לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2477724,777 עוקבים אודות עסקים

פורום יזמות וניהול עסק

שלום רב,פורום יזמות וניהול עסק נועד לקהל בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל וליזמים בתחילת דרכם. בפורום ניתן להפנות שאלות ליועצי הרשות בנושאים עסקיים, משפטיים, מימוניים ועוד. השאלות יופנו למאגר המומחים במוקדי הסיוע.הפורום נועד להפריה הדדית בכל הנוגע לרעיונות ולשיתוף בידע ובנסיון החברים.נמליץ לכולם לבקר גם באתר הרשות, פורטל המידע הגדול בארץ לבעלי עסקים קטנים ובינוניים.אין לפרסם בלוח מוצרים\שירותים. פרסום זה מותר בלוח "עושים עסקים"בהצלחה לכולם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יזמות וניהול עסק

שלום רב,פורום יזמות וניהול עסק נועד לקהל בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל וליזמים בתחילת דרכם. בפורום ניתן להפנות שאלות ליועצי הרשות בנושאים עסקיים, משפטיים, מימוניים ועוד. השאלות יופנו למאגר המומחים במוקדי הסיוע.הפורום נועד להפריה הדדית בכל הנוגע לרעיונות ולשיתוף בידע ובנסיון החברים.נמליץ לכולם לבקר גם באתר הרשות, פורטל המידע הגדול בארץ לבעלי עסקים קטנים ובינוניים.אין לפרסם בלוח מוצרים\שירותים. פרסום זה מותר בלוח "עושים עסקים"בהצלחה לכולם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום בשיתוף הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל
המשך >>

לצפיה ב-'רשיון יבוא'
רשיון יבוא
10/08/2018 | 15:25
3
10
האם יש תשלום אגרה או תשלום ממשלתי אחר להוצאת רשיון יבוא?
לצפיה ב-'זה תלוי בהמון פרמטרים'
זה תלוי בהמון פרמטרים
11/08/2018 | 09:23
2
7
כגון, מה מייבאים, מאיזו מדינה, האם למשהו מסחרי או פרטי ועוד.

צריך לדבר עם עמיל מכס, זו המומחיות שלהם, אני מכיר אחד אפשר לקבל את פרטיו במסר.
לצפיה ב-'אשמח'
אשמח
11/08/2018 | 17:09
1
13
אשמח לקבל את פרטיו במסר
תודה
לצפיה ב-'שלחתי במסר אישי'
שלחתי במסר אישי
11/08/2018 | 18:29
1
לצפיה ב-'יש לי הצעה מעניינת '
יש לי הצעה מעניינת
09/08/2018 | 13:52
8
ברוב שנותי השכלתי להבין שרוב האנשים לא מצליחים לגעת באושר כישלון או העדר תעוזה, טעות או מזל רע מהווים לגורמים העיקריים לכך  אף ניתן להוסיף חוסר ידע ותעוזת יתר תוך כדי סיכון זמן יקר או כסף רב

יש לי הצעה מעניינת , להתחיל
להתחיל בקטן ולצמוח

הצעות תמיד טוב לשמוע בכדי לסנן מתוך 20 1
במיוחד אם ההשקעה היא קטנה וגרף צמיחה נראה טוב
אני מאמין שמתוך שלושה פונים אחד לוקח את הרעיון שלי
שתי דקות פרזנטציה - עלי
לצפיה ב-'תוכנה מצוינת לניהול עסקים'
תוכנה מצוינת לניהול עסקים
06/08/2018 | 09:57
10
אני מאוד ממליצה על תוכנה בשם איזיביזי. יש לי אותה במספרה שלי, היא פצצה !
מעבר לזה שהיא מאוד חדשנית, אני מנהלת בה הכל . יומן, קופה ולקוחות,תזכורות לפלאפון ועוד הרבה דברים.
הכי נוח זה שאני יכולה להיכנס אליה מכל מקום.
מאז שיש לי אותה אני מתנהלת רק בה ולא עם שום דבר אחר.
מחכה כבר שיהיה אפשר לחייב דרך הטלפון...
https://easybizy.net/
לצפיה ב-' גיוס אשראי חכם לעסקים ויזמים'
גיוס אשראי חכם לעסקים ויזמים
04/08/2018 | 19:11
8
גיוס אשראי לצורך הקמת עסק חדש או לצורך פיתוח עסק קיים.
ברשותנו מספר פתרונות לקבלת אשראי: מימון ישיר, הקרן בערבות המדינה, Fundit, האגודה הישראלית להלוואת ללא ריבית, הדסטארט - Headstart ועוד ...
נשמח לסייע לכם לבחור את המסלול הנכון שלכם לגיוס אשראי לפרטים נוספים על מסלולי ההלוואות לעסקים באתר שלנו: 
https://www.4ward.co.il/kranot
לצפיה ב-'מימון רכישת חברה מיסוי'
מימון רכישת חברה מיסוי
01/08/2018 | 08:53
2
13
בוקר טוב,

אני מעוניין לרכוש חברה בע"מ פעילה קיימת, אדרש לקבלת מימון וארצה להחזיר את המימון מתוך החברה.
האם ניתן מיסויית? או שההחזרים יכשבו דיבידנד עליו יש לשלם מיסים?
שהרי בעל המניות רווכש את החברה ולא היא עצמה.

תודה
לצפיה ב-'יש דרכים רבות להשקיע בחברה'
יש דרכים רבות להשקיע בחברה
02/08/2018 | 10:01
6
לכל דרך יש את ההשםעה המיסוית.

אחת הדרכים, היא לתת לחברה "הלוואת בעלים" ואז שאנו מקבלים אותה חזרה כמובן שזו לא הכנסה,.....

אבל כל מקרה לגופו, כי צריך לקחת בחשבון סיכון על הכסף וגם שיקולםי נוספים.

לדעתי אתה חייב להתייעץ עם שני בעלי מקצוע, ראשית עם רו"ח שיסיבר לך את ההבטים המיסויים שלך באופן אישי ושל החברה באופציות השונות.
וגם לדעתי עם עורך דין מסחרי, שיסביר לך את האופציות בהיבט המשפטי, איך זה יכול להשפיע על מבנה ההון של החברה, מניותיה ועוד.

אם תרצה המליץ לך על רוח ועו"ד
לצפיה ב-'קשה לענות'
קשה לענות
03/08/2018 | 20:28
1
כי רכישת חברה בע"מ זו רכישת מניותיה מבעל המניות הנוכחי וצריך לדעת מה מבנה ההון הקיים.

טכנית, ניתן לחשוב על משהו (החברה רוכשת את רוב המניות הקיימות מבעלי המניות הקיימים באמצעות מימון חיצוני ואז מנפיקה לך מניות) אבל! זה דורש ייעוץ פרטני כדי שרשויות המס "יאכלו" את זה.

אגב, היה מודע לכך שתידרש לחתום ערבות אישית מול הבנק ולהעמיד בטחונות.
לצפיה ב-'חנות לצילום מסמכים'
חנות לצילום מסמכים
01/08/2018 | 14:36
1
17
פתיחת חנות לצילום מסמכים.בשחור לבן וצבע.עד גודל A3.
מכונה- מכונות מומלצות.יד 2. או חדש?.
משולבת.עם סריקה.משלוח פקס.הדפסת דופלקס.
חברות? דגמים?
לצפיה ב-'אתה רציני?'
אתה רציני?
02/08/2018 | 08:48
14
סליחה שאני כותב ככה, אבל אדם שפותח עסק של צילום, שואל כאן מה המצלמה המומלצת ?

בעסק כמו שלך, העלות לדף בהדפסה של כמויות גדולות היא קירטית.
ועוד פרמטרים שונים

בשביל זה יש מומחים שדרכם אתה קונה ומקבל שרות... אם תרצה אתן לך מומחה כזה
לצפיה ב-'משא ומתן'
משא ומתן
30/07/2018 | 13:13
4
24
שלום רב, מה התגובה הכי טובה להצהרות של הצד השני במשא ומתן שהוא משתמש בBATNA שלו,שהיא פנייה למתחרים.

תודה
לצפיה ב-'כמובן שזו שאלה של התנהלות'
כמובן שזו שאלה של התנהלות
31/07/2018 | 05:25
1
20
עד כמה אתה רוצה את ההסכם?
האם האיש מבין שלא נשארו לו כלים בארסנל?
לצפיה ב-'???'
???
31/07/2018 | 13:09
6
לצפיה ב-'איך אתה מצפה לקבל תשובה רצינית, בלי שנתת פרטים על הסיטואציה?'
איך אתה מצפה לקבל תשובה רצינית, בלי שנתת פרטים על הסיטואציה?
31/07/2018 | 13:11
1
7
לצפיה ב-'איזה פרטים תרצה?'
איזה פרטים תרצה?
01/08/2018 | 13:48
8
השאלה היא איך להתמודד עם צד שני במשא ומתן שפונה למתחרים
לצפיה ב-'הכוונה עסקית'
הכוונה עסקית
29/07/2018 | 20:43
2
28
שלום לכולם. אני מחפש עסק שיכול להתאים לי. אני מאוד אנרגטי ודינאמי אבל לא פיזי בכלל, אני לא מתחבר לטכנולוגיה אבל אוהב מכניקה, הכישרון הכי בולט שלי הוא סדר ארגון ייעול ותיעול חוץ מיזה אני סקרן ופתוח לכל מקצוע שיתאים לכישרון שלי והיכולות שלי מאוד גבוהות ברוך השם. אני לא בנוי ליהיות שכיר גם היום שאני שכיר זה ניהול פלאפל משפחתי, אני צריך מקצוע או תחום שאוכל לעשות בעצמי שיש לו פוטנציאל לגדול ולצמוח בהתאם להשקעה. סתם לדוגמא למדתי הנדסאי תעשייה וניהול אבל זוהי קרייירה שכירה במשכורות נמוכות, למדתי רישיון למונית ניסיתי את כל הווריאציות שלה ובוודאות שהרף שכר מאוד נמוך למרות השקעה מקסימלית ואפשרויות צמיחה נדירות וקשות. תודה רבה לכולם
לצפיה ב-'הטוב ביותר זה ....'
הטוב ביותר זה ....
30/07/2018 | 00:09
20
ליקנות כרטיס לוטו . שם תימצא את כול מה שאתה חולם לעשות
כול 3 ימים יש זוכה ב4 מיליון ש"ח לפחות . יש לך הרבה דרישות חביבי 
לצפיה ב-'לא ממש מבין איזה סוג עיצה את מצפה לקבל...'
לא ממש מבין איזה סוג עיצה את מצפה לקבל...
31/07/2018 | 13:08
6
לצפיה ב-'מטבח עם רישיון יצרן'
מטבח עם רישיון יצרן
26/07/2018 | 16:35
2
17
אני מחפשת מטבח עם רישיון יצרן להכין בו חטיפים שוקולדיים מתוקים

לצפיה ב-'בדימונה או מטולה?'
בדימונה או מטולה?
27/07/2018 | 09:12
1
11
(אני מוכן להתערב שהתשובה ידועה)
לצפיה ב-'שכחתי לציין, אזור מרכז הארץ'
שכחתי לציין, אזור מרכז הארץ
29/07/2018 | 08:19
4
לצפיה ב-'הקמת משלה'
הקמת משלה
24/07/2018 | 07:35
1
24
מחפש יועץ עיסקי שמתמחה בהקמת משתלה בצפון
לצפיה ב-'למה לא תפנה למעו"ף או מט"י?'
למה לא תפנה למעו"ף או מט"י?
25/07/2018 | 05:06
7
יש להם עשרות רבות של יועצים, באיזורך
השירות מסובסד ולא רע
נכון, הם ינסו "למכור" לך קורס. אבל זו החלטה שלך אם לקנות

גלוי נאות: הכותב מרצה בקורסים ליזמים של מט"י ומעו"ף
לצפיה ב-'פתיחת חברה, רישום הון מניות והקצאת מניות'
פתיחת חברה, רישום הון מניות והקצאת מניות
21/07/2018 | 10:23
1
32

שלום,
אני מעוניין לפתוח חברת יחיד, חברה בע"מ שבה אני בעל המניות היחידי והדירקטור היחיד. יש לי כמה שאלות, מקווה שאוכל לקבל עליהן תשובה.

הליך פתיחת החברה הוא כזה: קודם כל רישום החברה ברשם החברות, לפי הידוע לי הליך זה מהיר מאד,  ורק לאחר מכן פתיחת חשבון בנק לחברה.... 
רק לאחר פתיחת חשבון בנק לחברה ניתן יהיה לבצע פתיחת תיקים ברשויות: מע"מ, ב.לאומי, מס הכנסה. 
השאלה היא כזו: ברישום החברה אצל רשם החברות מתבצע רישום הון החברה לפי הון המניות. לפי הנהוג מומלץ לרשום כמות מניות של לפחות 100,000 מניות כך שאם החברה תצליח ניתן יהיה למכור אותם למשקיעים תמורת אחוזי אחזקה בחברה.
מייעוץ שקיבלתי מעו"ד נאמר לי שאין שום סיבה להקצות לעצמי יותר מ-100 מניות בעלות ערך נקוב של 1 ש"ח למניה או אפילו פחות, ושכל שאר 99,900 המניות הנותרות לא יהיו מוקצות בפועל לאף אחד. נאמר לי שגם אם יש ערך נקוב למניות זהו סכום פוטנציאלי בלבד.

שאלה מס' אחת:
השאלה היא מה ההבדל אם אני מצהיר ברישום החברה על הון מניות של 100,000 מניות עם ערך נקוב של 1 ש"ח כל אחת כאשר כל המניות מוקצות לי, לבין אם אני מצהיר על 100,000 מניות עם ערך נקוב של 1 ש"ח כל אחת, כאשר מתוכן רק 100 מניות מוקצות לי?

הרי אם ארצה לחלק בעלות בחברה תמורת השקעות המשקיעים אוכל לעשות את זה גם כאשר כל 100,000 המניות מוקצות לי ( למשל : משקיע משלם לי 100,000 ש"ח תמורת 50 אחוז מהמניות ואז 50,000 מניות יועברו לו מהמניות שלי ו-50,000 מניות יישארו שלי והון החברה במקרה הזה הופך להיות 200,000 ש"ח).

שאלה שניה:
האם האפשרות השניה היא שבמקרה שבו רק 100 מניות מוקצות לי מתוך ה-100,000 (99,900 מניות שלא הוקצו) , אם המשקיע ישלם 100,000 ש"ח עבור אחזקת 50 אחוז ממניות החברה, אז יוקצו לו 100 מניות (מתוך ה-99,900 שלא הוקצו), כך שהחלוקה תהיה 100 מניות לי ו-100 מניות למשקיע (הון החברה יעמוד על 200,000 ש"ח)  וישארו - 98,800 מניות שלא הוקצו למשקיעים נוספים ? האם החישוב נכון? 

שאלה שלישית:
איך הבנק יסכים לפתוח חשבון בנק לחברה אם מראש לא מוזרמים לקופת החברה דהיינו במקרה זה - לעו"ש החברה, הסכום הראשוני שהוצהר עליו ברישום החברה (100,000 ש"ח לפי 1 ש"ח למניה) ? האם הבנק יסכים לפתוח חשבון לחברה ללא שום הון ראשוני? (מבלי להתייחס לכך שהסכום של 100,000 ש"ח כבר מוכן להשקעה)

שאלה רביעית:
אם יש סכום ראשוני להשקעה של 100,000 ש"ח והוא נמצא בחשבון בנק אישי, ברגע שייפתח חשבון הבנק לחברה ויוזרמו לתוכו  ה-100,000 ש"ח הנ"ל בהגדרה של השקעת הון בעלים, מבחינת הרישום במאזן ולצורכי מס במקרה זה נחשב שהחברה נמצאת ברווח של 100,000 ש"ח? 

לצפיה ב-'היה לי בעבר חברה בע"מ ואני מציע ש....'
היה לי בעבר חברה בע"מ ואני מציע ש....
22/07/2018 | 08:41
18
כתבת שכבר התייעצת עם עו"ד..

רישום חברה זה דבר שעושים בתוך כמה שעות לאחר שעו"ד הכין לך את כל הניירת.
את פתיחת התיקים יעשה לך רו"ח בתוך יום גם כן...

יש המון שיקולים למה לרשום ואיך את ההון, תשלוי בסוג העסק, תלוי בתוכניות שלך, כי אתה יכול לעשות שינויים ... אבל כל שינוי הוא קצת טרטור של הכנת מכתבים, החתמת עו"ד ואגרות.

מציע לך שתשב עם עו"ד מסחרי שזו המומחיות שלו. עם כל הכבוד לפורום, אתה לא יכול לסמוך על דבר כל כך קריטי.... 
כל הליך של שפתיחת חברה של אדם אחד הכנת כל הניירת לרשם החברות זה לא משהו כל כך יקר... 

אם יש לך עו"ד שאתה מכיר וסומך עליו לך אליו אם תרצה אשמח לתת לך גם המלצה על עורכי דין מעולים בתחום.

בהצלחה
לצפיה ב-'טופס סודיות עסקית'
טופס סודיות עסקית
19/07/2018 | 21:32
15
26
שלום חברים 
אני חדש בתחום הייזמות וסליחה אם השאלה נשמעת טפשית אבל חשוב לי לדעת האם לגיטימי לבקש מיועץ עסקי לחתום על טופס שמירת סודיות של רעיון עסקי ? 
תודה למשיבים
לצפיה ב-'לבקש - זה תמיד לגיטימי. אבל מה זה יעזור לך, בעצם?'
לבקש - זה תמיד לגיטימי. אבל מה זה יעזור לך, בעצם?
20/07/2018 | 03:55
7
22
נניח שהחתמת אותו על הסכם NDA, ואחר-כך הוא מפר את הסכם. אתה ברצינות מתכוון להתחיל לרדוף אחריו בבתי-משפט?

לצפיה ב-'מתי זה עוזר ?'
מתי זה עוזר ?
20/07/2018 | 07:34
6
18
בדרך כלל מתקדמים בלי הסכם NDA ? באיזה מקרים כן חשוב לבקש מהצד השני לחתום ?
לצפיה ב-'כמו שכתב גור '
כמו שכתב גור
20/07/2018 | 08:32
14
אם הוא מפר את ההסכם עם שינוי קטן . לך תוכיח בבית מישפט שזה שלך. המון כסף לישכור עורך דין . שלא מבטיח כלום 
גור צודק . הוא עטען שלא הוא הדליף את הרעיון . לעורכי דין יש קומבינות לרמות
כותב מנסיון . בתביעות 
לצפיה ב-' יש הגיון במה שנאמר , '
יש הגיון במה שנאמר ,
20/07/2018 | 09:36
4
16
אבל איך אפשר ללכת עם רעיון ולבקש מימון או עזרה כלשהיא בבניית תוכנה או כל דבר אחר מבלי לחשוש שהולכים לגנוב לך את הרעיון ? אם זאת לא הדרך שתגן לך על הרעיון מה אפשר אחרת ? 
לצפיה ב-'תיראה '
תיראה
20/07/2018 | 11:19
13
בשנות ה80 היו אנטנות על הגג . אז היו 3 ערוצים ניקלטים 1 ירדון 2לבנון 3 ישראל 
על התורן היו 3 אנטנות + מיקסר 
יזם ראה אנטנה איטלקית אחת שקולטת את 3 הערוצים במכה . אמר הוא יפיץ אותה שיעשה בוכתה . הוצי פטנט על האנטנה 
אבל הוא ידע שמיד יעתיקו אותה מה עשה ? 
במיסתור יצר כאלף אנטנות . ויצא בפירסום חזק בימקום 3 אנטנות ב600 ש"ח . תתיקין אנטנה אחת ב200 ש"ח . הלקוחות נהרו אלו ליקנות .המיתחרים לקח להם כמה חודשים להבין מה הוא עשה . וגם התחילו ליצר את האנטנה . ולפרס ב150 ש"ח . והמחיר ירד עד 60 ש"ח לאנטנה 
בנתיים היזם עשה בוכתה של$$$ . עד שהיתעוררו 
מי מבתיח לך שזה שעשה איתו את ההסכם. חבר שלו לא יפיץ את הרעיון שלך 
בהצלחה 

לצפיה ב-'הגנה הרמטית לחלוטין לא קיימת. אבל הנה כמה נקודות למחשבה:'
הגנה הרמטית לחלוטין לא קיימת. אבל הנה כמה נקודות למחשבה:
20/07/2018 | 12:36
2
20
1. תתחיל בלחפש עזרה אצל אנשים שאתה מכיר אישית וסומך עליהם ב-100% שהם לא יגנבו ממך.
2. רעיונות כלליים בדרך-כלל לא שווה לגנוב. הדרך הספציפית שבה אתה מעוניין לבצע את הרעיון - זהו הדבר שעליך לשמור קרוב לחזה ולהתייחס אליו כאל סוד עסקי ממדרגה ראשונה.
3. כפועל יוצא מסעיף 2: עד שיש לך חזון ברור (ברמה העקרונית) של הדבר שאתה מעוניין לבנות לפרטי פרטים, אל תחשוב אפילו להתחיל להתייעץ עם אנשים.
4. נסה ללמוד לבצע כמה שיותר דברים לבד. כך, כשלבסוף תגיע לנקודה שבה אין לך ברירה אלא להתייעץ עם איש מקצוע, לא תצטרך לספק לו יותר מדי מידע.
5. תתרחק מ"יועצים עסקיים" וכיוצא בזה. זהו בדיוק התחום שבו לא תהיה לך ברירה אלא לספר ליועץ שלך ה-כ-ל.
6. אם אתה זקוק למימון, ברר קודם אם ניתן לקבל הלוואה מהבנק. בימינו הבנקים ממש רודפים אחרי הלקוחות שלהם כדי שיקחו הלוואות. אם יש לך את יכולת ההחזר, אז רוב הסיכויים שהבנק יאשר לך את ההלוואה.
7. אם נדמה לך שהסכום הדרוש לך גבוה מכדי להיות ריאלי עבור סעיף 6, אז יש לי חדשות טובות: כמעט בטוח שניתן לצמצם את העלויות פי 2 או 3 או יותר. כנס לעובי הקורה, למד את התחומים שבהם אתה רוצה לעסוק (למשל, ע"י שאלת שאלות כלליות בנושאים האלה בפורומים, או קריאת ספרים), וראה איך העלויות שחזית מצטמקות פלאים.
8. אפשרות נוספת היא להשתמש בפלטפורמה פומבית של מימון המונים כמו הד-סטארט. אתה בטח חושב שהשתגעתי עכשיו... איך הפצת התוכניות שלך בציבור תגן עליך מגניבה?! ובכן, קודם כל, ברור שאתה לא מספר את כל פרטי התכנית העסקית שלך בדף הפרוייקט, אלא רק את הרעיון הכללי. שנית, הכרזת כוונות פומבית היא דווקא דרך מצויינת להרתיע חקיינים, כי יש הוכחה ישירה (עם מציין זמן ברור) שהמיזם שלך בה קודם. ושלישית, אם יישמת את סעיף 2 כהלכה, אז ממילא לא יהיה לגנב הפוטנציאלי הרבה מה לעשות.

בהצלחה
לצפיה ב-'תשובה מצויינת '
תשובה מצויינת
20/07/2018 | 13:00
1
13
יפה , אז לפי מה שהבנתי שאתה נגד דפים חתומים אלה בעיקר בעד דרך יותר ארוכה וקשה אבל יותר בטוחה ? לגבי ספרים אתה יכול להמליץ ? דפדפתי בלימודי חוץ בכל מיני אוניברסטאות וראיתי שמלמדים שם כל מיני קורסים על ניהול מו"פ במכשור רפואי (הנה קצה מהרעיון ;)וניהול עסקי , אתה חושב שכדאי לגשת לקורסים כאלו ? 
ולגבי השעקות פומביות , האפשרות פתוחה לכל יזם שמעוניין לבנות מוצר ? או שצריך לעבור דרך כלשהיא עד שיהיה מוצר קיים ? 
לצפיה ב-'אני לא "נגד" חוזים והסכמים. אני כן נגד "הסכם = פתרון קסם"'
אני לא "נגד" חוזים והסכמים. אני כן נגד "הסכם = פתרון קסם"
23/07/2018 | 09:05
14
ולגבי ספרים וקורסים - איך אוכל להמליץ לך? כל אחד והתחום שלו, ואני במכשור רפואי לא מבין שום דבר.

אגב, אם מדובר ב"המצאה" של ממש, אז כדאי לך ללמוד את תחום הפטנטים. אני לא מבין בזה בהרבה (לא רלוונטי לתחום שלי) אבל זה משהו שמומלץ ללמוד בשבילך. מהמעט שאני יודע, כדאי מאוד שלהוציא provisional patent לפני שאתה מתחיל בכלל.

ולגבי מימון המונים: בעקרון האפשרות פתוחה לכולם. ולא רק ליזמים, אלא לכל בן-אדם שיש לו איזשהו רעיון שהוא רוצה להפוך למציאות (למשל, להקה שרוצה להפיק אלבום ראשון). העלאת פרוייקט כזה לאוויר גם לא עולה כסף (האתרים האלה לוקחים ממך כסף רק עם גייסת את סכום היעד שלך - בדרך כלל בסביבות 10%).

הקאץ' הוא, שבלי עבודת הכנה מאסיבית, הסיכויים שלך לגייס כסף הם אפסיים. אנשים לא יפתחו את הארנק כדי לממן "רעיון", אם הם לא משוכנעים שאתה מסוגל להפוך את הרעיון למציאות.

ועוד משהו שכדאי לדעת על מימון המונים: האנשים שמשתתפים במימון הם לא "משקיעים" במובן הרגיל של המילה. אסור לך לתת להם אחוזים או מניות. במקום זה, הם מקבלים חלק מהתוצרת או מוצר נלווה כלשהו.

ממליץ לך להסתכל בכמה אתרים של מימון המונים כדי להתרשם איך זה עובד:

ובחו"ל:

לצפיה ב-'בוודאי שכדאי להחתים'
בוודאי שכדאי להחתים
20/07/2018 | 10:58
6
11
1. זה מבהיר לחתום שהוא חייב לשמור על זה כסוד.
2. רוב האנשים נורמטיבים ויכבדו
3. אם הוא לא יעשה כך, נכון שזה קשה לתבוע אבל לפחות יש אופציה.

אני ממליץ לא להחתים על טופס שהורדתם מהאינטרנט, אלה ללכת לעורך דין שיבנה לכם אחד שמתאים למיזם שלכם.

אשמח להפנות לערוך דין טוב בנושא
לצפיה ב-'גם ליועץ ?'
גם ליועץ ?
20/07/2018 | 12:10
5
30
זה גם תקף לגבי יועץ עסקי ? זה לא מעליב קצת ? 
לצפיה ב-'למה מעליב ????'
למה מעליב ????
20/07/2018 | 12:22
2
7
זה חלק מהעבודה, היחיד שחייב לשמור סוד זה עורך דין

דרך אגב יש לי חבר עורך דין שמתמחה בליווי מיזמים.... אולי כדאי ללכת לפגישה איתו לא עולה הרבה כסף ותצאו עם ידע רב
לצפיה ב-'? '
?
20/07/2018 | 13:02
1
11
איציק תודה על ההצעה אבל אני מעדיף כמה שפחות עורכי דין :) 
לצפיה ב-'זה לא שאני אוהב עו"ד'
זה לא שאני אוהב עו"ד
20/07/2018 | 13:56
9
אבל אחת השגיעות הנפוצות של יזמים בתחילת הדרך - ואני מודה שעשיתי את זה - זה לא לעשותבהם שימוש
לצפיה ב-'זו הדרך של איציק להביא עוד הכנסה לחבר העו"ד שלו'
זו הדרך של איציק להביא עוד הכנסה לחבר העו"ד שלו
20/07/2018 | 12:39
1
10
90% מתגובות שלו כאן זה ככה.

"אני ממליץ לך לעשות X ובמקרה לגמרי יש לי חבר שישמח לעשות את זה בשבילך בתשלום (לא) סמלי".

אז הנה, קיבלת עכשיו עוד שיעור בעסקים. תישאר איתנו כאן בפורום עוד כמה שבועות, ובסוף אולי אפילו תלמד איך לא לתת לכרישים לאכול אותך בלי מלח
לצפיה ב-'צודק גור '
צודק גור
20/07/2018 | 15:00
8
תמיד איציק קופץ. יש לי חבר עורך דין . מחפש לו עבודה 
לצפיה ב-'מחפש יזם צעיר שמעוניין להקים עסק בפתח תקווה כולל לעבוד בו בע'
מחפש יזם צעיר שמעוניין להקים עסק בפתח תקווה כולל לעבוד בו בע
15/07/2018 | 15:10
2
66
שלום,
שמי תומר בן 46 ואני בעלים של 3 בתי עסק בישראל
העסקים שלי נמצאים באשדוד ובפתח תקווה, ומכיוון שאני מעוניין להוריד את העומס מעצמי, אני מחפש למסור את אחד העסקים בפתח תקווה ליזם צעיר או לזוג צעיר עם חלומות גדולים.
מדובר בעסק קטן בתחום חדרי הבריחה, שיש לו עוד המון מקום לגדול.

אז אם יש כאן אנשים צעירים, עם ראש לעסקים, שמוכנים לעבוד מאוד קשה(כולל שבתות וחגים) בעסק משל עצמם ולהרוויח סכומים הוגנים בתמורה אשמח לקבל פנייה במייל עם הפרטים הבאים:
1. קורות חיים.
2.הסבר קצר על מדוע לדעתך הינך מתאים לנהל עסק.
3.איפה אתה רואה את עצמך בעוד 3 שנים מהיום.

שימו לב! אפשר להתחיל ללא הון עצמי , אבל חייבים להיות בעלי אופי מתאים לניהול ואחזקת עסק, וכאלה שמוכנים לעבוד קשה בשביל להצליח...

מי שחושב כאן על freebe או על הזדמנות להתקדם בלי עבודה קשה, זה הזמן להמשיך הלאה כי זה לא זה...
מי שמוכן לעבוד קשה, יש כאן הזדמנות מטורפת למקפצה ולהקמת עסק כבר משלב מתקדם ...

מייל לפניות tomeryet@gmail.com

טיפ חשוב לכל אותם יזמים שם בחוץ- אם אפילו נדמה לכם שזה מתאים לכם, שימו את החששות בצד(תתיעצו אך ורק עם אנשים שיש להם עסק!- כל השאר יתנו לכם עצות אחיתופל), וצרו קשר לבדיקת התאמה הדדית ללא מחוייבות או אי נעימות.

רק פניות ענייניות במייל יענו....
לצפיה ב-'חייב להחמיא'
חייב להחמיא
18/07/2018 | 05:15
1
34
על החלק עם של ה"טיפ חשוב"

בלי קשר למהות או איכות ההצעה- הטיפ להתייעץ רק עם מי ששווה להתייעץ איתו. מצויין!
לצפיה ב-'תודה רבה על המחמאה'
תודה רבה על המחמאה
23/07/2018 | 12:39
17
תודה רבה,
אני נתקל בהמון תגובות/עיצות של הרבה אנשים , שעונים/מייעצים מתוך רחשי ליבם או משקפים את החששות האישיות שלהם או את הדעות שלהם במקום ידע אמיתי בתחום ובמקום להשאיר את המקום לאיש מקצוע שמתעסק בתחום והוא הכתובת האמיתית למסירת תשובות...

לצערי וגם לשמחתי בארצנו, כל אדם ברחוב ישמח לתת עיצה על כל תחום שתשאל אותו....אני בעד להשאיר את זה לחיפוש רחובות בלבד....
לצפיה ב-'יבוא מוצרי סטריאו משומשים'
יבוא מוצרי סטריאו משומשים
13/07/2018 | 10:46
9
48
שלום.האם מותר מבחינה חוקית.לקנות מוצרי אודיו משומשים.מebay.ולמכור אותם ללקוחות פרטיים בישראל.אני מצהיר על יבוא מסחרי.ופותח את כל התיקים ברשויות.
לצפיה ב-'ומי יקנה מימך ?'
ומי יקנה מימך ?
13/07/2018 | 10:51
5
29
מוצרים יד2 ?  אף אחד . סתם שאלה ללא טעם 
חוקית מותר . 
לצפיה ב-'שלום קרמר'
שלום קרמר
13/07/2018 | 11:05
4
39
עד כמה שאני יודע יש ביקוש למוצרים משומשים.שנות ה 70 80 90 .למוצרים איכותיים.בכל מקרה.ענית לי על השאלה.בברכה.ותודה.
לצפיה ב-'יש ביקוש ?'
יש ביקוש ?
13/07/2018 | 14:36
3
28
יש פורומים אדיו. ששם מוכרים מוצרים יש 2 
אתה מבין בציוד אדי?ו.  בנתונים טכניים? . כו שאתה קונה באייביי . גם זה שמחפש ציוד יד2 ימצא באיביי . 
ואיפו תפרסם? 
אז בהצלחה לך  
לצפיה ב-'שלום קרמר'
שלום קרמר
13/07/2018 | 15:41
2
34
אני גולש כבר הרבה זמן.בפורומים השונים.אין לי ספק שיש לי הרבה מאוד ללמוד.אני אחבר כל מכשיר ומשמיע.אני מוריד ללקוח.חלק גדול מסיכון הקניה.בנוסף אני מתכנן.לתת אחריות 3 חודשים.על כל מוצר.לצורך כך אני יהיה בקשר.עם אנשים.ומעבדות.שמתמחות בתחום.בברכה.
לצפיה ב-'בהצלחה לך . בחלום '
בהצלחה לך . בחלום
13/07/2018 | 17:22
1
14
לצפיה ב-'אם אנשים היו מקשיבים לשטויות שלך, אף אחד לא היה יוזם שום דבר'
אם אנשים היו מקשיבים לשטויות שלך, אף אחד לא היה יוזם שום דבר
15/07/2018 | 13:06
30
בחיים שלי לא ראיתי מפסידן מריר ואומלל כמוך.

ותעשה לי טובה. אל תתחיל שוב לזבל לנו במוח על עסק הכבלים פיראטיים שהיה לך לפני מיליון שנה. זה שהלך לך קלף פעם אחת, ממש לא הופך אותך אותך למומחה בעסקים. זה גם לא הופך אותך לפחות לוזר (כי אילו היית ווינר, לא היית מרגיש כזה צורך לרדת על כל מי ששואל שאלה בפורום).

לצפיה ב-'2 תשובות'
2 תשובות
15/07/2018 | 04:42
2
33
ראשית, למיטב ידיעתי מוצרי חשמל המיובאים לישראל דורשים עמידה בתקינה.

שנית, בהמשך לשאלתו המצויינת של קרמר (למרות צורת הניסוח), יש הבדל בין מעוניינים ובין באמת מוכנים לשלם. תזכור שאתה נכנס לעלויות של מלאי, לוגיסטיקה ועוד.

לדעתי, אם כבר, אז השוק הוא עולמי- שוק הנוסטלגיה ולכן כשתמכור זה צריך להיות ב EBAY לכל העולם.

לצפיה ב-'שלום לרואה חשבון'
שלום לרואה חשבון
15/07/2018 | 06:39
24
תודה על התשובה
לצפיה ב-'אדון מנהל '
אדון מנהל
15/07/2018 | 09:49
22
כאשר מזמינים ציוד מאיביי . עד סכום של 300 ש"ח. זה עובר בשלום בדואר 
כך אני עושה עם ממירים שמזמין . ומוכר ללקוחות שלי .
כול כמה שבועות מזמין חבילה . אז לא מחפשים תקן וא כלום 

הבחור חלם חלום. ומפנטז עלו .. כול איילו ששואלים סתם. תמיק מסיימים את השרשור ב"תודה רבה על התשובה . שמתי לב למישפט הזה בהרבה פורומים 
שבוע טוב 
לצפיה ב-'שם דומיין דומה'
שם דומיין דומה
13/07/2018 | 16:34
27

שלום
מצאתי שם לעסק שלי, והוא דומה ל2 בלוגים שקיימים ברשת אך לא פעילים
נגיד שהשם שלי הוא: "pencilion"  מלשון - pencil
הדומיין שרכשתי הוא pencilion.com (לצורך הדוגמה).

1. מצאתי בלוג שנקרא: ThePencilion.com
הוא לא פעיל, יש שגיאה בעמוד אודות וצור קשר, אין עמודים נוספים, עמוד הבית ריק (יש רק כותרת של השם של האתר+תפריט בצד שמביא עמודי שגיאה)
לפי whois  הדומיין נרכש במרץ 2017 עד מרץ 2019. אין פרטים אישיים (privacy)/
2. ישנו בלוג נוסף על wordpress.com שנקרא בדיוק באותו שם - pencilion.wordpress.com ובו יש מאמר אחד משנת 2010 - המאמר בנושא שנוי במחלוקת וכותב המאמר משתמשת במילים גסות.

יש לי 2 שאלות: 
1. האם יש לי בעיה חוקית להשתמש בשם שרציתי?
מלבד זה שעלי לרשום סימן מסחר בארה"ב על השם הזה. 
2. האם זה שיש מאמר לא מכובד בעמוד הראשון צריך להרתיע אותי? הרי האתר שאקים יוריד את התוצאה הזו מהמקומות הראשונים, והוא בכלל לא בנושא של המאמר היחיד הקיים באתר זה. 

תודה מראש,
לירון
לצפיה ב-'נורמות התנהגות בהצעות שת"פ עסקי - התייעצות'
נורמות התנהגות בהצעות שת"פ עסקי - התייעצות
09/07/2018 | 11:49
1
34
מקרה אמיתי,
אני מנהל פיתוח עסקי בחברה א', והצעתי למנכ"ל של חברה ב' שיתוף פעולה עסקי.
למרות שהוא מעוניין, השיחה איתו הייתה מאוד לא נעימה, והוא הרשה לעצמו להתנסח בצורה לא מכובדת.
מה הדרך המעודפת להתמודד עם זה?
א. להישאר מקצועי נטו, להתקדם בכיוון העסקי ולהתעלם מכל מה שקשור ליחסים אישיים?
ב. להעמיד אותו במקומו ולדרוש שכל התקדמות ברמה העסקית תיהיה מותנת בהתנהלות מכובדת יותר מצד כל הצדדים?
ג. לנתק איתו כל קשר כדי לא לשלם בבריאות נפשית על קצת פיתוח עסקי?

מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'אם הוא מתנהג כך בשלב החיזור'
אם הוא מתנהג כך בשלב החיזור
09/07/2018 | 19:26
19
מה יקרה בהמשך?
כמובן שצריך להבהיר לו בדרך עדינה שזה לא מקובל עליך צורת התנהגותו. אבל להבהיר צריך
לצפיה ב-'למה הבנקים לא רוצים לפתוח לי חשבון'
למה הבנקים לא רוצים לפתוח לי חשבון
06/07/2018 | 14:32
1
41
שלום לכולם
למה שום סניף בנק לא מוכן לפתוח לי חשבון , וגם לא אומרים לי מה הסיבה , אשמח לקבל עיצה מה לעשות , פניתי לבנק ישראל , לפני שנה ועד היום לא קבלתי תשובות , הם שולחים לי כל 3 חודשים מייל שהנושא בטיפול 
לצפיה ב-'ושאלת את הבנק?'
ושאלת את הבנק?
06/07/2018 | 18:32
22
(אגב, אם זה סניפים שונים של אותו הבנק- הם רואים את אותו הדבר)
ואם הסניף לא עונה, לכל בנק יש מדור פניות ציבור שצריך לענות

הפיקוח על הבנקים זו מחלקת טיוח התלונות נגד בנקים. אל תצפה מהם לגדולות ונצורות
לצפיה ב-'אחוזים מקישור בין משקיעים ויזמים'
אחוזים מקישור בין משקיעים ויזמים
28/06/2018 | 15:28
4
92
יש לי שאלה, הציעו לי לעסוק בגיוס השקעות בין משקיעים מחו"ל לחממה טכנולוגית בתחום מסויים.
השכר יהיה על בסיס עמלות בלבד.
מהם האחוזים שנהוג לדרוש בעבודה שכזאת? כאמור, מדובר על גיוס משקיעים מחו"ל.
מה עליי לקחת בחשבון בעת חתימת חוזה על המעסיק? 
וכיצד עליי לגלם בחוזה את העבודה שלי במקרים של אי הבשלה של עסקה?
לצפיה ב-'בנוסף לשאלה הקודמת'
בנוסף לשאלה הקודמת
28/06/2018 | 16:02
16
האם נהוג לקחת עמלה גם מהצד המשקיע וגם מהצד המושקע?
לצפיה ב-'שאלות נגדיות'
שאלות נגדיות
29/06/2018 | 15:48
2
16
מי הציע לך? החממה?
מה הערך שאתה יכול להביא? יש לך קשרים? נגישות לשוק?
לצפיה ב-'נכון'
נכון
29/06/2018 | 18:07
13
אשמח לחדד.
כאמור, הציעו לי לגייס כסף בעבור החממה וליצור קשרים עם משקיעים ו VC מחו"ל ובתמורה אקבל אחוזים מהגיוס. כמה נהוג לקבל על עבודה מהסוג הזה?
איפה נגמרת ההתערבות שלי בקישור עם המשקיעים? מן הסתם ארצה לדחוף כמה שיותר בשביל שתיחתם העסקה, אבל חשוב לי לקחת בחשבון את כל המרכיבים בהתקשרות מסוג זה.
לצפיה ב-'דרך אגב'
דרך אגב
30/06/2018 | 00:10
12
האם נהוג לקבל בלעדיות על המשקיע? אם כן לכמה זמן? 
כלומר אם הוא עשה השקעה ראשונית של 100K$, אבל לאחר שנה הוא השקיע עוד 3M$, האם אני זכאי לקומישן גם על ההשקעה השניה? 
לצפיה ב-'קמפיין הדסטארט'
קמפיין הדסטארט
25/06/2018 | 16:31
19
השתתפתי בשבוע שעבר כאורח בסדנת גיוס המונים בחברת הדסטארט - Headstart. 
מדובר בכלי רב עוצמה שמאפשר ליזמים לגייס תמיכה במיזם שלהם ובסופו של דבר מאפשר להם להוציא אותו לפעול . 62% מהיזמים שעשו השנה הדסטארט הצליחו לעמוד ביעד ולגייס את הכסף הנדרש למיזם שלהם - נתון מדהים לדעתי. אם גם לכם יש מיזם / רעיון ואתם שוקלים לעשות הדסטארט, רכזתי לכם בלינק כל מה שצריך לדעת על התהליך.: 
https://www.4ward.co.il/headstart
קריאה נעימה ומוזמנים לשתף הלאה ...
משה הרשקו 
לצפיה ב-'יש לי שאלה'
יש לי שאלה
20/06/2018 | 00:29
1
31
חושב לקחת מספר הדרכות דיגיטל לעסק שלי, אני עוסק פטור, מדובר במקום נחשב האם אקבל החזר?
לצפיה ב-'אתה לא מקבל החזר '
אתה לא מקבל החזר
20/06/2018 | 23:38
23
אתה מקבל חשבונית מס. והסכום ניכנס להוצאות העסק 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
עו
עו"ד עפר שחל
פורום עסקים
פורום עסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה