לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64646,464 עוקבים אודות עסקים

פורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום. כל הנכתב בפורום אינו בגדר ייעוץ משפטי.
המשך >>

לצפיה ב-'העברה ללא תמורה'
העברה ללא תמורה
13/02/2018 | 15:04
1
33
שלום עו"ד ויינברגר ובהצלחה .
אני מעוניין להעביר דירה שבבעלותי לבני , האם עלינו לשלם מיסים ?
לצפיה ב-'העברה ללא תתמורה'
העברה ללא תתמורה
13/02/2018 | 16:28
31
אלי שלום,

העברת זכויות בדירת מגורים מאב לבן ללא תמורה פטורה מתשלום מס שבח.
לעניין מס רכישה - על מקבל הזכות לשאת בתשלום מס רכישה בשיעור של 1/3 ממס הרכישה שהיה עליו לשלם אילו היה מתקשר בעסקה רגילה.
בהצלחה
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
11/02/2018 | 16:53
28

אנו מברכים את עו"ד עמיחי ויינברגר על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'הבטחת בעלות עתידית על דירה במחיר למשתכן שי *'
הבטחת בעלות עתידית על דירה במחיר למשתכן שי *
02/02/2018 | 02:23
1
27
שלום
קרוב משפחה שלי זכה בדירה במסגרת "מחיר למשתכן".
אין לו את היכולת לשלם עבור הדירה, רציתי לשלם עבורו את הכסף לדירה תוך התחייבות שהדירה תהיה שייכת לי בתום 5 שנים מרגע סיום הבנייה, והוא מסכים לכך.
השאלה במה כרוך ביצוע הליך שכזה והאם בכלל הדבר אפשרי?
כמו כן אילו דברים נוספים יש לקחת בחשבון שיוכלו להבטיח שהדירה תהיה רשומה על שמי בתום אותה תקופה.
תודה על העזרה
לצפיה ב-'רכישת דירה מחיר למשתכן'
רכישת דירה מחיר למשתכן
14/02/2018 | 13:26
5
שי שלום,

בהתאם לתנאי מחיר למשתכן על זוכה בפרויקט חל איסור למכור זכויותיו בדירה אלא לאחר 5 שנים ממועד קבלת הדירה. לכן התחייבות ככל שתהא היום של קרוב המשפחה להעניק לך את הדירה בתום 5 שנים ממועד סיום הבנייה נוגדת את תנאי המכרז (מועד ההתחייבות = למועד העסקה).

הייתי מציע לבחון אפשרויות נוספות כגון - להתקשר בהסכם הלוואה ו-כד'.

לצפיה ב-'מס רכישה בגירושים'
מס רכישה בגירושים
25/01/2018 | 10:17
1
20
שלום,
אשתי ואני עומדים להתגרש.
אנחנו שנינו בעלי דירה . קנינו דירה חדשה  מקבלן אליה לפני כשנתיים כמשפרי דיור. עדיין לא עברנו אליה וגם בה נרשמנו בשותפות.
בגירושין המטרה שכל אחד יישאר עם דירה (וכמובן משכנתא...)
כשרכשנו את הדירה החדשה שילמנו מס רכישה כמשפרי דיור (על דירה יחידה, כך שנמכור את הדרה הראשונה תוך שנה).
 השאלה מה יהיה הדין מבחינת מס רכישה עבור מי מאיתנו שיקבל את הדירה החדשה? (האם יצטרך להשלים תוספת מס רכישה כאילו מדובר בדירה שנייה שלו?)
לצפיה ב-'מס רכישה אגב גירושים'
מס רכישה אגב גירושים
14/02/2018 | 13:30
10
נועם שלום,

רכשתם את הדירה כשהייתם נשואים, וכן התחייבתם למכור את הדירה הישנה על מנת שתשלמו מס רכישה בהתאם למדרגות דירת מגורים יחידה.
לכן ככל שלא תמכרו את הדירה הישנה תוך פרק זמן האמור עליכם יהא לשלם את מס הרכישה בהתאם למדרגות דירת מגורים שאינה יחידה.

לצפיה ב-'העברת נכס לבן משפחה'
העברת נכס לבן משפחה
19/01/2018 | 21:02
1
26
מדוע העברת נכס מאב לבן ברישום הטאבו עולה אלפי שקלים? מדוע המדינה מקשה על כך?
לצפיה ב-'העברה ללא תמורה'
העברה ללא תמורה
14/02/2018 | 13:33
21
שלום,

העברת דירת מגורים מאב לבן פטורה מתשלום מס שבח. לעניין מס רכישה, על מקבל המתנה יש לשלם שיעור של 1/3 בלבד ממס רכישה שעליו היה לשלם במסגרת עסקה רגילה (שלא העברה ללא תמורה מאב לבן) כך שבהעברה ללא תמורה מאב לבן יש הקלות בתשלום מס.

לצפיה ב-'בית הרשום בפנקס השטרות'
בית הרשום בפנקס השטרות
09/01/2018 | 07:27
1
18
שלום לחברי הפורום. רציתי לדעת בבקשה אם בית דו משפחתי הרשום בפנקס השטרות היא עסקה בטוחה? בנסח טאבו רשום רק מגרש ועליו רשום גם השכן. תודה. 
לצפיה ב-'הסכם שיתוף'
הסכם שיתוף
14/02/2018 | 13:35
7
רחל שלום,

יש לבצע מספר בדיקות לפני שנכנסים לעסקה כפי שפירטת. חשוב לציין שניתן לרשום הסכם שיתוף שמגדיר את מערכת היחסים בין הבעלים השונים של הקרקע. מדובר בעניין די נפוץ ואין מה לחשוש במידה ועושים זאת נכון.
לצפיה ב-'האם סילוק משכנתא מתעדכן בטאבו, ו.....'
האם סילוק משכנתא מתעדכן בטאבו, ו.....
23/12/2017 | 15:02
1
26
יש נכס לאדם במשפחה עם משכנתא מה שרשום נכון לעכשיו בנכס בטאבו דרך האינטרנט באתר הממשלתי.
אותו אדם מהמשפחה טוען כי הוא סילק את המשכנתא ויש בידו מסמך המאשר זאת, אך כאמור בטאבו הדבר לא רשום כלל וכלל.
האדם שטוען כי סילק את השעבוד יש בעיית ראייה קשה ולנו יש בעיית אמון בו.

שאלה עקרונית: כאשר מסלקים את המשכנתא (נאמר או בפירעון מוקדם או בעת גמר התשלומים, האם הטאבו מתעדכן במיידי או לא?
בתודה מראש.
צביקה

לצפיה ב-'מחיקת משכנתא '
מחיקת משכנתא
14/02/2018 | 13:39
11
צביקה שלום,

בהתאם להסכם פשרה שהושג עם הבנקים במסגרת תובענה ייצוגית אשר הוגשה נגדם.
החל משנת 2016 על בנק לפעול תוך 30 ימים למחיקת משכנתא ממועד סילוק הלוואה על-ידי לווה.
בפועל זה לא תמיד קורה, לכן ניתן להזמין מהבנק שטרות למחיקת משכנתא, ולעשות את הפעולה (פשוטה מאוד) באופן עצמאי (פעולה שמבוצעת במקום).
לצפיה ב-'שעבוד נכסים'
שעבוד נכסים
20/12/2017 | 19:18
1
20
רוצה לרכוש נכס אין לי כרגע הון עצמי בעלי היה בפשיטת רגל ובמרץ יעברו 7 שנים מההפטר במקביל היה לי כסף ורכשתי שתי דירות על הנייר בדרום הארץ ובצפון בדרום מקבלן עוד שנה תסתיים הבנייה ובצפון עדיין לא התחילו הבנייה האם אפשרי לשעבד את שתי הנכסים ולרכוש דירה למגורים כרגע אנחנו גרים בדירה ומשלמים שכירות של 5100 במרכז הארץ
לצפיה ב-'משכון נכס'
משכון נכס
14/02/2018 | 13:41
4
שלום,

זו שאלה שיש להפנות ליועץ משכנתאות.
לצפיה ב-'דו משפחתי'
דו משפחתי
14/12/2017 | 17:30
1
34
שלום. רוצה לברר בקשר לדירה דו משפחתית אשר לא מופיע תת חלקה. הדירה רשומה בפנקס השטרות. נאמר לי שלא עברה פרצלציה. רציתי האם קיימים סיכונים כלשהם בקניית בית ללא תת חלקה. השכן בדו- השני מופיע גם הוא בנסח שהוצא מפנקס השטרות. תודה רבה 
לצפיה ב-'הסכם שיתוף'
הסכם שיתוף
14/02/2018 | 13:44
5
תמי שלום,

יש לבצע בדיקות מקדימות משפטיות בקשר לנכס. באופן כללי במקרים כפי שתיארת ניתן לרשום הסכם שיתוף אשר מגדיר את מערכת היחסים בין הבעלים השונים של הקרקע, כאשר במסגרת הסכם השיתוף יש לצרף תשריט מודד עם סימון השטח של כל אחד מהבעלים.

לצפיה ב-'היתר בניה מבוקש ומצב קיים'
היתר בניה מבוקש ומצב קיים
12/12/2017 | 20:43
1
17
כאשר מוגשת בקשה להיתר אשר בה מבוקש אישור להוספת חדר ,לדוגמה, וכן מתואר בגרמושקה המצב הקיים שלא קשור לחדר המבוקש.
האם מתן ההיתר מאשר רק את המבוקש או גם את המצב הקיים?
תודה מראש
לצפיה ב-'תוספת בניה'
תוספת בניה
14/02/2018 | 13:46
3
שלום,

יש להפנות את השאלה לאדריכל המתמחה בתחום.
לצפיה ב-'מס שבח על חצי דירה'
מס שבח על חצי דירה
11/12/2017 | 19:33
21
לאחותי ולי יש דירה משותפת.
אני מתכנן למכור לה את החצי שלי של הדירה.
האם זה אומר שהיא תצטרך לחכות שנה אחרי הרכישה לפני שתמכור בעצמה את כל הדירה אם תרצה - כדי שתהיה פטורה ממס שבח?

או בגלל שחצי דירה כבר בבעלותה 4 שנים - זה אומר שהיא כבר זכאית לפטור מס שבח גם אם תמכור את כל הדירה 3 חודשים אחרי שתקנה את החצי שלי?
לצפיה ב-'עורכת הדין רוצה לנהל את המשפט בלי הופעה של תובע'
עורכת הדין רוצה לנהל את המשפט בלי הופעה של תובע
01/12/2017 | 13:22
22
שלום. אדם תבע אותי. הוא חלה ולא יכול להגיע לדיונים. יש התנהלות מוזרה של השופטת. אני רוצה שהמשפט יתבטל יש אפשרות כזו ? עורכת הדין שלו רוצה להמשיך משפט מבלי שהוא יגיע למשפט אפילו לדיון מקדמי
לצפיה ב-'קבלת תשלום אחרון לאחר מסירת מפתח'
קבלת תשלום אחרון לאחר מסירת מפתח
19/11/2017 | 10:53
17
שלום
אני מוכר בית והייתי רוצה למסור מפתח לקונה לפני קבלת כל התמורה . 
סכום שבין מאה למאתיים אלך שח ישולם כשנה - שנתיים לאחר קבלת מפתח . 
כמובן שזה אינו מצב אידיאלי ובכל זאת , 
האם אפשרי ? מה ההשלכות מבחינת מיסוי, רישום בטאבו וכו' ? 
מהי הדרך הטובה ביותר לדאוג לכך שבתום התקופה ישולם לי התשלום האחרון ?
תודה רבה!
לצפיה ב-'השכרת דירה שניה לחברה בע"מ לצורך מגורים'
השכרת דירה שניה לחברה בע"מ לצורך מגורים
12/11/2017 | 11:29
14
האם השכרת דירה שניה שבבעלותנו, לחברה בע"מ, שלא לצורך עסק, אלא, אך ורק לצורך מגורים של צוות עובדי החברה, תחייב אותנו בתשלומי מס גבוהים יותר, או שונים, מאלה שהיינו משלמים בגין השכרת הדירה לאדם פרטי?

לצפיה ב-'איתור בעלי קרקע'
איתור בעלי קרקע
03/11/2017 | 12:52
19
שלום רב.
סבא שלי קנה חלקה בשנת 1938,
הקרקע נמצאת כנראה היכן שנמצא קיבוץ עינת.השטח נקרא מגדל יאבה.זה בעצם מגדל צדק.
אני יודעת שיש עשרות אם לא מאות חלקות .מברור שעשיתי במועצת דרום השרון נאמר לי שהקרקע חקלאית ולא ניתן כרגע לממש אותה מכיוון שהקיבוץ משתמש בקרקע.
האם ידוע על אמותה או בעלי קרקע שניתן דרך הפורם לקבל פרטים נוספים.
תודה .
לצפיה ב-'יציאה מחוזה שכירות לפני תום תקופת השכירות'
יציאה מחוזה שכירות לפני תום תקופת השכירות
31/10/2017 | 10:02
30
שלום,
לאחר 4 שנות שכירות לפני כחודשיים הערכנו חוזה לשנה נוספת. להבנתי אנחנו כעת בשנת אופציה רביעית.
אני ובן זוגי כרגע במצב שלשנינו אין עבודה ולכן רוצים לעזוב את הדירה ולעבור לגור אצל ההורים. בחוזה לצערי אין לנו שום סעיף יציאה מפורש אך בסעיף שנקרא " הארכת תקופת השכירות ( אופציה) ״ יש איזכור להודעה חודשיים מראש על סיום יחסים. נוסח הסעיף הוא כדלקמן:
״ לשוכר זכות להאריך את תקופת השכירות לתקופה נוספת של 12 חודשים ובלבד שיודיע על כך בכתב למשכיר שלושה חודשים לפני תום תקופת השכירות. ... השוכר יאפשר למשכיר שלושה חודשים לפני תום תקופת החוזה להציע ולהראות את המושכ לדיירים בכוח. השוכר מתחייב להודיע למשכיר חודשיים מראש על תאריך גמר יחסי השכירות במכתב רשום״
אני לא מבינה את כוונת המשפט האחרון שכן לא נאמר שאנחנו חייבים להודיע חודשיים לפני תום תקופת השכירות על סיום השכירות ואי הארכתה, אלא רשום שיש להודיע חודשיים מראש על תאריך הסיום. אני מפרשת זאת כי התאריך לא חייב להיות תום תקופת השכירות אלא כל תאריך שהוא כל עוד מודיעים בהתראה של חודשיים מראש.
האם הבנתי נכונה?
האם המשפט האחרון אומר שבמידה ואנחנו מודיעים לבעלי הדירה כעת על הרצון לסיים את השכירות אנחנו יכולים לצאת מהדירה והחוזה תוך חודשיים וללא כל חובה למצוא דיירים חלופיים?
לצפיה ב-'מס רכישה דירה שניה'
מס רכישה דירה שניה
25/10/2017 | 23:25
35
שלום 
הייתי היום במיסוי מקרקעין. הסבירה לי שיש לי חוב פקטיבי אצלם (בגלל שיפור דיור שטרם הושלם סופית)
מה שמעניין הוא שהחוב הזה צובר ריבית והצמדה.
א. מישהו יודע מה הריבית על החוב הזה? 
ב. אני רואה שהמס המקורי שהייתי צריך לשלם הוא 176 אשח (מס רכישה לדירה שניה). שלמתי כבר חלק מזה כמס של דירה ראשונה (אני מתכנן לשפר דיור).
אבל הריבית ממה שאני רואה בטבלה שלהם מחושבת על ה176 אשח ולא על החלק שנותר לתשלום. זה הגיוני? או שסתם הטבלה שהנציגה הדפיסה לי לא מציגה נכון את המצב?

ג. על פניו אני יכול לשלם את מלוא המס. ולקבל בחזרה את הכסף כולל ריבית + הצמדה אם אשפר דיור כפי שהבטחתי. זה מעין תוכנית עם ריבית מובטחת? או שאני מפספס משהו?
מודה לעונים
לצפיה ב-'חומה משותפת בין שכנים'
חומה משותפת בין שכנים
15/10/2017 | 09:39
26
 היי
שכנים שלי בנו חומה. רציתי להכין חוזה שיגן עליי לפני מסירת חצי מהתשלום.
לגבי מיקום החומה שהם בנו על קו בנייה ולא גלשו לשטח שלי.
מה הנוסח המקובל ?
תודה
לצפיה ב-'דירה הרשומה כחנות'
דירה הרשומה כחנות
11/10/2017 | 04:20
15
רציתי בבקשה לברר לגבי השכרת דירה למגורים אשר רשומה בתור חנות. מה יהיו החסרונות לגביי? האם תשלום הארנונה יהיה גבוה יותר בהשוואה לדירה? והאם עליי לקחת בחשבון חסרונות נוספים בלשכור דירה כזאת?
אשמח מאוד לקבל תשובות ואינפורמציה, תודה רבה!
לצפיה ב-'ביטול שטח ציבורי פתוח (שצ"פ) והעברתו לקבלן מקורב לרשויות'
ביטול שטח ציבורי פתוח (שצ"פ) והעברתו לקבלן מקורב לרשויות
10/10/2017 | 11:52
24
בשכונתי ישנה שדרה למעבר הולכי רגל הנמתחת לפי תוכנית בינוי עיר מרחוב ראשי אחד לרחוב ראשי שני.
אלא מה? אחד משני קצוות השדרה שמוגדרת בתב"ע כשצ"פ נמסר לקבלן  לבניית רב-קומות אפילו בלי פרצלציה חדשה כאשר בהיתר כתוב חלק מחלקות כך וכך וכך (שקשוקה).הקבלן כאילו עשה מחווה לציבור והותיר מן השדרה מעבר לציבור ברוחב מזערי  (שביל עיזים) וריצף אותו בגרנוליט ללא גינון  וקטע את רצף השדרה.
בדיעבד נעשתה פרצלציה חדשה שראיתי במפת גוש אך לא מצאתי תוכנית לצרכי רישום (תצ"ר) ספציפית.

מאחר וידוע לי על שחיתות מקורבים לעירייה והעומד בראשה בעת ההיא,שאלתי אם ניתן לתבוע  את הראשות בתביעה ייצוגית על גזילת שטח ציבורי ופגיעה בתכנון הסביבתי (תקיעת מגדל על גבי שדרה - מכוער,נקע בעין).

מצאתי כי  מאחורי מעטפת קומת הקרקע של המגדל קיים חלל לא מנוצל בגובה 2 קומות שאולי ניתן לפתוח אותו לציבור ולהותיר רק את השלד ובכך גם תוסר חסימת קו הראייה עד לקצה השדרה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד יריב גוטמן, חבר בלשכת עורכי הדין משנת 1998. משרד עו"ד יריב גוטמן מומחה במתן שירותים משפטיים במגוון תחומים, לרבות במשפט דיני מקרקעין, מיסוי מקרקעי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יריב גוטמן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו