לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
65526,552 עוקבים אודות עסקים

פורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום. כל הנכתב בפורום אינו בגדר ייעוץ משפטי.
המשך >>

לצפיה ב-' החלפת מנהל בפורום '
החלפת מנהל בפורום
26/08/2018 | 16:53
26

אנו מברכים את עו"ד יריב גוטמן על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.

אנו מודים ל עו"ד עמיחי ויינברגר על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'דמי מנהל'
דמי מנהל
20/08/2018 | 22:18
2
21
שלום, 

נרשמנו להרחבה במושב של ההורים של בעלי. מנהל מקרקעי ישראל עשה מכרז מקדים על כמה חלקות פנויות כדי לקבוע את דמי המנהל. במכרז נקבע, שחלקה שווה חצי מליון ש"ח. איך ניתן לחשב כמה דמי מנהל נצטרך לשלם על בסיס שווי זה? 

תודה רבה מראש 
לצפיה ב-'דמי מנהל'
דמי מנהל
26/08/2018 | 18:24
1
13
שלום רב,

לא הצלחתי להבין כוונתך. האם כוונתך לדמי הסכמה אשר יש לשלם למנהל ? דמי פיתוח ? מס רכישה ?
לצפיה ב-'שאלה טובה.. אמרו לנו 'דמי מנהל' '
שאלה טובה.. אמרו לנו 'דמי מנהל'
27/08/2018 | 08:46
6
ולא ידעתי שזה מושג ערטילאי.. אני אברר ואחזור.
ובכל מקרה תודה על השרות שנתת פה ובהצלחה בהמשך.
לצפיה ב-'בנייה לא חוקית \ התיישנות'
בנייה לא חוקית \ התיישנות
12/08/2018 | 08:49
12
היי,
אפשר לקבל הבהרה מה בדיוק החוק בנושא?
כתב אישום, הריסה? וכדומה?

בעיר שאני גר, הבנתי שמי שמוכר דירה ויש לו בנייה לא חוקית
הוא משלם קנס לעירייה על מנת לקבל אישור על המכירה, בשביל העברת 
בעלות על הדירה, וכו'.

האם דבר זה מקובל ככה בכל העיריות בארץ?
ומה הסטטוס של הבנייה לאחר תשלום קנס זה.

לצפיה ב-'חניית קטנוע בבניין משותף.'
חניית קטנוע בבניין משותף.
05/08/2018 | 15:27
17
שלום לכולם,

לשכנה שלי, שהיא בסכסוך עימי בשל כך שהיא רוצה לפתוח צהרון בבניין, ואני ניסיתי לברר מה ניתן לעשות מאחר ואני אדם נכה ושעות המנוחה הן קריטיות עבורי, יש חניה בטאבו. עד שגיליתי במקרה שהיא הולכת לפתוח צהרון, הקטנוע שלי היה קשור לעמוד בין החניה שלה וחניה משותפת.
ביום חמישי האחרון היא קיבלה מכתב משי"ל, אליהם פניתי, בבקשה להתחשב בשכנים ולנסות למנוע רעש בשעות המנוחה. היא צלצה בדלתי, ובאיומים צעקה שאזיז את הקטנוע מהחניה שלה בטענה כי הוא מפריעה לה (לא הפריע לה 3 חודשים..) ואמרה שאם לא אזיז אותו היא תעשה לו נזק.

השרשרת של הקטנוע היתה קשורה לעמוד, שחנייתה גובלת בעמוד זה, כך שחתיכה קטנה מהשרשרת היתה ב"שטח שלה". כמובן שעוברים שם דיירים שנכנסים ויוצאים מהבניין וכו'.

האם אסור לי לקשור שרשרת נעילה לקטנוע בגלל שחלק ממנה הוא צמוד לעמוד גם בחלק שלה?

בהמון תודה.
לצפיה ב-'קניית מחסן שאינו צמוד לשום דירה'
קניית מחסן שאינו צמוד לשום דירה
05/08/2018 | 07:23
8
שאלה שאני אשמח לעזרתכם.
אני גר בבנין בן 12 שנים ולאחרונה החברה המשכנת מנסה למכור מחסן שנשכח.
במהלך דיונים על החוזה מסתבר שהמחסן הזה לא יוצמד לדירה וכי הוא לא חלק מהרכוש המשותף. הוא תת חלקה בבעלות אפריקה ישראל ומוגדר כמחסן.
העורכת דין שלי טוענת שהם אכן לא יוכלו להצמידו לדירה כי זה עסק מסובך מבחינתם. כלומר כל ההתעסקות עם הרישום כבית משותף.
אני מאוד מודאג מהעסקה הזו. מה יקרה שאמכור? זה יצטרך להיות חוזה חדש.
האם חייב בארנונה לעומת מחסן שכן מוצמד.(מדובר בפתח תקווה)
האם קונים עתידים יסוגו כי צריך חוזה נפרד ושאלות מס שבח וכדומה.
עד כדי שבא לי לא לקנות את המחסן.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'הפקעה על נת"ע לצורך בנית הרכבת הקלה'
הפקעה על נת"ע לצורך בנית הרכבת הקלה
31/07/2018 | 20:23
27
נת"ע שלחו לכל הבעלים בבניין מכתב שבו הם כותבים כי בכוונתם לתפוס שטח בחלקה, באופן שאמור להסדיר את "המצב בפועל". "המצב בפועל" הינו שהשטח הנתפס הינו מדרכה וחניה (ציבורית) שעוברים בחלקה.

1. האם יש סיכוי לקבל פיצוי או שהסיכוי אפסי, כיוון שהם יוכלו לטעון שהשטח "בפועל" משמש כבר שנים לצרכי ציבור ?

2. האם ניתן להגיש תביעה כלל, אם עברו יותר מ 60 יום מאז קיבלנו את ההודעה ?

תודה 
לצפיה ב-'שטר ערבות לשכירות של דירה'
שטר ערבות לשכירות של דירה
26/07/2018 | 23:59
2
26
מבחינה משפטית - האם כדי שלשטר יהיה תוקף חייבים שני ערבים או שניתן להסתפק באחד?
לצפיה ב-'שטר'
שטר
29/07/2018 | 12:09
1
22
לא ציינת באיזה שטר מדובר. יחד עם זאת, אין חובה כי יהיו ערבים לשטר.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/09/2018 | 14:35
7
נושא מורכב מאוד... שטר ערבות, חוזה שכירות - הרבה בלאגן....
לצפיה ב-'מס שבח במכירה של בית פרטי שהוא דירת מגורים יחידה?'
מס שבח במכירה של בית פרטי שהוא דירת מגורים יחידה?
26/07/2018 | 13:26
1
26
אני מבולבלת בנושא מס שבח על מכירה של בית פרטי שהוא דירת מגורים יחידה.  בהנחה שהבית נקנה ב100,000 ש"ח ב-1970 וימכר היום ב-5 מיליון ש"ח (המספרים זה רק כדי שאבין) - איך בערך הולך חישוב המס?
לצפיה ב-'מס שבח'
מס שבח
29/07/2018 | 12:08
142
שבוע טוב,

התשובה לשאלה מורכבת לכן אני מציע לך לפנות לעו"ד על מנת לקבל ייעוץ משפט ספציפי.
ברמה העקרונית יש לשלם מס על השבח ממועד הרכישה. כלומר, במידה והדירה נרכשה ב - מיליון ש"ח, ונמכרת בשני מיליון אז השבח מיליון (לפני ניכויים שונים והצמדות מהשבח).

לצפיה ב-'איתור מס' דירה על פי תת חלקה'
איתור מס' דירה על פי תת חלקה
20/07/2018 | 13:18
4
19
שלום,

יש ברשותי מס' גוש, חלקה, תת חלקה וכן עיר, רחוב ומס' בנין. אני מנסה לברר לפי מס' תת חלקה, מהו מספר הדירה. איפה אפשר לעשות זאת? ניסיתי באתר הזה :
http://mapi.gov.il/Pages/LotAddressLocator.aspx
אבל פה נותנים איתור כתובת רק עד לרזולוצית מס' בנין, לא נותנים מספר דירה.

מה עושים?
אולי העובדה שהכתובת בתל אביב יכולה לעזור? גורם בעריה אולי?

בתודה מראש!
לצפיה ב-'איתור מספר דירה'
איתור מספר דירה
23/07/2018 | 14:00
1
27
שלום רב,

אין בהכרח התאמה בין מספר דירה לבין מספר תת חלקה. נסה לאתר את מספר הדירה דרך הרשות המקומית.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/07/2018 | 17:20
6
לצפיה ב-'נסה להיכנס ל אתר ארכיון המדינה'
נסה להיכנס ל אתר ארכיון המדינה
10/09/2018 | 23:24
1
4
אבי גור ארי 
לצפיה ב-'תודה. אנסה'
תודה. אנסה
11/09/2018 | 01:25
3
לצפיה ב-'הפרת הסכם בעל פה'
הפרת הסכם בעל פה
15/07/2018 | 23:58
1
33
שלום רב
אני דייר בדירה וחתום על חוזה ל 6 חודשים כאשר בזמן חתימת החוזה הדגשתי כי יכול ליהיות שאני יצא מוקדם יותר, לכך בעל הנכס הסכים ואמר שאני אתן לו התראה בזמן סביר לפני שאני יוצא. לאחר 4 חודשים הודעתי לבעל הדירה כי אני יוצא חודש אחד לפני הזמן, הוא אמר שאני יזכיר לו על כך בעוד חודש, לאחר 5 חודשים הודעתי לו שאני יוצא מהדירה, הוא אמר שאם אני יוצא אני חייב למצוא מישהו שיכנס במקומי. הזכרתי לו את ההסכם בינינו והוא התעלם והמשיך לומר שלפי חוזה אני חייב לשלם לו על 6 חודשים. לאחר אימות טלפוני הוא הסתגית ממתן תשובה ברורה ודרש שאני יעלה הודעה ביד 2 ויפרסם את הנכס וימצא אדם שיכנס במקומי.

אין לי אפשרות להישאר עוד חודש מאחר וכבר סגרתי הכל עם העבודה, המעבר והכל מסביב ואני לא יכול למצוא מישהו שיכנס לחודש אחד במקומי.

ההסכם בינינו היה בעל פה ואין לי תיעוד לכך למאת בת זוג לשעבר ואחותי ששניהן שמעו על כך ממני כמו גם המנהל שלי שהודעתי לו מראש על מעבר למחלקה אחרת שנמצאת בעיר אחרת במקום שאליו אני עובר.

אני בכל מקרה חייב לנסוע בסוף החודש אך אני חושש שבעל הנכס יגיש תביעה נגדי על הפרת חוזה, מה אני יכול לעשות במקרה כזה?
לצפיה ב-'חוזה שכירות'
חוזה שכירות
16/07/2018 | 15:56
25
שלום רב,

יש לבדוק את הוראות הסכם השכירות. בכל מקרה, אני מציע לך להגיע איתו לפשרה כך ששניכם תצאו מורווחים.

לצפיה ב-'מכירת דירה בתהליך תמ"א '
מכירת דירה בתהליך תמ"א
09/07/2018 | 11:24
1
22
שלום רב.
בקרוב יחל תהליך תמ"א 38/2 על דירתי היחידה אשר אני מתגורר בה מזה שנים רבות.  החוזה כבר נחתם ובקרוב מאד צפוי היתר הבנייה מהעירייה.
חשבתי להציע אותה למכירה עם קבלת ההיתר, כך שמבחינת הקונה המאושר זה כאילו שהוא קונה דירה חדשה מקבלן.
ועל כך יש לי מספר שאלות?

מס שבח: במידה והפטור ממס שבח שניצלתי הוא מכוח התמ"א (ולא ניצול הפטור האישי), האם אהיה פטור מתשלום מס שבח, או שעלולות "לצוץ הפתעות"?

היטל השבחה: למיטב הבנתי בעל דירה בבניין שעבר תמ"א 38/1 שמוכר את דירתו, יחוייב בהיטל השבחה בשווי 5% בלבד מההשבחה, ולא 50% שמשולמים עבור "השבחה קונבנציונלית".
השאלה היא אם ה 5% האלו תקפים גם למקרה של תמ"א 38/2.

עוד השלכות מיסוי: האם יכול להיות שרשויות המס יראו בעסקה כבעלת אופי מסחרי ולכן אחוייב במס מכירה / מע"מ / מס הכנסה?

המון תודה

לצפיה ב-'מכירת דירה'
מכירת דירה
10/07/2018 | 16:13
16
שלום רב,

ראשית אני מציע לך לבדוק בהסכם שנחתם עם החברה מה המנגנון הקבוע למכירת הדירה במהלך תקופת הפרויקט.

לעניין מס שבח - יש לוודא שאכן לא נוצל הפטור האישי וכי אתה עומד בתנאים לקבלת פטור ממס שבח.

לעניין היטל השבחה - באיזה עיר מצויה הדירה ? הייתי פונה אל מחלקת השבחה ובודק אם במקרה של מכירת הדירה יחול חיוב בגין היטל השבחה.
לצפיה ב-'האם הטעם למתן הנחה לנכה מוצדק במקרה שלהלן'
האם הטעם למתן הנחה לנכה מוצדק במקרה שלהלן
04/07/2018 | 15:08
16
האם עיריית קרית שמונה יכולה לסרב לתת הנחה לבעל דירה נכה העומד בקריטריונים לקבלת ההנחה מהטעם שהדירה שבבעלותו ריקה ואף אחד לא מתגורר בה?
נציין שהנכה מתגורר בדירת אימו הנמצאת בעיר אחרת וכי הוצג לעיריית קרית שמונה אישור כי בדירת אימו ובעיר מגוריו הנכה לא מקבל כל הנחה.

תודה רבה
לצפיה ב-'ברור מעמד משפטי של בניין.'
ברור מעמד משפטי של בניין.
03/07/2018 | 07:38
2
19
שלום,

האם אפשר לברר מעמד משפטי של בניין לפי הכתובת של הבית?

תודה  

לצפיה ב-'בדיקה משפטית'
בדיקה משפטית
03/07/2018 | 12:54
1
14
שלום,
ניתן לקבל מידע חלקי בלבד. על מנת לקבל מידע מבוסס יש לקבל יפוי כח מאת בעלי הזכויות בנכס לקבלת מידע מהגופים השונים.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
03/07/2018 | 14:21
1
לצפיה ב-'עסקה סיבובית!!'
עסקה סיבובית!!
29/06/2018 | 07:26
1
29
שלום רב! 
ברצוני לברר לגבי עסקת קנייה מדייר מוגן!!
הדייר מתכוון לקנות/ולמכור את הבית
אך אין לו את הכסף המספיק! 
התבקשתי לשלם לו עבור קניית הדירה! כמובן בחוזה אצל עורך דין!!לאחר קניית הבית הוא יצהיר שאני משכיר את הבית 
ורק לאחר 5 שנים יעביר את הבית על שמי / כי אסור לו למכור לפני 5 שנים אחרת הוא אמור לשלם את ההנחה שקיבל מהעמידר!!!
האם מה שהוא מבקש ממני חוקי???האם יש סכנות אזהרות בעיסקה זו????
לצפיה ב-'רכישת דירה'
רכישת דירה
01/07/2018 | 09:45
16
שבוע טוב,

ש לראות בפועל איך הרכבתם את העסקה, על פניו אני צופה בעיות.

לצפיה ב-'רכישת דירה מפוצלת'
רכישת דירה מפוצלת
25/06/2018 | 14:14
1
24
ברצוני לדעת אם כדאי להיכנס לרכישת דירה מפוצלת
מהן המגבלות והאם היא מתומחרת נמוך יותר?
האם יש בעיה בייצוג ע"י עו"ד?
לקיחת משכנתא?

תודה מראש!
לצפיה ב-'מכירת דירה מפוצלת'
מכירת דירה מפוצלת
25/06/2018 | 16:37
18
ענת שלום,

במכירת דירה מפוצלת ישנן מספר בעיות פוטנציאליות כגון - לקיחת משכנתא, העברת זכויות ו-כד'.
יחד עם זאת, במקרים מסויימים ניתן להתגבר על הבעיות ה-נ"ל.

מוזמנת ליצור עמי קשר.

לצפיה ב-'שאלה בקשר למכירת דירה'
שאלה בקשר למכירת דירה
25/06/2018 | 12:58
1
27
היי, קיימת בדירה בבעלותי שאני מעוניין למכור. חתמתי למתווך בלעדיות שהוא משווק את הדירה ומביא לי קונה בתמורה ל 2% למשך 3 חודשים.
בינתיים עבר חודש ועדיין לא הביא שום קונה, הביא רק כמה שרצו לשלם מחיר זול ממה שאני מבקש.
ומנגד חבר שלי שמע שאני מוכר את הדירה ואמר שמעוניין לרכוש אותה. האם אני יכול לעשות משהו בנידון??? בטופס שהוא החתים אותי היה רשום שבמידה ואמכור את הדירה בלעדיו אז הוא יוכל לבקש ממני בכל זאת לשלם 2% .
מה אפשר לעשות? תודה מראש
לצפיה ב-'מכירת דירה'
מכירת דירה
25/06/2018 | 13:11
19
שלום רב,

ככל שתיחתם עסקה במהלך תקופת הבלעדיות, תצטרך לשאת בעמלת תיווך. יחד עם זאת יצוין כי מתווך שקבל נכס בבלעדיות מחוייב לבצע מספר פעולות בשבוע על מנת שיהא זכאי לקבלת עמלת התיווך.

בהצלחה.
לצפיה ב-'העברה בין קרובים של דירת ירושה '
העברה בין קרובים של דירת ירושה
19/06/2018 | 23:13
29
ומכירת הדירה.
היי...
ביצענו העברה ללא תמורה בין אחים בשיעור של 1/3 דירה.
בתאריך 2.18
עכשיו אנחנו מעוניינים למכור את הדירה?
האם עדיין מקבל פטור ממס שבח?
אם לא...כמה מס שבח נשלם.
אעדכן כי הרווח הינו כ80000 וביצענו שיפוץ בדירה של כ 100000 שקל.
אשמח להסבר פשוט.
לצפיה ב-'מיסים בעסקת ירושה'
מיסים בעסקת ירושה
17/06/2018 | 20:13
1
35
שלום אנו 3 אחים יורשים דירת מגורים של ההורים ז"ל. עדיין לא העברנו את הדירה על שמנו בטאבו. אחד האחים רוצה לרכוש את חלקם של 2 האחים בדירה. איך הכי נכון לפעול כדי להימנע ממס רכישה,  שבח והשבחה? אם מראש רושמים את הדירה על שם האח הקונה ומצהירים על הסתלקות של שני האחים האחרים יהיו מיסים? ואם תחילה רושמים על שם כולם ובעת המכירה לו, מעבירים על שמו של האח הקונה, יהיו מיסים?
לצפיה ב-'דירת ירושה'
דירת ירושה
18/06/2018 | 09:40
25
שלום,

לא ניתן לבצע הסתלקות בתמורה. כספים שמגיעים מחוץ לעיזבון חייבים במס.
לעניין מס שבח - מכוון שמדובר בדירת ירושה יתכן והמוכרים זכאים לפטור מתלשום מס שבח.
לצפיה ב-'פטור ממס שבח'
פטור ממס שבח
17/06/2018 | 01:09
1
27
אני מבין שבד"כ העניין דורש לקח רו"ח.
אבל בכל זאת שואל כדי לקבל מושג כללי:

הייתי בבעלות עם אחותי על דירה (50-50). 
מכרתי לה החודש את החצי שלי ברווח (עם תמורה בין בני משפחה) תוך שרכשתי דירה חדשה עבורי במסגרת שיפור דיור.

1) האם במכירה לאחותי השתמשתי בפטור מס שבח (או שיש חריג לגבי מכירה בין קרובים)? האם עלי לחכות 18 חודש כדי להיות זכאי לפטור שבח על הדירה החדשה שלי?
2) אם בעתיד אחזיק שתי דירות בבעלותי ואמכור אחת מהן.
האם אהיה זכאי לפטור מס שבח כלשהו? או שמי שבבעלותו שתי דירות בכל מקרה לא זכאי לפטור מס שבח.
*בהנחה שאני לא רוצה למכור את שתיהן ביחד כדי לקנות חדשה.
*בהנחה שאני רוצה למכור את שתיהן יחד כדי לקנות חדשה - אני מבין שיש פטור חד פעמי לחיים.
מודה לעונים
לצפיה ב-'מס שבח'
מס שבח
18/06/2018 | 09:38
13
שלום,

תיקון קל - מדובר בתחום מקצועיות של עו"ד מומחה בתחום מיסוי מקרקעין ולא של רו"ח.
לגבי שאלותיך, הנתונים הם כללים מדי. האם הדירה שמכרת לאחותך הינה דירת ירושה ? כי אז ויתכן ונצילת פטור שניתן ליורשים.
ברמה העקרונית יש חשיבות לעניין תאריך רכישת הדירה שברצונך למכור, יתכן ואתה תהיה פטור מתשלום מס שבח בגין תקופה שעד לשנת 2014.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד יריב גוטמן, חבר בלשכת עורכי הדין משנת 1998. משרד עו"ד יריב גוטמן מומחה במתן שירותים משפטיים במגוון תחומים, לרבות במשפט דיני מקרקעין, מיסוי מקרקעי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יריב גוטמן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו