לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
67076,707 עוקבים אודות עסקים

פורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום. כל הנכתב בפורום אינו בגדר ייעוץ משפטי.
המשך >>

לצפיה ב-'האם הטעם למתן הנחה לנכה מוצדק במקרה שלהלן'
האם הטעם למתן הנחה לנכה מוצדק במקרה שלהלן
04/07/2018 | 15:08
18
האם עיריית קרית שמונה יכולה לסרב לתת הנחה לבעל דירה נכה העומד בקריטריונים לקבלת ההנחה מהטעם שהדירה שבבעלותו ריקה ואף אחד לא מתגורר בה?
נציין שהנכה מתגורר בדירת אימו הנמצאת בעיר אחרת וכי הוצג לעיריית קרית שמונה אישור כי בדירת אימו ובעיר מגוריו הנכה לא מקבל כל הנחה.

תודה רבה
לצפיה ב-'ברור מעמד משפטי של בניין.'
ברור מעמד משפטי של בניין.
03/07/2018 | 07:38
2
24
שלום,

האם אפשר לברר מעמד משפטי של בניין לפי הכתובת של הבית?

תודה  

לצפיה ב-'בדיקה משפטית'
בדיקה משפטית
03/07/2018 | 12:54
1
19
שלום,
ניתן לקבל מידע חלקי בלבד. על מנת לקבל מידע מבוסס יש לקבל יפוי כח מאת בעלי הזכויות בנכס לקבלת מידע מהגופים השונים.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
03/07/2018 | 14:21
2
לצפיה ב-'עסקה סיבובית!!'
עסקה סיבובית!!
29/06/2018 | 07:26
1
36
שלום רב! 
ברצוני לברר לגבי עסקת קנייה מדייר מוגן!!
הדייר מתכוון לקנות/ולמכור את הבית
אך אין לו את הכסף המספיק! 
התבקשתי לשלם לו עבור קניית הדירה! כמובן בחוזה אצל עורך דין!!לאחר קניית הבית הוא יצהיר שאני משכיר את הבית 
ורק לאחר 5 שנים יעביר את הבית על שמי / כי אסור לו למכור לפני 5 שנים אחרת הוא אמור לשלם את ההנחה שקיבל מהעמידר!!!
האם מה שהוא מבקש ממני חוקי???האם יש סכנות אזהרות בעיסקה זו????
לצפיה ב-'רכישת דירה'
רכישת דירה
01/07/2018 | 09:45
19
שבוע טוב,

ש לראות בפועל איך הרכבתם את העסקה, על פניו אני צופה בעיות.

לצפיה ב-'רכישת דירה מפוצלת'
רכישת דירה מפוצלת
25/06/2018 | 14:14
1
29
ברצוני לדעת אם כדאי להיכנס לרכישת דירה מפוצלת
מהן המגבלות והאם היא מתומחרת נמוך יותר?
האם יש בעיה בייצוג ע"י עו"ד?
לקיחת משכנתא?

תודה מראש!
לצפיה ב-'מכירת דירה מפוצלת'
מכירת דירה מפוצלת
25/06/2018 | 16:37
22
ענת שלום,

במכירת דירה מפוצלת ישנן מספר בעיות פוטנציאליות כגון - לקיחת משכנתא, העברת זכויות ו-כד'.
יחד עם זאת, במקרים מסויימים ניתן להתגבר על הבעיות ה-נ"ל.

מוזמנת ליצור עמי קשר.

לצפיה ב-'שאלה בקשר למכירת דירה'
שאלה בקשר למכירת דירה
25/06/2018 | 12:58
1
32
היי, קיימת בדירה בבעלותי שאני מעוניין למכור. חתמתי למתווך בלעדיות שהוא משווק את הדירה ומביא לי קונה בתמורה ל 2% למשך 3 חודשים.
בינתיים עבר חודש ועדיין לא הביא שום קונה, הביא רק כמה שרצו לשלם מחיר זול ממה שאני מבקש.
ומנגד חבר שלי שמע שאני מוכר את הדירה ואמר שמעוניין לרכוש אותה. האם אני יכול לעשות משהו בנידון??? בטופס שהוא החתים אותי היה רשום שבמידה ואמכור את הדירה בלעדיו אז הוא יוכל לבקש ממני בכל זאת לשלם 2% .
מה אפשר לעשות? תודה מראש
לצפיה ב-'מכירת דירה'
מכירת דירה
25/06/2018 | 13:11
24
שלום רב,

ככל שתיחתם עסקה במהלך תקופת הבלעדיות, תצטרך לשאת בעמלת תיווך. יחד עם זאת יצוין כי מתווך שקבל נכס בבלעדיות מחוייב לבצע מספר פעולות בשבוע על מנת שיהא זכאי לקבלת עמלת התיווך.

בהצלחה.
לצפיה ב-'העברה בין קרובים של דירת ירושה '
העברה בין קרובים של דירת ירושה
19/06/2018 | 23:13
31
ומכירת הדירה.
היי...
ביצענו העברה ללא תמורה בין אחים בשיעור של 1/3 דירה.
בתאריך 2.18
עכשיו אנחנו מעוניינים למכור את הדירה?
האם עדיין מקבל פטור ממס שבח?
אם לא...כמה מס שבח נשלם.
אעדכן כי הרווח הינו כ80000 וביצענו שיפוץ בדירה של כ 100000 שקל.
אשמח להסבר פשוט.
לצפיה ב-'מיסים בעסקת ירושה'
מיסים בעסקת ירושה
17/06/2018 | 20:13
1
37
שלום אנו 3 אחים יורשים דירת מגורים של ההורים ז"ל. עדיין לא העברנו את הדירה על שמנו בטאבו. אחד האחים רוצה לרכוש את חלקם של 2 האחים בדירה. איך הכי נכון לפעול כדי להימנע ממס רכישה,  שבח והשבחה? אם מראש רושמים את הדירה על שם האח הקונה ומצהירים על הסתלקות של שני האחים האחרים יהיו מיסים? ואם תחילה רושמים על שם כולם ובעת המכירה לו, מעבירים על שמו של האח הקונה, יהיו מיסים?
לצפיה ב-'דירת ירושה'
דירת ירושה
18/06/2018 | 09:40
27
שלום,

לא ניתן לבצע הסתלקות בתמורה. כספים שמגיעים מחוץ לעיזבון חייבים במס.
לעניין מס שבח - מכוון שמדובר בדירת ירושה יתכן והמוכרים זכאים לפטור מתלשום מס שבח.
לצפיה ב-'פטור ממס שבח'
פטור ממס שבח
17/06/2018 | 01:09
1
30
אני מבין שבד"כ העניין דורש לקח רו"ח.
אבל בכל זאת שואל כדי לקבל מושג כללי:

הייתי בבעלות עם אחותי על דירה (50-50). 
מכרתי לה החודש את החצי שלי ברווח (עם תמורה בין בני משפחה) תוך שרכשתי דירה חדשה עבורי במסגרת שיפור דיור.

1) האם במכירה לאחותי השתמשתי בפטור מס שבח (או שיש חריג לגבי מכירה בין קרובים)? האם עלי לחכות 18 חודש כדי להיות זכאי לפטור שבח על הדירה החדשה שלי?
2) אם בעתיד אחזיק שתי דירות בבעלותי ואמכור אחת מהן.
האם אהיה זכאי לפטור מס שבח כלשהו? או שמי שבבעלותו שתי דירות בכל מקרה לא זכאי לפטור מס שבח.
*בהנחה שאני לא רוצה למכור את שתיהן ביחד כדי לקנות חדשה.
*בהנחה שאני רוצה למכור את שתיהן יחד כדי לקנות חדשה - אני מבין שיש פטור חד פעמי לחיים.
מודה לעונים
לצפיה ב-'מס שבח'
מס שבח
18/06/2018 | 09:38
15
שלום,

תיקון קל - מדובר בתחום מקצועיות של עו"ד מומחה בתחום מיסוי מקרקעין ולא של רו"ח.
לגבי שאלותיך, הנתונים הם כללים מדי. האם הדירה שמכרת לאחותך הינה דירת ירושה ? כי אז ויתכן ונצילת פטור שניתן ליורשים.
ברמה העקרונית יש חשיבות לעניין תאריך רכישת הדירה שברצונך למכור, יתכן ואתה תהיה פטור מתשלום מס שבח בגין תקופה שעד לשנת 2014.
לצפיה ב-'תיקונים'
תיקונים
15/06/2018 | 12:35
1
14
שלום

א. גר דירה בקומה 3 בבניין משותף
הדיירים מתחתי סובלים מדליפת מים לדירה, כנראה מהקיר של הבניין.. לשניהם נזילות באותו המקום

בהתחלה הם רצו להזמין מישהו שיתקן ורצו שאשתתף בעלות,( אצלי אטמו את הקיר מבחוץ ולכן בדירה שלי אין נזילה)

משסירבתי הם מצאו דרך אחרת שלא לצאת בהוצאות ופשוט שלחו מייל לכלל דיירי הבניין, לא רק לצד שלנו ובו דרישה מכלל הדיירים לשלם את התיקון (לדבריהם מרזב דולף על הקיר) 

ב. הם טוענים שקיבלו הצעה על 80 אלף שח והצעה על 15אלף שח ולוקחים את ההצעה הזולה (ההצעה מחאפר מוכר בבניין)

הם בנוסף אמרו שיתבעו כל מי שלא ישלם וכו

יש לי 2 שאלות בעניין

1. האם הם יכולים עס נייר לא רישמי מחאפר לומר שזו הצעת מחיר רצינית וחוות דעת מקצועית?

2. האם אני יכול לומר שתיקנתי את הנזילה בדירה שלי, על חשבוני, ללא בקשה מכלל הדיירים להשתתף (מה שאכן קרה...היתה לי נזילה בדירה ותיקנתי אותה)
ולכן , אני לא מעוניין להשתתף בעלות התיקון בטענת קיזוז
(אין לי חשבונית....)

תודה
אריאל

לצפיה ב-'ליקוי בניה'
ליקוי בניה
18/06/2018 | 09:35
8
שלום,

ככל שיש בידיהם חוות דעת לפיה הנזקים נגרמו תוצאה מהרכוש המשותף, כי אז על כל דיירי הבניין לשאות בעלות תיקון הנזק.
לצפיה ב-'מתן יפוי כח לדייר '
מתן יפוי כח לדייר
14/06/2018 | 22:19
1
22
דייר בבניין מעוניין להבחר לועד הבית, לצורך זה הוא ארגן מספר דיירים שנתנו לו יפוי כח לייצג אותם באסיפה וכתוצאה מכך הוא בחר עצמו לועד לצער דיירים אחרים בבניין.
האם זה חוקי ותקין שדייר אחד ייצג באסיפה 16 דיירים שנתנו לו יפוי כח.
האם ניתן לעשות משהו נגד זה או שצריך לחיות עם זה
לצפיה ב-'יפוי כח '
יפוי כח
18/06/2018 | 09:32
7
שלום,

אדם יכול לייפות את כוחו של אחר לצורך קבלת החלטות בשמו. ככל שיפוי הכח תקין, אין יותר מדי לעשות.
לצפיה ב-'ברור בעלות על נדל"ן'
ברור בעלות על נדל"ן
14/06/2018 | 18:33
3
23
שלום,

יש לי חנות ואני רוצה לברר מי בעל הבית בחנות הצמודה לחנות שלי. שתי החנויות שייכות לאותו בנין. בועד הבית לא ימסרו לי פרטים. אמרו לי שגם בעיריה לא ימסרו לי פרטים. האם עלי לפנות לטאבו? החנות שלי רשומה בטאבו אז אני מניחה שגם החנות שליד. אם כן, איך פונים? יש לי גוש וחלקה אבל לא תת חלקה. ואם לא לטאבו אז איך כן ביכולתי לברר?

תודה.
לצפיה ב-'נסח טאבו'
נסח טאבו
18/06/2018 | 09:30
2
19
שלום,

ניתן להפיק נסח טאבו מרוכז באמצעות מספר גוש וחלקה דרך אתר משרד המשפטים.

לצפיה ב-'תודה רבה! פניתי לאתר של משרד המשפטים'
תודה רבה! פניתי לאתר של משרד המשפטים
18/06/2018 | 10:02
1
18
ביקשתי נסח טאבו מרוכז לפי גוש וחלקה. קיבלתי תשובה בזו הלשון:
"הנכס נמצא בתהליכי רישום, נא פנה ללשכה לברור או נסה מאוחר יותר"
למה הכוונה בתהליכי רישום? מדובר בבית שנבנה לפני שבעים שנה. האם בכל פעם שדירה מסוימת נמצאת בתהליך שינוי בעלים, הפקת הנסח נחסמת?
האם אפסו תקוותי לקבל מידע?
לצפיה ב-'נסח טאבו'
נסח טאבו
18/06/2018 | 18:49
15
ברגע שמבצעים פעולה בנכס, אז לא ניתן להפיק נסח טאבו ומשכך אתה מקבל את ההערה ה-נ"ל.

לצפיה ב-'העברת דירה במתנה?'
העברת דירה במתנה?
10/06/2018 | 20:57
1
26
שלום
שאלה....
אני גר באחת הדירות ששייכות לסבתא שלי כבר שנתיים, היא החליטה לתת לי את הדירה במתנה ולהעביר לי את הבעלות בטאבו ( הדירה על שם סבתא שלי בטאבו ואין משכנתאות, מחיר הדירה במלואו כבר שולם לפני עשרים שנה )

מה התהליך שצריך לעשות וכמה ההעברת בעלות בטאבו אמורה לעלות?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'העברה ללא תמורה'
העברה ללא תמורה
11/06/2018 | 11:33
31
שלום רב,

1. התהליך הוא כי צריך לחתום על הסכם העברה ללא תמורה + להגיש דיווחים רלוונטים לרשות המסים.
2. על פי הנתונים המתוארים לעיל יש פטור ממס שבח.
3. לעניין מס הרכישה יש לבדוק האם מדובר בדירה היחידה שלך (מקבל המתנה) ואת שווי הדירה.
4. אתה מוזמן ליצור איתי קשר בטלפון 077-2105050.
5. המשך יום טוב.

לצפיה ב-'הערת אזהרה סעיף 126'
הערת אזהרה סעיף 126
08/06/2018 | 16:13
1
33

שלום רב,
לפני כחודשיים חתמנו על חוזה לשנה ונכנסנו לדירה, רק לאחר המעבר, כשהלכנו לרשום את הארנונה בעירייה על שמינו גילינו שהאנשים עמם חתמנו על חוזה והעברנו להם את התשלומים- אינם רשומים כבעלי הבית. כשפנינו אליהם אמרו לנו כי הדירה עדיין על שם חבר אך שהם בהליך קנייה. בבירור בטאבו שערכנו השבוע- ישנה "הערת אזהרהסעיף 126" הרשומה על שמם של האנשים עמם חתמנו אך "החבר" רשום כבעל הנכס.
שאלתי- האם חתימת החוזה חוקית? כשלמעשה האנשים עמם חתמנו אינם בעלי הדירה בפועל ואף לא ציינו זאת בפנינו במעמד החתימה?
שאלה נוספת- השבוע (כחודשיים לאחר כניסתנו לדירה והשקעה של אלפי שקלים במעבר וריהוט הדירה שהיתה ריקה לחלוטין) הודיעו לנו האנשים עמם חתמנו על חוזה כי הם רוצים את הדירה לעצמם ושנפנה את הדירה תוך 90 יום (הזמן המצויין בחוזה על הודעה על פינוי), לתחושתינו הם ידעו מראש כי הם משכירים לנו את הדירה לתקופה קצרה ולא אמרו לנו זאת במעמד החתימה על החוזה (אציין כי במעמד חתימת החוזה הייתי בהריון מתקדם וציינו כי אנחנו מחפשים דירה שתתאים לגידול ילדה לטווח ארוך. לצערנו איבדנו את ההריון מעט לפני הלידה המשוערת).
האם יש לנו דרך לקבל פיצוי על הכספים הרבים שהשקענו במעבר?

תודה רבה

לצפיה ב-'חוזה שכירות'
חוזה שכירות
10/06/2018 | 15:58
15
שלום,

1. לעיתים לוקח זמן לרשום זכויות בנכס על שם אדם, ולכן יתכן והם היו זכאים להשכיר את הדירה למרות שלזכותם הייתה הערת אזהרה בלבד.

2. לגבי הודעת הפינוי - חבל שהסכמתם שהסעיף יכתב בהסכם השכירות. בכל מקרה, ככל שתצליחו להוכיח טעיה וכי המשא ומתן מצדם היה שלא בתום לב, יתכן ותהיו זכאים לקבלת הנזקים שנגרמו לכם.

לצפיה ב-'הקמת חברה'
הקמת חברה
07/06/2018 | 10:55
1
15
אני בעל נכסי נדל"ן הרשומים על שמי.
ברצוני לרכוש נכס, ולזכות לפטור כחוק ממס.
ברצוני לבדוק אם כדאי להקים חברה בבעלותי.
החברה תרכוש נכס, אותו אשכיר לילדיי.

לצפיה ב-'רכישת נכס'
רכישת נכס
07/06/2018 | 11:52
11
יוסף שלום,

לא ברור לאיזה פטור הינך מתכוון, מס רכישה שבח ?

בכל מקרה, חברה לא זכאית לפטור ברכישת נכס.
לצפיה ב-'פטור לחולה אונקולוגי מדמי חכירה '
פטור לחולה אונקולוגי מדמי חכירה
07/06/2018 | 06:01
1
15
שלום, 
אבא שלי קנה דירה בשנת 1965 בבת-ים מקבלן . עברו השנים והוא לא עקב אחרי הבטחת הקבלן המוכר, שהוא הקבלן יטפל בהעברת הנכס בטאבו. 
בנתיים קיבלנו לכתובת הנכס ,דרישת תשלום על שם הקבלן !!! לשתלום דמי חכירה שבלעדיה לא ניתן להעביר את הכנס בטאבו. 
א. מי חייב בתשלום הקבלן שמכר או אבא שלא רשום בשום מקום ? 
ב. בנתיים לצערי, אבי הפך לחולה אונקולוגי, לשאלתי את המינהל :מדוע נכה או עיוור כן מקבלים פטור אוטומטי מדמי חכירה ברשימת הפטורים שגיבשה הרשות, ואילו חולה סרטן לא מקבל פטור ? לא זכיתי להתייחסות. 
מהלעשות ? 
לצפיה ב-'דמי חכירה'
דמי חכירה
07/06/2018 | 09:59
14
שלום,

צריך לבדוק את הסכם הרכישה שנחתם מול הקבלן + את הדרישה מרמ"י.

לצפיה ב-'בחוזה שכירות רשום שאסור לקדוח באמבטיה, פגעו בצנרת'
בחוזה שכירות רשום שאסור לקדוח באמבטיה, פגעו בצנרת
04/06/2018 | 09:38
3
21
האם סביר שבית משפט יחייב את השוכר שקדח בחדר האמבטיה בניגוד לרשום בחוזה בתשלום הנזק?
(נניח שהשוכר בא לתלות סבוניה, קדח חורים בקיר וחורר את צנרת המים)
לצפיה ב-'חוזה שכירות'
חוזה שכירות
05/06/2018 | 09:19
2
556
התאור כללי מדי.
לצפיה ב-'איזה מידע חסר אני אשלים'
איזה מידע חסר אני אשלים
05/06/2018 | 09:46
1
20
אם רשום בחוזה: ''הואיל ובקירות חדר האמבטיה מותקנת צנרת מים נסתרת והואיל וקדיחת חור בקיר עלולה לפגוע בצנרת ולגרום לנזקים בדירה, כל קדיחת חור בחדר זה מחייבת אישור בכתב של המשכיר. במידה ויגרם נזק לדירה כתוצעה מקדיחה שבוצעה ללא אישור בכתב, ישלם השוכר את עלות תיקון הנזק והשבת המצב לקדמותו כנגד קבלות על התיקון שיציג המשכיר.
האם לחוזה כזה יש תוקף משפטי? ניתן לחייב את השוכר בכל התשלום בגלל קדיחה של חור בקיר?
לצפיה ב-'נושא מורכב..שאלתי עוד עו"ד גם הוא לא ידע'
נושא מורכב..שאלתי עוד עו"ד גם הוא לא ידע
07/06/2018 | 09:09
9
לצפיה ב-'זכויות בדירה'
זכויות בדירה
03/06/2018 | 14:39
1
17
שלום רב.
בבעלותי דירה אותה אני משכיר בסכום נמוך לבן שלי. דיירי הבניין נערכים לקראת בניית תוספת מרפסת בבניין המשותף. עקב ההוצאה הגדולה בשבילי אני נאלץ לבקש מהבן שלי השתתפות בהוצאה. האם זכויותי בדירה עלולות להיפגע עקב 30000 שישלם הבן, על דירה ששווה מליון. תודה.
לצפיה ב-'הוספת מרפסת'
הוספת מרפסת
05/06/2018 | 09:18
6
שלום רב,

צריך לעשות זאת נכון. לערוך הסכם ברור הכולל  בין היתר סעיף שמציין כי לאור העובדה שהינך משכיר לבנך את הנכס בדמי שכירות נמוכים, סוכם כי הוא ישלם עבור הוספת המרפסת ומדובר בכספים שהם חלק מדמי השכירות, וכי מוותר על כל טענה בעניין זה.
לצפיה ב-'עיכוב ביצוע פסק דין לפינוי מושכר'
עיכוב ביצוע פסק דין לפינוי מושכר
04/06/2018 | 18:35
16
שלום. אני משכיר דירה ל2 דיירות. הם התחילו לעשות בלגן, לא לשלם שכירות וחשבונות, הגשתי נגדם תביעה לפינוי מושכר. ובית-משפט השלום בנתניה הורה להן לפנות את הדירה. בנתיים הן הגישו בקשה לביטול פסק דין בהעדר הגנה, שיחקו אותה "מסכנות" (אחת הדיירות נכה).השופטת נענתה לבקשתן וקבעה קודם עיכוב ביצוע פסק דין,אחר-כך דיון חדש.אני רואה, שהפינוי מתארך לעוד כמה חודשים...(איזה אבסורד של מדינה וחוקים!!! הן ממשיכות לגור,לא לשלם ולעשות מה שבא להם).השאלה שלי - איזה החלטה יכולה להיות בדיון חדש? האם יש סיכוי שהשופטת תבטל פסק הדין שניתן לפינוי(הרי אחת הדיירות נכה).ואם תבוטל אז אני צריך שוב להגיש תביעה לפינוי מושכר? כמה זמן זה עוד יכול להמשך?
תודה.
לצפיה ב-'תמחור דירה אחרי פינוי בינוי'
תמחור דירה אחרי פינוי בינוי
31/05/2018 | 01:50
3
14
אני רוצה לרכוש דירה אחרי פינוי בינוי בשכונת הראשונים ברמת גן.
קבלתי הצעת מחיר של 2,7 משח. קומה 4. 97.8 מר+ 7.8 מרפסת.
זה אומר 25,471 שח למטר. לא?
איך אוכל לדעת אם זה מחיר סביר והוגן לדירה חדשה באזור (אין הרבה כאלה להשוות מולן ובטח רק בזמן ישן יותר).
קבלנים אחרים ראיתי במחירים גבוהים או נמוכים מזה- אבל זה תלוי תכנן דירה- אם מלבנית או ריבועית. נניח.

לצפיה ב-'שווי דירה'
שווי דירה
05/06/2018 | 09:16
2
94
המלצתי היא לפנות אל שמאי לצורך קבלת הערכת שווי נכס.
לצפיה ב-'מה שכט מקובל לשמאי עבור דירה על הנייר מקבלן?'
מה שכט מקובל לשמאי עבור דירה על הנייר מקבלן?
10/06/2018 | 00:03
1
3
לצפיה ב-'הערכת שווי נכס'
הערכת שווי נכס
10/06/2018 | 16:00
7
למיטב ידיעתי באזור 1500 - 2000 ש"ח בתוספת מע"מ.

לצפיה ב-'פטור מס שבח + פטור מס רכישה'
פטור מס שבח + פטור מס רכישה
28/05/2018 | 01:27
16
לפי סעיף 49, 2 לחוק מיסוי מקרקעין:

49ב.  המוכר דירת מגורים מזכה יהא זכאי לפטור ממס במכירתה אם נתקיים אחד מאלה:
(תיקון מס' 76) תשע"ג-2013
(1)  (נמחקה);
(תיקון מס' 34)  תשנ"ז-1997 (תיקון מס' 76) תשע"ג-2013 (תיקון מס' 85) תשע"ו-2016
(2)  הדירה הנמכרת היא דירתו היחידה של המוכר בישראל ובאזור כהגדרתו בסעיף 16א, והמוכר הוא בעל הזכות בה במשך 18 חודשים לפחות מיום שהיתה לדירת מגורים, ולא מכר, במשך שמונה עשר החודשים שקדמו למכירה האמורה, דירת מגורים אחרת כאמור, בפטור ממס לפי פסקה זו;

רציתי לשאול - כמה פעמים מותר להשתמש בפטור ממס שבח?
כל עוד אני שומר על מרווח של 18 חודש בין פטור לפטור - אני מבין שאין הגבלה תיאורטית?

כמה פעמים מותר לשפר דירה ולקבל פטור ממס רכישה מוגדל על דירה שניה?
לגבי זה החוק לא מגדיר מרווחים בין פטור לפטור. אני מבין נכון?

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד יריב גוטמן, חבר בלשכת עורכי הדין משנת 1998. משרד עו"ד יריב גוטמן מומחה במתן שירותים משפטיים במגוון תחומים, לרבות במשפט דיני מקרקעין, מיסוי מקרקעי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יריב גוטמן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו