לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70127,012 עוקבים אודות עסקים

פורום מקרקעין

ברוכים הבאים לפורום מקרקעין! המקום בו אתם הגולשים יכולים לדבר, לשאול ולמצוא תשובות

בכל הקשור לרכישה ו/או מכירה או השכרה של דירת מגורים.  

מוזמנים לשאול שאלות גם בנוגע לסוגי מקרקעין אחרים. 

כמובן אל תהססו לשאול שאלות גם לאחר שקיבלתם כבר את חזקה בדירה. 

מחכה לשאלות שלכם :)  

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מקרקעין

ברוכים הבאים לפורום מקרקעין! המקום בו אתם הגולשים יכולים לדבר, לשאול ולמצוא תשובות

בכל הקשור לרכישה ו/או מכירה או השכרה של דירת מגורים.  

מוזמנים לשאול שאלות גם בנוגע לסוגי מקרקעין אחרים. 

כמובן אל תהססו לשאול שאלות גם לאחר שקיבלתם כבר את חזקה בדירה. 

מחכה לשאלות שלכם :)  

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום. כל הנכתב בפורום אינו בגדר ייעוץ משפטי.
המשך >>

לצפיה ב-'מכירת דירה בעקבות הסכם גרושים'
מכירת דירה בעקבות הסכם גרושים
13/10/2019 | 18:15
2
6
שלום רב
התגרשנו ובהסכם הגרושים דרך גישור החלטנו שהדירה המשותפת תימכר בהגיע הקטנה לגיל 18 כלומר בעוד 7 שנים וכל אחד יקח את חלקו (לא ציינו בכלל למי תמכר- צד שלישי או ביננו)
הבנתי מקראית החוק (4א) שהעברת זכויות בדירה בין בני זוג שמתגרשים אינו נחשב אירוע מס כלומר אם אחד מאיתנו ימכור לאחר לא יחולו מיסים פרט למיסי המשך לקונה הדירה.
השאלה שלי היא: מה קורה אם מוכרים לצד שלישי בעקבות הסכם גרושים? האם גם זה לא נחשב אירוע מס?
בחוק נאמר: ...בין אם היא בהעברה בין בני הזוג ובין ...לילדיהם...
ובמכירת הזכות במקרקעין ... האם המילים "במכירת הזכות במקרקעין" אומרות בעצם מכירה לצד ג'?
חשוב לציין הדירה אינה דירה יחידה ולכן אם מדובר באירוע מס כן יחולו מיסים.
תודה מראש וחג שמח
לצפיה ב-'מכירת דירה בעקבות הסכם גירושין'
מכירת דירה בעקבות הסכם גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
13/10/2019 | 21:40
1
3
נבגדת2 שלום, 

עת הקטינה תגיע לגיל 18 ותרצו למכור את הדירה שתשאר בבעלותכם לצד ג' תצטרכו לשלם מס שבח והיטל השבחה ככל ויהיה.

פטור ממס אגב גירושין ניתן כשיש העברת זכויות מקרקעין (דירה המשותפת) מבן/בת זוג אחד לבן/בת זוג האחר או לילדים אם בתמורה או אם ללא תמורה  - בלבד .

לצפיה ב-'תודה מקרב לב ועולה השאלה אם ככה: '
תודה מקרב לב ועולה השאלה אם ככה:
15/10/2019 | 19:50
 יש לי 60 אחוז בדירה ולו 40 אחוז אני יכולה "לאלץ" אותו באמצעות החוק למכור לי ולא לזר?
לצפיה ב-'מס שבח נכסים מלפני הנישואים'
מס שבח נכסים מלפני הנישואים
13/10/2019 | 00:21
1
7
שלום רב, נישאתי לפני מספר חודשים. בבעלותי דירה ללא משכנתא שנרכשה ושולמה במלואה עוד בהיותי רווק. לאשתי דירה בבעלותה שנרכשה בהיותה רווקה והיא משלמת עליה משכנתא. ההפרדה היא מוחלטת: אשתי משלמת את המשכנתא וכל צרכי דירתה מחשבון בנק פרטי שלה וההוצאות משולמות מההכנסות משכירות שנכנסות לחשבונה הפרטי. דמי השכירות של דירתי נכנסים לחשבון פרטי שלי וההוצאות משולמות מחשבון זה.
אנחנו גרים כעת בדירה שכורה ורוצים בשנה הקרובה  כל אחד למכור את דירתו בשביל הון לקניית דירה משותפת בעוד כשנתיים. כל הנושא של מס שבח נפל עלינו כרעם ביום בהיר ואנחנו רוצים לדעת כיצד עלינו לנהוג כדי לא לשלם מס שבח במכירת דירותינו מלפנמ הנישואים כי אלו דירות פרטיות שלנו וזה לא פייר שבגלל חוזה נישואים נשלם כל כך הרבה כסף על מכירת הדירות שהן למעשה החיסכון שלנו מלפני הנישואים?
אודה לעזרתכם, תודה.
לצפיה ב-'מס שבח אחרי הנישואים'
מס שבח אחרי הנישואים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/10/2019 | 21:20
7
יוסי שלום, 
יכול להיות שכל אחד ממכם תהיו זכאים לפטור ממס שבח או לפטור חלקי,
יש לבדוק פרטנית בהתאם לנתונים של כל אחד ממכם אם אתם עומדים בתנאים של דירת מגורים מזכה ולאחר מכן של דירה יחידה. 
אם לא אז יש אפשרות לבצע חישוב ליניארי ( מה מס שבח המשוער) כדי שתוכלו לקחת בחשבון סכום זה בעת מכירה.  
יכול להיות שיהיה אפשר לקבל פטור מלא או פטור חלקי אם כל הדירות
ימכרו כל אחת תוך שנה אחת מהשניה. אך יש לקחת בחשבון שווי הדירות. 

כדי לקבל תשובה פרטנית ביחס לדירות שלכם רצוי להגיע לפגישת ייעוץ עם עו"ד. 

לצפיה ב-'חלוקה של דירה'
חלוקה של דירה
20/09/2019 | 14:37
7
315
שלום,
אנסה בקצרה: דירת קרקע בשטח 124 מ"ר ברוטו (כולל ממ"ד אחד), שהיא כיום חלק מבית משותף בן מספר דירות. האם ניתן לחלק לשתי יחידות דיור נפרדות, כלומר 2 דירות נפרדות שתהיינה רשומות בטאבו ובעירייה כ-2 דירות נפרדות לחלוטין. קראתי שכל יחידה חייבת להיות לפחות 60 מ"ר, וכמובן שניתן לעמוד בתנאי הזה.
בהסכמה של מי תלוי תהליך כזה ?
האם מדובר בארוע מס כאשר הבעלים של הדירה הגדולה, הופך לבעלים של 2 הדירות הקטנות, ללא שינויי בעלים בעת התהליך.

תודה מראש,
לצפיה ב-'חלוקת דירה - מהיכן מתחילים?'
חלוקת דירה - מהיכן מתחילים?
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2019 | 12:51
6
52
שלום דוד, 
ראשית יש לפנות לועדה המקומית אשר במתחמה נמצאת הדירה לקבל היתר בניה. פניה כזו לועדה דורשת היערכות מוקדמת  כגון מינוי אדריכל שיכין תוכנית חלוקה, שאותה יהיה ניתן להגיש לוועדה.
בנוסף יש לקבל הסכמה באסיפה הכללית של בעלי הדירות בבנין המשותף.
(הפיצול מהווה הוספת יחידות דיור לבית המשותף, ויש בכך פגיעה בערך דירה של כל בעל דירה בבנין, היות וקיום דירה מפוצלת מפחיתה בסיכוי למכור את דירתם ומגדילה את הצפיפות בבית המשותף)
מתוך מה שאני יודעת ועדה מקומית תדרוש שיהיה בכל דירה ממ"ד.
לא ידוע לי לגבי מס רכישה, אבל ידוע לי כי בעליהן של דירות מפוצלות מבקשים פטור ממס במועד מכירת דירת המגורים, אך אז רשויות הטוענות  כי מדובר במכירה של מספר דירות, ומעניקות פטור ממס עבור אחת מן היחידות בלבד.
היות ומדובר למעשה בתהליך מורכב, רצוי להסתייע לאורך כל הדרך בעו"ד.

לצפיה ב-'חלוקת דירה - אין מס רכישה'
חלוקת דירה - אין מס רכישה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2019 | 21:12
5
44
דוד שלום, 
למען ההבהרה הנך לא עתיד להידרש לשלם מס רכישה. 
אלא מס שבח במכירה עתידית. 

לצפיה ב-'חלוקה של דירה'
חלוקה של דירה
21/09/2019 | 23:07
4
44
עו"ד ספקטור, 
תודה על התשובה המפורטת והמקצועית.

לגבי הצורך באישור אסיפת בעלי הדירות בבנין, מדובר במגרש (גוש חלקה) גדול, ועליו 4 בנינים נפרדים לחלוטין [בניה רוויה] המרוחקים זה מזה, אך בכל זאת אותו גוש/חלקה.

האם צריך את בעלי הדירות בבנין הנדון, או את כל בעלי הדירות בכל המגרש (גוש/חלקה)

האם אישור אסיפת בעלי הדירות מספיק שיהיה ברוב רגיל של מעל 50%, או חייבת להיות הסכמה של 100% מבעלי הדירות? או 80% ?

לגבי ממ"ד, ברור לי שהגורם המוסמך ידרוש ממ"ד לכל יחידה, ומבחינה הנדסית בדקתי את הנושא, וניתן לבצע "עיבוי חדר" לפי מפרט פיקוד העורף, וליצור 2 ממ"דים על פי דרישות החוק (ממ"ד תקני ביחידה אחת, וממ"ד שהוא עיבוי חדר לממ"ד, ביחידה השנייה)

שוב, המון תודה על התשובה וההתייחסות

תודות !
לצפיה ב-'אישור אסיפת בעלי הדירות בבנין'
אישור אסיפת בעלי הדירות בבנין
( לעמוד שלי בתפוז )
23/09/2019 | 23:46
3
34
דוד שלום,
כדי לענות על שאלתך יש לבדוק את האמור בתקנון של הבית המשותף. 
בתקנון הבית המשותף אמור להיות מצוין התייחסות לרוב הדרוש לביצוע שינוי מהסוג המדובר בדירה והאם במקרים המוגדרים מראש יש צורך ברשות כל בעלי הדירות בכל 4 הבניינים (הנחשבים יחדיו כבית משותף) או  ניתן לקחת בחשבון רק בעלי הדירות בבנין שנמצאת הדירה בה מיועד השינוי. 
יש לקחת בחשבון שכאשר תרצה לכתוב את הדירות על שמך בטאבו ( לבצע שינוי בצו בית משותף) תצטרך לקבל חתימות של כל בעלי הדירות בכל 4 הבניינים 
(מכל בעלי הדירות בבית המשותף). 

לצפיה ב-'איך מורידים תיק בית משותף ( לעיין בתקנון בית משותף)'
איך מורידים תיק בית משותף ( לעיין בתקנון בית משותף)
( לעמוד שלי בתפוז )
23/09/2019 | 23:56
2
31
דוד שלום,
בהמשך לתשובתי האחרונה 
הנך יכול להוריד תיק בית משותף במטרה לעיין בתקנון באמצעות הלינק הבא:

אם לא מצליח להיכנס דרך הלינק:
בגוגל " הורדת תיק בית משותף"  - הלינק מס 3 " הפקת קבצים סרוקים מתיקי בית משותף"  - בתוך האתר הממשלתי לחץ " להגשת בקשה"-  למלא גוש וחלקה - למלא פרטים + לשלם אגרה -> לקבל במייל ולעיין. 

לצפיה ב-'תודה רבה רבה !!!!'
תודה רבה רבה !!!!
27/09/2019 | 18:03
1
31
קיבלתי סיוע מקצועי ומקיף, הנושא ברור כעת הרבה יותר.
כנראה שלא יהיה קל לביצוע, אך אני מרגיש שדרך הפעולה הנדרשת ברורה.

תודה!!!
לצפיה ב-'בשמחה תמיד.'
בשמחה תמיד.
( לעמוד שלי בתפוז )
27/09/2019 | 21:08
25
דוד שלום,
שמחתי להיות לעזר.
בשורות טובות.

לצפיה ב-'תיווך דירה'
תיווך דירה
16/09/2019 | 11:37
1
16
שלום,
רכשתי דירה דרך מתווך, המוכר לקח את שירותיו של מתווך אחר. הסכמנו יחד עם המוכר על סכום מסוים והוא התחרט וביטל את העסקה.
ביקשנו את מספר הטלפון של המוכר מהמתווך שלו והוא נתן לנו את המספר וכך יצרנו איתו קשר והסכמנו על מחיר חדש והעסקה יצאה לפועל. המתווך שלנו קיבל את כל עמלת התיווך מאיתנו וכעת המתווך השני טוען שמגיע לו גם כסף מאיתנו (למרות שמעולם לא שכרנו את שירותיו) האם יש לו עילה לתביעה ?
לצפיה ב-'דרישת תשלום מתווך מוכר'
דרישת תשלום מתווך מוכר
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2019 | 00:46
15
מור שלום, 
אם המתווך של המוכר התקשר עם המוכר בלבד בהסכם תיווך, אז אני לא מבינה מאיזה מקום הוא מביא את דרישתו כלפייך.
האם חתמת לו על מסמך כלשהו? טופס רכישה?
ככל ואין כל מסמך אשר חתמת לזכותו אני לא רואה איזה עילת תביעה יש לו.  
למען הזהירות והיות העסקה יצאה לפועל, יש לבדוק אם יש התייחסות לדמי התיווך הנדרשים בהסכם המכר.

לצפיה ב-'מכירת דירה לפני גירושין'
מכירת דירה לפני גירושין
11/09/2019 | 09:28
3
30
שלום,
אנחנו עומדים לפני גירושין.
 שנינו בעלי דירה . קנינו דירה חדשה  מקבלן לפני כשנתיים כמשפרי דיור. עדיין לא עברנו אליה וגם בה נרשמנו בשותפות.
בגירושין המטרה שכל אחד יישאר עם דירה .
כשרכשנו את הדירה החדשה שילמנו מס רכישה כמשפרי דיור (על דירה יחידה, כך שנמכור את הדרה הראשונה תוך שנה).
 השאלה מה יהיה הדין מבחינת מס רכישה עבור מי מאיתנו שיקבל את הדירה החדשה? 

לצפיה ב-'מכירת דירה לפני גירושין - מס רכישה'
מכירת דירה לפני גירושין - מס רכישה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2019 | 23:20
2
18
ינון שלום, 
ראשית אני מניחה שהדירה ששניכם בעליה היא בבעלותכם 50/50. (נקרא לה: "דירה ראשונה")
למעשה שניכם התחייבתם (כל אחד עבור חלקו בנפרד) למכור את הדירה הראשונה במועד החוקי ( תוך 12 חודשים מקבלת הדירה מהקבלן)  על מנת שהדירה מהקבלן תחשב כדירה יחידה. 
היות ואתם לא רוצים למכור את הדירה שבבעלותכם, אלא להעבירה בינכם אגב גירושין  (העברה פטורה ממס) , אז כאן רשויות המס יראו לגבי אחד ממכם
שלא קיים את חובתו למכור את חלקו בדירה והשאיר אותה בבעלותו  
(ביחס לדירה הראשונה). לכן סביר להניח כי רשויות המס יחייבו במס רכישה.
יש לציין כי יחייבו את מי שהשאיר אצלו את הדירה הראשונה במס רכישה  לפי דירה שניה על החלק שנרכש על ידי אותו אחד בדירת הקבלן, במקרה דנן כמחצית מס עבור עסקת דירת הקבלן. 
עוד יצוין כי ההעברה אגב גירושין לא מבטלת את עסקת הקבלן והמס בגינה אשר  עדיין עומד ותלוי. רצוי לאחר העברה אגב גירושין לשלם מידית את המס כדי להימנע מהפרשי הצמדה וריבית. בנוסף חשוב,לתת ביטוי לנשיאה בתשלום המס הזה במסגרת איזון תשלומים בניכם בהסכם הגירושין. 

לצפיה ב-'מכירת דירה'
מכירת דירה
12/09/2019 | 10:17
1
16
תודה על התשובה המנומקת. עלי לציין כי כמובן מדובר גם במשכנתא שיש על הדירה האם עדייןהכל תקף גם לגבי המשכנתא?
לצפיה ב-'משכנתא מכירת דירה'
משכנתא מכירת דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2019 | 22:05
11
ינון שלום, 
אני מבינה כי על הדירה מהקבלן לקחתם משכנתא, כלומר אתה וזוגתך כתובים שניכם כלווים והבנק לטובת מתן המשכנתא (הלוואה) רשם לטובתו משכון ברשם המשכונות + הערת אזהרה לטובותו בטאבו.
לפי ידיעתי אין לעניין המס רכישה כל השפעה על תוקף המשכנתא. המשכנתא תמשיך להיות תלויה ועומדת.   
כדי להסיר אחד ממכם להיות לווה ,יש לפנות לבנק אשר נתן את המשכנתא ולמלא אחריו דרישותיו ,אשר בין היתר יבקש אישור על תשלומי מס.    

לצפיה ב-'מחיר למשתכן'
מחיר למשתכן
05/09/2019 | 11:05
1
13
שלום,
זכינו בדירה במסגרת מחיר למשתכן. עודכנו כי ההסכם שלנו זהה לשאר הזוכים ומאושר על ידי משרד השיכון והבינוי. האם עדיין אנחנו צריכים עו"ד?
לצפיה ב-'הצורך בייצוג עו"ד בעסקת מחיר למשתכן '
הצורך בייצוג עו"ד בעסקת מחיר למשתכן
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2019 | 00:13
10
רוני שלום,
ראשית ברכות על הזכיה! 
נכון שבעסקת מחיר למשתכן, הסכם המכר זהה לכלל הזוכים ומאושר על ידי משרד השיכון והבינוי, אך ההסכם המכר הוא למעשה הצעה לעסקה כספית גדולה ומשמעותית, שתנאיה צריכים להיבחן בכובד ראש.
יש לבדוק בטרם חתימה על הסכם מכר, מה תוכן ההעסקה מעבר לפרטים הכללים שנמסרו לך במסגרת הידברויות עם הקבלן. 
הכי חשוב יש לבדוק האם העסקה מתאימה לך מבחינת הזכויות הקנייניות שאתה מקבל עבור תשלום מחיר דירה מופחת. 
כלומר מהי הזכות הקניינית שהנך למעשה מיועד לקנות, האם זה זכות חכירה לדורות ( בעלי הקרקע והדירה היא מדינת ישראל ואתה למעשה תמורת סכום הדירה משכיר למס' רב של שנים) ואם כן אז לאיזה תקופה מוצעת החכירה לדורות? האם מדובר בזכות בעלות ( הנך עתיד/ה להיות רשום כבעלים של הדירה בטאבו), האם מדובר בדירה שתהיה רשומה על שמך בחברה המשכנת בלבד? (בספר הזכויות אצל הקבלן הספציפי).  
נכון שלא ניתן לשנות את סעיפי ההסכם המכר המוצע, אבל חשוב להבין אילו זכויות ואלו חובות עולות מהסכם המכר. 
יש לקחת בחשבון כי הסכם מכר נוסח על ידי הקבלן ומתוך שיקוליו המסחריים.  
לכן עו"ד שתמנה בתהליך זה יכול להשב את תשומת ליבך לזכות הקניינית המוצעת לרכישה במסגרת העסקה, זכויות וחובות אחרות שעולות מההסכם המכר ויבדוק שמדובר בעסקה אשר כדאית עבורך.

לצפיה ב-'קניית דירה'
קניית דירה
03/09/2019 | 09:18
1
21
שלום ובהצלחה למנהלת החדשה!
 אנחנו רוצים לקנות דירה מקבלן העניין שתהיה מוכנה בעוד כ3 שנים . יש לנו דירה בבעלותנו, האם נוכל לקבל פטור ממס רכישה?
לצפיה ב-'קניית דירה מקבלן פטור ממס רכישה'
קניית דירה מקבלן פטור ממס רכישה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2019 | 20:55
25
שמואל שלום,
ברמת העיקרון ,ככל ואין בבעלותכם (אתה ובת הזוג /ידועה בציבור וילדים עד גיל 18) מלבד הדירה שציינתם עוד דירה נוספת שחלק הבעלות אינו עולה על שליש (33%) או דירה נוספת שהתקבלה בירושה וחלקכם בה אינו עולה על מחצית (50%) או דירה נוספת מושכרת בשכירות מוגנת לפני 01/01/1997, 
אכן תוכל לקבל זכאות לפטור ממס רכישה אם תדאג למכור את הדירה שבבעלותכם תוך 12 חודשים מקבלת הדירה מהקבלן ומחיר הדירה הנרכשת הוא מתחת ל- 1,696,750 ש"ח.
כדי להעריך במדויק יותר סכום מס רכישה שאתם עתידים לשלם או אם בכלל  לאחר קניית דירה מהקבלן ,יש להיוועץ בעו"ד שילווה אותכם בעסקת המכר.

לצפיה ב-'הסכם מכר '
הסכם מכר
01/09/2019 | 10:58
1
15
שלום, 
ראיתי דירה שאני מעוניינת לרכוש, מה עלי לבדוק לפני שאני חותמת על הסכם מכר?

לצפיה ב-'בדיקות מקדמיות לפני חתימה על הסכם מכר'
בדיקות מקדמיות לפני חתימה על הסכם מכר
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2019 | 20:26
32
עדי שלום, 
ראשית יש לבדוק נסח טאבו (מי הבעלים של הדירה בפועל)
שנית אם הדירה שאת מעוניינת לרכוש היא בתוך בנין, מומלץ לבדוק את תיק הבית המשותף ולבדוק אם ישנה התאמה בין התוכנית בתיק הבית המשותף לדירה המיועדת לרכישה.
שלישית - יש להוריד את התיק ברשות המקומית ולבדוק את הקרקעות הפנויות באזור הדירה ומה מיועד להיבנות עליהם ואשר עלול להשפיע על טיב המגורים בדירה והערך שלה.

לא לשכוח - לבדוק את טיב הדירה המיועדת לרכישה, לבדוק גיל הדירה, זהות הקבלן, בדיקת תקינות מערכותיה וכו' 
חשוב לבדוק האם הדירה היא חזית או עורפית? מה כיווני האויר שלה?
חשוב גם לבדוק את הסביבה של הדירה, אם יש דרכי גישה לדירה ואילו מוסדות ציבוריים יש בסביבה. 

כדאי גם לבדוק מחיר הדירה , האם הוא ריאלי ביחס למיקום הדירה.

ככל ומדובר בדירה יד שניה, רצוי להזמין חברה המתמחה בהנדסת בנין שתבצע בדק בית ואף להזמין שמאי מקרקעין להערכת שווי הדירה בהתבסס במצבה ומיקומה. 

לא פחות חשוב מזה, יש לבדוק אם תוכלי לעמוד בעסקה, יש לפנות לבנק ולקבל ממנו אישור עקרוני לקבלת משכנתא. כמו כן יש לבדוק מה מס הרכישה שהנך תדרשי לשלם והאם יש אפשרות שאת תהיי זכאית לקבל פטור מתשלום מס רכישה. 

חשוב להבין כי רכישת דירה זה תהליך, לא רצוי למהר לחתום על הסכם מכר. מדובר בתהליך מורכב וחשוב להסתייע בעורך דין שילווה אותכם בתהליך זה, באופן מקצועי ואישי.

לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
29/08/2019 | 10:52
1
11

אנו מברכים את עו"ד אילנה ספקטור עם כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

לצפיה ב-'תודה רבה ! '
תודה רבה !
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2019 | 22:00
8
תודה רבה, מחכה לשאלות מהקהל :) 

לצפיה ב-'מס רכישה 2 דירות בתזמון מסויים'
מס רכישה 2 דירות בתזמון מסויים
20/08/2019 | 16:35
16
יש ברשותי דירה א'
אני קונה דירה נוספת – ב' ומצהיר על כוונה למכירה של א'
מרגע קניית דירה ב' בהתאם להוראות מס רכישה על דירה יחידה, יש לי 18 חודש למכור את דירה א' על מנת לא לשמר את הפטור רכישה על ב'

בהינתן והכל קרה כמתוכנן ודירה א' נמכרה לאחר 12 חודש, אך במהלך אותם 12 חודש רכשתי דירה ג'.

-דירה ג' מחוייבת מס 8% אך האם על דירה ב' אקבל את הפטור מס רכישה או שהוא בוטל?
-כמו כן במידה ודירה ג' היא מקבלן ותמסר רק עוד שנתיים האם זה משנה משהו?

לצפיה ב-'מס רכישה - קטין בן 17.5'
מס רכישה - קטין בן 17.5
04/08/2019 | 22:44
1
27
שלום, בעת רכישת דירה שנייה, בעל הדירה רשאי למכור דירתו הראשונה תוך 18 חודשיים ממועד רכישת הדירה השנייה וליהנות מתנאי מס רכישה של דירה יחידה.
האם על אותו משקל, במידה והדירה השנייה נרכשה על שם קטין בן 17.5 ביום הרכישה, חלים תנאי מס רכישה של דירה יחידה, כיוון שהפך לבגיר תוך פרק זמן של עד 18 חודשים ?

תודה
אסף
לצפיה ב-'תשובה רכישת דירה על שם קטין 17.5 '
תשובה רכישת דירה על שם קטין 17.5
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2019 | 22:16
11
המועד בו נחתם הסכם מכר + מועד דיווח על עסקת המכר ( עד 30 יום מחתימת הסכם המכר), הוא המועד הקובע עבור רשות המיסים. 
כל תא משפחתי של הקטין (הורים, אחים/אחיות עד גיל 18 וכדומה) יחשב עבור רשות המיסים בבוא לתת הנחה בשל דירה יחידה. 
לכן כדי לחשב מס רכישה בקניית דירה על שם קטין ,יש לבחון זכויות לנכסים של כל אחד מהתא המשפחתי של הקטין. 

לצפיה ב-'מה דעתכם על התוכנית על שוכרי הדירות שלא מפנים את הדירה?'
מה דעתכם על התוכנית על שוכרי הדירות שלא מפנים את הדירה?
02/08/2019 | 23:44
19
מדהים שאם אלך לקיוסק, אקח טילון ולא ארצה לשלם, יזמינו שוטר והוא יעצור אותי, אך כאן מדובר בסכומים גדולים יותר והמשטרה לא מתערבת.

ראיתי את התכנית אתמול והזדעזתי!

עכשיו, לאחר שידור התכנית, שוכרים שהיו בסדר, יגידו, למה אנו צריכים להיות פריירים וגם לא ישלמו.

יופי, נחמה ...

לצפיה ב-'שוכר יווצא ללא מציאת מחליף'
שוכר יווצא ללא מציאת מחליף
29/07/2019 | 11:26
1
20
האם השוכר יכול לעזוב דירת מגורים בתום 60  יום מהרגע שמסר הודעה כי ברצונו לעזוב, למרות שבחוזה מצויין כי אחריות למציאת שוכר חדש היא שלו? 
לצפיה ב-'שוכר יוצא ללא מציאת מחליף '
שוכר יוצא ללא מציאת מחליף
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2019 | 20:36
11
ברמת העיקרון השוכר יכול לעזוב את הדירה מכל סיבה שהיא ולפי ההסכם כמקובל
תוך כ - 60 יום. אולם השוכר חייב למלא את התנאים והתחייבותיו גם ברגע הפינוי הדירה. 
ככל שהשוכר לא עומד בהתחייבותיו בהסכם הוא יכול להיות חשוף לדרישה/תביעה לקבלת פיצויים בדבר הפרת חוזה.

רצוי שעו"ד  יעיין בתוכן ההסכם והסעיף המדובר בפרט כדי לתת מענה יותר פרטני. 

לצפיה ב-'מס שבח ומס רכישה'
מס שבח ומס רכישה
28/07/2019 | 08:38
21
ברשותי דירה אחת שאני גר בה. לאחרונה נרשמתי בקבוצת רכישה והפרויקט עדיין באמצע בנייה, אני התחייבתי למכור את הדירה הראשונה ועל סמך זה קיבלתי פטור ממס רכישה על הדירה מקבוצת הרכישה. לפי הערכות שונות הפרויקט יסתיים עד סוף שנת 2020(עם קבלת טופס 4). מהו הזה הזמן העומד לרשותי כדי למכור את הדירה הראשונה בפטור ממיסים?? נניח שאני מוכר את הדירה הראשונה, מהו הזמן שאצטרך להמתין כדי למכור את הדירה מקבוצת הרכישה בפטור ממיסים?
לצפיה ב-'טאבו'
טאבו
25/07/2019 | 12:37
8
שלום,
אמי קנתה דירה בבית דירות, שעליו הייתה הערת אזהרה ע"ש הדייר ממנו רכשה את הנכס.
העו"ד ממנו קיבלה יעוץ אמר לה שאין בעיה עם הנכס. בזמן הרכישה הועברה הערת האזהרה ע"ש אמי.

לאחר הרכישה התברר כי עניין העברת הטאבו הרבה יותר מסובך ממה שהסביר העו"ד. דיירי הבניין יצאו למאבק משפטי שבסופו קבע בית המשפט כי על הקבלן להעביר באופן מיידי את הטאבו ע"ש הדיירים, בלי תוספת תשלום כלשהי.

לאחר מתן פס"ד הקבלן פשט את הרגל והכונס נכסים שמונה דורש מכל דייר כ 5000 ש"ח להעברת הטאבו. כמו כן מסרב הכונס להעביר את הטאבו באופן פרטני, אלא דורש כי כל הדיירים יעבירו אליו את הכסף ורק לאחר מכן יועבר הטאבו על הדיירים. מאחר ומדובר בבניין שרוב הדירות בו מושכרות, חלק מבעלי הנכסים מסרבים להשקיע השקעה נוספת בעניין.

אמי לא יכולה למכור את הדירה מאחר והבנקים מסרבים לתת לרוכשים משכנתא על הנכס.
מה ניתן לעשות???

תודה מראש לכל העוזרים.
לצפיה ב-'הארכת הסכם שכירות'
הארכת הסכם שכירות
19/07/2019 | 07:05
1
15
שלום רב
ברשותי דירה המושכרת לזוג .נעשה חוזה עם ערבים מצד האישה.
כל שנה אני עושה להם הסכם הארכת חוזה לפי ההסכם המקורי.
לאחרונה הזוג נפרד והאישה ממשיכה לגור בדירה.בעוד כשבועיים אני אמור
לעשות לה הסכם הארכת חוזה.הפעם רק היא תחתום.
האם בהסכם הארכה אני צריך להוסיף משהו או להחתים אותה כרגיל?
החוזה והסכם ההארכה נעשו על ידי עורך דין כך שהכל נעשה כדברו.
(באם תבקשו אני יכול לצרף את הסכם ההארכה)
תודה רבה מראש

לצפיה ב-'הארכת הסכם שכירות'
הארכת הסכם שכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2019 | 00:09
7
יעקב שלום,

הסכם הארכה צריך לציין כי חל שינוי בהסכם מבחינת השוכרים,
כלומר שבמקום שני שוכרים  ההסכם נהפך להיות עבור שוכרת אחת. 
 בהודעת הערבות יש לציין כי הערבים הם ערבים עבור השוכרת הספיציפית בלבד. 
חשוב לציין כי יש לבחון מחדש בטוחות שניתנו עבור השכירות. 
בטוחות עבור שני שוכרים לא זהות לבטוחות שכדי לקבל משוכרת יחידה.

לצפיה ב-'דירות להשקעה'
דירות להשקעה
13/07/2019 | 20:13
15
היי חברים
יש לי כמה דירות להשקעה במחירים מדהימים
החל מ 450.000 ש"ח
כל הנכסים באזור אונברסיטת באר- שבע
הנכסים מושכרים
לפרטים : תיווך home&more משרד התיווך
המקצועי והאמין שיש
טלפון : 086750575 נייד 0524240025
לצפיה ב-'האם עניינים שסוכמו טלפונית בעלי תוקף חוקי?'
האם עניינים שסוכמו טלפונית בעלי תוקף חוקי?
11/06/2019 | 11:38
1
19
אם למשל סוכם טלפונית שבעל הבית יוסיף לדירה מזגן בתנאי שאחתום על החוזה, אבל לא העלינו את הדברים גם בכתב. האם יש לכך תוקף משפטי?

לצפיה ב-'עניינים שסוכמו טלפונית בעלי תוקף חוקי'
עניינים שסוכמו טלפונית בעלי תוקף חוקי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2019 | 22:36
32
שלום גולן, 
הסכם שנכרת בין הצדדים, בע"פ / שיחה טלפונית, לא חייב להיות בכתב.
הסכם מאין זה יהיה תקף משפטית, אך יהיה קושי באכיפת ההסכם. 
כאן חשוב לציין כי לרוב בהסכמי מכר/ שכירות ישנה התייחסות לביטול הסכמות או מצגי שווא מרגע חתימת הסכם.

לצפיה ב-'מס' שבח על מכירת משק'
מס' שבח על מכירת משק
10/06/2019 | 16:32
12
מיסים בכלל, מי המומחה שמטפל בזה, עו"ד או מומחה למיסים ?.
ז"א אם יש לי עו"ד לחוזה מכירה אני צריך עוד מומחה.

לצפיה ב-'קניית דירה לגנים (מקבלן) - עדיף פרטי או דרך חברה בע"מ?'
קניית דירה לגנים (מקבלן) - עדיף פרטי או דרך חברה בע"מ?
31/05/2019 | 12:20
20
יש לנו 4 גנים בגילאי תת-חובה וחובה. אנחנו מתפעלים אותם באמצעות חברה בע"מ.
כעת אנו עומדים לרכוש דירה מקבלן עבור 2 גנים, ואנחנו מתלבטים האם לרכוש אותם באופן פרטי (ואז נשכיר את הדירה לחברה, וכך נשלם משכנתא) או באמצעות החברה (ואז ניקח הלוואה עסקית, ונשלם אותה ישירות מחשבון החברה).
אנחנו מתלבטים מה עדיף, להלן הנקודות העומדות כאן לשקלול בקניה ע"י החברה לעומת קניה פרטית:
א. החזר מע"מ על הרכישה - בקניה ע"י חברה.
ב. במידה וייקנה ע"י החברה נשלם המשכנתא ישירות מחשבון החברה, לעומת זאת אם נקנה פרטי נצטרך להשכיר לחברה (בסך כ12 אלף לחודש), ואז זה עלול להיות בעייתי מבחינת מיסים על השכירות, ומבחינת תחשיב הכנסות שלנו.
ג. קניה פרטית זה משכנתא - שיותר זולה, לעומת הלוואה עסקית במקרה של רכישת חברה.
ד. קניה ע"י חברה: מס רכישה וכו׳ יותר גבוה.

בשקלול הנתונים, מה עדיף?

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד אילנה ספקטור , פועלת מספר שנים בתחום המקרקעין ובפרט בייצוג במכירת או רכישת דירות מגורים והסכמי שכירות. במסגרת פעילותה דואגת ללוות מוכרי או רוכשי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו