לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64936,493 עוקבים אודות עסקים

פורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום. כל הנכתב בפורום אינו בגדר ייעוץ משפטי.
המשך >>

לצפיה ב-'ברור בעלות על נדל"ן'
ברור בעלות על נדל"ן
14/06/2018 | 18:33
3
20
שלום,

יש לי חנות ואני רוצה לברר מי בעל הבית בחנות הצמודה לחנות שלי. שתי החנויות שייכות לאותו בנין. בועד הבית לא ימסרו לי פרטים. אמרו לי שגם בעיריה לא ימסרו לי פרטים. האם עלי לפנות לטאבו? החנות שלי רשומה בטאבו אז אני מניחה שגם החנות שליד. אם כן, איך פונים? יש לי גוש וחלקה אבל לא תת חלקה. ואם לא לטאבו אז איך כן ביכולתי לברר?

תודה.
לצפיה ב-'נסח טאבו'
נסח טאבו
18/06/2018 | 09:30
2
15
שלום,

ניתן להפיק נסח טאבו מרוכז באמצעות מספר גוש וחלקה דרך אתר משרד המשפטים.

לצפיה ב-'תודה רבה! פניתי לאתר של משרד המשפטים'
תודה רבה! פניתי לאתר של משרד המשפטים
18/06/2018 | 10:02
1
16
ביקשתי נסח טאבו מרוכז לפי גוש וחלקה. קיבלתי תשובה בזו הלשון:
"הנכס נמצא בתהליכי רישום, נא פנה ללשכה לברור או נסה מאוחר יותר"
למה הכוונה בתהליכי רישום? מדובר בבית שנבנה לפני שבעים שנה. האם בכל פעם שדירה מסוימת נמצאת בתהליך שינוי בעלים, הפקת הנסח נחסמת?
האם אפסו תקוותי לקבל מידע?
לצפיה ב-'נסח טאבו'
נסח טאבו
18/06/2018 | 18:49
11
ברגע שמבצעים פעולה בנכס, אז לא ניתן להפיק נסח טאבו ומשכך אתה מקבל את ההערה ה-נ"ל.

לצפיה ב-'העברת דירה במתנה?'
העברת דירה במתנה?
10/06/2018 | 20:57
1
21
שלום
שאלה....
אני גר באחת הדירות ששייכות לסבתא שלי כבר שנתיים, היא החליטה לתת לי את הדירה במתנה ולהעביר לי את הבעלות בטאבו ( הדירה על שם סבתא שלי בטאבו ואין משכנתאות, מחיר הדירה במלואו כבר שולם לפני עשרים שנה )

מה התהליך שצריך לעשות וכמה ההעברת בעלות בטאבו אמורה לעלות?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'העברה ללא תמורה'
העברה ללא תמורה
11/06/2018 | 11:33
24
שלום רב,

1. התהליך הוא כי צריך לחתום על הסכם העברה ללא תמורה + להגיש דיווחים רלוונטים לרשות המסים.
2. על פי הנתונים המתוארים לעיל יש פטור ממס שבח.
3. לעניין מס הרכישה יש לבדוק האם מדובר בדירה היחידה שלך (מקבל המתנה) ואת שווי הדירה.
4. אתה מוזמן ליצור איתי קשר בטלפון 077-2105050.
5. המשך יום טוב.

לצפיה ב-'הערת אזהרה סעיף 126'
הערת אזהרה סעיף 126
08/06/2018 | 16:13
1
30

שלום רב,
לפני כחודשיים חתמנו על חוזה לשנה ונכנסנו לדירה, רק לאחר המעבר, כשהלכנו לרשום את הארנונה בעירייה על שמינו גילינו שהאנשים עמם חתמנו על חוזה והעברנו להם את התשלומים- אינם רשומים כבעלי הבית. כשפנינו אליהם אמרו לנו כי הדירה עדיין על שם חבר אך שהם בהליך קנייה. בבירור בטאבו שערכנו השבוע- ישנה "הערת אזהרהסעיף 126" הרשומה על שמם של האנשים עמם חתמנו אך "החבר" רשום כבעל הנכס.
שאלתי- האם חתימת החוזה חוקית? כשלמעשה האנשים עמם חתמנו אינם בעלי הדירה בפועל ואף לא ציינו זאת בפנינו במעמד החתימה?
שאלה נוספת- השבוע (כחודשיים לאחר כניסתנו לדירה והשקעה של אלפי שקלים במעבר וריהוט הדירה שהיתה ריקה לחלוטין) הודיעו לנו האנשים עמם חתמנו על חוזה כי הם רוצים את הדירה לעצמם ושנפנה את הדירה תוך 90 יום (הזמן המצויין בחוזה על הודעה על פינוי), לתחושתינו הם ידעו מראש כי הם משכירים לנו את הדירה לתקופה קצרה ולא אמרו לנו זאת במעמד החתימה על החוזה (אציין כי במעמד חתימת החוזה הייתי בהריון מתקדם וציינו כי אנחנו מחפשים דירה שתתאים לגידול ילדה לטווח ארוך. לצערנו איבדנו את ההריון מעט לפני הלידה המשוערת).
האם יש לנו דרך לקבל פיצוי על הכספים הרבים שהשקענו במעבר?

תודה רבה

לצפיה ב-'חוזה שכירות'
חוזה שכירות
10/06/2018 | 15:58
13
שלום,

1. לעיתים לוקח זמן לרשום זכויות בנכס על שם אדם, ולכן יתכן והם היו זכאים להשכיר את הדירה למרות שלזכותם הייתה הערת אזהרה בלבד.

2. לגבי הודעת הפינוי - חבל שהסכמתם שהסעיף יכתב בהסכם השכירות. בכל מקרה, ככל שתצליחו להוכיח טעיה וכי המשא ומתן מצדם היה שלא בתום לב, יתכן ותהיו זכאים לקבלת הנזקים שנגרמו לכם.

לצפיה ב-'הקמת חברה'
הקמת חברה
07/06/2018 | 10:55
1
12
אני בעל נכסי נדל"ן הרשומים על שמי.
ברצוני לרכוש נכס, ולזכות לפטור כחוק ממס.
ברצוני לבדוק אם כדאי להקים חברה בבעלותי.
החברה תרכוש נכס, אותו אשכיר לילדיי.

לצפיה ב-'רכישת נכס'
רכישת נכס
07/06/2018 | 11:52
7
יוסף שלום,

לא ברור לאיזה פטור הינך מתכוון, מס רכישה שבח ?

בכל מקרה, חברה לא זכאית לפטור ברכישת נכס.
לצפיה ב-'פטור לחולה אונקולוגי מדמי חכירה '
פטור לחולה אונקולוגי מדמי חכירה
07/06/2018 | 06:01
1
14
שלום, 
אבא שלי קנה דירה בשנת 1965 בבת-ים מקבלן . עברו השנים והוא לא עקב אחרי הבטחת הקבלן המוכר, שהוא הקבלן יטפל בהעברת הנכס בטאבו. 
בנתיים קיבלנו לכתובת הנכס ,דרישת תשלום על שם הקבלן !!! לשתלום דמי חכירה שבלעדיה לא ניתן להעביר את הכנס בטאבו. 
א. מי חייב בתשלום הקבלן שמכר או אבא שלא רשום בשום מקום ? 
ב. בנתיים לצערי, אבי הפך לחולה אונקולוגי, לשאלתי את המינהל :מדוע נכה או עיוור כן מקבלים פטור אוטומטי מדמי חכירה ברשימת הפטורים שגיבשה הרשות, ואילו חולה סרטן לא מקבל פטור ? לא זכיתי להתייחסות. 
מהלעשות ? 
לצפיה ב-'דמי חכירה'
דמי חכירה
07/06/2018 | 09:59
13
שלום,

צריך לבדוק את הסכם הרכישה שנחתם מול הקבלן + את הדרישה מרמ"י.

לצפיה ב-'בחוזה שכירות רשום שאסור לקדוח באמבטיה, פגעו בצנרת'
בחוזה שכירות רשום שאסור לקדוח באמבטיה, פגעו בצנרת
04/06/2018 | 09:38
3
16
האם סביר שבית משפט יחייב את השוכר שקדח בחדר האמבטיה בניגוד לרשום בחוזה בתשלום הנזק?
(נניח שהשוכר בא לתלות סבוניה, קדח חורים בקיר וחורר את צנרת המים)
לצפיה ב-'חוזה שכירות'
חוזה שכירות
05/06/2018 | 09:19
2
551
התאור כללי מדי.
לצפיה ב-'איזה מידע חסר אני אשלים'
איזה מידע חסר אני אשלים
05/06/2018 | 09:46
1
17
אם רשום בחוזה: ''הואיל ובקירות חדר האמבטיה מותקנת צנרת מים נסתרת והואיל וקדיחת חור בקיר עלולה לפגוע בצנרת ולגרום לנזקים בדירה, כל קדיחת חור בחדר זה מחייבת אישור בכתב של המשכיר. במידה ויגרם נזק לדירה כתוצעה מקדיחה שבוצעה ללא אישור בכתב, ישלם השוכר את עלות תיקון הנזק והשבת המצב לקדמותו כנגד קבלות על התיקון שיציג המשכיר.
האם לחוזה כזה יש תוקף משפטי? ניתן לחייב את השוכר בכל התשלום בגלל קדיחה של חור בקיר?
לצפיה ב-'נושא מורכב..שאלתי עוד עו"ד גם הוא לא ידע'
נושא מורכב..שאלתי עוד עו"ד גם הוא לא ידע
07/06/2018 | 09:09
7
לצפיה ב-'זכויות בדירה'
זכויות בדירה
03/06/2018 | 14:39
1
15
שלום רב.
בבעלותי דירה אותה אני משכיר בסכום נמוך לבן שלי. דיירי הבניין נערכים לקראת בניית תוספת מרפסת בבניין המשותף. עקב ההוצאה הגדולה בשבילי אני נאלץ לבקש מהבן שלי השתתפות בהוצאה. האם זכויותי בדירה עלולות להיפגע עקב 30000 שישלם הבן, על דירה ששווה מליון. תודה.
לצפיה ב-'הוספת מרפסת'
הוספת מרפסת
05/06/2018 | 09:18
5
שלום רב,

צריך לעשות זאת נכון. לערוך הסכם ברור הכולל  בין היתר סעיף שמציין כי לאור העובדה שהינך משכיר לבנך את הנכס בדמי שכירות נמוכים, סוכם כי הוא ישלם עבור הוספת המרפסת ומדובר בכספים שהם חלק מדמי השכירות, וכי מוותר על כל טענה בעניין זה.
לצפיה ב-'עיכוב ביצוע פסק דין לפינוי מושכר'
עיכוב ביצוע פסק דין לפינוי מושכר
04/06/2018 | 18:35
14
שלום. אני משכיר דירה ל2 דיירות. הם התחילו לעשות בלגן, לא לשלם שכירות וחשבונות, הגשתי נגדם תביעה לפינוי מושכר. ובית-משפט השלום בנתניה הורה להן לפנות את הדירה. בנתיים הן הגישו בקשה לביטול פסק דין בהעדר הגנה, שיחקו אותה "מסכנות" (אחת הדיירות נכה).השופטת נענתה לבקשתן וקבעה קודם עיכוב ביצוע פסק דין,אחר-כך דיון חדש.אני רואה, שהפינוי מתארך לעוד כמה חודשים...(איזה אבסורד של מדינה וחוקים!!! הן ממשיכות לגור,לא לשלם ולעשות מה שבא להם).השאלה שלי - איזה החלטה יכולה להיות בדיון חדש? האם יש סיכוי שהשופטת תבטל פסק הדין שניתן לפינוי(הרי אחת הדיירות נכה).ואם תבוטל אז אני צריך שוב להגיש תביעה לפינוי מושכר? כמה זמן זה עוד יכול להמשך?
תודה.
לצפיה ב-'תמחור דירה אחרי פינוי בינוי'
תמחור דירה אחרי פינוי בינוי
31/05/2018 | 01:50
3
11
אני רוצה לרכוש דירה אחרי פינוי בינוי בשכונת הראשונים ברמת גן.
קבלתי הצעת מחיר של 2,7 משח. קומה 4. 97.8 מר+ 7.8 מרפסת.
זה אומר 25,471 שח למטר. לא?
איך אוכל לדעת אם זה מחיר סביר והוגן לדירה חדשה באזור (אין הרבה כאלה להשוות מולן ובטח רק בזמן ישן יותר).
קבלנים אחרים ראיתי במחירים גבוהים או נמוכים מזה- אבל זה תלוי תכנן דירה- אם מלבנית או ריבועית. נניח.

לצפיה ב-'שווי דירה'
שווי דירה
05/06/2018 | 09:16
2
92
המלצתי היא לפנות אל שמאי לצורך קבלת הערכת שווי נכס.
לצפיה ב-'מה שכט מקובל לשמאי עבור דירה על הנייר מקבלן?'
מה שכט מקובל לשמאי עבור דירה על הנייר מקבלן?
10/06/2018 | 00:03
1
2
לצפיה ב-'הערכת שווי נכס'
הערכת שווי נכס
10/06/2018 | 16:00
5
למיטב ידיעתי באזור 1500 - 2000 ש"ח בתוספת מע"מ.

לצפיה ב-'פטור מס שבח + פטור מס רכישה'
פטור מס שבח + פטור מס רכישה
28/05/2018 | 01:27
12
לפי סעיף 49, 2 לחוק מיסוי מקרקעין:

49ב.  המוכר דירת מגורים מזכה יהא זכאי לפטור ממס במכירתה אם נתקיים אחד מאלה:
(תיקון מס' 76) תשע"ג-2013
(1)  (נמחקה);
(תיקון מס' 34)  תשנ"ז-1997 (תיקון מס' 76) תשע"ג-2013 (תיקון מס' 85) תשע"ו-2016
(2)  הדירה הנמכרת היא דירתו היחידה של המוכר בישראל ובאזור כהגדרתו בסעיף 16א, והמוכר הוא בעל הזכות בה במשך 18 חודשים לפחות מיום שהיתה לדירת מגורים, ולא מכר, במשך שמונה עשר החודשים שקדמו למכירה האמורה, דירת מגורים אחרת כאמור, בפטור ממס לפי פסקה זו;

רציתי לשאול - כמה פעמים מותר להשתמש בפטור ממס שבח?
כל עוד אני שומר על מרווח של 18 חודש בין פטור לפטור - אני מבין שאין הגבלה תיאורטית?

כמה פעמים מותר לשפר דירה ולקבל פטור ממס רכישה מוגדל על דירה שניה?
לגבי זה החוק לא מגדיר מרווחים בין פטור לפטור. אני מבין נכון?

לצפיה ב-'גרמושקה'
גרמושקה
24/05/2018 | 08:18
1
22
במסגרת שיפוץ והרחבה חתמתי לשכנה על גרמושקה, האדריכל הוסיף במחטף גם גדר בנויה.יש לציין שהתחלנו את ההיתרים והבנייה בחברות טובה.
הסתייגתי לגבי הגדר ודיברתי עם שכנתי אך היא נבנתה  למורת רוחי השכנה משתלטת לי על החצר המשותפת.
אנחנו מושע וזה לא מוסדר בתקנון הבית המשותף.
האם בעצם חתימתי ההדיוטית - ויתרתי על זכויותי?
אנחנו בית דו קומתי- הם הקרקע ואני העליונה.
מדובר פה על שטח ברמת החייל בתל אביב ששווה הרבה מאוד כסף.
אני בדילמה קשה
(יש לציין שאנחנו כבר לא חברות)
איך אני יוצאת מזה
לצפיה ב-'גרמושקה'
גרמושקה
24/05/2018 | 13:56
14
מאיה שלום,

צריך לעיין במסמכים עליהם חתמת לצורך מתן מענה לשאלה.
לא בהכרח ויתרת על על זכויותיך.

המלצתי להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום על מנת לבדוק את המצב המשפטי.
לצפיה ב-'תזמון מכירה וקניה'
תזמון מכירה וקניה
23/05/2018 | 18:51
11
מדבר על 3 דירות (כל אחת שיפור דיור של הקודמת):
מודה מראש לעונים - למרות השאלה הארוכה

===
מנסה לתזמן נכון זמני קניה ומכירה וללכת לפי החוק ולצמצם מס (רכישה של דירה שניה או שבח).

איזה מס רכישה ואיזה מס שבח אני צריך לשלם במצב כזה אם בכלל ?
על איזו דירות?

===
דירה א׳ -
רכישה 2011.
אכלוס 2013
צפי מכירה יוני 2018
דירה ב׳
רכישה 2015,
אכלוס סוף 2017
צפי מכירה יולי 2019
דירה ג׳
צפי רכישה בעוד חודש
צפי אכלוס יולי 2020

השתלשלות:
יש לי 50% מדירה א׳ 50% היתרה בבעלות אחותי
שיפרתי דיור ורכשתי דירה חדשה (דירה ב׳).
התחייבתי למכור את 50% מהבעלות שלי בדירה א׳ תוך שנה מקבלת מפתח של דירה ב׳ (שיפור דיור).
אני מוכר כעת את כל הבעלות שלי בדירה א׳ (50%) לאחותי בטווח הזה של שנה.
חודש לאחר המכירה של דירה א׳ אני רוכש על הנייר דירה ג׳ מקבלן אחר. שוב לצורך שיפור דיור בעתיד.
דירה ג׳ תהיה מוכנה רק עוד שנתיים- שלוש.
אני אחזיק בדירה ב׳ 18 חודש (כפי שנדרש כדי לקבל פטור ממס שבח) ואחכה 18 חודש אחרי המכירה של דירה א׳.
ואז אמכור את דירה ב׳.

לצפיה ב-'תזמון מכירה וקניה'
תזמון מכירה וקניה
23/05/2018 | 18:51
8
מדבר על 3 דירות (כל אחת שיפור דיור של הקודמת):
מודה מראש לעונים - למרות השאלה הארוכה

===
מנסה לתזמן נכון זמני קניה ומכירה וללכת לפי החוק ולצמצם מס (רכישה של דירה שניה או שבח).

איזה מס רכישה ואיזה מס שבח אני צריך לשלם במצב כזה אם בכלל ?
על איזו דירות?

===
דירה א׳ -
רכישה 2011.
אכלוס 2013
צפי מכירה יוני 2018
דירה ב׳
רכישה 2015,
אכלוס סוף 2017
צפי מכירה יולי 2019
דירה ג׳
צפי רכישה בעוד חודש
צפי אכלוס יולי 2020

השתלשלות:
יש לי 50% מדירה א׳ 50% היתרה בבעלות אחותי
שיפרתי דיור ורכשתי דירה חדשה (דירה ב׳).
התחייבתי למכור את 50% מהבעלות שלי בדירה א׳ תוך שנה מקבלת מפתח של דירה ב׳ (שיפור דיור).
אני מוכר כעת את כל הבעלות שלי בדירה א׳ (50%) לאחותי בטווח הזה של שנה.
חודש לאחר המכירה של דירה א׳ אני רוכש על הנייר דירה ג׳ מקבלן אחר. שוב לצורך שיפור דיור בעתיד.
אני אחזיק בדירה ב׳ 18 חודש (כפי שנדרש כדי לקבל פטור ממס שבח) ואחכה 18 חודש אחרי המכירה של דירה א׳.
ואז אמכור את דירה ב׳.

לצפיה ב-'שיפור דיור אחרי שיפור דיור'
שיפור דיור אחרי שיפור דיור
22/05/2018 | 22:41
3
10
שיפור דיור
התחייבתי למכור דירה א׳ תוך שנה מקבלת מפתח של דירה ב׳.
בטרם חלפה אותה שנה - אני רוצה לקנות דירה ג׳ ולהצהיר שהיא דירה יחידה שוב. כלומר שאצטרך למכור את דירה א׳ תוך שנה מאז קבלת מפתח דירה ב׳ ואז את דירה ב׳ אמכור בעתיד תוך שנה מקבלת מפתח של דירה ג׳.
אפשרי לעשות שיפור דיור כזה?
כביכול יתכן חודש או חודשיים שיהיו בבעלותי 3 דירות. אבל למעשה הן כולן שיפור אחת של השניה ואני מצהיר על דירת יחיד בבעלותי.
לצפיה ב-'מחדד:'
מחדד:
23/05/2018 | 11:42
2
5
יש לי דירה א׳ בבעלותי ובבעלות משפחה (50-50).
שיפרתי דיור ורכשתי דירה חדשה על הנייר (דירה ב׳).
התחייבתי למכור את כל הבעלות שלי בדירה א׳ תוך שנה מקבלת מפתח של דירה ב׳ (שיפור דיור).
אני מוכר את כל הבעלות שלי בדירה א׳ (50%) לאחותי בטווח הזה של שנה. 
וחודש לאחר המכירה של דירה א׳ אני רוכש על הנייר דירה ג׳ מקבלן אחר. שוב לצורך שיפור דיור בעתיד.
אני אחזיק בדירה ב׳ שנה או 18 חודש (כפי שנדרש כדי לקבל פטור ממס שבח) ואחכה 18 חודש אחרי המכירה של דירה א׳.
אז אמכור את דירה ב׳.
בכל מקרה מכירה של דירה ב׳ תהיה עד שנה אחרי קבלת מפתח לדירה ג׳ (אבל בפועל זה יקרה אפילו לפני קבלת דירה ג׳).
איזה מס רכישה ואיזה מס שבח אני צריך לשלם במצב כזה?
על איזו דירות?
אני מנסה ללכת לפי החוק כדי לא לשלם מס רכישה של דירה שניה או שבח - כמובן.
כמה שפחות.
לצפיה ב-'רכישה דירה '
רכישה דירה
23/05/2018 | 15:18
1
9
שלום,

לצורך תשלום מס רכישה במדרגות דירת מגורים יחידה - הרעיון הוא שאדם יכול לרכוש דירה חדשה (להלן: "הדירה החדשה") בזמן שבבעלותו דירה (להלן: "הדירה הישנה") יחידה וזאת בכפוף לכך שהוא מתחייב למכור את הדירה הישנה במועדים הקבועים לכך בחוק (משתנה אם הדירה החדשה היא דירה יד 2 או רכישת דירה מקבלן).
לעניין מס שבח, התנאים לקבלת פטור מלא, כי מדובר בדירת מגורים מזכה יחידה של המוכר (יש סייגים לעניין זה) והוא מחזיק בה לפחות שנה וחצי (במקרה של דירה חדשה - שנה וחצי ממועד קבלת טופס 4).
התשובה כללית, לקבלת פרטים מדוייקים אני ממליץ לך לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי פרטני על מנת להפחית לך תשלומי מסים שלא לצורך.
לצפיה ב-'במקרה שתארתי אני משפר דיור פעמיים. זו השאלה- אם'
במקרה שתארתי אני משפר דיור פעמיים. זו השאלה- אם
23/05/2018 | 16:49
6
זה כמו שיפור דיור יחיד.

לצפיה ב-'השכרת דירה ללא צו ירושה '
השכרת דירה ללא צו ירושה
21/05/2018 | 12:30
1
17
הורי לא השאירו צוואה
והשכנים מאוד רוצים להשכיר את הדירה לאלתר
ולנו יש עניין להשכיר את הנכס לכיסוי חובות (ארנונה , מים, חשמל, ועד)
במקביל הגשנו בקשה לרשם הירושות להסדיר את הנושא
האם יש מניעה לא להשכיר להם ?
בברכה
שימי
לצפיה ב-'השכרת דירה'
השכרת דירה
21/05/2018 | 17:25
16
שימי שלום,

מבחינה משפטית יש בעיה להשכיר את הנכס מהסיבה שהנכס טרם שלכם וזאת עד לקבלת צו יורשה הקובע מי הם יורשיו החוקיים של המנוח.
לצפיה ב-'מס רכישה על קרקע עם בתע למגורים'
מס רכישה על קרקע עם בתע למגורים
10/05/2018 | 22:15
1
20

אם יש דירה בבעלותי
ואני רוכש קרקע. כמה מס רכישה אשלם על הקרקע? האם זה שונה בגלל שיש לי כבר דירה בבעלותי?

אם בעתיד אמכור את הדירה שלי ורק אז אקנה דירה על הקרקע שקניתי - האם אשלם מס רכישה של דירה שניה או של שיפור דיור?

לצפיה ב-'מס רכישה'
מס רכישה
13/05/2018 | 16:38
11
שלום רב,

מס רכישה על קרקע עומד על שיעור של 6% משווי הקרקע (אין זה משנה אם   
בבעלותך דירה).

לגבי השאלה השנייה, התשובה די מורכבת, הינך מוזמן ליצור עמי קשר טלפונית.

המשך יום ושבוע טוב.

לצפיה ב-'קבוצת רכישה לקרקעות קנדה ישראל'
קבוצת רכישה לקרקעות קנדה ישראל
09/05/2018 | 18:55
9
למישהו יש נסיון איתם? 
אני יודע שזו חברה גדולה ואמינה. אבל השאלה אם ההשקעות שלהם כקבוצת רכישה לקרקעות גם כדאיות (כלכלית וערביות)?
לצפיה ב-'איך לקבל מהשוכר תשלום בהוראת קבע במינימום סיכון?'
איך לקבל מהשוכר תשלום בהוראת קבע במינימום סיכון?
09/05/2018 | 10:57
2
18
אני בעל נכס ומתכוון להשכיר אותו לשוכר. חשבתי במקום לבקש צקים דחויים לחסוך את הטרחה שבהפקדה ולבקש מהשוכר לבצע הוראת קבע חודשית בבנק.
האם מהלך שכזה מסכן אותי יותר במקרה שהשוכר לא עומד בחוזה\בתשלומים?
לצפיה ב-'חוזה שכירות'
חוזה שכירות
09/05/2018 | 11:51
1
33
גולן שלום,

חד משמעית עדיף לבקש צ'קים דחויים. צ'ק מהווה שטר, ולכן במידה ויחזור תעמוד לך הזכות להגיש אותו לביצוע בהוצאה לפועל (מה של ניתן לעשות בהו"ק).

באתר משרדי יש הסכם שכירות לדוגמה אשר יכול לסייע לך.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך היפה'
תודה רבה על תשובתך היפה
09/05/2018 | 12:06
7
לצפיה ב-'רכישת דירה מקבלן'
רכישת דירה מקבלן
08/05/2018 | 19:12
1
14
לפני כשנתיים רכשנו דירה ומועד הכניסה לפי החוזה הינו 30/10/2017 ומועד תשלום אחרון שאנחנו נדרשים להעביר הינו 30/9/2017.
בחוזה ישנו סעיף (שלצערי לא ראיתי אותו וגם עו"ד שליווה את החוזה לא נתן את הדעת על סעיף זה) שבמידה ואנחנו מאחרים בתשלום:
1. יש ריבית פיגורים
2. הקבלן רשאי לדחות את מועד מסירת הדירה ביומיים עבור כל יום איחור. 

התשלום התבצע בתחילת חודש 10/17 (כחודש איחור) ולפיכך הקבלן טוען שרשאי לדחות לי בחודשיים את המסירה של החזקה.

יש לציין שנכון לרגע זה, הקבלן טרם קיבל טופס 4 לבניין וטרם מסר דירה אחת לדיירים.
בנוסף, אי התשלום בזמן היה מכיוון שראינו שהקבלן לא קרוב לסיום הבניין.

שאלתי היא:

האם הדבר חוקי? כלומר הקבלן "מעניש" אותי פעמיים בעצם גביית ריבית ודחייה של המסירה קל וחומר שטרם הגיע למצב בו הוא מוסר דירות.

תודה מראש

לצפיה ב-'איחור במסירת דירה מקבלן'
איחור במסירת דירה מקבלן
09/05/2018 | 11:49
6
נויה שלום,

1. ראשית לא ברור מדוע חודש איחור. את מציינת שהתשלום אמור היה להיות משולם ב - 30/09 ובפועל שולם בתחילת אוקטובר, לכן פחות מחודש.
2. מבחינת החוק לקבלן מותר לאחר במועד מסירת דירה עד חודשיים מהמועד הקבוע בהסכם. איחור מעבר למועד ה-נ"ל מחייב אותו בתשלום פיצוי לרוכש.
3. ממה שאני מבין על פי הוראות ההסכם קבוע מועד אשר בתנאים מסויימים משפיע עלל מועד המסירה.
4. מבחינת ריבית פיגורים, ככל שהסכמתם לשלם במקרה של איחור בתשלום אז אכן הדבר חוקי.
5. אני מציע לכם להבין את מועד מסירת החזקה בדירה על פי הוראות ההסכם, ולהוציא  לקבלן איחור כי החל מיום _____ יהיה עליו לשלם לכם פיצוי בהתאם להוראות החוק.
לצפיה ב-'ללא טאבו'
ללא טאבו
08/05/2018 | 10:18
3
23
אני בת 60 , גרושה,מחפשת לקנות דירה  קטנה למגורים , מצאתי דירה בדרום ת"א , מחיר  נמוך יחסית למחירי הדירות ונאמר לי במפורש   שהדירות באיזור  לא רשומים בטאבו........ האם כדאי לרכוש ? מה  היתרונות והחסרונות , שהדירה לא רשומה בטאבו.
תודה
לצפיה ב-'נכס שאינו רשום בטאבו'
נכס שאינו רשום בטאבו
08/05/2018 | 10:25
2
22
שלום רב,

נכס יכול להיות רשום בטאבו, בספרי רשות מקרקעי ישראל או בחברה משכנת. יש לבדוק היכן הנכס ה-נ"ל רשום ורק לאחר מכן ניתן יהיה להבין את המשמעויות של אי רישום בטאבו.

לצפיה ב-'הדירה נמצאת בשכ' עזרא בשכ' התקוה'
הדירה נמצאת בשכ' עזרא בשכ' התקוה
09/05/2018 | 11:38
1
10
לצפיה ב-'נכס שאינו רשום בטאבו'
נכס שאינו רשום בטאבו
09/05/2018 | 11:42
20
השאלה איפה הנכס רשום, האם בספרי רשות מקרקעי ישראל או בספרי חברה משכנת.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד יריב גוטמן, חבר בלשכת עורכי הדין משנת 1998. משרד עו"ד יריב גוטמן מומחה במתן שירותים משפטיים במגוון תחומים, לרבות במשפט דיני מקרקעין, מיסוי מקרקעי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יריב גוטמן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו