לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
63276,327 עוקבים אודות עסקים

פורום יוון והאיים

ברוכים הבאים לפורום יוון והאיים! יציאה לנופש או טיול היא אחת מההנאות הגדולות והמרגשות ביותר של החיים. במרחק נגיעה מארצנו, מקסימום שעתיים של טיסה, נמצאת יוון היפיפייה, אחת המדינות המרתקות והמעניינות שיש וסביבה אלפי איים עם ים צלול חופי תכלת וטורקיז שעולים אף ביופיים מהחופים בתאילנד. פורום יוון והאיים נועד למענכם אוהבי יוון ואזור הים התיכון ולכאלה שירצו להכיר טוב יותר את יוון האחרת, מדינה מקסימה עם נופים של ים והרים, תרבות מיוחדת, אנשים, טברנות מקומיות עם מוסיקה יין והרבה שמחת חיים. כאן המקום לשאלות, החלפת מידע, רעיונות לטיולים, טיפים ממטיילים שחוו כבר את יופייה של יוון, מקומות לינה, אתרי אינטרנט איכותיים שיכולים לעזור לנו במידע שימושי. בפורום ישתתפו גם מומחים ליוון ששנים רבות מדריכים קבוצות. דרך צלחה! Kalo Taxidi

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יוון והאיים

ברוכים הבאים לפורום יוון והאיים! יציאה לנופש או טיול היא אחת מההנאות הגדולות והמרגשות ביותר של החיים. במרחק נגיעה מארצנו, מקסימום שעתיים של טיסה, נמצאת יוון היפיפייה, אחת המדינות המרתקות והמעניינות שיש וסביבה אלפי איים עם ים צלול חופי תכלת וטורקיז שעולים אף ביופיים מהחופים בתאילנד. פורום יוון והאיים נועד למענכם אוהבי יוון ואזור הים התיכון ולכאלה שירצו להכיר טוב יותר את יוון האחרת, מדינה מקסימה עם נופים של ים והרים, תרבות מיוחדת, אנשים, טברנות מקומיות עם מוסיקה יין והרבה שמחת חיים. כאן המקום לשאלות, החלפת מידע, רעיונות לטיולים, טיפים ממטיילים שחוו כבר את יופייה של יוון, מקומות לינה, אתרי אינטרנט איכותיים שיכולים לעזור לנו במידע שימושי. בפורום ישתתפו גם מומחים ליוון ששנים רבות מדריכים קבוצות. דרך צלחה! Kalo Taxidi
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סיוון תודה רבה על העזרה'
סיוון תודה רבה על העזרה
06/11/2017 | 07:56
5
67
חזרנו מעשרה ימים נפלאים בצפון יוון, מיוחד ומשאיר טעם של עוד. כל העצות והעזרות היו מצויינות, ועזרו להפוך טיול טוב לקרוב למושלם.
השלכת היתה מדהימה, ולמרות שחששנו שסוף אוקטובר ורק תחילת נובמבר זה עוד מוקדם לשלכת, היו צבעים עוצרי נשימה. נראה לי שהשנה התחילה השלכת מוקדם, כי קשה לדמיין שזה עוד יתפתח.
מצורף קישור לכמה דוגמיות:
https://photos.app.goo.gl/WdtsMBxCRS1h7inm1

תודה על הכל, ואולי נעזר שוב בטיול הבא ליוון
דב
לצפיה ב-'התמונות יפות מאד'
התמונות יפות מאד
06/11/2017 | 12:36
4
46
בא לך לפרט מעט על הטיול שעשיתם? איפה נחתתם? מה המסלול שעשיתם? איפה ביקרתם? הרכב הנוסעים? המלצות/טיפים?...
לצפיה ב-'תיאור המסלול'
תיאור המסלול
07/11/2017 | 10:04
3
41
לא עשינו דברים חריגים או מיוחדים מאד. נעזרנו מאד באתר של סיוון. מאתונה נסענו לצומרקה עם עצירה בנפפקטוס, עיירה נחמדה לעצירה, יש עוד אופציות בדרך שלא ניצלנו כי היה יום גשום. שהינו בצימר מומלץ ביותר: רודאמי בכפר קלנצי.
בצומרקה נסענו לאורך הארכטוס, דרך שאריות גשר פלאקה, פרמנטה, מנזר קיפינה (לא נכנסנו) טיול במפלי קויאסה, קלריטס וסירקו. למחרת היינו בכפר עם פסלי האבן, ובמנזר שמעליו, נוף יפה. כמה שעות בעיר העתיקה של יואנינה, במוזיאון הצורפים יש במקרה כרגע תערוכה על יהדות יואנינה, מרגש ועצוב.
משם נסענו לקיפי לשהות של ארבעה ימים בזגוריה (כולל שבת בה שהינו רק בכפר, וטיילנו רגלית לגשרים שסביבו). היינו בכמה כפרים יפים: אנו וקאטו פדינה, מיקרו ומקרו פפיגו, אריסטי, מונדונדרי, שם ירדנו במסלול הליכה לקניון, וגם הלכנו למנזר לתצפית נהדרת על הויקוס לקראת שקיעה. עשינו רפטינג בוידומטיס, לא הרבה מים, אבל נופים נהדרים וחוויה כיפית. עצרנו ליד גשרים רבים ושוטטנו בשבילה הליכה לאורך הדרך, ויש המון תמונות נפלאות של מבנים ישנים, גשרים ושלכת :)
ביום מעבר נסענו למצובו, משם למטאורה עד השקיעה, ומשם לפורטאריה בפיליון, יום עם לא מעט נסיעות אבל נהדר. בפיליון עשינו יום אחד בצד הצפון מזרחי, זגורה, חורפטי, קיסוס, צאגקראדה, חוף מילופוטמוס, וגם פה הליכות קצרות ביערות בין המקומות, בדרך חזרה עלינו דרך חאניה לכיוון פורטאריה.
ביום השני נסענו לאורך החוף המערבי, עיירות החוף המפורסמות שוממות למדי, אבל הנופים היו יפים, ולנו זה התאים, אולי טיפה פחות חיים היה מוסיף :)
חזרנו על הרכס דרך מיליאס, אגיו גיאורגיוס, והגענו לשקיעה לתצפית על המפרץ ממקרניצה.
ביום האחרון בבוקר היינו במקריניצה, עיירה מאד נחמדה, עשינו את מסלול ההליכה של הקנטאורים בין מקריניצה לפורטאריה עד למפל וחזרה, ויצאנו לדרך הארוכה חזרה לאתונה כדי לטוס חזרה בערב.
גם מלון מאכאלס בקיפי, מלון דירות כי לנו חשוב מטבחון, וגם הדירה של מריה באאתרי בפיליון היו נהדרים ומומלצים ביותר, במיוחד הדירה של מריה
לצפיה ב-'שאלה ביחס למקום הלינה בפיליון'
שאלה ביחס למקום הלינה בפיליון
07/11/2017 | 11:00
2
41
האם בדיעבד הבחירה להתמקם בפורטאריה כבסיס בפיליון התבררה כנכונה (גם אני הזמנתי שם לנסיעה הבאה)?
לצפיה ב-'לינה בפורטאריה'
לינה בפורטאריה
08/11/2017 | 08:26
1
53
כמובן תלוי בתוכניות ובמשך השהות, כמקום אחד יחסית נגיש זה מקום מצויין, אם נמצאים יותר זמן שווה לבדוק שתי אפשרויות לינה בכל אחד מהצדדים של חצי האי
לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/11/2017 | 08:54
7
לצפיה ב-'תכנון טיול 2018'
תכנון טיול 2018
29/10/2017 | 07:56
2
75
יאסאס...
אנו סגרנו את תאריכי הנסיעה ליוון מ 12-24.7.2018.
התכנון הוא להיות באי מה 12.7 עד ה 19.7. ואח"כ לחזור ליבשת לשכור רכב באתונה ולנסוע לפיליון. בפיליון חשבנו להתמקם בחורפטו. אנו עם 2 ילדים (13,9). לא אוהבים להתרוצץ ומה שמעניין אותנו זה חופים יפים ושקטים...שגם המים שקטים...אוכל מקומי ורצוי כמה שיותר פשוט...מדיד פעם לעשות טיול רגלי לא ארוך מידי ולראות נופים יפים. האם חורפטו יהיה בחירה מוצלחת? כמו כן...הטיסה חזרה יוצאת ב 24.7.18 בשעה 23:30 כך שיש לנו את כל היום...האם יהיה נכון לתכנן חזרה לשדה תעופה מפיליון או שכדאי לחזור יום קודם ולהיות באתונה יום לפני?
אפחריסטו יאסו:)
לצפיה ב-'נסיעה ליוון, התמקמות בחורפטו'
נסיעה ליוון, התמקמות בחורפטו
01/11/2017 | 06:27
1
65
העיירה חורפטו מצוייה בחלק המזרחי של חצי האי פיליון, כלומר שהיא פונה לחלק הפתוח של הים האגאי, בימים רבים מהשנה הים האגאי סוער, כך שאם חיפשתם חופים עם סיכוי טוב יותר למים רגועים, רצוי לעבור מחורפטו שבחלק המזרחי לאחד הכפרים בחלק המערבי [ בדיוק ההיפך] ממה שבחרתם, שם מפרץ פגאסטיקוס מונע מהרוחות להשפיע על הגלים בים, מה גם שכל יציאה מהכפר חורפטו תדרוש ממכם נסיעה מפותלת בכבידים מפותלים ואיטיים שהם סימן ההיכר של מזרח פיליון.
לצפיה ב-'אוקי...'
אוקי...
01/11/2017 | 17:46
19
ויש איזו המלצה לכפר בצד המערבי? אפשר גם עיר קטנה ואם יש שווקים מקומיים בכלל עדיף. אבל הכי חשוב שיהיה חוף יפה, נוח (לא עם חלוקי נחל ואבנים) ושקט.
אם אני מבין נכון מהצד המערבי הנסיעה לאתונה יותר קצרה נכון?
הרבה תודה על העזרה.
לצפיה ב-'תכנון ראשוני של טיול בצפון יוון'
תכנון ראשוני של טיול בצפון יוון
23/10/2017 | 13:23
4
80
ביקרתי באתונה ובחלק מהפלופונז ובנסיעה הבאה ליוון אבקר בחצי האי פיליון.
שאלותיי מתייחסות לביקור נוסף המתוכנן לספטמבר 2018.

הרכב הנוסעים – כמה חברים גימלאים (אבל עם "ראש צעיר").
התניידות – רכב שכור.
אופי הטיול – לא מעונינים בחופים, לא פעילות אתגרית, לא טרקים או הליכה בתוואי המחייב מאמץ (גימלאים...). אוהבים טבע ירוק ומים, אוכל טוב, כפרים נעימים, וגם טעימה מעיר תוססת.
התכנון הראשוני בקווים כלליים – נחיתה (והמראה) סלוניקי, 4-3 ימים כפרי זגוריה, 3-2 ימים צומרקה, יום מטאורה, יום סלוניקי.

השאלות:
האם המועד שבחרנו (ספטמבר) הכי מתאים?
האם התכנון הכללי טוב? האם יש משהו שכדאי לשנות?

לצפיה ב-'שלום, התכנון טוב אבל משהו לא ברור לי'
שלום, התכנון טוב אבל משהו לא ברור לי
25/10/2017 | 07:05
3
58
אתה כותב שאתם רוצים לנסוע לחצי האי פיליון, אבל במסלול שאתה מציין יש את כפרי זגוריה, צומרקה מטאורה וסלוניקי, או שלא הבנתי נכון ואתם נתכוונים לנסוע פעמיים.. אם זה המצב א"ז התכנון בסה"כ בכיוון נכון, בין לבין אם תתנהלו נכון תוכלו להוסיף גם כמה מעיינות ומפלים יפים למרגלות האולימפוס בדרך ממטאורה לסלוניקי.
לגבי המועד, ספטמבר נחמד מאד,, אם כי התקופה היפה ביותר באיזורים הללו היא מאי יוני, לכן אם יש אפשרות לשנות, עדיף, אז תקבלו את כל האיזורים בשיא הפשרת השלגים ובפריחה של האביב, מדהים.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
25/10/2017 | 08:18
2
41
לפיליון אני נוסע במאי (הכל כבר הוזמן) ללא החברים, המסלול שעליו שאלתי מתייחס לטיול נוסף שאותו אני מתכנן לעשות ביחד עם החברים ושמבחינתם לא יכול להתקיים לפני ספטמבר.
האם היית ממליץ לדחות למאי-יוני 2019 או שגם בספטמבר (2018) מובטחת לנו הנאה?

לצפיה ב-'ברור שלא לדחות ל 2019'
ברור שלא לדחות ל 2019
25/10/2017 | 18:57
1
35
ספטמבר יהיה גם מצויין, אין מה לדחות, איש לא יודע מה יוליד העתיד, בכלל לא בטוח שאנחנו נהיה כאן עד 2019 במצב צבירה כזה, אז כל הזדמנות שיש לנסוע לטייל, רצוי עוד לפני ש...
לצפיה ב-' תודה'
תודה
25/10/2017 | 19:23
2
לצפיה ב-'מקום טוב לעצירה מפורטאריה לאתונה'
מקום טוב לעצירה מפורטאריה לאתונה
18/10/2017 | 12:11
4
43
ביום האחרון שלנו ביוון אנחנו צריכים להגיע לאתונה סביב שבע בערב. יוצאים מפורטאריה שבפליון, כך שיש נסיעה לא קצרה. חשבנו לעצור בדלפי לכמה שעות, אבל אולי עדיף מקום אחר שניתן להקיף בשהות קצרה, ולהשאיר את דלפי לביקור רציני יותר. אם למישהו יש המלצות לתחנה יפה בת שעתיים בדרך, נשמח
לצפיה ב-'דלפי זו גם הארכה של המסלול'
דלפי זו גם הארכה של המסלול
19/10/2017 | 12:05
28
השאלה היא אם לאורך כביש 75 יש עיירות או אתרים ששווים עצירה
לצפיה ב-'עצירה בדרך מפורטריה לאתונה'
עצירה בדרך מפורטריה לאתונה
20/10/2017 | 08:18
2
40
אם תצאו בשעה מוקדמת בבוקר, סביב 07:00 בהחלט תוכלו לשלב ביקור של איזה שעתיים בדלפי שזה בהחלט נחמד ויפה, תגיעו לדלפי בערך ב 11:00 ותוכלו לצאת בסביבות 14:00 - 15:00 ועדיין להגיע בזמן לאתונה, אם החלטתם שלא יש הרבה ישבוים החמדים על כביש 75 בדרל דרומה, כולל מעיינות טרמופילה המפורסמים, אם כי לדעתי הם אינם ממש שווים עצירה ואם כן אז עצירה קצרה בלבד, כמו כן מומלץ לשבת לאכול אצל אנא וקוסטאס בטברנה בשם falora בישוב Livanathes על חוף הים בדיוק באמצע הדרך בין וולוס לאתונה.
לצפיה ב-'תודה סיוון'
תודה סיוון
20/10/2017 | 09:31
1
20
מטעמי כשרות לא אוכל להשתמש בהמלצה האחרונה שלך? האם העיירה ליבנאטס עצמה שווה עצירה לקפה ושוטטות או שמעבר לטברנה אין בה ממש?

לצפיה ב-'כן ולא..'
כן ולא..
20/10/2017 | 15:49
25
מי שמחפש לראות איך נראתה יוון בשנות השמונים המוקדמות, ליבאנטס זה נחמד, אבל אין שם משהו מיוחד [ לדעתי האישית יוון בשנות השמונים זה כן נחמד ] אבל לרוב האנשים ליבאנטס תראה כעיירת מוזנחת ולא ברורה, אם רוצים אווירה מעט יותר תוססת ותיירותית, ניתן לעצור מעט לפני ליבאנטס בעיירת חוף ידועה ומפורסמת יותר בשם קמנה וורלה
לצפיה ב-'האם יש כרגע מים במעיינות הוידומאטיס?'
האם יש כרגע מים במעיינות הוידומאטיס?
13/10/2017 | 13:19
8
35
ובכלל נשמח למידע עדכני על מצב המים בזגוריה

תודה
לצפיה ב-'יש ליוון לשכת תיירות בישראל.'
יש ליוון לשכת תיירות בישראל.
14/10/2017 | 16:12
5
147
לשכת התיירות של יוון  G.N.T.O  בישראל פתוחה וזמינה לציבור.
שלום עליכם 5 תל אביב.
טלפון : 03-5170351
פקס : 03-5170487
מייל hellenic@013net.net

משרדי אתר איי יוון הישראלי וגם Hellas.co.il ייעוץ בנושא נופש וטיולים ביוון ועיתונות.
מרכז עזריאלי לעסקים, רח' הרוקמים 26, חולון.
הנהלה [סיון זמיר] 054-5222408
greece.isl@gmail.com
לצפיה ב-'תודה, האם הם ידעו לפרט?'
תודה, האם הם ידעו לפרט?
14/10/2017 | 22:24
30
האם הם ידעו לתת לי תשובה מפורטת. האם יש מים בפולס אוף רוגובו, בקואיסה. הבנתי שאין ראפטינג במקומות רבים, ושמפלס המים רדוד. חלק מהמסלולים מאבדים הרבה מאד אם אין בהם מים.
לצפיה ב-'מיקה, תשובתך לא ברורה ולא עוזרת לאף אחד..'
מיקה, תשובתך לא ברורה ולא עוזרת לאף אחד..
15/10/2017 | 13:02
3
22
לצפיה ב-'לא מבינה אותך,'
לא מבינה אותך,
16/10/2017 | 11:01
2
27
מה לא ברור? אפשר לפנות אליהם ולהעזר בשרותיהם,
מבקשת הסבר לתגובתך.
לצפיה ב-'בשמחה, בבקשה'
בשמחה, בבקשה
16/10/2017 | 12:34
1
26
לשכת התיירות של יוון, נחמדים מאד אבל יש הרבה מאד אלמנטים של מידע שאין להם והם לא גוף טוב לפנות אליו למידע ממוקד, בעיקר לגבי איזורים שממשלת יוון אינה משקיעה בשיווק או בפרסום שלהם ועל כן אנשי הצוות הקשורים ללשכת התיירות לא מיומנים במתם תשובות ספציפיות שכאלה על איזורים ספציפים שכאלה.
לגבי ההפנייה עם הטלפון הפרטי שלי, זה נראה לך לגיטימי ש 3 מיליון איש יקבלו את הטלפון הישיר והפרטי שלי לשאול שאלות?.. זה הרי יהרוס לי את החיים הפרטיים ואת היום ואת הלילה.. הטלפון מופיע באתר במיקום של יצירת קשר בנושאי חירום ואינו נועד להיות "שרות לקוחות"..
לכן התשובה שלך הייתה, תן תשובה כזו שלא באמת עוזרת למישהו.. אלה בעיקר מטרידה, גם אם כוונתך הייתה טובה, ואם היא אכן הייתה טובה, אל קחי את הכל בקלות והכל לטובה..
לצפיה ב-'כוונת עזרה בלבד,'
כוונת עזרה בלבד,
16/10/2017 | 15:07
20
מצטערת על אי הנוחות, 
חפשתי בגוגל לפי שאלת הפונה והעתקתי את הקטע,
למה מופיע שם הטלפון הפרטי שלך? כמובן שלא היה אפשר לדעת.
הסתמכתי על נסיון העבר שלי, פעם היתה לשכת תיירות בריטית בארץ, פעם מזמן, טרום האינטרנט, עזרו המון. (לא חושבת שצלצלתי, לא זוכרת, כן זוכרת שקבלתי המון חומר על בריטניה כולל חוברות ומפות במשך כמה שנים).
לצפיה ב-'מצב המים בזגוריה נכון לנובמבר 2017'
מצב המים בזגוריה נכון לנובמבר 2017
15/10/2017 | 13:04
1
36
בחלק המערבי של זגוריה יש עדיין מים בנהר הוידומאטיס, אך לא הרבה מים, עדיין ניתן לעשות ראפטינג רגוע על רוב הנהר, אבל מעיינות הוידומאטיס למש ריקים בשלב זה [ המעיינות הגלויים ] כי המעויינות הלא גלויים כן מלאים, בסה"כ יש פחות מבים מאשתקד ובטח שפחות מים מהקיץ ומהאביב אבל עדיין יש מעט מים.
לצפיה ב-'תודה סיוון'
תודה סיוון
15/10/2017 | 15:18
16
זה כבר עוזר יותר. אם כך, עדיף למשל לא לעשות את המסלול למעיינות, ולהשאיר אותו אולי לביקור באביב. חלק מהקסם של הזגוריה הוא מהצבעים הנפלאים של המים, אם זה חסר, מה היית מציע במקום?
בקואיסה בצומרקה גם אין מים?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חופשות סקי '
מחכים לכם בפורום חופשות סקי
09/10/2017 | 14:02
1
5

הגשם הראשון הוא הזדמנות מצויינת לעדכן אתכם בפורום חופשות סקי, בו תוכלו לשאול הכל על תחום הסקי, אתרי סקי ובניית חופשה במיוחד עבורכם! הכניסה לגולשים מתחילים ומתקדמים, תרתי משמע >> 
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2468

לצפיה ב-'תודה על ההזמנה בקרוב נביא כאן את 18 אתרי הסקי של יוון!'
תודה על ההזמנה בקרוב נביא כאן את 18 אתרי הסקי של יוון!
09/10/2017 | 18:19
17
אל תהיו מופתעים, ראו את הסרטון בעמוד הבא ותבינו כמה יוון הולכת להיות אחת ממעצמות הסקי באירופה בקרוב >> סקי ביוון >>

לצפיה ב-'מקום לינה בין פיליון לאתונה'
מקום לינה בין פיליון לאתונה
09/10/2017 | 15:55
4
49
בחזרה מפיליון אני מעוניין לפצל את הנסיעה מפיליון לאתונה ליומיים משתי סיבות:
- לא בא לי נהיגה כל כך ממושכת ביום אחד
- לפי הלו"ז של טיסות אג'יאן אצטרך לצאת מפיליון די מוקדם ואני חושש מערפל בוקר במקומות הגבוהים שיקשה על הנהיגה ואולי אף עלול לסכן אותה.

לפיכך אני מעוניין למצוא בין פיליון לאתונה מקום לינה שהוא גם מעניין לבילוי של כחצי יום.

יש הצעות?

לצפיה ב-'לדעת מעכשיו על ערפילי בוקר?..'
לדעת מעכשיו על ערפילי בוקר?..
09/10/2017 | 17:10
3
32
לדעת מעכשיו שבאחד הבקרים אי שם בחודש מאי 2018 יהיה ערפל בוקר באיזור מסויים של פיליון זה בהחלט יכולת מעניינת, אני חייב לומר : ) לגבי מיקום מפיליון לאתונה למעשה יש עשרות של מיקומים, תלוי מה מעניין אותך..
ספר וננסה להתקדם, למרות שהכיוון של נסיעה ארוכה, ערפל, פיליון אתונה, נשמע לי תמוהה ומשונה, זו נסיעה קצרה וגם אם יהיה מעט ערפל, אין איתה בעיה..

לצפיה ב-'ברור שלא מדובר בידיעה וודאית'
ברור שלא מדובר בידיעה וודאית
09/10/2017 | 17:43
2
26
אלא לקיחת האפשרות בחשבון והיערכות בהתאם...

מכל מקום, ממש בא לי לפצל את הנסיעה הזו ליומיים.

מה מעניין אותי? כמעט כל דבר שלא כרוך במאמץ פיזי רב. אני אוהב תרבות, אמנות, אוכל טוב, חנויות, לטייל (בניחותא...), מקומות יפים, בקיצור להעביר חצי יום בכיף.
לצפיה ב-'קח משהו בקליל..'
קח משהו בקליל..
09/10/2017 | 17:50
1
45
שעה וחצי דרומית מפיליון יש ישוב בשם גליפה, יש שם הפלגות לצפון האי אוויה, תוכל לקחת הפלגה כזו, להעביר כמה שעות בצפון האי אוויה ולחזור ללילה בגליפה לפני הדרמה לאתונה, ראה גליפה אגיוקאמבוס
לצפיה ב-'גליפה'
גליפה
09/10/2017 | 17:58
27
נהדר! בפעם המי יודע כמה אני אומר לך אפחריסטו או כמו שמישהו תיקן אותי שעדיף להגיד אפחריסטו פולי... !

אני הולך לעשות שיעורי בית.
לצפיה ב-'פיליון'
פיליון
07/10/2017 | 23:28
4
50
קראתי באתר 'יוון והאיים' בפרק על פיליון שכמו כמעט כל יעדי יוון שיא עונת התיירות הוא מחודש מאי ועד סוף חודש אוקטובר, מאידך אני חושב שנתקלתי פה ושם בדיווחים של מטיילים שהגיעו לפיליון במהלך מאי והתרשמו שעדיין די שומם ואף סגור חלקית.

האם יש טעם להגיע במאי? האם אמצא טברנות פתוחות? האם כדאי להזיז את הנסיעה למועד מאוחר יותר? האם בחודש מאי כדאי להעדיף יעד אחר ביוון?
לצפיה ב-'חודשים מאי ויוני'
חודשים מאי ויוני
08/10/2017 | 06:07
3
42
חודשים מאי יוני הם מהחודשים המרהיבים ביותר לטיול כמעט בכל מיקום ביוון, בטח ובטח שבחצי האי פיליון, שום דבר בפיליון לא סגור בחודש מאי, אלה אם אתה מתכוון לבקר רק ביעדים התירותיים, אם לא, מאי הוא חודש פנטסטי עם זרימת נחלים, פריחה, צבעים ומזג אוויר מופלא, מה שכן כפרי זגוריה וצומרקה בחודש מאי זה מרהיב במיוחד, אז אנחנו מציעים לך לשלב.
לצפיה ב-'חצי האי פיליון בחודש מאי'
חצי האי פיליון בחודש מאי
08/10/2017 | 09:55
2
42
אני "תייר איטי", לא נלהב לגמוע מרחקי נסיעה גדולים ולא מתרוצץ בין אטרקציות מצאת החמה עד צאת הנשמה... אני גם לא מחפש פעילויות ספורט אתגרי ו/או טרקים, החופשות שלי מבחינה זו דומות יותר לנופש. מסעדה, בית קפה, טיול רגלי נינוח בנוף כפרי בשילוב אגם או נהר, וגם ביקור בעיר תוססת, גורמים לי הנאה רבה.

בחודש שעבר ביקרתי בארגוליס (ארמיוני), טריקלה קורינתיאס, ואתונה - שלושה ימים בכל אחד מהמקומות. נהניתי.

בנסיעה הבאה ליוון תיכננתי לבקר במחצית הראשונה של חודש מאי בחצי האי פיליון, אני בטוח שיוון ההררית (כפרי זגוריה, צומרקה וכו') הן יעד מרהיב ביופיו אבל חשבתי לייחד לזה טיול נפרד במועד אחר.

האם חמישה לילות בחצי האי פיליון בחודש מאי זה יותר מדי?

לצפיה ב-'חמישה לילות במאי בפיליון'
חמישה לילות במאי בפיליון
08/10/2017 | 13:22
1
45
חמישה לילות בחודש מאי בפיליון זה בהחלט מעולה, לדעתי זה לא יותר מדי זה מעט מדי.. פיליון זה יעד ללפחות שבועיים בקצב שאתה מתאר את הטיולים שלך, אני מבין שאין לך שבועיים, אבל חמישה ימים זה בהחלט מעולה, בטוח שתהנה!

לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/10/2017 | 13:34
7
לצפיה ב-'אתונה בדצמבר'
אתונה בדצמבר
04/10/2017 | 22:10
4
152

ראיתי מחירי טיסות מאד אטרקטיביים בדצמבר.

אני מניח שבדצמבר אין המוני תיירים בהשוואה לעונת התיירות. האם העיר "סגורה" חלקית? טברנות, בתי קפה, אטרקציות - הכל כרגיל? האם כדאי להגיע בדצמבר לאתונה?

האם גם מחירי מלונות יורדים בדצמבר?

לצפיה ב-'דצמבר באתונה'
דצמבר באתונה
05/10/2017 | 07:23
3
177
בהחלט, המחירים של הכל יורדים באתונה בחודשים נובמבר, דצמבר, ינואר ופברואר ואלה נחשבים לחודשים מקסימים לביקור באתונה אם כי עשויים להיות גם קרים [ שלג באתונה אינו נדיר ] בינואר ופברואר, אגב רוב הזמרים של יוון חוזרים להופיע באתונה במהלך החורף, כף שבסופי שבוע יש הרבה הופעות בטברנות המפורסמות ובמועדונים המקומיים, עוד מידע אל חורף באתונה ניתן למצוא באתר העיר אתונה

לשאלתך לגבי מסעדות, כן הכל פתוח כרגיל, אם כי אתרי תיירות פתוחים עד שעה מוקדמת יותר מהקיץ ויש להתעדכן לפי האתר.
לצפיה ב-'מה עושים באתונה כשגשום?'
מה עושים באתונה כשגשום?
05/10/2017 | 09:17
2
102
למיטב הבנתי פרט למוזיאונים רוב האטרקציות של אתונה הן בחוץ (אני צודק?), מה עושים באתונה כשיורד גשם?
לצפיה ב-'מביאים מטריה..'
מביאים מטריה..
06/10/2017 | 08:45
1
66
לא יודע אם יש יותר בחוץ או indoor לדעתי דווקא יש יותר אטרקציות indoor ראה את העמוד הבא  אטרקציות באתונה ובקשר לגשם, מטריה זה בדרך כלל הפתרון הטוב ביותר..
לצפיה ב-'אפחריסטו... שנה טובה וחג שמח!'
אפחריסטו... שנה טובה וחג שמח!
06/10/2017 | 16:32
27
לצפיה ב-'יומיים בצומרקה'
יומיים בצומרקה
01/10/2017 | 14:30
3
191

אנחנו זוג שמתכנן להיות יומיים בצומרקה, בסוף אוקטובר (סוף שעון הקיץ) כשבסוף היום השני עוברים לזגוריה. לינה במערב צומרקה בקלנצי. חשבנו ביום הראשון לנסוע למרכז צומרקה: דרך פרמנטה, מנזר קיפינה, קלאריטס וקואיסה, אולי גם סיראקו, וחזרה. הערכתנו שזה די והותר לשעות האור באותה תקופה. האם יש המלצות אם לחזור באותה דרך או בדרך אחרת, או על תוספות ושינויים במסלול עצמו.
ביום שלאחר מכן אנו מחפשים המלצות באזור מערב צומרקה, בעדיפות לכפרים ונופים עם קצת הליכה. אחר הצהרים אנחנו רוצים להגיע ליואנינה ולהצטייד לקראת המשך בזגוריה, שהבנתי שאין שם סופרמרקטים, ובערב להגיע לקיפי, שם נשהה בימים שלאחר מכן. המלצות למסלול חצי יום הנ"ל בצומרקה תתקבלנה בתודה רבה

דב

לצפיה ב-'המלצות לצומרקה וזגוריה'
המלצות לצומרקה וזגוריה
02/10/2017 | 07:59
2
82
דב שלום, אל תשכח ששעון הקיץ לא משאיר את האור כמו בקיץ.. בסוף אוקטובר בשעה 18:30 כבר חשוך, התוכנית בסה"כ בסדר אם כי מדובר על יום מלא, ניתן לנסוע דרך צפון צומרקה ולחזור דרך מרכז צומראה ואז לקבל הלוך חזור שונים ובכך לגוון את הדרך, לגבי המלצות ליום נוסף במרכז צומרקה, אני מציע להגיע לאיזור גשר פלאקה ומפל קטראקטיס, אבל אני חושב שהכי מומלץ עבורכם להרשם למסלול הטיול המודולרי באתר יוון והאיים, זה יעשה לכם סדר בכל המסלול.
מסלול טיול מודולרי לצפון יוון
לצפיה ב-'תודה רבה סיוון'
תודה רבה סיוון
02/10/2017 | 08:57
1
31
כמובן לקחתי בחשבון את שעות השקיעה, התכוונתי ביחס לשבוע שאחרי זה, שכבר שעון חורף. מאותה סיבה ביום ההגעה, אני נוסע מאתונה דרך תעלת קורינתוס, עם עצירה בנפפקטוס לצהרים בטיילת, ואולי עוד עצירה קטנה בארטה, כדי להגיע בערב לא מאוחר. נסענו בתאריכים האלה כדי לתפוס קצת שלכת, כשעדיין לא קר מדי.
תודה על ההצעה, אני מבין שגשר פלאקה עצמו לא שוחזר עדיין. האם יש מים במפל קטראקטיס או שהוא יבש בעונה זו. מקווה שעד שנגיע יירד קצת גשם וימלא את הנחלים

לצפיה ב-'הנחלים..'
הנחלים..
02/10/2017 | 18:05
45
דווקא בנחלים בצומרקה יש מים בכל עונות השנה, כך שתראו הרבה מים אם יהיה גשם ואם לא יהיה גשם, לגבי מפל קטראקטיס, המים במפל זה מסתיימים סביב יוני וכן, רק אם יהיה הרבה גשם תראו את המפל, בכל מקרה המסלול נשמע בסדר, תהנו וסעו בזהריות.

לצפיה ב-'הוסטלים באתונה (וגם באיים)'
הוסטלים באתונה (וגם באיים)
26/09/2017 | 22:17
2
19
שלום
בשבוע הבא אנחת באתונה לטיול של שבוע וחצי. אני  נוסע לבדי, ואשמח ללון במקומות שבהם יש סיכוי לפגוש ולהכיר אנשים שיהיו פוטנציאל לפרטנרים להמשך ההסתובבות. אני מניח שהוסטלים הם הכתובת הנכונה.

מהם ההוסטלים המומלצים באתונה?
אין לי עדיין ממש מושג לאן בדיוק אמשיך מאתונה, אבל אם יש למישהו המלצה על הוסטל באחד האיים הלא-רחוקים, גם זאת תתקבל בברכה.

תודה מראש :)
לצפיה ב-'הוסטלים באתונה וגם באיים'
הוסטלים באתונה וגם באיים
27/09/2017 | 05:50
1
48
אם אינך יודע עדיין לאן פניך מועדות מציע לך לחפש את ההוסטל באיים רק לפני היציאה אליהם, כי אחרת התוכנית שלך עשוייה להשתנות, אין בעיה מחוץ לעונת התיירות למצוא הוסטלים או חדרים זולים באיים של יוון גם מהיום למחר, עם זאת כדאי להבטיח לעצמך מקום באחד ההוסטלים המומלצים יותר באתונה לצורך כך השתמש בקישור הבא : הוסטלים מומלצים באתונה

לצפיה ב-''
27/09/2017 | 21:41
3
לצפיה ב-'הכביש קרטה קרוס'
הכביש קרטה קרוס
23/09/2017 | 09:57
1
37
היי
בתחילת אוקובר נעזוב את מלון פרימולה בזגורי לכיוון מטאורה עם עצירה במצובו. לפי הגוגל הדרך היא בכביש E92 שלמיטב הבנתי היא הקרטה קרוס. האם תיתכן בעיה כלשהי עם הדרך לאור כתבה שפרסמת בענין?
המון תודות מראש
לצפיה ב-'כביש קטרה קרוס'
כביש קטרה קרוס
26/09/2017 | 12:35
41
כביש E92 פתוח בחלק התקין שלו מקטרה עד מטאורה, אבל מקטרה עד מצובו הוא סגור ולא ניתן לעבור בו.

לצפיה ב-'השכרת רכב ביוון'
השכרת רכב ביוון
17/09/2017 | 17:30
2
59
שלום , אני וחברתי אמורות להגיע בטיסה ישירה מישראל ביום שישי הקרוב בסביבות 15 אחר הצהריים לשדה התעופה בסלוניקי. מאד רצינו לשכור רכב, אבל יש בעיה אחת: לחברתי יש רשיון נהיגה אבל אין לה כרטיס אשראי בינלאומי, שבדרך כלל צריך אותו להשכרת רכב. ואצלי הפוך: אין לי רשיון נהיגה, אבל יש לי כרטיס אשראי בינלאומי... השאלה שלי אם יסכימו באיזושהי חברה להשכרת רכב ביוון להשכיר לנו רכב, כשחברתי נוהגת ואילו אני בעלת כרטיס האשראי, בתנאי כמובן ששתינו נוכחות במעמד ההשכרה? צלצלתי לכמה מהחברות שאתם מציינים באתר שלכם שמשכירות ביוון רכבים,שיש להן סניפים בישראל (הרץ, אופרן, יורופקאר) ושאלתי את כולם את השאלה הזו , והתשובה הייתה שלילית . מישהו אחד אמר לי שיש סיכוי שכשאגיע למקום ואבקש לשכור רכב, אז אולי יסכימו... השאלה אם מישהו מכיר חברה להשכרת רכב שכן תסכים להשכיר בתנאים הנ״ל, ושאולי אפשר להזמין אצלה רכב כבר כמה ימים לפני מהארץ, ושכבר ימתין לנו בשדה התעופה שננחת?
לצפיה ב-'השכרת רכב בסלוניקי'
השכרת רכב בסלוניקי
18/09/2017 | 07:05
1
60
מי ממכם שיש לו כרטיס אשראי בין לאומי שיבצע את ההשכרה ותוסיפו אפשרות לנהג נוסף במעמד לקיחת הרכב, הנהג הנוסף יהיה חברתך זו שיש לה את הרישיון הבין לאומי, בכך פתרתם את הבעיה באופן יצירתי, למרות שאינו מושלם, הדרך הנוספת היא פשוט להתקשר לאחת מחברות ההשכרה שפועלות בישראל ולבצע הזמנה עם כרטיס ישראלי, זה הכל, עוד מידע לגבי השכרת רכב ביוון ניתן למצוא בעמוד השכרת רכב ביוון באתר יוון והאיים וכן באתר "השכרת רכב בחו"ל" Rentingcar.co.il
לצפיה ב-'השכרת רכב'
השכרת רכב
18/09/2017 | 11:39
36
כן זה רעיון טוב, אבל שוב אני חוזרת , אני זו בעלת כרטיס האשראי הבינלאומי ואין לי רשיון נהיגה בכלל, אם נוסיף נהג ( את חברתי לצורך העניין) במעמד לקיחת הרכב ירצו לדעת מי הנהג הראשי, ואיך יתנו לי להיות הנהג הראשי אם איו לי רשיון נהיגה? הם רוצים שזה שנוהג יהיה בעל כרטיס האשראי.
לצפיה ב-'האי לאסבוס'
האי לאסבוס
16/09/2017 | 23:55
1
48
1.איך ניתן להגיע לאי לאסבוס מנמל סלוניקי?
2. מלון טוב וזול  יכול להיות B&B בלסבוס?
3.מלון טוב ולא יקר בעיר סלוניקי קרוב לנמל?
תודה
לצפיה ב-'המלצה על מלונות ביוון והוראות הגעה'
המלצה על מלונות ביוון והוראות הגעה
18/09/2017 | 07:00
37
בנושא המלצה על מלונות ביוון וכן הוראות הגעה אני מציע להשאיר פניה בעמוד שרות הלקוחות של אתר יוון והאיים, כמעט ואין נושא שלא ימצאו לך מענה עבורו.
צור קשר יוון והאיים
לצפיה ב-'אמצעי תשלום ביוון'
אמצעי תשלום ביוון
13/09/2017 | 23:43
6
48
בנסיעותיי לחו"ל אני בדרך כלל משתדל לשלם מה שאפשר באמצעות כרטיסי אשראי ולהשתמש כמה שפחות בכסף מזומן.
לקראת נסיעה קרובה ליוון הפחידו אותי שבהרבה מקומות שם לא מקבלים כרטיסי אשראי ודורשים תשלום במזומן, אני מתייחס בעיקר לתחנות דלק, מסעדות, בתי קפה, כניסות לאתרים, אוטומטים לרכישת כרטיסי תחבורה ציבורית, נהגי מוניות וכו', זה באמת כך?
מקומות הלינה הוזמנו דרך בוקינג.קום כשביחס לכל מקום כזה וידאתי שמצוין באתר שמקבלים כרטיסי אשראי, האם צפויות לי גם שם הפתעות?

לצפיה ב-'תשלום ביוון, מזומן או אשראי'
תשלום ביוון, מזומן או אשראי
14/09/2017 | 07:27
5
63
שוקי שלום, אנג'לינה מרקל מאד תאהב אותך.. אבל היוונים פחות.. הם מורגלים כבר שנים לעבודה עם מזומן וכרטיסי אשראי אינם פופלרים ביוון, בעיקר במסעדות, בתי קפה וכיוצ"ב שם יעדיפו מזומן ובחלקם אפילו יגידו לך שמכשיר הסליקה שלהם מקולקל, כל זאת על מנת להמנע מתשלומי המס החייבים בדיווח בעת ביצוע עסקה בכרטיס אשראי, שורה תחתונה, קח איתך מזומן, מומלץ גם לקרא את המידע בעמוד בנושא זה באתר יוון והאיים : אשראי או מזומן ביוון
לצפיה ב-'זה כולל גם גסטהאוז שבבוקינג.קום כתוב במפורש שמקבל כ"א...?'
זה כולל גם גסטהאוז שבבוקינג.קום כתוב במפורש שמקבל כ"א...?
14/09/2017 | 10:42
4
26
לצפיה ב-'מלונות אפשר בכרטיס אשראי..'
מלונות אפשר בכרטיס אשראי..
14/09/2017 | 17:52
3
31
כמו שכתבתי, מלונות אפשר כרטיס אשראי, אבל ישמחו יותר לקבל מזומן..

לצפיה ב-'אֶפחָרִיסטוֹ... ככה אומרים תודה ביוונית, נכון? '
אֶפחָרִיסטוֹ... ככה אומרים תודה ביוונית, נכון?
14/09/2017 | 20:10
2
23
לצפיה ב-'כן וקח גם מילון יווני קצר..'
כן וקח גם מילון יווני קצר..
14/09/2017 | 22:57
1
40
לצפיה ב-' קָלִינִיחטָה...'
קָלִינִיחטָה...
15/09/2017 | 00:03
14
לצפיה ב-'Poros או Hydra?'
Poros או Hydra?
14/09/2017 | 15:10
2
48
מדובר בטיול יום (מארמיוני), כלומר בהגעה לאי בבוקר ועזיבתו אחה"צ או בערב.
רצוי ללא צעירים רועשים מדי.
אין עניין בחופי רחצה.
יש צפייה לספוג אווירה מקומית, לטייל קצת ברגל, ולאכול טעים.
לצפיה ב-'פורוס'
פורוס
14/09/2017 | 17:50
1
50
פורוס, פחות מתוייר מהידרה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/09/2017 | 20:06
8
לצפיה ב-'תחזית מזג אוויר'
תחזית מזג אוויר
12/09/2017 | 18:57
4
39
האם באתר השירות המטאורולוגי של יוון hnms.gr ניתן לקבל תחזית לכמה ימים קדימה? חיפשתי אבל אני מצליח לראות רק 30 שעות (יממה וקצת).

ושאלה נוספת, האם נכון להניח שעלייה של בערך 1,000 מטר בגובה משמעותה פחות 4-5 מעלות צלזיוס? לדוגמה, אם אני רואה שבקילוקאסטרו התחזית נניח 25 מעלות אז בטריקלה קורינתיה יהיה בסביבות 20?
לצפיה ב-'מזג אוויר ועליה בגובה..'
מזג אוויר ועליה בגובה..
14/09/2017 | 07:34
3
20
האתר של Hnns נותן תחזית לבערך 48 שעות, כאשר יש להם מידע מדוייק, וכאשר אין להם מידע מדוייק לפחות מכך, בדרך כלל הוא נותן פחות מכך בתקופות מעבר, כמו חודשים ספטמבר אוקבטובר ונובמבר, וכן סביב מרץ ואפריל, לגבי ההנחה של עליה בגודה של כ 1000 מטר וירידה בטמפרטורה זה בהחלט נכון, אגב קסילוקסטרו יושבת על המפרץ הקורינטי ולעתים קרובות מאד יש שם רוח, גם חזקה הגורמת גם שם לירידה במטפרטורה בפועל [ הטמפרטורה בפועל איזה זו הכתובה באתרי האינטרנט ] כלומר הם לא לקוחים בחשבון את הרוח ואת הירידה בטמפרוטרה שהיא גורמת במיקומים מסויימים ביוון בשעות מסוימות.
לצפיה ב-'אני רואה שהטמפרטורות ביוון בימים הקרובים מאד גבוהות'
אני רואה שהטמפרטורות ביוון בימים הקרובים מאד גבוהות
14/09/2017 | 10:49
2
14
כמו כאן, ואפילו יותר.
האם צריך לקחת יותר מאשר חולצות קצרות שרוול? האם בטריקלה קורינתיה למשל צריך שרוול ארוך או גם משהו מעל החולצה? מה עם עיירות חוף באיזור ארגוליס? ומה באתונה בשעות הערב?
לצפיה ב-'מזג האוויר נח אבל משתנה ובלילות בהר קריר'
מזג האוויר נח אבל משתנה ובלילות בהר קריר
14/09/2017 | 17:49
1
10
כל מיקום מעל 500 מטר רצוי משהו ארוך, לא מעיל דובון, אבל משהו ארוך חמים..

לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/09/2017 | 20:06
2
לצפיה ב-'טיול ליוון בסוף ספטמבר'
טיול ליוון בסוף ספטמבר
09/09/2017 | 22:41
1
64
אנחנו שתי בנות בגיל 30+, חשבנו לטוס בשבוע שבין ראש השנה ליום כיפור,לנחות באתונה וממנה לצאת למקומות שתיכף אפרט, כי אז אני ראיתי שהטיסות יותר זולות. יש לנו תקציב של 5,500 שקלים כולל הכל, כולל טיסה ומלון, לטיול של 4 ימים, מיום א בבוקר עד יום ה. האתרים שבהם חשבתי לבקר הם אתונה ואתריה, מנזרי מטאורה, פיליון, ואם ישאר זמן וכסף אולי גם סלוניקי ולסבוס. בגדול מחפשות בעיקר דברים מיוחדים. ועכשיו לשאלות: האם אפשרי לבקר בפיליון ובמטאורה, ללא רכב שכור? האם התקציב לדעתך יכול להספיק? אנחנו לא מפונקות בעניין בתי המלון. האם יש לך מושג מה התקציב ליום נסיעה ברכב שכור, והאם זה אפשרי לשכור רכב ביוון כשאני בעלת כרטיס האשראי, וחברתי היא הנהגת? (לי אין רשיון נהיגה) אילו מלונות מומלצים באיזורים שציינתי ולא יקרים? האם ידוע לך על מחירי טיסות שעולים פחות מ200 דולר לאדם בסוף ספטמבר?  ואולי ישנה אפשרות לטיול מאורגן, שכולל טיסה ומלון, לאתרים שציינתי בתקציב שציינתי? (5,500 שקל כולל הכל,עם דגש על מטאורה, פיליון ואתונה) אנחנו די גמישות עם התאריכים מאחרי ראש השנה עד סוף סוכות.
לצפיה ב-'טל שלום'
טל שלום
10/09/2017 | 14:04
55
יש לך המון שאלות עם הרבה מאד משתנים חסרים, מציע לך לפנות לקבלת שרות דרך האתר כי זה עשוי להיות ארוך ומאד מיידע במסגרת של תגובות שרשרת בפורום, רק כמה נקודות לפני : קרוב לבלתי אפשרי לטייל ביוון ללא רכב, לגבי מלונות אנחנו מדברים על אלפי אפשרויות, זה מאד תלוי באיזור הטיול, בגדול אני בטוח שאתם זקוקות לייעוץ מקצועי ויסודי על מנת לא לעשות טעויות, לגבי התקציב, גבולי ומטה..
לצפיה ב-'עצירה בין לוטרקי ל-Epidavros'
עצירה בין לוטרקי ל-Epidavros
04/09/2017 | 01:04
8
39
איפה כדאי לעצור להפסקת צהרים בין לוטרקי ל-Epidavros?
לצפיה ב-'עצירה בין לוטראקי לאפידברוס'
עצירה בין לוטראקי לאפידברוס
04/09/2017 | 14:47
7
28
המרחק קצר למדי, אין ממש צורך להפסקת צהרים.. שווה להמתין לאפידברוס.
לצפיה ב-'שאלתי לא טוב...'
שאלתי לא טוב...
04/09/2017 | 15:27
6
36
האמת היא שאני נוסע מאתונה לארמיוני ומשער שבערך בצהרים אגיע לקטע שבין האוטוסטרדה לאפידברוס. ניסיתי למקד את השאלה לאיזור הנ"ל... סליחה על הבלבול 

האם אתה מכיר טברנה טובה בקרבת קטע הכביש הזה (כביש מס' 10)?

לצפיה ב-'כן השאלה הייתה ברורה'
כן השאלה הייתה ברורה
04/09/2017 | 16:32
5
20
אני אישית לא מכיר משהו ממוקד, אבל לא תתקשה למצוא, אוכל זה הדבר היחיד ביוון שקל למצוא חוץ מחובות לאיחוד האירופאי.. אני חושב ששווה למשוך עוד קצת וכבר להגיע לאפידברוס.
לצפיה ב-'אוקיי...'
אוקיי...
04/09/2017 | 16:45
4
16
וברשותך עוד שאלונת:
מה דעתך על להישאר יום יומיים בארמיוני/פורטו-חלי (ואולי גם קפיצה להידרה)? לפני חזרה צפונה לנאפפליו.
לצפיה ב-' יומיים בארמיוני/פורטו-חלי (ואולי גם קפיצה להידרה)'
יומיים בארמיוני/פורטו-חלי (ואולי גם קפיצה להידרה)
04/09/2017 | 18:49
3
39
שוקי אין לי את כל תוכנית הטיול שלך, כך שאני לא יכול להמליץ נקודתית מבחינת חלוקת זמנים, בגדול הידרה בהחלט שווה גיחה לאיזה יום או יומיים, פורטו הלי גם חביב, אבל לא חסר מקומות ששווה להעביר בהם איזה כמה ימים ביוון, אם תספק לי את תוכנית הטיול הכוללת שלך אוכל לתת לך אינדיקציות טובות יותר לגבי מיקומים בהם כדאי להעביר יותר זמן או פחות.
לצפיה ב-'התכנית בקווים כלליים'
התכנית בקווים כלליים
04/09/2017 | 19:21
2
35
חלק א' - פיליון, חלק ב' - צפון מזרח פלופונז, את הצפון אני משאיר לטיול הבא.

השאלה שלי מתייחסת לחלק ב' שבו המסלול המתוכנן הוא בערך זה: אתונה - אפידברוס - ארמיוני - נאפפליו - טריקלה קורינתיה והסביבה - קורינתוס - אתונה.
לצפיה ב-'צפון מזרח פלופונז'
צפון מזרח פלופונז
04/09/2017 | 21:16
1
112
מציע לא לערבב אם כך איים, מוטב להוסיף עוד יום בטריקלה קורינטיאס ואולי לשלב את מחוז ארקדיה הצמוד דרומית לטריקלה קורינטיאס, נשמע כמו בחירה טובה יותר מפורטו הלי והידרה במקרה של טיול שכזה, זו דעתי בכל אופן..

לצפיה ב-'סיוון תודה, אתה עוזר מאד '
סיוון תודה, אתה עוזר מאד
04/09/2017 | 21:48
8
לצפיה ב-'טיפים ביוון - למי נותנים? כמה מקובל?'
טיפים ביוון - למי נותנים? כמה מקובל?
04/09/2017 | 17:05
1
32
לצפיה ב-'טיפים ביוון'
טיפים ביוון
04/09/2017 | 18:53
91
לנהגי מונית, עובדים במלון ואו למדריכים מקצועיים נהוג לתת כ 5-10% טיפ, רק אם נהנת מהשרות שלהם, במסעדות אין נוהג קבוע של השארת טיפ, אבל היוונים מאד ישמחו ל 10% טיפ, יעריכו מאד ובמצבה של יוון זה כסף בהחלט משמעותי גם אם הוא קטן [ כל כסף שחור, גם יורו בודד יתקבל שם בברכרה ], עם זאת אף אחד לא יכעס עליך אם לא תשאיר טיפ בכל הנ"ל.. עם זאת לדעתי זו נציגות טובה של ישראל להשאיר טיפ, אני משאיר כזה בכל הזדמנות.

מנהל/ת הפורום

אודות:
דוד גלזר, בעל חברת Top Travels, מדריך טיולי ג”יפים וטבע, צלם ומטפס הרים, הגיע ליוון לפני 25 שנה ומייד התאהב – הן בארץ והן באנשים. מאז, הוא חי ומבלה בה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דוד גלזר - מנהל פורום יוון והאיים
מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו