לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64836,483 עוקבים אודות עסקים

פורום יוון והאיים

ברוכים הבאים לפורום יוון והאיים! יציאה לנופש או טיול היא אחת מההנאות הגדולות והמרגשות ביותר של החיים. במרחק נגיעה מארצנו, מקסימום שעתיים של טיסה, נמצאת יוון היפיפייה, אחת המדינות המרתקות והמעניינות שיש וסביבה אלפי איים עם ים צלול חופי תכלת וטורקיז שעולים אף ביופיים מהחופים בתאילנד. פורום יוון והאיים נועד למענכם אוהבי יוון ואזור הים התיכון ולכאלה שירצו להכיר טוב יותר את יוון האחרת, מדינה מקסימה עם נופים של ים והרים, תרבות מיוחדת, אנשים, טברנות מקומיות עם מוסיקה יין והרבה שמחת חיים. כאן המקום לשאלות, החלפת מידע, רעיונות לטיולים, טיפים ממטיילים שחוו כבר את יופייה של יוון, מקומות לינה, אתרי אינטרנט איכותיים שיכולים לעזור לנו במידע שימושי. בפורום ישתתפו גם מומחים ליוון ששנים רבות מדריכים קבוצות. דרך צלחה! Kalo Taxidi

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יוון והאיים

ברוכים הבאים לפורום יוון והאיים! יציאה לנופש או טיול היא אחת מההנאות הגדולות והמרגשות ביותר של החיים. במרחק נגיעה מארצנו, מקסימום שעתיים של טיסה, נמצאת יוון היפיפייה, אחת המדינות המרתקות והמעניינות שיש וסביבה אלפי איים עם ים צלול חופי תכלת וטורקיז שעולים אף ביופיים מהחופים בתאילנד. פורום יוון והאיים נועד למענכם אוהבי יוון ואזור הים התיכון ולכאלה שירצו להכיר טוב יותר את יוון האחרת, מדינה מקסימה עם נופים של ים והרים, תרבות מיוחדת, אנשים, טברנות מקומיות עם מוסיקה יין והרבה שמחת חיים. כאן המקום לשאלות, החלפת מידע, רעיונות לטיולים, טיפים ממטיילים שחוו כבר את יופייה של יוון, מקומות לינה, אתרי אינטרנט איכותיים שיכולים לעזור לנו במידע שימושי. בפורום ישתתפו גם מומחים ליוון ששנים רבות מדריכים קבוצות. דרך צלחה! Kalo Taxidi
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חופשות סקי '
מחכים לכם בפורום חופשות סקי
09/10/2017 | 14:02
1
5

הגשם הראשון הוא הזדמנות מצויינת לעדכן אתכם בפורום חופשות סקי, בו תוכלו לשאול הכל על תחום הסקי, אתרי סקי ובניית חופשה במיוחד עבורכם! הכניסה לגולשים מתחילים ומתקדמים, תרתי משמע >> 
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2468

לצפיה ב-'תודה על ההזמנה בקרוב נביא כאן את 18 אתרי הסקי של יוון!'
תודה על ההזמנה בקרוב נביא כאן את 18 אתרי הסקי של יוון!
09/10/2017 | 18:19
17
אל תהיו מופתעים, ראו את הסרטון בעמוד הבא ותבינו כמה יוון הולכת להיות אחת ממעצמות הסקי באירופה בקרוב >> סקי ביוון >>

לצפיה ב-'מקום לינה בין פיליון לאתונה'
מקום לינה בין פיליון לאתונה
09/10/2017 | 15:55
4
64
בחזרה מפיליון אני מעוניין לפצל את הנסיעה מפיליון לאתונה ליומיים משתי סיבות:
- לא בא לי נהיגה כל כך ממושכת ביום אחד
- לפי הלו"ז של טיסות אג'יאן אצטרך לצאת מפיליון די מוקדם ואני חושש מערפל בוקר במקומות הגבוהים שיקשה על הנהיגה ואולי אף עלול לסכן אותה.

לפיכך אני מעוניין למצוא בין פיליון לאתונה מקום לינה שהוא גם מעניין לבילוי של כחצי יום.

יש הצעות?

לצפיה ב-'לדעת מעכשיו על ערפילי בוקר?..'
לדעת מעכשיו על ערפילי בוקר?..
09/10/2017 | 17:10
3
38
לדעת מעכשיו שבאחד הבקרים אי שם בחודש מאי 2018 יהיה ערפל בוקר באיזור מסויים של פיליון זה בהחלט יכולת מעניינת, אני חייב לומר : ) לגבי מיקום מפיליון לאתונה למעשה יש עשרות של מיקומים, תלוי מה מעניין אותך..
ספר וננסה להתקדם, למרות שהכיוון של נסיעה ארוכה, ערפל, פיליון אתונה, נשמע לי תמוהה ומשונה, זו נסיעה קצרה וגם אם יהיה מעט ערפל, אין איתה בעיה..

לצפיה ב-'ברור שלא מדובר בידיעה וודאית'
ברור שלא מדובר בידיעה וודאית
09/10/2017 | 17:43
2
33
אלא לקיחת האפשרות בחשבון והיערכות בהתאם...

מכל מקום, ממש בא לי לפצל את הנסיעה הזו ליומיים.

מה מעניין אותי? כמעט כל דבר שלא כרוך במאמץ פיזי רב. אני אוהב תרבות, אמנות, אוכל טוב, חנויות, לטייל (בניחותא...), מקומות יפים, בקיצור להעביר חצי יום בכיף.
לצפיה ב-'קח משהו בקליל..'
קח משהו בקליל..
09/10/2017 | 17:50
1
53
שעה וחצי דרומית מפיליון יש ישוב בשם גליפה, יש שם הפלגות לצפון האי אוויה, תוכל לקחת הפלגה כזו, להעביר כמה שעות בצפון האי אוויה ולחזור ללילה בגליפה לפני הדרמה לאתונה, ראה גליפה אגיוקאמבוס
לצפיה ב-'גליפה'
גליפה
09/10/2017 | 17:58
33
נהדר! בפעם המי יודע כמה אני אומר לך אפחריסטו או כמו שמישהו תיקן אותי שעדיף להגיד אפחריסטו פולי... !

אני הולך לעשות שיעורי בית.
לצפיה ב-'פיליון'
פיליון
07/10/2017 | 23:28
4
52
קראתי באתר 'יוון והאיים' בפרק על פיליון שכמו כמעט כל יעדי יוון שיא עונת התיירות הוא מחודש מאי ועד סוף חודש אוקטובר, מאידך אני חושב שנתקלתי פה ושם בדיווחים של מטיילים שהגיעו לפיליון במהלך מאי והתרשמו שעדיין די שומם ואף סגור חלקית.

האם יש טעם להגיע במאי? האם אמצא טברנות פתוחות? האם כדאי להזיז את הנסיעה למועד מאוחר יותר? האם בחודש מאי כדאי להעדיף יעד אחר ביוון?
לצפיה ב-'חודשים מאי ויוני'
חודשים מאי ויוני
08/10/2017 | 06:07
3
43
חודשים מאי יוני הם מהחודשים המרהיבים ביותר לטיול כמעט בכל מיקום ביוון, בטח ובטח שבחצי האי פיליון, שום דבר בפיליון לא סגור בחודש מאי, אלה אם אתה מתכוון לבקר רק ביעדים התירותיים, אם לא, מאי הוא חודש פנטסטי עם זרימת נחלים, פריחה, צבעים ומזג אוויר מופלא, מה שכן כפרי זגוריה וצומרקה בחודש מאי זה מרהיב במיוחד, אז אנחנו מציעים לך לשלב.
לצפיה ב-'חצי האי פיליון בחודש מאי'
חצי האי פיליון בחודש מאי
08/10/2017 | 09:55
2
43
אני "תייר איטי", לא נלהב לגמוע מרחקי נסיעה גדולים ולא מתרוצץ בין אטרקציות מצאת החמה עד צאת הנשמה... אני גם לא מחפש פעילויות ספורט אתגרי ו/או טרקים, החופשות שלי מבחינה זו דומות יותר לנופש. מסעדה, בית קפה, טיול רגלי נינוח בנוף כפרי בשילוב אגם או נהר, וגם ביקור בעיר תוססת, גורמים לי הנאה רבה.

בחודש שעבר ביקרתי בארגוליס (ארמיוני), טריקלה קורינתיאס, ואתונה - שלושה ימים בכל אחד מהמקומות. נהניתי.

בנסיעה הבאה ליוון תיכננתי לבקר במחצית הראשונה של חודש מאי בחצי האי פיליון, אני בטוח שיוון ההררית (כפרי זגוריה, צומרקה וכו') הן יעד מרהיב ביופיו אבל חשבתי לייחד לזה טיול נפרד במועד אחר.

האם חמישה לילות בחצי האי פיליון בחודש מאי זה יותר מדי?

לצפיה ב-'חמישה לילות במאי בפיליון'
חמישה לילות במאי בפיליון
08/10/2017 | 13:22
1
49
חמישה לילות בחודש מאי בפיליון זה בהחלט מעולה, לדעתי זה לא יותר מדי זה מעט מדי.. פיליון זה יעד ללפחות שבועיים בקצב שאתה מתאר את הטיולים שלך, אני מבין שאין לך שבועיים, אבל חמישה ימים זה בהחלט מעולה, בטוח שתהנה!

לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/10/2017 | 13:34
8
לצפיה ב-'אתונה בדצמבר'
אתונה בדצמבר
04/10/2017 | 22:10
4
289

ראיתי מחירי טיסות מאד אטרקטיביים בדצמבר.

אני מניח שבדצמבר אין המוני תיירים בהשוואה לעונת התיירות. האם העיר "סגורה" חלקית? טברנות, בתי קפה, אטרקציות - הכל כרגיל? האם כדאי להגיע בדצמבר לאתונה?

האם גם מחירי מלונות יורדים בדצמבר?

לצפיה ב-'דצמבר באתונה'
דצמבר באתונה
05/10/2017 | 07:23
3
206
בהחלט, המחירים של הכל יורדים באתונה בחודשים נובמבר, דצמבר, ינואר ופברואר ואלה נחשבים לחודשים מקסימים לביקור באתונה אם כי עשויים להיות גם קרים [ שלג באתונה אינו נדיר ] בינואר ופברואר, אגב רוב הזמרים של יוון חוזרים להופיע באתונה במהלך החורף, כף שבסופי שבוע יש הרבה הופעות בטברנות המפורסמות ובמועדונים המקומיים, עוד מידע אל חורף באתונה ניתן למצוא באתר העיר אתונה

לשאלתך לגבי מסעדות, כן הכל פתוח כרגיל, אם כי אתרי תיירות פתוחים עד שעה מוקדמת יותר מהקיץ ויש להתעדכן לפי האתר.
לצפיה ב-'מה עושים באתונה כשגשום?'
מה עושים באתונה כשגשום?
05/10/2017 | 09:17
2
119
למיטב הבנתי פרט למוזיאונים רוב האטרקציות של אתונה הן בחוץ (אני צודק?), מה עושים באתונה כשיורד גשם?
לצפיה ב-'מביאים מטריה..'
מביאים מטריה..
06/10/2017 | 08:45
1
80
לא יודע אם יש יותר בחוץ או indoor לדעתי דווקא יש יותר אטרקציות indoor ראה את העמוד הבא  אטרקציות באתונה ובקשר לגשם, מטריה זה בדרך כלל הפתרון הטוב ביותר..
לצפיה ב-'אפחריסטו... שנה טובה וחג שמח!'
אפחריסטו... שנה טובה וחג שמח!
06/10/2017 | 16:32
35
לצפיה ב-'יומיים בצומרקה'
יומיים בצומרקה
01/10/2017 | 14:30
3
333

אנחנו זוג שמתכנן להיות יומיים בצומרקה, בסוף אוקטובר (סוף שעון הקיץ) כשבסוף היום השני עוברים לזגוריה. לינה במערב צומרקה בקלנצי. חשבנו ביום הראשון לנסוע למרכז צומרקה: דרך פרמנטה, מנזר קיפינה, קלאריטס וקואיסה, אולי גם סיראקו, וחזרה. הערכתנו שזה די והותר לשעות האור באותה תקופה. האם יש המלצות אם לחזור באותה דרך או בדרך אחרת, או על תוספות ושינויים במסלול עצמו.
ביום שלאחר מכן אנו מחפשים המלצות באזור מערב צומרקה, בעדיפות לכפרים ונופים עם קצת הליכה. אחר הצהרים אנחנו רוצים להגיע ליואנינה ולהצטייד לקראת המשך בזגוריה, שהבנתי שאין שם סופרמרקטים, ובערב להגיע לקיפי, שם נשהה בימים שלאחר מכן. המלצות למסלול חצי יום הנ"ל בצומרקה תתקבלנה בתודה רבה

דב

לצפיה ב-'המלצות לצומרקה וזגוריה'
המלצות לצומרקה וזגוריה
02/10/2017 | 07:59
2
89
דב שלום, אל תשכח ששעון הקיץ לא משאיר את האור כמו בקיץ.. בסוף אוקטובר בשעה 18:30 כבר חשוך, התוכנית בסה"כ בסדר אם כי מדובר על יום מלא, ניתן לנסוע דרך צפון צומרקה ולחזור דרך מרכז צומראה ואז לקבל הלוך חזור שונים ובכך לגוון את הדרך, לגבי המלצות ליום נוסף במרכז צומרקה, אני מציע להגיע לאיזור גשר פלאקה ומפל קטראקטיס, אבל אני חושב שהכי מומלץ עבורכם להרשם למסלול הטיול המודולרי באתר יוון והאיים, זה יעשה לכם סדר בכל המסלול.
מסלול טיול מודולרי לצפון יוון
לצפיה ב-'תודה רבה סיוון'
תודה רבה סיוון
02/10/2017 | 08:57
1
34
כמובן לקחתי בחשבון את שעות השקיעה, התכוונתי ביחס לשבוע שאחרי זה, שכבר שעון חורף. מאותה סיבה ביום ההגעה, אני נוסע מאתונה דרך תעלת קורינתוס, עם עצירה בנפפקטוס לצהרים בטיילת, ואולי עוד עצירה קטנה בארטה, כדי להגיע בערב לא מאוחר. נסענו בתאריכים האלה כדי לתפוס קצת שלכת, כשעדיין לא קר מדי.
תודה על ההצעה, אני מבין שגשר פלאקה עצמו לא שוחזר עדיין. האם יש מים במפל קטראקטיס או שהוא יבש בעונה זו. מקווה שעד שנגיע יירד קצת גשם וימלא את הנחלים

לצפיה ב-'הנחלים..'
הנחלים..
02/10/2017 | 18:05
49
דווקא בנחלים בצומרקה יש מים בכל עונות השנה, כך שתראו הרבה מים אם יהיה גשם ואם לא יהיה גשם, לגבי מפל קטראקטיס, המים במפל זה מסתיימים סביב יוני וכן, רק אם יהיה הרבה גשם תראו את המפל, בכל מקרה המסלול נשמע בסדר, תהנו וסעו בזהריות.

לצפיה ב-'הוסטלים באתונה (וגם באיים)'
הוסטלים באתונה (וגם באיים)
26/09/2017 | 22:17
2
19
שלום
בשבוע הבא אנחת באתונה לטיול של שבוע וחצי. אני  נוסע לבדי, ואשמח ללון במקומות שבהם יש סיכוי לפגוש ולהכיר אנשים שיהיו פוטנציאל לפרטנרים להמשך ההסתובבות. אני מניח שהוסטלים הם הכתובת הנכונה.

מהם ההוסטלים המומלצים באתונה?
אין לי עדיין ממש מושג לאן בדיוק אמשיך מאתונה, אבל אם יש למישהו המלצה על הוסטל באחד האיים הלא-רחוקים, גם זאת תתקבל בברכה.

תודה מראש :)
לצפיה ב-'הוסטלים באתונה וגם באיים'
הוסטלים באתונה וגם באיים
27/09/2017 | 05:50
1
48
אם אינך יודע עדיין לאן פניך מועדות מציע לך לחפש את ההוסטל באיים רק לפני היציאה אליהם, כי אחרת התוכנית שלך עשוייה להשתנות, אין בעיה מחוץ לעונת התיירות למצוא הוסטלים או חדרים זולים באיים של יוון גם מהיום למחר, עם זאת כדאי להבטיח לעצמך מקום באחד ההוסטלים המומלצים יותר באתונה לצורך כך השתמש בקישור הבא : הוסטלים מומלצים באתונה

לצפיה ב-''
27/09/2017 | 21:41
3
לצפיה ב-'הכביש קרטה קרוס'
הכביש קרטה קרוס
23/09/2017 | 09:57
1
38
היי
בתחילת אוקובר נעזוב את מלון פרימולה בזגורי לכיוון מטאורה עם עצירה במצובו. לפי הגוגל הדרך היא בכביש E92 שלמיטב הבנתי היא הקרטה קרוס. האם תיתכן בעיה כלשהי עם הדרך לאור כתבה שפרסמת בענין?
המון תודות מראש
לצפיה ב-'כביש קטרה קרוס'
כביש קטרה קרוס
26/09/2017 | 12:35
47
כביש E92 פתוח בחלק התקין שלו מקטרה עד מטאורה, אבל מקטרה עד מצובו הוא סגור ולא ניתן לעבור בו.

לצפיה ב-'השכרת רכב ביוון'
השכרת רכב ביוון
17/09/2017 | 17:30
2
61
שלום , אני וחברתי אמורות להגיע בטיסה ישירה מישראל ביום שישי הקרוב בסביבות 15 אחר הצהריים לשדה התעופה בסלוניקי. מאד רצינו לשכור רכב, אבל יש בעיה אחת: לחברתי יש רשיון נהיגה אבל אין לה כרטיס אשראי בינלאומי, שבדרך כלל צריך אותו להשכרת רכב. ואצלי הפוך: אין לי רשיון נהיגה, אבל יש לי כרטיס אשראי בינלאומי... השאלה שלי אם יסכימו באיזושהי חברה להשכרת רכב ביוון להשכיר לנו רכב, כשחברתי נוהגת ואילו אני בעלת כרטיס האשראי, בתנאי כמובן ששתינו נוכחות במעמד ההשכרה? צלצלתי לכמה מהחברות שאתם מציינים באתר שלכם שמשכירות ביוון רכבים,שיש להן סניפים בישראל (הרץ, אופרן, יורופקאר) ושאלתי את כולם את השאלה הזו , והתשובה הייתה שלילית . מישהו אחד אמר לי שיש סיכוי שכשאגיע למקום ואבקש לשכור רכב, אז אולי יסכימו... השאלה אם מישהו מכיר חברה להשכרת רכב שכן תסכים להשכיר בתנאים הנ״ל, ושאולי אפשר להזמין אצלה רכב כבר כמה ימים לפני מהארץ, ושכבר ימתין לנו בשדה התעופה שננחת?
לצפיה ב-'השכרת רכב בסלוניקי'
השכרת רכב בסלוניקי
18/09/2017 | 07:05
1
62
מי ממכם שיש לו כרטיס אשראי בין לאומי שיבצע את ההשכרה ותוסיפו אפשרות לנהג נוסף במעמד לקיחת הרכב, הנהג הנוסף יהיה חברתך זו שיש לה את הרישיון הבין לאומי, בכך פתרתם את הבעיה באופן יצירתי, למרות שאינו מושלם, הדרך הנוספת היא פשוט להתקשר לאחת מחברות ההשכרה שפועלות בישראל ולבצע הזמנה עם כרטיס ישראלי, זה הכל, עוד מידע לגבי השכרת רכב ביוון ניתן למצוא בעמוד השכרת רכב ביוון באתר יוון והאיים וכן באתר "השכרת רכב בחו"ל" Rentingcar.co.il
לצפיה ב-'השכרת רכב'
השכרת רכב
18/09/2017 | 11:39
37
כן זה רעיון טוב, אבל שוב אני חוזרת , אני זו בעלת כרטיס האשראי הבינלאומי ואין לי רשיון נהיגה בכלל, אם נוסיף נהג ( את חברתי לצורך העניין) במעמד לקיחת הרכב ירצו לדעת מי הנהג הראשי, ואיך יתנו לי להיות הנהג הראשי אם איו לי רשיון נהיגה? הם רוצים שזה שנוהג יהיה בעל כרטיס האשראי.
לצפיה ב-'האי לאסבוס'
האי לאסבוס
16/09/2017 | 23:55
1
50
1.איך ניתן להגיע לאי לאסבוס מנמל סלוניקי?
2. מלון טוב וזול  יכול להיות B&B בלסבוס?
3.מלון טוב ולא יקר בעיר סלוניקי קרוב לנמל?
תודה
לצפיה ב-'המלצה על מלונות ביוון והוראות הגעה'
המלצה על מלונות ביוון והוראות הגעה
18/09/2017 | 07:00
37
בנושא המלצה על מלונות ביוון וכן הוראות הגעה אני מציע להשאיר פניה בעמוד שרות הלקוחות של אתר יוון והאיים, כמעט ואין נושא שלא ימצאו לך מענה עבורו.
צור קשר יוון והאיים
לצפיה ב-'אמצעי תשלום ביוון'
אמצעי תשלום ביוון
13/09/2017 | 23:43
6
51
בנסיעותיי לחו"ל אני בדרך כלל משתדל לשלם מה שאפשר באמצעות כרטיסי אשראי ולהשתמש כמה שפחות בכסף מזומן.
לקראת נסיעה קרובה ליוון הפחידו אותי שבהרבה מקומות שם לא מקבלים כרטיסי אשראי ודורשים תשלום במזומן, אני מתייחס בעיקר לתחנות דלק, מסעדות, בתי קפה, כניסות לאתרים, אוטומטים לרכישת כרטיסי תחבורה ציבורית, נהגי מוניות וכו', זה באמת כך?
מקומות הלינה הוזמנו דרך בוקינג.קום כשביחס לכל מקום כזה וידאתי שמצוין באתר שמקבלים כרטיסי אשראי, האם צפויות לי גם שם הפתעות?

לצפיה ב-'תשלום ביוון, מזומן או אשראי'
תשלום ביוון, מזומן או אשראי
14/09/2017 | 07:27
5
65
שוקי שלום, אנג'לינה מרקל מאד תאהב אותך.. אבל היוונים פחות.. הם מורגלים כבר שנים לעבודה עם מזומן וכרטיסי אשראי אינם פופלרים ביוון, בעיקר במסעדות, בתי קפה וכיוצ"ב שם יעדיפו מזומן ובחלקם אפילו יגידו לך שמכשיר הסליקה שלהם מקולקל, כל זאת על מנת להמנע מתשלומי המס החייבים בדיווח בעת ביצוע עסקה בכרטיס אשראי, שורה תחתונה, קח איתך מזומן, מומלץ גם לקרא את המידע בעמוד בנושא זה באתר יוון והאיים : אשראי או מזומן ביוון
לצפיה ב-'זה כולל גם גסטהאוז שבבוקינג.קום כתוב במפורש שמקבל כ"א...?'
זה כולל גם גסטהאוז שבבוקינג.קום כתוב במפורש שמקבל כ"א...?
14/09/2017 | 10:42
4
26
לצפיה ב-'מלונות אפשר בכרטיס אשראי..'
מלונות אפשר בכרטיס אשראי..
14/09/2017 | 17:52
3
31
כמו שכתבתי, מלונות אפשר כרטיס אשראי, אבל ישמחו יותר לקבל מזומן..

לצפיה ב-'אֶפחָרִיסטוֹ... ככה אומרים תודה ביוונית, נכון? '
אֶפחָרִיסטוֹ... ככה אומרים תודה ביוונית, נכון?
14/09/2017 | 20:10
2
23
לצפיה ב-'כן וקח גם מילון יווני קצר..'
כן וקח גם מילון יווני קצר..
14/09/2017 | 22:57
1
40
לצפיה ב-' קָלִינִיחטָה...'
קָלִינִיחטָה...
15/09/2017 | 00:03
14
לצפיה ב-'Poros או Hydra?'
Poros או Hydra?
14/09/2017 | 15:10
2
49
מדובר בטיול יום (מארמיוני), כלומר בהגעה לאי בבוקר ועזיבתו אחה"צ או בערב.
רצוי ללא צעירים רועשים מדי.
אין עניין בחופי רחצה.
יש צפייה לספוג אווירה מקומית, לטייל קצת ברגל, ולאכול טעים.
לצפיה ב-'פורוס'
פורוס
14/09/2017 | 17:50
1
51
פורוס, פחות מתוייר מהידרה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/09/2017 | 20:06
9
לצפיה ב-'תחזית מזג אוויר'
תחזית מזג אוויר
12/09/2017 | 18:57
4
42
האם באתר השירות המטאורולוגי של יוון hnms.gr ניתן לקבל תחזית לכמה ימים קדימה? חיפשתי אבל אני מצליח לראות רק 30 שעות (יממה וקצת).

ושאלה נוספת, האם נכון להניח שעלייה של בערך 1,000 מטר בגובה משמעותה פחות 4-5 מעלות צלזיוס? לדוגמה, אם אני רואה שבקילוקאסטרו התחזית נניח 25 מעלות אז בטריקלה קורינתיה יהיה בסביבות 20?
לצפיה ב-'מזג אוויר ועליה בגובה..'
מזג אוויר ועליה בגובה..
14/09/2017 | 07:34
3
22
האתר של Hnns נותן תחזית לבערך 48 שעות, כאשר יש להם מידע מדוייק, וכאשר אין להם מידע מדוייק לפחות מכך, בדרך כלל הוא נותן פחות מכך בתקופות מעבר, כמו חודשים ספטמבר אוקבטובר ונובמבר, וכן סביב מרץ ואפריל, לגבי ההנחה של עליה בגודה של כ 1000 מטר וירידה בטמפרטורה זה בהחלט נכון, אגב קסילוקסטרו יושבת על המפרץ הקורינטי ולעתים קרובות מאד יש שם רוח, גם חזקה הגורמת גם שם לירידה במטפרטורה בפועל [ הטמפרטורה בפועל איזה זו הכתובה באתרי האינטרנט ] כלומר הם לא לקוחים בחשבון את הרוח ואת הירידה בטמפרוטרה שהיא גורמת במיקומים מסויימים ביוון בשעות מסוימות.
לצפיה ב-'אני רואה שהטמפרטורות ביוון בימים הקרובים מאד גבוהות'
אני רואה שהטמפרטורות ביוון בימים הקרובים מאד גבוהות
14/09/2017 | 10:49
2
14
כמו כאן, ואפילו יותר.
האם צריך לקחת יותר מאשר חולצות קצרות שרוול? האם בטריקלה קורינתיה למשל צריך שרוול ארוך או גם משהו מעל החולצה? מה עם עיירות חוף באיזור ארגוליס? ומה באתונה בשעות הערב?
לצפיה ב-'מזג האוויר נח אבל משתנה ובלילות בהר קריר'
מזג האוויר נח אבל משתנה ובלילות בהר קריר
14/09/2017 | 17:49
1
10
כל מיקום מעל 500 מטר רצוי משהו ארוך, לא מעיל דובון, אבל משהו ארוך חמים..

לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/09/2017 | 20:06
2
לצפיה ב-'טיול ליוון בסוף ספטמבר'
טיול ליוון בסוף ספטמבר
09/09/2017 | 22:41
1
69
אנחנו שתי בנות בגיל 30+, חשבנו לטוס בשבוע שבין ראש השנה ליום כיפור,לנחות באתונה וממנה לצאת למקומות שתיכף אפרט, כי אז אני ראיתי שהטיסות יותר זולות. יש לנו תקציב של 5,500 שקלים כולל הכל, כולל טיסה ומלון, לטיול של 4 ימים, מיום א בבוקר עד יום ה. האתרים שבהם חשבתי לבקר הם אתונה ואתריה, מנזרי מטאורה, פיליון, ואם ישאר זמן וכסף אולי גם סלוניקי ולסבוס. בגדול מחפשות בעיקר דברים מיוחדים. ועכשיו לשאלות: האם אפשרי לבקר בפיליון ובמטאורה, ללא רכב שכור? האם התקציב לדעתך יכול להספיק? אנחנו לא מפונקות בעניין בתי המלון. האם יש לך מושג מה התקציב ליום נסיעה ברכב שכור, והאם זה אפשרי לשכור רכב ביוון כשאני בעלת כרטיס האשראי, וחברתי היא הנהגת? (לי אין רשיון נהיגה) אילו מלונות מומלצים באיזורים שציינתי ולא יקרים? האם ידוע לך על מחירי טיסות שעולים פחות מ200 דולר לאדם בסוף ספטמבר?  ואולי ישנה אפשרות לטיול מאורגן, שכולל טיסה ומלון, לאתרים שציינתי בתקציב שציינתי? (5,500 שקל כולל הכל,עם דגש על מטאורה, פיליון ואתונה) אנחנו די גמישות עם התאריכים מאחרי ראש השנה עד סוף סוכות.
לצפיה ב-'טל שלום'
טל שלום
10/09/2017 | 14:04
61
יש לך המון שאלות עם הרבה מאד משתנים חסרים, מציע לך לפנות לקבלת שרות דרך האתר כי זה עשוי להיות ארוך ומאד מיידע במסגרת של תגובות שרשרת בפורום, רק כמה נקודות לפני : קרוב לבלתי אפשרי לטייל ביוון ללא רכב, לגבי מלונות אנחנו מדברים על אלפי אפשרויות, זה מאד תלוי באיזור הטיול, בגדול אני בטוח שאתם זקוקות לייעוץ מקצועי ויסודי על מנת לא לעשות טעויות, לגבי התקציב, גבולי ומטה..
לצפיה ב-'עצירה בין לוטרקי ל-Epidavros'
עצירה בין לוטרקי ל-Epidavros
04/09/2017 | 01:04
8
41
איפה כדאי לעצור להפסקת צהרים בין לוטרקי ל-Epidavros?
לצפיה ב-'עצירה בין לוטראקי לאפידברוס'
עצירה בין לוטראקי לאפידברוס
04/09/2017 | 14:47
7
29
המרחק קצר למדי, אין ממש צורך להפסקת צהרים.. שווה להמתין לאפידברוס.
לצפיה ב-'שאלתי לא טוב...'
שאלתי לא טוב...
04/09/2017 | 15:27
6
37
האמת היא שאני נוסע מאתונה לארמיוני ומשער שבערך בצהרים אגיע לקטע שבין האוטוסטרדה לאפידברוס. ניסיתי למקד את השאלה לאיזור הנ"ל... סליחה על הבלבול 

האם אתה מכיר טברנה טובה בקרבת קטע הכביש הזה (כביש מס' 10)?

לצפיה ב-'כן השאלה הייתה ברורה'
כן השאלה הייתה ברורה
04/09/2017 | 16:32
5
21
אני אישית לא מכיר משהו ממוקד, אבל לא תתקשה למצוא, אוכל זה הדבר היחיד ביוון שקל למצוא חוץ מחובות לאיחוד האירופאי.. אני חושב ששווה למשוך עוד קצת וכבר להגיע לאפידברוס.
לצפיה ב-'אוקיי...'
אוקיי...
04/09/2017 | 16:45
4
16
וברשותך עוד שאלונת:
מה דעתך על להישאר יום יומיים בארמיוני/פורטו-חלי (ואולי גם קפיצה להידרה)? לפני חזרה צפונה לנאפפליו.
לצפיה ב-' יומיים בארמיוני/פורטו-חלי (ואולי גם קפיצה להידרה)'
יומיים בארמיוני/פורטו-חלי (ואולי גם קפיצה להידרה)
04/09/2017 | 18:49
3
48
שוקי אין לי את כל תוכנית הטיול שלך, כך שאני לא יכול להמליץ נקודתית מבחינת חלוקת זמנים, בגדול הידרה בהחלט שווה גיחה לאיזה יום או יומיים, פורטו הלי גם חביב, אבל לא חסר מקומות ששווה להעביר בהם איזה כמה ימים ביוון, אם תספק לי את תוכנית הטיול הכוללת שלך אוכל לתת לך אינדיקציות טובות יותר לגבי מיקומים בהם כדאי להעביר יותר זמן או פחות.
לצפיה ב-'התכנית בקווים כלליים'
התכנית בקווים כלליים
04/09/2017 | 19:21
2
38
חלק א' - פיליון, חלק ב' - צפון מזרח פלופונז, את הצפון אני משאיר לטיול הבא.

השאלה שלי מתייחסת לחלק ב' שבו המסלול המתוכנן הוא בערך זה: אתונה - אפידברוס - ארמיוני - נאפפליו - טריקלה קורינתיה והסביבה - קורינתוס - אתונה.
לצפיה ב-'צפון מזרח פלופונז'
צפון מזרח פלופונז
04/09/2017 | 21:16
1
115
מציע לא לערבב אם כך איים, מוטב להוסיף עוד יום בטריקלה קורינטיאס ואולי לשלב את מחוז ארקדיה הצמוד דרומית לטריקלה קורינטיאס, נשמע כמו בחירה טובה יותר מפורטו הלי והידרה במקרה של טיול שכזה, זו דעתי בכל אופן..

לצפיה ב-'סיוון תודה, אתה עוזר מאד '
סיוון תודה, אתה עוזר מאד
04/09/2017 | 21:48
8
לצפיה ב-'טיפים ביוון - למי נותנים? כמה מקובל?'
טיפים ביוון - למי נותנים? כמה מקובל?
04/09/2017 | 17:05
1
32
לצפיה ב-'טיפים ביוון'
טיפים ביוון
04/09/2017 | 18:53
107
לנהגי מונית, עובדים במלון ואו למדריכים מקצועיים נהוג לתת כ 5-10% טיפ, רק אם נהנת מהשרות שלהם, במסעדות אין נוהג קבוע של השארת טיפ, אבל היוונים מאד ישמחו ל 10% טיפ, יעריכו מאד ובמצבה של יוון זה כסף בהחלט משמעותי גם אם הוא קטן [ כל כסף שחור, גם יורו בודד יתקבל שם בברכרה ], עם זאת אף אחד לא יכעס עליך אם לא תשאיר טיפ בכל הנ"ל.. עם זאת לדעתי זו נציגות טובה של ישראל להשאיר טיפ, אני משאיר כזה בכל הזדמנות.
לצפיה ב-'מאתונה לפיליון'
מאתונה לפיליון
02/09/2017 | 22:32
3
47
האם מומלץ להגיע לפיליון במעבורת דרך EVIA? במקום לנסוע דרך האוטוסטרדה? כמה זמן יקח לנו להגיע לפיליון בדרך זו?
תודה
לצפיה ב-'הגעה לפיליון דרך אוויה'
הגעה לפיליון דרך אוויה
03/09/2017 | 05:04
2
68
הגעה לפיליון דרך אוויה [ נמל אגיוקומפוס ] ל Glifa היא בהחלט אפשרית וטיול נחמד מאד בדרך, רק צריך לקחת בחשבון שהאי אוויה מאד הררי ולכן זה הופך את הדרך לארוכה יותר ב כ 3 שעות לפחות, כך שבסה"כ מדובר על טיול של כ 7 שעות נסיעה.אגב, ההגעה כאמור לגליפה ולא לחצי האי פיליון עצמו, מגליפה יש צורך בנסיעה של עוד כשעה להגעה לוולוס, כמו כן יש לשים לב ללוחות הזמנים של המעבורות בין אגיוקומבוס לגליפה ראו בקישור זה
לצפיה ב-'הגעה לפיליון '
הגעה לפיליון
03/09/2017 | 06:14
1
42
,תודה, ניקח בחשבון את הזמן ... ואני מבינה שצריך גם לבדוק את נושא הביטוח לרכב השכור.
אנחנו נוסעים בסוף אוקטובר, באיזה איזור של פיליון מומלץ להזמין מלון לטיול כוכב?
לצפיה ב-'איזור להזמנת מלון לטיול כוכב בפיליון'
איזור להזמנת מלון לטיול כוכב בפיליון
03/09/2017 | 07:19
61
מומלץ להכנס לעמוד מלונות מומלצים בחצי האי פיליון של אתר פיליון הישראלי, כל המלונות שם ממוקמים במיקום טוב למדי לטיול כוכב, אולי מלבד המלון בחורפטו שמעט מרוחק ככוכב, אבל כל השאר מאד מתאימים וגם מאד מומלצים, לגבי הביטוח לרכב כן, למרות שמדובר בהפלגה מאד קצרה 15 דקות בלבד.
לצפיה ב-'דילמה יוונית...'
דילמה יוונית...
01/09/2017 | 20:14
7
100
היי,
השאלה שלי נובעת מחוסר היכרות עם התרבות המקומית וכללי התנהגות ביוון.
הזמנתי דרך בוקינג חדר במלון ביוון עם אפשרות ביטול וכעבור כמה ימים ראיתי שהמחיר ירד. ביטלתי והזמנתי מחדש לפי המחיר החדש. בדיעבד אני תוהה אם זה עלול להתקבל בעיני בעלי המלון בצורה לא יפה וייתכן שבמקום לעשות את הפעולה המשולבת בעצמי עדיף היה לפנות במייל ולשתף את הבעלים בהתלבטות.
האם מה שעשיתי עשוי להיחשב ביוון כמעשה שלא ייעשה או שאין בעיה עם זה?

לצפיה ב-'דילמה יוונית'
דילמה יוונית
01/09/2017 | 20:51
6
587
מה ההפרש בין ההזמנות?
לצפיה ב-'המחיר ירד מ-70 יורו ללילה ל-55 יורו ללילה'
המחיר ירד מ-70 יורו ללילה ל-55 יורו ללילה
01/09/2017 | 20:52
5
62
כפול 3 לילות = 45 יורו

העלות החדשה 165 יורו לעומת 210 יורו קודם לכן
לצפיה ב-'ישראליות במיטבה..'
ישראליות במיטבה..
01/09/2017 | 20:56
79
כן, רק לקוחות ישראלים עוסקים כל הזמן בבדיקה של מחירים, השוואה, ביטול, הזמנה מחדש והכל בשביל כמה יורו בודדים, בגדול צר לי לאכזב אותך אבל בעלי מלונות לא אוהבים את הגישה הזו וזה לא בא לטובתך, מציע לך להפסיק להתעסק עתידית בכמה יורו לפה ולשם, מה שהוזמן הוזמן ולצאת לטייל.. ובקשר לבעל המלון הנוכחי, תשאיר לו טיפ של 15 יורו, זו עצתי.
לצפיה ב-'בעצם הסכום גדול יותר'
בעצם הסכום גדול יותר
01/09/2017 | 21:00
3
68
אל תתבאס, הכל בסדר, בעיה שלו שהוריד את המחיר.. מה שכן הוא לא ציפה שמישהו יבטל ויזמין מחדש, אם תקבל חדר פחות טוב אל תהיה מופתע, חוץ מזה קצת אי נעימות אבל אין מה לעשות, את הנעשה אין להשיב.
לצפיה ב-'אכן קצת מביך'
אכן קצת מביך
01/09/2017 | 21:05
2
55
האם כדי להימנע מאי נעימות (לשני הצדדים) אתה חושב שאולי עדיף לבטל ולהזמין מקום אחר?
לצפיה ב-'הזמנה במקום אחר..'
הזמנה במקום אחר..
01/09/2017 | 21:10
1
70
חושב שכדאי להשאיר את ההזמנה הנוכחית..אם רוצה להרגיש ממש בסדר עם עצמך, חפש את המלון, שלח מהם מייל ותגיד שתשלים את הסכום במזומן, ייתכן ורק מתוך כך שתתנצל, הם לא ירצו שתשלם יותר ויעריכו אותך על כך, ענייני כבוד מאד חשובים ליוונים, דווקא מתוך סיטואציה כזו שתציע את ההפרש, יכולים להעריך אותך הרבה יותר, אגב על איזה איזור ביוון מדובר?..
לצפיה ב-'פורטאריה בחצי האי פיליון'
פורטאריה בחצי האי פיליון
01/09/2017 | 21:24
46
לצפיה ב-'עצירה בין אתונה לחצי האי פיליון'
עצירה בין אתונה לחצי האי פיליון
31/08/2017 | 02:34
5
47
אני יוצא בסביבות 10:30 מנמל התעופה של אתונה לכיוון חצי האי פיליון (היעד Portaria).
איפה כדאי לעצור להפסקת צהרים?
לצפיה ב-'עחצירה בין אתונה לפיליון'
עחצירה בין אתונה לפיליון
31/08/2017 | 06:41
4
87
עצירה מאד מומלצת בין אתונה לחצי האי פיליון להפסקת צהרים תהיה בישוב livannates בטברנה בשם faluga על השלט של הטברנה על המדרכה כתוב גם Anna יש שם אוכל יווני טרי וטעים וגברת נחמדה בשם אנה ובעלה הם חלק מהאווירה, מדובר על כששעתיים נסיעה לכיוון צפון מנמל התעופה של אתונה.
לצפיה ב-'לא מצליח למצוא את הטברנה'
לא מצליח למצוא את הטברנה
31/08/2017 | 09:50
3
36
את היישוב אני רואה בגוגל מאפס, אבל לא מצליח למצוא את הטברנה. האם במרכז היישוב או על החוף? בטוח שזה השם...?
לצפיה ב-'רגע, חושב שמצאתי, האם הכוונה ל-Φλόγα ?Phlóga? ממש מול הים?'
רגע, חושב שמצאתי, האם הכוונה ל-Φλόγα ?Phlóga? ממש מול הים?
31/08/2017 | 10:17
2
20
לצפיה ב-'כן בדיוק זו'
כן בדיוק זו
31/08/2017 | 10:32
1
21
להגעה אתה פונה לליבאנטס ימינה מהאוטוסטרדה ונוסע עד לחוף, פונה שמאלה בחוף ונוסע כמעט עד סוף הכביש, 100 מטר לפני סופי של הכביש תראה את אנה ותמסור גם דרישת שלום מסיון זמיר, יאסו.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
31/08/2017 | 10:40
7
לצפיה ב-'Ano Trikala'
Ano Trikala
30/08/2017 | 21:26
2
41
היי,
יש לי יומיים ב-Ano Trikala בצפון הפלופונז.
מה האפשרויות לטיול יום נינוח (לא אקסטרימי) ברכב למרחק של עד שעה/שעה וחצי נהיגה לכל כיוון?
בנוסף, האם יש משהו מעניין בכפר עצמו ו/או בסמיכות לו?
גם טיפ על בית קפה או מסעדה בכפר יפה עם נוף יתקבל בברכה.

לצפיה ב-'אנו טריקלה, המלצות'
אנו טריקלה, המלצות
31/08/2017 | 06:38
1
29
כל המידע על טריקלה קורינטיאס מופיע בעמוד הנושא עם האיזור באתר יוון והאיים, בגדול תוכל לנסוע לכיוון אגם דוקסה, יופי של יום טיול וגם לבקר במספר כפרים בדרך, באנו טריקלה יש מגוון טברנות מצויינות, כאמור רצוי שתקרא שוב את העמוד באתר : טריקלה קורינטיאס
לצפיה ב-' תודה'
תודה
31/08/2017 | 09:51
3
לצפיה ב-'האם מי ברז ביוון טובים לשתייה?'
האם מי ברז ביוון טובים לשתייה?
24/08/2017 | 10:32
3
815
לצפיה ב-'מי שתייה ביוון, תשובה מקיפה וחשובה!'
מי שתייה ביוון, תשובה מקיפה וחשובה!
29/08/2017 | 16:40
449
התשובה שניתנה כאן פשטנית ושטחית למדי, באיזורים מסויימים ביוון אסור לשתות מי ברז! במיוחד באיים שאין להם אספקת מים צינורית, אלה מים מועברים אליהם במיכליות, לרוב איים קטנים, באיים אלה יש איסור מוחלט על שתיית מי ברז, נתון זה נכון גם לגבי חלק מהפרברים והשכונות של הערים : אתונה, הרקליון, פטראס, סלוניקי, לאמיה, לאריסה וולוס, לכן בערים אלה ובאיים הקטנים ביותר של יוון רצוי מאד מאד לשתות אך ורק מים מסוננים או מים מינרלים שעולתם ביוון מצחיקה חצי ליטק מים מינרלים בין 0.20 סנט לבקבוק ל חצי יורו.

לצפיה ב-'עוד חשוב לדעת בעניין זה'
עוד חשוב לדעת בעניין זה
29/08/2017 | 20:47
1
256
לא שותים את מי המחקרים.
ולא שותים את החוזה של האיחוד האירופאי עם יוון.
ובטח שלא שותים סיסמאות, בכדי לדעת מה כן ומה לא צריך לחיות ביוון.
מה ששותים זה מים, בפועל.
בצפון יוון ובאיזור ההררי של יוון שזה אומר 80% משטחה של יוון ניתן לשתות מים מצויינים מהברז, עם זאת ברוב איי יוון רצוי לשתות מים מינרלים וזאת בשל איכות מים ירודה, ככך שהאי קטן יותר האיכות ירודה יותר.
נחמד לדעת שמי הברז במחוזות : אבריטניה ואגרפה ואפירוס הם מים מינרלים באיכות גבוהה מאד.

לצפיה ב-'תודה סיוון '
תודה סיוון
30/08/2017 | 00:02
51

מנהל/ת הפורום

אודות:
דוד גלזר, בעל חברת Top Travels, מדריך טיולי ג”יפים וטבע, צלם ומטפס הרים, הגיע ליוון לפני 25 שנה ומייד התאהב – הן בארץ והן באנשים. מאז, הוא חי ומבלה בה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דוד גלזר - מנהל פורום יוון והאיים
מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו