לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
65876,587 עוקבים אודות עסקים

פורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום. כל הנכתב בפורום אינו בגדר ייעוץ משפטי.
המשך >>

לצפיה ב-'ליקוי בנייה ואי-מתן בדיקה'
ליקוי בנייה ואי-מתן בדיקה
16/12/2018 | 12:10
1
שלום,
רכשתי דירה מקבלן
הזמינו אותי למסירה ראשונית שם התגלה רטיבות בתחת לבלטוץ שה אמבטיה - כך עולה מחברה המתמחה בבדק בית.
בנוסף בדיוק הגיעה תקופת הגשמים מלפניי שבועיים, יש מלא דירות עם בעיית רטיבות וועד כדי נזילות כבר (ממש מטפטף).

בקשתי מקבלן שני דברים:
1) לבוא עם בעלי מקצוע לקחת מדידות (מטבח, מזגנים...)
2) להראות שהתיקון אכן מתבצע לפחות באמבטיה אשר מונע כניסה.

הקבלן סירב התוקף לשתי הבקשות רשמית.
(נראה לי הם מפחדים שלא אראה מה קורה בדירה שלי עם הרטיבויות)

האם זה חוקי?
תודה

לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:56
1

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:23
1
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'דמי איזון'
דמי איזון
02/12/2018 | 10:31
2
14
1.חלוקה בעין  בין 2 שותפים של חלקה מקרקעין חקלאית. איך מוכיחים/מראים/משכנעים שידרשו כמעט תמיד דמי איזון (הסתברות גבוהה) 

2.האם קביעת דמי איזון פירושו גם עירוב בית משפט בהליך איזון זה?
לצפיה ב-'דמי איזון'
דמי איזון
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2018 | 15:32
1
5
שלום רב,

השאלה לא מובנת .
מי ידרוש דמי איזון  ? למה הכוונה חלוקה בעיין?
אשמח אם תפרט את המקרה.
לצפיה ב-'לפי ס' 38-40 לחוק מקרקרעין'
לפי ס' 38-40 לחוק מקרקרעין
03/12/2018 | 16:08
1
לצפיה ב-'בנסח " קיימת הגבלה בהעברה" - איפה רואים מה בדיוק ההגבלה?'
בנסח " קיימת הגבלה בהעברה" - איפה רואים מה בדיוק ההגבלה?
22/11/2018 | 18:37
3
12
בנסח טאבו של בית פרטי צוין "קיימת הגבלה בהעברה", ככל הנראה חריגת תכנון ובנייה. איפה רואים מה בדיוק ההגבלה?
לצפיה ב-'הגבלה בהעברה ובירושה'
הגבלה בהעברה ובירושה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2018 | 11:21
2
58
שלום רב,

לרוב הערות כאלו מופיעות כאשר נכסים הם לא בבעלות אלא בחכירה והערה זו באה ליידע שאי אפשר לבצע ההעברה בנכס מבלי לקבל את הסכמת הבעלים.

האם מדובר  בנכס בחכירה?
לצפיה ב-'לא מתאים. מדובר בחכירה לדירות (רמ"י) של נכס מהוון'
לא מתאים. מדובר בחכירה לדירות (רמ"י) של נכס מהוון
25/11/2018 | 13:31
5
לצפיה ב-'אין דרך לראות מי רשם את ההגבלה ומה תוכנה?'
אין דרך לראות מי רשם את ההגבלה ומה תוכנה?
25/11/2018 | 13:32
5
לצפיה ב-'בעלות משותפת על דירה כתוצאה מירושה'
בעלות משותפת על דירה כתוצאה מירושה
20/11/2018 | 19:43
1
10
שלום,
לאחר שאבי נפטר עברה הבעלות בחלוקה שווה לכל ילדיו, כל אחד שליש.
האם יכול אחד מהבעלים למכור את חלקו ללא הסכמת שני הבעלים האחרים?
במידה וכן האם ישנה זכות קנייה ראשונה לבעלים האחרים של הדירה?
אם אין הסכמה של כל הבעלים למכירת הנכס האם עדיין יכולים למוכרו?
אשמח להרחבה בנושא

תודה
לצפיה ב-'פירוק שיתוף במקרקעין'
פירוק שיתוף במקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2018 | 15:37
8
שלום רב,
המקרה המתאור הוא מקרה קלאסי של פירוק שיתוף במקרקעין.
הדרך היחידה לצאת מהמסבך היא להגיש תביעה לפירוק שיתוף לבית המשפט.
דרך המלך היא כי הדירה תצא למכרז בשוק החופשי.
ישנם חריגים בהם אחד מבעלי הדירה קונה את השותפים.

לצפיה ב-'החלפת צרכני גז'
החלפת צרכני גז
07/11/2018 | 21:16
8
שלום לכולם
נתקלנו בבעיה שלא צפינו, בדירה שרכשנו חוזה הגז מופיע על שם מוכר היסטורי (לפני המוכרים הנוכחיים לא מי שהם קנו ממנו אפילו), אנחנו מתכננים לנתק את הגז אבל נתקלנו בבעיה כי חברת הגז לא מוכנה להעביר צרכנים בלי אותו אדם.
מישהו נתקל בבעיה כזאת? מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'מס שבח ??'
מס שבח ??
28/10/2018 | 18:02
20
ערב טוב לכולם 
מכרתי דירה בדצמבר 2015 ( נרכשה ב 2003)
ורכשתי בית באוגוסט 2016 - האם אני מחוייב במס שבח?
במידה וכן כמה עלי לשלם במידה והסכום שרכשתי הו 2.1M
וסכום המכירה 2.4?
תודה 
לצפיה ב-'הקמת מעקה/ מדרגה בין שכנים '
הקמת מעקה/ מדרגה בין שכנים
21/10/2018 | 12:52
23
שלום הרמנו מפלס גובה 60 סמ מהשכן רחבת בטון

תחילה היתה הסכמה ביניינו על הקמת מעקה/מדרגה גובה 20 סמ על מנת למנןע ניקוז המיים אליו

אצלינו הבטון הוא דקורטיבי וכרגע השכן מסרב להשתף בעלות המדרגה הדקורטיבית ומעוניין רק ליצוק את המדרגה על מנת לחסוך בעלויות

השאלה שלי האם כשקו הריצוף הנמצא כ10 סמ בין כל גבול מחייב הסכמה של שניינו על מנת להשתמש בו לכל שימוש כזה או אחר?האם הוא יכול ליצוק רק על ה10 סמ שלו?או של שניינו?
לצפיה ב-' הטיפ היומי: לא קונים דירה לפני הערכת שמאי הבנק '
הטיפ היומי: לא קונים דירה לפני הערכת שמאי הבנק
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2018 | 15:58
5
179

לאחרונה נתקלתי במשרדי במקרה מצער כאשר זוג צעיר הגיע אלי אחרי שחתם על הסכם מכר לרכישת דירה, כאשר הוא התכוון לשלם את רוב התמורה למוכר מכספי המשכנתא שיקבל מהבנק. הבנק אכן אישר אותם כזכאים להלוואה באישור עקרוני לפני שחתמו על ההסכם, אך אחרי שקנו את הדירה השמאי של הבנק העריך את הדירה ב- 150,000 ₪ פחות מהמחיר שקנו אותה ועכשיו הבנק לא מוכן לתת להם את הכסף.
אין להם כסף לשלם למוכר, הם נתבעים על הפרת הסכם ונזקים אחרים, כרגע אין להם דירה והם בסכנה להפסיד אפילו את ההון העצמי שחסכו במשך שנים רבות. בקיצור, ממש לא נעים.

אז מה הטיפ שלי הפעם? אני ממליץ מאוד לכל קוני דירה יד שניה שלוקחים משכנתא לא לחתום על הסכם המכר לפני ששמאי מטעם הבנק ממנו הם לוקחים משכנתא (על פי רשימה שמספק הבנק) יעשה שומה לדירה ויאשר את מחיר התמורה שנקבע במו"מ בין הצדדים.
עניין זה מהותי מאוד שכן השמאי של הבנק לא תמיד מעריך את הדירה במחיר המוסכם על ידי הצדדים וככל שהקונה מבסס את התשלום על משכנתא שנגזרת מערך הנכס (לדוגמא משכנתא בגובה 75% מערך הנכס) אזי ככל ששמאי הבנק מעריך את הנכס נמוך מהמחיר המוסכם, אזי הקונה יקבל פחות כסף מהבנק (שמבסס את מחיר הנכס על פי הערכת שמאי בלבד). לבסוף לא יהיה בידי הקונה מספיק כסף.
לצפיה ב-'הסכם מכר הכוונה פשוט חוזה הקניה מול בעלי הדירה? '
הסכם מכר הכוונה פשוט חוזה הקניה מול בעלי הדירה?
10/10/2018 | 13:42
1
12
לצפיה ב-'בדיקת שמאי טרם רכישה '
בדיקת שמאי טרם רכישה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2018 | 20:35
25
הסכם מכר זה הסכם בין קונה למוכר של נכס מקרקעין 

לצפיה ב-'בדיוק בדקה ה-90 הספקתי לעצור מישהי מלחתום'
בדיוק בדקה ה-90 הספקתי לעצור מישהי מלחתום
10/10/2018 | 14:11
41
בדיוק על זה היא "נפלה"
יש לה הון עצמי של כ-150
מצאה דירה ב-740 והמתווך כמובן כבר אירגן חתימה.
התקשרה סתם ובמקרה עלינו על הנושא הזה.
בקיצורץ השמאי נתן לה 650!!! (90 אלף פחות או במילים אחרות 70 אלף ש"ח פחות במשכנתא)
לא חתמה ואגב הדירה לא נמכרת מהסיבה הזו כבר לכמה שרצו לדברי המוכר.
אגב, יש דרך לעזור לבחורה להשיג 100K? 

לצפיה ב-'תודה רבה=2 שאלות'
תודה רבה=2 שאלות
11/10/2018 | 09:43
1
30
1-מתי מביאים שמאי פרטי ומה העלות של ביקור שמאי?
2-האם נכון שהבנק תמיד יעריך את שווי הדירה פחות? 
לצפיה ב-'היא שילמה 2300. לרוב כן, פחות ((('
היא שילמה 2300. לרוב כן, פחות (((
11/10/2018 | 15:49
7
לצפיה ב-'נשארתי ללא בית (הומלס) - מה הכתובת שלי?'
נשארתי ללא בית (הומלס) - מה הכתובת שלי?
08/10/2018 | 12:53
32
שלום,
שאלה לא סטנדרטית.
אני לבד בארץ. נשארתי ללא בית
הלכתי למשרד הפנים לשנות כתובת 
ל-"אין כתובת" למעשה.
סירבו לי.
מה עושים? 
איך אני מעדכן כתובת להומלס או משהו כזה?
תודה
לצפיה ב-'מי לצריך לשלם את היטל ההשבחה?'
מי לצריך לשלם את היטל ההשבחה?
03/10/2018 | 18:20
3
21
ב-2012 רכשתי דירת גג. רק השנה עו"ד של הפרויקט ביקש אישור עירייה לצורך רישום הבניין בטאבו. היום התקשר אלי הקבלן וטען שהתקשרו אליו מהעירייה ודרשו לשלם היטל השבחה מאחר בפרק הזמן שעבר ממועד המכירה הוועדה המקומית הוסיפה אחוזי בנייה על הגג באזור. הקבלן טוען שלצורך קבלת האישור עלי לשאת בהיטל ההשבחה עכשיו ובמידה ולא אעשה כן הוא לא יאפשר את העברת הדירה בטאבו על שמי. זקוקה לעצה דחוף!
לצפיה ב-'חובת תשלום היטל השבחה'
חובת תשלום היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/10/2018 | 20:59
2
27
שלום רב
על מנת לענות על השאלה יש לבדוק מה אומר הסכם המכר בינך ובין הקבלן ועל מי מוטלת החובה בהסכם לשאת בתשלומי היטל השבחה בגין השבחה שנוצרה  לאחר חתימת ההסכם.  כמו כן יש לבדוק בכלל של מי זכויות הבניה על הגג .
לסיכום לצורך מתן תשובה עניינית יש להתיעץ עם עורך דין שיבדוק את ההסכם.
לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
07/10/2018 | 17:27
1
16
בדקתי את החוזה. אומנם יש סעיף  לפיו כל המסים וההיטלים לתקופה שלאחר חתימת החוזה חלים עלי אך במחלקת הנדסה בעיריה  נאמר לי שהתשלום חל על הקבלן  בעקבות תב"ע להרחבת חדרי יציאה לגג - 40 מ"ר כשהתכנית אושרה ע"י הועדה המחוזית לתכנון ולבניה ב-3.4.2011 ואילו חוזה המכר נחתם ב-16.7.2012. במחלקת ההנדסה הטילו את האשם על משרד עו"ד שמלווה את הפרוייקט על שלא העביר אליהם את חוזה המכר בזמן, מספר חודשים אחרי חתימת החוזה. הייתי גם במשרד עו"ד שמלווה את הפרוייקט וגם שם מי שעיין בניירת חשב שהתשלום אמור לחול על הקבלן אך טען שהאשם דווקא בעיריה מאחר וחוזה המכר הועבר אליהם במסגרת הרישומים בעקבות מסירת הדירה לרשותי. כעת אני ממתינה לתשובה ממשרד עו"ד. מה ניתן לעשות אם הקבלן לא ישתכנע ועדיין יסרב לשלם? של מי האחריות בכל הסיפור הזה?
לצפיה ב-'היטל השבחה '
היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/10/2018 | 19:15
13
שלום רב
ממה שאת מתארת על פי הסכם החובה לשלם את ההיטל היא על הקבלן.  הייתי ממליץ להוציא מכתב התראה ואם זה לא עוזר לפנות לבית המשפט .
לצפיה ב-'המלצה על דרך פעולה נגד דייר שחונה לא במקום המיועד'
המלצה על דרך פעולה נגד דייר שחונה לא במקום המיועד
25/09/2018 | 15:15
3
21
שלום רב,
מבקש המלצות על דרכי פעולה נגד דייר שלא חונה במקום המיועד לו.

בבניין משותף של 12 דיירים הגיע שוכר ומחנה 2 מכוניות בשטח החנייה המשותף לכל הדיירים. החניות לא צמודות בטאבו אבל יש מוסכמות שנקבעו לפני 30 שנה כשהבניין היה חדש. יש גם הסכם בניין משותף עם סידורי חניה.
בשיחות עימו הוא מתריס שהוא יחנה איפה שבא לו וכמה מכוניות שירצה. ניסינו לדבר עם בעל הבית (המשכיר) שמסכים עם הטענות
ואומר שידבר איתו אבל הנושא לא נפתר מזה תקופה ארוכה.
איך אתם ממליצים להתקדם בנושא והאם תביעה אצל המפקח על בתים משותפים תעזור?
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'זכות שימוש בחנייה בבית משותף'
זכות שימוש בחנייה בבית משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2018 | 10:18
2
25
שלום רב
לפי התיאור יש לך סיכוי גבוהה לקבל צו מניעה נגד השכן שלא לעשות שימוש בחניה אשר מוסכם שהיא שלך.
אני ממליץ להגיש תביעה למפקח לבתים משותפים.  
יש לי נסיון רב בתחום ואתה מוזמן לפנות אלי בעניין זה לקבל המשך ייעוץ.
לצפיה ב-'תודה על התשובה ושאלת הבהרה'
תודה על התשובה ושאלת הבהרה
26/09/2018 | 21:38
1
17
התביעה נגד השכן שחונה בפועל שהוא השוכר של הדירה או גם נגד בעל הבית שהוא המשכיר?
תודה 
אריה
לצפיה ב-'זכות שימוש בחנייה'
זכות שימוש בחנייה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2018 | 22:51
18
שלום רב
אפשר כעיקרון להגיש תביעה נגד שניהם.  אבל אני צריך לשמוע יותר פרטים על מנת לתת תשובה עניינית .
כפי שציינתי בפניך הפורום הוא לא מקום לתת ייעוץ בתביעות ולכן אתה יכול לפנות אלי באופן פרטי .
לצפיה ב-'מיסוי משפרי דיור'
מיסוי משפרי דיור
17/09/2018 | 11:20
1
21
שלום, אני משפר דיור. רכשתי דירה מקבלן ועדיין לא מכרתי את דרתי הראשונה.  מה המועדים בהם אני חייב למכור את הדירה הראשונה על מנת להנות מפטור מס רכישה (כאילו שזו דירה יחידה) ופטור מס שבח?

לצפיה ב-'פטור ממס שבח ומס רכישה למשפרי דיור.'
פטור ממס שבח ומס רכישה למשפרי דיור.
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 12:07
21
שלום רב.
לגבי מס רכישה - על פי הוראת ביצע 2.2016 פרק הזמן למכירת הדירה הראשונה הינו 18 חודשים מיום רכישת הדירה חלופית, במקרה שמדובר בדירה מקבלן המועד הוא 12 חודשים מיום המסירה של דירת הקבלן או תוך 18 חודשים מיום רכישת הדירה מהקבלן - המאוחר מבין השניים.
לגבי מס שבח- לפי הוראת ביצוע 5/13 התקופה היא 18 חודשים בהם עליך למכור את הדירה הראשונה שיספרו מיום רכישת הדירה החליפית, במקרה של רכישה מקבלן התקופה של 18 חודשים תימנה מיום סיום הבניה של הדירה החליפית.

לצפיה ב-'סמיכות למתקן מחזור פסולת'
סמיכות למתקן מחזור פסולת
09/09/2018 | 13:56
2
14
שלום, אנחנו מתלבטים בקשר לקנית דירה במיקום שנראה טוב אך סמוך למתקן מחזור פסולת. האם זה דבר שידוע כבעל השפעה שלילית על חיי התושבים הסמוכים? מה הן ההשפעות? וכיצד ניתן לבדוק השפעה של מתקן ספציפי על סביבת מגורים אם טרם נבנתה?
לצפיה ב-'מתקן פסולת סביבתי'
מתקן פסולת סביבתי
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 17:28
1
12
שלום רב
אני מציע לפנות למומחה שעוסק בזיהום אויר  וכן למומחה  שעוסק במפגעי רעש  שייתנו חוות דעת .
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/09/2018 | 18:55
2
לצפיה ב-'לא היה לי מושג שמדובר בקרקעות בדואיות....'
לא היה לי מושג שמדובר בקרקעות בדואיות....
07/09/2018 | 22:54
4
32
ב-1996 התגוררתי בשכירות בשכונה החדשה בכפר-תבור. היום... לקראת סוף 2018.... אני קוראת בכתבה באינטרנט ריאיון עם תושב הכפר הבידואי הסמוך שיבלי... ולטענתו מדובר בקרקעות שנגזלו משיבלי...וניתנו לכפר תבור. אני בהלם. אני אזרח שומר חוק... לא ידעתי שיש איזו בעייתיות עם הקרקע של שכונת-האלונים. אני רק חושבת על זה שבדיוק החליטו לפנות את אום-אל-חיראן בבג"ץ ....ופתאום מתגלה ששכונת האלונים יושבת על שכונה ששייכת לשיבלי על פי טענתם. הקרקע בוערת מתחת לרגלייי.... איך יכולתי לדעת ב-1996...לפני 24 שנים אם רק עכשיו נודע לי במקרה ברשת. העיתונות המקומית שתקה
לצפיה ב-'המדינה יודעת ושותקת?....'
המדינה יודעת ושותקת?....
07/09/2018 | 22:57
20
למה לא מסדירים את  סכסוכי הקרקעות הללו...
לצפיה ב-'טעיתי "אום אל-אחמאר" ולא "אום אל חיראן"...'
טעיתי "אום אל-אחמאר" ולא "אום אל חיראן"...
07/09/2018 | 23:02
2
17
לא היה לי מושג שהתגוררתי בשכירות בקרקעות מריבה
לצפיה ב-'קרקעות'
קרקעות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 17:24
1
28
שלום רב
לא הבנתי את השאלה ולא נראה לי שהנושא קשור לפורום
מפנה אותך לכתוב לעיל במה עוסק הפורום .
לצפיה ב-'להוולד על קרקע של בדואים....'
להוולד על קרקע של בדואים....
11/09/2018 | 14:40
15
אני ילידת רחובות. היה שם יישוב בשם זרנוגה.   אז בענין הגלגולים =  אני גילגול של מה שהיה קודם.....זה נקרא ילידי הארץ....
לצפיה ב-' הטיפ היומי: העברת דירה במתנה לנכדים '
הטיפ היומי: העברת דירה במתנה לנכדים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2018 | 13:07
3
244

נניח שאתם כבר סבים ואתם רוצים להוריש לנכד שלכם דירה במתנה, מדובר בכוונה טובה ומבורכת, אבל הייתי ממליץ לכם לחשוב פעמיים על המהלך הזה מבחינה כספית. 

הטיפ היומי שלי עוסק בנושא הזה.
לעיתים סבים וסבתות בכדי למנוע סכסוכי ירושה עתידיים רוצים לתת במתנה דירה לנכדים הקטינים (מתחת לגיל 18) עוד בחייהם (עניין שמצריך את אישור בית המשפט לענייני משפחה). ההעברות אילו פטורות ממס שבח, אולם לגבי מס רכישה, יש לשלם 1/3 ממס הרכישה על פי מדרגות המס.
יש לתת את הדעת כי לאור שמדובר בילדים קטינים וככל שלהוריהם כבר יש דירת מגורים, רשויות המס מתייחסות לילדים הקטינים ולהורים כתא משפחתי אחד ולכן יראו את דירת המתנה כדירה שניה וחיוב מס הרכישה בגינה יהיה 8% ממחיר הדירה. גם 1/3 ממס זה יכול להיות הוצאה גבוהה מאוד.
לכן, בטרם ביצוע ההעברה מעין זו יש להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום על מנת למנוע תקלות מס לא נעימות.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
05/09/2018 | 17:12
25
לצפיה ב-'השאלה היא האם אני כאמא יכולה להטיל על זה וטו?'
השאלה היא האם אני כאמא יכולה להטיל על זה וטו?
06/09/2018 | 12:52
1
35
הורים יכולים למנוע את הרצון של ההורים שלהם לתת "מתנות" כאלה לילדים? בדרך כלל באתמ זאת דירה
אני יכולה להתנגד לזה מול הסבים? 
והאם כאשר הם אחרי גיל 18 זה לא נחשב דירה שנייה? 
לצפיה ב-'העברת דירה במתנה'
העברת דירה במתנה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 20:53
36
ערב טוב. 
ההורים כאפוטרופוסים יכולים למנוע קבלת המתנה על ידי הילדים הקטינים שלהם .
לאחר גיל 18 הילדים כבר לא חלק מהתא המשפחתי לפי הגדרות מיסוי מקרקעין ולכן מתן  מתנה לנכד בגיר מעל לגיל 18 תהווה דירה ראשונה של הנכד ובלבד שאין לו דירה נוספת .
לצפיה ב-'מס מקרקעין שווי נכס'
מס מקרקעין שווי נכס
03/09/2018 | 16:44
1
29
שלום.

מכרתי שטח במחיר 440 אלף ומס הכנסה טוען ששוי המגרש הוא 500 וכן עלי לשלם מס לפי 500 אלף.כשהמגרש נמכר לפני שנה זה היה המחיר. אף אחד לא הסכים לשלם לי יותר והייתי חייב את הכסף. מה עלי לעשות?
לצפיה ב-'קביעת שווי נכס לצורכי מס שבח'
קביעת שווי נכס לצורכי מס שבח
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2018 | 21:25
18
שלום רב
לרשות המיסים יש זכות להתערב בגובה שווי הנכס ככל שיש להם נתונים שונים לגבי השווי .
דרך הפעולה היא להגיש השגה תוך המועדים הקבועים בחוק  ולתמוך אותה בחוות דעת שמאי לגבי השווי.
לצפיה ב-'פירוק שותפות'
פירוק שותפות
03/09/2018 | 13:52
4
32
אישתי ואחותה קיבלו במתנה את דירת אימם ונרשמה על שמן בטאבו. מעוניינים למכור אבל האחות מכשילה את המכירה בדרישת מחיר מוגזמת. האם יש לפתוח בפירוק שותפות?
לצפיה ב-'פירוק שיתוף בדירה'
פירוק שיתוף בדירה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 14:10
3
25
שלום רב,

אכן המצב אותו אתה מתאר מתאים לתביעת פירוק שיתוף.
לצפיה ב-'אנחנו ביקשנו בזמנו פרוק שותפות או תשלום שכר דירה'
אנחנו ביקשנו בזמנו פרוק שותפות או תשלום שכר דירה
03/09/2018 | 14:24
23
עבור דירה שהיתה שלנו ושל גורם נוסף ולא רצתה שנמכור אותה, ברגע ששמעה שתהיה צריכה לשלם לנו שכר דירה רטרואקטיבית מהזמן שביקשנו למכור והיא הכשילה, הזדרזה שנמכור את הדירה במחיר שפוי.

לצפיה ב-'אנחנו ביקשנו בזמנו פרוק שותפות או תשלום שכר דירה'
אנחנו ביקשנו בזמנו פרוק שותפות או תשלום שכר דירה
03/09/2018 | 20:24
8
לצפיה ב-''
03/09/2018 | 20:26
3
לצפיה ב-'יש לנו דירה במבנה של רבעיות ברמת גן'
יש לנו דירה במבנה של רבעיות ברמת גן
01/09/2018 | 09:07
5
33
הדירה שלנו היא בקומה השניה ואנחנו משכירים אותה, לא הרחבנו אותה מכיוון שכל השכנים הרחיבו ואילו לנו הם לא חתמו שהם מאפשרים להרחיב אותה, הם התנכלו לנו, זו דירה שהורי בזמנו גרו בה.

באחד מביקורנו בדירה התברר שהשכן מתחתנו פלש כביכול לשטח שלנו ובנה חדר הוא אמר שזה משמש לו כמחסן וזאת למרות שלא ביקש רשות מאיתנו לבנות. אנחנו כבר אנשים מבוגרים ועל כן לא רצינו לריב איתו והלכנו לעו''ד שגבה מאיתנו 5 אלף ש''ח על מנת לכתוב להם מכתב התראה שיפנה את המחסן, הם לא התיחסו למכתב ובבקורנו הבא אצל עו''ד הזה הוא אמר שעל מנת לתבוע אותם משפטית אנחנו צריכים לשלם סכום של 45 אלף שקל, זה לא יהיה תשלום שכר טירחה שלו, אני יצאתי בהרגשה שרימו אותי מכיוון ששיחה מקדימה הוא היה נחמד העו''ד ונתן לנו הרגשה שהמכתב יפתור את הבעיה, כל השטח הפנוי בבנין הוא בעצם טל משותף כאשר כל אחד לפי אישורי הבניה בנה וזה מחולק שהחצר הקדמית שייכת לדיירים בדירות התחתונות והשטח האחורי שייך כביכול לדירות העליונות, מה אנחנו יכולים לעשות בענין על מנת שלא ישתלטו לנו על כל החצר האחורית שלנו ועל מנת שלא נפשוט את הרגל בתהליכים.

אודה מאוד לתגובות.
לצפיה ב-'תביעת פינוי'
תביעת פינוי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2018 | 11:11
4
25
שלום רב
לצערי אין דרך אחרת לפנות פולש מלבד לקחת עורך דין על מנת להגיש תביעת פינוי.
למרות זאת שכר הטרחה שביקשו ממכם הינו שכט גבוהה מאוד הן לעניין מכתב התראה והן להגשת תביעת פינוי.
אני מציע לפנות לעורך דין נוסף על מנת לקבל הצעת מחיר יותר סבירה .
לצפיה ב-'איך עדה שעו" אחר לא יקח ממני סכום'
איך עדה שעו" אחר לא יקח ממני סכום
02/09/2018 | 19:22
3
19
גבוה כמו הקודם, יש מחירון שלפיו אוכל לדעת שלא עושקים אותנו?
לצפיה ב-'צריך להיות איך אדע'
צריך להיות איך אדע
02/09/2018 | 19:22
8
לצפיה ב-'תבית פינוי'
תבית פינוי
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 14:08
1
22
שלום רב,
אין מחירון לעניין שכ"ט עו"ד.
אני לא מפרט שכ"ט במסגרת הפורום, מה גם שאין לי את כל הפרטים.
אם תרצה תוכל לפנות אלי באופן פרטי ואתן לך ההערכה בענין זה.
לצפיה ב-'תודה אפנה אליך, אכן מתבגרים'
תודה אפנה אליך, אכן מתבגרים
03/09/2018 | 14:20
12
תיקן יפה את הטעות שכתבתי, תודה גם למתבגרים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד יריב גוטמן, חבר בלשכת עורכי הדין משנת 1998. משרד עו"ד יריב גוטמן מומחה במתן שירותים משפטיים במגוון תחומים, לרבות במשפט דיני מקרקעין, מיסוי מקרקעי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יריב גוטמן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו