לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2677026,770 עוקבים אודות עסקים

פורום שאלה קטנה

נתקעתם בשאלה שאינכם מוצאים לה תשובה? בפורום שאלה קטנה ננסה לענות כמיטב יכולתינו או להפנות אתכם למקום המתאים. הפורום נועד לשאלות ממוקדות (קבלת מידע) ולא לדיונים או להתייעצויות (יש לכך פורומים רבים בתפוז). לפני שתשאלו, כדאי להיעזר בחיפוש בפורום, בכלים ומידע, אינדקס הפורומים, גוגל, ויקיפדיה, מילון. אם יש פורום בנושא בתפוז אנא פנו אליו! שאלו כאן רק אם לא נעניתם שם (וציינו זאת). תנו כותרת רלוונטית לשאלה/תשובה שלכם. לקריאת כללי הפורום לחצו

כללי הפורום:
למידע נוסף אנא קראו את תקנון תפוז.
תמיכה טכנית: בתפוז מגוון פורומי תמיכה במחשבים, חומרה, תוכנה, סלולרי ועוד. אנא הפנו אליהם את כל שאלות התמיכה שלכם.
 תמיכה בוואלה: אנחנו לא מספקים תמיכה לדואל וואלה. אנא פנו לוואלה בנושא.
 משוב לתפוז: הערות, הארות, שאלות ותלונות לתפוז אנא הפנו לפורום משוב.
 משוב על ניהול הפורום: בשמחה, אך במסרים בלבד. בהתאם לתקנון תפוז, לא יתקיימו דיונים בנושא ניהול הפורום ע"ג הפורום. הודעות שיעסקו בנושא יימחקו.
ייעוץ רפואי: הפורום לא מספק ייעוץ רפואי. מומלץ תמיד לפנות לרופא המטפל/רוקח. כמו כן קיימים בתפוז פורומים מקצועיים באשכול בריאות ורפואה, מוזמנים לשאול שם.
 זכויות יוצרים: לא ייענו שאלות לגבי "השגת" דברים לא חוקיים (שירים, תוכנות, טקסטים וכל דבר אחר). אנחנו מקפידים על זכויות יוצרים. במסגרת זאת אנו מבקשים גם ממשתתפי הפורום להימנע ממענה לשאלות כאלה.
 שיעורי בית: מומלץ להיעזר בפורום "לימודים ושיעורי בית". נשמח לעזור למצוא חומר בנושאים רבים ומגוונים גם לצורך הכנת שיעורי בית, אך לא נכין אותם עבורכם. אנא אל תעתיקו אלינו את השאלות שקיבלתם ותצפו לתשובה.
 שאלות ותהיות פוליטיות: אנחנו פורום א-פוליטי. אנא הימנעו משאלות פוליטיות או על גבול הפוליטי ומסקרים מכל סוג. שאלות בעלות גוון פוליטי ימחקו ללא התרעה נוספת.
הקפצות בפורום ושימוש ב'דחוף': כולם רוצים תשובה בהקדם, אך התשובות בפורום ניתנות בהתנדבות בזמנם הפנוי של העונים ולא בהתאם ללו"ז שלכם. הגולשים הקבועים עוברים על כל הפורום כך שאין צורך להקפיץ שאלות והודעות. אנא אל תשתמשו ב"דחוף"; אם זה באמת כ"כ דחוף, זה לא לפורום. אם בכל זאת עבר זמן ולא קיבלתם תשובה – הקפצות לאחר 24 שעות לפחות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שאלה קטנה

נתקעתם בשאלה שאינכם מוצאים לה תשובה? בפורום שאלה קטנה ננסה לענות כמיטב יכולתינו או להפנות אתכם למקום המתאים. הפורום נועד לשאלות ממוקדות (קבלת מידע) ולא לדיונים או להתייעצויות (יש לכך פורומים רבים בתפוז). לפני שתשאלו, כדאי להיעזר בחיפוש בפורום, בכלים ומידע, אינדקס הפורומים, גוגל, ויקיפדיה, מילון. אם יש פורום בנושא בתפוז אנא פנו אליו! שאלו כאן רק אם לא נעניתם שם (וציינו זאת). תנו כותרת רלוונטית לשאלה/תשובה שלכם. לקריאת כללי הפורום לחצו

כללי הפורום:
למידע נוסף אנא קראו את תקנון תפוז.
תמיכה טכנית: בתפוז מגוון פורומי תמיכה במחשבים, חומרה, תוכנה, סלולרי ועוד. אנא הפנו אליהם את כל שאלות התמיכה שלכם.
 תמיכה בוואלה: אנחנו לא מספקים תמיכה לדואל וואלה. אנא פנו לוואלה בנושא.
 משוב לתפוז: הערות, הארות, שאלות ותלונות לתפוז אנא הפנו לפורום משוב.
 משוב על ניהול הפורום: בשמחה, אך במסרים בלבד. בהתאם לתקנון תפוז, לא יתקיימו דיונים בנושא ניהול הפורום ע"ג הפורום. הודעות שיעסקו בנושא יימחקו.
ייעוץ רפואי: הפורום לא מספק ייעוץ רפואי. מומלץ תמיד לפנות לרופא המטפל/רוקח. כמו כן קיימים בתפוז פורומים מקצועיים באשכול בריאות ורפואה, מוזמנים לשאול שם.
 זכויות יוצרים: לא ייענו שאלות לגבי "השגת" דברים לא חוקיים (שירים, תוכנות, טקסטים וכל דבר אחר). אנחנו מקפידים על זכויות יוצרים. במסגרת זאת אנו מבקשים גם ממשתתפי הפורום להימנע ממענה לשאלות כאלה.
 שיעורי בית: מומלץ להיעזר בפורום "לימודים ושיעורי בית". נשמח לעזור למצוא חומר בנושאים רבים ומגוונים גם לצורך הכנת שיעורי בית, אך לא נכין אותם עבורכם. אנא אל תעתיקו אלינו את השאלות שקיבלתם ותצפו לתשובה.
 שאלות ותהיות פוליטיות: אנחנו פורום א-פוליטי. אנא הימנעו משאלות פוליטיות או על גבול הפוליטי ומסקרים מכל סוג. שאלות בעלות גוון פוליטי ימחקו ללא התרעה נוספת.
הקפצות בפורום ושימוש ב'דחוף': כולם רוצים תשובה בהקדם, אך התשובות בפורום ניתנות בהתנדבות בזמנם הפנוי של העונים ולא בהתאם ללו"ז שלכם. הגולשים הקבועים עוברים על כל הפורום כך שאין צורך להקפיץ שאלות והודעות. אנא אל תשתמשו ב"דחוף"; אם זה באמת כ"כ דחוף, זה לא לפורום. אם בכל זאת עבר זמן ולא קיבלתם תשובה – הקפצות לאחר 24 שעות לפחות.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את ההנחיות לעיל לפני פרסום שאלה/תשובה.

תמיכה טכנית           זיהוי שירים           לימודים ושיעורי בית           תמיכה בתפוז           מחשבים ואינטרנט           
פורום סלולארי           תחבורה ציבורית           פייסבוק ורשתות חברתיות

המשך >>

לצפיה ב-'איך אפשר לנקות'
איך אפשר לנקות
19/07/2018 | 17:55
41
שלום, 
רציתי לדעת איך אפשר לנקות כתמים של זיעה מחולצות לבנות?
איך אפשר לעשות את זה בלי להרוס את הבגד? 
תודה רבה למי שמגיב!

לצפיה ב-'חיובים בשיחות בינלאומיות'
חיובים בשיחות בינלאומיות
17/07/2018 | 05:37
5
36
אינני יודע היכן לשאול את השאלה הזו, אבל אני מחייג לחו"ל עם קידומת "00" (בזק?) ומחוייב על ידי "012". מנסה להבין מדוע - האם שניהם אותה החברה?
כל הארה תתקבל בברכה.
לצפיה ב-'קידומת 00 אומרת להתקשר דרך ספק שיחות לחו"ל'
קידומת 00 אומרת להתקשר דרך ספק שיחות לחו"ל
17/07/2018 | 05:54
4
65
שאליו התחברת. (אליו אתה משויך)

(החלפת ספק שיחות לחו"ל עולה בבזק כ 15 ש"ח)

אם תתקשר עם קידומת 012,013,014,016,018 תוכל לבחור עם איזה ספק להתקשר גם אם אינך משויך אליו.

מתוך שאלות ותשובות של 014:

שיוך הינו קישור לחברה אליה בחרת להשתייך בעת חיוג 00 לפני כל שיחה לחו"ל. אם תרצה לחייג 014 לחו"ל באצמעות לחיצה על 00 לפני כל שיחה, עליך לבצע שיוך לבזק בינלאומי באמצעות מילויטופס הרשמה לקבלת שירותי תקשורת בינלאומיים מחברת בזק בינלאומי בע"מ. בסיום מילוי הטופס שלח אותו אלינו חזרה באמצעות הפקס 03-9285014 או לכתובת הדואר  ת.ד. 7097 רמת סיב פתח-תקווה 49170. השינוי יבוצע תוך 7 ימי עבודה. חשוב לזכור כי תהליך זה אינו מחייב, ובכדי ליהנות מהתעריפים ומהחבילות של 014 בחיוג לחו"ל, כל שעליך לעשות הוא לחייג 014 במקום 00 לפני כל שיחה.
לצפיה ב-'חן חן עבור ההבהרה'
חן חן עבור ההבהרה
18/07/2018 | 10:33
18
לצפיה ב-'שיוך'
שיוך
18/07/2018 | 16:36
2
18
אם תרצה להשתייך באופן קבוע לאחד הספקים של שיחות בינלאומיות (כדי ששיחות שמחוייגות עם 00 בהתחלה יועברו דרכו) צלצל לספק עצמו ובקש שיוך. זה יחסוך לך את אותם 15 שח.

לצפיה ב-'מומלץ לעשות שיוך,זול מאשר שיחה אקראית דרך ספק ללא שיוך'
מומלץ לעשות שיוך,זול מאשר שיחה אקראית דרך ספק ללא שיוך
18/07/2018 | 19:11
1
28
לצפיה ב-'לא חייבים שיוך כדי לקבל מחיר זול מספק השיחות.'
לא חייבים שיוך כדי לקבל מחיר זול מספק השיחות.
18/07/2018 | 21:31
17
מספיק רישום ושימוש בקידומת שלו
לצפיה ב-'אתר לריקודים'
אתר לריקודים
15/07/2018 | 20:48
2
35
מקווה שתוכלו לעזור לי,   אני  מאוד אוהבת  ריקודי  שנות ה 60,  אני גרושה ומחפשת  בן זוג לריקודים,  האם יש  אתרים  או פורומים באינטרנט שאפשר להגיע  לגברים בסטטוס שלי, לא מחפשת בן  זוג לחיים  אלה  בן זוג לריקודים.תודה
לצפיה ב-'לא מכירה, אבל נראה לי שאפשר להגיע לחוג ולפגוש שם'
לא מכירה, אבל נראה לי שאפשר להגיע לחוג ולפגוש שם
15/07/2018 | 21:12
28
ומעריכה שלחוגים/ערבים כאלה ודאי יש גם קבוצות ברשתות החברתיות.
לצפיה ב-'אפשר לנסות פה, לא מבטיח תוצאות'
אפשר לנסות פה, לא מבטיח תוצאות
18/07/2018 | 16:31
12
לצפיה ב-'פליט מאיראן?'
פליט מאיראן?
15/07/2018 | 00:55
2
53
אני יודע שזו שאלה הזויה. אבל זה המקום היחיד שכנראה אוכל לשאול.

יש בחור שעוקב אחרי התמונות שלי באינסטגרם. מאיראן.
הוא מספר שהוא סובל במדינה. הוא שומע הרבה על ישראל ורצה לבקר כמובן במציאות אחרת.

פתאום משום מקום הוא שאל אותי על אם ישראל קולטת פליטים ממדינות כמו איראן.

כמובן שאני לא מכיר אותו ולא יודע מה הרקע האמיתי שלו.
אבל בגדול- לא ידעתי איפה לחפש ולשאול. כמובן שלא אכנס לזה באיזה דרך רק להבין בכללי.

האמת שאני חושב שאני לא אוכל לענות לו כך או כך. אין לי באמת מושג מה האינטרס שלו. או מה המקור שלו

מה דעתכם?
לצפיה ב-'הייתי מנסה לשאול את ד"ר תמר עילם גינדין'
הייתי מנסה לשאול את ד"ר תמר עילם גינדין
16/07/2018 | 02:40
32
היא בלשנית וחוקרת תרבות פרסית ובקיאה מאוד בנעשה באיראן. דרכי יצירת קשר איתה מפורטות באתרה:
וכמובן, יש לה גם פייסבוק.
לצפיה ב-'אפשר לדווח למוסד שיבדוק את הנושא (לא בדיחה):'
אפשר לדווח למוסד שיבדוק את הנושא (לא בדיחה):
17/07/2018 | 20:25
21
לצפיה ב-'רשות האכיפה והגבייה '
רשות האכיפה והגבייה
16/07/2018 | 14:37
3
32
בבקשה  מה הכתובת  של רשות האכיפה והגביה , קבלתי לשלם חוב לאגרת הטלויזיה....... האם אנחנו צריכים לשלם? הרי יש חוק שלא משלימים

חפשתי באתר  לא מצאתי כתובת לגשת אליהם , יש מייל שלחתי מכתב לא עונים לי
תודה
לצפיה ב-'אין חוק שלא משלמים; האגרה בוטלה אבל אם היה לכם חוב עבר מוצדק'
אין חוק שלא משלמים; האגרה בוטלה אבל אם היה לכם חוב עבר מוצדק
16/07/2018 | 14:51
2
31
עדיין צריך לשלם אותו על התקופה שהייתה אגרה. בדקו את התאריכים ותראו אם הם מתאימים.

לגבי כתובת, חיפשתי בגוגל "רשות האכיפה והגבייה", הגעתי לאתר שלהם, ויש שם למעלה בסרגל "קבלת קהל". בבקשה:
לצפיה ב-'תודה נכנסתי גם לאתר הזה אבלללל'
תודה נכנסתי גם לאתר הזה אבלללל
16/07/2018 | 22:12
1
23
כאשר אני מקלידה "גביית קנסות" ולדעת מה הכתובת בת"א  או עיר אחר   כתוב לא נמצאו תוצאות.    רק לגבי "הוצאה לפועל" נותן לי כתובת....האם זאת אותה כתובת?
לצפיה ב-'ראשית, אם כבר בדקת וניסיתי אפשרויות, חשוב שתצייני אותן מראש'
ראשית, אם כבר בדקת וניסיתי אפשרויות, חשוב שתצייני אותן מראש
16/07/2018 | 23:28
21
וכך לא נבזבז זמן הדדי בחיפוש מידע שכבר מצאת ובהצעת דברים שכבר עשית.

שנית, יש להם באתר דרכי יצירת קשר, פני אליהם ושאלי אותם:
לצפיה ב-'קבוצת ווטסאפ/פייסבוק ליצור חברויות אחרי גיל 30'
קבוצת ווטסאפ/פייסבוק ליצור חברויות אחרי גיל 30
15/07/2018 | 20:05
2
21
מישהו מכיר?
לצפיה ב-'נסי לשאול בפורום פייסבוק או בפורומים החברתיים'
נסי לשאול בפורום פייסבוק או בפורומים החברתיים
15/07/2018 | 21:10
17
פורום פייסבוק ורשתות חברתיות - תמיכה:

רשימת פורומים חברתיים:

רשימת פורומים בנושא אהבה ויחסים:
לצפיה ב-'צריכה '
צריכה
14/07/2018 | 23:50
1
41
לפני כשעה רכשתי משהו מאתר ישראלי כלשהו..
אחרי שהזנתי את פרטי כרטיס האשראי (דיירקט) ואישרתי, המחשב "חשב" הרבה זמן ובסוף הופיעה לי הודעה כזאת
"Request Timeout
Server timeout waiting for the HTTP request from the client.
Additionally, a 408 Request Timeout error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the reques" עשיתי ריענון ואז הופיעה הודעה שההזמנה לא הייתה תקינה.. בדקתי באימייל לראות אם קיבלתי אישור על ההזמנה ובאמת לא הופיעה לי כלום.. הקטע הוא שאח"כ בדקתי באתר של פועלים וראיתי שירד לי מהעו"ש הסכום של ההזמנה! האם בגלל שזה בסוף לא עבר אני אקבל זיכוי בעו"ש? הרי לוקח יום-יומיים עד שהעסקה מאושרת.. מה עושים??  
לצפיה ב-'התקשרי מחר בבוקר לשירות הלקוחות של האתר ובדקי מה המצב אצלם'
התקשרי מחר בבוקר לשירות הלקוחות של האתר ובדקי מה המצב אצלם
15/07/2018 | 00:36
26
אולי ההזמנה כן נקלטה אצלם. אם לא, שיזכו אותך. אם אין עם מי לדבר, פני לחברת האשראי, הסבירי את המצב ובקשי לבטל דרכם כיוון שחויבת לחינם.

אגב, בנושאים האלה אני ממליצה (להבא) לפנות לפורום קניות באינטרנט או לפורום צרכנות.
לצפיה ב-'כרטיס דיירקט'
כרטיס דיירקט
14/07/2018 | 09:03
1
36
כמה זמן לוקח לקבל כרטיס דיירקט מרגע ההזמנה?
האם מקבלים אותו באמצעות הדואר/שליח או בסניף הבנק עצמו?

לצפיה ב-'ממליצה לשאול בפורום צרכנות'
ממליצה לשאול בפורום צרכנות
14/07/2018 | 13:21
24
לצפיה ב-'איך קוראים לכלי ההקשה הזה?'
איך קוראים לכלי ההקשה הזה?
13/07/2018 | 12:21
1
48
שלום, בסרטון הזה למשל החל מדקה 8:50 עד 9:55, רואים בתזמורת בחור שמקיש עם פטישים על איזשהו כלי צינורות מוזר. מישהו יודע איך קוראים לכלי הזה בעברית ובאנגלית?

תודה מראש.

לצפיה ב-'כתוב בשקף בהתחלה: פעמונים'
כתוב בשקף בהתחלה: פעמונים
14/07/2018 | 04:37
32
אלה פעמונים צינוריים (בדומה לפעמוני רוח שגם הם צינורות) וכך הם נקראים באנגלית – Tubular bells (ומוכרים מהאלבום של מייק אולדפילד בשם זה). קישור לערך בְּוויקיפדיה האנגלית:
לצפיה ב-'איתור משרדים בקומה של בניין'
איתור משרדים בקומה של בניין
11/07/2018 | 17:57
2
42
שלום לכולם,
למישהו יש מושג איך אני יכול לאתר רשימה של עסקים/משרדים בפארק מת"מ בחיפה?
אני צריך את רשימת הדיירים של REGUS במת"מ חיפה.
יש רעיונות?
לצפיה ב-'להרים להם טלפון?'
להרים להם טלפון?
11/07/2018 | 19:13
30
אני יודעת שאמאזון שוכרים חלק נכבד מהמקום (אם עדיין לא פינו ועברו לבנין החדש שלהם)

לצפיה ב-'להיכנס לבניין ולבדוק מה כתוב בשלט הכניסה ליד המעלית?'
להיכנס לבניין ולבדוק מה כתוב בשלט הכניסה ליד המעלית?
13/07/2018 | 03:37
23
(או למצוא מישהו שעובד באזור ויעשה זאת עבורך).
לצפיה ב-'חדש בעיר.'
חדש בעיר.
10/07/2018 | 10:58
3
67
שלום לכולם, אני בן 26 חדש באיזור המרכז. אין לי כ"כ חברים כרגע בעיקר בגלל זה, ורציתי לדעת האם מומלץ לצאת לבד למקומות בת"א ו/או באיזור, ואם זה לא יראה מוזר מאוד אשמח לקבל המלצות למקומות בתור התחלה. תודה ויום טוב.
לצפיה ב-'היי גוליבר, אתה לא בפורום הנכון... יש בתפוז פורומים בנושאים'
היי גוליבר, אתה לא בפורום הנכון... יש בתפוז פורומים בנושאים
10/07/2018 | 13:52
2
43
לצפיה ב-'היי תודה על המענה, אבל בשני הקישורים'
היי תודה על המענה, אבל בשני הקישורים
11/07/2018 | 19:23
1
30
שנתת לי, כאשר לוחץ עליהם זה מוביל לדף הראשי עם רשימת הפורומים של תפוז, ולא לפורום עצמו. יכול להיות שהם לא קיימים?
לצפיה ב-'כן, כי הפניתי אותך לרשימת הפורומים בקטגוריה הרלוונטית'
כן, כי הפניתי אותך לרשימת הפורומים בקטגוריה הרלוונטית
11/07/2018 | 19:25
13
לצפיה ב-'משלוחים מהסופר לקומה 4 ללא מעלית'
משלוחים מהסופר לקומה 4 ללא מעלית
09/07/2018 | 20:59
2
42
היי
משהו יודע מה המדיניות של רשתות המזון השונות? ישלחו? חל על זה תוספת תשלום?

מעניין אותי שופרסל וויקטורי אך אני לא מצליח למצוא תשובה לשאלה באתר שלהם.
לצפיה ב-'זו שאלה שמוטב להפנות לפורום צרכנות'
זו שאלה שמוטב להפנות לפורום צרכנות
09/07/2018 | 23:01
1
16
לצפיה ב-'קישור לשרשור בפורום צרכנות:'
קישור לשרשור בפורום צרכנות:
10/07/2018 | 16:18
28
לצפיה ב-'שן תותבת יחידה / פיתרון לשן שנעקרה'
שן תותבת יחידה / פיתרון לשן שנעקרה
08/07/2018 | 15:36
4
45
נעקרה לי שן בריאה מהסט ה'נחוץ' של השיניים כדי לעקור שן בינה שהייתה כלואה תחתיה.

רופא השיניים המליץ על שתל אבל מפאת המחיר היקר רציתי לדעת אם קיימת אופציה אחרת, כמו שן תותבת או סד ששמים בלילה.
המטרה היא לשמור שהשיניים לא יזוזו/יתעקמו.
לצפיה ב-'פורום זה אינו מעניק ייעוץ רפואי משום סוג. פנה לרופא שיניים'
פורום זה אינו מעניק ייעוץ רפואי משום סוג. פנה לרופא שיניים
08/07/2018 | 15:48
2
30
אחר לקבלת חוו"ד שנייה (או לכל הפחות חפש פורומים העוסקים ברפואת שיניים. בתפוז אין, אולי בקהילות רפואיות אחרות יש).
לצפיה ב-'אני בספק שאין אנשים שעברו הליכים דומים.'
אני בספק שאין אנשים שעברו הליכים דומים.
08/07/2018 | 16:47
1
29
אני לא מבקש משהו נורא ספציפי אלא ידיעה כללית. אחר כך אם זה קיים או שלא, אוכל ללכת ולבדוק אצל רופא שיניים.
לצפיה ב-'ייתכן, אבל זה לא הפורום המתאים. נסה את פורום צרכנות'
ייתכן, אבל זה לא הפורום המתאים. נסה את פורום צרכנות
08/07/2018 | 16:51
29
כותבת בו רופאת שיניים בשם תיתי. לא יודעת מה ההתמחות שלה, אבל מניחה שהיא תדע לכוון אותך יותר.
לצפיה ב-'נשלח מסר'
נשלח מסר
17/07/2018 | 08:30
3
לצפיה ב-'תרופות נגד חרדה ללא מרשם'
תרופות נגד חרדה ללא מרשם
07/07/2018 | 23:33
1
41
מישהו יכול להמליץ ליום יום?
לצפיה ב-'רופא המשפחה שלך או לפחות רוקח. בפורום זה לא ניתן ייעוץ רפואי'
רופא המשפחה שלך או לפחות רוקח. בפורום זה לא ניתן ייעוץ רפואי
07/07/2018 | 23:39
36
ייעוץ רפואי בתפוז ניתן בפורומים רפואיים המנוהלים ע"י רופאים. כמו כן יש גם פורומי תמיכה נפשית, ביניהן גם בנושאי תמיכה בחרדה:

לצפיה ב-'שאלה על סוג חסה'
שאלה על סוג חסה
07/07/2018 | 14:46
4
47
אני בררנית בירוקים ומהחסות אני אוהבת רק כאילו שהם מתקתקות. רציתי לקנות חסה ואיני מבינה בסוגים וגם לא היה מצויין הסוג על האריזה היו לי ספיקות כי היא היתה בצבע ירוק כהה והחסה שאני אוהבת לרב בעלת גוון ירוק בהיר. טעמתי אותה והיא לא היתה בטעם המתקתק קלות שאני אוהבת אז היא הגיעה לאשפה:/
נדמה לי משיטוט באינטרנט שקניתי בטעות חסה ערבית איך קוראים לסוג חסה שאני אוהבת?  היא מתקתקה קלות ובצבע ירוק בהיר לא כהה
לצפיה ב-'השם לא משנה, משנה הסחורה על המדף... את יכולה לבחור ממה שיש'
השם לא משנה, משנה הסחורה על המדף... את יכולה לבחור ממה שיש
07/07/2018 | 15:27
3
47
אם תגידי למוכר בלאו הכי לא בטוח שהוא ידע. בישראל שני סוגי החסה הנפוצים על המדפים הם החסה ה"רגילה" (מכונה חסה "ערבית" ובאנגלית "חסה רומית") והחסה העגולה ("אמריקנית" ובאנגלית "אייסברג"). האחרונה בד"כ מתקתקה יותר, אבל זה אכן תלוי בעלים. ככל שהם יותר בהירים הם לרוב יותר פריכים ומתוקים (בד"כ הצעירים, הפנימיים). הירוקים הכהים יותר מרים. בכל מקרה, גם מאלה וגם מאלה אפשר להיתקל בזנים שונים ובתוצרת שונה, תלוי היכן קונים, מתי, מה העונה וכו'. אם החסה לא נראית לי אני פשוט לא קונה...

יש גם חסות מסולסלות/צבעוניות שפוגשים בעיקר במסעדות או ברשתות הגדולות, הן בד"כ מרות יותר. לרוב נמכרות ארוזות בשקיות והן יקרות יותר. אם המחיר לא בעייתי, מוכרים גם לבבות חסה ערבית (העלים הפנימיים, הצעירים, הבהירים) ארוזים ואז תקבלי רק את העלים היותר פריכים ומתקתקים (ותשלמי בהתאם).

אם זה מעניין אותך ברמה התאורטית, ויקיפדיה היא בד"כ מקום לא רע להתחיל ממנו (בעברית ואז כדאי לעבור לאנגלית):
לצפיה ב-'תודה רבה מעניין אותי האמת מה הטעם של'
תודה רבה מעניין אותי האמת מה הטעם של
07/07/2018 | 15:32
1
40
 חסת משי ראיתי בתמונות שיש לה חלקים ירוקים וחלקים סגולים כאילו
לצפיה ב-'לא מה שאת מחפשת (וקראי שוב את תגובתי, ערכתי אותה בזמן שהגבת)'
לא מה שאת מחפשת (וקראי שוב את תגובתי, ערכתי אותה בזמן שהגבת)
07/07/2018 | 15:46
17
לצפיה ב-'תודה רבה נראה לי אבחר בלבבות:)'
תודה רבה נראה לי אבחר בלבבות:)
07/07/2018 | 15:57
30
בקיצור יש ויש וצריך פשוט לחפש ולשפוט על פי הצבע
תודה לך ושבת שלום
לצפיה ב-'תוכניוח יצאת צדיק'
תוכניוח יצאת צדיק
06/07/2018 | 10:51
3
63
היכן אני יכול לצפות בתוכניות קודמות? אם להיות יותר ספציפי אני מעוניין בתוכנית בנושא מחשבים נישאים כדי לראות את הקטע עם הטכנאי מרמת אביב (רוצה לדעת שם הטכנאי/העסק).
תודה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/07/2018 | 13:38
1
25
יופי, מצאתי מה שחיפשתי

לצפיה ב-''
06/07/2018 | 17:10
3
לצפיה ב-'מה נסגר עם הלונה פארק סופרלנד ומימדיון נפתחו כבר מחדש?'
מה נסגר עם הלונה פארק סופרלנד ומימדיון נפתחו כבר מחדש?
04/07/2018 | 21:44
1
44
היי קרובת משפחה שלי שחיה בחו"ל מגיעה לביקור בארץ עם הילדים שלה ורוצה לדעת האם האתרים הנ"ל כבר נפתחו מחדש לקהל או עדיין סגורים?
ניסיתי לחפש בגוגל אבל לא ממש הבנתי אם הסכסוך בין הצדדים נגמר כבר או לא? רק נתקלתי בידיעה מחודש מאי שהסכסוך מסתיים או עומד להסתיים בבית המשפט
אז קיצור מישהו יודע האם האתרים הנ"ל שכולם תחת אותם בעלים פתוחים כבר לקהל והכריעו את הסכסוך?
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'שעות וימי הפתיחה מעודכנים באתר שלהם'
שעות וימי הפתיחה מעודכנים באתר שלהם
05/07/2018 | 17:47
45
כרגע הם פתוחים
לצפיה ב-'האם יש פורום ייעודי לשאלה בסטטיסטיקה של ניסויים רפואיים? '
האם יש פורום ייעודי לשאלה בסטטיסטיקה של ניסויים רפואיים?
05/07/2018 | 14:14
2
21
ניסיתי בפורום מתמטיקה ועד כה אין תשובה. לא מצאתי ברשימת הפורומים אבל אולי פספסתי? 
לצפיה ב-'זה נושא די ספציפי... שאלות בסטטיסטיקה אכן לפורום מתמטיקה'
זה נושא די ספציפי... שאלות בסטטיסטיקה אכן לפורום מתמטיקה
05/07/2018 | 14:21
1
28
אם לא ענו לך, נסה אולי פורום אקדמי/לימודי אחר:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/07/2018 | 14:29
6
לצפיה ב-'פיטורי מורה בשנות ה-50'
פיטורי מורה בשנות ה-50
04/07/2018 | 11:29
2
67
בשנות ה-50 (לפני כ-65 שנים) הגיעה רוח המקרתיזם גם לישראל. אני למדתי אז בבית חינוך בקרית- שלום (לימים בי"ס יסודי ע"ש דוד רמז) ומורה אהובה ביותר בשם שושנה פוטרה בשל היותה חברת במפלגה הקומוניסטית...
איני זוכרת פרטים נוספים ואשמח לשמוע על אירוע זה מאלה שזוכרים.
לצפיה ב-'את מתכוונת לשושנה כץ שמואלי?'
את מתכוונת לשושנה כץ שמואלי?
04/07/2018 | 14:06
1
61
פסק הדין בעניין פיטוריה פורסם וניתן למצוא אותו בקישור הבא
לצפיה ב-'שושנה כץ שמואלי'
שושנה כץ שמואלי
04/07/2018 | 14:31
48
אכן זו הפרשה והיה מדהים לקרוא על כך בפסה"ד שבקישור. רק רפרפתי ועוד אתעמק אך מצאתי שם כעדה גם את שמה של מורתי בכיתות ב-ד שרה ארליך-ריקליס.
פיסת היסטוריה... ותודה עבור האינפורמציה. הייתי אז ילדה בת 10 ובביתי אסור היה לדבר על הפרשה...
לצפיה ב-'שאלה על קניית פלאפון בחו"ל'
שאלה על קניית פלאפון בחו"ל
02/07/2018 | 10:43
5
41
שלום לכולם,
אני טסה לפראג בסוף החודש הקרוב וחשבתי לקנות שם פלאפון.
השאלה שלי היא האם אחרי שאני קונה אותו שם אני אוכל להגדיר אותו על עברית .? (ואיפה עושים את זה)
בנוסף, האם זה יוצא משתלם ..?

לצפיה ב-'אנא הפני את השאלה לפורום סלולארי, יש שם מומחים לנושא:'
אנא הפני את השאלה לפורום סלולארי, יש שם מומחים לנושא:
02/07/2018 | 11:27
22
לצפיה ב-'קודם כל יש פורומים לסלולרי וצרכנות בתפוז '
קודם כל יש פורומים לסלולרי וצרכנות בתפוז
02/07/2018 | 11:28
1
32
 שווה לשאול שם, אבל אם כבר - לציין איזה פלאפון. אם אני לא טועה כל פלאפון (אנדרואידי לפחות) אפשר להתקין עברית עליו אח"כ, אבל השאלה מה שפת ברירת המחדל מלכתחילה (אנגלית פחות תהיה בעיה מקזחית). 
לצפיה ב-'תודה לשתיכן, מעבירה את ההודעה לפורום סלולר.'
תודה לשתיכן, מעבירה את ההודעה לפורום סלולר.
02/07/2018 | 11:46
10
לצפיה ב-''
02/07/2018 | 12:11
4

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום פסיכומטרי
פורום פסיכומטרי
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן
פורום ניהול כלכלת המשפחה
יש לכם שאלות לגבי ניהול

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה