיה ב-'האם חבישת מסכת פנים יכולה לגרום לאוזניים ללכת קדימה'
האם חבישת מסכת פנים יכולה לגרום לאוזניים ללכת קדימה
11/05/2020 | 22:40
3
72
כמו אוזניי דמבו בגלל שמלפפים אותה מאחוריי האוזן

זאת שאלה רצינית.

תודה מראש.
לצפיה ב-'טוב מראה עיניים'
טוב מראה עיניים
12/05/2020 | 09:33
55
גשי לבית החולים הקרוב והתבונני ברופאי ואחיות חדרי הניתוח, גשי למרפאת השיניים הקרובה והתבונני ברופא.
הסתכלי באזניהם  ותראי מה השפעת המסכות
הם משתמשים עשרות שנים בהן
לצפיה ב-'לא ברור לי איך, אם הגומי חלש ולא מפעיל שום לחץ על האוזניים'
לא ברור לי איך, אם הגומי חלש ולא מפעיל שום לחץ על האוזניים
12/05/2020 | 13:16
53
אם זה לא המצב כדאי לבדוק שלא קנית מסכות לילדים...
לצפיה ב-'לא'
לא
25/05/2020 | 00:27
22
אבל היא יכולה להשטיח את האף כמו מלוואח
לצפיה ב-'קשיי הירדמות'
קשיי הירדמות
10/05/2020 | 23:01
2
69
שמעתי שטיפות שמן קנביס יכול לעזור.ניסיתי למצוא פורום שעוסק בזה ללא הצלחה.
אני בת 68 ומאוד סובלת.
אודה למי שיעזור.
רות

לצפיה ב-'יש בבתי מרקחת ללא מרשם רופא. (לא קנאביס).'
יש בבתי מרקחת ללא מרשם רופא. (לא קנאביס).
11/05/2020 | 06:58
52
אולי כדאי להתחלה לנסות אותם, הם יחסית קלים ולא מזיקים, יחסית,
וכמובן רופא לבדיקות מקיפות, להחליט על דעת עצמך שאת זקוקה לקנאביס או כל תרופה אחרת שעזרה למישהו אחר יכול להזיק לך, בטח לא להועיל .

לצפיה ב-'ההתוויה לקנאביס רפואי לא כוללת קשיי שינה'
ההתוויה לקנאביס רפואי לא כוללת קשיי שינה
03/06/2020 | 13:50
15
משרד הבריאות מעדיף שתתמכרי לגלולות שינה.

יש חומרים שונים שמתיימרים לעזור, אבל לפחות *לי* הם לא עוזרים בכלל.
לצפיה ב-'אני במצוקת הירדמות קשה'
אני במצוקת הירדמות קשה
10/05/2020 | 23:00
1
58
שמעתי שטיפות שמן קנביס יכול לעזור.ניסיתי למצוא פורום שעוסק בזה ללא הצלחה.
אני בת 68 ומאוד סובלת.
אודה למי שיעזור.
רות
לצפיה ב-'פורום שעוסק במה בדיוק? לא הבנתי...'
פורום שעוסק במה בדיוק? לא הבנתי...
11/05/2020 | 00:47
43
יש בתפוז פורומי תמיכה וייעוץ רפואי, אבל הם לא יוכלו לאבחן אותך וודאי שלא לרשום לך תרופות. על אחת כמה וכמה אם את במצוקה קשה – הכתובת היא רופא/ת המשפחה שלך ולא פורום באינטרנט. רק בריאות!
לצפיה ב-'מה ההבדלים בטעמים בין הגזרים השונים?'
מה ההבדלים בטעמים בין הגזרים השונים?
01/05/2020 | 00:21
8
56
אני מכירה גזר כתום
אך אילו טעמים אופיינים יש לגזר לבן וגזר סגול?
שוקלת להרחיב את אופקי אבל מעוניינת לדעת מה ההבדלים בטעמים מראש
תודה
לצפיה ב-'בדיוק שלשום ראיתי אריזה כזאת בשופרסל בהזמנה אונליין ב-5.90 ₪'
בדיוק שלשום ראיתי אריזה כזאת בשופרסל בהזמנה אונליין ב-5.90 ₪
02/05/2020 | 16:02
3
63
ניסיתי למצוא תשובה לשאלתך דרך ויקיפדיה אך לא מצאתי שם כותרת מתאימה
לצפיה ב-'חח מגניב. אבות אבותיו של הגזר לא היו כתומים'
חח מגניב. אבות אבותיו של הגזר לא היו כתומים
02/05/2020 | 16:07
2
15
לצפיה ב-'מישהו בחוץ צעק עכשיו "תמשוך" בגזר? :) כתום נשמע לי יותר מתוק'
מישהו בחוץ צעק עכשיו "תמשוך" בגזר? :) כתום נשמע לי יותר מתוק
02/05/2020 | 16:27
1
46
אבל אין לי באמת מושג
לצפיה ב-''
02/05/2020 | 17:13
3
לצפיה ב-'קניתי פעם חבילה כזאת והם לא היו לי טעימים'
קניתי פעם חבילה כזאת והם לא היו לי טעימים
02/05/2020 | 16:42
3
47
מרירים כאלה... אבל גם גזרים כתומים יכולים להיות מרים, עניין של מזל... אז לא יודעת. לדעתי אם לא מכינים איזה מאכל דקורטיבי זה סתם יקר ומיותר, אבל בד"כ חבילה עולה כ-₪10 או פחות, אז אם בא לךֵ לנסות את יכולה פשוט לקנות ולראות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/05/2020 | 17:14
5
לצפיה ב-'כלל אצבע בבחירת גזר (כתום)'
כלל אצבע בבחירת גזר (כתום)
08/05/2020 | 10:35
1
49
איני מתמצא בזני גזר ונראה לי שגם במרכולים משווקים את כולם כגזר (בניגוד לתפוחים, מלונים, תפ"א, חסה , תמרים ועוד שמשווקים לפי זנים) יש גזר שהקצה התחתון שלו מחודד ויש שמעוגל, אלה עם הקצה המעוגל מתוקים יותר בד"כ
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/05/2020 | 17:42
5
לצפיה ב-'יש פורום לזיהוי סרטים? יש לי פוסטר של סרט בזיכרון. רוצה לברר'
יש פורום לזיהוי סרטים? יש לי פוסטר של סרט בזיכרון. רוצה לברר
30/04/2020 | 19:51
2
23
לצפיה ב-'בפורום סרטים וקולנוע יש אלופים בזיהוי:'
בפורום סרטים וקולנוע יש אלופים בזיהוי:
30/04/2020 | 20:26
1
45
לצפיה ב-'תודה '
תודה
01/05/2020 | 01:16
6
לצפיה ב-'האם הגיוני שיבקשו ממני פרטי כרטיס אשראי כחלק מתהליך הזיהוי ?'
האם הגיוני שיבקשו ממני פרטי כרטיס אשראי כחלק מתהליך הזיהוי ?
26/04/2020 | 14:35
8
80
שלום, קיבלתי היום הודעת SMS מחברת הביטוח והפנסיה שלי (כבר קיבלתי מהם הודעות דומות בעבר מאותו מספר) ולחצתי על הלינק בהודעה שמוביל לאתר שלהם, אך למרבה הפתעתי הפעם בנוסף למספר תעודת הזהות שלי ומספר הטלפון הנייד פתאום הם דורשים גם את פרטי כרטיס האשראי שלי כחלק מ"תהליך זיהוי חד פעמי מול חברות האשראי" (הם ביקשו את מספר הכרטיס, את תאריך פג התוקף שלו ואת 3 ספרות הזיהוי שבגב הכרטיס).

האם זה הגיוני? אף פעם לא נתקלתי במצב שבו אני נדרש להכניס את פרטי כרטיס האשראי שלי כחלק מתהליך הזיהוי, לא באתר הזה ולא בשום אתר דומה אחר.

האם זה לא קצת חשוד? (הייתי מתקשר לברר מולם אך לאור המצב קשה להשיג אותם כעת, בטח לא באופן מיידי)

לצפיה ב-'בהחלט נשמע חשוד, בעיקר הדרישה לכל הפרטים'
בהחלט נשמע חשוד, בעיקר הדרישה לכל הפרטים
26/04/2020 | 15:27
7
58
לזיהוי מסתפקים ב-4 ספרות אחרונות (לפעמים 8) אבל לא מבקשים מספר מלא וודאי שלא תאריך או את 3 הספרות שבגב הכרטיס.

המלצתי היא לחסום את המספר שממנו הגיע המסרון, לשלוח אותו לדיווח לחברת הביטוח, ואם יש סיבה לבדוק משהו בחשבון – להיכנס רק מהאתר הרשמי ולא דרך קישור במסרון.

לצפיה ב-'גם בכניסה דרך האתר הרשמי שלהם מתקבלת אותה בקשה'
גם בכניסה דרך האתר הרשמי שלהם מתקבלת אותה בקשה
26/04/2020 | 18:20
2
59
ראי את צילום המסך שצירפתי.

אבל מה שקודם לא שמתי לב זה שהם נותנים אופציה נוספת לזיהוי (בצילום, הטאב בצד שמאל) באמצעות הקלדה של תאריך הנפקת תעודת זהות.

האם זה פרט הגיוני שאפשר להכניס בלי חשש?

לצפיה ב-'מוזר... אם זה באתר האתר הרשמי זה לא פישינג, רק לא מקובל'
מוזר... אם זה באתר האתר הרשמי זה לא פישינג, רק לא מקובל
27/04/2020 | 12:34
1
40
אבל לא הייתי חוששת לתת לחברה מוכרת פרטי אשראי, זה לא שונה מקנייה בכל חנות שהיא, והכרטיס מבוטח (בחוק) מפני ניצול לרעה.
תאריך הנפקת ת"ז משמש לזיהוי בכל מיני אתרים ממשלתיים, אם הם משתמשים בו גם כן סימן שבלאו הכי יש להם דרך לוודא שהמידע שהכנסת נכון אז לא נראה לי שזה משנה כך או כך...

אתה לא רשום לאתר שלהם בשם משתמש וסיסמה? אם כן, נראה לי שזו הדרך הפשוטה והנוחה ביותר להיכנס.
לצפיה ב-'אין רישום לאתר שלהם עד כמה שידוע לי'
אין רישום לאתר שלהם עד כמה שידוע לי
27/04/2020 | 19:08
31
התהליך הוא שאני מכניס באתר את מספר תעודת הזהות שלי ומספר הטלפון הנייד, הם שולחים לי קוד זמני לטלפון הנייד ואז אני צריך להכניס אותו באתר על מנת לבצע את הזיהוי.

אבל אחרי שאני מכניס את הקוד שקיבלתי פתאום מופיע הדף שרואים בצילום המסך והם דורשים בנוסף לכך את פרטי כרטיס אשראי או את תאריך הנפקת תעודת הזהות על מנת לסיים את תהליך הזיהוי.

לצפיה ב-'אל תתן בשום אופן'
אל תתן בשום אופן
27/04/2020 | 12:27
3
47
הם מבקשים זאת, גם המוקדנים בקשר טלפוני כשאתה יוזם ההתקשרות, כשביקשתי הסבר לבקשה המוזרה נענייתי שיש להם קשר עם חברות האשראי והם מודאים בחברה למי שייך הכרטיס המדובר.
אני זעמתי אך לא עזר כלום, ביקשתי מנהל ואמרו שתוך יומיים יחזור אלי, ניתקתי והתקשרתי שנית ודיברתי עם מוקדנית אחרת, התחלתי בתקל שהיה עם קודמה והבהרתי לה שאני חושש שאותו מוקדן מתכוון לערוך קניות לעצמו תוך שימוש בפרטי האשראי שלי ואני מבקש שתעביר תלונתי על אותו מוקדן להנהלה, היא הבינה את הרמז ומצאה דרך זיהוי אחרת
לצפיה ב-'זה באמת מאוד מרגיז '
זה באמת מאוד מרגיז
27/04/2020 | 19:12
2
42
אבל כשאני חושב על זה, האם בעצם החשש הזה לא קיים בכל אתר שאיי פעם ביצעת בו קניות באינטרנט באמצעות כרטיס האשראי שלך? האם בעל עסק שקנית אצלו לא יכול להשתמש בפרטי הכרטיס שנתת לו על מנת לערוך לעצמו קניות?

לצפיה ב-'קיים, אז מה ?'
קיים, אז מה ?
27/04/2020 | 22:37
1
40
למה להגדיל סיכונים ?  ממש לא נוח כיום לקנות ללא כרטיס אשראי - אך איני מוצא אפילו סיבה אחת למסור את פרטי האשראי שלי לחברת ביטוח ולמוקדניה, זה לא נחוץ לפעולות שאני מבצע שם, יש להם תכנה המזהה לפי מספרי זהות, יש להם פרטים שמסרתי להם, הם יכולים בעוד דרכים רבות
גם לשוטר שמבקש ממני להזדהות איני מוסר פרטי אשראי

לצפיה ב-'צודק'
צודק
28/04/2020 | 12:52
41
אין שום צורך למסור פרטי אשראי לצורך זיהוי, יש המון אמצעי זיהוי אחרים, המון
כמו תאריך הנפקת תעודה, הייתי נותן בכייף.
פרטי אשראי - לרכישה בלבד, ללא חשש.
לצפיה ב-'אלכוג'ל ברכב'
אלכוג'ל ברכב
28/04/2020 | 12:06
2
52
האם בטוח לשים בקבוק אלכוג'ל ברכב בטמפרטורות גבוהות? אני חושש מהתלקחות. השמש מנזילה את הג'ל? 
לצפיה ב-'מחזיק קבוע'
מחזיק קבוע
28/04/2020 | 12:49
1
54
בתא הככפות
בימים חמים האלכוג'ל פשוט חם ונוזלי יותר
בתנאי סביב רגילים חוזר למצבו המקורי, ג'ל
לא חושב שיכול להתלקח...

לצפיה ב-''
29/04/2020 | 15:58
7
לצפיה ב-'איך אוכלים סרדינים מקופסה? '
איך אוכלים סרדינים מקופסה?
24/04/2020 | 20:57
3
70
ניסיתי השבוע לפתוח שני סוגי סרדינים מקופסת שימורים, אז קודם כל הסרדינים הם עדיין עם הקשקשים עליהם, ודבר שני הם עם עמוד השדרה והעצמות. קשה מאוד לנקות את הקשקשים (ניסיתי לגרד אבל קשה מאוד להוריד אותם) וגם את העצמות הקטנות קשה להוציא בצורה נקייה.

איך בדיוק אמורים לאכול את זה? אוכלים אותם עם הקשקשים והעצמות?

תודה לעונים.

לצפיה ב-'כן'
כן
26/04/2020 | 09:22
12
לצפיה ב-'אוכלים עם'
אוכלים עם
26/04/2020 | 18:50
1
68
מקבלים גם מנה יפה של סידן תוך כדי.
לצפיה ב-'מתנצלת על ההצפה ההסגר גורם לי לחשוב וזו התוצאה :0'
מתנצלת על ההצפה ההסגר גורם לי לחשוב וזו התוצאה :0
22/04/2020 | 15:41
4
79
לאחרונה מתפתה לקנות מביוטיקר את המנורה הזו שמייבשים איתה לק ג'ל ורוצה להתנסות במוצר ובלקים...
הבעיה שאני מפחדת פן הקרינה מהמנורה מסוכנת לעור?  איזו קרינה זו האם זו קרינת אולטרא סגולה האם היא מזקינה את העור?  ואם משתמשים במנורה הרבה נניח כל שבועיים זה מסב נזק?
לצפיה ב-'רק בקשר לקרינה'
רק בקשר לקרינה
23/04/2020 | 09:51
2
50
אף אחד לא ממש יודע איך הקרינה משפיעה ולכל מומחה (או מומחה בעיני עצמו) יש תאוריות משלו.
וסיפור מהחיים - עבדתי בחדר שהיו בו מספר מכשירים פולטי קרינה - ביקשתי בדיקה, הגיע בודק וכעבור שבוע קיבלתי תשובה שהקרינה בחדר היא משהו חלקי כמה מליונים מהקרינה המותרת לפי התקן, פניתי לבוס וביקשתי שיפסיקו לעשות צחוק, אם היו אומרים כפול מהמותר או רבע מהמותר או משהו דומה הייתי מתייחס ברצינות, אמרו אין בעיה, הבודק הוא המומחה הגדול ביותר בארץ לעניין זה והוא יבוא ויסביר לך.
ההסבר שקיבלתי - תקני הקרינה נקבעו לפני כמה עשרות שנים  על סמך נתונים משוערים שאיש לא הבין בהם וגם כיום איש לא מבין מה זה אומר (עובדתית - אם הסיפורים היו נכונים המוח של כולנו היה צריך להיות מטוגן רק מהטלפונים הסלולריים, כולנו יושבים ליד מחשבים, שידורי הרדיו, הטלביזיה, מצלמות האבטחה וכל דבר שתוכלי לחשוב עליו מועבר ע"י קרינה, מסביב לכבלי החשמל והתקשורת יש קרינה, האור והחום מועברים בקרינה - אז תרגעי - שימוש במכונה במשך רבע שעה אחת לשבועיים לא אמור לגרום נזק ממשי (אני מניח ששטיפת ידיים באלכוג'ל גורמת נזק גדול יותר)
לצפיה ב-'אוקיי תודה ולידיעתך יש אנשים שבאיזשהו שלב'
אוקיי תודה ולידיעתך יש אנשים שבאיזשהו שלב
23/04/2020 | 11:00
1
38
מרב שספגו קרינה הופכים לאלרגיים לקרינה וצריכים להתרחק פיזית מציויליזציה אנושית (יש אחת שראו בטלויזיה שעברה לגור במערה), כי כל קרינה קטנה ברגע שהאלרגיה מתפתחת עושה להם מיגרנה
לצפיה ב-'זו אינה "אלרגיה" וזה לא מוכח מדעית'
זו אינה "אלרגיה" וזה לא מוכח מדעית
23/04/2020 | 11:35
43
כשעושים להם מבחנים לבדוק עד כמה הם חשים קרינה הם נכשלים בהם. כמובן, מי שרוצה לגור במערה, שיהיה בכיף.
לצפיה ב-'שאלות טובות שאת צריכה לשאול את היצרן'
שאלות טובות שאת צריכה לשאול את היצרן
23/04/2020 | 11:41
37
אני לא מכירה את המוצר, אין לי מושג באיזו קרינה מדובר ובאילו תקנים הוא עומד (אם בכלל).

לכאורה אם משווקים כזה מוצר ההיגיון אומר שהוא לא יהיה מזיק, אבל זה לא תמיד המצב בתחום הקוסמטיקה... (ע"ע מיטות שיזוף).
לצפיה ב-'אלכוג'ל ואכילה'
אלכוג'ל ואכילה
20/04/2020 | 20:03
4
67
אמרו לי שזה בטוח לאכול או להכין אוכל אחרי שהאלכוגל טיפה מתייבש אבל יצא לי להכניס את היד לפה תוך כדי אכילה והטעם לא היה טעים ולדעתי זה היה האלכוג'ל.
:(
איך אפשר לאכול עם הדבר הזה או להכין איתו אוכל הטעם שלו זוועת עולם
לצפיה ב-'זה כדי שלא ישתו אותו'
זה כדי שלא ישתו אותו
21/04/2020 | 11:56
1
52
הכרתי מישהי שהתלוננה שבעלה שותה את הבשמים שלה.....
לצפיה ב-'חחח מה?'
חחח מה?
21/04/2020 | 13:50
12
לצפיה ב-'זה אכן לא טעים, פשוט שוטפים ידיים!'
זה אכן לא טעים, פשוט שוטפים ידיים!
21/04/2020 | 13:47
1
53
ממילא שטיפת ידיים חיונית לפני הכנת מזון (נכון תמיד, לא רק כיום) ולפני האכילה, והיא גם יעילה יותר מאלכוג'ל.

אלכוג'ל זה רק אם את "בשטח" ואין לך מים וסבון. במצב כזה ממילא לא מומלץ להכין אוכל / לגעת ישירות במזון / לאכול בידיים.
לצפיה ב-'תודה ונכון'
תודה ונכון
21/04/2020 | 13:49
10
לצפיה ב-'מה פירוש עיגול התכלת במפה?'
מה פירוש עיגול התכלת במפה?
17/04/2020 | 21:59
6
74
מה פירוש עיגול התכלת באמצע
לצפיה ב-'קישור נוסף'
קישור נוסף
17/04/2020 | 22:03
5
43
מבט אחר על אותו המקום: https://www.govmap.gov.il/?c=185574.34,654074.37&z=10&b=1
מה זה יכול להיות?
לצפיה ב-'אגם מלאכותי? מאגר מים?'
אגם מלאכותי? מאגר מים?
18/04/2020 | 10:48
4
19
לצפיה ב-'אין לי מושג.'
אין לי מושג.
18/04/2020 | 20:29
11
לצפיה ב-'זה נראה כמאגר מים - אבל מזכיר לי סיפור מהצד השני של כפר חב"ד'
זה נראה כמאגר מים - אבל מזכיר לי סיפור מהצד השני של כפר חב"ד
19/04/2020 | 12:42
2
51
הייתי בסיור משטרת התנועה בכביש 1, קיבלתי קריאה לבדוק תלונות על זריקת אבנים בכביש באזור שפירים-כפר חב"ד, הגעתי למקום וזיהיתי אדם בלבוש חרדי הולך בשולי הכביש  ומידה אבנים במכוניות חולפות, עצרתי לידו ושאלתיו אם הוא  רוצה שניקח אותו הביתה או לאיזה מקום, השיב שלא, שאלתי למה זורק אבנים והוא השיב שהם התחילו, אלו שדים שבאו לקחתו לגיהנום והוא מתגונן, דיווחתי למוקד המשטרה וביקשתי שיבררו אם חסר מישהו בספירת הבוקר באחד ממוסדות הסביבה, השיבו שלא - ואז הצבעתי לו על הפרדס המפריד בין הכביש לכפר חב,ד (במפה המצולמת רואים את  העצים), אמרתי לו שהשם שלחני להצילו, הצבעתי על פירצה בגדר וסיפרתי שזה השער לגן העדן ולשם השדים לא מורשים להיכנס, ואם יעצרו המלאך גבריאל בכניסה שיאמר לו שהמלאך ברזילי התיר כניסתו, הבחור הודה לי בהשתחוויה סב לאחור ונבלע בפרדס ומאז לא נזרקו יותר אבנים בקטע זה של הכביש
ואם הגיע הבחור למעגל כחול זה לבטח חשב שהוא מקורם של ארבעת הנהרות היוצאים מגן העדן - גיחון, פישון, חידקל ופרת
לצפיה ב-'הבחור הזה לא היה זקוק לעזרה רפואית?'
הבחור הזה לא היה זקוק לעזרה רפואית?
20/04/2020 | 13:47
1
14
לצפיה ב-'מסתבר שלא'
מסתבר שלא
21/04/2020 | 11:52
39
ראשית - אני כשוטר לא יכול לכפות זאת עליו, במקרים אחרים כשנתקלתי באנשים אבודים בררתי אם הם ברשימת אלו שמחפשים אחריהם, במידה ולא היו ברשימה  או שחיפשתי את ביתם (יש דרכים לעשות זאת גם אם הם לא מתקשרים וחסרי תעודות) או שהזעקתי אמבולנס או שהפעלתי סירנה והבאתים לבית חולים, הכל לפי הצורך (וכך "נרשמו על שמי" שני תינוקות ושלושה אנשים שנאמר לי ע"י רופא המיון שלו הייתי מאחר ב 5 - 10 דקות  לא היה ניתן להצילם). במקרה שלו - ניטרלתי את הסיכון לנהגים בכביש, אדם תמהוני, כשלוש שנים מאוחר יותר ראיתיו הולך שוב לצד כביש (הפעם כביש שמותר ללכת לצידו) בלי לזרוק אבנים
לצפיה ב-'אני לא מבינה איך אפשר לכבס גרביים בהירות ולבנות עם ציורים'
אני לא מבינה איך אפשר לכבס גרביים בהירות ולבנות עם ציורים
13/04/2020 | 03:59
11
61
ואיך ניתן לשמור על הצבע שלהן.
אני רואה מלא בנות קונות גרביים חמודות ואני לרב קונה שחורות חלקות כי גרביים זה החלק שהכי הרבה תופס כתמים...
איך הן מצליחות לשמור על הגרביים שלהן ? במיוחד אם הן לבנות ויש שם ציורים קטנים לא מבינה איך
לצפיה ב-'איך אפשר לקנות רהיט מאיקאה אם החנויות סגורות'
איך אפשר לקנות רהיט מאיקאה אם החנויות סגורות
13/04/2020 | 07:13
2
50
עכשיו ?
לצפיה ב-'גרביים לבנות מכבסים בנפרד'
גרביים לבנות מכבסים בנפרד
13/04/2020 | 10:39
46
רק עם דברים לבנים
לצפיה ב-'התשובה בגוף השאלה...'
התשובה בגוף השאלה...
13/04/2020 | 12:47
54
אם החנות סגורה ולא עושה משלוחים, אי אפשר.
לצפיה ב-'גרביים לבנים (גם עם ציורים) חייבים לכבס רק בכביסה לבנה'
גרביים לבנים (גם עם ציורים) חייבים לכבס רק בכביסה לבנה
13/04/2020 | 12:43
5
55
רצוי בתוספת מלבין, אחרת לבן לא נשאר לבן לאורך זמן. זה נכון כמובן גם לבגדים שאינם גרביים.

כך גם גרביים צבעוניים, בדיוק כמו כל בגד צבעוני אחר, מכבסים בכביסה צבעונית, רצוי בצבעים דמים. אצלי הם מחזיקים שנים, אין לי מושג למה אצלך הם "תופסים כתמים"... ממה?
לצפיה ב-'אצלי תוך יום גג יומיים. מאבק ברצפה מלכלוך בנעליים'
אצלי תוך יום גג יומיים. מאבק ברצפה מלכלוך בנעליים
17/04/2020 | 13:42
4
31
כלומר אני לא יודעת לגבייך אבל נעליים מנקה רק חיצונית לא פנימית ולפעמים מוצאת שגרביים בהירות מקבלות כתמים אפורים רק מלהיות בתוך הנעל.
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
17/04/2020 | 13:42
9
לצפיה ב-'נראה לי שגם כאן התשובה בגוף השאלה ובעצם ענית לעצמך... '
נראה לי שגם כאן התשובה בגוף השאלה ובעצם ענית לעצמך...
17/04/2020 | 14:11
2
37
אם הגרביים מתלכלכים לך מהרצפה, אל תלכי בהם ישירות על הרצפה... בבית אני בגרביים רק בנעלי בית או בכפכפים, אז אין לי בעיה כזאת. בלאו הכי כשחם אני בלי גרביים וכשקר הרצפה מקררת לי את כפות הרגליים (גם דרך הגרביים) וזה סתם לא נעים.

בעניין נעליים שמלכלכות מבפנים, מניסיוני בזוגות רבים של נעליים זו לא תופעה כ"כ נפוצה. יש לי רק זוג אחד כזה, נעלי עור הפוך שחורות גבוהות, אז בהן אני גורבת רק גרביים שחורים. בלאו הכי בנעליים סגורות (ועוד גבוהות) בקושי רואים את הגרביים שאני גורבת, אז לשם מה להשקיע במשהו מתוחכם? גרביים מיוחדים עם הדפסים רלוונטיים לנעליים פתוחות יותר (למשל נעלי בובה/סירה או קבקבים) והן לא מלכלכות (חלקן מבד, אז בכלל).
לצפיה ב-'אני נועלת רב הזמן נעלי ספורט/הליכה ושם זה מתלכלך'
אני נועלת רב הזמן נעלי ספורט/הליכה ושם זה מתלכלך
20/04/2020 | 20:01
1
12
לצפיה ב-'כהות? לא זכור לי שהתלכלכו לי גרביים בנעלי ספורט'
כהות? לא זכור לי שהתלכלכו לי גרביים בנעלי ספורט
20/04/2020 | 20:08
21
אולי את מזיעה הרבה? אם אלה נעלי עור שווה לשקול נעליים מבד / מאווררות יותר. בכל מקרה אלה לא נעליים ששווה להשקיע בגרביים מיוחדים בשבילן, לדעתי. נעלי הספורט שלי די קלות ואווריריות ולא מלכלכות לי את הגרביים, אבל מכיוון שהן שחורות אני נועלת בהן בעיקר גרביים שחורים כדי שיהיה מתאים בצבעים (וממילא גם בגדי הספורט שלי שחורים ברובם).

לצפיה ב-' בעיקרון,'
בעיקרון,
18/04/2020 | 20:37
1
33
גרביים בהירים ולבנים, שחורים וחלקים.
במיוחד אם הם לבנים.
לצפיה ב-'סליחה,'
סליחה,
18/04/2020 | 20:40
34
כבר נרמז. אפשר למחוק.
לצפיה ב-'איך זה שגבינה צהובה וגבינה לבנה הן כשרות לפסח?'
איך זה שגבינה צהובה וגבינה לבנה הן כשרות לפסח?
09/04/2020 | 16:28
3
54
לפי מה שזכור לי גבינה היא חלב שעבר תהליך של החמצה (באמצעות חיידקים), איך זה יכול להיות כשר לפסח שבו אסור לאכול מאכלים שהחמיצו?

לצפיה ב-'למה שיהיה אסור? זה לא בצק / חיטה / דגנים'
למה שיהיה אסור? זה לא בצק / חיטה / דגנים
09/04/2020 | 22:53
2
50
עד היום לא שמעתי על איסור לאכול בפסח "מאכלים שהחמיצו", ולמיטב ידיעתי אוכלים גם מלפפונים חמוצים... אילו היה איסור גורף לצרוך מזון שעבר התססה אסור היה גם לשתות יין (שבו כן מעורבים שמרים, כמו בבצק; במוצרי חלב אלה חיידקים, כפי שציינת).

עם זאת, יש כל מיני מסורות והחמרות בעדות/חצרות מסוימות, אז לא יפתיע אותי אם יש כאלה שנמנעים מ"מאכלים שהחמיצו" ושלל הגבלות יצירתיות. נדמה לי שכבר קראתי פעם על חרדים שאוכלים כל החג רק מצות, תפוחי אדמה וביצים או משהו כזה.
לצפיה ב-'חשבתי שאסור לפי היהדות לאכול שום מאכל שהספיק להחמיץ'
חשבתי שאסור לפי היהדות לאכול שום מאכל שהספיק להחמיץ
10/04/2020 | 13:17
1
41
המילה "חמץ" לא מרמזת על זה שמדובר דווקא בבצק או חיטה.

לצפיה ב-'המילה "חמץ" לא צריכה לרמז, יש הנחיות בתורה ובהמשך בהלכה'
המילה "חמץ" לא צריכה לרמז, יש הנחיות בתורה ובהמשך בהלכה
10/04/2020 | 13:41
47
לצפיה ב-'שלום היכן ניתן לקנות מגש קטן לטוסטראובן?'
שלום היכן ניתן לקנות מגש קטן לטוסטראובן?
07/04/2020 | 01:41
2
36
והאם ניתן להזמין דרך המחשב ואם כן מהיכן?
תודה וחג פסח שמח
לצפיה ב-'עדיף לשאול בפורום צרכנות'
עדיף לשאול בפורום צרכנות
07/04/2020 | 13:44
1
43
וכדאי שתבהירי למה כוונתך ב"מגש" (תבנית? רשת? משטח תחתון לפירורים?)
לצפיה ב-'תודה ולשאלתך תבנית'
תודה ולשאלתך תבנית
09/04/2020 | 07:33
11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו